Diskuze k článku

Odvrácená tvář Měsíce

Příspěvků 234

2.3.2009 6:03

RE: Filmíky:

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185108

Díky za tento hodnotný odkaz. Doporučuji všem - kteří pochybují - ke shlédnutí. Všimněte si všech tří astronautů při tiskové konferenci. Ty jejich tváře. Zamyšlený a ustrnulý pohled. Svědomí je zkrátka prevít...to nelze u většiny lidí jen tak potlačit a nebo koupit za peníze. TADY máte podobnou situaci. Ne a ne se přiznat. Někdo nedokáže zatloukat.

Už jenom ten Van Allanový radiační pás, který je i v dnešní době a při současných technologiích nepřekonatelnou překážkou. Jak to ti hoši zvládli už v roce 1969? To jsou mi věci(!!!) Holt, astronoutika není snadné řemeslo. Tolik skrytých nebezpečí číhá na člověka. Nejen ve vesmíru, ale i ZDE na Zemi.

185121

2.3.2009 7:48

RE: Filmíky:

TS 85.?.?.?

Reakce na 185121

Kosmicka radiace je svinstvo. Proto maji taky astronauti (a, podle islandske studie, v mensim rozsahu i piloti aerolinek) tendenci k sedemu zakalu. Ale prezit se v pohode da i docela velka davka.

S tim "neprekonatelnym" prosim opatrne.

185131

2.3.2009 9:51

S tim

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 185131

Pozrite si clanok na tomto linku a slovné spojenie
>> S tim "neprekonatelnym" prosim opatrne
používajte opatrnejšie.

http://www.astronomiaonline.org/view.php?nazevclan...

Len malý citát z článku :
Hlavnou úlohou projektu Fobos-Grunt je odber približne 100 gramov vzoriek horniny z povrchu Marsovho mesiaca Phobos. Hlavnými účastníkmi tejto expedície budú rôzne kmene mikroorganizmov. Tento experiment má vedcom pomôcť určiť stupeň nebezpečenstva pôsobenia kozmickej radiácie na živé organizmy. Práve tieto poznatky by mali zohrať dôležitú úlohu pri budúcom pilotovanom lete ľudí na Mars.

Prečo sa nevyužijú bohaté poznatky o ceste cez radiačné pásy a korpuskulárne žiarenie od roku 1969 z archívou NASA ???

185151

2.3.2009 10:56

RE: S tim

TS 85.?.?.?

Reakce na 185151

Prečo sa nevyužijú bohaté poznatky o ceste cez radiačné pásy a korpuskulárne žiarenie od roku 1969 z archívou NASA ???

Mozna proto, ze je dost podstatny rozdil mezi reakci organizmu na dlouhodobe a kratkodobe vystaveni radiaci?

Rocni davka pro typicky satelit na orbite protinajici Van Allenovy pasy, pri stineni 3mm silnou vrstvou hliniku, je 2500 REM. To predstavuje 6.85 REM/den, coz je 0.068 Sv/den. Davky do 0.2 Sv nemaji zadne okamzite nasledky (davky do 0.5 Sv pusobi docasny pokles mnozstvi bilych krvinek). Pro davku 0.2 Sv by clovek musel na dane orbite trcet cele tri dny.

Radiacni limity pro delniky v americkem jadernem prumyslu jsou 50 mSv/rok. To je skoro 18 hodin stravenych na orbite kterou se normalne jenom proleta napric v nejkratsim rozumne dosazitelnem case.

Pri rozlicnych nehodach s radiaci lide prezili MNOHEM vyssi jednorazove davky. (Nebo taky neprezili, jako treba chudak Slotin. Jenomze ten dostal asi 21 Sv.)

U cesty na Mars je spis problem slunecni vitr; van Allenovymi pasy proletite jen to hvizdne a je po problemu, ovsem pak stravite tydny na ceste vystaveni zareni sice mene intenzivnimu, zato vytrvalejsimu. (Plus problematika slunecnich erupci.) A o tom ten experiment je.

Ty vase "bohate poznatky" se pouzit nedaji protoze se tykaji ponekud jineho zpusobu radiacni zateze.

185162

2.3.2009 9:40

RE: Filmíky:

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 185108

Výborné liky. Obe.
Fakt, že cez Van Allenove pásy neposlali do r.1969 ale v podstate dodnes živú hmotu,
len zvýrazňuje obludnosť podvodu. A myslím tým všetky tkzv. kozmické veľmoci.
Desí ma fakt, že podvod takýchto rozmerov dokázali uhrať už v roku 1969.
V akom MATRIXE žijeme dnes ?
Reči o tom, že mesiac je zbytočné skúmať ľuďmi sú zaujímavé tým, že začali po "návšteve človeka na mesiaci".

Do roku 1990 sa môj názor ztotožňoval s p.Jarmiliným (viď. nižšie - 1.odstavec)
Od roku 1990 sa môj názor ztotožňoval s p.Jarmiliným (viď. nižšie - 2.odstavec)
Dôvod na mlčanie môže byť rôzny.

Pravý a Ľavý je schopný sa navzájom zabiť pred televíznymi kamerami.
Sú to len chazarské mimikry.
Nič podstatné pre nás z toho totiž nevzniká okrem obrovského divadla pre masy.
A po skončení vysielania idú na pivo za naše peniaze, kde rozhodnú
ako, kedy, prečo, kto a hlavne čím zabaví publikum.
A publikum tlieska.

v roku 2020 ideme na Mars alebo priam do súhvezdia Andromédy.
Alebo sa modelári doby ešte vlastne musia dohodnúť (niekde na pive) kde ?

185148

4.3.2009 5:20

RE: Filmíky:

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 185148

Me se libi tohle:
Vložený obrázek

Tesim se az pristi mise udelaji nove, lepsi zabery a zaroven se podivaji na pozustatky Apollo misi.
Bude zajimave jak vypada material po padesati letech vystaven extremnim podminkam.

185463

4.3.2009 6:18

RE: Filmíky:

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185463

>Me se libi tohle:
------------------
Nádherná fotečka. Stáhnul jsem si ji. Co je zajímavé, že už i travička tam začíná růst. Všimni si ten zelenkavý povrch. Vím ze tvých příspěvků, že nejsi HB a pevně věříš v úspěchy NASA. Fajn. Já zůstanu skeptik. O nic se stejně nejedná. Chleba to neslevní a cena za benzín lítá různě nahoru a dolů bez vlivu zdejší diskuze. Teď jsme tady měli 70 centů za litr. Tohle čisílko bylo na stojanech reklam naposledy v roce 1996? Odhad. S radostí a s klidným svědomím změním názor až se prokáže tohle:

>Těším se, až příští mise udělají nové, lepší záběry a zároveň se podívají na pozůstatky Apollo misí.

P.S. Dovolím se v tomto příspěvku otázat Jendy (jansmith), pokud tohle čteš? Co ty Jendo...věříš/nevěříš.

185465

4.3.2009 6:49

RE: Filmíky:

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 185465

Hezký snímek- ale jako vždy, nikde ani hvězdička. Věřím tomu, že třeba při některých záběrech vidět hvězdy nebylo možné, protože tam příliš svítilo odražené světo. Ale aby při VŠECH záběrech hvězdy nikdy nebyly- tak to už se mi zdá neskutečné. A taky i to, že NIKDY nebylo vidět do tváří kosmonautů.

185467

4.3.2009 13:07

RE: Filmíky:

borsky 89.?.?.?

Reakce na 185467

Paní Jarmilo, vždyť se můžete přesvědčit sama a nemusíte se užírat pochybnostmi, tedy pokud umíte fotografovat. Fotku povrchu Měsíce můžete přece pořídit i ze Země. Zkuste si tedy vyfotit Měsíc, aby nebyl zobrazen jako přesvětlená placka, ale pěkně v tmavých odstínech, jako na zveřejněných fotkách. A podívejte se, jestli na fotce uvidíte hvězdičky. Pokud sama nefotografujete, poproste někoho známého, kdo to umí. O výsledek se s námi můžete podělit.

185506

4.3.2009 15:53

RE: Filmíky:

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 185506

Mě to stále není nějak jasné. Když ti kosmounauti fotili Zemi, údajně přímo z rakety, tak na těch snímcích také žádné hvězdy nejsou. Proč by tam nemohly být? Vždyť přece byli přímo v kosmu. Podle mne ty snímky měly vypadat tak, že v popředí by vynikala Země, ale za ní by bylo vidět plno hvězd. Hvězdy, to jsou slunce, vydávají vlastní světlo, takže by tam být vidět měly. Tak jako když večer fotíme osvětlené lampy, jak vrhají do tmy romantické světlo.

185529

4.3.2009 17:06

RE: Filmíky:

Joseph 85.?.?.?

Reakce na 185529

To bude asi tím, že větší světlo udělá z temnějšího pozadí naprostou černotu. Chcete-li vyfotit třeba tu pouliční lampu tak, aby světlo na výsledné fotografii bylo žluté (nebo oranžové, podle typu výbojky) a ohraničené plus s konturami i přechody jasu na svítidle, nikoliv rozplizlá přesvětlená záře, pak je nutno hodně zaclonit objektiv (automat udělá sám)... přizpůsobit se vysoké světelnosti primárního objektu, který fotíme. Tím se ovšem přes hodně zacloněný objektiv už nedostane droboučké světýlko velmi, velmi vzdálených sluncí (resp. možná dostane, ale fotomateriál má určitý rozsah, citlivost, a proto ta menší světýlka interpretuje jako černou... zanikne to v šumu černé a odstínů temně šedé). Podobně to platí dokonce i při focení nikoliv světelných zdrojů: za ostrého (například slunečního) světla při focení xichtu jednoho člověka, část ozářeného obličeje bude přesvětlená, bez detailů, slitá světlem, malá část možná akorát, a zastíněná část se bude jevit černá jako uhel.
Podobný efekt nastane, pokud půjdete z hodně osvětlené místnosti do sklepa nebo do komory - než si vaše oči zvyknout na tmu (než přizpůsobí clonu = než se zorničky stihnou rozevřít, uvidíte ve sklepě naprostou tmu... ani na krok před sebe. Jakmile se ale zornice rozevřou (nejsou již automaticky stahovány přílišným světlem v zájmu ochrany oka před nadměrným světlem), pak uvidíte i ve velmi temné místosti různé předměty. Nelze ale obojí - být zacloněný do toho ozářeného sálu a být současně odcloněný pro vysokou citlivost ve skoro tmě.
Podobně bych se to pokusil připodobnit k situaci, kdy se k vám někdo blíží, a začne vám svítit silnou baterkou do očí. Ačkoliv byste jej za jiné situace v okolní i nízké intenzitě světla viděla a rozeznala, pokud se tam objevilo to mnohem intenzivnější světlo, nemáte šanci. Postavu za baterkou prostě nerozeznáte.
Prostě nelze fotit současně velmi hodně jasné objekty a velmi málo jasné zdroje světla. Buď to, nebo ono. Myslím, že se tomu říká expoziční pružnost. Ta je větší či menší, ale vždy omezená - u digitálních foťáků (CCD chipů) o dost nižší, než u klasického fotomateriálu (filmy), ale pokud jde o obrovské kontrasty ve vesmíru, tam zřejmě neuspěje ani film.

185540

4.3.2009 19:00

RE: Filmíky:

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 185540

Aha.[smích] Díky za vysvětlení, už je mi to jasné.

185561

4.3.2009 17:52

RE: Filmíky:

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 185529

Toto patri do te nejzakladnejsi fotografie. Dnes lide ani nevi co jejich automaticka kamera dela ale v dobach, kdy clovek musel znat citlivost filmu, clonu a rychlost spouste, i ten zacatecnik amater vedel, ze nemuze zaroven fotit jasne a tmavsi objekty. Hvezdy jsou sice slunce, ono je to spis naopak, nase Slunce je take hvezda ale nachazi se pouhych 100 miliomu kilometru, dalo by se rict, hned za plotem.
Ostatni hvezdy, ty nejblizsi, jsou vzdalene triliony kilomeru od nas. Proto i kdyz je zvetsite, stale zustavaji bodem svetla.
Abych zde neopakoval astronomii, zkuste si vyfotit neco ze stadionu a poznate, ze tam na obloze zadne hvezdicky nebudou. Kontrast ve vesmiru je daleko silnejsi.
http://farm1.static.flickr.com/88/211507565_b2ecbf...

185544

4.3.2009 19:02

RE: Filmíky:

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 185544

Aha.[smích] Už je mi to ještě jasnější.[smích]

185562

4.3.2009 7:06

RE: Filmíky:

satai 213.?.?.?

Reakce na 185465

Zelenkava barva je vedci povazovana za nezvratny dukaz pritomnosti travy. Naposledy byla odhalena v Magallenovu mracnu.

Vložený obrázek

185468

4.3.2009 7:08

RE: Filmíky:

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 185465

Máte pravdu ,chleba lacinější nebude. A protože tato konspirační teorie - ( na rozdíl od některých jiných ,šířených mocnýni tohoto světa,sloužící coby záminky k agresivním válkám majících na svědomí statisíce životů) - je v podstatě neškodná ,váš smiřlivý tón působí sympaticky.

185469

4.3.2009 12:56

RE: Filmíky:

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185463

Pane Vodníku, a jak se vám líbí záběry čínských kosmonautů ve vesmíru? To je zajímavé, jak tam ty bubliny poletují. Samozřejmě to nemůže být podvod, vždyť to žádná země oficiálně pododem nenazvala.

Inu, nakonec máte asi pravdu a ve vesmíru je možné úplně všechno.

Jak se vám líbí tenhle obrázek? Dělal jsem ho cca 5 minut.

Vložený obrázek

185503

4.3.2009 17:58

RE: Filmíky:

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 185503

5 minut jste si hral s fotoshopem ale fotku Zeme jste stahl nekde z internetu.
To dnes dovede kazdy. Kdo ale vyfotil tu modrou planetu a jak to ze tam zase nejsou hvezdy? Mozna, ze to namaloval umelec kridou na chodnik.

185547

4.3.2009 20:11

RE: Filmíky:

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185547

Hvězdy jsem tam nedal záměrně, aby to bylo věrohodnější... To snad chápete...

Myslíte, že tato Země byla vyfocena od měsíce?

185570

4.3.2009 21:06

RE: Filmíky:

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 185570

Z Marsu?

Tady mate cely balik "lzi": http://en.wikipedia.org/wiki/Apollo_Moon_Landing_h...
Docela pekne setavene, napriklad kapitola 4.3 Photographs and films

Umite fotit?

185588

4.3.2009 21:14

RE: Filmíky:

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 185570

Jeste dodatek: "People who are skeptical of the moon landing point out that even though the sky in all the moon pictures is black, as it should be if there is no atmosphere on the moon (and there isn't), no stars can be seen. This is taken as an indication that the pictures were faked and NASA forgot to paint stars on the studio backdrop.

The truth is that if you were to see stars in the sky in those moon pictures it would be a definite indication that they were faked. Why? Well, all the landings were done during daylight hours on the moon. That means that even though the sky was black, the sun was up. The lunar surface is mostly a light gray and reflects light extremely well. The light levels during the landings were probably similar to those in a western desert in the morning, bright enough to warrant sunglasses, or in the case of the astronauts, sunvisors on their spacesuits.

For this reason the NASA cameras had to be stopped down (this mean a minimal amount of light was allowed to enter the camera) and the exposure times shortened to allow only enough light onto the film to properly illuminate the surface. The stars were much too faint to show up on these pictures. Expecting them to show up would be similar to going out into that western desert at midmorning, setting the camera properly to take pictures under those conditions, coming back after nightfall to take pictures of the stars without readjusting the exposure on the camera and then expecting to get something. Stars are hard enough to photograph under any conditions, let alone with an exposure setting appropriate for daylight.
Even modern NASA pictures of the space shuttle or earth from orbit do not usually show stars. This is for the same reason: When in direct sunlight the earth and and shuttle are very bright and the cameras must be stopped down too low to capture starlight."
http://www.unmuseum.org/moonhoax.htm

185590

5.3.2009 9:15

RE: Filmíky:

MartinX 212.?.?.?

Reakce na 185570

Photoshop v roce 1968... Člověče, víte vůbec jak se pracovalo s grafikou jen před deseti lety?
Dokážete si vůbec uvědomit, že ty snímky byly prováděny na film a později naskenovány do počítače? V sedmdesátých letech byly i u nás v klubech běžně promítány filmy, co byly natočeny za mise Apollo. Jo, tehdy už každé políčko filmu bylo děláno v Photoshopu. [bliji]

185652

5.3.2009 10:49

RE: Filmíky:

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185652

Samozřejmě, že vím, jak se s grafikou pracovalo před 10 lety. Měl jsem Macintosh Quadra 800 a Photoshop 2.5.

A dokonce vím, jak se to dělalo i před tím...

A copak na těch filmech bylo, pane poblijóne?

185659

5.3.2009 17:58

RE: Filmíky:

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 185659

"A copak na těch filmech bylo, pane poblijóne?"
Ostry komentar ale jaksi seslo z tema, ze hvezdy nejde za plneho slunce vyfotit.
Ptal jsem se, jestli umite fotit (alespon Pionyrem) a znate cas potrebny na vyfoceni hvezd.
Dam vam zde priklad. Reknete mi, ktera fotka je prava a ktera je namalovana? http://apod.nasa.gov/apod/image/0706/iss_sts117_bi...

http://www.spacedev.com/uploads/ISS_DC_for_PR_smal...
Hadam, ze ta, kde jsou videt hvezdy je prava!
Opravdu me bavite.

185743

5.3.2009 19:35

RE: Filmíky:

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185743

Pane Vodníku, možná jste si toho nevšiml, ale já jsem nikde netvrdil, že díky absenci hvězd na obloze jsou ty fotky podvrh. Já tu jen argumentuji absencí ďolíku pod tryskou a také tím, že je možná jakákoliv blamáž veřejnosti nez jakýchkkoliv problémů (argument, že kdyby tam nějaká chyba byla, Rusové by to hned hlásili).

Schválně si přečtěte všechny moje příspěvky. O hvězdách jste začal vy, když jste se mě na to zeptal. Já jsem vám jen odpověděl, aby to bylo věrohodnější. A vy mi tu začnete vykládat něco o tom, že tam ty hvězdy být nemůžou a vysvětlovat proč. Ale já se s vámi o hvězdách přeci vůbec nehádám a nikdy jsem tento argument nepoužil.

Dobře, věřte si čemu chcete, když si přečtete moje příspěvky, zjistíte, že jsem nikde neřekl, že tam Američané nebyli! To je překvapení, že? Jen si nemůžu být tak jistý, jako vy. Položil byste svůj život za tvrzení, že ty záběry pocházejí z Měsíce? Já už po svých zkušenostech věřím jen tomu, co sám uvidím.

Je dobře, že se bavíte. Škoda, že na svůj účet... [chechtot]

185755

5.3.2009 23:34

RE: Filmíky:

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 185652

Pokud vim tak zrovna ve filmove technologii meli USA roku 68 pred ostatnim svetem naskok. Kolik tak odhadem je naskok technologie ve vojenskem pouziti pred komercnim? 10-15 let? Zajimava je, ze pres spickovo videotechniku jsou zabery z Mesice na technologii stare 10 i vice let. Proc nebylo k dispozici TOP vybaveni na porizeni dokumentace? Rezignace sefa NASA bez udani duvodu ve finalni casti takoveho projektu? To je snad zly vtip. Neochota astronautu na Bibli odprisahnout, ze tam byl je zarazejici. Pokud Americane na Mesici byli a ja se spise klonim k verzi, ze ano. Pak tam byl jiny tym bez sance na navrat. A stoji tady otazka ohledne kompletni dokumentace. Jenom idiot muze uverit, ze videomaterialy z nejvyznamnejsiho a nejobtiznejsiho kosmickeho projektu lidstva byly zniceny spatnym archivovanim. [mrknutí jedním okem] Tenhle filmik, ktery tady umistil sxqo je velmi zajimavy.
http://video.google.com/videoplay?docid=-845511098...

185771

1.3.2012 19:03

RE: Filmíky:

St. 193.?.?.?

