Diskuze k článku

Rusko, Čína a Írán překreslují energetickou mapu

Příspěvků 53

11.1.2010 9:57

...a je to.

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

...rok nula v novém počítání letopočtu začíná.
Vím, že lze smysl číslic vnímat i tradičně, ale data otvírání nových plynovodů a objem přepravy "22" v souhře s významem číslice "6" pro člověka (atomové číslo uhlíku, našeho typu existence)signalizují vstup zcela jiných kvalit života do prostředí Země. Nebudu tu, rozebírat výklad číslic a jejich symetrií "abecedou lidštiny", ale je potěšující, že události směřují k spravedlivější formě života pro všechny lidi.
(Jarmilce, Vojtovi a mnoha dalším se omlouvám za zdánlivě nesouvisející příspěvek)

209397

11.1.2010 17:27

RE: ...a je to.

insider 85.?.?.?

Reakce na 209397

http://tinyurl.com/y9l48de lze to zjistit ještě odjinud???

209411

11.1.2010 12:08

paralela zmizela..

pek 85.?.?.?

hmm, takže po must watch došlo i na http://paralela.ic.cz/ .... no comment... [naštvaný]

209400

11.1.2010 17:04

RE: paralela zmizela..

JPG 85.?.?.?

Reakce na 209400

http://media.bloguje.cz/595685-ceska-a-slovenska-v...

209408

11.1.2010 21:31

RE: paralela zmizela..

Tonda82 85.?.?.?

Reakce na 209400

kdeze, stranka je automaticky presmerovana na http://mustwatch.hztz.cz/

jinak uplne off-topic prispevek

:>[mrknutí jedním okem]

209431

11.1.2010 13:39

Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

Antiseptik 69.?.?.?

Nepředstavitelné se stává skutečností. Olej a zemní plyn produkovaný a dodávaný bez toho aby velké západní firmy z toho měli zisk. Ale nejen to, po prvé v historii je tento produkt nejen vytvořen a transportován bez nich, ale je také dodáván jinam než do vyspělých západních zemí. V šedesátých letech minulého století by to bylo nepředstavitelné. Je to dvojitá facka západu, zvyklému na samozřejmost, že se bez nich nikdo neobejde. Obejde a pokud nechce západ zmrznout a chodit pěšky bude muset trošku ztratit aroganci.

209403

11.1.2010 13:49

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 209403

Otázka zní, pane Antiseptiku: Je to dobře nebo špatně?

209404

11.1.2010 16:17

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 209404

>Otázka zní: Je to dobře nebo špatně?
---
Na to je úplně jednoduchá odpověď, Vojto. Je to dobře pro nás a pro ně naopak špatně. [velký smích]

209407

11.1.2010 17:24

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 209404

je to samozřejmě dobře pro ty co z toho těží
a špatné pro nás (tedy pokud geopolitiku nebereme z hlediska fandění jedné straně proti druhé a že i tady takoví jsou [mrknutí jedním okem] )

209409

11.1.2010 17:25

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 209404

Tato otazka je pro budouci vyvoj bezpredmetna. Pokud se s tim Zapad nedokaze srovnat, tak mrznout i se vsemi dalsimi dusledky budeme my vsichni. Zatim ma technologicky vyspele zapad co nabidnout v dobrem ke spoluraci. Znamena to vsak prestat "chirurgicky bombardovat" a premyslet o skutecne kooperaci, z ktere by profitovali vsechny zucastnene strany. Pokud ti, co stoji za politkou dlouhodbeho pouzivani velkeho klacku nejsou schopni kreativniho mysleni, tak at jdou od valu. Casove okno na spolupraci je vsak omezene, za nejakych 20 let, uz toho nebude prilis co nabidnout. A na totalni konfrontaci vzhledem na demografii zapad nema ani nahodou, i kdyby nehrozilo zniceni civilizace technologiemi. A nepochybne si nekteri s touto myslenkou pohravaji.
http://www.osel.cz/index.php?zprava=1712

209410

11.1.2010 17:32

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 209410

Souhlasím z bezpředmětností takové otázky. Správně by jsme se měli ptát spíš proč tomu tak je? Olejové superspolečnosti se sami připravili o vliv a zisk díky vlastní nenažranosti. Dlouho jim to vydrželo než se dostali na trh suroviny z oblastí bez jejich vlivu a z odbytištěm jinde. Ironie je, že oni ten svůj lehce získaný olej prodávali za mnohem menší ceny než je teď budou prodávat Rusové.

209413

11.1.2010 18:29

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 209413

a kde je ta oblast bez vlivu??? [velký smích] -viz také můj příspěvek níže. oni už kontrolují světový kapitál/peníze, a kdo tímto vládne, pro toho není téměř nic nemožného... udělá si svou oblast kde potřebuje a uplatní tam svůj vliv (viz známý a pravdivý citát o penězích a zákonech od Mayera Amschela Rothschilda). peníze jsou vliv, páka, tlak. a peníze dělají peníze. tedy další tlak a další moc. nic co ONI chtějí, není pro ně nedostupné. leda že by hranice byly neprostupné a lidi z jiných států nějak zázračně nezkorumpovatelní a nesmrtelní. a to nejsou. na dva nebo více nezkorumpovatelných klanů, soupeřících navzájem, moc nevěřím. styk-infiltrace-vliv-moc-úplná kontrola (za doprovodu kouřové clony, pohádek/filmů/virtuální reality pro oči dětinsky jednoduchého, hravého a chytlavého/důvěřivého davu).

209416

11.1.2010 20:09

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 209416

To co říkáte je sice pravda, ale jen z pohledu Rothschilda. On by sice moc rád aby tomu všichni věřili jak on nám to podává, ale sám moc dobře ví že existuje limit i jeho vlivu a limit co se dá koupit. Lidé jsou sice lehce zneužitelný, jsou jak dobrým sluhou tak zdrojem peněz, ale pokud je moc naserete, přestává sranda. Úplně oblbnout se sice nechají, ale jen jednou. Čína už jednou doplatila a to krvavě na opiové války, po druhé si dá moc velký pozor. Rusko také doplatilo na západ krvavě a nemá zájem to opakovat. Víte ono něco obrovského, jako je vliv Rothschilda se může jevit doslova nekonečné ale není. Nakonec ani zlato ani peníze nikdo z nás nejí, takže zase tak důležité to není, když dojde na nejhorší. A pokud se Vám začnou šprajcovat již dříve okradené mocnosti a přitom nedokážete uspokojit ani vlastní lid, koledujete si o pěknej problém. To je kámen úrazu všech, co si kdy v historii mysleli, že lze oblbnout úplně všechny a úplně vždycky. Nakonec neoblbnete nikoho. Riziko oblbování je v tom, že když se to daří tak z jídlem roste chuť a arogance, takže nakonec se přešlápne, i když to může trvat dost dlouho. My se pohybujeme už zcela na okraji možností, trhliny jsou doslova ve všem, světlo prosakuje, trámy reziví a kecama se to už neuchlácholí a na nic jiného už nemáme, vlastně nemají, neb mi máme prd a proto nám je to už jedno. Dneska je heslo dne čím hůř tím líp, protože jinak se už dál nedostaneme, dál to takhle nejde, bude se to muset přestavět. Otázka je pouze kam až se to bude bourat. To záleží na urputnosti těch co si dosud myslí že je vše v naprostém pořádku. Čím urputněji budou bránit svoji vizi, tím hloub se bude bourat. A zatím co my budeme bourat, ti co na to už dávno přišli budou už zase stavět, ale tentokrát sakra opatrně a pomalu.

