Diskuze k článku

Obdivuju všechny, co v dnešním světě dokáží žít obyčejně poctivý život…

Příspěvků 58

13.1.2010 5:21

Dvoji moralka

Datel 99.?.?.?

Nesmysl, kolik lidi co tu pise jsou politici ? Kazdy z nich mohl jit za politika. Vyuzivat vyhod, placat veci co lide chteji slyset.Ale proste na to nemaji naturu. Napriklad nase uzemi zastupuje clovek ktery se nikdy nikde nechytil, o svoji kandidaturu se soudil.Pokud se zeptam lidi proc voli i kdyz je nemaji radi- jejich odpoved je ze voli mensi zlo. My jsme obycejni lide kteri se hadaji, provokuji , nesnasi, ale take miluji, pomahaji a maji radi. Ale politik je placeny za podryvani.Proc ? Protoze mama vetsi vyhody nez jeho volic.

209511

13.1.2010 5:58

Ti,co dokazi zit poctivy zivot,jsou vlastne,obeti,tech,co poctive zit nechteji.

kozoroh 59.?.?.?

Kdysi, se za komunismu razilo heslo,"kdo nekrade,okrada svou rodinu, ten maly cesky clovicek,teda ,aby se udrzel a nebo si prilepsil,kradl v malem,zatimco ti nahore,kradli verejne a ve velkem, mnozi z nich udelali ve zlodejnach karieru od nemecke okupace az pres, politiku s lidskou tvari, obrodne procesy a sametove revoluce a stale maji vic oproti jinym a vzdy jsou spravni-korektni v dane politicke situaci,oproti jinym kteri maji svoji cest a charakter, zaujali nekompromisni stanovisko, ale za to si nic nekoupi, spise se dostali do problemu s bezpaternimi,ale,vzdy vladnoucimi mensinami.
V zasade by se lide meli ridit jednim,velice jednoduchym heslem:"Nedelej druhym to,co sam nemas rad!"
V dnesnich svet je nemozne skorumplovany materialismem a tezko je udelat krok k naprave,lide zpohodlneli ve svych nazorech, nebot videli ,ze za jejich zivot vzdy zvitezili politicti-materialisti kriminalnici, tluchubove s plnou pusou nesplnitelnych slibu a nepremyslici, neinteligentni masa jim tleskala a nechala se vest prazdnymi slibi do situace, kterou sami podporili.
V zapadni svete muzem videt ukaz,kde stat je zadluzen a nova, zvolena vlada na slibech verejnosti udela co?
V zadluzenosti statu,otevre cestu k utvoreni dalsich dluhu, nebot v pravde receno na sliiby dane volicum nejsou penize a tak se udelaji jeste vetsi dluhy,jako nikdy pred tim,politici ,takto osobne zbohatnou a lidem zbudou ty dluhy,co by dalsi,vetsi dane, nova vlada udela presne to ,co predchozi,opet zvysi dluhy, aby se stala popularni na tech par roku do dalsich voleb.
Pokud se najde clovek,jez chce poctive representovat lidi,tak je v uplnem pocatku zlikvidovan,co by nebezpecny element, takovy neprojde ani do obecni rady, natoz do politicke strany,jez ma sanci byt vedouci silou v rizeni statu.Posudte samy,zvolili byste politika,ktery by Vam rekl,ze statni dluh po jeho zvoleni se musi zaplatit a tim si budem muset vsichni utahnout opasek a vic pracovat?
Jinymi slovy,politik tohodle razeni by Vam "nalil cisteho vina" a po pravde by rekl narodu,ze dluhem, je na mizine a v ramci napravy by volal predchozi politiky a ruzne sejdire-uplatkare k zotpovednosti a trestu spachanem na obcanech s tim,ze nahradi ze sveho majetku to co sami zpusobyli, to znamena,ze by klepl pres prsty i ty male zlodejicky-kdo, nekrade okrada svou rodinu.
Domnivate se,ze Jana Masaryka slova:"Nebat se krast" by se ujala v novem demokratickem poradku a lide by materialne bohatli jenom z ciste,poctive prace a jako narod bychom zili ze sveho i kdyz by toho nebylo moc oproti druhym,ale, hlavne bez dluhu a na svem.
Osobne si myslim,ze vetsina lidu neni k tomu, aby slysela pravdu a tak si i myslim,ze vetsina lidi da prednost nesplnitelnym, prazdnym slibum, nez hole pravde, ktera muze byt pro mnohe znacne trpkou prichut.
Jestlize mnozi lide ziji poctive, tak svym zpusobem je to priznak,ze se neztotoznili se zkutecnosti,ktera existuje a nebo, ze nemaji zadnou jinou volbu, jak rikali sveta znaly,"neumeji v tom chodit".Takze,jaky zaver muzem udelat?
Nedelat jinym to,co samy nemame radi.

209512

13.1.2010 7:15

Kdyby do jeskyne v niz by jste byla vy a ja vpadl predator

Oldis 81.?.?.?

tak vy jdete chranit mladata a ja beru nohy na ramena, ne proto ze bychom chteli ale protoze tomu tak chce hipokampus [smích]

209513

13.1.2010 12:23

RE: Kdyby do jeskyne v niz by jste byla vy a ja vpadl predator

Lary 213.?.?.?

Reakce na 209513

a co si tim vyresis, nez stacis udelat dostatecny pocet kroku smerem od predatora tak jsi v jeho zaludku a tam si (dle nazoru predatoru) muzes utikat jak ti je libo [smích]

209531

13.1.2010 9:24

začít u sebe

kalik 193.?.?.?

Souhlasím s tím, že začít se musí od sebe. Není možná nadávat na ty nahoře a přitom být stejný jako oni. Jakákoliv změna musí jít odspodu, jinak to prostě nebude mít sílu a váhu. Svým vlastním příkladem můžeme změnit ty okolo sebe a ty zase ty okolo sebe a tak dále. Změna je možná jen změnou sebe sama, změnou vlastního myšlení. Do té doby budeme manipulováni, bude s námi zacházeno jako s ovcemi a nic se nezmění. Budem pouze vedeni pastýři do pekla. Vezměme svůj život do vlastních rukou.

209518

13.1.2010 10:20

RE: začít u sebe

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 209518

plny souhlas,pokud to nepujde odspodu,bude tu zase bordel.Damy a panove zacnete u sebe a svych deti,jednou to prijde a pokud to my nezkazime dopadne to lip nez 89.Treba se bude i strilet ale a to se dle meho nazoru melo uz 89 a nejspis to odnesou i nevinni lide jako vzdy ale pak si zase lide zacnou vazit i tech drobnosti.Treba znovu zjisti ze se nema krast,vytvaret tz.cenne papiry z cennych papiru ktere nemji jnou nez ucetni hodnotu,ze na louce vyroste kytka,kterou si utrhne dite pro radost kdyz jich tam bude dost.

209525

13.1.2010 10:53

RE: začít u sebe

Fanda 85.?.?.?

Reakce na 209518

Zajímalo by mě, pane Kalik, kdy v praxi se tato metoda náprav věcí veřejných podařila. V podstatě je to ta metoda nejlepší, ale v praxi zcela neúčinná. Už proto neúčinná, že má napravovat věci, jejichž nositelé mají proti tomu děsně tvrdou hroší kůži. Přirovnal bych-li je ke křižníkům, mají vždy okolo sebe hrozně velké množství torpédoborců a minolovek. U politiků by náprava měla začínat a být nejúčinnější směrem odspodu uvnitř vlastní politické strany, protože by měli členové cítit, že jejich zástupce na politické funkci jim dělá reklamu, je-li dobrý, ale také ostudu, stojí-li za prd. A podívejte se na reportáže ze sjezdů. Napravili tam některého svého reprezentanta, byť okatě odpovídajícího uvedenému důvodu ke kopnutí do zadku? Jsou případy, říká se jim recyklace politiků, ale ty určitě na mysli nemáte. Přesto se mi chce věřit, že se to někdy podaří.

209526

13.1.2010 17:08

RE: začít u sebe

kalik 89.?.?.?

Reakce na 209526

Kde se podařila? Nevím, možná se nikdy nikdo nesnažil to změnit tímto systémem. Asi ve většině případů se začínalo se změnou nahoře. Tohle prostě nemůže fungovat, když se nezmění lidi. Bohužel lidi jsou nenapravitelní. Dle mého se něco změní, až to všechno klekne, úplně. Pak se lidi možná začnou ptát, co se to děje, proč se tak děje. Do té doby se nic nezmění.

Každý ať začne u sebe, ať si vyřeší svoje problémy, své strachy. Největším problémem je zakořeněný strach. Strach vstupuje do lidských vztahů a narušuje je. Strach v nás je ten problém. Odstraňme každý ten svůj strach a pak se všechno rázem změní samo od sebe. Nenechme se ovládat strachem. Kde je strach, tam není láska. Láska je ta změna. S tímto poselstvím přišel už Ježíš a jak jsme si jeho slova vzali za své? Přes 2000 let nám nestačilo, abychom toto poselství pochopili. 2000 let jsme na to měli a nic.

