Diskuze k článku

Bohatí vytunelovali ekonomiku

Příspěvků 134

21.10.2009 5:16

Amero

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Nevypada to na cestu k amero? Jak si vysvetlit to neustale, jakoby zamerne znehodnocovani americke meny?

202923

21.10.2009 6:48

RE: Amero

charon cmartin (zavináč) airnet-cz (tečka) info 78.?.?.?

Reakce na 202923

Věnujte prosím trochu času a vysvětlete tu myšlenku. Jakou argumentací by měla vláda USA přesvědčit ostatní země aby s ní spojily svoji budoucnost? Podle toho, jak to nastiňuje pan Roberts by se to dalo přirovnat k k zachraňování tonoucího, který je mnohem těžší, než zachránce a rychle se ponořuje. Potenciálních zachránců je sice víc, ale žádný z nich sám o sobě na záchranu nestačí. Než se dohodnou mezi sebou a vyjednají podmínky s tonoucím ... kdoví co bude.

202924

21.10.2009 22:12

RE: Amero

insider 85.?.?.?

Reakce na 202924

NATIVNÍ AMERO v Česku,aneb zcela jiné zprávy http://www.cestyksobe.cz/clanky/staresina-kmene-hopiu-svolava-v-praze-galakticke-shromazdeni-pro-transformaci-.html [cool]

202962

21.10.2009 7:01

S dolarem je něco jinak, než se tvrdí ...

charon cmartin (zavináč) airnet-cz (tečka) info 78.?.?.?

Mám tím na mysli, že mnoho hlasů předvídá, že US dolar musí padnout, že směřuje do pekel a podobně. Pokud by to byla pravda, znamenalo by to, že jeho hodnota bude klesat, že? Že si za něj bude možné koupit stále méně a s vědomím, že je nekrytý, ho nikdo nebude chtít.

Mohl by mi pak na základě této výchozí úvahy kdokoli prosím vysvětlit, jak je možné, že když si objednám cokoli ze Spojených států (lhostejno, kde to bylo vyrobeno), že mě to i s poštovným od DHL (nepatří mezi laciné služby) vyjde stále podstatně levněji, než si to pořídit přímo u výrobce, který je nezřídka v evropě nebo dokonce v ČR? To vysvětlení bych prosil podrobně, protože mě skutečně zajímá.

Aby bylo úplně jasno: netvrdím, že dolar nebo ekonomika Spojených států je na tom lépe, než se říká - nebylo by to logické vzhledem k tomu, co se dovídám o dění ve světě. Tvrdím ale, že proroci pádu dolaru něco podstatného přehlíží, nebo mi uniká ten detail, který by shora popsaný fakt správně zařazoval do souvislostí.

Pozn.: Totéž ovšem platí i pro auta ze Škodovky, když si ho půjdu koupit do německého obchodu hned za hranicí.

202925

21.10.2009 9:25

RE: S dolarem je něco jinak, než se tvrdí ...

Kamil 212.?.?.?

Reakce na 202925

Dolar:
Ono to je asi jako se shnilou strechou.. zvenku se muze jevit stale stejne "dobre", ale pokud hnijou tramy, jednoho dne spadne naraz i staskama. negativni-realne zpravy o dolaru pochazi od lidi, kteri se nevyjadruji o strese zvenku, ale o tramech uvnitr.

levne zbozi v USA:
V USA se nakupuje bez dph (ne uplne vsude). Predpokladam ze zminene zbozi jste neproclil a nedoplacel dph. Proto se cena jevi lepe, ale je potreba si uvedomit, ze v USA maji na druhou stranu priblizne 50% dan z prijmu (mimo pojisteni ktere si pak clovek hradi sam - je-li mu to vubec umozneno v pripade zdravotniho).

202929

21.10.2009 15:30

RE: S dolarem je něco jinak, než se tvrdí ...

Občasný čtenář 24.?.?.?

Reakce na 202929

>
>levne zbozi v USA:
>V USA se nakupuje bez dph (ne uplne vsude). Predpokladam ze
>zminene zbozi jste neproclil a nedoplacel dph. Proto se cena jevi
>lepe, ale je potreba si uvedomit, ze v USA maji na druhou stranu
>priblizne 50% dan z prijmu (mimo pojisteni ktere si pak clovek
>hradi sam - je-li mu to vubec umozneno v pripade zdravotniho).

Spíš si myslím, že obchodníci v USA jsou přece jen menší vydřiduši, než v Česku. BTW: S těma daněma v USA nemáte pravdu. Jo, zdravotní pojištění a taky důchodové, to je hanba Ameriky![bliji]

http://en.wikipedia.org/wiki/Sales_taxes_in_the_United_States

http://en.wikipedia.org/wiki/Income_tax_in_the_United_States#Types_of_income

202946

21.10.2009 19:06

RE: S dolarem je něco jinak, než se tvrdí ...

hc 90.?.?.?

Reakce na 202946

>Spíš si myslím, že obchodníci v USA jsou přece jen menší
>vydřiduši, než v Česku.

Na ceny má vliv spousta věcí. Obchod s vyššími prodejními cenami může mít klidně i menší marže než obchod s nižšími cenami.

202954

23.10.2009 14:06

RE: S dolarem je něco jinak, než se tvrdí ...

Kamil 212.?.?.?

Reakce na 202946

v kazdem state maji TAXy ruzne a plati se pri nakupu tam, ne pri objednavce ze zahranici. Z toho duvodu by se zbozi, ktere prijde postou z USA melo proclit a i dph doplatit. potom se ceny temer vyrovnavaji. Celni urady na to nekdy kaslou.. nekdy ne.

viz http://www.bhphotovideo.com/find/HelpCenter/SalesTax.jsp
a
http://en.wikipedia.org/wiki/Value_added_tax

Jde o to, ze ceny za nektere spotrebni zbozi jsou v porovnani s nami nizsi, ale poplatky za sluzby jsou mnohem vyssi a rozsah zivotne dulezitych sluzeb, ktere se museji platit je sirsi. Takze zbozi tam ma takovou cenu, jakou je spotrebitel schopny unest.

Informace ktere jsem napsal mam od svych pribuznych z Kalifornie, nevim nakolik jsou ekonomicky presne, ale je to pohled z bezneho zivota. Ziji tam pres 20 let a patri k lepsi stredni vrstve. Presto vedi, ze po dosazeni "duchodoveho veku" budou nuceni dum prodat a poridit si chatrc a v ni doufat ze neonemocni, nebo alespon ne na dlouho. Predstava, ze tam zije dedecek s babicku v dome se zahradou z duchodu je nemozna. My tu zatim mame vse (k zivotu podstatne) ve skutecnosti velmi levne.. ale to nam nedochazi protoze nas ani nenapadne za co vsechno se musi v USA platit. Potom se muze jevit jejich spotrebni zbozi levne.

203050

23.10.2009 17:14

RE: S dolarem je něco jinak, než se tvrdí ...

Občasný čtenář 24.?.?.?

Reakce na 203050

>
>Informace ktere jsem napsal mam od svych pribuznych z Kalifornie,
>nevim nakolik jsou ekonomicky presne, ale je to pohled z bezneho
>zivota. Ziji tam pres 20 let a patri k lepsi stredni vrstve.
>Presto vedi, ze po dosazeni "duchodoveho veku" budou nuceni dum
>prodat a poridit si chatrc a v ni doufat ze neonemocni, nebo
>alespon ne na dlouho. Predstava, ze tam zije dedecek s babicku v
>dome se zahradou z duchodu je nemozna. My tu zatim mame vse (k
>zivotu podstatne) ve skutecnosti velmi levne.. ale to nam
>nedochazi protoze nas ani nenapadne za co vsechno se musi v USA
>platit. Potom se muze jevit jejich spotrebni zbozi levne.
Rozhodně na tom kus pravdy je, ale není to až tak beznadějné. Je možná neudržitelné z důchodu v USA utáhnout dům, který si člověk pořídil pokud je ve vyšší střední třídě a je v nějaké velmi atraktivní lokalitě, kde pouhá tax z nemovitosti činí např. $10,000 za rok (i více). Ale skromnější domek se zahradou, v méně atraktivní area, si lze určitě pořídit. Za všechno se musí platit a některé služby jsou v USA skutečně astronomické. Zejména za zdravotní ošetření a zubaře. Ale pokud jste v USA v důchodu máte nárok na tzv. Medicare, kde je základní zdravotní pojištění hrazeno od státu. Potom je zde spousta všelijakých druhů spoření k přilepšení v důchodu a pokud vám je během spoření nevytunelují, můžete mít naspořeno i hezkých pár desítek tisíc. (Mně tímto způsobem odlehčili o $ 40,000). To spotřební zboží je skutečně levné oproti Česku. Zejména elektronika, automobily a náhradní díly pro ně, ale i spousta dalšího. Sale tax ve většině států nepřesahuje 8% a některé nemají sale tax vůbec. V Česku je to tuším okolo 20%. Nejsou zde poplatky v bankách za tzv. vedení účtu jako v Česku, většinou žádný poplatek za užívání Credit Cards, atd...

203061

21.10.2009 12:44

RE: S dolarem je něco jinak, než se tvrdí ...

Jiřin ignac (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 202925

v ČR jsou ceny tak pardon sprostě vysoké, protože je tu malá kupní síla, tím pádem malá konkurence (velké procento lidí na netu nenakupuje) a podnikatel tu znamená spíše sprosté slovo, označení pro dřívější STBáky, vexláky, prostě nemorální lidi, kteří bez práce chtějí rychle mít stále větší a větší majetek - proto se nestydí mít tak vysoké marže a Češi to trpí, protože jsme "deformovaní" socíkem, kdy nejen, že konkurence nebyla vůbec, ale nebylo nic pořádného ani v kšeftech

dalším "postkomunistickým syndromem" zde je to, že i když si tzv. podnikatelé nahrabou véliké peníze, zaměstnancům dávají minimum na zákonné hranici, nedělí se s nimi o hodnoty, které jim tito zaměstnanci přinesli, mýma očima je to něco jako novodobé otrokářství...

stačí to jako vysvětlení? [smích]

202935

21.10.2009 13:56

RE: S dolarem je něco jinak, než se tvrdí ...

kri 213.?.?.?

Reakce na 202925

precitaj si nasledovny clanok, urcite tam najdes odpoved na tvoj dotaz.

http://dolezite.sk/Jak_muze_Iran_zpusobit_kolaps_dolaru.html

202939

21.10.2009 10:32

Banky v USA

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Samozřejmě, že na současné krizi vydělaly banky, koneckonců jako už v historii několikrát. Tentokrát to měly velice dobře vymyšleno. Banky si prosadily změnu účetnictví, tak, že mohly ocenit špatné úvěry nikoli současnou cenou na trhu, ale cenou pořizovací, což mělo za následek, že i banka před krachem vykazovala zisk. Do toho si prosadily pomoc od státu, kterou většinu investovali do akcií, které díky tomu raketově vyrostly. (Akcie začali růst od doby, kdy Citibank nečekaně vykázala zisk.)

202931

21.10.2009 12:25

To v Maďarsku:

sxg 91.?.?.?

Právě tento měsíc řekl v televizním rozhovoru Oszkar Molnar, poslanec z hlavní opoziční strany v Maďarsku - která zřejmě vytvoří příští maďarskou vládu - že "globální kapitál - židovský kapitál, chcete-li - chce sežrat celý svět, především Maďarsko".
http://www.blisty.cz/art/49517.html
Israeli President: We are buying up Manhattan, Hungary, Romania and Poland
http://www.youtube.com/watch?v=JL4Cu-K17vE

202934

21.10.2009 14:04

RE: To v Maďarsku:

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 202934

To je přece osvědčený trik všech politiků, pane Sxg. Potřebuje-li politik sdělit lidu něco nepříjemného, použije k tomu Bubáka.

Maďarská ekonomika je projedena. To je veřejným tajemstvím. A kupodivu ji neprojedly elity, leč prostí lidé. Teď si budou muset hodně, ale opravdu hodně utáhnout opasek. Není zbytí.

Politik přece nemůže říci svým voličům, "jsme hlupáci a projedli jsme si budoucnost, tak teď se musíme uskromnit". To by ho totiž voliči neměli rádi. Tak jim raději sdělí "Maďarsko chce sežrat Bubák". Tedy zde konkrétně židovský kapitál. A prostému člověku je jasno, že? [velký smích]

202941

21.10.2009 18:02

RE: To v Maďarsku:

Miks 213.?.?.?

Reakce na 202941

Ahááá, já hlupák zapomněl, že za všechno vždycky můžou ti dole.Tak už vím proč je moje česká budoucnost prožraná zrovna jako ta maďarská, proč můžu do důchodu nejdřív 65,a že mám 100tisícovej dluh i když jsem si v životě nevzal jedinou půjčku, i když jsem neprojel jedinou arbitráž, nezmrvil žádnou privatizaci, nevytuneloval jediný podnik. Vy jakožto znalec veřejných tajemství jste mi to objasnil, tož teda děkuju.Teď ještě prosím tu pohádku o prachách ,co se válejí na chodníku a stačí je jen sebrat, ta se mi taky moc líbí.

202950

21.10.2009 18:18

RE: To v Maďarsku:

Laskavý 88.?.?.?

Reakce na 202941

"Maďarská ekonomika je projedena. To je veřejným tajemstvím. A kupodivu ji neprojedly elity, leč prostí lidé. Teď si budou muset hodně, ale opravdu hodně utáhnout opasek. Není zbytí."

Zde se můžete všichni přesvědčit, jak Vojta 49 nekonečně kecá!!!
Oni ty elity , ty oslíku Vojto 49 tu zemi řídily - 20 let "demokraticky" podle tržních kapitalistických metod a nadělali takový "záser" a takový dluh, že už jim ani MMF nechce dát ani vindru, protože to zase nalejou do bezedného hrnce!!!!
Prostí lidé se chovali tak, jak je elity obelhávaly a okrádaly!!!!
Stejně jako v Lotyšsku, kde k tomu měli ještě zavedenou rovnou daň, kterou chce u nás aplikovat ODS, další podobný prolhaný ,"demokratický" , tržní zloděj!!! A za těmi elitami jako hák ze zdi čumí taková numera, jako je Soros a jiné "nepostradatelné" zlodějské veličiny, právě z toho vyvoleného etnika!!!! Skoro za vším je lze najít, takže Vojta 49 nelži a přestaň nasírat!!!!
Máš tady svojí trollovou službu v nasírání!!!! Proč píšeš tak prolhané komentáře? To už je lepší poslouchat ČT1 a NOVU, tam alespoň mají lži nějakou úroveň!!!! Vojta 49 je jenom slabý ucintaný odvárek!!!!!!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

202951

21.10.2009 20:22

RE: To v Maďarsku:

prostej člověk 85.?.?.?

Reakce na 202951

Než to tady všecko pozvracíte, chtěl jsem se vás na něco zeptat. Přiznávám rozumu jsem moc nepobral a vzdělaní mám též minimální. Pokud budeme tak trošku naivně věřit, že voliči volí a strany můžou alespoň trošku něco v rámci ( židovsko-bankéřských) mantinelů ovlivňovat. Koho asi tak budou ti prostí lidé volit. Toho kdo zavede spravedlivou-nespravedlivou rovnou daň, vořeže rozežrané sociální dávky pomalu i na toaletní papír a důchodcům dá jen tolik, aby zůstal vyrovnaný rozpočet. Co ti chudáci politici, potom mají dělat, když ti co je volí, chcou opak. Chudák politik, má též rodinu a musí ji nějak živit. Proč by složitě měl vymýšlet program s vyrovnaným rozpočtem ale s nejistým úspěchem u prostých lidí, když se ke korytům dá bez práce dostat, rozdávaním na úvěr. Já se teda živím rukama a hlavou a neustále mě překvapuje kolik jsou ochotni za to v kapitalismu platit. Kdybych se ovšem živil jako politik, tak nasekám dluhů, kolik jen ti prostí lidé budou chtít. No řekněte, co mají chudáci politici a bankéři dělat, když to ti prostí lidé, prostě chcou.

202957

21.10.2009 21:09

RE: To v Maďarsku:

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 202957

Teď jsi promluvil jako Vojta49 prostej člověku...[smích]


Podívej se do jiných vláken, kde se diskutují skryté SOUVISLOSTI toho, co se probírá zde viz. např. vlákno "Necháme si líbit útok na hlavu státu?" a potom ti možná dojde, že ti, jak píšeš "prostí lidé" to, cituji: "prostě chcou" právě proto, že jsou k takovému přístupu Systémem, mediální a jinou propagandou (tzv. brainwashingem a sofistikovaným nabrkáváním animálních pudů a instinktů) dlouhodobě a systematicky pro MOC a peníze do těch správných kapes VYCHOVÁVÁNÍ.

Běžní lidé se dlouhodobě chovají přesně tak, jak jsou ekonomickými stimuly, cestou za nekonečným HDP a různou přímou nebo podprahovou propagandou vedeni a že to nejsou nikdy oni, kdo na tom TYJE je nabíledni.


Paroduješ politiky jako chudáky, ale většinu z nich bys měl parodovat jako lokaje právě toho Systému, který oni jen jeho architektům (patřičně hmotně i jinak motivováni) pomáhají uvádět v život a mnohdy tím balancovat na hraně katastrofy, která pokud k ní z nějakého důvodu dojde, opravdové Ovčáky za kontrolovaných okolností nikdy nepostihne. A pokud se tak stane, tak jedině proto, že se jim situace vymkne z rukou a např. prostřednictvím nevyhratelné WW3 si definitivně nebo na dlouhá staletí (tisíciletí) vypustí rybník...[smích]


To jak se zde vyjadřuješ přesně dokumentuje, že jsi charakterově a povahově přesně tím člověkem, kterému jsou (jako Voldemortům ve vedení Planety) zájmy CELKU (harmonie lidských vztahů) lhostejné a jehož EGO z něj nakonec při vhodné konstelaci udělá Ovčáka nebo lokaje nebo obyčejnou lidskou myš, které humánní hodnoty jako etika a morálka nic neříkají.

A pokud to tak v tvém případě skutečně je, tak Peace s tebou.


jansmith[smích]

202961

21.10.2009 22:36

RE: To v Maďarsku:

prostej člověk 85.?.?.?

Reakce na 202961

Jansmithe, vojta49 je podstatně, ale opravdu podstatně vzdělanější. Když si přečtu tvé příspěvky, upřímně se divím, že na mne vůbec reaguješ. Považuji tě za velmi rozumného a vzdělaného člověka, což o sobě nemohu vůbec říct. Tvá reakce, je pro mne čest. Rád bych dále diskutoval, jen bych se tě nejprve zeptal ( zamozřejmě mne můžeš poslat někam..). Jansmithe prosím, kolik ti je let, máš děti ?

202963

22.10.2009 5:47

RE: To v Maďarsku:

Peptalkin 78.?.?.?