209422

11.1.2010 21:07

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

Datel 99.?.?.?

Reakce na 209422

Pane Antiseptik, rad bych s Vama souhlasil. Bohuzel znam hodne lidi, kteri ztratili vse a porad jsou jak ovce.Bohuzel vse pujde dal. Lide ztratili veskere idie(nevim jak se to pise), jejich zivotni uroven klesa a oni nejsou schopni se postavit.Jedina obrana je skupovat pozamky a snazit se byt sobestacny, coz si hodne lidi nedovede predstavit. Nic neni treba bourat ale musime zacit od stavovat. Clovek jako jedinec je hovno, ale pokud se vice tecto hoven da dohromady, bude pohnojeno a muzeme krasne zit.

209429

11.1.2010 21:44

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 209422

uvažuješ zřejmě v malých "rozměrech"... dle své malé zkušenosti a malých objemů peněz, tedy i malé moci. možná si ani nedokážeš představit, že bys měl absolutní dostatek peněz, že by pro tebe nic nebylo problém (nejen zda si můžeš koupit nějakou věc).
dej mi neomezené peníze (resp. právo tvorby peněz) a dej mi libovolný úkol - a jsem si jistý, že se pomocí peněz dostanu k známým, kteří mají jiné vlivné známé KDEKOLIV, kteří za určité peníze budou ochotni a schopni pro mě udělat to, co potřebuju. (toto je příklad, nenabízím to osobně). takhle uvažuje Rothschild a jemu podobní velcí kluci, neviditelní šéfové hýbající světem zpoza opony. -dá se koupit i předseda vlády, nebo prezident, popřípadě podstatná část parlamentu (když ne penězi, vydíráním, což je levnější). a když se nedá koupit, dá se za určité peníze obklopit koupenými vlivnými poradci. anebo kdyby ani to nešlo, dají se tomu hlavounovi udělat s pomocí peněz (a médií za peníze) takové problémy, že bude nucen odstoupit a bude vyměněn někým, kdo bude připraven/koupen. nebo třeba i jinak - za slib podílu na státním rozpočtu a částečně i na moci si lze udělat přátele, kteří si sami zvolí svého koně, a silou svého místního vlivu a známostí si jej dosadí do čela státu -a je vymalováno: ty jsi kámoš kámošů, a oni mají svou figuru u ovládacích pák.
v krajní nouzi se dá za peníze koupit i nějaký atentátník (primitiv nenávidějící někoho je vždy všude k mání, zvláště za lákavou vyhlídku na lepší život). také se někdy dá koupit grupa revolucionářů nebo disidentů... pofouká se jim jejich bebíčko, pochválíš je, podpoříš jejich snahy, a zobou ti z ruky, makají pro tebe a ještě jsou vděčni.
jak vidíš, NIC na celé zeměkouli není nemožné, nezískatelné. a kdyby náhodou někde byla drsná diktatura s perfektní ochrankou a loajální armádou (tzn. všechno by šlo proti záměru), lze použít i nástroj U.S.army, nebo například nabídku pomoci v "boji proti terorismu" (jako třeba v jemenu). pokud je to podáno stylem "buď budete honit neexistující alkajdu ve vašem státě a hrát naši hru jak potřebujeme, poslouchat, nebo vás označíme za darebácký stát podporující terorismus a vlítneme vám tam (jako do iráku nebo afghánu, viz efekt odstrašujícího příkladu) a libovolně dlouho vám tu budeme zabíjet lidi, ničit infrastrukturu a blokovat vaše kšefty". -jak se místní hlavouni rozhodnou je asi nabíledni.
když se k tomu všemu připočte síla médií a lidská blbost, NIC, doslova nic není nemožné. pro lidi bez limitu financí limity v cílech neexistují.

209433

12.1.2010 1:23

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 209433

Právě naopak. Já uvažuju z mnohem větší perspektivy než se zdá. Jsem si vědom že za nekonečno peněz lze nakoupit skoro vše. Háček je v tom, že absolutně to nikdy nelze. I koupená vláda musí udržet lid alespoň na uzdě když ne spokojený, a to se stává obtížnější čím je ovlivňování z pozice moci peněz arogantnější. Aroganci se ale nelze vyhnout, ta vyplývá ze zdánlivé absolutní moci. Nakonec by bylo nutno si koupit doslova všechny a na to nebude nikdy peněz dost. Síla peněz totiž existuje jenom za předpokladu že jeden má a většina nemá. Pakliže většina má, pak peníze ztratí moc na lidmi. Takže aby měli peníze absolutní moc, musel by je všechny mít jed člověk v kapse. V tomto teoretickém bodě ovšem se absolutní moc rovná vlastně nule, nic nebrání ostatním aby ho neposlali i z penězi někam. Koloběh se totiž musí udržet aby měli peníze vůbec smysl, hromadění na jednu hromadu je znehodnocuje stejně rychle jako se hromadí, jenom to ti prodejní a koupený dosud neví.
Příklad: Dolar je dosud sice mezinárodní měna ale považte eventualitu prodeje oleje Číně za yuany. Proč ne, oni je rádi vezmou zpět za zboží (a že zboží mají), zatímco co si za ty dolary vlastně pořídíte v momentě kdy by neplatili jako mezinárodní plativo ale pouze lokální platidlo v USA? Nic. Hamburgera a Coca Colu tak jedině. Jistě F22 taky ale tam už je problém že Vám třeba pak nedodají náhradní díly neb Vás zařadí mezi "rogue states". Takže raději ten yuan, je to jistější.
Síla medií je dnes pouze teoretická, jistě melou to samé ale nikdo jim to už moc nevěří, přijde den kdy jim to nebude věřit ani ten reportér co to odříkává. Lidská blbost taky není absolutní, i vůl se nakonec něco naučí. A na lidskou blbost není spolehnutí, můžou být buď tak blbý že propagandu nepochopí a nebo se dělat tak blbí že tomu věří. S nimi to zkrátka nevyhrajou a ti chytří s nimi už nejedou.

209448

13.1.2010 2:00

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 209448

to o funkčnosti peněz při určitých jejich poměrech mezi lidmi je pravda. a ONI to vědí, a právě proto peníze střídavě pumpují (motivují) a sajou (odčerpávají), aby peněz mezi lidmi nebylo moc, protože pak by motivace jimi přestávala fungovat.
faktické příznaky těchto fází pumpování a sání (během inflací a krizí) sledujeme od založení FEDu dosti pravidelně... jsou nám vydávány za přirozený zákon trhu, kdy konjunkturu střídá nějaká krize se začarovaným kruhem recese, nezaměstnanosti, předluženosti, inflace atd. tím se peníze znehodnotí a reset - začíná se odznova.
na lidskou blbost se nedá spoléhat stoprocentně, ale ONI už mají v řízení přes jejich stále mocnější média (i novou techniku) značnou zkušenost (a nové převratné možnosti). umějí si předem namodelovat reakce davu za určitých předpokladů... když vyplknou do světa nějakou zprávu, uvedou ovce do nějaké situace. rozhodně to řídí oni, a ne ovce, ani já nebo ty. a mají mocného pomocníka - vrozené lidské neřesti: chamtivost, sobectví, netrpělivost, lenost, pýchu... stačí na tyto struny hrát.

