Diskuze k článku

2. díl – Barevné revoluce a původ třetí světové války

Příspěvků 39

9.11.2009 7:17

H.Linek 76.?.?.?

No, pokud si Andrew Gavin Marshall mysli, ze lide v byvalych sovetskych guberniich chteji zit naveky v podruci komunistickych aparatciku a byvalych fizlu, tak se myli.
Demokracie a s ni spojena prosperita je lakava nejen pro Cechy, ale i pro obcany vsech zminenych zemi.
Pomoc ze Spojenych Statu je v tomto pripade spravny a chvalyhodny cin.
Pokud Putin opravdu nechce, aby se byvale gubernie hromadne hlasily do NATO, ma dve moznosti.
Tu stalinistickou s tanky, nasilim a zastrasovanim, nebo konecne ferove jednani spojene s omluvou za zlociny, kterych se Rusko dopustilo v minulosti.
Pokud nebude Rusko znamenat pro male staty v jeho okoli zadne nebezpeci, muze v te oblasti nastat doba opravdoveho pratelstvi, spoluprace a prosperity.

204393

9.11.2009 9:37

Soudruhu H Linku,

korutan 81.?.?.?

Reakce na 204393

asi to pro Vás není jednoduché číst tak dlouhý text a pochopit jeho smysl!. Neboť jak jinak si vysvětlit Váš příspěvek?
A tento způsob jeho vysvětlení je ještě přijatelným. Protože, jste-li totiž ochoten připustit použití jakéhokoliv prostředku proti někomu, koho nenávidíte, jenom aby bylo dosaženo poškození jeho zájmů, nebo přímo jeho likvidace, nejste vůbec o nic lepší než-li ti, Vámi tolik kritizovaní komunističtí aparátčíci a fízlové! Ti měli také hesla, kterými se řídili, že když se kácí les, létají třísky a účel světí prostředky!! A byly mezi nimi opravdu ukázkový svině! Takže, přestože proti nim brojíte, dávejte si pozor, ať s nimi nestojíte v jedné ideové linii!

204396

9.11.2009 10:03

RE:

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 204393

Dal jste pětku, jako vždy? Co Pražák, jak s ním vycházíte? Jste z jednoho místa? Asi byste se měli znát... Minimálně z ústředí, že?

>Demokracie a s ni spojena prosperita je lakava nejen pro Cechy, ale i pro obcany vsech zminenych zemi.

Ano, zejména potraviny vyráběné z kostí a kůží, šlehačka z rostliného tuku, jogurty ze škrobu, sýry ze sóje. Ano, to je úplně super a je to mnohem lepší než za bolševika. Zadlužení 1,2 biliónu korun, to je také velký pokrok, zrušení českého hospodářství je obrovský skok. Máte naprostou pravdu, jsou to samá pozitiva.

Jen hlupák si dnes může myslet, že je rozdíl mezi pravicí a levicí. Ale přesto je nutné si brát příklad z USA, kde v jejich nedávné historii stříleli do studentů (nikdy jsem neslyšel, že by se něco podobného stalo za bolševika), kde je zastřelen každý pokrokový prezident nebo senátor, kde je 20% nezaměstnanost a obrovská zločinnost.

>Pomoc ze Spojenych Statu je v tomto pripade spravny a chvalyhodny cin.

Ano, zejména pokud se jedná o pomoc v podobném duchu, jako byla pomoc Vietnamu, Nikarague, Panamě, Iráku, Afgánistánu atd. Pak si ti, co přežijí, konečně užijí klidu a míru, zejména, pokud okupační jednotky odtáhnou. Ty milióny, co to nepřežijí, jsou jen přijatelnými vedlejšími ztrátami, že?

Jste opravdu směšný!!! [chechtot] [chechtot] [chechtot]

204397

9.11.2009 21:57

RE:

H.Linek 76.?.?.?

Reakce na 204397

Na urazky, obvineni a soudruhovani pochopitelne odpovidat nebudu. Jen me pripada komicke, ze tady nekteri melou jeste 20 let po padu berlinske zdi dokola, porad to same.
Amerika vzdycky pomahala pri zavadeni demokracie a ja to povazuji za spravne. I my jsme byli odkazani do roku 89 na Hlas Ameriky a Svobodnou Evropu jako na temer jediny zdroj serioznich informaci.
Ted Amerika pomaha v zemich, ktere jsou pozadu. Jak jinak zajistit svobodne volby v zemi, kde sedi jako zaba na prameni stary komunisticky papalas premeneny na milionare, ktery ma k dispozici stary represivni aparat, vetsinu medii a neomezene financni prostredky ? Jedine podporou opozice a mezinarodnim dohledem nad volbami.
Nadavat demokratum, kteri byli svobodne zvoleni do lokaju Ameriky nebo do loutek, to neni nic jineho nez pusta demagogie.

204421

10.11.2009 10:49

RE:

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 204421

Neměl by se ten dozor nad volbami dělat hlavně v USA? Posledně tam měli nějaké problémy s počítáním hlasů, že? [chechtot] [chechtot] [chechtot]

Vy chcete zavádět demokracii ve stylu USA? A co jsme udělali tak zlého, že nás chcete trestat? [chechtot] [chechtot] [chechtot]

204450

10.11.2009 3:16

RE:

H.Linek 76.?.?.?

Reakce na 204397

Nekde se ztratil muj prispevek. Posilam pro jistotu znova:

Na urazky, obvineni a soudruhovani pochopitelne odpovidat nebudu. Jen me pripada komicke, ze tady nekteri melou jeste 20 let po padu berlinske zdi dokola, porad to same.
Amerika vzdycky pomahala pri zavadeni demokracie a ja to povazuji za spravne. I my jsme byli odkazani do roku 89 na Hlas Ameriky a Svobodnou Evropu jako na temer jediny zdroj serioznich informaci.
Ted Amerika pomaha v zemich, ktere jsou pozadu. Jak jinak zajistit svobodne volby v zemi, kde sedi jako zaba na prameni stary komunisticky papalas premeneny na milionare, ktery ma k dispozici stary represivni aparat, vetsinu medii a neomezene financni prostredky ? Jedine podporou opozice a mezinarodnim dohledem nad volbami.
Nadavat demokratum, kteri byli svobodne zvoleni do lokaju Ameriky nebo do loutek, to neni nic jineho nez pusta demagogie.

