Diskuze k článku

Kdo má v Afghánistánu nejhezčí Vánoce?

Příspěvků 23

24.12.2009 4:48

Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně a včera dostali drogový dealeři těžkou ránu!!!

Montaznik 88.?.?.?

O drogy se hodně zajímám a docela hodně o nich vím.Mák setý, který se pěstuje v Afganistánu je především surovina pro výrobu heroinu.Jenom malou exkurzi do výroby drog - z máku / hlavně z makovic/ se exktrakcí získá cca 37% morfinových alkaloidů a ty se potom poměrně jednoduchou chemickou úpravou promění na derivát morfínu, což je ten známý heroin. Zmiňuji se o tom proto, aby bylo jasno, že výroba heroinu je ve skutečnosti velmi laciná!Jedna dávka přijde na několik korun - opravdu několik málo korun!!! Zelené makové seno včetně makovic se rozdrtí, morfium extrahuje a přetvoří na heroin, celkem jednoduchým chemickým postupem!!! Heroin se do dnes vyrábí legálně na Slovensku / dříve v ČSSR - Slofakofarma Hlohovec - výroba je utajovaná / pro výzkumné a lékařské účely a vyváží se především do Švýcarska!
A to je ta bomba! Včera v referendu si Švýcarsko rozhodlo, že heroin bude legální droga na předpis u lékaře! Musí tam být podmínka, že se konzument opakovaně léčil a další podmínky a drogu potřebuje nezvratně!!! Chytří Švýcaři totiž přišli na znamenitou věc, jak celému drogovému kriminálnímu podsvětí ve Švýcarsku legálně a elegatně zakroutí krkem!!!! Po 10 letech zkušební doby prakticky zavedli kontrolovanou státní distribuci heroinu a tím vyrazili drogovým mafiánským zločincům zbraň z ruky a tím je legální dostupnost heroinu, takže závislý lidé se už nemusí obracet na drogové podsvětí a zločince a dostanou svoji dávku drogy jako lék pod kontrolou od státu a vlastně zadarmo!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tím je po zločinu a celý drogový byznys je ve Švýcarsku nahraný a je jasné, že další státy budou následovat,protože drogová kriminalita je daleko nebezpečnější než samotné užívání drog pod přísnou státní lékařskou kontrolou!!!!! Teď teprve začnou drogový zločinci kvílet, protože jim postupně jejich trh zmizí!!! Je otázkou, jak dlouho bude trvat, než ostatní vlády na světě pochopí, že to je jediná cesta jak s drogovým zločinem jednou provždy zatočit!!!!Zatím je ve Švýcarsku takto "povolen" pouze heroin, protože jde o nebezpečnou drogu vzhledem k vysoké afinitě k návykovosti - návyk vzniká prakticky už při první, či druhé aplikaci!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] A je jasné, že je do budoucnosti drogovému zločinu konec a tím pádem se zase bude v budoucnosti pěstovat v Afganistánu úplně něco jiného, než je nelegální mák!!!!! Bude ale zachována výroba opia, což je vlastně "pryskyřičné mléko",které se chytá a sbírá z nařezávaných makovic hned po rozednění, kdy se sebere opium té nejvyšší kvality! Ale objem této tradiční drogy není až tak veliký - největší objem je výroba heroinu!

207842

24.12.2009 12:29

RE: Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně a včera dostali drogový dealeři těžkou ránu!!!

Hm 212.?.?.?

Reakce na 207842

Dá se na 100% očekávat, že náš stát, se tvrdým potíráním tohoto "neefektivního" švýcarského opatření solidárně připojí mezi poslední státy světa, které do současné doby úspěšně bojují s všemocnými drogovými kartely. VÍCE HUMANITÁRNÍCH BOMB, MĚNĚ ZÁKEŘNÝCH DROG!!!

207899

24.12.2009 12:38

RE: Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně a včera dostali drogový dealeři těžkou ránu!!!

udo udo321123zavinacazet (tečka) sk 89.?.?.?

