Diskuze k článku

Jak český stát pečuje o své děti

Příspěvků 96

18.2.2009 8:02

Ministerstvo "švihlé chuze"

sxg 78.?.?.?

Tretí sektor:
http://afinabul.blog.cz/0810/treti-sektor

184033

18.2.2009 8:04

Nepečuje

Jarouš 80.?.?.?

Je to systémová chyba. Jednotlivé úřady mají nesmyslným počtem nefunkčních nařízení a taky zákonů totálně svázané ruce. Lidé, kteří s nimi pracují jsou jen úředníci bez zájmu a vzdělání. Systém tak byl nastaven záměrně. Tito - nová krev - se do ničeho nemíchají a o nic se nestarají, nikoho nemohou na postech ohrozit.

184034

18.2.2009 8:19

Muze za to jenom gymnazium?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Text se mi libi, jak je napsan. To zavidim, chtel bych to tak umet.
Neco jineho je obsah. Ten Vam nezavidim.
Nepozdavaji se mi vsak urcite detaily. Pisete:

>"Tak tomu bylo i s matkou naší vnučky, dcerou mé druhé ženy. Tak, tak dodělala gymnázium, kde si osvojila toliko vřelý vztah k cigaretám, alkoholu a žel i k drogám."

>"Pravidelně inkasovala od rodičů"

>"neboť žena měla jako učitelka prázdniny."

Z uryvku, ktere jsem vyjmul z Vaseho textu, vyplyva jakasi rodinna neucelenost. Otce zminujete jenom zamlzene poznamkou, ze dcera "inkasovala od rodicu", jinak o nem neni zadna dalsi zminka. (Omlouvam se, jestli Vase zena je vdovou.)

V kazdem pripade se ptam na zaklade predlozeneho textu: Opravdu si myslite, ze za vsechno muze jen skola a stat, ze rodice se na vychove ditete nepodili? Notabene je-li matka ucitelkou? To mi tam nehraje.

Jinak se obdivuji, jak jste se zachoval. Neni to pro Vas vubec snadne rozdelit pocatek zacinajiciho stari s ditetem, ktere je Vam uplne cizi. Nevim, jestli bych to ja dokazal.

184035

18.2.2009 9:07

Musim

mt-svk 91.?.?.?

Vam zložiť poklonu a čo, čo ste urobili pre svoju vnučku. [smích] A je absurdné, aké štát robí problémy. Ale čo očakávať od tých tupcov tam hore. [bliji]

184036

18.2.2009 9:24

Takových případů je známo na tisíce.

baki 89.?.?.?

Mslím, že každý by mohl uvést podobný příklad. Je mi znám případ, kdy soud přes protesty desetileté dívky, která u soudu při výslechu neudržitelně plakala, ponechal jí u matky, která si zvala do bytu za účelem "obživy" chlapy. Paradoxem je, že celý případ skončil tak, že si se svým otcem dopisovala až do své plnoletosti tajně prostřednictvím své přítelkyně. A směla ho vidět až v době plnoletosti. Jakákoli akce otce ve prospěch dcery se díky soudu obrátila tvrdě proti dítěti. Má z toho dodnes psychické problémy. Nedivím se nedůvěře v naše soudnictví a mnohdy revoltě proti nim.
Tak vypadá naše soudnictví v péči o děti u nás.

184037

18.2.2009 10:24

RE: Takových případů je známo na tisíce.

sxgo 78.?.?.?

Reakce na 184037

Nám doporučujem pozrieť všetko na stránke:
http://www.chlapivakci.cz/rozvod.htm
PS: Dieťa zatiaľ nemám, ale o stránke viem [cool]

184038

18.2.2009 11:42

RE: Takových případů je známo na tisíce.

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Reakce na 184037

V péči státu o postižené dospělé občany to není o nic lepší. "Díky" několika našim "zodpovědným" lékařům manželka po výsledné ischemické chorobě mozku je na půl těla ochrnutá, zcela bezmocná, němá a neschopná právních úkonů. Dlouhé měsíce nikdo z kompetentních lékařů se tím nezabýval, sociálku ani jiné orgány státní správy na to nebraly ohled a já jsem měl neustálé potíže už jen s přebíráním manželčiny pošty ohledně té bezmocnosti. Všechny dopisy pečlivých a mnou zavčasu informovaných úředníků byly určeny zásadně do manželčiných rukou a já jsem i po dvou letech velmi náročné péče pro nikoho z úředníků buď neexistoval, nebo byl v každém jednání brán buď za obtížný hmyz nebo jako manželčin potenciální nepřítel. A to i při soudním určování jejího opatrovníka, což po intervenci předsedy okresního soudu ve zkráceném řízení probíhalo tři čtvrtě roku. Okresní soud pokračoval v tradici a po mém vše podrobně vysvětlujícím podání zahájil hru na kočku a myš dopisem s červeným pruhem, jenž byl adresován "výhradně do vlastních rukou adresáta" - tedy mé manželky, která se už více jak tři roky neumí podepsat. Upřímně se o celém našem státním zřízení nemohu vyjadřovat, neboť přestože mám úředně potvrzenu již z dětských let vysoce nadprůměrnou slovní zásobu, nedostává se mi ani v dospělosti patřičného množství dostatečně výstižných a tedy výhradně sprostých slov.

184043

18.2.2009 14:53

RE: Takových případů je známo na tisíce.

Aja 74.?.?.?

Reakce na 184043

Ted uz je samozrejme pozde radit, ale je dobre mit v testamentu od notare klauzuli, kdy v pripade nesvepravnosti jednoho z manzelu se stava porucnikem ten druhy (a tohle by meli uvazit i mladi).

Co se tyka "pece statu" o deti a stare lidi, i to je globalizace.

Tady se pred casem proti systemu postavila soudkyne pro mladistve (nekdo se tu ptal na serial Soudkyne Amy, tady se jedna o jeji obdobu v realnem zivote)...no, uz dosoudcovala.

184060

18.2.2009 10:30

Soudkyne Amy

Panelak Obama 85.?.?.?

Kdo makate a nemate cas, hodte si do masiny par episod /Ct1 po-ct kolem 14.40/Tam se po americku resi tyto problemy.A stat tady funguje.

184039

18.2.2009 12:10

Civilizace úpadku

Jura1 John (tečka) hou (zavináč) seznam (tečka) cz 83.?.?.?

Za dobu života zmiňovaného dítěte jistě došlo v naší rozvinuté západní civilizaci k dalšímu "rozvoji" viditelném ve všemocném ukazateli rozvoje. Tj. HDP

Stále více se mi chce tvořit civilizaci jinou (tzv. méně rozvinoutou), kde by ale alkoholismus, drogy a sociální pracovníci neměli své místo.

184045

18.2.2009 12:45

Totální rozklad společnosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Tento smutný pžíběh je jen dalším kamínkem v rozlehlé skládačce neschopnosti české policie, soudů a dalších orgánů, které zřejmě máme jen proto, aby se neřeklo.

Nejhorší problém je soudnictví. Většina soudců je totálně zkorumpovaná, zbytek vystrašený k smrti, aby neudělal nějaké špatné rozhodnutí. Proto je nejlepší nedělat nic, neboť kdo nic nedělá, nic nezkazí a kdo nic nezkazí, je povýšen.

Policie? Byl někdo z vás poslední dobou na policii? Jediné co policie dělá, je to, že sepisuje hlášení. Nic jiného. Když mi vykradli auto, šel jsem tam naposled. Od té doby vím, že je to ztráta času jak pro mě, tak pro ně.

Policie říká, že nemá kompetence. Když někoho chytí, zase ho pustí, neb soudce nemá čas. O zákonech je škoda mluvit, snad ani nejsou tak špatné, ale je to něco jako stará záplatovaná deka, kde není ani konec, ani začátek. Tak se pro jistotu nedodržují.

Na sociálce pracují lidé unavení životem, všichni vědí, že je jakákoliv snaha zbytečná a je po právu trestána.

Ale není se čemu divit. Každý rozumný člověk přeci ví, že místo toho, abychom si dělali pořádek ve svém vlastním státě, daleko lepší je dělat pořádek ve státech jiných, například v Iráku a Afhgánistánu.

A jak z toho ven? Polovinu soudců okamžitě zavřít na doživotí, ostatním dát podmínku. Zkorumpované policajty zavřít, zbytku dát podmínku. Ale hlavně! Zavřít půlku parlamentu a celou vládu, zbytku dát podmínku.

Je jisté, že toto se nemá šanci stát, pokud nevznikne strana, která nebude přeplněná bolšvickými oportunisty, ale lidmi, kteří mají čest a odvahu něco dělat. Jsem si jistý, že je nás víc. Pojďte, začneme se spojovat, co říkáte?

184046

18.2.2009 18:18

RE: Totální rozklad společnosti

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 184046

Nebyl jsem přihlášen... Takže se hlásím k tomuto příspěvku...

184077

19.2.2009 4:23

RE: Totální rozklad společnosti

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 184077

>Nebyl jsem přihlášen...Takže se hlásím k tomuto příspěvku...
-------------
I já se k tomu hlásím. Pěkně napsáno, Jindro.

184096

23.2.2009 14:40

RE: Totální rozklad společnosti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 184077

pojďme se spojit ? já bych šel, ale kolik nás bude a jak to zorganizujeme ?

184409

19.2.2009 6:49

Pojďte, začneme se spojovat, co říkáte?

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 184046

Súhlasím.
Nie že by som tak lipol na živote ale už je čas na obete?
Lebo ak obeť nemá priniesť nič len koniec existencie je zbytočná a nezmyselná.
Mám silné svrbenie, že ešte nie je ten čas.
Ale príde čo nevidieť

184103

19.2.2009 20:26

RE: Totální rozklad společnosti

mtk 195.?.?.?

Reakce na 184046

Tož pojďme. Chtělo by to VIZI. A ne ledajakou, cesta typu DS (těsně před likvidací) či NO nikam nevedla. Jindro, máš v záloze něco srozumitelného? Nabízím své členství. [smích] Tomas

184172

18.2.2009 12:54

To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

kozoroh 61.?.?.?

Mnozí řeknou, ano to je špatné ,ale ,né všechny rodiny mají takovou potíž.BUDELI RODINA Z KŘEMENE,BUDE ,NÁROD Z KVÁDRU.O , to tu v postatě jde ,udělat příští generaci "zambíí", úplné blbce ,závislé na drogach a feministicky dominující s heslem,po nás potopa.At přijde v ČECHÁCH , jakákoliv vláda ,tak " zdědí administratívní systém a ten , vlastně řídí funkci národa, byrokraty nenadchnou nějaké cíle národa a vůbec národní myšlení a tak je to i s rodinou,potíže v rodině ,zlatý důl pro byrokraty,mrtvoli se nepočítají,od dob,kdy vzali právo muže v rodině a zaseli semeno rovnoprávnosti=feminismu, tak začal rozklad rodiny a tím i národa,kdo si to nechce uvědomit,tak je slepí a hluchý, morálka se stala cizím slovem,ukazkou je případ z Anglie ,dvanáctiletý otec a hlásí se další dva ,co dokazují ,že s matkou dítěte měli rovněž sexualní kontakt.Křestanství,bílá populace ,rodina ,je ve smrtelných křečích,kdo se bud estarat o děti,až odejdou jejich rodičové ,jež byli vzchováni v určitých morálních zásadách a jednoho , dne , tu nebudou,aby podali záchranou ruku,tak ,mám těžkou představivost,co se bude dít s takto volně s narozenými dětmi, prakticky , bezrodičů.
Přečetl jsem si článek,kde se říká,že vlastně muslimové zachranují Evropu od katastrofy, shodou okolností běžel film o křestanských a muslimských školách a rodinách a mohu Vám říci,že MY , co by křestané, v kázni,morálce a snaze se naučit ,jim nesaháme ani po kolena ,pokud se nejedna o privátní školu, jen pro vyvolené a bohaté.Teprve ,ted jsem pochopil ta slova o záchraně, muslimské školy nemají problém s dragama, natož kouření,žadné předčasné těhotenství,žádné nasilnosti na školním dvoře,žadný alkoholismus a jiné. Co , byste volili, křestanskou školu a nebo muslimskou?
Jak, ochránit své děti a svá vnoučata,co by babička a dědeček,když politici absolutně nemají zájem na zdravém jádru národa, už ,jen v tom,že když to jádro bude zdravé ,tak bud ekritické k jejich politické práci,takhle se stádem na dragách nemají žádné potíže, Televise a politici,společně s byrokraty, jdou jednou a tou samou cestou,jak v národě ,tak,dnes , celosvětově, vlastenectví změnili ve fašismus a jako takový jej nebudou podporovat, internacionalismus, v jedné světové vládě splni jejich dlouhodobí sen,že každý jeden z nich bude sedět naté židli nejvyšší,tak,co je mu do rodin,jeho rodina má to nejlepší z nejlepšího a kázen je tam nekompromisní,když na to platí,s tím spodkem společnosti nemají vlastně nic společného,jen ,v dobách voleb se musi "snížit k masám" ke znovuzvolení.Muslimové můžou být nařčeni z fanatismu,tak,jak kdysi katolíci,protestanti,ale v zakladě lidstvo nemělo takový nihilistícký rozpad, jako má dnes a tento proces urychluje ,za nic nezotpovědní politici i se svým dědictvím=byrokracií.

184048

18.2.2009 17:45

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 184048

„od dob, kdy vzali právo muže v rodině a zaseli semeno rovnoprávnosti „

Pane kozorohu mohl byste mi podrobněji popsat, jaké právo bylo mužům odejmuto v rodině? Nebo rovnoprávnost lidí se Vám nelíbí? A jak byste si to tedy konkrétně představoval?

184074

19.2.2009 1:43

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

kozoroh 59.?.?.?

Reakce na 184074

Vážená paní,zeptejte se svého vlastního táty a dědečka,jaký byl život dříve a dnes,co znamenalo manželovo rozhodnutí.
Důkazy najdete i ve statistice ,kolik bylo rozvodů před druhou světovou válkou a kolik jich máta dnes,když se lidé vůbec rozhodnou uzavřít manželský svazek,pro mnohé je to hudba minulosti,bez návratu.
Výsledek byl viděn ve vedení rodin,ženy, ve většíně případu vedli domácnost,takže rodina měla čerstvé jidlo a bezpečí domova ,přes děti byl přehled, dnes ,děti jsou sami doma ,bez dohledu a vísledek máme v kriminalitě dětí,škola ,respektoval a rodiče ,dnes ,rodiče musí respektovat školu, jako nástroj ,vladnoucí vrstvy,která má řes media 24 hodinovou kontrolu nad dětmi.Kultůra byla úplně něco jiného, než dnes s holywoodskýma příšerama anebo ,jak tunel ,potkal pomerač a jiné nesmysly, které dělají děti úplně nedětské,plní jim hlavy volovinamia na konci školního systemu je to,co se v zakladu řeší na této lince.To by byla dlouhá debata a všechny feminstky by tahli do boje,ale, v podstatě ,co si udělaly,vybojovaly,to dnes mají a je to vidět všude kolem mně kam se jen podívám, morální škoda a rozvrácené rodiny jsou neopravitelné a následky se čím dál ,tím více ukazují a bud eto rok ,od roku ,horší.Představte si situaci,že by Vám něco manžel nařídil a Vy byste bez odmluvy respektovala jeho nařízení, to je dnes ,úplně něco nemyslitelného.Když se podíváte do historie počátku komunismu,tak si přečtěte,jak ženy chtěli všude na pracovištích nahradit muže a povedlo se ,co měl muž finanční příjem pro celou rodinu,tak, peníze rozdělili,tím,že mu část výplaty vzali a dali ženám, potom přišly údernice a to byl počátek toho,co máme dnes,koncem je zkutečnost,děti bezrodičů,oba musí pracovat, v rámci pokroku, které si ženy vybojovaly,vzpomente projevů Fučikové a Hodinové =Spurné, jak řvaly do rádia, jak v rámci budování socialismu, nahradí muže ve všech odvětví průmyslu.Dnes ,už máme ženy,které v rámci "kariéry" nechtějí mít děti,aby nepřišly o místo,nemyslíte ,že to je sobectví a proti přírodě,když její přírodní poslání se změní v obchod, především, materialismus , nad jejim posláním, mnohé takto můžou mluvit o štěstí,nebot její rodiče nebyli takto postiženi.

184091

19.2.2009 3:27

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 93.?.?.?

Reakce na 184091

Vážený Kozorohu, nemohu Váš článek přejít pouhým ušlíbnutím nad Vaší úrovní poznání historie vzniku objektivně existujícího a skutečně neradostného stavu mezilidských vztahů ve společnosti a v rodině. Vaše obviňování žen - feministek - mi přijde opravdu nespravedlivé a zařazení paní Jarmily mezi feministky navíc i směšné. Přestože máte v mnohém stran toho oblbování dětí školou a televizí pravdu, americkou produkci filmů pro děti je lepší rovnou vynechat, nemůžu se zbavit představy, že jste byl i Vy takto postižen, nejspíš i v soukromém životě zklamán nějakou ženou, neboť ony skutečně nejsou všechny pouze povolné a andělské bytosti, tak jak by Vám podle té mé představy o Vás vyhovovalo. Než se pustíte do dalšího vztahu s ženou a než se dáte do obhajoby svých podle mne naprosto neobhajitelných názorů na ženy, zkuste si alespoň na okamžik přestavit, že jste jednou z nich. Pokud to uděláte opravdu poctivě, pak nejspíš dojdete k názoru, že být ženou, tak byste se Vámi podobnému muži velikým obloukem vyhnul a tím skutečný důvodem toho velikého oblouku by nebylo přesvědčení o vlastní nadřazenosti nad muži. Pokud chcete sám pro sebe udělat něco moc užitečného, uvědomte si, prosím, že žena je skutečně rovnoprávný a plnohodnotný člověk - i když žádný jazyk na světě nemá pro tento obecný pojem tvar ženského rodu. Já si tuto skutečnost vysvětluji historicky doložitelnou a historicky velmi dlouhou existencí mužů právě s Vašimi názory na ženu.

184095

19.2.2009 7:01

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 184095

Já se naopak s názorem kozoroha ztotožňuji. Ne každý z nás má nadprůměrné schopnosti ve vyjádřování a ne každý z nás disponuje neobyčejně bohatou slovní zásobou, milý pane Kramáři. Člověk znalý podstaty věci však pochopí. Co se kozoroh snažil naznačit je skutečnost, že rozklad společnosti je plánovaně řízený proces, začínající rozbitím základního pilíře společnosti a to je rodina. Nemusím snad připomínat, kdo byl autorem komunistických pricipů a proč se tento experiment ve společnosti násilně zavedl? Pokud vy sám v tom vidíte nějaké spiklenecké teorie, tak jsme oba na stejné vlnové délce. Já je v tom vidím také. Komunismus jako společenské zřízení nebyl přirozený vývoj společnosti, přestože nás to ve škole učili jinak. "Velkou Říjnovou Socialistickou Revolucí Sovětský svaz přeskočil celou jednu vývojovou epochu lidstva", což byl kapitalismus. To jenom abychom si ujasnili, že nám už tehdy v historii (1917), začal "NĚKDO" šťourat klacíčkem do mraveniště.

