Diskuze k článku

Nové imunologické adjuvanty v protichřipkových vakcínách - přínosy a rizika

Příspěvků 51

24.9.2009 4:58

Inteligence ,inteligentnich vedcu nas jednou vsechny znici, jedinym omylem

kozoroh 59.?.?.?

Vsechna, tahle cviceni vedcu v laboratorich a delani umele nutnosti ockovat svetovou populaci, s tim,ze uz jsme od nich obdareni dareckem, z jejich rukou dodanym AIDS, jak se zda, tak to zcela nestaci. Za pozornost stoji clanek,ktery ma ze sveho pozadi rovnez mnohe s ockovacim procesem masivnich aktu na svetovou populaci. Muzeme cist, "Scientist researching BLACK DEATH" dies from infection linked to plague". Co,nam to rika, po tom,co praseci chripku a nebo spanelskou chripku v laboratorich zkoumali ze vzorku, dodanych,privezenych,ze Spilberskych ostrovu a Aljasky,z mrtvych tel horniku, pohrbenych v ledu a pro vedce, co by "skvela moznost" zkoumani, zdokonalovani a nakonec vysledek ke komercnimu vydeleku, ockovani lidske populace, vse ovsem, pro nase zdravi a dobro a jejich vydelek.
Takze, ted, zase "Cernou smrt" maji v parade, chytre hlavy, a jeden z nich to zaplatil zivotem, vedec-kriminalnik, pro mne, Malcolm Casadaban, geneticky inzinyr university v Chicagu studoval bakterii, jez zpusobuje zkazu lidstva ve velkem, s tim,ze by se zase udelali ochranne prostredky, tedy, sera, na nasi zachranu, pokud by nekdo umele nevypustil tuto bakterii do rad lidstva, jak jinak by se mohla octnout mezi lidmi, ze ano? Magnati farmacie a ti druzi by na tom skvele "trhli" co nejvic penez, ze by mohlo dojit k urazu a cele lidstvo to zaplatit na zivote, i s nimi,tak daleko se svou inteligenci,tito inteligenti zatim nejsou.
Co, ted,kdyz ted se "Cerna smrt" najednou obevi v Chicagu, co myslite, ze nastane?
Takhle, vedecka hracka-bakterie, usmrtila v letech 1348 a 1350 na 60% veskereho evropskeho obyvatelstva.
Nebylo by lepsi, vedcum useknout ruce, aby uz nikdy nemohli pracovat pro cele lidstvo nebezpecnyma bakteriema a tak jej ohrozovat a nebo zcela odlidnit tuto planetu.
Pri dnesnim turistickem pohybu, se nakaza roznese do vsech casti sveta v jednom jedinem dnu, kdyby vypukla nakaza v Chicagu nasledkem lidske blbosti a hamoustvi po penezich,bez moznosti preziti,jako ve stredoveku, co potom?

201027

24.9.2009 6:50

Vždy někdo na očkování umře kdo by nemusel

Saša 74.?.?.?

Mudr. Jan Šula: jsem zásadně proti jakémukoliv očkování chřipky, protože vždy z toho někdo umře, kdo by nemusel, kdyby se neočkoval, a pak ty vedlejší účinky jsou brutální, např. ochrnutí, roztroušená skleróza, lupénka, revmatická artritida či systémový lupus. Logicky jak úmrtí, tak chronické následky se tají, o tom se nikde nedočtete a jen musíte hledat ve specielních statistikách.
Pokud je někdo alergický, tak si tu alergii jenom zhorší, pokud náhodou nezemře na anafylaktický šok atd.“


Mudr. Jan Šula je vedoucím imunologem italské společnosti Ischia Salus. Mezinárodně působí jako konsultant ve 12 zemích a je členem Oxford Research Institute of Immunology a italské psychoneuroimunologické společnosti. Žije střídavě v Itálii a v Anglii.

201030

24.9.2009 8:32

Věda bez skrupulí aneb Obchod s fiktivními fakty

Kopecký l (tečka) kopecky (zavináč) centrum (tečka) cz 193.?.?.?

Věda bez skrupulí aneb Obchod s fiktivními fakty
Johannes Jürgenson · Vydavateľstvo: Earth Save, 2009
Preklad: Lydie Stočesová

Bežná cena: € 17,40
Naša cena: € 16,53 (497,98 Sk


O knihe:
Napadlo by někoho, že vědci lžou a že některé obecně přijímané teorie a paradigmata jsou od základu nesprávné? Pak vězte, že mezi ně mimo jiné patří teorie relativity, tvrzení o katastrofických změnách globálního klimatu i o nezbytnosti „léčit“ rakovinu smrtelně nebezpečnými postupy či ekonomický a peněžní systém s fatálními následky pro všechny. Tato kniha popisuje to, co mnozí beztak tuší: Vědci a média nás v důležitých otázkách obelhávají! Co je k tomu vede? Nedbalost, touha po sebeuplatnění a milionové zisky...

Tuto knihu by si měl přečíst každý, komu záleží na jeho zdraví a všichni nekritičtí obdivovatelé vědy.


[bliji] [bliji]

201032

24.9.2009 9:23

Utajené statistiky a studie?

Saša 74.?.?.?

Unpublished studies question whether seasonal flu shot raises swine flu risk Nezveřejněné studie poukazují, že očkování proti sezónní chřipce zvyšují pravděpodobnost onemocnění obávanou svinskou chřipkou H1N1. Je nutno předeslat, že je rozdíl mezi očkovací látkou Fluzone proti běžnému sezónnímu chřipkovému onemocnění a novou vakcínou proti „pandemii“ H1N1.

201034

24.9.2009 16:18

dalsi zbytecna hysterie

kingpin 88.?.?.?

Jsem lekar a vim, ze samotne ockovani proti praseci chripce je umele vyvolana hysterie jejimz cilem je zvysit zisk farmaceutickych firem. Prostrednictvim medii a clanku, ktere pisi diletanti a ne lide erudovani v oboru infekce a epidemiologie se snazi vyvolat paniku najejimz konci je vlada, konkretne nase ktera utrati miliardy za ockovaci latku , ktera zaprve neprosla klinickymi testy a jejiz ucinost je diskutabilni. Mozna nejlepsi by bylo kdyby se zverejnila cisla umrti na obycejnou chripku. Tim by verejnost vedela , ze umrtnost je nekolikanasobne vyssi nez na tzv, praseci chripku. Nesnizuji nijak riziko moznosti mutace viru jako v pripade Spanelske chirpky, ale vzhledemk dalsim okolnostem vse co bylo vyrknuto kolem praseci chripky je umele vyvolana hysterie stejne jako v pripade drive zname ptaci chripky. Jediny kdo na tom vydela je farmaceuticka lobby ktere nejde ani tak o zdravi obyc. obyvatel jako spise o penize, ktere jsou az na prvnim miste. ALe to uz je na dalsi clanek o kterem by mohl skvele vypovidat nas prof. Antoni Holy jenz s temito firmami spolupracuje a vi o jejich zakulisi.

201040

29.9.2009 1:50

RE: dalsi zbytecna hysterie

supino1 213.?.?.?

Reakce na 201040

Nie som lekár, takže neviem...odborne popísať. Ale ako laik si dovolím napísať, že máte pravdu. Váš článok je zaujímavý, že píšete pravdu. Vlani neuspela vtáčia chrípka, tento rok to skúsime s novou...prasacou.. Ako lekár určite viete, že neexistuje možnosť zaočkovať sa proti všetkým druhom chrípky. Ten vírus je až neuveriteľne variabilný. Ale iné som mal na mysli...čo je to HIV, AIDS? Ako lekár, čo si o tom myslíte? Ako nelekár mám dojem, že je to umelo vymyslená vec..že, vraj, podobnú poruchu imunity mali aj opice v Afrike?...ale prečo z tých opíc prešla na ľudí?? Nie sme si až tak blízki s opicami.
Len ma zaujíma názor odborníka, lekára. (Nemyslel som odborníka na AIDS)...

201305

25.9.2009 9:54

Alex Jones

8-P 88.?.?.?

