Diskuze k článku

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

Příspěvků 161

22.2.2010 2:40

Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

Laskavý 88.?.?.?

Některé bych vypíchl, protože stojí za to, je zdůraznit!

Fiktivní a virtuální svět mediálních lží a manipulací se tak zásluhou volební frašky ke zděšení mnoha lidí zhmotňuje do reálného světa, kdy to, co ještě včera bylo jen zločinem slov, se stává zcela reálným zločinem činů.

Kontrola nad myšlením lidí je také skrze média nepoměrně důkladnější a agresivnější, žijeme v de facto permanentně probíhající psychologické válce, kterou je společnost tvarována do podoby nemyslící a tupě lhostejné masy, schopné lhostejnosti, ba souhlasu s jakýmikoliv zločiny.

Zábava, nekonečný proud krve, který se valí z filmů, hory krámů v hypernákupních centrech, to všechno z člověka vytváří poslušné a netečné dobytče, proti kterému byli občané někdejšího socialistického Československa, v němž se ovšem ve finálním stadiu také prvky konzumerismu začaly vydatně prosazovat, velmi počestnou a velmi občansky odpovědnou společností.

Z ČLOVĚKA SE VYTVÁŘÍ POSLUŠNÉ A NETEČNÉ DOBYTČE !!!!
Do kamene tesat!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

213149

22.2.2010 3:38

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 213149

Ano pane Laskavý, některé LAMENTACE skoro přesně popisují stav společnosti, ale jiné dělají ještě větší guláš v pojmech. Základní tón článku je namlouvání si, že občan je manipulovaný chudáček a za nic nemůže. A i vy pokračujete souhlasným "postřehem", že SE vytváří poslušné a netečné dobytče. To dobytče totiž vládne a je zdrojem demokratické moci. Zatím nemá zájem na změně. Zatím není vidět masovou snahu po domluvě na společném postupu s jinými nespokojenými dobytčaty. Věřím, že má dost sil i prostředků věci změnit. K tomu je ovšem zapotřebí alespoň dočasného ujednocení směru vůle s jinými dobytčaty, pokud možno s většinou spoludobytčat.
Snad ten článek bude pro další diskutéry aspoň dobrou inspirací, a tito překročí horizont nářků k hledání společného řešení...
Na tesání do kamene bych ještě počkal...

213151

22.2.2010 14:54

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

in-ocean 79.?.?.?

Reakce na 213151

Souhlas. My nejsme OBETI. Nebo jsme? Jsme tak neschopni a nezodpovedni? Nebo jsme si vedomi sebe samych a svych schopnosti? Umime vzit odpovednost za sve zivoty do vlastnich rukou? Umime se chovat pratelsky a s mirem si obhajit svou pozici? Bez nasili rici tudy cesta nevede?
Neni ten stav ve spolecnosti presne takovy jaky jsme ochotni jeste akceptovat?
Jsme a nechame se tvarovat jako to dobytce? Nebo vime co je moudre a spravne a za tim si nenasilne stat?

213169

22.2.2010 15:58

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Reakce na 213169

Co rozumíte pod pojmem "vzít odpovědnost do svých rukou"? Já v tom vidím něco, co musí každý jednotlivec udělat sám. Bohužel většina jednotlivců to nikdy neudělá a mají k tomu různé důvody. Prostě dokud poteče teplá voda, v TV budou přenosy z Olympiády a v supermarketu levné šmejdy z Číny, tak se nic významného nestane. Nevýhodou masy je, že aby něčeho dosáhla tak musí být organizovaná. Jak si představujete zorganizování/mobilizaci/probuzení našeho národa? Vždyť i teď, kdy je spousta lží naprosto očividných to s málokým pohne. Nehledě na to, že při náznaku organizování mas se tam hned nasáčkují předem připravení "vůdci revoluce" a svedou celou energii davu do nicoty.

My můžeme pracovat jen s tím, co máme k dispozici, tj. náš vlastní život. Můžu se o svoje myšlenky podělit s dalšími lidmi a pomoci jim k otevření očí, ale těžko budu někdy tak efektivní jako masáž barevných obrázků z TV, těžko budu tak výřečný jako vyškolení manipulátoři davů a těžko zařídím revoluci bez peněz, které na revoluce (jistě nezištně) dodává Mr. Soros. A pokud náhodou vznikne větší skupina probuzených občanů, teprve potom se může něco začít dít. Uznávám, že to zní jako pesimismus, ale nic jiného mi tváří v tvář globální chobotnici nevychází.

213176

22.2.2010 17:10

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 213176

>Nevýhodou masy je, že aby něčeho dosáhla tak musí být organizovaná

ANO, skvělý postřeh. a dodal bych, že ta masa slouží jen jako materiál nebo jako nástroje. je to jen blbá hmota, s níž manipuluje ten, kdo ji organizuje. nebo podobně i tažné volky někdo zezadu tahá tak, aby šli tak rychle a tím směrem, jak je žádoucí.
tedy je zcela iluzorní, že by se stádo držené v relativním blahobytu nějak dokázalo samo spojit a měnit věci lépe, než inteligentnější a samostatnější (z masy se vymykající) individuality, vůdci.
-z čehož pro mě plyne, že demokracie (jako vláda masy) je jen lež, virtuální realita. a i pokud by to existovalo, nutně by to spělo k průměrnému cíli realizovanému průměrnými až podprůměrnými prostředky degenerované masy (tedy k horšímu). takže demokracie je v zásadě jen teoretická idea o úpadkovém systému. v praxi se jedná o feudalismus - feudály jsou ti, kteří svým intelektem, schopnostmi organizovat ap., majetkem a bezskrupulózností dokážou dosahovat svých cílů za pomoci některých svých kolegů a mas. a jen aby měli klid, dávají těm dobytčatům raději nažrat. když jsou nažraná, jsou ospalá, zlenivělá a nezlobí.
ovládání je skrze peníze (kupónů na žrádlo) a zbytečky moci/právo na zbytečky masa ponechaná na kostech ožraných zdechlin a skrze milost nechat nás žít volně. dokud se nestane ten zázrak, že o peníze a výhody, trošky moci nebude mít NAJEDNOU zájem většina stáda (a ten zázrak se nestane), pořád se bude stádo dělit na skupinky, které se na ničem nedohodnou - na schopnější z malých a zcela neúspěšná a závislá dobytčata. a pak tedy zrušení peněz a prebend nehrozí... nehrozí konec tohoto systému.

co můžeme dělat my, vidoucí avšak malí? jen to, co šakal, dožírající zbytečky po lvech, a ještě se přitom musíme rvát s nějakými supy. a musíme to dělat tak opatrně, abychom při tom mlaskání nebyli příliš nápadní, protože bychom se snadno mohli stát příští kořistí a naše kosti by obírali jiní šakali, hyeny a ptactvo. jó, to je divočina... přirozený svět. pro někoho možná stav na depku, ale je to v podstatě normální. nebo ne?
jen hloupá, prolhanými řečičkami omámená dobytčata se domnívají, že "člověk jako člověk"... "rovnost"... "práva na stejné zabezpečení" (nejlépe bez větší snahy) [mrknutí jedním okem]

213184

24.2.2010 13:05

kapitalismus versus NWO

yvetta 83.?.?.?

Reakce na 213184

První věcí je gratulace autorovi článku, obratné, výstižné, jasné a komplexní..skvělé. Druhou věcí je reakce pisatele, jež je v anonymitě, což chápu a de facto souhlasím.Kolem a kolem vzato nežijeme ani v demokracii, ani v kapitalizmu ani v jiném ..ismu, ale v New World Order. Tedy v Novém světovém řádu postaveném na nejperfidnějších podstatách hnusoty, arogance, sprostoty, vydírání a podlosti...prostě v systému, který využívá ty nejodpornější postupy a metody k ovládání národů, peněz, zdrojů notabene kontinentů. To vše co vidíme kolem sebe je III. světová válka, která již začala a my všichni jsme její oběti!!!
Je to válka o totální moc nad světem, která se na jejím konci soustředí do rukjou několika jedinců, kteří své metody prohloubí
až do nejmenších detailů...doporučuji film na motivy Orwelovi "1984" nebo "Equilibrium" ...ty filmy jsou strašlivou vizí, ale myšlenka je hrůzně zdrcující. Otázkou je pro nás všechny, malé, vidoucí...co dělat, jak se bránit, jak bojovat???
Souhlasím, že pár desítek milionů by pomohlo k fyzické likvidaci
nastrčených panáků, nicméně k Sanhedrinům, multimiliardařům a jiným lóžistům se nikdo "malinkatý" nedostane...a tam to končí i začíná.Mít miliony a koupit si TV či jiná media, je dnes už jen utopíí, nikdo z Murdochů,Reiterů a jiných Vás mezi sebe nepustí a skončíte jako většina Kennedyů leteckou haváríí.
Možná že by stálo za zamyšlení založení "milovníků léčivých rostlin" kde bychom se my vidoucí začali scházet a začali otevírat oči těm ostatním, do začátku těm na kterým nám záleží...i oni mají blízké.I ze zrna vyroste květina. Nejsilnější zbraní protivníka je momentálně slepota davu a strach
nás vidoucích, protože jsme v menšině.Už se nesmíme bát, jde nám o život....je nám málo vidoucích, nicméně nejsme jeden a to by nám mělo pomoci překonat strach. Podpořte mě anebo mi to vyvraťte,jsem jedna z Vás

213385

25.2.2010 11:31

RE: kapitalismus versus NWO

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 213385

ok, podporuji tě!
jen k výzvě "Už se nesmíme bát" - co konkrétního to znamená "nebát se"? nějaký čin? -jaký? boj? je nějaký cíl? -jaký? a někdo pak musí začít, být první. i když nejsme jeden a je nás víc - kdo půjde první v řadě "na odstřel"? ty? já? ...každý se musí rozhodovat za sebe.
>jde nám o život
v přeneseném smyslu ano. fakticky ještě ne (při určitém chování). jednou o život půjde, pokud pánové nahoře příliš utáhnou ty dole (ale na to jsou jistě inteligentní, aby to regulovali snesitelně)... pak by šlo o život v nějaké nové zběsilé revoluci. ale jinak snad ne.
samozřejmě není nijak moc šlechetné dělat si sám za sebe pro sebe a ostatní nechat, ať se v tom sami plácají jak umějí. jenže jednak nejsem spasitel celého světa (neumím všechny, i ty nejblbější, poučit, instruovat) a jednak ne všichni se mohou od systému odpojit a "skrýt se v lese". v tom spočívá úspěšnost nemnohých, že to nedělají všichni. pokud by to všichni dělali, výhoda chytrých/vidoucích by se ztratila. ostatně není tolik lesů (ani hojnost zdrojů pro všechny). já mohu jen dělat pro sebe, chovat se relativně slušně a něco dávat potřebným jako pomoc v nouzi. řešení celosvětové zatím žádné nevidím. muselo by nastat něco konkrétního, koordinovaného... a samo to nenastane. navíc na ně obyčejná spodina nemá... intelektem, řízením ani prostředky. a hlavně neznáme konkrétní cíle - je jich moc, které neznáme.
asi to takhle má být. počkáme si na opravdového spasitele? Boha?

p.s.: objektivně není proč psát kdovíjak optimisticky. a někdy se ten tupý dav chová tak odporně, uboze, hloupě, že je mi snad ještě méně příjemný než ti nahoře. a vážná otázka je, jestli je dobrý nápad výměna systému - jestli tu spodinu (tu neřiditelnou tupost) dostat nahoru nad sebe místo tam-těch, protože vláda neinteligentní lůzy je přece úpadek ve všech ohledech... ještě horší, než nyní. ostatně známe to z "lidových" režimů v polovině 20. století.

213482

1.3.2010 14:27

Spolu proti NWO

yvetta 83.?.?.?

Reakce na 213482

Objektivně vzato, máte pravdu, bojujeme proti neviditelné siohydře, která je všude a nikde.Rozlezla se do všech počítačů, občanek, úřadů, formulářů a zákonů...je všude a nikde,utahuje šrouby, utíná hlavy všem kteří "vidí". Je to tvrdý a neviditelný nepřítel a máte neochvějnou pravdu, že já anebo vy jsme mandelinky bramborové a proti nám stojí slon!!!Faktem je , že tady komunikujeme jako jedinci, jedinci kteří mají názor a vidí tu hydru jak se rozlézá a škodí a škodí a jako jedinci nemáme šanci jít na náměstí a křičet do davu jako Fidel, Hitkler či Mugabe...to jsou lídři, za nimi stojí jejich lidé a tak to začíná i končí, vždy se musí spojit jedinci v nějakou komunitu, společnsot, stranu, spolek...já nevim co, cokoliv- lídr se vykrystalizuje.A potom už máme šanci alespoň použít slovo - na počátku všeho bylo slovo a slovem se vedli i bitvy, césar dokázal slovem ovlivnit tok dějin. Tedy myslím, že by se kupříkladu "komunita" pravidelných čtenářů zvědavce mohla stát základnou takového společenství, a víc hlav víc ví, staré dobré přísloví.Většina národa je slepá a do slepoty spějí děti této země a to nelze připustit když víme, že někdy málo bývá více.

213770

1.3.2010 15:30

RE: Spolu proti NWO

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 213770

nápad přetvořit zvědavce na nějakou základnu (al kajdu [velký smích] ) je snad sice dobrá myšlenka teoreticky, ale prakticky je neuskutečnitelná. část se jich tu zná osobně, další část si možná občas píše, část se projevuje jen zřídka kdy, chabě nebo anonymně, protože si netroufá navazovat kontakty s možnými nastrčenými provokatéry, kterými je to tady bez nejmenší pochyby prolezlé jako všude jinde, kde se objevují nějaké nesouhlasné názory, nebezpečné pro systém. to si sio-soudruzi skrze své tajné služby už dávno podchytili.
ať se ale ti zdejší znají či nikoliv, i když připustíme, že by nastala náhlá vlna vůle všech zde družit se, myslím, že ani tak by se to nepovedlo, a když na kratičký okamžik ano, rozdílností sociálních i mentálních úrovní, povah, postojů a cílů, by se to záhy rozpadlo v hádkách nebo přinejmenším rezignací části. jako v každé společnosti jsou i zde jedinci různorodí až nesourodí. lidi ve větším počtu nejsou schopni se shodnout, a tím spíše, když by to všechny nebo některé mělo něco stát... i třeba jen ústup ze svých vyhraněných názorů nebo ze svého ega. -jeden je tu fanatický antikatolík, druhý katolík, třetí husita, další husitské hordy a vůbec celé to období nesnáší, považujíc je za nejhlubší úpadek. pátý sežere absolutně všechno i s navijákem, jiný je rozvážnější a více pochybuje a vyhodnocuje. další chce být samozvanou morální autoritou a jiné poučuje, hodnotí, vylučuje. a ještě jiný je vědec připomínající spíše mimozemšťana, tudíž s ním nikdo nemůže nalézt společnou řeč (když jeho teoretizujícímu blábolení není ani rozumět). jedna je chytrá a nadšená, druhá vcelku moudrá a zdrženlivá, další zas úplná husa, což se pozná pokaždé když otevře hubu... ale je výraznější, halasnější a sebejistější tím více, čím méně jí bylo naděleno. -jak by bylo možné, aby tyto protivy byly schopné táhnout za jeden provaz? vyloučeno!
co člověk, to originál. a i soudruzi komouši poznali, že podřízení se celku nebo (dle nich) uvědomělé uskromnění se ve prospěch žádoucího cíle, je nesplnitelná utopie. lidé jsou příliš různí a prosazují se (sebe na úkor jiných). to je normální. je to dle řádu přírody, neustálé soutěžení, strachy, protichůdné emoce, individualistické ambice...
obávám se, že nyní už není řešení. majetek a moc jsou už v minulém století rozdány a díky takto získanému vlivu ještě více přeskupeny. svět je tak obsazený a globalizovaný, že je nemožné se i hromadně nastěhovat do nějakého "svého království" mimo NWO... -nad námi družice, kolem nás zbraně světového četníka, a všude kolem sio-království toho zlého. kdo se nepodřídí, bude zničen. tak či onak.
zbývá tedy jediné (pro každého jednoho vědoucího) - neustávat ve sledování té divočiny, všech projevů systému. klást odpor kde to jde, uhýbat čemu lze uhn...Automaticky kráceno

213777

1.3.2010 15:32

RE: Spolu proti NWO

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 213770

dokončení:

zbývá tedy jediné (pro každého jednoho vědoucího) - neustávat ve sledování té divočiny, všech projevů systému. klást odpor kde to jde, uhýbat čemu lze uhnout, a předávat vytrvale jiným (i dalším generacím) informace o tom, jak to je. aby, až nastane nějaký systémový fatal error, bylo možno na to co nejlépe zareagovat. nicméně si buďme i pak vědomi toho, že slabé vše postihne více, zatímco ti mocnější se i z toho díky mnohem lepším výchozím podmínkám vylížou snáz. a zaujmou nové vedoucí pozice i v dalším systému.

213780

1.3.2010 18:14

RE: Spolu proti NWO

yvetta 83.?.?.?

Reakce na 213780

víte, já prostě to co jste mi napsal tiše v duši vím a nechci to říkat nahlas, protože chci ještě pořád věřit tomu, že jsme na pokraji zdrcujícího teroru a nadvlády siohydry.Já osobně vyvíjím permanentní snahu žít jakoby mimo systém, ve snaze tzv."nebýt viděn" - zmizet, vysublimovat...a je to zatraceně těžké, ale pokud mohu předávám světlo dál, někdy úspěšně a jindy neúspěšně, tak jak jste napsal, jeden katolík, druhý anarchista a pátý přizdisr-č.Bojim se toho zjištění a bojim se toho co jste napsal, že chobotnice už je tak rozlezlá, že není č=šance uniknout a ti bohatí, poplatní NWO se mají dobře a posléze se budou mít ještě lépe. To mě netrápí, to je dějinný běh, trápí mě jak se budu mít já, jaká zvěrstva, perfidity a ohavnosti padnou na mou, vaši hlavu ???? Bohužel nás systém převálcuje, tak jako v Matrixu a vidoucí se možná uchýlí do nějaké společné komunity na okraj společnosti, jako vydědenci anebo zmizí ve vaně po zásahu Viktora Čističe. Krásná vyhlídka, ovšem a bohužel neodvratitelná. Mám ráda vaši komunikaci, je to fajn mít podporu, byť by ve smrtelné agonii.

213791

1.3.2010 20:03

RE: Spolu proti NWO

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 213791

> Mám ráda vaši komunikaci, je to fajn mít podporu, byť by ve smrtelné agonii.
díky moc za výměnu názorů. my si rozumíme.
tu smrtelnou agónii bych nebral až tak fatálně, doslovně. prostě žijeme v nějaké době, do které jsme postaveni, abychom ukázali, že to ustojíme a dokázali přitom být co nejvíc lidmi, dělat to tady co nejlíp, jak jen umíme. člověk může dělat jen to, co zvládne. ne víc. -a pak si nemá co vyčítat nebo si zoufat... takže hlavu vzhůru. jsou i hezké věci na světě, tak si jich užívejme, když jsou nám dány k naší potěše.

213801

22.2.2010 20:27

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

in-ocean 79.?.?.?

Reakce na 213176

Dobra otazka. (a klidne mi tykej, nejsme deti a ani vic nebo min ve vztahu k sobe) Vzit odpovednost do svych rukou?
Jsem si vedom toho, ze to mohlo znit ve smyslu - "Postarejme se o ty hajzly" [smích] Tak to mysleno neni.
Vzit odpovednost do svych rukou znamena nabyti vedomi do te miry , ze tak jak se chovam ja a veskere moje akce ovlivnuji tvuj zivot a veskery ostatni zivot.
Vzit odpovednost do svych rukou znamena, uvedomit si kdo (co jsem), bez pouzivani jakychkoliv masek (Persons - z rectiny maska), opustit ego a nase reakce vznikajici z ega.
Vzit odpovednost do svych rukou znamena vzdelavat se, poruzumet deni a souvyslostem, uvedomit si kde stojime a nenechat si vzit osobni klid samozvanou "autoritou".


Penize k akci nepotrebujes. Money is not the issue.

Prakticky vzato, organizovana masa je iluze. Je treba vedet, ze sila spociva v jednotlivci a v individualite. Bez souhlasu nemuze byt nikdy zlomena. Pokud individualitu nasleduji ostatn, je odpovednosti individuality jim rici, neverte mi, verte pouze sve zkusenosti. Pouze tak mohou vznikat dalsi osobnosti. Je to, ale jako vzdy osobni vyber a rozhodnuti.

Nakonec bych rad upozornil na to co to je New World Order. Ktery jiz tady mimochodem je. "Vladci" to vedi moc dobre a vi jaka hra se hraje.
Ta hra se jmenuje "commerce". Coze? Jo, presne tak, je to zalozeno na Admirality Law (zakon more). Je to postaveno na tom, ze VESKERA INTERAKCE mezi osobami je zalozena na kontraktech/smlouvach. Smlouva=zakon, zakon=smlouva. Podivej se na smer tvorby treba UCC - Uniform Commercial Code nebo DTCC › Depositary Trust Clearing Corporation. Je treba se naucit jak smlouva vznika, jak do ni nevstupovat atd......
NWO jsem se bal. Jiz se vubec nebojim. Je treba znat pravidla hry. Vzdy tu nejaka byla a vzdy budou.

Jestli chces rozumet vice - doporucuji Creditors in Commerce. Stahni si jejich video a audio. Hoooooodne dobry stav. Spiritualne hovori o pravu, legislative, soudech, obchodu!

213204

22.2.2010 23:00

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 213204

>Vzit odpovednost do svych rukou znamena nabyti vedomi do te miry , ze tak jak se chovam ja a veskere moje akce ovlivnuji tvuj zivot a veskery ostatni zivot.
- problém je, že správné vědomí lze nabýt jen osvícením, vzděláním, hlubokým zamýšlením se, poznáním souvislostí.
>Vzit odpovednost do svych rukou znamena, uvedomit si kdo (co jsem), bez pouzivani jakychkoliv masek (Persons - z rectiny maska), opustit ego a nase reakce vznikajici z ega.
- ego má každý, a je to neoddělitelný motor. a téměř všichni se s nějakými skupinami spojujeme, něčím se trápíme, šablonovitě něco vyznáváme, jsme silně zaujati, opičíme se. to je u většiny lidí nemožné, od toho se oprostit. pokud je to tedy předpoklad změny, změna nenastane.
>vzit odpovednost do svych rukou znamena vzdelavat se, poruzumet deni a souvyslostem, uvedomit si kde stojime a nenechat si vzit osobni klid samozvanou "autoritou".
- i vzdělávací systém je zmanipulovaný! i informace v masmédiích jsou jen propagandou lži. a dokonce i informace nezávislé jsou do tak vysoké míry promořené polopravdami, dohady a lžemi, že je z toho většina nerozlišujících lidí spíše zmatená - někteří po zkušenostech neuvěří pravdě skryté v množství balastu, jiní uvěří až příliš ochotně, takže spolknou i nesmysly, jimž chtějí věřit. jen nepatrné procento dokáže rozlišit většinu hlušiny od toho hledaného (pravdy). a "autority" přece stádo znepokojují programově. a jen nepatrné procento se dokáže nenechat ovlivnit (viz výzkumy o účinnosti reklamy).
>Penize k akci nepotrebujes.
- peníze potřebuješ ke všemu - ke zlému i k dobrému konání. bez nich to nejde, nebo to jde mnohem, mnohem hůř, méně efektivně. pokud máš ale neefektivně bojovat s protivníkem vybaveným penězi a pracujícím velmi efektivně, pak nemůžeš uspět.
>Prakticky vzato, organizovana masa je iluze
- bohužel ne. jde o omámená dobytčata... jakési zombie... obelhávaná a permanentně odrbávaná pracovní síla, spolupracující dle stanoveného programu jen za žvanec a nocleh.
> sila spociva v jednotlivci a v individualite. Bez souhlasu nemuze byt nikdy zlomena
- příliš silácké vyjádření. pokud je individualita nespojená s jinými (neopřená o masu), pak lze takového jednotlivce velmi snadno zlikvidovat (je-li nebezpečný vrchnosti). třeba se stane autonehoda... nebo náhodně spáchá sebevraždu... nebo se otráví unikajícím plynem. popřípadě onemocní, zmizí, je uvězněn nebo prostě cokoliv. jedinec nemá šanci proti spojené a koordinované inteligenci vrchnostů (vybavených rozvědkami, dezinformační mašinérií médií a represivním aparátem).
>Pokud individualitu nasleduji ostatni...
...je to právě to řízení masy. a je jedno, jestli jeden z individuálů bude nějakým zázrakem tak nesobecký, že řekne "nevěřte mi, nenechte se vést, věřte jen svým tupým zmateným hlavám".
>verte pouze sve zkusenosti. Pouze tak mohou vznikat dalsi osobnosti
- ne...Automaticky kráceno

213226

22.2.2010 23:07

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 213204

dokončení:
...
>verte pouze sve zkusenosti. Pouze tak mohou vznikat dalsi osobnosti
- ne ne. osobnosti vznikají tak, že 1) se narodí takto nadaný 2) je současně vzácným morálním příkladem 3) prožitými zkušenostmi a snahou pracovat na sobě ...což určitě není možnost pro každého. nelze množit osobnosti příkladem. někomu prostě není dáno. a nepomůže "osobni vyber a rozhodnuti."
>Je treba se naucit jak smlouva vznika, jak do ni nevstupovat atd.
- smlouva je i ústní... i tak nenápadná, jako dobrovolný slib manželce, z dobrého srdce, nebo jako dohoda s kamarádem. hranice je neznatelná. kdo se nechce vázat (smlouvou/dohodou), nesměl by být s lidmi. jenže být sám je chudé.
>NWO jsem se bal. Jiz se vubec nebojim.
to ti lze jen závidět [smích] anebo tě litovat, když si bláhově domýšlíš, že všechno víš.
>Je treba znat pravidla hry
nemůžeš je znát, pokud je s nimi netvoříš. obávám se, že takové výše nedosahuješ. tedy vaříš z vody.
jediné co malý člověk dnes může, je ohraničit se plánovitě od systému. utrhnout si od něj dost do začátku a pak už sám. ale ani to většinou nelze udělat zcela, stoprocentně (a když náhodou jeden ano, ne tisíce či miliardy). a v dnešním globalizovaném světě pod družicemi jsi i tak dostižitelný a postižitelný.

