Diskuze k článku

Nejde jen o klimatické změny. Tohle je boj o předefinování humanity

Příspěvků 41

18.12.2009 7:03

Fuj.

FZ 158.?.?.?

Pokud vím tak humanita už byla jednou bohužel předefinována (autor hovoří o člověku jako o inteligentním zvířeti) a tohle GO bláznění je poslední fáze socialismu, jenž je založen na lidské pýše předpokládajíc, že je možné vytvořit ideální společnost plánováním a přerozdělováním zvrchu.
Boj proti GO nese všechny rysy socialistického hnutí - např. definování veřejného nepřítele, státem nařízená výchova, budování rozsáhlého úřednického aparátu, pseudonáboženský přístup k problematice, průpovídka ''časy se změnily.''
Na člověka se pohlíží s nedůvěrou, jako na nebezpečnou šelmu, která musí být státem vychovávána, omezována a nejlépe možná kastrována, aby se zajistilo, že nebude nebezpečná (tj. aby se zajíci nepokousali, když je nacpeme a zavřeme do králíkáren).
Místo svobod máme práva, místo svrchovanosti ''sdílenou svrchovanost,'' místo spravedlivosti sociální odpovědnost.
Není třeba starat se o svého okolí - plaťte daně a stát se už o to postará. Není třeba soucitu s těmi, kteří mají nedostatek - vaše peníze jim spravedlivě přerozdělí stát. Není třeba slušnosti a lásky k bližnímu - stát si vynutil vaši tolerantnost zastrašováním. Není třeba poctivosti - kamery dohlédnou, abyste nic neukradli. Mechanické jablko.
''Zapomeňte na samostatnost - Dobro je jen jedno a bude ho dost pro všechny'' - to je poselství článku, ke kterému se vztahuje tato diskuse

207348

18.12.2009 10:46

RE: Fuj.

Dickel Dackel 62.?.?.?

Reakce na 207348

Kapitalizmus je rovnako idealny system ako komunizmus/socializmus. Predpoklada ze ludia su racionalne bytosti. Bohuzial nie su. My ludia sme nenazrane hovada, ktore nedokazu kontrolovat svoje zivocisne pudy. Preco existuju rychlostne limity na cestach, ved ludia budu zodpovedny a pojdu vzdy bezpecne? Trd makovy ludia su obmedzene kreatury. Myslis si ze 2x rocne kupovat si novu plazmovu televizu ta spravi stastnejsim? Myslis ze ta spravy statnejsim travit cele hodiny v praci produkciou nejakych sraciek aby si si potom mohol kupit nejake dalsie sracky od inych ludi? Konzumny styl zivota je droga, ktora nenici len nas ale aj svet v ktorom zijeme. A abstak z ktoreho sa jedneho dna preberieme but tym vaci brutalnejsi cim neskor pride

207371

18.12.2009 16:34

RE: Fuj.

Mrkva 78.?.?.?

Reakce na 207371

Myslis si ze 2x rocne kupovat si novu plazmovu televizu ta spravi stastnejsim? Myslis ze ta spravy statnejsim travit cele hodiny v praci produkciou nejakych sraciek aby si si potom mohol kupit nejake dalsie sracky od inych ludi?
Někoho možná ano. Je proto ten špatný a nemá na to právo?

207396

22.12.2009 12:05

RE: Fuj.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207396

Je nejen špatný, ale navíc jde o nebezpečného idiota, který ponechaný bez omezení svěrcí kazajkou morálních pravidel a světských zákonů, je schopen tu větev na které sedíme všichni, uříznout. Poselství z toho článku bylo v těch pár slovech zvýrazněných tučným písmem a jak vidno, ani to není pro tu deviaci "homo debilitas" dostatečně důrazné, aby to pochopili. Pud sebezáchovy by se v těch normálních homo "dvoumoudrých", když už se tím rozumem tak pyšní, měl zatraceně rychle probudit a ty devianty umravnit, nebo izolovat, pokud ne rovnou přetvořit do toho z čeho podle Bible vzešli, jinak jejich budoucnost nestojí za zlámanou grešli a o té "dvoumoudrosti si můžou tak leda povídat na věčnosti.

207676

18.12.2009 16:39

RE: Fuj.

insider 85.?.?.?

Reakce na 207371

a proto přiměřený dárek k Vánocum http://www.youtube.com/watch?v=I1YRRVqhqGc [cool]

207397

18.12.2009 23:38

RE: Fuj.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207371

lidi, proč bez myšlení tak bIbě kecáte?!!
>Kapitalizmus je rovnako idealny system ako komunizmus/socializmus
to bys pak mohl tvrdit, že k běhu je stejně ideálně disponován gepard jako slimák.

dnešní kapitalismus je přirozený (takřka přírodní) systém (pokračovatel otrokářství, feudalismu, ranného kapitalismu). prostě se jeden jediný funkční a přírodní systém vyvíjí. jen se to jinak jmenuje... dnes třeba lživě "demokracie"... dejme tomu s přívlastkem postindustriální, postmoderní.
pohonem je snaha uspět v konkurenci. motorem je do člověka přirozeně vložený pud přežít, pud líbit se samičkám, být obdivován a respektován jinými samci, zplodit, uchovat a všemožně podpořit SVÉ potomstvo, do budoucnosti předat své geny (je to podvědomé, takto samozřejmě nikdo prvoplánově neuvažuje... ale je to v nás).

socialismus je zcela PROTIkladný systém, uvažující ideálního člověka, který bude i bez motivace poctivě pracovat na 100% a vezme si jen tolik, kolik potřebuje, s ohledem na ostatní. jenže člověk NENÍ dokonalý, je líný, sobecký a jinak zkur_ený. proto socialismus nemohl, nemůže a nikdy nebude moci existovat a úspěšně přetrvat.

tvůj problém je, že dáváš kapitalistickou honbu za ziskem do souvislosti s ekologií (a u socialismu totéž neděláš). stačí si vzpomenout, jaké splašky tekly za socialismu místo řek (dnes jsou řeky relativně čisté), jaký smog jsme zažívali v socialistických průmyslových městech (dnes je vzduch čistější).
komunista prostě na ekologii nebyl... ani náhodou. zajímal jej jen proletář, kterého chtěl tvrdohlavě uspokojit v jeho potřebách, na což neměl... natož pak, díky mizerné efektivitě ekonomiky, aby zbývaly prostředky ještě na ekologii. komouš byl snílek, tupý fundamentalista a ZCELA nedostatečný hospodář v každém ohledu.

