Diskuze k článku

Dva druhy pravicových voličů

Příspěvků 62

10.2.2010 3:53

Od profesora Kellera je možné si přečíst mnoho dalšího.

Montaznik 88.?.?.?

http://www.darius.cz/jankeller/index.html

212111

10.2.2010 9:35

RE: Od profesora Kellera je možné si přečíst mnoho dalšího.

leo69 89.?.?.?

Reakce na 212111

Díky za ten odkaz a také hlavně za článek. Za svoji osobu mám názory prof.Kellera rád a pokud na ně narazím, tak si je čtu vždy přednostně. Myslím si, že podobně "lidsky" cítících a vzdělaných lidí je v naší zemi více, jen bohužel nejsou moc vidět a není jim dáván prostor v médiích alespoň jako prof.Kellerovi (i když i on poslední dobou už nějak není moc v TV komentářích vidět). Dovedl bych si, podobně vzdělané lidi s empatickým a sociálním citem a přehledem, představit jako uznávané odborné poradce lídrů nějaké nové "prolidské" politické strany...

m,[mrknutí jedním okem]

212128

10.2.2010 10:17

RE: Od profesora Kellera je možné si přečíst mnoho dalšího.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 212128

Domnívám se, že doba zraje k nějakému ZLOMU. Pokud to bude válka, kterou elitářští bankéři spustí, tak je o zlom postaráno dostatečně.
Pokud se jim to z jakýchkoliv důvodů nepodaří, pak si myslím, že to bude něco v tomto duchu:
http://mustwatch.hztz.cz/film/zakladni-prijem-grun...
Prostě heslo "změna", které vyřvával Obama ano, ale jinak. Skutečná, systémová změna, která "vykvasí" odspodu z nespokojenosti, nasranosti a přitom i relativně velké vzdělanosti a rozhledu poměrně široké společnosti...

212131

10.2.2010 5:11

Ale jo i to jedno procento potrebuje stat.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Koneckoncu to je uvedeno pozdeji v mene zvyraznene forme textu. Skutecna mocenska elita to samozrejem velmi dobre vi, ze dneska na danich odvedou lidickove 80% a vice z celkoveho vyberu dani, aspon v USA. A velmi dobre vedi, ze z neceho musi byt finacovana infrastruktura a jeji udrzba, zajisteni bezpecnosti, vytvoreni a dorzovani zakonu a pravidel, jista minimalni vseobecmna uroven vzdelani ( odku by se nabrali lidi schopni vykobavat ruzne prace....), minimalni zdravotni uroven ( infekcni choroby ).

Pomer byl jeste v padestatych letech ve vyberu dani opacny, velke firmy platily v USA 75% vsech danovych prijmu. Meli tedy na tom vsem financni spluodpovednost a tento system vedl k silne ekonomicke stredni tride, byt byla tato dale diferenciovana treba na zaklade dosazeneho vzdelani. Tato silna stredni trida, plus demograficka situace ( spolecnost byla mlada a vitalni )byla jednou z pricin, kdy behem 30-40 let doslo k otoceni pomeru mezi platci dani. Duvod je prosty, dokazala udrzet v chodu setrvanosti dostecne dlouho ten stat, ktery rozhodne nebyl na te minimalni urovni.

Treba zvyseni penez, ktere plynou do zdarvotnictvi v USA ze strany statu neni tolik otazkou, ze by stat na to rezignoval jako otazkou jakym zpusobem se to deje. V kazdem pripade celkovy podil vydaju je 14% HDP oproti 7% HDP v CR. S tim, ze pece je zpoplatnena, 40 milionu lid je bez zdravotni pece, protoze na ni nema a zhruba 50 000 lidi rocne zbytecne zemre, z tehoz duvodu. Novy zakon je vyjednanym kopromisem, ktery se opbavam bude znamenat jeste dalsi zhorseni ekonomicke efektivity, protoze nejhorsi system je prisati privatnmich subjektu na verejny rozpocet.

Dalsi duvod proc to 1% potrebuje stat je stabilita. Paradoxne lobismus, ktery parazituje na verejnych rozpoctech ochromuje vubec zakladni funkci vlady a to schopnost vladnout a regulovat chod statu, coz neni nic jineho nez garant pravidel pro fungovani slozitejsich lidskych spolecnosti. A tento lobismus je o to jednodussi, pokud velke korporace do techto verejnych rozpoctu neprispivaji.

Soucasne USA jsou typickym prikladem postupne plizive desintegrace a paralyzy vykonu moci, lobujici politici uz jdou tak daleko, ze podminuji i formality pri jmenoavni uredniku splnenim nejakych pozadavku. Nemluve o Gottwladovskem heslu z prvni republiky cim hure pro republiku, tim lepe pro nas, ktere plati cim vice klacku v podobe obstrukci hodime pod nohy vlade bez nejakeho racionalniho nebo i iracionalniho zduvodneni zduvodneni tim lepe pro nikoho! Tak bych to videl aspon ja. Uz jenom zbyva, aby do Bileho domu posadili Palinovou.

Vyska provizi totiz rozhoduje, kde bude smerovana korupce. A vysoke provize si mohou dovolit, ti co vydelaji a maji nizke naklady. Ti mohou ovlivnovat i tvorbu zakonu. Za jednoho predpokladu, ze verjne finance obsahuju dost zdroju pro chod statu i fiancoavni verejnych projketu, tj. nejlukrativnijsich zakazkach, ktere jsou mani. O ni proste nemuze rozhodovat trh, ale vyse uplatku.

Mala poznamka k represim ze strany statu. Ruska a USA maji 0.8% populace veznu, coz hodi cislo tak 2.5% v produkt...Automaticky kráceno

212116

10.2.2010 5:12

RE: Ale jo i to jedno procento potrebuje stat.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 212116

Mala poznamka k represim ze strany statu. Ruska a USA maji 0.8% populace veznu, coz hodi cislo tak 2.5% v produktivni populaci. Takze tady bych nejakou vyraznou manipulaci nevidel, ta se dela jinak vhodne nastavenymi parametry v statistickach. Spise bych to dal na vrub poklesu toho socialniho statu ( vseobecna vzdelanost, socilani sit, patcovani uplatneni z duvodu vyvozu kapitalu...) a realnemu narustu kriminality, ktery je s tim svazany. Tipuju, ze to 1% veznu v populaci se pohybuje kolem mezni hranice nakladu statu, kdyz to ekonomicky funguje. Veznit 10% si muze dovolit tuha dikatura a musi vezne nechat otrocky drit v nejakych lagrech.

