Diskuze k článku

Ateistický národ v banánové republice

Příspěvků 205

15.12.2009 19:11

ateismus v čechách

l.leimas 90.?.?.?

Myslím že tak výstižně a přesně příčiny českého ateizmu ještě nikdo nezformuloval. Gratuluji. No a pan Čulík? Škoda řeči, cynik by řekl "nomen omen" a nebo "koho chleba jíš toho píseň zpívej". Čert ví za koho pan Čulík "kope"

207064

15.12.2009 19:18

1948

insider 85.?.?.?

Čím to je, že lidé mého ročníku mne bud silně iritují /Tomáš Halík/,nebo mne zajímají svou prožitou Pravdou?/Eghardt Tolle/Oba hoši servírují lidem své zkušenosti a každý posluchač si laskavě vybere,co mu momentálně vyhovuje. Ovšem velký Žvátora Halík jednou v předvolební kampani odhalil své pravé ledví,když ho vytočila jedna herečka,takže osobně pro mne byl JASNÝ.Na závěr nějaké odkazy: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Europe_belief_in... a ještě http://en.wikipedia.org/wiki/File:Europe_belief_in... Zajímavé,že??? [chechtot] [chechtot]

207065

15.12.2009 22:52

RE: 1948

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207065

Hezký. No, já bych tu přilepil přímo k Halíkovi komentář, ale udělám to raději oklikou.
V článku je výborný postřeh – národní identita kontra náboženství. To je oč běží. Rozbít pokrevní a duchovní jednotu znamená oslabit. Zaměnit ducha (za cizí náboženství) znamená ovládnout.
A teď k říši. Ještě z doby pozdního středověku jsou známy povstání „pohanů“ v českých zemích. Nesporně s tím souvisí i silné české národní povědomí (v německy mluvících oblastech v té době neexistující) stojící tak proti zájmům říše schované za římské katolíky a jejich povětšinou německy hovořící úředníky. To vrcholí, když Hus upřednostňuje národní postoj – neslučitelné s katolictvím, což je neprominutelné a rovnající se z hlediska římana a katolíka zradě té jejich věci.
A už jsme u jezovitů úporně mýtících vše národní v době protireformace (popravy pánů prosadili právě oni proti určité neochotě císaře), aby posléze budovali to nové "národní", pěkně v tom jejich katolickém duchu… A skokem přes jezovity jsme nejen u Halíka, ale i jeho kolegů v zámoří, co si říkají Bohemians a sdružují se v Bohemian klubu, v Bohemian háji, kde se tyčí i socha Nepomuckého jako jezuitského Husova protipólu. (A kdo nevěří, ať tam běží. Jen nechápu, proč to ten A. Jones tak úporně tají [oči v sloup] .)
Taky počítám, že když jsou ti "Bohemians" v tom kalifornském klubu, tak my, co jsme tu zbyli, budeme asi křížením vzniklá nová rasa (dle nedávné pietroo analýzy) podivuhodných Židů, počítám... [velký smích] (takže nejen duchovní, ale i pokrevní rozvácení, nejspíš chazary - dle abc)

Ovšem ty mapky... asi v té čertově kotlině něco neklaplo, nebo co… [mrknutí jedním okem]

207086

16.12.2009 9:47

RE: 1948

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 207086

Článek dezinterpretuje situaci stejně jako vy - vysvětluje tak akorát poměr mezi národní identitou a církví (katolickou církví). A s vaničkou oporu k církvi vylévá i dítě - víru a náboženství.

207124

16.12.2009 11:03

RE: 1948

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 207124

Církev je nějaký shluk věřících, více či méně organizovaný spolek, který je spojen společným vyznáním. A přesně to nepřestane lákat manipulanty ducha. Jestli někdo něco vylil, tak to mělo být vylito a bude vyléváno. Co se týká katolíků (sem vlastně můžeme řadit abrahamity sakumprásk), zajisté se přidám k vylévání. Katolické křesťanství stojí na vrcholu usilování o homogenní víru s cílem jedna víra jedna vláda, proto bylo uvedeno a je jím infikován celý svět ve všech možných variantách mnohdy i „nekřesťanských“. Proto to v tomto ohledu hážu do jednoho velkého pytle (odpadkového [mrknutí jedním okem] ).
Co se týká víry v boha, do toho není nikomu nic, to je osobní záležitost a zkušenost každého zvlášť, proto to ani nekomentuji, neinterpretuji a nerozebírám. Diskutovat to v těchto souvislostech je stejný nesmysl, jako se ptát, jestli bůh je. Vše co komentuji se týká toho druhého…

207137

17.12.2009 15:31

RE: 1948

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207137

o homogenitu neusiluje jen katolické křesťanství (co/kdo to je?). lidé zcela přirozeně usilují o sjednocení, o život ve shodě (a ne v hádce... je to příjemnější), o život mezi svými, a ne mezi cizími, jimž nerozumějí (i to je příjemnější a bezpečnější). taktéž o život na nějakých vyzkoušených základech (a ne v luftě) -i to je mnohem příjemnější a užitečnější, i méně kolizní. to jen někteří chroničtí kverulanti musejí brojit proti dobrému a vyzkoušenému, a hledat hnidy, bořit a tvořit nehomogenitu. někteří jen kvůli svému egu - tváří se chytře, "myslitelsky", nezávisle, moderně [velký smích]. některým se to i může hodit do krámu (jisté vrchnosti -přece rozděl a panuj... a co je roztříštěné, dezorientované, tomu se snáze vládne... lépe se té mase vnutí novoty, nové-příhodné "náboženství" a nový umělý "řád" ).
jen hlupák, který ničemu nerozumí může vyslovit názor, že víra (křesťanská i nekřesťanská) je jen infekce a patří "do jednoho pytle (odpadkového)" [chechtot] takový člověk je šílený ignorant, omezený (zato však nadřazený nad většinu věřícího lidstva) tupec, takže mu nelze nic vysvětlit (i kdyby někdo chtěl) a on nemůže pochopit (protože nechce, a zřejmě na to ani nemá).
na závěr budiž řečeno, že víra není osobní věc (žádná vnitřní sebe-onanie), zvláště proto ne, že má ne-osobní (vnitřní) základ, nýbrž vnější, a také důsledky zvnějšku směrem k člověku a jeho duši/nitru, i budoucnosti. také je zde respektována svoboda sdružovat se tak volně, jak člověk sám chce. proto jen idiot může jiným lidem vyčítat či zakazovat sdílet stejné názory, víru, cíle, nazývat to církví (správně), ale tuto jako "spolek" odsuzovat. proč? vždyť si, kverulant, může dělat co chce! nikdo jej k ničemu nenutí! jen ať si klidně zůstane ve své osamělosti a chladné nevíře, izolován od jiných, pouze se svými vnitřními "chytrými" názory (které však, bůhvíproč, vnucuje jiným mimo sebe -že by snaha o manipulaci, provokaci k nenávisti a snaha o tvoření nějaké anticírkve???).

207252

17.12.2009 17:03

RE: 1948

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 207252

>o homogenitu neusiluje jen katolické křesťanství (co/kdo to je?).
Uznávám, že slovo katolický (všeobjímající) je jasnější než křesťan. Příznivec římské stolice bude asi přesnější termín.
>lidé zcela přirozeně usilují o sjednocení, o život ve shodě (a ne v hádce... je to příjemnější)
Líbí se mi, jak jdeš v tomto příkladem…
>vždyť si, kverulant, může dělat co chce!
Vždyť jo…
> jen ať si klidně zůstane ve své osamělosti a chladné nevíře, izolován od jiných
Jen proto, že není homogenní vyznavač? Ale i ten se chce třeba družit, i když bez stolicí potvrzeného vyznání, nač hned to exkomunikování? To se takhle u vás dělá? [mrknutí jedním okem]

207273

17.12.2009 20:47

RE: 1948

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207273

-římská stolice je záměrně negativně zabarvený termín užívaný nepřáteli církve (podsouvají lživě církvi mocenské ambice; někdy je to mediální či zednářský produkt).
příznivec římské stolice je ještě větší nesmysl než neosobní "cosi" zvané "katolické křesťanství" -zde (u příznivce) by už nešlo o nic spojeného s vírou, nýbrž to vyjadřuje jen jakési vnější, formální přičlenění k nějakému sídlu (to vyjadřuje jen podružný zlomeček pravdy), nebo k tomu absurdnímu nesmyslu... k tomu jakémusi trůnu, alias tvé mánii.
-a jak jdeš příkladem ty? třeba tou štvavou propagandou...
-ovšem, ale podle toho, co dělá, se pozná, co je to za chudáka.
-no podívej, když někdo nechce být uvnitř, musí (a asi chce) být venku. s tím nehneš. jenže tvoje neštěstí je v tom, že vlastně nevíš... to, co nechápeš, a ti uvnitř, tě znervózňují a matou. nemáš na ně, nejde ti to do palice (není dáno každému) a tak ti nezbývá než to, abys "věc" co nechápeš zničil... vztekle podupal. "když to nemůžu chápat, mít nebo mi to nemůže sloužit, tak ať to vůbec není, poněvadž mě to rozčiluje a znervózňuje".
takže tebe nelze odnikud exkomunikovat. jsi venku a v podstatě sám. no, pár zabedněných kumpánů se snad najde, ale úroveň nic moc, a není to uspokojující. takže: snaha vytvořit něco anti, a hlásat "své evangelium" nenávisti k církvi, ke společenství věřících, narušit někoho slabšího, a dostat jej případně zevnitř ven k tobě... a z tohoto odpadu tvořit tu anticírkev. -věru, nezáviděníhodná a nectná úloha. ale každý si může vybrat.

Máte nepříjemný styl argumentace s neustálou tendencí osobních výpadů. Važte svá slova, nebo to nebudu pouštět. Editor.

207295

17.12.2009 21:26

RE: 1948

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207295

[chechtot]
dobrý...

PS.: k tomu níže, ty řády mají společného víc než tušíš, bodejť, když sám Ignác se učil u františkánů [mrknutí jedním okem]

207299

17.12.2009 22:10

RE: 1948-reakce na dovětek editora

Mirko D. 82.?.?.?

Reakce na 207295

Editore jste "výborný", ale jako každý máte slabinu. Vaše reakce na jedno určité téma opakovaně nezvládáte rozumově a viditelně ztrácíte sebekontrolu. Reakce na toto téma vás stále více odkopávají, jste již poměrně jasně čitelný. Můžete být klidný, církevní klatba nad zednáři je již zrušena. Od II. vatikánského koncilu se změnil vztah mezi zednářstvem a katolicismem, lóže a Církev se v posledních letech sblížily a dokázaly se zbavit mnohých předsudků...Vemte si příklad, zbavíte se zrádné slabiny.
Na vysvětlenou-já osobně jsem přesvědčen ,že tento web patří do kategorie "PSM-12:12", přesvědčily mne o tom určité vaše projevy, postoje a také jisté události kolem vaší osoby.
Přesto jsem rád za vaši práci a existenci webu, v tomto případě jsem se ztotožnil s názorem pana "Gibi z Wilsonova"-a som si vedomy, ze pan Vladimir Stwora moze byt nakoniec agenturny spolupracovnik 7.oddelenia Mossadu /aspon myslim, ze take nieco existuje/. Cital som aj jeho "odhalenie" na internete . Suhlasim aj s absurdnou spravodajskou hrou, ktoru hraju vsetky tajne sluzby na svete. System informacia-dezinformacia-poloinformacia. Kazdu tajnu sluzbu to laka. Ale podstatne je to, ze tieto hry nikdy nezabranili zmene spolocenskej formacie. Pravda, vyrabaju mnohych bezmennych hrdinov, a mnohoraz zabitych, ktori prispeju svojou kvapkou k padu daneho rezimu. Ak chcete, prijmite ten udel, nech je Stwora kto len chce.

207306

17.12.2009 22:43

RE: 1948-reakce na dovětek editora

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207306

>Můžete být klidný, církevní klatba nad zednáři je již zrušena
uff...to je i pro mě úleva
>tento web patří do kategorie "PSM-12:12"
aháá [překvapení]
>pan Vladimir Stwora moze byt nakoniec agenturny spolupracovnik 7.oddelenia Mossadu
wow ! [cool]

207310

18.12.2009 17:24

RE: 1948-reakce na dovětek editora

8-P 88.?.?.?

Reakce na 207310

HHBB, všiml jsem si dvou zajímavých věcí. tito diskutující katoličtí věřící nejsou schopni připustit, že by se církev mýlila. Proto když jim někdo zmíní čistě negativní jev, jako třeba útočnou křížovou výpravu, zaútočí na vás nadávkami a obviní vás z nenávisti vůči katolíkům. Co mi to jen připomíná...

Druhá věc je jejich styl argumentace. Neřeknou "křížová výprava byla vypravena protože X potřeboval zničit Y, jelikož Z okradl X" (příklad vysvětlující souvislosti)

jejich argumentace je ve stylu "mluvení do duše"

"ty si ve své zaostalé mysli myslíš"
"ty potřebuješ zdůraznit"
"ty jsi zalhal a snažíš se..."

Připomíná mi to příkazy z hypnotických seancí.

Euréka! [smích]

207406

18.12.2009 18:49

RE: 1948-reakce na dovětek editora

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207406

Udivující je i ta bojovnost a plýtvání hustým výrazivem. To by spíš ale dokazovalo, že slovo nebylo na počátku, ale spíš na konci. [smích] Chovají se totiž zcela proti smyslu svých slovních proklamací. Podivuhodná je i ta nízká sebereflexe. Ale to může být snaha kompenzovat chybějící systematicky potlačovanou sebedůvěru právě v internetové diskuzi s pocitem, že právě tady vypulírují své pošlapané ego.
Abrahamiti jsou vystaveni náboženskému diktátu, což bere jejich ducha z jejich moci. Tomu by odpovídal i ten projev, jakoby opravdu vyplývající z hypnotického stavu. A to je také jedna z věcí, co mě na tom zajímá. Celé to opravdu vypadá jako velice propracovaný okultní systém, který je v rukách určitých zasvěcenců (rozhodně zcela zbavených nějakých náboženských předsudků), kteří tak mohou pást ohromné stádo duševně oslabených, avšak o to více do duší mluvících...(to se samozřejmě nemusí nutně týkat všech [mrknutí jedním okem] )

207415

24.12.2009 6:45

RE: 1948-reakce na dovětek editora

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 207406

Víte, někoho třeba překvapí, jak hluboko je u nás zakořeněn bolševismus. Sice lidé tvrdí, že s bolševiky nikdy nic a že je nenávidí, ale to, co je bolševik naučil, toho se nezbavili.

207844

24.12.2009 9:48

RE: 1948-reakce na dovětek editora

Saša 74.?.?.?

Reakce na 207844

Netahejte do toho bolševiky, slibovali v zásadě a teorii totéž co katolická církev. Dnes se za zbožností skrývají zase jiní.

207857

26.12.2009 1:33

RE: 1948-reakce na dovětek editora

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 207857

Všichni slibují v zásadě totéž. Jen Churchill slíbil pot, slzy a krev. Ale to, co se tu projevuje/objevuje (církev = zlo, jezuiti = splozenci pekel, věřící = zaostalci s nízkým vzděláním a IQ), to je to, co tu bolševici propagovali a vyučovali po dlouhá desetiletí a jak se zdá, hluboce to zakořenilo. Jistě, základ vzali od některých obrozenců a národovců, kteří se nějak snažili, a mnohdy dost křečovitě, vyčlenit se z "okolní šedi" a taky se snažili doložit nějaké extrahrdinské údobí (proto ti husiti), ale skutečnost byla jiná. Důsledek pro dnešek je ostatně i v tom, že "Praha" přenechala naprosto nesmyslně Velkomoravskou říši Slovákům [a (my) Moravané jsme tak přišli od roku 1948 naprosto o všechno] a místo dobám, kdy probíhal skutečný základ a posléze rozvoj vzdělanosti a kultury, se v historii věnují raději době loupežníků, hrdlořezů a tak. Ale chápu, že třeba pro film je mnohem zajímavější bitva a znásilňování jeptišky než stavba chrámu a psaní knih.

Jasně, zjednodušuju, jsou filmy i o Karlu IV, J.A.Komenském a Rudolfu II - o tom jen kvůli alchymistům a Golemu, ale ten "příklon" k Husovi a husitství má prostě propagandistický charakter. Knih a filmů z doby Rakouska (a Rakouska - Uherska) jsme se také dočkali jen díky tomu, že tehdy probíhala doba národního obrození, případně počátky boje dělnické třídy proti buržoazii.

A k tomu slibování - to vaše "v podstatě" je hodně zjednodušující a to tak hodně, že se zdá, že o tom vůbec nic nevíte. Církev totiž ve skutečnosti nikdy neslibovala totéž, co mnohem později bolševici. Už jen ten základ: církev nikdy netvrdila, že budou mít všichni všechno, nikdy nehlásala rovnostářství, nikdy nehlásala, že třídního nepřítele (z hlediska církve bezvěrce či jinověrce) je zapotřebí zničit, zlikvidovat, rozvěsit na lucerny. Tedy církev jako taková, jako celek, nikdy to prostě nebyla "základní doktrína" a ani podružná. Že bylo například zapotřebí vojensky porazit Turky, to byl holý fakt nutný k přežití naší civilizace, ale nikdy se nehlásalo, že mají být vyhubeni. U takových buržoustů, továrníků, statkářů a kulaků to ovšem bylo jinak.

A tím pro dnešek končím, ale toto je jen takový nástin.

208017

26.12.2009 3:54

RE: 1948-reakce na dovětek editora

Saša 74.?.?.?

Reakce na 208017

>A k tomu slibování - to vaše "v podstatě" je hodně
>zjednodušující
>Církev totiž ve skutečnosti nikdy neslibovala
>totéž, co mnohem později bolševici. Už jen ten základ:
>církev nikdy netvrdila, že budou mít všichni všechno, nikdy
>nehlásala rovnostářství, nikdy nehlásala, že třídního

Za dávných dob jsem se v křesťanském katechismu učil, že jsme si před Bohem všichni rovni. Různá ta podobenství, kde Ježíš má raději chudé s dobrým úmyslem než bohaté s úmyslem zisku. Po dřině a smrti nás čeká ráj nepředstavitelného blaha. Jistě naivní, ale tak nám to presentoval tehdy náš pan farář. Bolševická odměna dle zásluh je v reálném lidském životě zbožně-lživým slibem, odměna dle potřeb to je již ten ráj. Nesleduji Vaši debatu, náboženské hádky považuji za stejně zbytečné jako ty zbožné války za "dobro a mír".

>nepřítele (z hlediska církve bezvěrce či jinověrce) je
>zapotřebí zničit, zlikvidovat, rozvěsit na lucerny.

To se však dělo a děje, dnes z toho veřejně neviníme křesťanské církve a nevypíchl jsem zrovna tu katolickou, která k tomu mlčí a žehná boji za zisk a proti „nevěřícím“. Nepokládám ani ostatní náboženské hlavní směry za lepší. Ideologie se schová za tak zvanou dobrou víru, jsme jen lidé a náboženství vždy jen dokonale zprzníme.

208021

27.12.2009 2:24

RE: 1948-reakce na dovětek editora

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 208021

To, že jsme si všichni rovni před Bohem, to ještě nikterak neznamená, že uklizečka má mít stejné ohodnocení jako učitelka nebo třeba soudce. Jiná věc je, že u nás by politik a poslanec mohl mít stejný plat jako uklizečka, protože si stejně víc nezaslouží.
Ráj nepředstavitelného blaha je potom odměnou za dobrý život, jinak v pekle se smažit budeš! [velký smích] (Ovšem pozor, peklo, tak jak si jej představujeme podle pohádek, je nebiblické a necírkevní, ovšem snadno pochopitelné i Lojzovi Vozembouchovi.)

Přidám jeden vtip:

Přijdou čtyři muži do nebe. Svatý Petr se ptá prvního: "Náboženství?"
"Metodista."
Svatý Petr na to: "V pořádku, pokoj 42. Ale pozor! Kolem osmičky musíš přejít úplně potichu!"
"Další! Náboženství?"
"Hinduista."
"V pořádku, pokoj 15. Ale pozor! Kolem osmičky musíš přejít úplně potichu!"
"Další! Náboženství?"
"Drúz."
"V pořádku, pokoj 107. Ale pozor! Kolem osmičky musíš přejít úplně potichu!"
"Další! Náboženství?"
"Žid."
"V pořádku, pokoj 12. Ale pozor! Kolem osmičky musíš přejít úplně potichu!"
Žid nevydrží: "Chápu oddělené ubytování. Ale proč ty ciráty s osmičkou?"
Svatý Petr ztiší hlas: "Tam jsou katolíci, a myslí si, že tu jsou sami."

208086

26.12.2009 1:35

RE: 1948-reakce na dovětek editora

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 207857

Ještě P.S.: Proč jste vlastně vypíchl zrovna extra katolickou církev? Jak k tomu přijdou protestanti, evangelíci, pravoslavní (dnešní husity vynechávám, to je taková truccírkev, v dnešní době spíše ateistů) a jiní?

208018

26.12.2009 14:39

RE: 1948-reakce na dovětek editora

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 208018

Právě katolická církev má v jednom ohledu "nehynoucí zásluhy" o současný stav katolické populace. Uvedu jen jednu ze dvou "zásluh".

Katolická církev si už mnoho století vybírá z populace ty nejlepší z nejlepších k tomu, aby jim zabránila v reprodukci. Ženy i muži odcházejí do klášterů a církevních škol, kde skládají tzv. slib čistoty. Takže ve vesnici, kde každý nevzdělatelný hňup smí zplodit hejno dětí, ten nejbystřejší ze všech je vysvěcen na kněze a děti mít nesmí.

Co myslíte? Budeme-li takto vyřazovat z jakéhokoliv chovu ty nejlepší z nejlepších, jak se nám změní průměrný jedinec po padesáti generacích? K lepšímu jistě ne. A co vidíme v našich současných školách?

V naprostém kontrastu s touto stupiditou se chová jiná komunita. V ní se těm nejlepším z nejlepších dostává nejen nejvyššího vzdělání, ale plodí i nejvíce dětí. Nastanou-li těžké časy, semkne se celá komunita okolo tohoto svého nejkvalitnějšího jedince (rabína) a podporuje především jeho i s jeho rodinou.

A výsledek? Vidíme všude kolem sebe. Ovšem "hledačům pravdy" tato jednoduchá souvislost uniká. Ti soudí, že naši populaci kazí špatná výchova a ti druzí jsou tak nepochopitelně úspěšní proto, že jsou to voldemorti. [velký smích]

208033

27.12.2009 2:17

RE: 1948-reakce na dovětek editora

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 208033

(Nepřišel jsem na to, jak tu kopírovat a měnit písmo.)

Myslím si, že není nijak překvapivé, že katolická církev má zásluhy (bez jakýchkoliv vašich pejorativů) na současném stavu katolické populace. Opak by byl divný.

"Vybírání těch nejleoších ..." je samozřejmě blbost. Už byste mohl vědět, že rozhodnutí stát se mnichem/jeptiškou je ryze dobrovolné a nikdo k tomu není nucen. Že to pro mnohé třetí, čtvrté, páté a další dcery feudalistů byl jediný reálný způsob uplatnění, to už je věc jiná, ale s principem dobrovolnosti to neotřese.

Jinak je ten vaše reakce dost blábol. Dost pochybuju, že jste si svoji ženu vybíral (vybíráte, budete vybírat) podle toho, že to bude dobrá klisna k plemenitbě, že spolu budete mít geniální dítě (nedíváte se moc na televizi? Konkrétně na Bambinot?). Pokud je mi známo, tak tuto taktiku úmyslně použily děti J.S.Bacha s tím, že se dohodly, že žádné děti mít nebudou, aby ty geniální geny (o genech nic nevěděli, ale o dědičných předpokladech ano) zanikly.

Pohádka o rabínech je pěkná, ale vcelku mimo. Nejkvalitnější (nejchytřejší) jedinci vůbec nejsou nutně nejlepšími samci a nikde není řečeno, že musí být nejchytřejší po tatínkovi (příkladů v genealogii je dosti). Kolik měl vlastně rabi Löw dětí? A taky se nezdá, že by byl vždy tak podporován. Tvrdí se, že musel odejít z Prahy, neb jim byl nepohodlný.

A krom toho se mi zdá, že máte v nějaké zvláštní úctě slovo voldermont. Bych ještě něco přidal, ale vynechám to, protože by to neprošlo asi cenzurou kvůli zachování klidu a míru.

208084

18.12.2009 23:44

RE: 1948-reakce na dovětek editora/ Dakujem za podporu.

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

Reakce na 207306

Svet ozaj nie je čiernobiely. Nakoniec som pánovi Stworovi venoval ešte pár ďalších viet v súvislosti s jeho súdnym procesom. Jednalo
sa o historický exkurs do konca 18.storočia a hnutia "Uhorských
jakobínov". Bolo v ňom namočených veľa Slovákov z posledných zvyškov slovenskej šľachty. Rozbitie tohto spolku v podstate zničilo posledných liberálnych príslušníkov tejto šľachty. Potom už vlastne neexistovala a jej spoločenskú úlohu /vtedy to bola potrebná podmienka politickej existencie vznikajúceho národa Slovákov/ suplovali nedostatočne dedinskí, národoveckí farári a pár intelektuálov-Štúrovcov. V tejto kauze sa silne angažoval jezuita Martinovitz, ktorý bol tajný agent rakúskej vlády. Jeho tragédia spočívala v tom, že raz bol agentom a raz revolucionárom. Sám týmto premenám svojej osobnosti veril. Až s ním rakúska vláda a polícia stratila trpezlivosť a nechala ho popraviť. Neviem prečo, ale táto historická paralela sa môže hocikedy opakovať. Dôsledkom rozbitia spolku "Uhorských jakobínov" bolo siné zabrzdenie revolučných zmien v monarchii a pretransformovanie politických síl. Stav "bezrevolučnosti" vydržal až do 1848 roku. Takže pre Rakúsku monarchiu to bol vynikajúci výsledok. Ani Napoleónove víťazstvo pri Slavkove na danej politickej situácii nič nezmenilo. Opakujem, sú to len historické paralely. Bodaj by som sa mýlil. [překvapení] Ak budem mať pravdu, potom môžeme očakávať represálie vládnych orgánov pod vymyslenými zámienkami. Cesto sa už asi miesi, viď. súčasný minister vnútra ČR. Iste aj v SR je niečo podobného nachystané. Zatiaľ sú iba "úvodné tančeky", ale ono prituhne. Dejiny sa pohybujú po špirále /ľudská povaha je taká/. Marx mal pravdu.