204437

11.11.2009 1:25

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 204437

Buď jste naivní, nebo "hloupý" - ne, že byste byl hlupák, co neumí číst a psát a přemýšlet, ale hloupý ve smyslu "instinktu", co je správné a co není...
Anebo, a to je horší, vědomě se zastáváte velmi šikovně maskovaného zla, falše, opovrhování lidmi ze strany vládnoucí oligarchie (politiků, bankéřů atd.).
A je docela buřt, v jakém dresu zrovna tato vládnoucí squadra hopsá a jakými hesly se zašťiťuje.

Ovšem nutno dokončit - mocní tohoto světa jsou jen nástrojem vytvořeného osudového napětí.
Kým vytvořené? Námi všemi.
Kdy vytvořené? Eony a eony...
Jak vytvořené? Náladami, city, myšlenkami, slovy a pak i činy...
Neboť nejdříve musí být myšlenka a nálada, pak následuje čin.

Takže je možná i trochu prospěšné, když i zde na Zvědavci alespoň v diskuzi probleskne v nějakém příspěvku, že je třeba měnit svět především proměnou sebe sama.
A opět je jedno v jakém "dresu" jeden každý toto provádí - vše se počítá.
Stejně jako se sečetlo "zlé napětí v prostoru"(závist, nenávist, nepřejícnost, potěšení z ubližování, zabíjení, atd. atd.), tak se toto napětí nasčítá i v opačném gardu - VESELÍ, HUMOR, ODPUŠTĚNÍ A PŘÁNÍ DOBRA VŠEMU A VŠEM, SEBE SAMÉHO NEVYJÍMAJE.
Tudíž bude-li více "vektorů" (osob) toho nebo onoho druhu S NÁLEŽITOU SILOU (ENERGIÍ), tak se začne utvářet přímo úměrná kvalita života na zemi a stejně tak se opět chopí moci a vládnutí přesně KVALITOU odpovídající vládci...
A toto vše je samozřejmě stále probíhající proces, takže nikdy není pozdě začít zlepšovat svět zlepšováním sebe sama.
Je to tak prosté, tak jednoduché, tak logické a přitom obecně tak vzdálené, až je ta hromadná NEVĚDOMOST děsivá.
Vaše příspěvky zde jsou v mnohém dobrou ukázkou této nevědomosti.

204488

9.11.2009 12:36

Súdruh Linek

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 204393

Reagujem na Váš príspevok len z jedného dôvodu, úroveň hlúposti Vášho príspevku ešte nedosiahol ten úroveň aby som na to nereagoval. Vo Vašom prípade hlúposť nie je bariéra ale hnacia sila, síce to ešte nie sú Pražákoviny ale myslím si že na tom popracujete. [cool]

Pán Andrew Gawin Marshall nemyslí že ľudia chcú žiť v područí aparatčíkov. Pýtam sa aký je rozdiel medzi ex-fízlami minulého režimu a "Američanmi (vy)cvičenými opicami"?
Pre Vás ako rozumovo slabšieho odpoviem na túto rečnícku otázku: žiadny, obe sú politické svine a neberú ohľad na záujmy krajiny a ľudu v ktorom žijú, ich jediný záujem je napchať svoje bankové kontá kým sú u moci a poprípade udržať svoju imaginárnu moc čo sa im medzičasom zachutilo.

Čo sa týka Putina on sa drží Byzantskej stratégie v tejto tichej vojne čo je vedená proti Rusku a pre jeho úžasné zdroje. Skutočnosť je taká že ohrozenie pre obyvateľov malé štáty v okolí Ruska predstavujú ich režimy nepriateľské voči Rusku inštalovaná USA. Pretože horlivosť ich vodcov zapáčiť sa ich chlebodarcom, ich vedie proti Rusku a jeho zdrojom a trhu.

Čo sa týka Ruska a Sovietského zväzu pletiete dojmy a pojmy, ono totiž je rozdiel medzi nimi, síce ju teraz vedie bývalí člen Komunistickej strany(Putin), nie že by bol Západom chválení Jelcin iný.

204405

9.11.2009 18:46

RE: fuj

valda 212.?.?.?

Reakce na 204393

Vas nazor je tak naivni,ze se to ani neda komentovat.Byl jsem na majdani nezaleznosti kdy se tam konala "ruzova revoluce".A nejen to.Vim co je zac Juscenko.A to osobne.Divte se ,ale je to tak.Kdyz reknu slusne-nula...Byl tehdy,je i ted. A kdyz uz jsme u tech fizlu,tak cesky lid byl v tomhle rekordman.A hele,najednou takova promena v demokraty?Kazdy rus neni bolsevik,a kazdy cech neni demokrat.

204418

9.11.2009 9:14

farebná

nono2 193.?.?.?

Zabudli ste na "našu" cvetnuju revolúciu v r 1998, keď moc prevzali po Mečiarovi ľudia vedení Cigánom Dzurindom. A Miki a spol. konečne odovzdali za babku všetky tie hnusné socialistické majetky do správnych rúk: východoslovenské železiarne, hlinikáreň, elektrinu, elektrárne, rozvodovú sústavu, ropovod, plynovod, banky, telekomunikácie, vodu ... Povolili prelet bombardérov cez nás na humanitárne bombardovanie Juhoslávie, hoci sme neboli v NATO.
Zorganizovali pred TV Markíza míting za slobodu tlače, médií, ktrorú brutálny Vlado chcel rozbiť a zničiť. V priamom prenose sa tam striedali rečníci, autobusy zvážali ľudí z celého Slovenska. Brániť Markízu a slobodu. To, že išlo primárne o obchodný spor medzi majiteľmi Markízy, neskôr už vôbec nebolo podstatné.
No, myslím, že sme cvetnuju mali ako prví. Len farbu mala takú tažšie zapamätateľnú: modro-markizácku. [chechtot]

204395

9.11.2009 11:30

Je zajímavé, že jsou všichni vůdci USA nepohodlní šmahem označeni

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 204395

za diktátory a voleb si mohou uspořádat, kolik chtějí ...
Na toho Mečiara určitě něco mít budou, už drahně let nezlobí a užívá si poctivě vydělaných milionů ...