209549

13.1.2010 21:27

RE: začít u sebe

Fanda 85.?.?.?

Reakce na 209549

Opravdu nemám nic proti Kristovým přikázáním, jak jsou známá z Evangelia. Po čtyři staletí byli jejich šiřitelé házeni lvům, prakticky až do doby, kdy se křesťanství uchopil představitel nejvyšší světské moci a učinil z něho státní záležitost. Pohříchu ani on, ani jeho následníci na jeho trůnu nebo na trůnech jiných se pod stejným praporem těmi dvěma přikázáními neřídili. A tak to trvá do dnes, bez rozdílu toho, na jaké židli sedí a jakým způsobem k ní přišli a nic na tom nemění ani to, kdyby se všichni jejich „poddaní“ z podhradí i samotného z podžidlí unastavovali svých druhých tváří. Naději, myslím tu pozemskou, si však nikdy vzít nedejme, ta by snad měla umřít poslední.

209557

14.1.2010 7:27

RE: začít u sebe

kalik 193.?.?.?

Reakce na 209557

Tady nejde o samotného Ježíše, ale o jeho poselství lásky. Miluj ostatní, jak miluješ sám sebe. Miluj své nepřátele. apod. Tímhle když se každý budeme řídit, bude ráj na světě [smích] Já se o to snažím, s menšími či většími úspěchy. Každopádně věřím, že když se většina společnosti změní, není možné, aby nahoře zůstali ti stejní neřádi. Prostě ti dole to nedovolí. Lidé se chopí svých práv, svých životů. Ti nahoře nemůžou potom vyhrát. Bez změny, obrody společnosti není možno dělat nic, protože budeme uválcováni většinou ve srabu. Ze shora se nidky nic v dobré neobrátilo. Musí se začít s vlastním mikrosvětem a poté hranice možného rozšiřovat. Když na tomhle všichni zapracujeme, změna se uděje sama od sebe [smích]

209571

15.1.2010 7:14

RE: začít u sebe

baki 85.?.?.?

Reakce na 209549

Bohužel, je zde zásadní problém. Nežijeme ve vzduchoprázdnu, ale obklopeni lidičkami. "Řešit svůj problém" bez toho, abychom narazili na "kolemexistující", je nesmysl. Svoje problémy takto může řešit pouze poustevník na pustém ostrově. Stojí za to se podívat, jakou negativní reakci na př. si způsobila katolická církev svým soudním sporem o katedrálu svatého Víta, na jehož dostavbu ve dvacátých letech přispívaly všechny církve. Své problémy řeší často lidé soudními spory, které nevedou ke stavu, který propagujete ("láska k bližnímu svému"[mrknutí jedním okem]. Váš názor je sice velmi hezký, ale zatím se ho nikomu nepodařilo realizovat. A různí jedinci se o to snaží neúspěšně již více než dvatisíce let.

209636

13.1.2010 17:10

RE: začít u sebe

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 209526

>V podstatě je to ta metoda nejlepší, ale v praxi zcela neúčinná. >Už proto neúčinná, že .....děsně tvrdou hroší kůži.
Máte v tom trochu "hokej".
Samozřejmě, že "kalik" má pravdu.
JAKÁ JE KVALITA života celé společnosti, rozhoduje SOUČET VŠECH "VEKTORŮ".
Vektorem se může rozumět jak myšlenka, tak pocit, tak nálada, tak i "hmotný",resp. konkrétní, viditelný počin. Např. ovládnu zlobu a přidám omluvu s úsměvem a hned je na světě jiný "vektor", který prostě zůstane jako činná síla/energie viset a působit "v prostoru".
Takže proto v tom hodnocení tohoto způsobu nápravy věcí veřejných i privátních máte hokej - nedohlédnul jste dosud jako "kalik" tak daleko a nepochopil, že to, co právě žijeme jak individuálně, tak společně (jedno jakou jednotku onoho společně zvolíte - rodina, firma, město, klub, stát, politická strana, celé lidstvo...) je prostě a jednoduše souhrn VŠECH VEKTORŮ/ČINŮ (myšlenek, nálad, přání, vyřčených slov, uskutečněných, realizovaných dějů z minulosti velmi dávné i méně dávné.
A tak kdo nahlédne do této mechaniky (stačí i prosté pochopení zákona zachování energie a aplikování tohoto pochopení na běžné společenské děje ať individuální nebo hromadnější), tak zároveň se vynoří pochopení jednoduché pravdy - ZLEPŠÍM-LI SÁM SEBE, ZLEPŠUJI SVĚT. A to nejen příkladem na své nejbližší okolí, ale nechávám "v prostoru stopu", která je hybná síla určující krátkodobě i dlouhodobě směrování mé individuality a společnosti zároveň.
Navíc je zajímavé, že člověku dosti zarážejícím způsobem svítá,jak je to s tzv. "dobrem" a tzv. "zlem", ale to je jiná kapitola...
Je to prosté i komplikované, hrůzné i povznášející - jak si kdo zvolí a jak se kdo chová/žije.
Pochopením a přijetím těchto zákonitostí pak člověk s úsměvem (byť leckdy hodně skřípavým) nese svůj "baťoh" s větší zodpovědností a jistě se odvrací od svých špatností a chová se dle pravidel lepší mravnosti - ato není zase tak těžký výběr - každý z nás rozezná, co je sviňárna a co je poctivé a správné.
A je zajímavé, že leckdy rozvinutý intelekt (učenci a tzv. vědci) není zárukou pochopení a "vyhmátnutí" těchto základních zákonitostí života - součet viditelných i neviditelných vektorů našeho chování je určujícím hybatelem pro kvalitu našich životů v přítomnosti i budoucnosti.
Takže jen záleží, JAKÁ SÍLA BUDE NASAZENA NA TÉ, NEBO ONÉ STRANĚ VEKTORŮ VE SMYSLU KVALITY.
Že převládá neutěšený stav? No - ta nashromážděná energie se musí "vybít" (odžít, naplnit) a zároveň se aktuálními reakcemi zadělává na další vývoj.
Je tedy lepší nemudrovat, že tato metoda je neúčinná a zkusit se chopit oněch lepších pravidel života a prostě je žít/naplnit ve svém životě - v první řadě pomůže člověk sám sobě, pak druhým. [smích]

209550

17.1.2010 21:13

RE: začít u sebe

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 209550

...škoda že jsi anonym, vnitřnosti a závěr tvého vstupu = moc dobré. Jen na začátku definice místo slova "všech" patří slovo "polarit", týkalo se to věty o součtu všech vektorů.
Ty vektory se sčítají na straně, kterou považujeme za dobrou
i na straně, kterou považujeme za špatnou. A součtem těchto polarit je vlastně momentální stav dynamické rovnováhy ve společnosti. Ta se mění každým okamžikem ve směru, který určili ti, co vymysleli "princip zisku". A jejich metodou bylo vždy násilí, od zjevného k dnešní "skryté diktatuře peněz".

A jejich hra končí. Zlej policajt uvolní místo hodnýmu policajtovi.
Jen se ještě neví, kdo to bude.
Model trvale udržitelného rozvoje má své varianty, ale vždy se v něčem musíme omezit. Teda v době, až tu nebude strašit extrakt tiskáren peněz - státní dluh. Ale to je jiná kapitolka.

209769

13.1.2010 12:04

RE: začít u sebe

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 209518

http://www.youtube.com/watch?v=vrUcaY_HUuY doufám,že tento notoricky známý odkaz přijde na smetiště. Nedávno byly volby v jedné vesnici,nevím přesné místo a kandidáti současné Národní fronty parazitu prohráli. Vítězové byli místní HASIČI.Takže, jak říkávali soudruzi, když se chce,tak to jde.Na sobě makám s rodinou unisono,přes deset let nežereme maso,meditujeme,auto jsem prodal před 30lety,job jsem našel takový,abych uživil spolu se ženou rodinu a nebyl otrok dojíždění autem.Poplašný povyk kolem nějakého Aloise Kajdy,roku 2012,překocení polu,etc,nás nechává v klidu mysli a usebrání. Za přelom budu považovat to,že NIKDO k volbám na jaře napujde. Ovšem výplach mozku jede naplno,vypatlanci za buřta zadarmo se asi najdou,že NÁRODNÍ FRONTU podpoří.. [bliji]

209529

14.1.2010 10:29

RE: začít u sebe

Saša 74.?.?.?

Reakce na 209518

Příčinou naší dvojí morálky je obdiv k síle a „kráse“. Zedník se vožral jako prase a paní magistra byla ve veselé náladě. Ve skutečnosti „paní magistra“ mohla a pravděpodobně pozvracela zedníka a ten vypil dvě piva.

Ono není důležité, jak politik vypadá a dokonce ani kolik má titulů, pokud však voličům zalže, nezaslouží si funkci a měl by jí být okamžitě zbaven. Dokonce potrestán, jeho lež je totiž daleko nebezpečnější než sňatkového podvodníka. Ve skutečném životě trpíme nejen prolhané politiky, ale máme dokonce důvěru k obrovským firmám s krásně lživou reklamou.