je omylem lidstva, že se nedokáže poučit, a opět sní o pič_vinách... úpěnlivě se snaží věřit v nějaký umělý, lidmi vytvořený (ovšem nikdy a nijak nevyzkoušený a neověřitelný) systém, odtržený od lidí a od přírody... v "moudřejší evropskou/světovou vládu", centralistickou, socialistickou, která prý bude (bůhvíproč) osvícenější, dokonalá, skvěle bude plánovat ve prospěch všech (utopie, budou si hrabat pod sebe, jako všichni vládci, a to na úkor naivního plebsu), a navíc prý bude mírumilovná a ekologická. opět si díky snílkům nabijeme čumáky. i v EU (s Lisabonskou smlouvou) i v případném NWO světovém systému. nejvíc to odse_ou samozřejmě nejslabší, tj. většina proletářů. ale paradoxně právě tupé masy, ta většina tyto vlády umožňuje, ustanovuje! ke své škodě a možná i zkáze.

207439

18.12.2009 23:58

RE: Fuj.

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207439

>dnešní kapitalismus je přirozený (takřka přírodní) systém (pokračovatel otrokářství, feudalismu, ranného kapitalismu)
Marx prosákl i k vám na faru? [chechtot]
(ale zozhodně bych tě nechtěl démonizovat)

207444

19.12.2009 2:29

RE: Fuj.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207444

ty žiješ na faře???
a ještě s marxem? no to se pak (u tak jednoduchého živočicha) ani moc nedivím, že svůj život projektuješ jiným podle své zkušenosti. na sledování vývoje a pozorování fází přirozeného společenského řádu nemusí být člověk komouš, jako ty.
ty si démony dělej z koho chceš, magore. nikdo normální a myslící tě snad nemůže brát vážně.

207461

19.12.2009 2:56

RE: Fuj.

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 207461

Od 11.12. tady máte 24 příspěvků. Nárok máte na 10 za měsíc. Navíc i přes varování neustále urážíte diskutující, čímž porušujete pravidla této diskuze.

Další příspěvky vám do konce měsíce pouštět nebudu.

207467

19.12.2009 3:42

RE: Fuj.

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 207439

>dnešní kapitalismus je přirozený (takřka přírodní)
>systém (pokračovatel otrokářství, feudalismu, ranného
>kapitalismu). prostě se jeden jediný funkční a přírodní
>systém vyvíjí. jen se to jinak jmenuje... dnes třeba lživě
>"demokracie"... dejme tomu s přívlastkem postindustriální,
>postmoderní.


>socialismus je zcela PROTIkladný systém, uvažující
>ideálního člověka, který bude i bez motivace poctivě
>pracovat na 100% a vezme si jen tolik, kolik potřebuje, s
>ohledem na ostatní. jenže člověk NENÍ dokonalý, je líný,
>sobecký a jinak zkur_ený. proto socialismus nemohl, nemůže a
>nikdy nebude moci existovat a úspěšně přetrvat.

Obe systémy majú svoje muchy:
-kapitalizmus-urvi čo môžeš a s ničím sa nestaraj, správaj sa ako baktéria za ideálnych podmienok v petriho miske. Problém je že toto správanie ohrozuje nielen nás a naše deti, ale aj biosféru našej planéty.
-socializmus/komunizmus- o nič sa nestaraj, len pracuj a postará sa o všetko štát. Problém je že takto vzniká efekt obecnej pastviny (každý čaká na toho druhého, aby to tam dal do poriadku), a v konečnom dôsledku sme tam kde kapitalizmus(aspoň čo sa týka biosféry).

Skutočným problémom je, že socializmus/komunizmus a kapitalizmus je postavení na vykorisťovaní jedinca, robí to buď spoločnosť alebo druhý jedinec. Takže Vaše vyjadrenie:
>dnešní kapitalismus je přirozený (takřka přírodní)
>systém (pokračovatel otrokářství, feudalismu, ranného
>kapitalismu). prostě se jeden jediný funkční a přírodní
>systém vyvíjí. jen se to jinak jmenuje... dnes třeba lživě
>"demokracie"... dejme tomu s přívlastkem postindustriální,
>postmoderní.
Je len v tom zmysle chybný že náš/tento stav je takmer prirodzený, ale je logickým pokračovaním otrokárskeho atď. systému.

Bol tu jeden návrh o tom že každý by mal na starosť a tým pádom aj vlastnil kúsok z celku(mám na mysli vlastnícky list, nie to beztvárne vlastnenie cez štát, čo sme zažili asi tak 40 rokov, všetci vieme kam to nás doviedlo), tým by sa vyvarovali chyby z predchádzajúcich modelov a myslím si to by bolo prirodzený stav vecí.

Inak súhlas.

207473

20.12.2009 9:33

RE: Fuj.

8-P 88.?.?.?

Reakce na 207371

Daniel Dackel - děláte velkou chybu, že dáváte rovnítko mezi slovo "kapitalismus" a "dnešní konzumní společnost". Kapitalismus je princip motivace lidí k práci, a jeho zásadní charakteristikou je osobní vlastnictví.

Kapitalismus neexistuje když:

...se krade
...se podvádí
...klamavá reklama získá navrch a zákazník je vmanipulován do nákupu toho co nechce

Kapitalismus je rozhodně lepší než komunismus, ale musíme nazývat věci pravými jmény. Už jenom fakt, že stát vybírá daně, je jasná známka socialismu. Daně jsou totiž socialistický vynález - kapitalisté ctí osobní vlastnictví.

Proto nekritizujte kapitalismus, když jste tento ekonomický systém dosud nepoznal a nepochopil čím se liší od socialismu.

