Diskuze k článku

Plat 300 milionů ročně

Příspěvků 157

16.6.2009 0:23

Je to obráceně

bejbous 78.?.?.?

Taky mě už napadlo,(ne doslova) že ti co makají nejvíc dostávají houby a ti co nedělají skoro nic neví co s penězma. I já se dříve divil že za socialismu bral nejvíce horník, ale když se na to teď dívám, tak si to asi zasloužil, kutat kdesi v hloubce, ničit si zdraví a bát se že mě to zasype...
Dnes je spousta pracujících nevytvářejících žádné hodnoty. Kromě již jmenovaných fotbalistů a bankéřů jsou moji oblíbení například realitní makléři. A ti co vytvářejí důležité hodnoty jsou placeni nejhůře.

193365

16.6.2009 15:44

RE: Je to obráceně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 193365

Kdo určuje hodnotu? Jaká je hodnota uhlí? Jaká je hodnota poškození životního prostředí?

Jo, on si horník ty peníze zaslouží, no tak to jo. Já bych přidal všem.

193410

20.6.2009 11:41

RE: Je to obráceně

dodo 88.?.?.?

Reakce na 193410

Kdo určuje hodnotu? Přece potřeba. Ovšem ne nepotřebná potřeba, ale ta potřebná k přežití na planetě pro niž má člověk na rozdíl ode všech ostatních zde existujících druhů života jedinou výbavu, rozum. Jiná věc ovšem je, zda ho umí používat a tady se z jeho dosavadního působení přímo vnucuje myšlenka, že nikoliv. Jinak by přece dávno vytvořil společnost z inteligentních bytostí zvanou lidstvo, ale to co je zde k vidění, je pouze horda kanibalů ovládaných pudy. Kanibalů vyššího řádu, kteří se již nežerou z hladu, ale slušně vykořisťují z touhy po mamonu. Rozděl a panuj, či cukr a bič, jsou oblíbené prostředky k dosažení toho vysněného stavu blaženosti vládnout jiným, kteří to již, byť s reptáním, akceptovali jako svůj úděl. Kdo chce kam...

193723

16.6.2009 0:33

Joo,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Tohleto je blbost na kvadrat. Kdyz byl sport opravdu nevydelecny, tak ho delali nadsenci, casto z bohatsich vrstev a podporovali ho skutecni filantropove. Par desitek let zpatky financi injekce sportu poamahali, ted z toho je fabrika na vydelavani prachu. Ze sportovcu se staly celebrity, nekteri by radi pouze tu blyskavou cast, ale k celbritam neodmyslitelne patri i ta prdel v podobe bulvaru. Chapu, ze lide se muzou vrchlove sportu venovat, tak 20 nejlepsich let sveho zivota, a maji pravo se zajistit financne do budoucna, protoze vrcholovy sport odrovnanava zdravi, ale....

Neodpustim si dalsi predpoved. Kaka koupeny za "pouhych" 60 milionu euro uz trenuje, Ronaldo flamuje. Po fotbolave strance ma Ronaldo prakticky vsechno, ale chybi mu neco cemu se rika tymovy duch a charakter. Bez toho nebude nikdy legenda jako hraci s mozna mensimi fotbalovymi talenty v minulosti. V Manchesteru na nej slapal skvele postaveny tym, vedeny pevnou rukou TOP TRENERA!! Real ma hromadu hvezd, jsem zvedavy kdo se bude honit jako krava na hristi na Ronalda? Kaka? Silne pochybuju. Presto muze byt Ronaldo vetsim komercnim prinosem pro Real, protoze konzumistancum se lepe prodava.

Chelsea investovala do spickoveho kouce a vyplati se ji to. I to je cena za premrstene penize na "hvezdy". Bez mimoradne schopneho kouce to nejde. Musi byt silna osobnost po strance sportovni i psychologicke. Postavit z hvezd tym neni jenom tak, a pres vsechno fotbal je nesmirne kreativni tymova hra. V tom tkvi sila Nemcu, kteri v narodnim tymu dokazou vzdy zapojit silne individuality do tymove prace. Sport jako ventil pro lidi povazuju za pozitivni vec. obvzlast kdyz ho delaji i aktivne. Potom jestlize nemaji rudo pred ocima jsou schopni objektivne uznat i kvality soupere, ktery porazi jejich oblibence.

Sport vytvari hodnoty neprimo. Jako aktivni na rekreacni urovni je urcite vec podporujici zdravi populace. Sportujici lide navic venuji sportu cas, takze nemaji cas na ruzne .icoviny. Pravda taky nemaji cas na sledovvani deni, coz si zajiste zaslouzi podporu od loutkaru. Stare dobre. Chleb a hry. Telo jako fyzicka rovina byti je dulezita pro psychickou pohodu a pro zdravi. Pri vychove fair play mel i pozitivni moralni dopad, ale to uz je hudba minulosti. Vytvari mezi lidma pratelstvi a komunity.

P.S. Od kamosu na pive po fotbale mam z doslechu, tedy informace jedna pani povidala, ze v CR se uplaci v nejnizsi tride v zapase, kde o neco jde 15 klacku. Jestli je to pravda, pak je nejlepsi se na cely organizovany sport s prominutim vysrat. A hrat si s kamosema jenom tak pro zabavu.

193366

16.6.2009 10:15

RE: Joo,

Novákneu 213.?.?.?

Reakce na 193366

Chápu, že se většinou lze vrcholově věnovat sportu 20 let, ale tak odrovnává zdraví,nebo podporuje zdraví? Takže silně pochybuji, že vrcholový sport pojatý soupeřením a obchodně vytváří jiné hodnoty, než že pár jedincům zníčí zdraví a zároveň je dostane mezi milionáře. Určitě také nepodporuje zdraví těch co na něj jen čumí nekonečné hodiny. Určitě také vzniká soupeřivost se všemi svými negativními důsledky , které dnes už docela jistě převáží ty klady jako psychická pohoda z pohybu a vytváření přátelství a komunit, vzniká totiž stále početnější komunita vepřů, který už vzdali soutěž , protože jim je jasný , že v ní uspějí jen málokteří a oni to zrovna nejsou. A pozitivní morální dopad? Jaký? Že namá smysl se zbytečně namáhat, že musím být pořád lepší než někdo, jinak se stanu nulou?
Nejvíc souhlasím s posledníma dvouma větama a upozoňuji , že se nám takřka vytratil z dohledu jiný pohyb, kde je soutěživost až zakázána, protože to przní výsledky a zážitky. Sport , nebo tedy pohyb jako ventil tedy beru , ale neberu když musíme být debilama, který na něj musí čumět a platit za to!

193394

16.6.2009 0:44

Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

bubak 89.?.?.?

S timhle opatrne.

193367

16.6.2009 10:24

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193367

Ano! S tímhle opatrně. Sportovci i umělci hodnoty produkují, ale ne hmotné (aby si to někdo prohnal žaludkem nebo aby ukojil svou potřebu "MÍT" nějaký předmět -v obýváku nebo v garáži).
Na jednu stranu autor připouští, že je to z 95% dřina (a 5% vzácný NUTNÝ talent, bez něhož je dřina zbytečná), a píše že nejde o závist, ale na druhé straně, zdá se, srovnává nesrovnatelné (kdyby ani trochu nezáviděl, neměl by se proč zabývat penězi někoho jiného -ať má kolik chce! -no ne?). Peníze jsou přece vyjádřením toho, na kolik si někdo cení schopností druhého. Zde se evidentně našly dvě strany -jedna, která něco umí, a druhá, která to umí ocenit, využít, prodat a snad ještě nějakým způsobem vydělat. Je to svobodný kšeft z obou stran!
Mimochodem fanoušci to nezaplatí (na vstupném by se tohle nikdy nevrátilo), spíše reklamy, televizní práva, prodej dresů, reklamní předměty, a také užitek v propagaci klubu. Ale i kdyby to fanoušci zaplatili (asi těžko kvůli tomu zdraží vstupné na stadion), mohou se přece svobodně rozhodnout, jestli jim za tu cenu vstupenka stojí, jestli to chtějí opravdu vidět -a pokud ano, je všechno v nejlepším pořádku: divák dostal za cenu, na niž se svobodně dohodly obě strany, to, co chtěl, co ho těší, co mu něco přináší. Svět a historie nejsou jen hmotné pozůstatky (vykopávky, pyramidy, přeoraná zeměkoule), ale také jiný odkaz - historky o hrdinech, vojevůdcích, činech, neobvyklých výkonech. I toto lidský rod potřebuje ke své motivaci. po mnoha vojevůdcích nezbylo nic hmotného (spíše ničili a životy vzali), ale přesto měli velký význam (ti mrtví ne). po nějakých filosofech nezbylo nic hmotného, ale ovlivnili svět víc, než statisíce stavitelů pyramid.

S evolucí (i v lidské společnosti) je to tak, že lépe prosperují/přežívají ti bystřejší, kteří lépe vyhodnotí situaci, příležitosti v kombinaci ke svým schopnostem a šancím právě zde a právě teď uspět. Někdo dělá v oboru, kde moc nevydělává (třeba internetový magazín) -je chyba v Ronaldovi? Ne! To internetový novinář špatně vyhodnotil situaci a své šance na výdělek =realizaci zisku ze svých schopností. Buď si vybral to, co umí každý desátý (je to relativně jednoduché, může to dělat hodně konkurentů), nebo špatně odhadl potenciál ziskovosti, nebo špatně odhadl atraktivitu svých schopností -to vše za předpokladu, že mu jde o zisk. a určitý zisk potřebuje každý. když se píše o penězích toho druhého, vždy je v tom určitá závist nebo reflexe (osten aspoň trochu se vyrovnat úspěšnějšímu). a kde je úvaha o spravedlnosti, tam mi zaznívá jakási nedostatečnost: "jak to, že tamten má tolik a já ne?". a "je to vůbec spravedlivé?" -NENÍ. protože NIC na světě není spravedlivé. začíná to už tím, že každý člověk se rodí jiný, jinak nadaný, do jiného prostředí. a pak se to odráží ve všem dalším.

193395

16.6.2009 17:39

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 193395

>>Mimochodem fanoušci to nezaplatí
A viete kto to zaplatí ? Všedci tí úbožiaci, ktorí tipujú a myslia si že sú tí jediní, ktorí vyhrajú. Pritom plnia vrecká podvodníkom a klubom v zápasoch kde je výsledok pre nich už vopred známy.
Je to proste veľká práčka peňazí.
Že sú chudáci opotrebovaní ?
Nehnevajte sa ale človek, ktorý pracuje 25 rokov na smeny pri vysokej peci preto aby sa nejakí Ronaldovia mohli vyvážať na Ferrari je podstatne viac opotrebovaný a väčšinou sa v zdraví nedožije dôchodku.
Kde je tu zdravý rozum ?
Čím je určovaná cena práce ? Len tým, že sa dajú niekde preprať nezdanené a iné peniaze ?

>>Sportovci i umělci hodnoty produkují
Tak toto je minimálne sporné, miestami až hlúpe. Spomínam na nedávne prezidetské voľby a mám pred očami všetkých tých našich dobre platených hercov a moderátorov. Áno existuje zopár dobrých hercov ale aj tí sú poplatní režimu.V ich umeleckých dušiach im záleží len a len na chechtákoch.
Len si pozrite reklamy. Ešte aj v dnešnej dobe sú schopní nám tvrdiť, že bez pôžičky to nejde. Že je to nemorálne zo strany producentov reklám je jasné, ale len nemorálny človek to zahrá.
Zahrajú aj obložený chlebík ak im za to zaplatia. Peniaze nesmrdia. Morálka je v žumpe, kde hladinu pokrývajú doláre.
Myslieť si že ONI produkujú hodnoty (MORÁLNE) je fatálne.

>>po nějakých filosofech nezbylo nic hmotného, ale ovlivnili svět víc, než statisíce stavitelů pyramid
To my akože chcete nahovoriť, že mám dať do jednej lajny Aristotela a nejakého Ronalda ?

Tento svet je zvrátený hlavne kôli názorom ľudí ako ste Vy.

193419

16.6.2009 22:14

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193419

Fanoušci a tipující jsou dvě zcela rozdílné skupiny. A navíc z tipujících má něco TipSport nebo jiná sázková kancelář, ale ne fotbalový klub, který koupil Ronalda. A tipuje se na výsledky spousty klubů. Prostě zde jste úplně mimo mísu.

Vám se to může zdát sporné až hlúpe, ale to, že sportovci a umělci produkují něco, za co si jich někteří lidé váží a stojí jim za to koupit si na ně vstupenky a cédéčka či jiná média, to je neoddiskutovatelný fakt. Kdyby tomu tak totiž nebylo, ti umělci (na které by nikdo nechodil) by nutně přišli o práci a umřeli by hladem (pokud by nezačali dělat něco jiného). A stejně tak sportovci. Trh je nejlepší ukazatel, nejlepší soudce, který řekne kde je pravda. Vám se třeba líbí jen bušit kladivem nebo sousružit kus za kusem, a obraz či hudbu nevnímáte jako hodnotu, ale ne všichni jsou takoví. Musíte brát v potaz, že jsou i jiní lidé s jinými preferencemi a libůstkami.

Neřekl jsem, že máte dát někoho do jedné lajny - naopak jsem psal o srovnávání nesrovnatelného a o různosti každého jednoho člověka. Je vidět, že jste z toho, co jsem napsal nepochopil ani málo... asi máte útlum. Trvale?

193441

18.6.2009 6:48

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 193441

>>Svět a historie nejsou jen hmotné pozůstatky (vykopávky, pyramidy, přeoraná zeměkoule), ale také jiný odkaz - historky o hrdinech, vojevůdcích, činech, neobvyklých výkonech. I toto lidský rod potřebuje ke své motivaci. po mnoha vojevůdcích nezbylo nic hmotného (spíše ničili a životy vzali), ale přesto měli velký význam (ti mrtví ne). po nějakých filosofech nezbylo nic hmotného, ale ovlivnili svět víc, než statisíce stavitelů pyramid.

Toto je môj útlm ? Čo som prosím nepochopil ?
Poučte ma.

193548

16.6.2009 23:19

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 193395

Jak opatrne, ze se o tom nesmi mluvit? [velký smích] [velký smích] Co ma spolecneho se sportem, trebaze Crosbyho tlaci v NHL rozhodci a udelaji z 20-tileteho mladicka kapitana tymu? Spanelska ministryne zahranici prokazala skutecnou diplomacii. Odmitla komentovat kroky Realu jako privatni spolecnosti, ale velmi spravne se pta na uverovani od spanelskych bank. Pokud banky breceli pred pul rokem a ziskali biliony babek pomoci od statu na Zapade, tak by bylo zatra dobre vedet, co z techto penez financuji. Napr. subjekt s obrovskym dluhem jako Real? Do jake miry je takova investice rizikova? Do jake miry je to produktivni v realne ekonomice? Ted se neptam na produktivitu v globalnim kasinu na vyrobu virtualnich kreditu.

Prachy udelali ze sportu druhoradou vec, z toho duvodu zarezali v semifinale Ligy mistru Chelsea, protoze finale dvou anglickych tymu neni takovy trhak. Sudi zarizli treba Detroit v tretim zapase, protoze pri vedeni 3:0 na zapasy by se rozhodne nehralo na sedm utkani. O jakych talentech je teda rec? O sportovnich urcite ani nahodou, ty jsou az druhorade!! Vyjma vecicek jako atletika, ktere se daji velmi obtizne ovlivnit.

193448

16.6.2009 23:52

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 193448

Ministryne financi.
http://fotbal.sport.cz/fotbal/la-liga/151788-real-...

193452

17.6.2009 0:34

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193448

Mluvit se smí o všem, ale nejdřív byste asi měl pochopit, o čem se mluví - viz nadpis, jako citace z článku Plat 300 milionů ročně.
Je úplně jedno, jestli je ten, kdo má pro někoho cenu, 20-letý nebo 90-letý.
A vaše spekulace o míře rizika jsou také úplně jedno - stejně tak i tázací věty nějaké paní ministryně. Vy a ona o čemsi spekulujete (ač se vás to vlastně netýká), ale vedení Real Madridu to DĚLÁ, a za svůj úspěch či neúspěch ponese důsledky.
Proč banky půjčily, to vědí nejlépe ty banky - třeba půjčily dolary, kterých se zrovna nutně potřebovaly zbavit (každý dělá to, co mu prospěje). viz
blisty.cz/2009/6/16/art47425.html
a/nebo
tvina.sk/index.php?program=1&video=854

193456

17.6.2009 6:55

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 193456

Ja jsem necetl pouze nadpis, ale cely clanek. A rec je zda tyto sumy ve sportu i jinde jsou v souladu se zdravym rozumem i verejnym zajmem. Ministryne financi Spanelska se naprosto legitimne pta spanelskych bank, protoze tyto prijali pomoc statu, a to v zemi, kde momentalne nezamestnaost je 20%. A pta se mimo jine komu, ze a jak to prospeje? Takze za sve penize si banky muzou delat co chteji, i kdyz co jsou v systemu centralnich bank privatni penize?

Nemusi se vam to libit, ale castka 90 milionu euro za nakup i plat je naprosto absurdni. "Bohudik" ve zdravotnictvi, kde je daleko silnejsi verejny zajem to neni az tak tragicke v oblasti financi okolo jednotlivcu, o to absurdnejsi je to okolo systemu vylobovanem farmaceutickymi koncerny a pojistovnami. Spolecny verejny zajem zdravotnictvi a sportu je zdrava populace. Ke sportu jako bonus patri i traveni volneho casu ve forme zabavy.

193464

17.6.2009 11:53

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193464

nadpis (=citace) je to, na co se reagovalo slovem "opatrně"... tedy zde jste nepochopil...
a buďte tak hodný a nemlžte - nikde jsem nenapsal že "tyto sumy ve sportu i jinde jsou v souladu se zdravym rozumem i verejnym zajmem". pokud reagujete na mě, měl byste zohlednit to, co skutečně píšu, a to nejlépe v kontextu, co to mělo v globálu vyjádřit. díky.

skučet ohledně krize a nezaměstnanosti, to ani s článkem nemá žádnou spojitost - tam šlo o dohad o (ne)morálnosti jedné smlouvy s velmi dobrým hráčem. jak jsem psal - pokud se OBĚ strany svobodně rozhodly, že to pro ně bude dobrý kšeft, a pokud na to někdo sehnal/sežene peníze, není problém. trh ukáže, zda ten záměr byl dobře vymyšlen.
a komu že prospěje vidět Ronalda v barvách klubu Real Madrid? no jistě prestiži klubu, těm, kteří takový přestup zorganizovali a zaplatí, Ronaldovi, a pak jistě i těm fanouškům, hrdým na to, že jejich klub má fakt dobrého hráče, a poskytne to NEJEN jim potěchu při pohledu na parádní hru. pokud tohle všechno je dosaženo tak, aniž to někomu ublížilo, je vše v pořádku - divák si rozhodne že to chce vidět (že za vstupné dá X euro), někdo se podívá na reklamy s Ronaldem (jinak by byly s někým jiným), někdo si koupí dres s jeho jménem, Real získá zdůvodnění proč musejí být jeho práva pro televize tak drahá, a nakonec možná i něco vydělá.
lidé mají různé zájmy - někdo sport, někdo kulturu, jiný zdravotnictví. je zbytečné mrčet a moralizovat, že kdyby se to nedalo tam, ale jinam, že by to bylo lepší - to je jen subjektivní názor člena jedné skupiny. jiný má jiné priority. možná nerozumné, ale to je jedno - každý si může o svých penězích rozhodovat sám.
vaše úvahy a řečičky jsou asi podobně absurdní, jako bych se vám já šťoural ve vaší peněžence a zkoumal vaše příjmy, a určoval vám, že nesmíte vydat XX korun za hamburger, že je stejně nezdravý, podporuje amorální vlastníky nějakého řetězce, a že místo toho "mlsu" byste lépe udělal, kdybyste ten obnos dal na charitu... třeba na rozvoj zemědělství v subsaharské Africe.
a na závěr: sport není jen o zdraví, ale vrcholový sport je cirkus... je to zábava, jsou to emoce. dokud si to někdo žádá, bude to tady, i kdyby to mělo stát 2x tolik.

193476

17.6.2009 13:57

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

mtk 80.?.?.?

Reakce na 193476

>trh ukáže, zda ten záměr byl dobře vymyšlen.

Trh (volný, svobodný, bla bla bla), který manipulují, ovládají a nastavují "ONI". Anebo žeby "JIM" tato oblast vyklouzla mezi prsty?

Astronomické transakce ve sportbyznysu (samotné slovo sport má význam už jen někde na regionální úrovni) jsou vymyšleny opravdu dobře - takový motor se zadře leda až s celým kamiónem do příkopy ... [mrknutí jedním okem]

193489

17.6.2009 14:16

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193489

možná, že ONI skutečně jsou a manipulují trhy ve svůj prospěch. -a co? pokud na to máte, manipulujte taky. a pokud nemáte zájem, nemanipulujte... je to jen vaše rozhodnutí, kde se budete angažovat. můžete třeba uhnout z té "hry", a tzv. Systému se vyhnout (žít sám v zapadlé vísce u lesa, jen pár králíků a koz). anebo se můžete se Systémem i utkat - na výsledek bych si klidně vsadil... jako když chtěl člověk poroučet přírodě.
TAK CO S TÍM TEDY UDĚLÁTE, pane mudrlante?
nebo co jste tím vlastně chtěl říct? že je taková smlouva zakázaná? kým? že se dva svobodné subjekty ve volném tržním prostředí nesmějí dohodnout na smlouvě nad nějakou cenovou hranicí? nad jakou? a kdo to určil?
nechte to trhu -ten rozhodne, jestli i takový tah je ziskový a záměr životaschopný - a ubezpečuji vás, že pokud ne, pokud tam bude prodělek v řádu milionů eur, bude to PEKELNĚ bolet. ale vás to trápit nemusí. to není váš byznys.

