Diskuze k článku

Pod terorem trpaslíků

Příspěvků 141

14.10.2009 7:20

Přísloví

Václav Semerád vsemerad (zavináč) volny (tečka) cz 194.?.?.?

Nejlépe podrážejí nohy trpaslíci. Je to jejich zóna. (Stanislaw Jerzy Lec)

202396

14.10.2009 7:27

... obr potřebuje pohlédnout do zrcadla

Perunwit 90.?.?.?

Díky, pane Stworo za toho Nietzscheho. I proto, že jste mi připoměl dluh, který vůči sobě mám, ta knížka mi leta leží na policích, stěhuje se se mnou, kam jdu já. Spoustu knížek jsem rozdal a půjčil, tuhle z mě neznámého důvodu nedávám z ruky.
Mě zaujala, krom těch Vámi značených, tato část:

A)
"3. Kráčím tímto lidem a vypouštím z úst nejedno slovo: ti lidé však neznají ani brát, ani uschovávat.

Žasnou, že jsem nepřišel proklínat neřesti a rozkoše; a věru, nepřišel jsem ani varovat před kapesními zloději!"
----------
Dost často v dnešní době mívám pocit takového "nechtěného proroka" v debatě s "lidem". Síla, která z takového poznání plyne, není zanedbatelná, lze ji použít dál... a dál.
----------
a tato:
B)
I v tobě ještě bude zaznívati stáda hlas. A řekneš-li: „Nemám již společného svědomí s vámi,“ bude to nářek a bolest.

Hleď, tuto bolest samu zrodilo ještě ono společné svědomí: a tohoto svědomí poslední třpyt se leskne ještě na tvém smutku.

Ale ty chceš jíti cestou svého smutku, cestou k sobě samému? Nuž, ukaž mi své právo a svou sílu k tomu!
----------
Povznést se nad společenství, skupinu, jíž jsme dobrovolnou součástí, to není snadné. Přimět se, opustit ji, není také úplně z nejsnazších. Tou nejtěžší zkouškou na celé věci ale je, nežádat znovu o členství toho společenstva. Pochyby útočí na člověkovo přesvědčení a vůli a zkouší obojí zkouškou krve a potu.
----------

When you look into an abyss, the abyss also looks into you ....

Tonight I enter into obscure dreams
In darkness shelter, I am unseen
With the esoteric gifts I possess
I bring damnation by enforcing death.

202397

14.10.2009 8:02

Klausovi

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

nyní věřím. Může být jaký chce, může mít sebehorší minulost- zeť Viliama Šalgoviče, člen Prognostického ústavu, polistopadová privatizace, nikdo neviděl jeho profesorskou práci, jeho názory na globální oteplování mohou též být dost mimo ...

ALE

Nepodléhá diktátu fašizované EU. Bojuje za NÁS. Proti plutokratickému nadnárodnímu molochovi, novodobému sovětskému svazu s centrální vládou nedotknutelných, proti kterým bledne závistí většina našich obejdů na politických postech.

Tento moloch zlikvidoval naše hospodářství, převzal většinu ekonomiky, ovládá nás svými médii, a nyní chce i nás. Po promíšení s přistěhovalci

EU plánuje přijmout více uprchlíků

Pro přistěhovalce do EU se plánuje "modrá karta"

má vzniknout ta pravá směska zotročených bytostí jako levná a poddajná pracovní síla. Bez právní šance na tom cokoliv změnit.


Trochu mi to připomíná naše vlastní dějiny. Jana Žižku z Trocnova. Tehdy jsme též (a s úspěchem!) čelili celé fašizované Evropě jenž na nás poslala snad více vojáků, než do Palestiny na křížové výpravy. Doufejme jen (a něco pro to dělejme) abychom se novodobé bitvy u Lipan nedočkali.
Sám Žižka vyhrál v řadě desítky bitev a to některé z nich vedl zcela slepý (!).

Proto nyní, po zvážení okolností, dávám panu prezidentovi neochvějnou podporu.Pro eurokraty tu mám jeden vzkaz: REMEMBER GRUNWALD!

202400

16.10.2009 8:35

RE: Klausovi

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 202400

>Nepodléhá diktátu fašizované EU. Bojuje za NÁS.
-----------
I já to tak vidím. Postavil si hlavu:
>proti plutokratickému nadnárodnímu molochovi, novodobému sovětskému svazu s centrální vládou nedotknutelných, proti kterým bledne závistí většina našich obejdů na politických postech.
----------
Výstižně napsáno Méďo a díky za spoustu těch odkazů, které jsi sem poustnul i v jiných příspěvcích. Ty víš, jak mne udržet u obrazovky. [mrknutí jedním okem]

202611

14.10.2009 9:30

Pan Stwora protestuje, protože mu to velí jeho iracionální intuice

Souhlasník/Nesouhlasník 88.?.?.?

Ve 20. století se ukázalo, že suverenita České republiky je iluze. Tento "politický subjekt" nemůže přežít. Ne, není to hezké, leckomu to může znít krutě. Ale je to realita. "Samostatná" "česká" či "československá" republika vznikla jen náhodně jako důsledek absurdního jazykového nacionalismu na přelomu 19. a 20. století. Jinak po celou historii patříme do širšího celku (nejčastěji německého). Proto se spojme radši s někým, kdo vyznává podobné kulturní tradice. Stejně k Němcům tajně vzhlížíme a toužíme po německé životní úrovni. A jak chcete jinak čelit Spojeným státům, než coby členové jednotné Evropy? Polsko v ranném novověku zaniklo, protože bylo děsně rozhádané - velmoci si ho rozdělily. Lisabonská smlouva pomůže Evropě k rychlejšímu rozhodování (s cíli nemusí souhlasit všichni, stačí většina), k větší síle, a proto si Starý svět nerozdělí USA s Ruskem a Čínou.

Když si čtu kritiky Lisabonu, tlak mi nestoupá. Možná protože v těch textech jsou jen nepřesvědčivé pokusy o argumenty.

202406

14.10.2009 15:26

RE: Pan Stwora protestuje, protože mu to velí jeho iracionální intuice

hc 90.?.?.?

Reakce na 202406

>Ve 20. století se ukázalo, že suverenita České republiky je
>iluze. Tento "politický subjekt" nemůže přežít.
Ale to víte, že přežít může. Rozhodně spíše než všelijaké uměle vytvořené molochovité slepence. Kde je dnes konec rakouské monarchii? Kde je konec německé Třetí říši? Kde je konec Sovětskému svazu? Nejsem odpůrcem EU, ale záleží na podobě, jakou bude mít. Konec konců je to jen administrativní útvar. Sotva se někdo v blízké budoucnosti s EU ztotožní jako se svou vlastí.

202441

15.10.2009 8:41

RE: Pan Stwora protestuje, protože mu to velí jeho iracionální intuice

Souhlasník/Nesouhlasník 88.?.?.?

Reakce na 202441

"Konec" mnohasetleté rakouské monarchii je v paměti milionů lidí, kteří na na tuto éru vzpomínají s nostalgií jako na epochu, v níž neexistovala inflace, úspory neztrácely hodnotu a společnost měla řád. Naproti tomu Sovětský svaz nebo Třetí říše jsou výsledkem právě absurdního jazykového nacionalismu z přelomu 19. a 20. století, o němž jsem psal a který dal vzniknout také českému státu, jenž za poslední staletí nevydržel samostatný nikdy déle než 20 let (a ani teď tento rekord nepadne). Třetí říše i Sovětský svaz byly postaveny na víře, že politické útvary mají vytvářet lidé "jedné krve", na odporu vůči multikulturalismu. Jistě, k SSSR patřily i neslovanské národy, ty však byly obětí ruského nacionalistického šovinismu. Že se nikdo neztotožní s EU jako se svou vlastí? Znám mnoho lidí, kteří se definují primárně jako Evropané, sám mezi ně patřím. Snad svou identitu neomezujete jen na louži mezi Aší a Jablunkovskou brázdou. Ovšem nejlepší je samozřejmě pojímat svou identitu jako identitu lidskou, či ještě lépe jako identitu živého tvora (pak budeme soucítit i se zvířaty).

202527

15.10.2009 20:27

RE: Pan Stwora protestuje, protože mu to velí jeho iracionální intuice

serpico 77.?.?.?

Reakce na 202527

vážený pane,nevím kolik vám je let a s jakými lidmi se stýkáte ale já teda neznám nikoho ve svém okolí,kdo by o sobě tvrdil,že je evropan,když se mě kdokoliv zeptá,kdo jsem,vždycky odpovím,že jsem České národnosti i kdybych měl v občance napsáno EU nebo třeba mimozemšťan...

klidně si zůstaňte u svého evropana ale já jsem vždycky byl,nyní jsem a do smrti budu národnost Česká,mě ten váš "debilní" cejch nějakého anonymního evropana na tělo nevypálíte,práci čest

s poslední větou samozřejmě naprosto souhlasím...

202579

15.10.2009 21:16

RE: Pan Stwora protestuje, protože mu to velí jeho iracionální intuice

hc 90.?.?.?

Reakce na 202527

Nikdy v evropských dějinách nebyl okamžik, kdy by nacionalismus neexistoval. A nejde zdaleka jenom o nacionalismus. Řeknu to jednoduše: čím bude EU centralizovanější, tím bude neoblíbenější.

202583

15.10.2009 12:04

RE: Pan Stwora protestuje, protože mu to velí jeho iracionální intuice

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Reakce na 202406

Proč bychom podle Vás měli stát proti Evropě a Evropa proti nám v případě, že bychom byli samostatní? Nikdo tu nehovoří o nepřátelství. Máme zájem o spolupráci mezi zeměmi, ale ne o ovládnutí.
Zkuste si svůj příspěvek ještě přečíst, jestli to tak opravdu myslíte.
A pokud chcete být germanizován, v rámci Unie klidně můžete, ale nechte nám ostatním možnost vlastní volby.

202538

15.10.2009 15:59

RE: Pan Stwora protestuje, protože mu to velí jeho iracionální intuice

Souhlasník/Nesouhlasník 88.?.?.?

Reakce na 202538

To je právě to - správně používáte kondicionál: Kdybychom byli samostatní. Samostatní nejsme, většina "tuzemských" firem spadá pod celoevropské společnosti, jež mají sídlo v německu či jiných evropských státech. A není to důsledek agresivního nátlaku, nýbrž přirozené ekonomické evoluce. A proto také osud "české" ekonomiky závisí víc na výsledku voleb v Německu než na výsledku směšných "voleb" v Česku, kde sedí v parlamentu jen vyložené figurky. Proto je lepší mít celoevropský parlament, abychom při celoevropských volbách spolurozhodovali (nepatrně, ale přece) o politice na celém kontinentu. Protektorátem neboli periferií Římské říše bychom byly bez Evropské unie, takto máme stejná práva jako řadový Němec či Francouz.
Nevkládejte mi slova do úst, nepsal jsem, že chci být germanizován. V Unii si ostatně každý může svobodně zvolit svou identitu, já osobně jsem člověk, Evropan, Moravák a občan této republiky. Nevidím problém.
Pane HHBB, bohužel vás zklamu. Pokud jde o vzhlížení k německé životní úrovni, nejde zdaleka o mě, ale o celou českomoravskou populaci. Takže pokud chcete zakazovat vzhlížení, staňte se diktátorem nebo Mesiášem.

202557

16.10.2009 13:07

RE: Pan Stwora protestuje, protože mu to velí jeho iracionální intuice

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 202557

Vím, že není jedno, co si lidé myslí, proto raději hovořím za sebe a já nikam pryč nevzhlížím.
Vytušit, k čemu lidé vzhlíží, je jaksi snaha chytit kočku za ocas, což se také děje a snaha je značná a často se potkává se snahou populaci přesvědčit, co si vlastně myslí.
Myslím, že představa EU jako ochránce slabých je poměrně pokroucená, neboť jako silní budou vystavováni především ti poslušní. [mrknutí jedním okem]

202635

15.10.2009 13:23

RE: Pan Stwora protestuje, protože mu to velí jeho iracionální intuice

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 202406

Vzhlížej si, ke komu chceš, ale další do toho netahej, zůstaň raději u toho „tajně“.

202548

14.10.2009 10:23

Moje stanovisko k Nietzschemu

kontra-kastrol 158.?.?.?

Jestli jsem Nietzscheho správně pochopil (a nečetl jsem pouze text dnes vystavený), tak usiluje o vytvoření jakéhosi bohorovného člověka, který by tvořil svoji vůlí své vlastní zákony. Pokud je takováto filosofie aplikována (a Nietzsche je i dnes velmi populární a mnoho abych tak řekl myšlenkových směrů z něj významně čerpá, i když si to neuvědomují), může vést ke strašlivému marasmu, protože vede k atomizaci společnosti, pýše jednotlivců (je pravda, že lidé mohou být pronásledováni pro ctnost, ovšem to, že jsou pronásledováni a osamocení, ještě neznamená, že jsou ctnostní) a morálnímu relativismu. Řídím se svými principy, opakují dnes lidé známou, nicneřákající frázi...
Pane editore, máte pravdu, že je to sílu dodávající text, který obsahuje řadu vynikajících postřehů a nutí k zamyšlení, ovšem s touto filozofií jako celkem nemohu souhlastit, hlavně proto, že odmítá křesťanstvi - obdivuje indický kastovní systém a pohanství.
Všiml jsem si, že slovo pokrytectví je často obsaženo hlavně v různých protikatolických textech, a je skutečně hanebné, že někdo mohl úsilí o pohodlný, bezkonfliktní život nazývat ctností. Ale Zarathrustra namísto toho, aby odmítal pokrytectví, odmítá víru a stává se bezbožným.

202413

14.10.2009 16:49

RE: Moje stanovisko k Nietzschemu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 202413

Hezky řečeno.

Nietzsche vlastně svou filosofií "lucifersky" pervertuje pravdivou ideu. Člověk se má skutečně (znovu) stát Bohem, a tvořit svou vůlí světy, ale až tehdy, kdy k tomu doroste, doslova do-spěje. To znamená až tehdy, kdy se zbaví svého individuálního ega tím, že se znovu spojí (pravý význam slova "víra", re-ligio = znovu-spojení) se Zdrojem, s Bohem. Pokud se snažíme realizovat v praxi ideje dřív, než jsme k tomu jako člověk i jako lidstvo dozráli, vede to k tomu chaosu, který jste výše hezky formuloval. Ostatně Nietzsche svým osobním životem více než prokázal, k jak bídnému výsledku jeho filosofie vede v praxi, a každý z jeho "vyznavačů" by si měl jeho podrobný životopis důkladně prostudovat jako memento.

202456

16.10.2009 11:16

RE: Moje stanovisko k Nietzschemu

pietroo 195.?.?.?

Reakce na 202456

Nietzsche odmítá náboženství a dialektiku. Ty se podle něj naplňují v "nicotě", jakoby mimo svět na "onom světě". V tomto smyslu je materialistou. Důsledně bojuje za "tento svět". Náboženství a dialektika uvažují o spění vesmíru k cíli, které se nějak naplní tím, že se vše jakoby na nové úrovni vrátí do původního bodu, spojení s bohem, bytím, nicotou atd. Nietzsche se pokouší tu vertikálu (lineární spění) a horizontálu (návrat, rekurze), spojit jiným materialistickým způsobem. Je asi jediným materialistickým filozofem, který se pokusil důsledně ten problém řešit a který si uvědomil, že tady nějaký problém je. (Nietzche by tedy odmítl nějaké "velké třesky", nebo "kvantové vakua", jako "nicotu" a "náboženství" ). Pokouší se tedy o metafyziku: spojení vertikály a horizontály, což se mu ale ne zcela daří a podle mne ani zdařit nemůže.
Nietzscheho nadčlověk je člověk, který si uvědomí antropomorfismy a proto odbožští přírodu (!). Antropomorfismem myslí naše představy o "bohu", "smyslu bytí", tyto všechny naše představy považuje za "útěk od reality". Nadčlověk si tedy uvědomí že ty božské obsahy, které promítá na realitu jsou v něm samém, tedy zbožští sám sebe, a z tohoto zbožštěného já se znovu dívá na univerzum. A tedy univerzu, které nemá smysl a cíl, vtiskuje svou vůli a dává mu tak svůj smysl. V určitém smyslu experimentuje s univerzem. Nadčlověk je člověk, který je schopen žít v takovém světě chaosu, který nemá smysl (nebo ho nemůžeme dokázat), a kterému tedy vkládá svůj smysl. Umí žít ve světě osvobozeném od antropomorfismů a uvědomuje si tedy tu "tragickou" podstatu univerza. Nietzche se považuje za žáka "tragického" boha Dionýsa, který žije jen veselím. Ale to je neoddělitené od "tragické" podstaty univerza (protože nemá smysl.)
Nietzsche se snaží spojit myšlenku "vůle k moci" (vertikála) a "věčného návratu" (horizontála). Co je jejich společným jmenovatelem?
Zarathustrovi říkají jeho zvířata u jeskyně: "Věčný návrat, Zarathustro, to je tvůj osud." Zarathustra je v té době nemocný a lze se domnívat, že je nemocný z té myšlenky (pravděpodobně jako autor sám). V "Ecce homo" číká Nietzche, že "věčný návrat je základní myšlenkou knihy o Zarathustrovi". Nietzsche uvažuje (materialisticky) takto: "onen svět" (a tedy i "nekonečno" ) v jakékoliv podobě není, síla, energie světa je nutně konečná, vesmír je konečný a všechny kombinace se jednou vyčerpají a začnou se tedy někdy opakovat. Nietzsche se odvolává na zákon zachování energie (který ale, můžeme doplnit, v pravém slova smyslu není vědecký, protože jakékoliv výpovědi o celku překračují vědu a lze je jen předpokládat ne už dokázat vědecky, to si uvědomil např.Kant). Proto se každý okamžik jednou vrátí a tuto myšlenku považuje za největší přitakání životu.

202630

16.10.2009 11:22

RE: Moje stanovisko k Nietzschemu

pietroo 195.?.?.?

Reakce na 202630

Chtít prožít každý okamžik znovu. Říká tak imperativ: "Žij tak, aby sis musel přát žít znovu." "Věčný návrat má být náboženstvím nejsvobodnějších a nejvznešenějších duší." Má to být "náboženství tohoto světa". "Řeka teče znovu sama do sebe, a znovu stoupáme do stejné řeky jako stejní." Z plánů, které měl N. pro novou knihu plyne, že tam zcela podřizuje "vůli k moci" filozofii "věčného návratu". O věčném návratu ale najdeme u N. relativně málo poznámek, lze dokonce z jeho poznámek zdánlivě paradoxně odvodit, že jakoby se té myšlenky nábožensky bál, jen v náznacích o ní píše, popisuje okamžik kdy ho napadla, a říká že se nejprve musí vyslovovat jen málo a lidstvo bude potřebovat tisíce let než tuto myšlenku zvládne. Nadčlověk je tedy člověk, který je schopen žít v takovém světě, ve světě věčného návratu.
Můžeme namítnout, že N. filozofie není materialistická, protože základem je "vůle"(síla, energie), ale ve skutečnosti uvažuje zcela materialisticky, což je na argumentaci k věčnému návratu (=pojetí univerza v celku) evidentní. Je snad jediný "materialistický" filozof, který se pokouší o metafyziku (=definovat univerzum v celku).
(Vůle k moci= je esence, bytí jsoucího. Věčný návrat= existence, to "jak", tedy způsob existence této vůle v celku =tedy metafyzika.)

202631

16.10.2009 14:01

RE: Moje stanovisko k Nietzschemu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 202631

Můžeme namítnout leccos, každý podle své nátury. Já (s Jungem) namítám to, že každá filosofická (i jiné) teorie je jen obrazem nitra svého autora, a že je tedy stejně "dobrá" či "špatná" jako její autor. Rád se tedy zamýšlím nejen nad autorovými myšlenkami, ale i nad tím, jak se mu je podařilo realizovat, odzrcadlit v jeho občanském životě, v jeho vztazích atd. Samozřejmě, posouzení je zase pouze subjektivní, ale když to shrnu, kdybych já žil jako Nietzsche, tak bych se rozhodně nechtěl vrátit znovu.

Hlavní rozdíl mezi filosofií a vírou (náboženstvím) je ten, že filosof může plkat, co chce, a na jeho život to nemá žádný závazný vliv, zatímco věřící je věřícím pouze tehdy, kdy své "filosofické" objevy krok za krokem uskutečňuje, zhmotňuje, a právě tím přitakává životu - nejen planými řečmi. Čím věší rozdíl mezi jeho slovy a činy, tím více ta slova (a ideje za nimi) profanuje, pervertuje, zbavuje obsahu. Podle mého názoru byl Nietzsche typická luciferská, tj. chytrá, vzdorná ale nedospělá bytost, se všemi s tím souvisejícími klady a zápory. A hlavně proto se držel nezávazného filosofování, a nesebral skutečnou sílu na víru, jejíž důsažné závaznosti se ve skutečnosti smrtelně bál, a proto s ní tak urputně (a nakonec marně) bojoval.