Neměli bychom obdivovat nositele Nobelovi ceny míru s rekordním válečným rozpočtem. Státy, které vraždí a nazývají to obranou. Nějak zapomínáme, že bránit se může jen ten slabší. Vina je tedy v nás, ale ne v naší relativní nemorálnosti ta je snad vždy daleko větší „nahoře“, ne u prostých lidí.

209583

13.1.2010 10:14

zlato nad poctivost

valda 212.?.?.?

Hezky,lidsky clanek.Jen s volanim k poctivosti je to zbytecne. Od vzniku republiky je to sama falem a samochvala.Nebud ukradeneho ruskeho zlata,nebyla by snad i tak uspesna predvalecna republika.Mozna,opakuju,mozna.Kolkaborace fasisticka,bolsevicka,normalizacni,proamericka...Zadna pozitiva.Nejsou rodice nebo je jich hodne malo,kteri by sve deti ucili poctivosti.Diky Zvedavci vsak moje nadeje neuhasina.

209524

14.1.2010 2:14

RE: zlato nad poctivost

kozoroh 59.?.?.?

Reakce na 209524

Musim Vas opravit v ramci historicke pravdy, samozrejme ,ze generace nasich legionaru, kteri bojovali v Rusku odesla a tak manipulace s historii je vseljaka, podle toho,jak ,kdo potrebuje,ale, pravdou je, ze nasi legionari predali rusky carsky poklad do rukou zastupcu moskevske banky,ktera na miste prevazila a zkontrolovala dle seznamu veskere hodnoty a nic nechybelo, jinymi slovy legionari predali rusky pklad ruskemu lidu, i kdyz tou dobou to byli bolsevici Takze nase prvni republika nemela k ruce " ukradene " zlato, toto zlato vsak rozkradli bolsevici a jejich " rudi"komisari a jeste dodnes se na mezinarodnich aukcich prodavaji casti carskeho okladu a banky dodnes vlastni vklady carske rodiny a CENNE PAPIRY, CI JSOU TY BANKY UZ NECHAM NA Vas. Jak, jste napsal Nebud ukradeneho ruskeho zlata, tak si uvedomte,ze komunisticky rezim se nechtel sirit o cestnosti ceskych legionaru v ramci vraceni pokladu, protoze zaroven by se lide ptali a kde je carsky poklad dnes a ostuda by byla na "bolsevikach",co to rozkradli.
Nezapomente,ze takovy kapitalista Hammer byl osobnim pritelem Lenina -Blank a mel svoji loznici vedle loznice Lenina-Blank a mel moznost kdykoliv pricestovat do Moskvy bez povoleni,rovnez s dohodou bolseviku ustanovil tovarnu na tuzky,jez jsou jeste dnes s jeho jmenem v prodeji, samozrejme,ze Hammer na ceste domu nejel s prazdnym arukama, byl svedkem Ukrajinskeho hladomoru, ale nikdy se o nem v Americe nezminil.Jeden z dobre informovanych legionaru general Cila, a mnoho jeho kolegu vedeli presne,co se stalo s carskym pokladem, legionari sli bojovat za svobodu a nezavislost a ne krast, jejich hroby jsou rozesety podel cele sibirske magistrali az do Vladivostoku.Jeden z mnoha,ktery by mohl svedcit,co se stalo s carskym pokladem byl velitel pruzkumne roty p.Ota Linhart, jez byl i pozdeji v dobe druhe svetove valky clenem odboje naroda s legendarni petkou radiotelegrafistu ve skupine stabni kapitan Moravek, Peltan (padl v Kinskeho sadech) Klecka,bratri Lnhartove a mnoho jinych, legendou se stal utek pred nacisty v Horni Ulici v Nuslich, odkud vysilali do Londyna a potom smrt kapitana Moravka na Prasnem moste,kde se chtel prostrilet z obkliceni,ale to vse uz je jina historie, pravdou je to ,ze prvni republika nemela k disposici rusky carsky-narodni poklad.
V ramci dnesnich dnu se muzem ptat,jak jsme my nalozili s narodni svobodou,co by dedictvi nasich legionaru na mnoha evropskych a asijskych frontach?

209568

13.1.2010 15:10

Výzva, která zní jasně jako trubka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Stejně jako v prvním století, tak i v posledních dnech tohoto zkaženého systému věcí zaznívá zvučné volání: „Zachraňte se z této pokřivené generace.“ (Skutky 2:40) Je to výzva, která zní jasně jako trubka a je určena všem lidem na světě, kteří mají bázeň před Bohem. Co se stane, až na zemi propukne velký den Božího hněvu? Většina lidí nebude hledat záchranu u Boha. Lidstvo jako celek bude „stále [říkat] horám a skalám: ‚Padněte na nás a skryjte nás před obličejem Toho, který sedí na trůnu, a před Beránkovou zlobou.‘ “ (Zjevení 6:15, 16) Budou doufat v organizace a instituce tohoto systému věcí, které jsou podobné horám. Ale o co lepší by bylo, kdyby doufali v tu největší Skálu. (Přísloví 18:10) Proto je nutné, aby pokud možno co nejvíce lidí z těch téměř sedmi miliard lidí, kteří dnes žijí, bylo vyučováno, že mají věrně a upřímně vzývat Boží jméno a ne „doupěte lupičú“... [zmaten]

209538

17.1.2010 21:21

RE: Výzva, která zní jasně jako trubka

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 209538

...hele, bucha do toho nemotej, ten je "v klidu". Ale ty jsi v pohybu, tak si místo citátů z kázání vezmi své občanské jméno a jdi se svými názory na trh. Pak budu reagovat na člověka žijícího, co svoje názory dovede podpořit svou neanonymitou. Argumentem je tvůj nebo můj způsob života. Jinak jsi za "trubku", co nemá zvuk.

janko, Jan Koňas.

209770

17.1.2010 21:33

RE: Výzva, která zní jasně jako trubka

mtk 88.?.?.?

Reakce na 209770

"Škůdci" Jehovovi sem nechodí diskutovat, nýbrž hlásat Svatou Pravdu. [chechtot]

209771

17.1.2010 21:59

RE: Výzva, která zní jasně jako trubka

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 209538

‚Padněte na nás a skryjte nás před obličejem Toho, který sedí na trůnu, a před Beránkovou zlobou.‘

Tahle veta me nuti k zamysleni, jak na to prijdou lide v Haiti.

209776

17.1.2010 23:06

RE: Výzva, která zní jasně jako trubka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 209776

"Během zemětřesení na Haiti zaznamenalo středisko v Glakoně stopu významně zvýšené radiofrekvenční aktivity na pásmu kolem 2Hz počínaje úderem 16. hodiny dne 10. ledna a úderem 14. hodiny dne 12. ledna konče."

Vložený obrázek

viz článek Zemětřesení na objednávku, aneb co jsou tektonické zbraně

a Americký test zemětřesení měl hrůzné následky


Kromě Haiti to "schytala" i Venezuela.

"Východ Venezuely postihlo zemětřesení. Cítit bylo v oblasti, kde jsou ropné rafinerie."
Zemětřesení zasáhlo východ Venezuely

Houby Beránek ... [naštvaný]

209783

13.1.2010 15:41

Je třeba

pietroo 195.?.?.?

vymyslet takový systém, aby to zneužívání bylo minimální, tedy zřejmě decentralizace atd. Možná je dobře, že každý tu funkci nakonec zneužije, protože jen tak je možnost, že jednou se lidstvo dohrabe k opravdové svobodě a kvalitnímu systému. Jinak by lidi donekonečna se klaněli nějakým hodným králům a byli by spokojeni. A to cílem vývoje určitě není, si myslím.

209539

13.1.2010 20:49

Politika

vlado 85.?.?.?

Politik (povedzme minister) je jeden z mala ludi, ktori sa svoje rozhodnutia nesie len minimalnu zodpovednost. Ked nasa socialna ministerka ministerka schvalila eurofondy pre socialne podniky, ktore (ako sa po case zistilo) nesplnaju kriteria EU a tym padom schvalene dotacie zaplatia obcania, sa z tychto milionovych preslapov hravo dostane, tak potom preco by sa ini ministri na inych preslapoch nepokusili aj obohatit. Ako oni hovoria boli by blbi.
Ked si chcete nechat postavit dom, tak od firmy ktora vam to robi chcete vopred detailnu kalkulaciu nakladov. Ak firma nieco presvihne, tak ste z toho hotovi. Od politika pred volbami uplne stacia sluby. Takze moje navrhy:
- zrusit poslanecku imunitu
- na volebne obdobie vypracovany plan (roadmap) s investicnymi zamermi, ktore by strana zverejnila pred volbami a podla ktoreho by pracovala.

