Diskuze k článku

Vraždit ve jménu Božím

Příspěvků 206

8.1.2009 4:50

Kazda armada

Aja 74.?.?.?

miva sveho "polniho kurata", aby zehnal zbranim. Uf, uf..jako by to byla jeji uloha.

Kdesi jsem cetla, ze kdyz Hitler napadl Sovetsky svaz, Stalina to tak vzalo, ze se radu dni neukazal na verejnosti, nedaval o sobe vedet, zadne prikazy, rozkazy...nic.

Naroduu se ujala prechodne pravoslavna cirkev, odtud pry ty zname plakaty "Za matku Vlast".

180125

8.1.2009 12:07

RE: Kazda armada

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 180125

Lidičky, proč blábolíte?! Pletete dohromady nějaké absurdní, vymyšlené postavičky ze Švejka s vojenskými kaplany (už jste nějakého poznali?). A církev hloupě redukujete na "žehnače zbraní". Nic není vzdálenějšího realitě.
(Aju samozřejmě nenapadám... ta zřejmě myslí a chápe tu absurdnost).

Autor (Toman) by se měl věnovat raději svému oboru (ekonomii) a nepsat takové šílené zmatenosti, kde smíchá své porevoluční plápolavé naděje a dojmy, s pozdějším (oprávněným a spravedivým) požadavkem na navracení ukradeného majetku. Dále přimíchá osobu kardinála Vlka (zřejmě arciďábla???), promíchá s nějakými úplně jinými rabíny, mullahy a dalšími špatnými lidmi, opepří zcela cizorodým, odlehlým světským problémem - brutální agresí v Gaze, ještě jednou protřepe a má hotový "článek"... spíše zmatené, nesourodé výkřiky, pamflet nenávistného pomatence nebo nešťastného člověka. Jen hraje na struny zášti a nenávisti... které se v českém človíčkovi, zmateném ateistickou marxistickou výchovou a plném dezinformací, nyní bohatě vyskytují. Rovněž tak závist je "vhodná" struna, na niž lze hrát.
I mně strašně vadí izraelská brutalita a nemilosrdné zastrašování Palestinců a jejich vraždění bez možnosti obrany i úniku! To ale nikoho neopravňuje zatáhnout do toho nesmyslně (a šmahem odsoudit) někoho, kdo s tím nemá mnoho společného. Kdyby ta církev vystoupila a řekla jasné stanovisko (jako že si je asi vědoma, že situace tam není úplně jednobarevná), tak by se našli takoví, co by se buď posmívali, že výrokem ničeho nedosáhla (svou armádu nemá), jiní by nadávali, že se snaží dělat ze sebe důležitého tvůrce světových pořádků (taktéž nesmysl, samozřejmě). A když nevydá žádné oficiální komuniké, které by se držkatým kritikům líbilo, je opět špatná - co by tedy vlastně měla udělat, aby se všem nepřátelským psům zavděčila?! A má se vůbec zavděčovat všem?
Vážně se divím, že takový blábolivý, pravdě vzdálený kompilát někdo vůbec uveřejňuje. Má nulovou informační hodnotu, a ke zušlechtění názorů lidí nepřispívá. Pravdu se totiž ani nepokouší hledat. Spíše to vše záměrně zmate.

180165

8.1.2009 17:00

RE: Kazda armada

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 180165

Pan kardinál Vlk nemá čas na nějaké podružnosti, on se totiž včera výtečně bavil v Národním divadle na slavnosti na počest předsednictví v EU. Usmíval se spokojeně jako měsíček na hnoji, neb byl velmi polichocen tím, že seděl v jedné lóži spolu s humanistou Havlem(který rovněž mlčí o vraždění v Palestině jako tichá myška) a jeho vypečenou chotí, komičkou Veškrnkou.

180223

8.1.2009 19:58

RE: Kazda armada

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Reakce na 180223

Proč by Havel něco říkal? Izrael příkladně humanitárně bombarduje Palestinu a to je přeci ok.

180239

9.1.2009 14:30

RE: Kazda armada

honzaaa 88.?.?.?

Reakce na 180165

Žádného vojenského kaplana neznám, ale bohužel jsem nucen na ty šmejdy přesto platit ze svých daní

180365

12.1.2009 23:05

RE: Kazda armada

dodo 88.?.?.?

Reakce na 180165

Zaujme zde tvrzení, že tento článek "Má nulovou informační hodnotu...˝, což tato "kritika" dle kritika zřejmě zcela zásadním způsobem napravuje. Bohužel kritikovi v tom svatém zápalu svého puzení nějak unikla potřeba ozřejmit ctěnému čtenářstvu, za koho že tím vlastně dává svoji reputaci všanc. Zastal-li se tím zdejší svaté církve římské a jejího primase, pak zajisté, na rozdíl od oněch nevěrců, ví proč a hlavně zač. Je nejspíš stejně přesvědčený o své pravdě, jako právě v TV zprávách vystoupivší mladý "umělecký sochař" na Radhošti, jenž vysochavše z hroudy sněhu veliký a silný traktor prohlásil, že v tom cítil potřebu ukázat lidem čumícím prý za minulého režimu jen na díla v podobě kanónů a tanků, taky něco užitečného. Trapně tak dal pamětníkům najevo svoji neznalost té nedávné a dnes kdekým dehonestované minulosti, neb ta jak jim známo též prosazovala ono Izaiášovo (2.4) starozákonní "I překují své meče na rádla". Mohla se tak světu prezentovat výtvarnými díly vskutku uměleckými, přitom na rozdíl od jeho sněhu i trvalými. Jinými slovy, ta kritika je vlastně sebekritikou. I to je žádoucí.

180728

8.1.2009 13:45

RE: Kazda armada

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 180125

Jak to vlastne chodí v tom podivném náboženství . Jak to, že někteří mají dodnes sami sebe za vyvolené? Poslední válka snad nestačila jako poučení?
http://hruzovaanezka.wordpress.com/ [překvapení]

180185

8.1.2009 14:10

RE: Kazda armada

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 180125

O tom,jak se choval položid Džugašwilli krátce po napadení SSSR -kamarádem Hitlerem(kdy jeden předběhl druhého) se dá velice hezky dočíst ve vydání Osobních poznámek a pamětech Žukova,kdy této události byl přímo přítomen,protože byl v Kremlu a čekal na audienci velikého "Djadi"v předpokoji a zhrzený Ďjada z té zprávy kolem něj se prošoural...ostatně je tam popsána i jeho nechtěná ůčast na Morfinové kůře Ďjadi,kterou mu dávala "OSOBNÍ" jeho lékařka ... s podivem..dcera židovské šedé eminence Kremlu....,kdy Ďjada potřeboval povzbudit jako jeden z tehdejších Luesáků!!...No a s těmi plakáty ??? [chechtot] Problém byl v jednom-mnoho obyčejných lidí nechtělo za židobolševika bojovat,proto tehdejší PR-agentura navrhla,aby bylo posilněno Národostní cítění v této válce a z toho pak pramenily tyto názvy..jako např.:Velká Vlastenecká atd. .....protože němci říkali,že nebojují proti rusům,ale proti ŽIDOBOLŠEVIKOVI !!!A po předešlých zkušenostech lidí s vládou židobolševiků..se jich mnoho podílelo na vítání vcházejících německých vojsk a oslavování jich jako OSVOBODITELŮ od židobolševického útlaku a zvůle ! [cool]

180188

8.1.2009 23:45

RE: Kazda armada

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 180125

Stalin byl několik dní po německém (preventivním) útoku velice aktivní a snažil se uvést v život původní plán agresivního postupu do Slezska směrem na linii Lublin - Suwalki. Plánované útoky na ropná pole v Rumunsku také proběhly alespoň v chabých náznacích. Ofenzíva vzhledem k ohromným ztrátám elitních jednotek natlačených (doslova) k hranici ovšem již nebyla možná.
Pak zřejmě pochopil, že byl svými sponzory zpoza oceánu obelstěn (zřejmě ho uklidňovali, že Hitler přes všechny indicie nezaútočí) a že mu tudíž (pro začátek) Evropa k nohám nepadne a jeho výsadkové sbory zahrnující i desanty západoevropských komunistů jsou k ničemu. Pak teprve propadl trudnomyslnosti a poprvé v životě vystoupil se známým rozhlasovým projevem Občané a občanky, bratři a sestry...
To, že tyto skutečnosti nejsou přiliš obecně známy, svědčí o tom, že špinavá hra mužů za oponou stále pokračuje.