207440

18.12.2009 23:48

RE: 1948-reakce na dovětek editora/ Dakujem za podporu.

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

Reakce na 207306

Svet ozaj nie je čiernobiely. Nakoniec som pánovi Stworovi venoval ešte pár ďalších viet v súvislosti s jeho súdnym procesom. Jednalo
sa o historický exkurs do konca 18.storočia a hnutia "Uhorských
jakobínov". Bolo v ňom namočených veľa Slovákov z posledných zvyškov slovenskej šľachty. Rozbitie tohto spolku v podstate zničilo posledných liberálnych príslušníkov tejto šľachty. Potom už vlastne neexistovala a jej spoločenskú úlohu /vtedy to bola potrebná podmienka politickej existencie vznikajúceho národa Slovákov/ suplovali nedostatočne dedinskí, národoveckí farári a pár intelektuálov-Štúrovcov. V tejto kauze sa silne angažoval jezuita Martinovitz, ktorý bol tajný agent rakúskej vlády. Jeho tragédia spočívala v tom, že raz bol agentom a raz revolucionárom. Sám týmto premenám svojej osobnosti veril. Až s ním rakúska vláda a polícia stratila trpezlivosť a nechala ho popraviť. Neviem prečo, ale táto historická paralela sa môže hocikedy opakovať. Dôsledkom rozbitia spolku "Uhorských jakobínov" bolo fatálne zabrzdenie revolučných zmien v monarchii a pretransformovanie politických síl. Stav "bezrevolučnosti" vydržal až do roku 1848. Takže pre Rakúsku monarchiu to bol vynikajúci výsledok. Ani Napoleónove víťazstvo pri Slavkove na danej politickej situácii nič nezmenilo. Opakujem, sú to len historické paralely. Bodaj by som sa mýlil. [překvapení] Ak budem mať pravdu, potom môžeme očakávať represálie vládnych orgánov pod vymyslenými zámienkami. Cesto sa už asi miesi, viď. súčasný minister vnútra ČR Pecina. Iste aj v SR je niečo podobného nachystané. Zatiaľ sú iba "úvodné tančeky", ale ono prituhne. Dejiny sa pohybujú po špirále /ľudská povaha je taká/. Marx mal pravdu.

207441

1.11.2017 1:31

RE:cesky atheismus

jm 177.?.?.?

Reakce na 207252

Český atheismus je nejčastěji v blízké souvislosti se světem viděným skrze ucho půlitru. Což je zcela pochopitelné v ,,intelektuálních" kruzích, které vystačí s málem i v době kdy oficální buranství není příznakem pokrokovosti.Vedle toho lidový i neurotický český katolicismus má alespoň jistou poezii a zhrublou etickou praxi pod dohledem a může přežívat díky kulturnímu bohatství nahromaděnému staletími. Je však zarážející, jestliže se v blízkosti primitivního, zchudlého ateismu octne dobrovolně filosof vzděláním a z profese, který vystačí pouze na souchotinářsky přežívající vyhublé náboženství stejné cenové skupiny. Ani jedno z obou uskupení nedojde dokonce k vlastní beletrii a zátěž myšlení rozhodně nepřipustí. Intelektuálové katoličtí i katolíci středostavovští s Demlem, Durychem, Reynkem a legiónem dalších vynikajích umělců a myslitelů a dědičnou filosofickou tradicí dle individuální dosažitelnosti za zády, povětšinou jsou na tom lépe nežli jejich souvrstevníci ateističtí. Rovněž dar okecávání má výšší úroveň. Pro úplnost, souvislost a nezbytnost rozlišování uveďme česko-slovenské až českoslovanské Pravoslaví, které na sebe dosud čeká a je v Českých zemích a na Slovensku hybridní záležitost spíše podmíněná etnicky, nebo vzešlá do značné míry z odporu proti c. a k . katolicismu, z malé ale naší Katolické moderny a slovanské archeologie. Intelektuální bohatství a mystika světového Pravoslaví jsou oponentům zpravidla totálně neznámy. Nebylo by snadné vyrovnávat se z úvody typu Being as Communion Johna D.Zizioulase, nebo Freedom of Morality Christose Yannarase. případně s nejsnazším Common Ground, An Introduction to Eastern Christianity for the American Christian Jordana Bajise. Lidový protestantismus dneška mi není znám. V minulosti, ten opravdu lidový, byl typický zásadovým nemyšlením, nemístným sebevědomím,

360826

17.12.2009 10:16

RE: 1948

gonelama 15.?.?.?

Reakce na 207086

Preco by mala viera alebo cirkev suvisiet s narodnou identitou? Pochopim ked si ludia, nevediac si vysvetlit prirodne zakonitosti, vymyslali kadejake nadprirodzene bytosti, ktore potom uctievali ako bohov. Moje pochopenie pre tieto veci konci v 21. storoci. Preco ludia stale odmietaju zodpovednost za svoje ciny? Preco je potrebny nejaky najvyssi sudca sediaci na nebesiach? To sme sa vazne za tie tisicrocia neposunuli v evolucii dalej ako nasi predkovia zijuci v jaskyniach?

207221

17.12.2009 12:20

RE: 1948

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 207221

>Preco by mala viera alebo cirkev suvisiet s narodnou identitou?
Tu souvislost jsem tam právě zmiňoval. Nějaké uvědomění se celku (i osobní) se zákonitě objevuje i v uskupení jako je třeba rodina. Ta biologická část nestačí. Rodinný duch je vlastně to, co tvoří to společenství – tedy prakticky to samé co je v širším pojetí církev. A také národ je tedy nejen biologický celek, ale má i svého ducha. A o ovládnutí toho ducha jde právě třeba v tom katolickém náboženském smyslu. Musím říkat proč?
>Pochopim ked si ludia, nevediac si vysvetlit prirodne zakonitosti, vymyslali kadejake nadprirodzene bytosti, ktore potom uctievali ako bohov.
Sem můžeme klidně řadit i Ježíše a svatou trojici. A s dnešním vysvětlením zákonitostí je to taky všelijaké.
>Preco ludia stale odmietaju zodpovednost za svoje ciny?
Toť otázka…
>Preco je potrebny nejaky najvyssi sudca sediaci na nebesiach?
Protože si lidé nejsou schopni uvědomit své božství.
>To sme sa vazne za tie tisicrocia neposunuli v evolucii dalej ako nasi predkovia zijuci v jaskyniach?
Množství zabetonované plochy, zasviněných vod a hraček v oběhu svědčí spíše o poklesu, nežli vzestupu. Někde se to zvrtlo…

207234

18.12.2009 14:40

RE: 1948

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 207086

>A už jsme u jezovitů úporně mýtících vše národní v době protireformace (popravy pánů prosadili právě oni proti určité neochotě císaře), aby posléze budovali to nové "národní", pěkně v tom jejich katolickém duchu…
--------
A já měl za to, že jezuité šířili od samotného založení po všech křesťanských zemích křesťanství? A nejen to. Dávali důraz na vědu a vzdělání. Stavěli kostely, nemocnice, školy...učili na universitách. To mi spíše připadá jako dosti ušlechtilé poslání a nikoliv, jak tvrdíš ty, HHBB - "úporně mýtící vše narodní". Myslel jsem si, že to bylo přesně obráceně a proto byli jezuité na nátlak "evropských panovníků" ze všech evropských zemí zapovězeni. To bylo v roce 1773. Na scéně se jezuité opětně objevili až po roce 1812, ale to už v jiných barvách. Připouštím, že ne všichni. Někteří z nich pokračovali nadále v prosazování národních myšlenek. Vidíš HHBB, tady došlo k tomu nedorozumění. Já jsem to mylně přisuzoval k té zednářské infiltraci.

>A skokem přes jezovity jsme nejen u Halíka, ale i jeho kolegů v zámoří, co si říkají Bohemians a sdružují se v Bohemian klubu, v Bohemian háji, kde se tyčí i socha Nepomuckého jako jezuitského Husova protipólu. (A kdo nevěří, ať tam běží. Jen nechápu, proč to ten A. Jones tak úporně tají).
-----
Další nedorozumění. Věděl jsem o té soše Jana Nepomuckého v satanášově doupěti zvaném "Bohemian Grove" (severně od San Franciska). I tady jsem si myslel, že si ho tam zednáři postavili jako symbol "mlčenlivosti". Nevyzradit zednářské tajemství a potažmo dát důraz na utajení těch jejich rituálních satanášských obřadů, kde je dokonce v závěrečné scéně předvedeno upálení křesťanského dítěte. Samozřejmě symbolicky. Proto právě zde, v Bohemian Grove, má socha Jana Nepomuckého prst na ústech, jako "mučedník utajení zpovědního tajemství královny".

Věděl jsem, že Alex Jones zamlžuje, ale že to dělá jako zakuklený jezuita??? To jsou mi věci??? Proč jsi to nenapsal dříve, HHBB? Chápu, pravda není pro každého a snad někdy později - až uzrají - tak se k nám přidají i Mirko D. a jansmith? Na to musí být člověk připraven. Já jsem připraven...JÁ ANO(!!!) Ještě jednu skromnou otázku HHBB. Kdy se na scéně objeví ti maltézští rytíři?

207392

18.12.2009 16:17

RE: 1948

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 207392

Mirdo, my jsme tu samé nedorozumění. To už tak chodí, proto si lidé často dají do tlamy, dřív než se pochopí. To je také ta nepřipravenost co mám na mysli. Taky se pokud možno vyhýbám hodnocení. Prostě některé věci tak jsou a lidé si dají co proto jen proto, že jeden to vidí „dobře“ a druhý „špatně“.
Vem si třeba ty jezovity. Říkáš si – vzdělání, hm, to musí být bezva… Ale při hlubším zamyšlení to zase tak bezva být nemusí, protože může končit až výplachem mozku. Ze školy nám může vylézt kde-co. Ale o tom kde-čem má především přehled ten, kdo tam vyučuje.
Já neříkám raději nic o pravdě. Jsou to jen věci, které do sebe určitým způsobem zapadají. No a jezuiti při své misijní činnosti kromě škol roznesli i Jana Nepomuckého do celého světa. JN je také symbol mlčenlivosti a zpovědního tajemství. Víš, že má také gigantický stříbrný monument ve sv. Vítu? JN poznáš spolehlivě podle pěti hvězd, stejně jako Marii podle dvanácti a patří k tomu, co uctívají velice rádi. Zpověď musela být úžasným zdrojem informací pro jezuitskou síť, proto jich bývalo v historii hojně kolem různých potentátů. Odtud ta zpravodajská tradice (viz rodina Dullesů a studená válka). V silně katolicky orientovaných rodinách se podle JN dávali často jména. Třeba Johann Nepomuk Hüttler (pradědeček Adolfa z matčiny strany a současně i dědeček z jeho otcovy strany) nám může posloužit jako příklad. (Ale počátek „Bohemians“ v Americe je spojen spíše s jiným jezuitským svatým - Františkem Xaverským. )
Mirdo, jenže to muselo být opravdu hrozné nedorozumění s tím AJ, neboť jsem to vyloženě napsal, prostě si to stačilo přečíst. Ale zase je mi jasné, že se nedá stihnout všechno. Ostatně mnoho tváří těch jezdců bez tváře jsem zmiňoval také, ale to jsme si tuplem nerozuměli, vzpomínáš?
Tak hurá do dorozumívání, nejsme přeci stroje ne… [mrknutí jedním okem]

207395

18.12.2009 17:22

RE: 1948

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207395

>vzdělání, hm, to musí být bezva… Ale při hlubším zamyšlení to zase tak bezva být nemusí
[velký smích] no comment, hlubokomyslný tvore
>protože může končit až výplachem mozku
no u tebe se to evidentně nějakému pseudovzdělanci z opačného pólu podařilo [velký smích] takový mišmaš z lebeni mohl vzniknout jedině v prázdné hlavě nějakého primitiva... muselo tam být zcela prázdno, aby se tam ten bordeI vlezl.
>1 JN je také symbol mlčenlivosti a zpovědního tajemství
>2 jezuiti při své misijní činnosti kromě škol roznesli i Jana Nepomuckého do celého světa
>3 Zpověď musela být úžasným zdrojem informací pro jezuitskou síť
není tam nějak moc rozporů, tvých fantazií a přání, jakož i zcela nepodložených dohadů?
-mlčenlivost versus údajně využitelný zdroj informací
-úcta k světci reprezentujícímu diskrétnost versus zneužití právě tím řádem, který jej údajně uctíval a roznesl do světa
kromě toho jezuité jsou jen jediným z desítek řeholních řádů, a zcela jistě se zpovídáním nezabývali jen oni, v rámci nějakého svého monopolu. to spíše ty jsi zmatený fanatický chudák, který vše zlé spojuje s katolíky, a ve vrcholně dokonalé podobě pak zásadně s jezuity.
tvé fantazie z Bohemian grove nejsou opravdu už ani k smíchu, spíše k lítosti nad tebou... když jsi nepochopil okultní a protikřesťanské zaměření těchto kruhů (zednářů, iluminátů, skull and bones, bohemian grove...)
k poslední větě snad jen tolik: aby se s tak totálně zmateným tupcem někdo dorozuměl, bylo by zapotřebí ti vypumpovat z hlavy všechnu tu veteš, co ti tam někdo natlačil a co jsi dovršil vlastní pílí voIa, a pak by bylo zapotřebí provést opětovné naprogramování na člověka... od nuly.

207405

18.12.2009 19:13

RE: 1948

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207405

Z pohledu zvenčí by to jako rozpor mohlo vypadat, ale zde se jedná o řád jako jedno tělo, přesněji - mlčenlivé tělo.
(Je to vlastně po vašem... Ty užé póňal?)

207416

18.12.2009 22:45

RE: 1948

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207416

[velký smích] ale ale, pane konspirátore. NEEXISTUJE lidský spolek (ani řeholní řád), který by byl zcela dokonale organizovaný, homogenní a soudržný při různosti lidí a tím pádem i jejich motivů. bezchybní lidé nejsou (dokonce ani bezchybní roboti nejsou). proto je jasné, že píšeš nesmysly, že nějaký řád je jako jedno tělo (a ještě "dokonale" mlčenlivé).
kromě toho se samozřejmě mýlíš i ve zločinných záměrech jezuitů a v jejich zneužívání zpovědi (zásada mlčenlivosti byla v tomto bodě v církvi vždy nejsilněji držena). ty je vůbec máš za démony (jezuitský řád)... a to i přesto, že jsi se evidentně lživě dušoval, že je vůbec nedémonizuješ [mrknutí jedním okem]

207435

18.12.2009 23:51

RE: 1948

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207435

Ale ale, to já vím, že takový spolek skutečně není. A že tak věříš, že by tomu mohlo zrovna být v tom vašem těle „(zásada mlčenlivosti byla v tomto bodě v církvi vždy nejsilněji držena)“.
Tak asi proto, když něco na tvůj spolek nesedí, považuješ to za konspirátorství. A to, co já popisuji jako situaci, ty nazýváš zločineckými záměry, jak tě to, prokryndapána napadlo? Někoho, nebo něco jmenovat, to znamená démonizovat? To na to máte nějakou soupisku? [chechtot]
Lživé dušování… [oči v sloup] Ale josephe, jak to ty můžeš posoudit, to bys měl přeci nechat na vyšší mocnosti, než jsi ty pozemský červík. Nebo se něco šuškalo na faře? Hele, na ďábly za každým keříkem, na to jsou tu jiní šampióni, že jo… [mrknutí jedním okem]

207442

19.12.2009 8:28

RE: 1948

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 207395

>Mirdo, my jsme tu samé nedorozumění. To už tak chodí, proto si lidé často dají do tlamy, dřív než se pochopí. To je také ta nepřipravenost co mám na mysli.
----
Proto jsem změnil způsob diskuze, jak sis jistě všimnul v mém předchozím příspěvku, na který reaguješ. Nám tady v diskuzi vznikly při odhalování "pravdy" a tím i hledáním jádra problémů v současné společnosti dva tábory. Jedni a to převážná většina (včetně mne samotného) to vidí tak, že svět je ovládán mafií mezinárodních bankéřů a ti druzí, ke kterým patří družina okolo HHBB, ti to naopak háží na jezuity. Nediv se, internet je plný "naší" verze s množstvím článků a tisíce odkazů a o jezuitech nikde ani zmínka. Proto jsi zde zůstal tou "naší" většinou "nepochopen" (mohu-li to tak nazvat) a s tím svým názorem, HHBB, jsi získal prvenství a originalitu v internetových diskuzích. Problém vidím v tom, že každý z nás si prosazuje tu svou pravdu "za každou cenu" i za cenu urážení oponenta. Děláš to i ty, HHBB.

Dlouho jsem tě považoval za mlžiče se záměrem odpoutat pozornost od těch "zneužitých chudáků bankéřů" (jak je sám nazýváš - to si máme jenom myslet), ale změnil jsem názor a myslím si, že už konečně tuším, odkud pramení to tvé soustředění na zdánlivě logický, ale přitom podle mne nesprávný zdroj. Prostudoval jsem si všechny odkazy, které zde v rubrice "Ve zkratce" dříve na toto téma uvedl MB a čemuž mtk souhlasně přikyvoval. Nahlédl jsem i do jiných zdrojů a snažím se najít souvislosti a současně i pochopit, proč zastáváš názor, který zde prosazuješ? a samozřejmě s myšlenkou v pozadí: "možná má HHBB pravdu"?

Všechny odkazy na itelektuály tehdejší doby zmiňují jejich členství ve společenství jezuitů. Zcela logicky, taková byla tehdejší doba. To však ale vůbec neznamená, že to mají pod "palcem" až do dnešních dnů? Už dříve jsem ( a nejen já) hovořil o zednářské infiltraci jezuitů. TADY v odkaze je o tom (nepřímo) zmínka. Všimni si letopočtů. Dočasný zánik v roce 1773 a opět na scéně v roce 1812. Připomínám, že založení spolku iluminátů se datuje na rok 1776. Nevidíš v tom určité souvislosti? Ještě něco. Píšeš:

>Já neříkám raději nic o pravdě. Jsou to jen věci, které do sebe určitým způsobem zapadají.
---------
Proto zde diskutujem a jelikož jsme s tímto v tématu článku (o náboženství) a snad to bude zajímat i ostatní? :

>Tak hurá do dorozumívání, nejsme přeci stroje ne… [mrknutí jedním okem]

207480

19.12.2009 10:00

RE: 1948

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207480

Mám už teď jiný program, ale projevenou ochotu nehodlám odmítat. Proto teď jen ve zkratce pár věcí.
Nemyslím si, že má někdo něco zcela pod palcem. To je jen záměr.
Tebe asi více zajímá než mě, kdo stojí v pozadí spiknutí. Jenže spiknutí je kde co. Pár lidí se sejde a drží něco pod poklicí, to už je z pohledu druhých vlastně spiknutí. Spíš bych se proto zaměřil na principy, odhalování spiknutí vede spíš do blázince. Principy ti naopak odhalí spiknutí ještě dřív, než vůbec je.
Nehledám viníky. Proč? Když na sebe bere někdo odpovědnost (hodlá se starat třeba o svět) automaticky si na sebe navěsil i viny. Proto nehodlám vinit, nevidím v tom smysl. Jde mi o východiska.
Pokud jsem někoho urazil, neomlouvám se, neboť to byla vystupňovaná reakce. Nediskutuji tu abych někoho hodnotil, nebo jeho názory, i když se to stává, ale jde mi o hledání těch, kdo by mohli mé představy posílit, nebo vyladit.
V každém případě jsem nejraději, když je to i zábava. [mrknutí jedním okem]

(a k těm zákulisním drbům se ještě určitě dostaneme, tak zatím dílu zdar)

207486

19.12.2009 16:49

RE: 1948

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 207486

>Mám už teď jiný program, ale projevenou ochotu nehodlám odmítat. Proto teď jen ve zkratce pár věcí...
----
Vidíš HHBB, tady jsme přesně u toho jádra problému v naších diskuzích. Na otázku: "co si myslíš o možné infiltraci spolků jezuitů?" jsi mi neodpověděl a zabíháš opět do jinotajů. Tvou odpověď poněkud "zředím" na to nejpodstatnější. Píšeš:

>Nehledám viníky. Proč? Když na sebe bere někdo odpovědnost (hodlá se starat třeba o svět) automaticky si na sebe navěsil i viny. Proto nehodlám vinit, nevidím v tom smysl. Jde mi o východiska.
-------
Už tady jsme na rozcestí. Holt, ty to vidíš jako "něčí" zodpovědnost "starat se o svět", pochopitelně s porozuměním k případným omylům, já to zase naopak vidím jako reálné spiknutí psychopatických parazitů, kteří si pro svou zaslepenou chamtivost ani neuvědomují, že svými zločinnými plány vedou svět do záhuby, aniž by si to sami uvědomovali. V tomto se tedy skutečně nikdy neshodnem.

>Nediskutuji tu abych někoho hodnotil, nebo jeho názory, i když se to stává, ale jde mi o hledání těch, kdo by mohli mé představy posílit, nebo vyladit.
----
Tohle jsem si totiž uvědomil už dříve a právě proto jsem na tebe, HHBB, už v prvopočátku zareagoval. Právě proto, jsem si prostudoval uvedené odkazy, abych zjistil, odkud vítr vane s možností, že mi mohlo dříve něco uniknout? Ale jak vidím, je to všechno úplně jinak. Ty problémy nehledáš, ty hledáš spřízněné dušičky. Tímto jsi mi potvrdil mou doměnku, že nám tady vzniká "nový náboženský směr" a to - nevšímat si problémy v naší společnosti (vždyť to jednoho přivede i do blázince - jak jsi napsal) a zařadit se poslušně do stáda. Nezbývá tedy, než varovat jiné diskutující a proto se obracím i na kolegu mtk, který níže napsal:

>HHBB zde několikrát naznačil, že možná není třeba na to pohlížet jak kdosi za oponou tahá nitky, "nastavení" systému může být složitější mechanismus. Nepřipadne mi dost zajímavé, být se svým názorem rychle hotov...
----
Já to beru zase takto: Na každém šprochu, pravdy trochu. To se týká těch odkazů, jako např. "Planeta opic", ale pokaždé ověřovat. Právě touto diskuzí jsme získali novou a praktickou zkušenost. Nehledat pouze ve smyslu Qui Bono (kdo z toho má prospěch), ale také, proč to píše a co tím sleduje? A to se týká i našeho nově vznikajícího náboženského hnutí HHBB. Já si zase naopak myslím, že je více než záhodné se navzájem upozornit odkud může přiletět facka.

207507

19.12.2009 23:54

RE: 1948

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207507

Většinou po mě chceš, abych se dost opakoval, ale dobře...
K tomu prvnímu odstavci - především, nejsme tu u výslechu (a určitě máme i jiné záliby), a tak ani trochu respektu neuškodí.

K věci. Pravděpodobnosti infiltrace obou se nejspíš liší už z jejich povahy. Zvlášť, když je něco určeno k tomu aby infiltrovalo a nebylo infiltrováno. Možné je však cokoliv. Co se týká bezhlavých parazitů, určitě jsou, ale už jen proto, že jsou „zaslepení“ a „chamtiví“ nemohou hrát tu roli, do které je staví konspirativní propaganda. Vedou do záhuby hlavně sami sebe a nebožáky co je napodobují, nebo jim bezděčně slouží.
Jinak je to opět samé „nedorozumění“. Hledám-li „spřízněnou duši“, tak proto, abych posílil svůj záměr. Pro mě (jakož i pro ně) má smysl ale přístup činorodý. Náboženství má přece jenom jisté, a to značné, odlišnosti.
Opakovat tezi o „nevšímání si“ je již nadbytečné. Několikrát jsem na to odpověděl. Prostě problém tu je proto, že už o něm vím. Není nutné mu věnovat více pozornosti, než zasluhuje. Nač si odčerpávat sílu od případných řešení? (Podívej se třeba na hypochondry). Dnešní svět je jedno spiknutí na druhým (už se opakuji), to chceš všechny „odhalovat“? Přesně k tomu tě vlastně ponouká mediální proud č. 1 a alternativní proud médií č. 2 ti „zvedá oponu“. A jsi v tom na vždy…
S tím, že se mé názory liší, zas takový problém nemám. Ani s tím, když někdo o ně projeví zájem. Jinak bych se tu nezdržoval. A představ si, že mě také zajímají názory druhých, ale například přečíst si třeba Bibli, to zvládnu sám, stejně jako si najít „životopisy“ Rothschildů, toho je, sám víš, plný internet. (V polici mám výtisk Bible podle původního vydání kralického 1579-1593). [mrknutí jedním okem]

207527

20.12.2009 13:48

RE: 1948

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 207527

>K tomu prvnímu odstavci - především, nejsme tu u výslechu (a určitě máme i jiné záliby), a tak ani trochu respektu neuškodí.
------
Nabídnul jsi spolupráci, proto jsem tě chytil za ruku, HHBB. Nikdo tě nenutí a waterboarding nebo taser se konat nebude (to tě ujišťuji) [velký smích], přestože je to stále ještě legální metoda vyšetřování. Paní Jarmila ti to tady už polopaticky objasnila (mimochodem velice výstižně, paní Jarmilo a děkuji za příspěvek), jenže ty ve své reakci sem vhodíš odkaz na tvůj příspěvek, kde uvádíš desítky, snad stovky maltézáků a jezuitů. Takže, jak mohu pozorovat, ty zkrátka nepřipustíš, že to jsou vlastně zednáři a satanisti. Stejný řád, stejná organizace, stejný způsob uchování tajemství a stejný způsob potrestání při jeho vyzrazení. Upozorňuji, tohle platí až od 33° zdenářstva.

HHBB, mohu tě ujistit, že nikdo z nás tady na Zvědavci neorganizuje celosvětový pogrom, čehož se ty tolik obáváš a co je s největší pravděpodobností důvodem tvého odvádění pozornosti od skutečného problému. Ani se ti nedivím. Je toho plný internet. Články a veřejné diskuze - všechno poukazuje na to, že ty naše celosvětové problémy s uměle vytvořenou ekonomickou krizí mají souvislosti s FED-em a samozřejmě tím pádem i s vlivem společenství davidovy hvězdy.

Kdo vlastní Světovou banku? Kdo vlastní Mezinárodní finanční fond? To jsou organizace zavádějící plíživě NWO a potažmo jednu světovou vládu (viz konference globálního oteplování v Kodani). To jsou ti samozvaní globalisti, které ty "trefně" nazýváš maltézáky a jezuity [velký smích] Jak ale předejít reálnému nebezpečí dalšího pogromu, nyní již celosvětového? Odváděním pozornosti následky jenom oddálíš a tím pádem i znásobíš. Co takhle odstranit příčiny a následky se konat nebudou? Poukázat na ně, jak to činí např. Haaretz, tedy samotní židé?

