Diskuze k článku

Prezident podepsal

Příspěvků 236

3.11.2009 20:38

podepsal

bigtrash 85.?.?.?

VK mě hodně zklamal. Dokonce jsem mu poslední opravdu začínal věřit, že ten boj proti LS myslí vážně. Ale dnešní den a způsob jak rychle a bez otálení smlouvu podepsal mi říká, že to vše byla jen domluvená taškařice a VK nikdy neměl v úmyslu podpis lisabonu odmítnout. Takhle si alespoň uspokojil své ego a ješitnost. Vzpomeňme si co říká prezidentský slib: Slibuji věrnost ČR, slibuji že budu vykonávat svou funkci v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Tak sakra, pokud jde ta smlouva proti zájmu všeho lidu a proti jeho nejlepšímu vědomí a svědomí tak ji nemá podepisovat a alespoň abdikovat a na závěr jim tím ukázat vztyčený prostředníček! Václav Klaus u mě tímto definitivně skončil, ale upřímně vždy jsem si myslel že je to jejich člověk, jen má ulohu být v opozici a jít proti proudu.

203996

4.11.2009 6:31

RE: podepsal

Satanist 24.?.?.?

Reakce na 203996

Pan Klaus mel projev ve kterym rekl jisty detaily co se rozhodnuti Ustavnim soudu tyce a jeden detail je velice zajimavy. 1)Pan Klaus rekl - Rozhodnuti ustavniho soudu jsem ocekaval a respektuji ho i kdyz s jeho obsahem i zduvodnenim zasadne nesouhlasim. 2)Nemohu souhlasit s jeho formou , tedy s jeho pravni kvalitou , nalez Ustavniho soudu neni neutralni pravni analyzou ale zaujatou politickou obhajobou Lisabonskou smlouvy ze strany jejich stoupencu. Je to videt i na zcela neadekvatnim konfrontacnim zpusobu zpracovani i prezentace tohoto nalezu . 3) Predevsim pak nemohu souhlasit s jeho obsahem nebot vstoupenim Lisabonsky smlouvy v platnost navzdory politickemu nazoru ustavniho soudu Ceska republika prestane byt suverennim statem atd .... Pan president je studovany clovek a se me libi to, ze dokazal rict kdo rozhodoval o CZ proti vuli velky vetsiny naroda. Pan President byl v nezavidenihodny situaci a ver ze kdyz by mohl tak by si s tema transcripts - lejstrama od Ustavniho soudu ohledne Lisabonsky smlouvy ktera diky zradcum ceskyho naroda neprinese obcanum ceskyho statu nic dobryho nejradci vytrel prdel.

204067

4.11.2009 7:23

RE: podepsal

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 203996

Když jsem od samého počátku tvrdila, že je Klaus hajzl,který je s ostatními organizovanými pravolevými zločinci domluven na tom, že prostě jen zahraje předepsané divadýlko pro většinovou společnost,zahraje si opozici, párkrát zakličkuje a potom podepíše, tak jsem zde byla okřiknuta, že se nemám o tom našem "velikánovi" takto vyjadřovat. [pláč]

No a teď to pan Stwora má. Takže znovu zopakuji svou oblíbenou větu: Tenhle Vašek je stejný šašek jako ten první Vašek- možná ještě větší, protože rafinovanější a záludnější.

204072

4.11.2009 9:53

RE: podepsal

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 204072

NWO - Jasněji už se to říci ani nedalo:

"Merkelová dnes v Kongresu poděkovala Spojeným státům za jejich podíl na pádu berlínské zdi před dvaceti lety a zároveň vyzvala ke stržení zdí 21. století. Podle ní jde zejména o hrozbu klimatické změny, terorismu či šíření jaderných zbraní, ale i potřebu nového světového ekonomického pořádku."

204087

4.11.2009 11:53

RE: podepsal

LaFox 90.?.?.?

Reakce na 204072

Hehe [smích]
Já myslím, že udělal hodně, rozhodně víc než kdokoliv z nás a kdokoliv z ostatních států EU. Jakou měl podporu, třebas z toho "lidu" kterému skládal slib ? Mizivou. Jak jste ho třeba podpořila Vy ? Jenom nadávkami. Já jsem mu alespoň napsal dopis [smích]

204103

4.11.2009 13:19

RE: podepsal

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 204103

OTÁZKA: Vážený pane Oberflazer, jaké jste cítil zklamání, když prezident oznámi, že dokončil ratifikaci LS? Mysíte si, že mohl náš prezident ještě počkat a pokud si ratifikaci pozdržet až do britských voleb? Domnívám se, že bohužel neměl oporu ani v politicích, ani občanech a že mu už nic jiného nezbylo. Navrhuji, aby prezident odvolal všechny ústavní soudce. Jejich zaujatý názor nemá na půdě soudu co dělat.

Podporuji prezidenta ODPOVĚĎ: Myslím, že do jara to pozdržet nešlo. Aktivisté z řad veřejnosti i politické scény by ho "sežrali". Už tím, že si prezident stanovil podmínky, bylo zřejmé, že po jejich splnění podepíše. Volby ve VB jsou bohužel pozdě. 04.11.2009 13:15

http://zpravy.idnes.cz/on-line-rozhovor-se-senator...

204114

4.11.2009 13:20

RE: podepsal

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 204103

Můžete mi specifikovat, co konkrétně užitečného Klaus udělal pro české občany? Mou plnou podporu měl těsně po revoluci, byla jsem jím přímo nadšená. Ale posledních 15 let tomuto člověku krajně nedůvěřuji, takže pochopitelně ho v ničem nepodporuji. Dokonce jsem až tak nedůvěřivá, že se domnívám, že ta výjimka z lidských práv EU, kterou Klaus prosadil, bude v budoucnu pro český národ nevýhodná. Napište mi, co si myslíte o tomto článku:
http://www.novinky.cz/domaci/182950-kocabovi-a-od...

Já osobně se přikláním k tomuto diskusnímu příspěvku z Novinek:

Uvědomili jste si, že se Česko de facto i de jure VZDÁVÁ jakéhokoli možnosti obhajoby podle Listiny lidských práv a svobod EU, která je DŮKLADNĚJŠÍ než naše u Ústavy ČR? Že v jakémkoliv sporu, ať jej vede pravičák (třeba majitel domu proti státu u nájmu), nebo levičák, se NEBUDEME MOCI OBRACET k Evropskému soudu za lidská práva. Nikdo, kdo bude v právní při s Českou republikou, tedy i Čech, bude zbaven jakékoliv obrany proti zlovůli českých soudů.

DOŠLO VÁM TO?
---
Teď by měl někdo napsat, kolik bylo soudních jednání tohoto typu od doby našeho vstupu do EU. Mám pocit, že to byly stovky případů a v některých se občané DOBRALI svých práv. TEĎ JSME SE TOHO DEFINITIVNÉ ZBAVILI.

a ještě dodatek --- vynecháme "dělnej lid", vždyť se to může týkat kohokoliv, bohatého, chudáka, ženy, dítěte, starého člověka! Všichni budeme zbaveni možnosti se dobrat svých práv podle Listiny svobod EU, všichni, bez výjimky, tedy i pan Klaus!

204115

4.11.2009 13:28

RE: podepsal

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 204115

Něco jsem udělala špatně a tak tady ten link dám jinak:

http://www.novinky.cz/domaci/182950-kocabovi-a-od...

Jo a ještě něco: Nenechte se zmýlit tím Kocábem,já ho také nemám ráda.Všímejte si jenom daných argumentů, zda jsou pravdivé či nikoliv.

204117

4.11.2009 16:49

RE: podepsal

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204115

Takze pokolite uz po treti? Klaus si musel volit mezi realnym moznostmi v 90-tych letech. Jedna z variant bylo masivni zadluzeni do zahranici a rychle rozprodej velice podstatnych vecicek. Podarilo se mu v politice nahradit pripravene disidentske kandidaty, stal se sefem ODS jako hlavni nastupnicke strany po OF a premierem. Dale Klaus vzdoroval jako sam vojak v poli. V cem a jak ho podporila dostatecne silne ceska verejnost? Z politicke elity krome hrstky senatoru nema zadnou podporu, bud politici LS skutecne veri nebo z toho chteji vytriskat karieru nebo maji strach. V zahranici je situace v bledemodrem.

Ja bych na jeho miste asi nepodepsal, pokud by neexistoval zpusob jak tento akt pospinit, A spina s kvalitni propagandou dokazou divy. Vladimir spravne vypichl, ze v Bruselu by velmi vadilo, kdyby Klaus abdikoval bez podpisu. Znamenalo by to mimo jine casove zdrzeni. Vubec by me neprekvapilo, kdyby byl naznaceno presidentu republiky Vaclavu Klausovi, ze abdikovat je zakazana varianta. A pokud to udela vytahne se do boje spinavosti velkeho kalibru.

Ono Klaus je nevyhodny pro Brusel i jako president, po ratifikaci LS zacne silit tlak na jeho abdikaci. Co si nemuze Sarkozy dovolit k potencialnimu britskemu premierovi si s prehledem i s horsim muze dovolit ke Klausovi. Uz bylo jemne diplomaticky naznaceno, ze existuji jiste hranice i Sarkozymu ohledne projevu vuci britske politicke elite. Cameron se bude v budoucnu mimo britskou verejnost o co oprit. Pozoruhodny je Sarkozyho slechticky puvod a ejhle v Madarsku. Jakou to ma souvislost s Benesovymi dekrety?
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/183362-sar...

Dochazi mi situace i ohledne dodatku LS. Benesovi dekrety nesmely byt zmineny doslovne, z toho duvodu musela nastoupit obecna varianta nadrazenosti jurisdikce ceskych soudu. Vsechno ma svoje pro i proti. Nelibi se korupce v CR? Je treba s tim neco delat jedine a pouze v CR, v zahranici to za nas nikdo resit nebude. Dale pokud budou tlacene v Bruselu nedemokraticka opatreni a protoze neexistuje integrujici princip z dola, tak na antidemokraticke optareni zakonite dojde. Bude mit CR posledni oporu v nadrazenosti jurisdikce. Nezijeme v idelani svete dobra a dobraku, kteri pouzivaji pouze pozitivni potencial skustecnosti, ale v realnem svete, kde skoro vse ma dve ostri plus i minus.

Kdyz se podivam na jednohlasne rozhodnuti US, tak si nedelam iluze, ze Brusel dokaze u ceskych soudu lecos zaridit. BD ted prolomit nepujdou, protoze by euerokrate vypadali jako prilis velci pokrytci. Komunisti poukazuji na dalsi mezinarodni zavazky CR ohledne socilanich prav a svobod a s dodatkem kupodivu nemaji problem. Jejich predseda je pokud se nepletu pravnik, ktery neprosel zadnym rychlostudiem.

204149

4.11.2009 17:20

RE: podepsal

djb 90.?.?.?

Reakce na 204115

Ajaj, tohle je, určitě nechtěná, argumentace přesně podle "manipulátorů davu".

Bude nám chybět DŮKLADNĚJŠÍ Listina. Radar, kamery, odposlechy.... nás učiní BEZPEČNĚJŠÍMI, superstát udělá naše podnikání na mezinárodní úrovni SNADNĚJŠÍ.

Paní Jarmilo, na to se úplně vykašlete, důležité je, že naše Listina práv a svobod, je dostatečná a skvěle použitelná a DŮKLADNÁ DOSTATEČNĚ. Já opravdu nepotřebuji mít garantováno ústavně "ochranu v případě neoprávněného propuštění" nebo "právo pracovníka na informování a na projednávání v podniku" - to řeší zákoník práce a pokud by neřešil, tak co je Vám tohle platné? Budete z pozice vrátného ČEZu volat Romanovi, že se chcete účastnit jednání? Nebo po propuštění volat "pomoc, chraňte mě"?

To jsou všechno takové zbytečné kecy navíc, aby se Listina pěkně občanům četla. Nic víc.

Naše Listina zajišťuje vše potřebné a problém není v Listině, problém je v neschopnosti občanů se svých práv dovolat.

Což je to hlavní. Všechny Listiny garantují svobodu priojevu. A můžete si říkat co chcete? Nemůžete. Listina naše i EU garantuje bezplatné školství - už dnes to mnozí finančně neutáhnou.

Kdepak Listina, ta by nám nedala nic a jen by nás s ní mlátili o hlavu. to by zas bylo víc práv pro každého Němce nebo Roma v ČR a pokud si bude stěžovat Čech, tak by to najednou bylo neoprávněné.

Což ovšem v porovnání s tím, jak nás budou mlátit o hlavu s Lisabonem je už jen třešinka na dortu.

ps.: naše ústava také zajišťuje vše potřebné a ejhle, když se ústava nehodí, tak i Ústavní soud to dokáže okecat.

204157

4.11.2009 18:33

RE: podepsal

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 204157

Tak jo, jsem ráda, že jste mi to tak hezky vysvětlil. Máte v mnohém pravdu. Zní to velmi rozumně, co píšete. Ale i tak ve mně dál hlodá červ pochybnosti, že v tom všem vězí zase nějaký velký úskok, zas nějaký háček, který si v tuto chvíli nejsme schopni uvědomit. Proč tedy Klaus tolik trval na tom, aby se na nás ta lidská práva EU nevztahovala, když jak Vy říkáte, stejně naprosto o nic nejde?

A vzhledem k tomu, že Klausovi opravdu už hodně dlouho nevěřím, tak se i nadále domnívám, že ten případný úskok bude v neprospěch českých občanů, nikoliv v neprospěch třeba Němců. To z toho důvodu, že Klaus pracuje pro nadnárodní vládce (úplně stejně jako Havel), čeští občané mu visí u zadku- i když se celou tu dobu na nás líbezně tváří a dělá ze sebe svatého se svatozáří.

Představme si hypoteticky takovou situaci. Bývalí šlechtici si zažádají u Evropského soudu o svůj bývalý majetek, že na něj mají svá lidská práva.[smích] Evropský soud jim vyhoví a přiklepne jim ho. Bude u nás existovat nějaká síla, která by tomuhle mohla nějak vzdorovat? Že by pořád jen ty Benešovy dekrety? Čert aby se v tom vyznal. To je smůla- to mám z toho, že jsem nevystudovala ta práva v Plzni. [chechtot]

204160

4.11.2009 19:28

RE: podepsal

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204160

Takze jak to je pani Jarmilo? Chcete reagovat na situaci ohledne Klause na zaklade realneho deni nebo date prednost sve osobni neduvere na zaklade emotivni stranky veci? Existuje jedna velmi vyznamna sila proti prolomeni BD a tou je stabilita. Dulezite bylo, ze VK na ni v celoevropskem rozmeru, alespon v politickych a diplomatickcyh kruzich obratil pozornost. Jestlize ma LS mit vubec sanci fungovat, pak prolomeni BD je naprosto nemyslitelne. To uz je jasne z politiku v Evrope krome Posselta asi uplne kazdemu. Jestlize dojde k velke destabilizaci pomeru v Evrope, tak o novem usporadani budou rozhodovat vitezove jako vzdy, a nejake docasne zmeny na tom nebudou mit zasadni vliv. Hitler si sice vzal sudety, ale prohral a to sebou neslo velmi tvrde dusledky.

204167

6.11.2009 9:08

RE: podepsal

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 204167

To není osobní nedůvěra René, na základě pouhých emocí, ale je to nedůvěra získaná na základě poměrně dobré dlouhodobé paměti.[smích] Ve velké rychlosti zrekapituluji podivuhodnou dráhu VK. Za komunistů pobýval v Americe, což bylo samo o sobě velmi podivuhodné. Pak pobýval v Prognostickém ústavu, hadím to hnízdě KGB, podléhajícím přímo Moskvě, pod vedením komunisty Waltra Komárka. Odtud se s ostatními soudruhy po revoluci přesunuli coby lídři těch největších parlamentních pravolevých stran: VK, Zeman, Dlouhý, Randsdorf, Dyba a další. To je ale náhodička, co? Z jediného Prognosťáku lídři všech stran. Do Laterny Magiky Klause přivedl špion Karel Kocher- a od té chvíle stoupala kariéra Klause zázračně kosmickou rychlostí nahoru. On a Zeman se stali nesmiřitelnými soupeři, ale jen do chvíle, kdy šlo o koryta všech. Pak se dohodli a utvořili tzv. opoziční smlouvu, aby u koryt mohli zůstat všichni zúčastnění, bez ohledu na výsledek voleb. Zradili tenkrát pravicové i levicové voliče a právě tenkrát nejen já, ale mnoho českých občanů pochopilo, že si Klaus se Zemanem na opozici jen hrají. Ve skutečnosti byli už z dob Prognosťáku velcí kámoši a celou tu dobu si hráli vzájemně náramně do noty. Ovšem to, že vrchnost za oponou dala přenost rafinovanému Klausovi před prostomyslnějším Zemanem a určila ho za prezidenta, tak to Zemana opravdu mrzelo, protože po prezidentství skutečně toužil. No ale loutkaři za oponou mu patrně řekli: Nebreč Milošku, budeš prezidentem příště, po Klausovi. A tak se necháme překvapit, kdo bude příštím prezidentem.

Teď trošku popíšu tu slavnou Klausovou privatizaci. Jako ministr financí se na podvodné privatizaci přímo aktivně podílel. V této privatizaci (zlodějně všech dob) bylo předem přesně určeno, že obrovský státní majetek připadne do těch správných košer kapes, jak by řekl jansmith. A tak se z těch největších komunistů přes noc stali největší kapitalisti. Přesně ve stylu jak zpíval KK- demokracie rozkvétá, ale s jednou s vadou, ti co kradli po léta, zas nerušeně kradou. Ta rozkrádačka byla provedena bez jakýchkoliv zákonů, protože VK si to vysloveně nepřál. Veřejně prohlašoval, že není vhodné hned zkraje kriminalizovat vznikající podnikatelskou vrstvu.Udělalo se to ve stylu Formanova filmu Hoří má panenko. Na chvíli se zhaslo a když se rozsvítilo, z komunistů a estébáků byli miliardáři. Pominu takové detaily, že manželka VK seděla hned v několika správních radách bank, aby taky přispěla svou troškou do mlýna- malá domů.

Myslím si René, že Vy ještě nedovedete rozeznat skutečného, autentického člověka od šachové figurky, ovládané mocnými za oponou. [oči v sloup]

204258

4.11.2009 19:58

RE: podepsal

dub 89.?.?.?

Reakce na 204160

třeba proto, že díky této výjimce má české právo přednost před evropským.
eu nařídí povinné očkování, my ne, tak se očkovat povinně nebude. atd.

to je vám málo?

204168

4.11.2009 20:17

RE: podepsal

djb 90.?.?.?

Reakce na 204160

Můj pohled na věc je, že my, coby občané ČR o žádná práva, která bysme potřebovali, nepřijdeme.
Pokud Klaus nelže, tak by Listina znamenala, že se na našem území zvýší práva občanů zbytku unie a podle čl. 17 Listiny - Právo na vlastnictví by se mohli dovolávat navrácení anebo proplacení majetku v minulosti zabaveného na základě BD.

Když už nic jiného, Klaus se této problematice dlouhodobě věnuje, např. podpora starého článku Evy Hahnové Sudetští Němci mají novou strategii

Ten důvod je uvěřitelný, bez ohledu na ujišťování právních odborníků, že toho se určitě bát nemusíme. Právní posudek a rozhodnutí soudu jsou odlišné věci.

Pokud by Evropský soud rozhodl o navrácení majetku bývalých šlechticů, v rozporu s BD, pak podle výjimky na to není oprávněn. Naše právo je nadřazené a rozsudek by byl neplatný. Nemělo by se tak proto ani stát s méně šikovným obhájcem.

Pokud by tak přesto rozhodl až do poslední odvolací instance, tak se s tím asi nic nedá dělat, ale to by porušil zákon. Pokud soudy budou porušovat zákony, pak nemá smysl se bavit o paragrafech, která nám říkají to či ono.

Ale samozřejmě, je docela dobře možné, že se někde šije nějaký podraz. Mě jestě trochu uklidňuje odpor Havla a Kocába. Co se těmto pánům nelíbí, to by nemuselo být špatné, ale to není argument.

dovedu si představit různé hypotézy "osobních prospěchů", od tupého sbírání politických bodů po nějaké skryté podrazy, ale nezbývá, než to sledovat a "být připraven"[smích]

204171

5.11.2009 12:50

RE: podepsal

ID 80.?.?.?

Reakce na 204171

... by se mohli dovolávat navrácení anebo proplacení majetku v minulosti zabaveného na základě BD... Ano, to je neustále rozšiřovaný názor. Jenže veškerý zabavený majetek byl dobrovolně a úplně uhrazen započtením jeho hodnoty proti reparačnímu dluhu. O tom se ale v "našem" tisku nepíše. Podrobněji - zde , strana 14 - 16. Cituji část závěrečného odstavce:"Na základě rozhodnutí zakotveném v pařížské Reparační dohodě z prosince 1945 byly nám přiznány reparační pohledávky vůči Německu ve výši 360 miliard předválečných korun, tj. asi 80–90 miliard dolarů. Ze svého reparačního účtu jsme odečetli necelých 5 miliard dolarů za konfiskovaný německý majetek. Od SRN jsme dosud na reparacích získali pouze 675 miliónů korun, přestože jsme se již několikrát stanoveným způsobem domáhali dalších reparačních splátek. Bohužel zatím marně. Naše reparační pohledávky vůči SRN, podle mého názoru dále trvají. Žádný ministr, žádná vláda České republiky se jich nemůže právně zříci. Čekáme od našich politiků alespoň trochu odvahy k diplomatickému otevření teto problematiky. Je jejich povinností složit účty svrchovanému lidu."

204211

5.11.2009 15:56

RE: podepsal

djb 90.?.?.?

Reakce na 204211

ano, to já vím, že protiúčet kofiskacím byly byly reparace, nicméně děkuji za odkaz na nějaké pojednání o tom.
U soudu by ovšem neprošel argument - my vám nic nezaplatíme, to už jste dostal jinde.

204222

6.11.2009 9:25

RE: podepsal

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 204171

Mně je prostě na tom nejvíc podezřelé to, proč za tu výjimku Klaus tak bojoval, když v podstatě o nic nešlo? U Klause je takové jednání vždy velmi podezřelé. Protože jak už jsem psala, on je na straně mocných bankéřů a boháčů, nikoliv na straně lidu. Proto si myslím, že to asi bude přece jen nějaký podraz.

Další takový detail: V EU jsou ta lidská práva součástí evropské ústavy. Kdežto Klaus v našich poměrech vymohl, že ta lidská práva jsou zvlášť, mimo ústavu. Jaký to bude mít asi dopad, když někdo v budoucnu změní v něčem ústavu? Ta ústava tím pádem bude nadřazena těm lidským právům, takže ta lidská práva pozbudou platnost, ne?

A zase: Proč já kráva jsem nešla studovat ta práva.[smích]

204259

6.11.2009 11:27

RE: podepsal

Alexa 90.?.?.?

Reakce na 204259

>A zase: Proč já kráva jsem nešla studovat ta práva.

Povídala kráva krávě:
"Neruš, čtu si skripta právě !
Já jsem totiž chytrá kráva
a studuji v Plzni práva.
Až tam přijdu čtyřikrát,
budu dělat doktorát."
Druhá kráva nato vece:
"Doktorát, ten získáš lehce
- ba i diplom dostaneš
- ale krávou zůstaneš!"

204275

6.11.2009 11:48

RE: podepsal

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 204275

To máte pravdu Alexo, mnohé krávy zůstanou krávami, i když mají doktorát.[smích] Vy máte nějaký doktorát?

204277

7.11.2009 23:17

RE: podepsal

Alexa 90.?.?.?

Reakce na 204277

>Vy máte nějaký doktorát?

Co není, může být.

[smích]

204359

7.11.2009 23:38

RE: podepsal

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204359

Tak drzim palce. [smích] [mrknutí jedním okem]

204360

4.11.2009 23:19

RE: podepsal

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204160

Tady je neco k EU od nekoho, kdo hlasoval pro vstup CR do teto organizace.
http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/109195/Chc...

204177

5.11.2009 21:26

RE: podepsal

Gaia 88.?.?.?

Reakce na 204115

Paní Jarmilo, jestli jste všechny ty dokumenty četla, pak máte můj obdiv. [překvapení]

204236

4.11.2009 14:26

RE: podepsal

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 204072

>...Takže znovu zopakuji svou oblíbenou větu: Tenhle Vašek je stejný šašek jako ten první Vašek- možná ještě větší, protože rafinovanější a záludnější.
----------
A když ho lidi při procházkách v parku povzbuzovali aby nepodepisoval LS, že s tím nesouhlasí, tak je ještě ujišťoval: "nebojte se, nepodepíšu". A máme to tady. Ale zase bych Klause tolik nezatracoval. Nevíme dostatečně pozadí, co ho k tomu vedlo? Možná dostal zbrusu novou tenisovou raketu z Německa od kancléřky Merkelové i se sadou šesti profesionálních tenisových míčků a neodolal. V takovém případě musí jít veřejné zájmy stranou. [pláč]

204126

4.11.2009 18:43

RE: podepsal

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 204126

[smích] Asi tak nějak pane Mirdo.Popřípadě dostane nějakou velmi výnosnou trafiku na závěr, nebo bude vykopnut ještě na vyšší post. Tihleti "hrdinové" typu Klause na ulicích při náhodných dopravních nehodách rozhodně nehynou.To proto, že je to UMĚLÁ OPOZICE. [překvapení]

204162

5.11.2009 0:35

RE: podepsal

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 93.?.?.?

Reakce na 204162

Vážená paní Jarmilo, Vaše stanovisko k činům našeho současného pana prezidenta považuji za velice přiměřené. Václav Klaus je pro svoji vysokou inteligenci velice nebezpečným politikem, který si své hry hraje úspěšně i na mezinárodním fóru. I já jej podezírám, že patří mezi vybraný užší spoluatorský kolektiv, jenž nám ty novodobé taškařice tak dovedně a nezištně organizuje. Někdo prostě musí hrát toho zlého muže, aby dobro nakonec opět zvítězilo. No a kvalitní herec se pozná podle toho, že vedle perfektně zahrané předepsané role si stihne přihřívat na domácím sporáku tu svoji soukromou polívčičku, která se tupohlavým přicmrdávačům nakonec velice zajídá.

204180

4.11.2009 19:27

RE: podepsal

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 204072

Paní Jarmilo, k tomu co jste napsala není co dodat. Amen
Naprosto s Vámi souhlasím. Pavel

204166

4.11.2009 9:10

Sny se stávají skutečností

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 203996

http://moinansari.files.wordpress.com/2008/03/3rd-...


[bliji] [bliji] [naštvaný]

204083

4.11.2009 11:27

RE: Sny se stávají skutečností

insider 85.?.?.?

Reakce na 204083

existovalo, nebo existuje sdružení volného obchodu Efta,která má možnosti,jako EU,ale nepodléhá jeho diktátu...... [cool]

204098

4.11.2009 11:38

A co plánoval váš dědeček?

pje 193.?.?.?

Reakce na 204083

Víte, vytahovat plánky pomatenců, proti nimž se spojil svět rudých totalitařů se světem všemožných demokratů, nesvědčí o citu pro informační hodnotu... Stereotypy a předsudky dokážou mezi lidmi napáchat spoustu zla.

204100

4.11.2009 12:49

RE: A co plánoval váš dědeček?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 204100

A co jiného je ona LS než jen plánem starých pomatenců a totalitářů svědčící o stále stejných stereotypech jejich předkladatelů. Jste asi slepý, že to nevidíte [chechtot]

204109

3.11.2009 20:39

otázka

Jiří Koubek 147.?.?.?

Vy jste Lisabonskou smlouvu četl, že říkáte, jak je špatná? Či jste snad ústavní právník, že vynášíte soudy o její neústavnosti?
Klaus měl své důvody proč zpočátku odmítal podepsat, spíše než o blaho vlastního národa mu šlo o bytí v centru pozornosti. Svým jednáním udělal ČR akorát ostudu.
Možná to není nejlepší smlouva, co byla kdy napsána, možná je zbytečně dlouhá, ale zkuste přinutit ke shodě 27 států s pocity různých historických křivd. Na takovémto dění rozhodně není čas na zbytečný nacionalismus, pokud máme zaniknout v mase Evropy, stane se tak pouze, když budeme sami chtít. A pokud nechceme, musíme zaít sami u sebe a přestat z toho vinit "někoho nahoře".

203997

3.11.2009 20:45

RE: otázka

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 203997

Ten článek tady nebyl ještě ani tři minuty a už tam byla první pětka. Víte, kdo ji dal? Víte, že? Já také.

Poslyšte, pane Koubku, vy jste také jeden z těch, kteří si evidentně spletli lokál. Anebo vás tu poslali. V tom případě řekněte, prosím, u vás na ústředí, nebo jak tomu říkáte, jestli by tam neměli někoho šikovnějšího. Už jsem unaven z provokatérů druhé kategorie. Snad si zasloužím inteligentnější nepřátelé. [naštvaný]

203999

3.11.2009 20:55

RE: otázka

Jiří Koubek 147.?.?.?