213228

22.2.2010 23:58

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

in-ocean 79.?.?.?

Reakce na 213228

Muj prispevek byla odpoved na predchozi otazku. Nebyl urcen tobe. O co ti timto rozborem slo a jaky byl duvod tveho komentare? Chces mi ukazat, ze jsem tak najivni a neuvedomuji si, ze ne vsichni sdili tento muj uhel pohledu? Nebo jsi chtel pouze zadupad muj nazor do zeme? Ci jsi si chtel doprat radost svemu egu? [smích]
- problém je, že správné vědomí lze nabýt jen osvícením, vzděláním, hlubokým zamýšlením se, poznáním souvislostí. presne to mam na mysli - diky za doplneni , jen to nevidim jako problem, pokud ty ano je to tvuj problem
.- ego má každý, a je to neoddělitelný motor. a téměř všichni se s nějakými skupinami spojujeme, něčím se trápíme, šablonovitě něco vyznáváme, jsme silně zaujati, opičíme se. to je u většiny lidí nemožné, od toho se oprostit. pokud je to tedy předpoklad změny, změna nenastane. Ego ma kazdy? S kazdym jsi hovoril nebo to je pouze tva predstava? A vzapeti se popiras, ze je to u vetsiny nemozne? Takze kazdy nebo u vetsiny?
! i informace v masmédiích jsou jen propagandou lži. a dokonce i informace nezávislé jsou do tak vysoké míry promořené polopravdami, dohady a lžemi, že je z toho většina nerozlišujících lidí spíše zmatená - někteří po zkušenostech neuvěří pravdě skryté v množství balastu, jiní uvěří až příliš ochotně, takže spolknou i nesmysly, jimž chtějí věřit. jen nepatrné procento dokáže rozlišit většinu hlušiny od toho hledaného (pravdy). a "autority" přece stádo znepokojují programově. a jen nepatrné procento se dokáže nenechat ovlivnit (viz výzkumy o účinnosti reklamy). Kde rikam, ze vzdelavaci system neni zmanipulovany? A kde rikam, ze se je treba vzdelavat pres skoly atd.? Neni to tak, ze sam nevis kde "spravne" info cerpat a nedokazes se orientovat?
- peníze potřebuješ ke všemu - ke zlému i k dobrému konání. bez nich to nejde, nebo to jde mnohem, mnohem hůř, méně efektivně. pokud máš ale neefektivně bojovat s protivníkem vybaveným penězi a pracujícím velmi efektivně, pak nemůžeš uspět. jestli potrebujes ke vsemu penize, tak mi te je lito. Jak ti to funguje doma po vecerech kdyz se penize nedostavaji. Mene efektivne? [smích]
- příliš silácké vyjádření. pokud je individualita nespojená s jinými (neopřená o masu), pak lze takového jednotlivce velmi snadno zlikvidovat (je-li nebezpečný vrchnosti). třeba se stane autonehoda... nebo náhodně spáchá sebevraždu........ to vse se muze stat a pocitam s tim jako s jednou z moznosti, ale proc by mi to melo brat silu

213234

22.2.2010 23:59

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

in-ocean 79.?.?.?

Reakce na 213228

- smlouva je i ústní... i tak nenápadná, jako dobrovolný slib manželce, z dobrého srdce, nebo jako dohoda s kamarádem. hranice je neznatelná. kdo se nechce vázat (smlouvou/dohodou), nesměl by být s lidmi. jenže být sám je chudé. Diky za doplneni, jsem si vedom, ze smlouva muze byt i ustni a take muze vzniknout mlcenim, proto pise, ze je treba se naucit jak smlouva vznika atd.....misto strachu se vazat smlouvou neni nahodou lepsi se naucit jak smlouvy kontrolovat?
to ti lze jen závidět [smích] anebo tě litovat, když si bláhově domýšlíš, že všechno víš. Muzes zavidet a treba i litovat. To neovlivnim, aikde jsem nerekl, ze vim vse. Takze to nejsem ja kdo zi zde domysli. [smích]
nemůžeš je znát, pokud je s nimi netvoříš. obávám se, že takové výše nedosahuješ. tedy vaříš z vody. Kde jsem tady psal, ze je znam? Nebylo nahodou vyse receno, ze je treba se vzdelavat?
Dobrou noc.

213235

23.2.2010 2:09

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 213235

nereaguji jen na výzvu [smích] a nepotřebuji nikoho zadupávat. nemusel jsi červeně... hrozně to řve.
>jen to nevidim jako problem, pokud ty ano je to tvuj problem
- já to jako problém vidím (těch lidí, ne osobní), protože jsem už napsal proč: jednak ne každý na to má, a i vzdělávací systém je zmanipulovaný! i informace v masmédiích jsou jen propagandou lži. a dokonce i informace nezávislé jsou do tak vysoké míry promořené polopravdami, dohady a lžemi... ...atd. zbytek si přečti výše.
>Ego ma kazdy? S kazdym jsi hovoril nebo to je pouze tva predstava?
ano, každý duševně zdravý člověk má ego, vědomí sebe a v tom zakódované sobectví. více či méně.
>A vzapeti se popiras, ze je to u vetsiny nemozne?
snažíš se o lež formou dezinterpretace mého textu? nemanipuluj. to "u většiny" jsem napsal už o něčem jiném než o egu... konkrétně se to týkalo oproštění se od identifikace s nějakou skupinou, od vyznávání, silného zaujetí něčím, tvým vyjádřením od "masek". na mysli jsem měl asi Eckharta Tolleho (ale to opravdu nedokáže každý... na to vzdělávání není).
>Kde rikam, ze vzdelavaci system neni zmanipulovany?
pokud se míníš bavit stylem "co všechno jsi NEřekl", tak toho je opravdu hodně. nicméně jistě jsi pochopil, co jsem chtěl říct a jistě tušíš, že já se orientuji dost dobře [velký smích] -proč tedy ten zbytečný pokus o výpad "naslepo"?
>jestli potrebujes ke vsemu penize, tak mi te je lito
je ti tedy líto i tebe? protože i ty potřebuješ peníze. každý. i charita. i školy.
>Jak ti to funguje doma po vecerech kdyz se penize nedostavaji
mně se dostávají (věřím že i tobě), ale abys vůbec měl po večerech nějaké "doma", i na to musíš mít peníze. chápeš?
>Kde jsem tady psal, ze je znam?
předpokládejme, že se bavíme o tom stejném, tj. o strachu z NWO díky neznalosti JEJICH cílů a obavy, co to s dotyčným může udělat. protože jsem předpokládal, že strach zde vyplývá z nevědomosti "co se mnou bude". pokud tedy strach nemáš, zřejmě jsi musel poznat jejich cíle s tebou, a proto už víš, jak se bránit, a proto se cítíš silnější a jistý. poděl se o znalost inside informací.

dobrou noc. a nedělej už ze sebe blbého a nerozčiluj se. -přece můžeš normálně diskutovat a tříbit si (upřesňovat) názory i díky kritickým poznámkám. to není nic osobního.

213246

24.2.2010 18:15

Autor ví zřejmě o komunismu a normalizaci kulový, jinak by nemohl tento

Pamětník 83.?.?.?

Reakce na 213176

blábol stvořit. Je tady skutečně spousta negativ ale komunismus je neporovnatelně horší. Za napsání tohoto článku by např. autor za Husáka putoval do kriminálu, za Gottwalda by to ani nemusel napsat, stačilo by, aby to u něj StB při domovní prohlídce našla. To, že má udělat prohlídku by třeba věděla podle toho, že mu ten leták sama podstrčila.

213423

1.3.2010 19:38

RE: Autor ví zřejmě o komunismu a normalizaci kulový, jinak by nemohl tento

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 213423

Pamětníku, nevidím to jako blábol. Jsou to celkem realistické a reálné skutečnosti. To co popisuješ znám z vlastní zkušenosti, i když jsem ještě tenkrát neměl ten správný náhled, o co vlastně kráčí. Ano, připouštím, bylo to strašné, bylo to zavrženíhodné a proto dokud budu dýchat, nemůžu s takovými praktikami souhlasit. A jelikož s tím nemůžu souhlasit, musím dát zapravdu pisateli (ce) "Yvetta" a zároveň vyjádřit souhlas i s autorem.
A důvodem proč vyjadřuji souhlas, jsou právě ty zavrženíhodné skutky, podstrčené tiskoviny a jiné podobné. A dále, je to všudypřítomné šmírování - ať to tehdy byly úředně otevřené dopisy nebo odposlouchávání telefonu až po kráčející stíny. Nerozlišuji název, a je mě jedno, jestli se tohle svinstvo nazývalo, nebo ještě nazývá "komunistická STBáčtina", ale posuzuji skutky. A bohužel, musím přiznat, že ti minulí aktéři byli úplní amatéři, v porovnání s dnešními demokratickými odborníky, a to doslova na všech úrovních! A neměj mi za zlé, že Tvůj příspěvek hodnotím mírně, jako od člověka neinformovaného, který se zatím s ničím podobným nesetkal, nebo o tom ani neslyšel, anebo což je horší varianta, si nechce skutečnost popravdě přiznat, anebo ten nejhorší scénář je, že pisatel je provokatér.
Na nikoho neútočím, nemám žádný zájem na tomto, ale nějak nemůžu pochopit, kolik lidí se ani nesnaží vidět kolem sebe. Potom se také nelze divit, že stav je, jaký je!
Možná už také píšu offtopic.

213796

22.2.2010 8:29

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

baki 85.?.?.?

Reakce na 213149

Pdepisuji se pod něj, je velmi krásně napsán a vystihuje podstatu morálky našeho režimu. Jen bych dodal:
- Způsob "demokracie" u nás ohrožuje i více našich možností, kde bychom mohli vyniknout. Zde bych jmenoval například vědu.
- Způsob demokracie u nás se v podobném duchu praktikuje již skoro sto let. Snad netřeba jmenovat Mnichov, Jaltu a pod. I dnes to není jiné. Když bude potřeba, světoví spolu s našimi politiky nás prodají Usamu bin Ládinovi jako nic.
Taková je podstata režimu našimi politiky nazývaný "demokracie".

213155

22.2.2010 14:58

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

in-ocean 79.?.?.?

Reakce na 213155

Jo, clovek je chudacek, ktery se necha ovlivnovat "moralkou naseho rezimu". [chechtot] Jaka to obet. Probud te se.
Rezim ma moralku?
Nebo vsichni lide maji moralku a ti sami lide vytvari ten rezim?

213170

22.2.2010 16:19

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

baki 85.?.?.?

Reakce na 213170

Svoboda je poznaná nutnost. Jinak to ani není možné. Představa, že každý má u nás "právo na morálku", je mylná. Každý má právo na morálku podle toho, jakou mu povolí režim. Z toho nutně vyplývá, že i "režim má svou morálku". Ta je pak vytvořená jednak okolnostmi mezinárodními, tak i vnitřními. Představa, že "my jsme si vytvořili tuto morálku" není tak docela pravdivá. Byla by zcela jiná, kdybychom byli obklopeni státy s cela jinou morálkou. A vnitřně je postavena na t.zv. "obyčejovém právu". Ale o tom není v článku řeč. V něm se hovoří, jak je možno právo v našem režimu zneužít, což je podstatou této "morálky". Zkuste se jí vzepřít. Dělnická strana se o to pokusila.

213180

22.2.2010 20:35

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

in-ocean 79.?.?.?

Reakce na 213180

Takze, kdyz to jednou zkusim a nepovedese to, tak to znamena, ze to opravdu nejde?
Rezim ma moralku? Je rezim nejaka ziva forma nebo je to pouze predstava?
Kdo nema "pravo na moralku"? A kdo to urcuje? Rezim? [překvapení] Takze zase jsi tim chudakem, ktery nemuze odpovidat sam za sebe? Neni pak jeste lepsi ten rezim upevnit, kdyz jsi tak nezodpovedny?

213206

23.2.2010 7:20

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

baki 85.?.?.?

Reakce na 213206

Problém, zda má režim, potažmo společnost nějakou morálku, se řeší již několik tisíc let. Zatím to vychází vždy na souboj "morálky jednotlivce" s "morálkou režimu", chcete-li "společnosti". Jak tyto souboje dopadají je v historii všeobecně známo. V neprospěch jednotlivce. Nic nemění na tom, že se mnozí "morální jednotlivci" stávají národními hrdiny. Ovšem již mrtví, protože svůj život v souboji s "morálkou režimu" prohráli. Ale toho se dnes nemusíš obávat. Trest smrti byl zrušen. Takže to můžeš zkusit. Třeba štěstí Ti bude přát.

213258

23.2.2010 6:02

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

lesov 89.?.?.?

Reakce na 213180

Jenom dvě připomínky...
Za prvé, každý má tolik práva, kolik má moci! A pak mě zaujala všeobecně známá věta, "Svoboda je poznaná nutnost". Co to vlastně znamená, platí taky, že: "Nesvoboda je poznaná nutnost"...? Nakonec v té nesvobodě, žijeme, chca-nechca, ve větší míře. Takže ještě jednou. Jaký význam má, pro člověka-čtenáře, vlastně věta "Svoboda je poznaná nutnost".
Děkuji [smích]

213256

23.2.2010 7:42

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

baki 85.?.?.?

Reakce na 213256

Uvedenou větu původně definoval před více než dvěma tisíci roky řecký filozof Aristoteles, žák Platona,(i když jinými slovy). Marxisté ji přičítají Engelsovi. Někteří se domnívají, že tím pádem jsme "chudáčci" závislí na cizí vůli. Ale tato definice vystihuje skutečný stav věcí.
My lidé nemáme křídla, nemůžeme tedy létat. Je to omezení, ale také skutečnost, se kterou nemůžeme nic dělat. Kdo se cítí chudáčkem, že nemůže roztáhnout křídla a letět, je samozřejmě nešťasten. Ten, kdo si uvědomuje, že to je dílo přírody, neboli "poznaná nutnost" to tak necítí.
Takových případů je celá řada. Nemůžeme se pohybovat ve vzduchprázdnu, ve velikých hloubkách a podobně. V prostoru společnosti si myslíme, že můžeme více se odvázat. Ale to je filozofie i vrahů a násilníků. Aby člověk obstál, musí i v režimu, ve kterém se nachází, zjistit, co je "poznaná nutnost".

213259

24.2.2010 3:46

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 213259

Pouhá obecná slupka, ale šťáva nikde. Tady, podle mne, jde spíše o to, je-li Vámi (námi) poznaná nutnost setrvat radši v ohradě i nadále, nebo se pokusit zdrhnout z ohrady?

213356

24.2.2010 9:17

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

baki 85.?.?.?

Reakce na 213356

Filozofické definice jsou opravdu "pouze obecné slupky", co jste čekal jiného?? Pokud chcete "zdrhnout z ohrady", pak je nutno především "reálný program" na toto zdrhnutí. Takové programy se sestavují velmi obtížně, protože nevíte, jaká situace nastane. Každá situace totiž vyžaduje odlišný program. Pokud nikdo nesestaví reálný program na "opuštění ohrady", pak je "poznaná nutnost" buď setrvání v ohradě, nebo katastrofa. Taková katastrofa nastala v Německu ve třicátých letech, kdy se Němci také domnívali, že "opouští ohradu".
Masaryk to definoval slovy: "Rozčilení není program".

213364

24.2.2010 10:41

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 213364

Souhlasím s Vámi skoro ve všem. Opět jsem se ale nedověděl, jestli chcete zdrhnout z ohrady. Vůle musí předcházet činu, i sestavování programu. Program se sám nesestaví, hotový z nebe nespadne. Vy zůstáváte zatím v ohradě, neb je to (zatím) poznaná nutnost, dokud Vám někdo nedodá použitelný program. Nějak se vše motá v kruhu, sice logicky i filosoficky, ale v kruhu. Budou-li všichni čekat na program... a v mezičase se rozčilovat komentováním událostí...
Osobně si myslím, že je již pět minut po dvanácté.

213370

24.2.2010 11:33

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

Kadlik 88.?.?.?

Reakce na 213370

pet minut po dvanacte rozhodne nejni nevim jak kdo ale ja uz si davno stavim svoji vlasti rampu a neni to nic slozityho pravda stojito nake investice ale ty se vam v budoucnu tisici nasobne vratej pravda lide se svym vlastim pozemkem maji nespornou vyhodu do zacatku ale i balkon v panelaku se da naplnit substratem a osazet zeleninou. takze jen par prikladu :

http://purewaterfreedom.com/osc/

http://www.ecoloblue.com/

http://www.patriotfood.com/

http://www.silverlungs.com/

http://www.midasresources.com/

213375

24.2.2010 14:02

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

baki 85.?.?.?

Reakce na 213370

Není to kruh, ale spirála. Na toto zase přišel Budhha cca před třemi tisíci lety. Marxisté (jako všechno použitelné) si toto přisvojili pod názvem "zákon negace negace". Ale to je irelevantní (jak s oblibou říkají naši politici).
Váš zájem je vědět, zda chci z této ohrady "zdrhnout". Na jazyk se mi dere celá řada pohádek a příběhů na toto téma. Nuž tedy:
Ano chci zdrhnout do světa lepšího a spravedlivějšího:
Ale nechci zdrhnout do světa horšího a nespravedlivého.
Zatím každá "revoluce" sice přinesla pokrok, ale byl to pokrok tak nepatrný, že o výši tohoto pokroku se hádají dodnes odborníci.
Na příklad - velká francouzská revoluce mimo jiné přinesla také hromadné popravy pod gilotinou. A Anglie tuto revoluci vůbec jako pokrok neuznává.
Každému programu musí předcházet dohoda, čeho chceme dosáhnout. Jak pozoruji diskuzi na Zvědavci, zde by se dohody asi nedosáhlo. A sestavovat program bez určitého konkrétního cíle je nesmysl.
A podívejme se do historie. K čemu vedly revoluce s programem bez konkrétního jasného cíle. To pak radši zůstanu v té ohradě.

213397

24.2.2010 14:04

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

baki 85.?.?.?

Reakce na 213370

Není to kruh, ale spirála. Na toto zase přišel Budhha cca před třemi tisíci lety. Marxisté (jako všechno použitelné) si toto přisvojili pod názvem "zákon negace negace". Ale to je irelevantní (jak s oblibou říkají naši politici).
Váš zájem je vědět, zda chci z této ohrady "zdrhnout". Na jazyk se mi dere celá řada pohádek a příběhů na toto téma. Nuž tedy:
Ano chci zdrhnout do světa lepšího a spravedlivějšího:
Ale nechci zdrhnout do světa horšího a nespravedlivého.
Zatím každá "revoluce" sice přinesla pokrok, ale byl to pokrok tak nepatrný, že o výši tohoto pokroku se hádají dodnes odborníci.
Na příklad - velká francouzská revoluce mimo jiné přinesla také hromadné popravy pod gilotinou. A Anglie tuto revoluci vůbec jako pokrok neuznává.
Každému programu musí předcházet dohoda, čeho chceme dosáhnout. Jak pozoruji diskuzi na Zvědavci, zde by se dohody asi nedosáhlo. A sestavovat program bez určitého konkrétního cíle je nesmysl.
A podívejme se do historie. K čemu vedly revoluce s programem bez konkrétního jasného cíle. To pak radši zůstanu v té ohradě. [mrknutí jedním okem]

213398

25.2.2010 8:38

RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 213398

Pane baki, omlouvám se za zpoždění. Původně jsem chtěl reagovat podrobněji, bohužel promýšlením konceptu mi to začlo příliš bobtnat, a přitom mám málo času na psaní. Vezmu to jen heslovitě.
Nějakou teoretickou výbavu mám, ale spirála neodpovídá ani realitě, nová kvalita není (mnou) k vidění. Ani Váš příspěvek neodpovídá spirále, nejdřív - že zdrhnout, ale s podmínkami tak obecnými (i když pochopitelnými), na závěr příspěvku zase v ohradě.[mrknutí jedním okem] Že spirálu nevidím bude asi tím, že posuzuji příliš krátké úseky. A obávám se, že delší už ani nebudou k mání, neodvážíme-li se přehodit výhybku.
Pravda, vynechal jsem ty revoluce. Tak revoluci ano, ale vnitřní v myšlení a nahlížení na svět. Nabíhání na dráty, to ne, ani ze zoufalství. Pokud by síla přece jen byla nutná, musí ji předcházet rozvážná myšlenka.
K diskusi na Zvědavcovi: Zatím nic lepšího neznám. Publikační a zejména diskusní fórum je potřebné pro šíření i ověřování myšlenek. A žádné téma nesmí být tabu, to je nejcennější deviza Zvědavce. Ano, formát diskuse je zčásti nevyhovující. Třeba časem Editor vytvoří někde "v patře Zvědavce" nový diskusní salón pro základní téma - "Jak dál" s plnou samosprávou - s výběrovým členstvím. To by mohlo vyřešit cílevědomější tah na branku. Námitky, že je potřeba oponovat z druhého břehu, neuznávám. Podobalo by se to stavění stavby způsobem, kdy jeden položí cihlu na zeď, a než ji srovná, druhý mu ji sebere a odnese. To je vlastně trochu i obrázek současné diskusní jednotřídky.
Obnovení role inteligence, důvěry potřebné ke spolupráci jsou předstupně k možné obnově civilizace. A to já vidím jako cíl. Tato současná je v rozkladu, a i probíhající pokusy o různé záplaty jsou předně neúpřimné, a jen odkládají problémy do budoucna, do větší katastrofy.
Snad se sem, do archivu, podíváte. Jinak se těším na případné pokračování pod dalším vhodným článkem. [mrknutí jedním okem]

213477

22.2.2010 3:25

Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

obchodníkům, ale prapůvodní výmysl není pochopitelně anglosaský, leč řecký. Tehdy měl ovšem lid tendenci každého přečnívajícího a podezřelého preventivně hnát ze země (spíš z města), tak si dnes "zastupitelé" pro jistotu pořidili imunitu a svobodný výkon mandátu (umožňující názorové veletoče, jistě konané zcela zdarma kulivá poslancovu svědomí).
Rovněž (re)koncentrační tábory vymyslel Skopčák ve španělských službách, ale moc se o tom nemluví, asi proto, že tam zahynulo mnohem víc Kubánců než později Búrů - a to prosím bez plynu !
Dokladem autorem hlásané víry v sílu mediálních "pravd" budiž názor mladého mudrlanta, že "Bezesporu (!) je regulované nájemné jedna z největších křivd, které se dopustil komunistický režim".
Ovšem v rámci objektivity dlužno dodat, že po nadbytečných metrech šli bolšáni (zkraje) jako kosi, zvláště u buržujů.
Výjimkou byl Havel starší, který jim půjčoval Lucernu na sjezdy a tak si mohl luxusní byt na nábřeží ponechat ...

