Diskuze k článku

Poškozují produkty Monsanta vnitřní orgány?

Příspěvků 23

14.1.2010 8:27

GMO je hnus, ale dobry a vynosny kseft

MoUdrostrak MoUdrostrak (zavináč) web (tečka) de 90.?.?.?

Kazdy, kdo kousl kdy do kalifornske jahody, ztratil na dalsi pokusy o totez chut. Krasne na pohled, polystyrenove v aroma i chuti. Znalci tvrdi to same i o lokalnich kraskach [smích]
Zajimave je, ze napr. Kostarika umoznuje americkym GMO koncernum pestovani umelych plodin na svem uzemi. Ale nedovoluje je na svem uzemi prodavat.
Mam znameho z Kostariky, ktery studoval ve Svedsku a Americe a pro jednu takovou GMO nadnarodni Company pracuje.
Nebyl mi schopny nikdy odpovedet na otazku, jestli GMO je nebezpecne nebo neni.
Podle toho, ze je gurman, ho podezrivam, ze by vedome GMO nepozrel, i kdyz diky sve praci v dresu GMO si uziva, nejen v Kostarice, vysoce nadstandardni zivotni uroven.
Vasnivi ctenari Lidl, Penny a dalsi podobne marketingove literatury GMO urcite padnout nenechaji...
Prachy nesmrdi nejen Prof. Big Toonnelu na Hrade...

209573

14.1.2010 13:33

RE: GMO je hnus, ale dobry a vynosny kseft

Ursus 83.?.?.?

Reakce na 209573

Ono je vsehcno o cene, spotrebitel chce nejlevnejsi produkt, chutove bunky mame vyslehany jeste od komaru...pak to tak vypada. Uroven restauraci, jidel a potravin...HNUS. Ale posledni roky citim zlepseni, objebuji se restaurace, prodejny, ktery jedou na kvalitu. Mali soukromi reznici, pekarny, automaty na mleko, rodinne restaurace atd..

209592

14.1.2010 12:25

Skrytý manévr?

Mr. Winston Smith 213.?.?.?

Často člověk naráží na teorii, že součástí nastolení NWO bude částečné snížení populace. Když to vezmeme s trochou nadsázky - postupné trávení lidí pomocí těchto upravených potravin by mohl být efektivní a přitom výnosný způsob, ne? [mrknutí jedním okem] [cool]

209590

15.1.2010 14:23

RE: Skrytý manévr? korporace 1

jm 201.?.?.?

Reakce na 209590

Geoinžinieri si trúfajú vyriešiť aj globálne potravinové problémy. V roku 2017 bude na svete hladovať 1,2 miliardy obyvateľov sedemdesiatich najchudobnejších krajín. Kým v šesťdesiatych rokoch minulého storočia sa rozvojové krajiny vyznačovali obchodnými prebytkami v poľnohospodárstve, dnes patria medzi čistých dovozcov potravinových výrobkov. Desať výrobcov kontroluje 90 % svetovej výroby agrochemických produktov a viac ako dve tretiny exkluzívnych osív. Ich moc spočíva v absolútnej kontrole nad základňou potravinovej výroby vrátane osiva a jeho génov. Pokiaľ teda nedôjde k hlbokej reforme patentového a medzinárodného práva pre duševné vlastníctvo, poltucet nadnárodných spoločností sa bude môcť zmocniť svetového rastlinného bohatstva patentovaním jeho manipulácie na molekulárnej a nanometrickej úrovni." .... .. ".Nadchádzajúca bioekonómia vystupňuje konvergenciu bio-, nano- a infotechnológií a urýchli koncentráciu kapitálu do rúk niekoľkých firiem, ktoré disponujú know-how a duševným vlastníctvom. Pôjde o energetických, chemických a potravinárskych gigantov ako DuPont, BP, Shell, Chevron alebo Cargill. Post-naftovú dobu ovládne „cukrová ekonomika". Priemyselná výroba bude stáť na „cukroch" extrahovaných z biologických surovín (poľnohospodárske plodiny, lesy, riasy, atď...) a ich premene na chemické výrobky a nanoprodukty s vysokou pridanou hodnotou. Celá chémia napojená na naftu sa prispôsobí rastlinnému uhlíku." Bajty + Atómy + Neuróny + Gény = BANG!h ttp://www.jetotak.sk/le-monde-diplo/bajty--atomy--... Tvrzení, že výsledky testu dlouhodobých efektů gm potravin na lidi musi být před zveřejněním schváleny korporacemi, jak se domnívá William Engdahl, autor knihy A Century Of War : Anglo-American Oil Politics and the New World Order, komentare/2009/08/3264-vysledky-testu-dlouhodobych... http://www.zvedavec.org/nazory-3284.htm má jistou logiku, ale těžko říci nakolik je to prokazatelným faktem. A jako v litánii..... zase jsme u paktů, doktrín, národů, států, systémů, ideologie, politiky, kultury, kultur, kultu a náboženství .