202638

17.10.2009 11:14

RE: Moje stanovisko k Nietzschemu

pietroo 90.?.?.?

Reakce na 202638

Jo, v podstatě souhlas. Pokud bychom přijali (antroposofické) rozlišování na "luciferské" (=odstředivé, tedy tendence k rozplynutí se) a "ahrimanské"(=dostředivé, tedy materialismus, ego), pak byl Nietzsche inspirován ahrimansky.
Mezi námi Jung také nebyl žádný kdovíco. Jako Švýcar zcela dobrovolná kariéra v Německu za Hitlerova režimu (což mi osobně je jedno), pak vztahy s ženami taky nic moc. Pokud vím, tak je vlastně trápil.

202716

17.10.2009 13:27

RE: Moje stanovisko k Nietzschemu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 202716

Jo, to je ten problém s proroky, který jsem tu už v diskuzi zmínil. Prosazení nové ideje, nebo nového pohledu do hmotné reality zřejmě vyžaduje silné ego. U Junga a Freuda je to tím pikantnější, že byli zosobněním většiny komplexů (a to i v jejich vzájemném vztahu), které popsali. Další ukázka ironie osudu a toho, jak je pod svícnem vždy největší tma. S tou ahrimanskou inspirací souhlas.

202719

17.10.2009 10:55

RE: Moje stanovisko k Nietzschemu

pietroo 90.?.?.?

Reakce na 202631

Nietzsche tedy vidí univerzum jako do sebe uzavřený "prstenec", který se "živí svými vlastními exkrementy"(jak uvádí v pozůstalosti). Jakýsi had, který se točí stále dokola. Podle N. ale nemůžeme vesmír nazvat "organismem", protože by to podle něj byl zase antropomorfismus. Univerzum je konečné prostorově, ale je vlastně jakoby nekonečné v čase, stále se donekonečna opakuje. Tak se vlastně podle něj realizuje ta pravá "věčnost".
(Možná bylo názornější, kdybych místo pojmu vertikála, horizontála použil přímka a kruh.)
Ale i "věčný návrat", jak plyne z jednoho aforismu považuje za "experiment", který jednou ukáže své výsledky.
Nietzsche bojuje s tím co nazývá "platonismus", a křesťanství považuje za jakýsi platonismus pro lid.
N. se domnívá, že svět by už dávno musel najít své naplnění ( říká tomu "těžiště" ), a protože stále existuje považuje to za další poukaz pro svou myšlenku věčného návratu, která se stává tím pravým (nenáboženským, nedialektickým) těžištěm.
Univerzum je podle N. chaos, ve smyslu chybějího řádu, "ale ne ve smyslu chybějící nutnosti". Tou nutností myslí zase "věčný návrat všech věcí". Tato myšlenka v určité podobě je v antice u stoiků -univerzum tam vždy degeneruje až to skončí závěrečným požárem světa a vše začne zase znovu, rajský věk, který zase degeneruje atd.-, a i proto se jí možná N. inspiruje, protože je "nekřesťanská".
N. jakoby paradoxně kritizoval křesťanství za svého druhu kult smrti, tedy "tragičnost" (Ježíšova smrt) a proti němu stavěl "Radostnou vědu" (titul jedné z knih), ale nakonec sama Radostná věda končí odstavcem "tragédie začíná". Tehdy ještě nikdo netušil co tím myslí, až následně z pozůstalosti vyšlo najevo, že tím myslí myšlenku "věčného návratu". "Kolem hrdiny (=nadčlověka) se vše stává tragédií."
(Zajímavé analýzy k tématu se najdou u Heideggera a Lowitha, z nichž v podstatě čerpám.)

202714

14.10.2009 20:00

RE: Moje stanovisko k Nietzschemu

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 202413

>ovšem s touto filozofií jako celkem nemohu
>souhlastit, hlavně proto, že odmítá křesťanstvi - obdivuje
>indický kastovní systém a pohanství.

Ano, Nietzsche odmítá křesťanství. Co je na tom špatného? Tu druhou paralelu (obdivuje indický kastovní systém) jste si už vyložil sám. Možná existuje určitá podobnost, ale nemyslím, že se Nietzsche nechal inspirovat právě tím.


>Všiml jsem si, že slovo pokrytectví je často obsaženo
>hlavně v různých protikatolických textech, a je skutečně
>hanebné, že někdo mohl úsilí o pohodlný, bezkonfliktní
>život nazývat ctností.

Tomu nerozumím.

>Ale Zarathrustra namísto toho, aby
>odmítal pokrytectví, odmítá víru a stává se bezbožným.

Zarathustra neodmítá víru. Zarathustra věří v člověka. V to lepší, v co člověku je. Věří v silného, nepokřiveného člověka. Je to úžasně humánní postoj. Pokud hovoří o "nadčlověku", není to nadčlověk, jak to později překroutili nacisté. Je to - jednoduše řečeno - dobrý člověk.

Zarathustra odmítá pokrytectví kněží a církve. S tím lze plně souhlasit.

202479

14.10.2009 20:13

RE: Moje stanovisko k Nietzschemu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 202479

Dovolím si pochybovat o stěžejním Nietzscheho názoru, že soucit rovná se slabost - a je to právě soucit, (a jeho symbolické zosobnění v Kristu) se kterým vede válku. Boj s pokrytectvím církve je spíš zástěrkou tohoto záměru. Pravdou je, že pouze skutečně silný člověk si může dovolit luxus soucitu. Osobní Nietzscheho příběh o tom svědčí s příslovečnou ironií osudu - definitivně se zhroutil při pohledu na vozku, bijícího koně, a zbytek života strávil v blázinci, rozhodně velmi vzdálen obrazu bohočlověka.

202481

15.10.2009 11:22

Osobní Nietzscheho příběh

kontra-kastrol 158.?.?.?

Reakce na 202481

Nevím jestli lze závěr Nietzscheho života takto interpretovat. Já jsem slyšel, že trpěl pokročilým stádiem syfilis (progresivní paralýza), kterou se nakazil, když působil jsko zdravotník v Prusko-Francouzské válce. Takže celé roky trpěl bolestmi hlavy a nespavostí, až choroba vyústila ve vámi popisované nervové zhroucení.
S první částí vašeho příspěvku ale plně souhlasím, to je skvěle napsáno.

202537

15.10.2009 18:04

RE: Osobní Nietzscheho příběh

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 202537

Citát z anglické Wiki:

"Supposedly, one day in the city of Turin, Italy, he saw a horse being whipped by its owner and ran to save it, hugging it around the throat. After this, Nietzsche never wrote again and could not look after himself. This illness may have been caused by the disease syphillis, or a brain tumour.

Traduje se, že v Turině viděl, jak majitel bičuje koně a běžel koně zachránit, objímaje ho kolem krku...."

Bylo mu právě 40 let, což je velmi významné číslo pro životní prozření (40 let museli Židé putovat po poušti, než našli zemi zaslíbenou...). Mám rád tyhle osudové synchronicity, a jsou častější, než se na první pohled zdá.
[smích]

202565

16.10.2009 9:45

RE: Osobní Nietzscheho příběh

pietroo 195.?.?.?

Reakce na 202565

(Krutou odpověď osudu možná dostal i židovský režisér Polanski, který se proslavil filmy se satanistickou tematikou (typický židosatanista??)..a pak mu satanisté zavraždili manželku. Ale ani tak se nepoučil, a dnes sklízí co zasel?)

202619

16.10.2009 10:01

RE: Moje stanovisko k Nietzschemu

pietroo 195.?.?.?

Reakce na 202481

Co je na Nietzschem jako filozofu obdivuhodné je vnitřní poctivost s jakou se snaží vše promýšlet a zapisoval i myšlenky, které odporovaly jeho "systému". Tak v jednom aforismu uvádí: "Nakonec vyhraje ten nejumírněnější." (citát podle Vattima, italského filozofa) Dělá na mně dojem, že vlastně celý život jakoby řešil otázku "síly". Bojuje s náboženstvím (nejen s křesťanstvím ale i buddhismem), které považuje za "slabost", ale na druhé straně si pořád vlastně klade otázku: Jak to, že ta náboženství jsou tak "silná"? Jakoby zoufale protestuje proti myšlence, že to co se nám jeví na první pohled jako síla je ve skutečnosti slabost a naopak co se jeví jako slabost je ve skutečnosti síla.(Srv. Pavel z Tarzu) Jak to, doprčic, že to nejmenší je to největší? Hledá řešení celé té problematiky "síly". Tak si poctivě zaznamenává i úvahy, které vlastně odporují systému, který chce vytvořit.
Krátce před svým zhroucením, pokud si dobře vzpomínám, napsal nějaký dopis, kde se podepsal jako "Dionýsos" a zároveň jako "Ukřižovaný". Řešil to tedy velmi osobně až do úplného konce.

202622

16.10.2009 13:02

RE: Moje stanovisko k Nietzschemu

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 202622

Pietro ve svých příspěvcích rozebral Nietzscheho filosofii tak, aby čtenář získal představu o co jde i bez letitého studia jeho prací a za to mu díky.

Já osobně vidím problém "Nietzscheho" a mnoha dalších světových filozofů v tom, že svými úvahami (jakkoli na nich může být mnoho podnětného) Pravdu a Podstatu jen komplikují, místo aby ji zjednodušovali a tím pomáhali lidské rase k rychlejšímu pochopení co je nebo není pro ni dobré.


Pro mne je hlavním důkazem, že filozof POCHOPIL o čem to všechno JE v tom, že své úvahy a svou filozofii spojil s tzv. Dobrem a že podle něj dovedl i SÁM ŽÍT tak, aby byl vzorem pro ostatní hledající. Tedy, aby byl zdrojem nikoli komplikovaného, ale naopak snadno pochopitelného a nezpochybnitelného učení/vědění, které pokud se o něm jen nemluví, ale prakticky APLIKUJE, pomáhá lidem chápat správně realitu ve které žijí a vede je k HARMONII.

Měl by být Zdrojem učení, které je vlastně i jistým druhem VÝCHOVY k opravdové lidskosti a na všech frontách (v rodinách, ve školách, v médiích) dnes a denně usvědčovat tzv. negativní gen z pokrytectví. Usvědčovat Ovčáky (E/elity) z toho, že negativní gen v tzv. běžných lidech od nepaměti cestou svých lokajů naprosto cíleně a systémově (pro MOC a peníze do těch správných kapes) brainwashingem a různými jinými tlaky posilují.


Filozof, který sám nedokáže díky poznatkům, které na základě své inteligence a VHLEDU získal žít harmonicky a nakonec skončí jako Nietzsche vlastním přičiněním tragicky není podle mne důvěryhodným nositelem VĚDĚNÍ.

Je to podle mne jen jeden z dalších falešných vykladačů pohledu na naší realitu, kteří lidské rase na její cestě osobního růstu pomohou vlastně jen tím, že na vlastním příkladu ukáží, že ne vše správně pochopili. Pro moudrého a citlivého člověka, který dokáže přistupovat k sobě, ke svým partnerům (Světu obecně) se soucitem a bez pocitu sebelítosti a sebedůležitosti je taková deformovaná filozofie jen jednou z mnoha do sebe zaměřených propagand.

Nelze brát (jak to napsal o Nietzschem i pietro) věci OSOBNĚ (byť mohl být Nietzsche vnitřně poctivý) a myslet si, že tento přístup mi otevře bránů -POZNÁNÍ-.....[smích]A to je se slovy Forresta Gumpa asi tak všechno, co bych k tomu chtěl říci.


jansmith[smích]

202634

17.10.2009 10:19

RE: Moje stanovisko k Nietzschemu

mtk 89.?.?.?

Reakce na 202634

Naprostý souhlas. Už mě napadá jen teoretická fyzika, která je rovněž zaneřáděna spoustou nesmyslných naplavenin. Spousta (nevím proč) uznávaných takyfilozofů vnucuje světu svůj vlastní "jazyk", místo aby své myšlení skloubili s obecným "jazykem". Leckdy duševní choroby jsou pak povýšeny na piedestal "Vědy", aby studentíci nevěřícně kouleli očima. [překvapení] [velký smích]

202713

17.10.2009 13:56

RE: Moje stanovisko k Nietzschemu

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 202713

S tím plně souhlasím a jen dodám, že motivem pro taková jednání různých filozofů, guruů, falešných mesiášů nebo ekonomů a třeba politiků věci komplikovat je zase jen ego a snaha z toho vytěžit něco pro sebe (jinak řečeno pro stále hladové a svého hostitele často ničící ego).

Ostatně Nietzsche je právě ten případ, kdy ho jeho ego (podléhání sebelítosti a braní věcí osobně) prostřednictvím filozofování nebo možná psychické poruchy či klidně něčeho jiného (repertoár je takřka nekonečný) jako člověka zničilo.


Pokud se touto cestou vydá vojevůdce, byznysmen, politik nebo architekt NWO, který má obrovský vliv na životy ostatních, jeho EGO - NEVĚDOMÍ nebo přesvědčení o vyvolenosti nemusí zničit jen jeho samotného, ale může sebou na cestu do nowhere vzít i spousty ovcí a bohužel i těch, kteří Trevora z ohrady již následovali.


I na to mají někteří pseudoguruové vysvětlení. Pokud budeme plnit ta správná zadání těch správných autorit, tak nic co se nám negativního v životě (i přičiněním pseudovůdců a falešných proroků) stane není zbytečný průser, nýbrž nás po smrti čeká odměna království nebeského nebo se podle jiného výkladu pro další pokus znovu reinkarnujeme.

A kolotoč košér brainwashingu k upevňování moci a bohatství E/elit a jejich lokajů může na Zemi utěšeně pokračovat. A pokračovat může takřka až do nekonečna tj. do chvíle, kdy ovce na své cestě osobního růstu díky práci na sobě prohlédnou nebo Planeta na druhou stranu (jako jediné místo lidské rasy k životu) definitivně zkolabuje.

jansmith[smích]

202721

16.10.2009 19:57

RE: Moje stanovisko k Nietzschemu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 202622

To je pravda, Nietzsche zaplatil za rozšíření svého vědomí nejvyšší daň a byl ve svém hledání velmi autentický. To má skutečně s "Ukřižovaným" společné, i to, že jeho "učení" je často nepochopeno, dezinterpretováno a zneužíváno lacinými epigony.

202674

14.10.2009 10:51

bez urazek

cesky honza 212.?.?.?

Predevcirem jsem sledoval na russ.tv.dokument(ne russky,byly tam experti z celeho sveta),kde mluvili o bludech ohledne globalniho oteplovani.divim se,za tady nic takoveho neukazuji.Jednoznacny zaver smeroval k tomu,ze oteplovani je jednoznacn spojene z erupcema na Slunci,a clovek s tim ma malo spolecneho.Klause tam nikdo necitoval,ale verim,ze jeho nazor je stejny. Vic nez oteplovani mely bychom premyslet nad tim co jime,dychame...Puda je jamorena umelym hnojivem,zvirata antibiotikama,latkama co vyvolavaji nadory(malachitova zelen u vsech vanocnich kapru z velkochovu!!,herbicydy,pesticidy co se podileji na abnormalnim vyskytu alergii...Domaci chemie.praci prazky,myci prostredky...Nemluvi se o tom ,protoze je to byznys...

202415

14.10.2009 20:35

RE: spojene z erupcema na Slunci

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 202415

V USA se jede podle nositele Nobelovy ceny, Al Gora.
Podle jeho pavedeckych dukazu, oteplovani zpusobuje plyn, CO2.
Nejvic co otepluje Mars ale velke mnozstvi vedcu tvrdi, ze CO2 stoupa parve k vuli oteplovani.[zmaten]
Ovsem vyroky techto vedcu synchronizovana media nepousti. [bliji]

202482

14.10.2009 11:32

Křivé zrcadlo

Petr Muk 90.?.?.?

Je-li článek o Nietzschovi, budiž, nekomentuji. Je-li o politikaření toho času prezidenta Klause, protestuji! Na rozdíl od kultivovaného a logického článku Karla Dolejšího, který tento příspěvek kritizuje, totiž pan Stwora přichází jen s emocionálními, nevěcnými argumenty.
Za dané bere, že moudrý Klaus dokáže ještě "...bojovat sám proti do fašismu zklouzávající Evropě", zatímco my "...jen se třeseme, abychom už co nejrychleji odevzdali někomu svou suverenitu a svéprávnost"... Vždyť to je věcně nesmyslné, ba šílené! Nic takového se neděje.
Do dnes jsem o panu Stworovi měl to nejlepší mínění a jeho názorů jsem si vážil. Dnes jsme se ovšem neshodli - v míře, která mne dost zaskočila.
Česká republika smlouvou jen získá, Evropa není fašistická - a že Klaus je v opozici ne jako státník, ale jako psychicky narušená osobnost, je alespoň mně naprosto jasné...
Tolik tedy mé "věcné" argumenty...
Na věčné časy s Lisabonem a nikdy jinak!

202418

14.10.2009 16:07

RE: Křivé zrcadlo

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 202418

Člověče, vy jste zaspal dobu. Vždyť vy uvažujete stejně, jako jsem uvažoval já před 20 lety!!! Z tu dobu se dost změnilo a kdo chce vidět, vidí, kdo chce slyšet, slyší. Jak je ale vidět, někteří lidé se spokojili s tím, co jim bylo prezentováno při pádu bolševika a od té doby se nepohnuli z místa.

Ten, kdo je schopen označit článek Dolejšího za kultivovaný a logický, je typický příklad konzumenta oficiální propagandy. Že vy věříte tomu, co vám řeknou v televizi a napíšou v novinách? Už jste se někdy zamyslel, komu ty noviny a televize patří?

Můžete tady tedy alespoň nastínit, co ČR LS smluvou získá? Nebo jen bezduše opakujete to, co vám napíší v německých denících? Člověče, co byste dělal před válkou? Vždyť my jsme přeci naší účastí v 3. říši také jen získali, ne? Víte, jak velká tu byla válečná výroba? [chechtot]

202444

14.10.2009 18:18

RE: Křivé zrcadlo

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 202418

Petře Muku, už jsi někdy viděl zloděje, co před tím, než jde krást, to těm obětem vytroubí? [chechtot]

202469

14.10.2009 22:11

RE: Křivé zrcadlo

daniela 88.?.?.?

Reakce na 202418

"Na věčné časy s Lisabonem a nikdy jinak!"

Ráda bych věděla,co bychom měli získat? Více suverenity? Více možností cestovat? Více možností podnikat? Více peněz do rodinných rozpočtů?!A jestli nic z toho, tak co tedy tím, že se schválí LS,máme získat?Tahle formace z oněch argumentů mi opravdu není jasná.
Pravda ale je, že když tady po válce nic nebylo,tak také většina lidí ječela: S RVHP a nikdy jinak ! A jak se nám ulevilo, když to padlo, viďte?
[chechtot]

202492

14.10.2009 22:27

RE: Křivé zrcadlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 202492

Není moudré podceňovat nebo dezinterpretovat argumenty (a ještě více jim podložené pohnutky a emoce) oponentů. Mnozí z příznivců EU si od ní slibují více řádu do toho bince, který tu opravdu i po pádu RVHP panuje, spravedlivější a méně zkorumpovanou justici, a možná i něco jako novou "volnost, rovnost, bratrství" ve velkém domově pro všechny bez hranic. Zejména v případě mladých, kteří ještě nemají osobní zkušenost ze "zmařených nadějí", je to dost pochopitelné. Myslím, že až s časem a zkušeností člověk pochopí, že ideál se nedá implantovat a zavést "shora", rozhodnutím elit (i kdyby byly osvícené, jakože nejsou a naopak sledují jen své zištné zájmy), ale aby fungoval, musel by vzejít zdola, po skutečně hlubokém a informovaném pochopení a dobrovolném přijetí většinou.