193493

17.6.2009 14:31

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 193489

> Trh ..., který manipulují, ovládají a nastavují "ONI".

Uměl byste pane Mtk vysvětlit, jak to ONI dělají? Jak donutí občany, aby si za měsíc v ČR koupili dvaapůl milionu výtisků bulváru a jen šest tisíc výtisků časopisu VTM science? Nebo jak ONI donutí české občany, aby prosázeli za rok 140 miliard korun! To je 14 tisíc na hlavu včetně kojenců! Když jsme všichni takoví zedření chudáčci, kterým na nic nezbývá čas ani peníze? To by mě opravdu moc zajímalo. [velký smích]

193495

17.6.2009 14:53

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193495

jak? no přece reklamou, a to přes média, která jim patří (možná že některá jen částečně a jiná zprostředkovaně).
(pod)průměrný příslušník demokratické masy je totiž ovlivnitelný, a udělá to, co mu někdo (nebo reklama/média) řeknou... co je IN, co mu přinese "zisk" nebo lesk "modernosti".
vy pořád dětinsky naivně věříte v kvalitu a vysokou úroveň plebsu... že je rovnocenný JIM. ne, bohužel není. v ničem - v informacích, plánech, systematičnosti, vazbách, majetku, prostředcích...
vy děláte chybu, že nevidíte realitu. odmítáte ji vidět takovou, jaká je.
a takový mtk a hestroy zase dělají chybu, že fanaticky chtějí spasit svět... ovšem stejně nevědí jak na to, a tak jen hrdinsky kecají a dělají ze sebe vědoucí.

193498

18.6.2009 13:24

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 193498

V prvé řadě musím podepsat všechny Vaše úvahy o lidské motivaci v tomto vláknu, pane Josephe. Jsou racionální a perfektní.

Jakmile však přijdou na řadu ONI, jste s prominutím poněkud vedle. Proč? Jestliže ONI ovlivňují spotřebitelské chování lidí

> jak? no přece reklamou, a to přes média, která jim patří,

jak vysvětlíte utrácení za požitky v zemích bývalého "tábora socialismu"? V ČSSR snad nebyl problém s drogami? Nefungovaly ilegální herny a kasina? Nekvetla prostituce? Co spotřeba piva? A v SSSR (krom kojenců) chlastal skoro celý národ. To opravdu způsobili svou reklamou ONI? Tou v Rudém Právu nebo v Pravdě?

Takto hrubou chybu v uvažování bych od Vás, pane Josephe nečekal. Co by tak asi mohlo být její příčinou? Není to náhodou nějaká (iracionální) víra? [smích]

193583

18.6.2009 22:20

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193583

Nejsem vedle já, nýbrž vy [smích] -jakmile narazíte na NĚ, vypne vám zřejmě mozek, logika nebo nadhled s fantazií, a začnete působit hloupě (s prominutím).
Reklama totiž není JEN to, co si pod ní zúženě představujete (inzerce v periodikách, reklamy v televizi, billboardy, letáky), ale je to obecně veškeré sdělení, které o něčem referuje (pozitivně či negativně). třeba i film, nebo návštěva v zahraničí, fotky z dovolené. jde o sdělení, že něco existuje, něco je dobré, něco je žádoucí, aby si člověk v dané společnosti mohl připadat "in", takzvaně "moderní". Kde není z nějakého umělého důvodu reklama jednoho typu, tam se daří o to víc reklamě jiné, třeba osobní referenci. Lidé totiž mají potřebu si sdělovat zkušenosti nebo chlubit se, a současně být informovaní o tom, co se děje a "co letí".
A toto funguje v každé době a každém zřízení. V socíku to navíc bylo tak, že jsme srovnávali životní úroveň naši se západní, a tudíž se 90% lidí zdálo, že vše co je ze západu, je perfektní... "to musíš mít". a proto frčela prestižní auta simca a mercedes, džíny, elektronika Grundig, Philips a Sony, digitálky, západní muzika (třeba zde potíraný metal), atd. Takže jako svého druhu reklama působily restrikce soudruhů komoušů, protože to co oni zakazovali či haněli/nedoporučovali, to lidé právě strašně moc chtěli.
Nebyli jsme tady také úplně zaizolovaní - lidé v pohraničí běžně sledovali německé a rakouské televize, kde se reklamy vyskytovaly. ven jezdili "tiráci" (a šmelili), ven jezdili i jiní pracovníci na montáže (a pak prodávali marky, dolary či bony), a za tu měnu se kupovalo co? -no přece to vytoužené západní zboží. to z komoušské nevěrohodné antireklamy a z německé reklamy.
Samozřejmě nápor reklamy všemi kanály (jako dnes) masíruje lidi více, a dělá z nich mnohem horší ovce. Reklama je skutečně účinná... a můžete si 100x nalhávat, že vy jste odolný. Každý alespoň v něčem podlehne.
Spojovat reklamu se spotřebou piva je úplně šílené, pro mě nepochopitelné hnutí vaší mysli. Copak se někdy v historii nechlastalo? na to není potřeba dělat reklamu. lidi pijou všecko co teče, co je dostupné, a v socíku možná tím víc, čím víc se jim zdála zdejší situace bezvýchodná, neperspektivní, takže tímto způsobem unikali před realitou. podobně to je i s hraním - lidé jsou prostě hraví, a někteří vyhledávají i ostřejší hry -za peníze. a když to nejde normálně, když to někdo nenabízí na každém rohu, scházejí se v bytech a sklepích. a ti méně odvážnější hráli aspoň legálně sazku, sportku a matesa [velký smích] a nechávali vydělat stát (a na toto byla velmi častá reklama v médiích i za socialismu).
Prostituce je nejstarší řemeslo, a bylo to všude, a bude to do té doby, než budou všichni bohatí, takže nebude třeba tímto způsobem usilovat o peníze (což nebude nikdy). Zde navíc kromě nabíd...Automaticky kráceno

193627

18.6.2009 22:23

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193583

>dokončení

Zde navíc kromě nabídky působí i poptávka, protože někteří (například neatraktivní nebo jinak slabší muži) nejsou schopni mít normální, dobrovolný a neúplatný sex s atraktivní ženou. buď nemají ženskou nebo ta jejich zrovna v tomto nestojí za moc... a tak to řeší takto hloupě.
Takže si opravte hrubé chyby -ale na vaší straně [mrknutí jedním okem]. Reklam je více typů a za různých okolností pracuje jinak. důležité je vybudování příkladů, vzorů, "potřeby"/chtíče, touhy vyrovnat se špičce. celebrity něco mají, nějak se oblékají, chovají, něco tím pádem propagují. a za socíku pro nás byl celebritou každý zápaďák.

P.S.: Ještě bych vám rád připomenul, že ONI jsou i ve vedení států, a nejspíš byli i za komančů - u nás, ale především v Sajuzu bylo promoření źidovským živlem v rozhodujících orgánech obrovské. Myslíte si snad, že tam byli nějací mírumilovní vyvolení? neexistující źidovští dělníci, volení zezdola? nebo spíše dosazení a podporovaní z pozadí/zednářského podzemí?

193629

18.6.2009 23:22

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

hc 90.?.?.?

Reakce na 193629

Je až neuvěřitelné, kolik slov spotřebujete na vyjádření myšlenky "neviditelná ruka trhu vyřeší všechny problémy". Chcete opravdu volnou, neregulovanou hospodářskou soutěž? Pak musíte chtít třeba zrušení antimonopolních regulací. A k čemu to povede? Ve velmi krátké době k zániku jakékoliv hospodářské soutěžě...
P.S. kde jste byl posledních několik měsíců, že jste si ničeho nevšimnul?

193634

19.6.2009 0:34

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193634

já slovy neskrblím a "spotřebovávám" je proto, že nechci napsat jen nic neříkající, polosrozumitelný nebo nepodložený štěk, resp. pouhou domněnku či banální frázi (jako vy). já se narozdíl od vás snažím věci vysvětlit tak, aby jim bylo pokud možno přesně rozuměno... zdůvodnit proč si myslím, co si myslím, a dát to do souvislostí, popřípadě doplnit to příklady/analogiemi. nejsem v tomto líný. -leč na vás je i tato veškerá snaha marná, protože vy z toho při své hlouposti a nechápavosti vypreparujete ŠESTISLOVNÝ NESMYSL, který jsem neřekl, a který se mi snažíte podsunout.
k antimonopolním úřadům a regulacím: jsou jen zdrojem korupce a obcházejí se. lidé mají přirozenou potřebu překonávat překážky, zvláště ty umělé nechtějí respektovat/akceptovat. krom toho je tohle "regulování" projevem nadřazenosti státu nad občanem - vám represivní, diktátorský stát připadá v pořádku?
ideální trh je nedeformovaný (jako vše nedeformované je zdravější). většinou však do věcí nekompetentní politici (kteří nedohlédnou všechny důsledky) zasahují... ke škodě toho nebo onoho člověka/skupiny.
noha japonské ženy je také od přírody ideální, hezká, přirozená, zdravá. ovšem některé z jakýchsi šílených důvodů si nohy stlačují tak, že přední část s prsty je pak už trvale ohavně zdeformovaná do kornoutu... do nenormální špičky. -je toto krásné? je to cílem přírody? lépe se po takových nohou chodí? skýtá to konkurenční výhodu v životě a vývoji? 99,9% žen světa si to nemyslí. podobně je to s deformacemi lebek u některých černošských kmenů, atd.
soudruzi regulovali téměř absolutně, plánovali (blbě) a ceny stanovovali (nesmyslně, protože trh sám ví, čeho je přebytek či nedostatek, a jakou má co hodnotu pro zákazníky). kam jejich plně regulované hospodaření dospělo, je dnes již jasné. podle vás to jistě skýtalo výhodu vůči západu, takže jsme je si tu žili v šedivém blahobytu, a zlé kapitalisty jsme předehnali, co? [velký smích]

193637

19.6.2009 1:11

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

mtk 80.?.?.?

Reakce na 193637

>ideální trh je nedeformovaný (jako vše nedeformované je
>zdravější). většinou však do věcí nekompetentní politici
>(kteří nedohlédnou všechny důsledky) zasahují... ke škodě
>toho nebo onoho člověka/skupiny.

Není to spíš tak, že velcí hráči na trhu korumpují politiky k jejich zdánlivě nekompetentním zásahům? Politici jsou přeci loutky, jak jsi nedávno velmi solidně vysvětlil Vojtovi49. Jedná se pak o volný, či nedeformovaný trh? Je volným trhem to, že si ti vyvolení (i bez práce jsou koláče - a jaké!!) sami vyvolí parametry trhu jim vyhovující? Proti volnému trhu nic, ale to, co dnes pozorujeme, je skutečně volný trh?

193640

19.6.2009 8:40

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193640

ne, BOHUŽEL to není volný trh. jak jsem již psal (buď pozornější), trh není nikdy v ideální nedeformované podobě, ale vždy je tam nějaká míra deformace/vlivů všech hráčů, především těch mocných. ale každý má možnost svým způsobem trh ovlivňovat.

193656

19.6.2009 10:04

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 193656

No jistě, vždyť je to všechno tak velmi prosté. Když se mi nelíbí, že ČEZ si zvyšuje své pohádkové zisky tím způsobem, že mi zase zvýšil elektřinu o 400 Kč, tak bych tu jejich předraženou elektřinu měla odhlásit a začít si vyrábět svou vlastní. Anebo žít při svíčkách. To samé udělat i s plynem. Odhlásit ho, koupit si kamna na dřevo a vařit na nich.

193664

19.6.2009 10:46

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193664

myslíte to jako ironii?
ano, v podstatě TAK prosté to JE! vaše babička svítila petrolejkou a svíčkami - a vy nemůžete? ani nakrátko? lidé topili v kamnech a vařili na nich - a vy nemůžete? pak vám není pomoci... plaťte dál všechno to, co se vám nelíbí... klidně 50 Kč za kilowathodinu.. neurčujte jako zákazník, co je ještě přijatelné. -copak je v dnešní době možné svítit jinak? je přece jiná doba... [chechtot]
jenže pouze trh může hnout s cenou. pokud by lidé začali hromadně odhlašovat elektřinu, asi by to poukázalo na něco shnilého a vynutilo by si to změnu. jak dlouho by ČEZ nereagoval? myslím, že by to bylo rychlé. a pokud by nereagoval (vzhledem k většinovému odběru podniky a zahraničím), na jeho místě by musela nutně a rychle vzniknout jiná, rozumnější rozvodná společnost (třeba družstvo založené samotnými spotřebiteli). a pokud ne (nelze-li snížit ceny nebo lidé by se ani pak k nové firmě nehrnuli), pak je zřejmě podle trhu cena elektřiny oprávněná, lidé ji budou tedy za tu oprávněnou cenu 50 Kč/kWh kupovat, a vše je v nejlepším pořádku. zřejmě pak děláte velký problém z něčeho, co většina lidí jako problém nevidí.
je na každém, jak si to zařídí. někdo může pro sebe využívat stávajícího systému (šílených nesmyslných povinných výkupů za 12 korun kilowathodina vyrobené eko-elektřiny), někdo se samozásobí, udělá se nezávislým, a někdo to jako ovce zaplatí... i ty dotace.
každý má na výběr. dokonce je v rámci trhu dovoleno i nemyslet, nechat se pasivně odrbávat ze všech stran a nepřetržitě nadávat.

193671

19.6.2009 21:32

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Datel 75.?.?.?

Reakce na 193671

Vy take nekdy placate. U nas ( Canada), je v nekterych mestech zakazano pouzivat drevo. Takze jste nuceny celou tou smradlavou masinerii pouzivat prirodni plyn. Samozdrejme k tomu potrebujete elektriku. Cena pro plyn sla na svetovem trhu behem posledniho roku dolu - zakaznik plati stejnou cenu nebo vetsi. Nebo - v nasem meste je rafinerie a za benzin se tu plati vice nez v jinych mestech - kde je ta vase funkce trhu. Jak chcete odhlasit elektrinu a plyn - cim budete topit ? Pokud pisete o CEZ - nevim jak funguje on. Ale vim jak tu funguje Hydro - vlastni sloupy , ktere by musela nahradni spolecnost budto zaplatit , nebo rentovat. Proste diky monopolum zapomente na nejaky volny trh.

193699

19.6.2009 22:14

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 193671

Pane anonyme, tak jsem si ještě jednou přečetl vaše příspěvky a musím uznat, že valná většina toho, co píšete, je dobrý popis toho, jak to tady funguje. Nicméně by mě zajímala jedna věc. Zda tento Systém podporujete, nebo ho nenávidíte.

Já ho nenávidím, neboť je to systém navržený určitou skupinou lidí k tomu, aby mohli krást ostatním lidem čas!!! Neboť nejde o nic jiného, než o čas. To oni přiřadili času hodnotu peněz. A celý systém nastavili tak, aby člověk fungoval jako naprostý dement, který je snadno ovládatelný.

Využili lidské přirozenosti, ale zaměnili skutečné významy slov. Dle mého názoru použili viry, které postupně nasadili do lidského myšlení. Neboť na úrovni myšlení není člověk moc odlišný od počítačového programu. Film Matrix tuto problematiku myslím skvěle popisuje.

Ale to jistě víte, případně máte svůj pohled na věc. Ale mohl byste se tedy vyjádřit v tom smyslu, zda byste si vybral červenou, nebo modrou pilulku? Teď to myslím čistě hypoteticky, nechci se s vámi dohadovat o tom, nakolik je co v tomto Systému reálné.

Podporujete tento umělý nepřirozený Systém, nebo ho nenávidíte?

Zařídíte si v tomto Systému (já ho důvěrně nazývám Peklo) dobré živobytí, nebo se z tohoto Systému budete snažit uniknout?

Nebo se vás zeptám ještě jinak. Myslíte si, že je tento Systém přirozený?

193702

20.6.2009 0:53

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 193702

Odpovím na Vaše otázky, pane Hestroyi.

Vy věříte, že svět, v němž žijeme, vymyslela parta lumpů. A nám jej vnutila. A ti lotři jsou tak geniální, že k tomu nepotřebovali žádný projekt, ba dokonce ani dílčí plány (bez nichž dnes nedáte dohromady ani opékač topinek). Žádné vedení, generální štáb, řídící střediska, výkonný, donucovací a kontrolní aparát. Nic. Nebo snad nějaké znáte? A dokonce nás nechají o svém proklatém Systému libovolně žvanit, tupit jej a kout pikle na jeho svržení. A žádná perzekuce? Nevídané!

Poradím Vám naprosto spolehlivou metodu, jak tento Systém, je-li opravdu umělý a nepřirozený, snadno porazit. Stačí prosté opatření. Přestat se množit. A během JEDINÉ GENERACE je Systém definitivně na kolenou. Bez lidí. [velký smích] Že to nejde? Že by tedy nebyl až tak nepřirozený?

Žádné viry v lidském myšlení nehledejte. On totiž zatím nikdo pořádně neví, jak takové lidské myšlení doopravdy funguje. A když něčemu nerozumíme, neumíme to opravit, ba dokonce ani výrazněji ovlivnit. Natož nějak sofistikovaně zavirovat.

Jestli smím poradit, přestaňte se ohlupovat různými Matrixy, pilulkami a Voldemordy. To jsou jen pohádky. Zkuste pochopit, jak opravdu funguje lidské společenství, z čeho vyšlo, kam směřuje. Poznáte-li základní souvislosti evoluční determinace člověka, přestane Vás trápit ta strašlivá (a naprosto nesmyslná) nenávist k Systému.

Pochopíte, že celý Vámi nenáviděný Systém jsou ve skutečnosti jen projevy přírodních zákonů. Nic víc a nic míň. A určitě se mnou budete souhlasit, že bojovat s přírodními zákony je holý nesmysl. Ovšem šikovně využít znalostí jejich fungování v podmínkách, kde většina věří na Matrix? To funguje a přináší prospěch. Avšak nikoliv věřícím.[smích]

Už cítím, že mě zase pošlete někam, jako poslušného sluhu Systému. Opravdu Vás ani na chvilku nenapadlo, jak podobný je dnešní stav (víra v nenáviděný Systém, Matrix, Voldemordy) časům, kdy církev udržovala v poslušnosti drtivou většinu populace pohádkami (vírou) o hříchu, Očistci, Ráji, Pekle, ... ? A církevní hodnostáři, dobře živi z tučných desátků, si přitom v klidu a bezpečí svých klášterních knihoven bádali o skutečných přírodních zákonech?

K oproštění se od iracionální víry v Systém stačí přečíst asi tak deset knih. Jejich autory a tituly jsme tady již několikrát probírali. Opakovaně jste je s opovržením odmítl, jako jakési pavědecké "brožury". To Vám opravdu taková trocha námahy nestojí za to, navždy se zbavit své spalující nenávisti?

193709

24.6.2009 18:13

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 193709

Nemá smysl vám cokoliv vysvětlovat. Jste užitečný idiot Systému, který si dokonce myslí, že o něm něco ví. Ale jak jste nám tu již mnohokráte a v podstatě pokaždé dokázal, jste vedle jak ta jedle.

Navíc jsou vaše zvrácené názory založené na tom, že někdo má právo zabíjet slabší (dle vás je to přírodní zákon), právo krást (přírodní zákon), právo znásiilňovat (přírodní zákon), právo ničit životní ovzduší (přírodní zákon), právo lhát (přírodní zákon).

Proč to tedy také tak neděláte? Proč nejdete a někoho nezabijete a nevezmete si, co vám po právu patří? Bojíte se, že by vás jiný přírodní zákon, v tomto případě například soudce, poslal za mříže? A z jakého práva? Z práva silnějšího? Práva přírody?

Víte, Vojto, když už NIC nevíte, pak se raději věnujte svým brožurám. Protože tohle:

>Vy věříte, že svět, v němž žijeme, vymyslela parta lumpů. A nám jej vnutila. A ti lotři jsou tak geniální, že k tomu nepotřebovali žádný projekt, ba dokonce ani dílčí plány (bez nichž dnes nedáte dohromady ani opékač topinek). Žádné vedení, generální štáb, řídící střediska, výkonný, donucovací a kontrolní aparát. Nic. Nebo snad nějaké znáte? A dokonce nás nechají o svém proklatém Systému libovolně žvanit, tupit jej a kout pikle na jeho svržení. A žádná perzekuce? Nevídané!

jasně svědčí o tom, že jste opravdu úplně mimo. Ani vás nebudu zatěžovat nějakými daty, jen vám řeknu jednu podstatnou věc a to tu, že tenhle svět, v kterém žijeme, nestvořili netvoři vašeho ražení. Ti jen vymysleli Systém, jak na tomto světě parazitovat. A to, že o nich nic nevíte, to ještě neznamená, že nejsou.

Vřele vám doporučuji tuto sérii filmů. Zejména část 42 - Gatekeepers.

193941

20.6.2009 9:02

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 193671

S Vámi se vážně nedá rozumně bavit. Jste hrozný demagog.

