Diskuze k článku

Krátky rozhovor s Petrom Fussom o jeho výstave „Achtung!“

Příspěvků 69

6.5.2009 23:48

V Jihlavě nedávno nějací radikálové...

Vodník 94.?.?.?

...prudili na výstavě o holokaustu. Nevím, zda nějaké exponáty zničili (myslím, že ano), ale česká veřejnost byla pobouřena a média se vyslovila jednoznačně kriticky. Kontrast s postojem médií vůči této židovské akci opravdu bije do očí. Možná i proto, aby ta podobnost židovských extremistů s českými neonacisty nepřišla lidem tak nápadná... [mrknutí jedním okem]

190546

6.5.2009 23:49

Provokativní výstava

Dale Coper 62.?.?.?

Ta výstava Petera Fusse provokovala (v dobrém slova smyslu) na úrovni na rozdíl od Černého postpubertální Entropy. Lidé kteří konání výstavy znemožnili se chovali stejně jako francouzští meziváleční fašisté když zaútočili na představení filmu Zlatý věk

190547

6.5.2009 23:55

Peter Fuss

google 93.?.?.?

vystihol podstatu problemu v poslednej vete:

"A turistom, ktorí pricestujú do Prahy autami, bude hroziť ich strata iba preto, že na nich budú mať nalepené nálepky z nápismi „PEACE. NO WAR. FREE PALESTINA”.

Praha je uz totiz de facto zidovskou/izraelskou enklavou a ktovie ako dlho to este potrva, kym sa nou stane aj de jure.

190548

7.5.2009 1:08

RE: Peter Fuss

Tom 24.?.?.?

Reakce na 190548

>Praha je uz totiz de facto zidovskou/izraelskou enklavou a
>ktovie ako dlho to este potrva, kym sa nou stane aj de jure.

Snad de jude, ne?

190558

7.5.2009 1:23

RE: Peter Fuss

Boletus majakuka (zavináč) seznam (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 190558

A to je dobře. Čím je vládnoucí kasta viditelnější...tím jest zranitelnější [mrknutí jedním okem]

190559

7.5.2009 1:48

RE: Peter Fuss

google 93.?.?.?

Reakce na 190558

>>Praha je uz totiz de facto zidovskou/izraelskou enklavou a
>>ktovie ako dlho to este potrva, kym sa nou stane aj de jure.
>
>Snad de jude, ne?

mate pravdu.
de jude zahrna de facto/de jure/amen

190562

7.5.2009 2:43

RE: Peter Fuss

Tom 24.?.?.?

Reakce na 190562

>de jude zahrna de facto/de jure/amen

Já věděl, že to dotáhnete k dokonalosti! Tento váš brilantní výklad snad už pochopí věřící i nevěřící Tomáš. [smích]

190566

7.5.2009 3:36

Je jich jen 0.8% na světě,ale,dělají práci KAPO v každém křestanském státě.

kozoroh 59.?.?.?

Vložený obrázek

Ve všemocné Americe si manipulují s vládou,kdo,tam bude a kdo ne a jaká bude zahraniční politika,jak se bude soudit,kdo je pro ně dobrý a kdo ne, tak ,jak vyhodili ze "sedla" Charles Freeman a Jana Harman a to jsou jich jenom necelých 6 procent americké populace.Podle školního učení,vymívání hlav, Hitler chtěl být vladcem světa,jak ,nam tvrdíli a ještě tvrdí mnozí dodnes, no a tak zvaní židé jimi jsou, těmi vládci světa, jediným ostrovem jsou muslimové a na ty poštou své sluhy.
=====================
"The Jewish people as a whole will be its own Messiah. It will attain world domination by the dissolution of other races...and by the establishment of a world republic in which everywhere the Jews will exercise the privilege of citizenship. In this New World Order the Children of Israel...will furnish all the leaders without encountering opposition..." (Karl Marx in a letter to Baruch Levy, quoted in Review de Paris, June 1, 1928, p. 574)
ISRAEL TODAY
Many of the posts are of typical fare, including accusations that Israel was behind the 9-11 terrorist attacks, that Israel and American Jews control the US government and that Israel is perpetrating atrocities against the Palestinians.
http://www.israeltoday.co.il/default.aspx?tabid=178&nid=16835
===============

Sami,mezi sebou se též "čistí" na cestě k moci o čemž se můžem přesvědčit na této lince.Jmenujte jednu jedinou evropskou vládu,kde politici nenahrávají těmto,tak zvaným židům.
http://www.masada2000.org/list-QR.html

190569

10.5.2009 14:07

RE: Je jich jen 0.8% na světě,ale,dělají práci KAPO v každém křestanském státě.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 190569

Zajímavý kolotoč,že?!"Všemocní" manipulují s vládou a vláda,společně s "všemocnými", prostřednictvím medií, manipuluje s mentálně opožděnými individui - prostýmí lidičkami!. . . I já jsem zhrozen, že národ, který resp.jehož někteří občané, se stali obětmi holokaustu, jsou schopni se chovat tak zhovadile jako Židi v současném konfliktu v Palestině. Zdá se ale, že jde o současnou lumpenkapitalistickou normu (normu zločinného kapitalizmu)! To se teď nosí: např. ti zkurevsyni z Topolánkovy vlády uznali albánské zločince v Kosovu. stejní kurevníci podpořili bombardování Jugoslávie...Havlíčku, Havle ... Ty blbe - kde je ta "pravda a láska", která zvítězí nad "lží a nenávistí" ??? [bliji]

190786

12.5.2009 20:29

RE: Je jich jen 0.8% na světě,ale,dělají práci KAPO v každém křestanském státě.

steve 70.?.?.?

Reakce na 190569

POKLAD 2000 let stary !!
.. Zide chteji po Papezovi aby vratil poklad, ktery ukradl zidum TITUS pred 2000 lety !? A kdyz Papez neda pujde za Zundelem, protoze to je popirani holokaustu ... Ordnung ist Ordnung !!
------
http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3713910,...

190980

12.5.2009 22:03

RE: Je jich jen 0.8% na světě,ale,dělají práci KAPO v každém křestanském státě.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 190980

>...Zide chteji po Papezovi aby vratil poklad, ktery ukradl zidum (Vatikán) pred 2000 lety !?
------------
On si Pepa Ratzinger myslel, že ho tehdá nikdo neviděl. [chechtot] Přestože je Vatikán židozednářká lóže, tak se jim Benedikt do krámu asi moc nehodí. Zŕejmě budeme zase brzy sledovat barvu kouře stoupajícího z komínu? Hovořím samozřejmě o komínu ve Vatikánu. Popírat holocaust se nemá [velký smích] ... Ordnung ist Ordnung !!

190990

12.5.2009 23:10

RE: Je jich jen 0.8% na světě,ale,dělají práci KAPO v každém křestanském státě.

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 190980

to víte, katolíci se hlásí k odkazu Říma, k stolici Petrově. Židé je teď, když zbohatli, chtějí podojit. Škoda že to také nezkusí u Italů.
Kdy ovšem oni sami vrátí, co získali neprávem(abych nechodil daleko tak třeba Západní břeh Jordánu), to aby se člověk bál zeptat.
Aby třebas nevyrukovali s magickým antisemitismem, nebo nedejbože holokaustem. To jsou zaklínadla par excellence, která už umravnila celé davy. [chechtot]

190997

7.5.2009 10:41

A jsme opět u toho

hestroy 77.?.?.?

Rozdíl mezi židem a sionistou. Pořád dokola si tady opakujeme, jak si musíme dávat pozor, abychom za židovské prasárny neobviňovali židy, ale sionisty.

Takže se táži. Ti lidé, co zuřili na výstavě byli židé nebo sionisté? Pokud by nastal zvrat ve společnosti a ta by už nebyla schopná dál akceptovat židovské vraždění, loupení, ponižování a další svinstva v jejich nacistickém rasistickém státě Izrahell, jak se bude posuzovat vina těch židů, kteří tento zrůdný satanistický stát podporují?

Je schvalování vraždění trestný čin? Morálně zcela jistě ano. Pak by měli být všichni židé potrestáni úplně stejně, jako byli potrestáni obyvatelé Německa, kteří museli po generace plnit kapsy přeživších holokaust. Samozřejmě, že holokaust se vztahuje jen a pouze na židy, jelikož žádní jiní lidé v koncentrácích nebyli, to už jsme se od představitelů židovské obce dozvěděli natvrdo.

Budou tedy platit židé (sionisté) odškodnění všem státům, které zlovolně zatahují do jejich satanistického plánu další světové války? Budou snad platit nám, za to, že nyní finančně podporujeme jejich agresivní výboje do Iráku a Afghánistánu?

Opravdu jsou židé tak namyšlení a nadřazení, že si neuvědomují, že tohle není jejich stát, že sem přišli jako hosté, že se tady nenarodili, že by tedy měli žít podle našich pravidel, nezávisle na tom, kolik soudců, politiků a úředníků jsou židé? Že přesto, že náš premiér je žid, je tohle stále ještě česká země?

Opravdu si neuvědomují, že když z našeho státu udělají druhý Izrahell, nečeká je nic dobrého? Opravdu si neuvědomují, jak byli neustále vyháněni ze státu do státu, vždy po určité době, kdy se z hostů stali pijavice, které ovládly celé řízení země?

Židům u nás se povedl majstrštyk. Po první světové válce přebrali řízení našeho státu, již při založení to nebyl stát český, ale židovský. Je zajímavé, že přesto, že je v naší vlajce, původně červenobílé, kus modré Davidovy hvězdy, málokdo si tuhle skutečnost uvědomuje.