202493

14.10.2009 13:01

Jsou období v životě lidském,

Karel z Čech 88.?.?.?

kdy se zdá, že nastává historická změna, která bude trvat navždy. Za poslední století jsme si takových období zažili dost. Říjen 1918 – vznik ČSR, březen 1939 – připojení k říši, únor 1948 – vítězství komunistů, listopad 1989 – pád komunistů, abych zmínil ty minulé, nejvíce zřejmé. Současná doba je podobná – upevnění celoevropského státu.
Jsou lidé, kteří přicházející změnu vítají a spojují s ní svoji budoucnost. Vše a hlavně lidi, kteří s takovou změnou nesouhlasí, příp. ji i brzdí, by nejraději pověsili na šibenice nebo poslali do gulagu. Neuvědomují si dostatečně, co se nám z pohledu jednoho lidského života zdá změnou historickou, může být jen pouhá krátkodobá epizoda, kterou zanedlouho vystřídá změna přímo opačná.
Čeští vítači Hitlera v r. 1939 jistě nepředpokládali, že v r. 1945 skončí jako zrádci národa před lidovými soudy. Ani propagátoři amerického radaru nečekali, že jejich spasitelská velmoc bez mrknutí oka otočí o 180 stupňů a v zájmu urovnání vztahů s Ruskem na prosebné dopisy našich vlastizrádců nebude brát pražádný zřetel.
Co nás čeká ve sjednocené Evropě vidíme z reakcí velkých evropských států na Klausův požadavek ohledně nezrušitelnosti Benešových dekretů, který se někomu může jevit jako historicky překonaná malichernost, která se nikoho jiného, než nás netýká. Pokud se nikoho netýká a nikdo do této historie nechce zasahovat, není nic snazšího, než Klausův požadavek odsouhlasit. Bylo to však jak píchnutí do vosího hnízda – tedy asi to tak překonaná minulost nebude. Že Unie nebude zasahovat do minulosti a rušit staré právní předpisy? Ani naše polistopadové parlamenty nerušily staré překonané znárodňovací právní normy restitučními zákony. Právě v našem právním řádu má Unie vzor pro legální vrácení majetku a náhradu škod tím vzniklým kolaborantům a zrádcům, jak ladsmanšaft a pravdaláskovci požadují.
Sionisté celého světa se spojili a celá byrokratická totalitychtivá Evropa je proti Klausovi - proti nám. Klaus jistě časem podlehne totalitní lidmi nevolená EU zvítězí. Ale již dnes víme, že to nebude na dlouho. Za pár let přijde zúčtování s kolaboranty a zrádci, jako v r. 1945. Rozdiel medzi demokraciou a komunizmom, EU a SSSR

202424

14.10.2009 13:59

RE: Jsou období v životě lidském,

zamp1 zamp1 (zavináč) seznam (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 202424

Souhlasím s Vámi pane Karle, jen nemohu věřit, že pan Klaus je ten pravý bojovník za suverenitu České republiky. Tenhle prognostik ji nejprve nechal rozkrást, neznal špinavé peníze a proti radaru nevystupoval nikdy nijak zásadně. Tohle NENÍ český vlastenec! Nevkládejme falešné naděje do rukou lidí, kteří toho pak zneužijí!!
Dny EU se krátí s Klausem i bez něj. Možná, že se svým dnešním angažováním pro Česko chce do učebnic dějepisu zapsat jako národní hrdina a ne jako největší tunelář české historie. Nezapomínejme, kdo je kdo jen pro to, že jeho dnešní činy se nám líbí!!

202433

14.10.2009 15:03

RE: Jsou období v životě lidském,

Občasný čtenář 24.?.?.?

Reakce na 202433

Není ten pravý bojovník za suverenitu ČR? Kdo je tedy ten pravý? Cpe nás do područí někoho, jako to dělá celá naše vláda? Člověče, vždyť tam není NIKDO!!! kromě něho, kdo bojuje za zájmy ČR!
Ano, udělal v minulosti spousty chyb, ale to neznamená, že nyní jako president nebojuje za zájmy vlasti. M.j.,na př. znám lidi, kteří vstoupili do KSČ z přesvědčení, po čase prokoukli, většinou po roce 68 a stali se z nich bojovníci proti komunismu. Se vším všudy a mysleli to zcela vážně, až do konce života. Sláva Volný, Karel Jezdínský a další.

202438

14.10.2009 21:18

Slepičí úlet

JPG 89.?.?.?

Reakce na 202438

udělejme si takové malé přirovnání.
Připusťme, že V.K. už toho sám moc nestihne, ale určitě není sám, může být ovlivněn dalšími zájmy.
A teď zamyšlení:
To, že někdo prohlašuje že chce aby jeho "kuřátka" (lid ČR) byly v malém kuřecí famičce a ne ve velké slepičárně, rozhodně neimplikuje že je milovníkem bezbranných nebohých kuřátek a bude je chránit do roztrhání těla (t.j. vlastní polit.kariery) před zlou slepičárnou. Bude sice hlasitě ukazovat, jak jsou ty velkochovy kruté, zatímco v malém kurníčku bude dobře... ale nebude říkat, že výsledek s kuřaty bude nakonec stejný. Všechny dočista oškubat.

Problém zní: O co mu vlastně jde? Už to za svou karieru Velkého privatizátora předvedl, nebo nepředvedl? Ne snad o to, aby se daly oškubat kuřata v malém, pod vlastní kontrolou, nikoliv oškubat ve velkém pod kontrolou někoho jiného?

Na pohled to vypadá pořád stejně, oba tábory usilují dobro svých kuřátek... ale ve skutečnosti?

Co s tím? Změnit politickou atmosferu. A pak už z toho vyplyne i nový, lepší prezident, s jinými a srozumitelnějšími zájmy než má Klaus.
úkoly do voleb:

- více jednoznačná, přímá demokracie v politice (zákon, provedení, dodržování)
- definice co znamená POLITICKÁ ODPOVĚDNOST v jakémkoliv rozsahu (čas, peníze, mandát k čemu)
- omezení elitářství na zastupitelstvu a v komunálu (platy jako násobky ofic. průměrného platu a podobně)
- veřejná kontrolovatelnost vedení státu (transparentní st. zakázky, smlouvy)
- zákon o referendu a přímé zpětné vazbě u obyvatelstva k některým situacím
- vojenská neutralita a zrušení vojenských vazalských smluv
- obnovení klíčového průmyslu v ČR s podporou státu (cukrovarnictví, železářství, textilní, železniční doprava, .... a vnitřní soběstačnost státu včetně malé efektivní armády sloužící pro ČR a Evropský region)
- rozšíření diplomatických kruhů ve státech, které chtějí jednat a spolupracovat, nikoliv jen válčit.
- zdanit všechny pijavice "zdánlivých podnikatelů" co přijeli ze zahraničí hlavně vyrejžovat z českýho Klondajku dokud to jde a dokud jsou domorodci tupí. (zrušit dvojí občanství, omezit aktivity firem z daňových rájů atd.
- vykopat z veřejného povědomí deprivanty typu Kalousek, knížepán, Vondra, Havel atd.
- najít cestu jak se vymanit z finančního vazalství a dluhů , hrozí dluhová spirála z které neni úniku.
- lhaní politiků trestat
Najděte mi stranu, kerá se tím chce zabývat, budu ji volit.

202486

15.10.2009 1:34

RE: Slepičí úlet

Striga 85.?.?.?

Reakce na 202486

O co mu jde?

Toť otázka. Zatím je prezidentem našeho malého českého kurníku. Kuřata z ostatních národních kurníků se taky bojí, co velkochov přinese. A když už do velkochovu, tak by bylo dobré mít za šéfa velkokurníku někoho, kdo statečně bránil malý kurník. Tam si odsloužil dvě funkční období, do dalšího už ho malochovatelé pustit nemohou, takže kam s ohleduplným šéfem?

Do vedení evropského velkokurníku.

Klaus si možná přpravuje pozici, aby ho odpůrci Lisabonu protlačili do neodvratitelné funkce evropského prezidenta.

202511

15.10.2009 15:53

RE: Slepičí úlet

Občasný čtenář 24.?.?.?

Reakce na 202486

Já s vámi naprosto souhlasím až na toto:


>Co s tím? Změnit politickou atmosferu. A pak už z toho vyplyne
>i nový, lepší prezident, s jinými a srozumitelnějšími
>zájmy než má Klaus.

Jenže to není reálné teď hned. Takže podle vás je lepší varianta Klause potopit a vlézt do chomoutu EU bez jakéhokoliv dodatku k LS? No, není nic snažšího, na to čeká celá ta smečka uvnitř i venku. [smích]

202556

15.10.2009 0:19

RE: Jsou období v životě lidském,

zamp1 90.?.?.?

Reakce na 202438

Ano, pan president teď bojuje za naší suverenitu, v tom s vámi souhlasím. Ale bohužel nesnese srovnání s lidmi, které uvádíte. Vypadá to, že ve všech stranách a fórech byl kvůli osobnímu prospěchu a kvůli svojí cestě na společenské výsluní! Rád bych se mýlil, ale obávám se zase nějakého kotrmelce. Kdysi jsme se smáli panu Jičínskému, jak neodbytně otravuje se svým zákonem o referendu. I pro pana Klause byl otravný. Teď by se mu referendum určitě hodilo. V každém případě má ekonom Klaus obrovský podíl na tom, v jaké situaci jsme dnes. Možná se v něm hnulo svědomí, nevím, ale fakt,že z významějších politiků je doopravdy sám proti LS je strašlivý. [pláč]

202508

16.10.2009 6:53

RE: Jsou období v životě lidském,

p.p 125.?.?.?

Reakce na 202508

To me napadlo jako prvni.Svedomi. Proc ale EU nemuze byt svazek suverenich rovnopravnych statu?Pocitam ze jiz to by zarucovalo pevnost a trvalost EU.Proc najednou musime byt vedeni nekym jako Sarkozy,Blair a tou nemkou z Pruska? Tohle vse zavani silne novym RVHP a Warsavskou smlouvou.Dale Rakouskem Uherskem a predvalecnymi mir zarucujicimi smlouvami s Francii/napr./ a Mnichovskou dohodou ktera zarucovala ze Hitler nebude mit zadne dalsi pozadavky proti nam a nasi celistvosti.Prosazoval bych neutralitu a pratelstvi se vsemi staty a lidmi dobre vule!!!!Smlouvy a imperia neprinasi nic dobreho je to jen tragicka produkce posetilych dementnich klaunu.....

202603

14.10.2009 15:05

RE: Jsou období v životě lidském,

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 202433

Co se stalo, se neodestane. Za to se dá dostat jedině…odpouštěním.
Jinak jsme stále v něčem, co se stalo dříve. Chceme-li teď něco udělat proti lisabonskému diktátu, musíme ho teď podržet, ať se stalo před tím cokoliv. Je teď totiž jediným politikem na scéně, který má možnost zvrátit proces, a to v celém evropském kontextu. Musí mít ale naší podporu. Mezi národem a prezidentem leží bariéra všech možných řiťolezců, které je nutno přejít s lehkým úsměvem a svou vůlí musíme teď hlavu státu podržet. Očekává to od nás i spousta již odepsaného obyvatelstva v jiných zemích, kteří mají tu smůlu, že nikdo z jejich politiků v jejich zájmu dostatečně nejednal.
Teď už nemá smysl rozebírat co je skryto před tím, za tím, pod tím a nad tím, jelikož jeho úsilí je teď v souladu s národním zájmem.

202439

16.10.2009 15:09

RE: Jsou období v životě lidském,

rtzw 62.?.?.?

Reakce na 202439

Co můžeme dělat jinýho, než podepisovat petice na podporu Klause a mávat transparentama na ulicích? Žel mám neodvratitelný pocit, že Klaus nakonec Lisabon podepíše. Možná jen svým negativním myšlením zakřivuju časoprostor tam, kam bych neměl ... ale ten člověk líbal prsten bápežovi.

202640

16.10.2009 17:50

RE: Jsou období v životě lidském,

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 202640

Taky s tím mám trošku potíže, ale třeba taky zdravím lidi co zrovna nemusím...[mrknutí jedním okem]
(Spíš než podporu jeho osoby mám na mysli podporu jeho kroků. No a srovnat si myšlení je možná více, než by se na první pohled zdálo [smích] )

202655

16.10.2009 18:46

RE: Jsou období v životě lidském,

Aja 74.?.?.?

Reakce na 202655

V nekterych vcerejsich ceskych e-novinach (nemohu to dnes najit) byl zverejnen vysledek
pruzkumu verejneho mineni, jednalo se o podpis LS, 65% tazanych se stavelo za pana prezidenta.

Kdyz se tak rada "onech jednech" ohani vuli naroda, nebyl by cas na referendum?

202661

16.10.2009 18:50

RE: Jsou období v životě lidském,

steve 97.?.?.?

Reakce na 202661

cas na REFERENDUM ????? [překvapení]
.. je cas na uplne neco jineho. A udelat to poradne !!!

202662

16.10.2009 19:15

RE: Jsou období v životě lidském,

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 202661

Je zajímavé sledovat, jak jsou ty průzkumy i protichůdné. Referendum by určitě leccos napravilo (proto ho asi někdo brzdí). Ale nemyslím, že je to univerzální řešení. Určitě by nám také prospěla přímá volba hlavy státu.

202666

17.10.2009 1:43

RE: Jsou období v životě lidském,

Aja 74.?.?.?

Reakce na 202666

>Je zajímavé sledovat, jak jsou ty průzkumy i protichůdné.
>Referendum by určitě leccos napravilo (proto ho asi někdo
>brzdí). Ale nemyslím, že je to univerzální řešení.
>Určitě by nám také prospěla přímá volba hlavy státu.

Referendum samo o sobe jiste neni resenim, ale je prostredkem; pri tak zavaznem kroku melo byt povinne a ani by nemuselo probihat dvakrat, jako v Irsku. [velký smích]

Prima volba hlavy statu...to by se musel zmenit system, z parlamentniho na poloprezidentsky.

202688

17.10.2009 21:23

RE: Jsou období v životě lidském,

Aja 74.?.?.?

Reakce na 202661

>V nekterych vcerejsich ceskych e-novinach (nemohu to dnes najit)
>byl zverejnen vysledek

>pruzkumu verejneho mineni, jednalo se o podpis LS, 65% tazanych
>se stavelo za pana prezidenta.

>
>Kdyz se tak rada "onech jednech" ohani vuli naroda, nebyl by cas
>na referendum?

..jsem to nasla. Zde .

202739

17.10.2009 22:12

RE: Jsou období v životě lidském,

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 202739

A to se pak přitlačí na pilu, aby novinky přispěchaly s vychytralým průzkumem, kde je pak zase všechno postaveno nahlavu, aby se náhodou stádo nekontrolovaně nepoplašilo. [mrknutí jedním okem]

202744

14.10.2009 13:05

Dolejší je ubožák

hestroy 77.?.?.?

Díky Vladimíre za tuto reakci. Sám jsem přemýšlel, zda nemám něco napsat poté, co jsem si přečetl jeho ubohé blábolení. Je to opravdu smutné, když vidím, jak se na Klause ze všech stran valí slova o zrádcovství atd. Je to nekonečně trapné. Máte pravdu. Jsou to trpaslíci, nýmandi a přidržtaškové. [bliji]

202426

14.10.2009 13:08

POD TEROREM MÉDIÍ

Janku 80.?.?.?

Ano, je to teror, je to mediální válka proti našemu presidentovi! Každý den nás masírují masmédia a štvou proti Klausovi! Snaží se v nás také vyvolat mindráky, že jsme čecháčci, osamělí, v izolaci, hloupí, 500 mil. evropanů je proti nám, celá Evropa chce Lisabonskou smlouvu jenom Klaus je proti! Jsou to všechno znaky nastupujícího eurofašismu a nejhorší na tom je naše bezmocnost. Co mohu dělat? Podepsal jsem petici na podporu Klausehttp://supportvaclavklaus.wordpress.com/ a byl jsem na demonstraci proti LS, kde nás bylo asi jen 3OO, protože o ní nikdo nevěděl. Mají všechno pevně v rukou a jedinou nadějí je Anglie. Nezbývá než doufat! Přál bych si EU demokratickou, bez totalitní LS!

202427

14.10.2009 18:32

RE: POD TEROREM MÉDIÍ

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 202427

Britové a nejen oni, už vidí jedinou šanci v nás (doporučuji diskuze za články a videi na tato témata). Nevyvlečeme se.
Není teď potřeba dělat nic víc, než upevnit svou vůli podpořit nynější kroky prezidenta. A budou se dít věci… [mrknutí jedním okem]

202471

14.10.2009 19:09

RE: POD TEROREM MÉDIÍ

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 202427

Pišme panu prezidentovi dopisy. Psané rukou, méně rozvláčné, více k věci. Petice je hezká věc, ale jen se přelétne očima, kdežto rukou psaný dopis se musí číst pečlivěji, a o to více v hloubi duše podpořit záměr nepodepisovat. V. Klaus je denodenně bombardován a vláčen, podporu jistě uvítá.

Když to vydrží, dojde i na malé velké zázraky. Pro nás v pozitivním slova smyslu.

202474

14.10.2009 13:17

Vedle mlciciho davu,

Aja 74.?.?.?

ktery se diva "jinam", nejlepe smerem k hrackam, pro ktere je ochoten nevidet, neslyset, nemluvit se najdou hlasy ....jen jestli je nekdo zaslechne. [pláč]

202430

14.10.2009 13:17

Sametové zázraky

rataj 85.?.?.?

aneb báchorky se realizují
Ani ve snách mi nenapadlo,
že dožiji se doby té,
v níž tolik divů se odehrálo.
Juž samá revoluce slavná,
kdy k poražení říše zla
stačilo zazvoniti klíči,
je velkým zázrakem.
Jen esoterik záhadu tu pochopí,
neb beze vší pochyby zná a ví,
že pouze správný klíč rozluští
každý problém a každé tajemství.
Od času toho neustále
se nové jevy báchorečné dějí,
jež prosté smysly nechápou.
Kolik to třebas boháčů,
vlastnících majetky obrovské,
se za těch dvacet let svobody
na lánech našich urodilo.
Někteří pozitivně myslí,
že poctivě si všechno vydělali,
však zázrak jiní ,
či přízeň bohů obzvláštní
v tom vidí.
Záhadou velkou taktéž je,
kam z kasy státní
peníze neustále mizí,
když komunisti zlí
k ní klíčem nevládnou
a dle dávných předpovědí
vůdců našich velikých
skoro věk zlatý
nám měl přec již nastat.
Báchorku o tom,
„Jak Honza naučil se latinsky“
ve velmi krátké době,
daleko to předčí,
jak u nás lidé někteří
dokázali v čase kratičkém
zvládnout studium náročné
vědy právní a nyní
místo výnosné zastávají.
Někteří opět tomu se diví,
jiní však opět zázračnou moc
za tím vším tuší.
O tom, jak v obcích některých
konšelé veřejné věci řídí,
že divili by se i kocourkovští,
netřeba slov,
neb každý, kdo zdravé oči má,
to přece jasně vidí.
Barona Prášila zná dneska přetrumfnout
leckterý politik.
Bez oka mrknutí, či líce zčervenání
nám umí podat vize nádherné,
jimž však k uskutečnění vždy brání
jen postoj strany protivné.
Možná, že toho se ještě dožijem,
když zázraky se všude kol nás dějí,
že hloupý Honza se tu stane králem
a jeho prostý rozum nad vychcánky zvítězí,
možná též nějakým zázrakem.

202431

14.10.2009 13:37

kdo za koho kope

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Tak už se nedivím, že pan Stwora nemá rád církev, když mezi jeho oblíbenou četbu patří Nietzsche [smích]

Pravda je, že se o mě poslední dobou při četbě Blistů taktéž pokouší infarkt. Jde to s nimi z kopce, jako by je vzal pod svou ochranu Soros či nějaký z jeho "open society" fondů propagujících multikulturalizmus, feminizmus, homosexualitu, potraty a podobné bohulibé věci. Karel Dolejší kdysi psal skvělé články, zejména se sociální tématikou, ale i proti americké rozpínavosti. Teď ho zřejmě napadlo, že bude mít lepší budoucnost ve společnosti jeho židozednářských soukmenovců, tak začal psát na jejich objednávku. Pěje pochvalné ódy na Evropskou (zednářskou) unii, očerňuje církev kde může, vidí nacionalistické nebezpečí snad i v našich státních symbolech, atd.... a zvýšil radikálně svoji produktivitu, i dva články za den.

Smutné je, že mu Čulík přizvukuje, buď z vypočítavosti nebo ze strachu, kdoví? Zkrátka Dolejší se u mě úplně zdiskreditoval, teď patří do nepřátelského tábora. Možná kdybych shlédl jeho fotografii na Blistech dřív a přitom podlehl rasovým předsudkům (které se v tomto případě ukázaly oprávněnými) tak bych se dnes tolik nedivil, co to píše za svinstvo.

Bratia slováci na prop.sk to vyřešili elegantně. Udělali si rubriku "kdo za koho kope" a tam zveřejňují všechny výtečníky a organizace kteří pracují pro multikulturalisty, židozednáře a obecně pro NWO. Je to takový praktický "black list", kde se člověk dozví koho nemá číst aby nedostal infarkt, nebo si odvodí že na pohled bohulibá akce které se účastní osoba v seznamu uvedená zdaleka není tak bohulibá jak se tváří (u nás typický příklad Člověk v tísni a jejich "humanitární" akce "SOS Kosovo" ).

202432

14.10.2009 18:50

RE: kdo za koho kope

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 202432

I vzhledem ke zmiňovanému, Blisty na mě působí jako marxistická alternativa BBC pro Česko. Ani mě to nepřekvapuje vzhledem k tomu, kdo BBC řídí. (celá pointa je hned v odstavci 1.) [mrknutí jedním okem]

202473

14.10.2009 19:45

RE: kdo za koho kope

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 202473

[překvapení] [překvapení] [překvapení]

202477

14.10.2009 14:01

ehm.

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Vložený obrázek

14.10.2009
Vláda schválila návrh na povýšení Komorouse na generála

202434

14.10.2009 15:02

Protentokrát nesouhlasím.

exterless 85.?.?.?