212117

10.2.2010 5:31

RE: Ale jo i to jedno procento potrebuje stat.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 212117

( vseobecna vzdelanost, socilani sit, potlacovani pracovniho uplatneni uplatneni z duvodu vyvozu kapitalu...) Podorobne se tomu venuje clanek profesora Kellera. Kdyz uz jsem opravil nesrozumitelnost v textu, tak pridam odkazy. Nabobtnani problemu s minimalizaci role statu a naprosto silenym pomerem platby dani, kdy zatez je prevedena pouze na stredni tridu. To, ze to funguje skryte desitky let i pri oslabeni stredni tridy a jeji zatraty schoposti finacovat to stabini minimum nutne pro elementarni stabilitu, tak to souvisi neoddelitelne i s rezervni svetovou menou. Takze az nejaky expert bude v CR tvrdit, ze v Emerice nas vzor je to takhle. Bylo by dobre mu polozit otazku, zda koruna je stejne jako dolar rezervni svetovou menou? Jsem zvedav ,kdy tyhle vecicky lobystum a politkum docvakne? Jestli vubec nekdy pochopi, ze lepe je fungujici system s nizsim profitem nez zkolabovany system s obrovskou hromadou rizik a to nejenom obchodniho razu.[velký smích] [velký smích]
http://www.blisty.cz/2010/2/10/art51159.html
http://www.blisty.cz/2010/2/10/art51135.html

212118

10.2.2010 9:04

OT: Verze Zvědavce pro PDA

Fernet 85.?.?.?

Zdravím,
Bylo opravdu nutné tu verzi pro PDA rušit ? Osobně jsem ji využíval a četl si Zvědavce vždy při nějakém čekání na mobilním telefonu.
Měl jsem pocit, že to generuje RS a není s tím žádná další redakční práce. Škoda , po zamykání článků je to další plot mezi obsahem Zvědavce a čtenářem. Nevím zda budu mít doma dostatek času.
[pláč]

212124

10.2.2010 11:00

RE: OT: Verze Zvědavce pro PDA

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 212124

Pouzivejte Operu Mini a nebudete potrebovat PDA rezim. [mrknutí jedním okem]

212136

10.2.2010 9:05

K tomu skolstvi zadarmo

ursus 83.?.?.?

mam ve svem okoli par znamych, kteri pochazeji z opravdu chudych pomeru..uz na stredni si privydelavali na skolu a kdyz sli na VS, tak si na to proste museli vydelat. Takove vydaje na studium jsou mesicne do tisicu. To mate dopravu ( Ostrava-Praha, nebo Ostrava Brno) menzu, koleje, knizky sesity atd. Proste to neni zadna sranda. Takze makani po nocich a ve svem volnem case, placeni trzniho najmu za 1+1, ktere je nekolikrat vetsi nez za sousedovo socialni regulovane 3+1 ( slozeni vice lidi na najem vyjde levneji nez koleje ) A to nedelali zadny lehky vysky, ale mediciny atd....po skole to takovej doktor nema jednoduchy, praci sezene, ale za mizerny peniz, kolecky, hodiny od nevidim do nevidim...takze velka vetsina z nich proste pujde pracovat do zahranici a voli pravici

212125

10.2.2010 9:54

RE: K tomu skolstvi zadarmo

Ursus 83.?.?.?

Reakce na 212125

I kdyz levice a pravice, tohle deleni dnes stejne uz neexistuje...u nas v cechach zadne pravicove strany vlastne nejsou. I ta ODS, ktera se tvari pravicove, ma socialne demokraticky program strany ze zapadni evropy..CSSD to je takova komunisticka strana zapadoevropskeho strihu a KSCM jsou kovani komunisti vychodu... a ani to deleni na tridy u nas moc nefunkuje. Jsem proste rovnostnarska spolecnost, kde chudi nejsou zase tak chudi a bohati nejsou zase tak moc bohati... za hranicema jsou vetsi rozdily.

212129

10.2.2010 14:28

RE: K tomu skolstvi zadarmo

kolokol 93.?.?.?

Reakce na 212125

Hodně dobrý článek, i když je pravda, že se autor poněkud vyžívá v pranýřování pravicového voličstva. Přesto dává tušit odpověď na otázku, která mi taky vrtala hlavou - kde bere pravice (typu ODS) stále tolik hlasů? Jak mohou VŠ vzdělaní lidé, kterými se ODS chlubí jako významnou částí svého voličstva, dávat hlas straně, kterou řídí mravně ubohé typy lidí, která podporuje demontáž národního státu, podporuje dobyvačné války USA, nezodpovědné hrátky s vojenskou rovnováhou sil v regionu (radar a rakety), která hlásá utahování opasků, ale nakonec si ty své a těch nejbohatších na úkor těch nejpotřebnějších povoluje, atd. atd. Vždyť právě tito lidé určitě mají dobré povědomí o situaci ve světě, o směřování EU, dokážou jistě vyhledávat necenzurované informace a nepodléhají snad tolik zaprodanému mainstreamu. A předpokládám, že také mají i nějaké sociální cítění.
Ta odpověď, že jde vlastně o potřebu sebepotvrzení určitého statutu ve společnosti jako rozhodujícího faktoru, je zajímavá. Zajímevé jsou i úvahy o ladění "potřebného" voličského spektra systémem. Dávám za jedna i přes onu výhradu v úvodu, protože po pravdě žádnou výhradu nemám [velký smích]

212157

10.2.2010 15:42

RE: K tomu skolstvi zadarmo

hc 90.?.?.?

Reakce na 212157

>dává tušit odpověď na otázku, která mi taky vrtala hlavou
>- kde bere pravice (typu ODS) stále tolik hlasů?
Příklad ze života, dvě maminy s kočárky před minulými volbami:
"V televizi říkají, že nám ODS sníží daně."
"Jak jako - sníží daně?"
"No jako že pak budeme mít víc peněz."
"Jé, tak to je budu volit."

Podle mých zkušeností musí významnou část elektorátu ODS tvořit lidé, kteří si tím pod sebou podřezávají větev. Jsou zkrátka zmanipulovaní propagandou.

212164

12.2.2010 15:59

RE: K tomu skolstvi zadarmo

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Reakce na 212164

Mám podobnou zkušenost a dospěla jsem k závěru, že i vysokoškolsky vzdělaní lidé mohou být tak neuvěřitelně naivní, až to skutečně bolí a rozum zůstává stát. Problém je v tom, že tady na Zvědavci je většina lidí, kteří aspoň trošku chápou, jak to na světě chodí a jaké švindly na nás elity šijou, ale spousty lidí to vůbec nevidí, nechápou, a tak se pak takový zvědavec jen diví a skutečně čumí. Tihle lidé slepě čtou MF Dnes, dští na Paroubka a vychvalují jedině ODS, protože tak je to přece správné. Davový člověk nikdy nebude přemýšlet sám za sebe. Je to o odvaze přemýšlet, nespoléhat se na pozlátka, ale sám na sebe a na vlastní rozum, a tohleto bohužel nikoho žádná vysoká škola nenaučí.