Opravdu je jejich arogance a schopnost lichvy důkazem jejich inteligence, díky níž se dostávají nahoru?

Prosím všechny židy, aby se distancovali od rasistického nacistického státu Izrahell, kde má IDF dovoleno zastřelit každého, kdo dovršil věk 12 let! Opravdu jim přijde nodmální, když ostřelovač zabije malou holčičku? Máme je pak považovat za lidi, nebo za zrůdy? Máme pak brát nějaké ohledy?

A když vidíme jejich agresivitu, jejich nenávist, jejich vraždění, jejich soustavné sprosté lhaní... Nemáme se sami sebe ptát, zda "antisemitismus" není zcela na místě? Nemáme snad židy odsoudit šmahem jako neonacisty, bolševiky, rasisty, a morální zrůdy? A nemáme je odsoudit všechny, bez výjimky, jako to dělají oni těm, jejichž území okupují?

190581

7.5.2009 11:53

RE: A jsme opět u toho

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 190581

"Židům u nás se povedl majstrštyk. Po první světové válce přebrali řízení našeho státu, již při založení to nebyl stát český, ale židovský. Je zajímavé, že přesto, že je v naší vlajce, původně červenobílé, kus modré Davidovy hvězdy, málokdo si tuhle skutečnost uvědomuje."
Všeho jen do času a to do času,kdy si to většinová společnost uvědomí a vzepře se tomu ! Pak se opravdu nebude rozlišovat...žid a nebo sionista ! Pak se to bude dít ve smyslu...Když se kácí les,létají třísky! [mrknutí jedním okem]

190586

9.5.2009 4:40

modry cip hvezdou Davidovo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 190586

uz jsem slysel hodne moc argumentu,ktere mi nedavaly ani spetky smyslu, vase teze o modrem cipu a Davidove hvezde je primo fascinujici,mohl by jste blize elaborovat tuto teorii,operavdu o tom jako rozeny Cechoslovak nemam ani potuchy a nerad bych se pripravil o prekvapeni,dekuji

190700

7.5.2009 12:17

RE: A jsme opět u toho

govind 195.?.?.?

Reakce na 190581

Víte pane Hestroyi, ve filmu Matrix, když spolu stáli na křižovatce plné lidí proudících všemi směry, říkal(myslím)Morpheus Neovi: "Všichni kdo jsou napojeni na systém jsou potencionální agenti." Jestli jste film viděl, vzpomenete si na scény, kdy "občan" (napojený) uviděl někoho z "odpojených" a během chvilky se proměnil na agenta a začal ho(je) pronásledovat.
Domnívám se, že všichni kdo jsou dnes na systému závislí (resp.nesnaží se být nezávislí) jsou potencionálními agenty a půjdou proti nám.
Nejde jenom o Židy. Jde o jedince, kteří se klepou strachem z neznáma. Strachem z toho, že by mohli ztratit pevnou půdu pod nohama. Když jim ukážete něco faktů, zboříte jim jejich svět a jejich svět je jejich život. A když jim někdo sáhne na život - budou bojovat na život a na smrt a nezastaví se před ničím...

190587

7.5.2009 13:27

RE: A jsme opět u toho

minyo 62.?.?.?

Reakce na 190581

nechcem vas sklamat, ale ten modry klin vo vlajke je "zvysok" modreho pasu ako ustupok Slovakom, aby bolo jasne, ze su sucastou Cesko-Slovenska, Slovaci mali po vzore Ruska vlajku s tymito farbami uz v 19. storoci vdaka Sturovcom, nuz a Cesko-Slovensko nemohlo mat predsa defacto slovensku vlajku, kedze Slovaci hrali druhe husle v novom state, navyse podla taticka vlastne vobec neexistovali a preto bol do ceskych farieb vlozeny klin..., takze ziadna Davidova hviezda..., ze stat viedli slobodomurari, je druha vec...

190591

8.5.2009 7:38

RE: A jsme opět u toho

DancanVlk 96.?.?.?

Reakce na 190591

Vas prispevek by byl v poradku az na tu stale dokola opakovanou a hloupou poznamku o tom "jak slovaci hrali ve spolecnem state druhe housle".Vy si porad nehpdlate pripustit jedinou vec,ze na spolecnem state cechu a slovaku Slovensko desitky let zcela urcite profitovalo a jen diky spolecnemu souziti jste nezustali zaostalou agrearne orientovanou zemi s nadhernymi horami a pastvinami pro stada ovecek.Myslim,ze uz by bylo na case prestat pofnukavat o tom,jak jste "hrali v Ceskoslovensku druhe housle",protoze opak byl s vysokou pravdepodobnosti pravdou..neco ve stylu "Quebec versus anglofonni provincie Kanady"..vecna ublizenost,nacionalisticke vasne,a stale pocity o tom,jak jim vsichni jen ublizuji.

190650

9.5.2009 5:20

souhlas od Cechoslovaka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 190650

Je historickym faktem,ze Cechy byly za rakouske koruny hlavnim industrialnim centrem monarchie,Slovaci se pachtili na kamenitych polickach,vetsina nasich bratru neumnela ani cist ani psat a narodni obroda tzv. Sturovci osvitila jen zlomek porobeneho naroda. Myslim ,ze se Slovaci nemaji za co stydet.Cesi byli geograficky zvyhodneni a kdyby Praha sousedila s Kisinevem ,Budapesti ci Bukuresti,tak pasli ovce urcite i Cesi.
Cechy byly od raneho stredoveku silne integrovany do kultury zapadoevropske,Slovaci odolavali Turkum.

Nemuzeme se citit omezeni nasi narodni minulosti a budme objektivni k historicke realite.

Jsem produktem smiseneho manzelstvi tzv. "nefalsovany Cechoslovak".Na Slovensku jsem stravil mnoho krasnych prazdnin a nemam zajem nekoho ponizovat ani vyvysovat. Dobre si pamatuji vypraveni svych starych rodicu,pribehy o ceskych policistech,ucitelich,stavitelech atd.,kteri byli masove vysilani na Slovensko po zalozeni Ceskoslovenske republiky,aby zaclenili nas bratrsky narod mezi evropskou elitu. O tom,ze Ceskoslovesnko dosahlo v mezivalecnych letech vynikajicich vysledku na mezinarodnim poli,o tom nikdo nemuzeme pochybovat.Zaslouzili se o to i Slovaci.Ne vsichni obcane CSR meli stejne moznosti uspesne se spolecensky a materialne prosadit a i pres mnohe tezkosti se nasi vychodni spoluobcane vyznamenali mnoha uspechy.V pozdejich letech existence Ceskoslovesnka se rozdilnost nasich narodu postupne vyrovnavala.

Prestoze jsem vyrustal v Cechach,tak mam ke Slovensku silny osobity vztah a nepochybuji,ze je mnoho Slovaku,kteri jsou spoutani s lidem Cech stejnym vrelym zpusobem.

Se Slovenskem nas spojuje hodne moc z minulosti i soucasnosti.V mnoha z nas proudi mnoho slovenske krve a vice versa. Hledejme si cestu k sobe a ne od sebe. Urcite to je vyhodnejsim resenim pro upevnovani pratelskych vztahu.A zacneme vzdy u sve vlastni osoby. [smích]

190701

9.5.2009 7:29

RE: A jsme opět u toho

google 93.?.?.?

Reakce na 190650

plk, plk, plk.
cesky stat Slovensku v zaciatkoch nielenze ekonomicky nepomohol,
ale dokonca aktivne zatvaral slovenske manufaktury - potencialne zakladne
buducej ekonomiky - v pocte okolo 300.
(vsimnite si, ze nevravim Cesi ale cesky stat)

a potom ked ste tu gulu z nohy odhacili v 1992-om, tak vtedy
vas stat ako raketa vystartoval k hviezdnym ekonomickym
zajtrajskom bez brzdiaceho Slovenska a Slovaci bez vas pochcipali z hladu.
presne tak, ako to neustale kvakali "vase" zjednotene media a taki ako vy, ste to
kvakali po nich pri pive.

takze, tie vase urbanne legendy si dalej mozete vykladat s kolegami v krcme,
tam vam bude kazdy uznanlivo prikyvovat a chrochkat do toho:
"ach jo, furt ti ukrivdeni Slovaci!"
date si po 5 piv a pojdete, unavenym, ale stastnym, kluckovitym krokom, majstra sveta v dejepise, domov.

190704

9.5.2009 13:11

RE: A jsme opět u toho

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 190704

> cesky stat Slovensku v zaciatkoch ... aktivne zatvaral slovenske manufaktury...

Žádný Český stát samozřejmě v první polovině 20. století neexistoval. A myslíte-li pod tímto pojmem ČSR, uveďte laskavě právní titul, který umožňoval státu zavírat soukromé manufaktury. Jinak jsou vaše řeči stejný plk, jako pohádka o židovském lékaři, který údajně přiměl celý čínský ÚV včetně Maa ke zvěrstvům, při nichž byly povražděny desítky milionů Číňanů.

Ještě přidám jednu perličku jen pro Vás. Slovensko se v roce 1938 podílelo na průmyslové výrobě ČSR celými 8%. Tento údaj lze samozřejmě snadno ověřit. [chechtot]

190717

10.5.2009 2:17

RE: A jsme opět u toho

google 93.?.?.?

Reakce na 190717

pan holoVojtos, chodte sa bavit do pieskovnice, s ostatnymi pacientmi.