Reakce na 203999

Pětku jsem dal z důvodů, které jsem uvedl, článek jsem předtím přečetl celý.
Myslel jsem, že máte nějaké rozumnější protiargumenty než jsem řeči o ústředí, provokatérech druhé kategorie atd., ostatně minimálně bych čekal odpovědi na otázky mnou položené či nějaké hlubší zamyšlení nad budoucností Evropy.
Žádné "nechci, nechci, nechci" nikoho nikam neposune, napiště spíše, jak byste si budoucnost představoval vy. A zkusme to bez oněch zmiňovaných agentů a provokatérů.

204001

3.11.2009 21:11

RE: otázka

dub 89.?.?.?

Reakce na 204001

každý debil, nebo aspoň absolvent prvního ročníku vysoké školy ví, že k tomu, aby v ervopě mohla probíhat rozumná spolupráce, a to dokonce na stávající úrovni, stačí podepsat jen a pouze 3 smlouvy: smlouvu o celní unii, smlouvu o volném pohybu osob a smlouvu o volném pohybu kapitálu.
nic víc.

a rozhodně ne smlouvu, která zavádí de jure feudalismus (v eu totiž nerozhodují nějací volení zástupci, ale jmenovaná evropská komise a komisaři).
jestli se někomu líbí feudalismus, spletl si dobu a místo. howgh

204004

4.11.2009 1:08

RE: otázka

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 204004

A to já bych to ještě zredukoval na celní unii a volný pohyb osob. Volný pohyb kapitálu není podle mne žádoucí ani nutný. Mě se taky zdá že smlouva smrdí po feudalismu, představa že nějací hňupové udělají třeba z Tonyho Blaira permanentního presidenta celé unie mě doslova děsí a to v Evropě ani nežiju. Máte naprostou pravdu, až na ten kapitálový volný pohyb, tím si nejsem zas tak jistý.

204050

4.11.2009 7:31

RE: otázka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 204004

Trochu vám tam chybí společná měna a věci s ní související. A pak další a další, které se chtě nechtě nabalují.

204073

4.11.2009 10:21

RE: otázka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 204004

NWO be závoje!!

1/"Merkelová také několikrát zdůraznila důležitost partnerství Evropy a Spojených států. V této souvislosti zmínila i dnešní podpis Lisabonské smlouvy EU českým prezidentem Václavem Klausem. Podle ní to Evropě umožní, aby do partnerství vnášela ještě více

2/"Kdo ohrožuje Izrael, ohrožuje i nás," podotkla Merkelová

3/"Je třeba zbavit se regionálního a národního uvažování, podotkla kancléřka. "Jestli existuje nějaké ponaučení z loňské finanční krize, pak to, že globální ekonomika podle ní potřebuje globální pořádek,"

4/"Potřebujeme dohodu na jednom cíli. Globální oteplování nesmí překročit dva stupně Celsia. Aby to bylo možné, musejí zástupci všech zemí přijmout mezinárodně platné závazky,"

Kdo z nás by dokázal odolat těmto tlakům? [bliji] [bliji]

204089

3.11.2009 21:39

RE: otázka

Daxt 80.?.?.?

Reakce na 204001

Jak bych si představoval budoucnost? Evropa se sjednotila a bude se ještě dále integrovat. Problém vidím v tom, že se to bude dít na základě paskvilu zvaného Lisabonská smlouva a ne na základě krátké srozumitelné ústavy. Je to vítěztví Německa a Francie na úkor malých států. Od nynějška už budeme jen poslouchat! Co vidím jako největší tragédii je sebevražedná imigrační politika Bruselu, kterou řídí multikulti šílenci! Snaží se zaplavit EU muslimy a solidarita s jejich umísťováním je deklarována v LS! Čekám jejich každoroční umísťovací kvóty do ČR a také se obávám, že začíná nová socialistická, totalitní RVHP. Kéž bych se mýlil, ale způsob prosazování LS nedává příliš prostoru pro optimismus! Je to konec demokracie.

204011

3.11.2009 21:52

RE: otázka

E123 78.?.?.?

Reakce na 204001

Proboha člověče!!!

Vy se divíte že jste považován za provokatéra, ale vzhledem k vašemu názoru na tuto problematiku je pro Vás toto "nařčení" spíše komplimentem než urážkou. Pokud totiž nejste provokatér, musíte být s prominutím "rozumu mdlého", protože jen hlupák nechápe věci očividné a zřejmé. Totiž...

Vám snad připadá správné, že našemu státu kdosi, lidmi nezvolený, poroučí co může a co nemůže dělat??

Vám snad připadá správné, že nám občanům je diktováno, co si za SVÉ peníze můžeme či nemůžeme koupit?? (viz žárovky, novostavby atp.)

Vám snad připadá správné, že celá EU může být řízena několika státy, které mají dohromady určité % obyvatel unie??

Vám snad připadá správné, že se referendum má opakovat do té doby, dokud lidé zmasírovaní propagandou neodhlasují to, co je po nich žádáno??

...pokud odpovíte ANO a jste o tom skutečně přesvědčen, pak nad Vámi musím zlomit hůl, protože Vás zkrátka přesvědčit nelze.

A ještě jedna věc: Nemusím být ustavní právník či jiný expert, abych mohl posuzovat LS. V tomto případě ji dokonce ani nemusím mít nastudovanou, stačí když vidím, jak fašisticky se chovají lidé (politici), kteří po ní touží. (Tvrdí se nám že lidé nejsou způsobilí k posouzení LS a proto k ní nebylo vyhlášeno referendum. Zajímavé ovšem je že ti samí lidé byli způsobilí k odhlasování vstupu do EU.)
... zkrátka [bliji]

204015

4.11.2009 11:01

Pane řidiči,...

pje 193.?.?.?

Reakce na 204015

...vám nikdo nediktuje, že máte dávat přednost zprava (abyste se nepozabíjeli s ostatními) a že nemáte zastavit a stát v místech, kde to zvyšuje riziko nehod a komplikuje ostatní život? Proberte se, prosím! Po Cikánech také žádáme, aby akceptovali naše kulturní pravidla a sami nehodláme pochopit, že vstup do složitějšího společenství vyžaduje adaptace a zvýšenou míru jednotných pravidel? Očekával bych od kriticky myslících také konzistenci myšlení a názorů...

204094

4.11.2009 13:08

RE: Pane řidiči,...

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 204094

Co to melete? [zmaten]

204111

4.11.2009 15:26

RE: Pane řidiči,...

T.Tabor 66.?.?.?

Reakce na 204111

Hurrraaaa.
Do Evropy patrime. Zajimavy je, ze nejvetsi vztek maji komousi, nackove a Putin.

204138

4.11.2009 16:12

RE: Pane řidiči,...

serpico 77.?.?.?

Reakce na 204138

hmmm,hodně duchaplný komentář...a bez podepsané LS jsme do té vaší Evropy nepatřili nebo co??!! [oči v sloup]

vy jste asi hrozně silná osobnost,když musíte hýkat ve stejném rytmu tak jak zbytek celé EU aby jste měl pocit,že patříte do stáda,že?? pěkně jste to rozebral,argumenty jen sršíte...

204146

4.11.2009 16:42

RE: Pane řidiči,...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 204138

Dulezite je si vsechny ty odpurce pekne zaškatulkovat. Abychom náhodou neztratili přehled o svém stádu [chechtot]

204148

4.11.2009 19:04

RE: Pane řidiči,...

Občasný čtenář 24.?.?.?

Reakce na 204138

>Hurrraaaa.
>Do Evropy patrime. Zajimavy je, ze nejvetsi vztek maji komousi,
>nackove a Putin.
Vážně? Do Evropy Češi patřili vždycky. I RVHP bylo součástí Evropy. Otázkou je, zda toto nebude ještě horší než bylo RVHP. Největší vztek?, já bych spíše řekl zklamání, mají ti, co mají národní cítění a nejsou kam vítr, tam plášť. Že jsou to zrovna komunisti je spíš politováníhodné a vypovídá to cosi o těch ostatních. Slepě se hurá stylem řítit někam za cenu ztráty vlastní suverenity je blbost! Už to vidím jak se vám bude líbit až o vás budou rozhodovat v Bruselu. Když vidím ty debility co vám tam předepisují a pod pokutami vyžadují je plnit, no nevím, nevím... Vy se radujete, ale ta radost nemusí trvat věky. Až se vás to začne konkrétně dotýkat, možná změníte názor, ale to už je pozdě.

204164

4.11.2009 13:29

RE: Pane řidiči,...

serpico 77.?.?.?

Reakce na 204094

[překvapení] [oči v sloup]
to snad ani není možný,tenhle blábol jste vymyslel sám nebo vám to někdo diktoval...

na to by vám perfektně odpověděl Bill Hicks(RIP)..."zastřelte se".. [chechtot]

204118

6.11.2009 22:40

RE: Pane řidiči,...

E123 78.?.?.?

Reakce na 204094

Vy zřejmě nevidíte ten rozdíl. Pokusím se držet Vaší řidičské analogie (doufám, že jsem ji správně pochopil).

Samozřejmě že řidičům je diktováno, jak se mají chovat. Ovšem je to z důvodů ochrany zdraví, života a majetku ostatních účastníků silníčního provozu, což je podle mého názoru správné a takováto nařízení jsou jednoznačně pozitivní.

Negativní ovšem je, když by řidičům bylo zákonem přikazováno jaký typ nebo značku vozidla si mají či mohou koupit. Již chápete???

Netvrdím, že EU je špatná od A do Z, jen si myslím, že v současné době jsou pozitiva výrazně převyšována negativy (a zřejmě bude ještě hůř). Neodsuzuji obsah tj. jednotnou evropu, odsuzuji pouze formu, jakou se evropská integrace "protlačuje" a chování něketrých evropských rádoby velkých politiků je zkrátka [bliji]

Evropanství nelze nařídit zákonem, pokud má být něco takového vůbec schopno života, musí se k tomu dojít postupným vývojem a to trvá dlouho. V historii existovaly desítky říší, které se tvářily jako jednotné a jak to s nimi dopadlo...

204314

4.11.2009 1:12

RE: otázka

steve 97.?.?.?

Reakce na 204001

jak byste si budoucnost představoval vy
---
..BEZ KOUBKU !!!. S lidmi jako byl Palach, Kryl, s lidmi jako Stwora, s Nezakladnakama, s bordelem na cestach kdyz se sklizeli nase brambory, s nalozenyma traktorovyma vleckama nasi cukrovky, s poradnym skolstvim neprodukujicich polotupce, se zajistenyma penzistama a poradnym socialnim a zdravotnim systemem, s fungujicim a nezkorumpovanym statnim systemem a ....
Vite co, Koubek ?? bezte do hajzlu ...navrat nezadouci ..

204052

4.11.2009 10:00

RE: otázka

serpico 77.?.?.?

Reakce na 204052

nejdřív jsem se začal smát ale po druhém přečtení vašeho příspěvku mě smích okamžitě přešel,krutá pravda.. [pláč] [pláč]

204088

4.11.2009 20:08

RE: otázka

daniela 213.?.?.?

Reakce na 204052

Napsal jste to moc pěkně.Lépe bych to nesvedla.Plně s Vámi souhlasím [smích]

204170

4.11.2009 17:57

RE: otázka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 87.?.?.?

Reakce na 204001

pane Koubku, a jakou vizi Evropy mate Vy ?? Budu se tesit na Vase hlubsi zamysleni... [zmaten]

204158

3.11.2009 21:11

RE: otázka

Slayko 94.?.?.?

Reakce na 203999

[chechtot] [chechtot] [chechtot]

204005

3.11.2009 20:54

RE: otázka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 203997

A Vy jste ji četl, když ji těmito otázkami vlastně obhajujete?

204000

3.11.2009 21:13

RE: otázka

Jiří Koubek 147.?.?.?

Reakce na 204000

Nečetl, ale taky ani neposuzuji její ústavnost. To udělal dnes ústavní soud. Můžete se přidat do diskuze v čem je tato smlouva špatná a jak by šlo vytvořit smlouvu lepší. Já osobně jsem pro federativnější uspořádání Evropy.

204006

3.11.2009 21:41

RE: otázka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 204006

>Můžete se přidat do diskuze v čem je tato smlouva špatná a jak >by šlo vytvořit smlouvu lepší.
To nemůžu, resp. nechci.
Ale uvedu příklad ze svého businessu - smlouvy, které předkládám svým obchodním partnerům jsou na 1-3 stránky. Jednoduché, prosté, jasné, nekomplikované texty, kterým rozumí i dělník na stavbě nebo můj montér.
Mnoho zakázek řeším i prostým přijetím úplně obyčejné objednávky.
Jedná se o zakázky v rozsahu desetitisíců i milionů.
V tomto "NORMÁLNÍM" stylu podnikání a vůbec životního fungování hodlám pokračovat ze všech svých sil - snad jako protipól (nebo mrňavý protipólek) a "vektor" jiných kvalit v té směsce života (neboli směsce "vektorů" ).
Prostě - pokud se cokoliv příliš komplikuje a bobtná a překrývá a potřebuje vysvětlení k vysvětlení vysvětlení s komentářem ke komentáři onoho původního vysvětlení a pro jistotu ještě nějaký certifikát s kulatým razítkem a pak razítkem kostrbatým se zelenofialovým podpisem pod tím vysvětlením k vysvětlení, tak ... tak je to v prdeli.
Měla by tedy být LS ku přečtení a pochopení pro lidi se středoškolským vzděláním k běžnému pochopení. Stejně tak ostatní zákony a předpisy - prostě bílou nazvat bílou a černou nazvat černou. Hotovo.
Abych se zapojoval do debaty o snůšce blábolů, na to nemám ani čas ani náladu.
Jasně, jak to můžu vědět, když jsem to nečetl. Prostě si to na základě životních zkušeností troufám PŘEDPOKLÁDAT. A pokud mi chcete vyvrátit tento můj předpoklad, tak sem uveďte nějakou jednoduše srozumitelnou část, nějaký odstavec té slavné LS, která tedy povede dle Vás k federativnějšímu uspořádání Evropy.

Jsem pro Evropu, kde je volný obchod, ale politika necentralizovaná.
Že BY se všichni dohadovali? No a? Děje se to snad nyní jinak? Je zde na obzoru nějaké zjednodušení (či rovnou ZLEPŠENÍ) života pro většinu obyvatel?
Tuším, že ne.
Takže Vaše rádoby i skutečné učené disputace budí u mně jen úsměv životního praktika a "zjednodušovatele" všeho, co se jen zjednodušovat může.
Ovšem je fakt, že ta většina (vektory) se také chová tak, aby ten výsledný vektor byl právě takový... prostě každému, co jeho jest - NIC NENÍ NÁHODA A VŠE, CO SE DĚJE JE V RÁMCI PŘÍSNĚ SPRAVEDLIVÉHO ZÁKONA PŘÍČINY A NÁSLEDKU.
[smích]

204012

4.11.2009 11:17

Požadujete prostor pro sebe i pro predátory

pje 193.?.?.?

Reakce na 204012

Vašemu požadavku plně rozumím. Problém je, že v neregulovaném prostředí se nejsnadněji a nekontrolovaně prosazují právě ti, proti jejichž světovládným choutkám oprávněně vystupujeme. Dále, požadavek jednoduchosti právního dokumentu je podmíněn silným etickým kodexem těch, pro něž je určen. Jinak se idylické svobodné podnikání změní v smluvně definované zájmové (mocenské) šarvátky a nekončící právní spory. Jak chcete hájit svá práva, pokud by nebyla řádně, a proto složitěji definována? Jsou soudci stejně morální jako vy, aby nedospěli k pro vás překvapivě odlišnému závěru? Pokud se nechceme vzájemně pomlátit, musíme se naučit respektovat nezbytný balík systémových pravidel. Pokud nechceme podstatným způsobem financovat např. charitu, musí charitu financovat přímo či nepřímo stát z našich daní, jinak nám nuzní a duchem nevynikající vymlátí okna a vyrabují spíže. Chápu ideál jednoduchých pravidel, ale nechápu, proč by měl být prosazován ve zpola neandertalských (prapředkové prominou) podmínkách současného rozvrstvení kultury a blahobytu...

204096

4.11.2009 18:37

RE: Požadujete prostor pro sebe i pro predátory

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 204096

>Vašemu požadavku plně rozumím.
Obávám se, že ne…
> Problém je, že v neregulovaném prostředí se nejsnadněji a nekontrolovaně prosazují právě ti, proti jejichž světovládným choutkám oprávněně vystupujeme.
Tak to nefunguje. Regulovaná hra je pro ty regulované, mimo ně probíhá ta vně neregulovaná.
>Jak chcete hájit svá práva, pokud by nebyla řádně, a proto složitěji definována?
Složitost je co… Neschopnost vyjádřit prostě svůj záměr. Nebo neochota téhož. Nebo také přímo záměr skrýt svou hru. Tomu se občas říká i falešná hra.
> Pokud se nechceme vzájemně pomlátit, musíme se naučit respektovat nezbytný balík systémových pravidel.
To je důsledek již mylných předpokladů. V holé praxi se lidé dohodnou, jen když se chtějí dohodnout. K tomu stačí i prosté podání ruky.
Pokud toto nefunguje, nastupuje systém vynucování a represí, který se postupně topí v haldě nekončících mantinelů, práv a omezení vyjádřených již neschůdnými a zmatenými formulacemi, které vyplývají již z vršící se bezradnosti jak se v takovém prostředí chovat. Toto prostředí pak zákonitě podřizuje a likviduje ty, kteří jsou na něm závislí a stále volají po dozoru, pravidlech, regulacích, rozhodnutích, papírech, štemplech a já nevim co ještě…

204161

3.11.2009 22:08

RE: otázka

5 O 86.?.?.?

Reakce na 204006

A tím vlastně vysvětlil, proč LS obhajujete.
a) Ústavní soud se chová jako sekta a místo aby při pochybnostech vynesl "NE", tak překroutí výklad ústavy na "ANO". Pozbudeme práva na sebeurčení, to je jisté.
b) pokud toužíte po Federaci, tak to doposud EU jakž takž byla. LS zakládá neofeudalismus, kde nevolení vyvolení budou sešněrovávat ovčany tak dlouho nesmyslnými nebo jen jim vyhovujícími předpisy, až budou připraveni i na ty čipy, na které jednou dojde.

204019

4.11.2009 11:23

RE: otázka

pje 193.?.?.?

Reakce na 204019

Práva na sebeurčení jsme již pozbyli dávno svou neodpovědností a ochotou neprotestovat proti vstupu do NATO a EU. Tehdy čacké výhrady suverenistů nějak slyšet nebyly... Pokud nevidíte v lisabonské EU dost prostoru pro občany a ne ovčany, pak, obávám se, pozbýváte zrak... Projevit své občanství jednou za 4 roky u voleb je spíše projev ovčanství - je to zoufale MÁLO!

204097

3.11.2009 21:43

RE: otázka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 204000

A chcete si ju prečítať? Ja som ju čítal...
Tu je..

http://sturovo.com/tmp/zmluva_o_europskej_unii.pdf
ZMLUVA O EURÓPSKEJ ÚNII ZMLUVA O FUNGOVANÍ EURÓPSKEJ ÚNIE
Konsolidované texty v znení Lisabonskej zmluvy

204013

3.11.2009 22:25

RE: otázka

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Reakce na 204013

Jenom jsem to otevřel a už se mi dělalo mdlo z těch blitků o nezrušitelných a nezcizitelných práv lidské bytosti.
Ale tak propaganda funguje. Zamává se krásnými slovy a pak už stádečko pěkně chápe, že cokoli se děje, je to pro jeho dobro. I kdyby u toho ovečky chcíply, tak pojdou s vědomím, že to bylo pro jejich dobro.
Snad bych se ještě zeptal autorů LS, jestli LS již obsahuje vaporizaci nebo zda ji zavede nějakým dalším ediktem...

204024

4.11.2009 11:33

Chápu Same,...

pje 193.?.?.?

Reakce na 204024

...jen mám trochu jinou reakci - hodlám konat tak jako Dan Ohnersorg při iniciaci hnutí za odmítnutí SW patentů prostřednictvím českých zástupců v EU (úsilí bylo tehdy úspěšné) a při prosazování svobod spojených s odpovědností jejích nositelů. Já se neposadím na zadek na základě prvního dojmu ovlivněného negativními zkušenostmi, zvláště když mne LS dává větší prostor pro prosazení dobré myšlenky než smlouva z Nice. Opakuji, že vše podstatné se již dávno stalo při vzniku jednotného trhu v roce 1993 a našeho českého záměru stát se součástí EU, nikoli nyní. Zkuste se podívat, kolik ústy suverenistů lačně natahuje pazoury po evropských i českých dotacích...

204099

3.11.2009 21:34

RE: otázka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 203997

Nemusíte biť právnik aby ste zistili o čo ide v LS. Stačí byť trochu pozorný. LS = centralizácia moci.

A este toto...

V EU neplati retroaktivita. takze ani Lisabonska zmluva nemoze „prelomit“ Benesove dekrety. ( pozrite si prislusnu judikaturu europskych sudov a uvidite ako doteraz - este pred Lisabonom- dopadli pokusy prelomit napr. benesove dekrety).

Historička práva zo Slovenskej akadémie vied Katarína Zavacká si však nevie predstaviť rušenie povojnových dekrétov. Nasledoval by totiž domino efekt. Podobné právne normy retribučného charakteru prijímali vtedy mnohé európske štáty okupované v čase vojny vojskami tretej ríše. Napríklad Dánsko, Belgicko alebo Holandsko. Stali sa súčasťou ich právneho poriadku a dnes sú už historickými dokumentmi. "Prijímali sa za jediným účelom - potrestania zločinov, ktoré vzhľadom na ich obludnosť neobsahoval vtedy žiaden trestný poriadok," upozorňuje Zavacká.

Medzinárodná verejnosť už má skúsenosť s tým, že Orbán ako premiér vybočil z rámca európsky akceptovateľného prístupu pri ochrane menšín. Raz vtedy, keď presadil takzvaný krajanský zákon, ktorý mal byť „najdôležitejším prostriedkom znovuzjednotenia maďarského národa ponad hranice". A druhý raz vtedy, keď vyhlasoval, že by sa k únii nemali pripojiť krajiny s Benešovými dekrétmi. V oboch prípadoch Orbán prehral, lebo európske štruktúry konštatovali, že opúšťa rámec európskych riešení.

204010

3.11.2009 22:01

RE: otázka

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 203997

Prosím vás, lidi, nediskutujte s ním. On za to dostává body a my si tady zaplevelujeme místo. A ti,co ho sem poslali, se smějí. [naštvaný]

204017

4.11.2009 5:05

pockam si tech 5 - 10 let

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 203997

to jsem na vas zvedavej Pane Koubku co budete vyzpevovat o Lisabony za tech 5 - 10 let,ale to vy uz mozna spatne cesky sprechen budete

204063

4.11.2009 6:47

RE: otázka

Satanist 24.?.?.?

Reakce na 203997

Mr. Koubek , vypisou nam i s detaily jaky blaho a vyhody Lisabonska smlouva prinese obcanum Ceskyho krateru?

204069

4.11.2009 8:57

RE: otázka

amiourka kamio (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 203997

Doporučuji shlédnout End of Nations. Je to o Lisabonce. A doporučuji pohlédnout do argumentace Ústavního soudu - soudci se vymlouvají, že lidé s tak chabým právcním povědomím, jako jsou naši politici, to "přece již zevrubně probrali v parlamentu".

204081

4.11.2009 9:21

RE: otázka

Winston Smith 213.?.?.?

Reakce na 203997

Pane Koubek, Vy se mi snad zdáte?? Vy jste se asi právě vrátil z Marsu a netušíte, co se tady dole děje.
Přečtěte si ještě jednou, co jste napsal. Pomalu a na hlas.
Vždyť to není dobré ani jako vtip... [pláč]

204084

7.11.2009 14:22

RE: otázka

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 203997

>Vy jste Lisabonskou smlouvu četl, že říkáte, jak je špatná? Či jste snad ústavní právník, že vynášíte soudy o její neústavnosti?
-----------
Nestačilo by sledovat, jakým způsobem se LS prosazuje ??? Nezdá se vám, pane Koubku, že tady se už jedná přímo o vyhrožování a vydírání ??? Proč myslíte, že se v ČR nekonalo o LS referendum ??? Proč nazývali trpaslíci hlavu státu zrádcem národa, jenom proto, že hájil jeho zájmy, ať už to dělal z jakýchkoliv důvodů. Teď už LS podepsal, takže si můžete i Vy oddechnout.

Je až s podivem, že se v každé generaci najdou takové svině, které jsou svojí připosraností ochotny kolaborovat s jakýmkoliv režimem. Ať už jsou to komunisti, fašisti a nebo globalisté. Zkrátka, jsou schopny udělat cokoli, co jim přinese nějaké výhody i kdyby se mělo jednat o udávání svých spoluobčanů, kamarádů a mnohdy i rodinných příslušníků. A nemusí to být pouze ze strachu o vlastní přežití, ale řídí se příslovím:
"Když se chceš mít jako prase v žitě, tak se musíš jako prase chovat".

Samozřejmě tímto nemyslím pana Koubka. To by bylo porušování pravidel diskuze a právem bych očekával, že mi příspěvek neprojde cenzurou. Pan Koubek to zcela jistě nedělá z výše uvedených důvodů. U něho to s největší pravděpodobnosti bude čistě nevědomost.

204343

3.11.2009 20:42

Pane Stwora,

berkowitz 81.?.?.?

velmi si Vás vážím, za Váš webový deník. Tady, v případě LS jde o velmi vážnou věc. USA jsou, mírně řečeno, ve svrabu a taková EU s půlmiliardou obyvatel je velký konkurent, když z druhé strany kontinentu jsou v klinči s Čínou. USA, jako světový hegenon končí, již se vyčerpaly, snad vlivem FEDu, který tiskne dollary, jako zběsilý, již dlouho nebyla WW, na které vždy USA zbohatly. Jsem pro silnou EU, která zvládne vichry ze světové globalizace. Velmi srdečně Vás zdravím. Děláte svou práci dobře.

203998

3.11.2009 21:22

RE: Pane Stwora,

gergrghrh 89.?.?.?

Reakce na 203998

Pane Berkowitzi, jenže Lisabonská smlouva činí Evropu nikoliv silnější, nýbrž slabší. A to o hodně. EU bude díky LS slabší, protože nevolení byrokrati budou mít mnohem větší moc k prosazování svých levičáckých šíleností. A lobbisti to taky budou mít snazší.

204009

3.11.2009 22:03

RE: Pane Stwora,

berkowitz 81.?.?.?

Reakce na 204009

Konečně jsme se zbavili Kondelíkovské malosti, jinak Vás srdečně zdravím.

204018

4.11.2009 1:52

A dostali se do velkého

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 204018

průšvihu...

204054

3.11.2009 21:02

Několik dodatků

Joe Black 81.?.?.?

Pane Stwora,

1.) "Mohl abdikovat, protože ta smlouva JE protiústavní, bez ohledu nato, co vypotilo patnáct tatíků Ústavního soudu."
1.)- Ti Vaši tatíci, jsou soudci Ústavního soudu ČR. Je jedno co si myslíte, nebo nemyslíte. Tito soudci mají pravomoce a schopnosti k tomu, aby posuzovali, jestli jsou zákony a listiny protiústavní, nebo ne. A tito soudci rozhodli, že Lisabon protiústavní není. Ať už souhlasíte, nebo ne (také nesouhlasím), ale pořád byste se měl opírat o nějaké argumenty. Tvrdit, že smlouva "JE protiústavní", je k ničemu.

2.) "Mohl odmítnout podepsat úplně a počkat, až ho trpaslíci sami sesadí, čímž by se natrvalo zapsal do historie světových politiků, kteří vydrželi až dokonce."
2.)- A čím by si pomohl? Zapsal by se do dějin, jako odpůrce, kterého sesadili jako nějakého malomocného a pak by si svoji smlouvu schválili bez něj. Kdyby sesadili Klause, nastoupil by někdo jiný, kdo by neměl problém s podepsáním.

Dovedete si představit ten nátlak, jaký byl na Klause? Pouštěli se do něj světoví politici, světová média, čeští politici, česká média. Nikde žádná podpora (pokud neberete v úvahu facebook).
Myslím, že náš prezident Václav Klaus ukázal svůj názor a postoj, díky čemuž donutil lidi přemýšlet. Myslím, že slova, která jste použil o VK byste měl vzít zpět a více se zamyslet.

3.) "A zajistil by si jednou sochy v každém evropském městě "
3.)- To možná ano, ale ani Vy, ani já nemůžeme vědět, co by se stalo, kdyby nepodepsal. Vlastně nemůžeme vědět, co se stane teď, když podepsal.

4.) " Prostě bychom nepodepsali. Stali bychom se hrdiny a zachránci Evropy."
4.) - Opět diskutabilní. Nemuseli bychom se stát vůbec ničím.

5.) " Trošku jsme se zavrtěli a šup zpátky do stáda. Jen abychom nepopudili"
5.)- Uvědomte si, že to píšete v první osobě mn. čísla - čili zahrnujete i sebe. Je nutné tedy používat tyto termíny?

