Diskuze k článku

Ekonomické zotavení je iluze

Příspěvků 52

7.10.2009 12:15

Nepříjemnou pravdu

Karel z Čech 88.?.?.?

je třeba lidem servírovat po špetkách, aby si zvykali postupně. Příliš pravdy najednou by mohlo vyvolat neočekávanou (vlastně očekávanou a předvídanou - koncentrační tábory a opatření pro stané právo jsou již v USA připraveny) bouřlivou reakci. Normálně je člověku jasné, že na dluh se dlouho žít nedá. Dnes svět řeší nadměrné zadlužením ještě větším zadlužením. Jak to může fungovat by si člověk mohl být ze zkušenosti vědom.
Když budu zadlužovat rodinu, tak mi to může procházet do doby, než mi věřitelé řeknou dost a o všechen majetek pak najednou přijdu. U států je to velmi podobné.
Bankrot však není pro bankrotující příjemná záležitost, státní bankrot není příjemný ani pro politiky. Naděje umírá poslední a proto je líbivější čekat a utěšovat se, že přiletí Anannukové a naše dluhy za nás zaplatí.

Kdo s námi nevěří, je náš nepřítel a terorista.

201922

7.10.2009 16:08

RE: Historie se jen opakuje !!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 201922

Říkají vám, že všechno, co dělali, dělají a budou dělat, činí proto, aby zabezpečili rovnováhu státního rozpočtu. Především je zde otázka: Co je to za molocha ten "vyrovnaný státní rozpočet", že mu obětujete zájmy všeho pracujícího lidu? Říkají, že na vyrovnaném státním rozpočtu závisí také existence pracujícího lidu. To není pravda. Zkušenost učí, že životní postavení dělnictva závisí na tom, co si na kapitalistech v třídním boji urve, co si na nich vynutí. Nic víc a nic míň od nich nedostane, at’ mají nebo nemají rozpočet v rovnováze.
Za druhé je tu otázka: Kdo rozvrátil státní rozpočet? Zřejmě kapitalistický systém a ti, kdož měli a mají v rukou moc. A třetí otázka už z toho samočinně vyplývá: Jak může dělnický vůdce nutit dělníky, aby na vlastní účet sanovali kapitalistický a kapitalisty rozvrácený rozpočet? Je jasné, že dělnický vůdce tak činit nemůže. Tak může činit jen zástupce kapitalistů. To je první principiální věc.

http://www.komsomol.cz/clanky/437_gottwald_1933.html [pláč]

201956

7.10.2009 13:45

Placebo a nocebo

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Je ověřeným faktem, že stav mnoha nemocných se zlepšil po podání léku, který neobsahoval naprosto žádné účinné látky (placeba). Jsou zaznamenány rovněž případy, kdy člověk zemřel jen proto, že uvěřil tomu, že byl otráven. Žádnou otravnou látku přitom nepozřel. V tomto případě jde o účinky noceba. Tak složitě a iracionálně reaguje emocemi zmítaný člověk na svá pozitivní či záporná očekávání.

Prostí lidé věří tomu, že světovou ekonomiku někdo (nebo něco) vědomě řídí. Věří i vzdor faktu, že nedokážou nalézt žádné zjevné řídící centrum. A tak jsou jednou za řízení odpovědni Illumináti, jindy bankéři. Také klub Bilderberg, FED, rodina Rotshildů, Lucifer, ... [velký smích]

Světová ekonomika je ve skutečnosti tvořena souhrnem emocí celé lidské populace. Státy a centrální banky se jí pokoušejí ovlivňovat. Obvykle s prabídným výsledkem. Podobně, jako jednotlivec reaguje placebo či nocebo efektem na svá očekávání, reaguje na dobré či špatné zprávy i celá světová ekonomika. A tak bych si dovolil poprosit pana editora i o nějaké optimističtější články. Mnoho lidí má pod vlivem podobných článků pocit, že už ztratilo smysl se vůbec o něco snažit. Když už jsem ztratil/a práci, ať se ONI postarají. Vzhůru pro podporu.

Já pořád hloupě věřím tomu, že o sebe by se měl postarat především každý sám. A věřím i tomu, že s nadějí to jde lépe. [smích]

201925

7.10.2009 14:02

RE: Placebo a nocebo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 201925

Vojto Vojto, tys to zvojtil.
Že neexistuje žádné zjevné řídící centrum? Tím že o něm nevíte, tak věříte že neexistuje? A já pořád proč ten "souhrn náhod " jak říkáte tolik usiluje např. o globální vládu hned poté, co rozloží samostatné státy do nadnárodních celků. Inu - dle vás je to přirozený vyvoj. Ale podle plánovačů z pozadí dlouhodobý plán. Víte, ONI jsou rádi, že nejsou na očích, takže o nich nevíte dokonce ani vy [chechtot]
Rozdíl mezi pesimistou a optimistou je přeci jasný - pesimista je již poučený optimista. Takže chtějte více článků pro poučené optimisty, je lepší být přeci již poučen

201927

7.10.2009 16:12

RE: Placebo a nocebo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 201927

> Víte, ONI
>jsou rádi, že nejsou na očích, takže o nich nevíte dokonce
>ani vy [chechtot]

A jak vy o nich víte? Vy jste nějaký "zasvěcený"? Musíte je dobře znát, když dokonce víte, kdy jsou rádi a kdy ne.

201957

7.10.2009 18:18

RE: Placebo a nocebo

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 201957

Velice hloupá připomínka. To, že o běhu světa a jeho historii nic nevíte, ještě neznamená, že to tak není. Chcete vědět více o tajných společnostech? Studujte dějiny.

Doporučuji známý projev Kennedyho předtím, než ho někdo oddělal.

Slyšel jste někdy o skupině Bilderberg? Chtějí snad, aby o nich každý věděl? Proč tedy nezveřejňují ani jména účqastníků, natož to, o čem se tam baví?

A také byste se měl zamyslet nad tím, zda tajné služby jsou raději skryté, nebo operují na očích veřejnosti. Třeba vám to najednou celé dojde. I když možná že ne.

Kdo chce vidět, vidí, kdo chce slyšet, slyší. To platí už tisíce let a jak je vidět, platí to na 100%!

201963

7.10.2009 14:33

RE: Placebo a nocebo

tomas35 95.?.?.?

Reakce na 201925

sorry, tvoj prispevok mi pripada, ako keby si porovnaval hov*no s medom.
napr. taky London City - stat v state, s vlastnymi zakonmi atd. - bezdebaty to "ridici centrum" je. Problem je, ze tych, ktorych ty nazyvas prosty ludia je strasne malo, aby s tymto faktom nieco velke dokazali urobit, ale lady sa lamu uz konecne.
Napada mi len jedna otazka: si uzitocny idiot alebo plateny provokater?

201932

7.10.2009 14:39

RE: Placebo a nocebo

JPG 85.?.?.?

Reakce na 201925

věřící byli vždy užiteční "... doplňte sami ..."
akorát že víc těm jiným, než sobě.

Happy believing.

201937

7.10.2009 15:31

RE: Placebo a nocebo

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 201925

Vojto, neuplynul ani den a vy jste už zapomněl, co jste tady včera podepsal.