213150

22.2.2010 16:43

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

hera 86.?.?.?

Reakce na 213150

Demokracie nebyl výmysl řecký. Na pylské tabulce PY Ta 711, asi tak z 12.stol.př.n.l., je slovo "DAMOKORO" (předák) odvozené od slova pro domácího vedení ("dámokaráčijá). Posunem z domácího na "lidové" vedení (řízení) vzniklo řecké slovo "demokratia". DAMOKARAČIJA je praslovanské slovo a nejpravděpodobnějšími "vynálezci" demokracie byli Praslované. Na západním pobřeží Turecka existuje osada, kde se zachovala asi nejstarší místnost, o které se soudí, že mohla být parlamentem. KLEISTHENÉS zreformoval athénský stát (510 př.n.l.) tak, že namísto dělení na rodové fýly (rodový kmen v rodové organizaci) zavedl teritoriální démy (volební okrsky). Každých 10 dém tvořilo jednu fýlu. Rodová šlechta tak přišla o moc, poněvadž nemohla vystupovat jako celek. Přitom byly čtyři rodové fýly nahrazeny deseti fýlami teritoriálními. Rada (búlé) byla rozšířena na 500 členů (búletů), po padesáti z každé fýly, přečemž byl každý démos ve fýle zastoupen poměrově podle množství obyvatel. Práci této rady kontrolovalo shromáždění lidu. Na ochranu proti tyranii zavedl Kleisthenes ostrakismus. Moc se tak dostala do rukou majetných držitelů otroků. Odvrátilo se tak také nebezpečí, že by sedláci byli zotročení rodovou šlechtou.
Ovšem i v řeckých demokraciích byla plnoprávná jen asi 1/6 obyvatelstva. Ženy, cizinci (metoikové) a otroci žádná práva neměli. U soudu se metoikové museli nechat zatupovat Řeky. Venkované to měli do Athém daleko a voleb se proto převážně nezůčastňovali. Prasynovec Kleisthena, Perikles, pak demokracii rozvíjel dále. Nejpravděpodobněji proto, aby dosáhl hegemonie nad celým Řeckem. Vojenského úspěchu bylo možné docílit pouze za jednoty otrokářského státu. Proto zavedl denní odměny za veřejnou činnost: Archón dostával denně 4 oboly, soudce 2 oboly, veslař 1 drachmu. Občané dostávali peněžní podporu za ušlý výdělek při návštěvě divadla a také dary obilí. [smích]
Životopis Perikla si každý může najít. Demokracie v podstatě skončila na mor, který se rozmohl mezi Dlouhými zdmi. Zemřel na něj i Perikles.
Práce otroků brala práci svobodným, takže ti muselli být živeni na státní útraty (analogie s dnešní dobou, kdy nezaměstnaní jsou rovněž živeni na státní útraty). Jestliže se otrok dobře choval, mohl mu jeho pán dovolit ukládat si úspory (peculium), aby se mohl z otroctví vykoupit. V době Caesarova tažení do Galie proti Slovanům stál jeden otrok tolik, co jeden džbán vína. Akademičtí otroci, tj. lékaři, učitelé, stenografové, nebo tzv. otroci přepychoví (sexuální otroci), byli přiměřeně dražší.
Souhrnně lze říci, že otrokářské antické demokracie dávaly svobodným lidem více moci než dnešní zastupitelské demokracie.

213181

23.2.2010 9:30

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

Vanguard 195.?.?.?

Reakce na 213181

"DAMOKARAČIJA je praslovanské slovo a nejpravděpodobnějšími "vynálezci" demokracie byli Praslované."

[chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

213271

23.2.2010 11:49

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

leo69 89.?.?.?

Reakce na 213271

Čemu se Vanguarde řehtáte? Pravděpodobně jste ještě neslyšel a tudíž ani zřejmě nečetl knihu od Antonína Horáka - O Slovanech úplně jinak, že? Byla už zmiňována zde na Zvědavci v minulosti. Zkuste si ji vyhledat, přečíst, zamyslet se nad ní a potom třeba ušetříte ve svých příspěvcích pár smajlíků...

m,[mrknutí jedním okem]

213283

23.2.2010 13:17

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

Vanguard 195.?.?.?

Reakce na 213283

Tu knížku znám, četl jsem ji, sám jsem ji tady zmiňoval naposled minulý týden. Považuji ji za snůšku nesmyslů, kde přání je otcem myšlenky.

213289

23.2.2010 20:31

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

wenkovan wenkovan (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 213289

Já ji taky četl a ještě ji někde mám, ale vždycky jsem byl přesvědčen, že je to nějaká cimrmanovština. To přece ten autor nemohl myslet vážně? Híma-láje, bukvy podle bukových větviček apod.

213331

24.2.2010 13:29

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

hera 86.?.?.?

Reakce na 213331

Mě snad až do nepříčetnosti provokují lidi tohohle typu, kteří toho málo vědí, nic si neověřují a nic nehledají. Hlavně, že mají nějaký ten pravděpodobný názor do hospody. V jazykových nástrojích od Googlu ve slovníku hindi si zadejte slovo "hima". Anglický překlad dává "sníh". Ve staročeských online slovnících např. lze zjistit, že heslo "hima" existovalo a že znamenalo "zima". Uvěřitelné věci si lze vymyslet, neuvěřitelné se musí stát.
Druhá část "-láje", tak o tom je v Horákově knize na str. 100 (20.kapitola) dost. Existuje dokonce zkomolené pojmenování na rak.-českých hranicích do dneška - Laa an der Thaya. Mimochodem, patřívalo to Slovanům.

213390

5.4.2010 3:22

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

Mirka 86.?.?.?

Reakce na 213390

Lidé dobří, to Vám tu nejspíše píše pan Igor Tureček. Trumbera, který napsal na OSEL.CZ "skvělý" článek s názevm "Netušené objevy o Slovanech". Doporučuji přečíst diskuzi k článku od začátku do konce, zasmějete se autorovu "důvtipu". [chechtot]

Mirka

216423

23.2.2010 14:04

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 213283

nekritická adorace Horáka akorát svádí badatele na scestí

ostatně, toto téma už tu na Zvědavci několikrát zaznělo

zopakuji slova bohemisty a lingvisty doc. Vladimíra Šaura, CSc. na toto téma:



"Slovanská myšlenka nepotřebuje zbožné lži."




Na druhé straně je jasné, že dějiny "Slovanů" byly psány někým jiným, a že je tedy namístě se k pravdě probíjet. Ne ovšem způsobem ad hoc spekulace. Kritické myšlení a ostrá diferenciace jsou zde přebíjeny emocionálním nadšením dějinami frustrovaných "Slovanů", kteří se nyní, ve věku předávání žezla mezi impérii hlásí též o svoje slovo a chytají se ve svých psychických bolístkách čehokoliv, co se jim hodí. Odmítám fabulace, kterými se okolo tohoto tématu jen hemží. Je to cesta do propasti. Cesta dějinných frustrátů.

Poučná je diskuse pod tímto článkem. Doporučuji pročíst celou.

213296

5.6.2010 15:27

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

hera 91.?.?.?

Reakce na 213296

Na vaše doporučení jsem si přečetla uvednou diskuzi. Pod spoustou spamu a emocionálních výlevů jak ze strany kritiků Horáka tak ze strany jeho zastánců to přece jen vyznělo ve prospěch pana Turečka. Poučný je zejména jeho
Souhrn 1
kde se něco dozvíme o logických schopnostech jeho kritika "Petra Hrubiše" alias "Mirky Klukové". Kdo tento člověk skutečně je se nedozvíme, poněvadž kromě spamu nic neuveřejnil.

221283

23.2.2010 14:24

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

hera 86.?.?.?

Reakce na 213271

[velký smích] [chechtot] [velký smích] [chechtot] [velký smích] [chechtot] [velký smích] [chechtot] [velký smích] [chechtot] [velký smích] [chechtot]

Slovo "damo" je zkracený výraz pro praslovanské "da-moj", kteréžto slovo se dosud zachovalo v některých slovanských jazycích, zejména východoevropských. "Domov" je teritoriální pojem a tomu také odpovídalo teritoriální uspořádání hospodářských a politických jednotek.
Některá slova se totiž ani během tisíciletí nezměnila. Jedním takovým slovem je "kiše", což dnes v srbochorvatštině znamená "prší" a můžete si je přečíst na internetu ve zprávách o počasí. To slovo lze také nalézt na tabulce nalezené na Krétě v troskách paláce Hagia Triada a tabulka je stará 4000 let. Její systematické označení je HT-87. Slovo KIŠE se na ní nachází na třetím řádku poslední dva znaky. Celý řádek se čte "JARĚ MIr NI KIŠĚ" a překládá jako "Na jaře klid, neprší."
Podle německé encypklopedie Die Antike in Stichworten od autorů G.Löwe a H.A.Stoll, svrhl Kleisthenés v čele lidového povstání režim teroru Hippia. Kleisthenes je pořečtělé jméno pro "Klastena" nebo "Klestena". Jak chybně uvádí celá řada knih, teritoriální uspořádání, tj. démy, nezavedl Klasten (alias Kleisthenes), nýbrž je mnohem staršího data. Existovalo již za Peisistrata (560 př.n.l.). Řada publikací to uvádí chybně. Kdybych více pátrala, určitě bych zjistila, že teritoriální uspořádání lze nalézt písemně doložené už v knize Životy, názory a výroky proslulých filosofů od Diogena Laertia.

Krátce odbočím od teritoriálního uspořádání k finančním reformám. Už například Solón 594 př.n.l. odstranil hypotečné dluhy a vrátil svobodu všem, kteří se pro nezaplacení dluhů dostali do otroctví. Ostatní dluhy byly sníženy zavedením nové měnové soustavy. Od dob Solona po dnešek (2600 let) se v podstatě na politickém a hospodářském organizování nic nezměnilo. Z toho důvodu mi připadá vydělování kapitalismu jako nástupce feudalismu podezřelé a scestné. Podle množství peněz (tj. kapitálu) uspořádal společnost již Solon. Solonovi do vyhnanství psal Peisistratos dopisy a vyzýval ho, aby se vrátil a že bude mít takové postavení, jaké si bude přát.

Původní obyvatelstvo na jižním Balkánu bylo praslovanské. Svědčí o tom nejen překlady tabulek, ale i místní jména. Například jméno obce Kaminia (Kamenice) na ostrově Lemnos, název čtvrti Kaminia na okraji Pirea a celá řada jiných obcí v Řecku s týmž názvem - viz internet. Ale i jiné názvy obcí a území. Například Makedonie. Od nepaměti slovanské území.
Republice Makedonie patřil velký kus území, které si násilím přivlastnili Řekové. Řekové byli původem Asiati (Tataři), jak se lze dočíst na jiných tabulkách (např. PY Ae 134). Stejný proces pokračuje i v současné době, kdy KRYSA SCHWARZENBERG podpořil zlodějnu a dopomohl krádež srbského území a srbského majetku na tomto území. Aniž by se jakéhokoliv ...Automaticky kráceno

213300

23.2.2010 14:27

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

hera 86.?.?.?

Reakce na 213271

... KRYSA SCHWARZENBERG podpořil zlodějnu a dopomohl krádež srbského území a srbského majetku na tomto území. Aniž by se jakéhokoliv Čecha zeptal. Tlačme na ty kašpary politiky a toto rozhodnutí musí být vzato zpět s velkou omluvou Srbům. Doba před volbami je k tomu velmi vhodná.

213301

22.2.2010 16:46

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

hera 86.?.?.?

Reakce na 213150

Souhrnně lze říci, že otrokářské antické demokracie dávaly svobodným lidem více moci než dnešní zastupitelské demokracie.
Tehdy mohli lidé o něčem dokonce i rozhodovat. Dnes nerozhodují o ničem. Pomateni masovými medii jdou k nějaké urně, kde prý tzv. "volí". Ve skutečnosti ale hází nějaký nesrozumitelný lístek do urny, které se potom sečtou. Nejvíce těchto papírků obvykle obdrží ten, kdo toho nejvíce nasliboval, koho "volby" stály nejvíce peněz. Důležitá rozhodnutí, jako např. dělení státu, vyhlašování války (tažení české armády do Afganistánu, do Iráku, do Jugoslavie), uznávání cizího území (např. Kosovo) na to se občanů České republiky nikdo nikdy neptal. V otrokářském řádu by se ptát musel. O Kosovu si rozhodl nějaký PŘIVANDROVALEC SCHWARZENBERG, aniž by se kohokoliv ptal. V otrokářském řádu by alespoň existovala možnost jej ostrakizmem z Athém vyhnat. Drzoun KLUAS si dokonce dovolil rozhodovat o dělení státu, aniž by se kohokoliv ptal. V otrokářském řádu by alespoň existovala možnost jej ostrakizmem ze státu vyhnat. Dnešní zastupitelsko-demokratický společenský řád není horší než normalizační socialimus, je ještě horší než otrokářský.

213182

24.2.2010 5:04

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 213182

Budu s tím trochu OT. Ale ten ostrakismus, mi připomněl můj starší nápad jak volby zatraktivnit a i docílit jakéhosi očistného mechanizmu v politice. Kdyby voliči mohli varovat a nakonec i vyloučit, jako rozhodčí na fotbale, pomocí žluté a červené karty neoblíbené politiky. U každých voleb celostátního charakteru, by měl každý z voličů ješte mimo kandidátní listiny červenou a žlutou kartu. Na ty by měl možnost napsat po třech kandidátech. Podle pořadí by pak do celkového součtu byly započteny u prvního třemi u druhého dvěma, a u třetího jedním bodem. Celostátně vyhodnoceno by bylo deset předních žlutých míst a řekněme jedno či dvě místa červené. Podmínkou pro umístění na červeném místě, znamenajícím vyloučení z politiky vůbec, by bylo dřívější umístění na žlutém místě. Pokus jakékoli další účasti v politice i na neviditelném místě (poradce) by byl považovan za trestní čin se sazbami...
Za napomáhání k tomuto trestnému činu by se považovalo, jakákoli připomínka v médiích, zveřejňování názorů vyloučeného by bylo ceněno stejnými sazbami jako nerespektování červené karty samotným potrestaným...
Tak by se mohlo bránit zasmrádání politiky definitivní výpovědí a nutnost pro potrestaného se živit jiným způsobem. To myslím zase není mnoho, za cenu čerstvějšího vzduchu v politice.

213359

22.2.2010 19:49

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

hera 86.?.?.?

Reakce na 213150

Přímo klasickým příkladem je bývalý ministr "obrany" (za Rak.-Uherska se jim říkalo tuším ministr války), ministr nějakého ministerstva průmyslu, velvyslanec v United Kingdom a toho času velvyslanec v Chorvatsku KAREL KÜHNL. S pomocí Medka začal karieru ve Svobodne Evropě jako novinář, když předtím v důsledku neschopnosti nedostudoval ekonomiku ve Vídni. Po převratu mohl v Praze dokončit práva. Tento politický turista (prošel několika stranami), podepsal smlouvu s americkou firmou se sídlem v Rakousku na dodávku PANDUR, což jsou obrněné hračky, do kterých zatéká, spodek roztrhá kdejaká mina a prostřílet je můžete jako ementál jakýmkoliv kulometem s příslušnou municí, ačkoliv k podpisu smlouvy neměl vůbec žádný mandát. Kolonialistické NATO chtělo po České republice tuším 20 obrněnců. Hračičkové na ministerstvu války zaslintali a začali blouznit o nějakých 400 obrněncích. Pak 199, pak 120. Ten debil KÜHNL nakoupil PANDURY 4x dražší než by dodali Španělé. Když se obrněnci vybírali, tak PANDURY ještě nebyly tuším vůbec vyvinuté. Finové naproti tomu nabízeli již hotové hračky. Není se co divit, že KÜHNL zvolil Rakušany. Asi při nějaké zkoušce ve Vídni opisoval, ekonomiku nedostudoval a oni mu řekli, že pokud nenakoupí u nich, že to o něm zveřejní. Jsem zvědavá, co z toho vzejde. Kterou politickou stranu umožnil politický turista KÜHNL financovat?

213198

23.2.2010 9:34

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

Vanguard 195.?.?.?

Reakce na 213198

"Tento politický turista ... podepsal smlouvu s americkou firmou se sídlem v Rakousku na dodávku PANDUR ... ačkoliv k podpisu smlouvy neměl vůbec žádný mandát"

Nechci se Kühnla nijak zastávat, ale podpis smlouvy schválila vláda v čele s Jiřím Paroubkem, takže Kühnl mandát určitě měl

213273

23.2.2010 14:52

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

steve 97.?.?.?

Reakce na 213273

.. no, vite .. Kuhnl nebo Paroubek ... jaky rozdil mezi dvema vsivaky. Kuhnl ma taky rad kolotoce ...

213303

22.2.2010 4:36

Elita sveta s nami dela presne to,co jim dovolime svou netecnosti.

kozoroh 59.?.?.?

Tupa a navzdelana masa lidi je jejich zbran, proti ,kazdemu z nas ,jako jednotlivci.Inteligence se strachem o misto,pokud by se vyjadrila dle sveho zdraveho rozumu, neexistuje, uz neni vedoucim naroda ,ale poslusnym pudlem v rukach elity. Kdyz se zide rozhodnou protestovat a je jich jen nekolik stovek v milionovem narode ,tak na demonstraci sve sili s edostavi do jednoho ve jmenu zidovstva,ale, kdyz to same bych mel udelat s krestany, atz z milionu se jich dostavi par a mnozi prijdou jen ze zvedavosti,o co tam bezi a nekterym budu muset zaplatit pivo,aby se tam na chvilku ukazali.
Takze,at mame jakykoliv rezim, tak politicti darebaci klidne vystridaji jakykoliv kabat,jen ,kdyz budou u vesla,jak dobry komunista ,tak dobry fasista a tak dobry demokrat a kdyz zitra prijdou nneandrtalci,tak bude v predsednictvu neandrtalcu a bude vetsi neandrtalec,nez ti zkutecni neandrtalci.Lide se sami nevzdelavaji,svou vzdelanost nechaji na elite ,co jim dovoli si vstrebat do hlavy, sami o sobe nehledajikoreny problemu, ale ,nechaji si to prednest mediema, politiky atak zvanymi odborniky na problemy. Vysledek, zadny valny pro obycejneho obcana,jeho vnuci,deti budou elitou okradany ve jmenu zakonu pro jejich dobro a na vic budou ztracet zivoty v umele vyvolanych valkach elitou,ktera tam sve potomky,pristi vladce,elitu nebude ztracet, ti budou pro spolecnost tak zvane, nepostradatelni.Jedinym lekem ,ke kteremu ma nemyslici spolecnost je revoluce bolsevickeho typu,zatocit s burzousty, likvidovat parazity, tak ,jak nam to ukazali v minulosti a bez milosti,vyrvat tyto dobre zivene darmozrouty i s koreny,tak,jak to praktisovali v Rusku. Jestli se Vam to zda nespravedlne,tak si na Rusko vzpomente s 100 000 obeti, o kterych se svet nezminuje,aby se obcan nepoucil,jak se cisti "Audiasuv chlev", ti,jez organisuji valky a maji z nich vydelek,nikdy nepoznali, co je to ztrata syna anebo dcery, otce a nebo matky.Mimo jine delaji znas pro druhe nepratele, ackoliv my k nim nemamenic,co by nas znepratelilo. Pro zcela jemnocitne pripomenme jen z nedavne minulosti:The Elie Wiesel Foundation for Humanity," and signed by 44 Nobel Laureates, 35 of them in the physical sciences, it urges brutal and lethal actions against Iran. Valecni stvaci,ze ano?
When Madeleine Albright was informed in a notorious TV interview that 500,000 Iraqi children had died due to those sanctions, she did not deny it but replied "This is a very hard choice, but ... we think the price is worth it." Do the signers of this ad agree with Albright's assessment in the case of Iraq and now Iran?Co,takhle jeji rodinu vyhladit hladem?
Although he claims to speak out for "human rights," Wiesel is very selective in the cases he chooses. He has not and will not criticize Israel and its Apartheid policies, and in fact attacks those who do. In an interview with Haaretz wherein Wiesel announced his ad campaign, he "blasted Judge Richard Goldstone, saying his report on the Israeli offensive in Gaza was "a crime against the Jewish people."
*Begin's grandson: 'murderous blood flows in Israeli arteries...Automaticky kráceno

213152

22.2.2010 8:38

Lidi jsou pohodlní

Striga 85.?.?.?

a situace jim víceméně vyhovuje. Vidím kolem sebe lidi, kteří nemají na nájem, ale kabelová televize běží, cigarety nechybí. Mluvím s majiteli nových, krásně zařízených domů, kteří nechtějí druhé dítě, protože by mu prý nemohli poskytnout vše potřebné k důstojnému životu. Vidím důchodce, živící a omlouvající své nepracující děti.

Spousta lidí ještě není v takové nouzi, aby dostala rozum. Nebo mají dost a nechtějí se dělit ani se svým dalším potomkem. To z hlediska konzumu.

Celá společnost ještě není tak naštvaná, aby se vzepřela. Ono to jde - vzpomeňte si na několikadenní stávku železničářů před lety... A stát byl na kolenou.

Když se šprajcne dostatečný počet lidí, nikdo s tím nic neudělá ani silou, protože ovládaná masa je i masa vytvářející a zároveň konzumující vytvořené. Jenže zatím je většině košile bližší než kabát.

Zatím. U nás na Ostravsku je spousta naštvaných lidí. Jak už jsem psala jinde - když přijel v srpnu 89 brácha Pražák a říkal, že v Praze jsou lidi ochotní nechat do sebe střílet, nikdo jsme mu to tady nevěřili. A za tři měsíce byl převrat.

No, kdoví, jak to bude do vánoc tady....

213156

23.2.2010 6:58

RE: Lidi jsou pohodlní

lesov 89.?.?.?

Reakce na 213156

Buď hrál dlouho brácha Kecala v Prodaný nevěstě nebo jsou pražáci Velký huby nebo pěkný jelita, když do sebe chtěli nechat střílet, pro to, co je teď! [velký smích]

"Ono to jde - vzpomeňte si na několikadenní stávku železničářů..."
Já si zase na žádnou opravdovou stávku nevzpomínám. Spousta lidí se bála dokonce podepsat na papír, jestli by s případnou stávkou souhlasila. (Měli strach z reakcí zaměstnavatele). Někteří na schůzích jen stěží zadržovali slzy a nervové vypětí, bylo jim a jejich rodinám vyhrožováno fyzickou likvidací. (Přitom vědomí, že se na ně každej vyse.., kdyby šlo do tuhýho).
Většina "stávek" na dráze, se uskutečňovala několikavteřinovým pískáním a houkáním na lokomotivní houkačky, při jejich poruše, pak na fasované píšťalky. Málokdo, vydržel houkat déle, trapnost celé situace visela ve vzduchu, jak špinavý prádlo na šňůře mezi domky v cikánském ghetu.
Když už se jednou chtělo na dráze stávkovat, dokonce za porušování ústavy, ostatní odborové svazy nám vzkázaly, že se sice nezúčastní ale budou nám držet palce!
To by odpovídalo vaší větě "Celá společnost ještě není tak naštvaná, aby se vzepřela."
"Soudruzi by měli zájem, to jo, ale nejsou knihy". [smích]

213257

1.3.2010 14:46

RE: Lidi jsou pohodlní

yvetta 83.?.?.?

Reakce na 213257

přidávám jen tolik, že nám zbývá " jen pití píva z žalu" řekl Kryl.Faktem zůstává, že lidi jsou nejen pohodlní, ale vším tím zakazovaním, omšelými frázemi politických lídrů, korupcí a řiťoskokanstvím, blitkami a oslintky z televize tak unavení že už ani nevnímají to co by měli vnímat. Vymývání mozků je soustavné a plíživé a postupně umístilo klapky na oči i těm kteří by bývyli byli udělali to či ono kdyby...tedy závěrem souhlasím s tím, že ještě není tak zle , aby šli lidé do ulic, protože jsou navíc živeni strachem a ten je svazuje a podvědomě nabádá k vyslovení věty : " No co můžem dělat, my to nezměníme"
A to je trgikomický konec příběhu, protože to mezitím změní oni za nás, a pak se náhle vynoří Komtur či Blaničtí rytíři, já doufám že se to stane a stane se to včas, jinak Pán Bůh pomáhej.

