Diskuze k článku

Naši synové byli oloupeni o své orgány

Příspěvků 115

27.8.2009 12:43

Četl jsem, že je to pekna kachna

Ursus 83.?.?.?

kterou uverejnili prvni v nejakych duveryhodnym bulvarku.........ted nevim, mam zacit verit Blesku? [smích]
I tak, kdyby to ti vojaci vrazdili, tak proc by nechavali tela?
Jinak je to cele docela hloupost, vojak by si musel sakra davat pozor, kam miri, urcite by nestrilel do hrudi/bricha( prece jenom je tam spousta organu a nebude se odebirat pouze jeden)..ale treba do hlavy. Pri padu, hrozi taky poskozeni organu. A pak tu mame zakladni problem a tim je desinfekce a cas, toho je pri tlansplantaci malo. Na takovou ledvinu mate strasne malo casu, ani schlazeni nepomuze. Cim pozdeji to trva, tak min ledvina vydrzi v provozu.....takze proc to delat zbytecne slozite, zbytecne na sebe upozornovat a jeste s mizernym vysledkem? Realnejsi by bylo, kdyby to ziskavali s veznu, coz se ve svete bezne deje...... U nas v cechach se taky vesele hospodarilo s organy. Za komunistu se vyvazely za tucne penize do zapadni evropy. Dnes je daleko jednodussi si objednat organ z Chiny, nektere nemocnice vam dokonce na pozadani poslou cenik na mejl....takze si myslim, ze to je spise hororova povidka, spis propaganda.

198797

27.8.2009 13:00

Ariel Sharon

sxg 91.?.?.?

"Izrael by mal mať právo súdiť ostatných, ale určite nikto nemá právo súdiť Židov a štát Izrael."
http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/1241371.stm

198801

27.8.2009 13:53

RE: Ariel Sharon

Milanese 95.?.?.?

Reakce na 198801

Kde do prdele "vězí" ten Jehova,ak neni slepý tak by videl koho súdiť ako prvých

198805

27.8.2009 21:57

RE: Ariel Sharon

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 198805

je to kolektivní egregor(memplex) židů tvořený jejich vlastními tužbami, nadějemi a do nich vkládanými emocemi, aneb bůžek vytvořený k obrazu jejich

198838

28.8.2009 7:54

RE: Ariel Sharon

Cosmic 194.?.?.?

Reakce na 198805

Jehova neni ten, za koho ho chazarští židé mají, Mojžíš už neměl kvalitní zasvěcení egyptských faraonů, proto ho nepoznal. Oni budou velmi, velmi překvapeni.

Cosmic

198850

28.8.2009 9:34

RE: Ariel Sharon

Grobes Hulwatski 83.?.?.?

Reakce na 198850

jehova je vůl [vyplazený jazyk]

198855

28.8.2009 12:25

RE: Ariel Sharon

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 198850

Čiastočne sa s vami súhlasím. Čo sa týka zasvätenia faraónov zasväcovali ich vrcholní kňazi(apelujem tu na to že moc chutí, a podľa všetkého faraón bola len bábka v ich rukách, nič nerobil len behal hore dole a hasil "ohne", kým vrchný kňazi rozmýšľali a plánovali- je to zaujímavá paralela k dnešným dňom), Mojžiš ako adoptívny syn faraóna a pravdepodobne budúci vrchný kňaz Amona mal kvalitnejšie zasvätenie ako samotný faraón, naznačuje to množstvo nepriamych dôkazov v Biblií.
Takže zhrnutím nie Mojžiš bol prvým a posledným vodcom, ktorý účelovo klamal svojmu "národu".

198866

27.8.2009 15:29

Opravdu?

Vanguard 195.?.?.?

"Jak kampaň pokračovala, začali mladí Palestinci mizet z vesnic na Západním břehu. Po pěti dnech přinášeli izraelští vojáci zpět jejich rozpáraná těla."

Mám tomu rozumět tak, že izraelští vojáci nosili těla mladých Palestinců po odebrání orgánů zpět jejich rodičům jako důkazy proti sobě? To mi moc nesedí k rase, která pomocí ďábelských spiknutí a manipulací ovládá takřka celý svět, až na pár osvícených...

198816

27.8.2009 15:40

RE: Opravdu?

Ursus 83.?.?.?

Reakce na 198816

tak propaganda, o husitech se napriklad rikavalo, ze jedi deti.

198819

27.8.2009 22:45

RE: Opravdu?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 198819

Tak kachna a propaganda? Budu citovat velmi znepokojujici otazky z clanku. Rad si poslechnu mene znepokojive odpovedi.

„Proč zadržují těla po pět dní, než nám dovolí je pohřbít? Co se s mrtvými po ten čas děje? Proč je pitvají, proti naší vůli, když je příčina smrti zřejmá? Proč nám těla vracejí v noci? Proč se to děje s vojenskou eskortou? Proč je oblast během pohřbívání uzavřená? Proč je vypnutá elektřina?“ Náfesův strýc byl znepokojený a měl spoustu otázek.

A jeste si pridam jednu svoji otazku. V Izraeli je dovoleno provest pitvu bez svoleni pribuznych napr. u zidovskych obcanu Izraele? Ja bych u roztrileneho pribuzneho nikdy svoleni k pitve nedal. Pricina smrti je zjevna a jaksi u mrtvym patri ucta i k jejich telu. A v konfliktu s nejakym rezimem, by pitvana tela vracena bez organu mohla byt oskliva nakazliva infencke pro jeste ziva tela. Obvlast pri cene lidskych ledvin a jater na "svetovem trhu".

198841

28.8.2009 5:58

RE: Opravdu?

Semerad 76.?.?.?

Reakce na 198841

>Tak kachna a propaganda? Budu citovat velmi znepokojujici otazky z clanku. Rad si poslechnu mene znepokojive odpovedi.

Budete jen citovat vymyslene lzi. Jste svedkem toho co se zde pise? Ne, ale bez problemu tomu verite. Bez jakychkoliv dukazu. jen kdyz to zapada do vaseho scenare. Zadny stryc neexistuje, jmena jsou smyslena a dej je proste k smichu. Obrazek je snimek tela, jak vypada po kazde ohledaci pitve. Takovy udelate v kazde marnici. Ci je to telo, to nikdo nevi. Zkuste se zajimat, jak probiha odebrani organu k transplantaci a co je k tomu zapotrebi a jak rychle se musi operace provest, jak je to technicky narocne a jaka je sance na uspech. Cela ta islamska propaganda je jako obvykle snuskou naprostych blbosti, ktere tu nekdo zere i s navijakem, ze?

198847

28.8.2009 15:55

RE: Opravdu?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 198847

Dobre zadny stryc neexistuje, ale otazky zustavaji. Jake jsou odpovedi na otazky? Tela se nedrzi pet dnu? Neprobihaji pitvy bez svoleni pribuznych? Armada je nevraci v noci? Neexistuji uzavrene pohrby?....Jestlize v tom je namocena mafianska skupina v armade az po usi, neexistuje legislativa, zjevne existuje odhalena organizovana skupina v NY.

Dale uchovavani a preprava lidskych organu neni jako prevezt zmrazeny flak hoveziho na bifteky. Tohle jsou veci, ktere vyvolaji rozruch. Nelze, aby vlada, Mossad, policajti... nemeli nejake poneti, jestlize to bezi v masovem meritku? Odnekud se ty ledviny a jatra na zapade musi objevit, ze ano? Ledviny jsou transplantovany od 70-tych let, takze jake jsou problemy s konzervaci odebranych organu z umirajiciho tela, ktere lze s personalem a technikou drzet na zivu az k doprave na specializovane stanoviste. Organy jsou silne nedostatkove zbozi.

DODATKOVÝ PROTOKOL
K ÚMLUVĚ NA OCHRANU LIDSKÝCH PRÁV A DŮSTOJNOSTI LIDSKÉ BYTOSTI V SOUVISLOSTI S APLIKACÍ BIOLOGIE A MEDICÍNY

Článek 10 – Potenciální dárci orgánů
Odebrání orgánů od žijících dárců může být provedeno pouze ve prospěch příjemce, se kterým má dárce blízký vztah, jak je definován v legislativě toho kterého státu nebo v případě neexistence takového vztahu, pouze za podmínek stanovených zákonem a se souhlasem příslušného nezávislého orgánu.

Článek 13 – Souhlas žijícího dárce
Podle článku 14 a 15 tohoto Protokolu, může být orgán nebo tkáň lidského původu odebrána žijícímu dárci pouze za podmínky, že k němu dotčená osoba poskytla svobodný, informovaný a konkrétní souhlas, a to buď v písemné formě nebo vyjádřený před příslušným orgánem.
Dotčená osoba může svůj souhlas kdykoli odvolat.

Clanek 13 by resil jakekoliv znepokojujici dotazy, propagandu i kriminalni cinost... Pokud bych byl Zidem, ktery s takovym svinstvem nechce mit nic spolecneho, tak bych velmi usiloval, aby tento clanek byl nejenom formalni, ale praktickou zasadou tvrde prosazovanou v praxi. Nemas souhlas zadny odber organu!! U mrtvych nutny souhlas pribuznych!! Zahajeni vysetrovani je nejrozumnejsi, co lze udelat. A protoze jde o vaznou vec a existuje vazba na USA. Slo by slo zapojit i FBI, jestlize se jedna o kriminalni exces a je vule to vysetrit.

V kazdem pripade misto zvaneni o antisemitismu a poucovani svedskeho ministra zahranici o etice a moralce humanistou typu Liebermana by bylo rozumne neco delat. Neco jineho nez spustit flasinet se songem o antisemitismu nebo arabske propagande.To uz je, ale vec sionistu jakeho maji sefa diplomacie a jakym zpusobem se postavi k velmi nebezpecne kauze z hlediska etiky a moralky. Svet se diva. "Zlatej" Swarzenberg ten pouze nad kosovskymi rezniky zavrel obe oci, i kdyz i z toho se mi zveda krevni tlak a zatinaji ruce v pest.

198879

28.8.2009 17:22

RE: Opravdu?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 198879

René, proč to vysvětluješ místnímu kovanému nacistovi? Má to zhruba stejný význam, jako by ses pokoušel nějakému siorabínovi vysvětlit, že žádný vyvolený národ neexistuje. Semerád už se jasně vyjádřil, že je pro likvidaci miliónů, zejména Arabů. Takovou "lidskou" stvůru těžko naučíš morálce. Zbytečně plýtváš časem.

198884

28.8.2009 18:52

RE: Opravdu?

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 198884

Ale neplýtvá Jindro. Tady vůbec nejde o Semeráda a řekl bych, že Rene ví přesně co dělá. Kromě Semeráda si to totiž přečte spousta dalších návštěvníků Zvědavce a jak jsem psal jinde, Semerád tedy skrze své reakce (podobně jako Vojta a jiní diskutéři jinde) pomáhá vzniknout dalším dopřesňujícím úvahám a informacím, které by jinak pravděpodobně nezazněly a další čtenáři diskuze (kteří by si je měli pro lepší chápání souvislostí přečíst) by si je nepřečetli.

A vvvvoo tom bych řekl, že to je...[smích]

jansmith[smích]

198895

29.8.2009 3:28

RE: Opravdu?

Semerad 76.?.?.?

Reakce na 198895

>Semerád tedy skrze své reakce (podobně jako Vojta a jiní diskutéři jinde) pomáhá vzniknout dalším dopřesňujícím úvahám a informacím, které by jinak pravděpodobně nezazněly a další čtenáři diskuze (kteří by si je měli pro lepší chápání souvislostí přečíst) by si je nepřečetli.

V tom s vami souhlasim, ale hlavne jsem chtel poradit tem, kdo budou potrebovat narychlo vymenu ztvrdlych jater, aby se po nich neshaneli v Izraeli, na zaklade lzive islamske propagandy (nemuseli by se dozit rana), ale v Cine http://cz.clearharmony.net/articles/200706/1664.ht.... Nejkratsi cekaci doba a nejvice sanci ziskat ten pravy organ. Vse cerstve a je mozno si urcit datum a hodinu dodani. Maji na to monopol. Spokojeny zakaznik, nas pan.

198916

29.8.2009 8:21

RE: Opravdu?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 198916

Takze ten pripad odkryty v New Yorku neni soucast oragnizovane site? Pouze ojedinely excident? FBI pred proverenim taky pokladala vse za famy a ocernujici propagandu. Clenek 13 rozsireny o nejake pravni upravy resi i pripad, kdy se do kseftovani s organy zapoji rezim, treba v Cine. V zemich, kde jsou zakonou normou moralni i eticka pravidla, kohokoliv z lekarskeho personalu a i kohokoliv jineho, kdo se mota okolo ziskani neleagalne ziskanych lidskych organu zavrit az zcerna. Musi existoovat prisna evidence. V pripade statu, kde jsou silne pochybnosti o etice pri ziskavani organu zakazat pouzivat cokoliv k transplantaci. Genetika dokaze vytvaret organy z kmenovych bunek, takze tomuhle spinave byznysu to zvoni umirackem.

198922

29.8.2009 11:13

RE: Opravdu?

Osel 78.?.?.?

Reakce na 198922

Ja to ties siet viem len z tlace, takze ziadne podrobnosti, ale predsa ma len zaujima otazka: ta siet pasovala organy palestinskych padlych teroristov z Izraela?

Alebo je to len vasa domnienka? Na svete je plno zdrojov organov, hlavne z Azie, tak neviem, ci to museli pasovat prave z Izraela. A od zastrelenych teroristov, vlastne, narodneoslobodzovacich hrdinov.

198937

29.8.2009 17:28

RE: Opravdu?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 198937

Byznys je byznys material se bere odkudkoliv, kde je k mani. Ale treba nelegalni drogy se daji nacpat pro zeme treba do ocelovych trubek a muzou cestovat nekolik mesicu pres pul zemekoule, ale lidske organy vyzaduji velmi specificke podminky pro dopravu. Musi to jit rychle, musi existovat vazba na spickove lekarske pracoviste v zemi prijemce, kde provedou transplantaci a nebudou mit otazky ohledne puvodu ledvin nebo jater. Nekdo musi zaridit, aby se nekdo "na hranici prilis nevyptaval" anebo pouzit diplomaticke kryti... V Kosovu zeme NATO museli mit silne podezrele okolnosti, ze se neco takoveho deje. Prasklo to s de Ponti, ktera si pustila pusu na spacir, at uz mela jakykoliv motiv.

Kdekoliv jinde to vyjde na stejno, kamuflaz pri praci s nelegalne ziskanymi lidskymi organy je velmi obtizna. Jsou to pouze logicke uvahy, ktere vedou k dobre organizaovane skupine lidi, ale at je nekdo logicky vyvrati. Jestli to Izrael chce utnout, nejshudnejsi reseni je prosetrit podezreni a zavest tvrdou trestni legislativu, pro jakoukoliv manipulaci, kde neni jasne dolozeny souhlas k odberu lidskych organu. Kdokoliv se k tomu nejak dostane, at uz jde o dopravu, odber, transplantaci, bankovni operace, kryti... by mel nafasovat tvrdy flastr, protoze se jedna o spolecensky zatracene nebezpecnou vec.

198963

29.8.2009 22:09

RE: Opravdu?

Semerad 76.?.?.?

Reakce na 198922

>Takze ten pripad odkryty v New Yorku neni soucast oragnizovane site? Pouze ojedinely excident?

Pane Bartosku, zkuste se spise zajimat o to, jak je komplikovane pro pacienta ziskat organ pro transplantaci a jake musi pro takovy slozity zakrok byt podminky. Pacienti napojeni na svetovou databazi cekaji roky a casto se nedockaji. Neni myslitelne, aby nekde v pousti nekoho zabili, vykuchali a zacli nabizet jeho organy k prodeji, jak nas informuje svymi nesmyslnymi bludy svedsky novinar Bostrom, ktery si chce zrejme vydobit postaveni na zaklade lzi. Snad jste natolik rozumny, abyste si uvedomil absurditu toho co ten clovek pise. Zrejme dostal za sve bludy od islamistu dobry prachy, nebo ho vydiraji jinym zpusobem. Jak sam rikate, obchod je obchod. Netvrdim, ze svinstvo se nedeje, tak krasny tenhle svet zase neni, ale v tomhle je to spis - kdo vic a rychleji zaplati, ten se dostane na zacatek seznamu. Renomovane nemocnice asi tezko obchoduji s nelegalnimi zdroji, i takovymi jako je Cina. Je to temer stoprocentne zalezitost soukromych mensich ordinaci. Si myslim tedy ja.

198981

30.8.2009 2:56

RE: Opravdu?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 198981

Ja jsem nedostal ani vindru a nekoho kdo by me zkusil za psani zaplatit, tak... Nejsem prodejna kurva, ktera prodava svou dusi. Reknete mi, jak dlouho lze dneska s vybavenim drzet tezce raneneho pri zivote? Pokud mate dopredu zajemce o ledvinu jiste neni problem mit i potrebne vzorky krve apod. Udelat nejak srovnanavci testy, pak predstavuje problem? Kolik lidi v zivote davalo vzorek krve pravdepodbne skoro vsichni. Buduji se k tomu databaze?V New Yorku zatkli nekolik desitek lidi, politici, advokati, prijde i na lekarsky personal, rabini... Jedna ledvina 150 000 babek. Nektere zdroje pouzivajici kriminalni metody vam ji dodaji skoro zadarmo.