Reakce na 185771

Fotky technologicky odpovídají tehdejší úrovni. Stejný film používaly i americké špionážní družice (pro které je Kodak původně vyvinul). jenom televizní kamery měli zpočátku bídné, protože nebyli schopni zajistit dost rychlý (široký) přenosový kanál na vzdálenost 300000 km.

264407

3.3.2009 0:46

RE: Filmíky: Newtonův gravitační zákon

Lobo 90.?.?.?

Reakce na 185108

Zajímalo by mne jak chcete zpochybnit toto, konspirační teoretici si totiž berou do krámu jen to co se jim hodí. Také mám jisté pochybnosti o přistání Apolla 11 na Měsíci, nicméně nemam pochybnosti o tom že miniálně jedna z misí tohoto programu byla úspěšná.
http://www.youtube.com/watch?v=MJyUDpm9Kvk

185262

2.3.2009 2:45

Občas by se měli zastánci těchto teorií zamyslet nad argumenty

wilonix 213.?.?.?

Aby bylo jasno nepatřím ani k jedné skupině (ani zastánci ani odpůrci) respektive domnívám se že přistáli ale materiál byl předtočen (proto ty rozpory na filmech).
Taktéž mám pochybnosti že touto argumentací někoho přwsvědčí. Stěží věřit tomu že někdo kdo dává dohromady nosnou raketu neví že k šíření zvuku je třeba prostředí ve kterém dochází k přenosu zvuku (respektive tlakové rezonance na kmitočtech od 20Hz do 20KHz). Pokud budou používat tyto argumenty tak jen naženou lidi do klícky oponentů.

185110

3.3.2009 2:01

RE: Občas by se měli zastánci těchto teorií zamyslet nad argumenty

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 185110

Taky si myslim, ze na Mesici byli. Neprekvapilo by me, kdyby tam byla jina posadka, ktera byla obetovana v boji o prvenstvi, protoze slo o prestizni zavody. Vubec neni potreba nejakych dvojniku, proste oficialni posadka by nikdy neopustila Zemi. Souhlasim i s tim, ze obrazovy material je cenzurovany smichany s propagndou i se skutecnosti z Mesice. Taky dokonce doslo ke ztrate znacne casti obrazoveho materialu z misi Apollo, coz je naprosto neuveritelne. Existuji neme filmy mnohem starsiho data a material z nejnakladnejsiho kosmickeho programu historie se nepodari v poradku archivovat? Pokud vsak oficialni dokumentace z Mesice je neuplna pak otazka zni, co je na kompletnim souboru originalnich snimku?

185267

24.6.2011 11:32

RE: Občas by se měli zastánci těchto teorií zamyslet nad argumenty

Stoura 1 193.?.?.?

Reakce na 185267

Fotodokumentace neúplná není. Ta se zachovala. Ztratily se pouze záznamy z televizní kamery prvních expedic. Byla to speciální kamera s nízkým rozlišením a frekvencí, aby tehdejší technikou přenesli obraz. Někdo o desetiletí později použil pásky pro novější záznamy (NASA zrovna nekoupila nové pásky) a tak se záznam přepsal. K dispozici tak zůstaly jen filmy, které zachycovaly dění na obrazovce ale ne přímo magnetický záznam.

Ale zálohy části záznamů byly později nalezeny v australském přijímacím středisku. To středisko přijímalo pro NASA přenosy z Měsíce, když měla Amerika Měsíc pod obzorem.

246717

2.3.2009 3:11

no nevim nevim

fiero 89.?.?.?

Ale zda se mi dost divny to, ze na jednom videu na youtube prosel astronaut kolem vlajky, aniz by se ji dotkl a ona se rozechvela, presne jako od vetru.

185112

2.3.2009 3:19

Nevím jak to slušně nepsat

ksiphias 64.?.?.?

Autoři Zvědavce by se měli zamyslet a článek v tichosti stáhnout aby si zachovali jakous takous kredibilitu u normálních lidí. Že na světě existují milióny, kteří americkému přistání nevěří, vůbec nic nedokazuje. Na světě existují také milióny dalších i dospělých bláznů, kteří věří ještě horším pohádkám jako například, že Santa Claus opravdu existuje a přesto se nejedná o skutečnost. Prosím vás, vždyť programu Apollo se zúčastnilo tisíce firem s mnoha tisíci vědci a inženýry, kteří přímo sledovali data z letů živě včetně dat jako pulsu srdce astronautů, systémů pro udržování umělé atmosféry na palubě kosmických lodí. Mnozí z nich měli přímo přístup do řídícího střediska včetně rodin astronautů. A kdo také sledoval jejich lety velmi pečlivě, byli jejich sovětštší kolegové. Kdyby opravdu existovaly nějaké pochybnosti, tak ti by spustili ten největší povyk.

185113

2.3.2009 3:56

RE: Nevím jak to slušně nepsat

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 185113

>Autoři Zvědavce by se měli zamyslet a článek v tichosti
>stáhnout

Nezlobte se, ale jste slepý nebo jste to nedočetl do konce? Ten článek je převzat z britského Mirror . Takže napište Britům, ať se zamyslí, a ne Zvědavci.

185118

2.3.2009 5:03

RE: Nevím jak to slušně nepsat

Prazak 87.?.?.?

Reakce na 185118

>Ten článek je převzat z britského Mirror . Takže napište Britům, ať se zamyslí, a ne Zvědavci.

Britsky Mirror je obdoba americkeho NationalEnquirer. Ale to by ani tak nevadilo. Spise mi pripada smesne, ze Zvedavci nemusi myslet. Staci jim rici, ze ty nesmysly jsou prevzaty z anglickeho magazinu.

(Odpusťte si prosím rýpání a příště zaměňte „Zvědavce“ za čtenáře, což je pravdivější. Moderátor)

185120

2.3.2009 6:27

RE: Nevím jak to slušně nepsat

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 185118

Promiňte,ale kaifáš, kromě Vámi vypíchnuté věty - ve zbytku příspěvku má pravdu!
Jako člověku velice dobře si pamatujícího komunizmus ,mi vysvětlete. Jestliže tedy tato měsíční mise byla podvodem a to tak snadno odhalitelným podvodem,že i průměrný novinář i jeho průměrný čtenář "dokáží" poukazat na desítky "podvůdků" onen Velký podvod provázející ,proč komunisté ,kteří nikdy nevynechali sebe´menší příležitost Západu vymáchat ústa za cokoliv ,v tomto případě tu svoji hubu drželi na uzdě ? Například,cožpak i oni by si nevšimli ,že na Měsíci nemůže být vítr???A nebo ,že by i odborníci NASA si této skutečnosti sami nebyli vědomi???Atd,atd,atd....

185122

2.3.2009 7:24

RE: Nevím jak to slušně nepsat

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 185122

Možno to bol prostý výmenný obchod - vy nebudete hovoriť o tom, že sme neboli na Mesiaci a my nepovieme, že Gagarin nebol vo vesmíre.

185128

2.3.2009 10:04

RE: Nevím jak to slušně nepsat

menšina 84.?.?.?

Reakce na 185128

>Možno to bol prostý výmenný obchod - vy nebudete hovoriť o
>tom, že sme neboli na Mesiaci a my nepovieme, že Gagarin nebol
>vo vesmíre.

Známý italský spisovatel Unamuno jednou napsal, že věří letu na Měsíc jen proto, že jej Sověti nezpochybňovali.[smích]

185155

2.3.2009 7:32

RE: Nevím jak to slušně nepsat

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 185122

Oni totiž ti sovětští soudruzi měli ohledně výzkumu vesmíru taky celou tunu másla na hlavě, snad z toho důvodu se do amerických výzkumníků radši nenávaželi. Vzpomínám si, jak moc mě překvapilo, když jsem si zakoupila tlustou bichli o vesmíru, kde bylo všechno vyčerpávajícím způsobem popsáno, ale- nebyl tam jediný snímek amerických kosmonautů na Měsíci. Nezbývalo mi, než si to zdůvodnit tak, že Rusové až tak moc ten vesmírný úspěch Američanům závidí, že ze vzteku ho ignorovali, jako by neexistoval. Naši soudruzi pochopitelně plnili každé přání Rusů, co jim na očích viděli- proto kolektiv autorů, v čele s Grygarem, si nedovolili o přistání na Měsíci vůbec něco napsat, a ani dát jedinou fotku.

Ale ono to mohlo být jinak, že totiž vědecké špičky Ruska věděly, že to byl světový podvod, ale z nějakého důvodu to na Američany neprozradily.

185129

2.3.2009 12:04

RE: Nevím jak to slušně nepsat

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 185129

"Oni totiž ti sovětští soudruzi měli ohledně výzkumu vesmíru taky celou tunu másla na hlavě"
To by si snad i zasloužilo vysvětlení.
Nějak mě nenapadá co by (kromě všeobecně známejch průserů s lunární raketou N1 a prvníma nosnejma raketama) měli za máslo na hlavě.

185180

2.3.2009 14:41

RE: Nevím jak to slušně nepsat

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 185180

Taky různě ohledně vesmíru lhali, až se jim od úst prášilo, protože taky chtěli mít velké úspěchy a přetrumfnout Američany. Například se dodnes vyprávějí historky, že major Gagarin dodnes obíhá v kosmu. Co je na tom pravdy, nikdo neví. A potom- jak týrali ty psy v raketách, nic hezkého to nebylo, nemá cenu to dál rozvádět.

185197

2.3.2009 14:48

RE: Nevím jak to slušně nepsat

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 185197

No tak jste nic neuvedla - jak jsem čekal. Z vtipu extrahovat to že někdo lhal o vesmíru je i na mě moc.

185198

2.3.2009 18:57

RE: Co na to říká svědomí?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185198

>...Z vtipu extrahovat to že někdo lhal o vesmíru je i na mě moc.
------
Tak tedy zkusme EXTRAHOVAT (lingvista se nezapře) z tohoto videa, které tady uvedl sxqo. Nemusíme ani rozebírat záběry na fotografiích s rozdílnými směry stínů a nebo vlající vlajky. Stačí se soustředit na astronauty na tiskovce. Kdykoliv předtím se vrátili astronauti z vesmírných letů, ať už z orbitu a nebo z mezinárodní stanice Mír, každý byl na sebe hrdý, že byl ve vesmíru. Nadšeně a rozesmátý odpovídal na dotazy přítomných novinářů. Všimni si na videu ty tři mušketýry. Sedí tam jako zařezané slepice a neustále uhýbají pohledem, jakoby něco zatajovali? Ne nadarmo se říká: "Pravda osvobozuje". Teď si představ co to je za život takhle chodit na veřejnost a vystavovat se nepohodlným dotazům? Nechtěl bych být v jejich kůži. Raději chodím vzpříma a s přátelským úsměvem.

185226

2.3.2009 19:22

RE: Co na to říká svědomí?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185226

Máš pravdu, Mirdo... Takhle vpadají lidé, co dokázali něco úžasného? Smutně, zamlkle, s pohledy dolů? Obehdy jsem se právě koukal na Capricorn One (Kozoroh jedna) a říkal jsem si, nakolik to asi odpovídá skutečnosti...

185231

24.6.2011 11:49

RE: Co na to říká svědomí?

Stoura 1 193.?.?.?

Reakce na 185231

Odpovídá to například tím, že ve filmu byly použity záběry ze startů lodí Apollo. Na let k Marsu byla ale raketa ve filmu malá.

Co se týče zamlklých tváří: Uvědomte si, že na té fotce právě vylezli po skoro 3 týdnech z maringotky, kam byli po přistání zavřeni do karantény.

246718

2.3.2009 20:05

RE: Co na to říká svědomí?

Van Guld 88.?.?.?

Reakce na 185226

Tak teď už hádate z výrazu tváře, pravdivost nějaké události? Co bude příště? Rychlost chůze. Nečekaný pohyb hlavy. Špatná intonace hlasu? [velký smích]

Miluji konspirační teorie. Všechny ty překrásné důkazy na jeji obhajobu... Podivné výrazy tváře. Divné odrazy světla. Neviditelné hvězdy. "Vlajíci" vlajky . A všechny ty ostatní pseuddůkazy, moc velké náhody a nesrovnalosti.... Krása.


Jinak tady máte pár odopvědí. I na tu s vlajkou.

http://ufo.over.cz/?od=konsp-teorie

185241

2.3.2009 20:57

RE: Co na to říká svědomí?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185241

>Tak teď už hádate z výrazu tváře....
----
[chechtot] [chechtot] Nauč se vkládat odkazy, GULDE(!!!) Musel jsem se tam "vhákovat" oklikou. Moc ses neukázal. Tohle více přihrává do noty konspirátorům. Třeba tahle stopa v písku [velký smích] To není stopa, ale odlitek [chechtot] ale podívejme se jak je to objasněno v čálánku. Dotaz zní:
Takto ostrou stopu se mi nepovedlo nikdy udělat, jen když byl písek mokrý!...
A odpověď: Opět jednoduché. Zrnka písku na pozemských plážích jsou zaoblena, a proto neudrží přesný tvar. Jistou úlohu tu samozřejmě sehrává i pozemská gravitace. Na zrnka prachu na Měsíci nepůsobí žádné klimatické změny jako je eroze, vítr, voda atd. Zrnka zůstávají ostrá a drží tvar. Srovnatelnou stopu lze vytvořit třeba v hladké mouce.
------
Gulde, zůstaňme raději u těch výrazů ve tvářích astronautů. Ty jsou prokazatelnější. Jen se podívej na to video. I Hestroy mi to potvrdil, že nikoliv pouze podle fotek, ale podle ksichtu poznáte je.

185247

3.3.2009 10:40

RE: Co na to říká svědomí?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 185247

[velký smích] [chechtot]

Lol. Co to jako má být? Odpověď? [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] Vždyť vy nejste schopen zformulovat, ani co se vám na těch důkazech nelíbí! [oči v sloup] Můžete opustit výšiny vášeho nedozírného intelektu a vyvrátit vysvětlení uvedené na oné adrese? [chechtot]
Pochybuji. To by jste je musel první pochopit.

http://ufo.over.cz/?od=konsp-teorie [chechtot] [chechtot]

185303

3.3.2009 17:11

RE: Co na to říká svědomí?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185303

Gulde a anonymní devadesátko. Chytrý pochopí a hloupého musíš nakopnout. Není totiž co rozebírat. TO NENÍ STOPA, ALE ODLITEK (!!!) Vy dva mudrlanti [chechtot] [chechtot] [chechtot]

185387

3.3.2009 22:27

RE: Co na to říká svědomí?

TS 85.?.?.?

Reakce na 185387

Aby ta stopa vypadala tak jak chcete aby vypadala, museli by tam nahoru dovezt jeste kybl pisku. Na kulaty zrnicka co nedrzeji pohromade potrebujete erozi - vitr nebo aspon vodu. Kde vezmete na Mesici vitr? Ten slunecni to nevytrhne.

Zkuste misto pisku uvazovat s cerstvym sopecnym popelem. Ten je tomu bliz.

185428

4.3.2009 0:11

RE: Co na to říká svědomí?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185428

>Aby ta stopa vypadala tak jak chcete aby vypadala, museli by tam nahoru dovezt jeste kybl pisku.
---------
Já vím, ale zkus to vykládat těm, co tam tu stopu narafičili k fotografování. To není měsíční krajina, ale area51 v Nevadě. Byl jsem tam...poznám to.

185444

3.3.2009 10:52

RE: Co na to říká svědomí?

Van Guld 90.?.?.?

Reakce na 185247

Za to Mirdo ty perlíš. Asi si budem muset vystačít s tím, že ti nestojí sejít ze svých intelektualních výšín a podělit se s prostým lidem něco málo ze svého génia. Budem si muset vystačit s tím, že tvůj názor je TEN správný a není nutné předkládat jakékoliv důkazy nebo nedej bože napsat souvislou větu s nějakou kloudnou myšlenkou.
Budem, si muset vystačit s tvými smajlíky ukazující tvůj nesmírný nadhled a lehkou shovívavost nad nedozralými názory prostého lidu.

Mirdo. Pro hloupého, každý hloupý.

185306

3.3.2009 11:54

RE: Co na to říká svědomí?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185306

Milý Van Gulde, myslíte, že má smysl se dohadovat s někým, kdo věří tomu, co mu dávají v televizi? Vy jste se tu již vyprofiloval tak, že věříte všemu, co v televizi je, pokud to vysílá ta strana, ke které patříte. Takže dnes byste možná nevěřil tomu, že soudruzi ze SSSR rozdojili kozla, ale před revolucí byste to sovětským bolševikům věřil. Dnes, když se soudruzi bolševici ze SSSR přestěhovali do Izrahelle a z pouští, které zbyly po původním obyvatelstvu udělali oázy klidu a míru, byste jim onu historku také uvěřil.

A co se týká těch myšlenek, Mirdovy příspěvky je pro mě tisíckrát hodnotnější než ty vaše, protože ty vaše jsou jen a pouze OPAKOVÁNÍ OFICIÁLNÍ SIOBOLŠEVICKÉ PROPAGANDY, kterou si můžu poslechnot KDYKOLIV si pustím televizi.

Takže pokud jednou vím, že v televizi jen JEN A POUZE ODPORNÁ LEŽ A SIOBOLŠEVICKÁ PROPAGANDA, nebudu jí věřit ani slovo, ani jedno slovo a raději budu myslet na základě jednoduchých principů. Stačí mi k tomu dvě věty. ROZDĚL A PANUJ a ČÍ PROSPĚCH.

185316

3.3.2009 17:28

RE: Co na to říká svědomí?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185316

Není co dodat. [mrknutí jedním okem]

185391

2.3.2009 20:59

RE: Co na to říká svědomí?

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 185226

Já Mirdo nevěděl že sověti zapichovali někde vlající vlaječky (nebavim se o projektu apollo ale o oněch sovětských lžích). Tam paní Jarmila rozjela jakousi kampaň "vtipem ku pravdě" z čehož pak usoudila že Gagarin nejspíš do vesmíru vůbec neletěl a pokud letěl tak už je nejspíš teď někde u Jupitera. Pokud chce paní Jarmila skutečně vědět jestli se Gagarin vrátil nechť se na to zeptá pana Pacnera který byl jak u startu tak i u následného zpovídání Gagarina (ano rozhovory po přistání byly zřejmě také dílem dvojníka - nehledě na to že přistávací modul naleznete v moskevském muzeu kosmonautiky. Zcela jistě by byly schopni nevěřícím Tomášům provést rozbor povrchu zdali proletěl atmosférou nebo ne. A vlastně že mě to nenapadlo - oni vyletěli do vesmíru dva - Gagarin a jeho dvojník (každej ve svý raketě) - no a když se Gagarin nemohl dostat dolu tak stáhli jeho dvojníka ... [smích]. Toť vše.

185248

3.3.2009 4:23

RE: Co na to říká svědomí?

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 185248

Na Gagarina si dobre pamatuji. Soveti oznamili jeho let az kdyz byl bezpecne doma.
Sichr jr sichr. On totiz technicky neni prvni kosmonaut proto, ze ve skutecnosti nedokoncil cestu, z kocabky vyskocil padakem, protoze se nevedelo jak prudce se narazi na zem. Sympaticky, slavny kluk ale zase toho moc neudelal. Jen se svezl a let byl rizeny dalkove.

185272

3.3.2009 14:13

RE: Co na to říká svědomí?

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 185272

Gagarin byl vybrán předevšim pro svou flegmatickou povahu. Už před startem se totiž vědělo že je poměrně vysoká pravděpodobnost poruchy v návratové části letu. Ano Gagarin skutečně vyskočil (nebo spíše byl vystřelen) z přistávacího modulu. Celý let byl předprogramován a pilot tam byl jen pro případ že by něco selhalo (proto se také vybíral flegmatik) a samozřejmě že musel být pilot přítomen z propagačních důvodů.

185342

3.3.2009 15:45

RE: Co na to říká svědomí?

satai 213.?.?.?

Reakce na 185342

Dalsi duvod, proc byl (udajne!) vybran Jurij Gagarin je to, ze German Titov mel cize znejici jmeno.

185364

3.3.2009 15:48

RE: Co na to říká svědomí?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 185364

Omezte, prosím, počet svých příspěvků. Od začátku měsíce jich máte už 17 a nárok máte na 10. Děkuji.

