Diskuze k článku

Nikdy se nevzdávat

Příspěvků 92

31.5.2009 1:31

Slov se nedostává...

Davidan 90.?.?.?

Úžasný pes, úžasná paní, úžasný článek. Díky, velmi poučné , dojemné a velký příklad oddanosti a přátelství.

192399

31.5.2009 9:13

RE: Slov se nedostává...

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 192399

>>dojemné a velký příklad oddanosti a přátelství

Mám rád zvieratá, dokonca som mal psíkov. Oddanosť a priateľstvo medzi zvieraťom a človekom sa ale nebuduje na neprirodzenej jednostrannej drezúre za účelom fotografovania.
Ale na vzájomnej dôvere a pochopení. Funguje to presne tak ako medzi ľuďmi.

Asi by ste neprechovával veľa priateľstva a úcty k človeku, ktorý by vás v prípade amputácie vašich nôh drezúroval v chôdzi na rukách.
Aj keby mal najčistejšie úmysly.

192417

2.6.2009 10:03

RE: Slov se nedostává...

voyta 85.?.?.?

Reakce na 192417

myslím, že kdyby si měl vybrat mezi likvidací a drezůrou při které se bude učit chodit na rukou, tak by vám byl vděčný, že se toho ujmete. [chechtot]

192486

2.6.2009 15:40

RE: Slov se nedostává...

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 192486

Vidím, že myslenie je Vaším klenotom. Dal by boh aby Vám to zostalo.
Ten rehotajúci sa smajlík je pre mňa nepochopiteľný ale nevadí, asi ešte nie som úplne voytavzdorný.

192510

3.6.2009 15:41

RE: Slov se nedostává...

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 192510

Pane Oli, je velký rozdíl mezi Vojtou 49 a Voytou... Ale to jen tak na okraj.

Voyta správně podotkl, že vaše úvaha o tom, že ten pejsek je nešťastnou obětí drezůry, je mírně řečeno zvrácená. Voyta je na rozdíl ode mě hodný, proto ten smajlík.

Zkuste se za tím pejskem zajet podívat a sám ukončete jeho trápení dobře mířenou ránou dlažební kostkou do hlavy.

Třeba pak z toho budete mít dobrý pocit. [zmaten]

192570

4.6.2009 6:56

RE: Slov se nedostává...

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 192570

K úvodnej vete sa radšej nevyjadrím...na okraj

Hestroy. Vážim si Vaše príspevky na tomto servri. Keby ste čítal moje skromné príspevky v tomto fóre k téme, zistil by ste že táto veta
>>Zkuste se za tím pejskem zajet podívat a sám ukončete jeho trápení dobře mířenou ránou dlažební kostkou do hlavy
je pre mňa nezmyselná. Nemám rád zabíjanie zvierat, ľudí a kohokoľvek.
Som ešte ochotný akceptovať drezúru (takmer týranie) zvierat cvičených na záchranu a pomoc.
Sú mi proti srsti len cirkusové čísla.

>>Voyta správně podotkl, že vaše úvaha o tom, že ten pejsek je nešťastnou obětí drezůry, je mírně řečeno zvrácená
Nie je nešťastnou obeťou. Je to proste len logický vývoj myšlienky o človeku ako pánovi tvorstva. Ako o najhumánnejšom stvorení na tomto božom svete.
Vypovedá to o spupnosti povahy človeka meniť niečo čo príroda meniť nechce.

>>Třeba pak z toho budete mít dobrý pocit.
Tak toto je hlboké neporozumenie inak veľmi sčítaného a rozhľadeného človeka.
Dobrý pocit nemám zo "záchrany" geneticky poškodených jedincov. A to platí ako medzi ľudmi tak medzi zvieratami. Vyplýva mi z toho veľa otázok súvisiacich s ich ďalším životom. S kvalitou života ale aj s reprodukciou.
Život takto skúšaných býva všeliaký, len nie šťastný.

192611

4.6.2009 14:21

RE: Slov se nedostává...

Momo_ 82.?.?.?

Reakce na 192611

K Vaší větě: Vypovedá to o spupnosti povahy človeka meniť niečo čo príroda meniť nechce - jaký by potom byl "Váš správný postup" v tomto konkrétním případě? Nechat psa jeho osudu? Vyhodit to postižené štěně před barák, ať si poradí samo? Možná by se doplazilo doprostřed silnice, kde ho potom rozjezdí auta? To by bylo rozhodně více v souladu s přírodou, že? Pochybuji, že jeho současná majitelka si na jeho existenci vytvořila cirkus s.r.o. Spíš je to člověk, který zná takové pojmy jako jsou například soucit, trpělivost nebo láska ke zvířatům. A pak je tu druhá skupina lidí, která v zájmu své nechápavosti, předsudků a neochoty něco měnit hlásá - neměňme něco, co je shůry dáno. Pokud jste měl někdy tu čest potkat nějakého zuboženého psa, který (kdyby mohl mluvit) by žadonil o nějakou tu injekci do těla, jistě by se tomu z článku ani v nejmenším nepodobal. Tohle je totiž evidentně spokojené zvíře.

192640

4.6.2009 20:43

RE: Slov se nedostává...

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 192640

Neviem. Ale asi by som ho nechal utratiť ihneď po pôrode.
Ja rozlišujem medzi zuboženým zvieraťom (temer vždy je na príčine človek, ktorému prajem za to všetko najhoršie) a geneticky poškodeným. Zdôraznujem genetická porucha a zúboženie zapríčinené človekom. Je mi ľúto zubožených zvierat. Kým som mal možnosť bral som ich k domu. Aj psíka - trebalo ho odblšiť, odvšiť a nachovať, aj mačky.
Teraz už tú možnosť nemám, tak to nerobím. Urobili ste niečo podobné aj Vy že mi to tu tak "nandáváte" ?
Ak nie, potom celý Váš príspevok môžete spláchnuť.

Podľa mňa by prírode trebalo viac veriť a snažiť pochopiť ju. A hlavne sa nezamotať do humanistických teórií určených len na to, aby sme stratili aj tie posledné zbytky zdravého rozumu.
Je to strašne pokrytecké ľutovať genetickú poruchu zvieraťa a s kľudom angličana sa pozerať na jatky v Kosove, Srbsku, Iráku alebo Gaze.
Kde je náš súcit ?

192657

4.6.2009 21:25

RE: Slov se nedostává...

hestroy 90.?.?.?

Reakce na 192657

Pane Oli, a dokázal byste ho utratit sám, dobře mířenou ranou dlažební kostkou do hlavy? Nebo byste to nechal na někom jiném, abyste si nešpinil karmu? Víte, já také nejsem zrovna příznivcem postižených bytostí, jelikož si uvědomuji, že dochází ke genetické degradaci, nicméně... Opět se ptám, zda byste toho psa dokázal zabít sám, bez pomoci nějakého dochtora s injekční stříkačkou?

Nebo byste ho nechal vyhladovět? Opravdu si nemyslím, že tento pejsek je nějak nešťasný a myslím si, že si život užívá plnými doušky, bez toho, aby se o něj někdo musel pořád starat.

Některá postižení vznikají například při porodu, dojde k částečnému udušení. Jiná vznikají tím, že člověk znečišťuje ovzduší tisíci jedy.

Má se tedy začít řešit tento problém tím, že postižená zvířata okamžitě utratíme? Kdy pak dojde na lidské mrzáky? Určité pokusy s eugenikou tu již byly a dopadly velmi neslavně.

192661

4.6.2009 22:13

RE: Slov se nedostává...

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 192661

Pan Hestroy.
Opakujete mi otazku na ktoru som už odpovedal.
Prečítajte si moje príspevky k tejto téme.
Ale zopakujem to. Nie dlažobnou kockou ale injekciou. A keby trebalo urobim to sám.

To si myslíte Vy, že si život užívá plnými dúškami ? Alebo to viete ? Alebo sa snáď to úbohé zviera "tvári šťastne" lebo sa nevie samo poriadne ani najesť?

Viete pán Hestroy nejako sa nerozumieme.
Problémy pri pôrode s trvalími následkami, poúrazové stavy alebo iné traumatické udalosti podovnávať s genetickou poruchou je zaujímavé ale hodne scestné.

Čo sa týka toxicity ovzdušia s Vmi môžem len súhlasiť.
Ovšem treba sa opýtať "komu to prospieva" ? Hoci len v súvislosti s obyčajnýmí alergiami.

Znova sa opýtam ako to funguje v prírode ?
Ak v prírode vlčica vrhne trbars 4 vĺčatá a zistí že jedno má poškodenie nezlučiteľné so životom, normálne ho odvrhne a nechá ho zahynúť. Ak nezahynie a ujme sa ho človek, možno prežije. Skončí v nejakej ZOO za plotom. Len veľmi malé percento takto zachránených zvierat je vypustených nazad do prírody. Prečo asi? A ak sú aj vypustené veľmi rýchlo sa stanú potravou iných. Prečo asi?
Budem sa hnevať na vlčicu, že odvrhla choré mláďa ?
Alebo sa opýtam prečo ho odvrhla.

A čo by ste povedal na také morské korytnačky. Vyliahne sa ich niekoľko stoviek, ale prežije možno len 10.
Prečo len asi 10?
Aj na korytnačky sa máme hnevať ?
Sú zvieratá nehumánne ?
Ak áno, prečo sú schopné pudovo zachrániť svorku tým, že odvrhnú poškodené jedince ?
Určite ste si klikol na link, ktorý tu uverejnil saxq. Tam je tej ľudskej humánnosti plné priehrštie.

Eugenika je aj na mňa priveľmi priamočiara, to je pravda.
Ak zviera odvrhne choré mláďa a nechá ho zahynúť nemali by sme sa do toho miešať. Zviera si to nezapríčinilo samo na rozdiel od ľudských mrzákov, ktorým sme to v podstate zapríčinili my.
Tam nám vyplýva povinnosť postarať sa o genetický výsledok zdevastovaných potravín, vzduchu a multikulti miešania.

192662

4.6.2009 22:20

RE: Slov se nedostává...

Striga 85.?.?.?

Reakce na 192661

Co vy dokážete dát dohromady, to je úžasné. Když utratit, tak dobře mířenou dlažební kostkou do hlavy, že, aby to vypadalo co nejodpudivěji... Vás možná už někdo trefil.

Není až tak velký rozdíl, jestli tu injekci píchnete sám, nebo k tomu dáte povel a držíte umírajícího psa. Ono samotné rozhodnutí, že někdo kvůli vašemu rozhodnutí umře, je hodně náročné.

Vím, o čem mluvím, u zvířat jsem to rozhodovala několikrát, u člověka bych si nikdy netroufla zvolit smrt jako trest a nechat někoho popravit. Nicméně spoustě lidí to přijde jako normální, rozhodnout o trestu smrti.....

Ptáte se, zdali řešit například přidušené novorozence nebo působení jedů v ovzduší utracením postižených zvířat. No a čím jiným? Budeme je tahat hrobníkovi z lopaty? Proč? Není dost zdravých a nechtěných, lásku očekávajících psů v útulcích? Ať se citlivé duše raději věnují jim - zdravým, vyrostlým, odchovaným, než novorozeným mrzákům. Všechny zaopatřit nelze, je rozumné věnovat se potřebnějším.