Alex Jones z Prisonplanet.com hlásí, že tato vakcína je prý součástí plánů na depopulaci planety a ovládnutí celého světa. Zdokumentoval několik případů kdy očkování spíše zhoršilo zdavotní stav u lidí, a v nejhorším možném případě je prý očkování proti prasečí chřipce biologickým experimentem jenž má dát vzniknout smrtelné chorobě, která nakonec zahubí miliardy lidí.

No, nechme se překvapit. Nicméně je zajímavé, že vlády na celém světě připravují legislativu, jenž by z očkování proti této chřipce udělala povinnost. Pokud si sami nedojdete pro vakcínu, pošlou za váma policajty s injekční stříkačkou !!!

201061

25.9.2009 15:12

RE: Alex Jones

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 201061

Tady je nazor naseho ex-ministra vnitra. Primou odpoved se podarilo ziskat az po opakovane kladenych otazkach. Nas pan ex-ministr zrejme toto pokladal za prilis osobni. [velký smích] [velký smích]


"Ne, očkovat se nedám, chci zemřít přirozenou smrtí," odpověděl na naléhání moderátora v pořadu Frekvence 1 bývalý ministr vnitra Ivan Langer, jehož vláda objednávala vakcíny proti chřipce pro české občany.

201069

28.9.2009 12:52

RE: Alex Jones

mtk 80.?.?.?

Reakce na 201069

To je husté. Kde se tak prokváknul, mohu-li se ptát?

201254

29.9.2009 1:44

RE: Alex Jones

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 201254

Je to tady na Zvedavci uplne dole ve Chvilka k zamyšlení, primarni zdroj na Frekvenci 1, to priznavam, jsem nehledal.

201304

29.9.2009 1:53

RE: Alex Jones

supino1 213.?.?.?

Reakce na 201069

Ergo, to je pre hlupákov alebo spodinu...

201306

27.9.2009 12:53

virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Daniel Solis daniel (tečka) solis (zavináč) praha1 (tečka) cz 85.?.?.?

Nedávno vyšel rozhovor v prestižním "Nature" (Vol 460, 30 červenec 2009), který vedl dopisovatel Declan Butler s ředitelem Národního ústavu pro alergické a infekční choroby Spojených států amerických(NIAID), Anthony Faucim. Ten přiznal, že se klinické testy budou provádět jen na neadjuvovaných vzorcích vakcíny, tedy na očkování bez kontroverzních adjuvancií. Údajně jsou adjuvancia dostatečně dobře klinicky otestována, protože je obsahují séra podávaná již dlouhodobě v Evropě. ANo, zde se podává Fluad, očkování proti sezónní chřipce pro seniory nad 65 let, které tato adjuvancia obsahuje. Cílová skupina se ale vymyká možnosti dlouhodobého pozorování. Další vakcína s obsahem adjuvans byla LYMErix, která musela být stažena z trhu, pro neúnosné vedlejší reakce. Gardasil je již také zmiňován jako problematický, po několika náhlých úmrtí mladých, zdravých dívek v jeho důsledku. Chtít záměrně vyvolat alergie proti vlastnímu tělu lze považovat jako pokus o bioteroristický útok na civilní populaci, který se uskutečňuje pod přímým dohledem samotné WHO. Ta totiž nepřímo přiznává, že farmaceutické firmy v průběhu testování simulované vajcíny, takzv. mock-up, tuto testují na viru, který musí být nový, aby imunitní odezva mohla být kvalifikovatelná. Jinými slovy - vytvoří se zcela nový virus, který v přírodě nemůže sám o sobě vzniknout, například v kombinaci pták, vepř, člověk. Ten se pak testuje na dobrovolnících. Zdali tito dobrovolníci virus rozšíří dále je otázkou, která je zodpovězena ve statistikách šíření viru H1N1. Na přiznání WHO těchto praktik upozornil Dr. Mercola. Zdroj lze nalézt na stránách WHO zde: "Mock-up vaccines contain an active ingredient for an influenza virus that has not circulated recently in human populations and thus mimics the novelty of a pandemic virus. Such advance studies can greatly expedite regulatory approval" http://www.who.int/csr/disease/swineflu/notes/h1n1_safety_vaccines_20090805/en/index.html

201174

27.9.2009 17:05

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 201174

Uzasne, takze kdyz pouziju pro obycejne lidicky srozumitelnou analogii, tak chleba bez primesi nejake prisady treba antraxu se v laboratornich testech o nezavadnosti potravin ukazal jako zdravi neskodny. Nezbyva nez poprat bon appetit k tomu skutecnemu "chlebu" servirovanemu mimo laborator i s tim "antraxem" jako bonus. Svetova zdravotnicka organizace mi zacina znit jako Orwelovo ministerstvo pravdy. [bliji]

201188

27.9.2009 19:10

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 201188

Špatná analogie, tak trochu demagogie. Antrax bude škodlivý i bez chleba. lepší by bylo využít chleba a máslo, obě dvě látky samostatně použité zdraví relativně nepoškozující a praxe ukazuje, že se dají použít i dohromady, navíc je to lepší, než je pojídat samostatně.

201200

27.9.2009 19:22

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 201200

Spatna analogie? Tak vam naserviruju jinak, vy jste z oboru, ze ano? Budu testovat nezavadnost treba horcice s konzervacnimi prisadami? A udelam test bez konzervacnich prisad, treba karcinogenu jako benzoat sodny? A pak vysledky testu horcice bez konzervacnich latek, budu davat do souvisloti s horcici obsahujici konzervacni latky a dojdu k zaverum nezavadne pro zdravi lidi. Tahle analogie jako kazda samozrejme kulha, protoze na rozdil od ockovani se na poziti horcice s konzervaty neumira.Tomu se eufemicky rika prosim pekne jak? Vedecky pokrok a poctvivy vedecky pristup zalozeny, pokud jde o oblast chemie na empirickych vedeckych metodach?

201202

27.9.2009 19:51

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 201202

Budete testovat hořčici, a z toho budete vyvozovat důsledky pro hořčici s přidanými látkami? To pochopitelně můžete udělat, pokud máte ty látky otestované někde jinde. Je tu sice možnost synergie, ale ta je relativně malá. A mimochodem, benzoát sodný rozhodně není veden jako karcinogen, dokonce má v MSDS uvedeno "žádné pozorované nežádoucí účinky".
MF-59 je jako adjuvans v Evropě schváleno v několika vakcínách, celý kolotoč okolo nanočásteček ve vakcíně proti prasečí chřipce mi připadá jako hoax vzniklý kdesi na internetu.
A odpovím vám i na otázku z následujícího příspěvku - proti Influenza A H1N1 se očkovat nenechám, připadá mi to jako zbytečně drahá záležitost a celá medializace H1N1 je médii nafouknutá bublina, počet úmrtí není rozhodně v Evropě vyšší než u "běžné" sezónní chřipky.

201205

27.9.2009 20:17

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 201205

Rozdil mezi benzoatem sodnym a jinymi "nezavadnymi" pridavky jenom v beznem chlebu jich je stovka je v tom, ze neni aplikovan do tela nitrozilne. Nabidnu jednu analogii sitou skoro na miru. Mel jsem takavou lapalii se srsni. Prunik latky primo do telniho obehu s mechanismem stojici na vyvolani silne zesilene imunitni odpovedi organismu. Behem nekolika minut jsem se pri anlyfatickem soku do bezvedomi. Doktorka me ve spitale upozornila, ze pristi reakce imunitniho systemu bude pravdepodbne silnejsi a ze bych se mel na vosi, srsne... davat velky pozor. Takze ja to je s testovanim MF-59 pri opetovnych ockovanich? Proti chripce ma jit o kazdorocni ockovani, protoze vir se rychle meni. Kolik vlastne ze zakona je pro kazdeho povinych ockovani 10, 20? Dale jake jsou pro MF-59 rizikove skupiny, jak dlouho probihalo testovani rok, dva?

A konecne pan Solis daval odkaz na Nature, takze jak jste myslel presne s tim hoaxem ohledne praseci chripky z internetu? Pokud se nepletu nekolik stovek expertu poslalo ohledne vakciny otevreny dopis britskemu premierovi. Taky internetovy hoax? A jaka je v konkretnim pripade vedecka etika? Ja jsem se neptal, kde vsude adjuvans uzite v praseci chripce bylo pouzito a testovano? Ale ptal jsem se jak je mozne, ze probehly testy vakciny proti praseci chripce bez adjuvans a jejich zavery se vztahuji k vakcine, ktera adjuvans obsahuje?

