Diskuze k článku

Janouškův hřebík do rakve české „demokracie“

Příspěvků 38

10.9.2009 3:24

..URVA!!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Obsah rozhovoru mi muze byt ukradeny. Co me sokuje je, ze vubec existuje zaznam z tohodle hovoru. To je vrchol diletanstvi!! Nedokazu si predstavit, ze by bylo mozne mit takovy hovor s britskym premierem nebo americkym presidentem ci nemeckym kanclerem. Do prdele BIS nedela skoleni pro ty co maji ty slavne bezpecnostni proverky, o tom co je kurna ten technologicky pokrok? Seda eminence s expremierem, ja snad puknu vzteky. Proc? Protoze na vrcholku politiky v Evrope, Asii nejsou taky zadna nevinatka, ale taky to nejsou zadni zabari. To uz je skoro lepsi mit za politickeho sefa nejakeho naivniho poctiveho troubu.[naštvaný] [naštvaný]

200006

10.9.2009 8:07

RE: ..URVA!!

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 200006

Ale René, Vy takový slušný a najednou tohle.[smích]

Hlavně ať občané nezapomenou jít k volbám a tyhle vrcholové urvy zase zvolit.

200014

10.9.2009 8:14

RE: ..URVA!!

Anonymous 85.?.?.?

Reakce na 200006

René Bartošku, jaký je rozdíl mezi obyčejným občanem a bývalým předsedou vlády?
Myslím, že vůbec žádný.
A Topolánkova vláda celkově, a Topolánek zvlášť si toho nadrobili až přespříliš.
A sledování občanů kamerovým systémem, záznamy hovorů, záznamy mailů a další totalitní praktiky je jejich práce, kterou uvedli do praxe.
A mě se to také nelíbí, ale co nadělám, jsem postaven do tohoto systému a musím se s ním naučit žít. Jinou možnost nemám.
A kdo s čím zachází, tím i zchází a v tomto případě to odnesl přímo ten, který to aplikoval do společnosti.
A tak by to mělo fungovat vždy, schvaluji aby každý nešvar, který chtějí aplikovat na společnost, v prvé řadě se obrátil proti nim samým. Je to jeden z mála způsobů, jak se příště těmto totalitním praktikám budou vyhýbat, aby je zavedli.

200015

10.9.2009 8:38

RE: ..URVA!!

hestroy 90.?.?.?

Reakce na 200006

Ale René, tebe mrzí, že svinstva vyplouvají na povrch? Opravdu ti vadí víc, že ten rozhovor unikl, než obsah rozhovoru?

Také dost dobře nechápu, co myslíš touto větou:

>To uz je skoro lepsi mit za politickeho sefa nejakeho naivniho poctiveho troubu.

Tím máš na mysli, že pokud se ty svině nedokážou domlouvat inkognito, lepší by byl v politice slušný člověk?

Prosím osvětlit, nerozumím tomu. [oči v sloup]

200017

10.9.2009 22:52

RE: ..URVA!!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 200017

Zijeme v opravdu nehezkem svete. Vetinariove a Elaniove jsou nedostatkove zbozi. Sance, ze nahoru se dostane slusny clovek je prakticky nula. A aby slusny pekne nahore zustal? Mame vlky mezi vlky i na mezinarodni scene. Takze, kdyz neni vyber, tak aspon at to nejsou troubove. Dokud nebude v demokracii bezny silny prvek prime demokracie, tak se nic nezmeni. Samozrejme primou demokracii si musi vynutit obcanske spolecnosti, protoze ji nikdo nahore doprovolne neschvali. V CR se schvaluje od plysaku referebndum, pred volbama jsou vsichni pro. Ubehlo 20 let a mame ...

K instalaci kamer a obycejny clovek. To, ze jsou instalovany nelegalne odposlechy a smirovaci technika je stara vec, ze jsme tak tupi a tleskame a financujeme legalni smirovaci system je jedina novinka. Byvaly premier ( apod. papalasi) nikdy neni a nebude jako obycejny obcan, protoze se dostal k informacim, o kterych se obycejnemu obcanovi nesni. Takze co nasi kvakalove vyzvani priste, kdyz vedou keci, ktere z nich muzou nadelat politicke karbenatky nebo je dokonce dostat do kolize s legislativou? Radeji se nebudu, uz k tomuhle clanku vyjadrovat, prej mi vysoky krevni tlak nedala dobre. [bliji] Bohuzel smajlik k odplivnuti furt neni. Nechce mi nekdo udelat predcasne Vanoce?