Reakce na 202961

Myslim ze si to napisal uplne presne a trefne. U nas sa takym osobam zvykne nadavat "predajna kurva"...Lenze povacsinou su to nielenze chudaci, ktorym etika a motalka nic nevravia, ale castokrat su to intelektualny luzri, ktorych len vyuziju, zneuziju a zahodia. Taki blbeckovia na spinavu pracu. Keby som mal pisat menovite, tak tu sedim pri tom prispevku tyzden v kuse.

202973

22.10.2009 8:15

RE: To v Maďarsku:

sxg 78.?.?.?

Reakce na 202961

Nový vedný odbor tzv. kokotológia, je úzko spätá s politickou ponerológiou:
Ak je kokot zatlačený do kúta tým, že mu niekto vytkne jeho manipulatívne správanie, začne „kaliť vodu“, zahmlieva a sťažuje sa, že sa proti nemu všetci spikli. Kokoti si tiež neradi pripúšťajú svoj problém a odmietajú uznať svoju zodpovednosť. Odmietajú tiež pripustiť, že by sa mali chovať jako slušní ľudia.
http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Kokoti_medzi_na...

202979

22.10.2009 10:29

RE: To v Maďarsku:

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 202979

Je to přesně jak píšeš sxq a dobře to vyjádřil i Peptalkin. U vás na Slovensku se tomu říká kokotológia a v Čechách se lidi, kteří manipulují pro vlastní většinou přip-sraný benefit ostatními (a když jsou zatlačení do kouta, tak pobrekávají, že se proti nim všichni spikli) nazývají Ovčáci nebo lokajové těch ovčáků a nebo lidské myši.

Profesor MUDr.Fr.Koukolík nazval určité procento lidské populace jako deprivanty a řekl bych, že mnoho těchto Ovčáků, lokajů a lidských myší (hrabající bez kouska etiky a morálky a bez empatie k CELKU jen pod sebe) jsou právě těmito deprivanty.


Nick Prostej člověk (nebo jinak přejmenovaný Joseph nebo jeho klon...[smích] coby ajpina 85.?.?.?) potvrdil, že k takovým lidským myším nemá daleko už tou svou legrační reakcí na můj příspěvek.

Jeho nezajímá co jsem se mu snažil sdělit a že by se nad tím měl ve vlastním zájmu hluboce zamyslet, ale jeho zajímá kolik má jansmith roků a dětí. Svatá prostoto...[smích]

Podle všech znaků klasický, po povrchu klouzající a odhalený diskuzní "deprivant" a věřím tomu, že pokud bychom se bavili o Gaze, tak by se svou obhajobou sionistické zvůle nadšeně přidal ke zdejší skupině Voldemort s.r.o. Aspoň jeho názory a přístup k diskuzi tomu plně nasvědčuje.


Ještě k primáři Koukolíkovi. Dobrý materiál ke zkouknutí je zde:

Vzpoura deprivantů...o špatných lidech, skupinové hlouposti...
http://video.google.com/videoplay?docid=-289994371...
nebo tady
http://niniveskal.blogspot.com/2008/04/vzpoura-dep...


jansmith[smích]

202987

22.10.2009 22:34

RE: To v Maďarsku:

prostej člověk 85.?.?.?

Reakce na 202987

Jansmithe, mám pocit, že Vy se chováte naprosto stejně, jako ti co jakože nenávidíte. Jakmile máte navrch a to v mém případě, vzhledem k mé inteligenci, není vůbec problém, začnete se chovat jako ten poslední "Voldemort". Přečtěte si znovu co jste o mě napsal a jak arogantním způsobem, jen proto, že máte navrh. Už víte, proč se chovají skuteční vládci, tak jak se chovají? Vy je ve skutečnosti obdivujete, máte naprosto stejné chování, jen v jiném prostředí. Ano Vy, téměř roven bohu, skutečně víte, kdo je lidská myš, kdo lokaj. Jedinný rozdíl mezi vámi je ten, že máte holou prdel a místo hromady zlatých cihel, máte hromadu keců o morálce a etice.

203013

23.10.2009 7:21

RE: To v Maďarsku:

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 203013

Mýlíte se ve všem a to tak že velmi. Jak Vás to vůbec mohlo napadnout, že by měl pan jansmith někoho nenávidět? Ano, jansmith má inteligenčně nad Vámi vysoko navrch, to máte pravdu, ale to neznamená, že bychom Vás tady měli kvůli tomu nějak šetřit a chovat se nadmíru ohleduplně.[smích] Pan jansmith vládce soustavně kritizuje, že jsou to sprostí paraziti a deprivanti, Bestie planety, které ničí a vysávají celou planetu a ničí i celou lidskou populaci, tak nevím, jakým obloukem jste došel k názoru že by je měl obdivovat. Nejvíce je procentuálně v populaci zastopeno slušných lidí, jenže vládci světa si vybírají k ovládnutí mas právě ty bezpáteřní lokaje a všehoschopné lidské myši, které jim za pěkný žold poctivě slouží proti zbytku slušných lidí. Mít holou prdel není žádná hanba, když si člověk zachová po celý život svou lidskou tvář, morálku a etiku. To ale právě nedovedou lidské myši a lokajové mocných, kteří kvůli kousku zlata jsou ochotni se celoživotně proměnit v nedůstojnou lidskou trosku závislou na mamonu.

203024

23.10.2009 10:53

RE: To v Maďarsku:

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 203024

Ta charakteristika je spíš směrem k určité vizi, již s ohledem k těmto výrokům:
>potvrdil, že k takovým lidským myším nemá daleko
>Podle všech znaků klasický, po povrchu klouzající a odhalený diskuzní "deprivant"
>se svou obhajobou sionistické zvůle nadšeně přidal ke zdejší skupině Voldemort s.r.o
Jinak jendovi bych tipnul fyzicky tak 25. Ale i to je věk, kdy by se daly určité životní aspekty pochopit. Já třeba chápu to volání „chyťte lumpa“, ale u toho přeci nemůžeme skončit. Nebo ano? Nemůžeme to někam posunout? Slzy a vyřvané hlasivky to nebude asi uspokojivý výsledek...

203040

23.10.2009 17:45

RE: To v Maďarsku:

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 203040

To je fajn HHBB, že si se zase objevil. Těšil jsem se na tebe a jsem zvědav, jestli se tvé vstupy a naše případná polemika konečně dočká něčeho hmatatelnějšího, než tomu bylo ve vlákně "Necháme si líbit útok na hlavu státu?", kde se pro tvou evidentní nechuť jít pod povrch nezadařilo.


Jendův věk jsi trefil takřka na den (nebo na rok nebo na dekádu?..:[smích])) a tak je myslím čas přestat psát v debatách "oslavné ódy" na janasmithe a vykrucovat se a raději se pustit do analýzy nebo syntézy? (vyber si) diskutovaných informací a souvislostí. Co říkáš?

Nebo opět zdejším zvědavcům společně s tvým dvojčetem Josephem nepřímo doporučíte, aby se za oponu nedívali, protože to je pravděpodobně ztráta času a jak si se vyjádřil, cituji: "Právě ta představa Velkého nepřítele dokáže dokonale vymýt mozek."??


Ještě je tady další možnost, že kromě podobenství, jinotajů a přirovnání, lidem, kteří mají zájem se něco dovědět, blíže popíšeš metody duchovního růstu a práce na sobě, které tak rád ve svých příspěvcích (bohužel po "guruovsky" mlhavě) zmiňuješ.

Ale prosil bych bez klouzání, konkrétně, s přímými odkazy a praktickými příklady, když už podle toho co podsouváš klasická syntéza, analýza nebo porovnávání nezpochybnitelných historických faktů (jako jedna z cest) k pochopení stavu našeho Světa a Voldemortího marasmu (kterým je po věky E/elitami obšťastňován) podle tebe člověka nepřivede.

Jen buď tak hodný a neuteč pokryteckým výrokem, že si tyto prožitky a pochopení musí realizovat každý sám a že zkušenosti a rady jsou nesdělitelné. To by byla již opravdu bžunda na entou..[smích]


Uvidíme a sám jsem zvědav s čím přijdeš a kam zdejší debaty, jak si se vyjádřil: posuneš...


jansmith[smích]

203065

23.10.2009 23:19

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203065

Máme tu určitý nesoulad. Žádáš od druhých, čeho jsi nebyl schopen. Příspěvky obvykle postrádaly věcnost, a ta byla nahrazována komentáři k osobě diskutujího. Proto nejdříve letmý rozbor toho posledního příspěvku ke každému odstavci.

>To je fajn…
Nízká sebedůvěra a nutkání spoléhat se na druhé.
>Jendův věk…
Snaha odvést pozornost od sebe smíšená se zmateností.
>Nebo opět…
Dojmy z nepřátelského spiknutí nicků, kteří brání nějakému odhalení.
>Ještě je tady…
Lítost nad neschopností porozumět se snahou ji ukrýt za jiné diskutující.
>Ale prosil bych…
Potřeba uspořádat své povědomí o realitě a chytit se pevných bodů jako „Voldemortí marast“ a „E/elity“.
>Jen buď…
Snaha přesunout iniciativu od své osoby - „nechat někoho posuvat“.

Ani v jednom odstavci nebylo nic k předmětu diskuze.

Něco k věci.
Nejspíš již tento měsíc, možná příští, dojde na lámání hole nad US ekonomikou, do teď se tvářící jako hospodářství (ne že by to bylo jinde zásadně jiné). Sleduj, jak se panika projeví i u těch „elit“. Na mnoha je vidět, že sami nevědí, která bije. US ekonomika je taktéž hrou čísel, která je řízena mimo US systém. Ti co si mysleli, že něco řídí, budou asi značně vyjevení.
Američané si již uvykli na materiální korupci laciným šmejdem z otrockých zemí, která udržovala nějaký sociální smír mezi skupinami obyvatel. To zkolabuje také a nechci už domýšlet následky.
Je ale možné, že se pletu, to by však bylo jen plánované odložení kolapsu.

(Jestli se udržíš tématu, tak ti přidám i něco "zpoza opony" )

203077

24.10.2009 11:51

RE: To v Maďarsku:

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 203077

Přečti si ještě jednou můj předchozí příspěvek HHBB, kde paroduji tvoji snahu stále dokola klouzat po povrchu, stejně jako parodují tvou legrační snahu odhadovat můj věk..[smích] či jinak stále "jendu" lustrovat a kde ti navrhuji, abys toho konečně zanechal a FÉROVĚ se bavil k Tématům, tj. směrem k "jádru pudla".

Schválně se zkus zamyslet nad tím, jestli si se ve svém odhadu jendova věku trefil (podobně jak jej "prostej člověk" podle sebe velmi "bystře".[smích] spojil s číslovkou v mém nicku.) a pokud jsou i ostatní tvé predikce stejně relevantní, tak "potěš pánbůh"..[smích]


Stejně jako 99% tvých klouzavých vyjádření a duchovních kliček se jedná jen o balast, kterým se snažíš od počátku své přítomnosti zde v debatách na Zvědavci odklonit probíranou podstatu někam mimo nebo možná jen realizovat své ego a že to tak je prozrazuje i tvá neschopnost odpovídat na konkrétní otázky.

Joseph, Vojta a někteří další ti v tom (seč jim inteligence a možná agenturní zadání? umožňuje) lidově řečeno "přicmrdávají" a to je přesně to, co paradoxně pomáhá právě ty skryté světové Voldemortí vlivy a snahy LOKALIZOVAT a pro poučení stále více se probouzející lidské rasy (na faktech a nezpochybnitelných informacích) např. zde v debatách DEMASKOVAT.


Můžete se snažit jak chcete HHBB, ale proces o nazývání věcí pravými jmený celosvětově již ZAPOČAL (a to v DOBRÉM a nikoli, jak se tady snažité podsouvávat, tj. podle vás destruktivně) a každá vaše další a další snaha jej v polemice přibrzdit, odklonit nebo přímo zastavit generuje jen stále silnější úsměv.

Je mi jedno, jestli za vás mluví POKRYTECTVÍ, které je vlastní právě těm Voldemortím silám ve vedení různých NEJEN bankovních korporací a jejich lokajům!! nebo jestli jste jen slepí a hluší k tomu, co se kolem vás (ve světové politice i jinde) nyní DĚJE a zejména v minulosti viz. historické reálie DĚLO.

Klidně ve svých klouzavých a pseudoduchovních AGITKÁCH pokračujte, protože to nejen diskuzi oživuje, ale zejména jako magnet přivolává mnoho dalších a dalších na oficiální pokrytecké "pravdě" nezávislých informací, které jako PUZZLE ten celkový OBRÁZEK pro prospěch CELKU a nikoli jen E/elit skládají.


A k tomu vám dopomáhej bůh a Peace s vámi.

jansmith[smích]

203093

24.10.2009 15:32

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203093

[oči v sloup] zasekává se ti Caps Lock (tlačítko vlevo na klávesnici)

203111

24.10.2009 20:55

RE: To v Maďarsku:

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 203111

Ty jsi vážně zajímavý týpek HHBB...[smích] Copak ty podobně jako Vojta nečteš to, co ti jiní ve svých reakcích sdělují? Naoko hlubokomyslný filozof a znalec duše, schopný svě názory a myšlenky obhájit, ale ve skutečnosti???


V minulosti jsem tě bral za zajímavého diskutujícího (přesto, že jsem s tebou mnohokráte legitimně nesouhlasil), protože jsi se tak vyjadřoval a protože jsem předpokládal, že se od tebe dovím něco co ještě nevím nebo něco, co mě nasměruje správným směrem. Alepoň jsi se tak tvářil a sugestivně podsouval, že patříš mezi ty, kdo by mohli tzv. "VĚDĚT".

NIC z toho se k mé "lítosti" nepotvrdilo a až na velmi sporadické vyjímky jsou tvé příspěvky bohužel jen sofistikovaným a často přemoudřelým plácání do větru, přesně jak jsi to předvedl ve svém posledním legračním bonmotu o Caps Locku.


Copak tě ani trochu hanba nefackuje? Ix krát jsi byl vyzván a nejen mnou, abys mluvil k věci a pokud se chceš tady férově bavit, tak poskytoval relevantní informace a relevantní názory K VĚCI. Aby ses jako farizejové ve svatých knihách neutíkal k filozofování pro filozofování, k jinotajům a lehce ohnutelným přirovnáním.

Výsledek?

Nic, Nula, Zero, blátičko nebo duchovní (lidově řečeno) slinty a když jsi byl požádán, abys např. své duchovní náznaky rozvedl a pro ostatní koho by to mohlo zajímat konkretizoval, nijak si nezareagoval.

Zase NIC, NULA a zase ÚNIK, přesně jak to předvádíš po vlnách takřka od počátku své existence v těchto debatách. Mirda to jako ztrátu času vyhodnotil ihned, ale já stále doufal, že z tebe ještě něco podnětného vypadne a metodou "utahání tě" jsem tě k tomu opakovaně vyzýval. Jako bych se tady s tebou v minulosti již setkal. Nebyl to ale jiný nick? Styl vyjadřování je totiž velmi podobný. Nechci soudit, ale co proběhlo doposud tomu hodně nasvědčuje.


Chápu editora, že tvé příspěvky, které už k tématu neříkají absolutně NIC (viz. ten poslední a několik před ním) do vlákna pouští. Jsou sice off-topic a měly by být v diskuzi nemilosrdně označeny jako bezobsažné, ale editor je pouští, protože možná jako já doufá, že své náznaky a jinotaje ještě přetavíš do polemiky, která bude konečně zajímavým zdrojem informací pro ostatní.


Stane se? Nebo pustíš další bonmot ala Caps Lock? Nebo zmlkneš úplně?

A končím větou ze svého předchozího příspěvku: A k tomu ti dopomáhej bůh a Peace s tebou.


jansmith[smích]

203142

24.10.2009 17:21

RE: To v Maďarsku:

mtk 78.?.?.?

Reakce na 203077

Půjdu na to jinak.
>Nejspíš již tento měsíc, možná příští, dojde na
>lámání hole nad US ekonomikou,
Už tady byla spousta předpovědí. Chazin někdy v únoru předpovdal pád dolaru do několika měsíců. No, třeba se trochu sekl. Uvidíme.
>Sleduj, jak se panika projeví i u těch „elit“.
Krizí už tu bylo nepočítěně. Nebyly by nějaké názornější příklady z historie? Nepochybuji, že to může být energeticky náročné. Třeba něco uvízlo v rukávu, co chce ven.[smích]
>Na mnoha je vidět, že sami nevědí, která bije.
Na kom je to vidět konkrétně? Chtělo by to tezi zdokumentovat, jestli je čím.
>Ti co si mysleli, že něco řídí, budou asi značně vyjevení.
Například? Já vím, jak pro blbečky, ale nestálo by to za pokus? Dík za případné odpovědi

>(Jestli se udržíš tématu, tak ti přidám i něco "zpoza
>opony" )
Tak. A já chci teď zasloužené koláčky. [mrknutí jedním okem] [smích]

203121

24.10.2009 19:22

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203121

Ty mi dáváš. Nejdřív taháš kluka do ringu, a teď mu tam házíš ručník (ještěže nejsem valujev). Má tam zase sedm bezpředmětných odstavců. Začíná mi dělat starosti…
Sakra jak to řešit. Záchranné sítě se ukazují často jako kontraproduktivní. [oči v sloup]

No, dole jsi nechal odkaz na čl. v lidovkách, který by sklidil úspěch asi semtam i mezi zvědavci. To nějak neštymuje, že… Trošku to vypadá, že nám nějaký ten „vládce planety“ půjde do nějaké té penzičky.

Možná bych poslal nějaké koláčky poštou, ale pak si zase budu připadat jak nadržená dvacítka, co dělá drahoty. [chechtot] [mrknutí jedním okem]

203129

26.10.2009 12:05

RE: To v Maďarsku:

mtk 78.?.?.?

Reakce na 203129

mercegridopiangendo@seznam.cz [smích]

203254

26.10.2009 12:23

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203254

[smích] [mrknutí jedním okem]

203256

23.10.2009 9:47

RE: To v Maďarsku:

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 203013

Bereš si věci moc osobně prostej člověku a nechtěl jsem tě naštvat.


Jediné o co mi šlo bylo, aby ses zamyslel nad tím jak uvažuješ a jaké myšlenky a názory potom vypouštíš mezi ostatní. Myšlenky mají energii a ty negativní nebo pokrytecké se dokáží velmi nepříjemně zhmotňovat.