Představte si scénu, že je člověk od narození v železných okovech přikován v zamřížovaném vězení. A k němu chodí dozorce, hodí mu tam vždycky misku se žrádlem a posmívá se mu: kdybys byl chytrý tak jako já, tak by ses mohl zařídit v životě daleko lépe. Přitom ten vězeň i ten dozorce se už do takových poměrů narodili. Dozorce se narodil kastě dozorců a vězeň se narodil vězňům. A běží to tak už tisíce let.

Ale Vy nám tady stále tvrdíte, že ten vězeň je hloupý, že se neumí vymanit ze svých okovů a ten dozorce je chytrý, protože se uměl narodit.

193719

19.6.2009 9:10

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193640

proč tedy neusilujete o zrušení těch regulací a o zcela volný trh, nýbrž (pokud tomu dobře rozumím) obhajujete s některými regulace a další (takzvaně sociální) byste zaváděl? takzvaně na ochranu stáda před těmi žraloky... -jenže je toto cesta k funkčnímu normálu? jeden bude křivit lajny na jedné straně hřiště, druhý na druhé, a z hřiště zůstane patvar... jakýsi nepřehledný, nepoužitelný rohlík.
pokud tedy proti něčemu chcete bojovat, měl byste bojovat za rovný trh a čistý kapitalismus... protože jen tohle dává rovné šance každému schopnému. a jen schopní (jimž nejsou podráženy nohy, srážena motivace) jsou s to posouvat svět dál optimálním tempem, a jde o svého druhu (alespoň svého druhu) spravedlnost -kdo nic neumí, nebo je líný, bude chudý. (nadání lidí ovlivnit nelze, to je různé od přírody).
a kdo je šikovný, ten si to zařídí tak, že ZDÁNLIVĚ nic nedělá a má "bez práce koláče". -jenže to, aby k tomu dospěl, vyžadovalo heroické úsilí a značné schopnosti při získávání a ušetření každého dolaru... až naakumuloval kapitál, který to umožňuje, žít pak už jen z dobře zorganizovaného stroje, který samozřejmě něco žere (stojí) a vyžaduje od majitele moudré korekce v měnícím se, dravém tržním prostředí.

193660

19.6.2009 10:59

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

mtk 80.?.?.?

Reakce na 193660

>proč tedy neusilujete o zrušení těch regulací a o zcela
>volný trh, nýbrž (pokud tomu dobře rozumím) obhajujete s
>některými regulace a další (takzvaně sociální) byste
>zaváděl?
Myslíš, že je v pořádku, když nadnárodní korporace cíleně zlikviduje určité odvětví v zemi, aby mohla dovážet svůj tovar? Není rozumnější soběstačnost oproti závislosti? Asi chápeš, že určitý druh "regulace proti destrukci" je nezbytný. Zdánlivě bezhlavá emise peněz - dle pravidel zcela volného trhu = bankovní žralok může všechno, vede k destrukci finančního trhu. Regulační prvek - zlatý standard - byl odstraněn. Každá mince má dvě strany.
>a kdo je šikovný, ten si to zařídí tak, že ZDÁNLIVĚ nic
>nedělá a má "bez práce koláče". -jenže to, aby k tomu
>dospěl, vyžadovalo heroické úsilí a značné schopnosti při
>získávání a ušetření každého dolaru... až naakumuloval
>kapitál, který to umožňuje,
No dobře, to je jak z pohádky Honza králem. Určitě pravdivý příklad, ale tak jeden z deseti. Navíc funkční v malém měřítku. V těch nejvyšších patrech bych do toho trh už vůbec netahal, tam je to o absolutní moci peněz.

193673

19.6.2009 11:19

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193673

používáš divnou metodu diskuse -nejprve mě odcituješ, a pak na citované zareaguješ otázkou o něčem úplně jiném. jde o nekorektní manipulaci nebo snahu vyklouznout a nejevit se blbě?
odpověz nejprve na otázku. neřeš nadnárodní korporace, a řekni proč neusiluješ o zrušení křivení trhu, ale naopak o další regulace, které se budou tak jako tak porušovat. a zajímalo by mě JAK lze podle tebe trh narovnat. konkrétně a prakticky, ne teorie.

to druhé není z pohádky, ale takoví lidé opravdu jsou. a není jich málo. jsou zcela reální, jako ty a já.
a v těch nejvyšších patrech je to také o trhu. právě že tam se o trhu jedná. tam se plánuje, jak jej ohnout, přizpůsobit, vybudit, a vydojit z toho co nejvíc. ten zbytek, co je nazýváno trhem (nákupy ovcí) je už jen zákonitý výsledek... zakončení kšeftu.
ale jestli někdo plánuje ve velkém nebo malém, v horním patře nebo ve středním, je v zásadě jedno - stále funguje trh. jestli se křiví nebo nekřiví je jiná věc -i přírodu křivíme k obrazu svému... ve svůj prospěch. přesto příroda je, stále trvá, přírodní zákony platí a platit budou.

193677

21.6.2009 13:41

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

mtk 80.?.?.?

Reakce na 193677

>používáš divnou metodu diskuse -nejprve mě odcituješ, a pak
>na citované zareaguješ otázkou o něčem úplně jiném. jde o
>nekorektní manipulaci nebo snahu vyklouznout a nejevit se
>blbě?
Dávám příklad zásadní vady. Hledám na tvé představě volného trhu slabiny. Máš pocit, že současné směřování světové ekonomiky je důsledek pokřivení trhu a nebo taky jeho latentní vlastností? A vůbec, bez konkrétních příkladů se nikam nedostaneme.
>odpověz nejprve na otázku. neřeš nadnárodní korporace, a
>řekni proč neusiluješ o zrušení křivení trhu, ale naopak o
>další regulace, které se budou tak jako tak porušovat. a
>zajímalo by mě JAK lze podle tebe trh narovnat. konkrétně a
>prakticky, ne teorie.
Tady jsi sám nakousnul začarovaný kruh - regulace, které se porušují a volný trh, který de facto neexistuje. Zajímalo by mě, zda něco z toho opravdu někdy fungovalo. Pokud ne, tak jsou pojmy "volný trh" a jeho částečné opozitum "regulace trhu" poněkud prázdné. K otázce: jaké křivení trhu máš teď konkrétně na mysli? Snahu velkých žraloků o monopol likvidací menších ryb? Trh lze narovnat absolutním odstřižením od politiky, potažmo zločinu - což se velmi silně překrývá. [chechtot] ale to je zřejmě naivní představa

193762

19.6.2009 11:24

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 193673

Už to chápu. Pan nikdo je prostě "pravičák" a to, že tady není VOLNÝ TRH připisuje tomu, že jsou tu nějaké regulace!!! Už to chápu. A co zrušit i ty poslední regulace, jako jsou například zákony? Pak bude opravdu každý moci dělat to, co se mu bude chtít. Například pozabíjet rodinu od vedle a vzít si jejich dům.

Pan nikdo velmi rád poučí každého okolo sebe, jak ten trh pěkně funguje, jak je všechno v naprostém pořádku, ale jaksi mu nedochází, že tenhle svět je zvrácený, žádný volný trh tu není ani náznakem. Tedy pokud pod pojmem volný trh rozumíme možnost snadno a bez jakýchkoliv omezení prodávat a poptávat zboží a služby. Pokud se však do věci vloží zbraně, násilí a vydírání, pak to již dle mého volný trh není.

Pan nikdo tvrdí, že každý schopný člověk může na tomto "volném trhu" profitovat. Co tím má na mysli? Vzít bouchačku a jít někoho vydírat? Aby pak, až bude mít dost peněz, se mohl usadit a být "spořádaným" občanem? Tak jako naprostá většina bohatých na této planetě?

Nějak tomu pořád nerozumím. Pan nikdo se přitom vydává za osvíceného člověka, který ví, že aby člověk mohl změnit svět, musí začít sám u sebe. Raději nechci vědět, jak by pan nikdo měnil svět...

193678

19.6.2009 14:10

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 193673

Absolutní moc peněz. Hezky a správně řečeno, pane Mtk. Zbývá vyřešit malou otázku. Je to správně nebo špatně?

Drtivá většina prostých lidí soudí, že bohatí lidé jsou zlí, nemravní a chamtiví. Že ke svému bohatství přišli neprávem a měli by se proto o něj podělit s námi, potřebnými. Přitom všechny historické pokusy o to, rozdělit bohatství spravedlivě všem, žalostně ztroskotaly. Proč?

Co je tedy správně? Má se všechno bohatství spravedlivě rozdělit všem? Nebo bude pro nás všechny lépe, nechat o bohatství rozhodovat lidi, kteří je nashromáždili? Ať už si o jejich metodách nabývání majetku myslíme cokoliv. Co myslíte? [smích]

193687

20.6.2009 13:39

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

mtk 80.?.?.?

Reakce na 193687

Nakradené bohatství rozdělit spravedlivě všem. O poctivě získaném bohatství ať si rozhodne jeho majitel. Metoda nabývání je alfa-omega celé věci. [smích]

Ale berte to s mírnou nadsázkou a nevtloukejte do toho ideologické klíny.

193726

20.6.2009 15:37

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 193726

Netřeba žádných klínů. [smích] Vaše stanovisko podepisuji.

Kámen úrazu skutečně je v té METODĚ NABÝVÁNÍ. Jak známe ze zkušenosti, lidé se bojí všeho, co je pro ně neznámé, cizí, nepochopitelné. A čeho se bojí, to nemají rádi. Sofistikované metody získávání bohatství jsou pro drtivou většinu lidí nepochopitelné. Z toho plyne jednoznačný závěr. Bohatí jsou zlí, neboť ke svému majetku přicházejí "podezřelými" cestami.

Většina (tedy ti méně úspěšní, kterých zákonitě vždycky musí být většina) vždy nenáviděli, nenávidí a budou nenávidět bohaté. A většinu bohatství budou vždy považovat za nakradenou. A jsme v koncích, pane Mtk.

>Nakradené bohatství rozdělit spravedlivě všem?

A kdo rozhodne, které je to nakradené a které spravedlivě nabyté bohatství? Většina? [mrknutí jedním okem]

193729

21.6.2009 13:57

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

mtk 80.?.?.?

Reakce na 193729

>Většina (tedy ti méně úspěšní, kterých zákonitě
>vždycky musí být většina) vždy nenáviděli, nenávidí a
>budou nenávidět bohaté. A většinu bohatství budou vždy
>považovat za nakradenou. A jsme v koncích, pane Mtk.
Kde jste přišel k tomuto závěru celkem netuším. Pokud na to ale přistoupím, tak je dobré se zamyslet nad příčinami této údajné nenávisti. Nedávno zde jeden zvědavec napsal zajímavou tezi něco ve smyslu: ať si mají bohatí své miliony, mě stačí ke solidnímu životu 10, pokud mi ale dají jen pět, je to jistý podnět k nenávisti - a zkuste vysvětlit zdravotní sestře či učitelce mateřské školy, ať se vyprdne na "poslání" a vrhne se do realit či na burzu samovýroby peněz.
>A kdo rozhodne, které je to nakradené a které spravedlivě
>nabyté bohatství? Většina? [mrknutí jedním okem]
Policie, státní zastupitelství, soudy, které nebudou v jednom hnízdě se zloději - velmi podstatný předpoklad. Největší tunely mají stranické posvěcení. Ale to asi víte, ne?

193764

22.6.2009 0:32

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 193764

O tom, že většina lidí nenávidí bohaté, snad netřeba diskutovat. Stačí se začíst například do zdejších diskusí.

Koneckonců to docela dobře dokazujete i Vy sám, pane Mtk. Tím důkazem je, že považujete za zajímavou tézi:

> ... mě stačí k solidnímu životu 10, pokud mi ale dají jen pět, je to jistý podnět k nenávisti ...

Tato "téze" je totiž pěknou ukázkou jednoho z typických bludů, jimiž žijí prostí lidé. A vyvolávají nenávist k bohatým. O mzdě, tedy výši ceny práce přece nerozhodují bohatí (podnikatelé). Lidská práce je zbožím na trhu, jako každé jiné. A cenu každého zboží stanovují ti, kteří jsou ochotni prodat nejlevněji. Také se tomu říká zákon nabídky a poptávky.

Kdyby o ceně práce rozhodovali bohatí podnikatelé, nehledali by přece levnější pracovní sílu někde v Tramtárii, ale nařídili by pracovat otylým Američanům za dolar na hodinu. Že to nejde? Samozřejmě, že ne. Ovšem Bengálec bude za ty peníze pracovat rád. I když je často inteligentnější a šikovnější, než ten Američan.

Takže. Jestliže ONI nabídnou autorovi "zajímavé téze" místo žádaných deseti pět, jde o výsledek soutěže na trhu práce a ne o JEJICH rozmar. Nakoupí-li totiž můj konkurent zaměstnance za 5, nemohu já, jako "lidský" podnikatel platit za tutéž úpráci 10. Konkurent by mě lácí svých produktů rychle zlikvidoval a se mnou by skončilo i vyplácení oněch vysněných deseti.

Ještě slůvko k tunelování. Prosté lidi lze propagandou o tunelování dobře namíchnout a tak snáze ovlivnit jejich volební preference. Proto o tunelování, zejména v předvolebním období, slyšíme a čteme neustále. A protože prostí lidé příliš nerozlišují milion od miliardy, vytunelované sumy se zdají závratné.

Tímto prosím nehájím tunelování a doufám, že za tento příspěvek nebudu ukřižován. [smích] Jen se snažím ukázat, že vytunelované částky jsou ve srovnání se sumami, legálně promrhanými našimi vládami (s posvěcením parlamentu) bezvýznamné. Stačí si jen jednoduše porovnat objem vytunelovaných prostředků třeba za léta 2001 - 2005 s výší deficitu státního rozpočtu za totéž období. A uvědomit si, že z půjček, kryjících deficit, platíme každý rok navíc úroky. A přitom jak z vytunelovaných, tak z deficitně promrhaných peněz nemáme jako prostí lidé zhola nic. Nebo Vy ano? [smích]

193786

19.6.2009 22:01

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Datel 75.?.?.?

Reakce na 193660

Pane boze (-protože jen tohle dává rovné šance každému schopnému ). To jsou fraze . Vy mate velice jednoduche mysleni, ktere mi pripomina Lenina. Bojovat za spravedlivy ..ismus . Při získávání a ušetření každého dolaru... až naakumuloval kapitál. Vy mluvite jak moje babicka. Pokud chcete navrsit nejaky kapital , tak musite nabrat pujcky . V dnesni dobe pri setreni kazdeho dolarku si mozna v sedesati koupite nejake ojezdene auto.Vyzaduje od majitele moudre korekce - a na co ma lidi? Podle toho co po vas ctu , tak pisete o nejakych malych podniccich . Rozdil mezi vama a vasima oponentama je v tom ze vy chcete vypracovat kapitalismus k dokonalosti , coz je utopie a vasi oponenti jsou pro zmenu systemu . Oni podle mne maji blize k pravde.

193701

19.6.2009 11:05

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

hc 90.?.?.?

Reakce na 193637

"Stručnost - sestra talentu." A.P.Čechov
Mezi úplnou regulací a žádnou regulací je široký prostor, pane. Místo svého ideologického kázání si prostudujte na příklad hospodářský vývoj v Československu po roce 1918 a snad vám něco dojde. Zatím můžeme jen doufat, že se ekonomií neživíte.

193675

18.6.2009 0:43

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 193476

Nelibi se vam, co pisu? Moje recicky, skuceni? [velký smích] [velký smích] To se neda nic robit, tohle je verejne forum. Banka Santader byla namocena v ruznych fincnich derivatech az po usi, Lehman krachl z ruznych duvodu a jednim z nich bylo, ze drzel hromadu papirku jejiz veritele byly v Evrope a jinde za hranicemi mimo Spojene staty. Takze nejenom v USA sla ze statnich rozpoctu ranec kreditu na vypomoc. Rec je o kreditech, protoze kapital, od ktereho je slovo kapitalismus, prakticky na Zapade neexistuje. Cim bohatsi zeme tim vetsi sekyra zatnuta ve futrech, at uz verejnych dluhu nebo u dluhu privatnich.

Takze jestlize Banky ve Spanelsku nemuzou finacovat to ci ono, a zalepi za Real za dva bavice 150 milionu euro, tak ministryne financi se zepta co se deje, obvlzast kdyz je 20% nezametsnost a ocelari ve Vigu se pred par tydny stretli na ulici s policajtama. Mimochodem zbavuji se tech dolaru fikane pres eura zrejme nejaka naslapana finacni strategie, mozna by jste mi to mohl dovysvetlit. [velký smích] Chapu, ze u nas v Kocourkove se politicka zodpovednost i kultura pojima jinym zpusobem nez v Anglii nebo Spanelsku, ale s tim se budeme muset smirit, ze nejsme pupek sveta ani Evropy. Pokud tedy prijdu na socialku, pak by se mel kdokoliv urceny zakonem pravo stourat se mi v penezence, protoze za solidaritu by clovek nemel mit pravo se treba vozrat hubu. Ale ja jsem na rozdil od bank behem krize nepozadoval od statu nejakou tu miliardu na vypomoc.

P.S. Prispevky jsou cislovany a razeny do stromovite struktury. Spravne jste tedy vytusil, ze to byla reakce na vas prispevek. Gratuluju k dobremu usudku. [velký smích]

193537

19.6.2009 12:16

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193537

rené, nežvaň a čti pořádně, co se píše. a nestav to tak, že se mi nelíbí diskuse. nelíbí se mi kecy mimo téma, tzn. kecy o nezaměstnanosti ocelářů, když se bavíme o trhu a oprávněnosti KAŽDÉHO (včetně bank) investovat své peníze tam, kde chce. nějaké střety podělaných ocelářů s policií jsou zde OT. chápeš aspoň toto? protože pokud ne, budu si myslet buď že chceš uhnout od mých jasných argumentů výše, nebo že jsi nějak postižený.
dodatku v p.s. vůbec nerozumím - je snad jasné, že reakce na mě je tvoje a tato moje reakce je na tebe. nebo snad chceš z druhých tímto tanečkem dělat hlupáky? chceš vysvětlovat jasné věci, a svým blahosklonným "správně... a Gratuluji k dobrému úsudku" se takto stupidně pokoušíš nad někoho vyvyšovat, jakožto hodnotitel? jenže ty jsi tady jen řadová trubka [velký smích] trošku pomaleji chápající. takže tohle zrovna ty nezkoušej [smích]

193680

20.6.2009 7:34

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 193680

At si kazdy sve penize investuje, kde chce, ale Santader prakticky zadny vlastni kapital nema. Uz vubec nemluvim o tom, co to dnesni papirky na smenu jsou? Kdyz kazda banka ma monopol vytvorit na kazdy kredit deset dalsich. A tech deset se nekde pujci a vrati se zpatky a muze se na ne vytvorit dalsich deset kreditu. Tomu se rika mezi nami trubkami financi incest. Takze kolik tech privatnich penez Santader z castky 150 milionu euro, ktere dava za dva bavice? Kolik z tech kreditu jsou pomoc spanelskeho statu a kolik jsou kredity klientu? Hajlzpapirem typu SIV derivaty se nemusime zabyvat, nac se zbytecne znepokojovat, ze ano? [velký smích] [velký smích]

O privilegiich centralnich bank radeji nemluvit. Toz od genia si rad poslechnu definici pojmu privatni penize v modernim bankovnim sektoru, abych se mohl drzet tech vasich jako kristal jasnych argumentu? Pravda jsem pomalu chapajici trubka a potrebuju hlubsi vysvetleni. Nikde jsem nepopiral, ze jsem clovek z lidu. Na dolaru maji napsane This note is legal tender for all debst, public and private Vcil, aby se v tom prase vyznalo.

Nemluvim o tom, ze virtualni kredity se denne na financich trzich toci v sume okolo tusim 3.5 bilionu a realna ekonomicka smena je okolo 30 miliard. Jinak receno 99% a nejake drobne ( a ty se neustale zvysuji ) kreditu jsou naprosto odtrzene od realneho deni, ale az to kasino prestane byt zabavne a nahrnou se do skutecne ekonomicke smeny a pak zazijeme skutecne srandy kopec. Kdyz nahodou bude chut venovat trochu casu trubkam, rad si poslechnu svatou pravdu a necham se vyvest z bludu a tmarstvi.Chapu, ze cas geniu je naramne vzacny, ale kdyby nahodou...[velký smích] [velký smích]

P.S. Gratuluju, ze jste spravne pochopil P.S. Lidove se tomu rika, jak se do lesa vola, tak se ozyva a semtam i s ozvenou. Doufam, ze geniove maji smysl pro humor.[mrknutí jedním okem]
http://www.youtube.com/watch?v=jUrC5yd7_F0&fea...
http://www.youtube.com/watch?v=YbD-omir4c0&fea...

193715

17.6.2009 13:12

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 193464

> A rec je zda tyto sumy ve sportu i jinde jsou v souladu se zdravym rozumem i verejnym zajmem.

A zde je to jádro problému. Kdo pane Bartošku rozhoduje, co je to "zdravý rozum"? A kdo určuje, co je "veřejný zájem"?

193484

18.6.2009 1:11

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 193484

Verejny zajem je bezpecnost to zajistuji policajti. Dale vzdelana spolecnost zajisteno na zaklade nejake dostupnosti podobne je to se zdravotni peci, ktera zajistuje jako verejny zajem zdravou populaci. Verejnym zajmem je pravni stat. Verejnym zajmem je ekologie. Verejnym zajmem je treba mir a zajisteny armadou, ale k obrane!! Verejnym zajmem je i kultura ci sport a naslo by se toho vice.