> ve skutečnosti všichni tady víme prd a jen plkáme

Takže jak mám brát vaše "tvrzení"? Víte prd a jenom plkáte, že? [chechtot] Opravdu vás to plkání baví?

201949

7.10.2009 17:17

RE: Placebo a nocebo

Magnus Maximus 88.?.?.?

Reakce na 201925

Ano Vojta to určitě zvojtil i když ne na 100 %. Určitá snaha o světovládu tady jednoznačně je. Myslím si však že nelze svět řídit na 100 % jako například výrobu aut v automobilce. O té světovládě se už píše i mnoha VŠ učebnicích. Já sám jsem měl několik okruhů otázek na toto téma. Je to zkrátka známá věc. Otázka zní nakolik se světovláda povede a samozřejmě kolik to bude stát životů. Je dost možné že to nepřežijeme. To je prostě realita. Ono to asi jinak nepůjde než přes hodně mrtvých. Vždy když se budovala velká imperia, kde se zaváděl jednotný postup ovládnutí společnosti bylo mnoho mrtvých. Každé scelování sebou nese tyto jevy a budování světovlády není a nebude výjimkou. Jinak to ani nejde. Další otázka zní kde , resp. v jakém regionu bude nejvíce mrtvých. Bude to Evropa, Asie, Eurasie, Amerika, Afrika nebo to bude rovnoměrně rozloženo ?

201960

7.10.2009 18:04

RE: Placebo a nocebo

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 201925

Světová ekonomika je ve skutečnosti tvořena souhrnem emocí celé lidské populace. Státy a centrální banky se jí pokoušejí ovlivňovat. Obvykle s prabídným výsledkem.

tohle se mi jako vyrok libi. jen je nutno doplnit ze v tom emotivne ekonomickem souhrnu se emoce jednotlivce ci kolektivu projevuji se silou nasobenou majetkem, cili cim vic prachu mas nebo ovladas tim vetsi mas vliv na ten souhrn.

201962

7.10.2009 14:29

Placebo a nocebo

Karel Malý 88.?.?.?

Postarat každý sám? V systému, který je kompletně rozkradený, kde jeden druhému již pomalu nevěří.Státní správa nepracuje jak by měla, vláda dělá politiku ne pro lidi, soudy soudí tak jak soudí, školství upadá, podnikatelé nemají sociální cítění, zdírají z lidí kůži za 12 hod. prac. dobu a dají jim max 10000 hrubého, staré vyhodí a nabírají nové z úřadů ale jen do chvíle kdy na ně dostanou dotace, státní výběrová řízení rozhodlá na soukromých pártý, úplatky úplně všude.....dál už ani nebudu pokračovat.....a teď se všichni starejte o sebe?
Dnes už v ničem začít podnikat nelze....drobní a střední podnikatelé pomalu naplní řadu před úřadem práce, pokud budeme na něčem šetři stát to zdraží, pokud stát špatně hospodaří není viníka a zvětšíme daně...můžeš jít vždy ještě někam načerno kopat kanály nebo bourat staré domy. To ale v tvrdých podmínkách, kdy ti hrozí, že na tebe něco spadne, protože nemůžeš říci, že to dělat nebudeš....před vchodem je plno nových zájemců o práci a to z celého druhého světa...
Dnes už lidé nemají ani chuť se bavit, všichni začínají myslet jak přežít, halda problémů, které vidí dnes a denně v televizi, novinách a vůbec kolem sebe z něho dělá apatickou ovci....
Omlouvam se pokud se někomu zdá, že jsem pesimista, nepostihl jsem zdaleka všechny stránky, života.....vzdělané lidi nikdo nepotřebuje jen obchoďáky, mladé do 30 kteří nemyslí ještě na důchod atd.
A ti co jste nic nezprivatizovali, neukradli a nemáte místo kde se peníze točí, ale ne na účtech hurá někam do práce...souhlasím, že každý by se měl postarat o sebe a svou rodinu, ale ne za těchto podmínek....rád bych se mýlil, ale mam pocit, že bude jeste huř....to ale ukáže až čas

201931

7.10.2009 15:45

RE: Placebo a nocebo

Jirkus 213.?.?.?

Reakce na 201931

Ještě bych dodal že znám případ známé která pracuje v obchodě u soukromníka za necelých deset tis. hrubého, ale musí manželce zadara vypomáhat v domácnosti /praní žehlení úklid/ a na zahrádce. Bylo jí řečeno pokud by s tím měla problém tak je spousta dalších zájemců. Je to v kraji s vysokou nezaměstnaností tak se jí nedivím že paničce která nepracuje slouží. Jistě to nebude ojedinělý případ. To jsme si vycinkali otrokářský režim jen co je pravda [pláč]

201952

7.10.2009 22:49

RE: Placebo a nocebo

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 201952

Pro pány Malého a Jirkuse. Rozumím-li dobře vašim reakcím, jeví se vám současný svět peklem a život v něm utrpením. Prosím. Každý má právo na názor. Myslím, že takto nahlíží současný svět i někteří další, třeba pan Hestroy.

V této souvislosti by mě pánové zajímalo, které místo (zemi) a jakou dobu byste považovali za lepší. Kde byste žili raději, než tady a teď. Kde lidé mají či měli lepší podmínky k životu, než máme my a vy byste tam byli o moc šťastnější. To by mě opravdu velmi zajímalo. [smích]

Určíte-li nějakou dobu (a místo), můžeme o tehdejších životních podmínkách diskutovat. Neurčíte-li ji, říká logika, že žádná lepší doba nebyla. Z toho plyne, že současný svět je to nejlepší místo k životu, jaké jsme kdy my lidé měli. Tak nač tolik nářku?

Představme si třeba život našich předků před pouhými třiceti generacemi. Děti jim umíraly na banální nemoci a oni nebyli schopni jim nijak pomoci. Majetky jim drancovali potulní lapkové. A jistota? Ta byla jediná. Nevstanou-li včas na robotu, pomůže jim z lůžka drábův karabáč. A stěžovat si? Jistě. Mohli. U svatého Petra či archanděla Gabriela. [mrknutí jedním okem]

201977

8.10.2009 0:15

RE: Placebo a nocebo

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 201977

Kurnik sopa, ja si pro srovani s tretim tisiciletim nepotrebuju predstavovat zivot ve stredoveku. Pripad, ze by nekdo vyhrozoval zamestananciv USA, ze musi zadarmo suplovat praci uklidove firmy je naprosto absurdni. Pojeti kapitalismu v soucasne CR, je zastarale oproti tehdy progresivnim metodam, ktere razil jeste pred valkou Tomas Bata. Jenomze Tomas Bata byl PAN KAPITALISTA a mel uroven i dostatek zdraveho rozumu, ktery mu musel odpovedet na otazku, kdo ze je vsechno kupcem bot, ktere vyrabel. Presneji receno, kdo by vsechno mohl byt kupcem jeho bot.