209555

14.1.2010 16:33

Tak ja se podivan trochu na kulisu lidicek,

Rene Bartosek 68.?.?.?

co se snazi zit ten poctivy zivot. Neustale se posledni dobou dokola mluvi o nutnosti snizit deficit rozpoctu. Coz o to s tim muj selsky rozum souhlasi, ze dlouhodbe se neda zit na dluh a pujcit si jde jenom tolik, aby to slo splatit, nez by na to padnul grunt.

Setrit se musi na platech ucitelu, kreri si berou partajmy jako treba prodavaci v supermarketu na sobotu u kasy. Vsak krize je holomky nauci vratit se zpatky do skolnich trid. Mladi doktori se vazou do prazvlastnich i desetiletych smluv se spitaly. Riznou se vydaje na vedu, a nejlepe zrusit zakladni vyzkum, coz v dusledku bude znamenat odliv spickovych odborniku do zahranici!! Spickove vedec totiz nepujde prodavat na privydelek do Tesca, o jeho praci bude enormni zajem v cizine. Kdokoliv si rad vezme vysokoskolsky vzdelaneho odbornika a ke vsemu s praxi zadarmo,aniz by musel financovat jeho vzdelani. Naucit takoveho cloveka jiny jazyk nez anglicitinu je pouze detail.

Kde si ti obycejni lidickove stradaji a nastradali obrovske financi rezervy ve zdravotnictvi i socialni oblasti, protoze na rozdil od tech velkych dane vzdy plati, tak jak musi. ( staci se podivat na statisticky vyznamne skupiny jak platce dani statu), tam si musi priplatit po 30 Kc navrch!!

Ale, ze se za miliardy nakoupi neodzkousene vakciny a to na zaklade spatne nevyhodne smlouvy, jak verejne rekla ministryne zdravotnictvi prozatimni vlady... Kdykoliv slysim o nutnosti setrit a vzpomenu si, ze v CR jsou naklady na vystvabu dalnic dvojnasobne oproti Nemecku, tak se mi zvedne krevni tlak. Neni divu, ze zahranicni lobiste jako Spyra z Polska vazi cestu do Prahy, vzdyt CR predstavuje nejvetsi vejvar na zkorumpovanych zakazkach v Evrope. Pokud pominu takove Bulharsku, ale tam uz to je o hubu, ponevadz je tam vice zastrelenych mafii nez v Italii.

Ted expremier Topolanek chce konstruktivne bojovat proti korupci? Za jeho vlady ministr vnitra Langer rozpustil vysoce specializovane oddeleni expertu zabyvajici ekonomickym pozadim kriminalni cinosti. Legalizece penez ziskanych v hotovosti zlomila vaz Al Caponemu. Toto se nemuze stat ani v nasem velkem ideologickem vzoru za velkou vodou. Dale odposlechy se nemaji tykat cinosti za flastr pod 8 let. Co to je za hovadinu? K velkym rybam se da dostat pres ty male. Odposlechy by nemeli byt masove zneuzivane, jenomze to by se prvni musel vycistit cely Augiasuv chliv ceske korupce.

Posledni perlicka je, ze sef NKU jako clen exekutivy verejne odmitl zadost Vyboru parlamentu, aby si vyslechl o auditu reditelku odboru, ktera se kontrolou v NKU zabyva taky dano zakonem, kterym se president NKU Dohnal ohani. Nedokazi si predtsvit, ze bu neco takoveho zkusil predstavitel exekutivy na zapad od ceskych hranic. Dokonce i Bernanke pri blokovani auditu FED se neodvazil vystoupit proti autorite Kongresu a pouze mlzil ekonomickym kolapsem. Nevim jak cesky parlament, ale Kongres si muze vytvorit vysetrovaci vybor a povolat k nemu ohledne svedectvi ci poskytnuti informaci kohokoliv. Specialni podminky a ohledy ma pouze president USA a osoby ve funkcich, kde je nutne nejprve zrusit jejich...Automaticky kráceno

209600

14.1.2010 16:35

RE: Tak ja se podivan trochu na kulisu lidicek,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 209600

Specialni podminky a ohledy ma pouze president USA a osoby ve funkcich, kde je nutne nejprve zrusit jejich pravni imunitu. Ale rozhodne to neni reditel odboru ve statni sprave.

CR je za 40% zavisla na automobilovem prumyslu predevsim v Nemecku. Nema smysl budovat vetsi a peknejsi koryta v nasem korytkove ekonomice ceskeho formalne-demokratickeho absurdistanu. Ponevadz, kde nic neni ani smrt nebere. Tem co tomu neveri vrele doporucuju exkurzi do Detroitu srdce automobiloveho prumyslu v USA. Ropny zlom je totiz realita. Jsem velice zvedavy, kdo ty postavene dalnice bude v budoucnu udrzovat a hlavne za co? Ale vubec nejpodstanejsi bude odpoved na otazku proc?
http://www.novinky.cz/domaci/189174-dohnal-nepusti...
http://www.novinky.cz/domaci/189203-topolanek-prot...
http://www.novinky.cz/ekonomika/189181-sef-fiatu-v...
http://www.youtube.com/watch?v=0JbGxIR8JTk

209601

14.1.2010 17:52

Nejhorší představy...

Standa Morava 193.?.?.?

Na svoji obhajobu raději hned napíšu,že nejsem žádný extrémista ani terorista ani nic podoného.Je tu spoustu pěkně psaných článků o tom jak se chovat,jak být morální,věřící,začít u sebe atp.Jsem taky věřící,ale se zkušenostma,které mě vrací hodně rychle na zem [pláč]
K volbám už dlouho nechodím a když se mě někdo zeptá proč?
Odpovím ihned že nebudu kvůli žádnému z těch ŠKŮDCŮ vztávat a obtěžovat se házením do urny!Žádný z nich mi v životě nepomohl a nikdy ani nepomůže,tak proč já bych jim měl pomáhat ke korytům?Stejně by se mi potom(z televize,novin,internetu)smáli do ksichtu.Prostě si myslím,že až dojde nějakému magorovy trpělivost tak vyhodí parlament do vzduchu a to by se potom páni nahoře divili [zmaten] Kde jsme jen udělali chybu?Že by jsme káleli na naše voliče moc okatě a někdo to neunesl [pláč]
Je to nepřípustné,ale taky né nemožné.
P.S.znovu se hájím...je to jen nejhorší představa a píši ve vzteku... [bliji]

209606

15.1.2010 16:10

Co nam patri?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Namisto toho, abychom se se drzeli v diskuzich danych temat, rozvinujeme jina temata. Uz prvni diskutujici k tomuto clanku zabrousil jinam a pak uz to slapalo kdovijak. Z politiky na viru a jeste buhvikam. Jako pokazde. Jen si obsah clanku projdeme - autorka apeluje (skryte, aby se snad nekoho nedotkla) na nas, kdo sem chodi a nema tolik slusnosti, aby existenci stranek financne podporil. Tim mirim i na sebe, i kdyz duvod, proc toto pisu, je jiny. Chci jen poukazat na neukaznenost a snad i neschopnost drzet se tematu, pindame jenom dokola kolem..., a to chceme demokracii a svobodnou volbu..., patri nam N.A.S.R.A.T.

209666

15.1.2010 16:48

RE: Co nam patri?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 209666

A jak strikne vymezit tema zrovna k tomuhle clanku o zivote prozivanem slusne a poctive? Patri k tomu i druha strana mince? Tedy lidi, kteri povazuji slusnost a poctivost za projev slabosti? Jestlize ano,pak de facto tematem tohoto clanku je zivot. Neni tragedie pokud dojde k odklonu v diskuzi od tematu, za predpokladu, ze diskuzni prispevky maji svou kvalitu. Videl jsem tady za ty leta hromadu velice kvalitnich diskuznich vlaken mimo tema. A editor i moderatori je pustili. Furt lepsi nez mlatit prazdnou slamu k tematu. Ono nez se vytvori komunita lidi, kterym k pohledu na svet nestaci, to co davaji v bedne. A nez tito lide zacnou nekde diskutovat, tak to trva dlouho. Ale tenhle typ lidi nema povetsinou srovanane pradlo do kominku.

209670

17.1.2010 21:48

RE: Co nam patri?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 209670

René, škoda že bydlíš tak daleko. Lidé se scházejí a hledají řešení i mimo toto forum. Díky panu Stworovi se tu našlo dost energie, aby se sešlo pár (11) lidiček, kteří si usmysleli, že to půjde.
Zvědavec.org. je inspirací, ale i ventilem pro lidi, kteří ví, že je něco hodně špatně - a podle svých sil sem dávají emotivní články, ale často i fundované rozbory situace.
A výsledek se dostaví. Už se staví. Není nad to se občas sejít a energii myšlenek si protřepat ve stejné místnosti. Však oni ti papežové věděli, proč musí být volba dalšího papeže v uzavřené místnosti a musí tam všichni smrdět tak dlouho, dokud se pro jednoho neshodnou. Bez mobilů a dalších "poradců".