Evropa nebude velmoc dokud nebude mít telefonní číslo. Pokud nebude někdo kdo bude mít pravomoc rozhodnout jménem Evropy, tak v horizontu 20-ti let Evropa nepřežije.
Tak jako sjednocení německých knížectví mrzelo spíš knížata než nevolníky, tak evropská integrace připravuje o moc jen provinční politiky ale ne evropany. Ti pak straší ovčany ztrátou suverenity, ale jde jen o ztrátu jejich moci. A to je hlavně v našem případě vyhlídka rozhodně lákavá.
Je neudržitelné aby si naši Tupohlávkové, Pablbkové, Klauni a další opakovaně léčili své komplexy blokováním společné evropské agendy. Jediná cesta jsou zatím alespoň Evropská ministerstva zahraničí a obrany. Pochybuji že na nás budou kašlat víc než naši politici, to už ani nejde. A naši potentáti pak můžou jít dělat třeba celočeskou komunální politiku. Peněz na tunelování bude určitě dost pro všechny.

202437

15.10.2009 19:11

RE: Protentokrát nesouhlasím.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 202437

To je iluze, ze zmizi ceska korupce? Co ocekavate, ze Brusel z centra vysle za "odmenu" byrokraty? Tihle jsou zvykly na privilegia, vysoke platy a nizke pozadavky na pracovni vykony. Urednik, ktery ma cas resit picoviny jako napr. typ pisma a vzdalenost od loga EU na formulari, zrejme nebude to prave orechove. Navic by takovy urednik byl znechuceny, ze musi jet do nejake Prahy a nedej boze Ostravy, nebo treba Klatov. Dalsi problem je jazykova bariera? Co myslite je v Bruselu nekolik desitek tisic uredniky, kteri mluvi cesky? Nepocitam ted cleny Landsmanchaftu. Delat preklad z cestiny do anglictinu respektive francouzstiny ci nemciny bude jiste velmi efektivni zpusob spravy centralizaovane Evropy.

Jinak receno, pokud chceme snizit korupci v CR, tak to musime udelat my Cesi, nikdo jiny to za nas udelat totiz nemuze!! Po pripadnem podpisu LS v gubernii znovu zustanou cesti byrokrate, akorat centrum bude pozadovat extra nejaky desatek za provoz. Zadne papirovani se nesnizi.

USA budou vzdy mnohem efektivnejsi federalni vladu, protoze funguji v ramci jednoho uredniho jazyka, kterym aspon doposud mluvi vetsina obyvatelstva. Navic federalni Ustava USA je po 200 letech existence na bratru 15-ti listech papiru. Kdyby mela vydrzet 200 let LS, coz se nestane ani nahodou tak by byla v rozsahu encyklopedie. Uz dnes to ma 300 stran nesrozumitelneho pravnicky komlikovaneho a z toho plyne mnohoznacneho textu.

Britske imperium fungovalo kosmopolitne, ale naprosto na jinem zaklade. Bylo jadro imperia a nekolik anglicky mluvicih zemi, ktere se vydobily relativne brzo plus minus 100 let ci vice uplnou nebo vysoky stupen nezavislosti. Jako napr. USA, Australie, Kanada, N. Zeland. Ale zbytek imperia byl spravovan uplne jinym zpusobem. Mistni elita v Indii, Africe... mluvici anglicky a obyvatelstvo povetsinou negramotne zijici ve feudalnich pomerech. Takovy lidi potrebovali resit neco s imerialni spravou, tak jednou za zivot. A britske imperium si jich nevsimlo, pokud drzeli hubu a krok a odvadeli dostatecny ekonomicky vykon. Jakym zpusobem asi bude fungovat Evropa pod LS?

202570

20.10.2009 18:25

RE: Protentokrát nesouhlasím.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 202570

Jakym zpusobem asi bude fungovat Evropa pod LS?

Jednu další generaci potrvá, než se Evropa sjednotí jazykově na Angličtině tak, aby si všichni vzájemně rozuměli. Pak už přestanou mít státní hranice soudobý smysl a stanou se z nich jen hranice administrativní správy, jako v USA a i jinde ve světě, pro zachování iluze svobody. Jde o podobný, ne-li stejný, jen odložený a ne tak násilný proces jakým vznikaly kolonie v Britském impériu, i s tím, že ta Británie, tedy to co celý ten spolek ovládá - londýnské City, je jako obvykle mimo zář reflektorů. Když si ale připomene známé úsloví, že "prachy světem vládnou" a jejich hlavním centrem je právě Londýn se svým City, není o čem spekulovat, neb vše je dáno již od Adama, což ví jen jedno společenství, které si o tom vede záznamy.

Stvůrce si tak prostřednictvím svých rezidentů připravuje další fázi experimentu "inteligentní život", v němž tu jako teze - Jehova (Zeus) - a ondy zase coby antiteze - Lucifer (Prometheus) - zkoumá aplikaci své svobodné vůle na živé hmotě zvané pracovně "člověk", aby syntézou poznatků z obou protikladů mohl svůj výtvor posunout na vyšší úroveň k "obrazu svému". Zbývá si jen přát, aby se mu to podařilo lépe nežli posledně, kdy to musel utnout potopou a nebo z těch svých nároků slevit. Radikálně slevit. Jinak mu za nic neručíme. [chechtot]

202892

20.10.2009 22:02

RE: Protentokrát nesouhlasím.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 202892

Pokud je nekdo v casove tisni, pak ma problem ne s jednou generaci, ale s nekolika generacemi. Nebo je mini zmasakrovat? Vzdycky "chybela jedna divize nebo pluk ke konecnemu velkemu vitestvi". Na prirode obdivuju maxinalni vyuziti potencionalni moznosti, ktere vede ke obrovske pestrosti a bohatosti projevujicich se ve velmi cilych dynamickych rovnovahach. Zastaveni dynamiky skrze nejakou uniformitu se nejevi jako extra uspesna strategie, alespon v te prirode. O tech co poruci "desti, vetru" jsem uz neco slysel, vetsinou se jedna o odstrasujici historicke pribehy.

202905

14.10.2009 15:46

Prast jako uhod

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Opakovane prosim, neidealizujme Vaclava Klause. Na jedne strane nas "vlastenecky" chrani pred bruselskou mafii, na druhou stranu by nas bez mrknuti oka nechal oskubat o posledni korunu "neviditelnou rukou" mezinarodniho kapitalu. Ten jeho "pravicovy" recept jsme si na vlasni kuzi zakusili v dobe transformace. On nebojuje za nas, ale za sebe a sve zvracene neoliberalni ideje, diky kterym je svet na pokraji financniho kolapsu. To on nas vrhl do chrtanu EU, aby nas pohltil jednotny trh, ovladany mezinarodnim kapitalem. Vic takovych Klausu u koryt a nepatri nam uz ani Prazsky Hrad.

202442

14.10.2009 16:15

RE: Prast jako uhod

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 202442

To je sice pravda, ale při bližším pohledu na naprostou většinu historických postav, které přinášely ten nebo onen druh "osvícení" a pokroku, bychom zjistili to samé. Včetně Jana Husa či Freuda nebo Junga. Asi to není lehký úkol, být nositelem historického poslání, a zřejmě to vyžaduje velmi silné ego. Současníci proroků se s tímto osobním egem potýkají (doma není nikdo prorokem), ta kladná stránka věci se projeví až s odstupem, až ve svém neosobním výsledku.

202447

14.10.2009 16:17

RE: Prast jako uhod

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 202442

Asi jsme tím museli projít, patrně i Klaus. Ale teď nepotřebujeme rozebírat Klause, ale postoje hlavy státu. Nevidím nikoho na obzoru, kdo by reálně mohl zvrátit, nebo aspoň brzdit současný sešup, kromě Hradu, nás a nám podobných po Evropě.

Můžeme Hrad podpořit, nebo odepsat. Jeho snaha mi už prašť jako uhoď moc nepřipadá, právě naopak... A navíc už máme 2009, tak je zase načase tím evropským bahnem trochu zakvedlat, klaus neklaus, jde o nás, tak ať to nemaj s náma zase tak jednoduchý. [mrknutí jedním okem]

202448

14.10.2009 16:22

RE: Prast jako uhod

djb 90.?.?.?

Reakce na 202442

No, nechci Klause idealizovat ani demonizovat. Stale plati, jak jsem kdesi napsal, ze na nej v podstate az na kuponovku nic zasadniho nevim. ("neznam spinave penize", je vytrzeno z kontextu a "vice takovych Kozenych" jakbysmet - rozhodne to Klaus nerikal s vedomim, ze je Kozeny zlodej).
Nicmene, kazdy kdo tam je "od pocatku", je prinejmensim podezrely.


Ale to co pisete je trochu nepravda.

Svetova krize nema puvod v ideich propagovanych Klausem v zadnem pripade.

Volna ruka trhu, resp. volny trh je minen model s naprostym minimem regulaci (de facto stredoveke trziste s hygienickymi normami), kde je vse nechano primitivnimu mechanismu nabidka/poptavka.

O vhodnosti tohoto modelu vesnickeho trziste v prostredi globalizovaneho sveta se lze samozrejme dohadovat a take ho nepovazuji za ten nejlepsi.

Ale k pricinam svetove krize to ma daleko asi jak Babicka k Pulp Fiction.

Ta je zpusobena presnym opakem, regulacemi a planovanim. Lhostejno, zda verite na planovanou krizi za ucelem NWO, nebo centralnim rizenim bankovni politiky vsech moznych financnich ustavu bez regulace trhem.

Veskere neblahe zasahy statu, ktere krizi prohloubi, nebo prohloubily, at znarodnovani podniku nebo srotovne etc. Klaus kritizuje.

Prohlasit, ze nas Klaus vhrhl do chrtanu EU je taky dost zavadejici formulace.
Klaus je od zacatku euroskeptik a EU kritizuje, a do EU nas nevrhl, ale velmi neochotne souhlasil s tim, ze EU neni dobry napad, ale asi je to vzhledem k nasi poloze ta lepsi volba z ne dobrych moznosti.

Volny trh take nemuze za to, ze jsme rozprodani. Za to muze lobovani, uplatky, korupce a kamaradsofty.

Cimz neobhajuji volny trh.


Volny trh ma totiz, podle me, uplne stejnou slabinu jako komunismus.

Pro svoji spravnou funkci predpoklada, ze vsichni zucastneni jsou poctivi, dodrzuji pravidla a nebudou se snazit nekoho za kazdou cenu okrast.

202451

15.10.2009 19:20

RE: Prast jako uhod

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 202451

Pravda je treba predpokladat, ze kazdy se bude snazit fixlovat. Jedima moznost jak tomu zabranit je autoregulace zdola. Proste obecne nastavit system podle mistnich podmineka ala Svycarsko. Dve zakladni veci, referendum, ktery pri urcitem poctu hlasu musi byt vypsano a verdikt referenda plati jako nejvyssi zakon! Daji se tim odvolat jinak neodvolatelni zkorumpovani politici, da se jim zrusit imunita... Velice vyrazne dojde ke snizeni korupce z duvodu, ze to bude riskantni a navic za to riziko budou chit extra priplatek, takze se to nevyplati a bude se uplacet, tam kde vyjde levneji. A odlivu kapitalu bych se nebal. Pokud jsou v ramci realnych moznosti jasne dane nemenne podminky pro vsechny, tak kapitalu to vyhovuje lepe nez nejistota korupcniho chleva.

202572

14.10.2009 16:40

RE: Prast jako uhod

sxgo 78.?.?.?

Reakce na 202442

Nadpis bych zmenil na:
Prase uhoď!
http://www.eurabia.cz/Articles/3479-francie-zavadi-islamske-financnictvi.aspx

202454

14.10.2009 16:59

RE: Prast jako uhod

Alexa 94.?.?.?

Reakce na 202442

Souhlasím.

Taky nejsem pro Klause všema deseti. Některé jeho kroky jsou podivné a nesouhlasím s nimi. To, že je teď proti přijetí LS neznamená, že vše ostatní je smazáno.

Moc by mě zajímalo, zda je jeho současný boj proti podepsání skutečně tak nezištný jak se navenek může zdát. Obávám se, že jeho úmysly budou spíše "křišťálově čisté" a po měsících či letech se nakonec ukáže, že státní suverenita, která je tak často Klausovými ústy skloňována je jen prostředek k ochraně jiných - osobních - zájmů.

202457

14.10.2009 17:10

RE: Prast jako uhod

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 202457

Boží cesty jsou nevyzpytatelné, a nikdy nevíme, koho a proč si vybere za evangelistu - tj. nositele dobrých zpráv [smích]

Opakuju se, ale ta kára lidského pokroku hrká po velmi křivolakých cestách, a táhnou ji vždy spíš oslové nebo alespoň mezci spíš než bělostní hřebci...

202459

14.10.2009 18:04

RE: Prast jako uhod

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 202457

Nemáme jiné než osobní zájmy. Ty druhé jsou zprostředkované přes ty osobní.
Osobní zájem může být i náš společný národní a klidně se může shodovat i se současným postojem hlavy státu.
Zapomeňme na nějaké majetky, o ty stejně už přišla většina všude, teď se už jedná o prostor a zbytky identity.

202466

15.10.2009 20:19

RE: Prast jako uhod

Alexa 94.?.?.?

Reakce na 202466

>Nemáme jiné než osobní zájmy.

Jistě, ale nejsme všichni prezidenti. Post prezidenta není samoúčelný. Původně, pokud se nemýlím, je to jeden z postů ustanovených pro správu státu. Nikoliv pro podporu vlastních aspirací.

Získat post prezidenta tak není ani tak jedním z mnoha stupínků naplňování osobních zájmů, jako spíš obětování části svého života službě druhým.

(Vím, jsem naivní, to mi říkat nemusíte.)

Majetky neřeším. Ty už nikdo nevrátí.

Výše v diskuzi se tu objevila analogie k současnému stavu v podobě kurníku. To je to co mě pálí. EU, která je na vzestupu není tím, co bude skutečně ku prospěchu lidí. Jenže nás stát také není příkladem pořádku a místa, kde by člověk měl jistotu v právním řádu, aj. Proč tedy Klaus poukazuje halasně na eurošpínu, ale domácí špína je pro něho tabu? Navíc, co je životaschopnou alternativou k "eurostátu"? Naše domácí vhazování lístků do urny, tvářící se jako demokracie a přívětivé "Drž hubu!" po vhození?

Možná, že málo sleduji Klausovo jednání, ale jeho postoj je vlastně dost nekonstruktivní. Říká NE Lisabonu, ale tím, že mlčí k tomu ostatnímu je pro mě jeho "spravedlivý boj" nedůvěryhodný.

202576

15.10.2009 20:38

RE: Prast jako uhod

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 202576

Domaci spina je i do budoucna resitelna Cechy. Jako nejaky region v ramci LS s spinou silne centralizovaenho statu neudelame vubec nic.

202580

15.10.2009 21:57

RE: Prast jako uhod

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 202576

Alexo, jak začneme řešit náš kurník přes EU lišáky, bude nejspíš opravdu rychle vyřešen. Ale to zrovna třeba já si nepřeju stejně jako Klaus a je skoro jedno, jestli máme každý jiný důvod.
Jinak tu námitku chápu, nejsem v žádném Klausově fanklubu, ale tady musíme stát za hlavou státu, jinak se nám to vrátí v podobě nějaké tragické loutky v budoucnu, a to se napravuje těžko, přičemž budeme oškubáni taktéž a navíc potupně.

Ten tlak na prezidenta sílí. Zákeřné podpásovky ze vnitř kurníku se objevily dnes znovu. Když vidím a slyším Vondru, který je v mých očích sliz vzdáleně se podobající člověku, vím, že podporou Klause se aspoň vzdaluji něčemu odporně slizskému. [mrknutí jedním okem]

202585

15.10.2009 22:25

RE: Prast jako uhod

serpico 77.?.?.?

Reakce na 202585

tak tak,já jsem od přírody klidný člověk ale potkat někde Vondru na ulici,tak ho vlastnoručně uškrtím... [naštvaný]
a ještě by se tam mohl přmotat zdegenerovanej knížesráč Schwarcenberg [bliji]

202586

16.10.2009 8:07

RE: Prast jako uhod

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 202585

"jak začneme řešit náš kurník přes EU lišáky, bude nejspíš opravdu rychle vyřešen."

pod toto se podepisuji pane HHBB!!! s úctou Méďa

202609

16.10.2009 7:09

RE: Prast jako uhod

p 125.?.?.?

Reakce na 202442

Tady nejde o Klause ale o nasi statnost,suverenitu,boj se vede o nase prezidenstvi,ktere ma treba Narkozy zarucene,ale nas prezident musizas a zas jako mnohokrat predtim BOJOVAT o uznani naseho ceskeho statu v jehoz cele se nachazi.Uz zase cizaci opovrhuji ceskym narodem posmivaji se zvysoka a opovzlive si odplivuji slysi=li slovo Cech nebo slovan Rus atd. Jestlize se /a oni se nikdy nepouci/ se nezmeni ani myse nezmenime a jejich EU boudu vyvratime jako vitr pastousku. Tak pracovaly dejiny doposud a pochybuji ze se to zmeni....

202604

17.10.2009 2:47

RE: Prast jako uhod/ Vďaka, píšete mi z duše pán Pavel-Čert-Němec.

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

Reakce na 202442

Na zázraky a zmeny osobného charakteru politikov už dávno neverím.
Nerobím si veľké ilúzie o EU, ale bude mať aj pár plusov, lebo nič nie je iba čiernobiele. Všetky štáty strednej Európy budú
"dokopané" k LB. Čo sa týka Benešovych dekretov, som proti tomu aby sa zrušili, ale naši a vaši Nemci už aj tak majú svoje bývalé majetky podchytené. Inak musím sa zastať slovenských Nemcov, ktorí
sú oveľa ústretovejší voči Slovákom. Možno to bude tým, že prežili SNP, boli chudobní a spoločne so Slovákmi fárali do baní a spoločne umierali v závaloch. Šaňo Mach by mohol veľa vyprávať, keby žil, o štrajku baníkov v Handlovej roku 1941.

202693

20.10.2009 18:30

RE: Prast jako uhod

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 202442

On nám ten Hrad ještě patří? Vsadím boty, že už ne. Jen se to tutlá. Tady už nám přece neříká pane ani to, z čeho jsme víc jak ze 70% složení - voda.

202893

14.10.2009 16:18

Pod terorem ... blbosti.

donald petrle 195.?.?.?

Skutečný myšlenkový mišmmaš! Fašizující EU a profesor zachránce, který se učil demokratismu a liberalismu a jiným ismům zřejmě, od ruského špiona Karla Koechera na Prognostickém ústavu, po své krátké kariéře běžného bankovního pracovníka v KB. Zde také prozřel a zjistil svůj velký talent makroekonoma, rozpoutal váprodej národního majetku nandnárodním společnostem a objevil v sobě dávnou příchylnost ke kágebácko-gangsterskému režimu v spost sovětském Rusku. A nyní sám proti celému světu a když bude potřeba tak i vesmíru jako ten Šiška. Vy musíte být všichni opravdu vypatlaní.

202449

14.10.2009 17:06

RE: Pod terorem ... blbosti.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 202449

Minulost i pohnutky těch, kdo EU zakládali a podporují, je stejně temná, jako ta Klausova. Opět jednou se potvrzuje esoterický axiom, že dobro vzniká pouze jako vedlejší produkt souboje dvou zel.

202458

14.10.2009 17:16

RE: Pod terorem ... blbosti.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 202449

No, když už tedy víme, že na rozdíl od vás jsme všichni vypatlaní, mohl byste laskavě sdělit i nějakou jinou informaci, kromě těch, které zná každý?

Třeba jaké výhody nám přinese podepsání LS? Tedy kromě těch, že se staneme jen jakýmsi územím bez vlastních pravomocí a jakéhokoliv vlivu na fungování vámi obdivované socialisticko-byrokratické EU? [oči v sloup]

202460

15.10.2009 19:26

RE: Pod terorem ... blbosti.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 202449

Pravda v devadesatych letech jsme si rikali pred volbama s kamosema takovy vtip.

Koho bude volit?
Prece komunisty.
Ale joo, to my vsichni, ale v ktere strane?

Jsme nesmirne rad, ze za tech 20 let sametoveho plyse zijeme konecne v te rozvinute demokracii. Ale tudle jsem nekdo od naseho velkeho moralniho vzoru Havla cetl, ze nase demokracie je furt nejak slaba na prsa ci co? Zrejme az v lune Velkoevropske taky tisicilete rise nebo zpatky pod habsburky se pripravime na druhy porod a pak uz to bude jenom cim dal lepsi. Dovolena v Jugoslavii, prvmi dite, auto..

202573

14.10.2009 17:32

Prohlednete si prvni obrazek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

http://www.lidovky.cz/klaus-z-moskvy-podminka-k-li...

Ne aby nekdo zase spradal o svicnu v pozadi souvislosti s buhvicim. Jde prece o nahodu.