6.) "Boj nekončí, boj začíná."
6.)- Máte pravdu. I přesto, co se děje, tak lidé informovaní jsou a vědí, co se děje. Možná, že věci zatím nenabily tak důležitých událostí, že lidé se ještě neozvali, ale pokud má něco přijít, tak to přijde a lidé na to budou reagovat.

204002

3.11.2009 21:18

Smlouva

Petr0015 90.?.?.?

Je pravda, že nikdo z nás zde LS nečetl, takže nemůžeme skutečně s přehledem argumentovat. Otázka je, zdali by to šlo, i kdybychom ji měli nastudovanou dopodrobna. Spíše bychom se v těch žvástech ztratili.

Ale je tu otázka, zdali je třeba skutečně LS celou nebo zčásti číst k tomu, abych vynesl nějaký závěr. Samozřejmě mohu být obviněn z jakéhosi primitivismu, ale já říkám, že ji ani číst nemusím.

Myslím si totiž, že to bude výpotek podobného ražení, jako jsou např. normy na plochu stíraných oken zemědělských a lesnických traktorů apod. Když k tomu připočítám fašizoidní chování vyslanců Bruselu při jednání s našimi vládními představiteli i prezidentem, tak bych skoro konstatoval, že to bude dokument podobného ducha - tedy rozhodně ne takový, jaký by hleděl na zájmy nějakého takového státu, jako jsme my.

Že je EU spolek vyžírkovských byrokratů varoval jeden známý, který sjezdil celý svět a mohl mít tedy jistý přehled, už před mnoha a mnoha lety, kdy jsme tady ani o ničem takovém ještě neuvažovali. Mám dojem, že se to opravdu nezlepšilo.

204007

3.11.2009 21:22

Naděje

Moje 62.?.?.?

Ano, naděje existuje, je v nás, ale jen v některých.

204008

3.11.2009 21:45

S obsahem článku se moc nestotožňuju

Alexa 89.?.?.?

>Průšvih od počátku tkví v naší servilní národní povaze a zoufalém nedostatku hrdosti. Teď nehovořím jen o prezidentovi, teď hovořím o nás všech. A je to cejch, který se s námi táhne už od začátku našich dějin.

Tohle mi vadí. Je to zlehčující generalizace, z níž se zdá, že z Vás mluví spíš bublající emoce.
Nezpochybňuju to, že lidé v české kotlině(onomu výrazu Češi se vyhýbám záměrně) mají nějakou převažující charakteristiku, která je ve velké míře vystihuje, ale to je asi tak vše.
Nejsme hrdí? Jak to víte a jak víte na co jsme/nejsme hrdí?

Klausovo jednání bylo předvídatelné. Spíše jen idealističtí snílci - mezi které já obvykle patřívám - očekávali, že Klaus bude bojovat do posledního dechu. Je to jen člověk a tlak, kterému podléhal byl nejspíš dost veliký a jistě by ještě rostl, pokud by nepodepsal.
A upřímně: skutečně jste věřil, že jediný 10-milionový státeček(vnitřně nekonzistentní) by mohl brzdit integraci 27 států do eurostátu?

>Měli jsme unikátní šanci vyniknout nad ostatní a také jim pomoci. Protože ostatní národy Evropy tu možnost neměly.

Měly. Francie a Nizozemí tak učinily. Stejně tak Irové. Výsledek znáte. Pokud eurointegraci nezastavily cca 3/5 voličů v referendech, jak jste mohl čekat, že ji zastaví jeden Klaus?

A dovolím si ještě poznámku k analogii s Mnichovem:
v tomto směru važte slova. Mnichov byl skutečně o nás bez nás, ale EU je oprátka, do které jsme strkali hlavu dobrovolně. A zkuste se vrátit o pár let zpět a uvažujte jaké jsme měli jako země alternativy? Být buď v EU nebo nebýt. Tehdy byla EU ikonou ekonomického a společenského polepšení si a bylo by hloupé odmítnout. Ale každá mince má dvě strany...

Pokud jste snad dospěl k názoru, že podporuju vizi eurostátu, měl byste si přečíst mé předchozí příspěvky na podobná témata(budou přeci jen trochu více v historii). S integrací Evropy tak jak nejspíš dopadne nesouhlasím, ale domnívám se, že se - my, lidstvo - poučíme jen z vlastních chyb. A proto považuji Eurostát a potažmo NWO jako nutné kroky, jako zkušenost, která se nesmazatelně zapíše do historie a nikdo nebude mít chuť ji opakovat.

204014

3.11.2009 23:55

RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju

uiáilál 89.?.?.?

Reakce na 204014

"Být buď v EU nebo nebýt. Tehdy byla EU ikonou ekonomického a společenského polepšení si a bylo by hloupé odmítnout."

Má reakce: Nikoliv, ani tehdy před referendem v roce 2003 nebyla EU rájem na zemi. Už tehdy mohli zvídaví pozorovatelé a proroci odhadovat, jaká ve skutečnosti EU je a k čemu směřuje. Problém je, že lidé (voliči) byli v referendu zoufale neinformovaní o EU. Média, politici, intelektuálové, prostě téměř všichni informovali jen o výhodách členství v EU a o nevýhodách mlčeli. A kampaň tehdy byla dosti masivní, na podporu ANO šly stovky milionů korun (hlavně ze státního rozpočtu) a na NE zanedbatelný zlomek. Nejspíš si sám uvědomujete, že politici a média téměř pořád jen lžou, lžou a lžou a manipulují a že tudíž ve výsledku náš svět vypadá zcela jinak než si naprostá většina lidí myslí.

204038

4.11.2009 15:29

RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 204038

Máte pravdu. Informovanost v tehdejší době byla mizerná(nejen kvuli tehdy slabému rozšíření internetu). Media v tomto sehrála svou úlohu na jedničku a není třeba příliš bloumat nad původem prostředků na reklamní kampaň.

A mimochodem, nevidíte tu souvislost s Irskem? Myslíte, že vzhledem k tomu co všechno nás čeká a nemine jako součást EU by si mohli eurokrati(a jejich loutkáři) dovolit nechat uniknout příležitost získat další ovečku do ohrady?

Tedy znovu: alternativa nebyla. Pokud by referendum zkončilo odmítnutím, další možnost napravit svou chybu bychom dostali během pár následujících let.

204139

4.11.2009 0:29

RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 204014

>Tohle mi vadí. Je to zlehčující generalizace, z níž se
>zdá, že z Vás mluví spíš bublající emoce.
Ano. Ale já jsem to potom v dalších odstavcích žehlil. [smích]

>Nejsme hrdí? Jak to víte a jak víte na co jsme/nejsme hrdí?
Nejsme hrdí. Vždyť na to narážíme pořád. V servilnosti politiků i v příspěvcích čtenářů.


>Klausovo jednání bylo předvídatelné.
Pravda. Já jsem to víceméně také čekal, ale nečekal jsem tak bleskovou kapitulaci.

>Je to
>jen člověk a tlak, kterému podléhal byl nejspíš dost
>veliký a jistě by ještě rostl, pokud by nepodepsal.
Ano, tlak, kterému byl vystaven, jenom tušíme. Možná jsou ještě věci, o kterých vůbec nevíme. Je možné, že dostal nabídku, kterou nešlo odmítnout, abychom použili jazyk mafie.

>A upřímně: skutečně jste věřil, že jediný 10-milionový
>státeček(vnitřně nekonzistentní) by mohl brzdit integraci 27
>států do eurostátu?
Kdybychom táhli za jeden provaz, tak ano. Kdyby prezident nebyl obklopen servilními trpaslíky, ale chlapy, tak jsme to mohli ustát. Neudělali by nic.

>Měly. Francie a Nizozemí tak učinily. Stejně tak Irové.
Ne, tohle je jiný případ. Tady žádné referendum na pokračování nebylo. Tohle mohl být osamělý boj jednoho státečku proti zbytku. Kdyby Ústavní soud odmítl Lisabonskou smlouvu, co by udělali? Vyměnili by soudce? Kdyby Klaus nepodepsal, co by udělali? Vyměnili prezidenta? Dost možná. Ale pěkně by se při tom odkopali. Zkrátka oni na tu situaci neměli už ani ten nejpokřivenější legální argument. Museli by jednat. Věděli to, proto se snažili za každou cenu, aby k tomu nedošlo.


>Výsledek znáte. Pokud eurointegraci nezastavily cca 3/5
>voličů v referendech, jak jste mohl čekat, že ji zastaví
>jeden Klaus?
Protože Klause nejde zopakovat jako referendum. Museli by ho zabít nebo sesadit. Tím by sice prohrál, ale vlastně vyhrál.

>A dovolím si ještě poznámku k analogii s Mnichovem:
>v tomto směru važte slova. Mnichov byl skutečně o nás bez
>nás, ale EU je oprátka, do které jsme strkali hlavu
>dobrovolně.
Pravda. V tomhle se to liší. I když ono zase tolik té dobrovolnosti v tom nebylo. Strkali jsme hlavu do oprátky, protože média i politikové lhali, lidé nevěděli, do čeho jdou. A pokud přece věděli a odmítli, opakovali zkoušky tak dlouho, dokud je neudělali. Metody proti Mnichovu zdánlivě jemnější, subtilnější, ale o nic méně škodlivé.


>A zkuste se vrátit o pár let zpět a uvažujte
>jaké jsme měli jako země alternativy?
Jak jaké alternativy? Přece ano nebo ne.

>Tehdy byla EU ikonou ekonomického a společenského
>polepšení si a bylo by hloupé odmítnout.
Ne, nikdy nebyla. To byla jen obratně vedena desinformační kampaň. Varoval jsem před EU od prvního dne, jen si klikněte na mé starší články pod tématem Evropská unie.

204044

4.11.2009 8:06

RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju

kolokol 93.?.?.?

Reakce na 204044

I když jsem očekával, že prezident LS nakonec podepíše (a v posledních dnech to i sám avizoval) byl jsem taky jeho natruc nečekaně rychlou rezignací zaskočen. Přesto si nejsem jistý, zda by jeho boj až do konce (abdikace) byl smysluplný. Snad za něj samotného ano. Za národ, který reprezentuje? Určitě, pokud by tento za ním dokázal pevně stát. Možná nakonec akceptuju jeho rozhodnutí jako politicky správné, právě proto, že i já sám asi odpovídám té charakteristice - nesouhlasím, ale když moc hrozí, tak se raději zařadím. A možná ta porážka není definitivní (možná se tím jen utěšuji). Když jsem pročítal prohlášení prezidenta k verdiktu Ústavního soudu, zarazil jsem se jen u jediné věci. A to u prohlášení o legimititě následných snah těch těch, kterým věci národa leží na srdci ... (ne přesně v tomto znění, ale smyslu to bylo). Zarazil, protože je zmínil člověk, který se pod nepříznivý vývoj věcí podepsal. Později mi ale přišlo na mysl, že to může být výzva, kterou prezident dává najevo, že zbraně nejsou složeny. A jsem opět na začátku. Ve funkci prezidenta může pan Klaus stále ještě vystupovat proti krokům k federalizaci Evropy, či alespoň mírnit následky pro náš stát. Tím ale nechci tvrdit, že je to takto nejlepší. To opravdu nevím nebo prostě k zásadovějšímu postoji nemám odvahu.

204077

4.11.2009 15:14

RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 204044

>Nejsme hrdí. Vždyť na to narážíme pořád. V servilnosti politiků i v příspěvcích čtenářů.

Míjíme se. Hrdí jsem ,ale každý nejspíš na něco jiného. Chápu, mluvíte o národní hrdosti, o tom "být Čechem". V tomto to nejspíš platit bude. Nejsem hrdá, že jsem Češka. Nevím, proč bych měla být hrdá na to, že jsem se narodila rodičům s českým původem, stejně jako bych se mohla narodit rodičům s původem třeba australským. Hrdost je podle mě cit, který musí být něčím opodstatněný(jsem hrdá, že jsem/jsi/jsme něco dokázali)a čím víc se s ním bude takhle plýtvat, tím menší bude jeho hodnota.

>Je možné, že [Klaus] dostal nabídku, kterou nešlo odmítnout, abychom použili jazyk mafie.

To je dobrý postřeh. Dá se to předpokládat. Podobně jako jeho měkké Ano pro základnu. To, zda ho někdo "přitlačil ke zdi" se nejspíš nedozvíme, ale protože i takové metody jsou součástí politiky, měli bychom je brát v úvahu.

>Kdyby Ústavní soud odmítl Lisabonskou smlouvu, co by udělali? Vyměnili by soudce? Kdyby Klaus nepodepsal, co by udělali? Vyměnili prezidenta?

Nic z toho mi po posledních několika měsících už nepříjde tak přitažené za vlasy. Když se otevřeně mluvilo o odvolání presidenta, či o vlastizradě, Vámi zmíněné možnosti by mi nepřišly tak extrémní. O tom, že takový přístup k demokracii(té skutečné) je silně znevažující není pochyb. Ale demokracie tu není a kdo ví jestli kdy byla.

>Ale pěkně by se při tom odkopali.

Oni se však již dávno odkopali! A všiml jste si co se stalo? Nic.

Mnoho lidí přistupuje k myšlence eurostátu pragmaticky: považují ho za řešení, ve kterém vidí krom nebezpečí i možnosti. A možnosti jim v jejich chápání převažují, jsou tedy pro eurostát a negativním tvrzením spojovaným s ratifikací smlouvy apod. nepřikládají takovou důležitost. To je konstatování, které vyvozuji ze svých sledování. Zároveň je to i odůvodnění mého postoje, který jsem uvedla v prvním příspěvku(o nutnosti utvoření eurostátu a NWO). Lidé musí být obezřetnější k podobným projektům. Jenže co je k tomu povede? Jedině špatná zkušenost na vlastní kůži.

>Klause nejde zopakovat jako referendum. Museli by ho zabít nebo sesadit. Tím by sice prohrál, ale vlastně vyhrál.

Jenže jak teď víme, dostatečně vhodná páka se našla i na Klause. Jaké byly její parametry se nedozvíme...

>To byla jen obratně vedena desinformační kampaň. Varoval jsem před EU od prvního dne, jen si klikněte na mé starší články pod tématem Evropská unie.

Ikonou jsem mínila spíš (masově)subjektivní dojem, kterým projekt EU působil na většinu lidí. Navíc ve stavu, v jakém byla země na konci let devadesátých vstup do EU prospěl. Že to něco stojí a ještě stát bude je věc další.

204135

4.11.2009 15:19

RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 204044

A jen malý dodatek na závěr:

Ten fakt se nehodí příliš zdůrazňovat, ale nedá mi to: naše vlastní vnitrostátní politická scéna není o nic lepší než směřování evropské unie. Co bylo tedy skutečnou alternativou? Libovat si v domácím hnoji nebo jít se stádem oslů bůh ví kam? šli jsme se stádem oslů...

O třetí, realistické cestě nevím.

204137

4.11.2009 15:44

RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 204137

Alexo,

který hnůj spíše zvládnete, ten, kterým máte zavalený vlastní dvorek, nebo ten, který je na obecním pozemku na kopci a vám z něj teče na dvorek akorát močůvka, co myslíte?

204141

4.11.2009 15:55

RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 204141

No pokud si pan statkář ve hnoji vysloveně libuje, tak to vyjde asi nastejno. To přirovnání nesedí, náš dvorek nám už bohužel dávno nepatří.

Myslím, že pokud zůstaneme u pragmatismu, má paní Alexa asi pravdu. Vesmír se ovšem neřídí pouze čistě materiálními, pragmatickými pravidly, a tato proto nejsou jediným měřítkem pro naše jednání. Kdyby byl Jan Hus pragmatik, tak by šly dějiny možná trochu jinudy. Někdy je důležité stát si za svým prostě proto, že to považujeme za správné, i když "nepragmatické".

204143

4.11.2009 15:58

PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 204141

Mimochodem, ke stavu, kdy máme cizího hnoje plný vlastní dvorek, nás přivedlo povýtce právě "pragmatické" uvažování a "pragmatické" důvody.

204144

4.11.2009 21:09

RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 204141

Analogii by se našlo víc.

Současná společensko-politická scéna ČR se může podle některých odhalení zdát docela jasná, ale ruku na srdce: kdo z nás skutečně ví kdo všechno se s kým zná, kdo všechno a jak pumpuje ze státní pokladny a kdo má prsty v tom, že věci nefungují jak by měly?

Ano, eurochlív je pro nás netransparentní, ale domácí na tom není o nic lépe.
Pokud se však vrátím k té Vaší analogii... Skutečně zvládáme domácí chlívek?

Nezvládáme ani ten.

Nerozumějte mi špatně. Nehájím předání autonomie do vzdálenějších rukou. Fakticky vzato už dlouho nejsme autonomní republikou, ale to je vedlejší. Už z pohledu ústavy to zde nefunguje jak má(Lid není zdrojem veškeré státní moci už hodně dlouho, je akorát pošťákem při volbách). Močůvku máme až pod nos a pořádek v nedohlednu. Kolem a kolem, běžní obyvatelé ČR budou asi tak stejně bezmocní jako předtím.

Jako národ jsme hodně zaspali a nechali se obalamutit už před mnoha lety. Teď nezbyde nejspíš nic jiného, než si vypít kalich hořkosti do dna. Netvdím tím však, že musíme rezignovat na jakoukoliv aktivitu. Máme co dohánět především v tom, co jste nakousl už výše, co se zde řeší často: schopnost spolupráce. V tom máme mezery a proto na sebe, jako na národ, nemáme příliš být na co hrdí.

204173

5.11.2009 16:30

RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 204173

Ten Váš poslední odstavec je skvělý. A toto z něj, mělo být hlavním vláknem diskuse:
>Netvrdím tím však, že musíme rezignovat na jakoukoliv aktivitu. Máme co dohánět především v tom, co jste nakousl už výše, co se zde řeší často: schopnost spolupráce.
To je totiž, zjednodušeně řečeno,jediná cesta, jak z toho zamotaného klubka ven.
Stávající formát diskuse zdá se mi poněkud nešťastný. To, co by se mělo tesat do kamene, zapadne pod stůl, a většinou na to nikdo ani nereaguje. A přitom je takových otázek s tím souvisejících, na které by bylo potřeba nově formulovat odpovědi. A hlavně podle poznaného žít. Budovat mosty důvěry, ne štěkat se mezi sebou. Ale adrenalin žene skoro všechny do nekonečného pobíhání v kruhu, a tak ani mnohým nezbývá čas k zastavenní se a rozhlédnutí... [pláč]

204224

5.11.2009 22:31

RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju

Alexa 90.?.?.?

Reakce na 204224

>Stávající formát diskuse zdá se mi poněkud nešťastný. To, co by se mělo tesat do kamene, zapadne pod stůl, a většinou na to nikdo ani nereaguje.

Kdo hledá najde. Kdo nehledá, myslí že ví a stejně by se neobtěžoval.

Upřímně, myslím, že to co jste vypíchl na mém příspěvku si v hloubi duše mnoho lidí uvědomuje. Jenže je to jen teorie, cíl, ke kterému je dlouhá cesta. A když ráno vyjdete ven a potkáte svého prvního blbce, kterému se možná zdaří zkazit Vám přinejmenším dopoledne, uvědomíte si zase a znovu jak těžké je realizovat takový cíl.

Jsem optimistka a věřím, že se to podaří. Jen mám pochybnosti o tom, zda se toho kdy dožiju.

204239

6.11.2009 6:29

RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju

Fernet 213.?.?.?

Reakce na 204044

Ještě k tomu Mnichovu....v té souvislosti bych rád zmínil, že Československá republika musel Velké Británii a USA zaplatit do šroubu ,kapesníku a kapky benzínu veškeré výdaje související s operacemi našich jednotek (např. letců) bojujících ve spojeneckých vojskách.
Takže z této strany nikdy nic zadarmo nepřišlo (maximálně tak zrada) ...no a vzhledem k tomu, že z té druhé strany nepřišlo také nic dobrého tak nechápu jak může někdo být pro to zase někomu lézt do někam ! [bliji]

204251

4.11.2009 17:15

RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju

rataj 85.?.?.?

Reakce na 204014

Faktem je, že EU ani schválení LS by neexistovaly, kdyby si to většina lidí ve společenství nepřála, a kdyby proti tomu vyjádřili ostře svůj nesouhlas na veřejných manifestacích. Kolik lidí třeba u nás otevřeně podpořilo presidenta?
Mnoho lidí je zmanipulováno mainstreamem, hodně jich neví, o čem smlouva vlastně je, někteří si myslí, že když nám budou vládnout jiní, nemůže to být horší, než jak nám dle jejich každodenních zkušeností zatím vládnou domácí vyvolení.
A největší katastrofu pro český národ nevidím v lidech, ale od věků v našem panstvu, které se téměř nikdy nedokázalo shodnout na nějakém jednom rozumnějším řešení. Proto jsme tak často v dějinách neblaze dopadli, ale přesto národ zatím přežil na rozdíl od jiných,kteří podlehli ostrému tlaku dobyvatelů. Otázkou je, co bude nadále s českým národem, zejména proto, že k jeho osudu je hodně tzv Čechů dost vlažných, a vlastenectví je hanobeno jako hrubý nacionalismus. Češi nejsou jako i ostatní národy žádní svatí a dopustili se jako jiní i řady chyb, nikoliv však tak děsivých, jaké vidíme v novověku u jiných národů. A s ohledem na velikost našeho státu měli jsme a máme řadu vynikajících vědců, lékařů, filosofů, umělců, sportovců, podnikatelů a spoustu nadaných a skutečně dobrých lidí. Mluvit o malosti českého národa proto dle mého názoru není vůbec na místě. Budeme-li milovat svůj národ, nikdy neskoná.

204155

6.11.2009 23:41

RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju

E123 78.?.?.?

Reakce na 204155

Váš popis českého národa je perfektní. S čím ale nemohu souhlasit je začátek Vašeho příspěvku. Spousta lidí je naštvaných, (nejenom kvůli EU či LS) nebo přinejmenším cítí, že současný stav věcí není ten správný.

Jejich "míra naštvanosti" však ještě nedosáhla výbušné hranice, ale ono se ani není čemu divit. Pokud má ovčan, přiševší domů z práce narvanou lednici a piktokrychli plnou "neodolatelných" seriálů, pak je mu celkem jedno, že pomalu přichází o své ovčanské svobody. Tady žádným manifestacím či odporu pšenka nepokvete...

Představte si ale stav společnosti, kdy lidé již nemají co ztratit. To by bylo jiný kafe, nejspíš by nám nestačily kandelábry. [cool]

Bohužel pro nás, panstvo si je toho dobře vědomo, a proto zřejmě nikdy nezažene stádo až úplně do kouta.

A teď to hlavní: Jak z toho ven??? [zmaten] [zmaten]

204319

3.11.2009 21:57

Hmmm, pane Stwora

Leitho 81.?.?.?

Nerad bych Vás urazil,nedovolím si to z respektu k Vám a Vaší práci,kterou děláte(myslím si dost kvalitně),ale to co jste napsal o VK.není vůči němu fér...on udělal všechno co mohl a čekal, že se opře o lidi,kteří mu pomůžou a řekne těm páprdům výsměšně:"za mnou stojí můj lid, kdo stojí za váma,kvazi politici".Sám moc dobře víte, jak to vypadalo s docházkou na akce proti LS.Myslím si,že doteď se jen pisálkovalo, nadávalo, ale nikdo pro nějakou větší akci nehnul ani brvou...Jestli si někdo myslí, že už je pozdě, tak se teda kur..plete,je jen na nás, jak se spojíme a s internetem to je opravdu to nejmenší a řekneme jasně a hlasitě ne,my ji nechceme a přidá se k nám mnoho miliónu lidí z ostatních evropských zemí...jen to někdo musí kurv. začít...co takhle vstanout z té zasrané židle místo litru, které se utratí v hospodě to dát na vlak atd...a jít, a tak jak tomu bylo již jednou,udělat podruhé.Naši rodiče(někteří z Vás) nám vybojovali jen zlomek svobody, teď je na nás,abychom vybojovali další kus a na našich dětech, aby pokračovali dále a dále...

204016

4.11.2009 6:25

To je zase diveni

Prazak 76.?.?.?

Reakce na 204016

>to co jste napsal o VK.není vůči němu fér...on udělal všechno co mohl

Jestlize ten komunisticky sasek svym podpisem vedome ohrozil suverenitu ceskeho naroda, tak at vypadne z Hradu. Napred machroval, vsichni jsme vedli ze jeho odpor je divadlo, navic protiustavni a ted se divime ze podepsal. Teda vy, ja ne.

204066

4.11.2009 14:07

RE: To je zase diveni

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 204066

Pražáku, vám to může být úplně putna. Vy v Čechách nežijete. Já vás za Čecha ani nepovažuju. Musel bych se stydět.

204123

3.11.2009 22:11

O co se Stworo snažíte?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 67.?.?.?

Až Vás český sionistický soudce pošle natvrdo do kriminálu za popírání, tak vám ten sebestředný ješita Klaus milost neudělí.Lisabonská smlouva nic neřeší, protože o tom, co se v Evropě bude dít nerozhodují pitomci jako Barroso nebo Cohn Bendit, ale bankéři skryti za oponou.ČR si nepolepší ani nepohorší.Vrcholem Klausovy drzosti je jeho ohánění se sudetoněmeckým revanšismem, ještě si ty komunistické žvásty pamatuji.

204021

4.11.2009 12:53

RE: O co se Stworo snažíte?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 204021

Vsadím se, že si nejen pamatujete, ale předevsím ještě i stále praktikujete některé minulé neřesti. Měl byste s tím udáváním konečně přestat a začít rovnat záda [mrknutí jedním okem]

204110

3.11.2009 22:15

Já si myslím, že LS je nejenom protiústavní , ale je docela obyčejně hloupá !

Laskavý 88.?.?.?

Dal jsem si práci a LS jsem si přečetl,spíše se jí "prokousal", protože ona ke čtení moc není!Je jasné a nechci se tady rozepisovat,jaká jsou jsou tam všechna zvěrstva / už o tom bylo napsáno dost/, především tím,že je možné přehlasovat menší státy , i když ty mají také možnost se sdružit, ale je to takové celé těžkopádné a jsem přesvědčen, že se brzo bude legislativa EU měnit, protože pod LS nebude fungovat! Stojíme teprve na počátku krize a je dost dobře možné, že Klaus odpískal svojí neochotu podepsat paskvil LS, protože kdyby nepodepsal, mohli by na něj eurokrati jako na záminku potom svádět případné těžké ekonomické propady, které EU čekají!Jsem velmi zvědav, jak se zhostí Brusel řešení vysoké a stále stoupající nezaměstnanosti, skoro neřešitelného problému zemědělských dotací /Francie se brzo prostávkuje k světlým zítřkům!!!/, imigrace,propadu produkce ve všech ukazatelích / Čína začne masivně vyrábět auta a my půjdeme vyrábět dřeváky! / - některé státy již úplně vypadly z udržitelného bankovního systému jednotné měny - Řecko - Itálie a Španělsko má veliké problémy.Z nových států je ekonomicky v řiti celé Pobaltí, Maďarsko a my máme také dobře našlápnuto k neřešitelnému státnímu dluhu! - Zde bych učinil poznámku, že za 20 let demokracie jsme si "vybudovali" více jak bilionový státní deficit, který stále narůstá a od nikoho rozumného v politice jsem neslyšel , jak ho budeme splácet! Asi ho za nás "zatáhne" EU!!! / Není vyloučeno, že se některý stát EU při takovém bordelu v hospodářství rozhodne a z EU bude chtít vystoupit! Potom se začnou teprve eurokrati chytat za hlavu , co vymysleli za blbost, jako je LS! Malému dítěti, také můžete horem dolem říkat, nesahej na ty kamna, spálíš se a stejně jde a sáhne si! Podobně dopadne LS! EU z LS jsou také velmi horká kamna, ale ty puchýře budou hodně bolet!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

204022

3.11.2009 22:17

Teď jsem přečetl v diskusi na iDnes a zkopíroval:

danxt 80.?.?.?

Představte si organizaci s ročním rozpočtem v hodnotě 105 miliard euro, jejíž účetnictví neprojde auditem jedenáct let po sobě. Touto organizací je Evropská unie.
...
Paní Andreasenová v roce 2002 objevila, že účetnictví Komise bylo mimo realitu. „Na rozdíl od Enronu a Worldcomu, kde lze alespoň sledovat transakce, v účetnictví EU toto není možné, protože zde není žádný systém pro sledování změn. Defraudace proto může ležet uvnitř systému nezjištěná a neidentifikovatelná.“ Výsledek? Ačkoli Andreasenová byla první kvalifikovanou účetní na své pozici v historii EU, byla přeřazena na rutinní práci a posléze propuštěna.

204023

4.11.2009 8:01

RE: Teď jsem přečetl v diskusi na iDnes a zkopíroval:

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 204023

To je přece jasné o co zde půjde. Jak říkával s oblibou Klaus: O peníze jde až v první řadě.

Mezinárodní bankéři si udělají z Evropské unie dokonalou dojnou krávu, dokonalý penězovod. Peníze ze všech zemí EU poplynou neznámo kam.