Nemíchejte do toho lidské mrzáky, to už je jiná kapitola. Stejně jako štěně nelze srovnávat s dítětem, nelze vadného psa srovnávat s nemocným člověkem. Pak už byste mohl rovnou stavět na roveň člověku všechna zvířata a brečet nad rozšlápnutým mravencem.

Jak jsem psala na jiném místě - vše je relativní a musí mít nějaká měřítka. Zvíře s člověkem není jedna ku jedné. V případě zdravotního postižení opravdu ne.

Pokud ano, chci na nemocné psy invalidní důchod. Nejlépe z vašich daní.

192663

31.5.2009 1:46

Trochu jinak...

inn-ocean 80.?.?.?

To je sice pravda.........jenze lidska spolecnost je tak oklestena ruznymi zbytecnymi povinostmi - predevsim platit ruzne poplatky a dane pouze proto, ze mame to privilegium zde byt. Jinak souhlasim........never give up.

192400

31.5.2009 6:59

RE: Trochu jinak...

steve 70.?.?.?

Reakce na 192400

Inn-ocean - s tim placenim mas, Mate pravdu .. Zvedavec tam ma 69% penez .. Lidi platte !! Editor to zavre a kde ja budu brat vyplatu ? Ja tady pracuji, jsem s nekolika jinymi nicky dobre placeny provokater !! Prece po nas nemuzete chtit abychom neco delali ! My nic neumime . Vy nas tim pozdnim placenim okradate, a na to bude paragraf taky. Kdo rychle zaplati - tomu vymazu cerveny puntik, A Zvedavci maji jenom cervene puntiky ....

192411

31.5.2009 3:42

Překlep

Čechomil 69.?.?.?

Předpokládám, že toto je překlep: "... třemi nohama ..."

192401

31.5.2009 6:47

RE: Překlep

steve 70.?.?.?

Reakce na 192401

.. co te na tom boli praotce Cechomile ?? Ze se narodil se tremi nebo gramatika ? S gramatikou se to nema zase tak prehanet, se slusnosti taky ne - kurva.
Takova je doba - politici mluvi spisovne a hovno z toho. Slusnost je dneska jako dojna krava, ktera uz cedi jenom krev.
Bud rad, ze ten coklik dycha, vis kolik lidi dneska umrelo hladem ? Vis kolika detem dneska utrhlo nohy a nikdo si toho ani nevsimnul ? A gramatikou se to zalatat neda.
Vsechno v dobrym Cechomile ...

192409

31.5.2009 17:39

RE: Překlep

Čechomil 69.?.?.?

Reakce na 192409

Ano máš pravdu, v porovnání s obsahem článku je to nicotné. Jak jsem však níže již vysvětlil, tak zde to není otázka pravopisu ale zvuku jazyka, který je v tomto případě příšerný a tak jsem si nemohl odpustit na to upozornit. Politici a obecně v televizi mnohdy naopak vůbec spisovně nemluví.
Co se týče toho psa, tak je to zajímavá kuriosita, ale nic víc. Ukazuje to jenom na naši změkčilost a naše neustále plné žaludky. Každý zdravě myslící člověk, který by měl opravdové starosti o živobytí by psa nechal hned po narození utratit. Takže v tomto článku vlastně spatřuji něco velmi nezdravého. Pokud bych měl znovu odbočit, tak musím říct, že mě psi obecně velmi značně se-ou, protože jsou také používáni jako jeden z nástrojů na depopulizaci a dementění národa, kdy si je lidé pořizují místo dětí a drží je doma jako člena rodiny. Nejlepší by byl nějaký zákon zakazující mladým párům a mladým českým lidem vůbec mít psa pokud nemají alespoň dvě děti, něco v rozmezí od 17 do 50. Dále mě také se-rou lidi, kteří si myslí, že psi jsou lidi a lidi jsou zvířata.

192441

2.6.2009 2:06

RE: Překlep

steve 70.?.?.?

Reakce na 192441

Pro Cechomila. Omlouvam se za pozdni reakci, mel jsem toho hodne.
.. Jinak ke tvemu vyjadreni: je to zvlastni, ale souhlasim se vsim co uvadis!!
.. snad jen, ze me psi neserou. Mam je rad. Davam prednost loveckym plemenum, tyhle chlupate mini pisisvory akceptuji, ale pripadaji mi jako lesby nebo buzeranti [smích] , takze me vlastne trochu serou, ale mnohem mene nez skutecni buzeranti .. To co uvadis o zamenach postaveni v rodinach ( pes, kocka, morce je moje "bejby" ), v tom mam bohate zkusenosti. Fakt je jeden - VSICHNI tihle lide, ktere znam si tim hoji nejaky mindrak, ( vylecena alkoholicka, chlap co se nechal prekopat na zenskou / toho bych nejradeji prejel buldozerem/, buzerant - sel do armady pro nadeji, ze tam bude mit hodne milencu a podobni "exoti" ...
A vsichni ty sve milacky miluji, protoze to jsou jejich "deti".
.. A techto uchylu pribyva cim dale vice.
"Cos zhnileho je ve state Danskem". [oči v sloup]

192471

31.5.2009 8:53

RE: Překlep

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 192401

>Předpokládám, že toto je překlep: "... třemi nohama ..."

Eeee, není. Trvalo mi, než jsem si našel na internetu skloňování noha, pokud se jedná o končetinu. A skloňování číslovky tři je tam také.

192415

31.5.2009 10:41

RE: Překlep

ziizii 94.?.?.?

Reakce na 192415

Jo je. Bud "tremi nohami" a nebo "trema nohama". Ocividne prirucka rika, ze slovo trema neexistuje, takze spravne je jen ta prvni varianta.

192420

31.5.2009 11:40

RE: Překlep

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 192420

Velmi jednoduché pravidlo - viz http://www.ujc.cas.cz/poradna/porfaq.htm

U živých - třema nohama
U neživých - třemi nohami

Z pohledu na toho psa mne mrazí, stejně tak jako na zmrzačené lidi.

192422

31.5.2009 14:37

RE: Překlep

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 192420

Neplatím, tak nemám nárok na názor?
Třemi, čtyřmi, deviti nohami, když jde o neživou bytost jako stůl
Ale čtyřma očima, dvěma nohama, když jde o živou bytost nebo zvíře.

192430

31.5.2009 12:32

RE: Překlep

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 192415

Nemate pravdu.

Vizte http://www.ujc.cas.cz/oddeleni/index.php?page=dottyd2007

-------------------------------------
44/2007
s třema nohama
Dotaz:
Chtěla bych se Vás zeptat, jak by se skloňovala číslovka tři např. ve spojení s nohama (ve smyslu částí těla). Pokud vím, tak správné skloňování číslovky tři je v tomto pádu třemi, ale věta kočka se třemi nohama mi nepřijde správná. Je tedy možné usuzovat, že se použije tvar třema, podobně jako je tomu u číslovky čtyři (tzn. kočka se čtyřma nohama)?

Odpověď:

V daném případě jde o končetiny živé bytosti, proto je přirozenější užít tvar nohama, přestože tento tvar je zakončen na duálovou koncovku -ma, která od původu označuje výskyt jevu v páru. Spojení podstatného jména noha označujícího končetinu živé bytosti a jiné číslovky než číslovek dva či oba je tedy vlastně nelogické. Tvar s koncovkou podle vzoru „žena“, tj. se třemi nohami, by však označoval neživou skutečnost: starý stůl se třemi polámanými nohami. Užití tvaru nohama je tedy nevyhnutelné a musí mít nutně důsledky i pro koncovku číslovky: kočka se třema nohama.
------------------

192425

31.5.2009 14:38

RE: Překlep

Čechomil 69.?.?.?

Reakce na 192415

Hm, takže to nebyl překlep, ale špatně je to zcela jistě. Prostě mi to trhá uši a tak to musí být špatně, což přirozeně cítím a nepotřebuji k tomu příručku českého jazyka. Jak to má však být správně to už je jiná věc a někdy to může být záludné. Je mi líto jak našinci ztrácejí smysl pro jazyk a to ani nezmiňuji jaký se na něj vede útok zvenčí. Pravopis je jedna věc, tam se to dá prominout, ale vlastní zvuk jazyka by měl by nás měl upozornit, že je něco špatně, což je v tomto případě kolosálně zřetelné.
Našel jsem na internetu toto vysvětlení:
Zdroj: http://www.ujc.cas.cz/oddeleni/index.php?page=dottyd2007

s třema nohama

Dotaz:

Chtěla bych se Vás zeptat, jak by se skloňovala číslovka tři např. ve spojení s nohama (ve smyslu částí těla). Pokud vím, tak správné skloňování číslovky tři je v tomto pádu třemi, ale věta kočka se třemi nohama mi nepřijde správná. Je tedy možné usuzovat, že se použije tvar třema, podobně jako je tomu u číslovky čtyři (tzn. kočka se čtyřma nohama)?

Odpověď:

V daném případě jde o končetiny živé bytosti, proto je přirozenější užít tvar nohama, přestože tento tvar je zakončen na duálovou koncovku -ma, která od původu označuje výskyt jevu v páru. Spojení podstatného jména noha označujícího končetinu živé bytosti a jiné číslovky než číslovek dva či oba je tedy vlastně nelogické. Tvar s koncovkou podle vzoru „žena“, tj. se třemi nohami, by však označoval neživou skutečnost: starý stůl se třemi polámanými nohami. Užití tvaru nohama je tedy nevyhnutelné a musí mít nutně důsledky i pro koncovku číslovky: kočka se třema nohama.

192431

31.5.2009 14:56

RE: Překlep

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 192431

>Prostě mi to trhá uši a tak to musí být špatně, což
>přirozeně cítím...

Mně to také trhá uši. Díky všem za pomoc. Už jsem to opravil. [zahanbení]

192432

31.5.2009 4:14

Naopak, ten pes je "borec" a hlavně mně se moc líbí ,jak se naučil chodit po zadních!

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 192402

Pes potřebuje čtyři nohy kdyby lovil v přírodě, ale takhle když mu potravu zajišťuje člověk, je to jedno zdali má jenom dvě nohy a naučil se chodit po zadních.Jenom asi jeho procházky nebudou tak dlouhé, jako kdyby cupital po všech čtyřech.
Já si myslím, že ten pes vůbec netrpí a prožije stejně spokojený život jako ostatní psi.Hlavně, že našel hodné lidi, kteří ho neopustili a umožnili mu přežít krušný začátek jeho tělesného nedostatku. A také o tom je celý příběh a článek. Je to hezké, že se najdou dobří lidé a postarají se o "mrzáka" psa!!! Horší je, že se lidé postarají o psa, ale stalo se , že člověk umřel na ulici a nikdo si ho po dlouhou dobu ani nevšiml! Přeci se nebudeme zaobírat nějakým "houmelesem", ještě budeme mít problémy!!! Svět má nějakou otočenou logiku! Mrzák pes nás dojme, ale člověk v krajní nouzi je jakási běžná věc!!!
Máme ve společnosti nějak divně nastaveny hodnoty! Ale o tom článek není.

192404

31.5.2009 12:19

RE: Naopak, ten pes je

sxgo 91.?.?.?