P.S.: Nedávno jsem si po dlouhé době prohlížela jedno z posledních vydání Reflexu a to je tedy taky síla, to by mohla být příloha Rudého Práva v modrém

212368

10.2.2010 9:29

Zajímavé

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Diskuzi budu pouze sledovat. Zajímá mne totiž, jak své myšlenky zde formulují zástupci středních vrstev, považující se zároveň za intelektuály. Zjistil jsem totiž, že někteří nejsou schopni dosadit při formulaci svých soudů jiné premisy, než svoje mnohdy pochybné axiomy. To ovšem vede k nahrazení logické kritiky názorů pouze ne/souhlasem, jakýmsi mistrovským slovem Mauglího z Knih džunglí: jsssme ssstejné krve. Vlastně hlasování (demokraticky instalovaných) zastupitelů.

212126

10.2.2010 10:13

stat $

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Nejsem bohaty ale stat nepotrebuji a taky k cemu,Policie k nicemu,Vojsko je v Afganistanu,Ministerstvo financi jen premysli jak a kde me jeste obrat a tak muzu pokracovat donekonecna-otazka zni kdo mi co kdy dal,nebo da panove a damy.
Nemam cernou hubu takze odpoved je jednoducha,nikdo mi nic neda.Takze mily State CR polib mi ...Pro prip.nesouhlasne prisp.-toto je muj nazor,pokud by se snad nekdo urazil ohledne barvy pleti,nebo se jich chtel zastavat-jsem ochoten zverejnit fotografie dokumentu jisteho uradu,kolik dostavaji neprizpusobivi na sockach a kolik napr bila samozivitelka s 2malymi detmi-TO JE K ZBLITI.

212130

10.2.2010 11:20

RE: stat $

Jiřin bobiek (zavináč) seznam (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 212130

ahoj, prosil bych ty dokumenty, bud tady nebo soukrome na mail v mem prispevku, diky moc

212139

10.2.2010 11:49

RE: stat $

N3o 89.?.?.?

Reakce na 212130

Zdravím , naprosto s vámi souhlasím . Je na čase ze stodol vyndat cepíny a vidle a jít si to z nepřispůsobivíma poslanci vyřídit .....

212143

11.2.2010 14:13

RE: stat $

karlik 88.?.?.?

Reakce na 212143

amen bratre visi nam ve stodole jeden takovej co vypada ze pamatuje nase statecne prapredky z husitskejch valek nedavno zcela zahadne sapdnul zeby nadchazel cas ?

212281

11.2.2010 4:55

RE: stat $

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 212130

Proc asi rikame Karlovi IV. otec vlasti. Stav kralovstvi byl stavem velmi minimalizovaneho statu, z toho duvodu byly ochotni cesti pani jit mlademu princi pri navratu do Cech na ruku, a jiste si mysleli, ze ho budou vodit jako loutku na provazku, coz se seredne prepocitali. [velký smích] [velký smích]

Ale zubozena ceska zeme roku 1333 byla stale jeste statem, byt centralni moc byla velmi mala. Staci si tehdejsi stav prevest do moderni reci. a to civilizace byla mnohem jednodussi a vice lokalne sobestacna!! Centralne se dnes rozvadi elektrina, voda, coz je dost podstatne pro zivot slozite civilizace. Pokud zijete nekde mimo civilizaci, tak se bez toho obejdete. Mate svuj zdroj vody, vypestujete si potraviny, energeticky jste sobetstacni, dobre jemi tuhy korinek a zelezne zdravi..., tak stat stejne potrebujet z duvodu bezpecnosti. Bez statu bude chaos, v nem bude velmi nebezpecno. Orat pole znamena byt velmi casto pekne na rane. A fakt, ze pri tom mam flintu u volantu traktoru na tom nic nemeni.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_IV.

212247

10.2.2010 10:27

Naši "studenti"

Tag tag (zavináč) tag (tečka) cz 195.?.?.?

Doporučil bych autorovi zjistit si více o osudech našich studentů, kteří byli v 89 v zajetí policie na Národní třídě, a jak jsou na tom dnes.

212132

10.2.2010 11:30

Tzv. pravice

Bubeník 89.?.?.?

Daleko výstižněji popsal definici prof. Milan Zelený někdy na začátku tunelářské reformy a´la Klaus. To platí, myslím si, dodnes!!! Bohužel, lidé věřili glorifikovanému účetnímu – Klausovi a ani dnes si Zeleného nepřečtou.
Kapitola 26.: Komedie plná omylů aneb levice a pravice v ČSFR

http://www.darius.cz/ag_nikola/clanek29.html


Dělení na pravici, levici a střed se v ČSFR stalo módou, vytržením, zaklínadlem – jako dělení na malou či velkou (privatizaci, zajisté) nebo dělení na erotiku a pornografii. Každý někam či do něčeho patří. V Československu stěží najdete politika či osobnost "bez zastřešení".

Smutné, ale i smutně komické je, že jde o komedii plnou omylů, protože dělení na pravici či levici se odvozuje skrze sebeproklamací a sebevyhlášení, nikoliv od činů, programů a zásadních filozofií. Postačí, zdá se, aby někdo vykřikoval, že je pravičák či konzervativec, a naše kritické sdělovací prostředky to přijmou bez dalšího přemýšlení. Křik je vším, myšlenka a čin ničím.

212140

10.2.2010 12:45

A co voliči levice?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 147.?.?.?

Nebyl by nějaký podobný rozbor o voličích levice?

212148

10.2.2010 13:41

zaujimave

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Vidíme to z toho, že řada lidí, kterým bylo v minulosti ublíženo, dnes volí levicově. A to často na rozdíl od těch, kdo na minulém režimu parazitovali a dnes jsou nejpravicovější ze všech. Řadu takových případů zná jistě každý ze svého okolí.

Tato veta ma naozaj zaujala. Az doteraz som si myslel ze som vadny ak som zastanca lavice koli mojej minulosti, ale ako vidim je to normalne. Diky za rozsirenie obzorov [smích] [smích] [smích]

212153

11.2.2010 4:58

RE: zaujimave

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 212153

Zdravy rozum je nebezpecny jakekoliv ideologii. [mrknutí jedním okem]

212248

10.2.2010 14:09

zajímavé...

xman 217.?.?.?

A to tu pan Stwora před pár lety psal, jaký je pravičák, podporuje volný trh, je proti odborům atd... Inu každý mění názory, ale takový veletoč o 360° na důvěryhodnosti nepřidá.

212155

10.2.2010 14:44

RE: zajímavé...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 212155

Není důležité zaškatulkování někoho za jeho názor. Důležitější je, zda-li má tento názor pravdu a nebo se na pravdě zakládá [mrknutí jedním okem]

212159

10.2.2010 15:55

RE: zajímavé...

xman 217.?.?.?