185365

3.3.2009 16:02

RE: Co na to říká svědomí?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185365

Pan Satai patří mezi každodenní čtenáře a plodné diskutéry tohoto webzinu a jsem si jistý, že vám brzy pošle nějakou tu stokorunku. Jako člověk, který zastává tržní principy, si jistě uvědomuje, že zadarmo ani kuře nehrabe. [cool]

185369

3.3.2009 17:38

RE: Co na to říká svědomí?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185342

>Gagarin byl vybrán předevšim pro svou flegmatickou povahu.
-------
Nikoliv. Pro jeho malý vzrůst - 1.56m, jinak by se do modulu nevešel.

185392

3.3.2009 21:50

RE: Co na to říká svědomí?

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 185392

Já se s vámi o tom hádat nehodlám a nebudu. Výběr byl z několika desítek testovacích pilotů u nichž hráli roli v prvních kolech jistě fyzické předpoklady (tedy i vaše výška, hmotnost atd.) Nicméně poslední tři uchazeči z nichž byl Gagarin vybrán byly hodnoceni na základě psychotestů - a opět vás odkazuji na pana Pacnera.

185423

4.3.2009 0:07

RE: Co na to říká svědomí?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185423

>Já se s vámi o tom hádat nehodlám a nebudu.
----------------
Ani já ne. Jenom píšu, co jsem četl. Já u toho nebyl a pan Pacner mi neodpovídá na telefony. Poslední dva možní uchazeči byl Jurij Gagarin a German Tito (jak tady už někdo uvedl). Právě to jeho jméno vedlo k výběru Jirije Gagarina. Čili nikoliv psycho-testy a už vůbec ne flegmatická povaha. Ale jak říkám...já u toho nebyl.

185443

4.3.2009 21:59

RE: Co na to říká svědomí?

Max311 213.?.?.?

Reakce na 185248

Sovietske lži? Často sa to tu vyslovuje, ale ja stále neviem, ktoré to sú. Skúste mi niečo z tých klamstiev pripomenúť, lebo ako pátram v minulosti, tak nemôžem na nič prísť.

185601

5.3.2009 12:40

RE: Co na to říká svědomí?

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 185601

To je jednoduché, ne? Oni tak dobře vždy lhali, že dodnes žádnou jejich lež nemáte šanci odhalit. [velký smích] Ani tu o Gagarinovi. Řeklo se, že zemřel při letecké nehodě. Ale co když je pravda, že dodnes obíhá kolem Země?

185683

5.3.2009 18:59

RE: Co na to říká svědomí?

Max311 213.?.?.?

Reakce na 185683

Neviem, ale to sa mi nezdá ako klamstvo nejakého veľkého významu. Niečo iné by nebolo?

185750

5.3.2009 19:40

RE: Co na to říká svědomí?

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 185750

To se ptejte Rusů, ne mě. [chechtot] Já si jenom myslím, že mají taky nějaké máslo na hlavě, toť vše.

185756

5.3.2009 23:58

RE: Co na to říká svědomí?

Max311 213.?.?.?

Reakce na 185756

Ja sa nepýtam iba Vás. Ja fakt nemôžem na nič prísť, ale vidím to tu dosť často, tak ma zaujíma, ktoré to tie klamstvá boli.

185775

3.3.2009 15:00

RE: Co na to říká svědomí?

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 185226

Zkusme začít pátrat stylem, jakým pátral detektiv Colombo, jehož metoda pátrání spočívala v tom, že používal princip logické úspornosti, čili tzv. Occamovu břitvu. Ta úspornost spočívala v tom, že se nerozptyloval širokým pátráním všemi směry, ale když někoho vyslýchal a ten dotyčný se začal kroutit jako had, tak se na něj Colombo zavěsil a už ho ze svých spárů nepustil. Protože věděl, že přesně tam bude zakopaný pes.

1.Tak a teď se podívejme na ony tři astronauty. Podle toho, jak se celý život po údajne cestě na Měsíc chovali, můžeme skutečně usoudit, že tím jasně na sebe prozradili, že tam opravdu nebyli.
2.Když tam ve skutečnosti nebyli, tak veškerá ta komedie s přímým přenosem byla lživá, bylo to předem všechno předtočeno a i odborníci v tom středisku byli všichni oblafnuti.
3.Teď nastává další otázka, jestli na tom Měsíci byl někdo jiný a v jinou dobu. Asi nikoliv, protože proč by to dělali?
4.Ještě tam mohli poslat jenom stroje. Jenomže úroveň tehdejší techniky byla dost nízká, takže předpokládám, že se jim tam nepodařilo poslat ani ty stroje.

Závěr: Američani na Měsíci nebyli.[smích]

185358

3.3.2009 15:27

RE: Co na to říká svědomí?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185358

Ale paní Jarmilo! Co to tu plácáte? Jak to myslíte, uvažovat svým vlastním rozumem? Co si to vůbec dovolujete? Copak nevíte, že všechno, co nám řeknou v televizi a v jiných médiích je pravda, svatá pravda a nic než pravda? Jak se můžete takhle ztrapňovat před tolika lidmi, kteří věří televizi každé slovo? Nestydíte se?

Každý, opakuji KAŽDÝ slušný člověk ví, že ta samá televize, ti samí politici, ti samí bankéři, co nám sdělili, že člověk stanul na Měsíci, nám poté tvrdili, že parta několika fousáčů z jeskyně dokázala s pár dolary jinou nemožnou věc a to úspěšně zaútočit na nejmocnější stát na světě. Ta samá média, která nám zprostředkovala let na Měsíc, nám zprostředkovala záběr na budovu, která se hroutí úplně přesně, jako by byla odstřelena, druhá naprosto identicky a třetí budova spadla dokonce bez toho, aby do ní narazilo letadlo.

Ta samá média, ti samí politici, nás informovali o tom, že je možné, aby se letadlo VYPAŘILO! To je prosím oficiální varianta útoku na Pentagon.

Ta samá média nám potom sdělila, že Irák je krůček od útoku na západní svět, že vlastní zbraně, které mohou do několika minut zničit Londýn atd.

Takže se vás naposledy táži. Jak můžete zpochybňovat něco, co nám bylo sděleno těmito médii, těmito politiky, těmito bankéři? Styďte se, přestaňte chodit na Zvědavce, je vidět, že vám to vůbec nesvědčí, vždyť se rozhlédněte kolem, po těch lidech, kteří VÍ, co je pravda, neboť média jsou přeci svobodná, to ví každý bambula.

Nesvobodná jsou přeci jen v totalitních systémech a my přeci patříme k demokracii, vždyť se podívejte, jak jsme povznesli Irák a další země, které se předtím topily v zaostalosti a barbarismu (promiňte, dnes se vlastně říká terorismu)...

Chápete vůbec, co se vám snažím naznačit? Podívejte se kolem sebe, na ty šťasné lidi, kteří nepochybují.

Pusťte si raději tuhle písničku: Mrs. Robinson

Místo paní Robinsonové si dejte paní Jarmilu, je to přesně pro vás:

A teď k vám, paní Jarmilo,
Ježíš vás miluje více, než si dokážete představit,
Bůh vám žehnej, paní Jarmilo.
Nebesa drží místo pro ty, co se modlí
Jo, jo, jó...

Rádi bychom o vás věděli více do našich spisů
Rádi bychom vám pomohli, abyste si pomohla
Podívejte se kolem a uvidíte mnoho chápavých očí
Projděte se kolem, dokud se nebudete cítit jako doma.

Atd...

185360

3.3.2009 15:39

RE: Co na to říká svědomí?

satai 213.?.?.?

Reakce na 185360

A jakym zakonem logiky plyne z toho, ze se v mediich lze, ze se tam lze o vsem (trebas o tom Mesici)?

185362

3.3.2009 16:13

RE: Co na to říká svědomí?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185362

A jakým zákonem fyziky dokáže lunární modul přistát tak, aby pod tryskou jeho raketového motoru nezůstal žádný kráter? Ve vzduchoprázdnu, v 6krát menší gravitaci? [zmaten]

185375

3.3.2009 16:19

RE: Co na to říká svědomí?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 185375

Jo,jo,jo........ [chechtot] [chechtot] [chechtot]

185379

3.3.2009 16:24

RE: Co na to říká svědomí?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 185375

Prosté [chechtot] Botičky se otisknou jako razítka pro děti a modůlek nic............... [zmaten] [zmaten] [zmaten]

185380

3.3.2009 16:55

RE: Co na to říká svědomí?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 185380

Dobre a ted pro srovnani tlak z podrazek bot (fyzika na rozhrani ZS a SS). Astronaut vazi cca 160 Kg (=80 chlap + 30 Mylarove modni vystrelky + 50 nakupni kosik na zadech). Plocha jeho boty je cca 30x15 cm^2 = 450 cm^2 = 0.045 m^2. Tihova sila je 160x10/6N=270N. (to 10/6 necht je mesicni g, jsem liny hledat a pekne to vyjde, takze stale nepotrebujeme kalkulacky). Tlak na povrch je (astronaut stoji na jedne noze, ve skutecnosti to bude polovna pro stani a o neco vice pro pripad, ze se odrazi ke skoku) sila/plocha = 270/0.045 Pa = 6kPa. Plus minus.
Takze tlaky jsou srovnatelne a porad se nedivim, ze se podrazka obtiskla a pod tryskou se prach odfouknul, ale v pevne hornine krater nevzniknul.

185384

3.3.2009 20:44

RE: Co na to říká svědomí?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 185384

V tomto případě si tedy taky dupni do prachu, pak se podívej, jak ostré jsou okraje.Tou botičkou si totiž ten prach, při stejném zatížení jako modul ,taky trošinku rozfoukáš.Též v tomto případě tedy nechápu jak se mohla tak dokonale vyprofilovat i struktura podrážky. Při zvednutí boty, by prach taky automaticky zvířila. Prostě jenom trošinku přemýšlet a dívat se. [velký smích]

185413

3.3.2009 21:24

RE: Co na to říká svědomí?

satai 213.?.?.?

Reakce na 185413

Stale se bavime o mesicnim prostredi bez atmosfery?
(btw: mesicni regolith ma trosku jine vlastnosti nez pozemske pisky a prach, vicemnene z toho duvodu, ze jedina poradna eroze na Mesici je tepelna - zadna tekouci voda, zadny vitr, takze maji zrnka ostrejsi hrany a spise do sebe zapadnou.)

185417

3.3.2009 22:28

RE: Co na to říká svědomí?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 185417

V pohodě ať si do sebe zapadají. Pokud nevytvoří modul žádný otisk v tvrdém podloží budiž, ale způsobí-li víření prachu, musí vyvolat pohyb boty stejný efekt. Zrovna tak jako modul odfoukne prach a tudíž nevytvoří hranu stopy, musí i boty odfouknout prach a nevytvořit žádnou hranu stopy.Maximálně by se mohl uchovat vnitřní otisk do té doby, než by ho při zvednutí nohy opět zdeformovala. Hezkou dobrou noc, sladké sny. [vyplazený jazyk]

185429

4.3.2009 0:14

RE: Co na to říká svědomí?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185429

Tohle je perfektní a logický vysvětlení. K tomu není co dodat.

185445

4.3.2009 21:33

RE: Co na to říká svědomí?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 185445

Bohužel je tomu naopak, a já k tomu dodávám: 89-ka to vysvětluje dobře, ale použitím slov: víření, odfouknout dokazuje vlastně přítomnost atmosféry na Měsíci. [překvapení] Bez té atmosféry totiž nelze vířit ani foukat. Závidím vám oběma vaše sebevědomí a lehkost, s kterou těm ostatním "chudákům" to dáváte najevo.[pláč]

Mirdo,
Váš Anonym 85-ka
(tě sleduje [chechtot] )

185596

4.3.2009 22:33

RE: Co na to říká svědomí?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 185596

Hlásí se 89tka. Formulaci odfouknout, jsem musel zvolit ve smyslu argumetace 185384 - neboť to je skutečně argumentace nelogická.
Myslím, že tu nikdo nemá pocit, že je chudák. Já se tu lecos naučím tak jako ostatní. Díky. [velký smích] [velký smích] [velký smích]

185610

4.3.2009 23:07

RE: Co na to říká svědomí?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 185610

89-ko, modul si jakousi "atmosféru", vytváří výronem plynu z trysek (princip pohonu i brždění přistávacího modulu), a tudíž prach je tímto plynem odfouknut až na pevný povrch (šutr). Tam je formulace o foukání vpořádku, ale u otisku boty, žádné víření ani odfouknutí nenastává, podmínkou pro kvalitní otisk je pouze jemná struktura prachu. A vlastně díky neexistenci atmosféry je tato bábovčička takový perfektní odlitek.
K tomu chudákovi jsem asi dospěl omylem z toho lahodného pozdravu na konci Vašeho příspěvku, který bývá některými myšlen ironicky. Omlouvám se.

185617

4.3.2009 23:51

RE: Co na to říká svědomí?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 185617

To by jste ale musel dopadat při došlapu vždy v 90° úhlu a taky tak zpět. No ale fakt je, že to je jenom logika, žádná odborná studie.

185625

5.3.2009 2:03

RE: Co na to říká svědomí?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 185625

Nemusel vždy. Všechny ty stopy určitě nevypadali jako ta publikovaná. Taky byste asi z fotek do tisku vybral ostré a zajímavé, až neuvěřitelné. Jistě, namítáte správně, jak se stopa dá vytvořit, tak se dá i zničit. To si pamatujete možná z dětského pískoviště: na způsobu - zejména směru pohybu při sundavání formičky záleží kvalita výsledné bábovičky. Případné další námitky si vyvraťte už sám, je to - jak vidíte, poměrně jednoduché.
Vidím, z Vaši druhé věty, že ještě dost nevěříte tak jednoduchému vysvětlení pomocí anonyma a pouhé logiky. Dokud Vám to nenapíše aspoň pět expertů na křídový papír a v kožené vazbě, s grafy a vzorci tak je to pouze "logika". Každý z těch expertů musí mít aspoň dva tituly před a dva za příjmením. Námitky ale nemusí být odborné, stačí obyčejné - nelogické od anonyma. Ty platí, dokud to ta odborná studie nevyvrátí [zmaten]

185632

5.3.2009 8:34

RE: Co na to říká svědomí?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 185632

Raději mám fakta, ne manipulativní superobrázky. Proč výběr?Na těchto drobnostech pak shoří i manipulátor. A v této diskusi skutečně o tituly nejde. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

185649

4.3.2009 0:29

RE: Co na to říká svědomí?

TS 85.?.?.?

Reakce na 185429

Oni ti astronauti meli raketove boty?

To se dozvidam veci...

185447

4.3.2009 2:35

RE: Co na to říká svědomí?

ksiphias 64.?.?.?

Reakce na 185447

>Oni ti astronauti meli raketove boty?
>
>To se dozvidam veci...

Na Měsíci přeci fouká úplně normálně. O tom jste nic neslyšel?

185455

5.3.2009 18:50

RE: Co na to říká svědomí?

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 185429

"Lunar regolith is not like terrestrial soil. Here on Earth, the sand beneath our feet is shaped by a combination of biological and meteorological forces. Terrestrial soil is moist, rounded by weather, and utterly familiar. Lunar regolith, on the other hand, is a dry, glassy substance pounded into dusty smithereens by eons of meteoritic bombardment. It's not going to respond to a shovel--or a scoop--like terra firma."
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://scie...

185748

3.3.2009 22:35

RE: Co na to říká svědomí?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185384

Koneckonců to odfouknutí je perfektně vidět, že?

185433

3.3.2009 16:35

RE: Co na to říká svědomí?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 185375

Uz jsem sem psal, jaky byl vykon motoru Eagla a kde muzete dnes podobne vykone motory videt, abyste dostal moznost srovnani. A v jake vysce byly opojeny.
Pokud wiki nekaca (a vazne nemam naladu to prepocitavat presne), tak byl tlak z motoru na povrch cca 10 kilopascalu (coz od oka odpovida, tah motoru byl max 44kN a jeho rozlozeni na 4 m^2 tedy plochu 2 na 2 vypada celkem uveritelne; opravte mne, pokud se nekde sekam). Navic povrch Mesice je prachem pokryty, nikoli tvoreny.

Je mi lito to sem vsechno prekladat, anglicky nas snad umi vetsina: http://en.wikipedia.org/wiki/Apollo_moon_landing_h...

185383

3.3.2009 18:27

RE: Co na to říká svědomí?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185383

Ano, není nad oficiální propagandu. Koneckonců jsme se z oficiální propagandy mimo jiné dozvěděli, že:

1. Je možné, aby se hliník a další kovy vypařil vlivem teploty hořícího benzínu.
2. Po zásahu letadlem dva mrakodrapy spadnou naprosto totožně, stejně jako by byly odstřeleny řízenou demolicí - palačinkový efekt.

Samozřejmě jsme se dozvěděli mnoho dalších věcí... Někteří jim dodnes věří...

185398

3.3.2009 22:29

RE: Co na to říká svědomí?

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 185398

V televizi, alespon americke, bezi ruzne programy na tema demolice, kde ukazuji detaily, jak se presne shazuji ruzne budovy. Dokonce tam ukazuji jak se prerizne ocelova traverza thermitem.
Kratce po 9/11 takove programy nesly ale kdo ma pamet, muze porovnat presny sesun vysoke budovy odpalene experty a to co se jakoby nahodou stalo v NYC.

Jeste male upresneni. V letadlech nebyl benzin ale nafta, zavana kerosin, Jet A

185430

4.3.2009 0:27

RE: Co na to říká svědomí?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185430

>Jeste male upresneni. V letadlech nebyl benzin ale nafta, zavana kerosin, Jet A
-----------------------
Jenom malé upřesnění. Není to nafta zvaná kerosin. Kerosin je váhově lehčí než benzín a až teprve potom ti při krakování ropy odchází nafta. V podstatě je to tepelný proces (krakování), kdy se tato jednotlivá paliva oddělují z té černé mazlavé hmoty, nazývané černé zlato. A máš pravdu - palivo pro proudové motory je kerosin.

185446

4.3.2009 4:34

RE: Co na to říká svědomí?

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 185446

Nesnazil jsem se vysvetlovat rozdily mezi ruznymi druhy paliva teto kategorie. Ale casto vidam, ze do WTC vezi bimslo letadlo plne benzinu. Benzin je samozrejme nesmysl ale podporuje tezi, ze tam byla vysoka teplota.....
Ve skutecnosti po narazu se palivo rozprasilo a pravdepodobne nikam neteklo, shorelo okamzite vybuchem, ktery dobre vidime v kazdem videozaznamu.
Zde je dobry clanek o mnozstvi paliva:
"Since the aircraft were only flying from Boston to Los Angeles, they would have been nowhere near fully fueled on takeoff (the aircraft have a maximum range of 7,600 miles). They would have carried just enough fuel for the trip together with some safety factor. Remember, that carrying excess fuel means higher fuel bills and less paying passengers. The aircraft would have also burnt some fuel between Boston and New York."
http://911research.wtc7.net/mirrors/guardian2/wtc/...

185461

4.3.2009 5:55

RE: Co na to říká svědomí?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185461

>Nesnazil jsem se vysvetlovat rozdily mezi ruznymi druhy paliva teto kategorie.
---------------
Mně to je jasné...tobě to je jasné. Šlo jenom o drobnou korekci. Lidi se čtením podvědomě učí a ten kdo neví, může si zapamatovat nafta=kerosin. Nafta je diesel-fuel a kerozin je jet-fuel. Vysvětleno v hořejším příspěvku.

Vodníku, já jsem toho o 9/11 už tolik přečetl a tolik shlédl na videích, že mne začínají oficielní teorie urážet a nepochopím, že tomu ještě někdo může uvěřit. Tady jsme OT a vraťme se zpátky na Měsíc. Pošlu ti reakci na tvůj hořejší příspěvek.

185464

4.3.2009 6:31

RE: Co na to říká svědomí?