Reakce na 192404

Neľudký ľudia a ľudské zvieratá:
http://www.tvina.sk/index.php?zobraz=videoarchiv&a...

192424

31.5.2009 6:57

Platon

pietroo 194.?.?.?

dokonce říká, že psi mají "filozofickou vlastnost", protože jsou "poznání chtiví".

"Tak tedy - je to, co je poznání chtivé, a co je moudrosti chtivé (filosofon), totožné? zeptal jsem se. Ovšem, je to totožné." (Ústava 16.kapitola)

(Trojhlavý)Pes také strážil vchod do podsvětí v řecké mytologii. Kdybychom to chtěli interpretovat tak, že podsvětí je nevědomí, pak pes bude rozum. Pes byl také symbolem řádu dominikánů, který dával důraz na rozum. Pes je zároveň "umělý" tvor, stejně jako rozum zdá se "umělý"... Jen tak, asociace.

192410

31.5.2009 8:25

Opravdu myslíte...?

DagMar 217.?.?.?

[oči v sloup] ...že pes, který si takto nepřirozeně namáhá páteř a brzy skončí nepochybně jako zcela nepohyblivý, něco vyhrál? Já tedy rozhodně ne. Příroda ho odsoudila k smrti, tak jako to činí odvždycky s ohledem na uchování kvality druhu. Jakási dáma ovšem rozhodla, že ona přírodu porazí. Vítězství "naděje"? Pche...maximálně vítezství nesoudné, stižádostivé ženské na úkor nešťastného pejska. Nepochybuji ovšem, že ona svůj počin považuje, tak jako vy a spousta dalších "strašně hodných" lidí, za dobro samo. Lidé (obzvlášť ti "strašně hodní a soucitní"..echm) přece vědí naprosto přesně, co je pro ostatní druhy dobré. Jsou experti na jejich štěstí. Osobně je mi psa upřimně líto - setkal se nejen psího života neslučitelným hendicapem, ale i s hloupou ženskou, která si na jeho ubohém životě buduje mediální imidž psí Matky Terezy. [bliji]

192414

31.5.2009 9:40

RE: Opravdu myslíte...?

Striga 85.?.?.?

Reakce na 192414

Ta baba by měla investovat svůj čas, práci a peníze do něčeho užitečnějšího, než násilím nutit mrzáka žít takový život. Ona není milovnice psů, ale nesoudná ženská, která potřebuje někoho zachraňovat a mít za to obdiv okolí.

Skoro třicet let pracuju se psy a za ty roky jsem se setkala s řadou psů, pro které by byla smrt ulehčením, ale útlocitný majitel je za každou cenu nutil žít. A ještě se pyšnili - to jsem borec, zachraňuju chudáčka. Čím větší ubožák pes, tím větší radost majitele, protože konečně může něco zajímavého a silného prožít, může se cítit důležitý.

Psi mají obrovskou životaschopnost, mnohem lépe se hojí po operacích, rychleji se uzdravují z nemocí pro lidi smrtelných. Svým psům klidně zaplatím i drahou operaci ve vysokém stáří, když to bude mít perspektivu kvalitního života, byť pár měsíců. Třeba zánět dělohy za několik tisíc a pak dva roky života pro třináctiletou fenu. Ale taky utracení zavčas, pokud začnou vážné problémy.

Nejsem takové hovado, abych trpící zvíře nechala žít, i když nemůže pořádně žrát, trávit nebo se hýbat. Z úcty k času, kdy jsme spolu byli, nenechám zvíře trpět potížemi, které ho časem zabijí.

Rozčiluje mě pohled na tlustá, nepohyblivá zvířata, která trpí jen proto, že majiteli dělá dobře pohled na to, jak Beneček pěkně papá. Alespoň někdo se na majitele vděčně podívá, takže tady máš další páreček, piškotek, čokoládku.... a ze zdravého zvířete je tvor, který trpí na klouby, srdce, sotva se valí, no vždyť on už má roky, případně je Fifinka kastrovaná, to už je alibi, aby zvíře bylo tlusté.

Tyhle situace mě rozčilují, protože tohle lidi způsobují sami a nezabrání tomu, nepomůžou psovi. Netečnost k potížím psa jsou i v péči o kožich - psa majitelé milují natolik, že nemůžou vidět, jak údajně trpí při česání, takže ho nečešou.

Plstnatý kožich je to nejmenší, co následuje. Taky ovšem pod tou plstí bývají boláky, dlouhé drápky, neošetřené zuby. Vyskočila bych z kůže, když majitelka zavrká, že Astička je naše miminko, ale to miminko má drápy půl centimetru vrostlé do polštářků na tlapkách a když na vás dýchne, je to na vyvrácení, protože zuby hnijí pod půl centimetrem zubního kamene.
Když majitelce řeknu, ať si nabije hřebíky zespoda do bot a jeden Astiččin vytažený zub si dá do pusy a pocucá jako bonbon, ať zažije, co pes musel snášet, panička se otřepe odporem.

A tady se popisuje baba, která se vydrží denně koukat na mrzáka bez dvou nohou. Ta ženská je pro mě nesoudný sadista. Něco jako kolotočáři, kteří ukazovali po poutích lidské zrůdy.

Tady lidská zrůda vycvičila a předvádí psího mrzáka. Fuj.

192418

31.5.2009 12:12

RE: Opravdu myslíte...?

DagMar 217.?.?.?

Reakce na 192418

[oči v sloup] Ano, přesně tak.

192423

31.5.2009 20:37

RE: Opravdu myslíte...?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 192418

Tazko odcudzovat tu pani, mozno len chcela uprimne pomoct ...

192450

31.5.2009 21:38

RE: Opravdu myslíte...?

Striga 85.?.?.?

Reakce na 192450

Pomoci čemu? Tomu psovi? Donutila ho k naprosto nepřirozenému a velice namáhavému pohybu. Jak třeba ten pes vstává? Jak žere? Jak se venčí?

Co koho přitahovalo na psovi, který se narodil /bacha, to skloňování.../ se třema nohama? Normální, soudný člověk takové zvíře utratí, protože jeho život by byl pro psa samotného utrpení a pro normálního člověka nic přínosného ani užitkem, ani estetikou.

Jenže se našel někdo, pro koho je zachraňování životaneschopného mrzáka přitažlivé. Někdo, kdo se chce denně koukat na psa se třema nohama. Někdo, kdo chce mít doma raději takto postižené zvíře, než normálního zdravého pejska.

Někdo výše kritizoval polidšťování zvířat zvláště bezdětnými páry. Mít psa je mnohem pohodlnější, protože nepotřebuje tolik práce jako dítě, neomezuje jako dítě, vyjde levněji a lásky dá na první pohled i víc. Hlavně mu ten vděčný pohled vydrží, nezahne a neodejde do světa.

Malé holky mají barbíny, velké holky mají jorkšíry. Nic proti těmto veselým a temperamentním psům, ale ti majitelé..... Často jim říkám, ať si pořídí deset pitbulů a začnou se k nim chovat konečně jako k psovi, ne jako k děcku.

Mi osud nedopřál ani trvalého partnera, ani děti. Mám tři psy, ale beru je jako psy, respektuju je v jejich zvířecí přirozenosti a nepodsouvám jim lidské vlastnosti a stavy mysli.

A jdu je utratit, když jejich zdravotní stav přináší už jen tělesné chátrání a bolest. Vím, co je milosrdná smrt, mám sílu zkrátit utrpení, které nemá vyhlídku na zlepšení.

Na psa bez dvou nohou bych neměla sílu se ani dívat, natož s ním žít.

192453

2.6.2009 1:35

RE: Opravdu myslíte...?

Grovik 81.?.?.?

Reakce na 192453

Jsem docela tvrde proti jakemukoliv ublizovani zviratum, jen pro to ublizovani, ci treba kvuli kozichum.
Stejne tak si myslim ze rozhodovat o tom jestli zire utratime nebo jen proto ze to je zvire je zhovadilost.
Z vase prispevku mam dojem ze zavidite lidem co misto deti maji psa. Co by jste rekla lidem co maji psu vic? a k tomu treba jeste deti?
Nez zacnete nekomu nadavat vzpomente: "Kdo bez viny hod kamenem!"
Stvou me lidi co maji moralku a kdo vi co az za usima a sami tem co kritizuji nesahaji po kotniky.

192467

2.6.2009 8:26

RE: Opravdu myslíte...?

Striga 85.?.?.?

Reakce na 192467

Asi jste nikdy nezažil situaci, kdy máte vedle sebe očividně trpící zvíře, situace nemá naději na zlepšení a vy máte možnost mu to utrpení ukončit.

No, asi byste se na to díval dál, jste proti ubližování zvířatům.... Ale nechávat zvíře v bolestech je taky utrpení a větší než smrt.

Nevím, o co by mělo bojovat zvíře s otevřenými nádory. O dalších pár dnů s krvácejícími ranami? O dalších pár týdnů s nočním pokašláváním, se zadýcháním při každém rozběhnutí, protože srdíčko nestačí? Na to byste se vydržel koukat s vědomím, že lepší to nebude? Kamaráda, který byl řadu let zdravý, silný, v plné palbě, byste nechal zchátrat až na samé smrtelné dno?

Co bych měla závidět lidem, kteří mají místo dítěte psa? Já jsem sama, doma mi štěkají tři psi a píská korela. Děti bohužel řízením přírody nemám a nehodlám tu přírodu znásilňovat umělým oplodněním.

Nemám důvod někomu něco závidět, práce s hromadou lidí mě naučila pokoře, vždy můžu najít mezi zákazníky někoho konkrétního, živého, kdo je na tom v dané věci hůř.

Za ty roky jsem potkala třeba i řadu lidí, kteří přišli o děti, to je mnohem horší než je vůbec nemít, a ze psa nezblbli.

Mí vlastní psi se mnou žijí pět generací, narodilo se mi několik desítek štěňat. To už bylo pár operací, těžkých zdravotních stavů i umírání.

Kolik jste jich zažil vy, že tak razantně soudíte?

192479

2.6.2009 10:59

RE: Opravdu myslíte...?

Filla 213.?.?.?

Reakce na 192418

Miluju pejsky, jsou to takoví šťastní tvorečkové, jejich elán je plne nakažlivý.
Nikdy jsem nad tím takhle nepřemýšlela - v tom, co jste napsala, je pořádný kus pravdy. Díky.

192488

31.5.2009 9:05

Trochu iný pohľad

Oli63 88.?.?.?

na vec získame tým, ak začneme uvažovať v intenciách toho psíka.
Čo ak ten psík ani nechcel žiť na dvoch nohách ? Veď jeho prirodzenosťou je behať po štyroch. A myslým si že po strate končatiny by bolo jeho prirodzenosťou behať po troch. Veď tak je to prirodzené a ak si všimnete v okolí je dosť domácich zvierat behajúcich na troch. Tak im to nadelila príroda, stavbou tela.
Ak sa mi snaží niekto nahovoriť, že pes je šťastný že môže žiť na dvoch, že ho teší ako si nevie pridržať v zuboch ani tú kosť, čo by mal vedieť obhrýzť, tak mu neverím. Je to proti povahe šelmy psovitej.
Áno dotyčnej pani sa podaril husársky kúsok. Fak pekný. Až na to, že nenávidím cirkus s veĺkým C. Aj tam sú spokojné zvieratá, ktoré robia len to, čo ich naučili.