207555

20.12.2009 17:36

RE: 1948

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207555

>Co takhle odstranit příčiny a následky se konat nebudou?
jdi do toho [smích]

Jenže pořád nevidím důvod, dělat z někoho to, co není, Mirdo. Když budou ti chlapci svědkové, či mohamedáni, tak z nich nebudu dělat trpaslíky nebo "voldemorty".

(A to slovo pogromy sem někdo zatáhl při dotázání, jak chceš odstraňovat ony příčiny, případně co chcš dělat s odhalenými viníky. Tak být tebou, už bych se snad na to tak neupínal... [mrknutí jedním okem] )

207564

20.12.2009 19:32

RE: 1948

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 207555

Hezká debat s HHBB mirdo. Jsem rád, že se náš přítel rozmluvil a zase o něco poodhalil svůj způsob uvažování, který rád rozpouští do mlhy matoucího filozofování a podobenství.

Tedy konečně něco hmatatelnějšího, co by mohlo posunout o něco kupředu i vzájemnou debatu o Podstatě.


Přidal bych dovětek, který může být pro čtenáře, nezajíždějícího mimo české weby a diskuze možná zajímavý.

České debaty mohou totiž působit izolovaně od Celku (zahraničních debat) a proto mohou být pro takového čtenáře přitažlivé názory HHBB, který sofistikovaně tlačí diskuzi od bankovních a jiných mafií k různým řádům, lóžím apod.

Proč ne, v podstatě má pravdu, protože i řády mají při dělení světové MOCI i soudobou opodstatněnost a jako s "Katányho" chobotnicí je nutno s nimi počítat. Tzv. E/elity se rekrutují z různých chobotnic, ale stále je třeba (jak to dělá "buňka" kolem Mirdy - tímto zdravím R.Marcinka od SEAL a HAHO: High Altitude High Opening.[smích]) beze strachu a pokrytectví připomínat, KTERÉ jsou v současnosti a PROČ na špici pyramidy a na důkazech je nekompromisně pojmenovávat.


Historie nás poučila, že žádný izolovaný Mesiáš, duchovní učitel nebo čestný politik nikdy nic převratného z celospol. hlediska nezmohl (naopak byl často košér způsoby odstraněn) bez podpory ZDOLA (tímto zdravím přítele Vojtu, se kterým jsme tento fenomén probírali) a tato podpora byla vždy v minulosti natolik SHORA rozdrobena a oslabena (brainwashed lidičky silou, strachem dotlačeni k pasivitě), že byla minim. účinná.

Až naše doba přinesla technologie, které umožňují tzv. obyč. lidem se zájmem o Pravdu (nikoli ovcím) se spojovat a zejména informace sdílet a tento pohyb již není (nebo alespoň doposud nebylo) možno JEDINOU PROPAGANDOU přehlušit, jako tomu běžně docházelo v minulosti.Co tím chci říci? Kdo se pohybuje po diskuzích v zahraničí nejlépe vidí, jaké názory mezi diskutujícími převládají a kam se ubírá hlavní proud. Rozhodně to není k pogromům, kterých se bojí sionisté a ti, kteří mají máslo na hlavě nejvíce (a kterých se obává i HHBB) a ani k jezovitům.

Většinový názor si podle mne uvědomuje a diskutuje viditelnou snahu tzv. E/elit o soustřeďování zneužité MOCI a varuje před nebezpečím něčeho jako NWO či něčeho podobného v bleděmodrém. Tento mozkový trust rozšiřující a probouzející se komunity občanů obrovsky motivovaným a akcelerujícím způsobem analyzuje a syntetizuje informace a názory (viz.SETI) způsobem, který dříve nebo později zrno od plev oddělí.

Už sem o tom psal. Tento pohyb započal, akceleruje a již se nedá legálními způsoby a žádnými voldemortími triky (ó jak krásný eufemizmus pro sviňárny) zastavit a pokud ano, tak jedině tak, že se při tom zahájí odpočet vedoucí ke zničení této naší tragikomické civilizace, jak ji známe.

jansmith[smích]

207575

20.12.2009 1:43

RE: 1948

mtk 88.?.?.?

Reakce na 207507

Náboženské hnutí je to, které nemůžeš opustit, Mirdo. Spláchnul jsem do záchodu nácky, katolickou konspiračku, a když to bude nutné spláchnu i legendu o jezovitech. Ale každé náboženství je podpořené četným systematickým písemnictvím, aby bylo lze manipulovat na dlouhá staletí. A ať kouknu na netu kam kouknu, všude je to samé: zde, nebo zde. Mám tendenci chcát proti větru a neujíždět na tom, co zrovna "frčí". A internetové desinfo, zdá se, frčí na "plný pecky". "Náboženské hnutí HHBB" nemá vlastnosti náboženství (žádný sponzoring, žádné písemnictví), legenda o R+R ANO (přebujelá literatura jen co je pravda, A.J., Ch.Sheen). Zajímavé souvislosti, které zde předložili HHBB a MeďaBéďa shledávám za vhodné k prostudování právě kvůli onomu hledání mezi řádky, tak jaksi mimo hlavní text - nezdá se totiž, že by vzniknul nějaký internetový portál na téma, které zde rozvíjí "jezuitské spiknutí". Možná proto, že se nejedná o spiknutí v tom tendenčním slova smyslu. A vůbec nerozumím tomu humbuku kolem. Těmto borcům ještě trochu rozumím, ti to mají nalajnované zvrchu, ale tady u vás, Mirdo, Jarmilo, Jansmithi, mi to hlava trochu nebere. Buďto jedinci sami (HHBB) na vlastní pěst (= dost mizivý dopad, narozdíl od rozvětvené katolické a jiné propagandy) se snaží nabourat prosakující "pravdu" o hlavních vinících (HHBB tak zapadá do proudu sionistů, satanistů, iluminátů, voldemortů) a "hodit" vše na jezuity (avšak sami sionisti ani satanisti ani slůvko, kupodivu), anebo ta sponozorovaná a podporovaná konspirační alternativa "židobankéřů" je nějaký švindl. No, instinkt mi říká, abych se nad tím minimálně pozastavil, nevím jak vám. Ale to není jistota pravdy (to jsou prostě jen další pochybnosti), tu bych společnýnmi silami jaksi se snažil hledat, což ale znamená naleptat ideovou "konzervaci". Byl bych rád, kdyby tu zůstal prostor pro věcnou diskusi bez obviňování - to je typické pro jiné "pravověrné" takyzvědavce, žáno....[velký smích], touto cestou bych se neubíral, ti mají ve všem až podezřele jasno.[oči v sloup] [mrknutí jedním okem] S pozdravem tomas

207532

20.12.2009 4:41

RE: 1948

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 207532

mtk, logika selského rozumu se strašně obtížně objasňuje. To už člověk musí cítit...jak se říká, vyvinout si schopnost čtení mezi řádky. Ale tohle příjde až po nějaké době. Tahle schopnost je podmíněna jednak životními zkušenostmi, ale především znalostí historie a pravidelné (průběžné) sledování současného politického dění a to na obou stranách "barikády". To znamená číst, číst a číst. Za nějaký čas ti už mozek sám začne vylučovat dezinformace a formovat skutečný obraz. Snad by bylo správnější napsat - obraz nejblíže k realitě, protože jak už jsme si ve zdejší diskuzi ověřili - člověk nikdy neví?

Proto tady nemohu dávat nějaký návod, čemu věřit a čemu se jen pousmát. To nelze. Ale mohu tě ujistit, mtk - jsi na správné cestě. Raději nevěřit a pokračovat ve sbírání informací. Logické uvažování rozhodně používáš, jak mohu usuzovat tady:

>HHBB tak zapadá do proudu sionistů, satanistů, iluminátů, voldemortů a "hodit" vše na jezuity (avšak sami sionisti ani satanisti ani slůvko, kupodivu), anebo ta sponozorovaná a podporovaná konspirační alternativa "židobankéřů" je nějaký švindl. No, instinkt mi říká, abych se nad tím minimálně pozastavil, nevím jak vám. Ale to není jistota pravdy (to jsou prostě jen další pochybnosti), tu bych společnýnmi silami jaksi se snažil hledat...
-----
mtk, ujišťuji tě, jsme tady na správné webové stránce. Až na pár jelimanů a provokatérů zde máme spoustu zajímavých a inteligentních diskutérů a přiznám se ti - i já se zde učím. Tak vzhůru k dalšímu poznávání. Tady máš taky jeden odkaz k zamyšlení. Je to český překlad z originálu, který vyšel na židovském plátku Haaretz. Těším se na další spolupráci v jiné diskuzi. Tady jsme s tím poněkud mimo téma.

207536

20.12.2009 8:10

RE: 1948

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 207532

Asi před rokem byl v MFD zajímavý článek o tom, že prezident Kennedy a asi 100 dalších prominentních studentů z těch nejbohatších amerických rodin se zúčastnilo vědeckého zkoumání od svých mladých studentských let až po stáří. Vědecké zkoumání spočívalo v tom, že vědci dlouhodobě sledovali jejich život, kdo ze studentů si jak v životě počínal, kdo a z jakého důvodu prožil svůj život nejš'tastněji. Z jejich vědeckých závěrů pak po mnohých desetiletí zkoumání těchto prominentů vyplynulo, že životní pocit štěstí nezáleží na bohatství a vysokém postavení, ale na duševním rozpoložení toho kterého člověka a na jeho uspořádaném nebo neuspořádaném rodinném osobním životě. Což dokázal i osud JFK, který nebyl v životě kdovíjak šťastný ( i kvůli špatnému zdravotními stavu). Ke všemu se nakonec skrytým vládcům za oponou oproti všem očekáváním vzepřel, což ho stálo život.

Co tímhle výzkumem chci naznačit. Že totiž finanční oligarchie ( Asi 20 nejbohatších rodin světa v čele R+R) už dávno přišlo na to, že si své prokádrované politiky budou pěstovat již od dětských střevíčků. Zjistili totiž, že není výhodné, když by měli pak nahonem shánět potřebnou figurku někde na ulici až v dospělém věku. Ta figurka by mohla být nevypočitatelná a to oni nepotřebují. Proto bylo možné spatřit Sarkozyho už jako mladíčka v přítomnosti francouzských prezidentů, protože se s ním již od studentských let počítalo, že bude instalován do nejvyšší politické funkce. A proto i američtí prezidenti jsou tak všichni podivně rodově spjati s nejbohatšími rodinami světa, nikoliv s nějakými jezuity.

Dal jste sem link, jak je slovenský národ pobouřen tím, že jim bohaté americké korporace ničí svými nechutnými ateistickými reklamami křesťanské Vánoce. Proč si to můžou ty korporace dovolit? Inu proto, že mají na reklamy neomezené množství finančních prostředků- na rozdíl od většinové slovenské společnosti, která tyto finance nemá. Jako byste mtk nevěděl,že dnešní svět je o tom, že cokoliv, od ekologie, přes sport, až po ty vánoční reklamy, je určováno penězi v rukou těch, co je mají. BEZ PENĚZ NEZMÚŽETE VÚBEC NIC. Ani války, ani barevné revoluce, ani reklamy, nic se neobejde bez investorů, kteří do těchto akcí investují, aby pak sklidili desateronásobnou úrodu. A jsme zase tam kde jsme byli- světem hýbe těch nejbohatších, rodově propojených, 20 rodin světa, protože JSOU NEOMEZENĚ BOHATÍ. To jestli se v mládí Kennedy, Bush, Clinton, Sarkozy, R+R, Madoff a já nevím kdo ještě, učil nebo neučil na jezuitské nebo jiné škole, není vůbec důležité.

207539

20.12.2009 9:10

RE: 1948

mtk 88.?.?.?

Reakce na 207539

Mno, uvidíme, co z toho časem vyleze. [mrknutí jedním okem]

207542

20.12.2009 19:03

RE: 1948

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 207542

Já myslím, že daleko důležitější, než probírat se stohy linků, odkazů a protiřečících si informací je zamyslet se nad čím, jaké síly spolu vlastně bojují, co to vlastně má být zničeno. Mně osobně vychází, že jak "jezuiti", tak "židozednáři" nenávidí to samé, bojují proti tomu samému, a zdánlivými šarvátkami jen rozptylují pozornost.

207573

20.12.2009 19:34

RE: 1948

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207573

Třeba tady se s "konspirativci" neshodnu většinou vůbec. Nemyslím si, že je to důsledek nějaké cílené nenávisti. Dobrý odhad asi bude, že "o něco usilují". A důsledkem může být i stav plodící nenávist nejen uvnitř, ale i navenek. Jako drobný příklad bych uvedl několik dětí, snažících si postavit bábovičku na tom samém místě... [mrknutí jedním okem]
(poznámka - nejen "židozednáři" jsou zednáři.)

207576

20.12.2009 21:56

RE: 1948

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 207576

Máte pravdu, beru zpět tu nenávist. BOJÍ se toho samého.

207588

21.12.2009 14:12

RE: 1948

mtk 88.?.?.?

Reakce na 207588

>BOJÍ se toho samého.
Mohl byste to blíže specifikovat, aby porozuměl i natvrdlejší? Ď. [smích]

207617

20.12.2009 9:58

RE: 1948

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207539

Toto:
> už dávno přišlo na to, že si své prokádrované politiky budou pěstovat již od dětských střevíčků.
nedává příliš smysl v souvislosti s tímto:
>To jestli se v mládí Kennedy, Bush, Clinton, Sarkozy, R+R, Madoff a já nevím kdo ještě, učil nebo neučil na jezuitské nebo jiné škole, není vůbec důležité
(je v tom určitý rozpor)

K tomuto:
>A proto i američtí prezidenti jsou tak všichni podivně rodově spjati s nejbohatšími rodinami světa, nikoliv s nějakými jezuity.
Toto sepětí je obvykle dělá závislé na systému všechny dohromady a společně i s velkou částí populace.
Ale jsou tu i vazby, o kterých se možná ví, ale obvykle se v souvislostech nezmiňují (zmínka k nakouknutí zde)
>BEZ PENĚZ NEZMÚŽETE VÚBEC NIC
jenže to už patří do kategorie „víra“ - nejdřív tomu musím věřit, pak nastupuje bankéř…

207549

20.12.2009 18:18

RE: 1948

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 207549

Ale dává, jen Vy pořád za každou cenu nechcete nic vidět ani slyšet.[smích]Žádný rozpor v tom není.

Mluvíte o víře v souvislosti s penězi? Vy jste fakt velký srandista HHBB. [velký smích]

Na celé planetě je plus mínus pouhých 200 států. Počítám, že mezinárodní bankéři mají pod kontrolou dnes již takřka všechny. Stačí mít totiž pod pevnou kontrolou vždy jen tu hrstku zkorumpovaných politiků v tom kterém státě- a pak 20 nejbohatších parazitických rodin světa již jen nasadí násosku a vesele nasává a vysává.

207568

20.12.2009 19:58

RE: 1948

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207568

Kdepak, na ženskou logiku já nestačím, tak jen zkusím odhadnout, že jsem měl míti na mysli úplně jinou školu, než která je spravována křesťany, že jo. Jenže do těch jezovitských chodil i Šimůnek Perskích. [mrknutí jedním okem]
Ale souhlas, bankéři toho mají hodně pod kontrolou, a spousty sosáčků saje a saje... Ale mě zajímá, co je zatím, proč někdo ochotně a neochotně nastavuje žilku pro sosáček...

207577

20.12.2009 21:20

RE: 1948

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207577

>co je za tím, proč někdo ochotně a neochotně nastavuje žilku pro sosáček
nevědomost, netrpělivost+chtivost, mediální/reklamní masáž pro bezradné nemotivované a nedostatečné ambiciózní (být lepší než sousedi), neschopnost uvědomovat si všechny souvislosti a pozdější dopady.
tak prosté... [mrknutí jedním okem]

207585

19.12.2009 11:07

RE: 1948

mtk 88.?.?.?

Reakce na 207480

To je velmi příznivý přístup. A nejde přitom o uspokojení ega. Tímto se otevírá cesta ke zkoumání, výměně názorů.
>internet je plný "naší" verze s množstvím článků a tisíce odkazů >a o jezuitech nikde ani zmínka
Toto shledávám jako velice pozoruhodné. A reakce zdejších katolických mentorů jsou také pozoruhodné. A otázka postavená na: "Jedni a to převážná většina (včetně mne samotného) to vidí tak, že svět je ovládán mafií mezinárodních bankéřů a ti druzí, ke kterým patří družina okolo HHBB, ti to naopak háží na jezuity" je příliž černobílá, možná až násilně schematická.
HHBB zde několikrát naznačil, že možná není třeba na to pohlížet jak kdosi za oponou tahá nitky, "nastavení" systému může být složitější mechanismus. Nepřipadne mi dost zajímavé, být se svým názorem rychle hotov, proto
> hurá do dorozumívání, nejsme přeci stroje ne… [smích]>

207488

16.12.2009 10:34

RE: 1948

govind govind (zavináč) centrum (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 207065

Díky za mapky pane insidere.
Je na nich evidentní ta úměra - tam kde málo věří v boha, více věří v osobní životní sílu a naopak.

Vnímám to tak, že víra v boha je jaksi neodpovědná, protože vše má v moci bůh a já to nemohu ovlivnit. Naopak při víře ve svojí osobní vnitřní sílu se jedná právě o převzetí zodpovědnosti za svůj život a nemožnost za úspěchy(neúspěchy) vinit někoho jiného (Bože, proč ?)

Náboženství lidem bere sílu žít život odpovědně a podstrkuje jim jako náhražku všemohoucího, který všechno vidí, slyší a který pak taky nakonec všechny, kteří před ním nebyli dostatečně připosraně předkloněni, po zásluze potrestá.
Bůh podle mě existuje jako vlastnost, kvalita. Ne jako bytost se vzhledem člověka.

Přeci, je-li to Bůh, tak už z pricipu by měl vypadat jinak než lidé, je to přeci Bůh a ne člověk. [smích]

207132

16.12.2009 17:25

RE: 1948

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207132

>Bůh podle mě existuje jako vlastnost, kvalita. Ne jako bytost se vzhledem člověka.
To je zajímavé. Vlastně je tím určena povaha bytí entity (podstata) – tedy její božství. Je to jen to a nic jiného, prostě absolutní vymezení. Má-li to být obecné, tak se to týká i člověka.

>Přeci, je-li to Bůh, tak už z pricipu by měl vypadat jinak než lidé, je to přeci Bůh a ne člověk.
To by se týkalo asi všehomíra, tedy společného určení všeho. Při určení člověka – tedy kvality „člověk“, musíme mít na mysli podstatu lidství, a pak to nejspíš zase musí být bůh-člověk. [smích]

207161

17.12.2009 22:39

RE: 1948

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 207132

>Přeci, je-li to Bůh, tak už z pricipu by měl vypadat jinak než >lidé, je to přeci Bůh a ne člověk.
Zapomínáte na "bohočlověčenství" a také na to, že lze kvalitu "Boha" vdechnout a realizovat i v lidském těle.
K pochopení tohoto stačí už jen první vyšší buddhistický vnor - najednou se člověku otevírá "prostor" a přitom uvědoměním vyrůstá z hranic svého těla.

Pak tedy se pro další postup na základě tohoto ryze PRAKTICKÉHO (nikoliv tedy NASTUDOVANÉHO) rozšíření běžného vědomí (pomocí sebeuvědomování sebe sama, tělem /nohama počínaje) přímo vnucuje pochopení a jakési teoretické "zažití" faktu vnorů dalších. A sice že rozšiřování vědomí lze vystupňovat až tak daleko, že samotný vesmír přepadne do tohoto aktu sebeuvědomování nikoliv jako objekt ale jako subjekt.
No, aby bylo jasno - ten začátek druhého odstavce tohoto vysoce moudrého příspěvku je "můj", ale to pokračování (rozšiřování vědomí za hranice kosmíru) je již jen "předpochopení" logického postupu v praxi sebeuvědomování tedy stoupání na "žebříčku bdění"...
[velký smích]

207309

18.12.2009 22:36

RE: 1948

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207132

>Vnímám to tak, že víra v boha je jaksi neodpovědná
záleží, zda jsi za sebe odpovědný člověk (nebo nesvéprávný). to se ale nevylučuje s důvěrou v boží pomoc.
>protože vše má v moci bůh a já to nemohu ovlivnit
nesmysl. toto by byla víra v nějaký pevně daný, chladný a nezměnitelný krutý osud. jenže to nemá s vírou v boha-dobro-lásku vůbec nic společného. právě naopak -pasivní "víra" v nezměnitelnost osudu je jedním z důvodů vyřazení se z církve (člověk sám věří v něco, co je s vírou v boha v naprostém rozporu). copak ani ty sis nevšiml, že máš svobodnou vůli, a že vývoj budoucnosti se liší při rozhodnutí A či B? kdybys neměl svobodu rozhodnout se, nemohl bys být za své činy ani zodpovědný... nemohl bys za to, že něco uděláš bIbě. jenže tak to právě není. "neodpovědná" je víra v osud. při víře v boha, který dává svobodu jsi skutečně odpovědný za svá rozhodnutí a co děláš.
>Naopak při víře ve svojí osobní vnitřní sílu se jedná právě o převzetí zodpovědnosti
totální kravina! víra ve své síly tě velmi brzy zklame - když přijdeš do situace kdy zjistíš, že jsi slabý a sám si nevíš rady, nemáš sílu, nemáš moc udělat, co bys chtěl.
>Náboženství lidem bere sílu žít život odpovědně a podstrkuje jim jako náhražku
přesný opak je pravdou -jako dítě boží máš od něj plnou svobodu + jistotu někoho nejmocnějšího za sebou + ta nejlepší doporučení od dobrého otce pro úspěšný život + jeho pomoc + klidnější přijetí "nezdarů" (víš že nejde o katastrofu, nýbrž o vedení) + všechno, co mají nevěřící.
>kteří před ním nebyli dostatečně připosraně předkloněni, po zásluze potrestá.
kdo věří v tuto kravinu, je ubohý.
>je-li to Bůh, tak už z pricipu by měl vypadat jinak než lidé
opět nesmysl (dokážeš napsat i něco jiného?)
učí se, že Bůh je duch... to zaprvé. zadruhé nějakým způsobem jsme mu jako lidé podobni (stačí si přečíst aspoň kousek Bible... stačila by první kapitolka Genesis) - "Učiňme člověka, aby byl naším obrazem podle naší podoby... ...Bůh stvořil člověka, aby byl jeho obrazem, stvořil ho, aby byl obrazem Božím, jako muže a ženu je stvořil". kromě toho boží syn ježíš se podobal lidem zcela (kromě hříchů).
zkus psát jen o něčem, co alespoň trošičku znáš... tohle téma to rozhodně není [velký smích]

207434

19.12.2009 11:22

RE: 1948

mtk 88.?.?.?

Reakce na 207434

>zkus psát jen o něčem, co alespoň trošičku znáš... tohle
>téma to rozhodně není
Víře "rozumí" jen věřící. [oči v sloup] [oči v sloup]
>jako dítě boží máš od něj plnou svobodu + jistotu někoho nejmocnějšího za sebou + ta nejlepší doporučení od dobrého otce pro úspěšný život + jeho pomoc + klidnější přijetí "nezdarů" + všechno, co mají nevěřící.
Hele, ty tu děláš nábor? Mluví z tebe pojišťovák. A za kolik mi tu víru teda šoupneš? Chci slevu! [chechtot]
p.s. óbóže [oči v sloup]

207492

19.12.2009 18:16

RE: 1948

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207492

>Víře "rozumí" jen věřící
podle tebe jí snad rozumí nevěřící, který nepochopil, a proto to nebyl schopen přijat? (zde ovšem nešlo o víru konkrétně, ale o téma).
>ty tu děláš nábor
rozhodně ne.
>Mluví z tebe pojišťovák
z tebe něco mnohem horšího... hl___k.
>za kolik mi tu víru teda šoupneš? Chci slevu!
ty nemáš nárok. všechno si nejde koupit. (a tebe bych speciálně natáhnul, frajírku přechytralej)
>óbóže
kdože??? !!! ???

207514

20.12.2009 9:26

RE: 1948

mtk 88.?.?.?

Reakce na 207514

>podle tebe jí snad rozumí nevěřící, který nepochopil, a
>proto to nebyl schopen přijat?
Jak se uchopuje víra rozumem? [chechtot] [chechtot]

207544

24.12.2009 6:50

RE: 1948

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 207544

To nejste schopen pochopit.

(Hodnocení Vašeho protivníka vypuštěno, chci předejít hádce. Dík za porozumění – moderátor.)

207845

15.12.2009 19:45

Ateizmus = náboženství.

baki 89.?.?.?

Je jedno, věříme-li v Boha nebo nevěříme. Ateista neprokáže neexistenci Boha, věřící jeho existenci. Je to vše o tom, jak Boha definovat. Slyšel jsem jednu velmi zajímavou definici Boha. Zní: "Bůh je souhrn všech přírodních a fyzikálních zákonů". Tato definice se velmi blíží definici, kterou odvodil Budhha před více než dvěma tisícilety. Takže teista je ten, který věři v existenci Boha, všehotvůrce. Ateista je ten, který věří, že vše stvořila příroda. Není to vlastně jedno??? [smích]
K těm banánům: Češi jsou také největší spotřebitelé zelí. Nejsme tedy "zelná republika"??

207069

15.12.2009 21:19

RE: Ateizmus = náboženství.

PG 88.?.?.?

Reakce na 207069

Atheista hodný toho označení není přece vůbec povinen někomu vyvracet jeho víru nebo existenci jeho bohů. To je podobné, jakobyste o katolíkovi tvrdil, že věří v neexistenci Opeřeného hada a nebo že snad jeho víra je založena na negaci víry v toho hada.

207082

16.12.2009 8:55

RE: Ateizmus = náboženství.

baki 89.?.?.?

Reakce na 207082

Opeřený had u Inků a jiných indiánských náboženství = Bůh.

207119

15.12.2009 20:15

Nějaké tvrzení, ještě ...

hledající a nalézající 85.?.?.?

... neznamená, že je pravdivé. ... skutečným měřítkem by například bylo to, jakou "svítivot" či vyzařování aury mají lidi jež chceme poměřovat. Podle toho se potom může posuzovat skutečná hodnota či rozdíl.

