Diskuze k článku

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

Příspěvků 113

7.2.2010 17:58

lidská nevědomost---nezodpovědnost = války

fohat 85.?.?.?

lidé zapomínají,nebo vlastně vubec netuší,že jsou tvurci svého osudu.http://www.youtube.com/watch?v=UMnujrsODhk KDO začne MYSLET zodpovědně a bude jasně znát svuj stín -negace-a bude je eliminovat,je za vodou,nebot odezva je činu bude minimální,nebo žádná. http://www.youtube.com/watch?v=Kp_BmHXiFks [zahanbení]

211852

8.2.2010 11:31

RE: lidská nevědomost---nezodpovědnost = války

Eldedkus 81.?.?.?

Reakce na 211852

Nevím, nepochopil sem co jste chtěl dokázat vložením onoho videa, pokud se někdo rozhodne zastřelit, než aby zaplatil za elektriku, je to jeho problém...

211918

8.2.2010 12:03

RE: lidská nevědomost---nezodpovědnost = války

fohat 85.?.?.?

Reakce na 211918

hezky česky---nevědomost-nezodpovědnost za sebe a své činy.To je karma, příčina a následek.

211920

8.2.2010 12:09

RE: lidská nevědomost---nezodpovědnost = války

fohat 85.?.?.?

Reakce na 211918

ještě takto--pan DUŠEK z plovárny http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/206522160100010-na-plovarne/ [cool]

211922

7.2.2010 19:10

Pan Čulík

GammaRay 86.?.?.?

předvádí na BL nevídané kousky. Tak tendenční psaní jsem ještě nezažil. Pokoušel jsem se mu napsat pár názorů a hnedle mě obvinil jako vyznavače Marxistické ideologie. Zajímalo by mě čí je to agenti. [smích] Děkuji autorovi článku, že si toho také všiml.

211854

7.2.2010 21:19

RE: Pan Čulík

l.leimas 90.?.?.?

Reakce na 211854

realita tlačí p.Čulíka tvrdě do kouta a nutí odkrývat karty. Říká se koho chleba jíš toho píseň zpívej, ergo kladívko podle písně poznáš zpěvákova chlebodárce. Čulíkovy BL jsou jen propagačním servrem, pro manipulování veřejným míněnm. Když se to nedaří p.Čulík cítí rouzhoupanou půdu pod nohama a ztrácí nervy i výšku. Pěkný večer přeji

211875

7.2.2010 19:10

I zločinec může pro své blízké činit "dobrodiní".

Mrky 89.?.?.?

Článek velmi hezky popisuje situaci po roce 1989. Na druhou stranu se (jak se domnívám) všeobecně ví, že "sametová revoluce" byla v podstatě předání moci reformnímu křídlu KSČ ve spojení s disentem a agenty západu. Po většině revolucí nastává chaos, kdy si odstupující vládci chrání majetky a holý život, protože bývalo dobrým zvykem dřívější mocipány popravit nebo přinejmenším uvěznit a jejich majetky zabavit. Noví vládci (OF) zase nepotřebovali rozkoly ve společnosti, protože měli své ekonomické zájmy. Zde došlo zřejmě k dohodě a jedni nedělali problémy druhým. Totéž bylo i v justici. Tzv. lidové soudy by bezpochyby odsoudily všechny tehdejší komunisticky kádrované soudce, ale ti by potom nemohli pomáhat těm novým vládcům v rozkrádání ČSSR. Osobně v tom pro mne není nic překvapivého. Že je to nemorální a zavrženíhodné? To zcela určitě, ale to je asi tak vše co s tím uděláme. Většina z nás nemá tolik peněz, abychom mohly platit a organizovat opozici, která svrhne současný systém, aniž by měl podobné ambice (majetek a moc).

211855

7.2.2010 19:21

prokurátorka Brožová

qwe 88.?.?.?

je typický politický proces, první a (zatím - sic!) jediný. Za rozsudek je odpověddný soudce, ne prokurátor nebo obhájce. To taky bychom mohli odsoudit advokáta, že úspěšně obhajoval vraha. Nemluvím tu o etice a morální zodpovědnosti, ale jestli prokurátor prokazazelně neovlivňuje soud, tak nemůže být trestně odpovědný. A jestli je, pak je špatné právo.

211857

7.2.2010 19:25

Článok je písaní s perom namočeným vo vitriole, apoň to popichne ľudí.

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Články o minulom režime len tak hemžia na Zvedavci, ale to nie je problém, problémom nie je ani tá údajná tendenčnosť.
Skutočným problémom je zhoršenie situácie oproti minulého režimu či to bolo socializmus alebo komunizmus (o tom sa dá viesť dlhá debata). Prečo si to myslím:
-tam nahore zostali len karieristické nenažrané svine, nie že by v predchádzajúcom režime neboli ale medzi komunistami bolo veľa ľudí ktoré mali presvedčenie
-u nás sa uzákonil urvi čo môžeš, takýto postoj skôr či neskôr spôsobí nejakú krízu, na čo aj poukázal aj Tomáš Baťa
-keď sme v minulom režime spustili jazyk na špacír tak sa o nás začal zaujímať ŠTB, keď to urobíme teraz sa stane niečo podobné ale okorenené aj o to, že nás stádo vytlačí na perifériu
- môžem v tom pokračovať aj do úmoru

Teraz z trochu iného súdka, skúsim porovnať komunizmus a kapitalizmus síce sa zdajú byť odlišné sú to len odlišné strany tej istej mince totiž obe sú postavené na vykorisťovaní.
Kapitalizmus vykorisťovanie jedinca jedincom.
Komunizmus vykorisťovanie jedinca spoločnosťou (toto na nás ušili Marx a Engels).

211858

7.2.2010 20:17

RE: Článok je písaní s perom namočeným vo vitriole, apoň to popichne ľudí.

daniela 95.?.?.?

Reakce na 211858

Kapitalizmus vykorisťovanie jedinca jedincom.
Komunizmus vykorisťovanie jedinca spoločnosťou


Z toho jasně vyplývá,že lidé jsou otroky už několik tisíc let,ať už byla forma postavení otroka jakákoliv,vždy z toho vychází člověk-otrok.Dnešním otrokům bylo samozřejmě umožněno postavení lékaře, technika,učitele, dělníka, stále to však je otrok,čekající na svoji odměnu.
Je jasné,že dokud bude otroků,bude se pro ně vymýšlet plno ideologicky laděných systémů,různých variant a barev,přizpůsobující se momentální společenské "náladě".Ve výsledku vždy stejný.Vždy zklamáni,podvedeni.
Jen rodové na nejvyšších pozicích se samolibě usmívají.Oni nečekají,až se změní systém,až "bude lépe".Oni ani netvrdí,že dnes je dobře.Oni žijí po staletí či tisíciletí jedinou myšlenkou.Vytvořit NWO. [bliji]

211863

7.2.2010 23:41

RE: Článok je písaní s perom namočeným vo vitriole, apoň to popichne ľudí.

karel4u 189.?.?.?

Reakce na 211863

Nedavno jsem prisel na zajimavy clanek, making of slave. Je to na takzvanych cernych strankach, tedy strankach cernochu, kteri analysuji svoji situaci a duvod proc se v ni nachazeji.
Je zajimave, jak osud otroku a slovanu je takrka paralerni. Zda se mi, ze se o tom zminil i jeden z Ceskych filosofu ktery byl v Americe.
Zajimave jsou tyto clanky uz jen pro neuprosnou analysu situace, ktera se lisi od te ceske anaylysy tim, ze se nesnazi situaci cukrovat.
Politika je jako boty. Musi padnout na miru a byt primerena situaci. Vetsina v Cechach, kdyz hovori o politice minule, nebo soucasne vetsinou hovori v nadnesenych a abstraktnich terminech, spravedlnosti a charakteru.
Politika je delana nasranymi lidmi kteri vedi, ze jsou moznymi zlodeji a tyrany. Napriklad v Americke konstituci s tim pocitali a proto udelali system takzvanych check a ballances. To se ve Vychodnim bloku nestalo.
Proto se stalo co se stalo.
K tem botam, mate pravdu, ze vsicni zamestnanci jsou zamestnanci a veskere tituly jsou jen na psychologicke rozdeleni spolecnosti. Zalezi na tom koho vice protezuji. V kapitalismu Jsou to vetsinou intelektualove, ne proto, ze jsou pro spolecnost potrebnejsi, nebot kdo si zavola intelektuala kdyz potrebuje pomoci. Mozna tak politik, tito jsou totiz verbalnejsi a jsou schopni si vymyslet ruzna schema na oblbovani lidi.
Pri analyse politickeho systemu se musime zeptat: jak mi sedi, opravdu mi vyhovuje, ze za poslednich dvaceti let byla ma republika znicena a ona opravdu znicena je, to je neokecatelne. Podle pana Svatopluka Cecha a jeho testu kohesivnost, ktery se provadi tremi pruty ohybanymi o koleno aby se zjistilo jestli narod vydrzi pri sobe, Cechy by v soucasnosti neprosli.
Dale, kdo se ma lepe, jsem to ja, nebo mi dela poteseni si cist o takzvanych elitach v novinach a ja sam musim chodit u linky srat na kybl a ma zena musi nosit v pokladne plenky aby prinesla domu par slupek. To je ponizeni a jak vite, nasili na tyranu neni nespravedlive.
Tedy analysa politickeho systemu obcanem se muze ucinit jednoduchou otazkou. Do jake miry si necham srat na hlavu? Odpoved byt preferenci pro tu ci tuto politickou stranu.

211886

10.2.2010 11:33

RE: Článok je písaní s perom namočeným vo vitriole, apoň to popichne ľudí.

Fred 80.?.?.?

Reakce na 211886

Je to pravda, že Sloavané jsou považovány za otroky jako černoši v Americe. Už sám komunismus byl importován ze západu a měl být asi vyzkoušen na Slovanech. Proč si ho nevyzkoušeli zde na západě? Zřejmě za myšlenkou spasení komunismem byla myšlenka ovládnutí Slovanských národů a dobytí jejich velikých uzemí. Bohužel toto se nepodařilo a pak přišla druhá světová válka a ta zase vedla k dobývání a ničení Slovanských národů. Dokud Hitler vítězil a USA nebyly napadeny, tak vlastně podporovaly USA Hitlera proti Slovanstvu taktéž, neboť americké fabriky, ketré byly v říši, Hitlera podporovaly viz. Opel dodával nákladní autobobily pro Wehrmacht a Opel patřil General Motors, stejně IBM filiálka v říši dodávala Holerith mašiny pro německý průmysl,
SStandart Oil Corporation dodávala přísady pro motory německých letadel atd. Je toho mnohem více. USA měly tedy zájem o zničení Slovanstva taktéž a asi to platí podnes. Hitler byl tedy jen nástroj proti Slovanstvu. Slovanská soudržnost se stala díky světové válce a komunistická ideologie byla jen nástroj pro udržení této soudržnosti. Zde byl Sovětský Svaz? který garantoval soudržnost Slovanstva. No a USA toto rády neviděly a snažily se o rozbití této soudržnosti Slovanstva a toto se jím povedlo. Prostě se použilo tvrzení, že komunismus je špatná ideologie a USA nabízely Slovanským národům svobodu v tak zvaném kapitalismu. A nyní to vidíme. Pomalu se soudržnost Slovanů rozpadá a i USA by rády dostaly i Ukrajinu, kolébku Slovanstva pod sebe. Kam toto může vézt. USA nemá nic společného z humanitou, jde čistě od dobytí Slovansých zemí a jejich zotročení.

212141

10.2.2010 14:32

RE: Článok je písaní s perom namočeným vo vitriole, apoň to popichne ľudí.

tatrman 83.?.?.?

Reakce na 211863

Komunizmus vykorisťovanie jedinca spoločnosťou, ale výsledky jeho práce tzv. nadhodnota je investována do zajištění potřeb společnosti a tím i jedince.

212158

7.2.2010 20:22

RE: Článok je písaní s perom namočeným vo vitriole, apoň to popichne ľudí.

GammaRay 86.?.?.?

Reakce na 211858

Už jen samotné slova. Kapitalismus = kapitál, Komunismus = komunita. Co je důležitější pro vývoj a rozvoj lidstva jako takového? Nehledě k tomu, že nikdo z nás nikdy nežil v komunismu, ale když už tak v socialismu...

211864

7.2.2010 20:01

Perfektni clanek...

Pastinak original 188.?.?.?

A uz se moc tesim az pouziju argument ze komunismus nebyl zlocinny,protoze nebyl nikdo za zlociny odsouzen...
Tem se budou panecku protacet panenky a sem opravdu zvedavej co mi odpovedi..
Minule sem takhle vynervoval znamyho co jim sebrali komunisti barak...
Bavili jsme se u jidla o Palestincich a on rikal, ze si tu zemi nezaslouzi kdyz si ji neumi uchranit a ja sem mu na to rekl ze je dobre ze jim tenkrat sebrali barak protoze se ukazalo, ze si ho neumej udrzet a tudiz si ho nezaslouzej...[smích])
Ten zachvat bych vam pral videt...)

211860

7.2.2010 20:02

Podle mna bol komunizmus spravodlivejsi

realista2008 85.?.?.?

Je fakt, ze komunisti to dobre pohnojili, ked dusili slobodu prejavu ako v tlakovom hrnci. V konecnom dosledku si ale myslim, ze komunizmus (vtedy sme hovorili socializmus) bol pre obycajneho (povedzme netalentovaneho) cloveka vyrazne spravodlivejsi system ako to co tu mame teraz. Sucasna propaganda si dava sakramentsky zalezat na tom aby diskreditovala komunizmus (a to este aj po takom case) a ona vie preco. Ta propaganda je zbranou aj stitom toho maleho percenta najbohatsich. Kym v komunizme sa malo 95% ludi ako tak, a zvysnych 5% (disidenti, umelci, ...) sa malo zle, tak teraz sa ma 5% dobre (zbohatlici a bohati) a 95% horsie.
Terajsi stat naozaj upusta od principov, ktore v komunizme sluzili ludom, a ktore su znakom vyspelych spolocnosti (bezplatne vzdelane, bezplatne zdravotnictvo, pravo na pracu, ciastocne pravo na byvanie). To su pre obycajneho cloveka piliere pre dostojny zivot. Okrem toho akokolvek sa dnes smejeme na Spartakiade, nasa nova generacia je na tom pohybovo horsie. Komunizmus na tych najvacsich postoch bol prehnity, o tom niet pochyb, ale ci su dnesni politici lepsi od komunistov, o tom by som dost pochyboval. Tito totiz rozmyslaju iba styri roky dopredu, a preto sa snazia kradnut a podrazat o to intenzivnejsie. K tomu sa v dnesnej dobe rozvinul pojem elity. Predsa len v komunizme bolo slovo elita nie celkom pozitivne vnimane a samotni komunisti si davali na to pozor aby az takou elitou neboli (aj ked skazeni boli tak isto ako ti dnesni).
Suma sumarum: aj ked sa povedzme nemam ani teraz nejako zle, zda sa mi, ze komunizmus bol pre obycajneho cloveka spravodlivejsi.

211861

8.2.2010 9:06

RE: Podle mne byl komunismus spravedlivější

Saša 204.?.?.?

Reakce na 211861

„Komunismus“ nikdy nikde neexistoval až na malé komunity existující dodnes na náboženském základě. Myšlenka komunismu je velmi krásná blbina předpokládající bájnou povahu světce všech jedinců státu/komunity. Povaha člověka je přesným opakem a „drsnější“ (tj. nemorálnější) jednotlivci naneštěstí vždy získají více. Sami to nazývají zaslouženou odměnou. Máme přeci „ctižádost“ synonymní s nikdy nenažranou krkavostí. Vychytralé a ohebné typy lidí překypující tou „ctižádostí“ jsou s politováním vždy na vrcholu společnosti, ať již minulé, současné nebo budoucí. Proto největší bývalí „komunisté“ jsou dnes velkými kapitalistickými politiky. Kapitalizmus je lidské povaze nejpřirozenější; surový kapitalizmus neprospívá ani těm „ctižádostivým typům“, vždy se nejvíc nažere hlava pyramidy a na většinu, která se snaží, až do obětování vlastního života připadají zbytky, návnada.

Většina lidí má nějaké sociální cítění, sociální zodpovědnost (obdobně zneužitý a zneužitelný pojem socialismu). I státy nejtvrdšího kapitalizmu mají nějaké sociální prvky, Armádu Spásy, nadace a celý ziskový průmysl dobročinnosti. Nějaké záruky, většinou chybí a financování nese především pracující chudina. Pokud existovala „hrozba komunizmu“, konkurence zřízení vedla ke zkracování pracovní doby, prodlužování dovolené, někde i nemocenské, růstu a přemnožení odborů zvláště v sousední Evropě (Francie, Švédsko), v Kanadě zavedli dle socialistického vzoru všeobecné zdravotnictví za doby Dubčeka (1967). Vůdci hazardního kapitalizmu mají důvod sociální jistoty snížit a odstranit. Oblbnout voliče to je to nejmenší, lživě jim namluvíme, že je možné se vypracovat pílí, vyhrát jako jeden z miliónů ve sportce.

211911

8.2.2010 19:06

RE: Podle mne byl komunismus spravedlivější

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 211911

Jako hrubý orientační popis živočišného druhu "člověk", je to přirovnatelné k výkladu průvodce v autokaru zájezdové poznávací společnosti. Výletníkovi to postačí, protože nemá potřebu se stát aktérem viděného. My všichni jsme ale právě v roli těch aktérů, kteří se v průběhu své druhové existence dostávají na osudové rozcestí vyjádřené v Hamletově dilematu "být, či nebýt?", který skvostně rozvedený R. Lukavským zní: "Co je člověk, umí-li na životě vydobýt jen potravu a spánek? Pouhé zvíře! Ten, který nám dal schopnost přemýšlet… jistě si nepřál, aby božský rozum v nás bez užitku hnil,".

Myšlenka lidského společenství, které se dostalo názvu "komunismus", je v nás všech tu více, tu méně, druhovou pamětí na éru našeho vzniku popsaného stručně Biblí, jenž je návodem jak přežít tu drastickou změnu životních podmínek z rajských na pozemské. Změnu (která ve zvířecím základu upraveném na pobyt v Ráji, kde hojnost všeho potřebného nezadávala potřebu cokoliv vlastnit, nebo cokoliv vytvářet), která zde na Zemi umožnila existenci lidského druhu náhradou jeho nedostatečné fyzické vybavenosti, převahou inteligence.