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 185464

Oukydouky.
Me uz take 9/11 nebavi ale obcas najdu nove studie a ty si rad prectu.
Znam lidi od fochu, odborniky z letectvi... Nechme toho.
Ovsem neznamena, ze kdyz neverim jedne lzi, ze budu skakat na kazdou dalsi konspiraci. O Mesici me nepresvedcis. Astronomie a fotografie jsou me konicky a v tomhle pripade jsou argumenty o podvodu ubohe. Sledoval jsem vse od roku 1960.
Jeste prihodim Chemtrails, coz jsem zde take rozebral jako nejvetsi debilitu v kterou lide veri. Letadla znam skrz naskrz a mam zname mechaniky i piloty. Toto tema je pro nas takove vesele povyrazeni na ucet vericich, kteri se jiste boji dychat.

185466

4.3.2009 23:27

RE: Co na to říká svědomí?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 185398

Jindřichu, dokazovat jedno spiknutí jiným spiknutím? Někde jsi se v diskusi chlubil výborným prospěchem ve škole. Mně se to nějak nezdá, ty dvě věci nejdou dohromady. Nebo to děláš za peníze?

185618

3.3.2009 15:40

RE: Co na to říká svědomí?

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 185360

To já za sebe nemohu pane hestroy. To víte, to jsou ty geny. Jsem řízena geny a s tím nic nenadělám. [chechtot]

Pěkná píseň, tu já znám. Díky!

185363

3.3.2009 15:58

RE: Co na to říká svědomí?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185363

[chechtot]

185367

3.3.2009 15:33

RE: Co na to říká svědomí?

satai 213.?.?.?

Reakce na 185358

1. vasi schopnost vycist mezi radky i to, co tam neni, bych oznacil jako, jednim slovem, fascinujici
Cvicene jsem si Armstronga (Aldrin a Colins prominou) prohnal vyhledavanim na youtube a google video a vase zavery bych oznacil minimalne za prehnane nadsene. Docela zajimave je trebas toto interview: http://www.youtube.com/watch?v=jJcQpx9Sr60
(Popravde receno mne pekvapuje, jak mluvi o sve mozne smrti).

185361

3.3.2009 18:05

RE: Co na to říká svědomí?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185358

>Zkusme začít pátrat stylem, jakým pátral detektiv Colombo...
-------
Paní Jarmilo, jsme v tom šuplíčku konspirátorů spolu. A tak ještě jednou a nahlas:

>Závěr: Američani na Měsíci nebyli.[smích]
---
To harampádí tam mohli navozit později a shodit padákem, kdyby náhodou tam někdo poslal v budoucnu sondu na špehování.

185395

3.3.2009 21:46

RE: Co na to říká svědomí?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 185395

Shodit padákem v bezodporovém prostředí [zmaten] [chechtot] [chechtot]

185421

4.3.2009 0:34

RE: Co na to říká svědomí?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185421

>Shodit padákem v bezodporovém prostředí [zmaten] [chechtot] [chechtot]
-----
Máš pravdu, to je pěkná blbost. [chechtot] [velký smích] Ale nikdy nevíš... možná se to stane jako jedna z dalších oficiálních verzí. [velký smích]

185448

2.3.2009 18:58

RE: Nevím jak to slušně nepsat

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 185198

To není vtip. Prostě se šeptalo, že Gagarin se nezabil, nýbrž se ho nepodařilo stáhnout z oběžné dráhy.

Mohl byste mi to tedy nějak jinak vysvětlit, jak je možné, že čeští vědci v té knize ignorovali ten nejdůležitější krok lidstva? Kdyby se takhle ve vědě neobjektivně postupovalo ve všech sférách, tak v tom případě by měl každý stát úplně jiné vědecké poznatky.

185227

2.3.2009 19:17

RE: Nevím jak to slušně nepsat

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185227

>To není vtip. Prostě se šeptalo, že Gagarin se nezabil, nýbrž se ho nepodařilo stáhnout z oběžné dráhy.
-------
S tou šeptandou jsem se setkal už několikrát při čtení článků na internetu. Mohu tedy potvrdit. Naskýtá se ovšem otázka, koho potom oslavovali, když dotyčný astronaut projížděl s doprovodem mezi jásajícími davy lidí?

V tom videu, které tady uvedl sxqo je podrobně uvedeno, jak se dá provést kosmický let na Měsíc, aniž by v řídícím centru v Houstonu věděli, že raketa lítá jenom po oběžné dráze Země. A pokud pracovníci řídícího centra neměli ani tušení, že se jedná o podvod, jak potom mohla vědět tajná služba Sovětů a nebo jejich kosmická agentura?

185229

2.3.2009 19:43

RE: Nevím jak to slušně nepsat

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 185229

Ať je to jak je to, ze všeho mi prostě dohromady vychází, že na Měsíci zkrátka nebyli. Podívala jsem se i na ten první film a tam se mluví o velkých ziscích. Nebyl nakonec celý ten humbuk vymyšlen kvůli neskutečným ziskům? Že tedy jako ušetřili lidstvo zas nějaké té výnosné války a místo toho jen vydojili daňové poplatníky mírovým způsobem, to znamená kosmickým měsíčním výzkumem? [velký smích]

185235

2.3.2009 20:11

RE: Nevím jak to slušně nepsat

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185235

>...Nebyl nakonec celý ten humbuk vymyšlen kvůli neskutečným ziskům? Že tedy jako ušetřili lidstvo zas nějaké té výnosné války a místo toho jen vydojili daňové poplatníky mírovým způsobem, to znamená kosmickým měsíčním výzkumem?
---------------
Zbrojnoši se již nasytili válkou ve Vietnamu, ale tohle bylo z prestižních důvodů, paní Jarmilo. J.F.Kennedy to ve svém projevu řekl, že Amerika vyšle v tomto desetiletí člověka na Měsíc a stáhnou ho i bezpečně nazpět. I tohle je uvedeno v onom videu, na které zde poukazuji. Nastala horečná soutěž, jelikož Sověti byli ve vesmírném programu mnohem, mnohem dále. To samé potvrdil i Wernher Von Braun, německý vynálezce balistických střel ("A" puma) z období druhé světové války a američany po válce "přeřazen" na jejich kosmický výzkum. Von Braun vyjádřil silné pochybnosti, že by mohli ještě v tomhle desetiletí zanechat lidskou stopu na Měsíci. Když už on pochyboval, tak i já pochybuji. A on byl šéfem kosmického programu. Já jsem jenom takový malý konspirátor. [chechtot] [chechtot]

185243

2.3.2009 20:14

RE: Nevím jak to slušně nepsat

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 185229

Dvojníka!
Použili dvojníka.

A ještě k tomu Apollu
Ono to nebude tak jednoduché.
Třebaže Armstrong na Měsíci zcela určitě nepřistál, ,jak jsme tady odhalili (kam se na nás hrabou žabaři ze sovětských tajných služeb), podle zcela zaručených , pravdivých a námi zde respektovaných zdrojů :
http://www.matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=3012&s=apollo%2020
- Apolla 19 a 20 s tím neměla žádného problému! [zmaten] [velký smích]

185245

2.3.2009 20:46

RE: Nevím jak to slušně nepsat

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 185245

[chechtot] [chechtot] [chechtot]

185246

3.3.2009 14:44

RE: Nevím jak to slušně nepsat

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185245

Ježíš zase chodil po vodě a papež je přímým zástupcem Boha na Zemi.

Zdroj? Bible. Samá pravda, že, pane Takyjeden. Jó, když něco tvrdí autority, například banda z katolické církve s.r.o., pak to musí být pravda, to se nedá nic dělat. Stejně jako že Země je placatá atd.

185351

3.3.2009 18:30

RE: Nevím jak to slušně nepsat

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 185351

Tohle máte také z tý hospody?
A že po kolikátém pííívu vás to napadlo?

185401

3.3.2009 10:16

RE: Nevím jak to slušně nepsat

MedWet 194.?.?.?

Reakce na 185198

Argument pani Jarmily je sice slaby az ziadny, ale je pravda, ze Rusi klamali.
Nedavno som pozeral nejaky dokument, o tom, ze prvy clovek vo vesmire bol mlady Iljusin, ale kedze zlyhali navigacne pristroje, vychylil sa z drahy a po troch obehoch Zeme dzigol do Ciny, namiesto do Ruska a dopadol velmi nestastne, tak nebol dost reprezentativny na to, aby sa so zlomeninami ukazoval druhy den niekde v telke. Do Ruska sa dostal az rok po dopade a vsetci sa tvarili, ze sa nic nestalo a on nadalej testpilotoval ruske vytvory. Preto saskaren okolo Gagarina.

Este k tomu dopadu, co sa pise niekde nizsie. Jednak boli ruske masiny riadene dialkovo (asi sa bali, ze by im kozmonauti potom pristavali v Amerike) a jednak neboli usposobene na hladke pristatie (museli pristavat na pevninu a nie do mora ako americke), tak sa to robilo tak, ze sa kozmonaut nejaky cas pred dopadom v podstate katapultoval z modulu a doplachtil na padaku.

Z tohto pohladu je argument "my nepovieme, ze si vymyslate o Mesiaci, ak vy nepoviete, ze si vymyslame o Gagarinovi" celkom validny.

185299

2.3.2009 10:07

RE: Nevím jak to slušně nepsat

MedWet 194.?.?.?

Reakce na 185122

Dodovom celeho zatlkania je dalsia znama veta, ktora postupne preosmozovala na verejnost: "Moj Boze, oni uz na nas cakaju".
Keby sa tato veta v priamom prenose dostala do medii, asi by sa zo dna na den zmenil cely svet. A to samozrejme nevyhovovalo ani Amikom ani Rusom. Preto ta spolupraca. Radsej nech sa pochybuje, ze sa na Mesiaci bolo, ako ukazat cakajuce UFOs.
Ked uz tu pan moderator nadskrkol jeden film, ktory ukazuje nejake naznaky, tak podobne by sa dal v tomto svetle chapat aj 17 sekundovy supertajny zaber Sekcie 7 z filmu Transformers.
Takisto dakujem za vyjasnujuce poznamky moderatora. Este by som pridal jednu - ak malo vozitko 10 ton, ako mohol mat pristavaci modul pol druhej tony.

185157

2.3.2009 16:44

RE: Nevím jak to slušně nepsat

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 185122

A kdo by tenkrát sovětům něco věřil? Kdyby to i věděli že to byl podvod, vyvolali by jenom větší rozbroje ve světě, byli by nařknuti ze lži skálopevně věřícími zastánci Ameriky, která tenkrát zastánce ještě hodně měla. Pro ně by bylo lepší takovou informaci vyždímat jinak, něco za něco. Podle mne byl let na měsíc tenkrát dost neproveditelný ale Amerika která se k němu tak upjala už za Kennedyho si prostě nemohla dovolit ho neuskutečnit, i kdyby jen jako velkou holywoodskou produkci. Kdyby byl uskutečnitelný tenkrát, tak bychom tam létali dneska na výlety, je to sakra už skoro půl století, za tu dobu se normálně stává z prvních pokusů zcela běžná věc.

185209

4.3.2009 13:12

RE: Nevím jak to slušně nepsat

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185122

Pane Takyjeden, viděl jste ty číňany ve vesmíru? Jak kolem nich poletují bubliny? Dovolil si nějaký stát oficiálně zpochybnit jejich věrohodnost?

Tedy pokud mi řeknete, že ve vesmíru bubliny jsou, tak je to samozřejmě v pořádku...

Atd, atd, atd...

185507

2.3.2009 7:13

RE: Nevím jak to slušně nepsat

ksiphias 64.?.?.?

Reakce na 185118

>>Autoři Zvědavce by se měli zamyslet a článek v tichosti
>>stáhnout
>
>Nezlobte se, ale jste slepý nebo jste to nedočetl do konce? Ten
>Mirror
>. Takže napište Britům, ať se zamyslí, a ne Zvědavci.

To je snad jedno, kdo článek původně vymyslel. Co bude příště? Že Země je placatá převzato z bůhví odkud? Na světě určitě existuje nějaký milión lidí, kteří tomuhle taky věří.

185127

2.3.2009 8:18

RE: Nevím jak to slušně nepsat

Tak je to 192.?.?.?

Reakce na 185127

Priateľ môj. Keby ľudia počas celej histórie nepochybovali a preberali nekriticky to čo sa im predkladá, žili by sme stále v kamennej dobe. Všetky hony na pochybovačov sú spiatočnícke a hodné hlupákov. Pochybovačov porážame len dobrými dôkazmi, aby sa sami zosmiešnili pred verejnosťou.

185136

2.3.2009 12:32

RE: Nevím jak to slušně nepsat

fiero 89.?.?.?

Reakce na 185127

To mi povezte co je na tom clanku spatnyho? Me se zda byt naprosto vporadku. Je to clanek, ktery je sice o hoaxu, ale jde tu o dizkuzi. Hodne lidi stejne pochybuje a chtelo by znat pravdu.

185183

2.3.2009 8:05

RE: Nevím jak to slušně nepsat

Krabat 80.?.?.?

Reakce na 185113

Odkaz nahoře v této diskuzi (Funny thing happened on the way to the Moon) krásně vysvětluje, jaká data mohli dostávat lidé v řídícím středisku. Čili Váš argument nemá váhu. Mrkněte na to a stačí, když nám tu potom vysvětlíte tu kameru snímající Zemi. To je podle mého názoru první důkaz toho, že s misí Apollo nebylo všechno v pořádku.

Pro pořádek, patřím mezi pochybovače, ale přesně v intencích slova 'pochybovat'. Nepříjímam šmahem každý rádobydůkaz, který konspirátoři předhodí. Pochybuji z pohledu své profese, protože vidím spoustu opravdu zarážejících technických a technologických paradoxů. Nevím však, zda to byl záměr, aby se neprozradila citlivá fakta tehdejšímu východnímu nepříteli nebo zda se opravdu jednalo o tak gigantický podvod? Pravdou však je, že jednání a chování kosmonautů mise Apollo není zrovna příkladné a ať už chtějí nebo ne, přispívají k šíření nejasností.

185133

2.3.2009 11:11

RE: Nevím jak to slušně nepsat

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185113

Díky milý siosoudruhu za obvyklé nesmysly. Nyní zkuste pro změnu tu pohádku o těch zlých teroristech, co se jim podařilo to samé, totiž udělat s minimálními prostředky něco, na co by jiní potřebovali prostředky téměř neomezené. Pak můžete pokračovat v tom, že máme demokracii a pravá je zásadně odlišná od levé, to znamená, že v našem parlamentu nesedí banda bolševiků pod různými názvy. A pokračujte dál, Systémem opakovaných "pravd" jsou tisíce. A pokud nevíte, co byste nám měl vyprávět, zavolejte na ústředí, tam vám poradí a možná přidají i nějaký ten shekel navíc...

A ještě k tomu 911... To například musí být také pravda, když to Číňani (bolševická diktatura) nenapadli, že? Víte co by vám možná pomohlo? Zkuste si jít s Pražákem a dalšími siosoudruhy diskutovat na stránku omezených spolehlivých patolízalů Systému, tam najdete mnoho lidí se stejně omezenými, ale Systémem schválenými názory.

185165

2.3.2009 12:58

RE: Nevím jak to slušně nepsat

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 185165

Omyl - prave jedini Cinani hned od pocatku tvrdili, ze je to podvod. [chechtot]

185187

2.3.2009 19:29

RE: Nevím jak to slušně nepsat

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185187

Opravdu? [oči v sloup]

185232

2.3.2009 8:10

přistání na Měsíci

baybee 83.?.?.?

V článku chybí ten vůbec nejzásadnější argument fanoušků konspirace - totiž mimozemská radioaktivita (jak známo, Měsíc nemá atmosféru), která byla podle všeho hlavním důvodem, proč se na Měsíc nevydali Sověti. Existují i další argumenty - jako třeba nepřirozeně vysoká úmrtnost osob do projektu zapojených, ale to je už podle mě přitažené za vlasy.

Osobně se domnívám, že Američané na Měsíci skoro jistě byli. Kdesi ve filmotéce mám zahrabaný dobrý film natočený víceméně z pro-konspiračního pohledu a ten je zakončen slovy, že brzy (snad v roce 2003?) se na stejné místo Měsíce chystají japonské sondy, které tam při jiných aktivitách to harampádí z Apolla buď najdou nebo nenajdou. Vzhledem k tomu, že skandál se nekonal, tak ho tam asi našly. [smích]

Editorovi děkuji za kritické připomínky k přejímanému článku.

185135

2.3.2009 10:06

RE: přistání na Měsíci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 185135

Japonske sondy se skutecne vydaly, ovsem mely pry technicke potize. Jaka nahoda, ze.
Jen par veci k teto tematice. Pristavaci modul Apollo byl tak smesne maly, ze skoro neuvezl ani ty kosmounauty pri zpatecni ceste. Privezti pak pri tehdejsi technice na povrch 280 kg naklad v podobe mesicniho vozitka je vice nez smena myslenka. A jeste posledni , zato vsak ta nejzasadnejsi vec ze slo skutecne o podvod - podivejte se na dokumenty, kde uvidite jezdit toto vozitko po mesici. A divejte se na kola, ktera za sebou rozviruji pisek. A ted se schvalne sam sebe zeptejte, je-li v gravitaci mozne, aby se pisek choval pri prujezdu vozitka uplne stejne, jako by slo o gravitaci na zemi - tedy pokazde se vratil zpet k povrchu? Kdyby to bylo totiz skutecne na Mesici, vznasel by se volne ve vakuu. Jinymi slovy i tento jediny dukaz svedci o tom, ze cela mise byla od pocatku jeden velky podvod.A jak rikal Goebels, cim vetsi lez , tim vice ji lide veri

[velký smích]

185156

2.3.2009 14:55

RE: přistání na Měsíci

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 185156

Nechci se hádat ale měsíc má 6x nižší gravitaci než je na zemi - čily tento argument o písku nechápu - čily I na měsíci působí gravitace - ta ostatně ovlivňuje i samotnou zemi.

185199

2.3.2009 15:08

RE: přistání na Měsíci

homo sapiens 91.?.?.?

Reakce na 185156

Nie som fyzik ale mozem ta ubezpecit ze na Mesiaci gravitacia je aj ked asi 6 krat slabsia ako na zemi tak ze piesok nema inu moznost len padnut na povrch. A co ma spolocne vakuum s gravitaciou, to som akosi nepochopil. Asi si to pleties so zabermi z kozmickych stanic kde je beztiažový stav ale toto je nieco ine.

185201

2.3.2009 16:00

RE: přistání na Měsíci

Kontiki 147.?.?.?

Reakce na 185156

To jako na Mesici neni gravitace?

185206

2.3.2009 19:47

RE: přistání na Měsíci

Van Guld 88.?.?.?

Reakce na 185156

Ne, tenhle jediný důkaz stači, aby jsi ze sebe udělal úplneho ... (ha, udržel jsem se [velký smích] )


Iniciativní blbec, horší než třídní nepřítel

185236

2.3.2009 21:16

RE: přistání na Měsíci

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185236

>Ne, tenhle jediný důkaz stači, aby jsi ze sebe udělal úplneho...
--------
Gulde, a co takhle vykašlat se na protokoly a snažit se trochu diskutovat (!!!) Ten tvůj závěr mi spíše vychází na jeho autora:
>Iniciativní blbec, horší než třídní nepřítel

185249

3.3.2009 10:00

RE: přistání na Měsíci

Desmos 85.?.?.?

Reakce na 185156

Vraťe se prosim do základní školy aby jste si přestal plést gravitaci s vakuem.

185297

5.3.2009 20:08

RE: přistání na Měsíci

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 185156

"A ted se schvalne sam sebe zeptejte, je-li v gravitaci mozne, aby se pisek choval pri prujezdu vozitka uplne stejne, jako by slo o gravitaci na zemi - tedy pokazde se vratil zpet k povrchu? Kdyby to bylo totiz skutecne na Mesici, vznasel by se volne ve vakuu. Jinymi slovy i tento jediny dukaz svedci o tom, ze cela mise byla od pocatku jeden velky podvod."

"Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist."
Albert Einstein

185759

2.3.2009 8:35

LM v "Capricorn 1" neznamená "Lunar module", ale "Lander module"

taranis 194.?.?.?

čili přistávací modul...