207073

15.12.2009 20:48

Nabozentsvo obmedzuje mysel cloveka

Peptalkin 78.?.?.?

Mam rad tento krasny vyrok:

"Viera a poznanie sú ako dve misky váh, čím vyššie je jedna, tým nižšie je druhá."
(Arthur Shopenhauer)

BTW: za ateistu sa nepovazujem, som skor agnostik, resp. undogmatical.

A chcel byt som vidiet, kolko tych veriacich by bolo v Polsku, keby si tu celu srandu mali hradit "veriaci" zo svojho vrecka a cirkvi by necucali stattny rozpocet,ako aj u nas, ci v CR. Pravda by sa rychlo ukazala v plnej krase [smích]

207080

15.12.2009 21:27

RE: Nabozentsvo obmedzuje mysel cloveka

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 207080

Hmm, opravdu? A proc Einstein tvrdil, ze neveri, ze Buh hraje v kostky. Od jiste urovne poznani se ten ateismus a vira v boha jmenem veda zacina asi ponekud drolit. [mrknutí jedním okem]

207084

16.12.2009 10:04

RE: Nabozentsvo obmedzuje mysel cloveka

Saša 74.?.?.?

Reakce na 207084

>A proc Einstein tvrdil, ze neveri, ze Buh hraje v kostky.

Citovaným výrokem Einstein pouze řekl, existují fyzikální zákony a pravidla přírody.

Albert Einstein napsal: "My position concerning God is that of an agnostic. I am convinced that a vivid consciousness of the primary importance of moral principles for the betterment and ennoblement of life does not need the idea of a law-giver, especially a law-giver who works on the basis of reward and punishment."

Rabínovi řekl do očí: "I believe in Spinoza’s God, who reveals Himself in the lawful harmony of the world, not in a God Who concerns Himself with the fate and the doings of mankind."
(Spinoza’s God lze snad v kratkosti popsat jako etiku existence.)

Einstein nikdy nepotvrzoval ani nevyvracel existenci Boha a byl dle vlastního vyjádření agnostik. Odsuzoval všechny formální náboženské směry, rozuměj církve.

Existuje spor, zdali Boha v našem slova smyslu připouštěl a jestli měl na mysli jednoho Boha.

Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Religious_views_of_Albert_Einstein

Tedy církevní výklad náboženství může omezovat mysl člověka. Totéž neplatí o samotné víře. Kdyby zde žádná víra nebyla, hned ji někdo vynalezne (je po ní poptávka je potřebná - chceme mít jasno i když je nejasno :lol[smích]. Svým způsobem ateismus je přesvědčení bez dogmatu, názor lze definovat jako víru. Většina z nás existenci Boha připouští, alespoň jako to co nikdy nepochopíme a nepoznáme. Přesnější označení je tedy agnostik.

Bůh miluje ateisty, protože ho neobtěžují svými problémy. [chechtot]

207127

16.12.2009 15:34

RE: Nabozentsvo obmedzuje mysel cloveka

baki 89.?.?.?

Reakce na 207127

Málokdy člověk slyší nebo čte tak rozumné vyjádření k "náboženství".

207149

16.12.2009 19:09

RE: Nabozentsvo obmedzuje mysel cloveka

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 207127

Ale zrejme byl dokonalosti tech prirodnich zakonistosti Einstein i jini poenkud i necekane prekvapeni?

207174

18.12.2009 13:01

RE: Nabozentsvo obmedzuje mysel cloveka

Trniman 90.?.?.?

Reakce na 207127

"Bůh miluje ateisty, protože ho neobtěžují svými problémy" [velký smích] Jeden s nejlepšich aforizmu. Taki se přidam. Vite kdo je nejštastnejši človek? Papež. Každe rano vidi sviho šefa ukřižovaneho. Omlouvam se křestanum, muslimum, židum a t.d. za to že považuji vaši viru za mentalni težitko na duši ve tvaru mocenske piramidy s "vševidicim okem" na vrcholu ( malym by zapomněl na komunisty pač všechny tito systeme jsou jednoho pole jahody ). Nejvetšim projevem boha na zemi je svědomi a buh samotny je vesmir jako živa, tvořiva bytost.)

207386

15.12.2009 21:19

Jak se da,

Aja 74.?.?.?

s ohledem na zminene argumenty, vysvetlit daleko vyssi pocet vericich na Morave a na Slovensku?
Ciste geopoliticke duvody? Obrana pred Osmanskou expanzi?

207083

15.12.2009 23:07

RE: Jak se da,

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 207083

Těžko říci, paní Ájo. Dle sčítání lidu z roku 2001 se v ČR hlásí k nějakému vyznání téměř 3 miliony lidí. Zdá se, že podíl věřících negativně koreluje s výší dosaženého vzdělání obyvatelstva. Z tohoto sčítání má 29% věřících základní vzdělání, 39% je vyučeno, 24% věřících jsou středoškoláci a jen něco přes 7% tvoří vysokoškoláci.

Zdroj : http://www.czso.cz/csu/2003edicniplan.nsf/o/4110-03--obyvatelstvo_podle_nabozenskeho_vyznani_a_nejvyssiho_ukonceneho_vzdelani

207087

16.12.2009 0:24

RE: Jak se da,

Aja 74.?.?.?

Reakce na 207087

Ufff, vyplyva z tehle analyzy, ze na Morave a Slovensku je mene obcanu s univerzitnim vzdelanim?
Osobni zkusenost..na Morave mame radu pribuznych, az na dva strycky-pekare, jsou vsichni vysokoskolsky vzdelani a hluboce verici.

207096

16.12.2009 9:51

RE: Jak se da,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 207087

Zase to rychlé překroucení fakt. Nehlásit se v dotazníku k vyznání nemá vůbec co dělat s ateismem či vírou dotyčného. Je vysoce pravděpodobné, že čím vyšší vzdělání, tím spíše proškrtne člověk kolonku v příslušném dotazníku, protože do mé víry stát skutečně nic není.

207125

15.12.2009 23:50

RE: Jak se da,

Vodník 83.?.?.?

Reakce na 207083

No, Slováci čelili 1000 let útlaku maďarskému, tj. římskokatholickému, přesto je to od římského katholicismu ani od protestantismu neodvrátilo. Národnostní útlak může snad hrát roli u Irů, už těžko u Poláků, kteří na Ukrajině sami pravoslavné (a židy) utlačovali, viz Sienkiewicz Ohněm a mečem.

Já bych se přikláněl k tomu, co píše Kuras v Češi na vlásku: Češi se v dějinách opakovaně nadchli pro nějakou ideu, ať náboženskou nebo národní, a byli opakovaně krutě zklamáni, zdrceni, podvedeni. Naposled upřímné nadšení poválečné generace pro kommunism. Takže jedním ze základních charakterových rysů většiny Čechů je ideologický cynism, klidně předstírají i zapálenost pro nějakou věc, ale ve skutečnosti jim není nic svaté a ničemu nevěří. Proč se od nich liší Moraváci, to si neumím vysvětlit, ale Turky to bude těžko.

207090

16.12.2009 1:05

RE: Jak se da,

Aja 74.?.?.?

Reakce na 207090

Nemuze se najit souvislost a pricina uz v obdobi prichodu krestanstvi na uzemi Ceskych zemi?
Nejprve ze zapadu z Rezna v nesrozumitelne nemcine a latine a teprve pozdeji z vychodu.

207097

17.12.2009 16:40

husita je na vině

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 207097

Možná. Já spíš vidím příčinu v husitství. V Čechách řádili husiti jako tajfun, jak se jim zlíbilo, z Moravy je hnali svinským krokem a na Slovensko se tím pádem skoro nedostali. A přesně takhle je odstupňovaný počet věřících, od západu na východ. Husitství totiž není reforma křesťanství, ale jeho praktické popření a návrat zpět ke starému zákonu a judaizmu (oko za oko,zub za zub). Proto si bolševici husitství tak oblíbili, protože byl ideovým předchůdcem bolševizmu (komunitní, společné vlastnictví, rovnostářství a nenávist k tradičnímu křesťanství).
Až skoro člověka napadá, že husitství a marxizmus jsou ze stejné dílny. Obojí mělo za prvotní cíl likvidaci křesťanství. Možná bych ještě přidal NWO.

207271

17.12.2009 17:42

RE: husita je na vině

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 207271

Tady dochází bych řekl k nepochopení 88ko...[smích]


Pokud bys studoval Husa a zejména Komenského, tak bys viděl, že pokud je Husitství něčeho reformou, tak JE snahou o reformu křesťanských hodnot a NEJEDNÁ se skrze něj o popření křesťanství jako takového. Co je popíráno a když to nešlo jinak tak mečem "vyargumentováno" je farizejství a pokrytectví převážně římskými katolíky ukradených a zneužitých křesťanských ideálů, které E/elity a jejich lokajové zvláště v době Husa už natolik zprofanovaly, že někomu došla trpělivost...[smích]

Možná bys stejně tak mohl obvinit národy protihitlerovskou koalice, že vystoupily (když už nebylo zbytí) proti násilnické nacistické ideologii ozbrojeným způsobem a samy také paralelně napáchaly spoustu zbytečného zla.


Tedy ještě jednou. Husitům podle mne NEŠLO o nenávist ke křesťanství a Husitství NENÍ předchůdcem bolševizmu. Jen lidé, kterým leží v žaludku poválečné uspořádání Evropy a role Československa v něm (jako např. p.Posseltovi a lokajům kolem) by rádi husitské tradice v myslích Českého národa zdiskreditovali a proto je možno sledovat, jak se v siovizi poslední dobou různé košér narážky na Husity objevují.

Dokonce nejsou peníze na zachování státní památky Žižkova rodiště v Trocnově, zatímco např. synagogy a různé jiné "příbytky" Páně [smích] se rekonstruují a dotují horem dolem.


A VŘSR a bolševici? Tady se opět jedná o zneužití jedné ideje a o tom bylo na Zvědavci již v minulosti mnohé řečeno.


jansmith[smích]

207277

17.12.2009 18:37

RE: husita je na vině

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 207271

Je to vcelku přehledně zdokumentováno a dost se to liší. Katoličtí přívrženci na Moravě poměrně utrpěli hned z počátku v bitvě pod Vyšehradem , a pak už zůstala jen část moravských měst katolickou oporou. Venkov Moravy byl stále výrazně prohusitský a stal se součástí táborského svazu. Husité pak postupně ovládli nebo dobyli většinu měst.
To, na co reaguji, to vyučují novodobí legendisté?

207284

18.12.2009 12:29

RE: husita je na vině

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207284

člověče, proč lžeš?! na moravě se k husitským hordám skutečně nikdo nepřidal (leda naoko, dočasně, pod hrozbou smrti nebo vypálení). není tam mnoho obcí, které by měly nějakou výraznější stopu husitství.
ostatně důkazem je i to, že se husitství ani zde (a ostatně ani v čechách) moc neuchytilo, neudrželo - kdyby to ta většina prostého lidu (venkovského) opravdu přijímala, pak by NIKDO neměl šanci s většinou českého národa skoncovat. jenže ono o většinu rozhodně nešlo, že... spíše to byl emocionálně-prospěchářský výstřel mimo... a proklamovanou obrodou křesťanství nebylo husitství ani náhodou.

207384

16.12.2009 9:52

Vodníku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 207090

to je psychologicky velmi plausibilní vysvětlení, sám to taky tak cítím.

207126

17.12.2009 1:37

RE: Jak se da,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 207090

Slováci čelili římskokatolickému útlaku? A na to jste přišel jak? Ale jistě, mohl by to být důvod, proč je na Slovensku úředně výrazně víc římských katolíků, než je v Čechách.

Stejně nesmyslné je kousek jinde tvrzení, že jezuité poněmčovali. Jde pochopitelně o nesmysl, když vyučovací řečí byl nejprve jazyk domácí a na vyšších školách jednoznačně latina. Proto do jezuitské školy mohl jít studovat kdokoliv odkudkoliv a neměl problém s jazykovou bariérou (že by třeba Maďar neuměl česky). Němčinu jako úřední jazyk začala prosazovat (a nařídila) Marie Terezie a to čistě z pragmatických důvodů. aby se český úředník mohl domluvit s úředníkem uherským. Církvi, která měla za úřední řeč latinu, to bylo srdečně jedno.

Myslím si, že obdobná tvrzení o úpění vystihuje známé: "Pod Rakouským jhem ještě trochu trpíme, ale dá se to vydržet".

207200

17.12.2009 8:26

RE: Jak se da,

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 207200

>Němčinu jako úřední jazyk začala prosazovat (a nařídila) Marie Terezie
>Proto do jezuitské školy mohl jít studovat kdokoliv odkudkoliv a neměl problém s jazykovou bariérou
jistě, s tím souvisí nebývalý rozmach jezuitského školství za zmiňované paní...
A teď už to jen skusit dát do souvislostí a o co tak asi mohlo jít [mrknutí jedním okem]

207213

24.12.2009 6:54

RE: Jak se da,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 207213

Viz níže.

Ale vaším vysněným a za bolševismu naučeným světem asi hned tak něco neotřese, že? Pokuste se o nemožné - vyjděte z ulity!!

207846

15.12.2009 23:51

RE: Je to

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207083

důsledek silného římského vlivu do těchto oblastí z dob všelijakých říší latinského typu v minulosti. Polatinštění kumánů a Maďarů proběhlo v souvislosti s jejich vymezením (příslib výhod) na území Velké Moravy, což v důsledku přivodilo její rozpad, a tím úspěšný průnik svaté říše do Panonie. Taktéž to znamenalo (znamená?) pátou kolonu ve slovanském osídlení (stejně jako Sudety a Rakousko) vždy nápomocnou v globální hře říše. V souvislosti s tím bude zajímavé sledovat "emancipační" snahy některých (troufnu si typnout především kaltolíky) Moravanů v protičeském odboji, nejspíš v barvách lichtenštejnských držav. (Zajímavost: Hans-Adam II. Lichtenštejn je dnes formální hlava německé části svaté říše)

207091

17.12.2009 1:14

RE: Je to

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 207091

Nesmysl. Stačí se podívat na dobu zániku Velké Moravy (907) a přijetím křesťanství Maďary (respektive, pokřtěním sv. Štěpána 974 a to byl malý). Jistý hiát by tu byl.

207198

17.12.2009 6:50

RE: Je to

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207198

nesmysl, rozhodující byla faktická politika Svatopluka

207209

24.12.2009 7:09

RE: Je to

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 207209

(Hodnocení Vašeho protivníka vypuštěno, chci předejít hádce. Dík za porozumění – moderátor.)

Svatopluk vůbec nic o Maďarech nevěděl, nesetkal se s nimi. MAďaři přišli do Pannmonie roku 896 a to byl Svatopluk už dva roky po smrti. Maďaři byli pohané jak poleno a představovali pro Evropu hrozbu podobně jako Turci, Avaři nebo Mongolové. Jejich postup byl zaražen až roku 955 v bitvě na Lechu a až poté Maďaři byli donuceni k usedlému (nekočovnému) životu.

207849

16.12.2009 12:33

RE: Jak se da,

Crazy Horse 62.?.?.?

Reakce na 207083

predovsetkym si treba uvedomit, ze kazdej cirkvi zalezi hlavne na kvantite. za svojho prehlasia kazdeho krsteneho, bez ohladu na to, ze potom uz nikdy v kostole nebol [mrknutí jedním okem]
bol som svedkom takeho rozhovoru pri vyplnovani policka "vyznanie": muz sa pyta zeny, co tam mam dat? krsteny som v katolickom kostole, ale s tebou chodim do evanielickeho(chodi tam len kvoli manzelke). som teda katolik alebo evanielik?
nakoniec sa zhodli ze "je katolik" [velký smích]
verim ze rozhovorov podobneho razenia prebehlo vela, a v mnohych pripadoch tam pisali ludia vyznanie, proste preto aby kolonka neostala prazdna alebo to doplnili podla manzela/manzelky/rodicov [smích]
takze ten pocet veriacich je podla mna dost nerealne cislo, v zavislosti od toho ako sa veriaci definuje.
a okrem toho, je veriaci clovek co veri v boha, alebo clovek co sa organizuje v nejakej cirkvi? moze a nemusi to byt to iste. a ktory z nich ma to policko vyplnit a ktory nie.

207141

16.12.2009 21:35

RE: Jak se da,

mtk 88.?.?.?

Reakce na 207083

Pokud jde o počty věřících, hraje roli i to, že na Moravě měla větší význam duchovní moc před světskou (šlechta) v Čechách. Jak známo, vyznání šlechty bylo ve značné míře pragmatickou, politickou, formální záležitostí. Centrum kultury na Moravě bylo Olomoucké biskupství, zatímco do Čech "vyzařoval" spíše císařský (královský) dvůr v Praze. Prostě si to naše dnešní Česko církev se šlechtou rozdělili.[mrknutí jedním okem] Proto tolik oveček na Moravě...
Ale zajímalo by mě, zda jsou Češi o tolik konzumnější, o kolik jsou Moraváci fanatičtější. [chechtot] [chechtot]

207187

17.12.2009 20:27

RE: Jak se da,

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Reakce na 207083

Možná to opravdu souvisí s tou Bílou horou. Moravský zemský hejtman Karel starší ze Žerotína totiž roku 1618 varoval: „Čechové se snaží stát slavnými tím, že zahubí svoji vlast. Jejich porážky budou počátkem našich, ale vina bude naprosto jejich. Poněvadž sami sebe opustili, nemohou si stěžovat, opustíme-li je my a jiní.“ Obyvatelé Čech zůstali radikály, vzbouřili se proti rakouskému císaři, a přičinili se tak o začátek Třicetileté války, během níž se populace v zemích koruny české zmenšila o třetinu... Nikoho nesoudím, jen možná Moravané nemuseli přičítat vinu nutně katolickým Rakušákům, nýbrž Čechům.(Představa, že Moravané a obyvatelé Čech vždy jedno byli, je samozřejmě mylná, do roku 1918 Morava a Čechy neměly žádné společné úřady, byly dvěma rovnoprávnými korunními zeměmi...) Takže odsud snad pramení ty rozdíly. Více je toho zde:

http://www.e-moravia.eu/2009/11/statisice-obcanu-se-restituce-nedockaly/

207292

18.12.2009 1:37

RE: Jak se da,

hc 90.?.?.?

Reakce na 207292

No, víte, ona už třicetiletá válka byla zřejmě především skvělým kšeftem. Čeští stavové by svou vzpouru nejspíš vyhráli, kdyby do Habsburka kdosi nenacpal peníze. Hádejte kdo? [smích]

207333

19.12.2009 16:58

RE: nejen ONI,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207333

kteří si údajně nebyli jisti postojem českých (z velké části ovšem německojazyčných) stavů, ale především habsburští španělští bratránci s veletokem bohatství Nového světa pod palcem.
Ovšem lid, znevolněný již Jagelloncem Vladimírem II., měl pramalý zájem na panské politice a to zřejmě rozhodlo.
Co se týče ve článku zmíněné málo komunistické Plzně, nabízí se srovnání s husitskými válkami, kdy se Plzeň s radikály rozžehnala již v chiliastickém údobí husitství r.1919.
Ovšem nevěřím na přímou souvislost přes propast staletí, daleko spíše události r. 1953 umožnilo rozhořčení tamního početného a kvalifikovaného dělnictva, kterému oficiální ideologie namlouvala, že vládne - a také menší přítomnost elitních represívních sil v provincii.

207508

15.12.2009 22:47

Jsme opravdu nejateističtější národ Evropy?

Mirko D. 82.?.?.?

Husitství a rekatolizace - jistě, ale myslím, že víra v Boha je v Čechách přítomna v mnohem větší míře než je viditelné. Problém bude v aspektech české povahy, tj. ze zásady zastávat negativní postoj - neustálá rebelie, nechuť k jakékoliv organizovanosti a zakořeněná obava veřejně vyjevit své názory a postoje.
Možná bysme se divili k jakým výsledkům byse došlo kdyby možnost odpovědi na otázku víry či nevíry byla zcela anonymní.

207085

15.12.2009 23:41

Cesi nejsou ateiste

tomesm 88.?.?.?

Cely clanek je v podstate nesmysl. Nejnovejsi religionisticke a sociologicke vyzkumy ukazaly, ze vetsina cechu v ,,neco" veri. To, ze nekdo zaskrtne kolonku ,,bez vyznani" jeste neznamena, ze je ateista. Tim jenom naznacuje, ze neni v zadne statem registrovane cirkvi.
Od 80 let zacinaji take sociologove nabozenstvi pouzivat termin privatni, nebo neviditelne nabozenstvi (viz Thomas Luckam, Invisible Religion). Badatele upozornuji na fakt, ze nabozenstvi se vlivem sekularizace zacina dostavat z verejne, do soukrome sfery. Lide si tvori jakoby sve vlastni soukrome nabozenstvi. Napriklad chodi na ruzne seminare (Reiki, Nova Akropolis, Silvova metoda atd.), zajimaji se o jogove systemy... zkratka tu se vezmou neco, tady zase tamhleto.. a vytvori si svuj vlastni obraz sveta, ktery se rozhodne da povazovat za nabozenstvi. Byt nechodi do kostela a neprovadi zadne ritualy. Treba jen medituje, veri v karmu, osud, andely, duchovni mistry atd. Cili, neviditelna synkreticka, mozno rict, esotericka, religiozita, to je to, co podle meho nazoru v Cechach dominuje, krome tradicni cirkevni religiozity. Podle mych informaci by se tato zalezitost mela obevit dotazniku pro nove scitani lidu. Pak bude jasno [mrknutí jedním okem]

207088

15.12.2009 23:54

RE: Cesi nejsou ateiste

Vodník 83.?.?.?

Reakce na 207088

Možná teď, po těch 80. letech, v "něco" věří. Asi jako většina lidí na Západě, kde intensivně probíhá už 30 let "odcírkevnění". Ale mám pocit, že v Čechách je víc než kdekoli jinde lidí, kteří jsou opravdu přesvědčeni o tom, že žádná "vyšší duchovní síla" neexistuje, tedy opravdvých atheistů, a lidí, kteří na tyto věci zcela resignovali, tedy agnostiků, kteří sice nevědí, jestli nějaký Bůh je, ale je jim to srdečně jedno.

207092

16.12.2009 10:29

RE: Cesi nejsou ateiste

kolokol 93.?.?.?

Reakce na 207092

Na tom názoru o "srdečních" atheistech asi něco bude. Na druhou stranu jsou v Čechách lidé žijící božský život. Možná tedy bude více objektivitě odpovídat můj názor, že u nás dochází k výraznější polaritě v tomto ohledu, než v řadě jiných evropských národů.

207131

15.12.2009 23:59

RE: Cesi nejsou ateiste

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 207088

pekny nazor a co by jeste v dotazniku pro tz scitani lidu melo byti,napr tel c mobilu s uvedevim rodneho cisla a adresy prip politicka prislusnost nebo sympatie k pol strane.Statu do soukromi nic neni a pokud si to my vsichni neuvedomime,budeme stat organum poskytovat informace,jenz si tz Stat bude ruznymi zpusoby opatrovat,DOPADNEME PEKNE NA HUBU.
Uz jen tim co piseme a odkud davame ruznym Smejum dost inf o tom po cem jim je :::

207094

15.12.2009 23:45

Buh , Nebuh

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

jestli je, tak je to pekny Vykuk pro vetsinu slusnych lidi,nesoudim jen konstatuji.Jestli neni,jaky je v tom rozdil.Nekteri rikaji Buh,Budha,Jahve ETC,jestli nas vsechny uci na podklade bezpravi na tomto svete,pak je dle meho nazoru Genius.

207089

16.12.2009 0:14

Prečo mnoho ľudí nemá vieru?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

1/ Pretože viera je definovaná ako "isté očakávanie vecí, v ktoré dúfame, zrejmý dôkaz skutočností, hoci ich nevidíme" Opakom viery je poverčivosť alebo ľahkovernosť, čiže sklon veriť niečomu bez riadnych dôkazov len preto, lebo človek chce, aby to tak bolo...

2/Ľuďom chýba presné biblické poznanie. Nedostatok poznania bráni ľuďom vypestovať si pravú vieru.Mnohí možno majú Bibliu, ale ak sú vyučovaní predstavám ľudí, bude im chýbať skutočná viera v Boha a v jeho predsavzatie s ľudstvom. Pri riešení životných problémov budú mať sklon spoliehať sa na vlastné názory a názory iných ľudí...

3/Mnohí sú sklamaní pokrytectvom cirkví takzvaného kresťanstva, ktoré tvrdí že učí Božie Slovo, ale nežije v súlade so slovami Biblie...

4/ Keď ľudia vidia zlé ovocie náboženstiev, alebo zistili že ich presvedčenie im vlastne nepomáha vyrovnať sa so životnými problémami, keďže nemajú presné poznanie pravého Boha, odťahujú sa od všetkého, čo súvisí s náboženstvom...

5/ Nevedia o existencii Satana Diabla a o jeho vplyve na svetové udalosti a tak ohavnosti, ktorých sa dopúšťa Satan, pripisujú Bohu.

6/ Väčšina ľudí nerozumie otázke, prečo Boh pripúšťa zlo, a preto obviňujú Boha zo všetkého zla, ktoré sa deje. Neuvedomujú si, že sklon k zlému nie u nich z Božej vôle, ale je následkom Adamovho hriechu. A ak si aj do určitej miery tieto veci uvedomujú, možno majú pocit, že Boh je pomalý vo svojom konaní, lebo nevidia spornú otázku univerzálnej zvrchovanosti a nechápu skutočnosť, že Božia trpezlivosť im až dodnes dáva nezaslúženú príležitosť na záchranu.

7/Takisto si plne neuvedomujú, že Boh má ustanovený čas, keď zničí všetkých, ktorí konajú zlo.

207095

16.12.2009 10:35

Víru mám, ale vlastní.

Václav Semerád vsemerad (zavináč) volny (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 207095

Charakterizoval bych ji jako Český Heretik. Pravda je, že lidem chybí biblické poznání - aby se od té knihy odvrátili. Obávám se totiž, že ta kniha pochází od opačného protipólu a mám pro to logické důvody. Nejen ten, že tisíce let patřila nejprolhanějšímu národu světa. Chtěl bych alespoň věřit, že Bůh existuje a je pravdomluvný a spravedlivý (jinak by přece nemělo smysl v něho věřit, ulhaných a nespravedlivých bohů mělo smysl se bát a pokrytecky se před nimi přetvařovat). Beru tedy tyto klíčové vlastnosti jako axiom (tj. výrok, který se nedá vyvrátit ani dokázat, prostě se přijme za platný - takových je plno i v tak exaktní vědě, jakou je matematika). To ale automaticky vylučuje Boha jako autora Bible - pravdomluvný a současně spravedlivý by nemohl pravdivě popsat desítky případů, kdy se sám choval (podle Bible!) nespravedlivě. Tedy - některým to nevadí, ale mně ano - vraždění nemluvňátek při genocidách (údajně nařízených či dokonce i provedených Bohem!) se mi jako spravedlivé nejeví.