Povazuju vytvareni DNA databazi za velmi nebezpecnou zneuzitelnou zalezitost, ale to se samozrejme deje. Nehlede na to, ze se do techto databazi da nabourat, i kdyz v Britanii prasklo nekolik pruseru, kdy proste data ztratili lide. Takova DNA databaze ma velmi siroke vyuziti. Tihle vozili povetsinou zive lidi a kuchali je az na miste. Jak uz jsem rekl, byt Zidem ktery ma nejaky vliv na deni veci, tak tvrde slapu po tom, aby probehlo skutecne vysetrovani. Do budoucna bez souhlasu pribuznych neexistuje pitva, vyhnul bych se odebirani tel Palestincu, kde pricina smrti je zjevne strelnou zbrani. Zavedeni tvrde trestni legislativy postihujici jakekoliv nelegalni manipulace s lidskymi organy. Pokud neni vysetrovani mozne, podobne jako v Kosovu, kde jsou do tohoto svinstva zapleteny spicky rezimu, pak...

198989

28.8.2009 8:55

RE: Opravdu?

Ursus 83.?.?.?

Reakce na 198841

Ja pridam dalsi otazku.......opravdu tomu celemu veris?

198853

28.8.2009 19:38

RE: Opravdu?

Osel 78.?.?.?

Reakce na 198816

Rozparane tela sa zazracne mnozia? Zeby parafraza na zmnozenie chlebov? Ti Zidia su ale prefikani[smích]

198900

27.8.2009 15:31

A je košer?

Honza b 86.?.?.?

A je taková ledvina dejme tomu tureckého Kurda muslimského vyznání v těle velectěného rabiho košer? Nesežere ho zevnitř svou nečistotou?

198817

27.8.2009 16:29

Jak to pojemnovat?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Pohled na orla je majetstatni, pohled na mrchozrouty odporny s pocitem zvraceni a hnusu. Pokud se to deje v organizovanem meritku neni, o cemz svedci propojeni armady s technikou jako vrtulniky, lekarskeho personalu, neexistence trestni legislativy, pak [bliji] [bliji]

198823

27.8.2009 17:09

Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Asi tak před třemi lety jsem narazil na internetu na několik článků popisujících ty nejstrašnější hrůzy, které se mohou v lidské společnosti vyskytnout. Články se zabývaly vraždami za účelem krádeží a následným prodejem lidských orgánů. Pamatuji si na ty články, jako bych to četl minulý týden. Bylo to neuvěřitelné a šokující.

Kdo ze čtenářů ještě nezná Oprah Winfrey, tak Oprah je známá a populární moderátorka TV show v americké televizi.

Vložený obrázek
Pro více informací (v angličtině) si klikněte na obrázek.

O co se jednalo? Oprah Winfrey založila v Africe několik útulků pro syrotky -malé africké černoušky. V útulcích měli všechno potřebné - ubytování, stravování a školu a všechno bylo financované z fondů, které Oprah založila a z velké části sama z vlastních peněz dotovala. Pevně věřím, že Oprah neměla ani tušení, že se ten zákeřný obchod s lidskými orgány odehrává právě v těchto jejích útulcích. Když aféra praskla, tak v médiích proběhla zpráva, že se jednalo o ojedinělý případ pedofílie a dotyčný "vychovatel" byl po zásluze potrestán. Konspirativci však onu aféru popsali trochu jinak. Jednalo se o "legální" adopci afrických syrotků a to do různých rodin, v různých zemích. Tři tisíce dolarů za dítko, které potřebovalo nový domov. Potřebovalo někoho, kdo by se o něj postaral a poskytnul mu lepší začátek svého doposud nešťasného života.

Konspirativci v uvedeném článku zašli ještě dále. Jednalo se o francouzský manželský pár, který adoptované díko z Afriky odvezl přímo do nemocnoce v Tel Avivu a o dítěti už nikdo nikdy neslyšel. Těchto případů bylo několik a přestože nebyly přímé důkazy, článek se zabýval celou sítí světového ilegálního prodeje za účelem transplantace lidských orgánů. Jak se říká: "na každém šprochu pravdy trochu"...přece jenom ti konspirativci měli pravdu. Ten svět je skutečně už tak prohnilý, že se něčí život jednoduše obětuje na prodloužení života někoho jiného, který si tu vraždu dokáže zaplatit. [pláč]

198824

27.8.2009 21:34

RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 198824

Velkou předností kapitalismu před socialismem je, že v kapitalismu je za peníze k sehnání naprosto všechno. Všechno má svojí cenu. Je naprosto evidentní, že život člověka chudšího má cenu daleko menší, než život člověka bohatého. Proto si ten bohatý může chudého koupit - i na orgány. Kdo jiný by toto měl vědět líp, než finanční velmistři z národa vyvoleného. Kšeft je kšef a není důvod, aby se rabíni nezapojili. Přímo naopak, účastí rabínů obchod získá na úctyhodnosti.

198835

27.8.2009 21:50

RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 198835

Spravne a kazit dobrou obchodni povest, tak to neni jen tak. To je, ale hnus velebnosti. Clovek ma krasne zorganizovany byznys. Vytypovani vhodnych darcu pro dostatecne movite prijemce, prevoz darcu organu luxusne vojenskou helikopterou. To da rozum ledvina se na korbe nakladaku prepravuje dost blbe. Lekarsky personal vzorne spolupracuje pri odberu i pri transplantaci do noveho drzitele. Proste radost pohledet na bankovni konto.

Mnoo a pak se do toho namota nejaky potizista, FBI to proveri a v USA je tim padem zhorsena obchodni situace. Ted kdyz se Izrael humanitarne uz od Vanoc brani jde navic sehnat nejaky ten organ, ktery uz nikdo nepotrebuje skoro zadarmo. Udajne pru 10% transplantaci je z nelegalne ziskanych organu, kdo asi vede svetove tabulky ohledne dodavatelu ledvin a jater na trh? Par let zpatky se vysoko ve svetovem zebricku rezniku s lidskych masem a amoralnich mrchozroutu drzelo Kosovo.
http://www.zvedavec.org/vezkratce-3407.htm
http://www.blisty.cz/2009/8/27/art48618.html

198837

28.8.2009 7:36

RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...

Saša 74.?.?.?

Reakce na 198824

Společenská morálka jiných národů odsuzuje i své kriminálníky, to se však neslučuje s chvástavou ideologií nadčlověka s nejvyšší lidskou inteligencí. Lhaní je zákonem sionistické ideologie, dokonce odhalení zločinu je krutě trestné – příkladem budiž Mordechai Vanunu

Každá společnost má své zločince, slušné je vyšetřují. Jedna je nedotknutelná, jde jen o kšeft, „zbožný národ“ nepřipustí chybu. V minulých dnech Israel Medical Association, IMA, ההסתדרות הרפואית בישראל přerušila své vztahy s izraelskou pobočkou skupiny Lékaři pro lidská práva (Physicians for Human Rights, PHR) kvůli obvinění z mučení vězňů.

Minulý týden 30 Izraelských lékařů bylo zatčeno v Rumunsku pro obchodování s lidskými vajíčky, které „vykupovali“ a prodávali neplodným ženám. Jedna dívka při odběru zemřela. Podobná „obchodní praxe“ je ve světě včetně Izraele zakázána, ale před Rumunským vyslanectvím v Izraeli byly demonstrace na podporu soukromé „kliniky“. Velmi podobné kšeftování s lidskými orgány košer mafii rabínů v Brooklynu.

Izraelský hacker ukradl 10 milionů dolarů z Amerických bank. Media mlčí nebo jsou umlčena (na Donalda Boström je již podána žaloba). Všechny národy mají černé ovce, u super inteligentních nadlidí je to ovšem vyloučeno.

198848

30.8.2009 15:48

RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...

steve 174.?.?.?

Reakce na 198848

Vy Zvedavci jedni nezbedni, vy spolku nevycvalanych premyslivcu, vy tvurci fluida vune pravdy a zapachu koser arogance, vy - kteri, vidite Gazu, miliony povrazdenych, vyrabovane zeme, zkorumpovane duse, ledvinu pod kloboukem rabina na letistni kontrole v New Yorku, mrtvoly po komandu Dicka Ch., vybombardovane skoly a nemocnice v Jugoslavii, tovarny - skoly na vyrobu idiotu novych generaci, krive zmetky mlatici ochotne hlavou do svate steny pri kazde navsteve Izrahelle .....
.. Vy LIDE jedni nebezpecni !! Uvedomte si, ze problemem neni zlodejna ledvin, kuchani deti, vrazdeni nevinnych zen a deti, ignorace jakychkoliv zakonu ..
.. To VSE je nutne, nezbytne !! Protoze Izrael se pouze brani !! Je mu neustale ublizovano, je ohrozovan detmi, jejich ledvinami, skolami, nemocnicemi, olejem z Iraku, herakem z Afghanistanu, plynem z Ruska a kozatou Marfuskou z Abchazie !!
To je obrana !!. Kuchaji, vrazdi, kradou pro nasi Svobodu a Demokracii. Delaji to pro nas !! A taky holokaust byl a zustane "obranny", celych 36 MILIONU zhynulo v obrannem holokaustu !! (prevzato od studenta US college - Michigan) - dobre, ne ? [chechtot] Ja jsem se dopocital pouze do 34 milionu, ale to se taky casem zvedne. Mam kredit ( na mnou spocitane obeti ) a tudiz docasne moji ledvinu v tele ...
.. takze se v tom tolik nepatlejte a berte to jako "obranu" a je to hned zcela "stravitelne", .. sousedovic Ruzenku rozmarasili tou Merkavou, za tyden privezli pulku Ruzenky v pytli se zipem. Uvnitr Ruzenky nic nebylo, jenom zastrceny ucet o pohovoru a prvni pomoci, chybely obe kozy, mela pekne ctverky. Leva ruka byla utrzena - pridali neci pravou nohu ....
.. Oni jsou hodni, oni za nas bojuji s terorismem. A taky nam radi, a zbavuji nas starosti - kdyz neco jeste mame tak to ukradou a uz se o to nemusime starat, tim mame zivot jednodussi, bezstarostny a muzeme detem planovat svetlou budoucnost ..
.. toz nevim - synci. Saak jich majuu vsetci raadi, kurva ..
PS: Fcile sem nasel v regale este dalsi 4 "zahynule obranare", toz sem sa prevalil pres 34 milionu !! Mam radost. Teeho studaka z Michigenu brzo dozenu, jekehosi "obranara" este pripisu .. to sa moze, .. upisovat sa nemoze.
Toz uz dajte tym koser vagabundom trocha pokoju, saak uz musia mjet aji nervy z tych jejich kurvaren trocha v hajzlu .. Sa nam tu nedavno jeden povesil. Profesionalne. Ani ten cerny klobuk mu z tej hlavy nespadnul ... A jak by ste na dalsiho takeeho narazili a on sebu na tym spagate moc mrskal ( asi amater ), chytte ho za nohy a tahnite dolu, on sa zklidni a klobuk mu nespadne ...
--------
.. dal by sem jakysi odkaz, .. ale sa mi jaksi nechce se v tym vrtat, .. vsak je to stejnak zbytecne - ty jejich kurvarny su na kazdym rohu videt PORAD ..

199025

30.8.2009 16:29

RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 199025

Steve, ale na jedno jsi zapomněl. Když už se ta demokracie exportuje do tolika zemí, tak proč to nějak neurychlit. Třeba to hnedle házet na lidi z bojových letounů? Kde se flákáš, kluku? Čeká tady v diskuzích na tebe hodně práce. Hledá se někdo schopný reakcí na Vojtovy žlučovité bludy a vím, že ty to dokážeš. Tak s chutí, s humorem a tobě příslovečnou vervou do toho. Good luck a jen mu dej, co se do něj vejede. On si to zaslouží. [chechtot] [velký smích]

199028

30.8.2009 23:20

RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 199028

Mirdo, po tom co se mi uklidnila bránice po stevově příspěvku mě napadlo, jestli nevíš, jak to bylo ve Vietnamu s těmi US bojovníky za mír, svobodu a demokracii, kteří ji už tehdy (mimo jiné) prosazovali tak, že zajaté příslušníky Vietkongu (nebo civily?) přivázali košér způsobem k provazu a lítali s nima upevněnýma pod helikoptérou tak dlouho, až se jim ti kluci Vietnamský vlastní nepozorností umlátili k smrti o vrcholky stromů.

Víš o tom nějaké podrobnosti nebo sem zachytil jenom nějaký antiamerický šum? Víš, nerad bych byl za použití slovíčka "košér" obviněn z antisemitismu.


jansmith[smích]

199061

31.8.2009 7:22

RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 199061

>Víš o tom nějaké podrobnosti nebo sem zachytil jenom nějaký antiamerický šum?
-----------------------
Co se týče Vietnamské války, tak jsem nikdy podrobnosti nevyhledával. Nemohu tedy vyvrátit, ani potvrdit. Ale s přihlédnutím k naším současným vědomostem z války v Iráku, tak to, co se dělo v Abu Ghraib nám dává poněkud jiný pohled na hrdinné vojáky a proto bych tu příhodu z Vietnamu, kterou jsi Jendo uvedl, rozhodně nevylučoval.

P.S. Sledoval jsem tvoji diskuzi s Vojtou [velký smích] Jak to děláš, že se Vojta pokaždé zastydí a už se neukáže? [mrknutí jedním okem]

199077

31.8.2009 7:29

RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 199077

"Jak to děláš, že se Vojta pokaždé zastydí a už se neukáže? "

má to promakaný [chechtot]

199078

31.8.2009 14:17

RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 199078

>má to promakaný [chechtot]
--------------------------
Má to Jenda promakaný. Dokáže hrábnout Vojtovi do svědomí a je ticho po pěšině. S takovou si Vojta nic nevydělá. [chechtot] [velký smích]

199126

31.8.2009 9:30

RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 199077

Ja bych se na obě tyto války podíval ještě z trochu jiného pohledu.
Každá,uplně každá válka nesla s sebou chování jejich aktérů ,za které se tito ,pakliže se vrátili - většinou styděli. Byla vypracována spousta studií a napsána spousta i uměleckých děl zabývajících se chováním člověka - a i voják JE člověk, v krajních ,jeho život ohrožujících situacích i dlouhodobého působení těchto stavů na něj.
Je však více než pravděpodobné,že toto negativní chování příslušníků armády rekrutované z různých sociálních skupin, bude různé.
Tedy skládala li se armáda ve vietnamské válce z chlapců odvedených v podstatě z průměrných a civilizovaných amerických rodin ,dnešní vojaci působící v Iráku jsou dobrovolníci ,čili žoldnéři ve své většině pocházející z té nejhorší americké a jak se můžeme i zde přesvědčit mnohdy i světové spodiny, která se snaží prostřednictvím armady,coby poslední životní šanci svému údělu uniknout.
Proto si myslím,že ta situace o které se pánové bavíte ,bude dnes řádově horší,než ona vietnamská.
Ještě bych připoměl i roli médií v obou konfliktech.
Tehdy se většina předháněla až přeháněla v negativním vylíčení situace. Točily se ostře kritické filmy (Apocalypsa a jiné) , v TV brojili za protiválečné demonstrace atd,atd.
Dnes se většinou (čest výjimkám)píše až o tom,co náhodou praskne,nebo se nepodaří ututlat.A filmy? Hodnocení raději nechám divákům.
Je pravdou,že v bývalém CCCP o afghánské válce se v médiích nediskutovalo téměř vůbec,nicméně posun dnešních západních médií v jejich zpravodajském postoji za posledních několik desesetiletí se začíná podobat čím dál více oněm postojům sovětským.
A to ,jak se říká ,není ještě všem válkám konec!
[bliji]

199093

31.8.2009 15:49

RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 199093

Ten můj příspěvek, na který reaguješ byl původně asi tak dlouhý, jako ten tvůj a téměř ve všech bodech se shodoval. Potom jsem si však uvědomil, že je to poněkud O.T., tak jsem to zredukoval pouze na krátkou odpověď. Ve všem se tedy shodnem, ale jelikoš jsi zmínil Hollywood, tak to nepatrně rozvedu. Ne, že bych nějak zvlášť holdoval filmové "tvorbě" Hollywoodu (víme svoje a beru to spíše jako zábavu, než poučení), tak musím konstatovat, že přece jenom jim tam ta pravda mnohdy pronikne. Pravděpodobně nechtěně...pochybuji, že by to byl záměr.

Když sleduji historické filmy o druhé světové válce, tak porovnávám stříbrné plátno versus vlastní vědomosti získané nekončícím samostudiem historie. A výsledek? Hollywood je dokonalá a promakaná (převzato od Médi) prádelna mozkových závitů. Na druhé straně, jak jsem se už výše zmínil a tohle se týká právě války ve Vietnamu, některé pasáže poctivě a pravdivě vyjádřují tvrdou realitu skutečných událostí, mnohdy prolínané autentickými záběry, jako třeba ve filmu Forrest Gump a i v jiných žánrech, převážně dramatického zaměření, ale i v komediích např. Cheech and Chong.