Než budu pokračovat v "přednášce", ještě jedno drobné upřesnění. Napsal jste:
>...Vaše obviňování žen - feministek - mi přijde opravdu nespravedlivé a zařazení paní Jarmily mezi feministky navíc i směšné.
--------
Mně naopak příjde nespravedlivé vaše obviňování kozoroha, který nikde paní Jarmilu z feminismu neobviňuje. Asi sám nevíte, co feminismus znamená a proč byl feminismus vytvořen? Kozorohova jediná věta na téma feminismu je tahle:
>To by byla dlouhá debata a všechny feministky by táhly do boje, ale v podstatě, co si udělaly a vybojovaly, to dnes mají a je to vidět všude kolem mne, kam se jen podívám. Morální škoda a rozvrácené rodiny jsou neopravitelné a následky se čím dál tím více ukazují a bude to rok od roku horší.
-----------------------------------------
Není tohle nádherně vyjádřeno? Já v tom ale zdaleka nevidím útok na paní Jarmilu, jedině snad, že vy osobně si myslíte, že paní Jarmila ke skupině feministek patří?

Kozoroh má pravdu, že komunismus vyhnal ženy násilně do fabriky. Platy byly nastaveny tak, aby rodina z jednoho platu nevyžila a tak nezbyla jiná možnost, než uvázat šátek kolem hlavy, vyhrnout si rukávy a postavit se k soustruhu, místo toho, že by máma zůstala doma s dětmi a starala se o jejich výchovu a o domácnost. Nikdo ve školce mámu nenahradí. Výchovu přebral stát a tohle byl první krůček k rozbití základního článku naší společnosti.

Nechci tady vyvolat bouřlivou debatu, co je lepší pro rodinu, zda-li máma doma s dětmi a nebo máma ve fabrice? Tohle je čistě věc názorů a věc preferencí. Někomu vyhovuje tohle a jinému to druhé. Někdo dá přednost kariéře, nezávislosti na partnerovi a pravidelné výplatě, jiný se zase raději soustředí na poctivou a správnou výchovu svých ratolestí, zajet na nákupy, uklidit doma a připravit pro manžela - až se vrátí z práce - domácí, voňa...Automaticky kráceno

184104

19.2.2009 7:03

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 184104

- pokračování -

...až se vrátí z práce - domácí, voňavoučkou a chutnou večeři. Obojí se dohromady neslučuje. Takhle to i příroda zařídila. Připouštím - mohu se však mýlit.

184105

19.2.2009 7:42

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 184105

Máte pane Mirdo štěstí, že už nemám čas dál diskutovat.[smích]

184109

19.2.2009 9:39

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 184105

Ukázalo se, že trochu času vyšetřím a tak tedy Vám pane Mirdo odepisuji.[smích] Ano, pan kozoroh má naprostou pravdu v tom, že rozklad společnosti je plánovaně řízený proces. Atomizované společnosti se mnohem lépe vládne než pevně semknutým rodinám. Jenže pan kozoroh dělá chybu v tom, že cosi vyčítá feministkám, ale on sám je ještě větší extrém, když by chtěl ženy připravit o jejich nejzákladnější lidská práva a udělat z nich bezprávné otrokyně. Není sám v takovém smýšlení. Spousta mužů nadává, jak by ty hnusné feministky chtěly mít různé nezasloužené výhody, všelijaké ty kvóty v politice, ale oni sami by chtěli mít nezasloužené výhody, že by chtěli mít uzákoněno, aby byli muži plošně, ze zákona nadřazeni ženám.

Každá lidská bytost, bez ohledu na to, jestli je muž nebo žena, vyhledává takové podmínky k žití, které jsou pro ni nejvýhodnější. Pokud jsou podmínky k životu „Elitami“ nastaveny tak, že je pro ženy zůstávat v domácnosti je nevýhodné, pak mohou všichni nad tím lamentovat jak chtějí, situace se nezmění. Až bude výhodné být s dětmi doma, tak většina žen VELMI RÁDA s dětmi doma zůstane. Podívejte se pane Mirdo, já jsem celý život dávala přednost rodině před pracovní kariérou a vařila jsem pro rodinu ráda domácí voňavoučké chutné večeře. Byla jsem za to po zásluze potrestána. Za 31 let práce mi byl letos v lednu vyměřen důchod 4400 Kč. Jenom holé bydlení stojí 6000 Kč. Dala jsem státu dva kvalitně vychované občany- a tohle je odměna státu: 4400 Kč žebrácké almužny.[bliji]

184120

19.2.2009 16:37

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Aja 74.?.?.?

Reakce na 184120

Dala jsem státu dva kvalitně vychované občany- a tohle je odměna státu: 4400 Kč žebrácké almužny

Jarmilko, Jarmilko, kam se podela vase linquisticka preciznost?
...snad DVE OBCANKY, nee e? [smích]

Ale ted vazne, s tim duchodem jste me zarazila, to je dost desiva vize, ne? Z ceho a jak se kalkuluje, ze zaverem muze vyjit tahle smesna suma?
I kdyz, mozna je to tak nastaveno, produktivni vek pryc, deti odrostle, tak ted uz starce a stareny nekam odlozit, aby moc neprekazeli, nemeli moc pozadavku, neodcerpavali finance ze zdravotnictvi a i tu malinkou sumicku nepobirali prilis dlouho.

184155

19.2.2009 19:07

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 184155

Ne Ajo, správně jsem to napsala: dva občané. Občan je širší výraz pro obě pohlaví a tohle mi na češtině nikdy nevadilo. Mě vadí jen dvě věci. Existence nesmyslného a rasistického tvrdého y v příčestí minulém a potom chybějící výraz pro ženského člověka- člověkyně. Ale to už dávno víte.[smích]

No, ta závratná částka mě samotnou velmi překvapila.[smích] Moje máma, když před 8 lety umřela, tak skončila na 5000 Kč. A to už tenkrát byl důchod patřící mezi nejnižší. Byla jsem skromná a tak jsem tak nějak předpokládala, že dostanu něco kolem 7000 Kč. Tady se ten důchod počítá tak, že nejklíčovější jsou 5 let před důchodem. Čím víc člověk v tu dobu vydělá, tím lépe, tím má větší důchod. Jenže já jsem se v 50 letech ani nenamáhala si hledat nějakou lukrativní dobře placenou práci, připadalo mi to zbytečné- stejně bych ji nenašla. Krom toho jsem v domácnosti spokojena. Ale těch 31 let mám odpracováno, takže v tom případě nastavili poslanci něco špatně. Domnívám se, že až tak malé důchody by existovat neměly, že by mělo být vypočítáno pevné minimum, z kterého by se dalo uživit a zaplatit nájem. Jinak takto stanovený důchod nemá žádný smysl.

Ale už mám zase obavu, že jsme OT.[smích]

184168

19.2.2009 7:45

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 184095

Díky pane Kramáři za krásná slova pochopení.[smích] Já myslím, že my dva, co žijeme v tak dlouholetém manželství, přesně víme o čem je řeč, a máme nárok vyjadřovat své názory, když jsme prokázali své schopnosti žít s někým tak dlouho.

184110

19.2.2009 7:29

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 184091

S reakciou plne súhlasím. A chcem dodať, že rodinný život nie je možné sledovať cez antagonistické okuliare. To predsa nemúže byť boj autorít ako sa nám to snažia nahovoriť.
Rodina je súlad, kde každá činnosť má svoje prirodzené miesto.
Tak ako nemôže žena suplovať mužskú prácu ani muž nemôže suplovať tú jej. Je to dané prírodou-anatomická stavba tela, jedinčné funkcie mozgových hemisfér.
Ak si niekto myslí, že starostlivosť o domácnosť a výchova detí je niečo menej ako manažovať firmu, nech si to skúsi. Ja som tým prešiel-bolo to potrebné, a poviem Vám skláňam sa pred ženou v domácnosti. Výsledok jej vplyvu na rodinu sa nedá nakresliť grafom alebo vyjadriť 13-tym platom. Ale spokojná a dobre fungujúca rodina, čisté a slušne vychované deti, ktoré sú schopné sa Vám pozdraviť je pre mňa to čomu sa hovorí numero uno.
Nie že by to muž nedokázal ale vynaložená námaha na dosiahnutie výsledku by bola podstatne väčšia.
Takže prečo máme stále snahu niečo niekomu dokazovať, keď to príroda prirodzene rozdelila?

184106

19.2.2009 7:41

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 184091

Vážený pane kozorohu, domnívám se, že si ty předešlé epochy příliš idealizujete. Hned zkraje musím pomluvit svého dědečka, protože to byl těžký alkoholik a prosoudil polovinu svého rozsáhlého majetku s ostatními sedláky. Máma radši od svého otce utekla v 15 letech do služby, a pak se protloukala životem jak se dalo. Já jsem svého otce viděla v 11 letech poprvé a naposled, takže jsem se ho nikdy nemohla na nic zeptat.

Co je nejdůležitější znát: Že soudobou morálku většinové společnosti VŽDY modelují vládnoucí elity. V otrokářském řádu to byli vládnoucí otrokáři, ve feudálním řádu to byli vládnoucí feudálové, v kapitalismu vládnoucí kapitalisti a v mafiánské epoše jsou to vládnoucí mafiáni. To že dříve nebyly rozvody nebylo tím, že by si rodiny žily spokojeně, ale zavedenou soudobou náboženskou morálkou. Již kdysi dávno ve starověku se vládci rozhodli, že snadnou fintou vyřadí polovinu populace z jakéholiv rozhodování. Vynalezli monoteistické náboženství judaismus, které zavrhlo všechny pohanské modly (zejména bohyně) a určilo, že ženy nesmí do ničeho mluvit. Takže 50 procent lidí bylo automaticky vyřazeno ze hry a těch zbývajících 40 procent se snadno s pomocí placených biřiců ovládlo taky. A tak vznikl na 5000 let model, že se společnost snadno všemi směry totalitně ovládala. Proto vzniklo i podobné křesťanství a podobný islám.

Dnes máme demokracii, takže muži a ženy mají rovná práva. Bylo by absurdní opět ženám zakázat vzdělání, odebrat jim i volební právo a zahnat je násilím zpět do domácností. Vedení domácností musí být DOBROVOLNÉ, nikoliv vynucené násilím. To si vážně nedovedu představit, že by mi manžel něco nařídil a já bych bez odmluvy respektovala jeho nařízení. Proč bych to dělala? Copak jsem nějaké nesvéprávné hovado, kdežto on je nějaký můj nadřízený nebo co? Tohle si vážně představujete pane kozorohu jak Hurvínek válku.

Co se týče práce, tak Vaše představy o historii jsou naprosto a totálně zkreslené. Nikdy to nebylo tak, že by jen muži výhradně živili rodinu a ženy si jen hověly v domácnosti a staraly se o děti. V otrokářském řádu ženy makaly těžce stejně jako muži. Ve feudálním řádu musely chodit ženy povinně makat na panské, stejně jako muži. A v kapitalistickém řádu ženy dřely 14 hodin u strojů stejně jako muži (kolébky s miminy stály vedle strojů). To, že dnes existuje rozklad společnosti a rodiny je vinou Elit s velkým E, protože protože právě ony nastavují pravidla tak, že ženou stádo kýženým směrem, jakým ho chtějí nahnat.

To že dnešní třicítky nemají děti je úplně z jiných důvodů, než jak popisujete Vy. Mám dvě dcery, takže znám všechny důvody rozkladu dnešních poměrů. Je to ale na dlouhou řeč, takže až někdy příště.

184108

19.2.2009 8:40

RE.

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 184108

>> Bylo by absurdní opět ženám zakázat vzdělání, odebrat jim i volební právo a zahnat je násilím zpět do domácností.

O čom to tu pre boha hovoríte??????
Ako si to predstavujete? Že stavbou tela útla sústružníčka si bude sústružiť a ťažko pracovať, kým manžel stavbou tela prispôsobený na prácu v bani bude kojiť potomka?

>> Vedení domácností musí být DOBROVOLNÉ, nikoliv vynucené násilím

Nikto tu o ničom vynútenom nehovoril.

>> To si vážně nedovedu představit, že by mi manžel něco nařídil a já bych bez odmluvy respektovala jeho nařízení. Proč bych to dělala? Copak jsem nějaké nesvéprávné hovado, kdežto on je nějaký můj nadřízený nebo co?

Tak to máte fakt perné a hlavne funčné manželstvo.
Otázka znie, prečo používate také tvrdé výrazy na niečo, čo sa dá povedať aj milo s nádychom irónie.
Neviem ako u Vás ale u nás je to tak, že sa dohodneme.
Raz ustúpi jeden, raz druhý.
To neznamená, že sa občas nerafneme !
S manželkou sme 16 rokov spolu, máme dve dospievajúce deti a nepotrebovali sme si nič nariaďovať-podotýkam manželka pracuje a pred rokom skončila VŠ-ja som tých 6 rokov zastával jej úlohu v domácnosti, vzhľadom k tomu že som živnostník a môžem pracovať aj v noci. A môžem Vám zodpovedne povedať, bola to drina.
Manželstvo je stav, kde sa láska čiastočne musí pretransformovať na porozumenie.
Nechápem ako to môže fungovať pri dvoch extrémne rozdielnych názoroch. Tu predsa prestávajú fungovať priateľstvá, nie to ešte rodiny...

>>Mám dvě dcery, takže znám všechny důvody rozkladu dnešních poměrů

Poznám ich aj ja, preto sa divím, že nehovoríte o svornost a porozumení v rodine, ktorá je základ.

Ako si to každý v manželstve zariadi, tak to bude mať. Ovšem eliminovať snahu vládnucej elity o rozvrat rodiny pre vyšší princíp je nepokúšať meniť prírodu a genetické predpoklady rodičovstva (mám na mysli aj emancipovaných buzerantov a alesbičky).

184115

19.2.2009 9:57

RE: RE.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 184115

Vy se taky domníváte pane Oli, že ženy nikdy nepracovaly? Moje máma mi vyprávěla něco jiného. Tisíckrát jsem si musela vyslechnout, že celý život musela dřít jako kůň. Již od pěti let musela dřít na poli, jen co v ručkách udržela motyku, chodit 6 km prodávat do města vajíčka, pást dobytek na louce, atd.,atd. Přečtěte si lépe pana kozoroha, a pak mi netvrďte, že tu nikdo nemluvil o ničem vynuceném. Většina lidí už má vážně vymytý mozek propagandou od placených mainstreamových manipulátorů davů, když se pořád ohánějí přírodou a geny. Člověk už dávno není zvíře (ani gojim), ale tvor, který používá ROZUM, takže jeho chování se řídí většinou memy, morálkou a zákony, nikoliv geny. Na člověka platí teorie her, nikoliv vrozené chování.

184122

19.2.2009 10:44

RE: RE.

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 184122

Pani Jarmila, Vy prácu okolo domácnosti, detí a rodiny považujete za ľahkú?? alebo nebodaj podradnú pre mentálne vyspelé ženy??
No to snáď nie. V čom sa potom názorovo líšite od súčastnej všeobecnej propagandy ne funkcie rodiny?

>>kozoroh-Představte si situaci,že by Vám něco manžel nařídil a Vy byste bez odmluvy respektovala jeho nařízení, to je dnes ,úplně něco nemyslitelného

Toto Vás tak naštartovalo? Necelý jeden riadok z 15-tich. Čo Vám tým vlastne povedal ženy, nemiešajte sa medzi ľudí?
Prečo Vás nezaujala táto veta potom přišly údernice a to byl počátek toho,co máme dnes,koncem je zkutečnost,děti bezrodičů,oba musí pracovat, v rámci pokroku to nie je silnejší popis reality?

>> takže jeho chování se řídí většinou memy, morálkou a zákony, nikoliv geny

Takže žena v domácnosti je zlé, lebo je využívaná a neuplatní svoj intelekt ale deti bez rodičov je dobré, lebo rodičia sa riadia svojim rozumom, prípustnou morálkou a zákonmi?

Podľa mňa je práca ženy v fomácnosti podstatne namáhavejšia a zodpovednejšia ako ktorákoľvek iná. Ako fyzicky tak aj psychicky. Ona je pre potomstvo mainstreem a plní jeho výchovnú úlohu.
Môžem Vám zodpovedne povedať, že si viac vážim ženu v domácnosti, ktorá dokáže tkz. ukočírovať rodinu a vychovať potomstvo odolné voči tomu dnešnému hnoju, ako manažérku s miliónovým kontom ktorá kočíruje firmu. Apropo aj tu sa príroda pohrala a manažérka zistí v 45-ke že chce dieťa.
Keď je priemerný vek žien 65 rokov a potomok bude zdieľať jej názor, nedožije sa sivovlasá menežérka vnúčat ktorím by prečítala rozprávku alebo tajne kupovala sladkosti.
O to všetko je menežérka ukrátená za predpokladu, že jej tehotenstvo v 45-ke prebehne a potomok nie je mongoloid alebo ináč narušený.

Ak si myslíte, že to je zmysel života tak s Vami bytostne nesúhlasím.
A sivovlasá menežérka Vám to potvrdí - spýtajte sa jej. Máme ich v okolí dosť a dosť.

Áno používame rozum. Niekto na zabezpečenie pokojného rodinného zázemia, niekto na naplnenie svojho konta alebo svojich prianí. Treba si ovšem uvedomiť na čo sme tu na tomto svete a určiť si priority.

184127

19.2.2009 12:10

RE: RE.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 184127

Oli63, mám pocit, že se snažíš probourat do otevřených dveří.[smích] Původně jsem si řekl, že to nechám být, ale nakonec si pomyslel, že conciliator by se hodil.


Paní Jarmila velmi srozumitelně popisuje realitu ze své vlastní životní zkušenosti (a nikoli to, co nás zprostředkovaně učí různé i pochybné "autority"[mrknutí jedním okem]) a je dobré a moudré takovým lidem POZORNĚ naslouchat.


Ta nejdůležitější informace zní, že v historii byly (i díky pokřiveným a zneužitým oficiálním náboženstvím a je jedno jestli se bavíme o křesťanství, hinduizmu nebo islámu apod.) ženy CÍLENĚ postaveny do PODŘADNÉ role vůči mužům. Nesměly do ničeho mluvit (minimum vzdělání), později si musely težce vybojovat takovou samozřejmost jako volební pravo a přesně jak píše pí. Jarmila, pro vládnoucí elity nebyl v takovém patriarchátu (plném cílených předsudků) problém zpacifikovat i tu jim podřízenou nebo zblblou mužskou část.