204401

9.11.2009 13:31

RE: Je zajímavé, že jsou všichni vůdci USA nepohodlní šmahem označeni

nono2 193.?.?.?

Reakce na 204401

Samozrejme že majú, mal len jediný handicap: nerozpredával cudzincom rodinné striebro, a to im vadilo.
Bol to istým spôsobom formát, ale predstava, že zhnije v niektorej demokratickej base, alebo ho otrávia ako Miloševiča, tiež nebola príjemná.
(Mimochodom počas štvanice naňho sa schovával aj u svojho bývaleho ministra zdravotníctva, ktorý neskôr spáchal samovraždu. Dvakrát si strelil do hlavy...) [bliji]

204408

9.11.2009 21:08

RE: farebná

udo udo321123zavinacazetbodkask 89.?.?.?

Reakce na 204395

Ako sa doslo k v dejinach opakovanej situacii "sami si vladnut nevieme, dame vam vsetko, len nam ukazte ako sa vladne".
V skratke:
Havlova amnestia a vytvorenie podhubia na organizovany zlocin velkych rozmerov. Profesionalny prognostik Fedor Gal privadza do VPN V.Meciara a presadzuje ho aj s jeho "ludmi" vraj OMYLOM podla jeho vlastneho vyjadrenia. Neviem, ci sa mam smiat, alebo plakat ..
Iste osoby dobre vedeli co potom nastane. Na to netreba byt prorokom a mozno ani prognostikom. Bol za tieto ciny samozrejme nasledne patricne ohodnoteny. Take veci ale nebudu zabudnute.

V cechach osoby z prognostickeho uradu tiez zakotvili hodne vysoko. Prognosticky urad je zakladom statu. Nad zakonodarnou, vykonnou a sudnou mocou je ideologicka a koncepcna. To je chlebik tychto osob.

Miky to pravdepodobne nemyslel zle, ale ked zistil s kym ma tu cest, bolo neskoro ..

Priklad moznej vlastnej ekonomickej cesty na istom moralnom zaklade, ktory bol na Slovensku v tej dobe pritomny, bol neziaduci tak ako aj v byv. Juhoslavii ..

204420

9.11.2009 11:03

.

cyp 195.?.?.?

....už chápete, proč komunisti tak hlídali hranice?

204399

9.11.2009 11:34

barvoslepý

insider 85.?.?.?

přemýšlivý pán zjistí,že barevné manipulace se konají od jednoho stolu,kde vubec nezáleží,kdo odtud financuje neonacisty,komunisty,Palestince,prostě všechny řevnivostí globálního rázu. Objeví se k tomu vždy nějaký Marcelin Boule,který to správně postrčí,výsledek je stalinská statistika.

204402

9.11.2009 15:01

RE: barvoslepý

insider 85.?.?.?

Reakce na 204402

užitečný poskok francouzské revoluce Boule a tato současnost,relevantní......http://en.wikipedia.org/wiki/Sabrina_De_Sousa [oči v sloup]

204414

9.11.2009 22:15

Bolševická revoluce...

Mirko D. 82.?.?.?

...toto zlo mělo přijít, a také původně přicházelo, od východu. Ovšem změna je život-aby nám revoluce nezhynula, musela nastat změna. Pokračování té změny žijeme právě nyní, bolševická revoluce, ( ač v jiné podobě, ale tvořena stejnými silami a jejich financemi v pozadí), přichází od západu. Myšleno zeměpisně, neboť ze západu přišla již tehdy, v době Lenina a Trockého. Profesionální revolucionáři Lenin, Trockij a jejich další kolegové byli nejrůznějšími způsoby a cestami propašováni do Ruska, vybaveni rothschildovskými bankami potřebnými penězi k verbování dalších revolucionářů i revolučních jednotek. Tito dobrodruzi nedostali miliony dolarů zbůhdarma, jejich povinností bylo bolševickou revoluci přenést do Německa a poté dále do Evropy. Jakmile se však Lenin usadil pevně v sedle, již pak nijak nespěchal s rozšířením revoluce do Německa. "I kdybychom měli zahynout pro vítězství německé revoluce," řekl, "byli bychom povinni to podstoupit. Německá revoluce je neporovnatelně významnější než naše. Ale kdy přijde? To nikdo neví! V tomto okamžiku tedy není na světě nic důležitějšího než naše revoluce, a proto musí být zabezpečena za každou cenu". Těmito slovy ovšem Lenin nemyslel revoluci, nýbrž vlastní moc – především ta měla být zabezpečena všemi prostředky. Tato nepředvídaná okolnost udělala mecenášům za mořem pořádnou čáru přes plány, které musely být znovu přepracovány. Zkráceně, události popisované v tomto článku, jinak autorem sepsáno velmi dobře, jsou vlastně vývojem tohoto přepracování. V podstatě všechny evropské ( nejen ty) historické události 20. století( nejen toho) lze připsat tomuto cíli-vývozu (tehdy to nazývali bolševickou revolucí) demokracie a nového světového řádu- nastolení světovlády. A kdo bude tím světovládcem?-investor celé té akce( rozuměj největšího svinstva v dějinách lidstva).
Je to zkrátka celé takové zamotané- jednou to jde z východu a pak ze západu, ti co proti tomu velmi otevřeně " bojují" to vlastně nastolují, bolševici označují jiné za bolševiky, zlo označují za dobro dobro za zlo, tmu za světlo a světlo za tmu, hořké za sladké a sladké za hořké atd. atd. Jeden velký zmatek, proto musíme odpustit různým Línkům jejich názory, možná se jednou prokoušou tím marastem [mrknutí jedním okem]

204422

9.11.2009 23:42

RE: Bolševická revoluce...

korutan 81.?.?.?

