Diskuze k článku

Lidi, opravdu už neblbněte s těmi pejsky

Příspěvků 33

23.1.2010 9:07

Tak teda proč:

Striga 85.?.?.?

Zleva do mě tlapou šťouchá Elsa, zprava Pegy. Chtějí můj chleba s tvarůžkovou pomazánkou. Posílám je k jejich misce granulí. Zkuste v takové situaci psát soustředěně. Další šťouch. Alespoň sousto....

Na psech si lidi můžou relativně beztrestně odreagovat všechny možné především pozitivní city. Mají koho opečovávat, zbožňovat, s kým se mazlit.... To jde v naší společnosti s tak velkou mírou spontánnosti provozovat jedině vůči psům a malým dětem.

Sebedůležitějšímu člověku není trapné jít na kolena a infantilně šišlat - Benečku ty si ale kláášný, - to jako když dostříhám psa. Zvlášť u manažerů s obličejem hráče pokru mám co dělat, abych nevybuchla smíchy.

A lze se vyřádit v dalších touhách - psem můžete demonstrovat své postavení, peníze, styl... Obleček za tři litry a bylinkové masáže a koupele. Držet trendy - Alík má svého psychologa, my jsme totiž in.

A na druhé straně osamělý člověk, o kterého stojí alespoň ten pes. Někdo člověku projeví zájem, vděčnost, nabídne i chce fyzický dotyk, soucítí se smutným majitelem, prostě dá mu pocit, že není na světě úplně zbytečný.

Jen by se ti infantilní pejskaři mohli trochu krotit, aby nebyli k smíchu nebo odplivnutí. Ovšem naše společnost se mění a uvolňuje. Vidět před dvaceti lety oblečeného psa? Klepali bychom si na čelo. Vidět dnešní moderně oblečenou slečnu? Byla by za lehkou děvu, dnes je trendy....

Oblečení podle stylistů, místo řidiče road manager, kabelky i boty značkové, fabie je pro socky, tak i psa máme oblíkaného v butiku, my jsme totiž, pani, in....

Haf, já těch svým holkám asi ten chleba s tvarůžkama namažu....

P.S. Moje holky chodí zásadně v kožichu. Mikiny a vesty nevedem.

210315

23.1.2010 10:48

To jsi mě nasral Pojare!

GammaRay 86.?.?.?

Zajímalo by mě jestli už doma nějakého lůzra máš, rádoby vtipálku! Doprdele co je to za výplod!? [bliji]

210324

23.1.2010 11:05

co to je za srovnání

kouzel-nick kouzelnick (zavináč) gmail (tečka) com 82.?.?.?

prosím co Vás vedlo k napsání tohoto článku? To, že lidi nemají rádi lidi, často své blízké a místo toho raději věnují svou lásku zvířátkům je fakt, smutný fakt.

Ale bezdomovce? Zkuste raději vystihnout příčinu tohoto stavu, abych se něco podstatného dozvěděl. Zřejmě ste si dělal z nás dobrý den co? [chechtot]

Přeji taky dobrý den [smích]

210325

24.1.2010 0:18

RE: co to je za srovnání

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Reakce na 210325

Vážený kouzel-nicku, třeba je autor článku ve stejné situaci jako já. Mám nejmladšího bratra bezdomovcem jenom proto, že zákony této země v praxi neumožňují, aby byl ze svého těžkého alkoholismu proti své vůli léčen. Místo toho poslouchám vznešené kecy o svobodě v demokracii a svobodné vůli člověka - prochlastat dům, rozvrátit manželství a zničit si zdraví.
Petr Pojar nás upozorňuje na fakt, že se pro tyto lidi nic nedělá. Proč taky, když z alkoholu krásně bohatne nenasytná státní kasa a spousta lidí z těch životních ztroskotanců - a často psychicky nemocných lidí - pohodlně žije. Vznikla již kasta profesionálních dobráků, která by si ty potřebné nakonec musela dovážet - to aby nepřišla ani o svůj "vysoký společenský morální kredit". Když chtěl na léčení bezdomovců peníze ředitel psychiatrické léčebny v Bohnicích MUDr. Ivan David, jednoduše jej z funkce sesadili. Mohu mít svého nejmladšího bratra sebevíc rád, jenže "díky" netečnosti "slušných a rozumných" lidí pomoci mu nemohu. Poslední dobu je mi z všech těch "rozumných a ušlechtilých" na zvracení. A i značná část pejskařů mezi ně, bohužel, patří - stejně jako nestydatě drazí veterináři.