207546

20.12.2009 17:30

RE: Fuj.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207546

>Daně jsou totiž socialistický vynález
[velký smích] opravdu humorné. středověcí panovníci tedy žili v době socialismu a byli to komouši nebo socani? a egyptští faraoni a římané taky?
problém (a rozdíl) je v užití daní - pro svou potřebu a obecné stavby/dobročinnost, versus pro přerozdělování a tím pádem demotivaci (za doprovodu korupce).
takže tvůj přehled, stupeň zamyšlení a produkt je opět (stále) na nízké úrovni. přetrvávají povrchní soudy a tlachavost. podobně diskutabilní je totiž i tvrzení, že kapitalismus neexistuje, když se krade a podvádí (to se děje v každém systému). a reklama se s kapitalismem samozřejmě také pojí... je prostředkem seznámení potenciálního zákazníka se značkou i produktem, tedy ovlivňuje kapitalistickou ekonomiku, úspěšnost prodeje motivovaných podnikatelů. a reklama pochopitelně vždy trochu idealizuje či přehání (nepravdivě, manipulativně).

207563

20.12.2009 21:44

RE: Fuj.

daniela 95.?.?.?

Reakce na 207546

...kapitalisté ctí osobní vlastnictví

s tím se moc souhlasit nedá.Neboť pokud by ctili,pak by s velkou pravděpodobností neexistovaly mnohé pojmy,jako jsou -konkurence,korupce a vše další,co pomáhá likvidovat drobné podnikatele.A pravděpodobně by pak neexistovaly ani exekutorské agentury.O tomhle blahu s předponkou "bez" si můžeme nechat v kapitalistické společnosti opravdu jen zdát.

207586

21.12.2009 3:24

RE: Fuj.

8-P 88.?.?.?

Reakce na 207586

pokud nectí osobní vlastnictví, nejsou to kapitalisté. konkurence je zdravá, korupce je problém, a likvidace drobných podnikatelů je likvidace kapitalistů (drobní podnikatelé zpravidla ctí osobní vlastnictví)

207595

21.12.2009 21:33

RE: Fuj.

daniela 95.?.?.?

Reakce na 207595

Pak jste ale měl na mysli drobné podnikatele,ale ne kapitalisty.Kapitalistem se dá rozumět toho, který vlastní jisté finanční prostředky,výrobní prostředky a ovládá pracovní sílu.Já osobně pokládám drobného podnikatele či obchodníka za základ dobré demokratické společnosti.Konkurence je jistě také dobrá věc. Pokud ovšem svým monopolem(ona konkurence) totálně převálcuje tyto drobné firmy,pak nemůže být řeč o ctění osobního vlastnictví.Čistě teoreticky,budu-li ctít něčí vlastnictví,pak samozřejmě nebudu usilovat o jeho likvidaci. [zmaten]

207642

19.12.2009 1:22

RE: Fuj.

Pastinak original 188.?.?.?

Reakce na 207348

Pisete:Na člověka se pohlíží s nedůvěrou, jako na nebezpečnou šelmu, která musí být státem vychovávána, omezována a nejlépe možná kastrována, aby se zajistilo, že nebude nebezpečná (tj. aby se zajíci nepokousali...
ale ja se domnivam ze lide jsou nebezpecne selmy,kteri musi byt vychovavani a omezovani..Vzdyt clovek se rodi neznali a kdybysme ho nevychovavali,nenauci se ani mluvit...Vzpominate si na toho chlapce v Rusku jak zil se psy a stekal jako oni?? nic jineho se totiz nenaucil...
To co reknu bude hnusne,ale bohuzel jsem k tomu dosel...Vetsina lidi je genetickej a mentalni odpad...hnuj nahromadenej na tyhle zemi...ale co s tim?? nevim...
Kdybych dnes a denne nepotkaval hodne ,rozumne,skromne a spravedlive lidi,rekl bych vyhladte to,zadna skoda,ale takhle?? kdo rozsoudi to kdo je dobry a kdo spatny...?? kor kdyz ten hodny je nekdy spatny a obracene??
Proto si myslim ze neni uplne spatne kdyz se lide snazi rozumne omezovat navzajem a pokud je clovek rozumny,musi si uvedomit ze by se mel omezit predevsim on sam pokud to chce po ostatnich...
mimochodem nikdy nemohl clovek machnout pesti a pritom se neohlizet...ja osobne po tom ani netouzim...

207456

18.12.2009 7:54

Tesla auto

insider 217.?.?.?

obcas prorazi embargo odvazna zprava o tom,ze nekdo uvedl 80let stary vynalez do provozu.A to je vrchol ledovce.Kodanske divadylko je pro zvireci dav,ktery svymi gumovymi zuby neohrozi elitni kejkle s fosilni omezenou suverenitou.

207351

18.12.2009 8:57

Fuj !

john bombardon 82.?.?.?

souhlas s FZ. Článek je emotivní a matoucí.Viděl jsem hořet naftová jezera v Kuvaitu, družicové snímky z těžby ropy v Alžíru na nichž spalování plynu svítilo jak město Paříž, Kácení pralesů a taky pár záběrů z Afriky při nichř tuhne krev v žilách a ve všech těchto aktivitách mají prsty ti korporátní vlci a zkorumpované vlády které nám kážou o ekologii a nutí třídit plechovčičky a sbírat psí hovna. Celá tahle šaráda je o ekonomické kontrole a kševtování s odpustky ( emisními ovšem)a možná taky koresponduje s šílenými depopulačními plány jistých kruhů.

207360

18.12.2009 14:11

par poznamek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

není možný neomezený růst na omezené planetě - ano, ale jejich hranic jsme ještě zdaleka nedosáhli a bez růstu zůstaneme omezeni právě jen na tuto jedinou omezenou planetu.

Pokud nemá průměrná teplota stoupnout, je zejména potřeba zarazit sluneční cykly (jak se ukazuje, tak na Marsu také teplota roste a odtávají polární čepičky - asi to bude tím, že marťani nepodepsali Kyotské dohody, čím taky jiným, že?).

Navíc vyšší průměrná teplota tu už byla vícekrát (nižší taky).

Důsledky vyšší teploty v minulosti byly velmi výrazné - Sahara pokrytá zelenými lesy například.

Ano, jistě dojde ke změnám, možná se budou posouvat i hranice států (a kdy v historii se během pár set let neposunuly žádné?), ale přežila zvířata i bez techniky, která by jim přežití usnadňovala tak, jak to dokáže lidstvo (posaďte opici do antarktidy a sledujte, za jak dlouho umrzne i s celou svou srstí - lidi bez srsti si tam postavili stanici a přežívají tam léta.) Pokud se ochladí, tak bude okolo rovníku snesitelněji a polární oblasti budou o kus větší, ovšem lidi to nevymítí.

