Diskuze k článku

Afrika se stává kokainovým rájem

Příspěvků 15

13.12.2009 3:03

zadlzenost

udo udo321123azetzavinacazet (tečka) sk 89.?.?.?

Nie odpustit dlhy, ako hovori Bono (na koho pracuje?), ale urobit financny system Ludskym. Ziadne uroky. Negativne, resp. na zaciatok max. 0.5% na pokrytie nakladov bank, MMF a "Svetovej banky" - Perzonalu+manazmentu. Podpora miestnej vyroby. Ziadna fiktivna "podpora" cez OSN, UNICEF a pod. Riesit jadro problemu.
Odpusti sa(zaplatia danovi poplatnici) a nasledne budu musiet vyrobit dalsie dlhy, alebo bude dalsia "obriezka" lokalnej elitky..
Uz myslim kazdy vie, ako to ne-funguje

206887

13.12.2009 5:21

Heroin

Hm 84.?.?.?

Jde mi o kvalitu heroinu. Jedná se o afghánský heroin pěstovaný na uzení ovládaném talibanem nebo pěstovaný pod záštitou osvobozeneckých vojsk NATO? Když dovoz, tak dovoz kvalitní, testovaný v laboratořích firmy "Trvalá svoboda".

206888

13.12.2009 21:54

RE: Heroin

JanaJ 78.?.?.?

Reakce na 206888

v r 2008 byla produkce opia kolem 8000(dle Světové banky) tun= přepočti na kamiony...
to hovoří samo za sebe, je to mega-tunel..
o kokainu ani nemluvě,nemlich o tom samém, jedny grupy se pakují v miliardách, ty druhé(blbjejší)to celé cácujou....

206925

14.12.2009 12:58

RE: Heroin

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 206925

Dobře řečeno, slečno/paní JanoJ. Zbývá vyřešit otázku, proč to ti blbější (předpokládám, že zde máte na mysli konzumenty) platí?

Že by špatná výchova? Reklama? Co jiného může donutit lidi vydat své těžce vydělané peníze za podobné svinstvo?

206947

14.12.2009 16:38

RE: Heroin

JanaJ 78.?.?.?

Reakce na 206947

memám na mysli zde zdaleka ty konzumenty ale ty "statisty"(vč. našich jenotek) v Afghanistánu, kteří svým způsobem dozorují tu distribuci kamiony a letadly [smích]

206963

14.12.2009 18:43

RE: Heroin - spařit na čaj

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 206963

A to je skutečnost, které nerozumím. Proč se všichni zabývají problémem, nazývaným "výroba a distribuce drog". Řešení tohoto "problému" už stálo tisíce lidských životů a milardy dolarů. A výsledek? Nula.

Problém dle mého soudu nezpůsobují výrobci a distributoři. Problémem jsou konzumenti drog. Ti svou poptávkou tento špinavý byznys pohánějí. Kdyby nebylo poptávky po drogách, mohli by si je jejich výrobci a distributoři tak nanejvýš spařit na čaj.

Nebylo by výrazně snazší řešit problém drog na straně jejich spotřeby? Jejich legalizací či případnou substitucí?

206965

14.12.2009 20:31

RE: Heroin - spařit na čaj

mtk 88.?.?.?

Reakce na 206965

>Nebylo by výrazně snazší řešit problém drog na straně
>jejich spotřeby? Jejich legalizací či případnou substitucí?
A kdo o to stojí? Ti, co vyrábějí a prodávají? [chechtot] [chechtot] To je jako by se posranci dobrovolně v parlamentu dohodli, že nebudou brát žádný příjem a budou odkázáni na milodary svých voličů. [chechtot] [chechtot] Čemu tady nerozumíte?
A když už mluvíte o poptávce konzumentů - byla první poptávka Indiánů po ohnivé vodě anebo její výroba a distribuce v prérii? [velký smích] [oči v sloup] [oči v sloup]

206969

14.12.2009 21:14

RE: Heroin - spařit na čaj

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 206965

Substituce nebo legalizace heroinu? Videl jste nekdy lidi zavisle na heroinu? Nahrazka je methadon, jenomze to je jako by jste alkohol nahradil jablecnym mostem, ktereho muzet vypit kolik libo. Sice nebudete silet bolestivymi stavy, ktere dokaze vyvolat mozek pri poklesu latek z heroinu v krvi, ale ... Navic methadon devastuje masivne jatra. Zavislost na heroinu znamena, ze mate pouze jedne smysl zivota heroin. Transpotting je velmi pravdive, az na ten happy end. Legalizace jako u alkoholu nepripada v uvahu, spolecnska destrukce by byla velmi rychla.

