Diskuze k článku

Hodina času

Příspěvků 179

19.11.2009 0:55

Nezapomínejme

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

především na ty, kteří nás pro naši naivitu, pro naši neznalost historie a pro naše sobectví do takových konců přivedli.

205208

19.11.2009 2:28

RE: Nezapomínejme

Sony 89.?.?.?

Reakce na 205208

Uznávám, že to základní poslání článku je fajn, ale podávat to tímto stylem mi nějak nesedí (alespoň na tomto serveru). Vlastně se to podobá stylu té druhé strany [smích]

205217

19.11.2009 7:23

RE: Nezapomínejme

Erika 52 91.?.?.?

Reakce na 205217

Prostý muž v ďalekej krajine putoval mnoho dní, aby sa raz do roka mohol stretnúť so svojim Bohom v kostole. Prišiel, pokľakol a povedal Bohu tieto slová:
" Pane, som len obyčajný človek a prišiel som za tebou z veľkej diaľky. Nepoznám slová žiadnej modlitby, ale milujem ťa a dôverujem ti, preto tu teraz poviem všetky písmenká abecedy a ty si z nich, prosím, poskladaj moju modlitbu."
A Boh sa usmial a požehnal tomu človeku, lebo vedel, že nie je dôležitá forma, či štýl ale posolstvo, ktoré nám niekto chce odovzdať.

205224

19.11.2009 10:53

RE: Nezapomínejme

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Reakce na 205224

Vážená Eriko, třeba se bůh pousmál už proto, že je údajně vševědoucí a Vámi uváděnou příhodu radostně očekával. Ještě více by se nejspíš usmíval, kdyby se ten člověk místo mnohodenního trmácení se do kostela raději pomodlil doma, kde by mohl láskyplně pečovat o svoji rodinu a své bližní.
Obdobná poselství - plná pokory, lásky a vstřícnosti k bližním - jsou oblíbenými náměty otrokářů, mezi něž krom různých Gorbačovů a Havlů patří i klérus všech náboženství světa. Pokorně rozjímej, zpytuj své hříchy, modli se a hlavně bez odmluvy pracuj!
Nestačí se jen usmívat a být duchovně povzneseným nad věčné proměny Spasitelů v Jidáše!

205233

19.11.2009 11:59

RE: Nezapomínejme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 69.?.?.?

Reakce na 205233

Máme dvě možnosti. Buď se domluvíme alespoň v základních hodnotách, anebo se odsoudíme k věčnému obracení každého kamene ve snaze zpochybnit vše a vidět lumpárnu doslova ve všem. Nikam to sice nepovede, ale budeme moci diskutovat doslova o všem. Jsem pro první možnost, toleranci a jasno.

205241

19.11.2009 12:30

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205233

Hezky napsané p.Kramáři. Přesně jste popsal mechanismus, který má od věků plebs zaměstnat a v pseudopokoře při očekávání lepších zítřků (nebo věčného království na nebesích) udržet v područí těch tzv. vyvolených.

Dnešní doba je sofistikovanější a metody ovládání taktéž, ale podstata se nezměnila. Stále se mediálně i jinak zevšeobecňuje a stále existují síly (jejich lokajové), kteří mění bílou v černou a vice versa. Dokud nedojde ke změně myšlení a vnímání reality většinovou populací zdola, dotud to takto (pro moc a peníze do těch správných košér i jiných kapes) bude pokračovat.

jansmith[smích]

205243

19.11.2009 20:35

RE: Nezapomínejme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 205233

Pane Kramář, ten první odstavec, ano.
Ale dál máte sice pravdu, ovšem jen z půlky, přijde mi to spíše jako úlitba místním jansmithům, kteří odpovědnost ze sebe zásadně převádějí na E/elity.
Poselství plná pokory, lásky a vstřícnosti k bližním nemají alternativu. Nemohou utrpět tím, že jsou zneužívána. To je v podstatě deklarace člověčenství. To je též vyjádřením toho, že o to lidství usilujeme.
Řekne li Havel, Gorbačov či klerik kteréhokoli náboženství, že nebe je modré, nic to tomu nebi na modrosti neubere. Ani rozjímání , zpytování svých hříchů není včetně modlení(?) nic zjevně škodlivého samo o sobě. A pracování, je nezbytností. Odmlouvání nic neřeší.
Jde jen o to jestli to "pracování" činím ze svobodné vůle, nebo z donucení. Ošklivit si práci...
Ale závěr je dobrý:
>Nestačí se jen usmívat a být duchovně povzneseným nad věčné proměny Spasitelů v Jidáše!
Ale to jste nedopověděl, jen nakousl.
Čekání na zázrak jste jistě neměl na mysli. [mrknutí jedním okem]

205282

19.11.2009 22:53

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205282

Nemyslím si Josephe, že p.Kramář psal svůj příspěvek jako (jak píšeš) úlitbu jansmithovi.

Zaprve to nemá zapotřebí a za druhé jansmith nepatří k těm, kteří by po něčem podobném bažili...


A nejen v tomto jsi tzv. mimo, ale i v tom, jak mu podsouváš přenášení odpovědnosti pouze na ty tzv. E/elity. Samozřejmě, že nejen E/elity jsou zodpovědny za stav našeho Světa od starověku po současnost, ale svůj díl odpovědnosti nese i každý jednotlivý tzv. běžný človíček.

Podstata, jak už to bývá, je ale někde jinde. Odpovědnost tzv. běžných lidí nebo v horším případě ovcí je až druhořadá. Primárně ji nesou (ať již se ti to líbí nebo nelíbí) opravdu ty tzv. E/elity nebo jak se ve své sebestřednosti a s pedestalů, se kterých káží vodu jiným rádi označují jako tzv. "vyvolení"...!

Jsou to oni, kteří mají v rukou, narozdíl od zmanipulované, brainwashed a nevědomé většiny, všechny (a instatní) nástroje k pozitivní změně. A jak tyto nástroje (které stále pro moc a peníze do těch správných kapes přizpůsobují situaci) využívají můžeme vidět v popisech historie a na vlastní kůži i v současnosti.


Kdo chce vidět Josephe vidí. Kdo nechce nebo pro přetrvávající a stále překyprovanou nevědomost vidět přes otevřené oči nemůže ten neuvidí, i kdyby mu fakta a důkazy na zlatém podnose pod nos přinesli. Vždy mu jeho vnímání reality nebo cílená podjatost nabízená fakta a info zamíchají tak, že z toho má místo jednoduchého výstupu jen sofistikovaný a deformovaný galimatyáš, který potom paradoxně tak rád agenturně nebo s přesvědčením blouda předává dál.


A nějaký závěr? Snad jen ten tolikrát zde na Zvědavci připomínaný:

Pokud si studiem nezávislých a relevantních informací neučiníme ve věci JASNO (ostatně o tom je i vývoj lidstva a historické poslání jeho duchovních učitelů a často odstraňovaných mučedníků) - nepochopíme opravdové vazby a motivy, které dění ve Světě, bohužel často velmi negativně, ovlivňují (a nenaučíme se odhalovat ty virtuálně podsouvané) - nepoučíme se a nebudeme věci místo tolik obvyklého košér POKRYTECTVÍ nazývat pravými jmény, potud budeme stále zápasit sami se sebou, se svou nevědomostí a z osidel pokryteckých "E/elit" (tj. těch přes peníze či jinak samovyvolených..[smích]) a pro dobro VŠECH zúčastněných se nikdy nevyvážeme.

Důkazem jak se věci mají je i cílená mediální a jiná nalejvárna (tj. jeden z nástrojů mocných jak plebsem manipulovat k obrazu svému), která běžným lidem ve zbavování se nevědomosti a ovčího syndromu nenapomáhá (NAOPAK) a ruku v ruce s propagandou a deformovanou výchovou je stále drží v podřízenosti na nejen historicky zprofanované vrchnosti, ale i lokajích, kteří ji v tom v pro peníze a výhody (a v předklonu) sekundují.

A Peace s nimi.


jansmith[smích]

205296

20.11.2009 0:06

RE: Nezapomínejme

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 205296

>Jsou to oni, kteří mají v rukou, narozdíl od zmanipulované, brainwashed a nevědomé většiny
Jendo, a ty jsi to první? – tedy ta „pokrytecká E/elita“ (co to vlastně vůbec je za blábol)
Nebo to druhé? – tedy ta „zmanipulovaná, brainwashed a nevědomá většina“ (tady bych si troufnul typnout, sem se řadí i jenda šmídů)
>Pokud si studiem nezávislých a relevantních informací neučiníme ve věci JASNO
[chechtot]
Myslím, že ti to mirda patřičně nezávisle a relevantně nasvítí a bude z toho tolik jasu, že všichni zvědavci a tzv. běžní človíčci budeme úplně celí iluminovaní ...

205308

20.11.2009 13:27

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205308

Je to pořád dokola HHBB..[smích], tím ale neříkám, že to je ztráta času. Naopak, baví mě to a věřím, že i ostatní čtenáře.

Jak jsem psal jinde, jsi zajímavý týpek a občas se v rámci "klouzání", které produkuješ objevují i zajímavé úvahy.


V jiném vlákně VIZ: ("Deset ekonomických chyb, kterých se dopouštíme od roku 1774".), se také v jednom ze svých příspěvků (v reakci na kingpina) zajímavě rozepisuješ, ale "deformací či defektu", na který se tě snažím upozorňovat v podstatě od prvních chvil, kdy jsme se tady začali bavit, jsi se nezbavil.

Maličko jsi možná pod tlakem oponentů omezil klouzání a rádoby filozofování (které mnozí diskutéří a mlžiči sofistikovaným pojetím dokáží vydávat za moudra..[smích]), ale i tak ti stále chybí to, o čem je Zvědavec a debaty na něm.


Víš o čem mluvím HHBB nebo nechceš vědět?

V tom příspěvku rozebíráš vliv půjček na ekonomiku (rakouskou školu) a vlastně se s tebou dá souhlasit. Ano, půjčky, jak jsou do Systému zakomponovány jsou nutnou součástí jeho pokryteckého košér přežití. Podotýkám, že jsou jen jedním kamínkem puzzle, bez jehož složení CELÝ obraz správně pochopit NENÍ MOŽNÉ.

Jejich nastavení a jak to souvisí s lichvou a shromažďováním majetku E/elitami na úkor celku (kde bohatí nebo jak o sobě smýšlejí: vyvolení, díky nastavení monetárního košér systému/Systému, v čase stále radostněji bohatnou a chudí jsou šul-nul nebo chudnou) už raději nerozebíráš.

Nebo rozebíráš? Ostatně, nejsi tady jediný s tímto přístupem a je to logické, protože jen tento přístup umožňuje některá fakta na úkor jiných IGNOROVAT, vyhýbat se "jádru pudla" a vydávat podružnosti za Podstatu. Krásně se to ukazuje v pro někoho velmi nepříjemných debatách, jakými jsou např. útoky 9/11, Gaza, LS apod...


Je až legrační (a to bylo příčinou i polemik z mé strany vůči tobě), jak jsi v tom svém příspěvku použil výraz "B" a přitom se zoufale (i když se sofistikovanou noblesou) vyhýbáš právě tomu "A", o které tady na Zvědavci těm vnímavějším primárně JDE. Pokusíš se to nějakým bonmotem nyní popřít nebo nepokusíš? Pokud ano, tak to jen dokreslí to, o čem mluvím.

Jmenoval jsi mirdu a podsouváš, že patří mezi poblázněné konspirátory. Podle mne je mirda naopak jeden z několika málo zdejších Zvědavců, kteří se snaží (narozdíl od tebe a tobě podobným) hovořit nejen o "B" (což jsou důsledky), ale pro tuto civilizaci, pokud se nechce terminovat se snaží do hloubky hovořit zejména o "A" (což jsou příčiny a KDO a PROČ je historicky vyvolává).

To Be Continued

205349

20.11.2009 13:27

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205308

DOKONČENÍ:


Mirda jde na dřeň a férovost s jakou se snaží hledat Pravdu z něj narozdíl od tebe a tobě podobným vyzařuje na sto honů. Pomocí historických a jiných faktů (nikoli jak to děláš podjatými přirovnáními a podobenstvími občas ty) rozplétá vazby, které mohou těm vnímavějším pomoci celý problém při troše zájmu a nezávislého úsilí dříve nebo později POCHOPIT a možná také dříve nebo později najít řešení pro dobro všech zúčastněných. Nikoli tedy pro benefit jen těch historických a hlasitě mlaskajících farizejů.

Ty občas, aby se neřeklo naznačíš něco o illuminati, řádech nebo jezuitech, ale tím to vyšumí, protože opravdové "A", které by mohlo vést ke konkrétním lidem a skupinám a tím je demaskovat se u tebe nenosí.

Vlastně celý ten tvůj odkazovaný příspěvek je o tom. Naznačuješ něco o silách (že existují všichni vnímavější pochopitelně vědí i bez tebe), ale abys je adresně pojmenoval, tak to ani náhodou. Nebo je to tak složité, že to ani pojmenovat nejde? Nebo to nemáš to v popisu práce???


Tohle přesně udělal ve své době J.Hus a další velikáni a dopadlo to tak, že lokajové Systému přesně v korelaci se zadáním se již postarali, aby nepohodlní a na masy nepříjemně působící svou adresnou kritiku rychle ukončili. V dnešní době se to takto veřejně již nenosí, ale mossad a CIA apod. by mohly vyprávět...[smích]Ptal ses mě HHBB, cituji: "Jendo, a ty jsi to první? – tedy ta „pokrytecká E/elita“ (co to vlastně vůbec je za blábol) Nebo to druhé? – tedy ta „zmanipulovaná, brainwashed a nevědomá většina“ a mě jansmithe by docela zajímalo, kam patříš ty a tobě podobní.

Pokud tě opravdu zajímá můj názor, tak podle mne ani já ani ty do těchto dvou skupin patřit nebudeme.


Rozdíl mezi námi dvěma je pouze v tom, že u mě jde o cílené pojmenovávání pokrytectví E/elit a těch za Oponou (někdo mě dokonce označil za drakobijce..[smích]) a ty jsi klouzající "filozof", který se pojmenováváním Podstaty cíleně, sofistikovaně a možná agenturně vyhýbá.

Podsouváš ostatním pocit (a nejsi zde sám), že cesta není v hledání Příčin (tedy "A"..), ale že je nutno (když už), tak do nekonečna a filozoficky rozpitvávat bez naději na koncenzus "B" (tj. následky) a tak jak bylo tzv. běžným lidem tlačeno oficiálními náboženstvími od nepaměti do hlavy, moc o realitě nepřemýšlet a soustředit se na sebe a své nitro.

Tohle je ale jen jedna z částí naší cesty osobního růstu a bez toho, co uvádím výše (tj. bez pochopení SOUVISLOSTÍ) k opravdově změně nedojde. Již několik tísíc let tímto jednostranným a ovčím způsobem lidé uvažují a výsledkem je krvavá historie plná POKRYTECTVÍ a násilí na bližních (kdy se samozřejmně s hrdým čelem hlasá OPAK) a ani do budoucna to na pozitivní změnu nevypadá.

Nebo vypadá HHBB?????????...[smích] A Peace s tebou.


jansmith

205350

20.11.2009 16:57

RE: Nezapomínejme

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 205350

>Víš o čem mluvím HHBB nebo nechceš vědět?
Tak to už konečně zkus nějak podat, drakobijče. Tak tedy, co míníš tímto:
>košér systému/Systému

K tomuto:
>Jmenoval jsi mirdu a podsouváš, že patří mezi poblázněné konspirátory.
Mirda je fajn, jen je trošku žárlivý na ty své padouchy. Jestli něco podsouvám, tak jen to, že hledání čerta, který za všechno může, samo o sobě nic neřeší, naopak se to stává pastí. Řekl jsem to už mnohokrát, takže ani o podsouvání nejde.
Mirdovi aspoň nechybí věcnost. Větší podíl ve svých sdělení věnuje předmětu diskuze, než představě o osobě diskutujícího.
>opravdové "A", které by mohlo vést ke konkrétním lidem a skupinám a tím je demaskovat se u tebe nenosí.
Napsal jsem ti tu už celé seznamy, můžeš proto říci, k čemu ti to tedy bylo dobré?
>Pokud tě opravdu zajímá můj názor, tak podle mne ani já ani ty do těchto dvou skupin patřit nebudeme.
O třetí skupině jsi nehovořil. Mohl bys ji specifikovat?
A aspoň naznač nějaký klíč pro zařazení do dvou předchozích jmenovaných skupin.
>u mě jde o cílené pojmenovávání pokrytectví E/elit a těch za Oponou
Dobře, tak jmenuj. Co je tedy ta Opona a kdo, dle tebe, je za ní.
>Podsouváš ostatním pocit (a nejsi zde sám), že cesta není v hledání Příčin
Jaké příčny jsi našel (A). A co tedy navrhuješ, jeli zde nějaké nežádoucí (B).

205362

20.11.2009 19:22

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205362

Co se stalo HHBB, že nereaguješ bonmoty, ale debatuješ???..[smích][smích]


Vím proč. Uvědomuješ si, že styl, kterým se zde prezentuješ (a zvláště potom, co ti někteří Zvědavci nastavili opakovaně zrcadlo) je dlouhodobě neudržitelný.

Polemiky, které vedeme např. my dva si přečte příliš mnoho lidí na to, aby ti bylo jedno jak sofistikovaně zavádějícím způsobem v nich působíš.


Dobře tedy. Přesto, že ty na dotazy podobně jako xman, Vanguard, aristokrat a někteří další notoricky neodpovídáš (pravděpodobně nejsou dostatečně košér), tak já se pokusím na tvé reagovat.

1.
Co znamená košér systém/Systém?

Tak předně výraz košér systém jsem použil ve spojení se slovem monetární a tudíž by ti konotace nyní měly být již jasné. Nebo stále nejsou???

A Systém s velkým "S" je stav, který je pomocí něj od nepaměti až do současnosti na této Planetě dosahován a podrobnosti jsou opět dostupné v debatách a nejen zde na Zvědavci. Že je tento tzv. Systém ve své podstatě jinak řečeno "košér" (to znamená NĚKÝM uměle, nikoli spontánně, nastaven) a že je nutně (jinak by nemohl fungovat a přežít) pro NĚČÍ benefit tak nějak správně POKRYTECKÝ (byť se prsí a tváří jako jediný správný, možný a za pravdu, lásku a demokracii) snad také nemusím rozebírat. Nebo si přeješ nějaké důkazy ze života HHBB?

2.
Napsal jsem ti tu už celé seznamy. K čemu ti to bylo?

K ničemu HHBB. Takových seznamů, které do věci přidávají chaos místo Jasnosti ti vyprodukuji za pár chvil dvanáct do tuctu.

Mě nezajímají seznamy HHBB. Mě zajímají konkrétní vazby, historické souvislosti a důsledky jejich vlivu, které je na relevantních faktech (jak to dokáže např. mirda nebo RB, nikoli ale povětšinou už ty) ROZKRÝVAJÍ.

3.
O třetí skupině jsi nehovořil. Mohl bys ji specifikovat?

Ale hovořil HHBB (možná by to chtělo zapnou pozornost) a patří do ní podle mne diskutéři jako jsi i ty. Tj. jde o množinu klouzajících "filozofů", kteří se z nějakého důvodu pojmenovávání Podstaty cíleně, sofistikovaně a možná agenturně vyhýbají. O to raději však v argumentační nouzi bonmotují...[smích]

No a kam bych zařadil sebe jsem také napsal (zase jsme u pozornosti či chceš-li koncentrace) a řadící klíče si jistě již jistě vydedukuješ sám.

4.
Co je tedy ta Opona a kdo, dle tebe, je za ní.

To myslíš vážně HHBB? Stáhni a pusť si např. něco z řady ZEITGEIST a mnoha jiných na netu stále dostupných nezávislých dokumentů a podobný dotaz již nepoložíš.

Nebo přeci jen ano?

Dobrá. Opona je výraz z divadelního prostředí, který má něco ukrývat před zraky tzv. nepovolaných nebo ukrývat činnost, která nemá být zřetelná do chvíle než bude rozhodnuto, že nadešel ten správný čas, aby k ní došlo. Stačí ti to tak?


To Be Continued:

205369

20.11.2009 19:22

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205362

DOKONČENÍ:


A kdo je za ní? Špičky pyramidy (tj. konkrétní osoby a skupiny), které nechtějí být z pochopitelných důvodů na očích stále dokola manipulované veřejnosti a pokud se přeci jen zviditelňují, tak přesně v intencích pokrytecké virtuální reality, kterou využívají k ovládání mas k obrazu svému. Dalším důvodem může být i ješitnost a snaha demonstrovat vyvolenost, kterou mají od "nejvyššího" nebo nedotknutelnost z pozice mafiánského Kmotra.

Chceš jména? Mnoho jich zde již např. v souvislosti s R&R Ltd. zaznělo a jejich upřesňování je i předmětem debat nejen zde na Zvědavci. Toto je ale investigativní způsob, který tobě nevoní, přesto že je adresný VELMI a pěkně zapadá i do rozebíraných SOUVISLOSTÍ. Ty radějí mlžící misijní řády a podobenství, viď HHBB?..[smích]


5.
Jaké příčny jsi našel (A). A co tedy navrhuješ, jeli zde nějaké nežádoucí (B).

"A" neboli příčiny "marasmu", který je tato civilizace ve své většině od nepaměti nucena žít vycházejí z dříve popsaného a pokud nejsi "slepý" nebo tzv. navedený, tak víš o čem mluvím.

A co navrhuji? Bingouuu HHBB, první dobrá otázka..[smích]

Navrhují přesně to co činím. Tj. pečlivým studiem, pokud možno bez přítomnosti ega, emocí a podjatosti pracovat na sobě a informacích, které ŽIVOT přináší a o poznatky (přesně jak se to děje např. i zde na Zvědavci) se nezištně dělit s ostatními.

Dále navrhuji být nekompromisní ke lžím a pokrytectvím Systému, který nám je od nepaměti pokřivenou výchovou a cílenou propagandou NĚKÝM (podotýkám velmi konkrétním) VNUCOVÁN a lidi (lokaje), kteří jej obhajují (klidně s humorem, ale s férovým nadhledem) upozorňovat na jejich podjatost nebo v lepším případě nevědomost.


Ty konkrétně HHBB jsi velmi dobrý "studijní" kousek a znovu připomínám, co jsem zmínil jinde, že tvé příspěvky (ať už je to tak či onak) řadím mezi podnětné, byť až reakce ostatních Zvědavců k nim podle mne teprve dotvářejí SMYSL, pro který sem všichni (pokud se nemýlím, že?) chodíme.

Pinpongáč nyní letí k tobě, tak ať jej nemineš... A k tomu nechť ti dopomáha Bůh a Peace s tebou.


jansmith[smích]

205370

20.11.2009 22:16

RE: Nezapomínejme

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 205370

>1. monetární uměle nastavený POKRYTECKÝ stav
>2. K ničemu HHBB. Mě zajímají konkrétní vazby, historické souvislosti a důsledky jejich vlivu
>3. jde o množinu klouzajících "filozofů"
>4. Stáhni a pusť si např. něco z řady ZEITGEIST…Opona má něco ukrývat do chvíle než bude rozhodnuto… A kdo je za ní? Špičky pyramidy R&R Ltd.
>5. pečlivým studiem pracovat na sobě a informacích…být nekompromisní ke lžím a pokrytectvím Systému, který nám je NĚKÝM VNUCOVÁN a lokaje upozorňovat na jejich podjatost nebo nevědomost.}
Po vypuštění kvákání se nám trochu smrsklo…

Nějaké pravidlo na tvé třídění lidí na "E/e" a "zmanipulované-brainwashed-nevědomé" a další grupy jsem se přímo nedozvěděl. Ze smyslu zbytku usuzuji, že tedy klíčem k osvěcování je asi Zeitgeist, neboť ten tak nějak obsahuje i ty zbytky všech těch bodů. Zeitgeist jsem viděl a prostudoval, jsem tedy nejspíš osvícen (míti JASNO). [cool]
"Špička pyramidy" ho jistě viděla také, určitě je ke lhářům systému také nekompromisní. Také předpokládám, že "špička pyramidy" si nenechá nic vnucovat a stejně alergická bude i na nevědomost a podjatost (od toho máme přeci systém stále na stráži).
"Opona" je tedy nahoře. Není co skrývat, pokrytci jsou jendou a mirdou skrzevá Zeitgeist a www odhaleni. Dlaších vazby jsou již osvěcovány všemy "osvícenými" a nemají šanci se dál plížit za "Oponu". Je vlastně rozhodnuto. [překvapení]

Ať žije zasloužilý drakobijec džonsmis Vložený obrázek

205382

20.11.2009 22:50

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205382

Tak tak HHBB, je to přesně tak jak píšeš. Úžasně jsi nás a hlavně džonsmise odhalil a už se těším na tvá další diskusní "moudra"..[smích]

A Peace s tebou...

jansmith[smích]

205385

21.11.2009 8:36

RE: Nezapomínejme

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 205385

Jendo, na odhalování a "zvedání opon" jsou tu jiní kadeti…
Mě však zajímalo, z jaké pozice tu neustále hodnotíš další diskutující. Nešlo mi o tvé odhalení, ale o názor na určité téma. To jsou dvě různé věci. Bylo to sice hodně obalené, ale z čeho vycházíš, jsi napsal sám. To však můžeme rozebrat jindy, téma diskuze bylo původně něco trochu jiného.

205401

21.11.2009 10:50

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205401

Tak dobře HHBB. Ještě jednou a snad naposledy...[smích]


Tady přeci nejde primárně o (jak píšeš) "zvedání opon" nebo "čistky", výraz kterýžto jsi použil směrem ke mně a mirdovi v jednom ze svých starších příspěvků.

Legrační a po debatě toužící 85ka (joseph/neJoseph) v posledních reakcích dokonce podsouval nějaké žalobce a prokurátory...[smích]

Já z toho mám pocit, že se obáváte, že opravdu může v tom nesmyslném (ale bohužel shora pokryteckými E/elitami vedeném) "hnětení" lidstva dojít znovu k nějakému novému revolučnímu pohybu (možná se obáváte přímo pogromů, jako se kdysi dělo vůči židům - proto taková nechuť poukázat na vazby R&R Ltd. a snahy zakázat námitky proti sionistickému násilí), který by mohl při špatné konstelaci smést a od MOCI odstavit nejen špatně maskované Ovčáky, ale i jejich zprofanované a všeho schopné lokaje.

Historie je takových násilných (a následně znovu zneužitých) revolucí plna a nedívím se, že trefené husy s máslem na hlavě dělají všechno proto, aby se "masy" o podstatné věci nezajímaly (aby byly zaměstnány podružnostmi a starostmi o chléb vezdejší) a zůstávaly stále v tak snadno zneužitelném, tj. košér speněžitelném STRACHU, nevědomosti a podřízenosti.Stále nechápeš, že to tzv. zvedání opon je jen doprovodným produktem toho, o čem se ti snažím celý čas povídat? A že k němu dochází mírovou cestou, samovolně a automaticky s postupným nárůstem chápání NĚKÝM stále dokola odpíraných vazeb a SOUVISLOSTÍ?

Pokud se lidé začnou opravdu, bez emocí a podjatosti (pokud možno s minimem vlivu negativního principu mysli, kterým je ego) a ve velkém počtu zamýšlet nad chodem věcí veřejných (a nejen nad svým nitrem), kontury některých dobře zamlžovaných VAZEB a SOUVISLOSTÍ jim začnou vystupovat na povrch a začnou se dříve nebo později chovat tak, aby je parazitující "vyvolení" nebo ty tzv. E/elity (chceš-li bankéřské dynastie) nemohly tak snadno ve válkách a probíhajícím dloudodobě neudržitelném konzumistánu (viz ty diskutované lichvářské půjčky nebo likvidační hypotéky) zneužívat.

Aby k tomu ale mohlo dojít, musejí lidé začít pracovat na sobě, na svém způsobu vnímání reality, na tom jak chápou SEBE a INFORMACE, které jsou jim mainstreamem i jinak podsouvány a to, ať se ti to líbí nebo nelíbí, se děje v debatách nejen zde na Zvědavci, ale akcelerujícím způsobem celosvětově.