Jenom krátce se chci zmínit o armádní strategii utajení vojenského tajemství i za cenu vlastních ztrát. Ukázka byla uvedena právě v tom filmu "Forrest Gump", kdy po přestřelce zůstalo v lese stále ještě několik zraněných amerických vojáků a vědomě a záměrně začala "čistka" napalmem. Všechno spálit i s těmi zraněnými vojáky. Jak je vidět, tak ne vždy platí ten jejich slogan: "No man left behind" (žádný muž nezůstane na bojišti). Když se to vezme do důsledků, tak by to mělo znít: "žádný živý muž nezůstane na bojišti. O to se postaráme".

Tohle se skutečně v armádě praktikuje kdykoliv je potřeba a to dokonce i v současné válce v Afganistánu. Takže některé ztráty jsou vlastní a úmyslné. Takový už je život a osud žoldáka.

199130

31.8.2009 11:31

RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 199077

To s těmi lidmi umlácenými pod vrtulníky sem viděl kdysi na fotkách jako reportáž. Pamatuji si přesně, že to dělali amíci místním, ale za přesnou lokaci (něco mi říká, že by to mohl být klidně i Laos nebo Kambodža) bych ruku do ohně nedal. Tehdy se bojovalo všude a tady jde o princip, nikoli o to, kde to přesně bylo. Ty máš historicko-faktografický přehled a proto sem se tě na to zeptal.

Dělalo se to tak, že vždy přivázali na lano několik zajatců najednou (že by forma výslechů za pravdu, lásku a demokracii jinými prostředky jako v Abu Ghraib?) a už se letělo.

Nepromluvili nebo je nahoru nebylo slušet, tak jim domluvili o stromy.


Zajímavé na tom všem je to úžasné farizejství, kdy se někdo pasuje do role osvoboditele a někoho kdo bojuje za spravedlnost a proti totalitě a přitom se po morální a etické stránce chová jako hovado. Co je za tím jiného než licoměrnost a vlastní vypočítavost takového košér "Systému"?
----

Někdo tady psal něco v tom smyslu, že se po válce styděli všichni. Rozdíl ale je, jestli udělám nějakou prasárnu ze strachu v afektu po nějakém šokujícím zážitku v BOJI nebo když někomu liju v "klidu domova" chirurgicky (a dělaly se horší věci) vodu do krku nebo ho pověsím pod vrtulník a zabiju ho. To nejsou jednotlivé excesy, to jsou cílené metody řízené s hora nebo minimálně schválně trpěné nadřízenými, aby se to v případě potíží svezlo na vykonavatele a ryba tzv. navenek nezasmrděla.

jansmith[smích]PS:
A že se Vojta stydí pochybuju...[smích] Podle mne si to sám nepřipouští, ale odhaduju to z jeho strany na lehkou zmatenost. Na druhou stranu je férový, že se jako někteří jiní diskutující srandovně nemaskuje za pouhou 85kovou anonajpinu. Rozhodně ale hledá (pro vlastní pocit jistoty se navíc snaží diskuzi vést v akademicky uhlazeném stylu) a řekl bych, že je pod úroveň každého (i pod úroveň Zvědavce) jakkoli jej vulgárně napadat. Ostatně, není s nim občas i legrace? A od koho se můžeš o sobě nejvíce naučit než od svého oponenta?...(že by Zen?)...[smích]

199102

30.8.2009 22:38

RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...

Vlasec 89.?.?.?

Reakce na 198848

Ach jo, když už cituješ, nebylo by špatné napsat to tak, aby člověk po přečtení neměl hned jasno, že kecáš [oči v sloup]

Bylo zatčeno 30 Izraelských žen, které chtěli prodat svá vajíčka, přičemž v Izraeli je tato praktika zakázána. Toto bylo prováděno na klinice v Rumunsku, kde pracuje spousta izraelských lékařů. O prodeji neplodným ženám jsem tam nenašel nic, o úmrtí jedné dívky také ne.

Opravdu to tak špatně chápeš, nebo se zcela záměrně snažíš o demagogii?

K prvnímu a třetímu odkazu se nevyjadřuji, tam nemám co říct, na tento blud ale nešlo než reagovat.

199059

31.8.2009 7:15

RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...

Saša sasa (zavináč) mts (tečka) net 74.?.?.?

Reakce na 199059

Soukromá Izraelská klinika v Bukurešti dávala i patnáctiletým Rumnuským dívkám kolem €200 a účtovala €10 000 klientkám za in vitro fertilizaci. Dle zpráv z Izraele klinika měla obrat €20 milionů ročně.
Fertility clinic suspects' homes raided Izrael provedl domovní prohlídky majitelů kliniky pro podezření z daňového úniku.

17ti letá dívka zemřela při odběruAug/25/09 Prosecutors in Romania are expected to seek the addition of manslaughter charges Tuesday against some of the Israeli doctors arrested recently on charges of trafficking in human eggs at a Bucharest fertility. The charge is a result of the death of a 17-year-old girl three years ago who had been treated at the clinic.

JTA (The global News Service of the Jewish People) 23. července: 22 Izraelských lékařů bylo obviněno v Bukurešti z obchodu s lidskými vajíčky (ova). Vedoucí představitel Rumunské lékařské komory, profesor Vasili Esterestua sdělil, že dělali podobné pokusy jako Nacisté v Auschwitz a lékaři jednali krajně neeticky.

Musíte umět anglicky a hledt Human Egg and Stem Cell Trafficking: Dr. Harry Miron, Sabyc Fertility Clinic

199076

31.8.2009 7:49

RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 199076

Pane Sašo, připadá mi to, že vás tady Vlasec jenom hloupě provokuje. To kdyby teprve uměl anglicky, tak nebude ze sebe dělat nechápavého a přečte si to v originále. Už jsem vám to chtěl dříve napsat, ale doposud jsem neměl k tomu příležitost. Sedí mi v poště nekolik vaších reakcí, na které vám dlužím odpověď, tak to napíšu tady. Máte skutečně skvělé příspěvky a takhle bych si já osobně představoval diskuzi na vysoké úrovni. Někdo nakousne téma a téměř pravidelně - jako obvykle - pan Saša rozvede a doplní o odkazy. Jen tak dál a díky za rozšiřování našich obzorů. [mrknutí jedním okem]

199080

31.8.2009 19:01

RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...

Saša sasa (zavináč) mts (tečka) net 74.?.?.?

Reakce na 199080

Díky za pochlebovaní, pane Mirdo [mrknutí jedním okem]. Jak víte a stejně jako Vy, není nic jednoduššího než si dát do vyhledavače klíčová slova a často již z titulků se dočtete zajímavé souvislosti.

Je dobře si přečíst o IVF (In vitro fertilization), tedy o oplodnění lidského vajíčka (ova) a hlavně o jeho získání z jiné ženy v anestezii. Pak si přečtěte nějaký článek o „fertility help“, kde zjistíte, jak se získávají dárkyně. Zde se dočítám, že byla nejméně jedna stížnost na „Rumunskou“ kliniku, která shání negramotné „dárkyně“, které nemají zdání co podstupují. V témže článku je zmínka o klinice ve Zlíně (Clinic for Reproductive Medicine and Gynecology in Zlin), která oplodnila 40 Američanek v minulém roce. „Dárkyně“ vajíček v EU a ostatním relativně civilizovaném světě nesmí být placena za darování a obchází se to „kompenzací“ za cestovní výlohy a nepohodlí nebo si neplodná žena musí sehnat „dárkyni“ sama, buď z příbuzných a známých nebo za poplatek přes další společnost. Klinika ve Zlíně s.r.o. (s ručením omezeným) „nehonoruje dárkyně“ vajíček. Nicméně poskytuje dárkyním, podstupující ovariální stimulaci a následný odběr vajíček v celkové anestézii kompenzaci za cestovní výlohy a diskomfort spojený s léčbou. Finanční kompenzace se pohybuje v rozmezí 1 000 - 15 000.Kč (Tato kompenzace je dárkyni vyplácena v den odběru vajíček.) Neplodné ženě je účtována kompenzace dárkyni € 500 a v českém znění těch 15 000Kč. Je až zarážející, že „Vzhledem k dostatečnému počtu vyšetřených dárkyň je na naší klinice minimální čekací doba na darované vajíčko.“
Dárkyně v USA je kompenzována „za její čas a velkorysost“ odměnou $6,000.00 US. Než se romské dívky rozjedou do USA, údajně je nutný legální pracovní nebo trvalý pobyt! O riziku a morálních problémech ani nemluvě.
V USA získání vajíčka stojí ženu $12,000 za pokus, v ČR pokud to čtu dobře nějakých € 4000. Uh, to by bylo levnější než v tom Rumunsku Izraelskou firmou? Je divné, že ve městě Bati nekončí cena devítkou [mrknutí jedním okem]

199153

30.8.2009 16:19

RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 198824

Až teď, když to čtu podruhé, tak jako by mne horkou vodou polil.
Syrotek není odvozen od slova "SÝR", takže samozřejmě s měkkým: sirotek. Jak tady už někdo napsal? "gramatické chyby snižují důvěryhodnost příspěvku", tak příště si musím dát záležet na utvrzení důvěryhodnosti.

199027

27.8.2009 21:41

Svět bez hranic

daniela 88.?.?.?

Tohle kšeftaření s lidskými životy je hnus,hnus,hnus.Jinak se tahle špína ála demokracie snad ani nazvat nedá [pláč]

198836

28.8.2009 10:53

RE: Svět bez hranic

pietroo 195.?.?.?

Reakce na 198836

Nejvíc se mi líbil izraelský velvyslanec ve Švédsku, který řekl, že tam není "žádná svoboda tisku, protože většina médií je napojena na odbory a sociální demokracii, a ty jsou protiizraelské". Jen tak dál, znemožníte se sami: Bráno do důsledku kdybych řekl, že svobodu tisku nemáme my, protože všechno je sionistické, vlastněné Židy?

Taky se mi líbilo, jak ministr zahraničí Izraele Liebermann zařadil na svůj černý seznam i sousední Norsko. Za to že si připomínají narození spisovatele Hamsuna, nositele Nobelovy ceny (sympatizoval s Němci za války). Jak řekl před nějakou dobou vnuk Gándhího asi těmito slovy: "Když tak budou Židé pokračovat, ztratí i své největší přátele." Jen tak dál, ať se už celý svět probudí a uvidí pravou tvář onoho "národa" (přesněji řečeno ani ne národa, ale mafie).

198862

28.8.2009 12:28

RE: Svět bez hranic

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 198862

Přesně tak pietroo, dobře, že jsi nespadl do klasiky zevšeobecňování a vše dopřesnil. Tzv. běžní lidé v Izraeli nebo řekněme běžní židé/"židé" tam nebo kdekoli jinde jsou podle mne stejně zneužití "mafií/mafiemi" a náboženskými či mocenskými deprivanty jako všichni ostatní. Druhá věc je, jak hodně jim to vyhovuje a jak aktivně ze strachu či prospěchu a PROČ kolaborují. To je ale na jinou debatu a týká se to všech tzv. obyčejných lidí po Planetě bez rozdílů.

Pokud se bavíme o židech, tak by bylo možná zajímavé se zamyslet, kam by se historie lidské rasy ubírala, jestliže by dav zblblý židovskými veleknězi (Kaifášem) odmítl v rámci nabídnuté volby poslat na smrt Ježíše, ale naopak skutečného zločince Barabáše. Historicky zdůrazňována "vina" Židů na smrti Ježíše a tím třeba zdůvodnění pogromů by tedy neexistovala a je jen otázka, jestli by se časem nenašlo něco jiného.

Lecos o tom, jak funguje symbolika na lidské vnímání může napovědět i dokument: Esoteric Agenda, který lze shlédnout třeba zde:
http://www.mustwatch.cz/film/esoteric-agenda/


Každý člověk, který nasazuje na jiné národy, etnika by si měl uvědomit, že pokud by se do takového národa/etnika narodil a byl vystaven vlivu stejné výchovy či ovládacích programů jako ostatní, choval by se a myslel by úplně stejně..... Dobře o tom jak výchova určuje vývoj jedince pojednává i pí.Jarmila na svých stránkách.

Jen vyjímečné osobnosti a za vyjímečných okolnosti se odtrhnou od pseudobezpečí stáda a riskují na cestě do neznáma vlastní cestu. Protitlak ovládacích programů je obrovský, systematický a sofistikovaně zdokonalovaný, takže není divu, že to je pro lidskou populaci jako takovou, historicky, běh za realitou (nikoli virtuální) na dlouhou trať...


Zajímavé je, že už jen takovou maličkostí jakou je vědomé odolávání jednomu z ovládacích programů nevědomé lidské mysli, prospěchářů (a jejich lokajů), kterým je ZEVŠEOBECŇOVÁNÍ (které tak prospěchářům vyhovuje) lze tento běh za poznáním (protože vše se pak začne jevit poněkud jinak) značně urychlit.


Tady na Zvědavci podle reakcí stále přibývá lidí, kteří tento úskok ega prohlédli a předávají varování o ošidnosti generalizování ostatním a to je jedna z cest jak v praxi (nikoli jen cestou duchovního zaměření pozornosti -víry- na to co si přeji a ne na to čeho se bojím) mohu pomáhat ostatním pochopit a měnit Svět.


jansmith[smích]

198868

1.9.2009 0:50

RE: Svět bez hranic

Osel 78.?.?.?

Reakce na 198868

ad generalizování: s rizikom generalizovania dokazem len suhlasit, a to je aj najvacsie riziko diskuterov na Zvedavcovi.

Mimochodom, Zidia nie su jedinou minoritou, na ktoru v dejinach bolo pohliadane s nedoverou a pogromistickymi naladami. Napr. Cinania v niektorych azijskych krajinach su udajne vo velmi podobnej situacii. A obvinovanie z vymyslenych "zlocinov" neuslo ani jedno ideove hnutie v dejinach, vcitane krestanstva (i o nom sa v pohanskom Rime tradovali nezmysly typu "obetovanie novorodencov", ci "klananiu sa modle"[mrknutí jedním okem]. Nikto nie je v bezpeci pred pomluvami, akonahle sa to niektorej politickej frakcii hodi do kramu. Takze najvyssia opatrnost je namieste.

199186

1.9.2009 19:46

RE: Svět bez hranic

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 199186

"nezmysly typu "obetovanie novorodencov", ci "klananiu sa modle""

Má to jednu chybku, k těmto událostem klidně docházet mohlo, u jednotlivců. Majorita to pak považovala za obecný znak a podle toho jednala. Podle mě to je tak s celým antisemitismem. Není následku bez příčiny. Je sice snaha podsouvat, že antisemitismus žije vlastním životem nezávisle na příčinách, ale je to nesmysl. Když nemáme závažnější problém s desítkami jiných národů, kdepak ten zakopaný pes vězí?

PS: ještě ve 30. letech minulého století byl jeden východoSlovák náhodným svědkem rituálu klanění se zlatému teleti (asi Baalovi) u jisté židovské skupinky. Logicky je možné, aby takováto uskupení existovala, podobně jako jakákoliv jiná sekta v kterémkoliv národě.

Podobně to může být i s obětmi novorozenců. Dílo jednotlivce, svalené na celou pospolitost.

Částečně to také vyplývá ze snahy krýt (kolektivní archaická solidarita vyplývající z judaismu) takovéhoto soukmenovce. Dochází tak k faktickému spolupachatelství.

199292

1.9.2009 20:28

RE: Svět bez hranic

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 199292

No tak ještě další zajímavost…
Zlaté tele (Baala) bychom možná vystopovali u Kánanitů, zakladatelů Babylonu. Což ale nebyli semité, ale hamité. Tím ale věc dostává úplně jiné kouzlo.
Takže s tím házením do jednoho pytle to opravdu bude problém, zvlášť když většina dnešních židů je původu árijského, tedy opět nesemitského.
Zakopaného psa nejspíš najdeme v nábožensko-ideologické manipulaci, kde je imunní opravdu málokdo, stačí se rozhlédnout…

199300

1.9.2009 22:06

RE: Svět bez hranic

Osel 78.?.?.?

Reakce na 199300

ad tento a predosly prispevok:

Ja teda nie som odbornikom na judaizmus, ale co viem, tak klananie sa zlatemu telatu je v biblii ODSUDZOVANE, je to RUHANIE, takze ti, co to robili nemohli byt pravoverni zidia (v zmysle nabozenskom). To je ako keby ste satanistov vyhlasovali za katolikov.

199310

1.9.2009 23:13

RE: Svět bez hranic

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 199310

asi jsme na stejné lodi, prostě jednoznačně se to hodnotit nedá
>To je ako keby ste satanistov vyhlasovali za katolikov.
no ale aby jsme se nedivili i v tomto případě, jak je to domotané... [mrknutí jedním okem]

199317

2.9.2009 0:12

RE: Svět bez hranic

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 199310

"To je ako keby ste satanistov vyhlasovali za katolikov."

Mnoho satanistů dříve (cca 17.-18. stol) vzcházelo z katolického kléru (viz. např. kniha "Magie v historii, teorii a praxi" od M. Nakonečného) Jak je to nyní, netuším.

S tím teletem máte pravdu, že jw to v bibli odsouzeno jako rouhání, ale průměrného nežida nezajímá, zda je uctívač Baala nebo obětník dětí pravověrným židem či nikoliv. Stačí mu, že se jako žid označuje. Se všemi důsledky.

199324

2.9.2009 20:56

RE: Svět bez hranic

Osel 78.?.?.?

Reakce na 199324

S tymi katolickymi satanistami to viem, a asi je to pravda.