180290

13.1.2009 0:01

RE: Kazda armada

dodo 88.?.?.?

Reakce na 180290

Když tam měl Stalin na hranicích armády, jak to, že se Němci nesetkali s masivním odporem a odkdy se sponzorům platí zlatem? Stalin potřeboval na válku s Hitlerem čas, proto s ním uzavřel smlouvu a proto odmítal dát na hlášení svých špionů, aby nezadal Hitlerovi předčasně příčinu k přepadení, o něm si nedělal iluze že k němu nedojde. I to málo času mu pak stačilo k nezbytným územním přesunům nesčetných výrob se změnou jejich sortimentů a k výstavbě armády schopné Hitlera porazit. Jen naivní, protiruskou propagandou zpracované pako si může myslet, že bez dnes módní logistiky,tenkrát prostě zabezpečení týlu v gigantickém rozsahu celé obrovské země, by se to Stalinovi podařilo. Vždyť Hitlerova vojska byla po zuby vyzbrojená, doplněná vojsky satelitů. pracoval pro ně celý zbytek Evropy i fašisté z USA a za zadkem ještě bylo nutné udržet na uzdě Japonce. Západní pomoc SSSR nepřesáhla 4% jeho materiálních válečných potřeb. Chce to trochu selského rozumu a ne hltat kdejakým "historikem" propagandisticky překrucovanou historii.

180739

13.1.2009 0:16

RE: Kazda armada

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 158.?.?.?

Reakce na 180739

ale oni se setkali s vojáky v ubykacích, s letadly naskládanými na pohraničních letištích tak, že stačilo strefit jedno a shořela všechna, se spoustou munice a materiálu vyloženém z vlaků jen tak s odstraněnými minovými poli na strategických místech a obrannými pevnůstkami postavenými přímo na hranicích na místech kde RA počítala s defenzívou atd.
no a pak se setkali u smolenska s druhým strategickým sledem [smích]
stalin nevěřil na hitlerův útok zřejmě asi protože nic nenasvědčivalo tomu že se wehrmacht připravuje na válku v rusku zejména na ruskou zimu
SSSR se bezpochyby na válku na západních hranicích připravoval ale kdyby se připravoval na válku obrannou tak by se připravoval poněkud jinak nemyslíte? kdyby byla RA připravena se bránit od prvního metru sovětského území tak by wehrmacht došel do zimy tak ke smolensku a to ještě kdoví jestli [mrknutí jedním okem]

180743

8.1.2009 5:13

nekdo by tam mel vlitnout...

vulgar von hulwaath 83.?.?.?

...a rozbit drzku vsem. okupovat celou palestinu, znicit vsechny zbrane a za jakejkoliv minimalni prohresek vybombardovat celou ctvrt(pardon, samozrejme ma byt "provest chirurgicky presny letecky zasah na prokazanou zakladnu teroristu", hm, zeano, ehm, hm). Pak zavrit arabske a zidovske sefy do jedne mistnosti a nepustit je od tam nez budou mit navrh ustavy noveho palestinskeho statu. Jenze americani/evropani si predstavuji reseni v tom, ze budou posilat zidum vic zbrani, rusaci maji svych starosti dost a cinanum je to u prdele.

180126

8.1.2009 6:05

Cirkev

Bubu-Aus 202.?.?.?

Well, Well, cirkev byla a je pokrytecka. Kdesi jsem cetl ze katolicka cirkev je jednou z nejbohatsich organizaci na svete a helemese, velecteny pan papez prijde s novym, modernim desatero, kde jeden z novodobych hrichu je byt bohaty. Go figure. Bylo by zajimave se ho na to zeptat. Jeste ze jsem ateista [smích]

180127

8.1.2009 13:01

RE: Cirkev

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 180127

Kdyby papež řekl, že neomezené bohatství je dobré a chudoba zlá, 90% ubožáků vašeho ražení by soptilo vzteky.
Když naopak správně řekne, že přehnané budování bohatství bez jakékoliv solidarity je zlo, je u vás také špatný. Mohl byste si laskavě vybrat? Nebo potřebujete nadávat za všech okolností???
To čím jste (zda ateista) není pro nikoho podstatné ani zajímavé. Před ničím vás to nechrání. Důležité jsou správné postoje, myšlení, skutky... prostě pravda a dobro. Zda se ho od vás svět dočká, to závisí pouze a jedině na vás. A vykřikovat o tom do světa nemusíte.

180181

8.1.2009 15:47

RE: Cirkev

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180181

Ještě jste zapomněl říci, že k tomu, aby člověk konal dobro, musí být v katolícké církvi.

Jinak jsem váš příspěvek moc nepochopil...

180207

8.1.2009 22:39

RE: Cirkev

Bubu-Aus 202.?.?.?

Reakce na 180181

A co vas vede k tomu si myslet, ze jsem "ubozak", protoze jsem rekl neco co je pravda a ta vas podrazdila? A nebo jste jeden z bohacu a ta slova papeze vas pohladila na dusicce? No nic, to je vase vec.
Co se meho vuberu tyce, ja uz jsem si vubral, na prvnim miste je INTEGRITA. To co pan papez silne postrada. Vite "vodu kazat, vino pit" je v tomoto pripade hodne na miste. Omlouvat to tim ze je lepsi placat pro uspokojeni lidi (jak rikate ubozaku) je hodne nizke.

Pisete: "Nebo potřebujete nadávat za všech okolností???" Myslite si ze jsem nadaval? Zajimave.

Jo a prosim ujasnete si ve vlastni hlave co vlastne pisete (viz integrita). Na jedne strane zduraznujete ze nikoho nezajima ze jsem ateista (doufam ze vas to moc nedrazdi...) na druhe strane se tazete jestli se ode mne svet docka spravneho postoje. A i kdyz plne respektuju viru kohokoliv (dokud mne ve jmenu te viry nevrazdi nebo neokrada) jsem presvedcen ze byt ateistou mne chrani prave pred tou "virou" v neco co neni. Alespon se nemusim snazit vecne omlouvat to co se kolem mne deje.

Jo, a frazi "Důležité jsou správné postoje, myšlení, skutky... prostě pravda a dobro." v ruznych podobach uz jsem slysel az prilis casto a v ruznych ideologiich od the rude az po ty jinak barevne.