201989

12.10.2009 10:38

RE: Placebo a nocebo

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 201989

Jen bych si dovolil upresnit, Tomas Bata byl predevsim Pan Prumyslnik. Jeho penize sice vydelavaly ale prostrednictvim tvorby realne hodnoty, tj. obutych lidi. Navic mel socialni citeni, ke svym delnikum se choval jako k lidem a ne jako ke strojum, ktere funguji na trochu penez.
Tenhle pristup dneska vymira, dnes jsou ve vedeni podniku bohuzel PANI KAPITALISTE, kteri neumeji nic jineho nez uvazovat v cifrach (pokud mozno ne cervenych) a vyroba je pro ne jen prostredek, jak vydelat vic penez. Mimochodem, stejne se dnes chova i stat, bez ohledu na to, ktera z nasich uzasnych stran je u vesla. Trhni co muzes, zda se byti heslem naseho systemu a tak je jen logicke ze demokracie (vlada lidu) se zmenila v monetokracii (vladu penez) pod heslem "jeden dolar, jeden hlas".

202265

12.10.2009 15:17

RE: Placebo a nocebo

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 202265

Ano, pane Kadleci. Tak, jak je popisujete, nám prezentují podnikatele sdělovací prostředky. Proč tak činí asi nemusím vysvětlovat. Realita je ovšem jiná.

V každé společenské vrstvě je zastoupena určitá skupina lotrů. Samozřejmě i mezi podnikateli. Vedle této skupinky medializovaných lumpů existuje masa slušných kapitalistů baťovského typu, o nichž média neinformují. Proč? Protože jsou čestní a poctiví. Diváka (posluchače, čtenáře) by to nebavilo a sledovanost by šla dolů.

Namátkou abecedně několik jmen : Bernard (pivo), Jančura (doprava), Juříček (autodíly), Kovář (SW), Samek (hotelová kosmetika). Většina těchto (a mnoho dalších) jmen lidem nic neříká. Ovšem protože každý úspěch je podezřelý, budou to nejspíš všichni lotři, že? [mrknutí jedním okem]

202284

12.10.2009 18:41

RE: Placebo a nocebo

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 202284

O tu masu bych se asi hadal. I kdyz je mi lito ze o nich media neinformuji, ja bych se s nadsenim podival na medailonek podnikatele, ktery proslul tim, ze se ma dobre jeho zamestnanec i akcionar. Primo vidim jak poskytuje rozhovor v golfovem voziku a najednou mu zazvoni telefon a on rika "Propustit? Jak propustit?! Jetli neni na material, hledejte efektivnejsi pristup k vyrobe!" nebo neco takoveho.
Jinak s vami v podstate souhlasim. Vazim si lidi, kteri podnikaji proto se chteji vyrabet dobre pivo, hotelovou kosmetiku, rychle a levne dopravovat (a mnoho dalsiho) ale kdyz ctu noviny, tak ctu o krachujicim Crystalexu nebo si vzpomenu na tunelaz Kozaku Klatovy.

Ne, kazdy uspesny podnikatel neni podezrely, aspon ne mne. Jen si myslim ze penez se clovek nenaji, neoblece se do nich a bydlet se pod nima taky neda. Cili, mam li shrnout svuj nazor na diskutovany jev, preferuju podnikatele, kteri produkuji kvalitni zbozi, dostupne co nejvetsimu mnozstvi lidi pred temi, kteri se honosi zisky vetsimi nez cesky HDP ale nic realneho neposkytnou. Protoze prave tento pristup je, podle meho nazoru, pricinou soucasne financni krize.

Hele, ciste mimo misu, pane Vojto, zkousel jste si nekdy obchod na komoditni burze? Nebo Forex? Nebo opce? Ja ano a to konkretne komoditni futures. Nanecisto samozrejme, nejsem financni magnat. Je mozne si to zadarmo zkusit a dostavate data s 20 min spozdenim. Ale proc o tom mluvim, vsecny ty prachy ktere tam tecou, a ze jsou to stamiliony U$D za vterinu, jsou pujcene, cili (diky systemu castecnych zaruk) snizujou realnou hodnotu penez. A kdyz vydelate, vydelate zase pujcene penize. Za nic. Koupite kontrakt, prodate ho draz. Rozdil je vas, rozdil, ktery vznikl bez realne protihodnoty. Kazdy kontrakt je behem doby sve existence takovym zpusobem prodan nekolikasetkrat. A pro vasi informaci, neprodavaji se kontrakty jen na obili, kafe, maso ale i napriklad na burzovni nebo komoditni indexy. Moc jsem to nepochopil ale vpodstate si vsadite na to, ze ten ktery index stoupne nebo klesne. Tady uz se dostavame do sfery tak abstraktni, ze s realnymi hodnotami, jako je pivo, boty, hotelova kosmetika nebo prepravena zaslika, takovyhle obchod, takovahle ekonomika nema naprosto nic spolecneho.

202293

14.10.2009 1:00

RE: Placebo a nocebo

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 202293

To vůbec není mimo mísu, pane Kadleci. My lidé jsme tak uzpůsobeni. Všichni. Každému z nás činí potěšení něco získat za nic.

Ani nemusíme chodit na burzu. Naše (údajně chudá) populace, která nemá 30,- Kč na příspěvek svému bídně placenému lékaři, oficiálně ročně prosází 100 miliard Kč. Tedy 10 tisíc každý Čech včetně nemluvňat a venkovských babiček. A to ilegální hry a Internet nikdo nepočítá. Myslíte, že to má něco společného s reálnou ekonomikou?

Naštěstí jak v Sazce, tak na burze peníze nevznikají. Jen většina prohraje a menšina má štěstí. Na té burze je to navíc trochu o informacích, intelektu a psychologii.

A že to existuje? Jako i řada jiných věcí, kterých se ti moudřejší straní? Důvod je jednoduchý. Lidé to chtějí. Lidé vůbec nejsou sapiens, nýbrž stupidus. Jak jinak nazvat víru, že přece "už konečně musím vyhrát!", když statistika hovoří, že pravděpodobnost výhry první ceny činí jedna ku patnácti milionům? [smích]

202388

14.10.2009 20:44

RE: Placebo a nocebo

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 202388

Vojto, ty jsi mě zase "donutil" k úsměvu..[smích]

Ty si vážně myslíš, že důchodci nebo rodiče s dětmi tj. tzv. potřební občané, kteří obrátí v ruce i tu 30ti kačku (a odhaduji, že bude hůř) patří mezi ty, kteří oficiálně prosází ročně 100mld Kč?

Slyšel jsi už něco o fenomenu, kterému se říká pračka špinavých peněz a že z těch tebou uvedených herních 100mld ročně může být velká část pouze vypraná a to je také stěžejní důvod pro existenci heren, kasín apod.?


A že se najdou lidé, kteří herny, kasína, burzy, Sazku, Forex chtějí? No samozřejmě, ale rozhodně to nejsou VŠICHNI lidé, jak jsi to v souladu s klasickým principem zevšeobecňování zde podal ty.

Naopak. Většině občanů je enormní nárust těchto košér podniků jako herny a kasína buď lhostejný nebo jsou PROTI a že tím pádem vzniká tlak na zastupitele, aby je ve svých obcích zakázali nebo nepovolovali je evidentní. Kdo tlačí zastupitele, aby tento způsob podníkání tolerovali? No přece stát (roste přeci HDP, že?) a mafie, které v tom perou peníze a jako opodstatnění mají procenta na poplatek pro údajnou charitu...

A výrok, že menšina má štěstí je také výživný. Jakou menšinu která má štěstí a jaké štěstí máš na mysli? Nejsi to náhodou ty, který zde v debatách jako správný materialista periodicky kroužíš kolem filozofování o víře jako o něčem, co patří možná do ezoteriky či mystiky, ale nikoli do běžného života a nyní ti nevadí použít výraz štěstí, který tam patří také? Nebo ty jsi měl na mysli jen víru hráčů v pomyslné štěstí, že určitě vyhrají ve sportce..?