Jsem ale ochoten věřit v existenci ďáblů. Nemusí mít ani nadpřirozenou podstatu, stačí, jak nám (světu) vládnou. Dokonce se tu pro ně ujalo mé označení - Voldemorti (jak se zdá, nejsem tu sám)... A jestli Bibli sepsali oni? Možné (a logické) by to bylo. Byla v jejich moci. Je v ní plno pravdy - bohužel tak mistrně propletené se lží, aby lidé uvěřili především těm lžím. Vyvolený národ je jejich vrcholem. A to je, oč tu běží! Jistý břídil Hitler měl od koho opisovat!

Úplný ateista tedy nejsem a trochu víc bych věřil Novému Zákonu. Proč? Chápu to jako pokus vymanit Bibli ze spárů jejich pravých tvůrců a dát jí lidštější tvář (komu to připomíná socialismus s lidskou tváří? mně taky!). Jenže pokus strašně zpackaný - nejenže se ve jménu pravdy a lásky vedly a vedou další kruté války, ale ještě se jim žehná. Ježíš za to ale (jako za celou Bibli) nemůže - on hlásal něco opravdu lidského, zpackali to později (kdo? Voldemorti? nevím! ale nejspíš!).

207133

16.12.2009 15:56

RE: Víru mám, ale vlastní.

baki 89.?.?.?

Reakce na 207133

Jsem téhož názoru, že Bible, především Starý zákon nemůže být dílo Boží. Je to přeci strašlivý krvák, což si uvědomovali i "Svatí otcové" ve středověku. Proto to byla zakázaná četba.
Je sice pravda, že nový zákon vypadá lidštěji, ale přes to nelze přehlédnout výrok Ježíše: "Nepřinesl jsem vám mír ale meč. Syn bude stát proti otci, dcera proti matce..." atd. To je ta láska k bližnímu svému???

207151

16.12.2009 18:08

RE: Víru mám, ale vlastní.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 207151

To je pouze predpoved budouciho vyvoje. Kristus prinesl pravdu a pravda ve sve prilis ryzi podobe rozdeluje i velmi pevna pouta.

207167

16.12.2009 20:37

RE: Víru mám, ale vlastní.

baki 89.?.?.?

Reakce na 207167

Tento výklad je jeden z mnoha. Už jsem slyšel výklad i o tom, že tyto věty vyslovil Ježíš pouze pro vztahy čistě rodinné. Jiná verze zase tvrdí, že "meč" je myšlen pouze obrazně, znamená pouze "vztyčený prst" a pod.

207180

17.12.2009 2:05

RE: Víru mám, ale vlastní.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 207180

Jenom Jezis vi, jak to tedy bylo mysleno. A bohuzel na malo chapajicim lidickam nepridal k teto zdanlive prostinke vete podobenstvi pro lepsi pochopeni nebo zmateni.

207202

19.12.2009 0:16

RE: Víru mám, ale vlastní.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 207202

Mohlo to být myšleno takhle:
Vaši sionští kněží vám vymývají mozky, žijí z vašich peněz bezstarostný bezpracný a bezbožný život, pohrdají vámi a pravou podstatu boha, kterou zjevil vašim předkům, vám neukazují. Já, Ježíš, jsem vám přinesl pravdu o bohu a jeho úmyslech. Bohužel, vaši bližní jsou natolik zblblí propagandou, kterou jim denně do hlavy valí sionští kněží z kmene Juda, že vám půjdou možná i po krku. A to platí i pro vaše blízké a příbuzné. Přesvědčit je o skutečné pravdě bude těžký boj, žádná procházka růžovým sadem.

207447

20.12.2009 9:26

RE: Víru mám, ale vlastní.

baki 83.?.?.?

Reakce na 207202

"Nepřinesl jsem vám mír..." Lze snad k tomu přidat ještě nějaké podobenství? Lze na této větě ještě něco měnit?? To že na světě není mír přece vidí každý.

207545

16.12.2009 18:57

RE: Víru mám, ale vlastní.

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 207133

>Úplný ateista tedy nejsem a trochu víc bych věřil Novému
>Zákonu. Proč? Chápu to jako pokus vymanit Bibli ze spárů
>jejich pravých tvůrců a dát jí lidštější tvář (komu to
>připomíná socialismus s lidskou tváří? mně taky!). Jenže
>pokus strašně zpackaný - nejenže se ve jménu pravdy a lásky
>vedly a vedou další kruté války, ale ještě se jim žehná.
>Ježíš za to ale (jako za celou Bibli) nemůže - on hlásal
>něco opravdu lidského, zpackali to později (kdo? Voldemorti?
>nevím! ale nejspíš!).

Myslím si že "apoštol Pavol" iným menom Šaul, ten Žid s rímskym občianstvom, to spískal, prinajmenšom on to začal, pretože kresťanstvo mal patriť len Židom, neskôr sa začali brať aj iné národnosti, čo spôsobilo že sa to rozdelilo na rôzne vetvy. Prečítajte rôzne evangéliá od Lukáša, Mateja, Petra a porovnajte to so Šaulovou verziou, nájdete tam negáciu Ježišovho učenia. preto si myslím že Šaul patril medzi Voldemortov (prinajmenšom pracoval pre nich), aby si uchvátil čo najväčšiu moc nad svojimi "zverencami".
Tá zmienená historka o 3 dňoch slepoty nemusí byť pravda, každý všeličo hovorí,že koľko je na tom pravdy je druhá vec.

Pre abc a podobných zanietencov hovorím: myslím si že "apoštol Šaul/Paul" vedomky-nevedomky pracoval pre temné sily.
[oči v sloup]

207171

16.12.2009 21:08

RE: Víru mám, ale vlastní.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 207171

Dobře si to napsal Oracle. Jen bych ještě abc a dalším připomenul, jaký byl apoštol Pavel (z Tarsu), dříve než ho osvítil "duch svatý"..[smích] brutální farizej a kolik nových křesťanů mu vděčilo za očistec na zemi než jeho přičiněním zemřeli.

Zajímavá je věta z Wiki, cituji: "s Ježíšem se osobně nesetkal, vyjma zázraku obrácení na cestě do Damašku (to je to osvícení duchem svatým, které parafrázuji výše). Jeho zásluhou se křesťanství začalo šířit mezi pohany a stalo se svět.náboženstvím. Proto je často považován za faktického zakladatele křesťanství."Po zkušenostech s našimi médii a jak perou lidičkám mozky bych za to moc nedal, že se to s milým Pavlem tehdy událo přesně tak, jak popisuješ.

Kluci Vyvolení velmi rychle pochopili, že křesťanskou víru jako nový fenomén a konkurenci nepříliš populárnímu a "násilnickému" judaismu (viz. Starý zákon) nelze pro její humánnost a naději posmrtného života pro všechny již zastrašováním a brutalitou vymýtit, tak ji skrze Šaula a další infiltrovali. Nepřipomíná to někomu paralelu k tomu, co je napsáno v Protokolech Sionských mudrců?


Vím, že se to asi příteli abc a dalším bigotně věřícím nebude líbit, ale to je tak asi všechno, co s tím mohou udělat. Proto byla evangelia následně deformována, Ježíšovo východem ovlivněno učení zneužito k nesmyslným dogmatům a brainwashingu a tím přizpůsobeno požadavkům E/elit. Máří Magdaléna jako Kristova družka zatlačena do pozadí, patřičně onálepkována a s ní demagogicky a v souladu s žádanou propagandou pokryteckého patriarchátu celé ženské plémě a z křesťanství se v rozporu s Kristovým učením stal postupně nástroj MOCI a přesunu peněz do těch správných kapes.


A pro přítele HHBB. Stejně jak bylo ve své době infiltrováno Křesťanství (a nejen tzv. obráceným Pavlem z Tarsu), tak byly později někým, které zde pracovně nazýváme Voldemorty, infiltrovány i vznikající a po věky fungující misijní řády a tajné organizace.

Je to podle mne jediné vysvětlení pro pozdější vývoj a proto, kam se náš Svět po věky v rozporu se zdravým rozumem ubírá. Už to tady na Zvědavci ústy pí.Jarmily, Mirdy a dalších padlo mnohokrát.


Nic se neděje náhodou. Žádná (často krvavá, viz. VŘSR) revoluce nebo VÁLKA nemá naději na úspěch pokud není suportována těmi SPRÁVNÝMI lidmi, lidmi, kteří většinou počítají několik tahů dopředu a mají k dispozici dostatek moci, finančních prostředků a lokajů, skrze které ovlivní nevědomé masy k obrazu svému...

Ne vždy jim to vyjde dokonale, ale času je dost a z hlediska věků je itinerář jednoznačný.

A nebo není? Stejně jako příčiny následků, které lidský druh od nepaměti zažívá, které podle Vojty49 "NIKDO" přímo nebo z poza Opony košér metodami neovlivňuje a které jsou jen výsledkem genů a evoluce.


jansmith[smích]

207184

17.12.2009 17:47

RE: Víru mám, ale vlastní.

8-P 88.?.?.?

Reakce na 207184

V jednom s vámi nesouhlasím. Ano, křesťanství bylo infiltrováno, avšak když si tu Bibli přečtete, možná se dozvíte, že křesťanství infiltrovali, světe div se, hříšníci!

Křesťan má povinnost následovat desatero (uctívat Boha co vyvádí z otroctví, nekrást, nelhat, neznásilňovat, nevraždit, neuctívat modly, dodržovat sedmý den odpočinku, nepodvádět, ctít otce a matku...)

+ musí milovat bližního svého.

když někdo porušuje tyto zásady, dle Biblické definice se chová nekřesťansky. O tom co se píše v Bibli se můžeme dohadovat do aleluja, ale faktem zůstává, že pravý křesťan má jen několik málo povinností, a ty povinnosti shodou náhod reflektují morální zásady přirozeného práva.

Všichni chtějí být křesťané (nekrást, nelhat atd.), ale ty lháři vrazi a zloději, co se nazývali a nazývají "křesťany", nám z toho křesťanství udělali mišmaš.

207278

17.12.2009 18:51

RE: Víru mám, ale vlastní.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 207278

Ani ty 8-P jsi Bibli v originále nečetl nebo ano? Možná nějaký ekumenický překlad, ale o to teď nejde, tudíž se mi tvá rada, abych si ji přečetl zdá legrační..[smích]


Nepotřebuji číst stále dokola bibli a evangelia, abych srdcem pochopil o co Ježíšovi v jeho kázáních, i díky tomu, že byl údajně ovlivněn východními naukami (pokud opravdu existoval a opravdu prohlásil to, co mu je připisováno), šlo.

Bible a evangelia jsou jen nepřehlednou omáčkou, do které se mezi neoddiskutovatelné Pravdy snadno uschová spousta nesmyslných dogmat, matoucích polopravd, demagogií a pokrytectví, které by Ježíš (pokud byl takový jak se traduje) nikdy neřekl a už vůbec je neučil.

Postup stejný, jak činí sofisté ve dnešním mainstraemu, kdy do balíku zavádějících polopravd nebo vyložených lží vsunou několik nezpochybnitelných pravd a cesta k brainwashingu oveček (pro MOC a peněží [smích] do těch správných kapes) je otevřená.


Dokonce již Mojžíšovo desatero přikázání je interpretováno deformovaně a vadí to někomu z bigotních věřících??

Nikoli. Přijali tvrzení pseudoautorit k obrazu svému a teď nehovořím o tom, že se desatero až na výjimky lidmi nedodržuje, ale o tom, že je minimálně v jednom bodě deformovaně interpretováno.

"NEZABIJEŠ"


Vidíš tam někde 8-P: "Nezabiješ člověka?" Nemůžeš to tam vidět, protože to tam NENÍ. A co na tuto disproporci farizejové a sofisti? No přeci, že to údajně správně znamená: "Nebudeš vraždit". Tudíž většinou brutální zabíjení mnohdy velmi inteligentních a cítící zvířata pro zábavu a pro obžerství lidského jazyka vražda není a je to s bigotně hranou pokorou (pravdou a křesťanskou láskou) v pořádku?!?!

Zamyslil ses nad tím takto někdy 8-Pko?


Křesťanství bylo samozřejmě infiltrováno hříšníky z křesťanského hlediska, ale navíc bylo infiltrováno Pokrytci, kteří jeho ideje v rozporu s Kristovým učením pro potřeby E/elit později patřičně zdeformovali a zneužili.

jansmith[smích]

207286

18.12.2009 11:55

RE: Víru mám, ale vlastní.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 207286

Možná byste se divil Johne, Bibli totiž studuji a tak se v této otázce cítím pevný v kramflecích. Ale celou jsem ji zatím nepřečet, v tom máte pravdu. Osobně používám anglicky psanou Bibli krále Jamese, a potom ještě Bibli Kralickou (tu originální). Anglicky totiž rozumím lépe než staročesky [smích]

Boží přikázání zní "nezabiješ" (Thou shalt not kill)

Avšak abysme si rozumněli, je rozdíl mezi smrtí vraždou zabitím, a sebeobranou. V Bibli se také píše oko za oko, život za život. Proto zabití útočníka v sebeobraně není porušením desatera přikázání.

To co mě jako zarytého ateistu na Bibli zaujalo je především fakt, že se nejedná o nesourodou omáčku. Bible je až neuvěřitelně konzistentní, a věřím tomu že neexistuje jediné místo, kde by si Bible protiřečila.

Pokud o nějaké nekonzistenci v biblickém textu víte, sem s tím!

Mezitím přeji hezký den a příjemné svátky

8-P

207377

18.12.2009 17:09

RE: Víru mám, ale vlastní.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 207377

Jak dalece studuješ Bibli je tvoje věc. Podle mě to je stejné, jako bys s vírou, že se dozvíš skutečné "Boží slovo" studoval Hollywoodský scénář nějakého náboženstvím prodchnutého VELKOFILMU a myslel si, že jej nedala dohromady skupina placených scénáristů, ale sám Nejvyšší.[smích]

Už sem to napsal prve. Nepotřebuji studovat žádné svaté knihy, abych srdcem nerozpoznal, co je opravdová humanita a nezprofanovaná Pravda a Láska. Svaté knihy studuje po celé Planetě od věků spousta náboženských/církevních činovníků a jejich oveček, ale na zlepšení společenských poměrů a odstranění POKRYTECTVÍ to zafungovalo minimálně.

Právě naopak. Ti, kteří Boží slovo z pozic autorit nejvíce hlásají je velmi často nejvíce porušují (tzv. hlásají vodu, ale pijí víno) a pro MOC a peníze do těch správných kapes manipulují vědomím a podvědomím nevědomých (tudíž bezbranných) k obrazu svému a aby se jim to lépe maskovalo, tak je to "boží slovo" i náležitě sepsáno...


Mimochodem, nenapsal jsem, že Bible je, cituji: "nesourodá omáčka", nýbrž sem napsal, že je "nepřehledná/matoucí omáčka" a to je rozdíl. Proto bylo tak snadné do ní zakomponovat spousty nesmyslných dogmat nebo matoucích podobenství. Jedním z cílů farizejů je obracet význam slov a měnit smysl vět a tím netvrdím, že jsi farizej. Jen se nad tím zamysli, stejně jako se zamysli nad přikázáním NEZABIJEŠ.

Správně jsi napsal: "Thou shalt not kill", kde se slovo člověk nevyskytuje a proto si farizejové toto přikázání upravili na "NEZAVRAŽDÍŠ", aby pravděpodobně omluvili (mnohdy velmi cynické a brutální) zabíjení zvířat, o lásce a soucitu horem dolem hovořícími a bigotně pontifikujícími "křesťany".

Pokud se nemýlím, tak rčení "oko za oko, život za život/zub za zub" je součástí Starého (judaistického) zákona a Kristus jak se traduje nic takového nekázal. Naopak zjednodušeně učil, že je třeba nastavit i druhou tvář a tudíž to opět potvrzuje, jakou je Bible (stejně jako Tóra, Talmud nebo Korán) lidskými egy a nikoli tzv. Nejvyšším zkonstruovanou tzv. matoucí omáčkou, která nemá s Pravdou a Láskou nic společného, byť o těchto hodnotách stále hovoří a farizejsky se jimi zaštiťuje.

Upozorňuji. To neznamená, že Bible a ostatní svaté knihy nejsou konzistentní, velmi sofistikované a že si protiřečí. Naopak, jinak by jim nevěřil ani Budulínek a tímto zdravím přítele HHBB..[smích], jenže konzistence a manipulace jedno bývá.

A nelze se tomu divit, protože byly v čase mnohokrát přepisovány a v souladu s požadavky E/elit zdokonalovány a nepsali je žádní blbci, ale sofisté a lokajové jako nástroj Systému k ovládání oveček. Proto si ji v originále ani číst nemohl, protože originál se nezachoval a byl navíc za dobu přepisování košér upravován.

Také ti přeji hezký den a příjemné svátky 8-Pko.


jansmith[smích]

207403

19.12.2009 9:02

RE: Víru mám, ale vlastní.

8-P 88.?.?.?

Reakce na 207403

Ježíš nepřišel aby zrušil starý zákon a desatero, to je právě ta chyba kterou dnešní křesťané dělají, že si toto myslí. Právě naopak, Ježíš přišel aby potvrdil starou smlouvu s Israelity (nezaměňovat s moderním Izraelem).

Jeruzalémští Židé v roce 0 byli totiž docela fanatici, a kamenovali lidi třeba za to že v sobotu odvázali kozu. Argumentovali "porušováním Božího desatera", ale při tom zabili člověka - i.e. sami to desatero porušili.

Ježíš přišel a řekl: "Tak takhle ne, pánové, na takovýdle dodržování desatera se vám Bůh může víte co..."

Tak nějak to vidím já.

Nezabiješ znamená nezabiješ, a jestli to slovo "nezabiješ" někdo změnil na něco jiného, tak to není problém Boha, Ježíše Krista, anebo Bible, ale je to problém těch kdo překrucují slova.

207483

20.12.2009 13:07

RE: Víru mám, ale vlastní.

mkadlec 85.?.?.?

Reakce na 207377

Jak muze nekdo mluvit o konzistenci bible, kdyz kolikrat ani neni jasne co vsechno do ni patri. Katolicka verze biblickeho kanonu obsahuje jine spisy nez protestatntska, pravoslavny kanon nektere knihy vypousti jine pridava, a to nemluvim o "Prekladu noveho sveta" z dilny The Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania nebo Knize Mormon, kterou Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů povazuje za stejne inspirovanou jako Bibli. Vetsina dnes pouzivanych prekladu je navic delana pres jiny jazyk, nejcasteji latinu a rectinu, cili nikoliv puvodni jazyky hebrejstinu a aramejstinu.
Navic, nazyvat Bibli bozi slovo je prinejmensim propaganda, protoze je nanejvyse zaznamem lidskych zkusenosti s Bohem. Cili, vypravi o tom jak lide ve sve dobe verili a svoji viru prozivali. Na tomto zaklade by se bozim slovem potom mohla nazyvat jakakoliv kniha o vire, pripadne o zkusenostech zivota s bohem.
To, ze je Bible nazyvana Bozim slovem neni produktem niceho jineho nez autority a to LIDSKE. Nejprve Velerada u Stareho zakona pozdeji cirkevni koncily u Noveho zakona rozhodovaly o tom co v Bibli bude a nebude a nasledne to predkladaly k uvereni.

Muj nazor je, ze Bible ma stejnou hodnotu jako Koran, Talmud, Bhagavadgita, Kanon Pali nebo jakakoliv jina knizka ktera se nam snazi nacpat do hlavy nejakou tu "pravdu", tzn. uzitecne prostudovat, zbytecne jako celek povazovat za absolutni pravdu. Kdyz uz pripustime existenci osobniho, vedomeho Boha, myslite ze by dovolil vznik tolika verzi sveho slova, at uz jen Bible nebo vcetne tech ostatnich vyse jmenovanych ( i dalsich nejmenovanych ) spisku, kdyby mu na tom zalezelo?

Nejsem ateista. Verim, ze buh existuje. Verim, ze buh je to, co brani vesmiru vychladnout, to co zpusobuje ze navzdory termodynamickym zakonum existuje zivot a to co zpusobuje, ze nejsme jen stroje na vyrobu bilkovin z cukru ale lide, kteri se snazi presahnout sami sebe.

207554

18.12.2009 8:31

RE: Víru mám, ale vlastní.

Václav Semerád vsemerad (zavináč) volny (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 207171

Víme přece, že se Kristovo učení zvrhlo a převrátilo. Není to jeho vina. Naštěstí Kristus nezůstal v hrobě, to by tam musel rotovat, co s tím později taky-křesťané udělali!

207356

16.12.2009 22:46

RE: Víru mám, ale vlastní.

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207133

Diskutovat o autorství bible je opravdu bžunda. Jestli je autorem Bůh, tak je stejně tak autorem i dnešního vydání MF DNES.
Bible je však unikátní jako historický dokument a je vcelku jedno, že je to i propaganda, neboť z té doby toho dvakrát na výběr zrovna není. Že tomu abc propadl? No, propadnout se dá čemukoliv. (Přítel Vašek je často telefonicky vybízen svým otcem k nákupu jakéhosi „Šípu“, což jsou nějaké barevné noviny, bez kterých nemůže být a nechává si to vozit na samotu v kopcích.)
Ovšem nazývat nějaký (a vlastně virtuální) národ nejprolhanější na světě je také poměrně odvážné tvrzení, podobající se spíš víře stojící na tomtéž zavrhovaném / uctívaném kompilátu, či jeho ještě diskutabilnějších výkladech.
Jestli ale stará část nese jakési znaky historické hodnověrnosti, tak ta nová je ale postrádá totálně. To je účelová montáž, která jestli něco vytrhuje ze spárů, tak jen proto, aby to sama úplně rozcupovala. Je to naprostý frontální útok na podstatu všeho smysluplného v lidském bytí, a tím směřující k úplnému pochroumání lidské duše, ovšem pouze toho, kdo se tím nechá podmanit. Je to plně v kontrastu s o něco východnějším pojetí duchovna, k němuž pochopitelně směřují sympatie tuzemců, a to z důvodu, že nese právě zřejmé stopy bílé civilizace nesemitského původu.
Čeho bych se ale určitě vyvaroval, je malování bubáků typu „voldemort“ a podobných volovin, neboť je to strašení se vizí, což může všelijakým a na takového bubáka upnutým jendům také poměrně dost duševně škodit, podobně jako diskutované traktáty. [smích]

207193

17.12.2009 11:14

RE: Víru mám, ale vlastní.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 207193

Z jistého pohledu jsou dobře formulované a k Podstatě mířící "traktáty" užitečnější, než filozofická mlžení, bonmoty a snadno zneužitelná podobenství, jak nás jimi historicky zásobuje např. z velké části lidskými mozky (egem) vykonstruovaná Bible a další tzv. "svaté" knihy a v nové době v podobném duchu přítel hábečko - což lze doložit historií zdejších diskuzí..[smích]


A pokud se bavíme o Voldemortech a podobných podle něj volovinách, což je pracovní výraz pro různé (zdůrazňuji) Pokrytce, vykuky, košér byznysmany a bojovníky za MÍR, spravedlnost, pravdu, lásku a demokracii, bez ohledu na stranickou příslušnost, upřímné či pokrytecky zastávané náboženství/vyznání (podotýkám, kteří v rozporu s tím co hlásají historicky pro MOC a peníze do těch správných kapes stále dokola iniciují krvavé VÁLEČNÉ konflikty a další chuťovky) a který na Zvědavci již zdomácněl, tak zde se nejedná o nějaké imaginární, cituji HHBB: "bubáky", nýbrž o velmi živé a agilní lidi a skupiny, o jejichž původu by se nemělo pro zachování duševního zdraví podle něj raději otevřeně diskutovat.


Vždyť Pravda není pro všechny, jak jsme byli již dříve poučeni, že?.[smích] a takové snahy navíc k poznávání SOUVISLOSTÍ nemohou pomoci, ale naopak, cituji: "dost duševně uškodit". A jak se stalo v případě Husa, Bruna, Gándhího nebo třeba M.L.Kinga jr. je třeba pamatovat i na to, že mohou způsobit i dosti nepříjemná bebíčka na těle...

Je to tak HHBB? Stále zřetelněji se ukazuje, že tobě jde v podstatě o dobro nás všech diskutujících Zvědavců a navrch o přísun jen bezpečných a pochopitelně kvalitních názorů či informací, viď? A tudíž ti díky..[smích]


jansmith[smích]

207228

16.12.2009 11:23

RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 207095

abc sa zabudol prihlásiť.

207139

16.12.2009 16:07

RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?

baki 89.?.?.?

Reakce na 207139

Taky mi tu abc schází. Není žádné povyražení.

207153

16.12.2009 14:02

RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?

8-P 88.?.?.?

Reakce na 207095

svatá pravda, vidím to podobně. slovo "Bůh" bylo zneužito zločinci už tolikrát, že lidé už nevěří, že by se za tím slovem mohlo něco skrývat. Asi je tedy na nás, kdož Boha známe, abychom idetifikovali lháře a vysvětlili lidem, že slovo "Bůh" v Bibli označuje tu absolutně nejlepší bytost.

Biblický Bůh je 100% pravda, 100% láska, 100% síla a 100% dobro. To je ten ideál, ke kterému se má každý křesťan blížit.

Bible jednoduše tvrdí, že lidé dělají mnoho chyb, a právě proto musí pracovat sami na sobě, aby se božímu ideálu co nejvíce přiblížili.

207147

16.12.2009 15:47

RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?

baki 89.?.?.?

Reakce na 207095

Ale proč se domníváte, že lidé nemají víru??? Jen se podívejte do synagog, kostelů, budhistických pagód, mešit a jiných motliteben. Co lidí vyznává víru. Je ovšem chybou, že se opíráte jen o Bibli. Také Budha, Mohamed, byli velmi moudří lidé. Studoval jste Korán, Mahabharátu či něco jiného od nich, že je zavrhujete?? V čem nemají pravdu??