190762

10.5.2009 23:49

RE: A jsme opět u toho

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 190762

> cesky stat Slovensku v zaciatkoch nielenze ekonomicky nepomohol, ale dokonca aktivne zatvaral slovenske manufaktury ...(vsimnite si, ze nevravim Cesi ale cesky stat)

Když už napíšete pane Google podobný blábol, měl byste se jej pokusit obhájit. Argument typu
> chodte sa bavit do pieskovnice ...
mu hodnověrnosti nedodá. Ani Vám. [chechtot]

190825

12.5.2009 22:35

RE: A jsme opět u toho

google 93.?.?.?

Reakce na 190825

slova su na vas skoda, na argumenty ste imunny, na logiku alergicky
a o nezmyselnosti hadzat perly Vojtovi hovoril uz Kristus.

ale aby ste nepovedal, ze som na vas pes, tak tu mate aspon zopar pismenok:

skrtybrko truj i urkmd f lskdiffkpk jorjep jhgtobjotjb otjbotjbb.

190995

13.5.2009 0:36

RE: A jsme opět u toho

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 190995

> skrtybrko truj i urkmd f lskdiffkpk jorjep jhgtobjotjb otjbotjbb.

Když myslíte, že toto jsou argumenty, hodné "lva". [chechtot]

191002

13.5.2009 2:32

RE: A jsme opět u toho

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 190995

>...tu mate aspon zopar pismenok: skrtybrko truj i urkmd f lskdiffkpk jorjep jhgtobjotjb otjbotjbb.
--------
To se dalo čekat, že to Vojta nepochopí [chechtot] [chechtot] [chechtot]
A jsme opět u toho. [velký smích]

191009

9.5.2009 18:02

do krcmy nechodim

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 190704

do krcmy nechodim a krcmarske kecy taky nerad posloucham,bohuzel vidim,ze jste naplnen militantnim duchem a svuj nazor v zadnem pripade nechcete pozmnenit

Prominte,ale vas prispevek zni ponekud komicky.
Cesky stat jak pisete Slovakum zaviral vyrobni podniky?No zalezi na danem podniku.Pokavad nekde nejaky dedousek oklepaval stary drat a manufactura teto firmy pokulhavala za modernim evropskym trendem,pak se nemuze nikdo divit,ze Ceskoslovenska vlada domkarovu vyrobnu nahradila efektivnejsim podnikem jako kuprikladu zelezarny v Kosicich a bezpocet dalsich podniku.

Ale dnes uz je beztak vsemu konec.Slovaci ted muzou s Meciarem plout na drevenem voru po Vahu nahoru a dolu jak se jim zachce a nikdo se jim do vnitrnich zalezitosti plest nebude.Urcite ne zlomyslni Cesi,maximalne pratelsti panevropani z Bruselu.Uz vam dali i to slavne Euro a tak si zajiste radne posusnavate.

190735

10.5.2009 2:15

RE: do krcmy nechodim

google 93.?.?.?

Reakce na 190735

>vidim,ze jste naplnen militantnim duchem

kto nesuhlasi s vasimi zvastami je hned militant, vy jasnovid bez nicku?

>a svuj nazor v zadnem pripade nechcete pozmnenit

ale chcem, lenze pod vplyvom argumentov a nie na zaklade toho, ze mi tu niekto
kvaka krcmove blbosti, bez akehokolvek historickeho zakladu. (nic na tom nemeni
ani fakt, ze do krcmy nechodite, vase nazory su a zostanu krcmove)

>Prominte,ale vas prispevek zni ponekud komicky.

zato vas posobi smutne. este vzdy ma to dokaze trochu rozhodit,
ked mam kontakt s niekym, komu nebolo zhůry dáno

>Cesky stat jak pisete Slovakum zaviral vyrobni podniky?

ano

prelozim vam niektore vety, pretoze som si takmer isty, ze jazyky
neovladate, ako vsetci typicki, krcmovi tlchubovia:

"Slovensky priemysel velmi trpel po rozpade madarskeho trhu. Okrem toho bol znevyhodneny konkurenciou modernych ceskych podnikov, bank a poistovni a dokonca zruseny. (abbauen - odburat, strhnut, znizit, postupne zrusit). V dvadsiatych rokoch sa na Slovensku zrutila cela rada fabrik, podnikov a financnych institucii. Az v roku 1937 zamestnaval slovensky priemysel aspon tolko ludi ako v roku 1913."

vsimnite si hlavne tie dva zvyraznene odseky pan tlchuba. prvy hovori o odburavani slov. podnikov a ten druhy je dokonca este zaujimavesi. volne sa da interpretovat asi tak: po 27 rokoch vsemoznej pomoci chudobnemu slovenskemu bratovi, sa nezistnemu Ceskoslovenskemu statu podarilo dostat slovensky priemysel v roku 1937 na uroven zo zaciatku storocia, do roku 1913.

>No zalezi na danem podniku.Pokavad nekde nejaky dedousek oklepaval stary drat

droty oklepaval mozno vas dedo, namiesto toho, aby sa postaral o to, aby z vnuka vyrastol rozhladeny clovek.

>a manufactura teto firmy pokulhavala za modernim evropskym trendem

z manufaktur v historii väcsinou vyrastali fabriky, ale vzdy len z tych nezavretych.

>kuprikladu zelezarny v Kosicich a bezpocet dalsich podniku.

takze to vy ste nam postavili aj tu VSZ-ku? typicke krcmove kecy

>Ale dnes uz je beztak vsemu konec.Slovaci ted muzou s Meciarem
>plout na drevenem voru po Vahu nahoru a dolu jak se jim zachce

vdaka za velkorysost. nedavajte rady vsetkym Slovakom, ked sa
s vami bavim len ja. a budte rad, ze vam neodpisem co mozete robit vy.
alebo viete co? odpisem.
vy si mozete ist mastit brko s Vondrom, na uzemie, kde mal stat emericky radar.

>Urcite ne zlomyslni Cesi

neskryvajte sa za nejakych imaginarnych, zlomyselnych Cechov, to len vy ste zlomyselny ignorant.

>Uz vam dali i to slavne Euro a tak si zajiste radne posusnavate.

kto im ho dal?
preco ho nedali aj vam, ked uz rozdavali?
cimze je to Euro tak slavne, ak sa smiem spytat?

a kde vas to najviac boli?
predpokladam, ze hlava.

190761

12.5.2009 0:35

duch bojovnika

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 190761

Clovece,vy jste mne dobre rozesmal.Ale priznavam,ze vasim telem primo lomcuje opravdicky duch bojovnika.Myslim,ze jste v jadru slusny a ferovy clovek,takovy dobrak,ale po cely zivot mate zrejmne hluboky pocit ujmy a bohuzel vase zlost jest namirena proti lidu Cech.Mozna mate spatne osobni zkusenosti s nejakym Ciskem,ale verte mi,ze bezny normalni clovek,ktery si hledi sve rodiny,slusne se chova a vzhlizi do budoucnosti s optimismem,tak takovy clovek nema problem s prislusniky zadneho naroda a obzvlaste uz ne s lidmi ze Slovenska.
Takze mily kolego vam preji vseho nejlepsiho a s prominutim radim nerozcilujte se tolik,nikomu ve vasem okoli to urcite nesvedci ani vam to nemuze prospivat. [cool]

190917

12.5.2009 6:57

RE: duch bojovnika

google 93.?.?.?

Reakce na 190917

vdaka za usmevnu ale poslabsiu analyzu mojej osoby.
znova sa skryvate za cely cesky lud a k veci ste ako vzdy
nepovedal nic
. najhorsie skusenosti, ktore mam s akymkolvek Ciskem,
su asi na urovni toho, co tu predvadzate vy, takze odtial moja trauma
pramenit nebude. co vysostne neznasam su ignoranti a tym sa pre
zmenu pokusam sposobit traumu ja. aby sa konecne zobudili.
takze budicek, pan ignorant.

190933

9.5.2009 18:54

RE: A jsme opět u toho

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 190704

Pane google (s malým). Rád bych vás tady podpořil, ale nebudu s emocionálních důvodů ohýbat historická fakta. Nechci se ani zabývat úvahou, co je pro člověka lepší? Zda-li žít v souladu s přírodou a nebo pod vlivem průmyslové revoluce? Odpověď na tuto otázku lze najít všude okolo nás právě dnes. Proto ani nemohu napsat, že jeden národ byl zaostalejší než ten druhý, neboť styl života toho není měřítkem. Spíše naopak. Posuďte sám, co je pro člověka výhodnější - ten poklidný a spokojený život ve venkovském prostředí a nebo ten věčně uspěchaný v ruchu velkoměsta v neustálé honbě za penězi a mnohdy za pochybných existenčních podmínek?

Z nějakého záhadného důvodu si vláda nově vytvořené Československé republiky usmyslela, že násilně vyrovná tyto rozdíly životního stylu. Tehdy to bylo nazváno ekonomické a intelektuální vyrovnání a po nastolení komunistického režimu se v programu nadále pokračovalo. Doktoři, profesoři, inženýři a špičkoví odborníci průmyslu, pokud se rozhodli pracovat na Slovensku, byli finančně zvýhodněni. Tak se také stalo, že rodina mojí matky bydlela v Bratislavě a rodina mého táty zase v Košicích. Část rodiny v Košicích už zůstala, takže v naších srdcích jsme stále rodina Čechoslováků. Fakta nelze popřít. Nelze popřít ani skutečnost, že židovský lékař plus skupinka sion-chazarů přiměli celý čínský UV včetně Maa ke zvěrstvům, při nichž byly povražděni desítky milionů Číňanů. Je až zarážející, že je stále ještě někdo schopen tohle nazvat dokonce pohádkou.