180277

8.1.2009 6:44

Inkvizicni svine

Kadencecrazy 154.?.?.?

ktery zaslouzi v tom jejich posvecenym xychtu zraky zalepit hlenem nebo kdyz to chcete podat jinak zkurveny buzeranti a pedofilove ktery se nestiti ani pred tim vlasatym hippikem na krizi okrast starou nemocnou a senilni babu o mizerny duchod . Mel jsem tu prilezitost jeste jako kluk videt jak jedna inkvizicni pazrava svine z fary ktera donasela na lidi soudruhum a kterou se tu snazim pravdive popsat ukradla pri poslednim pomazani neboztikovi z kteryho se snazila na posledni chvili z lasky k bliznimu vydojit penize pod hlavou polstar driv nez stacil vystydnout ! [bliji] [naštvaný]

180128

8.1.2009 8:30

RE: Inkvizicni svine

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180128

Na takovéto řeči byste si měl dát pozor. I tady na Zvědavci se vyskytuje mnoho bigotních katolíků, kteří věří, že jedině církev je cestou k Bohu. A Bible že je doslova pravda a že jí napsal snad sám Bůh. Dokonce si myslí, že ty babičky v kostele chápou, že žádné peklo není a kasičky plní ne proto, že se bojí Boha, ale proto, že vědí, že Království nebeské není až po smrti... "Panna" Marie je pro ně div ne na stejné úrovni jako Ježíš. No prostě byste si na tyhle řeči mohl dát pozor.

Můj názor na věc je jasný. Církev je jedno z největších zel na zemi, protože místo aby Boha lidem přiblížila, tak z něj dělá dědu, co sedí na nebesích. Kdyby to viděl Ježíš, co jeho jménem vzniklo, to by asi koukal... Fuj. To se rouhám. Půjdu do pekla, to je jisté. A kdybych byl katolík, tak bych možná šel do očistce...

Vzpomínám na Českou sodu, jak se tam ptali toho kněze, kde se mohou setkat s Bohem. Prý to jsou lesy, dvory, budovy... Tak nevím...

[chechtot]

180134

8.1.2009 8:53

RE: Inkvizicni svine

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 180134

Jsi si jistý,že ta soda byla opravdu "česká" ? [velký smích] [velký smích] [velký smích]

180138

8.1.2009 11:16

Zmanipulovaná statistika o počtu ateistů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Reakce na 180138

Pravda, ta Česká soda (i celé divadlo Sklep) má poněkud nosaté účinkující Vávrou počínaje a Štajndlerem (krásné české jméno [smích])) konče. A tomu odpovídá i jejich chucpe humor. Je smutné, že spousta méně vnímavých žere chazarskou propagandu i s navijákem.

Nicméně kardinál Vlk řekl jednu hrozně zajímavou věc. Naznačil, že statistika o náboženství v ČR byla silně zmanipulována.Oni totiž každého, kdo se nehlásil ke konkrétní církvi šoupli do kategorie "ateista". Přitom je spousta lidí, kteří věří v boha či "něco nad námi" aniž by měli potřebu se organizovat v církvi, či to nějak aktivně uctívat.To se ukázalo v jiných, nezávislejších průzkumech. Ovšem "česká" televize pořád dokola opakuje lživou mantru o nejateističtějším národě.Komu to nejvíc prospívá, to všichni víme.

180154

8.1.2009 12:57

RE: Zmanipulovaná statistika o počtu ateistů

IVAn 90.?.?.?

Reakce na 180154

Stejný chucpe humor je k vidění i v Divadle Járy Cimrmana [bliji]

180180

8.1.2009 8:59

RE: Inkvizicni svine

Filip S 147.?.?.?

Reakce na 180134

Mýlíte se. Kdyby všichni byli křesťani a kdyby všichni žili dle křesťanských pravidel (milovat své bližní apod.), svět by byl krásný a ideální a žádný Zvědavec by ani nemusel existovat, protože by neměl o čem psát. To, že současný stav světa je neutěšený, má PŘÍČINU v tom, že křesťanské hodnoty upadly. A aspoň... Kdyby populace v Evropě byly křesťanské, ale netvořily by Utopii, válčilo by se a hřešilo, ale nedošlo by to k zániku sebe sama jako v současnosti. Současný atheismus má za následek zánik naší celé evropské civilizace. Nejen morální zánik, ale i demografický - v Evropě je 20 milionů muslimů a velmi rychle přibývají.


Podobné ideály mají i judaismus a Islám. Židi se reformovali ("odortodoxnili"[mrknutí jedním okem] vlastně jen pobytem v křesťanské civilizaci. Nebýt toho, chovali by se doteď úplně jako muslimové. A Izraelci se vlastně částečně jako ve Starém zákoně chovají (Starý zákon je především popis vyvražďování nežidů židy ev jménu Vyvolaného národa). A samotní muslimové? Darmo povídat. Za skutečné lidi považují jen sami sebe - muslimy - ostatní jsou pohanští psi. Důkazem jsou úděly nemuslimů v muslimských zemích. A Islám je nespravedlivý i k částem svým věřícím - např. k ženám.

O nacismu a komunismu, alternativách křesťanství a komunismu, se anicnemá cenu vyjadřovat. Jsou totiž založeny na nespravedlnosti a netoleranci k druhým.

Církev je na světě k tomu, aby křesťanské učení udržovalo v existenci. Protože kdyby nebylo církve, její učení by zanedlouho (za pár generací) vymizelo, zaniklo. To už jsem tu někdy někde řešil. Takže - ta tvrzení o škodlivosti existence církve jako takové si nechte někde. Jiná věc jsou samozřejmě lidé, kteří církev tvoří. A lidé jsou slabí, nedokonalí a hříšní. Církev v minulosti dělala nehezké věci a nyní dělá také nehezké... To je pravda. Co se ale týká restituce církevního majetku v ČR, tak proč na rovinu neřeknete pravdu, že komunisti církevní majetek po r.1948 ukradli a zpátky po Sametové revoluci dostala v restitucích jen část? Většina ostatních restituentů zabavený majetek dostala zpátky (emigranti, kulaci, šlechta aj.), církev ale jen malou část.

Na Zvědavci podle mě nejsou žádní fanatičtí křesťani. jestli míníte ty, kteří např. nevěří v evoluční teorii, tak téměř všichni z nich jsou v USA (v USA věří významná část populace, že svět byl stvořen Bohem za 7 dní a že současný svět je starý přibližně 5800 let - vypočítáno z bible).

180139

8.1.2009 9:33

RE: Inkvizicni svine

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 180139

Napsal jste to Filipe dobře.Jenže mám obavu ,zdali tato Vaše slova nebudou jen další vyhozené perly. [smích]

Na doplnění,když se zde zase probírá církevní majetek.
Celý problém oněch restitucí bude v tom,že pokud se neuskuteční ,dříve,nebo později bude ten majetek NĚKÝM privatizován.
A odtud ten vítr vane! A proto tolik křiku. Nic víc,ale ani nic méně.

180142

8.1.2009 9:58

RE: Inkvizicni svine

mtk 80.?.?.?

Reakce na 180142

Jakože Satanova synagoga schlamstne ten bývalý církevní majetek??

180144

8.1.2009 12:08

RE: Inkvizicni svine

klub 213.?.?.?

Reakce na 180142

trepete , lebo komunisti takmer žiadny majetok cirkvi nezobrali, ten im bol z absolutnej vačšiny zobraný zákonmi Jozefa II,potom po vzniku republiky v 1918 a zostala im nepatrná časť. Veď načo je cirkvi pôda,pôjdu fafrári robiť,alebo čo. [chechtot]

180167

8.1.2009 23:52

RE: Inkvizicni svine

Filip S 85.?.?.?

Reakce na 180167

Ano, Josef II. toho hodně sebral, RČS za pozemkové reformy po WWI taky, ale pořád něco zbylo. Nebojte se - kdyby církev chtěla vrátit i jen jden metr čtvereční, který jí nepatřil, okamžitě by to schytala od všech hlasitě křičících. Připomínám, že nikdo z kritiků - ani z ODS ani z ČSSd, nepopírá, že církev před zabráním po vítězném únoru vlastnila majetek. Oni jenom nesouhlasí s výši restituce.