Pokud se naopak oteplí - bude se v zimě míň topit a v létě se dá zapnout klimatizace, pokud neodjedeme do chladnějších oblastí, i při zvednutí průměrné teploty o 20 stupňů Celsia budou ma Zemi místa, kde bude v zimě sněžit a v létě pouze chladno. Nemyslím si, že by lidství bylo definováno tím, že se v létě jezdí opalovat na Kanáry a nikoli třeba do Prahy.

207390

18.12.2009 16:00

RE: par poznamek

AdeptM adeptm (zavináč) seznam (tečka) cz 93.?.?.?

Reakce na 207390

Říká vám něco Teorie Chaosu v předpovídaní počasí? V současné době nejsou odborníci schopni s jistotou předpovědět ani zítřek a vy si dokážete představit tvář země s o 20 °C vyšší průměrnou teplotou jen jako změnu destinací cestovního ruchu.

207393

21.12.2009 19:18

RE: par poznamek

Gilhad 84.?.?.?

Reakce na 207393

Zaleží na tom, co si představujete pod pojmem "s jistotou předpovědět" - vy se upínáte na to, zda bude -2 C, nebo -3 C, bude vát jižní, nebo jihozápadní vítr a kolik že to bude metrů za sekundu. Myslíte si, že díky Teorii Chaosu nelze "s jistotou předpovědět", že za rok bude v červenci tepleji než v prosinci?

Já vám nepředestírám detaily, jako kolik spadne milimetrů vody v daný den, ale globální záležitosti, že i při značné změně parametrů systému se to nevychýlí natolik, že by lidé nemohli přežít (sice na jiných místech a jiným způsobem, než teď, ale to ani není účelem té mé předpovědi).

Čili ano, není problém si představit, že při změně průměrné teploty o 20 C se změní mnohé, ale také mnohé zůstane zachováno. Člověk bude mít pořád dvě ruce, na koncích roztřepené, dvě nohy až na zem a jen jednu hlavu. Pořád bude obývat nejvíce pásmo s přiměřenou teplotou, ačkoli to pásmo bude jinde než je dnes. Pořád se bude seskupovat do měst, ať už budou postaveny okolo karavaních stezek, železnic, silnic pro osobní auta, či libovolných jiných v té době populárních dopravních uzlů. A vůbec to nemusí být na místech, kde jsou města dnes. Pořád bude obývat nejen pásmo s nejvhodnější teplotou (o kterém podle zadání je zaručeno, že někde bude), ale i pásma sousední, ačkoli tam bude potřeba větší vynaložení práce k dosažení pohodlí. Pořád to bude člověk jak ho přibližně známe teď (aspoň do té míry, do jaké by dnešního člověka brali jako člověka třeba ranní křesťané) a pořád bude existovat.

Pokud vám neříká nic ani fantazie, ani přenesení současných poznatků do jinak nastaveného prostředí, tak se těžko shodneme.

Na současné Zemi se teplota pohybuje v rozmezí přibližně od -80 C do + 50 C a lidé jsou schopni žít na všech těchto místech. Velké= obývané pásy mají průměrnou roční teplotu mezi 0 C a 28 C. Není pak těžké dovodit, že i pokud by se průměrná teplota hnula o 20 C, tak na Zemi stále budou obyvatelná místa. Čili pokud se bavíme o změně řádově menší (2 C vs. 20 C), tak lze snadno nahlédnout, že si nevynutí ani vyhynutí celého lidstva, ani jeho výraznou mutaci.

Že se budou měnit hranice, zvyky a životní styl lze předpovědět také "s jistotou", protože se tak posledních pár tisíc let děje neustále a přesto člověk jako takový nevyhynul. Člověk je totiž mrcha velice přizpůsobivá [smích]

PS: Ten anonymní příspěvek byl také ode mě - nějak jsem nebyl zalogovaný...

207630

22.12.2009 22:51

RE: par poznamek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207630

Miluji tu definici optimisty: "Optimista je neinformovaný pesimista."

Tak člověk podle "Gilhada" prý při změně životního prostředí zůstane stejný, ale jen bude jinde. Tedy jinak "jde to, ale dře to". Musíme však vzít do úvahy, že podle teorie přežití je pět základních podmínek, nezbytných pro člověka k existenci jako jedince, bez berliček civilizace. Druhu se to týká ještě naléhavěji.
1- bezpečné prostředí
2- teplotní rámec
3- složení vzduchu
4- složení vody
5- složení stravy

Nelze pochybovat o tom, že je jedinec za těchto podmínek schopen přežít do svého přirozeného konce. Kterákoliv podmínka by ale chyběla, pak se jeho doba existence zkracuje úměrně k důležitosti podmínek v daném pořadí, čili od pouhých sekund, až po maximum někde kolem 50 dnů. K zachování druhu pak nastupuje potřeba rozmnožovací a čas na předání zkušeností potomkům.

Nelze proto pochybovat ani o tom, že člověk na této planetě není bez své inteligenční výbavy schopen přežít ani jako jedinec, natož pak jako druh. Jeho inteligenční výbava je ale kontinuální proces, jehož téměř přerušení potopou člověka málem dostalo mezi vyhynulé druhy. Jsme tedy zcela závislí na razanci a velikosti případných změn v prostředí, dovolí-li nám zachovat si civilizační berle. Bez nich není ani změna prostředí nutná k našemu vyhynutí a z toho plyne dále uvedený závěr.

Nepatříme sem. Jsme vyšlechtěni pro prostředí Ráje a ten už z principu parametrů Země musel být jinde. Nejspíš na Venuši, v době kdy k tomu měla vhodné složení atmosféry i větší sklon osy. V příhodných podmínkách je ovšem civilizace věc nepotřebná a tak ty změny její atmosféry a osy nemohl zavinit svojí činností člověk. Ten byl jen dovybaven nutným stupněm inteligence a zaškolen k jejímu užití spolu s nezbytnou výbavou nástrojů, aby po přenesení na Zemi se mohl i zde dál vyvíjet. Kdy, kdo, jak a proč v tom má prsty? No nejspíš ten, kdo to potřebuje a komu my dnes přisuzujeme entitu Bůh. Je to sice hypotéza, ale jádro má podpořené hmotnými artefakty těžkého kalibru. Miliony tun pyramid v Gíze. "Kdo nevěří, ať tam běží" a nemusí přitom ani zvednou pozadí ze židle. Je to na internetu a dokonce v Češtině.