213772

1.3.2010 21:59

RE: Lidi jsou pohodlní

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 213257

píšeš skvělým stylem! vtipné [smích]
jen mám při té tvé agitaci pro odvahu ke stávkám trošku obavu, jestli ti dnešní rozhodnutí-stávkující nejsou
a) využití blbci ve prospěch čssd (páka pro rozpoutání hysterického jakoby-odporu davů ke každé nelevicové vládě, resp. proti pravici jako takové)
b) vyděrači, kteří chtějí získat/udržet výhody pro sebe, které však nikdo jiný nemá... a půjde to právě na jejich úkor (ostatních poplatníků).
zamysli se nad situací: z jedné strany máme jiříkovo lhaní o (ne)jednání o pandurech, z druhé strany tento pokus na odpoutání pozornosti a k vybičování iracionálních vášní, kde už pak argumenty nebudou hrát žádnou roli. máme před volbami, víš?
nechci tě podezírat, že by ti uniknul ten drobný rozdíl ve smyslu stávky - nevychází to přece z všeobecného odporu k systému (nwo), že ne? jde o lokální a velmi parciální zájem, využitý některými parchanty.

213813

2.3.2010 8:46

RE: Lidi jsou pohodlní

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 213813

V první řadě díky za poklonu, poté díky za názor.
To že jsou lidé rozděleni na vyděrače a parchanty, kteří sledují své zájmy a na tupý dav je bezesporu pravda, přidala bych ještě
to 1% lidí, kteří celou tu šaškárnu pochopili a ti proti zbytku nezmohou ani zbla.
Mluvíš o stávce, ale o té jaksi nemluvím, narozdíl od těch předemnou, hovořím o probuzení. Píšeš o jiříkovi a volbách, cožpak není nad slunce jasné, že volby, oslintky o pandurech, zprávy o nehodách, překroucené pravdy o celosvětovém dění a volbách není jen neustálá snaha o odpoutání pozornosti od toho, co je cílem cvičení? Nechceš mi snad podsunout myšlenku, že věříš ve volby? Anebo myslíš, že ty, já, franta anebo tondca zvolili do parlamentu parchanty , které nechci jmenmovat po pečlivé úvaze s vědomím, že to jsou ti "oni" , kteří budou zastupovatnaše lidské zájmy...no to snad ne? Já tedy doufám, že
již chápeš, že naše vláda a celá ta parta řiťoskoků je maškaráda, poplatná zcela jinému cíli a systému, proto dělají to ćo den co den vidíme, proto se chovají jako kobylky a stádo volů, protože jsou zvoleni a ustanoveni do svých koryt s určitou myšlenkou...tedy přesněji : krást, cenzurovat, rozvracet, sankcionovat a pokutovat, tvořit paskvily zákonů,tendrovat a prohlubovat korupci, oblbovat estrádami,mydlit mozky přihlouplými žvásty zmasírovaných žurnalistů, zahlcovat zemi cizáky a multikulturou, odpouštět daně těm kteří globalizují, nechávat vyvážet peníze ze zěmě, odposlouchávat..atd
tad. Cožpak toto není předmětem vládnutí sionistické garnitury, pokud se mýlim a vláda a její přisluhovači činí něco jiného opravte mě..a je jedno jestli to je CDU, NSU,CSSD, NSDAP,Tonda Vopička anebo Franta Ocásek...pokud se obrazně staneš jedním z nich, budeš mít možnost volby : zůstat tím čím jsi a jít proti- tedy ve finále havarovat jako Jorg Haider, anebo jít s nimi a podílet se na té zvrácené "rádobyvládě" také. TRakže myslím, že tahat sem volby a pandury jsou jen části mozaiky, které zapadají do monstrozního díla PanEvropy...tedy Evropy s regiony, jako zeměmi a jednotnou sionistickou diktaturou, to je vize našeho
neviditelného přítele. Ať máš jiný názor, vždy zůstávám slušná a nehaním ten tvůj. Nicméně je třeba sundat umaštěné brýle a prohlédnout.

213853

2.3.2010 10:14

RE: Lidi jsou pohodlní

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 213853

ta reakce byla na autora "lesov", který o stávce psal.
ve volby nevěřím, protože vím, jak se to tady střídá a jaké jsou ve velkých stranách možnosti pro obměnu (vnitrostranické volby jsou většinou volbou ze dvou klik uvnitř stran, a silnější parchanti vyhrávají, jako všude). je to rigidní systém, nesmírně zpomalený v reakci na dění (asi záměrně, aby loutkáři stíhali pohodlně reagovat).
nicméně (překvapivě) volit chodím. proč? 1) protože apatií a pasivitou neovlivním už vůbec nic... to bych se zařadil mezi mlčící stádo, které už nebéká ani o těch volbách, a jen čeká, co s nimi vlci udělají 2) protože je přece jen jakási minimální šance, že se tam jednou může podařit propasírovat menší stranu, která ukáže, že to dokáže dělat i jinak, o něco lépe, a získá si široké sympatie. každopádně menší zlo lze volit vždy. každý je nějak orientovaný - někdo je socialistický závislák, druhý svéprávný občan a tedy volič spíše pravicových řešení. že dojde někdy ke zklamání, to je sice možné (skoro jisté), ale dělám, co se dá. hlavu si kvůli té naší politické realitě neprostřelím.
máš pravdu, že by člověk volby a aféry neměl přeceňovat, je to jen divadlo na výtěr zraku davu. ale fakt nestojím o to, aby tady vládla socanská svoloč. když už se na někoho mám dívat a někoho poslouchat v médiích, tak raději někoho jiného, než z koho se mi dělá fyzicky nevolno.

213871

22.2.2010 8:51

Postrehy

XrX 85.?.?.?

1.Masa bola vzdy tupa a nevzdelana.Bohuzial je to jej vecny udel za kazdeho rezimu.Krava bola stvorena na podojenie...
2.Hierarchia je zakladom zivota.Mame ju zakodovanu a bez nej to nepojde.Zatial nic lepsie nefunguje ako "dobrovolne nasilu".
3.Nikdy v minulosti nebol zivot lahky.Zivot v laske a mieri je utopia.Je to drsny boj.Len zriekdavo vyhra ten lepsi...
4.Elity vymysleli sposob ako vladnut a nebyt na ociach.Na to maju politikov.Oddelenie moci od bohatsva je len fiktivne.To je uloha politiky.
5.Najpodstatnejsie veci v dejinach vznikli vzdy ako vedlajsi produkt tych najniszich ludskych cinov a pudov.Nebol to boj za idealy,ale z nudze cnost.
6.Obcas niekto z davu,precitne a pomenuje skutocny stav veci.Masa mu z principu nerozumie.Len hlupak bojuje za lepsi zivot pre masy,ktore o to vobec nestoja.Najvacsi bojovnici za idealy vsak maju ine umysly...

213157

22.2.2010 10:01

RE: Postrehy

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 213157

...ale jdi, ty brepto. Každá společenská vrstva má svůj "jazyk", kterému rozumí. Musíš znát tyto "jazyky společenských vrstev" a vytvořit "společenskou poptávku a objednávku". A samozřejmě mít i nástroje pro její realizaci.

Naštěstí je těch nástrojů tolik, že i "masa" si může vybrat, jaký použije.
....moc dobře sis teda nevybral, asi tě zas někdo podojí....

213160

22.2.2010 10:09

RE: Postrehy

Kadlik 88.?.?.?

Reakce na 213157

to nejsou postrehy to je NWO propaganda k zbliti kolik ti platej asi nic co vypada to totiz tak ze maz mozek uz uplne vygumovanej a opakujes to setrvacnosti zdarma [bliji]

213162

22.2.2010 20:59

RE: Postrehy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 213162

Myslim ze mam hodne daleko k NWO.Z humanizmom a laskou to netreba prehanat.Negativna energia posuva veci dopredu. Pravda a laska vitazi len v rozpravkach.Poplakat si a pospominat ako nam bolo dobre nic neriesi.Takychto clankov je v poslednej dobe cela kopa,menia sa len osoby a obsadenie.

213208

22.2.2010 10:09

Další bolševický nesmysl

Jan Zelený 193.?.?.?

To, že za socialismu bylo líp, je blábol. Stačí připomenout 2 státní bankroty - měnová reforma 1953 a záchranu komunismu sovětskými petrodolary v 70 letech - ČSSR si tehdy vypůjčila velkou částku v dolarech. Statistiky se nafukovaly o naprosto nesmyslná čísla, dnes je zájem firem opačný. V obchodech nebylo nic, nic se nedalo sehnat, nic se nedalo dělat. Problém je v tom, že i dnes nám vládnou Ti samí. Žijeme v okupované zemi. Takže srovnání tohoto systému a normalizace je jako srovnávání trockismu a stalinismu.

213161

22.2.2010 17:43

RE: Další bolševický nesmysl

anellus 85.?.?.?

Reakce na 213161

Prosím vás o jakých státních bankrotech za socializmu mluvíte. To jsem asi žil někde jinde. Měnová reforma není bankrot a ta v r.53 kromě negativ přinesla i odstranění lístkového systému. Jinak, po převratu proběhlo hned do r.92 první znehodnocení naší měny v rozsahu, proti němuž byla reforma v 53. slabý čajíček. Při inflaci v průměru kolem 4 % za těch 20 let pravdy a lásky probíhá vlastně měna se znehodnocováním peněz trvale. A za socializmu se inflace, jak známo ,nekonala.
O žádné záchraně komunizmu sovětskými petrodolary v 70-tých letech nikdo nic neví. V té době se právě u nás budoval petrochemický průmysl na bázi sovětské ropy. Viz Slovnaft Bratislava a Petrochemie v CHZ ČSSP Litvínov, dnes Unipetrol. Tam jsem zahajoval svoji pracovní kariéru. Ropu jsme kupovali v průměru za světovou cenu, ovšem platili jsme výhodně zbožovým bártrem. Kupovalo se 18 mil. t/rok , porovnejte si to s dneškem a pochopíte proč jsme hospodářsky v úpadku . Takže nelžete, socializmus jsem zažil, mohu srovnávat a i když se zboží shánělo, každý kupodivu všechno podstatné měl.

213189

22.2.2010 21:40

RE: Další bolševický nesmysl

daniela 95.?.?.?

Reakce na 213161

Já Vám mohu jen připomenout,že byla poválečná doba,zásobování potravinami,naprosto chaotická ekonomická situace...vázlo samozřejmně vše.
Oproti tomu,dnešní pseudodemokracie nezačínala od nuly.A přivedla náš stát za pouhých 20 let k bankrotu.
Dlužno tedy říci, ať už hospodařili komunisti jakkoliv,tolik dluhů po sobě nezanechali ani za těch 50 let.To je vážně smutné.

213217

22.2.2010 22:49

RE: Další bolševický nesmysl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 213217

>Dlužno tedy říci, ať už hospodařili komunisti
>jakkoliv,tolik dluhů po sobě nezanechali ani za těch 50 let.To
>je vážně smutné.

Takže je lepší, když v kšeftech není ani ten blbej hajzlpapír, hlavně že nemáme dluhy? O chemicky zamořeném ovzduší radši se ani nezmíním.

213224

23.2.2010 0:14

RE: Další bolševický nesmysl

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 213224

Raději tedy miliardové dluhy jen když je hajzl papír? Ale nějak si nevzpomínám že by nebyl. Ze začátku jistě ho bylo málo.
To zamořené ovzduší nebylo pouze komunistické ale bylo spíš dobové. Na západě také.
Podle Vás je tedy důležité když je hajzl papír ať to stojí co to stojí.
Podle mne jsou to dvě nesouvisející věci, dluhy se na hajzl papíru neudělají.
Vysvětlujte potom svým vnukům za co vlastně platí, za h...o. [chechtot]

213237

23.2.2010 0:29

RE: Další bolševický nesmysl

daniela 95.?.?.?

Reakce na 213224

Což tak zdevastované lesy,zatravněná a zastavěná úrodná půda?A stovky rodin, které nemají ani na jídlo..ten Váš hajzlpapír je opravdu chudý argument.No a s těmi chemikáliemi..víte,oni jsou oblasti zamořené stále.Jen je prostě nevidíte, protože je pořádný demokratický systém uklízí pro jistotu na jiná území.

http://http://www.youtube.com/watch?v=5A5zVNpkuzk

To je jen malý příklad k tomu,jak se dnes uklízí chemikálie.

213239

23.2.2010 0:46

RE: Další bolševický nesmysl

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 213239

Poučné. Ovšem ti kdo toto nevidí a pouze sledují oficielní statistiky ekonomiky by řekli: Vozíme jim lehce použitou technologii a oni místo aby surfovali net, tak to pálí. Tuhle jsem předal naší recyklovací stanici několik postarších PC, doufám že nejsou dneska v Ghaně.

213241

23.2.2010 17:08

RE: Další bolševický nesmysl

daniela 95.?.?.?

Reakce na 213241

Doufat můžete,i když, jak je známo,i odpad je biznis a kdo šetří, má za tři [chechtot]

213311

23.2.2010 17:52

RE: Další bolševický nesmysl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 213239

>Což tak zdevastované lesy,zatravněná a zastavěná úrodná
>půda?A stovky rodin, které nemají ani na jídlo..ten Váš
>hajzlpapír je opravdu chudý argument.

Můj argument není hajzlpapír, ale to, že komunistický režim nedokázal uspokojit základní potřeby svých občanů, k nimž ten pitomej hajzpapír bezpochyby patří. Téměř vždy nějaký základní artikl chyběl v kšeftech, jednou to byl hajzpapír, podruhé cukr a nedej bože, když se člověk oddával nějakému buržoaznímu sportu nebo i tomu lidovému fotbalu, kvalitní kopačky nebo jakákoliv sportovní obuv v potřebném množství a kvalitě prakticky nikdy na socialistickém trhu nebyla, člověk musel vždycky podplatit známé, kteří jezdili na Západ aby potřebný artikl pak přibalili do svých zavazadel při cestě nazpátek. A co třeba takové zdravotnictví, dostat nějaký úplně běžný prášek proti alergii, to se muselo jít k doktorovi s obálkou, jinak se vám v ordinaci vysmáli a řekli vám ať si koupíte víc kapesníků a nechoťte ven, když vám ta síra ve vzduchu tolik vadí. No a to už nemluvím o potřebě některých lidí se kulturně vyžít, koupit si kvalitní knížku na víkend, to vám kolikrát moh i hrozit kriminál kvůli vlastnění nesprávného titulu od nesprávného autora, za kvalitní muzikou se muselo na burzu, tam mě jistě právem jednou chytli jako kriminálního živla. No pěkně tady vychvalujete ten kocourkov, jen co je pravda. Někdy si říkám, je tohle vůbec možné, že se dnes někomu stýská po minulých časech?

213316

23.2.2010 19:13

RE: Další bolševický nesmysl

daniela 95.?.?.?

Reakce na 213316

..komunistický režim nedokázal uspokojit základní potřeby svých občanů

no, občas vskutku něco nebylo okamžitě.Ale pochopte jednu věc.Komunistické obchody měli funkci "zásobovací",tedy občas mohl dojít i ten hajzlpapír.

Idylka to tedy rozhodně nebyla.Se sportovním vybavením, alespoň trochu podobnému tomu, co měli ti na západě, to byl vážně průšvyh.

No pěkně tady vychvalujete ten kocourkov, jen co je pravda

Opravdu nevychvaluji.Jen konstaktuji,že jsme si změnou mocipánů vůbec nepomohly.Tehdy občas nebyl hajzlpapír či lepší kopačky,dnes naopak je stále více lidí,co si vysněné vymoženosti západu nemohou dovolit.
Byly-li tehdy lesy(prý) ve špatném stavu, pak dnes už je problém nějaký takový les i najít.Např.ty lesy, co jsem sázela jako pionýrka za svačinku,tu už dnes vůbec neexistují.Máme z nich totiž převeliký dostatek hajzlpapíru. [velký smích]

213325

23.2.2010 19:41

RE: Další bolševický nesmysl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 213325

> Opravdu nevychvaluji.Jen konstaktuji,že jsme si změnou
>mocipánů vůbec nepomohly.Tehdy občas nebyl hajzlpapír či
>lepší kopačky,dnes naopak je stále více lidí,co si
>vysněné vymoženosti západu nemohou dovolit.

Musím uznat, že někomu změna vůbec nepomohla nebo pomohla aby šel k čertu. Nemakačenkům, blbcům a těm, kteří jako pijavice (rozuměj komouši na místech náměstků, na národních výborech a všelijakých jiných funkcích užívající si privilegií ač sami nebyli schopni se ani prstů na svých končetinách dopočítat), vyssávali národní bohatstí, tak většina z nich rozhodně nemá dnes na růžích ustláno, to je pravda, a jelikož vychovali sobě podobnou další generaci, tak to jsou ti vaši "studenti" a "lidé s diplomy" bez zaměstnání. Stačí se podívat na prvomájové průvody organizované KSČM, samí straníci, členové Lidových milicí v důchodovém věku a pokud jsou mladší, tak se jedná o jejich potomky a nebo jinak postižené jedince. Znám podobné případy sociálek, mám i dokonce i pár v rodině a není mi jich vůbec líto. Docela by mne zajímalo, kdo ze zdejších diskutérů spadá to těchto kategorií?

213329

23.2.2010 22:58

RE: Další bolševický nesmysl

daniela 95.?.?.?

Reakce na 213329

Je zvláštní, jak to máte všechno správně zaškatulkované. [smích]
v globálu se dá říci, že jen komouši měli blbé děti a proto to máme, jak to máme.Uroním tedy nad naším národem slzy, protože jak to dle zaměstnanosti a nezaměstnanosti vypadá,je asi 80% populace z bývalých bolševiků nebo potomci lidových milicí a proto jsou naprosto neschopní. Pouze těch 20% má jakési předpoklady k tomu, aby táhli ekonomiku vzhůru!
Klobouk dolů hochu,váš pohled na dění ve státě,ve kterém žijete i Vy,je opravdu velmi střízlivý.

213344

24.2.2010 0:58

RE: Další bolševický nesmysl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 213344

>Je zvláštní, jak to máte všechno správně zaškatulkované.
>[smích]

>v globálu se dá říci, že jen komouši měli blbé děti a
>proto to máme, jak to máme.Uroním tedy nad naším národem
>slzy, protože jak to dle zaměstnanosti a nezaměstnanosti
>vypadá,je asi 80% populace z bývalých bolševiků nebo potomci
>lidových milicí a proto jsou naprosto neschopní. Pouze těch
>20% má jakési předpoklady k tomu, aby táhli ekonomiku
>vzhůru!

>Klobouk dolů hochu,váš pohled na dění ve státě,ve kterém
>žijete i Vy,je opravdu velmi střízlivý.

Vůbec nechápu, kde jste tohle sebrala, já nikde nenapsal, že jen komouši měli blbé děti, já psal o většině, která je nezaměstnaná a smýšlí jako vy. Samozřejmě, je určitě mnoho nezaměstaných z různých dalších důvodů a jeden z těch hlavních je ten, že Češi tradičně se nestěhují za prací, ale čekají na opačný stav, kdy se práce přistěhuje za nimi. A tak čekají a čekají a nedá se očekávat, že se někdy vůbec dočkají. A já nevím, asi nemám ponětí o dění ve VAŠEM státě, protože jsem nikde neslyšel, že by bylo u VÁS 80% nezaměstnaných. Já vím asi o 10%, někde více, jako na severu Moravy a někde daleko méně, jako třeba v Praze. A chápu, je hodně těžké, když je někomu dneska 55 a v nejproduktivnějším věku někde tajemničil na ONV nebo estébákoval jako státní dobře placený otevírač soukromé pošty a dnes jke naprosto nezaměstnatelný a takový lidový milicionář to také nemá dnes určitě lehké. Těchto lidí byly desetitisíce, ti nikam nezmizeli a jedná se taky o pěkně naštvanou společenskou vrstvu, která si vylívá zlost třeba v internetových diskuzích, jinak vynálezem jejich nenáviděného kapitalistického nepřítele. Vždyť Lenin nebo kdo přece říkal, že ty kapitalisty pověsí na jejich vlastním provaze, který jim komunistům vždy milerádi prodají.

213350

23.2.2010 9:14

RE: Další bolševický nesmysl

Kadlik 88.?.?.?

Reakce na 213224

presne jak rikas hlavne ze si mas cim utrit prdel blbe ale ze tvy deti a deti tvych deti neboudou mit co zrat to uz te nezajima myslis si ze nam rdstitkovsky banky budou jen tak kuly tvejm krasnej ocim pucovat do nekonecna uz se prober a podivej se jak to dopadlo z pujckama treba v africe

213269

22.2.2010 10:43

Další součet

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Pan Toman hezky popsal současný stav. Ale to už udělali jiní před ním.
Ano, nasranost národa roste, to je dobře. Ale jak píše Striga - je to stále málo.
Navíc stávky nenabízejí řešení, jsou jen signálem "už dost".
Plíživé ucpávání našich mozků v naší historii známe, jsme tvárný národ - a tím i nebezpečný těm, kdo řídí chod hospodářství na téhle planetě.
Asi málokdo tuší, proč má náš jazyk háček nad písmenem "R", představujeme nejvíce vyostřenou (ale i vyosenou) "rovnováhu"
mezi západním a východním světem. Očekává se od nás "řešení situace".
A to se blíží. Doba zraje a nástroje také. Typicky české, Cimrmanovské. Nejen naši vládci ví, že jde o podobu světa pro příštích mnoho let. Mnozí "tady dole" to ví také a i když se vzájemně neznají, propojuje nás všechny to, co známe pod slovem Podvědomí. Je to energie jako kdejaká jiná, kterou zatím neumíme měřit "mašinkama".
Průsečíky našich přání v negativním i pozitivním směru zkrátka fungují v informačních vrstvách, o kterých se nám snad jen zdá.
Ale pohnout se musí každý sám za sebe....

213164

22.2.2010 14:37

RE: Další součet

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 213164

Optimista ve mě říká, prasknout to musí. Pesimista ve mě nevidí konce. Kéž by jste měl pravdu. Velmi dobře popsaná situace, článek je prvním krokem k činu, ujasňuje všem o co jde a kde je problém dnešní doby.Jen doufám že budeme dostatečně rozumní se nenechat opít zase rohlíkem. K tomu je liknavost ke kroku k činu ohromným pomocníkem. Bourat se má až budeme mít jasno co budeme stavět.

213167

22.2.2010 14:46

RE: Další součet

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 213164

Ano, nasranost a informovanost by mohly být motorem. Ovšem motorem k čemu ? Autorovi, jako mnoha jiným nechybí dobrý popis dnešní skutečnosti, ale příspěvky postrádají druhou polovinu myšlenky - jak z toho ven.
Nasranost se bude zvyšovat s poklesem životní úrovně, s tím nic tito darebáci nenadělají. Ovšem co se týče informovanosti, zde to mají velmi dobře spočítané. Myslím, že mohou celkem přesně odhadnout, kolik lidí má informace. Díky mediální masáži bude vždy drtivá většina naprosto zblblých. Zde mohou být naprosto klidní. I když nás bude přibývat, vždy budeme jen mizivou menšinou.

213168

22.2.2010 14:58

RE: Další součet

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 213168

Je důležitější si ujasnit do čeho než se zabývat jak z toho. A přesný popis situace je první krok k ujasnění co vlastně chceme. Až to budeme vědět, budeme moci přesvědčit stádo že to chce taky. A přesně jak se to udělá je přece jedno. Ostatně pokud by se podařilo získat většinu na stranu radikální změny, nemusí se vlastně už nic dělat. Změna jaksi nastane sama.

213171

22.2.2010 16:49

RE: Další součet

tenZulice 90.?.?.?

Reakce na 213171

Vážení, ono se již na tom pracuje.
A pracuje se na tom velmi intenzivně, jenže pravda, informací je málo !!!

Ponechám výhradně na Vás, zda budete ochotni s touto informací pracovat, zda alespoň přidáte k tomu nějakých "pár" pokeců !

Buďme si pak navzájem vděčni.

http://eko.iwaldorf.cz/

Váš tenZulice

213183

22.2.2010 21:54

RE: Další součet

daniela 95.?.?.?