A naši mocní začínají "nestíhat". To, co naordinovali "nám dole" = honbu za prací za mizerný peníz - to je začíná pronásledovat v tom, jak nestačí dořešit detaily svých operací, potřebných k nenápadnému ovládání lidí.
Takže stačí jen sledovat a rozeznat, kdy a který "zákon" pustí -
kdy a jak okomentují svou akci (třeba humbuk okolo "dělnické strany"[mrknutí jedním okem] a podobně. Sám život je nastavený tak, aby platilo: čím kdo zachází, tím také schází. Ale některé "cykly životů" trvají hodně dlouho. Tak dlouho, že se kvůli "programu pro lidi" začne počítat nový letopočet. letopočet nového věku.
Ten nový začal asi událostí na Haity, podpořený událostí ve Venezuele, obě tragické, ale s rozdílným původem a cílem. Planeta Země má zkrátka také svoji "řeč", nemusí nám dávat jen ovoce, když jí děláme naschvály.

Jediný zákon pro "stvoření" je zákon alce a reakce. Ale vyložili nám ho trochu popleteně, jako že oni budou vždy tím "akce".
...no, kdo jinému jámu kopá....
Tak si počkáme, jestli "morče" zruší státní dluh. A jak.

209775

16.1.2010 8:54

RE: Co nam patri?

baki 85.?.?.?

Reakce na 209666

Odbočení od témat je váš názor. Problém je ten, že článek je založen na "nedefinovaných pojmech". Jen si vezměte "poctivé bytí", "poctivé žití", "poctivá práce" a pod. Pod těmito pojmy si každý představí něco jiného. (Jen si představte rozdíl mezi výkladem "poctivé práce" před třiceti léty a dnes). A tak to "jiné" (k čemuž náboženství i politika jistě patří) se prostě v příspěvku uvádí. Abyste byl spokojen,je nutno napsat příspěvek s přesně definovanými pojmy. Což není ani možné.

209699

16.1.2010 14:18

RE: Co nam patri?

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 209699

To co píšeš baki není přesné, byť sám po přesnosti voláš příteli.


Předně, pojmy jako, cituji: "poctivé žití nebo poctivá práce a pod." jsou sice obecné, ale v každé době znamenají VŽDY to samé. Tj. například žít či pracovat tak, aby život či práce takto vedena a jeho/její výsledky nijak nevybočovaly z Ježíšova konceptu: "nečiň druhému to, co nechceš, aby on činil tobě".

Jen deprivant nechápe nebo nechce chápat o co zde jde a jedině sofi vědec nebo v MITOTE dlící debatér se může pouštět do složitých definic a rozborů, jak kdo tyto pojmy chápe a co vlastně znamenají.


A pokud někdo nechápe tyto morální axiomy podvědomě nebo přímo tak jak jsem popsal výše, je to pro mne buď deprivant nebo farizej a vlastně s úsměvem řečeno i "mrtvý Homolka"(x)...[smích]

Tak je to jednoduché a opět tímto zdravím všechny ty, kteří vidí v životě jednu velkou SLOŽITOST, kdy se opět jen jedná o způsob a schopnost lidského jedince vnímat s čistým svědomím realitu nebo naopak stále dokola podléhat NĚKÝM podsouvané sofi pseudorealitě.

(x)(Pro Vojtu49 jen dovětek v souvislosti s jinou debatou, že z mé strany nejde vůči Homolkovi o nenávist, nýbrž o parafrázovaný citát z jedné velmi úspěšné české komedie).A odbočení od tématu, které není v diskuzích v soulady s tezí, že VŠECHNO SOUVISÍ SE VŠÍM v zásadě NIC proti NIČEMU?

Přesně jak popsal Rene, je to mnohdy pro rozhovor ohledně chodu Světa, mezilidských vztahů a Podstaty (posledním pojmem zdravím jednoho nejmenovaného spoludebatéra, který jej v mých příspěvcích často blahosklonně, jistě s dobrým úmyslem zlehčoval..[smích]) pro vnímání probuzeného nebo probouzejícího se lidského jedince 100x prospěšnější, než školometské trvání na původním tématu, které už kolikrát stejně směřuje do nowhere.

Je v moci diskutujícího debatu kormidlovat tam, kam si myslí, že by měla směřovat a pokud máš pocit baki, že by se měla striktně a jedině držet původního zadání, tak ti nic nebrání, abys ji k němu inteligentně nebo raději moudře "tlačil"


A zase. Komu může vadit, když se v rámci debaty k tématu otevřou i další navazující souvislosti nebo pro někoho z toho vycházející nepohodlné informace a rád by jejich rozebírání zamezil, či od nich násilným návratem k původnímu tématu odklouzal?


jansmith[smích]

209706

16.1.2010 20:35

RE: Co nam patri?

baki 85.?.?.?

Reakce na 209706

Zřejmě jste špatně četl, jenesmithe, protože můj příspěvek svým pojetím se značně liší od Vašeho chápání.
Předně:
- V poslední větě jsem uvedl, že definovat zmíněné pojmy "není možné". Vaše definice je definice křesťanského pojetí, nikoli však pojetí budhistické, nebo mohamedánské filozofie. Dnešní svět nelze zjednodušit křesťanskou filozofií, je podstatně složitější, ať již se Vám to líbí nebo ne. Lze asi velice obtížně vysvětlovat příslušníkům jiných věrouk, že pojmy mají vysvětlovat jednoduchým pojetím Ježíše. To by s vámi kde kdo vyběhl. A jestli nějaký stoupenec budhizmu nechápe tyto axiomy v rámci křesťanské věrouky nenamená to, že je deprivant nebo farizej (což je stoupenec jedné židovské kasty ze starověku).
-- Dále mě vůbec nevadí, jsou-li tyto souvislosti rozváděny, což by mělo být z mého příspěvku dosti jasně patrné. Zjednodušení těchto pojmů (podle vaší představy funkce křesťanské věrouky) bylo příčinou mnoha nedorozumění a válek ve světě. Nemusím chodit daleko. Stačí vzpomenout křížových výprav do "Svaté země".

209713

17.1.2010 13:44

RE: Co nam patri?

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 209713

Je to přesně jak píšeš baki.
Sorry za omyl v interpretaci tvé rekce.


Jsem momentálně heavy busy, tak to případně probereme jindy. Ještě jednou se omlouvám.

Zatím,
jansmith[smích]

209747

17.1.2010 16:14

RE: Co nam patri?

baki 85.?.?.?

Reakce na 209747

Nic se přeci nestalo, jenesmisi. Od toho ZVĚDAVEC je, abychom si vyměňovali názory a informace. Já to tak beru.
S pozdravem baki.

209752

17.1.2010 22:04

RE: Co nam patri?

mtk 88.?.?.?

Reakce na 209747

[překvapení]

209778

17.1.2010 23:14

RE: Co nam patri?

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 209747

Tak jsem s Arnoldem Terminátorem zpátky..[smích] Konečně mám po náročném víkendu zase trochu času a pokud o to bude zájem přidám něco do debaty.

Přiznám se, že mě zaujal tvůj pohled na mou, jak jsi to nazval, definici "poctivé žití nebo poctivá práce a pod." baki, kde jsi ji ohodnotil jako křesťanskou.

Že by to tak mohlo vyznít mně při jejím sepisování, na rovinu, vůbec nenapadlo a bral sem ji spíše jako UNIVERZÁLNÍ, bez ohledu na jakékoli náboženství.


Souhlasím, že může znít křesťansky, protože takhle nějak měl údajně mluvit i Ježíš. Pokud je ale pravda, že dříve než nastoupil svou pouť k nastavování zrcadla farizejskému Systému hodně cestoval a pobýval i na východě a jistě se z vých.nauk také inspiroval, tudíž pokud tomu tak bylo, tak potom je všechno provázané a jedno se obohacuje od druhého...


Každopádně máš pravdu, že pokud ji bezvěrec (ateista) nebo příslušník nějaké jiné víry, jiného náboženství chápe odlišně, tak ještě nemusí být ani deprivant ani farizej.

Nejde ale o to jak ji chápe, ale jestli ji v její ryzí formě dodržuje.. Pokud totiž tyto axiomy záměrně porušuje a páchá tím násilí (tj. ve smyslu, kterým tato "definice" odhaluje zlo a pokrytectví), tak potom je jeho pojímání světa bez ohledu na jeho ateismus nebo zastávanou víru či náboženství MIMO princip HARMONIE koncentrované do pojmu Bezpodmínečná LÁSKA (tj. pojem vlastní na základní úrovni všem lidským bytostem) a je opět jen chycen v osidlech EGA a nevědomé lidské Mysli, která je si vždy schopna zdůvodnit cokoli jakkoli tak, aby z jejího pohledu tzv. "dobře bylo".A abych svou úvahu dotáhl do konce, tak pokud ji někdo porušuje a páchá tím násilí (tj. ve smyslu, kterým odhaluje zlo a pokrytectví) bez jakéhokoli zdůvodnění EGA, tak potom se jedná o někoho z malého procenta populace tzv. patolog.deprivantů bez svědomí a humánních hodnot vnímání Světa.