Závěr? Není to tak jak píšeš, že jsme tak VŠICHNI uzpůsobeni a že by to tak muselo být stále, i když samozřejmě cíleně přímou nebo podprahovou reklamou a mainstreamem nabrkávané animální pudy a instinkty člověka nikdo nepopírá. Lidé nejsou jak jsi napsal "stupidus" proto, že by takoví měli být z hlediska genetiky, evoluce či přirozeného výběru, ale ti méně odolní se tak chovají proto, že jsou k takovému přístupu cíleně a systematicky Systémově falešnými nebo ve výchově nevědomými autoritami pro MOC a peníze do těch správných košér kapes vychovávání a podněcování.

Házet všechny do jednoho pytle je ovládací nástroj zevšeobecňování a stavět např. reformu postupně rozkrádaného českého zdravotnictví na 30,- výpalném pro chudé doktory a lékárníky je výsměchem na entou.


jansmith[smích]

202483

15.10.2009 14:00

RE: Placebo a nocebo

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 202483

Je mi líto, Jene, ale zase špatně. Výrok o tom, že my lidé rádi získáváme něco za nic, jsem si nevycucal z palce. Tak se totiž projevuje jeden z přírodních zákonů. Už jsme o něm mluvili. Vzpomínáte který? Určitě si přejete jej vyvrátit? [mrknutí jedním okem]

Další "špatně" je Vaše představa o míře negativního vlivu
> vychovávání a podněcování
zlých na ty ostatní lidi. Můžete sdělit, na čem je toto Vaše přesvědčení založeno? Na vlastní zkušenosti s výchovou svých dětí? Na vědeckých výzkumech?

A pojem homo stupidus? Ten jsem (bohužel) nevymyslel já, Jene. Najdete jej v Úvodu do stupidologie od pana Koukolíka. A dočtete se tam velmi mnoho zajímavého o nás, lidech.

Závěr? Vaše snaha o lepší svět prostupuje Jene všemi Vašimi příspěvky. A je chválihodná. Jenže bez základních znalostí? To je jen nereálné horování zaníceného snílka. A lidé to po čase prohlédnou. Věřte mi. Ti zdvořilí na Vás přestanou reagovat a těm méně zdvořilým budete pro smích.

Po páté opakuji. Máte na víc. Jen chtít (číst). [smích]

202550

15.10.2009 16:39

RE: Placebo a nocebo

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 202550

Není nutno pociťovat lítost Vojto, tak jak ji nepociťuji v diskuzích s tebou já. Přiznám se, pokud bych měl pociťovat nějakou emoci, tak by se maximálně jednalo o soucit a nastudovat si rozdíl mezi lítostí a soucitem již nechám na tobě.


Před chvíli jsem v jiném vlákně zareagoval na příspěvek Josepha (nebo přesněji řečeno jedné superanon ajpiny 85) a tak začnu podobně.

Víš Vojto, ty to tady asi taky v celku myslíš dobře. Mnoho tvých úvah a podnětů je zajímavých a je možno je brát vážně, ale mám pocit, že celkově jak po filozofické, tak lidsky morální a etické stránce míjíš méně nebo více podstatu.


A mám li odpovídat na tvé dotazy, tak na dotaz: na čem je mé přesvědčení (viz. vychovávání a podněcování) založeno mohu uvést následující: Je to přesně tak, jak si nevědomě napsal. Je založeno na zkušenostech s výchovou vlastních dětí (nebo byly někoho jiného?..[smích]) i na vědeckých výzkumech.

Rozebírat vědecké výzkumy by bylo nadlouho, ale jako příklad (pro MOC a peníze do těch správných košér kapes) negativně použité výchovy připomenu výzkumy s podprahovou reklamou i dalšími způsoby ovlivňování lidské mysli a podvědomí, které se nejen v různých košér labolatořích v minulosti zkoumaly (podle mne nadále a stále radostněji zkoumají) a byly prokazatelně vůči nevědomé veřejnosti POUŽITY.

Už jsme se na toto téma v debatě v jiném vlákně narazili, tak si znovu projdi archív a vyhledej nebo vygoogluj detaily.


K pojmu homo stupidus: Nejde o to, kdo jej první zformuloval, jestli ty nebo MUDr.Koukolík, ale o to v jaké souvislosti jsem jej ve své reakci na tebe zmínil.

Tu souvislost jsi ale, jak to u tebe bývá v diskuzích obvyklé vynechal (nebo jinak řečeno pro jistotu nekomentoval) a místo toho odklouzal jinam...[smích]


A nějaký závěr? Netvrdím, že výrok o tom, že my lidé rádi získáváme něco za nic sis vycucal z palce a ani jej nepopírám. Lenost člověka, tj. vlastnost hledat způsoby jak si život zjednodušovat a zpříjemňovat je jedním z hlavních motorů POKROKU. Jenže není jedno o jaký POKROK jde, jakými metodami, prostředky se motivuje a k jakým koncům takový pseudoPOKROK může skrze popírání etiky a morálky a udržitelného pokroku nakonec naší tragikomickou civilizaci přivést.

Aby ten konec nebyl pro většinu tzv. obyčejných lidí (pravděpodobně ale i pro ty tzv. vyvolené) tragický, proto musíme jako lidská rasa méně filozofovat a raději více, v souladu s etikou a morálkou (nikoli tou farizejsky proklamovanou), konat. Mnoho lidí mnoho čte, ale nikdy neudělají takřka nic proto, aby poznatky (o mezilidských i jiných vztazích, které získali) nějak v praktickém životě (do svého vnímání reality) APLIKOVALI a mám pocit hraničící takřka s jistotou, že to bude do značné míry i tvůj případ...


jansmith[smích]

202560

15.10.2009 17:10

RE: Placebo a nocebo

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 202560

Já si myslím pane jansmithi( stejně jako pan Mirda), že s Vojtou ztrácíte zbytečně drahocenný čas. Panu Vojtovi či Josephovi je zbytečné cokoliv vysvětlovat, neboť oni pak nereagují nijak na žádné pádné argumenty, ale vždy si melou jen tu svou písničku. Proto je lepší tyto diskutéry prostě ignorovat. Efektivnější přístup je dál rozvíjet něčí podnětné myšlenky, než házet hrách na stěnu, či házet perly sviním. Ačkoliv na druhou stranu je pravda, že případní čtenáři si ty perly vyberou a přečtou a sviní si nevšímají. [mrknutí jedním okem]

202562

15.10.2009 19:08

RE: Placebo a nocebo

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 202562

Poslední vaše věta, paní Jarmilo, vše vysvětlila (byť možná maličko expresivněji)...[smích]


Co se týče mého času, tak si nemyslím, že ho s Vojtou nebo s Josephem nebo s kýmkoli jiným zde ztrácím a odpověd proč tomu tak je dává právě výše zmíněná poslední věta.

Navíc "dát dohromady" na oponenta z jistého pohledu náročnější repliku pro mne není žádná vysilující časová či jiná námaha a pokud má člověk čisté svědomí a jasnou hlavu, tak to jde samo..[smích] Kdybych to chtěl parafrázovat, tak bych mohl napsat, že se u mne jedná o channeling a argumenty či myšlenky mi do klávesnice "naskakují" samy.