Reakce na 207842

Myslíte pán Montaznik, ze to budú mať jednotlivé štáty tak jednoduché (dovolené) ísť touto cestou? Nezabúdajte, že Švajčiarsko je veľmi špecifické z viacerých hľadísk. Mimo iného je to centrála globálneho riadenia, aj hlavných bánk a preto je tam žiaduci pokoj. Prečo myslíte, že tam posledných viac než 200 rokov nebola vojna, ked sa všade inde okolo bojovalo. Globálny parazit ich v tomto ochraňuje, pretože potrebuje bezpečný prístav. Skúste si prečítať napríklad od H.Hesseho Das Glasperlenspiel v pôvodnej verzii.

Je nežiaduce pre systém globálneho prediktora vzdať sa tak efektívneho spôsobu kontroly, cielenej regulovanej destabilizácie sociálnej štruktúry obyvateľstva a zdroja obrovských príjmov? To akoby ste povedali, že sa dobrovoľne vzdajú úrokového systému a kontroly celosvetových financii.
Ako prvé budú pravdepodobne "slobodné" média o tom iniciovať nekonečné nikam nevedúce diskusie dobre platených "odborníkov", budú "nezávislé" prieskumy "hľadajuce" (či skôr formujúce) názor obyvateľstva, atď. Proste celá klasická dlhodobo overená likvidačna procedúra. Ak by náhodou nezabrala, vytiahnu sa ťažšie kalibre.

Netreba to ale samozrejme vzdávať. Len si uvedomiť s kým máme tú česť, aké má ciele a ako pracuje. Následne vyvodiť dôsledky a postupne prebrať zodpovednosť. A vysvetlovať, vysvetlovať a vysvetlovať. Čím viac ľudí chápe situáciu, tým menšiu podporu majú, až sa dostaneme ku pre nich štatisticky (v rámci sociálnej psychológie) kritickej hranici.

207904

25.12.2009 19:34

RE: Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně a včera dostali drogový dealeři těžkou ránu!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207904

Válka tam byla "jen" občanská - liberálové proti katolíkům (mj. tři zakládající kantony) a za ty minarety je mezinárodní političtí korektčíci taky moc nepochválili, jinak souhlas.

208007

24.12.2009 13:05

RE: Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně a včera dostali drogový dealeři těžkou ránu!!!

kadlik 88.?.?.?

Reakce na 207842

Vpodstate souhlasim jen bych chtel vyvratit jeden nehorany mytus "návyk vzniká prakticky už při první, či druhé aplikaci!!!" to je tak nehorazna lez kterou vypustil nakej idiot kterymu daly na VS papir na rozum a on si od ty doby mysli ze sezral salounovo h...o!

nenechte se mylit heroin je opravu nebezpecna droga a opravdu vysoce navykova ale tvrdit ze ste na ni zavisly po prvnim ci druhem poziti to chce opravdu velkeho bezmozka aby takove picovine uveril. A nemlatim tady prazdou slamu heroin sem mel ve svem zivote nekolikrat bylo to rozhodne vice nez 2x mozna ze i tak 20x ale 100% vim ze sem nanemnebyl nejsem zavislej stejne jako 100% vim ze uz si ho vzivote nevezmu. Musite si totiz uvedomit ze i ta nejtezsi fizicka zavislost je ve sve podstate jen reakce vasecho psyche takze vpodstate vsecny zavislosti jsou jen zavislosti psychycke dostavaje se timto k podstate veci opravdu zalezi jen na sile vule daneho cloveka schrnuto a podtrzeno tvrdit o nake droze ze je navykova po tolika a tolika pozitich na zaklade jakechsi pofidernich laboratornich testu je jen dalsi nehorazna mystifikace prodejne defky (soucasne vedy)

207909

24.12.2009 16:34

RE: Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně a včera dostali drogový dealeři těžkou ránu!!!