Jednu věc bych ale chtěl zdůraznit. Má definice, byť může znít křesťansky, tak křesťanská není, protože podle mne nijak NEPODPORUJE zneužitý nebo možná špatně pochopený princip DUALITY monoteistických náboženství a naopak (pro někoho třeba oklikou) ukazuje k JEDNOTĚ všech a všeho (HARMONII), tj. k principu, který je na hony vzdálený zprofanovanému a násilnickému monoteismu.

A pokud by tento UNIVERZÁLNÍ PRINCIP lidské bytosti na této Planetě pochopily a BEZ pokrytectví a kompromisů aplikovaly do svých životů, náš Svět by vypadal úplně jinak a troufám si říci, že by fungoval pro DOBRO (Harmonii) VŠECH zúčastněných. Bohužel není zájem a jsme ve smyčče tam, kde v různých souvislostech dlíme při debatách o tzv. E/elitách, Pseudoautoritách (které razí pro MOC a peníze od věků úplně jiné názory) nebo mafiánských Voldemortech, kteří (pokud je možno chamtivost odstupňovat) se nacházejí v jejím posledním patře.

jansmith[smích]

209785

18.1.2010 8:31

RE: Co nam patri?

baki 85.?.?.?

Reakce na 209785

Jenesmisi.
Naše kultura je natolik ovlivněna křesťanstvím, že si to ani neuvědomujeme. Předně několik poznámek:
- Já jsem sice byl pokřtěn, ale nevím zda se moje osoba může nazývat "ateista". Je-li Bůh, pak se výrazně liší od představ všech náboženství. Předně nevěřím na jakékoli příšery vyskytující se v Bibli, koránu, budhistických naukách a pod. v hojném počtu. Považuji na př. "zabití draka svatým Jiřím" za naprostý nesmysl. Tím tyto svaté knihy pro mě postrádají dostatečnou věrohodnost.
- Pak musí být systém funkce veškerenstva naprosto odlišný od toho, čemu většina obyvatel prostřednictvím všech náboženství věří. A v to věřím já.
- "Láska k bližnímu svému" (miluj bližního svého jako sebe sama) je také nesmysl. Brání tomu PUD SEBEZÁCHOVY, který má každý živý tvor (tedy i člověk) v mozku zabudován. Zkuste nechat skupinu lidí 14 dní hladovět a pak mezi ně hoďte kus chleba. Uvidíte, že je po lásce k bližním svým, každý se bude snažit zachránit život svůj.
- Pokud se týče UNIVERZÁLNÍHO PRINCIPU, ten je dán přírodou všem živým tvorům bez výjimky. Představa, že "člověk je něco víc" je společná pro křesťanství, islám, není již společná pro budhistické filozofie. Univerzální princip se sestává z činností nutných k přežití, bez ohledu na jiné jedince. Je to kruté, ale tady bych dal tak trochu pravdu Londonovému" vlku Larsenovi".
- A od toho se odvíjí existence lidstva. Jedná se jen o to, aby tomuto byl dán správný a lidský řád. Což se zatím nepodařilo.

209804

18.1.2010 10:17

RE: Co nam patri?

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 209804

Víš baki, hodně z toho co jsi napsal je pravda a není důvod, abych se s tebou o tom přel...[smích]


Pokud se ale zaměříme na Podstatu, tak tvé pojetí Světa a mezilidských vztahů se od mého liší asi stejně, jako se od mého liší to, které v diskuzích upřednostňuje přítel a kamarád Vojta49.

Tedy podle něj lidé (lidské společenství) a vývoj Světa, jak jej známe (a nikoli chápeme..[smích]), je řízen geny a přírodním výběrem, kde silnější požírá slabšího, aby se mohl pářit (dělit) a předat své geny dále...


Ano. Jsme pokračovatelé generací, které s největší pravděpodobnosti vznikly se zvířecích předků a tudíž jsou v nás stále ještě hluboko zakořeněny animální pudy a instinkty. Na tom mimochodem funguje i brainwashing a propaganda.

Jsme ale JIŽ také na odlišnou cestu svobodně vykračující myslící a cítící bytosti, které by se pomalu (raději rychle..[smích]) v zájmu svého přežití měly naučit rozpoznávat co je a co není SPRÁVNÉ, a to bez ohledu na sofi vědecké nebo sofi duchovní poučky autorit, které já nazývám jako pseudoautority.


Lidé nejsou krysy nebo jiné nižší organismy a pokud jsou správně vedeni a mají správné hodnoty (tj. nejsou psychicky rozloženými deprivanty), tak ani když budou 14 dní hladovět, tak se k vůli skývě chleba nepozabíjejí. Naopak, pokud jsou jako lidští jedinci (nikoli v pozicích nevědomých lidských ovcí) na výši a nebudou mít jinou možnost, tak se navzájem nepozabíjejí ani nebudou losovat koho snědí, ale důstojně zahynou.

To je ve zkratce o těch OPRAVDOVÝCH hodnotách, které nemají s profláknutými poučkami různých pseudoautorit nic společného a jakkoli se to zdá zapouzdřenému lidskému mozku nereálné a hledá výmluvy proč to tak nemůže být, tak jde jen a pouze o VYŠŠÍ kvalitu BYTÍ a VNÍMÁNÍ Reality a nejen mezilidských VZTAHŮ jako takových.


Lidský jedinec není něco více z hlediska posuzování ostatních lidí nebo bytostí v Univerzu (tj. jak připomínám nepochopená, zneužitá DUALITA), ale je něco více z hlediska schopnosti naučit se vnímat Svět a jeho SOUVISLOSTI tak, aby výsledky jeho vnímání vedly tam, kde z nich budou mít užitek VŠICHNI ZÚČASTNĚNÍ.


Každý jiný přístup je jen výmluva a do MITOTE uschovaná neschopnost si přiznat pravdu o tom, že vše o čem se tady i jinde bavíme je jen výstup zmatené lidské mysli a nezvládnutého ega.

jansmith[smích]

209818

17.1.2010 22:05

RE: Co nam patri?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 209713

Baki, jedna "technická".
Každý pojem lze definovat pomocí jiných pojmů. A to tak, aby se určitá množina lidí shodla na tom, co pro ně to slovo znamená. Tak vznikly nejen jazyky oborové, ale i národní. Ze slangu, z vložení jiného, dalšího významu do stejného či podobného "zvuku".

Proto výkladové vrstvy stejného slova nebo věty mohou a jsou používány často v jiných souvislostech. ˇšifrách, kterým rozumí jen ti, co znají "tu řeč".
A víš proč jsme tam, kde jsme? (prdel je totiž místo, kde informace z potravy končí svou pouť v těle)
Protože nám kdysi jedni mocní zapomněli říct, jaké významy mají písmena, každé písmeno má svůj přesný význam. Naučili nás jen, že takový zprohýbnaný ocásek je o polovinu větší než jiný, jednou zalomený. Známe je jako dvojku a jedničku.
A VĚŘÍME TOMU, NAUČILI JSME SE VĚŘIT.

...a je na čase zjistit, že v přírodě ze dvou jablek se "dvojjablko" nedá udělat bez rozemeletí obou a složení částeček do většího celku.
..A zas to budou muset dělat ti, co od slova mají i své jméno - Slované.

209779

18.1.2010 8:49

RE: Co nam patri?

baki 85.?.?.?

Reakce na 209779

Bohužel, nedefinované pojmy se definují pomocí dalších nedefinovaných pojmů. A tak hrozí nebezpečí, že místo vysvětlení zabředneme do "neřešitelné kaše".
- Je zbytečné, aby nám "jedni mocní" něco říkali. Jsme vlastníky vlastního mozku a kolem nás je příroda a společenství lidí. A tady jde o použití vlastního mozku na objasnění mnohého, kolem nás se odehrávajícího. "Příroda" (či jak tomu chcete říkat) na př. udělá dvojjablko, dvojořech a pod. bez naší filozofie kdy se jí zachce..

209808

17.1.2010 0:08

RE: Co nam patri?

famme 77.?.?.?

