Diskuze k článku
Výzkum veřejného mínění odhaluje hloubku traumatu nezaměstnaných
Příspěvků 36
Hezky z oci do oci. To uz nejsou sucha cisla statistiky.
Reprezentativna vzorka 708 "dospelych" nezamestnanych prosi o pracu. Podla New York Time$, CB$ a M$NBC. A za vsetko moze Bush. O skutocnych dovodoch ani slovo. No pekne. Zlutujme sa nad nimi a prijmime ich svetovladu, ved oni nam chcu len dobre. Sup sem globalne dane za CO2. Nie ? Americka armada nezamestanych vam to vysvetli !
existuje jeste na tomto svete misto,kam nedosahne supi drap neviditelneho paratu trhu s jeho nasledky? Prozreni utrpenim a ztratou vede k prehodnoceni priorit,kdo vcas pouzil intuici misto rozumu ,byl pripraven.
http://www.youtube.com/watch?v=3fn2xAs8ZnI&feature=player_embedded kdo je připraven,toho nic nezaskočí
Ad 1/
Človek žije dovtedy , dokiaľ pociťuje že jeho život má zmysel. So zmyslom života úzko súvisí práca. Odkedy sa človek odcudzil Bohu, stratil plný zmysel života. Zmyslom života bolo žiť na Božiu slávu a to zahŕňalo aj staranie sa o rajskú zem. Po vyhnaní z raja už ľudia hľadajú len náhražky zmyslu života. Plný zmysel dosiahnu až sa zmieria s Bohom a opäť začnú žiť na Božiu slávu a začnú sa starať o rajskú zem. Tá doba je blízko. Nezamestnaní ale aj tí zamestnaní, ale bez zmyslu života, majú nádej! Ak príjmu pozvanie, ktoré im dáva Boh prostredníctvom Krista v Biblii."Poďte ku mne všetci ku mne, hladný a smädní po spravodlivosti, ja vás občerstvým." Čím? Presným poznaním a konaním Božej vôle.
Ad 2/
Z tohto článku je vidieť , kde skončila vláda ľudí nad ľuďmi. Ako začala táto neúspešna odysea? Keď ľudia začali stavať mestá, odtrhli sa od skutočného života. V odpore voči Bohu Nimrod prvýkrát postavil mesto Bábel, aby sa oslávil. Boh zasiahol a zmätením jazykov donútil staviteľov aby sa rozišli po celej zemi. Napriek tomuto precedensu ľudia stále stavajú mestá, aby mohli ľahšie ovládať druhých ľudí. Tu už ale končí každá sranda, keď sa zamyslíme nad utrpením, ktoré nezamestnaní prežívajú, dnes po celom svete.Zamyslite sa, prečo asi chcú tvorcovia NWO, aby sme žili v mestách?
AD 1) najprv som sem pisal reakciu, ale viac mi napovie Vasa odpoved: ste svedok Jehovov alebo ineho vierovyznania?
AD 2) To vazne myslite ze Bohu sa nepaci ze ludia stavaju mesta? prosim odpovedzte hlavne na AD 1.
Vždyť je to abc = svědek Jehovův. Myslel jsem, že víte, na koho reagujete. A sem vás pozve: http://www.watchtower.org
dakujem!!!
nemam tolko casu ako predtym citat diskusie tak dokladne, preto mi moze uniknut dolezita info o konkretnych citateloch, potom by som len brzdil diskusiu s odpovedami
Dostal jsem se do podobné situace už někdy před lety, a opravdu je to hrůza. Deprese z nedostatku práce a peněz jakoby uspává, a přestože jediné logické rozhodnutí po ztrátě zaměstnání je začít šetřit a pracovat na zajištění nových příjmů - člověk bez peněz ztratí motivaci a nakonec už neudělá vůbec nic.
Já například z toho celého smutku začal chlastat, div že jsem neskončil na ulici.
Proto říkám, lidé bděte!
Peníze se počítají jako matematika, a proto je opravdu nemoudré utrácet když není z čeho. Pokud jste nezaměstnaní, vykašlete se na víno a pivo, a kupujte si jenom chleba. Nekupujte jednorázové pleny, ale hezky po staru pleny perte. Netopte pánu Bohu do oken, ale uberte, a vemte si na sebe doma u televize kabát.