Nechci ti opakovat, že není vůbec důležité kolik má jansmith roků nebo dětí a jestli má holou prdel místo zlatých cihel nebo jestli je materiálně zabezpečený nadprůměrně (což asi je, prtože jinak by nemohl věnovat tolik času těmto debatám a místo toho by musel "fedrovat" 14hod denně někde v kolbence...[smích])


Nejde o inteligenci, protože i lidé velmi prostí (a ti většinou paradoxně mnohem více než ti tzv. inteligentní) dokáží citem rozpoznat co je správné a co z hlediska mezilidských vztahů (etiky, morálky, obyčejné lidské harmonie)správné není a podle toho se chovají. Právě proto jsou velmi často právě oni (tj. tzv. obyčejní lidé obecně) těmi inteligentními za mamonem se honícími tzv. vyvolenými "deprivanty" různými způsoby zneužíváni a co je vrcholem pokrytectví, mají navíc Ovčácky pokřivenou výchovou vnucený pocit, že to tak je správné, že to tak má BÝT.

NEMÁ prostej člověku a aby si to lidé (lidské bytosti) bez rozdílu inteligence uvědomili (inteligence totiž není vstupenkou k moudrosti), k tomu pomáhají i tyto debaty na Zvědavci a kdekoli jinde po Světě. Pomáhají i k tomu, aby si lidé uvědomili pokrytecký přístup Ovčáků a jejich lokajů k většinové populaci, kteří se tváří, jako by jim na ostatních záleželo, ale ve skutečností myslí 99% svého času jen svůj vlastní benefit (prospěch). Ostatně pí.Jarmila to názorně ve své reakci na tvůj příspěvek popsala a já ji za to děkuji.


Pokud si tedy nabyl dojmu, že se snažím nad tebou dominovat, tak nikoli. Bavím se s tebou úplně stejně, jako s kýmkoli jiným tady a nepřeji si nic jiného, než abys se nad tím co bylo řečeno bez pocitu sebedůležitosti a sebelítosti zamyslel, stejně jako si uvědomil, že mamon nebo hromada cihel nejsou vstupenkou ke spokojenému životu.

jansmith[smích]

203034

23.10.2009 21:02

RE: To v Maďarsku:

prostej člověk 85.?.?.?

Reakce na 203034

Dobrá Jendo, tohle už beru. Tvůj věk jsem chtěl vědět, jen proto, abych tě lépe pochopil. Jak již jsem psal, pomaleji mi to myslí. Koukal jsem, že kolega na diskuzi, už to napsal. Nakonec číslovka za jménem (1984) mě mohla taky trknout,že. Ještě bych tipnul, že bez dětí, že. Chtěl jsem jen pochopit tvé nekompromisní myšlenky. S dětma, ta nekompromisnost, jaksi maličko ustupuje. Ne snad proto, že by člověk nevěděl, byl ovce, nebo zbabělec. Zkrátka proto, že člověk více zvažuje ztráty a zisky získané...

U hromady zlatých cihel, nebo u tvé hromady krásných cnostných řečí o morálce a etice, jsem to myslel jinak. Překvapuje mne, že při tvé inteligenci, jsi to nepochopil. Myslel jsem, že víš co prostej člověk napíše, dřív než, ťukne první slovo do klávesnice. Hele pro mě je to hromada, jako hromada. Možná ta tvoje je o to horší, že by ti mohli, ještě prostější věřit v případě, že by se s tebe stal hlídací pes. Hlídací pes, přece nutně nemusí trhat, štěkat, ani vrčet.

Tvé přesvědčení, jak s toho ven i když jsem to mohl při své inteligenci špatně pochopit, je v tom, že budeme složitě šťourat, odkrývat, poukazovat, koukat za oponu, poodhalovat tajemství "Voldemortů", bojovat s povahou ovčáků i hlídacích psů.Ty vycházíš s toho, že ovce (prostí) nevědí, přes clonu medií, přes to co je učí, přes hlídací psi, vo co gou. To je rozdím mezi námi.

Já naopak vím, že prostí velmi dobře vědí vo co gou. Vím to proto, že mezi ně patřím. Je to jednoduché. Né hlidací psi, né media, ale pouze lenost, strach prostých, drží tento systém při životě. Od těch " Voldemortů" se ti prostí, zase tolik neliší. "Voldemorti" jak jim říkáte, ten strach mají taky. Proto nám pořád ukazují ty jejich pyramidy s okem, ty jejich symboly, tu jejich vyvolenost, aby to vypadalo složitě. Ale tu složitost, Vy máte rád, ne ? Je to však prosté, jako jsem prostej člověk.

Kdyby prostí řekli dost, tak se to celé sesype. Proto tvrdím a za to jsem tu sklidil, těch pár facek od Vás a ostatních hlídacích pejsků v tomto prostředí, že "Voldemorti" dělají jen to, co po nich prostí chcou. Se jen divím, že se ještě nepřiřítil rotwajler hestroy, aby mě taky nafackoval, pozvracel, nebo vykázal na web nezvědavců.

Mimochodem taky mám hromadu, sice nee zlatých cihel, ani krásných řečí o morálce a etice. Mám ji takhle v rohu na zahradě, jako kompost. I pro mne ja ta hromada důležitá, jako pro Vás ta vaše a jako pro ovčáky ta jejich. No vidíte, zase se tak hodně, prostej, inteligent ani deprivant "Voldemort" - nelišíme.

203070

24.10.2009 8:57

RE: To v Maďarsku:

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 203070

Vy jste tedy fakt béžovej. Vy vůbec nejste prostej člověk, i když schválně děláte semtam hrubky v textu, Vy jste naopak velmi rafinovaný překrucovač čehokoliv. Vy klidně uděláte z holínky hodinky nebo z věty máme holé ruce uděláte máme hole v ruce a budete tvrdit, že je to takřka stejné.[smích] Jistě, hromada jako hromada. Jedno jestli hromada zlatých cihel, či hromada morálky, či hromada hnoje. Pro Vás je vsjo ravno.

Podívejme se například blíže na novináře, kteří sami sebe rádi nazývají hlídacimi psy demokracie. Co jsou ale tito pisálkové mainstreamu ve skutečnosti zač? Nejsou to žádní hlídací psi demokracie, protože jejich úkolem je hlídat ovce, nikoliv ovčáky. Jsou to hlídací psi ovčáků, protože ONI vlastní veškerý ten mainstream, nikoliv ovce. Čili jsou to obyčejní placení lokajové mocných a jejich úkolem je nikoliv hlídat ty ovčáky s holemi v ruce, ale zavádět stádo ovci tam, kam to ovčák potřebuje. Podívejme se, kdo je skutečným vlastníkem mainstreamu a budeme znát skutečné vládce- ovčáky za oponou.

Tvrdíte, že né hlídací psi, né média, ale pouze lenost a strach prostých, drží tento systém při životě. A prý se Voldemorti od těch prostých ovcí zas tolik neliší. Pochopitelně kecáte, až se Vám práší od úst jako baronu Prášilovi.[smích] Tak poraďte těm ovcím, jak to mají udělat, aby se vymanily z ohrady ohraničené dráty nabité elektrickým proudem a hlídané nikoliv jen jedním hlídacím černým psiskem, ale hned několika psy z mnoha stran, kteří na ovce cení své nebezpečné zuby, kterými je mohou kdykoliv beztrestně roztrhat?

Ovce se do takto bedlivě hlídaného prostředí rodí jako otroci již několik tisíc let. Judaisti snad mají na rozdíl od nás letopočet 5700 let- a snad právě od tehdy, již od toho samotného počátku zaznamenané historie, v době kdy skuteční ovčáci hlídali své ovce, napadla někoho z nich tato „geniální“ myšlenka zavést podobný systém i v lidské společnosti. A právě tehdy zrušili i všechna pohanská božstva a nastolili jediného boha, aby ovce mohli ještě lépe ovládat.

Ale abych to shrnula: není pravdou, že prosté ovce „chcou“ být otroky Voldemortů. Oni namají žádné páky, jak se z toho vězeňského stavu vymanit. Jak z toho všeho ven? Dokud samotní ovčáci nedostanou rozum, nezruší ohrady nabité proudem, neodvolají své nebezpečné hlídací psy, a nedají sami ovcím svobodu, tak se lidstvo nehne z místa.

203087

24.10.2009 12:59

RE: To v Maďarsku:

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 203087

"Judaisti snad mají na rozdíl od nás letopočet 5700 let"

No vidíte Jarmilo, na rozdíl od nás. A jaký kalendář máme my?

Židovský? Ne, ten jste vyloučila.

Jaký tedy? Muslimský? Ne.

Jaký tedy? Docvakává?


Ano, křesťanský. Náš letopočet = Kristův letopočet. Dříve se psalo LP (Léta Páně).

Žijeme v čase, spoutaném křesťanským kalendářem. Slovo občanský můžeme vynechat, protože veškeré právo na Západě, je odvozeno od římského. Demokracie se v mediálním světě stala karikaturou. Píšeme latinkou. Stojíme fronty na Vánoční dárky, Ježíšek v jesličkách, Veselé vánoční hodyyy... Stojíme fronty na čokoládové Velikonoční zajíčky a trháme kočičky (symbol palmových ratolestí při Ježíšově vjezdu na oslici do Jeruzaléma)do váz, pečeme Jidáše.

V neděli odpočíváme, jezdíme na výlety. Ne v sobotu, jako židé. Ne v pátek, jako muslimové.

Slavíme každý rok ohňostroji papeže Silvestra.
Vložený obrázek

"Svatý Silvestr I. (také Sylvestr) byl 33. papežem katolické církve. Jeho pontifikát trval od 31. ledna? 314 do 31. prosince 335. Za jeho pontifikátu si katolická církev upevnila své postavení ve světě, kterého se již nikdy nemusela vzdát."
zdroj: Silvestr I.

Roku 330 se totiž křesťanství stalo jediným oficiálním náboženstvím římské říše.
---


Ateisti jak řemen, že ano?
Co hůře. Občanský (křesťanský) letopočet, přebírají díky ekonomické globalizaci, i další kultury a civilizace. Přebírají kvůli tomu i latinku. V Číně, Indii a Japonsku například, jsou nápisy na důležitých místech dvojjazyčné. V národním jazyce, a v latince(anglicky). Faktury je holt nutno zadávat v jazyce srozumitelném zákazníkovi, ne? A my jsme ti zákazníci. My tiskneme dolary, ne Čína ani Indie. Ty nám dodávají levné zboží až do domu. My si jej kupujeme.
Všetečná otázka: Vládnou nám tedy židé? [velký smích]

203102

24.10.2009 15:55

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203102

nešlo by to ještě více do hloubky, tam někde v pekle musí být zakopaný nějaký voldemort, tohle je příliš okaté... [mrknutí jedním okem]

203115

24.10.2009 20:25

RE: To v Maďarsku:

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 203115

Asi už ne. Ovládnutí času a prostoru považuji za naprostý strop moci, pokud nepočítám vlastní ovládnutí dušiček přes školství a média. Čas už ovládli. Prostor nicméně ještě ne celý. A duše všechny také ne. Voldemorta tam žádného nevidím [smích], mimo ty, co odsávají zdroje odkud se dá a pomalu budují Velký Izrael, aby bylo dost do poslední bitvy-
s jezovitou-maltézákem si dají dříve nebo později (spíš dříve) navzájem do zubů, a podle evangelií to má odskákat 1/3 lidstva. To nezní moc optimisticky. Docela by mě v tom zajímalo, kdo vůbec umožnil vznik Izraele jako silného státu, připravuje-li se KC na druhou křižáckou kampaň - v zákulisí pak musel někdo silně prskat, když zjistil, že židé jsou odhodlaní se bránit do posledního dechu. I prohlášení o vymazání evropských měst tomu odpovídá, stejně jako struktura Talmudu, který je silně antikřesťanský. Něco se tam vymklo z ruky a díky československým dodávkám zbraní židovský stát přežil ... Byla-li to přímá direktiva z Moskvy, pak to znamená jediné. [cool]

Z této nové perspektivy chápu mnoho věcí jinak, ale zapadají jak vybroušený briliant do prstenu.

203135

24.10.2009 17:51

RE: To v Maďarsku:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 203102

Vám někdo nebo něco vládne? A utahuje vás na dolarech a krámech, které za ně lze koupit? Pak je to ale váš problém. Že se někdo zašťiťuje jménem Krista ještě zdaleka neznamená, že jedná v Jeho Jménu a Duchu. To, co Vás spoutává, není křesťanství, ale výhradně vaše vlastní ochota nechat se spoutat. Kdo se chce osvobodit, toho křesťanství (i jiná náboženství) mohou osvobodit. Náboženství je nástroj - jak ho použijete je výhradně na vás.

203126

24.10.2009 22:03

RE: To v Maďarsku:

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 203126

"Vám někdo nebo něco vládne? A utahuje vás na dolarech a krámech, které za ně lze koupit?"

Dolary a krámy až zas tolik neřeším. Zajímavý je spíše ten kalendář, bez něj totiž v systému nelze dost dobře fungovat. Je na něj totiž navázáno vše podstatné.

Mimo systém se bez něj dá obejít, ale kdo je dnes na něm na 100% nezávislý? Kromě civilizací, které mají svoje vlastní funkční letopočty, a nepotřebují nám vystavovat faktury, tu, mimo bezdomovců, asi nikdo není. A i ti vědí, kdy stát frontu na podporu ...

203146

24.10.2009 22:56

RE: To v Maďarsku:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 203146

No podle nejen mě je vhodné a možné v systému "fungovat" a přitom na něm nebýt závislý. Závislost je čistě vaše vnitřní nastavení. Opakuju se, ale svobodný jste teprve v momentu, kdy zcela pochopíte a dobrovolně přijmete nutnost.

203151

25.10.2009 8:20

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203151

>dobrovolně přijmete nutnost
Nutnost je, že něco, nebo někdo, nutí. Třeba jeden druhého. Pokud jeden druhého nutí otročit, ten druhý to pozná a přijme, stane se tak svobodný...Hm, jako bych ten názor od někud znal.

203173

25.10.2009 16:33

RE: To v Maďarsku:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 203173

Ten názor je váš, a proto jej znáte. Já nutnost chápu i vysvětluji zcela jinak. Nutnost je, když já sám nahlédnu a pochopím, že existuje zákon, princip, který je mi nadřazen, který mě převyšuje, a dobrovolně se mu podřídím (ke svému vlastnímu prospěchu i k prospěchu jiných). S nějakým nucením někoho k něčemu to nemá zhola nic společného. Nedospělé a luciferské osobnosti mají samozřejmě s uznáním autority problém, proto se často dětinsky vztekají a pletou si destruktivní svévoli se svobodou. A proto také samy nikdy nedospějí a nestanou se autoritou.

203187

25.10.2009 17:53

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203187

>Nutnost je, když já sám nahlédnu a pochopím, že existuje zákon, princip, který je mi nadřazen, který mě převyšuje, a dobrovolně se mu podřídím (ke svému vlastnímu prospěchu i k prospěchu jiných).
Kdo určí co je nutné a co ne. Jen já, nebo někdo jiný. Tedy se podřídím sobě, nebo jinému. Vždy to však vyžaduje můj přístup. Pokud ho nemám, jako bych nebyl a jsem tedy vždy jen trpící kolečko v soukolí, snažící se smířit s údělem, který mi někdo určil, což je bezděčné otroctví nevědomého.
>S nějakým nucením někoho k něčemu to nemá zhola nic společného.
Nutnost vznikne jen nucením. Jako suchost sušením, horkost hořením atd. Nenucenost ale vznikne nenucením. Poznám-li nutnost, tak jen proto, že je zde nucení. Nucení třeba k otročení…
>Nedospělé a luciferské osobnosti mají samozřejmě s uznáním autority problém, proto se často dětinsky vztekají a pletou si destruktivní svévoli se svobodou.
Autorita je to, co nutí? Měl bych i jiný výklad.
Stále je to však o tom, že je pouze na mém rozhodnutí se podřídit, či nepodřídit. Tedy jsem-li nucen třeba k otroctví, zda se mu podřídím, či ne.
>A proto také samy nikdy nedospějí a nestanou se autoritou.
Opět, kdo určuje autoritu… Je to zase na mě, klidně si mohu za autoritu určit svůj palec u nohy, což mě může činit svobodným, nebo otrokem. Prostě smysl svobody je jinde... [mrknutí jedním okem]

203195

25.10.2009 19:40

RE: To v Maďarsku:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 203195

Samozřejmě že jen vy sám ( pokud toho jste schopen) nahlédnete, co je nutné, a pak se tomu dobrovolně, bez nucení zvenku, podřídíte. A ano, vyžaduje to váš uvědomělý, dospělý a zodpovědný přístup. Takový, kterým za vše, co se vám děje, přijímáte vlastní zodpovědnost - tak, jak to tu ostatně už celou dobu vyžadujete od vašich oponentů na jiných místech diskuze.

Nutnost nevznikne nucením - to jsou zase jen vaše dětinské hrátky se slovy. Nutnost nevznikne ničím, ta tu prostě je, a vy ji buď rozpoznáte nebo mlátíte hlavou proti zdi.

Autoritou zde myslím dospělost, zodpovědnost, moudrost, schopnost rozpoznat nutnost. Váš výklad bude jistě korespondovat s vaší osobností, to je pochopitelné. Od počátku tak nějak přehlížíte slovo "DOBROVOLNÉ" podřízení se autoritě. Já se samozřejmě dobrovolně podřizuju jen takové autoritě, s jejímiž hodnotami se zcela ztotožňuji a které jsem ochoten převzít - až k nim také dospěju.
Autoritu si určujete a přijímáte jen vy sám, a to dobrovolně a z pochopení nutnosti této volby (zkuste se přestat vztekat a odpárejte slovu "nutnost" tu negativní konotaci, kterou jste mu přisoudil). Píšu to už asi podesáté, a to, že to neslyšíte, je velmi signifikantní.

203210

25.10.2009 22:54

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203210

Dobře, dobře…
To nebylo o mě, diskutérech jiných, co já vyžaduji, nebo jak je někdo vyspělý, nebo se vzteká.
Pouze konfrontuji názor, který se zdá být rozporuplný. K tomu musím použít slova, která mají svůj význam a svou logiku. Dětinské je to snad z hlediska „autority“? Jestli chci něco sdělit, tak to musí být konzistentní a logické. Jinak by nad vším musel soucitně zasednout koncil a prohlásit to za svaté, a kdokoli by výrok „autority“ zpochybnil, byl by nucen přijmout, nebo odvolat a nejlépe „DOBROVOLNĚ“. [smích]

203224

24.10.2009 22:29

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203126

>To, co Vás spoutává, není křesťanství, ale výhradně vaše vlastní ochota nechat se spoutat.
Ano, nástrojů je více. S tím souvisí i samotný pojem „křesťanství“. A nástroje se dají použít mnoha způsoby.
Ta ochota tam hraje skutečně prim. Pouhá neochota však nestačí, není tvořivá, proto vede nakonec k podrobení se. S tím právě souvisí ta nutnost si vládnout (diskutováno již dole).

