Diskuze k článku

Úloha moci

Příspěvků 15

24.7.2009 6:53

Věřte,nevěřte,ale lidská blbost a kolaboranti jim v tom výdatně pomůžou.

Kozoroh 59.?.?.?

Opravdu tak všichni touží po moci?
Jak vidno, neměla moc nikdy v dějinách ve štítu sobecký prospěch těch, kdo jí užívali ke své vládě. Všechny formy zneužití moci ve smyslu chamtivosti či hromadění bohatství oligarchie byly průkazem krize moci a celkového úpadku společnosti." Úpadek společnosti, ano,ale,co to odneslo plno lidí na životě a dodnes, "pozůstalý" si z toho neberou naprosto žádné poučení,čekají na další úpadek společnosti,protože všichni sobecky myslí "JÁ TO NEBUDU,KOHO TO POSTIHNE", a tak se historie opakuje a líných hlupáků,co by obětí přibývá.Prvním heslem je jejich , "JÁ SE O POLITIKU NESTARÁM".Druhá kategorie lenochů na myšlení je , "ŘÍKEJ MI JEN A JEN PŘÍJEMNÉ VĚCI" a nebo "ŘÍKEJ MI JEN POSITÍVNÍ VĚCI". Karel Kryl,to dobře zpívá ve své písničče, jak mnozí svou kolaborací prošli od Rakouska =Uherska,přes demokracii,německou okupaci, komunisty a sametovce do stále lepších dob pro ně, prostě to chce včas se převlíknout a je to. Mnozí přijali takový plán na přežití a zaroven pojištění proti ztrátě majetku, ale, všeho je do času, kdo víc přemýšlí, tak zjištuje, že v budoucnosti tato methoda přežití nebude mít účinnost a náznaky jsou zde,jen se jim věnovat a něco si přečíst.

http://prothink.org/wordpress/wp-content/themes/ar...

JAMES WARBURG, JEW, Banker, 1953, U. S. Congressional
Hearing.
The truth is that for the last 147-years the fire of revolution
has smoldered steadily beneath the ancient structure of civilization..
it is not local, but universal… its causes must be sought in
a deep-laid conspiracy… which constitutes the greatest menace
that has ever confronted the human race… the conception of
the Jews as the Chosen People …forms a concerted attempt to
achieve world-domination.
Nám , dobře známá rodina Wartburgů se ničím netají, proč také, "ovečky, zůstanou ovečkama", ty budou doufat do poslední chvíle, že ONI TO NEBUDOU,kdo půjde pod řeznický nůž./padek společnosti,které zejména a jak v NOahide zákonu slibují budou vládnou železnou knutou, těm,jež se nechají podrobit v rámci "dobrých zpráv, už bylo řečeno,"Kdo nebojuje o svou svobodu,tak si ji nezaslouží", my to známe, "JAK SI, KDO USTELE,TAK SI LEHNE".

Vložený obrázek

She said the World Health Organisation expects 40% of the world population to become sick. Of those who become sick, they expect 50% will die. If you do the math - there are over 6 billion people on the earth today - that puts the death rate at over 1.4 billion people - and she says these deaths will happen over only a 3 to 4 month period of time.

Nechte se očkovat!!!!!

196280

24.7.2009 7:37

Občas někdo umí současný bordel aspoň pojmenovat

Václav Semerád vsemerad (zavináč) volny (tečka) cz 194.?.?.?

Je dobře, že občas někdo umí současný bordel aspoň pojmenovat a rozebrat. Horší je, jak z toho ven? Obávám se, že mamon je ve společnosti dost pevně zafixovaný. Ale komunistická říše vypadala také tak pevná, takže naděje snad ještě neumřela...

196281

24.7.2009 9:28

RE: Občas někdo umí současný bordel aspoň pojmenovat

ôlô l0 (tečka) 0l (zavináč) volny (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 196281

Nástroje je možné mít, získat je, udělat je… ale umět je použít… Lokty, matematika, slova, peníze, zbraně, nástrojů je nepřeberné množství, ale jedna věc je o klacku vědět, druhá je klacek mít, třetí je pak umět ho použít.
A tak se jedni honí za vědomostmi, druzí mamoní, zatímco třetí praktikují.
Můžeme vědět, můžeme mít, ale moc je i věc ryze praktická.
Moc – moci – můžu.
Bezmoc – nemoci – nemůžu.
Zdroj moci je elementární (základní). Vyplývá z prapodstaty bytí. Cesta k moci nejde tedy jen venkem, ale jde především vnitřně.
A zase, jedna věc je to vědět…
Moc se především praktikuje. Od úplných drobností a zaběhaných všedností. Jde od vědomí až k činům.