Myslim, ze v debate ale vyplynula zaujimava otazka: nakolko mozno pripisovat chyby, zlociny a ulety jednotlivcov celej komunite?

Je mozne tvrdit, ze zato, ze existoval papez Jan XII. alebo Alexander VI, Spengler a Institoris, je cela katolicka cirkev zavrhnutiahodna? Alebo zato, ze existoval Stalin a Mao a gulagy, ze je zavrhnutiahodny komunizmus? Zato, ze existoval PolPot je vinna Sorbonna? A co nacizmus a Hitler (ten vegetarian, a antialkoholik): nebolo to priamo v uceni Kampfe, ze ako sa to bude diat V SKUTOCNOSTI v koncentrakoch?

Toto su podla mna tazke otazky, ani nechcem o tom vyvolat diskusiu, len ich tu predkladam na zamyslenie.

199397

3.9.2009 13:40

RE: Svět bez hranic

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 199397

zkusím odpovědět jednoduše - vady systémům bych přičítal v závislosti na tom, jaké procento duševních úchylů generují vzhledem k celé pospolitosti a kolik tito úchylové nadělají kolem sebe paseky

také je dobré se dívat na jednotlivé varianty těchto systémů

je např. komunismus čínský, izraelský, ruský, německý

katolická politika je oficiálně vedena papežem, ale liší se podle jednotlivých kardinálů a arcibiskupů

nacismus vznikl jako "řešení" ekonomické krize, kterou ta nynější nejspíše předčí ... a dalo by se pokračovat

199466

3.9.2009 15:00

RE: Svět bez hranic

Osel 78.?.?.?

Reakce na 199466

[smích]))) Nie je to zly kluc![smích])) Snad este bude prilezitost to dodiskutovat.

Momentalne ma prva veta vasej odpovede uspokojuje, tie dalsie by sme museli diskutovat, ale to uz pri inej prilezitosti, lebo tento clanok je uz prilis stary, a musme sa hrabat v archive.....[pláč]

199476

2.9.2009 0:56

RE: Svět bez hranic

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 199300

"zvlášť když většina dnešních židů je původu árijského, tedy opět nesemitského. "

To je právě problém. Konvertité dělají genetickým židům v celé věci paseku. Kolik dnes můžeme v synagoze potkat modrookých blonďáků s jarmulkami označujících se za židy. (část také sloužila ve Wehrmachtu, docela by mě zajímalo, podle jakého klíče byli vybíráni) U nás je to z doby pobělohorské rekatolizace, kdy někteří poddaní navenek konvertovali na judaismus, aby nedopadli jak Komenský.(židé s příjmením Novák, Nový ap.)

Vložený obrázek

Nepřispívá ani to, že občas nějaký konvertita nějakého semitského předka v rodokmenu má (v povodí a na břehu Černého moře bylo několik řeckých, později byzantských kolonií s židovskými kupci, jedna chazarská princezna spočinula i v náručí byzantského císaře Lea III.) a tím také odůvodnění. Otázkou také je, zda lze položit rovnítko mezi semitského Izraelitu patriarchální linie a soudobého rabínského žida matriarchální linie. Tady je možná kámen úrazu a možný klíč- semita-patriarchální linie, konvertita-matriarchální linie. Ale pouze spekuluji.

Velkým kamenem úrazu se pak stalo sionistické hnutí. Konvertité, trpící antisemitismem (ne že by se o něj nepřičinili - např. šíření alkoholismu mezi sedláckým obyvatelstvem, problém tzv. dvorských židů ovlivňujících šlechtu a vládce, a po haskale i sílící vliv na bankovní sektor jehož blahodárné působení skrze FED dnes většina světa navázaného na globální finační systém pociťuje) se rozhodli, že jako židé mají nárok na Palestinu. A začali se tam houfně stěhovat. Jenže tam už pár století kdosi bydlel.

Pak jak na zavolanou přišel Hitler a dál už to tu zná od začátku do konce a nazpět každý průměrný čtenář a pozorný žáček dějepisu.

199328

1.9.2009 22:16

RE: Svět bez hranic

Osel 78.?.?.?

Reakce na 199292

"antisemitismus žije vlastním životem nezávisle na příčinách": presne to si myslim.

Je to podobna situacia, ako s Jarom da Cimrmanom, len tu ide o zivoty a zdravie postihnutych. Tiez na pociatku stali vymysly, a dnes, keby nejaky mimozemstan, ktory nepozna suvislosti a je absolutne bez humoru, by zacal studovat cimrmanologicku literaturu, tak by zasol, aky genius sa to narodil v Kotlinke.

Skoda, ze internet (pri svojich kvalitach) neumoznuje zistit, kto od koho opisuje, a kto je kym inspirovany. Myslim, ze by sme dosli k malemu poctu zakladnych diel, ktore su opisovane a varirovane, a s prichodom internetu je to este horsie, lebo je to velmi lahke urobit, a zasahuje to velky pocet ludi.

Myslim, ze to plati i obecne, o dobrych i zlych veciach.

Kedysi davno som cital krasnu historku: jeden clovek rozsiril klebety o inom nevinnom cloveku. Po case svoj cin olutoval a siel ho odprosit. Ten mu vzal vankus, a zobral ho na vysoku kostolnu vezu, tam ten vankus roztrhol, takze vietor rozovial perie po sirom okoli; a povedal mu nech to skusi pozbierat.

Podobne je to s antisemitizmom, a dneska je to uz tak rozoviate, ze niet sposobu sa dobrat pravdy.

199312

2.9.2009 0:20

RE: Svět bez hranic

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 199312

"Podobne je to s antisemitizmom, a dneska je to uz tak rozoviate, ze niet sposobu sa dobrat pravdy."

Jde. Jde o interpretaci kristovského mýtu, konkrétně ukřižování - kdo, proč a jak. Patří k tomu i pasáž "krev jeho na nás a na naše děti".

Pak, když se v letech 313 a 380 v římské říši karta obrátila, a z pronásledovaných křesťanů se stali pronásledující, a kdy talmudské akademie začaly tvořit antikřesťansky strukturovaný B. Talmud (počátek Mišny již kolem r. 200), bylo na problém zaděláno.

Patří k tomu i židovský zvyk dodržovat tradice i u cizinců a nebrat tak zřetel na jejich domácí právo a zvyky, je-li v rozporu s jejich náboženstvím.

199325

2.9.2009 11:10

RE: Svět bez hranic

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 199325

To ses dotkl podstatné věci v tom, jak se vůbec může náboženství slučovat s kulturou a soužitím vůbec. Žít v souladu se vším, co diktuje náboženství, je jednoduše fundamentalismus a praxe i teorie se shoduje v tom, že se různí fundamentalisté prostě neshodnou. Brát zřetel na zvyky druhých je pak vlastně odklon od kořenů konkrétního náboženství.
Z hlediska ovládání je pak výhodné podporovat sekty a různé vyhraněné náboženské proudy, neboť je snadné je radikalizovat, stavět proti sobě a z toho mocensky těžit.
Ještě jedno doplnění. Aškenázové odvozují svůj původ od Gomera, tedy jsou árijci. Je to vlastně podloženo i souběžným osídlením společně s některými germánskými kmeny v severní Evropě i Skandinávii. Právě jejich „ židovská víra“ je vyhraněná a radikalizovaná trvalým křesťanským tlakem. Co tomu však přidává ještě navrch je judaismus Chazarů odvozující svůj původ od Gomera také. Jsou však evidentně turkického původu, tedy nejen jiný národ, ale nejspíš i jiná rasa. Tato skupina usídlená severně od Kavkazu aplikovala na svůj šamanismus jak judaismus, tak křesťanství a konečně i islám, s čím se jim poměrně úspěšně dařilo mocensky operovat.
Takže to konvertování je vlastně stará mocenská praxe, ať útočná, tak obranná. Proto se mi zdá, že kdyby se cokoliv jako náboženství stalo vnitřní záležitostí jednotlivce, svět by nejspíš vypadal jinak.
S tím souvisí i satanismus jako polarizování náboženství, což je poměrně častá okultní praxe. S vnějším nepřítelem boha se náboženské cíle stávají jaksi zřetelnější. S obrácenou symbolikou se lze setkat i u římskokatolické církve a to někdy i dosti okázale. A tady můžeme jít ještě dál s otázkou, co vlastně stojí v pozadí katolicismu a náboženského praktikování a kdo je skupinka zasvěcených v pozadí duchovního výcviku populace dnes zvané mind kontrol, tedy legálního způsobu úplného zotročení.

199352

1.9.2009 23:13

RE: Svět bez hranic

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 199186

Tak si pročítám vaše příspěvky.Víte Osle původně jsem chtěl je trošku důkladněji provětrat,no. Ale nemám na to . Vidím ,že píšete hodně srdíčkem,na rozdíl od jistých provokatérů a proto děláte chyby.Tak je nechme spát.Pouze jen tak namátkou (aby jste věděl o co jde) - porovnejte :
První odstaveček příspěvku na který reaguji se třetím odstavcem vaší reakce z 18.21. Atd,atd,atd....
Hmm, no to by bylo materiálu ,až člověku přijde líto ,že nejste "internetový žoldnéř" Vojtík a spol. [smích]
Jinak mějte hezkou dobrou noc.

199316

1.9.2009 23:32

RE: Svět bez hranic

Osel 78.?.?.?

Reakce na 199316

[smích]))))) No vsak aj ja som diskuter na Zvedavcovi[smích]))))) Takze si obcas zageneralizujem[smích])))

Ono ani tak asi nejde o zakaz generalizovania (to je jednou z nasich evolucnych vyhod), ako skor si byt vedomy jednak faktu, ze generalizujem, a jednak opodstatnenosti, hodnovernosti a spolahlivosti (vsetky tri veci je nesmierne tazke verifikovat) jednotlivych faktov, na zaklade ktorych generalizujem.

Ale suma sumarum, nechcem sa vytacat, vytku beriem... a vidim, ze je dost tazke sa vyjadrovat bez generalizovania.

199319

28.8.2009 12:33

Kosher nostra na postupu

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 198862

Zde se pan Pietroo dotkl zásadního problému!
Často se zde lidé na stránkách Zvědavce "strefují" různým způsobem do Židů, či židů , ale všichni zapomínají na úplně
nejpodstatnější záležitost všech těchto polemik!
Je nutné vždy přesně označit skupinu a myslím ,že nepříliš velkou v rámci celého "judaismu",o to však údernější, která se dopouští kriminálně - ekonomickopolitických zločinů na celém světě, navzájem je úzce provázaná a všemožně se podporuje! Jde o stejný princip, jakým je organizována světová mafie italská / sicilská/ a kterou známe pod termínem Cosa nostra!
Potom je velmi dobře zavést termín, který se hodí a pojmenovat
tuto organizaci jako Kosher nostra a nebudeme daleko od pravdy.
Proto také svalovat některé zde popsané zločiny na všechny "židy" je hodně špatné! Jde o uplatnění principu kolektivní viny a pokud chceme být občany vyznávající všeobecný právní pořádek,je takový postup nepřijatelný!!! Slušný a zbožný žid, či Žid, si takové pejorativní označení nezaslouží!!!
Mohu posloužit příklady, kdy občan České republiky,který má prokazatelně židovský původ po matce i otci,je ateista - spíše tak trochu velmi vlažný katolík jako my všichni - jednou na Vánoce,hebrejsky neumí,nijak se s žádnými židy nestýká,židovská obec je pro něj zcela neznámá instituce,jeho zaměstnání je velmi odborné, mimo obchod a bankovnictví a přesto je tento dobrý člověk napadán, je mu sprostě nadáváno do "židáků","židovských sviní" a jinak dehonestován, jenom proto, že se narodil do židovské rodiny!!!
Tady bych všechny přispěvatele na Zvědavci požádal, aby se drželi
zpátky u všeobecných odsudků židů a vždy přesně pojmenovali , o jakou "partičku" se jedná!!!
Tato Kosher nostra je pro svět velice nebezpečná organizace, která disponuje obrovskými finančními prostředky a má z velké části zmanipulovaná světová média!!!
Těm je nutno se bránit! Doufám, že ze mne bude mít paní Tydlitátová upřímnou radost, pokud "nekope" za Kosher nostru,
což je možné předpokládat!!! Poukazovat na zločiny této světové "židovské" mafie,nemůže být v žádném případě antisemitismus!!!
[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

198869

28.8.2009 18:40

RE: Kosher nostra na postupu

daniela 88.?.?.?

Reakce na 198869

Já si stále nejsem jistá, jestli je třeba oddělovat od sebe ty"židy" a "židy".Neboť je obecně známo,že prvotní zásadou každé židovské rodiny je zvětšovat rodinný majetek.Ano,ona malá "partička" se obohacuje na cizí úkor opravdu v obrovském měřítku.Ale tyto "obyčejné" rodiny,jak je mi známo,zastávají stejný princip,uložený v jejich víře.Rozmnožovat rodinný majetek.Takže, pokud to vezmu trochu logicky,tak taková pátá generace pana X,už bude mít nastřádané opravdu hodně.A..za nějakých pár desítek let si může koupit třeba Pražský hrad a pak Děčín...no, jen mě to tak napadlo, možná nemám pravdu [zmaten]

198893

28.8.2009 19:37

RE: Kosher nostra na postupu

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 198893

Řekl bych danielo, že vždy pokud to jen trochu jde je třeba být adresný a neházet všechny lidi do jednoho pytle.

Židé jsou podle mne historicky zaměřeni na shromažďování majetku proto, že věří ideologii, která jim takové chování cukrem a bičem po tisíciletí podsouvá a samozřejmě i proto že cítí, že život v nadbytku je pohodlnější a v případě krize se znáze přežije. Jako příklad si vzpomeňme na bohaté židy v Německu a jinde v Evropě, kteří díky svým penězům včas emigrovali do zámoří a unikli osudu za vznik velkého Eretz Izraele obětovaných soukmenovců.


V materiálně nastaveném Světě, kde jsou na prvním místě peníze a hmotné statky, potom dlouho dlouho nic a až potom nějaká nadstavba jako etika, morálka a upřímný (nikoli pokrytecký) soucit s druhými tomu ani být jinak nemůže.

Pokud by stejné ovládací náboženské a mocenské programy jako ty pro "vyvolené" byly dlouhodobě uplatňovány vůči jinému národu (etniku), buď si jista, že by se takový národ (etnikum) choval v bledě modrém stejně jako židé. Vše je o výchově a tudíž i o motivaci. Stačí se rozhlédnout a nemůžeme se divit, že se touto cestou uctívání Zlatého telete vydali i takovým Systémem tlačeni a systematicky motivováni nežidé. Ostatně, křesťanství je stejné, protože povstalo z judaismu.

Jediný rozdíl mezi židy a nežidy ve vztahu ke křečkování je v tom, že židé jsou důslednější, více drží při sobě a proto jsou v tom "hrabání" tzv. napřed. Jinak, protože peníze přeci nesmrdí, tak mafiánské metody jdou napříč etniky a jak někdo napsal KošerNostra je jen klonem Cosa Nostry nebo Jakuzy atd...

Důležité je, že i mezi židy jsou lidé, kteří s takovým přístupem (např. sionistickým) z nějakého důvodu nesouhlasí (někteří to i za cenu osobních problémů a nenávisti od soukmenovců prezentují navenek) a vůči těmto by bylo takové zevšeobecňování nespravedlivé.


jansmith[smích]

198899

28.8.2009 22:18

RE: Kosher nostra na postupu

daniela 88.?.?.?

Reakce na 198899

No,přivřít oko by se jistě mělo.Ať jednou opět netrpí nevinní,až přijde na lámání chleba. [smích]

198905

28.8.2009 19:42

Pozeram, ze sa tato zlovolna fama

Osel 78.?.?.?

objavuje po druhyrat bez toho, aby niekto konecne seriozne zodpovedal otazku, ze preco Izrael vydal to mrtve telo, ked to mohlo sluzit ako dokaz proti nemu?

A nepiste mi tu, ze Izraelu je to jedno: keby sa urobila kontrolna pitva, ktora by dokazala tuto hnusnu pomluvu, tak by z toho lavicovi asntisemiti na Zapade urobili taku kampan, ze by este detne deti Zidov sa za to museli hanbit. Jediny problem, ktory lavicovi antisemiti maju je, ze ich tvrdenie stoji na vode a nicim ho nemozu dokazat. Mali by sa hanbit.

198901

28.8.2009 20:40

RE: Pozeram, ze sa tato zlovolna fama

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 198901

Vo vašom prípade nick je nomen est omen.
Keď je to pravda, že urobili to čo urobili (tak na 90% je to pravda), tak to urobili z nadutosti a pýchy, mysliac že nikto na to nepríde a nikto s tým nič neurobí, ale skutočná otázka je:
Či sa to deje systematicky?

198904

29.8.2009 0:03

RE: Pozeram, ze sa tato zlovolna fama

Osel 78.?.?.?

Reakce na 198904

Nick je zvoleny zamerne. Aby bolo vidiet, ze aj Osol je rozumnejsi ako Oracle[smích]

Z coho (okrem svojich predsudkov) sudite ze "tak na 90% je to pravda"?

Nadutost, pycha idu bokom tam, kde hrozia hmatatelne dokazy...

Tazko sa moze nieco diat systematicky, co sa vobec neudialo...[smích]

Tu je vidiet ze nenavist je vzdy silnejsia ako zdravy rozum... aspon u vas.