A my, ako sme na tom my ?
Nech si každý odpovie sám.

192416

2.6.2009 1:39

RE: Trochu iný pohľad

Grovik 81.?.?.?

Reakce na 192416

Je to hloupost.
U zvirat stejne jako u lidi neexistuje prirozenost zit na ctirech nohach, nebo na dvou.
Existuje u nich (stejne jako u lidi) schopnost se prizpusobit).
Lide dokazou zit slepi, hlusi, nemi, nebo treba bez nohou, nebo bez rukou.
Zvirata se stejne jako clovek dokazou s hendikepem vyrovnat. Potkan dokaze zit bez nohy. Nauci se zit a ostatni ze skupiny mu dokonce pomahaji. Takze nerikejte neco o cirkusech.
Ten pes dostal sanci a vybojoval si svoji valku, stejne jako moje nebo vase je prohrana (zemreme vsichni), ale narozdil od zbabelcu se nevzdal.

192468

2.6.2009 6:59

RE: Zvirata se stejne jako clovek dokazou s hendikepem vyrovnat

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 192468

To sa s tým v tomto prípade nevyrovnalo zviera ale jeho majitel. Zviera sa s tým len zmierilo.
Treba povedať, že zákony prírody sú jasné aj keď sú kruté.
Prežíva len zdravý jedinec, ktorý sa dokáže o seba postarať. To my sme si vytvorili hranice a navliekli sme do nich všetko.

>>Lide dokazou zit slepi, hlusi, nemi, nebo treba bez nohou, nebo bez rukou

Niekde dole vo vlákne som sa pýtal, ak by Vám amputovalo nohy šiel by ste na vozík alebo by ste sa dobrovoľne učil presúvať na rukách?

>>U zvirat stejne jako u lidi neexistuje prirozenost zit na ctirech nohach, nebo na dvou

Človeče, máte aspoň základné vzdelanie v biológii ?

192477

2.6.2009 14:45

RE: Zvirata se stejne jako clovek dokazou s hendikepem vyrovnat

Grovik 81.?.?.?

Reakce na 192477

Koli mate zvirat? kolik mate za sebou "biiologickeho" vzdelani?
ja sam mam doma zvirat nekolik.
A jak rikam, zvire a clovek jsou si podobni vic nez kdo si chce pripustit.
Vychovate spatne psa? Stane se z nej nebezpecne zvire.
Vychovate spatne cloveka? Stane se z nej Hitler (napr).
Date cloveku sanci a pomuzete mu se vyrovnat s jeho hendikepem? Clovek to dokaze prekonat a nestat se troskou, pokud chce nema to na jeho zivot vliv.
I zvire to dokaze, i potkan se nauci zit se trema nohama. Pes stejne tak. Jsou psi na voziku a jejich zivot je stejne vesely jako u jinych.
Nebo snad chcete az si zlomite nohu, aby nekdo prisel a odbouchnul Vas protoze uz nemuzete behat? Jako se to casto dela konim?

192502

2.6.2009 15:59

RE: Zvirata se stejne jako clovek dokazou s hendikepem vyrovnat

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 192502

>>Koli mate zvirat? kolik mate za sebou "biiologickeho" vzdelani?
Stačí základné na to, aby som podľa stavby tela vedel, že pes má 4 nohy a nie 2 nohy a 2 ruky, že všetky šelmy psovité aj mačkovité sú na om tak isto.
Jediná výnimka je opica. Jej noha a ruka sa od seeba odlišuje nie len protiprstom ale aj účelom.
A na to naozaj nepotrebujem vlastniť ani jedno zviera.
Ak aplikujem Vašu teóriu na hadov s genetickým poškodením - ochabnutým pohybovým svalstvom, ako by ste tie Vaše reči o prekonaní handicapu uplatnili ? Alebo slon, alebo ochrnuté plutvy žraloka, ktorý sa musí pohybovať lebo zahynie ?
Stačí len to aby sa nohy vymenili-predné za zadné a ste v háji zelenom.

>>A jak rikam, zvire a clovek jsou si podobni vic nez kdo si chce pripustit.
Plne a bezvýhradne s Vami súhlasím.

>>Vychovate spatne psa? Stane se z nej nebezpecne zvire.
Súhlasím na 50%. Psa môžte vychovať dobre a aj napriek tomu bude nebezpečné zviera.

>>Vychovate spatne cloveka? Stane se z nej Hitler (napr).
Tak toto je perla, ktorú sa neoplatí ani komentovať. Len otázka - Váš vek je medzi 12 a 16 rokov?

>>Jsou psi na voziku a jejich zivot je stejne vesely jako u jinych.
Veselý voči komu ? Voči mne, Vám, moru alebo slnku? Alebo nedajbože veríte, že je veselý len preto že žije ? Že všetky jeho pudy sú zabrzdené, že je odkázaný na cudziu pomoc? Z toho je veselý ?
Alebo len Vám to pripadá že je veselý. A to je rozdiel nie ?
Byť veselý alebo pripadať niekomu veselý.
Mal som psa, ktorý v 10-tich rokoch oslepol. Dožil sa 17-tich ale veselý nebol. Prežíval, pritom slepota u psa je podstatne menší handicap ako strata končatín.

Pozrite si toto
http://www.tvina.sk/index.php?zobraz=videoarchiv&hraj=817
je to od sxgo v tejto diskusii 19242

192512

31.5.2009 13:51

xxx

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

http://mozaika.bloguje.cz/760056-inspirace-od-cloveka-bez-koncetin.php

Tohle je ze stejného soudku, ale přijde mi to vice "inspirující".Jak už tu nekdo napsal...víte kolik lidí denně přijde o ruku, o nohu, umře hladem... Dojímat se potom nad psem který neměl moc na výběr a musel se to kvuli paničce naučit mi přijde dost zvláštní [smích]

Pěkný den

192429

31.5.2009 16:41

I ony tzv. úspěchy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

moderní lidské medicíny, které umožní přežívat i těm nemocným nebo postiženým, kteří by bez masivního nasazení drahé technologie neměli šanci, a to často i za cenu velmi "nekvalitního" života (vč. dlouholetých kómat), jsou stejně eticky problematické. Kromě toho, tyto medicínské "úspěchy", oslavované jako záchrana toho nejcennějšího, tj. lidského života, jsou poněkud pokrytecké ve srovnání s tím, kolik zdravých lidí denně umírá hladem, ve válkách či na banální potíže vinou absence základní péče.

Krutá pravda je ta, že si člověk prostě rád hraje na pánaboha, a dělá mu dobře pocit, že je "silnější" než příroda. Což je samozřejmě infantilní omyl.

192438

31.5.2009 22:50

????

petrxh 90.?.?.?

Lidi se tu rozciluji, jak necitna baba donutila chudaka mrzaka pouzivat dve zbyle nohy a tim mu zpusobuje nezmerne utrpeni. Pokud se nepletu, tak psi, kdyz uz nechteji zit, tak proste prestanou zrat. Kdyby byl tento pes tak zniceny svym osudem, jak mnozi pisou, uz by to davno zabalil.
Osobne si myslim, ze jeden z nejsilnejsich pudu u vetsiny zivocichu vcetne cloveka je strach ze smrti. A i tento pejsek se smrti boji a je vdecny za to, ze tu muze nejakou dobu pobyt. Taky bych rekl, ze kdyby vetsina psu, ktera si jde k veterinari pro svoji posledni injekci, mohla o svem udelu hlasovat, hlasovala by proti utraceni. Nejake keci o zbaveni dotycneho utrpeni neberu, protoze i to utrpeni je skola zivota (ano, neverim, ze smrti tela vse konci - hehe pravo na utrpeni mame zaruceno, jako zadne jine [velký smích]).

192455

1.6.2009 23:31

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Striga 85.?.?.?

Reakce na 192455

A proč se má nějaký živý tvor v té škole života učit snášet smrtelné utrpení? Proč se má učit umírat? To jako aby umíral kvalifikovaně, sofistikovaně, odborně, nacvičeně nebo jak vlastně?

Jděte se podívat do hospiců, do domovů dochodců, jak by hlasovali lidé s bolestmi, s vyhaslým životním elánem, bez perspektivy, pozůstalí po zemřelých kamarádech, které už nic hezkého nečeká, je bolest, chátrání a samota. A povykládejte jim něco o škole života.

Zažila jsem několik nemocných, starých, trpících zvířat, utrácela jsem psy své i cizí, kde na to majitelé neměli sílu. Mluvila jsem se svým dědou, který byl hodně nemocný a jako vdovec už neměl chuť žít. Mluvila jsem se zákazníkem, bezdětným vdovcem, který jen krmil psa a chodil manželce denně na hrob a chtěl jít za ní, nic ho tu nedrželo, nelákalo, netěšilo. Viděla jsem vlastní mámu dusit se při infarktu.

Zbavit druhého utrpení - to jsou pro vás kecy. Nepřeju vám rovnou smrtelnou chorobu, stačí něco hodně nepříjemného a bolavého, třeba pořádný astmatický záchovat a hezky důkladnou ledvinovou koliku.

Až byste škemral o injekci, aby vám doktor s úsměvem povykládal něco o škole života - máte přece právo na utrpení.....

192459

1.6.2009 23:45

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

kubrt 89.?.?.?

Reakce na 192459

Brrrr, vy jte ale...proč až astma ? To je na furt... Stačí ta ledvinová kolika nebo jen "pitomá" vystřelená plotýnka tak mezi 4-5 bederním obratlem. Chcaly mi slzy jak krokodýlovi a počítal jsem dny do operace...

192461

2.6.2009 0:26

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Striga 85.?.?.?

Reakce na 192461

Proč astma? Protože to znám na vlastní plíce. Sedět na posteli, člověka vlastně nic nebolí, ale má příšerný strach, že se nedá ani nadechnout, ani vydechnout, nejde dojít do auta a jet do špitálu, protože je to skoro třicet schodů dolů z ložnice a dvacet metrů od baráku, to je proklatě daleko a i pět metrů je hrozná dálka, kterou nelze udýchat ani ufunět. Pud sebezáchovy hystericky křičí, že bez dechu nelze, ale dech není a nedejbože aby byl prázdný sprej s inhalační záchranou.

Chápu feťáky, že pro drogu udělají vše. Já pro sprej taky.

Zkuste zadržet dech a zjistíte, o čem to je.

Tohle téměř umírání trénuju párkrát ročně, ale k ničemu užitečnému mi to není. Snad jen k pochopení kamaráda, který má rakovinu plic. Až mu bude hodně zle, co by asi dal za to, kdyby ho někdo šel utratit, aby se netrápil dlouho....

Než se udusit, to raději ránu z milosti.

192464

2.6.2009 8:27

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Peter Micko 85.?.?.?

Reakce na 192464

zaujimava diskusia, zaujimave nazory...

Keby ste boli moje zvieratko a ja by som mal Vase myslenie, tak by som Vas dal asi uz davno utratit. Mozno trochu tvrda metafora ale presne vystihuje to, co tu prezentujete...