202461

14.10.2009 19:41

Pod terorem trpasliku trpi zeme Ceska

Chrobacek 98.?.?.?

uz dvacet let, ryba co smrdi od hlavy spociva na Prazskem hrade. Pane Stworo, myslela jsem si, ze jste jinaci kabrnak, ale asi ze ne. Tak to napisu slusne. Mylite se, hodnotite povrchne. Nektere Klausovo ciny byly chvalyhodne, nektere dokonce snad i dobre... ma odvahu vystoupit proti klise. Ale nema disciplinu dodrzovat ani zakony vlastni zeme. Jestli si myslite, ze ho tohle stavi do pozice hrdiny, mne to pripada totiz trapne. Dela Ceske republice ostudu. A mozna... by se mel z nekterych svych "politickych" cinu i zodpovidat. Treba to je duvod, proc nechce schvalit Lisabon?

(Nepamatuji si sve log-in informace, takze prominte.)

202476

14.10.2009 19:57

islamizace

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

sorry , že to dávám do diskuse už poněkolikáté, ale připadá mi to strašně důležité

"Česko by v budoucnu mohlo mít za povinnost hostit ilegální imigranty, kteří utíkají na Západ. Solidaritu nových členských států EU se starými požadují italský premiér Silvio Berlusconi a eurokomisař Jacques Barrot."

"Budoucí společný postup vůči imigrantům umožňuje i Lisabonská smlouva, podle které by imigrační politika nepatřila mezi kompetence národních států, ale určovala by ji sama Unie. Dojdou-li Berlusconiho návrhy sluchu u představitelů EU, bude mít Brusel v Lisabonské smlouvě účinný nástroj, jak imigranty mezi jednotlivé země přerozdělovat."

http://zpravy.idnes.cz/evropa-si-nevi-rady-s-prist...

202478

20.10.2009 21:45

RE: islamizace

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 202478

Jen žádnou paniku. Sibyla slíbila, že Evropu zaplaví žluté plemeno a těch je tolik, že žádnej Berlusconi nebude nic nikam rozdělovat. Bejt jím, tak se raději učím Čínsky. Mluví tak víc lidí, než mají dvě Evropy dohromady... Jo a jsou to komunisti.

202904

14.10.2009 21:57

Souhlasím s panem Stworou,

Jiřík 62.?.?.?

formuloval přesně myšlenky, které se mi rojily v hlavě při četbě příspěvku pana Dolejšího v BL. Domnívám se, že není doba ani čas na debatu o osobnosti pana prezidenta, jde opravdu o dodatek ke smlouvě, který zajistí obyvatelům české republiky nedotknutelnost majetku po vysídlených Němcích a kolaborantech. Že hlas pana Dolejšího i ostatních kritiků prezidenta Klause zní ve falešných tóninách je poznat i z bagatelizace tohoto aspektu a ve zdůrazňování české malosti a téměř podřízenosti. Téměř to vypadá tak, že všem těmto pisálkům nejde o nás jako spíš o přízeň obyvatel za naší západní hranicí. Až tam ten dodatek bude a pan Klaus bude dále dělat obstrukce, pak s nimi budu dokonce i souhlasit. Dnes mi však připadají jako hafani snažící se zavděčit svým pánečkům. A už i na BL?

202490

14.10.2009 22:50

Karel D.je Vůl!

korutan 81.?.?.?

Pane Stworo, děkuji za Váš příspěvek. Popravdě, Nietzscheho rád čtu s vysvětlivkami. Jsem technický typ a jinotaje mi dělají trochu problém! Stejně tak mi dělá problém pochopit řadu uveřejněných diskusních příspěvků: Nepodstatné blábolení, argumentace bez argumentů, ale volání po důkazech, zabíhání do slepých uliček pochybného samomoudra a zpochybňování čehokoliv, to vše by bylo možná přípustné někde v pánském či dámském „intelektuálním“ klubu, kde jde vcelku o hovno, maximálně o zabití času!
Že se stejným způsobem lidé vyjadřují k zhovadilému urážení svého presidenta a k otázce, která bytostně poznamená lidi celé Evropy, i naší země, na neznámo jak dlouhou dobu, je děsivé až zrůdné! Nebudu zde snášet zcela konkrétní důkazy zvůle EU gangsterů, kteří již dnes nerespektují, obchází a ignorují zákony a závazky plynoucí z přístupových dohod EU! Přestupování zákonů, jimi samotnými vytvořených i zákonů jednotlivých států, je naprosto jasným signálem, co bude následovat po zaklapnutí ocelové obruče zvané Lisabonská smlouva! Jak to někdo, do háje, může bagatelizovat, nebo přímo nevnímat!!
Článek Karla Dolejšího je smutnou ukázkou schopnosti zajisté inteligentního člověka, používat fakta a smyšlenky, lži a pravdu ve své fabulaci tak, aby dosáhl zamýšleného působení svého textu! V jeho jednání lze vysledovat taktiku, starou jako příběhy Starého Zákona. Jaký je rozdíl mezi jednáním Karla Dolejšího a biblickým Jákobem, synem Izákovým, když dvakrát úskokem podvedl svého bratra? To, že lidem, kteří ví a znají alespoň některé vstupy, jako např. ústavu, je na zvracení, svědčí o tom, že svou roli nezvládl! Že v křeči touhy po zdiskreditování pana presidenta přestřelil. Tak moc chtěl, až to pos…!
Jestli někdo je vlastizrádce, jsou to ti, kterým je přes jejich přísahu poslanců a senátorů ukradený osud naší země a jejích lidí! Těch kteří se dnes chtějí ptát presidenta, proč LS nepodepsal! Ti by se měli zodpovídat z toho, že podepsali proti vůli většiny lidí!!
Nashledanou v pátek 16.10.2009, 14.00 na Hradě.
Korutan

202497

15.10.2009 1:30

Mne jste opět nezklamal

Supman 84.?.?.?

Pane Stworo,

díky. Opět jste jediný v celém spektru medií.
Naprosto s Vámi souhlasím.

Seznal jsem, že jste se dal do četby Koukolíka. Pokud jste se již dostal ke "schematickému myšlení", můžete křičet BINGO [chechtot] Protože schéma, že na západ od nás je "Miroslavovo" je v čechách hojně rozšířené a populární. Na východě je jen medvěd a drak. [velký smích]

Hezký den.

202509

15.10.2009 1:33

No tak schválně

Řehoř 90.?.?.?

Všichni, kdo jsou pyšni na to, jak - podle nich - Klaus odvážně čelí světu, jako by soustavně přehlíželi, že nájemník Hradčan už prostě světu dávno čelit nemůže, neboť toho objektivně není schopen. Ten, kdo je přesvědčen, že světovou finanční krizi způsobily státní intervence a vyřeší ji neviditelná ruka trhu, ten kdo nevidí žádné ničení přírody ani globální změny klimatu, ten kdo už rozumí pouze mocenské logice a ničemu jinému - ten nečelí světu, jen privátní věrouce vystavěné na vlastních idiosynkraziích a podporované přeochotnými přicmrndávači.

To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro
mravní
bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek.
V naší zemi
je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat
penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se
nacházíme,
nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme
mravní
stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat
bankrotáře,
nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující, dělat
to,
co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a
šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení
a mrhání. Máte
pravdu, je třeba překonat krizi důvěry, technickými zásahy, finančními
a
úvěrovými ji však překonat nelze, důvěra je věc osobní a důvěru
lze obnovit
jen mravním hlediskem a osobním příkladem.


Výrok Tomáše Bati z roku 1932

202510

15.10.2009 9:29

RE: No tak schválně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 202510

To je sice všechno pěkné, ale stejně jako pochybuju o tom, že se Tomáš Baťa dostal a udržel na špici v tom prohnilém nemravném systému svou mravností, stejně tak se ani dnes nedostane a neudrží na ekonomické či politické špici nikdo mravný - systém je prostě nastaven tak, aby to nedovolil. Jako tehdy, tak i dnes jsou ve vedení sice inteligentní, ale nemravní bank-rotáři, kteří jako tehdy, tak i dnes zvolili takovou techniku a taktiku, která prospívá pouze jim - na pracující opět séře pes. A kdyby to měli jako tehdy završit válkou, jistě se nebudou rozpakovat.

Takže jsem skutečně zvědav, kde chcete vzít ty mravné, kteří nás z té krize vyvedou osobním příkladem - když už se v mezidobí povedlo dokonale zdiskreditovat vliv víry a jediným bohem se stala neviditelná ruka trhu.

202530

16.10.2009 17:42

RE: No tak schválně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 202530

dravost, motivovanost, ambicióznost NEROVNÁ SE nemravnost (pomiňme, co je vlastně konsenzuální a ne zcela přesně definovaný, ne všemi stejně vnímaný a ne všude stejně platný pojem, lidský výtvor: "morálka".
a není to systém, co je tak "nastaveno", ale lidská povaha. to člověk tak moc chce, až hledá i nepovolené cestičky. nicméně i to je asi dobře, tak jak to dle přírody má být. -jako limity a vynálezy dosažené jsou proto, aby je lidé dále překonávali, tak i zákony jsou proto, aby se testovaly a pokud to jde, i prorazily... aby se i právo přizpůsobovalo, i to má svůj vývoj. -je to sice poněkud drsné vyjádření, ale v podstatě takto to funguje.
v přírodě silnější vyhrává a přežije. v člověčí přírodě chytřejší a odvážnější vyhrává také.

202654

20.10.2009 23:10

RE: No tak schválně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 202654

No sice jsme svým biologickým základem zvířata, dokonce hodně nepovedená, když nám chybí potřebná výbava k přežití a udržení druhu v podmínkách této planety, což něco vypovídá o původním místě našeho určení, za něž tradičně považujeme biblický Ráj. Ten ostatní život vykazuje popsané znaky chování, zcela odlišné od zákonů interakce neživé hmoty. Svojí výbavou vědomím si sebe sama, pak i schopnost přeměny energií na práci k určitému požadovanému cíli (lov, sběr, odpočinek, učení, množení ap.).

Člověk je ale nad tuto běžnou úroveň života ještě dále povznesen a to právě proto, aby se na něm mohly projevit vyšší principy duchovní existence, vědomě v něm transformující tu touhu přirozeného, pudy ovládaného sobeckého vlastnictví (potravy, nástrojů ap.), k soužití v kooperujícím kolektivu inteligentních bytostí, konajících ve prospěch zachování svého druhu aktivní změnu svého životního prostředí, nahrazujíce tak ty svoje biologické nedokonalosti a uspokojujíce i své touhy po poznání světa kolem sebe. Symbolika svatoplukových prutů je více než výmluvná.

202912

15.10.2009 2:19

Ještě něco pro eurohujery!!!

Supman 84.?.?.?

Velmi poučné, zvolte v nabídce jazyku češtinu...

http://dotsub.com/view/d25a9402-c339-4603-af2b-5449e4dd4d1b

202513

15.10.2009 2:26

RE: Ještě něco pro eurohujery!!!

Supman 84.?.?.?

Reakce na 202513

P.S.: Bystřejším možná dojdou i souvislosti s Klausovým jednáním (viz. oddalování přijetí Eura...).

202514

15.10.2009 3:50

V ceskym krateru se vzdycky

Satanist 75.?.?.?

najdou zmrdi kteri si rikaji vlastenci a pri tom vsem by radi strcili hlavy celyho naroda jakykoliv svini do konopnyho nakrcniku jen aby se zavdecili. Meli by si uz ty ukazky ctnosti konecne uvedomit ze jejich kolaboracni dedkove lezli do prdeli Rakousko-uherskymu eraru kterymu slouzili do roztrhani tela a kdyz prisel Hitler tak nalezli do prdele i 3 Risi a po WW2 lizali aby se neporusila tradice prdel rudych soudruhu a aby se zavdecili terroru rudyho zidobolsevismu povesili mnoho nevinnych lidi na sibenice v komunistickych koncentrakach ! Jejich synove dnes jdou ve stejnych stopach a vubec jim nevadi ze ten dobytek jak se jeste dnes vsem soudruhum rika jeste z rudych prdeli nevytahli paty a uz chtej nalezt do prdele USA presto ze na svy bratry chazary v ceskym krateru americkej sionistickej bratricek sere jak na placatej sutr. Co ceka ovcany ceskyho krateru dal? Budou svedky az si ruzova slechta ktera ceskymu narodu jen skodi necha operaci zesikmit oci?

202517

15.10.2009 11:09

Toto je prohlášení ČR v oddílu C Lis. smlouvy

thomas789 88.?.?.?

53. Prohlášení České republiky k Listině základních práv Evropské unie
1. Česká republika připomíná, že ustanovení Listiny základních práv Evropské unie jsou určena orgánům a institucím Evropské unie v souladu se zásadou subsidiarity a rozdělením pravomocí
mezi Evropskou unií a jejími členskými státy, jak bylo znovu potvrzeno v prohlášení (č. 18) o vymezenípravomocí. Česká republika zdůrazňuje, že její ustanovení jsou určena členským státům pouze tehdy,pokud provádějí právo Unie, a nikoli tehdy, když přijímají nebo provádějí vnitrostátní právo nezávisle
na právu Unie.
2. Česká republika rovněž zdůrazňuje, že Listina nerozšiřuje oblast uplatňování práva Unie a nezakládá žádnou novou pravomoc Unie. Listina nezužuje oblast uplatňování vnitrostátního práva a neomezuje žádné současné pravomoci vnitrostátních orgánů v této oblasti.
9.5.2008 CS Úřední věstník Evropské unie C 115/355
3. Česká republika podtrhuje, že pokud Listina uznává základní práva a zásady, které vyplývají z ústavních zvyklostí společných členským státům, tato práva a zásady musí být vykládány v souladu
s těmito zvyklostmi.
4. Česká republika dále zdůrazňuje, že žádné ustanovení této Listiny nesmí být vykládáno jako omezení nebo narušení lidských práv a základních svobod, které jsou v oblasti své působnosti uznávány právem Unie a mezinárodními smlouvami, jejichž smluvní stranou je Unie nebo všechny její členské státy, včetně Evropské úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod, a ústavami členských států.

Jaký ještě jiný dodatek chce pan prezident doplnit a jak konkrétně? Tedy aby nemuselo dojít znova k ratifikaci ve všech členských státech kvůli změně textu smlouvy a co je závadného na tomto dodatku. Nároky sudetských němců nejsou právem Evropské unie, resp. netýkají se unijního práva resp. fungování unie a tudíž Listina práv a svobod EU nemůže na tyto vztahy dopadat. Naopak vše opět podléhá vnitrostátnímu právu tj. našim zákonům jejich součástí jsou např. zák. č. 12/1945 Sb. a další(tj. tzv. Benešovy dekrety). Toto zatím nějak nechápu, pokud mi to někdo vysvětlí. A jak lze v tomto případě prolomit zákaz zpětné účinnosti práva. Díky za odpovědi.

202536

16.10.2009 15:19

RE: Toto je prohlášení ČR v oddílu C Lis. smlouvy

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 202536

Aha takze nebude existovat ani dnes ani v budoucnu nejake "evropske obcanstvi"? Pravo EU se tedy nebude vztahovat na obcany euroregionu? Nebudou se moci soudit u soudu EU? To je prekvapive, vzdyt uz dnes CR musi respektovat verdikty soudu ve Strasburgu, nebo ne? Pokud ma byt EU po podepsani LS pravnim statem, tak musi vychazet z rimskeho prava "obcan ma dovoleno, vse co nema vyslovne zakazano zakonem". V cem se vlastne lisi tato ceska formulace od te polske nebo britske? Nejsem pravnik, takze si to necham rad vysvetlit.

202642

15.10.2009 17:09

Mimo misu

Tak je to 88.?.?.?

Mám ten dojem, že Zarathustra našej doby často kritizuje všetkých a všetko avšak sám si nezarobí ani na chlieb. Niektorí opustili ženy a vlastné deti im umierali v sirotincoch. Kecy aj keď pôsobivé treba preveriť aj osobným príkladom ich hlásateľa.

202561

15.10.2009 18:39

je klaus skutecne zachrance?

freelook 195.?.?.?

...abychom už co nejrychleji odevzdali někomu svou suverenitu a svépravnost. Dobrovolně. Nikdy bych nevěřil, že je něco takového možné, kdybych toho sám nebyl svědkem v přímém přenosu.
prominte ale lehce pouziji relativizaci.

o jake suverenite bavime? v dobe kdy svetove deni na vsech urovnich nejvice ovlivnuji komercni instituce, kdy politici jim navic hraji podle dodanych not? narodni hranice jsou uz davno diky tomuto procesu smazany. je projev suverenity prodat narodni zdroje za pul darma konkurenci? je projev suverenity chteni americkeho radaru nebo vstupu ruskeho ci cinskeho kapitalu?

o jake svepravnosti se bavime? po dvaceti letech tzv. svobody a samovladnuti jsme to diky klausum dotahli kam? bez vnejsiho iniciatora se to tu nezmeni. pomysleni na obdobu narodniho obrozeni me spis pripomina zoufaltsvi. spolecnost je tak rozdrobena a zmanipulovana, ze je obnova cesstvi takrka nemozne.

Dale je otazkou o co jde vlastne klausovi? proc takove nacasovani? proc tak banalni pripominky? jde mu jen o zviditelneni? jde mu o potencialni referendum v UK, ktere jeho nynejsi klickovani muze vysvetlit? co kdyz mu jde o roztristenou evropu, kterou si rusko pomalu opanuje?

pro mnoho lidi je bohuzel prijatelnejsi zit pod "diktatem" EU, ktery je postaveny na tech vyspelejsich(tim nemyslim v absolutne a ve vsem) zapadnich systemech, nez v suverenim postkomunistickem chaosu, ktery urcuji prodejni nekompetentni kejkliri...

btw. nevim jak by vypadala soucasna Nietzscheho reakce na zminovane tema...

202567

16.10.2009 15:34

RE: je klaus skutecne zachrance?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 202567

Co udela vnejsi iniciator? Jsem nekolik let v EU a co se stalo ohledne vnitrni situace v CR? Kdo bude delat ty zmeny? Nekdo jako ted momentalne proevropsky orientovany Vondra? Nebo eurokomisar Spidla? Pripadne nekolik desitek tisic demokratickych eurokadru mluvicich cesky? Na jakem zaklade stoji Evropa, ktera ma hruzu z pripadneho referenda v Britanii? Na jak dlouho vydrzi centralizovana Evropa, ktera se po blamazi ve Francii a Nizozemi vyhnula pri ratifikacnim procesu referndu? Jakou silou bude drzet pohromade? Bude to sila policejsniho statu?

Bismarc, ktery sjednotil Nemecko, porazil Francii i R-U jako kontinenalni evropske mocnosti, chapal ze Evropu nelze silou zcentralizovat. Chapal, ze zkouset neco silou na Balkane je neefiktivni plytvani zdroju. Ted se jde cestou ekonomickeho natlaku, lidi maji strach z ekonomickeho krize, korupce a nevim ceho vseho, a ocekavaji, ze nekdo prijde a bude to za ne resit. Dokud nepochopi, ze v problemech, ktere je pali se musi angazovat sami, tak se nic nezmeni!!

Neprijdou zadni spasitele ani z USA, ani z EU ani z Ruska nebo Ciny. Jednotny postoj EU muze pomoct vyjednat lepsi obchodni podminky pouze z pozice centralne rizene ekonomiky a to jeste ne zdaleka ve vsech polozkach mezinarodni smeny. Do jake miry je kompaktibilni socialni status evropskych spolecnosti s cinsky centralne rizenym kapitalismem, at si kazdy zodpovi sam.

202643

16.10.2009 21:58

RE: je klaus skutecne zachrance?

freelook 195.?.?.?

Reakce na 202643

trosku to podam z uhlu euro-optimisty. co udela vnejsi iniciator? nejsem najivni abych si myslel, ze podpisem LS se neco radikalne zmeni na atmosfere v CR, nicmene minimalne formou pravni intervence (tj. normovani pravniho prostredi) muze nase nestandardni deni pozitivne ovlivnit. na moralce musime samozrejme pracovat sami (pracujeme uz 20 let, ale zatim bez znatelne zmeny)

sjednocena evropa stoji na zaklade globalni nutnosti. jak se jinak postavit ostatnim svetovym hracum? samozrejme vnimam premrstenou byrokracii a zbytecne presouvani kompetenci, ktere jsou lepe reseny na lokalni urovni, ale chapu to jako negativni vedlejsi produkt vzniku (svym zpusobem)unikatniho projektu, ktery nam prinasi spise pozitiva.
to jak eu-pantatove vyresili referenda neni uplne prikladem hladkeho "demokratickeho procesu", ale je vzdy a ve vsem demokraticke rozhodovani idealni? jako slaby priklad nerozumneho demokratickeho vystupu zvolim rakousko, kde si odsouhlasili bezjadernou energetiku a nyni si (jadernou)energii sami musi kupovat. v pripade energeticke krize jsou nesobestacni.

u Bismarca jsem trochu na pochybach, jestli existuje prima korelace mezi jeho predstavou centralizace a dnesni situaci. nepripada mi stejne kdyz staty prijmou zmenu pres sve volene politiky(s vidinou ekonomickeho profitu) nebo kdyz jsou staty nasilne okupovany.( v tomto bode je to na politologicko-filozofickou diskuzi o mire a verzi demokratickeho systemu...) to co tvrdil Bismarc je soudoby pohled na utvareni fungujiciho statniho utvaru a nikoliv exaktni vsevystihujici pravidlo. takze i pres jeho dobu presahujici ciny a myslenky nelze jeho pojeti absolutizovat.

samozrejme je potreba iniciativy ze spoda, ale ta neni vsemocna. Necekam zadne spasitele ani zazracne zmeny, jen mi pripada, ze pro CR je EU ta lepsi cesta. jen nerozumim vasemu zaveru proc by se mela porovnavat mira kompatibility evropskeho systemu s cinskym? kdyz uz tak bych porovnaval miru centralniho rizeni.

ted uz neni doba premyslet zda LS prijmout(kdyz uz jsme se toho kompromisu ucastnili), ale jak noveho systemu vyuzit ve svuj prospech. LS preci nezakazuje ruzne zajmove uskupeni statu...