209508

12.1.2010 1:27

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 209433

Jenomze tahle strategie od jiste velikosti jde cim dale vice z tuha. Navic v Cine, Rusku, Indii, Brazilii..., ktere jsou prilis velke, aby to v dnesnim svete jenom tak fungovalo to prilis nejde. tyto velmoci jsou schopny podporit staty typu Venezuela a vytvorit treba 10 potencialnalnich konfliktnich zon a na to proste zapad vojnesky nema provest kontrolu a zakonzervovat status quo. A kdyz nejde zastavit vyvoj, tak...

Tri strety rozmeru Afganistanu jsou schopny komletene zamestnat armadu USA i s pomoci penez porizenymi kontraktory. Behem 10 let dochazi k silne demoralizaci. Jedina moznost jak doplnit lidsky potencial je povinny odvodvod. Sice neni problem to pomoci vlivu protlacit v Kongresu i Senatu, ale problem jsou dusledky, ktere penezi odfiltrovat nejdou. Jednim z nich je stret se stredni tridou. A konflikt se stredni tridou, ktera se samozrejme spoji s obycejnyma lidickama, to neni jenom tak. Pri tom se otrasaji truny a pomalu chapajici panaci litaji oknama na dlazbu. Vliv vsech mocenslych pak zavisi na stabilite spolecnosti, cim vice destabilizovana situace tim mene spolehlive jsou sofistikovane mocenske mechanismy.

209449

11.1.2010 23:21

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 209403

Hm, takže bude mít zisk Lukoil a Gazprom...to je opravdu výhra [chechtot]

209442

11.1.2010 23:41

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 209403

"Komunistická" Čína se právě v tomto měsíci stala největším exportérem na světě - odsunula Německo na druhé místo a také největším trhem na prodej automobilů - odsunula USA na druhé místo! Jak dlouho asi bude trvat než se také Čína stane největším výrobcem aut?
A kdo vyrábí, potřebuje také suroviny a jak je vidět, Čína si je dovede zajistit!
Shell a Exxon teď již masívně investují do obnovitelných zdrojů energií, což je také jediná cesta! Ale to už dělá Čína dlouho, ta se zaskočit nedá !!! Bude ještě veselo, jak kasínovým "kapitalistům" začíná rychle ujíždět parník - možná už jim ujel!!! Tak se hoši začneme učit čínsky a jaká je starost.
Horší je, že Slunce ztrácí magnetické pole a nikdo neví, co to znamená, zda to není předzvěst zániku naší životodárné hvězdičky,
to by potom všechno bylo jenom řečičky!!!
Podívejte se na www.osud.cz k Maškovy, je tam i anglický odkaz a naměřené grafy! Tak to nějak těm mladým moc nezávidím! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

209443

12.1.2010 0:36

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

Datel 99.?.?.?

Reakce na 209443

Jste hrdy na komunistikou Cinu - tak se tam odstehujte. Mel by jste vedet ze Cinsky produkt likviduje stredni tridu. Ze Cina je zavisla na spotrebitelech(my). Diky Cine trati spousta lidi praci. Jen idiot , ktery je soucasti systemu opevuje uspechy Ciny.Snad si nemyslite ze Cinan se bude mit lip? Absolutni opak.

209446

12.1.2010 3:00

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 209446

Milý Datle,
Čína již dávno není "komunistická" - však jde jenom o slovo a vůbec nepostihuje, co se vlastně v Číně děje. Je zde podobný stav ekonomiky,který mohl být také uplatněn v tehdejší ČSR po roce 1946,kdybychom nebyli na Jaltě předhozeny do sféry vlivu SSSR, kdy část ekonomiky byla znárodněno / mělo být za úplatu, ale po roce 1948 dopadlo vše trochu jinak!/ - cca 30% a zbytek cca 70% měl zůstat na tržním principu. Je to klasický případ jisté formy "třetí" ekonomické cesty, tolik zavrhované našimi "skvělými" ekonomy po roce 1989 , kteří dokázali do dnešní doby nahospodařit dluh ve výši cca bilionu a 300 miliard korun.
Hluboce se mýlíš, ale právě dnes vnitřní spotřeba Číny je za doby krize jejím ekonomickým motorem!!! Životní úroveň běžného občana Číny stoupla o stovky procent - je nutné si uvědomit z jakého základu - před 50 lety bylo obyvatelstvo Číny sužováno hladomory a dnes je tuším na 9 000 USD na hlavu HDP. Bohužel z 42 000 USD na hlavu občana USA se srovnávat opravdu nemůže , ale ekonomický skok v Číně je patrný na každém kroku! Zatímco Amerika svoje bohatství tiše "prožírá",stagnuje a upadá do dluhů, Čína se nezadržitelně dere nahoru!!! Je otázkou, kdy a v jakém bodě se ekonomiky těchto "obrů" protnou a začnou působit odstředivé ekonomické tendence, protože Čína a USA jsou na sobě zatím závislé, ale nic netrvá věčně!!! V okamžiku, kdy Čína a její centrální banka pozná, že spojení s USA a dolarem není pro Čínu již prospěšné, zachová se tržně a pošle USA ke dnu!!!
V Číně totiž vládne "tvrdá" tržní ekonomika a kdo dlouhodobě neplatí a pořád si jenom půjčuje,jako USA,zkrachuje!
Jenom připomínám, že světovou ekonomickou krizi zavinila prolhaná,zlodějská, rozežraná bankovní mafie z USA, která se potom nestyděla jako poslední somrák natáhnou ruku a státe dej!
A stát dal cca 700 miliard USD a to je bankovní "komunismus" v USA, který by byl v Číně řešen nejspíše veřejným zastřelením zlodějských bankéřů na sportovním stadionu, ale v USA si povětšinou "vyvolení" majitelé bank, kteří "okradli" celý svět, vyplácí nehorázné odměny za svoji "těžkou" práci a nejsou za svoje zlodějny postiženi!Jenom "vyvolený" Madoff, co ukradl 65 miliard USD dostal u soudu asi 5 doživotních trestů, pokud si dobře vzpomínám,ale bez zabavení nakradeného majetku, takže rodinu na stáří zajistil!!! Dnes je ticho po pěšině, protože o zlodějnách "vyvolených" se nesmí hovořit!!! To máme krásnou "demokracii"!!!!! Hurá a s USA na věčné časy a bez radaru ani ránu!!!!USA náš vzor!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

209450

12.1.2010 5:02

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

Datel 99.?.?.?

Reakce na 209450

Co to placate, obycejni lide ziji hur nez my po valce. Ja nepisi co se deje tu v Americe.Mam dojem ze Jste naivni.Jediny rozdil je v tom ze Cinan je zvykly zit v chudobe , Amik si musi zvykat.

209454

12.1.2010 6:43

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

Datel 99.?.?.?

Reakce na 209450

No pisete pekne. Ale co Vam brani v tom se tam odstehovat? A vy tulululum vyserte se na Cinu. Podporujte svoje remeslniky, podporujte svoji ekonomiku - jinak zahynete.