207711

22.12.2009 23:52

RE: par poznamek

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 207711

A presto jsme tady, aby jsme byli do posledni vteriny, kterou mame k dispozici. [smích] [mrknutí jedním okem]

207719

23.12.2009 0:55

RE: par poznamek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207719

Tedy žádná velká sláva. [pláč] [naštvaný]

207726

24.12.2009 1:21

RE: par poznamek

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 207726

Bojovnici proti klimatu chteji zmenit, oteplovani klimatu. Co bych tedy mel delat ja? Zmenit drahu Zeme? Na to jsem prilis logicky uvazujici. Rizik, ktere nemusim podstoupit se nezucastnuju, pak excistuji rizika pred kterymi se da fyzicky utect a pak jsou rizika se kterymi se z racionalniho hlediska neda delat vubec nic. Ja jako verici clovek se mohu oprit o svou viru, koneckoncu umrit musime jednou vsichni. To jak zijeme a zemreme je, ale dulezite. Z toho duvodu by jsem to nemeli flakat, ponevadz malokdy a malokdo dostane sanci na reparat. [mrknutí jedním okem]

207835

27.12.2009 16:09

RE: par poznamek

Gilhad 84.?.?.?

Reakce na 207711

K zachovani druhu u nas dochazi v tak sirokem rozsahu teplotnich podminek, ze nejake 2C jsou proste k smichu. Vase teorie by platila, pokud by se klima zmenilo skokem o tech 20C. Ale pokud se bude menit postupne, po dobu v radech stovek let, tak se lidstvo zmenenym podminkam prizpusobi stejne jako v minulosti.

Z tech peti uvedenych podminek pri normalnim vyvoji ani jedna nezmizi, nanejvys budou ruzne dostupne - stejne jako jsou ruzne dostupne i nyni a presto lide ziji v oblastech, ktere optimalni nejsou ani zdaleka.

Pokud zacnete do uvah o budoucnosti (a minulosti) zahrnovat i Boha, tak samozrejme dostanete cokoli se vam zachce, protoze pro bytost vsemocnou uz z definice neni problem vse prizpusobit k obrazu vasich predstav. Takze pokud se milostivy Buh rozhodne nas jeste letos brutalne vyhubit, tak nas jeste letos brutalne vyhubi. Pokud se rozhodne nas nechat prezit v blazenosti na vecnost, tak v blazenosti na vecnost prezijeme. A ani v jednom pripade s tim ci proti tomu, at uz jako jedinci, nebo jako cele lidstvo, nebudeme moct nic, ale vubec nic udelat. Nebo necha vecem vice-mene volny prubeh, jako dosud a pak vice-mene bude platit muj predpoklad.

208116

18.12.2009 16:47

Je fakt,

Miks 213.?.?.?

že trochu skromnosti by neškodilo.Nemusím zrovna ukazovat na temelíny nebo průmyslové zóny, stačí vyjít pár kroků před barák mezi normální obyčené lidi. Restituční lesy vymlátit a směnit za auta.No co, lesy jsou od toho aby se vymlátily. Těma autama pak hrčet a prudit za každou cenu, čím větší a smrdutější SUV tím líp, co auto to jeden bezmozek. No co, když jezdit se MUSÍ. Všude rostou obrovský betonový haciendy, který mají místo zahrady, kde něco dobrýho a hlavně zdravýho vyroste,jen betonovou díru v zemi a trávník. Co by za kus takové země dali jinde. Ještě když v létě vidím, jak bezmozková suerdokonalá slepice takovej trávník u té své haciendy kropí, zatímco ryby nemají v potoce za barákem vodu, tak to mě čerti berou. Jen krámy nahromadit, jedy vypustit a chcípnout, pěkně děkuju. Tohle mi nepříjde jako chování rozumných bytostí k planetě, která je udržuje naživu. Pokud je pravdivé teorie Gaia, pak nám nepomůže ani bůh. Naši předci měli mnohem víc rozumu než my přes všechno vzdělání a technologie.

207400

18.12.2009 20:02

RE: Je fakt,

insider 85.?.?.?

Reakce na 207400

jj,staré příběhy vypráví,že matka Gaia používá ropu,jako krevní oběh.Spolu a pozitivními Adepty JEDNOU zacpe všechny vrty,takže pumpy pojedou naprázdno a holátka Ropáci budou muset konečně vyhrabat ze sejfu zažloutlé vynálezy na volnou energii.

207421

18.12.2009 20:48

Vcera jsem nahodne narazil na Sexmisi.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Natocena 1984, zajmava shoda sa Orwelem. Vubec se divim, ze ten film soudruzi pustili na verejnost. Zrejme si nevsimli, ze krome feminismus jako extremu ukazuje prstikem i na jine skutecnosti vychodniho bloku. G. Monbiot je racionalni clovek s velmi zajimavymi pohledy na skutecnost. Pevne verim, ze az vstreba sok spojeny s verejnym prasknutim podvodu ohledne GO a dusledky ke kterym to vede, tak se da zase dohromady. V ere internetu bylo jane, ze to musi prasknout, otazka byla pouze kdy. Lide, kteri jsou prilis svazani s timto podvodem na vysokych postech, tezko budou duveryhodni lidri. Co bynam do toho svrabu a nestovic chybelo, by byl nejaky pohyb ode zdi ke zdi. Jsem si vedom ropneho zlomu, nemoznosti expanzivniho modelu civilizace v konecnych rozmerch teto planety. A v dusledku i nutnosti transformace lidske civilizace pokud ma dale pokracovat, ale nebudu masirovat pod zadnymi ideologickymi prapory, ani pod temi v zelene barve k nejake globalni totalite!!
http://www.youtube.com/watch?v=GB-7FlgSyJw&NR=...