198908

29.8.2009 9:14

RE: Pozeram, ze sa tato zlovolna fama

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 198908

Je to podobné, ako s nacistami vo WWII, bola to časť Nemcov , ktorý si mysleli že sú vyvolenou rasou/národom. Svoje zločiny proti ľudskosti presne zdokumentovali, keď videli že je koniec tak ich snažili zničiť, viac menej sa im to darilo.
Chcem povedať:
-Keď niektorým židom podarilo utiecť z konc. tábora a dostať sa k spojencom, nikto im neveril že Nemci sú takých zverstiev schopný. Potom už uverili na konci vojny, ale bolo neskoro.
-Jedna revolúcia OSN asi z roku 1971 (bola odvolaná asi v roku 2005 na nátlak USA) vyhlásila že sionizmus je prakticky nacizmus v bledomodrom.
-Väčšina židov žijúcich v Izraeli je sionista. Sionizmus hlása že sú vyvolený národ/ rasa vyvolený na panovanie nad ostatnými národmi. Odvodenie: som žid-som súčasťou vyvoleného národa, mne sa nič nemôže stáť, nemusím sa báť následkov a keby niečo, tak mediálna masáž našich médií sa o to postará.
-Nikdy nepodceňujte hlúposť svojho protivníka.

Ako pozerám, tak pozerám história sa pomaličky opakuje a nebude to príjemné, keď USA prestane podporovať Izrael.

198926

29.8.2009 11:06

RE: Pozeram, ze sa tato zlovolna fama

Osel 78.?.?.?

Reakce na 198926

Zase to nechapete. Praveze v tomto pripade NIC NIE JE ZDOKUMENTOVANE. Dokonca jedine, na zaklade sa to dalo zdokumentovat (totiz telo toho muza) v podstate tiez zasantrocili (ale nie Izraelci), aby sa nic nedalo dokazat, len nepodlozene obvinovat. A pritom ake jednoduche to bolo v tomto pripade obvinit Izrealecov opodstatnene. Ale to neurobili, a asi dobre vedeli preco.

Su to famy typu JPP (tych pribuznych neodsudzujem, ludia maju tendenciu obvinovat kadekoho, ked im niekto blizky zomrie, pocnuc lekarmi a sestrickami a konciac Bohom) ktorym dal vahu laviciarsky novinar, ktory to uverejnil v (udajne polobulvarnych, nepoznam ich) novinach. To je vsetko. A ty su neviem pomoct, ale vidim v tom zamer. V tom lepsom pripde ten zamer spocival v tom, ze si myslel, ze pomoze Palestincom, v tom horsom pripade do bola obycajna antisemitska nenavist, rovnako ako u vas.

Nehovorim, ze viem, ako to bolo; to sa uz asi ani nedozvieme. Ale pokial tu niekto cachroval s dokazmi, tak to boli Palestinci a ten zlovolny novinar.

198936

29.8.2009 16:03

RE: Pozeram, ze sa tato zlovolna fama

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 198936

Účet za odobratý orgán ako dokument sa ráta? [mrknutí jedním okem]
Vieme iste že niekto vo veľmi vysokom postavení z Izraelskej vlády to urobil, dokonca robieva organizovane za nemalé peniaze. Na 100% ostatný papaláši nad tým prižmúrili oko, tak na 50% za to dostávajú aj provízie.
Existujú dokumenty že Kosovský Albánci počas vojny odoberali zajatým Srbom orgány, prakticky ich zaživa rozpitvali. Môže sa to diať aj s Palestínčanmi, pretože je tam prakticky neustáli vojnový stav-dôvody vojnového stavu sú momentálne irelevantné.

198957

29.8.2009 16:25

RE: Pozeram, ze sa tato zlovolna fama

Osel 78.?.?.?

Reakce na 198957

Zeby ten "novinar" bol mal k dispozicii ucet?[smích]))) No to by bolo kriku![smích]))) Neverim, ze mal ucet, lebo by ho bol ten "novinar" bez vahania zverejniol.

A co sa MOZE stat (len zato, ze to robia udajne Albanci), to uz je Vasa extrapolacia, s ucelom, aby potvrdila Vase predsudky. Bokassa zral ludi, z toho zrejme usudzujete, ze to robi aj izraelsky ministersky predseda?

Kto a co urobil " niekto vo veľmi vysokom postavení z Izraelskej vlády " o tom Vy mozete mat len velmi hmliste predstavy. Ale skutocne len predstavy a nic viac.

198958

29.8.2009 18:40

chucpe

truth 85.?.?.?

Reakce na 198958

"Američtí Židé by se měli urychleně přestěhovat do Izraele, protože ve Spojených státech čelí antisemitismu. Prohlásil to izraelský krajně pravicový poslanec Michael Ben-Ari. Reagoval tak na zásah americké FBI proti desítkám lidí, kteří čelí podezření z praní špinavých peněz. Mezi zatčenými je i několik amerických rabínů.

"Pokud si někdo myslel, že Obamova vláda přestala být antisemitská, tak je na omylu," prohlásil Ben-Ari, podle kterého má vyšetřování FBI za cíl poškodit a očernit Židy.

FBI v noci na pátek zatkla ve státech New Jersey a New York čtyři desítky politiků, úředníků a židovských duchovních kvůli korupci, praní špinavých peněz a nelegálnímu prodeji lidských orgánů."


http://www.rozhlas.cz/izurnal/zahranici/_zprava/61...

198969

29.8.2009 19:44

RE: chucpe

Osel 78.?.?.?

Reakce na 198969

To je OK, pokial sa dokaze ze prali spinave peniaze a nelegalne predavali ludske organy, nech idu bručať. Ale nie na zaklade vyfabrikovanych "dokazov" nejakeho pochybneho platku, ale seriozneho policajneho vysetrovania a sudu.

198973

29.8.2009 22:46

RE: chucpe

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 198973

Osle. měl bych na tebe dotaz, který sem v dřívějšku položil i některým jiným nickům a "odvážným superanon" ajpinám jako např. 85.?.?.? a zajímal by mne tvůj názor.


Tedy:
Dopouštěla se izraelská IDF při poslední invazi do Gazy na civilistech válečných zločinů nebo nedopouštěla a jde nebo nejde tedy pouze o antisemitskou propagandu odpůrců státu Izrael?

Mám na mysli zejména mezinárodními organizacemi a nezávislými svědky dokázané použití zbraní na bázi bílého fosforu v zalidněných oblastech, kde je to podle smluv zakázáno i jen pro osvětlování. Demagogické žvásty o tom, že Izrael tyto mezinárodní úmluvy nepodepsal a tudíž nic nespáchal beru jen za farizejské výmluvy, které skutek nepopřou a doufám, že ty zde s nimi nevyrukuješ.

Ostatní příklady válečných zločinů IDF v Gaze není problém na interentu vyhledat, a tak je nebudu zmiňovat. I samotný příklad s bílým fosforem, který Izrael odmítá vyšetřovat a potrestat, jako precedens postačuje.


Čekám na tvou odpověď a buď si jistý, že na jejim základě bude okamžitě jasné, jestli jsi hodnověrným dikutujícím nebo ne.

Máš na výběr mezi modrou nebo červenou kapslí a pokud neodpovíš vůbec nebo zmíněné činy IDF za válečné zločiny explicitně neoznačíš, automaticky se řadíš mezi pokrytce jako Vojta49, Vanguard nebo VanGuld a Peace s tebou.


jansmith[smích]

198984

30.8.2009 1:20

RE: chucpe

Osel 78.?.?.?

Reakce na 198984

Na to ti mozem odpovedat hned: NEVIEM.

Vo vojne bezi propaganda na plne obratky, a to propaganda z oboch stran. Ta izraelska je inteligentnejsia, ta palestinska primitivnejsia a lzivejsia, kedze su emocnejsi ako Izraelci. Ale to este neznamena ze jednym alebo druhym mam verit na slovo.

Dokonca zial ani medzinarodnym organizaciam, ktore nie raz preukazali svoju ne-nestrannost, hoci by mali byt nestranne.

Internetu verim, len ked ide o uzko odborne veci, a este aj vtedy sa podivam na diskusiu. Akonahle ide o politiku, Internet je jedno velke smetisko lzi a zaujatych mienok.

Absolutne ma nezaujima, kam ma ty, alebo podobni nekriticki "internetovi odbornici " (obdoba pojmu "kaviarenski odbornici", len internetovi si o sebe myslia, ze su nezavisli). Moja existencia od toho nezavisi... a nepotrebujem, aby si ma niekto vazil...

Na internetove diskusie chodim len z dvoch dovodov: Internet mi umoznuje cerpat informacie od OBOCH stran, jednak mi umoznuje diskutovat so zastupcami OBOCH nazorov;, to mi umoznuje vytvarat ako-tak realny obraz. Aj ked tiez do istej miery zatazeny chybami -- ale holt, nic lepsieho nemam k dispozicii.

Ked budem brat za bernu mincu len to, co povie jedna strana, nepotrebujem Internet, staci mi Nova.

P.S. Este k tvojej otazke: vo vseobecnosti si myslim, ze Izraelci bojuju pod vacsim drobnohladom (podobne ako amici) ako ine armady (palestinci, rusi, cinania) a aj ich najmensiu chybu zapadne media nafuknu do neskutocnych rozmerov. Kedze vsak pri tej invazii ziadne nebotycne afery neboli, alebo ked, tak sa ukazali ako lzive, klonim sa k tomu, ze Tvoje tvrdenie je ani nie tak nespravne, ako skor nezdovodnene a teda ze mozno nejake prehmaty boli, ale neboli ani rozsiahle, ani zamerne.

198988

31.8.2009 19:00

RE: chucpe

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 198988

No tak já myslím pane Osle, že jste se dostatečně odkopal. Pokud i mainstream v rukách sionistů (třeba MFD) je nucen přiznat, že na jednoho zabitého Izraelce připadlo 100 zabitých Palestinců, tak není co řešit. A i ti zabití Izraelci byli omylem zabiti vlastními vojáky. A ty fosforové bomby jsou taky dokázané.

199152

1.9.2009 0:40

RE: chucpe

Osel 78.?.?.?

Reakce na 199152

NO ja chapem, ze Vam by sa lepsie pacil pomer 1:1, ale holt, taka je logika vojny; nie je to rytiersky turnaj, a v dejinach vitazil vzdy ten, kto mal lepsiu vyzbroj, strategiu a taktiku. Ked sa Palestincom nepaci tento pomer, tak namiesto jacania a samovrazednych bomberov by mali zacat realne budovat svoj stat...a prestat sa mlatit dokonca aj medzi sebou. A prestat zit len z nenavisti.

Ku fosforovym bombam sa neviem vyjadrit, nesledoval som tu kauzu... ak mate aj ine zdroje, ako su Palestinci, sem s nimi! Zaujima ma to.

A co sa tyka odkopania, ako sa moze odkopat nudista?[smích] Ja nezakryvam svoje nazory (v tom zmysle som nudista[smích] ), ale odmietam byt aj fanaticky zavisly na jednostrannych informaciach...aj ked pochadzaju od "utlacovanych" (alebo mozno utlacovanych, bez uvodzoviek) Palestincov. Jednostrannost a selektivna slepota zostanu vzdy len jednostrannostou a selektivnou slepotou.

199185

1.9.2009 11:42

RE: chucpe

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 199185

Súhlasím s vami v názoroch na informácie.
Zabúdate však že Palestínčania ovládajú menej než 20% svojho pôvodného územia, kvôli Izraelskej expanznej politike, takže vyhliadky na štát a ľudské podmienky so štandardnými metódami sú mizivé, preto sa uchyľujú k teroristickým činom.

199220

1.9.2009 11:49

RE: chucpe

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 199220

To ví přeci každý osel, že Palestinci nemají proti obrovské přesile většiny světa, která je ovládaná čistokrevnými vyvolenými, žádnou šanci. A někteří si dokonce myslí, že hlavní problém Palestinců je to, že se nedohodnou mezi sebou. A tak přisuzují vinu za jejich genocidu jim samotným. Je zbytečné rozebírat zcela zřejmé formy neokolonializmu s někým, kdo používá argumenty oficiální propagandy. To bychom se tu za chvíli mohli bavit o tom, že hlavním problémem vyhubení severoamerických indiánů bylo to, že se nedokázali dohodnout mezi sebou. Koneckonců bizoni se zřejmě také nedokázali dohodnout a zabránit tak svému vyhynutí. [oči v sloup]

199222

1.9.2009 12:47

RE: chucpe

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 199222

Trafili ste kliniec po hlavičke. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

199230

1.9.2009 18:21

RE: chucpe

Osel 78.?.?.?

Reakce na 199222

Dejiny su plne podobnych nespravodlivosti, ako uvadzate.

Z toho vyplyva aj pre Palestincov, ze sa nemaju vyzivat v nenavisti (vzajomnej, i smerom navonok) ale ziskat si respekt VYSLEDKAMI.

Vsetci looseri od pociatku sveta obvinuju za svoje neuspechy inych. Ani Palestinci nie su vynimkou.

Ale Vesmir na to kasle, a zaujimaju ho len realne vysledky. A tych maju Palestinci velmi malo. Svet ktory existuje stoji na horamch mrtvol nevinnych, alebo skor, neschopnych sa branit.

Nevidim co by sa s tym dalo robit okrem toho, ze sa prislusna komunita vzchopi a zacne bojovat a pracovat. Ale INTELIGENTNE bojovat a pracovat, nie tak ako to predvadzaju oni.

Prikladom mozu byt napr. japonci, ktori sa dokazali po zdrvujucej porazke vzchopit. A dosiahli to nie tym, ze mladu generaciu ucili nenavisti, ale ze ju ucili matematike, fyzike a technike. A hlavne DRELI do umoru: toto vasi Palestinci nebudu robit nikdy, ledaze by ich vzal do parady nejaky miestny Stalin.

Pravdupovediac, neviem, ci uz nie su P. v definitivnej defenzive; ked vidim ako vychovavaju v skolach svoje deti, a ich politicku situaciu, voci Izraelu, je to podla mna dost zle. Mozno nejaka ozaj drvviva katastrofa a ala porazka Japonska by im pomohla. Ono take vypraskanie pomaha prezriet,

Jo jo, drviva porazka ako zazili Nemci alebo Japonci pomaha. Ak Izraelci ozaj sleduju to, co tu na diskusiach prehlasujete, tak to nikdy nedopusti, ale nechaju ich machat sa v terajsom korupcno-bigotnom-fanatickom bahne.

Ale pravdu povediac, neviem ci to s tou januarovou ofenzivou Izrael neprehnal: nahle sa ukazuje, ze veruze Hamas JE SCHOPNY zabranit vystrelovaniu rakiet zo svojho uzemia. Dokonca sa s nim da obstojne jednat.

199267

2.9.2009 11:57

RE: chucpe

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 199267

No, jak, vidím, máte v tom jasno a přejete jim to. Hovoříte z pohledu rasisty, který domorodce nepovažuje za lidi, protože mají jinou mentalitu. Vy byste šel za dobývání Ameriky večer postřílet pár Indiánů, abyste jim vlastně pomohl, že? Případně můžete zajet do Palestiny a střílet nebohé vesničany, kteří místo aby bojovali a dřeli, se musí sakra ohánět, aby se najedli, poté co jim izraelský buldozer srovnal jejich staletý olivový sad se zemí. A hlavně jim opakujte, že je to pro jejich dobro.

Celkově jsou vaše argumenty tak podivné, že jsem ani nechtěl odpovědět. Nicméně alespoň pár věcí. Japonsko bylo někdy v podobné situaci jako Palestina? A kdy, prosím vás? Německo bylo někdy v podobném stavu jako Palestina? A kdy?

Možná mě poučíte, ale já opravdu nevím o tom, že by okupační mocnosti zmiňovaných zemí bránily vytvoření jejich státu. Tolik k vašim "výstižným" přirovnáním.

A co Slováci? Co udělají proti tomu, aby jako národ zanikli? Přestěhují se do Čech? Nebo budou víc makat, učit se fyziku a matematiku, aby dokázali odolat cikánským hordám? Nebo z vás bude 9. župa?

Jeslipak už studujete a dřete, pane Osle? Tedy pokud se nechystáte za vašemi idoly z IDF...

Díky za to, že jste se vybarvil, jednoznačně z vašeho příspěvku vyplývá, že podporujete neokolonizační snahy západních mocností řízených čistokrevnými vyvolenými a ještě to dáváte za vinu Palestincům. Nebojte se, ono se vám to vrátí. Až na tom budete špatně, pak si na mě vzpomenete a vzpomenete si i na svá slova: Arbeit macht frei! Práce vás osvobodí!

A nezdržujte se, prosím, nějakou odpovědí. Už na vás mám jasný názor a zařadil jsem vás do skupiny Vanguard, Vojta, Vanguld, Pražák, Pergill. Ptáte se proč? Protože jste použil ten čistokrevný výraz. VAŠI Palestinci. Z toho pramení taková nenávist, že mě to úplně zarazilo.

199355

2.9.2009 12:57

RE: chucpe

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 199355

Myslím, že si to zhodnotil správně hestroyi. Osel je podle mne stejná kategorie myšlení jako Vojta49. Nebude podle mne jako Vojtěch (pokud se nemýlím) špatný člověk. Snaží se hledat pravdu a být nestranný, jen při tom tak nějak pomíjí některá podstatná a zásadní historická fakta a souvislosti.