Reakce na 204422

Pane Mirko D, ve svém příspěvku jste to velmi pěkně shrnul a mé osobní znalosti mne vedou k vyjádření svého souhlasu s Vámi! Jenom nemám pocit, že by se mělo těm různým Linkům odpouštět! Nezdá se mi totiž, že by se snažili nějakým marastem prokousávat, spíše mi přijde, že jej ze všech svých sil vytvářejí. Že jako pilné včeličky skládají svůj jed do úhledných příspěvků a pak jej vrhají na stránky jako je zvědavec a jiné. Hlásají princip neuvěřitelného morálního bahna, ospravedlňují vraždění, zpochybňují každý argument či důkaz o páchaných zvěrstvech na lidech i dětech. Vše co se děje s cílem „prosazení vývozu pseudodemokracie západního typu“ je pro něj a jemu podobné ospravedlnitelné a správné! Předem posvěcené! Půjdete-li do archívu po jeho příspěvcích, dohledáte plno důkazů mého tvrzení!
Stojím cele za jejich právem ty myšlenky a názory mít a říkat, či psát je! Ale současně stojím za svým právem na hnusotu těch myšlenek poukazovat a psát o ní! Ale pro odpuštění už ve svém srdci ani mysli nemám místo!
[naštvaný]

204425

10.11.2009 0:15

RE: Bolševická revoluce...

udo udo321123zavinacazetbodkask 89.?.?.?

Reakce na 204422

"zlo označují za dobro dobro za zlo" je princip trockizmu - Slansky a pod.. Rozlisoval by som medzi bolsevizmom a trockizmom, resp. komunizmom a marxizmom. Je to velky rozdiel. Principy komunizmu su identicke s judaistickymi sektami ako esenci, ci krestania. V jednom akoze je Boh a v druhom nie, ale nie je ani tam ani tam. Velka cast z toho, tak ako aj v krestanstve, je v poriadku. Treba len odlisovat pravdu od lzi.

Ked chcete urobit take velke svinstvo v ramci koncepcneho a ideologickeho sposobu vedenia vojny pomocou nepriameho riadenia (vytvorenia mocneho spolocenskeho stereotypu aby sa ludia riadila sami s vasim cielom), musite to sakra dobre skryt pod dobro - prirodzene ludske spravanie, lasku, vzajomnost, boha a pod. Nie je to az tak zlozite, ked ste inteligentny hajzlik s mnohogeneracnymi cielmi, skusenostami a prostriedkami ..

204426

10.11.2009 12:05

RE: Bolševická revoluce...

Pasant-x 79.?.?.?

Reakce na 204422

To zlo nepřišlo z "východu". I z Vašeho předlouhého traktátu ostatně vyplývá, že tam bylo uměle zaseto, pečlivě hýčkáno, a pak se jako bumerang vrátilo zpátky. Nevymysleli si to tam, pokud znáte historii carského Ruska.
Mao se v Číně dostal k moci díky masivní podpoře jistého Rotschilda.. atd. Je jasné, co tím sledovali, a také toho dosáhli. Vidíte jen loutky a kulisy...
Totéž máme dnes. Poražení ideologové a přední protagonisté nacistického režimu byli v rámci oprace Paperclip staženi do bezpečí... pole vyčištěno a ponecháno ladem, a dnes je tady máme zpátky.

204454

9.11.2009 23:41

Ondra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Clanek je znacne nevyvazeny, snazi se tvarit jako analyza barevnych revoluci, ale vubec nebere v uvahu druhou stranu mince. Vliv Ruska a pripadne Ciny na tyto zeme. Revolucni statecky lici jako pohadkova kralovstvi, kde si lide ziji pekne na hromadce a pasou si kravicky na zelenych loukach. Pak prijde zly americky dolar a o vsechno prijdou, trava zcerna a kravicka chcipne. Velky hodny medvidek se na to musi necinne divat pres hranice a div si nevyplace oci smutkem.

Prvni odstavec v zaveru je jak vystrizeny z Rudeho Prava.

204424

10.11.2009 13:47

RE: Ondra

udo udo32112zavinacazetbodkask 89.?.?.?

Reakce na 204424

Bohuzial mali tzv."komunisti" na tejto urovni v mnohom pravdu, co sa tyka zapadneho systemu a USA. Oni boli ale takisto elitarnou spolocnostou.

U nas je bohuzial stale NIEKYM mocne podporovany stereotyp Rusko=bolsevizmus=gulag. Netvrdim, ze vsetko, co odtial ide, je pre nas pouzitelne. Oni si chcu zachovat svoju kulturu pred zapadnou agresivnou biblickou koncepciou uz po asi 1000 rokov. My sme naraznikova zona. Od jednych aj druhych sa treba cosi naucit, aby nasa kultura prezila. Tazko podla mna USA, resp. judaizmus nazvat kulturou, ci narodom. Su to skor imperialne ideologie.

Podla mna je nam Rusko predsa len blizsie a ma mnoho co ponuknut. Myslim, ze sa s nimi da na rozdiel od tych druhych otvorene jednat a dohodnut. Zvyknu aj dodrzat zmluvy. Mame spolocne korene, kulturu, ak sa na to poriadne hlboko pozrieme. Dalej v podstate neobmedzene zdroje. Treba ale davat pozor, aby nas nepohltili. Tiez maju imperialne tendencie.

Zapadny system je neudrzatelny a je zlym prikladom. Sebecky brat vsetky zdroje pre seba, zit na (ne)konecny dlh a bezmierne parazitovat proste nie je mozne a to vedia aj globalni planovaci. Preto bol nimi vyprojektovany marxizmus a internacizmus=trockizmus, co je prakticky hodne blizke fasizmu. Vzdy sa to inak vola, ale princip a povod je ten isty. Akurat sa potom ludia na umelo implantovanych rozdieloch postvu proti sebe, ak analyticke centrum rozhodne, ze treba kvoli serii dovodov tu-tam vacsiu, mensiu vojnu. Tak , ako v pripade "nabozenskych" projektov ..

204459

10.11.2009 6:36

Historie dava smysl,nesmyslnemu,jde ke korenum problemu.

kozoroh 61.?.?.?