Racte se povsimnout, ze verejny zajem nezajima generovani virtualnich kreditu! Bezpecnost ma za cil omezeni krimanality versus generovani penez v privatni veznici, ktera ma zajem na zvyseni krimanality. Zdrava populace neni rozhodne v zajmu privatnich subjektu, kteri svuj zisk generuji z poskytovani zdravotni pece. Zde neni cilem vylecit nebo prevenci predejit nemoci, cilem je lecit pokud mozno dlouho a draze. Asi nejtragictejsi je pumpovani verejnych rozpoctu vojensko-prumyslovou komplexem. Schvalne zkuste uplatnit svuj zdravy rozum a dojdete si sam jak jde dohromady mirove souziti a generovani zisku vojensko-prumysloveho komlexu? Kazdy si svuj zdravy rozum musi najit sam, pokud to nedokaze, tak nikdo mu v tom nemuze pomoct.

Neni treba platit stonasobek za dres sveho oblibeneho tymu, neni treba platit obrovske sumy za televizni prava, za vstupne, za horentni platy hracu ci castky za prestupy, nemluvim o korupci. Jde vice penez dat mimo vrcholovy sport nebo na mladez a to i z mensich dekomerzializovanych prijmu.... Samozrejme by muselo jit v prve rade o sport a ne o fabriku na penize.

Jinak receno ani generovani penez ani vrcholovy sport sam o sobe neni verejny zajem, ale v rozumne mire penize i vykony sportovnich hvezd jsou vyborne motovacni faktory pro rozvoj aktivniho sportovani v populaci, coz rozhodne patri k verejnym zajmum. Lidi nemuzou pouze spat a pracovat, ale nejaky cas odpocivaji a bavi, a pokud i cast toho odpocinkoveho casu venuji sportu je tu urcite k vseobecnemu prospechu.

P.S. Dam vam priklad skutecne filatropie. Tady v Chicagu je hodne hezke akvarium a mate tam cedulku o sponzorech, protoze provoz bude mastny. Jsou tam serazeni sponzori podle sve podpory do nekolika skupin a uplne nahore je skupina GRAND na rozdil od tech predchozich neobsahuje jedine konkretni jmeno, pouze se doctete, ze techto sponzoru je celkem pet.

193540

23.6.2009 15:38

Uz me taky nebavis

temnotamezidvemapulkama 85.?.?.?

Reakce na 193395

Nauc se pouzivat anonymni proxy pokud si prejes zustat v anonymite.
vsechno co tece u ADSL tece po dratech a ty vyzarujou pane technik.
Pokud teda mas dojem ze mit za prdeli bandu idiotu neni fuckt cool a pripadne ze tvoje nazory stojej za takovej vopruz.
Doufam ze blbost neni prilis dedicna [bliji]

193868

16.6.2009 15:59

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 193367

Tak, tak, móóc opatrně. Je přeci jasné, že podívaná na pěkný fotbal zasytí prázdný žaludek lépe než vykrmená husa. [chechtot]

193412

17.6.2009 0:46

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193412

pro někoho je nacpaný břich tím jediným, co ho v životě uspokojuje... třeba je hodně přízemní omezenec, nebo nemocný tlusťoch. někdo jiný holt jídlo považuje za normál, a jako nadstandardu, který ho opravdu těší, si cení třeba umění nebo (a proč ne) emocí při sportu. každý je jiný, a kecy moralistů neovlivňují realitu/preference lidí. -to oni si rozhodnou, zda dají své prachy za lístek na fotbal, za koncert nebo za skleničku kaviáru. vy to určovat nemůžete a nebudete.

193457

17.6.2009 12:40

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 193457

Samozřejmě máte naprostou pravdu! Kdyby lidé nechodili na fotbal, který je duchovně povznese lépe, než chvilka přemýšlení o sobě samém, mohli by například začít přemýšlet o tom, proč musí pořád pracovat, proč jsou bombardováni neustálou reklamou na nesmysly, proč je přírodní prostředí díky tomu neuvěřitelně zatěžováno, proč jsou za jejich daně zabíjeni civilisté kdesi daleko, proč jsou jejich političtí vůdci imunní vůči právu, proč jsou některé hlasy volající po svobodě umlčovány atd.

Proto je také potřeba, aby tu byli lidé jako vy, kteří ostatním dobře poradí, že místo toho, aby šli na procházku, či si šli sami zasportovat, budou sledovat v televizi, jak tam běhá pár multimilionářů za balónem. Víte, každý může dělat co chce, ale pokud je Systém nastaven zvráceně (a to je již několik tisíc let minimálně), je krajně zvláštní takový Systém obhajovat.

Slepí lidé jako vy, budou obhajovat chléb a hry, protože je to pro ně to nejlepší a největší, čeho můžou ve svém životě dosáhnout. Lidé jako vy budou obhajovat rádia, která hrají každý den na objednávku cca 20 písniček pořád dokola, a budou při tom vítězoslavně křičet, že je to pokrok. Budou tvrdit, že je tu svoboda a volný trh a a kdoví co ještě a budou tvrdit, že to, co hrají v rádiu, to co dávají v televizi, je prostě pro lidi nejlepší, protože je to nejlepší. Nemá cenu to dál rozebírat, obhájci Systému tohle nikdy nepochopí, protože jsou Systémem živeni, vyučováni, využíváni a následně pohřběni. Proto musí pro Systém systematicky pracovat a hlavně dokola obhajovat jeho výdobytky, jako jsou například GMO nebo koncentrační tábory.

193482

17.6.2009 14:07

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193482

co je to "zvráceně"? podle koho? kdo to určil? vy snad? a mají povinnost všichni milovníci krásného fotbalu zaujat vaše priority a běhat v parku? a pak by se našel ještě další šílenec (jeden slovák to tu už začal), který by zpochybnil hodnotu umění, a park by se zřejmě dále zahustil, protože koncertní sály by byly (totalitně) vyprázdněny. následovali by návštěvníci galerií atd. a nakonec by tu byla jen ta vaše tupá masa bouchačů ve fabrice, kde by se produkovaly ty "správné hodnoty".

vy to nechápete a (možná záměrně) zavádíte věc úplně jinam - já neobhajuji nějaký váš Systém, ale obhajuji FAKT, že co je životaschopné, to se udrží. a že trh je součást přírody, tedy se prokáže, co má existovat, a co je ziskové, protože je o to dost velký zájem lidí. jste-li demokrat, jak můžete jiným spoluobčanům diktátorsky upírat právo na jejich oblíbenou zábavu?
-nepodceňujte názor jiných a nepřeceňujte ten svůj. a nechtějte spasit jiné proti jejich vůli.

a ohledně milionářů na hřišti (a dalších třeba na jevišti): jde jen o vaši bledou závist. vyberte si také nějakou lukrativní pozici v lidské společnosti. pokud na to tedy máte!!! v opačném případě nepoukazujte na majetek schopných či šťastnějších. stejně vám to nic platné nebude.

193491

17.6.2009 18:22

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 193491

Je vidět, že jste nepochopil ani slovo. Nevadí. Zkusím to ještě jinak. Takže vám nepřipadá zvrácené, že na jedné straně Země lidé vyhazují tuny jídla na skládky a na druhé straně umírají hlady? Opravdu vám to přijde normální a stojí za tím TRH? Co tím trhem myslíte? Že silnější má právo zabíjet slabší (teď nemluvím o zvířatech, ale o lidech, kteří nezabíjejí z hladu, ale kvůli penězům)? To si opravdu myslíte? Protože pokud ano, lecos to vysvětluje.

Co si myslíte, že je důvodem naší existence? Odírat ostatní? Co si myslíte, že je volný trh? Myslíte si, že volný trh tady existuje? Chcete mi tvrdit, že ve sportu je volný trh? Nakolik jsou výsledky ve sportu určovány korupcí?

Já na světě nejsem kvůli penězům, nevím, nakolik jsou pro vás peníze hlavní prioritou, pro mě jsou peníze jen důkazem toho, že nejsme svobodní.

Ale zkusím vám vysvětlit, o co mi jde. Vy podporujete to, čemu říkáte trh. Je trh vybití nějaké skupiny lidí, aby se mohla na místě jejich domovů těžit ropa? Dle vaší logiky tedy například Indiáni nebyli životaschopní, když je dokázali bílí tak převálcovat. Vraždění, znásilňování, loupení... Kdo byl více životaschopný? Voják, nebo dítě, které nabodl na bodák?

A co si myslíte o tom, co se stane po smrti? Věříte v karmu? Jak se umírá lidem, kteří v rámci "trhu" nechali pozabíjet milióny? Jak se umírá lidem, kteří celý život žili v luxusu a nikdy se ani náznakem nezajímali, co za tím luxusem stojí? Myslíte, že pokud někdo bere a nic nedává, je to důstojné naplnění jeho existence?

Mně je úplně jedno, kdo kolik bere. Ale pokud jsou ty peníze získány například tím, že se toxický odpad odveze někam mezi obyvatele třetího světa, je to hnus. A je jedno, jestli už mezitím prošly pračkou na peníze, kterou sport dnes je.

Takže znovu. Tento svět dle mého názoru naprosto zvrácený. Úspěch je poměřován penězi a to je ta největší zvrácenost. Dle mého názoru tu nejsme kvůli penězům. Ale to už je každého věc, nakolik je pro něj morálka, spravedlnost a láska důležitější, než peníze. A to i pro sportovce, umělce a další, kteří žijí z toho, že lidi baví. Právě oni mají největší možnosti, jak lidem ukázat nepravosti tohoto světa. Místo toho však jen sosají, protože postavit se proti Systému by je stálo lukrativní místo. Takže jen upevňují své příznivce v tom, že prachy jsou všechno, protože si za ně můžete všechno koupit.

193517

18.6.2009 5:42

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 193517

Pekne ste to napísal.
Podčiarkujem každé slovo.

193546

18.6.2009 8:26

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193517

já s vámi do určité míry souhlasím! vy totiž píšete o něčem úplně jiném než já předtím (plus si přidáváte jakési své idealistické a nerealistické, teoretické řečičky).
víte co by mě zajímalo? -když jsou ty peníze taková špína a jsou jen důkazem vaší nesvobody (tedy když je tak nenávidíte), berete je vůbec od jiných? snažíte se je získat? pokud ne, klobouk dolů. pokud ano, jste stejný pokrytec, jako ti, které kritizujete. a podporujete tím Systém.
volný trh vždy existuje s některými omezeními a s určitým procentem manipulací. nic na světě není dokonalé. ale každý má možnost věci ovlivňovat tím směrem, kde by to chtěl vidět. -jak se snažíte vy? myslím prakticky. nijak? jen nadáváte na systém? tak to je dost málo...
kdybyste nebyl líný a zajímal se o mé názory (přečetl třeba historii příspěvků), věděl byste už zhruba, za co považuji smysl existence -že je to neustálé zlepšování sebe a všeho kolem, a v rámci svých sil a schopností i získávání majetku proto, abych pak mohl nějakým způsobem prospět i jiným.
v karmu nevěřím. ale zbytečně (až hystericky) mi nevnucujte, že já v rámci trhu zabíjím miliony - to pak děláte vy úplně stejně (a s vámi 10 milionů čechů)... protože jste také součástí trhu, západní společnosti a žijete na úkor planety a třetího světa. něvěříte? tak se raději ještě jednou pořádně zamyslete... a nehažte pokrytecky vinu jen na ty druhé.
trh není zvrácený. je to příroda. stejně hloupě by se mohl ptát nějaký naivka, zda je spravedlivé, že někde přežijí lvi, ale hynou kvůli tomu gazely. je toto spravedlivé? svým způsobem je to také kruté, ale je to podle přírodních zákonů a není zbytí... musí to tak být.
takže se těším, že hned až také získáte nějaké peníze (když tak kritizujete umělce), dáte inzerát, že se vám hnusí, a nejméně 90% z nich nabídnete ostatním. nejlépe by bylo dát je chudým tohoto světa, když na té druhé straně umírají hlady, a když vám to tak leží na srdci. nebo neleží, a jen pokrytecky učíte jiné něčemu, co sám neděláte??? a víte úplně jistě, že to naopak nedělám já, aniž bych teoretizoval jako vy?

193558

18.6.2009 10:29

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 193558

>>kdybyste nebyl líný a zajímal se o mé názory (přečetl třeba historii příspěvků), věděl byste už zhruba, za co považuji smysl existence -že je to neustálé zlepšování sebe a všeho kolem, a v rámci svých sil a schopností i získávání majetku proto, abych pak mohl nějakým způsobem prospět i jiným.

Hestroy si to určite prečítal. Podľa mňa aspoň 2x.
Ja len raz, ale z toho mi vyplýva len jedno. Kôli peniazom ste schopný urobiť hocičo. Hocičo je hocičo, nejdem to rozvádzať.
Fakt si myslíte, že spokojný a vyrovnaný človek je len vtedy keď je bohatý na peniaze ?


>>trh není zvrácený. je to příroda. stejně hloupě by se mohl ptát nějaký naivka, zda je spravedlivé, že někde přežijí lvi, ale hynou kvůli tomu gazely. je toto spravedlivé?

Takže sa bavíme o neúmernom ohodnotení výkonu niektorých nadľudí, trhu alebo potravinovom reťazci ?

Trh je boj ale nie je súčasť potravinového reťazca v prírode ako sa tu snažíte nahovoriť.
Ten boj si človek vyberá sám, a nie preto aby sa nasýtil ale aby mal viac ako ostatní (ak som to teda pochopil, možno mám útlm).
Bez trhu človek prežije. Trh bez človeka nie.
Ak toto dokážete pochopiť ste vyliečený.

193563

18.6.2009 12:59

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193563

drahoušku, jak jsi přišel na otázku: "Fakt si myslíte, že spokojný a vyrovnaný človek je len vtedy keď je bohatý na peniaze?"? -já jsem tohle nikdy neřekl a ani si to nemyslím.
Už se mi začíná zdát, že jsou tady samí zakomplexovaní chudáci, co si musejí spravovat své ego poučováním (zbytečným a neoprávněným) a navíc nepravdivým podsouváním (lhaním).
Trh se řídí matematikou a motivací, a je součástí přírody. Potravinový řetězec byl jen příměr (ty manták), a navíc přiléhavý - i tam jde o přírodu a i tam jde o "nespravedlnost" -jedni umírají aby druzí žili.
Bez trhu člověk přežije???!!! Ty ses buď zbláznil nebo ses ožral. Běž se léčit, chlapečku... nebo se vrať do školy. Trh je NEDÍLNOU SOUČÁSTÍ lidské společnosti. Automaticky je všude tam, kde jsou dva a více lidí. Nedá se vyloučit. Lidé vyměňují mezi sebou jednu výhodu za jinou (podle svých měřítek). Ostatně i v přírodě existuje něco jako symbióza a také parazitismus. I tam jsou jedinci vůdčí a jiní podřízení (a jedni se mají líp než jiní). Je to přirozené.
Najde se tu aspoň někdo, kdo je schopen diskutovat a argumentovat logicky a k věci?

193576

18.6.2009 17:20

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 193576

Takže na úvod.
Môj nick je Oli63. Aký je tvoj ?
Ak tam bude tvoj nick budeme môcť diskutovať.
Už nie som ochotný polemizovať s bezmennou masou mäsa.
Snažím sa byť slušný a od priemerne inteligentného človeka to aj očakávam.
Takže si na ťahu.

Apropo nie som mantag ale buliner. To ti však asi veľa nenapovie, že ? [smích]

193603

18.6.2009 21:32

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193603

klikni si na IP adresu a nemusíš se blbě ptát a dělat obstrukce. nic to na věci nemění.
bezejmenný jsi tak jako tak... jako i 99% lidí zde.

193623

19.6.2009 11:08

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 193623

Je zajímavé, že tak namyšlení a nabubřelí lidé, co mají nutkání poučovat všechny okolo sebe, mají nakonec problém se nějak podepsat...

193676

20.6.2009 17:30

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

dodo 88.?.?.?

Reakce na 193623

"Trh se řídí matematikou a motivací, a je součástí přírody."

Z výtvoru pranepatrné vládnoucí části člověčenstva se stane, poslouží-li to jejich zájmům, přírodní zákon. Až tam nás je schopna dovést logika těch trhem potrhnutých.

Záměr mimo tento svět existujícího Stvořitele o svůj obraz v tomto světě, zůstává dosud nenaplněný. A nebude jinak, dokud ti kdo ho chápou neodstraní jako svůj dějinný úkol ty, co ho nechápou. Je v tom prostá přírodní zákonitost jenž musí být realizována, jinak by vůle Stvořitele nebyla tím, za co ji tato entita pokládá, když staví lidstvo složené z inteligentních bytostí nad hordu pouhými pudy ovládaných tvorů zvaných člověk. Jím samým se dokonce, což musí pocházet snad ze sarkazmu samotného Satana, nazývajícím člověk dvoumoudrý.

193733

18.6.2009 11:28

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 193558

Jak tak na to koukám, vy prostě nechcete prohrát. O to vám jde. A v tom je rozdíl mezi námi. Chcete se cítit jako vítěz "diskuse"? Prosím. Mně je to jedno.

Jen mimochodem... Pracuji sám za sebe. Mám vlastní s.r.o. Vytvářím hodnoty, i když spíše virtuální, jako jsou internetové stránky, multimediální prezentace, video atd. Takže se živím sám. Státu musím odevzdat skoro polovinu toho, co vydělám. Díky tomu musím pracovat dvakrát déle.

Nevím, jak jste přišel na to, že kritizuji umělce, jen je prostě například v rádiu neslyším, protože tam hrají dokola asi dvacet písniček, které jsou tak mizerné, že rádio neposlouchám. Bohužel to stačí k tomu, aby se kurvil vkus většiny mladé generace.

Opravdoví umělci většinou nemají peníze. Ale to je asi zbytečné vám vysvětlovat, vy zřejmě posuzujete umění podle toho, kolik to vydělá.

Kdybyste si přečetl, co jsem napsal, nemohl byste napsat to o potravinovém řetězci, protože jsem o tom už psal. Potravinový řetězec je přirozený, stejně jako je přirozené, že jsou lidé, kteří pracují víc a mají víc. To, co přirozené není, je to, že ti, co chtějí ještě víc, se budou dívat na dítě umírající hladem a pak svoji svačinu hodí do odpadkového koše. Protože jim to přinese zisk. Jestli tohle podle vás není zvrácenost, pak už se s vámi nebudu bavit.

>v karmu nevěřím. ale zbytečně (až hystericky) mi nevnucujte, že já v rámci trhu zabíjím miliony - to pak děláte vy úplně stejně (a s vámi 10 milionů čechů)... protože jste také součástí trhu, západní společnosti a žijete na úkor planety a třetího světa. něvěříte? tak se raději ještě jednou pořádně zamyslete... a nehažte pokrytecky vinu jen na ty druhé.

Tady už se musím zeptat, co to plácáte a kde jste k tomu přišel? Já jsem jen mluvil o tom, že sport je pračka na peníze a stojí za tím většinou mafie, která například vozí toxický odpad do Afriky. Ano, pak můžou dávat nějakému hráči miliardy.

To, že my, lidé Západu žijeme na úkor lidí třetího světa není žádný světoborný objev a ví to každý, kdo alespoň tochu přemýšlí. Vy se mě ptáte, co s tím dělám... Víte jaký je mezi námi rozdíl? Já s tím nesouhlasím a vy tím souhlasíte. Možná, že to na světě nic nezmění, ale to, že tomu tak je, je způsobeno právě lidmi, kteří si myslí, že okrádání je vlastně volný trh. A lidmi, kteří to podporují. Možná dáte část platu na charitu, jestli je to to, o čem mluvíte, ale pokud budete s tím Systémem souhlasit, pak je to úplně jedno a je to jen takové výkupné vašemu svědomí.

Kolik myslíte, že bral fotbalista za první republiky?

193571

18.6.2009 13:03

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193571

já že nechci prohrát? s vámi jako? [chechtot] to nemístně žertujete. to se přece nedá [velký smích]
přečtěte si mou předešlou reakci na Oliho (nebo jak si říká). mně se už nechce ani číst ty vaše zmaty. vážně mě už nebavíte (navíc při vaší absurdní, ničím nepodložené nabubřelosti a poučnosti) a nemám teď ani čas. jdu něco dělat.
a vy myslete, než něco napíšete. třeba to pak nebude obvyklá hovadina na entou.

193579

19.6.2009 0:43

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

mtk 80.?.?.?

Reakce na 193579

>(navíc při vaší absurdní, ničím
>nepodložené nabubřelosti a poučnosti)

Jako vždy máte ve všem pravdu, Pán Velkomožný, jenom v jediném malinkém detailu bych si, s Vaším uctivým svolením, zkusil nejkulaťoulinkatěji zapochybovat. Ve výše uvedené citaci hovoříte jistě o sobě, viďte? A jak hezky!

[oči v sloup]

193638

16.6.2009 1:22

Je to mafia

Peptalkin 771030 (zavináč) gmail (tečka) com 78.?.?.?

Perfektne napisane!

Ja to vravim uz dlho, je to mafia, ktora netvori ziadne hodnoty a len vyziera tuto planetu. O co lepsi su napriklad herci a dalsi podobni darmozraci? Co maju ludia z nich? Len hlupaci si z nich robia glorioly a pritom ti niemandi nedokazali nic..su pre svet nepotrebni.Parazituju na slusnych ludoch, ktory vytvaraju hodnoty a sami skoro nic nemaju. Tento svet je velky omyl a uz dlho lutujem, ze tu som.