Inteligence je sice dobrý sluha, ale špatný pán a aby se jím nestala, měla meze vytyčené právě oním manuálem k přežití, Biblí. Avšak "co je psáno, to je dáno", je koridor s příliš křehkými stěnami v nepřejícím prostředí, kde brzy došlo k "inovaci" na "papír snese všechno", s důsledky pro inteligenci stejně zhoubnými, jakým je přílišná gravitace pro "černou díru", nebo její nedostatek pro "supernovu". Udržet rovnováhu sil inteligence proto vyžaduje opět její navrácení do koridoru vymezeném jí Stvořitelem v Bibli s tím, že nyní již máme jeho mnohem mocnější stěny nežli je pouhé písmo, které dovolilo její beztrestné zpochybňování "elitami" ve svůj prospěch. Ty stěny jsou tvořeny již nikoliv pouhou vírou v akt stvoření, ale nezpochybnitelným poznáním existence tohoto aktu, v milionech tun největšího z dědictví starověkých divů světa, v pyramidovém areálu egyptské Gízy, coby projektu na stvoření pevných planet Sluneční soustavy.

Vyjma trvalky v poskytování informací a odkazů - www.gewo.cz - J. Wojnara, však nikdo z "alternativců", o ostatních vůbec nemluvě, se ale o tom buďto vůbec, nebo jen onou formou "černé kroniky" jednodenních zpráv, nehodlá hlouběji zabývat a to jejich vehementnosti, vydávat se za hlasatele obrození lidského druhu, rozhodně potřebnou důvěru nedává. Když o tom mlčí, tak komu vlastně slouží? [zmaten]

211955

7.2.2010 20:12

nevim

bobik 89.?.?.?

Pane Kadubec, Vase clanky na blistech patri k mym nejoblibenejsim. Na rozdil od postoju sefredaktora ve stylu "ziju v Glasgow a vim vsechno nejlip". Piste dal, treba na Zvedavce, ale piste.

211862

7.2.2010 20:55

Matrix-sekce ČR

rebel 94.?.?.?

Toto srovnání je nesmyslné!!Kolik je na Zvědavci a podobných servrech informací a dokumentů o tom,že jsou na nejdůležitějších postech státu u i ve světě ti samí zmrdi a nebo jejich příbuzní??

211869

7.2.2010 21:18

PODLE MÉHO NÁZORU,

asi5 80.?.?.?

když se demontoval socialismus, tak si při dohodách mezi KGB a CIA komunisté vyjednali určité podmínky, jako je zachování existence komunistické strany, nestíhání komunistických zločinů, ekonomické dohody, atd. Tyto dohody byly jak vidíme po dvaceti letech dodrženy. Takže se divím, že se autor tomu diví.[mrknutí jedním okem] Jinak velice hezký článek.

211873

10.2.2010 16:14

RE: PODLE MÉHO NÁZORU,

tatrman 83.?.?.?

Reakce na 211873

Můžeš jmenovat nějaké komunistické zločince, když o vině jestli je někdo zločinec rozhoduje soud.

212167

7.2.2010 21:50

Už dlouho jsem nečetl tak podnětný článek,který dává tolik zajímavých otázek!!!

Montaznik 88.?.?.?

I když většina otázek je známá, je dobře, že jsou pěkně u sebe a za sebou seřazené, tak jak jsou časově sousledné.
Zásadní právní precedens - za zločiny jsou vždy odpovědní konkrétní lidé a nikoliv nějaké neuchopitelné politické systémy!!! Kde je jaká odpovědnost?
Když bychom vedli k odpovědnosti řadové pohraničníky za střílení na hranicích, pročpak nebyli potrestáni ti,kteří jim dávali rozkazy a kteří celý ten "zadrátovaný" bordel na hranicích způsobili a zavinili!!! A kolik ta "ochrana" hranic stála zbytečně vyhozených peněz?
Když se zamyslíte nad honěním různých lidí "lustracemi" za někdy i "údajnou" a těžko dokazatelnou spolupráci s STB, / jsem toho názoru, že skuteční a profláknutí udavači měli být zveřejněni ihned po roce 1990 a ti,co se provinili a uškodili lidem, si měli jít pěkně hodně dlouho na "tvrdo" sednout/ tak se musím smát, až se za břicho popadám!!!! Tak my honíme "spolupracovníky"
STB , ale těm skutečným kádrovým "estébáckým" zločincům, kteří všechny ty agenty,spolupracovníky,udavače,majitele propůjčených bytů a dalších lotrů, vedli a nutili ke spolupráci, se nestalo vůbec nic!!!! Prosím, abych se nemýlil, který kádrový "estébák" byl po roce 1990 odsouzen a za své zločiny pykal!!!! Myslím, že žádný a přitom takové to "druhé" oddělení, což byl odbor pro boj s vnitřním nepřítelem, měl "sedět" celý, alespoň pěl let každému!!! Tam by se opravdu nikomu neublížilo!!! Co "estébák", to svině!!!!! Zase bych rozlišoval - když třeba někdo dělal na 6. odboru, což bylo technické zajištění a byl třeba "šifrák", nebo měl na starosti "ochranu" jaderných zařízení, tak je jasné, že takový člověk sice byl "příslušníkem" STB, ale podobné funkce má každý stát a není nutné "odborné" lidi vláčet politickou špínou!!!!
Největší "sranda" je odsouzení staré slepé báby Brožové - Polednové pod drobnohledem režimních médií!!! Za všechny zločiny minulého režimu v justici je nakonec odsouzená jedna stará bába na sklonku života,která vzhledem ke svému zdravotnímu stavu do basy vůbec nepatří!!! Kdyby to nebyla takové tragikomedie, tak se člověk musí jenom smát,jak s námi zase nová "věrchuška" kýve!!! Média lžou,mlží,překrucují - dokonce si myslím, že za minulého režimu bylo všechno průhlednější - člověk měl jasno - když četl třeba takové Rudé Právo, věděl jasně, že si musí informace "otočit" a potom je v "obraze"!!! Dnes vůbec nevíte, v záplavě "škváru", co je informace a co je pouze "mozkové" blití
nevzdělaného pisálka, který je duševní prostitutkou a za mrzký režimní peníz, napíše prostě cokoliv, i když může ublížit konkrétním lidem,což se také zhusta děje!!!!
Myslím, že se můžeme ještě dočkat dalšího " listopadu", který vzhledem k "naštvanosti" lidí nemusí být už tak "sametový"!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] ...Automaticky kráceno

211880

8.2.2010 10:44

RE: Už dlouho jsem nečetl tak podnětný článek,který dává tolik zajímavých otázek!!!

daniela 95.?.?.?

Reakce na 211880

Myslím, že se můžeme ještě dočkat dalšího " listopadu", který vzhledem k "naštvanosti" lidí nemusí být už tak "sametový"!!!

Každý systém v dějinách světa končil a začínal totální naštvaností lidí.Takže se naskýtá otázka,do čeho nás naší naštvaností ženou mocné elity tentokrát?Čemu to má posloužit tentokrát?Už z pohledu na cig.ansko-český konflikt.Čím více je čech naštvaný na diskriminaci bílých, tím více přikládají do ohně,čím více hudrujeme proti žlutým přivandrovalcům,tím jich tu je více.Ale takhle by se dalo pokračovat.
Smysl mi to moc nedává do té míry,dokud nepřipustím úmyslné "hubení"bílé rasy,dokud nepřipustím,že popuzením národů v jedné velké vřavě proti sobě,je možné vytvořit chaos a následně řád.Tedy řád,postavený na nových nosnících.Takže,k novému "sameťáku"bych přistupovala velmi opatrně.

211915

7.2.2010 21:59

V zamku a podzamci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

S tim pribehem Bozeny Nemcove jsem se seznamil davno v detstvi a v nedeli 7. unora mi ho pripomnela 2. programem Ceska televize televiznim filmem z roku 1981. Po zkusenostech z dnesni doby, mysleno poslednich dvaceti let, jsem usoudil, ze jsem ve filmu videl dusledky ideji ODS se stranou TOP 09 proti komunistickym idejim. Zajimave a trefne. Dobre, ba co vic, potrebne, ze to televize dala do programu v dobe, kdy mezitim vyhlasil prezident republiky volby.

211881

7.2.2010 23:39

nesuhlasim

arafat arafatmosad (zavináč) gmail (tečka) com 86.?.?.?

clanok je pekne napisany a vidiet ze autor je inteligentny clovek ale to je mozno prave ten problem. odvolavate sa na to ze za to nemozu ludia ale vladci ale ludia obycajny ludia robia tie zverstva - vojaci v iraku a v afganistane su tam vsetci dobrovolne - tak ako ste podotkli ti pohranicnici mohli jako netrefit ale trefili a viete co vam poviem? mna by nikto na svete nedonutil ist bojovat za nejake ideali - prave obycajny ludia su nastrojom v rukach tich sialencov ako bush a spol - a co ich k tomu vedie? peniaze - ano poviete si peniaze potrebujeme ale ak niekomu stoji za pto zabijat a nicit tak potom si nezasluzi ani najmensiu uctu - ja si myslim ze vsetko je to uplne v poriadku a bude to tak az kym si inteligentny ludia napr. ako vy neuvedomia tuto skutocnost. Ja mam svoju hlavu a nikto ma nepresvedci ze je dobre zabijat alebo mucit - ano keby ma niekto napadol s nozom v ruke tak by som sa branil ale to by uz bol pud sebazachovy a to mam v genoch s tym nic neurobim - takze som rad ze sa deju zverstva a viem ze sa budu diat dalej pretoze si neuvedomujeme ze pravda a sila je len v nasich vlastnych myslienkach a cinoch nie v myslienkach a cinoch nasich vladcov - myslim teda som

211885

8.2.2010 0:10

Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Komunisté vyvraždili ve dvacátém století 100000000 (slovy sto milionů) lidí. Mají na svědomí více obětí, než obě světové války dohromady. Zdroj http://cs.wikipedia.org/wiki/Komunistick%C3%BD_re%C5%BEim

V ČSR komunisté přímo povraždili nebo zapříčinili smrt 10000 (slovy deseti tisíců) lidí. Zdroj tamtéž.

Jestli sto milionů obětí není pro autora článku dostatečným důkazem o zločinnosti komunistické ideologie, co je pro něj zločin?!?

Co víc. Komunistická ideologie je zločinná a zvrácená ze své podstaty. Jejím základním cílem je zrušení soukromého vlastnictví. Zdroj Komunistický manifest. To je likvidace jednoho ze základních lidských práv. A metodou dosažení tohoto zvráceného cíle je takzvaný "třídní boj". Tedy nenávist ke všem, kteří se s cíli komunistů neztotožňují.

Je těžko říci, která ideologie je zvrácenější. Zda fašismus nebo komunismus. Budeme-li je porovnávat jen dle počtu jejich obětí, pak je to komunismus.

Přál bych si vidět autora článku, jak stojí před masou lidí, kterým komunisté v minulosti zavraždili někoho blízkého. A ptá se jich zda
> Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

Soudím, že člověk, který pochybuje o zločinnosti a zrůdnosti komunistické ideologie a jejích vyznavačů není duševně zdráv.

211887

8.2.2010 1:07

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 211887

Komunisté jistě byli zločinci, ale srovnání obou režimů je poučné. Zatím co komunisté, jak tvrdíte, vyvraždili 100 miliónů lidí za století, zkorumpovaný kapitalismus dokázal vyvraždit několikanásobně více lidí.

Jen na boj proti, jak již dnes víme, neexistujícímu "globálnímu oteplování" umírá (podle odhadu samotných UN) ročně hladem 18 milionů lidí. To je za 15 let 270 milionů lidí, tedy trojnásobek všech "komunistických" obětí za celé století. A to je jen jeden podvod z mnoha.

Proto článek, který poukazuje na zhoršení situace rozhodně nepostrádá logiku.

211890

8.2.2010 1:31

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

karel4u 189.?.?.?

Reakce na 211887

Pane Vojto, sto milionu tady, sest tamhle, za chvili tomu budete verit i vy sam.
Kolik utocnych valek komuniste vedli, proc se nezminite o zavrazdenych lidech zabitych Americkymi agresemi.
Kdyz prisel Komunismus, tak se objevil proto, ze delnici byli nasrani na ty kteri je posilali umirat do valek, za zisky tech druhych, leta hladu take nepomohly k lasce ke kapitalismu. Nedivte se proto, ze se stalo co se stalo.
Kdo stale jeste veri tem kecum kteri vedou lide jako vy za ucelem ziskat jeste trochu casu ke kradeni je zrejme velmi najivni, me nezajima kolik maji jini, me zajima jak to ziskali, ze tim zlodejstvim neni nyni na penze, ze se krati socialni vydobytky ktere byly dobyty krvi delniku a byly zahozeny nasledujici generaci ktera se dala oblbnout aby uverila tomu, ze na ni neco zbyde, nejake drobky ze stolu. Bohuzel se zklamali, ale pomalu se zacinaji probouzet.

211892

8.2.2010 4:24

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 211892

Karle, promiň, ale trochu doplním, popř. upravím.
V prvé řadě KOMUNISMUS, asi nikde na světě neexistoval a neexistuje, pokud nebudeme tento systém spojovat s prvobytně pospolnou společností. Dále si myslím, že je to nereálný sen a v praxi nemyslitelný a neuskutečnitelný.
Pokud něco neexistuje, nemůže být ani zločinné ani spravedlivé, zkrátka NIC.
To, o čem mluvíme, nebo chceme mluvit a posuzovat, byl SOCIALISMUS, pod vedením komunistických stran.
Dále se nemíním zabývat a polemizovat nad detaily ( prosím nevytýkejte, že 100mil. byl detail - není), ale nechci posuzovat něco, o čem jsem se dozvěděl z doslechu, nebo si přečetl. Jsou to informace, které někdo zpracoval a můžou být poznamenány jeho sympatiemi, nebo antipatiemi k danému tématu, můžou být také zkresleny na politickou objednávku viz dnešní "Ústav pro studium totalitních režimů", podle kterého se zkresluje předešlý systém a tento paskvil je přejímán pro výuku školní mládeže.
Můj pohled na věc: Nic se neděje samo od sebe, ale pokud chceš sklízet např. kukuřici, musíš ji zasít, a to platí pro všechny činnosti. Není to žádný nový objev, už v bibli byl citát " co zaseješ, to sklidíš, nebo kdo s čím zachází, tím i schází"
Opět se vrátím do dnešní doby.
Čtu a slyším např. manipulace s byty OKD + různé mlžení a názory mnohdy protichůdné. Ať už je pravda jakákoliv, tu neposoudím, ale výsledkem budou okradení občané, kterým zůstane jen pocit ukřivdění a někdo, kdo to způsobil, proti kterému bude dlouho v jejích myslích uložena informace satisfakce.
Takových podobných případů bychom jen v posledních dvaceti rokách napočítali nespočet.
Jelikož se dá předpokládat, že režim první republiky byl s tím dnešním dost totožný atd.
Z toho co jsem popsal, lze se ještě divit tomu, jaké události jsou popisovány v období padesátých roků. Že to v mnohých případech odnesli i lidé, kteří nic nezavinili, už v době kdy se dostanou masy do pohybu nikdo zkoumat a řešit nebude a také neřešil a v budoucnu také řešit nebude.
V minulosti je popisováno x povstání obyčejného lidu proti vrchnosti s různými výsledky. ( tehdy ještě Marx a Engels nepopsali definici komunismu - tudíž to nebylo komunistické hnutí)
Ještě bych připomenul staré české přísloví: Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se jednou donese pivo!

Semínka ze kterých tato sklizeň pochází: Lichva, Zlodějny, Podvody ad.
Příčinou může být nestálost zákonů, které se neustále velmi rychle pozměňují a vzniká dezorientace, čímž se kryjí a legalizují zmíněné "osiva" na objednávku těch, co potřebují zmíněné nešvary legalizovat.

Závěrem - Lze všechny "selské bouře" dnes zahrnout do pojmu komunistické zločiny?
Já bych řekl že ne, je to lynč, je to jistá satisfakce "ublížených", výsledky jsou jaké jsou,pořád stejné, ať je pojmenujeme jakýmkoliv přívlastkem

211898

8.2.2010 5:52

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

karel4u 189.?.?.?

Reakce na 211898

Tak dobre, ja Vam necham tech sto millionu a Vy jiste budete souhlasit s tim, ze kapitalismus, nebo touha ze ktere vychazi zavinila vsechny valky, nebot jsem jeste nevidel, ani neslysel o tom, ze by delnici sli bojovat dobrovolne aby mohli ovladat cizi trhy.
Vetsina prispevku je jen slovickareni, toto jsem si precetl tady, tohle o tom nekdo napsal, nebo to nejpopularnejsi: jdete si to nastudovat.
Ja jsem si sve presvedceni nastudoval v rannich autobusech mezi Neapoli a Rimem, letech v USA a v posledni dobe v Mexiku a vychazi me, ze tenhle system ktery se nazyva kapitalismus je pekne svinstvo.
Pet procent lidi se ma dobre a zbytek se necha drit a jeste se nechaji oblbnout recmi jako: budte trpelivy a i vy zbohatnete.
A pritom, ti, kteri zohatli si to nakradli a nikdo je nesmi kritisovat aby nebyl povazovan za "zavistivce".
Neni dulezite jak se system nazyva, pokud lidem zajisti dovolenou, dustojne pracovni podminky, moznost zit a nejen zkomirat.
Minule generace delniku vybojovaly svou krvi tato privilegia, ta jsou ted odhozena do kose a lide nemaji zadna zabezpeceni, ti nejpotrebnejsi se nahle ocitli nazi a co je to nejhorsi, ti co zatim maji stesti, ze jsou zamestnani se jim smeji a pohrdaji jimi, jen aby ukazali loyalitu k soucasnemu rezimu. Jako psi sedici pod stolem, stejne tak soucasni intelektualove, jak rychle byli schopni prevleknout kabaty a pomluvit vse co znali, a kolik se jich opravdu uplatnilo?
Vite, na to myslim, kdyz s jistotou rikam, ze tento rezim je prohnily.

211901

8.2.2010 6:15

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 211901

No, dobře už si nedovoluji polemizovat [smích]

211903

8.2.2010 21:26

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 211901

Karle, zkuste tyhle dva zdroje:
http://video.google.com/videoplay?docid=3719610459164146264#
http://mustwatch.hztz.cz/film/zakladni-prijem-grundeinkommen/

...už se chystá změna, komunizmus lze vytvořit pouze tehdy, když je nadbytek zboží. Lidem za čas dojde, že z "nedaněné práce strojů" vzniká "záporný efekt" - to, co známe jako státní dluh.
Vývoj patrně ukáže způsob, jak tento dluh (který je virtuální, je to hromada vzduchu v číslíčkách na obrazovce)převést do tzv. "základního příjmu".
..a pokud někdo budete můj příspěvek komentovat - tak prosím až po shlédnutí a DOKOUKÁNÍ"" obou videí.