Otazka zni komu z toho jdou zisky a jakym zpusobme lze osm tisic tun heraku dostat z divociny typu Afganistan do civilizace. Nemuzete prosadit i rozumne kroky vuci konzumentum, pokud tvrde nepujdete po penezovodech. Prijem z Afganistanu se odhaduje na 80 miliard rocne a plati se predevsim zbranemi v hodnote asi 1 miliarda $. Co myslite muze pouze podsveti zajistit prepravu a distribuci predevsim na zapade? A to vse skryte? Taliban srazil byt brutalnimi metodami produkci opia na 200 tun. Melo to okamzite tvrdy dopad, na svetove trhy. Pokud by ten stav vydrzel nekolik malo let doslo k rozpadu trhu komzumentu teto drogy.

Tajne sluzby a jine instituce statu budou v sobe mit vzdy kridlo lidi, kteri budou volat v ramci bezpecnosti jak jinak po cernych operacich. Pokud to neni celkova filosofie, takove firmy, tak se nikdy nestane, ze se bude chovat jako vztekly pes utrzeny z retezu. Existuji dva zpusoby kontroly, dozor nad operacemi ze strany parlamentu, vzajemna kontrola dana revnivosti mezi represivnimi institucemi statu, a kontrola toku financi.

Cerne operace, vyzaduji cerne finance, finacni nezavislost vede k postupne ztrate kontroly a vzniku nove struktury skutecne mocenske elity. Tim jsem uz davno prosli, takze by bylo naivni se domnivat, ze takova mocenska klika se necha jenom tak odstrihnout od penezovodu. Ted zkrouhne finance krize prijmy konzumentu, ale pokud nebyli hloupi, coz zcela jiste nebyli, tak existuji ohromne kapitalove investice v legalni ekonomice.

206973

14.12.2009 13:15

RE: Heroin

Pavel -Čert- Němec 193.?.?.?

Reakce na 206925

Podobne je to s produkci kokainu, rocne jde o stovky tun. Nechapu jak muzou byt v Africe nejvetsi zakladny ilegalniho obchodu s drogami(co Mexiko, Turecko Balkan atd.), pokud pres ne proudi jen zlomek produkce. Ledaze by se obchod s drogami pod vedenim CIA povazoval v OSN za legalni... [zmaten]

206948

14.12.2009 10:05

RE: Heroin

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 206888

No hej, je to dobrý biznis hlavne pre amíkov, vlastne pre CIA, zarobia vlastné peniaze, ktoré môžu použiť ako chcú a v prípade odhalenia -hlavne v prípade drogových kšeftov- môžu použiť toho dotyčného ako obetného baránka pritom sa zatvária ako "my nič my muzikant"a biznis ide ďalej.

206941

14.12.2009 14:04

Legalizovat

Oldis 81.?.?.?

to je asi jedine mozne reseni, vsechno legalizovat a bude klid.

206950

14.12.2009 20:39

RE: Legalizovat

Dale Coper 84.?.?.?

Reakce na 206950

>to je asi jedine mozne reseni, vsechno legalizovat a bude klid.<

Pravdu díš Oldisi. I když nevím jestli by bylo lepší nechat fungovat neviditelnou ruku trhu nebo nechat stát distribuovat drogy za výrobní náklady + zanedbatelná marže.

206972

14.12.2009 21:47

Nechápu co všichni tady proti těm drogám máte

flakac 147.?.?.?