200080

10.9.2009 23:18

RE: ..URVA!!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 200080

Nikdy nerikej nikdy. Uz jsem vychladl. Otazka zni Co vsechno muze vyzvanit clovek s pristupem k informacim? Odpoved se nedozvime, protoze hromadu veci si nechaji ruzne organizace i jednotlivci pro sebe.

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI To jsem si pujcil od jednoho diskutujiciho na palba.cz. Myslim velmi vystizne k memu zvysenemu krevnimu tlaku.

200082

10.9.2009 8:48

Lidi uz jsou naprosto tupi

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

V tom nasem Kocourkove dokaze politikovi zlomit vaz snad uz jen medialni poprava a to jeste jenom obcas. Nejen ze nikoho nenapadne vyjit do ulic, ale navic i zapominaji tak rychle, ze do vynoreni dalsi afery uz nevi o to predesle. A pokud je klid pred volbami, tak vse je odpusteno, hlavne aby nevyhral Topolanek/Paroubek nebo nedejboze komunisti. Stydim se za tenhle narod!

200019

10.9.2009 8:54

RE: Lidi uz jsou naprosto tupi

hestroy 90.?.?.?

Reakce na 200019

Já už jsem nad naším "národem" zlomil hůl. Když vidím totální úpadek morálky, nahrazení klasických hodnot konzumem, už nedoufám, že se může něco změnit k lepšímu. Nakonec to tady půjde úplně do kytek, všichni se budou divit, ale nakonec si to zcela zaslouží. Dokud se za hloupost platí penězi, je to ještě v pohodě. Pokud se za hloupost platí svobodou, pak už je to horší. V posledních dvaceti letech jsme platili hlavně penězi, teď začneme platit svobodou. [bliji]

200021

10.9.2009 14:56

RE: Lidi uz jsou naprosto tupi

tenZulice 90.?.?.?

Reakce na 200019

.....Nejen ze nikoho nenapadne vyjit do ulic, ale navic i zapominaji tak rychle, ze do vynoreni dalsi afery uz nevi o to predesle.....

Já jsem přesvědčen, že 17. listopad umocní myšlení lidu českého.
Přesto, že máme stále holé ruce, Nemáme Holá-Prázdná ústa.
Máme co říci - a říkejme - alespoň my, co jsme zůstali
občany - Ne OVčany.
Držím palce sobě i Vám ...

200043

10.9.2009 12:13

Neni tezke odposlouchavat.

in-ocean 79.?.?.?

Jestli jsou data ve videu pravdiva - nezkousel jsem, tak odposlouchavat kohokoliv je mozne kdykoliv kymkoliv.

http://www.youtube.com/watch?v=IW1o3dlFkAw

200030

11.9.2009 9:38

RE: Neni tezke odposlouchavat.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 200030

....odposlouchávat kohokoliv je možné kdykoliv kymkoliv...nejspíš je to tak

www.mind-control.npage.eu

[bliji]

zejména pasáže o "pokročilé mind control" jsou výživné....ale zničit mobily, satelity aj.zdroje se asi nikomu nechce, což...takže si užívejme

200110

10.9.2009 14:37

Co s tím? Jedno řešení je...

uhuru 195.?.?.?

Existuje jeden pokus o řešení, sice bizarní a možná absurdní, ale existuje: není to volení malejch stran, volit malý strany, to je přesně to, co chtěj, mezi tu přehršel trpaslíků se hlasy rozpustěj do těch půl procent a zmizej v pohostinně votevřenejch chřtánech těch velkejch. Není to B tým ODS TOP09 - na ten trik se dalo skočit jednou, taky jsem si naběh se zelenejma, trik jsem vocenil, ale napodruhý skočit na úplně stejnej fígl, to snad ne, tak blbý, jak oni si myslej, snad zas přece jen nejsme, nebo ne? --- Ne - je to přeci logický, jedinej skutečnej protestní hlas je pro komanče --- SSSR je přece dávno v pr..., to nebezpečí je úplně jinde - jde přece o to, zpřetrhat jim ty jejich léta budovaný korupční sítičky, útulný penězovody ze sněmovny do firemních kanclíků, pohnout tim bahnem. O komančích si iluze nedělám, ale osmačtyřicátej rozhodně nehrozí --- je prostě potřeba udělat něco radikálně jinak, tak, jak to oni nečekaj - volení malejch stran čekaj, nechození k volbám je voda na jejich mlejn, co chcete dělat jinýho? Já věřim, že se to hodně lidem rozsvítí, když ne teď, snad v těch dalších volbách, budou-li. Proti "bolševikům", lépe řečeno proti jejich paradigmatu, proti kterýmu jsme házeli hlasy OF, dneska můžem hlasovat jen hlasem KSČM - je to bizarní, ale je to tak - všechny ostatní cesty už maj ty dnešní bolševici propachtovaný - hlas KSČM je jediný, s čim nepočítaj. To přece není hlas PRO KSČM, ale hlas PROTI tomu , co bolševici ve všech zkorumpovanejch "demokratickejch" stranách z demokracie udělali. --- Krom toho: je přeci důležitý, aby se komunisti s mocí namočili už teď, ne až budou sociální nepokoje jak v Lotyšsku a davy na ulicích budou volat po čistý a silný ruce - pak by už komunisti nebezpečný byli. A mám obavy, že na ty ulice dojde.