...je vhodné tato videa šířit mezi lidi. Třeba poslat Vojtovi49

211966

8.2.2010 3:57

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 211887

Když jsme se zbavili "komunismu", tak si každý oddechl a měl ten dojem, že přijde nějaký lepší, spravedlivější systém, který bude mít všeobecnou podporu a hlavně, který bude opravdovou demokracií!!! Bohužel jsme se šeredně zmýlili! Vojta49 nemusí mít ani krátkou paměť, ani nemusí být duševně zdráv, on jenom tak kecá a rád provokuje!!! Přeci nikdo neříká, že komunismus /spíše jakási forma gulášového socialismu, která zde byla hlavně po roce 1970 nastolena/, byl podařený společenský systém, ale naprostý politický "průšvih", který se právě teď odehrává v České republice,je daleko společensky devastující, než byl "socialismus"!!! Kam asi povede enormní zadlužování?
Zkorumpovaný Kocourkov nad Vltavou je "ozdobou" Evropy a to jsme se ještě nedostali do pozice Řecka, Lotyšska a dalších báječných zemí,kde už kasínový kapitalismus začíná "vítězit" a kde jeho hospodářské plody začínají pociťovat statisíce bezbranných obětí, jako jsou důchodci a sociálně slabší občané!!!
Bohužel jsme zapomněli, že kapitalismus má své "vítěze",malou
skupinku úspěšných a velkou skupinu obyvatel "neúspěšných" - dnes dlouhodobě nezaměstnaných a bezdomovců!!! No nic, počkáme si, kam až to "tržní",zlodějští svazáci dovedou!!! Dnes už každý občan dluží v ČR cca 130 000 korun, ale v USA jsou jiní kabrňáci, tam už nasekali dluhů na hlavu cca 2,5 milionu korun
v ekvivalentním převodu!!! USA náš vzor a nikdy jinak!!!
Tak jsme z jedné ruské východní řitě vylezli a hned zalezli do té západní americké!!! Tak nevím, proč musíme být pořád v něčí prdeli!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

211897

8.2.2010 4:27

Upozorňuji na nějakou poruchu zobrazení textu na Zvědavci!!!!

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 211897

Napsal jsem text bez chyb a teď je tam "nasekáno" Mnoho překlepů jiných písmen, neľ jsem psal !!!!!

211899

8.2.2010 12:24

RE: Upozorňuji na nějakou poruchu zobrazení textu na Zvědavci!!!!

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 211899

Já to mám OK. Bez chyb a navíc souhlas se vším, co jste napsal. Zkuste změnit znakovou sadu ve zobrazení.

211925

8.2.2010 5:06

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 211887

Snaha diletanta o demagogii, je vždycky pro toho v čí prospěch má působit, medvědí službou. Pokud někdo ve "svatém rozhořčení" opíše v citaci jen polovinu pravdy, třebaže ti před nimiž se svými znalostmi exhibuje ji znají celou, pak nevyhnutně místo pověsti vzdělance, si vyslouží pověst pitomce. A tak "aby neumřel blbej", nechť je mu polopatě podáno to, k čemu se ještě nedopracoval a jen Bůh ví zda se někdy vůbec dopracuje. Tedy nicku "Vojta49" věz, že již od socializmu je požadováno zrušení soukromého vlastnictví, ale ne toho osobního, nýbrž pouze vlastnictví výrobních prostředků a to ještě ne těch kdo se jimi živí sami, nebo ve společenství, ale jen těch, kdo jimi vykořisťují jiné. Chápeš tu "jemnou nuanci" mezi tímto a tvým podáním? Při tvém vzdělání?... Jo demagogie je věda a s diletanty má horší problémy, nežli s těmi, které má oblbnout.

211900

8.2.2010 8:06

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 211900

ad: že již od socializmu je požadováno zrušení soukromého vlastnictví, ale ne toho osobního, nýbrž pouze vlastnictví výrobních prostředků a to ještě ne těch kdo se jimi živí sami, nebo ve společenství, ale jen těch, kdo jimi vykořisťují jiné.

No a mě by teď zajímalo, co je na tom zločinnýho nebo jinak špatnýho, pokud teda zrovna nevlastním třeba ČEZ...

Krysa

211910

8.2.2010 6:13

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

kozoroh 61.?.?.?

Reakce na 211887

Pro mnohe lidi jistota zamestnani v komunismu,pokud se nestavel politicke moci na odpor a nebo nevyjadroval verejne odpor k ni, je dnesni kapitalismus s mnoha nejistotami spatnym usudkem ,co bylo a co, je dnes.
Jinymi slovy lide ,zapominaji a nebo nechteji znat minulost,nic uz jim nerika Bory u Plzne, Mirov, Jachymov,Leopoldov,Hradec kralove, vsechna mozna vezeni pro sokoli,skauty,zapadni letce,byvale partzany,inteligenci,legionare a dokonce i ti ,jez prisli"osvobozovat" z Vychodu, nemluve o bojich na Dukle,kde se doslova likvidovala do budoucna oposice komunismu, popravy bez soudu a Hradcansky Domecek s jeho proslulim zachazenim, muzeme pridat i smrt Jana Masaryka a mnoho jinych.
V zahranici 8 milionu Ukrajincu zemrelo hladem a vypukl kanibalismus, 100 milionu v Rusku, miliony lidi v Cine a jinde, muze byt komunismus nevinym?
My se k teto otazce nemuzem zeptat tech,co zkoncili nekde v jame, nebo umlaceneho farare Toufara, v ramci Cihosskeho zazraku,inscenovaneho STB a nebo nakonec poslankyne Horakove a mnoho jinych, ti by nam dali spravnou odpoved, ale i mnozi komunisti maji spravnou odpoved,ale , nezverejnuji ji, mlci a dobre vedi proc.
Byli i "mensi obeti", dorustajici mladez,jez pro nekadrovy posudek nemohla dal studovat a byla odsouzena na malo placena mista pro kadry zcela neprijatelna, nejvetsi vina na komunistech je tam ,kde mimo narizeni pracovali horlive, fanaticky,pro vec socialismu,komunismu, bez milosti a litosti s tridnim nepritelem, kterym byli zemedelci,ucitele,inteligence vseho druhu a cirkev.Posoudit komunismus ,zda byl spatny a nebo dobry, je otazkou individualni pro kazdeho z nas.Historickou otazkou je,kde vznikl,kdo jej uvedl ve zkutecnost a jake byli a jsou jeho cile.Karel Marx neni pochovan v Moskve,ale v Londyne, prvni komunisticke noviny nebyly tisteny v Rusku,ale Chicagu a byly napsany v jazyce jidish, tady je pocatek k posouzeni,co komunismus ve sve podstate je a nakolik je lidstvu nebezpecny, kazdopadne vznikl v zemich zapadniho stylu,demokracie a svobody,jak je nam prohlasovano.
Kdyz, by komunismus zvitezil, jak se rika na plne care, tak prvni,kdo jej opusti, budou ti,co z nej zili,ziskavali majetek a propagovali, vyuzivali moci nad bezmocnymi a v jeho jmenu pachali ty nejvetsi zlociny ve jmenu obohacovani se na obetech komunismu. Nakonec Trotsky-Bronstein utekl do Mexika a i tam byl zastizen komunistickymi vrahy a zavrazden ,on ,jez rikal,ze utopi rusky narod v jejich vlastni krvy, tak si kazdy vyberte podle svebo, byl a nebo nebyl?

211902

9.2.2010 3:56

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

p 115.?.?.?

Reakce na 211902

krveziznivy habsburk zacal I.svet.valku napadenim menecenneho pro nej slovanskeho Srbska.Dalsi cisar Vilem se pridal.Jako vzdycky,a dodnes se jejich vinu historici snazi zakryt. Lenin od nich dostal miliony aby rozvratil Rusko.Ukazal se jako genialni podvratak a komunismus spel ke svemu vrcholu.Dalsi slovanskou kolonii demokraticke Ceskoslovensko prodali germanum v Mnichove a hlavne zradna Britannie rozkradala co se dalo vcetne naseho zlata.Pote co Churchill slibil Benesovi nahradu prodal nas obratem Stalinovi.V 68 US pres. naroda ktery udajne si ceni svobodu nade vse odjel na svuj ranc v Texasu.Jinymi slovy dal Rusum volnou ruku v jejich kolonii.V 89 jsme se dostali opet do podruci Nemecka,Francie,Britanie /Italie/slavnych to signataru Mnichovske a nyni Lisabonske dohody a stali se opet kolonii zapadu...Navrhuji vest soudni rizeni proti Francii/za nedodrzeni smlouvy o pomoci/Britanni za rozkradeni naseho majetku a dohromady s Nemeckem a Italiiza nahrady rozsahlych skod a promeneni Ceskoslovenska na koncentracni tabor a po skonceni valky za vydani nasi zeme Stalinovi,ktery promenil zemi na gulag a obrovske skody s tim spojene vycislit i s uroky.Bohuzel vzdy se nachazeji lokajove ochotni nas /jejich spoluobceny/ prodat do otroctvi...za babku.

211994

8.2.2010 6:26

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Reakce na 211887

>Komunisté vyvraždili ve dvacátém století 100000000 (slovy
>sto milionů) lidí.

>
>V ČSR komunisté přímo povraždili nebo zapříčinili smrt
>10000 (slovy deseti tisíců) lidí. Zdroj tamtéž.

>
>Jestli sto milionů obětí není pro autora článku
>dostatečným důkazem o zločinnosti komunistické ideologie, co
>je pro něj zločin?!?

>
>Co víc. Komunistická ideologie je zločinná a zvrácená ze
>své podstaty. Jejím základním cílem je zrušení soukromého
>vlastnictví. Zdroj Komunistický manifest. To je likvidace
>jednoho ze základních lidských práv. A metodou dosažení
>tohoto zvráceného cíle je takzvaný "třídní boj". Tedy
>nenávist ke všem, kteří se s cíli komunistů
>neztotožňují.
Pane Vojto, neobracim se na vas jako na hlupaka, naopak, a podle toho nahledu taky s vami jednam. Jsem presvedcen, ze se dokazete vzit do jakekoliv situace. Vcera jsem tu pripomnel povidku Bozeny Nemcove V zamku a podzamci. Ano, text i nasledujici film je nutno brat s rezervou, mozna dokonce jako smyslenku. Ale na zaklade nekdejsich rozhovoru se svymi prarodici z obou stran a jejimi byvalymi sousedy (vesmes odzili nejaky cas v XIX. stoleti; sam jsem uz leta v duchodu) dovoluji si prohlasit, ze pribeh neni prehnany, naopak v mnohych pripadech zdaleka jeste nedotazeny. Takovych bezohlednych kapitalistu ci statkaru, jaci figuruji v pribehu, uz na teto zemekouli existovalo na miliony, a takto zdecimovanych a predcasne a zbytecne zemrelych daleko vice. Je tezke spocitat zbytecne utracene zivoty, zvlaste ty v gulacich, ale i tech, ktere byly zmareny v udobich kapitalismu bez socialnich struktur, kdy ani neexistovala dokonala registrace, proto udaje, ktere jsou tzv. oficialni, je nutne vzdy brat s rezervou, a proto se ani nehodlam s vami prit, za ktereho systemu bylo tech neboztiku vic. Jedno je vsak jiste: Ze kdyby neexistovaly udalosti, jez jsou vykresleny v pribehu Bozeny Nemcove, urcite by nevznikl ani Manifest komunisticke strany a ani nasledne komunisticke hnuti. Tak uz to chodi. Akce budi reakci. A preneseno do dneska: Z podobneho duvodu dochazi k renesanci komunistickych ideji; prevazna cast verejnosti je uz unavena a zhnusena ze vsech miliardovych tunelu a na druhe strane z ozebracovani nevinnych; vubec bych nebyl prekvapen, kdyby udalosti na celem svete nabraly smer, jaky nabral v techto dnech na Ukrajine. Uz to bylo temi globalnimi nenazranci privleceno na hranu.

211904

8.2.2010 14:15

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 211904

Svůj příspěvek umisťuji na konec tohoto vlákna. Je odpovědí všem stoupencům zločinné komunistické ideologie.

1. Obhajovat jakýkoliv zločin argumentem, že zločiny páchají i druzí, je naprosto nemravné a opovrženíhodné. Že vám není hanba.

2. Všichni, kteří hájí komunistickou ideologii tím, že ona jediná je schopna zajistit sociální spravelnost, nechť laskavě srovnají Jižní a Severní Koreu. Kterou zemi řídí komunisté dle své zvrácené ideologie? A jakých až dodnes dosáhli výsledků? Co je příčinou toho, že komunisty ovládaná polovina země nedokáže vyprodukovat pro své občany ani desetinu bohatství, jako její "kapitalisty sdíraná" jižní část?(Už se nemohu dočkat, jak mi někdo ze "soudruhů" vysvětlí, že za komunistické fiasko v KLDR mohou "temné síly" či "mezinárodní židovské spiknutí". [chechtot] )

3. Vyvlastnění soukromého majetku je sprostá krádež. Bez ohledu na to, jakým eufemismem to komunisté či jejich stoupenci nazvou. A krádež je většinou slušných lidí stále ještě považována za zločin. Naštěstí. Komunistická ideologie je proto bez jakýchkoliv pochybností ideologií zločinnou.

Možná, že mi "dobráci", kteří by rádi vyvlastňovali, něco vysvětlí. Chovám slepičky. Všechny si odchovávám od kuřátek sám. Kolik jich smím mít pro vlastní potřebu a které další už jsou "vykořisťovatelským bohatstvím", jež mi bude odebráno? A kdo stanoví to číslo? Podotýkám, že má drůbežárna je plně automatizovaná a celý chov 20 tisíc nosnic obsluhuji sám se svou rodinou. Přesto jen tržby za vejce činí měsíčně cca půl milionu korun. Teď jiná otázka. Kolik milionů smí mít Jágr? A které další už mu seberete? A kdo bude tím, který rozhodne o výši finančního majetku, jenž smí člověk nahromadit pro zabezpečení svých dětí?

Závěr? Podstatou komunistické ideologie je zášť, závist a třídní nenávist. V každé zemi, v níž se podařilo tuto zrůdnou ideologii na čas prosadit, zavládl zločin, nespravedlnost, nesvoboda a došlo k hlubokému mravnímu i materiálnímu úpadku. Naštěstí je nás, kteří si (na rozdíl od autora tohoto článku) na ty "zlaté časy budování socializmu pod praporem komunistické ideologie" dobře pamatujeme, drtivá většina.

Komunismu zmar! [velký smích]

211933

8.2.2010 15:36

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Lin 85.?.?.?

Reakce na 211933

Vojto, nejsem stoupencem této ideologie a ani žádných -ismů.
1) Nemyslím si, že tu v příspěvcích někdo "obhajuje". Rozumím tomu tak, že se tu říká pouze - ano, je to tak, ale proč nejsou za zločinné považované ty ostatní včetně ideologie církve? Můj dojem je, že se tyto hlasy pokoušejí o objektivní pohled na věc, stojí ve středu a ne v extrému radikálního PRO x radikálního PROTI.

2) Nespoléhejte ve srovnání Severní a Jižní Koree na podání nějakého důkazu, protože to by tyto země také musely mít rovné podmínky obchodu, což nemají. Hospodářská embarga jsou mocným nástrojem likvidace ekonomik [smích] (viz http://www.mpo.cz/dokument40596.html)

3) Četl jste Manifest? Jestli ne, tady je (http://klempera.tripod.com/manifest.htm). Ano, krádež je vždycky zločinem. Otázkou je, kdo krade.

Abyste dobře rozuměl, neříkám tím, že s Manifestem souhlasím (a natož se zřízením, které tu bylo v minulém století). Jen mírně nervózním při sledování vývoje (u nás i ve světě), protože za těchto podmínek vzniká ideální podhoubí pro další - ismus jiné formy. Narůstající bída, nedostatek pracovních příležitostí, nemožnost uplatnění ve společnosti, mizející střední vrstva (která je nejvíce zatížena daněmi), ignorace občanů politickou garniturou, nenažratost přežraných, arogance moci...
Už teď občas v diskusích čtu volání po "silném vládci - osobnosti", v jehož rukách bude veškerá státní moc. Někdo chce dokonce i povolat monarchu [smích] Tak se obávám, aby tyto hlasy nezískávaly víc a víc podpůrců, protože žít v další diktatuře se mi fakt nechce [smích]

211936

9.2.2010 3:18

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 211936

>Už teď občas v diskusích čtu volání po "silném vládci -
>osobnosti", v jehož rukách bude veškerá státní moc. Někdo
>chce dokonce i povolat monarchu [smích] Tak se obávám, aby tyto
>hlasy nezískávaly víc a víc podpůrců, protože žít v
>další diktatuře se mi fakt nechce [smích]

Máte smůlu, už v té diktatůře jste. Kdo myslíte že dělá světovou politiku a pro jaké účely? Diktatůra Kapitálu je zpět. Naštěstí už mele z posledního, co bude po tom je na nás, ale moc velké naděje si nedělám, dopadne to asi jako vždy, zase se to přežene do jiného extrému. Volný trh je iluze fungující jen za předpokladu že je skutečně volný, což dávno není. A jelikož se rozumě nedomluvíme, to už je dost jistý, silný vůdce na sebe nedá dlouho čekat.
[smích]

211991

9.2.2010 11:32

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Lin 85.?.?.?

Reakce na 211991

Jo, já to vím, že jsem a proto se mi nechce po "změně" vystřídat jednu totalitu za druhou. [smích] Chci, aby změna byla k lepšímu a ne jen kosmetická úprava barev, názvů a pojmů a vystřídání jedné zdi za druhou.

212028

8.2.2010 16:46

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 211933

O tom, kolik smí mít Jágr a nebo vy, či kdokoliv jiný by neměl rozhodovat nikdo. To by měla být vaše soukromá věc. Jinak už by to mělo být, pokud si najmete zaměstnance, kteří budou na vás pracovat. Budete jim ochoten platit podle odvedené práce? Odpovídají dnešní podmínky v kapitalismu tomu,kolik kdo vykoná práce a má za to odpovídající, spravedlivou odměnu? Mají v dnešním kapitalismu stejná práva a povinnosti opravdu všichni? Mohou si dovolit obhajovat svá práva před soudem chudí (při dnes stanovených cenách za právníka) se stejnou šancí jako ti bohatí? Základní podstatou socialismu není nenávist a závist, ale větší spravedlnost mezi lidmi. Že se to téměř vždy zvrhne, je pouze nenažraností těch, kteří si přisvojí výhody z moci jemu svěřené a nedokonalosti kontroly v takové společnosti. Ne všude to bylo jako v Korei. Vemte bývalou Jugoslávii. Tam bylo dovoleno soukromé podnikání, bylo dovoleno cestovat i pracovat venku a svobody tam byly takové, že my z Vých. bloku jsme mohli jen závidět. Možná proto musela být zničena.