Teď vážně. Stačí se uvolnit (tzv. přibrzdit nebo lépe zastavit vnitřní dialog), zbavit se emocí a předpojatosti a vytvoření podobného příspěvku jako ten Vojtovi je otázkou několika málo minut.


Je to přesně o tom, co jsem zde již několikrát připomínal a co by podle mne měli mít na mysli všichni seriózně uvažující zvědavci, a to že není účelem zde s různými "agenturními" farizeji či jen nedostatečně informovanými diskutujícími v hádkách bojovat, či je donekonečna (většinou marně) přesvědčovat.

Podstata je v tom, že tito tzv. košér oponenti si neuvědomují, že byť mohou mít z pocitu osobní zanícenosti dojem, že v debatě dosahují svého nebo pokud přišli s košér motivy, že se jim daří diskuzi narušovat, je tomu právě naopak.

Svým přístupem (založeném většinou na egu a na sebedůležitosti) slouží vlastně jen jako pomyslný katalizátor ke generování dalších a dalších podnětných a ještě cílenějších rozborů a názorů k jednotlivým tématům, které webzin Zvědavec.org poskytuje (samozřejmě za předpokladu, že se najde erudovaná protistrana..[smích]) a pokud se jejich oponenti nenechají vyprovokovat nebo neutečou se slovy, že je třeba tyto provokatéry ignorovat, tak vlastně pomáhají druhé straně diskuzi zkvalitňovat a OŽIVOVAT. Navíc by podle mne upadnutí do jednotného názorového proudu debatu na Zvědavci "umrtvilo" a to i proto, že by vedlo k sebeuspokojení, k nudě a možná k myšlenkové stagnaci.


Takže pokud jde o mne, tak má "maličkost", i když to tak na první pohled může vypadat, nic ve skutečnosti přímo Vojtovi nebo Josephovi (či komukoli jinému) nevysvětluje, ale skrze ně hovoří k ostatním čtenářům majícím zájem naslouchat a kteří si ve své většině ty "perly" (čímž s vámi souhlasím), pokud budou chtít, již jistě vyberou sami.

Viděl bych to tak, že ve vláknech je možno paralelně rozvíjet jak něčí podnětné myšlenky, tak i využít něčí diskuzní "zmatenost", fabulování či přímé pokrytectví k tomu, aby podnětné myšlenky vznikaly.

A co je nebo není podnětná myšlenka nechť si rozhodne každý vážený čtenář Zvědavce sám.


jansmith[smích]

202569

12.10.2009 15:08

RE: Placebo a nocebo

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 201977

Vojto, já už vám vůbec nerozumím.

> Představme si třeba život našich předků před pouhými třiceti generacemi. Děti jim umíraly na banální nemoci a oni nebyli schopni jim nijak pomoci. Majetky jim drancovali potulní lapkové. A jistota?

Jak to víte? Vy jste tam žil?

Tuhle jste tu podepsal, že nikdo neví nic a jen tu plácáme, takže to mám brát tak, že zase plácáte? Nebo snad víte, jak to doopravdy bylo?

Stojí zde dvě vaše tvrzení. Že víte jak to bylo a že víte prd. Co si mám vybrat, pane Vojto?

Víte Vojto, vy, jako představitel neomarxismu nevěříte v duchovno. Proto posuzujete život podle materiálního zabezpečení. Samozřejmě, že vaše logika pak dává smysl. Ano, máme se dobře. Za posledních 60 let došlo k takovému znečištění planety, že dýcháme lepší vzduch, než před 30 generacemi, že? Máme plné ledničky a pak také plné popelnice žrádla ze supermarketu. Máíme k dispozici tak kvalitní zeleninu, že stačí trhat ji nedozrálou a vozit tisíce kilometrů, aby měla čas dozrát.

Je to pokrok? Samozřejmě že ano. Protože barevná plazmová televize se za pokrok jistě nechá považovat pro každého oddaného neomarxistu.

A duchovno? To je pojem, který vám zůstane do smrti utajen. Ale tleskejte, radujte se a buďte šťastný ze všeho toho "pokroku", zejména morálního.

202283

14.10.2009 13:03

RE: Placebo a nocebo

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 202283

> Jak to víte? Vy jste tam žil?

O českém středověku se toho ví kupodivu dost, pane Hestroyi. Ovšem nestačí umět číst. Je třeba také chtít číst. [smích]

Vytýkáte mi, že upřednostňuji materiálno před duchovnem. Není tomu tak. Ve skutečnosti upřednostňuji vědění před vírou. A to je veliký rozdíl, pane Hestroyi. Ihned si to můžeme ukázat.

Vy lkáte nad současnou bídnou morálkou. Dokonce tvrdíte, že ji snad schvaluji. Rozhodně ne. Táži se Vás. Kde se bere mravnost, morálka, etika? Kdo ji má lidem dát? Kdo nebo co má přinutit lidi, být mravnými? Tak schválně. Ukážete nám, v co věříte? [smích]

202425

14.10.2009 21:46

RE: Placebo a nocebo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 202425

Jediné, co má a může přinutit lidi být mravnými je jejich pevná víra v to, že být mravným se i v praxi vyplatí víc, než mít sobecký gen. Jen tato víra a její realizace v každodenním osobním životě vezme sobeckému genu tu magickou moc, kterou mu dáváte zase vaší vírou v něj vy a vám podobní.

202488

14.10.2009 22:32

RE: Placebo a nocebo

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 202488

Pozor násilím a strachom vynútená morálka nie je morálka-viem nič také ste nepovedali, že ľudí takto treba donucovať.

202495

15.10.2009 17:49

RE: Placebo a nocebo

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 202425

"Kdo ji má lidem dát? Kdo nebo co má přinutit lidi, být mravnými?"

Už tento fakt, pane Vojto, že k mravnosti, morálce a etice potřebujete drába a nikoliv vlastní rozhodnutí, o Vás leccos vypovídá.

202563

7.10.2009 16:54

RE: Placebo a nocebo

cc 85.?.?.?

Reakce na 201931

Vážený pane, promiňte, ale s takovouto náturou, bych byl taky v prdeli.

201958

7.10.2009 18:24

RE: Placebo a nocebo

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 201958

Máte svatou pravdu. Lepší je strčit hlavu do písku a hlavně se nestarat o nic jiného, než o svůj žaludek a o svou zahrádku. Ona se totiž většina věcí spraví sama a člověk by za svou svobodu neměl bojovat. To za něj totiž udělají jiní, že?

201964

7.10.2009 18:47

RE: Placebo a nocebo

Občasný čtenář 24.?.?.?

Reakce na 201958

>Vážený pane, promiňte, ale s takovouto náturou, bych byl
>taky v prdeli.

To nebude náturou. Spíš bych řekl, že ta špatná nátura bude důsledkem popisovaného.

Můžete prosím vyjmenovat positiva ze kterých se může člověk zaradovat a nad kterými bychom měli jásat?

201968

13.10.2009 23:32

RE: Placebo a nocebo

Rostislav Mucha 85.?.?.?