210405

24.1.2010 9:46

RE: co to je za srovnání

kalik 89.?.?.?

Reakce na 210405

Jak jste pomohl svému bratrovi? Stál o to? Udělal on něco pro to, aby se z toho svého stavu dostal?

210427

24.1.2010 12:49

RE: co to je za srovnání

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Reakce na 210427

Jako nejstarší bratr ze čtyř sourozenců jsem byl dokonce jeho soudem ustanoveným poručníkem a soustavně jsem mu pomáhal - jak jen to šlo. A zpočátku se mi i dařilo. Jenže už z učení na stolaře v osmnácti utekl a mne se stranil - poněvadž jsem jej "nemožně utiskoval". Oženil se na Slovácko, se tchánem nádherný dům na konci vinohradu vystavěl - a začal pít. Po rozvodu si za svůj podíl koupil dům v sousední vesnici, ale pil dál, neboť lidé jsou blbí a nikdo mu nerozumí. Podporoval jsem jej i když propil všechno - to proto aby nekradl. Jenže i když jsem jej pak raději pouze krmil a šatil, tak on ty ušetřené peníze propil. A alkoholici nemají nikdy dost. Jednal jsem ve snaze ho vyléčit s psychiatry i soudci - ale výsledek jsem popsal. On nemá žádnou potřebu se z toho stavu dostávat, neboť on je - na rozdíl od nás blbých tupců - úplně normální a nadprůměrně inteligentní. Na důkaz tohoto tvrzení dříve pravidelně porážel i šachisty první výkonnostní třídy. Dnes je z něj odporná a agresivní parodie myslícího člověka - schopná vykořisťovat i s své stejně zkrachovalé kolegy z pod mostu. Jednu dobrou vlastnost přece jen má. Od doby, kdy pečuji o po mrtvici ochrnutou manželku, se mi vyhýbá, neboť žádnou pomoc už neočekává. Stejný vztah má i ke zbývajícím dvěma sourozencům, neboť všichni jsme odporní abstinenti - bez smyslu pro skutečné radosti života. A jako višničku na dortu uvádím skutečnost, že dříve choval a přímo zbožňval psy, rád a velmi úspěšně je cvičil. Dnes je ovšem rád, když jakkoliv uživí sám sebe.

210456

24.1.2010 12:56

RE: co to je za srovnání

kosk 77.?.?.?

Reakce na 210427

To je pěkný blábol. Zkuste odhlédnout od faktu, že se do toho (asi)dostal sám (mohou být životní situace, které část populace prostě nedokáže řešit a uteče k alkoholu --- buďte rád, že to není váš případ, a že jste morálně silnější ---, ale nejspíše to byla jeho vlastní vina) a spíše si představte, jak z toho ven. Narkoman, feťák (ano, alkohol je TAKÉ droga se všemi negativy, které k tomu patří) se z toho často nedokáže dostat sám.

Mohlo by se to stát zítra Vašemu bratrovi nebo Vašemu dítěti. Často tito lidé nemají ve světě v jakém žijeme šanci. Nemají, alespoň na začátku, dost pevné vůle udělat první krok a neutéci zpátky. Někdy je potřeba jim to pomoci i proti jejich vůli. Ona to v podstatě není jejich vůle ale spíše vůle té drogy, toho alkoholu. Ale to v současném systému s ohledem na "svobodu jednotlivce" nejde. Je ovšem zajímavé, že nechat ho "svobodně chcípnout" to jde a nikomu to nevadí. [smích]

Na rozdíl od Havla jsem zůstal humanistou i dneska. A tohle jsou situace, které mi hlava moc nebere. Jinak se mějte.