Pokud se nekoukáte na televzi tak si ji pusťte. Uvidíte, že budete rázem šťastnější, spokojenější, naplněnější, budete mít pocit neskutečné svěžesti po žvýkačce Winterfresh, barvy vašeho prádla budou zářivější po Persilu (ale po LSD taky..), pocit sounáležitosti zažijete při sklenici Prazdroje (ale taky při jointu), a pocit síly a hrdinství vám dodá nová Audi (heroin je odvozen od slova Hero - hrdina) Pokud si vezmete půjčku, budete mít bohatší život (ČSOB..., také zkušenost feťáka je v mnohém obohacující), a výrobek XY je tak dokonalý, že vás přenese do jiné dimenze (lysohlávky taky). Až budete mít všechno to co je vám reklamou vnucováno, tak se nebudete stačit otáčet, jak na vás bude z jedné strany tlačit hypotéka, z druhé spotřebitelský úvěr, hory účtů a výdajů ani spát nedají. Říkáte že to není závislost? Tak co to tedy je? Všechno, ale úplně všechno co nám nabízí reklama nabízejí drogy taky. Je tady ovšem jeden velký rozdíl: Pokud se stanete "správně" závislými, budete pracovat do úmoru, stanete se závislými na systému a budete pro něj užiteční. Pokud se stanete závislými na drogách tak pro systém užiteční nebudete. A to je, vážení, ten jediný důvod, proč se proti drogám "bojuje". Že nebudete dále "užiteční". Neboť droga vám dá úplně stejnou iluzi štěstí, kterou vám nabízí i systém. Droga to dělá mnohem dokonalej, a pro systém ne příliš produktivně. Proto musel systém vyhlásit drogám "na oko" válku. Ptáte se proč "na oko", a proč se tato válka nedá vyhrát? Systém všemi prostředky podporuje naši závislost na věcech... Pak se někdo diví.., závislosti i na drogách... Válka proti drogám je snaha o výlov rybníka s tím, aby tam ti kapři zůstali... Aby systém podporoval naši nezávislost je v naprostém protikladu k směřování všech věcí. A když vidím, co naše kultura šíří do kultur jiných, pak je otázka, zda si ten koks nebo hero nezasloužíme.

206975

15.12.2009 0:12

RE: Nechápu co všichni tady proti těm drogám máte

mtk 88.?.?.?

Reakce na 206975

> A když vidím, co
>naše kultura šíří do kultur jiných, pak je otázka, zda si
>ten koks nebo hero nezasloužíme.
Mno, nevím jak vy, ale já za tuto kulturu necítím odpovědnost, já si nevybral, že se tu narodím, Vy jo? .... [velký smích] A reklama je mi náhodou výborným rádcem a služebníkem, jak se nechat informovat o tom, co si rozhodně nemám kupovat. [chechtot]
P.S. Váš příspěvek mě pobavil, palec nahoru. [smích]

206985

15.12.2009 1:49

CIA, banky a obchod s narkotiky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 119.?.?.?

Reklama, pokud si me obcas najde (odhlasil jsem totiz TV) ma na me take opacny ucinek. Kvalitni a hlavne skutecne potrebne zbozi ci sluzby, na rozdil od nekvalitnich a nepotrebnych, reklamu skutecne nepotrebuji.

O tom, ze USA prostrednictvim CIA maji pod kontrolou svetovou produkci a obchod s narkotiky neni pochyb. Jejich vojenska pritomnost v zemich patricich mezi nejvetsi producenty narkortik jako Kolumbie a Afghanistan neni nahodna stejne tak, jako do toho zapadajici vznik a kontrola statu Kosovo s nejvetsi distribucni siti drog v Evrope. Statu s 2. nejvetsi vojenskou zakladnou USA mimo sve uzemi. USA tak maji pod kontrolou nejen svetovou vyrobu, ale i distribuci. Nekontrolovatelne transporty pres vice jak 700 vojenskych zarizeni a zakladen rozmistenych temer ve vsech koutech sveta umoznuji pohodlnou a nicim a nikym nerusenou distribuci kolem sveta. Produkce narkotik v Aghanistanu, uspesne z nabozenskych duvodu Talibanem omezovana, jiz za prvni dva roky okupace vzrostla na sedmeronasobek a dnes se odhaduje na obchod v hodnote 50 - 65 miliard dolaru a tato castka nepodleha kontrole kongresu. 10% miri do USA, znacna cast do Evropy a tez do Ruska, ktere je zdeseno prudkym prilivem levneho heroinu do sve zeme od zacatku valky v Afghanistanu. Problem dnes hlasi i Australie, ktera vzhledem k ochote ci schopnosti konzumentu platit vyssi cenu, zacina byt vyhledavanym cilem. Za 1kg heroinu se v USA plati 30 000 - 35 000 $. V Australii je to 190 000 $.