Reakce na 201931

Pane Malý, můžete mi říci co to znamená "nocebo"? (Ptám se jen ze zvědavosti, bez postranních úmyslů). Děkuji předem.

202380

13.10.2009 23:42

RE: Placebo a nocebo

Rostislav Mucha 85.?.?.?

Reakce na 202380

Pardon, až pozdě jsem si všiml, že nocebo charakterizoval pan Vojta takto: "Jsou zaznamenány rovněž případy, kdy člověk zemřel jen proto, že uvěřil tomu, že byl otráven. Žádnou otravnou látku přitom nepozřel. V tomto případě jde o účinky noceba."
Takhle teda asi funfuje magie - proč ne. Ale stejně: co to slovo znamená?

202381

7.10.2009 15:41

Páni a prípadne dámy, prečo chcete stále reagovať na "Vojtu49"?

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

Veď Vám musí byť predsa jasné, že on je jednoduchý=primitívny prispievateľ. Je poverený "kvákať" svoje nezmysly, tak vzdialené
realite. Odpovedaním na jeho "jednoduché" príspevky mu dodávate
muníciu, aby mal čím strielať proti Vám. Čudujem sa Vám [zmaten]
Ale to už Vám adresoval aj Vlado Stwora. Ja viem, človeku to nedá, ale Vy si uvedomte, že "Vojta49" má pred sebou pridelenú muštru
a podla nej naozaj primyselne "vyrába" svoje príspevky. A potom podľa reakcií sa robí psychologická mapa prispievateľov "Zvědavce".
Vy to "Vojtovým" riadiacim kádrom iba uľahčujete. Sakra, zahrajte už s "Vojtom 49" rovnocennú šachovú partiu! Prosím! NEREAGUJTE [pláč]

201951

7.10.2009 16:05

RE: Páni a prípadne dámy, prečo chcete stále reagovať na

steve 97.?.?.?

Reakce na 201951

Prosím! NEREAGUJTE
---
.. velice rozumne !!, .. a jednoduche.

201955

7.10.2009 18:02

Jak je to vlastně s krizí a jejími příčinami

Laskavý 88.?.?.?

Glass-Steagall Act z roku 1933 je soubor nařízení a regulací bankovního odvětví zavedený po Velké hospodářské krizi. Od 80. let 20. století bankovní sektor neodbytně loboval za zrušení tohoto zákona, v roce 1998 padlo 200 milionů dolarů na lobbying proti tomuto zákonu. Postupná deregulace systému vyústila v roce 1999 v definitivní zrušení tohoto zákona. Mimo jiné umožňovala bankovnímu sektoru obchodovat s novými finančními instrumenty jako jsou MBS (mortgage-backed securities), CDO (collateralized debt obligations) a umožňovala zřízení SIV (structured investment vehicles). Všechna tato písmenka jsou zjednodušeně balíčky různých půjček a jsou obchodovány po celém finančním sektoru v globalizované ekonomice celého světa.
Zde je počátek - v roce 1999 konečně bankéři zlomili regulaci a hlavně investiční banky, které do té doby nesměly na burzu, se mohly pustit do zhoubného díla!!! Začíná období "kasínového" kapitalismu , kdy bez regulace je vše dovoleno!!!
Další vývoj je jasný , hry bankéřů na Wall streetu nesou svoje jedovaté ovoce!Nejhůře postižený je hypotéční trh, který posléze sebou strhává všechny další segmenty.

Zde zkopíruji s článku:
Financial Times oznámily, že William White, bývalý hlavní ekonom BIS, také „tvrdil, že po dvou letech vládní podpory finančního systému máme nyní řadu bank, které jsou ještě větší – a nebezpečnější – než kdy předtím“, což také „tvrdil Simon Johnson, bývalý hlavní ekonom Mezinárodního měnového fondu“, který „řekl, že odvětví financí má vliv na americkou vládu“ a jízlivě uvedl: „Zotavení nebude, dokud nezničíme finanční oligarchii, která blokuje základní reformu“.

Prosím všechny , přečtěte si pozorně ještě jednou poslední větu!!!!

A blbému Vojtovi 49 vzkazuji, aby si šel někam do koutka nafackovat za všechny provokační bláboly, které zde vybleje!!!

201961

7.10.2009 18:36

RE: Jak je to vlastně s krizí a jejími příčinami

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 201961

K tomu co napsal Laskavý jenom doplním, že i tady na Zvědavci byl nedávno uveřejněn seriál článků, který lecos názorně vysvětluje, ale tyhle komplexní materiály Vojta a někteří další zdejší zvědavci nečtou, ale o to raději diskutují...[smích]

Články jsou dostupné v archivu a autorem je A.G. Marshall:1. díl - Globální moc a globální vláda: Evoluce a revoluce systému centrálního bankovnictví.

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO.

3. díl - Kontrola globální ekonomiky: Bilderberg, Trilaterální komise a Federální rezervy.

4. díl - Ukování „nového světového řádu“ pod jednou světovou vládou.

5. díl – Globální válka a umírající demokracie: Revoluce elit.jansmith[smích]

201965

7.10.2009 19:18

postindustriální společnost

insider 85.?.?.?

svého času,asi kolem roku 1978 se mi podařilo při pravidelném odladění rušičky na pražském Petříně,hlásící se morseovkou ZUZANA polapit zajímavou reportáž na RFE o nové společnosti,kdy bohatí a uspěšní podporovali nespěšné v jejich vývoji a nešlo zde o žádné nadané jedince.Ta vlna solidarity šla via NSR,Francii.Bohatí prostě prozřeli z bezuzdného hrabání pro hrabání a měli záchvat,který posleze zřejmě vyšuměl,nebot redaktoři RFE se již NIKDY později k tomu tématu nevrátili.Tehdy se to nazývalo Post industriální společnost.... [cool]

201970

7.10.2009 23:51

Bankovní krize vs. krize z nadvýroby

Rostislav Mucha 85.?.?.?

Nejsem si jist, jestli tento článek postihuje podstatu nynější krize. Vyplývá z něj totiž, že problém působí zejména tzv. virtuální (finanční) ekonomika. Já se domnívám, že bankovní machinace jsou jen špičkou ledovce, ketrý se nazývá krize z nadvýroby. Pracuji v malé strojírenské firmě, která dělá prvovýrobu a současně i dodává komponenty jiným. Už delší dobu před rokem 2008 jsme nedokázali pochopit, proč my i naši zákazníci chrlí tak fantastická množství výrobků. Bylo nám jasné, že se jedná o nahrazování ještě stále funkčních produktů (např. automobilů) novými s tím, že většina starých se musí likvidovat. Je to zřejmě proto, že parametry světové ekonomiky jsou nastaveny na nepřetržitý růst: vyrábět, likvidovat a zase vyrábět. Banky jsou asi jen součástí tohoto nesmyslného systému. Je ho však vůbec možné reformovat?

201986

7.10.2009 23:56

RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 84.?.?.?

Reakce na 201986

Reforma, ale kdeže. Musí prísť systém, ktorý namiesto exponenciálneho krivky rastu predstavuje logaritmickú či prírodzenú krivku, myslím si že taký článok tu aj bol.

201988

8.10.2009 3:15

RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby

udo udo321123zavinac azet bodka sk 89.?.?.?