PS: k tomuto tematu bych doporucil euroskeptika Petra Robejska: Svet videny z Ripu. ten ma docela zajimave nazory

202680

17.10.2009 5:35

RE: je klaus skutecne zachrance?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 202680

Co bude drzet EU pohromade? Zatim jsem to neslysel a zrejme ani neuslysim. Ted zaznel argument, ze Francouzi a Holandane nechteji do LS chude pribuzne z vychodni Evropy. Nechteji tak nechteji, ale pan Zak by mel pochopit, ze silou je ke zmene nazoru nikdo neprinuti.

Normovani pravniho prostredi probiha bez nejakeho vetsiho efektu jeste pred vstupem do EU. Navic nebere zretel na mistni specifika. Co muze byt vhodne opatreni pro Italii, muze byt neefektivni treba pro Finsko. Ano cinsky system je s evropskym neporovnateleny.

Cina je sice mnohonarodnostni utvar s centralne rizenym kapitalismem, ale s absenci socialne orientovane spolecnosti a naprostym odmitnutim demokratickeho principu. Jakykoliv centralne rizeny byrokraticky utvar je s demokracii nekompaktibilni. Centralizaovana Evropa nebude zadnou vyjimkou, tudiz ubytek demokracie. A znovu se objevuje otazka, co bude drzet centralizovany multietnicky stat pohromade?

Pokud jde o dobre umysly eurokartu jako Solana, Baroso, Sarkozy, Kouchner..., tak vrele doporucuju film Ukradene Kosovo. Ano Vaclav Klaus si uvedomuje, ze zrejme budeme nuceni prijmout, protoze rozpad tohodle utvaru bude iniciovan nekym z velke ctyrky. Muj favorit je Britanie. A nepochybne Vaclav Klaus dela vse proto, aby jsme z duvodu LS neprisli do problemu. Prolomeni BD je pruser od 500 miliard nahoru.

Rakousko jako pripad spatneho fungovani demokracie je naprosta hovadina, protoze lze demokraticky zrusit rozhodnuti o zmrazeni vyuzivani energie z atomu a je to pouze v kompetenci Rakusanu. Po prijeti LS, uz muze byt nazor Rakusanu ignorovan. Energeticka politika bude podlehat centralnimu rizeni.

Jakym zpusobem je napr. veden CEZ se mi nelibi, ale jenom blbec by prodal firmu s pravidelnym ziskem desitek miliard rocne a k tomu nas nuti EU zatim hrozbou sankci, po prijeti LS prijde befel a ceska vlada v gubernii CR secvakne podpatky a bude se privatizovat. Posledni dobou slysim, z ust ministru a premieru ceskych vlad, ze podepsali spatnou smlouvu. Nez podepsat spatnou nevyhodnou smlouvu, tak radeji zadnou!!Tuhle elementarni vec vi kazdy podnikatel a zamestanec, uz po prvni spatne zkusenosti do konce zivota!!

202699

17.10.2009 23:28

RE: je klaus skutecne zachrance?

freelook 89.?.?.?

Reakce na 202699

co bude drzet Evropu pohromade? dle meho nazoru enviromentalni, energeticke problemy ci ekonomicke tlaky nastupujicich velmoci. pod kridly upadajici USA se zeme EU (obvzlast uk) uz schovavat nemuzou. priznavam, ze EU postavena pouze z vule par politiku ci byrokratu nema velke sance na dlouhodobou stabilni udrzitelnost, ale je temer jiste, ze v brzke dobe prijde vnejsi nutnost, ktera zpusobi ztmeleni. Proces integrace proto chapu jako pripravu na horsi casy.

Ted zaznel argument, ze Francouzi a Holandane nechteji do LS chude pribuzne z vychodni Evropy. tento priklad spise vypovida o populizmu ci primitivnim nacionalizmu ve zminench zemich. u nas podobne vykriky existuji vuci jinym narodum take. jestli negativni nazor bude casem vyznamny na to, aby se EU rozpadla je spekulace.

normovani (nikoliv jen individualnich nesmyslnych zakononu, ale spise prijimani zapado-civilizacnich obecnych norem) probiha diky EU. zavadeni hlouposti z Bruselu, jak jsem psal drive, povazuji za detskou nemoc (vedlejsi produkt) mladeho centralizovaneho systemu.

Jakykoliv centralne rizeny byrokraticky utvar je s demokracii nekompaktibilni zde bych mel dotaz. odkud cerpate jistotu pro toto tvrzeni? neni treba usa(individualisticky multi narodnostni) ci sve doby Rakousko-Uhersko(statne multy narodnostni) prikladem, ze pri jiste vyvazenosti centralizace a samospravy to jde? Evropa se jeste hleda, takze predjimat jak to bude vypadat za nekolik desitek let je spise o pocitu.

film Ukradene Kosovo jsem videl a informacne me ovlivnil, takze me nemusite povazovat za naivku. bohuzel jako zeme, ktera nema jak zdroje tak know-how, musime volit jen ty lepsi volby ze spatnych. nejsme svicarsko ani norsko. to jak popisujete klausovi myslenkove pochody(...aby jsme z duvodu LS neprisli do problemu.) mi pripada trochu povrchni. zase pouziji fraze: jak to vite? me pri pohledu na posezeni klause s medvedevem v dobe, kdy evropa resi zasadni problem nuti k pocitu, ze treba jeho zajem o ceskou suverenitu ma trochu jine duvody. proc, kdyz mu jde o BD, za vyjimku nebojoval drive, kdy vyjednani teto podminky bylo "daleko" jednodusi? proc mam verit pseudoprofesorovi z ekonomie vice nez profesorovy na evropske pravo ohledne retroaktivity zakonu?

co setyce rakouskeho prikladu, tak zde doslo nejspis k nedorozumeni. ja mel na mysli obecny priklad omylnosti demokratickeho systemu. u miry kompetenci centralizovaneho rizeni evropske energetiky (el. en.) nam bez relevantnich podkladu neprislusi zastavat tak radikalni odsuzujici nazory (pokud se mylim tak me opravte, rad se poucim). obvzlaste kdyz energeticky sektor je z velke casti pod vilvem komercni sfery.

202750

18.10.2009 6:18

RE: je klaus skutecne zachrance?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 202750

Vy optimisticky povazujete za zivotaschopny vznik Evropy shora a spekulujete do budoucna, ze duvody ktere maji ti dole zmizi. Jestlize ma zrejme Cina donutit Evropu v budoucnu k integrace, tak pak bude to spravne nacasovani to udelat, protoze lidicky to budou chtit. Ted jsou proti, jediny zpusob jak to dolozit jsou referenda. Po Francii a Holandsku se referendum a to nadvakrat opakovalo v Irsku. Jinak se referendu eurokrate dusledne vyhnuli. Ted je riziko referenda v Britanii a v Bruselu jsou z toho v haji zelenem. Takova je skutecna mira pevnosti LS. Jedine, co ji muze dostatecne zpevnit je zavedeni policejniho statu.

USA jsou oproti EU vyrazne homogenni, ale to uz jsem zminoval. USA je prakticky jednojazycne prostredi, v posledni dobe narusta trend s hispanci, kteri nejsou prilis ochotni mluvit anglicky, ale prozatim to funguje taky diky prave jednomu jazyku. Z toho duvodu muze fungovat efektivni federalni sprava. Navic konstituce USA se diametralne lisi od LS!!

Je srozumitelne napsana, spolu s prvnim dodatkem principielne zarucuji demokraticky princip a zdaleka neposkytuji tak vyznacne pravomoci centru. Bily dum si v zadnem pripade nemuze jenom, tak dovolit kvuli kazde blbosti ekonomicke sankce vuci jednotlivym statum Unie. Existuji na narodnich urovnich rozdily v legislative dle mistnich podminek a jsou federalni vladou respektovany, treba nekde plati trest smrti nekde neplati, nekde jsou mozne snatky homosexualu nekde ne, nekde muzete nosit zbran primo u sebe nekde nemuzete... Dale duvera mezi "vyznamnymi a mene vyznamnymi" cleny Unie je posilena dvoukomorovym system, v Senatu ma kazdy stat pouze jedne hlas. Porovnavat fungujici USA s LS je naprosto scestne, protoze z funadamentalniho hlediska stoji na rozdilne uplatenych principech a funguji v diametralne odlisnem prostredi!!

Demokraticky system je jako jakykoliv system omylny, ale na rozdil od centralniho systemu ti, co nesou nasledky maji lepsi autoregulacni moznost zjednat napravu chyb. Zkusit revidovat chyby byrokratu centralniho systemu je mnohem vice problematicke. Arogantni byrokarti maji povetsinou problem dojit k zaveru, ze vubec udelali chybu, protoze neceli v plne mire dusledkum sve blbosti. Navic nektere chyby jsou nevratneho charakteru. V CR je energeticky sektor pod vlivem statu, zatim.

Na Slovensku byla nucena vlada premiera Fica pohrozit zahranicnimu subjektu vyvlastnenim, pokud nebude respektovat stanovisko vlady a bezduvodne zvysi ceny plynu. Hledat to nebudu, musite si zagooglovat sam, stejne tak v pripade sankci pokud vuci CR, pokud nebude zprivatizoavny CEZ. Zatim o vyvlastneni ve brejnem zajmu existuje v SR ustavni zakon, po LS uz komercni subjekt udela dlouhy nos. Velmi nebezpecny priklad, kdy firma s monopolem nebo castecnym monopolem v dane oblasti podnikani, coz povetsinou energeticky sektor byva se octne mimo kontrolu verejneho zajmu.

Me je fuk cemu verite nebo neverite, ale Polsko ani Britanie se neridili zadnou virou a v okamziku, kdy dosli k zaveru, ze existuje i pravni pohled umzonujici nektere akce to proste pro jistotu zazdily. A ja...Automaticky kráceno

202758

18.10.2009 6:25

RE: je klaus skutecne zachrance?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 202758

Me je fuk cemu verite nebo neverite, ale Polsko ani Britanie se neridili zadnou virou a v okamziku, kdy dosli k zaveru, ze existuje i pravni pohled umoznujici nektere akce to proste pro jistotu zazdili. A ja ocekavam, ze politicka reprezentace ceske republiky pokud se nekomu nezaprodala nebo nema v hlave balik slamy, ucite totez a nebude se ridit dobro virou, ze pripadny soud v budoucnu probehne ve prosech CR.

Pokud jde o presidenta Klause, tak ten hraje startegickou vysokou politickou hru a hraje ji po certech dobre, ze to docvaklo uz vsem, co maji v evropske politice tu vec mezi usima a dokazi ji pouzivat k necemu jinemu nez vylucovani, prijmani potravy a pripadne sexu. To, ze lidska chamtivost nechala pootevrena vratka k BD a president toho vyuzil?

Ano i se slabou sestavou figur muze velmistr udrzet pozici, proti hrube materilani prevaze kocirovanou prumernymi byrokartickymi kadry. To jsou ti, co maji efektivne ridit Evropu. Jestli chcete znat motivy presidenta, tak se preptejte jeho. Sarkozy s Merkelovou by jiste dali hodne za informace tohoto typu.

Dobry sachista sleduje najednou nekolik ruznych alternativ, aby podle situace mohl reagovat. A president Klaus je po certech dobry hrac na velke sachovnici, a protoze dle meho nazoru haji predevsim z dlouhodobe perspektivy zajmy CR, ale i te demokraticke Evropy, tak ma mou podporu.

Jestli si mam vybrat v nejblizsi dekade mezi ekonomicky silnejsim centralizovanym policejnim statem, pak si radeji zvolim vice problemu ekonomickeho charakteru ve svobodne spolecnosti. Dlouhodbe centralizovany system neni dostatecne efektivni, obvzlast pokud vnitrni integrita systemu je slaba a existuji odstredive tendence! A my budeme celit jako civilizace nekolika krizim soucasne. Luxus plytvani skutecnych zdroju na udrzeni malo stabilniho systemu si stezi muzeme dovolit.

202759

18.10.2009 17:42

RE: je klaus skutecne zachrance?

freelook 89.?.?.?

Reakce na 202759

dobry hospodar neceka na to az prijde krize(v momente kdy se nevyhnutelne blizi), ale je na ni pripraven. samozrejme plati pravidlo, ze v kritickych momentech jsou urcite procesy snadnejsi. je lepsi na konflikty ci krize cekat nebo se snazit jejich dopady predem eliminovat? co se tyce "demokraticnosti" prijimani LS, tak je potreba si nejdrive definovat pojem demokracie. podle kellera realizovatelnost demokracie v puvodnim slova smyslu konci ve spolecenstvich s vetsim poctem clenu nez je cca 10000. v momente kdy se rozhoduje o budoucnosti stovek milionu obyvatel, je potreba zvolit trochu jiny zpusob nez je vychazeni z momentalnich nalad, zkusenosti ci vedomosti obyvatelstva (jak rika klaus: "ucel sveti prostredky"[mrknutí jedním okem].

s prikladem usa me zbytecne chytate za slovo. samozrejme nelze uplne srovnavat priklad vzniku a existence usa a eu, protoze historicke, ekonomicke, socialni,... podminky jsou diametralne odlisne. proto jsem take zminil rakousko-uhersko jako jiny priklad(spolu s usa), ze velka spolecenstvi mohou existovat v ruznych formach. nikoliv z duvodu brani si vzoru.

rizika centralizovanych byrokratizovanych celku jste zminil presne a obecne plati, ze politicky system jehoz rizeni je blize rizenym se vyznacuje znamkami, ktere jste popsal, ale mel byste take zrici B. z vaseho textu by clovek mohl nabyt dojmu, ze CR je v obdobne situaci jako je dansko (a to kupodivu obstrukce nedela). Ficuv pripad jsem okrajove zaznamenal, vyvlastneni, presneji vyhrozovani jim, je jeden z pouzivanych politickych nastroju natlaku. napr. polsko podobnym zpusobem taky postupovalo a podarilo se jim vystrnadit italskou banku. pokud slovenska ustava byla kompatibilni s LS tak nevidim duvod proc menit zakon o vyvlatneni. ani v zajmu politiku hlavnich hracu neni zbavovani se teto mocenske zbrane.
co by se muselo stat abyco se tyce sankci kvuli nezprivatizovani CEZu ze strany EU, tak jsem bohuzel nic nenasel. nemohu tudiz vase silne tvrzeni brat vazne.

202782

18.10.2009 17:43

RE: je klaus skutecne zachrance?

freelook 89.?.?.?

Reakce na 202782

vyjimky ktere maji irsko ci polsko jsou pouze "pastelkovne" k uspokojeni vlastnich obcanu. take kluase povazuji za sachoveho hrace, ale prave z tohoto duvodu mu neverim boj o BD. ja vidim pouze dva vyklady. v obou jsou BD pouze zaminkou. bud to dela z egoistickych duvodu (chce se zviditelnit pro pripad sve politicke budoucnosti) a nebo chce pockat na referendum v uk a tim padem zruseni LS. nikdy mu o cr neslo, tak proc by mu melo jit nyni?

nechapu vase straseni policejnim statem v souvislosti LS (ten se vyviji nezavisle na evropske centralizaci. krasnym prikladem je UK). proto take nerozumim vasi dramaticke volbe mezi orwelem a svobodou. podle sociologickych predpokladu je centralizovany system vysoke urovne nachylny k neefektivite a k rozkladnym tendencim, nicmene slovicko dlouhodobe ci zroje muze mit ruzne vyklady. pro nas je dulezite si spocitat zda je pro nas vyhoda byt v eu ci ne. jelikoz jsme se ucasnili procesu vyjednavani o LS, tak jsme svuj nazor dali najevo. jedna se o kompromis, ktery vyzadoval ustupky vsech clenu, takze je jasne, ze bude vzdy co kritizovat. my si hlavne nemuzeme dovolit luxus byt nezavili.

202784

19.10.2009 5:45

RE: je klaus skutecne zachrance?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 202784

Vidite a uplne jsem zapomel na lidovy individualni charakter USA. To co od Klause nerozdejchaji bile limecky v Evrope a za co nam hrozi jakasi msta, by v USA rozdejchali. S tou mstou bych byl opatrny LS bude mit obrovske problemy vubec fungovat, protoze stoji na velmi vratkem fundamentu. A at v EU zpytuji i vlastni svedomi jake, ze to byly "ciste umysly" ohledne rizika prolomeni BD na zakalde individualnich zalob, kdy by se ze spoluodpovednosti vyvazala nemecka vlada. Jaky je vlastne rozdil mezi ustupky vuci Irum a ustupky vuci presidentu Klausovi, ktere budou muset byt ucineny, protoze prolomeni BD, po mele ktera kolem toho nastala je naprosto neprijatelne?

Dalsi vec naprosto stojim za presidentem Klausem, ze na hrube provokace diplomatickeho razu, ktere proti nemu byly zcela jiste s vedomim vysokych predstavitelu EU ucineny drive v ramci diplomatickeho natlaku, odpovedel stejnym zpusobem. Kdyz uderis do dobreho stitu, tak zazvoni, kdyz uderis do pytle sracek projevi se to pouze smradem. Clenove delegace vedene Poteringem si nemohli neco takoveho dovolit v Londyne, nevidim duvod proc by se jako diplomaticti hulvati meli chovat v Praze, prestoze jsou z Bruselu schopni lecos v Praze zaridit.

LS bude podepsana i s nejakou formulaci zarucujici neporusitelnost BD, pokud soud EU rozhodne proti BD, tak eurokrati ztrati verejne tvar. Budoucnost ukaze, kdo ma blize k pravde. A docela by mi nevadilo, kdybych se v teto veci mylil a fungovalo to efektivne na demokratickem zaklade. Bohuzel to se s nejvetsi pravdepodbnosti nestane.
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/karel-hvizda...

202801

21.10.2009 12:51

RE: je klaus skutecne zachrance?

freelook 89.?.?.?

Reakce na 202801

kdyz uz jsme zase u srovnavani, tak je potreba vzit v potaz to, ze usa je postaneno na zidovsko-krestanskych principech kdezto evropa na krestasko-zidovskych (ve smyslu socio-kulturnim). lze s toho usuzovat, ze individualisticke postoje budou techto regionech jinak posuzovany. eu je ve fazi vzniku a vyjednavani, nikoliv jako usa po 200lete hystorii. z tohoto duvodu jsou jiste trenice, boj o sve zajmy ci naznaky nekompaktnosti pochopitelne.
"msta" nejspis prijde ve forme diplomatickeho znevyhodneni pr. . coz je mozna z idealistickeho hlediska neakceptovatelne, ale v realnem svete logicky krok (preci jen nejsme nemecko ci francie). docela me prekvapuje, ze se klaus svym chovanim nesnazil tomuto predejit(zamer?). na lokalni "ceske" politicke urovni si zvykl, ze jeho bouchani do stolu je prijatelne, ale na diplomaticke pude eu uz ne tak casto. pro ostatni staty tim ztracime kredit spolehliveho hrace.

klaus se vymezuje uz nejakych par let, takze Poteringovo chovani beru naopak jako dusledek (i kdyz take neprijatelny). vzdyt prezident sam se stavi do pozice provokatera, ktery zpochybnuje dlouhodoby proces, ktereho jsme se mi dobrovolne a aktivne zucastnili. hraje a mluvi sam za sebe nikoliv za ceske zajmy. takze incident chapu jako utok na jeho osobu, nikoliv CR. k prolomeni BD, jelikoz nejsem expert na mezinarodni pravo, se nemohu vyjadrovat erudovane, nicmene dle toho, ze toto tema bylo vytazeno az v momente posledniho (ted uz jen) administrativniho ukonu - podpisu, tak spise usuzuji, ze problematicnost neni takova jakou ji klaus vykresluje. proto pro me neni ani tak dulezity dodatek samotny, jako spis dusleky nestandartniho vydobyvani.

202936

21.10.2009 23:36

RE: je klaus skutecne zachrance?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 202936

Zido-kretanske principy krestanskoizdovske principy? Co to je prosim pekne dle vasich predstav a jaky je v tom rozdil? Takova Britanie ma k USA velmi blizko, protoze se jedna o spolecnost se silnymi prvky individualismu. Na netu probiha diksuze o LS. Dizkuze, kde jsou slyset rozdilne nazory. Mezi bilimi limecky neprobiha nic, tam je uz zrejme eurodemokraticka uniformita. President Klaus se v ni vyjma jako bila vrana, ale neni z duvodu, ze by zastaval natolik ojedinele pohled na vec.