193370

16.6.2009 2:16

RE: Je to mafia

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 193370

Zajimave rec je o nesmyslnosti nadbytku penez a by argumentujete na zaklade penez. Co to prinasi, darmozrouti... ?
Co maji lidi z Mony Lisi? Co maji ze sochy Discobolose? Co jim prinese treba tohle?
http://www.youtube.com/watch?v=a_jDiDya5j4
http://www.youtube.com/watch?v=ipzR9bhei_o&fea...
http://www.youtube.com/watch?v=x_4CNvG1Q_M&fea...
http://www.youtube.com/watch?v=4-L6rEm0rnY&fea...
Obvzlast ta Bachova fuga je zajimava klasicka muzika s moderni technologii, videlo to 3 miliony lidi a 9 000 reakci.

Co treba filosofie? Tady cituji Kanta. Vyplati se?

Dvě věci naplňují mysl vždy novým a vzrůstajícím obdivem a úctou:Hvězdné nebe nade mnou a mravní zákon ve mě.Žádnou z nich nesmím hledat jako zahalenou v temnotách nebo v nadsmyslnu mimo svůj obzor a pouze tušit, vidím je před sebou a spojuji je bezprostředně s vědomím své jsoucnosti. Prvá počíná od místa, které zaujímám ve vnějším smyslovém světě, a rozšiřuje spojení, v němž stojím, do nedozírné velikosti se světy nad světy a soustavami soustav, a nadto ještě do bezmezných dob jejich periodického pohybu, jeho počátku a trvání.Druhá začíná mým neviditelným já, mou osobností, a ukazuje mě ve světě, jenž má pravou nekonečnost, ale jen rozumem může býti postižen. První pohled na nesčetné množství světů ničí takřka mou důležitost jakožto zvířecího tvora, jenž hmotu, z níž povstal musí oběžnici opět vrátit, byv krátkou dobu opatřen silou k životu.Druhá věc pozvedá naproti tomu mou hodnoutu jakožto inteligence nekonečně mou osobností, v níž mravní zákon zjevuje mi život nezávislý na zvířeckosti i na celém smyslovém světě......(KdpV)

Co zakladni vyzkum ve vede? Vyplatili se nakonec hratky Volty s zabimi stehynky? Co poezie? Vyplati se rozvijet v lidech fantasii, invenci a vubec lidskost? Nejsme tady od toho, aby jsme vlastnili, ale by jsme se stali lidskymi bytostmi.

193372

16.6.2009 10:40

RE: Je to mafia

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193372

moc hezky napsáno. souhlasím (i s tou závěrečnou nadsázkou).
ano, jsme zde proto, abychom se snažili být lepší, zlepšovat se VE VŠEM. a k tomu nutně potřebujeme motivaci a inspiraci. a také pocity.
někomu něco dávat, něčím pro někoho být. a nemusí jít jen o hmotné věci, nutné potřeby k přežití - nýbrž o to něco navíc, co nás odlišuje od zvířat. a tím je umění všeho druhu a emoce, které to vzbuzuje, a které jiným lidem hodně dávají.
nebo-li: odměna není oprávněná jen za upocenou dřinu a vyrobené kusy něčeho, ale také (a možná ještě víc) za ušlechtilou nadstavbu nad tím nutným základem. "to podstatné je očím neviditelné".

193398

16.6.2009 14:52

RE: Je to mafia

JaJa 213.?.?.?

Reakce na 193372

Skvělý příspěvek i s ukázkami! Díky. Škoda jen, že díky pobytu v "divné zemi" se nedostanu na první odkaz: "This video is not available in your country due to copyright restrictions." [zmaten]

193407

20.6.2009 19:31

RE: Je to mafia

dodo 88.?.?.?

Reakce na 193407

Tak za co je vlastně ten dík? Za tu nedostupnost? No tohle?! Tuhle v TV24 padla věta: "V Africe máme množství oboustranných sirotků díky tomu, že oba jejich rodiče byli zabiti." Do té doby jsem netušil, že je zabití obou rodičů sirotkům po nich zůstavším, prospěšné. Ten svět je fakt nějaký divný a jeden se má pořád co učit, aby neumřel blbej.

193735

21.6.2009 18:43

RE: Je to mafia

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 193735

A kdo muze pomoct zmenit situaci treba v Africe? Hovadka hromadici veci? Nebo lide, kteri nechapou, ze tu nejsou od toho, aby byli videni pri predvadeni sebe i toho, co nahromadili? Predevsim jsme tady, proto abu jsem skutecne byli. A hromada veci, ktera se primarne nestara o hromadeni kreditu nam v tom pomaha a uci nas byt vice lidskymi. Lidska bytost ma solidaritu, soucit, empatii... vsazenou hluboko ve svem genetickem kodu. Staci ji pouze rozvijet a nenechat chatrat nebo dokonce znicit psychopatickymi jedinci usilijici vyvolat k moci na nami samotnymi temne vnitrni stranky kazdeho cloveka.
http://www.osel.cz/index.php?clanek=3109

193773

17.6.2009 23:40

RE: Je to mafia

rataj 85.?.?.?

Reakce na 193372

V nehorázných částkách, které jsou vypláceny v dnešní době některým špičkovým sportovcům a hercům, tzv celebritám, vidím absurditu současného světa, kde určití lidé mají zájem na tom, aby lidé věnovali svůj volný čas pokud možno jenom jednoduché zábavě a nepřemýšleli příliš o závažných věcech, a proto vytvořili současný kult takových osobností. Dát lidu chléb a hry, to je osvědčená taktika. Je pravda, že na to hodně lidí zabírá, konec konců je to i lepší, než kdyby třebas peníze propili.
Ve světě, kde na jedné straně, třeba i u nás, existují lidé, kteří dovedou vyrábět i velmi krásné, někdy by se dalo říct i umělecké věci, a dokáží tvrdě pracovat (např. naši skláři), a kteří dnes pozbývají zaměstnání a žijí z naprostého minima, jsou obrovské příjmy některých uvedených jedinců podle mého názoru prostě jaksi nemorální, i když uvážím, že maximální výkon jejich tělo rychle opotřebovává. Též do luxusních stadionů a sportovních paláců vynakládá stát obrovské částky, které by se daly využít jinde mnohem prospěšněji (např. na údržbu zchátralých mostů, na rekonstrukci některých unikátních, rozpadajících se historických objektů, kde by bylo možno zaměstnat spoustu lidí). Značné částky se dávají ze státních prostředků i na policejní střežení při sportovních akcích na ochranu proti řádění fanoušků, kteří si sem přicházejí vybít své frustrace.
Obrovské neadvekátní příjmy jsou i příčinou morální devastace některých jedinců (používání drog, prohrávání obrovských částek v hazardu, pohrdání lidmi, kteří nepatří mezi smetánku, hraní si na primadony, které si mohou dovolovat i to, co běžným lidem není povoleno).
Přitom hodnocení a morální postoje těchto lidí v dřívějších dobách byly často zcela jiné. V 19. století a někdy i ve 20. století žili často třeba herci většinou dosti bídně, sportovci si vážili toho, když byli vybráni do národního týmu a snažili se zde bojovat ze všech svých sil, ač jejich příjmy a jejich výstroj a vybavení sportovišť ve srovnání s dneškem byly minimální. Šlo jim více o čest, než o peníze.
Jinak naprosto nesouhlasím s příspěvkem Peptalkina, že by tito lidé byli darmožrouty.
Společnost dobré sportovce i dobré herce potřebuje. Rozumně provozovaný sport utužuje tělo, pro mládež je to vhodný způsob trávení volného času, na dobré sportovní utkání s plným nasazením hráčů není špatné se občas podívat.
Dobří herci v dobrých divadelních představeních nám lépe přibližují myšlenky autorů a dokáží i to, že se jaksi vžíváme do děje.
V jejich finančním ohodnocení by však měla být zachována určitá střední míra, zatím se z nich vytváří podle mě zcela neoprávněně jakési moderní idoly, což i jim více škodí, než prospívá.

193536

16.6.2009 22:05

RE: Je to mafia

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 193370

Ti co vytvářeli největší hodnoty, tak těm se svět často odvděčil jen bídou, nebo i smrtí. K nim se bohužel nemohou ani přirovnávat ti, kteří třeba do úplného vyčerpání vyrábí výrobky nebo služby pro denní potřeby, nebo mnohem častěji, pro denní rozmary. Už vůbec se k nim rozhodně nemohou přirovnávat uměle vytvořené celebrity, které po planetě skáčou jak nenažrané kobilky.
Přesto tu malá šance je, že i nula, která se obecně nepovažuje ani za plnohodnotného člověka, najde něco co ho zaujme, že najde krásu života, který ho doposud už tak často zklamal. Nakonec často se proflákne, že problém s životem mají přece i celebrity, když se cítí být přes všechny své prachy tak zoufale samy, nepotřební a neuznaný.

193438

16.6.2009 1:25

Příjmy, které "nejdou utratit" jsou příčinou krize

Pepa XY 89.?.?.?

Nemám nic proti vysokým příjmům, vadí mi příjmy, které "nejdou utratit", tj. takové které se nevracejí do reálné ekonomiky a končí ve virtuální ekonomice spekulací - na burzách. Tyto peníze v reálné ekonomice chybí a lidstvo pak nemá tolik peněz, aby mohlo koupit vše co vyrobí. Aby se neprodané zboží nehromadilo, musí se tisknout peníze a půjčovat lidem. Až budou lidé tak zadlužení, že budou mít vše zastaveno a nebudou mít čím ručit další půjčky, tak se půjčovat přestane a nebude pro koho vyrábět. Ronaldo tak zřejmě přiloží polínko pod kotel krize.

193371

16.6.2009 2:34

ilsa 93.?.?.?

Jde o to, zda ty peníze budou skutečně jeho, nebo se přes něj jen otočí. Už delší dobu se prohlubuje moje přesvědčení o tom, že vrcholový sport je stále více a více zástěrkou pro praní špinavých peněz. Dávno minula doba kdy k tomuto účelu postačovaly velmi drahé restaurace pravidelně danící tržby, ač do nich téměř nikdo nechodil. Na objem peněz k praní to přestalo stačit a sport se ukázal vhodným prostředím k tomuto účelu. Dovolím si tvrdit, že v tom jedou i Olympijské hry.

193373

16.6.2009 14:52

Za vším hledej bankéře

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 193373

Už hodně dávno neplatí bonmot, že za vším hledej ženu. Ale zvláště dnes platí všude pravidlo- za vším hledej bankéře. Nejen sportbyznys a showbyznys se zcela proměnily na byznys, ale v byznys se proměnilo takřka úplně VŠECHNO. Na bankéře si hodně stěžoval už John Lennon- kdy oni si je omotali spousta smlouvama a Beatles potom fungovali v zásadě jak nějací jejich dobře výděleční otroci. Podobně patrně fungují i vrcholoví sportovci, dobře placení zpěváci, herci, vrcholoví politici, podnikatelé- miliardáři a troufám si tvrdit, že třeba i někteří spisovatelé.

Vezmu za příklad takovou Madonnu. SioMFD jí nepřetržitě dělá „zadarmo“ tak obrovskou reklamu, že se vždycky nestačím divit. Není to normální. Takhle se uměle přes mainstream vyrábějí „světoznámé hvězdy“. Oni dneska dovedou udělat hvězdu z úplné nuly, která ani neumí pořádně zpívat. Madonna potom za svou uměle vyrobenou kariéru musí poslouchat ty, s kterými má všechny ty reklamní smlouvy. Ovšem přišlo mi značně nechutné, když jsem teď v MFD viděla její fotku, kde v náručí držela dítě, ale na tričku měla lebku se skříženými hnáty. Že by povinná propagace kultu smrti?

Umělého spisovatelského velikána vytvořil mainstream i z Dana Browna a jeho přihlouplé knížky Šifra mistra Leonarda, jejíž nápady navíc ukradl od skutečných badatelů. Taky spisovatelka Rowlingová je mainstreamem nenormálně všemi směry protěžovaná. A takhle bych mohla pokračovat u mnoha „světových hvězd“.

193408

16.6.2009 15:08

RE: Za vším hledej bankéře

ltokar.sk 85.?.?.?

Reakce na 193408

No ale dyt bankeri maji zeny [mrknutí jedním okem])

193409

16.6.2009 16:24

RE: Za vším hledej bankéře

Novákneu 213.?.?.?

Reakce na 193409

A hodně náročné![smích]

193413

16.6.2009 18:20

RE: Za vším hledej bankéře

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 193413

To je možné, že jsou náročné. A co jste tím jako chtěl říct? Že jako ony hýbou těmi bankéři? Tak to se tedy mýlíte. Ony sice parazitují na velkém bohatství svého muže- ale za cenu toho, že jsou bezprávné onuce, které musí držet hubu a krok. Ono jenom stačí pozorovat papaláše Paroubka, jak se chová. Má těhotnou mladou ženu, ale tahá se s Brožovými a jinými kreatůrami.

193420

16.6.2009 18:41

RE: Za vším hledej bankéře

taky Vladimír 85.?.?.?

Reakce na 193420

Tak jak na to koukám, tak tenhle článek vyvolává v jinak šlušných lidech, ty horší vlastnosti. Že Jarmilko a ostatní.

193423

16.6.2009 19:49

RE: Za vším hledej bankéře

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 193423

Co to na mě hrajete. Ve svém prvním příspěvku jsem naznačila, že svět je řízen bankéři a jejich vlastněnými masmédii. Proto se může stát, že nějaká připitomělá Madonna (už to její vtíravě vybrané jméno! )určuje vkus většinového obyvatelstva jenom proto, že si to nějací parchanti nahoře tak usmysleli. Prostě si nepřeji, aby světovými bankéři (Rothschildy) řízený mainstream určoval, koho máme obdivovat a koho ne. Aby nevyráběl falešné „hvězdy“. Takže mi tu nemluvte o nějakých horších vlastnostech, ano?

20 let čtu den co den poctivě MFD, takže naprosto přesně vím, o čem tento odporný plátek je. Abychom nepřítele dobře poznali, musíme ho pečlivě studovat. A to já přesně dělám.

193425

16.6.2009 20:04

RE: Za vším hledej bankéře

taky Vladimír 85.?.?.?

Reakce na 193425

Sakryš a já myslel, že svět je řízen lidskou blbostí, pohodlností, vyděšeností a bankéři toho jen využívají ku prospěchu svému. No musím se ještě hodně učit.

193428

16.6.2009 21:03

RE: Za vším hledej bankéře

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 193428

To máte pravdu, musíte se ještě sakra hodně učit, abyste pochopil svět. Svět je řízen nelidským dobytkem, který je spolu spolčen už od starověku.

193431

16.6.2009 22:19

RE: Za vším hledej bankéře

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193431

I vy se musíte ještě hodně učit... [velký smích] přečíst ještě 956 vydání MfD, ale ve vašem případě z toho nekouká zařazení se mezi normálně uvažující. "taky-Vladimír" v příspěvku nad vámi má naprostou pravdu. a vy už zase začínáte hysterčit.

193444

17.6.2009 10:22

RE: Za vším hledej bankéře

Novákneu 213.?.?.?

Reakce na 193444

Jarmila podle mě je už nyní nadstandartně uvažující a její znalosti by se hodily masově uznat, ale už je asi pozdě a začíná to být už i jedno. To se mělo stát ještě před sametovou revolucí a vlastně ještě mnohem dřív. Její názory jsou mnohem lepší než naivita až manipulace o nekonečném růstu a prospritě a notabene s našimi západními bratry, kteří nejsou vůbec vychcaní jak mraky a vždy to s námi myslí jen dobře.

193472

17.6.2009 12:29

RE: Za vším hledej bankéře

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193472

naši západní bratři to s námi nikdy dobře nemysleli (vždy jen sami se sebou), a nechápou to jen naprosto vylízané, zpracované ovce, věřící každé slovo masmédiím.
ohledně jarmily se ale neshodneme - dle mého názoru je to osoba mimořádně (opakuji: mimořádně) zmatená a rozervaná emocemi a zaujatá svým já. její názory jsou často protichůdné (tedy ani logika a schopnost psát). její "dílo" a charakteristika se dá v zásadě shrnout do pár tématických okruhů (jejích životních "mouder" ):
- chlapi jsou kurvy a ženské jsou lepší (usilují o čistou lásku), ale musejí být rovnoprávné a silné PROTI mužům, ač jsou úplně jiné.
- jarmila "ví" naprosto přesně, jak to bylo v pravěku mezi lidmi, a že tam šoustal každý s každým a...
- má svou kuriózní teorii o genech a memech. je převratná především v té "jistotě", na kolik procent co ovlivňuje osud člověka.
- Weiss je dacan a možná i ďábel. a i kdyby nebyl (jakože jej jen deziterpretuje a špatně pochopila), stejně musí být hajzl, protože to tady už jednou jarmila řekla a pohádala se o tom s XX lidmi - a jak by vypadala, kdyby najednou názor změnila, resp. připustila, že celý ten flame byl jen o jejím nepochopení?
- svět řídí zmrdi a musíme proti nim bojovat
- nejlepší příprava pro boj proti nim je každodenní znečišťování si nitra jarmilinou oblíbenou četbou - snůškou lží a matoucích polopravd z Mladé fronty.
- existuje dojem, že "demoracie" je dobrá, a jarmila vymyslela "geniální" plán, jak skutečné demokracie dosáhnout -přitom demokracie je v zárodku a z principu vadná, dekadentní, úpadková (obecně klesající úroveň), a bude vždy zneužitelná reálnými silnými osobnostmi. a plně se jí nedosáhne nikdy, natož v čisté formě (viz také nezájem lidí, a nedostatek času se politice věnovat).
- zvíře je jako člověk (možná i lepší) ...opět jen rádoby-ctnostná, humánní, "vyšší" filosofie a ukázka jarmilina samožerství.

193481

17.6.2009 14:08

RE: Za vším hledej bankéře

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Reakce na 193481

>ohledně jarmily se ale neshodneme - dle mého názoru je to osoba mimořádně (opakuji: mimořádně) zmatená a rozervaná emocemi a zaujatá svým já. její názory jsou často protichůdné (tedy ani logika a schopnost psát). její "dílo" a charakteristika se dá v zásadě shrnout do pár tématických okruhů (jejích životních "mouder" )
[cool]

193492

17.6.2009 15:19

RE: Za vším hledej bankéře

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 193481

Fakt jste mě dneska pobavil: [chechtot] [chechtot] [chechtot]

193501

17.6.2009 18:34

RE: Za vším hledej bankéře

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 193501

To je dobře, že to berete s humorem, Jarmilo. Dle mého názoru se nemá smysl dohadovat s lidmi, pro které jsou peníze až na prvním místě. Případně s lidmi, pro které je zvíře VĚC (to, že je to dokonce v zákoně, je jiná věc). Prostě někteří lidé si myslí, že svoboda je možnost, dělat si co chtějí. Ano, to sice mohou, ale neměli by zapomínat, proč jim byla tato svoboda dána a jaký je smysl jejich existence. A že se svobodou přichází i odpovědnost.

Prostě, tohle handrkování je klasika. Je to handrkování mezi lidmi, pro které je prioritou duchovní povznesení a mezi lidmi, pro které jsou prioritou hmotné statky. Mezi lidmi, pro které je na prvním místě morálka a mezi lidmi, pro které je na prvním místě zisk.

Labyrint světa a ráj srdce. Takovouto literaturu jistě žádný příznivce peněz nechápe a je pro něj naprosto zbytečná. Duchovní povznesení a konzum jsou natolik rozdílné, že většinou nemohou existovat paralelně. Protože každý, kdo pochopí, že život není jen o tom, poslouchat na slovo to, co nám říkají ti, co jsou za oponou, už nikdy Systém obhajovat nebudou.

193519

17.6.2009 18:51

RE: Za vším hledej bankéře

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 193519

Já jsem se zařekla pane hestroy, že už nikdy na nikoho vztekle nevyjedu, ale budu tyto lidi brát vždy s humorem. [smích] Jinak Vaše názory se mi líbí a mám Vás ráda.[smích]

193521

17.6.2009 21:46

RE: Za vším hledej bankéře

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 193521

Díky, paní Jarmilo. Myslím, že máme hodně společného, proto se také za vás rád postavím, když vás napadají za vaše názory, s kterými se ztotožňuji. Ale nesmíme si to tu říkat, protože bychom byli napadeni, že se tu sdružujeme a nejsme objektivní. [mrknutí jedním okem]

Víte, my patříme k těm "radikálním" odpůrcům Systému, kteří si myslí, že Člověk je tvor, který by měl dokázat něco víc, než jen provádět to, co od něj Systém a tím pádem i většina zmanipulovaných lidí očekává. Takových lidí bylo ve společnosti vždy málo, protože je Systém buď fyzicky likvidoval, zesměšňoval, případně uplácel tak dlouho, dokud se nepřidali na jeho stranu.

Pokud jste viděla Matrix, tam je to krásně ukázáno, kolika lidem stačí to, co jim Systém nabízí a pak ho dokonce obhajují i za cenu lidských obětí. Lidé, pro které jsou zvířata věci a příroda je jen místo, které se dá využít, nemůžou pochopit, jak vzdáleni jsou od pravé a nefalšované skutečnosti. Kolik již bylo proroků, kteří se snažili lidem vysvětlit, že každá věc, kterou nám příroda (nebo Bůh, nebo Existence), dává, je zneužitelná a většinou i zneužitá.