Zblblou proto, že průměrnému muži (propagandou řádně posíleným egem) takový systém ve své podstatě velmi vyhovoval a s mozkem plným demagogií o lidských rolích a bohu, který to tak určil, toho ve většině případů sobecky ZNEUŽÍVAL.

Jaké podmínky mají ženy v některých muslimských zemích i dnes hovoří za vše.


Vše co se kdy v historii dělo (a opravdu dobrého pro VŠECHNY toho bylo jak víme poskrovnu) je pouze důsledek a dalo by se o tom dlouho diskutovat.


Ta druhá nejdůležitější informace zní, že pí, Jarmila NENÍ proti tomu, aby byly ženy v dománosti. NAOPAK Oli63. Nesmí se tak ale dít vynuceně a vždy to musí být jejich SVOBODNÁ volba.


Třetí informace zní: že pokud jsou ženy nuceny svěřit malé děti do různých zařízení a jít regulerně pracovat, v 99% tak tomu je z ekonomických důvodů. Je to tak proto, že jsou buď s dětmi samy a musí se starat o přežití nebo žijí v manželství, ale vzhledem k nastavení Systému (i díky propagandou nastaveným konzumním standardům) výdělek manžela potřebám rodiny nestačí. Normální spokojená žena, která netrpí nějakou poruchou deprivace se o rodinu a dománost stará obětavě a ráda za každého režimu a nemá podle mne důvod být vlastnímu muži protivníkem nebo manipulátorem.


Máš pravdu, že muž a žena mají v zásadních věcech rozdílné poslání a dispozice. To ale nevylučuje, že jsou dvěmi rovnocennými částmi jednoho celku a CELEK tvoří jedině společně. Vše s čím v životě přiházejí do styku je věcí spolupráce, která může fungovat jen na principu DOBROVOLNOSTI, POROZUMĚNÍ a ROVNOSTI!!!


jansmith[smích]

184134

20.2.2009 17:11

RE: RE.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 184134

Teprve nyní jsem objevila Váš příspěvek jansmithe a jako vždy s ním na sto procent souhlasím.[smích] Jak to děláte, že se tak přesně vždy strefite do mých pocitů a mého myšlení? [smích]

184237

21.2.2009 2:06

RE: RE.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 184237

Řekl bych, že to je tím, paní Jarmilo, že oba vyjadřujeme názory a pocity, které jsou podložené exaktním pozorováním života a mezilidských vztahů a že na zkušenostech s lidským vědomím a psychikou a historicky dávkovaným brainwashingem dokážeme rozlišit, co je ve vztazích mezi muži a ženami realita a co podsouvaná fikce.

To, že se naše názory shodují je jen kouzlo nechtěného, které buď realitu přímo potvrzuje nebo se jí velmi, opakuji VELMI blíží.


Jako "male" chápu argumenty pánů zde (kozoroha apod.) a podobně jako v případě Oli63 bych jim doporučil, aby se nesnažili probourávat do otevřených dveří.[smích] Vědomě se oprostili ode všech dogmat a Systémem podprahově podsunutých polopravd tzv. Autorit a na celý problém sociálních a partnerských vztahů mezi lidmi (zde mezi muži a ženami) se podívali stejným způsobem, jaký (jak se zdá) aplikují i v jiných zde na Zvědavci diskutovaných tématech.

Tj. pokud možno bez emocí a nezávisle na všem, co jim bylo jejich "zpracovanými", pravděpodobně nevědomými rodiči a jinou výchovou (ovlivněnou nejen náboženskými a jinými "autoritami"[mrknutí jedním okem]) v minulosti dříve po léta zapisováno na jejich mozkový HDD.


Dále bych jim doporučil, aby si našli čas a pozorně prostudovali dostupné a na Systému nezávislé!!! informace a hlavně si vyjasnili rozdíl mezi NĚKÝM zprofanovaným feminismem a opravdovou realitou, která má stejný základ, ale jiný výklad.

Militantní feminismus, který se odklonil z důvodu vlivu ega některých jeho emisarů a emisarek a možná jimi nechtěného, možná cíleného NEPOCHOPENÍ podstaty nemá s tím, co se ve své době pravděpodobně snažil ostatním sdělit i Gándhí (nyní po létech je to i naší snahou) nic společného. Paradoxně i Gándhí byl jedním z těch, kteří VELMI pomohli ženám blahé paměti v Indii v jejich snahách za dosažení rovnoprávnosti a mohl by tudíž být vlastně také onálepkován jako "feminista".[smích]


Rene Bartosek v jiném vlákně v jiné souvislosti píše o to, že jsme postupně ztratili zchopnosti, které jsme měli jako děti. Píše sice primárně o fantazii, ale já dodávám, že to je i o schopnosti dívat se kolem sebe bez předsudků a s nepředepraným způsobem vnímání opravdové reality. Tuto schopnost máme jako děti údajně zhruba do 12ti let věku a pak ji změnami aktivity mozku, přechodem z tzv. Alfy do Bety se všemi důsledky přirozeně a k naší škodě ztrácíme.


Pokud nepochopíme deformace, které vznikly v mezilidských vztazích (i mezi muži a ženam), jak evolučně v průběhu věků v rámci přeměny animálního vědomí na vědomí lidských bytostí (tzv. rozumové), tak nevědomě či cíleně sociálním inženýrstvím ega tzv. historicky Vyvolených, těžko můžeme být věrohodní i v ostatních zde na Zvědavci tak často diskutovaných společenských, finančně-ekonomických a jiných pro humanitu tak tragických deformacích.

jansmith[smích]

184271

21.2.2009 6:56

RE: RESPEKT....

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 184271

>Jako "male" chápu argumenty pánů zde (kozoroha apod.) a podobně jako v případě Oli63 bych jim doporučil, aby se nesnažili probourávat do otevřených dveří.
---------------------------------
To máš teda kliku, Jendo, že jsi mne tam nepřipsal. [velký smích]
V postatě se ve všem shodujeme, ale já osobně chápu a uznávám názory všech těchto diskutujících. Co je podstatné, že neškodí druhým lidem. Jak si to doma v rodině zařídí, tak to budou mít. Nikdo z nich nepsal, že si drží manželku doma v řetězech u plotny a v řetězech u postele. Uznávám názor paní Jarmily, názor Oli63, tvůj i kozoroha. Už jsem to tady i napsal. Je to věc názorů. My jsme tady taková tlupa dobrosrdečných lidí s dobrými úmysly, že to vlastně už jenom záleží na způsobu vyjádření (podání) a v názorech lze poznat, že to nikdo nemyslí špatně.

Každý z diskutujících rozpoznal neblahý a škodlivý vliv státu a cílevědomý - "někým" ovládaný - záměr rozbít rodinu, jako základní článek společnosti a že se jim to náramě daří, na tohle zase houževnatě upozorňuje kozoroh. Z jeho příspěvků je vidět ta beznaděje k nápravě a tragédie, do které se jako společnost řítíme. Dovedu si představit, že právě kozoroh bude velice obětavý táta svých dětí a pomocník v domácnosti svojí manželce se vším respektem a tolerancí, jaká se od partnerů vzájemně může očekávat. Kdyby ten rozklad ve společnosti neviděl a nebo mu to bylo lhostejné, tak by tady na Zvědavci nepřispíval. Zvolil sis sice "přívětivé" přirovnání, ale já bych to jako probourávání se do otevřených dveří neviděl. [mrknutí jedním okem]

184276

21.2.2009 14:07

RE: RESPEKT....

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 184276

Máš pravdu mirdo, nepřipsal jsem tě tam záměrně, poňáádž máš u mě jako kámoš protekci[smích][smích]


Jinak máš pravdu, že to přirovnání o "probourávání do otevřených dveří" platilo hlavně na Oli63, a to ještě před tím, než si to s pí.Jarmilou (dříve než se můj příspěvek objevil) v klidu vyjasnili.

U kozoroha a ostatních[smích] jsem se použitím výrazu o probourávání nevyjádřil přesně. Spíše by se hodilo vyjádření, že jejich pohled je v pořádku za určitých pravidel a chápání lidské podstaty, ale z nějakého důvodu nechtějí přijmout i něco NAD TÍM, co pí.Jarmila tady i na jejím webu, za občasného "přicmrdávání" mojí maličkosti/velikosti[smích], prezentuje.


Se závěrem, který jsi k tomu dodal plně souhlasím a jen pro kozoroha dodám, že pohled skrze dualismus (pohled, který bývá až na ten dualismus v zásadě správný) může občas zastřít skutečnosti, které nejsou na první pohled úplně zřetelné.

Navíc, dávat vinu za deformace, které se v mezilidských/partnerských vztazích historicky děly a dějí i dnes všem ŽENÁM je stejný princip "kolektivní viny" jako ve všech jiných na Zvědavci diskutovaných případech.


Tzv. běžné ženy jsou stejné oběti historického nastavení Systému jako tzv. běžní muži, i když je třeba dodat, že mu oba tyto v uvozovkách subjekty ve své většině svým nezvládnutým egem a dosud nepřekonanou nevědomostí (doposud se prosazujícími animálními pudy a instinkty) a záměrně nedostatečnou společenskou výchovou plně sekundují.

To je ten nezájem těch u kormidel na prosazování správné výchovy k duševně zdravé a na lákadlech konzumu nezávislé populaci. Výchovy, která by se mohla stát brzdou dlouhodobě neudržitelného pseudopokroku (realizujícího se skrze zisky E/elit-plutokracie a bolest zneužívané většiny), o které se zmiňuji v jiném vlákně.

jansmith[smích]

184289

22.2.2009 15:45

RE: RESPEKT....

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 184289

>Máš pravdu mirdo, nepřipsal jsem tě tam záměrně, poňáádž máš u mě jako kámoš protekci...
-------------------------
Ještěže tak... [mrknutí jedním okem] Mně to bylo hned divný, proč jsi mne tam vynechal? Víš Jendo, ta naše debata vznikla převážně proto, že se neozvala žádná solidní opozice. Vojta49 mlčí a tak jsme se pustili sami do sebe. Všichni zde diskutující táhnou za jeden špagát a stejným směrem, tak proč si vytýkat, že někdo z nás netáhne dostatečně silně? Diskuze byla o vlivu státu na rodinu, o čemž i pojednává článek a tak nějak jsme do toho zapletli i ten feminismus, který s tím přímo souvisí.

Jak už vím z předchozích diskuzí, tak u vás doma se feminismus zatím až tak markantně neprojevuje a tak jsme si alespoň vyjasnili některé skryté zásady plánovaného rozvratu společnosti, čímž feminismus definitivně je. Nerad bych na toto téma rozvířil nekonečnou debatu, jenom chci připomenout, že zásady feminismu byly navrženy zákeřnou metodou, která pod rouškou "svobody" a emancipace něžného pohlaví působí skrytě na rozvrat rodiny. Napsal jsem na toto téma článek (příběh), ale je to jako článek příliš dlouhý a tak bych to po dohodě s editorem umístil na Zvědavcův blog. Až potom snad každý pochopí, jak se některé naše ženy snaží bojem za "svobodu" dobrovolně a nevědomky zničit vlastní rodinu.

184335

19.2.2009 12:22

RE: RE.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 184127

Umíte číst pane Oli, nebo mě záměrně dráždíte? Popsala jsem, že jsem před kariérou v práci dala přednost práci v rodině- a za tuto zásluhu jsem byla státem finančně ohodnocena na doživotní živoření. Co brání státu v tom, aby ženám bylo alespoň do 15 let věku dítěte započítána práce v domácnosti a péče o rodinu do důchodu? Nebo to snad práce není? Nebo je ta práce tak lehká, přiblblá a podřadná, že nestojí státu vůbec za žádné ohodnocení? Anebo když se na tom stát nechce nijak podílet, tak proč neudělají poslanci zákony, že když se manžel rozvede, tak bude rozvedenou manželku bez řečí a povinně živit až do smrti? Nebo si myslíte, že ženy mohou žít ze vzduchu, nebo co?

To co pan kozoroh tady napsal, se zcela vyrovná nesmyslům, které tady prezentoval pan Lhoták. Pan kozoroh napsal, že muži ztratili v rodinách právo o všem rozhodovat. Čili si pan kozoroh patrně přeje, aby byly opět nastoleny takové zákony, které by jim toto právo rozhodovat v rodinách vrátily. Co se týče socialistických údernic, tak ani ty, pokud byly vdané, nemusely povinně chodit do práce. Ale nastavené podmínky je přinutily, že do práce chodit musely. A to je přesně to, o čem mluvím- většinová společnost se chová podle toho, jak jim ti nahoře nastaví podmínky k životu. Když by bylo pro muže a ženy v socialismu i kapitalismu výhodné, aby ženy seděly v domácnosti, tak by tam ty ženy velmi radostně seděly. Když to ale výhodné není, tak tam ty ženy nesedí. Pochopíte to?

184137

19.2.2009 13:14

RE: RE.

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 184137

Pani Jarmila. Viem čítať. Verte mi, že Vás nechcem provokovať. Myslím že práve vy by ste si to nezaslúžila. Podťa mňa tu nastalo nie nepochopenie pôvodných článkov kozoroha ale trošku iný uhol pohťadu na problematiku s podčiarknutím úplne iných častí jeho príspevkov.
Ja som si pod feminizmom predstavil bezohladnú ženu schopnú kôli dokázaniu nejakých svojích ideí zapredať sa aj diablovi.
Vy si pod feminizmom predstavujete zrejme uznať ženu rovnoprávne k mužovi a hlavne snahu o uznanie jej úlohy v rodine.
V tom sa zhodneme.

To, že ste boli duchom rodiny si nesmierne vážim a nebudem sa opakovať (viď.hore môj príspevok - Podľa mňa je práca ženy v fomácnosti podstatne namáhavejšia a zodpovednejšia ako...).
To, že štát sa správa k ženám tak ako popisujete som v podstate ani nespomínal, lebo je to súčasťou jeho plánu likvidácie rodiny a je mi to absolútne jasné.
Aj na tom sa zhodneme.

Takže neviem kde nastáva skrat.
Možno je to zapríčinené mojím zlým a nejasným vyjadrovaním sa v horeuvedených príspevkoch.

184140

19.2.2009 20:58

RE: RE.

mtk 195.?.?.?

Reakce na 184140

Jsem rád, když si Lidé dobré vůle věci takto vyjasní a zavládne pokojný mír. [smích] [smích] [smích]

184174

19.2.2009 11:22

RE: RE.

MedWet 194.?.?.?

Reakce na 184122

Prave naopak, clovek je uz znova zviera a nepouziva rozum, ale pudy. Keby sme pouzivali rozum, nedostali by sme sa do tejto slamastiky. A Elity toto o nas vedia a veeelmi dobre to vedia vyuzit.

184131

20.2.2009 1:04

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

kozoroh 61.?.?.?

Reakce na 184108

Vážená paní,snad mi nechcete tvrdit,že v celku se nic nezměnilo, příkladem Vašeho dědečka,že společnost odjakživa byla taková.Vemte si jenom rozdíl v tom,kolik máme nezaměstnanosti,přitom by stačilo polovinu žen dát do domácnosti a tím by se i snížila kriminalita ,jak dorůstající mládeže ,tak ,dětí, myslíte ,že by to bylo špatné řešení?Proces destrukce společnosti,předpověděla židovka Emma Goldmanová,přítelkyně Blank=Lenina,když prohlásila ,feminismem zničíme křestanské rodiny,to bylo už v letech 1917, na to ,bolševici zrovnoprávnili ženy,že vyhlásili zákon o "znárodnění žen"všichni muži ,všem ženám a všechny ženy všm mužům, po pravdě řečeno,s tím začli ve Španělsku, za občanské války,kde se ženské navlíkly do mužských kalhot,zdá se to být k smíchu,ale k smíchu to není.Jistě je Vám známo,že bolševici odvezli tisíce dětí ze Španělska do Ruska a už nikdy,nikdo onich neslyšel, státní výchova,ovšem.
Dnes Británie dává dvanactiletým už antikoncepční prášky a ve třiceti budou mít mnohé rakovinu.Chemie v jídle,zamořené ovzduší,voda a jiné,nemůžem se divit,že plno dětí ve škole ,bez drag se nemůže učit,pernamentní pacient psychiatrů, nadosmrti,když dostanou prozac,tak vraždí.
6ena v domácnosti ,byla svou paní,nebyla otrokiní,to "soudružky" řvaly, osvobodte se od kuchyně,ale ,ve své odbornosti zapoměly poradit ,kdo tu práci v domácnosti udělá,když oba dva jsou v práci.Pohledte na mládež,gang,s žiletkami přepadnou mladou maminku a když jim nedá paníze=na dragy=a nákup , tak jí rozřežou nemluvně,tady by měl tátův řemen ,co dělat,nemyslíte.Čtrnáct roků=né Váš dědeček,ale "smrad"nakažený AIDS s dítětem v ruce,spí to po hřbitovech,a po letech beznaděje tahle lidská troska, přijde k rodičům,aby se o ní postarali,když sociální pracovníci dosáhli svého ,společně s politiky, co jí podali,tak zvaně pomocnou ruku a ted ,jdi k rodičům a neroznašej AIDS a nebo nepoužívej injekční stříkačky ,jako zbran na vydírání paněz od náhodných chodců a nebo dětí jdoucí ze školy.
Jedna žena ,doslova řekla,že by chtěla ,aby čas,kdy manžel byl hlavou rodiny, se , ta doba vrátila a výsledek?
Dostala plno výhrůžek ,poštou a telefonem,že jí zabijí.
Politici jsou si dobře vědomi,co by jim to udělalo,kdyby rodina,byla rodinou a ne to,co máme dnes.Dítě ve škole prohlásilo,že má čtyři tatínky, paní učitelka to nemohla pochopit,ale poznáním ,že dotyčná maminka ma čtyři děti s každým jiným mužem, kam to touhle cestou dovedem,ke znárodnění žen bolševického stylu?
Jděte se podívat do muslimských a židovských rodin a budete překvapena, jinak,neberte to nijak osobně ,píši o úpadku národa ,úpadku křestanské společnosti,destrukci,bílé civilisace, hledme na celek a jeho výsledného efektu, v Americ ena to mají osm zámků na dveřích,aby jim ta demokracie a svoboda "neutekla".