Reakce na 213183

No víte,ono by se s tím dalo něco dělat, jaksi si to "prosadit".Ovšem,to by to naše lidské stádo muselo po takové změně toužit alespoň tak,jako po novém BMW či větší telce.
Jinak,myšlenka je to nádherná.Ale nechme být.Je-li pravdou, že k realizaci stačí myšlenka,pak v budoucnu je i realizovatelná.

213219

22.2.2010 22:27

RE: Další součet

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 213219

To chce prostě čas. Čas pro kritickou masu. Postupně i blb pozná, že nová telka ve které nic pořádného nehrají i když je ostrá a barevná je na nic. Postupně pozná každý co je účelem vší naší technologie, uzmout peníze a nedat vám za ně nic. Postup na základě že bohatnout se musí a každý rok víc než minulý, i kdyby na chleba nebylo, musí jednou dozrát a jako shnilá švestka spadnout. Zde se už počítají kanály ve stovkách, kam se hrabe "57 channels and nothing on", obrazovky by se daly měřit v metrech a nic tam stejně není, akorát se za to nic dnes platí. Ale máme výběr, můžete si to nic zaplatit přes kabel a nebo přes satelit, jak je libo. Auto člověk hlavně potřebuje aby dojel do práce, časem musí lidem dojít že musí do práce aby zaplatil to auto, které před tím nepotřeboval. To se musí jednou přejíst i natvrdlým.

213222

23.2.2010 7:47

RE: Další součet

lesov 89.?.?.?

Reakce na 213183

"Pokrok je skutečná utopie" (To jsem napsal já... [oči v sloup] )

Jestli se nepletu, tak je to nejméně 20 let, kdy vyšla nějaká německá studie, ve které se říkalo, že člověk bude pracovat pro společnost asi tak 4h denně a zbytek času bude věnovat rodině, svým zájmům a bydlení...
Takže stále se na tom pracuje a kde nic, tu nic. A proč?
Ona ta myšlenka, že bychom se všichni měli tak nějak stejně dobře, nejde většině lidí pod fousy a to ani těm, co mají momentálně holou řiť! (Což má většina, když píšu většina, myslím asi 6 miliard). Egoismus, neumožní většině lidí poznání sebe sama, natož pak druhých.
Ono to ani dost dobře nejde v duálním světě, ve kterém platí že: aby bylo světlo, musí být jinde tma, kde je teplo, musí být i zima, kde je plus, musí být i minus, dobro bez zla je taky nesmysl, vždyť, jak bychom dobro vůbec pojmenovali, nebýt zla. Kde je bohatství, musí být i chudoba atd...
Takže myšlenka je to sice správná ale tak jako vždy, nejsou lidi...
PS. Jenom bych podotknul na závěr, že ten systém už dávno funguje, bohužel jen pro určité, etnicko-asociální, nepotřebné skupiny. A teď to chtějte pro všechny... [velký smích]

213260

22.2.2010 15:03

RE: Další součet

Antiquus 95.?.?.?

Reakce na 213164

Díky panu Tomanovi za práci kterou si dal v jeho výstižně napsaném článku. Vystihl a popsal současný stav, který platí nejenom pro naši českou kotlinu ale i pro stav v tzv. demokratické kapitalistické společnosti. Ta nasranost (je to výstižnější pojem než nespokojenost) opravdu roste a záleží na probuzení se každého jedince.
Neřekl bych, že občané jsou stádo volů, krav, ovcí..., ale spíše jsou dobře zmanipulovaní a svázaní svými tzv. Elitami a jejich pohůnky, služebníky a služebníčky, kteří se velmi dobře vyznají a jsou v této věci i dobře proškoleni. Je možné to přirovnat k šachové partii kdy protihráč měl k dispozici čas na přípravu (více než 3.000 let) a prostředky (vlastní veškeré finanční prostředky a snaží se vlastnit i veškeré zdroje na Zemi).
My máme vědomí sounáležitosti s kosmickým řádem, máme pocity spravedlnosti, máme povědomí co je to svoboda, pravda a sociální soucítění, také máme tvůrčí kreativitu. Až se náš duch probere z letargie, shodíme pouta kterými jsme byli staletí svazováni - pak budeme svobodní, tvůrčí a lehce se svými žalářníky a jejich pomocníky skoncujeme. Čas se naplňuje.

213172

22.2.2010 10:49

Neskutečné

Malcik 195.?.?.?

Je opravdu smutné, jakým způsobem bylo vytunelováno slovo "právo". Příklady:

Právo na bydlení, za které nemusím platit může být dosaženo dvěma způsoby. Buď bude vlastník bytu násilím přinucen poskytnout nájemné za nižší než tržní cenu. Nebo bude zavedena progresivní daň, díky které budou bohatší přispívat těm chudším na tržní nájemné.
Jinými slovy, právo na bydlení je buď právo násilím začít používat cizí byt za podmínek, s nimiž majitel nesouhlasí (tedy krádež), nebo právo vzít legálně a nekonfliktně nabytý majetek bohatších spoluobčanů bez jejich souhlasu a použít ho k zaplacení nájemného (tedy také krádež).

Stejně tak právo na důstojnou práci. Znamenalo by to násilím nutit podnikatele, aby si kupoval pracovní sílu a platil za ní více, než kolik odpovídá její kvalitě a dostupnosti. Tedy opět krádež a násilí.

Stejné je to s dalšími "právy". Já bych třeba chtěl mít právo, abych nemusel pracovat a měl se dobře. Skutečné právo je pouze právo na nedotknutelnost vlastní osoby a právo na nakládání s vlastními statky, které jsem si vyrobil anebo je nekonfliktně směnil. Samozřejmě, právo moje končí tam, kde začíná právo jiného.

Spojovat právo na teplo a pitnou vodu s právem na život je naprostá blbost. Jsme živí tvorové a živí tvorové si musí podmínky k životu zajistit sami. A pokud chceme být civilizovaní, tak rozhodně ne tak, že je ukradneme tomu, kdo je již má. Právo na život znamená zákaz někoho zabít. Rozhodně to neznamená příkaz udržovat někoho při životě.

Jestli se vám líbí kolektivní vlastnictví, založte si občanské sdružení jménem Sociální stát, o.p.s. a prostřednictvím něj si všechno mezi sebou sdílejte - bydlení, vodu, cokoliv. Nenuťte ale násilím nikoho, aby vám to financoval, na to nemáte sebemenší právo. Inspirace: http://en.wikipedia.org/wiki/Marinaleda

213165

22.2.2010 16:07

RE: Neskutečné

wenkovan wenkovan (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 213165

Přesně tak. Všichni ti požadovači různých práv "zapomínají" dodat, že každému právu musí odpovídat nějaká povinnost, jinak je to jen nezávazný žvást.

213177

22.2.2010 20:27

RE: Neskutečné

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 213165

Malčiku, vaše názory odpovídají chlapeckému věku váš nick to dokazuje.
Možná si za čas uvědomíte, že bohatství většinou roste na faktu, že druhá strana (zákazník anebo zaměstnanec) nemá čas nebo chuť či možnost si získat potřebné informace.
A situace je nastavená tak, aby neměl hlavně čas se vzdělávat. Tím, že musí dělat od vidimdonevidim.
Mládež zas zjistila, že neděláním se tenhle systém dřív pokadí - tak na práci prděj.

Je to vždycky otázka komunikace - vysvětlit nebo donutit.
A podnikatelé se nezdržují vysvětlováním, donucování je pro ně snazší.
Do doby, než to bouchne.

Jaké procento dnešních podnikatelů (boháčů?) je podle vás spravedlivé ke svým zaměstnancům? Že se nesnaží je oholit, kde to jde....? Většina jich jde cestou násilí "shora", to nutně povede za čas k bouřím zdola.
Přečtěte si Baťu, možná vám to docvakne....

213205

23.2.2010 14:12

RE: Neskutečné

Malcik 89.?.?.?

Reakce na 213205

Nevím, kolik jste v životě potkal podnikatelů. Já jich znám poměrně dost, a o žádném nemám pocit, že se snaží někoho oholit. Což samozřejmě neznamená, že takový podnikatel neexistuje. Ale neděje se to systematicky. Zaměstnanci nerostou na stromech a pokud budete s někým vyjebávat, tak od Vás odejde. Pokud budete vyjebávat s obchodním partnerem, tak s Vámi přestane obchodovat. Pokud budete vyjebávat se zákazníky, tak odejdou, ani nebudete vědět jak. Je to jednoduché. Stejně tak Vám, pokud někdo kadí na hlavu, nikdo Vás nenutí se s ním dále bavit.

Nejprve si zkuste být podnikatelem. Zkuste si, jaké to je, že Vám nikdo negarantuje mzdu po dobu dvouměsíční výpovědní lhůty. Zkuste si shánět zakázky sám. Zkuste si platit náklady práce, kterými se rozhodně nerozumí hrubá mzda, která nezahrnuje odvody. Zkuste si vyznat se v těch ichtylských státních pravidlech na ochranu spotřebitele, které v praxi bohužel nejsou ochranou spotřebitele před neférovým jednáním jako spíš nástrojem, aby spotřebitel mohl legálně neférově jednat s obchodníkem. Zkuste si platit podnikatelské daně, a nejen to: zkuste se v těch daních vůbec vyznat, tak aby po několika letech nepřišel finančák, neobjevil nějaký drobný nedostatek a nedal Vám penále ve výši několikanásobku! Nebudu pokračovat dále, protože už to přede mnou lidé popsali mnohem lépe, např. zde: http://kolarova.blog.idnes.cz/c/119964/Slusne-a-poctive-podnikani-Samozrejme.html a zde http://kolarova.blog.idnes.cz/c/122928/Zivnostnici-zamestnanci-odborovi-predaci.html

Ad vzdělávání: ve vzdělávání dospělých se částečně pohybuji a mohu s klidným svědomím říct, že na vzdělávání je rozhodně času dost. Většina firem své zaměstnance vzdělává. Často bych dokonce řekl, že toho vzdělávání je až moc, o přínosnosti mnoha kurzů si myslím své. Ale rozhodně nemůžete tvrdit, že by na vzdělávání "nebyl čas". Samozřejmě, pokud jste zvyklý pracovat od 8 do 3 a pak padla, do trafiky pro startky, Blesk a domů do křesla k televizi Nova, je to asi něco jiného.

213298

24.2.2010 8:34

RE: Neskutečné

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 213298

Malciku, díky za odbornou odpověď. Ptal jsem se na procento, ne na to, že vy i já zřejmě fungujeme tak, aby jsme se mohli lidem podívat do očí beze studu.
Asi žijete v jiné zemi, mám (z doslechu) spíš ty informace, o kterých píšu.

Samozřejmě vítám lidi, co také podnikají. Z toho, co píšete, vysvítá - pokud jsou to vaše zkušenosti - že někde děláte chybu. Ale chyby já dělám také, patří to k vývoji.

PS mojí firmičku najdete podle domény nicku.

213363

24.2.2010 13:29

RE: Neskutečné

yvetta 83.?.?.?

Reakce na 213165

Pan Malcik zřejmě ještě nestihl zaregistrovat fakt, že právo má dvojí metr co civilizací je civilizací.A také si bohužel plete pojmy s dojmy....míti právo na pitnou vodu či energii vidím já v tom, že si např. udělám na svém pozemku studnu anebo si vybuduji vlastní větrnou elektrárnu....co se asi tak dle práva podle pana Malcika stane...za nepovolenou studnu dostanu pokutu a budu platit jak mourovatá a elektřinu kterou vyrobim mi sebere monopol zlodějů zvaný ČEZ....a kde bude právo jednotlivce na elektřinu a vodu, kde bude mé občanské právo proti molochu?????
Je to tristní vidět svět tak jako Vy....a spojovat práva člověka s kolektivizací ....směšné!!!!!

213389

25.2.2010 7:58

RE: Neskutečné

Malcik 89.?.?.?

Reakce na 213389

Samozřejmě máte pravdu, a proto nevím, proč kritizujete můj příspěvek, který je s tím v souladu.

Článek, o kterém se bavíme, opěvuje doby kolektivního vlastnictví a vyplývá z něj, že současné problémy, které naše země má, se vyřeší větší kolektivizací. Proto jsem to kritizoval.
Že si nemůžete na zahradě postavit studnu nebo větrnou elektrárnu je samozřejmě špatně (protože je to porušení vlastnických práv), ale není to vina trhu ani kapitalismu a nevyřeší se to kolektivním vlastnictvím. Je to vina státu, protože je to jen stát, který Vám v tom zabraňuje, ačkoliv svojí činností nikoho neomezujete. Očekávat, že stát vyřeší problém, který sám úmyslně způsobil, je naivní. Bohužel i tak velké množství lidí trpí iluzí, že to tak možné je, nedokáže pochopit základní ekonomické vztahy a výplodem jsou jednak články na úrovni tohoto a jednak samozřejmě volební výsledky takové, jaké jsou.

213474

25.2.2010 9:10

RE: Neskutečné

Saša 74.?.?.?

Reakce na 213474

Pane Malčik i státy toho nejhoršího hazardního kapitalismu jsou do jisté míry sociální a pro korporace nějaké promile extrémně majetných přímo socialistické. Šest milionů Američanů dostává poukázky na jídlo, aby nechcípli hlady. Nějaká práva související se životem musíte přeci mít, jinak je to obdobné jako když necháte někoho zemřít odepřením povinné péče. Jde o zabití nebo vraždu podle toho jak to budete presentovat. Nenechat je chcípnout je výhodné neb zachováváte zdroj pracovní síly za minimální mzdu a odstrašující příklad, aby někteří nechtěli zas příliš vysoký plat.

213479

22.2.2010 15:11

Autor vylévá vaničku i s dítětem

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Můj skvělý gymnaziální profesor češtiny "pracoval" od roku 1970 až do své předčasné smrti jako pomocný dělník v dole. Spolu s mým otcem, právníkem, házeli lopatami spadané uhlí zpět na dopravník. A s nimi nesmělo své profese u nás vykonávat dalších asi 350 tisíc lidí. O tom, kolik dětí z takto "znormalizovaných rodin" nesmělo studovat, statistiky nejsou. A kdo si hlasitěji postěžoval, byl rychle odsouzen dle § 98 (podvracení republiky). Prostě normalizační socializmus byl pro lidi hotový ráj.

Autor textu také tvrdí, že demokracie je příčinou válečných konfliktů a kapitalismus zdrojem bídy mas. Opravdu je tomu tak třeba ve Švédsku? Nebo ve Švýcarsku? Hladoví švédští bezdomovci masově utíkají do teplých afrických zemí? Švýcarští žoldáci vraždí po světě nevinné civilisty? Pěkný nesmysl, co?

Není-li tomu tak, nebude zřejmě demokracie tou pravou příčinou válek a kapitalismus tím klíčovým důvodem chudoby lidí. Stejně, jako většina ostatních zanícených "nechcistů", i tento autor vylévá vaničku i s dítětem.

213173

22.2.2010 15:24

RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem

Kadlik 88.?.?.?

Reakce na 213173

Si asi delate srandu ne davat za priklad svycarsko kde maj vsvoje nakradeny zlato a penize skovany vsichni vaclecni zlocinci diktatori vrazi a vubec svetovy banksteri kteri poslednich par stoleti na vsech tech valkach a lidskym utrpeni vydelavaly nehorazny penize. blahobyt svicarskech bezdomovcu jestly tam vubec naky maj je vykoupen krvi milionu nevinejch lidskejch obei po ceym svete to si laskave uvedomte nez zase budete davat svicarsko za zarni priklad [bliji]

213175

22.2.2010 16:08

RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem

Vanguard 195.?.?.?

Reakce na 213175

A co to Švédsko, negramoto?

213178

22.2.2010 21:14

RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem

kubrt 94.?.?.?

Reakce na 213178

No něco jako státní socialismus. Viz jejich daně. Táta mi ukazoval někdy kolem roku 70 minulého století článek ve kterým to popisovali docela jasně - zvyšování daní firmám, snižování daní ( a příjmu) zaměstnancům. Ovšem trochu podcenili problém přistěhovalců - tak jako kdysi indiáni ...

213212

22.2.2010 16:11

RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem

wenkovan wenkovan (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 213175

Bože můj, Kadlíku, obsah je sice důležitější, ale ta forma, to je hrůza. A Vámi diskutovaný přispěvatel má pravdu, spojovat kapitalismus a demokracii s vyjmenovanými nešvary naší země skutečně nelze.

213179

23.2.2010 8:19

RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem

lesov 89.?.?.?

Reakce na 213179

Já nevím, že ti rodiče dneska všechno dětem dovolí...klidně je nechají samotné a bez dozoru, chodit na internet a pak se diví... [velký smích]

213262

23.2.2010 9:18

RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem

Kadlik 88.?.?.?

Reakce na 213179

Jak uz sem zde negde napsal ceskej pravopis me vubec nezajima ba naopak prznim cestinu zamerne a sem na to hrdej protoze nebejt takovejch odvaznejch prznitelu jako ja tak dodneska vase babicky sukaj po svetnici

213270

22.2.2010 17:14

RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem

my.point my (tečka) point (zavináč) seznam (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 213173

Ono na jednu stranu máte jistě pravdu,že normalizace postihla mnoho lidí bez vyjímky.Na druhou však nutno dodat,že základem kvalitního a perspektivního státu je jeho soběstačnost.Nejsem si jist ,ale i když ve švýcarsku pěstovali saláty před vládním sídlem v době 2 sv.v. tak jejich kantonální historie je protkána asi 2mi sty konfliktů mezi jednotlivými kantony v 18 a 19 století.Nehledě na praní špinavých peněz až do roku 1984.Za další,švýcarsko od té doby standartně chudne a jednotlivé kantony mají své zákony,lidé jsou kantonálně hrdí a vůči ostatním kantonům nevraživí.Minaretní veto je opět zářný příklad kvalitní demokracie?Někdo kdysi napsal: demokratická svoboda a bezpečí jsou protipóly které není možné skloubit.Vždy to bude na úkor druhé veličiny.Jen si vybrat co je lepší. A mírná úvaha na závěr: Stálo se na banány-dnes se stojí na práci ,co je víc?.Bydlení pro mladé,podnikové byty - doživotní hypotéky(ve finále ani nestavíte na svém pozemku ,protože svobodný a demokratický katastr svobodně něco podělal;valná většina lidí nemá ani právní zázemí ani dostatek financí pro obranu vlastního majetku,čímž pro ně geniální demokracie končí nažvejknutou exekutorkou.Proč dnes mladí mají platit za školy?Proč tedy neplatili Ti dnes Vládnoucí za své vzdělání v ČSSR.Vždyť je to směšné,kázat vodu a pít víno.Proč tisíce důchodců mají strach z budoucnosti?Nemají žádné jistoty.Demokracie je hezká milenka ale nevyzpytatelná a mnohdy zákeřná manželka.Kdysi jsem četl zajímavé pojednání o kvalitě žití v ČSSR a NSR.ČSSR:1.bydlení za hubičku kdekoliv,kdykoliv.2.práce bez nejistoty a minimální výkon v práci vítán.Chaty a chalupy okupované každý víkend. NSR: 1.bydlení drahé a bonita podmínkou hypotéky.2.bez dovolené makat jako šroub na 120%-nutno platit luxus.3.Kolik běžných němců má chatu a nebo chalupu?.Mizivé procento. Co je lepší? [oči v sloup]

213186

22.2.2010 17:21

RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem

tenZulice 90.?.?.?

Reakce na 213173

....Vytrřeno z textu :

Autor textu také tvrdí, že demokracie je příčinou válečných konfliktů a kapitalismus zdrojem bídy mas.

...Jistě že ne kapitalismus, ale lidé, jež se za tímto pojmem
skrývají !!!

Jsme nazýváni - všežravci - tudíž, je-li co žrát, žereme, je-li vše sežráno, začneme se požírat navzájem.
V okamžiku onoho požírání se navzájem teprve většině již dosti ohlodaných "docvakne", o co vlastně jde !
Tento národ se "probouzí" až s ohlodanými kostmi a vlastním pocitem bolestivosti ohlodání.
Doufám, že bolest přijde rychle a s velkou intenzitou !!!

Váš tenZulice

213188

22.2.2010 22:10

RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem

daniela 95.?.?.?

Reakce na 213173

..a o tom, kolik mladých lidí by dnes chtělo studovat a dělat práci, která je baví,jste už nic neslyšel? V čem je vlastně rozdíl?
Za socialismu nesměli mnozí jedinci studovat, protože jejich rodiče nebyli ideově čistí, nu a dnes nemohou studovat, protože na to jejich rodiče prostě nemají dostatek finací a následně dostatek protekce.Následkem toho mnozí,co jim to myslí a lecos prospěšného by mohli dokázat,musejí házet lopatou a ještě strpět buzeraci nadřízených?
Stále máte pocit,že své obětní beránky měli jen komunisti? [bliji]

213221

23.2.2010 13:35

RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 213221

> dnes nemohou studovat, protože na to jejich rodiče prostě nemají ... Následkem toho mnozí, co jim to myslí a lecos prospěšného by mohli dokázat, musejí házet lopatou ...

Ještě jste zapomněla dodat, že chodívají oblečeni v prostém, čistém, leč záplatovaném šatu, v létě bosí, nejezdí MHD, neb na ni nemají a maso si mohou dovolit jen o Vánocích. Chudáčci. [pláč]

Proč nás slečno/paní Danielo urážíte? To nás máte za naprosté hlupáky, kteří uvěří Vaší (s prominutím poněkud prostoduché) proletářské propagandě?

Ukažte mi laskavě jediného nadaného, schopného a pracovitého mladého člověka, který dnes (pro nemajetnost svých rodičů) namísto studia na univerzitě někde hází lopatou. Takový člověk se bude v ČR vyskytovat přibližně se stejnou pravděpodobností, jako vzdělaný, pracovitý, zodpovědný a dlouhodobě abstinující bezdomovec. Že takový bezdomovec není? Jistě, že ne.

Já Vám naopak mohu představit několik mladých lidí, kteří si prázdninovou prací v zahraničí v pohodě vydělají na následující dva semestry studií v ČR. A další, kteří studují v zahraničí na náklady EU (program Erasmus) a ze štědrého stipendia si ještě naspoří.

Závěr? Každý, kdo dnes chce něčeho dosáhnout, může tak učinit. Záleží jen a jen na něm. Ti, kteří argumentují, že jim nějací ONI brání ve vzdělání, ONI jim nedají lepší práci, ONI je odírají, ONI jsou příčinou jejich strádání, ... tak jen zakrývají svou vlastní nemohoucnost, neschopnost či lenost.

213293

23.2.2010 18:29

RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem

daniela 95.?.?.?

Reakce na 213293

Pane Vojto, opravdu máte pocit,že propaguji minulý režim?
V žádném případě! Pouze poukazuji na fakta z mého úhlu pohledu.Chcete-li to takto slyšet,svoje stinné stránky měl i socialismus.
Např.zdravotní péče.Byla zdarma,ale určovat si, jakým způsobem budete léčený,jaké léky by jste si přál..to jste opravdu nemohl.Matky-často se jezdilo do porodnice přímo od mašin,z důvodu,že mateřská mohla ženě začít až v 38. měsíci těhotenství,tj.4 týdny před porodem,půl roční kojenec putoval do jeslí,matka do fabriky.Atd.I tohle jsou důvody,proč říkám socialismu jasné NE.

Ukažte mi laskavě jediného nadaného, schopného a pracovitého mladého člověka, který dnes (pro nemajetnost svých rodičů) namísto studia na univerzitě někde hází lopatou.

S radostí! Přijďte k nám na Moravu,uvidíte demokratický systém opět z jiné perspektivy.

Já Vám naopak mohu představit několik mladých lidí, kteří si prázdninovou prací v zahraničí v pohodě vydělají na následující dva semestry studií v ČR.

A já Vám mohu představit mladé lidi i s dvěma tituly,kteří učinili nemožné,aby si na ty školy vydělali.Ale práci nemají.Nemají totiž praxi.Zaměstnavatel samozřejmě už z podpůrného programu EU nedostane nic,za to, že zaměstná člověka s "čerstvým" titulem.

Závěr? Každý, kdo dnes chce něčeho dosáhnout, může tak učinit. Záleží jen a jen na něm.

I to je propaganda,pane Vojto!To, co mě tu tvrdíte,je blábol,na kterých skutečnost nestojí.
Anebo si opravdu myslíte, že je naprosto v pořádku,aby jedni bez zvláštního přičinění usedli třeba na místo tiskového mluvčího, zatímco jiní se musí ztrapňovat a ponižovat,ne-li obletět celý svět, aby mohli dělat práci, která je vskutku baví?
Musím být nutně propagátorka bývalého režimu, když si myslím, že ani dnešní systém není tak, jak by měl v právní společnosti být?!