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 207909

Neznám účinky heroinu,já sám jsem neměl nikdy tu možnost, ale spíše odvahu a ani potřebu heroin užívat. Návykovost je jistě velice individuální a v literatuře je poznámka,že heroin může být,znovu podotýkám může být! návykový už po prvním, či druhém použití! Zdali jde o strašení, nebo fakt , nevím, svým prožitkem nemohu sloužit!
Ještě malé doplnění Wikipedia:
Heroin, neboli diacetylmorfin je polosyntetický opioid, derivát alkaloidu morfinu, z něhož se připravuje acetylací. Bílá krystalická forma je většinou jeho sůl s kyselinou chlorovodíkovou, diacetylmorfin hydrochlorid.
Heroin jako lék poprvé vyrobil Felix Hoffmann z německé farmaceutické společnosti Bayer v Elberfeldu 11 dní po té co objevil aspirin. Bayer registroval heroin (pravděpodobně z něm. heroisch - heroický) jako ochrannou známku.
Od roku 1898 do 1910 byl prodáván jako nenávyková náhražka morfinu a jako dětská medicína proti kašli. Bayer prodával heroin jako „lék“ pro lidi závislé na morfinu do té doby než bylo objeveno, že se (stejně jako jiné opiáty) v játrech metabolizuje na morfin. Tento objev společnost Bayer zdiskreditoval a znemožnil další legální prodej heroinu. Stejně jako u aspirinu přišel Bayer o některé ze svých ochranných známek kvůli I. světové válce.
V USA začal být prodej heroinu přísně kontrolován v roce 1914, kdy byl povolen pouze pro lékařské účely. V roce 1924 tam byla jeho výroba a distribuce zakázána úplně.
Ve Velké Británii je heroin k dostání na lékařský předpis, ačkoliv patří mezi přísně sledovaná léčiva . V souladu britským lékopisem diamorfin hydrochlorid může být použit při léčbě akutní bolesti, infarktu myokardu, akutním plicního otoku a chronické bolesti. Použití při paliativní péči o pacienty s rakovinným onemocněním bývá heroin aplikován automaticky dávkujícími infuzemi. V porovnání s morfinem způsobuje heroin méně nevolnosti, hypotenze, uklidnění, euforie a rozpouští se v menším množství tekutin.
V roce 1994 zahájilo Švýcarsko program předpisování heroinu pro narkomany, kteří se nehodí pro odvykací programy - například z důvodu opakovaného selhání odvykací kůry. Cílem je uchránit zdraví závislých před nebezpečím hrozícím z nízké kvality pouličního heroinu. Dalším důvodem je snížení kriminality související s drogami a navíc je pro závislé snadnější sehnat a udržet si placené zaměstnání. Program začal v roce 1994 se 340 závislými a později byl rozšířen na 1000 uživatelů poté, co lékařské a sociální studie doporučily pokračování programu. Lidem je předepsáno aplikovat si heroin v místě, kde si jej koupí (speciální místnosti, lékárny).
Úspěch švýcarského programu vedl některá německá, holandská a australská města k zavedení podobných programů. [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích]

207933

24.12.2009 12:07

vianoce

gary hobson 85.?.?.?

Stastne a vesele zelam aj tu Vam vsetkym [velký smích]

207891

24.12.2009 12:43

plny souhlas

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Ja bych dal vsechny drogy do lekaren,od travy az po heroin,cenu urcil jen na pokryti vyroby DPH a marzi pro nejaky maly zisk a bylo by po drogove kriminalite.Co by pak delala protidrogovka a jini na tomto jobu zavisi nevim,snad by mohli chytat uplatne politiky

207905

25.12.2009 18:07

spotřební daň

státní financ 77.?.?.?

Reakce na 207905

A co spotřební daň?
http://www.finance.cz/dane-a-mzda/informace/dph-a-spotrebni-dane/

208003

24.12.2009 19:53

Je to pěkná (tragi)komedie

Sam Ting Wong 81.?.?.?

USA pořád vede nějaké války - proti terorismu, proti drogám apod. a nakonec se všem těm nepřátelům daří nejlépe pod ochranou USA (a jejich spojenců). Není to náhoda a není to vlastně ani vtipné, protože u toho umírají, popřípadě jsou mrzačeni skuteční lidé.
Z prodeje drog plynou velké příjmy a peníze představují, jak známo, moc. Kdo má peníze, má moc. Kdo kontroluje opiová pole, kontroluje velké zisky a skrze ně pak kontroluje lidi, které si platí, popřípadě si zaplatí jejich odstranění.
Brblání plebsu na tom nic nezmění, protože plebs nemá peníze, jen dluhy.