190740

10.5.2009 3:20

RE: A jsme opět u toho

google 93.?.?.?

Reakce na 190740

>Z nějakého záhadného důvodu si vláda nově vytvořené Československé republiky
>usmyslela, že násilně vyrovná tyto rozdíly životního stylu.

z nejakeho zahadneho dovodu, sa prepad Iraku nazyval Enduring freedom..
z nejakeho zahadneho dovodu, je Severoamericka Unia zalozena na principe SPP (Security and Prosperity Partnership)...

fakt si myslite, ze politicke dovody su zahadne a skryva sa za nimi to, za co su oficialne vydavane?

nepopieram, ze doktoři, profesoři, inženýři a špičkoví odborníci průmyslu, kteři se
rozhodli pracovat na Slovensku a byli finančně zvýhodněni
, boli napriek tomu presvedceni, ze prisli nezistne pomahat.
pochybujem ale, ze medzi ludmi vobec nieco take, ako nezistna pomoc existuje. a ak uz, tak nanajvys medzi dvoma.

nepopieram, ze Cesi zanechali pozitivnu stopu v slovenskej dusi a nepopieram, ze ked uz vobec s niekym, tak s Cechmi.
ale, vzdy ked bolo Slovensko samostatne, tak mu islo hospodarsky lepsie, nez s niekym. rakuska monarchia, madari, Cesi.

po rozdeleni Cesko-Slovenska mala Slovenska narodna banka v roku 1939 devizove rezervy v hodnote okolo 50 000 dolarov.
v roku 1946 to bolo uz 500 000 000 dolarov a cierny kurz sk.koruny ku ceskej bol 10:1, co samozrejme zradcovi, zbabelcovi
a slobodomurarovi Benesovi po navrate z Londyna vobec nevadilo pri ustaleni prevodneho kurzu 1:1
a prevedeni celej slovenskej devizovej rezervy pod ceskoslovensku - to znamenalo - cesku kontrolu.
vsetkych predstavitelov vtedajsieho slovenskeho statu, ktori sa tomuto nezmyselnemu a nevyhodnemu (Slovakom)
prerozdelovaniu priecili, dal pozatvarat a hrozil im trestom smrti.
a aj teraz sa dari "samostatnemu" Slovensku relativne dobre.

este raz podotykam, ze som geneticky polovicny Nemec a polovicny Rusin.
na Slovensku som stravil len svoju mladost, stratil tam na vysocine svoje srdce
a velmi dufam, ze sa tam este vratim.

ze Ceskoslovensko bolo plusovym podnikom pre obidvoch, velky suhlas. ale napriek tomu si myslim,
ze bol rozvod potrebny, aby sme si uvedomili, ako mame k sebe vlastne blizko.
samozrejme, ze okrem holoVojtosa! [chechtot]

190765

10.5.2009 4:56

RE: A jsme opět u toho

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 190765

Ty rozdíly bych viděl v tom, že u nás bylo nerostné bohatství a na Slovensku bylo to "rostné" a tohle rozhodlo i o tom, kde bude jaký průmysl. Více méně nebylo o čem rozhodovat. Takhle to už běželo za císaře pána v Rakousko-Uherské říši. Rothschild už dávno předtím vyčenichal možnosti obrovských zisků v Ostravsko-karvinských uhelných dolech, které zakoupil v roce 1844. Nechal vystavět Vítkovické železárny. Ve Zlatých horách se těžily drahé a barevné kovy, v Plzni se vybudovaly závody těžkého průmyslu Kolben-Daněk a Škodovy závody atd., atd., už si ani nevzpomínám na ostatní.

Proč jsem napsal "Z nějakého záhadného důvodu"? Já bych to tak nechal. Myslím si, že ani to rozdělení nebylo potřeba. Čechy a Morava by zůstaly jako dílna a pracovna a na Slovensku ponechat zemědělství a živočišnou výrobu. Byla by to taková naše společná zahrádka na odpočinek a rekreaci. Udržet si tu panenskou přírodu a krásy Vysokých Tater a Tatry vyrábět v Kopřivnicích. Napsal jste, že jste ztratil svoje srdce na vysočině. No vidíte, já jsem zase ztratil svoji poctivost v Brně a taky doufám, že se tam jednou vrátím. A poslední připomínka. Jak je vidět, tak s Vojtou rozumně diskutovat nelze. On si nikdy neodpustí ve jeho příspěvcích ukápnout tu svoji jedovatou slinu.

190769

10.5.2009 11:13

RE: A jsme opět u toho

google 93.?.?.?

Reakce na 190769

Cesko a Slovensko mohlo ostat spolu jedine v pripade,
ze by sa smela pisat a rozpravat brutalna pravda, nefiltrovana
iluSIOnistickymi mediami, ktore vzdy zastupovali vlastne zaujmy.

a to je sice pekna predstava, ale nerealizovatelna.

190781

10.5.2009 14:35

RE: A jsme opět u toho

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 190781

Slováci si zachovali zdravé jádro, jak lze vypozorovat z příspěvku od mtk dole. Jak je vidět, tak Češi jsou více ohebnější. Česká media se stala prostitutkami sion-systému a to je hnus nejhoršího rázu. Místo toho, aby media udržovala vládu v mantinelách demokracie, tak krmí lidi holohauxem. Až mi to připadá, že se ho snaží opět vyvolat. Tlak vytváří protitlak, jak nás už naučil pan Pascal, tak jednou se to musí někde provalit. Už se nemohu dočkat. [mrknutí jedním okem]

Další věc, kterou si nedokážu vysvětlit. Proč se Slováci tak rychle zbavili vlastní měny a přešli na Euro? Češi si naopak udrželi korunu. Nikdo z diskutujících mi na můj dotaz doposud neodpověděl a tak to zde zopakuji. Kdo vydává české peníze a co je na bankovkách napsáno? Jinak děkuji za diskuzi, pane google.

190787

10.5.2009 18:37

RE: A jsme opět u toho

google 93.?.?.?

Reakce na 190787

pan Mirdo, koruna ako EURO, cert jak uhod.
to su len momentalni hybatelia a zapisovatelia ekonomickeho stavu.
ani jedno ani druhe nie je pod nasou kontrolou.
a samozrejme, ze mate pravdu, ze bohatstvo statu/naroda
sa neda vyjadrit v DPH.

> Jinak děkuji za diskuzi, pane google.

je mi ctou. [mrknutí jedním okem]

190808

10.5.2009 20:15

RE: A jsme opět u toho

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 190808

Už jsem se sice rozloučil, ale tohle mi nedá.

>pan Mirdo, koruna ako EURO, cert jak uhod. to su len momentalni hybatelia a zapisovatelia ekonomickeho stavu.
-----
Ne tak docela. Jistě jste si přečetl ten článek o zavádění směnného platitdla zv."školní bonus", kde se dává důraz: Jenom tomu neříkejte peníze. Z hisorie je nám známo, jak dopadne státník, který se rozhodne vydávat státem ražené/tištěné bankovky. Proč by potom Klaus upozorňoval na to, že se ČR bude snažit udržet si korunu co nejdéle to bude možné? Nejsem naivní a vím, že se tím chtěl jenom zalíbit. Ale má k tomu i jiný důvod, pokud je ovšem koruna vydávaná státem (a myslím si, že ano). Euro je pod kontrolou stejných "lidí", jako americký dolar. Každá bankovka má v sobě započtený dluh. Potom by stačilo už jenom vyměnit vládu a peníze jsou již zavedené a pod kontrolou vlastního obyvatelstva. Nemusí se nic vymýšlet a také riskovat život. Tak a teď si to zase zopakujeme:

>> Jinak děkuji za diskuzi, pane google.
>je mi ctou. [mrknutí jedním okem]
------
A mně taky. [mrknutí jedním okem]

190814

10.5.2009 20:14

RE: A jsme opět u toho

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 190787

"Kdo vydává české peníze a co je na bankovkách napsáno?"

"V souladu se zákonem č. 6/1993 Sb., o České národní bance má ČNB výhradní právo vydávat do oběhu bankovky a mince, včetně mincí pamětních, a řídit peněžní oběh. ČNB dbá o plynulý a hospodárný peněžní oběh. Prostřednictvím svých sedmi poboček spravuje zásoby bankovek a mincí, stahuje z oběhu a ničí opotřebované bankovky a mince a vyměňuje poškozené peníze za nové. Zajišťuje uměleckou a technickou přípravu platidel, jejich výrobu a dodávky. Podílí se na přípravě právní a technické ochrany platidel proti padělání a na jejich realizaci. Zkoumá platnost platidel a eviduje padělané a pozměněné bankovky a mince zadržené na území České republiky."zdroj

"ČNB je ústřední (centrální) bankou České republiky a orgánem vykonávajícím dohled nad finančním trhem. Je zřízena Ústavou České republiky a svou činnost vyvíjí v souladu se zákonem č. 6/1993 Sb., o České národní bance a dalšími právními předpisy. Má postavení veřejnoprávního subjektu se sídlem v Praze. Jsou jí svěřeny kompetence správního úřadu v rozsahu stanoveném zákonem. Hospodaří samostatně s odbornou péčí s majetkem, který jí byl svěřen státem. Do její činnosti lze zasahovat pouze na základě zákona. Nejvyšším řídícím orgánem ČNB je bankovní rada, jejímiž členy jsou guvernér, dva viceguvernéři a čtyři vrchní ředitelé. Všechny členy bankovní rady jmenuje prezident republiky na šestileté období."zdroj

současná bankovní rada


Co se týče bankovek (vydává je skutečně ČNB), mám teď k dispozici jenom stokorunu.
Zezadu je velká pečeť University Karlovy, na ní je Karel IV. jak klečí před sv. Václavem, dookola je nápis "SIGILLUM UNIVERSITATIS SCOLARIUM STUDII PRAGENSIS". Nechybí podpis guvernéra.
bližší popis na internetu

celkově mi na ní nevyznívá nic znepokojivého. Naskýtá se mi spíše otázka návaznosti ČNB na nadnárodní finanční struktury/kdo ji skutečně ovládá.