207150

17.12.2009 21:16

RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207150

v mnohém.
konkrétně u člověka Mohammeda osobně se v praxi projevovalo mnoho v rozporu s jeho vlastním Koránem (nemluvě o jeho sexuálních projevech).
nikomu neberu jeho pagodu, synagogu nebo mešitu... ale řekněme si to jednoduše a narovinu: pravda je jen jedna... není možné mít současně více pravd, které by byly v byť i jen částečném rozporu.
a věc druhá (a důležitá): ani buddha, ani abrahám ani mohammed nebyli božím synem. a pokud bůh seslal svého vlastního syna, který zachránil svou obětí z průšvihu lidstvo (každého jednoho člověka, který tam má danou šanci), pak jde o kvalitativně zcela odlišnou věc, absolutně nesouměřitelnou (je nekonečný rozdíl mezi stvořitelem a stvořením, v tomto případě člověkem). nelze tedy dávat vedle sebe tato náboženství a srovnávat a dohadovat se, že třeba tam nebo tam je možná také zrnko pravdy. pokud je věc skutečně dle křesťanství, pak to ostatní je brak. sice možná moudré řeči a rady do života, ale jen lidské dílo, odvozenina.
a v čem že nemají pravdu? no v tom případě ve všem, v čem se liší, rozcházejí s jednou kompletní pravdou z úst samotného božího syna.

207297

18.12.2009 8:18

RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?

baki 89.?.?.?

Reakce na 207297

Boží syn??
Je zajímavé. že příslušníkům budhistických věrouk se zjevují svatí této víry, příslušníkům islámu zase Mohamed a svatí islámu. Nikdy jsem ani neslyšel, že by se židům zjevovali křesťanští svatí.
Čím to je, že "syn boží" jak zřejmě nazýváte Ježíše, se nezjevuje příslušníkům nekřesťanských náboženství. Což Bůh či jeho syn nemají zájem na povznesení lidstva pod "boží pravdou"??To ale syn Boží velmi chybuje. Nebo nechává příslušníky jiných náboženství úmyslně v nevědomosti?? Většina lidí v budhistickém světě o Ježíši ani nikdy neslyšela. Rovněž tak v Americe až do příchodu Španělů. Jejich duše byly božímu synu lhostejné?? Proč nezavedl Bůh, či Ježíš pravdu boží po celém světě?? Při božích schopnostech tomu přeci nic nebránilo. A bylo by to poctivé. Nebo ne????

207354

18.12.2009 11:37

RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207354

nezlob se, ale máš v tom evidentně galimatiáš!
svatými jsou (lidmi) nazýváni dobří lidé, o nichž se předpokládá, že jsou v nebi/ráji. není to ten, kdo se zjevuje. pravost se nerozlišuje podle nějakého křížného zjevování.
Bůh jistě měl a má zájem na povznesení lidí, a právě proto osobně a s autoritou nejvyšší (sám boží syn) přišel lidstvo uvést do pravdy - a jak to dopadlo? přesně jak on věděl a sám řekl: kdo nechce i přes to všechno uvěřit (nebo komu to není dáno), tam nepomůžou ani zázraky. a následovala dokonce agrese, ukřižování.
mimochodem: kdybys znal aspoň trošku bibli, nepožadoval bys zjevování ježíše, protože bys věděl, že se znovu objeví až na konci časů.
tvoje komická hláška, že "boží syn velmi chybuje" je opravdu k popukání. kdybys měl i jen z 1% vědění v souvislostech tak, jak to má bůh, mohl bys snad chápat některá "proč". fakt je ale takový, že máš jen velmi omezené poznání (díky tvému mozku, nadání, i lokálně). což ti ovšem nebrání v jednoduché a opovážlivé kritice někoho o mnoho řádů výše.
islám ježíše zná (i marii), ale mají jej jen za významného proroka. islám je vůbec trošku zmatené náboženství, čerpající evidentně i z dřívějšího křesťanství. prostě takový kompilát.
a buddhisté? v dnešní mediální době už není mnoho lidí, kteří o ježíši nikdy neslyšeli. ale od toho jsou právě věci jako misie (dle příkazu ježíšova - jděte do celého světa a svědčete, hlásejte radostnou zvěst).
při božích schopnostech opravdu není problém nic. ale on není a asi ani nechce být loutkář... něco nařídit proti vůli lidí, pak kontrolovat jako dozorce a trestat. dává možnost volby každému - a nakonec vše zváží. že někdo krade či vraždí, to není přece boží rozhodnutí (ani vina), nýbrž rozhodnutí těch zlých proti boží vůli... podobně i nevíra a urážky boha. i to dočasně připouští. a nechává ještě krátký čas na nápravu. to ti snad nemůže být na závadu, spíše naopak.

207375

18.12.2009 21:57

RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?

baki 83.?.?.?

Reakce na 207375

K tomu mám následující:
- Vysvětlujete všeobecně známé. Nikdo přeci nepopírá, že "svatými jsou dobří lidé... atd". Ovšem Ježíš je, jak jistě víš, v řadě náboženských směrů považován za Boha (trojjedinost Boží), v jiných náboženských směrech tomu tak není. Ježíš je považován "jen za syna Božího",v některých se uvažuje i o tom, že nebyl prvním synem. To jsou podle mého pouhé spekulace. O zjevení Ježíše se ale každou chvíli objeví nějaká zpráva.
Pokud "jeho učení" se probíralo na Středním východě, později v Evropě, do Ameriky dospělo až v 15. století, do mnohých míst ještě později. A do Austrálie až v století sedmnáctém. Do té doby o Ježíšově učení tam nikdo nevěděl. Nikde jsem nepsal, aby se "Ježíš zjevoval". Vyjadřuji pouze názor, že domorodci v Americe i Austrálii (a jinde) měli stejná práva se s tímto učením seznámit stejně, jako Evropané. Já nejsem rasista, obyvatele ostatních kontinentů považuji za rovnocenné s Evropany.Pokud toto Ježíš ignoroval, pak podle mého názoru při nejmenším "chyboval", ať se Ti to zdá komické nebo ne. Zde si asi neporozumíme.
Nikde netvrdím, že islám Ježíše nezná. Je to odbočení od problematiky rovné spekulaci. Četl jsem mm.j. i Korán. I řadu Budhových názorů. Netvrdím, že s nimi bez výhrad souhlasím.
Nepovažuji Tvé tvrzení o "možnosti volby každému" za pravdivé. Až do 15. století obyvatelům Ameriky (Austrálie a pod.) tato možnost volby byla upírána, - to je snad skutečnost. Nebo ne???
A tak se táži: Můj názor je, že Bůh je podstatně lepší, než je psáno v Bibli. Považujete to snad za urážku Boha???


[smích]

207431

17.12.2009 12:23

RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 207095

Pokusím se vysvětlit některé dotazy, které máte:
K bodu 1) Zde bych souhlasil se vším.
K bodu 2) Lidé se mají zajímat i o jiné náboženské programy, nejen o Bibli. Nedostatek poznání pak určuje jejich neznalost a mnohdy i chybné přesvědčení.
K bodu 3. S tím se dá souhlasit. Zde bych jmenoval zejména Svědky Jehovovy.
K bodu 4. S tím se dá souhlasit.
K bodu 5. Bible, především Starý zákon je sepsán tak, že připisuje Bohu přímo Satanské vlastnosti. Satan či Ďábel trestají provinilé, jak vyplývá ze Starého zákona, Bůh trestá i takové, které se nijak neprovinili. Připisuje tedy Starý zákon Bohu horší vlastnosti, než má Satan.
K bodu 6. Většina lidí nejen že nechápe, proč Bůh přípouští "zlo", ale nechápe na stránkách Starého zákona, proč toto zlo vykonává (viz 10 egypských ran, nucení Abrahama k obětování syna a pod).
K bodu 7. To, že Bůh zničí všechno zlo, se traduje od dob sepsání "Janova vidění" - zatím se ale nic neděje.

207235

18.12.2009 8:34

RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 207235

Vaše vysvetlenie je nepostačujúce. Je to len tvrdenie. Tvrdenie ak je pravdivé treba vedieť aj obhájiť.Preto ak dovolíte sa spýtam k sporným bodom:
Ad/2 Ak predpokladáme, že pravda je len jedna. Tak aj Boží program je len jeden. Vrátiť ľuďom stratený raj. Poznáte iný, lepší program?
Ad 3/ Čomu vďačia Jehovovi svedkovia, že ste si práve ich vybrali? Vo svete predsa existuje 10 hlavných náboženstiev a asi 10 0000 siekt. Všetky nasledujú človeka, namiesto aby počúvali Boha. Učenia, ktorých sa držia sa odlišujú od Biblie a pochádzajú vo veľkej miere zo starovekého Babylona. a ich náuky stačí analiticky zhodnotiť a postupne nám zostane len to pravé, ktoré sa pripŕža Biblie.
Ad 5/ Problém je v tom, že ihlu v kope sena väčšiná hľadá mlátením sena.... a pritom stačí ku kope sena priložiť magnet Bibliu. Problém rozlíšiť Boha od satana spočíva v tom, že Boh dovolil Satanovi Diablovi dočasne vládnuť, aby sa raz navždy dokázala sporná otázka zvrchovanosti nad Zemou. Biblia označuje Satana "za boha tohto systému veci,ktorý sa vie dokonale pretvarovať na anjela svetla". Veľa ľudí vôbec nepochopí jeho podstatu a uspokojí sa z verziou "čerta z rozprávok". Preto je tak dôležité uistiť sa, či skutočne uctievame pravého Boha, Stvoriteľa neba a zeme, a že sa mu naše uctievanie páči.
Ad 6/ platí ad 5/ Abrahám zohral prorockú drámu, neobetoval svojho syna ako Boh obetoval svojho. Sám Boží Syn povedal, "že nikto nemá väčšiu lásku, ako ten ktorý sa obetoval v prospech života sveta". 1O ranami pokoril Jehova démonské uctievanie modlárskych bohov Egypta a vyvýšil sa ako pravý Boh, aby to bolo každému známe až doteraz. A to sa deje a ešte raz sa udeje, tým že sa Jehova urobí známy tým, že prostredníctvom svojho Syna odstráni súčasný celosvetový systém vecí aj s jeho démonskym vedením na čele zo Satanom Diablom.
Ad 7/ Zjavenie sa v plnej miere plní od roku 1914 od roku nastolenia Božieho kráľovstva v nebi. Vtedy skončili "časy národov", počas ktorých Boh nezasahoval do diania na zemi, iba sa hlásalo evanjelium o jeho zásahu prostredníctvom Božieho kráľovstva. Momentálne sa vyberajú z ľudstva pre Boha žiadúci ľudia, ktorí sú ochotní konať Božiu vôľu. Keď bude výber dokončený, Boh dá do srdca politickým milencom falošného náboženstvá označeného ako "Veľký Babylon", aby ho zničili. Potom budú odstránení aj oni spolu s obchodným systémom. Tak sa naplní Otčenáš.

207357

18.12.2009 11:25

RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?

baki 89.?.?.?

Reakce na 207357

Odpovídám.
K bodu 2. Opravdu, pravda je jen jedna. Ovšem která??? Pokud se soustředíme jen na Bibli, pak nevíme ani která. Četl jsem spoustu biblí. Velmi se liší. I desatero ve starších biblích je jiné, než v jiných biblích. A jiná náboženství??? ... Musím konstatovat, že PRAVDA JE SICE JEDINÁ ale nikdo neumí prokázat která. Takže je možné (podle mého názoru velmi pravděpodobné) že pravda je dosud mimo všechna náboženská učení.
K bodu 3. Jméno Boží je v nejstarších zápisech hebrejštiny psáno jako JHVH (ve staré hebrejštině nejsou samohlásky). JSOU TAM DVĚ H !! Zde vidíme, že ve jméně Jehova máme pouze JEDINÉ H. Neboli již vyslovením jména "Jehova" a prohlášením tohoto jména za jméno Boží není v souladu se skutečností, neboli je podvodem. A toto "jméno se vydává za jméno boží na všech stránkách bible jehovistů. A tak bychom mohli pokračovat, na což není místo.
K bodu 5. Přiložit ke kupce sena Bibli, - jakou bibli??? Čí bibli??? Biblí je celá řada, takže nevím, "která má být magnetem". Nebo všechny bible jsou tím magnetem??
K bodu 6. Zde ve výkladu 10 egpských ran není poznamenáno, že byly postiženy i malé děti. Tvrzení, že šestiměsíční dítě "vzývalo nepravé bohy" (jak to činí jehovisté), je nepravdivé. A přesto bylo trestáno.
Abrahám až do poslední chvíle myslel, že musí svého syna obětovat. A k tomu byl až do poslední chvíle nucen Bohem. Zde je to přeci psychické týrání Abrahama. Nebo ne?? Tak by to dnes posoudil kterýkoli soud.
K bodu 7. Bůh by neměl otálet se svým záměrem. Již Jan si myslel, že konec světa přijde za jeho života. Proč tak Bůh otálí??

207374

18.12.2009 23:58

RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 207374

Ad 2/ Pravda je založená na skutočnostiach. Stvoriteľské diela svedčia o skutočnosti, že Boh existuje. Prečítajte si list Rimanom 1:20 a pochopíte, že človek ktorý tvrdí opak je klamár a zakrýva si oči pred pravdou. V každom preklade Biblie sa tento text nachádza a každý mu rozumie rovnako.
Ad 3/ Ak dve HH v Božom mene JHVH je váš problém, tak si Božie meno prečítajte v angličtine, tam sa píše Jehovah,po francúzsky sa píše Jéhovah, holandsky Jehovah a ďalej nemusíme pokračovať.
Ad 5/ Platí vaša posledná veta.Nebo všechny bible jsou tím magnetem. Desať rán, ktoré prišli na Egypt, odhalilo neschopnosť egyptských bohov ochrániť svojich ctiteľov, lebo to boli len modly.Najzdrcujúcejšia zo všetkých ale bola smrť prvororodených pri desiatej rane, pretože faraónov syn bol považovaný za syna boha Amon -Ra. Oproti tomu v celosvetovej potome a pri zničení Sodomy a Gomory zomreli všetky deti. Bolo to nespravodlive? Nie. Pretože za výchovu detí zodpovedajú ich rodičia. Aké dedičstvo v podobe výchovy dávate svojim deťom? Je to Božia múdrosť, ktorá vedie k prežitiu konca usporiadania sveta ako ho poznáme dnes?
Ad 6/ Boh Jehova nazval Abraháma svojím priateľom pre jeho vieru vo vzkriesenie. Takéto vyznamenanie sa dostáva každému, kto verí vo vzkrieseného Krista, ktorého v prospech života ľudstva obetoval Boh. Nezabúdajte, že Boh je sudca, a teraz prebieha súd živých.
Ad 7/ Boh neotáľa so svojím zámerom, ako si to mnohí myslia. Jeho prianím je, aby každý človek dospel ku pokániu, čiže k zmene myslenia aj konania. Deň kedy bude účtovať Boh s každým, sa blíži. Každý sme mu dlžný vďačnosť a chválu za to čo nám dal. Cítite to tiež tak?

207443

19.12.2009 0:24

RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 207443

Omezte, prosím, počet svých příspěvků. Máte jich tady 39 od začátku měsíce. Nárok máte na 10. Další vám pouštět nebudu až do příštího měsíce, ledaže by byly mimořádně kvalitní.

207449

19.12.2009 7:51

RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?

baki 83.?.?.?

Reakce na 207443

Odpověď anonymovi.
Nepopírám existenci Boží. Avšak tvrdím, že Bůh je lepší, než uvádí Vaše bible, a také jinak se chová.
Dvě H není problém v angličtině. Je však problém v češtině. Nemůže se "lámat" jméno Boží jak kdo chce.
Pokud platí jako magnet všechny Bible, pak jsou magnetem i Bible z nichž vyplývá, že ostatní Bible jsou dílo Satanovo. (Kralická Bible se na příklad ve středověku pálila na hranicích.) Pak platí i to, že Bible Jehovistů je dílo Satanovo.
Pokud zabití malých dětí popisovaných ve vaší Bibli je ve vaší víře spravedlivé, pak to nikdy nemůže být moje víra.
Věřím, že Bůh je spravedlivý a spravedlivě budu souzen. Jsem-li dobrý, budu povýšen, jsem-li špatný, přijmu rád stanovený trest.

207478

19.12.2009 0:36

RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?/ Stále tie isté argumenty, stále tá istá

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

Reakce na 207095

domýšľavosť, že človek je výtvorom Boha, prípadne Satana, keď chceme túto kartu obrátiť z reverzu na averz. Málokto si položí otázku akým svojim myšlienkovým aparátom chápe človek Boha? Čo je podstatou tohto aparátu? Isteže ľudský mozog. Ten má konečný počet
buniek a teda nemôže v žiadnom prípade pochopiť čosi, čo si nazval Bohom. Z tejto Scylly vybŕdne veriaci poukazom na vieru, ale spadne do Charybdy svojho osobného názoru, ktorý povyšuje na jediný, univerzálne platný! Ale v čom spočíva viera? Isteže v používaní tých istých konečných a definovaných mozgových buniek. Že nie sú používané na racionálnu činnosť ešte neznamená, že nemajú v mozgu svoj hmotný základ.
Je to neodpustiteľné klamstvo a "šejdířství" tvrdiť sám sebe, že chápem vierou Boha. Je to jednoducho nečestné. Možno takéto myslenie prináša osobné uspokojenie /nič proti nemu nemám, pokiaľ táto osoba ma nenúti veriť v jej osobné presvedčenie/. Keďže nemám argumenty pre ani proti existencii Boha, je jediné poctivé východisko byť agnostikom. Osobne vieru v Boha považujem za obrovskú samoľúbosť-ješitnosť a definovanie seba samého za vyvoleného v protiklade voči pohanom. Dosť odporná vec. Ľudomilné kresťanstvo má svoj poctivejší protiklad v náboženstve
"Opereného Hada", o učení Budhhu a LaoˇCe ani nehovoriac. Je na najnižšej intelektuálnej úrovni. Nakoniec, čo sa dá očakávať od viery v krvilačného starozákonného Boha biblie. Bohužiaľ kresťanstvo je iba jeho klon. Tvrdenie, že existuje ZLO alebo DOBRO je detinské. Sú to iba ľudské konštrukcie. Príroda ako ju poznáme má ako hlavný princíp iba ÚČELOVOSŤ. Z kmeňovej súnaležitosti a cicavčej svorky sa vyvinul princíp solidarity a následne pojem dobra. Zlo je pravdaže ten istý pojem dobra u konkurenčnej svorky. Boh, podľa atribútov, ktoré mu priznávajú jeho vyznavači, nemá dôvod takto vymedzovať kvalitu. Nakoniec ako rozpoznám "zlo", keď ho nemám k čomu porovnať? Teda musím mať ako protipól "dobro". Problém je v tom, že obidva tieto stavy sú
totálne zameniteľné. Závisí to podľa konkrétnej situácie a na konkrétnom čase. Operovať s týmito pojmami ako absolutoriami može len veľmi jednoduchý človek, ktorý si nedovidí na koniec svojho nosa! Nakoniec osobný názor: Že by "veriaci propáci" zobrali útokom "Zvědavce" a idú sme šíriť svoje jedine "dobré a správne názory". Napred len tak, potom dôjde aj ten "oheň a meč"?
Bacha na nich fanatikov!

207451

19.12.2009 8:06

RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?/ Stále tie isté argumenty, stále tá istá

baki 83.?.?.?

Reakce na 207451

Souhlasím. Jen si dovoluji trochu polemizovat s problémem "dobro" verzus "zlo". Uvedu na příkladu šachů. Jestli jeden hráč vyhraje, pak druhý musí nutně prohrát. Pokud toto bereme jako jako příklad, pak na jednoho se usmálo "dobro" na druhého pak "zlo". To znamená že oba principy jsou v rovnováze. Není to tedy tak docela "výmysl člověka" ale přírodní zákonitost. Dobro pro jednoho je zlo pro druhého. V přírodě není tento princip tak viditelný, ale existuje. [smích]

207479

16.12.2009 6:43

Jak jsem se stal Vericim

papá 67.?.?.?

Je mi 38 let.
V nasi rodine byla Verici jen ma babicka z otcove strany.
Mladi jsem prozil vcelku vpohode a harmonii. V poctate jsem nemel ani potrebu obirat se otazkou vereni ci nevereni v Boha. Az v mych 22 letech jse mi do rukou dostala kniha od Ceskeho mystika Kvetoslava Minarika. Jeho osobni zazitky se mnou velice pohnuli, az tak ze jsem doma sam zacal nejaka ta Jogova cviceni praktikovat. Kdyby se mne nekdo v tom obdoby zacatku "Me Jogi" zeptal zda Buh existuje asi bych odpovedel ze nevim. Me zacatky s Mistikou byli vpoctate velice zvlastni. Hluboko v mem nitru jsem citil ,ze to co je napsano v knihach od Mistika Minarika je pravda ze to skutecne prozil, ale zaroven jsem vse hluboce zpochybnoval. Nic mene pochyby nebyli az tak mocne aby mne virusovali od cviceni zakladnich technik dusevni jogy. V poctate se da rict, ze jsem zacal byt vice verici v Boha az s prvnim hlubsim vnitrnim zazitkem s mim osobnim mistrem jogy, Sri Chinmoyem.A to bylo az v mych 26 letech. I nyni mam obcas chvile kdy o Bohu pochybuji, ale jen velice zridka.
Bohuzel clovek je od prirody velice pochybujici, a bude pochybovat a bude pochybovat. Da se rici ze vlastne uverim v Boha nadobro, az ho uskutecnim, realizuji ve sve nejvyssi meditaci.

V Cechach jsem se setkal se spostou lidi, kteri jsou na tom podobne. Dnes je v Cechach proste spousta jinych moznosti nez je jen Krestanstvi. Hlavne po padu komunismu, kdy se vse otevrelo pro nove moznosti Driv za komunismu o tom nebyla mozna ani rec.

Snad se jen omlouvam za gramaticke chyby, Ktere tam urcite jsou.
Cestina ve skole bohuzel nebyla ma silna stranka.
A take momentalne nemam Ceskou klavesnici.

207106

16.12.2009 6:58

RE: Jak jsem se stal Vericim

A Dios 88.?.?.?

Reakce na 207106

myslel ste tohoto Chinmoya?
http://www.sekty.sk/search.stm?AA_SL_Session=df908b47780e97264d34afa224969a8f&x=216766

[bliji]

207110

16.12.2009 8:05

RE: Jak jsem se stal Vericim

smajlik 67.?.?.?

Reakce na 207110

Pokud si chce clovek udelat nazor na nekoho, tak je vcelku rozumnejsi jit na originalni stranky:
http://www.srichinmoy.org/sri_chinmoy
nebo
http://www.srichinmoy.cz/
[smích]

207116

16.12.2009 11:37

RE: Jak jsem se stal Vericim

insider 85.?.?.?

Reakce na 207106

na Cestě je duležité se neusadit na zastávce,ale pokračovat,prodírat se zvyky,stereotypy,občas člověk upadne na hubu,je to škola. Posleze se zjistí, že hlavní guru je obsažen v nitru rance,zvaného ecce homo.Parta NEW AGE ovšem přijde o kšeft.

207140

16.12.2009 10:08

Ateisté a reinkarnace

Vacátko 85.?.?.?

Kdysi (pravděpodobně v BL) jsem četl článek, že Češi jsou podle průzkumu sice největšími ateisty ale zároveň Češi nejvíce věří na inkarnaci.

207128

16.12.2009 11:02

RE: Ateisté a reinkarnace

Václav Semerád vsemerad (zavináč) volny (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 207128

Reinkarnaci a karmu nám sem kdosi podstrkuje pode dveřmi až v poslední době. Nemyslím si, že na ni někdo opravdu věří. Také občas o naší kočce říkám, že musela být v minulém životě opicí (je drzá a leze po výškách, vyleze i na ledničku). Ale nemyslím to vážně. Nemá totiž chápavý ocas! A reinkarnace, kdy si nikdo nic z předchozích životů nepamatuje (především minulé chyby) nemá vůbec žádný smysl. Je to jen příkaz: Nereptej, můžeš si za všechno sám, i za to, za co si nemůžeš. Udělal sis to sám v minulém životě, tak teď drž hubu a krok! Buď zkrátka ovce.

207136

16.12.2009 10:24

kelimek

valda 212.?.?.?

"Jsou lide ,co veri ze je stvoril Buh,ale ja patrim k tem,co veri,ze lide stvorili Boha".(profesor akademie ved Ruska ,Kapica).Vecny spor:co bylo driv,vejce nebo slepice?Oba ale existuji,ze?

207130

16.12.2009 13:46

Bravo

8-P 88.?.?.?

takhle kvalitní článek aby pohledal. Je z něj vidět, že autor to má v hlavě srovnané, a proto na druhou stranu musím zařvat "hanba bristským listům!"

Bristské listy dávají prostor všem možným sudeťákům a revanšistům, ale když někdo napíše že češi mají problém s autoritou katolické církve, článek je odmítnut protože to není podložené?

Jak to proboha není podložené?

15. století - 5x křížová výprava + ekonomické embargo
16. století - opakované porušování kompaktát ze strany katolické církve
17. století - třicetiletá válka a genocida protestantů v Čechách
18. století - rekatolizace a poňemčování
19. století - rekonstrukce katolíky (Habsburky) zakázaného českého jazyka
20. století - katolík Hitler!!!

ještě jednou - hanba britským listům a hodně štěstí autorovi!

207144

17.12.2009 1:51

RE: Bravo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 207144

Hezká snůška bludů.

Hitler byl stejný katolík jako Gottwald nebo Stalin. A protože byl katolík, tak možná právě proto tolik katolických kněží skončilo v koncentrácích.

Žádná genocida protestantů v Čechách se nekonala ... nakonec, protestanté také zrovna nebyli žádní svatoušci. Kdyby nic jiného, stačí se podívat na to, jak pěkně se chovali Švédové. Nebo to platí tak, že zabitý protestant je hrdina, ale zabitý katolík je dobrý skutek?

Poněmčování byl problém protestantů. Římskokatolickou církev to vůbec ani nenapadlo. Němčinu jako úřední jazyk zavedla Marie Terezie z čistě pragmatických důvodů ... pro úředníky (odtud úřední řeč).

A křížové výpravy proti Husitům? No, oni Husité byla banda loupežníků, kteří kam přišli, tam drancovali, mordovali a upalovali. To, že z nich později udělali bojovníky za svobodu a předvoj dělnické třídy, to je věc jiná. Mimochodem, ten "předvoj proletariátu v boji proti utlačovatelům" se například jednou vydal do dolních Rakous uloupit rolníkům víno (husité měli značnou spotřebu vína) a ti, místo aby se k nim připojili a "svrhli nenáviděné feudály" se s nimi naopak spojili a pobili husitské vojsko téměř do jednoho. I když pravda, někdo by mohl tvrdit, že ti rolníci nebyli rolníci, ale kulaci. [chechtot]

207201

17.12.2009 3:30

RE: Bravo

Pastinak original 188.?.?.?