185137

2.3.2009 9:28

Gemar Rudolf

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

http://www.vho.org/tr/2003/1/Rudolf75-81.html

Zajimave - revizionista a popirac holocaustu Gemar Rudolf veri, ze Americani na Mesici opravdu pristali.
Konspiracni teoretici ovsem na rozumne namitky radeji odpovidat nebudou. Treba proc by cely udajny podvod s pristanim okamzite neodhalili sovetsti vedci ?
A bude hur. http://lunar.gsfc.nasa.gov
Tahle sonda bude startovat uz v dubnu a behem jednoho roku zmapuje a vyfotografuje cely Mesic.Vcetne zbytku pristavacich modulu, Roveru a dalsich zarizeni.

185144

2.3.2009 9:57

vyfotografuje cely Mesic.Vcetne zbytku pristavacich modulu, Roveru a dalsich zarizeni.

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 185144

Pane, nič z toho nie je živá hmota. Mali 40 rokov na navláčenie nepoužiteľného harampádia na mesiac.
Za podstatne menej penazí Vám vyfotografujem svoju pivnicu a možno nájdem potkana. Síce bez Roveru a dalsich zarizeni ale snáď živého.

185153

2.3.2009 11:32

RE: Gemar Rudolf

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185144

Tak tak, proč by to sovětští vědci neodhalili, že? Například bourání baráků řízenou demolicí také nikdo neodhalil, přestože to všichni viděli v televizi na vlastní oči, že? [chechtot]

Jinak, co se týká nějakých sond, ty vám dnes vyfotí doslova cokoliv, po odpovídající fotomontáži... [oči v sloup]

185175

2.3.2009 9:49

"Měsíční" evergreen

Alexa 89.?.?.?

Nevěřím, že by bylo možné pouze na základě intenetových zdrojů(za pomoci strýčka Gůgla) 100%ně ověřit zda cesta mise Apollo na měsíc byla nebo nebyla skutečná. Pochybnost tam bude vždy.

Nepatřím mezi zmíněné Hoax believers, ale oficiální popis události také příliš nepřijímám. Zpochybňovat tehdejší technické možnosti nehodlám - přikláním se k tomu, že mise na Měsíc byla ve své době reálná a že se nejspíš uskutečnila. Za falešné divadlo pro publikum považuju jen scénky s americkou fangličkou a lunárním vozítkem. Tyto scény mohly být klidně natočené v pozemském filmovém studiu a odvysílané v pravý čas. To však může s jistotou potvrdit nebo vyvrátit jen ten, kdy je v tom zainteresovaný a takových mnoho nebude.

Událost jak bývá oficiálně popsaná se totiž jeví z racionálního pohledu jako zbytečná. Investovat miliony dolarů jen proto, abyste na Měsíci zapíchli vlajku a natočili desítky minut materiálu a udělali pár pěkných fotek do alba? Nevěřím, že by tolik prostředků bylo vloženo do tak pochybné operace. Z čistě praktického hlediska - tj. posílení sebevědomí amerického občana a "výstřel" v rámci "studené války" - bylo jistě nejrozumnější předtočit si film a ušetřené prostředky investovat lépe.

Co se technických prostředků týče - je rozdíl mezi tím jaká technická úroveň byla deklarovaná a jaká byla skutečně. To je opět oblast, která je do jisté míry neznámou. Myslet si, že GPS navigace a notebooky s vícejádrovým procesorem jsou výkřikem až současné doby je poněkud naivní.

Nepochybuji o tom, že američané na měsíci byli. Pochybuji o tom, že tam byli zapíchnout vlajku a dělat online přenosy.

185150

2.3.2009 11:12

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 185150

Ta lunarni "vozitka" najezdila desitky kilometru a pomohla prozkoumat obrovsky kus terenu. Byly uskutecneny desitky experimentu a na nasi planetu byly dopraveny desitky kilogramu nejruznejsich hornin. Jejich vzorky byly odeslany do mnoha zemi sveta, vcetne Ceskoslovenska. Diky jejich slozeni a diky stopam po bombardovani mikrometeority se jeste nenasel v mezinarodni komunite vedec, ktery by o jejich pravosti pochyboval. Spousta vedeckych pristroju zanechanych na Mesici fungovala jeste roky po ukonceni misi Apollo a byla vyuzivana vedci z celeho sveta.
Tri laserove odrazece pouzivaji vedci dodnes.

185166

2.3.2009 15:44

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 185166

Jaký problém by byl odeslat do světa zbytkek meteoritu dopadleého na zem? Copak může někdo vyvrátit, že se nejedná o měsíční kámen? S čím by to chtěl kdo srovnávat? [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk]

185204

2.3.2009 17:10

RE:

TS 85.?.?.?

Reakce na 185204

Co takhle izotopova analyza? Tim se z kusu sutru da poznat hodne.

A to je jenom jedna z MNOHA metod.

185213

2.3.2009 17:29

RE:

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 185204

No je to velmi jednoduché - říká se tomu spektrální analíza.
Každej prvek v našem vesmíru (ano oněch 92) má charakteristické záření (více by vám o tom jistě napsali lidé zabývající se topologií a topografií vesmíru). Tato metoda se tu objevila před více než 100 lety a vedla jednak k rozvoji poznání o vesmíru a jednak měla i vliv na právě vznikající kvantovou fyziku. Díky této metodě je možné určit poměrně přesně složení kteréhokoliv vesmírného objektu jež je ze země pozorovatelný - tudíž si můžete být jist že vědci na zemi velmi dobře znají složení prvků a jejich procentuální zastoupení na povrchu měsíce. Proto je téměř nemožné vzít úlomek z dopadu nějakého bolidu a vydávat ho za měsíční kámen (nehledě na "tepelnou stopu" která zůstane po průletu onoho bolidu atmosférou). Ostatně v civilním životě by jste se mohl setkat s tímto přístrojem třeba ve strojírenství kde se často používá ke kontrole jakosti materiálu.

185215

3.3.2009 9:07

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 185215

Těmi vědeckými expertýzami bych si nebyl až tak jistý. Neustále jsme "překvapení" tím, že tyto selhávají. Nakonec, pokud je Měsíc vlastně zbytkem kolize po odtržení materiálu ze Země plus jiné planety, co tam vlastně chcete hledat za jiné materiály?No víte, mě baví číst o tom, jak si je každý neskutečné jistý tou svou pravdou, vyčtenou z různých pravd subjektivních lidských jedinců. Proto jsme tak daleko, ta lidská absolutní jistota, ta nám dává zabrat. Ano, člověk má svou kvantovou fyziku, vytváří možné teorie různých superstrun,rozvíjí Einsteinovy teorie aby za čas zjistil,že je to stejně jinak. Bohužel, chápete pouze v rámci této dimenze, tohoto prostoru.Jako děti si hrajete na písku. Za rok naviděnou. [pláč]

185290

3.3.2009 19:09

RE:

homo_sapiens 84.?.?.?

Reakce na 185290

Nakonec, pokud je Měsíc vlastně zbytkem kolize po odtržení materiálu ze Země plus jiné planety, co tam vlastně chcete hledat za jiné materiály?
No, zakladna hmota Mesiaca moze byt rovnaka ako Zem ale za miliardy rokov tam napadala dalsia slusna vrstva kozmickeho prachu a meteoritov ktore na rozdiel od Zeme nezhoreli v atmosfere takze povrchova vrstva Mesiaca moze mat a asi aj ma dost odlisne zlozenie ako Zem.

185410

4.3.2009 7:14

RE:

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 185410

Divím se, že jsme se dodnes toho moc nedozvěděli o rozdílnostech materiálu z Měsíce. Nkdy jsem nic na tohle téma nečetla.
Co se týče meteoritů, tak některé meteority, které dopadnou na Zem neshoří. V Národním muzeu si člověk může prohlédnout celou řadu překrásných, obrovských meteoritů. Jednou jsem nalezla úplně černý kámen, vysoustruhovaný do tvaru dokonalého vajíčka. Používala jsem ho v práci jako těžítko, ale někdo mi ho ukradl. Ten kámen vypadal jako pravý meteorit.

185470

4.3.2009 7:24

RE:

satai 213.?.?.?

Reakce na 185470

To, ze jste to necetla, neznamena, ze o tom nebylo ledacos publikovano (spise to dokazuje, ze se o tema nezajimate a nic o nem nevite, nez ze by bylo zanedbavane). Google budiz vasim pritelem. (A zcela vazne doporucuji mkrnout na mikrosnimky mesicniho prachu, je to docela zajimavy pohled i z estetickeho hlediska, docela pekne mohou nahradit i ruzna abstraktni pozadi na monitoru [smích] )

185471

4.3.2009 12:01

RE:

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 185471

Jako byste nevěděl, že se dá ze strany vládců zfalšovat cokoliv a kdykoliv.[smích]

Já například mám nasazeného dalšího brouka do hlavy a patrně se nenajde nikdo, kdo by mi objasnil, kde je pravda a kde lež. Dala jsem se do řeči s jedním starým pánem- antropologem, který jel na pohřeb antropologa pana Vlčka. Já jsem se pochlubila, že jsem se byla v v Národním muzeu podívat na sošku Věstonické venuše, kterou tam na nějakou dobu vystavovali. On mi na to ale řekl, že, pravá a skutečná Věstonická venuše byla zničena za války, když byla převážena vlakem do bezpečí, ale ten vlak byl rozbombardován. Nevěřícně jsem jen zírala, protože kdo jste v TV viděli, jaké bezpečnostní opatření dělali kolem té sošky, než ji přenesli do muzea, tak je to vše naprosto k neuvěření. Zapečetěná ocelová bedna a kolem ní ozbrojený doprovod se samopaly. Starý pán se dušoval, že ve vědeckých kruzích se to normálně ví, že je skutečná Věstonická venuše zničena. Tak a teď kde je pravda: Je tahán lid i v tomto případě za nos? Vlastní Česko už jen bezcenný plagiát, ale naši představitelé nám přesto drze o tom lžou? Nebo si ten starý antropolog ze mne jednoduše vystřelil? Ale proč by to dělal?

185496

4.3.2009 12:52

RE:

satai 192.?.?.?

Reakce na 185496

V takovem pripade neni uniku, jedou v tom vsichni. Vlada, zednari, univerzity, vyzkumaky. Vsichni... A vsichni mlci, resp. pisi zfalsovane zparvy o svem vyzkumu. (coz trebas v pripade odrazecu bude pekny kopec lidi)

Mimochodem, prijde vam rozumna nasledujici vymena nazoru?
"Nebylo temer nic publikovano. Nic jsem nevidela."
"Bylo toho dost. Divala jste se spatne."
"Vsechno se da zfalsovat."

Nejde mi o schopnost a ochotu vlad neco falsovat (o ochote je celkem jasno, o schopnosti uz bych s klidem zacal diskutovat, jen ne prosim tu a tady, resime tu Mesicni hoax), jde mi o elementarni logiku.

185501

4.3.2009 7:36

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 185470

Kamen zaobleny do podoby vajicka bude docela pravdepodobne pochazet z nejakeho vodniho toku. Presne tam totiz oblazky povetsinou vznikavaji.

185474

4.3.2009 12:06

RE:

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 185474

To mě taky samozřejmě hned napadlo, že ten zaoblený kámen je krásně zaoblený z toho, jak jej voda pořád ohlazovala. To ale nic nemění na tom, že to byl možná meteorit. Škoda ho, měla jsem ho ráda. Asi mi ho někdo ukradl proto, že jsem na něm měla olejovkami namalovanou noční oblohu s hvězdami a měsícem.

185497

4.3.2009 7:30

RE:

satai 213.?.?.?

Reakce na 185410

Dalsi podstatny rozdil je v tom, ze Mesic neni uz pekny patek geologicky (echm, vzhledem ke kontextu to je dost nestastne slovo) aktivni a ze na nem neprobiha vodni a vetrna eroze (ale naopak je vystaven podstatne vetsim vykyvum teplot). O tom, ze na nem neni zivot (mimo mozne kontaminace donesene ze Zeme) asi neni treba mluvit, takze tim odpada dalsi zdroj eroze - a take moznost vytvorit nektere horniny, ktere na Zemi vznikaji.

185472

2.3.2009 11:27

RE:

TS 85.?.?.?

Reakce na 185150

Nechteli tehdy nahodou Amici postavit na Mesici vojenskou zakladnu s atomovymi rachejtlemi? Docela sikovne to melo vyresit problem zajisteni odvetneho uderu. Zaroven nam to odpovida na otazku motivace pro investice.

(A nechteli totez i Rusove? Proto taky tolik pristroju na Lunochodech pro zkoumani mechanickych vlastnosti mesicniho povrchu.)

185173

13.2.2013 12:02

RE:vojenska zakladna

Stoura 193.?.?.?

Reakce na 185173

Ta vojenská základna by byla dost neefektivní. Než raketa dorazí z Měsíce na Zemi, trvá to desítky hodin. Při předpokládané rychlosti jaderných úderů (max. desítky minut) by to znamenalo, že rakety z měsíční základny přiletí až dávno po válce.

284780

5.3.2009 20:37

RE:

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 185150

"Pochybnost tam bude vždy." ???

Nebude. NASA se tam chysta znovu.
Jednou tam budou i levne vylety s Cedokem.
Vložený obrázek

185761

2.3.2009 9:56

Technické problémy lunární mise v publikaci NASA

Stzem 194.?.?.?

Vážné technické problémy při přípravě lunární mise jsou evidentní a jejich podrobný popis je dostupný v "NASA Special Publication-4009" na
http://www.hq.nasa.gov/office/pao/History/SP-4009/contents.htm
Kdo aspoň trochu rozpozná řešitelné a neřešitelné technické problémy ještě v průběhu roku 1968 a z počátku roku 1969, dá za pravdu skeptikům. Zřejmé je i vyjádření tehdejšího ředitele letových operací z 17.5.1968 o extrémní rizikovosti připravované lunární mise.

185152

2.3.2009 10:16

Mesiac

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Niečo smrdí okolo Mesačnej misie, ale čo to je otázne.
Podľa niektorých svedectiev na Mesiaci sú základne základne mimozemšťanov, keďže poznajú nás aká sme firma ani nečudujem že nás odtiaľto vykopli. Dodávam že mimozemšťania nemusia mať záujem o naše podrobenie (aspoň nie väčšina).

185159

2.3.2009 10:59

Kozoroh 1

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

To je název postaršího am. filmu o tom, že přístání člověka na Měsíci byl podvod.

185163

2.3.2009 11:16

o přistání na Měsíci (část 1)

D.T. 217.?.?.?

Těm, co jsou docela naštvaní, že se zde objevují "divné a neseriózní" články, bych rád jen naznačil, že "pravda" má zřejmě více možností, než je momentálně zdrávo (každý máme tu „svou“ pravdu, že ano), ale protože vše je prostě vývoj, tak buďme rádi za to, že zde takové stránky máme, že se na nich píše leccos zajímavého a hlavně - že se zde můžeme vyjádřit se svým názorem (což u některých serverů možné už není ..) To, že jsou v módě "konspirační" teorie opět vyplývá z poplatnosti doby, ve které žijeme a užívejme si těch konspirací, dokud můžeme. Taky se nám může stát, ža za rok, dva - už nic takového nebude a budeme jen vzpomínat na dobu, kdy jsme si mohli říci vše, co jsme chtěli a zároveň jsme mohli slyšet názory jiných a skvěle jsme se z toho poučili a také jsme se u toho skvěle bavili.

K přistání na měsíci - tak okolo toho jsou dohady už ode dne, kdy tam kosmonauté letěli. Takže jak? Byli? Nebyli? I já, přiznám se, jsem chvilkově podlehl badatelství a postahoval pár fotek a hrál si s nimi. Když totiž většinu fotek vezmete a dáte jas a kontrast „co to jde“, tak se nestačíte divit - na obzoru jasně vyznačené "ořezané" hrany, z jedinéhomalinkého odlesku se vyklube v okolí mnoho dalších malých odlesků, ale tak nějak divně pravidelně uspořádaných a tak podobně. Já si s tím hrál jeden večer, takže moje velmi amatérské závěry jsou, že zřejmě fotky nebudou tak úplně "nepozemské", ale věřím, že jistě by mi to pánové z NASA vysvětlili lépe.

Na jedné straně - " jako že letěli", takže možný podvod na lidi, ale na straně druhé byl "Sojúz něrušímyj - respublik svobódnych", a ti by jistě na podvod hned přišli. Upřímně - nemůžeme z Rusů dělat nějaké "tydýty" a zaostalce, když sami ani většinou nevíme, jak moc na tom byli technicky na výši. Měli zmapováno vše a to se nebavím ani o tom, že ve vesmíru byli první (doufejme teda), takže v době, kdy se letělo na měsíc, už měli něco nalítáno. No .. Teď to vypadá, že letěli .. Tak jak teda? A tu se nabízí další možnost - letěli a do oběhu stejně dali natočené záběry zřejmě z nevadské pouště. Proč? (Teď pozor, přichází jedna z těch novějších konspirací - to se mi na tom právě líbí ;o) Protože TAM něco objevili, co se nemá veřejnost dozvědět? V tom případě sehráli oblíbenou partii, ve které jsou mistry a uvařili jeden z těch nádherných „žvanců“ pro obyvatelstvo výdělečně i nevýdělečně činné. Zde je recept (doporučeno kořenit s citem) - "Jednu věc obalíme konspiračním trojobalem, lehce osmahneme po obou stranách, necháme to lidem sežráti a zásadně se k nestravitelnosti faktů nebudeme vyjadřovat. Oni si už lidé něco přimyslí a bude to žít svým životem .." Výsledek receptu? Dva se perou, třetí je „vysmátý jak lečo“.. Kupodivu - na uvedený případ s přistáním to trošku sedí.

185167

2.3.2009 11:20

o přistání na Měsíci (část 2)

D.T. 217.?.?.?

Takže „trojobalová bašta“? Mám pocit, že i tak to stojí za nějakou tu debatu. Co myslíte? A teď k tomu, co se říká ..

Takže - říká se, že:

- vysílání z Měsíce od kosmonautů bylo pozdrženo o pár minut kvůli "cenzuře"

- Armstrong měl něco říci v tom smyslu že "nejsme tady sami ...", načež mu bylo přísně doporučeno, aby tuto větu už nikdy neopakoval

- ihned po příletu byly natočeny záběry z přistání v Nevadě a tato nová konspirační data byla nenápadně dána do oběhu mezi lidi

- Rusové byli od počátku k tomuto samozřejmě nestranní a je to velmi divné, protože každá blbost se tehdy zveličovala neuvěřitelně a co teprve tohle .. Dnes se ví, že Rusové i Američané ve skutečnosti na nejvyšších utajených projektech spolupracovali a navenek hráli divadlo pro "dělný lid". Takže i oni zřejmě věděli, co se doopravdy stalo

- Není to ani dva roky, co Čína "hodila machra" s tím, že do roka letí na měsíc. Uplynula dvě léta a Čína dělá mrtvého brouka. Pročpak? Van Allenovy pásy v tom fakt nebudou. Zas tak pitomí ti konstruktéři a vědci nejsou. Že by i Čína byla nedávno zasvěcena do "pravdy" o měsíci?

Takže když se budeme chtít pobavit a zpestřit si den a začneme teda přemýšlet - co stojí za „letem na Měsíc“ a co by tam teda mohlo být nalezno, tak v dnešní době jsou uváděna tato dostupná "konspirační data":

- I vysoupili dva první lidé na posvátnou půdu měsíce a ten jeden hned řka: "Vidím město veliké, jehož skleněné věže hvězd se dotýkají..." ( Samozřejmě tím pádem následoval ze střediska telefon do "Halyvůdu" a objednávka na zpracování jistého dokumentu, protože veškeré materiály z měsíce byly rázem v tahu, neboli „top secret“ a něco těm lidem přece dát musíme, že..)

- byla nalezena velká ztroskotaná loď přes půl miliardy let stará dříve, než se na Měsíc vůbec letělo

- podle "jakýchsi" nejnovějších poznatků je měsíc umělá družice. Odrazy vln, které jsou vysílány ze satelitů se od měsíce odrážejí, jako od něčeho, co nemá uvnitř hmotu a je duté ..

- na měsíci jsou už dávno kolonie. Viz "Altenativa 3" ;o)

- "jasně, že jsou to mimozemníci, woe... Vony ty beštyje tam maj, hele, svůj rajón a tak tam nesmíme lítat. Jo jo .. Proto tam našinci už nelítaj .. [překvapení]P

- stavby z podivného materiálu, silně připomínajícího sklo, neznámé nápisy na stěnách neznámou „abecedou“, domněnka, že to byla civilizace na zemi před několika miliony lety, co tam něco vytvářela a létala.