180295

9.1.2009 8:39

RE: Inkvizicni svine

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 180295

>kdyby církev chtěla vrátit i jen jden metr čtvereční, který jí nepatřil
Patřil-nepatřil, věci prostě mění své majitele, kteří si je snaží všelijak osvojit, ostatně doba se mění a každý by chtěl stále co mu kdysi "patřilo", zde se církev tedy jeví zase jako každý jiný obyčejný handlíř.

180323

9.1.2009 10:40

RE: Inkvizicni svine

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 180323

Máte ,koukám ,docela pružné mravní zásady [velký smích]

Patřil-nepatřil, věci prostě mění své majitele, kteří si je snaží všelijak osvojit, ostatně doba se mění a každý by chtěl stále co mu kdysi "patřilo"

Za tenhle výrok by se nemusel stydět ani Sidův pradědeček se svými soudruhy likvidující ruského kulaka!
A nebo, aktualizovaně ,Sid,či jeho soukmenovci likvidující palestinské školáky.Vždyť no a co? ...doba se mění a věci prostě mění své majitele....[bliji]

180333

9.1.2009 12:09

RE: Inkvizicni svine

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 180333

[zmaten]
nepleť si mě s Vlkem...

180348

8.1.2009 10:26

RE: Inkvizicni svine

voyta 85.?.?.?

Reakce na 180139

Jiná věc jsou samozřejmě lidé, kteří církev tvoří. A lidé jsou slabí, nedokonalí a hříšní. Nevím, ale když něco co tvoří církev je slabé, nedokonalé a hříšné, potom nemůže být církev nic jiného než slabá, nedokonalá a hříšná. Církev je důvodem 99% násílností v historii světa. Tím samozřejmě nemyslím pouze tu katolickou, i když ta si ukrojila největší kus. Bůh stvořil přeci všechny lidi sobě rovnými, takže jaké pak "když nebudeš následovat Syna Božího, nevstoupíš do království nebeského". Církev je továrna na brainwashing a nic jiného.

180149

8.1.2009 12:16

RE: Inkvizicni svine

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 180149

Je něco jiného být stvořen (to byli vskutku všichni) a něco jiného se chovat slušně, dobře (to se rozhodně všichni nechovají). Je tedy věcí vyšší spravedlnosti a i lidské logiky, že se to někde nějak musí srovnat - zlí musí mít jiný osud než dobří. Toto není brainwashing, to je fakt. Jestliže většina lidí se shodne na tom, že Ježíš mluvil (i konal!) správně, propagoval dobro a správné poměry mezi lidmi (nejen), pak je jasné, že by měl být následován. Logicky kdo jej nenásleduje a odmítá, odchyluje se od toho ideálu, od dobra a pravdy. Čímž se (opět logicky) kloní více či měně ke zlu a lži. Nelze ovšem odměnit dobré i špatné stejně. Že? [smích] Doporučuji chvilku popřemýšlet, než něco napíšete.

180171

8.1.2009 15:37

RE: Inkvizicni svine

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180171

Jistě. Ten kdo není katolík, tak se nemůže chovat slušně. To už známe. Zdrávas Maria!

180204

9.1.2009 0:08

RE: Inkvizicni svine

Filip S 85.?.?.?

Reakce na 180149

Co to je za nesmysl? Je vidět, že pán má stejný pohled na dějiny jako komunisti. čím to asi tak bude? Pan Vojta by si měl připomenout ateistické totality 20.století nacismus a bolševismus a komunismus a starší Francouzskou revoluci. Dále - v dějinách (v dějinách naší křesťanské civilizace) téměř žádná válka nebyla náboženská. Víra byla jen mocenskou zástěrkou. A třeba naprosté většině šlechticů a velmožů, kteří v 16.stol.konvertovali k protestantismu, byly náboženské otázky lhostejné. Jim šlo téměř jen o posílení politické moci na úkor papeže.

Co říkáte na spojenectví protestantského Švédska a katolické Francie v poslední fázi 30tileté války...? A s náboženským zabarvením našeho povstání 1618-1620 to taky nebylo moc žhavé. Podobné to bylo s většinou ostatních konfliktů. náboženské konflikty jsou např. hugenotské války, husiti u nás, křížové výpravy, reconquista ve Š. (ve Š. šlo křesťanům o holou fyzickou a kulturní existenci), povstání albigenských, katarové a pár dalších. Které další dokážete vyjmenovat?

180302

9.1.2009 8:48

RE: Inkvizicni svine

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 180302

Zkuste si dát odpověď na otázky jak se slučuje církev - víra a církev - moc.
Odpověď je hned na počátku vzniku církve (speciálně té římské).

180324

8.1.2009 11:04

RE: Inkvizicni svine

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Reakce na 180139

Organizované náboženství v podstatě vždy vede k fanatismu a pocitu nadřazenosti, třebaže to zakladatelé původně nechtěli.
Ovšem v případě římsko-katolické církve bych si motivy zakladatelů nebyl zcela jistý. Ano, mezi řadovými katolíky je mnoho lidí s dobrým srdcem, které využívají mocichtiví hrabivci, kteří se vyškrábali na mocenské pozice uvnitř organizace a nyní ji používají pro své vlastní cíle.
Ne nadarmo se říká o hodných lidech, že jsou za blbce. Nemají totiž ambice a nejdou přes mrtvoly. Řada vedoucích představitelů tzv. církve má však ambice velké a mrtvoly jim nevadí (fyzicky i obrazně).

180153

8.1.2009 11:20

RE: Inkvizicni svine

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 180139

>Kdyby všichni byli křesťani a kdyby všichni žili dle křesťanských pravidel (milovat své bližní apod.)
Jak se pozná takové „křesťanské“ pravidlo, a proč by mělo být křesťanské, aby se snad rozpoznal onen bližní?

>svět by byl krásný a ideální
To tvrdí všichni zaváděči svých pravidel o představě svého světa...

>má PŘÍČINU v tom, že křesťanské hodnoty upadly.
Tyto „křesťanské“ hodnoty se uplatňovaly poměrně dlouho aby měly šanci se trvale uchytit.

>A aspoň... Kdyby populace v Evropě byly křesťanské, ale netvořily by Utopii
Svět podle „křesťanských“ hodnot byl hned v počátku obecně považován zrovna tak za nesmysl

>Současný atheismus má za následek zánik naší celé evropské civilizace.
Atheismus je v podstatě ojedinělá záležitost, a i tak je těžko definovatelný (pokud si to nepletete s konzumem)

>Za skutečné lidi považují jen sami sebe - muslimy - ostatní jsou pohanští psi.
Stejně se chovala i římská církev při pokřesťanšťování Evropy a světa

>A Islám je nespravedlivý i k částem svým věřícím - např. k ženám.
Toto je obvyklé chování církví (všech), třeba římská církev kriminalizovala ženu už jen z podstaty.

>Protože kdyby nebylo církve, její učení by zanedlouho (za pár generací) vymizelo, zaniklo.
Stejně tak bez komunistů by zaniklo jejich učení atd.

>Většina ostatních restituentů zabavený majetek dostala zpátky (emigranti, kulaci, šlechta aj.), církev ale jen malou část.
A kde je pokora? Církev může jít v tomto příkladem... K tomu aby šířila své ušlechtilé myšlenky potřebuje jen ušlechtilé lidi.

180156

8.1.2009 23:48

RE: Inkvizicni svine

Filip S 85.?.?.?

Reakce na 180156

A vy si jako myslíte, že církev nemá právo na vrácení svého ukradeného majetku? Ostatní restituenti ano, ale církev ne? To má jako církev žít ze vzduchu nebo co?