209458

11.1.2010 13:49

WW3

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Tak a na 3 světovou válku je zaděláno.
Doufám že si tady někdo nemyslí, že tohle jim jen tak projde.
Jsem opravdu zvědavý co se bude dít dál. Asi se zase začnu dívat na televizi [mrknutí jedním okem]

209405

11.1.2010 15:52

RE: WW3

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 209405

Zajit si na fotbal Sparta vs. Slavia ma pro vas stejnou vypovidaci hodnotu, jako divat se na TV. Mily pane, toto je velka sachova partie a ne sport pro prostacky. Hlavne si vzdy najdete ten spravny tym, komu budete fandit, evidentne vam to staci stejne, jako si zmacknout knoflik u vasi oblibene lzive TV [chechtot]
Toto je konce hegemonie sionismu a zacatek multinarodniho vedeni sveta

209406

11.1.2010 18:02

RE: WW3

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 209406

nejsem si tak jistý...
řekl bych, že ONI už mají nahrabáno tolik, že to kontrolují, a (samozřejmě) kromě životodárné mízy z bank mají pod palcem už i většinu klíčových lidí i na jiných strategických postech všude po světě (nevím, proč by měli být pasivní nebo neúspěšní zrovna v tak klíčové záležitosti jako je byznys energetický). NETVRDÍM TO, ale vůbec bych se nedivil, kdyby někdy za 50-100 let ex post vyšlo najevo, že hoši jako putin a medveděv byli kámoši s hochy s gazpromu a naftaři, a ti všichni s pejzatci a jejich slouhy a nadháněči. vše samozřejmě na základě motivačních dohod o ponechání přesně definované dílčí moci (peníze jsou samozřejmostí). tou dobou bude třeba zrovna z té číny, ruska, íránu, turkmenistánu a kazachstánu asijská unie, řízená nějakým potentátem typu barroso, a ten zase odpovědný neviditelnému velmistrovi.
samozřejmě nyní to vše vidíme naivní optikou, že jako rusko je proti usa a s těmi že zase soupeří čína. a že hranice bloků jsou neprostupné, ocelové, bráněné. jenže lidi prostupují, myšlenky prostupují, kapitál/peníze prostupují, a ropa a plyn také z principu prostupují (a je to žádoucí). nemá smysl chtít se izolovat, a pokud tomu tak není, samozřejmě různé zájmové skupiny se stýkají, ovlivňují i fúzují. téměř každého lze totiž získat/zkorumpovat, a přinejhorším nechat "nešťastně" zahynout, případně popravit jako ďábelsky vykresleného diktátora.
někdo to vidí jako souboj západní civilizace versus muslimové... kdo s koho. -jenže takto to jen máme vidět, zaujat se bojem "nás a těch druhých": -rusko:čína, západ:východ, sever:jih. zaujat se zlostí vůči politikům, kteří si z nás dělají prdeI... zaujat se soubojem levice:pravice, paroubek:topolánek. -to vše je jen k tomu, abychom neviděli ty, kteří z toho všeho profitují... na obou stranách. ať v tom divadle zdánlivě vyhrávají ti nebo ti druzí, vždy se TAMTI pakují. a obyčejní lidi to platí, i s chlupama. někdy o tom ani pořádně neví, jindy je jim to houby platné, že vědí.
na konec sionismu zatím nic neukazuje. ani na konec je bránící nejsilnější, nejnákladnější a nejvíc bezskrupulózně řízené armády světa. budeme se asi divit, jaké zajímavé divadelní kusy nám zase předestřou před oči, a jakými průhlednými pohádkami to zdůvodní. tentokrát to bude asi něco jiného, než kulisáci s padajícími mrakodrapy... lidi jsou sice bIbí, sežerou skoro všechno (a ONI se tím jistě dobře baví, že i kdyby vymysleli totální pitchovinu a ještě ne neprůstřelnou, nepovedenou, že to je fuk), ale je třeba to obměňovat, vymýšlet novinky, zajímavé scénáře. dav chce být obelháván.

209415

11.1.2010 18:37

RE: WW3

Antoninus 88.?.?.?

Reakce na 209406

Nevím co máte s hegemonií sionismu? Pokud vím ten je v Izraeli a ten mi jako světový hegemon skutečně nepřipadá. (má však jednu z nejlepších armád to se musí uznat)
Spíše je přesnější to že pomalu končí doba kdy USA byla jedinou supervelmocí, a vynořují se nové "supervelmoci" je to především Čína a Indiie ovšem roste také význam Ruska které si počíná velice chytře (v ostrém protikladu se sousední EU) a suroviny mu poskytují celkem dost peněz. Pozici západu (USA+EU+Japan) velmi výrazně však oslabují samotná rozhodnutí těchto zemí. Pak jsou tu samozřejmě další lokální velmoci Irán, Pakistán, Brazílie a další. Již vzniká pomalu svět kde USA budou jen jistá upadající mocnost (zatím však stále nejsilnější). Bod zlomu nastane v okamžiku kdy nějaká z výše uvedených zemí se vyrovná vojensky USA, po tom budou následovat další.
Ale otázka je bude to lépe nebo hůře pro svět?
Z pohledu hrozby válek to bude rozhodně podstatně hůře. Nastane situace podobná situaci v Evropě před rokem 1914 kdy množství mocností vzájemně mezi sebou soupeřilo. To čím toto soupeření vyvrcholilo výme snad všichni a bohužel i ve světovém měřítku bude jen otázka času kdy se na sebe dvě větší mocnosti utrhnou.
Od roku přibližně 1991 po rozpadu SSSR vznikla velice stabilní a klidná světová situace a větší války téměř vymizely tomu však bude brzy konec.


Antoninus

209417

11.1.2010 20:21

RE: WW3

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 209417

Neviděl bych to zase tak černě. Oni ty nově vznikající mocnosti nemají tu naší bělošskou nadřazenost a přesvědčení že jim celý svět patří jaksi od přírody. Žádná z těchto nových mocností nemá v krvi a historii dobývání světa, spíš obranu vlastní sféry. Takže si nemyslím že jsou nějaká hrozba.
S Vaší poslední větou naprosto nesouhlasím. Právě naopak od rozpadu SSSR se Amerika z Evropskou pomocí dala dobyvačnou cestou nemaje nepřítele schopného obrany. Naopak vznik nových mocností může udržet Ameriku na uzdě, pokud nějaká zbude. To se ale ještě neví. Chybami, ať už cizími či vlastními, se neučí, peníze prošustrovala a jediné co kdy měla, inovaci, know-how a industriální sílu pomalu a jistě buď prodala když to šlo, nebo utloukla čepicí aby jí to nepřekáželo v zisku z existujících patentů.

209424

11.1.2010 21:23

RE: WW3

Datel 99.?.?.?

Reakce na 209424

Pane antiseptik , vy jste pravdepodobne bily-Citite se nadrazeny? Navic neznam nikoho kdo se citi nadrazeny na jinou rasu. Mam spoustu znamych (Asie , Afrika) a jsme vsichni jini. Strucne receno- oni si mysli ze my jsme trochu blbejsi , a my si myslime ze oni jsou trosku blbejsi.Takze nadrazenost je pofiderni vec.Proste neexistuji supliky, neexistuje automaticky nekoho nekde radit.

209430

11.1.2010 23:14

RE: WW3

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 209430

Já se samozřejmě necítím nadřazený nikomu, ale já taky nevelím bílému světu. Nebo si snad myslíte že všechny ty výpady, války a kolonie dělali samovolně bílí lidé sami o sobě? Někdo je do toho nutil a pěkně jim to podal jako národní vlastenecký úkol. Mluvím o vedení.

209441

12.1.2010 0:15

RE: WW3

datel 99.?.?.?

Reakce na 209441

Samozdrejme ze ty kolonnie byly delany pod absolutnim vedomim bilych.Rozdil je v tom kdo to vyuziva.Proc ospravedlnovat bile poskoky.Vladnouci trida by byla nic bez poskoku. Proto mi pripada nesmysl jak se tady strejdove hadaji kdo nas vede, vzdyt vsichni maji pravdu. Bohuzel jsme vedeni misungem- zlem,ktere bojuje mezi sebou.Berte v uvahu historii - dobyvatele vtrhli nakradli, kdyz byly vydaje vetsi nez vydelek- opustili.Neni problem v tom kdo nas vede, je problem v tom ze se nechame a tim padem si nezaslouzime nic vic nez mame.