207947

24.12.2009 21:07

RE: Je to pěkná (tragi)komedie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 207947

Správna odpoveď znie: Kto je na výplatní pásce CIA. [bliji]

207953

25.12.2009 6:48

Afghanistán coby fabrika na opium

JanaJ 78.?.?.?

Před rokem tam Světová banka odhadla produkci na 8100 nebo 8300 tun, už nevím, letos to asi o 15-20 procent spadlo,představím si desetitunku a tu šňůru kamionů a transportních letadel...
kdo že to tam celé vlastně řídí, a co tam vlastně hlídají naše jednotky? [smích]

207970

25.12.2009 20:21

A my v Afgánistánu nakonec vybudujeme třeba ten

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

feudalismus, když už jim ta demokratura nesedí.
Česka fojak, topra fojak, svůj severoatlantický závazek splní třeba uprostřed Asie ...

208009

26.12.2009 18:28

Ktosi chytrejší, ako ja, už na tomto fóre napísal, že ide o novú ópiovú vojnu.

Gibi zž Wilsonova 195.?.?.?

Pravda s tým istým zameraním ako proti Čínskemu cisárstvu v roku
1840 a ďalej. Tentoraz je to proti vlastným "neprispôsobivým" občanom. Ako vidno "líška mení srsť ale nie povahu". Kecy o ochrane a zavádzaní "demagrace" v Afgáne sú už smiešne aj bežnému
"ovčanovi". "Schwehr punkt" je inde! No a žoldáci nech majú pekné
Vianoce, plné "pokoja a mieru". Na dobrý pocit uspokojenia môžu
napalmom spáliť pár Afgáncov, veď sú sviatky pokoja a mieru [bliji]

208044

26.12.2009 19:12

RE: Ktosi chytrejší, ako ja, už na tomto fóre napísal, že ide o novú ópiovú vojnu.

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 208044

"No a žoldáci nech majú pekné
Vianoce, plné "pokoja a mieru". Na dobrý pocit uspokojenia môžu
napalmom spáliť pár Afgáncov, veď sú sviatky pokoja a mieru"

Ono je to vhodným doplněním velikonočního bombardování Jugoslávie, s kterým souhlasil sám papež Jan Pavel II.

208045

26.12.2009 21:04

RE: Ktosi chytrejší, ako ja, už na tomto fóre napísal, že ide o novú ópiovú vojnu.

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

Reakce na 208045

Tak "MedoBedo", tak to je! Akože šťastné a veselé pre úbohých Afgáncov.

208059

27.12.2009 19:28

RE: Ktosi chytrejší, ako ja, už na tomto fóre napísal, že ide o novú ópiovú vojnu.

Laskavý. 66.?.?.?

Reakce na 208044

>Kecy o
>ochrane a zavádzaní "demagrace" v Afgáne sú už smiešne aj
>bežnému

Smesne jsou tem, kteri si demokracii ve svete nepreji a delaji vse mozne, aby jejimu sireni do zaostalych zemi zabranili treba jen zbabelou propagandou.

>Vianoce, plné "pokoja a mieru". Na dobrý pocit uspokojenia
>môžu napalmom spáliť pár Afgáncov, veď sú sviatky pokoja a mieru

Takove prani muze v dobe adventu vyslovit jen zvire a okupant. Obavam se ale, ze mirova vojska OSN v Afganistanu se vasimi tuzbami ridit nebudou.

208134

27.12.2009 19:42

RE: Ktosi chytrejší, ako ja, už na tomto fóre napísal, že ide o novú ópiovú vojnu.

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 208134

pražáku, to nemuselo být

208138

27.12.2009 20:55

RE: Ktosi chytrejší, ako ja, už na tomto fóre napísal, že ide o novú ópiovú vojnu.

Prazak 98.?.?.?

Reakce na 208138

>pražáku, to nemuselo být

Me do toho laskave nemotejte. Udelejte si tady poradek sami. I kdyz s pnem Laskavym tentokrat souhlasim. Prat afgancum to co jim preje pobuda z Wisonova je opravdu svinstvo.

208151

27.12.2009 21:30

RE: Ktosi chytrejší, ako ja, už na tomto fóre napísal, že ide o novú ópiovú vojnu.

Dale Coper 84.?.?.?