213319

23.2.2010 18:41

RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 213319

Závěr? Každý, kdo dnes chce něčeho dosáhnout, může tak učinit. Záleží jen a jen na něm.

To ale přeci platilo i tenkrát, stačilo se uvědoměle zapojit a jásat. To taky mohl každý. Jako dnes i tenkrát stačili ostré lokty a žádná morálka.

213321

24.2.2010 13:51

RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem

smoke 194.?.?.?

Reakce na 213321

Jo jo, dříve byl nutností proletářský kádrový profil - dnes jsou zas sběrači trofejí do CV... Patřičná ideologická uvědomělost a podlézavost režimní společenské struktuře byla v každé době dobře ohodnocena... [smích]

213393

22.2.2010 23:01

RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 213173

Vojto49
-Profesor s mým tátou házeli...
Když zmíníš "A" musíš říci i "B", ono poloviční pravdy jsou vždy líbivější.
Tady kde bydlím v padesátých létech dělali šťáry v jednom kuse, hledali zbraně, kompromitující materiál a bůhví co ještě, vždy to byl zástupný důvod, aby měli možnost otravovat, nic jiného. Hlavním důvodem bylo, že jim otec nechtěl podepsat dobrovolné předání majetku k společnému hospodaření a dospělo to až tak, že bez soudu jej poslali na "Rekreaci" do jáchymovského pekla - někdo ví dobře co to bylo - takže obhazování uhlí byla v tomto srovnání opravdu selanka. ( i když nepříjemná pro dotyčné)
Ale chci tím říci, že zapomínat nelze, ale na nějaké zášti, či mstě se stavět nedá, a my nežijeme minulostí, ale žijeme dnes, a to co bylo, je bohužel za námi. Žádná satisfakce to plně nenahradí!
Podstatou věci je, že jsme dostali (my všichni) do opatrnosti naši vlast, a máme povinnost ji předat dalším generacím.
Současný stav všeho ovšem naznačuje, že jsme za dvacet roků byli velmi špatnými hospodáři, dokonce horší, než ti proklínaní komunisté, nebo socialisté, nebo jak je chceš nazývat. Za dvacet roků jsme zlikvidovali přes 2mil pracovních míst a u všech se nedá říci, že zanikly pro ekonomickou neefektivnost. Většinou se tak dělo na popud politické zlovůle, aby se uvolnil prostor pro importované firmy, nebo jejich komodity. Když socani začali vytvářet nové pracovní místa, jen na podporu cca 20000 míst padlo několik miliard.
Kolik asi bude stát vytvořit další pracovní místa? když dnes je cca 0,5 mil nezaměstnaných?
Není náhodou tahle armáda nebezpečnější, než minulý režim?

- Co je ve Švýcarsku, nebo Švédsku..., no je pěkné o tom vědět, ale musíme si hlídat, co máme doma a ne jen obdivovat sousedův dvorek a na svůj se ani nepodívat.
- Bohužel i v tomto bodě má autor pravdu, podle dosavadního vývoje, všechno co není podle yenkiů je nepřátelské a proto dnes bojujeme s bývalými obchodními partnery a mnohdy ani nevíme proč! Když už se nějaký důvod najde, časem se zjistí, že byl nepravdivý!

213227

22.2.2010 23:32

Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Laskavý 88.?.?.?

Reakce na 213173

Jak to bylo v roce 1970 ví každý, bylo to období totality, ale ty jsi asi zaspal, teď se píše rok 2010 a právě proto jsme si v roce 1989 vycinkali při velkém sametovém podvodu "svobodu" a "demokracii"!!!!
Po 20 letech máme v republice cca 600 000 nezaměstnaných a státní dluh dosahuje cca bilionu a 300 miliard korun!!!!
Kapitalismus znamená především volnou a svobodnou soutěž, který je u nás zahuben korupcí,bez možnosti soutěže, kdy lepší na trhu vítězí a zlodějnami všeho druhu, takže u nás dnes hovořit o kapitalismu je svým způsobem jistá nadsázka!!!!
Demokracie kulhá na všechny čtyři a spíše je dobré ten stav ve státě nazývat mediokracií,ale u nás jde dnes již o neskutečný bordel, kdy si každý říká co chce a nikdo ho neposlouchá,dělá si co chce a ti, co jsou momentálně u lizu, kradou i nohama!!!!!
Je nutné jasně označit současné viníky světové krize, což je jednoznačně zlodějská,prolhaná a rozežraná bankovní mafie z USA,která když rozkradla miliardy, natáhla jako poslední somrák ruku a řekla státe dej!!!!! A stát nasypal 700 milard a "šmejdi",
kteří mohou za světovou krizi si zase rozdělili tučné odměny a svět se točí dál a teď nás světová "věrchuška" nutí, abychom platili zlodějny, které jsme nazavinili!!!!!! V Německu jim na to prdí a piloti šli do stávky a bude zrušeno 3 200 letů a to je hodně velká ztráta a piloti v Británii je mají následovat!!!! Doufám,že se mocným "oblbovačům" rozsvítí v palicích a přestanou hrát s lidmi v Evropě hru na demokracii a kapitalismus!!!! Také Lisabonská smlouva je paskvil první třídy a jsem zvědav, jak dlouho vydrží!!! Je na pořadu dne otázka Řecka,Španělska,Itálie,Portugalska, ale také jasně Lotyšska,Maďarska a dalších zemí, které jsou těžce zadluženi a momentálně není dobrého východiska!!! Je to veliké politikum - lidé by se v těchto zemích uskrovnili a "utáhli" opasky , ale proč , když vidí jak mocní kradou a posmívají se jim do "socek", což je konkrétně velký mediální sport u nás!!!! Myslím, že jim mohou docela brzo "socky" ukázat, co umí!!! A může téci krev!!!! V Řecku už to okusili. Tenze ve společnosti narůstají a není žádný ventil!!! Hry možná jsou a začíná docházet "chléb" a to dobré není!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

213231

23.2.2010 1:24

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 213231

>Hry možná jsou a začíná docházet "chléb"
ty jsi docela komik - začíná docházet chléb? obilí pálíme coby líh, mouka stojí 5-7 korun za kilo, a z životního minima si u nás každý může pořídit nejméně 156 chlebů na měsíc (to na rozdíl od zemí s podstatně nižším příjmem). a z platu normálně pracujícího asi 1000 bochníků. -samozřejmě je to nesmysl, část půjde na bydlení a jiné platby... kdo by také od rána do večera chroupal chleba...?

pokud je někdo nezaměstnaný, buď si sežene práci, nebo si ji také může vytvořit. poskytovat pracovní pozice není úkolem státu, a vůbec s tím nemá co dělat kapitalismus nebo typ režimu pseudo-demokracie. -ta pracovní místa nepožírá ani neplodí. prostě pokud je něco potřeba, dělá se to. a pokud je někdo nepotřebný, je na okraji společnosti.
v socialismu sice byla zaměstnanost přes 95% (a někde dokonce "nebyli lidi" na práci), ale produktivita sotva poloviční a dělala se spousta věcí jen proto, aby se něco dělalo... zdaleka ne ekonomicky efektivně a na potřebné kvalitativní úrovni. k tomu je nutná konkurence. a ta může být jen v přirozeně soutěživém systému, kapitalistickém.
a poznámka na závěr: především regulující socanská hovada přerozdělovala svým zlenivělým voličům tak, že vznikl ten dnešní deficit. také se tak zasloužili o demotivaci lidí. a umělými zásahy do "vytváření pracovních míst" nás nevyváženě zaměřili na montovny aut, pro něž přestává být v pokřiveném trhu odbyt... a tím se redukují jak pracovní pozice, tak i příjmy státu z daní (tzn. další deficity).

213244

23.2.2010 3:17

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 213244

No beru. Socani přerozdělovali nemakačenkům zadlužené prachy. Koukám že zahraniční dluh byl v roce 2008 asi 74 miliard dolarů. Pokud jsou všichni češi nemakačenkové kterým to bylo rozděleno, tak to činí asi 12 tisíc dolarů, neboli asi 200 tisíc korun na osobu. Máte-li milion exekucí, co potom tam děláte s těma prachama? Vy si ze mě děláte srandu, přerozdělovali socani nemakačenkům. Takhle se dluhy nedělají, zeptejte se Amerických bank. To co prošustruje velkoprůmysl a armády by nemakačenkům stačilo na hýření asi na tisíc let. [překvapení]

213249

23.2.2010 4:51

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Klar 89.?.?.?

Reakce na 213249

to:Antiseptik
Vidím, že máš svatou trpělivost vysvětlovat něco zabedněncům. Klasik říkal, že je to jako házet perly sviním.
Možná stojí za podívání se sem:Tým odborníků.
Kdysi jsem viděl film "Spikes Gang". a nevím proč tahle tlupa mě ten film připoměla?

213255

23.2.2010 8:30

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

kolokol 93.?.?.?

Reakce na 213249

Ještě to zkusím upřesnit :
Ne všichni Češi, ale řekněme cca 10 % nemakačenků. To pak na jednoho vychází už 2 mega. Zkurvení vyžírkové, jak má pak ten kapitalismus prosperovat [chechtot]

Je vidět, že dotyčný ještě na hubu nepadl, to by pak pocítil, jak v praxi funguje Nečasův Zákon o vytváření hmotné nouze (tak jsem si podle jeho skutečné působnosti upravil ten název) a nešířil tu bludy ...

213266

23.2.2010 13:31

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 213249

[velký smích] ty jsi opravdu vtipálek! dluh ČR byl v roce 2008 jen 74 miliard? a za 3 měsíce roku 2009 vzrostl přes bilion korun???!!! fakt uvádíš divná čísla... (citace):
>Státní dluh České republiky stoupl ke konci března 2009 na 1000,5 miliardy korun
-to podle tebe udělala středopravicová vláda sekeru bezmála bilion Kč, zatímco spořiví socani se nás snažili oddlužit? [chechtot] to je opravdu zvrácené... úplně převrácené oproti realitě. prakticky každá nelevicová vláda se snažila šetřit, chovat se zodpovědně a spoušť po socanech uklidit, a trend zadlužení se snižoval. za socanů ale deficity rekordně rostly, protože nás levičáci i přes fakt slušných růstů HDP suverénně zadlužovali (na náš úkor, aniž se ptali těch, kteří to budou platit) a velkopansky rozdávali z cizího.
(na obrázku uvedené dluhy jsou jednoroční nárůsty, ne celkový průběh kumulativního objemu dluhu):

Vložený obrázek

Vložený obrázek

pevně doufám, že nepatříš mezi dementní chudáky, kteří vliv celosvětové krize na zadlužení ČR posuzují jako vinu topolánkovy vlády.
v březnu 2009 byla socany zbořena vláda politická a od května 2009 máme díky socanům v největší krizi novodobých dějin jen vládu provizorní, přechodnou, bez plného mandátu - vládu fišerovu.
nehájím rozhodně topolánka, ani ODS - za jejich vlád bylo rozhodnuto leccos špatného. ale podíl socanů na dnešní výši státního dluhu ČR je gigantický, převažující. nastavili přehnaný sociální systém a i v krizi jim není blbé populisticky okrádat spoluobčany a ukradené rozdávat jako volební lákadlo, úplatky pro blázny, jimž souvislosti nedocházejí (jejich voliče).

213292

23.2.2010 17:14

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Laskavý 88.?.?.?

Reakce na 213292

Všechny grafy si můžeš strčit kamsi!!! Zapomněl si říci, že Zeman sanoval banky cca 600 miliard , které byly rozkradeny za vlády Klause, takže docela obyčejně lžeš!!! A co třeba Konsolidační agentura, kde byly také tlačeny dluhy z 90.let!!!! A co Klaus, když ukradl peníze, které byly určeny na konverzi důchodů a on je nacpal do rozpočtu , aby byl "hezký" a měl vyrovnaný rozpočet!!!!
Lžeš, až si ti od huby práší!!!!!!!!!!!!! Ale to lže a krade celá pravicová lůza, nejsi vyjímka!!!!
Jenom drobný dotaz, jakým způsobem vznikla převážná část opravdu velkým majetků, našich současných velkopodnikatelů, kteří korumpují politiku? Odpovím sám, protože ty by jsi zase lhal a vykrucoval se!!! Docela obyčejnou zlodějnou!!!!!!!!!!!!!! A kolik z nich platí poctivé daně? Možná mimo Babiše nikdo!!!!!
Taková je skutečnost!!!! Do grafu si nalžu, co budu chtít!!!!!!! [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

213312

23.2.2010 21:41

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 213312

"laskavý" drahoušku, >strčit kamsi< si můžeš svoje jalové řeči, které jsou úplně mimo - mě nezajímá, co si myslíš, že sanoval Zeman, a co si myslíš, že údajně zavinil Klaus (fakt sám? jak? nebo za to mohou spíše komunističtí synáčci, co si po známostech půjčovali z bank, privatizovali a nespláceli?). -jsi jen obětí levé propagandy (ukaž mi ten schodek 600 miliard v grafu/statistice, a uveď odkaz, kde socan včas upozorňoval na možné problémy v některých bankách).

tady byla ale řeč o něčem zcela jasném: o dluhu ČR. to je konkrétní číslo. a jasná jsou i čísla zadlužování v jednotlivých letech. a kdo vládnul v jednotlivých letech, to je v tabulce také uvedeno. přečti si to, a pokud umíš sčítat, sečti si kdo především vytvořil ten dluh (na náš účet, i na účet našich potomků) - kolik socan a kolik ods.
mimochodem pravice není lůza, spíše elita, podnikavě uvažující mozky, tahouni vývoje a prosperity (vydělává se hlavně chytře, hlavou. ne rukama!). lůza je spíše jádro tupého stáda - nevzdělaní voliči socanů. asi jako ty - spatlat dohromady majetky, velkopodnikatele a korupci, z toho položit nekonkrétní otázku a sám si na ni odpovědět, že jsou to všechno zloději (prý podnikatelé). vrcholně trapné. kolik platíš na daních ty? kolik jsi dal někomu jinému vydělat? kolik jsi investoval do hal, strojů, materiálu, a kolik lidí jsi zaměstnal? a kolik jsi za ně odvedl na pojistném? a co vůbec komu je do financí někoho jiného? starej se o svůj majetek, místo vysilujících starostí, závisti a nenávisti.

213336

23.2.2010 22:55

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Laskavý 88.?.?.?

Reakce na 213336

To je právě ten kardinální problém - před 20 lety na startu bylo pár opravdu poctivých podnikatelů - dokonce znám některé - kamarád začal jako malinký tiskař , s jedním tiskařským strojem v garáži a dnes má majetek , možná převyšující miliardu korun.Takových je ale mezi velkopodnikateli hodně málo!!!!
Tady se ale bavíme o něčem úplně jiném!!! Podle seriozních zahraničních pramenů vzniklo cca 70% velkých majetků / nad cca 15 milionů korun / zlodějnou,tunelováním, podvody na bankách!!! Taky "podnikatelé" si vzali obrovské úvěry v bankách, zkrachovali a potom si "svoje" majetky nakoupili zpátky přes nastrčené figurky za cca 10% ceny z Konsolidační agentury. Nebo vůbec Fond národního majetku nemá dodnes doplaceno a dluhy se potáhnou, i když dnes už jsou jakoby kapitalizovány!!!! Já nemluvím do větru, jenom o nějakých fiktivních případech!!!
Co třeba LTO, kde jsou miliardy , které vznikly na daňových únicích!!!! Jak je možné , že opencard v Praze stojí cca 2000 korun, když všude jinde obdobný platební nástroj přijde na cca 500 korun, primátor Bém si nechá udělat tři audity a všechny říkají jasně , že se krade a Bém sedí v primátorské židli i nadále!!!! To je obraz politického a podnikatelského prostředí v našem Kocourkově, kde není jedna státní zakázka "rovná",to už bohužel ani není kapitalismus , ale normální finanční cochcárna, kde stát obchoduje s někým a vůbec ani neví s kým / akcie na doručitele, které jsou už zakázané i na Ukrajině a v Rusku, ale u nás není "politická"!!!! vůle něco změnit - ono by se obtížněji kradlo!!!!!/ Do státních tendrů se už ani "normální" podnikatelé a firmy nepřihlašují, protože pokud nejsou ty předem vybrané, rozuměj nedali všimné, tak nemají vůbec možnost uspět a tudíž ani nemarní čas!!!
Podnikatelské prostředí je u nás zcela zdeformované,všechno skoro "zprivatizované", rozuměj rozkradené!!!! Privatizace má smysl, když začne zprivatizovaný podnik lépe sloužit, ale jak nás třeba odírají "zprivatizované" banky , to si ve svých mateřských zemích nedovolí, v Kocourkově jde všechno!!!
A co Kožený,Pitr,Krejčíř a kolik jich ani neznáme jmény, jenom jsou po nich pomníky,které dají dohromady značnou část toho státního baťohu bilionu a 300 miliard dluhů!!! Jednu nakonec - slovutný podnikatel Charouz si "půjčil" z IPB cca 9 miliard a za tyhle peníze si nakoupil akcie té banky IPB, u které si půjčil , IPB nechal zkrachovat a slušné penízky byly doma, které jsme museli všichni zacálovat!!!!! Kdyby takovou operaci udělal na "západě", dostal by místo 9 miliard , 20 let na tvrdo, v USA zcela jistě!!!!
Tak tolik o podnikání naší "pravice", "elity" národa, podnikavě uvažující mozky !!!!! 70% je u nás zlodějů,které ovládají politiku - třeba kauza kmotr Mrázek a těch je daleko více, proto to také u nás tak "dobře" vypadá a dopadne!!!!

213343

24.2.2010 0:05

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 213343

nech té levé propagandy, té paroubkovy demagogické osvěty. jde ti o pohyb vpřed anebo o počítání dávno prošlého a závist vůči šikovnějším?
bohatství vzniká činností, podnikavostí, chytrostí. rozhodně ne docházkou do fabriky, na pracák nebo na sociálku (a permanentní kritikou, nadáváním a závistí). nebo snad chceš tvrdit, že roční HDP * 20 let = obrovská suma vzniklo krádeží z bank? nesmysl! je to jen a jen aktivitou podnikatelů. NIČÍM JINÝM. bez toho by nebyla ani jedna firma a ani jeden zaměstnanec by nedostal práci a plat. a stát by pak nedostal ani korunu na daních. a že jich tedy za 20 let dostal a promrhal!
popravdě: mě nezajímají LTO - když někdo využil díry v zákonu, tak si holt pomohl. já mu to nezávidím, jako nějaký socanský ubožák. -stát přišel zkrátka? no tak přišel... měl být chytřejší a předejít tomu. každá jedna koruna, která neskončí v černé díře (děravé státní pokladně) je dobře! je jistě lépe, efektivněji použita, než jak by s ní naložil stát (přerozdělil sockám za účelem další demotivace).
privatizace neznamená rozkradení! deformací byl právě znárodněný majetek socialistického státu! co je privatizované, to má svého majitele, který se snaží z toho svého majetku vyzískat maximum, PROTOŽE JE MOTIVOVANÝ! a jedině motivovaní mohou vydělávat a uspět v konkurenci. soukromý majetek je jedinou zárukou maximálního možného tahu vpřed.
nějaké tvé negativní ikony, kterými tady šermuješ a čaruješ, mě nezajímají. to jsou jednotlivé kriminální případy, kterými se mají zabývat příslušné úřady. ne ty! ty se máš starat o sebe. ale zatím jsi tak zaujatý cizími životy, že se ke svému vlastnímu ani nedostaneš.

213346

24.2.2010 2:38

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Laskavý 88.?.?.?

Reakce na 213346

Jaká levá propaganda,určitě nebudu podporovat tu modrou pravičáckou,zlodějskou lůzu, které nejde o podnikání,pouze o zlodějny všeho druhu.
Samotný monopolní kapitalismus je v těžké krizi, systémové krizi,která vede k nezvládnutelným počtům nezaměstnaných,
zadlužení státních rozpočtů a degradace demokracie.
Nakonec , co se budeme dohadovat,ve volbách dostanou pravičáci tak na díru,že si budou lízat rány několik volebních období!!!!
Levicových voličů je stále více a již prohlédli všechny zlodějny modré prolhané lůzy a také výsledky voleb budou vypovídající!!!!
Je sice pravda, že v našem Kocourkově je skoro jedno,kdo je u vesla, ale alespoň ti největší zloději budou odstaveni!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

213354

24.2.2010 12:57

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 213354

>Samotný monopolní kapitalismus je v těžké krizi
[velký smích] to si zas kdosi cosi přečetl, a blekotá o kapitalismu s přívlastkem "monopolní".
>je v těžké krizi, systémové krizi,která vede k nezvládnutelným počtům nezaměstnaných
to ale není problém kapitalistů, ale spíše té lůzy dole, nemyslíš?
>zadlužení státních rozpočtů a degradace demokracie
to zaplatí střední třída (bohužel) a ovce, jako vždy. a demokracie je už deformovaná, od počátku jde o úpadkový systém (kdy nevzdělaná a nemyslící spodina chce mluvit do řízení) a je to dnes už jen zprofanované slovo.
>ve volbách dostanou pravičáci tak na díru,že si budou lízat rány několik volebních období
z tohoto vyjádření (i jiných tvých) vyplývá, že jsi skutečně příslušníkem neinteligentní spodiny, fanatický, nenávistný, agresivní.
ale pokud by i došlo k tomu, že by levičáci pobili konzervativce a pravici, doplatí na to nejvíc leváci, socky! [velký smích] to je na tom ta největší sranda, že si tihle dutohlaví voliči neuvědomují, že jsou zcela závislí na milosti svých zaměstnavatelů, a nepřímo i na podmínkách, které podnikavým pro jejich činnost stát (/ParobIb) stanoví. -jen utáhni šrouby -a uvidíš, jak se dotyční přizpůsobí a uhnou. a buď si jist, že většina socánků na to doplatí a nakonec to ještě i zaplatí (i jejich děti a vnuci). kde se nepodniká nebo kde se neodvádějí daně (z důvodu házení klacků pod nohy), tam roste nezaměstnanost, chudoba, zadluženost a ztrácí se naděje pozitivního vývoje a jakés-takés prosperity všech, celé společnosti.
budeš muset ty (i ostatní leváci) dojít k poznání, že s podnikateli musíš být v symbióze... že je potřebuješ a budeš je muset mít rád. pokud ne, oni tě rádi mít také nebudou, a místo tebe najdou někoho méně nasraného a otravného. -kdo se na takové ksichty má dívat?! kdo tu marxistickou a rovnostářskou hantýrku má poslouchat?! nikdo na takové držkující revolucionáře není zvědavý.
jo - a klidně si mě ve svých představách obarvi namodro [velký smích] i když to je jen zkratkovitá cestička jednoduchých mozečků.

213384

24.2.2010 17:35

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 213384

ad:>je v těžké krizi, systémové krizi,která vede k nezvládnutelným počtům nezaměstnaných
to ale není problém kapitalistů, ale spíše té lůzy dole, nemyslíš?

----

jistě ti všichni "dole" jsou "lůza co nechce dělat za 10kč na hodinu..." potažmo kdyby měli vůbec kde, že??

"Lůza" způsobila krizi! Kdyby dělala za 5k na hodinu 20 hodin denně tak by krize nebyla?! Krize přece zásadně způsobuje "lůza"
co má tak debilní nápady jako že by si jedním platem za 8 hodin měla vydělat na životní potřeby! Jako by nemohla dělat 20 hodin, že??? Nebo i dýl!

Bože, a co kurva ti zdravotně postižení, Hitler to myslel dobře, že? Kurva nebyt postižených TO by se ušetřilo! Stačí euthanasie zdarma! (akorát že by měla být pro debily s podobným názorem, jako má autor původní reakce. Pouze nevím, zda je přívrženec ODS nebo fašistů). Seberte všem podpory a klesnou daně ---- těm co maji meloun měsíčně?

První čeho se musíte zbavit budou ti jak za Hitlera: tedy né Židi, ale hlavně postižení, ti co nemají love, etc...

Ale i ta "lůza dole" má legálně držené zbraně.... i ty nelegálně, že.

Chceš opravdu vidět následky??? OPRAVDU???? Rád posloužím!