203147

24.10.2009 22:53

RE: To v Maďarsku:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 203147

wu-wej je tvořivé i netvořivé, a proto je to jediné, co skutečně tvoří [mrknutí jedním okem] Podezírám vás, že v případě křesťanství záměrně vyléváte s vaničkou i Krista. A Jeho Království není jak známo z tohoto světa, kde se zdržujete tahanicemi o kostičku moci a vlády..

203150

25.10.2009 2:21

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203150

>A Jeho Království není jak známo z tohoto světa
komu je to známo...
Jestli je to někomu známo, tak musí být z tohoto světa.
Jestli to není nikomu známo, pak ani není z tohoto světa. My tu ale převážně diskutujeme tento svět.
Tento svět je proto, protože dostává uspořádání, je tvořen.
Pokud není, nemá uspořádání, není ztvořen a klidně může být královstvím krále, který není, nemá uspořádání tedy ani účel atd. Ale to už není ani žádná sranda. [mrknutí jedním okem]

203163

25.10.2009 16:27

RE: To v Maďarsku:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 203163

Nemusíte být z Onoho světa, abyste věřil, že existuje. Klidně si můžete užívat tento stvořený svět, akceptovat jej, být z něj, a přitom vědět, že je jen stínem či odrazem světa nestvořeného (včetně vaší vlastní materiální podoby). Dokud vás to baví, tak si tu klidně ten svět diskutujte a bojujte si o vládu v něm, jen je třeba explicitně přiznat, že i vám jde o podíl na jeho energii, na naší duši, a že s přesahy do Onoho světa jen tak občas koketujete a matete spolubojovníky i protivníky, a možná i sám sebe [mrknutí jedním okem]

203186

25.10.2009 17:47

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203186

>tento stvořený svět… je jen stínem či odrazem světa nestvořeného
Stvořené je uspořádané. To nevypadá jako odraz neuspořádaného, tedy toho, co nemá nic, co by to určovalo, tedy to není a nemůže to nic odrážet.
>s přesahy do Onoho světa jen tak občas koketujete a matete spolubojovníky i protivníky, a možná i sám sebe
Pokud Onen svět má nějaké určení, tedy je stvořený, pak jistě může přesahovat do tohoto světa. Proto je stále širším pojetím světa. Matoucí je něco, co svým uspořádáním odporuje celku, jehož to je částí. Pokud budu chtít nějaké světy oddělit, musím určit nějaká vymezení, ale stále to má určení, tedy je to stvořené.

203194

25.10.2009 19:27

RE: To v Maďarsku:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 203194

Pokud zde ve stvoření mluvíme o nestvořeném světě, musíme z principu věci používat jen ten materiál, který je nám k dispozici, a který na nemateriální podstatu z podstaty nedosáhne a proto ji nemůže "nenapadnutelně" popsat. Co o Onom světě ale můžeme říct určitě, není to ani náhodou "logický" opak nestvořeného světa, i když to tak prostému člověku může připadat a může na toto téma dětinsky předvádět nekonečnou slovní ekvilibristiku. Je to prostě kvalitativně zcela jiná, naším stvořeným mozkem a jemu příslušnou strukturou řeči neuchopitelná "entita". Vy to víte, já to vím, ale vás tak nějak dětinsky baví hrát si se slovy a stavět je proti sobě. Užijte si to [smích]

203206

25.10.2009 23:00

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203206

třeba z té neuchopitelnosti dětinštím a docela si to užívám [chechtot]

203225

25.10.2009 7:58

RE: To v Maďarsku:

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 203102

Chtěla jsem poukázat na to, pane MéďoBéďo, že judaisti vynalezli monoteistického boha a otrokářské manýry jako první, kdežto křesťanství a islám, to jsou již jen pouhá epigonská náboženství s drobnými obměnami.

Další hlavní myšlenkou mého diskusního příspěvku bylo tvrzení, že aby se svět změnil k lepšímu, tak musí změnit svůj přístup ovčáci a jejich hlídací psi ( placení lokajové), nikoliv bezmocné ovce zahnané v neprodyšné ohradě. Ovčáci by se měli dobrovolně vzdát své moci nad stádem ovcí, aby svět konečně prosperoval a změnil se na rajskou zahradu. Logicky přece vězeň nemůže sám rozlomit své okovy pouhým zdokonalováním své duše a meditací, ale bude zbaven pout až tehdy, když se umoudří jeho věznitel a sám dojde k názoru, že nemá nárok věznit bytost, která je nevinná a stejná jako on. Sejme mu pouta a propustí ho na svobodu, aby mohl budovat společně s ním lepší a radostnější svět. (sakra, teď mluvím jak komunisti, kteří nám taky pořád slibovali šťastné zítřky.[velký smích]).

Na všetečnou otázku vážná odpověď: Ano, vládnou nám mezinárodní židovští bankéři, nikoliv maltézští rytíři a jezovité. I oni jsou infiltrováni placenými agenty (lokaji) všemocných bankéřských rodinných klanů.

203170

25.10.2009 9:29

RE: To v Maďarsku:

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 203170

děkuji, nemám dalších otázek

přeji hezký den [mrknutí jedním okem]

203175

25.10.2009 12:32

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203170

> judaisti vynalezli monoteistického boha a otrokářské manýry jako první
To asi určitě ne.
>Další hlavní myšlenkou mého diskusního příspěvku bylo tvrzení, že aby se svět změnil k lepšímu, tak musí změnit svůj přístup ovčáci a jejich hlídací psi
Jarmilo, tento stav trvá celé epochy proto, že jen zlomek lidí pochopí, že takto to prostě nejde. Budeme tedy nejspíš nuceni to opakovat a opakovat a opakovat...
>Logicky přece vězeň nemůže sám rozlomit své okovy pouhým zdokonalováním své duše a meditací, ale bude zbaven pout až tehdy, když se umoudří jeho věznitel
Pokud jsou ty okovy fyzické, použije adekvátní formu překonání.
Pokud jsou okovy duševní, bude třeba se opět chovat adekvátně. Jenom naříkání obvykle končí jen potokem slz. Ten věznitel je třeba spokojen, a kdo by ho chtěl otravovat brekotem, křikem, odmlouváním a vztekáním, dostane na zadek.
>Ano, vládnou nám mezinárodní židovští bankéři, nikoliv maltézští rytíři a jezovité. I oni jsou infiltrováni placenými agenty (lokaji) všemocných bankéřských rodinných klanů.
To je úplně jedno. Uznáváním své podřízenosti se utvrdím ve svém lokajství, a třeba toho židobankéře nakonec k nějaké té moci přivedu. V hlavě to začne a pojmenováním to už přivádím k hmotné skutečnosti.
Áhh… Buď budu lokaj, uřvaný, ubrečený, pokorný, vzteklý, závistivý, nebo klidně dobrý a spravedlivý, ale pořád lokaj (emoce tomu dodají příchuť, tedy směšný, tragický, či prostě nějaký slouha).
Jestli chci zjistit, jak se moc dělá, tak to bude chtít odměřenost a nadhled, struktura moci se mě pak přestane dotýkat osobně, bude ji tak snadnější prošťourat, a pak se i poučit, jak se s ní vypořádat.

203179

24.10.2009 17:44

RE: To v Maďarsku:

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 203087

Ten "prosťáček" je tady jeden z dalších nasazených, paní Jarmilo...o tom nemusíme pochybovat. Ale jak už to tady jansmith několikrát připomenul, tak ta jejich perverze zdravého rozumu na druhou stranu vyprovokuje velice často plodnou diskuzi. Takže v jistém slova smyslu, jsou to sice provokatéři a aniž by si tohle sami uvědomovali, tak nám tady v diskuzi fungují jako tzv.užiteční idioti. Nechci jmenovat, ale je jich tady několik. Tu vaši úvahu, jak je ta naše "demokracie" hlídaná těmi psy novináři, to jste napsala velice výstižně a přímo to zapadá do našeho příběhu o Trevorovi, který na spolupráci (hlídací pes s pánem) upozorňuje ostatní ovce. Chtěl bych tedy navázat na váš příspěvek, kde tvrdíte:

>...Podívejme se například blíže na novináře, kteří sami sebe rádi nazývají hlídacimi psy demokracie. Co jsou ale tito pisálkové mainstreamu ve skutečnosti zač? Nejsou to žádní hlídací psi demokracie, protože jejich úkolem je hlídat ovce, nikoliv ovčáky.
------------------------
Voldemorti se už na prvním zasedání Světového sionistického kongresu (1897) shodli na tom, že prvním krokem k ovládnutí lidské společnosti (ostatních národů), je kontrola sdělovacích prostředků. Tohle byl jeden z hlavních bodů jednání, kde Theodor Herzl přednesl jeho plán se zřízením židovského státu. Jak tedy lze z historických podkladů pozorovat, tahle jejich strategie hlídané demokracie je "v provozu" a zdokumentována již od počátků dvacátého století. Mohl bych uvést více příkladů z historie, ale alespoň jeden za všechny.

V období příprav na arménský holocaust (1915), byl Vladimír Jabotinský (druhý prezident sionistického kongresu) pověřen v Turecku (tehdy ještě Otomanská říše), aby za Rothschildovy peníze skoupil všechny dosažitelné sdělovací prostředky. Přitom V.Jabotinský nebyl Turek, ale chazar narozený v Rusku.

Ve zdravě fungující společnosti mají mít média funkci imunitního systému organismu, kde jsou novináři - jako ty bílé krvinky - neustále ve střehu a upozorňují organismus na vznikající nebezpečí.

>....není pravdou, že prosté ovce „chcou“ být otroky Voldemortů. Oni namají žádné páky, jak se z toho vězeňského stavu vymanit. Jak z toho všeho ven?
---------------------
Řešení by se i našlo. Nekupovat Mladou frontu Dnes a nekupovat a neinzerovat v žádných mediích, která jsou v jejich vlastnictví. Odhlásit televizi atd. Tohle je zničí. U nás v Kanadě se to osvědčilo. Asperovo mediální impérium je na pokraji zhroucení a dokonce i Goldmann Sachs (FED) mu to odmítá nadále financovat. Jedna z jeho TV stanic, kterou mu Randy Moffat (bývalý majitel) přenechal za 700 milionů dolarů je nyní na prodej za jeden dolar. Ale pozor (!!!) - i s dluhem několika set milionů dolarů a takhle to dopadá i s dalšími jeho informačními zbraněmi. Teď už musíme jenom doufat, že se to dostane do těch správných rukou. [smích]

203123

25.10.2009 8:06

RE: To v Maďarsku:

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 203123

Já bych spíš spatřovala řešení v tom, pane Mirdo, aby se lidé naučili jako naprostou samozřejmost finančně na internetu podporovat freestream typu Zvědavce. Je pravda, že už jsem zcela odbourala rádio, protože se ty stanice skutečně nedaly poslouchat, ale televizi a Mladou frontu zatím odbourat nemůžu, protože rodina si to nepřeje.

203171

25.10.2009 14:16

RE: To v Maďarsku:

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 203171

Souhlasím paní Jarmilo. Jenom jedna připomínka tady k tomu:

>Já bych spíš spatřovala řešení v tom, aby se lidé naučili jako naprostou samozřejmost finančně na internetu podporovat freestream typu Zvědavce.
------------
Chtělo to trochu zviditelnit. Tak je to se vším, paní Jarmilo a všichni ostatní tady v diskuzi. Většina čtenářů to bere za samozřejmost, jako ty sousedovic hrušky. Strom dává ovoce, tak si jdeme natrhat. A že se někomu nějaký článek nezamlouvá? To je stajné, jako s těmi sousedovic hruškama. I tam najedete jednou za čas jednu hruštičku s červem. Jak moc jsme to potřebovali zjistíme, až když to nebude k dispozici vůbec. Proto budu i já apelovat na ostatní, kdo nemá tak hluboko do kapsy: "Udržme si společně tenhle jedinečný zdroj informací". Když toho nebude, tak jsme všichni v háji zeleném. Hodně čtenářů vidí řešení dnešní zoufalé situace v tom, ať každý začne sám u sebe. Tak už tedy začněte a šupito do banky. Zvědavce si musíme udržet. Zvědavec je k nezaplacení. To poznáme až nebude, ale potom už bude pozdě.

203182

24.10.2009 13:07

RE: To v Maďarsku:

mtk 78.?.?.?

Reakce na 203070

>Jak již jsem psal, pomaleji mi to myslí>
>když jsem to mohl při své inteligenci špatně pochopit,>

Co to tady ten člověk zkouší? Co příspěvek, to jiná IP, ale je evidentně velmi znalý zdejších poměrů.
>Se jen divím, že se ještě nepřiřítil rotwajler hestroy>
[chechtot] [chechtot] [chechtot] Už dost! fakt nemůžu.... [chechtot] [chechtot] Chlape, kam na ty fóry chodíte? Ale pokud hodláte tímto způsobem bavit na Zvědavci, tak jste vítán. Smysl pro humor vám neupřu.

203103

23.10.2009 10:15

RE: To v Maďarsku:

mtk 78.?.?.?

Reakce na 203013

Hele, voni měněj taktiku, teď ze sebe dělaj úplný blby a prosťáčky. Mě se ta hra o naši duši začíná líbit. [velký smích] Ašmodaji prostej! Mě nedostaneš!!! [chechtot] [chechtot] [chechtot]

203037

23.10.2009 22:16

RE: To v Maďarsku:

prostej člověk 85.?.?.?

Reakce na 203037

Sakryš, tak teď si to odkryl. Vybral jsem úspory a od bab u nás na vesnici, vykupuju hrnky s pokličkou, abych měl ty duše kam dávat. Hrnek za litr, páč stejně ty papírky za týden nebudou mít žádnou hodnotu. Pssst...taky od 1.11. si neutírej zadek hajzlpapírem. "Voldemorti" totiž do každého 6, 66 a 77 perforovaného ustřižku zalisovali miniaturního žida, co má za ůkol se přes řitní otvor, dostat až do mozku a ten poté ovládat...hlavně to nikde neříkej.

203075

24.10.2009 12:49

RE: To v Maďarsku:

mtk 78.?.?.?

Reakce na 203075

Tývoe, ja myslel, že jsi jihoamerický maltézský rytíř starobylého vyhynulého kmene pralesního lidu, a z tebe vylezl prostej žid.
P.S. Prostej člověče, pobavil jsem se. To s tou túrou minižídka sračkama do kebule bylo fakt dobrý. [chechtot] [chechtot]

203101

24.10.2009 13:22

RE: To v Maďarsku:

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203101

Ani to není jistý… vypadá na první pohled jako žid, ale může být kryptojezovita převlečený za žida, a proto střez se maltézáčka. Za oponou je ještě několik opon, a tam se dějou tak strašný věci [překvapení] , že čarovné putování řití do mozku je procházka rozkvetlou kolonádou.

203106

24.10.2009 13:26

RE: To v Maďarsku:

sxg 78.?.?.?

Reakce na 203075

Lenže Slovania si radšej riť nevytierajú, pretože ako tu niekto napísal v hajzel papieri je podprahová reklama na holokaust a tak sa človek nechtiac môže dopustiť aj vlastizrady. [chechtot]

203107

23.10.2009 15:55

Jak je snadné stát se psychopatem?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 202987

>...Jeho (prosťáčka) nezajímá co jsem se mu snažil sdělit a že by se nad tím měl ve vlastním zájmu hluboce zamyslet, ale jeho zajímá kolik má jansmith roků a dětí. Svatá prostoto...[smích]
-------------
Mohla by to být i tvoje skrytá obdivovatelka, Jendo a za prosťáčka se pouze vydává? Tvoje naprosto logické objasnění záležitostí, vzájemné propojení a odhalování Voldemortních tahů skutečně může vést u mnohých z nás k obdivu a není divu, že na tebe "prostý čtenář" vzhlíží jako na pána Boha? A teď s pravdou ven Jendo, kolik máš dětí? [chechtot] [chechtot] Tato informace zůstane jenom mezi námi a nechci to zadarmo [velký smích]

Pokusím se všem tady v dikusi objasnit, co se v té naší lidské hlavičce odehrává a jak je snadné, stát se psychopatem (deprivantem). A jelikož se to vztahuje přímo k článku, tak o tom napíši pár řádků. Nikdo z nás není imunní a i já osobně jsem si to na sobě nevědomky vyzkoušel. Kdo z vás si v životě pořídil nové auto, tak ví, o čem hovořím. Teď ruku na srdce. Auto stojí zaparkované na ulici před domem a vy si čtete zajímavou knihu a nebo jen tak sledujete "pravdivé" televizní noviny. Najednou uslyšíte na ulici hluk, jako např.prásknutí dveří auta. Bezmyšlenkovitě vyskočíte z křesla a valíte se k oknu přesvědčit, zda-li se tomu vašemu broučínkovi na čtyřech kolech něco zlého nepřihodilo. Nic se nestalo a stojí tam bez úhony na svém místě dál. Byl to jenom soused, který odejel. Situace se opakuje, dokud bručínek nezestárne. Když tam budete mít zaparkovaný starý pekáč, tak vás jedno rozfláknuté okno navíc z křesla nevytáhne.

Tady máte jasný důkaz, jak se člověk může stát otrokem majetku. A teď si představte někoho, kdo v životě nahrabal (ať už poctivě a nebo nikoliv) obrovské majetky a teď má strach, že o to může přijít, že mu to někdo chce sebrat? Čím větší majetek, tím větší otrok a dovolím si takové lidi i nazvat - bohatí chudáci. Tady vidíte, jak je snadné stát se psychopatem. [smích]

203056

24.10.2009 1:39

RE: Jak je snadné stát se psychopatem?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 203056

Tak teď jste nám dal "opravdovou lekci", pane Mirdo. Vaše folková psychologie (zkuste si tento termín vygooglovat) je vskutku ukázková. Více takových "důkazů". [velký smích]

Na základě téže "psychologie" nám osvětlete zásadní problém. Vy a několik Vám podobných jste "odhalili Voldemorty". Údajně Jim nahlížíte za oponu, odkryli jste Jejich staleté snahy o vládu nad světem, prohlédli jste "Jejich temné plány", ...

Miliony vzdělaných lidí (špičkových vědců, profesorů, lékařů, projektantů, analytiků, právníků, ...) na celém světě to nedokázaly. Včetně mně. My všichni jsme na rozdíl od vás (výjimečných) "neprohlédli".

Otázka na Vás zní. Čím se Vy, paní Jarmila a Jansmith odlišujete od nás ostatních? V čem spočívá vaše schopnost prohlédnout Jejich plány? Je to nějaký specifický talent? Zvláštní druh vzdělání? Mimořádná genetická výbava? Ezoterická schopnost?