200041

10.9.2009 15:34

RE: Co s tím? Jedno řešení je...

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 200041

Tak tento názor propaguji několik posledních let. Na druhou stranu však nejsem ani proti hlasům malým stranám. Piráti nebo dělnická strana mají šanci nejen dostat zaplacené volby, ale možná i na nějaké to křeslo v parlamentě. Rozhodně bych však nevolil žádné účelové předvolební koalice, kam se nacpou ti současní poslanci, na které v zájmu inovace image nezbylo volitelné místo na kandidátkách současných parlamentních stran.

Volbou současné vládní strany jen volič dává najevo, že o žádnou změnu nestojí, že mu současný stav vyhovuje. Většině národa však nevyhovuje. Kdyby jen polovina nespokojených voličů dala hlas novým stranám, tak bude v parlamentu poprask, protože někteří zasloužilí privatizátoři by přišli o kooryta. Jedině takový způsob by mohl být účinnou výstrahou, aby všichni poslanci začali přemýšlet i o lidech, které zastupují. Jedině tak se z volební frašky stane institut demokratického výběru našich zástupců. Přitroublí skalní fandové vládních stran sice pár svých oblíbenců do parlamentu prosadí, ale průvanu v parlamentu nemohou zabránit.

200046

10.9.2009 20:04

RE: Co s tím? Jedno řešení je...

občan čr 148.?.?.?

Reakce na 200041

Je nám nabízeno 22 stran - ale reálně vycházejí KSČM, pokud chceme změnu
Lidé, kteří doposud vládli začleněni pod zástěrkou různých stran s obměnami od roku 89, prokázali pouze pletichaření, korupci, čachry, neospravedlnitelné zadlužení státu, které bylo omluveno pochybnými a bezprostředně nepotřebnými projekty, které mají za cíl ekonomicky podlomit státní suverenitu.
Docílili za dvacet roků zlikvidovat kvalitní firmy,( Poldi, cukrovary, textilky, sklářství a další) které se budovaly po staletí. Celou společnost dotáhly na okraj krachu, zadlužily občany bez vytvoření možnosti dluhy splácet. Za zlikvidované resorty nevytvořily žádnou alternativu. Jediné co se jim podařilo vybudovat, jsou jejich tučná konta vyvezená do zahraničí.
Tito lidé neustále mění své posty, ale drží se neustále v takzvaných volitelných stranách, aby byli co nejblíže u zdroje. Pro krajní případ nějakého neúspěchu si vytvořily satelity, které v případě nouze jim dopomohou získat opět místo na výsluní. I v předvolební době se vyhýbají jasnému a konkrétnímu řešení témat jako zdravotnictví, školství, zemědělství, věda, zahraniční politika. Dokonce ani nechtějí naznačit jak řešit problém zadlužení, jen aby se náhodou neznelíbili před voliči. Nějaký náznak, že státní dluh se bude umořovat způsobem, že se zvýší spotřební daň u tabáku a alkoholu, je trochu krátkozraká, pokud náhodou nemají v úmyslu krabičku cigaret nabízet za 500Kč a láhev piva za 200Kč. ODS se ani nesnažila vytvořit nějaké jiné sliby, než ty, se kterými šla do posledních voleb a ze kterých nesplnila vůbec nic, a navíc pravdou byl opak slibů, jelikož se zabývaly úplně jinou činností. Prioritou pro ně byl radar a cikrtné, na kterém spotřebovali velkou část své energie a jež nebyly ani náznakem volebních slibů, zbytek prohospodařili svou arogancí a vulgárností a proto:

1/ Strany které nadále nelze volit z již popsaných důvodů: ČSSD, KDU-ČSL, ODS, SZ, TOP 09,
2/ Vytvořené satelity ze stejným posláním i programem a částečně i se stejnými aktéry, jen pod jiným názvem: Strana svobodných občanů, Občané.cz, Věci veřejné,

3/ Malé strany, u kterých hrozí ztráta hlasů: Česká strana národně socialistická ČSNS 2005, Humanistická strana HS, Klíčové hnutí KH, Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska) "KČ", Moravané "M", NÁRODNÍ PROSPERITA NP

A zbývá už jen 8 - to už je přehlednější.

Z tohoto vyloučím strany, které nemají žádný jasný a hlavně reálný cíl, anebo jsem je v tom nepřehlednu nedohledal. A to, čím se chtějí zabývat, je pouze částečné řešení, i když musím připustit, že důležitých bodů, ale není jasné, jestli uskutečnitelných:
Volte Pravý blok, SDŽ - Strana důstojného života,

Strana STOP - jedno heslo " stop marasmu" je trochu málo pro posouzení.
( zrov...Automaticky kráceno

200061

10.9.2009 20:05

RE: Co s tím? Jedno řešení je...

občan čr 148.?.?.?

Reakce na 200041

dovětek:

Strana STOP - jedno heslo " stop marasmu" je trochu málo pro posouzení.
( zrovna tak tajemně půsoví i věci veřejné)

Zbývá 5 stran, a to už je dnešní stav parlamentních stran.
Strany z reálným programem a komplexním řešením, včetně zahraniční politiky. Reagují jasně na problémy dnešní doby. Představitelé stran uvedených pod prvními dvěma body, tyto strany označují nepříliš líbivými nálepkami. Je to způsobeno především obavami ze změny vlivu, kdy by dotyční přestali mít možnost držet ochranou ruku nad mafiánským podhoubím, které přebujelo do již obludných rozměrů a není ani politická vůle tento problém radikálně řešit. Svědky těchto slov může být každý občan, který alespoň trochu se zajímá o komunální politiku, kde povětšinou sedí zástupci prvně jmenovaných stran ve smíšeném obsazení a obraz je všude stejný.

A proto, jestli chceme změnu a narušit působení mafií, zbývá posledních 5 subjektů:
Dělnická strana - DS, KSČM, SPR-RSČ,
DS - pravděpodobně odklidí vládnoucí garnitura ještě do voleb a Sládka asi na dva dny zavřou, aby po volbách zjistili, že to byl omyl, jako při volbě starého Veškrny

A nakonec dvě nové strany:
Česká pirátská strana, u které postrádám řešení zahraniční politiky a
SUVERENITA - Strana zdravého rozumu u které postrádám celkový program. Ale uvedl jsem je do volitelných stran z důvodu, že aktuálně reagují na palčivé problémy a nabízejí řešení, které se zdá být rozumné, ale chybí jim komplexní řešení všech problémů v celkovém kontextu. Možná jej mají, ale nezveřejnily jej, což je zajisté škoda a také chyba.

Ono nelze říci, "Zvol mě a uvidíš", já chci vědět, když někoho zvolím, CO uvidím!
Strany a lidé ucházející se o mou přízeň, se presentují za MÉ peníze, a pokud jim dám důvěru, budou placeni z MÝCH peněz, proto nemůžu svým neuváženým rozhodnutím dát důvěru někomu, kdo nepředloží konkrétní ucelené řešení!

Nyní chtějí měnit ústavu. V prvé řadě by měli do ústavy zakotvit větu o odvolatelnosti každého, kdo nedodržuje volební sliby, nebo jde opačným směrem, než sliboval v předvolebním klání, kdy se ucházel o důvěru! Je to veřejný a doposud tolerovaný podvod!

200062

11.9.2009 10:56

RE: Co s tím? Jedno řešení je...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 200062

..je pro tebe tedy důležitější jakýsi projekt pro klíčové resorty v řízení státu - anebo schopnost nabídnout aktuální řešení na problémy, které jsou na řadě?