Je to hrozně těžké, připustit si, že žijeme v obrovské lži, že VŠECHNO, co je nám předkládáno těmi, co stojí za oponou, je jen prostředek k naší manipulaci. Právě proto, že je to VŠECHNO. Tento svět už není svobodný, ačkoliv pro mnoho lidí je materiální uspokojení jakousi svobodou. K tomu, aby člověk pochopil, o co tu skutečně běží, se musí vzdát VŠEHO, co mu bylo od malička vštěpováno, musí se dokonce i postavit vlatním rodičům, ačkoliv to s ním myslí dobře.

Když se podíváme na Bibli, zjistíme, že Ježíš (nakolik je to skutečná postava a nakolik je to symbol nechme stranou) se vzdal své matky, právě proto, že ho chtěla zachránit. Zachránit tím, že se ho snažila přesvědčit, aby se vrátil do Systému.

Ale to je na dlouhé povídání. Já vás mám také rád a jsem rád, že tu jste! [smích]

193526

17.6.2009 23:31

RE: Za vším hledej bankéře

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193526

tak tady už padají vyznání lásky... to emocionálně neukojená jistě chrochtá blahem! [velký smích] ...zvláště když se podkuřuje jejímu egu.
pokud jsem stačil postřehnout, vy se zastáváte JEN PROTO, že patří do party anti-systémáků, nebo proto, že je tu už dlouho zabydlená. -názory pak může mít jakékoliv a zastanete se i nelogických pitomostí (pro vás tohle není problém... nerozlišujete podle kvality, ale podle zdroje).

tak si to užijte, hrdličky [chechtot]

193535

18.6.2009 7:22

RE: Za vším hledej bankéře

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 193535

[vyplazený jazyk]

193552

18.6.2009 7:22

RE: Za vším hledej bankéře

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 193526

Tak jsme si prý zahrdličkovali, jak tvrdí závistivá osmdesátipětka.[smích] Bohužel, musím přiznat, že již zdaleka nejsem radikální odpůrce Systému. Jak stárnu, tak si čím dál víc říkám- ať bojují mladí za lepší svět, je to jejich život. Já už jsem se v životě snažila dost a teď už budu jenom pozorovat, co a jak.

Svým způsobem tohle je úžasná přelomová doba, kdy jsme svědky neuvěřitelného technického rozvoje. Když si uvědomím, že celé mé dětství bylo ještě bez televize- a dnes náhle existuje tolik technických zázraků včetně internetu. Na druhou stranu, jak správně píšete, žijeme v obrovské lži a iluzi, kde ve skutečnosti je všechno jinak- tak jako v tom filmu Matrix. Generaci, která žila mezi dvěma světovými válkami se říkalo Ztracená generace. A já si říkám: Nejsme my náhodou taky taková ztracená generace, která jen čeká až se všechno zhroutí a skončíme v pekle třetí světové války, kterou nám uspořádají ti co stále hořekují nad holocaustem?

Ale ať je to jak je to, když nemůžeme změnit svět, snažme se alespoň my sami žít v pravdě a podle svých vlastních morálních norem. Jak říkává jansmith, všichni začněme především u sebe, a pak nebudou mít šanci placení manipulátoři s námi mávat.

193551

17.6.2009 14:01

RE: Za vším hledej bankéře

taky Vladimír 85.?.?.?

Reakce na 193472

Souhlasím naprosto s první větou. Názory paní Jarmilky na různá témata, jsem četl. Pouze jsem uvedl, že tento článek jaksi vyvolává v lidech, ty trošku horší vlastnosti. Nebo chcete-li, možná tu reálnější podobu, když se zapomene kontrolovat. Možná ve skutečnosti, zase tak rozdílní od těch bankéřů my obyč. nejsme, samo vyjma těch nul. Západní bratři, budou pravděpodobně vychcanější než-li jsme my, páč měli nějakých 40-50 let navíc, naučit se chodit v tom, co tady máme nyní. Sranda, pokud by se to u nich překulilo směrem k socialismu, tak zase my, bychom je učili jako ochcávat prac. dobu, jak krást matroš na barák a jak si skrytě dělat prdel ze soudruhů představených. Než by se to naučili, tak by taky parkrát spadli na hubu. Nekonečný růst neexistuje. Manipulace funguje, jen pokud jsou ti manipulovatelní.

193490

17.6.2009 14:34

RE: Za vším hledej bankéře

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193490

nekonečný "růst" (nebo spíše vývoj?) existuje... jako se střídají roční období a jak stoupají a klesají vlny na moři. tedy jde o růst relativní a dočasný, periodické opakování vln. jakýmsi vývojem bych to nazval... roste poznání, ale zase se něco dobrého zapomíná a opouští. ke škodě člověka.

manipulace funguje vždy, protože VŽDY jsou a budou někteří silnější (schopnější) a někteří snadno podléhající manipulaci.

u amíků (nějaké socializující vlivy tam vidím - např. znárodňování) pokud bude něco na způsob socialismu, nebudou tamní mocní tak blbí, aby šli do naší slepé uličky s reálným socíkem, ochcáváním pracovní doby ap. tam půjde podle mého odhadu spíš o daleko modernější, sofistikovanější styl tvrdé totality, protože si to vyžádá mj. povaha amíků a tradiční ozbrojenost.

193497

20.6.2009 20:54

RE: Za vším hledej bankéře

dodo 88.?.?.?

Reakce na 193497

"... protože si to vyžádá mj. povaha amíků a tradiční ozbrojenost."

Neorganizovaná ozbrojenost je pro srandu králíkům, když jsou na ni připraveny vysoce organizované, speciálně vybavené a systému oddané represivní složky státu. Odzbrojit tu veřejnost do týdne, je otázka jednoho podpisu jednoho zákona. Media už zařídí potřebné nadšení pro věc. Jsou přece v těch jedině správných rukách, jak dokazují i v prezidentských kampaních. Obama a mnozí další tím gestem Bafometa dávají všem nepokrytě nazřetel, komu jejich duše patří. Co je to za společnost, která si již málem sto let nechá líbít pošlapání své ústavy prezidentem Wilsonem, jenž r. 1913 prodal svoji zemi za pár stříbrných světovlády chtivé sektě Illuminátů kolem FED, přenecháním práva vydávat státní měnu? Jeho vlastní zhodnocení své životní role, že: "Jsem ten nejnešťastnější člověk. Nevědomě jsem zničil svou zemi. Velký průmyslový národ je nyní ovládán svým úvěrovým systémem. Už nevládne svobodný názor, už nejsme vláda z přesvědčení a hlasu většiny, ale vláda názoru a nátlaku malé skupiny dominantních lidí.", hovoří za vše.

Doposud odtamtud i od našich medií zazníval jen bezvýhradný hold kapitálu. Něco se ale tady začíná dít. Na čt24 nechali vysloupit maníka z bankovní sféry, který tam veřejně ozřejmoval skutečná fakta o FED. Dosud to zde neslýchaný počin.

193736

17.6.2009 12:28

RE: Za vším hledej bankéře

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 193444

Ale no tak, soudruhu, co kdybyste šel své "rozumy" trousit na pro vás bližší server poslušných přikyvovačů Systému. Takovým lidem, jako je Jarmila, totiž nesaháte ani po kotníky.

Vaše reakce totiž jasně svědčí o tom, že si myslíte, že tu není nikdo, kdo by rozhodoval o tom, co bude ráno v novinách a večer v televizním zpravodajství. Pak je veškerá další snaha o komunikaci marná... Jak říkám, zkuste ten server, co vám doporučuji, tam budete moci přikyvovat všichni společně.

193480

17.6.2009 13:51

RE: Za vším hledej bankéře

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193480

ale božínku! co to tady blafe, nějaký psík obranář? [velký smích] já jsem na nezvědavci nikdy nenapsal ani písmeno.

vaše reakce naopak svědčí o tom, že vůbec netušíte, na koho reagujete a jaké mám názory (viz má nedávná debata s vojtou, která zcela odporuje vašemu zkratovitému, nelogickému výkřiku, který byl motivován jen jedním - primitivní snahou bránit soudružku.

193488

17.6.2009 14:29

RE: Za vším hledej bankéře

taky Vladimír 85.?.?.?

Reakce na 193480

Hestroy to neděláte dobře, že hned každého z jiným názorem posíláte do pryč. Ráno v novinách a večer ve zpravodajství bude povětšinou to, co bude chtít grupa majitelů, případně to co bude chtít grupa co platí, ať už skrytou, či jinou reklamu na cokoli, včetně např. voleb. To už platilo od prvopočátku, tak jak se tomu můžete ještě dnes divit. To že to je takto, má své nesporné výhody, má to systém. Když má něco systém, je to zároveň i slabina.

193494

17.6.2009 17:03

RE: Za vším hledej bankéře

Novákneu 213.?.?.?

Reakce na 193494

Vám dvěma osmdesátpětkám změní názor jedině pořádná krize, protože potom teprve nebude nikoho, kdo by vás těm vaším krkavčím názorům učil. Když všechno víte tak jistě a přesně a tak souhlasíte s kapitalistickým systémem, protože ostatně jak správně a shodně uvádíte, nelze s tím nic dělat, aneb výsledek takového boje je jasný a každý kdo má jiný a třeba v něčem správnější názor je u vás hned komunista, tak s vámi prakticky není o čem diskutovat. Vaše názory mě nijak neohromují a ani mně nevadí, pokud nezačnou být vulgární, a jsou také už nyní prakticky zastaralé, dnes už jim nevěří ani sami vrcholní představitelé národů a mezinárodních firem, které tak uznáváte přes jejich jasné chyby.
Nekonečný růst jak jej uvádí propagandisticky kapitalismus, není shodný s udržitelným vývojem daný zákonitostmi na této planetě a doposud platilo, že pokud někdo vykazoval enormní růst, tak ho někdo třeba v jiné zemi musel táhnout. Proto do revoluce platila jedna z mnoha absurdit, že např. západní Německo bylo socialističtější než východní, nebo že na Ameriku nikdo neměl a jak by mohl, když si hraje někdo na mlujícího fotra Země s psty na spoušti. Opravdu nepříjemný taťka, který má vždy pravdu. Z toho dále platí a dnes máme to štěstí, nebo smůlu,že systém a jeho růst se nám před očima mění v hroucení a s vývojem má dočinění a ještě k tomu jen snad jen potud, když proběhne až do konce zavčas, než by musela proti rakovinovému myšlení a jednání zasáhnout sama příroda se svými zákonitostmi hroutícího se ekosystému.
Vy jste názoru, že vše jak je, je pořád správně, ať je to cokoliv. Opravdu velmi nepříjemný a častý názor a často je zdrojem mnoha křivd a zlého. Ostatně můžete mít takový názor, může ho říkat i sám nějaký váš Bůh, ale ikdyby to tvrdili všichni i On, tak to ještě pořád neznamená, že je to pravda, když lze v reálu dokázat, že následky jsou jiné, než se tvrdí.

193510

17.6.2009 19:17

RE: Za vším hledej bankéře

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 193510

Můžu se pod to taky podepsat? Perfektní, i když asi zbytečný, kdo nechce vidět nevidí ani náklaďák na něho se řítící.[smích]

193523

17.6.2009 23:17

RE: Za vším hledej bankéře

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193523

Podepsat se můžeš pod co chceš... a pak raději do septiku s tím (i s tebou) [velký smích] Jinak novakneu zcela evidentně blekotá jakási svá (zdejší skupinová) agresivní "moudra"... je to tady jakýsi folklór... hrát si na věštce vidoucího, varovat svět a i jen lehce odlišené nálepkovat jako blbce a posílat je na nezvědavce. prostě trapas.
v tomto případě se hážou do jednoho pytle dokonce dva různí lidé s docela odlišným myšlením a asi i názory. nicméně paušalizaci skalních to nijak nebrání [smích]
pochybuju, že někdo učí krkavčím názorům, a jsem si jistý, že krkavci jsou v krizi naopak mnohem aktivnější. prostě píše úplné pitomosti... neexistuje důvod, aby mě někdo učil, a pokud, aby toho v době krize nechal.
"Nekonečný růst" je pojem, o kterém tu píšou jen krákoraví anti-systémáci. já jsem o tom rozhodně nezačal, a o dnešní demokracii dlouhodobě tvrdím, že je naopak systémem úpadkovým, a také jsem napsal, že kromě určitého pokroku (ve vědě, i v životní úrovni) se některé dobré věci zapomínají (řemesla) a opouštějí (zvláště citelné důsledky jsou v oblasti soudržnosti rodin a vztahů). -tedy jsem dnešní stav určitě neglorifikoval.
možná si pánové pletete tak zásadně rozdílné věci jako opěvování/podporu, oproti neutrální akceptaci vzhledem k povaze lidské a přírodním zákonům.
komunistou jsem nikoho nenazval - takže opět nějaká rudá mlha před očima???
>Vy jste názoru, že vše jak je, je pořád správně, ať je to cokoliv.
toto je tak sugestivní blábol, že ten nesmysl snad nemá ani cenu komentovat.
a boha bych do toho (být vámi ateistickými revolucionáři) raději nepletl. je to směšné a nesmyslné -nikdo nemůže vědět, co si myslí a říká bůh, a i kdyby to někdo věděl, rozhodně to neví Novák nebo antiseptik. a i kdyby snad i toto bylo splněno, nelze očekávat, že všechny věci Novák posoudí lépe, komplexněji, objektivněji, než vševědoucí bůh. a komu by chtěl něco dokazovat? s jakým efektem? no prostě další z té snůšky nesmyslů.
a protože to nemá úroveň ani logiku, tímto v tomhle vláknu skončím -dále by to byla ztráta času s tupouny [velký smích]

193533

18.6.2009 1:01

RE: Za vším hledej bankéře

Novákneu 213.?.?.?

Reakce na 193533

To je dobře, že končíte, protože jste si sice vaše nadávky určitě moc dobře předplatil, ale kdyby jich bylo příliš, tak by sem do diskuzí chodilo stále méně lidí. Navíc pro vás neexistuje ani důvod, jak píšete, aby vás někdo učil a zrovna podle těch nadávek a strohosti, byste potřeboval ještě hodně dohnat. On vás nikdo neučil slušnému jednání? Nebo se nejspíš odmítáte jen pochlubit, kdo vás těm vaším moresům učí.
Náš křesťanský národ je docela citlivý na rouhání se! Každý v této diskuzi jistě ví, že je nějaké desatero přímo od Boha a tak každý může vědět, že Bůh něco říká. Že byste snad zde byl jediný, kdo tohle zrovna neví? Mnozí vědí, že náboženství všeho druhu zde roste jak houby po dešti. Takže je zajímavé, že jsem vás odhadl dobře a sám píšete jako byste přeci jen znal nějakého svého boha, který je vševědoucí, ale jeho věřícím však nelze, jak píšete, nic dokázat.
Takže opravdu nevím, proč sem chodíte diskutovat, když vše víte lépe a tak často nadáváte.

193539

19.6.2009 0:54

RE: Za vším hledej bankéře

mtk 80.?.?.?

Reakce na 193539

>Takže opravdu nevím, proč sem chodíte diskutovat, když vše
>víte lépe a tak často nadáváte.

Pro nekonečně rostoucí ego - ať se pak líp prodá na trhu. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

193639

18.6.2009 18:42

RE: Za vším hledej bankéře

Novákneu 213.?.?.?

Reakce na 193523

Díky moc. Důležité je vědět o čem člověk mluví a píše a to nemůže být nikdy zbytečné. Ti co neví o čem mluví a pořád jen mluví jsou opravdoví blbci, ale jednou snad pochopí a bude dobře. Co je to nekonečný růst nám už dlouho marně vysvětlují z USA:
http://www.novinky.cz/ekonomika/171550-usa-maji-tv...

193610

16.6.2009 21:03

RE: Za vším hledej bankéře

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 193428

s poslední větou souhlasím čím dříve tím lépe [smích]

193432

16.6.2009 21:06

RE: Za vším hledej bankéře

Jaroslav 88.?.?.?

Reakce na 193425

>naznačila, že svět je řízen bankéři a jejich vlastněnými
>masmédii. Proto se může stát, že nějaká připitomělá
>Madonna (už to její vtíravě vybrané jméno! )určuje vkus
>většinového obyvatelstva jenom proto, že si to nějací
>parchanti nahoře tak usmysleli. Prostě si nepřeji, aby
>světovými bankéři (Rothschildy) řízený mainstream
>určoval, koho máme obdivovat a koho ne. Aby nevyráběl
>falešné „hvězdy“. Takže mi tu nemluvte o nějakých
>horších vlastnostech, ano?


>20 let čtu den co den poctivě MFD, takže naprosto přesně
>vím, o čem tento odporný plátek je. Abychom nepřítele
>dobře poznali, musíme ho pečlivě studovat. A to já přesně
>dělám.

Souhlasím s Vámi, jsem téhož názoru.

193433

16.6.2009 23:36

RE: Za vším hledej bankéře

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 93.?.?.?

Reakce na 193425

Jarmilo,Vy jste moje člověkyně. [smích]

193450

16.6.2009 21:11

RE: Za vším hledej bankéře

Novákneu 213.?.?.?

Reakce na 193420

Kdyby všem ženám bankéři tak smrděli jako předpokládám že vám , tak by se jim ženy přeci vyhnuli jako poslednímu smradlavému bezdomovci ve vsi a oni by měli hodně vážný existenční problém a bylo by to hodně hybnou silou. Jenže tak to zatím není a peníze každému voní i vám a i mě. V tom se jako mýlím?
Že by ženy parazitovali na bohatství svého muže atd?
Já si myslím že si svůj post paní bankéřové naopak umí vychutnat a mě se to právě moc líbí. Dámy v tom jistě vidí dokonce svůj životní úkol jako každá celebrita a nebuďme zbytečně skromní, tento cíl vychutnat si život vedle co nejbohatšího partnera má každá dnešní faninka. Na většinu však nutně musí zbýt trouba se sotva desítkou měsíčně, ale kurňa, za pokus to stojí skoro vžycky! Ostatně každý správný rodič přeci své ratolesti vede k takové náročnosti, neříkejte že by jste své dcery v tomto vedla k naprosté skromnosti, aby vydržely být cudné nejlépe do třiceti a pak uhnaly toho troubu jen s desítkou.

193434

17.6.2009 7:05

RE: Za vším hledej bankéře

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 193434

Pochopitelně se mýlíte. Ale jenom jste podlehl mainstreamové propagandě, kde manipulátor davů Weiss a jemu podobní evolucionisté prostřednictvím mainstreamu již 20 let lidem vtloukají do hlav, že ženy jdou ve vztahu jenom po prachách. Tak tomu ale rozhodně není. Ženy chtějí především LÁSKU a věrného životního partnera. K čemu je dobrý bohatý partner, když s ním život není hezký? Ale některé ženy se přesto rozhodnou žít s velkým boháčem i za cenu toho, že on si dělá co chce. To jsou týpky, které jsou skutečně zištné (tzv. zlatokopky), jsou prostě zkorumpované dobrým bydlem a na lásku a hezký partnerský vztah rezignovaly.

193465

17.6.2009 10:03

RE: Za vším hledej bankéře

Novákneu 213.?.?.?

Reakce na 193465

Jestli se mýlím, to by jste mi musela dokázat činy a opakovaně!
Nepodlehl jsem manipulaci, ale všímám si co se děje okolo. V tom by jsme ale neměli být ve sporu. Ženy chtějí především lásku od bohatého , tolerantního, atraktivního prince....a když se nedaří takového najít, je třeba s přibývajícími léty své nároky snižovat. Pro nějakou je obrovské bohatství když má partner 16 000 měsíčně a stabilní místo. To co ženy chtějí už snad ví každej a každej by měl už vědět , že láska na celý život je fakt problém. To co jsou ortodoxní manželky ochotné prohlásit za lásku po 20 letech manželství, ale i méně, je fakt až hrůza. K hezkému životu to má nesmírně daleko a je pomalu fakt už i jedno kolik mají vlastně peněz.
Souhlasím s vámi, že za prachy je partneři prostě vlastní, jenže je jen častým paradoxem, že čím míň peněz partner má, tím víc si tu SVOU hlídá, cepuje jí a ovládá. Naproti tomu některý bohatý jí přece jen svobodu dá a ta chytrá ví, že je to ten pravej jejího srdce šampión.

193471

17.6.2009 15:32

RE: Za vším hledej bankéře

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 193471

Tak Vám to vysvětlím trošku jinak, když pořád jaksi nechcete pochopit. Vy byste dal přednost starší, škaredé, ale velmi bohaté ženě před krásnou dvacitkou? Vy byste si za manželku vzal tu bohatou šeredu kvůli majetku? A tu mladou byste odkopl? Že nevzal? Pak vězte, že mladé dívky uvažují úplně stejně jako Vy. Taky by si prachatého pupkatého plešouna za manžela nevzaly. Že existuje asi 10 procent vyčůraných ženských typu herečky Brožové, to ještě neznamená, že budete generalizovat a vztahovat to na těch 90 procent normálních dívek. A přesně tohle evolucionisti typu Weisse dělají: vsugerovali mužům, že v podstatě všechny ženy jsou od přírody zištné a jdou, jak on říká, po zdrojích. A já Vám říkám, že to není ABSOLUTNĚ pravda. Jestliže ONI mají mezi sebou takovéhle móresy a jdou i v partnerských vztazích především po prachách, tak my, normální lidé, tzv. gojové (pro ně zvířata) takoví nejsme.