Tak už nám to k sakru prozraďte!!! [chechtot]

203079

24.10.2009 2:18

RE: Jak je snadné stát se psychopatem?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 203079

>...Otázka na Vás zní. Čím se Vy, paní Jarmila a Jansmith odlišujete od nás ostatních? V čem spočívá vaše schopnost prohlédnout Jejich plány? Je to nějaký specifický talent?
------------------
Nemohu hovořit za ostatní, ale myslím si, že paní Jarmila a jansmith, ale i mnoho ostatních se dívají na svět otevřenýma očima. Tak jako to dělám i já, Vojto. Vyzkoušej si to sám Vojtěchu. Sám zjistíš, jak ten náš svět funguje a nebudeš tady muset vznášet tolik trapných dotazů. A nejen to...přestaneš mít strach i z bouřky. [velký smích]

203080

24.10.2009 9:10

RE: Jak je snadné stát se psychopatem?

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 203080

[chechtot] Tak to je jasné, že pan Vojta jako vždy velmi přehání. Asi si ještě neprohlédl internet, že doteď neví,že celý svět se náhle probudil a nevěří těm Voldemortům již ani nos mezi očima. No považte pane Mirdo, většina lidí už nechce věřit ani tomu skvělému exprezidentovi Bushovi, že ty baráky neshodil on a jeho Timurova parta, ale jacísi vousáči z jeskyní. [smích]

203088

24.10.2009 15:41

RE: Jak je snadné stát se psychopatem?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 203080

Je mi líto, pane Mirdo, ale nějak tomu Vašemu eufemismu nerozumím. Tedy ti "vidoucí"
> se dívají na svět otevřenýma očima,
zatímco většina nás ostatních co? My se díváme na svět zavřenýma očima?

Buďte tak velmi laskav a vysvětlete nám blíže schopnost "dívat se na svět otevřenýma očima". Pro Vás je to zjevně cosi snadného, ba přímo samozřejmého. Kdežto pro nás, miliony běžných "ovčanů", je to nedostupné. Je to tedy nějaká zvláštní dovednost, ano? Tak nám ji laskavě podrobněji popište. Kdy jste ji u sebe vypozoroval? Prostřednictví jakého vzdělání jste se k ní dopracoval? Jsou potřeba nějaké dědičné dispozice? Rodiče ji měli též? Lze ji ovlivnit určitými speciálními výchovnými postupy? Souvisí s výší Vašeho IQ? Je třeba nějak speciálně trénovat?

Dovedete si pane Mirdo představit svět, v němž by většina lidí tak snadno a rychle prohlédla, jako Vy? To by přece nutně znamenalo rychlý konec všem Voldemortům. A to je snad Vašim cílem. Zachránit svět.

Určitě víte, že ta jediná správná pomoc hladovějícímu není v tom, nasytit jej rybami, nýbrž spočívá v tom, naučit jej ryby lovit! Tak proč nás tomu nenaučíte? Abychom se také "dívali na ..."

A neříkejte, že nevíte jak na to. Vy, kterému nezůstane nic utajeno. [mrknutí jedním okem]

203112

24.10.2009 23:49

RE: Jak je snadné stát se psychopatem?

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 203112

Vojto, i když jinak jsi pro mne od jisté doby legrační oponent a reagovat přímo na tebe nemá smysl, tak skrze tebe sdělit svůj názor dalším pokud budou mít zájem smysl má, a rozhodně se to vyplatí.

A za tyto tvé impulzy tedy díky.


Takže. Dívat se na svět otevřenýma očima znamená mimo jiné i to, že člověk který to dokázal se vyvázal z virtuální reality, ve které byl původně nesprávnou VÝCHOVOU od narození a Voldemortím brainwashingem chycen a tzv. VIDÍ i souvislosti, které nejsou člověku ve virtuální realitě dlícímu na první pohled patrné.

Problém není jen v tom, že takový nevědomý člověk patří do kategorie tzv. pasivní a zneužívané lidské ovce, ale že při "správné" konstelaci za svého Ovčáka a tudíž parazita bojuje a lidi (kteří VIDÍ dál a jako Trevor jej informují, že mimo černého psa je tady ještě ten chlap s holí) je dokonce schopen fyzicky i jinak ohrožovat.

Lapidárně řečeno, pokud máš Vojto otevřené oči a jsi přesvědčen, že vidíš, tak ve skutečnosti vidíš jen to, co ve své knize popsal i Jake Horsley ve své knize Bojovník v Matrixu - Úděl vyvoleného.

Ale to přeci víš, na tohle jsem tě již upozornil dříve několikrát. Nebo neupozornil???..[smích]


Na ostatní tvé dotazy reagovat nebudu, protože to jsou jen od podstaty klouzající "bláboly" a těmi můžeš oblažovat své souputníky HHBB nebo Josepha.


jansmith[smích]

203153

25.10.2009 2:40

RE: Jak je snadné stát se psychopatem?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 203112

Vojto, co ti tady napsal jansmith, to je kurz pro pokročilé. To přichází v úvahu až po překonání prvotních poznávacích překážek, ale musím tě ujistit, že jsi na správné webové stránce a mezi těmi správnými, zkušenými a sečtělými diskutéry, které tady tak často zahrnuješ svojím neskonalým a neutuchajícím obdivem. A nejen obdivem, ale i stovkami stále se opakujících otázek, až to kolikrát dokáže i vytlačit slzu lítosti. Ale neboj, pomohu ti. Poskytnu ti vhodnější sebevzdělávací kurz a svěřím se ti se svým osvědčeným způsobem. Musíš však být trpělivý. Na chobotničku za oponou se spolu podíváme až při poslední lekci. Začneme nejprve se studiem historie a všechno ostatní se ti znenadání vyjeví samo od sebe, jako by z nebe blesk uhodil.

Doprostřed stolu (nemusí být kulatý) si dáme veliký talíř s plytkými okraji. Až po samotný lem talíře (okraj musí zůstat k dispozici) nalejeme písmenkovou polévku a začneme lovit písmenka a skládat slova. Posléze celé věty. Nezapomeň na letopočty a na jména, ať ti to dává nějaký smysl. Rovněž nezapomeň, že na každé století musíš použít jenom jeden talíř, jinak se do toho tak zamotáš, že budeš muset začít znovu (i tohle se mi přihodilo). Rád bych tě ještě na něco důležitého upozornil. Někdy se ti stane, že ti celá nově vytvořená slova sklouznou zpátky do talíře. Nic si z toho nedělej a pokračuj dál v lovení dalších nových písmenek. Nalezneš nové a vhodnější výrazy. Jenom to nikdy nepřenášej z okraje talíře na stůl. Věty musí zůstat na talíři (vysvětlím později). Jak slova na okraji talíře postupně přibývají, usrkávej pomalu polévku, ať máš více místa na další věty. Ale tohle ti snad ani nemusím připomínat? Sám nakonec zjistíš, že se tím i snadněji loví nová písmenka.

Jakmile máš talíř prázdný (bez polévky a plný vět), tak najednou uvidíš celou světovou historii. Nikoliv "jako na talíří", ale přímo v talíři. Hodně štěstí ve studiu, Vojto. Dej vědět, co ti vyšlo a pak to porovnáme. Já už teď makám na třetím talíři, kterému říkám - jedenadvacáté století. [smích]

203167

26.10.2009 0:27

RE: Jak je snadné stát se psychopatem?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 203167

Říkáte studium historie, pane Mirdo? Tak prosté je to? Inu proč ne. Studuji rád a historii zvlášť.

Dovolíte-li, hned Vás poprosím o malou pomoc. Rád bych si prostudoval prameny, z nichž jste čerpal informace o tom, jak Karel Marx pracoval na zakázku pro Rotschildy. Jistě to nebude žádný problém. Vzhledem k tomu, že tento svůj převratný (alespoň pro mě) objev často a rád publikujete, máte jej jistě ověřen z mnoha historických zdrojů. Již se na ně těším a děkuji předem. [smích]

203228

26.10.2009 2:50

RE: Jak je snadné stát se psychopatem?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 203228

>...Rád bych si prostudoval prameny, z nichž jste čerpal informace o tom, jak Karel Marx pracoval na zakázku pro Rotschildy.
-------------
Já jsem to tušil, Vojto. Napsal jsem ti přece, abys byl trpělivý, že se na chobotničku spolu podíváme později. Mimochodem, k čemu ti to bude? Sám jsi zde napsal, že odkazy nečteš, takže tůdle maestro [velký smích] Zase provokuješ Vojtěchu. Máš-li skutečně zájem, tak si to najdeš. Pokud si pamatuji, tak jden z těch odkazů byl na Rense.com., ale nevzpomínám si už na jméno článku. Byla to nějaká benevoletní společnost financovaná Rothschildem, která si komunistický manifest nechala na zakázku vypracovat. Abych tě ušetřil dalších dotazů, tak tohle mám z více různých zdrojů. Zkus si dát do googlu "Albert Pike" a možná i tam to najdeš? Generál A.Pike tuhle teorii použil k vypracování projektů tří světových válek. I tohle bylo na zakázku té naší chobotničky za oponou. Good luck, Vojto [smích]

203234

26.10.2009 16:49

RE: Jak je snadné stát se psychopatem?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 203234

Tak tomu říkáte studium historie, pane Mirdo? Vyhledávání slaboduchých a ničím nepodložených výmyslů na internetu? Něco, jako třeba následující zdůvodnění 1. světové války? [chechtot]

Pike's plan was ingeniously simple. The inherent antagonism between different ideologies was to be stirred up and made to explode in three world wars and three revolutions. The first world war was to destroy the three European empires, at that time being the last remaining bulwarks against Illuminism. One of these (Russia) Was to be made a centre of atheist totalitarianism (Communism).

Promiňte, ale mé představy o studiu historie jsou maličko jiné. Obvykle se musím (s předstihem, míst je málo) objednat do badatelny příslušného archivu či historického muzea. Většinou musím rovněž předem blíže specifikovat oblast zájmu. Naposledy to byly třeba dokumenty o působení 9. střeleckého pluku K. H. Borovského v rámci Československých legií v Rusku, v badatelně Vojenského historického muzea v Praze (pověsti o zcizeném carském zlatém pokladu). Zjistil jsem mnoho zajímavého, a kopie významných dokumentů mám!!!

Takže dík za Vaší snahu, pane Mirdo. Máte-li k tématu Marx-Rotschild nějaký skutečně relevantní odkaz, zkuste to prosím znovu. V opačném případě budou všichni zdejší čtenáři považovat Vaše historické "objevy" za báchorky pro malé děti. [smích]

203278

26.10.2009 17:28

RE: Jak je snadné stát se psychopatem?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 203278

>...Promiňte, ale mé představy o studiu historie jsou maličko jiné. Obvykle se musím (s předstihem, míst je málo) objednat do badatelny příslušného archivu či historického muzea.
--------
Jsi na správné cestě, Vojto. Pokračuj v bádání dál. A nezapomeň: "Kdo hledá, najde". [mrknutí jedním okem]

203283

26.10.2009 17:43

RE: Jak je snadné stát se psychopatem?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 203278

... (pověsti o zcizeném carském zlatém pokladu). Zjistil jsem mnoho zajímavého, a kopie významných dokumentů mám!!! ...

To je vám platný jak mrtvýmu zimník, když nemáte ten poklad. Přesně jako s tou vírou, pane Vojto - jedna věc je mít kopie dokladů o víře, a druhá, kvalitativně zcela odlišná, je mít víru [smích]

203284

26.10.2009 16:11

RE: Jak je snadné stát se psychopatem?

Van Guld 213.?.?.?

Reakce na 203228

Abych pravdu řekl. Moc vás pane Vojto nechápu.Tak chytrý člověk a zahazujete se tady v tak marné diskuzi. Přece jsou to vaše vlastní slova, že racionální diskuze se nedá vést s věřícím. Tak proč se pořád snažíte pokládat logické a racionální argumenty???
Nebo jinak. Proč stále reagujete na lidi od kterých víte, že nedostanete racionální odpověď??

To je marnost nad marnost Vojto. Neztrácejte čas s tmáři. [smích]

203272

26.10.2009 17:55

RE: Jak je snadné stát se psychopatem?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 203272

(Zrušeno. Máte už tento měsíc 32 příspěvků, obsahově bez informací se sklonem k tlachavosti a flamingu. Další vám pustím až příští měsíc. Editor)

203286

26.10.2009 18:03

RE: Jak je snadné stát se psychopatem?

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 203272

Pane Van Gulde, Vy zde také ztrácíte čas aniž byste našel lidi na stejné straně barikády. Proč nenapíšete panu Vojtovi e-mail anebo si nepoplácáte po rameni někde u piva? Nemarnil byste ho se Zvědavci, ale s racionálním panem Vojtou.

(Já ho pro změnu pro Vás věnuji proto, že jsem si některé informační hladiny aktualizoval, a z toho, co si pamatuji, co jste psal, se s Vámi i v něčem shodnu.)

Teď jde jen o to, která strana barikády, ať už Vy, Vojta, nebo kdokoliv jiný, má vůbec potenciál vyvolat u někoho změnu nahlížení na nějaký problém. Mnoho lidí si to vynahrazuje bojovností (občas i já), ale říkám si, proč přesvědčovat o své hladině informací, když nemůžu dát ruku do ohně za to, že se za ní neskrývá nějaká, nebo nějaké další.

Jaký na to máte názor?

203287

26.10.2009 18:38

RE: Jak je snadné stát se psychopatem?

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 203272

Ahoj Van Gulde. Zase jsi si přišel popovídat?..[smích] Tedy zatím to je jenom o podpoře Vojty49, což tě ctí jako parťáka, ale co takhle i něco přidat k věci?

Dlouho jsi tady nebyl, tedy alespoň pod svým nickem, že? a tak by jeden předpokládal, že přijdeš s novým "zásobníkem" argumentů, když předchozí "munici" jsi již několikrát neúspěšně vyplácal...[smích]


Co takhle zavzpomínat. Pamatuješ na naši debatu o válečných zločinech izraelské IDF v Gaze, kde podle tebe ze strany Izraele o žádné válečné zločiny nešlo?

Pamatuješ Van Gulde?

Pokud ne, tak tady jsou TVÉ VÝROKY z vlákna "Dejiny Domu Rothschildovcov" cituji: "Válečné zločiny jsou těžké obvinění o kterém by měl rozhodnou mezinárodní tribunál, ne já nebo ty." NEBO "Jde o úhel pohledu. Ty si myslíš, že šlo o válečné zločiny jen z důvodu tvého pohledu na Izrael, jako na agresora. Ja to tak nevidím." NEBO "Tedy: Nedokážu posoudit zda šlo o válečné zločiny z důvodu neznalosti cílu a možnosti Izraelské armády."

Vidíš Van Gulde, pravdu je možno popírat, i když bije do očí JEN DO ČASU, ale nakonec se stejně prosadí. Někdy to trvá roky, někdy staletí nebo tisíciletí a někdy jenom pár týdnů jako v tomto případě. Tu debatu jsme vedli 25.05.09 a za několik měsíců došlo k tomu, po čem jsi volal. Zločiny v Gaze vyšetřoval mezinárodní tribunál. Ona to sice byla "jen" mezinárodní komise OSN v čele s p.Goldstonem, ale to by ti mohlo stačit, co říkáš? Co říkáš na její výstupy? Uznáš, jak to férově učinil Vojta, zprávu jako relevantní nebo se jako správný farizej přidáš k panáčkům z USraele a odmítneš ji a aby toho nebylo málo, tak se přidáš k sionistům v útocích proti p.Goldstonovi?


Paradoxně se tvá slova v poslední větě tvé podpory Vojty49 obrátila proti tobě, cituji: "To je marnost nad marnost Vojto. Neztrácejte čas s tmáři.[smích]."

Marnost je tvá snaha POKRYTECKY obhajovat zločiny (dokonce VÁLEČNÉ, protože máme 21.st.) sionistického Izraele, kterých se jako výkonný prvek dopouští Mossad a IDF.

Podotýkám nyní již OFICIÁLNĚ DOKÁZANÉ válečné zločiny, i když je USrael nehodlá přiznat a dokonce vyhrožuje Palestincům, že pokud podají obvinění u mezinárodního soudu, tak se jim to vrátí. A abys tady nezačal pobrekávat o spravedlnosti, tak podotýkám že netvrdím, že se zločinů a možná i válečných nedopouštěla i palestinská strana. Jen připomínám, že agresorem a útočníkem na území, které mu nepatří je Izrael a Palestinci se pouze brání okupaci, podobně jako se okupaci bránil československý odboj např. za protektorátu proti Heydrichovi.

Ti parašutisté, které nacisti nakonec v přesile pozabíjeli v pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Praze nebojovali za svobodu svého národa (jak 60 let činí Palestinci) Van Gulde a šlo tedy jako v případě Palestinců jen o teroristy?


jansmith[smích]

203290

24.10.2009 13:16

RE: Jak je snadné stát se psychopatem?

mtk 78.?.?.?

Reakce na 203079

>Miliony vzdělaných lidí (špičkových vědců, profesorů,
>lékařů, projektantů, analytiků, právníků, ...) na celém
>světě to nedokázaly. Včetně mně.

Jenom jestli jsi nestudoval v Plzni práva za půl roku. Že je Kindl tvůj kámoš ... ? [velký smích]

203105

24.10.2009 17:26

RE: Jak je snadné stát se psychopatem?

Občasný čtenář 24.?.?.?

Reakce na 203105

>Jenom jestli jsi nestudoval v Plzni práva za půl roku. Že je
>Kindl tvůj kámoš ... ? [velký smích]

Nejen v Plzni, pane kolego...

http://hn.ihned.cz/c1-38763250-inzenyr-za-par-mesicu-jde-to-i-v-praze

203122

21.10.2009 18:24

RE: To v Maďarsku:

rataj 85.?.?.?

Reakce na 202941

Jistěěě, Mister Vojta, v Maďarsku si to lidi projedli, stejně asi, jako to zřejmě podle vás bude platit brzo i u nás, až se ty élity, co zatím "zachraňovaly" naše hospodářství odstěhují a zbude po nich jen zdevastovaná krajina s chátrajícími ruinami.
Proto též tak "milujeme" ty naše politiky neomylné, že nám to
milosrdně neříkají, a stále nabízí nová účinná řešení, místo mlžení, které propaguje vždy jen ta strana protivná.
Viz též
http://www.blisty.cz/2009/10/21/art49509.html

202952

23.10.2009 11:18

RE: To v Maďarsku:

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 202941

(Zrušeno. Osobní útok bez informační hodnoty. Editor.)

203042

23.10.2009 16:23

RE: To v Maďarsku:

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 203042

Dobře. Tak jinak. Nejdříve informační hodnotu. Například. Za všechno mohou židi, a navíc jsou tak blbí, že jsou vidět jako první. Druzí v řadě jsou teknaři a třetí jsou squateři.

Nebo. Václav Klaus je slušný člověk, protože nechce LS.

Je to dostatečná informační hodnota? Předpokládám, že ano.

A teď opět k tématu. Sice nevím, jak mám reagovat na takové nesmysly, co tu někteří lidi píší (tímto jsem se vyhnul osobnímu útoku), než jim připomínat, co tu napsali v minulosti. Má smysl někomu vysvětlovat, že za státní rozkrádačky nemohou obyčejní daňoví poplatníci? Je informační hodnotou účelová lež?