210460

24.1.2010 11:22

RE: co to je za srovnání

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 210405

>Mám nejmladšího bratra bezdomovcem jenom proto, že zákony této >země v praxi neumožňují, aby byl ze svého těžkého alkoholismu >proti své vůli léčen.
Ech? Není to náhodou TAKÉ (a možná HLAVNĚ) proto, že ten pán je slaboch a závislák a hlavně že mu takový životní styl prostě vyhovuje?
Zákonů prosazujících plno blbostí proti vůli občanů je dost, takže proč léčit někoho, kdo sám nemá zájem? Znám dost bezdomovců, co by prostě neměnili - jsou takoví. Jakási svoboda a nezávislost na systému svého druhu. Tečka.

Pejskaři (obzvláště panelákoví) jsou kategorie sama pro sebe - neschopnost stačit sám sobě, mít rád sám sebe i druhé LIDI, nutí shánět zuřivě náhražku a infantilně šišlat na, ehm, poněkud hloupé tvory rozmazlující cinty... ale vzápětí nadávat na zkažené lidstvo (jehož jsou nedílnou součástí!!!) popř. místo konkrétní pomoci znepříjemnit někomu život jen tak z rozmaru, nebo z hlouposti, či nepřejícnosti... a pak honem koupit laskominku miláááššškovi. Toť přece pravý soucit a láááska!
To není k obveselenému popukání, z toho přebíhá po zádech mrazení! I když. Jak kdo.

210442

25.1.2010 1:11

RE: co to je za srovnání

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Reakce na 210442

Ten pán je HLAVNĚ můj mladší bratr, kterému zachutnal alkohol natolik, že se jej už nedokáže a nechce vzdát, přestože často proti své vůli hladoví, mrzne a jinak strádá. Alkohol mu viditelně ničí už poslední zbytky intelektu. Ovšem zatím co například nemocného tuberkulózou budou zákony této země nutit, aby se nechal léčit a bude léčen i proti své vůli, u nemocného závislostí na droze číslo jedna se toto ponechává na jeho "svobodném" rozhodnutí - na jeho "dobré a silné vůli" - i když právě tuto vůli pro mnohé lidi velice zákeřná droga zničí jako první. Alkoholismus není infekční a stát spolu s armádou "profesionálních dobráků" na něm nestydatě vydělává, protože převážné většině občanů je to jedno - vždyť jich se to netýká. Tečka!

210546

28.1.2010 15:28

RE: co to je za srovnání

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 210546

>Ovšem zatím co například nemocného tuberkulózou budou zákony >této země nutit, aby se nechal léčit a bude léčen i proti své ?vůli, u nemocného závislostí na droze číslo jedna se toto >ponechává na jeho "svobodném" rozhodnutí - na jeho "dobré a >silné vůli" - i když právě tuto vůli pro mnohé lidi velice >zákeřná droga zničí jako první. Alkoholismus není infekční a >stát spolu s armádou "profesionálních dobráků" na něm nestydatě >vydělává, protože převážné většině občanů je to jedno - vždyť >jich se to netýká. Tečka!
Jo, to v tomhle musím uznat, že bod pro Vás! Zvláště s tou nucenou léčbou (znásilňováním svého druhu) všelijakých nemocí i "nemocí"...
Pokud si mlhavě vzpomínám, např. za komančů se alkoholismus také léčil dost povinně. Mám je (alkáče) v rodině, takže se mi vybavuje, že byli na léčení, chodili na antabus atd. atd. a tehdá to AŽ TAK dobrovolné nebylo.
Ale to je buřt - důležité je to, co jste napsal - I PROTI SVÉ VŮLI STRÁDÁ. Tady bych se pozastavil. Tohle už není otázka vůle, prostě je závislák, kterému není pomoci. A to mi věřte, nevěřte, vím z praxe velmi dobře. Pracoval jsem na blázinci 2,5 roku jako ošetřovatel + velmi záživná a obohacující praxe z rodiny... takže 1,2,3x podat pomocnou ruku a pak odstřihnout, jinak stáhnou člověka dolů.
Jiná věc je, pokud je "pomáhající" natolik finančně silný, že může dotovat uchlastání svého oblíbence (rodinného, nebo jiného), aniž by to zničilo jeho rozpočet. O citové složce a reakcích nemluvím - to je jiná soutěž.