http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_...

Nadnárodní monopoly dennodenně uzavírají finanční operace ve výši 1500 miliard $ (to je údaj z roku 1998) ...., ale to, co leží cash ve světových bankách, kryje 650 miliard $ k okamžitému proplacení, ostatní se vznáší v luftě a lítá po informačních sítích (tedy 850 miliard $ denně!) K čemu je zisk nadnárodních společností když „Evropská unie je společenstvím, ve kterém s vyloučením veřejnosti rozhoduje dvanáct tisíc byrokratů ovlivňovaných pěti tisíci průmyslovými lobbisty."- André Gorz, sociolog. Lobbisti lobují právě za nadnárodní fir...

Automaticky kráceno

209656

15.1.2010 14:25

RE: Skrytý manévr?korporace 2

jm 201.?.?.?

Reakce na 209590

Lobbisti lobují právě za nadnárodní firmy. Nacházíme se na konci civilizace, jak jí dosud známe? K čemu je zisk nadnárodních společností, když usilují o absolutní automatizaci výrobních linek? V lokalitě jejich továren budeme toliko sběrači odpadků a jedlíci zbytků, tak se z nás zvolna stanou globalizovaní sběrači a zbytkojedi? Blížíme se demografické genocidě? Strašlivější než השוא , děsivější než stěhování národů nastane vyvražďování, jaké nemá v dězjinách obdoby? Protože když nebudeme schopni uživit sami sebe a budou k nám přicházet uprchlíci ze zemí, které na stovky let dopředu zdevastovali nadnárodní společnosti, co nastane? Jak dlouho bude trvat, než zvoláme „Barbaři před branami!" http://robertpoch.blog.idnes.cz/c/114239/Globaliza... Jaké asi budou reakce vládnoucích a jaké budou reakce ovládaných? Tak dojemné shody jinak dosáhnout by snad ani nebylo možné. Zjednodušené politické poměry, sociální vztahy a systém hodnot, vytvoří pro vládnoucí skupinu žádoucí změnu norem sociálního chování a morálního klimatu, umožňí extensivní i intensivní kontrolu a selekci, povede k ochotě pro kolektivní i individuální oběť a vypětí sil, bude neutralizátorem třídních vztahů, odstraní nepotřebnou, nebo narušující heterogenitu, vytvoří z neorganické společnosti, nebo pouhého souhrnu atomizovaných, bezvztažných jedinců pospolitost, ztotožňující se s mocí a jejími reprezantanty; a dobrovolně se podřizující znevolňující státní mašinérii. http://www.blisty.cz/art/44410.html A povede k oboustranně touženému přetvoření národů v podnárody, lidu v masu a proletariátu v lumpenpodproletariát..

http://mundoacademico.unb.br/conteudos/?cod=126252...

[chechtot] [bliji]

209657

15.1.2010 15:53

RE: Skrytý manévr?

daniela 95.?.?.?

Reakce na 209590

postupné trávení lidí..

Víc než na tohle bych sázela na styl židovských obchodnictví.
Jako třeba "Neptej se,co z toho bude mít on, ptej se, co z toho budeš mít ty!"
Pokud však NWO má vůči této plodině lepší informace než my,obyčejní lidé,pak nepochybuji a souhlasím s Vámi, že nic než zelenou v případě postupného hubení lidí by firma Monsanto nezískala.