Jen tak dál, editore, je vidět, že Zvědavec jde nahoru. Ale chápu, už je to dost dlouho, co jsem nezaplatil, takže vám to nemám za zlé. Vojta platí, takže může lhát, jak se mu zlíbí, že? [chechtot]

203058

23.10.2009 17:35

RE: To v Maďarsku:

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 203058

>Jen tak dál, editore, je vidět, že Zvědavec jde nahoru. Ale
>chápu, už je to dost dlouho, co jsem nezaplatil, takže vám to
>nemám za zlé. Vojta platí, takže může lhát, jak se mu
>zlíbí, že? [chechtot]

Ne, to není otázka placení. Tedy byla by, pokud byste měl předplatné, máte nárok na neomezený počet příspěvků bez cenzury. Ale i pak si vyhrazuji právo rušit příspěvky (i čtenářů s předplatným), pokud porušují pravidla této diskuze. Vy máte tendenci sklouzávat do osobního tónu. Nenapadáte fakta, ale osobu pisatele. To je porušování pravidla. Můžete napsat, že se vám nelíbí obsah nějakého příspěvku, ale nesmíte napsat, že se vám nelíbí jeho autor. Snažím se měřit všem stejným metrem. Ne vždy takový pravidla porušující příspěvek chytím, ale pokud ano, zakročím - jakkoliv jinak souhlasím s obsahem vašich příspěvků. Je mi líto.

203063

22.10.2009 3:39

RE: To v Maďarsku:

kozoroh 59.?.?.?

Reakce na 202934

'Proud Hungarians must prepare for war against the Jews'
Madarsko ma pro tak zvane zidu zvlastni pritazlivost,nebot po rozbiti Chazarske rise ,mnohe kmeny Chazaru se usadili po vetsine v Madarsku a v Podkarpatske Rusi, staci nahlednout do knizky, "Posledni Chazari z Podkarpadske Rusi", od pani Jindry Viezelove.Madarsko uz jednou padlo do rukou tak zvanych zidu-chazaru a to v roce 1919,kdy Bela Kun jinak , Cohen ustanovil komunistickou vladu, jez se od prvniho dne projevila krveprolitim, vrazdou mnoha madarskych vlastencu i kdyz jeho vlada trvala jen 30 dnu a potom komunisti-chazari-zide , utekli do sovetskeho Ruska,cast jich utekla do Ameriky ,kde byli prijati s otevrenou naruci.Takze ,dnes ,sachovi hrac,Judit Polgar oznamil ,ze uz 1800 zidu pricestovalo do Madarska , jako do sve pristi vlasti,tak,jak je zmineno www.hunhir.hu ,kde se rika ,ze "zide " planuji novou kolonisaci a zemi ,kterou zvolili, je Madarsko.A, tak muzem najit clanek"Hungary is paradise for jews,may they all move there and make Hungarians happy", nasledkem proslovu madarskeho nacionalisty Oszkar Molnar,clena parlamentu,jez v Jerusalemske skole dostal odpoved na jeho otazku studentum[vyplazený jazyk]roc se zidovsti studenti uci madarsky " My se ucime rec nasi pristi zeme."
Israel aims to colonize Hungary with Jews,says extrime right.
www.haaretz.com/hasen/spages/1100939.html
Vložený obrázek
Nic se nedeje nahodou,vse,ma sve vlastni pozadi, slova Shimona Peres ,nejsou jen tak pronesena ,pro nic a za nic, ze mohou koupitManhattan,Polsko a nebo Madarsko,kdyz,krestani, pres sve politiky,jakoby krestany, jim ty penize davaji z USA za nic, takze neni divu, ze maji tolik penez.
------------
In 1919 the Jews briefly took over Hungary under the rule of Bela Kun (tn Cohen) and his communist government. They were quickly kicked out of power but not before they did what jews do best, kill. They killed thousands of the best Hungarians.
----------
The Jewish people (Chazar )as wjole will become its own Messiah.
It will attain world dominion by the Dissolution of Other Races, and by the establishment of a world republic in which the Jews will everywhere exercise the privilege of citizenship.
In this New World Order the children of Israel will furnish all the leaders without encountering opposition.'
-Baruch Levy, Letter to Karl Marx, 'La Revue de Paris', p.574, June 1, 1928

202971

22.10.2009 10:04

RE: To v Maďarsku:

ben gurion 88.?.?.?

Reakce na 202971

Me by jenom zajimalo , proc uz si konecne nekdo nepolozil tu nejdulezitejsi otazku a to proc jsou zide nejnenavidenejsi narod na svete?

Nic neexistuje bezduvodne, proc by nekdo nenavidel narod ktery je jenom trochu rasisticky, ktery lpi jenom na penezich, ktery ostatnimi opovrhuje, ktery si mysli , ze je vyvoleny, ktery by prodal i svou matku, ktery je bez patere a prolhany, ktery vzdy kolaboroval.

JA to nechapu proc je tak vsichni nenavidite. [chechtot]

Nemci pote co se jich zbavili, tak meli nejprosperovatejsi obdobi v jejich historii, ze by nahoda?

202985

23.10.2009 5:16

RE: To v Maďarsku:

kozoroh 59.?.?.?

Reakce na 202985

Jeden z hlavnich historickych momentu ,bylo mezi mnoha stovkami vypovezeni ze zeme,bylo vypovezeni zidu Britskym kralem ,coz vzalo 300 roku, nez se zide s poplatnym Cromwelem mohli vratit zpet. Za tech 300 roku Britanie velmi dobre prosperovala, zide to vsak kralovske rodine nedarovali a tak potom doslo i k poprave krale ,jako odveta zidu a Cromwel se nakonec sam udelal vladcem, z Amstedamu se zide prestehovali do CITY, kde zridili sve obchodni centrum.
Nakonec, mnozi dodnes ,mluvi o "zidovske chytrosti" a poukazuji i na udelovani Nobelovi ceny, ale neukazuji zlociny,kriminalitu ,kde dosahuji tech nejvetsich vykonu, v Americe je to Madoff, jez udelal nejvetsi podtrh v dejinach Ameriky na financnim poli.
Madoff office held 'wild' sex parties
Convicted Wall Street swindler Bernard Madoff presided over an office fueled by sex and drugs, with late night "wild" parties that included topless entertainers, a lawsuit said.
His "affinity for escorts, masseuses, and attractive female employees was well known in the office culture," said the suit filed late Tuesday.At Mandoff's Manhattan office parties were "topless entertainers wearing only G-string underwear serving as waitresses," the suit said.
"A culture of sexual deviance existed in the office" with employees having "late night affairs in exciting places -- such as their boss' sofa -- with whomever they could find," it said.
"Employees described it as a wild, fast-talking, drug-using office culture," said the 272-page lawsuit.

Vložený obrázek
Zide,bohati,z penez krestanu ,ktere dostali svidlem,podvodem lzi, tedy kriminalitou jenom zobrazuji to, co jejich Talmud narizuje, nakonec neprepsana bible rika ,to same.
“You belong to your father, the devil, and you want to carry out your father’s desire. He was a murderer from the beginning, not holding to the truth, for there is no truth in him. When he lies, he speaks his native language, for he is a liar and the father of lies.” –John 8:44
The first mention of a doomsday machine, according to P. D. Smith, author of Doomsday Men, was on an NBC radio broadcast in February 1950, when the atomic scientist Leo Szilard described a hypothetical system of hydrogen bombs that could cover the world in radioactive dust and end all human life. "Who would want to kill everybody on earth?" he asked rhetorically. Someone who wanted to deter an attacker. If Moscow were on the brink of military defeat, for example, it could halt an invasion by declaring, "We will detonate our H-bombs."

203020

21.10.2009 17:20

hej

marki.fd 88.?.?.?

hej lidi...nenapadlo vas nahodou ze americani posilaj do afganu vojaky aby jednoho krasnyho dne pres nej zautocili na Iran?? [zmaten]

202948

21.10.2009 17:57

RE: hej

Pepa z depa 96.?.?.?

Reakce na 202948

To mohli udelat z Iraku taky [mrknutí jedním okem]

202949

21.10.2009 18:43

RE: hej

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 202949

Zaútočit z několika stran najednou je prý větší férovka.[smích]

202953

21.10.2009 20:49

RE: hej

Pepa z depa 96.?.?.?

Reakce na 202953

Oni si Americani hodne rozmyslej nejaky utok na Iran, kterej ma dobre vztahy s Ruskem.

202960

22.10.2009 7:24

RE: hej

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 202960

A co udělala ruská oligarchie pro Srbsko? Nehnula pro něj ani prstem, když tam probíhalo Havlovo humanitární bombardování.

202977

23.10.2009 8:39

RE: hej

Pepa z depa 96.?.?.?

Reakce na 202977

Co by taky pro Srbsko meli delat? Vzdyt tam nemaj ani olej, ani uran. Proste jim za to nestali [naštvaný]

203028

23.10.2009 21:42

RE: hej

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 203028

Jak ale bylo Rusko silné tenkrát? Mohlo riskovat konflikt s NATO mezinárodního charakteru? Nyní, když se Západ odkopal (Rusko mu svým nezasahováním do vytvoření kosovského precedentu samo napomohlo) se vším všudy, rozehrálo svoji hru:

21.října Rusko poskytlo Srbsku úvěr ve výši jedné miliardy eur

25.12.2008 Rusko podepsalo se Srbskem strategické energetické dohody - válka o ropu skončila

"Gazprom koupil 51 procent podílu v srbském ropném monopolu NIS za 400 milionů eur a zavázal se, že bude do srbské společnosti do roku 2112 investovat 500 milionů eur bez ohledu na to, jaké eventuálně budou důsledky světové ekonomické krize. ..."

A kdo nakonec uznal Kosovo? Zkomírající atlanticismus či mohutnící Eurasie podpořená bolívarovskou koalicí a některými dalšími státy?

Vložený obrázek

203072

21.10.2009 20:29

RE: hej

marki.fd 88.?.?.?

Reakce na 202949

ze vsech stran to ma vetsi efektivitu...a hlavne si myslim ze u iraku by to nebylo tak lehky..urcite se poucili s valky a upevnili tu pozici...a jen tak nahodou...poslat 45tis lidi do statu kde "uz neni valka" by bylo moc napadny

202958

22.10.2009 8:24

James 5:1-6

8-P 88.?.?.?

Go to now, ye rich men, weep and howl for your miseries that shall come upon you.
Your riches are corrupted, and your garments are motheaten.
Your gold and silver is cankered; and the rust of them shall be a witness against you, and shall eat your flesh as it were fire. Ye have heaped treasure together for the last days.
Behold, the hire of the labourers who have reaped down your fields, which is of you kept back by fraud, crieth: and the cries of them which have reaped are entered into the ears of the Lord of sabaoth.
Ye have lived in pleasure on the earth, and been wanton; ye have nourished your hearts, as in a day of slaughter.
Ye have condemned and killed the just; and he doth not resist you.

Tak a teď už zbývá jen ten konec světa [smích]

202981

22.10.2009 20:08

Odkaz Biblie pre bohatých aj chudobných

abc 89.?.?.?

http://www.watchtower.org/b/20030801/article_01.htm

203007

23.10.2009 11:15

RE: Odkaz Biblie pre bohatých aj chudobných

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 203007

(Zrušeno. Čistě osobní útok bez informační hodnoty. Editor.)

203041

23.10.2009 0:11

Stále dokola

Rostislav Mucha 85.?.?.?

Autor článku má pravdu jen v jednom: v nadpisu. Zbytek textu je jen balast - jinými slovy, nejde to do hloubky. To, že "bohatí vytunelovali ekonomiku", je zcela zřejmé. Ale proč? Odpověď je také jasná: protože tak jsou nastaveny světové ekonomické parametry; totiž na nepřetržitý růst. A proto ta stará písnička - bludný kruh: státy podporují lidi, kteří chtějí mít co nejvíc peněz, neboť předpokládají, že právě oni roztáčejí kola prosperity. Jenomže ti bohatí vědí, že pro maximalizaci osobního zisku musejí převádět výrobu do levnějších destinací a ti ještě chytřejší zjistili, že peníze se dají dělat z ničeho (burza apod.). Bludný kruh se uzavírá a nemá v současnosti řešení, jak jsem se shodl např. s panem HHBB. A proto se ptám: kudy ven, bude válka nebo revoluce nebo konec světa, jak naznačuje pan abc?

203019

23.10.2009 8:57

RE: Stále dokola

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 203019

Protože co děláme, neovládáme.
Proč snídáme v šest. Proč jezdíme do roboty. Proč používáme měnu, co nás zadlužuje. Proč jíme průmyslový sajrajt. Proč své zdraví svěřujeme kšeftařům. Proč se upínáme na cizí potíže. Proč stavíme svět pro auta a ne pro lidi. Proč se zabíjíme u masmédií... (je toho moc)
Odpověď je stále tatáž. Zblbnutí. Neustálým a nekontrolovaným opakováním něčeho se stávám hovadem.
Dělám něco, aniž bych dávno chápal účel věci.
Dělám něco, kde je už pseudoúčel. Tedy jiný zájem, který je vydáván za můj.
To je kontrola vědomí.
Ta spočívá ve strachu a obavách, stereotypech, bezděčnosti, duševní lenosti, atd., atd.. Už jsem to zkoušel popsat jinde, jenže mám pocit, že s malým úspěchem.
Pokud svojí existenci nevezmu od základu do svých rukou, přijdu nakonec i o poslední metr na metr.

Není to věc soucitu, dobra a zla, pravdy a lži a blabla. Je to věc holé schopnosti žít.

203029

23.10.2009 20:52

RE: Stále dokola

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 203029

Neovládáte ani daleko podstatnější a primárnější záležitosti (pokud nejste trénovaný jogín) - trávení, tlukot srdce, tělesnou teplotu atd. A je otázka, zda jsme na světě proto, abychom ovládali. Svoboda je přeci jen poznaná nutnost. Myslím, že vrcholem našich možností a snažení zde ve stvořeném světě je uvědomit si to, že nejde ani o to, abychom byli ovládáni, ani o to, abychom ovládali. Nebo lépe řečeno jde o to, že "ovládneme" v ten moment, kdy pustíme (necháme být, let be).

203069

23.10.2009 22:17

RE: Stále dokola

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203069

>Myslím, že vrcholem našich možností a snažení zde ve stvořeném světě je uvědomit si to, že nejde ani o to, abychom byli ovládáni, ani o to, abychom ovládali. Nebo lépe řečeno jde o to, že "ovládneme" v ten moment, kdy pustíme (necháme být, let be).
Tak s mnohým bych se byl schopen ztotožnit. Je v tom i jeden z klíčů. Ale je už asi daleko mimo rámec této diskuze, toto rozebrat.
K té první části bych však měl výhrady, ale to je myslím i patrné z mých jiných příspěvků.
[smích]

203076

24.10.2009 23:55

RE: Stále dokola

Rostislav Mucha 85.?.?.?

Reakce na 203029

"Dělám něco, aniž bych dávno chápal účel věci.
Dělám něco, kde je už pseudoúčel. Tedy jiný zájem, který je vydáván za můj.
To je kontrola vědomí."
Pane HHBB¨, to se ale přece netýká nás. Měl jsem spíše na mysli otázku, jak žít v tomto nesmyslném světě bez toho, aniž bychom se z něj vydělili. Můžeme vůbec něco zezdola ovlivnit? Mně vadí právě ta bezmoc a také nejistota.

203154

25.10.2009 0:57

RE: Stále dokola

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 203154

Ta bezmoc Rostislave pramení i z toho, že většina filozofů a mudrlantů dokáže popsat jen důsledky, ale příčiny (jak já říkám jádro pudla) již ne a nebo jen velmi mlhavě či pokrouceně.


Někdo moudrý pojmenoval zákon příčiny a následku a tady v debatách se debatují hlavně ty důsledky následků...[smích] Bavit se ale bez vlivu ega a podléhání sebedůležitosti a sebelítosti tzv. na dřeň o příčinách již dokáže málokdo.

Je evidentní, že náš svět je takový jaký je ne proto, že by si ho takový přála tzv. většina. Pokud maličko nahlížíme do historie, ale i s přihlédnutím k tomu co se děje nyní a kam to spěje, tak pokud nejsme slepí a hluší tak vidíme, že náš Svět a lidi v něm jako na opratích od nepaměti ovládají jen určité stále koncentrovanější mocenské skupiny. Pochopitelně.

Debaty zde na Zvědavci, pokud nejsou záměrně odkláněny pomalu ale jistě míří k pojmenování těch historicky (a stále menších) mocenských skupin a nejen k pojmenování těch skupin a mafií, ale co je důležitější i konkrétních lidí na špicích pyramid. Můžeme spekulovat jestli je těch pyramid více a kolik, ale že je systematická snaha je spojit do jedné je neoddiskutovatelné.

Debata na toto téma probíhá na Zvědavci v různých obměnách opakovaně a vždy to nastartuje oponenturu mezi lidmi jako HHBB&Co., kteří razí ideu, že žádní Voldemorti, kteří se snaží MOC na Planetě soustředit do "jedněch" rukou neexistují a lidmi s opačným smýšlením, kteří před tím varují a Voldemorty pojmenovávají.


Bezmoc je kontraproduktivní. Ovlivnit TO můžeme zejména tím, že se nenecháme uspávat k pasivitě sofistikovanými klouzači jako HHBB, kteří problémy světa staví na lidské povaze být ovcí a řešení vidí v duchovních cvičeních, které problémy na Planetě pravděpodobně vyřeší a naopak se budeme cíleně (samozřejmě kromě duchovní a jiné práci na sobě) vzdělávat i v záležitostech ryze praktických, tedy na faktech a důkazech, a to i v těch KDO konkrétně, které síly a JAK postupně tuto MOC nad Planetou a pomocí zdokonalovaného Systému soustřeďují.

Je žádoucí takto načerpané informace a dovednosti dále předávat ostatním zájemcům a o tom jsou i debaty zde na Zvědavci i jinde po Světě.


Jestli má pravdu HHBB nebo lidé s opačným smýšlením není pro přežití lidské rasy rozhodující. Pro přežití lidské rasy ve svobodě je důležité rozpoznat CO je POKRYTECTVÍM a KDO nám jej jako nevědomým a brainwashed lidským bytostem od nepaměti a stále sofistikovanějí dávkuje. Tento Voldemortí Systém živí tzv. obyčejní lidé, ale řídí a zdokonalují jej pouze ti E/elitáři nahoře.