A ak by vsetko fungovalo tak ako kedysi (vobec nie tak davno), ked sa psi chovali este v relativne prirodzenom prostredi, tj. na dedinach, tak by ste, ako kazdi chorlavi ci stari pes, boli s Vasou diagnozou "humanne" zastrelena za stodolou... Ako kazdy stary ci nevladny psik, ktoreho som ako dieta mal rad. Ziadne "humanne" injekcie, stacil stryco polovnik.

192480

2.6.2009 23:16

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 192464

Myslím,myslím že chcete také žít...Zkuste to pochopit..Tak to je ten Váš "strach"...A jestli nechcete...Tak přestaňte požívat krmi...Znal jsem zvířata co to tak vyřešila [smích] ....Když už.

"Vím, co je milosrdná smrt, mám sílu zkrátit utrpení, které nemá vyhlídku na zlepšení.

Na psa bez dvou nohou bych neměla sílu se ani dívat, natož s ním žít."

Ach bože......jsi to ty?...Tak ty jsi žena?....Pak už vše chápu...
A přitom to bylo tak prosté...

[pláč] [pláč] [pláč] Tak zatraceně prosté...

192535

3.6.2009 14:57

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Alena Anna 90.?.?.?

Reakce na 192535

Pane, je to smutné a přitom tak prosté. Píšete, že už chápete. Co chápete?

[pláč]

192565

2.6.2009 1:41

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Grovik 81.?.?.?

Reakce na 192459

Zbabelec skemra o injekci a kdo chce bojovat bojuje.
Vsichni jsme dostali do vinku smrtelnost, a ten boj, ketry vedeme je predem prohrany. Zbabelec ho vzdy driv nez dojde na poradnou bitvu.

192469

2.6.2009 2:16

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

steve 70.?.?.?

Reakce na 192469

Groviku - je pravdou co rikas v onech souvislostech se clankem ..
--
.. muze vsak nastat situace, ze zaskemras o nejakou injekci. Jenom z toho duvodu, aby jsi mohl dale bojovat. Ne vzdy je slovo "injekce" synonymem "zbabelosti". Spise muze byt synonymem odvahy !? Zalezi na okolnostech ... Diky. [smích]

192472

2.6.2009 14:39

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Grovik 81.?.?.?

Reakce na 192472

Ale jiste ja netvrdim ze injekce je nutne zlo, injekce muze byt lek, nebo treba je potreba k odberu krve.
Faktem ovsem je ze jestli si mam vybrat bojovat az do konce, nebo si nechat utrpeni ukratit, vyberu si boj.
Je to moje prirozenost, neutikat, bojovat!

192499

2.6.2009 21:07

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Petr72 88.?.?.?

Reakce na 192499

Tak tohle chce fakt komentář.

Možná jsi takový frajer jak píšeš, ale spíše Ti zaručuji, že jedno pořádné stisknutí (myslím koule) a budeš žebrat a prodáš klidně i rodinu aby to skončilo. A takových věcí by se našly stovky. To si však každý normální člověk uvědomí. Jsi ještě na to zřejmě moc mladý, blbý či oboje.

Tyhle velkohubé frajerské kecy ze kterých je mi na blití může mít pouze člověk, který ještě málo zažil. Nebo si myslí, že zažil, ale ve skutečnosti neví nic.

Tobě kamaráde přeju té školy života a toho životního boje, kolik jen sneseš. To je čistě Tvoje věc, a tak se neopovažuj odsuzovat druhé, jestliže zvolí z nějakého důvodu jinou cestu.

192524

3.6.2009 9:41

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

petrxh 82.?.?.?

Reakce na 192524

Neodsuzuju druhé, kteří si zvolí jinou cestu. Odsuzuju ty, kteří se cítí být povoláni volit jiným jejich cestu. Jak jsem napsal, kdyby ten pes nechtěl žít, přestane žrát.

Co se týče fyzické bolesti, co byste dělal před objevením anestetik? Páchal byste rovnou sebevraždu?

192549

2.6.2009 16:48

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

petrxh 82.?.?.?

Reakce na 192459

Zbavit druheho utrpeni pro me keci nejsou. Jen pochybuji, ze to zvladne zabiti nemocneho, ale to se ateistum tezko vysvetluje [smích]. Keci jsou pro me keci o zbavovani druheho utrpeni. Sam jsem nejakou dobu pusobil v domove duchodcu a spousta lidi tam mluvila v tom smyslu, aby to uz meli za sebou. Ale kdyz ten okamzik prijde a vy citite, jak vam stydnou nohy a zivotni energie se soustreduje k hlave, aby pak mohla telo opustit a clovek vi, ze to je konec, spousta z nas (nerikam, ze vsichni) by jeste rada v tom svem utrpeni setrvala, to mi verte.

Co se tyce umrti v rodine, na ktere se odvolavate, nejste sama s touto zkusenosti. Co se tyce fyzicke bolesti, v tom mate pravdu. Snazim se zit zdrave, nezatezovat organismus prumyslovymi vecmi a mit trochu pohybu. Protoze jaky si to clovek udela, takovy to zpravidla ma...

192515

2.6.2009 16:52

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

petrxh 82.?.?.?

Reakce na 192459

Proc se ma clovek ucit umirat? Protoze to bude jeste mockrat potrebovat, nez si uvedomi jiste souvislosti...

192517

2.6.2009 21:42

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Striga 85.?.?.?

Reakce na 192517

Tak s tím na mě nechoďte. Umět umřít - to je snad jen umění sebevraždy, protože pokud to zařídí příroda, není nutno se to učit, není na tom nic aktivního ze strany člověka, tedy majitele umírajícího těla. Prostě to funguje a přijde samo jako střevní peristaltika.

Pokud tím myslíte několik inkarnací, na to taky nehraju. Jestli je nějaký bůh - jako že já o tom přesvědčena nejsem - tak ten bůh mě vybavil normálními smysly a vnímáním. Žádné mimoživotní ani posmrtné vjemy, zážitky, zkušenosti nebo vzpomínky v tom nejsou. Tyto věci považuju jen za konstrukt lidské mysli, stejně jako boha.

Smrt beru jako konec opotřebovaného organismu nebo násilný zásah vnější síly, který tělo nezvládne. Ne jako něco, co by se měl člověk učit, protože to bude opakovat, aby si něco uvědomil.

Ale klidně mi můžete začít vysvětlovat něco filozoficky abstraktního, neověřitelného, víceméně neuvěřitelného, moudře se tvářícího.

Vždyť tvrdíte, že člověk se má učit umírat, protože to bude ještě mockrát potřebovat, než pochopí jisté souvislosti.....

Úplná druhá Šifra Mistra Leonarda....

Nejste vy v nějaké sektě?

192525

2.6.2009 21:56

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 192525

víte paní Strigo, ono to může být myšleno i v tomto smyslu: přijmout svoji smrtelnost a být smířen s tím, že jednou umřu a nemít z toho strach

192527

3.6.2009 15:35

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 192527

Obávám se, že vzhledem k přízemnosti paní Strigy, je zbytečné tohle téma rozebírat. Nic proti paní Strize, ne každý je schopen pochopit život v jeho širších souvislostech. A k těm smrt rozhodně patří.

192568

3.6.2009 9:24

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

petrxh 82.?.?.?

Reakce na 192525

Vy tvrdíte, že bůh, mimoživotní, posmrtné vjemy, zážitky, zkušenosti jsou jen konstrukt lidské mysli. Já tvrdím, že kromě toho jsou konstruktem mysli i pojmy jako dobro, zlo, utrpení, blaho, štěstí, svět okolo nás, naše individualita, to co si myslíme, že jsme. Dokud člověk nezjistí, co ve skutečnosti je a vědomě to nezačne žít, bude se mu umění umírat hodit ještě mockrát.

Nicméně každý máme svůj světonázor z velké části utvořen vlastními zkušenostmi a byla by chyba kohokoliv přesvědčovat, že zrovna ten můj je správný, protože jeho zkušenosti jemu říkají něco jiného. Věřte si čemu chcete, já to respektuji.

192547

3.6.2009 13:34

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Alena Anna 90.?.?.?

Reakce na 192525

Paní Strigo, umět umřít - není umění sebevraždy. Sebevraždou lze proklamovat svůj vlastní vzdor, nespokojenost, neschopnost se smířit s životem a stále cítím vždy jejich vlastní slabost. To není odvaha si vzít sám život, ale právo svobodné volby. Vždy mi je smutno při pohledu na ztracené duše a vždy si položím otázku proč tak činí.
I zvířata, která jsou smrtelně raněna cítí, když přichází jejich poslední hodinka a čekají smířeně až si sama smrt pro ně přijde. Jsou daleko chytřejší, než-li člověk.
Jak pravil kdosi pod Vašim textem - smířit se se smrtí je nebát se života. Umět žít i s vědomím, že přijde i skon, který paní Strigo vždy dorazí a čeká to každého smrtelníka je tzv. " třešničkou na dortu " ohlédnutí se a jeho umožnění zhodnotit, jak jsme žili.
Z vašich příspěvků cítím moc málo citu, který ovšem máte kdesi pod bariérou tvrdé skořápky, jelikož cítím že život máte nelehký.
Cítím, že jste velmi silná žena - až mě i trošku děsíte mou představou chlapa v sukni - jen stále nevím, bůh ví proč se bráníte tolik citové oblasti.
Proč paní Strigo? Nemusíte mi odpovídat, když nebudete chtít.

Mějte se moc hezky. Alena

192562

3.6.2009 23:37

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Striga 85.?.?.?

Reakce na 192562

Cítíte ze mě málo citu - v jaké oblasti, když se bavíme o psím mrzákovi? Málo zřetelně píšu, že odmítám piplání života neschopných zvířat?

Mít cit neznamená, že budeme zachraňovat život za každou cenu. Je třeba mít soudnost a zhodnotit, jaký život chceme zachránit. Zvířata naštěstí lze utratit, pokud je na to situace zralá. Opakuji, pokud je ta to situace zralá.

Určitě někdo začne argumentovat, že nic není absolutní - ano, to není. Opravdu nic, snad jen smrt. Pokud bychom chtěli vše hodntit absolutními měřítky, nikam bychom se nedostali, ani v hodnocení zdravotního stavu.

Takže musíme chtě nechtě počítat s relativitou jevů, nicméně musíme se podle nějakého názoru chovat. Zasáhnout a utratit, nezasáhnout a nechat pozvolna umřít, zasáhnout a držet při životě navzdory přírodě.

Je lepší zásah "držet při životě" nebo zásah "způsobit milosrdnou smrt"? Aha, zase relativní. Co bolí víc? A koho? Psa jeho stav nebo člověka nutnost rozhodnout a zodpovědnost?

Dostáváme se k vlastní motivaci, proč to dělat. Já zastávám názor - z úcty ke zvířeti ho nenechat trpět smrtelnými potížemi a bolestmi a utrpení skončit, pokud není naděje.

To, co tady celou dobu kritizuju, je motivace čistě sobecká - cimprlich člověk není schopný podívat se realitě do tváře a uznat, že zachráněný život by byl příliš bolavý-komplikovaný-nekvalitní-za každou i sebeblbější cenu. A zachraňuje pod záminkou - aby chudáček přežil.