Já bych schopnost řešit to, co je na stole upřednostnil před návrhem koncepcí, které jsou v podstatě neprosaditelné, protože vyžadují SPOLUPRÁCI VÍCE STRAN, jedna, byť se sebelepším programem jen vyzdvihuje možná řešení - v praxi bez kolapsu stávajících vazeb v politice a hospodářství neproveditelné.
Pokud se mýlím, rád si program takové strany přečtu.

200123

13.9.2009 2:12

RE: Co s tím? Jedno řešení je...

Občan čr 148.?.?.?

Reakce na 200123

milý Janko,
jestli si chceš počíst, tak se podívej sem:
http://www.republikani.com/program.htm

Nabídnout aktuální řešení, které je na řadě, je samozřejmě celkem lákavé pozlátko, ale je také možné, že se řešení problémů obrátí směrem, který si nikdo nepřeje, asi tak jako to provedla ODS, jak ve zdravotnictví, tak v resortu daní. Rovná daň, kterou zavedli se obrátila proti obyčejným lidem s podprůměrným platem. A také zavedením superhrubé mzdy, je ještě okrádají do budoucna o důchody. Nemluvě o tom, že to zjednodušení administrativy se také nikde neprojevilo, spíše naopak.

To co jsi napsal ve druhém odstavci, je sice pravdou, a proto nelze sázet na mlhu, ale jak jsi správně napsal, číst i mezi řádky. Navíc je třeba bedlivě sledovat kdo za tou mlhou stojí.
Strany které jsem popsal minule, jsou již profláknuté a TOP09 je pouze odpad z těchto stran svedený do jedné stoky.

Sládek má dnes preference nad 5%, ale nikde se s tím nikdo nechlubí, proč asi?
KSČM již dnes není, to co bylo za SSSR. Ta doba 50tých roků se již nevrátí, z toho nemusí mít nikdo strach, nejsou pro to podmínky, a vytvořit je, je skoro nemožné a časově náročné. Také by asi nebyla vůle se vracet. Sami museli již pochopit, že je to utopie. Na ostatní dotazy je zde hodně příspěvků, které ti odpověď dají

200197

10.9.2009 20:18

RE: Co s tím? Jedno řešení je...

karel mon 85.?.?.?

Reakce na 200041

... á koukám, že pána pálí dobré bydlo, že ... taky by jste si pustil do baráku k dětem pedofila, s tím, že přeci už je vykastrovanej a v součastnosti neškodnej, jako KSČM ??

200066

11.9.2009 8:51

RE: Co s tím? Jedno řešení je...

uhuru 195.?.?.?

Reakce na 200066

Jasně jasně, a když je přeci ještě na výběr jedna taková oper, takový šikovný děvče mladý, pěkný, skautka, s dětma to umí, je pravda trochu přísnější, ale to jim neuškodí, rozhodně ne pedofilka, jak vona se to jenom ---- Maurerová nebo taknějak....

200104

10.9.2009 22:47

RE: Co s tím? Jedno řešení je...

r123 213.?.?.?

Reakce na 200041

Ano, přesně to tvrdím také. Volil jsem je již minule a budu opět (a to jsem v roce 92 volil ODS [smích]). Děkuji za pěkné shrnutí, zkopíruji si to s dovolením a budu dávat číst známým místo vysvětlování proč volím jak volím - lépe bych to stejně nenapsal a mé důvody jste popsal naprosto přesně.

200079

10.9.2009 15:06

Off topic, ale...

Andrew Siddur 85.?.?.?

... nevíte někdo, o co jde v kauze ÚS & Melčák? Zdá se mi to, nebo jsou tam všichni zúčastnění trochu orientální? (Zjevně i pan M.M. http://img.blesk.cz/img/1/article/388169_milos-melcak-crop.jpg )

Nevytváří tato domluvená skupinka lidí jen nějakou OBSTRUKCI, aby současná, "nikým nezvolená" vláda byla u moci co nejdéle - nejméně do dalšího mediálního vypuknutí (podzim/zima?) svinské chřipky (tj. Baxter/vakcíny/prachy/další nesmysly), nebo i dál, aby úspěšně proběhly i nějaké další transatlanticko-středovýchodní [proč je to vůbec překřtívané na "Blízký Východ"? Aby se odlišil normální (a špatný!) "Východ" od toho orientálního? Připomíná mi to dobu, kdy Západní Německo bylo urážlivě NSR a to totalitní bylo v názvu krásně Německé a demokratické [chechtot] ] kontrakty? [zmaten]

Zrovna nedávno byl někde článek, že p. Barták (mimochodem, pán se také vzhledově docela protiví vojenskému árijci) dohodl u izraelců výcvik pro AČR (obřízka bude snad jen na vlastní žádost).