Pokud by tomu, tak bylo tak k LS probehla v zemich EU referenda, ktera by tento vetsinovy konensus potvrdila. Potom by lidi jako ja nemeli pochybnosti zdola o podpore projektu dalsi integrace. A nedosli by k logiockym zaverum rozpad, policejni stat. I kdyz tato podpora projektu zdola neznamena automaticky, ze to bude uspesne fungovat. Ale bude to jedna ze zakladnich pricin neuspechu projektu, ktery nevyhnutelne pri kolapsu pohrbi i soucasnou miru spoluprace v Evrope.

Sekundarni priciny rozhoduji o schopnosti tuto podporu lidi premenit ve fungujici skutecnost. Jde schopnost ci neschopnost bruselske byrokracie v nejednotnem jazykovem prostredi, coz pro administrativu predstavuje obrovskou zatez, dokazat efektivne ridit centralizovany utvar. A normy o krivosti zeleniny ci starost o typ pisma v dokumentech EU mluvi bohuzel jasnou reci. USA drzi pohropmade i diky tomu, ze vliv lobistu je vyvazen rovnym zastoupenim clenu Unie v senate. Lobiste budou existovat vzdy, akorat ze lobovat pro Francie nebo Nemecko je mnohem jednodussi, pokud toto neni vyvazeno nejakym mechanismem, znamena to silny destabilizacni tlak na system. Mensi staty EU nebudou moci lobismu celit a rapidne poroste nespokojenost s fungovanim LS v techto zemich.

Pokud jde o integritu nazoru presidenta Klause, tak v ceskem prostredi nikde konzervativnejsi neexistuje. Je vzdy dobre cist presne citace toho, co Vaclav Klaus skutecne rekne. Ponevadz po strance projevu i formalni logiky president Klaus velmi dobre vi co rika a proc to presne tak i formuluje. Brusel si zadny nabdytecny luxus ve forme msty vuci mensim statu typu CR nemuze do budoucna dovolit, protoze duveryhodnost mezi velkymi i malymi i s demokartickou pojistkou v podobe druhe komory parlamnetu tupu americkeho senatu je v USA velmi krehka vec. A v realu ji narusuji lobiste.

LS zadny autoregulacni mechanismus proti tomuto trendu nema. Kdyby EU ridili politicti a byrokraticti geniove, tak by museli byt svati, aby se nenechali ovlivnit lobisty. O tom, kdo bude ridit EU uz byla rec, klidne si mohou za CR vzit dnes uz proevropsky zamereneho Vondru ten bude verny az za hrob dokud bude foukat ten spravny vitr. Pri hodnoceni osobnich kvalit pana Vondry zjisti, ze to je presne eurokadr, ktery zapadne po vsech strankach dobre do kolektivu. Nemusi se ani bat, ze by s ohledem na svuj cesky puvod nejak zvyhodnoval CR. Tim by osobne "vytrestali" presidenta Klause asi nejvice.

202965

19.10.2009 4:24

RE: je klaus skutecne zachrance?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 202782

Nikdo vas nechyta za slova. Vy se odvolavate se na uspesne fungovani federalni vlady v USA, jenomze ta funguje na diametralne rizdilnych principech, v jednotnem jazykovem prostredi a s daleko nizsimi pravomocemi pro centrum. Nevyzaduje puntickarsky jednotnou legislativu a nepotrubuje k fungovani unie vyhrozovat ekonomickymi sankcemi. Americane by ani zadne vyhruzky nikdy neprijali. Mimochodem je to jediny dlouhodobe centralizovany system na bazi demokracie, ale i za cenu to, ze existuje mocenska rovnovaha mezi centrem a cleny teto Unie a to i prestoze president disponuje znacnymi pravomocemi.

Jako multietnicke cemtralni utvary jsou znamy SSSR, ktery je minulosti a Cina. Nevim tedy co si profesor Keller se zajimavou teorii socialnich ker predstavuje pod pojmem demokracie, ale silne pochybuju, ze to bude system realneho socialismu v SSSR nebo centralne rizeny kapitalismus v Cine. Uvedl jsem jeste v diskuzi priklad Britskeho imperia, ale to tvorilo de facto jadro imperia plus periferie na feudalnim zaklade a nic jineho me dale ke srovnani nenapada. R-U byrokarticky feudalni utvar. Takze ta vase udajna pestrost se mimo USA zuzi na tezkopadne byrokarticke utvary na feudalnim nebo ideologickem zaklade. Do jake miry jsou tyto utvary kompaktibilni se svobodnou spolecnosti je pro me zahadou, kterou bych potreboval vyjasnit.

Slovenska Ustava nebo ceska Ustava a jakakoliv jina pokud jsou na demokratickem zaklade nemusi byt kompaktibilni s LS, tak to znovu funguje v USA na rozdil od LS, kdy existuji pomerne uzky okruh pravomoci federalni vlady a zbytek je vec jenotlivych clenu Unie. Kdyby federalni vlada prisla v USA s normou na krivost bananu, tak to bude pojato jako zert, protoze by nikdo neuveril, ze to muzou myslet vazne. Ja neminim mluvit Danum do toho, co povazuji oni za spravne. I to neodmyslitelne patri k demokracii, respekt k tem druhym. A znovu to muzu ukazat na prikladu USA, kdy jsou rozdily v legilative jednotlivych clenu Unie a nebrani to ferderalnimu usporadani, ktere funguje 200 let.

Podminky ovlivnujici tuto efektivitu centralniho rizeni jsou mezi EU a USA na naprosto rozdilnych urovnich. Spojene staty maji dve hlavni vyhody za prve jednotne jazykove prostredi, za druhe stabilta systemu, kdy je vyvazena moc centra a jednotkivych clenu, pomoci senatu dochazi k vyvazeni mezi velkymi a mensimi staty Unie!! Plus samozrejme podpora zdola!!

Na techto nedostatcich rychle dojede LS a aby je byla schopna eliminivat nezbyde Bruselu nez pouzit silu policejniho statu, ale to bude pro hromadu obyvatel predevsim v zapadni Evrope neprijatelne. Tady je zajimave a velmi nezavisle rozhodnuti Britskeho nejvyssiho soudu. Prosim pekne Britanie ma v LS vyjimku nadrazenosti britske jurisdikce, a Britum se spoustu veci v LS nebude libit a obrati se na sve nezavisle soudy a rozhodnuti techto velmi nezavislych soudu se nebudou libit v eurokadrum Bruselu, Parizi, Berline...

Ohledne pripravenosti na globalizaci. Jedna vec je delat funkcni efektivni prohlubovani integracnich procesu a druha vec je tlacit silou neco, co bez uziti sily nema sanci fu...Automaticky kráceno

202797

19.10.2009 4:25

RE: je klaus skutecne zachrance?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 202797

Ohledne pripravenosti na globalizaci. Jedna vec je delat funkcni efektivni prohlubovani integracnich procesu a druha vec je tlacit silou neco, co bez uziti sily nema sanci fungovat. Nejnebezpecnejsi pro stabilitu systemu je rozlozeni spolecnosti fifty-fifty. Husite se pokusili prevalcovat tretinu ceskych katoliku a po vycerpavajici obcanske valce zjistili, ze nejde ignorovat tretinu naroda. Stejne tak cisar Zikmund zjistil, ze nejde ignorovat ani se zahranicni podporou husity. V tech vasich novych podminkach se toho zase tak moc na lidskem charakteru nezmenilo. Byla tricetilata valka, prvni a druha svetova, tu treti si nemuzeme jako civilizace dovolit.
http://www.blisty.cz/2009/10/19/art49471.html

202798

19.10.2009 4:52

RE: je klaus skutecne zachrance?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 202798

A pokud jde o tu pripravenost, tak tady mate neco k pocteni.
http://zlomropy.wordpress.com/2009/10/17/uplynul-r...
Starsi clanku jsou tady. V EU i USA diky lobistum dosli k bionafte. Nas obrovsky problem je cas. Centralizoavany system jakykoliv ma problem s uplatnenim decentraliazcnich tendenci neni tak tezke zjistit proc. Jedinou pozitivni vecm kterou centralni system muze udelat pro decentraliazci a podporu iniciativy a kreativity lidi na mikroekonomicke urovni je vytvorit legislativou plosne podminky, kde by tato kreativita mohla dobre existovat. Jenomze toho zrejme nas system korporaci zalozenych ma lobismu a deformaci makroekonomicke sfery neni schopen, presahuje to jeho principielni moznosti.
http://zlomropy.blogspot.com/

202800

18.10.2009 7:00

RE: je klaus skutecne zachrance?/ Pán Bartosek ja Vás mám skutočne rád

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

Reakce na 202758

a vážim si Vaše príspevky. Ale "vloudila sa chybička maličká" a to v tvrdení, že štátne útvary robené z vrchu sú nestabilné. Tak v prvom rade, všetky väčšie štátne útvary sa zásadne robili z rozhodnutia "verchušky". Pár výnimiek v dejinách bolo a tie sú nepodstatné. Kapric prezidenta Klausa je hodný na ďalšie skúmanie. Ja trocha pridám osobné rozladenie, jeho hlavnú úlohu v zrušení RVHP, ktoré nebolo tak zbytočné ako sa dnes tvrdí. Podľa mňa je pán prezident-rezident istej lobby v USA, úzko naviazenej na štát Izrael. Jeho politické účinkovanie tomu iba nasvedčuje. Môžete oponovať, že je zástancom Ruska a ba dokonca tam bol na návšteve. Ale uvedomte si novú ruskú, vojenskú doktrínu: preventívny úder proti prípadnému protivníkovi, prípadne proti oponentom ruským geopolitickým záujmom. Pán prezident Klaus bol v Moskve iba zisťovať stav veci.
Nápoveda: Rusko nikdy Izraelu nezabudne jeho úlohu v Osetsko/Gruzínskej vojne. Rusi sú mstivý národ a tak je to dobre. Keď si ma podrazil, tak ti to vrátim v príhodnom čase. Klaus iba v Rusku sondoval, do akej miery sú Rusi ochotní hodiť na misku jadrovej vojny svoje závažie. A do akej miery bude obeťou štát Izrael. Tie Klausove kecy o Benešovych dekretoch sú irelevantné, tým skôr, že bohužiaľ Sudeťáci majú dávno skúpené majetky v daných oblastiach. Ale nech je z pána prezidenta Klausa český, politický martýr. Nič proti tomu nemám. Iba ma mrzí, že ovčani ČR zasa skočili na lep. Ale nič si z toho nerobte v SR je to v "bleděmodrém" [velký smích]

202761

18.10.2009 15:55

RE: je klaus skutecne zachrance?/ Pán Bartosek ja Vás mám skutočne rád

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 202761

Demokraticke statni utvary delane bez podpory zdola pouze shora jsou dlouhodobe nestabilni, tahle formulace uz je presnejsi memu nazoru. Prezident je jeden z mala ceskych politiku, ktery zkouma geopoliticky stav veci bez ideologickych predsudku a jakoliv zahranicni politka v Evrope i za velkou louzi musi seriozne pocitat s Ruskem. Nekdo jako Gajduskoava zvani s prominutim o picovinach, protoze jeji politicky obzor zrejme nedokaze opustit budovu ceskeho senatu, nejenom ve starem Rime meli senatori na hlave kbelik masla. President Klaus taha horke kastany, ktere Cechum do ohne nasazely Swarzenberg s havlovci a ceskym katolickym klerem odhledne prolomeni BD. Ktery dobry hrac by na druhou starnu neuvital hrubku souperu a nevyuzil ji, ze ano? Pokud tento hrac je navic v situaci, kdy v ruce prilis trumfu nema.

Nevim do jake miry Rusove nezapominaji, ale jsou tam politicti realisti. A pokud dojdou k zaveru, ze politicke vedeni Izraele je mimo realitu, budou nuceni provest opatreni, aby se nektere veci neopakovali a pomysleni na nektere dosud nepouzite "novinky" vyvolala mrazeni v zadech. Zadne obavy rostouci aktivity k destabilizaci Cecny sleduju velmi pozorne. Napr. aby se nopakovala sabotaz na jejich vodni elektrane nebi politik na diplomaticke misi nebyl schopen kontrolovat emoce a tvari tvar ruskemu presidentovi vyhrozoval destrukci, ci aby si nekdo neliznul proxy valku v zastoupeni.

A nepochybne na neco takoveho budou slyset i na zapade. Generace Zidu, ktere prosly "Woodstockem" a ti Zide ve vysokem postaveni, kteri neztratili smysl pro realitu by meli zacit hodne svizne jednat a zvazit do jake pozice dostali svet i Nemecko naciste. Dalsi velka valka bude definitivne posledni pro lidskou civilizaci.

202774

17.10.2009 23:29

RE: je klaus skutecne zachrance? ad2)

freelook 89.?.?.?

Reakce na 202699

prominte, mozna jsem neinformovany, ale mohl by jste mi prosim dodat zdroj kde je odkazovano na to, ze EU nas nuti prodat CEZ? ja spise pozoruji, ze tato firma je po malych procentech (zrejme z duvodu predchazeni publicity) uz prodavana. toto je, ale spis ceska "mala domu" nez evropsky diktat. Vase zminka s nepodepsanim smlouvy je hezka, ale platna na urovni podnikatelu a zamestnancu. kdyz bych Vas vzal za slovo a odbocil, dovedete si predstavit jakym zpusoben, kdyz ne centralizovanym, je mozno domluvit kartel malych podnikatelu vzdorujicich zaniku diky trznim gigantum?
tady lepsi varianta nez jit se stadem neni, protoze nepodepsani se nam muze z pragmatickeho hlediska vymstit.

202751

18.10.2009 6:38

RE: je klaus skutecne zachrance? ad2)

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 202751

Neexistuje zadny zpusob jak vzdorovat velkym korporacim. Nemaji na to, uz za poslednich padesat let USA. Jediny zpusob, ktery je muze privest k rozumu je uroven stability ci nestability systemu, tedy riziko chaosu. Klicove korporace jsou v bankovnim sektoru, EU je pouze systemova zkouska jestli to bude fungovat lepe nez SSSR. System financi oligrachie bud projde rizenou transformaci, ale rozhodne to nebude fungovat ve smeru k jednomu globalnimu lagru nebo zkolabuje.

President Klaus nakonec bude nucen podepsat, protoze CR nemuze iniciovat primo rozpad LS. Ale vynuti si ustupek ohledne BD, pro ty kteri doufali v jejich prolomeni to bude horka pilulka, ale centrum mocenskeho deni to prijme jako prijatelny ustupek. Jde cirak o 500 miliard ci 1 bilion Kc, coz pro CR je obrovska financi zatez, ale z hlediska EU to je pomerne mala suma. A obrati a uz obratil pozornost k rizikum plynoucim z LS. Stadu to sice docvaknout nemusi, ale bylo by dobre kdyby o tom premysleli ovcaci, protoze nektere hrube chyby jsou nevratneho charakteru. Na obycejne sachovnici lze delat analyzu, vracet tahy. Na strategicke sachovnici se tahne a podle toho se nevratne vyviji har se vsemi pripadnymi dusledky.

202760

18.10.2009 17:55

RE: je klaus skutecne zachrance? ad2)

freelook 89.?.?.?

Reakce na 202760

zmeny, at uz v pravnim ci ekonomickem sektoru EU, jsou predpokladatelne. zas az tak hloupi lide tam prece jenom nejsou(i kdyz pomalost priznavam), aby ustrnuli na prezitych dogmatech, ktere by zpusobili zhrouceni panstvi.
o BD a chraneni jsem se vyjadril v prizpevku vyse.

202785

18.10.2009 19:45

RE: je klaus skutecne zachrance? ad2)

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 202785

Dobrá výměná názorů a pohledů na věc pánové freelooku a Rene B.

Nevím, jak dalece monitorujete i jiná vlákna, ale něco podobného jako ve vašem případě zde (tedy velice na dřeň jdoucí analýza dění a na první pohled málo patrných souvislostí) a s vašim topikem úzce související, probíhá v tuto chvíli i ve vlákně: "Necháme si líbit útok na hlavu státu?" mezi mirdou a HHBB.


Mám pocit, že tyto dny se na Zvědavci z hlediska odkrývání opony děje enormně více, než za jeho mnohem delší období v minulosti.


jansmith[smích]

202792

15.10.2009 20:08

Ceksy preklad postrada napr. dalsi jednani US o stiznosti ceskych senatoru.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Vsichni cekaji zrejme v zahranici, co rekne Havel? Jsem velmi zvedavy, co by mohl rict moralni humanitarni bombardak bez moralniho kreditu. S velkou chuti k tomu podam komentar.

Tihle lide v zapadni Evrope, kteri rikaji Mnichovu 38 stale smlouva nemaji vubec poneti o historii cesko-nemeckych vztahu, ktera existuje tisic let. Kdyby totiz meli zakladni pojeti o techto vztazich i z ceskeho pohledu. Havlovi se Swarzenbergem, plus sudetsko-nemecky landsmanchaft by proste vubec nemeli dovoleno silhat po prolomeni BD, ktere jsou jedovaty pesec, na ktereho se pravdolaskovci ( tedy Havel ) ulakotili a sebrali ho behem ratifikace vceskem parlamentu a senatu.. A ted celi casove tisni. Na desce maji sice drtivou prevahu figur, ale chybi jim cas a praporek hrozi spadnutim. V plne nahote se ukazuje, jak pevny je fundament LS, kterou po 8-mi letech obtiznych jednani ohrozuje pouhe zdrzeni ratifikace k volbam ve Velke Britanii!!

EU poslala rok zpatky sefa sudetskonemeckho landsmanchaftu jako sefa EP na prazsky hrad, kde doslo k provokacim. A ted je prekvapena, ze ten nevyzpytatelny mazanu Klaus umi odpovedet stejnym diplomatickym jazykem. V Bruselu by meli zvazit, zda vykopnout tym spatnych psychologu a najit si na rozbor osobnosti nekoho lepsiho, kdo nebude delat skolacke fatalni chyby ve svych odhadech. At si udelaji skutecne nezavisly rozbor verejnoho mineni na BD. Ceska verejnost uz uprela pozornost k rizikum prolomeni BD a vi, ze Polsko ma specialni dodatek v LS.

A zjisti, ze situace se diametralne lisi od toho, co bezi v ceskych mediich, i kdyz tam lze lecos cist mezi radky. Proti tomu je radar takova banalita. Ten, kdo s Benesovymi dekrety porusi povalecne usporadani Postupimske konference, je bud diletatnt, ktery nema poneti jake demony vypousti ven z lahve a nebo netusi, ze misto vetru vyvolava obrovskou bouri.
http://www.blisty.cz/2009/10/15/art49433.html

202575

15.10.2009 20:26

RE: Ceksy preklad postrada napr. dalsi jednani US o stiznosti ceskych senatoru.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 202575

Tak uz to vypuklo. V zapadnich medicih mohou rozebrat moudra Havla a pobocnika Vondry. Je to zdevastovana moralka, nastesti pouze v CR. Zbytek te vychodni a zpadni Evropy je na tom mnohem lepe. Clovek by si myslel, ze s dobrym osobnim prikladem to nebude trvat, tak dlouho. Meli jsme vzor velkeho humanisty nebo Sasi Vondry, ktery byl jeste pred rokem silne pro posileni transatlantickych vazeb a dnes mu srdce uz spravne tepe pro Evropu. Cesti lidickove odmitaji videt velke moralni vzory disidentu u moci po plysaku. Radeji se nedivam na zivotopis Vondry, nedej boze by to mohl byt taky padesatnik a to by by me mohlo psychicky znicit jako zapskleho nevedecneho cechacka. Chapu, ze takovy jako ja lezou nasim disidentum na nervy, protoze zpomaluji budovani rozvinute demokracie. A protoze mi bude teprve 40, tak se nam budovani svetlych zitrku zrejme protahne.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek....