Jenže ne proto, aby chudáček žil tak nějak obecně, ale aby chudáček žil u mě, budu se o něj starat. Ne že zachráním mrzáka a předám dál. Kdo má zájem.....?

Z nějakého důvodu má ten člověk větší zájem starat se o mrzáka než mít zdravé zvíře.

Já tyto lidi podezírám, že hendikepované zvíře je pro ně zajímavější než zdravé. Pozornost a obdiv okolí, jé ty jsi borec, já bych to nevydržel na tvém méstě, jaký jsi ušlechtilý.....

Denně potkávám takové ušlechtilé majitele, kteří nedají psovi operovat nádor, nechtějí ho trápit narkozou, ale za dva tři roky ten nádor naroste natolik, že se operovat musí.... Nebo ho pes tahá skoro po zemi a majitel stále nechce psa trápit operací. Raději nechá rakovinu rozjet ve velkém.

Zažila jsem psa se zoufalýma kyčlema, nechodil pohybem v pánvi, on to chudák odvrtěl páteří... Majitel mi hrdě sděloval - měl jít hned po narození utratit, ale my jsme ho zachránili. Jo, pro dalších deset let bolavého pohybu a pro svou ješitnost.

Nechci, aby moji psi dopadli jako kamarád po smrti mozku, napojený na přístroje. Víc hadiček z něj čouhat nemohlo - včetně dýchání a dialýzy. Ve finále mu selhaly všechny orgány, prostě uhnil zevnitř.

Cítíte ze mě málo citu. No, váš názor. Moji psi na smrtelné choroby umírat nemusí. Usnou po rychlé injekci. A po mém zhodnocení jejich života a zdravotního stavu.

192595

4.6.2009 12:03

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Alena Anna 90.?.?.?

Reakce na 192595

" Cítíte ze mě málo citu - v jaké oblasti, když se bavíme o psím mrzákovi? " " Málo zřetelně píšu, že odmítám piplání života neschopných zvířat? "

Odpověděla jste si sama paní Strigo. Odmítáte piplání života neschopných zvířat - a o které, čí neschopnosti píšete? Je to jen vaše neschopnost přijmout taková zvířata a lidi.

Převzala jste roli soudce a kata. Jen mějte na paměti paní Strigo - jak sama soudíte druhé, druzí vám nastaví zrcadlo. Jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá.

" Cítíte ze mě málo citu. No, váš názor. "

Spletla jsem se - nyní z vás necítím ani to málo.[pláč]

Mějte se jak si sama zasloužíte.

192631

4.6.2009 13:46

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Striga 85.?.?.?

Reakce na 192631

"Je to jen vaše neschopnost přijmout taková zvířata a lidi."

Proč do toho pletete lidi? Kde jsem psala, že nejsem schopna přijmout takové - tedy nemocné nebo zmrzačené - lidi? Nepodsouvejte mi něco, co není pravda.

Psala jsem taky, že vše je relativní. Jako mladší mi bylo líto každého chudáčka, chtěla jsem zachraňovat všechny toulavé psy, staré, nemocné, bezmocné, které někdo nechtěl, kteří něčím trpěli.

Časem jsem pochopila, že všechny zachránit nelze, že je třeba mít soudnost a věnovat síly, čas a schopnosti tam, kde to bude nejvíc užitečné.

Života neschopná zvířata opravdu odmítám piplat. Když fena několikrát vyhodí štěně z pelechu, respektuju to, protože tak zasahuje příroda a já nejsem nad ní, nebudu si hrát na pánaboha, který navzdory rozhodnutí matky bude za každou cenu nutit žít vadné mládě.

Týrat zvíře lze i tak, že ho nutíte žít za těžkých podmínek. Držet při životě trojnohé, posléze dvounohé štěně - to je pro mě týrání. A považuju za divného a zvráceného toho, kdo to zvíře při životě drží. Krmením, operací, tedy prostřednictvím zásahů, bez nichž by umřelo.

Prý jsem převzala roli soudce a kata. Jenže já netrestám - trestá kat. Když nastane situace, kdy se musíte rozhodnout - psa utratit nebo ho nechat trpět - spousta lidí zbaběle od rozhodnutí uhne a psa trápí až do smrtelného konce, který nevyhnutelně přijde.

Z těch lidí pro změnu já cítím málo citu, málo odvahy, málo zodpovědnosti, málo zralosti. Nechtějí přijít o hračku, do které si promítají všechny neukojené city, nerealizovanou pozornost od okolí, nenavázané sociální vazby a mezilidské vztahy.

Raději opatrují uzlíček zvolna umírajícího masa a kostí, než by si přiznali, že je čas dát si sbohem.

192639

4.6.2009 18:41

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 192639

Potřebuji poradit Strigo. Máme starého, nevrlého 17 letého kocoura, kterého už moc život nebaví. Tutově ho nic nebolí, protože celé dny si spokojeně spí a odpočívá. Dobře jí a pije, jen semtam má zácpu- až si to nedávno paní doktorka spletla na rentgenu s nádorem. Akorát jen v noci začne řádit, protože trpí nespavostí a tak začne ječet a naříkat, ať si tu jeho nespavost taky trošku užijeme. A tak se Vás ptám coby odbornice na zvířata: Máme ho humánně utratit?

192646

4.6.2009 18:49

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 192646

paní Jarmilo, i když nejsem odborník na kočky ani paní Striga: nechytil staroušek druhou mízu a nechce se mu za nějakou kočičí krasavicí ven? [smích] [smích] [smích]

192647

5.6.2009 6:52

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 192647

Je mi líto pane MéďoBéďo, ale ten náš dědek nevrlej je vykastrovanej. Druhá míza ho netrápí, spíš jenom ta zácpa. [oči v sloup]

192679

5.6.2009 7:03

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

steve 70.?.?.?

Reakce na 192679

Jarmilo - muj deda byl nevrlej kdyz nemohl najit fajfku, taky v noci chodil a vztekal se.. Zkuste kocourovi koupit fajfku a bude spat jako kote. Muj deda spal i se zapalenou fajfkou. U postele jsme meli minimax a soused byl pojistovak !!
.. cim je Vas soused ?

192682

5.6.2009 9:36

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 192682

[smích] Ne steve, kocourovi fajfku nekoupím, protože můj soused není pojišťovák, ale jen herec.Já toho našeho nevrlého, vzteklého dědka občas zpacifikuji tím způsobem, že ho za trest dám po zbytek noci do koupelny, ať si tam ječí jak chce. Není tam sám, už tam máme králíka- vánoční danajský dáreček.

192702

6.6.2009 7:24

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

steve 70.?.?.?

Reakce na 192702

Jarmilo !! Kralicky ja rad !! Na cesneku. Mival jsem jich vzdycky tak 150 - 200. Meli usi nahoru, dolu, doleva (spolehlivi), i doprava (zapadni-nespolehlivi). Jednou prisel major od armady a tvaril se jako Parkanova v transporteru. Ptam se ho: co jsi zase proved, bolseviku ? A on: prinesl jsem ti stene, tata s mamou jsou spicky v chovu. Ale tenhle je patej, papirove ma po smrti, ale byl by to zlocin to dotahnout do konce.
Seru na revoluci, povida. Vezmi si ho.
Byl to nemecky ovcak. von Hohenlohe byl proti nemu tajtrlik. Cvicil jsem sluzebni psy, pro zabavu. A tenhle mel 4 mesice a cvicil me [smích] !! Byl to filosof, vyrovnany, s nadhledem na zblbly lidsky zivot. A byl ostry jako Paroubkuv sexualni zivot !!
.. mel jsem velke vybehy po nutriich, zarostene travou. Otevrel jsem vrata a usaci meli raj, uz jsem ani nevedel, ktery z nich patri vice k Rokefellerum nebo k Rotchildum. A on se tam dostal dovnitr a udelal holokaust !!
Mam pro tebe prvnich 18 kraliku - rikam majorovi. A major na to: ty jsi zblbnul fasoune? ... my to meli s majorem tak vymysleno, ze kazdy jsme byli jeden tyden fasoun a druhy tyden bolsevik. A az by to prasklo tak podle toho kdo by vyhral by to jeden prezil a staral by se tomu co to neprezil o kraliky .. [smích]
A co budeme ted delat, bolseviku?, ptam se. Zapiseme to - povida. Vytahl ze supliku nas spolecny sesit, tam jsme zaznamenavali pro nas dulezite udalosti. Za ten sesit by nas zavreli v kazdem rezimu.
.. a zapsal: "pondeli 9:32 - nemecky Cyklon vyvrazdil 65% usateho tvorsva. Je to dukaz o jedinecnosti jeho genetickeho potencialu".
Od pondelka se nam menila politicka prislusnost, a major fasoun rikal psovi cely tyden - Cyklone.
No jo, povidam - ale doslo ke zlocinu podle toho jak jsi to zapsal. A vinik by mel byt potrestan .. "Neblbni bolseviku," povida major fasoun, .. budeme delat, ze nic nevime. Kdyz budou kralici hodne rvat, pripiseme jim dalsich 10% ztrat a bude chvili klid. A az se zase ozvou, dalsich 10 % ...
"Ja ti nevim fasoune" - povidam. "A vyleze to na 100% ztrat usateho tvorstva" a co potom ??
"Potom napiseme do sesitu - na podklade statistickych udaju o ztratach 100%, je dalsi provoz na travu bohatych vybehu po nutriich neopodstatneny. Zavreno" !!
.. a muzou se jit past a rvat nekde jinde.. Na majora zas az tak blbej nebyl.
-----
Mila Jarmilo - svym prispevkem jsem chtel naznacit, ze kralickovi bude v koupelne smutno. Poustejte ho v noci do travy, kocour stejne nespi, muze ho v noci venku hlidat ..
.. ale pozor na takoveho chlapa s vlcakem na prochazce, ten chlap je plukovnik a tento tyden vola na Cyklona, .. Rasputinee !!
[smích] Hodne zdravi a optimismu preji !!

192748

6.6.2009 1:14

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Datel 75.?.?.?

Reakce na 192679

No vidite - nevrhlej , vykastrovany, navic mit zacpu. Ve zradlu ho asi take omezujete . Prominte , ale na taky zivot bych se mohl vy..at .

192741

4.6.2009 22:40

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Striga 85.?.?.?

Reakce na 192646

Nevrlého kocoura život už moc nebaví. Celé dny spokojeně spí a odpočívá.

Celé dny spokojeně spí a odpočívá. V noci začne řádit, protože trpí nespavostí.

Tutově ho nic nebolí, ale v noci začne naříkat.

A hlavně - má úžasnou majitelku. Buď je kocour schizofrenik, nebo má majitelka nějaký divný náhled na svého kocoura.

Jarmilo, tady je rada snadná - najděte si odborníka na lidi. Psychiatra.

192665

5.6.2009 6:57

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 192665

Jen jestli toho odborníka na lidi spíš nepotřebujete Vy, že jste hned tak se vším hotova. Odsuzovat lidi je tak snadné. Ale co Vy víte o tom, jak se ten psík projevoval na počátku života? Třeba byl tak živý a veselý, a tak moc chtěl žít, že by byl zločin ho nechat utratit. Ani v jeho dospělosti se nezdá, že by nějak trpěl. Je na světě rád, život ho baví a to je hlavní.