Reakce na 212159

To je zajímavý obrat: "názor, který ma pravdu" To jste vymyslel sám? A měl pan Stwora pravdu tehdy, nebo ji má teď?

212165

10.2.2010 19:55

RE: zajímavé...

IVAn 90.?.?.?

Reakce na 212155

> ale takový veletoč o 360° na důvěryhodnosti
>nepřidá.
xmane, právě jste ve své touze editora ponížit potvrdil jeho neměnný postoj [chechtot]

Diskutovaný článek je o výkladu pojmu "pravice", nikoli o postojích pana Stwory (alespoň takto jsem text pochopil já). A mám dojem, že u řady lidí bylo implantováno povědomí, že pravičák je ten, kdo je proti komunistům. Jak prosté, že? [mrknutí jedním okem]

212193

10.2.2010 19:59

RE: zajímavé...

xman 217.?.?.?

Reakce na 212193

Tak teď jste se ztrapnil. Pan Stwora 31.12.2009 napsal: Obávám se, že nás nečekají radostné dny. Ale pokud to přežijeme, alespoň někteří z nás, troufám si předpovědět, že až tento teror plutokracie pomine (což může trvat ještě generace), tak řád, který přijde, bude mít blízko k SOCIALISMU. Čím dál více se mi zdá, že to je jediné řešení.
To je naprostý názorový obrat [mrknutí jedním okem]

212194

11.2.2010 20:51

RE: zajímavé...

IVAn 90.?.?.?

Reakce na 212194

xmane, méně "spravedlivého" rozhořčení, více fantazie - o kolik stupňů jste říkal, že se pan Stwora otočil? Zkuste to taky a možná pochopíte. [chechtot] [chechtot] [chechtot] [mrknutí jedním okem]

212307

12.2.2010 3:52

RE: zajímavé...

karel4u 189.?.?.?

Reakce na 212155

Schopnost zmenit nazor je ukazka inteligence a intelektualni flexibility.

212326

10.2.2010 14:13

Demokracie rozkvétá od Aše po Humenné

Roman Koudelka 85.?.?.?

V České republice je pouze minimální rozdělení na levici a pravici. Žádná strana neusiluje o zrušení sociálního státu, jen bych řekl, že pravice zabraňuje neřízenému rozkvětu socialismu. Lidé tu taky nevolí až tak s ohledem zda je strana levicová či pravicová, ale povětšinou podle toho, kdo v ní sedí. O tom, že by si někdo dával práci číst si programy jednotlivých stran ani nemluvě, to je ovšem od voličů možná pragmatismus, protože po volbách se přestane o programech mluvit. Podívejte se na TOP09 a řekněte mi, zda zastává levicové či pravicové názory? Pak je třeba se zamyslet nad sliby levice, nad rostoucím státním dluhem a nad daněmi. Řekl bych, že komunismus si vychoval lidi, kteří nikdy nebudou schopni přijmout jinou pozici státu, než kterou znali a zčásti znají. Stačí se podívat na postoj k ultrapravici a k ultralevici, mezitím co pokračovatelská strana sovětského socialismu tu stále vesele působí a to s nemalou volební úspěšností, tak jakýkoliv náznak ultrapravičáctví nebo snad snahy o zachování ČR jako státu víceménně nezávislého ať na západu nebo východu, je rozcupován a strany jsou rušeny.
Jinak hezký předvolební článek, který má podobnou hodnotu jako řeči, kterými jsme krmeni ze všech stran.

212156

10.2.2010 15:25

RE: Demokracie rozkvétá od Aše po Humenné

kolokol 93.?.?.?

Reakce na 212156

Mám tomu rozumět tak, že lidé volí ODS proto, aby se premiérem stal takový gauner jako je Topolánek? To jsem tedy měl o lidech, kteří se považují za vzdělance, lepší mínění.
Ledaže by důvody volby, které ty uvádíš, nebyly až tak v souladu se skutečností. Možná názory pana Kellera přece jen stojí za úvahu. A možná tě jako (typuju) pravicového voliče poněkud popouzejí ...

212163

10.2.2010 15:57

RE: Demokracie rozkvétá od Aše po Humenné

xman 217.?.?.?

Reakce na 212163

Volyčy levyce bi se mněly nejdřýve naučyt psát czeski.

212166

10.2.2010 17:18

RE: Demokracie rozkvétá od Aše po Humenné

kolokol 93.?.?.?

Reakce na 212166

Jsem rád, že se našel hnidopich, který mi upřesnil, která z obou možností by se měla upřednostnit. Alespoň tak jsem vyrozuměl po letmém nahlédnutí na netu.
Ale přece jen, něco konstruktyvnějšýho bi nebilo?

212172

10.2.2010 18:12

RE: Demokracie rozkvétá od Aše po Humenné

xman 217.?.?.?

Reakce na 212172

Konstruktivní bych měl třeba to, že u nás opravdová pravicová (rozuměj Thatcherovská) strana neexistuje. ODS se nachází v levo-středovém bahně (viz Hájkova kniha Smrt ve středu), ČSSD je "moderní" komunistickou stranu západního střihu, KSČM jsou neostaliničtí blázni, zelení anarchističtí ekoteroristi, STOP09 jednorázový pravdoláskovský výtah k moci, KDU se nachází zrovna tam, kde to smrdí vlivem. Takže já osobně k volbám asi nepůjdu a pokud ano, asi to hodím Straně svobodných občanů, která se jedniná tváří jakš takš liberálně (pravicově).

212178

11.2.2010 9:23

RE: Demokracie rozkvétá od Aše po Humenné

José Ortega y Gassett 88.?.?.?

Reakce na 212178

Být levicový, stejně jako pravicový, je jeden z nesčetných způsobů, jež si člověk může vybrat, chce-li se stát imbecilem – oba tyto způsoby jsou ve skutečnosti formami morálního ochrnutí.

212257

11.2.2010 13:39

RE: Demokracie rozkvétá od Aše po Humenné

xman 217.?.?.?

Reakce na 212257

Nejde o výběr, ale o způsob života, přirozenost každého jedince. Mi je třeba blízký klasický liberalismus, F.A.Hayek a podobně. A proto se vybírám stranu, která se k tomuto ideálů blíží.

212276

11.2.2010 5:06

RE: Demokracie rozkvétá od Aše po Humenné

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 212166

A ja jsem si myslel, dycky, ze volic by mel myslet a hlavne nemit sklerozu ohledne plneni predvolebnich slibu. Pravda, mozna by bylo dobre zmenit volebni zakon a volit lide by meli, kteri slozi predepsany test ohledne znalosti gramatiky. ael aby to bylo koser, tak vsichni. Co by se vlastne melo vsechno testovat pro udrzeni prava volit?

