Diskuze k článku

Spojené státy používají v Afghánistánu bílý fosfor

Příspěvků 36

30.5.2009 23:36

Zverstva valky

vinny 89.?.?.?

Americanum a celemu slavnemu NATO zcela jiste tyto obeti podekuji za prinasenou demokracii. [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [bliji]

192397

31.5.2009 5:04

RE: Zverstva valky

kozoroh 61.?.?.?

Reakce na 192397

Tady jde už o něco navíc,tady ,jde o věc principu,morálky,kdy nad spravedlností,pravdou vítězí násilí,sadismus,krvelačnost,zlodějna,lži a kdy mezinárodní smlouvy pro elitu tohoto světa,která vraždí, neznamenají nic,je to kus papíru a kdo se jimy řídí ,tak je hlupák.Násilý vítězí,tak,jak ten ,co tluče "pod pás" a jeho protivník dodržuje pravidla boxu.Hitler dodržoval pravidla dané Ženevskými dohodami, ale Anglie použivala s USA fosforu,kobercových náletů a mučení zajatců, dokonce Churchill nechal zavřít posla míru,Hesse do blázince a později do vězení.Co ,tedy zbívá obyvatelům Afganistánu a jinde ve světě v boji proti nejmodernějším zemím, jež vedou světový terrismus?
Problém je ,že to nejsou jen chudé země světa ,které se stávají obětí imperialismu a Israelského vlivu ve vládách křestanských národů, jež posílá žoldnéře proti domácím vlastencům, určitě lidé se zdravým rozumem nemůžou přehlédnout,že tisíce kilometrů mezi Amerikou a Afganistánem ,má nějakou souvislost, tady jde jen o olej a opium a usnadnovat státu Israel jeho agresívní,rasistickou politiku, tohle vraždění nemá omluvu.
Nejde jenom o Afganistán a Irak,možná i Iran,jde o všechny lidi, kdož nechtějí být nástrojem "zlodějů" v plánu ovládnutí světa,snížení lidské populace na minimum a to způsobem tajným a nebo záměrně vyvolanými konfilikty, poštvat jedny proti druhým,at už z náboženských důvodů a nebo z obžalování,čehokoliv,tedy i terorismu.
Jedinou cestou je na hrubé násilí,použít ještě silnějšího násilý,k tomu lidé dojdou,pokud budou chtít přežít plany rádoby světovládců, jen anarchismus zůstane,jako jediná cesta, tak,jak nám ukazaly v minulosti všechny revoluce.Plány elity,extrímně bohatých a vlivných jsou rakovinou tohoto světa a jak se říkalo,sytý ,hladovýmu nevěří, vraždění bude pokračovat dál,pokud to nebudou ONI, kdož budou vražděni.Technickou revolucí vyvstala otázka ,co s neužitečnými jedlíky,myslí především na ty jež žijí ze dne na den,ale , elita žijící bez práce a jen peníze , dělají peníze, se nepočítá ,co by parasiti světa, naopak, si osvojuje právo řídit životy miliony lidí, ti,co zabíjejí Afgance ,až dokončí své dilo, přijdou na řadu také, navíc ,jako nebezpeční světkové krvavých masakrů,takového svědka se budou muset zbavit.Dnes ,vraždí je ,zítra ,nás.
===========
Israel has defied more than 160 UN General Assembly resolutions demanding that obey international Law, demanding they return the land they have confiscated and they have defied More than 60 Security Counsel resolution’s 40 of which U.S. has vetoed
=============
MAINTAIN HUMANITY UNDER 500,000:000 IN PERPETUAL BALANCE WITH NATURE GUIDE REPRODUCTION WISELY IMPROVING FITNESS AND DIVERSITY UNITE HUMANITY WITH A LIVING NEW LANGUACE.
RULE PASSION FAITH=TRADITION AND ALL THINGS
WITH TEMPERED REASON PROTECT PEOPLE AND NATIONS WITH FAIR LAWS AND JUST C...Automaticky kráceno

192407

31.5.2009 6:31

RE: Zverstva valky

steve 70.?.?.?

Reakce na 192397

Vinny - to nejsou obeti, ale lide, kteri budou svymi spoluobcany v budoucnosti cteni, budou to hrdinove, prukopnici na ceste za svobodou, To devce hrdinne nastavilo svoji tvar vstric bilemu fosforu, nyni je mirne "rozcarovana", ale po peci americkych lekaru pochopi, ze to bylo nutne pro jeji svobodu a vlast. A priste zalehne svym ohorelym telem teroristicke kulometne hnizdo. A az ji znovu vojensti lekari zdratujou, vrhne svuj volebni listek do urny nadeje v pristich "svobodnych volbach".
Urcite si najde manzela, ktery bude vypadat stejne. Svobodny fosfor je v rozpisu bombardovani kazdy den .. Jejich deti se jiz budou rodit ohorele a cela jejich vlast dostane dlouze vysnivanou tvar Demokracie a Svobodnou tvar seskvarenych mrzaku.
.. Spolecne, ruku v ruce, a neochvejne musime vsichni branit mir a bezpecnost na svete jak rekl predevcirem soudruh generalisimus Obama ..
.. a na to mame NATO, spolehlivy obranny clanek pro ochranu miru a prodej srbskych ledvin ..
.. Mir je nas ukol, porozumeni je nase pravda, laska je nase poslani, Nuze tedy - vzhuru na pochod. S pisni "Kupredu prava ..." a "Die Fahne hoch".
.. Vasik Havlu bude urcite prebirat dalsi americkou medaili, kdyby alespon na malou chvili pohladil holcicku po jeji "humanitarni" hlavicce - byl by to krasny zaber a odvysilani v televizich sveta by zasadilo smrtelnou ranu vsem zloduchum Miru.
..Nebo si snad nekdo mysli neco jineho ? To bych mu musel "mirove " domluvit a pridat zitra 14 bombarderu s ochuzenym uranem. Takze se svobodne rozhodnete, nez neco napisete ..