209663

15.1.2010 18:50

Uvědomujete si, že tyto jednoduché testy měly být provedeny, než to šlo doprodeje?

amiourka kamio (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 209590

Uvědomujete si, že tyto jednoduché testy měly být provedeny,nežto šlo do prodeje, jestliže vážné dysfunkce měla až 3. až 4. generace myší (žijí krátce) člověk je bude mít hned v té samé generaci a měli bychom dávno dát své státy k soudu pro genopcidu! Pěstuje se to i u nás, do prodeje to jde i u nás a myslím, že zejména kukuřice na poipcorn a popcorny v řetězcích kin jsou o tom!!! Dnes Aholdy o GMO píší - samozřejmě, jde o inženýrská řešeníá a ta byla posuzována inženýry, v něž máme plnou důvěru!!! A to je také vše, čeho se od nich dočkáme!

209674

14.1.2010 13:29

GM potraviny je jen jeden problem v potravinach

Ursus 83.?.?.?

dalsi vidim v pridavanim nanocastic do potraviny a jejich prisad...je zajimave, ze o tomhle se nejak mlci [smích] Pak tu mame ruzny antibiotyka atd...tim se napousti vetsina masa a salamu v masnach...a taky lidove receny Ecka, kterym ale zvoni hrana, Evropska unie vetsinu Ecek zakazala, ted nevim ke kteremu datu...budoucnost ukaze, co to s nama udela

209591

14.1.2010 17:30

RE: GM potraviny je jen jeden problem v potravinach

KamilB 212.?.?.?

Reakce na 209591

"zakazem ecek" bych se neutesoval. patrne pujde o trik. Podobne jako v pripade zakazu pouzivani separatu v uzeninach. Realita je takova, ze do zpracovatelske firmy privezdou pytel s tim samym obsahem co drive, jen nema na sobe stitek "separat" ale "strojne oddelene maso". to je cely "zakaz". jen se podivejte na slozeni salamu v ruznych salatech supermarketu .. SOM tam zajiste najdete.

209604

14.1.2010 14:14

jako jiný úhel pohledu bych dal tenhle komentář:

Merlkir 90.?.?.?

Regarding the French study,

It sounds like they got ahold of some of Monsanto's raw data and re-ran it with "proper" statistical methods. I can't really judge whether this was neccessary without seeing the data (and without a background in how toxicity studies are supposed to be done), but their statistical quibbles seem logical.

The important thing to keep in mind with statistics is it's really a subjective science and it's super easy to make your results come out as either significant/nonsignificant based on the specific methods you employ.

Aside from the nitty gritty of statistics, I'd like to point out two things.

First, glyphosate (Roundup) is less toxic to humans than either caffeine or aspirin. So it's a little silly to worry about trace residues of glyphosate on your veggies if you don't worry about drinking a dozen cups of coffee/tea/soda/chocolate every week.

http://www.dof.virginia.gov/mgt/herbicide-facts.htm

Second, Bt toxin is routinely sprayed on organic crops as an organic pesticide, and I've never heard any suggestion that this is dangerous.

Knowing these two things, I'm inclined to attribute these results to the authors pushing a little too hard on their statistical tests. And if it's true that the sample sized used IS too small, than no amount of statistical monkeying is going to give a reliable answer.

I'm not personally worried about these GM products because, while no technology is 100.000% safe 100.000% of the time, they are replacing really dangerous pesticides such as atrazine and organophosphates.

If the environmental toxicity scientific community has a problem with the methods used in this study, then the whole experiment should be re-run. If the study was conducted according to proven methods, then I don't see a problem.

209596

14.1.2010 16:48

RE: jako jiný úhel pohledu bych dal tenhle komentář:

bud 147.?.?.?

Reakce na 209596

na wiki se píše něco jiného

A 2008 scientific study has shown that Roundup formulations and metabolic products cause the death of human embryonic, placental, and umbilical cells in vitro, even at low concentrations. The effects were not proportional to the main active ingredient concentrations (glyphosate), but dependent on the nature of the adjuvants used in the Roundup formulation.

mimo jiné: Endocrine disruptor

209602

14.1.2010 20:26

no občas si dám nějaké mořské ryby v konzervě

fist.of.heaven 213.?.?.?