Krysa

213416

24.2.2010 22:32

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 213416

človíčku, proč si vymýšlíš a cosi mi podsouváš? já jsem snad něco psal o hodinové mzdě? proč tady šermuješ "10kč na hodinu, 5k na hodinu, 20 hodin denně..."? dělej tak dlouho, jak potřebuješ a za tolik, kolik si zasloužíš/vyjednáš u svého zákazníka nebo zaměstnavatele. jakou máš pro někoho cenu, to se určí automaticky, tržně. pokud máš cenu malou (nízké schopnosti / nemáš-li co nabídnout), budeš dělat za pět kaček.
zkus krotit emoce a zůstaň u toho, co se řešilo. nenos sem hitlera, židy a podobné nesmysly.
a nevyhrožuj tady zbraněmi, neovládající se příslušníku spodiny.

213450

24.2.2010 3:32

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 213346

>když někdo využil díry v zákonu, tak si holt pomohl. já mu to nezávidím, jako nějaký socanský ubožák. -stát přišel zkrátka? no tak přišel... měl být chytřejší a předejít tomu. každá jedna koruna, která neskončí v černé díře (děravé státní pokladně) je dobře! je jistě lépe, efektivněji použita, než jak by s ní naložil stát (přerozdělil sockám za účelem další demotivace).
Tímto jste vlastně charakterizoval, jak vypadá skutečný pravicový přístup ke státu. A v neposlední řadě jste popsal sám sebe.I smysl a způsob privatizace těžko lépe vyjádřit. Smekám![velký smích]
A jen doufám , že volič nesvěří chod státu pro příští období podobným "starostlivým" politikům jako jste Vy.

213355

24.2.2010 12:33

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 213355

nejsem politik, ani jsem nebyl (s ods nic nemám). tudíž můj přístup necharakterizuje pravicovou ani levicovou politiku. -to si v hlavě oprav.

jinak co se stalo, na to můžeš reagovat trojím způsobem:

1) souhlasit s tím, podporovat to (to já nedělám, já nikoho neokrádám ani neškodím)

2) kašlat na to (ani to není můj případ, ale jsem tomuto nejblíže -energii raději věnuju smysluplnějším činnostem, dívám se dopředu)

3) zuřit a ještě roky poté propírat, jak někdo jiný něco udělal (údajně), "co by mohlo být kdyby", řešit kauzy (bez informací a pravomocí) a pobrekávat jaký k tomu mám vztah, a jaké mám v mozečku bebíčko (to nedělám určitě... to dělají ubožáci, kteří si tak pěstují svou nenávist ke všem majetným a žlučovitou závist; a jakoby si tak sami přisvědčují, že mají "pravdu"... aspoň v něčem v životě).

213379

24.2.2010 19:42

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 213379

>tudíž můj přístup necharakterizuje pravicovou ani levicovou politiku. -to si v hlavě oprav.
Dělal jsem co jsem uměl, ale termíny Vámi užívané v mnou citovaném - z vašeho předchozího moudra: "nějaký socanský ubožák", "přerozdělil sockám" mi vůbec nepřijdou neutrální.Tudíž si to ve své hlavě ponechám bez opravy.

>s ods nic nemám
Je-li to pravda, pak je to Vaše velká chyba, ještě se asi musíte naučit správně vztyčit prostředníček a můžete do čela.

>jinak co se stalo, na to můžeš reagovat trojím způsobem:
>1) souhlasit s tím, podporovat to (to já nedělám, já nikoho neokrádám ani neškodím)
>2) kašlat na to (ani to není můj případ, ale jsem tomuto nejblíže -energii raději věnuju smysluplnějším činnostem, dívám se dopředu)
>3) zuřit a ještě roky poté propírat, jak někdo jiný něco udělal (údajně), "co by mohlo být kdyby", řešit kauzy (bez informací a pravomocí) a pobrekávat jaký k tomu mám vztah, a jaké mám v mozečku bebíčko (to nedělám určitě... to dělají ubožáci, kteří si tak pěstují svou nenávist ke všem majetným a žlučovitou závist; a jakoby si tak sami přisvědčují, že mají "pravdu"... aspoň v něčem v životě).
Těch možností je více, o tom níže, ale zatřídit sebe pod bod 2) a přitom tvrdit v předchozím příspěvku :" každá jedna koruna, která neskončí v černé díře (děravé státní pokladně) je dobře! " to dohromady nejde. Podle mne jde z Vaší strany o zjevné schvalovaní velké privatizační loupeže, a tudíž patříte pane pod bod jedna:... "schvalovat to", a tedy škodíte!
Já bych do toho Vašeho výčtu možností přidal alespoň čtvrtý bod: 4) Znát a pamatovat souvislosti, a drzé překrucovače uvádět na správnou míru.
Což tímto činím. [velký smích]

213431

24.2.2010 22:20

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 213431

>mi vůbec nepřijdou neutrální
ale já jsem vůbec neřekl, že jsem neutrální! řeč byla o tom, že podle tebe charakterizuju pravicového politika... což si klidně oprav, protože politik nejsem. a pojmy pravice/levice jsou jen slova, a dnes už ani ODS není pravicová. tudíž tam nechci.

>tvrdit v předchozím příspěvku :" každá jedna koruna, která neskončí v černé díře (děravé státní pokladně) je dobře! " to dohromady nejde
NAOPAK! jde to velmi dobře. občan sám ví nejlépe, co se svými penězi, nemusí je svěřovat přerozdělujícímu státu.
a) zodpovědnost za sebe, aktivita, vydělat si a postarat se tak sám o sebe a o rodinu, aniž spoléhám na milodary a na stát, to je svéprávné, správné, konzervativní. nikoliv pravicové ve smyslu tebou kritizované ODS.
b) nikde neschvaluju krádeže nebo podvody
c) privatizace nebyla loupež, byl to opožděný (a i proto nedokonalý) nápravný proces vůči loupeži -té komunistické, znárodnění. nic není dokonalé. privatizovalo se s velmi dobrým cílem -získat motivované vlastníky, bez nichž bychom se nepohnuli dál.
to, že se těmi vašimi "kauzami" nemíním do smrti zabývat a řešit je, to neznamená, že jsem sám podporovatel podvodníků (většinou komoušů, jejich synátorů a jiných StBáckých kádrů se styky - normální člověk kontakty v bankách neměl. šlo tedy o levičáky, ne o pravicové lidi).
prostě jsem to hodil za hlavu a jdu dál - zkuste to taky, zoufalí socánci. třeba pak nebudete muset doživotně kňučet a získáte čas i energii dělat něco pro sebe a své blízké, takže budete majetnější a už nikdy nebudete muset žebrat u státu (žít z daní spoluobčanů) a závidět ostatním.

213449

23.2.2010 22:11

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 213292

Kdyby si četl pořádně, tak by jsi si všiml že mluvím o dolarech a ne o korunách.

213338

23.2.2010 23:42

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 213338

ano, omlouvám se za přehlédnutí a tím pádem negativně ovlivněnou reakci.
nedošlo mi, že někdo v souvislosti s dluhem ČR (kde je měnou koruna česká, rozpočet i deficity v korunách a je splácen občany odvádějícími daně opět v korunách) uvádí zadluženost zrovna v dolarech.
nicméně ještě k tvým přepočtům na obyvatele a na koruny:
1) zřejmě nevíš, že jen ministerstvo práce a sociálních věcí disponuje polovinou českého rozpočtu?!? tj. 0,5 bilionu Kč ročně.
2) zřejmě nevíš, že 50% českých obyvatel pobírá nějakou "sociální" dávku od "státu".
3) při přepočtech na obyvatele jsi počítal jaká nemakačenka? kolik? a pobírání dávek po dobu kolika roků? deseti? patnácti? dvaceti?
4) víš o tom, že pětinu obyvatel (2 miliony) tvoří starobní důchodci, a že 700 tisíc různě barevných pobírá invalidní důchody? 2 pracující občané dělají na jednoho důchodce. z demografických důvodů nadále neudržitelné -ale soudruh PabIbek i tak hájí své "potřebné" a uvažuje, jak rozpočet více nafouknout a jak více přerozdělit. -jak "prozíravé"! [velký smích]
myslím, že by ti při těchto informacích už vyšla přiměrenější suma. je také třeba uvažovat škody krádežemi, loupežemi, vraždami a vandalismem "sociálně potřebných"... i toto nakonec zaplatíme my, plátci daní. počítal jsi romská centra, speciální pedagogy, dotace na "kulturní" činnosti ap.? počítal jsi náklady na děcáky a sociální pracovníky pro potomky nepřizpůsobivých? počítal jsi náklady na vězení, kde je těchto naprostá většina? (asi jen čirou náhodou). počítal jsi do toho náklady na drogy a sumy z dávek nasypané do hracích automatů a kasín?
samozřejmě se plýtvá i v jiných resortech. mnoho zaplatíme na nesmyslné zbrojní zakázky (+provize politiků), za vojenské akce v zahraničí, kde nás nikdo nenapadl ani neohrožoval, za předražené dálnice a nesmyslné dotace a nepotřebné úřady, ale to MPSV je opravdu větší díra do peněženek.
a pokud bys chtěl vědět, kolik my čeští občané zaplatíme za úroky (obsluhu státního dluhu), pak věz, že jen toto je za 7 posledních let 278 miliard Kč (tj. asi čtvrtina celého našeho dluhu). -už víš, kam tečou peníze? přitom ze základu dluhu nesplácíme ani korunu! jen úroky.

Vložený obrázek

213345

23.2.2010 22:20

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Lin 85.?.?.?

Reakce na 213292

Anonymní pisateli, možná jste přehlédl, že oněch 74 miliard je v příspěvku uváděno v dolarech a ne v korunách. A tento údaj není zcestný, alespoň podle tabulky

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2079rank.html

213340

24.2.2010 4:03

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 213340

>Anonymní pisateli, možná jste přehlédl...
Nerad bych se mýlil, ale to bude asi inovovaný robot 2xs opět vyslaný na Zvědavce z LI nebo podobného ústředí, má zlepšené některé knihovny, umí i grafy... a stále nemá soucit... Umí skvěle teorie trhu. Jak někde zahlídne ucelenější názor v diskusi, okamžitě startuje a povedenou bábovičku rozdupe. [mrknutí jedním okem]

213357

24.2.2010 11:57

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Lin 82.?.?.?

Reakce na 213357

Áááá...a tady si někdo přivstal, aby čumákoval na hokej, ne? [smích]
Já a robot? Tak.. dostala jsem už hodně přídomků v diskusích, ale s robotem jste první a vedete [chechtot]
No - a jestli jsem něco rozdupala (což nebyl vůbec můj úmysl), tak určitě nepovedenýho, co nestálo za to, abyste měl možnost postavit nové a lepší [mrknutí jedním okem]
Startovala jsem, protože jste se dost blbě vysmál příspěvku, který jste si ani pořádně nepřečetl. A než jsem nalovila ty "grafy a tabulky", už se ozval i ten, kterého se to týkalo. Takže - jen moje pomalost. Můžete dneska v klídku dospat bez noční můry konspirací a robotů [smích]

213376

24.2.2010 12:43

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 213376

No vidíte Lin a už je z nás ústředí. [smích] Budeme-li takto náhodně pokračovat postoupíme časem na místo světovlády. [chechtot]
Takhle asi vznikají pověsti. Lin a Antiseptik coby ústředí odporu proti pravdo-láskovému humanistickému bombardování a nepřátelé nefungujícího sice, ale našeho jediného správného modelu ekonomického soužení, ehm soužití. [smích]

213381

24.2.2010 13:45

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Lin 82.?.?.?

Reakce na 213381

A víte, že mě to dost pobavilo? [chechtot]
Náhoda je sice blbec, ale v tomhle případě jí můžu poděkovat aspoň za čtvrthodinu smíchu. A vůbec - vy máte "anti" už ve jménu a já svůj "čínský původ" asi taky nezapřu. Takže - vzhůru na špici pyramidy, máme na to! [cool]

Náhoda je opravdu "blbec" a vždycky se někdo lapne. Přitom mě jen trklo, že píšete jasně o zahraničním dluhu a proto se vyjadřujete v dolarech. Pan anonymní pisatel jako oponent vytáhne tabulku "státního dluhu" (což zdaleka není dluh zahraniční, existují i vnitřní dluhy) a tak i přes oponentovy pádné argumenty vznikl rázem galimatijáš.
Zdravím vás a přeju hezkou středu [smích] (a doufám, že pozdravení nebude zas braný jako "důkaz ústředí"[mrknutí jedním okem]

213392

24.2.2010 13:55

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 213392

Náhoda je skutečně blbec. Děkuji za přání, právě půjdu na pohovor ohledně práce tak mi držte palce. To je taky proč jsem tak brzo vzhůru. Zde je právě brzo.
No na špici pyramidy se mi moc nechce, i když je to docela lákavé. Je tam asi dost smutno a fouká tam studený vítr. Ale když jinak nedáte a osud nás tam zavane, proč ne. Horší to těžko uděláme než to je.[chechtot]
Jasně že jsem psal o zahraničním dluhu, to je totiž ten co hraje roli. Domácí dluh s tím se dá i něco dělat. [smích]

213395

24.2.2010 16:08

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 213376

Reagoval jsem sice na Váš příspěvek, ale tím robotem jsem mínil anonymního pisatele 88, a chtěl jsem svojí technickou poznámkou napomoct Vám i jiným v orientaci. To LI znamená Liberální institut. Kdybych mínil, že Vy jste ten robot, těžko bych přímo k Vám mluvil ( což plyne z toho, že jsem reagoval na Váš příspěvek) a současně se o Vás vyjadřoval jako o třetí osobě (robotovi). Ty čísla za textem "Pisatel si přeje zůstat v anonymitě" mají někdy velký význam pro rozlišení anonymů. Stejně je krásné, čemu všemu se lze smát a dobře se přitom bavit a ještě i jiné strhnout k veselí.
Jinak přeji dobrou zábavu a Antiseptikovi úspěch na pohovoru... [mrknutí jedním okem]

213406

24.2.2010 17:20

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Lin 85.?.?.?

Reakce na 213406

..šmankote... to jsem teda pěkná blbka [oči v sloup]
No vidíte, já si vás nějak popletla a v tej "anonymní řadě" jsem vás měla za jednoho. Omlouvám se, fakt mě to mrzí a opravdu jsem si myslela, že tím "botem" myslíte mě. LI jsem sice pochopila, ale zbytek mi nějak unikl. [oči v sloup]
Tak, prosím, promiňte... Nechtěně jsem vás dostala do pozice "za dobrotu na žebrotu".
Začátek ajpiny pro mě zas tak směrodatný není, protože já taky píšu ze dvou. Tak tomu zas tak nevěnuju pozornost a vidím, že bych občas měla.
Pěkný den i vám, Antiseptikovi ať vyjde pohovor a vám dle přání. Zdravím a ještě jednou omluva [smích]

213415

24.2.2010 19:40

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 213406

A já vám oběma děkuji, pohovor dopadl dobře, zítra jdu zase do práce. Hezky jsme se pobavili zítra konec přestávky, dokouřit, ponořit. [chechtot]

213430

20.3.2010 23:04

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Leo K leok (zavináč) email (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 213292

Tady je názorně vidět, jak se dají (des)interpretovat čísla. V roce 1997 a 2002 tady byly nejničivější povodně, které si vyžádaly náklady ve výši 63 a 73 miliard. Z toho pojišťovny uhradily cca 10 a 12 miliard, zbytek šel na konto státního rozpočtu. V roce 2007 se likvidovala a konto státní rozpočet Česká konsolidační agentura se ztrátou 236 miliard. S promítnutím doby, kdy se schvaluje státní rozpočet, je evidentní, že pořád platí Churchilův bonmot o důvěryhodnosti statistik.

215486

23.2.2010 0:02

RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem

Řehoř 90.?.?.?

Reakce na 213173

Já osobně, jsem za nesouhlas s okupací 1968, nesměl pracovat, jako technik. Bylo mi sděleno, že jsou pro mne jen dělnická místa, takže bych se mohl považovat za poškozeného.
Ale řeknu ti jednu věc, to co napsal Toman podepíšu okamžitě a ty kecy o obětech si nech od cesty. Ten článek je pravdivý do poslední tečky a tvoje odkazy, které tu uvádíš, jsou jen duševní ubohost blbce, který nechce vidět pravdu. Nebo je tak dementní, že ji nechápe.

213236

24.2.2010 17:42

RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 213173

Argumentovat pouze Švédy a Švýcary je kravina. A
nevím, co vylíváte s vaničkou vy, ale něco jistě taky. Extra argumentace jen těma dvěma zeměma je úplná blbost. Vy si pletete jak říká kamoš "pi*u s Janáčkovým divadlem,"....

Krysa

213417

22.2.2010 19:07

Moc děkuji

Michal11 213.?.?.?

za pěkný článek se kterým soudný člověk musí plně souhlasit [smích] [smích]

213194

22.2.2010 21:39

RE: Moc děkuji

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 213194

Pane, ovce stavějí v ohradě jakousi rampu.

Cože? To jako začly samy od sebe stavět rampu? Co se to tam sakra děje?

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=20100... [velký smích]

213215

22.2.2010 19:37

Zase jinak

Lin 85.?.?.?

Nad "mravní zkázou" se diskutuje hodně a až příliš. Někdo vidí důvod v bývalém režimu, někdo v současném režimu a myslím, že jen málokdo si uvědomuje, že na vině je jakýkoliv systém postavený na síle. I tady na Zvědavci jsem si už několikrát přečetla, že "silnější vyhrává" je dáno přeci přírodou. že i u zvířat to tak je, že přežívají silnější a adaptabilnější. No... pravda... ale já jsem člověk [smích] Jsem sice taky z rodu zvířat, ale proč bych se jako zvíře měla chovat, když mi byl daný nástroj k myšlení a možnosti volby. A systém, jedno jestli socialistický nebo kapitalistický, mi předkládá zvíře jako vzor. Úspěch je měřený schopnostmi "ostrých loktů". Vítězí bezpáteřní a silnožaludeční. Prostě - rvaví a všeho schopní. Jak pak chcete apelovat na nějakou morálku? Jsou ti, kteří na morálku kašlou a vítězí pomocí kliček, háčků, obezliček a podpásovek skutečně lepší než ti, kdo mají v sobě ohled, soucit a smysl pro fér hru? Jsou životaschopnější? Snažíme se děti vychovávat k nějakým morálním hodnotám, ale dostanou "na prdel" hned ve školce a velice brzy zjistí, že být čestný, pravdomluvný, ohleduplný a férový je v "silovém" systému handycap a ne výhoda.
Snít o morálnějším světě za takto nastaveného systému, je "la utópia", protože systém nás nutí se rvát a to "volným stylem".
Dokud bude systém postavený na síle (moci), bude skutečnými hodnotami žít stále jen těch pár snílků, kteří budou válcováni vychytralými, kteří si morálku "ohnou", jak se jim to bude hodit.

213196

22.2.2010 20:12

RE: Zase jinak

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 213196

A kdo myslíte že jsou světci? A proč jsou oslavovaní pouze minimálně desítky let po smrti. Za života se na ně plive pokud se rovnou nemučí. Blbý je že systém stavíme sami, není nikde vytesáno v kameni že to tak být musí, většina na nic lepšího prostě nemá. Někteří si v tom dokonce libují. Bez rovnosti, pravdy a spravedlnosti je jedno jaký ismus, je to pořád stejný průser. Ovšem s rovností, pravdou a spravedlností by fungoval každý ismus dobře, v ismu to asi není je to nejspíš v lidech. Ale alespoň podporovat by se ta lumpárna nemusela, když už se proti ní nebojuje.

213201

22.2.2010 21:40

HA, HA HA

Kocour Mikes 190.?.?.?

Vidim komunisticka holoto, ze se vam komunisticky koncentrak libi vic nez demokracie. U vetsiny volicu tomu tak ovsem neni a proto vam nezbude nic jineho, nez emigrace na Kubu. Sbohem [oči v sloup]

213216

22.2.2010 23:29

RE: HA, HA HA

steve 97.?.?.?

Reakce na 213216

Spravne !! - soudruhu. Tvrde na tu holotu. Na Kubu. Tam je posleme a nase demogratura zvitezi a vetsina volicu stoji za nasi demograturou pevne a neochvejne. Nase demogratura je gulas a parek v rohliku ve volebni mistnosti a nasi volici radi gulas. A taky parek !! Ti vedi co je svoboda v rohliku nebo parek v gulasi - protoze spravne pochopili nase "zasady zdrave vyzivy" !!! [smích]

213230

22.2.2010 23:08

Pane Toman

Michal11 213.?.?.?

Vystihl jste velice dobře situaci. Jenomže nezbývá než čekat až naštvanost lidí v Evropě dostoupí vrcholu. Dějiny se opakují. Nenasytnost bohatých brzo nebude mít dostatek prostoru a bída obyčejných lidí se bude rychle zvyšovat. Následné velké nepokoje vrátí životní úroveň o mnoho desetiletí nazpět.... To vše tu bylo a musí se opakovat do té doby než se lidé poučí, nebo se vyvraždí [pláč]

213229

22.2.2010 23:38

RE: Pane Toman

čochtan 213.?.?.?

Reakce na 213229

Jenom aby se ty dějiny neopakovaly se vším všudy. Protože po případné třetí sv. válce, ti co přežijí, začnou znovu v jeskyních. Když se podíváme na současné zbraňové systémy, ta potřebná "jiskérka" může zahořet kdekoliv na světě.


Nevím, jakými zbraněmi se povede 3. světová válka, ale vím, že každá další se povede kyjí a klacky!

Albert Einstein.

213232

23.2.2010 0:26

RE: Pane Toman

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 213232

Já si nejsem jistý s výkonem našich slavných raket. Ono se s nimi hlavně dobře straší. On takový Vesuv tenkrát vydal za dobrých 100 nukleárních hlavic taky. My lidé se rádi vytahujeme, jak všechno vyřešíme, jak se máme, jak nám to jde a jak to můžeme i všechno zničit. Myslím že, kouknu-li na ty dluhy za ten "blahobyt" a na ty zázračný řešení problémů, které jsou jaksi horší a horší, nám lidem není proč věřit ani když přijde na to ničení. [smích]

213238

22.2.2010 23:52

RE: Pane Toman

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 213229

>až naštvanost lidí v Evropě dostoupí vrcholu...
>...Následné velké nepokoje vrátí životní úroveň o mnoho desetiletí nazpět

??? až se dosáhne jaké úrovně chudoby? té africké? asijské? jihoamerické? a tam snad vznikají nějaké zásadní nepokoje, které vracejí svět o desetiletí zpět? nebo jsou evropané nějak zásadně radikálnější? mám spíše opačný dojem... až příliš lhostejní ke svým věcem.

Mám lepší předpověď: až bude zle tak, že se lidé začnou bouřit, vrchnost určí cíl/viníka/nepřítele, na nějž se má zaměřit zloba davu. odvedou pozornost stranou. a nějaké nové vrchnostenské figury/loutky povedou masy do boje, v němž budou pochopitelně umírat příslušníci masy, ale ne vůdci a pánové za oponou.
a po tomto částečném restartu se začne znovu a lépe (pochopitelně jako vždy výdělek plus výhodnější pozice pro ty nahoře... ti dole budou vždy jen využívaným stádem).

213233

23.2.2010 10:41

RE: Pane Toman

Antiquus 95.?.?.?