202578

15.10.2009 23:32

RE: Ceksy preklad postrada napr. dalsi jednani US o stiznosti ceskych senatoru.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 202578

Kdyby v ceske politice politicke strany a politici vylozili dopredu sva ocekavani vcetne Havla. Tak Havel by nebyl nikdy presidentem, nemel by zpatky Lucernu, Swarzenberg Hlubokou.... Vicemene jakekoliv parvdolaskovske uskopeni, ktere posleze vylozilo karty se stalo pro volice nevolitelne a opustilo PS . ODA, DEU, ted dokonce i zeleni, coz je k nevire protoze ekologie je jeden z velkych problemu nasi civilizace. Kde v ceske politice slapl Havel, tam doslo k propadu politickeho subjektu pod hranici volitelnosti. Jenomze o tom se nastesti pro Havla v zahranici vseobecne nevi. Kdyz radi tedy politiku formatu Vaclava Klause, jak na to, tak se lidi v Cesku musi popadat za bricho smichy. [velký smích] [velký smích]

Pokud jde o nebezpeci pro CR, tak prolomeni BD jim bezesporu je. Jenom hodne optimisticky od oka jde minimalne i s restitucemi katolicke cirkve a naroku slechty, ktera prisla o majetek z duvodu kolaborace tak o sumu presahujici 500 miliard Kc. Pouze cirkev pozadovala na 20 let 270 miliard a KDU-CSL nebyla schopna dolozit rebelujicim poslancum za ODS, jak k teto sume dosla. Sarkozy nebo bulharsky premier nezaplati v pripade prolomeni dekretu ani halir, stejne tak EU. Vsechno budou platit obcane CR, pokud to vubec bude splatitelne. Momentalne ma spoludodpovednost nemecka vlada, protoze sudetsko nemecky majetek je soucasti valecnych reparci Nemecka vuci Ceskoslovensku. Tedy se ptam: Pokud bude president republiky odstranen nejakym neregulernim zpusobem z cesty a dojde k prolomeni BD, co potom s lidmi, kteri za to maji v CR zodpovednost?
http://www.novinky.cz/domaci/181683-havel-se-tvrde...

202590

16.10.2009 16:21

Nebudu to rozpitvavat cele.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Souhlasim, s panem Krohem, ze lepsi by byl dvoukomorovy americky system. Senat kazdy stat jeden hlas a Kongres zohlednujici do jiste miry pocty obyvatel, ale to je prosim pekne neco diametralne odlisneho od LS!! Ten senat pro kazdeho s jednim hlasem, at uz se jedna o Kalifornii nebo Rhode Island, znamena vyznamne zvyseni duveryhodnosti mezi malymi a velkymi. Ono tech diametralnich rozdilu by se naslo vice. Napr. USA jsou jednojazycnym prostorem, kde anglictinu ovlada drtiva vetsina obcanu.

Obejiti refend v EU, at uz se formalne zduvodni parlamentem znamena, ze pro dlasi centralizaci Evropy chybi souhlas zdola. Ve Francii pro ziskani ustavni vetsiny doslo k hlubokemu rozkolu mezi socialisty. V tisku lze sice psat blbosti, ze Klaus s Cameronem jsou "osamoceni" a zaroven se "logicky" obavat, ze 70% taky "osamocenych" Britu ( pruzkum verejneho mineni) napodobi stejne "osamocene" Francouze a Holandany. Spekulace proc odmitli Francouzi a Holandane v referendu evropskou ustavu necham na panu Krohovi. V referendu byla polozena otazka dlasi integrace Evropy na ukor narodnich statu, a existije siroka skala duvodu, proc se volici priklonili k odpovedi ano nebo to odmitli. Pan Kroh se citi toto rozebrat a vysvetlit, tak prosim.


Stoji tady otazka jaka sila v ramci demokratickeho zrizeni bude drzet centralizoavany stat bez podpory zdola pohromade? Zatim nikdo z eurooptimistu neodpovedel, ale posilovani policejnich sboru o penzisty treba ve Francii, znamena ze Sarkozy si tuto otazku jako exministr vnitra polozil. Francouzi totiz casto voli i mimo parlament "nohama primo na ulici".
http://www.blisty.cz/2009/10/16/art49465.html

202648

18.10.2009 18:15

RE: Nebudu to rozpitvavat cele.

Arkan 70.?.?.?

Reakce na 202648

Opravdu to nerozpitvávej, Bartošku, ale měj na paměti, že v USA má každý stát dva senátory (bez ohledu na velikost, což považuji za hloupost; srovnej Delaware s Kalifornií). Největší zastoupení v americkém senátu má ovšem "51. stát USA", zvaný state of Israel, ten těch senátorů Kohnů a Roubíčků tam má nejvíce.

202789

19.10.2009 4:33

RE: Nebudu to rozpitvavat cele.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 202789

Dekuju za upresneni bratre uciteli, jsem rad ze v zakladni myslence, kdy vsichni maji stejny pocet sentaoru tedy dva jsem neuvedl lidicky v omyl, ale i tak se omlouvam. Na druhou strana ta Kalifornie i pres to, ze do federalniho rozpoctu strka vice penez nez dostane ma profit z toho, ze existuji USA. Takove zakazky pro federalni zbrojni rozpocet jsou jiste velmi zajimave a Kalifornie se na nich podili jiste jinym zpusobem nez Deleware, ze ano? Nemluvim o tom, jakou vahu maji USA v politice, a politika s byznysem je takove incestni propojeni i v te demokracii.

202799

19.10.2009 19:49

RE: Nebudu to rozpitvavat cele.

ksiphias 64.?.?.?

Reakce na 202789

>Opravdu to nerozpitvávej, Bartošku, ale měj na paměti, že v
>USA má každý stát dva senátory (bez ohledu na velikost, což
>považuji za hloupost; srovnej Delaware s Kalifornií).
>Největší zastoupení v americkém senátu má ovšem "51.
>stát USA", zvaný state of Israel, ten těch senátorů Kohnů a
>Roubíčků tam má nejvíce.

Pane Arkan, oni mají v USA dvě komory kongresu, jedné se říká kongres a druhé senát. V senátu jsou dva senátoři za každý stát, kdežto v kongresu je zastoupení podle populace a tam jich je přes 400.

202840

16.10.2009 17:09

Tohle je zajimave.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Pokud si dobre pamatuju, pak pan Solis dal svoleni cokoliv z jeho bloku tady publikovat. Mozna by nebylo od veci, tohle zverejnit jako samostatny clanek a zeptat se pana Solise, zda s tim souhlasi. Koneckoncu spory CR s Lichensteinskem dlouho branili navazani plnych diplomatickych styku, ted "najednou" pred ratifikaci LS se to vyresilo. Podobne ceska katolicka cirkev z duvodu krize momentalne nebude mluvit o majetkovych nahradach.
aniel-solis&Itemid=515" rel="nofollow" onclick="window.open('http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1439:je-ondej-qfuchsq-lika-dlouholetym-agentem-landsmannschaftu&catid=112[velký smích]aniel-solis&Itemid=515');return false;">http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_...

202649

16.10.2009 17:36

RE: Tohle je zajimave.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 202649

Jestlize jde o namety ke zverejneni, tak tady je v clanku uplne na zaver zmineno vyjadreni presidenta republiky Vaclava Klause k stiznosti senatoru a namitkam presidenta k LS. Zajimave je, ze nemeckemu US trvalo projednani souladu LS s nemckou Ustavou 10 mesicu.

President Klaus ve svem prohlaseni vyslovne upozornuje na rozdil mezi souladem Ustavy CR vuci LS a souladu LS vuci Ustave CR. Kdyz se nad tom clovek zamysli selskym rozumem, tak je rozdil jestli se provadeji zmeny na Ustave CR nebo se musi menit LS, aby oba dokumenty nebyly v pravnim rozporu. Pokud bych to vzal konkretne na Benesovi dekrety. Je rozdil, zda bude v CR zrusena platnost BD nebo je rozdil, zda LS bude respektovat neporusitelnost BD a zavaze k tomu vsechny sigantare LS v Evrope.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek....
http://www.usoud.cz/assets/Pl-29-09_LS-II_vyj_d_en...

202652

17.10.2009 18:54

Pruzkum verejneho mineni.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Takze kdyz je ceske verejnost proti postoji presidenta Klause? Tak proc neudelat referendum? Tady je takova mala ukazka, jak se dela PR i pres pruzkumy verejneho mineni. Ja bych si dovolil pridat do tohodle reprezentativniho pruzkumu jeste jednu otazku. Pokud president Vaclav Klaus podepise LS bez garanci ohledne majetkovych pomeru v CR jakou ma napr. Polsko poskodi to zajmy obcanu CR?
http://www.youtube.com/watch?v=6s5Eqtp_0p4
http://www.novinky.cz/domaci/181852-klaus-skodi-za...

202729

18.10.2009 16:36

Potrefene husi zakejhali i v Nemecklu.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Jejich hlavní představitel, europoslanec Bernd Posselt (CSU), vydal tiskové prohlášení, v němž Verheugenova slova označil za "absolutně nepřijatelná".

V době, kdy se připravoval vstup Česka do Evropské unie, byl Verheugen komisařem pro rozšíření. A v této funkci prý "absolutně zklamal".

Nejen Bernd Posselt, ale i další politici z CSU tehdy tlačili na to, aby Praha před vstupem do unie zrušila Benešovy dekrety. Günter Verheugen ale nesouhlasil a začlenění Česka do EU podpořil.

když se Verheugen Česka svým způsobem "zastal", neznamená to, že s Václavem Klausem souhlasí. Charta základních práv podle něj cestu k zabavenému majetku neotvírá.

"Neznám jediného experta, který by tento právní názor považoval za správný," citovaly ho německé agentury. "Benešovy dekrety jsou tématem včerejška. V dnešní Evropě už nemají žádný význam."

K tomu pouze jedna osobni poznamka. Predseda Sudetoněmeckeho landsmanšaftu pan Posselt a nekteri politici z bavorske CSU, ... by pravdepodbne bez problemu nasli panu Verheugenovi nejake pravni experty, ktere povazuji za mozne prolomeni BD.
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek...

202777

19.10.2009 18:45

To snad neni mozne Stworo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Klaus je slouha stejneho pana jako jsou Cohn - Bendit, Havel a jini.Nedejte se zmast lacinou nacionalni propagandou, kterou zacal sebestredny lakomec predvadet, aby si udrzel vliv i nadale.Jeho jediny zajem je jeho vlastni ego.Snad si nemyslite, ze timto pochlebovacmym clankem si u nej vymodlite milost, az vas soudce z Judei posle za mrize kvuli te neuveritelne historce, kterou jste povinovan sirit jako Pismo Svate.

202835

20.10.2009 16:49

panu Stworovi se to nelíbilo

honzaa 89.?.?.?

ale jemu to také nebylo určeno. Bylo to určeno lidem s trochou evropského rozhledu, kteří nemají chuť podporovat Václava Klause a skákat, aby byli Češi.

202887

Příspěvků: 141

14.10. 07:20 Václav Semerád  Přísloví
14.10. 07:27 Perunwit  ... obr potřebuje pohlédnout do zrcadla
14.10. 08:02 MedaBeda  Klausovi
16.10. 08:35 Mirda  RE: Klausovi
14.10. 09:30 Souhlasník/Nesouhlasník  Pan Stwora protestuje, protože mu to velí jeho iracionální intuice
14.10. 15:26 hc  RE: Pan Stwora protestuje, protože mu to velí jeho iracionální intuice
15.10. 08:41 Souhlasník/Nesouhlasník  RE: Pan Stwora protestuje, protože mu to velí jeho iracionální intuice
15.10. 20:27 serpico  RE: Pan Stwora protestuje, protože mu to velí jeho iracionální intuice
15.10. 21:16 hc  RE: Pan Stwora protestuje, protože mu to velí jeho iracionální intuice
15.10. 12:04 Sam Ting Wong  RE: Pan Stwora protestuje, protože mu to velí jeho iracionální intuice
15.10. 15:59 Souhlasník/Nesouhlasník  RE: Pan Stwora protestuje, protože mu to velí jeho iracionální intuice
16.10. 13:07 HHBB  RE: Pan Stwora protestuje, protože mu to velí jeho iracionální intuice
15.10. 13:23 HHBB  RE: Pan Stwora protestuje, protože mu to velí jeho iracionální intuice
14.10. 10:23 kontra-kastrol  Moje stanovisko k Nietzschemu
14.10. 16:49  RE: Moje stanovisko k Nietzschemu
16.10. 11:16 pietroo  RE: Moje stanovisko k Nietzschemu
16.10. 11:22 pietroo  RE: Moje stanovisko k Nietzschemu
16.10. 14:01  RE: Moje stanovisko k Nietzschemu
17.10. 11:14 pietroo  RE: Moje stanovisko k Nietzschemu
17.10. 13:27  RE: Moje stanovisko k Nietzschemu
17.10. 10:55 pietroo  RE: Moje stanovisko k Nietzschemu
14.10. 20:00 Vladimír Stwora  RE: Moje stanovisko k Nietzschemu
14.10. 20:13  RE: Moje stanovisko k Nietzschemu
15.10. 11:22 kontra-kastrol  Osobní Nietzscheho příběh
15.10. 18:04  RE: Osobní Nietzscheho příběh
16.10. 09:45 pietroo  RE: Osobní Nietzscheho příběh
16.10. 10:01 pietroo  RE: Moje stanovisko k Nietzschemu
16.10. 13:02 jansmith1984  RE: Moje stanovisko k Nietzschemu
17.10. 10:19 mtk  RE: Moje stanovisko k Nietzschemu
17.10. 13:56 jansmith1984  RE: Moje stanovisko k Nietzschemu
16.10. 19:57  RE: Moje stanovisko k Nietzschemu
14.10. 10:51 cesky honza  bez urazek
14.10. 20:35 vodnik007  RE: spojene z erupcema na Slunci
14.10. 11:32 Petr Muk  Křivé zrcadlo
14.10. 16:07 hestroy  RE: Křivé zrcadlo
14.10. 18:18 HHBB  RE: Křivé zrcadlo
14.10. 22:11 daniela  RE: Křivé zrcadlo
14.10. 22:27  RE: Křivé zrcadlo
14.10. 13:01 Karel z Čech  Jsou období v životě lidském,
14.10. 13:59 zamp1  RE: Jsou období v životě lidském,
14.10. 15:03 Občasný čtenář  RE: Jsou období v životě lidském,
14.10. 21:18 JPG  Slepičí úlet
15.10. 01:34 Striga  RE: Slepičí úlet
15.10. 15:53 Občasný čtenář  RE: Slepičí úlet
15.10. 00:19 zamp1  RE: Jsou období v životě lidském,
16.10. 06:53 p.p  RE: Jsou období v životě lidském,
14.10. 15:05 HHBB  RE: Jsou období v životě lidském,
16.10. 15:09 rtzw  RE: Jsou období v životě lidském,
16.10. 17:50 HHBB  RE: Jsou období v životě lidském,
16.10. 18:46 Aja  RE: Jsou období v životě lidském,
16.10. 18:50 steve  RE: Jsou období v životě lidském,
16.10. 19:15 HHBB  RE: Jsou období v životě lidském,
17.10. 01:43 Aja  RE: Jsou období v životě lidském,
17.10. 21:23 Aja  RE: Jsou období v životě lidském,
17.10. 22:12 HHBB  RE: Jsou období v životě lidském,
14.10. 13:05 hestroy  Dolejší je ubožák
14.10. 13:08 Janku  POD TEROREM MÉDIÍ
14.10. 18:32 HHBB  RE: POD TEROREM MÉDIÍ
14.10. 19:09 MedaBeda  RE: POD TEROREM MÉDIÍ
14.10. 13:17 Aja  Vedle mlciciho davu,
14.10. 13:17 rataj  Sametové zázraky
14.10. 13:37  kdo za koho kope
14.10. 18:50 HHBB  RE: kdo za koho kope
14.10. 19:45 MedaBeda  RE: kdo za koho kope
14.10. 14:01 MedaBeda  ehm.
14.10. 15:02 exterless  Protentokrát nesouhlasím.
15.10. 19:11 Rene Bartosek  RE: Protentokrát nesouhlasím.
20.10. 18:25  RE: Protentokrát nesouhlasím.
20.10. 22:02 Rene Bartosek  RE: Protentokrát nesouhlasím.
14.10. 15:46 Pavel -Čert- Němec  Prast jako uhod
14.10. 16:15  RE: Prast jako uhod
14.10. 16:17 HHBB  RE: Prast jako uhod
14.10. 16:22 djb  RE: Prast jako uhod
15.10. 19:20 Rene Bartosek  RE: Prast jako uhod
14.10. 16:40 sxgo  RE: Prast jako uhod
14.10. 16:59 Alexa  RE: Prast jako uhod
14.10. 17:10  RE: Prast jako uhod
14.10. 18:04 HHBB  RE: Prast jako uhod
15.10. 20:19 Alexa  RE: Prast jako uhod
15.10. 20:38 Rene Bartosek  RE: Prast jako uhod
15.10. 21:57 HHBB  RE: Prast jako uhod
15.10. 22:25 serpico  RE: Prast jako uhod
16.10. 08:07 MedaBeda  RE: Prast jako uhod
16.10. 07:09 p  RE: Prast jako uhod
17.10. 02:47 Gibi z Wilsonova  RE: Prast jako uhod/ Vďaka, píšete mi z duše pán Pavel-Čert-Němec.
20.10. 18:30  RE: Prast jako uhod
14.10. 16:18 donald petrle  Pod terorem ... blbosti.
14.10. 17:06  RE: Pod terorem ... blbosti.
14.10. 17:16 hestroy  RE: Pod terorem ... blbosti.
15.10. 19:26 Rene Bartosek  RE: Pod terorem ... blbosti.
14.10. 17:32  Prohlednete si prvni obrazek
14.10. 19:41 Chrobacek  Pod terorem trpasliku trpi zeme Ceska
14.10. 19:57  islamizace
20.10. 21:45  RE: islamizace
14.10. 21:57 Jiřík  Souhlasím s panem Stworou,
14.10. 22:50 korutan  Karel D.je Vůl!
15.10. 01:30 Supman  Mne jste opět nezklamal
15.10. 01:33 Řehoř  No tak schválně
15.10. 09:29  RE: No tak schválně
16.10. 17:42  RE: No tak schválně
20.10. 23:10  RE: No tak schválně
15.10. 02:19 Supman  Ještě něco pro eurohujery!!!
15.10. 02:26 Supman  RE: Ještě něco pro eurohujery!!!
15.10. 03:50 Satanist  V ceskym krateru se vzdycky
15.10. 11:09 thomas789  Toto je prohlášení ČR v oddílu C Lis. smlouvy
16.10. 15:19 Rene Bartosek  RE: Toto je prohlášení ČR v oddílu C Lis. smlouvy
15.10. 17:09 Tak je to  Mimo misu
15.10. 18:39 freelook  je klaus skutecne zachrance?
16.10. 15:34 Rene Bartosek  RE: je klaus skutecne zachrance?
16.10. 21:58 freelook  RE: je klaus skutecne zachrance?
17.10. 05:35 Rene Bartosek  RE: je klaus skutecne zachrance?
17.10. 23:28 freelook  RE: je klaus skutecne zachrance?
18.10. 06:18 Rene Bartosek  RE: je klaus skutecne zachrance?
18.10. 06:25 Rene Bartosek  RE: je klaus skutecne zachrance?
18.10. 17:42 freelook  RE: je klaus skutecne zachrance?
18.10. 17:43 freelook  RE: je klaus skutecne zachrance?
19.10. 05:45 Rene Bartosek  RE: je klaus skutecne zachrance?
21.10. 12:51 freelook  RE: je klaus skutecne zachrance?
21.10. 23:36 Rene Bartosek  RE: je klaus skutecne zachrance?
19.10. 04:24 Rene Bartosek  RE: je klaus skutecne zachrance?
19.10. 04:25 Rene Bartosek  RE: je klaus skutecne zachrance?
19.10. 04:52 Rene Bartosek  RE: je klaus skutecne zachrance?
18.10. 07:00 Gibi z Wilsonova  RE: je klaus skutecne zachrance?/ Pán Bartosek ja Vás mám skutočne rád
18.10. 15:55 Rene Bartosek  RE: je klaus skutecne zachrance?/ Pán Bartosek ja Vás mám skutočne rád
17.10. 23:29 freelook  RE: je klaus skutecne zachrance? ad2)
18.10. 06:38 Rene Bartosek  RE: je klaus skutecne zachrance? ad2)
18.10. 17:55 freelook  RE: je klaus skutecne zachrance? ad2)
18.10. 19:45 jansmith1984  RE: je klaus skutecne zachrance? ad2)
15.10. 20:08 Rene Bartosek  Ceksy preklad postrada napr. dalsi jednani US o stiznosti ceskych senatoru.
15.10. 20:26 Rene Bartosek  RE: Ceksy preklad postrada napr. dalsi jednani US o stiznosti ceskych senatoru.
15.10. 23:32 Rene Bartosek  RE: Ceksy preklad postrada napr. dalsi jednani US o stiznosti ceskych senatoru.
16.10. 16:21 Rene Bartosek  Nebudu to rozpitvavat cele.
18.10. 18:15 Arkan  RE: Nebudu to rozpitvavat cele.
19.10. 04:33 Rene Bartosek  RE: Nebudu to rozpitvavat cele.
19.10. 19:49 ksiphias  RE: Nebudu to rozpitvavat cele.
16.10. 17:09 Rene Bartosek  Tohle je zajimave.
16.10. 17:36 Rene Bartosek  RE: Tohle je zajimave.
17.10. 18:54 Rene Bartosek  Pruzkum verejneho mineni.
18.10. 16:36 Rene Bartosek  Potrefene husi zakejhali i v Nemecklu.
19.10. 18:45  To snad neni mozne Stworo
20.10. 16:49 honzaa  panu Stworovi se to nelíbilo

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 1

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 961