200045

10.9.2009 20:15

RE: Off topic, ale...

občan čr 148.?.?.?

Reakce na 200045

O co jde?
Je to celkem snadno čitelné.
Starej Veškrna opět boduje se svou starou chátrou.
Pád vlády se svaluje na Paroubka, ale ten z toho byl sám vykulený jak vyoraná myš - rozhodli kandidáti od zelených
nyní opět vystrkuje růžky Kalvoda z ODA - mrkněme na tu partu z ODA, kdo tam všechno vystupoval a z jakými cíly - Žantovský, Ježek atd...

Jde o to, dostat český národ úplně na kolena a bez dalších možností se někdy vzchopit jej dostat do područí USA. K tomu směřuje i naprosto zbytečné zadlužování.
ODS versus ČSSD si sice jedou po krku, ale je to jen divadlo pro blbce...

200064

11.9.2009 1:39

RE: Off topic, ale...

sand eagel 89.?.?.?

Reakce na 200064

není to offtopic.
myslím si, že taková zblblost co vykvetla ve vládě a parlamentu za poslední roky není znak diletantství, ale systematické rozebírání ČR. za cizí prachy. začalo to už v době pomlčkové hádky a rozebrání ČSFR.
A je to outside job s notnou podporou Veškrny, Vondry, knížepána, Allbrightové a dalších podrazáků. Někomu jdou na ruku.
je to jen pocit, žádné důkazy nemám.

200087

11.9.2009 11:00

RE: Off topic, ale...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 200064

občane čr148, zkus se také někdy podívat "mezi řádky"?, mimikry mají všichni stejné, jinak to mezi vlky a šakaly nejde.

je na čase si trochu bystřit tuhle dávnou českou vlastnost - čtení mezi řádky. Reklamy z vás nadělaly přímočaré ovečky....

200124

10.9.2009 16:55

A BUDE HŮŘE !!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

USA - náš vzor [pláč]

Po událostech z 11. září 2001 Bushova vláda rychle zorganizovala schválení nového amerického “Zákona o vlastenectví” (Patriot Act), obsahující 342 stran. Americký Senát ho schválil hlasováním 98:1, a tak tento zákon vešel v USA v platnost /do 7 týdnů po 11. září/

Citace z Patriot Act:

…Důležitý bude úkol vytvořit obří databázi informací o DNA jednotlivých občanů, aby to usnadnilo vyšetřování teroristické činnosti. Kdo tento vzorek odmítne poskytnout, může být pokutován částkou 200 000 dolarů či uvězněn na jeden rok.

Úřady smějí odposlouchávat kohokoliv po dobu 15 dnů a sledovat lidi užívající internet (včetně chatů a emailu), konfiskovat majetek osob, podezřelých z terorismu, špehovat vlastní občany bez soudního rozhodnutí.

Dále je povoleno provádět tajné domovní prohlídky a zaznamenávat, jaké knihy čtou uživatelé veřejných knihoven. Podniky, které budou udávat své zákazníky policii, navzdory tomu, že s nimi budou mít dohodu o důvěrnosti informací, dostanou imunitu před soudním stíháním

200049

10.9.2009 21:31

Čas ukáže...

daniela 88.?.?.?

Z téhle aféry mám tak trochu dojem,že rivalita mezi politickou a vyšší elitou nabírá na síle! Že by si všemocné panstvo začínalo jít po krku?Že by? Bylo by možná od věci, trochu si zopakovat dějěpis:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%BEsk%C3%A1_def...

200071

11.9.2009 2:40

Nejak tomu nerozumim

Andreejka 92.?.?.?

Porad se to opakuje dokola. Pred volbama dle hesla "Nikdo ti neda vic nez ja ti mohu slibit" a po volbach se hraje smerem k sponzorom s temer zadnou kontrolou verejnych financi. A porad se najdou halda naivnych volicu, kteri nevidi systemovu chybu v zastaralem politickem systemu a po XY. raz veri, ze tentokrat jsou zvoleni ti pravi. Nekteri chcete volit komunisty, aby se pretrhli cesty k soucasnemu valovu. Uzasne. Vseovlivnujici bankerske klany se nemeni po staleti a dozorci se maji menit kazdych nekolik let. A co tak konecne do politiky promitnout osobni odpovednost a do verejnych financi osobni ucty se zpetnou vazbou?