211941

8.2.2010 19:46

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Řehoř 90.?.?.?

Reakce na 211933

Vojto, takovéhle projevy s opačným znaménkem pronášeli tzv. kádrováci a straničtí ideologové. Také, jako vy, se vyznačovali jistou zarputilou tupostí myšlení. Nejste jedná´ím z nich, jen s převlečeným kabátem? Slovník by tomu napovídal.
Jinak, těch 100 milionů jste vzal kde?

211959

8.2.2010 22:22

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 211959

Co to je za nejapnou otázku? To je přece všeobecně známo, a on, "Vojta49", si dokonce dal tu práci osobně to přepočítat. Tak jaképak pochyby? [zmaten] [chechtot]

211971

8.2.2010 22:06

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 211933

Čeština má trefná pořekadla na vše možné. Tak i situaci při budování socializmu lze označit za "poturčenec horší Turka", kdy se z nedostatku stoupenců věci socializmu znalých a oddaných, dostávají k moci i jiní, kteří vědomi si své nepříslušnosti ji nahrazují a maskují vypjatým fanatizmem. I za socializmu byla základem státu rodina a ještě dost dlouho v tomto rámci i řemesla a rolníci. Vše ale souvisí se vším a tak působením zahraničního tlaku kapitálu, hrozícímu socializmus zardousit vojensky jen co za obrovských obětí zbavil svět hrozby světovlády Hitlera, bylo nutné urychleně vytvořit odpovídající vojenskou protiváhu a s tím i urychlit veškeré procesy, které by jinak probíhaly po celé generace. Účel vždy světí prostředky, má-li být ochráněna existence společenské formace. Jestli tedy za socializmu vznikaly v řadách jeho odpůrců oběti ve stovkách životů a tisících osudů, je to za soudobého mafiánského kapitalizmu ještě horší, protože kromě nyní již tisíců obětí na životech a stovkách tisíc osudů, se likvidují výsledky po celé generace trvajícího zápasu plebsu s kapitálem.... Zbývá tak jen jedna všetečná otázka. Jakpak ten úspěšný majitel megakurníku ke svému štěstí přišel? Nebyl ten areál původně součástí nějakého úspěšně vytunelovaného JZD?... A ještě douška. Co konkurence a odběratelé? Nezlobí? [chechtot]

211969

9.2.2010 2:04

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 211969

Opět si dovolím v jediném příspěvku odpovědět všem. Tedy nejprve pro Lin. Díky za odkazy. Já Vám z Manifestu maličko ocituji:
> V tomto smyslu mohou komunisté shrnout svou teorii v jedinou větu: zrušení soukromého vlastnictví.

A k tomu v KLDR (i všech ostatních zemích pod vládou komunistů) došlo. Důsledek? Zbyly jen státní podniky. Řízené nemotivovanými a za nic neodpovídajícími úředníky. Jejichž kvalifikací je rudá knížka. A proto nedokážou vyrobit nic, co by se dalo ve světě prodat. A chudnou a chudnou. Na rozdíl od Jižní Koreje, kde soukromé LG, Samsung, Kia, Daewoo, Hyundai, …, vyrábějí konkurenceschopné zboží a plní daněmi státní pokladnu.
Dokonalým příkladem téhož je přece i Čína. Dokud čínští komunisté lpěli na ideologii o zespolečenštění výrobních prostředků, potácela se i ona na pokraji hladomoru. A co se nestalo? Prohlédli. A povolili soukromé vlastnictví. V tu chvíli začala čínská ekonomika růst raketovým tempem. Jen už jaksi není komunistická. Je ovládána soukromým kapitálem a řízena volným trhem. To opravdu nevidíte? A věříte, že KLDR svazuje nějaké přihlouplé embargo?

Pane Jentak, co myslíte? Kdo má určovat spravedlivou cenu práce? Zaměstnanec, že? Ale on ji přece určuje. Na trhu práce vždy uspějí jen ti, kteří jsou ochotni danou práci vykonávat nejlevněji. A ti tu cenu práce určují. Ne kapitalista. A to je také jediný způsob, jakým může trh rozumně fungovat. Jakmile začne ceny někdo regulovat, jde to s ekonomikou rychle s kopce.
A tu bývalou Jugoslávii nemyslíte vážně, že? Tam panoval za Tita takový „blahobyt“, že jugoslávští gastarbeitři museli jezdit na zimu vydělávat do celé západní Evropy. A nemít Jadran, pracovali by venku celoročně. Pravdu máte v jediném. Záviděli jsme jim možnost, cestovat za prací.

Pane Řehoři, Vaše argumenty budou určitě opakem mých tupých. Tedy asi ostré. Jen jste je nějak zapomněl uvést. A ten link na zdroje počtů obětí komunismu vskutku nevidíte? Hned ve druhé větě ve vláknu? Pravda. Kdo nechce, nevidí.

A ještě k „perlám“ pana „80“. Tak on ten chudáček Stalin musel těch 30 milionů Rusů, Ukrajinců, … nechat mezi válkami povraždit pro
> působení zahraničního tlaku kapitálu, hrozícímu socializmus zardousit
To je mi novina. A Mao? Když nechal v sedmdesátých létech vyvraždit 60 milionů příslušníků čínské inteligence? Tomu hrozilo co?

A ten můj megakurník? I kdybych zde do detailu vylíčil strasti s jeho dvacetiletým budováním, stejně neuvěříte. Neschopní mají totiž takový zvláštní „dar“. Ač den po dni sledují, jak si někdo schopnější vlastníma rukama staví dům (či megakurník), stejně nevěří vlastním očím. Stále je užírá pocit závisti a nenávisti. Jak by to mohl ten druhý dokázat s čistýma ruklama, když já to nedokážu?

A proto Vám rozumím. S jakou chutí byste mě znárodnil, že? [velký smích]

211986

9.2.2010 10:22

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

kocour_easy 88.?.?.?

Reakce na 211986

Dobry den,
soukrome vlastnictvi to je jenom pojem pro nas plebs, ze muzem neco vlastnit. Ale jestli se nad tim zamyslite, tak nevlastnite nic. Mate barak, byt ci nejaky pozemek?? Myslite si, ze to je Vase?? Co tak parkrate nezaplatit za to dan a uvidime co Vam zbyde z toho vaseho soukromeho vlastnictvi. Jak uz zde v diskuzi nekdo psal, stale zijeme ve najekem typu otroctvi, jenom se ten system musi trosku ohnout aby se ty masy otroku nebourili.
A jeste bych chtel napsat neco k demokracii a to, ze uz filizof Platon rikal, ze demokracie ve sve podstate nemuze existovat. Uz to vedel cca pred 2400 lety. PSal ze demokracie speje k tyranii viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Platónovo_pojetí_demokracie http://cs.wikipedia.org/wiki/Aristotelovo_pojetí_demokracie http://cs.wikipedia.org/wiki/Rousseauovo_pojetí_demokracie

212016

9.2.2010 11:28

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 212016

Dobrá reakce kocoure..[smích]

Já jen pro Vojtu a možná některé další diskutéry přidám zajímavý výklad dvou výrazů, které odhalují POMÝLENOST ovčího pocitu, že něco OPRAVDU vlastním, neboli že to je v tzv. nedotknutelném osobním vlastnictví.


1. Reality.
Slovo reality, které je tak často skloňováno realitkami a vlastníky nemovitostí pochází z angl. slova "royalty" což znamená "královo". Tedy nikoli jak se dle zápisu na katastru domnívá šťastný majitel, ale jak popsal kocour fakticky (v konečném instanci) patří majetek vrchnosti (králi) a pokud nevěříte, zkuste přestat platit daň z nemovitosti apod. a uvidíte co se zanedlouho stane...[smích]

2. Hypotéka.
Slovo hypotéka (anglicky: mortgage) pochází z francouzštiny a znamená to "smlouvu až do smrti". Nezdá se vám to? Tak se zkuste zamyslet nad významem slovíčka "mort"?..[smích]

Samozřejmě, že to tak bankéři, ekonomové a různí finanční poradci oficiálně nepodávají a tahají z rukávů jiné definice, ale pokud se bavíme o Podstatě, tak tomu (jako v případě realit) TAK JE.


Co říkáte přátelé a kamarádi? Není to úžasné v jaké legrační virtuální realitě přežíváme a pokud by zde byl janko, jistě by jak jej znám správně připomněl moc slov a číslovek, kterou nevědomý lidský mozek vůbec neregistruje a přitom je jimi pro MOC a peníze do těch správných košér kapes od nepaměti velmi účinně ovládán.

A Peace s nimi.


jansmith[smích]

212027

13.2.2010 4:43

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

MF 71.?.?.?

Reakce na 212027

Mne prijde ze slovo Reality je blize k anglickemu slovu Realty coz znamena nemovitost, a mortgage nemusi byt preklad z francouzstiny jelikoz takove slovo ve francouzstine neni. Kazde slovo se da delit a zmenit vyznam nemyslite? Slovo mort v prekladu z anglictiny znamena mnoho a slovo gage znamena zastava. Lidska fantazie je neomezena a se slovy sa da ledacos vykombinovat.

212443

13.2.2010 14:41

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 212443

Nepřesnosti a klouzání příteli a kamaráde MF..[smích]


Předně, nenapsal jsem, že slovo mortgage JE překladem z francouzštiny, nýbrž jsem napsal, že POCHÁZÍ z francouzštiny.

Vidíš ten rozdíl?


Pokud jsi zmínil překlad slova "mort" z angličtiny, tak za prvé jsem si nevšiml, že by samostatné slovíčko "mort" v angličtině efektivně existovalo. Výjimečně se objevuje jako "strdlice" nebo "spousta", což ale v překladu nemusí být nutně "mnoho".

Častěji se objevuje jako součást jiných výrazů jako např." mortal, mortality, mortally a snad ti nemusím překládat, co ta slovíčka znamenají. Co znamená slovíčko "mort" ve francouzštině, je také jasné nebo není??

Za druhé výraz "mnoho" se překládá do angličtiny jako "much, many, plenty of, a lot of" apod, takže by mne zajímalo, kde jsi získal informaci, že slovo "mort" znamená v angličtině "mnoho"...[smích] Ještě tak "most", ale ani to neznamená "mnoho" a problematický výraz "spousta" zmiňují výše.


Pokud se bavíme o slově "gage", tak také neznamená nutně "zástava" (byť se tak ve slově mortgage nabízí), ale může se jednat o americký spelling slovíčka "gauge", což znamená "míra nebo měřidlo".


Nějaký závěr? Vše bylo řečeno výše, jen pokud se týká slovíčka reality, které podle tebe nepochází z angl. slova "royalty" což se dá přeložit jako "královo, či královská důstojnost, koruna, trůn" apod., tak zkus nějakou dobu přestat platit daň z nemovitosti a pak se sem vrať popovídat si, komu tvá případná nemovitost opravdu patří...[smích]

Vlastně máš pravdu (a janko by to pravděpodobně potvrdil), že hrátky se slovy nebo číslovkami jsou úžasné. Jen je třeba od hry přejít (viz. velmi konkrétní příklad neplacení daně z nemovitosti) k důsledkům takového jednání a pak ty hrátky začínají vypadat poněkud jinak. A Peace s tebou.


jansmith[smích]

212478

13.2.2010 19:35

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

smoke 89.?.?.?

Reakce na 212478

Souhlas a děkuji za upozornění, nikdy mě nenapadla souvislost s francouzštinou.

Pro nevěřící:

mort (f) - smrt, mrtvý, úmrtí, nebožtík, zesnulý, zemřelý, zánik...
gage (m) - záruka, záloha, zástava, jistota, fant...

Takže zástava až do smrti. Krásná představa, a ještě o ni tolik lidí soutěží, dohaduje se, který ji má výhodnější atd. [překvapení]

212501

13.2.2010 20:08

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 212027

Mortgage by se dalo pojmout vícejazičně jako: mort (fr. smrt) gage (ang. dávit dusit) čili udušení k smrti? [velký smích]

212506

9.2.2010 12:20

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Lin 85.?.?.?

Reakce na 211986

Zdravím, Vojto [smích]
Jsem přesvědčená, že zrušení soukromého vlastnictví v rozsahu, jak se pak dělo v praxi, autoři Manifestu na mysli neměli. Určitě si nepřáli, aby třeba malý zemědělec, švec, pekař atd., který si produkcí vydělává na své živobytí, o tyhle prostředky přišel. Je sranda, že právě v zemědělství ukázala budoucnost formu JZD jako životaschopnou a dá se říct, že jí obdivoval (a uváděl do praxe) i "západní" svět. Proto taky bylo zemědělství po "sametové" zničeno jako první.
Podle mě právě odnětí vlastní iniciativy v cestě za živobytím byla zásadní chyba, na kterou systém dojel. A nemyslím si, že by současný systém byl v tomhle přívětivější. Volný trh je jen iluze. A byrokracie, všemožná omezení formou nařízení, norem, poplatků atd., vezme chuť do práce i nyní. Sám to asi nejlíp víte, s čím vším jste se musel poprat, než jste vůbec začal se svou živností a s čím se perete doteď. Co všechno musíte hlídat, nastudovat, dodržovat, abyste podnikal v souladu se zákonem. Tak - a teď vemte, že jste "jen" šikovný instalatér, který nemá ambice být "podnikatelem", ale jen řemeslníkem, který se uživí sám. Musí nastudovat to samé, co vy a protože se v našich zákonech a novelách vyzná už snad jen prase, musí si zaplatit někoho, kdo to umí. Je to všechno příliš složité a sešněrované na to, aby lidi měli motivaci.

212032

9.2.2010 14:56

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 211986

>
>Pane Jentak, co myslíte? Kdo má určovat spravedlivou cenu
>práce? Zaměstnanec, že? Ale on ji přece určuje. Na trhu
>práce vždy uspějí jen ti, kteří jsou ochotni danou práci
>vykonávat nejlevněji. A ti tu cenu práce určují. Ne
>kapitalista. A to je také jediný způsob, jakým může trh
>rozumně fungovat. Jakmile začne ceny někdo regulovat, jde to s
>ekonomikou rychle s kopce.

>A tu bývalou Jugoslávii nemyslíte vážně, že? Tam panoval
>za Tita takový „blahobyt“, že jugoslávští gastarbeitři
>museli jezdit na zimu vydělávat do celé západní Evropy. A
>nemít Jadran, pracovali by venku celoročně. Pravdu máte v
>jediném. Záviděli jsme jim možnost, cestovat za prací.

Jsem docela překvapen, že tedy ten "všemocnej trh" nás dostal tam kde jsme. [smích] Nenažraností kapitalistů byla vyřazena spoustu pracovních míst pro místní obyvatelstvo tím, že přijímáte co nejlevnější prac. síly z rozvojových zemí. Tím byla de-fakto započata likvidace střední třídy obyvatelstva a způsobena obrovská nezaměstnanost. Co to znamená v praxi pro kapitalistickou společnost vidíme všichni. Nemusím vám doufám vysvětlovat, co všechno je potřeba, aby kapitalismus uspokojivě fungoval, že. Takže ten slavnej "trh práce" přináší veliké obohacení hrstky obyvatelstva, zatímco na druhé straně způsobí armádu nezaměstnaných, chudáků a bezdomovců....

V Jugoslávii jsem pobýval a tudíž vím jak to tam bylo. Neznárodnili = neokradli tam i posledního ševce, naopak drobné podnikání tam bylo povoleno. Mohl jste vlastnit hospodu, benzínovou pumpu, malý výrobní podnik, atd... Nesrovnávám býv. Jugoslávii se špičkovými zeměmi světa, ale s Koreou,(jak jste nadhodil vy), a ostatním soc. blokem, jestli vám neušlo. Dle mého poznání to byla poměrně slušně fungující socialistická země v daných možnostech. Myslím, že právě její politika byla inspirací pro obrodný proces roku 68.

212045

9.2.2010 15:32

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 212045

Naprosto s Vámi souhlasím, ohledně jak Jugoslavie tak volného trhu. Zastánci volného trhu zlevňujícího pracovní sílu tak nějak zapomínají od kdy se kapitalismus začal vyvíjet do prosperující společnosti a odkdy začal zase upadat. Vývoj začal stávkama a byl horko těžko dokopán k prosperitě sociálním zabezpečením. Od doby co se to ruší, začal zase upadat. Zdálo by se že ta neviditelná ruka trhu je spíš chmaták než regulační proces společnosti a že společnost je regulovaná pouze zase lidmi, co se o to přičiní. Neviditelné ruce trhu je jedno zda Franta už nemá ani vindru aby si něco koupil, nebo že Jarda nemůže platit neb má souchotiny a je nad hrobem. A bez Franty a Jardy v krámě s penězi v kapse jaksi ten Kapitalizmus rychle upadá, ono lze sice přerodit jednoduché hospodářství do složitých fíglů na investičním trhu, ale to má jepičí život, neb se toho nikdo nenají. Logika věci je v podstatě jednoduchá. Čím více lidí pracuje a utrácí peníze, tím větší a více prosperující hospodářství. A k tomu se zisky bank za vypůjčené peníze daňových poplatníků nedostaneme ani náhodou už z principu. Alegorie: Aby všechny auta jezdili, je potřeba aby v každém byl benzín. Pokud bude hodně benzín jenom v jednom autě ale bude ho hdně, bude jezdit jenom to jedno a zbytek bude rezivět a překážet dopravě.

212053

9.2.2010 15:58

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 212053

[cool] Ano, přesně toto jsem měl na mysli.

212057

10.2.2010 1:01

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 211986

Jak z jedné všetečné otázky povstane třídní nenávist až za hrob. Že? Ten megakurník je mě i nynějším komunistům ukradenej. Stavět něco tak "monokulturně" riskantního na úvěr, by si dovolil jen šílenec. Takže přece jen "výhodná" privatizace?.. Taky s ní mám své zkušenosti, když představenstvo "zprivatizovalo" místní prosperující JZD a z původního podílu se po 10 letech tahanic na podílníky dostalo, pro "nezájem trhu" o prodávané nemovitosti, jen 1/10 jejich nároku.