201207

27.9.2009 20:54

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 201207

Rada lékařky je snadno logicky odvoditelná - anafylaktický šok je přehnaná odpověd imunitního systému na imunogen, což je pochopitelně patologické. Pokud je něco takového pozorováno, vždy hrozíže následující reakce bude o něco silnější. Oproti tomu MF-59 (a adjuvans obecně) není imunogenní, tudíž na něj imunitní systém nereaguje. Jejich účinek např. spočívá v tom, že při aplikaci vakcíny zabraňují rychlému vstřebávání podávaného antigenu a tím ho nechávají působit delší dobu v menších dávkách. Mimochodem, očkování nikdy neprobíhá nitrožilně. Já osobně považuji za hoax zprávy, že se ve vakcíně proti H1N1 budou používat adjuvans s dosud novou strukturou nanotechnologií etc. Na článek v Nature se podívám, až budu mít k němu přístup.
Já vám odpověděl zcela jednoduše - pokud máte testovaný chleba a máslo odděleně, potom třeba máslo na housce, můžete vyvozovat závěry o chlebu s máslem. Je tady logika postupu jasná?

201211

27.9.2009 21:20

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 201211

A proc neudelat srovanavaci test vakcina bez adjuvans? Adjuvans, ten by mohl byt platny pro veskere vakciny, kde se pouzije? A nakonec vakcina s adjuvans? V poradku spatne jsem se vyjadril s tim nitrozilnim, ale primo do krevniho obehu, to uz je myslim ten presny vyraz, ze ano? Myslim, ze chapate kam jsem s tim miril nebo nechapete? Pokud vam jde o odstraneni nepresnosti, tak tomu rozumim. Nejde doufam o slovickareni a uniku od podstaty veci.

Jinak receno. Ptam se zda jde o beznou praxi, kdy vakcina a adjuvans jsou testovany oddelene a jako celek jsou prohlaseny za nezavadne? Odkud je brana jistota, ze nedochazi k negativni odpovedi organismu? Z experimentalnich dat? Kde jsou k dispozici k nahlednuti? Jenom pocet faktoru v krvi, ktere vyvolavaji treci plochy pri transfuzi se pocita dneska na desitky. Problem ke transplamtace lidskych organu na cloveka, z duvodu negativni imunologicke reakce. Takze vy mi tvrdite, ze je prokazano, ze odpoved organismu na MF-59 jako od treba krve znacne odlisnou strukturu je nulova? Na jakych rizovych skupinach to bylo testovano? Bylo to v pripade vakcin proti chripce testovano dlouhodobe rekneme 10 let jedna vakcina s adjuvans rocne? Vas primer s houskou a maslem mi naznacuje, jak to s tou praxi je. Dofam, ze ma logika je vam ted uz taky jasna.

201212

28.9.2009 11:01

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 201212

Jde mi o odstranění nepřesností, nitrožilní aplikace by byla vyhazování vakcíny oknem.
Jak už jsem psal, MF-59 se používá v jiných vakcínách a tedy evidentně nemá při těchto dávkách škodlivý efekt. Více by vám asi řekli na SUKL či FDA, kde se o všem vede vcelku podrobná statistika. Stačí si najít, kde přesně se MF-59 používá. A pokud nevěříte FDA, zeptejte se lékařů, co vakcíny aplikují, kolik zaznamenali negativních efektů.
A ačkoliv se to zdá neuvěřitelné, imunitní systém na adjuvans reagovat nebude - jeho struktura nepatří k těm, na něž je IS nastaven. Tokoferol (vitamin E), skvalen (prekurzor cholesterolu, kterého tělo samo vyrobí denně 1,5 g) jsou zcela přírodní látky (lepší než používat minerální olej, ne?), tween slouží jako emulgátor pro rozpuštění samotných aplikovaných vakcín, které jsou ve vodě rozpustné. Tím při subkutální aplikaci (pod kůži) nedojde k rychlému rozptýlení aplikovaných proteinů do okolní tkáně a tím dochází k delšímu působenní imunogenu. (je to pochopitelně složitější, ale ve zkratce to takhle nějak pracuje).

201238

28.9.2009 12:23

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 201238

Dobre, tak k veci. Proc neprobehly testy adjuvans s vakcinou? Test vakciny bez adjuvans nema logiku, i kdyby adjuvans samo sobe bylo neskodne. Simulovat test s vakcinou, ktera bude podle toho, co jste napsal o adjuvans tak vakcina oslabeneho ci mrtveho viru se siri komlexneji do celeho organismu a nezustava v miste aplikace. Takze uz samotna logika veci napovida, ze testovat vakcinu bez adjuvans popisuje v tele uplne jiny mechanismus pusobeni vakciny. De facto mame lokalni pusobeni bez adjuvans a komlexnejsi pusobeni pokud jsou ve vakcine obsazeny? Adjuvans zasadnim zpusobem meni pusobeni mrtveho viru z vakciny v tele. Experi, co delaji bezpecnosti testy i treba urady odpovedne za kontrolu typu FDA to prece musi vedet. Znova tedy zustava otazka dotykajici se mimo jine vedecke etiky. Jak je mozne testovat vakcinu bez adjuvans a vysledky techto testu zahrnout pro vakcinu s adjuvans?

201248

28.9.2009 12:45

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 201248

>Dobre, tak k veci...
----------------------
René, za vším hledej prachy a cíl iluminátů k drastickému snížení populace. O testech a škodlivosti už potom nemá význam hovořit. Vždyť to je záměr.

>Experti, co delaji bezpecnosti testy i treba urady odpovedne za kontrolu typu FDA to prece musi vedet.
-----------------------
Nebyla už tady o tomhle ve zdejší diskuzi debata? Jaké výsledky chceš očekávat od FDA, když její zaměstnanci jsou bývalí pracovníci firmy Monsanto a farmaceutického průmyslu. Co se stane, když uděláš kozla zahradníkem???????? A už vůbec bych tuhle debatu nerozjížděl s panem Koubkem. Vždyť on sám to přiznal (možná i omylem), že dostávájí v práci direktiva od Bilderbergů. Bylo to "Ve zkratce" při diskuzi s Montážníkem. [smích] [pláč] [mrknutí jedním okem]

201252

28.9.2009 18:12

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Daniel Solis daniel (tečka) solis (zavináč) praha1 (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 201238

Mám jiný názor. Podle dostupných informací je v adjuvans mnohem více skvalenu, než bylo použito ve vakcíně proti antraxu, ze které pochází GWS. Podívejte se na patenty.

AS03 (GSK) skvalen (10.68 mg), DL-α-tocopherol 11.86 mg, polysorbát 80 (4.85 mg)
MF59 (Novartis) skvalen (9.75 mg), polysorbát 80 (1.175 mg)
(5% Skvalen, 0.5% Tween 80, and 0.5% Span 85)i viz patent: WO90/14837ii
AF03 – (Sanofi-Pasteur) 2.5% w/v skvalen, ~0.48% w/v Ceteareth-12, ~0.37% w/v sorbitan monooleate (Span® 80), pufrovaný fosfát (solný nebo citrátový roztok), o velikosti <100 nm.

Skvalen tím, že si jej tělo samo vyrábí je právě ono jádro pudla - neboť pokud je aplikován injekčně ve spojení s patogenním materiálem, vyvolá imunitní odezvu organizmu a navodí chronickou autoimunitní kondici.

Tenzid (detergent) Tween 80 slouží spíše k naleptání tukových molekul buněčné membrány cílového organizmu k lepšímu průniku látky do buněk. Nikoli k lepší disperzi séra. Poptejte se u mikrobiologů, kteří s TM80 pracují.