A tak na základě přímých zkušeností tvrdím, že pomáhající nezávislák má AŽ POVINNOST vůči sobě samému odstřihnout veškerý kontakt a podporování, pokud by tato "pomoc a podpora" dotyčného stahovala do bahna existenčních problémů a vyssávala ho psychicky.
Ovšem rozdíl mezi touto povinností vůči sobě a touhou pomáhat, kde už se nejedná o pomoc, ale BLBOST, mezi soucitem a nerozumnou přecitlivělostí - to si musí určit a stanovit každý sám. A taky to každý dělá - vědomě, nebo nevědomě.

210860

28.1.2010 20:06

RE: co to je za srovnání

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Reakce na 210860

Máme na věc dost podobné názory. Ovšem to pozastavení je zcela zbytečné, když si uvědomíme, že nikdo z bezdomovců nechce hladovět či mrznout, má vůli mít se dobře, takže strádá proti své vůli, které se mu většinou ke skoncování se závislostí na drogách nedostává.
Jenže nevím jaká genetická odchylka způsobuje, že spousta tzv. normálních lidí nechápe, že to "závisláctví" je stav, kdy po požití drogy určitá část populace není schopna jí odolávat - i když si ti konzumenti drog dobře uvědomují, že je ta droga dříve nebo později zahubí. Toto je u mne psychická nemoc - ten nedostatek silné vůle - nikoliv vyčůranost závislákova.
Vámi naznačený přístup například k tomu mému alkoholikovi se snažím praktikovat od samého začátku - i když jsem například v autobuse cestou domů napomínán dobrosrdečnými spoluobčany, abych nebyl k bratrovi tak tvrdý - vždyť jsme přece jedné krve a na vesnici se to s tím chlastem tak přísně nebere! Ovšem nepomáhat svému bráchovi je veliká ostuda!
Kdo si však uvědomí kolik lidí zaměstnává a kolik peněz na léčení a na odstraňování následků kriminální činnosti takového jednoho alkoholika musíme z daní zaplatit, ten pochopí, že alkoholismus a jiné drogové závislosti je třeba léčit i z ekonomických důvodů - a to i u bezdomovců, kteří se zdráhají pracovat.
Znásilňováním svého duhu je i výchova malého dítěte a to spoustě lidí nevadí. Avšak zde se musím přiznat ke svému perverznímu zvrhlictví - ke skryté a nepochybně chorobné agresivitě, neboť často lituji zániku té hnusné totality, kdy mého nejmladšího bratra příslušníci veřejné bezpečnosti "odborně vzali mezi sebe" na služebně a tím jej jednak na poměrně dlouhou dobu uchránili před kriminálem - a také těmi podlitinami na celkem neškodných místech mu na dost dlouhou dobu vylepšili psychické i fyzické zdraví, čímž mu zajisté prodloužili život. A to prosím bez značných finančních nákladů a regulačních poplatků!
Soucit je však prazvláštní kategorie. Ze soucitu můžete třeba o někoho dlouhé roky ve dne v noci málem bezmezně pečovat. Nepřeji však nikomu, aby musel ze soucitu někoho seřezat - nebo dokonce zabít.

210898

23.1.2010 12:42

Ved ked sme odmietli mať detim nečudujte sa ...