192408

31.5.2009 15:00

Už zase bílý fosfor:-)

Všudybyl 85.?.?.?

Může mi, prosím, aspoň jeden diskutující vysvětlit, k čemu by použití fosforu bylo dobré us armádě při "útoku" na kamenný dům? Proč raději rovnou nepoužili kazetovou bombu? Ty jsou také zakázané[smích]

192433

31.5.2009 16:18

RE: Už zase bílý fosfor:-)

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Reakce na 192433

Odpověď na Vaši otázku je poměrně nesnadná, poněvadž nikdo z nás nesloužil v oněch jednotkách, které se na místě nacházely. Váš dotaz musíte směrovat na osoby, které tam byly. Bohužel Vám s největší pravděpodobností neřeknou nic, popřípadě jen to, co je politicky vhodné.
Vždy mě poněkud zaráží, když obhájci USA hovoří stylem "já přesně vím o co jim šlo a co tam dělali". Kdybyste byl generál armády USA, tak mohu usuzovat, že víte víc než laická veřejnost - již z prosté povahy Vaší práce. Generálem US Army s největší pravděpodobností nejste a proto se domnívám, že jen z jakéhosi principu hájíte tzv. baštu demokracie a snažíte se bagatelizovat nelidské počínání US Army (které bylo v řadě případů prokázané, nikdy ovšem v první řadě přiznané).

192437

31.5.2009 17:42

RE: Už zase bílý fosfor:-)

Kevin 95.?.?.?

Reakce na 192433

Primarnim cilem US vojaku s nejvetsi pravdepodobnosti nebylo trefit dum. Strely s fosforem meli zrejme za cil zneskodnit nebo dezorientovat Talibanske sily ustupujici do hor, popripade jim ohnem prehradit ustupovou cestu. Kvuli technicke chybe ale pravdepodobne doslo k fragmentaci strely nebo predcasnemu vybuchu a fosfor skoncil v dome Azizovy rodiny...

192442

31.5.2009 19:52

RE: Už zase bílý fosfor:-)

Všudybyl 85.?.?.?

Reakce na 192442

Ohněm přehradit cestu? Neumím si to úplně představit. Ani dezorientací si nejsem jist. Přece jen po překrytí kouřem by nebyli talibanci vidět, což určitě nebyl cíl američanů.

A u američanů zase těžko předpokládat, že by chtěli za kouřovou clonou před talibanci ustupovat. Ale právě takové použití je asi nejlogičtější vysvětlení pro případné použití bílého fosforu. Nicméně pro nějaké údolíčko malého rozsahu se to dá řešit určitě i jinými než fosforovými prostředky, proto i o tomto použití pochybuji.

Nicméně díky, že jste mi nevynadal, toho si zde cením.

192446

31.5.2009 23:02

RE: Už zase bílý fosfor:-)

Kevin 95.?.?.?

Reakce na 192446

>Ohněm přehradit cestu? Neumím si to úplně představit. Ani dezorientací si nejsem jist. Přece jen po překrytí kouřem by nebyli talibanci vidět, což určitě nebyl cíl američanů.

Pred hodne lety (vice nez mi je mile vzpominat) jsem byl ucastnikem cviceni armad Varsavske smlouvy Stit 198x a jednou ze soucasti tohoto cviceni bylo prehrazeni ustupove cesty "modrym" za pomoci lesniho pozaru vyvolaneho shozem zapalnych pum v urcenem sektoru. Myslim, ze fosforovou delostreleckou munici by bylo mozne dosahnou tehoz vysledku..

>Ale právě takové použití je asi nejlogičtější vysvětlení pro případné použití bílého fosforu.

US vojska mam rad asi stejne jako trisku v jiste casti tela. Ale jsem hodne dalek hlasani absolutnich pi..vin. Rozhodne nepredpokladam, ze by se US vojaci trefovali fosforovou munici do budov za ucelem zabiti Rahmana a jeho deti. Tohle bych spise zaradil do Americany tak oblibene kolonky "collateral damages"...

>Nicméně pro nějaké údolíčko malého rozsahu se to dá řešit určitě i jinými než fosforovými prostředky, proto i o tomto použití pochybuji.

Fosfor je svinstvo. Hodne velky svinstvo. Ale kdyz pouziti fosforu priznali i US lekari, je to mezinarodni ostuda. K cemu jsou Zenevsky konvence o omezeni nekterych nehumannich zbrani, kdyz na ne Americke jednotky serou jak na placaty kamen ?? K cemu jsou vubec nejaky konvence, kdyz jediny stat na svete, ktery zcela v klidu vyvyji chemicke a bakteriologicke zbrane a jeste se s tim chlubi jsou USA ??