209445

12.1.2010 11:05

RE: WW3

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 209445

Co jsi napsal Datle jsou s prominutím "kecy"...[smích], i když např, v tom, že vládnoucí třída by byla NIC bez poskoků máš jistě pravdu a buď si jist, že si to velmi dobře (navenek to není vidět, ale s vědomím si následků připo-raně) uvědomuje...


Zajímalo by mne, kdo ti natlačil do mozečku ostatní tebou zde prezentované rozumy, ale odpověď je vlastně nasnadě už přečtením zdejšího článku o Propagandě.

Velice se mýlíš v názoru, že není problém v tom, jak jsi napsal, cituji: ("kdo nás vede" ), protože to je v souvislostí se zásadami zneužité a manipulativní "propagandy", skrze rozšiřování demagogií, dogmat a brainwashingu mezi tzv. běžné (a samozřejmě k vůli takovémuto vedení také náležitě nevědomé, tím zblblé a vystrašené) lidské bytosti stěžejním důvodem jejich následovného deformovaného vnímání tzv. reality, uctívání pseudouatorit s jejich pokřivenými vzory chování a z toho vycházejí dle zákona kauzality i důsledky.

Ty jsi napsal a opět cituji: ("ze se nechame a tim padem si nezaslouzime nic vic nez mame") a v jistém smyslu máš pravdu. Problém je, že ten tvůj, jak sem to pracovně nazval "jistý smysl", je náležitě pokroucený (klouže tzv. po povrchu, protože ignoruje důležité souvislosti) a vysvětlení proč tomu tak je, jsem popsal VÝŠE...[smích]


Takže ještě jednou Datle. Většinová populace je od věků přímo nebo podprahově pro MOC a peníze do těch SPRÁVNÝCH kapes manipulována jimi dědičně či jinak nadřazenými (a také podle jejich sebestředného mínění samozřejmě vyvolenými) tzv. E/elitami (zde si můžeš dosadit náboženské, korporátní, bankovní a jiné voldemortí špičky a mafie) a jak toto manipulování s hlásáním o Míru, Pravdě a Lásce k bližnímu svému v praxi probíhá popisuje ve svých esejích i zde zmiňovaný prof.MUDr.F.Koukolík.

Doporučuji ti, aby sis tyto materiály sehnal (možná by ti mohlo stačit i to, co je rozebíráno zde na Zvědavci), POZORNĚ si je prostudoval a až potom, náležitě teoreticky a zejména LIDSKY vybaven (tj. odpoután od virtuální reality ve které po vzoru filmového Matrixu žiješ) se sem vrátil a zkusil se opět zapojit do debaty.

Do té doby Peace s tebou příteli.

jansmith[smích]

209463

12.1.2010 18:22

RE: WW3

Datel 99.?.?.?

Reakce na 209463

Placani a placani. Elity, kdo nas vede , schovani, musi se odkryt. Vy se zakoukejte do sveho mozecku a mozna prijdete nato ze Vas ty elity ovladly uplne. Zabijite cas psanim prispevku a nejakym nesmyslnym studovanim elit. Do Matrixu se spise dostavaji lide vaseho typu - prechytreli. Nebo si snad namlouvate, ze by ty Vase zvasty mel nekdo studovat?

209488

12.1.2010 18:48

RE: WW3

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 209488

Jasně Datle.

Studuj si a zabíjej si svůj čas čím chceš, stejně jak to udělám já..[smích] a případná rozhodnutí, kdo z nás dvou je blíže pravdě (tedy nikoli virtuální realitě) necháme na ostatních čtenářích. A Peace s tebou.

jansmith[smích]

209490

12.1.2010 19:18

RE: WW3

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 209488

koukám že datel klofnul hřebíčka do hlavičky [mrknutí jedním okem]
naprostý souhlas [smích]

209492

11.1.2010 22:36

RE: WW3

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 209424

Tak tak. Voldemorti slíbili rozpadajícímu se východnímu bloku ukončení NATA a stal se pravý opak. Nato se rozšiřuje a pochod zápaďáckých ovcí v zeleném mundúru coby huhu mariňáků při obkličování východu (např. Ruska) pokračuje. Nevadí, že v Gruzii, Avgu a řekl bych, že i v Iráku dostávají na prd-l, protože nenažrané bankovní a vojenské košér korporace i tak bohatnou a normální lidi je stejně nezajímají.

Základny US soudruhů a jejich lokajů po Světě (např. v Kosovu, Gruzii, kolem Venezuely apod.) se neruší, ale naopak přibývají a to má být podle soudruha Antoninuse asi ta stabilizace regionů a Světa..[smích]


Koukněte na Avatara, jak nenažrané korporace, které jak zmiňuji výše normální lidi nezajímají, pro nerostné bohatství raketami a napalmem likvidují místní kmenové obyvatelstvo a jejich posvátná, od nepaměti obývaná území. Jak jim ze vzduchu bombami a raketami likvidují jejich posvátné stromy a klanové symboly a jak je prostřednictví za peníze všeho ochotných Lokajů a high technologií zabíjejí, protože jim nechtějí podstoupit svoji Zemi a její nerostné bohatství... Jak symbolické..[smích]

Jako by se Cameron s napalmem inspiroval ve Vietnamu nebo s raketami a bombami v Avgu. Jsem zvědavý, jestli ty milióny ovcí, co toto 3D movie dosud viděly a chápou jej za sci-fi pochopí, že to není jen sci-fi, ale na sci-fi příběhu popsaná minulost i současné chování koukolíkových E/elit a jejich Lokajů, tj. této po-rané "inteligentní" civilizace, kde Pravda, pro MOC a peníze do těch správných kapes, má zvítězit nad lží a nenávistí...


Matrix zahýbal povědomím určitého množství civilizace a uvidíme, kam jej posune kameronova pecka. Závěr? Peace s touto civilizací, ať už se tzv. běžní lidé probudí nebo to nestihnou.

jansmith[smích]

209438

12.1.2010 11:45

RE: WW3

Antoninus 88.?.?.?

Reakce na 209438

No nevím co berete jako dostávaní na zadek, ale v Iráku američané fakticky uspěly. V Afganistánu vojensky rozhodně neprohrávají ale děje se spíše to co při válce ve Vietnamu, je to finančně náročné a veřejné mínění začíná být proti pak už bude jen otázkou času kdy se z Afganistánu budou muset stáhnout. V afganistánu mi spíše příjde strašně komická snaha zavést demokracii západního stylu, nedivím se že z takové šaškárny která tam z toho vznikla začíná být Afgáncům nanic a tak ztrácí podporu vláda která přitom původně měla podporu obyvatelstva velice silnou. A to je ten neúspěch v Afganistánu.

Přibývání nových základem především USA je spíše ukázkou že američané se snaží si hájit zuby nehty určité své zájmy (jistě ke vsteku jiným jak to bývá). Je však paradoxem že v takové míře v jaké to zvlště dříve bylo to přispívalo k stabilizaci světa, vlastně to fungovalo v mnohém jako policie ve státě. Biť samozřejmě USA nebylo policistou ale někým kdo si hájil především své zájmy ale funkci jakého si policisty to mělo, (dokonce se mluvilo o jakémsi světovém policistovy aby si USA připadaly jako mírotvorci) jen málo lidí si dovolilo zaútočit na zemi podporovanou američany bez podpory která po rozpadu SSSR chyběla.


