Diskuze k článku

Britský premiér utajoval přípravu invaze do Iráku

Příspěvků 11

27.11.2009 2:48

Jen v pohadkach vitezi dobro nad zlem, v zivote lidi,je tomu opacne

kozoroh 59.?.?.?

Politici si udelaji organisace a pres ne prosadi sve vlastni zakony a presto se jimi nikdo z tech silnych neridi,jen je pouzivaji proti tem slabsim,cili, mame zakon dzungle a spravedlnost v podstate neexistuje, tak ,jak neexistuje svoboda, s i s tou dodaleka vytrubovanou demokracii.Toni Blair a Bush jsou svetovymi zlocinci a ne jenom oni,kazda vlada pomahajici v dnesnim konfliktu je podilnikem na techto zlocinech, Irak takto ztratil vic ejak 1,5 milionu obeti a embargem na 500.000 deti,o nich "Marenka", rekla ,ze to je umerne k planum USA, ackoliv vsichni vime,ze to neni zkutecna valka americkeho lidu,ale, elity jezparazituje na krvavych penezich a jidasske odmene.
Takze, tak zvane vysetrovani,neni k nicemu,kdyz podstata se zakryje a vinici nejsou potrestani,kde je mezinarodni soud v Hagu, kde ,je ta tak draha organisace,rikajici Spojene Narody a nakonec i Evropska koalice, NATO a cele to ujednani Zenevskych dohod,kdyz si kriminalnici stejne delaji co chteji.Soudit musime take media a hnat je k zotpovednosti take, ty maji hodne na svedomi, ackoliv, svedomi nemaji,coz vi kazdy starsi clovek, ze to vsechno je v rukou darebaku.Vysetrovani,ceho, ta valka se nemela vubec konat,to je zacatek toho vysetrovani,ze Anglie a USA nebylo pripraveno na okupaci? Byli ,ale pripraveni na iracky olej,tak, fungovalo vse rychle, tak ,jak zlocin proti lidstvu s pouzitim deploid uranium, to komise zapomela,to je zlocin proti vsemu lidstvu,zamorovani planety.Okupacni jednotky se nehnou,dokud stale potece olej, jaka pak demokracie a svoboda ,prachsprosty piratsky utok, zlodejna.Poukazat je treba na ty v Americe a v Britanii s dvojim obcanstvim,co vytvari konspiraci proti miru, konspiraci k vedeni valek a zlocinu proti lidskosti, tak,jak se soudilo v Nurimbergu.Dnes, "porazene Nemecko" opet valci, pokud valci pro svetove kriminalniky,tak je vse OK.

April Glaspie - Saddam Hussein Transcript July 25 1990 More on this page.
Special to The New York Times WASHINGTON, Sept. 22 -- On July 25,President Saddam Hussein of Iraq summoned the United States Ambassador to Baghdad, April Glaspie, to his office in the last high-level contact between the two Governments before the Iraqi invasion of Kuwait on Aug. 2. Here are excerpts from a document described by Iraqi Government ...
Go to the page
April Glaspie - Saddam Hussein Transcript July 25 1990 THE NEW YORK TIMES INTERNATIONAL SUNDAY, SEPTEMBER 23, 1990 Excerpts From Iraqi Document on Meeting with U.S. Envoy


Svetovy tisk rikal nam historky krutosti o detech zabitych v inkubatoru, ale,zapomel na dohodu,kdy ten spatny Saddam Hussein souhlasil vyklidit Kuwait a byl na presunu zakerne prepaden Brity, kdy Iracane byli na ceste zpet, co takhle toto vysetrit v ramci "Zenevskych dohod", co takhle popohnat vyplechovane generali pred svetovy tribunal a soudit je jako nacisty i z rozsudkem ,jaky dostali naciste. Svym zpusobem znalosti jsem zjistil,ze v jednom setkani mi kdosi rikal,ze prijde doba ,ze lide budou vzpominat na Hitlera, jako na svateho muze, tenkrate jsem tomu nerozumel,dnes ,uz ano.