Dobra tedy neni treba hodnotit mou gramatiku, jazykovy styl ani zavodnost mysleni ad persona. Jiste pro spravneho liberara nebude problem na zaklade argumentu a faktu ukazat, jak hloupe nazory zastavaji lidicky, kteri maji problem zvladnout i rodny jazyk. Nemluve o tom spravnem politickem, ekonomickem videni, jak ma fungovat lidska spolecnost.

212249

10.2.2010 16:17

RE: Demokracie rozkvétá od Aše po Humenné

Roman Koudelka 85.?.?.?

Reakce na 212163

Ne, tak takhle jsem to rozhodně nemyslel. Lidi, kteří volí pravici nebo levici ji volí především pro svůj postoj, tzn. že pravičáci chtějí zabránit opětovnému přílišnému náklonu doleva, ať pro jejich sociální postavení, pozici státu nebo kvůli jiným důvodům. Rozhodně tito lidi vůbec nepřemýšlejí o zrušení dnes státem zaručených "jistot". Lidi, kteří volí levici, jsou ti co nemají tak záporný postoj k době minulé, co nepodnikají, co jim stát nemá co sebrat. Levice je u nás ČSSD, lidi s krátkou pamětí nebo lidi tzv. bezpáteřní volí KSČM, něco jako lehký náklon doprava je ODS a ostatní strany se většinou volí právě podle jejich osazenstva - viz. Strana zelených - poté, co předvedvedli neschopnost dodržet program a předvést něco za co by se nemuseli stydět, jasně ztratili na voličstvu. Naši křesťani, přesto, že nejspíš víru v Boha jen tak neztrácejí, taky nemají stabilní voličstvo atd. atd.
Jinak mě můžete tipovat na člověka přemýšlejícího v obecném měřítku, tzn. že volím v zájmu udržitelnosti státu z nabídky tu stranu, která zrovna neslibuje nesplnitelné. Možná mám širší rozhled než poskytují média a můžu Vám zaručit, že nikdo v politických špičkách není bezelstný a každý se kloní k někomu, kdo mu má co nabídnout a tím nemyslím obdiv voličů. Takže si označte za gaunera koho chcete, protože nikdo není bez viny, ale tím, že se na to zaměřujete, tak si zužujete svůj přehled.

212168

10.2.2010 16:31

Odpověď od jednoho ze středních vrstev...

Pavel T. 85.?.?.?

Zazněl tu názor, že by se měl ozvat někdo ze středních vrstev, aby vysvětlil své "morální pochybení", že si dovoluje volit pravicově. Jakkoliv obvykle do diskuse nepřispívám, rozhodl jsem se tuto výzvu přijmout.
Tak tedy - nejprve bych si dovolil souhlasit s názorem výše, že v ČR v podstatě autentická pravice neexistuje. ODS se sice strašně pravicově tváří, ale ve skutečně je nalevo od britských labouristů, ČSSD jsou to, co na západě komunisté, a o KSČM darmo mluvit. ČSSD v čele s Paroubkem, Rathem a dalšími grázlíky je pro vzdělaného člověka ze středních vrstev nevolitelná. Asi bych tím urazil dědečka, který byl členem té dávné předválečné sociální demokracie. Netvrdím, že ODS je v tomto směru výrazně lepší, nedělám si o Topolánkovi nejmenší iluze, ale dle mne je prostě menší zlo...i když ho asi volit nebudu.
Teď k páně profesorovi. Už po prvních větách je znát jeho komunistické myšlení. Především obhajoba komunistické bytové výstavby mne velmi pobavila. Kdybysme nezažili čtyřicet let skvělých bojů o zrno, byli jsme dnes tam, kde je dnes Rakousko, jež se s námi po válce nemohlo srovnávat. Ať mi pan profesor netvrdí, že by se za tu dobu nepostavilo stejně, ba ještě více-jako právě v tom Rakousku. Nemám pocit, že by tam chudí neměli na studium vysokých škol...atd. Tolik k tomu, jak pravicoví studenti profitují ze socialismu...

Nyní k možným motivům pravicovosti střední vrstvy v ČR. Troufám si tvrdit, že lékaři, právníci, inženýři, OSVČ atd. se domnívají, že ODS (tedy prý pravice) je rozhodně oholí méně, než demagogická ČSSD. Že zdaleka tolik nezadluží stát. Že je sice nesmírně korupční, ale oranžoví jsou na tom stejně. Že sociální solidarita je nesporně pozitivní a nutná věc, ale otázka je její míra. Že je nutné, aby lidé uvažovali zodpovědně a prvně se o sebe pokusili postarat sami, stát byl pouze záchrannou brzdou a ne zaopatřovacím ústavem… Střední vrsvy jsou obvykle zodpovědnější, a tak se snaží i volit. Jakkoliv je to v naší politice mizérie, rozhodně si nemyslím, že by vrcholem zodpovědnosti bylo slibování všeho všem a vykřikování, že státní dluhy se platit nemusí...
Ale co hlavně – ti pracovití příslušníci střední vrstvy nejsou závistiví. Věří si a umí. Ano, někteří holt mají víc, mnozí i nezaslouženě, ale je na soudech, ne na našich dojmech, abychom dávali rozhřešení…
Přeji všem pohodové odpoledne bez třídní nenávisti [smích]

212170

10.2.2010 18:00

RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...

prostej člověk 85.?.?.?

Reakce na 212170

Naprosto přesné. Lépe by to těžko někdo vysvětloval. Ovšem tady asi moc nepochodíte. Jak si nestěžujete, nevzpomínáte na ten ráj před 89 s nostalgií, neodkrýváte opony a nekopete voldemorty do pozadí.....

212176

10.2.2010 21:32

RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...

Olas 78.?.?.?

Reakce na 212170

Přeji všem pohodové odpoledne bez třídní nenávisti.....?

Tak to se Vám podařilo ! Po uslintaném obsahu výzva hodná duševního akrobata.

212200

10.2.2010 22:06

RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...

xman 217.?.?.?

Reakce na 212200

Ano, frustráti opět vylézají ze svých děr [mrknutí jedním okem]

212202

10.2.2010 22:39

RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 212170

Pavle, jakmile si zjistíte, jak fungují peníze a ti, co je vymysleli, tak budete VĚDĚT, co je to státní dluh. Jak vznikl a jaký je jeho plánovaný konec.
Pokud ještě neznáte toto:
http://video.google.com/videoplay?docid=3719610459164146264# , tak vřele doporučuji těch 99 minut vydržet.
A pokud tu zodpovědnost míníte vážně, tak už tu je odkaz na video "Základní příjem". (http://mustwatch.hztz.cz/film/zakladni-prijem-grundeinkommen/)
...po chvíli přemýšlení zjistíte, že jiná pozitivní vývojová cesta není. Díky nezdaněné práci strojů a lidské schopnosti svou práci nahrazovat stroji - vznikl ekvivalent ke státnímu dluhu - postupné rozdávání efektu z práce strojů.
Ale obávám se, že na první "pokuk" to nepoberete, soudím tak z vašeho příspěvku. Pokud ano, tak vás vítám v týmu.