207424

19.12.2009 1:22

RE: Vcera jsem nahodne narazil na Sexmisi.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 207424

Klimatoskeptici jsou chlapi. Nadcasova Sexmise. Samec nude jako evolucni relikt zrejme odstranen. Hlavne ti samci, co jsou ke vsemu jeste zazobani. Jedinci nemajitni jako ja budou prirazeni k jine skupine kaciru. Jsem sice bily, ale zrejme ne zdaleka dostatecne konzervativni, ale co nejaka kolonka uz se najde.[velký smích] [velký smích]
http://www.blisty.cz/2009/12/18/art50385.html

207457

18.12.2009 21:53

Ekonómia verzus Ekológia!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

AH v tom mal v tom jediný jasno: http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=9924

207430

18.12.2009 22:27

My se měníme,klima také..

daniela 95.?.?.?

Autor článku nás definoval jako všestranné opice.Já bych volila pro kritiku našeho "opatrování" matky Země neboli Gai trochu snesitelnější přirovnání a tím snad trochu jiný úhel pohledu.Ne opice, ale děti, které prožívají svojé bujaré mládí! Podržím-li se přírodních zákonitostí,o kterých já nepochybuji,pak vše souvisí se vším, nic není odlučitelné a také plně platí,že na naší matičce Zemi se vše rozvíjí, roste.Z toho lze vycházet a tak trochu ospravedlnit naše jednání.Představme si, že my lidé, jako takoví jsou vskutku pubertálními dětmi,matka nám formou hurikánů,záplav,zemětřesení apod. marně domlouvá,abychom jednali rozuměji,zodpovědněji.Obecně známá věc.Kdo v mládí plně poslouchal a respektoval své rodiče?
Vše na Zemi se tedy vyvíjí postupně,vzestupně,naše DNA dále přede nitky z našich zkušeností a my jdeme vstříc bodu,kdy nás matka postaví do života.Ne nepřipravené.Ona nám během výchovy dala, co mohla.Nyní či trochu později bude na nás, jaké poučení jsme si od ní vzali k srdci.Poučení,že když budeme plýtvat dostupnými zdroji,ničit,tak prostě nebude...
Avšak,lítost přichází až později.Až dalšími zkušenostmi.
Klima se tedy mění a měnit se bude.Jsme ničitelé a nutno si to přiznat.Věřím však tomu,že i s tím naše matka počítala, že ta doba přijde,nezlomí ji to.Zažila již mnohé z toho, co se nyní děje.(je-li pravda, že některá stará města zničily a uškvařily atomové výbuchy,že v časech bájných Mayů bylo zlato dostupné stejně, jako dnešní uhlí..)
Ano,je to boj o předefinování humanity.Zatím se o tom jen mluví.Člověk musí padnout na hubu, přijít o všechno, aby začal vskutku spytovat svoje svědomí.Ta doba tady zatím, bohužel,není.Ještě neumíme postavit svůj majetek naprosto mezi nepodstatné věci.Chceme a "nutně potřebujeme".Vrchol blaha je úspěšnost v obchodech,kariéra,sláva.
Až pro nás zůstane tím podstatným,co na naše činění říka matička země,až naším vrcholem slávy bude tvořivost a boj pro vytvoření Hyperborei či Atlantidy,pak budeme na dobré cestě.Pak budeme konečně dospělí a naše DNA snad už dopředeno.

[smích]

207433

19.12.2009 0:45

George Monbiot je nejen propagandista

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

George Monbiot není novinář, ale tvůrce propagandy. O tom na které straně stojí tento tvůrce veřejného mínění se lze dočíst v jeho knize:

THE AGE OF CONSENT:
A MANIFESTO FOR A NEW WORLD ORDER
By George Monbiot

Potud nesporná fakta.

Někteří spekulují, že často protichůdná vyjádření v jeho článcích až příliš věrně kopírují psychologické metody na zlomení psychyky a proto může být G. Monbiot nejen propagandista, ale možná i placený agent NWO.

Proto by se k jeho textům mělo přistupovat s krajní opatrností.

207453

19.12.2009 0:51

re:

marduk 92.?.?.?

pre mna sa javi ako jeden z najlepsich systemov anarchia(co najmensie posobenie statu - to je ta najjedoduchsia definicia samozrejme)
lenze bohuzial takyto system predpoklada urcitu rozumovu vyspelost obyvatelstva
zaviest dnes anarchiu by bola strasna katasrofa, preoze ludia potrebuju ruku, ktora by ich viedla
otazka je, ci ludi do tohoto stavu dostali same vlady, alebo su v nom len z vlastnej pohodlnosti
samozrejme pre vladu ako taku je nocna mora poznanie, ze ludstvo by vlastne ani ziadnu centralnu vladu a konrolu nepotrebovalo a nepotrebuje

207454

19.12.2009 2:33

Investigativec Monbiot

ighb 91.?.?.?

Stačí si přečíst Monbiotovo hodnocení 911, aby člověk hned pochopil za koho Monbiot kope - http://www.blisty.cz/2007/2/7/art32728.html - "Světem se šíří nesmyslný konspirační virus o událostech z 11. září" .

A s Climagate je to stejné, není se tedy čemu divit.

Zajímavé je, že Monbiot se vždy vine po způsobu všech "úspěšných" mediálních machrů k mocnému dubisku, tedy má velmi dobrý nos na to, na čí straně je moc. K ní se prostě přidá.
Inu investigativec...http://www.zvedavec.org/images/smiles/puke.gif

Tedy ten Mobiot je jasný. Nejasný je pozoruhodný obrat Stwory v "doplnění editora" k minulému článku. Píše tam o "...honu na klimatology..." - a není to obráceně ?