204075

4.11.2009 8:47

RE: Teď jsem přečetl v diskusi na iDnes a zkopíroval:

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 204075

>>Peníze ze všech zemí EU poplynou neznámo kam.

Dovolím si nesúhlasiť. Veľmi dobre vedia tí prašivci obrezaní kam tie peniaze pôjdu.
p.s. Oni tie peniaze do tých vreciek už nejakú dobu idú.

204079

3.11.2009 22:34

SŠE

Oli63 88.?.?.?

Takže tu máme na starom kontinente nové USA. Pekne sa nám to vrátilo, to objavenie Ameriky.
Teraz nám už bude dobre. Federálna (rozumej Európska) vláda nám bude vládnuť.
Myslím že precitnutie príde rýchlo a hlavne vtedy, keď si provincie budú môcť kľudne zrušiť ministerstvo zahraničia a vlastne ministerstvo aj financií.
Teda na začiatok.
Hurá.
Budeme mať aj my guvernérov. Ale na rozdiel od USA, budú mať pod palcom aj národ, nie len územie.
No nie je to fantastické ?
Tie možnosti, čo teraz budú mať herci a iní cirkusanti.

Chce sa mi plakať ...

204025

3.11.2009 22:45

Ilustrace

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Dovolím si vložit text z internetu, který ilustruje rozdíl mezi tím, když si lidi hospodaří na svém a když podlehnou volání globalizace (v našem případě volání EU):

Představte si dvě obce: Lokální Lhotu a Děravou Lhotu.

V Lokální Lhotě lidé většinou utratí svoje peníze v místě - v obchodě se smíšeným zbožím, u opraváře, za péči o děti, oblečení a podobně (řekněme, že 80% svých peněz). A máme tady Jiřího - má zrovna narozeniny. Tetička Anna mu poslala jako dárek stokorunu.
Jiří si za 20 korun koupil v nedalekém nákupním centru čokoládu a za 80 korun si dal zmrzlinový pohár, dort a limonádu v místní cukrárně. Majitelka cukrárny hned poslala svého syna, aby se nehal naproti u kadeřnice ostříhat. Utratí tam 64 korun (to je 80% z 80 korun). Za zbytek z osmdesáti korun si koupí časopis. Kadeřnici mezitím vyhládlo a tak si skočí pro něco na zub. Za 51 korun (80% z 64) si koupí pizzu a zbytek si nechá na blížící se kadeřnickou konferenci.
Jaký je efekt pro místní ekonomiku ? Jiří díky daru své tety mohl utratit 100 Kč, cukrářka 80, kadeřnice 64, a pizzerie 51. Zbytek peněz naši Lokální Lhotu opustil, protože čokoláda byla z nákupního centra, časopis vychází v Praze, kadeřnická konference bude dokonce v zahraničí.
Ve zmíněných 4 krocích bude ekonomický efekt původní stokoruny od tedy Anny 295 Kč. Samozřejmě, že 4-mi kroky to nekončí a peníze v Lokální Lhotě obíhají dál... celkový ekonomický efekt je dokonce 500 Kč, tj. pětinásobek původní částky.

V nedaleké Děravé Lhotě lidé neutrácí mnoho svých příjmů v místě (průměrně jen 20%), protože tam vypukla "katalogová horečka". Bratranec Jiřího, Petr, bydlí v Děravé Lhotě a teta Anna mu též dala jako dárek k narozeninám stokorunu. Hned si objednal elektronické hračky za 80 korun ze svého oblíbeného zásilkového obchodu a zbytek utratil v místním pekařství. Dcera majitele pekárny si odpoledne koupí za 4 koruny (20% z 20) v cukrárně lízátko a prohlédne si nejnovější katalog. Majitelka cukrárny si toho za 20% ze 4 korun už mnoho nepořídí.
Celkový ekonomický efekt původní stokoruny je v Děravé Lhotě pouhých 125 Kč, tj. o pouhých 25 Kč více než činí původní částka.

*

Předání správy našich věcí do Bruselu z nás udělá senzační Děravou Lhotu.

204027

3.11.2009 22:47

NAJPRAVDEPODOBNEJSIA VARIANTA

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

buducnosti bude urcite podobna momentalnej skutocnosti v USA. Vzhladom na to, ze Europu aj USA ovladaju ti isti ludia v pozadi (Rothschild a spol), predpokladam identicky rozvoj.
Zdravotnictvo - americky system - nech skapu, ak nemaju na lieky.
Skolstvo - americky system - tupec nechape a preto nie je nebezpecny.
Socialny system - nemaju peniaze - nech skapu. Maximum potravinove listky
Moralne hodnoty - mam peniaze -som bos, a kto nema, nech skape.
Vela miesta vo vazeni pre odporcov ako v USA.
Armada ktora bude proti vlastnym obyvatelom.
V USA sa to osvedcilo, preco si myslite ze scenar bude iny?
Jedine, co toto moze zmenit je, ze vymrieme prv ako nas stihnu vakcinovat - presne ako teraz v USA

204028

3.11.2009 22:49

Zrada

Maze 86.?.?.?

Je smutne, ze vas nakoniec zradil ustavny sud. Sama institucia, ktora bola navrhnuta, aby ochranovala Cesku Republiku. U nas na Slovensku nas zradili politici, ale to sa dalo ocakavat, lebo oni su to len predajne dev.... Ale to, ze kudlu do zad Ceskej Republike vrazi ustavny sud... to som necakal.

204029

3.11.2009 23:12

RE: Zrada

Gawain 85.?.?.?

Reakce na 204029

to proč nás zradil ústavní soud je třeba chápat v kontextu toho kdo tam většinu současných soudců nechal navolit.......hádat nemusíte, je to bývalí prezident Havle. Myslím, že patří do stejného klubu lidí, kteří po generace vědí přesně co chtějí s lidmi a společností udělat.
Ještě k Lisabonu, zprvu jsem měl radost, že právě Švédové, že by malá záplata na pobělohorské rabování[smích], nám pomohli vyjednat neplatnost charty na našem území, byť teprve z přijetím nového člena - Chorvatska, ale souhlasím s mnohými, že Klaus podepisovat nemusel, nebo alespoň ne tak zbrkle.

204032

3.11.2009 23:12

Lisabon je , řetěz , kterým nás všechny spoutali.....

Marshal Mellow 81.?.?.?

Otázkou je co se bude dít teď, nejsem si totiž jist , že lidé začínají objevovat pravdu , spíš si myslím , že mění jednu demagogii za jinou, že se teď v mnoha koutech světa začnou objevovat obratní řečníci s (více nebo méně) politicky nekorektními názory a se spoustou rychlých řešení všech myslitelných problémů....Vyvstává otázka jestli tím náhodou nevyměníme špatný systém , za vyloženě hrozný systém a jestli to náhodou také není něčím záměrem...... [pláč]

204031

3.11.2009 23:14

Nevíte náhodou...

Řehoř 90.?.?.?

Zeptám se diskutujících.
Nevíte někdo, zda existuje oficiální, k tomu účelu ustaveným orgánem, přeložené znění Lisabonské smlouvy?
Bez tohoto oficiálního, autorizovaného překladu, který musí být proveden myslím v Itálii a doručen každému, jednotlivému státu, není ratifikace platná. To jsou unijní pravidla.
Mám totiž takový dojem, že tento překlad neexistuje.
Jinak, Klaus opět nezklamal. Zradil.

204033

4.11.2009 13:13

RE: Nevíte náhodou...

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 204033

Existuje. Hele co sem nasel Úřední věstník Evropské unie

204112

3.11.2009 23:24

Trpaslíci, soubory trpaslíků a velmoci

PL 95.?.?.?

Přečetl jsem si komentář W. Stvory Prezident podepsal. A vlastně jsem dozvěděl o sobě spoustu nových faktů: mám totiž odlišný názor než autor. Prostě „čerstvý vítr pravdy“ autora nesdílím.
Patří mi tedy právem, že jsem pasován na trpaslíka se servilní národní povahou, a možná jsem taky jenom ubohý placený provokatér. A možná nejsem ani hoden poslat tento názor. Přesto se pokusím.

Taky nemám rád trpaslíky v jakékoli činnosti, a velice mi vadí především zatuchlé poměry v současné české kotlině. Akorát ty trpaslíky vidím jinde než autor, totiž v poměrech prolezlých všudypřítomným čecháčkovským klientelismem a korupcí.

Já fandím Evropské unii jako velmoci s vlastní zahraniční politikou, prezidentem, vlastní armádou. Záleží samozřejmě na podmínkách a pravidlech hry. Ale, jak vidno, takový „šílený“ projekt dráždí mnohé české trpaslíky.

Uvedu jeden příklad. Naše vztahy s Kanadou. Mám letět na nějaké jednání do Kanady. Potřebuji víza, mají se vyřizovat přes Vídeň. Neskutečná otrava. Kanada je ve vztahu k EU trpaslík a pochybuji, že by si dovolila někdy něco takového proti autentické velmoci.

Tak si to prosím ještě s těmi trpaslíky raději ještě ujasněte. 27 členských států - trpaslíků tento posun prostřednictvím Lisabonské smlouvy schválilo. EU jako největší světová ekonomika potřebuje přestat být SOUBOREM TRPASLÍKÚ a stát se autentickou velmocí. A každá skutečná velmoc, jak známo, si vymezuje sféry vlivu a nepotřebuje se odkopávat. Prosazuje své zájmy podle své reálné síly, jakými disponuje technologiemi, znalostmi,lidmi, vojenským potenciálem atd.
A ještě si, prosím, milí čtenáři ujasněte, jak jdou dohromady trpaslíci “pod taktovkou Rotschildů, Rockefellerů a dalších z Bilderbergu” a šílené levičácké nápady Bruselu.
Někdy to budí dojem, že jde pouze o takové hospodské nadávání na jeden pozoruhodný project vznikání nové evropské velmoci, aby řeč nestála.

204034

3.11.2009 23:55

RE: Trpaslíci, soubory trpaslíků a velmoci

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Reakce na 204034

Já bych k tomu doplnil jeden pohled na tento "pozoruhodný projekt vznikání evropské velmoci". Taková Čína je jistě také pozoruhodným projektem a přesto bych tam nechtěl žít a už vůbec ne pracovat v nějaké fabrice na ponožky.
Je totiž velký rozdíl mluvit o něčem z pohledu nezúčastněného pozorovatele, jako když např. hodnotíme historická opatření některých vládců proti lidu a něco jiného je být tím lidem, kterého se to přímo týká.
Čili, evropská velmoc může být super a může skvěle vzdorovat USA (o čemž dost pochybuji, protože to bude maximálně naoko), ale pro běžné obyvatele už nemusí být každodenní život v tomto "pozoruhodném projektu" vůbec pozoruhodný, jestli mi rozumíte.

204037

3.11.2009 23:59

RE: Trpaslíci, soubory trpaslíků a velmoci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 204034

kto ovlada Slovensko? Nasi politici predsa. Ale maju problem. Kradnu a maju ucty v svajciarskych (americkych) bankach. Kto dokaze zistit, ake maju ucty? Predsa majitelia tych svajciarskych bank. Kto su majitelia svajciarskych bank? Jozo Mrkvicka predsa, kto iny, a nie nejaky Rothschild alebo podobny plebs. Ako zareaguje slovensky politik, ak mu niekto oznami - podpises Lisabon, inac nejaky novinar na Slovensku sa dopatra k zoznamu tvojich uctov. Co odpovie slovensky politik, ak bude mat na vyber zverejnenie uctov na jednej strane alebo zvysenie financii na uctoch (v kazdom pripade su vydieratelni) na druhej strane? HLBOKO SA PREDKLONI A SPYTA SA, CI MU DAJU ASPON TROCHU MYDLA. A myslite si, ze niekde inde je to ine?

204040

4.11.2009 0:31

RE: Trpaslíci, soubory trpaslíků a velmoci

zamp1 90.?.?.?

Reakce na 204034

Pane PL snad nejste provokatérem, ale dle vašeho pžíspěvku soudím, že určitě jste důvěřivý Blázínek (nemyslím to zle). EU není a s LS určtě nebude svazem rovnocených trpaslíků, kteří se stanou většími a ještě většími!!!! EU je a nyní bude ještě více unií 3-4 velkých států s houfem trpaslíků za zadkem. O tom je LS a i článek na nějž reagujete. Ti trpaslíci jsou a teď daleko víc budou vystaveni zvůli velkých států!!!!!!!! A jestli si to nemyslíte, tak musíte být velmi mladý a nezkušený anebo ten provokatér.

204045

7.11.2009 0:12

RE: Trpaslíci, soubory trpaslíků a velmoci

E123 78.?.?.?

Reakce na 204034

Vážený pane PL. Vaše názory jsou pochopitelné a mají svoji logiku. Ta je ovšem postavena na tom, že jste zřejmě optimista, který doufá, že evropský hnůj bude zapáchat méně, než ten český.

Pokud by tomu tak skutečně bylo a já bych byl přesvědčen, že EU bude přínosem, psal bych zřejmě to samé co Vy. Pro dobro nás všech doufám, že máte pravdu a já se mýlím, ale to ukáže až čas...

Nejhorší ovšem je, jak snadno se někteří lidé, pro trochu toho svého pohodlí či prospěchu (např. nemuset pro vízum do Vídně [cool] ), vzdávají i posledních zbytků svobody... [oči v sloup]

204323

3.11.2009 23:41

Proc si hrajeme nato, co nejsme ...

Andreejka 92.?.?.?

Par provokativnych otazok: 1. Preco sa aspon nejaka evidentna skupina Europanov nevzburila (ekonomicka, politicka, obcianska...), ked sa na prelome rokov 2007/2008 v EU parlamente rozhodlo, ze dalsie pokracovanie vzniku Euroustavy pojde cestou mimo referend? 2. Preco Vaclav Klaus nevstupoval do hry s Benesovymi dekretami skor a to v dobe, ked zmluvu pripomienkovala vacsina krajin vratane CR a preco si dopredu nenasiel ziadneho spojenca a to ani vo vlastnej vlade (nema ich takmer v nicom a nikde) a vybral sa cestou provokacie najblizsich susedov (na presadenie akejkolvek myslienky v spolocnosti predsa oslovujete spojencov)? 3. Ako moze Europa bez federalnej vlady konkurovat Cine alebo Indii, ked ani nie je jasne, s kym maju buduce velmoci jednat? 4. V com je vyhodna suverenita CR, ked 20 rokov od padu komunizmu je vysledkom uradnicka vlada, demoralizovana materialna spolocnost, absencia klucovych reforiem, neliecitelna zavislost na zapadnom kapitale a nezvladnutelny statny dlh? 5. Ako moze Europa nieco dosiahnut s takymi saskami z prvej a druhej ligy, ako su mocichtivi a samolubi Berlusconi, Sarkozy alebo Klaus (Slovensko hra az tretiu ligu)?

204036

4.11.2009 0:34

RE: Proc si hrajeme nato, co nejsme ...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204036

Ad 1. To prijde, az se ukaze do jake miry je schopna bruselska demokracie efektivni ridit centralni stat nebo jakmile nejaky uspesny lobismus spusti negativni dusledky, ktere se primo dotknou obcanu. Momentalne LS nema zadny realny dopad.

Ad 2. Ve vrcholnych patrech evropske politky neprobehla zadna svobodna diskuze. Ti co nemeli ten spravny nazor ho bud zmenili a sli s vetrem nebo byli vytesneni z politiky. VK je ve funcki presidenta republiky, kde mimo velezradu je neodvolatelny. Ono je obrovsky problem presidenta k necemu prinutit. Pravomoci presidenta CR se psaly na miru Havlovi a jeho nasledovnikum, s VK jako presidentem se nepocitalo v dobe, kdy se to psalo. Ono s Klausem casto v politice prestal nekdo pocitat a pak zjistil, ze se prepocital. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

ad 3 Nejde o to, co by bylo vyhodne, ale jake jsou hranice mozneho. Centralizovana Evropa na bazi LS je neslucitelna s demokratickymi principy. SSSR byl schopen konkurovat 50 let i Spojenym statum, ale za jakou cenu?
http://dotsub.com/view/86479806-0a4c-4d5a-b2f9-1f3...

ad4 Cekat, ze nekdo bude resit neci problemy je utopie. Jestlize Cesi, Slovaci, Nemci...nebudou schopni resit sve problemy? Nikdo zvenci to za nas neudela. Bruselska byrokracie nebude zvladat sve vlastni problemy, natoz aby byla schopna resit problemy regionu.

ad5 System je nastaveny tak, ze produkuje takovou politickou elitu jaka je momentalne u moci. Velmi zridka se v dejinach lidske civilizace "filosof dostava na trun". Historie a lide na takove vzpominaji jako na statniky. Chcete zmenit system? Bez vule vetsiny skutecne mocenske elity to nejde, silou to je nemozne. Nas system je schopen rozmaznout jakehokoliv protivnika jako stenici. Vetsinou silny system vyhnije a zkolabuje dovnitr. Cim silnejsi slozitejsi system, tim pusobivejsi apokalypsa.

Nas system je navic expanzivni a narazil na hranice sve expanze, bud se bude muset zmenit na system neexpanzivni nebo zkolabuje. Oboji se neobejde bez skutecne mocenske elity a lidi jako je Sarkozy maji ambice se pocitat mezi tu prvni ligu, ktera nema ve zvyku byt na ocich.

204047

4.11.2009 1:27

RE: Proc si hrajeme nato, co nejsme ...

Andreejka 92.?.?.?

Reakce na 204047

Ad1 - pokud by vubec nekdo v Evrope dulezity veril, ze lid se dobrovolne nevzda sveho primeho hlasu v tak dulezite oblasti jakou je ustava a vubec system rozhodovani EU, byla by tato udalost vdecnym politickym i populistickym kapitalem. No nestalo se (az na toho kontroverzniho irskeho podnikatele se stranou Liberty). Ad2 - snad jenom male dite si zacne na piskovisti valku bez toho, aby si nejdrive ziskalo spojence. A kdyz to neumi ani doma a misto toho provokuje nejblizsi sousedy, zaslouzi si cervenou kartu - na zato, kolik streli golu, ale zato, jak hraje. Ad3 - souhlas. Ad4 - na druhe strane EU vytvari pro vysokopostavene grazly z CR mantinely, ktere by v samotne CR nikdy nevznikly. A soucasne bruselska byrokrace nenadela v CR tolik skody, kolik se povedlo mistnim expirimentatorum napriklad v oblasti kuponove privatizace, podvodnich opozicnich smluv, miliardovych odskodnych typu CME nebo ukazkovych pripadu na poveseni typu Gross. Ad5 - souhlas az na nepruhledneho Sarkozyho, ktereho mocenske choutky a moznosti jsou citelne napriklad z nedavno unikleho rozhovoru s Topolankem, nepouzite luxusni sprchy za 80 tisic Euro pripravene na jeho rozmery u samitu EU ve Francii, preslap u ochrany domaciho automobiloveho trhu, nemocne pozadavky na poradatele samitu NATO vcetne nasmerovani kamer, nebo protlaceni nedostudovaneho syna do rizeni parizske hlavni tepny La Defence. Takoveho nafoukaneho slona v porcelanu je docela tezke prehlednout, nebo ne?

204053

4.11.2009 4:37

RE: Proc si hrajeme nato, co nejsme ...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204053

Za prve ve Francii a Holandku probehla dve referanda, ktera bezpecne pohrbila Lisabon 1. Upgrade tedy Lisabon 2 bude pohrben, ve chvili kdy realne dusledky tototo socilaniho inzenyrtvi ve velkem namichnou dostaetcny pocet lidicek predevsim zapdni Evrope. Za favority, krome Britu povazuju Francouze a Italy, kteri si jdou bud podle sveho anebo podle toho, co je pro ne vyhodne. Ale ty realne dusldky uz zminuju po druhe. Doufam, ze ted se to jevi v jasnejsich konturach.

Za druhe zkusenosti z piskoviste nejsou plne aplikovatelne ve vysoke politice. A jsou rovni a rovnejsi. Treba tandemu Francie-Nemecko se vzdoruje dost blbe. A dokud LS nefunguje, tak to lidi nepali. Tudiz rozhoduje situace ve vysokych levlech politiky bez zpetne vazby a ta je ohledne LS jednobarevna. Ratifikace vyloucila z procesu narodni refernda mimo Irsko, ktere bylo prinuceno k referndu dvakrat behem jednoho roku.

Jinak receno LS ma pouze formalni oporu a postrada podporu obyvatelstva. Jedina vec co muze tento nedostatek nadseni lidicek nahradit je sila policejniho statu. Zkuste pouzit ve skutecne demokraticke spolecnosti silu a zjistite, ze potrebujete vice sily a tenhle proces je nekonecny. Paradoxne nejvice jsou LS ohrozeny slabsi demokraticke spolecnosti vychodni Evropy. Ty silne zapadni si s darebaky, ktere LS vynese k moci v jednotlivych zemi poradi.

Nikdo za nas nevyresi nase problemy, vcetne korupce. Ted je afera kolem pravnicke fakulty v Plzni a pujde to pres parlamentni komisi do ztracena, protoze ono tech zrychlenych akademickych titulu by se naslo povicero. Zajima to nekoho v Bruselu? A takove veci budou bez zajmu i v budoucnu. Budou to nedulezite lokalni problemy mistni vlady mimo pozornost centra! Centralni byrokarcie je malo vykonna a slysi na hlasy lobistu. O tom jestli to bude ten ci ten je zbytecne polemizovat. Sarkozyho zenou jeho ambice, ktere budou stejne destruktivni pro projekt LS jako neschopnost jinych.

204059

3.11.2009 23:58

Mnoo,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Kdyz jsem tu zpravu, tak ctyri hodiny zpatky zmercil, rekl jsem si: Nic, synku potrebujes jasnou cistou hlavu, musis na kolo. Pet tydnu jsem pouziroval, protoze jsem natahl lytkovy sval,ale zaplat panbu vydrzel. Byl tady prekrasny takovy studeny podzimni den a hlavu mam jako kristal, takze se mi podarilo vyhnout emocim.

Vetsina z nas ocekavala, ze US neshleda na LS nic v rozporu s Ustavou CR. Osobne jsem cekal, ze to nebude jako za starych casu lidove demokracie jednohlasne. Nepodjaty aktivni predseda US, soudce zpravodaj Rychetsky se nam projevil uz tady. V tehle spolecenskych kruzich neni zvykem davat nediplomaticky otevrene najevo svuj postoj, malokdy se potrefena husa ozve okamzite v pripade, kdy jde "pouze" o moralni rovinu veci, ktera nemuze nic nic zmenit na skutecnosti.

Soud si vzal tyden casu na rozmyslenou, at to nevypada tak blbe jako minule, kdy rozhodnuti meli pripravene uz dopredu a dojit to muselo podle casoveho sledu udalosti i tem pomalejsim. A rozhodl, navic si ustavni soudci dovolili prekrocit sve pravomoci, protoze v oduvodneni mimo jine sdelili, ze president je povinen smlouvu ratifikovat. Ustavni soud ma pravomoc posuzovat ustanost ci neustavnost zakonu nema jakoukoliv jinou pravomoc a uz vubec nema zadnou pravomoc k presidentu republiky.
http://www.lidovky.cz/zajmy-obcanu-jdou-k-certu-hl...
http://www.novinky.cz/domaci/183274-ustavni-soud-p...

Doporucuju vsem si poslechnout nebo precist projev presidenta republiky Vaclava Klause k ratifikace LS v CR. Pokud by Klaus nepodepsal doslo by k jeho odstraneni s funkce a nahrazeni nejakym spolehlivym eurohujerem. Tyto informace se nepochybne k presidentu Klausovi dostali, tento muz ma ve zvyku byt dobre informovany a z toho duvodu byva o nekolik tahu napredu. Ciste spekulativne Vaclav Klaus ve funkci presidenta CR muze lecos pro zajmy CR udelat a v Bruselu, Parizi... z toho maji jiste radost. Byl vyvijen velky tlak na predsedu britskych konzervativcu Camerona a to neni, zadny hej pockej, za par mesicu klidne muze byt premierem Britanie. V podobe LS integrace Evropy projde hlubokou krizi behem nekolika malo let, a to se lide jako Klaus, Cameron... budou naramne hodit, aby se to nezvrhlo v neco hodne oskliveho.
http://www.novinky.cz/domaci/183343-klaus-podepsal...

204039

4.11.2009 4:52

RE: Mnoo,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 204039

Když jsem došel k tomu závěrečnému:
>V podobe LS integrace Evropy projde hlubokou krizi behem nekolika malo let, a to se lide jako Klaus, Cameron... budou naramne hodit, aby se to nezvrhlo v neco hodne oskliveho.
Nějak mne to vrátilo na začátek:
>Nic, synku potrebujes jasnou cistou hlavu, musis na kolo.
Zdá se, pane Bartošek, že s tou Vaší hlavou už nejde nic ve smyslu citovaného udělat.
Nezoufejte, právě s tou hlavou můžete založit v USA "anal-ytický fanklub" V.K. [chechtot]

204060

4.11.2009 14:33

RE: Mnoo,

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 204060

kloučku, nauč se při čtení slovům i rozumět, zatím teda nic moc....

204127

5.11.2009 8:56

RE: Mnoo,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 204127

Slovutný kmete Jane,
odbyl jste mne dosti stroze. Jindy plýtváte svými střepy věšteb ze slovní drtě, na různé nevděčné nicky, a na občanovi z Blbákova škudlíte. Možná, že jste to Vy, kdo (vyjímečně?) nechápe souvislosti. Tak se aspoň pokusím...
My v Blbákově, sirku která nezapálila potřebné, obvykle odhodíme, litujíce ji, i svoji nešikovnost, že se věc nezdařila. Amerikánci postupují jinak, jak Bartošek píše: sirku prostě opět schovají, a věří, že za rok či dva bude opět k použití.
No a v Česku, to úplně zírám, tam (podle většiny zdejších řečí soudě), omlouvají nedostatky takové sirky zlými duchy, její samovznícení považují za zázrak, včetně jejího samolibého krátkého prskání. A zdá se, že chystají i její svatořečení - jako matky všech ohňů, požárů, zdroj tepla rodinných krbů i světla všeho druhu, čoudu dýmovnic a co já vím čeho všeho ještě. Prostě vypálená sirka z rodu Titánů. Tož tak.
Váš občan z Blbákova.

204196

5.11.2009 16:29

RE: Mnoo,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204196

Josef, neslo by to dat do lidsky reci. Tohle je ma me tak moudry, ze vubec nevim, ktera bije. Treba tady Sarkozymu rozumi skoro dycky. I kdyz ted zrovna nevim, co se mu jako velkemu demokratu nelibi, a jake ze ho to otazky napadaji? Mozna by mel nas maly ducce vydat seznam nevhodnych cinosti v ramci EU. Ubylo by tim ideozlocinu z neznalosti. [velký smích] [velký smích] Jeden frajtr pred par desitkami let se vyjadroval srozumitelneji a jeho seznam veci, ktere se mu nelibili se nakonec ukazal nekonecny.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/183568-sar...

204223

5.11.2009 16:54

RE: Mnoo,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 204223

Sice nejsem Josef, ale to v podstatě nevadí. Příspěvek ale byl adresován Jankovi, a to jsem musel o dvě vrstvy výše, než v diskusi pro obyčejné lidi. To mne poněkud vyčerpalo i fyzicky neb jsem byl nucen k perspektivnímu pohledu z vnějšku galaxie a nyní takového výkonu nejsem schopen. Omlouvám se, snad příště, nebo jiný překladatel. Teď musím jít doplnit síly, dřív než zavrou kšefty.
Sarka je moc jednoduchý, ten nepotřebuje výklad.

204227

5.11.2009 20:25

RE: Mnoo,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204227

Skoda, ja jsem myslel, ze je krize. Ale v dobe krize zapaltpanbu za kazdy kseft, to da rozum to musi jit zabava stranou. Toz nic, treba priste nebo mi to nekdo prelozi.

204232

8.11.2009 7:15

RE: Mnoo,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 204232

Pane Bartošek, jen krátce. Vidím že tu bajku o sirce paní Jarmila bez zaváhání, perfektně "přeložila". Co dále píšu, neberte moc osobně. Četl jsem snad včera, asi na iDnes, citát nějakého profesora o tom, že vlivem velkého množství informací lidé přestávají myslet vlastní hlavou, jak stěží stíhají na vše reagovat. Tak třeba, "das Geschäft" znamená německy obchod, a od toho je odvozený - kšeft. Kromě "kamenného obchodu", znamená též činnost - podnikání. Šel jsem do obchodu nakoupit potraviny, bylo vlastně moje sdělení. Což je z mnoha dalších souvislostí (než zavřou..., doplnit síly)jasné, při troše snahy. Ale Vaši tvrdou orientace na obchod = podnikání (to bude asi vliv Ameriky), nevykolejila žádná asociace. A tak tu máme, namísto dorozumění, Babylónské zmatení jazyků. To souvisí i s tou "ozbrojenou pseudodemokracií", jak jsme to spolu mordovali minule. A to u Vás předpokládám dobrou vůli k dorozumění, a ne záměrné matení pojmů. No, nevím jak budeme číst mezi řádky, až to už jinak nepůjde, když i s nezakonspirovaným textem jsou takové problémy. Ten jinak oslavovaný internet, jako skvělý prostředek dorozumění, se vlastně mění tou kvantitou v opačnou kvalitu (brzdu dorozumění). Jakoby chtěl potvrdit to staré moudro, že: Všeho moc škodí.
Pišme méně, více přemýšlejme! [mrknutí jedním okem]

204367

8.11.2009 17:02

RE: Mnoo,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204367

To mate tezke, jeden nevi odkud v tyhle spinave informacni valce jedna prileti. Samozrejme, ze jsem nepotreboval preklad. Jenomze tezko rict kam vas zaradit. Kdyz se mnou hrajete hru, tak mi nezbyde nez hrat ji taky. Nemate rad hry? Tak proc je hrajete? Na ten obchod zas tak zamereny nejsem, ale jak chcete autoregulacnim mechanismem vybalancovat dynamickou rovnovahu ve spolecnosti. Bez obchodu to na mikrourovni dobre fungovat nebude.