200090

11.9.2009 7:00

odteď jinak

Perunwit perunwit (zavináč) seznam (tečka) cz 90.?.?.?

Bohužel je příliš nasnadě, komu v příštích volbách dát hlas. Mám z toho radost? Rozhodně ne. Jsem asi jedno z tzv. "husákových dětí". Když jsem si kolem 18ti začal uvědomovat ne až tak dávnou historii našich zemí a některé souvislosti, znamenalo to pro mě trpkou nenávist ke všemu, co byť i jen prošlo kolem slova "komunismus". Tím nechci říct, že bych kdy bezmyšlenkově hrál na hokejky komukoli, kdo se nazval jejich odpůrcem (!), ale...
V posledních volbách do PS (ano, v těch, po nichž jsme pak všichni měsíce nevěřícně čuměli, co se to děje??! ) jsem byl jeden z těch tzv. "mladších, liberálních voličů", co skočili na špek Bursíkovi [bliji] .
Nic takového už opakovat nehodlám a proto jakékoli úvahy o tom, jestli dát hlas Pirátům, nebo dalším malým, jdou mimo mě.
Zůstaly dvě otázky: přijmu misku volebního guláše od KSČM, a nebo zůstanu doma?

200097

11.9.2009 9:13

RE: odteď jinak

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 200097

Zústaňte radši doma.[smích]

Jak napsal trefně pan Andrejka nad vámi:
Vseovlivnujici bankerske klany se nemeni po staleti a dozorci se maji menit kazdych nekolik let?

Celý stranický systém je jen velký, přímo obrovský podvod na voličích. Všechny strany, i ty nejmenší z nejmenších, jsou pod pečlivou kontrolou. V okamžiku, když by měla některá z nich naději na vstup do parlamentu, tak by již v té straně v nejvyšších funkcích seděli výhradně JEJICH lidi. Takže ani komunisti nejsou dobrá volba- a to ani z recese.

200107

11.9.2009 9:40

RE: odteď jinak

uhuru 195.?.?.?

Reakce na 200107

A jak tedy jinak, než volbou KSČM, říct tomu všemu NE, jasné, zřetelné a nepopiratelné NE? Jak udělat ten první krok proti tomu podvodu? Navrhněte jiné, stejně nepřehlédnutelné řešení a já budu nadšeně pro. ---- Komunisti rozhodně nejsou dobrá volba PRO, ale bohužel jsou jediná volba PROTI. Přijímá se to velice těžko, i já s tim mám velkej problém ....

200111

12.9.2009 15:03

Přece nebudou komanči kousat ruku,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 200111

která je kdysi na Rusi dostala k moci a pro kterou superdemokratická Čína levně maká. Ostatně komouši mají v programu výchovu k multi-kulti, proti rasismu a, jak jinak, i nacionalismu. Jinak by je zakázali už dávno a nenechávali si je v záloze jako užitečného strašáka, případně jako jímku hlasů nespokojenců.
Podobnou roli na opačném konci spektra plnil i výše citovaný Sládek...

200181

11.9.2009 11:16

RE: odteď jinak

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 200107

Jarmilko, pečlivá kontrole je na místě vždycky, problém je jinde. V té pětiprocentní hranici. A v nutnsti - kdyby ji zrušili - doby, kdy se ty nové malé strany naučí spolu komunikovat.
Průsečíkem těhle krajnic je tedy nějaká menší strana, která má lidi, co už praxi v řízení větších celků mají - včetně schopnosti hledat kompromisy.

.....setrvačnost myšlení je třeba si hlídat - včas zjistit, co ze slibů se dá v době šmírovacích systémů ošidit - a co lze vynutit. Právě díky šmírování.
Která ze stran nabízí průhlednost svých účtů, kdo to hlásá apod....???

200125

12.9.2009 6:29

RE: odteď jinak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Reakce na 200125

S malymi stranami v parlamentu je trochu problem. Trebaze jejich clenska zakladna je mala a pocet jejich volicu je zrovna tak maly, maji sanci dostat se k moci. Vzpomente na zelene. Taky byli malou stranou, a jak se postupem doby jejich lidri projevovali? Prisunuli se k vladnouci strane, moznost byt u moci jim zachutnala, a proto se prizpusobovali zajmum silne, vladnouci strany.
Eventualne zvoleni komuniste by se sice takto nezachovali, ale mam obavy, ze by v pripade uchopeni kormidla to uchopeni bylo naporad a ze by zase privedli spolecnost k zoufale sedi. Vzdyt jejich program by kuprikladu hodne podnikatelu odradilo podnikat. Jeste bych snesl komunisty jako silnou opozici, vic pravomoci bych jim vsak neposkytoval.