"Přej a bude ti přáno", dí Bible a tak i "kapitalistovi ve vejcích" nelze jinak, než mu přáti úspěch, když mu nelze vymluvit, že výrobní prostředky jimiž svýma rukama a rukama svých blízkých dobývá v potu své tváře chléb svůj, mu nikdo znárodňovat nehodlá ani v socializmu, bude-li kdy ještě obnoven. Kapitál je mu však dnes jeho skvělým společníkem, i když.... Ono "není vše zlato, co se třpytí" a tak až ta pravičácká squadra dosáhne za vydatné pomoci kapitálu své mety a odstraní všeliké sociální výdobytky našich předků a socializmu, dojde i na ty zatím ten kapitál hájící. Nelehko je člověku, byť je i producentem statků, samotnému v dobách zlých a ví Bůh, že není jen roků úrodných a že kapitál v penězích není přístavem bezpečným. Až tedy na to lámání chleba dojde, pak možná dojde i na vzpomenutí zašlých časů, kdy ten podvědomý pocit podpory společenství v různých nepřízních byl ještě znám. Bude ale již pozdě bycha honiti, když zazní nemilosrdný hlas kapitálu: "Zaplať, nebo zdechni".

212103

9.2.2010 4:00

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

p 115.?.?.?

Reakce na 211933

pane,za kazdym majetkem se skryva zlocin/H.Balzac/...dale... okrast zlodeje neni hrich.../bible/..

211996

9.2.2010 15:10

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 211933

Nemozem si pomoct ale s tymito tvrdeniami sa absolutne neda suhlasit.Tvrdit, ze niekto zastava komunisticku ideologiu a poukazovanim,ze aj ine ideologie pachaju zlociny sa pokusat ospravedlnovat iny zlocin je vraj chore. Ak sa nad tym zamyslime, je to normalna volba cloveka. Myslim, ze kazdemu je jasne, ze idealna spolocnost neexistuje a ani existovat tak skoro nebude. Prave ta zaznavana komunisticka ideologia sa blizila asi najviac tej idealnej spolocnosti ( hovorim teraz o komunizme ako takom) a je to vlastne utopia - teda nerealizovatelne. Ale to co pisete je nezmysel.Totizto aj dens si ludia stale vyberaju mensie zlo.Pozrime sa na obycajne volby. Ludom je jasne ze vsetci politici kradnu. Takze, co im zostava? nuz len zvolit si mensieho zlodeja, pretoze idealneho politika proste niet . A tak je to aj so systemom.Ludia si podvedome volia mensie zlo. Teraz ale ide o to ako sa sikovne ludom podsuva ze prave socializmus bolo to vacsie zlo.Paci sa mi ako media dokazali v hlavach ludi spojit socializmus s komunizmom a dokonca premenit socializmus na komunizmus. Je to dalsi nezmysel, pretoze nic take tu nebolo a tvrdit, ze to vyjde na rovnako ,lebo v cele bola komunisticka strana je dalsi nezmysel.Nie vsade to bola komunisticka strana.Niekde to bola strana pracujucich, niekde to bola ludova strana atd.
Ale na co som chcel hlavne reagovat je to slaboduche posielanie ludi do Korei. Tak ako za socializmu, boli rozne krajiny na roznej urovni, a v tych roznych krajinach bol rozny typ socializmu, tak aj vtedy a dnes je v krajinach s TZV. demokraciou rozna uroven a rozny kapitalizmus. Od nejakych systemov s kopou socialnych istot az po feudalizmus, otrokarstvo a tvrde diktatury. Tak isto aj za cias socializmu, tento vyzeral inak v ZSSR, v Cine, u nas,alebo takom Rumunsku a napriklad Rudy Kmeri ty to doviedli az do takeho sialenstva, ze sa od nich distancovali aj samotny komunisti.S prekvapenim som pozrel film, natoceny hlboko v totalite kde hral hlavnu ulohu M.Knazko ako doktor z CSSR vyslany do krajiny kde prave zacali zurit Rudy Kmeri. Bolo zaujimave sledovat ako pravdivo dokazali komunisti ukazat tamojsiu realitu.Film, pokial viem nebol ani zakazany ani cenzurovany (ak odmyslime jednu vystrihnutu nahu scenu hlavnej predstavitelky)
Co sa tyka toho prikladu so sliepkami tak na to sa da odpovedat uplne jednoducho.Pokial si tych neviem kolko sliepok vypestujes sam, mozes ich mat kolko chces a nikto ti nic nezoberie. Ine to vsa bude,ak ty budes sediet na svojom letovisku a tie sliepky ti budu pestovat nejaky nadenici, ktorym das plat ktory im nepostaci ani na to aby mali co jest.Nie preto, ze by si nemohol, alebo zeby ti nevyprodukovali 10 x viac. Len z vlastnej chamtivosti mat viac, a tiez z dovodu cisto logickeho.Ak by si tym nadennikom dal viac a oni mali moznost postavit sa na vlastne nohy, zrejme by sa vykaslali na to aby chovali sliepky pre teba, tym by si musel bud zhanat inych,alebo nedajboze zacat ich pestovat sam a co je horsie, ty nadennici co by u teba zarobili, by pravdepodobne spustili vlastny chov a este by ti boli konkurenciou.Co sa tyka ...Automaticky kráceno

212048

9.2.2010 15:11

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 212048

Co sa tyka Jagra nech ma kolko chce, v tom nieje problem,ani tak nestoji otazka. Problem je, ci on,alebo iny (spevaci, herci, spisovatelia) prinasaju taku hodnotu aby zarabali tie miliony.Alebo snad niekto niekomu za socializmu bral jeho zarobky? Ak ano, tak sa pytam ako? Na daniach? Dnes sa dane neplatia?
Závěr? Podstatou komunistické ideologie je zášť, závist a třídní nenávist - s tymto sa clovek moze stotoznit, ale bohuzial to moc neplati na socializmus. Tolko zasti, zavisti a triednej nenavisti kolko je medzi ludmi dnes, za socializmu nikto kto tu dobu zil nepamata [chechtot] [chechtot] [chechtot]

212049

8.2.2010 14:33

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

daniela 95.?.?.?

Reakce na 211887

Komunisté vyvraždili ve dvacátém století 100000000 (slovy sto milionů) lidí

Pane Vojto,mám opravdu velmi ráda tyhle argumenty.Ze zjednodušeného pohledu neudělali komunisti nic jiného, než hromadu mrtvol.[pláč]
Chcete-li však posuzovat jakýkoliv systém podle počtu vyvražděných lidí,máte totéž možnost udělat i nyní.Začněte třeba od Palestiny.Přeji dobré počty [velký smích] [pláč]

211934

9.2.2010 3:31

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

p 115.?.?.?

Reakce na 211887

..bylo by dobre hledat prave puvodce komunismu a ty kteri usnadnili a poskytli podminky pro vznik rust avyvoj komunismu,nejen diskutovat o dusledcich ktere kazdy zna...autor zde pise o necem o cem nic nevi a pta se o zlocinech komunismu o kterych neni pochyb..

211992

9.2.2010 4:44

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

steve 97.?.?.?

Reakce na 211992

bylo by dobre hledat prave puvodce komunismu a ty kteri usnadnili a poskytli podminky pro vznik rust avyvoj komunismu
---
.. no jo. Ale to byli sami "voldermoSteini" a o tom se nesmi mluvit, na to mame panecku paragrafy, to by bylo bezuzdne popirani holokaustu a taky sireni te, no te ... jo - lasky, a neprokadrovanych ciselnych variant a take teroriste by se aktivizovali jeste vice ..., a chystali by novy utok ..
... radsi do toho nedloubat, zastrelime Polednakovou Brozku, udelame kolem toho media show, jeji pantofle prodame na Ebay jako pozustalost po zahynuvsi mlade zidovske spisovatelce - obeti hrozneho tabora.
.. z toho jasne vyplyva, ze puvodcem komunismu je Putin, Venezuela, Cina co se sprajcuje, a samozrejme 20%uranovy Ahmadizehnat, ktery to nechal vyvijet. Az se to vykrystalizovalo do cisteho mineralu s atypickou lajnovou mrizkou Praha - TelAviv
--.. zajdete do Zvedavcova archivu, toto tema zde "bylo diskutovano" / to je unikatni slovni paskvil - co ?/ tezce a preukrutne detailne !!, mnoho odkazu na originaly, i na Volderstajna. Ten ale nebral telefon ......, meli inventuru - potrebovali prifoukat variantu ....

212000

9.2.2010 5:45

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Saša 204.?.?.?

Reakce na 212000

>samozrejme 20%uranovy Ahmadizehnat, ktery to nechal vyvijet. Az se to vykrystalizovalo
>do cisteho mineralu s atypickou lajnovou mrizkou Praha - TelAviv

Dle videa převzatého z FOX News
Izrael vyhrožuje napadením Iránu atomovými zbraněmi.

212005

9.2.2010 12:55

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 211887

Já tedy ten článek chápu trochu jinak. Nemyslím, že jeho autor popírá zločinnost komunismu. Pouze dovádí do absurdity myšlenku, že zločiny páchají zločinci a nebyl-li doposud žádný odsouzen, nebyla ani zločinnost. (Brožová ani mně nepřipadá jako kdovíjaký úlovek)

A tím chce zdůraznit zločinnost současnosti, kdy pohrobci zločinného systému jedou dál na koních kapitalismu.

212037

9.2.2010 15:59

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 211887

Na argument o sto milionoch vyvrazdenych je az smiesne reagovat, ale aj na to sa da. Wikipedia uvadza ze toje cislo celosvetove.Ale napriklad cirkev tvrdi ze tych 100 milionov ludi a na svedomi Stalin v ZSSR. Citacia: "Podľa pápežského preláta Msgr. Viktora Trstenického: ...„Smelo možno tvrdiť, že najdivšími prenasledovateľmi cirkvi a vôbec náboženstva boli u nás stalinskí komunisti, ktorých vodca Stalin má na svedomí podľa najnovších údajov 100 miliónov ľudí. Podobný Stalinovi bol hitlerovský nacizmus s 26 miliónmi ľudských obetí.“...

Citácia je z listu pápežského preláta Msgr. Viktora Trstenického prezidentovi SR R. Schusterovi z 18.7.2001, ktorý bol daný na vedomie aj vládnym predstaviteľom a najdôstojnejším cirkevným vrchnostiam.
Pekne,nie? Myslim ze to nikto nevie dokazat ani vyvratit, ale mozme sa o to pokusit, uplne jednoducho matematicky a logickym myslenim. Ako? Nuz takto:

Po občianskej vojne v roku 1920 boľševické impérium (zhruba budúci Sovietsky zväz) malo 131 miliónov obyvateľov. Za 19 rokov, v roku 1939, malo už 170,467 milióna obyvateľov. To znamená, že za 19 rokov počet obyvateľov sa zvýšil o 39,5 milióna, i napriek tomu, že stalinskí komunisti podľa pápežského preláta Msgr. Viktora Trstenického vyvraždili 100 miliónov nevinných ľudí. Keď to tak počítam, ak boľševici vyvraždili 100 miliónov zo 131 miliónov, ostalo im 31 miliónov obyvateľov, z nich 4-7 miliónov žien v reprodukčnom veku. Týchto 4-7 miliónov žien muselo porodiť za 19 rokov 140 miliónov detí, t.j. približne 23 detí na jednu ženu. Samozrejme, to je za predpokladu, že žiadne z detí za 19 rokov nezomrie a nezomrie ani jeden obyvateľ boľševického impéria počas 19 rokov.Hmm,to je prepocet v pripade 100 milionov obeti.Wikipedia uvadza pre ZSSR len 20 az 50 milionov obeti, a kedze vieme ze najvacsie represalie prebiehali za Stalina toto cislo je myslene zasa nanho.Ak pouzijeme tu istu matematiku a zoberieme 50 milionov ako pocet ludi ktory ma na svedomi "komunizmus" v ZSSR, tak staci tych 23 deti na kazdu zenu v ZSSR vydelit dvoma a zoastane nam zhruba 11.5 dietata na kazdu jednu rusku zenu v ZSSR. Hmm, tam ale vedeli zariadit porodnost,aby mali koho hlusit. Este sa vam Vojto zda ten udaj uvadzany wikipediou ako normalny a mozny? Alebo skor ide len o cistu demagogiu?Ono matika totiz nepusti [mrknutí jedním okem]

212058

9.2.2010 16:08

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 212058

No jo to vysvětluje také hospodářský úpadek za Bolševismu. Vždyť nikdo nepracoval museli celou dobu jen souložit. Ovšem potom kdo stavěl všechny ty kombináty, Dněprostroj atd? Ono se nějak těmi miliony mrtvých hází všude co? Ale pozor na ty rusky, zdá se že na tu se podíváš a už je těhotná. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

212063

10.2.2010 0:45

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 212063

Omlouvám se vám, dámy a pánové. Nedokážu reagovat na každého z vás zvlášť. O počtu obětí komunistické ideologie nebudu polemizovat. Nepovažuji za rozhodující, bylo-li jich o milion víc či míň. Podstatné je, že toto údajně lidské a spravedlivé zřízení vraždí nevinné lidi. A to je neoddiskutovatelný fakt.

Rád bych se věnoval často se opakujícím myšlenkovým chybám. První:
> soukrome vlastnictvi to je jenom pojem pro nas plebs
Právě naopak. Soukromé vlastnictví patří k nejsilnějším lidským motivačním faktorům. Později ukážu, proč.
Druhá:
> ideje komunismu jsou v podstatě dobré, jen špatně uskutečněné
Komunistická ideologie je postavena na krádeži (vyvlastnění) a nenávisti (třídní). Krádež je podle obecné morálky zločin a nenávist je ohavná lidská neřest. Opravdu je kombinace zločinu a neřesti dobrá ideologie? I když hlásá bratrství?
Třetí:
> Okrást zloděje není zločin
Znárodněním se zlodějem stává národ. To znamená, že okrást jej není zločin. A jsme na cestě do pekel. Ve společnosti samých Jánošíků. Protože jsme všichni zloději, krádež se stává přijatelnou společenskou normou. Fuj!
Další:
> On by určitě fungoval "umírněný socialismus", kde by směli podnikat malí, nikoho nevykořisťující podnikatelé a znárodněny by byly jen velké firmy.
Toto je oblíbený blud prostých lidí, kteří nikdy v životě nemuseli řídit druhé. A to je většina z nás. Máme pocit, že vybudovat z "jednomužné" firmičky prosperující podnik se stem, tisíci či desetitisíci zaměstnanci a řídit jej je "snadný máček". Když to dokázali Ford, Baťa, Porsche, Fischer či Jančura, dokázal by to s rancem peněz každý z nás. Jenže bohužel. Nedokázal. Ten dar vést lidi, motivovat je a správně za ně rozhodovat má jen nepatrný zlomek lidí. Poznáme je spolehlivě. Jsou bohatí.

A teď to důležité. Co se stane, když bohaté lidi vyženeme z jejich podniků? I když na jejich místa dosadíme trojnásobné inženýry? Budou to jen státní úředníci bez motivace. A jimi vedené podniky budou živořit. Proto také v celé historii států socialistického bloku nenajdeme v žádné zemi jediný podnik, jehož výrobky by patřily ke světové špičce v oboru. V socialismu se vyráběl jen socialistický šunt. A všichni jsme lačně zírali na tuzexové (čti kapitalistické) zboží.

Další důkaz toho, že nikomu nepatřící (státní) firmy fungují pod psa vidíme stále. ŘSD ČR (dálnice), ČD, Pošta, ČEZ, ČSA, Armáda, Magistrát HMP, ... to jsou všechno jen obrovské černé díry na peníze. Rok co rok končí (krom monopolního ČEZu) s astronomickými ztrátami, služby pod psa a jejich vedení si přitom vyplácí prémie, nad nimiž se slušnému člověku otevírá kudla v kapse. A teď si představme, že stejně by byly vedeny i podniky, které dnes naštěstí někomu patří. Tragická vize. Socialismus "velkých podniků" by nefungoval.

212102

10.2.2010 1:52

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 212102

Peníze jsou dobrý sluha, ale špatný pán. Komu se stanou pánem, úplně zblbne, aniž by si toho byl sebeméně vědom. S vypjatým sobectvím a honbou za mamonem nevidí a neslyší, že zde jsou jiné hodnoty k uctívání a že kšeft je jen prostředkem k jejich naplňování, nikoliv cílem všeho bytí. Z takto deformované mysli pak může zaznít, že vše, od služeb úřadů až po armádu, musí být výdělečné, jinak jsou černými děrami na peníze. To je až neuvěřitelná zvrácenost, vedená snad rukou samotného Satana. Není divu, že takto postižený neví, že "úspěšnost" v podnikání není dána nějakým talentem, nýbrž že ji pohání "ostré lokty" bezohlednosti, ve snaze mít co nejvíc, neboť vlastní prací ještě nikdo nikdy nezbohatl. Kapitál se pyšní tím, že je o maximalizaci zisků, ne o morálce a lidskosti a jeho stoupenci jsou přímo zběsilí v drancování zdrojů, které k tomu potřebují. Země je přitom jen jedna, vrstva atmosféry je vůči ní jako pouhý list papíru a my neumíme existovat mimo ni.

Copak opravdu necháme volnou ruku šílencům, jimž je metou "po nás potopa" a ještě co nejdřív? [naštvaný] [zmaten]

212105

10.2.2010 15:13

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 212105

Takže Vy se nám snažíte namluvit, pane "80", že peníze jsou Vám lhostejné. Vám lahodí, když jsou Vaše děti (v hadrech ze sekáče) terčem posměchu ostatních? Vám je jedno, že Vaše děti nemohou jet pro Vaši insolvenci s ostatními ze třídy na hory? Vám je lhostejné, že si nemůžete dovolit poskytnout (nemyslím školné) vlastním dětem solidní vzdělání? Vy přece nebudete pro své děti hamonit nějaké hnusné peníze. Jen ať si pěkně vyletí z rodného hnízda nevzdělané a s "holým zadkem". To bude pro ně nejlepší, ano?

Nebo Vám to zas až tak jedno není? V tom případě kolik peněz bude správné pro ně "nahamonit"? Abyste z nich nakonec náhodou
> úplně nezblbnul či aby Vám nezdeformovaly mysl [mrknutí jedním okem]
Bude stačit milion pro každé? Co když to bude málo? Sousedovic dostanou do začátku víc! Nebyly by lepší dva miliony? [velký smích]

Kdyby k úspěchu v podnikání stačily "ostré lokty", tak máme nejúspěšnější podnikatele z fotbalových rowdies, neonacistů a barových vyhazovačů. Do které kategorie patří třeba ing. Jančura? A jakými ohavnostmi se dopracoval ke své Student Agency? Jestli ona ta jeho chamtivost nebude zamaskována tím, jak nás vozí ve svých čistých a pohodlných autobusech ze všech dopravců nejlevněji? [chechtot]

Pláčete nad nedostatkem sociálního cítění zlých kapitalistů. A rychle jste zapomněl, oč lepší sociální podmínky (zdravotnictví, důchody, péče o nemohoucí) poskytovaly svým občanům západní státy v době, kdy se u nás "budoval reálný socialismus". A dosáhly toho jen tím, že dovolily těm svým nejschopnějším "ostroloketníkům" na luxus onoho sociálního státu vydělávat.