František 82.?.?.?

za psíko-mániou je len jedna jednoduchá vec. Ludia nemajú deti. Je to jednoduché ako facka a je trapné sa na to pozerať ako sme blbí (teda ako sme sa nechali zblbnúť)

210332

23.1.2010 12:45

Není ten pejsek přece jen lepší?

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Jeho léčebná péče stojí ještě méně než moje, byť si řadu let neplatil zdravotní pojištění. Nehledě k jiným výhodám. Se psem bojovné rasy se člověk může vytahovat nad jinými blby. Ostatně, když vás někdo naštve, co může být lepším ventilem než nakopnout svého psa? Ten bezdomovec by šumoval v ledničce, zásuvkách nábytku a kdoví, třebas by pozval své známé ludry (ludra je u australských domorodců výraz pro ženu).

210333

23.1.2010 13:35

Hnus, vážený...

Řehoř 90.?.?.?

To má být vtipné a lehké jakobyzamyšlení? To jste vážený pěkně uletěl. Není to ani vtipné, ani lehké a o zamyšlení nemůže být řeč. Jinak by jste zjistil, že většina těch "lůzrů", podle vás, jsou lidé, kteří nechtějí ohrozit své rodiny pro své chyby, nebo chyby jiných, v mnohém případě státu a jeho drzých úředníků. Mnozí z nich, možná, že většina je neskonale kvalitnějších a v produktivním období svého života, užitečnějších než člověk, který dokáže napsat takovýhle výblitek.
Tito lidé se ve velké většině neumí, nebo nechtějí bránit, protože jim tento stát nestojí za námahu s tím spojenou.
Ale jen tak maně, mně napadá, jaký by tady byl humbuk, kdyby se objevilo, místo lůzr, slovo žid.

210336

23.1.2010 13:43

preboha

matusy ou_yeah (zavináč) azet (tečka) sk 80.?.?.?

Oblečený pes to je čistá ukážka toho kde sme sa odcitli... a ten príspevok o tom ako sebadôležitejší klakne a začne " ty si ale klášný " nemal chybu [velký smích]
Všeliaky filozofovia by sa teraz do mna pustili že "normálne" je relatívne... ale preboha... uznajte že obliekať psa normálne nieje... teda.. v tejto dobe ako sa zdá hej... [bliji]

210337

23.1.2010 14:15

RE: preboha

Oldis 81.?.?.?

Reakce na 210337

No prave proto vynechavam to slovo "normalni" a rovnou napisu ze mit psa je deviace.

210340

23.1.2010 21:20

RE: preboha

k_b 86.?.?.?

Reakce na 210337

Nas pes ma „sveter“, ale len z praktickych dovodov. Je to jazvecik s kratkymi nohami a vsetok bordel, ktory vznikne solenim chodnikov (po ktorych, zial, chodi tiez) mal primrznuty na bruchu. Takze ten „smiesny oblecek“ vytvara aspon aku-taku ochranu.

Ak sa to prehana, ano, je to divne. Tiez mi pripadaju reakcie zenskej casti rodiny (od sestier po mamu) typu „jee, ty mas pekne (doplnit lubovolnu cast oblecenia)“. Ak vsak „kus handry“ moze pomoct psovi od bordelu, ktory vznika v mestach, nech ten kus handry ma. Aj ked by som bol radsej, ak by solenie ulic zakazali. Zvladnut par mesiacov v snehu, respektive s lopatou, to by az taky problem byt nemusel…

210379

23.1.2010 14:37

lidi versus zvířata

daniela 95.?.?.?