Reakce na 207201

Podle toho jak to podavate to vypada ze rolnici zili stasni v podruci sveho feudalniho pana a ti zli husiti byli jedini kdo v te dobe vrazdil..[smích])
Dle mych znalosti Husite nevypalovali vesnice ktere s nima spolupracovali a s neprateli to bohuzel neslo jinak..takova hold byla doba..na smluvani nebyl cas...husite byli produktem krute doby,ale vinu nese zdegenerovany feudalni system...

207206

17.12.2009 8:57

RE: Bravo

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 207201

Hele chlape, tak Hitler, ten byl okřížován od hlavy až k patě. Sám totiž podléhal vlivu všelijakých praktiků jako třeba šéfa SS a ministra vnitra Heinricha Himmlera. Pokud jsou nějaké pochybnosti o jeho smýšlení, tak upřesním. Heinrich byl z devótní katolické rodiny a sám vstoupil v 19ti letech k jezuitům. Inspirací mu snad byl jeho jezuitský strýček Joseph a vychovatel jeho kmotra bavorského prince Heinricha Wittelsbacha. Pak byl jen logický i jeho blízký vztah k arcibiskupu Pacellimu papežskému nunciu v Mnichově, pozdějšímu papeži.
Já vím, oni se ti katolíci tam přišmodrchali jen tak, náhodou…

(ještě něco?)

207215

17.12.2009 15:17

RE: Bravo

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 207215

když nic, tak to doplním sám... [mrknutí jedním okem]

Stalin byl v učení v Gori v římskokatolické škole. No to ještě není přesné, byla to škola kapucínů, tedy řádu úzce spojeného s jezuity. Jezuité totiž dostali kopačky v roce 1820 od Alexandra I., což byl důvod k převtělení do kapucínů. Odtud byl pak převeden do ortodoxního semináře v Tiflis (Tbilisi), kde byl vyučován (světe div se, opět jezuity, ale fakt za to nemůžu) na kněze. Římští katolíci totiž pronikali do východní církve po roce 1770, kdy řád jezuitů pozvala „Veliká“ Kateřina nejspíš k její „zvelebení“ a také proto, že v té době řád ve většině Evropy působil v utajení.
No, teď když známe, co pomohlo Stalinovi vytvořit si světonázor, tak nás ani nepřekvapí, že byl jedním z velmi informovaných agentů té éry a nejméně tak znalý situace jako třeba ten jeho německý kolega ve víře, stejně tak proč byl jeho dvorním stavitelem továren třicettřistupňový Henry Ford...

(ještě něco?)

207251

17.12.2009 20:15

RE: Bravo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207251

(Cenzurováno. přestaňte urážet oponenta. Editor)

jezuité nemají s kapucíny vůbec nic společného (tedy kromě jedné víry, společné církve). každý z řádů založil někdo jiný - kapucíni jsou "řád nejmenších bratří" a patří k františkánům (založil je 1221 František z Asisi jako řád chudý a služebný).
zatímco jezuité jsou založeni teprve 1540 jako Tovaryšstvo Ježíšovo, a jde o řád s přísně disciplinovaným plánem křesťanského formování ducha a duše. založil je španělský šlechtic Ignác z Loyoly.
démonizace jezuitů pochází u tebe zřejmě z komunistické výchovy ve školách. netřeba se pak divit tomu zmatku v tvé palici.

207291

17.12.2009 21:23

RE: Bravo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207291

oprava: ne 1221, ale 1212 byl založen druhý a třetí františkánský řád. první byl ústně schválen r. 1209. kapucíni jsou jednoznačně františkánská reformní odnož z r. 1528. slouží dodnes.

207298

17.12.2009 22:32

RE: Bravo

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207291

Poukázal jsem jen na některé méně známé souvislosti a případné omyly. Tobě přijdou nějak démoničtí?
No, když myslíš…

(Vlastně si ani nevzpomínám, že by o nich komunisti něco učili...)

207308

18.12.2009 2:55

RE: Bravo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207308

no když to máš s pamětí tak špatné (asi také jen příležitostně a selektivně), tak to se pak nemůžeme divit těm tvým "odborným" replikám [velký smích]
a co třeba démonický bratr Koniáš, pálící zlomyslně lidem všechny knihy? to jste v učebnici dějepisu neměli? ani jak byla katolická církev "nepochopitelně" nepřátelská vůči těm "hodným a hrdinným" lupičům a vrahům husitským? ne? neformovali vás tak? v socialistickém duchu "proletariát versus tmářská církev a vrchnost"? no, možná to váš vesnický učitel neučil... ale spíš myslím, že ano... jen nechceš přiznat, odkud pramení tvé postoje... poněkud primitivní.
no pokud něco zanedbal učitel dějepisu, soudruzi tě ke kandidatuře ve straně jistě proškolili... a sám ses zřejmě tomuto směru pilně věnoval i v rámci samostudia, třeba na netu.

ne, mně nijak zlí (natož démoničtí) nepřipadají. prostě nějak zaměření lidé.

207342

18.12.2009 6:53

RE: Bravo

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207342

No ale to je úplně něco jiného, než o čem jsem tu informoval, to, že ti to splývá, tak právě to je patrně důsledkem určité výchovy, která už dost dobře neumožňuje diferencovat podstatné odlišnosti a souvislosti. Ale o tom je vlastně celá diskuze i článek.

207347

18.12.2009 10:16

RE: Bravo

8-P 88.?.?.?

Reakce na 207342

Poslouchat hanbu na Kališníky od jejich tisícletého nepřítele je opravdu povznášející. Chudáci katolíci jen vybírali desátky, prodávali odpustky za peníze, upalovali lidi, a organizovali bojové křížové výpravy, a ti vrazi Kališnický je za to vykopali z Čech!!! Hrůza!

Bratr Koniáš to upalování vlastně myslel dobře, pálení knih je známkou civilizovanosti a moudrosti katolické církve...

Alelůjá

207366

18.12.2009 11:55

RE: Bravo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207366

sorry, ale tvůj přehled je "doslova gigantický", omračující, a tvá objektivita na úrovni opičky, která prošla nějakou drezůrou (jednostrannou).
pokud já vím, husité chtěli údajně (vytržením se z pravé církve a vytvořením své lidské církve) tomu světu ukázat, jak se prý katolíci nechovají dle Bible a že oni jsou lepší, pravověrní - a tak tedy nerespektovali svou vládu (rozpor), vraždili nevinné (rozpor), kradli (rozpor), podpalovali celá města (rozpor), a dle tebe "vykopávali ty druhé lidi z Čech" (tedy zlo, kterého se ani na nich nikdo nedopouštěl). rozhodně ta sběř, ta zdivočelá chátra nerespektovala "miluj bližního svého a dobře čiňte i svým nepřátelům". -o jaké reformě (či reformaci) tedy může být řeč?!
a výsledek té jejich úrovni a ukázce "víry" samozřejmě odpovídal: ta lokální vzpoura způsobila jen obrovské škody hmotné, kulturní, a lidské (v rámci českých zemí) a nadlouho uvrhla náš stát i národ do doby temna. poděkuj těm svým kališníkům! no dělej - oslavuj je! ...není za co.

207378

18.12.2009 16:45

RE: Bravo

8-P 88.?.?.?

Reakce na 207378

Ach můj Bože, do čehos to duši dal?

Jestli chcete, začnu na oplátku tahat špínu na katolíky. Vy zde vykreslujete Kališníky jako nejhorší zločince historie, ale garantuji Vám, pane, že Katolíci byli a jsou ještě horší!

Můžeme začít u zneužívaných chlapečků, anebo mezi důkazy o spolupráci katolíků s nacisty. Ostatně neprotestovali kališníci také proti tomu, že existovali dva papežové, což jaksi nebylo košer?

Papeženci mají za ušima špíny víc než dost. Proto mě fascinuje že radši nezalezete, a nezačnete činit pokání.

Však on si to s váma Ježíš vyřídí, až se vrátí, na to vemte jed [smích]

207399

18.12.2009 17:24

RE: Bravo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207399

"kamaráde", s tebou už čas ztrácet nebudu [velký smích] bylo by ho škoda. nemáš na diskusi ani na pochopení... to je zcela zjevné.

207407

24.12.2009 7:46

RE: Bravo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 207399

Kališníci? To jako Husité? No, jak známo, Husité (včetně Žižky) se považovali za ty jediné pravé křesťany s tím, že ovšem neměli zhola nic proti instituci papeže. Husité tvrdě potlačovali jakékoliv hereze, což například dokládá smutný osud Adamitů, které osobně likvidoval sám Žižka.

Zneužívaní chlapečkové, to je spíš taková UL. Ovšem, kdybychom byli v USA, tak pokud vy pohladíte nějakého chlapečka (třeba synovce) a někdo o vás začne tvrdit, že jste pedofil, nepochybně se najde několik dalších, kteří začnou tvrdit, že jste je před 20 lety osahával. Docela by mne zajímalo, jak dokážete svoji nevinu, protože v tomto případě (a v místních poměrech) je presumpce viny. Mohl byste se sice do nekonečna soudit, ale vůbec vám to nepomůže. Mohu vás ovšem ujistit, že skutečných pedofilů je mezi kněžími minimum, mnohem víc jich najdete mezi politiky (ti se rádi dávají fotit s dětmi v náručí a tomu podobně [vyplazený jazyk] ). Na druhou stranu chápu, že tento fakt je pro vás velmi obtížné přijmout, protože nabourává vaši zažitou a naučenou představu o tom, že katolík = ztělesněné zlo a jezuita je samotný satanáš.

To, že někdo studoval nějakou školu (seminář) z něj ještě nedělá dobrého člověka (Stalin a ostatní vámi uváděné příklady). Ostatně, Stalin seminář nedostudoval a kdyby se nedostal až nahoru, jednoznačně rostl pro šibenici. Takový Klaus třeba vystudoval vysokou ekonomickou, ale dobrého ekonoma to z něj taky neudělalo.

Papeženci jsou jako kdo? Třeba Hus? Ten měl za ušima tolika špíny, že mu začala hořet! [chechtot] Ale vážně, pokud používáte nějaký cizí neznámý termín, měl byste jej definovat, neb kdo je to papeženec? Konstantin (Cyril) a Metoděj? Sv. Václav? Sv. Klement Maria Hofbauer? Páter Koniáš? Klement Gottwald? Arcibiskup Beran? Marie Vojtěcha Hasmandová? Sv. Maxmilián Kolbe? A jak se pozná papeženec od nepapežence? Rudou knížkou? Růžencem?

Ano, byly doby, kdy byli dva (i tři) papežové, jenže to v převážné většině bylo díky panovníkům, ne kvůli tomu, že by církev jako taková byla až tak zhýralá a nevěděla co by, tak si zvolila dva papeže, aby měla nějaké povyražení. Ovšem, když byli dva papežové, kdo pak byli ti papeženci? Ti co byli s prvním, nebo ti co byli s druhým? Nebo oba tábory? Či snad žádný z nich?

Jistě, je spousta dokladů o spolupráci katolíků s nacisty. Třeba takový Maxmilián Kolbe by o tom mohl podrobně vyprávět.

207850

17.12.2009 18:42

RE: Bravo

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 207215

{....ještě něco?...)

Určitě!
Ještě tu o Budulínkovi!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

207285

17.12.2009 19:04

RE: Bravo

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207285

Budulínek je fajn, o něm jindy [mrknutí jedním okem]

207287

17.12.2009 10:47

RE: Bravo

8-P 88.?.?.?

Reakce na 207201

a heleme se, katolík se ozval.

PS: Nelžete!

Je to proti Božímu přikázání

[mrknutí jedním okem]

207225

17.12.2009 20:27

RE: Bravo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207225

a i kdyby katolík byl - co jsi tím pokřikováním chtěl jako sdělit (mimo toho, že toho v hlavě moc nemáš)?
když někoho osočuješ ze lži, měl by ses alespoň obtěžovat, a označit CO z řečeného je dle tebe lež. inteligent by pak byl dokonce schopen logicky, argumenty DOKÁZAT, že jde o lež... ale to od tebe samozřejmě nelze očekávat. patříš do jiné kategorie... zamindrákovaných, nešťastných a nevzdělaných fanatiků, které někdo naočkoval antikatolicky, a tedy dle tebe to tak prostě je, a basta. tvou temnotu v hlavě a krví podlité oči ti nikdo nebere, tak se tak nevzrušuj.
svůj výčet sis zřejmě vycucal z palce (aby ti na každé století vyšel jeden nesmysl). naproti tomu na textu 88* shledávám jakožto pravdivé každé slovo.
takže už nefantazíruj, nesnaž se dělat chytrého, a hlavně neřvi.
P.S.: pomluva je také proti přikázání... když to tak znáš. ale měl by ses orientovat zejména sám na sebe, ne na jiné. to ti nepřísluší. tobě speciálně ne, soudruhu.

207293

17.12.2009 23:25

RE: Bravo

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207293

A co láska k tvému bližnímu 8-P, hříšníku! Kaj se!
>a hlavně neřvi
[chechtot]

Hele, až se uvolníš, tak poznáš, že tě právě zaplavila vlna mé lásky k tobě. Pak si v klidu najdi, jak byl Adolf instalován, a kdo se o to zasadil v prvé řadě, není to nic tajného. Když ti to napíšu já, tak by ti to mohlo připadat antikatolické (vlastně proč?), tak to vypátrej v rámci samostudia.

(na mě nedej, jsem součástí kolosálního spiknutí anticírkevníků, a to ani Mirko D ještě klasifikováno nemá) [mrknutí jedním okem]

207312

18.12.2009 10:08

RE: Bravo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 207312

Už jsem dneska ráno odříkal otčenáš, snad mi odpustí [smích]

207365

18.12.2009 11:58

RE: Bravo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207365

samozřejmě že odpustí.
ale info pro tebe: odříkat něco nestačí.

207379

18.12.2009 10:07

RE: Bravo

8-P 88.?.?.?

Reakce na 207293

hele ty anonymní katolíku, fakt mě nebaví donekonečna vyvracet vaše lži, tak to vezmu šmahem:

Katolíka vždycky poznám podle slova "blud". Je to asi nějaké vaše tajné heslo nebo nevím co.

Já vykřikl jenom jedno slovo "katolík", což tebe evidentně urazilo, takže na moje jedno slovo "katolík" jsi mě označil slovy:

1 - nemám nic v hlavě
2 - zamindrákovaný
3 - nešťastný
4 - nevzdělaný
5 - fanatik
6 - antikatolicky naočkovaný
7 - krví podlité oči (souhlasím, krev skrz oči skutečně protéká)

Upozorňuji, že to bylo TVOJE reakce na moje jedno slovo "katolík". Tak kdo tady pomlouvá? Hmmm?

PS: proč nezačneš radši vyvracením těch pěti křížových výprav, anebo vyvracením násilné rekatolizace Evropy?

Aha, chápu, kromě pomluv nemáš argumenty. No jo no [smích]

207364

18.12.2009 11:14

RE: Bravo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 207364

Když my katolíci víme, že musí být někde jedna pravda, a to bude právě ta naše. Nejde nám však na rozum, že se i my mezi sebou lišíme a vlastně každý názor nám zavání lží. Proto reakce katolíka na "katolík" se podobá přehnané reakci imunitní.
(nevím, jestli se nerouhám, nejspíš určitě, ani jinak to být nemůže, když jsem od splození hříšník, raději honem někam pro odpustek, jeden nikdy neví)
[mrknutí jedním okem]

207373

18.12.2009 12:19

RE: Bravo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207364

nesmíš lhát! nešlo o jediné slovo "katolík", nýbrž o celkové vyznění tří vět: každá z nich uštěpačná až vyjadřující tvůj nenávistný postoj ke katolíkům. a na toto jsem reagoval - apelem k toleranci (i katolík má právo na své přesvědčení, odlišné od tvého) ukázkou, že jsi tedy v takovýchto projevech ubohý, a vzhledem i k ostatním zmateným tvrzením jsem musel (chtě-nechtě) usoudit, že jsi skutečně nevzdělaný, popřípadě vzdělaný velmi pokřiveně (skrze čísi mindráky, které přejímáš i pro sebe). přesto však jsi suverénně přesvědčený o své jediné "pravdě", a tu předkládáš až fanaticky!
[velký smích] už to chápeš, kde jsi udělal chybu? já nepomlouvám, jen hodnotím to, co ty tady trousíš.

207382

18.12.2009 16:53

RE: Bravo

8-P 88.?.?.?

Reakce na 207382

a sme tam kde jsme byli

NELŽI!!!

je to proti Božímu přikázání [smích]

(reakce na větu "já nepomlouvám"[mrknutí jedním okem]

207401

18.12.2009 17:28

RE: Bravo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207401

jen duševní troska nechápe ani tak jednoduchou věc, jako je význam slova "pomluva": NEPRAVDIVÉ tvrzení o někom, kdo NENÍ přítomen. zde není splněna ani jedna z dvou podmínek -jde o pravdivé hodnocení na základě faktů zde dostupných, a tvrzení se týkají tebe, který přítomen jsi. takže běž do p*

207408

19.12.2009 9:08

RE: Bravo

8-P 88.?.?.?

Reakce na 207408

Nesuď nebo budeš souzen!

207484

19.12.2009 12:49

RE: Bravo

mtk 88.?.?.?

Reakce na 207408

Poslyšte, vztekloune, nejde o nenávist vůči katolíkům, ale vůči ideologiím. Husité, katolíci, protestanti, islám, fašisté, bolševici .... si dohromady nemají co vyčítat. Ve jménu těchto pojmů se páchají zločiny. A páchají je fanatici, kteří těmto učením uvěří, tak jako třeba vy. Rozhodně si však netroufám tvrdit, že pácháte zločiny. Ale mudrlant, jó to tedy jste. [chechtot] [vyplazený jazyk] [oči v sloup]

207495

18.12.2009 18:47

RE: Bravo

Saša 74.?.?.?

Reakce na 207382

> z nich uštěpačná až vyjadřující tvůj nenávistný postoj ke katolíkům

To je nápad: založíme Ligu Proti Antikatolicismu, kdo se otře o duchy možných katolíků, bude souzen, zveřejníme jeho fotografii ve spojení s nacizmem a budeme mu všemožně spílat. Dostaneme státní dotace, budeme váženými členy společností a náš „boj“ bude v českých mediích. Podmínkou členství je pouze naprostá nestydatost. Na víře a nevíře zcela nezáleží. Musíte jen umět plivat na každého kdo se křivě podívá na pravděpodobné katolické předky nebo zadky. Bude se to vyučovat na školách!

207414

18.12.2009 19:52

RE: Bravo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 192.?.?.?

Reakce na 207414

Něco podobného jsme už kdysi zkoušeli, to nám neprospívá, vyvolává to protinálady. Raději se držme osvědčeného vnějšího nepřítele. To nám činí dobře.

207419

18.12.2009 13:59

RE: Bravo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 207293

Chachachá ,příteli. Zachtělo se Ti zdejších osvícených koláčků?
Tak to držím palce-
bacha na žáhu.
A jak se takovýto zdejší koláček peče?

To se vezme řádná porce marxismu, okoření národním socializmem, přidá něco ransdorfa, velkou porci talmudu, a promícháme s okultizmem. To vše zalejeme řádnou dávkou fanatizmu,tuposti a kristalické blbosti a naplácáme do prázdých palic k nakynutí .
Potom v klidu necháme uzrát a můžeme podávat.
Důležité upozornění!!!
Aby se nám koláčky povedly je třeba všechno naprosto neprodyšně uzavřít a vydesinfikovat od sebemenšího náznaku logiky a jakékoliv nestranné znalosti historie i nezávislého myšlení které by naše úsilí mohlo znehodnotit,či zcela zmařit.
Jsou-li splněny všechny tyto podmínky, jeden může být překvapen
chutí a konečným výsledkem kulinářského umění některých našich zdejších přátel
[smích]
Překvapen,hmm,vlastně ani ne.

207389

18.12.2009 18:03

RE: Bravo

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207389

Ityjeden, to je přeci recept jezinek!

[velký smích]

207411

19.12.2009 8:45

RE: Bravo

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 207411

Ále,kdeže jezinky milý příteli.
Náš kolega "90" se snaží bojovat s větrnými mlýny.
S větrnými mlýny lidské blbosti ,intolerance ,fanatizmu ,nevědomosti a ubohosti. [smích]
No,přeji mu v tomto počínání hodně uspěchů. Bohužel ,obávám se,že jeho snaha dozná stejných výsledků,jako doznaly snahy jeho literárního předchůdce.
Neb lidská blbost i větrný mlýn jsou neporazitelné! [mrknutí jedním okem]

207481

19.12.2009 8:55

RE: Bravo

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 207481

Ještě bych dodal,že pan kolega zatím ještě nepochopil ,že s blby se diskutoat nedá,neb neuznávají žádný ,byť milionkrát pro věřený argument a logika je jim naprosto cizí.To je to samé ,jako se bavit s paviánem.Třeba z Nezvědavce.
Takovéto ajnštajny může pouze ignorovat. A nebo popíchnout! [velký smích]

207482

19.12.2009 9:18

RE: Bravo

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207482

>s blby se diskutoat nedá
[chechtot]
tím bych to taky uzavřel, i to je svým způsobem argument [mrknutí jedním okem]

207485

19.12.2009 10:44

RE: Bravo

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 207485

Ano ,já "diskuzi" s blby uzavřel už dávvno.Teď pouze popichuju... [mrknutí jedním okem]

207487

19.12.2009 13:06

RE: Bravo

mtk 88.?.?.?

Reakce na 207487

Pane Takyjeden, blbi jsou ti, kdo nejsou s Váma, s katolíkama. Celkem obvyklé vymezení vlastních hranic. Ale pak ty zmínky na Nezvědavce jsou poněkud úsměvné, cože .... [mrknutí jedním okem]

207496

19.12.2009 14:08

RE: Bravo

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 207496

Hmm jak jste na to přišel?
A jak máte ty hranice vymezeny Vy?
Mezi hrubou urážkou a nesouhlasem je určitý rozdíl. Nemyslíte?
Že se ptám. Stačí si přečíst celé toto téma. Vaše téma. Téma nadlidí,kteří můžou všechno. Běda však ,vrátil-li se vám byť tisícina. To je hned kvikotu o netoleranci k těm,kdo nejsou s náma.
No omlouvám se,že vůbec žiju!
Sorry!
A Nezvědavci? Není mezi vámi rozdílu.

[velký smích]

207500

19.12.2009 22:57

RE: Bravo

mtk 88.?.?.?

Reakce na 207500

>A jak máte ty hranice vymezeny Vy?
Rád bych odhodil všechny falešné ideologie a vystačil si se svým průměrným rozumem. [mrknutí jedním okem]
>Že se ptám. Stačí si přečíst celé toto téma. Vaše téma. Téma nadlidí,kteří můžou všechno. Běda však ,vrátil-li se vám byť tisícina. To je hned kvikotu o netoleranci k těm,kdo nejsou s náma.
To je problém všech ideologií - sionistické, katolické, bolševické, fašistické .... Nebylo by nám líp bez nich? Nehážu Vás do pytle se jmenovanými, rozhodně ne Vaši osobu, ale straním se dogmat, která nemůžu třeba zítra spláchnout ....
>A Nezvědavci? Není mezi vámi rozdílu.
Na základě toho, co jsem napsal výše, troufám si tvrdit, že je.

207523

20.12.2009 5:02

RE: Bravo

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 207523

No a vám někdo nutí katolická dogmata?
Kdo? Já? Devadesátka?Čím? Že se bráníme? Že si nenecháme s...t na hlavu ?
Nemyslíte,že mezi útokem a obranou bude přeci jenom trochu rozdíl? Mám zopakovat,co zde psali 8-P i jiní "Nezvědavci"?
Mám začít psát ,jako oni?
[zmaten]

207537

20.12.2009 9:22

RE: Bravo

mtk 88.?.?.?

Reakce na 207537

>Mám začít psát ,jako oni?
Probůh, jen to ne:
>To vše zalejeme řádnou dávkou fanatizmu,tuposti a kristalické >blbosti a naplácáme do prázdých palic k nakynutí . Náš kolega >"90" se snaží bojovat s větrnými mlýny.S větrnými mlýny lidské >blbosti ,intolerance ,fanatizmu ,nevědomosti a ubohostiJeště >bych dodal,že pan kolega zatím ještě nepochopil ,že s blby se >diskutoat nedá,neb neuznávají žádný ,byť milionkrát pro věřený >argument a logika je jim naprosto cizí.To je to samé ,jako se >bavit s paviánem. *Ano ,já "diskuzi" s blby uzavřel už dávvno
Anebo tu máte dvojníka, co já vím...

207543

20.12.2009 9:53

RE: Bravo

8-P 88.?.?.?

Reakce na 207537

Tak nějak jsem pochopil že moje výroky berete jako útok na váš kult, ale nevím co přesně chápete jako útok.

Proto kdybyste mi osvětlil paměť, a zopakoval co považujete za urážku, budu zase o něco chytřejší.

Stále doufám že se najde alespoň nějaký slušný katolík, jenž nebude urážet, nýbrž argumentovat.

Takže jestli se nebojíte, ocitujte moje slova a řekněte co se vám na nich nelíbí! Věřím, že to bude povznášející zkušenost pro nás pro všechny.

207548

16.12.2009 17:21

Pravda je prostá

Silný kus 81.?.?.?

Jsme pohanský národ. Nemáme víru v židovského Boha, ale věříme v duchovno.

207159

16.12.2009 21:10

RE: Pravda je prostá

Kadlik 90.?.?.?

Reakce na 207159

A proto VOLAJTE VELES ! [mrknutí jedním okem]

207185

16.12.2009 17:31

co se zmeny vyuky dejepisu tyce

Oldis 81.?.?.?

o tom se totalite ani nesnilo, za 40 let si netroufli orezat vyuku o pad rise rimske, ani o prvobytne pospolnou spolecnost, o recke filozofi, o francouzkou revoluci, a pritom hlasili ze minulost nesmi stat v ceste budovani lepsich zitrku, cili ze minulost mela byt zapomenuta, ale stejne se ucila, zatimco ted se soustredime na ted a minulost uz teda nechceme ucit. Ale proc proboha?

207162

19.12.2009 18:43

Kdo řídí minulost, řídí i budoucnost. Kdo řídí současnost, řídí minulost.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207162

G.Orwell

207517

16.12.2009 19:03

Bananova Republika

kadlik 90.?.?.?