185168

2.3.2009 11:21

o přistání na Měsíci (část 3)

D.T. 217.?.?.?

Každopádně ať tak, či onak - za pohodové debatování to, myslím si, stojí, ne? Kdo ví, jaká je ve skutečnosti pravda? Tak proč si aspoň trošku nezpestřit dnešní pošmourný den? [smích] Ještě perličku na závěr – Pan Aldrin se jednou velmi rozčílil a řekl něco v tom smyslu, že vláda dělá z lidí tažná zvířátka od začátku, protože oni sami byli jen stafáž a že měsíc už je dávno obydlený, jen se to lidem nesmí říkat. Že už jsou tam kolonie od padesátých let a tohle vše je jen „vyjebávání s lidem dělným ..“ ( v tomhle smyslu napsáno v knize - Alternativa 3 )
Obrázek si udělejte sami. Upřímně – vůbec se panu Aldrinovi nedivím, že chtěl novináře zmlátit, protože někteří z novinářů jsou tak otravní a pak vše tak překroutí, že to asi jinak nejde, než jim sem tam někdy vrazit .. Něco .. někam .. [překvapení]P

185169

2.3.2009 11:24

zednáři

voyta 85.?.?.?

Jelikož je "Buzz" Aldrin zednářem 33 stupně tak bych se velkému podvodnému kroku na lidstvo vůbec nebránil. Nevím jak to tenkrát bylo,někde jsem, ale kdysi viděl foto jednoho s astronautů, který stojí na měsíci a drží prapor svobodných zednářů. http://freemasonry.bcy.ca/biography/spacemason/ tady je malý výpis bratrů, kteří jsou nebo byli zapojeni do vesmírného programu NASA

185171

2.3.2009 11:25

raketa tam určitě doletěla

8-P 88.?.?.?

někde jsem viděl stránky nějakých astronomů, kteří sledovali Apollo dalekohledem, takže považuji za prakticky jisté, že tam ta raketa doletěla - otázka je zdali na ní byla posádka, ale odpověď se dozvíme jedině až tam opět někdo doletí.

A propo: Jelikož byli astronauti zavřený v malé krabičce naplněné vzduchem, zvuk motorů lunárního modulu by měl být slyšet na nahrávkách komunikace z Apolla. Osobně bych typoval že uvnitř lunárního modulu by měl být minimálně stejný rachot jako při startu Saturn Boosteru z misu Karneval. To jen tak pro skeptiky kteří si myslí že někdo naslouchal z okolního vakua...

185172

2.3.2009 11:44

Velmi zajímavá náhoda

Filip S 85.?.?.?

Je to velmi velmi zajímavá náhoda: Z archivů NASA se záhadně ztratily téměř veškeré plány mise Apollo. Možná je někdo "omylem" zkartoval. [chechtot] [chechtot] [chechtot] Před pár lety, když Bush deklaroval plán na zřízení základny na Měsíci, tak on nebo lidi z NASA říkali, že bohužel kvůli ztrátě těm plánům není možné navázat na Apollo z 60.let, nýbrž je třeba to samé, co vymyslelo Apollo, "vymyslet" znovu za použití našich moderních technologií.

185176

2.3.2009 12:49

Přípodotek

21st_Century_Deviant 82.?.?.?

...nebylo by lepší tuto větičku v záhlaví článku "nebo to byl ten největší podvod v historii?" napsat raději takto: "nebo to byl ten DRUHÝ největší podvod v historii?"?

185186

2.3.2009 22:16

RE: Přípodotek

mtk 80.?.?.?

Reakce na 185186

holohoax? [chechtot]

185254

2.3.2009 13:02

přistání na Luně

Pezx 80.?.?.?

Nalézt pravdu je opravdu tvrdý oříšek, kategoricky bych si netroufnul zamítnout žádnou variantu, ale je řada důvodů proč se můžeme domnívat, že američané na měsíci byly, ale zveřejněný materiál je zinscenovaný někde ve studiu. Takže vzhledem k tomu, že pochybovači rozebírají zveřejněný materiál, logicky dojdou k závěru, že měsíční mise je fikce.
Pro NASA a US administrativu je přijatelnější hádat se s pochybovači, kterých je menšina, i když nemají čím je vyargumentovat, nežli zveřejnit pravé materiály z měsíce.
Ty jsou totiž "nezveřejnitelné".
Sověti mlčeli, Rusové mlčí, protože vědí co tam je. (vlastně tak docela nemlčí, ale na mezinárodní scéně ano)
Účastnící amerických misí k luně byly skutečně členy zednářských lóží s vysokým stupněm zasvěcení. Tedy čekat od nich nějaké informace je utopie. Asi jako čekat, že se dozvíme aboslutní pravdu o válce v Iráku od exprezidenta Bushe.

185188

2.3.2009 14:26

Nejvetsi problem teto veci je, ze se bezni lide premylsi nad vecmi

Ursus 83.?.?.?

ktere je nekolikrat presahuji...proste let do vesmiru neni jednoducha vec....a kdyz se na to podivam opravdu selskym rozumem, tak kdyby tam opravdu nikdo nebyl, tak neveirm tomu, ze by si to rusove nechali pro sebe. Myslim, ze ti meli opravdu vedomosti to nejak vyvratit.

185195

2.3.2009 14:57

RE: Nejvetsi problem teto veci je, ze se bezni lide premylsi nad vecmi

hc 194.?.?.?

Reakce na 185195

Velké ryby se mezi sebou nežerou... [cool]

185200

2.3.2009 16:10

Pochybovači se ještě nevyrovnali s faktem

MartinX 212.?.?.?

že při přistávání Apollo vstupovaly do atmosféry rychlostí 21 km/s. Takovou rychlost nemohly získat jinak, než obletem Měsíce.
Přečetl jsem si tu také spoustu hezkých fyzikálních nesmyslů, jejichž autoři by se měli nad svými znalostmi zastydět.
Srovnávat možnosti zpracování obrazu před 40 lety, kdy neexistovaly počítače, které by je mohly zpracovat (typicky klíčování) s dnešními možnostmi odpovídá inteligenční úrovni daného jedince.
Ale je to moderní, psát a popírat všechno. Za chvíli se dozvíme, že WW2 byla pouze počítačovou simulací.

185207

2.3.2009 18:17

RE: Pochybovači se ještě nevyrovnali s faktem

Robocrep 88.?.?.?

Reakce na 185207

Já sice žádnej pochybovač (co se týká měsíční mise) nejsem, ale tohle je jako argument hodně slabej čajíček...

185221

3.3.2009 12:52

RE: Pochybovači se ještě nevyrovnali s faktem

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185207

No, kdybychom se dozvěděli pravdu, pak by WWII vypadala úplně jinak, než o ní psali v siobolševických učebnicích na celém světě.

185327

30.6.2012 18:53

RE: Pochybovači se ještě nevyrovnali s faktem

Stoura1 94.?.?.?

Reakce na 185207

>že při přistávání Apollo vstupovaly do atmosféry
>rychlostí 21 km/s. Takovou rychlost nemohly získat jinak, než
>obletem Měsíce.

To je blbost. Oblet kolem Měsíce dá lodi jen zhruba 10-11 km/s u Země. Jinak by ji odstředivá síla zase odnesla pryč.

Ale je fakt, že moduly Apollo byly (alespoň podle dobové dokumentace) na rychlosti do 21km/s konstruované (protože rozdíl by byl jen ve tvaru vhodné dráhy Ty kabiny měly celkem dobrou schopnost manévrování při přistávacím manévru)

271329

2.3.2009 16:55

necital som celu diskusiu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 160.?.?.?

a tak dufam, ze sa neopakujem. Ale occam's razor je stale platny. Ked chcem podvadzat, tak to spravim raz a nie opakovane. Konspiracia s viac ako 1000 ludmi nie je konspiracia... [velký smích] Fyzika bola vysvetlena 10000x, ono je to uz unavne. A odkazy na "inzinierov" pochybujucich o absencii hluku tiez nepomozu. [smích]

185210

2.3.2009 17:18

RE: necital som celu diskusiu

pressburger z wilsonova 160.?.?.?

Reakce na 185210

nechcel som ostat anonymny, len som sa ponahlal, takze teraz sa podpisujem.

185214

2.3.2009 17:04

Všem popíračům

Hm 141.?.?.?

Dokážete si představit tu ostudu, kdyby jakákoli příští výprava z jakékoli země navštívila místo přitání výprav Apollo a nic tam nenalezla. Copak by si NASA tuto ostudu již teď neuvědomovala! Bylo by to možné, kdyby již v té době počítali se nějakou světovou krizí, která znemožní jakékoli příští výpravy. To snad je dost neskutečné!

185211

2.3.2009 17:09

Trochu te skutecne vedy by nezaskodilo

Hoaker hoaker (zavináč) volny (tečka) cz 193.?.?.?

Sice jsem schopen pochybovat o cemkoliv, ale zrovna cesta USA na mesic mne prijde, i pres moji veskerou nenavist k USA a vsemu co predstavuje, jako skutecna. Jsou tady totiz velmi jednoduche argumenty proc to nemohli zfalsovat.

1. Raketa Saturn V zcela nepochybne existovala a do vesmiru startovala. Sama raketa je technologickym zazrakem te doby a rozhodne prestavovala jeden ze zakladnich problemu, ktere se jim zjevne podarilo vyresit. Ta raketa mela nosnost az 118 tun (!!!), a dokazala v sedmdesatych letech vynest do vesmiru napriklad i Skylab I, ktery tedy sice nebyl nijak zasadne velky, ale presto byl velmi rozmerny. To jsou veci, ktere zfalsovat dost dobre neslo, protoze se na start rakety chodili koukat tisice lidi.
2. V te dobe zurila studena valka a krome toho probihal i zavod o mesic. Rusove i americani pouzivali veskere sve spionazni sily, aby si navzajem vykradali svoje technologie. Nutno priznat, ze byli velmi uspesni, takze kdyby se USA snazili neco zfalsovat, rusove by byli ti prvni, kdo by zacal rvat. Krome toho rusove meli v te dobe uz techniku, ktera dokazala monitorovat napriklad pohyby na obezne draze atp. Krome toho rusove byli schopni definovat polohu lodi Apollo na zaklade komunikacnich prenosu. To slo zfalsovat jenom dost tezko.
3. I sam fyzik James Van Allen, po kterem jsou tyto pasy pojmenovany se nekolikrat sam vyjadril, ze je naprosto nesmyslne si myslet, ze by omezeny pobyt v tomto prostoru nejak zasadne ohrozil kosmonauty na zdravi. Krome toho i NASA sama uvadi, ze prulet timto pasem lod absolvovala v rezimu, kdy byla otocena servisni casti smerem k proudu castic. Tim doslo k zasadnimu odstineni, protoze v servisni casti bylo mraky vody, tekuteho kysliku, paliva, atd...
4. Pri pristani na mesice pusobi na modul pouze 1/6 zemske gravitace. Je tedy nutne vyvinout pro pristani pouze 1/6 tahu. Vsechno je tam daleko pomalejsi. Motor lunarniho modulu byl vypnut v nekolika metrech nad zemi a modul i presto dokazal dosednou mekce na povrch. Je potreba si neustale uvedomovat, ze na mesici je vakuum. Nevznika tam nejaka tlakova vlna od vytokove trysky... usinky trysky jsou pomerne kratke.
5. A nakonec naprosto zasadni vec. Ten nejlepsi dukaz je porad na mesici. Při letech Apolla 12 aľ 17 byla na povrchu instalováno pet automatických stanic ALSEP - celkem 33 jednotlivých pristroju pro 14 ruznych vedeckych ukolu, mj. pro mereni slunecniho vetru, kosmického záření, seismických otřesů (přirozených i uměle vytvořených odpálením malých náloľí či dopadem posledních stupňů raket a nepotřebných částí lodi), tepelných vlastností podpovrchových vrstev atd. zivotnost stanic napájených radioizotopickými generátory předčila vąechna očekávání, nejdéle pracovala stanice z Apolla 12 (téměř osm let). Pasivní laserové odrazeče z Apolla 11, 14 a 15 jsou pak dosud v provozuschopném stavu.

185212

2.3.2009 22:20

RE: Trochu te skutecne vedy by nezaskodilo

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 185212

Jasné a průkazné pane Hoakere. Možná bych připojil ještě jeden silný argument.

Po natáčení každého filmu přece zbyde obrovské množství materiálu. Kulisami a rekvizitami počínaje, přes stohy pracovních textů až po množství natočeného, leč nepoužitého materiálu. Pokud by byl kousíček takového "důkazního" materiálu ke koupi, média i tajné služby by nabídly obrovské sumy. Horu peněz by jistě média nabídla i některému z tisíců aktérů onoho natáčení, ochotnému vyprávět. A že by se za ta léta mezi účastníky onoho "velkopodvodu" neobjevil nikdo, komu lékaři sdělili blízkost jeho skonu? Prodejem svého vyprávění by snadno zabezpečil svou rodinu na několik generací. Ale asi se mýlím. Lidé přece vůbec netouží po snadno získaných penězích.[velký smích]

P.S. Stále jste ještě pane Mirdo nenalezl naši "dohodu"? Že by další příklad toho, kterak člověk snadno uvěří tomu, co si sám "vymyslí"? [chechtot]

185255

3.3.2009 8:04

RE: Trochu te skutecne vedy by nezaskodilo

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185255

>P.S. Stále jste ještě pane Mirdo nenalezl naši "dohodu"? Že by další příklad toho, kterak člověk snadno uvěří tomu, co si sám "vymyslí"? [chechtot]
------------------------
Ta dohoda se názývala: "Smlouva o vzájemném neútočení". Pokud si již nevzpomínáš - tvoje chyba. Jednou jsem tu naši smlouvu porušil (neodolal jsem) a zmínil se o tom hned v úvodu mé reakce. Po výměně nazorů jsem tehdy napsal, že naše smlouva nadále platí. Asi nečteš poctivě diskuzi, ale tehdy jsi na mne reagoval? Tak tedy ještě jednou Vojto: "Ta naše smlouva nadále platí a prosím, nereaguj na mne".

185282

3.3.2009 14:18

RE: Trochu te skutecne vedy by nezaskodilo

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 185282

Dohoda je vždy dvoustranným aktem. Fakt, že v ni věříte, nic neznamená. Lidé věří různým hloupostem. Nejste-li schopen uvést na naši údajnou "dohodu" odkaz, neužívejte ji laskavě v diskusích jako argument. O tom, s kým a jaké dohody uzavírám, budu i nadále s dovolením rozhodovat já sám.

185343

3.3.2009 18:28

RE: Trochu te skutecne vedy by nezaskodilo

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 185343

>...O tom, s kým a jaké dohody uzavírám, budu i nadále s dovolením rozhodovat já sám.
--------
Rozhoduj si o čem chceš. To, že si na to nepamatuješ, to tě neomlouvá. Hlavní je, že si to budeš pamatovat nyní a budeš se podle toho řídit.

185399

3.3.2009 9:38

RE: Trochu te skutecne vedy by nezaskodilo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 185212

Hoakere, hezky jste tu bublinu propichl. Jenze s virou lidi pro ktere je prani otcem myslenky nehnete.

185294

2.3.2009 19:37

Tohle všechno dohromady nemá cenu,

qwe 88.?.?.?

odpůrci vaří z vody. Samozřejmě, že by SSSR, který vše sledoval, podvod zveřejnil. Ale nejen oni, ještě tu byli Angláni, Francouzi... Vpomeňte si na incident mezi Jodrell Bankem a SSSR když v Anglii přijali seszační snímky z Luny (nevím už jaké, myslím, že to byly první fotky odvrácené strany měsíce)a uveřejnili je dřív než SSSR. To se vše vzájemně sledovalo. A předpokládat konspiraci VŠECH států - to tedy klobouk dolů. Apolla přivezla měsíční horninu, sovětská automatická sonda také - co takhle to porovnat? A cesty Apoll vůbec přes ty vaše Van Allenovy pásy? A.8 kolem měsíce, to byl také podvod? Já osobně bych měl radost, kdyby se USA dokázal podvod, ale musím říci "amicus Cato atd..."

185234

3.3.2009 12:49

RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185234

Který stát dnes oficiálně zpochybňuje oficiální verzi 911?

185326

3.3.2009 12:54

RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,

satai 213.?.?.?

Reakce na 185326

To je velmi dvojsecny argument, pozor na nej [chechtot]

185328

3.3.2009 12:58

RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185328

Dobré je také, jak někteří lidé pořád věří tomu, že USA a SSSR byly velmi nepřátelské. To, že ve skutečnosti spolupracovaly, neboť jsou řízeny stejnými lidmi, je natolik "neuvěřitelné", že tomu raději nikdo nevěří...

Rozděl a panuj. Zapoměňte lidé na svoji podstatu a poslouchejte propagandu. Teprve pak budete naplno šťastní a už nikdy nebudete pochybovat.

185329

3.3.2009 13:12

RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,

satai 213.?.?.?

Reakce na 185329

Words, words, words.
Dukazy, dukazy, dukazy?

185333

3.3.2009 13:16

RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185333

Představte si, že jste od svého zrození zavřen v tmavé kobce bez okna. Také byste potřeboval důkaz, že venku je slunce a život? S vaším přístupem byste spíše přijímal "důkazy" o tom, že tomu tak není. Bylo by to pro vás daleko jednodušší, než zjistit, že celý váš život žijete ve lži.

185335

3.3.2009 13:24

RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,

satai 213.?.?.?

Reakce na 185335

Beru to jako rozkecani stavu "nemam dukazy".

185339

3.3.2009 14:23

RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185339

A vy důkazy máte? Jestli máte na mysli "důkazy", které byly zprostředkovány hlásnou troubou propagandy, těmi samými médii, které dokázaly, že je možné leteckým benzínem tavit ocel, pak máte jistě pravdu...

185344

3.3.2009 14:25

RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,

satai 213.?.?.?

Reakce na 185344

Neodbihejte od Mesice jinam.

185346

3.3.2009 14:47

RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185346

Takže udělat největší podvod přímo před očima 6 miliard lidí, na jeho základě rozpoutat dvě války, pozabíjet milion, miliony vyhnat z domovů, to JE MOŽNÉ.

Zatímco udělat podvod, který nikdo nevidí, žádní přímí svědci, vše je jen vysíláno v televizi, to MOŽNÉ NENÍ.

Chápu. Ubil jste mě argumenty...

185352

3.3.2009 14:52

RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,

satai 213.?.?.?

Reakce na 185352

Nehodlam tu skakat od tematu k tematu s vasim pristupem tu budeme mit za pul dne otazku Rukopisu. Mate tu prima tema, kde si muzete dokazovat, a vazne jsem zvedavec, co vytahnete. Zatim to bylo znacne nepresvedcive.

185354

6.3.2009 1:04

RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 185354

Mějte si jak své Rukopisy, tak i "důkazy" o sčuchávání se velmocí...

185781

3.3.2009 14:32

RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 185344

Neutikejte od Mesice k 911.

185348

5.4.2009 17:02

RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,

Vlado 85.?.?.?

Reakce na 185329

Dobré je také, jak někteří lidé pořád věří tomu, že USA a SSSR byly velmi nepřátelské. To, že ve skutečnosti spolupracovaly, neboť jsou řízeny stejnými lidmi, je natolik "neuvěřitelné", že tomu raději nikdo nevěří...

Rozděl a panuj. Zapoměňte lidé na svoji podstatu a poslouchejte propagandu. Teprve pak budete naplno šťastní a už nikdy nebudete pochybovat.To jsou slova ktará vystihuji všechno.

187859

2.3.2009 21:31

Pobyt američanů na měsíci potvrzen !

HonzaX 89.?.?.?