Jinak Avatara jsem teď nedávno viděl, líbyl se mi především pro jeho myšlenku. Zde je však poněkud scestné to vstahovat na Vietnam, či Afganistán kde bojují dvě dosti podobné civilizace (agresivní) proti sobě, toto platí zvláště ve vietnamu kde proti sobě vlastně bojovaly dva normální státy.
Myšlenka je daná obecněji a to že naše civilizace není schopná žít v míru a nezničit zcela rozdílnou mírumilovnou kulturu, vstahuje se to především k minulosti protože onen příběh je jak vystřižený z boje severoamerických indiánských kmenů s osadníky či vládou USA. Ale vstahuje se také k přítomnosti, kdy rozdílně žijící kultury (zbytky pritmitivních kmenů), jsou ničeny a lidé kteří by chtěly žít jinak v samotné "civilizaci" nemohou.

Jelikož většina lidí v Avatarovy vidí jeno 3D a jeho vyzuální efekty, tak v okamžiku kdy bude více filmů s podobnou technickou úrovní zapadne v zapomění.
Ale žeby se přece jen o pár lidí více zamyslelo?


Antoninus

209465

12.1.2010 17:13

RE: WW3

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 209465

Dobrá Antoninusi. Zajímavá odpověď a beru ji, i když opět (jako se dělo i v jiných naších minulých polemikách) mám na věci poněkud jiný názor než ty...[smích]


Něco k tomu.

Pokud se bavíme o Avgu a Iráku, tak je jasné, že tam technologická a zbrojařská velmoc USA (plus další spřízněné státy) vojensky tyto země naprosto zdecimovaly a že to některým jednodušším lidem může pod dojmem informací PROvládních mediálních kanálů připadat jako úspěch. Řekl bych ale do času...[smích]

Podobně to bylo i ve Vietnamu, kde si Američané v boji jak říkali s rákosníkama (bez toho, aby se poučili od Britů a Francouzů) také dlouho připadali jako HUHU borci (a jen tak pro pořádek připomínám, že pro dosažení KONEČNÉHO vítězství používali nehumánní kobercová bombardování napalmem a defolianty - Agent Orange), kde opět nejvíce trpěli bezbranní civilisté (vzpomeňme na GAZU), nikoli vojáci.

Proto jsem bombardovací sviňárny z Vietnamu záměrně vztáhnul na děj Avatara, kde přesně stejnou situaci bombardování domorodců z letounů hořlavinami (bojujícími proti high technologiím luky a šípy) Cameron popisuje.


Ty vidíš myšlenku filmu v tom, že naše civilizace není schopna žít v míru a nezničit při tom jiné mírumilovné kultury (uvádíš z historie genocidu US bílých osadníků vůči severoam.indiánům), a to VŠE přesně podle pokryteckého principu voldemortích E/elit a mainstreamu ZEVŠEOBECŇOVÁNÍ, kdy já vidím myšlenku filmu přesně v souladu s dějem, a to v tom, že genocidu na národech film.planety Pandora neprovádí NAŠE filmová CIVILIZACE jako celek, ale opět konkrétní těžařské KORPORACE, a to pro zisky svých akcionářů.


PROČ to tak vidím?

Protože pozemská civilizace filmových útočníků byla dějově rozdělena na korporátní těžaře a vojáky, kteří byli pro ZISK ochotní původní obyvatele vyvraždit a na skupinu vědců, která se je naopak snažila studovat (učit jazyk) a pochopit a ke konci příběhu se tito vědci (kteří původně kolaborovali se Systémem) postavili v boji proti vlastním HUHU Voldemortům po bok obyvatel Planety. Vzpomínáš??

Opakuji. Nikoli naše civilizace jako CELEK, ale konkrétní lidé - korporace, pro jejich finanční zájmy (nerostné bohatství Pandory) a jejich Lokajové zabíjeli místní a úplně stejně tak tomu bylo ve Vietnamu a nyní v Iráku a Avghanistánu. Vyjadřovat se dále k tvému příměru "své zájmy" a jak je USA a jejich satelity dnes prosazují již raději nebudu.


To je náš primární rozpor v náhledu na film a vlastně i na současnou světovou politiku Antoninusi.

Závěr? Doufám, že se OPRAVDU a nikoli jen (jak píšeš) pár lidí po shlédnutí toho filmu zamyslí. A Peace s tebou.

jansmith[smích]

209480

13.1.2010 23:55

RE: WW3

Antoninus 88.?.?.?

Reakce na 209480

Irák: Zde je jedno které mediální kanály o Iráku sledujete ale pro USA to byl nakonec vlastně úspěch. Podařilo se jim dosadit vládu která je s nimi spřízněná, navíc díky demokratickému způsbobu zvolení (jestli se tomu dá v takových podmínkách tak říkat) má podporu většinových šítů, když si to dáte dohromady s tím že do pokladny rozpočtu tečou peníze z vývozu ropy tak výsledek je jednoduchý vláda bude relativně stabilní ať už bude oblíbená či nikoliv, jelikož bude moci dávat obrovské množství financí na určité budování zemně (tímn získají část obyvatel na svou stranu) a také budou moci vydržovat poměrně kvalitní ozbrojené složky proti kterým se případní suničtí povstalci či radikální šítové nebudou moci postavit.
Takovou vládu může svrhnout pak především útok z vnějšku.

Ve vietnamu používaly obě strany nevybíravé způsoby boje do porovnání s Gazou bych to však v žádném případě nedával, ve vietnamu se užívalo kobercové bombardování v Gaze se jednalo oproti tomu o dosti přesné útoky kde zásah civilistů byl minimální zvláště v kontrastu s vietnamem. Bojovalo se však na rozdíl od Vietnamu především ve městě kde protivník užíval civilisty jako lidské štíty, což zase civilní ztráty zvyšovalo.

Porovnání Vietnamu a Avatara je totální nesmysl je to spíše tím že vy to tak chcete ne že by to tak bylo protože zde asi toto. Ve filmu bojují domorodci proti zabrání a zdevastování svojí zemně ve Vietnamu bojují především severo vietnamci o dobití sousedního jižního vietnamu tedy jedná se fakticky o agresory ve filmu by se tak ta zlá korporace musela bránit (jak směšné). Co se týče obrany lukama proti bombardování tak zde mi nepřipadne že severovietnamské Migy-21 (patřily k tehdejší špičce technologie), moderní protiletadlové rakety, protivzdušné dělostřelectvo a lehčí protiletadlové zbraně které měly na svědomí mnoho sestřelených protivníkových letadel by se jen těžko daly srovnávat nebo připodobňovat k lukům a šípům to by jste tento příběh mohl rovnou naroubovat na druhou světovou.

209563

13.1.2010 23:57

RE: WW3

Antoninus 88.?.?.?