200171

12.9.2009 10:03

RE: odteď jinak

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 200171

zelení byli předem vykalkulovanou stranou s přesným cílením (pomoc lidovcům z "druhé strany"[mrknutí jedním okem].
Je možné, že v malých stranách, vzniklých z rozhořčení nad situací ve státě jsou také ti, co je budou chtít "poopravit" , to je už asi takový zvyk....
..takže zbývá jen : ..po ovoci je poznáte....

200176

11.9.2009 18:30

Nová definice demokracie.

HonzaX 89.?.?.?

Dá se vůbec tomu bordelu kolem nás říkát demokracie? Když ano, tak nová definice demokracie zní: DEMOKRACIE JE BORDEL!

200149

11.9.2009 20:11

RE: Nová definice demokracie.

ů 85.?.?.?

Reakce na 200149

Chaos skýtá nekonečné možnosti....

200150

13.9.2009 23:11

RE: Nová definice demokracie.

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 200150

bohužel vítězí hlavně ty extrémní...

200233

12.9.2009 13:15

RE: Nová definice demokracie.

jjjjjjj 189.?.?.?

Reakce na 200149

petr-schnur-11-zari-2001-jeden-velky-otaznik&
a skoro se zapomnelo na 11.zari 2001
http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_... [zmaten]

200178

Příspěvků: 38

10.09. 03:24 Rene Bartosek  ..URVA!!
10.09. 08:07 Jarmila  RE: ..URVA!!
10.09. 08:14 Anonymous  RE: ..URVA!!
10.09. 08:38 hestroy  RE: ..URVA!!
10.09. 22:52 Rene Bartosek  RE: ..URVA!!
10.09. 23:18 Rene Bartosek  RE: ..URVA!!
10.09. 08:48 Pavel -Čert- Němec  Lidi uz jsou naprosto tupi
10.09. 08:54 hestroy  RE: Lidi uz jsou naprosto tupi
10.09. 14:56 tenZulice  RE: Lidi uz jsou naprosto tupi
10.09. 12:13 in-ocean  Neni tezke odposlouchavat.
11.09. 09:38  RE: Neni tezke odposlouchavat.
10.09. 14:37 uhuru  Co s tím? Jedno řešení je...
10.09. 15:34 Karel z Čech  RE: Co s tím? Jedno řešení je...
10.09. 20:04 občan čr  RE: Co s tím? Jedno řešení je...
10.09. 20:05 občan čr  RE: Co s tím? Jedno řešení je...
11.09. 10:56 janko  RE: Co s tím? Jedno řešení je...
13.09. 02:12 Občan čr  RE: Co s tím? Jedno řešení je...
10.09. 20:18 karel mon  RE: Co s tím? Jedno řešení je...
11.09. 08:51 uhuru  RE: Co s tím? Jedno řešení je...
10.09. 22:47 r123  RE: Co s tím? Jedno řešení je...
10.09. 15:06 Andrew Siddur  Off topic, ale...
10.09. 20:15 občan čr  RE: Off topic, ale...
11.09. 01:39 sand eagel  RE: Off topic, ale...
11.09. 11:00 janko  RE: Off topic, ale...
10.09. 16:55  A BUDE HŮŘE !!
10.09. 21:31 daniela  Čas ukáže...
11.09. 02:40 Andreejka  Nejak tomu nerozumim
11.09. 07:00 Perunwit  odteď jinak
11.09. 09:13 Jarmila  RE: odteď jinak
11.09. 09:40 uhuru  RE: odteď jinak
12.09. 15:03  Přece nebudou komanči kousat ruku,
11.09. 11:16 janko  RE: odteď jinak
12.09. 06:29  RE: odteď jinak
12.09. 10:03 janko  RE: odteď jinak
11.09. 18:30 HonzaX  Nová definice demokracie.
11.09. 20:11 ů  RE: Nová definice demokracie.
13.09. 23:11 MedaBeda  RE: Nová definice demokracie.
12.09. 13:15 jjjjjjj  RE: Nová definice demokracie.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Venezuela schválila rozmístění ruských raket na svém území!24.01.22 17:18 Venezuela 0

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 2

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 1

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 1

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 749