To Be Continued:

205406

21.11.2009 10:54

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205401

DOKONČENÍ:


Vše je o VÝCHOVĚ a podprahových sděleních, které jsou historicky v globále neuvěřitelně pokřivené a zavádějící a snad se shodneme alespoň v tom, že o tom, jaké vlivy a výchova je vůči většinové veřejnosti uplatňována nerozhodují tzv. běžní lidé, ale právě ti Ovčáci (chceš-li E/elity) nebo lidé, kteří pro ně z pozic dobře placených nebo zblblých lokajů pracují.


Všimni si, jak lidé reagují na snahy nenažraných farma koncernů ve věci prasečí chřipky. Pokud by nebylo (zatím) svobodného internetu a sdílení nezávislých informací, nikdy by se v takové míře nezvedl odpor proti vakcinaci (viz. Baxter a záměrné chyby při manipulaci s vakcinou nebo dokázana kontaminace vakciny ptačí chřipkou atd.atd. atd.) a Ovčáci by to s nesmyslnou a košér výdělečnou vakcinací zblblé a vystrašené populace měli jednoduché. Ne nadarmo jede např. Rumsfeld, který stojí za invazemi do Avgh a Iráku v byznysy s Tamiflu.

K tomu, aby lidé mohli věci chápat správně je nutno jít až na DŘEŇ a nazývat VĚCI pravými jmény, a to je to, co zde na Zvědavci dělá jen několik vyjímečných pisatelů (některé jsem jmenoval prve) a je mi z jistého pohledu líto, že mezi ně nemohu počítat i tebe, protože pokud bys chtěl nebo neměl nějaké vnitřní či vnější zábrany, jistě bys to také dokázal.

Ty máš pocit, že tě hodnotím, ale ber to spíše jako snahu tě k takovémuto férovému přístupu vyprovokovat, protože jinak jsou tvé příspěvky plné sofistikovaného filozofování, podjatých přirovnání nebo zavádějících podobenství a bonmotů, tudíž spíše od hledání Podstaty odbíhající-klouzající a v zásadě takřka o ničem.

A Peace s tebou.


jansmith[smích]

205407

21.11.2009 17:15

RE: Nezapomínejme

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 205407

Tady píšeš toto:
>Tady přeci nejde primárně o (jak píšeš) "zvedání opon" nebo "čistky…žalobce a prokurátory...
Jinde toto:
>u mě jde o cílené pojmenovávání pokrytectví E/elit a těch za Oponou (někdo mě dokonce označil za drakobijce..
Klidně tě z toho nechám vykecat. Je mi to fuk. Třeba ses už názorově pošoupnul.

Dále:
> možná se obáváte přímo pogromů, proto taková nechuť poukázat na vazby R&R Ltd…
Ty vazby jsou cíleně šířený blábol, tedy přesně to, co je další tyjátr před zákulisím, tedy tím, co bylo nazváno blbě Oponou.
>který by mohl při špatné konstelaci smést a od MOCI odstavit nejen špatně maskované Ovčáky…
To je právě naivita, která je cíleně pěstována zvláště jako tzv. levicový směr za účelem udržování určitého chaotického stupně.
>Stále nechápeš, že to tzv. zvedání opon…
Chápu, je to ale kravina…
>Pokud se lidé začnou … zamýšlet … tzv. E/elity (chceš-li bankéřské dynastie) nemohly…zneužívat.
To možná ano. Ale právě z důvodů výše uvedeného znova nejspíš spadnou do systému podobného socialismu (či tzv. komunismu) naruby, což má být ono „NWO“, což se při splnění poslání „alternativně“ šířených podnětů patrně stane. Přesně tam má vést třeba „hnutí Zeitgeist“.
>Vše je o VÝCHOVĚ a podprahových sděleních, které jsou historicky v globále neuvěřitelně pokřivené … nerozhodují tzv. běžní lidé, ale právě ti Ovčáci (chceš-li E/elity)
Pokud necháš ty „Ovčáky“ takto pracovat, budou stále úspěšní. Jenže ty nepracuješ na sobě, ale na hledání „Ovčáka“, což ti to ten „Ovčák“ ulehčuje tím, že ti Něco strká na to jeviště a zvedá tu „Oponu“.
>Ne nadarmo jede např. Rumsfeld, který stojí za invazemi do Avgh a Iráku v byznysy s Tamiflu.
Tahle info je přesně to, co umožňuje dělat z lidí voly. Rumsfeld je na jevišti, stejně jako šumy okolo chřipek. „Opona“ je zvednutá a ty víš prd o zákulisí…
Internet nic nezměnil. Zrychlil pouze šíření info, ale i desinfo…
>K tomu, aby lidé mohli věci chápat správně je nutno jít až na DŘEŇ a nazývat VĚCI pravými jmény
Proto z tebe marně páčím co je „E/e, Ovčák, Opona, človíčci, S/systém, košér kapsy“ apod…
Pořád plácáš o nějaký „DŘENI a VĚCECH“, ale vlastně jen povětšinou ventiluješ své představy o diskutujících osobách. Už jsem ti jednou naznačil, že v hospodě bys zato... [mrknutí jedním okem]
>Ty máš pocit, že tě hodnotím, ale ber to spíše jako snahu tě k takovémuto férovému přístupu vyprovokovat,
Počítej s tím, že budeš chápán jako provokatér. A také se nic nedozvíš, protože jsi tak zaujatý svým počínáním, že ti uniká předmět diskuze.

205416

22.11.2009 7:53

Majetek a moc

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 205416

Tak tedy vysvětlení naposled HHBB, dál již s Vámi nebudu diskutovat, protože to nemá cenu. Jak známo, bez vlastnictví velkého majetku nemůže existovat žádná moc na světě. Aby byl člověk mocný a mohl hýbat uměle dějinami, musí být bezpodmínečně óbrboháč. Bez majetku by si totiž ani neškrtl- moc bez majetku neexistuje! Proč ten majetek musí bezpodmínečně vlastnit? Inu proto, aby si mohl zaplatil armádu poslušných lokajů, kteří budou lidmi a událostmi hýbat tak, jak to óbrboháč potřebuje. Proto óbrboháč potřebuje vlastnit především veškerý mainstream (tisk, rozhlas i televizi), aby mohl ovlivňovat většinovou společnost kýženým směrem. Pak si óbrboháč musí zaplatit tajné služby, aby mohly provádět ve světě špinavosti, jak to on potřebuje. Dále si óbrboháč-parazit musí zaplatit poslušné politiky- loutky, té které země, které nebudou klást odpor, až začne tu kterou zem vysávat od zdrojů a od peněz. Pak ještě musí s pomocí svých investic nasadit do špiček armád i policie také své poslušné a oddané lokaje, kteří splní každé jeho přání. Jak vidíte, je toho opravdu hodně, kam všude musí bohatý investor investovat své peníze, než může začít příslušnou podmaněnou a zotročenou zem vysávat dle své libosti, aby se mu investice třeba i stonásobně vrátily zpátky (viz třeba Irák).

A teď se podívejme na to, kdo jsou ti nejbohatší investoři světa a zároveň nejmocnější paraziti světa. Jsou to snad jezuiti, či maltézští rytíři? Ne! Jsou to především mezinárodní bankéři a korporace zbrojařů, kde na samém vrcholku všech těch bankéřů i zbrojařských korporací vždy trůní kupodivu R+R. Ve všem mají prsty, jsou vlastníky i všech mezinárodních loutkových institucí typu OSN a dalších.

Jak známo, bankovnictví se do dnešní nestvůrné podoby vyvíjelo plných 300 let. Za těch 300 let bankovní rodinné dynastie poznaly, že s pomocí svých peněz si mohou ve světě dovolit úplně všechno. Že mohou investovat do válek a revolucí, aby se jim pak vložené peníze mnohonásobně vrátily zpět.

Ve starověku to ovšem všechno začínalo tak nevinně. Templáři půjčovali peníze poutníkům na cestu do Jeruzaléma. Z templářů se ve středověku vyvinuli tajní zednáři, stavitelé chrámů, kteří se ale v novověku zcela dostali do područí Iluminátů. No a ilumináti ti jsou ovšem v dnešní době zcela v rukou mocných a nejbohatších dynastií bankéřů (R+R), jsou to jejich pouzí placení lokajové, nic víc.

205435

22.11.2009 11:52

RE: Majetek a moc

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 205435

>Jak známo, bez vlastnictví velkého majetku nemůže existovat žádná moc na světě.
Nic není známo samo od sebe. Toto „známo“ je součástí ideologie…
>aby si mohl zaplatil armádu poslušných lokajů…
Zaplatit? Na ten obchod musí někdo přistoupit. Funguje to jen tehdy, pokud někdo toho lokaje ze sebe udělá. Pak teprve tento systém běží. Lokajové odevzdají to, co vyprodukují výměnou za své lokajství. Příčinou je především lokajské myšlení, to žene takový systém, protože stojí na lokajské víře.
>Proto óbrboháč potřebuje vlastnit především veškerý mainstream …
Vlastnictví je co…Cár papíru, který musí někdo respektovat. Stojí to na ochotě a víře. To pak tvoří řád věcí. Dělá to jeden boháč, nebo armáda ovcí…
>Jak vidíte, je toho opravdu hodně, kam všude musí bohatý investor investovat své peníze, než může začít příslušnou podmaněnou a zotročenou zem vysávat dle své libosti…
Ty investice musí někdo chtít, musí je tam pustit, musí po nich toužit. Opět věc vůle. Jinak je to jen číslo, nebo halda potištěného hajzlpapíru.
>Jsou to především mezinárodní bankéři a korporace zbrojařů, kde na samém vrcholku …vždy trůní kupodivu R+R.
A ten zbytek jsou úplní magoři, kteří padají před uslintaným senilou Rockefellerem na čelo a prosí o vytištění papírků, zatímco na něj „zvedači opon“ pořvávají megafonem… A matky s kočárky s ním děsí děti. [oči v sloup]
>Jak známo, bankovnictví se do dnešní nestvůrné podoby vyvíjelo plných 300 let
Ale kdež. Tak to fungovalo i v různých obdobích třeba i ve starověku. Ale pořád je jen nástrojem, tedy služebníkem moci. Bankéři jsou služba. Proč z nich dělat něco jiného? Jednu odpověď bych měl…Někomu se to hodí. Je to takové živení dětské představy, že kdo sedí u trezoru, ten se má nejlíp. No a tak ovce sní o místečku blízko trezoru a sytém vesele funguje.
>Ve starověku to ovšem všechno začínalo tak nevinně. Templáři půjčovali peníze poutníkům na cestu do Jeruzaléma.
A víte, proč si říkali chudí rytíři? Chápali to, co mnozí ne. Že moc vězí jinde. Není to starověk. Je to doba křížových tažení do Jeruzaléma. Řím chce získat toto místo, aby tam posadil na trůn světa svého velekněze v obnoveném chrámu, přesně tom chrámu po němž se templáři jmenují. Dnes jsou to malt. rytíři + zednáři, obojí kdysi zrušení templáři. Jakoby náhodou stejný cíl mají i jezuité, kteří si v úzkém kruhu zasvěcených říkali ilumináti dávno před uvedení nějakých R na scénu. A říše (dnes nemá hranice) to chce stále, proto máme sionisty zatím na scéně.

205444

22.11.2009 11:56

RE: Majetek a moc

mtk mercegridopiangendo (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 205435

>Aby byl člověk mocný a mohl hýbat uměle dějinami, musí být bezpodmínečně óbrboháč>
A proč R+R spustili Internet, který jim teď prý podkopává pevnou půdu pod nohama? Že by školácká chyba někoho, kdo uměle hýbá dějinami?

205445

22.11.2009 13:26

RE: Majetek a moc

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205445

Omyl mtk, internet nespustili R&R Ltd.


Internet je reliktem studené války a měl primárně slouřit ke komunikaci mezi centry strategické obrany v případě jaderné války (tj. EMP - elektromagnetického mimpulzu.)

EMP likviduje polovodiče a jinak sofistikovanou elektroniku (nikoli už kupodivu elektronky), a tak vojenští pánové a odborníci (nikoli košér investoři, kteří z odborného hlediska většinou nevědí, která bije) hledali cesty jak toto riziko obejít a učinit komunikaci nezranitelnou.


Později se stalo pouze to, co nikdo ANI INVESTOŘI nepředpokládali, že internet zažije obrovský, z počátku neodhadnutelný, rozvoj (že začne žít vlastním životem) a až zjistili, že není možno je normálními způsoby kontrolovat, BYLO JIŽ na účinná opatření POZDĚ. Nelze zkoupit jako mainstream a nelze podrobit tak účinné autocenzuře.


To neznamená, že kluci investorští..[smích] nestíhají vlak a že se nepokoušejí najít cesty jak pohyb zejména antikošér informací na internetu kontrolovat. Jsou ale ve velkém DILEMATU, protože by jej samozřejmě na druhou stranu ale rádi co nejlépe finančně zužitkovali.

O tom tady na Zvědavci ostatně již nejedna debata proběhla a není to tak dávno, co to v jednom vlákně rozebíral i džonsmith a mirda...[smích]


Takže mtk, žádná školácká chyba. Internet má pro "košér" E/elity i velké výhody a cesty jak jej z hlediska kontroly pro někoho velmi nepříjemných informací postupně okleštit jistě po orwellovsku naleznou. Nepohodlné informace a zdroje, které je poskytují dát třeba na černou listinu, onálepkovat a kriminalizovat. Ostatně editor tohoto webzinu (kde se kupodivu tak rádi zviditelňují i různí Voldemortí lokajové nebo sofistikovaní filozofové jako např. HHBB a další) by mohl vyprávět.

A pokud jde o byznys, tak si možná nedovedeš představit, jak obrovský objem obchodů se skrze internet celosvětově děje a stále narůstají (např. burza, Forex apod.), což jsou, pokud jsi INSIDER, úžasné možnosti jak se instantně napakovat a což je ostatně i podstatou Systému, který je pokryteckými a velmi často košér podvodnými metodami na této Planetě od vynalezení "malých zelených papírků" E/elitami a Oponáři zdokonalován. To je také důvod, proč nelze internet jednoduše vypnout, protože tím by E/elity z vaničky vylily i dítě.


Kam ale tento Systém tuto Planetu a civilizaci vede vidíme při studiu historie a pokud nejsme ovce nebo lokajové a máme otevřené oči, tak i studiu současnosti.

A to jsou ty PUZZLE, které tak dráždí některé superanon 85ky (Josepha/neJosepha, HHBB a některé další nicky) a které se skřiveným úsměvem tak rádí parodují.

jansmith[smích]

205450

23.11.2009 11:57

RE: Majetek a moc

mtk 88.?.?.?

Reakce na 205450

Někdo, kdo naplánuje 2 světové války, si nechá jen tak demontovat své plány internetem? Nějak se mi nechce spolknout tak velký naviják.

205513

23.11.2009 12:22

RE: Majetek a moc

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205513

Někdy se věci vymknou kontrole (byť se o ní permanentně snaží) i vyvoleným, a to je i případ internetu.

Pokud by měli pod kontrolou všechno a vždy, dnes bychom se tady nebavili.

jansmith[smích]

205518

23.11.2009 12:32

RE: Majetek a moc

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 205518

chtělo by to konečně přidat něco čím bys nás přesvědčil [mrknutí jedním okem]
zatím jsou to jen pořád dokola opakovaná usilovná tvrzení což mně osobně nestačí [mrknutí jedním okem]

205521

23.11.2009 14:35

RE: Majetek a moc

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205521

Čím chceš víc přesvědčit aristokrate než tím, co jsem doposud do tohoto vlákna i jinde vepsal.


Historii mých příspěvků číst nechceš a nedivím se ti, protože to je náročné na čas a POZORNOST a jasnou argumentaci také vidět nechceš.

O to více ale souhlasíš s mlžičem a sofistou HHBB, který je v těcto věcech ještě tajemnější než egyptská sfinga a jeho klouzání a bonmoty tě evidentně uchvacují, přestože narozdíl od mých příspěvků mají vypovídací hodnotu minimální.


On a ty si jistě myslíte opak a tak to tak necháme a půjdeme si každý svou cestou. Také je jasné, že se naše cesty občas skříží tak, jak se tomu děje i tady v debatách, ale o tom je život a buďme za to rádi, protože nás to každého (ať už si to ve své sebestřednosti uvědomujeme nebo ne) doufám formuje k Poznání a možná k lepšímu.

Už jen to, že se o VĚCI zajímáme je velký pokrok a masy doposud spících a nábožensky či jinak zmanipulovaných oveček si o tom mohou jen nechat zdát..[smích]


To, že vám (HHBB nebo tobě) zde v debatách oponuji neznamená, že mám něco proti vám osobně. Naopak a ačkoli to tak nemusí vypadat, jste mi právě o váš zájem o PUZZLE a mnohdy podnětné příspěvky sympatičtí.

Že se občas neshodneme je logické. Každý jsme ke své sumě vědomostí a názorů došel jinými cestami, na každého nějak a jinak působily ty tzv. pseudoautority a každý za svůj život tudíž načerpal jiné zkušenosti a poznatky. Jestli jsou SPRÁVNÉ nebo ne ukazují i naše debaty a debaty jiných Zvědavců zde ve vláknech a pokud nejsem egocentrik a nepodléhám sebedůležitosti a sebelítosti, vždy se z nich mohu poučit.


A k tomu nám dopomáhej "Bůh", HHBB, kozoroh, Mirda, Vojta, amiorka, serpico, Striga, insider, ReneB, pí.Jarmila, mtk, prostej člověk, kubrt, abc, aristokrat, Gibi, kingpin, Vanguard, p.Kramář, Joseph/neJoseph, janko, Korutan, Vladimír Stwora, A.S.Pergill, Oracle, vodnik007, amp, mokele, Laskavý, steve, H.Linek, hestroy, xman, Wenzel Lischka, Karel z Čech, Sam Ting Wong, sxg, trodas, daniela, Václav Semerád, Latinec, Antiseptik, Saša, pietroo, Oli63, cyp, Spytihněv, Igor, Van Guld nebo srdnaté superanon ajpiny a další zdejší diskutující, které nestíhám jmenovat.

A Peace se všemi, které jsem pro dobro všech zúčastněných jmenoval i nejmenoval.


jansmith[smích]

205542

23.11.2009 16:50

RE: Majetek a moc

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 205521

"Čím chceš víc přesvědčit aristokrate než tím, co jsem doposud do tohoto vlákna i jinde vepsal." jansmith


to je ono, mirda a cajtgajst...

205550

23.11.2009 13:29

RE: Majetek a moc

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 205513

Oni si nenechali nic demontovat a zatím se jim z kontroly ani nic moc nevymklo. Protože si nechali veškeré nástroje k vládnutí pevně v rukou a jsou nadále naprosto nepostižitelní.(viz.třeba zboření WTC nebo válka v Iráku). Jenom došli k závěru- jen ať si lid do sytosti plká, alespoň se nějak zabaví. A ještě ho budeme mít díky internetu i mobilům víc pod kontrolou. No a kdyby si lid začal náhodou příliš vyskakovat, tak ho podle našich dlouhodobých plánů budeme muset zredukovat.

205533

26.11.2009 10:30

RE: Majetek a moc

mtk 88.?.?.?

Reakce na 205533

OK, na to se třeba i dá přistoupit. Potom je ovšem veškerá snaha (jak věří Jenda) o informační mobilizaci a otevírání očí co nejvíce ovcím nakonec kontraproduktivní, protože povede k "redukci lidu", když si jako příliž informovaný začne vyskakovat. Vyplývá to z té nepostižitelnosti?

205755

26.11.2009 11:10

RE: Majetek a moc

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205755

Není to kontraproduktivní a není to o mobilizaci nebo o vyskakování si mtk. Mobilizaci si nech pro meetingy ODS a podobných stran, které je mají v programu...[smích]


Pokud nechceš být pasivní a hrát tu hru s Ovčáky do nekonečna, tak je to jediná cesta, jak pomoci tzv. běžným a nevědomým lidem pochopit virtuální realitu, kterou díky různým pseudoautoritám žijí a jak (dokud je ještě čas) dosáhnout myšlenkové a názorové Svobody na manipulaci, tak pevně spojené s MOCÍ a penězi do těch správných kapes.


Pokud jde Ovčákům (jak píšeš) o redukci lidu, tak tomu lidu pasivita a nevědomost v ničem nepomůže a jediné co by mu před dalšími hrůzami a destrukcemi v řadě mohlo pomoci je SPRÁVNÉ pochopení SOUVISLOSTÍ. Jak s tím pochopením pak naloží je již na něm.


jansmith[smích]

205762

26.11.2009 12:04

Omezte, prosím, počet svých příspěvků

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 205762

Máte tento měsíc už přes 50 příspěvků. Nárok máte na 10. Další vám nebudu pouštět až do příštího měsíce, ledaže by byly mimořádně kvalitní.

205766

22.11.2009 15:28

RE: Majetek a moc

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 205445

Oni ten internet velmi nutně potřebovali k celoplanetárním bankovním rychlým operacím, k bleskovým převodům virtuálních peněz i k superychlým burzovním čachrům, na kterých vydělávali neskutečné majetky. Zároveň si uvědomovali, že kdyby ten internet zavedli výhradně jen do bank a burz, že by se celé lidstvo divilo, proč ne i na ostatní úřady. Pak by se našlo tisíce koumáků, kteří by ten internet proti jejich vůli stejně na ty úřady zavádělo. No a úředničci na úřadech by pochopitelně internet využívali ke komunikaci mezi sebou nejen pracovně- a už zde máme svobodu slova. Celá ta situace je podobná době, kdy byl vynalezen knihtisk. Tenkrát taky najednou ztratila mocná šlechta a církev monopol na vzdělání a informace.

To je jasné, že váhali velmi dlouho- nejméně 20 let, než se to rozhodli risknout. Byli si patrně jisti sami sebou, neboť se domnívali, že situaci ustojí tím, že budou mít nadále veškerý mainstream pevně v rukou, čímž jim zůstane dál dokonalá kontrola nad myšlením stáda.

205452

22.11.2009 18:28

RE: Majetek a moc

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 205452

Nejen na úřadech, ale obecně lze komunikaci nastavit tak, že může proběhnout jen podle nastavených pravidel, či striktně danou formou. Pokud by ten „všemocný vlastník“ uznal za vhodné, bude to tak probíhat, neboť zcela jistě lze dohledat, kým jsou tyto sítě vlastněny, a jsou to taktéž ty komunikační a medilní monopoly. Ale nechce. Protože tam kde chce, tak to jde, a také to dělá.
Je jedno, jestli je síť komerční, nebo armádní, vždyť na vrcholu obou má sedět přeci ta samá pijavice, tak proč škemrá o omezení? To vypadá na pěknou díru "v pyramidě". [mrknutí jedním okem]

205457

22.11.2009 20:46

RE: Majetek a moc

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205457

Zase to pojímáš deformovaně a "klouzavě" HHBB. Slova, slova, slova, ale míjející DŘEŇ jako obvykle. Skoro jako bys nečetl mou reakci na mtk...[smích]


Všemocný vlastník neexistuje, protože po uvolnění této technologie pro civilní účely se stala v uvozovkách majetkem "VŠECH" (což bylo lze, tak jak se to stalo v jeho pionýrských dobách, těžko předpokládat) a ŽIJE VLASTNÍM ŽIVOTEM. Neexistuje někdo, kdo může prohlásit Internet a jeho protokol za MOJE a tudíž vzhledem k jeho strukruře ani nemůže mít pod kontrolou informace (data), která se po něm pohybují.

Může je maximálně (nikoli 100%ně) monitorovat a částečně analyzovat. A zde přichází ke slovu anonymous surfing, různé proxy tunely nebo šifrování, které by nejnabušenější počítače tajných služeb lomily stovky/desítky let apod.


Internet (neboli WWW) jako celoplanetární komunikační prostředek je laicky řečeno unikátní v tom, že ačkoli jsou jeho technická pravidla komunikace (protokoly) nastavena jednoznačně, či jak píšeš striktně danou formou, tak jej není možno (alespoň ve formě v jaké funguje doposud) účinně kontrolovat...

Jedině fyzicky vypnout servery a routery apod. a to jsme si již vysvětlili v jiné reakci, že není za normálních okolností možné a takto vzniklé ztráty by se Voldemortům navíc nevyplatily. Cons by tzv. převýšily Pros...[smích]


Rozdíl je pokud se bavíme o intranetu nebo např. tzv. místních (vojenských, úředních, bankovních) apod. sítích, které jsou od veřejného internetu úplně fyzicky odděleny (tedy nikoli jen softwarově) a tam se z venku dovnitř nic "nepřijatelného" nedostane. Samozřejmě ale za předpokladu, že nezaúřaduje tzv. lidský faktor a někdo tam z venku něco nedonese třeba na přenosném médiu...[smích]Prostě milý HHBB, pijavice jej košér způsobem využívají a na druhou stranu se skřípáním zubů sledují, jak se díky němu dostávají mezi dělný lid INFORMACE, které by se mezi něj v dřívějších dobách v žádné případě nedostaly nebo hlemýždím tempem, archaicky, pomocí cyklostylu nebo šeptandy. Je to něco co se nedá zastavit - Proces již započal, jakkoli se to snažíš okecat.

I ten příklad pí.Jarmily o knihtisku lecos vysvětluje, ale to ti snad slovy Vlasty Buriana - při tvém vzdělání..[smích] jistě nemusím vysvětlovat.


Jinak "pijavice" o jeho omezení neškemrají. Ty na tom cestou svých lokajů (odborníků) velmi usilovně pracují a výsledky jejich práce a snažení se hlavně v legislativě pomalu ale jistě objevují. Nebo ty je nevidíš?

Fyzicky mají ale smůlu (objem je příliš veliký, narůstá a cestičky kudy nezávislé info tečou také) a oni to vědí. Proto to skřípání zubů (viz některé jejich výroky jako ten D.Rockefellera), které je slyšet až k nám dolů. A snaha nepohodlné zprávy a myšlenky kriminalizovat např. nálepkou o antisemitismu nebo popíračství.


A Peace s tebou.

jansmith[smích]

205462

22.11.2009 21:44

RE: Majetek a moc

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 205462

Vložený obrázek

205467

23.11.2009 0:02

RE: Majetek a moc

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205467

Tedy opravdu výstižná odpověď HHBB. Bonmot ve formě smajlíku. Lepšíš se...[smích][smích]


Je vidět, že jsi nano-odborníkem na "všechno", kde se dá beztrestně mlžit, či jak říká hestroy "klouzat po povrchu", jen ne na KONKRÉTNÍ záležitosti, jakou může být například debata o púvodu a principu internetu, která s majetkem a mocí Voldemortů také velmi souvisí.

Drž se tedy raději řádů a jezuitů, tam je klouzání snadnější a těším se až mi odpovíš na mé konkrétní dotazy na tebe v jiném mnou avizovaném příspěvku.


jansmith[smích]

205472

23.11.2009 6:50

RE: Majetek a moc

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 205472

Smajlík ve formě kusu vola jsem už nenašel... [mrknutí jedním okem]

205479

23.11.2009 10:40

RE: Majetek a moc

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205479

Jasně HHBB. Ty toho nenacházíš povícero...[smích]

Jeden citát z Forresta Gumpa jsi ode mne v minulosti již obdržel, tak tady máš ještě jeden, který se navíc přesně hodí na tvé legrační bonmoty (nyní na ten o volovi), a ten zní, že pro hlupáka každý hloupý....

Před tím, než budeš "hledat" další smajlíky, tak se na ten film podívej. Nebo ty radši Šifru Mistra Leonarda?

A Peace s tebou.


jansmith[smích]


PS:
Čekám na tvou konkrétní odpověď pod jiným příspěvkem v tomto vlákně. Dočkám se nebo zase odbonmotuješ do nowhere?

205502

23.11.2009 10:49

RE: Majetek a moc

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 205502

zase jen prázdné plky a osobní útoky to opravdu neumíš nic jiného honzíku? [mrknutí jedním okem]
nabádal jsi mě at listuji v tvých starých příspěvcích že prý najdu i něco k věci
upřímně řečeno tomu nevěřím protože to co tu předvádíš v posledních dnech kdy jsi napostoval já nevím kolik (ale jistě ne málo) příspěvků ve kterých jsi nepředvedl vůbec nic jen plky plky plky
a to máš ještě tu drzost někoho kdo zde v každém příspěvku ve kterém se snaží něco konkrétního sdělit napostuje několik odkazů označovat za klouzače
sám jím jsi a navíc ještě trapný provokatér plácal [smích]

205504

23.11.2009 11:37

RE: Majetek a moc

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205504

Jasně aristokrate.