Reakce na 209480

K tomu že onu genocidu neprovádí celá civilizace máš pravdu však ale jen na půl. Zde ano dělá to jen část lidí stejně jako tomu bylo v historii a i dnes. Třeba aztéckou říši dobyla jen hrstka španělů, tedy v tomto směru máš pravdu ale proč tito lidé vůbec byly? Kdo to dovolil? Proč chtěly ono území? Suroviny? Je to jednoduché potřebovala je naše civilizace, bez ohledu na to z jakého zdroje jelikož to prostě potřebuje pro přežití a to se týká jak historie, dneška tak filmu. K tomu všemu takovéto chování civilizace schvalovala a do dnes schvaluje. Tedy ti jak tvrdíš ti určití lidé nejsou příčina ale až následek bohužel jak je vidět jen málo lidí tak daleko dohlédne.
Těch pár vědců je tam spíše pro film (musí být nějací hrdinové a ti hodní), ve skutečnosti se takovýto lidé zmohly obvykle jen na verbální protesty. Bohužel se také vždy jedná jen o několik idealistů či vědců kteří chtějí především zkoumat ani ne tak zachraňovat.
Film však nese pozitivní poselství, snad si z toho lidé vezmou to dobré, jen je škoda že ty efetky pro většinu lidí přebíjejí myšlenku.Antoninus

209564

14.1.2010 10:03

RE: WW3

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 209564

Dobrá Antoninusi, když už se opakovaně bez naděje na konsenzus bavíme o tom samém, tak tedy ještě jednou v bodech:


1 - podle tebe byla invaze do Iráku a Avghu v souladu s mainstreamem úspěchem a pokud máš na mysli peníze do těch správných kapes (zbrojní korporace tad. atd.) nikoli pro běžné Američany, tak máš jistě pravdu.

Pokud se mne týká, tak to bylo z mého pohledu z lidského hlediska (podle toho jak mocnosti, jejich špičky, LHALY veřejnosti, co se z Iráku a Avghu následně stalo, jaké utrpení pro běžné lidi tam nastalo a jak tam HUHU mariňáci a mariňáci lokajských států dostávají na frak - ne nadarmo jsou odvážně zavření v opevněných základnách) totální fiasko a budoucnost ukáže, jestli se zopakuje Vietnam jako v Saigonu ze vším všudy, tedy i z hromadným úprkem nejen Karzáího nebo Malikiho "vrtulníky" do USA.

2 - Ve Vietnamu používali Američané nehumánní bojové prostředky (napalm, Agent Orange) stejně jako tyto nehumánní a válečným právem zakázané prostředky použil i Izrael (IDF) vůči civilistům v Gaze (např. zbraně na základě bílého fosforu - Goldstonova zpráva a tamní válečné zločiny). Nebo to chceš popřít Anoninusi? Navíc kdo tam používá lidské štíty a že košér chlapci také, zde na Zvědavci již bylo na fotografiích doloženo..

3 - Avatar a Vietnam jsem porovnal v jediné souvislosti, a to v tom, že jak ve Vietnamu, tak na Pandoře technologicky vyspělejší civilizace použila proti místním lidem napalmové/hořlavé bomby a že ve filmu Avatar bojují místní proti nájezdníkům z nebe v zásadě jen luky a šípy nepopřeš. To ostatní, jako porovnávání zbraní bojujících stran ve Vietnamu (Mig-21) nebylo předmětem debaty a je zajímavé, proč to do ní v souvislosti s filmem zatahuješ.

4 - A pokud jde o genocidu a KDO a PROČ ji proti KOMU provádí, tak rozhodnutí, jak tomu bylo ve filmu Avatar nebo jak to chodí v naších podmínkách na Zemi bych pro náš evidentní názorový nesoulad již ponechal na úsudku ostatních čtenářů Zvědavce.

5 - s pozitivním poselstvím filmu, které by mohlo načechrat zapouzdřené vnímání většinové populace se s tebou shoduji a již jsem to zmínil v předešlých příspěvcích.


Tímto bych naší debatu slovy mého oblíbeného Forresta Gumpa (že to je asi tak všechno co bych k tomu řekl), ukončil a Peace s tebou příteli.

jansmith[smích]

209578

12.1.2010 11:01

RE: WW3

Antoninus 88.?.?.?

Reakce na 209424

Ty nově vznikající mocnosti mají svou "nadřazenost" a to ať se jedná o Čínany, Indy či obyvatele muslimských zemí. Navíc nevím o jaké momentální bělošské nadřazenosti mluvíte. V minulosti byla opravdu veliká ale to bylo především kombinací náboženství a technologické nadřazenosti nad ostatními protivníky. Ovšem dnes je tomu již fakticky naopak naopak (pokud to berete z rasového hlediska) je bělošká rasa na ústupu.
Jenže v Asii je podobná nadřazenost v Číně existuje spousta různých národností které se nad sebe v historii vytahovaly. Ideální ukázka je druhá světová kde si zase japonci myslely že jsou něco více než ostatní Asíjské národy, měly také pocit nadřezenosti nad bělochy, tedy můžu vás ujistit s barvou kůže tohle nemá vůbec co dočinění, jeden rozdíl je však v tom že asiati jsou pověstní svou krutostí. (ne že by se evropani s nimi v historii nemohly mnohdy měřit)
Váš nesouhlas s mou poslední větou je sice krásný ale fakta mluví zcela jinak, ale to je vaše věc jaké náboženství uctíváte. To že si USA mohla prosazovat své zájmy mnohem volněji než za studené války to je zcela jasné a však díky povaze USA a jejich spojenců to vylučovalo války rozsáhlejšího charakteru, a to celkově vytvářelo stabilnější situaci než kdy předtím i než jaká příjde později.
Vznik nových mocností ameriku držet na uzdě nebude protože ta se brzy ani moc nikam cpát nebude moci, již nyní jsou vidět náznaky budoucího oslabení pozice ameriky. Otázka spíše zní kdo udrží na uzdě nové mocnosti?


Antoninus

209461

11.1.2010 20:55

RE: WW3

Maut 82.?.?.?

Reakce na 209417

Antonie, nešťastníku, hned v prvních dvou větách jsi spáchal geopolitickou sebevraždu veřejným přiznáním, že jseš MIMOŇ. Nejen, že nevíš, která bije a kudy běží fronta dnešních a přicházejících bojů o světovou dominanci - ty ale ani neznáš směr a cestu ke stolu, na kterém se hraje velká hra (Grand Chessboard)a kdo ji vlastně hraje a oč se hraje. To pak nemůžeš dojít k ničemu jinému než k zcestným závěrům a těžkému rozčarování.Zbytek tvého textu je příspěvek na úrovni a optikou MFD.

209427

11.1.2010 17:29

RE: WW3

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 209405

Ale projde, protoze furt lepsi nez koukat z nejakeho podzemniho bunkru na tu slavnou bednu byt v 3D projekci na velkoplosne obrazovce a sledovat kourici trosky z toho, co kdysi byla civilizace. A o tom, ze by nekdo chytal na povrchu signal do bedny o prubehu treti svetove? [překvapení] [velký smích] [velký smích]

209412

11.1.2010 21:34

RE: WW3

Datel 99.?.?.?

Reakce na 209405

Co to tu placate o treti svetove. Cely svet vlastni (az na male vyjimky)velke korporace. Myslite ze se chcou rozbit? Novodoba slechta ma vseho dostatek. Proc by mela vymyslet velke valky? Ovcanum staci kost.

209432

11.1.2010 19:22

Plynovody

jiri0123 88.?.?.?