Je mi těch psíků,navlečených do zesměšňujících oblečků opravdu líto.Opravdu by mě před 20 lety nenapadlo,že z našich věrných němých tvářích,kteří by většinou za svého pánička i dýchali, kdyby mohli,uděláme my lidé takové "cvičené opičky".
Klesli jsme opravdu hluboko.Není to jen o vztahu ke psům.Jde o všechna naše zvířata, která prakticky od nepaměti tvořili součást našeho společenství.Pomyslím skot, drůbež,kočky, králíky...je to opravdu šílené,kam až jsme to s naší láskou ke všemu živému dopracovali.Ke všemu máme vztah, jako k něčemu materiálnímu.
Důchodci si těmihle psíky nahrazují lásku svých vnoučat.Bývalo čistě nedávno běžné,že i 15 letý vnuk-vnučka zaběhli "jen tak"za babičkou,aby jim nebylo smutno.Kde ty časy jsou? Takže, nedivím se těmhle starším lidem,že totéž hledají u psíků.Jen ty trapné oblečky,opravdu je to degradace.

-Bezdomovce místo psa, to bych opravdu nedoporučovala.Soucit musí mít jisté meze.Člověk, který přišel o všechno,končí u láhve.Bohužel.Poznala jsem jednoho.Zkončil základní školu,zůstal doma.Dnes je mu 26 let.Spolu s matkou propili vlastní střechu nad hlavou.Starostovi obce se mu jej zželelo.Nabídl mu pracovní místo a to i s ubytováním v místním zemědělském družstvu.
Výsledek byl zoufaloství.Slepice vymrzly,malá selata, která měl dokrmovat i mlékem,rychle hubli.Až namontovaná kamera odhalila důvod.Milý mladík byl přílíš líný na to,aby těm selatům něco nosil a mléko vyléval do kanálu.Že kvílí hlady,to ho opravdu nechávalo v klidu.Malá, bezbranná selátka oddělená od matky.Kvílí hlady a mrznou..dokážete pochopit,že to tomu člověku bylo tak lhostejné?!
A tak,jsem pro pomoc.Poskytnu ji,nestarám se, kolik pak zůstane mě.Ale opravdu,raději poskytnu střechu nad hlavou deseti psíkům,než jednomu bezdomovci.Psi vděční být umějí.Bezdomovec těžko.

210343

23.1.2010 15:26

Ani vtipne, ani poucne

jano123 147.?.?.?

...proste od veci,.... ludia co utratia tisice penazi za tunning svojho psa su mozno trochu na pousmiatie, ale zase su to jejich peniaze, tak nech si ich trebars rovno palia, mna do toho nic.... stale mi vsak pridu prijatelnejsi nez ti, co sa takto okato vysmievaju bezdomovcom .... IMHO toto vobec nemalo byt uverejnene [pláč]

210345

23.1.2010 17:39

Pan Pojar

amp 85.?.?.?

Menej chlastat, menej pisat a hlavne sa starat o svoje stastie a uvidite ako sa Vam zivot rozjasni.

210356

23.1.2010 20:19

Autor by potřeboval pár facek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Nebo prožít týden v kůži bezdomovce při patnácti pod nulou. Pak by ho takovéhle rádobyvtipné nápady přešly.
Tohle je článek o něčem:

http://alien.bloguje.cz/830447-proc-jsou-bezdomovci-skoro-jen-muzi.php

210375

23.1.2010 21:00

Pane Pojare,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

kdo vám šlápl na kuří oko, že máte potřebu vysmívat se jiným? Ať už lidem, kteří dělají ze zvířete kašpárka, nebo lidem bez domova. Začněte se mít víc rád, potom se soucit a pochopení pro druhé projeví i u vás.

210378

23.1.2010 22:02

No dobře,

GammaRay 86.?.?.?

smazal jste můj příspěvek, protože nebyl zřejmě podle Vás konstruktivní. Takže se ptám znovu; Doprdele, co je to za blábol!!!? [bliji]

210385

23.1.2010 23:54

Psí botičky proti soli

Pahorek 88.?.?.?

Pokud vím, tak psí botičky nejsou ani tak proti mrazu jako proti zasoleným cestám. I jinak je ten článek dosti mimo...