Definujte demokracii a muzeme se bavit o tom, co to je demokracie a dojit i k zaveru, ze dle vasi definice neexistuje treba vubec nikde nebo pouze ve skandinavii. Ale Svedsko bylo prinuceno, jak velmi silna ekonomika k destrukci nekterych socilanich opatreni, napr ignorovanim ze strany zahranicnich investoru po dobu nekolika mesicu, tusim v 90-tych letech. Budu mit treba nejakou poznamku k te definici, ale chapu ze definovat spolecenske usporadani, ktere v kazde kulture a regionu bude mit i specificky realny obsah, neni jenom tak.

Ono jestli demokracie neni v USA, tak potom skutecne tezko hledat, kde jeste existuje. Mit hromadne v drzeni zbrane znamena nezavislost, pri pokusu zneuzit moc. Lidska historie je plna pokusu takoveho zneuziti moci, at usporadani spolecnosti nazyvame despocie, feudalni, komunismus, tyranie, demokracie.... V ramci LS je moc zneuzitelna mnohom jednoduseji nez v ramci americke "ozbrojene pseudodemokracie".

Pri zpusobu jakym je uskutecnovana LS si nedelam prilis iluze, co jsou schopni lidi, kteri za tim stoji. Dejte si dohromady lidi s nejakym charakterem a potencial, ktery maji k dispozici, plus nejaky omezeni z dusledku, jak s tim potencialem nalozi. Za predpokladu, ze jsou k temto dusledkum vubec schopni dojit, coz je u ideologii problematicke. A z tohodle se rysuji alternativy budoucnosti, aspon pro me osobne.

Ze si toto uvedomuje VK a stoji v ramci svych realnych moznosti proti tomu, tak ma logicky podporu lidi, kteri vidi podobne nebo naprosto jine negativni dusledky do budoucna. Na fan kluby ani kralovsky majestat skutecne zatizeny nejsem. Na to jsem prilis cynicky a prilis logicky. Muj osobni respekt se ziskava jinym zpusobem nez pouhym spolecneskym postavenim nebo jmenem "celebrity" a vezme to nejaky cas.

O tom jak je to zhruba s informacemi v ramci veku informaci i te informacni valky, do ktere jsem chte nechte vtazeny, mam docela solidni praktickou predstavu. Uvedomuju si, ze internet ma pozitiva i negativa jako skoro vsechno kolem nas, ze ma i zneuziteleny potencial. Vam by se to, ale zrejme jevilo jako konspirace, ale s tim se neda prilis delat. Nedopustte, aby se lide dali cestou dobytcat. Nejhorsi by bylo, pokud by se timto smerem vydala skutecna mocenska elita, i to zname z historie lidkych civilizaci a zrejme i na to myslel Seneca pred dvema tisici lety.

204376

9.11.2009 2:29

RE: Mnoo,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 204376

>Nemate rad hry? Tak proc je hrajete?
Tak to abych snad ani nereagoval. Z mé strany to není hra i když se to tak může zdát. Také by jste to mohl označit za obchod s informacemi, nebo i informační válku. Ale z toho se pak nikdy nevybabráme. Těch možností jak si zdánlivě pomoct v analýze je nespočet. Normální vlídné lidské slovo pak můžete označit za protivníkovu past. To je to oč tu běží. Samé vysvětlování stanovisek a podezírání ze špatných úmyslů, a celé to znovu dookola.
Jinak jste spotřeboval skoro celý svůj příspevek na vysvětlování, žehlení a podezírání a rekapitulace již přežvýkaného... A já už skoro taky.
Ale to co by mne zajímalo, a kvůli čemu se tady namáhám v diskusi, jste jen neurčitě naznačil v pouhé jediné větě:
>Muj osobni respekt se ziskava jinym zpusobem nez pouhym spolecneskym postavenim nebo jmenem "celebrity" a vezme to nejaky cas.
To by mne zajímalo, co je to za omamnou látku, kterou V.K. vylučuje, že se (nejen) u Vás, účetnicky řečeno, dostal do černých čísel. U většiny, i u mne, je hluboce (až nenávratně) v červených. Jistě, říká mnohé nepopulární věci ve shodě s mým poznáním, a tak bych ho mohl považovat za svého mluvčího, který do světa přes mikrofony a televizní kamery šíří moje myšlenky. Ale já to pociťuji, jako devalvaci těchto myšlenek, právě proto, že V.K. není nepopsaný list papíru. Pro mne je to člověk, který se podílel významnou měrou na zavedení stávajícího marasmu v těch nejvýznamnějších funkcích. Takže, když V.K. zvedne prapor a volá "Na Brusel!", mám v tom zcela jasno. To vidím nahoře berle...
Ne, že bych komukoli upíral právo začít "nový život" v pravdě, to by ovšem hned na první pohled vypadalo jinak - to by V.K. zmizel z TV obrazovek, ze zpráv, a jen po iternetu bychom se sporadicky dovídali o systematické práci V.K. na povznesení Česka.
No, nemohu Vás sice úkolovat, ale přece jen několik kontrolních otázek z již probíraného: Jak Američan zbraní ochraňuje svoje úspory proti inflaci, nebo jak se použivá zbraň proti propuštění z práce. Nebo, (jedna těžší nakonec) jak si pomocí této zbraně uhlídá svoji vlastní mravní integritu?
Bojovat proti vlastnímu hladu by sice mohl, asi nejlépe prodejem oné zbraně v bazaru.
A o tom feromonu V.K. mi též nezapomeňte, pokud možno, napsat. [mrknutí jedním okem]

204388

9.11.2009 6:14

RE: Mnoo,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204388

Lidi prochazeji vyvojem, aspon to muzu pozorovat na sobe. Jestli mi ukazete jake byly moznosti volby VK a oznacite mi, kdy zvolil ty horsi, tak lze pokracovat v debate o minulosti VK. Momentalne neexistuje zadny extra vyber bud LS nebo ocejchovani. Jestli chcete jit p[roti systemu radikalnim zpusobem, tak hodne stesti. Nezbyde z vas ani mastny flek a pragmatik typu Klause to vi moc dobre. Pokud si byrokrati v Bruselu troufaji poradit s timhle, tak doufam, ze se uz brzo vzbudi ze zimniho spanku a prestanou se zajimat o s prominutim picoviny.
http://www.blisty.cz/2009/11/9/art49749.html

Zbrane vam sice neumoznuji reagovat na kolabujici prvky systemu a nebo systemove chyby primo ve fundamentu, ale pri volbe moznosti stezuju tu alaternativu s rozsklebenou tlamou s absenci moralky. Jedina moznost jak se vyhnout tomuhle typu "reseni" je obratit pozornost aspon dostatecne vyznamne casti skutecne mocenske elity k jinym alternativam. Kdybych veril tomu, ze eurobyrokracie to zvladne, tak by mi LS byla sumafuk i s ohledem na ztratu suverinity, ke ktere dojde. Nelibi se vam muj zpusob mysleni a chcete po me vice, ale predevsim "spravne" myslet nemuzu slouzit.

Nepresvedcil jste me ani o VK, ani o LS, ani o o charakteru veku informaci. Jestli nemate lepsi argumenty, tak si kazdy pujdeme po svem, protoze zjevne ja vas taky nepresvedcim a nedokazu zpochybnit vase osobni videni reality. Neodputsim si otazku na zaver? Kdo je treba v CR alternativa za Klause? Swarzenberg? Liska? Paroubek? Topolanek? Svoboda? Vondra? Pehe?... Vyber prilis extra neni.

204390

9.11.2009 9:09

RE: Mnoo,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 204390

Pane Bartošek vezmu to zprostředka:
>Nelibi se vam muj zpusob mysleni a chcete po me vice, ale predevsim "spravne" myslet nemuzu slouzit.
Nejsem tak naivní, abych Vás chtěl předělávat na počkání, ale měl jsem za to, že jste ještě ve vývoji, jak se mne snažíte přesvědčit hned v první větě, a tudíž do Vás jen dál šetrně dloubám. Já s Vámi sdílím ( snad všechny) Vaše obavy ohledně příštího vývoje, ale cestu k řešení vidím jinde, než většina takto "postižených". Myslím, a často to i píšu, že klíč k řešení všech problémů není ve vrcholné politice a ani v jejim neustálém analyzování bez následné tvůrčí syntézy. Nýbrž dobrovolně spolupracující čestní jednotlivci dole s vyloučením nadlidí a parazitů, jsou už skoro hotovým řešením. Takže žádné řešení jak se mi snažíte podsunout:
>Jestli chcete jit proti systemu radikalnim zpusobem, tak hodne stesti. Nezbyde z vas ani mastny flek a pragmatik typu Klause to vi moc dobre.
A hned jste nezapoměl, přičíst pragmatikovi nezasloužené body.[pláč]
Zcela radikální jsem právě v tomto: Diskutovat, ve stávajícím srabu, by se mělo hlavně o tom, co je v moci obyčejných lidí změnit, k dosažení obnovy civilizace.
>Nepresvedcil jste me ani o VK, ani o LS, ani o o charakteru veku informaci. Jestli nemate lepsi argumenty, tak si kazdy pujdeme po svem...
To mne mrzí, že jste se, jak se z Vámi napsaného zdá, pouze utvrdil o svých "pravdách". Já myslel, že jsme (a nejen my) dlouho šli každý svou cestou, a že právě nastává doba pro cestu společnou, jen ji najít... [mrknutí jedním okem] Nutit Vás ale nemohu.
Na přímou otázku ohledně alternativ za Klause, Vám sděluji, že jste mi tím seznamem moc na výběr nedal. Ale věděl bych o lidech z okraje politiky, třeba z oblasti vědy, sociologie či filosofie, kteří by chápali úřad presidenta jako veřejný statek, přes všechny chmury dnešní doby.
Takže, na shledanou na společné cestě. Lepší bude, když si ji najdeme sami, než když nás k tomu (nejen) okolnosti dokopou. [mrknutí jedním okem]

204394

9.11.2009 14:04

RE: Mnoo,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204394

Jsem ve vyvoji a pravda je pro me dulezita. "Filosof na trune" byva zridka. Ten vyber se vicemen tyka realnych moznosti v CR. Jestli jsem na spolecne ceste, tak se drive nebo pozdeji sejdeme. Cest je nekonecne mnoho a cil, kteremu rikame budoucnost civilizace je jeden. A nezlobte se "za ty rany" musel jsem si vas otestovat a jiny zpusob nebyl. [smích] [mrknutí jedním okem]

204410

6.11.2009 9:43

RE: Mnoo,

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 204223

Já si pod tím jinotajem představuji to, že tou nepotřebnou sirkou, která nedokázala zapálit své okolí, je Klaus. Ta sirka nedokázala zapálit proto, jelikož je to sirka falešná, která již občany několikrát zklamala. A tak občané nepotřebnou sirku odhodili, nepostavili se za ni, i když zároveň chápou, že jsou nešikovní a sami proti sobě, že se věc nezdařila. Ale Američani jsou ještě naivnější než Češi. Ti si nepotřebné sirky (politiky, kteří je již jednou zklamali) schovají a věří tomu, že příště až je zvolí do nějaké funkce, tak již nezklamou.
Existují ovšem i v Česku jedinci, kteří omlouvají Klause vždy a pořád, i kdyby provedl sebevětší sviňárnu. Sirka krátce zaprskala, stavěla se na zadní ohledně LS a pak pokorně rychle podepsala. Ale i tak bude některými lidmi oslavována a svatořečena, neboť je to podle nich sirka z rodu Titánů. [vyplazený jazyk]

204261

6.11.2009 10:11

RE: Mnoo,

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 204261

...dobrý Jarmilko, dík za překlad. Je hodně jazyků, do kterých lze naše chování "posadit". Ale jen čas následující ukáže, kde (a někdy i ProČ) jsme se mýlili. Vaše vysvětlení má logiku, jednu z několika logik. Na to nezapomínejme. Každý můžeme do svého uvažování zahrnout jen své poznatky a svoje domněnky - dost těžko se oddělují a spojují tyhle dva balíčky, osobní poznatek může být pro jiného jen blábolem, teprve množina podobností začíná mít váhu = působnost.

204265

4.11.2009 17:12

RE: Mnoo,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204060

Cas kecu skoncil. Brusel ma LS. Plati pravidlo, ze ten kdo drzi suverenitu a moc, k tomu dostane i odpovednost. Nevim jak to tedy funguje v tech vasich fanklubech, protoze je na tyhle saskarny nehranju ani jako fotbalovy fanda. V kazdem pripade vase jiste tezce nabite znalosti ohledne fanklubu jsou pro me novinka. Radi se mezi ne i petice nebo vyjadreni podpory, plati se clenske prispevky?[velký smích] [velký smích] Mno, zpatky, k te odpovednosti. Jestli tu odpovednost nevzladnou muze skoncit, kdyz to pohnoji dostatecne kvalitne i na kandelabru za jasatu davu, ktery si predstavovali ponekud jinak.

Ohledne fan klubu VK bych se tam prilis nevyjimal, mam takove tuseni, ze moje malickost by s Vaclav Klausem treba v otazkach ekonomiky vedla velmi ostrou debatu. Mame centralni moc, uvidime jak si centralni vlada poradi i s odpovednosti. Preji mnoho stesti nam vsem, protoze kdyz to poserou presprilis, tak kandelabry budou pouze takova chaba utecha toho zbidaceneho davu v ramci celkove tragedie. V SSSR se uspechy lidove-demokracie bolsevickeho typu udrzeli nekolik desetileti. Pravda tisicileta rise to zabalila ponekud drive, mozna i z toho duvodu, ze byla porazena jinym experimentem socialniho inzenyrstvi ve velkem meritku.

204154

4.11.2009 0:14

2 Stwora

orels 62.?.?.?

Ja bych presidenta tak prikre neodsoudil. Vzdoroval dlouho a pusobil presvedcene. Nevime ale, pod jak velkym tlakem mohl byt, vime jen o tom oficialnim medialne-politickem. Pripada mi, ze s tou vyjimkou prisel "na posledni chvili", jak na zachranu, aby mel duvod zmenit postoj, a az podivne rychle byla vyjimka schvalena v EU..! Cele to probehlo divne rychle, prijde mi to jak rucnik hozeny do ringu po tezkem zasahu..o kterem nemusime vedet. [zmaten]

204042

4.11.2009 0:33

RE: 2 Stwora

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 204042

Může být. Tohle je dobrý postřeh. Fakt ta výjimka přišla na poslední chvíli a byla neobyčejně rychle odklepnuta. Toho jsem si měl všimnout sám. [zahanbení]

204046

4.11.2009 5:49

RE: 2 Stwora

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Reakce na 204046

Jsem v duchode, bavi me sledovat politiku (ale nelibi se mi pro bezcharakternost a proto bych ji nemohl delat), proto mi v TV maloco unikne. Uprednostnuji prime prenosy pred uz prezvykanymi vynatky. Jednou byl rozhovor s nejakym pravnikem a ten posoudil Klausuv pozadavek na vyjimku takto: Lide, kteri se budou obracet k evropskemu soudu v zalezitostech socialnich, mohou byt odmitnuti. Co to znamena? Ze kdyz se v CR dostane k moci ultrapravicova strana, ktere se podari uzakonit socialni podminky na urovni 19. stoleti, nebude sance se odvolat k evropskému soudu prave kvuli te vyjimce. O nemoznosti prezkoumavat Benesovy dekrety pry bylo jasno od zacatku, od Klause to pry mohl byt jen zakryvaci manevr, ve skutecnosti se jemu, coby tvrdemu pravicakovi, jednalo o vyjimku v oblasti socailnich otazek. Zajimave na tomto rozhovoru bylo to, ze uz se v TV neobjevil, ani v prezvykane a zkracene forme, pritom media maji zvyk kdeco omilat donekonecna.

Pak me zajima, jak je to s Ustavnim soudem. Ta oblast mi neni dostatecne znama. Myslim si, ze je jmenovan, nevim vsak, na jak dlouho a jestli je z nejakych duvodu odvolatelny. Neni ta dnesni smecka stále ještě Havlova pata kolona? Pak by vcerejsi rozhodnuti bylo jasne.

204065

4.11.2009 6:40

RE: 2 Stwora

nono2 193.?.?.?

Reakce na 204046

Prepáčte, ale naozaj si myslíte, že prezident štátu je nedosadenou figúrkou? Že chápadlá NWO by dovolili, aby na prezidentskej stoličke sedel niekto bez ich mandátu?
Show must go on...

204068

4.11.2009 8:26

RE: 2 Stwora

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 204068

S tím mandátem jste to trochu přehnal, to oni by meli určitě "lepší kandidáty", ale asi věděli dopředu jak ho případně "umravnit", tak ho strpěli, zejména když se "osvědčil" v prvním funkčním období a zejména v jiných předchozích vysokých funkcích při privatizaci.
Mne udivuje spíše to, že někteří (zdejší čtenáři i Editor) čekají zázraky na počkání. Historie postupného přebalování EU v byro- a klepto-kratického molocha, je dlouholetá. A nikdy se zde - v celé EU (po celou tu dobu), nevyprofilovala žádná odpovídající síla, která by ty summitující strýce přiměla k jasné a diskutovatelné koncepci budoucího (sou-)státu, s předem napsanou (krátkou) ústavou či smlouvou srozumitelnou více méně všem občanům, nikoli jen "plzeňským odborníkům". LS je humus. Vše mělo být široce diskutováno, postupy i cíle, i jednotlivé etapy, tak aby vznikla maximální podpora občanů. Místo toho jsou tu schvalující summity, obdobně humusněbyrokratických dokumentů, které probíhají vždy tak dlouho nebo se opakují, až ukecají případné pochybující. To samé u těch referend. Když to jeden zváží, jak vzniká tento nový stát, tak už musí vidět i jeho konec. Moloch je už mrtvý, jen o tom ještě neví. Zatím se chystá na summit s USA. Ten druhý je taky v rozkladu. To si posummitujou jako rovný s rovným...

204078

4.11.2009 11:45

RE: 2 Stwora

nono2 193.?.?.?

Reakce na 204078

Prosím Vás, prečo nepíšete častejšie?

Tie žabomyšie diskusie nikam nevedú. Máte pravdu, moloch je mŕtvy, len o tom nevie. A my sme príliš netrpezliví...
A ešte čosi. Nad nami ľuďmi je neustále niečo čo si neuvedomujeme alebo nechceme uvedomiť. Ako píše Milan Rúfus - krok Boha býva pomalší ale nezastaviteľný.

204102

4.11.2009 15:03

RE: 2 Stwora

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 204078

...jak by mohli strécové z EU definovat cíle EU, když ty cíle připravují hoši od "programu peněz" !!
...a zatím je nemohli vystrčit, protože strejda Klaus jim skočil do polívčičky.

Ale je i druhý scénář: strejda Klaus hraje "havla v base" - stále přeci platí, že ti věznění, odmítaní (biblicky "ti poslední"[mrknutí jedním okem] se dostanou pak k moci. Takže hanobení Klause i jeho hrdinství jsou jen role.

Příběh se staví z větší vzdálenosti. Končí použití peněz - výroba dluhu přesáhla možnost jej splatit. Za platidlo slouží už "slovo" - chytře propojované vazby, media místo bank - stejné vedení a jejich užitek je plánován těmi, kdo se ve vývoji lidského vědomí dostali dál než my tady.
Máme pár let na to, abychom se naučili dělat pořádek ve slovech, nahrazovat správná slova penězi (= korupce, křivárny od maličkých po největší) už přestává fungovat.
A první pořádek se asi bude dělat mezi vědou a duc/hovnem, pojmenovávání podobností dvěma různými "asociačními řadami" byť v různých jazycích stejnými) je tím "černým vzadu". "Temné síly" mají mnoho společného s "temnou hmotou" - jsou to takové roztomilé slovní shody, mající společné jmenovatele v každém z nás.

Průsečíky událostí v tomto rozměru sledují i ti, co peníze a "úrok z úroku" vymysleli. ...a snaží se svůj časový deficit zachraňovat, jaxe dá. Proto v patrech, kam vkládáme své "konspirační" a jiné příběhy, se občas musí "vhodit ručník". Zkrátka zas některý "sedlák práskl bičem". Což se může stát i v mysli člověka - že dojde k hranici svých starých možností. A musí hledat nové cíle. LS spustí něco, co je pro nás připravené. Ale je možné, že reakce nebudou takové, jak "připraváři" očekávají. Internet a mobily jim trochu kazí "noty".

204133

4.11.2009 5:48

RE: 2 Stwora

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 204042

Ty otazníky (???) nad (Vaší) hlavou by šlo domyslet asi takto:
1/ Centrum má dobře zdokumentovaného nějakého kostlivce ve skříni u V.K., a zjevnou nevoli vůči protahování celé kauzy trapného schvalování/neschvalování LS. Proto ten spěch.
2/ Nebo dostal pokyn z réžie, že toho opozičníka zahrál dobře, a že se má dále držet scénáře a neblbnout, jinak ho budou nuceni stejně "vystřihnout".
Dle 1/ V.K. zapomněl na kostlivce, a je z vývoje sám překvapen, nebo jde jen o divadlo dle 2/ aby občan viděl, že se nejedná o bruselskou totalitu, když existuje i prezidentská opozice.Obě varianty vylučují abdikaci.
Ta výjimka, pokud někdy bude platit vůbec, má být v platnosti až za několik let(přístupová sml. Chorvatska), do té doby bude platit LS pro Česko bez této výjimky. Takže několik let zde bude okno, pro prolomení BD, pokud vůbec výjmutí listiny... z LS mělo mít mít nějaký ochranný účinek. Divné vítězství či porážka, navíc výjimka má mít ještě vedlejší účinky mimo ochranu prolomení BD. [oči v sloup]

204064

4.11.2009 0:16

Klaus

Jarda 4 212.?.?.?

Mohl byt president na ktereho by se narod zpetne dival jako na Karla 4 nebo Husa, nevydrzel tlak a odvolal to muze, ale ze aspon neodstoupil?

204043

4.11.2009 1:02

O vzniku ČSR - velmi poučné!!!

Supman 84.?.?.?

Historie je velmi poučná pro pochopení současnosti. Abych citoval agenta Copera: "Věci nejsou tím, čím se zdají být..." [chechtot]

http://vznikcsr.wordpress.com/

204049

4.11.2009 1:11

RE: O vzniku ČSR - velmi poučné!!!

Supman 84.?.?.?

Reakce na 204049

P.S.: "Můžeme se o tom přít, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak jediné co proti tomu můžeme dělat." J. Cimrman [chechtot]

204051

4.11.2009 1:56

PÁR POZNATKŮ, KTERÉ NEBYLY ZMÍNĚNY

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

1) Klaus tvrdil celou dobu, že jestli US rozhodne ano a EU dá vyjímku, tak podepíše, protože nemá jinou možnost. Tak jaká zrada??? Protahoval a možná čekal větší podporu lidí ... ta nebyla viditelná, takže smůla (pro nás)

2) Přijde mi smutně úsměvné, že jsou tady argumenty, že s LS EU nebude efektivně fungovat a že si pod sebou vlastně ta EU podřeže větev. No jasně, že nebude fungovat, jasně že přinese chaos, možná i hlad a bídu?, KVŮLI TOMU SE TO PŘECE DĚLÁ, aby byla nastolena katastrofální situace a přijata restriktivní a totalitní opatření, ne?

3) Nevím, zda jsme si všichni uvědomili, jaké zrcadlo aktuálního stavu společnosti a (ne)myšlení jednotlivců nám bylo nastaveno. Toto nemá v historii ABSOLUTNĚ obdoby, civilizovaní lidé 21. století fanaticky prosazují podpis smlouvy, která se NEDÁ CELÁ PŘEČÍST a není jim to divné [pláč], jejíž část, kterou jsme si mohli přečíst jasně svědčí o tom, že se vzdáváme svých práv, že už ani to málo co jsme mohli ovlivnit volbami neovlivníme, že se může měnit v budoucnu bez našeho souhlasu [pláč] a další a další jobovky a lidem to nepřijde divné [pláč]. Většina lidí nečetla ani to málo, co bylo k dispozici a přesto brojí pro LS a přijdou si asi normální [pláč]. Ne, tohle není NORMÁLNÍ, tohle je katastrofa, negramotný křovák by na něco takového nepřistoupil! Ale civilizovaný člověk, s alespoň školskou znalostí historie a základy logického uvažování a přístupem na internet bude tleskat a prosazovat něco co je v jeho neprospěch? Jak se "jim" to podařilo? To je nevídané!. Co se týče úplatků kolaborantů, to se dá těžko dokázat, ale nedalo by se jejich jednání anulovat poukazem na jejich evidentní NESVÉPRÁVNOST? A nebo ještě jinak, co ta naše (tentokrát humanitní) rádoby intelektuální elita - právníci, filozofové, politologové, spisovatelé a umělci, k čemu je máme, co to vůbec podporujeme za vzděkance? TŘEBA PRÁVNÍCI -kde je nějaký návrh trestního oznámení na podjatost kolegů, kde jsou právní a nezávislé studie o tom, že je LS nevýhodná a že nás zbavuje suverenity, naše ÚSTAVA NÁS PŘECE PŘED TĚMITO SITUACEMI CHRÁNÍ a dává nám právo v těchto případech jednat! Nezlobte se na mě, ale tentokrát udělal Klaus co mohl, selhala "rádobyintelektuální elita", to je můj názor.

4) Nezapomínejme, že dříve lidé s režimy loajálnost předstírali, ale dnes s ním sympatizují dobrovolně. Tedy jsme v menšině. Z logiky věci bude po jejich a my, kterým ještě zbytek mozku zbyl pravděpodobně budeme vystaveni většina myšlence, menšina činu - změnit destinaci, emigrací to zatím nazývat ještě nechci.

204055

4.11.2009 11:41

RE: PÁR POZNATKŮ, KTERÉ NEBYLY ZMÍNĚNY

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 204055

>1) Klaus tvrdil celou dobu, že jestli US rozhodne ano a EU dá
>vyjímku, tak podepíše, protože nemá jinou možnost.
Ano. Z toho pohledu máte pravdu. Já jsem to také čekal, jen jsem nečekal tu rychlost, s jakou to udělal.

>KVŮLI TOMU SE TO PŘECE
>DĚLÁ, aby byla nastolena katastrofální situace a přijata
>restriktivní a totalitní opatření, ne?
Správné pozorování. Podruhé souhlas.

>...a lidem to nepřijde divné [pláč].
Lidem to přijde divné, ale ztratili koule. Mají pocit, že nemohou nic dělat. Toto vědomí musíme změnit. Je to pro nás otázka přežití.

>Většina lidí nečetla
>ani to málo, co bylo k dispozici a přesto brojí pro LS a
>... Ne, tohle není NORMÁLNÍ,
Pamatujete si, jak Rychlé šípy zachraňovaly Losnu ze zajetí Vontů v tom sklepení kostela? Rozběhli se ze všech stran a dělali hluk. Dělali dojem, že je jich moc. Tohle přesně se děje. Ti, kteří stojí za smlouvou, jsou v drtivé menšině. Ale jsou nesmírně vokální a protože vlastní média, vytvářejí zdání, že je to téměř vyrovnaný poměr.

>Jak se "jim" to podařilo? To je nevídané!
Nic se jim nepodařilo. Je to Potěmkinova vesnice. Kulisa. Musíme to vědět, jinak prohrajeme předem.

>A nebo ještě jinak, co ta naše
>(tentokrát humanitní) rádoby intelektuální elita
Jak říkal Werich, vzdělanec se rád ohne. To je jedno vysvětlení. A druhé: Většinu v této skupině tvoří pátá kolona zrádců sloužících někomu jinému. Jsou to přesně titíž, kteří jsou pak médií vyzvedávání a vážení. I s tím musíme počítat. Jak je poznáte? Hledejte v Bibli: Podle činů poznáte je.

>4) Nezapomínejme, že dříve lidé s režimy loajálnost
>předstírali, ale dnes s ním sympatizují dobrovolně.
Propaganda se zlepšila a dosáhla mistrovství, současně klesla obecná vzdělanost a ústup od kritického myšlení ve školách. Promyšlena demontáž vzdělání je jejich velký úspěch. Pro nás je to jen jedna prohraná bitva, ale válka ještě neskončila. Je na rodičích, aby suplovali to, co škola neučí.