196286

24.7.2009 9:31

RE: Občas někdo umí současný bordel aspoň pojmenovat

MedWet 194.?.?.?

Reakce na 196281

> Ale komunistická říše ...
Lenze za plotom bola zelensia trava. Kde teraz najdeme aspon trochu zelenu travu?

196287

24.7.2009 8:11

Slozitosti k jednoduchosti

insider 94.?.?.?

Chce to jen vyndat nozik a orezanym spalickem podlozit Centralni mozek lidstva.

196283

24.7.2009 11:00

RE: Slozitosti k jednoduchosti

insider 78.?.?.?

Reakce na 196283

Aneb, když to jinak nejde...http://www.outsidermedia.cz/Veznice-v-Arizone-1.aspx

196289

24.7.2009 11:11

RE: Slozitosti k jednoduchosti

pje 193.?.?.?

Reakce na 196283

I kdyby jen vložení nevodiče mezi vodiče... No, s nohama na stole toho moc nevyřešíme...

196291

24.7.2009 8:44

Až na ten...

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Až na ten striktný patriarchát s ním súhlasím do bodky.
Indiáni Hopi sú veľmi duchovne založení národ a povedali niečo v tom zmysle:
Na moci musia participovať aj ženy lebo tak sa dosiahne harmónia, pretože muži berú život a ženy ju dávajú (iste neboli myslené tie mužatky ktoré sa tak rozliezli po svete).

Už teraz je jasné prečo som proti (striktnému) patriarchátu Rímskeho-Gréckeho typu?

196284

24.7.2009 8:52

Kotva moci

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Peníze jsou kotvou moci, která v historii dostávala stále méně viditelnou podobu.
Po období, kdy se přelila moc peněz do moci slov (= zakoupení a řízení medií) přichází období, kdy se začneme zajímat o moc, která je ukrytá v samotných slovech. Manipulace/řízení/ lidstva skrze slova a z nich vycházejícího učení - ta je asi věčná.
Matematika nám dopřála "učení o ekonomii". Je stejně dobové jako učení, které stálo na počátku té naší matematiky, tím je obdobně pokřivená doktrína křestu. Ta vedla k jinému popisu prostoru okolo nás, byť celou planetou akceptovanému. Na počátku naší matematiky byl "princip součtu", ale tehdejší "kapříci" nám neřekli, co VŠECHNO se bude sčítat.
Součet právě běží....
Postupně se asi vrátíme k tzv. "poziční matematice" - k tomu co která osoba sama dokáže vyřešit. Rozpad moci založené na "dluhu", se vrátí do hladiny, kdy se osobní dluh vyrovná s dluhem společenským, dluhem k okruhu, který se touto mocí spravoval.

Kapříci nutně sebe nechají padnout až naposled, je nás pod jejich mocí dost. Hra o čas vrcholí, pokud nevyjde trik s chřipkou "od prasat", tak asi mají "šmitec". Buď krátkodobý (skrze počasí, které je velmi úzce, a nevnímatelně propojené s lidským myšlením skrze vodu a společný genom přírody) - anebo dlouhodobě, tím, že postupně degeneruje "nevyvážený potenciál genomu" těch, kteří se dnes snaží urvt ještě, co jde.

Nám to už může být fuk, jen tak si tu vylíváme své "rozumy", pan Lhoták i já.

196285

24.7.2009 11:09

Nejsi peníz? Nepotřebuji tě!

pje 193.?.?.?