Sorry jestli jsem se tě dotknul (není dobré brát věci osobně) a těším se (dáli pánbůh) na další naše případné polemiky.

jansmith[smích]

205507

23.11.2009 12:30

RE: Majetek a moc

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 205507

dotkl mě? vůbec ne
já tady pouze hájím pravdu a spravedlnost
a ty zřejmě nevíš kudy kam a tak se projevuješ jako úlisný provokatér napadající diskutéry v osobní rovině což mi vadí o mě osobně vůbec nejde
zlatej vojta oproti tobě ten má aspon názor (i když s ním většinou nesouhlasím)[smích]

205520

23.11.2009 22:45

RE: Majetek a moc

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205520

Co ti na to to jsi napsal odpovědět aristokrate. Tak už nejsem jen pouhý provokatér, ale dokonce úlisný?..[smích]

Asi bych měl odpovědět to, co jediné má v této chvíli smysl, a to popřát ti mír v duši, což je jinými slovy Peace s tebou.

jansmith[smích]PS:
Nezlob se, ale ještě dovětek. Výrazem "úlisný" si mi připomněl film "Vratné lahve", kde herec Budař měl (byť s krátkým "u"..) v jedné sympatické roli tuto předzdívku. A díky, že jsi mě tou nálepkou rozesmál..[smích]

205565

23.11.2009 7:52

RE: Majetek a moc

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 67.?.?.?

Reakce na 205467

vidíte HHBB dokud nenapíšete R+R tak i kdyby jste se posral, Jan Kovář žádnej váš argument neuzná. On má totiž předem "jasno" a serepetičkama typu peace jen zakrývá to nevyřčené. Že by strašně rád věděl ale na druhou stranu to odmítá poněvadž by musel uznat tu smutnou pravdu, že ví prd a proto je na vás tak arogantní

tandem ostatních jeho přikyvovačů názor taky nechce měnit, poněvadž už sou to starší ročníky, a potřebujou aspoň krapet pevné půdy pod nohama, když se má hovořit o sračkách dnešního světa

nemarněte čas s nimi, je to marné, oni už jsou hotoví a mají jasno, tak proč jim ho rozptylovat "klouzáním", že?

205482

23.11.2009 9:58

RE: Majetek a moc

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 205482

asi jo [smích]

205496

22.11.2009 13:11

RE: Majetek a moc

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 205435

> dál již s Vámi nebudu diskutovat
No co se dá dělat.
Ještě než budu totálně odepsán, dovolil bych si ještě upozornit na jednu zajímavost. Těch 300 let má patrně, předpokládám, odkazovat na období francouzské revoluce (tedy raději nějakých 220 let). Je tam jedna zajímavá postava.
Vložený obrázek
Tomuto tajemnému nemluvovi se říkalo „nezničitelný“. Něco se dá vyčíst i z encyklopedií.
Zde je vyobrazen vpravo dole, jako jeden ze šesti hlav konventu. Jako „zázrakem“ přežil všechny kotrmelce revoluce, a to na jejím vrcholu a právě on se nakonec stal stínem Napoleona.
Co se však už hledá značně hůře, je to, že od deseti let studoval u jezuitů.

Byly za jeho mocí majetky? [mrknutí jedním okem]

205446

23.11.2009 13:40

RE: Majetek a moc

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 205446

Byl to jenom tajný lokaj mocných boháčů,nic víc. Obyčejný poskok. Pozoroval a hlídal všechny situace a pak to šel donášet těm óbrboháčům.

205534

23.11.2009 14:07

RE: Majetek a moc

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 205534

Těm, co jim usekali hlavy, nebo kterým?

205537

24.11.2009 6:48

RE: Majetek a moc

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 205537

No asi komu, přemýšlej trochu joudo. [velký smích]

205588

24.11.2009 7:58

RE: Majetek a moc

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 205588

Ty chceš válku, miluno?.. [mrknutí jedním okem]

205592

23.11.2009 14:26

RE: Majetek a moc

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 205534

naprosto souhlasím byl lokaj stejně jako je ted lokajem rotschild s rockefellerem [mrknutí jedním okem]

205540

22.11.2009 13:24

RE: Majetek a moc

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 205435

jo a ti óbrboháči vám to o sobě prostřednictvím internetu tak rádi říkají [velký smích]
300 let to tajili a ted když už jsou jarmila s mirdou velcí tak udělají tu "chybu" a spustí internet
jinak jarmilo nechápu na co si stěžujete? vy snad taky chcete být óbrboháč? tak s tím začněte něco dělat a třeba se vám to podaří a když nechcete tak si nestěžujte vaši duši vám nevezmou tak dobří zase nejsou pokud jim jí po kouskách věčným hnípáním se ve falešných exkrementech nedáte sama [mrknutí jedním okem]

205448

23.11.2009 13:51

RE: Majetek a moc

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 205448

Kdo dělá lidem peklo na zemi v Iráku? Nějaké přihlouplé náboženské řády, nebo konkrétní nenažraní óbrboháči, kteří nemají nikdy dost? Nebo se domníváte aristokrate, že to co ty ropné společnosti tam za hubičku vytěží a pak draho prodají, že to pak pokorně devzdají maltézským rytířům, či jezuitům? Zlatý voči!

Na co si stěžuji? Třeba na to, že nás, prosté občany se chystají tito óbrboháči zahubit s pomocí biologické války. Kdyby nebyl tak bezmezně velký boháč, tak by si takovéhle zrůdné manýry s lidstvem nemohl dovolit. Byl by jedním z nás. Proto největším neštěstím lidstva jsou právě tito óbrboháči. Bez svých dobře placených lokajů by byli akorát velké hovno v trávě. Kdyby to bylo v mé moci, tak bych rozhodla, že na celé planetě nesmí nikdo vlastnit víc jak 100 milionů korun.

205535

23.11.2009 14:26

RE: Majetek a moc

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 205535

viz první odstavec- je vidět že jste nepochopila o čem se bavíme
a druhy- podívejte tak at nás zahubí stejně tam jednou musíme tak co když si myslí že jim tady bude líp bez nás na zamořený planetě jejich věc já ani vy s tím nic neuděláme tak se přeci nad tím nebudeme zbytečně rozčilovat a kazit si radost ze života [mrknutí jedním okem]
a mýlíte se největším neštěstím lidstva je duševní malost většiny lidí na které tito vámi bohužel nepojmenovaní óbrboháči staví
a vůbec jejich definice jako óbr boháči je podle mě chybná
jim totiž nejde o peníze ani o majetek jim jde o vaši či mojí duši a cesta k tomu je právě to zde tolikrát probírané info/desinfo
kdyby jim šlo pouze o peníze tak tady zavedou globální koncentrák lusknutím prstu a následně nás všechny sedřou z kůže
mohli to udělat už dávno ve skutečnosti nás chtějí zotročit prostřednictví strachu z tohoto koncentráku a používají k tomu mimo jiné i ty vaše cajtgajsty alexe jonese end gamy sicka moory fullfordy apod [mrknutí jedním okem]

205539

22.11.2009 22:08

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205416

Pěkně ses nám rozmluvil HáBéčko..[smích]

Vidíš, že to jde když se chce.


Co říct na ten tvůj modře proložený konglomerát... V podstatě opět žádná podstatná myšlenka (tedy opět slova, slova, slova a klouzání), který tady v této modré formě již v minulosti byl, ale kupodivu od jiného nicka. Nebyl to náhodou Joseph? Ten takhle pod tlakem také reagoval, ale narozdíl od tebe HHBB přidával více emocí, arogance nebo vulgarismů. Že by se poučil?..[smích]


Když to shrnu, tak se opakuje to, na co jsi narazil u mirdy. Tedy nejasné a nekonkretní mlžení kolem různých řádů apod., kdy tví oponenti ti 100x vysvětlili, že tyto řády byly v čase skrze různé mechanismy postupně infiltrovány a již dávno nejsou tím, čím bývaly. Ty sis nevšiml jak se vše mění, byť to mělo trvat navěky?

Ale nešť. Připusťme, že je to naopak a na špici mocenské a finanční pyramidy není parta kolem R&R Ltd. a různé mafiánské struktury, ale velekněží některých vlivných starověkých řádů, lóží apod..


Zkus tedy překročit svůj stín a být KONEČNĚ konkrétnější. Už jsem se tě na to dříve ptal, bohužel ale neúspěšně.


Kdo jsou tedy ti lidé v jejím čele, jaké jsou vazby, které je spojují a jak se tyto vazby manifestují navenek. Nechci nějaké seznamy..[smích]..(pamatuješ?), ale konkrétní strukturu a tvé konkrétní názory jak funguje. Mlžení a bonmoty si nech na iDnes.

Jak jsem psal jinde, nerad chodíš na DŘEŇ (to je zároveň odpověď, na kterou ses mě ptal jinde: co je to ta DŘEŇ?) a o to raději klouzavým způsobem filozofuješ, produkuješ pokřivená přirovnání a deformovaná podobenství a když nevíš kudy kam, tak se pokoušíš neúspěšně o bonmoty.

Dokonce jsi kromě dřívějšího podsouvání o čistkách..[smích] přidal něco o provokatérovi a to je opravdu již bžunda maximální...[smích]


Závěr. Napadlo tě někdy HHBB, že struktury na které nepřímo a mlhavě poukazuješ by mohly být pupeční šňůrou spojeny s těmi, o kterých přímo a jasně mluví mirda a další tví oponenti (to je o té infiltraci, jak sem o ní hovořil výše) a že to nic nemění na filozofii tvých oponentů, tedy tyto struktury a VAZBY (padni komu padni) nezávisle na propagandě E/elit pro dobro všech zúčastněných souběžně s prací NA SOBĚ rozkrývat???

O tom je i svobodná debata na Zvědavci a jinde na internetu o "jádru pudla", kterou ty bys podle mne raději viděl filozoficky sofistikovaně nepřehlednou a tak matoucí, že by se v ní nevyznal ani ten tvůj Emmanuel Joseph Sieyès.


A Peace s tebou.


jansmith[smích]

205468

22.11.2009 23:41

RE: Nezapomínejme

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 205468

Tolik DŘEŇĚ pohromadě se jen tak nevidí, jádrama pudlů doslova poseto. [cool]
Napiš ještě něco, drakobijče! [chechtot]

>Kdo jsou tedy ti lidé v jejím čele, jaké jsou vazby, které je spojují a jak se tyto vazby manifestují navenek.
I kdybys hezky poprosil, tak ti to nemůžu říci ve tvém vlastním zájmu. Tobě evidentně zatím takové informace vyloženě škodí. Ani svoboda (včetně té informační) není pro každého. Do hlubší vody může také jenom plavec. [smích]

205471

23.11.2009 7:47

RE: Nezapomínejme

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 205471

Takže zase nic. [chechtot]

205481

23.11.2009 8:23

RE: Nezapomínejme

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 205481

Bohužel Jarmilo, nic… Jak před devíti, tak třemi, nebo dvěma sty léty, tak i dnes, pořád málo, nebo nic. Zlaté tele, to je oč běží, že... [mrknutí jedním okem]

205489

23.11.2009 10:54

RE: Nezapomínejme

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 205481

úplné stejné nic kterým jsou prošpikovány vaše příspěvky o óbrboháčích a o tom jak vás při privatizaci nepustili k lizu [chechtot]

205505

23.11.2009 10:06

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205471

Tak teď to už neokecáš milý HHBB, zrcadlo ti definitivně spadlo na hlavu...[smích]

Paní Jarmila tvou odpověď shrnula jednou větou a naprosto lapidárně, cituji: "Takže zase nic.".


Celé mé několikatýdenní snažení zde v debatách tě tzv. rozmluvit nebo jinými slovy z tebe dostat něco konkrétnějšího nebo alespoň průkaznějšího než pouhé mlžení a klouzací náznaky zkrachovalo, ale není to krach můj nebo jiných Zvědavců, ale naopak potvrzení všeho, co bylo na adresu tvého stylu zde v minulosti uvedeno.

Mám cenu to opakovat? Asi ne, viď milý HHBB. Nač taky. Ty si stejně dále povedeš ve své spanilé jízdě..[smích] rádoby "moudrého", ale veskutečnosti pouze chytrého filozofa (pamatuješ na tvé bludy v naší debatě o podstatě EGA, které jsi nedokázal žádným mlžením obhájit?) a když je oponent příliš nad věcí a neústupně v debatě vyžaduje FAKTA a JASNÉ informace, tak pokračuješ v odkazech na nepřehledné "Seznamy" nebo v legračních bonmotech.


Možná se někomu tvůj styl jezuitského badatele plný tajemství a po vzoru filmů Dana Browna fantastických náznaků líbí, ale já mu z praktických důvodů neholduji.

Podle mne je to přesně ten styl, který hlásá bílou a koná černou. Tedy varuje proti omylům ve hledání, které PRAVÉ (jak literárně označuješ "dračí"..) hlavy chrání a ve skutečnosti přesně to děláš. Podsouváš pseudoinformace neprůkazných náznaků, aby PRAVÍ a SOUČASNÍ "dráčci" zůstali dále v bezpečí mediální a jiné mlhy.


Důvod může být dvojí. Buď zde v debatách patříš k těm, kteří každou zmínku o špinavostech zejména R&R Ltd. a dalších finančnických a jiných mafií neradi vidí a dělají všechno proto, aby tyto informace odsunuli mimo zorné pole čtenářů nebo to lidé jako ty dělají pro ukojení svého ega a snahy prezentovat (jak to dělají různí "košér" umělci) zábavnou formou svá "moudra" a pokrytectví jiným.

Ať tak či onak, tady na Zvědavci ti to beztrestně neprošlo a bylo by skoro k popukání, jak sveřepě se zde snažíš zviditelňovat, kdyby z toho nekoukalo přesně to, o čem píši výše.

Každopádně názor přenechám lidem, kteří na Zvědavec chodí nejen pro zábavu z vtipných příspěvků, ale zejména pro pramen nezávislých informací a faktů, který jediný jim souběžně s prací na sobě (chceš-li na svém nitru) může pomoci pochopit SOUVISLOSTI a pokud se ještě nestalo, tak je zbavit pro Ovčáky a E/elity tolik potřebného "ovčího" syndromu.


Pochybuji, že se jako v mém případě spokojí s tvým úsměvným tvrzením, kde se snažíš své klouzání omlouvat a vydávat za OCHRANU čtenáře před Pravdou a informační svobodou, která podle TEBE a OVČÁKŮ není pro každého. O jo joj ty můj šibale a dej pozor, aby ses nám v té tvé hlubší vodě, která je jen pro tebe a aristokrata nezakuckal..[smích]

A Peace s tebou.


jansmith[smích]

205497

23.11.2009 11:37

RE: Nezapomínejme

mtk 88.?.?.?

Reakce na 205497

A existují černé díry? Anebo je to všechno jenom teoretická megablbost? Humbuk je kolem toho docela slušný - tak jako u většiny lží, že jo. Odhaduji poměr informací ku desinformacím tak 1:1000. Ač hovoří zcela protichůdně, G.W.Bush i A.Jones patrně mlží. A legenda o R+R má hluboké kořeny, stala se snad nepřekročitelným zákonem? Nějak mi v té londýnské mlze začíná čím dál tím víc připadat, že nejpravděpodobnější bude asi to, o čem se vůbec nemluví a nepíše. Není podstatné k jakému táboru se kdo hlásí, důležité je si každou věc přežvýkat důkladně sám, než ji někým již předžvýkanou hned spolknout. A proto vím stále jenom prd. [mrknutí jedním okem]

205508

23.11.2009 11:55

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205508

Nejsi první mtk, kdo prohlásil že, cituji: "vím, že nic nevím."


Tento výrok se připisuje již Sokratovi nebo Platónovi a ty jsi zde na Zvědavci domnívám se proto, aby ses k tomu Vědění nezávisle na propagandě i ideologiích přiblížil. Jak to uděláš je již na tobě. Na tvé inteligenci, ale zejména na zdravém rozumu, kterého (zdá se) máš vrchovatě.


Stačí jen zůstat v "pozoru" před každou informací, byť se ona a její nositel tváří bůhví jak "moudře" či sofistikovaně, ale zároveň se nenechat zatlačit do defenzívy nebo deprese, která v myšlení většinových občanů tak vyhovuje Ovčákům všech kategorií.

Zdravý rozum, zdravý optimismus, nadhled a intuice je to, oč tu běží a k tomu nám všem dopomáhej "Bůh".


jansmith[smích]

205512

23.11.2009 11:43

RE: Nezapomínejme

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 205497

>Možná se někomu tvůj styl jezuitského badatele plný tajemství a po vzoru filmů Dana Browna fantastických náznaků líbí, ale já mu z praktických důvodů neholduji.
Jistě že z důvodů praktických.
Schopnost něco z něčeho odvodit, nebo určité vědomosti spojit, je praktikování přemýšlení. To je lidem dáno různou měrou.
Když už jsi nakousnul Browna (to bývá časté u devótních katolíků s podtónem dotčenosti), napadlo tě, co je zač, a proč byly některé věci skrze něj prezentovány?
(ale předpokládám, že z ryze praktických důvodů asi ne…)

205509

23.11.2009 12:16

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205509

Nejde o D.Browna HHBB. To byl jen tzv. oslí můstek.


Jde o styl, kterým jsou informace přežvýkavány a historicky tzv. plebsu podsouvány.

To jest, tak jak to činíš i ty zde, tj. mlžením a rádoby zasvěceným přístupem.

Ono je to bohužel právě naopak. Jde o nevědomost nebo ryzí POKRYTECTVÍ a pokud by tomu tak nebylo, tato civilizace by se již dávno nacházela na úplně jiném kvalitativním základě.


Vše je ale rádoby "moudrými" slovy bržděno právě těmi Ovčáky (E/elitami, pseudoautoritami), které tady někteří z nás pro dobro všech zúčastněných demaskují a jejíchž styl jsi ty milý HHBB, tak ochotně (pro jeho výlučnost nebo-li jinými slovy VYVOLENOST nebo pokryteckým podsouváním "ochrany chápání" jiných) přejal.

Jejich styl je stylem sofistů nebo farizejů a můžeš si svobodně vybrat ten, který ti více vyhovuje.

Pravda nemůže ublížit. Může pouze pomoci a ublíží pouze ve STRACHU nebo za předpokladu, pokud se jedná o tzv. pseudoPravdu.


Mirda se s tebou pro evidentní ztrátu času odmítá bavit, ale pro mne to tak není. Všichni jsme si zde navzájem učitely a tudíž je tomu tak i v tomto případě. Pokud naše polemiky pomohou na cestě osobního růstu i ostatním, tim lépe.


A Peace s tebou.

jansmith[smích]


PS: Stále čekám na tvé konkrétní odpovědi.

205516

23.11.2009 12:34

RE: Nezapomínejme

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 205516

zase blablabla...
jak si myslíš teda že to je? jsou jezuiti infiltrováni zednáři nebo zednáři infiltrováni jezuity?
proč se o tajných zednářích za oponou všeobecně ví naproti tomu o jezuitech se člověk nic nedozví ani mezi hardcore konspirátory? [smích]

205522

23.11.2009 23:00

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205522

To je hardcore dotaz na HHBB aristokrate, ale obávám se, že ti v tvém vlastním zájmu nic neprozradí. Pravda, jak mne přesvědčil, totiž NENÍ pro VŠECHNY.


Je to vlastně ochrana tvého vnímání před zešílením, tak se nediv.

I když vlastně, tobě to jako souputníkovi zašifrovanými kanály možná prozradí...[smích]

Pokud ano, dej vědět jak jsi dopadl. Podrobnosti po tobě nechci, protože pochybuji, že by ti přesun informací mimo komunitu vyvolených HHBB povolil.


Teď mě napadlo, že by ses mohl při té příležitosti i zeptat, kdo jsou tedy ti lidé v čele řádových pyramid, jaké jsou vazby, které je spojují a jak se tyto vazby manifestují navenek. Mně to HHBB nechce v mém vlastním zájmu prozradit, tak snad tobě něco upustí. Tak držím palce.

jansmith[smích]

205567

23.11.2009 23:54

RE: Nezapomínejme

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 205567

Kdyby po tom aristokrat toužil, tak se zeptá. Jelikož mu to nejspíš nepřijde zcela podstatné, nejspíš má své verze, tak zrovna jemu ani nemůže taková informace škodit, páč je právě ten plavec.
Jendo, ty naopak s vytřeštěnými zraky zíráš na hlubinu, tak to není zrovna to nejlepší...
(prostě ve tvém zájmu teď raději ne)
[smích]

205572

24.11.2009 0:23

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205572

Dobrá HHBB. Vidím, že máš aristokrata jako správný plavčík prokouknutého. Navíc oceňuji tvou starostlivost o mou duši nebo že by tělo? a děkuji ti za ochranu mého sanity. Má matka by to lépe a upřímněji nesvedla.


Abychom tu naší anabázi nějak uzavřeli, spola vážně, spola s humorem jsem ti jisté zakončení ve dvou svých posledních odpovědích (první je takřka identická kopie druhé) navrhl a tak tam mrkni.

Sem to již kopírovat nebudu, protože opakovaný vtip nebývá vtipem a nechci pokoušet trpělivost editora..[smích] Ty si to jistě ale najdeš, takže vše je po americku tzv. ok.


Měj se fajn HHBB a věřím, že se neloučíme navždy.

A Peace s tebou.

jansmith[smích]

205575

23.11.2009 12:38

RE: Nezapomínejme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 205516

>Pravda nemůže ublížit.
Jen v akademické diskusi mezi dospělými. Jindy může pravda i zabít!!!

205524

23.11.2009 14:14

RE: Nezapomínejme

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 205516

> To byl jen tzv. oslí můstek.
a co nebylo…
>Jejich styl je stylem sofistů nebo farizejů a můžeš si svobodně vybrat ten, který ti více vyhovuje.
plky
>Pravda nemůže ublížit. Může pouze pomoci a ublíží pouze ve STRACHU nebo za předpokladu, pokud se jedná o tzv. pseudoPravdu.
zase plky… tvé chápání pravdy si demonstroval na příkladu Husa
>Mirda se s tebou pro evidentní ztrátu času odmítá bavit, ale pro mne to tak není…
mirda a jenda…
Pokud něco šíří, tak se to opírá o cajtgajst apod. Sice opatrně přiznávají, mirda to dokonce otevřeně tvrdí, že jde o manipulaci R+R, přesto dál vesele šíří zvěsti vycházející z této dílny. Svérázný způsob chápání pravdy…
Žvásty o „DŘENI“ jsou veškerá jendova dřeň. Co mirdovi nevoní, není dle jendy dřeň. Mirdovi nevoní co není z dílny cajtgajst, Jones a spol. Co je na tom, že je to propaganda, troubil jí před cajtgajstem, bude jí troubit i po něm a jenda ohlídá, jestli jestli se mirdovi nekřivdí...
Jasně jendo, samá pravda a dřeň, stačí, když ten blevajz okořeněn tím R+R. Tak nejspíš chutná tvoje pravda.

205538

23.11.2009 23:36

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205538

Co na to říci HHBB. Snad už bylo z mé strany řečeno vše a počítám, že si to opačně myslíš taky.


Opět nula od nuly pojde. Od tebe se kromě "klouzání" a modře proložených rádoby "sofistikovaných" rozborů, co kdo kdy a jak řekl, nic zajímavého a K VĚCI nedozvím, a tak toho tady asi necháme. Co říkáš?

I tak pro mne zůstáváte s Josephem/neJosephem zajímavými studijními objekty a těším se na vaše další příspěvky.


Teď mne napadlo, Nenapadlo vás vyrazit diskutovat na Nezvědavec? Tam by vás s vaším mlžením kolem linek na R+R Ltd. jistě přivítali s otevřenou náručím. Není vás tady na Zvědavci škoda?

Ostatně, jako by se tady některé další superanon ajpiny z tohoto velmi čteného a určitě i navštěvovaného "konkurenčního" webzinu v poslední době na vaší podporu jen rojily. Nebo se mi to jenom zdá a co se zdá, to je sen?

Tím vás samozřejmě ale nevyháním. Je tady s vámi zábava, navíc sofista takového formátu jakým jsi ty HHBB se tady příliš často nevyskytuje a tak zůstaňte. Věřím, že jednou to dáme dohromady a všemu co bylo se společně zasmějeme.

A Peace s vámi.


jansmith[smích]

205570

21.11.2009 10:27

RE: Nezapomínejme

mtk 88.?.?.?

Reakce na 205385

A Zeitgeistem to jako všechno končí? Ten silně manipulativní film sice naznačí, že něco není v pořádku, ale o oponě toho moc jasného nepoví. Možná by to chtělo jen si na chvíli vyzkoušet polohu myšlení, že filmový boom konspirační literatury může být jen další vrstvou mlžení. Ale třeba taky ne.

205404

21.11.2009 10:36

RE: Nezapomínejme

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 205404

cajtgajst je dobrej tak leda k otevření očí
jeho informační hodnota je naprosto mizivá
přirovnal bych to ke slabikáři pro malého človíčka je velký krok do života když se díky slabikáři naučí číst pak ovšem už slabikář nestačí [mrknutí jedním okem]

205405

21.11.2009 11:11

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205405

Je to asi tak jak píšeš aristokrate.


Pokud se bavíme o Zeitgeist, kteréžto mé narážky na něj se HHBB tak pohotově přichytil....[smích], tak to je pouze něco jako první vrstva cibule.

Jeho smyslem je populární formou (prvotním impulzem) otevřít zapouzdřené vnímání většinového a historicky stále dokola oblbovaného občana a umožnit mu se konečně nezávisle zamyslet nad tím, jak je vyžehlenými nebo naopak hororovými událostmi (propagandou a ideologiemi) pro MOC a peníze do těch správných tzv. košér kapes mainstreamově (nábožensky) držen v nevědomosti.


Nic více a nic méně a jak naznačuje mtk, progres byl započat a bude pokračovat.


jansmith[smích]

205408

21.11.2009 17:20

RE: Nezapomínejme

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 205408

>Pokud se bavíme o Zeitgeist, kteréžto mé narážky na něj se HHBB tak pohotově přichytil....
Ono jinak není čeho se chytit, když vygumuju to plácání okolo nicku HHBB (nebo jiných, to je jedno) tak většinou nic nezbude. Musel bych pak jen komentovat ty bláboly, což mě teda někdy baví, ale není to žádný přínos k tématům.

Ostatně, co nepopulárního jsi vyloupal pod tím Zeitgeistem, ven s tím, až na DŘEŇ... [mrknutí jedním okem]

205417

22.11.2009 10:22

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205417

Zase je to jinak HHBB.


Je toho mnoho, čeho se dá chytit a čemu se ty vyhýbáš. Navíc, jaké je poslání dokumentů jako např. Zeitgeist jsem popsal dostatečně explicitně výše.

Je to hlavně o tom nabrknout stagnujicí a spící lidské mozky (bezmozky), které si žijí od starověku svou vlastní virtuální realitu, která je jim ale SAMOZŘEJMĚ NĚKÝM?!?! stále dokola v těch mozečcích (náboženskými mýty a "pohádkami", dogmaty, zavádějící propagandou, polopravdami a vyloženými lži) udržována.

Jednou z metod jak náboženští (i jiní) Ovčáci udržují ovce v nevědomosti je nasměrovat je na "zkoumání" svého "nitra". Zaměstnat je něčím mimo REALITU nebo je vystrašit a pak jim nabídnout odměnu za to správné úsilí a je hotovo.

Už jen to jak patriarchát a světová náboženství na dlouhé věky odstavily ze hry ženský element jen dokazuje to hrůzné POKRYTECTVÍ, které se na většinové populaci děje a jak už to bývá, nakonec je za všechny nepravosti a následky vina a v pocitech viny cíleně udržována právě ta většinová populace. A i o tom, pro někoho velmi nepříjemně, jsou např. dokumenty Zeitgeist.

Špatně se modlí nebo špatně poslouchá své vůdce nebo jednoduše jen není tak schopná jako ti, kteří ji od nepaměti v násilí a krvi vladnou, že?


A i o tom je ta DŘEŇ, jejímuž pojmenování se stále dokola vyhýbáš HHBB a kterou ti nastínila ve své reakci i pí.Jarmila.

Co bude následovat? Uděláš to, co jsi udělal v minulosti a odpovíš ji nějakým zavádějícím přirovnáním nebo podobenstvím???