A proto ty lotry neodkladně znárodněme. A vzhůru k světlým zítřkům socializmu (a nebuďme troškaři, pojďme přímo do komunizmu)! [chechtot]

212162

14.2.2010 2:14

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Honza999 80.?.?.?

Reakce na 212102

Vojto Vojto...

Takovýdle kecy.. Komunistická ideologie je postavena na krádeži (vyvlastnění) a nenávisti (třídní)

K té krádeži.. Nejednalo by se o krádež, ale o nápravu krádeží předchozích. Majetek církve byl vybudován pilnou prací mnichů na polích - nebo podvody (oklamání věřících a následné vybírání poplatků za křtiny, svatby, pohřby a jiné poplatky za slib vstupu do království nebeského), otrockou prací poddaných (robota plus desátky) a loupežnými vraždami (inkvizice). Majetek feudálů vznikl obdobně, kapitalisté pak jen feudály vystřídali a změnili formu, nikoli obsah. Nejedná se o "okradení zloděje", ale o odnětí majetku pocházejícího z trestné činnosti (jak to na "malé zlodějíčky" mají políčeno všechny právní systémy na světě, včetně těch kapitakistických. Jde jen o vyjasnění obsahu skutkové podstaty..)

K té třídní nenávisti.. Tak to je ještě horší lež. Třídní nenávist může být jen tam, kde existují třídní rozdíly. Nepletu-li se, tak komunistická idea je vybudování společnosti bez společenských tříd. Komunistické myšlenky tedy v podstatě mají za cíl třídní nenávist odstranit. Ve společnosti bez společenkých tříd logicky totiž ani žádná třídní nenávist být nemůže.

212536

14.2.2010 14:37

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 212536

Tak beztřídní společnost? Bez závisti a nenávisti? Ale jak na to, pane Honzo? Proveďme myšlenkový experiment. Dejme tomu, že jste se stal všemohoucím. Máte moc zřídit beztřídní společnost.

Co uděláte? Lysenkovská převýchova lidí nefunguje. To prokázal experiment na několika generacích lidí v CCCP. Tak ty nejbohatší (nejschopnější) obyvatele naší planety prostě zlikvidujete, ne? To jsou asi tři milardy lidí. [velký smích]

Co dál? Zbyla Vám miliarda průměrných a tři miliardy těch ... no řekněme mentálně pomalejších lidí. Ale pozor! Rovnosti jste tím nedosáhl. I po tom třímiliardovém masakru Vám mezi přeživšími zůstaly rozdíly. Díky nim ti schopnější okamžitě převezmou vůdčí roli. A začnou "využívat" těch ostatních. Ovšem jejich schopnosti (a mravní kvality) už zdaleka nedosahují úrovně těch povražděných. To znamená, že ono využívání už nebude tak kultivované a sociálně únosné, jako je tomu třeba ve Švýcarsku, Německu či Švédsku. Tato (nejschopnějších zbavená) společnost bude mít spíše rysy společností ze Zimbabwe, z Chánova či z Haiti. I tam jsou bohatí a chudí. Nádherná vize, že? [velký smích] A přesto v té společnosti nezavládne rovnost! Co s tím? Tak ty nové "elity" zase vyvraždíte. Vždyť jste všemohoucí.

Zkrátím to. Geneticky podmíněná nerovnost lidí Vás dovede až do stavu, kdy Vám na celé planetě zbudou poslední dva. Ten schopnější bude "šéfovat" tomu méně schopnému a ten neschopný jej za to bude upřímně nenávidět. Tak toho schopnějšího také bez milosti zavraždíte. A konečně jste u cíle. Máte beztřídní společnost. Už nikdo nikoho nemůže "vykořisťovat" ani nenávidět. Jaká krása. Ovšem jestli se tomu ještě dá říkat společnost. [chechtot]

Víra v komunismus s jeho beztřídní společností je, pane Honzo, stejně iracionální, jako víra v biblický Ráj. Můžete v něj věřit, můžete se za něj modlit. A to je všechno, co s tím můžete dělat. Ve všech sociálních společenstvech ti nejschopnější vždy povedou ty méně schopné. Jakmile se jedno společenství svých vůdců zbaví, podlehne jinému společenství, které ty své ctí a následuje. Věřte nebo ne, to je přírodní zákon. A historie nám jej už mnohokrát omlátila o ústa.

Ono by se s tou naší současnou "prohnilou" společností dalo něco dělat. Jenže lidé (jako Vy) nemohou. Oni všechny své síly potřebují k tomu, aby si upevňovali své iracionální víry a bojovali za ně. Co s tím? [naštvaný]

212549

9.2.2010 23:42

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Maut 82.?.?.?

Reakce na 212058

Ty hausnumera o obětech "komunismu" pocházejí z knihy vydané za peníze CIA v Paříži tuším pod názvem "Černá kniha komunismu". Bylo to propagandistické dítko studené války založené na potřebě vytvořit "Říši zla" pro R. Reagana a jeho program hvězdných válek. Knihou uváděné cifry obětí jsou odhady různých ekonomicky zainteresovaných uprchlých disidentů, dezertérů a pracovníků různých ideodoverzních center, jak se jim říkalo předtím, že dostaly nálepky think-tanků a NGO. Filosofie knihy bylo : dobře, my jsme vyhubili milion indiánů, milion Vietnamců atd. - ale VY jste ještě horší. Na knize je nejlepší, že ani nepředstírá serioznost, vědeckou či historickou hodnotu a neusiluje o to, jakoukoli informaci o zločinech těch v "Říši zla" prokazovat. Je psána pro blce,co věří tomu, čemu sami věřit chtějí. Nejhorší hausnumera se týkají obětí v Číně. CIA v době Maovy kulturní revoluce neměla v ČLR žádnou agenturu. Když v Rusku otevřeli po roce 1990 archivy KGB, vyšlo najevo, že ten sionistický bolševismus zahubil za celou dobu svojí existence v gulazích necelých 800 tisíc lidí. Ne, že by to nebylo málo. Připočtěte občanskou válku a západní intervenci (do jaké škatuky asi patří 500 tisíc padlých ve válce Severu proti Jihu?)- a pořád budete mít problém se dostat k jedné desetině toho, co tvrdí Černá kniha o Rusku. Padlé ve Velké vlastenecké válce proti Hitlerovi může do zločinů komunistů zařazovat jen bývalý SS-Angehoerige nebo absolvent US presižní univerzity. Dnes se připisuje 6 milionů obětí hladomoru na Ukrajině bolševickým komisařům. Jasně, stoprocentně bohem vyvolená Čeka se za US dolary činila, ale, že německá vojska po míru brest-litevském Ukrajinu zplenila metodou spálené země tak, že odvezla do Němec drtivou většinu stáda i zemědělských strojů, že nebylo co zasít, čím orat a kravku si člověk u popa nevymodlí - to už nás německá (celý Západ ji přebírá) historiografie zapomíná informovat. Zároveň ji v poslední době politicky korektně nazajímá ani existence hladomoru v jižním Rusku, kam se Němci podívali až s Paulusem.

212099

10.2.2010 2:42

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 212099

>Ty hausnumera o obětech "komunismu" pocházejí z knihy vydané
>za peníze CIA v Paříži tuším pod názvem "Černá kniha
>komunismu". Bylo to propagandistické dítko studené války
>založené na potřebě vytvořit "Říši zla" pro R. Reagana a
>jeho program hvězdných válek.

No, chybyčka se vloudila, to se občas stane i jinačím expertům. Černá kniha komunismu vyšla v roce 1999, to už ji Reagan dávno nepotřeboval.

Black Book of Comunism

212107

10.2.2010 16:23

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

tatrman 83.?.?.?

Reakce na 211887

Když to píší na wikipendii, tak to musí být pravda. Už jsem tam četl dost blábolů. Jinak jsi se spletl v nule, nebylo to stomiliónů, ale jedna miliarda, u nás to nebylo desettisíc, ale stotisíc. Uvažuj člověče a nevěř všemu co ti kdo napíše.

212169

8.2.2010 7:34

I ďábel má své mučedníky (Savonarola).

baki 85.?.?.?

O komunizmu se již před jeho nastolením vyjádřilo již mnoho myslitelú - i u nás (Havlíček, Čapek a pod). Ovšem pro systém řízený komunisty platí totéž, co platí pro jakékoli jiné režimy řízené jinou ideologií. Byla zmínka o sto milionech obětí komunizmu. Spočítal někdo oběti křesťanské (zejména katolické) ideologie??? Asi by se číslo obětí nelišilo. Je tendence zakázat u nás komunistickou stranu. Je pak stejně oprávněné požadovat zákaz katolické církve. Každá ideologie postavená na tvrzení, že je lepší než ostatní je zvrácená. A každý režim postavený na takové ideologii je režim zločinný. Jak to jinak chápat?? A náš současný režim?? Je postaven na ideologii, která náš způsob života povyšuje nad způsob života na př. v Iránu, Číně a pod. Pak lze uvažovat o tom, zda i náš režim není zločinný. A mučedníci?? Ty má každá zvrácená ideologie. I ďábel má své mučedníky.

211905

8.2.2010 7:42

Kdo páchá ta "zvěrstva"?

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Zásadně jsou patrné.. napíši výkonné orgány moci. A tak někteří pláčí nad nesprávným hrobem. Například u prokurátorky Polednové. Nikdo si již nevšímá, kdo vedl tu moc, která organizovala zničení národní ekonomické elity, združstevňování v zemědělství a podobně. Bylo to v době, na tom se i historikové shodli, od roku 1948 do smrti Stalina. Vězeň si zapamatuje bachaře, který brání jeho svobodě. Jenže ti bachaři vyvíjejí činnost podle nějakých zákonů. Američan by řekl: nechte mne dělat si svoji práci. A tak marně čekám, že náš Ústav pro vyšetřování zločinů totalitních režimů zveřejní jména tehdejších zákonodárců a takové věci, jako byly třeba podpisové listiny vyžadující trest smrti pro M. Horákovou, atd., atd. Někdo tu rovněž píše něco ve smyslu - každý svého osudu strůjcem. Tomu vzkazuji: žiji vcelku spokojeně, ale o tom kdy, kde a v jaké rodině se mám narodit jsem neměl možnost hlasovat.

211906

8.2.2010 9:24

Proč

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/3406-zda-jak-a-proc-byla-cilene-zdiskreditovana-myslenka-komunismu-jako-pokusu-o-spravedlive-usporadani-spolecnost/

211912

8.2.2010 10:27

Jiný pohled

Lin 85.?.?.?

Nebudu rozebírat, jestli byli nebo nebyli zločinci. Zkusím to jinak, protože otázku nevidím černobíle.
Dívám se na komunismus (lépe tedy myšlenky M+E, lidovou vládu) jako na NÁSLEDEK, který se zrodil z hrozných podmínek otroků kapitalismu. Lidé už si byli tehdy vědomi, na čem kapitalismus stojí (a my to dneska znovu objevujeme, ovšem v jiné formě). Chtěli změnu a intelektuálové M+E nabídli teorii (a teorií o Novém světě se dneska taky objevuje dost - tím nemyslím NWO).
Co vím, v počátcích komunistického hnutí to neměli přívrženci vůbec lehké. Ale měli nadšení, měli své sny a svou upřímnou víru ve spravedlivější svět. Nechtěli tak moc, jen ukončit svou bídu a vykořisťování, zajistit svým dětem lepší svět. Původní změny, kterých chtěli dosáhnout bylo - vzdělání pro všechny, zdravotnictví pro všechny a práce pro všechny. Nebyla to jen lúza, sympatizovala s nimi i inteligence, která v určitých směrech daných myšlenek viděla pokrok.
Když pak došlo na uskutečňování teorie v praxi, začaly problémy. I ten nejlepší teoretik si nemůže zajistit "správnou funkčnost lidského faktoru". Zneužít se dá úplně všechno. Tím chci říct, že i dnešní novátor, který je nositelem nádherných myšlenek Nového světa, nemůže předem počítat, jak ty jeho vize a idee budou lidé uplaňovat v praxi. Naše dnešní sny o duchovnějším světě by možná skončily podobně.
Když ponechám stranou politickou špičku, na "lidské bázi", konkrétně v ČR začala mela hned po válce. Převlékaly se kabáty a do lidových samospráv se protlačili prospěcháři a ti, kteří si vyřizovali účty. Najednou se vynořilo tolik partyzánů a protifašistických bojovníků, že kdyby to byla pravda, umlátili bychom fašisty čepicema hned v prvním roce. Ale - spousta svědků už promluvit nemohla a bez žalobce není soudce. Právě tihle prospěcháři se nejvíc vyznačovali zuřivostí a nenávistí, používáním fašistických metod ke všemu a všem, kteří by jen malinko mohli zpochybnit jejich minulost a bezpáteřnost.
Znám to z vyprávění svého dědy, který ve třicátých letech jako mladík ke komunistům přešel a v padesátých letech si to šeredně odnesl. Jen proto, že veřejně neschvaloval praktiky tehdejších "straníků". Už tehdy řekl - vy nejste komunisti, vy jste straníci! Zažíval ohromné rozčarování a vůbec nebyl sám. To, co nastalo, nebylo to, o co bojovali. Najednou bylo jasně vidět, že šlo zas a jen o moc a blahobyt některých. Lidé žili na potravinové lístky - a "elita" si nechala dovážet potraviny z "nenáviděného západu". Paní prezidentová Gottwaldová si jako za "starých časů" vydržovala služky, chovala se k nim jako k otrokyním. Ženské "z ulice" přešívaly pro rodinu co se dalo, protože látky nebyly a milostpaní Gottwaldové (tak si nechala říkat) se dovážely látky až ze zámoří.
Často si na dědu vzpomenu v dnešních dobách.

211914

8.2.2010 12:36

RE: Jiný pohled

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 211914

Ano,s většinou ,co jste napsal souhlasím.
Všechno má svoji příčinu.
Je s podivem ,jak jsou mnozí nepoučitelní. Nebýt bídy a otřesných podmínek života obyčejných lidí v dobách kapitalizmu bez přívlastků,či v meziválečném Německu, dost těžko by vznikaly a vznikly režimy o kterých je zde řeč!

A teď odbočím i když ne tak uplně.

Měl bych tady jeden tip na jednu velice zajímavou knížku,v antikvariátech běžně dostupnou i cenově přijatelnou.
Ti,kdo ji neznají se možná budou usmívat ,ale to nevadí. Přečteli si ji alespoň jeden člověk a zamyslí se nad ní,rád ten jejich posměch risknu! [smích] :
Karel May - "Já náčelník Apačů"
Autobiografie ,ve které tento spisovatel vypráví o svém dětství a mládí, životě a bídě obyčejných lidí v Podkrušnohoří ,o svém věznění i dráze spisovatele ,lidské závisti a zlobě a o svém životě vůbec.

211926

8.2.2010 17:58

RE: Jiný pohled

abc 89.?.?.?

Reakce na 211914

Na upokojenie si prečítajme pár veršov z Biblie o zneužití moci, ktorá skazila akékoľvek úsilie ľudí o spravodlivosť.

" A obrátil som sa, aby som videl všetky skutky útlaku, ktoré sa dejú pod slnkom, a hľa slzy tých, ktorí boli utláčaní, ale nemali žiadneho utešiteľa a na strane ich utlačovateľov bola moc, takže nemali žiadneho utešiteľa.
A videl som všetku tú tvrdú prácu a všetku tú šikovnosť v práci, že to znamená vzájomné súperenie, a aj to je márnosť a honba za vetrom." - Kazateľ 4:1 a 4 - napísané pred 3000 rokmi
O tisíc rokov neskôr:
"A celé množstvo tých, ktorí uverili, bolo jedného srdca a jednej duše, a nikto nehovoril o svojom majetku, že je jeho vlastníctvom, ale všetko mali spoločné. - Skutky apoštolov 4:32
O 60 rokov:
"Poďte vy bohatí, plačte a nariekajte nad biedami, ktoré prichádzajú na vás.Hľa, mzda, ktorá patrí robotníkom zberajúcim úrodu z vašich polí, ale ktorú zadržiavate, stále kričí a volanie žencov o pomoc preniklo do uší Jehovu vojsk. Žili ste na zemi v prepychu a venovali ste sa zmyselnej rozkoši. Vykřmili ste si srdcia na deň zabíjania." - Jakub 5:1,4,5

Takže to je historická skúsenosť ľudstva "v čase keď človek panoval nad človekom na jeho škodu." /Kazateľ 8:7/ Ako z toho výsť? To ukázal Kristus a jeho praví nasledovníci. Skutočný "komunizmus", spoločensko ekonomický systém beztriednej spoločnosti, kde každý bude pracovať podľa svojich schopností a dostávať podľa svojich potrieb, sme nezažili preto, lebo sa budoval bez Boha a bratskej lásky. Zažili sme len socializmus v rôznych štádiách. Chazari, ktorí vymysleli bipolárny svet založený na súťaži dvoch blokov, kapitalistického a socialistického,boli možno aj nábožensky sklamaní ľudia /to v dobrom zmysle, alebo ich skôr zneužili na svoje cieľe/. Preto vymysleli komunizmus bez Boha a bratskej lásky s cieľom využiť výťazný systém na svoju svetovládu. Za akú cenu? Za cenu prehliadnutia Božieho zámeru so zemou. Dnes to už ľudia chápu a hľadajú z matrixu východisko. Ale opäť budú oklamaní, pokiaľ držia moc v rukách chazari. Ani Zeitgeist II. ani "Základný príjem" filmy, ktoré natočili, nevyriešia stav nedokonalosti, ktorá je príčinou skazenosti. Skutočná spravodlivosť príde na zem až pod správou jednotnej nebeskej vlády Božieho kráľovstva, ktorá onedlho zavládne na celej Zemi. [mrknutí jedním okem] Žalm 85:10-13

Pozor preto na kamene potknutia, falošných mesiášov! Zakiaľ vládnu chazari tláčajúcou mocou peňazí, nič z dobre vyzerajúcich hnutí,sa nepodarí úprimným, ale zvedeným a zmanipulovaným ľuďom uskutočniť. Vyzerá to fatálne, ale je to tak! Opakovanie je matka pamäte a múdrosti: http://video.google.com/videoplay?docid=-6341186127906342455# nedovolia khttp://www.zakladnyprijem.sk/home;jsessionid=1F018B841E38DE37967715CCD93FD493

211948

9.2.2010 11:23

RE: Jiný pohled

Lin 85.?.?.?