192457

2.6.2009 16:51

RE: Už zase bílý fosfor:-)

Všudybyl 85.?.?.?

Reakce na 192457

Hořící les bude hodně jiná překážka. Fosforová bomba pro dýmové (či signální) účely rozmetá fosfor na poměrně malý kousek - cca 10, možná 20 metrů. Na zahrazení většího prostoru by muselo být bomb hodně. Fosfor hoří velmi krátce, řekněme pět minut. Dým z fosforu je dusivý, ale ne nepřekonatelný (pokusy s fosforem jsou přece běžné i na ZŠ, dým není jedovatý). Kromě hořících míst se dá menší clona přeběhnout i bez masky. A po pár minutách je klid.

Jesli se nepletu, od použití fosforových bomb v Afghánistánu ustoupili i svého času sověti. Tuším se tehdy psalo, že důvodem jsou silné větry v oblasti, členitost terénu (kousek nad už je zase vidět) a povaha terénu (není moc co zapálit). Používali pak spíš aerosoly.

K ženevským konvencím - ty signální bomby nejsou zakázanou zbraní, rozdílnost bomb tu zmiňoval už pan nadporučík.

No, já rozhodně použití fosforu v jakékoli podobě neschvaluji, jen je mi divné, proč by měl být použit. Třeba se to časem dozvíme.

Každopádně vidím, že se do tohoto typu diskuze neumím zapojit, tak budu raději zticha [smích]

192516

31.5.2009 17:51

RE: Už zase bílý fosfor:-)

steve 70.?.?.?

Reakce na 192433

Pane Vsudybyle, Vas enormni zajem o problematiku pouziti fosforu, kazetovych bomb, ochuzeneho uranu je chvalyhodny. Viz - Vase prispevky v databazi k tomuto tematu.
.. na Vase otazky vam kompetentne odpovi Vas nadrizeny o poschodi vyse ..
.. jestlize je vrcholem Vaseho profesionalniho snazeni vecne provokovani priblblymi zadostmi typu "aspon jeden vysvetli", sef o poschodi vyse to s Vami nevyhral. Doporucuji zmenit zamestnani a najit si noveho konicka. Placani babovicek by Vas zcela jiste uspokojilo. Placam, placam bily fosfor. Pro deti na piskovisti budete velmi zabavny spolecnik ..

192443

31.5.2009 19:40

RE: Už zase bílý fosfor:-)

Všudybyl 85.?.?.?

Reakce na 192443

Já prosím o ochuzeném uranu nikdy nepsal.

V armádě už nějaký ten rok nejsem, takže svého nadřízeného bohužel už nenavštívím. Děti už mi také odrostly, takže ani u pískoviště nesedávám.

Cílem mého snažení je upozornit na fakt, že se v poslední době diskuze o vojenských akcích odklání od samé podstaty věci a je tu evidentní snaha přistihnout us nebo izraelskou armádu u něčeho "zvlášť zavrženíhodného". Často to vede k úplněmu přestřelení- viz kazetové bomby. Myslím, že i bez těchto rádobysenzací je prostor k diskuzi velmi široký.

192445

31.5.2009 21:21

RE: Už zase bílý fosfor:-)

steve 70.?.?.?

Reakce na 192445

vazeny, pokud jsi nekdy v nejake armade byl, pak se ta armada jmenovala "Salvation Army" (armada spasy). V tom pripade se nemohu divit tvemu poslednimu odstavci. A lzes. Vedome.
.. mel by jsi zacit vymyslet hezka jmena pro jednotlive zdivocele poustni psy ze smecek, ktere doprovazely demokraticke tanky. Hafani meli hody a bricha nacpana k prasknuti pecenym lidskym, a bylo jim uplne jedno, co ty lidi upeklo. Budou v dobe miru na fosfor smutne vzpominat, tak dobre se nazerou pouze pri sireni "ochrany Miru a Svobody"..
.. a k Často to vede k úplněmu přestřelení- viz kazetové bomby.
Z toho fasciklu "Smernice", ktery nas pred sebou - vytrhni list a udelej si "vlastovku" ... je tady dost prostoru ..

192451

31.5.2009 20:15

Něco snad vysvětlím.

Václav Semerád vsemerad (zavináč) volny (tečka) cz 85.?.?.?

Osvětlovací munice (kde je bílý fosfor trpěný) bývala vybavena padáčkem, aby osvětlovala prostor co nejdéle. Střela, která se probije do kamenného domu, uvnitř exploduje a rozprskne bílý fosfor na lidi, je ale střelou zakázanou a je do důvod zajatce, u kterých je taková munice nalezena, postavit automaticky ke zdi. Za první světové války se to ještě dodržovalo a to i u pilotů (výjimkou byl písemný rozkaz k útoku na upoutaný balón, pak měl zajatec nárok na Ženevské konvence). Vysvětlení, že to slouží k osvětlování, má tedy stejnou hodnotu jako tvrzení dozorců z Oswietimi, že plyn Zyklon B sloužil výhradně k hubení vší. Jistě, mohl být. Skutečnost ale byla jiná.