To je ta příčina, která je určitými kruhy a jejich lokaji ZÁMĚRNÉ bagatelizována a bez které se není možno posunout dále ani s Planetou plnou duchovně osvícených, ale jinak plně Ovčáky ovládaných bytostí.

jansmith[smích]

203159

25.10.2009 11:23

RE: Stále dokola

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203159

>Někdo moudrý pojmenoval zákon příčiny a následku a tady v debatách se debatují hlavně ty důsledky následků...
Svět je řetězec příčin a následků. Ale proč je to toto dobré vědět, co si s tím počít?
>Bavit se ale bez vlivu ega a podléhání sebedůležitosti a sebelítosti tzv. na dřeň o příčinách již dokáže málokdo.
Ano, raněné ego bolí, a tendence si ho foukat bývá nesnesitelné nutkání.
Ego vytvoří hradbu vnímání, a ta mi pak neumožňuje poznávat jednotu světa. Proto bývá i nemožné pochopit, že příčinou všeho jsem já, jako součást nevyděleného jednotného já.
Nelze tedy ovlivnit následky zpětně. Je nutné vytvořit příčiny, které plodí následky. To je přičinit se. Tedy uplatním schopnost já zasahovat do příčin, a tím měnit následky. Tedy celý řetězec, proto i svět.

203178

25.10.2009 19:32

RE: Stále dokola

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 203178

Já bych to opět zjednodušil HHBB.

To, že je náš Svět řetězcem příčin a následků je JEN JEDNOU z nabízených interpretací našeho Světa. Tento princip mají ve svém pojetí Světa některá světová náboženství a duchovní směry a jestli je právě TATO interpretace Pravdivá (tj. není virtuální) je od nepaměti předmětem zájmu lidské mysli, filozofů, ideologů, teologů, ovcí a samozřejmě číhajících Ovčáků s černými psy (viz. Trevor a dřívější popis pí.Jarmily).

Různé interpretace (jakou je i křesťanská verze království nebezkého nebo východní re/inkarnace) mají primárně dávat lidičkám NADĚJI a při správném podání zajistit závislost racionální, ale "slepé" lidské mysli na takovém učení a tím u ní dosahovat poslušnost a ovladatelnost a z toho pramenící materiální a jiné výhody pro ty, kdo tato učení ovečkám pokrytecky nabízejí. (V jiném vlákně byl speciálně pro Vojtu49 podrobněji rozebrán rozdíl mezi VIDĚNÍM a viděním..[smích]).

Dnes a denně vidíme důsledky zneužití těchto učení světovými oficiálními (já říkám zprofanovanými) náboženstvími a abychom negeneralizovali, tak historicky konkrétními lidmi v jejich mozkových trustech.

A opět jsme zde na Zvědavci u tak často zmiňovaných Voldemortů a Ovčáků, kteří se staví do pozic osvícených a zachránců Světa, ale ve skutečnosti tento náš Svět pokřivenou a nesprávnou VÝCHOVOU, manipulacemi, POKRYTECTVÍM, polopravdami a vyloženými lži negativně (pro MOC a peníze do těch správných kapes) ovlivňují. Jinak, jedna má soukromá definice pokrytectví zní: že se hlásá voda a pije víno, či že se ve jménu pravdy a lásky košér podvádí a vraždí.


Pokud zmiňuješ ego a že bolí, tak jen upřesnění, že ego nebolí (opět se jedná o záměrnou nebo nevědomou misinterpretaci). Je to proto, že nezvládnuté ego (jako negativní princip nevědomé lidské mysli) naopak bolest svému nevědomému hostiteli způsobuje.

Tedy jinými slovy přerostlé EGO působí (většinou bohužel negativně) na lidské závislosti, otevřené či potlačené emoce, animální pudy a instinkty a cestou nabrnkávání principu sebedůležitosti nebo sebelítosti svého hostitele ovládá.

Ego je jako pomyslný rarášek a pokud je důsledné a jeho hostitel na sobě nepracuje a svou závislost NEVIDÍ, potom může svého hostitele dovést až k sebedestrukci. V jiném vlákně jsem zmínil Nietzscheho, který byl na první pohled význačný a mnohými uznávaný filozof, ale ve skutečnosti poznatky, které nabyl nepochopil (nedokázal je pozitivně využít) a nakonec byl svým egem terminován.


Podle mne by se lidské bytosti neměly (tak jak je od nepaměti snaha) nechat zavést na scestí rádoby filozofování a raději se snažit dívat na sebe, na ostatní, na lidské vazby, různá učení a Svět ve kterém žijí "selským rozumem" a vždy mít na paměti citát Cui bono?


jansmith[smích]

203207

25.10.2009 23:04

RE: Stále dokola

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203207

pěkně zjednodušeno [cool]

203226

26.10.2009 9:14

RE: Stále dokola

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 203226

Díky za pochvalu HHBB...[smích] Nepsal jsem to zde jen pro tebe, ale vzhledem k tomu, že působíš dojmem, že rád pohlížíš na "věci" z různých úhlů a že jsi schopen se nad věcmi zamýšlet, tak hlavně pro tebe. Ať je ti to tedy k užitku.


jansmith[smích]

203248

26.10.2009 16:14

RE: Stále dokola

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203248

[smích]
>Nepsal jsem to zde jen pro tebe
vím, ale díky
>že jsi schopen se nad věcmi zamýšlet
občas to zkouším i z úhlů
>tak hlavně pro tebe
[zahanbení] dík
>Ať je ti to tedy k užitku
zužitkovávám, děkuji

203274

25.10.2009 1:02

RE: Stále dokola

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203154

>to se ale přece netýká nás
Asi většinou týká. Třeba jen kolik lidí dělá to, co nechce, protože „potřebuje peníze“. Dělali by to, kdyby je nepotřebovali?
>jak žít v tomto nesmyslném světě
Nesmyslný je proto, že mu dal někdo smysl, který není mým smyslem. Jestli mu dám smysl, už nebude nesmyslný. To bylo právě v tom „Dělám něco, kde je už pseudoúčel. Tedy jiný zájem, který je vydáván za můj“. To je i to „jak žít“, a to je to „dám tomu smysl“.
>bez toho, aniž bychom se z něj vydělili.
No to je další krok, kdy se nový účel stane účelem společným. Ale bezúčelnost nemá šanci, je to vlastně zánik. Naopak zase různorodé účely se dokážou harmonizovat.
>Můžeme vůbec něco zezdola ovlivnit?
Zezdola znamená podřízenost. Podřízenost je také přijmutí zájmů někoho jiného za své, aniž bych ten zájem skutečně sdílel, z čehož se pak stává závislost. Právě proto je často snaha ten cizí zájem podsunout, skrýt za jiný, který já snadno mohu akceptovat jako můj zájem, zvláště pokud tomu nedám ten vlastní smysl či účel. Vlastní zájem mě naopak vynese zezdola nahoru, nebo dole a nahoře bude mít jiný význam.
>Mně vadí právě ta bezmoc
Bezmoc je ta závislost, vyplývající z té pokročilé podřízenosti. Je to dáno účastí v takto nastaveném systému, kde nevidím smysl, či jeho účel není v souladu s tím mým, pokud vidím jiný.
>a také nejistota.
Společnost založená na konkurenci, kde soutěž a boj je tím účelem (pseudoúčelem), nemůže produkovat jistotu. Jistota provází spolupracující společenství, tedy sladěné úsilí, kde obvykle nechybí skutečný smysl, společný či vlastní.

203160

23.10.2009 6:30

Vrele doporucuji clanek o financnictvi,Chci cely svet a 5% navic.

kozoroh 59.?.?.?

Jubilee 2012

"I Want The Earth + 5%"

Mnozi z nas nemaji predstavu o praktikach financniho sveta a praci bank a tak mnohym v tomto smeru muze pomoci v anglictine natistena priloha, pojednavajici o kolotoci penez v nasem zivota.

http://jubilee2012.50webs.com/plus_5.htm

Thou shalt not lend upon usury (interest) to thy brother, interest on the money, or on anything that is lent with interest.
Deut – 23.19

Vložený obrázek
----------
Moderní bankovní systém vyrábí peníze z ničeho. Tento proces je pravděpodobně tím nejvíce ohromujícím fíglem, který byl kdy vymyšlen. Bankovnictví bylo počato v nerovnosti a zrodilo se z hříchu… Bankéři vlastní Zemi. Vezměte jim ji, ale ponechte jim moc vytvářet peníze, a škrtem pera vytvoří dost peněz, aby si ji koupili zpět… Vezměte jim tuto velkou moc, a všechna velká bohatství zmizí, přičemž by to byl mnohem lepší a šťastnější svět pro život… Ale pokud chcete pokračovat a být nadále otroky bankéřů a platit náklady za své vlastní otroctví, pak nechte bankéře pokračovat ve vytváření peněz a kontrole úvěru.
Sir Josiah Stamp, ředitel Bank of England, 1927
In the [First] World War, a mere handful garnered the profits of the conflict. At least 21,000 new millionaires and billionaires were made in the United States during the World War. That many admitted their huge blood gains in their income tax returns. How many other war millionaires falsified their tax returns, no one knows.
----------
Red Dawn wrote:“The first misconception that most people have is that the Federal Reserve Bank is a branch of the US government. IT IS NOT. THE FEDERAL RESERVE BANK IS A PRIVATE COMPANY”…

203021

26.10.2009 18:49

RE: Vrele doporucuji clanek o financnictvi,Chci cely svet a 5% navic.

abc 89.?.?.?

Reakce na 203021

Jacob by o tom vedel tiež niečo povedať,ale akosi málo publikuje.

http://www.g-vision.sk/dual/behind/lord-jacob-rothschild-a-prezident-obama/

203292

23.10.2009 14:05

Zapalil som si a zamyslel som sa.

Zhulenec. 194.?.?.?

Čudné, takéto správy.
Odmeny a bonusy zamestnancov a manažmentu patria obvykle k najviac tajeným informáciám vo firme. To vie každý, kto v súkromnej firme pracuje. Často sa priamo v pracovnej zmluve podpisuje "klauzula mlčanlivosti" o svojich príjmoch.
V súčasnej dobe, keď sú za hlavného vinníka svetovej krízy považované banky, sa široko publikujú správy o "nenažranosti" bankového manažmentu.
Mne sa nezdá, že by to bolo počestné investigatívne spravodajstvo. Veď novinári sú platení tými istými ľuďmi.
Pripomína mi to z histórie situácie, kedy sa propagandisticky pripravovala pôda na nejakú veľkú zmenu. Súčasťou prípravy je aj nájdenie a označenie vinníka.
[vyplazený jazyk]

203049

24.10.2009 13:32

Mainstream začíná konspirovat?

mtk mercegridopiangendo (zavináč) seznam (tečka) cz 78.?.?.?

V 18h si můžete přečíst překvapivý článek o Fedu v Lidových novinách. Mráz přichází z Fedu. Jedná se o náhodný úlet, nebo nastupuje nový trend informací? A s jakým cílem?
P.S. V raních, odpoledních i nočních hodinách se bude zásadně všude vyskytovat mlha. [mrknutí jedním okem]

203108

25.10.2009 14:06

Obyčejná lidská vlastnost

Jan Santos 85.?.?.?

Obyčejný člověk je vpostatě líný tvor který je spokojený s uspokojením jeho základních potřeb.A všechno začalo již v pravěku kdy začal vytvářet nadbytky potravin nástrojů atd které se někam musely dát(uskladnit)a které někdo musel ohlídat.Určilo se tedy několik lidí kteří byli MOUDŘÍ-spolehliví a tito hlídali a spravovali pro dobro celku jakýsi "sklad".A protože hlídali tak nemohli společně se všemi chodit na lov a aby neumřeli hlady tak se ostatní dohodli že jim každý ze svého úlovku dá malou část. [oči v sloup]
Zkrátka v dobré víře a z pohodlnosti jsme předali správu veřejných věcí a našeho nadbytku(státního rozpočtu) lidem kteří slíbili že se o vše dobře postarají-ZASTUPITELŮM a byli jsme velmi líní je stále kontrolovat-přece by neudělali něco špatného... Ale tito lidé začali vytvářet omezení-nazvali je ZÁKONY ale mezi sebou se dohodli na tom že když budou krást a dělat jiné zlo tak se na ně tyto ZÁKONY nevstahují protože jsou MOUDŘÍ a jen oni ví jak co má být.A tak si mezi sebe rozdali všechno.A ještě nás zadlužili.A moc se nám smějí:CHACHA CHA CHA CHA-A CHO CHO CHO CHO A mají už celou zemi a chtějí i naše duše.HiHiHiHi A dostanou je........Protože jsme líní a oni velmi pracovití ve vytváření zla.

203181

25.10.2009 17:35

RE: Obyčejná lidská vlastnost

prostej člověk 85.?.?.?

Reakce na 203181

Jo jasně, to je mluva, které mi prostí rozumíme. Já jako prostej, bych k tomu ještě poznamenal, že část těch hlídačů, jak měli o něco více času přemýšlet, přišlo na to, že by mohli ty přebytky z přebytků měnit. Pustíme čtvtku mamuta, který nám přebývá, za pár kožešin, které se nám nedostávají. No to je dobrý nápad, řekli ti prostí. No to je tím, že jsme moudří, ne-li vyvolení k tomuto a jako bonus zdarma, vám budem kontrolovat, ještě ty hlídače. Protože pro obyčejné, to bylo výhodné, dál se o to nestarali....................Jenda by to napsal na 20 stránek, Jarmila na 10 a někteří moudří zde na 2. Vypadalo by to hezky, tajemně, ale bylo by to totéž. Rozdíl by byl pouze v tom, že Jenda a spol. si myslí, že " Voldemorti" se nějak tak vyskytli, kdežto já mám za to, stejně jako Vy, že si je prostí stvořili. A když něco stvořím, můžu...........jenže lenost a strach, že to bude bolet...no a jsme tam kde jsme.

203191

25.10.2009 17:56

RE: Obyčejná lidská vlastnost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 203191

A nebo se můžete odvážit a kouknout se na to úplně jinak. Bůh, lidstvo i člověk jsou jen různé formy a stupně vědomí, které se sebe-uvědomuje, a to i za pomoci pobytu v hmotné šlupce ve stvořeném světě. Je zde zejména proto, aby poznalo bytí právě z této jeho stránky, z tohoto jeho úhlu. A jde o to, aby nasbíralo co nejširší paletu zkušeností - chce získat zkušenost prostého člověka, ovčáka, ovce, psa, Voldemorta, žida, jezuity atd. Proto se tu zabalí do šlupky žida, tu do šlupky prostého člověka, jindy do obalu jezovity či psa. Čím větší počet různých zkušeností nasbírá, tím víc a hlouběji zná samo sebe. A tím soucitnější a chápavější je ke všem a všemu okolo, protože si postupně stále silněji uvědomuje, že to vše jsou jen převleky toho Jednoho, jeho samého. A ta zkušenost soucitu se tu, v hmotném světě, často nazývá Kristus, těmi kousky vědomí, které už došly v uvědomování si/se tak daleko. Jiné, jinudy jdoucí kousky tomu nevěří, překrucují to, ignorují to, vysvětlují to jinak atd. Ale to vše patří do Hry a do Plánu, který jsme si všichni - nejen ti prostí - stvořili, když jsme byli ještě to Jedno.

203196

26.10.2009 6:30

RE: Obyčejná lidská vlastnost

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203196

To dokonce se zdá, že dává i místy smysl.
Co mi však tady nějak uniká, je, jak se ty kousky stanou soucitnými vědoucími kousky, když se formují do dravce, stále dokola přijímajíce dospěle a moudře nutnost být dravcem, což ho má navíc činit "svobodným".

Třeba je v tom plánu ještě něco… [mrknutí jedním okem]

203242

26.10.2009 9:11

RE: Obyčejná lidská vlastnost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 203242

Uniká vám toho víc, hlavně proto, že jste ještě nepochopil smysl tvrzení "svoboda je poznaná nutnost". Jestli vy považujete za dospělé a moudré přijímat stále dokola nutnost být dravcem, pak já (a Plán) ne, a Plán má metody, jak to "vysvětlit" Vám i dravci. To, že subjekt "já" nebo subjekt "vy" neví, co je to objektivní dospělost a moudrost, ještě neznamená, že objektivní dospělost a moudrost neexistuje a že k ní naše "výchova hmotou" nesměřuje. Subjekty se tu pak snaží poznávat a chápat onu nutnost stále hlouběji a přesněji, a míra jejich pochopení je totožná s mírou jejich vědění a soucitu.

203246

26.10.2009 15:41

RE: Obyčejná lidská vlastnost

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203246

>Uniká vám toho víc
uniká, jsem jen člověk, a také prostý…
>vy považujete za dospělé a moudré přijímat stále dokola nutnost být dravcem
Aplikoval jsem nějakou tezi na praxi, jestli by to tak mohlo vyhovovat (zdá se, že tedy ne). Jestli teda to heslo má mít nějakou obecnou platnost, zkusím ještě jednu aplikaci.
Zajímavá je i představa hostujícího vědomí, sbírajícího zkušenosti parazita, jak se stává moudrým a citlivým parazitem, což dobrovolně přijímá jako nutnost, a stává se tak svobodným parazitem, zatímco vysávané vědomí přijímá dobrovolně svou roli citlivého a moudrého nevzpírajícího se hostitele, taktéž si užívajícího svobody. Je to vlastně krásný harmonický stav, kdy vše plyne směrem ke království nebeskému, kde to takto bude navěky, páč spolu pěkně soucítí, plně chápajíc jeden druhého…
>míra jejich pochopení je totožná s mírou jejich vědění a soucitu.
Pokud cítím parazita, docela s ním soucítím, když dostává přes sosáček. Asi moudřím, stejně jako on, když dostal svou „výchovu hmotou“. Nejspíš tak směřujeme oba k té „objektivní dospělosti“, jelikož zcela dobrovolně svou „výchovnou“ přijal, a ani mě nepřišlo nějak proti mysli mu uštědřit nějakou tu „výchovu hmotou“.
Myslím, že mi již začíná svítat, navzdory mé „objektivní nedospělosti“. Což je vlastně divné, neboť i to zatemnění jsem již dobrovolně přijal jako nutnost, cítě se takto svobodný.
(a to jsme ještě neprobrali vražedníka a nebohou oběť) [smích]

203266

26.10.2009 16:45

RE: Obyčejná lidská vlastnost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 203266

Zřejmě jste zamilován do své vize zatím anonymního parazita nejméně stejně silně, jako jenda, mirda a jarmila do svých již pojmenovaných, takže podle vaší zde mnohokrát dokládané teorie jistě ve vaší realitě takovéto hostující parazitické vědomí existuje. V mém chápání by takovéto vědomí se mnou netvořilo krásný harmonický stav, tak ho raději nepodporuju tím, že bych na něm úpěnlivě lpěl. Ale chápu vás stejně dobře, jako vy chápete jendu, mirdu a jarmilu [smích]
To samozřejmě neznamená, že bych své vnitřnosti nebránil proti škrkavce, právě proto, že ji nepovažuji za nutnost a za vrchol vývoje vědomí. Vážně nechápu, proč je pro vás tak nepřijatelné připustit, že je možné rozeznat "pravou" nutnost, které je vhodné a moudré se podřídit, od parazita, nebo přinejmenším věřit, že tu taková nějaká laskavá, neparazitální a soucitná "nutnost", které podřídit se je čest a slast, alespoň hypoteticky existuje, a že tedy stojí za to pokoušet se ji pochopit, podřídit a tím se osvobodit. Podle vašich teorií přeci jedině tímto způsobem takový stav stvoříme, ne? Jestli on vás ten váš parazit už nějak neinfikoval [mrknutí jedním okem]

203277

26.10.2009 17:28

PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 203277

Já vážně docela chápu, že a proč vás ta "nutnost" tak rozčiluje, a možná jsme si ji měli nejprve vydefinovat. Když už jsme níže u toho přirovnání k šachové hře, v této paralele jsou onou nutností pravidla šachu. Před hrou jsme akceptovali, že tu jsou určitá neměnná pravidla, a že hra platí pouze tehdy, kdy je oboustranně dodržujeme. Dodržování předem dohodnutých a odsouhlasených pravidel je tedy ona "nutnost". V realitě jde nejprve o to, uvědomit si existenci určitých neměnných a neobelstitelných pravidel, a dále o to, podřídit se jim. Jen takto má hra smysl, a jen při dodržení pravidel se stanete z pěšce králem/královnou (symbol osvobození se - zde podrobněji Alenka v říši divů).