184194

20.2.2009 7:01

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 184194

Pane kozorohu, mám na Vás pouze dvě otázky: 1.jak byste ty ženy chtěl dát do domácnosti: Násilím? Nařízením? Zákony? Buďte tak laskav a neohánějte se tady pořád nějakým bolševismem a komunismem, ale řekněte mi přímo a na rovinu, jak byste si představoval konkrétní řešení, ohledně nahnání žen do domácnosti. 2. Jak byste vyřešil, aby ženy měly zajištěnou obživu, pokud by je manžel opustil a šel si za mladší a krásnější? Měla by jít žena z domácnosti zpět do pracovního procesu a makat někde jako nekvalifikovaná pracovní síla až do smrti (protože by neměla odpracovaná povinná leta na důchod), nebo by ji měl exmanžel platit povinně zákonem stanovenou rentu až do smrti? Prostě celý život dávat manželce za její náročnou práci v domácnosti a kolem výchovy dětí jakýsi průměrný plat, z kterého by byl pak stanoven i průměrný důchod, zajišťující ji obživu až do smrti.Odpovězte mi prosím na tyhle dvě otázky a nijak se nevykrucujte. To víte, mě tohle zajímá, protože krásných řečí a vzduchu se nikdo nenají.

Co se týče muslimských a židovských rodin, tak být Vámi, tak bych tolik nad nimi nejásala. Nevím, jak zase dalece mainstream pomlouvá muslimy, ale teď proběhla tiskem zpráva, že v Americe nějaký muslim, který byl známý tím, že široce propagoval, jak jsou muslimové tolerantní, své manželce uřízl hlavu. Západní židovská manželství jsou zase známá tím, že jim to v manželství vůbec neklape, protože se židovky cítí v manželství podle toho jejich náboženství velmi utlačované. Proto je nebývalé množství židovek rozvedených, a už si žádného dalšího muže neberou. Židovská manželství zkrátka nějak neklapou. A pan Jiří Táborský zde kdysi zanechal veledlouhý seznam feministek- a světe div se, všechny byly rozvedené a židovského vyznání.

184206

20.2.2009 8:37

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

MedWet 194.?.?.?

Reakce na 184206

Riesenie neexistuje, su procesy, ktore su nezvratne. A ked taky process trva 2000 rokov, tak si nemozete lusknut prstami a dat to do pohody.
To je nas problem, ze vo svojej arogancii si myslime, ze to mozeme zmenit. Jedine, co zmenit mozeme, sme my sami. A to sa ludom nepaci (smietka-brvno).
Keby ste to chceli zmenit, museli by ste vratit 1000 dalsich veci, znizit ceny, dat ucitelom a rodicom autoritu, co mali, odstranit reklamu, dat rodicom menej prace, viac penazi na obzivu, odstranit drogy, odstranit z telky hollywood, pravnikov, dementne serialy a hlavne dat ludom naspet ich skromnost, pokoru, stabilitu a vieru v seba samych. A asi uznate, ze to nepojde.
Krestanstvo mozno nie je najlepsie nabozenstvo (urcite nie po tych zmenach, co v nom zaviedli), ale davalo ludom jednu podstatnu vec a to je pokora. Ze nie su pupok sveta a ze su veci, s ktorymi sa musia zmierit.

Povedzte mi, kolko poznate ludi, ktori by povedali nasledovnu vetu bez toho, ze by to pre nich boli len slova:
Pane, daj mi úprimnosť, aby som prijal veci, ktoré nedokážem zmeniť, daj mi odvahu zmeniť veci, ktoré zmeniť môžem a múdrosť vedieť rozpoznať rozdiel.

184211

20.2.2009 17:16

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 184211

Tohle mi připadá do budoucnosti jako geniální řešení:

http://dolezite.sk/Zakladny_prijem_pre_vsetkych_video.html

184238

20.2.2009 18:28

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 184206

Tu první část příspěvku nechám na kozoroha, ať se z toho vylíže sám. Jenom bych chtěl upozornit, paní Jarmilu, že manželské vztahy jsou založeny na vzájemné dohodě, vzájemném porozumění a dobrovolné spolupráci. Oba to dělají z lásky jeden ke druhému a k vlastní rodině. Později - kdy láska opadne - tak jak už je to jednou v rozjetých kolejích, tak to jede samo ku prospěchu obou partnerů a se vzájemným respektem. Možná i v tomhle je kusanec lásky? S tím financováním se už musí oba dohodnout. Všechno jde, když se chce. Hovořím z vlastní zkušenosti.

>...pan Jiří Táborský zde kdysi zanechal veledlouhý seznam feministek a světe div se, všechny byly rozvedené a židovského vyznání.
--------
A je to venku. Teď už víte, kdo za tím stojí. Sociální inženýrství - odborně naplánováno. Rozklad a atomizace společnosti za účelem jejího ovládnutí. Kozoroh ví, o čem hovoří. Proto ten jeho a potažmo i můj antifeminismus. Jenomže, jak je vidět, každý z nás to vidí jinak. Někdo za tím dokonce vidí i emancipaci žen a boj za rovnoprávnost. Takhle se to totiž jenom tváří. Je však dobré vědět na co se připravit až se s tím v Evropě roztrhne plný pytel.

184246

21.2.2009 3:10

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

kozoroh 61.?.?.?

Reakce na 184206

Než Vám odpovím,tak,Vám připomenu,že sama jste si odpověděla ,co jste za ty roky získala,almužnu za 4000 korun,nebylo by lepší být doma ,ve svém ,s dětmi a mít opravdu rodinný život a děti radostné mládí a spokojenost manžela,žadné stresy,honičky,blázinec na kolečkách,lítaní a cestování z jednoho konce měta na druhý a ještě letět na nákup,to je jen úvaha.
Vrátit ženy do domácnosti,to ,už tady bylo,byly na to vychované,životně připravené,byl to jejich cil,muž věděl co má dělat a ona také,kde je její pole působnosti.
Jenže ted,to nejde,proto je to tragédie národa,rodiny,světa.Kdo by je dostal zpět,ty jež berou peníze v kancelářích,za nic,ty by jej roztrhali na kusy, jedině neúprosný diktátor by možna,dokázal odvrátit zkázu, ženy samy o sobě nemají sílu a natož přesvědčení to uskutečnit, proto je to katastrofou, která se obrací proti ženám samotným a tresty jsou kruté, nejvíce na tom doplatí děti,příští generace žen ,bude,co?V TV pořadu studentka bezostzchu řekla ,že jejím cílem je mít sex s 2000 muži, popravdě ,kriticky,za dnešní situace ,kdy je svět plný AIDS, má vůbec mozek?
Je ,vůbec dostatek lidí ,kteří by si uvědomili,jak hluboce jsme klesli,jsou vůbec ženy,které by kriticky přehodnotily stávající tragédii,která se ještě časem prohloubí,aby ,oni samy přiznaly,jdeme špatnou cestou,snadná cesta do "pekla" obtížná k pravdě.Máme výročí pana Darvina, vývoj živočišstva, on viděl v přírodě ,jak je veden život zvířat, jak stádo koní následuje svého vůdce, ale, člověk se v této zásadní věci odlučuje sam od sebe od přírodních zákonů,tak,jak moderní žena chce kariéru a né děti a nebo na "stará kolen" dle hollywoodského stylu adoptuje černouška.Mnohé ženy,mají muže jen na krátký čas,jako ,oplodnovatele,jakmile má děti,muž je vystrnaděn z rodiny,už ,jakýmkoliv způsobem,kdo by tohle mohl napravit, nikdo,škoda je uělaná a škoda se každým dnem prohlubuje.Dejte si otazku,proč politici podporují mladé holky k sexu a proč svobodné matky mají státní dotace na jejich,staromodně označené,nézřízený život,kde ,nakonec ,stat,politici,přebírají funkci rodičů.Spojené Národy vzdali brožůrku pro latinskoamerická děvčata,aby se předešlo předčasnému otěhotnění,aby měli pohlavní styk se zvířaty=ještě dnes to najdete na internetu,jaké to bude ,až bude ta jedna světová vláda?
Není cesty zpět,protože ženy ani nechtějí.raději zničí svůj národ, své rodiny,pro své nezotpovědné zájmy,tak to je,nic ,víc,nic mín.Muži nemají tu sílu,kterou bz měli mít,tady není kompromis,tady je otazka přežití. Darvin poznal,že v přírodě ,každý druh bojuje o své přežití,život je neutuchající boj o existenci a má svá pravidla,které lidi neošídí,příroda se mstí na lidech za jejich odpřírodnění.

184273

21.2.2009 8:13

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 184273

Ale pane kozoruhu zase jste mi neodpověděl na mé otázky, jak byste situaci konkrétně řešil, aby ženy po dobře odvedené práci v domácnostech, pak nechcípaly za odměnu někde pod mostem jako bezdomovkyně. Vy pořád jen lamentujete nad tragickou situací, ale nějaké smysluplné řešení- kde nic, tu nic. Taky byste místo neustále lamentování nad zkažeností žen se mohl zeptat třeba i zdejších mladých mužů proč ani po třicítce nejsou ženatí a nehrnou se mít děti. Víte, rodinu nelze založit sám, na to jsou potřeba dva. Situace je dnes taková, že mladé ženy své kluky musí doslova ukecávat a přemlouvat k tomu, aby se odhodlali mít s nimi alespoň jedno dítě.

Když už se oháníte Darwinem a přírodou tak bych Vám chtěla připomenout, že u 95 procent savců jsou poměry takové, že samec samici pouze oplodní, ale pak už se dál o nic nestará. Samice svá mláďata samy živí a samy je vychovávají až do dospělosti. Jinak člověk nežil miliony let ve stádu, ale v tlupách, kde existovaly hierarchie dvě: samčí a samičí. Obě pohlaví se v tlupě chovala promiskuitně, takže samci nevěděli, které ditě v tlupě je jejich. To bylo dobře, neexistovala infanticida mláďat, o mláďata se starala celá tlupa. Rodinou byla celá tlupa.

184277

21.2.2009 23:23

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 184277

> Obě pohlaví se v tlupě chovala promiskuitně, takže ...

V souvislosti s tímto tvrzením by bylo dobré paní Jarmilo vysvětlit, kolik svých mláďat každá taková promiskuitní samička živila. Patnáct? Možná i dvacet? Že je to nesmysl? Takové množství nelze uživit? Tak jak se ty promiskuitní potvůrky bránily otěhotnění? Pověru o tom, kterak laktace chrání před početím, prosím vynechte. [smích]

184306

22.2.2009 8:24

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 184306

Nezlobte se pane Vojto, ale s Vámi se vůbec nemíním bavit. To z toho důvodu, že Vy vždycky obvykle řeč zavedete až do absurdních konců. Jenom poznamenám tohle: rozhlídněte se trošku laskavě po přírodě a snad si něčeho všimnete. Možná si všimnete, co vidí kolem sebe každý trouba, že totiž naprostá většina poloopic, opic i lidoopů se chová promiskuitně. A světe div se, samice si živí svá mláďata samy a to přesto, že jejich inteligence naprosto nedosahuje inteligence pánů a paní tvorstva- předchůdců člověka.

184318

22.2.2009 3:41

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

kozoroh 61.?.?.?

Reakce na 184277

Paní Jarmilo, Vy jste přehlidla ,co jsem napsal,že ta situace ,co je dnes ,není napravitelná,není řešení a ani to nikdo nechce řešit,mnohým to takhle velmi dobře vyhovuje,i když v podstatě zkončíme katastrofou.
Sama píšete toto důležité poznání= [oči v sloup] To bylo dobře, neexistovala infanticida mláďat, o mláďata se starala celá tlupa. Rodinou byla celá tlupa.RODINOU BYLA CELÁ TLUPA,TAKE, JE I OTCEM VŠECH DĚTÍ, A SPÁVU NAD NIMI PŘEBÍRÁ STÁT.
V roce 1935 bylo napsáno=hundreds of thousands and even millions of beggars and homeless children throng the streets... hundreds of thousands condemned to banishment and forced labour... Soviet propaganda speaks of "a paradise of children that contains the happiest youth in the world". The real state of the case however shows us millions of unsupported children, the existence of child labour and even the death penalty for children.Porovnejte to s dnešním světem,kdy rano městem táhnou tlupy dětí, na dragach a alkoholu,hledajícií další obět.Zrovna ,dnes je v USA članek,jak 11 letýzastřlil milenku svého otce jež byla v osmém měsíci těhotenství.Toto théma by nebylo nikdy vyčerpáno a proto nemá cenu o tom dále diskutovat,nebot lidé pohřbili ve svém sobectví a meterialismu ,to ,co se nazyvalo Vyšší Princip,za který bojovali a umírali naši předkové,který jsme prodali,tak říkajíc za babku, tak ,jak se celé Čechy rozprodali,že nám vlastně nic už nepatří, to jsou věci pro mnohé lidi, nepochopitelné,tak,jako i moralní rozpad společnosti.
Zmínila jste se o mužích,že nechtějí mít děti a nechtějí se ženit,kdo by se hrnul do manželství,aby , rozvodem o všechno přišel a ještě navíc zjistil,že dítě ani jeho dítětem není.Muž ,platil deset roků výživné,pak, zjistil DNA testem,že není otec ,tudíž byl svoji ženou okraden v nespravně placeném otcovství,ztrátou domu a jiného, myslíte si ,že ta žena ,vrátila mu peníze?
Podivejte se na McCarty, jak je ženskými a soudem ,spravedlivě ,dle zákona okrádán,každá přijde s čím? A , odnaší miliony, to si myslíte ,že tohle,ten zlatý=rozvodový důl by chtěli změnit,kolik sebevražd mužů po takovém spravedlivém rozdělení nastalo,co myslíte?Kdyby každá měla dostat s čím přišla do manželství,tak,nemáme rozvody.Kdyby každá za nesprávně určené otcovství ,byla souzena za podvod,tak ,nám armáda právníku za čas vymře hlady.
Jak, píši,toto théma by bylo na tisíc roků a stejně bychom nikam nedošli, protože, většina lidí ani nechce, proto máme tuto katastrofu společnosti, vyhynulu Astékové, Omeové, Majové,proč né i křestané, každopádně děkuji ,za Váš podíl příspěvků do debaty.

184315

22.2.2009 8:14

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 184315

Pane kozorohu, potíž je v tom, že Vy vidíte vinu jen na straně žen, kdežto na straně mužů vidíte jen samé chudáčky oběti. Nezlobte se, ale to je naprosto směšné! Pan jansmith to zde ale nepsal nejsprávněji, když řekl, že obě pohlaví jsou rovným dílem oběti Systému. Vy si všímáte ojedinělých výjimečných případů jako byl manželkou oškubaný McCartney, ale už nějak nechcete vidět tvrdou realitu jaká například panuje v Česku- že totiž 90 procent žen rozvodem rapidně zchudne. To je tvrdá statistika, kterou neokecáte. Zrovna teď v MFD vyšel článek, že spousta mužů žádá o zrušení výživného na děti, protože nemají práci. A soudci jim vyhovují. A to přesto, že v Česku bývá výživné proti zbytku Evropy přímo směšné. Průměrné náklady na desetileté dítě se teď pohybují okolo 7500 Kč. Ale soudci ze setrvačnosti většině mužů napaří 2000 Kč výživné. Od státu žena dostane asi tisíc přídavků na dítě, takže když to vše spočteme sumasumárum, tak 4500 Kč žena zaplatí na dítě ze svého platu. Veškerá péče kolem něho pochopitelně naprosto zdarma a k tomu musí přijmout jakoukoliv podřadnou a málo placenou práci, protože si jako rozvedená samoživitelka pochopitelně nemůže vybírat a vyskakovat. Poté co státu takto ze svého vlastního příjmu vychová občana, tak stát si její výsledky zprivatizuje, z občana udělá daňového poplatníka a vysává z něj co se dá, ale žena dostane za svou práci mizivý důchod, protože to celý život pytlíkovala, žádnou kariéru nedělala, i když původně třeba byla velmi schopná a měla navíc, než někde za pár šupů makat jako bezvýznamná úřednice. A to ani nemluvím o tom, že se jaksi samo sebou od společnosti předpokládá, že se ženy středního věku postarají i o staré rodiče- taky samozřejmě, jak jinak zdarma. A to jenom proto, že se jaksi očekává, že správné ženy mají být „od přírody“ obětavé až za hrob, až na hranici vlastního sebezničení.

184317

23.2.2009 2:32

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

kozoroh 61.?.?.?

Reakce na 184317

Já, Vám nejsem jednostranný ,jak si myslíte,co vidím a co nevidím,já soudím ,jak jen historicky dokazuji,co se stalo a nasledky jež následovaly, to nebyl jen revoluční převrat v rodině ,to byl převrat v celé společnosti,ale ,ženy v tom viděli osvobození od práce v kuchyni,muži v tom viděli zmatek a nepořádek v domácnosti a nejistoty v manželství.Já byl svědkem,kdy muži bránili svým ženám,nenasledovat politiku komunistů na 100 procentní zaměstnanosti žen, v mnohých rodinách byla revoluce a následovaly rozvody,ty se ještě zvýšily po zavedení nočních směn v továrnách a už to jelo, mnohé ženy nebylo možno v domácnosti udržet,za žadnou cenu,obrat nastal,kdzž se to stalo zákonem a mnohé poznaly,že si vlastně vybojovaly dvojí práci,za to jim soudruzi dali kytičku v březnu a bylo to vyřízeno,zbytek roku "dřely , jako koně".Všechno ostatní ,co píšete je pravda ,ale ,to už je jen následek, krákozrakosti ženského hnutí.Jestliže, píšete ,že dnešní rozvody nejsou moc dobré pro ženu,já zažil,že za komunismu,žena v rozvodu udala u soudu manžela ,co by protistatní živel a nebylo jich málo,co si odpikali trest, za zradu manželky,ale ,jak píšu ,to jsou následkz a byrokrati=stát na tom vždy vydělal a dostal tak přes feminismus rodinu pod kontrolu.Můj známí se rozvedl,kde ,ona dostala vše,co měl a u soudu jej udala ,že dělá melouchy,ačkoliv ,on je dělal,protože ona chtěla koupit si drahý kožich a z normálního platu to nešlo,to ,vše jsou následkz,jádro věci je to ,že škoda je udělaná a není řešení,normální cestou se tato katastrofa nespraví,to by možná vzalo dalších sto let ve výchově nové generace a na tu ,když dnes pohlednete,tak Vám spíše lítámráz po zádech,než nějaký dobrý pocit.Zde ,dívenka na zákay od otce ,že nesmí večer ven =lítat po ulicích=odpověděla ,když mne nepustíš,tak ,řeknu na policii,že jsi mne v koupelně ošahával,bylo jí 13 roků,velmi pohotová a chytrá dívenka,že ano.
Avšak,sledujme ,hlavní záměr politiků, ve Spojených Národech a jinde, ty ukazují a dávají tušit ,kde definitývně zkončíme,co za příští generaci budeme mít,to je to nejdůležitější,otazkou je kde ykončí i ta feminisace,doufám ,že né v posledních pokusech se 70 letýma maminkama ,uměle oplodněné, za velké všimné,naším výzkumníkům a sociologům.
Povinné očkování děvčat, které se ted vehementně prosazuje,co by pro jejich dobro,ovšem ,je také jeden trik od Spojených Národů,jako,ten sex se zvířaty, možná,jak píšete ,zkončíme tím šimpanzím způsobem rozmnožování,to je opravdu dobrý příklad pro lidstvo,Darvin by se divil,kam naše evoluce = vývoj,spěje ,zpět k šimpanzům,doufám,že sám za sebe ,ještě umřu ,jako člověk,neé ,jako šimpanza nebo orangután, po mně potopa,bez mého přičinění,co si uděláme, to budem mít.