Když se k tomu přidá i relativizace násilí, kdy na příkladu Gazy ani Osel stejně jako dříve Vojta, Vanguard nebo VanGuld nebyli schopni alespoň LIDSKY odsoudit prokázané VÁLEČNÉ zločiny mnohem silnější a brutálnější IDF na civilistech, tak jako poslední signál lze opravdu chápat použití obratu "Vaši Palestinci", jak si na něj správně upozornil.

Pokud to nebyla jen neobratnost a nevědomost, tak to jasně dokumentuje podvědomý styl uvažování a pokrytectví při snaze být za nestranného...


Je dobřem že si nepřešel do emotivních reakcí, protože to je jen voda na mlýn "akademikům", kteří sem do diskuzí chodí přímo nebo podprahově rozsévat své "pravdy" a ideologie.

jansmith[smích]

199360

2.9.2009 16:09

RE: chucpe

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 199360

> "akademikům", kteří sem do diskuzí chodí přímo nebo podprahově rozsévat své "pravdy" a ideologie.

Tak hohle se to povedlo, Jane [chechtot] [chechtot] [chechtot]

199380

2.9.2009 14:53

RE: chucpe

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 199355

> Z toho pramení taková nenávist, že mě to úplně zarazilo.

Pěkně demonstrujete, pane Hestroyi, rčení "pro třísku v oku cizím nevidí břevna v oku svém". Čtete někdy po sobě své příspěvky? Nikdy tam žádnou nenávist nevidíte? [chechtot]

Mimochodem. Už jste se seznámil s tím, kdo to byl Jásir Arafat? A kolik miliard dolarů po něm zůstalo ve švýcarských bankách? Uměl byste nám vysvětlit, kde se tam ty peníze vzaly? [velký smích]

-----------------

Pro pana Osla.

Nenechte se ukřičet místními "věřícími", pane Osle. Děláte to dobře. U každého lidského konání je třeba především hledat motivaci. Proč to ti lidé dělají?

Palestinští Arabové jsou chudáci. Jejich vůdcové těžce zneužívají jejich fanatické náboženské víry. A udržují v nich "svatou" nenávist k Židům. Nenávist motivuje Palestince k trvalému nesmyslnému boji klacky, kameny a rachejtličkami proti ohromné technologické převaze Izraele. Palestinští vůdcové si takto opatřují "nevinné" oběti izraelské agrese jako nástroj vydírání okolního světa. Zkuste si najít pojem "dárcovská konference".

A tak stále více získávám pocit, že skutečným motivem palestinského "boje za svobodu" jsou peníze. Ne pro prosté Araby. Nýbrž pro jejich politické a náboženské vůdce. Kdyby šlo palestinským vůdcům o životy a zdraví svých lidí, už dávno by seděli u jednacího stolu. Mír by ovšem znamenal konec darů. A tak raději budou hlásat "trvalý boj".

Poslední dobou je těch palestinských zájemců o "dělení" mezinárodní pomoci až příliš. A tak se rvou už i mezi sebou.

199368

2.9.2009 15:12

RE: chucpe

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 199368

Vy jste zde na Zvědavci již velmi známý expert na všechno, pane Holovojto, jak by Vám řekl pan google. [velký smích] Mohli byste se s oslem chytit za ruce a čurat spolu proti větru. Byla by to užitěčnější činnost, než se zde na Zvědavci tolik ztrapňovat. Nikdo už tu Vaše názory nebere.

199372

2.9.2009 15:58

RE: chucpe

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 199372

Vojta je vážně komik..[smích]

Vyčítá Palestincům, že bojují proti chazarům, kteří s posvěcením OSN (rozumějme Rotschilda a dalších podporujících Eretz Izrael) pod vedením rasistických sionistů (viz Talmud) vtrhli na jejich území a postupně je z něj cestou útlaku a genocidy vytlačují. Stačí se podívat na mapy tehdy a teď.

Oni si ti Palestinci za to mohou vlastně sami, protože s tímto desetiletí trvajícím znásilněním nesouhlasí a poslouchají vůdce, kteří je vedou k odboji (pardoon: k terorismu, že Vojto?) A s tím, kdo nechce jednat a PROČ to máš taky poněkud popletené...[smích]Neuvěřitelná demagogie, které se může dopouštět opravdu jen blahoslavený chudý duchem.

jansmith[smích]

199377

2.9.2009 16:03

RE: chucpe

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 199368

Vojto, Vojto, někdy opravdu nevím, jak tak inteligentní člověk, kterým bezesporu jste, může být tak krutý. Je to něco, jako byste stahoval pejska zaživa z kůže a oháněl se přitom tím, že je to vlastně v Číně normální.

Jinak co se týká politických vůdců Palestinců, tak asi nebude takový problém pochopit, že jsou to většinou loutky ovládané "vyššími" bytostmi (jak řekl jeden rábi, prý jsou židé úplně něco jiného než ostatní podlidé, protože duše gojímů jsou spíše dušemi zvířat, než lidí), nikoliv poctiví zástupci palestinského odporu. Je to něco podobného, jako kdybyste řekl, že naši politici zastupují prosté ovčany a jde jim o zájmy ČR. Ale já chápu, že vy si tyhle nesmysly opravdu myslíte. Přestože budeme již tyto Vánoce slavit nikoliv Ježíška, ale Mojžíška.

Jak jistě víte, Hamas byl přímo založen MoSSadem. Ale to tu už neřeknete, že? Neboť se vám to nehodí do krámu. Jste úplně stejný pokrytec, jako byli farizejové.

A to, že díky pár prospěchářům dokážete odsoudit Palestince jako celek, to je už vrchol cynismu. Copak vy opravdu nechápete, že zabíjení a okrádání lidí je prasárna? Ale vám to vadí jen v případě, že to náhodou udělají Palestinci čistokrevným vyvoleným nadřazeným.

Ty kydy o penězích si nechte, Izrael dostává daleko větší pomoc než celý rozvojový svět dohromady, to jistě víte také, takže jde jen o další vaši provokaci. Celé vaše povídání lze velice snadno obrátit a hovořit o chudácích Izraelcích, kteří jsou znužíváni svými nacistickými představenými. Mám čím dál větší pocit, že jde o prachy, ale o ne šlo v koloniálních válkách snad vždy, ne?

Vojto, Vojto, vy jste asi opravdu ve své podstatě zlý člověk, který násilí a hrůzy války a genocidy dokáže obhajovat tak trapnými a průhlednými argumenty, že byste mohl v mžiku dělat šéfa koncentráku. A byl byste dobrý šéf, protože byste všem dokázal snadno vysvětlit, že smrt je jejich jediným smysluplným únikem před jejich předáky.

Protože obrátit celý palestinský problém tak, že za něj údajně moho sami Palestinci, kteří si snad židovské vrahy a zloděje do své rodné země pozvali sami, může jen pokrytec, lhář a absolutní cynik bez jakékoliv morálky. Prostě někdo, jak jste vy, Vojto.

A pokud mluvíte o nenávisti v mých příspěvcích, jistě jste si všiml, že jde o nenávist k nespravedlnosti, vraždění, okrádání, lhaní, pokrytectví a dalším vlastnostem, které mají zejména příslušníci "elit". A to nejen ti čistokrevní nadřazení vyvolení.

199379

2.9.2009 17:39

RE: chucpe

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 199379

Co více dodat?

Jenom by mne opravdu zajímalo,zda Vojta ty své příspěvky píše uplně zadarmo a z přesvědčení(moc se mi tomu věřit ale nechce) ,nebo také uplně zadarmo a dělá mu dobře provokovat,a nebo vskutku za ty sstříbrňáky .
Hmmmm,jestli je ve všem ostatním levák,tak co se dá dělat , každý se živí ,jak to jen umí ,no....Tak nebuďme na něj zase tak moc přísní.

199384

2.9.2009 19:18

RE: chucpe

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 199379

Taky si myslím Jindro, že se mi to s těmi "akademiky" povedlo, i když na druhou stranu za tím žádný kalkul nebyl.

Prostě to tak při klepání do keybordu přirozeně vyplynulo. Rád nazývám věci (i pomocí ironie nebo humoru) pravými jmény a tyto prvky jsou podle mne paradoxně při debatě s pokrytci nebo tzv. (zatím) zmateně hledajícími mnohem účinnější, než hodinové sofistikované disputace. Proto si myslím, že stojí za to je občas do debaty přihodit.


I tato tvá odpověď Vojtovi je velice výživná a je na ní úžasné, jak jednoduchými, srozumitelnými fakty, které prakticky nelze bez kouřové clony pokrytectví a klouzání po povrchu zpochybnit, dokáží s klidem v duši nastavit zrcadlo lidem, kteří se buď v problematice neorientují nebo naopak by ji rádi ostatním předložili optikou propagandy, která je z nějakého důvodu uchvacuje.


V jiném vlákně se takto pomocí své ideologie patriarchátu realizuje Radim Lhoták a když jeden prochází jeho reakce a potíže, na které díky svým oponentům v diskuzi naráží, tak je to jednak legrace a druhak příjemný pocit, že díky internetu přibývá lidí, kteří dokáží tyto "akademiky" rozporovat takovým způsobem, že buď vůbec nereagují nebo jen jako kafemlejnek opakují svoje pokroucené poučky.

A k Vojtovi a problému v Palestině? Je to podle mne přesně tak jak píšeš. Jedním z ovládacích programů mocných a jejich lokajů je kromě velmi užitečného zevšeobecňování i snaha udělat s obětí agresory (zde teroristy) a naopak. Osvědčená praxe už za nacistického Německa a nyní můžeme pozorovat podobnou snahu mainstreamu ve věci nasazování na Rusko.

Je legrační a smutné zároveň jak farizejové z řad politiků a novinářů obviňují Rusko z komplotu s Hitlerem a že vlastně tímto způsobem vyprovokovalo WW2. Jako v případě konfliktu mezi Izraelci a Palestinci se neberou v úvahů VŠECHNY historické souvislosti a jako vždy je za tím snaha dle osvědčeného "Rozděl a panuj" strany rozhádat (zde Polsko - Rusko) a na vzniklých problémech košér profitovat.

Ještě, že v čele Ruska jsou nyní charizmatičtí státníci (nikoli jen politici) Putin a Medvěděv a v čele státu není nejmenovaný kolaborant a opilec. Jedině díky tomu se tento farizejismus lokajům v médiích nedaří beztrestně rozsévat, i když pokud by nyní ještě šéfoval Jelcin, pravděpodobně by se o to z pochopitelných důvodů nepokoušeli. Nebyl by důvod, protože Rusko by správně zařezávalo.


jansmith[smích]

199391

2.9.2009 20:45

RE: chucpe

Osel 78.?.?.?

Reakce na 199355

Vas jasny nazor na mna Vam neberiem, a kludne si ma zaradte, kam chcete.

Ale na to, co ste napisal, odpovedat samozrejme musim. Ale ked sa vam to nepaci, nemusite to brat ako odpoved[smích]

Coze mi to tu popisujete za "tragicku" situaciu Palestiny, ktora je udajne horsia ako totalna porazka nacistickych nadludi a naroda, ktoreho zboznovany cisar len tesne-tesne usiel sudu a poprave po prehranej vojne? Vsak tie staty boli v prachu, biede, hladovalo sa tam, a ludia prezivali len zo dna na den. Kde to mate v Palestine?

A CO UROBILI POLITICKE SPICKY Japonska a Nemecka po prehranej vojne? Snad rozkradali stat a ulievali si miliardy niekde vo Svajciarsku ako Arafat a jeho spolubojovnici? Posielali mladych do beznadejnych samovrazednych misii? Alebo ucili male deti v skolach nenavisti voci amikom a rusom (no, nie ze by to niektori aj neboli chceli, ale boli pod bedlivou kontrolou, to je pravda)?

A vdaka tomu, ze sa nechovali "palestinsky", dokazali svoje porazene krajiny postavit na nohy, a urobit z nich popredne mocnosti. Tak je to...

Ze niekto brani vzniku palestinskeho statu? To hlavne v prvom rade oni SAMI musia chciet. Alebo si myslite, ze prvorepublikove Ceskoslovensko spadlo zo stromu, a nikto sa on nemusel snazit? Samozrejme, vzdy je potrebna aj suhra priaznivych okolnosti (tyka sa to Ceskoslovenska, CR, SR, Izraela), ale tie nikdy nemozu nahradit vlastnu VOLU po state. Pozrite sa na Kurdov, odkedy im je upierane pravo na vlastny stat (a to teda je este o niekolko radov tazsi oriesok, ako pripad palestincov, lebo ich nenavidia tri silne a neskrupulozne staty) a napriek tomu o to bojuju a robia co mozu; a ja som presvedceny, ze sa k nemu postupne dopracuju, lebo vyuzivaju kazdu malu skulinku (niekedy aj nespravnu, vid. PKK), aby sa k tomu cielu priblizili.


A co sa tyka Slovakov, ti snad posielali deti opasane vybusninami do Budapesti alebo Prahy? Neposielali, ale na Slovensku malo vzdelanie a vzdelany clovek VZDY uctu -- aspon vtedy, ked som ja vyrastal, a akonahle sa otvorili moznosti (a to ako za prvej republiky, tak aj v istom zmysle za komunistov)tak ti chlapci a dievcata isli studovat. A pokial ma v suvislosti so Slovenskom nieco mrzi, je, ze vidim, ako sa devalvuje hodnota vzdelania. To nepovedie k dobrym koncom...[pláč] A to, ci zanikneme ako narod, to ma az tak daleko netrapi, skor ma trapi, ci na Slovensku casom nezaniknu slusni ludia.... ale to len tak na okraj.

Tak sa veci maju, a nepomoze ziadne looserske obvinovanie ostatnych okolo seba, fnukanie a klamanie.

199395

2.9.2009 22:56

RE: chucpe

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 199395

Dobře si to napsal Osle a beru to od A do Z.

Přesně to potvrzuje můj názor že nebudeš špatným člověkem nebo farizejem (takoví se zde v diskuzích pokud nejsou přímo natvrdo nevědomí také najdou) a že pravděpodobně patříš mezi tzv. hledače pravdy.


Víš, nebudu se dlouze rozepisovat. Spoustu z toho co jsi napsal se dá brát jako rozumné, ale pokud se bavíme o Palestině, tak za sebe nechám mluvit jiné. Pravděpodobně jsi nikdy neviděl dokument britského novináře a dokumentaristy Johna Pilgera z roku 2002:

Palestina je stále problém - Palestine Is Still the Issue

I když byl na Zvědavci myslím několikrát zmíněn, tak si jej asi neviděl, protože jinak bys o palestinskoizraelském konfliktu pravděpodobně hovořil poněkud jinak a to se tam tolik nehovoří o historických souvislostech.

(Film umožňuje nahlédnout na to, co se z médií zpravidla nedozvídáme, na opomíjené utrpení okupovaných Palestinců. Pilger se dotýká všech palčivých problémů izraelsko-palestinského sporu: ilegální okupace pásma Gazy (za natáčení ještě oficiálně okupovaného) a Západního břehu Jordánu, neexistence palestinského státu, ilegálních izraelských osad, terorismu, palestinských sebevražedných útoků, teroristické minulosti některých izraelských předáků, vojenského a finančního zaštítění Izraele Spojenými státy, atd. Ve filmu hovoří Palestinci i Izraelci a jejich autentické výpovědi vykreslují velmi svízelnou situaci na Blízkém Východě.)


Všimni si, že ten dokument nenatočil Palestinec, který by si rád stěžoval, hledat viníka mimo sebe a jak píšeš fňukal a klamal, ale natočil jej nezávislý britský novinář a dokumentarista. Nemusíš jej nikde krkolomně downloadovat z rapidu apod., protože je k dispozici díky tvojím bratrům na slovensku i na tvina.sk.

Udělej si čas (trvá to skoro hoďku), sedni pohodlně do křesla, vypni předsudky a mainstreamovou nalejvárnu a celý si jej pozorně shlédni. A zvláště tu část, kde se hovoří o vzdělání a jak Izraelci v praxi "pomáhají" Palestincům na okupovaných územích, aby se postavili na nohy...


Tady to je:

http://www.tvina.sk/index.php?zobraz=videoarchiv&hraj=506jansmith[smích]

199407

3.9.2009 2:34

RE: chucpe

Osel 78.?.?.?

Reakce na 199395

A este jeden faktor hral aj u Japonska aj u Nemecka rolu v tom, ze sa postavili na nohy: dohodli sa(aj ked bez nadsenia) s vitazmi.

Nekverulovali, neviedli beznadejne "pichanie spendlikom", ale -- ako to povedal japonsky cisar, cisar krajiny, ktore nikdy predtym nebola okupovana - "prijali neprijatelne". A vymotali sa z toho. A dnes uz mozu s byvalymi nepriatelmi sice nejednat ako rovny s rovnym (to este nejaky cas potrva), ale aspon slusne a dostojne jednat, a su respektovanymi statmi.

Da sa to nazvat kolaboracia -- ale da sa to nazvat aj muznym realizmom. Asi by sme sa tu na tom nezhodli... ani ja to nechcem rozsudzovat. Ale ludia vsade na svete chcu zit slusne, a nie permanentne bojovat. Z tohto hladiska to bola spravna a uspesna strategia, nic viac.