Kdybyste byli pamětníci, tak byste to věděli, že přistání Američanů bylo potvrzeno z nezávislého zdroje. Nějaký pátek po amerických přistáních na měsíci, sovieti vyslali na měsíc LUNOCHOD, který nafilmoval stopy po amerických astronautech, a bylo to vysílané ve veřejné televizi. Nikdy, nikdo z východního bloku úspěch, projektu století, nezpochybňoval. Vždy se ozývali hlasy od nevzdělané a náboženský zatížené populace z ameriky a západu. I dnes si ½ ameriky myslí, že přistání na měsíci bylo nafilmované v Hollywoodů. Zabedněnec zůstane zabedněncem a dál je zbytečně ztrácet čas s lidmi, kteří žijí mezi nebem, peklem a rájem a co není v bibli, to nemůže být.

185251

3.3.2009 1:48

Co není v bibli, to nemůže být a pobyt USA na Měsíci potvrzen

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 185251

Je velmi zajímavé,kam všichni ti autoři chodí pro inspiraci,
aneb všechno už tady bylo!

"Majitelé kapitálu stimulují proletariát ke koupi stále většího množství a stále dražšího zboží. K tomu využívají půjček, které sami poskytují.Zvrat nastane ve chvíli kdy se tyto půjčky stanou nesplatitelnými.Nesplacené půjčky nutí banky k půjčkám u státních institucí. Rozhodující role státu v půjčkách soukromým firmám bude prvním znakem nástupu nové éry - éry komunismu a to celosvětově."

Karel Marx: "Kapitál", vyšlo v r.1867

Jak tohle mohl vědět a na potvrzení trendu pro smysl věty
... bude prvním znakem nástupu nové éry - éry komunismu a to celosvětově... , si budeme muset ještě počkat!!!

185265

3.3.2009 7:17

RE: Co není v bibli, to nemůže být a pobyt USA na Měsíci potvrzen

satai 213.?.?.?

Reakce na 185265

Ten citat je fake, viz http://kovanda.blog.tyden.cz/clanky/2698/varovani-marx-neni-buh.html
Ostatne muzete si to sam overit, staci vzit svuj vytisk Kapitalu vysly pred rokem 2007 a danou citaci tam hledat. Pokud sem poslete ofocenou stranku, kde opravdu je, tak vam zaslu lahev dobreho moravskeho vina. (A pokud se vam nechce nejdriv prolistovavat cely kapital, pouzijte fulltext search na nejake ebokove vydani.)

185277

3.3.2009 12:37

RE: Co není v bibli, to nemůže být a pobyt USA na Měsíci potvrzen

Montaznik 88.?.?.?

Reakce na 185277

Marx byl už i za komunistů u nás cenzurován a nebyl úplný!
Takže ,co čekat od "modrých" ptakopysků? Ale pro úplnost a korektní jednání, dostal jsem uvedený citát emailem a jeho regulérnost ověřím.Ať již budeme Marxe pitvat,či nikoliv, tak snadno zjistíme, že v rozvinutých zemích je cca 40% lidí zbytečných a to je ten kardinální problém, takže se vysoké stupni socializace společnost nevyhneme a nenažrané,prolhané,zlodějské držky bankovní mafie, především z USA, která zavinila nynější pád ekonomiky , budou muset sklapnout!!! [bliji] [bliji] [bliji]

185325

3.3.2009 9:46

RE: Pobyt američanů na měsíci potvrzen !

petr z jbc 89.?.?.?

Reakce na 185251

pouštíte se do některých jako do zabedněnců a přitom jim předkládáte jako důkaz filmáž z lunochodu. lunochody přistály na souřadnicích 38,3N-35,0W a 25,5N-30,27E. apolla pak na 0,674N-23,473E, 3,014S-23,419W,3,645S-17,471W, 26,132N-3,634E, 8,973S-15,499E a 20,188N-30,775E. najděte mi tedy bod, kde mohl některý z lunochodů nafilmovat stopy astronautů, přičemž rádiusy všech misí nepřesáhly v řádu kilometry a 1 měsíční stupeň odhaduji na nějakých 30km

185295

2.3.2009 22:10

Tomuhle věřím :)

Fernet 213.?.?.?

Když Neil Armstrong poprvé vstoupil na měsíční půdu, záznam jeho spojení s Houstonem obsahoval nejenom slavný výrok o "malém kroku pročlověka a velkém skoku pro lidstvo". Kromě běžných technických údajů pronesl také poznámku, která byla po mnoho let pro každého záhadou:"Mnoho štěstí, pane Gorsky." Většina lidí v NASA to považovala za ironickou poznámku na adresu nějakého ruského "konkurenta". Ukázalo se však, že ani v ruském ani v americkém kosmickém programu žádný člověkjménem Gorsky nefiguruje. Po dlouhá léta ponechával Armstrong dotazy na tuto "záhadu" bez vysvětlení. Teprve 5. 7. 1995, když se jeden z novinářů znovu vrátil k 26 let staré otázce, prohlásil americký kosmonaut, že pan Gorsky už zemřel, takže teď snad může odpovědět.
Ještě jako kluk hrál Neil se svým bratrem na dvorku za jejich domem baseball. Bratr poslal míček přes plot pod okno ložnice sousedního domku, kde bydleli manželé Gorských. Když se Neil sehnul, aby zvedl míček, slyšel, jak paní Gorská křičí na manžela: "Orální sex, tak orální sex bys chtěl!? No to by se musel nejdřív sousedovic kluk procházet po Měsíci!" [chechtot]

185253

4.3.2009 14:39

RE: Tomuhle věřím :)

mayca 78.?.?.?

Reakce na 185253

Já už nevěřím ničemu, i toto je prý urban legend, viz:
http://www.snopes.com/quotes/mrgorsky.asp

185517

2.3.2009 22:50

No, co dodat

Suchec 83.?.?.?

Skeptik jsem ve spoustě věcí, ale číst některé bláboly zde [překvapení] , včetně celého článku, tak to je síla. Připadám si u příspěvků některých jako u Jehovistů, či Scientologů. [chechtot] [chechtot]

A pamatujete ten výrok?

"Vy jste doktorka? A 3,14ču máte? Vidíte, taky sem ju neviděl , a věřím, že ju máte", či tak nějak.

Už to s těmi spiknutími přeháníte.

Jak s popíráním vybíjení židů a ostatních "untermensch", tak s popíráním tohoto. To ty lidi máte za takové hlupáky?

Není to paranoia?

Není v tomto případě spíš přání otcem myšlenky?

Alespoň to ale našince donutilo opět vyhledat relevantní info, a zargumentovat si základní fakta, a za to redakci dík.

185257

3.3.2009 14:38

RE: No, co dodat

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185257

Pusťe si televizi, a věřte všemu, co tam dávají. Pak konečně dosáhnete poznání. Hlavně nepochybovat o tom, co dávají v televizi. To byste Systém nepotěšil...

Z 6.000.000 židů byly udělány lampičky a mýdlo. V SSSR rozdojili kozla. V USA padají mrakodrapy, ať už je trefí letadlo nebo ne. Některá letadla se doslova vypaří.

V Iráku mají tuny anthraxu a další ZHN. V Afghánistánu jsou podzemní komplexy, kde jsou milióny fanatických muslimů připraveny zničit západní svět. V Íránu už mají skoro hotovou bombu, kterou se chystají hodit na USA. Stát Izrahell je se svou etnickou a náboženskou segregací a jejich koncentračními tábory pro původní obyvvatelstvo perlou demokracie na BV.

Věřte tomu, věřte tomu stejně, jako že Ježíš chodil po vodě a papež je přímý zástupce Boha na zemi.

Věřte tomu, že peníze jsou vlastně dobrá věc a je potřebné si koupit tu novou hračku, kterou ukazují v reklamě tisíckrát za den.

Věřte tomu, že politici to s lidmi myslí dobře a že existuje něco jako pravice a levice. Věřte tomu, že člověk může za globální oteplování, i když se vlastně ochlazuje.

Věřte tomu, že GMO zachrání svět. Věřte tomu, že jsme řízeni geny a nic s tím nenaděláme. Věřte tomu, že dnešní medicína léčí.

Zkrátka věřte všemu, co v televizi řeknou a budete osvícen pravým a nefalšovaným poznáním. Hlavně o ničem nepochybujte a pokud budete o něčem pochybovat, pak najděte někoho, kdo má certifikát Služebník Systému, aby vám to vysvětlil.

Obraťe se na svého faráře nebo rábiho. Nebo na svého poslance. Nebo na svého lékaře. Případně na svého finančního poradce. Hlavně se neobracejte sám k sobě. Nesmíte si pokládat otázku: čí prospěch... Zasekněte se na deteilech. Nechoďte k podstatě.

A hlavně! Nechoďte na Zvědavce, neboť byste mohl o svou víru přijít.

185349

2.3.2009 23:27

Proc se hadame...

TS 85.?.?.?

...kdyz je to stejne vsechno uz davno vyargumentovane.

185259

3.3.2009 0:25

slovo do pranice

bejbous 81.?.?.?

Já věřím, že lidé přistáli už i na marsu
[smích]

185260

3.3.2009 4:40

Uz js stim pochybovanim trapni.

vodnik007 71.?.?.?

Pravda, je stale vic pochybovacu ale zamysleme se proc. Nektere jsem si sam vyzkousel. Oni se totiz narodili az dlouho po te udalosti a znaji vse jen z vypraveni a z programu televizni stanice FOX, ktera tuto lez lidem krmila.
Myslim, ze se najde malo lidi, kteri zili a sledovali zacatky od Gagarina az po pristani na Mesici, kteri neveri.
Agrumenty o podvodu jsou tak uzasne pitome. I dnes si muze kdokoliv vyzkouset foceni hvezd na prudce osvetlenem stadionu. Sikme stiny vznikaji pouzitim sirokouhleho objektivu. Mnohe fotografie jsou slozene z nekolika mensich, proto se meni uhel stinu. Smrtelna radoaktivita pri pruletu Van Allen pasmem? NASA vybrala cas minimalni slunecni aktivity ale take riskli, celkem kratky cas. Dalsi detaily sem nebudu opakovat.
Doufam, ze toto detinske silenstvi skonci az tam prileti pristi posadka, ci se zmapuje detailneji povrch. Mozna, ze doufam marne a pochybovani neprestane.

185273

3.3.2009 5:55

RE: Uz js stim pochybovanim trapni.

AlA777 ali (tečka) 3n777 (zavináč) gmail (tečka) com 90.?.?.?

Reakce na 185273

Ja jsem z toho mel celkem dilema. To prvni pristani je nejspis zinscenovane, ale jiste je, ze tam dalsi mise pristali. Taky me zarazilo, proc tech misi na mesic bylo tolik. Kvuli budgetu, nebo tam neco nasli? Retusovane budovy na mesici, zakladny na marsu a mesta na venusi jsou uveritelne jen pro vytrvale hledace, kteri tomu obetuji spoustu casu. Treba je to cele jenom pohadka a 99% lidi se tomu zasmeje a druhy den si na to ani nevzpomenou. Jenomze co kdyz neni?

185274

3.3.2009 10:37

RE: Uz js stim pochybovanim trapni.

satai 213.?.?.?

Reakce na 185273

Pochybovani, obavam se, neprestane bez ohledu na dukazy. Staci se podivat na to, jak lide porad diskutuji o tvari na Marsu.

Pambu zaplat se vetsina podobnych lidi stahuje na servery typu Zvedavec a je jinak neskodna [mrknutí jedním okem] (Ikdyz misty vznikaji paradoxni situace, kdyz tu muze clovek ve volne prirode pozorovat jedince, ktere by vzhledme k jejich vztahu k evolucni teorii cekal spise na nejakem americkem ultrakonzervativnim srazu v bible beltu [chechtot] )

185302

3.3.2009 11:44

RE: Uz js stim pochybovanim trapni.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185302

Lepší je nepochybovat. Sledovat televizi a věřit všemu, co tam dávají, že pane Satai. Vy musíte být šťastný člověk. A já vám to přeji. Také věříte tomu, že v Sovětském svazu rozdojili kozla? To přeci v televizi také bylo, nebo ne?

185313

3.3.2009 11:56

RE: Uz js stim pochybovanim trapni.

satai 213.?.?.?

Reakce na 185313

On je malicko rozdil pochybovat o pristani na Mesici (coz opravdu vyzaduje ducha zcela nespoutaneho fakty) a o tvrzeni nasich politiku (k cemuz mnohdy staci i elementarni znalosti).

185318

3.3.2009 12:06

RE: Uz js stim pochybovanim trapni.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185318

Pane Satai, víte jak funguje raketový motor? Už jste někdy odpaloval rachejtli? Víte, co zbyde pod tryskou? Zkuste přidat šestkrát menší gravitaci a vzduchoprázdno a jestli pd tryskou nic nebude, pak je asi něco špatně, nebo ne?

185322

3.3.2009 12:13

RE: Uz js stim pochybovanim trapni.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 185322

A ted se pekne podivejte do googlu, co spalovaly motory Eaglu, abyste vedel, proc nezustaly saze. A pak se podivejte na to, v jake vysce byl motor odpojen. A jaky mel tah. A pak si ho srovnejte s tahem rekneme Gripenu a divejte se, jake efekty ma motor Gripenu pri startu na okoli.
(Coz neni zadny rigoronzi dukaz, spise jen "nahled" )

185323

3.3.2009 12:00

RE: Uz js stim pochybovanim trapni.

satai 213.?.?.?

Reakce na 185313

BTW: televizi nevlastnim.

185320

4.3.2009 22:41

RE: Uz js stim pochybovanim trapni.

mtk 80.?.?.?

Reakce na 185320

Ale televizní poplatky stejně platíte ne? [chechtot]

185612

3.3.2009 10:49

RE: Uz js stim pochybovanim trapni.

MedWet 194.?.?.?

Reakce na 185273

Z vlastnej skusenosti viem, ze ak sa nejakej udalosti nezucastnim, tak ju viem posudit objektivnejsie. Nie som v tom citovo zainteresovany, neplakal som od dojatia, ze nejaky cloviecik v plechovej skatulke letel niekam, kam este nikto neletel alebo pristal tam, kde este nikto nepristal. Ak je clovek takto omameny (presne na to su media), tak je jasne, ze objektivny nebude. Podobne aj vo vsetkych tych sektach, kde nejaky guru vztahuje ruky na ludi, ti co sa to ucastnia su celi bez seba a ti, co sa na to divaju z povzdali, len krutia hlavami.
Takze ucast na oslavach vitazstva ducha nad zemskou tiazou by som ako argument proti nepridaval.

185305

3.3.2009 11:41

RE: Uz js stim pochybovanim trapni.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185273

A teď nám pane Vodníku zkuste něco říci o 911. Také nepochybujete o tom, že se dva mrakodrapy identicky zřítily po nárazu letadel? Také nepochybujete o tom, že budova č. 7 se zřítila dokonce bez toho, aby do ní nějaké letadlo narazilo?

Myslím, že se najde jen málo lidí, kteří sledovali pád WTC na vlastní oči a nebylo jim hned jasné, že je to dílo Bin Ládina. A všechny otázky ohledně toho, jak je možné, že ty baráky spadly, byly následně fundovaně zodpovězeny, že?

Jen tak dál a svět bude jasný a krásný a bez jakýchkoliv pochybností.

[chechtot]

185311

3.3.2009 11:54

RE: Uz js stim pochybovanim trapni.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 185311

Jindřichu, tímto způsobem toho vodníka nerozdojíte! [chechtot]

185317

3.3.2009 22:32

RE: Uz js stim pochybovanim trapni.

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 185311

Kde vidite konekci mesicniho pristani a politice kolem 9/11?
Cetl jste vubec nekde muj nazor na sesun WTC?
Hadam, ze take verite v Chemtrails.

185432

4.3.2009 11:41

RE: Uz js stim pochybovanim trapni.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 185432

Pane Vodníku, vy to spojení možná nevidíte. Nicméně jde o to, že JE možné vytvořit megalež před očima miliard lidí.

Nečetl, pane Vodníku. Šup sem s tím. Předpokládámn, že jste také dal přednost oficiální verzi, tj palačinkovému efektu.

Chemtrails? To určitě nemůže být pravda. To prostě není možné. Vždyť oni to s námi přeci myslí dobře. Proto také přidávají fluorid do vody, stejně jako to dělal Hitler v koncentračních táborech.

Víte poane Vodníku, já se také raději kloním k tomu, co nám říkají v televizi. Přeci by nám nemohli lhát, že? [chechtot] [chechtot] [chechtot]

185493

4.3.2009 18:05

RE: Uz js stim pochybovanim trapni.

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 185493

Rozdil mezi mnou a vama je ten, ze vy verite proste ve vsechno konspiracni.
Ja myslim a proto napriklad s fluoridem muze byt pravda, nevim ale chemtrails je stoprocentni blud.
Nebudu se opakovat. Muzete si najit v archivech co jsem kde psal.

185548

3.3.2009 21:25

pár postrehov

enduro 217.?.?.?

Sú fotky, v popredí ktorých vidno jasne osvetlený Mir, ISS, Shuttle a v pozadí vidno hviezdy, z Mesiaca nie je ani jedna fotka s hviezdami.
Na tak perfektný odtlačok topánky na Mesiaci je treba vlhký piesok.
Na zameranie vzdialenosti Venuše laserom nebolo treba inštalovať žiaden odrážač.

185418

3.3.2009 21:59

RE: pár postrehov

satai 213.?.?.?

Reakce na 185418

Hodil jsem do google images dotaz s keywords mir station earth, totez pro shuttle orbit a pak proklikal par prvnich stran s obrazky. Pro mou dusi fotoamatera se tentokrat zadny sok nekonal. Zadne hvezdy jsem nevidel. Ale muzete sem par takovych par fotografii poslat. Uvidime, na kterych z nich bude osvetleny Mir zabirat vyznacnou cast fotky a za nim budou hvezdy.

Coz muze znamenat take to, ze mesicni prach neni pozemsky pisek (a duvody jsem popisoval vyse).

Vzdalenost Venuse AFAIK laserem nikdo nemeril. Nejaka sonda, pokud si pamatuji, nesla laserovy vyskomer. Na mereni vzdalenosti Venuse se pouzivaly radary.
Ostatne tohle je s relativne levnym vybavenim mozno otestovat - ty odrazece jsou resene podobne jako odrazky na autech - odrazeji paprsek ve smeru, ze ktereho priletel. Pokud zamirite jine misto, tak se vam skoro zadna energie nevrati, pokud trefite odrazec, tak mate peak. A semo tamo to nejaka univerzita nebo observator zkousi. Coz je trochu samoucelne (pokud vas nezajima, ze se Mesic vzdaluje o par cm za rok), ale slouzilo to i k par experimentum z oblasti relativistcke fyziky (pokud jsem vse spravne pochopil, tak jako obdoba Michelsonova experimentu, tentokrat bez pouziti interference, znalci mne jiste opravi).

185425

3.3.2009 22:23

RE: pár postrehov

TS 85.?.?.?

Reakce na 185418

Porovnejte dynamicky rozsah pouzitych filmu/snimacu tehdy a ted.
Proc vlhky pisek? Nestaci kdyz namisto vody nahradi soudrznost zrnicek jejich tvar? Najdete si mikrofotografie lunarniho regolitu a porovnejte.
Na priblizne zmereni vzdalenosti odrazec nepotrebujete. Na presne zmereni uz ano.

185427

2.6.2011 20:18

RE: pár postrehov

Stoura 94.?.?.?

Reakce na 185418

>Sú fotky, v popredí ktorých vidno jasne osvetlený Mir, ISS,
>Shuttle a v pozadí vidno hviezdy, z Mesiaca nie je ani jedna
>fotka s hviezdami.

>Na tak perfektný odtlačok topánky na Mesiaci je treba vlhký
>piesok.

>Na zameranie vzdialenosti Venuše laserom nebolo treba
>inštalovať žiaden odrážač.

Odpovědi:
Ad fotky: Zkuste si někdy vyfotit Měsíc tak, aby byl perfektně vykreslený bez přepalů. Já to zkusil. Fotil jsem při konjunkci s Jupiterem. Správný čas byl 1/500 sekundy,ISO 400 a clona 6.0. Když jsem dal 1/8 sec (Měsíc úplně bílý) vylezl Jupiter (bez hvězd). Až po prodloužení času na 1 sekundu vylezly slaboučce hvězdy. A to tenkrát filmy měly menší dynamický rozsah, než současný digitální foťák a používal jsem dlouhé ohnisko (zatímco oni měli objektiv 60 mm na film 6x6 - to je hodně široký záběr).