Čím méně bylo individuálního lidského poznání, tím více bylo úsilí o institucionalizaci ideologií nahrazujících poznání, které byly, jsou a budou nejúčinnější nástroj ovládání lidí jinými lidmi. Proto museli být zničení gnostici ve válkách Albigenských, proto byli církevní mocí pronásledováni a hubeni všichni protivící se jejich vůli a toužících po poznání a osvobození. Komunismus nebzl ničím novým, šlo pouze o převlečenou církev hlásající rovnost ovcím a sobě budujícím exkluzivitu. Dnes se hodí do krámu cokoli, co umožňuje naplnit ono typické "je to dobré pro nás, na ně sereme". Všudypřítomné peníze se postupně staly motivem pro jedny a náhradou úctyhodných cílů (zrozen vládnout - sloužit) pro druhé. Mnozí z nás si nedokážeme vládnout ani sami sobě, psychologové mohou vyprávět. Nedokážeme se bez mocenských manýr obejít v rodinném a pracovním prostředí. Politika je příliš často nástroj ke zvelebení politiků, nikoli obce. Pevné vztahy mezi lidmi založené na absenci moci, na důvěře a vzájemné odpovědnosti jsou vytlačovány nezávaznými ad hoc vztahy s nejasnou perspektivou. U všeho existují výjimky, ale právě jako pověstná potvrzení pravidel. A přece to není na hod flinty do žita! Pryč z měst, pryč od každodenní masáže s cílem donutit nás k platbám, pryč od všech těch báječných nudu zahánějících kratochvílí - zpět do autentického a plnohodnotného života. Každý může být svým pánem, aniž se jako pán otroků stane sám jejich otrokem...

196290

24.7.2009 12:29

otroci

john bombardon 82.?.?.?

To mi připomíná jedno moudro." Když se zeptáš otroka co by si přál, neřekne že být svobodným, řekne že být otrokářem".

196293

24.7.2009 13:59

Odpoveď na podstatu moci ponúka Klimov

palino 83.?.?.?

Predslov k Červenej inkvizícii - Chelemendik Slovanský dom Bratislava
… Červená inkvizícia je kniha o podstate moci,
v ktorej autor predkladá svoj celistvý obraz sveta.
Tento obraz je veľmi mrzký, nechce sa mi veriť, že je vierohodný, ale ignorovať mnohé veci, ktoré sú v knihe vyslovené, sa tiež nedá.
Príliš sa podobajú na pravdu.
Niekoľko rokov som mal možnosť stretávať sa s ľuďmi moci a môžem potvrdiť kľúčovú myšlienku tejto knihy
"vládnu nám ľudia,ktorých k moci priviedol osobitý ráz ich povahy" .
Klimov ho nazýva „sadomasochistickým komplexom moci“ a s týmto označením možno súhlasiť.
Veľakrát som vo svojich knihách politikov nazýval mociholikmi - teda ľuďmi posadnutými mocou. Avšak podstata tejto posadnutosti, maniackej túžby po moci a jej atribútoch, ostávala pre mňa záhadou.
Pred pár rokmi som sa raz stretol s človekom, ktorý sa dvadsať rokov zaoberá politickými kampaňami a politickou psychológiou.
Keď spolu so mnou sledoval správy na istom televíznom kanále v jednej neveľkej krajine v Strednej Európe a uvidel detailný záber na známeho politika tejto krajiny, zahlásil:
"Latentný pederast!" - teda skrytý, potlačený homosexuál.
Povedal to tak jednoducho,ako keď lekár stanoví diagnózu chrípky.
Neskôr som sa v literatúre venovanej Klimovovým knihám dočítal,že základom Harwardského projektu, zameraného na rozloženie Sovietskeho zväzu zvnútra,sa stala, vtedy ešte pre každého absolútne nepochopiteľná „téza o latentnej homosexualite Vladimíra Iľjiča Lenina“.
Téza, ktorá sa, podľa všetkého, hodí skôr pre čisto akademický výskum psychlóga-freudistu, a zrazu -psychologická vojna proti ZSSR, ktorú Západ vyhral bez vojny ...
Je to kniha o dobre a zle, i keď Klimovova filozofia sa mnohým bude zdať primitívna.
S definíciou toho, čo z hľadiska autorovho dialektického kresťanstva je Boh a čo diabol, nemôžem súhlasiť. Všetko,čo sa týka teologických úvah autora,pôsobí akosi priveľmi zjednodušene.
Avšak s tézou,že kresťanstvo predstavuje reálny spôsob prežitia ľudstava,súhlasím.
Ako aj s názorom,že kniha Červená inkvizícia je napísaná z pozície kresťanskej civilizácie a je užitočná pre všetkých, ktorí sa k tejto civilizácii hlásia.
Kniha Grigorija Klimova vyšla v mnohých krajinách - po prvýkrát v USA - a v mnohých jazykoch....