Vždyť i ten odkazovaný J.Hus šel po podstatě pokrytectví (tedy šel na dřeň) a jak s ním esteblihment naložil víme. A nebyl sám, kdo pojmenovával dřeň a dojel na to.


Lidé jako ty HHBB (a stále je to v debatě zřetelnější) jsou přesně ti lidé, kteří dělají všechno proto, aby se o DŘENI nehovořilo, natož aby se zkoumali exponenti establishmentu, kteří ty nepohodlně o dřeni hovořící odstavují pomocí svých lokajů od možnosti otevírat oči ostatním.

I v dnešní době na to jdou často (byť hranice vyšly z mody) krvavě nebo k tomu využívají "armády" o své "moudrosti" a "vhledu" přesvědčených nebo ZAPLACENÝCH sofistikovaných lokajů, kteří to mají tzv. umluvit.


Neumluví HHBB.

Proces již započal a akceleruje a je jen otázka jak dlouho pozitivní změna k lepšímu bude celosvětově trvat. Že košér styl, který razí např. R&R Ltd. (a královsky na něm vydělává) je pro Planetu a civilizaci neudržitelný ví všichni. Teď je třeba tyto pijavice veřejně pojmenovat, chytit za nos a odstavit od MOCI.

Nikoli krvavě, ale třeba nějakou pokojnou růžovou revolucí...[smích] To by ji ale nesměly řídit právě ty (jak jsi jinde mlživě napsal) síly (co takhle spekulant Soros Ltd.?), které je pro MOC a peníze do těch správných tzv. košér kapes tak rády iniciují.

A Peace s tebou.


jansmith[smích]

205437

22.11.2009 19:39

RE: Nezapomínejme

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 205437

>Jednou z metod jak náboženští (i jiní) Ovčáci udržují ovce v nevědomosti je nasměrovat je na "zkoumání" svého "nitra". Zaměstnat je něčím mimo REALITU nebo je vystrašit a pak jim nabídnout odměnu za to správné úsilí a je hotovo.
"zkoumání" svého "nitra" nebude totéž, co zkoumání svého nitra. Kde se odehrává REALITA, co myslíš…
>Už jen to jak patriarchát a světová náboženství na dlouhé věky odstavily ze hry ženský element
Jak? Kdy? Ve hře byl a bude. Otázka je, jak je na elementy nahlíženo.
>A i o tom, pro někoho velmi nepříjemně, jsou např. dokumenty Zeitgeist.
První část je určitě zajímavější, druhá pak tu první do jisté míry ale usvědčuje. Co je však po tom oloupání, je tam „DŘEŇ“? Už jsi někdy loupal cibuli? Loupeš a loupeš a … Našel jsi něco?
>Vždyť i ten odkazovaný J.Hus šel po podstatě pokrytectví (tedy šel na dřeň) a jak s ním esteblihment naložil víme. A nebyl sám, kdo pojmenovával dřeň a dojel na to.
Hm. Jsi si jist, že to chápeš? Hus na něco dojel? Naopak, tam to směřoval, tedy jako nejvyšší důkaz pravdy použil mučednickou smrt. Pro někoho hnul dějinami, pro jiného dojel. Je to idea, duch, který hýbe kolem dějin. Husité k tomu primárně žádný majetek nepotřebovali, aby ukázali svou moc. Ti, proti kterým Hus hrál, jeho smrt skutečně nechtěli, neboť přesně věděli, co jim pak hrozí. Nakonec v době rekatolizace proti němu museli postavit protipól v podobě pěti hvězd Nepomuckého.
>Lidé jako ty HHBB … dělají všechno proto, aby se o DŘENI nehovořilo…
Co je to ta tvoje „DŘEŇ“… Vyseparovaný blábol? I tak bych tu určitě proto trávil tolik času právě rozebíráním těch plků…[oči v sloup]
>Proces již započal a akceleruje
Jaký? Šťourání do „DŘENĚ“? Nebo její výroba?
>Teď je třeba tyto pijavice veřejně pojmenovat, chytit za nos a odstavit od MOCI.
Jak si to chycení představuješ? A co potom? Kde vidíš východisko? Ty ses nějak zasloužil (kromě volání po „DŘENI“) o svůj podíl moci? Máš pocit, že jsi sám pojmenoval něco, co ti prospěje do budoucna? Nemáš obavu, že to běží bez tebe někam, o čem ty nemáš páru?
>pokojnou růžovou revolucí... To by ji ale nesměly řídit právě ty (jak jsi jinde mlživě napsal) síly …, které je pro MOC a peníze do těch správných tzv. košér kapes tak rády iniciují.
Jak jsi k tomu ale došel? To, co je finanční krize, startuje jejich konec. Oni to ví a demonstrují svou bezradnost (viz vystoupení Rothschilda vloni v TV), tuší své budoucí těžké časy. Ty máš pocit, že je to odstartované nějak od hledačů „DŘENĚ“ jako ty?
Nebo si děláš jen takovou naději, že něco vypadne z nějaké „košér kapsy“, a ty si nějaký ten drobek uzmeš? [mrknutí jedním okem]

205459

22.11.2009 23:31

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205459

V jiné odpovědi v tomto vlákně jsem ti na podobně modře proloženou otázku: "co je ta DŘEŇ?", ODPOVĚDĚL milý HHBB. Že pochopit nadsázku v podobě cibule bude vytvářet problém tvému souputníku aristokratovi se nedivím. Že to bude ale problém i pro tebe mě udivuje a že jsi to opět použil k odklouzání naopak nikoli..[smích]


Pro tebe je to blábol, pro mne meritum věci a názor jak to je bych nechal na případných čtenářích, kteří naší polemiku možná monitorují.

Přidal jsem ti tam toho k zamyšlení více (dokonce tvé oblíbené řády a lóže), tak si to dohledej a pokračovat můžeme tam.


Stejně si mě ty můj milý klouzači prve obvinil, že odbíhám od tématu a ty by ses jej tak rád držel, viď?, tak naši debatu nebudeme půlit a sejdeme se dáli pánbůh tam, souhlasíš?Snad jen k Husovi. Ty si opravdu myslíš, že z jeho pohledu smrtelného člověka nedojel? Ty si myslíš, že by svou smrt raději nevyměnil za život? Pochybuji, že v ní spatřoval prvek mučednictví, jak jej chápeme my.

On totiž nešel proti katolické církvi a náboženským dogmatům, které hlásala, ale proti POKRYTECTVÍ jejich špiček a způsobům, kterými pro peníze a majetky zneužívala svou MOC a nevědomost oveček.

Opakuji, on nebyl v zásadě proti hlavnímu proudu, ale proti establishmentu (tehdejší náboženské mafii), který jej pro MOC a peníze do těch správných "košér" kapes upravil k obrazu svému a který pokřivil myšlenky Krista. A jako skromný člověk podle mne (ostatně v bolesti na hranici je to již jedno) měl jistě jiné myšlenky.


A kde vidím východisko a jaké jsou cesty z tohoto marasmu? Já už jsem ti na to několikrát odpověděl, ale od tebe v tomto smyslu doposud nikdy NIC kromě filozofování a mlžení např. kolem jezuitů nevypadlo.

Dokonce i ty tvé (jak jsi napsal) drobky, o kterých tak neodbytně jinými slovy jinde v tomto vlákně mluvila 85ka (Joseph/neJoseph) jsem tam rozebral. Na jeho legrační podsouvání (tak jak se o to snažíš nyní ty) jsem mu tam odpověděl v tom smyslu, že ani mě ani mirdovi nejde o MOC ani o nějaké funkce nebo košér peníze.

Pokud jsi to četl a přesto to zde podsouváš, tak to už je opravdu více než bžunda a jen to dokresluje tvou motivaci a myšlenkové pochody..[smích]


Dokonce jsem snahu získat od tebe nějaké odpovědi v jednom z příspěvků parafrázoval na pinpongáč letící na tvou stranu.

Pamatuješ? Kromě modře prokládaného mlžení, odpověděl jsi? I tak je to s tebou tady zábava a doufám, že se baví i ostatní.


jansmith[smích]

205470

23.11.2009 3:17

RE: Nezapomínejme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 205470

Už jsem chtěl jít spát, ale zahlédl jsem zde "perlu" od jansmithe, jak podsouvá Husovi veksláckou malost:
>Snad jen k Husovi. Ty si opravdu myslíš, že z jeho pohledu smrtelného člověka nedojel? Ty si myslíš, že by svou smrt raději nevyměnil za život? Pochybuji, že v ní spatřoval prvek mučednictví, jak jej chápeme my.
Prvek mučednictví spatřuji u sebe, když přečtu takovéto "moudro". Jansmithi, Vy zjevně ani málo netušíte, co to znamená: žít život v poznané pravdě. Navíc jde o nedávnou, docela slušně zdokumentovanou historii. Lehhost, s kterou vypouštíte tento slovní průjem (plky), u Vás nejspíš naznačuje nedostatek oné hmoty, na níž by mohla ulpět bytelnější myšlenka.
>a doufám, že se baví i ostatní.
Jak soudný výše viděti, sranda jak v márnici býti - nutno studiem patologie se zabývati, či pomoc odbornou vyhledati jíti.[naštvaný]

205477

23.11.2009 9:01

RE: Nezapomínejme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 205477

>Prvek mučednictví spatřuji u sebe, když přečtu takovéto "moudro". Jansmithi
to se jenda jen lehce vyDŘENIL

205492

23.11.2009 10:25

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205492

Čekal jsem, že mé polidštění J.Husa, kterého VELIKOST a ODVAHU v boji proti církevní/náboženské mafii a zejména POKRYTECTVÍ nesnižuji (naopak) se chytne někdo jako 85ka (Joseph/neJoseph) nebo superanon souputník 88ka...

A ecce homo, je to tady...[smích]


Ostatně opravdu VELKÉ osobnosti se nikdy nad tzv. ostatní lidi nepovyšovaly (naopak) a o stavění na pedestal mučedníka jistě netoužily. Asi vás to zase nadzvedne milí diskutéři, ale mučedníky z takovýchto osobností (jakými byl např. Hus a další) opět vytvářejí jen další ideologové a propagandisté, byť možná a pravděpodobně s dobrými, byť nevědomými, úmysly.

To je ale na jinou debatu, kteréžto DŘEŇ byste evidentně pochopili až v okamžiku vlastního zážehu na reálně hořící hranici.
Dobrá přátelé. O márnici jste se vyventilovali a těším se v budoucnu opět na všechny vaše podnětné příspěvky. Je jich zde plno, tak šup šup, ať ještě nějaké přibudou.

A Peace s vámi.

jansmith[smích]

205500

23.11.2009 12:20

RE: Nezapomínejme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 205500

Potřeboval bych jít nakoupit, a nemohu. Jen co si vzpomenu na polidšťovaní Husa jansmithem, propadám záchvatům nezadržitelného smíchu a zatím se to nelepší. Jansmith totiž zavrhnul hitorické materiály, a obětavě se vcítil do Husovy situace. Kupeckou analýzou jdoucí až na dřeň, porovnal výhodnost života proti smrti a tak odhalil, že by svou smrt raději vyměnil za život. Jansmith touto hlubokou empatií do Husa rozbil na padrť veškerá známá historická fakta, a ukázal Husa jako vlastní duševní kopii.[chechtot]
Jen co dokončil polidšťování Husa, hned nastínil jak se vyrábí mučedníci, ale nezapomněl se zmínit o limitech našeho chápání, píše:
>To je ale na jinou debatu, kteréžto DŘEŇ byste evidentně pochopili až v okamžiku vlastního zážehu na reálně hořící hranici.

[naštvaný] [naštvaný] [naštvaný]

205517

23.11.2009 15:57

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205517

Tohle hodnocení je už lepší Josephe/neJosephe, i když to o márnici bylo taky dobré...[smích][smích]


Užij si to a těším se, až se zase střetneme nad nějakým dalším hlubokomyslným a duchovně ozářeným problémem.

A podobně jako s HHBB a jeho bonmotími smajlíky, kterého sobě "originálním" způsobem kopíruješ, Peace s tebou.

jansmith[smích]

205546

23.11.2009 17:22

RE: Nezapomínejme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 67.?.?.?

Reakce na 205500

Vložený obrázek

205551

23.11.2009 19:47

RE: Nezapomínejme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 67.?.?.?

Reakce na 205500

Vložený obrázek

205560

22.11.2009 20:59

RE: Nezapomínejme

mtk 88.?.?.?

Reakce na 205437

Co to je ten Zeitgeist. Třeba toto?. Cosi nepoctivého tam lze tušit. [zmaten]

205464

23.11.2009 7:56

RE: Nezapomínejme

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 205464

>Co to je ten Zeitgeist. Cosi nepoctivého tam lze tušit. [zmaten]
--------
Velice podnětná připomínka, mtk. Už dřive jsem o tomhle přemýšlel, kdo může mít tolik informací a taky zájem, aby nám tady v podrobné formě ukazoval plány lidí za oponou? Naskýtá se tedy otázka: Qui Bono?

Mně osobně to připadá, že z největší pravděpodobností můžeme hledat investora, neboli zadavate objednávky od tvůrce Zeitgeist přímo na vrcholu pyramidy. Silně mi to zavání rothschildovinou. Ale proč by to dělali? Možná sarkasmus? Možná svérázná potřeba ukázat ostatním podnájemníkům naší planety, co se chystá? Možná kombinace všech těchto psychopatických odchylek a současně se ujistit, jak to bude na veřejnost působit?

Nelze označit Zeitgeist za vyložené lži, nicméně se to shoduje se vším, co bylo už dřive na tohle téma na internetu vypuštěno a nejen, že se to shoduje, ale zapadá to i do reálného uskutečňování oněch plánů na vytvoření NWO. Tohle by mohl být i další důvod, proč se to najednou všude a všem oznamuje a proč ti "za oponou" cítí potřebu manifestačního zjevení? Neboli sebeodhalení.

Pro nás konspirátory, pro nás byl Zeitgeist jenom potvrzením toho, co jsme už dříve věděli a za sdílení těchto informací s jinými lidmi (třeba i na tomto fóru), jsme byli často posílání na psychiatrické léčení. Tímto se v podstatě potvrdilo, že ti konspirátoři měli přeci jenom pravdu. Teď tady máme druhou skupinu lidí, kteří si kolem sebe vytvořili neprodyšnou bublinu iluzí, která se jim najednou začíná bortit. Pro takové lidi to musí být rozhodně šokující informace. Máme jich tady v diskuzi několik, ale nechci jmenovat, abych zbytečně nerozvířil nekončící a nic neříkající debatu. Tito lidé si totiž na tu svoji bublinu sáhnout nedají. A jak za ty svoje iluze bojují, můžeme pozorovat nejlépe na Nezvědavci.

Tady přichází ten další důvod. Vytvořit psychologickou depresi, která spojením s uměle vytvořenou ekonomickou krizí vytvoří davy sebevrahů a tím pádem se splní těm na vrcholu pyramidy, zde především J.D.Rockefellerovi, ten jeho zrůdný plán na depopulaci planety. Není to svým způsobem "geniální" nápad? Nikdo je nemůže soudit za cílevědomou genocidu na planetě. Každý, kdo trochu logicky uvažuje a dá si dvě a dvě dohromady, tak mu musí zákonitě vycházet R+R, přestože tyto dva Zeitgeist nezmiňuje, ale přitom poukazuje na mezinárodní bankéře.

P.S. Jendo, souhlasím se vším, co jsi napsal, ale nemohu souhlasit s tím proč to děláš. Copak jsi zapomněl, proč se tady v diskuzích HHBB producíruje? On se už vykecal Vložený obrázek a důvod jeho přítomnosti je zřejmý. Nic víc se od něho nedozvíš. [mrknutí jedním okem]

205484

23.11.2009 9:17

RE: Nezapomínejme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 67.?.?.?

Reakce na 205484

vy se Mirdo usvědčujete sám a máte to ve stejném příspěvku

"A jak za ty svoje iluze bojují, můžeme pozorovat nejlépe na Nezvědavci. "

1) Silně mi to zavání rothschildovinou.,

2) Pro nás konspirátory, pro nás byl Zeitgeist jenom potvrzením toho, co jsme už dříve věděli

3) Vytvořit psychologickou depresi, která spojením s uměle vytvořenou ekonomickou krizí vytvoří davy sebevrahů a tím pádem se splní těm na vrcholu pyramidy

4) kdo trochu logicky uvažuje a dá si dvě a dvě dohromady, tak mu musí zákonitě vycházet R+R

5) Copak jsi zapomněl, proč se tady v diskuzích HHBB producíruje? On se už vykecal ... a důvod jeho přítomnosti je zřejmý. Nic víc se od něho nedozvíš.

6) Qui Bono?


To bychom se měli pane Mirdo, ptát především VÁS a Vašich přikyvovačů. [cool]

205494

23.11.2009 10:45

RE: Nezapomínejme

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 205484

Pro nás konspirátory, pro nás byl Zeitgeist jenom potvrzením toho, co jsme už dříve věděli....
jinými slovy dostal jsi to co jsi chtěl slyšet nasměrovali tvé heroické snažení správným směrem a od té doby jsi vlastně bojovník ve jménu NWO (i když prozatím pouze jako užitečný idiot)

Copak jsi zapomněl, proč se tady v diskuzích HHBB producíruje? On se už vykecal...
tohle beru jako osobní útok značící nedostatek argumentů nebo naznačující zbabělost ty argumenty předložit aby nebyly ihned rozcupovány [mrknutí jedním okem]

205503

23.11.2009 11:33

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205484

Nevím mirdo, proč tady v diskuzi HHBB opravdu je, ale to neznamená, že mu nepřestanu (dáli pánbůh..[smích]) v polemikách nastavovat zrcadlo.

Zaprvé je legrace sledovat jak se kroutí a "klouže" jako hádě a za druhé to může (přesně jako ten zmíněný Zeitgeist) pomáhat ostatním čtenářům Zvědavce k získávání zdravé skepse před jakoukoli ideologií, propagandou, či jak se tak často děje v případě HHBB, rádoby a sofistikovanými "moudry".


Já jsem dokumenty jako Zeitgeist přirovnal k první slupce cibule a mohl sis přečíst, jak toto přirovnání některé rádoby zvědavce píchlo do zátylku...[smích]

Podle mne je z jistého pohledu úplně jedno, kdo za vytvořením podobných dokumentů, kdy Zeitgeist je jedním z mnoha, stojí. Podstatný je jejich účinek na zapoudřené vnímání většinového člověka a že ten účinek v nabrkávání deformovaného chápání takové virtuální reality je díky sdílení na internetu impozantní se dá těžko bagatelizovat.

Filmy jako série Zeitgeist, Money As Debt, SiCKO, USA versus John Lennon, Vietnam-Zvláštní operace, War Made Easy, Endgame, Who Killed John ONeill nebo kontroverze kolem 9/11 atd. atd. viděly milióny+ lidí po celém Světě a rozhodně to většině z nich alespoň maličko nadzvedlo Oponu, kterou měli doposud před očima a která podle sofisty HHBB neexistuje.


Z těmito dokumenty je to podobné jako s internetem. Ovčáci nemají zdaleka všechno pod kontrolou (pokud by měli, ani my bychom se tady takto nebavili) a to znamená, že se mnoho jejich aktivit nakonec nepředvídatelně postaví proti jejím prvotním zájmům.

Internet měl sloužit jako spolehlivý komunikační prostředek v případě jaderné války a nakonec se z něj stalo médium, které mimo balastu umožňuje sdílení i tolika důležitých a nepohodlných informací, že to musí někomu dělat značné vrásky.


Kdo chce, má zde možnost si důležité informace vyhledat a jak s nimi naloží je už na něm. A o tom je i Zvědavec a např. i tvé příspěvky.

Podle HHBB a lidí, kteří stojí od nepaměti v pozadí ohlupování většinové populace by se některé informace neměly plebsu sdělovat. On a oni (podobně jako zednáři s jezuity) ve své sebestřednosti nebo agenturním lokajstvé pravděpodobně nejlépe vědí, které informace to jsou a podobně jako Mr.Mudoff by si na ně pravděpodobně rádi učinili MONOPOL.

Ale TO již 100% NELZE, a to právě pro fenomen zvaný internet, byť někteří mlžiči by rádi zmatené hledající opět vystrašili, jak je nebezpečný a zavádějící. Ano, to je, ale pouze v případě, že na něj chodí bezduši nebo egocentrici, kteří by jej zase rádi nějak zneužili pro benefit ega bez ohledu na Pravdu a Podstatu.

Každému co jeho jest, ale to neznamená, že se má mlčet tam, kde by se mělo jasně říci, jak se VĚCI opravdu mají. A tak to je.


jansmith[smích]

205506

23.11.2009 12:06

RE: Nezapomínejme

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 205506

>Podle HHBB a lidí, kteří stojí od nepaměti v pozadí ohlupování většinové populace by se některé informace neměly plebsu sdělovat.
Výborně. Dobré je si uvědomit to, za co se považuji. Odtud by se dalo navázat. Již jinde jsem zmiňoval čeho je lokajské myšlení příčinou.
Nicméně tě poopravím. Určité informace mohou nepřipraveným škodit, aniž by si toho byli vědomi, nebo právě proto.
Vyložil sis mé sdělení trošku jinak (ostatně jako mnoho jiného).

205515

23.11.2009 12:39

RE: Nezapomínejme

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 205506

Filmy jako série Zeitgeist, Money As Debt, SiCKO, USA versus John Lennon, Vietnam-Zvláštní operace, War Made Easy, Endgame, Who Killed John ONeill nebo kontroverze kolem 9/11 atd. atd. viděly milióny+ lidí po celém Světě a rozhodně to většině z nich alespoň maličko nadzvedlo Oponu, kterou měli doposud před očima a která podle sofisty HHBB neexistuje.

a seš si jist že to nebylo spíš tak že tyto filmy byly natočeny a viděny proto aby se pozornost nepříjemných štouralů otočila požadovaným směrem DÁLE od podstaty? (netvrdím to ale mám to podezření a rád bych si byl konečně jist) [mrknutí jedním okem]

205525

26.11.2009 10:41

RE: Nezapomínejme

mtk 88.?.?.?

Reakce na 205525

>a seš si jist že to nebylo spíš tak že tyto filmy byly
>natočeny a viděny proto aby se pozornost nepříjemných
>štouralů otočila požadovaným směrem DÁLE od podstaty?
>(netvrdím to ale mám to podezření a rád bych si byl
>konečně jist) [mrknutí jedním okem]

Je rozhodně pozoruhodné, jak se ty filmy vyrojily celkem během krátké doby. Mají nápadně podobný styl, režii, hudbu, často neviditelného testa, temnou atmosféru. Skoro jak od jednoho autora. [chechtot]

205756

26.11.2009 10:52

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205756

Ano mtk, "SKORO jak od jednoho autora", i když realita je jiná a tvá věta přesto podsouvá, že za tím stojí jeden člověk nebo skupina.


Ale i kdyby tomu tak bylo, což je nesmysl, tak podstatné JE, o ČEM ty dokumenty jsou, o čem hovoří a o tom, jak nutí většinového občana v rozporu s obvyklou praxí mainstreamu k nezávislému ZAMYŠLENÍ.

To je TO oč tu běží a od čeho je snaha odklouzat jinam. To ale nejde. Jak jsem napsal, ty dokumenty a mnoho jiných shlédlo po Světě kvantum lidí a další přibývají.


jansmith[smích]

205759

27.11.2009 12:30

RE: Nezapomínejme

mtk 88.?.?.?

Reakce na 205759

>Ale i kdyby tomu tak bylo, což je nesmysl, tak podstatné JE, o
>ČEM ty dokumenty jsou, o čem hovoří a o tom, jak nutí
>většinového občana v rozporu s obvyklou praxí mainstreamu k
>nezávislému ZAMYŠLENÍ.
>To je TO oč tu běží a od čeho je snaha odklouzat jinam.

Ano, o to jistě běží, ale zároveň běží o jinou věc - při té snaze o nezávislé zamyšlení nespadnout do jiné pasti. Je třeba zhodnotit obě strany mince.
A ta serie filmů nemusí být od jednoho autora, stačí jedna ideologická dílna - a pochybnosti jsou hned na místě.

205845

23.11.2009 18:29

RE: Nezapomínejme

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 205506

Jako bych to tušil? Tolik reakcí si ani nezasloužím [velký smích] Vyjádřím se krátce v reakci na tvůj příspěvek Jendo a taky díky za tvůj neskonalý a optimistický boj s lidmi, kteří v podstatě pravdu odmítají slyšet, ať už z jakéhokoliv důvodu.

Jak je vidět, tak to naše sdílení názorů se v této diskuzi zase nikam nepohlo a jenom mne to utvrdilo v tom, že sdílení názorů se zkrátka nehodí do scénáře těch za oponou. Proto mají ve všech veřejných diskuzích nasazeny svoje lokaje k hlásání té jiné pravdy a to především k odvádění pozornosti od skutečných problémů. HHBB mi v jedné z diskuzí napsal, že poukazuji na mezinárodní bankéře jenom proto, že jsou to židi [velký smích]. No to je argument jako dělo (!!) Takže se to svede na antisemitismus a konec debaty. Už jsme to tady zaslechli několikrát, neníliž pravda? I aristokrat tohle zaklínadlo zde již jednou použil v diskuzi o Jordanu Maxwellovi.

Nechci se však rozepisovat, abych stále dokola poukazoval, odkud lze očekávat od Systému/establishmentu, tedy přímých lokajů mocných, další podpásovku. Kdo chce, tak si informace sám vyhledá. Od nás "informovaných", nebo také znalých věcí a souvislostí to považuji jenom jako určité nasměrování. Tak to alespoň vidím já. V podstatě ani nezáleží na tom, kdo se zde tváří jako vládce na planetě, zda-li to je tlupa maltézských rytířů, banda jezuitů, nebo samotný papež a nebo si tady hrají na pána Boha R+R plus 400 dalších mocných/nemocných?

Jde jen o to, aby si každý uvědomil, že za své svobody si musí lidé bojovat a že nic se neděje náhodou. Všechno jede podle předem připraveného a zdá se, že "úspěšného" scénáře. Tedy nikoliv (jak tvrdí HHBB), že jediné řešení je v tom, že jakmile začneme pracovat sami na sobě, problémy ve společnosti se jaksi sami vytratí. Já zase naopak tvrdím, že se musíme nejprve sjednotit a řešení se až potom společným úsilím najde. Přihlouplé návrhy Josepha/ne Josepha, že se snažíme vytvořit tým prokurátora a soudce, to můžeme rovněž vyloučit. To jsou jenom hloupé provokace a osobní výpady. Takže jednoduše řečeno, sdílení názorů přinutí ostatní k přemýšlení a snad i ke spolupráci? Otevřít lidem oči - to je skutečný záměr. Když se potom bude jednat o svolání demonstrace na prosazování svých práv a svobod, tak pět lidí na rohu ulice s plakáty si nikdo ani nepovšimne. Padesát lidí se snadno rozežene slzným plynem a vodním dělem (zatím jenom vodním). Kdežto padesát tisíc lidí bude zcela určitě vyslyšeno. A tohle je myslím skutečným důvodem našich diskuzí. Podstatou je - poukázat na to, odkud vane vítr a jaký další výprask lze očekávat. Co proti tomu dělat, to už nechám na kolektivu. Tohle je také hlavní důvod, proč se tady já osobně v diskuzích vyskytuji. Dávat věci do souvislostí s poukazem na poznatky z důsledně utajované historie. [mrknutí jedním okem]

205556

23.11.2009 21:03

RE: Nezapomínejme

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 205556

>HHBB mi v jedné z diskuzí napsal, že poukazuji na mezinárodní bankéře jenom proto, že jsou to židi . No to je argument jako dělo (!!) Takže se to svede na antisemitismus a konec debaty. Už jsme to tady zaslechli několikrát, neníliž pravda? I aristokrat tohle zaklínadlo zde již jednou použil v diskuzi o Jordanu Maxwellovi.
Mirdo, jen jsem tě upozornil na podprahově šířený "omyl". Nějak ses toho lekl, proč?