Reakce na 211948

Na "upokojenie"? [smích] Ale já jsem "pokojná".
Dobře, píšete, že se spravedlnost nemůže konat, pokud bude budovaná bez Boha a s ohledem na jeho záměry. No... já nevím, ale podívejme se do historie hloub než do minulého století. Lidé určitě nejméně tisíc let žili "ve víře" - tedy spíš pod nadvládou církve. Bylo nemožné, aby se někdo nehlásil k nějaké církvi nebo náboženství. Byl by to vážný prohřešek proti tehdejším mravům. [smích] A já se ptám - byl tehdejší svět lepší, spravedlivější a osvícenější? Panovala sociální spravedlnost, bratrská láska? Když měla rozhodující moc a vliv církev, která se Biblí zaštiťuje? Proč už tu tedy dávno nemáme "sociálně spravedlivý svět" podle "návodu" z Bible? Jak dopadly komunity, které s Bohem a ve víře chtěly uskutečnit váš "model"? Vždycky to skončilo rozkolem zevnitř [smích] Tak si vůbec nejsem jistá, jestli je to kvůli nevíře v Boha, že se "nedaří".
A nevím, z jaké Bible čerpáte, když uvádíte údaj "pred 3000 rokmi". Bible tak stará není a protože se říká, že Bible je jen jedna, tak fakt nevím...

212025

9.2.2010 16:28

RE: Jiný pohled

baki 85.?.?.?

Reakce na 211948

Jsem rád, že jste nás upokojil několika verši z bible. Opravdu jsem se uklidnil. Jsou to verše z bible, která je stejná pro všechny křesťanské církve. Takže teď je už možno očekávat ráj na zemi. Leda, že byste ostatní církve křesťanské označil za "falešné proroky"....

212067

9.2.2010 23:35

RE: Jiný pohled

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 212067

Oni těmi falešnými proroky nejsou? Vždyť ani jedna ze známých církví, snad kromě Svědků Jehovových, se podle Bible nechová a navzájem si jdou dokonce po krku. Proto ten Ráj na Zemi čeká až na Krista, jehož autorita je jedinou silou, schopnou lidstvo umravnit. Bude to sice diktatura jako řemen a s brutálními dopady na odpůrce, ale bude to z ruky Stvořitele, jelikož Kristus coby první z duchovních bytostí jím byl a proti tomu je každej člobrda taaakhle malinkej. [smích]

212098

10.2.2010 8:48

RE: Jiný pohled

baki 85.?.?.?

Reakce na 212098

Konečně mám úplně jasno. Šest miliard lidí, kteří jsou falešní proroci nebo jim podléhají, budou zlikvidováni. Pouze Ti správní, Svědci Jehovovi budou spaseni. Jaká to Ježíšova láska k lidem .... Jaký to božský přístup k lidskosti....

212123

10.2.2010 12:23

RE: Jiný pohled

abc 89.?.?.?

Reakce na 212123

Všetci sa chválime tým, že sme "homo sapiens". Tak prečo ten rozum nepoužívame? Na uskutočnenie Božieho zásahu musia byť splnené tri podmienky.
1/ Ľudstvo nebude poznať východisko zo situácie do ktorej dospelo následkom vzbury proti Božiemu vedeniu. - 1.Mojž. 3:15, Lukáš 21:25
2/ Dobré posolstvo o Božom kráľovstve ako jedinej nádeji na prežitie ľudstva bude rozhlásené po celom svete na svedectvo všetkým národom. - Matúš 24:14,21,22
3/ Prežijúci budú dobrovoľne a z lásky k Bohu podriadení Kristovi z vďačnosti za to čo preň urobili a ešte urobia v pozemskom raji. - Zjavenie 7:9,10,17,Zjav. 21:4,5, Zjav. 22:14,15

212146

8.2.2010 13:08

Pohranicni straz v byvalem Ceskoslovensku.

Lapsus 89.?.?.?

V článku je i zmínka o Pohraniční stráži.
Možná bude někoho z čtenářů tohoto webu zajímat i pohled právě na téma ochrana státní hranice vojáky PS očima těch,kteří v této složce sloužili.
Více je k přečtení na techto WWW http://pohranicnik.bloguje.cz/

211928

8.2.2010 13:37

Advokat Sokol

valda 212.?.?.?

Kdyz sleduju koho a jakym zpusobem obhajuje advokat Sokol, tak si rikam:.to je ikona ceskeho prizpusobovani.On jen dela svoji praci,ze?Moralni stranka jako by neexistovala.Media ho vyzdvihuji jako nejuspesnejsiho,a to asi neco znamena-jsme tady vsichni zumpari.Vsichni!

211930

8.2.2010 16:59

RE: Advokat Sokol

Vanguard 195.?.?.?

Reakce na 211930

Zcela zjevně naprosto nechápete princip práce advokáta...Mimochodem, on ani zdaleka není nejúspěšnější český advokát, ani v trestním právu ne, je jen mediálně nejznámější.

211943

8.2.2010 18:42

RE: Advokat Sokol

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 211943

Není až tak nutno chápat princip práce advokáta, aby bylo možno posoudit, zda jeho jednání je nebo není morální.
Ale pokud má někdo na žebříčku hodnot na prvním místě peníze, tak zastupování kohokoliv není nemorální z jeho pohledu.
Ne všichni advokáti zastupují kohokoliv, kdo dobře zaplatí.
Toto posuzování však lze uplatnit téměř na každé povolání.

211952

8.2.2010 15:08

odtrok

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Z toho jasně vyplývá,že lidé jsou otroky už několik tisíc let,ať už byla forma postavení otroka jakákoliv,vždy z toho vychází člověk-otrok.

Otroctvo je stav, v ktorom je človek zbavený celkom vlády nad sebou samým a stáva sa majetkom iného človeka alebo skupiny. Majetkom na úrovni zvieraťa alebo veci.

Otroctvo sa nedá zrovnávať so stavom, ktorý sa nazýva závislosťou. Na rozdiel od dnes populárneho a rozšíreného názoru je závislosť normálnym stavom, v ktorom sa každý človek nachádza od počatia až po smrť. Nieje pravda, že človek sa rodí slobodný, pretože sloboda v absolútnom zmysle neexistuje, je len väčšia alebo menšia závislosť. Od matky, od rodičov, od zamestnávateľa, od štátu, od vládcu, od vody, od vzduchu, od potravy. Človek sa rodí závislý a neskôr sa obyčajne stáva "slobodnejší" -v zmysle menej závislý.

Závislosť ale nerobí človeka otrokom.

Pred časom som sledoval diskusiu o drogovej závislosti kde nejaký odborník, zrejme lekár, konštatoval, že závislosť je neprirodzená. Nadvihlo ma to z kresla. Závislosť je naopak ten najprirodzenejší stav v akom sa človek nachádza (myslel tým v tej chvíli závislosť všeobecne, nie drogovú konkrétne). Možno aj preto má boj s drogovou závislostí vo všeobecnosti tak malý úspech (v zmysle, že drogových závislostí neubúda).

Preto tvrdím, že nieje pravdivá veta, ktorú som citoval na začiatku. Ľudia neboli otrokmi vždy a niesú otrokmi ani teraz. tak ako nimi neboli ani za Ľudovej Socialistickej Republiky. Myslím tým všeobecne ľudí v Čechách a na Slovensku.

Tým nechcem povedať, že každá závislosť je dobrá či správna. Ani, že človek má prijať každú závislosť bez ohľadu na dôsledky. Vychádzať však z domnelej prirodzenej slobody človeka pri hľadaní usporiadania vzťahov v spoločnosti povedie k len neprirodzeným výsledkom. Možno takým, akých sme svedkom dnes okolo nás. Nieje sloboda človeka to čo nám púšťajú do uší naši politici, "umelci" a novinári neustále už skoro aj zo záchodovej misy? Je to náhoda?

211935

8.2.2010 15:40

Takový blábol by nezveřejnil snad ani Neff na Psu. Komunistická internacionálala není žádná virtuální realita,

Mejla 83.?.?.?

ale dokonale organizovaná mašinérie, byť nyní fungující spíše skrytě. Komunisté a jejich pohůnci, jejich armáda a policie zavraždili kolem 100 miliónů lidí, což je již celkem přesně popsáno. Lidé po celém světě hynuli v gulazích, na popravištích atd. Existují k tomu archivní důkazy, soudní i policejní spisy, osobní svědectví. V 50. letech šel člověk do vězení za učebnici angličtiny, v 80. letech byl člověk šikanován kvůli dlouhým vlasům či vlajce USA. Kaduba snad nemá nejen elementární znalosti historie, ale zřejmě ani vlastní úsudek. Ještě v r. 1985 byl komunisty umučen páter RNDr. Přemysl Coufal a v r. 1989 Pavel Wonka. Že policie řízená ortodoxním bolševikem Kolářem nekonala snad není žádné překvapení, ale nic to nemění na uvedených faktech.

211937

8.2.2010 16:12

RE: Takový blábol by nezveřejnil snad ani Neff na Psu. Komunistická internacionálala není žádná virtuální realita,

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 211937

Máte pravdu.Kolář nekonal.
Ale KDY a KDO ??? konal?
Za "pravičáckého" [velký smích] ODS ministra Rumla,bylo konáno?
Nebo o deset let později za opět "pravičáckého" ministra Langera bylo konáno? Onoho ODS Langera,co měl v kanceláři podobiznu Džeržinského? Mít tak tam Himmlera,to by byl cirkus !Žáno! Ale Felixe? Hmm.....
Nebo dnes , za těchto bolševíků Fišerů a spol. - copak je konáno? Čímpak? Vyřizováním si účtů s antikomunistickými stranami? [bliji] To si myslíte,že příslušník zločinecké StB Komorous zavře sám sebe? A prominentního bolšana Fišera návdavkem navrch?
Nebo že bude vyšetřovat svý stranický kámoše - vrahy faráře Coufala?????
Co myslíte Mejlo, byla StB zločineckou organizací?

211940

8.2.2010 16:57

Dvě menší úvahy

Rixi 90.?.?.?

Chci jen naznačit dvě věci. Lidé, kteří jsou v dnešní době bohatí, budou vždy obhajovat stávající stav, protože v minulém režimu by třeba takto bohatí nebyli anebo nemohli být, což jim vadí... A dnešní běžní nebo chudší lidé spíše tíhnou k jistotám minulého režimu. Něco na způsob přísloví "Sytý hladovému nevěří, alias bohatý chudému nevěří". Dále proč se pořád vytahují 50-tá léta a podobná hluboká historie. I kapitalismus 19. století měl svou temnou histori, o které se nějak nemluví. A pak, jiná situace byla u nás ve společnosti v roce 1948 jiná v 1968, v 1988 atd. Každý režim se vyvíjí a spíše by bylo zajímavé, jaké by to bylo u nás dnes, kdyby socialismus nepadl. Lepší nebo horší?? A dále, jaký bude stávající kapitalismus za dalších 20 let? Lepší (pro bohaté) nebo horší (pro chudé) ?? To jsou spíše úvahy k debatě.

211942

8.2.2010 21:46

RE: Dvě menší úvahy

prostej člověk 85.?.?.?

Reakce na 211942

"Sytý hladovému nevěří, alias bohatý chudému nevěří". No ale pokud budeme takto zevšeobecňovat, tak zase jaksi chudý neuvěří bohatému, že proto aby byl bohat, musel zvednout prdel a něco proto udělat. Já teda nevím co kdo očekával, že se bude dít po 89. Já vnímal za komoušů, že kam se člověk hnul, narážel na mantinely a hranice. Jedinné co jsem očekával, že ty mantinely a hranice budou po 89, jaksi alespoň zčásti, novejma komoušema odstraněny. Nic víc jsem neočekával. Já jsem ale, jen prostý člověk a takovému stačí ke štěstí málo. Mě je jaksi jedno kolik koz má soused, důležitější je pro mě, že mi nikdo neříká, kolik jich musím mít já.

211968

10.2.2010 2:36

RE: Dvě menší úvahy

novy zacatek 99.?.?.?

Reakce na 211942

Zadnemu socialismu nebylo dovoleno prezit rok 1990. Vezmete si SFRJ, byla to zeme idealniho typu s nejlepsi smesi socialistickeho principu a osobnich svobod vcetne soukromeho podnikani. Proto se ji take svetove financni kruhy rozhodly znicit - musely, nebylo jineho reseni. Bud socialismus nebo oni.

Takze, zadne iluze o pokracujicim a vyvijejicim se socialismem - ten je verboten. Jen si vsimnete, jak se hazi klacky pod nohy Venezuele. Cina a Vietnam jsou socialisticke, ale jiz vicemene jen formalne; Kuba je na spadnuti. Venceremos! =))))

212106

8.2.2010 20:16

Oldis

Oldis 81.?.?.?

vzhledem k tomu ze po valce, kdy se rozhodovalo co se zemi dal, bylo pro myslenku komunismu nadseno spoustu lidi, vsichni to byli takrikajic komuniste, ale ne vsichni byli zlocinci, ani ti co byli ve statni sprave neyli zlocinci, takze se to neda pausalizovat, pausalizovat, to ze jsem nadsen pro v zasade dobrou myslenku kterou nekolik jednotlivcu zdeformuje a dalsich par tisic se jim podridi a delaji co se jim rekne, coz by delali za jakeho koliv rezimu, me nemuze nikdo oznacit za zlocince, nastesti si muzeme myslet co chceme a jeste to neni zlocin [mrknutí jedním okem]

211962

8.2.2010 23:55

Největší zločin

novocián 90.?.?.?

Článek je podle mého názoru dezorientovaný, a diskuze pak, až na výjimky, nemůže být jiná.
Pane Kadubec, myslíte-li že jste nebyl svědkem komunistických zločinů, jste na omylu. Všichni starší 21 let svědky jednoho z těch největších zločinů byli ! Byl to zločin podvodu a loupeže, snad největší v dějinách. Myslím tím samozřejmě sametovou revoluci a perestrojku v Rusku i v celé východní Evropě.
Váš článek je drobátko, nezlobte se, naivní a řekl bych, volaaký zmätený. Kdo nevezme v úvahu, že tento režim je plánovaným pokračováním, neboli jak řekla jedna moudrá paní, metastázou komunizmu, pak samozřejmě je řadou věcí udiven a jsou pro něj „nepochopitelné“.To zdaleka není jen programové prominutí zločinů z 50.let (i později), ale například ještě
- Šaškovský „lustrační zákon“, který formálně vypudil bolševiky a estebáky z ředitelování podniků, ale umožnil jim ty podniky si zprivatizovat a stát se jeho majiteli (což obvykle udělali)
- Plánovité zřízení KSČM jako tajné páté kolony scénářem určené vládnoucí strany (viz volby prezidentů), levicový strašák a v poslední době i informační centrum pro podchycení režimu nebezpečných živlů
- Komunistické obsazení VEŠKERÝCH klíčových míst od ekonomiky , přes soudy, politické formace VŠECH stran, odbory, ale i třeba dobročinné a zájmové organizace… až po kulturní instituce a vědecké ústavy , a jejich vedení estebáky a bolševiky nebo jejich potomky.
- Pokračující sledování skutečných protikomunistů bezpečnostními složkami, převzetí jejich dokumentace od StB BISkou


A tak dále…..
V tom roce 89 komunisté, zjevně po dohodě se Západem za stanovených podmínek, podle dlouho a pečlivě připraveného scénáře lživě předstírali zrušení své vlády, s konečným účelem vlastního obohacení.To je zločin podvodu.
Následně pak, nerespektujíce ústavou (paragraf 63) určené národní vlastnictví kapitálu (s explicitní definicí že není státním majetkem) tento kapitál nejprve zestátnili a následně si mezi sebou rozebrali. To je zločin loupeže.
Komunistická zločinnost snad vyvrcholila rokem 89, ale neskončila.Jsou to stále stejní lidé, kteří nám vládnou, zločin mají v genech a kriminalita komunistů bude pokračovat, dokud národ nenabude opět svého ducha a nevyžene je od moci. Toho se ovšem, bohužel, sotva kdo z nás dočká.

211980

9.2.2010 2:48

Pravdu díte,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 211980

však onehdá pravila původně maoisticko-trockistická disidentka Šustrová v bedně, že pomstu na komunistech po listopadu nikdo (!) nechtěl a proto nám jaksi zůstala StB v klidu ...
Jeden bolševik z příponou z BL to výstižně popsal, po převratu i veřejnoprávni média alespoň připouštěla, že se jednalo o dohodnutou taškařici, dnes na toto téma udělají nanejvýš hahaha ...
Panu autorovi z článku vypadl první (a téměř jediný) obětní beránek, superbolševik Štěpán, který však ke dvacátému výročí v sobě nalezl nečekaně obdiv pro téměř veškeré špičky naší politické scény, čímž tuto kdemohkradtickou kašpařinu zřejmě veřejně završil.
Vyvolenec, který odmítl funkci prokurátura na rodné sovětizované Podkarpatské Rusi, aby mohl vraždit u nás, v klidu dožívá a Komorous, lísající se kdysi k StB, se mezitím chlubí potřením jakýchsi "nácků".
Rovněž některé závěrečné "antikoloniální" výkřiky páně autorovy žádají poupravit - kolonizátoři nevybíjeli Indiány proto, aby získali jejich zlato a stříbro (jistě ne v USA), výhodnější by pro ně bylo je zotročit, aby jim ho těžili, což se ale nevedlo.
Rovněž Britové nevybíjeli Indy, své potenciální odběratele, aby odvrátili konkurenci jejich (neexistujícího) textilního průmyslu.
Naopak pomáhali s jeho budováním a chránili ho vysokými cly, proto kolovrátkové Gándhího hnutí podrývalo spíš indickou než britskou ekonomiku ...

211988

9.2.2010 4:00

ne ,komousi byli vzdy jen beranci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

kdepak zlocinci,komousi umordovali jen miliony a morduji dal

211995

9.2.2010 4:38

Dopis Vaclavu Havlovi.

kozoroh 59.?.?.?