205822

30.11.2009 2:54

RE: Jen v pohadkach vitezi dobro nad zlem, v zivote lidi,je tomu opacne

kozoroh 59.?.?.?

Reakce na 205822

Jaka je dnes z minule slavy prezivajici "Velka" Britanie?
Jak soudi Ti ,jez jeste zbyvaji z doby ,kdy bojovali pro Britanii?
Zajimavy a dost poucny clanek najdete v teto veci na Mail Online-'This isn`t the Britain we fought for', say the 'unknow warriors'
of WWII
Odchazejici generace ,co bojovala a umirala za Britanii, hodnoti dnesni dny v Britanii,ktere jsou ukazkou dalsi generace, co nezna pojem narodni soudrznosti, vlastenectvi,coz neni predmetem dnesni mnohakulturni spolecnosti,kdy penzisti -veterani WWII se boji za tmy vylest na ulici.Otazka padla na 150 byvalych bojovniku,ti,jez bojovali v Africe , jakozto ty jez se na D day vylodili v Normandii a odpovedi byly "ze mnozi padli se dnes musi obracet v hrobe",vlastectvi vylitlo z oken pryc a uz se tezko vrati, to co Toni Blair a Gordon Brown, udelali z jejich zeme, jejich usili o svobodu a demokracii nema nic spolecneho s temito politiky. Generace tech ,co bojovali,jsou dnes v prehlizejici mensine, penzisti jez jsou zavreni radeji ve svych domovech, nez videt na ulicich Muslimi a Sik v jejich kostimech na jejich ulicich, kde je vysledek pro Kralovnu a Britanii,tak,jak jim bylo receno.Britska kultura nezadrzitelne mizi,rika veteran Dunkirk, kampane v Italii a v Recku, svatby homosexualu,lesbicek, skolni matky-deti maji deti,zprofanovana TV plna pornografie a hrozneho projevu reci,vulgarni trend,nikym kontrolovana emigrace je dela nestastne z toho,co vidi kolem sebe denne.Veteran od El Alamein rika,to neni zeme pro kterou jsme bojovali,prolhani politici,zadna disciplina, moralka,nezamestnanost a mladez na dragach.Za,co jsme umirali, za co,je jejich otazka dneska.
Vzato souhrne, chyba druhe svetove valky, kdy pribuzne mluvici narody, byly postaveni jeden proti druhemu, Britanie ,jez odmitla pod Churilovym vedenim ,nabidku miru, obe zeme na zakladech krestanstvi, nezabijes, se tahne dal a dal a neni pod taktovkou dnesnich politiku,kde neni zadna moznost uniknout, umirani a vrazdeni jinych probiha dal a dal.Co, budou rikat dnesni mladi, az se jejich cas naplni,ti jez byli ve Falklanske valce,kde potopili v mezinarodnich vodach argentinskou cvicnou lod, mimo oblast konfliktu, co by ve vedeni valky,od prvni zeny, co by primeminister Britanie, Margaret Thatcher az po dnesni politiky, primeministra Gordon Brown, slibujici odchod v nejakem roce z Iraku a Afganistanu, nekdy, docastne umistenych vojsk, to, prece zname,ze ano?

205997

27.11.2009 3:43

V ramci 60 milionu obeti druhe svetove valky, by Nemci nemeli prekrocit sve narodni hranice.

kozoroh 59.?.?.?

Vložený obrázek
Do te spinave valky zatahnou kde koho,zeme drivejsiho socialistickeho bloku opetne vystridali sveho "pana" a slozi cizim zajmum, ackoliv mnoho z nich nikdy nebojovalo o sve narodni zajmy.nemecko,jako takove by v ramci obeti druhe svetove valky nemelo byt pouzito k valecnym cilum kdekoliv ve svete a nemelo prodavat valecnou vyzbroj do sveta, nikdy nevlastnit atomovou zbran a to same plati o Italii a Japonsku.
Afghanistan: German general fired over air strike that killed civilians
General Wolfgang Schneiderhan, one of Germany's top commanders, has been fired after he allegedly withheld details of an air strike that killed Afghan civilians in September.