> Tedy jsme v menšině.
Ne. To je základní omyl. Jsme v drtivé většině, jenom o tom nevíme. Je to přesně to, co oni chtějí, abychom si mysleli. Rozdrobit, izolovat, vyvolat pocit marnosti odporu. Nesmíme jim to dovolit.

204101

4.11.2009 12:15

RE: PÁR POZNATKŮ, KTERÉ NEBYLY ZMÍNĚNY

djb 90.?.?.?

Reakce na 204101

Též myslím, pokud si přečtete prohlášení prezidenta, že to zas až tak servilně nezní. Co řekne ÚS, bylo dopředu jasné, Klaus to bezpochyby měl rozmyšlené co dál a je jasné, že jednal rychle. Navíc je dobré si všimnout, že o podpisu zkrátka informuje, zádné TV oslavné záběry "poslední překážka podepisuje", fotografie, nic. Žádné oslavy.

Přiznám, mě překvapuje, že to podepsal. Pokud by v tuto chvíli abdikoval, smlouvu by podle ústavy ratifikoval Fisher. Klaus by měl místo v historii zajištěno a mohl se za pár měsíců vrátit v čele nějaké nové a zcela jistě majoritní strany. V té pozici by dále mohl více, než teď jako prezident. Pokud půjde do voleb až za čtyři roky, zdaleka nebude tak známý jako teď. Skoro bych řekl, že si podpisem a neodstoupením uškodil.

Proč to neudělal je otázka. Možná se nedokázal odpoutat od prezidentského křesla, anebo ho výhružky politků, že proti vyjímce budou bojovat přesvědčili, že to musí dokončit sám, nebo dojde k nějakému rychlosummitu a tam se to zas zruší a on nedosáhne vůbec ničeho.

204105

4.11.2009 2:08

Belgický král Baudouin I. nepodepsal

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

r.1990 potratový zákon z důvodu svědomí a byl tedy na jeden den
sesazen vládou, po prosazení zákona znovu "zvolen" parlamentem - takže kašpárky si lze dělat nejen z voličů v kdemohkradcii, ale i z monarchů neplnících důsledně zadání NWO ...
Ale Klaus to podšrábl alespoň decentně a v utajení, nedělal okolo toho tyjátr jako předák našich severních sousedů, který se stal podobně jako slavný Valach ve věci LS ze Šavla Pavlem ...

204056

4.11.2009 2:58

V.K.

dubczek 84.?.?.?

Klasicky tah "demokratov":Byt za ,ale tvarit sa proti.

204057

4.11.2009 3:30

Je mi to moc lito...asi mel radej odstoupit,nez podepsat.

DancanVlk 96.?.?.?

Vážení spoluobčané,

V nedávné době jsem podepsal historicky významné dokumenty pro naši Československou republiku, to jest, dekrety prezidenta Československé republiky. Tyto dokumenty nám dávají naději, že se již nikdy nebudou opakovat tragické události let 1938 a 1939.
Vědom si neblahých zkušeností našeho národa, zejména z druhé světové války, zanechávám vám odkaz, ve kterém vás varuji před možnými pozdějšími požadavky za znovu osídlení našeho pohraničí sudetskými Němci, kteří byli po právu na základě mých dekretů z naší republiky odsunuti.
Může se stát, že mé dekrety vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války, budou odstupem času revanšisty prohlášeny za neplatné.
Může se stát, tak jako v minulosti, že se najdou „Čeští vlastenci“, kteří se budou Sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu.
Nenechte se oklamat a jejich návratu nedopusťte.
Hitlerové odchází, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává.
Mohou se najít vlastizrádci, kteří budou opět usilovat o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka a jeho spoluzakladatele M. R. Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů.
Nezapomeňte, že mé dekrety se týkají i potrestání vlastizrádců, že mají trvalou platnost a potrestejte všechny případné vlastizrádce, ať je to kdokoliv a v kterékoliv době.

Váš
Dr. Edvard Beneš

Praha, květen 1947

204058

4.11.2009 7:20

RE: Je mi to moc lito...asi mel radej odstoupit,nez podepsat.

Luthor Huss 62.?.?.?

Reakce na 204058

no ty vole ... von měl recht [překvapení]

204070

4.11.2009 20:45

RE: Je mi to moc lito...asi mel radej odstoupit,nez podepsat.

daniela 213.?.?.?

Reakce na 204058

Znám benešovy dekrety prakticky na vzpaměť. Jako by to ten člověk tušil,nebo dokonce i věděl,že jednou se vlci vrátí a začnou znovu výt!
Pan Stwora napsal velmi pěkný článek k onomu tragickému dni,kdy byla podepsána proradná LS.
Člověk je více méně v rozpacích,jak přístup VK k podepsání Lisabonu hodnotit.Ale když se člověk zamyslí,že na světě v čele drobných států byli jiní hrdinové,kteří nakonec nátlaku podlehli,ano,někdy i jaksi náhle a nečekaně zemřeli,připouštím,že ani VK už neměl na vybranou.Neznáme ono pozadí politické partie.Možná opravdu bylo vše úplně jinak,možná hrál Vk jen jejich hru.Teď nemá smysl nad tím spekulovat.
Jedno je jisté.Měli jsme špatné pány.Teď už může být jen hůř.Proč by měl cizí pán mít zájem na blahu svých poddaných? Přeci,kdyby jej kdy měl,dávno bychom to v té naší malé České zemi pocítili.Nebrali by nám cukrovary,žárovky,zemědělství atd.
Mám z toho hrozný pocit.Onen pocit,že ode dneška nejsme stát, ale region či cosi takového neosobního.Vlastenci,co za vytvoření samostatného Českého anebo také Československého státu bojovali, se dnes musí otáčet v hrobech.
[zmaten] [pláč]

204172

4.11.2009 5:04

Pro pana Stworu

vermont 76.?.?.?

Václav Klaus, který je odpůrcem našeho členství v NATO i v EU a jehož takzvaná privatizace provedená kolektivně s agenty KGB a důstojníky StB, znamenala krádež sedmi set miliard korun přelitých do kapes komunistické nomenklatury, nyní superkapitalistů, je člověk, kterého za normální situace berou vážně leda tak v Albánii, kam zavítal zcela nedávno.
Evropská unie se počala integrovat a začaly se rýsovat obrysy jednotně vystupujícího společenství. Tedy již žádné žabomyší tahanice mařící v zárodku smysluplné kroky vedoucí k vnímání Evropského společenství jakožto nejen prostoru společného trhu, prováděné z mnohdy slabomyslných pohnutek. Ale vznik soustátí provádějícího jednotnou zahraniční politiku, včetně jednotné politiky vojenské, ekonomické a sociální.
Taková vznikající síla musí být nutně trnem v oku imperiálnímu Rusku, které nepřestalo cenit zuby a vrčet a které by rádo mnohé z členů EU vidělo zpět ve své náruči bídy a zmaru. Čím slabší EU, tím silnější Rusko.
To je leitmotiv a základní premisa oné asijské „velmoci", umírající na alkoholismus, pandemii AIDS a sama na sebe. Nicméně má ještě dostatek moci a sil aby svůj konec spočívající v existenci říše zla oddalovala.
Jedním ze způsobů jak toho docílit je torpédovat Lisabonskou smlouvu. Smlouvu, která vzniku takto integrovaného tělesa dává právní rámec. Smlouvu, která se rodila roky a v Irsku za pomoci Ruských peněz již jednou zablokovanou.
Poté co ale Irčané této smlouvě dali nyní zelenou, přišel čas laureáta Puškinova odznaku, Václava Klause. Poté co vyčerpal Václav Klaus všechny své karty s nimiž doposud hrál, sáhl do svého rukávu falešného hráče a vynesl svůj poslední trumf. Eso českého nacionalismu.

204062

4.11.2009 23:36

RE: Pro pana Stworu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 204062

Člověče, dávejte si obklady. Rusko napřed pustí 2/5 území a pak si začne "brousit zuby" ?
Co by teprve musel dělat sionistický golem, který má základny kolem celé zeměkoule ?
A Rusko proti Eurosajúzu nic nemá, lépe se mu bude jednat přes hlavy "postkomunistických" trpaslíků přímo se skopčáky a frantíky ...

204178

4.11.2009 8:03

O suverenitu jsme přišli už dávno, pokud jsme kdy vůbec nějakou měli.

Ludovik 89.?.?.?

Přenesení pravomocí od "demokraticky" zvolených domácích (a v mnoha případech zahraničními rozvědkami naverbovaných) zločineckých struktur k nedemokraticky jmenovaným evropským institucím, nevidím jako Bůh ví jaký posun k horšímu. Pokud nebudou němci v čechách závádět svou mateřštinu jako úřední jazyk, může nám trocha disciplíny jenom prospět. Ekonomicky a do značné míry i kulturně jsme byli stejně již dávno asimilováni. Skutečnost, že nejspíše nedokážeme prosadit v rámci EU své národní zájmy je dána především morálním rozkladem uvnitř české společnosti, a tím i nemožností vzniku skutečných elit národa. Identitu národa vám žádné pomyslné hranice nezaručí.

204076

4.11.2009 8:50

Mnichov? LS je jen důsledek

Lin 82.?.?.?

Svou suverenitu neztratíme nějakou LS. My už totiž skoro žádnu nemáme a papír, kterým LS je, ji nijak nesníží ani nezvýší. Ztratili jsme svou plnou suverenitu dávno před tím - vstupem do EU. Celé ty "přístupové taškařice", kdy nám byly diktovány podmínky a co smíme a nesmíme, co musíme. Už nevzpomínáte na ponižující (a přemrštěné) požadavky třeba ohledně hygienických předpisů? Podmínky, které stávající členské státy nesplňují ani teď a splňovat nemusí? Ani s vámi nehnuly causy "syrečky, pivo, slivovice..atd"? Nic vám neříkají diktované kvóty na prodej zemědělských produktů, kterými se musíme řídit? Proč myslíte, že se u nás vylévá mléko a výkupní cena prvotřídní pšenice se pohybuje na úrovni 80.let?
No..a tak, jako před a při vstupu do EU lidé jásali, tančíc na náměstích, netušíc, že si právě podepsali "ortel", tak dnes lidé blahořečí VK za nějaký "odpor" a vidí ve VK "bojovníka za národ", přirovnávajíc ho ke sv.Václavovi (chudák jmenovec...takovou potupu si fakt nezaslouží).
LS je JEN zlegalizováním stavu věcí, které se DĚJÍ a to už mnoho let. A "odpor" VK nikdy neexistoval - tak, jako neexistuje jeho čest a práce pro národ. Navíc jsme Klausovou dojednanou "vyjímkou" ztratili nárok si v budoucnu stěžovat na porušování lidských práv v ČR (součástí i práva majetková) u Evropského soudu. Pokud tedy nyní čeští zákonodárci stvoří zákon, který bude nějaký způsobem porušovat (omezovat) práva jedince, můžeme si jít stěžovat tak leda na Evropskou lampárnu.

204080

4.11.2009 8:59

suverenita

pm gaff (zavináč) o2active (tečka) cz 78.?.?.?

Osobně myslim, že stwora začíná ztrácet kontakt s realitou. Stejně jako sem kdysi několikrát opakoval, že vkládat jakékoliv do egomaniakálního klause je zbytečné, teď se zase ptám, o jaké suverenitě to mluvíme?

Jakou suverenitu sme kdy měli? A kdy naposled? A jak se ta suverenita týká nás, lůzy? Asi to dobře nechápu. Je mi úplně u prdele, kdo tu chrochtá u koryta.

A stejně jako tu nebude stát radar, ani útok na írán v dohledné době nebude, z čehož pro mě vyplývá, že zvědavec se stává obětí vlastní paranoi a nedostatku zdravýho úsudku..

204082

4.11.2009 10:52

RE: suverenita

pm 94.?.?.?

Reakce na 204082

Na druhou stranu, tohle je docela dobrý:

Vážení spoluobčané,
v nedávné době jsem podepsal historicky významné dokumenty pro naší Československou republiku, tj., dekrety presidenta Československé republiky. Tyto dokumenty nám dávají naději, že se již nikdy nebudou opakovat tragické události let 1938 a 1939.
Vědom si neblahých zkušeností našeho národa, zejména z druhé světové války, zanechávám odkaz, ve kterém vás varuji před možnými pozdějšími požadavky za znovu osídlení našeho pohraničí sudetskými Němci, kteří byli po právu na základě mých dekretů z naší republiky odsunuti.
Může se stát, že mé dekrety vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války, budou odstupem času revanšisty prohlašovány za neplatné.
Může se stát, tak jako v minulosti, že se najdou „Čeští vlastenci“, kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu.
Nenechte se oklamat a jejich návratu nedopusťte.
Hitlerové odchází, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává.
Mohou se najít vlastizrádci, kteří budou opět usilovat i o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního presidenta Československé republiky T.G. Masaryka a jeho spoluzakladatele M.R. Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů.
Nezapomeňte, že mé dekrety se týkaly i potrestání vlastizrádců, že mají trvalou platnost a potrestejte všechny případné vlastizrádce ať je to kdokoliv, a v kterékoliv době.
Váš
dr. Edvard Beneš

(Praha, květen 1947)

204091

5.11.2009 1:00

RE: suverenita

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 204082

Tak se mi nějak nezdá, že by plánovaná stavba zradaru či útok na
Írán
byly výmysly Zvědavec, takže Vaše úvahy o paranoi či ztrátě kontaktu s realitou by měly směřovat jiným směrem ...
Editorovi je prostě trochu líto, že Klaus podepsal a zklamal...

204181

4.11.2009 9:23

Zbytečné divadlo.

baki 89.?.?.?

Jsem panem Sworou považován za provokatéra, to již vyplynulo z diskuze ohledně komfliktu mezi Gazou a Izraelem. Budu považován i za trpaslíka, ale přes to uvedu několik fakt (které jsem již několikrát uvedl).
1. Náš stát vznikl v roce 1918 Z VŮLE VELMOCÍ a ne z vůle našich občanů. Jednalo se o likvidaci Rakouska -Uherska, jako jednu z příčin první světové války.
2. Náš stát byl v roce 1938 Z VŮLE VELMOCÍ okleštěn o naše pohraniční území. Jakékoli dovolávání se demokracie našimi politiky nepomohlo.
3. Náš stát byl v roce 1939 S VĚDOMÍM VELMOCÍ obsazen Německem. Žádná s velmocí pro nás nepohnula ani prstem.
4. Během druhé světové války se na počátku vůbec neuvažovalo o obnovení našeho státu.
5. Náš stát byl v roce 1945 Z VŮLE VELMOCÍ opět zřízen.
6. Stali jsme se Z VŮLE VELMOCÍ a jejich vědomím "satelitem" Sovětského svazu, ne na základě údajné revoluce v roce 1948. (viz. jednání Beneše i Jana Masaryka s Anglií a jinde.)
7. V roce 1968 ŽÁDNÁ Z VELMOCÍ nebyla ochotna přispět k nastolení demokracie u nás. Byli jsme krmeni "podporou pouze z etéru".
8. V roce 1989 u nás nastala změna poměrů ne kvůli vůli obyvatelstva, ale Z VŮLE VELMOCÍ, které toto odsouhlasily a s SSSR dohodly.
Z tohoto důvodu lze Lisabonskou smlouvu považovat pouze za "jakési právní oprávnění" umožňující s námi nakládat podle libosti.
Někdo se snad domnívá že ne???
I kdybychom nepodepsali, i bez této dohody by s námi naložili VELMOCI podle svého uvážení tak, jak to činili doposud. Třeba by nás prodali i Usama bin Ládinovi, kdyby EU či USA potřebovaly peníze. Takže - zcela zbytečné divadlo.

204085

4.11.2009 13:30

RE: Zbytečné divadlo.

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 204085

To je pravda. Zdá se že kecy o suverenitě malého státu jsou jenom zbytečný kecy. Naše svoboda a suverenita začíná a končí v naší vlastní hlavě. Myslet si můžeme co chceme, pokud to nemůže mít vliv na stav věcí a něco změnit. Ještě že jsem starý a může mi to všechno osobně vlézt na záda. [pláč]

204119

4.11.2009 14:59

RE: Zbytečné divadlo.

kolokol 93.?.?.?

Reakce na 204085

Potom by vše podle vás bylo jen o tupé rezignaci na cokoliv, bez ohledu na to, jaké zrůdnosti ten či onen systém pro "své lidi" připravuje. A pokud nemáte přestavu o tom co se chystá, doporučil bych k shlédnutí americký dokument o aktivitách Bilderbergské skupiny natočený před nějakým rokem kolem jejich zasedání v Kanadě. Není tedy přímo o EU, ale dovodit se dá mnohé, když navíc přihlédnete k tomu, že téma ratifikace LS bylo na posledním setkání této skupiny hlavním tématem. Tu temnotu ze zhlédnutí snímku jsem nemohl hned tak rozdýchat.

204132

4.11.2009 15:52

RE: Zbytečné divadlo.

baki 89.?.?.?

Reakce na 204132

Jaká tupá rezignace??? Rýsuje se tu nový státní útvar a je na nás, jak se tomu přizpůsobíme. Snaha se "nepřizpůsobit" je během tisíciletí odkázaná k neúspěchu. Kdepak jsou Alemani, Avaři a jiné nepřizpůsobivé národy??? - Již dávno byli vyhubeni. Takový je zákon přežití, byť krutý. A kde jsou přizpůsobivé národy, které se dostaly do područí jiných národů?? (na př. Římanům) Dnes jsou to Francouzi, Němci a pod. Váš názor, že "přizpůsobení" je "tupá rezignace" je pouze Váš názor (jak vidím tak i nejen Váš). Já takovou poraženeckou náladu nesdílím.

204142

4.11.2009 17:20

RE: Zbytečné divadlo.

kolokol 93.?.?.?

Reakce na 204142

Jde samozřejmě taky o kontext a sledování toho, jak se EU profiluje. Ten dokument jsem nezmínil jen jako pozvánku do kina na hororový příběh. Vy shledáváte celkové dění třeba právě kolem schvalování LS i vystupování jednotlivých jejích čelních představitelů v této souvislosti jako demokratické, korektní, přiměřené (a nejen v této souvislosti)?
Pak asi opravdu dochází v naší "civilizované" společnosti k něcemu, co bych nazval nejspíš ztrátou základních instinktů mravnosti. A opravdu pak, jak už někdo přede mnou zmiňoval, na tom mohou být v tomto ohledu lépe primitivní Křováci.
Máte na probíhající integraci (federalizaci) EU jiný náhled, prosím. Já před lety EU taky vítal, ale ty roky ve společesnství nerovnoprávných mě už přivedli k vystřízlivění ...

204156

5.11.2009 8:56

RE: Zbytečné divadlo.

baki 89.?.?.?

Reakce na 204156

To že dochází v naší "civilizované společnosti" ke ztrátě "základních instinktů" - jste dosud nepozoroval???? Ty se táhnou celé věky naší i světovou historií. Či se domníváte, že "Mnichov" byl mravný?? Že jsme byli "dáni" Stalinovi na pospas - je snad mravné?? Nejedná se ale o "ztrátu" základních instinktů mravnosti, ale přímo o jejich "neexistenci". Stačí sledovat zahraniční denní tisk, který "mraností" zrovna nepřekypuje. Stačí se zamyslet jen nad tím co by nastalo, kdybychom LS neratifikovali. Pak byste se s neexistencí mravnosti seznámil tvrději.

204195

5.11.2009 1:18

RE: Zbytečné divadlo.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 204142

Přizpůsobit se tedy znamená zvítězit ?
To je opravdové krédo malého českého člověka, ale nebývá hlásáno tak veřejně.
Alemanům se nic nestalo, ba dokonce jejich jméno dosud žije v ústech půl miliardy coby španělsko - portugalský výraz pro celé Německo. Avaři dostali po čtvrt tisíciletí řádění, kdy se jim jaksi dařilo vítězit jiným způsobem než "přizpůsobováním se", na budku a jejich potomci žijí nejspíš i mezi námi (asimilovali se se Slovany na Nitransku a s Maďary v Panonii).

204182

5.11.2009 9:27

RE: Zbytečné divadlo.

baki 89.?.?.?

Reakce na 204182

Přizpůsobit se neznamená zvítězit. Může v budoucnu znamenat jak cestu k vítězství, tak cestu k prohře. Můžete tomu dát nálepku "krédo malého českého člověka", ale historie nám ukazuje, že tohoto kréda se drželi i světoví političtí velikáni.
- Alemani byli jeden z germánských kmenů, kteří sa dali "dobyvačně" na východ. Zde zanikli, zřejmě asimilací s předchůdci Ukrajinců a Rusů.
- Avaři se asimilovali dokonce i zde v Čechách, mnozí z nás jsou i jejich vzdálení potomci. Ale "gro" Avarů se asimilovalo se Slovany na území dnešního Bulharska, kde dali základ novému národu Bulharskému.
Máte pravdu, že většina kmenů na území Evrop zanikla asimilací s jinými kmeny. Ovšem nemění to nic na skutečnosti, že zanikli.
Otázka názvů dnešních národů nemusí být nutně odvozena od jejich původního názvu. Na území dnešního Německa či Francie působili především Germáni a Galové (odtud za Říma název Gálie). Název Francie je odvozen od kdysi bezvýznamného kmene Franků, kteří se "také přizpůsobili". Otázku morálky neřešili.
A název Německa?? Němci říkali staří Slované protože jim nerozuměli. Byli tedy z jejich hlediska "němí". (Na rozdíl od Slovanů, kterým rozuměli - tedy "slovili".) Myslím tedy že nejlépe se pojmenovali Němci sami a domnívám se, že oni tomu nejlépe rozumí.

204199

7.11.2009 2:05

RE: Zbytečné divadlo.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 204199

Kdybyste více využíval dosud nezablokovanou informační dálnici, dozvěděl byste se, že Alamani se nikdy na Východ nebrali (pohyb při stěhování národů byl právě opačný),že Germáni je souhrnný název pro jazykově příbuzné kmeny a že Frankové nebyli nevýznamní a nepřizpůsobiví ...

204328

12.11.2009 18:38

RE: Zbytečné divadlo.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 204328

Omlouvám se, nechtěl jsem jmenovat veškeré kmeny soustředěné na území Evropy, jichž se můj příspěvek týkal. Proto jsem to tak trochu zjednodušil. Toto je na tak širokou diskuzi, že by se sem nevešla. Jenom na závěr, - Frankové byli skutečně (stejně jako Slované) bezvýznamný kmen, ale nikdy jsem netvrdil, že by byli nepřizpůsobiví. To tam v mém přízpěvku nenaleznete. Krom toho, všechny názvy se k nám dostali dodatečně, Každý kmen "někdy" vznikl, "jindy" zanikl, nejedná se tedy o názvy stabilní, ale "variabilní".

204646

5.11.2009 9:54

RE: Zbytečné divadlo.

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 204142

Mala gramaticka:

Prizpusobit (nekoho/neco)
Prizpusobit se
Byt prizpusoben

Jen namet k premysleni.

204201

5.11.2009 14:52

RE: Zbytečné divadlo.

baki 89.?.?.?

Reakce na 204201

Mám tam i více chyb. Jak jsem zjistil, dokonce i některé hrubky. Děkuji za upozornění na některé z nich.

204218

6.11.2009 11:04

RE: Zbytečné divadlo.

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 204218

Prominte, takhle to nebylo mineno [smích]
Byl to spis podnet pro zamysleni se nad rozdilem mezi tim jestli nekdo prispusobuje sve okoli (v tomto pripade organy EU, Francie, Nemecko) prizpusobuje se (dobrovolne) nebo je prizpusobovan az prizpusoben (nas podpis LS).
Gramaticke chyby jsem vam tim opravdu vytykat nechtel.

204271

5.11.2009 22:13

RE: Zbytečné divadlo.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 204085

Myslím, že jste tnul do živého. Myslím, že tohle spousta lidí nechce slyšet. Obávám se, že máte pravdu. Pavel

204238

6.11.2009 8:18

RE: Zbytečné divadlo.

baki 89.?.?.?

Reakce na 204238

Máte pravdu. Skutečně lidé o tom nechtějí slyšet. Ale ani veřejné sdělovací prostředky o tom nechtějí slyšet. Jen se podívejme na televizi, poslechněme si rozhlas. Dozvíte se, jak to skutečně bylo v roce 1948?? Jak to bylo v roce 1968?? Jak to bylo v roce 1989 (t.zv. "sametová revoluce", která byla ve skutečnosti jen o předání moci)??? Lidé u nás se "snaží domnívat", že jsou hrdinové doby. Nu, nechť si to myslí. Toho, kdo uvádí věci na pravou míru pak degradují na "malého českého človíčka", nebo "politického trpaslíka". A v tom vidím tu malost uvažování.

204255

4.11.2009 9:45

Zajímavé pasáže Lisabonské smlouvy

WoTaN 212.?.?.?

Starší článek ze Zvědavce:
Zajímavé pasáže Lisabonské smlouvy

204086

4.11.2009 10:50

Záleží na občanech

pje 193.?.?.?

Nesdílím po podrobném nastudování textů Lisabonské smlouvy názor, že se jejím schválením jako ČR dostáváme do pozice vazalství vůči hegemonu. Důrazně připomínám, že vstup do širšího společenství z podstaty vyžaduje akceptaci vyšší míry univerzálií, jež jsou nezbytnou podmínkou fungování takto širokého společenství. Neochota podepsat Lisabon není ničím jiným než neochota být součástí EU se všemi důsledky. Je pozoruhodné, že hlasy nejsilněji volající po zachování národní suverenity (ehm, pardon, co že to vlastně je, vy hlasití?) akcentují svobodu a mlčí k odpovědnosti. Právě odtržení odpovědnosti od svobody je tím, co činí mnoho hlasů volajících po svobodě a suverenitě zcela neautentickými a falešnými. Klaus mne trvale neuspokojuje svými diletantskými pokusy vyjadřovat se k ekologické ekonomii a přírodním zdrojům. Uspokojuje mne naopak svou neochotou akceptovat mainstreamová zahraničněpolitická schémata. Lisabon podepsal, protože jinak bez ztráty tváře nemohl. Již jako premiér totiž akceptoval převod české legislativy na standardy EU. Lisabon poskytuje širší prostor pro aktivní spolutvorbu unijních pravidel i pro kritiku a korekci pravidel nevyhovujících, pokud by se taková z různých příčin objevila v legislativním procesu. Snahy o prosazení zájmů velkých zemí nejsou homogenní a byly tu před Lisabonem neomezené jeho regulacemi, takže netuším, proč ten křik. Bez znalostí a s pouhými dojmy a předsudky nelze o těchto věcech vést seriozní diskusi.

204090

5.11.2009 1:36

RE: nezáleží na občanech -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 204090

jak se ukázalo při podvodném prosazování lehce poupravené euroústavy odmítnuté během jediného povoleného referenda, které mělo samo o sobě proces (občany nežádaný, politiky před volbami - alespoň u nás - prakticky nezmiňovaný) zastavit.
A to, že pár našich hlasů bude platných při jakési spolutvorbě je už vyložená útěšná bajka ...

204183

4.11.2009 10:53

Co dodat?

Karla 84.?.?.?

Myslím si,že je tento článek napsán velmi výstižně.Ale myslím si,že kdyby Klaus nepodepsal,oni by ho už nějak donutili.Stejně jako Irsko. Ten jejich druhý pokus je vlastně neplatný.Všichni to ví a nikdo se tím nezabývá.Nasedli jsme na vlak do pekel a jen se vezeme.

204092

4.11.2009 12:11

Pane Stworo..

Lueger 89.?.?.?

Pročpak jste neuveřejnil můj příspěvek, který (kromě zde
většinových blábolů) ukazuje na skutečnou podstatu věci?!
No, musím se zeptat E. S. (kterého znáte osobně) proč tak
činite?! A raději uveřejňujete neuvěřitelně bláboli typu:
"Kdyby Klaus nepodepsal, mohl se zařadit mezi velikány
našeho národa, jako byl Karel IV., nebo Hus"! (??!!) No
hrůza. Co má co společného Žid Klaus a vysokostupňový
zednář s českým národem, to opravdu nevím. Je to výsledek
systematické propagandy a důkaz že s českým národem si
můžou hrát jako kočka s myší! I s toho největšího zločince
můžou udělat uznávanou osobu!!!

204104

4.11.2009 12:31

RE: Pane Stworo..

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 204104

>Pročpak jste neuveřejnil můj příspěvek, který (kromě zde
>většinových blábolů) ukazuje na skutečnou podstatu věci?!

Protože byl ostře protižidovský, hrdino za bukem.

204107

4.11.2009 14:56

RE: Pane Stworo..Ale, ale...

Lueger 89.?.?.?

Reakce na 204104

Ale, ale, pane Stworo. Co to blábolíte. Byl stejně tak
protižidovský, jako tento co jste mi teď zveřejnil!!!
A jestli považujete slova: "židovská komedie" za ostře
protižidovská, pak je to jenom důkaz, kam až Vás dostali
svojí propagandou!

204131

4.11.2009 12:26

Trochu pokory...

HighH 89.?.?.?