201276

28.9.2009 12:03

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Solis daniel (tečka) solis (zavináč) praha1 (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 201211

Dobrý den,
děkuji za reakci. Článek z NATURE si můžete stáhnout zde: http://www.ulozto.cz/2681928/nature-vol460-30-07-09.pdf

Musím také v souvislosti s Vaším komentářem upozornit na skutečnost, že skvalen, který je součástí adjuvancia MF-59 je v četných studiích označen za antigen. Takže tvrzení, že MF-59 není imunogenní se v tomto světle jeví přinejmenším jako odvážné, když ne rovnou vysoce nezodpovědné. Vynálezce adjuvans na bázi skvalenu, Frenund se detailně rozepisoval o jeho reaktogennitě. Skutečně tisíce veteránů trpících syndromem GWS, jsou dostoatečnym příkladem závadnosti skvalenu. Jak by tito veteráni mohly vykazovat protilátky na skvalen, kdyby tento nebyl imunogenní?
Imunitní reakce na vlastní molekulu, která je klíčová v mnoha metabolických procesech, zejména mozku a míchy je začátek konce normálního života, jak asi potvrdí pacienti s MS, nebo ALS.

Více informací lze získat na stránkách věnovaných následkům očkování proti antraxu:
www.mvrd.org
a na stránkách ke knize Garyho Matsumota:
http://www.vaccine-a.com/excerpt.html
http://www.vaccine-a.com/forum.html
Není nezajímavé i zjištění, že vedle skvalenu, kterého používání jako adjuvans bylo v té době ve Spojených státech i Británii ilegální byly v očkování proti Antraxu nalezeny stopy organizmu mycoplasma, zejména její syntetické formy, patentované armádou SSA, mycoplasma fermentans incognitus.

Několik referencí:
The Endogenous Adjuvant Squalene Can Induce a Chronic T-Cell-Mediated Arthritis in Rats
Barbro C. Carlson, Åsa M. Jansson, Anders Larsson, Anders Bucht and Johnny C. Lorentzen*
http://ajp.amjpathol.org/cgi/content/abstract/156/6/2057

Přitom vakcíny obsahující adjuvancia nevykazují větší účinnost:
Journal: Prescrire international (Prescrire Int), published in France. (Language: eng)
Reference: 2004-Dec; vol 13 (issue 74) : pp 206-8

Na závěr dotaz: proč výrobce vakcín odmítá celosvětově převzít odpovědnost za negativní následky očkování? To je naprosto neobvyklá obchodní praxe! Lze z toho usoudit, že patrně ví, co dělá...

201245

28.9.2009 21:38

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Jiří Koubek 147.?.?.?

Reakce na 201245

Z uložto.cz jsem si to sice nestáhl, ale dostal jsem se k tomu jinou cestou a po přečtení s vámi musím nesouhlasit.
Nejdříve ale ke skvalenu - je to sice antigen, ale není to imunogen. Přítomnost protilátek vůči němu ještě neznamená GWS, pokud vím, GWS dosud není zcela spolehlivě vysvětlený. Pokud leží příčina v onom očkování, nemyslím si, že to bude skvalenem uvnitř vakciny, ten se používá i u jiných vakcín, ale tam příznaky podobné GWS pozorovány nejsou. Pokud by to bylo skvalenem, nemělo by se to tedy objevit i u těchto očkování?
Teď k samotnému článku: V článku se píše, že budou používány jak vakcíny s adjuvanty, tak i bez nich. Jako první budou zkoumány ty bez adjuvantů, protože americká administrativa je zamýšlí použít jako první (cituji: We prioritized non-adjuvanted vaccines as the US government seems likely to recommend using these for vaccinating the first tier of priority groups — expected to include children and groups at higher risk of severe disease, such as those with certain underlying illnesses and pregnant women.)
V dalších fázích budou podrobeny zkouškám i ty s adjuvanty, které budou k dispozici později. (We fully intend to proceed with trials of adjuvanted vaccines.)
Další věci, co jste tady tvrdil (v úplně prvním příspěvku) je škodlivost vakcíny Gardasil (Silgard). Opět musím nesouhlasit. Počet zaznamenaných nežádoucích účinků u 23 000 000 byl 12 500, z toho 772 závažných stavů (32 úmrtí), což není vyšší než u ostatních vakcín.
Proč firmy nepřebírají odpovědnost? Protože očkování je risk, ačkoliv se na to moc neupozorňuje.

201287

29.9.2009 2:00

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 201287

Staveni baraku je taky risk, ale pokud neprevezme firma odpovednost a nedodrzi bezpecnosti predpisy a nebude postupovat v ramci zakonu, tak ma po ptakach a muze se dat na byznys s mensim rizikem, za ktere se bude citit prevzit i negativni dusledky. V kazdem pripade na rozdil od Langera jste verejne zduvodnil, proc se nebudete ockovat proti chripce, coz se od cloveka z oboru ceni dvojnasob. Ja osobne mam k takovemu jednani velky respekt. Dava to nadeji, ze poctivy vedecky pristup a etika se postavi ctvrletne generovanemu ziskum ci necemu mnohem horsimu.

O spolehlivem testovani vakcin proti chripce nemuze byt reci, protoze po roce se chripkovy vir zmeni natolik, ze je potreba nova vakcina. Z casovych duvodu nelze testovat dostatecne bezpecnost vakcin proti chripce!! Lidi, ale maji pravo byt rizicicich i sporne efektivite pravdive informovani. I laicka verejnost obycejnych lidicek ma pravo, aby nebylo hazardovano s jejich zdravim, ci aby se nestali hromadnymi pokusnymi kraliky nebo cilenou zranitelnou skupinou slouzici ke generovani zisku!!

201307

29.9.2009 15:51

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 201307

>...I laicka verejnost obycejnych lidicek ma pravo, aby nebylo hazardovano s jejich zdravim, ci aby se nestali hromadnymi pokusnymi kraliky nebo cilenou zranitelnou skupinou slouzici ke generovani zisku!!
--------------------
Obojí je ve hře, René. Testování vakcín na nic netušící veřejnosti a generování zisků. A to nejen u vakcíny proti vepřové chřipce, která se stává ve státě Massachusetts od nynějška povinná, ale i vakcína Gardasilu údajně proti HPV, výrobek firmy Merck. Více TADY.

201348

29.9.2009 22:15

Generování zisku??

kontra-kastrol 158.?.?.?

Reakce na 201348

Poměrně často v této diskusi čtu argumenty obviňující farmaceutický průmysl ze snahy maximalizovat zisky, což bude asi základní vlastnost všech firem, které usilují o zisk, OVŠEM KONKRÉTNĚ co se problematiky adjuvování týče, jsem spíše toho názoru, že přidávání adjuvantů zisky farmaceutického průmyslu zmenšuje, protože, jak se píše v článku, přidání adjuvantů zvýší imunogenitu vakcíny a umožní tak podat méně dávek vakcíny k zajištění imunogenity - a méně dávek znamená menší zisk. Zamyslel se nad tím vůbec někdo tady?

201365

30.9.2009 1:11

RE: Generování zisku??

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 201365

V pripade chripky je to jedno, kazdy rok nova vakcina. Riziko adjuvans spociva, ze cizoroda latka se siri velice rychle v organismu. Vicemene adjuvans zesiluje ucinek cehokoliv. Radeji nepremyslet o biologickych zbranich. A jetsli to jde proti zisku, tak je velmi dobre polozit si otazku proc? Je treba udelat hromadne testy s vlivem adjuvans latky biologicke nebo biochemicke povahy? Z jakeho duvodu a proc to tak specha?

201367

29.11.2009 13:51

RE: Generování zisku??

Daniel Solis daniel (tečka) solis (zavináč) praha1 (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 201365

Zajímavé je, že nedávno unikla smlouva mezi vládou SRN a dodavatelem dotčené vakcíny ze které vyplynulo, že adjuvans je několikanásobně dražší než aktivní látka - to je paradox, co!