Připomenu jinou, stejně parádní výmluvu, lemující tuto špinavou válku. Po zásahu raketou civilního domu se často ozvaly dva výbuchy. Americké vysvětlení znělo: explodovala tam munice, což útok zcela jasně ospravedlňuje. Skutečnost je ovšem opět jiná a štve mě, že na to nikdo od novin nepřišel. V těchto zemích se zpravidla vaří na plynu a explodující propan-butan si každý umí představit. Pak ale mohli hrdinní letci zasáhnout kterýkoliv dům a skoro vždycky (!) měli zpětně potvrzenou explozi "munice", čímž byli ještě oslavováni za dobrou trefu. U vařičů ovšem byly vždycky ženské (to tam není chlapská práce).

Abych zchladil kritiky amatéry, jako nadporučík o tom něco vím. Stačí ale správně používat obsah dutiny lebeční, jen chtít.

192448

31.5.2009 21:32

RE: Něco snad vysvětlím.

steve 70.?.?.?

Reakce na 192448

jako nadporučík o tom něco vím. Stačí ale správně používat obsah dutiny lebeční, jen chtít
... jako "coz neni podstatne" jsem se v tom potom prehraboval. Krome mozku to chce i zaludek a "vzdelavaci exkurze" pro nase "Vsudybyly" ...

192452

31.5.2009 21:52

RE: Něco snad vysvětlím.

Všudybyl 85.?.?.?

Reakce na 192448

Dnes asi častější legální použití je na výrobu kouřové clony (bez padáčku). Takové použití přiznala nakonec i izraelská armáda v Gaze. Přiznávám, že jsem se v tomto bodu před pár týdny mýlil, nečekal jsem, že jsou v izraelské armádě takoví pitomci, že je nenapadlo, co tím vyvolají.

Pro použití v Afghánistánu vidím jen dvě možnosti:

1. Američani vystřelili munici viz výše, protože se někde dostali do léčky. Toto vysvětlení považuji za nepravděpodobné, protože u tak malého prostoru mohli použít jiné prostředky. A navíc trefit omylem dům taky není zrovna obvyklé.

2. Američané vystřelili ojedinělý granát, aby rozpoutaly diskuze na řadě serverů. Tyto diskuze vypadají pro řadu čtenářů divně a vlastně je tak odvádí od podstaty konfliktu. Hodně ujetá varianta, ale v seznamu ji mám.

3. K nějakému fosforovému granátu se dostali Talibanci a sami ho použili vůči "svým" lidem, aby rozpoutali poměrně velké vášně ve světě.

Variantu použití zakázaného střeliva vůbec neuvažuji, zase takový bordel v us armádě snad není. Přece jen jsou to v podstatě placení žoldáci, snažící se udržet si místo a ví, co by opravdové použití takové zakázané munice rozpoutalo. Mají k dispozici i jinou, pro afghánské cíle neméně účinnou munici.

Sám nevím, kterou z variant si mám vybrat...

192454

2.6.2009 1:13

RE: Něco snad vysvětlím.

steve 70.?.?.?

Reakce na 192454

.. Sám nevím, kterou z variant si mám vybrat...
.. zapomnel jsi na ctverku - tahnout do pice - krivaku.

192465

2.6.2009 7:16

RE: Něco snad vysvětlím.

Všudybyl 85.?.?.?

Reakce na 192465

Milý salonní hrdino, nezapomněl a jistě nějakou navštívím[smích] Přeji příjemné diskuze v bezpečí internetové anonymity. Věřím, že brzy vyřešíš všechny problémy světa, případně se staneš osvíceným panovníkem.

192478

2.6.2009 6:42

RE: Něco snad vysvětlím.

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 192454

No jistě,jak jinak ,trojka je správně!Vždyť i židé za války v Osvětimi se sami pozavírali i zplynovali,aby ve světě po válce vyvolali protiněmecké vášně....
Dopr.dele,to je ale taky blbost,žáno?

192476

2.6.2009 9:57

RE: Něco snad vysvětlím.

Václav Semerád vsemerad (zavináč) volny (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 192454

Čtvrtá možnost je, že to dostali rozkazem. O rozkazu se nepřemýšlí, rozkaz se vykoná. Chce to jen silný žaludek, ale už v Kosovu si Američané stěžovali na Francouze a Španěly, že mají příliš slabé žaludky, když mají bombardovat jasně civilní cíle. A vybombardovali je za ně, takže ONI to dokáží.

192483

2.6.2009 16:41

RE: Něco snad vysvětlím.

Všudybyl 85.?.?.?

Reakce na 192483

Ale oni taky sledují veřejné mínění. Nepoužijí zbytečně něco, co jim nepřinese užitek a naopak vyvolá lavinu diskuzí. Mně taky přijde divné, že fosfor byl použit v izolované akci v Afghánistánu až teď - tedy po rozruchu v Gaze. Přece jen jsou v těch horách nějaký rok.

192514

3.6.2009 7:08

RE: Něco snad vysvětlím.

Václav Semerád vsemerad (zavináč) volny (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 192514

Svatá prostoto! Odkdy se Voldemorti ohlížejí na veřejné mínění? To by nemohli tu od základů vylhanou válku v Iráku ani v Afghánistánu vůbec začínat! Nesměli by hromadně používat střely s ochuzeným uranem a fosfor? Co třeba Fallúdža? Už tam byl přece hromadně nasazený! Svatá prostoto! Blahoslavení chudí duchem!