Reakce na 201988

Lineárnu a stúpanie max. 2.5% rocne prevrátené do celoplošného znižovania cien. Nie finančnej odmeny spôsobujúcej infláciu pri bezmernom tlačení ďalších nekrytých úverovaných "zárobkov". Len správne použiť už existujúce zákony..

201996

8.10.2009 22:25

RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 201996

Nevím sice koho se autor článku Andrew Gavin Marshall bojí či nebojí, ale problém je skutečně mnohem hlubší, než se někomu může zdát.
Současná krize by byla běžnou krizí z nadvýroby, kdyby již kapitalismus nevyčerpal všechny možnosti, jak těmto krizím čelit. Proti krizím se vymyslely soukromé instituce FED a nadnárodní BIS a další (MMF aj.), vymyslely se deriváty, které nástup krize z nadvýroby oddalují. Bohužel oddálená krize pak působí s větší silou, její dopady jsou zákonitě nejen tvrdší, ale mají i větší rozsah. Vidíme to na vlastní oči, jak se původně lokální problém s hypotékami v USA rozšířil na světovou finanční a pak i všeobecnou hospodářskou krizi z nadvýroby.
Není pravdou, že krize se jen okrajově týká hospodařících ekonomických subjektů. Naopak, týká se každého výrobního podniku – není odbyt, nutné propouštění pracovníků, což vede k poklesu všeobecné kupní síly a k dalšímu omezování odbytu a tedy i výroby (a samozřejmě zisku).
Postup krize nezastavil ani v minulosti osvědčený prostředek - válka (v Iráku a v Afganistánu), naopak americké válčení na dluh se negativně promítlo do hloubky krize finanční. K tomu se nám připojily souhrou osudu důsledky probíhajících klimatických změn – sucho a neúrody značného rozsahu – tedy krize potravinová, s hladovými bouřemi v cca 35 státech světa. A konečně tu máme i hrozbu vyčerpání energetických zdrojů a v jeho důsledku podstatný nárůst ceny ropy a plynu z nějakých cca 20 USD na současných 70 (s výkyvem na loňské maximum 140 USD).
Finance (a nějaká finanční krize) jsou pro osud lidstva záležitostí pouze okrajovou, nedůležitou. Hrozba nedostatku potravinových a energetických zdrojů jsou však záležitostí pro lidstvo existenciální. A protože dnes již kapitalismus nemá kam expandovat, tak je evidentní, že ekonomický růst narazil na svůj strop – a s ním i kapitalismus jako společenský řád, na ekonomickém růstu založený.
Málo a jen někde se píše o tom, že nastal čas změnit přístup k hodnocení efektivity ekonomiky Neomezený růst? .
Bohužel možná ne každému dochází, že společenský řád KAPITALISMUS je pojmenován podle společenské třídy, která v daném období vládne – tedy podle vlastníků kapitálu. Tito vlastníci mezi sebou soupeří o větší podíl na moci pomocí většího podílu na celkovém kapitálu ve společnosti. Zkuste těm lidem říkat, že by se měli snažit méně vydělávat a zmenšovat množství svého kapitálu. To už je jistě lepší radit politikům, aby se snažili mít menší politickou moc. Politik by vás měl za blázna. Kapitalista ve vás bude v takovém případě vidět osobního nepřítele.
Je tedy logicky evidentní, že vyřešení současné krize není v silách společnosti, organizované podle množství vlastněného kapitálu. Pokud dál budeme v systém...Automaticky kráceno

202041

8.10.2009 22:31

RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 202041

dokončení

Je tedy logicky evidentní, že vyřešení současné krize není v silách společnosti, organizované podle množství vlastněného kapitálu. Pokud dál budeme v systému kapitalismu, bude se současná krize jen flikovat a konečný závěr – naprostý rozvrat kapitálu – oddalovat.
Pro úplnost si dovolím poznamenat, že kapitalistou není ani vlastník nějakého krámku, továrny, pekárny či zemědělského podniku, ale vlastník kapitálu. Že kapitál nejsou jakékoliv peníze, ale jen peníze vydělávající další peníze jistě netřeba zmiňovat. Řešením krize je pouze zrušení kapitálu. Pro takové řešení dnes žádný politik nezvedne ruku – nedostal by peníze na další volební kampaň.

Řešení krize je tedy v nedohlednu a výhled na ekonomické zotavení je jen iluze. Jaký bude ten nový společenský řád, který současnou krizi vyřeší, asi dnes ještě nikdo přesněji nepopíše.

202042

10.10.2009 1:22

RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby

serpico 77.?.?.?

Reakce na 202042

hmmmm,moudrá to slova,fajn píspěvek...

202129

10.10.2009 1:53

RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby

serpico 77.?.?.?

Reakce na 202042

velmi skeptická teze ale asi docela reálná,no,tak uvidíme co se z toho "vyklube".... [zmaten]

202133

10.10.2009 3:35

RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby

udo udo321123zavinacazetetbodkask 89.?.?.?

Reakce na 202042

co chapete vy, pan karel z cech, pod slovom kapital?

202141

10.10.2009 10:18

RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 84.?.?.?

Reakce na 202141

Myslím si že to tam už napísal.

202148

11.10.2009 23:54

RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby

Laskavý 88.?.?.?

Reakce na 202141

http://www.youtube.com/watch?v=YDXPBdQkDUs&NR=1
Vynikající video od analytika z Argentiny - české titulky!!!!! Nemusím se vším souhlasit, ale názory velice jasné! Autor tvrdí, že krize není u konce a především její konce nemusí být tak veselé!

http://www.youtube.com/watch?v=YDXPBdQkDUs&NR=1

[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

202249

12.10.2009 0:06

RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby

Laskavý 88.?.?.?

Reakce na 202249

http://www.youtube.com/watch?v=YDXPBdQkDUs&NR=...

202250

8.10.2009 16:01

RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 201986

Rád odpovím. Nepostihuje. Vlastně se bojí toho, co řekne BIS, protože nějak tuší, že BIS tahá za nitky makroekonomických nástrojů.
Problém je to někoho jiného. Tento makroekonomický a naprosto zbytečný parazit dosahuje stropu svých možností a někdo půjde od válu. No a je mezi nimi panika, kdo to bude, protože to patrně postihne podstatnou část molochu. Nám to může být úplně jedno, ale jen do doby, kdy se nás budou chtít jednotliví, upozorňuji, že pro nás z podstaty zbyteční aktéři, zatáhnout do své hry, kde nás samo sebou bez milosti kdykoliv utratí. Mělo by nás to nechat chladnými a celý ten mumraj pozorovat zpovzdálí a raději se věnovat svým vlastním schopnostem se zabezpečit.
Hospodařících subjektů ekonomiky se dotýká vlastně jen proto, že byly do hry systémem zataženy jako nezbytný zdroj sil, bohužel mnohdy za všeobecného naivního potlesku. Podstata celé krize začíná již u způsobu myšlení.

202022

8.10.2009 5:19

Do nekonecna to nejde,jednoho dne prijde soudny den na nase kapsy.

kozoroh 61.?.?.?