212207

10.2.2010 23:59

RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...

xman 217.?.?.?

Reakce na 212207

Ten, kdo tvrdí, že má v něčem pravdu a jen jeho názor je správný, je pro mě ubožák. Já jen vím, že nic nevím...

212219

11.2.2010 0:20

RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 212219

To je z Vašich příspěvků zcela zřejmé, ani jste to nemusel takto eplicitně zmínit... [smích]

212220

11.2.2010 1:29

RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 212219

hmmm, to máš teda docela smůlu, nevědět nic, co?
Mít v něčem pravdu neznamená jí mít ve všem, to ti nedošlo?
U božák je ten, co kamarádí s bohama? Tosouvěci......

212224

11.2.2010 1:44

RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...

xman 217.?.?.?

Reakce na 212224

No to je výrok Sokrata, jestli jsi o něm někdy slyšel [chechtot]
Ale asi měl docela smůlu, že nic nevěděl, jak říkáš... [překvapení]

212227

11.2.2010 0:54

RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 212170

Já vím, že se podobné názory některým hlupákům, kteří se považují za pravičáky nebudou líbit, ale co je to platné, "komunisti" postavili od roku 1970 do roku 1989 přes dva miliony bytů, ve kterých se bydlí a v Praze se s "paneláky" vesele kšeftuje!!!!
Dokonce v posledních letech se už naučili "komunisti" paneláky stavět a poslední sídliště jsou již velmi zdařilá, třeba v Praze Butovice a hlavně metr obytné plochy je výrobně velmi levný!!!
To je bohužel veliký omyl privatizérů všeho možného, ale určitý objem "státní" bytové výstavby měl být zachován i po roce 1990 i s panelovou technologií a teď bychom měli byty pro "bezdomovce" a jiné nejhůře sociálně postižené skupiny obyvatel!!!
Je známé ze západní Evropy statistické číslo, že cca 5% obyvatel je odkázáno na obecní, nebo státní sociální bydlení, jinak jsou na ulici!!! To u nás "demokratům" ještě nedocvaklo, takže budeme stále na ulicích a v tramvajích obtěžováni "bezdomovci", o které se společnost nedokáže postarat, i když jejich "ubytování" představuje minimální náklady pro sociální systém!!!

212222

11.2.2010 1:38

RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...

xman 217.?.?.?

Reakce na 212222

A vy umíte s jistotou říct, že pokud by tu po roce 48 nebyl komunismus, tak by se byty nestavěly? Obdivuju vaše senzibilské schopnosti. Víte, např. v Anglii se stavěly podobné paneláky jako u nás, takže bych minulému režimu nepřipisoval takové zásluhy [mrknutí jedním okem]
Navíc kvalita paneláků je na otřesné úrovní, není tajemstvím, že byly projektovány na 20-30 let fungování, proto se do nich dnes musí masivně investovat miliardy ročně. Takže velmi děkuji soudruhům za tu zátěž, kterou zanechali budoucím generacím [bliji]
Na stavbách se taky nakradlo tolik materiálu, že si z něho určití jedinci postavili stovky rodinných domů a chatiček. Např. na našem paneláku měly být 3 vrstvy střešní izolace a byla tam jenom jedna. Kde asi skončila?
Tak takhle fungoval ten váš vybájený režim [bliji]

212225

11.2.2010 1:59

RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 212225

Já jsem na rozdíl od vás paneláky u Londýna a Paříže viděl z odborného hlediska kolikrát, jenomže vtip je v tom, že tam se levná panelová výstavba používá dodnes a právě slouží pro "sociální" velmi laciné bydlení!!!
Tady se po roce 1990 staví skoro výhradně podnikatelské "baroko" a na skutečné potřeby mnohých "sociálních" případů a občanů se zapomnělo!!!
Prefy , kde se panely vyráběly, se rozkradly, ale i dnes by se mohl podobný panelový program rozjet, jenom jaksi ta vůle zde není!!! Jenom na okraj, vím, že se dohaduji s diletantem, který není v oboru stavebnictví nějak na úrovni , ale jedny z posledních výrobků, přesných panelů, z Malešické Prefy je postaven na celém světě obdivovaný "Tančící dům" v Praze na nábřeží, hned vedle domu kde bydlel Havel!!! Takže tenhle architektonický zázrak od Miluniče a Gehryho je docela obyčejný "panelák"!!! To je soda, co!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

212228

11.2.2010 4:40

RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 212228

Zdravim. Trochu poriadne mimo, ale zaujimam sa o tie panelaky, teda system vystavbu a vsetko okolo toho. Orientujete sa v tom trochu profesionalne, mate chut napisat mi a trochu sa o tejto teme bavit? Ak ano, uvital by som trochu podrobnosti. canario447@centrum.sk

212244

11.2.2010 23:37

RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...

Honza999 80.?.?.?

Reakce na 212225

Na stavbách se taky nakradlo tolik materiálu, že si z něho určití jedinci postavili stovky rodinných domů a chatiček. Např. na našem paneláku měly být 3 vrstvy střešní izolace a byla tam jenom jedna. Kde asi skončila?
Tak takhle fungoval ten váš vybájený režim


To byla podle Vás chyba režimu? On na té stavbě paneláků "kradl režim"? A nebo tam kradli spíše stavbyvedoucí (dnes majitel stavební firmy), ředitel stavebního podniku (dnes majitel velké stavební firmy) či tajemník okresního výboru (dnes tajemník hejtmana)????

212312

11.2.2010 5:42

RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 212170

Studenti profituji z toho jak bylo nastaveno skolstvi v socialismu. A to prosim vsichni. Lze rikat, ze ODS je nalevo od britskych labouristu.. Mluvit o ctyriceti letech boju o zrno... ale to naprosto miji problematiku VS. Oproti minulemu rezimu, existuji akademicke senaty se zastoupenim i studentu. A tyto senaty a vedeni skol se zuby nehty brani, jak zavedeni skolneho, tak prevedeni VS na akciovky. Prvni omezi kvalitu studentu a druhe de facto znici akademicke svobody.

Chcete to srovnat s Amerikou nasim velkym vzorem? Existuje dlouhodobe sledovani talentu ve forme ctvrtletne psanych testu minimalne od strednich skol. TOP university jako Berkeley, Harvard, Yale... maji de facto dva typy studentu rozdelene zhruba na poloviny. V te prvni jsou ti potencionalni geniove na stipendia a ta druha je tvorena studenty ze zamoznych vrstev platicich velmi masne skolne. Neni tak tezke si domyslet, ze to plati i za ta stipendia.