192680

5.6.2009 7:52

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Striga 85.?.?.?

Reakce na 192680

"Ale co Vy víte o tom, jak se ten psík projevoval na počátku života?"

Poměrně dost na to, abych to zvíře utratila. Měl tři nohy......

Zkuste se zeptat kteréhokoliv chovatele, který už odchoval pár vrhů, jestli by nechal žít štěně se třema nohama. Nebo nějakého veterináře. Až si budou klepat na čelo, zkuste jim říct, jestli nechtějí taky odborníka na psychiku, že jsou nějací suroví.... A se vším hned hotoví....

A pak se zkuste toho veterináře zeptat, jestli pes chodící výhradně po zadních, neboť přední nohy nemá, nějak trpí. Za výsledek mě nekamenujte...

192692

5.6.2009 9:29

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 192692

Pokud neznáte všechny okolnosti životního příběhu toho pejska a jeho majitelů, tak nemůžete hned vynášet kategorické soudy, že toho psa měli v každém případě zabít. Co Vy víte, třeba i ta fenka, matka toho štěněte, ho normálně přijmula a starala se o něj, jako o všechny ostatní štěňata. Štěně bylo veselé a životaschopné, na třech nohách se dobře pohybovalo a oni nemohli tušit, že později o tu jednu přední nohu přijde. A to už potom bylo pozdě ho utratit, protože ho měli všichni rádi. Já jsem v Praze viděla, jak si majitel vedl psa, který měl místo zadních nohou kolečka. I tento pes byl evidentně veselý a nic si ze svého handicapu nedělal.

Já jsem kdysi měla andulku, prodali mi ji tak ve zverimexu, která měla vadu nohou, nemohla pořádně chodit. Neutratila jsem ji. Andulka si vesele žila s andulákem a měli se rádi. Pes chodící po dvou nohou není sice ideální, ale nemyslím si, že by kdovíjak trpěl. Když chce, tak leží a odpočívá, když se chce najíst, tak mu stačí dát jídlo a pití na vyvýšené místo, no a když si chce zaběhat, tak si prostě zaběhá- po dvou. [chechtot]

192700

5.6.2009 10:36

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Saša 74.?.?.?

Reakce na 192692

>Zkuste se zeptat kteréhokoliv chovatele,

Článek naštěstí není o chovatelích. Z hlediska chovatele je třínohý pes především neprodejný a konec konců ani přecitlivělý chovatel pro něj nenajde umístnění a odpověď je tedy jasná. Víme tedy, že majitel nebyl chovatel a neuměl zabíjet a to není ještě nijak děsivá skutečnost, vše živé chce žít, přičemž smrt je jen otázkou času. Jak víme a čteme v článku, pes je nesmírně adaptivní a s vadou se vyrovná. Našel se člověk, který se nejen o zmrzačeného psa postaral, ale měl z něj i radost. Paní Strigo, nikdy jste neprožila dilema, kdy je čas nechat psa utratit? Vždy pro klid naší duše si vykládáme, jak zvíře trpí, ale ve skutečnosti ono je s námi šťastné a dokonce chce žít. Často si etické rozhodnutí přizpůsobíme našemu pohodlí.

O kocourovi paní Jarmily: kočka je noční zvíře a utratila byste dědečka jen proto, že mívá zácpu a straší v noci?

Dříve v diskuzi píšete „Jděte se podívat do hospiců, do domovů dochodců, jak by hlasovali lidé s bolestmi, s vyhaslým životním elánem”… Po celoživotní zkušenosti zaměstnání ve špitále si s Vámi dovolím nesouhlasit. O lidech s astmatem již ani nemluvě. Někdy si přivolají záchvat pouhou myšlenkou, strachem ze záchvatu. Tuším, že žijete v Kanadě a předpokládám tedy, že jste byla poučena při záchvatu zpomalit výdech a když nepomůže sprej volat sanitku - záchvat je skutečný.

192704

5.6.2009 13:46

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 192704

Samozřejmě pane Sašo, že na toho našeho kočičího dědka nedáme jinak dopustit. Zvláště můj muž ho má ve velké oblibě a mazlivě ho nazývá -dědula bedula. A jsou s ním i veselé chvíle. On rád právě spí dohromady s mým mužem, protože jak můj muž v noci hlasitě pochrupává, tak kocour, ležící u jeho hlavy to patrně považuje za spokojené kočiči předení. V deset večer již kocour netrpělivě přešlapuje a dává muži výrazně najevo, že by se již jako měli spolu odebrat na kutě. Pak spolu spí, jenže uprostřed noci kocour obvykle zaškrábe na dveře, že chce jít pryč. Muž ho pustí ven, načež kocour přejde do pokoje ke mně a začne ječet, že nemůže spát. Když mě tuhle ve dvě v noci probudil, tak jsem vztekle vyskočila, abych ho chytila a hvízdla ho do koupelny.Ale dědek chytře rychle zpátky běžel do ložnice k mužovi a schoval se tam. Mumlala jsem polohlasně: Ty hajzle jeden! Načež se muž probral a říká: Co je, co se děje? A já omluvně: Promiň, honím tady Macíka. A muž: No, já už jsem se lekl, že mě jdeš přidusit polštářem.

192712

5.6.2009 18:40

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Saša 74.?.?.?

Reakce na 192712

Skoro dvacet let jsme měli dvě siamské kočky. Po dobu dovolené nám je hlídal přítel a stěžoval si na obdobný problém. Kocour prospal většinu dne a v noci chodil a jódloval. Zlomyslný přítel zase na oplátku budil kocoura přes den s mylnou představou, že bude pak spát v noci. Pravděpodobnou příčinou možná bylo, že nemohl spát na polštáři otočen ještě ke všemu ke mně zadkem. Přemýšlel bych, jestli se v domácnosti něco nezměnilo a co může kocourovi chybět. Uklidil bych žrádlo přes den a dal mu ho k dispozici až večer a přes noc. Dokonce bych se šel podívat, jestli je bedýnka čistá atp.

192730

5.6.2009 14:30

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Striga 85.?.?.?

Reakce na 192704

"Paní Strigo, nikdy jste neprožila dilema, kdy je čas nechat psa utratit?"
Pročtěte si diskuzi.U tohoto článku o tom píšu několikrát.

"O kocourovi paní Jarmily: kočka je noční zvíře a utratila byste dědečka jen proto, že mívá zácpu a straší v noci?"
Proč zvířata utrácím, taky píšu. Stačí si to pročíst. Kocoura paní Jarmily neznám.

"Tuším, že žijete v Kanadě".
Tušíte naprosto špatně. Bydlím celý život v Ostravě.

192715

4.6.2009 23:48

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 192646

Pani Jarmila. Na priamu otázku priama odpoveď.
Áno.
A najlepšie dlažobnou kockou.

192667

4.6.2009 23:50

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 192646

Pán Hestroy Vám potvrdí, že som na flažobné kocky odborník. [smích] [smích]

192668

5.6.2009 9:41

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Alena Anna 90.?.?.?

Reakce na 192639

" Proč do toho pletete lidi? Kde jsem psala, že nejsem schopna přijmout takové - tedy nemocné nebo zmrzačené - lidi? "

Pardon - můj úsudek, z kterého vycházím. Přemýšlím, když odmítáte piplat "života neschopné" mrzáky zvířata, jak to asi bude s "života neschopnými" lidskými mrzáky?

Osobně mi nedělá problém pohled na psa, který místo čtyř má pouze dvě nohy. Neberu ho jako mrzáka, který by ve mě vzbuzoval lítost, utrpení, bolest, neschopnost - nebo jak sama píšete - cituji: " Držet při životě trojnohé, posléze dvounohé štěně - to je pro mě týrání. " Evokuje ve mě zcela odlišné cítění - např. rychlá pudová adaptace. A každého, který se dokáže dobře starat o druhé, kteří evidentně pomoc od druhých potřebují - jsou pro mě více obdivuhodní, láskyplní, nesobečtí. Ano, pravděpodobně tato zvířata by ve volné přírodě nepřežila - možná. Ale zde se nediskutuje přeci o vztahu člověka a zvířete ve volné přírodě.

Každý člověk má svobodnou mysl, dle které se rozhoduje. Ta paní se rozhodla starat se o psa se dvěma nohama místo čtyř. Oba vypadají spokojeně a pes života schopný. Co myslíte paní Strigo?

Každý z nás na danou věc bude mít jiný pohled, který v naší mysli evokuje nějaké vzpomínky z minulosti, o kterých nyní třeba ani netuší jak ho citově zasáhly a vyplouvají právě v okamžik, kdy minulost je konfrontována s přítomností na danou věc.

Nic proti vašemu názoru na danou skutečnost Strigo. Píšete tak jak to vnímáte a cítíte, což je fajn, i když to někomu nemusí jít zrovna pod nos. I mě to moc nevoní, ale respektuji váš názor, jelikož nevím, jaké máte dosavadní životní zkušenosti. I vy můžete mít v lecčem kus pravdy - to bezpochyby.

Není dobré dělat závěry, jelikož nikdy nevíme co přijde nového.

192703

5.6.2009 14:42

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Striga 85.?.?.?

Reakce na 192703

"Není dobré dělat závěry, jelikož nikdy nevíme co přijde nového."

Z toho logicky vyplývá, že není dobré dělat závěr u ničeho. Nikdy nevíme, co.....

Jenže udělat závěr je totéž co udělat si názor. Ale raději nedělat... Dokud neumřeme, pak už bude jistota, že nic nemůže přijít. Ale ani udělání závěru. Protože pak už je definitivně po uzávěrce.

192716

6.6.2009 12:53

RE: ???? Tak utrpení je škola života....

Alena Anna 90.?.?.?

Reakce na 192716

Tak to máte Strigo pravdu.

192754

1.6.2009 23:39

RE: ????

kubrt 89.?.?.?

Reakce na 192455

Fakt myslíte že žít jen proto aby trpěl chce v bolestech umírající pes, osamělý pacoš LDN , nemocný rokecem co počítá minuty mezi procitnutím a dávkami morfia či který sračky co ho zbaví bolestí k zbláznění ? Vážený pane, nejsem ani nemocný pes, ani opuštěný důchodce ani netrpím nesnesitelnými bolestmi. Strach ze smrti ale vůbec nemám. Mám jen strach o ty, kteří mne ještě chvilku budou potřebovat. Asi vás život ještě pořádně nevyškolil. Možná budete někdy škemrat jen o okamžíček navíc - a možná se budete modlit aby to bylo co nejrychlej ... Je krásné, že máte jasno. Ovšem utrpeni se vás myslím dotklo pouze z doslechu, jinak byste tak vyhraněně nemluvil.

192460

2.6.2009 1:46

RE: ????

Grovik 81.?.?.?

Reakce na 192460

Presne tak, stejne jako nas prozite utrapy zoceluji, stejne jako nas bolest, kterou prekoname pripravuje na dalsi a horsi veci.
Jsou smesni ti, kteri se vzdavaji pri prvnim problemu. Utikaji a nastavuji zada.
Je lepsi stat celem a kdyz tak bojovat.
Stejne jako ten pes. Dostal sanci bojovat a bojuje. nevzdava to a evidetne ma do zivota chut.
Argumentace LDNkama je sice hezka vec, ale ono to zdaleka neni tak jednoznace.