Zmeny v byvalych zemich sovetskeho bloku, odstranovani nepohodlnych politiku Washingtonu,delat zmenu vlad a podporovat oposici,kde se to Washingtonu hodi,spolupracovat s kymkoliv,treba i s terroristy,kdyz to plni ucel zahranicni politiky USA, jako treba, mnoho atentatu na Fidel Castra a nebo odstraneni Aliendeho, vest tak zvanou "dragovou valku", proste mit neomezene moznosti,to je prace CIA a ze to delaji v ramci demokracie i pres nejake te vrazdy se neda pochybovat.Sveho casu, ke konci druhe svetove valky dopomohla mnoha vysokym dustojnikum SS do latinske Ameriky a nebo primo do USA ,jako Generalovi Richard Gehlenovi.ktery dlouhy cas,prakticky zdokonalil praci CIA ve studene valce proti Rusku a predal jim svoji spionazni sit, asi se 4000 agenty, ted jiz na ruskem uzemi, CIA skoli sve agenty a vysledkem byl treba uspech Talibanu ve sestrelovani ruskych letadel a vrtulniku.Prakticky, "Studena valka" a utvoreni BND v novem Nemecku, USA napomahala Gehlenovi az do roku 1956.
----------
Vložený obrázek

Not only would Gehlen turn over his massive cache of files on the Soviet Union to the U.S., he would also serve as an intelligence source on the Russians. In other words, the United States collaborated with a known Nazi who had committed mass murder in return for information. In doing so, the government permitted Gehlen to utilize a network of Nazi SS officers, fugitive war criminals and fascist sympathizers. In effect, they helped establish the post-war Organization of Former SS Members (Organization der Ehemaligen SS-Angeh?en), known as Odessa.
Gehlen's spy network, called the Org, was funded by over 200 million dollars from the U.S. government.
Not only would Gehlen turn over his massive cache of files on the Soviet Union to the U.S., he would also serve as an intelligence source on the Russians. In other words, the United States collaborated with a known Nazi who had committed mass murder in return for information. In doing so, the government permitted Gehlen to utilize a network of Nazi SS officers, fugitive war criminals and fascist sympathizers. *
Mnozi, jsou mozna v cinnosti dodnes.Mnohe zmeny ve svete jsem dukazem vsemoznych tajnych organisaci, v Cechach,saga, Sametova revoluce a general Lorenc na schuzce s KGB z Moskvy a jine.
--------
Rozbourani Berlinske zdi muze mit sve pozadi, do dnesni politiky NATA a USA, tak,jako i ty "barevne revoluce" a Sametove navrch k tomu vsemu.

Vložený obrázek

204441

10.11.2009 20:51

A.G.Marshall

superzvedavec 98.?.?.?

Andrew Gavin Marshall
Výzkumný pracovník v Centre for Research on Globalization (CRG). V současné době studuje politickou ekonomii a historii na univerzitě Simona Frasera. Pravidelně přispívá svými články na server globalresearch.ca

========================================


Je zde jeden maly problem. Centre for Research of Globalization neni nejaky shluk dustojne vyhlizejicich budov, mezi kterymi pobihaji vedci v bilych plastich.
CRG je webova stranka nekolika paranoidnich blbu, kteri veri konspiracnim teoriim a nenavidi Ameriku a Izrael. Tedy neco na zpusob Zvedavce. Pokud je Marshall vyzkumny pracovnik, pak jsou vyzkumni pracovnici i Peleska, Nohejl, Sedlacek a Satanist.
Je hezke, ze Andrew studuje ve Vancouveru na S.F.U.
Doufejme, ze az nas vyzkumny pracovnik dostuduje, nastoupi do nejake opravdove budovy, kde je spousta muzu v bilych plastich a zacne se konecne lecit.......

204473

10.11.2009 21:28

RE: A.G.Marshall

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204473

Zapomel jste me jmenovat. Takovou neuctu si snad ani nezaslouzim. Jak to de hosi, co krize nema vliv na ruseni nekterych programu s neprilis vysokou efektivitou? [velký smích] [velký smích] Treba tenhle web vcelku nic moc efektivni.
http://www.nezvedavec.org/

JDL.cz, zrejme zrusili, nejak se k tomu nemuzu dokopat. Ale tady web bezi, tam jsou vysledky. Dve trestni oznameni na editora Zvedavce se jiste pocitaji. Pravda na plzenske universite probiha takove male zemetreseni, kterou postihlo prozatim pravnickou fakultu, ale kdovi co vsechno je shnile v kralovstvi danskem? [mrknutí jedním okem]
http://eretz.cz/

204475

10.11.2009 23:56

RE: A.G.Marshall

mkadlec 85.?.?.?

Reakce na 204473

ocernovani+nalepkovani+demagogie=propaganda

204481

11.11.2009 23:51

RE: A.G.Marshall

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 204481

ocernovani+nalepkovani+demagogie=propaganda

vystizne

204556

11.11.2009 0:58

RE: A.G.Marshall

udo udo321123zavinacazetbodkask 89.?.?.?

Reakce na 204473

Asi ste nebol informovany pan Superzvedavec, ale veci pokrocili dalej. Uz to pripustaju aj vasi riadiaci pracovnici v "odbornych publikaciach" a letakoch. Stahuje sa fronta a boj s kamuflazou pokracuje dalej. Idete na to chybne, makiavelisticky.

Ked ideologia skolabuje, ide sa na koncepciu. Za, alebo proti. Je to o miere chapania obecneho chodu veci. Inteligencia=chapanie. Chapanie coho? Mierou chapania robite na svoje zamery a mierou nechapania na toho, kto vie viac. Co ak sa spoliehate na zlu stranu? Skuste sa prosim zamysliet, ovsem ak podstatou Vaseho prispevku nebol dobromyselny vtip. Nie je podstatny zdroj informacie, ale informacia sama. Nie je mozne zadrziavat informacie a na zaklade toho vladnut bez osobnych aj obecnych dosledkov. Tu zodpovednost neunesiete. Cim skor zrusme tu pyramidku, nech sa moze kazdy slobodne rozvijat a naplnit svoj potencial. Viac hlav, viac rozumu [smích] Doverujme ..