Bananova republika
V samem srdci evropy
bude dost pro lidoopy
bude dost i pro opy

banany vsak budou
zasoneco drazsi
zas o neco drazsi
u yea

[smích]

207172

16.12.2009 21:28

Církev by se dala docela dobře definovat

kosk 77.?.?.?

jako organizace, kterou vytvoří ta skupina jedinců, kteří si u nějakého náboženství jako první uvědomí, že toho lze využít (čti: zneužít) ve vlastní prospěch. A tak vytvoří mocenskou organizaci, kde je víra v daného obha, (nebo bohy) zástěrkou k ovládnutí těch věřících, přirozeně se postaví do jejího čela a začnou vládnout.

Církve jseou většinou mocenské organizace, hodně podobné mafii, nebo politickým stranám. Také mají ve skutečnosti stejné (podobné) zájmy a cíle: tedy moc, vliv, peníze.

Je to jen další z mnoha ukázek, jak možná i dobrou myšlenku dovede Homo sapiens zlikvidovat (výstižné slovo by bylo zkur...) Bohužel.

207186

16.12.2009 23:35

RE: Církev by se dala docela dobře definovat

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 200.?.?.?

Reakce na 207186

http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1502:josef-mikovec-v-nejednoho-boha-viti-nebude&catid=102:zonakultura&Itemid=516
http://www.blisty.cz/art/48277.html

207195

17.12.2009 0:57

Proč je Morava tak rozdílná od Čech?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Jenom bych chtěl připomenout, že je výrazný rozdíl mezi Čechy a Moravany, co se týče náboženství a členství v církvi. Jak si to autor vysvětluje? Že by zde hrál roli útlak, který provozují Čechové vůči Moravákům? Anebo větší odpor proti poněmčení (protestanté, na rozdíl od katolíků, tvrdě poněmčovali)? Rovněž mohutná výstavba katolických poutních míst a návštěva katolických poutí, jakož i jiné atributy, podporují tvrzení, že "katolická církev byla u Čechů za Habsburků nepopulární, je podle Mary Heimannové nepotvrzené".

Mimochodem, stačí se podívat na návštěvu papežských bohoslužeb. Málokterý přadstavitel čehokoliv by přiměl "k výletu" tolik lidí. Snad jen revoluce. I tady ale byl vidět rozdíl mezi Čechami a Moravou.

207197

17.12.2009 11:47

RE: Proč je Morava tak rozdílná od Čech?

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 207197

Když někomu udělám bouli, a pak budu chodit a říkat: „podívejte na toho rváče, to se hned pozná podle té boule“, tak to bude stejná logika, jako v celé té snůšce mistra 88.?.?.?, tedy dopísmene katolická.

207232

24.12.2009 7:49

RE: Proč je Morava tak rozdílná od Čech?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 207232

Vaše logika je odzbrojující. Nechcete dělat ministra propagandy?

207851

17.12.2009 12:56

RE: Proč je Morava tak rozdílná od Čech?

8-P 88.?.?.?

Reakce na 207197

"protestanté, na rozdíl od katolíků, tvrdě poněmčovali"

Chudák katolík Jan Ámos Komenský, ten by o tom protestantském poněmčování mohl vyprávět...

Zatracenej protestant Antonín Koniáš!

[smích]

207239

24.12.2009 6:42

RE: Proč je Morava tak rozdílná od Čech?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 207239

(Hodnocení Vašeho protivníka vypuštěno, chci předejít hádce. Dík za porozumění – moderátor.)

Hlavní činnosti jezuitského řádu byla misijní, vzdělávací a vědecká činnost. Každý, kdo má jen minimum rozumu v hlavě, uzná, že misijní činnost je nutno vykonávati v jazyce domorodém. Nějaké poněmčování je tudíž nesmyslné (nehledě tedy k tomu, že řád je původem španělský, měli by tedy spíše pošpanělšťovat, ne?).

Jak jste třeba přišel na to, že Koniáš poněmčoval? Nepochybně jste ke svému tvrzení schopen dodat nějaké podklady. Pro zajímavost, sami jezuité kritizovali Koniášovo počínání.

"V době národního obrození se z Antonína Koniáše stal symbol domnělého jezuitského tmářství a útlaku české kultury. Zdůrazňovalo se – zvláště zásluhou Aloise Jiráska – především jeho pálení knih, přičemž údaj o 30 000 zničených knihách byl vztahován jen na knihy jazykově české (které ve skutečnosti tvořily z celkové počtu zhruba čtvrtinu). Je jisté, že z dnešního hlediska patří tato část Koniášovy činnosti k nejproblematičtějším, přesto ji však nelze posuzovat bez zřetele k dobovému kontextu. V protestantském prostředí se sice knihy obecně pálily méně, zato však mnozí vyznavači nových konfesí prosluli obrazoborectvím, jehož příkladem může být např. zničení výzdoby katedrály sv. Víta lidmi z okolí Fridricha Falckého. Přesto se symbolem vypjaté religiozity 17. a 18. století stal právě Antonín Koniáš."
Je to citace z Wiki - je to jednodušší k hledání, tištěnou literaturu hledat a opisovat se mi nechce.

Pro vaši informaci: Bohuslav Balbín, jeden z prvních obrozenců, byl jezuita!! Dalšími byli Josef Dobrovský, Bedřich Bridel, Samuel Fritz (autor první podrobné mapy Amazonie), Georg Joseph Kamel, Karel Slavíček, Matěj Václav Šteyer (brusič a purista jazyka českého).

Zajímavou postavou je jezuita svatý Edmund Kampián, mučedník.

207843

17.12.2009 23:23

Jestli to není tím,

Lin 85.?.?.?

že otázky v takovýchto anketách jsou pokládané špatně. Ptají se - jste věřící? - a v zápětí následuje, k jakému náboženství se hlásíte.
Věřím, ale nehlásím se k žádnému náboženství. Náboženství se nerovná víře. Můj dojem je, že bez víry se žít nedá a i když vám odpovím, že jsem ateista, můžu mít víru např. v osud, v "boží mlýny", v lásku... Je to jen o různosti pojmů a představ, za kterými se skrývá jedno a totéž.
Moc dobře chápu, proč lidé svou víru nepřiznají. Jedním z důvodů je fakt, že mnoho organizovaných věřících se za "víru" jen schovává v naivním domnění, že pan farář a kostel z nich dělají "čisté". Ve svém životě ale nedodržují nic z toho, co tak vehementně hlásají. Nevím, ale já mám takové zkušenosti. Ti, kteří by Pánobohu v kostele paty okousali, jsou schopni v životě těch nejhanebnějších činů (včetně pana faráře). Oproti tomu znám ateisty, kteří žiji tak čistě, že jim ti hlasitě "věřící" nesahají ani po paty. Náboženství je dril a tvrdá nesvoboda (včetně svobody vlastního uvažování), díky, nechci.
Fakt, že Morava a Slovensko mají větší podíl věřících, nic nemění na vzájemném chování lidí k sobě. Nepostřehla jsem nějak, že by se tam lidi k sobě chovali líp.
A banány? [smích] Je v nich horčík a taky působí jako vydatná první pomoc ve stresu. Možná proto.

207311

18.12.2009 8:27

Vítej !

Václav Semerád vsemerad (zavináč) volny (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 207311

Vítej mezi námi - Českými Heretiky! (nebo ne, ale názor heretický máš, což je dobře!) [smích]

207355

18.12.2009 21:17

RE: Vítej !

Lin 85.?.?.?

Reakce na 207355

Já netuším, jestli jsem heretik [smích] Prostě se k otázce víry takhle stavím a neberu nic, co by se nedalo uplatnit v životě. Neberu, když mi někdo jako odpověď na mou otázku řekně - prostě to tak je a MUSÍŠ tomu věřit. Nemusím [smích] Neberu nesmyslná přikázání a nakázání, kterým stejně nikdo nerozumí, natož aby věděl, proč je má dodržovat - a dodržuje jen jen proto, že mu to někdo řekl, že se to tak má. Dodržuju to, o čem vím, proč to dodržovat chci,k čemu je to dobré a jak mi to v životě pomáhá.
Jestli se heretici staví k víře obdobně jako já, tak budu ráda heretikem. [smích]

207427

18.12.2009 12:10

RE: Jestli to není tím,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 207311

osud je přece něco daného, nezvratného. tedy v to jednak nelze věřit/doufat (to tě pouze dostihne) a také nechápu, proč v to "cosi neosobního" věřit... když ti ten nalajnovaný údajný seznam budoucích událostí nemůže nic pozitivního dát.
navíc: nezpozoroval jsi, že máš svobodnou vůli (každý), a tedy se rozhodnutími mění realita i budoucnost?
věřit v boží mlýny bez boha je nesmysl, protimluv.
a věřit v lásku jistě lze, ovšem v lásku koho? manželky, u které se klidně může stát, že tě podvede a uteče s jiným? a kde pak bude tvá víra, a co ti vlastně taková víra dala? nebo v lásku dětí, které třeba vylétnou z hnízda a vzpomenou si na tebe jen 2x za rok, když něco budou potřebovat?
existence "osoby" boha a z toho plynoucí přirozený požadavek osobního vztahu člověka, je přece jen něco reálnějšího, závažného. -jistě, lze to ignorovat a věnovat se svému, svým představám.

207381

18.12.2009 21:43

RE: Jestli to není tím,

Lin 85.?.?.?

Reakce na 207381

Ajta krajta... osud je něco neměnného a nezvratného? [oči v sloup] To jsem přeci netvrdila a už vůbec ne, že tomu věřím já. Psala jsem, že "někteří věří". Jsou i lidé, kteří věří ve svou moc, neomylnost, nepostižitelnost, nadřazenost... I to je svým způsobem víra. [smích] Dávala jsem to jako příklad (i ty "boží mlýny"[mrknutí jedním okem].
S vaším příspěvkem souhlasím a "dívám se" podobným směrem. Jde jen o nepochopení toho, co jsem psala.
Pojem víra (obsah tohoto slova) je ale v chápání lidí dost osobní záležitostí. Jak bych to jen... Prostě - samotná víra nestačí. Nestačí si říct - uvěřil jsem v Boha a mám vystaráno, protože jsem se k němu veřejně přihlásil. Tak jednoduché to vůbec není, protože jde o způsob poznávání, práce sám na sobě (tvrdé dřiny), o pochopení souvislostí atd. Nikdy nekončící vývoj, kdy čím víc víte, tím víc sám o sobě pochybujete a tápete.
Nevím, možná jsem ještě neměla to štěstí, ale já zatím potkala "pravověrné" pouze takové, kteří chtějí v první řadě změnit VÁS. Ne sebe.

207429

18.12.2009 10:19

Neofreudistický výklad

Parvus 86.?.?.?

Zálibu Čechů v banánech lze interpretovat také neofreudisticky. Banán jako falický symbol (u některých mužů ani ne tak velký jako tak zakřivený). Záliba v banánech = manifestace záliby v sexu.

207367

18.12.2009 20:43

RE: Neofreudistický výklad

Trniman 90.?.?.?

Reakce na 207367

Freud, jak tak plavali na parniku přes atlantik svimu kamaradovi řekl "oni si mysli že jim vezu spasu, ale ja vezu zkazu" tak to přatele. Jak řikam, z jednoho pole jahody:Freud,Marx,Levuška Bronštejn-Trocky hlavni to kat Ruska a t.d. a t.d. ........Fišer. Ted ale trochu odbočim, docela mne chytla plasticka chirurgie, teda rychla plasticka chirurgie a ještě přesnejši rychla ulični plasticka chirurgie nosu... Pacientu je hodně .)
P.S. Pane Stworo zaslechl jsem na vas nepěkne informace ale nemejte strach, my Vas mame radi .)

207422

20.12.2009 23:19

Nesouhlasim s vyvody pisatele

novy zacatek 99.?.?.?

Pri sve posledni navsteve do "bananove republiky" (v politickem slova smyslu s tim terminem nemam problem) jsem si povsiml par skutecnosti, ktere potvrzuji opak. Uvedu dve konkretni a nezavisla pozorovani.

Pozorovani c.1:
Jedna se o aktivitu katolickych vericich - jejich podileni se na bohosluzbe v kvalite a kvantite. Dost me to udivilo: daleko vice pritomnych v kostele a vetsi pocet (a vek) ministrantu nez pri predchozich navstevach; rovnez jsem si vsiml uprimnejsiho projevu vyznani viry. Mel jsem tez kratkou rozpravu s dustojnym panem; ac puvodem Polak ktery mimo jine studoval i ve francouzske casti Kanady se citi v Cesku mezi svymi sverenci dobre.

Pozorovani c.2:
Pri prochazce v polich a lesicich (v severovychodni casti Stredoceskeho kraje) jsme ponenahlu narazili na misto, ktere zjevne prozrazovalo svuj ucel: shromazdiste neformalnich evangelickych krestanu. Dost me to dojalo. Ac jsem tam nikoho z vericich nevidel, bylo zcela jasne v podobe drevene sochy Krista na vyvysenem miste a upravenem okoli o co jde. Ac formalne katolik, hodne takovym projevum fandim, protoze prichazeji z nejvnitrnejsi potreby cloveka. A o tom prava vira je.

Zaver:
S rostouci a stale vice az k smesnosti premrstenou komercializaci zivota v CR (a tim odcizenim od duchovnich hodnot) dochazi k prirozene reakci - hledani smyslu zivota v duchovnich hodnotach. Ne, "bananova republika" neni zemi bezvercu.

207591

17.1.2010 15:35

"hnidopych"

Jan1 86.?.?.?

Pravděpodobně jsem "hnidopich"?! Články jsou jistě zajímavé, ale co mě na nich vadí, že obsahují množství pravopisných chyb, převážně i/y/. [oči v sloup]

209751

Příspěvků: 205

15.12. 19:11 l.leimas  ateismus v čechách
15.12. 19:18 insider  1948
15.12. 22:52 HHBB  RE: 1948
16.12. 09:47  RE: 1948
16.12. 11:03 HHBB  RE: 1948
17.12. 15:31  RE: 1948
17.12. 17:03 HHBB  RE: 1948
17.12. 20:47  RE: 1948
17.12. 21:26 HHBB  RE: 1948
17.12. 22:10 Mirko D.  RE: 1948-reakce na dovětek editora
17.12. 22:43 HHBB  RE: 1948-reakce na dovětek editora
18.12. 17:24 8-P  RE: 1948-reakce na dovětek editora
18.12. 18:49 HHBB  RE: 1948-reakce na dovětek editora
24.12. 06:45  RE: 1948-reakce na dovětek editora
24.12. 09:48 Saša  RE: 1948-reakce na dovětek editora
26.12. 01:33  RE: 1948-reakce na dovětek editora
26.12. 03:54 Saša  RE: 1948-reakce na dovětek editora
27.12. 02:24  RE: 1948-reakce na dovětek editora
26.12. 01:35  RE: 1948-reakce na dovětek editora
26.12. 14:39  RE: 1948-reakce na dovětek editora
27.12. 02:17  RE: 1948-reakce na dovětek editora
18.12. 23:44 Gibi z Wilsonova  RE: 1948-reakce na dovětek editora/ Dakujem za podporu.
18.12. 23:48 Gibi z Wilsonova  RE: 1948-reakce na dovětek editora/ Dakujem za podporu.
01.11. 01:31 jm  RE:cesky atheismus
17.12. 10:16 gonelama  RE: 1948
17.12. 12:20 HHBB  RE: 1948
18.12. 14:40 Mirda  RE: 1948
18.12. 16:17 HHBB  RE: 1948
18.12. 17:22  RE: 1948
18.12. 19:13 HHBB  RE: 1948
18.12. 22:45  RE: 1948
18.12. 23:51 HHBB  RE: 1948
19.12. 08:28 Mirda  RE: 1948
19.12. 10:00 HHBB  RE: 1948
19.12. 16:49 Mirda  RE: 1948
19.12. 23:54 HHBB  RE: 1948
20.12. 13:48 Mirda  RE: 1948
20.12. 17:36 HHBB  RE: 1948
20.12. 19:32 jansmith1984  RE: 1948
20.12. 01:43 mtk  RE: 1948
20.12. 04:41 Mirda  RE: 1948
20.12. 08:10 Jarmila  RE: 1948
20.12. 09:10 mtk  RE: 1948
20.12. 19:03  RE: 1948
20.12. 19:34 HHBB  RE: 1948
20.12. 21:56  RE: 1948
21.12. 14:12 mtk  RE: 1948
20.12. 09:58 HHBB  RE: 1948
20.12. 18:18 Jarmila  RE: 1948
20.12. 19:58 HHBB  RE: 1948
20.12. 21:20  RE: 1948
19.12. 11:07 mtk  RE: 1948
16.12. 10:34 govind  RE: 1948
16.12. 17:25 HHBB  RE: 1948
17.12. 22:39  RE: 1948
18.12. 22:36  RE: 1948
19.12. 11:22 mtk  RE: 1948
19.12. 18:16  RE: 1948
20.12. 09:26 mtk  RE: 1948
24.12. 06:50  RE: 1948
15.12. 19:45 baki  Ateizmus = náboženství.
15.12. 21:19 PG  RE: Ateizmus = náboženství.
16.12. 08:55 baki  RE: Ateizmus = náboženství.
15.12. 20:15 hledající a nalézající  Nějaké tvrzení, ještě ...
15.12. 20:48 Peptalkin  Nabozentsvo obmedzuje mysel cloveka
15.12. 21:27 Rene Bartosek  RE: Nabozentsvo obmedzuje mysel cloveka
16.12. 10:04 Saša  RE: Nabozentsvo obmedzuje mysel cloveka
16.12. 15:34 baki  RE: Nabozentsvo obmedzuje mysel cloveka
16.12. 19:09 Rene Bartosek  RE: Nabozentsvo obmedzuje mysel cloveka
18.12. 13:01 Trniman  RE: Nabozentsvo obmedzuje mysel cloveka
15.12. 21:19 Aja  Jak se da,
15.12. 23:07 Vojta49  RE: Jak se da,
16.12. 00:24 Aja  RE: Jak se da,
16.12. 09:51  RE: Jak se da,
15.12. 23:50 Vodník  RE: Jak se da,
16.12. 01:05 Aja  RE: Jak se da,
17.12. 16:40  husita je na vině
17.12. 17:42 jansmith1984  RE: husita je na vině
17.12. 18:37  RE: husita je na vině
18.12. 12:29  RE: husita je na vině
16.12. 09:52  Vodníku
17.12. 01:37  RE: Jak se da,
17.12. 08:26 HHBB  RE: Jak se da,
24.12. 06:54  RE: Jak se da,
15.12. 23:51 HHBB  RE: Je to
17.12. 01:14  RE: Je to
17.12. 06:50 HHBB  RE: Je to
24.12. 07:09  RE: Je to
16.12. 12:33 Crazy Horse  RE: Jak se da,
16.12. 21:35 mtk  RE: Jak se da,
17.12. 20:27 Souhlasník/Nesouhlasník  RE: Jak se da,
18.12. 01:37 hc  RE: Jak se da,
19.12. 16:58  RE: nejen ONI,
15.12. 22:47 Mirko D.  Jsme opravdu nejateističtější národ Evropy?
15.12. 23:41 tomesm  Cesi nejsou ateiste
15.12. 23:54 Vodník  RE: Cesi nejsou ateiste
16.12. 10:29 kolokol  RE: Cesi nejsou ateiste
15.12. 23:59  RE: Cesi nejsou ateiste
15.12. 23:45  Buh , Nebuh
16.12. 00:14  Prečo mnoho ľudí nemá vieru?
16.12. 10:35 Václav Semerád  Víru mám, ale vlastní.
16.12. 15:56 baki  RE: Víru mám, ale vlastní.
16.12. 18:08 Rene Bartosek  RE: Víru mám, ale vlastní.
16.12. 20:37 baki  RE: Víru mám, ale vlastní.
17.12. 02:05 Rene Bartosek  RE: Víru mám, ale vlastní.
19.12. 00:16  RE: Víru mám, ale vlastní.
20.12. 09:26 baki  RE: Víru mám, ale vlastní.
16.12. 18:57 Oracle  RE: Víru mám, ale vlastní.
16.12. 21:08 jansmith1984  RE: Víru mám, ale vlastní.
17.12. 17:47 8-P  RE: Víru mám, ale vlastní.
17.12. 18:51 jansmith1984  RE: Víru mám, ale vlastní.
18.12. 11:55  RE: Víru mám, ale vlastní.
18.12. 17:09 jansmith1984  RE: Víru mám, ale vlastní.
19.12. 09:02 8-P  RE: Víru mám, ale vlastní.
20.12. 13:07 mkadlec  RE: Víru mám, ale vlastní.
18.12. 08:31 Václav Semerád  RE: Víru mám, ale vlastní.
16.12. 22:46 HHBB  RE: Víru mám, ale vlastní.
17.12. 11:14 jansmith1984  RE: Víru mám, ale vlastní.
16.12. 11:23 Oracle  RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?
16.12. 16:07 baki  RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?
16.12. 14:02 8-P  RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?
16.12. 15:47 baki  RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?
17.12. 21:16  RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?
18.12. 08:18 baki  RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?
18.12. 11:37  RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?
18.12. 21:57 baki  RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?
17.12. 12:23  RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?
18.12. 08:34  RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?
18.12. 11:25 baki  RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?
18.12. 23:58  RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?
19.12. 00:24 Vladimír Stwora  RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?
19.12. 07:51 baki  RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?
19.12. 00:36 Gibi z Wilsonova  RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?/ Stále tie isté argumenty, stále tá istá
19.12. 08:06 baki  RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?/ Stále tie isté argumenty, stále tá istá
16.12. 06:43 papá  Jak jsem se stal Vericim
16.12. 06:58 A Dios  RE: Jak jsem se stal Vericim
16.12. 08:05 smajlik  RE: Jak jsem se stal Vericim
16.12. 11:37 insider  RE: Jak jsem se stal Vericim
16.12. 10:08 Vacátko  Ateisté a reinkarnace
16.12. 11:02 Václav Semerád  RE: Ateisté a reinkarnace
16.12. 10:24 valda  kelimek
16.12. 13:46 8-P  Bravo
17.12. 01:51  RE: Bravo
17.12. 03:30 Pastinak original  RE: Bravo
17.12. 08:57 HHBB  RE: Bravo
17.12. 15:17 HHBB  RE: Bravo
17.12. 20:15  RE: Bravo
17.12. 21:23  RE: Bravo
17.12. 22:32 HHBB  RE: Bravo
18.12. 02:55  RE: Bravo
18.12. 06:53 HHBB  RE: Bravo
18.12. 10:16 8-P  RE: Bravo
18.12. 11:55  RE: Bravo
18.12. 16:45 8-P  RE: Bravo
18.12. 17:24  RE: Bravo
24.12. 07:46  RE: Bravo
17.12. 18:42 Takyjeden  RE: Bravo
17.12. 19:04 HHBB  RE: Bravo
17.12. 10:47 8-P  RE: Bravo
17.12. 20:27  RE: Bravo
17.12. 23:25 HHBB  RE: Bravo
18.12. 10:08  RE: Bravo
18.12. 11:58  RE: Bravo
18.12. 10:07 8-P  RE: Bravo
18.12. 11:14  RE: Bravo
18.12. 12:19  RE: Bravo
18.12. 16:53 8-P  RE: Bravo
18.12. 17:28  RE: Bravo
19.12. 09:08 8-P  RE: Bravo
19.12. 12:49 mtk  RE: Bravo
18.12. 18:47 Saša  RE: Bravo
18.12. 19:52  RE: Bravo
18.12. 13:59  RE: Bravo
18.12. 18:03 HHBB  RE: Bravo
19.12. 08:45 Takyjeden  RE: Bravo
19.12. 08:55 Takyjeden  RE: Bravo
19.12. 09:18 HHBB  RE: Bravo
19.12. 10:44 Takyjeden  RE: Bravo
19.12. 13:06 mtk  RE: Bravo
19.12. 14:08 Takyjeden  RE: Bravo
19.12. 22:57 mtk  RE: Bravo
20.12. 05:02 Takyjeden  RE: Bravo
20.12. 09:22 mtk  RE: Bravo
20.12. 09:53 8-P  RE: Bravo
16.12. 17:21 Silný kus  Pravda je prostá
16.12. 21:10 Kadlik  RE: Pravda je prostá
16.12. 17:31 Oldis  co se zmeny vyuky dejepisu tyce
19.12. 18:43  Kdo řídí minulost, řídí i budoucnost. Kdo řídí současnost, řídí minulost.
16.12. 19:03 kadlik  Bananova Republika
16.12. 21:28 kosk  Církev by se dala docela dobře definovat
16.12. 23:35  RE: Církev by se dala docela dobře definovat
17.12. 00:57  Proč je Morava tak rozdílná od Čech?
17.12. 11:47 HHBB  RE: Proč je Morava tak rozdílná od Čech?
24.12. 07:49  RE: Proč je Morava tak rozdílná od Čech?
17.12. 12:56 8-P  RE: Proč je Morava tak rozdílná od Čech?
24.12. 06:42  RE: Proč je Morava tak rozdílná od Čech?
17.12. 23:23 Lin  Jestli to není tím,
18.12. 08:27 Václav Semerád  Vítej !
18.12. 21:17 Lin  RE: Vítej !
18.12. 12:10  RE: Jestli to není tím,
18.12. 21:43 Lin  RE: Jestli to není tím,
18.12. 10:19 Parvus  Neofreudistický výklad
18.12. 20:43 Trniman  RE: Neofreudistický výklad
20.12. 23:19 novy zacatek  Nesouhlasim s vyvody pisatele
17.01. 15:35 Jan1  "hnidopych"

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

78

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 105 čtenářů částkou 27 150 korun, což je 78 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mluvčí ministerstva zahraničí Price: USA nebudou Rusku ustupovat v otázce bezpečnostních záruk25.01.22 07:41 USA 0

Jak Britové dodávají na Ukrajinu zbraně24.01.22 19:23 Británie 4

Venezuela schválila rozmístění ruských raket na svém území!24.01.22 17:18 Venezuela 1

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 5

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 3

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 2

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 10

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Měnové kurzy

USD
21,72 Kč
Euro
24,57 Kč
Libra
29,27 Kč
Kanadský dolar
17,17 Kč
Australský dolar
15,49 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,10 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,38 Kč
100 maď. forintů
6,80 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
27,57 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 015,59 Kč
1 unce stříbra
517,18 Kč
Bitcoin
782 026,16 Kč

Poslední aktualizace: 25.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 415