Prave fakt existence TOP universit a velmi rozsahleho spickoveho technologickeho vyzkumu v USA, pritahuje spolu s financnim ohodnmocenim spickove experty. TOP university jsou navic velmi nezavisle, korporace si dobre uvedomuji, ze snaha ziskat kontrolu by byla vysoce kontraproduktivni. Mnohem jednodusssi a efektivnejsi je brat spickove experty a ty si pekne kontrolovat nejlepe vysokym prijmem. Navic dolar je svetovou rezervni menou USA jsou velmoci.

Pokud ceske vysoke skolstvi prejde na americky model. Dojde ke snizeni kvality studentu. Holt mame 10 000 000 lidi, nejsme lukrativnim regionem neexistuje ani dlouhodobe sledovani talentu. Kdyz k nam prijdou zahranicni investori a prevezmou ceske firmy vetsinou zrusi vyvoj, a nejlepsi odborniky z ceska nechaji pracovat ve vyvojovych centrech firem v zahranici. Priliv zahranicnich expertu tedy necekejme. Dost lidi neustoji zatratu akademickych svobod, a ti talentovani odejdou do zahranici. Odliv mozku.

Vetsina lidi ma byty na hypoteku. V USA prislo pres dva miliony domu o vlastnika, vetsinou protoze nekdo ztratil praci. Myslite si, ze v CR to bude jinak ohledne bytove situace? Stat se bezdovcem jde lehce a pak pad nabira velmi lehce dynamiku. Kdyz si nedate sprchu nevyperete, neoholite ..., tak se slusna prace zhani blbe. Ke stredni tride. Ta je nejvestim potencionalnim protivnikem budovani svetlych zitrku nasi ruzove budoucnosti patri stredni trida. Aspon to bylo zminovanou v analyzach CIA, MI5 apod. [velký smích] [mrknutí jedním okem] Ale za predpokladu, ze se stredni trida da jedna a jedna dohromady. Nouze naucila hrat Dalibora na housle, takze v tomto smeru jsem velky optimista.

Ani minimalni stat nemuze stredni trida ufinacovat. V USA je to deformovane dolarem jako svetovou rezervni menou. Stat predstavuje v te minimalni forme existenci pravidel na nejake elemntrani urovni. Co ho tedy nahradi, kdyz ani ta minimalni forma nepujde ufinancovat? A jake to prinese dusledky? Nejtvrdsi budou pro stredni tridy, protoze ta bude z o neco vetsi vyska nez ta vetsina, a zadnou zenu nezaregistruji ti bezdomovci.

212251

10.2.2010 22:15

Nová iniciativa

Maftík 78.?.?.?

V souvislosti s voliči bych rád upozornil na tuto novou iniciativu:
http://www.voltenevyvolene.cz
Pokud se vám zamlouvá, můžete o ní napsat i dalším

212204

10.2.2010 23:09

Pozoruhodný film Michaela Moora O kapitalismu s láskou velmi otevřeně hovoří o všech současných úskalí kapitalismu

Montaznik 88.?.?.?

Firmy např. uzavíraly pojistné smlouvy na úmrtí zaměstnanců. Ne že případně pomohou rodině - inkasovaly pojistku pro sebe. Nejvýnosnější byla smrt mladé ženy. Nedělaly to nějaké od pohledu pochybné firmy, ale např. Bank of America, Citibank, AT&T... Jak Moore dodal, je to, jako kdybyste uzavřeli pojistku na požár sousedova domu - váš zájem ovšem je, aby chytl... Jiný případ: tandem podnikatele se soudcem, který, když stát zrušil výchovné zařízení pro mládež a pronajal si je od zmíněného podnikatele, začal do něho odsuzovat děti za prkotiny. Seděly měsíce i za rvačku s kámoškou, přičemž pobyt jim pracovníci zařízení ještě prodloužili.

Zjištění, že zlo kapitalismu v USA nepředstavují jen excesy, ale že jde o systémovou věc, nechává Moore sdělit církevní hodnostáře. Faráře s názorem, že kapitalismus je zlo, bychom nalezli možná i v ČR, ale biskupa, dle něhož je kapitalismus proti Ježíšovi? Kapitalismus má ale v USA silnou pozici, např. komentátor Wall Street Journalu míní, že je významnější než demokracie. Jiní zase varují, že volby mohou ohrozit zisky klientů.

Moc plutokracie Moore dokumentuje na případu nedávné státní pomoci 700 mld. USD bankám. Lidé sice Kongres při prvním hlasování mohutnými intervencemi přesvědčili, že ne, ale napodruhé to už schválil. Ostatně největšími sponzory volební kampaně Baracka Obamy byli ti, jejichž činnost má na ekonomické krizi nemalý podíl. Že za státní pomoc jedna banka koupila šéfům letadlo, jiná jim uspořádala velké posezení atd.? Nelze se divit, že kongresmanka Marcy Kapturovouá to nazývá finanční státní převrat a miliardář Waren Buffet přiznává, že jde o třídní boj. (To se mu to říká, když jsou čeští neoliberálové za velkou louží .) Mediální příprava uvedeného aktu cílila - záporně - i na socialismus, aby přiměla lidi k souhlasu. Tentokrát se ovšem občané už začali ptát, co to socialismus je. Internetový svět jim dal odpověď. A jen 37 % mladých pak v průzkumech uvedlo, že upřednostňuje kapitalismus.

Moore nabízí i řešení - podniky v majetku zaměstnanců. Demokratická ekonomika funguje např. v pekárně v Kalifornii či ve firmě na robotická zařízení s obratem 15 mil. USD. Ve finále Moore připomíná neuskutečněný záměr F. D. Roosevelta doplnit Ústavu USA o druhou listinu práv, která by zajistila všem užitečnou práci, důstojnou mzdu za ni, vzdělání, zdravotní péči i seriózní podmínky k podnikání.

Moore se za tyto cíle chce brát a vyzývá diváky, aby se přidali. Z ČR ale ať posily moc nečeká. Dílo, jež by díky svým faktům mohlo patřit do doporučené filmografie škol, totiž zaplňuje kina tak z 5 % kapacity...
http://halonoviny.cz/index.php?id=91898

212212

11.2.2010 7:16

Ale no tak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Řekl bych, pane Stwora, že z toho dodatku je cítit komplex středoškoláka vůči "panu profesorovi". A zase to musela odnést romská menšina.

212252

11.2.2010 22:25

Zajimavy pohled

Gilhad 84.?.?.?

Kdyby se u nás tolik nekradlo a netunelovalo, mohli jsme na sociálních dávkách (nebo na jejich obdobě - občanském platu) pohodlně žít všichni.

Cili jinymi slovy - pokud by se nekradlo, vsichni by se meli dobre a nikdo by nemusel pracovat ?!?!