204485

11.11.2009 1:18

RE: A.G.Marshall

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 204473

Aaaa, naši američtí fandové. [velký smích]

Vzkaz neamerickým čtenářům: Pokud je tady kritický příspěvek, je téměř jisté, že jeho autor sedí v USA. Všímáte si, jak se na té skupince podepisuje FOX a vůbec americké sdělovací prostředky? A jak dokážou tyto smutné figurky "velmi dobře" argumentovat? Pokaždé předloží takové důkazy, že sedáme na zadek a mlčíme. I tentokrát se této postavičce podařilo několika pádnými slovy zcela rozdrtit obsáhlou analýzu pana Marshalla a perfektně zesměšnit globalresearch.ca. A nádavkem ještě urazit par slušných diskutérů.

204487

11.11.2009 1:28

RE: A.G.Marshall

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204487

Hmm, to vypada na naseho miliardare a filantropa Ben Hura i ten projev dava tusit vysokou spolecenskou vrstvu. Zajemci o tvorbu tohoto pana se s ni muzou seznamit blize sami. Ale vstup pouze na vlastni nebezpeci psychicke ujmy. [velký smích] [mrknutí jedním okem]
http://www.nezvedavec.org/

204489

11.11.2009 23:48

RE: A.G.Marshall

Arkan 70.?.?.?

Reakce na 204489

Je docela možné, že jde o našeho milionáře (k miliardám má ještě daleko) Bena die Hure, filantropa, majitele umakartových kuchyněk (na které se jezdí dívat - pokud je v Kalifornii - i sám velký Mistr Karel Gott) a na Nezvědavci snad toho nejsprostšího přispěvatele ("vejškrab ze smradlavé k..dy", je jeho nejoblíbenější výraz, kromě gramatických chyb, jako např. "jedinný", nadanný"[mrknutí jedním okem]. A to jste ještě nečetli příspěvky - v jeho uhersko-brodské češtině - od rozhodnutím strany veterinárního doktora (koňského felčara) "Ferdinanta Lichlštejna", a.k.a. Brodánek (ten v současné době vegetuje v Mexiku) či Ungrofina z hongongu s "domecilem" na Hawaii, Krakatita. To jsou opravdové perly Nezvědavce, kterými se obklopuje jeho "truc-zakladatel", ta "zelená guma" alias "věčný universitní student" a.k.a četař v další činné službě Jan Kulíšek. (Vypadá skoro jako ten šéfkuchař z programu Primy "Ano, šéfe!" Zdeněk Pohlreich, až na to, že Jan Kulíšek neumí vařit).

Nezvědavec, jak už jsem jim několikráte napsal (a byl jsem za to vyloučen), je skupina posledních Mohykánů, zoufalců, kteří byli vyhozeni za Zvědavce a kteří to nemohou panu Stworovi NIKDY zapomenout. Ti žijí a přežívají jen díky té nesmírné nenávisti vůči Zvědavci, panu Stworovi a přispěvatelům Zvědavce. Není jediného dne - na rozdíl od Zvědavce, který je prakticky ignoruje - aby nevylévali svou nenávist vůči Zvědavci, jeho přispěvatelům a jeho vydavateli.

Pane Stworo, pokud příspěvky typu "Steve" budete JEN cenzurovat, pak by se mohlo stát, že se ze Zvědavce stane žumpa podobná žumpě na primitivně graficky uspořádaném Nezvědavci.

204554

12.11.2009 15:23

RE: A.G.Marshall

steve 97.?.?.?

Reakce na 204554

ARKANE !! - jste na mne snad az prilis tvrdy - cemuz se nedivim ...
Pane Stworo, pokud příspěvky typu "Steve" budete JEN cenzurovat ..
.. vazeny Arkane - verte mi, ze pouziti onech "nespisovnych" slov na techto strankach je pro mne az fyzicky bolestive. Ac jsem se snazil mnohokrate, nenasel jsem nikdy silu podivat se na Nezvedavce a procist si krystalove ciste nove prispevky tohoto prekrasneho webu.
V podivnem chvilkovem dusevnim rozmaru jsem tedy napsal prispevek, ktery - jak jsem doufal, privede ony ryzi Nezvedave duse s jejich novymi myslenkami / pod novymi nicky / alespon na chvili na stranky Zvedavce. Chapu, ze i kratkodoba pritomnost techto krasnych lidi na Zvedavci je silne odpuzujici, avsak - pro Zvedavce to muze byt jeco jako "saunovani" .. Zvedavci se otuzi, ziskaji dalsi energii, mysl znovu pookreje a oni "krasni" lide / pokud jimi jsou / nam vice otevrou ryzost svych dusi, - coz muze byti Zvedavcum motivaci k dalsimu hlubokemu zkoumani ... [smích]
Tedy - Arkane, pripoustim moznost a akceptuji vas nazor, ze technicke zpracovani onoho prispevku bylo pro usi Zvedavcu vulgarni, avsak bylo spise adresovano surfarum z Nezvedavce. Jine "mluve" totiz urcite nerozumi .... jak sam pravdive uvadite.
----
Pane Arkane a snad jen maly zajimavy dodatek. Smutny nebo usmevny ??
.. Vcera jsem byl ucasten na sezeni 14 "vlivnych a bohatych" muzu jejichz jedinym snazenim je pomoci detem z rozvracenych rodin (kriminalita, drogy). Tyto deti byly odebrany rodicum a svereny do pece .. Cilem techto gentlemanu je dat detem "novou nadeji" usty Jezise Krista. Muj nazor, ze spolecne s virou v Jezise maji deti dostat VZDELANI byl kategoricky zamitnut a byl jsem nazvan Jezisem usty techto panu tak - ze by se cervenali i Nezvedavci .. Vira v Jezise je totiz podle nich jedina a dostacujici.
Tito panove jsou totiz 2., 3. generace, ktera siri onoho Jezise a oni "vychovanci" pak s Jezisem v dusi pracuji zdarma na majetcich onech zachrancu. Na farmach, v dilnach, na tisicich hektarech jejich pudy ... Miluji Jezise, Svobodu, Demokracii, jenom to psani jim nejak nejde ...
.. a tovarna na Nezvedavce vyrabi nove a nove kusy. Vitame ve 21. stoleti

204631

11.11.2009 2:17

RE: A.G.Marshall

steve 72.?.?.?