Vložený obrázek
Zatahovani Nemecka do valecnych planu prakticky omilostnuje nacisty z tak zvanych valecnych zlocinu, nebot jejich obranou bylo,ze uposlechli danych rozkazu,coz pred ocima soudu nebylo vzato v uvahu,jak je to ted s americkymi a britskymi generali v ramci uposlechnuti rozkazu?
Vložený obrázek

When will the German army Bundeswehr finally leave Afghanistan ...Can you predict the answer to When will the German army Bundeswehr finally leave Afghanistan? See how many Hubdub dollars you can make...
www.hubdub.com/.../When_will_the_German_army_Bundeswehr_finally_leave_Afghanistan -

205823

27.11.2009 10:42

RE: V ramci 60 milionu obeti druhe svetove valky, by Nemci nemeli prekrocit sve narodni hranice.

abc 89.?.?.?

Reakce na 205823

Ale prekračujú, lebo musia poslúchať Veľkého brata. http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=9758

205833

27.11.2009 8:35

Všichni politici a vojáci, ....

Jiri Skrivanek 80.?.?.?

kteří naplánovali a provedli válečný zločinný přepad Iráku, Afganistánu, Srbska jsou minimálně stejní váleční zločinci jako němečtí vůdci a členové německého generálního štábu po II WW. (Je ovšem potřeba vědět, že PL armija krajova byla stacionovaná v nástupních prostorách a připravena na útok na Berlín o přípravách Sovětů napadnout tehdejší "Říši" a území okolo ani nemluvě)měřeno ovšem norimberským měřítkem a právem z roku 1945-1946. Ale je pořád nutné myslet na ono slavné "Vítězové mají vždy pravdu" převedeno do lidového "co je dovoleno pánu, není dovoleno kmánu"...

205826

28.11.2009 1:24

RE: Všichni politici a vojáci, ....

p. 125.?.?.?

Reakce na 205826

..stejne jako komunisti, nynejsi tyrani nemusi dodrzovat sve vlastni a mezinarodni zakony...jiz prvni gulf war byla podvod.Co nam skolaci papouskujici nazory elit a vydavajici se za media nerekli ,ze KUVAJT byl nasilne odtrzen od Iraku v roce 1945..do te doby tedy nedilna cast Iraku.

205884

29.11.2009 10:27

RE: Všichni politici a vojáci, ....

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 205884

nesmysl kuvajt nebyl během druhé světové součástí iráku ale součástí velké británie
kdy se tak stalo nevím možná že rozdělení osmanské říše
každopádně kuvajt nebyl nikdy součástí smaostatného suverénního státu irák [mrknutí jedním okem]

205949

27.11.2009 11:20

vrstvičky informací

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Kdopak z nás si uvědomuje o co se asi "hraje", když si tu na Zvědavci a v dalších webech můžeme psát cokoliv o těch, kdo nám vládnou?
Vládne vždy ten, kdo dovede nejlépe předvídat vývoj událostí. A to v souvislosti s tím, jak dovede kontrolovat informační vrstvy, ve kterých se pohybuje.
Fakt, že si skupina lidí vytvořila z peněz nástroje k modelování myšlení veřejnosti - ten si nesmíme zúžit jen na vlastnictví médií a modelování cílů společnosti skrze ně. Musíme se vrátit až do období, kdy tehdejší mocní plánovali nutnost počítání roků znovu od nuly.
v období následných tří let už musí potomci tehdejších elit vzít řízení společnosti do svých rukou, proto se postupně do čela řízení planety dostávají víceméně neznámí lidé, kteří už nemohou déle zůstávat za oponou a řídit události "s časovým předstihem".