Kusnierz Edward
40 Grande Duchesse Charlotte
L-7430 FISCHBACH
Grand Duché de Luxembourg
Tel: 32 88 55 Fax: 32 79 44 GSM: 091 32 88 55 E-mail: kusnierz@sl.lu

http://www.pravyblok.cz/Dokumenty_soubory/POLITICK...
(cast jenom)
Pri cteni z tech 6.724 rozkazu a pisemnosti z archivu KS(b) v Moskve, se cloveku taji dech, jake direktivy dava Lenin svym soudruhum. Jeho narizeni a vrazedny potencial staly daleko pres sto milionu lidskych zivotu. Na techto sto milionech zavrazdenych spachal bolsevismus vsechny zlociny, jakych byli schopni kriminelni zlocinci v celych dejinach lidske spolecnosti. Na svedomi maji stovky Lidic, kulackych vesnic, vypalenych a srovnanych se zemi. Vrazdili, aby se dostali k moci a nechali vrazdit, aby se u moci udrzeli. To, co bylo jednou mozne v jejich Sovetskem svazu pri vyhlazovacim utlaku a barbarstvi, stalo se zanedlouho zavazne v mnoha zemich sveta. Levicovi intelektualove celeho sveta dokazali pred II. svetovou valkou verejne poprit miliony vyvrazdenych obcanu komunistickeho Ruska a pripustili po druhe svetove valce vyvrazdeni dalsich desitek milionu nevinnych v zemich, kde se nasilim dostali k moci. Rekl jsem pres sto milionu obeti svetoveho komunismu. Je to otresna dimenze zlocinu, nepredstavitelne mnozstvi zavrazdenych, zmrzacenych a pronasledovanych obeti zrudneho mechanizmu, zkonstruovaneho ve jmenu komunisticke strany, na obranu komunistickych funkcionaru, jejich privilegii a vysad. Plynove komory nahradili dlouholetym a otrockym umiranim v komunistickych koncentracnich taborech na gigantickych stavbach socialismu.
(Tvrda pest proletariatu-pokracovani.)
Nebyli to prihloupli delnici z Trineckych zelezaren, jako jsem byl ja, aby se tehdy i dnes tak zbytecnym protikomunistickym odbojem dopracovali az pod sibenici a nechali si behem 13-leteho vezneni vybit zuby, polamat zebra, zlomit pravou nohu, vykopnout kotnik, protrhnout bubinky na obou usich, vykloubit ruku, zlomit malicek, vykloubit palec, prostrelit nohu a prezit biti do bezvedomi, aby nakonec, kvuli soustavne odmitane spolupraci s komunistickou StB, se nechali, napul mrtvi, vystvat s Ceskoslovenska.

211998

9.2.2010 6:36

No blbost

asd 213.?.?.?

Přiznám se, že jsem to ani nedočetl...

Se soudem s pohraničníky jsem souhlasil, ale Polednová patří na větev a kdo to neví, to je pro mne bolševik a špína...

212006

9.2.2010 10:59

RE: No blbost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 212006

Asi jsi nežil v tehdejší době,natož být tenkrát na vojně,tak se k tomu nevyjadřuj.

212022

9.2.2010 15:40

ukazka ako funguje to o com sa pise v clanku

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Dňa 12.11.1999 som v správach počul, že v Taliansku sa zrútil niekoľkoposchodový obytný dom, v ktorom zahynulo 62 nič netušiacich obyvateľov. Dôvodom bola konštrukčná chyba pri stavbe domu. Zo správy vyplynulo, že to nebol prvý obytný dom, ktorý sa zrútil v Taliansku, a pretože konštrukčné chyby majú aj ďalšie domy, je možné, že nie je ani posledný.
Keby sa podobný obývaný niekoľkoposchodový dom zrútil v socialistickom Československu, tak by väčšina obyvateľov podľa vzoru západnej propagandy dospela k jednoduchému a jedine správnemu záveru, že zrútenie obytného domu jasne dokazuje neschopnosť štátnych socialistických stavbárskych firiem stavať domy. Dokazovalo by to totalitu, korupciu, neprofesionálnosť a celkovú neschopnosť socializmu v Československu vedenou degenerovanou komunistickou stranou.
Otázka znie, prečo sa zrútenie obytného domu v Taliansku neinterpretuje ako neschopnosť kapitalistického systému stavať byty a neschopnosť vlády v Taliansku. Neinterpretuje sa to tak preto, lebo médiá by obviňovali samy seba a svojich pánov.
Ďalší príklad. Keď za socializmu mäsiar oklamal zákazníka pri vážení o päť korún, ten si v duchu zanadával: „Tí hnusní komunisti; V socialistickom systéme sú samí podvodníci; Keby bol mäsiar súkromník, tak si to nemôže dovoliť, lebo by stratil zákazníkov.“ Podobne si na socializmus a komunistov každý zanadával, keď ho oklamali v obchode alebo v reštaurácii, keď na ceste bola jama, keď počul, že niekoho zavraždili, alebo keď si komunista kúpil nové auto. Naše podvedomé myslenie (t.j. propagandou modulovaný softver) bolo výsledkom profesionálnej západnej propagandy.
V súčasnom kapitalizme nás oklamú oveľa viac v obchode alebo v reštaurácii, jám na ceste je rovnako alebo viac, ľudí vraždia dvakrát viac a bohatí kapitalisti si kupujú nové auto každé tri roky. Súčasné štatistiky o počte vrážd, samovrážd, narkomanov, psychických narušení, násilných trestných činov a životnej úrovne podľa môjho názoru jednoznačne ukazujú, že ľudia žijú horšie ako za socializmu. A pritom propaganda zariadila, že väčšine ľudí nenapadne nadávať na „demokraciu a slobodu“ a brať na zodpovednosť za negatívne javy v spoločnosti kapitalistický spoločenský systém.

212056

10.2.2010 6:51

RE: ukazka ako funguje to o com sa pise v clanku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 212056

ad:Ďalší príklad. Keď za socializmu mäsiar oklamal zákazníka pri vážení o päť korún, ten si v duchu zanadával: „Tí hnusní komunisti; V socialistickom systéme sú samí podvodníci; Keby bol mäsiar súkromník, tak si to nemôže dovoliť, lebo by stratil zákazníkov.“

Hi, a děje se co? "Zločinní komunisti" naháněli řezníky co na noc dávali tyčky salámu do kyble s vodou aby se nasákl a byl těžší, jak se dycky někde uvádělo, že. (např. coby oblíbený kyd z hodin občanské nauky)

Už se ale DNES neuvádí,že když si dnes koupíte podobný výrobek, voda z něj jen kape! A že polovina věcí není k žrádlu, ač ovšem projde normami EU bez problémů!

Proboha a proč by to tak nebylo, když "všude máte to samý" akorát si "tržně" můžete vybrat kde vám řeknou že si máte "trhnout nohou"? Za "komančů" jste si aspoň mohli stěžovat a někdy to i k něčemu bylo: dnes je to k něčemu leda když dotyčnýho protáhnete všemi pořady všech televizí a ani to nemusí být k "něčemu", že? Extra když má známý na ČOI... Mne už ty kydy o tom jak si můžu zvolit co si koupím upřímně serou! Nakupovat musím to na co mám, a i kdyby byly na druhým konci Brna brambory za polovinu, co mi to pomůže, když projedu 50k za MHD tam a zpět? A v závěru mne to vyjde ještě dráž??? Tak jakýpak "volby"?
Si akorát mužu "vybrat" jestli budu hladem nebo koupím to co mají!

Krysa

212121

10.2.2010 13:50

RE: ukazka ako funguje to o com sa pise v clanku

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 190.?.?.?

Reakce na 212121

Asi sme si moc neporozumeli.Tym prikladom co som tam napisal som sa snazil poukazat prave na to co pises v svojej odpovedi a to asi v tomto zneni.Ak za socializmu sa niekde posralo decko v kociku aj za to mohli komunisti a neschopna vlada a kazdy si schuti zanadaval, hlavne na system a na socializmus ze je na vine system.Ak sa to iste alebo este horsie deje dnes, zrazu nikto nenadava na system. Povie sa ze si moze kazdy vybrat, ze ma slobodu a neviem co a system je ok.Na tom priklade je prave pekne vidno ako sme zhlupli a ako si uz nevidime dalej od nosa.Vedeli sme byt predtym omnoho kritickejsi

212154

9.2.2010 18:34

Meli bychom zacit definici co je zlocin

novy zacatek 99.?.?.?

Totiz, existuje moralne-pravni precedens v tom, ze akt k odvraceni prave konaneho zlocinu neni zlocinem... tudiz nazyvat komunismus (ktery se dle zpravneho pozorovani mnoha nekonal) zlocinnym, je nesmyslem. Ten nastal coby 'napravne rizeni' zlocinu predchoziho zrizeni a ten zase toho predchoziho a tak dale. Chcete-li to zacit pitvat, nikdy se ke konci nedoberete - nechcete-li zacit Adamem a Evou, ovsem.

O co mi jde: terminologii kterou zde statecne strilime od pasu je terminologii nahradni. Prava terminologie by mela byt jina - neco jako lidskost, socialni spravedlnost a podobne. A posuzovat, zda nas novy system v tom smeru pozdvyhuje nad ten predchozi. Ale, tim se nikdo zpravidla nezatezuje, protoze ma ve skrytu duse doufani po nejakem, ac malem zisku ci podilu na nem.

Byly-li nejaci komuniste cestni lide (a vim ze byli) nikdy nepodnikali nic spatneho. Byli to prave ti 'universalni a vzdy pritomni' lotri, kteri se chytli nove prilezitosti a kteri pachali svinstva, ne pravi komuniste-idealiste. Je treba prozrit a videt jak to je; kuprikladu dnesni KSC je darem beznym lidem v dnesnimu Cesku a jeho snad jedinou obranou pred nehorazne dravcim sytemem.

Takze, dostavame se v tomto rychlokurzu k tomu, co vlastne komunismus je ci jim mel byt. A pripravte se na tvrde pristani vazeni: ja jsem dosel kuprikladu k poznani, ze komunismus existuje prave zde v "zapadni a svobody-myslne" spolecnosti. Projevuje se zkomunizovanim vaseho soukromi, mysleni a jednani zglajchsaltovanim lidkych potreb byt unikatni a odlisny (coz je tim nejbytostnejsim a dane vlastim stvoreni cloveka) a to k potrebe 'vudcu spolecnosti' pod rouskou ruznych neustale tvoricich se a obmenovanych doktrin.

Nemam proto zapotrebi se dohadovat o tom, zda predchozi system byl vice zlocinnym nez ten dnesni. To co delal ten predchozi hrubym a otevrenym zpusobem, dela soucasny s usmevem a v rukavickach. A navic svede puvod vysledku na vas, vasi domnelou neschopnost a neprizpusobivost. A myje si ruke a pacha svoje svinstvo dal.

Chcete si tedy i nadale vybirat a vinit ten predchozi system? Musite byt nevzdelanci a blazni! (Rozhodne te si sami zda se to na vas vztahuje ci ne.)

212077

10.2.2010 15:13

Nemuzu si pomoct

ufounek 88.?.?.?

Ale pripada mi jak kdyby tady byli lide , kteri by chteli socialni smir pro vsechny , nebo vsechno pro vsechny - proste komunisti. Vzdyt o to preci jde, ze je dobre aby system byl zalozen na individualite se prosazeni a motivaci.

Kdyz uz podlehnu pozemskym statkum a chci je mit (auto,dum, spolecensky statut) tak proste nejdriv se ucim ucim a potom makam a mam . V cem je problem ? Holt kdyz ma nekdo odchozenou zakladku, proste proto , ze ho rodice spatne vychovali a nevstipili mu, ze je to dobre tak holt otroci v nejakych zavodech u pasu . Jak jinak me tahle doba vykoristuje ? Ze mam hypoteku ? Tu preci nemusim byt a muzu mit najemne u nas dokonce regulovane.... [smích]

A ted socialni system (to jsou ti bezdomovci atd..) jasne tady jsou mezery, ale nezda se mi , ze by se nas stat a jine staty nestaraly o nemocne ci jinak hendikepovane, ale samozrejme je to o tom , ze stat muze byt tolik stedry kolik je bohaty .

Proste dnesni system je opravdu o tech ostrych loktech a prosazeni se v tomto systemu , ale takhle je nastavena priroda snad od veky veku , ve zvireci risi take vyhravaji ti schopnejsi a silnejsi to se neda nic delat.

212161

Příspěvků: 113

07.02. 17:58 fohat  lidská nevědomost---nezodpovědnost = války
08.02. 11:31 Eldedkus  RE: lidská nevědomost---nezodpovědnost = války
08.02. 12:03 fohat  RE: lidská nevědomost---nezodpovědnost = války
08.02. 12:09 fohat  RE: lidská nevědomost---nezodpovědnost = války
07.02. 19:10 GammaRay  Pan Čulík
07.02. 21:19 l.leimas  RE: Pan Čulík
07.02. 19:10 Mrky  I zločinec může pro své blízké činit "dobrodiní".
07.02. 19:21 qwe  prokurátorka Brožová
07.02. 19:25 Oracle  Článok je písaní s perom namočeným vo vitriole, apoň to popichne ľudí.
07.02. 20:17 daniela  RE: Článok je písaní s perom namočeným vo vitriole, apoň to popichne ľudí.
07.02. 23:41 karel4u  RE: Článok je písaní s perom namočeným vo vitriole, apoň to popichne ľudí.
10.02. 11:33 Fred  RE: Článok je písaní s perom namočeným vo vitriole, apoň to popichne ľudí.
10.02. 14:32 tatrman  RE: Článok je písaní s perom namočeným vo vitriole, apoň to popichne ľudí.
07.02. 20:22 GammaRay  RE: Článok je písaní s perom namočeným vo vitriole, apoň to popichne ľudí.
07.02. 20:01 Pastinak original  Perfektni clanek...
07.02. 20:02 realista2008  Podle mna bol komunizmus spravodlivejsi
08.02. 09:06 Saša  RE: Podle mne byl komunismus spravedlivější
08.02. 19:06  RE: Podle mne byl komunismus spravedlivější
07.02. 20:12 bobik  nevim
07.02. 20:55 rebel  Matrix-sekce ČR
07.02. 21:18 asi5  PODLE MÉHO NÁZORU,
10.02. 16:14 tatrman  RE: PODLE MÉHO NÁZORU,
07.02. 21:50 Montaznik  Už dlouho jsem nečetl tak podnětný článek,který dává tolik zajímavých otázek!!!
08.02. 10:44 daniela  RE: Už dlouho jsem nečetl tak podnětný článek,který dává tolik zajímavých otázek!!!
07.02. 21:59  V zamku a podzamci
07.02. 23:39 arafat  nesuhlasim
08.02. 00:10 Vojta49  Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
08.02. 01:07  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
08.02. 01:31 karel4u  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
08.02. 04:24 Anonymus  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
08.02. 05:52 karel4u  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
08.02. 06:15 Anonymus  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
08.02. 21:26 janko  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
08.02. 03:57 Montaznik  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
08.02. 04:27 Montaznik  Upozorňuji na nějakou poruchu zobrazení textu na Zvědavci!!!!
08.02. 12:24 jen tak  RE: Upozorňuji na nějakou poruchu zobrazení textu na Zvědavci!!!!
08.02. 05:06  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
08.02. 08:06  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
08.02. 06:13 kozoroh  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
09.02. 03:56 p  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
08.02. 06:26  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
08.02. 14:15 Vojta49  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
08.02. 15:36 Lin  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
09.02. 03:18 Antiseptik  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
09.02. 11:32 Lin  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
08.02. 16:46 jen tak  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
08.02. 19:46 Řehoř  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
08.02. 22:22  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
08.02. 22:06  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
09.02. 02:04 Vojta49  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
09.02. 10:22 kocour_easy  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
09.02. 11:28 jansmith1984  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
13.02. 04:43 MF  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
13.02. 14:41 jansmith1984  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
13.02. 19:35 smoke  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
13.02. 20:08 Antiseptik  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
09.02. 12:20 Lin  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
09.02. 14:56 jen tak  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
09.02. 15:32 Antiseptik  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
09.02. 15:58 jen tak  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
10.02. 01:01  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
09.02. 04:00 p  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
09.02. 15:10 canario447  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
09.02. 15:11 canario447  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
08.02. 14:33 daniela  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
09.02. 03:31 p  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
09.02. 04:44 steve  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
09.02. 05:45 Saša  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
09.02. 12:55 DavidZ  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
09.02. 15:59 canario447  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
09.02. 16:08 Antiseptik  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
10.02. 00:45 Vojta49  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
10.02. 01:52  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
10.02. 15:13 Vojta49  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
14.02. 02:14 Honza999  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
14.02. 14:37 Vojta49  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
09.02. 23:42 Maut  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
10.02. 02:42  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
10.02. 16:23 tatrman  RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv
08.02. 07:34 baki  I ďábel má své mučedníky (Savonarola).
08.02. 07:42 Kropáč  Kdo páchá ta "zvěrstva"?
08.02. 09:24  Proč
08.02. 10:27 Lin  Jiný pohled
08.02. 12:36 Takyjeden  RE: Jiný pohled
08.02. 17:58 abc  RE: Jiný pohled
09.02. 11:23 Lin  RE: Jiný pohled
09.02. 16:28 baki  RE: Jiný pohled
09.02. 23:35  RE: Jiný pohled
10.02. 08:48 baki  RE: Jiný pohled
10.02. 12:23 abc  RE: Jiný pohled
08.02. 12:04 sxg  Guy Fawkes and We
08.02. 13:08 Lapsus  Pohranicni straz v byvalem Ceskoslovensku.
08.02. 13:37 valda  Advokat Sokol
08.02. 16:59 Vanguard  RE: Advokat Sokol
08.02. 18:42  RE: Advokat Sokol
08.02. 15:08  odtrok
08.02. 15:40 Mejla  Takový blábol by nezveřejnil snad ani Neff na Psu. Komunistická internacionálala není žádná virtuální realita,
08.02. 16:12 Takyjeden  RE: Takový blábol by nezveřejnil snad ani Neff na Psu. Komunistická internacionálala není žádná virtuální realita,
08.02. 16:57 Rixi  Dvě menší úvahy
08.02. 21:46 prostej člověk  RE: Dvě menší úvahy
10.02. 02:36 novy zacatek  RE: Dvě menší úvahy
08.02. 20:16 Oldis  Oldis
08.02. 23:55 novocián  Největší zločin
09.02. 02:48  Pravdu díte,
09.02. 04:00  ne ,komousi byli vzdy jen beranci
09.02. 04:38 kozoroh  Dopis Vaclavu Havlovi.
09.02. 06:36 asd  No blbost
09.02. 10:59  RE: No blbost
09.02. 15:40 canario447  ukazka ako funguje to o com sa pise v clanku
10.02. 06:51  RE: ukazka ako funguje to o com sa pise v clanku
10.02. 13:50 canario447  RE: ukazka ako funguje to o com sa pise v clanku
09.02. 18:34 novy zacatek  Meli bychom zacit definici co je zlocin
10.02. 15:13 ufounek  Nemuzu si pomoct

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 74 čtenářů částkou 16 946 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 2

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,29 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,50 Kč
100 japonských jenů
18,82 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 004,55 Kč
1 unce stříbra
503,75 Kč
Bitcoin
899 231,48 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 076