Reakce na 204487

(Pro pana Steva: dle IP to není ten, kterého máte na mysli, ten je z Chicaga. Oba pravděpodobně chtějí Zvědavce jen poškodit. – Moderátor)

To je "lxxxx(cenzurováno)" [smích] [smích]
.. toho vsichni v Kalifornii znaji, to je ten co ma syfilidu jako Lenin, je buzerant jako Hitler a v SSM hral na harmoniku.
Taky byl v tech obou irackych valkach a je hrdina a chlasta ty nejvetsi chcanky ve vesmiru - pivo zn. Colt.
.. zkousel chlastat chcanky izraelskych vyvolenych, geneticky koser koz, ale vratil se ke Coltovi. Ty kozi chcanky pry tolik nebystri vlastenecke oko krivaku / hrdinu /..
.. No vidite - od svazacke harmoniky pod slunce kalifornie ..
Je mazanej - kujon jeden, a sikovnej - slizon sakramentskej ..
--
.. Podivejte - kdyz treba v hospode nekoho nechteji, dostane po tlame a vykopou ho. Ma svobodu slova, takze si muze ztezovat svoji stare ..
Tohodle kalifornana odsud vykopat taky, a hned. Ztezovat si muze na lamparne. Proc maji slusni lide trpet takovou nacistickou holotu, skryte antisemity, podnecovace a nekorektni manipulatory, kteri chteji vyvolat nenavist.
..Zvedavci jsou narodem samovzdelavacim, mirumilovnym, tolerantnim a zodpovednym. Z titulu ochrany pred kalifornskym nebezpecim navrhuji vykopnout na zaklade demokratickeho rozhodnuti "l(cenzurováno)" z kola. Bohuzel bez "pres hubu" !!
--
Referendum zacina : "ententyky dva spendliky, cert vyletel z elektriky - Vyhodte ho z kola ven !!
KDO JE PRO ?? l(cenzurováno) - uz jsem ti to jednou rekl: tahni do hajzlu !! a zustan tam !!, a vezmi si harmoniku.

204492

11.11.2009 17:38

RE: A.G.Marshall

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204492

To nemuze byt sergant. Ted je frmol ohledne oprav AH-64 a jineho strojoveho parku. A rekl bych, ze technicky personal bude ted hodne vytizeny, a navic technicky personal je povetsinou nedostatkove zbozi. Leda, ze by sergant povysil a sel delat kybernetickeho politruka. Konecne by nekdo ocenil jeho snahu ve volnem case a objevil skryte talenty. Vhodne jmeno by bylo asi "expert pro strategickou bezpecnost v kyberprostoru" s tremi frckami.
http://www.atmonline.cz/news/2009/rijen/121009b.ht...

204533

11.11.2009 20:27

RE: A.G.Marshall

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 204533

>To nemuze byt sergant. Ted je frmol ohledne oprav AH-64 a jineho
>strojoveho parku. A rekl bych, ze technicky personal bude ted
>hodne vytizeny, a navic technicky personal je povetsinou
>nedostatkove zbozi. Leda, ze by sergant povysil a sel delat
>kybernetickeho politruka. Konecne by nekdo ocenil jeho snahu ve
>volnem case a objevil skryte talenty. Vhodne jmeno by bylo asi
>"expert pro strategickou bezpecnost v kyberprostoru" s tremi
>frckami.

>http://www.atmonline.cz/news/2009/rijen/121009b.ht...


Vy znáte někoho v Britské armádě? Je to Čech nebo Brit?

204541

11.11.2009 23:04

RE: A.G.Marshall

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204541

Ne neznam nikoho v Americke armade, ale ponevadz se Britove, Kanadane a jini z Afganistanu stahujou, a nejvetsi pocet vojaku tam maji USA, tak si z toho nejak odvozuju, ze tam maji i helikoptery. Vcetne AH-64 Longbow, tedy zmodernizovane o vykony radar a ruzne dalsi blbosti. Vy si snad myslite, ze Britum prodali nejaky sunt, ktery je poruchovy? [velký smích] [velký smích]

204546

11.11.2009 2:23

RE: A.G.Marshall

kozoroh 61.?.?.?

Reakce na 204473

je webova stranka nekolika paranoidnich blbu, kteri veri konspiracnim teoriim a nenavidi Ameriku a Izrael.Mluvite o nenavisti, tak si neco o te nenavisti prectete.
-------
http://theuglytruth.wordpress.com/2009/04/09/netanyahu-to-the-west-destroy-iran-before-israel-destroys-you/

Thursday, 9 April 2009
Netanyahu: Distroy Iran or we will destroy you. -(Meanwhile, Obama ships Israei Khazars more weapons to do the job)
“We possess several hundred atomic warheads and rockets and can launch them at targets in all directions, perhaps even at Rome. Most European capitals are targets for our air force…We have the capability to take the world down with us, and I can assure you that that will happen before Israel goes under.”–Martin Van Creveld, Israeli Historian"
------
Sabbath Goyim
Like other Zionist operations around the world, Netanyahu is convinced that the Goyim should fight the Jewish wars. "Above all, will the international community stop the terrorist regime of Iran from developing atomic weapons, thereby endangering the peace of the entire world?" I actually would like to stress that PM Netanyahu is all wrong here.
----------
Terror war must target 60 nations, says Bush
From James Doran in Washington
June 03, 2002
---------
The Aryans will enlarge and beautify the earth; but they will settle to enjoy the world which they created only in the tents of the Jews. These tents are communism, internationalism, the universal brotherhood of man, the emancipation of the working class and the human society - a society of free and morally autonomous rational human beings. The destiny of the Aryans is to become Jews" - Rabbi Harry Waton, A Program For The Jews, 1939, p.
---------
Myslim,ze tato ukazka staci k tomu, objasnit si kde je nasili, nenavist, nakonec jedna svetova vlada, ktera se ustanovuje zpusobi ,ze jen v Evrope, zmizi za nejake roky rodna rec,90% procent.Doufam,ze jednou bude stat Israel souzen v ramci celosvetoveho zidovskeho kongresu za vyprovokovani druhe svetove valky a 60 milionu krestanskych obeti, jako nasledek 24 brezna ,1933, vyhlaseni valky Nemecku, v to nepocitam ,tak zvanou "Ruskou revoluci" a hlad na Ukrajine.
------
French ambassador to the UK:
"DANIEL BERNARD, the French ambassador to Britain, recently uttered an ugly anti-Semitic remark at a party hosted by newspaper publisher Conrad Black. He called Israel a "shitty little country" and then asked, "Why should the world be in danger of World War III because of those people?"