180293

9.1.2009 8:30

RE: Inkvizicni svine

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 180293

Pokud je církev tvořena lidmi, tak ti svou obživu mají...
Jestli se budeme zabývat duchovní podstatou církve, tak tam majetky nemají co pohledávat, v tomto světle se pak zdá, že jí vlastně o nic jiného nejde.

(Pokud je však církev naprosto stejné podstaty jako ostatní restituenti, pak je na místě se k tomu jasně přihlásit)

180322

8.1.2009 12:03

RE: Inkvizicni svine

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 180139

Filipe, fakt si myslíte, že instituce typu církve má "právo na kyslík"?
Kdy každá instituce se po čase rozdělí na ty nahoře, kteří sledují jiné cíle - a na ty "věřící", kterým velení nabídne vcelku přijatelný recept na život?
Kdy pochopíte, že církev byla jen předlohou pro další "technologie moci" typu komunizmu či tak zvanou demokracii?
To, že dříve se pracovalo s morálkou a dnes se spotřebou - to je jen součást vývoje, kdy máme pochopit proč jsme na světě.
Zkuste se církevních panáčků zeptat, proč nám zatajili (už od 6 století) celou oblast reinkarnací, nebo technik, jak se dostat do jiných frekvencí mozku (viz budhizmus) a mnoho dalších poznatků, které se prostřednictvím pobytu Ježíše v Egyptě (v pyramidě) dostaly do hlav i takových lidí, kteří je chtěli jen pro sebe.
Za čas poznáte, jakou "fintu" skrývá oddělení matematiky od latiny, čím vlastně byla latina pro období, kdy zajišťovala rozvoj materiálních věd. Pochopit, jakou moc má schopnost něco pojmenovat (NOMINACE) - a jak byl tímto způsobem určován chod dějin - to můžete v komplexní formě sledovat dnes - kdy věty vnímáte NAUČENÝM ZPŮSOBEM. Ten má svůj začátek v počátku našeho letopočtu, formovaného latinou.
Ten nový letopočet, další v řadě - by měl platit od roku 2012, kdy i ostatní lidi poznaní a pochopí, jakou úlohu má člověk a jeho "skupinová duše" (globální vědomí + podvědomí).
Rozpad institucí, postavených na síle peněz může začít až v době, kdy budou všechny pod jedním velením - takže je ještě dost času si najít "jiná fakta" o historii planety.
Rozpad struktur může naše půlroční velení EU zastavit nebo urychlit - je to na nich.
Každý systém je postavený na infiltraci "protistrany", na včasném odhalení nebo neodhalení "trojského koně" v systému. Tím "koněm" se stávají (v zaběhlém systému) ti, kdo rozeznají nejdřív, že další postup ve stejném směru je nemožný.
Většinou se to řeší válkami - a ve firmách "dcerami, divizemi".

Transfer zboží a informací je nejen díky internetu ve stavu, kdy se nedařilo vytvářením zbytečných prací udržet lidi v informačním podsvětí. Proto musela nastoupit mediální válka/masáž. A následně vytvořit ohnisko (Gaza) a od něj šířit válku (dnešní rakety z Libanonu?). Je to smutné, možná si na výsledky kvalit, ukrytých v latině počkáme, v jiné civilizaci, v jiných tělech.

Čeština je esencí latiny, i když to tak vůbec nevypadá.
Tuto informaci mají ti, kdo spoléhají na "české řešení problému".
Držme tedy nám palečky. Mnoho informací přenášíme jen svým podvědomím, slova jdou často "naproti" - což je třeba vnímat i tak, že jejich vyřčení má opačný efekt. Ironii přeci známe, a tahle se zkrátka nedá "běžným rozumem" rozeznat.
Rozdvojení osobních asociačních řad známe jako schizofrenii - ale pro jejich opětné spojení zatím slov...Automaticky kráceno

180162

8.1.2009 12:11

RE: Inkvizicni svine

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180162

To jsi napsal dobře, Janko... Můžeš mi prozradit zdroje, z kterých čerpáš, když mluvíš o speciální úloze Čechů? Docela by mě to zajímalo...

180169

8.1.2009 12:26

RE: Inkvizicni svine

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 180169

Rád bych, ale asi tě neuspokojím. Hodně si toho poskládám v palici, na netu chodím na Matrix-2001, dřív i na Osud.cz, server Kopeckýho už zavřeli, tam také bylo hodně.
Ono je dobré si všechno přecedit po svém.

To, jak jsem přišel na kvalitu češtiny, to je na delší povídání. O tom, jak funguje lidská soustava mozků.
Možná ti něco napoví knížka Romana Zemana "Pravda mezi nebem a zemí". Je sice psaná dost hrozným stylem (patrně mu ji "diktoval" Komenský). Je to spíš beletrie, ale opřená o vztahy v prostoru, které fungují, Roman ale nepoužívá "slovník" na který jsme zvyklí.
Zkrátka svět funguje podle trochu jiných pravidel než se ve fyzice učíme. Máš-li mail, tak ti pošlu nějaké své i cizí úvahy.

180174

8.1.2009 12:36

RE: Inkvizicni svine

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180174

Díky! Já jsem jen kdysi zaslechl, že další mesiáš se objeví v Čechách...

Osobně si také myslím, že kdyby nebyli Češi nějakým způsobem "výjimeční", asi by se sem nedělaly křížové výpravy větší než do Jeruzaléma. To, že tady bylo jedno z největších nalezišť zlata, to jsem také zaslechl, koneckonců o tom píše i Štorch. Tuhle jsem se s kamarádem bavil o tom, jak to tady bylo za časů Libuše atd. Myslím, že se někdo hodně snaží náš národ zlikvidovat, hlavně národní cítění (hrdost), naši historii atd.

A co se týká češtiny - v kterém jiném jazyce je tato věta tak výmluvná? Všechno je jedno!

Mail je jsem@vzduch.cz [smích]

180178

8.1.2009 13:15

RE: Inkvizicni svine

Nasredin 85.?.?.?

Reakce na 180178

A co se týká češtiny - v kterém jiném jazyce je tato věta tak výmluvná? Všechno je jedno!

Např. v ruštině: Eto vsjo ravno!

180182

8.1.2009 22:31

RE: Inkvizicni svine

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 180182

ravno nemá ten význam "jedničky", je tam jen ta "rovnost".
V češtině je "jedno" současně celkem, ale současně také označením, že je "to putna".
Nebo se mejlím?

ono pitvat se v jazycích, to je někdy "na palici".....

180274

8.1.2009 23:02

RE: Inkvizicni svine

Nasredin 85.?.?.?

Reakce na 180274

Nemá cenu se v tom pitvat. Ruský výraz lze přeložit jako: "to je všecho jedno".

180281

9.1.2009 9:40

RE: Inkvizicni svine

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 180281

Nasredine, asi víte, že na počátku bylo slovo, nebo chcete-li, tak zvuk (určitá strukturovaná vibrace/hustota). Ze svuku se vyvinul i zápis komunikace.
Takže stojí za to se pitvat ve slovech a hledat, kam vedou jejich kořínky, = jednotlivá písmena, symboly (nebo dříve obrázky skutečnosti).
Je mi dneska taky 60, a to, co jsem vyčetl z písmenek, to se budou další generace učit ve škole. Je mi celkem fuk, které generace a kdo se o to přičiní.