207463

19.12.2009 7:12

Nemam vyhrady k clanku,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

chci jen dodat, podle me, jeden chybejici detail: Na zaklade ceho se ujaly komunisticke myslenky a uplatnily se v ruznych zemich a formach tak zvaneho socialismu? Co predchazelo v tech zemich s kapitalistickymi systemy, kde se komunsticke myslenky ujaly? Treba u nas. Byla to korupce politiku, soudu, medialni pokleslost, bezlimitni podpora kapitalismu, bank, nezamestnanost, vseobecna chudoba socialni a tak dale. (Dodejte si podle libosti dalsi negace.) Jednoduse receno - vse vytvarelo urodne podhoubi pro zmenu jinam. Jinam, kde to vytvarelo nadeji pro VSEOBECNOU UNOSNOST.
(A to, mimochodem, u nas nebylo jeste tak tvrde. Vezmeme si pro vetsi zvyrazneni jine zeme, treba Kubu. Co tam se delo pred nastupem Castra?! Nechvalim Castra timto, ani jeho system, ktery tam nastolil, mam k tomu vsemu mnoho vyhrad, ale vim, ze to, co se na Kube v roce 1959 stalo, se nemohlo nestat.)
Dnes se situace (u nas) opakuje. Dnesni system se nevyhnul stejnym negacim, kterych se dopoustel system po zrodu Ceskoslovenska, nepovazoval za nutne se ponaucit, a ted, kdyz to vypada, ze zeme opetne zaboci razantne doleva, snazi se medialne zvyraznovat s hrozicim ukazovakem udalosti od roku 1948 az do roku 1989. Ano, v mnohych pripadech jsou pripominane negace tzv. socialismu opravnene, ale dav volicu uz dnes neveri oficialnim tvrzenim, uz na situaci pohlizi jen pres negace vladcu, jejich platy a bonusy, jez neodpovidaji celospolecenske urovni a jejich vysledkum, vytunelovanost, nezamestnanost, socialni utlak a ted uz i dluh, ktery lid sam od sebe nezavinil.
Obdobna nespokojenost je patrna i v ostatnich post-komunistickych zemich. A nadto vsechno dnes uz ostatni svet znacne provokuje stala snaha USA o celoplosnou dominanci. Dnes se uz nejedna jenom o americkou hospodarskou ci vojenskou vyjimecnost, dnes je s tim spojeno i riziko preziti teto planety, o jehoz zahubu se prave Spojene staty svoji zbytecnou nadpotrebou nejvic zasluhuji. Proto si myslim, ze je na case udelat opatreni v celosvetovem meritku, a nemelo by to byt jenom pod dohledem Spojenych statu a jejich pratel, prave naopak.
V Kodani se jedna o budoucnosti s nejvetsim durazem na vodu a vzduch, ale jsem presvedcen, ze k popudu neco delat dopomahaji bortici se socialni systemy v post-komunistickych zemich, jez by mohly svet dohnat k nove svetove valce. A prave tento detail v clanku postradam.

207476

19.12.2009 18:58

Je treba sklidnit emoce a zacit racionalne myslet.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Precetl jsem si na BL hromadu clanku a cetl jsem od clenu ekologickych organizaci nebo lidi, kteri se v teto oblasti verjne angazuji i lepsi veci. Kazdy sedlak vi, ze se neda zit dlouho na dluh a zadluzit grunt a zustat pri tom sedlakem. Ted behem ekonomicke krize prichazeji kazdou vterinu na tuto tvrdou pravdu tisice lidi i na bohatem severu zmagorenem konzumem. Po vedeckem opojeni, kdy jsme meli porucit vetru desti byli na "trunu bozskosti" konzum. Ta era konci prave ted a bude to velmi rychly proces.

Byla rec o zavazcich. Kanada nedodrzela sve zavazky a zvysila produkci C02 proti Kjotu o 26%. Nejenom IPCC ma maslo na hlave ohledne falsovani dat. Napr. Mezinarodni agentura pro energii IEA taky cile falsuje a taky na politickou objednavku. Ropny zlom je tvrdou realitou a ruzne indicie naznacuji, ze z kopce to pujde uz pred rokem 2030. Druhy termodynamicky zakon se nepodari ochcat nikomu ani lobistum a korporacim. O drasticke snizeni emisi uhliku se postara ropny zlom sam o sobe. Nejake papirove zavazky do roku 2030 nebo roku 2050 k tomu netreba. Co to vsak udela s klimatem, tod filosoficka otazka?

Treti velmi podtstana vec. At aktiviste i jacikoliv ideologove zapomenou, ze z ekologickych problemu udelaji nejake nove nabozenstvi nebo novou ideologii. Ty jejich ideologicke predstavy predkladane verejnosti budou vzdy tvrde konfrontovany s realnym denim, ktere bude moct kazdy clovek pozorovat. Jinak receno, tady nelze odfiltrovat v masovem meritku primarni data ve forme dusledku. Kazda predpoved bude konfrontovana se skutecnosti.

Existuje hromada realnych problemu ohledne biosfery, jako hladina spodnich, vod, energeticka bilance v zemedelstvi, kdy uz v 70-tych letch bylo treba na jednu kalorii vystupu investovat 10 klaorii vstupu, ubytek pudnich organismu, znecisteni vody, pudy.... Neni naprosto zadny duvod k intelektualnimu exbicionismu typu GO.

Neprijmu zadnou ideologii a budu mit pro to sve osobni duvody. Tisic dalsich lidi, co zaujme podobny postoj pro to bude pravdepobne tisic jinych osobnich duvodu. Zglajsachtovani ekologickych problemu nebude nikdy fungovat, dokud budou lidi soucasti biosfery. Muselo by se nejprve lidstvo nahnat do umelych podzemnich komlexu, pak by mu slo nakecat cokoliv. Otazka ale zni, za jako dlouho by se v takovem prostredi lidi masove zblaznili?

207518

20.12.2009 0:39

Bohuzel autor clanku (jako jiz mnohokrat) ve skutecnosti ukazal ze skeptici maji pravdu

zalozak 220.?.?.?

Mnoho myslenek zminenych v clanku je nepochybne zajimavych a s mnohymi se da beze zbytku souhlasit. Bohuzel, jak historie prokazala, predstava "moudre regulace" (resp. osvicene vse kontrolujici vlady/organizace) se vzdy zvrhla v ta nejstrasnejsi svinstva a z hlediska ekologie v katastrofy.

Mnohem podstatnejsi je, bohuzel, ze v tomto clanku (stejne jako v mnoha dalsich) autor otevrene priznava ze cilem "boje proti oteplovani" zmenit (existujici/ci neexistujici) oteplovani ale vyuzit to jako ZAMINKU pro prosazovani jine agendy - agendy na ustaveni jineho usporadani sveta ve ktere autor veri.

A to, jakkoliv sama myslenka lepsi spolecnosti je jiste skvela, celou vec velice diskredituje. A to je presne to a cem skeptici hovori. Misto reseni vedecke otazky a nasledneho prijimani racionalnich zavazku - cela zalezitost se stala pouze zaminkou pro politickou ci ekologickou agendu.