184375

20.2.2009 10:39

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

skepse 90.?.?.?

Reakce na 184194

ja teda hlavne vnimam vas upadek

to ze nerozumite moderni medicine je omluvitelne
to ze zastavate "stare poradky" je pochopitelne

kazdopadne vas upadek vidim v neschopnosti porozumet soucasnosti, zeny (vsechny, ktere znam) jsou samozrejme prilis "samostatne", prilis "schopne" atd., ale dokazete si predstavit spolecnost, kde pracujete jenom muzi?

z vaseho stylu psani dedukuji, ze jste nejspise delnicke profese, v dole nebo na stavbe se nejspise s mnoha zenami nesetkate

z obsahu vaseho prispevku pak citim kombinaci sexualni frustrace a zklamani zivotem, to, ze vase dite ve 12ti otehotnelo, ve 13ti melo rakovinu a ve 14ti aids a zavislost na vsech drogach, ktere si dokazete predstavit, je mi hluboce lito

nicmene co vam uteklo je vas problem, nesudte podle toho spolecnost

preji lepsi zitrky, tedy pokud vas vase 14tilete dite nenakazilo hiv, pak se predpokladam sam upalite

184215

21.2.2009 15:12

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 184215

Porodnost vyspelych zemi se pohybuje na urovni Vatikanu a populace velkou rychlostni starne. Nasi geneticky danou cast podstaty nezajima, co nas bavi, ale zda dokazeme prezit.

184291

21.2.2009 20:13

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 184291

Bude to zhruba asi tak jak píšeš Rene. Já bych jen dodal jednu věc k zamyšlení.


Dokud byl člověk více zvířetem než myslící bytostí, tak jeho přežití přímo záviselo na genetických predispozicích, přirozenem výběru, polozvířcích instinktech a pudech bez ohledu na VYŠŠÍ hodnoty, které můžeme pojmenovat jako Etika, Morálka, Altruismus, Soucit, lidská Synergy a dalo by se pokračovat.

Nic z těchto pojmů ve zvířecí říši není potřeba a vše běží na přírodním/přirozeném výběru, který se nezatěžuje a nezná výše zmíněné pojmy nebo rozdíl mezi DODREM a ZLEM nebo pojmem jako bezpodmínečná LÁSKA.


Okolnost, kterou někteří lidé ve svých filozofickoprávněekonomickosiciálněsexuologických úvahách nevnímají, která Člověka rozumného - Homo sapiens sapiens od předchozích vývojových stupňů zásadně odlišuje je ta, že Člověk rozumný získal oproti zvířatům schopnost si uvědomovat sám sebe, myslet abstraktně a začít sebe i své okolí v PŘÍPADĚ OPRAVDOVÉHO ZÁJMU zvláště dnes OKAMŽITĚ kultivovat v souladu s výše uvedenými PRINCIPY.Závěr, který z toho plyne je jednoduchý a pro lidi, kteří inklinují ke komplikovanému způsobu vnímání rality pravděpodobně natolik, že jej odmítají přijmout jako vědecký. Často je to i o chybně směrovaném (podvodném[smích]) vzdělání, jak se jej pokusil parodovat ve svém článku WL. Hodně vzdělaných lidí se zabývá vzděláním pro vzdělání, nikoli proto, aby jej využili pro chápání reality a pro dobro nejen své, ale i VŠECH zúčastněných.


Vše, co člověk ve vztahu k sobě a kolem sebe vytváří, jak vnímá sám sebe i ostatní (pozor: nejen ostatní lidské bytosti) a jak následně reaguje je plně v JEHO moci. Od jisté chvíle se v jistém smyslu vyvázal na podřízenosti vůči evoluci, geneticky dané cestě a minimálně ve věci organizování celospolečenských a mezilidských vztahů může různě rychle provádět jakékoli změny, které uzná za vhodné a pro lidskou rasu potřebné.


Otázka zní: Využívá Člověk tuto možnost na uroveň, po které voláme nejen někteří z nás tady na Zvědavci, ale i světově renomované humanitární a duchovní (pozor: nikoli náboženské) organizace či někteří světoví učitelé???

Ano nebo Ne??? Pokud si poctivě odpovíme, že NEVYUŽÍVÁ, tak musíme ihned hledat odpověď na další otázku, která zní: PROČ NE, když ten potenciál skrze vědomí a svobodnou mysl - vůli má???


A nyní jsme se ve smyčče vrátili tam, kde jsme zde na Zvědavci v různých vláknech v diskuzi již několikrát byli. Stačí se vrátit a tentokrát jako skoro 12ti leté dítě znovu si vše důležité pročíst a tentokrát nezávisle (se zkušenostmi dospělého) zamyslet.

jansmith[smích]

184299

22.2.2009 0:08

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 184299

> Vše, co člověk ve vztahu k sobě a kolem sebe vytváří, jak vnímá sám sebe i ostatní (pozor: nejen ostatní lidské bytosti) a jak následně reaguje je plně v JEHO moci. Od jisté chvíle se v jistém smyslu vyvázal na podřízenosti vůči evoluci ...

Ale nevyvázal. Toto tvrzení je bohužel Jene jen zbožným přáním. Ve skutečnosti jsme (jak my lidé, tak všechny ostatní živé bytosti) jen velmi sofistikovanými dopravními prostředky, které si postavily naše geny s jediným cílem. Abychom je dopravili v té nejlepší kondici a s co nejvyšší perpektivnou na další replikaci do nových generací.

A hned rozumíme třeba té proklínané chamtivosti. V dávné minulosti dokázali nejlépe zabezpečit své potomstvo ti nejchamtivější z našich předků. Tato lidská vlastnost se ukázala jako vysoce účelnou pro reprodukci potomstva. Tak ji prostě dnes máme. Jedinci s méně účelnými vlastnostmi v soutěži neuspěli.

To, že si sami sebe uvědomujeme vůbec neznamená, že se také dokážeme ovládat. Naše činy jsou stále ještě s větší části ovládány našimi emocemi. Malý důkaz? Pohleďte na ty přívaly iracionální zloby, zaslepené zášti a stupidní nenávisti, předváděné v těchto diskusích. Jaký mají smysl?

184310

22.2.2009 11:14

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 184310

Můj pohled je takový: Nevyvázal se z evoluce, protože ten proces sebevědomí, etiky, zjemňování, rozvíjení psychiky atd. je sám tou "evolucí". Vědomí je ale něco co věda nezná. Vždycky ho odečte, tváří se, že není, je to jako s tou nulou: ta zdánlivě také nikde není. A přesto mohu s jistotou předpokládat, že je. Z toho můžeme podle mne s jistotou odvodit, že cílem evoluce je nakonec to (sebe)vědomí (v určitém smyslu ta nula) protože ho nejde redukovat na pohyb atomů. Jakoby "antropický princip", i když tyhle vědecké fráze nemám rád. V jistém smyslu opravdu celý vesmír, hvězdy pracují na tom, aby se uskutečnilo toto sebevědomí. To je námět evoluce celého vesmíru, kosmického člověka který je vlastně vepsán do zvěrokruhu. (A nepochybně podobných bytostí ve vesmíru, všech kteří jsou nadáni touto reflexí: ufo...).
To co nás mate je, že uvažujeme lineárně materialisticky. Nevysloveně předpokládáme, že realita, pokud by měla řád, tak musí být nějak přímočará bez toho co se nám (relativně) jeví jako "náhody". Ve skutečnosti, když se nad tím ale zamyslím, tak vidím, že kdyby byla přímočará, tak by vůbec nikdy nic nevzniklo, bylo by zde pořád původní nic jako nějaké moře. Proto jde jakoby po spirálách, proto jde jakoby přes dialektiku "kříže" (=sebereflexe, tedy i utrpení, bez utrpení nemám sebevědomí, rozplynu se, třeba jakoby mne to do něčeho žene, i když nechci a pak mi to vezme). To je podle mne i vysvětlení proč se nám jevy kvantové fyziky jeví zdánlivě "pravděpodobnostně". Ani zde ale bohužel věda to vědomí vůbec neumí vzít vážně. Jak ví částice nějaké síly, že vůbec má někde působit? Že tam něco někde je? Nebo množství zdánlivě zbytečné hmoty ve vesmíru. To zdánlivé "nic" se totiž může projevit jen na zrcadle toho "něco", jakoby skrýváno za záhyby, jakoby mezera mezi cihlami. Jak jinak by se mělo projevit než na těchto spirálách, záhybech??
Kdyby měla evoluce probíhat tak jak popisuje dnešní materialistická věda, tak prostě není. Vysvětlení každých pět minut typu "neuvěřitelnou náhodou" samozřejmě vůbec nic nevysvětluje. Je to jenom deus ex machina. Vědomí v pravém slova smyslu ve skutečnosti nemohlo vzniknout, ale jaksi už tady bylo předem. Evoluce je jen jakoby odkrytí něčeho co už tu bylo předem ale neuvědomněné. Evoluce je tedy cesta různých záhybů a spirál, to původní vědomí musí nějak najít cestu jak to udělat aby se samo poznalo (ten vztah je zároveň jakoby láska). Nakonec čas neplyne nějak kauzálně z minulosti do budoucnosti, ale z budoucnosti do minulosti, vše je taženo tím účelem. Původní svět se nám jeví zrcadlově, jinak bych byl v něm rozplynutý, nebyla by možnost reflexe. Proto vzniká možnost omylu, "hříchu", ba dokonce "omyl je důkazem vědomí"(augustin), v určitém smyslu je celý vesmír takový jakoby omyl. Taková šipka na sebe sama.

184325

22.2.2009 14:04

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 184310

Zdravím tě Vojto. Zde je základní rozpor, který spolu na Zvědavci řešíme. Ty tvrdíš, že se Člověk z podřízenosti vůči evoluci, geneticky dané cestě NEVYVÁZAL a já tvrdím, že VYVÁZAL. Co je ale podstatné dodávám: pouze si to doposud v potřebném nadkrytickém množství populace NEUVĚDOMIL.


To je také ten hlavní důvod, proč je většina zásadních a pozitivních změn při budování lidské společnosti uváděná v život velmi pomalu, v bolestech a s nepochopením. Nemohou za to geny jako takové nebo evoluce. Ty nás do tohoto stádia pouze skrze přírodní zákony dovedly.

Z obavy o oslabení MOCI nad jinými a snížení vlastního standardu, který je tak příjemné poměřovat s ostatními neexistuje totiž UPŘÍMNÝ zájem E/elit, aby se tyto změny děly rychleji a účinněji.

Tyto E/elity skrze své lokaje dělají vše proto, aby se osvěta děla KONTROLOVANĚ a když už, tak aby to vyhovovalo chamtivé snaze se skrze dualismus odlišovat a cítit vyjímečně. Proto také podporují POUZE takové změny, na kterých mohou profitovat v první řadě ony a na všechno ostatní se potom logicky (a vidíme to denně) prostředků nedostává!!!!


Ano, souhlasím, že geny a evoluce nás přivedly tam, kde se nacházíme jen dodávám, že míč je v tomto stádiu (při pochopení všech souvislostí, závislostí, strachů a lidských vášní) již na straně lidských bytostí.Od jistého momentu již Člověk totiž není bezbrannou hříčkou evoluce, byť jsou jeho animální predispozice stále VELMI silné a jeho předsudky bombardované myšlení jej ve své většině stále (většinou negativně) ovlivňují.

Člověk (to zní hrdě, že?[smích]) se stal změnou konfigurace mozku MYSLÍCÍ - ROZUMNOU bytostí, která skrze nedeformované vědění, zkušenosti a velice důležitý nástroj, kterým je VHLED může sebe i své okolí podstatně (a rychle) měnit.

Jak v tomto smyslu lidská rasa mění své okolí po materiální stránce (viz. dualismus, protože se skrze, velice často, cíleně deformovanou VÝCHOVU domnívá, že je od okolí oddělena) vidíme na stavu, ve kterém se Planeta v současnosti nachází a kam evidentně spěje.


Kde ale vývoj ustrnul je oblast lidského myšlení a vnímání reality, která přes obrovské množství poznatků vědy, ezoteriků, světových duchovních učitelů zůstáva stále ve své většině nerozvinuta.


A nyní se Vojto položme na otázku[smích] PROČ???

A má odpověď zní, že je to proto, že negativní ovládací programy (komerční reklama, propagace hrubozrných pudů a nezvládnutých emocí, glorifikace konzumistánu pro ZISK a stále vyšší HDP apod.) cíleně převládá nad určitými snahami vychovávat lidskou rasu ke spolupráci, udržitelnému rozvoji a soucitu se všemi ostatními. Dnes tedy nikoli geny, ale přetrvávající animální pudy (strach, chamtivost, egocentrismus apod.) udržují v chodu nastavená pravidla.

jansmith[smích]

184334

22.2.2009 16:11

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 184334

Větší díl pravdy je na straně Vojtěcha... změna genové struktury je možná pouze a jedině SKUTEČNOU DUCHOVNÍ SNAHOU (na vůli vyvolané proměně těla uvědomováním...), což je proměna těla v jas, světlo - velmi stručně řečeno... a kdopak tohle vůbec pochopí, kdopak vůbec se dostane k návodům, jak změnit sám sebe, své kvality, své tělo, tedy svůj osud???
A kdopak vůbec má zájem o změnu sebe sama, byť to ani nemusí být tak vzdálený cíl jako"oslavené"-zářící fyzické tělo, v menším měřítku? Cheche... všichni přece všechno známe nejlépe, že? Tak jakápak změna sebe sama, když všemu tak dobře rozumíme, vše děláme tak správně a jen a pouze okolní svět nás omezuje, nerozumí nám a nechce si nechat vnutit naší genialitu...

Pokud by lidé OVLÁDALI ZMĚNU GENOVÉ STRUKTURY VE SMYSLU PROMĚNY SEBE SAMA směrem "ke světlu", pak by prostě a jednoduše žil celý svět kvalitativně jinak.

Zatím jsme (my lidé) ale v drtivé většině v naprostém područí diktátu genů nám předávaných...

184336

22.2.2009 16:54

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 184336

Plácáte nesmysly. Nejsme v žádném područí diktátu genů, ale jsme v područí úzké skupiny mocných tohoto světa. Jen pro zajímavost Vám zde přetisknu kousek z Manifestu Československé anarchistické federace:
Současný systém parlamentní demokracie nedává lidem možnost svobodně rozhodovat o svém životě. O chodu země rozhoduje vláda a parlament, tedy skupina politiků, které si sice lidé volí, ale jež nemají možnost v době mandátu ovlivňovat v jejich činnosti, odvolat nebo nahradit. Navíc vláda vždy vzejde jedině z jednání prospěchářských politických stran. Podle nás se míra demokracie společnosti určuje podle reálných možností každého podílet se na rozhodovacím procesu v záležitostech osobních i společenských. Státní a kapitalistický systém je založen na principech dominance, autority a ovládání přírodních i lidských zdrojů. Stát historicky vznikl k obraně soukromého vlastnictví a výrobních prostředků - tedy společenské krádeže a vykořisťování. Kapitalismus potřebuje podnikat v efektivních podmínkách kontroly společnosti. Tu mu zajišťuje stát za pomoci represivních složek. Vlády a politické strany jsou přímo či nepřímo pod vlivem kapitálu, jehož zájmy ochraňují. Dnešní globalizovaný kapitalistický systém, charakteristický zejména svou virtuální podobou a příhodně nazývaný termínem "turbokapitalismus" (vyznačující se turbulentními stavy ve světové ekonomice, které může často vyvolat pouze hrstka finančních spekulantů a zahraničních investorů) se soustřeďuje ani ne tak na výrobu zboží, jako spíše na akumulaci kapitálu a financování investic. Zájmy novodobého velkokapitálu jsou prosazovány mezinárodními obchodními, finančními a vojenskými institucemi, dohodami a seskupeními, jako jsou např. Světová obchodní organizace (WTO), Mezinárodní měnový fond (IMF), Světová banka (WB), Severoamerická dohoda o volném trhu (NAFTA), Evropská unie (EU), Severoatlantická aliance (NATO) apod., které mají přímý vliv na rozhodování vlád národních států. Sobecké ekonomické zájmy nadnárodních koncernů a zahraničních investorů určují dění v mnoha zemích především tzv. Třetího světa, který je stále zdrojem levných surovin a pracovních sil. Situace v některých oblastech vypadá jako plánovaná genocida realizovaná podporou místních válek, diktátorských režimů či zákazem výroby vlastních léků na nemoce, jež zabíjejí po tisících. Globalizovaný kapitalismus se stal nebezpečným pro svou neomezenou moc a nekontrolovatelnost. Nadnárodní korporace, zahraniční investoři a finanční spekulanti rozhodují již o tom, co a kde se bude a nebude pěstovat, vyrábět či spotřebovávat. Konkurenční boj na jedné straně a monopolismus na druhé, honba za ziskem, ekonomický růst za každou cenu vedou k vyčerpání neobnovitelných zdrojů surovin, energie a ničení ekosystémů. "Natírání problémů na zeleno" je často prez...Automaticky kráceno

184337

22.2.2009 17:54

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 184337

>Plácáte nesmysly....
No, to je úleva číst toto od dámy s ryze hmotařskými postoji a stejně tak hmotařským (materialistickým) stupněm poznání...
>Nejsme v žádném područí diktátu genů, ale jsme v područí úzké >skupiny mocných tohoto světa.
Mrskáte dohromady palačinky s lejny a vyleze z toho blbost.
Nebo jiné přirovnání - nimráte se svojí argumentací složením špíny na skořápce vajíčka a moje argumentace se vztahuje k atomům až "nicotě" ve vajíčku uvnitř...
Pokud se cítíte v područí mocných tohoto světa, tak samozřejmě máte pravdu.Jste v područí. To je ale Váš postoj a Váš problém. Řešte to...
Jistě také jako člověk podléhám na VNĚJŠÍ, HMOTNÉ, EXISTENČNÍ úrovni společenskému zřízení se vším všudy. Toto vnější podléhání ovšem nesouvisí s "diktátem genů", které mohu denodenně PŘÍMO pozorovat, vnímat, chápat a v rámci daných možností a snahy pozměňovat žádoucím směrem.
Dokonce tedy prací na "změně genofondu" se velmi ovlivňuje i ono Vámi správně formulované, ale VNĚJŠÍ podléhání současným mocnářům. Tohle ale předpokládám na základě Vašeho přílišného zaměření na následky a nikoliv na příčiny zůstane naprosto mimo Váš zájem a tedy i pochopení.
O tom šla řeč v "genovém" vláknu, pokud to Jste schopna vnímat a neodvádět TOTO téma diskuze jinam.