Prakticky, tistene penize bez podlozeni, tedy, zlatem a nebo praci- vyrobkem nemaji cenu, tyto se takto tisknou ve dne v noci ve dvou tiskarnach USA po dobu nekolika mesicu a nestaci to, otazkou je proc?
Od trhu verejneho,mame trh stinovy, take "derivatis",kteri maji oficialne vic nez ten trh verejny, sveho casu se jeden odbornik nechal slyset ,ze je to vice jak 75 trillionu dolaru,ted je na Vas predstvit si tu sumu penez.Nez,vsak zacnem, musime si uvedomit,ze Ti bohati-"derivatis"-smelinari s cisly a penezi,kazdou minutou bohatnou geometrickou radou cisel, ktera se zavratne zvetsuje,tak,jak financno ztraty USA v "boji proti terrorismu".Odstranit,tyto smelinare od "koryta " je vec absolutne nemozna, demokratickymi prostredky,nemyslitelna ,vzdyt v tomhle gangu je cela svetova elita, je to delano tak,ze na prvni pohled sluzba verejnosti,kadernictvi, prospiva,ale pravy prijem penez je z pasovani drog, tak je to s nekterymi multimilionari, pres noc, narozenymi.
The richest 400 Americans — that’s right, just four hundred people — own MORE than the bottom 150 million Americans combined. 400 rich Americans have got more stashed away than half the entire country! Their combined net worth is $1.6 trillion. During the eight years of the Bush Administration, their wealth has increased by nearly $700 billion — the same amount that they are now demanding we give to them for the “bailout.” Why don’t they just spend the money they made under Bush to bail themselves out? They’d still have nearly a trillion dollars left over to spread amongst themselves!
Ted, odpoved , proc?
Veskerou vyrobni silu sveta , prave tento financni "cerny" trh znehodnoti svou geometrickym financnim prilivem,veskery majetek sveta ,nepokryje "dluh" techto smelinaru,jejich prijem ,je vysoce mimo moznosti lidi,statu, bank ke splaceni, vyrovnani,k zahlazeni ztraty,dluhu, novodobeho financniho otroctvi, pro par lidi,jez se vymkli z kontroly vlad, narodu,spolecnosti lidi.Nikdy, nebyl stanoven strop bohatstvi, prijmu a tim se stalo ,ze tyto financni gangy a jednotlivci se stali vlastne nasimi Bohy a ze zijeme prakticky z jejich milosti, nebot jim vlastne vse patri a pro nas neni mista ,ktere by nebylo koupeno od nich amy zadluzeny.
Je to,jak privatsace v Cechach, kde nakonec obcan po dobrem obchode zjisti,ze munic v jeho state nepatri,ze vsechno,co vidi kolem sebe ma nejakeho majitele,ze po ceste,kterou jde neni jeho,ze si vsechno prodal a tim padem i sam sebe.Ze nemuze bez svoleni majitele nikam vlastne jit a ze,kdyz vsichni majitele mu budou uctovat,ze uziva jejich cestya jineho, ze na ty poplatky, uz nestaci, ze na to nema, ze je veznen v baraku,ktery mu vlasne nepatri a zije na "propujcenem" pozemku, proste ,e je na mizine a nema uz zadnou moznost nekam jit, aby neplatil.Muze spachat ze zoufalstvi sebevrazdu,ale i ten provaz musi koupit za cenu,kterou mu nadiktuji.Takze,zaverem rekneme ,ze vlastne ,vubec neni moznost zjistit,jak hluboce lidska spolecnost ve vlastnim financnim systemu,zatkla sekyru dluhu do futra u dveri, s tim,ze oni nic platit nebu...Automaticky kráceno

202000

Příspěvků: 52

07.10. 12:15 Karel z Čech  Nepříjemnou pravdu
07.10. 16:08  RE: Historie se jen opakuje !!!!!!!!!!!!!!!!!
07.10. 13:45 Vojta49  Placebo a nocebo
07.10. 14:02  RE: Placebo a nocebo
07.10. 16:12  RE: Placebo a nocebo
07.10. 18:18 hestroy  RE: Placebo a nocebo
07.10. 14:33 tomas35  RE: Placebo a nocebo
07.10. 14:39 JPG  RE: Placebo a nocebo
07.10. 15:31 hestroy  RE: Placebo a nocebo
07.10. 17:17 Magnus Maximus  RE: Placebo a nocebo
07.10. 18:04 mkadlec  RE: Placebo a nocebo
07.10. 14:29 Karel Malý  Placebo a nocebo
07.10. 15:45 Jirkus  RE: Placebo a nocebo
07.10. 22:49 Vojta49  RE: Placebo a nocebo
08.10. 00:15 Rene Bartosek  RE: Placebo a nocebo
12.10. 10:38 mkadlec  RE: Placebo a nocebo
12.10. 15:17 Vojta49  RE: Placebo a nocebo
12.10. 18:41 mkadlec  RE: Placebo a nocebo
14.10. 01:00 Vojta49  RE: Placebo a nocebo
14.10. 20:44 jansmith1984  RE: Placebo a nocebo
15.10. 14:00 Vojta49  RE: Placebo a nocebo
15.10. 16:39 jansmith1984  RE: Placebo a nocebo
15.10. 17:10 Jarmila  RE: Placebo a nocebo
15.10. 19:08 jansmith1984  RE: Placebo a nocebo
12.10. 15:08 hestroy  RE: Placebo a nocebo
14.10. 13:03 Vojta49  RE: Placebo a nocebo
14.10. 21:46  RE: Placebo a nocebo
14.10. 22:32 Oracle  RE: Placebo a nocebo
15.10. 17:49 MedaBeda  RE: Placebo a nocebo
07.10. 16:54 cc  RE: Placebo a nocebo
07.10. 18:24 hestroy  RE: Placebo a nocebo
07.10. 18:47 Občasný čtenář  RE: Placebo a nocebo
13.10. 23:32 Rostislav Mucha  RE: Placebo a nocebo
13.10. 23:42 Rostislav Mucha  RE: Placebo a nocebo
07.10. 15:41 Gibi z Wilsonova  Páni a prípadne dámy, prečo chcete stále reagovať na "Vojtu49"?
07.10. 16:05 steve  RE: Páni a prípadne dámy, prečo chcete stále reagovať na
07.10. 18:02 Laskavý  Jak je to vlastně s krizí a jejími příčinami
07.10. 18:36 jansmith1984  RE: Jak je to vlastně s krizí a jejími příčinami
07.10. 19:18 insider  postindustriální společnost
07.10. 23:51 Rostislav Mucha  Bankovní krize vs. krize z nadvýroby
07.10. 23:56 Oracle  RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby
08.10. 03:15 udo  RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby
08.10. 22:25 Karel z Čech  RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby
08.10. 22:31 Karel z Čech  RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby
10.10. 01:22 serpico  RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby
10.10. 01:53 serpico  RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby
10.10. 03:35 udo  RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby
10.10. 10:18 Oracle  RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby
11.10. 23:54 Laskavý  RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby
12.10. 00:06 Laskavý  RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby
08.10. 16:01 HHBB  RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby
08.10. 05:19 kozoroh  Do nekonecna to nejde,jednoho dne prijde soudny den na nase kapsy.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 0

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 2

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 6

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 6

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,52 Kč
Euro
24,41 Kč
Libra
29,17 Kč
Kanadský dolar
17,10 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,60 Kč
100 japonských jenů
18,92 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 471,82 Kč
1 unce stříbra
522,53 Kč
Bitcoin
782 117,75 Kč

Poslední aktualizace: 22.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 604