192542

3.6.2009 7:43

RE: Něco snad vysvětlím.

Všudybyl 85.?.?.?

Reakce na 192542

Kolik američanů bylo pro a kolik proti napadení Iráku v době začátku agrese? Politici se nikdy neřídí úplně veřejným míněním, ale do určité míry přece jen jo. Ve Falludži se přece jen dalo najít pár důvodů pro použití fosforu, tak reakci veřejného mínění riskli. Pro izolovanou akci v afghánských horách ale prostě nevidím důvod, proč umožnit jednotkám fosforové bomby nafasovat, natož je použít.

192543

3.6.2009 15:20

RE: Něco snad vysvětlím.

Václav Semerád vsemerad (zavináč) volny (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 192543

Madeleine Allbrightová: Nač bychom měli tak skvělou armádu, kdybychom ji nepoužili?

Kdo chce psa bít, hůl (i psa) si najde.

Vaše argumenty mi zase připomínají přísloví: Tonoucí se i stébla chytá. [chechtot]

192566

3.6.2009 17:12

RE: Něco snad vysvětlím.

Všudybyl 85.?.?.?

Reakce na 192566

Odhalil jste mne. To je prostě vašimi silnými argumenty [mrknutí jedním okem]

192576

3.6.2009 18:34

RE: Něco snad vysvětlím.

steve 70.?.?.?

Reakce na 192542

Vaclave, nechej ho byt, ten tady dela to, za co je tady placeny ..On neni az tak "prosty" ve smyslu "blahoslaveni chudi duchem". Lovi tady, provokuje, smiruje .. Zpusob kladeni otazek i odpovedi charakterizuje klasickeho "vysetrovatele", je tim prosakly, ale procento moznosti, ze narazi na nekoho kdo ma s temito metodami nejake zkusenosti je podle neho male - takze nevidi duvod proc by mel svoji lety ziskanou "profesionalitu" menit. Sam jich tady na Zvedavci par vidis, maji rozdeleny sve "zony snazeni" a nastupuji vzdy po sobe, jeden po druhem. A stale se opakuji. Jsou to strazci dnesni doby. Bud primo "statni zamestnanci" nebo jejich "material". Nejlepsim resenim je jejich ignorace. Chapu, ze nekdy to cloveku jednoduse neda .., a zareaguje. A to je presne to, proc to delaji, potrebuji totiz Vysledky.
.. jak sam napsal v jednom prispevku, kde jsem ho poslal do pice pro krivactvi ..
Přeji příjemné diskuze v bezpečí internetové anonymity.
.. tato anonymita je bohuzel oboustranna ... [oči v sloup] . ne vzdy a zcela.

192580

4.6.2009 5:46

RE: Něco snad vysvětlím.

Všudybyl 85.?.?.?

Reakce na 192580

Perfektní analýza. Plně vysvětluje, proč izolovaná jednotka v Afghánistánu nafasovala na okrajovou akci jeden fosforový granát, který vzápětí použila proti civilnímu obydlí, ač je nelogické už nafasování toho granátu. No a pak dojde k jeho podivnému použití v prostředí, které se na to nehodí, v situaci, o níž nic nevíme.

Díky za vysvětlení, táhnu [mrknutí jedním okem]

192607

4.6.2009 8:09

RE: Něco snad vysvětlím.

Václav Semerád vsemerad (zavináč) volny (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 192580

Steve, o něho mi nejde. Já chápu, že je to dobře placený, ale ne provokatér, nýbrž dezinformátor. Blahoslavení chudí duchem budou ti, kdo mu na tohle skočí. Takové kydy... že by vojáci v Afghánistánu fasovali jeden jediný fosforový granát (když musí vyplácat celou bednu, přece to nevyhodíme, když už je to těžce zaplacené?). Tady jde ale o to, že jen jedno to svinstvo z celé šňůrky se podařilo aspoň trochu rozmáznout. Ve Fallúdži takové munice vystříleli tuny, protože tam nebyl nikdo, komu by se to rozmáznout podařilo. Úkolem dezinformátorů je udržet zuby nehty naprosto "neposkvrněný štít" těch "rytířů, co za nás čestně a spravedlivě bojují za demokracii!", takže platí: "Zatloukat, zatloukat a zatloukat", a když už ani to není udržitelné, tak "Zlehčovat, zlehčovat, zlehčovat". Osvětlovací granáty jsou samozřejmě naprosto neškodné (i když mají pancéřový obal, místo klidného hoření se po explozi rozprsknou, takže se s nimi osvětlovat vlastně ani nedá, tak je aspoň prohlásíme za kouřovou clonu, ne?). Jako by mohl správný nápis na bedně navonět žumpu uvnitř! Osvědčený vietnamský napalm je dnes bohužel zakázaný, to byl taky príma osvětlovací prostředek, že? Jak ty vietnamské teroristické děti krásně hořely! Tihle strážci mravní bezúhonnosti vrahů prostě nemohou připustit, aby lidé prohlédli, že ta smečka jakoby z oka vypadla esesákům na Ukrajině - ovšem až na modernější zbraně s laserem a brnění, které jim zachrání život, i když jim mina odstřelí nohy - mrzáci ale nejsou mrtví, takže statistika pro "veřejné mínění" vychází maličko lépe, že? Jeden z nejlepších (nejhnusnějších) vtipů je, že "oni se musí ohlížet na veřejné mínění". Jaképak veřejné mínění? To, které tak pracně usmolí jejich mediamachři? No, zřejmě to nestačí, všichni se nedívají jen na Fox nebo Novu a nebaští jim to, proto Voldemorti nasazují své homunkuly Všudybyly (Všudybud a Mámení, známí to průvodci Komenského Labyrintu...) jako záplaty tam, kde to teče. Tihle Všudybylové (mediamachři internetu) dnes s hraným odporem vyčítají Arabům řezání nepřátelských hlav, jako kdyby neexistovaly fotografie amerických tanků, ozdobených uříznutou hlavou vietnamce... Všudybylové ovšem musí mít extrémně silný žaludek, že? Já ne, končím, Howgh!