A všechny ty další sviňárny, které popisujete - VŽDYŤ TO JE PRÁVĚ ONEN DIKTÁT GENŮ!!!.

No, ale tohle uznat, je běh na delší trať pro člověka Vašeho založení.

184345

22.2.2009 19:19

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 184345

Tak jinak: narodíte se do světa. 20 let výchovou do Vás hustí ty správné vzorce chování. Vy byste se rád na každém rohu kdykoliv vymočil, ale výchova (naučené vzorce chování- memy) Vás definitivně naučí, že se to nesluší. Takových příkazů se od dětství, proti své přirozenosti, naučíte tisíce.

Pak je tady dobová morálka (neboli nezávazná pravidla chování) . Tato morálka Vám opět velí, že se musíte chovat předepsaným způsobem 24 hodin denně.

Nu a pokud Vám morálka nestačí, tak jsou tady zákony (závazná pravidla chování), která Vás přinutí chovat se způsobem, jak si mocní přejí.

Je zajímavé, že zatímco se ještě donedávna lidé množili ostošest a ženy měly běžně 10 dětí, tak teď mají nanejvýš dvě a víc jich nechtějí mít ani náhodou. Co je tedy ovlivňuje? Vy tvrdíte, že geny. Ovšem kdyby je ovlivňovaly geny, tak by těch 10 dětí rodily až do skonání světa pořád a furt nezměněně. Takže je ovlivňuje asi něco jiného, nemyslíte?

Vy jste prostě přesně ten týpek, který bude tvrdit, že i hraní v šachy je přírodní výběr a diktát genů. Jenže Vy jste jen trapný sociální darwinista, což je již asi 100 let překonaná pavěda.

184347

22.2.2009 19:34

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 184347

Ach jo - stále po povrchu, madam, po povrchu.... [velký smích]
>Je zajímavé, že zatímco se ještě donedávna lidé množili >ostošest a ženy měly běžně 10 dětí, tak teď mají nanejvýš dvě a >víc jich nechtějí mít ani náhodou. Co je tedy ovlivňuje? Vy >tvrdíte, že geny. Ovšem kdyby je ovlivňovaly geny, tak by těch >10 dětí rodily až do skonání světa pořád a furt nezměněně. >Takže je ovlivňuje asi něco jiného, nemyslíte?
Netvrdím to a navíc tyto hloupoučké, době poplatné vzorce chování mě ani moc nezajímají - pokud nechápete, že hlavní, robustní hnací síly způsobu života lidí zůstávají stejné a mají ZDROJ a "inspiraci" v genovém vybavení a výsledky těchto sil mohou být na povrchu (tedy ve Vašem pro Vás KONEČNÉM spektru vnímání tzv. skutečnosti) velmi různorodé, pak se nedivím, že musíte prskat tímto způsobem ...

>Vy jste prostě přesně ten týpek, který bude tvrdit, že i hraní v >šachy je přírodní výběr a diktát genů.
Vida! [chechtot] začínáte přemýšlet...
>Jenže Vy jste jen trapný sociální darwinista, což je již asi 100 >let překonaná pavěda.
... a už Jste skončila... více pozorovat sebe a ono se to časem upraví.
[smích]
Peace.

184349

22.2.2009 17:01

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

mtk 80.?.?.?

Reakce na 184336

>Zatím jsme (my lidé) ale v drtivé většině v naprostém
>područí diktátu genů nám předávaných...

To nebude už moc dlouho pravda, bo my budeme v područí něčeho docela jiného:
konspirace jak balvan

Nic, jdu odevzdat svůj pas s biometrickými daty. [mrknutí jedním okem]

184339

23.2.2009 4:35

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 184339

>Konspirace jako balvan(!)
Zajímavé video. Zmiňují tam i Putina...že by v tom jel taky? [mrknutí jedním okem]

184376

22.2.2009 20:23

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 184336

V čem konkrétně má podle tebe Vojta anonyme 82.?.?.? pravdu a jak můžeš vědět, že je ta pravda větší než jiná???[smích]

To co tvrdíš je pouze tvůj subjektivní pocit, stejně jako to, co prezentuje svým pohledem Vojta nebo co říkám já.


Svou úvahou se dostáváš do úrovní, které podle mne již přesahují schopnosti lidské mysli chápat nepochopitelné a dostáváš se tím na teritorium víry (zeptej se Vojty na víru a jeho názor na ni[smích]) nebo možná metafyzična, tedy to co Člověka přesahuje a co JEDNOU možná pochopí, ale jedině pokud jsou splněny nezbytné předpoklady.

Nezbytným předpokladem je, že záležitosti, které uvádíš opravdu v našem Vesmíru existují a nejsou pouze výtvorem fantazie tvořivé a hravé lidské mysli. Jak se to podle všech indicií týká lidmi vytvořené interpretace Boha - (nyní v arzenálu světových náboženství).[smích]

Takže, pokud platí první nezbytný předpoklad, tak člověk může (podotýkám na základě některých interpretací) pochopit jak to JE v okamžiku své SMRTI (není důležité, jestli se pak reinkarnuje nebo přejde navždy do království nebeského či např. očistce) nebo na základě jiných (opakuji lidským mozkem vytvořených) interpretací pochopí jak to JE ještě za svého Života ve chvíli tzv. Osvícení nebo Realizace.


Já bych tak vysoko nemířil anonyme 82.?.?.?[smích]

Podle mne není třeba usilovat o změnu genové struktury vůlí nějakým uvědomováním (cestou za pomyslným světlem), navíc, když jde zase jen o další interpretaci, ale raději bych se zamyslel nad nástroji, které jsou k dispozici tzv. běžným lidem už nyní.


Navíc Uvědomování, které máš na mysli ty není totožné s procesem uvědomování si REALITY a umění ji rozlišovat od té virtuální (podsunuté, naučené, vnucené - vyber si co chceš), o které jsem psal já.

Výraz UVĚDOMIT si, se dá zaměnit za výraz správně, nedeformovaně POCHOPIT a zde leží kámen úrazu nebo bludný kořen, který stále dokola každá nová člověčí generace na této Zemi překračuje. Překračuje jej bez vyjímek, protože je přes něj vedena v HOUFU a za masové propagandy o "jediné" možné cestě a jen malý počet lidských jedinců je na takové PROPAGANDĚ a jejích pozdějších následcích imunní.


To BE CONTINUED:

184355

23.2.2009 20:36

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 184355

>To co tvrdíš je pouze tvůj subjektivní pocit, stejně jako to, co >prezentuje svým pohledem Vojta nebo co říkám já.
Ech??!! Big Brother ála Jansmiht?!
Díky! Nepotřebuji korekturu svého chápání a obzvláště ne ve výměně NÁZORŮ v internetové džungli...

Generelně - pokud sem píši něco, cokoliv z "abstraktního éterična", tak se VŽDY jedná o tuto kombinaci:poznání na základě praxe + pochopení myslí (mozkem) + uvědomění si diskutované problematiky tím, čemu se běžně říká VĚDOMÍ. Toto vše se všelijak prolíná a nemám potřebu vysvětlovat, co zrovna u daného tématu z mého "pochopení" převládá.
>Já bych tak vysoko nemířil anonyme 82.?.?.?[smích]
To je Tvůj problém a falešná pokora (zbytky zpitvořeného, podvědomého křesťanství) - každý člověk je MAXIMALISTA. Takže proč nemířit hned nejvýše? Že to naplnění "chvíli" potrvá je přece jasné, ale když už, tak už.
>Výraz UVĚDOMIT si, se dá zaměnit za výraz správně, >nedeformovaně POCHOPIT ....
Už zase cenzura, komentář komentáře?!
Píši-li o uvědomování si FYZICKÉHO TĚLA OD CHODIDEL AŽ PO SAHASRÁRU, TAK JE TO UVĚDOMOVÁNÍ A NE "POCHOPENÍ"!!
Ač příznivec a asi "vzdělanec v duch-ovnu", tak Ti chybí očividně praxe s pohybem a prací se složkou zvanou VĚDOMÍ - kdyby ne, psal bys jinak. "Jede Ti "mysl" a vzdělávání se, ale jak zrovna leckde trefně píšeš - co s Tím před majestátem smrti?!
>Podle mne není třeba usilovat o změnu genové struktury vůlí >nějakým uvědomováním (cestou za pomyslným světlem), navíc, když >jde zase jen o další interpretaci, ale raději bych se zamyslel >nad nástroji, které jsou k dispozici tzv. běžným lidem už nyní.
Samozřejmě, že to je třeba!! Že to nechápeš, je věc jiná... Ovšem to, že se jedná o změnu genetické náplně těla, přichází jako až jakýsi podružný efekt-nejdříve se jedná o zbavení se pocitu strasti ze žití-buddhistický aspekt...
A to světlo je pomyslné pouze pro neznalé, třeba pro Tebe.
A nástroje?! Zamýšlet se? No, to je hrozná, složitá a zašmodrchaná, důležitá velevěda!!Všechno, co každý potřebuje k poznání života, vesmíru a stvoření vůbec má každý ČLOVĚK k dispozici - tělo, mysl, uvědomování, pozorování a kontrola všeho, co dělám v bdělém stavu a pak i třeba ve spánku - JAKÉ PROBŮH JINÉ NÁSTROJE VYMÝŠLET??!!
Takže shrnuto, jendosmithi, VĚDOMÍ, UVĚDOMOVÁNÍ SI TĚLA A POKUD MOŽNO STÁLÉ SEBEPOZOROVÁNÍ A SMĚROVÁNÍ "KE SVĚTLU" (no, tak dobře, dobře, když ne ke světlu tak tedy k maximálně pozitivním duševním stavům, resp. rozpoložením...) - TO JSOU KROKY KE ZMĚNĚ GENOFONDU, TO JE DUCHOVNÍ PRÁCE NA SOBĚ, TO JE CESTA ZA POZNÁNÍM VŠEHO, CO EXISTUJE...
To je blbé, že je to tak málo tajemné, tak málo důstojné, tak málo "intelektuálně" náročné, že?! Jenom se usmívat, pozorovat povrch těla, chodidly počínaje... [velký smích] .. a dál? To už běží jakoby samo...Automaticky kráceno

184429

23.2.2009 22:09

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 184429

Nemá smysl, abychom se přetahovali anonyme 82.?.?.?. Nejsem tvůj nepřítel, a to ani ten názorový.[smích]

Mohl bych s tebou nyní začít podrobně rozebírat, kdo z nás co řekl a jak to vlastně myslel, ale chybí základní předpoklad, abychom si porozuměli.


Ani já, ani ty nemáme patent na rozum a vlastně jen (jak jsem uvedl) interpretujeme názory nebo učení někoho jiného. Zamysli se nad tím, co z toho, co jsi napsal je pouze z tvé hlavy a nebylo to převzato.

Ty čerpáš pravděpodobně z buddhismu nebo jiné východní nauky (duchovní filozofie) a já mám tuto etapu již podle všeho za sebou.


Než ti poděkuji za vzájemnou výměnu informací, zdůrazním jeden důležitý apekt, který se týká tzv. uvědomování (klidně fyzického tělo od chodidel nahoru).

Tyto jogínske metody jsou společně s kontrolovaným dýcháním výborné a mají za cíl, zejména na počátku hledání, sklidnit mysl. To je cesta jak ji později v ideálním případě úplně zastavit, což je podle určitých duchovních i jiných učení základním předpokladem pro osvícení, realizaci, "smrt ega", fire from within atd...

Je zde ale jeden zádrhel, o kterém se normálně nemluví a připrav se na to, že to pro tebe bude asi nyní nestravitelné. Tyto aktivity nejsou mnohdy právě ničím jiným než projevem ega, které se pokouší probouzejícího se jedince ovládat skrze nové vědomosti a praktiky a tudíž mohou paradoxně ego posilovat, místo aby jej oslabovaly.

Proto celosvětově tak obrovské množství lidí, kteří hledají a praktikují KDE CO nakonec cíle, za kterým tak úporně roky jdou (mnozí v nesmyslné askezi) nedosáhnou. Jen jejich guru nebo učitel, kterého mnohdy nekriticky adorují a hmotně podporují to dokázal (opravdu nebo to jen tvrdí?), ale oni ne.


Nechci ti radit jen snad, abys s OTEVŘENOU myslí pokračoval v hledání a neuzavíral se do žádných dogmat, ať už se tváří sebelépe. I v této oblasti lidské cesty za poznáním není všechno úplně tak, jak je to skrze NEPOCHOPENÍ nebo záměrně, někým interpretováno. Bývají Velké věci jednoduché nebo ne? Takže díky a hodně síly a energie.[smích]

jansmith[smích]

184434

24.2.2009 0:25

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 184434

>Nejsem tvůj nepřítel, a to ani ten názorový
To jistě ne - ani to netvrdím, jen dolaďuji jisté nepochopení.
>Ani já, ani ty nemáme patent na rozum a vlastně jen (jak jsem >uvedl) interpretujeme názory nebo učení někoho jiného. Zamysli >se nad tím, co z toho, co jsi napsal je pouze z tvé hlavy a >nebylo to převzato.
Ach jo, přečti si ještě jednou, co jsem napsal o svých příspěvcích sem.. S tím patentem souhlasím v omezeném měřítku-pro druhé ho jistě nemám a je mi to úplně buřt... Ale pro sebe mám patent na rozum i na život - prostě rozumím tomu, jak žít, rozumím tomu, jak vznikají situace takové nebo onaké, rozumím a vidím, vnímám "křižovatky" v neviditelnu. V tom svém. Ostatním do toho nekecám. Tečka. Mám snad falešně předstírat, že jsem hloupatý chudáček nehodný sahat po vysokých metách a užívat plodů pochopení života?! Ne! To je faleš! Vím dobře, čeho jsem dosáhl, co vím a stejně tak vím dobře, co je ještě přede mnou.
Prostě a jasně - umím si poradit, ale neumím si poručit, dělat vždy to správné... a druhým neradím, jen s nimi klábosím.
>Ty čerpáš pravděpodobně z buddhismu nebo jiné východní nauky >(duchovní filozofie) a já mám tuto etapu již podle všeho za >sebou.
No, tak to se mi ulevilo. Když už tedy máš dle skromné, poznámky "tuto etapu" za sebou, tak z toho nápadně-nenápadně vyplývá, že alespoň je další Osvícený (tedy "živý Buddha" ) mezi námi, hned mám zlepšenou náladu.
>Je zde ale jeden zádrhel, o kterém se normálně nemluví ....atd..
[velký smích] tedy nic proti Tvému starostlivému, učitelskému tónu, ale to jsem si občas říkal, zdali moc nementoruji zde, ale tohle... No, je to dobré, takovéhle skromné prohlášení se mi dosud nepovedlo... [velký smích]

Ale jinak děkuji a buď pozdraven, Ó VELIKÝ, žes mi nehodnému, neznalému rozsvítil prvotní pochodeň poznání.
>Proto celosvětově tak obrovské množství lidí,....
Kdo, co hledá, nebo zkouší, mě příliš nezajímá, pokud si neobohatíme vzájemně svoji "cestu" - musím řešit svůj osud, svůj život a čím více se v tomto posunu, úměrně tomu více může má změna být prospěšná i pro ostatní. Nenásilně, nekazatelsky, ba i nenápadně. Prostě v "říši příčin". Ale to je Ti také jistě známo z prošlé cesty...
Věř, nevěř, jenesmithi, je mi dosti známo o skladbě zvané "člověk".
>Nechci ti radit jen snad,...
[chechtot] fakt? To se mi dnes ulevilo podruhé v tomto klábosení. Zdálo se mi chvíli, že když už máš etapu buddhismu a východních nauk za sebou, takže už tedy tím pádem nic před sebou, neboli došels na konec poznání. A že by přece jen zatím...ne?
>Bývají Velké věci jednoduché nebo ne?
Poraď, pokud se tato "záhada" neodhalila v Tebou již absolvovaném buddhismu..
[smích]
>Takže díky a hodně síly a >energie
Není zač a nápodobně. A pozor na další etapy, jsou-li jaké [mrknutí jedním okem]

184445

24.2.2009 11:45

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 184445

Dobře anonyme 82.?.?.?. Docela hezky a v míru jsme si vysvětlili svá stanoviska a já zopakuji, co jsem napsal prve, že nemá smysl, abychom se nadále přetahovali.

Vypadá to, že máme k sobě blíže než se z tvých formulací jeví a jestli nám ve vzájemném koncenzu brání jen nepochopení (cítíš jakou má to slovo moc?) nebo něco jiného, nemá smysl rozebírat.


A ještě jednu myšlenku zopakuji: Abychom měli šanci chápat podstatu a dostat se do hloubky, k tomu nám žádné praktikování čehokoli nedopomůže. Základem je přestat vidět svů názor jako jediný možný, omezit závislost na autoritách, pochopit a tím eliminovat osobní dotčenost čili projevy egocentrismu a pustit do svého vnímání tzv. klid, nezávislost nebo klidně jinými slovy to pomyslné světlo. Jestli se u toho budeme usmívat nebo nebudeme není důležité, protože úsměv nebo emoce o stupni našeho chápání nic nevypovídají.


Měj se hezky a ať se ti na tvé cestě daří.

jansmith[smích]

184466

22.2.2009 20:23

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 184336

DOKONČENÍ:


Tedy opakuji. Nikoli (jak píšeš) diktát genů (protože ty nás do stávajícího stavu pouze v rámci evoluce přivedly), ale diktát společenských dogmat, konvencí a demagogií (mezi které patří i demagogie o diktátu genů[smích][smích]) ve spolupráci s přetrvávajícími animálnímy pudy, instinkty a uměle živenými závislostmi způsobuje, že se lidská rasa nedokáže zastavit, svobodně zamyslet a tím POCHOPIT propagandu, kterou věky cestou brainwashingu (až na osvícené vyjímky) konzumuje a nakonec bludný kořen OBEJÍT.


Nějaký závěr?