Pokud se totiž váš mozek dostane do neřešitelné matematické situace "má dáti milión a nemá vůbec nic", zkratuje se, a vás začnou chytat sebevražedné deprese.
16.12.2009 20:07
RE: Láska k penězům je kořenem všeho zla
Kneibolo kneibolo (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?
Reakce na 207138
Vím o čem mluvíte. Já byl v podobné situaci loni. Potkal mne konec samostatně výdělečné činnosti, pohledávky za neplatiči, nezaopatřená rodina a závazky větší než příjem. Byla to pro mne (zvyklého vyplatit každého řádně a včas) opravdu hrozná situace. Naštěstí mi pomohla rodina a sebevražedné deprese ustoupily. U společnosti, jejíž marketingový slogan je právě to Vámi zmíněné:"Netopte pánu Bohu do oken" jsem sehnal slušnou práci a zase funguji. A víte, co jsem si z toho odnesl? Žádné úvěry, žádné půjčky-na co nemám, nekupuji. Konto pouze jedno a žádné kreditní karty. Žádné kontokorenty a podobné židovýmysly.
17.12.2009 2:40
RE: Láska k penězům je kořenem všeho zla
Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?
Reakce na 207176
Díky za upřímné svědectví. Málokdy člověk něco takového slyší. Podle médií nic takového neexistuje, potkáváme se v nacpaných obchodních centrech, nic si nesdělujeme, jen se usmíváme, stydíme se svěřit ...
17.12.2009 18:17
RE: Láska k penězům je kořenem všeho zla
Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?
Reakce na 207176
>Žádné úvěry, žádné půjčky-na co nemám, nekupuji. Konto pouze >jedno a žádné kreditní karty. Žádné kontokorenty a podobné >židovýmysly.
Vítejte v klubu!! A držím palce Vám i všem, kdo touto cestou - na co nevydělám, nebo neušetřím, tak to si nekoupím - hodlají přetnout "bankovládě" ten neviditelný, ale sakra pevný chomout.
I já jsem si prožila své "peklo", když jsem před několika lety byla propuštěna z důvodu snižování stavu zaměstnanců. Nejhůře jsem snážela ten pocit zbytečnosti pro společnost. Byly to tenkrát "moc krásné vánoce". A nikdy nezapomenu na pocit ponížení z jednoho bodu volebního programu poslance za náš okres který zněl: "že se zasadí o to, aby nezaměstnaným byla vydávána 1x denně polévka na náměstí".
Naštěstí to ještě byla doba, kdy se sice propouštělo v kancelářích, ale v dělnických profesích se práce ještě dala najít i když jsem vystudovala úplně jiný obor.
Trvalo mi 3 roky, než jsem našla místo v oboru, ale poučila jsem se. Vystudovala jsem dálkově další obor, prošla jsem kurzem
obsluhy osobního počítače v délce 6 měsíců a za 10 tisíc z vlastní kapsy, vyměnila velký byt za malý, nakupuji jen za hotové a má přání a chutě se rovnají výši mých financí na účtu nebo v peněžence. I když jsem si tenkrát myslela, že se mi zbořil svět, proti tomu, co zažívají někteří mí známí to vlastně byla "procházka růžovým sadem".
Tammy Linville má jistě plno problémů, tak musí navštěvovat psychologa, ale to jenom pokud jí zrovna jezdí auto. Protože kdyby chodila pěšky tak to by už opravdu asi přestala být tou hrdou američankou. Taky to šetření dvacetníků na jednorázové pleny je dojemné. Jak to dřív ti ubozí předci mohli vůbec ustát, žít bez aut, televizí a jednorázových plen. Alespoň že američtí občané vědí kdo může za ty jejich strasti. Sic pouze v procentech a to ještě asi podle směru větru za oknem. O tom že by měli začít každý nejdříve u sebe se jim asi ani nezdá.
Uprimne lutujem americanov za to co im money-masters urobili. Este v 50tych rokoch robotnik utiahol zivit manzelku, deti a mat doma auto. Ani vo sne by ma nenapadlo, ze obcan v kolabujucom ZSSR bol na tom teoreticky lepsie. A nielen preto ze bol na chudobu zvyknuty...