Cituji:
"Ten průser začal roku 1913, kdy Paul Warburg, J.P. Morgan, tým Rothschild/Rockefeller a další (všechno židi), podvodem získali Federal Reserve Bank do jejich soukromého vlastnictví."
nebo třeba tady...
"Co nám však v učebnicích zapomněli napsat, že Trocký (Bronstein) a V.I.Lenin, oba židi byli pozváni do New Yorku na přípravu oné "rudé revoluce".
A kdo je pozval? Židi finančníci Warburg, Morgan, Rothschild, Rockefeller a jiní, kteří jim zaplatily výdaje $20 miliard dolarů na počáteční náklady"


To jsou tvé výroky, mirdo...
Ale podobných je plný internet právě z oněch zmiňovaných zdrojů. Bylo to upřímně míněno, a pokud jsi pozorně sledoval, co jsme (i před tím) diskutovali, tak ten "antisemitismus" považuji za účelovou hru ze strany přesně těch, kdo proto tvoří záminky včetně těch historek o židobankéřích.
Pokud hovoříš o podpásovkách, tak to není ten správný termín, je to spíš spolknutí návnady… Celý anti/semitský tyjátr má totiž zabíjet vícero much...

>V podstatě ani nezáleží na tom, kdo se zde tváří jako vládce na planetě, …
Souhlas.
>Jde jen o to, aby si každý uvědomil, že za své svobody si musí lidé bojovat a že nic se neděje náhodou.
Souhlas
>Tedy nikoliv (jak tvrdí HHBB), že jediné řešení je v tom, že jakmile začneme pracovat sami na sobě, problémy ve společnosti se jaksi sami vytratí.
Nezdá se ti, že problémy plynou z toho, že jeden se snaží pracovat na ostatních, aniž by vůbec rozuměl sám sobě, nebo podléhá jiným, protože sám si nevěří?
>Přihlouplé návrhy Josepha/ne Josepha, že se snažíme vytvořit tým prokurátora a soudce
Tam ale vede ta snaha chytání za nos toho, kdo se má ukrývat za oponou. Kam jinam myslíš, že povede snaha vyšťourat toho "kdo za všechno může", hádej...

205563

24.11.2009 5:07

RE: Nezapomínejme

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 205563

>Mirdo, jen jsem tě upozornil na podprahově šířený "omyl". Nějak ses toho lekl, proč?
----------
Tady sis to náležitě přibarvil, HHBB. Už ze zásady jsem na tebe nechtěl reagovat, ale budiž...ať se ostatní diskutující přesvědčí o tvých zamlžovacích schopnostech. Tohle jsi sem dal ty:

>Cituji:
>"Ten průser začal roku 1913, kdy Paul Warburg, J.P. Morgan,
>tým Rothschild/Rockefeller a další (všechno židi), podvodem
>získali Federal Reserve Bank do jejich soukromého
>vlastnictví."


>nebo třeba tady...
>{"Co nám však v učebnicích zapomněli napsat, že Trocký
>(Bronstein) a V.I.Lenin, oba židi byli pozváni do New Yorku na
>přípravu oné "rudé revoluce".
-------
Možná jsem to kdysi napsal a možná nikoliv? Ale tohle nebylo součástí naší nedávné diskuze, kdy jsi na mne vyjel s tím antisemitismem. Tady je ta ukázka z naší diskuze pod článkem "Nenechme si kálet na hlavu státu", k čemuž jsem i referoval:
HHBB Mirdovi:
>Upnout se na ty historky o zlých židech, znamená celou tu hru
>posilovat bez ohledu na její nějakou pravdivost. Jinak jsem tu
>Mirdovi už snesl pytel argumentů poukazující na děravost teze o
>všemocných židobankéřích, jenže on to nějak nečte...

Moje odpověď:
>Vypadly ti karty z rukou, HHBB. Nikde jsem neuvedl jejich původ. Přitom J.D.Rockefeller žid není, ani J.P.Morgan a zcela jistě se najdou i další. O tohle ti tedy šlo ??? Nehraješ poctivě HHBB.
------
Upozorni chlapce na ústředí, ať si dají příště záležet s přípravou reakcí. Nebo je to tvoje vlastní podpásovka a doluješ z archivu staré příspěvky, abys sis podpořil a oddůvodnil vlastní úlet? Ať je to jakkoliv HHBB, ostatní čtenáři, včetně aristokrata si jistě touto ukázkou názor na tebe pozmění. Tedy - nejen mlžič, ale i lhář. A tolik ti aristokrat fandil...[velký smích]
Na ostatní už reagovat nehodlám. Žádný přínos a nic nového jsem se od tebe nedozvěděl. Jenom jsem se více přesvědčil, že s hadem férově diskutovat nelze. [oči v sloup]

205587

24.11.2009 7:02

RE: Nezapomínejme

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 205587

Nehledě na to, že je skutečně pravda to, že nejmocnější a nejbohatší bankéři světa jsou židi. Co se na téhle pravdě pravdoucí HHBB nezdá? Co chce na tomto prostém faktu popírat? A ještě jsme zapomněli na velkopodvodníka všech dob- Madoffa, to je taky žid.

205589

24.11.2009 13:42

RE: Nezapomínejme

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 205589

>Nehledě na to, že je skutečně pravda...
-------------------
Jistěže to je pravda, paní Jarmilo. HHBB má částečně pravdu v tom, že židi jsou k tomu padoušnictví - na které poukazujeme - využiti, avšak nikoliv zneužiti, jak se nám HHBB snaží podsunout. A když potom dojde (pokud dojde) na lámání chleba, jak se to v průběhu naší historie mnohokráte opakovalo, tak to ovšem schytají úplně všichni i ti, co to zdědili na základě toho jejich nesmyslného zákona dědičnosti etnicity a nebo náboženské víry. Právě tito lidé židovského původu se za svůj původ přímo stydí a stejně jako zbytek doposud zdravé populace na ty lumpárny jiných soukmenovců sami ochotně poukazují. Přesně jak to děláme my tady v diskuzi a spolu s námi miliony dalších lidí v různých koutech světa. Lze to sledovat v internetových diskuzích.

Musíme si ovšem přiznat, že schopnosti (nebo také tendence) šidit ve svůj vlastní prospěch mají všichni z nás, bez rozdílu náboženství, národnosti a rasy. Až potom výchovou se vtisknou do rozvíjejícího se mozečku malého dítěte zásady a principy spořádaného a slušného soužití v lidské společnosti.

A tady jsme u toho jádra pudla a vezmu to přímo na DŘEŇ (jak by to nazval jansmith) [mrknutí jedním okem] V tomto jsem s HHBB zajedno a jelikož jsme už s touto diskuzí v archivu, tak se jistě i vyhneme primitivním nálepkám antisemitismu od přecitlivělých jedinců onoho etnika té skupiny takto "postižených" židů. Ty rozdíly v židech/Židech a ostatních příslušnících lidské společnosti jsou dány výchovou, která se u židů traduje z generace na generaci již někdy od třetího století našeho letopočtu. Možná i mnohem dřívějšího data, záleží na tom, kterou knihu použijeme. Nikdo už asi nezjistí, kdy přesně vznikl Babylonský Talmud? A právě tato židovská "kultura" se houževnatě prosazuje právě v synagogách a je samozřejmě u mnohých židů s nadšením přijímána. Kdo zná Talmud, tak si již celý obraz dokreslí sám.

Židé jsou touto výchovou "schopnější", ale také náchylnější ke zneužití, což se potom projevuje u některých z nich v jejich chování a jednání s ostatními lidmi. Přiznejme si, mají k tomu vypěstovaný "talent", nikoliv však nadprůměrnou inteligenci, jak nám nějteří z nich podsouvají a jsou na své "úspěšné" soukmenovce hrdí. Našinec vychovaný na jiných kulturních zásadách by tohle skutečně nedokázal. Mohl bych uvést stovky příkladů z nedávné historie i současné politické scény, kde můžeme vypozorovat názorné příklady v praxi. Mám však jenom hodinu času. Tímto jsem se dokonce i vešel do tématu článku - "Hodina času". Ale to už by byla opravdová "židovina" [smích]

Přátelé, díky za spolupráci v diskuzi. Především Jendovi a paní Jarmile. HHBB se už bude muset se svým svědomím vypořádat sám. A přitom by to bylo tak jednoduché...stačí jenom říct R+R [chechtot] [chechtot] [chechtot]

205613

23.11.2009 21:12

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205556

Klobou dolů mirdo, líbí se mi, jak si to tady rozsekl..[smích] Díky za toto přímočaré a k Podstatě jdoucí sdělení, které doplnilo mé předchzí snahy o dotlačení HHBB k "jádru pudla" a opět s nadhledem a nikoli útočně vystavilo lidi kolem něj a jeho samotného pro něj velmi nepříjemnému zrcadlu.

A když si humorem sobě vlastním zažertuji, tak bych dodal, že sám bych to při svém "talentu" a psavosti (jak mě jinde pochválil Joseph/neJoseph) ve své Jasnosti (jak mě někde tituloval HHBB nebo kdo to byl) lépe nenapsal...[smích]Tyto diskuze jsou úžasné v tom, že umožňují přímý střet názorů a myšlenek a jsem přesvědčen, že i charakterů jednotlivých účastníků a co si z toho vyberou ostatní případní čtenáři je již na nich...


Snad stojí za zmínku, že pro klouzače jsou to, protože jinak nemohou kontrovat, plky..[smích], pro mne informace k zamyšlení.

Navíc jejich mlžení a snaha dělat z lidí blbce a ovce, kterým se Pravda pro jejich vlastní dobro říci NESMÍ jsou málo úderné a ve své podstatě NIC nesdělují (tlak se kterým jsou nuceni zde své klouzání obhajovat je velmi nepříjemný) a tak jinak než nálepkami o plkách se bránit nedokáží.

Přítel sofista HHBB se pohybuje v hlubokých vodách..[smích], které jsou přístupny jen zasvěcencům jakým je on a Joseph/neJoseph, ale pro jistotu do těch hlubokých vod nikoho (kdo má vlastní a na jakékoli autoritě nezávislý názor) nepustí, protože pak by se v sebeobraně košér způsobem uplkoval. Proto také pro "jistotu" na mé konkrétní dotazy reaguje košér mlčením. Asi proto, že starší debatu o podstatě EGA musel vypotit a novou polemiku s J.Husem a "plk", který mu tam poskytuji, by také mohl skončit s cukáním oka, jako vrchní inspektor Dreyfus v jedné nejmenované komedii...[smích]

Obrana bankéřských mafií nebo přímo "konsorcia" R&R Ltd. a veřejná diskuze, která je a jejich aktivity zviditelňuje jemu a jeho souputníkům na "ústředí" asi také body nepřidá, tak rychle nějaký bonmot a rychle odklouzat.Mají ale smůlu, protože stejně jako jinde na internetu, kde podobných debat probíhají i v této chvíli online tisíce, i ZDE, jak píšeš, otevírání očí již započalo a jak sem napsal jinde nemůže jinak než gradovat. Ano, může být zastaveno, ale to by se musel zmrazit internet a jak jsme si vysvětlili jinde, není to tak nějak možné.

Závěr? Jako ty i já jsem pro JASNÉ pojménovávání SOUVISLOSTÍ a pobrekávání novodobých koniášů a "hloubkových potápěčů" (třeba výhružkami o antisemitismu apod.) beru jako legrační a nezbytný kolorit.


A k tomu nechť jim dopomáhá "Bůh" a klasicky Peace s nimi.

jansmith[smích]

205564

23.11.2009 22:53

RE: Nezapomínejme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 205564

mirda:
Tedy nikoliv … že jediné řešení je v tom, že jakmile začneme pracovat sami na sobě, problémy ve společnosti se jaksi sami vytratí.
jenda:
Aby k tomu ale mohlo dojít, musejí lidé začít pracovat na sobě, na svém způsobu vnímání reality, na tom jak chápou SEBE a INFORMACE,
mirda:
V podstatě ani nezáleží na tom, kdo se zde tváří jako vládce na planetě
jenda:
A rozkrýt, kdo je tím Ovčákem je i smyslem našich debat zde.

a slovy jendy
>Klobou dolů mirdo, líbí se mi, jak si to tady rozsekl


(chtělo by to v průběhu diskuzí zachovat aspoň trochu konzistence, mohli byste se zdát časem i nesrozumitelní)
HHBB

205566

23.11.2009 23:51

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205566

Hezky jsi to poskládal HHBB (další "náročný" rozbor), nebo to byl 85ka Joseph/neJoseph?

Voláš po srozumitelnosti a ani se nedokážeš srozumitelně podepsat, i když chápu, únava z dikuze s někým, kdo se nedá tak snadno položit na lopatky a stále tlačí směrem k TRANSPARENTNOSTI vyčerpává..[smích]

Každopádně ti zopakuji to, co ti v jiné své odpovědi píši na jinou tvou reakci a tím se asi rozloučíme. Co říkáš?


CITUJI:
(Co na to říci HHBB. Snad už bylo z mé strany řečeno vše a počítám, že si to opačně myslíš taky.


Opět nula od nuly pojde. Od tebe se kromě "klouzání" a modře proložených rádoby "sofistikovaných" rozborů, co kdo kdy a jak řekl, nic zajímavého a K VĚCI nedozvím, a tak toho tady asi necháme. Co říkáš?

I tak pro mne zůstáváte s Josephem/neJosephem zajímavými studijními objekty a těším se na vaše další příspěvky.


Teď mne napadlo, Nenapadlo vás vyrazit diskutovat na Nezvědavec? Tam by vás s vaším mlžením kolem linek na R+R Ltd. jistě přivítali s otevřenou náručím. Není vás tady na Zvědavci škoda?

Ostatně, jako by se tady některé další superanon ajpiny z tohoto velmi čteného a určitě i navštěvovaného "konkurenčního" webzinu v poslední době na vaší podporu jen rojily. Nebo se mi to jenom zdá a co se zdá, to je sen?

Tím vás samozřejmě ale nevyháním. Je tady s vámi zábava, navíc sofista takového formátu jakým jsi ty HHBB se tady příliš často nevyskytuje a tak zůstaňte. Věřím, že jednou to dáme dohromady a všemu co bylo se společně zasmějeme.

A Peace s vámi.)jansmith[smích]

205571

24.11.2009 2:10

RE: Nezapomínejme

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 205566

>chtělo by to v průběhu diskuzí zachovat aspoň trochu konzistence, mohli byste se zdát časem i nesrozumitelní
------------
HHBB, vytrháváš věty z kontextu a potom bazíruješ na tom, že se s Jendou neshodujem. Nezáleží na absolutní shodě. Podstatné je, že se shodujeme na zásadách a souvislostech ve všem, co pomáhá v odhalování zločinů proti naší lidské civilizaci a to cílevědomou snahou několika psychopatů na špici pyramidy. A obvzláště právě v této době, kdy se skutečně už jedná o naše přežití. Sleduj světové dění a pochopíš o čem hovořím. Klidně si je nazývej maltézské rutíře a nebo jezuity. Na tom už nezáleží a taky jsem to v mém předchozím příspěvku napsal. To byla tahle věta:
>V podstatě ani nezáleží na tom, kdo se zde tváří jako vládce na planetě...
---
To nebezpečí je skutečně reálné, aniž by si to dotyční psychopati uvědomovali, ale chytne nás to všechny, včetně jich samotných. Proto si je nazývej jak chceš. Kdo má alespoň trochu přehled, ten ví, o čem a o kom hovořím. Očividně ty patříš do jiného mraveniště a tak si pokračuj v tom svém mlžení. Ještě něco. Nechtěl jsem reagovat na všechny tvoje výplody, ale i ten Emmanuel Joseph, na kterého jsi tady nechal odkaz, ten sice byl vychován u jezuitů, na což soustředěně poukazuješ, ale zdá se, že ty čteš jenom něco. Jenom to, co ti vyhovuje. BTW, byla tam i zmínka, že ho někdo z velice mocných lidí z Anglie finančně založil. Tohle jsi tedy v diskuzi zapomněl dodat. Tohle byl další důkaz, tvého záměrného mlžení.

205582

24.11.2009 7:52

RE: Nezapomínejme

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 205582

Pro vypouštění silných slov musíš mít jistě nějaký pádný důvod (ten mezitím však dáváš do rukou mě).
Nebudu ale na tom stavět, bereš si to moc osobně. Proto jen obecně.

Ten jejich údajný původ není něco jen tak na okraj. I to je hra. Proto to zmiňuji, a ne proto, abych tě nachytal (tam jsi to zbytečně natlačil).
Mainstream nemůže troubit propagandu na obě strany. Proto potřebuje záminky, a ty mu dává právě ten „alternativní“ prostor. Zcela jednoduše. Ke hře na sionisty potřebuju antisemity atd. S touto hrou je spojena i postava žida-bankéře, na mnohých odkazech barvitě vyobrazovaná.
Ale to není jen toto. Je to zažráno hluboko díky materialistickým filosofiím, kteréžto mají být autoři opět zlí židé. (Neber to tak, že je to mířeno na tvé názory, píši obecně). To je zase rozpólováno na idealisty a materialisty. To je další část hry ovládající školství a odtud se spouští impulzy ve společenském vědomí. Stejně tak vliv mohu začít uplatňovat tak, že vyvolám „alternativně“ pocit ohrožení.

Jestliže zmiňuji jezuity, tak právě proto, že oni a další klér mají již velice dlouho vzdělávání ve své moci z podstatné části (ač to tak dnes na první pohled třeba nevypadá). A jednoduše proto tvrdím, že uhrát něco primárně penězi nelze, pokud tam není nějak vyvolaná ochota. Nehledám ale viníky, jen chci přiblížit, jak by se to, nebo to, mohlo dělat, a co by tedy za tím asi mohlo stát a pokud možno se z toho poučit.
Proto je tam pod tvými výroky i můj komentář.
K větám vytrženým z kontextu. No uznej, že s kontextem by to ztratilo to kouzlo. Jinak kontext je celkově patrný z diskuzí. Já s tebou v mnoha věcech (i s jendou) souhlasím, ale právě díky výrokům, které si mnohdy i v celkových souvislostech odporují, nemůžu svůj souhlas vyjadřovat.
To asi tolik k mému „mlžení“…

205591

24.11.2009 9:55

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205591

Nevím jestli mirda ještě zareaguje, ale pokud jde o mne (byť sem myslel, že toho našeho, jak říkáš, "plkání" již necháme) napsal jsem i, že proti tobě HHBB nebo aristokratovi nebo Josephovi/neJosephovi osobně nic nemám a že si tě klidně rád přečtu.


To, co jsi napsal nyní nevybočuje z řady tvých předchozích příspěvků. Je to opět jen neurčité, hezky sofistikované a podle všeho opět jen mlžícím způsoben napsané vyjádření.

Vykašli se na "kontext" HHBB, tak jak to deformovaně děláš. Neztrácej čas skládáním vět oponentů do různých modrých konglomerátů..[smích]. Přestaň stále opakovat jezuitské lži VYVOLENÝCH o tom, že PRAVDA je jenom pro NĚKOHO (nevidíš, že se chováš přesně tak, jak se historicky chovají ONI?) a buď konkrétní.


Stále opakuješ, že R+R karta je jen záminka a že ti židé ve vysokých politických a bankéřských funkcích nemají takový vliv, jak je někým podsunováno.

Dobrá. Jak to, že v těch pozicích opravdu JSOU (mnoho relevantních debat a dokumentů na toto téma bylo probráno - Soros atd) a jak to, že jejich činy jdou i historicky (FED) přesně v souladu s tím, z čeho jsou těmi na propagandě nezávislými obviňování?

Copak jsou tak hloupí a navedení nebo si to vše, co na ně jako na hlavní (jak píšeš) sílu, která negativně a košér způsobem ovlivňuje ekonomiky a politiku zemí ukazuje neuvědomují?

Kdepak HHBB, hloupí nejsou a uvědomují si vše velmi dobře (navíc mají pod sebou armádu dobře placených lokajů, kteří se starají, aby věci vypadaly na první pohled v pořádku) a historie je z jejich NEMORÁLNÍCH a POKRYTECKÝCH činů ve jménu MOCI a zlatého telete usvědčuje.


Mirda to uzavřel přesně. Lidé jako R+R Ltd., pokud nejsou přímo na špici pyramidy k ní neoddiskutovatelně patří a pokud to je pro TEBE málo a opravdu jen nekloužeš po ego vlně, tak sem JASNĚ a bez výmluv na pseudoochranu džonsmithe napiš, které ostatní skupiny a vazby kromě R+R Ltd. na té špici pyramidy jsou a PROČ.

Kdo je tedy podle tebe ten NĚKDO, který je za Oponou, která podle tebe vlastně neexistuje?


A pokud jde o R+R, tak to, že se o nich mluví není proto, že by se rádi zviditelňovali. Naopak, je to proto, že na Světě existují nezávislí lidé, kteří je pro pojmenování pokrytectví ODHALUJÍ a informují o tom ostatní.

Příklad? Jedním je skupina Bilderberg group Ltd., která by bez investigativních nezávislých novinářů s páteří nebyla veřejnosti známá doposud a jací lidé na špici stáli při jejím založení a figurují i dnes (a o čem a jak rozhodují) jistě víš. Pro koho tedy pracují, když ne košér způsobem sami pro sebe?

Dosť bolo výmluv HHBB, prišiel čas činou.

jansmith[smích]

205604

24.11.2009 11:05

RE: Nezapomínejme

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 205604

Pokud se vrátíš k bodu, který teď s mirdou diskutujeme, tak přesně tam jsem měl vůli pokračovat v tom, po čem voláš. Pokud jsi chtěl vědět více, nebylo vhodné pomáhat mirdovi tím, že rozvracíš diskuzi nekonečnými komentáři k nickům.
Pokud se tam vrátíš, zjistíš, že řada není na mě. Nemám co napravovat. Pokud si tu chcete dokola notovat v nastoleném trendu, je to vaše věc… Ale jak jsem říkal, sezobli jste tu hru i s navijákem.
Nemám nijakou radost, že to přechází do osobní roviny a místo věcných argumentů se propírají vize o argumentujících. Mirda má oporu v tobě a Jarmile, ale prakticky pomáháte spíš jeho oponentům než jemu (viz Jarmilin příspěvek o židech-bankéřích). Stálé a usilovné opakování vytváří povědomí o realitě, což se pak prožíváním samo stává realitou, proto bych s tím byl raději opatrný a dělal to s velkým rozmyslem.
Názory, které tu prezentujete, jsou vyvolávány dlouhodobou a usilovnou činností, a velmi chytrou činností. Není vůbec jednoduché se v tom vyznat a vlastně to ani není nutné. Jde o principy a bez nich v tom ani žádný smysl nenajdu, tedy se v tom nevyznám, a proto mi mohou informace v základě i škodit. To nebylo myšleno osobně. Proto musím nejdřív zapracovat na svém vnímání světa, nějak si pomoci na nohy, pak uvidím i smysl, kde nebyl, nebo mi byl vnucen.
Nejde mi o žádné židy nebo křesťany (jsem skeptický vůči organizované víře obecně). Potíž vidím ve vyhrabávání zla. To se může stát posedlostí, která může zničit lidstvo. Jistě sis všiml, že se v tom ta vaše „alternativa“ a „mainstream“ neliší (jistě ne náhodou). Další potíž je v tom, že na to bohužel i mnoho „konspirátorů“ slyší až příliš. To je přesně to, proč se mi nechce do toho tady dál šťourat. Není to vůbec o hledání zlých viníků, ale o tom, jaké principy hýbou systémem. Musím vědět, co chci najít a hlavně k čemu to chci použít, na co mi to bude dobré. A to právě nejde bez vnitřně vytvořeného základu.
Kdyby se ti podařilo opustit dosavdní tón, byl by to určitě dobrý počin k nějakému pokračování v této diskuzi, kterou teď ale hodlám načas opustit (mám i jiné koníčky). [mrknutí jedním okem]

205608

24.11.2009 11:49

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205608

Dobrá HHBB. Budu na to co jsi napsal (ale i nenapsal) pamatovat a Peace s tebou.

jansmith[smích]

205610

24.11.2009 14:15

RE: Nezapomínejme

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 205610

>Dobrá HHBB. Budu na to co jsi napsal (ale i nenapsal) pamatovat a Peace s tebou.
-----------------
Jak sám vidíš Jendo, tak vlastně vůbec, ale vůbec nic nenapsal. Dokázal to "nic neříkání" roztáhnout na sáhodlouhý příspěvek, ale nic nám v tom nesdělil. Tomu se říká "dokonalá sofistikovanost". Náležitě to zamotat do rádoby inteligentního obkecávání a vyhnout se podstaty věci a přitom napadat oponenty za nepochopení jeho nakydaného materiálu. To už je něco, co se hned tak v diskuzích nevidí [chechtot]

205618

24.11.2009 15:00

RE: Nezapomínejme

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 205618

Dobrá tak se ještě pozdrav mirdovi:

Mirda
Nikde jsem neuvedl jejich původ. Přitom J.D.Rockefeller žid není, ani J.P.Morgan a zcela jistě se najdou i další.
Jarmila
je skutečně pravda to, že nejmocnější a nejbohatší bankéři světa jsou židi
Mirda
Jistěže to je pravda, paní Jarmilo

Skutečně tě chápu mirdo, jen jestliže chápeš ty sám. ...[mrknutí jedním okem]

205622

25.11.2009 5:33

RE: Nezapomínejme

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 205622

>Skutečně tě chápu mirdo...
---
Prdlajs chápeš. Dlužíš mi ještě vysvětlení, případně i omluvu ohledně podsouvání archivovaných a možná i záměrně přizpůsobených příspěvků do současné diskuze s poukazem, že to bylo moje vyjádření, ale to by bylo na tebe asi trochu moc ??? Že ano, HHBB ??? Omluva zřejmě nebude součástí agenturní diskuzní předlohy. Nemám už nadále zájem s tebou pokračovat v nic neříkající diskuzi. Je to skutečně ztráta času. Klidně si reaguj kolikrát chceš. Vytrhávej si nadále věty z kontextu a porovnávej souhlasné a nesouhlasné názory. Je vidět, že už ze zoufalství stejně nedokážeš rozumně reagovat, proto já v této diskuzi končím.

To platí i pro Josepha/neJosepha, (pokud tohle čteš?) - na anonymní korespondenci z prozíravosti nereaguji a to platí i v případě této diskuze. S prázdným šuplíkem komunikovat nedokážu.

Současně se loučím v této diskuzi i s Jendou. Díky kamaráde za tvoje obětavé a smyslplné reakce. Sejdeme se v diskuzi jinde a jindy. [mrknutí jedním okem]

205660

25.11.2009 8:21

RE: Nezapomínejme

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 205622

Když dlužím, tak dlužím, a to bych nerad.
Když tvrdíš nikde, to znamená nikde. Když není, tak to znamená, že není.
Archiv je archiv, ale tam nikdo nemusí. Popíráš se tu ještě znovu, v této niti a přímo v kontextu a opakovaně. Buď si stojím za jedním, nebo za druhým. Pokud ne, tak jeden z výroků je přinejmenším vědomá nepravda, tedy …. víš co. Tolik vysvětlení.
Tvé stálé odkazování na nějakou agenturu a věci v tomto smyslu jsou již divné. Můžu to považovat za pouhé plivání na záda, nebo taky za něco jiného, ale to ty budeš asi vědět lépe, jen už bych tím na sebe tak neupozorňoval.
Omluvu? Dobře mirdo, promiň.

205662

24.11.2009 15:43

RE: Nezapomínejme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 205618

HHBB vám sděluje cosi jako že každá myšlenka, pohnutka, vyřčené slovo má tvůrčí moc. Tudíž když tady žvatláte stále totéž, tak i kdyby to před tím žvatláním neexistovalo, tak vy to tou vytrvalostí STVOŘÍTE.

Jen se podivuji, že tomu věnuje (- te) tolik času, energie a slov, když jste si ho zcela jasně vyprofilovali jako "plkala". Toto ovšem to proto, že mu nerozumíte a neznáte z vlastní zkušenosti ani drobný posun změny OSOBNÍHO VĚDOMÍ, nebo rozšíření uvědomování sebe sama.
Pokud byste tu zkušenost měli, tak by vám jeho slova možná "drnčela" jinak...
Takže jinak - zkuste alespoň se svým tvůrčím potenciálem zacházet opatrněji.

205625

24.11.2009 18:35

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205625

Ty jsi tady nová 86ko (neboli superanonymní Josephe?)..[smích]

Sledoval jsi tu polemiku od začátku a nejen zde, ale i v jiných vláknech? Pochybuji, protože s výrazem "plkal" přišel exkluzivně a jako první HHBB a já jsem jej později pro ilustraci jen parafrázoval.

Navíc, to co jsi napsal je částečně demagogie, která čerpá z ezoteriky, ale Podstatu opět nevidí.