To, že v prostředí bez vzduchu a vody nejsou zrnka prachu ohlazená, tu už někdo zmínil.

Vzdálenost Venuše se laserem neměřila (nevím o tom). Měřila se ale radarem (prováděly se například pokusy s ověřováním obecné teorie relativity - zpožďování signálu gravitací Slunce). Odražečem se ale dá měřit mnohem přesněji. Je to dáno vlnovou délkou.

245351

3.3.2009 23:35

vykon pocitaca

Bender 85.?.?.?

Nechcem nikoho urazat ale vidno ze autor clanku nevie o com pise. Ako jednu vec, ktoru si moze overit kazdy je vykon pocitaca. Verili by ste ze raketoplan ovladaju pocitace ktore su menej vykone ako 286? Ta zvladne 2.6 MIPS zatial co povodne pocitace raketoplanu zvladali 400 000 operacii za sekundu (dneska 1 milion)
http://spaceflight.nasa.gov/shuttle/reference/shut...
http://en.wikipedia.org/wiki/IBM_AP-101
Stacilo by to autorovi na jeho GPS? asi nie....
Ak si niekto mysli ze sa na malom vykone nedaju robit zaujimave veci tak nevie o dnesnej tvorbe software nic. Kolko ludi dneska naprogramuje webovu aplikaciu v assembleri/C cgi skript tak aby dokazala vyuzit 100% vykonu serveru? Asi nikto vsetci to spravia v PHP alebo inom frameworku pretoze je to jednoduche a to ze to bude behat o 100% rychlejsie nikoho nezaujima. V komercnych civilnych aktivitach je vypocetny cas lacnejsi ako praca programatora....

185442

4.3.2009 1:04

RE: vykon pocitaca

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 185442

No musíme si uvědomit že největšim žroutem systémovejch prostředků je v případě PC (a i oněch GPS) předevšim grafické rozhraní. Uživatel už se dneska nespokojí s 8 barvami ale vyžaduje grafiku minimálně 16ti bitovou (přes 65000 barev). Málokdo by věřil že zatimco v dnešních kalkulačkách jsou jednotky které výkonem dosahují Pentií 2 tak na ovládání automatiky letounu (bojovejch i nebojovejch režimů) jako je třeba F22 stačí procesor třídy 486. Ono totiž většinu systémů na raketě (ale i třeba v dopravních letadlech, lodích atd.) řídí automatika tvořená logickými obvody které jsou mnohem spolehlivější než chyby vykazující programovatelné jednotky.

185450

13.2.2013 12:11

RE: vykon pocitaca GPS

Stoura 193.?.?.?

Reakce na 185450

Přijímač GPS nepotřebuje výkon ani zdaleka jen na grafiku. Zpracování signálu z GPS je HODNÉ náročné. Signál se ze šumu musí lovit velmi propracovanými metodami, které potřebují celkem velký výpočetní výkon (čím přesnější polohu je potřeba určit, tím je výpočet náročnější, čím je slabší signál, tím je také potřeba víc počítat, aby se jej podařilo najít)

284781

4.3.2009 12:01

prodej pozemků na Měsíci

mhgxcm 195.?.?.?

Americká společnost The Lunar Embassy (Lunární Ambasáda) prodala pozemky na Měsíci 13 000 Čechů. Při nákupu obdrží každý nový majitel list vlastnictví, Měsíční ústavu, mapu Měsíce s přesným zakreslením místa zakoupeného pozemku.

Američané plánují pohřby na Měsíci
http://www.novinky.cz/koktejl/136434-americane-planuji-pohrby-na-mesici.html

185495

4.3.2009 13:51

RE: prodej pozemků na Měsíci

Robocrep 217.?.?.?

Reakce na 185495

Měsíc nikomu nepatří.
Kdo prodává pozemky na měsíci je vychcanej, a kdo je koupí je vůl.

Pokud někdo chce Měsíc komerčně využívat, nechť si založí cestovku. Až začnou pravidelný lety, to bude teprve terno... tady na Zemi je už všchno prolezlý a slezlý. Ale takovej sestup na dno měsíčního kráteru... to by byl adrenalin, to by se dobrodruzi vyřádili.
Úplně vidím, jak by prodejny s outearthovou výbavou rostly jako houby po dešti. Je to výzva ne?

Prodej fiktivních věcí, vzpomínání na zašlou slávu a fňukání nad tím že to a to je moc nákladné... v tom je budoucnost. (Jak typický pro jistou sortu lidí)

Éra dobývání kosmu jak začala tak rychle skončila a už se nejspíš nikdy nevrátí.

185511

2.6.2011 19:37

RE: prodej pozemků na Měsíci

Stoura 94.?.?.?

Reakce na 185511

Problém je jen v ceně. Když si vezmete, že výlet na oběžnou dráhu stojí desítky milionů dolarů na osobu, tak na Měsíc, kam musí startovat 10x větší raketa (to je dáno fyzikou letu), bude stát minimálně stovky milionů, ale spíš miliardy.

245346

4.3.2009 18:44

fotky v kozmickom žiarení?

kopírovač 195.?.?.?

Fotky privezene z mesiaca su ABSURDITOU,preco ? pretoze podla expertov je radiacia v kozme tak vysoka zeby poskodila vsetky negativy fotiek,preto je NEMOZNE urobit snimky odtial.
zdroj:
prop.sk/diskusia/?subpage=forum&s=posts&f=1&t=1576

185556

4.3.2009 22:56

RE: fotky v kozmickom žiarení?

Bender 85.?.?.?

Reakce na 185556

Zaujimava teoria. Ako potom robili snimky na obeznej drahe zeme pred vynajdenim digitalnych fotoaparatov? Zeby cele generacia spinonaznych satelitov tiez boli (http://en.wikipedia.org/wiki/Zenit_(satellite) http://en.wikipedia.org/wiki/Corona_(satellite) ) len HOAX? Mohol by si uviest studiu expertov ( presne citovat zdroje Autor, rok vydania, nazov publikacie, pripadne ) o ktoru sa opieras?

185615

5.3.2009 19:43

RE: fotky v kozmickom žiarení?

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 185615

Rusky program a studie radioaktivity: http://nssdc.gsfc.nasa.gov/nmc/masterCatalog.do?sc...

Zde je clanek o fotografii ve vesmiru. Evidentne ani Rusove nemeli problem s pouzitim filmu a radioaktivitou
http://www.mentallandscape.com/V_Cameras.htm

Fox TV and the Apollo Moon Hoax: http://www.badastronomy.com/bad/tv/foxapollo.html#...

Samozrejme kamenni HB zustanou skepticti.

185757

Příspěvků: 234

02.03. 02:41 sxgo  Filmíky:
02.03. 06:03 Mirda  RE: Filmíky:
02.03. 07:48 TS  RE: Filmíky:
02.03. 09:51 Oli63  S tim
02.03. 10:56 TS  RE: S tim
02.03. 09:40 Oli63  RE: Filmíky:
04.03. 05:20 vodnik007  RE: Filmíky:
04.03. 06:18 Mirda  RE: Filmíky:
04.03. 06:49 Jarmila  RE: Filmíky:
04.03. 13:07 borsky  RE: Filmíky:
04.03. 15:53 Jarmila  RE: Filmíky:
04.03. 17:06 Joseph  RE: Filmíky:
04.03. 19:00 Jarmila  RE: Filmíky:
04.03. 17:52 vodnik007  RE: Filmíky:
04.03. 19:02 Jarmila  RE: Filmíky:
04.03. 07:06 satai  RE: Filmíky:
04.03. 07:08 Takyjeden  RE: Filmíky:
04.03. 12:56 hestroy  RE: Filmíky:
04.03. 17:58 vodnik007  RE: Filmíky:
04.03. 20:11 hestroy  RE: Filmíky:
04.03. 21:06 vodnik007  RE: Filmíky:
04.03. 21:14 vodnik007  RE: Filmíky:
05.03. 09:15 MartinX  RE: Filmíky:
05.03. 10:49 hestroy  RE: Filmíky:
05.03. 17:58 vodnik007  RE: Filmíky:
05.03. 19:35 hestroy  RE: Filmíky:
05.03. 23:34 Rene Bartosek  RE: Filmíky:
01.03. 19:03 St.  RE: Filmíky:
03.03. 00:46 Lobo  RE: Filmíky: Newtonův gravitační zákon
02.03. 02:45 sxgo  Capricorn One
02.03. 02:45 wilonix  Občas by se měli zastánci těchto teorií zamyslet nad argumenty
03.03. 02:01 Rene Bartosek  RE: Občas by se měli zastánci těchto teorií zamyslet nad argumenty
24.06. 11:32 Stoura 1  RE: Občas by se měli zastánci těchto teorií zamyslet nad argumenty
02.03. 03:11 fiero  no nevim nevim
02.03. 03:19 ksiphias  Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 03:56 Vladimír Stwora  RE: Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 05:03 Prazak  RE: Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 06:27 Takyjeden  RE: Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 07:24  RE: Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 10:04 menšina  RE: Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 07:32 Jarmila  RE: Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 12:04 wilonix  RE: Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 14:41 Jarmila  RE: Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 14:48 wilonix  RE: Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 18:57 Mirda  RE: Co na to říká svědomí?
02.03. 19:22 hestroy  RE: Co na to říká svědomí?
24.06. 11:49 Stoura 1  RE: Co na to říká svědomí?
02.03. 20:05 Van Guld  RE: Co na to říká svědomí?
02.03. 20:57 Mirda  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 10:40  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 17:11 Mirda  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 22:27 TS  RE: Co na to říká svědomí?
04.03. 00:11 Mirda  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 10:52 Van Guld  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 11:54 hestroy  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 17:28 Mirda  RE: Co na to říká svědomí?
02.03. 20:59 wilonix  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 04:23 vodnik007  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 14:13 wilonix  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 15:45 satai  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 15:48 Vladimír Stwora  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 16:02 hestroy  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 17:38 Mirda  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 21:50 wilonix  RE: Co na to říká svědomí?
04.03. 00:07 Mirda  RE: Co na to říká svědomí?
04.03. 21:59 Max311  RE: Co na to říká svědomí?
05.03. 12:40 Jarmila  RE: Co na to říká svědomí?
05.03. 18:59 Max311  RE: Co na to říká svědomí?
05.03. 19:40 Jarmila  RE: Co na to říká svědomí?
05.03. 23:58 Max311  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 15:00 Jarmila  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 15:27 hestroy  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 15:39 satai  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 16:13 hestroy  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 16:19  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 16:24  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 16:55  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 20:44  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 21:24 satai  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 22:28  RE: Co na to říká svědomí?
04.03. 00:14 Mirda  RE: Co na to říká svědomí?
04.03. 21:33  RE: Co na to říká svědomí?
04.03. 22:33  RE: Co na to říká svědomí?
04.03. 23:07  RE: Co na to říká svědomí?
04.03. 23:51  RE: Co na to říká svědomí?
05.03. 02:03  RE: Co na to říká svědomí?
05.03. 08:34  RE: Co na to říká svědomí?
04.03. 00:29 TS  RE: Co na to říká svědomí?
04.03. 02:35 ksiphias  RE: Co na to říká svědomí?
05.03. 18:50 vodnik007  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 22:35 hestroy  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 16:35  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 18:27 hestroy  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 22:29 vodnik007  RE: Co na to říká svědomí?
04.03. 00:27 Mirda  RE: Co na to říká svědomí?
04.03. 04:34 vodnik007  RE: Co na to říká svědomí?
04.03. 05:55 Mirda  RE: Co na to říká svědomí?
04.03. 06:31 vodnik007  RE: Co na to říká svědomí?
04.03. 23:27  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 15:40 Jarmila  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 15:58 hestroy  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 15:33 satai  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 18:05 Mirda  RE: Co na to říká svědomí?
03.03. 21:46  RE: Co na to říká svědomí?
04.03. 00:34 Mirda  RE: Co na to říká svědomí?
02.03. 18:58 Jarmila  RE: Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 19:17 Mirda  RE: Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 19:43 Jarmila  RE: Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 20:11 Mirda  RE: Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 20:14 Takyjeden  RE: Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 20:46 wilonix  RE: Nevím jak to slušně nepsat
03.03. 14:44 hestroy  RE: Nevím jak to slušně nepsat
03.03. 18:30 Takyjeden  RE: Nevím jak to slušně nepsat
03.03. 10:16 MedWet  RE: Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 10:07 MedWet  RE: Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 16:44 Antiseptik  RE: Nevím jak to slušně nepsat
04.03. 13:12 hestroy  RE: Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 07:13 ksiphias  RE: Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 08:18 Tak je to  RE: Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 12:32 fiero  RE: Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 08:05 Krabat  RE: Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 11:11 hestroy  RE: Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 12:58  RE: Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 19:29 hestroy  RE: Nevím jak to slušně nepsat
02.03. 08:10 baybee  přistání na Měsíci
02.03. 10:06  RE: přistání na Měsíci
02.03. 14:55 wilonix  RE: přistání na Měsíci
02.03. 15:08 homo sapiens  RE: přistání na Měsíci
02.03. 16:00 Kontiki  RE: přistání na Měsíci
02.03. 19:47 Van Guld  RE: přistání na Měsíci
02.03. 21:16 Mirda  RE: přistání na Měsíci
03.03. 10:00 Desmos  RE: přistání na Měsíci
05.03. 20:08 vodnik007  RE: přistání na Měsíci
02.03. 08:35 taranis  LM v "Capricorn 1" neznamená "Lunar module", ale "Lander module"
02.03. 09:28  Gemar Rudolf
02.03. 09:57 Oli63  vyfotografuje cely Mesic.Vcetne zbytku pristavacich modulu, Roveru a dalsich zarizeni.
02.03. 11:32 hestroy  RE: Gemar Rudolf
02.03. 09:49 Alexa  "Měsíční" evergreen
02.03. 11:12  RE:
02.03. 15:44  RE:
02.03. 17:10 TS  RE:
02.03. 17:29 wilonix  RE:
03.03. 09:07  RE:
03.03. 19:09 homo_sapiens  RE:
04.03. 07:14 Jarmila  RE:
04.03. 07:24 satai  RE:
04.03. 12:01 Jarmila  RE:
04.03. 12:52 satai  RE:
04.03. 07:36  RE:
04.03. 12:06 Jarmila  RE:
04.03. 07:30 satai  RE:
02.03. 11:27 TS  RE:
13.02. 12:02 Stoura  RE:vojenska zakladna
05.03. 20:37 vodnik007  RE:
02.03. 09:56 Stzem  Technické problémy lunární mise v publikaci NASA
02.03. 10:16 Oracle  Mesiac
02.03. 10:59  Kozoroh 1
02.03. 11:16 D.T.  o přistání na Měsíci (část 1)
02.03. 11:20 D.T.  o přistání na Měsíci (část 2)
02.03. 11:21 D.T.  o přistání na Měsíci (část 3)
02.03. 11:24 voyta  zednáři
02.03. 11:25 8-P  raketa tam určitě doletěla
02.03. 11:44 Filip S  Velmi zajímavá náhoda
02.03. 12:49 21st_Century_Deviant  Přípodotek
02.03. 22:16 mtk  RE: Přípodotek
02.03. 13:02 Pezx  přistání na Luně
02.03. 14:26 Ursus  Nejvetsi problem teto veci je, ze se bezni lide premylsi nad vecmi
02.03. 14:57 hc  RE: Nejvetsi problem teto veci je, ze se bezni lide premylsi nad vecmi
02.03. 16:10 MartinX  Pochybovači se ještě nevyrovnali s faktem
02.03. 18:17 Robocrep  RE: Pochybovači se ještě nevyrovnali s faktem
03.03. 12:52 hestroy  RE: Pochybovači se ještě nevyrovnali s faktem
30.06. 18:53 Stoura1  RE: Pochybovači se ještě nevyrovnali s faktem
02.03. 16:55  necital som celu diskusiu
02.03. 17:18 pressburger z wilsonova  RE: necital som celu diskusiu
02.03. 17:04 Hm  Všem popíračům
02.03. 17:09 Hoaker  Trochu te skutecne vedy by nezaskodilo
02.03. 22:20 Vojta49  RE: Trochu te skutecne vedy by nezaskodilo
03.03. 08:04 Mirda  RE: Trochu te skutecne vedy by nezaskodilo
03.03. 14:18 Vojta49  RE: Trochu te skutecne vedy by nezaskodilo
03.03. 18:28 Mirda  RE: Trochu te skutecne vedy by nezaskodilo
03.03. 09:38  RE: Trochu te skutecne vedy by nezaskodilo
02.03. 19:37 qwe  Tohle všechno dohromady nemá cenu,
03.03. 12:49 hestroy  RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,
03.03. 12:54 satai  RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,
03.03. 12:58 hestroy  RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,
03.03. 13:12 satai  RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,
03.03. 13:16 hestroy  RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,
03.03. 13:24 satai  RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,
03.03. 14:23 hestroy  RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,
03.03. 14:25 satai  RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,
03.03. 14:47 hestroy  RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,
03.03. 14:52 satai  RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,
06.03. 01:04  RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,
03.03. 14:32  RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,
05.04. 17:02 Vlado  RE: Tohle všechno dohromady nemá cenu,
02.03. 21:31 HonzaX  Pobyt američanů na měsíci potvrzen !
03.03. 01:48 Montaznik  Co není v bibli, to nemůže být a pobyt USA na Měsíci potvrzen
03.03. 07:17 satai  RE: Co není v bibli, to nemůže být a pobyt USA na Měsíci potvrzen
03.03. 12:37 Montaznik  RE: Co není v bibli, to nemůže být a pobyt USA na Měsíci potvrzen
03.03. 09:46 petr z jbc  RE: Pobyt američanů na měsíci potvrzen !
02.03. 22:10 Fernet  Tomuhle věřím :)
04.03. 14:39 mayca  RE: Tomuhle věřím :)
02.03. 22:50 Suchec  No, co dodat
03.03. 14:38 hestroy  RE: No, co dodat
02.03. 23:27 TS  Proc se hadame...
03.03. 00:25 bejbous  slovo do pranice
03.03. 04:40 vodnik007  Uz js stim pochybovanim trapni.
03.03. 05:55 AlA777  RE: Uz js stim pochybovanim trapni.
03.03. 10:37 satai  RE: Uz js stim pochybovanim trapni.
03.03. 11:44 hestroy  RE: Uz js stim pochybovanim trapni.
03.03. 11:56 satai  RE: Uz js stim pochybovanim trapni.
03.03. 12:06 hestroy  RE: Uz js stim pochybovanim trapni.
03.03. 12:13  RE: Uz js stim pochybovanim trapni.
03.03. 12:00 satai  RE: Uz js stim pochybovanim trapni.
04.03. 22:41 mtk  RE: Uz js stim pochybovanim trapni.
03.03. 10:49 MedWet  RE: Uz js stim pochybovanim trapni.
03.03. 11:41 hestroy  RE: Uz js stim pochybovanim trapni.
03.03. 11:54  RE: Uz js stim pochybovanim trapni.
03.03. 22:32 vodnik007  RE: Uz js stim pochybovanim trapni.
04.03. 11:41 hestroy  RE: Uz js stim pochybovanim trapni.
04.03. 18:05 vodnik007  RE: Uz js stim pochybovanim trapni.
03.03. 21:25 enduro  pár postrehov
03.03. 21:59 satai  RE: pár postrehov
03.03. 22:23 TS  RE: pár postrehov
02.06. 20:18 Stoura  RE: pár postrehov
03.03. 23:35 Bender  vykon pocitaca
04.03. 01:04 wilonix  RE: vykon pocitaca
13.02. 12:11 Stoura  RE: vykon pocitaca GPS
04.03. 12:01 mhgxcm  prodej pozemků na Měsíci
04.03. 13:51 Robocrep  RE: prodej pozemků na Měsíci
02.06. 19:37 Stoura  RE: prodej pozemků na Měsíci
04.03. 18:44 kopírovač  fotky v kozmickom žiarení?
04.03. 22:56 Bender  RE: fotky v kozmickom žiarení?
05.03. 19:43 vodnik007  RE: fotky v kozmickom žiarení?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Venezuela schválila rozmístění ruských raket na svém území!24.01.22 17:18 Venezuela 0

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 2

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 1

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 1

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 16 598