205964

30.9.2009 10:18

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Solis daniel (tečka) solis (zavináč) praha1 (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 201287

Co se týče skvalenu, leč oceňuji váš myšlenkový pochod, ubíráte se rovnou na tenký led. Adjuvans MF59 vyráběla firma Chiron, kterou nyní vlastní Novartis. Nyní takováto olejnatá adjuvanica vyrábí tři výrobci, Novartis (MF59), GSK(AS04), a Sanofi Pasteur(AF03). Mimo vakcínu proti Antraxu, do které bylo toto adjuvans přidáváno ilegálně a bez vědomí, natož souhlasu obětí, se přidávalo do Lymerixu, který musel být v roce 2002 nenápadně stažen z trhu... pro neúměrné vedlejší účinky, které se projevovaly do té míry, že i lékaři odmítali očkování touto vakcínou provádět - více zde:
http://www.lymediseaseassociation.org/Vaccine_LYMERIXMeeting.html

Dále se do dnes adjuvans přidává do Fluadu, který se podává seniorům od 65 let nahoru, kde mohou být vedlejší účinky přičteny stáří, navíc se nemohou projevit dlouhodobě, vzhledem k mortalitě cílové skupiny. Další vakcíny jsou Fendrix takzvaná experimentální vakcína k imunizaci hemodialyzovaných pacientů proti hepatitis-B, a nakonec lahůdkové duo Gardasil a Cervarix pro dívenky od 12 do 15 let. Včera mimochodem zemřela v Británii 14- letá dívka jen několik hodin po inokulaci Cervarixem.
Viz: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/180240-ctrnactileta-britka-zemrela-po-injekci-proti-rakovine.html
Více zde:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1216714/Schoolgirl-14-dies-given-cervical-cancer-jab.html

Vy asi skutečně věříte tomu co říkáte, a nechcete si připustit, že se jedná o největší prasárnu, kterou kdy lidstvo spatřilo. Jste zaslepen vlastní pravdou a popisem práce. Hlavně, že si lidé pracující pro farma lobby příjdou na dobré peníze. To, že je očkování jako princip založeno na lži, strachu a klamu, je jim jedno. Do doby, než začnou hynout také jejich děti, jejich rodiče a jejich sourozenci. Pak ale bude pozdě se probudit z krásného snu o krásném světě plném krásných peněz vydělaných neškodnou podporou neškodných včeliček...

Vynálezce Freundova adjuvans, Jules Freund sám výslovně varoval před použitím skvalenu v humánní medicíně

Cituji úryvek z knihy Vaccine A od investigativního novináře Garyho Matsumota: "Dr. Jules Freund creator of this oil-based adjuvant warned in 1956 that animals injected with his formulation developed terrible, incurable conditions: allergic aspermatogenesis (stoppage of sperm production), experimental allergic encephalomyelitis (the animal version of MS), allergic neuritis (inflammation of the nerves that can lead to paralysis) and other severe autoimmune disorders."

Zdroj: Gary Matsumoto, Vaccine A-The Covert Government Experiment That’s Killing our Soldiers and Why GI’s are Only the First Victims, Kapitola 3. “The Greatest Story Never Told”
http://www.vaccine-a.com/excerpt.html

Více informací o spiknutí proti bezpečnosti státu, postaveném na očkování proti AH1N1 zde:
http://www.denikpolitika.cz/politici/daniel-solis/blog#60
[bliji]

201377

1.10.2009 0:05

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Jiří Koubek 147.?.?.?

Reakce na 201377

Opět nemohu souhlasit. Skvalen nebyl jako adjuvans v Lymerixu, stačí si vyhledat příbalový leták. Stažení této vakcíny bylo učiněno na nátlak veřejnosti, což např v časopise Nature komentovali slovy "unfounded public fears place pressures on vaccine developers that go beyond reasonable safety considerations."
Takže otázka na Vás - jaká vakcína je bezpečná? Jaký lék je bezpečný? Pokud nebude mít žádné vedlejší účinky? Řeknu vám jednu v odborných kruzích profláklou historku - pokud by se schvaloval dnes aspirin či penicilin, v žádném případě by tyto léčiva nemohly projít, množství jejich vedlejších účinků je rozhodně nezanedbatelné.
Ano, četl jsem článek, že po očkování Silgardem zemřela v Británii mladá dívka, přišlo mi to ostatně ironické, vzhledem k tomu, o čem se tady bavíme. Skutečnost je ovšem krutá: Byl to první případ v Británii po 1,3 milionech podaných dávkách, což nijak nevybočuje z trendu po 23 milionech dávkách (32 zaznamenaných úmrtí). Ovšem osobně bych nevynášel rychlé soudy, ještě nebyla určena příčina smrti. Pokud půjdete na operaci a dostanete totální anestezii, bude hrozit, že už se neprobudíte, přesto toto riziko lidé postupují a to i třeba kvli tomu, aby si nechali zvětšit prsa.
Pokud to budete brát do důsledku, všechno je škodlivé - škodlivý je jídlo, škodlivá je naše práce, škodlivá je jízda autem.
Vždy važte u vakcín riziko - stojí možná rizika Lymerixu za oněch 75% ochráněných z 28000 nakažených? Stojí za možnou ochranu před HPV a následnou rakovinou děložního čípku (3 mrtví na 100 000 obyvatel v UK) riskovat očkování? Ač se Vám to možná nezdá, je to spíše Vaše rétorika, co je založena na diskutabilních faktech a spíše emočních argumentech (viz děti, rodiče, sourozenci).
A k Vašemu osobnímu blogu - pokud pominu fakt, že nevycházím z údivu, jak blízko skutečnému rozhodování ve státě jsou zelení fanatici, mohu poznamenat následující: Pokud byste byl ve vládě a chtěl byste ochránit fungování státu před nějakou nemocí, určitě byste do očkování zahrnul (i když vy asi ne) právě ony zmíněné skupiny lidí. Nevěřte tomu, že nás někdo chce obsadit a loajalitu si zajistit tím, že nám vyvraždí lékaře a pošle sem své vlastní. Žádný stát nemá totiž dostatek lékařů pro svou populaci, natož pak pro nějakou cizí.

201419

1.10.2009 0:58

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 201419

Vakcíny sa dajú rozdeliť na 2 veľké skupiny: tie vyrobené z umŕtvených choroboplodných zárodkov a na tie čo sú vyrobené z protilátok v krvi.
Čo si myslíte ktoré sú bezpečnejšie?
Momentálne technické zázemie výroby posledného typu protilátok je irelevantné.

201421

1.10.2009 12:23

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Solis daniel (tečka) solis (zavináč) praha1 (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 201419

Fajn, v jedné věci vám mohu dát za pravdu - totiž, že LYMErix neobsahuje skvalen. Očkování bylo adjuvováno hliníkem, obsahovalo antibiotika, fragmenty bakterií (Borellia burgdorferi a E. Coli) a celkem toxický glykoleter Fenoxyethanol, který se např. v Japonsku nesmí používat ani v kosmetických produktech, ale ne, farmaceuti to nacpou do vakcín! Bravo! Tak jako samotný hliník - známý neurotoxin, o rtuti ani nemluvě. Jaké jsou hygienické povolené limity pro rtuť? Nula! S jedinou výjimkou - očkování. Ptáte se, které očkování je bezpečné - upřímně, děláte si legraci, nebo to myslíte vážně. Pohádky o bezpečném očkování můžete vyprávět milionům obětí z řad Filipínců, nebo amerických indiánů, kteří byly systematicky pomocí očkování vyhlazováni, a jsou nyní pomocí očkování "pouze" sterilizováni.
Více si můžete na toto téma doplnit ctěné mezery ve vzdělání zde:
http://www.denikpolitika.cz/politici/daniel-solis/...

konkrétně mám na mysli tato fakta:
US Patent 5733553 – Recombinant birth control vaccine
http://www.patentstorm.us/patents/5733553/fulltext...
US Patent 4780312 – Birth control vaccine
http://www.patentstorm.us/patents/4780312.html

V širším kontextu zde:
http://www.rexresearch.com/koch/survival/surv2.htm
Pro více informací o experimentech na lidech z tohoto období viz kniha Naomi Baumslag Murderous Medicine

nebo kniha od Sydney A. Halpern Lesser Harms

Označovat 'zelené' za fanatiky vám jde dobře, ale podívejte se raději sám na sebe. Máte naprosto pomatený pohled na celou imunologii, mikrobiologii a medicínu. Víte, co je nejčastější příčina úmrtí v průmyslových zemích? Špatná léčba. Jsou již velmi dlouho známy metody neinvazivní devitalizace patogenů, Jsou známy pravé mechanizmy původu chorob, které položili lidé jako Antoine Bechamp, Günther Enderlein, Gaston Naessens, Royal Rife - lidé, kteří byly systémem, který vy až podezřele houževnatě obhajujete, umlčeni a zlikvidováni. Proč asi?. Počtěte si třeba zde:
http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1020