Reakce na 208151

>Prat afgancum to co jim preje pobuda z Wisonova je opravdu svinstvo.<

To měla být ironie ne?

208153

27.12.2009 23:27

RE: Ktosi chytrejší, ako ja, už na tomto fóre napísal, že ide o novú ópiovú vojnu.

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 208151

to je Laskavý s tečkou, pravd. Ben Hur

208166

28.12.2009 7:03

RE: Ktosi chytrejší, ako ja, už na tomto fóre napísal, že ide o novú ópiovú vojnu.

Prazak 95.?.?.?

Reakce na 208166

>to je Laskavý s tečkou, pravd. Ben Hur

Paranoia v kvetu?

208182

29.12.2009 18:24

RE: Ktosi chytrejší, ako ja, už na tomto fóre napísal, že ide o novú ópiovú vojnu.

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 208182

jedno hnízdo, jedna hydra, bez ohledu na to, kolik má hlav, ať už reálných, či virtuálních

208295

Příspěvků: 23

24.12. 04:48 Montaznik  Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně a včera dostali drogový dealeři těžkou ránu!!!
24.12. 12:29 Hm  RE: Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně a včera dostali drogový dealeři těžkou ránu!!!
24.12. 12:38 udo  RE: Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně a včera dostali drogový dealeři těžkou ránu!!!
25.12. 19:34  RE: Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně a včera dostali drogový dealeři těžkou ránu!!!
24.12. 13:05 kadlik  RE: Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně a včera dostali drogový dealeři těžkou ránu!!!
24.12. 16:34 Montaznik  RE: Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně a včera dostali drogový dealeři těžkou ránu!!!
24.12. 12:07 gary hobson  vianoce
24.12. 12:43  plny souhlas
25.12. 18:07 státní financ  spotřební daň
24.12. 19:53 Sam Ting Wong  Je to pěkná (tragi)komedie
24.12. 21:07  RE: Je to pěkná (tragi)komedie
25.12. 06:48 JanaJ  Afghanistán coby fabrika na opium
25.12. 20:21  A my v Afgánistánu nakonec vybudujeme třeba ten
26.12. 18:28 Gibi zž Wilsonova  Ktosi chytrejší, ako ja, už na tomto fóre napísal, že ide o novú ópiovú vojnu.
26.12. 19:12 MedaBeda  RE: Ktosi chytrejší, ako ja, už na tomto fóre napísal, že ide o novú ópiovú vojnu.
26.12. 21:04 Gibi z Wilsonova  RE: Ktosi chytrejší, ako ja, už na tomto fóre napísal, že ide o novú ópiovú vojnu.
27.12. 19:28 Laskavý.  RE: Ktosi chytrejší, ako ja, už na tomto fóre napísal, že ide o novú ópiovú vojnu.
27.12. 19:42 MedaBeda  RE: Ktosi chytrejší, ako ja, už na tomto fóre napísal, že ide o novú ópiovú vojnu.
27.12. 20:55 Prazak  RE: Ktosi chytrejší, ako ja, už na tomto fóre napísal, že ide o novú ópiovú vojnu.
27.12. 21:30 Dale Coper  RE: Ktosi chytrejší, ako ja, už na tomto fóre napísal, že ide o novú ópiovú vojnu.
27.12. 23:27 MedaBeda  RE: Ktosi chytrejší, ako ja, už na tomto fóre napísal, že ide o novú ópiovú vojnu.
28.12. 07:03 Prazak  RE: Ktosi chytrejší, ako ja, už na tomto fóre napísal, že ide o novú ópiovú vojnu.
29.12. 18:24 MedaBeda  RE: Ktosi chytrejší, ako ja, už na tomto fóre napísal, že ide o novú ópiovú vojnu.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

34

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 52 čtenářů částkou 12 058 korun, což je 34 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 0

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 0

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 8

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Měnové kurzy

USD
21,12 Kč
Euro
25,49 Kč
Libra
29,63 Kč
Kanadský dolar
17,38 Kč
Australský dolar
16,31 Kč
Švýcarský frank
23,29 Kč
100 japonských jenů
19,27 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,14 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 539,87 Kč
1 unce stříbra
569,60 Kč
Bitcoin
1 053 675,06 Kč

Poslední aktualizace: 13.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 473