Reakce na 209666

Děkuji za reakci na můj článek, ale za sebe musím říci, že platit příspěvky panu Stworovi, bylo to poslední nač jsem myslela při jeho psaní...[smích]
Ten "skrytý apel" byl v příjmutí zodpovědnosti za naše činy, naše rozhodnutí, tedy náš život, tak jak ho žijeme-se všemi důsledky vyplývající z tohoto chování...A musím popravdě říci, že mi ani nevadily "odklony od tématu", tak jak jste je vnímal, protože pro mne to, v konečném důsledku, žádné "odklony" nejsou...Naše bytí je přeci bytím ve víře či politické angažovanosti, stejně tak jako v profesním životě či rodině a po čem volám já je, aby bylo poctivé.
A nemůžu ani říci, že tyto pojmy-poctivé žití, poctivé bytí a případně poctivá práce(jak píše Baki 85), jsou pojmy nedefinované. Co je to poctivé? "Poctivost znamená, že děláme to, co říkáme, že uděláme; dodržujeme sliby dané sobě samým." Nebo jinak: „Budu mít mravní odvahu jednat v souladu se svou znalostí správného a nesprávného.“(Carol B. Thomasová). Nebo také: „Poctivý člověk se pozná snadno. Je čestný. Dělá to, co je správné, i když se nikdo nedívá. Drží slovo a nechává si pro sebe naše důvěrná sdělení. Splácí dluhy a uklízí po sobě svůj nepořádek. Přijímá zodpovědnost za své činy.“ („The Wholeness of Integrity“, Church News, 26 June 1999, 16.). Líbí se mi komentář Reneho Bartoska, který píše, že dle něj je tématem mého článku život. Tak nějak to cítím i já. [smích]

209724

17.1.2010 2:29

RE: Co nam patri?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Reakce na 209724

>Děkuji za reakci na můj článek, ale za sebe musím říci,
>že platit příspěvky panu Stworovi, bylo to poslední nač
>jsem myslela při jeho psaní...[smích]
>Ten "skrytý apel" byl v příjmutí zodpovědnosti za naše
>činy, naše rozhodnutí, tedy náš život, tak jak ho
>žijeme-se všemi důsledky vyplývající z tohoto chování...
Samozrejme ze ziram a neumim si srovnat v hlave to, co ted pisete, s tim, jak jste uvedla svuj clanek.
>>Dnes byl ten správný den, změnit se z občasného čtenáře Zvědavce, na občasného přispěvatele Zvědavce.. [smích] Jsou to jen postřehy průměrně sečtělé, průměrně inteligentní, průměrně vyzrálé, průměrně tolerantní, průměrně pracovité.. . ŽENY.. ale snad ne jen na ženské téma![smích]

>>Dnes tu nechci polemizovat o rozhodnutích našich politiků či členství v EU, propagandách, světových spiknutích..ačkoliv mnohé z toho co si na stránkách Zvědavce čtu, bych mohla hned podepsat! S čím si tu chci dnes „pohrávat“ je téma morálky..morálky národa, společnosti, občanů..Protože, jak víme, chceme-li mít lepší společnost, musíme mít předně morální společnost a tu tvoří morální jedinci..každý jeden z nás musí chtít být lepší (tedy měl by chtít být..).

>>Jinak, jak to vidím já, to asi nepůjde…
Vim, ze jste potom uz nakousnute tema opustila, ale uvod je uvod, na nem dost zalezi, navozuje atmosferu, ten nekdy rika vic nez dalsi rozvedeni. Proto jsem spatroval v dalsim vasem textu jakesi zasifrovani. Inu, stale se musime ucit, v tomto pripade ja. [překvapení] [zmaten]

>A musím popravdě říci, že mi ani nevadily "odklony od
>tématu", tak jak jste je vnímal,
Tak proti tomu se stavim, ale to uz je neco jineho.

209730

17.1.2010 18:25

RE: Co nam patri?

famme 77.?.?.?

Reakce na 209730

Aha,teprve teď rozumím tomu, jak jste to myslel!
Pro Vás byla důležitá věta: "Dnes byl ten správný den, změnit se z občasného čtenáře Zvědavce, na občasného přispěvatele Zvědavce..."

Tím jsem však myslela, že zde začínám přispívat svými myšlenkami a názory...
Nejen Vy, ale i já se musím učit, a to být srozumitelnější, je-li to na tomto poli psaného slova(tudíž i vlastních interpretací čteného), vůbec možné... Díky za postřehy.

209757

17.1.2010 7:49

RE: Co nam patri?

baki 85.?.?.?

Reakce na 209724

Děkuji za toto vysvětlení podstaty článku, které jsem zřejmě nepochopil. Mám ale k tomuto tyto připomínky:
- Pojmy "poctivá práce", "poctivé žití" nebo "poctivé bytí" jak vyplývá z vašeho "dodatečného výkladu" je vlastně OSOBNÍ POCIT JEDNOTLIVCE. To znamená, že i vrah, který říká "já tě zabiju" a tento záměr uskuteční je vlastně "poctivý člověk", který říká pravdu a odvede nakonec "poctivou práci". Vím, že toto je absurdní představa, ale tak to z Vašeho dodatečného výkladu nakonec vyplývá. Ale nakonec, - nejsou ti co provedli atentát na Hitlera oslavováni jako hrdinové?? Vždyť při tom měl zemřít. A považoval Hitler a většina Němců tento akt za akt poctivosti a správnosti??
- "Delá to co je správné i když se nikdo nedívá...". A jsme u dalšího nedefinovaného pojmu. Co je správné??? Jak z vašeho dodatečného výkladu vyplývá, je to opět subjektivní představa jednotlivce. V našem parlamentu se můžete přesvědčit, že to, co dělá a považuje za SPRÁVNÉ poslanec jedné strany, považuje za NESPRÁVNÉ poslanec jiné strany.
Musím bohužel konstatovat, že Vaše dodatečné vysvětlení značně znehodnotilo Váš článek.

209735

17.1.2010 19:08

RE: Co nam patri?

famme 77.?.?.?

Reakce na 209735

Pevně věřím, že to snad neznehodnotilo myšlenku článku, Baki... [smích]
Citovala jsem jen některé OSOBNÍ POCITY JEDNOTLIVCŮ na téma POCTIVÉ ...Jistě, souhlasím, že jsou nutně subjektivní a vycházející z jejich chápání morálky, které bylo ovlivněno jejich mikrosvětem (tedy sociálním prostředím, sociálními vzory, získanými vědomostmi, IQ, charakterem ...).
A vím také, že Vy víte, co jsem tím článkem chtěla říci... [mrknutí jedním okem]

209763

18.1.2010 8:39

RE: Co nam patri?

baki 85.?.?.?

Reakce na 209763

Já plně respektuji Vaše názory. Já jen vyslovuji své názory, se kterými nutně většina lidí nebude souhlasit. Ale tak je to dáno. A ZVĚDAVEC je doufám určen k takovýmto kláním. Tříbí to logické myšlení.

209806

18.1.2010 14:11

RE: Co nam patri?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 209806

Baki, tak tu logiku zapněte. Definovat můžete něco až když se dostanete k dobovému pohledu na "stavební prvky", ze kterých definice skládáte.
Až vám dojde, že slova se skládají z písmen i skrytých číslic (odvaha, o2ha), tak přijďte ke mně na školení o tom, jaký význam má každé písmeno a každá číslice.
Vaše logika (tříprvková) už je postupně nahrazovaná logikou komplexnější, vycházející z dynamického vztahu "tří podstatných z pěti nezbytných" prvků.
..ale v učebnicích to ještě nehledejte, učebnicí je a vždy byl život samotný.

209837

19.1.2010 10:45

RE: Co nam patri?

baki 89.?.?.?

Reakce na 209837

Vážený Janko.
Představa, že se dostanete ve své logice k nějakým "dobovým prvkům" je mylná. Již před dvěma tisíci lety byla "židovská víra" vysvětlována několika náboženskými směry (nejpočetnější byli"farizejové" a"chudí Ducha"[mrknutí jedním okem], které podávali různé výklady. Neboli "stavebních prvků" rozdílného zaměření je víc než potřeba. Hříčky Vámi uváděné jsou známy (me2de u3 nádobí,...) Nicméně toto je platné v češtině (na př. v němčině to již neplatí. Ta má zase jiné hříčky.), jinde už ne.
Hledat podobné souvislosti ve starohebrejšině, která ani nemá samohlásky, je velmi odvážné. Pokud se Vám to daří, pak Vám přeji v tomto oboru úspěch.

209907

19.1.2010 16:43

RE: Co nam patri?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 209907

nečtete pozorně, já svou logiku už mám hotovou, ale vy jste ještě se srovnávacím studiem vztahu mezi matematikou a etnickými jazyky ještě nezačal.
Také je třeba se dostat mnohem dál než k citaci některých náboženství. Mluvíte o šroubku v autě a já o autu s řidičem.
Je to vidět, že automatizované propojení těchto jazyků berete jako "hříčku".
...tož si hrajte, každý máme nějaký ten svůj "píseček"...

209926

20.1.2010 7:41

RE: Co nam patri?

baki 89.?.?.?

Reakce na 209926

Ve své odpovědi na článek jsem se vyjadřoval jako ke "šroubku" v autě. Jak jste uvedl. Celý článek, ke kterému jsem se vyjadřoval je "pouhý nepatrný šroubek" v celém systému logiky. Své "větší šroubky" jsem už vydal buď knižně, nebo je na internetu. (Viz. www.baki.estránky.cz ). Že se jedná o "nějaký jednoduchý a bezvýznamný šroubek"je Váš názor a nebudu Vám ho brát.