199422

3.9.2009 6:08

RE: chucpe

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 199422

"Ale ludia vsade na svete chcu zit slusne, a nie permanentne bojovat."

Máte pravdu, všude na světě. Ale někteří za cenu mrtvol druhých.

199428

3.9.2009 8:32

RE: chucpe

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 199422

Osle,proč nás tady neustále ohlupujete?
Napsal jsem ,že nebudu reagovat na vaše drobné nepřesnosti a protimluvy ale na takovou vaši kolosální manipulaci už odpovědět musím!
Srovnávat situaci Němců po prohrané válce s dnešní situací Palestinců je , no,říkáte tomu chucpe?
Němci a Japonci se postavili na nohy proto,že jim to okupační mocnosti DOVOLILI!To, co vy vydáváte za příčinu jisté "zaostalosti" domácích je až sekundární záležitost. Ano,vím,že každé přirovnání kulhá. To vaše však na všechny čtyři. Raději srovnávejme situaci Palestinců se situacíŽidů waršavského ghetta za války.Bude NESROVNALE PŘESNĚJŠÍ!Nebo máte snad informace,že by Amerika v SRN kradla místním NĚKOLIK DESÍTEK LET po válce půdu,že domorodci v Německu nesmí vlastnit vodu, že každou kovoobráběcí dílnu ,kterou si Němci postaví okamžitě jim rozbombarduje , že zemědělskou produkci chemií ,ohněm a buldozery likviduje,že opět desítky let po válce buldozery jim srovnává jejich vlastní domy na jejich vlastní půdě ,že obyvatele neprodyšně uzavře ve městech a potom po celý měsíc je nejmodernější válečnou technologií masakruje - vinni,nevinni,chlapi,,ženy.děti - vsjo rovno,že............
Ne to nebyla situace Německa a Němců desítky let po válce.
Víte,přimomínáte mi tou svojí propagandou,více než co jiného propagandu nacistů ohledně už zmiňovaného gheta.
Spousta lidí uzavřených na omezeném prostoru po několik let v otřesných podmínkách,bez jakýchkoliv možností. Teď vám ještě zbývá ,tak jako tehdy nacisté si ty ubožáky vyfotit a prezentovat je co by podlidi .Ale to už vlastně děláte. Jenom trochu sofistikovaněji!

199434

3.9.2009 11:58

RE: chucpe

Osel 78.?.?.?

Reakce na 199434

Napad porovnavat situaciu Palestincov s varsavskym ghettom podla mna skutocne vycerpava pojem "chucpe" (urcite poznate tu obranu vraha svojho otca a matky tym, ze je uplnou sirotou).

Stala cela Europa na strane varsavskeho ghetta a pchala tam nehorazne mnozstva penazi? Strielali z varsavskeho ghetta rakety? Ak sa tam zatulal nejaky nahodny Nemec, tak ho zversky zavrazdili? Unasali nemeckych vojakov? Mali vo vyhlade vytvorenie svojho vlastneho statu? Mali svoje vlastne skolstvo v ktorom vychovavali deti k nenavisti? A last, but not least, ked tam vypuklo povstanie, mali Nemci pocit, ze ze by sa mali v boji obmedzovat a boli pod bedlivou kontrolou "humanistov" celeho sveta?

Naopak, to, co pisete o Gaze: v tych kovoobrabacich dielnach vyrabajú ozdobne brany alebo rakety? Cie domy su zrovnavane so zemou? Nevinnych obcanov alebo usvedcenych teroristov? NEpriedysne uzvreti obyvatelia? No vsak si vsimnite, ze akonahle Izraelci uvolnia zovretie, okamzite su tu pokusy o samovrazedne atentaty, tak co sa divite.

Mesiac bombardovania? Vsimnite si ze to pomohlo, a nahle sa ukazalo, ze Hamas JE SCHOPNY zabezpecit, aby sa nestrielali tie smiesne rakety z uzemia pod jeho kontrolou. Dokonca mozno sa nakoniec dohodnu aj ohladne toho nestastneho vojaka. Pravdu povediac, keby Hamas neboli bigotni fanatici, tak mozno to je jedina sila na strane Palestincov, s ktorou sa da dohodnut, a ktora plni, co povie.

Najnovsia technika? A co maju pouzit Izraelci pri takej pocetnej prevahe Palestincov? Ostatne, vo vojne vzdy kazdy pouzije vsetky dostupne prostriedky.

Odvazaju ich snad po statisicoch do koncentrakov? CHce ich niekto vyhladit? Vsak sa nehorazne mnozia, pozrite na demograficke statistiky.

Jedine, s cim nie som si isty, je to kradnutie pody: nieco o tom viem, ale nie som si isty, ci je to celkom koser -- to je zas na dlhsiu debatu, lenze tolko casu nemam, a kedze nie som Zid, netyka sa ma tato otazka priamo. Akurat len nemam rad nespravodlivost.

Nie, nehnevajte sa, ale toto prirovnanie povazujem za nehoraznost, a absolutnu neuctu k tym nestastnikom, ktori za druhej svetovej vojny minimalne po statisicoch boli bez milosti a obcas aj bestialne zavrazdeni.

199457

4.9.2009 9:17

RE: chucpe

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 199457

Píšete samé nesmysly. Ale chápu, proč to děláte. Jako přesvědčený neokon a sionista amatér to dělat musíte.

Ale odpovězte mi na jednu věc. Jde více peněz do Izraele nebo Palestincům? Kolik izraelských politiků NEbylo obviněno z korupce?

>Mesiac bombardovania? Vsimnite si ze to pomohlo, a nahle sa ukazalo, ze Hamas JE SCHOPNY zabezpecit, aby sa nestrielali tie smiesne rakety z uzemia pod jeho kontrolou.

Nezapomněl jste dodat, že příměří, které panovalo před brutálním napadením Gazy porušili Izraelci? Že předtím, než zabili 6 lidí, kteří pašovali nějaké zboží z Egypta do Gazy žádné rakety nelítaly?

> Vsak sa nehorazne mnozia, pozrite na demograficke statistiky.

Židé se také umí hrozně rychle množit, že? Vzhedem k tomu, že jich byla většina vyhlazena (6.000.000), tak jich po válce v Evropě bylo najednou zase plno.

> Jedine, s cim nie som si isty, je to kradnutie pody: nieco o tom viem, ale nie som si isty, ci je to celkom koser -- to je zas na dlhsiu debatu, lenze tolko casu nemam, a kedze nie som Zid, netyka sa ma tato otazka priamo. Akurat len nemam rad nespravodlivost.

Uvědomujete si vůbec co píšete? Nelžete si do kapsy. Vy tu nespravedlnost propagujete a obhajujete. Přesně o vás mluvil Ježíš, když mluvil o té třísce a trámu. Farizejové by z vás měli velkou radost, Osle.

A ještě jedna věc. Když tedy nejste žid, jak tvrdíte, tak proč tak rád používáte židovská slova (chucpe, košer)? [překvapení] Dokážete mi to nějak rozumně vysvětlit?

199528

4.9.2009 11:35

RE: chucpe

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 199528

Vy strašlivě nenávidíte Židy, pane Hestroyi. Ovšem s jednou výjimkou. Ctíte Ježíše z Nazaretu. On nebyl Žid? Tedy alespoň po matce? [velký smích]

199538

4.9.2009 11:54

Křesťanství

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 199538

Vaše rádobyvtipná poznámka ukazuje na vaši neznalost a mělkost. Hluboká symbolika křesťanství spočívá právě v tom, že jeho zakladatelem je Žid, který přijal křest. Vyvolenost tím pádem přestala být dědičným "právem", ale stala se něčím, čeho může dosáhnout každý (samozřejmě, akt křestu je třeba chápat symbolicky a zástupně za pochopení duchovních souvislostí, které s ním musí být spojené - jako u Ježíše).

Pokud tedy někdo ctí Ježíše, ctí ho bez ohledu na to, čím se narodil, ale čím se stal. To vám připadá divné? [překvapení]

199541

4.9.2009 12:42

RE: chucpe

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 199538

Ale Vojto, jak jste na to zase přišel? Nemám rád lidi, co pro pár šestáků pozabíjí milióny. Nemám rád lidi, co financují války. Nemám rád lidi, co vytváří ideologie, na jejichž základě pozabíjí desítky miliónů. Nemám rád lidi, co kradou. Nemám rád lidi, co lžou a zejména pokud vlastní média.

Vy je máte rád?

Ale vy samozřejmě víte, jaké mám názory. To vaše tvrzení je taková podpásovka, že?

A co se týká židů, pak jsou mi úplně ukradení až do chvíle, kdy se z nich stanou nacisti a rasisti, kteří s neobvyklým pokrytectvím vraždí, kradou, lžou. Úplně stejně bych se koukal na kteroukoliv jinou náboženskou sektu.

Takže pokud se někdo na základě nějakých smyšlených historických povídaček prohlásí za vyvolený "národ" a ostatní lidi označí za podřadné (a je mi úplně jedno, jestli to jsou křesťani, budhisti, hinduisti nebo židé - vy byte jistě napsal Křesťani, Budhisti, Hinduisti, Židé) a odpovídajícím způsobem s nimi nakládá, je to podle mě banda grázlů.

Vy snad zobecňujete nějaké prasárny pár vyvolených na celé národy nebo náboženské sekty? Myslíte, že všichni Němci byli nacisté? Možná ne, že? Ale odnesli to za nacisty všichni a ještě jejich potomci museli platit odškodné.

Ale to je jedno. Bavit se o tomto s vámi je ztráta času.

Nicméně se zeptám na jednu věc. Schvalujete čin Barucha Goldsteina, který vystřílel mešitu? Je to podle vás teroristický čin, či nikoliv?

Zaslouží si tento čin, aby byl veřejně oslavován a to i vrcholnými politiky a rabíny?

Nebo je tento čin odsouzeníhodný?

Nakolik jsou lidé schvalující tento čin civilizovanými lidmi? Čím jsou tito lidé odlišní od německých nacistů? Čím jsou tito lidé odlišní od neonacistických band?

Pokud se podíváte na jakoukoliv diskusi na židovských serverech, kolik lidí procentuálně tento čin a podobné schvaluje? Pokud je procento lidí, kteří terorismus a vraždění schvalují, vyšší než polovina (ve skutečnosti ještě mnohem více), dá se říci, že většina židů jsou nacisti a rasisti?

Chápu, že na tyto otázky odpovědět nemůžete.

Nebo se jednou projevíte jako chlap a řeknete naplno svůj názor?

Jinak s vámi samozřejmě můžu diskutovat úplně stejným způsobem, jako vy se mnou a říci vám, že vy strašně nenávidíte Araby, zejména Palestince.

A co se týká Ježíše, zkuste si chválně přečíst Bibli, jak mluví o farizejích a lidech, kteří je poslouchají.

199543

4.9.2009 12:52

RE: chucpe

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 199538

Už si se tady zase vyloupl Vojto?..[smích]


Posledním svým příspěvkem Osel naplno vyložil karty a potvrdil svůj příklon k propagandě, ke které se dlouhodobě přikláníš i ty bez ohledu na historická fakta a VŠECHNY, opakuji VŠECHNY souvislosti.

Hestroy je Oslovi opět připomněl (například tu, kdo jako první farizejsky porušil příměří, v době kdy raketky Kasam do Izraele nelítaly) a je legrační jak sis sem rychle přispěchal příhřát svou malinkatou polívčičku.


Bohužel Vojtěchu, již dávno si byl na základě svých aktivit zde na Zvědavci demaskován a jen hluchý a slepý nevidí jak svou nevědomost či možná záměr přisluhovat (to si ještě stále nejsem jistý a proto se tě občas zastávám) opakovaně potvrzuješ.


Co jiného je tvé obvinění hestroye z nenávisti vůči, jak píšeš Židům, které je absolutně farizejské, protože z toho jak se sám vyjadřuje i jak píše je zřejmé, že pokud něco nenávidí, tak to nejsou v žádném případě židé jako národ, ale Systém, který je cestou sionismu zneužívá (co jiného je direktivní vznik státu Izrael importem chazarů/konvertitů na území jiného národa bez jeho souhlasu?) a Systém který intrikuje nikoli jen na středním východě ale globálně?...

Hestroy podle mne nenávidí to, co by měl odsoudit každý čestný a vědomý člověk a to je pokrytectví, násilí a okrádání bezbranných (v Palestině nezákonné zábory palestinského území Izraelci) a další nemravné, neetické a nemorální skutky na bezbranných, kterými byly i válečné zločiny IDF při poslední invazi do Gazy.


Opět Vojto, jak je u tebe obvyklé, nenazýváš věci pravými jmény a farizejsky kloužeš po povrchu a co je příznačné, jako správný lokaj Systému používáš jeho ovládací techniky, kterou je mimo jiné i zevšeobecňování, jak dokazuješ svým obviněním hestroye z nenávisti vůči VŠEM Židům.

Ale dobře tak. Další a další zdejší čtenáři se díky tomu mají možnost seznámit nejen s licoměrností lidí jako ty (a jak to vypadá i Osla, protože na odkaz na dokument "Palestina je stále problém" nezareagoval), ale díky příspěvkům hestroye a dalších lidí i s dalšími zajímavými fakty a informacemi do debaty.

jansmith[smích]

199546

3.9.2009 14:31

RE: chucpe

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 199434

Pane Takyjeden, je to zbytečné. Ten člověk je prostě další Vojta (Pergill, Pražák atd.). Mlží a plácá nesmysly, porovnává nesrovnatelné a když se na to poukáže, tak je dokonce tak sebejistý, že dál obhajuje neobhajitelné. Možná by nám byl schopný tu dokola tvrdit, že hruška je vlastně jablko, že stačí se na to jen podívat pod správným úhlem.

No nic. Nemá cenu ztrácet čas s takovými "dobráky". Osel je prostě další ze sbírky mazaných sionistických bastardů. Je mu úplně jedno, že statisíce lidí musí spát ve stanech, protože jim čistokrevní vyvolení nadřazení sebrali jejich zem, jejich sady srovnali se zemí, jejich domovy rovněž srovnali se semí.

Ale jsem si jistý, že kdyby se začala řešit otázka, že za "holokaust" si židi mohli sami, tak by kvíkal ostošet, že oni ne, že oni vždy pracovali, dřeli do úmoru, studovali a dokonce i tu poušť, která dřív v Palestině byla a nebylo tam nic jiného, proměnili v kvetoucí poušť.

Že se tímto postojem profiluje jako čistokrevný rasista a nacista je mu jedno. Je totiž buď velmi omezený a zpracovaný propagandou, nebo je to prostě další "agent" nasazený na Zvědavce, který svou "záslužnou práci" pro velký Eretz Izrael dělá sofistikovanou formou, stejně jako Vojta. Nicméně jeho sofistikovanost jen zakrývá jeho cynismus, s jakým přistupuje k lidskému utrpení.

199471

5.9.2009 19:04

RE: chucpe

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 199471

No ,Jindro,co více dodat? Asi jsem se v panu Oslovi splet.
Máte pravdu .Jak jinak než čistokrevným a na vrchol cynickým rasismem nazvat to, co zde předvedl?
Až mráz po zádech z jeho odpovědi běží!

199623

2.9.2009 21:10

RE: chucpe

Osel 78.?.?.?

Reakce na 199355

A este malu poznamku ku "kolonialistickym nazorom": ked vidim terajsi upadok Europy a ake bude mat problemy s pristahovalcami, zacina sa mi ozaj cniet po kolonializme, ked, ako to niekde bolo pekne povedane, "muzi boli muzmi a zeny zenami". Tato Europa vykrvacala v prvej svetovej vojne, bez nahrady.

Ale si ujasnime: nie je kolonializmus ako kolonializmus. Nie portugalsky, spanielsky, nemecky, holandsky francuzsky. NIe. Jediny kolonializmus, ktory nakoniec prospel porobenym bol anglicky kolonializmus. Takze ked, tak sa mi cnie za takymto kolonializmom, a urcite s nim mam kopu spolocnych nazorov, napriek tomu, ze ako Slovak nemozem mat samozrejme ziadnu kolonialnu melancholiu[smích]

199399

3.9.2009 6:03

RE: chucpe

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 199399

Vy se holt nezapřete. Apartheidní kolonialismus, ze kterého vzešel velikán Gándhí, je Vaším vzorem. To se Vám pak už v ničem nedivím. Predátor se ve Vás nezapře, jak už si povšiml pan hestroy. Věřím, že byste z obdivu ke kolonialismu neprotestoval, když by Izrael nyní kolonizovali např. Číňané, s příslovečnou asijskou krutostí. Jednoho pána, co vrhl do kolonizace Německo, museli odrážet až u Stalingradu. Váš vzor?

Co se týče Indie, tady máte pár výživných pasáží z knihy "Indie a Indové" Praha: Vyšehrad, 1997.