Ten zbyteček času, který měli "nahospodařený", ztratili díky krachu připravené "chřipky od prasátek". Na situaci tak musí reagovat sami, osobně, bez "skupinek lépe informovaných loutek".
Nevíme, kolik ještě neznámějších lidí nám šéfové světa nabídnou do řízení jejich organizací - nakonec je budou muset řídit ti, co dosud byli a jsou v pozadí.

205838

27.11.2009 11:24

Platci dani.

in-ocean 80.?.?.?

Jo, platci dani jsou odpovedni, a v CR to neni jinak.

http://www.makewarshistory.org.uk/

http://www.davidicke.com/forum/showthread.php?t=89078

205839

27.11.2009 18:13

Invaze do Iráku byl omyl Západu a čím dříve vyjde pravda na veřejnost, tím lépe!

Laskavý 88.?.?.?

Invaze do Iráku bude ještě stát Západ mnoho úsilí a prostředků, aby se věci dostali do normálních kolejí a vzhledem k mnoha usmrceným a mrzákům, nejen na těle , ale především na duši, spíše půjde o proces několika generací, jako po válce v Evropě!
Nejhorší je, že situace v Iráku zdaleka není stabilní a světové společenství může zaplatit ještě mnohem více.
Sunitsko - šíjitská a kurdská animozita může snadno vzplanout v otevřeném konfliktu a přenést se i do sousedních zemích.
Vojenská mezinárodní přítomnost by měla zůstat v Iráku / teď ale na bázi OSN/,protože nechat na pospas "výbušný kotel" v Iráku, by byla holá nezodpovědnost světového společenství.
Naskýtá se ale otázka, zdali někdo nechce neklid v Iráku, pod heslem , rozeštvi a panuj!

205870

28.11.2009 23:52

Co si to ten premier dovolil?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 192.?.?.?

Wow!! On nic nerek a jen tak spolupracoval a to tajne!! na prepadeni Iraku!! To je hrozne!! Ja zkratka cumim, s cim dneska lidi neprijdou. Vzdyt je prece jasne, vojenske akce se snad normalne utajuji. A tahle valka je tak vedena v rukavicka takovym zpusobem jaka zadna jina v historii. A nekteri si jeste stezuji. Ale zase na druhou stranu je tohle normalni. Kdyby si nikdo neztezoval, bylo by to taky divne. Jako za minuleho rezimu, kdo si ztezoval, tak vetsinou brucel v kriminale. A to taky neni vubec dobre.

205933

Příspěvků: 11

27.11. 02:48 kozoroh  Jen v pohadkach vitezi dobro nad zlem, v zivote lidi,je tomu opacne
30.11. 02:54 kozoroh  RE: Jen v pohadkach vitezi dobro nad zlem, v zivote lidi,je tomu opacne
27.11. 03:43 kozoroh  V ramci 60 milionu obeti druhe svetove valky, by Nemci nemeli prekrocit sve narodni hranice.
27.11. 10:42 abc  RE: V ramci 60 milionu obeti druhe svetove valky, by Nemci nemeli prekrocit sve narodni hranice.
27.11. 08:35 Jiri Skrivanek  Všichni politici a vojáci, ....
28.11. 01:24 p.  RE: Všichni politici a vojáci, ....
29.11. 10:27 aristokrat  RE: Všichni politici a vojáci, ....
27.11. 11:20 janko  vrstvičky informací
27.11. 11:24 in-ocean  Platci dani.
27.11. 18:13 Laskavý  Invaze do Iráku byl omyl Západu a čím dříve vyjde pravda na veřejnost, tím lépe!
28.11. 23:52  Co si to ten premier dovolil?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
23,45 Kč
Euro
27,34 Kč
Libra
30,28 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
16,44 Kč
Švýcarský frank
25,58 Kč
100 japonských jenů
22,40 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,67 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 807,43 Kč
1 unce stříbra
546,39 Kč
Bitcoin
318 090,95 Kč

Poslední aktualizace: 29.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 040