190813

10.5.2009 23:36

RE: A jsme opět u toho

google 93.?.?.?

Reakce na 190813

otazka znie: je ceska koruna FIAT Money a kto je majitelom CNB.

190823

11.5.2009 0:07

RE: A jsme opět u toho

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 190813

Tak vyčerpávající odpověď jsem neočekával. Díky Méďo. Zdá se tedy, že to zase není až tak tragické, jako v emerice. Máme naše vlastní peníze. Jenom aby to vydrželo. A pak si můžou hejbat s Eurem jak chtějí, máme přece vlastní měnu. Google má legitimní dotaz: nejsou to fiat money a komu patří ČNB? To se asi nikdy nedovíme? Lži se stávají pravdou a zákony jsou pouhou komedií. Komu tedy věřit? Jenom si pamatuji, že na bankovkách za totality byl nápis: Bankovky jsou kryté aktivy Státní banky Českoslvenské a výměnný kurz za zelenáče (fiat money) byl 28:1.

190827

13.5.2009 12:59

RE: A jsme opět u toho

mtk 80.?.?.?

Reakce na 190827

Na těch starých bankovkách je: "Bankovky jsou kryty zlatem a ostatními aktivy státní banky československé".
Otázka je, zda to s tím zlatem byla pravda. Na nových demokratických bankovkách už pochopitelně není pro jistotu nic.

191038

13.5.2009 14:35

RE: A jsme opět u toho

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 191038

>Na těch starých bankovkách je: "Bankovky jsou kryty zlatem a ostatními aktivy státní banky československé".
-----
Tak přece jenom se mi dostala odpověď. Díky mtk.
>Otázka je, zda to s tím zlatem byla pravda.
-----
Zlaté zásoby státního pokladu byly vyvezeny zednářem Benešem (tehdejším prezidentem) před válkou do Švýcarska do "bezpečí" a po dlouholetém vymáhání byly navráceny až v roce 1982, ale se značnými odpočty. Odpočty za znárodnění průmyslu v roce 1948 a vojenskou "pomoc" v období druhé světové války. Další důkaz toho, že ten, kdo rozpoutá válku si náklady s ní spojené nechá dobře zaplatit.
>Na nových demokratických bankovkách už pochopitelně není pro jistotu nic.
-----
Zichr je zichr. Ani to není čím pokrýt. Zlato ve vlastnictví státu bylo vykšeftováno po sametovce za zahraniční obligace. Jinými slovy, zlato bylo použito v zahraničním kasínu a tam už je výherce předem známý.

191049

9.5.2009 10:29

RE: A jsme opět u toho

mtk 80.?.?.?

Reakce na 190650

Slováci alespoň nejsou tak blbí, aby si sionisty připustili k tělu jak v ČR.
STV o chro chro zbrani
STV o mýtu Bin Laden
STV o krachu dolaru

Něco nepředstavitelného na "českých" sionistických médiích. Můžem bratrům za řekou Moravou jen tiše závidět. [mrknutí jedním okem]

190708

11.5.2009 13:01

RE: A jsme opět u toho

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Reakce na 190708

>Můžem bratrům za řekou Moravou jen tiše
>závidět. [mrknutí jedním okem]

No vidite, me ani hned nedoslo koho za tou Moravou myslite. Jako moravak z Hane mam reku Moravu zapsanou uplne nekde jinde nez Vy. Navic obcas navstevuju okoli Moravy v jejim hornim toku, kde je do Polska kilometr a na Slovensko vzdusnou carou 150. Ale aspon jste me prinutil si pripomenout jak to s tou Moravou na mape vlastne je [smích]

190873

13.5.2009 13:03

RE: A jsme opět u toho

mtk 80.?.?.?

Reakce na 190873

Máte samozřejmě pravdu, platí to jen u nás dole. Do stoleté lidové moravské poezie globalizace nestihla proniknout - u nás platí: za Moravou na Uherskej straně. [smích]

191039

8.5.2009 15:14

RE: A jsme opět u toho

smoke 94.?.?.?

Reakce na 190581

Myslím si, že je v současnosti využíváno židovského supremacismu a arogance k tomu, aby se sami před celým světem totálně zdiskreditovali a tím byly položeny základy ke třetí světové válce.

"Třetí světová válka musí být podnícena využitím rozdílů způsobených agenty Illuminátů mezi politickými sionisty a vůdci islámského světa. Válku bude nutné vést tak, aby se Islám (muslimský arabský svět) a politický sionismus vzájemně zničily. Mezitím budou ostatní národy, opět rozděleni v tomto tématu, donuceni bojovat až do bodu úplného fyzického, morálního, duchovního a ekonomického vyčerpání… Vypustíme nihilisty a ateisty a vyprovokujeme ohromné sociální kataklyzma (rozvrat), které ve vší své hrůze jasně ukáže všem národům, jaké jsou následky absolutního ateismu - původ krutostí a nejkrvavějšího běsnění. Pak všude občané, nuceni bránit se před světovou minoritou revolucionářů, vyhladí ty ničitele civilizace a většinová populace, rozčarovaná z křesťanství, jehož deistický duch bude od té chvíle bez směru či možnosti cesty, bude prahnout po ideálu, ale aniž by věděla, kterým směrem upřít své uctívání, obdrží pravé světlo skrze univerzální vyjevení čisté doktríny Lucifera, konečně vynesené ven široké veřejnosti. Toto vyjevení bude možné následkem všeobecné reakce, která bude následovat po zničení křesťanství a ateismu, kdy obojí bude poraženo a vyhlazeno současně."

Albert Pike Giuseppe Mazzinimu, 15. srpna 1871

190672

11.5.2009 21:53

RE: A jsme opět u toho

Van Guld 213.?.?.?

Reakce na 190581

Hestroyi.. Tak si už vyberte. Kdo jsou ti zlí? Jsou to chazaři, židé, sioniste . Máte v tom trochu zmatek...
Teď dokonce dávate rovnítko mezi sionista=žid. Hmmm zajímavé. Nějak se vám pletou pojmy s dojmy.

190903

7.5.2009 14:30

Billboard s 56 Židy!

Deek 89.?.?.?

Je to ten stejný Peter Fuss, který před 3 lety zveřejnil v Polsku
billboard (v jednom městě), na kterém bylo zveřejněno cca 56
"sobností kulturního a politického života v Polsku" - s podtitulem:
ŽIDÉ PRYČ Z KATOLICKÉ ZEMĚ! Na billboardu byli kupř. tito Židé:
Lech Walesa (Lejba Kohne), Hana Suchocka (Heike Silbernstein),
Alexandr Kwasniewski (Izaak Stolcman), Bronislaw Geremek (Berela
Lewartow), Tadeusz Mazowiecki (Icek Dikman), Jaroslaw Kaczynski
(Benjamin Kalkstein, Donald Tusk, Leszek Miller, atd, atd. Těch
56 jmen je samozřejmě pouhý zlomek z tisíců Židů, kteří ovládají
Polsko!

190595

7.5.2009 16:01

RE: Billboard s 56 Židy!

google 93.?.?.?

Reakce na 190595

ano, je to on. ja som vtedy o nom napisal na Zvedavcovi.

190599

7.5.2009 16:26

RE: Billboard s 56 Židy!

Vodník 94.?.?.?

Reakce na 190595

Proboha, jestliže má ten Fuss takovouhle "history", tak jak to, že se PŽO neozvala dřív?? Oni sice mají právo nechtít vystavovat to neb ono (v tomto případě kritiku jich samých), ale když už to povolení - z nedbalosti patrně (censor flámoval?) - vydali, tak by nemělo být tak jednoduché tu výstavu zrušit, "tak to né, panové, my jsme se spletli, tohle vám vlastně nedovolujeme, ven!" Ovšem beze slova přijít, začít nadávat a ničit - to už je chování fašistů a jako takové by mělo být i označeno, stejně jak se to stalo u těch jihlavských radikálů.

190601

7.5.2009 14:51

Banksy

brekeke 85.?.?.?

Prave jsem si precetl rozhovor s jednim britskym undergroundovym graffiti umelcem, cituji zajimave pasaze:

Vložený obrázek

The murals you did in Palestine, I would assume, involved personal risk. You’re there, and you could definitely get some people pissed off and put yourself in jeopardy.