Jak můžeš vědět co známe nebo neznáme ohledně (jak píšeš) posunu OSOBNÍHO VĚDOMÍ nebo rozšíření uvědomování sebe sama? Ty jsi Guru, který vidí do ostatních nebo jsi na to přišel při čtení těch našich černých klikiháků, kterým se říká písmena?

S tím tvůrčím potenciálem máš pravdu, ale podobně jako v případě HHBB a jeho "mouder" pouze poloviční a řádně zamlženou. Nestačí číst nebo studovat duchovní literaturu, ale je nutno se podle jejich myšlenek (pokud není cíleně nebo nevědomě deformovaná) i řídit a jedna z nich je MYSLET, MLUVIT a KONAT Pravdu. A pokud to z nějakého důvodu nelze, tak raději neříkat NIC.

Sofistikovaných mlžení, polopravd a POKRYTECTVÍ, které se z nepochopení sebe sama a matoucích informací generuje nemá s Pravdou nic společného a vidíme ho kolem sebe od historie do současnosti PLNO. Přesně takový přístup, zabalený do EGEM pokřivených duchovních nauk totiž velmi vyhovuje různým Ovčákům v náboženských a světských strukturách a nemůžeme se divit, že zasahují i do těch alternativních.


Pokud rád čteš a zajímají tě duchovní informace, které nejsou cíleně odtrženy od reálného života (nikoli toho virtuálně podsouvaného), tak si kup nebo postahuj knihy, videa a přednášky např. Jiddu Krishnamurtiho. Tam se dozvíš, jak je lidské ego, které je zabalené do mlhy duchovních nauk sofistikované a jak dokáže svého hostitele držet v nevědomosti a často v podřízenosti na E/elitách (pseudoautoritách), ačkoli si jeho hostitel myslí a vnitřně (chybně) cítí OPAK.


Závěr? Díky za tvou radu, ale nejdříve si POZORNĚ projdi tuto diskuzi, zamysli se na Podstatou (HHBBmá rád výraz "dřeň"..[smích]), která se zde rozebírá (nikoli jen info o klucích kolem R+R) a znovu si přečti poslední řádek tvého příspěvku, který by sis měl pro sebe předříkávat před zrcadlem.

A Peace s tebou.


jansmith[smích]

205638

24.11.2009 19:26

RE: Nezapomínejme

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 205625

no, teď se taky podivuju, ale pořád jsem si říkal, že to přeci musí být srozumitelné... [velký smích]

205639

24.11.2009 19:59

RE: Nezapomínejme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 205625

pane Hade, mám dotaz. Myslíte že jsou ty vymoženosti, o nichž píšete, dostupné úplně pro každého, tedy i jansmithe. Mirda možná...

205640

24.11.2009 16:10

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205618

Jak říkal herec Kodet v Pelíškách mirdo: "dávám HHBB týden, maximálně dva",..[smích][smích] aby z něj něco vypadlo.

Tedy Kodet v tom filmu říkal: "dávám mu (sovětům) rok, maximálně dva", ale já tak trpělivý asi nebudu.

Jedno je jasné. Sofista HHBB tlak neustál a pokusil se nějak se ctí z debaty vycouvat. Zkusil to, co již tolikrát v nepříjemných polemikách před tím, tj. buď zabalit svůj odchod do bonmotů nebo (jak jsi poznamenal v tomto případě) do rádoby inteligentního okecávání a vymlouvání se na další své koníčky.


Legrační je, jak za něj ihned zaskočil náš přítel 85ka-Joseph/neJoseph, viz jeho poslední dvojpříspěvkový rozbor směrem k tobě a dokonce zapojil i latinu sine ira et studio, což mohl rovnou přeložit jako bez hněvu a bez vášně.


Co k tomu dodat. Tihle chlapci jsou vážně legrační...[smích]

Nejen HHBB ve své obraně R+R Ltd. podsouval čistky, ale samotný Joseph/neJoseph několikrát zmínil výraz jako "exkomunikace" a v jednom se svých starších příspěvků to na džonsmithe zkoušel i obviňováním z exorcismu...[smích] A nyní, řekněme o pár týdnů později volá po atmosféře klidu a míru jako by neviděl, že naše rétorika je na vnitřním klidu založena.

Přečetl jsem si tu jeho slohovku a je to podle mne slabší a méně sofistikovaný odvar toho, co zde předvádí HHBB a (jak sem poznamenal jinde) o to raději by 85ka diskutovala.


Člověk by s ním i povyprávěl, ale copak se dá na takové klouzání a mnohdy motání rozumně reagovat? Tihle lidé Podstatu vidět nechtějí (je to podobná sorta zmatených nebo agenturních diskutujících jako Vojta, Vanguard, Van Guld nebo xman apod.), notoricky odklouzávají nebo tvrdí, že PRAVDA není pro VŠECHNY nýbrž jen pro VYVOLENÉ a diví se, že zde na Zvědavci příliš pochopení pro své mnohdy cílené MANIPULACE nezískávají. Čím více jim odpovídáš, tím více to šmodrchají a natahují a ještě se cítí dotčení.

Na Nezvědavci je to asi nebaví, protože tam se nehledá, ale zvrací a vulgárně útočí a možná i jim je z těch tamních sr-ček přeci jen šoufl. A tak se pod zástěrkou hledání informací (které ale nechápou, nevidí nebo NECHTĚJÍ vidět) chodí zviditelňovat sem.

Nevadí, budiž jim to přáno, občas z nich vypadne něco zajímavého.


jansmith[smích]

205626

26.11.2009 10:50

RE: Nezapomínejme

mtk 88.?.?.?

Reakce na 205626

Víš čeho se trochu děsím, Jendo? Že bych měl sdílet "pravdu" s těmi, před kterými bych se asi měl mít velice na pozoru - fašistické a katolické křídlo. Obě tyto - pro mě - extrémní postoje totiž také vedou k témuž cíli - židé, potažmo R+R, jedni více, druzí méně (jen ta oligarchie). Je zajímavé, že oba tábory se navzájem docela ignorují. Jsou to zakuklené postoje sami do sebe. Ale oba shodně ukazují k R+R. Buď mají v tomto náckové a ultrakatolíci pravdu, anebo oba lžou, či se mýlí, či mlží. Nepřijde mi to jako něco, co bych měl přejít s naprostým klidem a dál valit hroudu.

205758

26.11.2009 11:38

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205626

Přímo na tvůj příspěvek níže mtk již nemohu reagovat (chybí reply tlačítko) a tak odpovím zde.


Napsal jsi, cituji: "Víš čeho se trochu děsím, Jendo? Že bych měl sdílet "pravdu" s těmi, před kterými bych se asi měl mít velice na pozoru - fašistické a katolické křídlo." a já bych na to (možná jako Forrest) asi odpověděl takhle.


Nemusíš sdílet pravdu s nikým. Zeptej se své intuice a svého srdce, kde ta Pravda je a jestli ten, kdo ji hlásá je dostatečně důvěryhodný.

Samozřejmě, že on/oni ti budou přímo nebo podprahově tvrdit, že ANO, ale to nestačí. Zeptej se například s Donem Juanem od Carlose Castanedy jestli má jejich stezka srdce a pokud ano, jdi po ní, i když z duchovně filozofického hlediska nikam nevede.

Pokud ho nemá, tak asi ani její zvěstovatelé důvěryhodní nebudou a to co hlásají hlásají jen z nevědomosti nebo se skrytými (většinou nepříliš férovými) úmysly. Za MOCÍ a penězi na úkor CELKU se jde různými způsoby a jeden z nich jsou nahlas pronášená slova o pravdě, lásce, spravedlnosti, národu, čistotě rasy nebo demokracii, kdy realita je více či méně opačná.


Pravdu není nutno skrývat nebo motat do pokrytectví a když ti někdo řekne, že NENÍ pro VŠECHNY a že její ukrývání je pro jejich dobro, tak VELMI spozorni.

A k tomu tobě i nám všem ostatním dopomáhej "Bůh" nebo to, co si za tím pojmem představujeme.


jansmith[smích]

205765

26.11.2009 13:44

RE: Nezapomínejme

mtk 88.?.?.?

Reakce na 205626

to Jansmith1984
Editorovi se už zřejmě, možná z pochopitelných důvodů, nezamlouvá tato nejasná rozprava o kdovíčem. Nepochybuji, že na téma navážem u jiného článku. Jak jsem si povšimnul, nedůvěra v diskutéra HHBB u tebe spočívá mimo jiné v tom, že nechce podat ucelenou, koncizní a pokud možno úplnou analýzu Systému, ve kterém "tahají za nitky" nějaké řády. Měl bys zkusit zhodnotit, zda platnost a pravdivost této řekněme "teorie Systému" souvisí s tím, že HHBB je třeba tajnůstkář, či zdrženlivý vypravěč, či kejklíř se slovy, agent systému, mlž, nebo kdo co. Taky by mě toho zajímalo daleko víc, než bylo sděleno, ale možná je závada na příjmači. Což takhle nečekat, že někdo povede za ručičku a prověřit si sám, srovnat s tím, co lze pozorovat, přemýšlet v delším horizontu než několik diskuzí na Zvědavci. Jisté kvantum informací bylo podáno a zbytek - poraď si sám? Pokud vím, tak Zvědavců, kteří poukazují na hlavní proud mrazu od třeba Vatikánu je zde více. Možná ani HHBB nemá ucelenou a kompletní představu, jak to s těmi Jezuity je. Zato legenda o R+R je dokonalá, precizní, konečná. Tak jako legenda o holokaustu. Tak jako legenda o Neholokaustu (i tam asi bude sraček požehnaně). Tak jako neonacistická legenda o Třetí říši a spasiteli AH. Je až zábavná ta tahanice kolem rothschildovského původu AH. Oni neonacisti to totiž docela přesvědčivě historicky vyvrací. "Kdo teda lže? ... Všichni!!!" [mrknutí jedním okem] Pokud "hábéčkova" teorie systému je mlha zakrývající R+R a jiné obrboháče, tak bych tak trochu očekával, že se tito hošánci přičiní o bohatou mlžící literaturu na toto téma. Ono to však vypadá u HHBB na "samotného vojáka v poli"(nadsázka). Možná je to ale poslední taktický výstřelek - a hromada "zeitgeistových" filmů na téma "Jezuitské spiknutí proti lidstvu" se vychrlí záhy. Zatím však není důvod házet do koše "jiná" vysvětlení a ponechávat jen ta perfektní, srozumitelná, "vědecká" od A.Jonese, zeitgeistmakerů, Rothkranzů a jiných. A diskutéra HHBB a jeho ego bych z toho vyškrtl a zaměřil se na reálné možnosti toho, co (možná) neurčitě sděluje. Třeba i zkusit změnit myšlení - říkám to proto, neb tvrdit, že: "vidím podstatu věci, zatímco ty ne", je odvážné. Měj na paměti, že v drtivé většině případů pracuješ s informacemi z druhé, třetí, čtvrté i desáté ruky. V případě těch, co se snaží odhalit Systém, se jedná spíš o "odhad situace", než skutečné odkrývání pravdy. Možná se ale pletu, a roku 2012 skutečně dojde k definitivnímu střetnutí síly dobra a zla o lidskou duši. A "Satanovi přisluhovači, mimozemšťané, židé, ilumináti" půjdou k šípku.... Toto je momentálně stav mojí mysli, ale rozhodně se nebojím změny. Nebudu mít problém přiznat si, že jsem dělal užitečného idiota R+R až budu mít hlavu na špalku. [velký smích]

205772

24.11.2009 14:21

RE: Nezapomínejme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 205556

Mirdo reaguješ sice na jansmithe, ale téma mne docela zajímá, zejména to co začíná posledním odstavcem:
>Jde jen o to, aby si každý uvědomil, že za své svobody si musí lidé bojovat a že nic se neděje náhodou.
Celkem souhlas, jde ale taky o to, jak a čím bojovat, aby po tom bojování bylo lépe než před ním.
>Všechno jede podle předem připraveného a zdá se, že "úspěšného" scénáře.
První část souhlas, a "zdání" nebudu hlouběji komentovat.
Ale někde v tom začíná Váš spor s HHBB, který formulujete takto:
>Tedy nikoliv (jak tvrdí HHBB), že jediné řešení je v tom, že jakmile začneme pracovat sami na sobě, problémy ve společnosti se jaksi sami vytratí. Já zase naopak tvrdím, že se musíme nejprve sjednotit a řešení se až potom společným úsilím najde.
Rozeberu tu Vaši variantu.Píšete - nejdříve sjednotit. To je stručnost k pohledání. Na jaké bázi se sjednotit, to Vám tam Mirdo chybí. Po sjednocení už nebude co řešit, pouze nepodstatné otázky. Pod tím sjednocením si totiž představuji, že ti kdož jsou sjednoceni, mají na podstatné otázky shodné odpovědi.Takže je Hotovo, a ta závěrečná část:
>a řešení se až potom společným úsilím najde.
je jaksi nadbytečná.
Nebo ta báze sjednocení bude tak široká, že se tam vejdou všichni nespokojení: bankéři nespokojení se ziskama, hladoví nespokojeni se svým hladem...
Existuje už nějaká báze sjednocení? Podle toho, jak rádi navrhujete exkomunikuci některých diskutujících to vypadá, že Vy už jakousi základnu pro sjednocení máte, možná to lze formulovat jako: v jednoho zeitgeista věřiti budeš, nebo: kdo nejde s námi...
Prozraďte prosím hledajícímu, jak se lze s Vámi sjednotit, přece to nechcete zakládat jako EU, že nejdříve sjednotíte lidi(státy) a pak napíšete bázi(ústavu) sjednocení.[oči v sloup]
>Přihlouplé návrhy Josepha/ne Josepha, že se snažíme vytvořit tým prokurátora a soudce, to můžeme rovněž vyloučit.
Je to divná věta.
1/Joseph/ne Joseph má přihlouplé návrhy. Budiž, to jediné je z toho jednoznačné, jinak zbytek souvětí moc nedává smysl.
Při pokusu z toho něco vytěžit se to rozpadá na několik možných variant:
2/Joseph/neJoseph vám navrhnul - nabídnul ty funkce doopravdy, a Vy je odmítáte proto, že by jste chtěli třeba vyšší funkce. Možná jste to měli vzít, vyšší funkce vám třeba nemohl i při nejlepší vůli nabídnout.
3/On jenom předstíral takovou nabídku, nemaje příslušné pověření od R+R, pak je naprosto jasné, že to odmítáte.
4/To byla nabídka jenom "jako", aby jste si "jako" vyzkoušeli, jak by Vám ty funkce seděly, a též jak by seděly občanům a přestupníkům. Ale hlavně k zamyšlení...
5/On Vám nic nenavrhnul ale o Vás šíří lež, že takový tým usilujete vytvořit. To by bylo nejlepší ukázat, kde to tvrdí s uvedením odkazu. Taková špína...
---Pokračování následuje---

205619

24.11.2009 14:37

RE: Nezapomínejme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 205556

---Dokončení---
A protože si to ve zdejší diskusi může každý dohledat, tvrdím že správně je 4/.
>Takže jednoduše řečeno, sdílení názorů přinutí ostatní k přemýšlení a snad i ke spolupráci?
Opravdu jednoduše, ale až příliš. Sdílení KTERÝCH názorů jste měl na mysli, opět ta neznámá báze!!
To co píšete je dobrá holá kostra, ale vejde se do ní cokoli.
Tak jako nemáte žádnou bázi sjednocení - jako program k přečtení, tak také nemáte koncepci co potom, až budete mít těch 100000 (/2=50000) očí otevřených. Myslím, že už jsou jich miliony, ale většina zatím nepociťuje potřebu to řešit přes demonstrace, obdobně jako u radaru. Až budou mít větší hlad, nebo je budou kántrit nemoce naveliko, nebo..., pak možná. Ale to už se bude řídit samo. Aby k tomu nedošlo, je zapotřebí spolu komunikovat a ne se exkomunikovat.
A až se vážněji začnete zabývat možnou ideovou bází pro sjednocení se všemi těmi, kdo Vám za to stojí, nejen jako papírový program z hezkých frází o vzdálených cílech, ale jako program i pro svůj každodenní vlastní "život v pravdě", začnete tím uskutečňovat jak tu svoji představu, tak tu od HHBB. [mrknutí jedním okem]

Sine ira et studio.

Joseph/neJoseph

205620

25.11.2009 11:32

RE: Nezapomínejme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 205620

Píše mi plný šuplík - Mirda do archivu nepřímo, na konci příspěvku adresovaného HHBB č.205660.
>To platí i pro Josepha/neJosepha, (pokud tohle čteš?) - na anonymní korespondenci z prozíravosti nereaguji a to platí i v případě této diskuze.
Snažím se tomu porozumět: Mirda je neanonym, a Joseph/neJoseph je anonym. Pod takovou (navíc nesrozumitelnou) záminkou se chce prozíravě vyhnout konfrontaci s nastaveným zrcadlem. Takovým drzejším způsobem, než jen dělat mrtvého brouka. A takhle si přitom ještě dupne nožičkou:
>S prázdným šuplíkem komunikovat nedokážu.
Je to sice OT, ale nemohl by jste mi Mirdo(i případným čtenářům) prozradit kam chodíte fasovat sebevědomí?

Dále na mne reaguje jansmith opět nepřímo, ve 3/4-nách příspěvku adresovaného Mirdovi č. 205626.
Standardní plky, nic věcného k mému příspěvku, pouze znevažování, a navíc adresováno někomu jinému.
Zdá se, že obě zdejší diskusní hvězdy se nedokáží postavit soupeři čelem, a umí jen po straně znevažovat.
Omlouvám se za kádrovací příspěvek, jinak to ale nešlo napsat.
Tímto to ovšem nekončí, problém je letitý, a podstatný, takže kdykoli bude příležitost, připomenu Vám oběma v diskusi zdejšího vašeho kostlivce.

Píce s vámi
Joseph/neJoseph

205676

25.11.2009 20:45

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205676

Nevěřím, že na tebe bude mirda reagovat Josephe/neJosephe. Jak již víš a přesto že by sis rád povídal, do šuplíku pro ztrátu času nemluví.


Mně šuplík, pokud z něho něco příliš nesmrdí..[smích] nebo nejsem jinak zaneprázdněn nevadí a tak mám pro tebe jednu informaci ohledně těch superanon ajpin a nicků.

Jsi v tehle věci kopií Vojty49, který se čtením a studiem odpovědí ostatních diskutujících příliš nezatěžuje (a o to raději diskutuje), protože pokud bys dřívější vlákna četl, problematiku superanon ajpin a nicků a jak to definuji bys měl již nastudovanou.


Jde o to, že pokud pisatel používá konzistentně jeden nick, debata je přehledná a to zvláště na webzinu, kde se diskuze archivuje.

Z hlediska bezpečnosti je nick nebo superanon ajpina (např. tvá 85ka) stejně bezpečná a hraní si na schovávanou je tudíž legrační.

Nedivím se, že pro některé diskutéry je problém stát dlouhodobě za svými názory. Nemají rádi, pokud je někdo i po čase chytne za nos (témata rozebírající např. kluky kolem R+R Ltd. jsou jim nepříjemná), a proto se pod různými výmluvami tak rádi schovávají jen za ajpinu, a to přesto, že nick není ve své podstatě nic proti ničemu.

jansmith[smích]


PS:
K ostatním tvým (jak si správně poznamenal) OT připomínkám se vyjadřovat nebudu, možná až se zařadíš mezi skalní nicky a raději pokud budou k "jádru pudla". A Peace s tebou.

205729

25.11.2009 23:02

RE: Nezapomínejme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 205729

[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]
Joseph/neJoseph

205735

22.11.2009 13:25

RE: Nezapomínejme

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 205408

cajtgajst není první vrstva cibule stejně jako havel nebyl disident a antikomunista
ale jsou lidé kteří chtějí být neustále klamáni [smích]

205449

21.11.2009 13:33

RE: Nezapomínejme

mtk 88.?.?.?

Reakce na 205405

>přirovnal bych to ke slabikáři pro malého človíčka je
>velký krok do života když se díky slabikáři naučí číst
>pak ovšem už slabikář nestačí [mrknutí jedním okem]
"Máma má Emu. Ema mele psí maso. "
Hele, a co když je už ten první slabikář křivej? [mrknutí jedním okem]

205412

20.11.2009 1:46

RE: Nezapomínejme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 205296

Jansmithi, vidím, že jste opět ve výborné psavecké kondici (skoro jako xman). Kdysi jsme nedokončili jednu zajímavou diskusi, která je vlastně mezi mnou a Vámi pořád pouze o tom jednom, a tom samém: "že Vaše hledání viníků mezi E/elitami je kontraproduktivní činnost, že je spíše škodlivá a pro hledání řešení je bez náležitého "přetavení" prakticky nepotřebná, spíše zavádějící." Opakované odsuzování - komentování zvěrstev armád Izraele či USA věci dopředu neposouvá. To je pouze Vaše a Mirdova iluze. Kdysi jsem Vám položil v diskusi (až do archivu) dosud Vámi nezodpovězené otázky . Možná by Vám pomohli, při poctivém odpovídání na ně, konečně ve věci pořádně rozsvítit. Zkuste to metodou "sine ira et studio".
Tady jsou ty otázky.
Budu se těšit na Vaši případnou odpověď.
Joseph/ne Joseph

205315

20.11.2009 15:34

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205315

Máš pravdu Josephe/ne Josephe. Trochu jsem se rozepsal, ale někdy to není naškodu. Přítel HHBB by mohl vyprávět, jak občas kontruji jeho klouzáním nebo bonmotům..[smích][smích]

Každopádně hodně z toho, co bych odpověděl tobě je obsaženo i v mých polemikách s HHBB, a tak věřím, že si z toho univerzální myšlenky vybereš.


Pokud jde o tu tebou zmíněnou debatu, tak jsem ji měl za skončenou, ale uznávám, že by se dala doplnit. Ptáš se, cituji: ("Připustím si aspoň do doby, než dokončím následující otázku, že za tou oponou budou opravdu "ty síly". Jak to potom máte v plánu využít? Vy třeba budete hlavní prokurátor, a mirda hlavní žalobce... Co bude potom následovat?... Jak rozdělíte lidu ty prebendy, kolik zlata připadne na osobu a pod.") a dodávám, že evidentně došlo z tvé strany k nepochopení.


Nejde o to hledat "viníky" mezi E/elitami za účelem nové krvavé revoluce, jak evokuješ použítím výrazu "žalobce" a "prokurátor"...[smích]

Nejsme to ani já ani mirda, kdo ve vláknech podsouvá různé "čistky" (viz. HHBB v jednom z jeho příspěvku) nebo nyní ty se svým žalobcem a prokurátorem. Časy Robespierra jsou minulostí a praktiky té doby stejně prospěly jen těm, kteří v.franc.rev. pro získání MOCI a MAJETKU zosnovali.


Ani mně ani mirdovi nejde o moc či majetek a v podobných debatách jako jsou tyto na Zvědavci se snažíme iluze a virtuální realitu v myšlení nejen tzv. běžných občanů, ale paradoxně i lokajů (byť ty si podle všeho myslíš opak) na logických faktech a dáváním "věcí" do reálných (nikoli virtuálních) SOUVISLOSTÍ narušovat.

A protože vše souvisí se vším, tak do těch PUZZLE, které po jejich složení vytvoří, dáli pánbůh, celkový OBRAZ (a to ať se lidem jako vy líbí nebo ne) patří i tebou zmíněná zvěrstva armád Izraele či USA a v kontextu se vším ostatním to věci a vnímání lidí dopředu naopak POSOUVÁ, nikoli, jak ty se snažíš tvrdit, že opačně.

Samozřejmě, ža farizejům jsou debaty na podobná témata nepříjemná a rádi by je úplně eliminovali (ostatně např. v případě Husa a jeho kritiky církevního pokrytectví se stalo i fyzicky). Proto také sílící snaha tyto námitky nejlépe nálepkou o antisemitismu nebo extrémismu kriminalizovat nebo v případě pokryteckého peněžního a ekonomického systému nálepkou o závidějících "sockách" těm "schopnějším"..[smích]


Vidíš Josephe/ne Josephe jak všechno souvisí se vším?

Takže takto. Doufám, že jsem tě svou odpovědí uspokojil a bylo by od tebe fér, pokud budeš v budoucnu volat po odpovědích i těch diskutujících, kteří se jim často košér způsobem vyhýbají - jako v případě sofisty a bonmotáře HHBB či třeba Vanguarda Ltd. ve věci Gazy a Goldstona. Padni komu padni, co říkáš?[smích]


jansmith[smích]

205356

20.11.2009 19:42

RE: Nezapomínejme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 205356

Zdravím jansmithi, bohužel jste nevyužil mnou nabídnuté možnosti v rolích prokurátora a žalobce, alespoň naznačit Váš postup po té, kdy se ony síly neubrání vašemu (s mirdou) zvednutí opony. Připouštím, že mnou nabídnuté role jsou trochu hrůzné, ale já měl na mysli spíše dostatečné kompetence pro zavedení pořádku v tom vytouženém bodě dějin.
Po odcitování otázky následuje od Vás nikoli odpověď na otázku, ale vytáčení se všeho druhu:
>a dodávám, že evidentně došlo z tvé strany k nepochopení.
>Nejde o to hledat "viníky" mezi E/elitami za účelem nové krvavé revoluce, jak evokuješ ...
>Nejsme to ani já ani mirda, kdo ve vláknech podsouvá různé "čistky" (viz. HHBB v jednom z jeho příspěvku)...
>Ani mně ani mirdovi nejde o moc či majetek a v podobných debatách jako jsou tyto na Zvědavci se snažíme iluze...

No a pak známý oslí můstek o tom, že vše souvisí se vším, a už jste opět u skládání svého oblíbeného puzzle:
>A protože vše souvisí se vším, tak do těch PUZZLE, které po jejich složení vytvoří, dáli pánbůh, celkový OBRAZ (a to ať se lidem jako vy líbí nebo ne) patří i tebou zmíněná zvěrstva...

Váš závěr:
>Takže takto. Doufám, že jsem tě svou odpovědí uspokojil a ...
Můj závěr: Neuspokojil jste mne svojí vyhýbavou odpovědí.
Ale zkusme jinou situaci, ne natolik vypjatou. Řekněme, že vděčný lid této planety svobodně zvolil svými nejvyššími představiteli Vás a mirdu, za zásluhy o zvednutí oné opony. Napište první celoplanetární prezidentský dekret, po onom osudovém okamžiku tak, aby z toho bylo zjevné, že začíná nová éra a ta stará nemá šanci se vrátit. Přece nenecháte zase oponu spadnout (za nějaký ten úplatek), či dokonce vše nahamouněné E/elitami (neřízeně) rozkrást a dotáhnete to do vítězného pořádku. [velký smích]
Jen poslední věta se povedla, ale v souvislosti s výše napsaným mám i o ní své pochybnosti:
>Padni komu padni, co říkáš?
Joseph/ne Joseph

205371

20.11.2009 21:34

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 205371

Dobře 85ko (tedy Josephe/ne Josephe)...[smích] Vidím, že historie se v tvém případě opakuje, stejně jako tomu bylo v debatě s jinými oponenty, jakými byl např. Joseph, jiné 85ky nebo někteří jiní nickové blahé paměti a asi toho necháme. Co říkáš?

Ne nadarmo zde vystupuješ pod superanon ajpinou. To asi, aby bylo obtížné dohledat tvé diskuzní "kořeny", viď?, ale i tak dobře.


Ve své předchozí reakci jsem se ti snažil objasnit svůj pohled na věc a zejména, že mým zájmem není volat po násilných revolucích nebo se ustanovovat do jakékoli bývalé nebo případně nové..[smích] funkce. Jde mi o výměnu relevantních a na pokrytecké a mlaskající vrchnosti nezávislých informací, ale nic z toho tě evidentně nezasáhlo.


Místo toho rozebíráš mé slovní obraty jako např. výraz puzzle (který je mimochodem velmi příhodný) a označuješ mou odpověď jako vytáčení? a vyhýbavou...

Dobrá, když si to myslíš, tak budiž ti to přáno. Nebudu tě přesvědčovat a ponechám na případných čtenářích, kteří nás možná monitorují, jaké stanovisko k tomu zaujmou.