A je známo, jaký podvod se dlouhodobě páchá na lidech jménem zdraví a vědy. Vyhlazovací metody, genspecifické syntetické nemoci, zneužívání důvěřivosti lidí k jejich eliminaci - to jsou fašistické metody, o kterých buďto nevíte a obhajujete je z neznalosti, nebo o nich víte a obhajujete je z popisu práce. Je známo, že očkování jako nástroj pro předcházení infekčních chorob je báchorka - mýtus farma aparátu, který stojí na vratkých nožičkách a proto aparát vynakládá nesmírné prostředky na jeho udržování. Ale to by bylo na dlouho. Stačí si prolistovat knihu se statistikami infekčních chorob zde:

201438

2.10.2009 15:46

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 201438

Je otázkou, zda má smysl v této konverzaci pokračovat. Evidentně vás nepřesvědčím, stejně jako vy nepřesvědčíte mě. Já vás budu nadále považovat za zeleného fanatika, vy mě zase za zaprodance systému a nadnárodních korporací. Už se vám nepodaří vyvrátit můj názor, že jste tady mlžil, když jste do LYMErixu "přidal" skvalen, stejně tak jako jste mlžil v původním příspěvku ohldně toho, co bylo napsáno v Nature.
Mohu s vámi souhlasit v jednom, povinnost očkování je hloupost, každý by měl mít právo rozhodnout se podle své vůle, nenechat své "vůdce" rozhodnout za něj. Pokud někdo nevěří, a zemře třeba na chorobu, na níž by umřít nemusel, je to jeho hloupost, ale je to čistě jeho věc, rozhodně to není věcí nějakého úředníka na ministerstvu či 200 lidí v parlamentu. A stejně tak to platí obráceně, věřím, tedy chci věřit, že lidé jsou dostatečně moudří nato, aby za sebe mohli rozhodovat sami, takže s paušálními příkazy a zákazy rozhodně nemohu souhlasit.
Ale i tak nemohu souhlasit se zbytkem vašich názorů, myslím si, že očkování zvyšuje šance těla bojovat s infekční chorobou takovým způsobem, že proběhne bezpříznakově.

201533

2.10.2009 17:34

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 201533

Očkování možná ano, některá pomohla historicky vymítit smrtelné nemoci ale ne očkování pro ovce a pro peníze do těch správných košér kapes jako v případě očkování proti momentálně mediálně populárním chřipkám (ptačí, prasečí a pod.)


Copak tady na Zvědavci nezaznělo spousta argumentů a odkazů, které tuto mónstr akci zpochybňují? Copak se budou stále objevovat tzv. odborníci, kteří právě tato plošná očkování obhajují?

Proč to dělají? Že by pro podobné motivy jako bývalá ministr obrany Rumsfelld (známý to bojovník za pravdu, lásku a demokracii 9/11..[smích]), který profituje na prodeji antivirotika Tamiflu? Nebo to není proto, že by byli přímo pokritci či lokaji systému, ale přes veškeré vzdělání a umný slovník jsou jen zabedněnci, kteří nechtějí vidět SOUVISLOSTI?

Nechť si na tyto dotazy odpoví každý čtenář diskuze sám a připomene zajímavé chuťovky jako např. tu, kde si firma Baxter podala patent na vakcínu proti prasečí chřipce více než půl roku před jejím vypuknutím. Obdivuhodná předvídavost! Nebo tu podle které stále více přibývá lékařů, kteří se proti této chřipce odmítají nechat očkovat.

Viz: Lékaři odmítají dát se očkovat proti chřipce


Něco tady hodně smrdí (a to nejen ve věci očkování), když i politické elity např. v ČR svou dávku vakcíny veřejně přenechávají tzv. potřebnějším. To je bžunda, co, Mr. Koubku?..[smích]


jansmith[smích]

201536

29.11.2009 13:36

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Daniel Solis daniel (tečka) solis (zavináč) praha1 (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 201536

"některá pomohla historicky vymýtit smrtelné nemoci" tato propagandistická lež farmaceutického průmyslu byl již dávno vědecky vyvrácena na základě statistických historických dat a to i přes jejich dodatečnou falzifikaci. Viz "[Book 1990, updated 1998] UNIVERSAL IMMUNIZATION Medical Miracle or Masterful Mirage"
http://www.whale.to/a/obomsawin_b.html

Očkování je jedním z největších podvodů na lidstvu. Je to jedinečná metoda jak otrávit kojence za veřejného souhlasu společnosti a rodičů, jak člověku nezvratně pochroumat imunitu a CNS jedy, jako je rtuť, hliník, formaldehyd a cizorodé proteiny.

Daniel Solis

205961

3.10.2009 1:23

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 201533

Ale nejde o svobodnou volbu pouze v pripade ockovani. Co rikate na tohle? Nemyslim, ze drtiva vetsina vedcu jsou nejaci zaprodanci, proste se prilis nezajimaji, co se deje s vysledky vyzkumu. Stejne tak si nemyslim, ze vetsina "zelenych" jsou fanatici. Kodex Alimentarus by stal za samostatny clanek na Zvedavci.
http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/3789-stop-...

201545

1.10.2009 12:37

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Solis daniel (tečka) solis (zavináč) praha1 (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 201419

pokračuji -zde:
UNIVERSAL IMMUNIZATION Medical Miracle or Masterful Mirage
By Dr. Raymond Obomsawin
http://www.whale.to/a/obomsawin_b.html

Také bych vám doporučil, seznámit se s názory, které zveřejňuje virolog Stepahan Lanka v ČJ např. zde: http://www.matrix-2001.cz/autor/462-lanka-dr-steph...
čímž bychom se dostali k problematice AIDS, která také úzce souvisí z výzkumem ve vojenských laboratořích a s očkovacími kampaněmi v Africe, skandály farmaceutických firem záměrně prodávajících nakažená léčiva, krevní konzervy, etc.
Promiňte, ale co se zde snažíte obhájit? Moderní holokaust? To asi bude dosti marná snaha, nemyslíte? Já si v tomto kontextu mohu dovolit emoční argumenty, protože jsem sítící bytost, člověk, což se asi nedá říci o exponentech průmyslu, který pod záminkou 'nil nocere' páchá to největší zlo na tomto světě. Kdo to stále ještě nechápe, ať si dá dohromady lidi jako Dick Cheney a Don Rumsfeld s farmaceutickým, chemickým a petrochemickým průmyslem.
Ano, všechno je škodlivé, vážený pane, jídlo, které obsahuje aspartam a glutaman sodný, GMO, rezidua pesticidů, antibiotik a růstových hormonů, auta, která jezdí na fosilní paliva a práce, která může velmi často být zdraví škodlivá z mnoha důvodů, které zde nemusí být rozebírány, ano. Protože se lidská bytost bohužel netěší pražádné důstojnosti a je často považována za nahraditelný materiál, který nesmí být zpupný a obtížný, a nesmí stát v cestě fašistickým zájmů nadnárodních korporací ovládaných elitami, které vy patrně obdivujete. Proto nevycházíte z údivu jak blízko skutečnému rozhodování jsou normální lidé, kteří nežerou ze stejné misky, jako zaprodanci diktatury velkokapitálu, kteří by pro dobro svých mecenášů skočili do ohně, nebo nechali naočkovat rtutí, hliníkem, skvalenem a zbytky opičích ledvin celou svoji rodinu, neboť nemají úctu k vlastnímu životu, k vlastnímu genetickému materiálu a tím jen potvrzují, že jsou skutečně méněcenní a opovrženíhodní. S takovou zůstaneme jako lidé skutečně jen v porobě a otroctví. Je to ale volba každého z nás. Pokud jste si vy vybral, já si přeci také mohu vybrat. I to, kdo je u moci, je v demokratickém systému otázka volby, ať se vám to líbí nebo ne. Pokud hovoříme o očkování, nechť tedy je podrobeno svobodnému, ale hlavně také objektivně informovanému souhlasu každého z nás! Zcela v duchu mezinárodní úmluvy o etice v biomedicíně. Vaše nepovedená argumentace s nedostatkem lékařů pokulhává za smyslem oné analogie. Žádný normální lékař si nikdy nenechá napíchat očkování proti prasečí chřipce. V New Yorku již ani sestřičky ne, viz: http://www.nytimes.com/2009/09/21/nyregion/21vacci...