192470

3.6.2009 9:33

RE: ????

petrxh 82.?.?.?

Reakce na 192460

A co myslíte vy, mají se utratit postižené děti? Souhlasím s vámi v tom, že nemá cenu uměle přístroji a opiáty prodlužovat život někoho, kdo beztak za pár dní umře. Ale taky si myslím, že nikdo z nás nemá právo určovat, že bytost s vadou, která nevylučuje další život, trpí natolik, aby její utracení bylo omluvitelné. A o tom je přesně náš spor. Mají se utratit lidé po nehodě, kteří sknočí na vozíčku? Má se utratit dítě s daunovým syndromem? Ani jeden z nich by ve volné přírodě nepřežil dlouho.

192548

1.6.2009 23:50

V Praglu mame taky jednoho

Martin Vaněk 88.?.?.?

Minuly tyden na Radlicke u knizete Miroslava byl zrovna takovy terier - nezdola. Komu cest, tomu cest a to i psikovi.

192462

3.6.2009 15:38

RE: V Praglu mame taky jednoho

Alena Anna 90.?.?.?

Reakce na 192462

Martine, znám dobře onoho teriéra jménem Jack a jak přes svůj handicap nahání feny, to je paráda. Dovolím si tě poopravit - na Radlické u Prince Miroslava. [mrknutí jedním okem]

192569

5.6.2009 22:46

RE: V Praglu mame taky jednoho

Martin Vaněk 88.?.?.?

Reakce na 192569

No jo. Princ... Jack... Je to machr, ja zas trubka.

192734

2.6.2009 13:19

Inspirace od člověka bez končetin

Matias 77.?.?.?

http://mozaika.bloguje.cz/760056-inspirace-od-cloveka-bez-koncetin.php

192496

6.6.2009 1:05

Někdy je s pejsky trápení

Horus 86.?.?.?

Tak jako nejsou stejní lidé, nejsou stejní ani psi. U nás v manéži máme hodně zvířat a mezi nimi též několik pejsků. Mezi nimi taktéž i jednoho dvounohého. Voláme na něho Filíku! Filík potřebuje dělat dojem a je rád v centru pozornosti, kde dokazuje svoji statečnost, inteligenci, sílu vůle, chladnou hlavu a kde se mu podivují za jeho troufalost, se kterou provozuje při vystoupeních své psí kousky, vyznačující se momentem překvapení. Filík vždy čeká na ten pravý okamžik, kdy za pomoci úskoku vynese trumf na nic netušící svoji oběť a jásá nad jejím podrobením. Umí být také manipulativní a používá svůj instinkt pro vlastní cíle a to způsobem, který je pro ostatní zvířátka “na hraně” Snad pro své nesportovní chování a používání nátlaku proti jiným zvířátkům se stal oblíbencem našeho klauna a publika, pozorujícího jeho vystoupení z čestných lóží. Filík za každý svůj umělecký psí kousek požaduje vždy extra odměnu. Proto klaun v čase krmení, vždy uždibuje z mističek a krmítek ostatních zvířátek kousky potravy a přemisťuje je do mističky Filíka. Tento je šťastný, radostně vrtí ocáskem, vyskakuje, kňučí, lehá si před ním na záda a nechává se podrbat. Klaun si je dobře vědom toho, že kdyby Filíkovi nepřilepšil, tak tento by mu utekl dírou v plotě a třeba týden by se v cirkuse neukázal. Filík nesnáší odpovědnost za vlastní chyby při vystoupení. Když ho upozorníte na jeho chybu kterou udělal při svém vystoupení, začne hlasitě štěkat, vztekle vrčet a byl by schopen snad i kousnout. Poslední štěk musí být vždy jeho a zní, jako by říkal "co z toho budu mít?" Jakmile se někde schyluje ke konfliktu, stáhne ocásek mezi nohy a vycouvá zpět. Pod maskou příjemného pejska se může skrývat amorální a nelítostný sensualista, se sklony k chorobné žárlivosti a s patologickou dispozicí ovládat a zneužívat jiná zvířátka jen pro vlastní potřebu. O tom snad Filík ani nepochybuje. Má sklon své činy nepřizpůsobovat ostatním zvířátkům, ale jen diktovat. Všichni mají Filíka rádi, ale ze všeho nejvíce, ač to zní podivně, ho mají rádi věci. Podle čeho se to dá poznat? No podle toho, že kdykoli se v cirkuse něco někomu ztratí, vzápětí se to objeví ve Filíkově boudě. Nestalo se poprvé, kdy běžící předměty směrem k Filíkově boudě na vlastních nožičkách, narušovaly průběh vystoupení ostatních cirkusových umělců.

192740

Příspěvků: 92

31.05. 01:31 Davidan  Slov se nedostává...
31.05. 09:13 Oli63  RE: Slov se nedostává...
02.06. 10:03 voyta  RE: Slov se nedostává...
02.06. 15:40 Oli63  RE: Slov se nedostává...
03.06. 15:41 hestroy  RE: Slov se nedostává...
04.06. 06:56 Oli63  RE: Slov se nedostává...
04.06. 14:21 Momo_  RE: Slov se nedostává...
04.06. 20:43 Oli63  RE: Slov se nedostává...
04.06. 21:25 hestroy  RE: Slov se nedostává...
04.06. 22:13 Oli63  RE: Slov se nedostává...
04.06. 22:20 Striga  RE: Slov se nedostává...
31.05. 01:46 inn-ocean  Trochu jinak...
31.05. 06:59 steve  RE: Trochu jinak...
31.05. 03:42 Čechomil  Překlep
31.05. 06:47 steve  RE: Překlep
31.05. 17:39 Čechomil  RE: Překlep
02.06. 02:06 steve  RE: Překlep
31.05. 08:53 Vladimír Stwora  RE: Překlep
31.05. 10:41 ziizii  RE: Překlep
31.05. 11:40  RE: Překlep
31.05. 14:37  RE: Překlep
31.05. 12:32  RE: Překlep
31.05. 14:38 Čechomil  RE: Překlep
31.05. 14:56 Vladimír Stwora  RE: Překlep
31.05. 04:14 Montaznik  Naopak, ten pes je "borec" a hlavně mně se moc líbí ,jak se naučil chodit po zadních!
31.05. 12:19 sxgo  RE: Naopak, ten pes je
31.05. 06:57 pietroo  Platon
31.05. 08:25 DagMar  Opravdu myslíte...?
31.05. 09:40 Striga  RE: Opravdu myslíte...?
31.05. 12:12 DagMar  RE: Opravdu myslíte...?
31.05. 20:37  RE: Opravdu myslíte...?
31.05. 21:38 Striga  RE: Opravdu myslíte...?
02.06. 01:35 Grovik  RE: Opravdu myslíte...?
02.06. 08:26 Striga  RE: Opravdu myslíte...?
02.06. 10:59 Filla  RE: Opravdu myslíte...?
31.05. 09:05 Oli63  Trochu iný pohľad
02.06. 01:39 Grovik  RE: Trochu iný pohľad
02.06. 06:59 Oli63  RE: Zvirata se stejne jako clovek dokazou s hendikepem vyrovnat
02.06. 14:45 Grovik  RE: Zvirata se stejne jako clovek dokazou s hendikepem vyrovnat
02.06. 15:59 Oli63  RE: Zvirata se stejne jako clovek dokazou s hendikepem vyrovnat
31.05. 13:51  xxx
31.05. 16:41  I ony tzv. úspěchy
31.05. 22:50 petrxh  ????
01.06. 23:31 Striga  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
01.06. 23:45 kubrt  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
02.06. 00:26 Striga  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
02.06. 08:27 Peter Micko  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
02.06. 23:16  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
03.06. 14:57 Alena Anna  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
02.06. 01:41 Grovik  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
02.06. 02:16 steve  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
02.06. 14:39 Grovik  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
02.06. 21:07 Petr72  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
03.06. 09:41 petrxh  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
02.06. 16:48 petrxh  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
02.06. 16:52 petrxh  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
02.06. 21:42 Striga  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
02.06. 21:56 MedaBeda  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
03.06. 15:35 hestroy  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
03.06. 09:24 petrxh  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
03.06. 13:34 Alena Anna  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
03.06. 23:37 Striga  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
04.06. 12:03 Alena Anna  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
04.06. 13:46 Striga  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
04.06. 18:41 Jarmila  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
04.06. 18:49 MedaBeda  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
05.06. 06:52 Jarmila  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
05.06. 07:03 steve  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
05.06. 09:36 Jarmila  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
06.06. 07:24 steve  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
06.06. 01:14 Datel  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
04.06. 22:40 Striga  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
05.06. 06:57 Jarmila  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
05.06. 07:52 Striga  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
05.06. 09:29 Jarmila  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
05.06. 10:36 Saša  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
05.06. 13:46 Jarmila  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
05.06. 18:40 Saša  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
05.06. 14:30 Striga  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
04.06. 23:48 Oli63  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
04.06. 23:50 Oli63  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
05.06. 09:41 Alena Anna  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
05.06. 14:42 Striga  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
06.06. 12:53 Alena Anna  RE: ???? Tak utrpení je škola života....
01.06. 23:39 kubrt  RE: ????
02.06. 01:46 Grovik  RE: ????
03.06. 09:33 petrxh  RE: ????
01.06. 23:50 Martin Vaněk  V Praglu mame taky jednoho
03.06. 15:38 Alena Anna  RE: V Praglu mame taky jednoho
05.06. 22:46 Martin Vaněk  RE: V Praglu mame taky jednoho
02.06. 13:19 Matias  Inspirace od člověka bez končetin
06.06. 01:05 Horus  Někdy je s pejsky trápení

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Britská vláda přiznává: dvě injekce a kus vaší přirozené imunity je pryč27.10.21 18:30 Británie 1

Počas Španielskej chrípky 92% ľudí umrelo na bakterialnu infekciu z nosenia rúšok27.10.21 18:13 Neurčeno 0

České banky začínají podléhat teroru Green Deal26.10.21 23:01 Česká republika 5

Pravda s očkovacím utrejchem leze na porvch - vláda podepsala likvidační smlouvu26.10.21 19:51 Česká republika 3

Očkovaní: Nula protilátek. Neočkovaní: Plno. Vynesla laborantka26.10.21 18:51 Česká republika 3

Už je to tady: Covid se stal epidemií neočkovaných, tvrdí vladní loutky26.10.21 11:07 Česká republika 8

Nakažení očkovaní jsou podle Tečky bezinfekční25.10.21 17:51 Česká republika 16

Nová nařízení vlády? Máme pro vás právní návody pro důstojný a svobodný život 25.10.21 17:13 Česká republika 2

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 3

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 2

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Měnové kurzy

USD
22,16 Kč
Euro
25,71 Kč
Libra
30,45 Kč
Kanadský dolar
17,96 Kč
Australský dolar
16,65 Kč
Švýcarský frank
24,13 Kč
100 japonských jenů
19,48 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,08 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,47 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 772,43 Kč
1 unce stříbra
534,27 Kč
Bitcoin
1 304 326,71 Kč

Poslední aktualizace: 27.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 162