204493

11.11.2009 4:00

RE: A.G.Marshall

kozoroh 61.?.?.?

Reakce na 204473

Az, to prectete,tak nam reknete na rovinu,zda budete s nami na zlikvidovani,podle rabinaTeitel a nebo budete ten,co nas bude likvidovat?
*
Last update - 10:18 09/11/2009
West Bank rabbi: Jews can kill Gentiles who threaten Israel By Haaretz Service Tags: West Bank rabbi
Just weeks after the arrest of alleged Jewish terrorist, Yaakov Teitel, a West Bank rabbi on Monday released a book giving Jews permission to kill Gentiles who threaten Israel.

Rabbi Yitzhak Shapiro, who heads the Od Yosef Chai Yeshiva in the Yitzhar settlement, wrote in his book "The King's Torah" that even babies and children can be killed if they pose a threat to the nation.

Shapiro based the majority of his teachings on passages quoted from the Bible, to which he adds his opinions and beliefs.
"It is permissable to kill the Righteous among Nations even if they are not responsible for the threatening situation," he wrote, adding: "If we kill a Gentile who has sinned or has violated one of the seven commandments - because we care about the commandments - there is nothing wrong with the murder."

Several prominent rabbis, including Rabbi Yithak Ginzburg and Rabbi Yaakov Yosef, have recommended the book to their students and followers.

http://www.haarez.com/hasen/spages/1126890.html

Doufam,ze jsem Vam tou otazkou neublizil, to bych opravdu nerad.

University of Jerusalem Prof. Ehud Sprinzak described Kahane and Goldstein's
philosophy: "They believe it's God's will that they commit violence against
goyim, a Hebrew term for non-Jews." (NY Daily News, Feb. 26, 1994, p. 5).
Rabbi Yitzhak Ginsburg declared, "We have to recognize that Jewish blood
and the blood of a goy are not the same thing." (NY Times, June 6, 1989, p.5).
Rabbi Yaacov Perrin said, "One million Arabs are not worth a Jewish
fingernail." (NY Daily News, Feb. 28, 1994, p.6).

204497

11.11.2009 12:47

RE: A.G.Marshall

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 204473

Pán Superzvedavec sa dokonale vyfarbil ako predstaviteľ druhu Homo Ignorantus, čo pre nás je známejšie pod označením "kokot". [cool]

Síce CRG je možno paranoidná skupina, ale určite urobil seriózny výskum z volne dostupných zdrojov a preveril to. Keďže mnohokrát sa ukázalo že seriózna budova negarantuje serióznosť viď hokejkový Graf od IPCC, inak ani ten fakt negarantuje nič že je niekto vedec viď IGNoble-ové ocenenia a článok o tom že miništranti preverujú viac svoje teórie ako vedci(magazín WM).
Síce ja Vám môžem o tom vykladať, ale mám taký pocit že osoba ako Vy čerpajúca svoje informácie z televízie a bulvárnych plátkov (pretože všetko čo sa tam povie a napíše musí byť pravda [chechtot] ), aj tak na to vykašlete ako správny ignorant, tupec a propagandista.

Dajte mi ďalšieho propagandistu, ktorý sa sám zdegradoval pod úroveň cvičenej opice, aby som mu zalepil ústa a nadobro odtiaľto odišiel do ústavu pre mentálne postihnutých.

204520

Příspěvků: 39

09.11. 07:17 H.Linek  
09.11. 09:37 korutan  Soudruhu H Linku,
09.11. 10:03 hestroy  RE:
09.11. 21:57 H.Linek  RE:
10.11. 10:49 hestroy  RE:
10.11. 03:16 H.Linek  RE:
11.11. 01:25  RE:
09.11. 12:36 Oracle  Súdruh Linek
09.11. 18:46 valda  RE: fuj
09.11. 09:14 nono2  farebná
09.11. 11:30  Je zajímavé, že jsou všichni vůdci USA nepohodlní šmahem označeni
09.11. 13:31 nono2  RE: Je zajímavé, že jsou všichni vůdci USA nepohodlní šmahem označeni
09.11. 21:08 udo  RE: farebná
09.11. 11:03 cyp  .
09.11. 11:34 insider  barvoslepý
09.11. 15:01 insider  RE: barvoslepý
09.11. 22:15 Mirko D.  Bolševická revoluce...
09.11. 23:42 korutan  RE: Bolševická revoluce...
10.11. 00:15 udo  RE: Bolševická revoluce...
10.11. 12:05 Pasant-x  RE: Bolševická revoluce...
09.11. 23:41  Ondra
10.11. 13:47 udo  RE: Ondra
10.11. 06:36 kozoroh  Historie dava smysl,nesmyslnemu,jde ke korenum problemu.
10.11. 20:51 superzvedavec  A.G.Marshall
10.11. 21:28 Rene Bartosek  RE: A.G.Marshall
10.11. 23:56 mkadlec  RE: A.G.Marshall
11.11. 23:51  RE: A.G.Marshall
11.11. 00:58 udo  RE: A.G.Marshall
11.11. 01:18 Vladimír Stwora  RE: A.G.Marshall
11.11. 01:28 Rene Bartosek  RE: A.G.Marshall
11.11. 23:48 Arkan  RE: A.G.Marshall
12.11. 15:23 steve  RE: A.G.Marshall
11.11. 02:17 steve  RE: A.G.Marshall
11.11. 17:38 Rene Bartosek  RE: A.G.Marshall
11.11. 20:27  RE: A.G.Marshall
11.11. 23:04 Rene Bartosek  RE: A.G.Marshall
11.11. 02:23 kozoroh  RE: A.G.Marshall
11.11. 04:00 kozoroh  RE: A.G.Marshall
11.11. 12:47 Oracle  RE: A.G.Marshall

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 2

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 1

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 917