Není třeba roky studovat psychologii, sociologii, sexuologii, ekonomii (hle, oslí můstek na článek Wenzela Lischky - Odhalené podvody: Vzdělání) a jiné vědy na to, abych s otevřenou myslí pochopil, kde leží bludný kořen uschovaný v mlze uměle vytvořené virtuální reality. Stačí si uvědomit SOUVISLOSTI (k tomu dobře napomáhá i webzin jakým je Zvědavec) a nejprve začít pracovat na vlastní přeměně od ovládaného "bezducha" ke svobodné, nesobecké, egofree lidské bytosti a tím napomáhat tomu, aby tato civilizace jednou překročila pomyslné nadkrytické množství a konečně si vynutila na E/elitách (které mají všechny nástroje historicky v rukou) změnu statusu quo.


Propaganda těch (kdo jí od nepaměti do nevědomých lidských hlaviček implantují) se v takovém okamžiku stane neúčinnou a bude nuceně vypnuta. A pokud se SÍLY za i před OPONOU, které ji neustále cestou ochotných lokajů a za spolupráce nevědomé masy zdokonalují a přizpůsobují momentálním podmínkám nevzdají a budou ji umocňovat nebo její dogmata začnou přímo VYNUCOVAT (viz. opakované příklady v historii), nezbyde jim stejně nic jiného než jednou rezignovat.

Vývoj, a to i vývoj lidského přístupu k realitě se nedá zastavit, maximálně trochu nebo hodně spomalit.

Oblbovat lidi tzv. VĚDOMÉ nelze, stejně jako žádná forma otevřené tyranie menšiny vůči většině neměla a nemůže mít nekonečného trvání. Buď se lidská rasa poučí nebo se vráti do doby kamenné nebo riskuje dříve nebo později svůj úplný zánik.

jansmith[smích]

184356

22.2.2009 16:55

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 184334

Pojem "negativní ovládací programy" je Jene nehorázný nesmysl. Nic ve zlém. Ukazuje na to, že se stále znovu a znovu pokoušíte opravovat svět bez znalostí základů jeho fungování. Takové počínání patří bohužel do kategorie "stupidita". Je mi líto.

Vždyť přece známe desítky příkladů podobných "ovládacích programů". Zlí duchové, démoni, peklo, ráj, nadčlověk, různé tisícileté říše, komunismus, ..., vtloukané lidem do hlav daleko intenzivněji, než činí dnešní propaganda. Neuspěly. Co myslíte? Co je snazší? Odmítnout v patnáctém století návštěvu kázání nebo dnes odmítnout TV, rádio a bulvár?

Lidé se Jene v drtivé většině chovají v plném souladu s přírodními zákony. Hodně zjednodušeně řečeno, touží dosáhnout co nejvíce libosti s co nejmenší námahou. K tomu nás evoluce miliony let selektovala. Změnit to za pár tisíciletí je bláhovým snem. Zkuste si vyhledat slovní kombinaci "gen MAO kriminálník". Nebo "Boučková Rok kohouta". Skvělým klíčem k pochopení lidských motivací je útlá knížečka od profesora Zrzavého s titulem Proč se lidé zabíjejí. Velmi doporučuji.

Ale abych jen nekritizoval. Soudím, že cesta vede jinudy. K výraznému zlepšení vztahů v lidské společnosti je nezbytné co nejlépe poznat lidské tužby, přání a cíle. Tyto znalosti pak využít k motivování lidí. Zkuste ve svém okolí nalézt alespoň jednoho pamětníka - baťovce. Bude Vám vyprávět o zajímavé práci, korektním jednání nadřízených, spravedlivém odměňování, skvělých sociálních programech pro zaměstnance, prostě o něčem, podobajícím se téměř ráji. A vůbec nevadí, že Baťa byl jedním z nejvlivnějších příslušníků české předválečné elity. Zkusíte odhadnout, proč asi?

184338

22.2.2009 19:54

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

mtk 80.?.?.?

Reakce na 184338

[chechtot] Nedávno židoLN psaly o Baťovi jako velkém vzoru obchodníka, slintali o něm skoro jako o "národním hrdinovi", který (dle jejich formulace) "drtil konkurenci" (ó, jaká to ctnost). Drtit, likvidovat, ničit své soupeře. Hm, to jste celý vy. Víte, co se říká o hokejistovi G. Howe? Že vždy, když vstřelil gól, tak sklopil hlavu (místo hurónského řevu a vztyčených paží), aby neprohluboval pokoření soupeře. Toto je ctnost, a ne to soupeření ostrými lokty, které vy tady tak nadšeně obhajujete jako zcela "nevyhnutelné a determinované". Záleží, jak nastavíte prostředí. Současné nastavení prostředí vede k úpadku, protože "nastavitelé" si to tak přejí. [vyplazený jazyk]

184352

22.2.2009 21:42

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 184338

Je mi líto Vojto. Už v první větě jsi se dopustil nikoli jen nepřesnosti, nýbrž přímo omylu.[smích]

Ve věci existence "negativních ovládacích programů lidské mysli" se bohužel mýlíš a divil bych se, kdyby je ostatní čtenáři tohoto vlákna nezačali tady vyjmenovávat.

Občas se dokonce objeví (samozřejmě nikoli oficiálně[smích]) informace, které uvádějí, že postupy a programy jak ovládat lidskou mysl jsou jedním z hlavních tajných programů zejména armádních výzkumných týmů a specialistů tajných služeb a soudný člověk by se divil, kdyby tomu tak nebylo.... Zvlášť, když vidíme realitu, která nás každodenně obklopuje.


Já uvedu jeden z civilního života, kterým je podprahová reklama. Upozorňuji, že na podobném principu pracují i armádní varianty.

CITUJI: Podprahová reklama je velice nebezpečnou formou reklamního působení, protože využívá podnětů, jejichž intenzita je pod úrovní smyslového vnímání, a tudíž na nás působí, aniž bychom si něčeho všimli.


Zajímalo by mne Vojto, jestli podle TEBE tento druh podprahového ovlivňování lidského podvědomí (člověk si neuvědomuje, že je ovládán) patří do kategorie negativních ovládacích programů nebo pozitivních ovládacích programů.

Můžeš přímo odpovědět?


Jinak, pokud tě mnou uváděné informace zaujaly a chceš se dovědět něco více, tak jsem ve 3min vygooglil nějaké linky k samostudiu a zde je máš:

Podprahový signál
http://cs.wikipedia.org/wiki/Podprahový_signál
Podprahová manipulace - hrozba nebo všelék?
http://st.vse.cz/~XPAIT01/texty/podprahove_vnimani.htm
Ovládání mysli
http://www.putnici.sk/newsread.php?newsid=3553A co se týče p.Bati, tak je mi líto, ale domnívám se, že to s podstatou diskutovaného tématu nemá takřka žádnou souvislost a jako tradičně to je od tebe Vojto jen snaha "odklouzat" jinam. Tímto zdravím hestroye.[smích]


jansmith[smích]PS: Poznámka: Tvoje reakce byla na Zvědavci uveřejněna dříve (16:55hod), než moje později uveřejněné odpovědi č.184355 a č.184356 (20:23hod), tak na ně mrkni. Možná, že tam najdeš nějaké odpovědi na otázky, které by si mi případně chtěl adresovat.

184363

23.2.2009 0:03

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 184363

Že existuje nepřeberně reklamních strategií, politici užívají brutální propagandu, u intelektově slabších jedinců lze dokonce uspět i s indoktrinací mysli, o tom není Jene sporu. Ovšem účinnost všech těchto metod je ve srovnání s evolučně vestavěnými vzorci lidského chování stále zanedbatelná. Lidská společnost je totiž tak složitá síť vztahů, že "vykalkulovat" si nějaký "program", který by ji spolehlivě vedl k zamýšlenému cíli, je naprostou iluzí.

Jistě nesouhlasíte. Jste stále přesvědčen, že stádo lze snadno zmanipulovat k čemukoliv. Dobrá. Dokažte to. Nabídněte svou metodu ministrovi pro menšiny. Přesvěčte ho, že užitím Vašich "ovládacích programů" "zmanipulujete" mysli Romů tak, aby přestali parazitovat na většinové společnosti, krást a ničit a začali žít slušným životem. Prokážete-li na vzorku romských dobrovolníků alespoň desetiprocentní účinnnost těchto "programů", vláda Vám bezpochyby neodkladně uvolní jakýkoliv balík peněz, potřebný k aplikaci na celou komunitu. A já se navíc zasadím, abyste byl nominován na Nobelovu cenu. Tak prosím. S chutí do toho. [smích]

184370

23.2.2009 9:47

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 184370

Je fajn Vojto, že jsi PŘESTAL zpochybňovat existenci "negativních ovládacích programů lidské mysli"[smích] a že to tedy nebude až taková stupidita, jak jsi se snažil ve svém dřívějším příspěvku podsouvat.

Všechny druhy, které jsi Vojto popsal - CITUJI: (nepřeberně reklamních strategií, politici užívají brutální propagandu, u intelektově slabších jedinců lze dokonce uspět i s indoktrinací mysli) totiž patří mezi programy k ovládání lidské mysli (a že na nich NENÍ nic pozitivního a ku prospěchu lidí, tudíž jsou negativní už NYNÍ asi potvrdíš i sám) a to by se jistě dalo vyjmenovávat dál.Od tohoto faktu bychom měli mít šanci se v debatě posunout kupředu, ale ono vlastně není kam.[smích]

Jak můžeme debatovat o nějakém fenomenu v návaznosti na zde diskutované globální souvislosti, když TY existenci takového fenomenu a tím pádem i jeho korporátní ZNEUŽITELNOST vůči populaci (což se s různou intenzitou dle každodenních důkazů děje) v podstatě neuznáváš nebo jeho účinnost zpochybňuješ.

Tvůj přístup vlastně odráží i tvůj postoj k HLAVNÍMU názorovému rozporu, který tady (a nejen my dva) na Zvědavci průběžně vedeme, a to jak to tedy asi ve skutečnosti JE. Nezbyde než pokračovat a jak to tedy JE se pokoušet zjistit dalším studiem a dalším rozvíjením vlastních současných zkušeností.


V jiném vlákně se pokouším akcentovat důležitost pochopení jednoho faktu. Totiž, že VŠE co se v lidské splečnosti ve vzájemné interakci děje se odvíjí od nastavení podmínek za kterých Systém historicky funguje a že děje by se odvíjely jinak, pokud by vstupní nastavení bylo jiné.

Pokud bych si chtěl dělat legraci (a možná to ani tak velká legrace nebude), tak bych řekl, že to je taková malá evoluce, ale sociálně, nikoli geneticky, režírovaná.[smích]


Ten fakt, který akcentuji dále říká, že hlavním rešisérem těchto dějů nejsou geny apod., ale deformovaná, sobecká a často chamtivá lidská mysl, která jen na základě lepších karet a nepochopení PODSTATY vede (doposud bohužel s lepšími výsledky) "boj" s opačnými, řekněme altruistickými snahami lidí opačného založení.

Změna animální genetické informace na lidstvím (etikou, morálkou, soucitem) obtěžkanou je v evolučním procesu Vojto běh na dloooouhou trať a pokud se na to budeme (i s tvým přispěním zde) jako lidská rasa stále vymlouvat, máme před sebou další deseti/statisíce let v chaosu, sobectví a bolesti. Samozřejmě, pokud se dříve nevrátíme "na stromy".

Ať se ti to líbí nebo ne, potenciál učinit změnu lusknutím prsty je v každém z nás a zejména v těch, kteří mají z pozice ovčáků tyto změny výchovou a řekněme altruistickou "propagandou" možnost masově rozšiřovat do podvědomí ostatních spoluobčanů.

A to se z jejích strany pro ZISK, vyšší standardy a vyšší HDP[smích] NEDĚJE Vojto.


jansmith[smích]

184392

23.2.2009 22:59

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 184392

Jene, Jene. Děsivé "negativní ovládací programy", které dle Vašeho mínění deptají naši civilizaci, se v konfrontaci s nepřizpůsobivou menšinou ukázaly být vlažným vzduchem. [mrknutí jedním okem]

Tak zavedeme diskusi jinam a zkusíme najít jiného Bubáka? Třeba
> deformovaná, sobecká a často chamtivá lidská mysl, ...

Ts, ts, ts. Vy opravdu Jene víte, jak funguje lidská mysl? A která její část je deformovaná? A cítíte se povolán lidem mysl "srovnat"? To je hodně sebevědomé. Možná až příliš.

Občas mám pocit, že se snažíte na sobě pracovat a zjistit, jak svět doopravdy funguje. A jindy je to taková bída, že je škoda slov. Za tu stupiditu se omlouvám.

184440

24.2.2009 11:29

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 184440

Není třeba se omlouvat Vojto.[smích] Možná v jednom jsme si podobní. Oba jak se zdá nepodléháme sebelítosti a egocentrické ublíženosti.

Z toho vyplývá, že si tvůj příměr o stupiditě neberu osobně a naopak se tomu zasměji, stejně jako to vypadá, že i ty některé mé v uvozovkách burcující invektivy bereš s nadhledem a nijak emotivně nereaguješ. Otázka je, jak to prožíváš vnitřně, ale to víš už jen ty sám.[smích]

Možná i proto se mi diskuze s tebou líbí a zajímá mě CO a PROČ se pokoušíš ostatním sdělit. Že se názorově neshodneme je druhá věc a vyplývá to z úrovní, na kterých se ve svém způsobu myšlení a vnímání rality nacházíme.


Z mého pohledu se mi prostě tvé názory o vlivu genů a evoluce na chování dnešního Člověka jeví jako VĚTŠINOVÉ, obcházející další možné úrovně chápání reality a poplatné tisíciletému způsobu výchovy - viz. státní a náboženská (jedno jestli cílená nebo nevědomá) propaganda. Tyto názory doposud hrají ve společnosti prim, protože jsou velmi výhodné pro přežití a životní standardy E/elit a je jen otázkou času, kdy lidstvo buď vědomě nebo nuceně postoupí do dalšího levelu.

Postoupí tak, že pochopí, že se chovalo nevědomě (jako v případě jiných dřívějších dogmat, která se tvářila jako jediná možná) a nakonec se díky minoritě nezávislých a moudrých ukázalo, že to byl buď záměrný nebo nevědomý OMYL.

Pokud se lidstvo nepoučí a nezbaví dogmat, stane se to o čem jsem psal jinde. Bude dalších 10/100tisíce let v bolesti a chaosu nebo se vrátí sebedestruktivně na stromy. Tak jednoduché to podle mne Vojto je a pokud převládne přístup, který propaguješ i ty, pravděpodobně to tak dopadne. Nevědomost a sobectví v Člověku přivede tuto Planetu a civilizaci nakonec ke kolapsu, tedy nikoli geny či evoluce samotná, která žádné Lidské mravní a etické hodnoty nezná.


A co se týče mých ambicí? Nemyslím, že mám (jak píšeš) ambici lidem mysl "srovnávat", i když to tak ti nevědomí asi cítí. Jediná má ambice je předkládat jim (i cestou mých úvah a názorů) neodbytné OTÁZKY, které je mohou vytrhnout ze závislosti na propagandě různých uznávaných "Autorit".

Jak nás poučila na faktech historie, ve skutečnosti byly ve své většině takové náboženské, vědecké, mocenské a jiné Autority pouhými pseudoAutoritami, které pro své EGO, svou slávu, moc nebo pouhou nevědomost lidmi tragicky manipulovaly a zneužívaly je. Tedy žádné geny, ale konkrétní zájmy lidí u kormidel řídily a dále řídí tuto civilizaci a manipulativní techniky a zneužívání lidskch animálních pudů a instinktů jsou jen prostředkem jak toho dosáhnout. To ostatní jsou jen výmluvy jak přesunout odpovědnost na evoluci, genetické predispozice apod.

Takže Vojto, ukončíme to stylově, co říkaš?[smích] Ber nebo nechej být, ale každopádně ti přeji vše dobré...

jansmith[smích]

184465

18.2.2009 14:51

Stojí za shlédnutí

Gösta z mosta chaian (zavináč) seznam (tečka) cz 158.?.?.?

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/409235100221...
[velký smích] [oči v sloup]

184059

18.2.2009 15:43

Existuje odzkouseny zpusob na zvyseni snahy platit vyzivne.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Prisli s tim v Polsku. Odebrani ridicaku neplaticum. Kdyz je na auto ne benzin nebo ma nekdo ridicak jako profesionalni ridic, tak musi mit penize na vyzivne. A ono to skvele podle teto logiky funguje, ted to zavedli na Slovensku. Nemyslim, ze by CR mela prilis moznosti na vyber, pokud stat s jednou z nejnisich porodnosti na svete chce prezit, pak musi byt mimoradne efektivni, co se tyce zabezpeceni toho maleho poctu narozenych deti. Zadna migrace odjinud tragickou demografickou situaci v CR nemuze zmenit. Nekdy si nevericne rikam, ze vylidneni Evropy na zapad od Nemecka je necim dlouhodobym cilem a mistni "elita" bud vedome nebo nevedome plni neci prikazy. Radeji nevedome, protoze tak blbi a prasivi zaprodanci, snad ani byt nemuzou. I kdyz...

Hodne stesti a budu drzet palce. To, co jste zaseli dostane zpatky od sve vnucky. [smích]

184062

18.2.2009 21:58

Třeba to bude jinak

Maka01@seznam.cz 62.?.?.?