Tak je to správné a tak to má být. To říkám jako nezaměstnaný.
18.12.2009 1:56
RE: Slabé kusy odpadají.
Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?
Reakce na 207155
moje upřímné uznání, za tohle vyjádření.
Tak ted uz preteklo vse co mohlo...!!Dnesni situace si zada akci a tak me napada....Jak dosahnu toho aby mi CNB pujcila za to jedno procento uroku??Ja si normalne rozjedu banku a budu pujcovat za 7% urok a vsichni si budou pujcovat u me....Co udelaj bankersky mafa?? zabijou me??tak at,ale koukat se uz na to nemohu...
ne zavřou vás...
Není problém. Sežeňte si nejméně 20 mega jako základní jmění a s tím založte akciovku. Pak udejte akcie, zajděte do ČNB pro licenci složte tam povinnou rezervu 5% a můžete to dělat legálně a máte možnot získat tu 1% půjčku.
Přeji mnoho štěstí a úspěchů
Zaujimalo ci mali rovnake pocity aj ked si brali hypoteku ktoru nedokazali zo svojich prijmov platit.
18.12.2009 2:11
Koreny zla jsou v hrabivosti prumyslovych podniku a Spojenych Narodu
Koreny nezamestnanosti jsou v lidskem podnikani, mamonu, nahrabat,co nejvice penez.
Historicky priklad z doby druhe svetove valky, valka zkoncila a vitezni Americane se vraceli z rozbiteho Nemecka, Dva se vraceji do sveho maleho mestecka, jeden vojak s vyznamenanima, druhy z namornictva, ale bez nohy, nastane velke vitani hrdinu a druhy den shaneji praci, vojak nasel sve misto obsazene jinym a na dotaz vedouciho, zda mu da praci se dozvi, ze , "maji plno", ze prakticky nepocitali, s tim, ze se vrati. Mnoho vojenskeho prumyslu bylo obsazeno zenami z domacnosti, zatimco muzi bojovali,zeny plnily vojenske zakazky za nizsi mzdu, nez muzi, po valce se nechteli i tak vzdat sveho postaveni, neplacena kuchyn a dohled na rodinu se jim uz stalo nemyslitelnym, prumysl radeji zamestnal levnejsi pracovni silu, nez muze a tady vse zacalo. Padlo slovo emancipace.
Obrazek druhy je z rozvojovych zemi, Afrika, vysoka umrtnost, ze sesti deti preziva jedno a tak zasahne Zdravotni komise organisace Spojenych Narodu ve spolupraci s farmatickymi giganty, jez takto otevrou nove pole obchodu, zapocne ockovani a ze sesti deti, sest prezije, pokaci velky kus lesa na pole, drivi pro domacnost, pudu nicim nechranenou odvane vitr a voda odplavi zbytek, vypukne hlad a mnozi se daji na emigraci do zapadnich zemi, kde jsou opet, jako levna pracovni sila vitani, domaci delnici vyhozeni z prace, nahrazeny utecenci vseho druhu.
Treti obrazek je z dnesnich dnu, Afganistan a Irak, obe zeme bombardovane ve jmenu demokracie a svobody, rodiny utikaji pres hranice do sousednich statu, odtud pokracuji dal do zapadni Evropy a dal do sveta, jdou i do zemi, jez nici jejich rodnou zem a pozaduji socialni davky, zamestnani a jine, ekonomie kolapsuje a nejhorsi dopad je na zeme tretiho sveta, vznika ekonomicka emigrace, ktera dovrsi mnozstvi lidi bez prace. Stredni Vychod a Afrika jsou plne utecencu z ruznych koutu sveta, tak zvany Britsky kolonialni system, umoznil, puvodnim obyvatelum dostat britske obcanstvi a to byl rovnez krok k emigraci do Britanie a dal, mnozi domorodci s britskym obcanstvim takto prisli i do Australie a Kanady, co by "Britove", Vancouver je plny Cinanu a Indu, Kanadne se stahuji do vnitrozemi.