Takže můžeme se shodnout na tom, že pravidla hry představují nutnost, které je moudré se podřídit?

A já jsem osobně přesvědčen o tom, že ona pravidla jsou moudrá a laskavá. [smích]

203282

26.10.2009 18:21

RE: PS

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203282

Chápu, ale přece jen tento svět má i jiné stránky, her je nespočet a co bytost, to pravidla a nutnost je také se s tím nějak vyrovnat [smích]

203289

26.10.2009 17:52

RE: Obyčejná lidská vlastnost

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203277

>Zřejmě jste zamilován do své vize zatím anonymního parazita
Miluji své vize, dělám je i barevné a velice živé, dokonce i na pokračování. Je nutné to zkrouhnout na soucit?
>nejméně stejně silně, jako jenda, mirda a jarmila do svých již pojmenovaných,
Netroufám si jejich vášeň odhadnout, budu však doporučovat soucit
>takže podle vaší zde mnohokrát dokládané teorie jistě ve vaší realitě takovéto hostující parazitické vědomí existuje.
Jednalo se o hypotetický příklad parazit-hostitel. Je však možné, že se v našem stvořeném světě (neplést s tím nestvořeným) toto vůbec nevyskytuje, pouze jen v podobě studijního materiálu v mé hlavě, pro jistotu to však budu harmonizovat a soucítit i s touto formou jak cucáka, tak i vycucávaného (jeden nikdy neví, co kdo může být zač)
>V mém chápání by takovéto vědomí se mnou netvořilo krásný harmonický stav, tak ho raději nepodporuju tím, že bych na něm úpěnlivě lpěl.
Hlavně nelpět, důležitý je moudrý soucit
>Ale chápu vás stejně dobře, jako vy chápete jendu, mirdu a jarmilu
Soucítím s tou veškerou chápavostí a také s jendou, mirdou, jarmilou, všemi nicky, a s tou škrkavkou
>Vážně nechápu, proč je pro vás tak nepřijatelné připustit, že je možné rozeznat "pravou" nutnost,
Soucítím i s tou nechápavostí (pravá nutnost bude napravo od levé)
>které je vhodné a moudré se podřídit
Ano, mrkneme zleva doprava a máme tu pravou nutnost a moudře se podřídíme, plni soucitu
>nebo přinejmenším věřit, že tu taková nějaká laskavá, neparazitální a soucitná "nutnost", které podřídit se je čest a slast,
To zní skoro jak z upířího románu… budeme však raději věřit, že je to moudrá autorita, co také soucítí
>pokoušet se ji pochopit, podřídit a tím se osvobodit.
Pokouším, soucítím, již malinko chápu, připadám si i malinko svobodnější
>Podle vašich teorií přeci jedině tímto způsobem takový stav stvoříme, ne?
Pořád říkám, že na tom něco musí být
>Jestli on vás ten váš parazit už nějak neinfikoval
Ta škrkavka? Už s ní raději také soucítím…

203285

26.10.2009 18:41

RE: Obyčejná lidská vlastnost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 203285

..>nebo přinejmenším věřit, že tu taková nějaká laskavá, neparazitální a soucitná "nutnost", které podřídit se je čest a slast,
To zní skoro jak z upířího románu… budeme však raději věřit, že je to moudrá autorita, co také soucítí..

Možná vám, mně to zní jako negativní, pasivní pól k pozitivnímu, aktivnímu pólu. Vzhledem k tomu, že přes tento váš výjimečně všeobjímající a soucitnou láskou překypující příspěvek vnímám generelně vaši pozici jako silně jednostrannou, dovolil jsem si pár švestiček ze strany druhé [smích]

No, myslím, že už jsme se poškorpili dost, tak přenechávám pole dalším kouskům [smích]

203291

27.10.2009 9:35

RE: Obyčejná lidská vlastnost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 203291

Kdyby se jednalo o švestičky z druhé strany, nic proti. I tak o škorpení nemůže být řeči, jen zjišťuji, co to je za ovoce…
Tyto švestičky však nějak postrádají chuť, barvu o vůni ani nemluvě. Je to prapodivné nic, ukrývající se ve šlupce ovoce. Nechutná, pokud může být o nějaké chuti vůbec řeč. [smích]

HHBB

203331

26.10.2009 9:59

RE: Obyčejná lidská vlastnost

prostej člověk 85.?.?.?

Reakce na 203196

No tak to je moc hezký. Takové zkušenosti, by se jednomu hodili.
Abych si to jako prostej, uměl představit, musím použít nějakou berličku. Dejme tomu, že tomu tak opravdu je. Aby v tom byl pořádek, někdo musí ty kousky evidovat. Dejme tomu, nějací andělé účetní. Jde přeci o tu paletu. Aby ten kousek, nedej bože, neposlali třebas dvakrát jako ovci, nebo třikrát jako psa. No jo, ale tady bych souhlasil např. z Jarmilou, nebo Jenem, že ty "Voldemorti" musejí mít ty anděle-účetní nějak podplacené a uzavřenu s nima tajnou dohodu, že je sem takovou dobu pořád posílají, jen v té jedné slupce ??!

--------------------------------------------------------------
Pro Vladimíra : Nevím kolikátý je tohle můj přízpěvek do diskuze. Rád bych však respektoval, pravidla na vašem hřišti. Omlouvám se pokud jsem překročil limit. Slibuji však, že přispěji buď na chod, nebo na náklady spojené s procesem. Kartu nemám, bankovní účet také ne. Nechce se mi to posílat nějak poštou, jednak se to posílá ven asi složitěji a taky s konkrétní adresy, asi. Né že bych byl zbabělec, ale ve městě se to bere jináč. Představa, že nad baráčkem přisviští vrtulník, z něj se spustí osmi členné po zuby vyzbrojené komando.....no uznejte sám, to bych u nás na vesnici babám, asi těžko vysvětloval. To by mě u nás měli za pravicovoanarchistického teroristu, s kontakty na vietnamský gang pěstitelů mařky, s pedofilními sklony pro obě pohlaví.... ideálni by bylo až budete v ČR, to sem písnou a udělame to starým dobrým cash.

203251

26.10.2009 15:50

RE: Obyčejná lidská vlastnost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 203251

I když jste prostej, počítač jste už asi viděl, a nějaké to SW použil. Takže místo účetního použijte jako berličku dobře vystavěnej a poměrně komplexní program, kterej si v tom už pořádek udrží, a to spíš na principu počítačové hry - ovcí zůstanete tak dlouho, dokud nesplníte limit pro postup do levelu psa, přičemž ještě asi existuje rozlišení černá ovce x bílá ovce - pes ochranář x vlkodlak atd. Ale jestli jste staromilec, můžete zkusit i šachovnici a figurky - to jako berlička taky postačí. Nezáleží na tom, kolikrát tu jste, ale kolik bodů za jedno kolo nasbíráte. O šíři palety jde stejně tak, jako o kvalitu jednotlivých barev.

203269

26.10.2009 16:04

PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 203251

.. No jo, ale tady bych souhlasil např. z Jarmilou, nebo Jenem, že ty "Voldemorti" musejí mít ty anděle-účetní nějak podplacené a uzavřenu s nima tajnou dohodu, že je sem takovou dobu pořád posílají, jen v té jedné slupce ??!..

Z čeho usuzujete, že ti "Voldemorti" jsou stále jeden a tentýž kousek v té jedné slupce? Podle mého chápání je to naopak tak, že do určitého typu slupek se určitý kousek vtěluje jen tak dlouho, dokud se nenaučí vše, co k tomu kterému typu slupky patří. Konkrétně když například někdo odsuzuje "Voldemorty", ale nerozumí jim, přijde čas, aby natáhl slupku Voldemorta a podíval se na svět jejich očima. Naopak Voldemortova příští štace bude velmi pravděpodobně slupka, se kterou ve své voldemortí podobě nějak ošklivě manipuloval. Je to samozřejmě řečeno velmi zjednodušeně, aby tomu rozuměl i prostý člověk, a již v předchozím příspěvku jsme si vysvětlili, že o pořádek se stará této Hře imanentní matrice (na jejíchž pravidlech jsme se předem dohodli, a která nelze měnit během Hry).

203270

Příspěvků: 134

21.10. 05:16  Amero
21.10. 06:48 charon  RE: Amero
21.10. 22:12 insider  RE: Amero
21.10. 07:01 charon  S dolarem je něco jinak, než se tvrdí ...
21.10. 09:25 Kamil  RE: S dolarem je něco jinak, než se tvrdí ...
21.10. 15:30 Občasný čtenář  RE: S dolarem je něco jinak, než se tvrdí ...
21.10. 19:06 hc  RE: S dolarem je něco jinak, než se tvrdí ...
23.10. 14:06 Kamil  RE: S dolarem je něco jinak, než se tvrdí ...
23.10. 17:14 Občasný čtenář  RE: S dolarem je něco jinak, než se tvrdí ...
21.10. 12:44 Jiřin  RE: S dolarem je něco jinak, než se tvrdí ...
21.10. 13:56 kri  RE: S dolarem je něco jinak, než se tvrdí ...
21.10. 10:32  Banky v USA
21.10. 12:25 sxg  To v Maďarsku:
21.10. 14:04 Vojta49  RE: To v Maďarsku:
21.10. 18:02 Miks  RE: To v Maďarsku:
21.10. 18:18 Laskavý  RE: To v Maďarsku:
21.10. 20:22 prostej člověk  RE: To v Maďarsku:
21.10. 21:09 jansmith1984  RE: To v Maďarsku:
21.10. 22:36 prostej člověk  RE: To v Maďarsku:
22.10. 05:47 Peptalkin  RE: To v Maďarsku:
22.10. 08:15 sxg  RE: To v Maďarsku:
22.10. 10:29 jansmith1984  RE: To v Maďarsku:
22.10. 22:34 prostej člověk  RE: To v Maďarsku:
23.10. 07:21 Jarmila  RE: To v Maďarsku:
23.10. 10:53 HHBB  RE: To v Maďarsku:
23.10. 17:45 jansmith1984  RE: To v Maďarsku:
23.10. 23:19 HHBB  RE: To v Maďarsku:
24.10. 11:51 jansmith1984  RE: To v Maďarsku:
24.10. 15:32 HHBB  RE: To v Maďarsku:
24.10. 20:55 jansmith1984  RE: To v Maďarsku:
24.10. 17:21 mtk  RE: To v Maďarsku:
24.10. 19:22 HHBB  RE: To v Maďarsku:
26.10. 12:05 mtk  RE: To v Maďarsku:
26.10. 12:23 HHBB  RE: To v Maďarsku:
23.10. 09:47 jansmith1984  RE: To v Maďarsku:
23.10. 21:02 prostej člověk  RE: To v Maďarsku:
24.10. 08:57 Jarmila  RE: To v Maďarsku:
24.10. 12:59 MedaBeda  RE: To v Maďarsku:
24.10. 15:55 HHBB  RE: To v Maďarsku:
24.10. 20:25 MedaBeda  RE: To v Maďarsku:
24.10. 17:51  RE: To v Maďarsku:
24.10. 22:03 MedaBeda  RE: To v Maďarsku:
24.10. 22:56  RE: To v Maďarsku:
25.10. 08:20 HHBB  RE: To v Maďarsku:
25.10. 16:33  RE: To v Maďarsku:
25.10. 17:53 HHBB  RE: To v Maďarsku:
25.10. 19:40  RE: To v Maďarsku:
25.10. 22:54 HHBB  RE: To v Maďarsku:
24.10. 22:29 HHBB  RE: To v Maďarsku:
24.10. 22:53  RE: To v Maďarsku:
25.10. 02:21 HHBB  RE: To v Maďarsku:
25.10. 16:27  RE: To v Maďarsku:
25.10. 17:47 HHBB  RE: To v Maďarsku:
25.10. 19:27  RE: To v Maďarsku:
25.10. 23:00 HHBB  RE: To v Maďarsku:
25.10. 07:58 Jarmila  RE: To v Maďarsku:
25.10. 09:29 MedaBeda  RE: To v Maďarsku:
25.10. 12:32 HHBB  RE: To v Maďarsku:
24.10. 17:44 Mirda  RE: To v Maďarsku:
25.10. 08:06 Jarmila  RE: To v Maďarsku:
25.10. 14:16 Mirda  RE: To v Maďarsku:
24.10. 13:07 mtk  RE: To v Maďarsku:
23.10. 10:15 mtk  RE: To v Maďarsku:
23.10. 22:16 prostej člověk  RE: To v Maďarsku:
24.10. 12:49 mtk  RE: To v Maďarsku:
24.10. 13:22 HHBB  RE: To v Maďarsku:
24.10. 13:26 sxg  RE: To v Maďarsku:
23.10. 15:55 Mirda  Jak je snadné stát se psychopatem?
24.10. 01:39 Vojta49  RE: Jak je snadné stát se psychopatem?
24.10. 02:18 Mirda  RE: Jak je snadné stát se psychopatem?
24.10. 09:10 Jarmila  RE: Jak je snadné stát se psychopatem?
24.10. 15:41 Vojta49  RE: Jak je snadné stát se psychopatem?
24.10. 23:49 jansmith1984  RE: Jak je snadné stát se psychopatem?
25.10. 02:40 Mirda  RE: Jak je snadné stát se psychopatem?
26.10. 00:27 Vojta49  RE: Jak je snadné stát se psychopatem?
26.10. 02:50 Mirda  RE: Jak je snadné stát se psychopatem?
26.10. 16:49 Vojta49  RE: Jak je snadné stát se psychopatem?
26.10. 17:28 Mirda  RE: Jak je snadné stát se psychopatem?
26.10. 17:43  RE: Jak je snadné stát se psychopatem?
26.10. 16:11 Van Guld  RE: Jak je snadné stát se psychopatem?
26.10. 17:55 Vojta49  RE: Jak je snadné stát se psychopatem?
26.10. 18:03 MedaBeda  RE: Jak je snadné stát se psychopatem?
26.10. 18:38 jansmith1984  RE: Jak je snadné stát se psychopatem?
24.10. 13:16 mtk  RE: Jak je snadné stát se psychopatem?
24.10. 17:26 Občasný čtenář  RE: Jak je snadné stát se psychopatem?
21.10. 18:24 rataj  RE: To v Maďarsku:
23.10. 11:18 hestroy  RE: To v Maďarsku:
23.10. 16:23 hestroy  RE: To v Maďarsku:
23.10. 17:35 Vladimír Stwora  RE: To v Maďarsku:
22.10. 03:39 kozoroh  RE: To v Maďarsku:
22.10. 10:04 ben gurion  RE: To v Maďarsku:
23.10. 05:16 kozoroh  RE: To v Maďarsku:
21.10. 17:20 marki.fd  hej
21.10. 17:57 Pepa z depa  RE: hej
21.10. 18:43  RE: hej
21.10. 20:49 Pepa z depa  RE: hej
22.10. 07:24 Jarmila  RE: hej
23.10. 08:39 Pepa z depa  RE: hej
23.10. 21:42 MedaBeda  RE: hej
21.10. 20:29 marki.fd  RE: hej
22.10. 08:24 8-P  James 5:1-6
22.10. 20:08 abc  Odkaz Biblie pre bohatých aj chudobných
23.10. 11:15 hestroy  RE: Odkaz Biblie pre bohatých aj chudobných
23.10. 00:11 Rostislav Mucha  Stále dokola
23.10. 08:57 HHBB  RE: Stále dokola
23.10. 20:52  RE: Stále dokola
23.10. 22:17 HHBB  RE: Stále dokola
24.10. 23:55 Rostislav Mucha  RE: Stále dokola
25.10. 00:57 jansmith1984  RE: Stále dokola
25.10. 11:23 HHBB  RE: Stále dokola
25.10. 19:32 jansmith1984  RE: Stále dokola
25.10. 23:04 HHBB  RE: Stále dokola
26.10. 09:14 jansmith1984  RE: Stále dokola
26.10. 16:14 HHBB  RE: Stále dokola
25.10. 01:02 HHBB  RE: Stále dokola
23.10. 06:30 kozoroh  Vrele doporucuji clanek o financnictvi,Chci cely svet a 5% navic.
26.10. 18:49 abc  RE: Vrele doporucuji clanek o financnictvi,Chci cely svet a 5% navic.
23.10. 14:05 Zhulenec.  Zapalil som si a zamyslel som sa.
24.10. 13:32 mtk  Mainstream začíná konspirovat?
25.10. 14:06 Jan Santos  Obyčejná lidská vlastnost
25.10. 17:35 prostej člověk  RE: Obyčejná lidská vlastnost
25.10. 17:56  RE: Obyčejná lidská vlastnost
26.10. 06:30 HHBB  RE: Obyčejná lidská vlastnost
26.10. 09:11  RE: Obyčejná lidská vlastnost
26.10. 15:41 HHBB  RE: Obyčejná lidská vlastnost
26.10. 16:45  RE: Obyčejná lidská vlastnost
26.10. 17:28  PS
26.10. 18:21 HHBB  RE: PS
26.10. 17:52 HHBB  RE: Obyčejná lidská vlastnost
26.10. 18:41  RE: Obyčejná lidská vlastnost
27.10. 09:35  RE: Obyčejná lidská vlastnost
26.10. 09:59 prostej člověk  RE: Obyčejná lidská vlastnost
26.10. 15:50  RE: Obyčejná lidská vlastnost
26.10. 16:04  PS

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 2

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 1

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 859