Milý pane, představte si, že vaše vnučka vyroste a bude chodit za školu s nedoučenými zedníky, kteří ji budou učit fetovat. S jedním z nich nebo s někým úplně jiným pak povije děťátko o které nebude schopna se starat. Nepíšu tohle proto, abych se vám posmívala, ale je to částečně i můj příběh. Představte si, že jsem já tou vnučkou. Vychovala mě babička, která v té době byla už vdovou. Byla mi vždy dobrým příkladem, ale já jsem se jí neodvděčila tak, jak si zasluhovala. Pořídila jsem si za svobodna děťátko dle výše uvedeného scénáře, což byla v tehdejší vesnici pořádná ostuda a chudák babička měla na krku i pravnouče. Nevím už, proč jsem to provedla, nejspíš proto, že jsem měla cosi neřádného v genech, co mě vydělovalo ze společnosti "řádných" lidí, cítila jsem se jako outsider.. Nakonec jsem svého syna jakžtakž vychovala a nestala se kriminálnicí, alkoholičkou ani prostitutkou. Přesto jsem nežila tak, aby babička na mě mohla být hrdá a to mě mrzí.
Vážený pane, to že jste se rozhodl vnučku vychovat, je velice záslužné a bude vás to stát spoustu práce, námahy a odříkání. Měl byste si ale uvědomit, že ani její úloha nebude snadná. Možná se bude, právě tak jako já, cítit ošklivým káčátkem a nenajde v sobě sílu zvednout hlavu a zařadit se do vašeho hejna krásných labutí.
Často v duchu se svou babičkou rozmlouvám. Je už dávno v nebíčku, kam si jistě zasloužila přijít za všechno, co pro mě udělala. Představuji si, že mě teď její láska provází a svítí na mě seshora jako sluníčko.
Milý pane, staňte se i vy pro svoji vnučku takovým sluníčkem, které svítí na všechny její činy: na ty dobré, i na ty méně dobré. [mrknutí jedním okem]

184087

18.2.2009 22:03

Pro Hestroy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

O článek vedle jste zmínil úmysl založit novou politickou stranu či sdružení.Ačkoli se běžně nezůčastňuji zdejších diskusí,tak je dosti pozorně pročítám.Vaše názory mi jsou dost blízké.Na politické scéně v ČR není strana která by mi větší částí svého programu vyhovovala,pokud ano,tak ho nedodržuje.Myslím že nejsem sám kdo hledá.Určitě by to stálo za to.Pokud se rozhodnete absolvovat tu byrokratickou olympiádu a zkusit zaregistrovat novou stranu,máte můj hlas.Nejsem politicky aktivní,nejsem ani myslitel či vůdčí typ či ten co by uměl veřejně vystupovat a promlouvat k lidem,nicméně se Vám nabízím jako řadový člen. [smích] Mám už plné zuby současné zkorumpované politické a podnikatelské elity národa.Nabízím pomoc například při distribuci propagačního materiálu,tiskovin a podobně.Prostě takový pěšák [smích]

184088

19.2.2009 7:41

RE: Pro Hestroy

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 184088

>...Nejsem politicky aktivní, nejsem ani myslitel či vůdčí typ, či ten co by uměl veřejně vystupovat a promlouvat k lidem, nicméně se Vám nabízím jako řadový člen.
-----------------------------------------
Jste muž činu a jsem na vás hrdý. Napsal jste:
>Mám už plné zuby současné zkorumpované politické a podnikatelské elity národa. Nabízím pomoc...
-------------------------------------------
Kolik lidí to vidí stejně jako vy a mlčí? Jsou bezradní a neví kde začít? Vzít věci za správný konec. Udělal jste první krůček a promluvil jste. Nabídl jste řešení a spolupráci. To se hodnotí a buďte si jistý, že se ozve více lidí a budou následovat. Hodně úspěchů a více takových jako jste vy.

184107

19.2.2009 10:08

RE: Pro Hestroy

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 184107

Až na to, že stranický systém vůbec nic neřeší. Už do těch nejmenších politických stran jsou infiltrovaní agenti z tajných služeb a vše tam hlídají. Dokud je strana malá a bezvýznamná, tak ji nechávají na pokoji. V okamžiku, kdy má šanci se dostat do parlamentu, tak již je očištěna od nežádoucích elementů a v jejím čele již stojí žádoucí, předem vybrané figurky.

184123

19.2.2009 15:10

RE: Pro Hestroy

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 184123

>Až na to, že stranický systém vůbec nic neřeší. Už do těch nejmenších politických stran jsou infiltrovaní agenti z tajných služeb a vše tam hlídají...
---------------
Ano, souhlasím. Takže jsme se dostali z viditelné totality do té neviditelné, která se naoko tváří jako demokracie a přitom je to ještě větší bolševismus, než jaký jsme zažili za komunistického Československa. Na mafiánský způsob vlády bude každopádně potřeba mafiánský způsob její výměny. Asi si budeme budeme muset vzít příklad z historie. Nabádání ke zločinu však není na internetových diskuzích přípustné, takže návod na defenestraci vypustím, ale k tomu se musí většinová společnost náležitě na systén naštvat, aby se tohle podařilo. Všichni za jeden provaz a na stejném konci. Zločinců ve vládě se domlouváním a dohodou nezbavíte a tak tedy se budou muset zvážit zákony "Vyššího principu". Současná situace však na to ještě není dostatečně zralá.

Paní Jarmilo, nehodlám více reagovat na váš příspěvek shora. Oli63 to napsal velice výstižně a se vším souhlasím. A jak jsem už napsal dříve...je to věc názorů, preferencí a mnohdy i nesmírného obětování se pro rodinu na úkor kariéry a ekonomických výhod. A tohle už samo o sobě vylučuje nutnost další případné diskuze (s Mirdou), neboť názor na nastalou situaci (co bylo a ce se děje nyní) má každý z nás jiný. Někomu to vyhovuje a někomu zase ne. Čest výjimkám.

184146

18.2.2009 23:06

TV Nova Na vlastni oci.

Panelak Obama 91.?.?.?

I v Kilimandzaru vyhrabete na Pc dnesni porad o starem trampovi,jak se diva na dnesni spolecnost.Jako byvalemu trampovi je mi jeho nazor sympaticky,i kdyz jsem proti jemu cucak /61/ stydim se,ze se zenou tak malo trampuji.

184089

19.2.2009 12:21

RE: TV Nova Na vlastni oci.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 184089

Máš Link Paneláku? Ušetřil bys mi hledání, kdybys jej sem postnul.[smích] Byl jsem v divadle a pořad o trampovi online v TV neviděl, takže bych jej rád shlédnul takhle na PC.

Jestli by to šlo, tak díky,

jansmith[smích]

184136

19.2.2009 17:48

Pohrdání právem dítěte v ČR

Jouda 213.?.?.?

Máme podobné zkušenosti s tímto státem a jeho tzv. péčí o dítě. CŘ podepisuje mezinárodní úmluvy, (na př. Evropskou úmluvu o výkonu práv dětí, Úmluvu o právech dětí podepsanou v OSN), ale vůbec není stavu jim dostát. Není polit. vůle a porušuje se tak čl. 10 Ústavy, státní org. to nezajímá. Mám vzkaz pro naši vládu: aby se konečně začali zajímat o stav práva dítěte u nás doma a nehráli si na sebevědomé vyslance bůhvíjak vyspělé země, když morální úroveň pracovníků našich státních orgánů, zvláště pak soudů, je naprosto tristní a s evropskou morálkou a standardem nemá nic společného. Budeme žalovat stát. Navrhuji: vytvořme zájmové sdružení a dejme se dohromady.

184161

19.2.2009 18:31

rodina

Ibrahim Ag Alhabib 90.?.?.?

zákon, morální zákon, musí být především v rodině, jestli tomu tak není, nikam se nedovoláte. proč by měl někdo jiný (stát) řešit problémy vaší rodiny. vraťme rodině její důstojné a nenahraditelné místo ve společnosti, protože společnost není nic jiného než rodina.

184165

19.2.2009 23:21

RE: rodina

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 184165

>zákon, morální zákon, musí být především v rodině, jestli tomu tak není, nikam se nedovoláte.
-------------------------------
Odebráním pravomocí rodičům se dostává do rukou státu nástroj k manipulování rodiny. Došlo to až tak daleko, že jsou děti a mládežníci ve školách povzbuzováni ke slídění v domácím prostředí. Dětem jsou doporučovány metody k domáhání se vlastních práv i za cenu podání soudní žaloby na vlastní rodiče.

Hovořím o situaci v jedné z nejvyspělejších "demokratických" zemí jako je Kanada. Mohu vás ujistit, že ty uvozovky ve slově demokratických tam nejsou omylem. Při sledování televizních zpráv je divák upozorněn na soudní případy, kdy dítě soudí své vlastní rodiče za omezování osobní svovbody a někdy i za fyzickou disciplínu (pohlavek, nakopnutí). Slyšel jsem i o případech těžkého ublížení na zdraví, ale v tomto případě je soudní jednání pochopitelné.

To úspěšné rozhodnutí soudu je samozřejmě ve prospěch dítěte, jinak se to do televize nedostane. Tímto jsou rodiče upozorňováni na následky svých "nedovolených" zákroků a současně jsou děti povzbuzeny, jakým způsobem lze dosáhnout svých dožadovaných "práv".

O jaké omezování osobní svobody se vlastně jedná? U nás doma se tomu říkalo: "za špatné známky dostal zaracha". Naštěstí se objevily právní organizace, skupiny pedagogů a náboženských spolků, kteří se snaží dostat vykolejený vlak domácí výchovy a morálních zásad společnosti opět na tu správnou kolej. Více ZDE (anglicky). V uvedeném článku je krátké, ale výstižné video. Můžeme tedy jenom doufat, že se hodnoty rodiny dostanou ve společnosti zase na přední místo.

184188

20.2.2009 0:14

RE: rodina

Ibrahim Ag Alhabib 90.?.?.?

Reakce na 184188

tak jsem to napsal dobře...řeknu vám, je hrozné, domáhat se práv u toho, kdo nám to zkurvil. člověk když dospěje, snad i zmoudří, má jakousi šanci malou část křiváren pochopit, dítě má šanci jen tehdy, pokud aspoň trošku přistoupí na to, že ti dospělci v rodině můžou mít i pravdu. věru, není to lehké (vlastní zkušenost). v současné společnosti je těžké dětem vysvětlovat, že to nebo ono je nedobré, děti každý den mluví s mnoha jinými dětmi, které jsou "v poho", fetují, kouří, chlastají, peníze mají, přidáme k tomu většinu filmové a hudební produkce, něco reklam...může takový útok "kultury" mladý člověk vůbec ustát? ve svém okolí vidím, že to neustála ani většina dospělých...omlouvám se za kostrbatost, pro dělníka není lehké formulovat myšlenky [chechtot]

184192

20.2.2009 2:51

RE: rodina

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 184192

Znáte to: "zakázané ovoce nejlépe chutná". My jsme nebyly o nic lepší, jenomže toho nebylo tolik zakázaného. Drogy neexistovaly. Marihuana také ne. Jeden z největších "hříchů" bylo vykouřit si pod mostem cigaretu a upít tátovi z jeho sklenice trochu piva, když si musel odskočit na záchod. A to ještě byl nervák, co se stane, když to náhodou zjistí?

Byla jiná doba, ale kde se stala chyba? Je toho hodně na co by se dalo ukázat prstem. Alespoň několik bodů. Prvně to jsou vnější vlivy medií a televize a zločinecké videohry. Dále...u někoho honba za penězi u druhého zoufalá snaha při hledání obživy. Kolik mladých lidí si musí držet dvě zaměstnání, aby vůbec vyžili? Kolik mladých lidí nemůže najít práci vůbec, aby se uživili? Z toho vzniká apatie, nezájem a následně i lenost. Rodiče nemají čas, aby se zajímali, co ratolesti dělají a nebo to už vzdali. A teď zkuste v takovéto společnosti vychovávat své děti, když se i stát staví proti?

Odpověď pro kozoroha. My jsme si už tu západní "demokracii" vychutnali delší dobu a myslím si, že právě proto máme i větší zkušenosti. Teprve teď se to začíná tlačit do Evropy a tak to vezme nějaký čas, až se z toho vyklube ten zázrak neomezených svobod vedoucí k totálnímu zničení společenských hodnot. Až teprve potom si lidi řeknou, no vida, přece jenom měl ten kozoroh a Mirda pravdu, když nás tady varovali. Zatím nám však nikdo nevěří. Možná snad jenom tady Ibrahim. [mrknutí jedním okem]

184201

20.2.2009 18:16

RE: rodina

Ibrahim Ag Alhabib 90.?.?.?

Reakce na 184201

děkuji, já sám ovšem někdy nevěřím ani sám sobě [chechtot]

184245

20.2.2009 1:38

RE: rodina

kozoroh 61.?.?.?

Reakce na 184188

Pane Mirda,jsme na stejné lince a s námi tisíce, těch ,kteří před zkutečností nezavírají oči,jdeme do novodobého otroctví.
Nakonec , i anglický mluvící svět vidí toto nebezpečí ," morální rakovinu rodiny".Posudte sám=Christian/conservative watchdog groups are sounding the alarm against unprecedented TV sex and profanity now luring girls aged 12-17. The CW television network’s Gossip Girls show, according to Parents TV Council:

…glamorizes casual sex and drug use among teens…There has been a prolonged, graphic sex scene between two teenaged characters…drugs and drinking are presented as glamorous, easy to obtain, and part of everyday life…Storylines have featured…threesomes among teens and teenage girls having sex with adults. Also included have been multiple scenes of teens drinking, smoking pot and having sex…Parents on this series are also portrayed as distant, uncaring, and are depicted as using their children for personal gain and not seeming concerned about their welfare or happiness. There’s a religious motivation behind this attack. CBS and Warner Bros., partners in CWTV, are Jewish media giants. CBS, founded by William S. Paley (Palinski) in 1928, has always been under control of strongly pro-Zionist Jews, including present owner Sumner Redstone (Murray Rothstein). The owner of CBS until 1995 was a devoutly Orthodox Jew, Laurence Tisch.
===========
To,jsou denní zprávy= Blood splashed on bus driver in assault.Claiming to have an infectious disease, a man splashed his blood on a Sydney bus driver during a nasty assault, police say.The man has been described as being of Caucasian in appearance, in his late teens.
Za chvíli na světě nebude místo,kde byste mohl mít rodinu v bezpečí a nemusel se loučit způsobem, že ,jestli jdete do zaměstnání,že po návratu budou všichni v pořádku a nebude nikdo chybět.Dnes, jít do obchodu nakoupit je riskování života, jakožto i cesta do školy pro děti.
V Australii,ted mají žháře, přes dvěstě lidí uhořelo hroznou smrtí,co myslíte ,že mu udělají?
Když bude "psychicky" zatížen,tak jej dají na léčení.

184197

Příspěvků: 96

18.02. 08:02 sxg  Ministerstvo "švihlé chuze"
18.02. 08:04 Jarouš  Nepečuje
18.02. 08:19  Muze za to jenom gymnazium?
18.02. 09:07 mt-svk  Musim
18.02. 09:24 baki  Takových případů je známo na tisíce.
18.02. 10:24 sxgo  RE: Takových případů je známo na tisíce.
18.02. 11:42 Jiří Kramář  RE: Takových případů je známo na tisíce.
18.02. 14:53 Aja  RE: Takových případů je známo na tisíce.
18.02. 10:30 Panelak Obama  Soudkyne Amy
18.02. 12:10 Jura1  Civilizace úpadku
18.02. 12:45  Totální rozklad společnosti
18.02. 18:18 hestroy  RE: Totální rozklad společnosti
19.02. 04:23 Mirda  RE: Totální rozklad společnosti
23.02. 14:40  RE: Totální rozklad společnosti
19.02. 06:49 Oli63  Pojďte, začneme se spojovat, co říkáte?
19.02. 20:26 mtk  RE: Totální rozklad společnosti
18.02. 12:54 kozoroh  To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
18.02. 17:45 Jarmila  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
19.02. 01:43 kozoroh  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
19.02. 03:27 Jiří Kramář  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
19.02. 07:01 Mirda  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
19.02. 07:03 Mirda  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
19.02. 07:42 Jarmila  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
19.02. 09:39 Jarmila  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
19.02. 16:37 Aja  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
19.02. 19:07 Jarmila  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
19.02. 07:45 Jarmila  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
19.02. 07:29 Oli63  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
19.02. 07:41 Jarmila  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
19.02. 08:40 Oli63  RE.
19.02. 09:57 Jarmila  RE: RE.
19.02. 10:44 Oli63  RE: RE.
19.02. 12:10 jansmith1984  RE: RE.
20.02. 17:11 Jarmila  RE: RE.
21.02. 02:06 jansmith1984  RE: RE.
21.02. 06:56 Mirda  RE: RESPEKT....
21.02. 14:07 jansmith1984  RE: RESPEKT....
22.02. 15:45 Mirda  RE: RESPEKT....
19.02. 12:22 Jarmila  RE: RE.
19.02. 13:14 Oli63  RE: RE.
19.02. 20:58 mtk  RE: RE.
19.02. 11:22 MedWet  RE: RE.
20.02. 01:04 kozoroh  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
20.02. 07:01 Jarmila  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
20.02. 08:37 MedWet  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
20.02. 17:16 Jarmila  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
20.02. 18:28 Mirda  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
21.02. 03:10 kozoroh  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
21.02. 08:13 Jarmila  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
21.02. 23:23 Vojta49  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
22.02. 08:24 Jarmila  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
22.02. 03:41 kozoroh  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
22.02. 08:14 Jarmila  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
23.02. 02:32 kozoroh  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
20.02. 10:39 skepse  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
21.02. 15:12 Rene Bartosek  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
21.02. 20:13 jansmith1984  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
22.02. 00:08 Vojta49  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
22.02. 11:14 pietroo  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
22.02. 14:04 jansmith1984  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
22.02. 16:11  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
22.02. 16:54 Jarmila  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
22.02. 17:54  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
22.02. 19:19 Jarmila  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
22.02. 19:34  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
22.02. 17:01 mtk  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
23.02. 04:35 Mirda  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
22.02. 20:23 jansmith1984  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
23.02. 20:36  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
23.02. 22:09 jansmith1984  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
24.02. 00:25  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
24.02. 11:45 jansmith1984  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
22.02. 20:23 jansmith1984  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
22.02. 16:55 Vojta49  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
22.02. 19:54 mtk  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
22.02. 21:42 jansmith1984  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
23.02. 00:03 Vojta49  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
23.02. 09:47 jansmith1984  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
23.02. 22:59 Vojta49  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
24.02. 11:29 jansmith1984  RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.
18.02. 14:51 Gösta z mosta  Stojí za shlédnutí
18.02. 15:43 Rene Bartosek  Existuje odzkouseny zpusob na zvyseni snahy platit vyzivne.
18.02. 21:58 Maka01@seznam.cz  Třeba to bude jinak
18.02. 22:03  Pro Hestroy
19.02. 07:41 Mirda  RE: Pro Hestroy
19.02. 10:08 Jarmila  RE: Pro Hestroy
19.02. 15:10 Mirda  RE: Pro Hestroy
18.02. 23:06 Panelak Obama  TV Nova Na vlastni oci.
19.02. 12:21 jansmith1984  RE: TV Nova Na vlastni oci.
19.02. 17:48 Jouda  Pohrdání právem dítěte v ČR
19.02. 18:31 Ibrahim Ag Alhabib  rodina
19.02. 23:21 Mirda  RE: rodina
20.02. 00:14 Ibrahim Ag Alhabib  RE: rodina
20.02. 02:51 Mirda  RE: rodina
20.02. 18:16 Ibrahim Ag Alhabib  RE: rodina
20.02. 01:38 kozoroh  RE: rodina

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 0

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 2

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 6

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 6

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,52 Kč
Euro
24,41 Kč
Libra
29,17 Kč
Kanadský dolar
17,10 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,60 Kč
100 japonských jenů
18,92 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 471,82 Kč
1 unce stříbra
522,53 Kč
Bitcoin
753 830,15 Kč

Poslední aktualizace: 22.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 183