Reakce na 213229

Jak z toho ven? Jak říká klasik:"pokud nejde o život jde o ho..." Lidi už jde o život, jde o životy nás všech a životy našich dětí. Vzbuďte se už a začněte pojmenovávat ty zrůdnosti režimu a kdo je viník, kdo za nimi stojí. Kdo stojí za válkami, kde se vraždí pomocí radioaktivního střeliva, kdy následná radiace zabíjí především civilní osoby a z těch ještě nenarozené děti, kojence, ženy ... (Irák, Srbsko, Balkán, Palestina, Afganistán ...)
Kdo stojí za útokem na naše zdraví a životy ze vzduchu - masivní práškování tzv. chemtrails a contrails, kdy se vypouští do vzduchu tisíce tun solí baria, hliníku a dalších chemikálií, což má za následek nevolnost, bolesti hlavy, únavu, poškození imunity, ale také to, že nebe není modré, slunce nesvítí skrze uměle vytvořenou mlhu a v důsledku toho i ochlazení severní polokoule zejména evropské části.
Kdo stojí za umělým vyvoláváním epidemií, potažmo pandemií prostřednictvím virů vyrobených v laboratořích a následné nucení zdraví škodlivého očkování proti těmto?
Kdo stojí za projektem Alimentaris - znehodnocení potravin a donucovacími předpisy, prostředky, aby tyto znehodnocené a škodlivé potraviny byly byly obyvatelstvu distribuovány do obchodní sítě?
Kdo stojí za zrůdným finančním systémem peněz, který byl vymyšlen a realizován tak, aby z obyvatelstva udělal otroky v horším stylu, než byl otrokářský řád ve starém Římě?
Kdo stojí za nastoleným systémem Demokratury, kde si v pyramidální struktuře rozdělily a uchvátili moc kriminálně mafiánské skupiny a vládnou nad obyvatelstvem?
Jak z toho ven? Je teď na každém z nás, ale musíme o sobě vědět, spojit se do většího celku, protože malé skupiny jsou jenom plácnutí do vody. Viz i přes dobrou snahu a myšlenku "Už vás máme dost". Co škodí? Lhostejnost, strach, egoismus, závist - to pomáhá našim žalářníkům a brání k nabytí skutečné svobody a sociálně spravedlivého společenství. Je nutné, aby si každý uvědomil a řekl si zda chce být skutečně svobodný a žít ve společenství lidí v sociálně spravedlivém prostředí. Říci si "Už vás máme dost"!! Ale taky pro to něco udělat.

213280

23.2.2010 12:54

RE: Pane Toman

steve 97.?.?.?

Reakce na 213280

Taak ! A ted Vas za to vsechno co jste napsal zakazou a rozpusti jako DS. A to je skoda ..
.. Ale taky pro to neco udelat
,, a ted jsem se rozpustil sam. Dodelam to v ilegalite ... Masini taky dostali medaile .. [cool]

213288

23.2.2010 9:58

Režim - demokracia?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

"Dobre organizovaná menšina ovláda a manipuluje úplne neorganizovanú väčšinu."
Toto je základný "pilier" dnešnej tzv. demokeracie.
Tá dobre organizovaná menšina funguje na báze "skupinového altruizmu" - skupinovej túžby po moci, po vláde a v záujme toho upravuje a vydáva zákony tak, aby "demokraticky" nebola v ohrození, že príde o moc.
Občas spomínané vzory, tie tzv. "antické demokracie", to sú len na filozofických podkladoch v 15.-16.st. rozpracované báje a mýty.
Prvá osoba, ktorá reálne "kresťansky očarila" široké nemajetné masy tým, že im úplne odpustila platiť "desiatok"=dane, bol krátku dobu panujúci -3 roky, vysokovzedalný filozof a panovník Andronik v Konstantinopole.
Potom ho dobre organizovaná majetná daneplatiaca menšina -Angelov 20.3.1185 ukrižovala - oni museli platiť všetky dane.
Nasledovali spoločné križiacke výpravy pravoslávnych, moslimov a latinov, ako trest za túto popravu.

http://chronologia.org/articles/12films.html
poznámka pre reál históriechtivých:
časť z týchto 12 unikátnych filmov v ruštine sa dá stiahnuť na ruských serveroch.
V angličtine je aj pod books.google.com niečo k prečítaniu:
Anatoly T.Fomenko, Gleb V.Nosovskiy "History: Fiction or Science"

213275

23.2.2010 18:43

Náramně se zde bavím

capitalismo o muerte 85.?.?.?

Samozřejmě nepovažuji dnešní demokracii za ideální. Tendence k postupné socializaci v Evropě i USA jsou zhoubné. Pasování se státu do role řidiče stroje zvaného ekonomika/společnost je absurdní a odporuje zdravému rozumu.
Opravdu dnes existují paralely se socialismem. Titíž a velmi podobní lidé po přirozeném fatálním selhání aplikace marxistických chimér v praxi zkoušejí to samé v bledě modrém na Západě.
Revoluční socialismus skončil fiaskem, tak zkoušejí socialismus státními politikami uvést v život postupně. Samozřejmě selžou zase.

Ovšem tvrdit, že dnešní režim je zločinnější než normalizační socialismis, to je opravdu síla. Po takovém úvodu nemá smysl se článkem seriózně zabývat.
Možná měl být raději vyvěšen až 1. dubna [chechtot]

213322

23.2.2010 19:37

Krize monopolního kapitalismu

Laskavý 88.?.?.?

Reakce na 213322

Amerika je o pár krůčků vpředu před Českou republikou, a to v dobrém i zlém, teď hlavně ve zlém.Proto je zajímavé pokusit se získat z USA zkušenosti a z nich vyvodit, jak se pravděpodobně bude vyvíjet situace v České republice.
Díky strojům, které nahrazují fyzickou i mentální práci, právě obojí typ práce chybí. Přesněji řečeno, chybí placená práce. Už od dob parního stroje přes dieselový motor a silné stroje ubývalo potřeby platit za manuální práci. Totéž se děje i s intelektuální prací, která je kromě vrcholných výkonů nahrazena silikonovým mozkem. Z práce zůstalo asi 40 % dobře, tedy předkrizově placené práce, pak dalších 30 % podstandardně placené práce a dalších 40 % placené práce už úplně chybí. Čísla o nezaměstnanosti ukazují, že jsme v hluboké krizi, a to jsou přitom čísla velmi nepřesná a podhodnocují skutečný stav nezaměstnanosti. Na každé dva nezaměstnané existuje třetí, který úmyslně není evidován mezi nezaměstnanými. Tudíž pokud je hlášena 10procentní nezaměstnanost, tak skutečná nezaměstnanost se pohybuje okolo 15 % a často i toto číslo převyšuje. Je jasné, že krize číslo 1 (krize je třeba začít číslovat) ještě naplno nedospěla do České republiky, zatímco v USA začíná krize číslo 2. Nezaměstnanost, skutečná, pokud by evidovala lidi, kteří již z oficiální evidence vypadli, se pohybuje okolo 20 %.
Prosím, neplést si práci se slušně placenou prací. Základem definice slušně placené práce je taková práce, za kterou zaměstnanec dostane tolik, aby on a jeho rodina mohli bydlet a jíst.
V USA vznikají města za městy, města stanů, města, kde lidé, i třeba velké rodiny, bydlí v autech. Česká republika se zatím této fázi krize vyhýbá, nicméně i pro Česko platí zákony monopolního kapitalismu. A je zločin říkat, že krize už končí, nebo že není děsivá. Falešný optimismus je stejně vražedný jako ten, který zabránil vybavit Titanik dostatečným počtem záchranných člunů.
Důvody krize leží hlavně v sobeckosti bohatých kapitalistů, kteří odsáli kapitál pro své osobni účely. Řešení je jasné, je to odebrání kapitálu ze soukromých rukou. Kapitál v soukromých rukou se ukázal nebezpečný. Jelikož netolerujeme atomové bomby v soukromých rukou, nesmíme tolerovat ani kapitál, který se ukázal být také zbraní hromadného ničení.
Další důvod je systematický nedostatek placené práce, tedy nedostatek zájmu, který by zaměstnavatele donutil k rozumnému vyplácení pracujících. Je to systémový problém, na který našel řešení jen předlistopadový režim, a to tím, že snížil požadavky na výkonnost pracovníků. Jinými slovy, nedřel je z kůže. Nelidské podmínky, které existují dnes, přinášejí sice zvýšení výkonnosti na osobu, ale také napomáhají k úbytku pracovních míst.
Řešením je snížit produktivitu, ať již zkrácením pracovního týdne, pracovního dne anebo ...Automaticky kráceno

213327

23.2.2010 19:40

Pokračování - Krize monopolního kapitalismu

Laskavý 88.?.?.?

Reakce na 213327

Řešením je snížit produktivitu, ať již zkrácením pracovního týdne, pracovního dne anebo jen uvolněním nesmyslných a často krutých požadavků. Touto aplikací by vzniklo více placených míst a současně by se zlepšil celkový zdravotní stav lidi, kteří dnes obětují svoje zdraví a životy jen proto, aby vydělávali více dolarů a korun svým »chlebodárcům«.
Zprávy o konci krize jsou lží, která vede k dalšímu odstraňování záchranných člunů na Titaniku. Monopolní kapitalismus je nepřetržitý řetěz krizi, které brzy dosáhnou obludných rozměru. To, čemu se nepřesně říká krize, je série krizí, které vznikají jako malé víry okolo velkých vírů. Ekonomika padá dle schodového modelu, kde za zdánlivě vyřešenou krizi začíná další, která vzniká odsátím zdrojů pro řešení předchozí krize.
Řešením je skutečně jen vyvlastnění kapitálu, který v soukromých rukou není používán optimálně. Dále snížení vykořisťování lidi, vykořisťování, které vede k zhoršujícím se zdravotním podmínkám a k nedostatku placené práce.
Nahromadění bohatství v rukou pár lidí vede k zničení demokracie. Pár lidí rozhoduje o věcech, které se týkají všech. Kapitalismus ničí demokracii a způsobuje vznik plutokratického zřízení. Dochází k masivnímu třídnímu rozdělení podobně jako ve starém Římě.
Jediným východiskem je demokracie, lidé by měli mít přímou možnost hlasovat formou plebiscitu o důležitých věcech, mezi které se počítá zdanění a vlastnění kapitálu.
Oběť je Demokracie. Řešení je Demokracie. Máme republiku, pokud si ji dokážeme udržet. Většina lidi nechce, aby republika padla a změnila se v oligarchii. Řešením je přímá demokracie, kde lidé formou referend přímo rozhodují i o zákonech. Lidé si mají právo říci o to, co chtějí, a to formou zákona, ne žebráním.
Situace v USA se odráží v Moorově filmu Capitalism: A Love Story. Moore je jeden z mnoha, kteří chápou krizi monopolního kapitalismu. Česko se může poučit anebo pokračovat dále ve schodovém sešupu zpět do středověku.

23. února 2010, George MANSFELD, ekonom, USA

213328

23.2.2010 20:47

RE: Pokračování - Krize monopolního kapitalismu

hera 86.?.?.?

Reakce na 213328

Před podobným problém stálo také Řecko před 2600 lety. Už jsem o tom tady psala - viz výše. A řešení také existovalo.

213333

24.2.2010 9:52

Co mě skutečně štve

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

je to, že nyní se vůbec nevyplácí šetřit, neb čím víc šetřím, tím víc platím!

Kdykoli si snížím spotřebu (elektřiny etc) tak se mi zvýší paušál. Výrobky abych kupoval "levněji" na bedny či po tisících kusů, ač to nepotřebuji. Tefonovat sousedovi vyjde jak telefonovat do Vietnamu! Za určité sazby dokonce do toho Vietnamu nebo Číny je to levnější! CO je na tom normálního?
Hromadná doprava je furt stejná, akorát že k nezaplacení. A nevím, kdo jí začal říkat "socka" když cesta na skútru napříč Brnem je 2x rychlejší a asi 4x levnější jak šalina??

Pokud máte velkou rodinu, je vám to fuk, ale pokud žijete sami, postupně se nedoplatíte! Faktem je, že pokud jsem za socialismu šetřil, tak jsem ušetřil.
Teď dokonce abych platil za starý papír či železo, místo aby někdo platil mě že mu to dovezu?! Ono máme tolik stromů a nerostných surovin, že si tohle můžeme dovolit???
No a polovina výrobků je vadná už z výroby, neboť "výstupní kontrolu" si udělá zákazník sám doma, že. Vše vydrží přesně akorát po záruční dobu, nic se neopravuje, vše se vyhazuje.
Ono ani nic opravit nejde, neb náhradní díly nejsou, nebo oprava vyjde na víc jak "nový" střep, často horší jak ten starý.

A pokud jde o elektroniku, většina věcí vyrobená po 80tých letech jsou nehorázné střepy.

Krysa

213368

26.2.2010 13:50

Krysy štve ledacos :-))

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 213368

jsou dva druhy přístupu: někdo ve stresu šetří kde-co, škudlí jako blázen, aby vyšel s málem. jiný je si vědom toho, že když chce určitou kvalitu, něco to stojí -a když to chce určité prachy, musí se na to holt vydělat. opravdu "nevím", která z těch cest je více stresující [velký smích]

k šetření elektřinou: ano, to potvrzuju. a totéž platí i pro vodné, i pro plyn (centrální, hromadné dodávky energií). když se něco dělá (nebo dodává ve velkém) je kupodivu prostor pro nižší cenu (náklady se zaplatí vysokým obratem). při nízkých odběrech jsou zhruba stále stejné náklady, ale musejí se vejít do menšího počtu placených kilowatt. podobně je to i s tou výrobou elektroniky -je mnohem výhodnější vyrobit o 5% víc "střepů" a vyměňovat to pak při reklamaci kus za kus (je to i komfortnejší pro zákazníka, než čekat měsíc na vyřízení reklamace, popřípadě dostat poškrábaný a pájkou popatlaný opravovaný kus z nějakého nákladného servisu, který se samozřejmě také platí v ceně produktu). má to sice negativní dopad na přírodu =více odpadu, ale ten se dnes už ve sběrných dvorech ap. zdarma odebírá a tříděně likviduje/znovu se používají nějaké části. to dříve nebylo, vše skončilo zahrnuté na skládce (tj. horší pro ekologii).
nekvalita elektroniky je asi diskutabilní. dnes už nikdo nestojí o televizor z 80.let, ani o hluboký, těžký a žravý monitor z let 1990 nebo už i z roku 2000. parametry výrobků jsou jednoznačně lepší, než ty před 20-30 lety. říká se tomu vývoj... ale klidně zůstaň u tranzistoráku ze socialismu a u baňaté telky z 80. let. nikdo tě nemůže donutit kupovat si nové věci.
nekvalitní výrobu moc potvrdit nemůžu (pokud nekupuješ nejhorší čínské šmejdy) - automatické výrobní linky umějí vážně dělat přesněji, kvalitněji než individuální lidé; ti udělají každý kus jiný. automaty umí dělat i tu výstupní kontrolu. velmi dobře si pamatuju na poruchovost českých televizorů z doby socialismu.

pokud jde o dopravu, se skútrem ta tvá bilance MOŽNÁ platí, ale když prší, je příjemnější se svézt i v té tramvaji nebo trolejbusu se střechou (a při permanentce není MHD tak drahá pro toho, kdo to denně využívá pro více cest). v autě sólo, to už bys měl problém přepravit se přes ucpané komunikace, finančně by tě to vyšlo hůř (z kraje Brna na druhý okraj) a další problém bys měl se zaparkováním (popřípadě bys i za toto musel zaplatit).

není pravda, že se za odevzdání papíru do sběrných surovin musí platit, tady vysloveně lžeš. totéž i o železném šrotu -za to platí sběrny zákazníkovi, který nějaké suroviny odevzdal.

láce telekomunikačních služeb je díky rozvoji sítí po celém světě a díky nástupu internetu. není na tom žádná záhada. cena je stejná k sousedovi i do tvého ráje ve vietnamu (mimochodem se sousedem je asi lepší pohovořit osobně).

suma sumárum: kecáš.

213545

1.3.2010 0:13

Žasnu, jaké bláboly a lži Zvědavec uveřejňuje. Za socialismu nebyly pro mnoho lidí totiž ani ty byty,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

takže si občané to blaho socialismu nemohli dost dobře vychutnat. Byty a domy byly zdevastované využíváním bez jakékoliv údržby po desítky let a nově stavěné byty a domy nestačily vyrovnávat úbytek zničeného bytového fondu. Celé vesnice se vylidňovaly, protože lidé neměli v místě práci. Autor Toman píše o "vanách plných teplé vody", ale zřejmě "zapomněl", že bez úplatku se nedala sehnat ani ta vana, nehledě k tomu, že do panelákových bytů se prostě nevešla. Toman je typický levicový intelektuál, který zná život jen přes obrazovku počítače.

213721

1.3.2012 8:39

RE: Žasnu, jaké bláboly a lži Zvědavec uveřejňuje. Za socialismu nebyly pro mnoho lidí totiž ani ty byty,

Milan Lann 193.?.?.?

Reakce na 213721

Ano, máš pravdu, za socialismu byl občas k mání chléb a zavařenina . . .

264326

Příspěvků: 161

22.02. 02:40 Laskavý  Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
22.02. 03:38  RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
22.02. 14:54 in-ocean  RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
22.02. 15:58 Sam Ting Wong  RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
22.02. 17:10  RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
24.02. 13:05 yvetta  kapitalismus versus NWO
25.02. 11:31  RE: kapitalismus versus NWO
01.03. 14:27 yvetta  Spolu proti NWO
01.03. 15:30  RE: Spolu proti NWO
01.03. 15:32  RE: Spolu proti NWO
01.03. 18:14 yvetta  RE: Spolu proti NWO
01.03. 20:03  RE: Spolu proti NWO
22.02. 20:27 in-ocean  RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
22.02. 23:00  RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
22.02. 23:07  RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
22.02. 23:58 in-ocean  RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
22.02. 23:59 in-ocean  RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
23.02. 02:09  RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
24.02. 18:15 Pamětník  Autor ví zřejmě o komunismu a normalizaci kulový, jinak by nemohl tento
01.03. 19:38 Anonymus  RE: Autor ví zřejmě o komunismu a normalizaci kulový, jinak by nemohl tento
22.02. 08:29 baki  RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
22.02. 14:58 in-ocean  RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
22.02. 16:19 baki  RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
22.02. 20:35 in-ocean  RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
23.02. 07:20 baki  RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
23.02. 06:02 lesov  RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
23.02. 07:42 baki  RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
24.02. 03:46  RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
24.02. 09:17 baki  RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
24.02. 10:41  RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
24.02. 11:33 Kadlik  RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
24.02. 14:02 baki  RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
24.02. 14:04 baki  RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
25.02. 08:38  RE: Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!
22.02. 03:25  Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním
22.02. 16:43 hera  RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním
23.02. 09:30 Vanguard  RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním
23.02. 11:49 leo69  RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním
23.02. 13:17 Vanguard  RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním
23.02. 20:31 wenkovan  RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním
24.02. 13:29 hera  RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním
05.04. 03:22 Mirka  RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním
23.02. 14:04 MedaBeda  RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním
05.06. 15:27 hera  RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním
23.02. 14:24 hera  RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním
23.02. 14:27 hera  RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním
22.02. 16:46 hera  RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním
24.02. 05:04  RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním
22.02. 19:49 hera  RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním
23.02. 09:34 Vanguard  RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním
23.02. 14:52 steve  RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním
22.02. 04:36 kozoroh  Elita sveta s nami dela presne to,co jim dovolime svou netecnosti.
22.02. 08:38 Striga  Lidi jsou pohodlní
23.02. 06:58 lesov  RE: Lidi jsou pohodlní
01.03. 14:46 yvetta  RE: Lidi jsou pohodlní
01.03. 21:59  RE: Lidi jsou pohodlní
02.03. 08:46  RE: Lidi jsou pohodlní
02.03. 10:14  RE: Lidi jsou pohodlní
22.02. 08:51 XrX  Postrehy
22.02. 10:01 janko  RE: Postrehy
22.02. 10:09 Kadlik  RE: Postrehy
22.02. 20:59  RE: Postrehy
22.02. 10:09 Jan Zelený  Další bolševický nesmysl
22.02. 17:43 anellus  RE: Další bolševický nesmysl
22.02. 21:40 daniela  RE: Další bolševický nesmysl
22.02. 22:49  RE: Další bolševický nesmysl
23.02. 00:14 Antiseptik  RE: Další bolševický nesmysl
23.02. 00:29 daniela  RE: Další bolševický nesmysl
23.02. 00:46 Antiseptik  RE: Další bolševický nesmysl
23.02. 17:08 daniela  RE: Další bolševický nesmysl
23.02. 17:52  RE: Další bolševický nesmysl
23.02. 19:13 daniela  RE: Další bolševický nesmysl
23.02. 19:41  RE: Další bolševický nesmysl
23.02. 22:58 daniela  RE: Další bolševický nesmysl
24.02. 00:58  RE: Další bolševický nesmysl
23.02. 09:14 Kadlik  RE: Další bolševický nesmysl
22.02. 10:43 janko  Další součet
22.02. 14:37 Antiseptik  RE: Další součet
22.02. 14:46 Erwin  RE: Další součet
22.02. 14:58 Antiseptik  RE: Další součet
22.02. 16:49 tenZulice  RE: Další součet
22.02. 21:54 daniela  RE: Další součet
22.02. 22:27 Antiseptik  RE: Další součet
23.02. 07:47 lesov  RE: Další součet
22.02. 15:03 Antiquus  RE: Další součet
22.02. 10:49 Malcik  Neskutečné
22.02. 16:07 wenkovan  RE: Neskutečné
22.02. 20:27 janko  RE: Neskutečné
23.02. 14:12 Malcik  RE: Neskutečné
24.02. 08:34 janko  RE: Neskutečné
24.02. 13:29 yvetta  RE: Neskutečné
25.02. 07:58 Malcik  RE: Neskutečné
25.02. 09:10 Saša  RE: Neskutečné
22.02. 15:11 Vojta49  Autor vylévá vaničku i s dítětem
22.02. 15:24 Kadlik  RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem
22.02. 16:08 Vanguard  RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem
22.02. 21:14 kubrt  RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem
22.02. 16:11 wenkovan  RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem
23.02. 08:19 lesov  RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem
23.02. 09:18 Kadlik  RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem
22.02. 17:14 my.point  RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem
22.02. 17:21 tenZulice  RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem
22.02. 22:10 daniela  RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem
23.02. 13:35 Vojta49  RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem
23.02. 18:29 daniela  RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem
23.02. 18:41 Antiseptik  RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem
24.02. 13:51 smoke  RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem
22.02. 23:01 Anonymus  RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem
22.02. 23:32 Laskavý  Co to tady zase Vojto49 plácáš?
23.02. 01:24  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
23.02. 03:17 Antiseptik  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
23.02. 04:51 Klar  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
23.02. 08:30 kolokol  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
23.02. 13:31  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
23.02. 17:14 Laskavý  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
23.02. 21:41  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
23.02. 22:55 Laskavý  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
24.02. 00:05  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
24.02. 02:38 Laskavý  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
24.02. 12:57  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
24.02. 17:35  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
24.02. 22:32  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
24.02. 03:32  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
24.02. 12:33  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
24.02. 19:42  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
24.02. 22:20  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
23.02. 22:11 Antiseptik  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
23.02. 23:42  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
23.02. 22:20 Lin  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
24.02. 04:03  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
24.02. 11:57 Lin  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
24.02. 12:43 Antiseptik  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
24.02. 13:45 Lin  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
24.02. 13:55 Antiseptik  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
24.02. 16:08  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
24.02. 17:20 Lin  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
24.02. 19:40 Antiseptik  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
20.03. 23:04 Leo K  RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?
23.02. 00:02 Řehoř  RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem
24.02. 17:42  RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem
22.02. 19:07 Michal11  Moc děkuji
22.02. 21:39  RE: Moc děkuji
22.02. 19:37 Lin  Zase jinak
22.02. 20:12 Antiseptik  RE: Zase jinak
22.02. 21:40 Kocour Mikes  HA, HA HA
22.02. 23:29 steve  RE: HA, HA HA
22.02. 23:08 Michal11  Pane Toman
22.02. 23:38 čochtan  RE: Pane Toman
23.02. 00:26 Antiseptik  RE: Pane Toman
22.02. 23:52  RE: Pane Toman
23.02. 10:41 Antiquus  RE: Pane Toman
23.02. 12:54 steve  RE: Pane Toman
23.02. 09:58  Režim - demokracia?
23.02. 18:43 capitalismo o muerte  Náramně se zde bavím
23.02. 19:37 Laskavý  Krize monopolního kapitalismu
23.02. 19:40 Laskavý  Pokračování - Krize monopolního kapitalismu
23.02. 20:47 hera  RE: Pokračování - Krize monopolního kapitalismu
24.02. 09:52  Co mě skutečně štve
26.02. 13:50  Krysy štve ledacos :-))
01.03. 00:13  Žasnu, jaké bláboly a lži Zvědavec uveřejňuje. Za socialismu nebyly pro mnoho lidí totiž ani ty byty,
01.03. 08:39 Milan Lann  RE: Žasnu, jaké bláboly a lži Zvědavec uveřejňuje. Za socialismu nebyly pro mnoho lidí totiž ani ty byty,

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 74 čtenářů částkou 16 946 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 2

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,29 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,50 Kč
100 japonských jenů
18,82 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 004,55 Kč
1 unce stříbra
503,75 Kč
Bitcoin
899 231,48 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 10 085