Nemám to Vaškovi za zlé... Nikdo z vás si nedokáže představit, jakému tlaku musel čelit, každý den telefonáty z celé Evropy, hrozby, vyhrůžky... Na internetovém fóru je každý hrdina, ale ruku na srdce - v reálu by se z toho 99% z vás po*ralo...

204106

4.11.2009 13:25

RE: Trochu pokory...

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 204106

Ale no tak... Neměl by být prezident morální autoritou národa? Je svobody bez boje?

Jste ukázkou typické české nátury.

Kvalita člověka se projeví teprve v obtížné situaci. Ale to jistě víte.

Klaus podepsal 3.11.2009 ve 3 hodiny. ÚS se vyjádřil v 9 hodin. Sedí to na minuty.

4. říše konečně začala s plnou parádou. Německo je definitivně zpátky. Svatá říše římská nekončí.

Revealed: The secret report that shows how the Nazis planned a Fourth Reich ...in the EU

204116

4.11.2009 14:23

RE: Trochu pokory...

HighH 89.?.?.?

Reakce na 204116

Nemohl delat nic, vycerpal vsechny sve politicke i ustavni moznosti. Prectete si ten nalez ÚS ze vcerejska... Napsali tam primo, ze ted ma prezident povinnost ratifikovat bez zbytecneho odkladu. Udelal toho pro nas i pro Evropu hodne, vic nez kterykoliv jiny politik. Kdybych byl na jeho miste ja nebo Vy, tak bychom to podepsali uz vloni. A nerikejte, ze ne, stejne Vam neverim.

204125

4.11.2009 17:04

RE: Trochu pokory...

Lin 85.?.?.?

Reakce na 204125

Kristepane...
ÚS řekl, že prezident má povinnost ratifikovat bez zbytečného odkladu?!
"Rychetský v odůvodnění rozsudku připomněl, že chce-li někdo napadnout mezinárodní smlouvu, měl by tak učinit "bez zbytečného odkladu". To, že se senátoři na ÚS obrátili až letos v září, je podle soudu nepřiměřené, neboť smlouva byla parlamentem schválena již v květnu."
Kde to vidíte, že někdo poručil Klausovi podepsat?
Naopak - byl to ÚS, kdo byl dotlačen do téhle situace a jeho rozhodnutí je v tuto chvíli jediné možné.

204151

4.11.2009 20:06

RE: Trochu pokory...

HighH 89.?.?.?

Reakce na 204151

Běž si vyliskat, cituji nález Pl.ÚS 29/09, bod 116.
"V rovině mezinárodního práva totiž platí, že již sjednáním mezinárodní smlouvy na sebe smluvní strany berou závazek, že nebudou nepřiměřeně protahovat své definitivní rozhodnutí o přijetí či nepřijetí smlouvy, což vyplývá ze zásady dobré víry (srov. Potočný, M. Mezinárodní právo veřejné. Zvláštní část. 1. vyd. Praha, C. H. Beck, 1996, s. 161). K tomu se přidružuje v rovině práva vnitrostátního, resp. ústavního, povinnost prezidenta republiky bez zbytečného odkladu ratifikovat (tzn. formálně navenek potvrdit řádný průběh vnitrostátní schvalovací procedury) mezinárodní smlouvu, která byla řádně prezidentem republiky nebo vládou z jeho pověření sjednána a s jejíž ratifikací vyslovil souhlas demokraticky zvolený zákonodárný sbor, zejména jde-li o mezinárodní smlouvy podle čl. 10a Ústavy schvalované kvalifikovanou ústavní většinou poslanců a senátorů."

204169

5.11.2009 10:35

RE: Trochu pokory...

Lin 82.?.?.?

Reakce na 204169

No jo, mlčim mlčim mlčim... a brzo asi umlknu docela, protože vyčerpám svůj přidělený počet komentářů [oči v sloup]
Tak jo, máte lepší zdroj a fakt to tam je napsaný. Už jsem si vyliskala.
No... ale stejně mi z kontextu vyplývá to, co jsem napsala já [vyplazený jazyk]

204206

5.11.2009 20:29

RE: Trochu pokory...

xman 89.?.?.?

Reakce na 204206

Ono je lepší jít ke zdroji a nepapouškovat slova nedovzdělaných novinářů [cool]

204233

7.11.2009 12:46

RE: Trochu pokory...

Lin 85.?.?.?

Reakce na 204233

No... Máte pravdu, že jsem ta slova "odpapouškovala" ze zpráv a "zdroj" jsem nečetla.
Nepokládala jsem to za až tak moc důležité, protože nález ÚS byl jasný už předem a jediný možný.
LS byla totiž jako mezinárodní smlouva přijatá a podepsaná našimi politickými zástupci, pověřenými jednat jménem ČR, už někdy před třemi lety. Nyní už probíhal jen proces ratifikace a ten je opravdu už JEN formalitou.
Pořád mi nikdo nevysvětlil, co dělal VK v době opravdového jednání o LS - tj. - ještě před jejím podpisem, v době, kdy se ještě daly vznášet požadavky - a kde byl se svým "bojem" v době před třemi lety, kdy se ještě dalo něco namítat (nebo úplně odmítnout).

204339

7.11.2009 19:17

RE: Trochu pokory...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204339

Prectete si Ustavu, pasaze tykajici se pravomoci vlady, poslanecke snemovny a senatu. Ani americky president s velkymi pravomocemi se neobejde bez souhlasu Kongresu a Senatu. Bez te formalni ratifikace zadne slmlouva neni pro CR pravne zavazna. Oni eurohujeri moc dobre vedeli, proc potrebovali podpis presidenta CR. Bez toho "formalniho" podpisu LS mohli, tak akorat pouzit po vykonani velke potreby.

Ono tady v diskuzich zaznelo. VK ve spatne pozici delal, co povazuje za spravne. Ze se nekdo ulakotil na majetek v hodnote od 500 miliard Kc vice, to uz je druha vec. A ze president teto destabiliziujici idiocie s chamtivosti vyuzil to je o strategicke rovine hrace velke mocenske hry vysokeho formatu. Pokud pozadujete na komlikovane problemy jednoduchou odpoved, tak to musite zkusit jinde. Na tomhle webu se schazi lidi, kteri skutecnost vnimaji ponekud slozitejsim a komlexnejsim zpusobem v delsim casovem meritku nez ctvrtleti nebo petiletka.

204348

7.11.2009 20:16

RE: Trochu pokory...

Lin 85.?.?.?

Reakce na 204348

Pane, nepožaduju nic... natož jednoduché odpovědi.
Že jde o vysokou hru, mi říkat nemusíte. Ovšem - nedomnívejte se, že je to vysoká hra VK - a už vůbec NE, že je to jeho vysoká hra o "záchranu suverenity národa". Přesvědčovat vás nemíním, všechno časem uvidíte sám. Zamyslete se ale nad otázkou, zda je VK tak špatným znalcem českého a mezinárodního práva.
Nejsem ani eurohujer, ani příznivec VK, kterého naopak - a právě v kontextu času, delšího než pětiletka, vnímám jako neštěstí pro tuhle zemi.
Nebyla jsem pro vstup do EU a už tehdy jsem upozorňovala na "lokajství" do kterého lezeme. Ovšem - tehdy jsem byla lidmi nazývána jinak - jako "příznivec starých pořádků", který nerozumí "trendu doby".
Dneska jsem zase za "eurohujera".
No nic...
Doufala jsem, že tady na Zvědavci najdu právě ty, kterým není lhostejné, co se děje a kteří jsou schopní vlastních závěrů. Ovšem... dal jste mi nepokrytě najevo, že si to právo "myslící bytosti" vztahujete výhradně na sebe. Takže - nemějte obavy, že bych nadále "znehodnocovala" zdejší klima svými "krátkozrakými" úvahami a ponechávám tento prostor pro vás a vám "rovné".

204351

9.11.2009 18:42

RE: Trochu pokory...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204351

Nebudte hned netykavka. Muj projev se na netu formoval i diky temmhle. A tato sorta lidi a taky jinych o nejaky level chytrejsi se pokousi roky rozbijet diskuzi nejenim na tomhle webu, ale maji siroky zaber pro ceskou cast internetu. Nepochybne je to globalni zalezitost na netu.
http://www.nezvedavec.org/

Tezko si muzu dovolit luxus hodny chlapec, i kdybych sebevice chtel. Pozadujete jednoduche jednoznacne odpovedi, coz me trochu nadzvedlo, ale i kdybychom meli pristup k maximalne moznemu mnozstvi informaci, coz nemaji ani zpravodajske organizace, ktere jsou sice velmi dobre informovane, ale maji taky pouze cast komlexni informace, tak jednoduche odpovedi neexistuji. Na jednoduche otazky byvaji casto velmi komplikovane odpovedi!! Tohle je nekorektni web, bud se s tim srovante nebo ne.

To uz je ale na vas. Nez si vytvorite jmeno a respekt, tak to trva nejaky cas, pak i takovy jako ja jeste vice obrousi hrany, kdyz jim to stoji za to vubec reagovat. Prikladem je pani Jarmila. Kdyz nekde prijdu jako novy, tak cekam ze se kolem mne zacne tocit deni, aspon videno z meho uhlu pohledu. spise pozoroju a ucim se.

Podivate-li se do archivu, tak to zjistite i o zacatku meho pusobeni na Zvedavci. Jak uz jsem rekl tohle je nekoretni web, a lidi se musi umet postarat o sebe v diskuzi. Pokud vidim nejaky skupinovy utok rozbijecu diskuze, nebo nekoho kdo je v tom moc dobry, tak pomuzu, ale nemuzu to delat zase prilis casto, protoze bych lidickam nekorektniho mysleni do budoucna dlouhodbe uskodil.

V debate s vama reaguju k veci a ve znacne uhlazene korektni forme. Pravda, co jsou v kyberprostoru pro nekoho vlahe vody, muze byt pro jine smrdute bahno. Nic se vam extra nedeje, a na lhostejnost si nestezujte, ponevadz lidi s vami diskutuji, takze ty vase prispevky maji pro ne nejakou informacni hodnotu. Zadny strach nikdo vas k nicemu aspon tady nutit nebude, na vas zustane jak se s tim srovante.

204417

13.11.2009 18:33

RE: Trochu pokory...

Lin 85.?.?.?

Reakce na 204417

Nejsem netýkavka [smích] Na prostředí diskusí jsem tak trochu zvyklá a taky vím, co to obnáší, protože i sama sem tam něco "vypublikuju". Takže vím... na co všechno člověk narazí a s čím se musí vyrovnávat v diskusích.
Obšlapuju tu už skoro dva roky, ale teprve letos jsem se do diskusí sem tam připojila. Tenhle prostor mi není neznámý. V žádném případě jsem ale nevstoupila s úmyslem něco rozbíjet (nevidím důvod).
To, že jsem zrovna takhle reagovala na vás, bylo způsobený mou domněnkou, že jste tu uzavřená společnost a jen tak mezi sebe nováčka nepustíte (navíc tu nejsem ani registrovaná).
Takže - díky, že je to jinak a až budu mít co říct, ráda se připojím [smích]
Mějte se [smích]

204741

4.11.2009 12:47

bolo to iba divadlo

dusik 95.?.?.?

Pán prezident iba zahral divadlo a dúfam je každému jasné, že v tom ide s nimi....

204108

4.11.2009 13:34

náhodička

john bombardon 82.?.?.?

už vás někoho vy zvědavci napadlo ty hvězdičky na vlajce EU spojit několika čárami?? to je ale náhodička žáááno ??!! už jsme v pytli přátelé.

204120

4.11.2009 14:21

RE: náhodička

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 204120

spojit se to da ruzne. uz sem prisel asi na 10 obrazcu(dal uz nebudu pokracovat) [chechtot] nevim ktery konkretne mate na mysli...

204124

4.11.2009 13:44

respekt

NIX 217.?.?.?

Nas prezident ma muj veliky respekt, presto ze smlouvu podepsal. Obdivuji vubec to, jak dlouho vydrzel vzdorovat. Vetsina lidi ktere znam, ne-li vsichni, by podepsali pri prvnim natlaku ci prislibeni "sponzorskych daru".
Chapu logiku toho ze podepsal a nemam mu to za zle. Daleko horsi by to bylo kdyby nepodepsal a abdikoval. Smlouvu by za nej stejne podepsal nekdo jiny a mainstremova media by jeho hrdinstvi podala tak prekroucenym zpusobem, jako vzdy, ze by malo kdo tvrdil ze je Klaus nas hrdina a zachrance. Proto mi prijde logicke podepsat, zustat v kresle a mit aspon nejakou dalsi moznost "dohlizett" na nas stat a branit jeho zajmy. Neverim ze je v politice nekdo jiny kdo by byl schopen se za nas pri "dalsich" potizich postavit a hajit nas.

Jak bylo napsano na konci clanku: boj nekonci. boj zacina.
My sme nikdy nebyli narodem velikych armad a silnych "jednorazovych gest". My sme narod partizanu, co ve svem vlastnim ukrytu naoko souhlasi, ale pritom ze vsech sil bojuji proti systemu. Sem rad ze V. K. neudelal ono velke jednorazove gesto, ktere by stejne k nicemu nevedlo, ale stahl se do sve "skryse" a potajmu planuje po partizansku jak hajit nase zajmy...ja bych to tak take udelal a verim ze i vetsina cechu...
V tom je nase sila! Muzeme byt jakykoliv, muzeme krast, uplacet, muzete si o cesich myslet co chcete, ale kdyz prijde do tuheho, vsichni moc dobre vi co delat a v minulosti se to jiz nekolikrat ukazolo...

204121

4.11.2009 16:34

RE: respekt

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 204121

Naprosto s vámi souhlasím.
Lidé, kteří tady V. Klaese obviňují, že podlehl a proti své vůli podepsal, nežijí v realitě, vůbec současnou realitu nechápou. Dnes není doba, aby jedinec dělal hrdinu a nechal se upálit jako Jan Hus v Kostnici. Nestojí to za to. Politika je zkorumpovaná a špinavá. Každého idealistu nemilosrdně převálcuje.
Klaus není idealista, ale realista, pragmatik. Dost na tom, že se dokázal veřejně postavit proti proevropskému proudu. Je si však vědom, že hlavou zeď neprorazí. Využil všech svých možností, aby obhájil svůj názor, ale nedostalo se mu žádné reálné podpory. Sám proti všem musel ustoupit a podepsat. Žijeme v jakés takés demokracii a prezident nezastupuje jen sám sebe. Všechny ústavní orgány - parlament, senát i vláda LS schválily a Ústavní soud to posvětil. Klaus jako prezident neměl možnost nepodepsat, aniž by popřel principy zastupitelské demokracie.

Ti naivní idealističtí hlupáci, kteří dnes Klause osočují, by měli především sami sobě položit otázku, co a s jakou účinností udělali pro to, aby Klaus ratifikaci LS podepsat nemusel. Prezident není shůry nám daný spasitel, ale jen jeden z řady ústavních činitelů republiky.

204147

4.11.2009 19:00

RE: respekt

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 204147

Tak nějak to bude. Síla, která to táhne směrem k EU, ví přesně, co chce (nemyslím ty ouřady v Bruselu). To se už ale nedá říci o těch, kteří stojí proti. Stát jenom proti je předem ztraceno.
A opravdu, v čem měl mít Klaus oporu? V rozpačitých protestech a několika senátorech? Proti té mašinerii skutečně se podobající řítícímu se vlaku?
Ale nevěšel bych hlavu. Už to tu v diskuzi bylo naznačeno. Celé je to již v likvidaci, jen to o tom ještě neví…
Ten jeho tah nakonec nebyl špatný, poměrně dost figur se odkopalo. [mrknutí jedním okem]

204163

5.11.2009 13:17

RE: respekt

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 204121

>a potajmu planuje po partizansku jak hajit nase zajmy...
Ale bretschneiderové Vám nejspíš pozorně naslouchali...Vy myslíte, že ten prezidentský úřad je dobrá skrýš? Já se bojím, že je tam na něj až moc vidět. Kdyby si chtěl třeba opatřit trochu písku, tak se to hned rozkecá. Takže takové oblíbené sypání písku do soukolí EU vidím jako zhola nemožné... pssst!

204212

4.11.2009 13:52

Ďalšia Biela Hora.

Zhulenec 194.?.?.?

Bratia Češi, máte ju zase.
[chechtot] my Slováci sme sa nezmohli ani na to. [vyplazený jazyk]

204122

4.11.2009 14:37

haha

blbec 147.?.?.?

stworo ty si tupej a jeste k tomu polak[velký smích]

204128

4.11.2009 15:10

chapu

valda 212.?.?.?

VK splnil svuj slib,dalsi protahovani z jeho strany by bylo jako voda na mlyn jeho odpurcum,co ho korunuji jako namysleneho,do sebe zahledeneho starika.Jina otazka je co ted?Prave ted,po podpisu smlovy mel by abdikovat,jako konecna tecka protestu.Vetsi bitva uz ho neceka,proto by jeho misto mel zaqjimout pochlebovac EU.A takovych je tady az prilis.

204134

4.11.2009 15:14

Mě Klaus nezklamal

Ahaman 80.?.?.?

Také nesouhlasím s LS. Ale je třeba si uvědomit, že pro pana prezidenta byl podpis hluboce ponižujícím aktem. Lidsky dokážu pochopit, že nechtěl, aby se mu ti trpaslíci teď posmívali: "Tak co, ty starej páprdo, teď to musíš podepsat, viď ? Ale že se ti nechce, co ?"
Vzhledem k jeho vlastním dřívějším prohlášením, vzhledem k vybojované výjimce a k ostudnému chování ÚS, neměl jinou možnost. Taky je mi z toho smutno.Ale -jsem reději, když zůstane 3,5 roku prezidentem, nějakého veškrnovského sloužícího bych na Hradě nepřekousl.

204136

4.11.2009 21:33

RE: Mě Klaus nezklamal

Andreejka 92.?.?.?

Reakce na 204136

Co ty prosim Te vis o pocitech VK? Dojmy nebo fakty?

204174

13.11.2009 21:00

RE: Mě Klaus nezklamal

Ahaman 80.?.?.?

Reakce na 204174

Samozřejmě jen dojmy. Ale v těch se většinou nepletu.

204744

4.11.2009 16:06

Světový trojůhelník skutečné výkonné moci

Lueger 89.?.?.?

Na "Zvědavci" je většina lidí politicky negramotných a většina
nemá vůbec tušení (aspoň podle reakcí zde) kdo skutečně ovládá
vlády a prezidenty - svoje loutky.! A s toho i plyne, že většina
nemá ani tušení kdo stojí za celým procesem sjednocování!!
Dnešní trojůhelník skutečné výkonné moci ve světě tvoří: banky
(ovládané Židy) - tajné služby (rovněž v jejich moci) - a
zločinecké organizace (zednářské lóže, atd), nikoli vlády států,
vlády států jsou pouhými prostředníky, mluvčími této skutečné
moci. Tato moc ovládá vždy obě strany - pro i proti!! To je
jejich prastará politika! Kdo by se jim vzepřel, toho zničí!
TAKŽE VŠECHNO OSTATNÍ JE ČIRÁ KOMEDIE SE ZASLEPENÝMI MASAMI!
Klaus, Havel, Dienstbier, Železný, Pithart, Mertlík, Tošovský,
Weigl, Fischer, C. Svoboda, Kalousek (všichni hebrejského původu), a další jsou všecho lidé sloužící této stínové moci.

204145

4.11.2009 17:11

RE: Světový trojůhelník skutečné výkonné moci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 204145

Sím, já to vím! Ovládá je Bubák. A taky Stwora a světový sionismus bojující s dělnickou třídou za světový mír. A bubáci jsou hrozní a já je nemám vůůůbec rád a jsem rád, že mi někdo konečně otevřel voči.

204153

5.11.2009 7:39

RE: Světový trojůhelník skutečné výkonné moci

Outofjacket 155.?.?.?

Reakce na 204145

Pane Lueger 89,

To, co jste napsal, vystihuje strucne a jasne podstatu veci - zejmena co jste uvedl velkymi pismeny! Mam obavy, ze 95% lidi si vubec neuvedomuje, co se s nami vsemi deje (celosvetove), do jakeho chomoutu otroctvi strkame nevedomky hlavy - za prislib ceho? Demokracie? To je dnes devka sklonovana mediemi ve vsech padech 1000x denne a politiky ojebavana ze vsech stran! Za prislib materialnich vyhod? Kus zvance na taliri? Pouziji citat:
"Vlada muze snadno manipulovat verejnym minenim tim, ze bude kultivovat jeho stupiditu."
Aby se clovek mohl branit, pak nejdrive musi pochopit, proti komu/cemu ... a v tom vladne doba temna.

Outofjacket

204192

5.11.2009 14:34

RE: Světový trojůhelník skutečné výkonné moci ?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 204192

Opravdu světový? A nezapomínáte náhodou pánové na pár miliard Asiatů? Co třeba Čína? Tu také ovládají židovské banky, tajné služby a bůhvíkdoještě? Těch 130 (oficiálně udávaných, ve skutečnosti asi více) čínským miliardářů jsou snad Židé? [chechtot]

Když už užíváte pojmu "stupidita", zkuste se pánové podívat na jeho skutečný význam. Stupidita totiž není hloupost. Naopak pěkným příkladem kolektivní stupidity (groupthink) je právě vaše společná víra v "trojúhelník moci". [smích]

204217

5.11.2009 16:35

RE: Světový trojůhelník skutečné výkonné moci ?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 204217

Jak lze pozorovat, tak už ti zase otrnulo, Vojto [chechtot] [velký smích]
Ty jsi nepoučitelný dotěra. Kolikrát už ti tady v diskuzi bylo na tohle téma odpovězeno? Například třeba Čína:

>...Co třeba Čína? Tu také ovládají židovské banky, tajné služby a bůhvíkdoještě?
-----------------
Vzpomínáš si Vojto na ten rozsáhlý traktát od kozoroha, kde ti přesně tohle kozoroh polopaticky a podrobně objasnil? Zkus si vzpomenout. "Rozsáhlý traktát", tak jsi to nazval ty...vzpomeň si. Začíná zapalovat? Když tak si příště dělej poznámky, když paměť selhává. Jen tak mimochodem - nemusíš do všeho stále zatahovat židovské banky, jak to z nějakého záhadného důvodu právě děláš? Co je však podstatné a rovněž i prokazatelné, je skutečnost, že Velký Mao byl Rothschildův agent - poslušný služebníček. Pokud nevěříš, tak si to vyhledej ve vládních archivech [chechtot] [chechtot] a nezapomeň se předem objednat. Zvláště v Číně. Jsou tam fronty.

Ještě něco. Nesnaž se odvádět pozornost hledáním definice výrazu "stupidita". Máš pravdu Vojtěchu, stupidita není hloupost a kdyby tě náhodou opět začaly svrbět prstíčky a budeš cítit potřebu nás tady v diskuzi zaujmout svým tlacháním, doporučuji ti osvědčenou metodu. Zkus si cumlat palec a nebo si okusuj nehty. Ono tě to přejde. Nikoho to tvoje tlachání totiž nezajímá. [velký smích]

P.S. Poznámka pro editora/moderátora. Snažil jsem se vyhnout osobního napadání pisatele příspěvku. Útok je veden pouze na Vojtovo neutuchající a stupidní tlachání [mrknutí jedním okem], které samozřejmě reflektuje povahu pisatele.

204225

6.11.2009 0:07

RE: Světový trojůhelník skutečné výkonné moci ?

Outofjacket 155.?.?.?

Reakce na 204217

Pane Vojto,

jsem zde ponekud vyjimecnym hostem, nicmene jsem si stacil vsimnout, ze Vase prispevky jsou skutecne obdareny zjevnym prvkem "nasirani" jinych ctenaru. Vase odolnost vuci solidnim argumentum jinych ctenaru se zda byt rovnez na pozoruhodne urovni. Mirda Smirek se ozval na Vas vypad velmi trefne a to co napsal jiz nepotrebuje nic dodavat. Ja si dovolim vratit Vas divoky vypad pokud jde o vyznam slova "stupidita" takto: citat byl z Anglictiny a anglicko-cesky slovnik na internetu mi nabidl techto nekolik prekladu (v poradi vyztiznosti):
stupidity - otupenost
stupidity - stupidita
stupidity - hloupost
stupidity - tupost (hloupost)
stupidity - pitomost
stupidity - zabedněnost
Takze skutecne nevim, proc jste se na to slovo tak upenlive zameril. Jinak byste se mel snazit vice uplatnovat diskuzni zasadu "Ad rem, non ad hominem" (K veci, nikoli k cloveku). Pokud se jeste nekdy v budoucnu utkame na podiu Zvedavce, drzte se teto zasady a piste prosim k veci.

Outofjacket

204241

6.11.2009 2:05

RE: Světový trojůhelník skutečné výkonné moci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 204145

Zide jsou inteligentni, a dost vladnou. Ale jsou tu na zemi i mocnejsi nez oni. (citovano ze seminare meho duchovniho mistra)

204245

4.11.2009 16:53

LS = Evropská federace

Antoninus 88.?.?.?

Podpisem Lisabonské smlouvy, zahodila Česká republika suverenitu kterou nabyla po revoluci 1989, ať už jsme byly politicky jakožto malý stát ovlivňováni většími jakkoliv pořád jsme měly možnost o svých věcech rozhodovat. Podpisem Lisabonaké smlouvy je tomu konec a je to škoda. Problém je že EU se pomalu ale jistě řítí směrem do fašismu kde stát je nadevše a občan nemá co mluvit do vyšší politiky.
Václav Klaus podle mě udělal ze své pozice vše co mohl, i přesto že věděl jaké bude rozhodnutí ústavního soudu tak díky podání LS k přezkoumání získal čas a odálil podpis vymohl si sice jen směšnou vyjímku pro ČR ale co mohl více? Vše ostatní by jen nahrávalo jeho odpůrcům. To že vůdci EU o demokracii a svobodě vůbec neslyšely, ale že velice prahnou po moci a penězích ukázaly v Irsku kde se nerespektovala vůle tamních lidí.

Prostě začíná nová éra v dějinách České republiky a vlastně celé evropy, podle mě to nebude zrovna nejšťastnější období.Antoninus

204150

4.11.2009 18:04

reakce na 204124

john bombardon 82.?.?.?

milý anonyme, asi nevíte co na té vlajce hledat. zkuste hvězdu v téže poloze jako na vlajce zde často jmenovaného státu. [zmaten]

204159

4.11.2009 22:03

Jakej boj, že to začíná???

DS 77.?.?.?

začíná leda velký hvo... Je to úplně stejný, jako u cikánů, nikdo je tu nechce, vyjima několika praštěných intelektuálů a anarchistů, ale když dojde tvrdý na tvrdý, tak každej sklopí hlavu a jako veš schovaná ve vlasech se rychle ztratí a zmlkne nebo se dokonce proti své vůli za cikány ještě stupidně přimlouvá... Prostě všichni (vyjima mě a několika málo jedinců, kteří jsou odsuzováni a odsouváni na okraj společnosti) doma kecáme, jak je to strašný, ale abychom to řekli někde na veřejnosti a nebáli se prezentovat svoje názory, tak to VŮBEC!!! Lisabon tady bude na věky věků, žádný boj nezačíná, koneckonců za chvíli nás tady nahradí černí a žlutí a těm je jedno, jestli je nějakej lisabon, ti se stejně žádnejma pravidlama neřídí.... [bliji] je mi z celý současný společnosti už pěkně na blití...

204175

4.11.2009 22:41

Zastávám se pana presidenta

Fernet 213.?.?.?

Zastávám se pana presidenta a jsem rád, že těm debilům nedal nějakým zbytečným otálením šanci z něj dělat blba. Zvládl to s politickou grácií....[palec nahoru]

204176

5.11.2009 4:07

Měl abdikovat,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

ať už po podpisu, nebo bez podpisu.
Tím, že tak neučinil implicitně se zavázal pokračovat ve funkci hlavy státu (ČR), který odsouhlasil a podepsal LS. Z toho plyne, že bude důsledně pomáhat při uvedení LS do života, a napomáhat tak ke ztrátě suverenity ČR. Tak vám nevím, jak to funkcionaření chápe sám V.K. [oči v sloup]

204186

5.11.2009 4:09

Co , nam politici a byrokracie nadelila ,to sklidime.

kozoroh 59.?.?.?