B: Every graffiti writer should go there. They’re building the biggest wall in the world. I painted on the Palestinian side, and a lot of them weren’t sure about what I was doing. They didn’t understand why I wasn’t just writing “down with Israel” in big letters and painting pictures of the Israeli prime minister hanging from a rope. And maybe they had a point. The guy that I stayed with got five days with the “dirty bag” for waving a Palestinian flag out a window. The dirty bag is when Israeli security services get a sack, wipe their shit on it, and put the bag over your head while your hands are tied behind your back. I spat out my falafel as he was explaining that to me, but he just goes, “That’s nothing. My cousin got it for two weeks without a break.” It’s difficult to come home and hear people complaining about reruns on TV after that. It’s very hard for the locals to paint illegally over there. We certainly weren’t doing it under the cloak of darkness; you’d get shot. We were out in the middle of the day, making it very clear we were tourists. Twice, we had serious trouble with the army, but one time the Palestinian border patrol pulled up in an armored truck. The Israeli government makes a big fuss about how they own the wall, despite building it right through the farmland of Palestinians who have been there for generations, so the Palestinian border police don’t give a shit if you paint it or not. They parked between the road and us, gave us water, and just watched. It’s probably the only time I’m ever going to paint whilst being covered by a cop from a roof-mounted submachine gun.

Did they realize that it favored the Palestinian perspective?

B: I have sympathy for both sides in that conflict, and I did receive quite a bit of support from regular Israelis, but if the Israeli government had known we were going over there to do a sustained painting attack on their wall, there’s no way that we’d have been tolerated. They’re very paranoid. They don’t want the wall to be an issue in the West. On the Israeli side of the wall they bank it up with soil and plant flowers so you don’t even know its there. On the Palestinian side it’s just a fucking huge mass of concrete.

190597

7.5.2009 16:54

RE: Banksy

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 190597

Hmmm, tak to je moc hezké...

Pro neangličtináře přeložím jen tohle:

Chlapík, u kterého jsem bydlel, dostal 5 dnů špinavého pytle za to, že mával z okna palestinskou vlajkou. Špinavý pytel je pytel, do kterého se vykadí členové izraelské bezpečností služby a nasadí vám ho na hlavu, když máte spoutané ruce za zády. Vyprskl jsem svůj falafel, když mi to povídal, ale on jen řekl: "To nic není, můj bratranec ho měl dva týdny bez přestávky."

Je Izrahell civilizovaná země? Nebo je to prostě jen Satanova země?

190602

7.5.2009 19:14

Trochu offtopic, ale přeci je...

hestroy 77.?.?.?

Dostal jsem hezký mail od Voyty, tak to sem frknu, i kdybych měl být OT.

Nedávno proběhla v krátkých zprávách zmínka o tom, že Obama je zednář.

A co jeho ženuška? Dle mého není moc hezká, ale zato se orientuje v tlačenici.

Vložený obrázek

Více o znamení bestie zde...

190610

7.5.2009 21:54

Návrh

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 84.?.?.?

Dne 8. června 1967 byla napadena loď US Navy u pobřeží Sředozemního moře. Při útoku zahynulo 34 mladých amerických námořníků. Nikdo nebyl brán k odpovědnosti. Nemusíte hádat, čí ozbrojené síly se dopustily tohoto "omylu", ani co by se stalo jinému státu. Považoval bych za správné, aby někdo ze Zvědavce znalý angličtiny k tomuto výročí zpracoval a publikoval povšechnou informaci v češtině. Dostatek podkladů lze najít v Google po zadání "USS Liberty".

190612

7.5.2009 23:35

RE: Návrh

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 190612

Ježkový oči, proč jste mi to nepřipomněl dříve? To je důležité výročí, já jsem to přehlídl. Uf. Teď už je pozdě, do zítřka to nestihnu. Ale vrátím se k tomu tématu po výročí. Děkuji za připomenutí.

190622

7.5.2009 23:44

RE: Návrh

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 190622

Pozdě? Vždyť je na to měsíc čas.

190623

8.5.2009 1:34

USS Liberty - Spáchal Izrael jeden válečný zločin, aby zakryl jiný?

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 190622

Roku 1967, čtvrtého dne Šestidenní války, napadli ozbrojené síly Izraele za bílého dne nejprve ze vzduchu a posléze z hlubin americkou výzvědnou loď USS Liberty plující v mezinárodních vodách. 34 mužů při útoku zahynulo, 171 bylo zraněno a loď se natolik poškodila, že musela být vyřazena z provozu.
Izraelská vláda až dodnes lhala o okolnostech, když udávala verzi nápadně se lišící od toho, co vypověděli přeživší američtí námořníci. Americký Kongres se odmítl izraelskou zprávou o události dále zabývat, přestože analýzi ministerstva zahraničí shledali oficiální verzi za nepravdivou.
Ovšem nejvíce naléhavou otázkou vyplývající z této hanebnosti není, zda byl útok úmyslný. Na tu už si většina racionálních lidí dávno odpověděla. Otázkou je, proč Izraelci riskovali poškození svých vřelých vztahů s USA.Tuto otázku si kladou i lidé, kteří Izrael hájí.
Z jakého důvodu, ptají se, by Izraelci dali všanc odcizení od svých amerických přátel.Tedy, proč Izrael zaútočil? Zpravodajské i jiné analýzi dlouho předpokládali, že to bylo proto, aby znemožnil americké lodi podat zprávu o chystané invazi do Golanských výšin. Obránci Izraele tuto verzi odmítají.
Nedávné zprávy v izraelském i egyptském tisku však naznačují jinou možnost. Podle očitého svědka a některých izraelských důstojníku a novinářů popravila izraelská armáda - ta, která se hlásí k vyším morálním standardům než jiné armády - více než 1000 arabských vězňů běhém války roku 1967.
Historik Gabby Bron napsal v izraelském Yediot Ahronot, že byl ráno 8. června 1967 svědkem popravy egyptských vězňů v sinajském městě El Arish.
Bron prohlásil, že viděl asi 150 egyptských vězňů zadržovaných na letišti v El Arish, jak sedí na zemi s rukama za hlavou. Každých pár minut, líčí Bron, vybrali izraelští vojáci jednoho vězně a odvedli ho k výslechu vedenému dvěma muži v izraelských vojenských uniformách. Pak byl vězeň odveden pryč s rýčem v rukou, kterým si měl vykopat vlastní hrob.
"Viděl jsem, jak jeden muž kopal díru 15 minut." Bron píše. " Poté mu příslušník izraelské vojenské policie nařídil, aby odhodil lopatu pryč. Namířil na něj revolver a dvakrát vystřelil."
Bron říka, že byl svědkem asi deseti takovýchto poprav, než byl hrob zaplněn. Potom na něj izraelský plukovník namířil revolver a nařídil mu opustit onu oblast.

190636

8.5.2009 1:51

RE: USS Liberty - Spáchal Izrael jeden válečný zločin, aby zakryl jiný?

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 190636

USS Liberty byla poblíž
Zatímco probíhaly tyto popravy, plavila se americká nejelitnější výzvědná loď USS Liberty necelých 13 mil od El Arishe.
Byli jsme natolik blízko, že jsme viděli městskou mešitu. S pomocí dalekohledu jsme mohli rozpoznat jednotlivé budovy a spatřit popravy, pokud bychom se dívali správným směrem.
Mohli naši operátoři zachytit hlášení odhalující tyto vraždy? Potrestali izraelští vyšší důstojníci své podřízené, nebo se od nich poučili? Jak by asi reagovali na zprávu, že USS Liberty byla poblíž a mohla zaslechnout inkriminované rádiové vysílání?
Mohli by být natolik zoufalý, aby zaútočili na americkou loď?
Útok na USS Liberty byl sám o sobě válečný zločin. Americký velitel loďstva Walter Jacobsen provedl analýzu této události - jejímž závěrem, zveřejněným v zimě 1986 v Naval Law Review, bylo, že několik aspektů útoku na USS Liberty bylo provedeno v rozporu s Ženevskými úmluvami - a dají se proto označit jako válečnými zločiny.
Doslova, kapitán Jacobsen shledal, že útok se nedá z právního hlediska ospravedlnit, představoval tak čin, který Charta spojených národu nazvala jako akt agrese, agresor užil neoznačeného letadla, úmyslně rušil rádio vysílání v mezinárodních vodách a selhali v pomoci topícím se námořníkům v době, kdy loď byla napadena torpédem - všechny tyto akty jsou proti mezinárodnímu právu.
Několik let se dotazovali ti, kteří přežili z lodě USS Liberty členů kongresu zda prozkoumali okolnosti útoku. Izraelská verze je nepravdivá. Měli jsme pověšenou vlajku, byli jsme identifikovaní, byli jsme v mezinárodních vodách. A nezastavili palbu ani po té, když poznali naší vlajku, jak oni tvrdí, ale pokračovali v ostřelování dalších 40 minut. Útok trval 75 minut, nebyl nijak krátký či náhodný jak Izrael tvrdil.
Válečný zločin, o kterém hovořil kapitán Jacobsen měl být vyšetřován v roce 1967. Přesto americké úřady ignorovali útok 29 let, odmítli ho zkoumat nebo dokonce ho brát na vědomí. Tento nezájem je sám osobě zločin. Spojené státy jako signatáři Ženevských konvencí z roku 1949 jsou "povinni pátrat po osobách, který čin spáchali nebo nařídili a spáchali" a pak je odsoudit. Neexistují žádné výjimky. Válečné zločiny musí být vyšetřeny a pachatelé odsouzeni. Dokonce i to americké úřady ignorují. Kdo přežili z lodě Liberty po mnoho let upozorňovali na tento válečný zločin a požadují příslušné vyšetřování. Navzdory právu jsou naše stížnosti ignorovány. Žádné vyšetřování nikdy nenastalo. V poslední době Joe Meadors z Liberty, bývalý prezident a předseda veteránu z Liberty, podal formální stížnost Bílému domu a senátu proti členům, kteří ignorovali naše stížnosti. K žádnému překvapení tyto stížnosti byli také ignorovány. Kapitán Josef Tully v letadlové lodi USS Saratoga přijal hlášen...Automaticky kráceno

190637

8.5.2009 1:58

RE: USS Liberty - Spáchal Izrael jeden válečný zločin, aby zakryl jiný?