193502

17.6.2009 18:02

RE: Za vším hledej bankéře

Novákneu 213.?.?.?

Reakce na 193502

No vidíte a jsme zpět u mé správné reakce, že ženy bankéřů jsou hodně náročné. A vy mi stále nevěříte, že by mohly hnout bankéřema.
Své nároky si ty dámy totiž nechtějí rozšířit o zjištění, které máte vy, že bankéři jsou svým způsobem podvodníci. Kdyby jim každá žena dělala denně zcény s tím, co to dělají za práci, tak je dostanou do vážných problémů.
Dále tvrdím, že nám všem peníze ohromně voní a že pro některou je celé jmění , když ten její má 8000 měsíčně.Vy mi nebudete schopná opakovaně dokázat, že jste vyjímka.
Z těchto dvou postojů rozdílných od vaších hodnotím jen trochu jinak vše co dál uvádíte. Většina věcí je otázka situace, například možná za jistých podmínek a za jistých okolností bych musel dát přednost té staré a bohaté , ale nevím jestli bych toho byl také schopen a většina žen toho právěže na rozdíl od mužu schopna JE. To je vysvětlení i toho , že u silnice najdete jen málo šlapáků, protože tu hnusárnu neustojí, ale ženy za prachy , nebo za (opravdu)okolností nemají nejmenší problém. Mladé dívky uvažují úplně jinak, než mladí chlapci, je běžnou praxí, že dívka je ohromně opatrná a dělá pořád fóry, nebo je trefená z druhé strany, že je davajka, ale nic moc z toho většinou fakt není.
Takže jste mě nepřesvědčila, naopak klidně budu tvrdit , že krásnou dvacítku odmítnu, protože tak drahé šukání mě může naprosto finančně a i jinak zrujnovat, protože má vypjestované nároky. Nesouhlasím s vámi, že jde jen o nějakých 10ku 90, ale že prachy a zázemí je pro ženy mnohem důležitější než to další, protože to přímo souvisí s lepším a až luxusnějším životem a jsou více ochotni se s tím lepším nadosmrti neoddělitelně spojit s pupeční šňurou, ikdyby to mělo hodně bolet, protože s jiným to přeci nebude jiné- muselo by se to zase hodně vyplatit. Muži to mají obráceně, protože oni jsou ti kdo platí alíky, kdo i po rozvodu a to i když si nejsou jistí jestli je dítě opravdu jejich. Tu drahotu si evidentně ani neumíte kolikrát představit a muži se při té pouhé představě lámou v kolenech.
Jsou to jiné úlohy (až pasti)žen a mužu dané zákony, přestože by to mohlo být i jinak. A jsou tu rozdílné preference co je krásné a co důležité a co ještě únosné.

193514

17.6.2009 18:28

RE: Za vším hledej bankéře

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 193514

Tak nejprve Vás musím pochválit, jak jste to hezky nandal těm dvěma osmdesátipětkám.[smích] Ale jinak, bohužel, se v ničem dalším neshodneme. Nezlobte se na mě, ale Vy jste vážně strašlivým způsobem podlehl maistreamové propagandě. Zdá se, že skutečně věříte té neuvěřitelné lži, že většina žen jde po majetku muže. Možná si tímto velmi ošklivým míněním o ženách komplikujete nechtěně i svůj osobní život, aniž byste měl o tom tušení. Nahodil jste příliš témat najednou, velmi ráda bych o tom začala hned s chutí rozkládat[smích], ale bohužel, článek je o něčem jiném. Nechme si to pane Novákneu na jindy, až tu bude zase článek podobný tomu mému o té lásce, kterou někteří mainstreamoví manipulátoři nazývají chorobou.[smích]

193518

18.6.2009 1:18

RE: Za vším hledej bankéře

Novákneu 213.?.?.?

Reakce na 193518

Já si myslím, že se v mnohém shodneme a mohlo by to být ještě lepší, ale zde máme málo místa na důkazy. Já nemám ošklivé mínění o ženách, ale vím, že ženy zde jsou v pasti a muži v jiné opodál také. Samozřejmě, že osobní život, mám díky jistým danostem, docela komplikovaný snad od narození. Máme to tak ale všichni a rozdíly jsou jen podle štěstí a podle toho, na co je kdo ochotný si také vzpomenout. Také jste jednou psala, že jste si o lásce jen snila, ale realita byla nevyhovující…
Takže jen doufám, že ten vhodnější článek nepropásnu.[smích]

193541

18.6.2009 7:36

RE: Za vším hledej bankéře

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 193541

Bylo by dobré, kdybyste ten článek na Zvědavce napsal přímo Vy.[smích] Mohl by být úplně kraťoučký- třeba ve stylu toho Vašeho včerejšího příspěvku, co jste mi zde napsal, co si myslíte o ženách. Já si myslím, že vztahy mezi muži a ženami jsou dnes tak málo prodiskutované, že spousta lidí by si v diskusi na tohle téma mohla všechno lépe ujasnit.

193554

18.6.2009 8:35

RE: Za vším hledej bankéře

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193554

prodiskutované jsou až moc, ale plytce a nejde se k podstatě problému... pravé příčiny se šmahem odvrhují jakožto dnes již nepřijatelné. no budiž... ale pak ta diskuse nemá smysl, protože to snažení nemá cíl, nemá šanci. je zbytečné.
chce to hodně se zamyslet. možná i studovat fyziologii, psychologii, historii, filosofii... a číst starou klasiku bez předpojatosti (např. Bibli).

193560

17.6.2009 10:58

RE: Za vším hledej bankéře

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193465

trocha konzistence by neškodila... ale je to od vás (emocionálně neukojené a rozervané ženské) příliš odvážné očekávat.
- zde odmítáte, že jdete po prachách (rádoby-ctnostné řečičky o lásce)
- a o pár řádků níže (dnes 6:53) jste napsala, že kdo víc vydělá, ten je vůdčí ve vztahu.
samozřejmě víme, že prachy potřebuje a chce každý, bez ohledu na politický názor nebo zaměření - prachy zpříjemňují, usnadňují a jistí příjemnější život (kromě toho, že svědčí o nějakých schopnostech toho, kdo je umí vydělat).
kdo je nemá, ten po nich jde. a kdo je má, ten může (zabezpečen, za vodou) svatě kecat o vyšších ideálech.

193475

17.6.2009 15:40

RE: Za vším hledej bankéře

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 193475

Já jsem ve svých názorech naprosto konzistentní, akorát Vy nic nechápete.[smích] Samozřejmě, že kdo víc vydělá, ten bývá vůdčí ve vztahu. A právě z toho důvodu bych boháče nikdy nechtěla, protože mám ráda svobodu a rovnoprávný vztah. Takhle podobně to cítí i spousta dnešních mladých lidí. Muži nestojí o to dělat někomu vola a živitele, a ženy nestojí o to být někým živené.

Ale zdá se mi, že jsme trochu OT, tak toho radši necháme.

193503

16.6.2009 23:18

RE: Za vším hledej bankéře

kubrt 94.?.?.?

Reakce na 193420

Jarmilo, jedno prastaré moudro praví: připevněte na ženský orgán řemenici a otočím zeměkoulí v protisměru...
Takže se , milé dámy, vůbec nepodceňujte [velký smích]

193447

17.6.2009 6:53

RE: Za vším hledej bankéře

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 193447

Jasně, jak se říká: Unda proti vodě, utáhne tři lodě. [smích] Ale tohle není o podceňování se. V partnerských vztazích existují určité zákonitosti, které závisí i na finanční situaci páru. Vůdčí je ten z partnerů, který víc vydělá. Vzpomeňte si na ten slavný slogan v tom kterémsi českém filmu: Neživíš, tak nepřepínej!

193463

17.6.2009 10:43

RE: Za vším hledej bankéře

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 193463

zajímavé, jak tady mluvíte v souladu s vašimi "oblíbenými" zmrdy [velký smích] :
kdo víc vydělá, ten vede ... kdo má víc bankéřských papírků, ten je lepší a má právo vést.

193474

16.6.2009 19:54

RE: Za vším hledej bankéře

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 193413

a velmi důležité z hlediska jejich rodokmenu [smích]

193426

16.6.2009 23:55

RE: Za vším hledej bankéře

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 193408

Neméně jsou pozoruhodné i okázalé, i když leckdy problematické adopce barevných dětí od veleproslulých selebrit disponujících přitom (pod)průměrným talentem - příkladem je nejen Madonna (autentické jméno bylo vybráno zbožným otcem), ale hlavně Andělína Jolie, která ve spojení s neméně luzným Bradem Pittem přiměla k následování nemálo bílých párů, které si pak vlastní dítě už "nebudou moci dovolit".
Inu, jak pěje Dante (Očistec III,79)
"Jak ovečky když z ohrady se valí
po jedné, po dvou...
a v tom, co první dělá, všechny stejné"

193453

17.6.2009 12:21

RE: Za vším hledej bankéře

člověk 85.?.?.?

Reakce na 193408

Píšete, že HArry Potter jest protěžován. S tím souhlasím. Ptám se Vás: Co říkáte na tyto články? [smích] Zní to hodně šíleně,že?

http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=9056
http://www.osud.cz/cs/tisk.php?id=9067

193478

17.6.2009 15:55

RE: Za vším hledej bankéře

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 193478

Mě ty články až zas tak šílené nepřipadají. V každém případě ale jakmile vidím v mainstreamu příliš masivní reklamu na něco, co nemá žádné opodstatnění, tak vždycky zbystřím. Zatímco normální lidé musí za reklamu vydat obrovské částky, aby mohli něco inzerovat, tak někteří prazvláštní prominenti to mají kupodivu zadarmo a dlouhodobě ve formě různých oslavných článků. A tak se můžeme ptát: co bylo dřív- slepice nebo vejce? Bylo napřed masivní vymývání mozků reklamou- a pak se teprve zrodila spisovatelská hvězda Rowlingová? Nebo je ta Rowlingová tak super, že sama od sebe bez mainstreamu celosvětově prorazila, a teprve až potom si jí tedy mainstream milostivě všiml? Já dávám přednost první verzi.

Vidím to všude kolem sebe: někteří lidé mohou být nadaní jako bohové, ale nic jim to není platné- mainstream si jich ani nevšimne. Ale jiní jsou podprůměrní, ale mainstream o nich nepřetržitě referuje, nepřetržitě je propaguje. Čili někteří vyvolení lidé mají v mainstreamu jasnou tlačenku.

193504

17.6.2009 21:53

RE: Za vším hledej bankéře

bebre 85.?.?.?

Reakce na 193504

Díky za odpověď. Někdy před měsícem se v diskusi objevil příspěvek, ve kterém stálo, že Klausova rodina pochází od Chazarů (Pružínský). Byl tam odkaz i na zdroj - historická kniha napsaná v období 45-48. Mám pocit, že jste to byla Vy, kdo ten příspěvek napsal. Je tomu tak? Pokoušel jsem se to vygooglovat, ale neuspěl jsem. Ta kniha mě zajímá. [smích]

193527

18.6.2009 7:44

RE: Za vším hledej bankéře

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 193527

Ne, to jsem já nebyla, nevím o jakou knihu se jedná.

193555

16.6.2009 3:11

Proc je titulek povinny? asi pro reklamu.. takze http://brazlie.blogspot.com

Orbital http://sazkar.net 189.?.?.?

S tim, ze penize nejsou nicim kryte, s tim bych to nemichal. Porad je to hodnota, ktera putuje od lidu k tem vyvolenym. Ostatne o tom je zbytek clanku. To ze ty penize hodnotu pozbyvaji, by melo spis problem zmensovat.

No a jinak a co s tim. Ronalda zaplati fanousci. Ano muzeme se shodnout, ze je to banda debilu. Ano, vetsina lidi je banda debilu. Mozna jsme jimi vsichni. Nekdo preplaci vstupenky, jiny zase musi mit nejnovejsi IBM thinkpad. Vsichni na necem preplacime, protoze si myslime, ze to tu hodnotu ma.

Ano, svet se mozna riti ke konci. Anebo zacnete taky prodavat teplou vodu a zkuste ty penize investovat do neceho, co ma smysl. Treba do Zvedavce. Nebo jedte do nejake chude zeme, vyberte si tam chudeho inteligentniho cloveka a zkuste ho neco naucit a zainvestovat. Moznosti je mnoho, plakat nad Ronaldem zbytecne.

193374

16.6.2009 11:36

RE: Proc je titulek povinny? asi pro reklamu.. takze http://brazlie.blogspot.com

Robocrep 217.?.?.?

Reakce na 193374

Ať si ta "banda debilů" platí policejní dohled na zápasech ze svýho. Fotbal mě nikdy nezajímal, tak proč bych ho měl sponzorovat z daní?

A vůbec... proč začínající sportovci dostávají dotace ze státního rozpočtu, proč by vysloužilí sportovci měli dostávat zvláštní vyšší důchod? Protože dělají to co je baví asi sotva, to je odměnou samo o sobě.

Za reprezentaci vlasti? Ehm... v dnešní době...

193399

16.6.2009 16:43

RE: Proc je titulek povinny? asi pro reklamu.. takze http://brazlie.blogspot.com

Orbital http://sazkar.net 189.?.?.?

Reakce na 193399

me fotbal taky nikdy nezajimal a presto z nej ziju [smích]
na tve otazky je jednoducha odpoved - platis, protoze oni maji moc a umi si vynutit tvoje dane

to ze sedis a rves - jaka nespravedlnost - je alibismus. pokud ti to vazne tak vadi, tak neco udelej. Je to pohrobkovstvi evropskych revolucisi myslet,ze mas na neco pravo. Mas jediny pravo - vybojovat si to

193415

16.6.2009 4:27

Systém hodnot je převrácen naruby

Krabat 80.?.?.?

Už delší dobu se mluví o tom, že naše společnost má zcela úmyslně převrácený nebo zvrácený systém hodnot. Přestože penězi vše oceňujeme, jsme vesměs vychováváni k tomu, abychom peníze považovali za něco nečistého a špatného. Tak jsme se postupně dopracovali k tomu, že pokud nějaký člověk pomáhá ostatním lidem v duchovní oblasti, společnost automaticky očekává, že to bude dělat zdarma nebo za minimální příjem. Tato práce se neoceňuje, protože k ní, dle vsugerované ideologie, patří skromnost a chudoba.

Stejně mizerně platíme pečovatele o dlouhodobě nemocné nebo učitele. Ačkoliv se bez těchto lidí naše společnost neobejde, platíme je často velmi podřadně. Naopak, zcela postradatelné a zbytečné funkce, které by nikomu nechyběly, se absurdně přeplácí částkami, které jsou celými násobky průměrného ročního příjmu uklizečky, pekaře, popeláře a dalších. Představte si, že by jednoho dne tyto profese zmizely. Jak rychle bychom zaregistrovali jejich nepřítomnost? A kolika lidem by naopak chyběli manažeři, finanční poradci nebo sportovní agenti?

Někde jsem četl, že je ve Velké Británii 40% zbytečných pracovních míst. Kdyby se přes noc tato místa zrušila, na chod společnosti by to nemělo žádný vliv. Stejně tak by zjednodušením zákonů a daňového systému mohlo celou zemi řídit sotva 10% současného stavu úředníků. Samozřejmě, že do tak radikálních změn se nikdo nepustí. Každopádně si myslím, že se stále rychleji rozevírají nůžky mezi příjmy střední vrstvy a nejbohatšími lidmi, což pokaždé v minulosti vedlo k revolucím. Ještě před pár lety nikoho nevzrušoval plat ředitele ČEZu, ale dnes už lidé hodně reptají, jak se přerozděluje bohatství společnosti. Domnívám se, že nás čeká změna společenského řádu a vzhledem k diskreditaci komunismu se trochu obávám, co přijde.

193378

16.6.2009 5:40

"Panem et circenses"

Tony-66 tony-66 (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

"Chléb a hry"... ...Oligarchy ovládaný tupý dav platí nejen je, ale i jejich "gladiátory"... [bliji]

193380

16.6.2009 8:16

.

cyp 195.?.?.?

Na tohle je jednoduchá odpověď. Systém dobře platí ty, kteří ovčany udrží pěkně u televize. Proto tolik vydělávají herci a sportovci. Vždyť si vezmětě, když je takové Mistrovství světa. Milióny lidí přikovaných k obrazovce, nikoho nezajímá politika, nikdo nepůjde demonstrovat. Spočítejte si, kolik hodin denně sedí milióny lidí u TV a budete mít jasno.

193385

16.6.2009 9:55

Je to LOGOCKÉ

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Proč tyto celebrity berou tolik kolik berou ?

Inu UMÍ.

Ti co umí zvedají popularitu svého klubu. Pokud je klub viditelný cena REKLAMY, jež klub zprostředkuje je pochopitelně mnohem VYŠSÍ.

Proč je reklama dražší u renomovaných klubů?

No protože přiláká více klientů. Ti budou nakupovat Nestle čokoládu, protože Célebrita má na tričku nápis Nestle. Je to Hooodně prodané čokolády [smích]

A tak se občan naučí na reklamu. Konzumuje reklamu a kupuje na jejím základě zboží. Volí na základě reklamy strany .. svobodně pochopitelně a na základě reklamy si vybírá své hodnoty .. také zcela svobodně.

Halt ten co má PENÍZ zaplatit reklamu má moc ovládat myšlení a životy lidí.

Ne, nic proti reklamě. V podstatě je zcela přirozená. I takový chvost páva je svým způsobem takovou reklamou.

Jenže ! Jak babička říkávala. Všeho s mírou hochu !

Jak tedy udržet míru své závislosti na reklamě ? Co má tedy smysl ? Co je pro nás efektivnější ? Snažit se zakázat reklamu nebo se naučit ji až tak NEKONZUMOVAT ? Trénujme raději svou vůli místo zbytečné závisti [mrknutí jedním okem]

193393

16.6.2009 10:31

Naprosty nesouhlas s celym clankem (dal jsem za 5)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Co je vam po tom kolik ten chlapik bere ? Ja osobne fotbal nesleduju a je mi to fuk. At bere klidne milion kazdou minutu. Kdyz ten klub vydelava takove prachy aby jej mohl tak kralovsky platit tak proc ne ? Ten klub ma celosvetovou popularitu,kazdy kdo nezije uprostred pralesa uz nekdy slysel o Ronaldovi a asi na to ten klub prachy ma. Me je hovno do toho kolik on bere stejne tak jako komukoliv jinemu je hovno do toho kolik beru treba ja. A takove ty kecy jako "co ten clovek dal spolecnosti - nic" ? Pche! Kdo jste ze mate pravo soudit jestli to co dela je nebo neni prospesne ?! Obecne to v zadnem pripade nelze rict. Pro nekoho je fotbal 22 chlapku co se honi za balonem (muj pripad) a pro nekoho je to nejlepsi relaxace a zivotni konicek (pro dementy je zpusob jak se vybit v davu a zkusmo si zapalit tribunu). Proto si myslim, ze cely ten clanek je uplne mimo, naprosto zbytecny, pusobi velice zavistivym dojmem. Proto jsem dal za 5.

193397

16.6.2009 21:23

RE: Naprosty nesouhlas s celym clankem (dal jsem za 5)

Novákneu 213.?.?.?

Reakce na 193397

Skoro bych souhlasil, ale platí to i naopak. Lehce se může stát, že zrovna vy budete v situaci kdy vy sám budete řvát, jak je to vůbec možné , že se nikdo nezajímá, co se tu děje. Mě osobně sere, že v každém pidi městě je např. stadión za hrozný prachy a že jsou lidi, kteří mají peněz tolik, že mění radikálně podmínky na celém světě,ale stále jen k horšímu že se nenajde nikdo na celém světě, kdo by jim řekl zavčas a slyšitelně, že s takovou to půjde hodně rychle všechno do prdele.

193436

16.6.2009 12:47

vysr*t se na ne !!!

ladaaaa 195.?.?.?

jak zit stastne, bez zavisti? jednoduse, na vsechny celebrity, ronaldy a podobny se proste vykaslat!
sport je krasny kvuli tomu, ze ho clovek muze delat sam, a ne ze se na nej kouka na televizi, stejne tak jako staci se nekoukat na vymatlany filmy (vcetne ceske produkce), nebo po vecerech na "hlavnocasovy" serialy...
proste na ne srat. kdyz si chci zahrat fotbal, tak so ho zahraju, kdyz si chci zazpivat, tak si zazpivam, kdyz si chci zahrat divadlo, dam se k ochotnikum.
KAZDY kdo kouka na tyto a podobne porady v televizi, JE VINEN!!! BEZ OMLUVY! pak at se nevzteka, ze je neco spatne, kdyz svym jednanim toto vse podporuje...
na televizi nekoukam, prachaty hraci/herci/zpevaci me nezajimaji.
joa nezapomente si koupit Blesk, tam o "fotbalovem nakupu stoleti" taky pisou.
Zdar,
ladA

193402

16.6.2009 13:49

nabidka vs poptavka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

O nicem jinem to neni. Kdyz to nebudem konzumovat tak nam to nemuzou prodat a nemuzou to tim padem ani tolik zaplatit. Protoze ale na tu bednu cumime ve dne v noci a blesk je bestseller tak to je skvelej obchodni artikl at uz se riti za micudou po hristi nebo oslavuje s lehkejma divcinama po praci.
Jako ne ze by ve me nehlodala zavist a ne ze bych nechtel mit vic penez nez bych stacil za svoje osobni potreby a rozmary utratit, ale ze by me zrovna tohle stvalo ze vseho nejvic se rict neda. To ze ma nejaka fotbalova hvezda hromadu penez me nejak zvlast neublizi a pokud se nebude ritit ozralej 300km/h ve ferari a nesmete me na dalnici tak at si za to koupi treba cestu na mesic. No ale on me muze smest z ty silnice zrovna tak ozralej soused ve skodovce a tech sousedu bude asi jezdit i vic. Urcite me to netankuje jako nekteri politici kteri mozna nemaji miliardy (jen desitky milionu) ale zato dokazou denne nas zivot ohrozovat a zneprijemnovat a nekdy by spis neli platit oni nam nez my jim bez ohledu na velikost jejich vyplaty. Takovej fotbalista nebo filmova hvezda jsou proti tomu nic protoze mozna maji pro nekoho az nehoraznej majetek, ale alespon dokazu pochopit za co to maji a kde je pro koho z jejich manazeru ta pridana hodnota co vytvareji. Ale u nekterych politiku tu pridanou hodnotu nevidim (spis hodnoty uzmute) a tam pak nejak nedokazu tolerovat ani platy o nekolik radu nizsi.