Docela dobrá analýza ohledně plynovodů je tady:
http://www.blisty.cz/art/50484.html
Nord Stream už se začal prakticky stavět, Finsko odminovává pobřeží pro plynovod, Německo staví navazující plynovod OPAL (svařilo několik km trubek), který by bez Nord Streamu neměl smysl.
Nabucco nemá dost plynu taky proto, protože nejsou vymezeny hranice v Kaspickém moři, takže tudy bez souhlasu Ruska nelze postavit plynovod. Jediná šance je přes Írán, což zase nechce USA.
Celá koncepce USA mít kontrolu nad plynem v okolí Kaspiku se narušila především Čínou s ní USA podle mě nepočítali. Transafgánský plynovod je zatím také jen na papíře.
Naopak co se týče ropy tak jsou USA úspěšné: Z oblasti Kaspického moře byl postaven ropovod BTC, bude se stavět ropovod AMBO - okolo Kosova, kde mají USA základnu, se kterou mohou navíc kontrolovat Bospor.

209421

11.1.2010 21:52

to není dobré..

daniela 95.?.?.?

Zdá se, že Rusko už je unaveno z pozice,kterou mu po 1990 přikřl západ a především zámořká velmoc.Manipulace s tím nejdůležitějším, co člověk našeho typu potřebuje k přežití, je velmi zajímavý tah,často opravdu stačí jen pohnout cenami a dějí se divy.
Otázkou zůstává, do jaké míry si to nechají mocní tohoto světa líbit.Nic dobrého z toho nekouká, ale pravdou je,že z tohoto systémového marasmu,kdy člověk přestává mít větší hodnotu než jako pracovní zdroj,asi jiná cesta než vztyčenými zbraněmi není.

209434

12.1.2010 17:34

RE: to není dobré..

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 209434

Mocní tohoto světa si to líbit budou muset nechat, nic jiného jim nezbude. Na rozdíl od nich kteří kontrolují suroviny nalezené v cizích zemích ať už silou nebo podvodem nebo obojím, Rusko kontroluje suroviny vlastní a s tím se nedá zvenku jaksi moc dělat. A ke všemu je Rusko nemusí do nekonečna bránit a uplácet jako oni. Vítězný tah v této šachové partii byl už udělán Putinem kdy urval zpět kontrolu surovin do Ruských rukou. Partie sice dohrána dosud není, ale výsledek je v podstatě jasný.

209485

12.1.2010 20:22

RE: to není dobré..

daniela 95.?.?.?

Reakce na 209485

Vítězný tah v této šachové partii byl už udělán..

...raději bych to nazvala remízou,milý pane Antiseptiku.Či možná začátkem partie.Rusko dosud jakž takž poslouchalo.A dělilo se.Nyní teoreticky ovládlo vlastní zdroje tím,že stanovilo vlastní politiku o domácích přírodních zdrojích.Mě to připomíná hru, jak kočka s myší.A tak,myslím si,že probíhající partie bude brzy viditelná, ne-li citelná všem.Tedy ne jen mocným, ale i nám, malým.

209494

12.1.2010 21:05

RE: to není dobré..

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 209494

Jistě že partie není dohraná Danielo, ale zatímco Rus přišel o mnoho pěšáků, má obě věže, oba koně, jednoho střelce a královnu. Druhá strana má věž jednu, koně, střelci jsou oba pryč a královna je vypůjčená a možná ji budou muset vrátit zrovna v nejlepším. S tím remízu neuhraje ani Kramnik a to se to Obama teprve učí. [smích]

209497

12.1.2010 22:33

RE: to není dobré..

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 209497

Navyše hra, ktorá sa vo svetovej politike teraz hrá, je skutočne podobná šachom - a v šachoch boli rusi tradične dobrý.

Došlo presne k tomu, čo som kedysi napísal - ruskému medveďovi sa európania tak dlho posmievali, až sa naštval a šiel si hľadať kamarátov inam.
Čínsky drak, indický tiger aj perzský lev (alebo čo to mali za cisárstva na vlajke) sa s medveďom naopak zpriatelili celkom radi - nikdy mu síce nebudú môcť veriť (a ani medveď im), ale medveď má znovu svoj med a má ho celkom dosť, takže dobré obchody sa dajú vždy nejako dohodnúť.
A ako dopadnú európania? Je celkom dobre možné, že čoskoro si budeme lízať akurát tak labu...

209500

13.1.2010 9:09

RE: to není dobré..

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 209500

K tomu, co jsi popsal bych jenom připomněl Kyklope, že ruskému medvědu se nevysmívali, cituji: "evropané", tj. masa tzv. obyčejných lidí, byť i mnoho z nich se nechá brainwashingem nevědomě zblbnout, ale jak jsi napsal "vysmívali se mu" skrze mainstream jisté mocenské, vládnoucí a mediální špičky (jejich Lokajové), a to je podstatný faktický i podprahový rozdíl.

Princip ZEVŠEOBECŇOVÁNÍ je silný a odvěký nástroj E/elit a jejich Lokajů, jak manipulovat skrze PROPAGANDU podvědomím většinové populace a tím ji pro MOC a peníze do těch správných tzv. košér kapes nejen okrádat, ale zejména na různé způsoby permanentně zneužívat...

jansmith[smích]

209517

Příspěvků: 53

11.01. 09:57 janko  ...a je to.
11.01. 17:27 insider  RE: ...a je to.
11.01. 12:08 pek  paralela zmizela..
11.01. 17:04 JPG  RE: paralela zmizela..
11.01. 21:31 Tonda82  RE: paralela zmizela..
11.01. 13:39 Antiseptik  Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...
11.01. 13:49 Vojta49  RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...
11.01. 16:17 Mirda  RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...
11.01. 17:24 aristokrat  RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...
11.01. 17:25 Rene Bartosek  RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...
11.01. 17:32 Antiseptik  RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...
11.01. 18:29  RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...
11.01. 20:09 Antiseptik  RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...
11.01. 21:07 Datel  RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...
11.01. 21:44  RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...
12.01. 01:23 Antiseptik  RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...
13.01. 02:00  RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...
12.01. 01:27 Rene Bartosek  RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...
11.01. 23:21  RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...
11.01. 23:41 Montaznik  RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...
12.01. 00:36 Datel  RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...
12.01. 03:00 Montaznik  RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...
12.01. 05:02 Datel  RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...
12.01. 06:43 Datel  RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...
11.01. 13:49  WW3
11.01. 15:52  RE: WW3
11.01. 18:02  RE: WW3
11.01. 18:37 Antoninus  RE: WW3
11.01. 20:21 Antiseptik  RE: WW3
11.01. 21:23 Datel  RE: WW3
11.01. 23:14 Antiseptik  RE: WW3
12.01. 00:15 datel  RE: WW3
12.01. 11:05 jansmith1984  RE: WW3
12.01. 18:22 Datel  RE: WW3
12.01. 18:48 jansmith1984  RE: WW3
12.01. 19:18 aristokrat  RE: WW3
11.01. 22:36 jansmith1984  RE: WW3
12.01. 11:45 Antoninus  RE: WW3
12.01. 17:13 jansmith1984  RE: WW3
13.01. 23:55 Antoninus  RE: WW3
13.01. 23:57 Antoninus  RE: WW3
14.01. 10:03 jansmith1984  RE: WW3
12.01. 11:01 Antoninus  RE: WW3
11.01. 20:55 Maut  RE: WW3
11.01. 17:29 Rene Bartosek  RE: WW3
11.01. 21:34 Datel  RE: WW3
11.01. 19:22 jiri0123  Plynovody
11.01. 21:52 daniela  to není dobré..
12.01. 17:34 Antiseptik  RE: to není dobré..
12.01. 20:22 daniela  RE: to není dobré..
12.01. 21:05 Antiseptik  RE: to není dobré..
12.01. 22:33 Kyklop  RE: to není dobré..
13.01. 09:09 jansmith1984  RE: to není dobré..

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 2

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 0

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 1

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 366