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 190637

Kapitán Josef Tully v letadlové lodi USS Saratoga přijal hlášení volání o pomoc a ihned poslal tryskové letadla k její pomoci. Tullův příkaz byl Washingtonem zrušen hned po té co ho vydal. Následkem toho americká letadlová podpora byla odepřena více než 90 minut. Do té doby byla loď zničena a zemřelo 34 osob nebo umíralo. Kdyby bylo posláno letectvo pravděpodobně by přijeli před torpédování lodi. Nejméně 25 životů mohlo být zachráněno. My,co jsme přežili pátráme již 29 let proč nám byla odepřena letecká podpora, která nám byla v případě nebezpečí slíbena. Nejsou žádné odpovědi. Vojenské námořnictvo nám stále nevysvětlilo proč nám neposlali pomoc, třebaže jeden kapitán letadlové lodi vypověděl, že jim bylo zakázáno pomoci nám. Armádní zákoník ukládá, že "je-li vystavena osoba nebezpečí před nebo v přítomnosti nepřítelé, není dovolena žádná úleva v pomoci vojákům, lodím nebo letadlům ozbrojených sil ....během bitvy... pod trestem smrti nebo takovým trestem jaký vojenský soud vynese". Odmítnutím letecké podpory bylo jasné porušení vojenského zákoníku.

Bohužel text jsem našel v počítači bez adresy a už nevím, odkud jsem ho okopíroval, takže neznám původ textu - snad se nic nestane a nikdo nebude protestovat - jde už o hodně starou událost, spíše pro historiky, než pro živé zpravodajství.

190639

8.5.2009 8:56

RE: USS Liberty - Spáchal Izrael jeden válečný zločin, aby zakryl jiný?

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 190639

zdroj jsem našel zde

190657

8.5.2009 15:08

RE: USS Liberty - Spáchal Izrael jeden válečný zločin, aby zakryl jiný?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 190657

Internet je obrovským zdrojem informací, ale také dezinformací a tahle kachna je falešná. Netvrdím, že Muslimcké listy.cz záměrně mlží, ale zcela určitě sedly na lep sionistické propagandě. A v to doufám, jinak už je taky mají pod kontrolou. Jak už bývalý agent Mossadu Viktor Ostrovský napsal: "Izrael vede války lstí a klamem", tak útok na USS Liberty byl jedním z těchto operací a můžeme oprávněně vyloučit tvrzení, že se jedná o spáchání zločinu na zakrytí zločinu jiného. I tohle je však jejich velmi častá strategie. Útok na USS Liberty - pokud by se operace podařila - měla být použita jako záminka k zatažení Ameriky do války s Egyptem pod falešnou vlajkou a navíc za aktivní spolupráce vlády Spojených států. Podobně jako byla záminka k zavlečení Ameriky do první světové války, potopením lodě Luisitánia a nebo - "nevědomky" - nechal Franklin Delano Roosevelt proběhnout útok na Pearl Hrbour k zavlečení Ameriky do II.světové války. To všechno na oklamání veřejnosti. Proberme si společně několik informací z uvedeného článku a posuďte sami.

Nedávné zprávy v izraelském i egyptském tisku však naznačují jinou možnost. Podle očitého svědka a některých izraelských důstojníku a novinářů popravila izraelská armáda - ta, která se hlásí k vyším morálním standardům než jiné armády - více než 1000 arabských vězňů během války roku 1967.
-------
Tohle je už skutečně silné kafe. I slepý si musí všimnout, ale pojďme dál:

Historik Gabby Bron napsal v izraelském Yediot Ahronot, že byl ráno 8. června 1967 svědkem popravy egyptských vězňů v sinajském městě El Arish. Bron prohlásil, že viděl asi 150 egyptských vězňů zadržovaných na letišti v El Arish, jak sedí na zemi s rukama za hlavou. Každých pár minut, líčí Bron, vybrali izraelští vojáci jednoho vězně a odvedli ho k výslechu...bla, bla, bla, atd...
------
Tak tohle je už úplně postaveno na hlavu. Jak tohle mohli vidět námořníci z lodi USS Liberty? A i kdyby to viděli, proč by tahle informace nebyla předána dál. Američní námořníci, kteří útok přežili a pořádají o téhle události přednášky pro veřejnost, z nepochopitelného důvodů o vraždách egyptských vězňů zarytě mlčí.
Naopak, existuje velmi mnoho důkazů, že tehdejší americký prezident Lyndon B.Jonson a tehdejší minister obrany Robert McNamara o útoku předem věděli a dělali všechno pro to, aby USS Liberty šla ke dnu a nikdo z námořníků nepřežil. Bez svědků se lépe klame. Nechci na toto téma vyvolat diskuzi a počkejme si, až se zde na výročí této tragédie objeví článek. Jenom jsem chtěl poukázat na další skutečnost, kdy sionistická propaganda vypustila falešnou kachnu. Tentokrát však na velmi tenkém špagátě, takže ji můžeme nechat klidně uletět.

190671

8.5.2009 18:05

RE: USS Liberty - Spáchal Izrael jeden válečný zločin, aby zakryl jiný?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 190671

Díky za upřesnění, Mirdo. Pokud by někoho zajímalo, jak to možná bylo, zkuste si přečíst, co si o tom myslí jeden z moudrých "sebenenávidějících se " židů Alfréd M. Lilienthal.

Vyjímám tuto část:

Pro tento předem plánovaný izraelský útok na americkou loď existovaly dvě motivace. Podle izraelského autora Zeeva Schiffa vypracoval ministr obrany Moše Dajan plán, podle kterého měla být všechna vítězství a úspěchy Izraele utajovány, aby se zabránilo intervenci za účelem uzavření příměří, které by bylo inspirováno Sovětským svazem nebo OSN. 6/ Liberty svým dokonalým vybavením monitorovala ze svého postavení blízko Gazy všechna vysílání Arabů a Izraelců a přímo informovala generální štáb ve Washingtonu o úplném vítězství Izraelců, které zahrnovalo rovněž obsazení Jeruzaléma a západního břehu Jordánu. Takové informace, získané lodí Liberty, zvyšovaly možnost uzavření příměří, které Dajan rozhodně nechtěl.

Jestliže Spojeným státům Šlo skutečně pouze o to, aby konspirativně svrhly Násira, pak by informace získané lodí Liberty mohly posloužit jako dostatečný důkaz pro to, že byly přelstěny a že Jordánsko, jehož území mělo zůstat nedotčeno, bylo vtaženo do války z toho důvodu, že Izraelci pronikli do jeho kódu a "vařili" dezinformace. Ještě důležitější než zbavení se nenáviděného egyptského nepřítele bylo však pro izraelskou vládu to, aby likvidovala jakoukoli možnost vytvoření palestinského státu. Proto se také Izraelci zmocnili západního břehu a pásma Gazy, aby ani územně neumožnili Palestincům vytvoření státu.

...

Je však úplně jisté a stojí mimo veškeré pochybnosti, že v případě úspěšnosti izraelského záměru potopit Liberty, byla by tato zrůdnost připsána Egypťanům a vyprovokovala by v USA reakci typu Pearl Harbor. Když první zprávy o Liberty, resp. útoku na ni dostihly Šestou flotilu, byli si Američané jisti, že útok provedli Egypťané, a tak poslali peruť tryskových letadel, které jakoby v předehře války přeletěly nad Káhirou. Dajan byl v roce 1967 rozhodnut otřást vztahy mezi USA a Egyptem, eventuálně i vztahy americko-arabskými.

190683

8.5.2009 20:03

RE: USS Liberty - Spáchal Izrael jeden válečný zločin, aby zakryl jiný?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 190683

Už samotná skutečnost, že tehdejší ministr obrany Robert McNamara odvolal přispěchavší pomoc ostatních složek amerického námořnictva a leteckých sil je jasným důkazem, že vláda L.Johnsona byla o akci předem informována a měla vehementní zájem na tom, aby se tato tragická událost obešla bez svědků a aby loď byla potopena. Nikoliv tedy uvedený důvod v článku, že námořníci na USS Liberty spatřili, že IDF zabíjí egyptské zajatce. A právě proto jsem se ozval. Jindro, díky za doplnění a až se zde na toto téma objeví článek, jak editor slíbil, tak si prohodíme více informací.

P.S. Oprava. Všimnul jsem si, že v hořejším příspěvku mi vypadlo písmeno "h" ve jménu L.B.Johnson.

190686

8.5.2009 8:30

RE: Návrh

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 190622

1) Ryzím ateistům, byť s vysokým potenciálem kritického myšlení, činí potíže docenit vliv symbolů na myšlení lidí, uvažují příliš přímočaře.
2) Nejsem ateistou, ani poslušným věřícím jakékoli instituciované církve, ani komunista či kapitalista. V předchozím režimu panujícím na dnešním území ČR jsem vystudoval PF UK, ale i něco okolo toho, abych si zasloužil ten titul právu obojímu učený. Stálo mne to nemalé úsilí, takže jsem neměl čas na jiné věci, které by byly pro mne dnes užitečné. Výsledkem je například schopnost argumentovat, že křesťanství je mutací judaizmu a vznik islámu odezvou na agresivitu těchto náboženství.
3) Kdo tomu nerozumí, může mně označit za pitomce zrovna tak, jako když napíši: poprava USS Liberty symbolizuje popravu svobody a suverenity občanů USA. Obsazení některých zemí blízkého východu vojsky NATO lze hodnotit obdobně (opět s mutacemi), jako protektorát ČSR a vpád armád Varšavské smlouvy do ČSSR.
Dnes slavíme den vítězství nad nacistickým Německem, Hitlerem. Také je to den objevení holokaustu, protože očista ohněm některých Židů byla shledána potřebnou a v jejich zájmu proběhla. Vítězství Davidovy hvězdy nad Svastikou. Ovšem - to všechno je jen hloupá symbolika.