Před časem jsem napsal, že reakce na superanon ajpiny (které mají vnitřní problém se identifikovat alespoň nickem) budu zvažovat jedině v případě, že to bude mít zvláštní smysl. Třeba v tom, že takovýto diskusní "Joseph" debatuje na úrovni a o věcech "jádra pudla" a je možno se od něj i něčemu přiučit.

To ale není tvůj případ, jak jsi ostatně svou poslední reakcí na mne potvrdil. Funkci žalobce nebo prokurátora si ponech pro sebe (a sobě podobným) a pokud máš potřebu připravovat nějaký "celoplanetární prezidentský dekret", tak vzhůru do něj, ale beze mne.


Možná to jen hraješ, ale pokud jsi nic nepochopil Ivánku (viz. Mrazík a dědeček hříbeček..[smích]), tak Peace s tebou.

A to je slovy Forresta Gumpa asi všechno, co bych k tomu ve tvém případě chtěl říci.


jansmith[smích]

205378

21.11.2009 4:04

RE: Nezapomínejme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 205378

Zdravím, Jansmithi.
Jen krátce k vaši poslední reakci.
To všechno co jste napsal, už znám víceméně z Vašich dřívějších příspěvků. Nově oceňuji, že se distancujete od případného násilí po Vašem zvednutí opony halící ony síly. Pořád ale nemohu pochopit, že nenabízíte žádnou představu na dobu po onom odhalení. Mnou naznačovaný možný chaos, po onom historickém okamžiku, jako by se Vás ani netýkal. Plody Vaší odhalovací práce tak mohou přijít vniveč ve zlomku vteřiny pro "pouhý nedostatek koncepce". Afektovaně píšete:
>Funkci žalobce nebo prokurátora si ponech pro sebe (a sobě podobným) a pokud máš potřebu připravovat nějaký "celoplanetární prezidentský dekret", tak vzhůru do něj, ale beze mne.
Přiznám se, že jsem chtěl ukázat, že Vy sám, snad ani nevěříte na ten Vámi slibovaný okamžik finálního odhalení. To se dá odvodit z toho, že ať se snažím sebevíc, nedostanu z Vás ani slovo o tom, co by mělo následovat bezprostředně po "bodu odhalení". No a chtít po Vás aspoň nástin koncepce první "postriptýzové pětiletky" to si netroufám vůbec.

>Možná to jen hraješ, ale pokud jsi nic nepochopil Ivánku...
Ale pochopil Ivánku,pochopil: Vám se to "puzzlování" tak zalíbilo, že úvahy o jeho úspěšném završení, Vám připadají skoro jako svatokrádež.
Vypadá to Ivánku, že se v té medvědí kůži cítíte dobře, že Vám nic neschází, a opakujete si stále vesele dokola: "a potom se plkem tím na medvěda proměním." A ono to doopravdy funguje.[mrknutí jedním okem]
Že svým zjevem Ivánku děsíte, z toho si nic nedělejte. Pro ty co nevidí, jste přece opravdový krasavec.[velký smích]

Skončím našim obvyklým kádrováckým:
I když ano, i kyž ne, Mirda s tebou!
Joseph/ne Joseph

205396

19.11.2009 23:06

RE: Nezapomínejme

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Reakce na 205282

Vážený a milý anonyme 85,
jak jsme si blízcí a jak moc se opět nechápeme! O úlitbu místním jansmithům se v žádné případě nejedná. Nemám nejmenší potřebu se jim podbízet, když tuto část naší reality i historie vidí úplně stejně jako já a nikde jsem se nedočetl, že bychom odpovědnost za své činy sváděli na mocné tohoto světa, kteří tento svět odjakživa organizují násilím, manipulacemi a úskoky k obrazu svému.

Ovšem nemohu s Vámi nikdy souhlasit v názoru, že poselství plná pokory, lásky a vstřícnosti k bližním nemají alternativu a nemohou utrpět tím, že jsou zneužívána. Jidášové typu Havla, Gorbačova - včetně těch různých kleriků a dalajlámů - tato poselství v očích většiny lidí tak znevažují, že lidé již začínají ztrácet víru v humanitu a ve skutečný pokrok. A my tady na Zvědavci jsme potom něco jako spolek blouznivců z našich hor. O tom, že je bezmračné nebe modré nikdo nepochybuje, ale po sporech jestli je naše planeta modrá nebo zelená už lidé k volbám raději ani nepůjdou.

Zpytování svědomí a rozjímání o svých hříších je bezesporu velice užitečné - pokud nemá být jediným mým duševním obzorem, do něhož se hříchy a zvěrstva mocných už nevejdou. O pracování si, prosím, přečtěte příspěvek nadepsaný Rybář. Lépe bych to nenapsal.

Čekání na zázrak jsem skutečně neměl na mysli. Ovšem pokorné modlení k takovéto "aktivitě" vede. Abych tedy jen nenakusoval, uvedu svůj recept k nápravě: Již od nejútlejšího věku řádně vychovávat děti - a to i ty takzvaně cizí. Vysvětlovat jim pravdivě a pro nás mnohdy nelichotivě vyznívající všechny špatnosti našeho světa, do nějž jsme je naší lehkomyslností přivedli. Ukazovat jim krásy skutečné nesobecké lidskosti a hlavně snažit se žít podle ní. Nic není účinnějšího, než osobní příklad.

205300

20.11.2009 0:42

RE: Nezapomínejme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 205300

Pane Kramář,souhlasím s Vámi v tom, že:
Jidášové typu Havla, Gorbačova - včetně těch různých kleriků a dalajlámů - tato poselství v očích většiny lidí tak znevažují, že lidé již začínají ztrácet víru v humanitu a ve skutečný pokrok.
Víte, to je ale též o pevnosti oné víry. Není-li ona víra za třicet stříbrných na prodej... Možná, že většina už vyměnila víru v humanitu, za víru v zlaté tele. Navzdory problémům je potřeba spíše misijní činnosti při obnově "víry" v "pravdu a lásku", i přes současné pochybné konotace, než hledání viny a viníků, t.j. pozitivní přístup.
Obávám se, že kladením důrazu na ošlivé části reality, můžeme vylít s vaničkou i to podstatné - člověčenství, a propadnout nenávisti. To je špatná cesta. I při té výchově, je třeba dávat pozor na správné dávkování pravdy, abychom nakonec nevychovali nenávistné mrzáky... A to svedeme, jen tehdy, když budeme pevně věřit ve výsledek. Já vím, je to (jako) důkaz kruhem.
Jde v podstatě o to, že každý člověk má určité malé možnosti pro postrčení dějin tím správným směrem, zejména ve spolupráci se svým okolím. A má na to poměrně málo času. Někteří se od svého "úkolu" vzdalují k příjemnějším kratochvílím. Někteří vzteky chodí v kruhu, a hledají celý život příčinu své a nejen své "bídy".
A jen málo lidí správně (pozitivně) v této věci koná, proto jsme tam, kde jsme.
Ještě k té pokoře. Tu já chápu jako přirozený respekt k věcem, které nemohu změnit, kde nemá smysl se v tom macerovat.

205311

20.11.2009 8:23

RE: Nezapomínejme

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Reakce na 205311

Vážený anonyme 85, v naprosté většině názorů se skutečně shodujeme - ovšem mne nesmírně irituje onen "misionářský" a "pozitivní" přístup. Poctivým lidem bude ryba vždy smrdět od hlavy a proto léta utlačovaným kázat o pevnosti víry v lidskost začíná být velmi neproduktivní. Pokud je takový misionář pouze zbit, dostalo se mu zasloužené a humánní odměny, neboť dříve jsme takové misionáře snědli. Neštěstí lidstva začalo upuštěním právě od této velice prospěšné tradice.
S malým popostrkováním dějin tím správným směrem souhlasím, neboť revoluční procesy nám opakovaně přinášejí tuto zkušenost:

Od našeho dobře informovaného a nestranného zpravodaje, jenž si však z pochopitelných důvodů nepřeje být jmenován, se dovídáme následující.
Včera v časných ranních hodinách - přibližně kolem poledne - se Jaromír Štětina zcela neočekávaně objevil ve své kanceláři. Na otázku své vyjevené tiskové mluvčí: "Co se vám přihodilo nemilého, pane senátore, že jste tak obzvlášť dobře zakaboněn?" tázaný znechuceně odvětil: "Jak nemám být tak na..... špatně naložen, Pavlo! Včera jsem se zase jednou prošel po hřbitově a najednou jsem si uvědomil, jak málo jsme toho dosud vykonali. Dvacet let po revoluci a když jsem se dobře rozhlédl, všude kolem mne jsou na těch postech stále titíž lidé!"

Nenávistní mrzáci a mazaní prospěcháři všeho druhu jsou u nás svatořečeni právě proto, že neuvědomělé do vzteklého chození v kruhu navádějí. Proto je nutné nejdříve pravdivě pojmenovávat všechny ošklivé části naší reality - jinak dříve nebo později zase zhyneme čestnou smrtí pozitivního misionáře - tedy v kotli těch námi poučovaných. Vždyť právě těm pozitivním pravdoláskařům se docela nedávno podařilo vylít s vaničkou špíny i to podstatné - víru v lepší budoucnost.

205324

20.11.2009 10:19

RE: Nezapomínejme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 205324

Vážený pane Kramář, napsal jste
>Vážený anonyme 85, v naprosté většině názorů se skutečně shodujeme - ovšem mne nesmírně irituje onen "misionářský" a "pozitivní" přístup.
Ale v dalším nejste s tím zcela konzistentní, jinak by jste mne označil za bigotního katolíka, či aspoň agenta Usraele a případně začal rovnou strkat do "kotle na misonáře". Ale vy se snažíte o dialog (s misonářem).
Já nepopírám potřebu pravdivých informací o stavu srabu, v němž se nalézáme. Ale jako při všech činnostech, které mají mít praktický úspěch, existuje jen úzká lávka, kdesi "uprostřed", dostatečně nosná pro dobré řešení. Ostatní po stranách jsou hluboká vřesoviště plná dřívějších (extrémních) řešitelů. Kdybychom se neustále obírali jen Štětinami, taky bychom mohli umřít hlady. Někdo musí zasít, sklízet, vařit, (správně) vychovávat potomky, a vůbec správně hospodařit. Nedat na reklamu, a jiné špatné rádce... To je ten (v praxi) pozitivní přístup. Tomu bychom měli hlavně věnovat své síly. To je, ač se to na první pohled nezdá, též o pravdě a lásce.
A i kdyby nám stokrát poplivali "pravdu a lásku", kdyby stokrát překroutili smysl těch slov, je na nás, kdož víme co znamenají, abychom je pokaždé zvedli z prachu zapomnění, utřeli z nich jedovatou slinu, a opět je zvedli jako maják do výše nad hlavy, aby lidé viděli že jěště jsou. Pravda, v praxi to tak pateticky nevypadá. Je to třeba jen vlídné slovo navíc, rovné jednání - kdy radši "tratím" než "odírám"; prostě trochu té člověčiny...

205330

20.11.2009 19:12

RE: Nezapomínejme

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Reakce na 205330

Vážený anonyme 85, tentokrát plně souhlasím se vším, co jste napsal.
Ač dle mnohých chladný bezvěrec a pesimista, věřím na lásku a pravdu, vždy ji hájím a hlavně se snažím podle ní žít. Proto vždy vedu vlídný dialog s každým, kdo deklaruje stejný cíl, neboť praktický osobní příklad je vždy nejpřesvědčivější. Proto také nabádám každého misionáře, aby se nebořil do bažin naivního pozitivizmu, jenž je značné části lidí, na rozmanité způsoby dlouhodobě zotročovaných a již nevěřících, směšný jako ty pověstné knížecí rady. To vše dělám z vrozené lidské lenosti, která je nejmocnější hnací silou pokroku. Bez těch naivně pozitivních knížecích rad nemusím totiž tak často ty naše milované zvedat z prachu zapomnění, utírat z nich jedovatou slinu a opět jako maják je zvedat do výše hlavy. I tak si spousta lidí myslí, že mi to v ní nějak divně bliká.

205368

21.11.2009 1:16

RE: Nezapomínejme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 205368

Pane Kramář, já o Vás ani na vteřinu nepochyboval. Mám-li čas, vždy si rád přečtu Vaše příspěvky, a proto vím, že nejste žádný rychlokvašený teoretik, ale zelená oáza v moři lidské zloby. [smích]

205392

19.11.2009 7:33

RE: Nezapomínejme

korutan 81.?.?.?

Reakce na 205217

Promiňte, ale já tomu nerozumím! Proč i v takové jednoznačnosti máte potřebu vnášet rozpor, pochybnosti!? Jak se máme pak, jako společnost, shodnout na něčem, čehož pravda ani zdaleka není tak jednoznačná, jako v tomto případě!??

205225

19.11.2009 11:13

RE: Nezapomínejme

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Reakce na 205225

Vážený Korutane, pokud se domníváte, že v tom článku je vina jednoznačně na straně té maminky, pak nemáte ponětí o naší realitě. Já se například nikdy neshodnu s kolegy pana Topolánka, u nichž jsem pět let pracoval jako vedoucí výroby. Znám totiž dost maminek a tatínků, kteří mají asi takovouto volbu: Buď do úmoru pracovat pro blaho svého zaměstnavatele a pro prosperitu jeho firmy, která nás všechny přece živí, nebo doma vysvětlovat svým dětem proč musejí žít z podpory v nezaměstnanosti a ze sociálních dávek. Se zdokonalováním technologie výroby a informačních technologií se stejnou měrou zdokonalují i metody zotročování zaměstnanců - a to bez ohledu na dosažený stupeň vzdělání. Člověku je vytrvale podstrkováno, že má jen dvě volby: Být ovcí nebo vlkem. Myslíte si snad, že pokud by tomu tak bylo, bude skutečná shoda v takovéto společnosti?

205237

19.11.2009 18:42

RE: Nezapomínejme

korutan 81.?.?.?

Reakce na 205237

Tak jsem ten článek asi nepochopil. Já jej vzal jako zrcadlo naší doby! Honíme se stále za čímsi, svou uspěchanost a honbu si dovedeme zdůvodnit. Až do doby, kdy se stane něco skutečně vážného. Ty poslední tři řádky jsem pochopil jako takové shrnutí, s kterým díky své životní zkušenosti bezezbytku souhlasím. Fyzické zrcadlo našich rán, nás také ukazuje zcela pravdivě, ale bez zdůvodňování nebo hledání příčin stavu našeho obrazu v něm! A vytýkáme mu to snad? Vyčítáme mu snad, že neobjasňuje příčiny našich kruhů pod očima!?
O vyjádření nějaké viny na straně matky jsem naprosto neuvažoval, a nyní se zamýšlím nad tím, kde jsem udělal ve svém příspěvku chybu, že byl Vámi tak krutě nepochopen!?
A pak ještě jedna věc, domnívám se, že plno lidí tady na těchto stránkách má principielně shodný pohled na řadu věcí, řekl bych na většinu. Jenže, mimo některé příspěvky, které jsou jednoznačné svou podstatou i osobami na „druhé straně“, je zde velké množství nejrůznějších připomínek, neshod v detailech a lapidárnostech od lidí, kteří ale vlastně, v podstatě, souhlasí se zveřejňovanou myšlenkou! Nakonec to potvrzuje i bodové ohodnocení článku! Jsou to kritické připomínky myšlenkových odchylek o ½ stupně, nebo po češtinské, či pravopisné vyjádření přispěvatele. To je důvod mého povzdechu nad neochotou nás lidí zde na stránkách, z hlediska vyššího principu na stejné lodi, stejného názoru, pohledu na věc, nebo jak tomu chcete říkat, povznést se nad detaily, blbosti, kolikrát ani neovlivňující podstatu probíraného tématu, ale úspěšně drobící názorovou jednotu!

205275

19.11.2009 23:41

RE: Nezapomínejme

Jiří Kramář 93.?.?.?

Reakce na 205275

Vážený Korutane, obávám se, že jste ten článek pochopil přesně tak, jak byl míněn. Jenže já nejsem bezduché zrcadlo a každý takový povrchní odraz skutečnosti mne neskutečně rozčílí, neboť jsem byl odmalička vychováván tak, abych viděl svět ve všech souvislostech, které jsem schopen vnímat - tedy abych se na každý jev díval z co největšího počtu úhlů pohledu. Proto mám rád historii a vědu. Krásnou literaturu zbožňuji, ale její zneužívání k propagandě pochybených politických ideálů mne přivádí do stavu tiché zuřivosti.
V tom docela pěkném článku se neuvádí proč maminka svého syna tak zanedbává, ale je zakončen výzvou, abychom si více hleděli svých blízkých. Jakoby nebylo obvyklé, že spousta lidí dnes toto učinit nemůže, protože ve stále větším otroctví v prostředí pseudosvobody a pseudodemokracie žijí pseudoživot plný pochybných ale blýskavých náhražek - tedy jen živoří.
Jedinou chybou, kterou jste podle mého názoru udělal, byla Vaše výzva, abychom se ve společnosti shodli - ale neuvedl jste jmenovitě v čem. Omlouvám se, že jsem si Vás proto zařadil mezi pravdoláskovce, na něž jsem od jisté doby přímo alergický.

205305

20.11.2009 9:04

RE: Nezapomínejme

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 205305

Jiří, ten článek také vyzývá ke klíčovému rozhodnutí každého z nás - kdy se rozhodneme vstoupit do konfliktu se systémem který řídí nás - v kontextu k systému, který řídíme my (zde syn + rodina).

Cesta není ve sjednocení do jediného názoru, to se díky variabilitě světa nedá v rámci dobrovolnosti zajistit. Cestou (ověřenou tisíciletími opakování) je vytváření "množin podobných názorů" + zdůvodňování jejich postojů jiným množinám. Tak lze postupně vytvářet stále komplexnější "soubory shodných postojů" "PRAVDY ZDOLA".
Zatím se ještě stále učíme "vydejchat" jiný názor - místo toho, zkusit jej zařadit (aspoň malinkou jeho část) do svého portfolia.
Tím se postupně naučíme myslet tak, jak myslí "nepřítel". A to povede k pochopení jeho role.
Stačí k tomu málo, nabídnout sobě i druhému výměnu svých rolí. A odhadnout dobře, jaké úkoly by druhá strana asi obtížně zvládala a na řešení takových se pak může odvíjet diskuze. A tohle se dá praktikovat i v rodině. Virtuální výměna rolí každého z nás dovede k chápání toho, co se děje - a proč.
Samozřejmě ne každý je ochoten nabídnout "grify" své role druhému. A tady začíná to, co nás dovedlo do dnešního stavu. Sobectví, okecávané vším možným.

205325

20.11.2009 20:56

RE: Nezapomínejme

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Reakce na 205325

Vážený Janko, ten docela pěkně citový článek končí pro mne přijatelnou výzvou:

Nenechme nám čas protéci mezi prsty, aniž bychom jej strávili s těmi, na kterým nám opravdu záleží, které máme v srdci.

Tuto výzvu jistě rádi akceptují všichni lidé "dobré vůle" sami od sebe a podobných doporučení jim netřeba. Ovšem následující implicitní výzva k omezení práce pro zaměstnávající firmu je buď zlomyslnost, nebo knížecí rada toho, kdo u nás zaměstnancem nikdy nebyl a hochy s modrými ptáky blíže nepoznal. Autora/autorku článku bych si tipnul na nějakého Anglosasa/Anglosasku nebo na anglosaskou literaturou infikovaného plagiátora/plagiátorku.

Jelikož tendence vstupovat do konfliktu s momentálně panujícím systémem je mi vlastní - ponejprv už v devíti a podruhé až v dvaadvaceti letech mého věku (v roce 1969) - mám ve svých dvaašedesáti dost neblahých životních zkušeností z následující celé řady takových konfliktů. Právě proto jsou pro mne a pro všechny mé blízké naivkové všeho druhu mnohem nebezpečnější, než zjevní a vesměs primitivní skuteční nepřátelé. Považuji za svoji povinnost před těmi pozitivisty důrazně varovat. Ovšem nejhorší jsou trpaslíci. Ti se množí neuvěřitelně rychle, všude se vetřou a pro sobeckou iluzi i drobného a jen krátkodobého zisku podrážejí nohy každému, kdo se se systémem rve i za jejich zájmy. Sobectví trpaslíků je skutečně zhoubou naší světlé budoucnosti. Trpaslíci se totiž shodnou snadno.

205376

20.11.2009 21:23

RE: Nezapomínejme

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 205376

Jiří, jsme sice vrstevníci, ale obávám se, že jste tu větu četl nepozorně, zde je:
Zemřeme-li zítra, firma, u které pracujeme, si za nás najde náhradu během několika hodin. Ale rodina a přátelé, které opustíme, budou cítit ztrátu po zbytek života......

Smysl té věty je přeci v tom, že firma se snáze obejde bez zaměstnance, který z ní odejde. A jedná se o SOUČASNOU firmu, ne o takovou, kde si zaměstnanci váží své práce a zaměstnavatelé dovedou jejich práci ocenit. Tyhle firmy se teprve rodí, není jich zatím moc, ale jsou.
Bez konfliktů vývoj nefunguje. Ale většinou stačí konflikt slov, střílet na sebe něco jiného je blbost.

205377

20.11.2009 23:23

RE: Nezapomínejme

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Reakce na 205377

Janko, obáváte se zbytečně. Ale abych neurazil, často jsem i dost nepozorný. Tentokrát jsem však četl velice pozorně a ihned jsem popustil uzdu své představivosti.

I uviděl jsem starostlivou maminku, která vedoucímu výroby odpoledne sděluje, že si sice nesmírně váží svého místa ve firmě, ví i jak důležité je včas dokončit zakázku pro anglického zákazníka - ovšem její syn by s ní rád jednou povečeřel a ona tedy nebude moci dnes, tak jako včera a obvykle před vánočními svátky, zůstat až do noci přesčas. A proto žádá, aby vedoucí výroby nadřízeným zase jednou zalhal, že před koncem pracovní doby přiběhla sousedka s tím, že ten její prvňáček přišel ze školy s horečkou. Snad se nic nestane, když už přesčasů má tento měsíc zase víc, než připouští zákoník práce.

I uslyšel jsem toho vedoucího výroby jak říká: "Velmi se obávám, že to nebude moc platné, neboť vedení firmy důvody vaší nepřítomnosti nezajímají a odmítnutí přesčasu z jakéhokoliv důvodu se považuje za hrubý projev neloajality k firmě, která nás všechny živí. A podle toho co jsem vypozoroval, opět se blíží další firemní reorganizace - z důvodu růstu firmy a navyšování počtu pracovních míst. Při té příležitosti se všichni neloajální zaměstnanci stanou nadbytečnými a na pracáku budou okamžitě jejich profese nárokovány pro nově pojmenované organizační schema. Ještě se nestalo, aby jednou pro nadbytečnost propuštěný byl znovu přijat na nové místo - byť by měl odpovídající kvalifikaci. Cením si velmi vaší práce i vaší upřímnosti a právě proto si ještě jednou dobře rozmyslete, co vlastně dáváte v sázku. Nezaměstnaných je stále dost."

Janko, souhlasím s Vámi, že střílet na sebe něco jiného než slova je skutečně blbost - ale vysvětlujte to třeba těm blbým, které po mnohaleté práci vyhodí na dlažbu. Že občas by chtěl někdo vystřílet nebo i vystřílí vedení firmy neschvaluji - ovšem chápu a proto nemohu ani odsoudit. Bez konfliktů vývoj skutečně nefunguje. Ale když národ zapomene na svoji historickou zkušenost, zákonitě bude ty konflikty prožívat znovu. Přestože jsem v modré ptáky mnohokrát a v dobrém varoval, historií pohrdli, mne pro nadbytečnost reorganizovali a vydali se zkratkou k duchcovskému viaduktu.

Nyní již jistě chápete, co všechno míním těmi knížecími radami.

205388

21.11.2009 0:53

RE: Nezapomínejme

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 205388

...jo, jsou to hezké příklady. Je na každém z nás, aby se naučil zodpovídat sobě i ostatním za svá rozhodnutí. 2000 let lhaní mocných o povaze života a světa má pokračovat a být nahrazeno skrytou diktaturou - pomocí peněz či kreditů, mají to ti nahoře dost dobře promyšlené.
Ale vývoj téhle komunity (lidí) je mnohem delší než je obecně známá historie planety a kosmu, pochopit a přijmout fakta o reinkarnaci a jevů sní souvisejících - to je úkol na pár let.
Máte pravdu v tom, že poučení vzniká počtem opakování chyb. A bez blbců by ti chytřejší nemohli existovat, nevědí, že jsou chytřejší jen pomocí utajování. A to se díky internetu mění.

Doba asi přinese změnu v chápání rozdílů mezi chytrostí, vychcaností a moudrostí, ale ne dřív, než všichni potřební okusí to, proč se sem v tuto dobu narodili. Nevím, kolik jich/nás je, ale těší mě, že připravenou genocidu pomocí vepřové chřipky se podařilo odchytit u nás, v české laboratoři. (kontaminovaná vakcína - spojení ptačí a vepřové chřipky je velice nebezpečná kombinace, viz WM magazín č.94).
Takže hoši v pozadí, řídící chod tohoto světa pomocí toků peněz už pár set let - co měli naplánovanou redukci obyvatelstva.....jsou nejen se svým plánem pozadu, ale snad i "v pozadí". Možná ty boží mlejnky konečně začínají fungovat.

205391

19.11.2009 7:40

RE: Nezapomínejme

amp 213.?.?.?

Reakce na 205217

Ani mne sa to sem nehodi. To je presne obraz tejto doby - merat vsetko peniazmi. Lasku, cit, ludsky zivot. Dufam, ze tento 'clanok' bola ojedinela cierna vynimka a dalsi podobny paskvil sa tu neobjavi. [naštvaný]

205226

19.11.2009 8:01

RE: Nezapomínejme

Erika 52 91.?.?.?

Reakce na 205226

Preboha, veď to vôbec nebolo o peniazoch. Zdá sa, že dnes už ľudia nečítajú básne a nevedia, čo je metafora.
Naučili sme sa brať všetko prvoplánovo, žiaľ,ku vlastnej škode.

205228

19.11.2009 8:55

RE: Nezapomínejme

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 205226

"SONY 89" - nepochopil...
"amp 213" - nepochopil...
Samozřejmě, že se nejedná o úplatkářství. Ten kluk to myslel pouze symbolicky. Chybí mu máma. Jako mnoho jiným dětem v této uspěchané společnosti. Ten článek se sem naopak hodí, jako ukázka, kde jsou naše priority? Přemýšlejte o tom trochu. Jak je vidět, tak přemýšlení vám oběma moc nejde. [pláč]

205231

19.11.2009 13:32

RE: Nezapomínejme

Sony 89.?.?.?

Reakce na 205231

Mám dojem, že jsem to pochopil.
Chtěl jsem jen naznačit, že ten článek má hezkou pointu, ale útočí na základní lidské city, jako dnešní reklamy a články v médiích. Je to tak nějak levné, na tomto serveru bych čekal spíš fakta, a ne výlevy jako z hollywoodského dojáku.
Není to kritika, jen můj pocit, ale mně osobně to sem nějak nesedí.
Tyhle stránky čtu vždy rád.
Přeju hezký den [smích]
P.S. Nejsem Sony 89, to číslo je jen začátek adresy IP.

205247

19.11.2009 14:00

RE: Nezapomínejme

mt-svk 91.?.?.?

Reakce na 205231

Tento článok je nádherný a som rada, že ho tu p. Stwora dal.

205248

19.11.2009 17:47

RE: Nezapomínejme

pitva pitva (zavináč) seznam (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 205248

Naprosto souhlasím - je to syrová parodie na absurditu dnešního Systému, který nám silou vnutili Havlovci a podobná lůza.

205268

19.11.2009 16:08

RE: Nezapomínejme

amp 85.?.?.?

Reakce na 205231

Vy ste ho vazeny pochopil po svojom a nie, ze ja som ho nepochopil. Tak isto ako, ze je to myslene symbolicky, mozme napisat, ze uz dieta pochopilo, ze hlavnou mernou jednotkou nasej doby, nech uz sa to vztahuje na cokolovek su peniaze. Ten clanok je o peniazoch a kupovani si, tak sa tu netvarme aku hlboku myslienku nam toto dielo podava.

205258

19.11.2009 16:51

RE: Nezapomínejme

Robin 82.?.?.?