192616

5.6.2009 4:34

RE: Něco snad vysvětlím.

steve 70.?.?.?

Reakce na 192616

Vaclave, omluva za pozdni reakci. Povinnosti polykaji cas ..
Myslim, ze oba neco o tomhle remesle vime, takze vime na cem s tim posranym pepkemvyskoc jsme.
..sam vis jakym zpusobem se dopravuje munice k delum, popr. tankum v otevrenem prostoru.
..Afghánistánu fasovali jeden jediný fosforový granát..
.. "pry" v 91. v "Desert stormu" v Iraku (odposlechnuto na nadrazi od nezname osoby), ..otevrena polopoust, kolony vseho. Kolona tanku, rozkaz zastavit a do lajny. Nakladaky privezli munici. 40 minut strelby a jede se dale. V tech vesnicich byli jenom zenske, deti a par starych chlapu. Ani flobertka. Fosfor je zkurvene svinstvo. Par jich jeste dychalo, dorazili je. S nekterymi mladymi to zatocilo. Jeden ze sebe vsechno serval a utikal "domu za mamou", chytili ho, zmlatili, svazali, strcili zpatky do tanku a jelo se dale, nekteri breceli, znas to - decka v munduru ... .. dalsi zastavka - to same. A tak porad dokola. Nikdy nikdo nezustal na zivu. Vzadu zuslala mrtva zeme. A civili - jenom civili. Kdyz se obratil vitr, zvedl se zaludek z toho smradu a vsichni blili. Jenom Vsudybyl zvracel [smích]
Co si budeme povidat. Nikdo si nemohl ztezovat. Pouziva se to zcela bezne. A nikdy se s tim nesvitilo. Ve Faludzi se neco provalilo, protoze to mesto zapomneli srovnat se zemi uplne, takze jim neco proteklo. Ale jak rikam - zcela bezne .. "rikali na nadrazi" ..
.. najdi si statistiku civilnich obeti 91. a klidne si to vynasob 3x - a budes optimista.
.. systematicke vybijeni civilu, obycejna genocida. Prirucka rika, zabijejte je vsechny (vsechny!), kdyz ho dnes nezabijes, bude z neho zitra protivnik. Viz vypovedi vojaku veteranu pred US Kongresem asi pred dvema mesici. Maji svuj web, najdes to . (antiwar.com ?? - je jich vice..
--- snad jen heslovite, protoze s tebou ve vsem souhlasim, je to pravda ..:
.. tezka cerna propaganda, lzi, prekrucovani faktu, vrazdeni civilistu, zadny rozdil mezi Jagtkomando, SS ..
.. verejne mineni: aprilovy vtip
..ztraty: US? - proto Dick adoptoval Blacwater (sefem je hejsek Prince), bracha pritelkyne a spolupracovnice Dicka CH.
Dala Dickovi kolem milionu (priznanych) do kampane, a Dick dal brachovi kontrakt z dani poplatniku na miliardy. Bracha mel asi 30 chlapu jako ochranku pro sasky nez to vzal Bush s Dickem. Dali mu Irak a nasbiral po svete pres 100 000 (nejvetsich zabijaku, raritou jsou Peruanci - nechteji moc strilet, rozsekavaji nejradeji macetou ). Prince jednou uvedl neco kolem 20 000 padlych v jeho firme. Kdyby to byly ztraty US army - vypadalo by to jinak - a o to Dickovi slo ..aby to nejvetsi svinstvo udelali anonymove ..
uříznutou hlavou vietnamce .. - to je bezny kosmeticky doplnek armad, - rikal ten na nadrazi, ze pry tam byl jeden, nosil s sebou malou detskou lebku a kdyz se nudil, tak si sni povidal, klapal celisti a rikal, ze to je nejlepsi kamarad ... mnoho mladych muzu je takovych "hravych". Je to hezke, mit jemne, hrave vojacky !? [oči v sloup]
pevne zdravi Vaclave

192678

5.6.2009 17:59

RE: Něco snad vysvětlím.

mtk 80.?.?.?

Reakce na 192678

[překvapení] [překvapení]

192729

5.6.2009 20:01

RE: Něco snad vysvětlím.

steve 70.?.?.?

Reakce na 192729

mtk, [smích] .. copak ? .. nejak jsi nam "zmodral." Zaludek ? ..asi fouka spatne vitr.
Zvyknes si, vydrz .. Ale byt "zvykly" je malo, je treba udelat vse proto, aby lide nemeli nutnost "zvykat si".