nejčastěji tuňáka.a přestože jsem si hlídal co a od koho kupuju, zjistil,jsem i když mi to sedělo,tak od určité doby už ne.a pak se mi rozsvítilo.kde je napsáno natvrdo sojový olej nebo jenom rostlinný to už bych nekoupil nikdy.vzhledem k nenažranosti a neomezenému zvyšování zisků i za cenu snižování nákladů takovýmto způsobem, je z 99% jasné, že sojový nebo skrytě "rostlinný olej", zvláště u velkých globálních firem, které mají obchod s rybami pod palcem, se jedná o olej s gmo původem...a chtěl bych podoknout,že přes mé naprosto 100% zdraví, jsem pocítil opravdu jakési problémy, s kterými jsem se musel drasticky vypořádat a ještě to není ono.jsem přesvědčen, že gmo potraviny bezpečné nejsou.bohužel u nás se sice obsah značit musí,ale už ne produkty živočišného původu, které byly např. gmo kukuřicí krmeny...což je ale velká neznámá.nebo spíše velká...

209618

14.1.2010 20:27

Zajímavá přednáška

Jarmila 88.?.?.?

Zde je velmi zajímavá přednáška o Monsantu:
http://afinabul.blip.tv/file/2319903/

Líbí se mi i ten zpěv i bilboardy toho pana Samorosta, co se brání proti vládnoucím sviním svým vlastním neotřelým způsobem.[smích]

209619

15.1.2010 3:24

Lide se jednoo dne sami sebe vyhubi, hnaci silou je mamon.

kozoroh 61.?.?.?

Precetl jsem si zajimavy clanek,ktery rikal, ze Britanie v budoucnu bude celit nedostatku potravin, takze, jedine geneticky rostouci plodiny mohou zachranit Britanii od hladu. Jinymi slovy, z pozadi organisovane akce v nedostaku potravin bud enahravat zpet do rukou nadnarodniho koncernu,jako Monsanta vsechny vyhody obchodniho jednani,tak,jak dnes se presvedcujeme o vlivu farmatickeho prumyslu na zivot lidi.
Jednou z veci, ktera ovlivni potravinovy trh je otazka bio-pohonnych hmot, jez ma usnadnit olejovemu trhu a udajne udelat nasi planetu "cistci" a zdravejsi.Problem je, ze touto cinnosti,financne mnohem vynostnejsi se dostaneme do situace ,ze bude nedostatek potravin, napriklad kukurice,ktera se vice,vyrobne zpracova na pohonnou hmotu, nez,co by potravin apro lidi.Jinymi slovy, mamon, prevladne nad zdravim rozumem, zisk bude slavit svuj uspech a lide budou celit hladomoru, navic, pestovan eplodiny na bio-pohonne hmoty budou dostavat velke mnozstvi chemikalii,ktere, ovsem budou mit vliv na pitnou vodu, takze,dochazi na Marxova slova,ze materialismus znici lidstvo.Radiaktivita ve svete roste,tak,jak ukazuje vsude i zvyseni rakoviny, cukrovky, nadoru,lidskych zrud, vlivem valek s pouzitim DU munice,Cernobyl,chemizace potravin, jako by nestacila a ted izenyrsky-geneticky osetrovane plodiny a semena, otravene more a smetiste odpadku vseho druhu na dne oceanu,kaceni lesu, niceni pralesu,vyroba umelych hmot,cim dal, tim vice, chemikalii v nasich domacnostech, fluorid, chlor a jine chemikalie nasi pitne vode, kolik toho zustane, aby jedinec, prezil ve zdravi, aby z neho nebyl "pytel chemikalii" prezivajici na dragach od lekaru vseho druhu.
Dalsim strasidlem a nebo zkutecnosti je pouzivani mobalnich telefonu, nezdravich lamp-osvetleni a kdo vi,co jeste, ma clovek sanci prezit tohle vse?
Nebudou nasi potomci natolik zdravotne zneschopneni,ze po nich uz nebude zadna jina lidska -zdrava generace?
Vezmeme jen "industry" psychiatru,kteri jdou do skol a rikaji,ze polovina deti ve tride jsou vlastne jejich pacienti a zasahuji v"lecebnem procesu" zcela bez ucasti a povoleni rodicu, timto zpusobem vznika nova spolecnost s uplnou zavislosti na dragach, takze bude stestim umrit zdravi a v plnem veku.Mam silny dojem,ze ve jmenu mamonu se opravdu lidstvu podari,ze se samo vyhubi, vlivem chamtivosti elity sveta s jejich planem na jednu svetovou vladu,kterou uz propaguji od roku 1946.Bud jedna svetova vlada a nebo nic!