Reakce na 205258

Je to o úhlu pohledu, o tom jak to kdo vnímá. Někdo tak, že je to o penězích, jiný, že to dítě prostě chce být s mámou. Já to vnímám jako smutnou realitu dnešní dosti neurvalé doby. To dítě si nechce mámu kupovat, chce jí mít doma. Dětsky prosté bez postranních úmyslů...

205264

19.11.2009 17:50

RE: Nezapomínejme

mr. Q 147.?.?.?

Reakce na 205258

Jestli je clanek o penezich, tak vanoce jsou jen o striktnim dodrzovani tradic jako stromecek, darky, kapr, zranice, ozdoby, frantisek apod... Pritom to o tom neni. Je to o chvilich klidu a miru v nas, kdy zastavime vsechen shon, budeme na sebe hodnejsi nez kdy jindy, protoze budeme mit cas si uvedomovat cenu tech, kteri s nami jsou. (Pokud to nekdo vnima jen pres (materialni) tradice, tak to je smutne.)

Stejne tak v clanku. Ta stokoruna je jen prostredek pro vyjadreni neceho dalsiho.

Mili Ampe, navstiv klidne nejaky kurz analyzy textu, a ziskas pak na to cit [mrknutí jedním okem]

205269

19.11.2009 18:55

RE: Nezapomínejme

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 205269

Cituji z článku:
Jen to chci vědět. Řekni mi prosím, kolik si vyděláš za hodinu?
Jak se ji může takhle ptát, jen aby dostal nějaké peníze?
Možná, že na něco opravdu těch 50korun opravdu potřeboval. A moc často si o peníze neříkal.
Mami, teď mám 100 korun. Můžu si koupit hodinu tvého času? Prosím, přijď, zítra dřív. Mohli bysme spolu večeřet.
Nezapomínejte sdílet váš čas v hodnotě 100 korun s někým, koho opravdu milujete
.

Podstata je v tom, že je zde čas oceněn. Vychází z obecně přijímané teze, že „čas jsou peníze“. Proto drtivá většina populace přistupuje na hodinovou, denní, týdenní, měsíční mzdu, což není nic jiného, než prodaný, tedy zpeněžený čas. V praxi to má dopady, které určitě mnoho zdejších diskutérů zažilo, ale nechce si to přiznat. Ten, kdo takto prodává svůj čas, obvykle nemá nárok ani na nezávislé přemýšlení. Kupující často vyžaduje bezpodmínečné a plné nasazení ve svůj prospěch. Je to skutečné prodávání se do otroctví.
Jestli ten článek označím za dobrý nebo špatný je úplně jedno. Prostě tak to chodí a dokonce lidé usilují o to, aby svůj čas prodali. Děti to zcela přirozeně nechápou, neboť k takovému ponížení člověk musí být vycepován a dotlačen. Taková omezená bytost se pak prodává (čas je spojen s existencí) za peníze, tedy je to o penězích, ne že ne. Proč?
Protože činnost je již v prodaném čase obvykle podružná. Dotyčné tak zajímá pouze jediný výsledek, a tím jsou peníze utržené za vymezenou dobu své existence v něčí prospěch. Z dikce článku je to více než patrné. Matka se zlobí, že dítě chce peníze…Dítě si kupuje čas matky…Matka prodává svůj čas zaměstnavateli, což dítě akceptuje a napodobuje...
To, že tam někdo vidí další pohnutky, to na podstatě nic nemění. Kdyby čas nebyl zpeněžitelný, tak by ten článek nikdy nebyl takto napsán. Faktem zůstává, že to k smíchu moc není.

205276

19.11.2009 20:10

RE: Nezapomínejme

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 205276

vynikající vysvětlení tleskám [smích]

205280

19.11.2009 22:22

RE: Nezapomínejme

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 205280

Snad. Snažil jsem se, seč jsem mohl. [mrknutí jedním okem]

205290

20.11.2009 9:18

RE: Nezapomínejme

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 205258

Ampe, hladina, kterou jsi pochopil, ta má ještě vrstvu emoční, kterou jsi nepochopil. Dítě zkrátka pochopilo, že máma vydělává peníze pro rodinu, pro něj. A tak ten chytrej kluk poznal, že když chce mít mámu u sebe, tak musí mít na ten společně strávený čas přesně ty peníze, které kradou mámě čas pro něj.
Nebudu tě unavovat další vrstvou příběhu, kdy kluk napoví mámě co má dělat tím, že si chce ty JEJICH peníze od ní půjčit.

Buď jsi ještě mladý, anebo trochu tupější pro vnímání detailů, které vedou ke zcela jinému pochopení příběhu. Ale jistě tuto tupost nahrazuješ výkonností v jiné oblasti. Každý jsme nastaveni tak, abychom byli v něčem blbí, a v něčem geniové, ...jen to v sobě rozeznat je potíž (a současně úkol na celý život)

Děkuju Vladimírovi za jeho uvedení.

205327

20.11.2009 11:21

RE: Nezapomínejme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 205327

Pekna sprska urazok a vulgarizmov vazeny. Takisto absolvent kurzu analyzy textu? Prosim neobtazuj sa svojim vysvetlovanim dalsich rovin tohto hlbokeho pribehu, ak mas potrebu to zdelit svetu posli to Vladimirovi, mozno to uverejni.

PS: Pro hlupeho kazdy hlupy. Ze, Janko? [vyplazený jazyk] [velký smích]

205332

20.11.2009 11:25

RE: Nezapomínejme

amp 213.?.?.?

Reakce na 205327

Pekna sprska urazok a vulgarizmov vazeny. Takisto absolvent kurzu analyzy textu? Prosim neobtazuj sa svojim vysvetlovanim dalsich rovin tohto hlbokeho pribehu, ak mas potrebu to zdelit svetu posli to Vladimirovi, mozno to uverejni ako samostatnu esej.

PS: Pro hlupeho kazdy hlupy. Ze, Janko? [vyplazený jazyk] [velký smích]

205333

20.11.2009 13:28

RE: Nezapomínejme

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 205333

...vidím že reaguješ opět v prvoplánové hladině, mrzí mě, že jsem zareagoval. Nemám potřebu někomu mazat med okolo té díry v obličeji, jestli jsem hloupější já nebo ty, to je možná důležité pro tebe. Mě nevadí, když mě okolí bere negativně, je to přirozená reakce uraženého ega.
Věcná stránka pak mizí, místo na "informaci" reaguješ jen na "nosič té informace". Tím podáváš důkaz své neschopnosti reagovat jinak - tedy nabídnout argument k příběhu a ne k mojí osobě. Mohl ses třeba zajímat o to, co jsem jen naznačil jako pro tebe neprůchodné (jakou úlohu měla v příběhu žádost dítěte o půjčku) - tak by reagoval člověk inteligentní, snažící se dozvědět něco, co třeba ještě sám neví.
Blbec ale útočí. Asi sis nevšiml, že po mých "urážkách" je také vysvětlivka, že nemůžeme být všichni geniové na všechno.
Zkrátka ti emoce nedovolily vnímat mojí reakci jinak než jako útok - i když ten tam také byl. Vždy záleží "na přijímači", co ho zasáhne, jestli nabídka se něco dozvědět - anebo bránit svou omezenost. Výběrem citátu jsi prokázal, že blb nejsi, tím ostatním sis to ale pokazil.
To, že reaguješ jak reaguješ - vypovídá cosi o potrefené huse.

...I já jsem teď za potrefenou husu, ale možná někdy zjistíš, že snaha řešit není na tvé straně, stačí ti další heslo "nejlepší obrana je útok". Bušíš kamenem do ostří sekyrky, je to moudré?

205351

20.11.2009 14:46

RE: Nezapomínejme

amp 213.?.?.?

Reakce na 205351

To je zase kecania. Tvoja predosla vybusna reakcia svedcila o tom, ze si sa citil osobne dotknuty za autora toho duchovneho velediela, tak prosim ta netrep, ze ja som urazeny. To po prve. A po druhe: zbytocne sa tu hras na inteligenta, takychto mudrlantov, co vsade boli a vsetko vedia, vsetci dobre pozname, sudny clovek si o tebe urobil nazor po prvom vybliti tvojich myslienok. Ked ta mrzi, ze s tebou nevediem kvetnatu debatu o tomto plytkom a pomylenom pribehu najdi si ineho sparingpartnera, u mna sa pochopenia nedockas.

205355

24.11.2009 16:56

RE: Nezapomínejme

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 205355

Ano, již jsem si o vás představu vytvořil, Ampe. A rozhodně to není nic hezkého. Je mi líto, Jankovi bohužel nesaháte ani po kotníky. Myslím, že s tou tupostí byl ještě hodně mírný. Opravdu je mi vás líto.

205629

19.11.2009 18:29

RE: Nezapomínejme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 205231

>Ten kluk to myslel pouze symbolicky. Chybí mu máma.
Kluk to, podle mne, myslel doopravdy. Že by chtěl ukázat na tržním příkladě, jak máma chybuje, a chtěl jí přerovnat žebříček hodnot, to z původního textu nevyplývá ani náhodou. On tu obchodně tržní transakci s nákupem (času) vlastní mámy, tedy vlastně pracovní síly, myslel na své úrovni doopravdy. Jen tak to může vyznít jako tvrdá satira i něžný vhled do dětské duše zároveň.
A pánové SONY a amp to pochopili vpodstatě taky, a jejich nesouhlasná reakce k této "tržní transakci" plně potvrzuje, že mají srdce na správném místě. S tou poezií to bude krapet horší...
>Ten článek se sem naopak hodí, jako ukázka, kde jsou naše priority? Přemýšlejte o tom trochu.
To zhodnocení článku je perfektní ale ten závěr! Že jste se sám z toho nějak vyvlíknul. Věta, tak aby vyjádřila celou naléhavost i rozsah problému, by správně měla znít:Přemýšlejme o tom co nejvíc!
>Jak je vidět, tak přemýšlení vám oběma moc nejde.
Toto nebudu radši komentovat.

205272

19.11.2009 14:42

Si zázrak

Chiko 78.?.?.?

Každá sekunda nášho života je novou a jedinečnou chvíľou vesmíru, chvíľou, ktorá sa už nikdy nezopakuje... A čo my učíme naše deti?
Učíme ich, že dva a dva sú štyri a že Paríž je hlavným mestom Francúzska.
Kedy ich začneme učiť aj to, čím sú ony?
Každému dieťaťu by sme mali povedať: Vieš, čo si? Si zázrak. Si jedinečný. Čo svet svetom stojí, ešte tu nikdy nebolo také dieťa, ako si ty. Tvoje nohy, ruky, šikovné prsty, tvoje pohyby...
Možno sa z teba stane ďalší Shakespeare, Miche-langelo alebo Beethoven. Môžeš dokázať, čo len chceš. Áno, ty si zázrak. A keď vyrastieš, dokázal by si ublížiť niekomu, kto je takisto zázračný ako ty?
Musíš pracovať - my všetci musíme pracovať - aby svet bol hoden svojich detí.

Pablo Casáis

205251

19.11.2009 22:41

RE: Si zázrak

Kneibolo kneibolo (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 205251

Moc hezky řečeno. Problém společnosti je skutečně v tom, že si nevážíme sami sebe, natož jiných. Tomu je třeba učit děti.

205292

19.11.2009 14:44

20% ze 100% příspěvků

Pilátus 83.?.?.?

nepochopilo obsah, to je dost smutná bilance.
Ten článek nebo spíše příběh, je krásnou ukázkou toho, v čem žijeme. Až někdo z nás potká na ulici partu výrostků, kteří kouří trávu, plivou na chodníku a jen tak prostě zevlují, většina z nich bude prevděpodobně mít podobnou matku, jako ta matka chlapce z článku. Je to smutné.
Ale vždy se to dá změnit a není to jenom o penězích.

205252

19.11.2009 18:41

RE: 20% ze 100% příspěvků

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Reakce na 205252

Vážený Piláte, je snadné předat matku k ukřižování a sám si umýt ruce. Vaše biblická schopnost Vás předurčuje ke skvělé kariéře - pokud se dnes dáte na politiku. Černochů, kteří radívají nám Eskymákům, co máme dělat v době tropických veder není nikdy dost. Je to dost veselá bilance. Škoda jen, že těch Eskymáků, kteří jsou jí schopni se smát, stále a rychle ubývá. Na obecně profláklé černochy začínáme být konečně alergičtí.
Vaše stylistická neobratnost nebo překlep ("jako je ta matka" - namísto: "jakou je ta matka"[mrknutí jedním okem] nám naznačuje možnost skutečného dědičného hříchu. Ta Vámi ukřižovaná na tom mohla být ve svém dětství úplně stejně, neboť i za minulého režimu se to u nás na Ostravsku různými za vzor dávanými úderníky (Sakmarovci a pod.) jen hemžilo. Ovšem dnes je důsledně popírána pravda, že pro harmonický rodinný život - a to i "otroků režimu" - byly tehdy mnohem lepší podmínky.

205274

19.11.2009 14:50

Deju vu

kubrt 94.?.?.?

V devadesátejch jsem dělal pro firmu za docela dobrý peníze. Bohužel to neslo taky dělat od 6-7 do 18 - 20 hodin a víkendy jsem trávil v polospánku,pokud byly volný. Moje tehdy asi šestiletá dcera se mě jednou zeptala : tatínku, proč jsi pořád pryč a ne s náma ? Ty už nás nemáš rád ?
Teď jsem na tom podobně, rozdíl je jen v tom že už jsou děti velký. Když nemůžu v noci spát, přemýšlím mimo jiný o tom jestli to všechno stálo za to. Článek i když vypadá jako z Červené knihovny je brutálně pravdivej.

205253

19.11.2009 14:52

RE: Deju vu

kubrt 94.?.?.?

Reakce na 205253

Pochopitelně Deja vu [smích]

205254

19.11.2009 17:32

Pěkný článek

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Ten článek určitě nebyl o penězích. Měl pomoct uvědomit si, že jsou důležitější věci než peníze. A my na to často zapomínáme, protože Systém nás pomocí svých pák neustále zaměstnává, abychom se skutečně důležitým věcem nevěnovali.
Osobně jsem odešel ze zaměstnání, které se stavělo mezi mě a rodinu. Práci si vždycky nějakou najdu, ale rodina je jen jedna.

205267

19.11.2009 20:39

Rybář

Martynek 90.?.?.?

V podobném duchu:

Majitel obrovské továrny na zpracování ryb šel po mořském břehu a viděl vytaženou lodičku, vedle které ležel a odpočíval rybář. „Proč nelovíš? Je krásné počasí, klidná hladina, a ty tady lenošíš.“ Rybář mu odpověděl: „Dneska už mám naloveno. Ráno jsem nahodil sítě a vytáhl je plné.“

„Tak proč nelovíš dál, když je tak úrodný den?“ říká průmyslník. „Já už nepotřebuji, když mám naloveno. Proč bych měl lovit dál?“

„Proč, proč!? Protože kdybys šel ještě lovit, tak nalovíš ještě víc, ryby pak prodáš a koupíš si dvě loďky.“ „A co bych dělal s dvěma loďkami?“ diví se rybář. „Nalovil bys dvakrát tolik a pak by sis mohl zaplatit jednoho zaměstnance a už byste lovili dva na dvou loďkách.“ „A proč bych to dělal? Ptal se dál rybář.

„Proč, proč? Protože byste nalovili třikrát tolik, ty bys to prodal a mohl by sis koupit motorový člun. T ním bys nalovil pětkrát tolik ryb prodal je do mé továrny, já bych ti dobře zaplatil a mohl by sis koupit dva motorové čluny a najmout si čtyři rybáře na práci.“ „A proč bych to dělal?“ řekl nechápavě rybář.

„Kdybys měl dva čluny a čtyři dělníky, tak už bys nemusel pracovat, oni by pracovali na tebe a ty by sis mohl lehnout na břeh a odpočívat.“

„A co myslíš, že právě teď dělám?“

205283

19.11.2009 22:48

Za vším je žena

insider 85.?.?.?

která nanápadně lavíruje a určuje rodinné priority. Osobně jsem zažil ženu,která věnovala šest let doma každou minutu své dceři. VÝSLEDEK je, že má duchod,který spolkne vše na byt,dcera ale je vzorně empatická,rodinné soužití je perfektní,bez generačních excesu.Muzuv duchod doplnuje díru v rozpočtu. [cool] [cool]

205294

20.11.2009 20:17

Hezký článek

davud 77.?.?.?

Opravdu moc hezký... myslím to vážně... Je smutné, že se společnost postupně dostává do stavu, kdy peníze předčí cokoli. Ano, peníze ničí charakter lidí, sejde jim více na nich, než na čemkoli, často i více než na svém vlastním zdraví. Stojí za úvahu, k čemu mi jsou peníze, když zdraví nelze koupit? Těžko si je jako nemocný užiju, že!
Jen si říkám, jaké je řešení, respektive, co bude následovat. Typoval bych návrat do nějakého naprosto primitivní formy společnosti, kde vzdělání nebude nic znamenat, peníze taky ne a fungovat bude jen směný obchod, jako tomu bylo před tisíci lety. [mrknutí jedním okem]

205373

23.11.2009 15:30

za 5

Jan Gutbayer 85.?.?.?

Je mi líto, tyhle přemoudřelé a rádoby "hlubokomyslné" příběhy bytostně nesnáším... Ne proto, že by to v podstatě nebyla pravda, ale pro ten styl, z toho se mi - ještě jednou se omlouvám - zvedá žaludek... Stejně, jako z lidí, co šišlají na děti, říkají lidem "lidičky" a používají slova jako "mocinánky"...

205545

23.11.2009 17:49

RE: za 5

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 205545

Vy jste asi tvrdý CHLAP, to já poznám!!! Naštěstí se vás to téma netýká, jde totiž o matku s dítětem.

Pro LIDI, co si zatím uvědomují, že jsou LIDÉ, doporučuji knihu Děvčátko Momo a ukradený čas, která se tématem ukradeného času zabývá.

Vřele doporučuji, je to vlastně o tom, co se tady na Zvědavci běžně probírá...

205553

Příspěvků: 179

19.11. 00:55 Jiří Kramář  Nezapomínejme
19.11. 02:28 Sony  RE: Nezapomínejme
19.11. 07:23 Erika 52  RE: Nezapomínejme
19.11. 10:53 Jiří Kramář  RE: Nezapomínejme
19.11. 11:59  RE: Nezapomínejme
19.11. 12:30 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
19.11. 20:35  RE: Nezapomínejme
19.11. 22:53 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
20.11. 00:06 HHBB  RE: Nezapomínejme
20.11. 13:27 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
20.11. 13:27 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
20.11. 16:57 HHBB  RE: Nezapomínejme
20.11. 19:22 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
20.11. 19:22 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
20.11. 22:16 HHBB  RE: Nezapomínejme
20.11. 22:50 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
21.11. 08:36 HHBB  RE: Nezapomínejme
21.11. 10:50 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
21.11. 10:54 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
21.11. 17:15 HHBB  RE: Nezapomínejme
22.11. 07:53 Jarmila  Majetek a moc
22.11. 11:52 HHBB  RE: Majetek a moc
22.11. 11:56 mtk  RE: Majetek a moc
22.11. 13:26 jansmith1984  RE: Majetek a moc
23.11. 11:57 mtk  RE: Majetek a moc
23.11. 12:22 jansmith1984  RE: Majetek a moc
23.11. 12:32 aristokrat  RE: Majetek a moc
23.11. 14:35 jansmith1984  RE: Majetek a moc
23.11. 16:50 HHBB  RE: Majetek a moc
23.11. 13:29 Jarmila  RE: Majetek a moc
26.11. 10:30 mtk  RE: Majetek a moc
26.11. 11:10 jansmith1984  RE: Majetek a moc
26.11. 12:04 Vladimír Stwora  Omezte, prosím, počet svých příspěvků
22.11. 15:28 Jarmila  RE: Majetek a moc
22.11. 18:28 HHBB  RE: Majetek a moc
22.11. 20:46 jansmith1984  RE: Majetek a moc
22.11. 21:44 HHBB  RE: Majetek a moc
23.11. 00:02 jansmith1984  RE: Majetek a moc
23.11. 06:50 HHBB  RE: Majetek a moc
23.11. 10:40 jansmith1984  RE: Majetek a moc
23.11. 10:49 aristokrat  RE: Majetek a moc
23.11. 11:37 jansmith1984  RE: Majetek a moc
23.11. 12:30 aristokrat  RE: Majetek a moc
23.11. 22:45 jansmith1984  RE: Majetek a moc
23.11. 07:52  RE: Majetek a moc
23.11. 09:58  RE: Majetek a moc
22.11. 13:11 HHBB  RE: Majetek a moc
23.11. 13:40 Jarmila  RE: Majetek a moc
23.11. 14:07 HHBB  RE: Majetek a moc
24.11. 06:48 Jarmila  RE: Majetek a moc
24.11. 07:58 HHBB  RE: Majetek a moc
23.11. 14:26 aristokrat  RE: Majetek a moc
22.11. 13:24 aristokrat  RE: Majetek a moc
23.11. 13:51 Jarmila  RE: Majetek a moc
23.11. 14:26 aristokrat  RE: Majetek a moc
22.11. 22:08 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
22.11. 23:41 HHBB  RE: Nezapomínejme
23.11. 07:47 Jarmila  RE: Nezapomínejme
23.11. 08:23 HHBB  RE: Nezapomínejme
23.11. 10:54 aristokrat  RE: Nezapomínejme
23.11. 10:06 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
23.11. 11:37 mtk  RE: Nezapomínejme
23.11. 11:55 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
23.11. 11:43 HHBB  RE: Nezapomínejme
23.11. 12:16 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
23.11. 12:34 aristokrat  RE: Nezapomínejme
23.11. 23:00 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
23.11. 23:54 HHBB  RE: Nezapomínejme
24.11. 00:23 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
23.11. 12:38  RE: Nezapomínejme
23.11. 14:14 HHBB  RE: Nezapomínejme
23.11. 23:36 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
21.11. 10:27 mtk  RE: Nezapomínejme
21.11. 10:36 aristokrat  RE: Nezapomínejme
21.11. 11:11 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
21.11. 17:20 HHBB  RE: Nezapomínejme
22.11. 10:22 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
22.11. 19:39 HHBB  RE: Nezapomínejme
22.11. 23:31 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
23.11. 03:17  RE: Nezapomínejme
23.11. 09:01  RE: Nezapomínejme
23.11. 10:25 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
23.11. 12:20  RE: Nezapomínejme
23.11. 15:57 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
23.11. 17:22  RE: Nezapomínejme
23.11. 19:47  RE: Nezapomínejme
22.11. 20:59 mtk  RE: Nezapomínejme
23.11. 07:56 Mirda  RE: Nezapomínejme
23.11. 09:17  RE: Nezapomínejme
23.11. 10:45 aristokrat  RE: Nezapomínejme
23.11. 11:33 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
23.11. 12:06 HHBB  RE: Nezapomínejme
23.11. 12:39 aristokrat  RE: Nezapomínejme
26.11. 10:41 mtk  RE: Nezapomínejme
26.11. 10:52 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
27.11. 12:30 mtk  RE: Nezapomínejme
23.11. 18:29 Mirda  RE: Nezapomínejme
23.11. 21:03 HHBB  RE: Nezapomínejme
24.11. 05:07 Mirda  RE: Nezapomínejme
24.11. 07:02 Jarmila  RE: Nezapomínejme
24.11. 13:42 Mirda  RE: Nezapomínejme
23.11. 21:12 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
23.11. 22:53  RE: Nezapomínejme
23.11. 23:51 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
24.11. 02:10 Mirda  RE: Nezapomínejme
24.11. 07:52 HHBB  RE: Nezapomínejme
24.11. 09:55 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
24.11. 11:05 HHBB  RE: Nezapomínejme
24.11. 11:49 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
24.11. 14:15 Mirda  RE: Nezapomínejme
24.11. 15:00 HHBB  RE: Nezapomínejme
25.11. 05:33 Mirda  RE: Nezapomínejme
25.11. 08:21 HHBB  RE: Nezapomínejme
24.11. 15:43  RE: Nezapomínejme
24.11. 18:35 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
24.11. 19:26 HHBB  RE: Nezapomínejme
24.11. 19:59  RE: Nezapomínejme
24.11. 16:10 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
26.11. 10:50 mtk  RE: Nezapomínejme
26.11. 11:38 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
26.11. 13:44 mtk  RE: Nezapomínejme
24.11. 14:21  RE: Nezapomínejme
24.11. 14:37  RE: Nezapomínejme
25.11. 11:32  RE: Nezapomínejme
25.11. 20:45 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
25.11. 23:02  RE: Nezapomínejme
22.11. 13:25 aristokrat  RE: Nezapomínejme
21.11. 13:33 mtk  RE: Nezapomínejme
20.11. 01:46  RE: Nezapomínejme
20.11. 15:34 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
20.11. 19:42  RE: Nezapomínejme
20.11. 21:34 jansmith1984  RE: Nezapomínejme
21.11. 04:04  RE: Nezapomínejme
19.11. 23:06 Jiří Kramář  RE: Nezapomínejme
20.11. 00:42  RE: Nezapomínejme
20.11. 08:23 Jiří Kramář  RE: Nezapomínejme
20.11. 10:19  RE: Nezapomínejme
20.11. 19:12 Jiří Kramář  RE: Nezapomínejme
21.11. 01:16  RE: Nezapomínejme
19.11. 07:33 korutan  RE: Nezapomínejme
19.11. 11:13 Jiří Kramář  RE: Nezapomínejme
19.11. 18:42 korutan  RE: Nezapomínejme
19.11. 23:41 Jiří Kramář  RE: Nezapomínejme
20.11. 09:04 janko  RE: Nezapomínejme
20.11. 20:56 Jiří Kramář  RE: Nezapomínejme
20.11. 21:23 janko  RE: Nezapomínejme
20.11. 23:23 Jiří Kramář  RE: Nezapomínejme
21.11. 00:53 janko  RE: Nezapomínejme
19.11. 07:40 amp  RE: Nezapomínejme
19.11. 08:01 Erika 52  RE: Nezapomínejme
19.11. 08:55 Mirda  RE: Nezapomínejme
19.11. 13:32 Sony  RE: Nezapomínejme
19.11. 14:00 mt-svk  RE: Nezapomínejme
19.11. 17:47 pitva  RE: Nezapomínejme
19.11. 16:08 amp  RE: Nezapomínejme
19.11. 16:51 Robin  RE: Nezapomínejme
19.11. 17:50 mr. Q  RE: Nezapomínejme
19.11. 18:55 HHBB  RE: Nezapomínejme
19.11. 20:10 aristokrat  RE: Nezapomínejme
19.11. 22:22 HHBB  RE: Nezapomínejme
20.11. 09:18 janko  RE: Nezapomínejme
20.11. 11:21  RE: Nezapomínejme
20.11. 11:25 amp  RE: Nezapomínejme
20.11. 13:28 janko  RE: Nezapomínejme
20.11. 14:46 amp  RE: Nezapomínejme
24.11. 16:56 hestroy  RE: Nezapomínejme
19.11. 18:29  RE: Nezapomínejme
19.11. 14:42 Chiko  Si zázrak
19.11. 22:41 Kneibolo  RE: Si zázrak
19.11. 14:44 Pilátus  20% ze 100% příspěvků
19.11. 18:41 Jiří Kramář  RE: 20% ze 100% příspěvků
19.11. 14:50 kubrt  Deju vu
19.11. 14:52 kubrt  RE: Deju vu
19.11. 17:32 Sam Ting Wong  Pěkný článek
19.11. 20:39 Martynek  Rybář
19.11. 22:48 insider  Za vším je žena
20.11. 20:17 davud  Hezký článek
23.11. 15:30 Jan Gutbayer  za 5
23.11. 17:49 hestroy  RE: za 5

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 80 čtenářů částkou 14 452 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 0

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 3

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 5

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Analýza českého MZ : Nejvíc příznaků covidu a úmrtí tento rok na covid je u lidí po první dávce očkování!13.10.21 12:09 Česká republika 7

Námořní přeprava zboží kolabuje!13.10.21 08:19 Neurčeno 0

Češi žádají stovky milionů jako odškodné za očkování13.10.21 08:15 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,87 Kč
Euro
25,47 Kč
Libra
30,11 Kč
Kanadský dolar
17,71 Kč
Australský dolar
16,29 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,16 Kč
Čínský juan
3,41 Kč
Polský zloty
5,55 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 814,05 Kč
1 unce stříbra
513,19 Kč
Bitcoin
1 370 497,75 Kč

Poslední aktualizace: 19.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 589