"Společnost opatrně převzala dosavadní správní a berní aparát, dbala jen na neustálé zvyšování příjmu. Daňový výnos z rozlehlých úrodných oblastí, s výjimkou nezbytných vládních výdajů a pevných částek vyplácených dočasně císaři i navábovi, se ve formě zboží a drahých kovů vyvážel do Anglie. Ani v době, kdy drancování Bengálska dostupovalo vrcholu a v roce 1770 umíraly v hladomoru milióny lidí, příjmy Společnosti nesměly klesnout."
[...]
"Nejtvrdším zásahem do dosavadních poměrů s mimořádně vážnými důsledky zejména pro indický venkov se stala Cornwallisova trvalá pozemková reforma (Permanent settlement). Byla motivována snahou zvýšit a ustálit daňový výnos ze zemědělské půdy jako hlavní zdroj příjmu Společnosti a byla uzákoněna v roce 1793. [...] V jeho průběhu byla větší část původních výběrčích daně, tzv. zamíndárů, zruinována a nahrazena městskými spekulanty bez jakéhokoliv vztahu k půdě a místnímu prostředí, za nimiž se nezřídka skrývaly finanční pletichy úředníků Společnosti. Vzniklou zhoršující se situaci, provázenou rychlým zbídačením venkovského obyvatelstva, řešila Cornwallisova reforma zavedením v podstatě anglického nebo spíše irského statkářského systému, konzultovaného před vyhlášením dokonce i s britským premiérem."
[...]
"Ve válce v zimním období 1845 – 46 byla po hrdinné obraně vojska chálsy poražena, sikhské území značně zmenšeno a v Láhauru se u dvora usadil britský rezident.
Jeho vojenský zákrok v Multánu vyvolal již po třech letech všeobecné povstání a zoufale bojující sikhská armáda způsobila Britům těžké ztráty. Rozhodla teprve dělostřelecká bitva u Gudžarátu v únoru 1849 a po několika týdnech následovala anexe celého zbývajícího Paňdžábu."
[...]
"V anektovaných státech se rozpouštěly knížecí armády, rozpadala se tam tradiční struktura správy a řemesel, pro něž dvůr znamenal hlavní zdroj příjmů. Nově zaváděná britská administrativa téměř všude zvyšovala pozemkovou daň a zhoršovala úděl rolnického obyvatelstva. Někteří britští představitelé volali po urychleném a úplném zrušení všech knížecích dynastií a jejich panství. Tak politika Společnosti vytvářela v rozjitřené zemi nebývalé napětí a stupňovala nervozitu i mezi jejími loajálními přívrženci."

199427

3.9.2009 11:40

RE: chucpe

Osel 78.?.?.?

Reakce na 199427

Myslim, ze sme sa neporozumeli: anglicky kolonializmus som spominal, ako dobry v POROVNANI s ostatnymi typmi kolonializmu. Ostatne, je priznacne, ze Gandhi sa mohol objavit v ANGLICKOM type kolonializmu (aj ked je pravda, ze Anglicko bolo vycerpane vojnou, inac by sa nepresadil ani tam). Druhy koren Gandhiho je samozrejme India, ale to momentalne nie je predmetom nasej debaty.

Nechcem tvrdit ze Anglicania boli barankovia, skor naopak. Boli to ziskuchtivci a obcas zlocinci, ako vsetci ostatni.

Chcel som povedat len to, ze po Anglicanoch NEZOSTALI tie kolonie v takom zbedovanom stave, ako zostali spanielske, portugalske, holandske a nemecke kolonie. Toť vše, co som chcel v tom prispevku povedat. Keby sme chceli debatovat kolonializmus, nedalo by sa to odbyt par prispevkami.

A druha vec, co som chcel povedat, ale je to offtopic, ze mi vadi matozny stav dnesnej Europy a kolonializmus som spomenul v kontraste k tomuto smutnemu stavu.

199455

3.9.2009 19:10

RE: chucpe

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 199455

ok, porozuměl jsem

199492

4.9.2009 13:24

RE: chucpe

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 199455

Píšete, že anglický kolonializmus někomu prospěl? Zejména severoamerickým Indiánům, že? Nebo třeba Maorům na Novém Zélandu? Těm, kteří po vybití 90% jejich populace, podepsali prodej jejich půdy?

Rozumím vám! [bliji]

199550

1.9.2009 18:29

RE: chucpe

Osel 78.?.?.?

Reakce na 199220

Odpoved som zlucil s odpovedou p. Hestroyovi, pod tymto prispevkom.

Este snad tolko, ze "standardne metody" vytvorenia statov podla mna neexistuju, ak len nepovazujeme za standardnu metodu dobytie daneho uzemia, co je v dejinach prevazujuci sposob.

Co sa tyka tych percent: kazdy v tomto svete nesie dosledky svojich predoslych rozhodnuti, rozhodnuti svojich rodicov a sirsej komunity, v ktorej zije, Palestinci rovnako ako Cesi, Slovaci, Rusi, ci Izraelci.

Palestinci sa k sucasnemu stavu tiez dopracovali seriou nespravnych rozhodnuti, a NIET SPOSOBU VYSTUPIT z danej reality do inej reality, len urobit nasledovny logicky krok, aj ked je bolestivy: je to ako v sachu. Dokonca este prisnejsie; v sachu som neraz videl, ze niekto zmietol figurky zo sachovnice, ale v realite sa to neda.

199268

3.9.2009 0:00

RE: chucpe

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 199268

"Palestinci sa k sucasnemu stavu tiez dopracovali seriou nespravnych rozhodnuti"

Ano, netušili, že na ně naběhnou tisíce konvertitů s cílem oloupit je o pozemky na základě konverze k judaismu, který apriori garantuje vlastnictví Palestiny, ačkoliv byla svého času Izraelity dobyta za cenu vyhlazení jiných národů. (Pelištejci, Kanaánci aj,) [oči v sloup]

Vložený obrázek

199413

3.9.2009 0:28

RE: chucpe

Osel 78.?.?.?

Reakce na 199413

Na tento "argument" mi ozaj nezostava nic ine, ako citovat velkeho ceskeho genia, Jaru da Cimrmana: "Muzeme s tim souhlasit, muzeme s tim nesouhlasit, ale to je tak vsechno, co muzeme delat"....

Kazdy, kto prehral, s niecim nepocital... to je podstata prehry. Ale nie je podstatne upadnut, ale znova sa postavit na nohy: to robia vitazi. Pravda, po serii prehier je to velmi tazke, ale nic ine sa tu neda poradit... Postavenim na nohy nerozumiem beznadejne a sebadestruktivne atentaty.

199415

3.9.2009 2:01

RE: chucpe

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 199415

No a já jsem si do teď myslel že jsme se jako lidská společnost poněkud posunuli od používání hrubé síly bez ohledu na spravedlnost. Očividně takové instituce jako je OSN jsou v podstatě zbytečně vyhozený prachy a snaha, neb žijeme ve středověku a might makes right. Máme jenom ale štěstí že takový číňani to zase tak bezohledně nevidí, převálcovali by nás asi raz dva a umlítili čepicema. Zdá se, že jsou jen dvě země které v tom středověku doposud trčí, Amerika a Israel. Možná že by se raději, než nás zpět do historie všechny cpát hřeše na náš cit pro spravedlost, měli sakra trošku přispůsobit zbytku světa? Asi by to bylo dost prospěšný.

199420

3.9.2009 14:21

RE: chucpe

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 199415

Osle, o několik příspěvku výše jsi mi neodpověděl (ani jinak nezareagoval) na předložený odkaz dokumentu britského novináře a dokumentaristy Johna Pilgera z roku 2002:

Palestina je stále problém - Palestine Is Still the Issue


Četl jsi ten příspěvek vůbec a podíval ses na ten odkazovaný dokument???

Pokud ano, proč ses k tomu zde nevyjádřil a místo toho pokračuješ v diskuzi (která mi mimochodem stále více začíná připomínat "klouzání po povrchu" ) jinde ve vlákně???


Doporučuju ti se na ten dokument, který je online k dispozici na slovenském serveru tvina.sk nejdříve podívat a až potom zde pokračovat v diskuzi.

Korutan, Meda Beda a Takyjeden ti myslím spoustu (i na první pohled málo zřejmých souvislostí) předložili, takže společně se zmiňovaným dokumentem Johna Pilgera už myslím máš dostatek informací k dalším úvahám.

Dej vědět jak to probíhá a můžeš si k tomu přidat i následující článek v angličtině:

Education gap divides Jerusalem
http://english.aljazeera.net/news/middleeast/2009/09/2009939126576863.htmljansmith[smích]

199468

31.8.2009 18:16

Babo raď!

korutan 81.?.?.?

V žádném případě nejsem přítelem zevšeobecňování. Ani si nemyslím, že je správný statut kolektivní viny! Souhlasím s příspěvky propagujícími a požadujícími vyšetřování a nalezení konkrétních viníků!
Je tu však otázka a to dost podstatná, až zásadní! Jak takové oddělení zrna od plev provést ve společenství, v kterém platí, že jakýkoliv náznak podezření, pochybností o jedinci, je napadením celé komunity, je nenávistným, je projevem rasizmu, antisemitismu!? A teď, babo raď!?
Problémem je, že když po dlouhodobém upozorňování jsou příslušné úřady dokopány k činnosti a konkrétního viníka naleznou, je zpuštěn povyk jeho soukmenovců ve smyslu kolektivní obrany! Pokud to společenství není schopno sebereflexe a přiznání vlastních chyb, je těžké nezevšeobecňovat atd.

A tak se rozjede mohutná diskuze o reálnosti, detailech nakládání s orgán, o nesrovnalostech v líčení události. Začne spekulace proč to či ono! Přitom není pochyb, že s orgány se kšeftuje ve všech válkách. A to i ve válkách, kdy na své nepřátele pohlížejí strany jako na lidi, nikoliv jako na podřadný druh, nelidi, dobytek!

199146

1.9.2009 17:59

RE: Babo raď!

Osel 78.?.?.?

Reakce na 199146

K tomuto len ako perlicku, NIE AKO OSPRAVEDLNENIE VECI: cital som, ze pocas napoleonskych vojen bolo zvykom, ze okamzite po skonceni boja sa na bojisko vyrutili hyeny (inac ich neviem nazvat) a padlym vojakom vytrhavali zuby, na robenie protez (vtedy to bol udajne jediny dostupny zdroj zubov, okrem zvieracich). Neviem, ci sa to da nejak ospravedlnit (napr. ze to niekomu pomohlo jest a zit hodnotnejsi zivot), ale ci sa to da, alebo neda, ako hyenizmus mi to pripada.

P.S. Tam kde som to cital NEBOLO povedene, ci to boli zidia, katolici alebo protestanti[smích] Hyenizmus je vlastnostou jednotlivca, nie skupin....

199263

Příspěvků: 115

27.08. 12:43 Ursus  Četl jsem, že je to pekna kachna
27.08. 13:00 sxg  Ariel Sharon
27.08. 13:53 Milanese  RE: Ariel Sharon
27.08. 21:57 MedaBeda  RE: Ariel Sharon
28.08. 07:54 Cosmic  RE: Ariel Sharon
28.08. 09:34 Grobes Hulwatski  RE: Ariel Sharon
28.08. 12:25 Oracle  RE: Ariel Sharon
27.08. 15:29 Vanguard  Opravdu?
27.08. 15:40 Ursus  RE: Opravdu?
27.08. 22:45 Rene Bartosek  RE: Opravdu?
28.08. 05:58 Semerad  RE: Opravdu?
28.08. 15:55 Rene Bartosek  RE: Opravdu?
28.08. 17:22 hestroy  RE: Opravdu?
28.08. 18:52 jansmith1984  RE: Opravdu?
29.08. 03:28 Semerad  RE: Opravdu?
29.08. 08:21 Rene Bartosek  RE: Opravdu?
29.08. 11:13 Osel  RE: Opravdu?
29.08. 17:28 Rene Bartosek  RE: Opravdu?
29.08. 22:09 Semerad  RE: Opravdu?
30.08. 02:56 Rene Bartosek  RE: Opravdu?
28.08. 08:55 Ursus  RE: Opravdu?
28.08. 19:38 Osel  RE: Opravdu?
27.08. 15:31 Honza b  A je košer?
27.08. 16:29 Rene Bartosek  Jak to pojemnovat?
27.08. 17:09 Mirda  Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...
27.08. 21:34 Karel z Čech  RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...
27.08. 21:50 Rene Bartosek  RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...
28.08. 07:36 Saša  RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...
30.08. 15:48 steve  RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...
30.08. 16:29 Mirda  RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...
30.08. 23:20 jansmith1984  RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...
31.08. 07:22 Mirda  RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...
31.08. 07:29 MedaBeda  RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...
31.08. 14:17 Mirda  RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...
31.08. 09:30 Takyjeden  RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...
31.08. 15:49 Mirda  RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...
31.08. 11:31 jansmith1984  RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...
30.08. 22:38 Vlasec  RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...
31.08. 07:15 Saša  RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...
31.08. 07:49 Mirda  RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...
31.08. 19:01 Saša  RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...
30.08. 16:19 Mirda  RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...
27.08. 21:41 daniela  Svět bez hranic
28.08. 10:53 pietroo  RE: Svět bez hranic
28.08. 12:28 jansmith1984  RE: Svět bez hranic
01.09. 00:50 Osel  RE: Svět bez hranic
01.09. 19:46 MedaBeda  RE: Svět bez hranic
01.09. 20:28 HHBB  RE: Svět bez hranic
01.09. 22:06 Osel  RE: Svět bez hranic
01.09. 23:13 HHBB  RE: Svět bez hranic
02.09. 00:12 MedaBeda  RE: Svět bez hranic
02.09. 20:56 Osel  RE: Svět bez hranic
03.09. 13:40 MedaBeda  RE: Svět bez hranic
03.09. 15:00 Osel  RE: Svět bez hranic
02.09. 00:56 MedaBeda  RE: Svět bez hranic
01.09. 22:16 Osel  RE: Svět bez hranic
02.09. 00:20 MedaBeda  RE: Svět bez hranic
02.09. 11:10 HHBB  RE: Svět bez hranic
01.09. 23:13 Takyjeden  RE: Svět bez hranic
01.09. 23:32 Osel  RE: Svět bez hranic
28.08. 12:33 Montaznik  Kosher nostra na postupu
28.08. 18:40 daniela  RE: Kosher nostra na postupu
28.08. 19:37 jansmith1984  RE: Kosher nostra na postupu
28.08. 22:18 daniela  RE: Kosher nostra na postupu
28.08. 19:42 Osel  Pozeram, ze sa tato zlovolna fama
28.08. 20:40 Oracle  RE: Pozeram, ze sa tato zlovolna fama
29.08. 00:03 Osel  RE: Pozeram, ze sa tato zlovolna fama
29.08. 09:14 Oracle  RE: Pozeram, ze sa tato zlovolna fama
29.08. 11:06 Osel  RE: Pozeram, ze sa tato zlovolna fama
29.08. 16:03 Oracle  RE: Pozeram, ze sa tato zlovolna fama
29.08. 16:25 Osel  RE: Pozeram, ze sa tato zlovolna fama
29.08. 18:40 truth  chucpe
29.08. 19:44 Osel  RE: chucpe
29.08. 22:46 jansmith1984  RE: chucpe
30.08. 01:20 Osel  RE: chucpe
31.08. 19:00 Jarmila  RE: chucpe
01.09. 00:40 Osel  RE: chucpe
01.09. 11:42 Oracle  RE: chucpe
01.09. 11:49 hestroy  RE: chucpe
01.09. 12:47 Oracle  RE: chucpe
01.09. 18:21 Osel  RE: chucpe
02.09. 11:57 hestroy  RE: chucpe
02.09. 12:57 jansmith1984  RE: chucpe
02.09. 16:09 hestroy  RE: chucpe
02.09. 14:53 Vojta49  RE: chucpe
02.09. 15:12 Jarmila  RE: chucpe
02.09. 15:58 jansmith1984  RE: chucpe
02.09. 16:03 hestroy  RE: chucpe
02.09. 17:39 Takyjeden  RE: chucpe
02.09. 19:18 jansmith1984  RE: chucpe
02.09. 20:45 Osel  RE: chucpe
02.09. 22:56 jansmith1984  RE: chucpe
03.09. 02:34 Osel  RE: chucpe
03.09. 06:08 MedaBeda  RE: chucpe
03.09. 08:32 Takyjeden  RE: chucpe
03.09. 11:58 Osel  RE: chucpe
04.09. 09:17 hestroy  RE: chucpe
04.09. 11:35 Vojta49  RE: chucpe
04.09. 11:54  Křesťanství
04.09. 12:42 hestroy  RE: chucpe
04.09. 12:52 jansmith1984  RE: chucpe
03.09. 14:31 hestroy  RE: chucpe
05.09. 19:04 Takyjeden  RE: chucpe
02.09. 21:10 Osel  RE: chucpe
03.09. 06:03 MedaBeda  RE: chucpe
03.09. 11:40 Osel  RE: chucpe
03.09. 19:10 MedaBeda  RE: chucpe
04.09. 13:24 hestroy  RE: chucpe
01.09. 18:29 Osel  RE: chucpe
03.09. 00:00 MedaBeda  RE: chucpe
03.09. 00:28 Osel  RE: chucpe
03.09. 02:01 Antiseptik  RE: chucpe
03.09. 14:21 jansmith1984  RE: chucpe
31.08. 18:16 korutan  Babo raď!
01.09. 17:59 Osel  RE: Babo raď!

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 74 čtenářů částkou 16 946 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 2

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,29 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,50 Kč
100 japonských jenů
18,82 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 004,55 Kč
1 unce stříbra
503,75 Kč
Bitcoin
899 231,48 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 199