Proto, i když smysl té vaší věty je shodný, tak její zápis vede člověka, cizince, do jiných řad vlastních asociací.
A opravdu v ruském slovu "ravno" chybí onen symbol číslice "jedna". Což je tou kvalitou, na kterou upozorňuji.
Např. slovo "odvaha" v sobě také skrývá "dvojku" (o/dva/ha) a někomu třeba nabídne myšlenku, že k vytvoření dvojice (páru) je třeba nějakého úsilí.

Kdysi nebyl jazyk rozdělen na kategorii velikosti (číslice) a kategorii "smyslu sdělení" (písmena, slova, věty).
Ještě dlouho bude trvat, než lidem dojde, že např. trojice boží je adekvátní této trojici (písmen, slov a vět).

Také si myslím, že když nám stárne tělo, tak by nám měl mládnout rozum - schopnost vnímat dění nejen skrze své zkušenosti, ale vcítit se co myšlení těch, co přijdou po nás. Jak oni nakládají s jazykem - a hlavně PROČ?
Tuto dětskou otázku hodně dospělých vymazalo ze svých potřeb, ke své škodě. Proto nejsou schopni se orientovat v dnešní situaci.

180327

8.1.2009 14:09

RE: Inkvizicni svine

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 180178

Ono toho možná bude víc Hestroji. První historické zmínky o městě Praha jsou v souvislosti s městem kde se obchodovalo s otroky. Slované byli křestanskými Germány a nejen jimy loveny a prodávány do otroctví. Všimněte si na neobvyklou podobnost v Germánském jazyce - angličtině - slov Slovan a otrok?! Zajímavý je i původ slova Němec - němý. Jinak Praha - práh. Než přišly věrozvěstové z Konstantinopole, tak prvně o misii byl žádán Řím. Ten ale misii odmítl. Proč asi? Tuším že jeden z důvodů "zvláštnosti" slovansky mluvících národů a tedy i Čechů je v jazyce. Naše mateřština nás nutí určitým způsobem uvažovat. Dále to že Češi ať jsou jací jsou mají sociální povědomí. Mají tendenci uvažovat rovnostářsky - v tom dobrém slova smyslu. Celé husitské hnutí a co mu předcházelo mělo obrovský sociální podtext a důvod. Jinak současná ČR je jedna z největších zásobáren spodních vod na světě!

180187

8.1.2009 15:51

RE: Inkvizicni svine

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180187

Tak přesně o tomto jsme se s Voytou bavili v hospodě! Přesně tak. Slav je skoro stejný jako slave.

Ale nesmíte zapomínat na to, že někteří lidé tady, jako např. pan 85 považuje církev, ano tu stejnou církev, co upálila skutečného služebníka božího Mistra Jana Husa, stejně jako mnoho jiných vzdělaných lidí, kteří jim chtěli kazit kšefty, za jedinou záruku toho, aby člověk mohl konat dobro. Nějak tomu nerozumím...

180208

12.1.2009 16:10

RE: Inkvizicni svine

Filip S 147.?.?.?

Reakce na 180208

Církev neupálila Mistra Jana Husa. Mistra Jana Husa upálila světská moc, tzn. císař Zikmund (církev neměla právo popravovat - výjímkou je jen inkvizice ve španělsku a i tam to bylo ve spolupráci se světskou mocí). Církev ho ani neodsoudila k smrti, k smrti ho odsoudila světská moc. Možná se ptáte, proč to Zikmund dělal? Dělyal to protože byl zbožný a protože to bylo jeho povinnost z církevních důvodů. A hodilo se mu to i z politických - čím větší jednota v církvi mezi laiky, tím větší klid politický, tím lépe pro království. To, že upálení Husa dá vznik dlouholeté občanské válce, samozřejmě nemohl tušit.

Opět je vidět, že máte stejný pohled na dějiny jako komunisti - tahle lež pochází od nich. Proč asi?

180676

12.1.2009 17:08

RE: Inkvizicni svine

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180676

Hmmm, to je obrovský rozdíl. Nevěděl jsem, že koncil je světská záležitost... To nám komunisti zapomněli říct...

Pan 2xs mně zase vysvětloval, že nebyly žádné skandály v katolické církvi se zneužíváním malých dětí. Že prý to je také židobolševická propanda. Potom ovšem nevím, proč katolická církev v USA vyplatila mimosoudně odškodné 1.000.000.000.000 USD. Těch případů bylo více než 100.000.

Proč asi?

180685

12.1.2009 17:29

RE: Inkvizicni svine

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180685

Pardon, bylo to pouze 1.000.000.000 USD.

180687

13.1.2009 5:24

RE: Inkvizicni svine

kirkmen dmastik (zavináč) tiscali (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 180685

Ne koncil není světská záležitost, ale ten odsoudil Husa jako bludaře(heretika) a odsoudil jeho učení a nedal příkaz k upálení. Hrajete si na hloupého nebo to myslíte vážně? Nezlobte se, ale co je na tom k nepochopení. Koncil a církev neměla právo ani to utrpné výjma španělska, ale je nutno dodat, že papežové proti španělské inkvizici brojili.
Co se týče sex. skandálů, tak to je ovšem v americe smutná záležitost, ale je třeba si uvědomit několik věcí. 1.Pokoncilní sekta prosadila proti kanonickémů právu, že do seminářů mohou i sex. zvrácení jedinci. Bohužel tato cílená praktika vlků(zednářů) v roušce beránčí jim částečnš vyšla. 2. Týká se to především USA, také je potřeba říci, že určitá část obvinění je falešná a neuspěla o těch se nějak nemluví.
Ještě k tomu kanonickému právu, jsou velmi přísná pravidla, kdo smí a kde nesmí být knězem, bohužel pokoncilní šílení to přechází, ovšem díky Bohu jsou stále tradiční společenství, kde kandidát na kněžství musí splnit několik podmínek např. měl by být z úplné rodiny, neměl by mít podstatnou fyzickou či psychiskou vadu a pozor kněz musí být plně funkční jako muž!! samozřejmě po sex. stránce vuči ženě. Pak k zde zmiňovaným excesům nedochází.
Oni to tak chtějí a proto tyto lidi pašují do církve aby ji zdiskreditovali.
Pro zajímavost, pokud jsem pochopil zřejmě jste velkým příznivcem husitů a pod. víte, že Hus např. zakazoval veškeré taneční zábavy jako hříšné, jen králi je povoloval neboť ten ho chránil. Bohužel to je znak všech protestantů. že pro ně je světská moc božská a přehnané skurpule.
A ještě jedna zajímavost, "otcem" pokoncilní liturgie je mons.Bugnini (snad jsem to napsal správně), nakonec odhalený zednář a dnešní liturgie zvaná NOM se velmi podobá těm protestantským proč asi ?? Proč se zednáři nepokouší předělávat protestantské bohoslužby? Jaký to má politický účel? Na vrcholu pyramidy zednářů je oko luciferovo a tak je potřeba se na to dívat- ono odvěké "nebudu sloužit"

180752

9.1.2009 9:01

RE: Inkvizicni svine

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 180187

Praha byla za časů Václava a Boleslava nejvetší tržiště s otroky ve vnitrozemí. Český vladař (společně s ruským) ovládal východozápadní stezku s otroky (i z Asie). Byl arabskými kupci považován za nejmocnějšího vladaře severu. Boleslav (údajný bratrovrah) byl tak obrovským nepřítelem moci Říma (jeho církve) ve středu Evropy.
(Tedy odtud se jeví označení otrok-slave spíše jako pražská obchodní značka)

180326

8.1.2009 18:15

V něčině na to stačí dokonce jedno slovo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 180178

ALL/EIN

180230

8.1.2009 21:40

RE: Inkvizicni svine

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 180178

>Díky! Já jsem jen kdysi zaslechl, že další mesiáš se objeví v >Čechách...
Už se stalo [smích] ... a vše pokračuje...