192731

7.6.2009 13:03

RE: Něco snad vysvětlím.

mtk 80.?.?.?

Reakce na 192731

>A civili - jenom civili. Kdyz se obratil vitr, zvedl se zaludek z toho smradu a vsichni blili.

jo, ta představa silně zasmrděla .... Steve, jste od fachu?

192777

10.6.2009 6:02

RE: Něco snad vysvětlím.

steve 70.?.?.?

Reakce na 192777

mtk .. zkus mi vymezit tvoji hranici kde zacina a kde konci "fach". At se srovname.

192963

2.6.2009 13:18

Podívejme se pravdě do očí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě wteam (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Já bych poopravil titulek článku.
V AFGHANISTÁNU POŽÍVÁME BÍLÝ FOSFOR.
Přátelé je to Naše armáda pod velením Našeho paktu.
Příhraniční vesnici, rodiště mého táty osvobodil v roce 1945 "polák", to byl první pěšák který vstoupil do vsi. Dneska už to ale pakticky nikdo neví a všeobecně uznáváme, že ji osvobodila armáda USA.
Stejně tak je nepodstatné jestli granát s bílým fosforem vypálil John, nebo Ondra. Prostě to bylo NATO.
Já se za to ale cítím osobně odpovědný a to z jednoho důvodu. Nevím jak tomu mohu zabránit, prakticky nic protI tomu nedělám, takže jsem spoluzodpovědný jen proto, že to "Naše hrdinné armády dělají v našem, tedy i mém zájmu???"

192495

3.6.2009 3:01

RE: Podívejme se pravdě do očí

kozoroh 61.?.?.?

Reakce na 192495

Máme 66 výročí D = dne,kdy se spojenci vylodili v Normandii,ale, máme také v noru výročí města Dráždan, výročí,oslavy,pochody ,medaile a jiné, hlavní je zastřít zkutečnost války, spojenci ,dobře věděli ,že Německu byla válka vnucena.Tak,jak se dnes snaží vnutit válku na Iran,před tím na Ieak.
==============
Měl jsem známého,jež byl za války nasazen na nucené prace v Německu a ten vyprávěl,jak lidé zasažený fosforem hořící utikali do řeky, každý ,kdo se z vody vynořil,tak ,jakmile fosfor dostal kyslík, tak,začal na jejich tělech hořet znova,mnozí poznali,že nemůžou z vody ven a bomby stále padali kolem nich a nový a nový hořící lidé se přicházeli "ochladit" do řeky,lidé se strašnýma popaleninama a stale hoříci prosili "weršusáka" , aby je zastřelil,což také následovalo,ti,co byli ve vodě byli i tak odsozeni k hrozné smrti, ale,jak se zdá,lidstvo velmi rychle zapomíná a tak "oslavy" probíhají s tím,že ,další generace "musí" jít přikladem svých dědů a otců,tedy, těch co zázrakem přežili,ale ,dnes jsou hrdiny a jejich potomci ,podle vládních byrokratů mají zářný příklad hrdinství do příštích válek,kdyby ne,tak by dnes nebylo tolik žoldnéřů v cizích službách pro cizí zájmy.
Churchill sám přiznal,že válka nebyla vedena proti Národním socialistům a nebo Hitlerovi,že důvodem bylo zničení německého národa, tak,jak dnes jsme svědky "boje proti terrorismu" a proti Saddam Hussejnovi a jeho neexistujících zbraní hromadného ničení, byla to diplomatka USA ,co dala Saddam Hussejnovi odpověd Ameriky,že se Amerika nebude míchat do vnitřních sporů arabských zemí a jak to dopadlo všichni víme.
Od,konce druhé světové války, nebyl jediný den,aby se někde ve světě nestřílelo,nevraždilo a nebombardovalo, ve jménu,už čehokoliv.
K čemu je světový soud válečných zločinů,když soudí jen ty,které si sami vyberou k souzení,k čemu je UN, když nezabránili jedinému masakru,jediné válce,naopak pře NATO se na válce podílejí.Rozumně vzato,lidé nikdy nedostanou rozum, technicky vyspělý,ale ,rozumově jsme stále Neandrtálci.

192539

3.6.2009 7:49

RE: Podívejme se pravdě do očí

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 192539

>...spojenci dobře věděli, že Německu byla válka vnucena. Tak, jak se dnes snaží vnutit válku na Iran...
-------------
První světová válka se tehdy nenazývala "První světová", ale "Velká válka", která se již nikdy nesmí opakovat. Tohle si všechny strany navzájem připomínaly a navzájem se o tomhle ujišťovaly. Tolik škody, tolik padlých vojáků, tolik zabitých civilistů. Tahle "Velká válka" se již nikdy nesmí opakovat(!!!) Přitom na tzv. Versaillské mírové konferenci v roce 1919, jenom několik měsíců po ukončení války, se již vytvářely podmínky pro tu druhou světovou. Samozřejmě zase se stejným nepřítelem - Německem. Hlavním předsedou na konferenci byl Edmond Rothschild, dále Bernard Baruch, Woodrow Wilson, Edward Colonel House, takže na válku bylo již tehdy zaděláno. Jaká to potom byla mírová konference, když se již plánovala ta další válka?