201439

1.10.2009 12:41

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Solis daniel (tečka) solis (zavináč) praha1 (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 201419

Pokračování 2.
Ať už je moje rétorika založena na čemkoliv, lež má krátké nohy. zatím se očkováním nikdo před infekční chorobou neochránil, to musíte sám vědět. Nebo mi to dáte písemně, že to je naopak? Promiňte, ale píchat jedovaté látky orgánům krizového řízení a odmítat právní odpovědnost smrdí na sto honů nekalým úmyslem a korporativním bioterorizmem, ať si říkáte co chcete. Straší nás Íránem a Severní Koreou, ale mezitím z nás nadělají trosky s nenávratně pochroumanou imunitou a s znemožněnou fertilitou.

Tak kdo je zde fanatik? Víte, když už jsme u toho, stejnou retoriku, jakou máte vy obhajoval v Normiberku i Herman Goering, cituji:
„Natürlich, das einfache Volk will keinen Krieg; weder in Rußland, noch in England, noch in Amerika, und ebenso wenig in Deutschland. Das ist klar. Aber schließlich sind es die Führer eines Landes, die die Politik bestimmen, und es ist immer leicht, das Volk zum Mitmachen zu bringen, ob es sich nun um eine Demokratie, eine faschistische Diktatur, um ein Parlament oder eine kommunistische Diktatur handelt. (...) Das Volk kann mit oder ohne Stimmrecht immer dazu gebracht werden, den Befehlen der Führer zu folgen. Das ist ganz einfach. Man braucht nichts zu tun, als dem Volk zu sagen, es würde angegriffen, und den Pazifisten ihren Mangel an Patriotismus vorzuwerfen und zu behaupten, sie brächten das Land in Gefahr. Diese Methode funktioniert in jedem Land." (Hermann Göring, 18. April 1946, Nürnberg) Zdroj: Gilbert. Gustave. Nuremberg Diary. New York: Farrar, Straus and Company, 1947

Skutečně LYMErix nemohl obsahovat skvalen, protože adjuvancia ze skvalenu nejsou ve spojených státech Ameriky povolena. (Squalene is not licensed for use in the United States: http://www.novaccine.com/vaccine-ingredients/resul...)

Podívejte se, konec konců se mnozí nekonformní virologové shodují na tom, že je to všechno jen humbuk zaměřený na strašení lidí báchorkami, kterým nevzdělaní nemohou rozumět, dobrý příklad naleznete zde:
http://www.virusmyth.com/aids/news/araward.htm

201440

2.10.2009 2:14

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 201440

Tohle jste sepsal dobre. Clausewitz velmi spravne povazoval za riziko potencial, pokud neexistovala moznost jak tento potencial eliminovat, pak to znamenalo vyhodu pro jakoukoliv jinou stranu, kdykoliv pouzitelnou. Ocekavam, ze vlada, ktera podepsala nevyhodnou smlouvu pro CR pujde osobnim prikladem a podrobi se ockovani!! Lepsi je totiz zadna smlouva nez nevyhodna smlouva!! Bude-li zavedeno povinne ockovani pro statni zamestnance, tak pro vsechny, aby se treba i pani poslanci placeni statem necitili diskriminovani. Langer se ani v pripade ockovani nemusi bat neprirozene smrti. Miliardy lidi odesli zcela prirozene z tohoto sveta vlivem viroveho nebo bakteriologickeho onemocneni.
kovani-proti-prasei-chipce-pata-kolona-mezi-biologickymi-zbranmi&catid=112[velký smích]aniel-solis&Itemid=515" rel="nofollow" onclick="window.open('http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1383[překvapení]kovani-proti-prasei-chipce-pata-kolona-mezi-biologickymi-zbranmi&catid=112[velký smích]aniel-solis&Itemid=515');return false;">http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_...

201497

2.10.2009 2:52

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 201497

Nic neni zadarmo. Copak by se stalo, kdyby po nejakych povinych kazdorocnich vakcinacich proti ruznym druhum chripky. Vypukla nejaka prionova choroba? Vyhubilo by to pouze silene kravy a voly?
http://www.osel.cz/index.php?clanek=4646

201500

29.11.2009 14:00

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Daniel Solis daniel (tečka) solis (zavináč) praha1 (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 201497

v Polsku se ministryně zdravotnictvi, lékařka Ewa Kopaczová postavila proti nátlaku farma-lobby a vakcinaci populace nepřipustila. To je ten správný přístup v takové situaci!
http://prasecichripka.blog.cz/0911/vystoupeni-polske-ministryne-

205965

29.11.2009 13:45

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Daniel Solis daniel (tečka) solis (zavináč) praha1 (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 201205

benzoát sodný sice jako karcinogen veden není, ale trik je v tom, že se zs určitých podmínek v reakci s kyselinou, např. citronovou, nebo askorbovou - které se dávají do potravin coby regulátor kyselosti nejčastěji, přeměňuje na benzen a ten rozhodně mezi karcinogeny patří.
"Non semper es sunt quae videntur"

205963

27.9.2009 19:23

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 201200

Zeptam se vas jako se ptali na Frekvenci 1 Langra? Minite se nechat ockovat proti praseci chripce nebo davat prednost umrit prirozenou smrti jako pan exministr?

201203

27.9.2009 20:49

Dokonalý zločin?

kontra-kastrol 85.?.?.?

Myslíte, že existuje dokonalý zločin? Možná jsme právě jeho svědky.

Adjuvanty byly nejprve testovány na amerických vojácích a částečně v některých vakcínách pro vybrané skupiny obyvatelstva, nyní vypadá jejich použití jako odůvodněné vzhledem k časové tísni a pandemii nemoci, jejíž infekční agens se skládá ze všech možných částí virů různých chřipkek; choroba je extrémně nakažlivá, ale moc nezabíjí, nicméně, jak víme, vyhlášení pandemie se řídí nakažlivostí nemoci, nikoli smrtností. Máme WHO s celosvětovou působností, která zodpovídá za zdraví všech světoobčanů... Testování vakcíny je urychleno na nejvyšší možnou míru a testuje se bez adjuvantů (proč taky testovat s nimi, vždyť jsou to jenom přídatné látky, stačí si jenom přeložit slovo adjuvant [chechtot] - je zřejmé, že tyto adjuvanty podstatným způsobem mění mechanismus účinku vakcíny, což se píše s nadšením v článcích o účinnosti vakcín a zamlčuje se v článcích o bezpečnosti vakcín). Vzniklá onemocnění jsou autoimunní a chronická, neexistují pro ně diagnostická kritéria.Aještě k tomu výrobci vakcín předkládají vládám smlouvy, které je zbavují případné právní odpovědnosti...Tak jsem zvědavý, jestli to je všechno jenom hoax, nebo ne [překvapení]

201210

30.9.2009 21:24

aktualita

kontra-kastrol 158.?.?.?

Zdá se, že Maďarsko začne s očkováním jako první, bude použita vakcína bez adjuvantů Fluval P:
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/180207-madarsko-zahaji-ockovani-proti-praseci-chripce-h1n1.html

201402

1.10.2009 4:23

RE: aktualit přibývá

Saša 74.?.?.?

Reakce na 201402

Aktualit je více a denně nás hystericky straší, asi závislost na hororech:
V amerických kostelích vylévají svěcenou vodu z obavy šíření svinské chřipky (té H1N1), hostie již nebude podávána knězem.

http://www.calgaryherald.com/health/fear+Canadian... Podávání rukou se tu nikdy zase moc nepěstovalo, ale teď si ani sportovci po utkání nebudou ruce podávat.
Školy se dohadují zda má být veřejně oznámeno nebo utajeno kolik žáků nepřišlo patrně ze strachu z chřipky.
Lékaři by nejraději dělali diagnózu po telefonu, pokud za to budou tedy placeni.

Nejlepší ze všeho, http://www.theglobeandmail.com/news/technology/sci... přední výzkumníci z centra pro kontrolu infekčních nemocí v Britské Kolumbii a na Gaston De Serres of Laval University (Qubec, Kanada) zjistili, že po očkování proti sezónní chřipce, té proti které se očkuje po léta, se zvýší pravděpodobnost dostat tu svinskou (H1N1) a to dokonce dvakrát! Qubec odložil očkování proti sezóní chřipce do ledna a Alberta, Saskatchewan, Ontario a Nova Scotia očkování pozastavily.