180258

9.1.2009 11:26

RE: Inkvizicni svine

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180258

Chci vědět víc!!!!! A hned! [smích]

180343

9.1.2009 15:10

RE: Inkvizicni svine

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 180343

>Chci vědět víc!!!!! A hned!
Email?

180371

9.1.2009 15:56

RE: Inkvizicni svine

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 180371

Mesiáš, o němž nikdo neví? Jehož jméno je tajné? A jeho ideje také? [chechtot]

180377

9.1.2009 16:32

RE: Inkvizicni svine

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180377

Pane Vojto, už jsem se bál, že sem nechodíte a my tak budeme ochuzeni o vaše podnětné příspěvky [chechtot]

180380

9.1.2009 17:40

RE: Inkvizicni svine

Had. 82.?.?.?

Reakce na 180377

Vojtěchu, už jsme nějakou diskuzi my dva též prodělali. Usuzuji (možná se mýlím) na základě této diskuze a i onoho vyústění, že by Vás tento druh informací až tak nezaujal.
"hestroy" sice někdy příliš "hoří" a rád diskutuje, ale je nasměrován k "abstraktnímu éteričnu" ve smyslu dychtivě-pozitivním. Samozřejmě, že se to může zvrhnout v nadšenecké kázání, až fanatismus, ale s tím už si musí poradit každý sám a tedy i on - jenže má "motor", u Vás odhaduji, že Jste v tomto na koloběžce.. Ostatně je možné, že ty nyní ode mě "tajnůstkářské" informace již zná a ani ho nepřekvapím...

Před ca 2 lety jsem sem dost příspěvků pod nickem "Had" s touto tematikou (tedy "novodobý, ehm, mesiáš" ), spolu s útržky svých zkušeností a praxe, dával - VELMI MĚ TO ONEHDÁ BAVILO a s odstupem času mohu usuzovat, že mi klábosení, krom zábavy, pomohlo.
No, a k výrazu Mesiáš - jakpak si náplň tohoto slova představujete např. Vy osobně?
Váš "přednastavený" materialismus je dobrá výchozí pozice pro velkou kritičnost v oblasti "abstraktního éterična", avšak dle Vašich příspěvků soudím, že Jste za hranicí, kdy je tato kritičnost prospěšná, ba žádoucí... jaksi doposud vyléváte s vodou i to dítě z vaničky.

A tak máte-li chuť pátrat, najdete to i na Zvědavci v těch mých starých příspěvcích.
Ideje tajné jsou i nejsou = buď je někdo chápe ("odtajní"[mrknutí jedním okem] anebo nechápe, nebo ho nezajímají (zůstávají "tajné"...). Čili utajení není v podstatě a povaze oněch informací, anobrž v povaze ("nastavení přijímače"[mrknutí jedním okem] dotyčného informovaného...

Jinak ty ideje jsou staré jako lidstvo samo - jen jsou nyní více "nabité, živé". Lépe - čerstvě realizované oním "mesiášem" (lépe mi zní - znovuobjevená zavátá stezka Buddhů, tedy Buddha-jako bytostný stav) a vetknuté v prostoru jako činná energie působící na vývoj světa a lidstva... neotvírá se Vám snad argumentační kudla v kapse po přečtení tohoto příspěvku?
[smích]

180386

10.1.2009 23:24

RE: Inkvizicni svine

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 180386

Mesiáš v mém chápání je pane Hade člověk, který přináší ostatním lidem inovace idejí sedmého a vyšších řádů (7. řád třeba v technologii pozemní dopravy je prostředek, který nepotřebuje k pohybu kola). Velmi se obávám, že Vaši "staří mistři abstraktního éterična" jsou pro dnešní časy poněkud vyčpělí. A protože v lidské historii nikdy návrat ke starým idejím ničeho nedosáhl, jsem trochu zklamán. Čekal jsem cosi nového.

Přesto Vám přeji jen samá "dobrá košťata" [mrknutí jedním okem] k ometání "starých zavátých" stezek. [smích]

180516

11.1.2009 11:39

RE: Inkvizicni svine

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 180516

Milý Vojto, docela rád bych si tu od vás přečetl vaše rozdělení "řádů". Zda se budou krýt s mým rozdělením "dimenzí".
Chápeme-li "řád/dimenzi" jako "vrstvu/objem" poznaných vztahů mezi neživým a živým materiálem - mohli bychom dojít k nějakému společnému závěru.

Ono se totiž projevuje, že i vaši mistři "pragmatičného vědečna" docela rychle stárnou. A kostnatí - především proto, že si potřebují udržet své, obvykle dost těžce dobyté pozice ve světovém dění.
To, že se dnes veškerá "fyzika ducha" a "fyzika hmoty" propojuje skrze naše ovzduší (tím, že ovzduší obsahuje jak elektřinu internetových sítí tak i "elektřinu" vědomí).
Vše jsou jen vibrace (směrovaný odstředný a dostředný pohyb), nějak pojmenované a nějak měřitelné. A věda zatím měřáky na síly vědomí nemá. Jsou jimi slova, složená z písmen. A písmena, která označují fyzikální "komodity", ta rezonují s tabulkou chem. prvků, která rezonuje s tzv. "abecedou lidštiny", kterou tu drze propaguji.

Počet a kvality vrstev/řádů pak mohou být základnou pro spojení obou přístupů k chápání prostoru okolo nás.
Vím, že doba propojování nové a staré fyziky je tu. A postup je stále stejný.
1. objev anomálie
2. pokus o její zařazení do poznaných struktur (myšlenkový projekt + vytvoření nástroje/přístroje k doložení myšlenkové struktuy - hypotézy, teorie, vize..)
3. vznik společného jmenovatele (oprava či výměna stávajících modelů myšlení, jednání, výroby.....)

Platí, že pro každou myšlenkovou strukturu jsou v čase vyrobitelné nástroje, které ji dokáží. Platnost důkazu vychází z koncepce referenčních systémů, kterými cokoliv dokazujeme.
Naše myšlení pracuje v okruhu jazykových axiomů, které prochází přestavbou (likvidací některých, nastavením jiných). Matematika "skrytého součtu" v kombinaci s esencí latiny v naší mateřštině otevřela svou 13. komnatu.
Vrstva významů jednotlivých písmen v libovolných slovech v libovolných evropských jazycích je axiomem, který propojí svět vědy se světem duchovna, oddělených dočasně kvůli dokončení technologického vývoje.

180560

11.1.2009 14:54

RE: Inkvizicni svine

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 180560

Pravdou je, že to co dělá kabalistika (vztah písmen a čísel, tedy slov a "matematiky" ) platí pro všechny jazyky, nejen hebrejštinu. Ta idea ani není původně hebrejská. Židé "esoterně" tvrdí, že jejich jazyk je původní (i když mluvili ve skutečnosti aramejsky, je možno si položit otázku kde se hebrejština vlastně vzala), což dokládají tím, že v jejich jazyce zřejmě poměrně snadno funguje ta "kabalistika".
Slovani pro změnu mají legendu, že existovali už před babylonským pomícháním jazyků. Jinými slovy jakoby říkali, že "původní jazyk" byl slovanský. "Slovo". (Je také zajímavé, že i papež schválil slovanský jazyk v bohoslužbě jako "čtvrtý" jazyk kromě hebrejštiny, řečtiny a latiny.)
Žid provozuje jen prázdně abstraktně číslička a gramatiku, to je jejich, ale obsah ho nezajímá. Budou to jiní, kteří odhalí i jeho vlastní tajemství.
Je zajímavost, kterou mám od pravoslavného kněze, že staroslovanskému jazyku rozumí lidé u nás lépe než Rusové. A je to i logické, Cyril byl tady na Moravě, takže ten oficiální církevní jazyk nějak udělal asi z místního jazyka. [smích]

180572

11.1.2009 16:37

RE: Inkvizicni svine

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 180572

Ano Pietro, máte dobrý postřeh. Mnoho informací se skrze naše slova přenáší naším podvědomím. To lidi, kteří nemají propojené obě "mozkové soustavy v těle", nemohou vnímat.
Cyril s Metodějem právě skrze znalosti svého podvědomí propojili učení Egypta s původním, slovanským.
Proto také se stala čeština tím jazykem, který umožní lidem pochopit jiné vztahy, které váží člověka k okolnímu prostoru.