Války vydělávají obrovské peníze a tak nám zločinci plánují světové události a píší naše dějiny. Media a Hollywood vytvářejí hrdiny a oslavují bojovníky za svobodu vlasti. Miliony padlých vojáků a přitom nikdo neví, proč se bojovalo a proč se neustále bojuje? Spojenci - jako doposud v každé válce - bojují za "svobodu" vlasti daleko od domova. Tisíce kilometrů od domova, kde je nikdo nenapadnul a nikdo neohrozil...ale bojují za svobodu vlasti. Jak patetické(!!!) v globálním světě je globální neviditelný nepřítel - světový terorismus. Prozatím. Příště bude teroristou kdokoliv, kdo začne klást nepohodlné otázky. Ten se stane nepřítel lidu a nepřítel státu, což se nám už postupně začíná odvíjet před očima. Kdo se nepoučil z vlastní historie je odkázán si ji zopakovat.

P.S. Kozorohu, máš zajímavé a poučné příspěvky. Rád tě čtu. [mrknutí jedním okem]

192545

Příspěvků: 36

30.05. 23:36 vinny  Zverstva valky
31.05. 05:04 kozoroh  RE: Zverstva valky
31.05. 06:31 steve  RE: Zverstva valky
31.05. 15:00 Všudybyl  Už zase bílý fosfor:-)
31.05. 16:18 Sam Ting Wong  RE: Už zase bílý fosfor:-)
31.05. 17:42 Kevin  RE: Už zase bílý fosfor:-)
31.05. 19:52 Všudybyl  RE: Už zase bílý fosfor:-)
31.05. 23:02 Kevin  RE: Už zase bílý fosfor:-)
02.06. 16:51 Všudybyl  RE: Už zase bílý fosfor:-)
31.05. 17:51 steve  RE: Už zase bílý fosfor:-)
31.05. 19:40 Všudybyl  RE: Už zase bílý fosfor:-)
31.05. 21:21 steve  RE: Už zase bílý fosfor:-)
31.05. 20:15 Václav Semerád  Něco snad vysvětlím.
31.05. 21:32 steve  RE: Něco snad vysvětlím.
31.05. 21:52 Všudybyl  RE: Něco snad vysvětlím.
02.06. 01:13 steve  RE: Něco snad vysvětlím.
02.06. 07:16 Všudybyl  RE: Něco snad vysvětlím.
02.06. 06:42 Takyjeden  RE: Něco snad vysvětlím.
02.06. 09:57 Václav Semerád  RE: Něco snad vysvětlím.
02.06. 16:41 Všudybyl  RE: Něco snad vysvětlím.
03.06. 07:08 Václav Semerád  RE: Něco snad vysvětlím.
03.06. 07:43 Všudybyl  RE: Něco snad vysvětlím.
03.06. 15:20 Václav Semerád  RE: Něco snad vysvětlím.
03.06. 17:12 Všudybyl  RE: Něco snad vysvětlím.
03.06. 18:34 steve  RE: Něco snad vysvětlím.
04.06. 05:46 Všudybyl  RE: Něco snad vysvětlím.
04.06. 08:09 Václav Semerád  RE: Něco snad vysvětlím.
05.06. 04:34 steve  RE: Něco snad vysvětlím.
05.06. 17:59 mtk  RE: Něco snad vysvětlím.
05.06. 20:01 steve  RE: Něco snad vysvětlím.
07.06. 13:03 mtk  RE: Něco snad vysvětlím.
10.06. 06:02 steve  RE: Něco snad vysvětlím.
02.06. 13:18  Podívejme se pravdě do očí
03.06. 03:01 kozoroh  RE: Podívejme se pravdě do očí
03.06. 07:49 Mirda  RE: Podívejme se pravdě do očí
06.06. 21:15 Rene Bartosek  K tomu neni co dodat.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

43

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 91 čtenářů částkou 14 892 korun, což je 43 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Jourová vymyslela Kodex, který od roku 2023 poskytne nástroj na ekonomickou likvidaci provozovatelů nepohodlných serverů22.06.21 12:09 Evropská unie 1

A už to jede: proti zakleknutí „českého Floyda“ se chystá demonstrace!22.06.21 11:14 Česká republika 1

Romea pláče: cikánský Floyd se (zatím) nekoná...21.06.21 22:30 Česká republika 4

Jan Hnízdil: Očkovací mašinérie ulhané vlády jede i přes úmrtí dál21.06.21 22:16 Česká republika 0

Prodejte své zdraví či život. Nabízíme 500 Kč21.06.21 19:56 Česká republika 4

Očkování. Jak chránit dítě a jak je to s informovaným souhlasem nezletilých - právní rozbor21.06.21 02:00 Česká republika 1

Toxikologička volá po okamžitom zastavení očkovania proti covidu: Mohli by sme potenciálne sterilizovať celú generáciu21.06.21 01:47 USA 0

Rodiče, přečtěte si tento dopis od lékařky, pokud uvažujete o očkování svých dětí21.06.21 01:34 Česká republika 1

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 7

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 10

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Měnové kurzy

USD
21,43 Kč
Euro
25,52 Kč
Libra
29,81 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,11 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,22 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,30 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 334,98 Kč
1 unce stříbra
557,06 Kč
Bitcoin
707 031,04 Kč

Poslední aktualizace: 22.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 520