193404

16.6.2009 14:20

Diskutující při odmítání NWO stále zapomínají ...

hledající a nalézají hledam (tečka) a (tečka) nalezam (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

... na to, že světový řád existuje už miliardy let. Považovat prťavou zemičku za svět je omyl. Lepší už by bylo pod pojmem svět vidět = hmotný svět. Tento hmotný svět je protkán skrz naskrz nervy = světovými zákony, je to dokonalé dílo = je to řád. Pokud jsme ochotni připustit bez ohledu na organizování či neorganizování se kdekoliv, že jsou dokonalé zákony světového řádu = zákony života, potom máme možnost se zeptat, jak ony "hodnotí" naši činnost. Vezměme si p. Ronalda. Podle zákona setby a sklizně sklízí. Musel zasít (včetně minulého života) = zasel něco, a teď sklízí. My se můžeme tak maximálně dohadovat co zasel. Setbou je i vytvoření systému, kde nic nevytvářející jedinci(z pohledů zákonů života) pobírají obrovské sumy peněz. Zajímavý je také pohled na vlastnictví čehokoliv. Líbí se mi myšlenka, existence Majitele. Je Majitelova vůle o správě jeho majetku stejná jako naše vůle při správě Jeho majetku? Další poznámka: roste nebo neroste zodpovědnost člověka se svěření majetku do rukou člověka? Co když s nabytím majetku se v "neviditelné" účetní knize v kolonce má dáti dal objeví něco o čem nemáme nejmenší tušení. Zodpovědnost za získaný majetek a jeho správné užívání ve prospěch CELKU. Ne to není žádný komunismus. Ta zodpovědnost je možná tak závažná, že kdybychom o ní věděli, tak bychom MOŹNÁ ANI TAK VELKÝ MAJETEK NECHTÉLI, NATOŽ HO NĚKOMU ZÁVIDĚLI. [smích]))

193405

16.6.2009 14:31

orbital ze sazkar.net

www.brazlie.blogspot.com 189.?.?.?

Je zajimavy, kolik ma zvedavec ctenaru. A kolik se tu najde fakt premyslivych prispevku. Ne, ze bych se vsim souhlasil, ale vetsina lidi se zde, mozna tedy diky cenzure, premyslet snazi.

Horekovat nad platem xmega nema ale smysl, a myslim, ze to vidite i vy. Jak zde bylo napsano, resenim je nekonzumovat. To neznamena zit v bide, znamena to premyslet. Je s tim spojeno bohuzel napriklad i to, ze se ze spolecnosti vyclenite.

Psat do diskuzi a tusit, ze je neco takoveho nutne a pritom dal delat 8 to 5, mon to fri...to je brutalni nekonzistence.

Pokud neumite obetovat sve vlastni pohodli, nemate pravo kritizovat Ronalda a cely humbuk kolem, nebot jste jeho soucasti. Pokud skutecne nebojujete (a bojovat je treba celou osobnosti a bez naroku na nejake ulevy v ramci systemu... a bojem NENI mineno hazeni flasek na policajty, to patri do zabavy), mate pravo jen mlcet a cekat na smrt pri zvykani cokolady Nestle a sledovani Ronaldovy bravurnosti.

193406

16.6.2009 15:55

A co Kurnikovova?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Ta mela u nas nedavno tenisovou exhibici s Jagrem a komentator o ni rekl, ze zatimco v tenisu vydelala neco kolem milionu dolaru, za reklamy a podobne zhovadilosti uz 80 milionu...

193411

16.6.2009 16:46

mimo nazor

Pepa apokalyptickej hulic 80.?.?.?

Bastim rohliky, jablka, pestuju si travu a tu kourim. Muj zivot je skvelej a mam naprosto minimalni naklady (az na ten pronajem pokoje v byte, jinak bych nemusel ani pracovat ... doufam, ze brzy uz dostanu vypoved[smích]) ... to jenom abych se predstavil [smích]
no, ale k clanku - pozastavovat se nad fungovanim dnesniho sveta uz davno ztratilo vyznam. Je rizen necim co si predstavuji jako kolektivni ego. Nemuzeme ale preci nijak uzakonit pozadavek na "spolecenskou prinosnost cloveka". Domnivam se, ze klic ke zmene systemu je v kazdem z nas. Zit proste tak, jako by uz ta zmena probehla. Celebrity existuji pouze proto, protoze to nekoho zajima. Nemam televizi, nekupuju noviny, dlabu na vsechno ... mam svoje reggae a ganju ... beru to tak, ze svym "hedonistickym" zivotem naprosto ukazkove prispivam k padu systemu [smích]
Myslim, ze kazdy clovek muze najit urcity zpusob, jak se postavit systemu, ovsem trochu jinak nez s klackem v ulicich. Musi ho to predevsim bavit, byt soucasti jeho osobnosti. Ja bych treba strasne rad byl zemedelcem, sledovat jak rostlinky rostou (dokonce i ty nepsychotropni) me naprosto fascinuje. Kolektivni ego, chtic a moc existuji pouze proto, ze existuji individualni ega, chtice a potreby/pocity moci. Svet, ve kterem zijeme, je jenom logicky dusledek nasich omezenych dusi.
Jinak si myslim, ze brzy budou jakekoliv penizky ledatak na podpal, takze nejake extremni vydelky celebrit a bankeru nedavaji smysl.
V podstate penize jsou jednim z mala spolecnych znaku kapitalismu a komunismu. Staci odstranit penize ze systemu a dostaneme utopii. Myslim, ze vetsine lidi je vrozene "aspon trochu sem tam pracovat" a to je presne mira, ktera by vedle k trvale udrzitelne spolecnosti. Penize jakozto medium jakehokoliv obchodu maji za nasledek existenci parazitujicich skupin.
Lide se ale nezmeni, popr. nezmeni se dostatecne rychle, system se tedy zhrouti sam ... a bude to bolet ... doufam, ze tou dobou budu nekde daleko v pustine a nebude si mit na mne nikdo co vzit [smích]

193416

16.6.2009 19:56

RE: mimo nazor

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 193416

Tak tohle je kvalitní názor. Akorát si myslím, že byste tu trávu hulit nemusel.Na druhou stranu, já zase piji víno. Takže těžko říct, co je lepší nebo horší. [oči v sloup]

193427

17.6.2009 8:07

RE: mimo nazor

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 193427

Hulím si hulím a občas se i zamyslím. Mám hulit ? Někde jsem četl, že hulení způsobuje ... už jsem zapoměl co... [smích] No to je fuk, ještě jednoho jointíka [cool]

CANABIS MAKES ME HAPPY [velký smích]

193467

17.6.2009 13:37

RE: mimo nazor

mtk 80.?.?.?

Reakce na 193427

Víno a tráva, pohoda, klídek, paráda
Cíga s velbloudem a whisky, celej život za styd-é p-sky. [smích]

193485

17.6.2009 18:20

RE: mimo nazor

steve 70.?.?.?

Reakce na 193485

.. takovato "Svoboda" by urcite nevyrabela miliony mrtvol, sirotku a mrzaku, nesrovnavala by mesta se zemi a vlastne nas vsechny obohatila.
Bush zase chlasta, Dick ma rad velbloudy, Obama by mohl obratit Obamovku, .. a na planete by vzniknul raj - mir a laska.
.. a zid by utekl - jak znamo, on tyhle veci nema rad.
---
.. proto se musi stat kazdy zid "cyber vojakem" - vojakem internetu ..
.. to snad musi byt nejaka vesmirna anomalie, to se snad uz muselo narodit v lavoru plnem krve ...
http://www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=1162378...

193516

16.6.2009 18:36

Tak tohle je docela trapnej článek.

taky Vladimír 85.?.?.?

Hlavně ta tabulka. Je vidět, že i mistr tesař (Vladimír) se někdy utne. Věřte mi, že bych našel dost lidí, co si budou myslet, že částka která je vybírána na provoz tohoto webu, je přemrštěná. Druzí to budou považovat za částku malou. Stejně tak, pokud by mě někdo nabídl plat 300 mega ročně, výměnou za zdraví mých dětí, tak bych se mu vysmál, že je z laciného kraje. Bohatství tohoto charakteru je velmi diskutabilní. Tím spíše v dnešní době, když je možné vydělat balík, když chceš a stejně tak žít téměř bez peněz, když chceš. Myslím, že příště by Vladimír už něco takového nenapsal.

193422

16.6.2009 19:38

RE: Tak tohle je docela trapnej článek.

abc 85.?.?.?

Reakce na 193422

Opak je pravdou. Každý deň doporučujem a tiež Vladimírovi prečítať si jeden z § Protokolov mudrcov, napr. : §13 Zábavy:
" Aby sme im zabránili jesne vidieť niečo do konca, ich pozornosť zvedieme na zábavy, hry, vášne... V tlači čoskoro budeme vypisovať súbehy na závodenie v umení a športu každého druhu. Tieto záujmy celkom odvrátia ich ducha od otázok, o ktoré by museli s nami ináč bojovať. Tým že si ľudia stále viac a viac odvykajú od samostatného myslenia, obrátia sa na našu stranu, lebo len my sami im ukážeme nové myšlienkkové smery - pravda, pomocou osob ktorých spojenie s nami oni nepoznajú." Gratulujem pánovi Stworovi, lebo na rozdiel od Protokolov mudrcov, nás jeho články nútia zamyslieť sa nad sebou, aké hodnoty vyznávame.

193424

16.6.2009 20:30

RE: Tak tohle je docela trapnej článek.

taky Vladimír 85.?.?.?

Reakce na 193424

Tak předpokládám, že protokoly čítal snad každý návštěvník tohoto webu, včetně jeho dětí od 10 let výše a k tomu "tabu v soc. vědách" minimálně. Stejně jsou ti kluci géniové, když jim ty plány utekly na veřejnost a vono jim to i tak na 100% vychází.

193429

16.6.2009 21:18

BA žádají zaměstnance, aby pracovali zadarmo

§ř)=´=íšř 213.?.?.?

British Airways žádají zaměstnance, aby pracovali zadarmo
http://www.novinky.cz/ekonomika/171421-british-airways-zadaji-zamestnance-aby-pracovali-zadarmo.html

193435

16.6.2009 22:10

RE: BA žádají zaměstnance, aby pracovali zadarmo - GOOOL , GOOOL !!!

steve 70.?.?.?

Reakce na 193435

GOOL !!
.. pan reditel si dneska nevezme vyplatu 61 000 liber, na konec roku si napise bonus 20x 61000 liber, protoze se mu podarilo snizit "naklady" spolecnosti. Mnoho zamestnancu bude pracovat zadarmo pred strachem z vyhazovu, pro neloajalnost s firmou, pro netymovou praci apod. A pred Vanocemi, nebo spise na konec letnich prazdnin jich stejne 2/3 vykopou ...
.. pan reditel - to je hrac, kde tam na nej Ronaldo.

193440

17.6.2009 13:44

RE: BA žádají zaměstnance, aby pracovali zadarmo

abc 85.?.?.?

Reakce na 193435

Komunismus je již uznáván všemi evropskými mocnostmi za moc. Je svrchovaný čas, aby komunisté otevřeně před celým světem vyložili své názory, své cíle a své snahy a proti báchorkám o strašidle komunismu postavili manifest strany samé. Proto se v Londýně shromáždili komunisté nejrůznějších národností a sepsali tento manifest, jenž uveřejní v jazyku anglickém, francouzském, německém, italském, vlámském a dánském.

193486

17.6.2009 3:52

Je to predci soukromy biznis!

Rom z Toronta 69.?.?.?

Co je komu co do toho, kolik si ten pan vydela. Seky mu podepisuje nekdo, komu se to vyplati. Plati tu jako vlastne u vseho zakon poptavky a nabidky. Asi je v tom co dela nejlepsi, at ho zkusi nekdo nahradit, treba za min... To jenom komuniste dokazali nahradit kazdeho - a porad jim to jaksi jeste nedochazi, nestarat se do cizich veci... S pozdravem "sportu zdar a fotbalu zvlast!"

193458

Příspěvků: 157

16.06. 00:23 bejbous  Je to obráceně
16.06. 15:44  RE: Je to obráceně
20.06. 11:41 dodo  RE: Je to obráceně
16.06. 00:33 Rene Bartosek  Joo,
16.06. 10:15 Novákneu  RE: Joo,
16.06. 00:44 bubak  Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
16.06. 10:24  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
16.06. 17:39 Oli63  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
16.06. 22:14  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
18.06. 06:48 Oli63  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
16.06. 23:19 Rene Bartosek  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
16.06. 23:52 Rene Bartosek  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
17.06. 00:34  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
17.06. 06:55 Rene Bartosek  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
17.06. 11:53  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
17.06. 13:57 mtk  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
17.06. 14:16  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
17.06. 14:31 Vojta49  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
17.06. 14:53  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
18.06. 13:24 Vojta49  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
18.06. 22:20  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
18.06. 22:23  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
18.06. 23:22 hc  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
19.06. 00:34  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
19.06. 01:11 mtk  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
19.06. 08:40  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
19.06. 10:04 Jarmila  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
19.06. 10:46  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
19.06. 21:32 Datel  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
19.06. 22:14 hestroy  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
20.06. 00:53 Vojta49  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
24.06. 18:13 hestroy  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
20.06. 09:02 Jarmila  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
19.06. 09:10  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
19.06. 10:59 mtk  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
19.06. 11:19  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
21.06. 13:41 mtk  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
19.06. 11:24 hestroy  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
19.06. 14:10 Vojta49  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
20.06. 13:39 mtk  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
20.06. 15:37 Vojta49  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
21.06. 13:57 mtk  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
22.06. 00:32 Vojta49  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
19.06. 22:01 Datel  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
19.06. 11:05 hc  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
18.06. 00:43 Rene Bartosek  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
19.06. 12:16  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
20.06. 07:34 Rene Bartosek  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
17.06. 13:12 Vojta49  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
18.06. 01:11 Rene Bartosek  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
23.06. 15:38 temnotamezidvemapulkama  Uz me taky nebavis
16.06. 15:59 hestroy  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
17.06. 00:46  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
17.06. 12:40 hestroy  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
17.06. 14:07  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
17.06. 18:22 hestroy  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
18.06. 05:42 Oli63  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
18.06. 08:26  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
18.06. 10:29 Oli63  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
18.06. 12:59  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
18.06. 17:20 Oli63  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
18.06. 21:32  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
19.06. 11:08 hestroy  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
20.06. 17:30 dodo  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
18.06. 11:28 hestroy  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
18.06. 13:03  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
19.06. 00:43 mtk  RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.
16.06. 01:22 Peptalkin  Je to mafia
16.06. 02:16 Rene Bartosek  RE: Je to mafia
16.06. 10:40  RE: Je to mafia
16.06. 14:52 JaJa  RE: Je to mafia
20.06. 19:31 dodo  RE: Je to mafia
21.06. 18:43 Rene Bartosek  RE: Je to mafia
17.06. 23:40 rataj  RE: Je to mafia
16.06. 22:05  RE: Je to mafia
16.06. 01:25 Pepa XY  Příjmy, které "nejdou utratit" jsou příčinou krize
16.06. 02:34 ilsa  
16.06. 14:52 Jarmila  Za vším hledej bankéře
16.06. 15:08 ltokar.sk  RE: Za vším hledej bankéře
16.06. 16:24 Novákneu  RE: Za vším hledej bankéře
16.06. 18:20 Jarmila  RE: Za vším hledej bankéře
16.06. 18:41 taky Vladimír  RE: Za vším hledej bankéře
16.06. 19:49 Jarmila  RE: Za vším hledej bankéře
16.06. 20:04 taky Vladimír  RE: Za vším hledej bankéře
16.06. 21:03 Jarmila  RE: Za vším hledej bankéře
16.06. 22:19  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 10:22 Novákneu  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 12:29  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 14:08  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 15:19 Jarmila  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 18:34 hestroy  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 18:51 Jarmila  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 21:46 hestroy  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 23:31  RE: Za vším hledej bankéře
18.06. 07:22 Jarmila  RE: Za vším hledej bankéře
18.06. 07:22 Jarmila  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 14:01 taky Vladimír  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 14:34  RE: Za vším hledej bankéře
20.06. 20:54 dodo  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 12:28 hestroy  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 13:51  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 14:29 taky Vladimír  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 17:03 Novákneu  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 19:17 Antiseptik  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 23:17  RE: Za vším hledej bankéře
18.06. 01:01 Novákneu  RE: Za vším hledej bankéře
19.06. 00:54 mtk  RE: Za vším hledej bankéře
18.06. 18:42 Novákneu  RE: Za vším hledej bankéře
16.06. 21:03 aristokrat  RE: Za vším hledej bankéře
16.06. 21:06 Jaroslav  RE: Za vším hledej bankéře
16.06. 23:36 micha  RE: Za vším hledej bankéře
16.06. 21:11 Novákneu  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 07:05 Jarmila  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 10:03 Novákneu  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 15:32 Jarmila  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 18:02 Novákneu  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 18:28 Jarmila  RE: Za vším hledej bankéře
18.06. 01:18 Novákneu  RE: Za vším hledej bankéře
18.06. 07:36 Jarmila  RE: Za vším hledej bankéře
18.06. 08:35  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 10:58  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 15:40 Jarmila  RE: Za vším hledej bankéře
16.06. 23:18 kubrt  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 06:53 Jarmila  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 10:43  RE: Za vším hledej bankéře
16.06. 19:54 aristokrat  RE: Za vším hledej bankéře
16.06. 23:55  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 12:21 člověk  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 15:55 Jarmila  RE: Za vším hledej bankéře
17.06. 21:53 bebre  RE: Za vším hledej bankéře
18.06. 07:44 Jarmila  RE: Za vším hledej bankéře
16.06. 03:11 Orbital http://sazkar.net  Proc je titulek povinny? asi pro reklamu.. takze http://brazlie.blogspot.com
16.06. 11:36 Robocrep  RE: Proc je titulek povinny? asi pro reklamu.. takze http://brazlie.blogspot.com
16.06. 16:43 Orbital http://sazkar.net  RE: Proc je titulek povinny? asi pro reklamu.. takze http://brazlie.blogspot.com
16.06. 04:27 Krabat  Systém hodnot je převrácen naruby
16.06. 05:40 Tony-66  "Panem et circenses"
16.06. 08:16 cyp  .
16.06. 09:55 jean.laroux  Je to LOGOCKÉ
16.06. 10:31  Naprosty nesouhlas s celym clankem (dal jsem za 5)
16.06. 21:23 Novákneu  RE: Naprosty nesouhlas s celym clankem (dal jsem za 5)
16.06. 12:47 ladaaaa  vysr*t se na ne !!!
16.06. 13:49  nabidka vs poptavka
16.06. 14:20 hledající a nalézají  Diskutující při odmítání NWO stále zapomínají ...
16.06. 14:31 www.brazlie.blogspot.com  orbital ze sazkar.net
16.06. 15:55  A co Kurnikovova?
16.06. 16:46 Pepa apokalyptickej hulic  mimo nazor
16.06. 19:56 Jarmila  RE: mimo nazor
17.06. 08:07 jean.laroux  RE: mimo nazor
17.06. 13:37 mtk  RE: mimo nazor
17.06. 18:20 steve  RE: mimo nazor
16.06. 18:36 taky Vladimír  Tak tohle je docela trapnej článek.
16.06. 19:38 abc  RE: Tak tohle je docela trapnej článek.
16.06. 20:30 taky Vladimír  RE: Tak tohle je docela trapnej článek.
16.06. 21:18 §ř)=´=íšř  BA žádají zaměstnance, aby pracovali zadarmo
16.06. 22:10 steve  RE: BA žádají zaměstnance, aby pracovali zadarmo - GOOOL , GOOOL !!!
17.06. 13:44 abc  RE: BA žádají zaměstnance, aby pracovali zadarmo
17.06. 03:52 Rom z Toronta  Je to predci soukromy biznis!

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 0

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 2

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 6

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 6

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,52 Kč
Euro
24,41 Kč
Libra
29,17 Kč
Kanadský dolar
17,10 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,60 Kč
100 japonských jenů
18,92 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 471,82 Kč
1 unce stříbra
522,53 Kč
Bitcoin
782 117,75 Kč

Poslední aktualizace: 22.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 746