Vložený obrázek
Cello had claimed that it could produce $16/barrel fuel at its refinery using hay, switchgrass and wood chips. The Alabama Press-Register reports that “a string of witnesses testified that samples of the fuel allegedly produced at Cello’s facility… were derived entirely from fossil and not renewable sources”. Grassoline it was not. The EPA had been counting on a tripling of Cello’s refining operations to meet 70% of its target of 100 million gallons for 2010 production.
Takze, vyroba bio-pohonne hmoty se muze stat zbrani ...Automaticky kráceno

209630

15.1.2010 7:28

Češi mají tak rádi GM kukuřici – zdraví nadevše

Myslivec 212.?.?.?

http://www.demiurg.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=184&Itemid=39

Zajímavý článek podobného charakteru.
[zmaten]

209637

15.1.2010 13:29

esej v Hospodářských novinách, 15.01.2010

lu2006 90.?.?.?

... jmenuje se "Krásný svět nových genů", volně přístupné na www.ihned.cz, autor Jaroslav Petr, genetik. Dle autora eseje zřejmě recept na ráj na Zemi i mimo ni [zmaten]

209655

15.1.2010 19:08

RE: PS: jsem připravena experiment nezávisle zopakovat

amiourka kamio (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 209655

Ale je třeba, abyste na to sehnaly nějaké finance (zejména na přístup k elektronickémnu mikroskopu, kam mi nikdo neumožní přístup zdarma).
Jaroslav Petr Genetik je šéfredaktor Osla, velkiý obdivoatel GMO, protože pracuje ve VÚ živočišné výroby, lze předpokládat, že případným oficiálním opakovacím experimentem by byl pověřen právě on, resp, že tento ústav již dávno z podobně postavené genetiky profituje. Přitom Jaroslav Petr zná velmi erudovaného oponenta GMO pana Johnsona z unverzity v Tampere - ale ani se nenamáhal si jeho práce přečíst či zamyslet se nad nimi. Přitom jsou právě pro pochopení rizikovosti právě tyo práce klíčové.

209676

15.1.2010 19:36

RE: PS: jsem připravena experiment nezávisle zopakovat

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 209676

No, můj názor je ten, že ti „vědci“ co píšou na web Osel mu dali velmi správný název.[smích]

Zdá se, že pan Jaroslav Petr, genetik, je typický byznys-vědec, který odsouhlasí cokoliv, co je v zájmu zisku nadnárodních korporací. A třeba pan Mihulka či pan Zrzavý se pro mě stali rovněž velmi nedůvěryhodní, i když napsali pár rádoby vědeckých knih. Těmto třem pánům již nevěřím ani nos mezi očima, protože ty jejich „vědecké“ knihy nejsou vůbec vědecké a stojí za prd. A když se jich na internetu něco zeptáte, tak pokud je zaskočíte, že neznají odpověď, tak Vám radši ani neodpoví.

Prostě tihle tři chlapi VĚDOMĚ LŽOU, jsou to manipulátoři davů.

209678

15.1.2010 21:46

RE: PS: jsem připravena experiment nezávisle zopakovat

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 209678

http://www.blip.tv/file/2245971

209683

15.1.2010 19:37

RE: PS: jsem připravena experiment nezávisle zopakovat

amiourka kamio (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 209676

Sice se může zdát, že se rozčiluji příliš na to, že většina populace požívá kukuřičné bílkoviny jen v denaturované formě, ale to proto, že jsem přesvědčená, že v tomto případě není kraválu nikdy dost.

209679

18.1.2010 9:53

greenpeace

IVo vimi (zavináč) centrum (tečka) sk 85.?.?.?

Dobrý deň,
zaráža ma, že aktivity skupín, teraz mám na mysli konkrétne greenpeace.cz sú v tejto oblasti nulové. Má niekto podobný dojem?

Ako je možné, že táto skupina hovoriaca si organizácia poukazujúca na zločiny proti prírode ignoruje udalosti okolo GM potravín? [zmaten] Uviesť na webe len zopár odkazov na stránky a v angličtine? To je dosť málo.