209970

20.1.2010 8:56

RE: Co nam patri?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 209970

...ty stránky odkazují na pejska, je úžasný. Asi vypovídá i o vás. Anebo jste vložil špatný odkaz. (google jiný nenašel)
Rád si přečtu něco z vašich myšlenek,...ale kde?
Možná, když vydáváte něco knižně, by bylo dobré napsat jméno autora anebo aspoň díla.
..opět lapsus logiky, kolikátý už?

209978

20.1.2010 16:01

RE: Co nam patri?

baki 89.?.?.?

Reakce na 209978

Tak hledáte špatně. Zřemě jste jediný, kdo tuto adresu neumí najít. Pro zpřesnění, pomůže-li vám:
http://www.baki.estranky.cz./
Víc pro Vás nemohu udělat. Pokud Vám zase vyjde pejsek, pak zahoďte počítač.
Vaše představa, že pokud se někdo zabývá něčím jiným než Vy,je neschopný logicky myslet, je představa člověka se značnými mezerami v logickém myšlení (tak to popisuje odborná lékařská literatura).

210012

20.1.2010 19:48

RE: Co nam patri?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 210012

počítač se už umoudřil, juknu na to.
..vyjimku z vámi popsané lékařské teze představuje člověk, který se zabývá vším, tedy výkladem povahy světa.

...vidím, že se tomu věnujete taky. A doufám, že ne jen z pohledu jednoho, i když důležitého jazyka - matematiky. To byste mě zklamal. Součtový jazyk určený k popisu a modelování hmotných projevů je jen polovinou, ze které lze odvodit těch několik principů a jediný zákon.
Modelovacím nástrojem pro růst kvality vědomí jsou a vždy byly etnické jazyky.
Matematika je pouze extraktem z nich. To jste bohužel z těch "hříček" (o2ha a podobné) nepochopil.

...a zároveň potvrdil to, co z vašich vstupů vnímám.

210024

21.1.2010 6:47

RE: Co nam patri?

baki 89.?.?.?

Reakce na 210024

Asi je pochopitelné, že Vaši práci, se kterou jsem nebyl seznámen a kterou máte asi někde v šuplíku, jsem nepochopil. To vyplývá z logiky věci. Musíte svou práci nejprve publikovat a pak se zabývat tím kdo ji pochopil a kdo ne. Opačný postup je z mého hlediska nepřijatelný.

210049

20.1.2010 20:19

RE: Co nam patri?

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 210012

Koukl jsem se ta tu Vaší teorii a mě to docela zajímá, neb mě to dává docela smysl. Musím si to ještě podrobně přečíst. Napadá mě zda tyto tetraedra nejsou vlastně spojené do většího vesmíru se společnými bílými dírami? Docela by to vyplňovalo hezky prostor.

210026

21.1.2010 6:40

RE: Co nam patri?

baki 89.?.?.?

Reakce na 210026

"Bílé díry", jak je z RECIPROČNÍ FYZIKY zřemé, jsou vrcholy tohoto tetraedru. Pokud si toto pozorně přečtete, pak usoudíte, že "náš vesmírný tetraedr" může být obklopen ze všech stran i jinými tetraedry. Toto však se již vymyká "inženýrské logice" a spadá to do hypotéz. Inženýrské discipliny umožňují počítat pouze "uvnitř našeho vesmírného tetraedru", nikoli vně, jelikož odtud žádné informace nepřicházejí.

210047

16.1.2010 22:01

Trochu statistiky

Pavel Bocek bo (tečka) cek (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Také obdivuji ty, co v dnešním světě dokážou žit obyčejný poctivý život, ale mrzí mě, že jich stále ubývá…

Podle statistických údajů, se jen v ČR ročně stane kolem 1 600 dokonaných sebevražd. Nedokonaných sebevražd, to znamená sebevražedných pokusu, je dokonce asi 5 krát více. Co se tyče vzdělání, tak naprostá většina sebevražd připadá na vyučené jedince a lidi se základním vzděláním. V populaci podle věku počet sebevražd narůstá a naprostého vrcholu dosahuje kolem věku 50 let, zejména u manuálně pracujících lidi z chudších vrstev společnosti, kteří najednou ztratí svou práci a stanou se nezaměstnanými. Naopak u lidí bohatých s vyšším vzděláním, je počet sebevražd zcela mizivý.

Pokud vezmeme z jedné strany v úvahu to, že těžce manuálně pracující lide, prakticky vytvářejí v naši společnosti ty největší materiální hodnoty, ale nikdy se během svého života k nějakému většímu majetku nedopracuji a z druhé strany vezmeme v úvahu i ty lidi, kteří nikdy svými vlastními rukama nic hmotného pro naši společnost nevytvořili a přesto se obklopuji hmotnými majetky často doslovně až pohádkové hodnoty, tak se ani není těm statistickým údajům, moc co divit…

Ano, naše republika už postupně přichází i o to nejcennější co kdy měla, o zlaté české ručičky. Naopak stále víc přibývá jakýchsi podivných zlatých českých hlaviček. Otázkou ale je, kdo je do budoucna uživí.

http://www.sdruzeninezamestnanych.estranky.cz/

209717

Příspěvků: 58

13.01. 05:21 Datel  Dvoji moralka
13.01. 05:58 kozoroh  Ti,co dokazi zit poctivy zivot,jsou vlastne,obeti,tech,co poctive zit nechteji.
13.01. 07:15 Oldis  Kdyby do jeskyne v niz by jste byla vy a ja vpadl predator
13.01. 12:23 Lary  RE: Kdyby do jeskyne v niz by jste byla vy a ja vpadl predator
13.01. 09:24 kalik  začít u sebe
13.01. 10:20  RE: začít u sebe
13.01. 10:53 Fanda  RE: začít u sebe
13.01. 17:08 kalik  RE: začít u sebe
13.01. 21:27 Fanda  RE: začít u sebe
14.01. 07:27 kalik  RE: začít u sebe
15.01. 07:14 baki  RE: začít u sebe
13.01. 17:10  RE: začít u sebe
17.01. 21:13 janko  RE: začít u sebe
13.01. 12:04  RE: začít u sebe
14.01. 10:29 Saša  RE: začít u sebe
13.01. 10:14 valda  zlato nad poctivost
14.01. 02:14 kozoroh  RE: zlato nad poctivost
13.01. 15:10  Výzva, která zní jasně jako trubka
17.01. 21:21 janko  RE: Výzva, která zní jasně jako trubka
17.01. 21:33 mtk  RE: Výzva, která zní jasně jako trubka
17.01. 21:59 vodnik007  RE: Výzva, která zní jasně jako trubka
17.01. 23:06  RE: Výzva, která zní jasně jako trubka
13.01. 15:41 pietroo  Je třeba
13.01. 20:49 vlado  Politika
14.01. 16:33 Rene Bartosek  Tak ja se podivan trochu na kulisu lidicek,
14.01. 16:35 Rene Bartosek  RE: Tak ja se podivan trochu na kulisu lidicek,
14.01. 17:52 Standa Morava  Nejhorší představy...
15.01. 16:10  Co nam patri?
15.01. 16:48 Rene Bartosek  RE: Co nam patri?
17.01. 21:48 janko  RE: Co nam patri?
16.01. 08:54 baki  RE: Co nam patri?
16.01. 14:18 jansmith1984  RE: Co nam patri?
16.01. 20:35 baki  RE: Co nam patri?
17.01. 13:44 jansmith1984  RE: Co nam patri?
17.01. 16:14 baki  RE: Co nam patri?
17.01. 22:04 mtk  RE: Co nam patri?
17.01. 23:14 jansmith1984  RE: Co nam patri?
18.01. 08:31 baki  RE: Co nam patri?
18.01. 10:17 jansmith1984  RE: Co nam patri?
17.01. 22:05 janko  RE: Co nam patri?
18.01. 08:49 baki  RE: Co nam patri?
17.01. 00:08 famme  RE: Co nam patri?
17.01. 02:29  RE: Co nam patri?
17.01. 18:25 famme  RE: Co nam patri?
17.01. 07:49 baki  RE: Co nam patri?
17.01. 19:08 famme  RE: Co nam patri?
18.01. 08:39 baki  RE: Co nam patri?
18.01. 14:11 janko  RE: Co nam patri?
19.01. 10:45 baki  RE: Co nam patri?
19.01. 16:43 janko  RE: Co nam patri?
20.01. 07:41 baki  RE: Co nam patri?
20.01. 08:56 janko  RE: Co nam patri?
20.01. 16:01 baki  RE: Co nam patri?
20.01. 19:48 janko  RE: Co nam patri?
21.01. 06:47 baki  RE: Co nam patri?
20.01. 20:19 Antiseptik  RE: Co nam patri?
21.01. 06:40 baki  RE: Co nam patri?
16.01. 22:01 Pavel Bocek  Trochu statistiky

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 0

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,38 Kč
Euro
24,27 Kč
Libra
29,13 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,35 Kč
100 japonských jenů
18,68 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,11 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 340,50 Kč
1 unce stříbra
516,64 Kč
Bitcoin
896 751,89 Kč

Poslední aktualizace: 20.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 076