Mnozí nezaměstnaní zvažují možnost změny své kariéry a životní volby. Více než 40 % přiznalo, že se za prací přestěhovalo nebo takové přestěhování zvažuje. Více než dvě třetiny přemýšlely o změně své kariéry nebo oboru a 44 % prošlo rekvalifikačním kurzem nebo jiným studiem.
Tady je podle mě jeden z kořenů problému - to, že jsem cosi kdysi vystudoval a někde získal zaměstnání skutečně ještě neznamená, že tím okamžikem dokonáno jest a já mám vymahatelný nárok na tuto konkrétní práci v tomto konkrétním místě až na věky věků. Pokud má nezaměstnanost nepramení z pouhé shody okolností (majitele firmy přejelo auto, firma padla), nebo mé neschopnosti/viny (klesající výkon/krádeže), tak jeskutečně na místě se rozhlédnout jinde a znovu zvážit, zda i za současných podmínek je má volba typu práce to nejlepší (opravář elektronkových televizorů už nové místo asi nenajde). Pak je přirozené hledat práci jinde, nebo práci jinou.
(To se mi to mudruje, když mám sám práce až nad hlavu a peněz dost, ale to, s čím jsem úspěšně začínal by mi dnes nestačilo ani omylem a učit se pořád nové a nové věci budu muset dokud budu pracovat. V podstatě průběžná rekvalifikace... a vůbec mě nenapadne se za to stydět, nebo "přiznávat", že reaguju na změny světa okolo - místo toho se tím chlubím a je to oceňováno. To, co jsem vystudoval bych dnes asi nedokázal uplatnit, stejně jako znalosti, kterými jsem imponoval u prvních dvou zaměstnavatelů jsou dnes už takřka nepoužitelné a místo odborníka by mi dnes už nepřinesly - možná tak ještě nekvalifikované pracovní síly.)
ja si myslim ze problem je v ludskej stranke, este existuje vacsia skupina ludi ktorí robia za drobne a tahaju sichty,
to len umocnuje beznadej na trhu lebo ten co dava robotu si stanovi aj cenu a najde sa vzdy dost ludi ochotnych pracovat a byt zdieranych niekym za drobne ,,,,,,,, tu je hlavny problem podla mna
18.12.2009 23:05
a zazvonil zvonec a rozprávky je konec...
Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?
Ostrov a strom: ako z jednoduchej rozprávky vzniká svetovládna politika
Múdre slovo
21.11.2004
Napísal SITRA AHRA
Kdesi za horami-dolinami bol jeden ostrov, na ktorom žila pracovitá a šťastná spoločnosť ľudí. Boli tam rozliční výrobcovia a mohli ste tam nájsť ako gazdov, tak aj hostinských, mäsiarov, pekárov a dokonca aj výrobcu sviečok. Bolo tam mnoho miest, kde ísť, bol to mierumilovný a sťastný ostrov.
Avšak bola tam jedna zvláštnosť. Nepoužívali peniaze a táto myšlienka im jednoducho ani nikdy nenapadla. Všetka obchodná činnost sa prevádzala tzv. výmenným spôsobom (barterom). Každý piatok bol trh pre celý ostrov a ľudia strávili deň argumentovaním a dojednávaním, skúšali vymeniť prasiatko za pár topánok, alebo kabát za sviečky, atď. Nebolo to vždy jednoduché, ako si asi všetci viete predstaviť.
Jedného dňa sa priplavil na ostrov v kanoe cudzinec, z cudzej zeme spoza mora. Nápadný bol len jeho veľký zahnutý nos, aký ostrovania nikdy na nikom nevideli. Cudzinci boli tak zriedkaví, že celý ostrov sa zhromaždil, aby sa s ním stretli. Bolo veľké zhromaždenie pod veľkým stromom v strede ostrova.
Vidiac ako žijú, cudzinec sa pýta: „Vy nemáte peniaze?"
„Čo sú peniaze?" pýtajú sa ľudia. Povedal im všetko o peniazoch a to obyvateľom ostrova znelo dobre. „Ako máme začať?" pýtajú sa ho. „Ja urobím nejaké peniaze v tvare malých kožených diskov so špeciálnym znakom na nich" hovorí cudzinec. „Keď sa vrátite koncom týždňa, začneme."