210402

24.1.2010 2:09

Zkuste si představit, že jste bezdomovec

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Nemáte střechu nad hlavou. Nemáte peníze. Začínáte mít hlad. Kolik máte dobrých přátel, kam můžete přijít a říct - hele dejte mi najíst, nechte mě přespat. Jeden den, dva.... a co dál? Další kamarád?

Jak si chcete bez internetu hledat práci? Bez peněz jezdit tramvají nebo město obíhat pěšky? Přijde únava, jeden by si lehnul - ale kam? Kde se chcete umýt, vyprat si?

Zkuste se postavit někam na ulici a řešit, co na té ulici s prázdnýma rukama dál. Zařízený, teplý byt se může ztratit rychleji, než si myslíte. Naše rádoby jistoty jsou nesmírně křehké.

Nevím, jak bych bezdomovectví řešila, byť mám spoustu přátel a slušné vzdělání. Domů mě nikdo natrvalo nechce a živit mě taky ne. Chápu lidi, že propadnou útěšnému alkoholu a pak už vůbec nemají sílu něco řešit, jen se snaží přežít.

210411

24.1.2010 12:23

RE: Zkuste si představit, že jste bezdomovec

daniela 95.?.?.?

Reakce na 210411

Zesměšňovat tyto lidi, co se ocitli na ulici,je jistě stejná ubohost,jako navlékání psíků do kašpárkovských oblečků(čímž nemám na mysli oteplovací vestičku.Je jasné,že psi zvyklí na teplo domova trpí chladem stejně, jako my lidé)
Je však třeba si u bezdomovců uvědomit,že naprostá většina zkončila na ulici právě kvůli alkoholu.Tohle nejsou dohady.To jsou fakta.Má-li člověk vyjádřit nad nimi soucit, pak právě proto, že do pijáctví tak zabředli,až nebylo jak z kola ven.Ano, ještě jsou lidé,kteří na ulici zkončili z jiného důvodu.Ale tito lidé většinou udělají vše proto, aby neklesli tak hluboko.Vždycky je cesta ven, i když není lehká.
Že součastný systém naprosto cynicky nahrává tomuhle lidskému poklesu a je takových lidí stále více,o tom není sporu.

210450

24.1.2010 13:03

Všechno je jinak

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Úmysl autora článku bude jiný, jen trochu chce vyzkoušet naši vnímavost. Správně zní nadpis: Lidi, opravdu už neblbněte (například s těmi pejsky). Jenže my jsme všichni příliš chytří (jak alkoholici) a chápeme to podle toho.

210461

25.1.2010 23:28

Můžete mi vysvětlit,co mají psi společného s bezdomovci?!!!!

Monika 89.?.?.?

Teda větší blbost jsem ještě nečetla!!
Jako mazlíčka pořídit si domu bezdomovce?!
Velice pochybuju o vašem IQ.
Chtěla jsem se původně rozepsat více,ale myslím,že to asi stejně nepochopíte.
Jsem ráda,že si to nemyslím sama.

210623

26.1.2010 12:28

Týrání zvířat

James 213.?.?.?

... už mě párkrát napadlo, proč neodeberou některým lidem pséky, když je týrají - týrají nadměrným přísunem potravy a nedostatkem pohybu. Z pséků se stávají trpící, funící koule sádla a nikdo se nad tím nepozastaví.
Teď mě tak napadá, je trestné zabít psa za účelem jídla?

210660

27.1.2010 11:55

Reakce na příspěvky

Petr Pojar 213.?.?.?

Opravdu nic nemám proti pejskům a ani proti bezdomovcům. Bláboly jsou k tomu, aby rozproudily diskusi, což se snad podařilo. kdyby byly jen věci vážné a nikoli i úlety, nedalo by se ve společnosti žít, tedy alespoň ne v té naší. Texty vždy nejprve ověřuji na lidech ve svém okolí, různých a z různých společenských či profesních a sociálních skupin. I jsem to dal číst nějakým bezdomovcům a ti se kupodivu bavili, jeden se málem vytentononc smíchy. Apropó, kdo je to vlastně ten "bezdomovec?"