Prave pristup a jednani lidi jako je autor, spolu se vezoucich politiku, aktivistu ci oni vedci kteri vsi silou propaguji svuj nazor vyusti v to ze cela vec bude pohrbena...a zadna rozumna akce se nikdy po te jiz neprijme. Prave ona soucasna hysteria a aktivismus se muze stat (a dle meho stane) moznym hrebikem do rakve veskerych uzitecnych ekologickych aktivit v budoucnu.

207530

20.12.2009 9:39

Mondiee

8-P 88.?.?.?

Monbiot je kryptokomunista, pozor na něj [smích]

Myslí to dobře a umí psát kvalitní články, ale mám k němu jednu výhradu:

Vždy když vidím jeho jméno před článkem, je mi jasné v jakém duchu článek bude. Monbiot má silné eko-multikulti-sociální-oneworldgovernment tendence.

Ale na druhou stranu je v tom konzistentní, a to se taky cení. Není debaty bez chytrých lidí.

207547

20.12.2009 12:50

Zásadní omyly

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Článek obsahuje nejméně dva zásadní omyly:
1) Lidstvo bojuje - lidstvo nebojuje, lidstvo sedí u televize a sleduje sportovní přenosy. To jen elity si s námi hrají, aby nás udržovaly v různých obavách a zároveň umožnily (pouze teoretickou) možnost pro masy, aby se k něčemu vyjádřily.
2) Člověk potřebuje expanzi - člověk expanzi nepotřebuje. Potřebují ji pouze kapitalisté, kteří musí/chtějí neustále zvyšovat zisk. Kapitalismus nemůže stagnovat, musí růst.

Jenže my kapitalismus nepotřebujeme. Potřebujeme funkční místní komunity, které si dokáží většinu potřebného zajistit sami bez ničení přírody a vyčerpání přírodních zdrojů. Jenže v takovém modelu by se masy měly dobře a Rotschildové a jim podobní by přestali vydělávat a ztratili by moc.

207553

22.12.2009 2:37

Hmmmm.

Rene Bartosek 68.?.?.?

George Monbiot tvrdi, ze globalni teplota byla pred 125 000 lety o 1.3 C vyssi nez dnes a hladina oceanu byla vyssi o 6-9 metru. Tady se pise, ze na Antarktide bylo ve stejnem obdobi o 6 C tepleji. Primarni data jsou z ledovcovych vrtu. Z ceho se cerpa ta globalni teplota v minulosti. Ptam se, protoze urceni globalni teploty neni snadne stanovit ani pomoci satelitu a 125 000 let je dost hluboko do minulosti. Rozlozeni kontinentu by podle oficialnich teorii melo byt stejne zhruba poslednich 5 milionu let.

Zajimavt graf o teplotach za poslednich 5 000 let. Teplotni maximum z doby antickeho Rima prevysuje teplotni maximum ve stredoveku i soucasny stav. Jak se tedy lisi hladina svetoveho oceanu z obdobi antickeho teplotniho maxima oproti soucasnosti? Jedna se z geologickeho hlediska o cerstvy udaj, a presto uz ubehlo vice jak 2 000 let od teto udalosti. G.Monbiot ve svem clanku prognozuje na stovky let dopredu, takze 2 000 let vyvoje klimatu od antiky by melo stacit. Antika sice vytvorila obdivuhodne veci, ale z velkeho mznostvi emisi C02, zrejme anticke civilizace nikdo obvinovat nebude.
http://www.blisty.cz/2009/12/22/art50439.html
http://www.osel.cz/index.php?clanek=4767
http://www.osel.cz/_img/img1260363909.jpg

207656

Příspěvků: 41

18.12. 07:03 FZ  Fuj.
18.12. 10:46 Dickel Dackel  RE: Fuj.
18.12. 16:34 Mrkva  RE: Fuj.
22.12. 12:05  RE: Fuj.
18.12. 16:39 insider  RE: Fuj.
18.12. 23:38  RE: Fuj.
18.12. 23:58 HHBB  RE: Fuj.
19.12. 02:29  RE: Fuj.
19.12. 02:56 Vladimír Stwora  RE: Fuj.
19.12. 03:42 Oracle  RE: Fuj.
20.12. 09:33 8-P  RE: Fuj.
20.12. 17:30  RE: Fuj.
20.12. 21:44 daniela  RE: Fuj.
21.12. 03:24 8-P  RE: Fuj.
21.12. 21:33 daniela  RE: Fuj.
19.12. 01:22 Pastinak original  RE: Fuj.
18.12. 07:54 insider  Tesla auto
18.12. 08:57 john bombardon  Fuj !
18.12. 14:11  par poznamek
18.12. 16:00 AdeptM  RE: par poznamek
21.12. 19:18 Gilhad  RE: par poznamek
22.12. 22:51  RE: par poznamek
22.12. 23:52 Rene Bartosek  RE: par poznamek
23.12. 00:55  RE: par poznamek
24.12. 01:21 Rene Bartosek  RE: par poznamek
27.12. 16:09 Gilhad  RE: par poznamek
18.12. 16:47 Miks  Je fakt,
18.12. 20:02 insider  RE: Je fakt,
18.12. 20:48 Rene Bartosek  Vcera jsem nahodne narazil na Sexmisi.
19.12. 01:22 Rene Bartosek  RE: Vcera jsem nahodne narazil na Sexmisi.
18.12. 21:53  Ekonómia verzus Ekológia!
18.12. 22:27 daniela  My se měníme,klima také..
19.12. 00:45  George Monbiot je nejen propagandista
19.12. 00:51 marduk  re:
19.12. 02:33 ighb  Investigativec Monbiot
19.12. 07:12  Nemam vyhrady k clanku,
19.12. 18:58 Rene Bartosek  Je treba sklidnit emoce a zacit racionalne myslet.
20.12. 00:39 zalozak  Bohuzel autor clanku (jako jiz mnohokrat) ve skutecnosti ukazal ze skeptici maji pravdu
20.12. 09:39 8-P  Mondiee
20.12. 12:50 Sam Ting Wong  Zásadní omyly
22.12. 02:37 Rene Bartosek  Hmmmm.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 0

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,38 Kč
Euro
24,27 Kč
Libra
29,13 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,35 Kč
100 japonských jenů
18,68 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,11 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 340,50 Kč
1 unce stříbra
516,64 Kč
Bitcoin
896 751,89 Kč

Poslední aktualizace: 20.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 745