Všetci ľudia sa koncom týždňa zhromaždili nájdúc cudzinca sedieť pod stromom s hromadou peknučkých kožených diskov. Normálne, tie disky by boly rozdelené medzi ľuďmi, ako napríklad pre hru "Monopol". Ale ľudia sa nevedeli dohodnúť, koľko diskov by mal kto dostat'.
„Ja si zaslúzim najviac", hovorí výrobca sviečok, pretože moje sviečky používa každý.
„Nie", hovorí gazda, „bez jedla niet života. Isteže, ja by som mal dostat' najviac". A hašterenie pokračovalo.
Cudzinec v tichosti počúval. Konečne hovori: „Pretože nie ste schopní sa dohodnúť, navrhujem, aby miesto rozdelenia kožených diskov, každý si odo mňa požičia toľko, koľko potrebuje. Neobmedzene. Ale čím viac si požičiate, tým viac budete musieť vrátiť, behom jedného roku!"
„A čo dostaneš za svoje služby" pýtajú sa l'udia. Za každých sto diskov, ktoré si odo mňa požičiate, musíte mi zaplatit' stotri odpovedal. „Tie extra tri disky bude, čo si zaúčtujem, a budem to nazývať úrok".
Ľudia nevideli žiadnu inú možnost' ako vyriešit' hašterenie a požičali si od cudzinca disky.
Tí opatrní si vzali len niekol'ko, iní si požičali vel'ké sumy. Nasledujúceho dňa začal "nový systém".
Ľudia zistili, že peniaze sú zázračný systém. Už nemuseli viac vymienat'. Za chvíľu hodnoty boly ustanovené, cenám sa rozumelo a za krátky čas sa už divili ako vôbec sa mohli zaobíst' b...Automaticky kráceno
za krátky čas sa už divili ako vôbec sa mohli zaobíst' bez peňazí.
Ale na konci roku cudzinec opustil Vel'ký strom a navštívil svojich dlžníkov. Ostrovania si uvedomili, že majú dlžoby! Niektorí mali o niečo viac diskov ako si na začiatku požičali, ale to znamenalo že iní mali menej. Zistili ale, že ostrov ako celok sa nedostane nikdy z dlžôb, pokial' všetky kožené disky nebudú spät' pod Vel'kým stromom. A aj potom, ešte tam boli tie tri kožené disky, úrok, ktoré vlastne nikdy neboli vôbec vytlačené!
A tak si museli požičiat' viac kožených diskov, aby mohli pokračovat'; a samozrejme ako čas plynul, dlžoby a "úroky" rástli a rástli.
A netrvalo dlho, kým sa ostrovania začali medzi sebou ruvat' a márnivo skúšat' ziskat' viac a viac kožených diskov. Výrobca sviečok hromžil na mäsiara, obuvník namietal, že nedostal dost' zaplatené od pekára a hostinský protestoval, že ceny každého druhého sú privysoké.
Konečne, t'ažkosti boli tak vel'ké, že ženy v domácnostiach začali požadovať, aby ceny boly kontrolované, nakol'ko si nemohli dovolit kúpit' chlieb! Zamestnávatelia odmietali platiť vyššie mzdy zamestnancom, ktorí išli na štrajk, čo bolo kedysi neslýchané!
A gazdovia museli opustiť svoje gazdovstvá, nakol'ko sa nemohli doplatit' dlžôb.
A oči ostrovanov už boli zaslepené vidiet' bohatstvo a dostatok, ktoré predtým vlastnili tak mierumilovne a mysleli už len na "kožené disky", ktorých bol stály nedostatok.
ALE... nikdy nevyšetrovali cudzinca, ktorý ticho sedel pod stromom a za krátky čas sa stal vládcom ostrova.
Koniec rozprávky.
Komentár:
Toto môže byť koniec rozprávky, ale to je len začiatok – začiatok finančného problému, ktorý dnes hrozí každému národu na zemeguli. A áno, odkial' prídu tie "tri kožené disky" úroku na stovku? Koniec koncov, len ten "cudzinec" je opravnený vydat' "disky".