210763

28.1.2010 12:10

RE: Reakce na příspěvky

GammaRay 86.?.?.?

Reakce na 210763

Pane Pojare, jen jsem čekal kdy s tím přijdete. S tím termínem "rozproudit diskusi". Ten se hojně používá když člověk opravdu pochopí, že s názorem šlápl vedle. Mohl bych napsat článek např. s názvem "Není ten Pojar náhodou kretén?" a taky bych rozproudil diskusi. Upřímně pane Pojare - vy jste spíš vyprudil diskusi! Nic ve zlém, ale už nepište!

210846

2.2.2010 13:15

RE: Reakce na příspěvky

Petr Pojar 213.?.?.?

Reakce na 210846

Ano, máte pravdu, jsou slova, kterými se diskuse opravdu končí.

211237

5.2.2010 2:05

RE: Reakce na příspěvky

GammaRay 86.?.?.?

Reakce na 211237

Omlouvám se Vám. Byl jsem zbytečně zlý a vulgární. Proč se nezamyslíte třeba nad tím, že i hojně bezdomovců má psa. Navíc, já se o bezdomovce starám jak mi situace dovolí, mám mezi nimi dobré známé a jejich příběhy vůbec nejsou k popukání... Nicméně budu doufat, že přijmete mou omluvu.

211586

Příspěvků: 33

23.01. 09:07 Striga  Tak teda proč:
23.01. 10:48 GammaRay  To jsi mě nasral Pojare!
23.01. 11:05 kouzel-nick  co to je za srovnání
24.01. 00:18 Jiří Kramář  RE: co to je za srovnání
24.01. 09:46 kalik  RE: co to je za srovnání
24.01. 12:49 Jiří Kramář  RE: co to je za srovnání
24.01. 12:56 kosk  RE: co to je za srovnání
24.01. 11:22  RE: co to je za srovnání
25.01. 01:11 Jiří Kramář  RE: co to je za srovnání
28.01. 15:28  RE: co to je za srovnání
28.01. 20:06 Jiří Kramář  RE: co to je za srovnání
23.01. 12:42 František  Ved ked sme odmietli mať detim nečudujte sa ...
23.01. 12:45 Kropáč  Není ten pejsek přece jen lepší?
23.01. 13:35 Řehoř  Hnus, vážený...
23.01. 13:43 matusy  preboha
23.01. 14:15 Oldis  RE: preboha
23.01. 21:20 k_b  RE: preboha
23.01. 14:37 daniela  lidi versus zvířata
23.01. 15:26 jano123  Ani vtipne, ani poucne
23.01. 17:39 amp  Pan Pojar
23.01. 20:19  Autor by potřeboval pár facek
23.01. 21:00  Pane Pojare,
23.01. 22:02 GammaRay  No dobře,
23.01. 23:54 Pahorek  Psí botičky proti soli
24.01. 02:09  Zkuste si představit, že jste bezdomovec
24.01. 12:23 daniela  RE: Zkuste si představit, že jste bezdomovec
24.01. 13:03 Kropáč  Všechno je jinak
25.01. 23:28 Monika  Můžete mi vysvětlit,co mají psi společného s bezdomovci?!!!!
26.01. 12:28 James  Týrání zvířat
27.01. 11:55 Petr Pojar  Reakce na příspěvky
28.01. 12:10 GammaRay  RE: Reakce na příspěvky
02.02. 13:15 Petr Pojar  RE: Reakce na příspěvky
05.02. 02:05 GammaRay  RE: Reakce na příspěvky

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 954 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 4

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 6

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,54 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,40 Kč
Kanadský dolar
16,95 Kč
Australský dolar
16,63 Kč
Švýcarský frank
24,26 Kč
100 japonských jenů
20,76 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,21 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,56 Kč
1 unce stříbra
548,09 Kč
Bitcoin
760 240,34 Kč

Poslední aktualizace: 20.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 838