190653

8.5.2009 20:29

RE: Návrh

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 190653

"Vítězství Davidovy hvězdy nad Svastikou."

a ne náhodou skrytá spolupráce? [mrknutí jedním okem]
Vložený obrázek

Vložený obrázek

[velký smích]

190688

10.5.2009 0:53

Promiňte, že zde vyprávím vtipy,

von Bumerang 85.?.?.?

ale za totality se říkalo: Otevřu noviny, tam Lenin. Zapnu rádio zase Lenin. V televizi - Lenin. Já už se bojím otevřít i konzervu.
Víte, že jsem také přestal kupovat konzervy?

190757

10.5.2009 11:59

RE: Promiňte, že zde vyprávím vtipy,

mtk 80.?.?.?

Reakce na 190757

Platí dodnes, jen ty jména vyvolených se trochu mění...

190783

Příspěvků: 69

06.05. 23:48 Vodník  V Jihlavě nedávno nějací radikálové...
06.05. 23:49 Dale Coper  Provokativní výstava
06.05. 23:55 google  Peter Fuss
07.05. 01:08 Tom  RE: Peter Fuss
07.05. 01:23 Boletus  RE: Peter Fuss
07.05. 01:48 google  RE: Peter Fuss
07.05. 02:43 Tom  RE: Peter Fuss
07.05. 03:36 kozoroh  Je jich jen 0.8% na světě,ale,dělají práci KAPO v každém křestanském státě.
10.05. 14:07  RE: Je jich jen 0.8% na světě,ale,dělají práci KAPO v každém křestanském státě.
12.05. 20:29 steve  RE: Je jich jen 0.8% na světě,ale,dělají práci KAPO v každém křestanském státě.
12.05. 22:03 Mirda  RE: Je jich jen 0.8% na světě,ale,dělají práci KAPO v každém křestanském státě.
12.05. 23:10 MedaBeda  RE: Je jich jen 0.8% na světě,ale,dělají práci KAPO v každém křestanském státě.
07.05. 10:41 hestroy  A jsme opět u toho
07.05. 11:53  RE: A jsme opět u toho
09.05. 04:40  modry cip hvezdou Davidovo
07.05. 12:17 govind  RE: A jsme opět u toho
07.05. 13:27 minyo  RE: A jsme opět u toho
08.05. 07:38 DancanVlk  RE: A jsme opět u toho
09.05. 05:20  souhlas od Cechoslovaka
09.05. 07:29 google  RE: A jsme opět u toho
09.05. 13:11 Vojta49  RE: A jsme opět u toho
10.05. 02:17 google  RE: A jsme opět u toho
10.05. 23:49 Vojta49  RE: A jsme opět u toho
12.05. 22:35 google  RE: A jsme opět u toho
13.05. 00:36 Vojta49  RE: A jsme opět u toho
13.05. 02:32 Mirda  RE: A jsme opět u toho
09.05. 18:02  do krcmy nechodim
10.05. 02:15 google  RE: do krcmy nechodim
12.05. 00:35  duch bojovnika
12.05. 06:57 google  RE: duch bojovnika
09.05. 18:54 Mirda  RE: A jsme opět u toho
10.05. 03:20 google  RE: A jsme opět u toho
10.05. 04:56 Mirda  RE: A jsme opět u toho
10.05. 11:13 google  RE: A jsme opět u toho
10.05. 14:35 Mirda  RE: A jsme opět u toho
10.05. 18:37 google  RE: A jsme opět u toho
10.05. 20:15 Mirda  RE: A jsme opět u toho
10.05. 20:14 MedaBeda  RE: A jsme opět u toho
10.05. 23:36 google  RE: A jsme opět u toho
11.05. 00:07 Mirda  RE: A jsme opět u toho
13.05. 12:59 mtk  RE: A jsme opět u toho
13.05. 14:35 Mirda  RE: A jsme opět u toho
09.05. 10:29 mtk  RE: A jsme opět u toho
11.05. 13:01 Pavel -Čert- Němec  RE: A jsme opět u toho
13.05. 13:03 mtk  RE: A jsme opět u toho
08.05. 15:14 smoke  RE: A jsme opět u toho
11.05. 21:53 Van Guld  RE: A jsme opět u toho
07.05. 14:30 Deek  Billboard s 56 Židy!
07.05. 16:01 google  RE: Billboard s 56 Židy!
07.05. 16:26 Vodník  RE: Billboard s 56 Židy!
07.05. 14:51 brekeke  Banksy
07.05. 16:54 hestroy  RE: Banksy
07.05. 22:25 coromor  RE: Banksy
07.05. 19:14 hestroy  Trochu offtopic, ale přeci je...
07.05. 21:54 Kropáč  Návrh
07.05. 23:35 Vladimír Stwora  RE: Návrh
07.05. 23:44 Kropáč  RE: Návrh
08.05. 01:34 Montaznik  USS Liberty - Spáchal Izrael jeden válečný zločin, aby zakryl jiný?
08.05. 01:51 Montaznik  RE: USS Liberty - Spáchal Izrael jeden válečný zločin, aby zakryl jiný?
08.05. 01:58 Montaznik  RE: USS Liberty - Spáchal Izrael jeden válečný zločin, aby zakryl jiný?
08.05. 08:56 MedaBeda  RE: USS Liberty - Spáchal Izrael jeden válečný zločin, aby zakryl jiný?
08.05. 15:08 Mirda  RE: USS Liberty - Spáchal Izrael jeden válečný zločin, aby zakryl jiný?
08.05. 18:05 hestroy  RE: USS Liberty - Spáchal Izrael jeden válečný zločin, aby zakryl jiný?
08.05. 20:03 Mirda  RE: USS Liberty - Spáchal Izrael jeden válečný zločin, aby zakryl jiný?
08.05. 08:30 Kropáč  RE: Návrh
08.05. 20:29 MedaBeda  RE: Návrh
08.05. 16:05 brekeke  RE: Návrh
10.05. 00:53 von Bumerang  Promiňte, že zde vyprávím vtipy,
10.05. 11:59 mtk  RE: Promiňte, že zde vyprávím vtipy,

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

9

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 24 čtenářů částkou 3 257 korun, což je 9 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Výběrové řízení do představenstva nemocnic podmíněno znalostí programů stran Pirátů a Starostů02.03.21 23:57 Česká republika 1

Na Slovensku hrozí rozpad koalice kvůli vakcíně Sputnik V02.03.21 19:25 Slovensko 9

Současná šikana lidí je za hranicí zdravého rozumu - oběd v šatně namísto jídelny02.03.21 12:32 Česká republika 4

Mgr. Lubomír Volný - Tvrdý lockdown 24.2.202101.03.21 23:38 Česká republika 0

Znáte pohádku o jezinkách? - 3 týdny domácího vězení nemusí stačit!01.03.21 19:51 Česká republika 2

Firmu, která zakládala dodavatele antigenních testů do škol, na skotské adrese neznají01.03.21 18:22 Británie 2

Nadčasový Karel Kryl01.03.21 10:39 Česká republika 3

Vláda natolik nevěří vlastním lidem, že proti nim chce povolat armádu28.02.21 19:30 Česká republika 6

Klíčem k překonání pandemie může být očkování dětí, tvrdí odborníci27.02.21 20:22 Česká republika 3

Prof. Krčméry sa skoro zadusil v respirátore. Sú rúška a respirátory skutočne bezpečné?27.02.21 15:13 Slovensko 3

Policejní zásahovka v Rusku proti těm, kteří se nenechají očkovat27.02.21 10:49 Rusko 10

Už zase policie bije bezbranné 14 leté děti!26.02.21 17:12 Česká republika 11

Bidermanova tabulka donucování26.02.21 16:25 Neurčeno 0

Vo švédskom Halmstade zakázali nosiť rúška na školách26.02.21 14:31 Švédsko 0

Pandemický zákon přijat. Vyhlašte nouzový stav znovu, vyzvala vládu opozice26.02.21 13:56 Česká republika 2

Kolářovo stržení Koněva, Novotného urážky. To se nám vrací26.02.21 11:22 Česká republika 3

Biden jde ve šlépějích Trumpa, levice je z toho na mrtvici25.02.21 22:42 USA 0

Česko si chce půjčit vakcínu od členských států, hlavně nebrat tu ruskou!24.02.21 21:18 Česká republika 8

Mohutné protesty v Madridu proti korona-teroru, média mlčí20.02.21 19:35 Španělsko 5

Totalitní zákon prošel bez ztráty kytičky18.02.21 22:57 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,66 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
30,28 Kč
Kanadský dolar
17,17 Kč
Australský dolar
16,91 Kč
Švýcarský frank
23,59 Kč
100 japonských jenů
20,26 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,30 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 226,90 Kč
1 unce stříbra
570,48 Kč
Bitcoin
1 109 475,42 Kč

Poslední aktualizace: 3.3.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 064