Ľudia môžu vyprodukovat' akékol'vek množstvá tovaru, ale keby sa odvážili vyrobiť "disky" je to zločin, ktorý sa volá "falšovanie". A tak, jediný zdroj ďalších troch "diskov" je ten chlapík pod tým stromom – čo znamená íst' si požičiať, aby mohol byt' zaplatený minuloročný "úrok". Každý rok teda, požičiavanie – dlžoby – úrok – vzrastajú a vzrastajú, len aby sa udržali veci "v pohybe". Viac a viac týchto "negatívnych peňazí", aby sme ich správne nazvali, je potrebných na zaplatenie úrokov a dlžobných poplatkov.
A tak, peniaze – či už ich nazývame "disky", alebo koruny či doláre, franky alebo marky, sú znehodnotené a zdevalvované v ich nákupnej sile – "inflácia" sa to dnes nazýva.
Nie je táto kliatba "inflácie" zabudovaná priamo do hry – disk – dlžoba – úrok? Nie je to neuniknuteľný následok pravidiel "finančnej hry", ktorú sme donútení dnes hrať?
Ako zbytočné je teda blabotať o "demokracii","kontrole" alebo "zmrazení" cien, pokiaľ sa potáca...Automaticky kráceno
18.12.2009 23:08
ale úplný konec...lebo už zazvonil zvonec
Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?
Ako zbytočné je teda blabotať o "demokracii","kontrole" alebo "zmrazení" cien, pokiaľ sa potácame pod terajšími pravidlami financovania "na dlžobu".
(Preložené z anglického originálu)
Preklad zaslal: SITRA AHRA
Pohádka hezká, možná by stálo za to dopsat ještě další část příběhu:
Cizinec si seděl pod stromem, nic nedělal, jen se usmíval, když viděl, jak hezky jeho disky obíhají a rostou dluhy, které je zatěžují. V tom mu zakručelo v břiše, ale s tím nebyl žádný problém, udělal prostě pár dalších disků a koupil si za ně u řezníka maso. Za další disky si nechal nanosit pod strom velikou štoudev a za další disky ji naplnit vodou po okraj. Nic ho to nestálo, vždyť disků si mohl nadělat kolik chtěl prakticky obratem ruky. Takže si tam tak lebedil, večer přidělal pár disků a nechal kolem rozestavět zapálené svíce, protože se mu ještě nechtělo spát, když šlo všechno tak dobře. Tak to šlo den za dnem, lidi reptali, protože všechno bylo stále dražší, jen cizinec si lebedil, jemu nedostatek disků nehrozil. Zatímco ostatní museli počítat, kolik můžou utratit, on rozhazoval plnými hrstmi a s každým tím rozhozením se ceny zvedaly stále výš. Koncem druhého roku toho už měli obyvatelé ale doopravdy dost. Když si cizinec přišel pro své disky i s úroky, tak k jeho překvapení mu byli schopni je skutečně zaplatit. V průměru měl každý obyvatel tolik disků, co si na začátku půjčil, plus ještě řadu dalších, za které si cizinec celou tu dobu užíval. Takže většina mu prostě hodila disky na hlavu i s úroky a další si od něj už nepůjčila. Ti méně úspěšní museli prodat těm uspěšnějším své zásoby svíček aby byli schopni se také vyvázat. Když na Nový Rok šel cizinec zase utrácet, tak mu už na ostrově nikdo nic nedlužil, naopak mnohým se doma hromadily nepotřebné disky z předchozího roku. Opět stál kus masa tři svíčky, nebo jednu botu, ale disky už nikdo nepřijímal v kursu výhodnějším, než za cenu natrhané znehodnocené kůže - asi tak kilo disků za deset deka masa. Ještě že cizinec měl z ostrova kam odjet, jinak by tam umřel hlady a příběh by neměl šťastný konec.
Škoda, že je to jen pohádka- v reálu je to bohužel jinak. Aby se cizinec (starý protřelý jezuita s dlouhým nosem) vůbec nemusel domorodci na ostrově zabývat a mohl si nerušeně žít ze svých namnožených disků v tom největším přepychu, tak si najal své lokaje, kteří veškerý styk s domorodci prováděli za něho. Lokajové prohlásili, že nejlepší ze všeho je zastupitelská demokracie, kdy oni za ostrovany všechno potřebné vyřídí, aby s tím ostrované neměli žádné starosti a mohli v klidu pracovat, pracovat a pracovat.