Údajně úmrtnost na svinskou chřipku (H1N1) je nižší než na tu běžnou sezónní. [zmaten]

201425

6.10.2009 13:15

Odpovednost ala ministerstvo zdravotnictvi.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Ministryne resortu prizna verejne, ze pro CR podepsala nevyhodnou smlouvu ohledne vakcin. To ma byt asi podle ministerskych uredniku aktem zodpovednosti. Lekari poukazou na nedostaky teoto smlouvy to, budu citovat:

„Firma, která má vakcínu dodat, si smluvně zajistila, že neponese žádnou odpovědnost za nežádoucí účinky vakcíny. To je naprosto nepochopitelné. Divím se, že stát mohl takovou smlouvu podepsat,“ řekl Kubek.

Podle jeho slov „kdyby si firma byla naprosto jista, že vakcína je bezpečná, tak proč by si něco takového smluvně zajišťovala“, uvedl Kubek.

„Riziko vakcíny nevyvažuje její přednost, protože průběh onemocnění prasečí chřipkou je mírný,“ řekl Kubek s tím, že očkování je dobrovolné a tak každý zdravotník se musí sám rozhodnout, zda se očkovat dá, nebo ne.

A reakce lidi, kteri maji spoluodpovednost na teto nevyhodne smlouve.
Ministerstvo zdravotnictví „udivuje nezodpovědný postoj některých lékařů, kteří veřejně deklarují svou neochotu k očkování“....

A ke vsemu Madari maji vakcinu za 100 KC a ne za 400 Kc, a vyhnuli se tak problematickemu skvalenu ve vakcine. V kazdem pripade priklady tahnou!! Zodpovedni byrokrati, politikove, ministri, poslanci mohou jit verejne osobnim prikladem!!

Ti starsi 65 let budou slouzit jako novy pokusny vzorek. Jsou plnoleti, maji zkusenosti, meli by mit dostatek zdraveho rozumu, zda se ockovat nebo neockovat. U deti pod 15 let neockovat, tehotne zeny naprosto nepripustne. Mimo jine je to riziko i pro toho, clovicka, ktery se nenarodil a nemuze k tomu vubec nic rict. Ja v zadnem pripade ockovani nepodstoupim, nezodpovedne stejne jako Langer minim zemrit prirozenou smrti. Ale mam k tomu duvody jako Rath a dalsi lekari z lekarske komory. Prubeh nemoci je mirny a vakcina neodzkousena, bez trestne-pravni odpovednosti za dusledky. Jedna se o rizkovou nedyveryhodnou vakcinu!!
http://www.novinky.cz/domaci/180728-zdravotnici-se...
aniel-solis&Itemid=515" rel="nofollow" onclick="window.open('http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1408:budou-od-uterka-maai-pokusnymi-kraliky&catid=112[velký smích]aniel-solis&Itemid=515');return false;">http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_...

201850

6.10.2009 23:43

RE: Odpovednost ala ministerstvo zdravotnictvi.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 201850

WHO tvrdi, ze vakcina je bezpecnecna. Dobra, at zverejni data jakym zpusobem byla bezpecnost vakcin testovana? Jake jsou negativni dopady na zdravi? Ktere rizikove skupinu obyvatelstva jsou nejvice ohrozeny? Jake jsou potencionalni dlouhoba rizika? Umrtnost na praseci chripku je srovantelna s tou beznou chripkou. "Pandemie" te bezne chripky postihuje cely svet kazdorocne, aniz by to lidi nejak zvlast zaregistrovali!! Ani ptaci chripka krome hysterie nemela vice obeti nez ta bezna. Cesti doktori maji prokazali zdravi rozum i pater, taky je to pro ne ztrata penez, ktere by inkasovlai za podavani vakcin. Pamatuje nektere, kteri mi pomohli, kdyz jsem mel zdravotni trable a pamatuju studenty mediciny, kteri uspesne absolvovali a bylo mezi nima spousta dobrych lidi, a jsem ze srdce rad, ze tento charakter si zachovali. Nejlepe se charakter pozna, kdyz se lame chleba.

Neni pro me prekvapenim, ze se testuje nejprve CR a Madarsko. Madari jsou ve vychodni Evrope nejvzpurnejsi a Cesi jsou povestni tim, ze dokazou najit slaba mista a vyjebat prakticky s cimkoliv. Bohuzel dokazeme vyjebat i sami ze sebou, coz je pokud se podivam na politickou kulturu velmi vysoka cena. Jetsli kdekoliv ve svete chteji vedet jake jsou v masovem meritku ucinky vakcin na populaci, at to laskave nejprve odzkousi na sobe.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/180842-vak...

201893

7.11.2009 1:16

aha

Tesla01 tomahawk (tečka) lbc (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

http://xldbra.blu.livefilestore.com/y1pQcSJgOaLi9s...Něco ze zámoří

(Obrázek příliš velký, proto nahrazen odkazem, editor.)

204326

Příspěvků: 51

24.09. 04:58 kozoroh  Inteligence ,inteligentnich vedcu nas jednou vsechny znici, jedinym omylem
24.09. 06:50 Saša  Vždy někdo na očkování umře kdo by nemusel
24.09. 08:32 Kopecký  Věda bez skrupulí aneb Obchod s fiktivními fakty
24.09. 09:23 Saša  Utajené statistiky a studie?
24.09. 16:18 kingpin  dalsi zbytecna hysterie
29.09. 01:50 supino1  RE: dalsi zbytecna hysterie
25.09. 09:54 8-P  Alex Jones
25.09. 15:12 Rene Bartosek  RE: Alex Jones
28.09. 12:52 mtk  RE: Alex Jones
29.09. 01:44 Rene Bartosek  RE: Alex Jones
29.09. 01:53 supino1  RE: Alex Jones
27.09. 12:53 Daniel Solis  virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
27.09. 17:05 Rene Bartosek  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
27.09. 19:10 Jiří Koubek  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
27.09. 19:22 Rene Bartosek  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
27.09. 19:51 Jiří Koubek  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
27.09. 20:17 Rene Bartosek  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
27.09. 20:54 Jiří Koubek  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
27.09. 21:20 Rene Bartosek  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
28.09. 11:01 Jiří Koubek  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
28.09. 12:23 Rene Bartosek  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
28.09. 12:45 Mirda  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
28.09. 18:12 Daniel Solis  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
28.09. 12:03 Solis  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
28.09. 21:38 Jiří Koubek  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
29.09. 02:00 Rene Bartosek  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
29.09. 15:51 Mirda  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
29.09. 22:15 kontra-kastrol  Generování zisku??
30.09. 01:11 Rene Bartosek  RE: Generování zisku??
29.11. 13:51 Daniel Solis  RE: Generování zisku??
30.09. 10:18 Solis  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
01.10. 00:05 Jiří Koubek  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
01.10. 00:58 Oracle  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
01.10. 12:23 Solis  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
02.10. 15:46 Jiří Koubek  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
02.10. 17:34 jansmith1984  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
29.11. 13:36 Daniel Solis  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
03.10. 01:23 Rene Bartosek  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
01.10. 12:37 Solis  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
01.10. 12:41 Solis  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
02.10. 02:14 Rene Bartosek  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
02.10. 02:52 Rene Bartosek  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
29.11. 14:00 Daniel Solis  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
29.11. 13:45 Daniel Solis  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
27.09. 19:23 Rene Bartosek  RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans
27.09. 20:49 kontra-kastrol  Dokonalý zločin?
30.09. 21:24 kontra-kastrol  aktualita
01.10. 04:23 Saša  RE: aktualit přibývá
06.10. 13:15 Rene Bartosek  Odpovednost ala ministerstvo zdravotnictvi.
06.10. 23:43 Rene Bartosek  RE: Odpovednost ala ministerstvo zdravotnictvi.
07.11. 01:16 Tesla01  aha

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 74 čtenářů částkou 16 946 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 1

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,29 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,50 Kč
100 japonských jenů
18,82 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 004,55 Kč
1 unce stříbra
503,75 Kč
Bitcoin
899 231,48 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 10 981