209814

19.1.2010 13:13

RE: greenpeace

Jiřina jirinajanickova-zav-seznam-cz 88.?.?.?

Reakce na 209814

Máte pravdu, z greenpeace jsem taky rozčarovaná. Krom těch anglických článků, co zmiňujete, mají taky na stránkách výzvu "Staňte se GMO detektivem" - vyzývající nahlásit jim výskyt GM složek v potravinách, co najdu ve svém obchodě. Jsem zemědělec-chovatel. Od 1.1 2009 se ve všech směsích pro hospodářská zvířata objevila GM sója. Je téměř nemožné objevit krmivo bez této složky. Vážení, pokud konzumujete knvenční potraviny živočišného původu, konzumujete též GM sóju, ať se vám to líbí, nebo ne, ať o tom víte, nebo ne. Greenpeace mlčí [pláč](

209916

21.1.2010 14:26

RE: jiný odkaz:

amiourka kamio (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 209916

komix o GMO jako pomůcka pro aktivisty: žel v angličtině: /http://www.zhaba.cz/fileadmin/user_upload/materials/gene_comic/Comic.pdf
s GMO je to tak, že je sponozorován organizací Lucis něco - pátráním vyšlo najevo, že tito patří ke kruhům "iluminátů" - tj. avy se fiktivně něco dělalo, pro pocit lidí a aby se dokázalo, že víc se udělat nedá. Chcete-li něco udělat, zahajte sbírkuý na experiment s myšmi, jsem rozhodnutá to eventuálně provést zcela nezávisle doma, s tím, že se pak s naformaldehydovanými vzorky budu muset odebrat někam k dobrému mikroskopu. Není tak těžké experiment uspořádat!
A důrazně upozorňuji, že mám pocit, že se změnily povinnosti se značením obsahu GMO - od povinného "obsahuje GMO" k nepovinnému "neobsahuje GMO", přičemž uvážíme-li, že se již proidukujíá GMO rajčata, jak poznám ne-GMO rajče, když výrobci ne-GMO o této změně vesměs nevědí a já tuto potravinu obvykle požívám nedenaturovanou???

210106

Příspěvků: 23

14.01. 08:27 MoUdrostrak  GMO je hnus, ale dobry a vynosny kseft
14.01. 13:33 Ursus  RE: GMO je hnus, ale dobry a vynosny kseft
14.01. 12:25 Mr. Winston Smith  Skrytý manévr?
15.01. 14:23 jm  RE: Skrytý manévr? korporace 1
15.01. 14:25 jm  RE: Skrytý manévr?korporace 2
15.01. 15:53 daniela  RE: Skrytý manévr?
15.01. 18:50 amiourka  Uvědomujete si, že tyto jednoduché testy měly být provedeny, než to šlo doprodeje?
14.01. 13:29 Ursus  GM potraviny je jen jeden problem v potravinach
14.01. 17:30 KamilB  RE: GM potraviny je jen jeden problem v potravinach
14.01. 14:14 Merlkir  jako jiný úhel pohledu bych dal tenhle komentář:
14.01. 16:48 bud  RE: jako jiný úhel pohledu bych dal tenhle komentář:
14.01. 20:26 fist.of.heaven  no občas si dám nějaké mořské ryby v konzervě
14.01. 20:27 Jarmila  Zajímavá přednáška
15.01. 03:24 kozoroh  Lide se jednoo dne sami sebe vyhubi, hnaci silou je mamon.
15.01. 07:28 Myslivec  Češi mají tak rádi GM kukuřici – zdraví nadevše
15.01. 13:29 lu2006  esej v Hospodářských novinách, 15.01.2010
15.01. 19:08 amiourka  RE: PS: jsem připravena experiment nezávisle zopakovat
15.01. 19:36 Jarmila  RE: PS: jsem připravena experiment nezávisle zopakovat
15.01. 21:46  RE: PS: jsem připravena experiment nezávisle zopakovat
15.01. 19:37 amiourka  RE: PS: jsem připravena experiment nezávisle zopakovat
18.01. 09:53 IVo  greenpeace
19.01. 13:13 Jiřina  RE: greenpeace
21.01. 14:26 amiourka  RE: jiný odkaz:

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 20

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 3

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,57 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,29 Kč
1 unce stříbra
547,77 Kč
Bitcoin
683 609,14 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 142