Obavam se, ze tady autor silne prestrelil. I kdyby nikdo neukradl ani petnik, tak porad bude muset NEKDO pracovat, aby vubec bylo co jist a kde bydlet, a NEKDO bude muset pracovat vic, nez sam spotrebuje, aby mohli jist a bydlet i ti, kteri opravdu pracovat nemuzou. System, kde by vsichni pohodlne zili NA DAVKACH je mozny jen pokud by nas vsechny nekdo cizi zivil ... coz mi moc fer teda neprijde a tezko hledat kdo by se do toho ziveni nas hrnul ... a asi by nas miloval stejne, jako spousta lidi u nas miluje cikany.

212311

12.2.2010 1:57

RE: Zajimavy pohled

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 212311

Samozrejme by se muselo makat, ale to neznamena, ze nektere postrehy nejsou velmi dobre. A na rozdil od nasich oficialnich "liberalu" ( az na vzacne vyjimky ) nestoji na politicke takticke PR agentur. Kde plati ucel sveti prostredky, ale stoji na logice a nejakych datech. Pro me osobne je sokujici, kdyz nekdo kdo si rika liberal neni schopen po dvaceti letech prestat pouzivat strasaka komunismu. Pravda je to pohodlne pro ten prostor mezi usima a pokusit se myslet muze pro nektere "liberary" bolestivy a obtizny proces. Jinak receno degraduji obsah pojmu liberal, ktery mu kdysi pravem nalezel.

212318

12.2.2010 19:24

Dva druhy....

Anastazius 217.?.?.?

Zkuste zadat Libor Halík....Je tam video s Petrem Cibulkou. Možná to nesouvisí ale kdo ví.... [oči v sloup]

212398

13.3.2010 22:58

Smutné konce

Jaroslav Bulíček 88.?.?.?

Jan Keller je v české sociologii zjevením, umí naprosto brilantně analyzovat problém i s ohledem na historické pozadí (neb je i graduovaným historikem) a ještě to celé napsat tak geniálně, že se to čte jak detektivka. Bohužel svého génia dal do služeb té nejprimitivnější ideologie a jeho přednášky na sjezdech KSČM (kde mu polovina delegátů stejně vůbec nerozumí) nebo produkce pro Haló noviny je taková, že se už dávno přestal štítit manipulace s daty ve prospěch svého názoru. Proto ho už dávno nemůžu zvát vědcem a učitelem, je pouhý propagandista, byť nejchytřejší ze všech.

214850

Příspěvků: 62

10.02. 03:53 Montaznik  Od profesora Kellera je možné si přečíst mnoho dalšího.
10.02. 09:35 leo69  RE: Od profesora Kellera je možné si přečíst mnoho dalšího.
10.02. 10:17  RE: Od profesora Kellera je možné si přečíst mnoho dalšího.
10.02. 05:11 Rene Bartosek  Ale jo i to jedno procento potrebuje stat.
10.02. 05:12 Rene Bartosek  RE: Ale jo i to jedno procento potrebuje stat.
10.02. 05:31 Rene Bartosek  RE: Ale jo i to jedno procento potrebuje stat.
10.02. 09:04 Fernet  OT: Verze Zvědavce pro PDA
10.02. 11:00  RE: OT: Verze Zvědavce pro PDA
10.02. 09:05 ursus  K tomu skolstvi zadarmo
10.02. 09:54 Ursus  RE: K tomu skolstvi zadarmo
10.02. 14:28 kolokol  RE: K tomu skolstvi zadarmo
10.02. 15:42 hc  RE: K tomu skolstvi zadarmo
12.02. 15:59 Muchomůrka červená  RE: K tomu skolstvi zadarmo
10.02. 09:29 Kropáč  Zajímavé
10.02. 10:13  stat $
10.02. 11:20 Jiřin  RE: stat $
10.02. 11:49 N3o  RE: stat $
11.02. 14:13 karlik  RE: stat $
11.02. 04:55 Rene Bartosek  RE: stat $
10.02. 10:27 Tag  Naši "studenti"
10.02. 11:30 Bubeník  Tzv. pravice
10.02. 12:45  A co voliči levice?
10.02. 13:41 canario447  zaujimave
11.02. 04:58 Rene Bartosek  RE: zaujimave
10.02. 14:09 xman  zajímavé...
10.02. 14:44  RE: zajímavé...
10.02. 15:55 xman  RE: zajímavé...
10.02. 19:55 IVAn  RE: zajímavé...
10.02. 19:59 xman  RE: zajímavé...
11.02. 20:51 IVAn  RE: zajímavé...
12.02. 03:52 karel4u  RE: zajímavé...
10.02. 14:13 Roman Koudelka  Demokracie rozkvétá od Aše po Humenné
10.02. 15:25 kolokol  RE: Demokracie rozkvétá od Aše po Humenné
10.02. 15:57 xman  RE: Demokracie rozkvétá od Aše po Humenné
10.02. 17:18 kolokol  RE: Demokracie rozkvétá od Aše po Humenné
10.02. 18:12 xman  RE: Demokracie rozkvétá od Aše po Humenné
11.02. 09:23 José Ortega y Gassett  RE: Demokracie rozkvétá od Aše po Humenné
11.02. 13:39 xman  RE: Demokracie rozkvétá od Aše po Humenné
11.02. 05:06 Rene Bartosek  RE: Demokracie rozkvétá od Aše po Humenné
10.02. 16:17 Roman Koudelka  RE: Demokracie rozkvétá od Aše po Humenné
10.02. 16:31 Pavel T.  Odpověď od jednoho ze středních vrstev...
10.02. 18:00 prostej člověk  RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...
10.02. 21:32 Olas  RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...
10.02. 22:06 xman  RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...
10.02. 22:39 janko  RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...
10.02. 23:59 xman  RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...
11.02. 00:20  RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...
11.02. 01:29 janko  RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...
11.02. 01:44 xman  RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...
11.02. 00:54 Montaznik  RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...
11.02. 01:38 xman  RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...
11.02. 01:59 Montaznik  RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...
11.02. 04:40 canario447  RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...
11.02. 23:37 Honza999  RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...
11.02. 05:42 Rene Bartosek  RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...
10.02. 22:15 Maftík  Nová iniciativa
10.02. 23:09 Montaznik  Pozoruhodný film Michaela Moora O kapitalismu s láskou velmi otevřeně hovoří o všech současných úskalí kapitalismu
11.02. 07:16  Ale no tak
11.02. 22:25 Gilhad  Zajimavy pohled
12.02. 01:57 Rene Bartosek  RE: Zajimavy pohled
12.02. 19:24 Anastazius  Dva druhy....
13.03. 22:58 Jaroslav Bulíček  Smutné konce

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 0

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 2

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 6

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 6

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,52 Kč
Euro
24,41 Kč
Libra
29,17 Kč
Kanadský dolar
17,10 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,60 Kč
100 japonských jenů
18,92 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 471,82 Kč
1 unce stříbra
522,53 Kč
Bitcoin
782 117,75 Kč

Poslední aktualizace: 22.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 227