Ostrované s tím souhlasili a vždy jednou za čtyři roky si zvolili své zástupce, kteří všechno za ně s cizincem vyřizovali. Přestože každé čtyři roky byli zvoleni jiní zástupci lidu, pokaždé byl výsledek stejný: dluhy ostrovanů neutěšeně narůstaly. Bylo to způsobeno tím, že lokajové vždy posluhovali cizinci, nikoliv ostrovanům. Žili si totiž také na vysoké noze stejně jako cizinec, protože zadlužovali ostrovany bez jejich vědomí u cizince. A tak žili ostrované nadále v bídě a zadlužení, i když pořád jen pracovali, pracovali a pracovali. O veškerý svůj majetek přišli a žili z ruky do huby, protože byli stále zadluženi a ostrov jim už dávno nepatřil.
jojo, pohadku si muze kazdy vykladat/vypravet, jak se mu zlibi. Co udela s realitou je jina vec a zda se pri tom bude ridit pohadkami (at uz svymi ci cizimi) nebo necim jinym je taky jina vec.
Během jednoho roku se můj život změnil. Po nehodě, kdy mne, jako cyklistu přejela ženská autem, se nemohu pořádně hýbat, o práci vůbec mluvit nelze. Výpověď z dobrého zaměstnání, nemocenská žádná, protože v mojí krvi byl zjištěn přítel alkohol.
Poprvé za dvacetpět let nemám auto. Prodal jsem vše, co šlo.
Deprese nějak extra nemám, ale někdy je dost smutno. Už neplánuji, jako dřív, všechny projekty se smrskly na pohled do dalšího dne.
Naštěstí nemusím nikoho živit a bydlím ve vlastním domku.
Každý den říkám: ještě pořád je to dobrý.
Chci vás poopravit. Bez zdraví není ani práce. Vím co to je. Pracovala jsem 30 let v chemickém průmyslu jako dělnice,laborantka, a přestože jsem dost nemocná, mám ČID a práci bohužel nemůžu najít . Pracovat na plný úvazek nemůžu a na zkrácený úvazek práci neseženu.Hledám práci ve všech oborech, zajímam se o rekvalifikaci, ale bohužel nikde nic není.Trpím nespavostí a jediné řešení je , že mi lékaři zvyšují dávky léků na spaní a na deprese.Tak nevím jak to vše dopadně........
Již vzhůru psanci této zemně,
již vzhůru všichni jenž hlad znět.
Teď právo duní v jícnu temně
a výbuch zazní naposled.
Od minulosti spějme zpátky,
otroci vzhůru k cílům svým.
Již chví se světa základ vratký
my ničím nejsme. Buďme vším !
Poslední bitva vzplála
dejme se na pochod !
Internacionála je zítřka lidský rod.
Čerte, oprav si "znět" na "zhnět"...... Jinak si to složil dobře, máš talent. Nechceš se příští rok přihlásit na československou Super Stár?
jansmith
Pro "jansmith1984".
Děkuji Vám za upozornění na chybu.
Tuto píseň jsem ale nesložil já, ale Pier de Geiter (myslím) za Prusko-Francouzké války r. 1878 (nevím přesně rok, možná jsem se trefil) v obležené Paříži.
Z francouštiny ji na konci 19.stol. přeložili pánové A. Macek a J. Skalák.
PŘEJI VÁM I VŠEM ZDE DISKUTUJÍCÍM DO ROKU 2010 ZDRAVÍ A PEVNÉ NERVY.
Já vím Čerte, že si tu píseň nesložil ty, byl to z mé strany jen takový malý pokus o vtip... Mimochodem, mohl bys upřesnit důvod, proč si sem tu Internacionálu postnul?
Měl to být návrh řešení, viz. titulek příspěvku? Jinak pro upřesnění, text napsal pokud se nemýlím Eugène Pottier a hudbu složil Pierre Degeyter.
Každopádně za všechny tady díky za přání k novému roku, zdraví a pevné nervy nechť slouží i tobě a pokud se rozmyslíš s tou Superstár, tak dej vědět kdy se máme dívat.
jansmith