Co, muzem ocekavat od podpisu, podle hesla: Dostanem to,co si zaslouzime!Je zrejme,ze dojde k oklesteni ustavy a vetsi moci Bruselu nad Ceskym statem, ktery vznikl dle rozhodnuti mocnosti a tim i zanikne v mnoha silnejsi evropske populaci a navic, ve vlivu pristehovalcu mimo Evropu a tim nastane tanec kolem zamestnani a udrzeni si sveho postaveni ve spolecnosti,jak financne,tak,politicky,obcan ztrati svou minulost,kulturu, doslova sve ja, a stane se svetobeznikem mezi mnoha jinymi svetobezniky, mamon a materialismus ovladne pole pusobnosti.
Co, navic,budou po case zmeny na poli bankovnictvi-financnictvi, mam na mysli Euro, co by platidlo,ktere se plne prosadi a domaci mena se stahne z obehu,timto aktem, prestane Cesky stat existovat, coz se projevi i v pravnim systemu,pristi generace a po ni dalsi uz budou falesne nazyvani Evropane, ackoliv to bude celosvetova smisenice a tak uz o nejake Ceske republice, "nebude vidu, ani slechu", snad jen museum bude pamatkou na kdysi existujici stat Ceska republika a nebo dokonce Ceskoslovensko, coz bude popisovano v priloze, v anglictine.Pro politiky bude otevren svet, nove moznosti, jak si mnozi slibuji a nebo maji vidinu budoucnosti, pro normalniho obcana to bude boj o preziti, pro narod Cesky a pro narod Slovensky to bude tragedie, kde nacionalismus zpusobyl nakonec rozpad a upadek obou narodu, nebude uz zadne vycitani a zalovani z jedne strany na druhou ,nebot oba narody budou na tom stejne a nakonec ,v mori cizich pristehovalcu zmizi uplne, to bude ten jediny positivni ucinek a vysledek dlouhaletych sporu "o mez" v niz jsme prosoudili statek", tak se nasi dedove vyjadrovali o jesitnosti a tvrdohlavosti hospodaru,kde jediny,kdo vysel jako vitez byli soudci-pravnici a tak tomu bude i zde.Nakonec mnohym lidem bez vlateneckeho citeni to bude vyhovovat pokud budou mit stale dobre zamestnani a tim i otevrenou cestu kamkoliv do sveta,historicka minulost a nebo narodni kultura jim nic rikat nebudou kosmopoliti, budou v jadru veci zit jen sami pro sebe, co mozna s nejvetsimi vyhodami.
az, se ta pisnicka ztrati,potom uz nic nebudem mit,vsechno, pak pomine,vsechno pak zahyne.....Tak, nejak, se to zpivavalo, ze ano?
F.L. Vek," V cizich sluzbach" bude mit dlouhe pokracovani.Nakonec od evropske unie prejdeme k jedne svetove vlade, ale , to uz nam bude uplne jedno, budou za nas volit jini.

204187

5.11.2009 7:06

RE: Co , nam politici a byrokracie nadelila ,to sklidime.

Jaroslav 78.?.?.?

Reakce na 204187

Česká písnička - Karel Hašler

Ty naše písničky, jsou jak ty perličky,
na šňůrce navlečené.
Kolik je krásy v nich a je to velký hřích,
že jsou tak upuštěné.

Ta naše písnička česká, ta je tak hezká, tak hezká,
tak jako na louce kytička, vyrostla ta naše písnička.
Až se ta písnička ztratí, pak už nic nebudem mít,
jestli nám zahyne, všechno s ní pomine,
potom už nebudem žít.

Zpívejte lidičky, ty naše písničky,
písničky z Moravy, z Čech,
ta naše písnička, je sice prostičká,
ale je nejhezčí z všech.

Naučila mi jí prababička.

204191

6.11.2009 7:22

RE: Co , nam politici a byrokracie nadelila ,to sklidime.

kozoroh 61.?.?.?

Reakce na 204187

Tohle vse ma sve urychlene pokracovani,zatimco cesti byrokrati a zradni politici delaji si hnizdecko v novem evropskem usporadani,tak, nevidi blizici se svetove usporadani a v nem nebude moc mista pro kolaboranty, vlastizradce.V pristich dnech se bude konat velka schuze v Copenhagenu, na poradu oteplovani,co by zaminka,ve zkutecnosti se uznaji nova opatreni,jez povedou k ustanoveni jedne svetove vlady na jejiz funkci se ustanovy take dane skryte v nakupu potravin a jineho.Velci hosi zjistili,ze prakticky cely svet je unaven politiky a jejich intrikama a tak automaticky zvednou ruku souhlasu na cokoliv,jen,aby od nich uz byl pokoj, coz se stane poslednim hrebikem do narodniho sebeurceni,ztraty vseho proco nasi predkov ebojovali cela tisicileti, vse zahodime mavnutim rukou.Tady zadny Svejk ceskemu narodu nepomuze, to co prijde, tak za to se nam pristi generace nepodekuje a utopit pocit viny v pivu nebude moc ucinne, kazdym vystrizlivenim se nam vrati. Ctenar by si mel uvedomit,ze mnozi svetovy hostapleri vse urychluji,aby jeste za jejich zivota s edockali konecneho vytezstvi, nebot i Lenin-Scrul uz se zminoval o jedne svetove vlade, vitezstvi internacionalismu, ackoliv Marx a Engels v osobnich dopisech predpovidali pad dolaru uz v roce 1857, v dobe velke financni paniky v USA,ovsem, a tim i velke politicke zmeny ve svete.Samozrejme , Marx neznal to ,co dnes nazyvame "cinskou kartou", trumfem,jez bude vynesen nakonec.
Pro cely svet si zide ustanovili,ze svetovym mestem vseho politickeho a financniho deni bude Jerusalem ,proto ten kvalt vystrnadit z Jerusalemu vsechny Palestince at uz pod jekoukoliv zaminkou.Jak daleko mnohe veci pokrocily najdete i v ruskem tisku.
FBI Want Americans to Work at Mossad
Z jineho konce sveta muzem cist: Bye bye, British Constitution.
Svym zpusobem jsou evropani proti diktature , ale; Lisbon Treaty Signals End Of Independent Europe.
Jedno svetove nabozenstvi,ja uz dnes vim ,jake ; Vatican Rage - EU Bans Crucifixes In Italian Classrooms
Pouziji vse, jen,aby dosahli sveho cile, Copenhagen bude dulezity meznik v celosvetove historii lidstva, tato odnos Bruselu zpusobi velke zmeny v mnoha statech Evropy.S pouzitim agendy o oteplovani ,nastane prumyslove omezeni v mnoha evropskych zemich,kdo bude za sliby industrialisace v rozvojovych zemich platit,je uz ted jasne ,tento proces uz pokracuje od doby LIMA konference,Peru,12-26 Brezna ,roku 1975, dalsim dokumentem UNITAR-A New International Economic Order.( strana 630-649 )
Nezapomente ,ze jednou veci, kterou UN bude v budoucnu prosazovat je nam uz prozity system znarodneni, UN tomu rika, zruseni soukromeho majetku.

204252

17.11.2009 11:31

RE: Co , nam politici a byrokracie nadelila ,to sklidime.

kozoroh 61.?.?.?

Reakce na 204252

Doslo oceneni dane situace a zprava o pozadi.

EU Dissidents Faced With Sedition,
Possible Execution
By Michael James in Germany
11-16-9-------
"It was the best of times, it was the worst of times; it was the age of wisdom, it was the age of foolishness; it was the epoch of belief, it was the epoch of incredulity; it was the season of Light, it was the season of Darkness; it was the spring of hope, it was the winter of despair; we had everything before us, we had nothing before us; we were all going directly to Heaven, we were all going the other way." --- Charles Dickens (A Tale Of Two Cities)
-------

When the cowardly Vaclav Klaus, who finally succumbed to the sort of pressure one usually associates with 'sweeteners', such as extraordinarily large payments made into secret Swiss bank accounts, went down on his knees in Rome and accepted the illegal and undemocratic Lisbon Treaty without allowing his people the right to a referendum, a whole new Soviet Communist Super-State came into being.

The independent nation states of Europe no longer exist.
Dal,uz netreba slov.

205040

5.11.2009 6:50

Horsi to byt nemuze!

nenapadny 72.?.?.?

Neziji uz v ceske republice pres 15 let a tak nemam poneti o co vlastne v LS jde , ale plne se stotoznuji s Nemci kteri o Cesich tvrdi ze si nedokazou vladnout sami. Nase historie to jasne dokazuje. A o Klausovi nemam nejmensi pochybnosti co to je zac. Jasne patril k architektum kuponove privatizace (nejvetsi zlodejina v dejich Ceskoslovenska daleko vetsi zlodejina nez co udelali komunisti po r.1948). Patril k tem kteri u nas zavedli plutokracii alias demokracie. Je to jen nafoukany pozer ktery na sebe chce uprit pozornost , aby si dokazal jak je dulezity.
Evropska Unie skodi v mensi mire CR nezli nasi predstavitele jasne to ukazal postoj k radaru. Snad se to zlepsi kdyz nad tou bandou cizackych zaprodancu (Ceska vlada a zakonodarci) nekdo bude at je to treba EU horsi to byt nemuze !!!

204190

5.11.2009 13:54

RE: Horsi to byt nemuze!

Nergal 213.?.?.?

Reakce na 204190

súhlas. Málokto z diskutérov si asi pamätá, ako Klaus bol za radar a EU (hlavne Nemecko, Slovensko a Rakúsko) proti.

Ja si už dávno myslím, že Klaus je americký agent a jeho súčasný ciel je rozbiť alebo aspoň oslabiť EU. Ale asi prebehli nejaké dohody s Merkelovou pri jej návsšteve v USA (resp. ich okolím), a Klaus podpísal LS následne, tesne pred odchodom do USA (vypadá to tak, akoby dostal pokyn už viac nezdržovať -a spolu s ďalšími americkými agentami Kačinským či Cameronom rozkladať EU naďalej zvnútra).

Mimochodom, prečo asi tak proti LS tak brojil Lauder, Železný či stránka eretz, kde o.i. prebiehala tá istá akcia support V.Klaus ako na Zvedavcovi? To akosi nezapadá do modelu zlá EU a rytier bez bázne a hany Klaus ako statočný don Quijote proti nej...
(o tom, že americko-irsky podnikatel Ganley či polsky prezident Kačinski sú amerikí agenti, vrabce čvirikajú už dávnejšie.)

204214

5.11.2009 16:35

RE: Horsi to byt nemuze!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 204190

Jo my Cesi mame s nemeckou vladou vytecne zkusenosti. Treba se u nas rika jako Branibori v Cechach, spatne nebylo ani za Habsburku, pokud pominu emigraci poloviny naroda po Bile hore a konfiskaci obrovskeho mnozstvi majetku, tech co odmitli nasilnou rekatolizaci. Naposledy jsme byli pod Nemci za protektoratu. [překvapení] [pláč] [bliji]

204226

9.11.2009 0:02

RE: Horsi to byt nemuze!

Občasný čtenář 24.?.?.?

Reakce na 204190

>Neziji uz v ceske republice pres 15 let a tak nemam poneti o co
>vlastne v LS jde , ale plne se stotoznuji s Nemci kteri o Cesich
>tvrdi ze si nedokazou vladnout sami. Nase historie to jasne
>dokazuje.

Asi tak nějak,jako to s Čechy myslí Posselt, že?:

http://vlastenecke.zpravy.free.fr/vz_pdf/80.pdf

204387

5.11.2009 11:50

Klaus

palacinka113 195.?.?.?

Nejsem Čech, ale žiji tady přes 10 let; o co šlo v kuponové privatisaci jsem slyšel, ale nezažil jsem to, tak úlohu Václava Klause v rámci tohoto programu posoudit nemůžu. Myslím ale, že Klaus na rozdíl od mnohá současným českých politiků má jasné názory, které se nebojí vyslovit a za kterými stojí. Také si myslím, že současní čeští politici neprosazují zájmy voličů, ale bohužel naprosté většině Čechů je to zcela ukradeno. Ale si nemyslím, že v jiných evropských zemích je to nějak zvláště odlišné.

204209

6.11.2009 1:58

nikdy neverte politikovi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

1. byl pod velikym tlakem, nemel na vybranou. Musel to podepsat i proti sve vuli , a tezko to nekdo pochopi, pokud neni na jeho miste

2. nikdy neverte zene a politikovi (stare indicke prislovi)

204244

9.11.2009 6:49

RE: nikdy neverte politikovi

Pepa z depa 96.?.?.?

Reakce na 204244

Nevim jak je to s politikama, ale italske prislovi rika:

Do zen a do melounu se nevidi [mrknutí jedním okem]

204391

9.11.2009 6:53

RE: nikdy neverte politikovi

Pepa z depa 96.?.?.?

Reakce na 204391

Jeste by se mohlo pridat jine prislovi:

Zeny nevedi co chteji a nedaji pokoj, dokud toho nedosahnou.

Toto ale muzou delat i politici [mrknutí jedním okem]

204392

8.11.2009 21:54

Velmi důležité informace v článku Václava Žáka!

Laskavý 88.?.?.?

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-zak.p...

Ukázka z článku , kde se hovoří o poválečných nepořádcích v evidenci majetku, který nás ještě může přijít draho!!!

Všechen politický cirkus však po léta pomíjí nejslabší článek v obraně „národních zájmů“ – a tím jsou domácí soudy. Parlament, který se vyčerpával v politických hrách, si nevšiml, že na českých soudech tiká časovaná bomba. Leží na nich stovky žalob na určení vlastnictví, které vycházejí z prostého faktu, že vlády poválečného Československa se neobtěžovaly tím, aby převzetí vlastnictví řádně „zúřadovaly“. Bez toho, že by se zpochybňovaly prezidentské dekrety, nejrůznější fyzické i právnické osoby tvrdí, že majetek jejich prostě být nepřestal. Takto žádá o vydání majetku v hodnotě přesahující 4 mld Kč např. bývalý Řád německých rytířů. Kauza Kinský je jenom jinou variantou téhož. Ukazuje se, že české soudy jsou schopny rozhodovat naprosto protikladně. Jistou pojistkou je nález Ústavního soudu, který zakázal obcházení restitučních zákonů.

204383

11.11.2009 21:49

Moderní

Pepepep 213.?.?.?

Moderní je Plzeň se svou univerzitou.
A poprosil už někdo toho našeho presidentíka, aby se pochlubil svou habilitační prací ? Ono by s nějvětší pravděpodobností nebylo čím.

Jen by se mohl vytahovat studii v Americe.

A jakpak se tam asi za nejtužšího komunistického režimu takový, tehdy naprosto bezvýznamný VK, dostal ? To se uplatit už nedalo, to muselo být o něčem jiném... A že prošel lustrací negativně ? No bodejť by ne, špičky StB nikdy v žádných seznamech nefigurovaly, tam byli jen pěšáci... A copak asi byl ten Prognostický ústav zač ? Už aby byl konec s presidentováním tohoto podivného dědečka s tuze zvláštním svědomím.

204544

Příspěvků: 236

03.11. 20:38 bigtrash  podepsal
04.11. 06:31 Satanist  RE: podepsal
04.11. 07:23 Jarmila  RE: podepsal
04.11. 09:53  RE: podepsal
04.11. 11:53 LaFox  RE: podepsal
04.11. 13:19  RE: podepsal
04.11. 13:20 Jarmila  RE: podepsal
04.11. 13:28 Jarmila  RE: podepsal
04.11. 16:49 Rene Bartosek  RE: podepsal
04.11. 17:20 djb  RE: podepsal
04.11. 18:33 Jarmila  RE: podepsal
04.11. 19:28 Rene Bartosek  RE: podepsal
06.11. 09:08 Jarmila  RE: podepsal
04.11. 19:58 dub  RE: podepsal
04.11. 20:17 djb  RE: podepsal
05.11. 12:50 ID  RE: podepsal
05.11. 15:56 djb  RE: podepsal
06.11. 09:25 Jarmila  RE: podepsal
06.11. 11:27 Alexa  RE: podepsal
06.11. 11:48 Jarmila  RE: podepsal
07.11. 23:17 Alexa  RE: podepsal
07.11. 23:38 Rene Bartosek  RE: podepsal
04.11. 23:19 Rene Bartosek  RE: podepsal
05.11. 21:26 Gaia  RE: podepsal
04.11. 14:26 Mirda  RE: podepsal
04.11. 18:43 Jarmila  RE: podepsal
05.11. 00:35  RE: podepsal
04.11. 19:27  RE: podepsal
04.11. 09:10  Sny se stávají skutečností
04.11. 11:27 insider  RE: Sny se stávají skutečností
04.11. 11:38 pje  A co plánoval váš dědeček?
04.11. 12:49  RE: A co plánoval váš dědeček?
03.11. 20:39 Jiří Koubek  otázka
03.11. 20:45 Vladimír Stwora  RE: otázka
03.11. 20:55 Jiří Koubek  RE: otázka
03.11. 21:11 dub  RE: otázka
04.11. 01:08 Antiseptik  RE: otázka
04.11. 07:31  RE: otázka
04.11. 10:21  RE: otázka
03.11. 21:39 Daxt  RE: otázka
03.11. 21:52 E123  RE: otázka
04.11. 11:01 pje  Pane řidiči,...
04.11. 13:08 hestroy  RE: Pane řidiči,...
04.11. 15:26 T.Tabor  RE: Pane řidiči,...
04.11. 16:12 serpico  RE: Pane řidiči,...
04.11. 16:42  RE: Pane řidiči,...
04.11. 19:04 Občasný čtenář  RE: Pane řidiči,...
04.11. 13:29 serpico  RE: Pane řidiči,...
06.11. 22:40 E123  RE: Pane řidiči,...
04.11. 01:12 steve  RE: otázka
04.11. 10:00 serpico  RE: otázka
04.11. 20:08 daniela  RE: otázka
04.11. 17:57  RE: otázka
03.11. 21:11 Slayko  RE: otázka
03.11. 20:54  RE: otázka
03.11. 21:13 Jiří Koubek  RE: otázka
03.11. 21:41  RE: otázka
04.11. 11:17 pje  Požadujete prostor pro sebe i pro predátory
04.11. 18:37 HHBB  RE: Požadujete prostor pro sebe i pro predátory
03.11. 22:08 5 O  RE: otázka
04.11. 11:23 pje  RE: otázka
03.11. 21:43  RE: otázka
03.11. 22:25 Sam Ting Wong  RE: otázka
04.11. 11:33 pje  Chápu Same,...
03.11. 21:34  RE: otázka
03.11. 22:01 Vladimír Stwora  RE: otázka
04.11. 05:05  pockam si tech 5 - 10 let
04.11. 06:47 Satanist  RE: otázka
04.11. 08:57 amiourka  RE: otázka
04.11. 09:21 Winston Smith  RE: otázka
07.11. 14:22 Mirda  RE: otázka
03.11. 20:42 berkowitz  Pane Stwora,
03.11. 21:22 gergrghrh  RE: Pane Stwora,
03.11. 22:03 berkowitz  RE: Pane Stwora,
04.11. 01:52  A dostali se do velkého
03.11. 21:02 Joe Black  Několik dodatků
03.11. 21:18 Petr0015  Smlouva
03.11. 21:22 Moje  Naděje
03.11. 21:45 Alexa  S obsahem článku se moc nestotožňuju
03.11. 23:55 uiáilál  RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju
04.11. 15:29 Alexa  RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju
04.11. 00:29 Vladimír Stwora  RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju
04.11. 08:06 kolokol  RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju
04.11. 15:14 Alexa  RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju
04.11. 15:19 Alexa  RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju
04.11. 15:44 Vladimír Stwora  RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju
04.11. 15:55  RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju
04.11. 15:58  PS
04.11. 21:09 Alexa  RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju
05.11. 16:30  RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju
05.11. 22:31 Alexa  RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju
06.11. 06:29 Fernet  RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju
04.11. 17:15 rataj  RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju
06.11. 23:41 E123  RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju
03.11. 21:57 Leitho  Hmmm, pane Stwora
04.11. 06:25 Prazak  To je zase diveni
04.11. 14:07 hestroy  RE: To je zase diveni
03.11. 22:11  O co se Stworo snažíte?
04.11. 12:53  RE: O co se Stworo snažíte?
03.11. 22:15 Laskavý  Já si myslím, že LS je nejenom protiústavní , ale je docela obyčejně hloupá !
03.11. 22:17 danxt  Teď jsem přečetl v diskusi na iDnes a zkopíroval:
04.11. 08:01 Jarmila  RE: Teď jsem přečetl v diskusi na iDnes a zkopíroval:
04.11. 08:47 Oli63  RE: Teď jsem přečetl v diskusi na iDnes a zkopíroval:
03.11. 22:34 Oli63  SŠE
03.11. 22:45 Sam Ting Wong  Ilustrace
03.11. 22:47  NAJPRAVDEPODOBNEJSIA VARIANTA
03.11. 22:49 Maze  Zrada
03.11. 23:12 Gawain  RE: Zrada
03.11. 23:12 Marshal Mellow  Lisabon je , řetěz , kterým nás všechny spoutali.....
03.11. 23:14 Řehoř  Nevíte náhodou...
04.11. 13:13 mkadlec  RE: Nevíte náhodou...
03.11. 23:24 PL  Trpaslíci, soubory trpaslíků a velmoci
03.11. 23:55 Sam Ting Wong  RE: Trpaslíci, soubory trpaslíků a velmoci
03.11. 23:59  RE: Trpaslíci, soubory trpaslíků a velmoci
04.11. 00:31 zamp1  RE: Trpaslíci, soubory trpaslíků a velmoci
07.11. 00:12 E123  RE: Trpaslíci, soubory trpaslíků a velmoci
03.11. 23:41 Andreejka  Proc si hrajeme nato, co nejsme ...
04.11. 00:34 Rene Bartosek  RE: Proc si hrajeme nato, co nejsme ...
04.11. 01:27 Andreejka  RE: Proc si hrajeme nato, co nejsme ...
04.11. 04:37 Rene Bartosek  RE: Proc si hrajeme nato, co nejsme ...
03.11. 23:58 Rene Bartosek  Mnoo,
04.11. 04:52  RE: Mnoo,
04.11. 14:33 janko  RE: Mnoo,
05.11. 08:56  RE: Mnoo,
05.11. 16:29 Rene Bartosek  RE: Mnoo,
05.11. 16:54  RE: Mnoo,
05.11. 20:25 Rene Bartosek  RE: Mnoo,
08.11. 07:15  RE: Mnoo,
08.11. 17:02 Rene Bartosek  RE: Mnoo,
09.11. 02:29  RE: Mnoo,
09.11. 06:14 Rene Bartosek  RE: Mnoo,
09.11. 09:09  RE: Mnoo,
09.11. 14:04 Rene Bartosek  RE: Mnoo,
06.11. 09:43 Jarmila  RE: Mnoo,
06.11. 10:11 janko  RE: Mnoo,
04.11. 17:12 Rene Bartosek  RE: Mnoo,
04.11. 00:14 orels  2 Stwora
04.11. 00:33 Vladimír Stwora  RE: 2 Stwora
04.11. 05:49  RE: 2 Stwora
04.11. 06:40 nono2  RE: 2 Stwora
04.11. 08:26  RE: 2 Stwora
04.11. 11:45 nono2  RE: 2 Stwora
04.11. 15:03 janko  RE: 2 Stwora
04.11. 05:48  RE: 2 Stwora
04.11. 00:16 Jarda 4  Klaus
04.11. 01:02 Supman  O vzniku ČSR - velmi poučné!!!
04.11. 01:11 Supman  RE: O vzniku ČSR - velmi poučné!!!
04.11. 01:56  PÁR POZNATKŮ, KTERÉ NEBYLY ZMÍNĚNY
04.11. 11:41 Vladimír Stwora  RE: PÁR POZNATKŮ, KTERÉ NEBYLY ZMÍNĚNY
04.11. 12:15 djb  RE: PÁR POZNATKŮ, KTERÉ NEBYLY ZMÍNĚNY
04.11. 02:08  Belgický král Baudouin I. nepodepsal
04.11. 02:58 dubczek  V.K.
04.11. 03:30 DancanVlk  Je mi to moc lito...asi mel radej odstoupit,nez podepsat.
04.11. 07:20 Luthor Huss  RE: Je mi to moc lito...asi mel radej odstoupit,nez podepsat.
04.11. 20:45 daniela  RE: Je mi to moc lito...asi mel radej odstoupit,nez podepsat.
04.11. 05:04 vermont  Pro pana Stworu
04.11. 23:36  RE: Pro pana Stworu
04.11. 08:03 Ludovik  O suverenitu jsme přišli už dávno, pokud jsme kdy vůbec nějakou měli.
04.11. 08:50 Lin  Mnichov? LS je jen důsledek
04.11. 08:59 pm  suverenita
04.11. 10:52 pm  RE: suverenita
05.11. 01:00  RE: suverenita
04.11. 09:23 baki  Zbytečné divadlo.
04.11. 13:30 Antiseptik  RE: Zbytečné divadlo.
04.11. 14:59 kolokol  RE: Zbytečné divadlo.
04.11. 15:52 baki  RE: Zbytečné divadlo.
04.11. 17:20 kolokol  RE: Zbytečné divadlo.
05.11. 08:56 baki  RE: Zbytečné divadlo.
05.11. 01:18  RE: Zbytečné divadlo.
05.11. 09:27 baki  RE: Zbytečné divadlo.
07.11. 02:05  RE: Zbytečné divadlo.
12.11. 18:38  RE: Zbytečné divadlo.
05.11. 09:54 mkadlec  RE: Zbytečné divadlo.
05.11. 14:52 baki  RE: Zbytečné divadlo.
06.11. 11:04 mkadlec  RE: Zbytečné divadlo.
05.11. 22:13  RE: Zbytečné divadlo.
06.11. 08:18 baki  RE: Zbytečné divadlo.
04.11. 09:45 WoTaN  Zajímavé pasáže Lisabonské smlouvy
04.11. 10:50 pje  Záleží na občanech
05.11. 01:36  RE: nezáleží na občanech -
04.11. 10:53 Karla  Co dodat?
04.11. 12:11 Lueger  Pane Stworo..
04.11. 12:31 Vladimír Stwora  RE: Pane Stworo..
04.11. 14:56 Lueger  RE: Pane Stworo..Ale, ale...
04.11. 12:26 HighH  Trochu pokory...
04.11. 13:25 hestroy  RE: Trochu pokory...
04.11. 14:23 HighH  RE: Trochu pokory...
04.11. 17:04 Lin  RE: Trochu pokory...
04.11. 20:06 HighH  RE: Trochu pokory...
05.11. 10:35 Lin  RE: Trochu pokory...
05.11. 20:29 xman  RE: Trochu pokory...
07.11. 12:46 Lin  RE: Trochu pokory...
07.11. 19:17 Rene Bartosek  RE: Trochu pokory...
07.11. 20:16 Lin  RE: Trochu pokory...
09.11. 18:42 Rene Bartosek  RE: Trochu pokory...
13.11. 18:33 Lin  RE: Trochu pokory...
04.11. 12:47 dusik  bolo to iba divadlo
04.11. 13:34 john bombardon  náhodička
04.11. 14:21  RE: náhodička
04.11. 13:44 NIX  respekt
04.11. 16:34 Karel z Čech  RE: respekt
04.11. 19:00 HHBB  RE: respekt
05.11. 13:17  RE: respekt
04.11. 13:52 Zhulenec  Ďalšia Biela Hora.
04.11. 14:37 blbec  haha
04.11. 15:10 valda  chapu
04.11. 15:14 Ahaman  Mě Klaus nezklamal
04.11. 21:33 Andreejka  RE: Mě Klaus nezklamal
13.11. 21:00 Ahaman  RE: Mě Klaus nezklamal
04.11. 16:06 Lueger  Světový trojůhelník skutečné výkonné moci
04.11. 17:11  RE: Světový trojůhelník skutečné výkonné moci
05.11. 07:39 Outofjacket  RE: Světový trojůhelník skutečné výkonné moci
05.11. 14:34 Vojta49  RE: Světový trojůhelník skutečné výkonné moci ?
05.11. 16:35 Mirda  RE: Světový trojůhelník skutečné výkonné moci ?
06.11. 00:07 Outofjacket  RE: Světový trojůhelník skutečné výkonné moci ?
06.11. 02:05  RE: Světový trojůhelník skutečné výkonné moci
04.11. 16:53 Antoninus  LS = Evropská federace
04.11. 18:04 john bombardon  reakce na 204124
04.11. 22:03 DS  Jakej boj, že to začíná???
04.11. 22:41 Fernet  Zastávám se pana presidenta
05.11. 04:07  Měl abdikovat,
05.11. 04:09 kozoroh  Co , nam politici a byrokracie nadelila ,to sklidime.
05.11. 07:06 Jaroslav  RE: Co , nam politici a byrokracie nadelila ,to sklidime.
05.11. 15:00 Jarmila  RE: Co , nam politici a byrokracie nadelila ,to sklidime.
06.11. 07:22 kozoroh  RE: Co , nam politici a byrokracie nadelila ,to sklidime.
17.11. 11:31 kozoroh  RE: Co , nam politici a byrokracie nadelila ,to sklidime.
05.11. 06:50 nenapadny  Horsi to byt nemuze!
05.11. 13:54 Nergal  RE: Horsi to byt nemuze!
05.11. 16:35 Rene Bartosek  RE: Horsi to byt nemuze!
09.11. 00:02 Občasný čtenář  RE: Horsi to byt nemuze!
05.11. 11:50 palacinka113  Klaus
06.11. 01:58  nikdy neverte politikovi
09.11. 06:49 Pepa z depa  RE: nikdy neverte politikovi
09.11. 06:53 Pepa z depa  RE: nikdy neverte politikovi
08.11. 21:54 Laskavý  Velmi důležité informace v článku Václava Žáka!
11.11. 21:49 Pepepep  Moderní

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 2

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 1

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 1

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 11 693