O tom, ze se jedna o jeden z nejvynosnejsich obchodu s tolik zadanou a dulezitou hotovosti svedci i nedelni prohlaseni Antonia Marii Costy, vedouciho predstavitele urady pro drogy a zlocin pri OSN (UNODC) ve Vidni, ze nektere banky vdeci za svoji zachranu miliardam dolaru, ktere maji svuj puvod z obchodu drog a jinych ilegalnich aktivit. V duhe polovine roku 2008 banky nebyly ochotny vzajemne si pujcovat a podle Costy existuji dukazy, ze vytezky z obchodu s narkotiky byly jedinym hotovostnim kapitalem, ktery byl pro nektere banky od te doby k dispozici a odvratil je od kolapsu. OSN odhaduje, ze celosvetove castka prevysuje 300 miliard.

http://news.ninemsn.com.au/article.aspx?id=983234
http://www.guardian.co.uk/global/2009/dec/13/drug-...

206993

Příspěvků: 15

13.12. 03:03 udo  zadlzenost
13.12. 05:21 Hm  Heroin
13.12. 21:54 JanaJ  RE: Heroin
14.12. 12:58 Vojta49  RE: Heroin
14.12. 16:38 JanaJ  RE: Heroin
14.12. 18:43 Vojta49  RE: Heroin - spařit na čaj
14.12. 20:31 mtk  RE: Heroin - spařit na čaj
14.12. 21:14 Rene Bartosek  RE: Heroin - spařit na čaj
14.12. 13:15 Pavel -Čert- Němec  RE: Heroin
14.12. 10:05 Oracle  RE: Heroin
14.12. 14:04 Oldis  Legalizovat
14.12. 20:39 Dale Coper  RE: Legalizovat
14.12. 21:47 flakac  Nechápu co všichni tady proti těm drogám máte
15.12. 00:12 mtk  RE: Nechápu co všichni tady proti těm drogám máte
15.12. 01:49  CIA, banky a obchod s narkotiky

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Portalnd Oregon zničili sochu jelena04.07.20 21:19 USA 2

Mohou prdy přenášet koronavirus?04.07.20 17:40 Austrálie 1

Pokračujte! Dvojice právníků brání svůj dům se zbraní v ruce před útokem lůzy04.07.20 15:04 USA 5

Už začínají vidět přínosy multikulturního obohacení i mainstreamová média04.07.20 14:19 Francie 0

Černoch, který znásilnil a oloupil nezletilou Češku, dostal dva roky30.06.20 15:43 Česká republika 5

Na životech bělochů nezáleží?28.06.20 09:59 Británie 12

Země, kde zítra znamená včera: Teror lůzy27.06.20 17:52 USA 4

Babiš zradil, média cenzurují a EU právě teď domlouvá revoluční Lisabonskou smlouvu 2.025.06.20 09:48 Evropská unie 0

VIDEO: RESTART Systému (COVID, Econ. World Forum...)23.06.20 09:03 Neurčeno 0

V Praze instalují 5G vysílače, jeden z mnoha je na budově základní školy na Náměstí Míru22.06.20 17:50 Česká republika 44

Německý Stuttgart byl v neděli v noci kulturně obohacen22.06.20 17:38 Německo 3

Brno: All Live Matter a Žítková(ČT) jako rozbuška!22.06.20 12:24 Česká republika 2

Kvůli zradě lodí pod velením Bruselu se Turkům podařilo do Libye na pomoc džihádistům přisunout další posily a techniku19.06.20 08:40 Libye 2

4/5 lidí nemají problém s koncesionářskými poplatky... zjistil průzkum agentury STEM-MARK. 18.06.20 19:42 Česká republika 5

Fa. CovidPass a její aplikace...18.06.20 16:14 Česká republika 1

Nigel Farage je připraven znovu aktivizovat Brexit Party - lidé už Borisovi Johnsonovi nevěří18.06.20 00:49 Británie 0

Historička Markéta Křížová: Češi, i vy můžete za otroctví, připusťte si to!18.06.20 00:05 Česká republika 15

Opravdu by se měla zrušit policie? 17.06.20 23:53 USA 1

Jeden test - uškrtí vás při policejním zákroku 115 kily?17.06.20 16:33 Česká republika 3

Jak strejda Soros pomohl Havlovi k prezidenství17.06.20 16:04 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
23,72 Kč
Euro
26,67 Kč
Libra
29,61 Kč
Kanadský dolar
17,50 Kč
Australský dolar
16,47 Kč
Švýcarský frank
25,08 Kč
100 japonských jenů
22,06 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,98 Kč
100 maď. forintů
7,55 Kč
Ukrajinská hřivna
0,87 Kč
100 rublů
33,19 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 104,87 Kč
1 unce stříbra
428,16 Kč
Bitcoin
215 061,70 Kč

Poslední aktualizace: 4.7.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 339