196299

25.7.2009 1:37

RE: Odpoveď na podstatu moci ponúka Klimov

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 196299

S tou homosexulitou V.I.Lenina asi nikdo souhlasit nebude protoze Lenin byl kurevnik #1 a zdechnul na syphilis kterej udajne chytil od Nadezdy Kurtsky. Teda aspon nam klukum to v 68 pod hruskou u rybniku rekl jeden starej a poctivej kantor kterej ucil dejepis. Jeste 20 srpna 68 byl z donuceni aby mohl ucit uvedomelej soudruh a se pamatuju jak byl tenkrat nasranej, stal pod hruskou u rybniku kousek od hraze a v ruce drzel poloprazdnou flasku slivovice a nadaval na zidobolseviky tak, ze to snad bylo slyset i v sousedni vesnici a jak byl v razi tak v tom projevu nevynechal ani Klemu Gottwalda, ten udajne taky natah rafky na syfla a prej ho podle kantorovych slov syphilis rozeziral i po smrti tak ze museli Mausoleum v Praglu zbourat......... [velký smích]

196324

24.7.2009 22:00

spoznejte sami sebe

phaetotep hornbaker (zavináč) centrum (tečka) cz 80.?.?.?

Skryta elita pracuje v nasledujicim systemu INCUNABULA-BANKOVNI
SYSTEM-ILUMINATI-TAJNE SPOLECNOSTI-SVETOVY VLADNI VUDCI.
Incunabula tady buduje novy svetovy poradek,penize za život
a život za penize.
V roce 2012 vam priroda pomuže spoznat vaše skutečne janstvi,
byli jste všichni zmanipulovani annunaki,byli jste zvedeni
obleci si lidske telo.
Križ je vyjarenim ukrižovani vašeho skutecneho JA,na bedrech
casu a prostoru.
Budte pripraveni v roce 2012

196316

25.7.2009 0:35

Pravda o mocnych a tech, co chteji byt mocnymi...

II|II 88.?.?.?

..ukazka ze nameho filmu, kde tuhle pravdu implementovali. Je to zasadni a pravdivy fakt o moci na tehle zemi...

http://www.youtube.com/watch?v=Nu0dkD-Z7jg

196322

Příspěvků: 15

24.07. 06:53 Kozoroh  Věřte,nevěřte,ale lidská blbost a kolaboranti jim v tom výdatně pomůžou.
24.07. 07:37 Václav Semerád  Občas někdo umí současný bordel aspoň pojmenovat
24.07. 09:28 ôlô  RE: Občas někdo umí současný bordel aspoň pojmenovat
24.07. 09:31 MedWet  RE: Občas někdo umí současný bordel aspoň pojmenovat
24.07. 08:11 insider  Slozitosti k jednoduchosti
24.07. 11:00 insider  RE: Slozitosti k jednoduchosti
24.07. 11:11 pje  RE: Slozitosti k jednoduchosti
24.07. 08:44 Oracle  Až na ten...
24.07. 08:52 janko  Kotva moci
24.07. 11:09 pje  Nejsi peníz? Nepotřebuji tě!
24.07. 12:29 john bombardon  otroci
24.07. 13:59 palino  Odpoveď na podstatu moci ponúka Klimov
25.07. 01:37 Satanist  RE: Odpoveď na podstatu moci ponúka Klimov
24.07. 22:00 phaetotep  spoznejte sami sebe
25.07. 00:35 II|II  Pravda o mocnych a tech, co chteji byt mocnymi...

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 954 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 4

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 6

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,54 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,40 Kč
Kanadský dolar
16,95 Kč
Australský dolar
16,63 Kč
Švýcarský frank
24,26 Kč
100 japonských jenů
20,76 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,21 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,56 Kč
1 unce stříbra
548,09 Kč
Bitcoin
760 240,34 Kč

Poslední aktualizace: 20.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 544