Ale to je ještě hudba budoucnosti.
Dnes se stala jiná, podstatnější událost. Utrhlo se ucho, držící tu naší bandu podvodníků u koryta. Dr. Dryml vypustil džina z lahve při besedě s Moravcem.

180577

11.1.2009 16:55

RE: Inkvizicni svine

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 180572

kdepak z místního, chce to trošku více na východ

Konstantin a Metoděj jsou soluňští Slované. O těcto Slovanech píše císař Konstantin Porfyrogenetos v díle De administrando imperio (32,4). Píše že Slované se v okolí Soluně usadili v polovině 7. století a že pocházejí z kraje Bojky, který leží na sever od "Turecka" tj. pozdějšího Uherska (neplést s osmanským Tureckem).

Kraj Bojky, to je převážně dnešní Podkarpatská Rus, jejíž obyvatelé Rusíni se dělí na mnohé skupiny či jsou známi pod různými jmény (Rusnaci, Rušnjaci, Madjarski Ruteni, Istočni Slovaci, Vihodnjari, Lemko, Lemko Poljaci, Lemko-Galicijani, Galicijani, Bojki, Huculi, Hornjaki, Hutoraki aj.)

Rusínský původ Metoděje (a tedy i jeho bratra Konstantina) dokládá i Dalimil:

"... a jakž brzo by po stole,
prosí křsta ot Svatopluka,
krále moravského,
a ot Metudie, arcibiskupa velehradského.

Ten arcibiskup Rusín bieše,
mši slovensky (tj. slovansky) slúžieše.
Ten u Velehradě křti Čecha prvého,
Bořivoje kněze (tj. knížete) českého..."

takže dialekt rusínský s prvky makedonského dialektu(kolik vstřebali předkové věrozvěstů za cca 200 let soluňského exilu), ale jde jen o dialekt, neboť k diferenciaci staroslovanského jazyka došlo až vznikem států (v důsledku přijetí křesťanství, jenž mělo převážně politický rozměr a státotvárný vliv na rozdíl od rodnověří-jazyčnictví, které tíhlo k přírodě),což je někdy v období 9.-10. století. Ve středověku se rozeznával pouze jazyk a vyznání a národní státy vznikly až v 19. století v důsledku nár. obrození.

Což ale neodporuje blízkosti naše jazyka cyrilově slovanštině, protože praotec Čech přišel se svými dědky na pleci (dřev.bůžky) z Charvátska, o kterém píše opět Konstantin Porfyrogenetos ve stejném díle De administrando imperio jako o Bílém Charvátsku, které lze hledat právě buď na Podkarpatské Rusi či ve východní části Haliče, každopádně z našeho pohledu za karpatským obloukem. (Charváti byli potomky íránských Sarmatů a Alanů, nejprav. význam slova je ha'urvata, tj. pastevec dobytka, po přesídlení na Balkán (na pozvání císaře Herakleia cca v letech 622-627) jsou z nich dnešní Chorvaté, navíc ve staré latině znamená srb a charvát totéž- porovnej SRB-HRV, kdy se V volně dá zaměnit za B, což je známo v přesmyčkách ve více jazycích, takže Srbové a Chorvaté jsou si bližší než by se myslelo, akorát že jsou rozděleni zpočátku náboženstvím a posléze i polit. důsledky, které toto dávné rozdělení přineslo)
Bylo by to na delší povídání,a detailnější objasňování (např.do jaké míry máme styčné body s íránskými kmeny,či hlášení se Slavníkovce Vojtěcha k Charvátům, kdy nějaký jejich útvar existoval ve východních čechách) často až úžasných souvislostí je celá řada.
[mrknutí jedním okem]

180578

11.1.2009 22:19

RE: Inkvizicni svine

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 180578

Řekl bych, že odkud Cyril přišel a jakým dialektem původně mluvil je jedna věc, ale co použil je možná zase druhá věc. Asi nepoužil dialektu odněkud z Řecka, když ho aplikoval tady. Chtěl přece asi použít místní jazyk, to byl přece mimo jiné smysl té misie, jakoby provést "překlad" do místního jazyka. Určitě za tím účelem vytvářel i nové pojmy. Jsou to spekulace, nicméně to, že údajně je místní jazyk staroslověnštině bližší než východoslovanské jazyky cosi naznačuje.
Co se týká Chorvatů, myslím že i moravská orlice, která je na červenobílé šachovnici, má nějakou souvislost právě s Chorvaty. Protože chorvatská vlajka obsahuje také takovou červenobílou šachovnici. [oči v sloup]

180602

11.1.2009 21:23

RE: Inkvizicni svine

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 180572

...hebrejština by měl být jazyk, kterým egyptští kněží zapisovali "zdrojový kód" = propojení mezi latinou a matematikou "skrytého součtu". Jestli celé učení Egypta ono vyvolené etnikum ukradlo nebo dostalo do vínku - to ať si rozhodne každý sám.

Tím "krytím" (zde je třeba hledat princip "tajemství", hojně užívaný těmi, kdo se bojí práce a těží ze zneužití "informací v obchodním styku) je možnost "PŘEKLADU" matematických výsledků do sféry znalostí o povaze prostoru a kvalitách člověka. Proto také učenci té doby (po instalaci křesťanství skrze latinu jako povinného jazyku pro kvalitu poznání) byli vesměs kněží, nemuseli vědět, že jejich pojmenovávání nových vztahů/poznatků latinsky tak mělo kódem (kabalou?) přes hebrejštinu další význam. Odtud, ze znalosti jinak vedených asociačních řad se později odvíjelo tzv. "zasvěcování". Představovalo napojení na onu jinou řadu asociací.
Známe něco podobného ve slangu, odborné hantýrce pro určitou profesi.
"Hantýrka" matematiků se dostala až do rotace, k popření svého základního axiomu. Pochopením součtu tak, že 1 + 1 = 3, kde na příkladu slučování barev je zřejmé, že nová kvalita - součet vstupních je až třetím prvkem, protože dva vstupní jsou v "latentní" (neprojevené) podobě. Odtud lze také formulovat, co je to okamžik anebo čas obecně. Berlička v podobě honby za časem tak v určitém období přestane mít svou sílu.
A toto období přichází.
Metu (plánovaný milník) v letopočtu 2012 můžeme dosáhnout dříve, ale i později.
Anebo vůbec, heslo "po nás leda potopa" už vyzkoušela civilizace předchozí.

180592

11.1.2009 14:59

RE: Inkvizicni svine

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 180560

Milý Janko, asi Vás zklamu. Vy ode mne očekáváte pod pojmem "řád" cosi tajemného, ezoterického. A já zatím použil obyčejnou ekonomickou kategorii "řád inovace". Jde o prostou tabulku, popisující úroveň změny existujících znalostí, technologií a vztahů. -1. řád znamená degeneraci stávajícího stavu, 0. prostou obnovu a další stupně pak růst. 9. řád inovace představuje naprostý technologický převrat.

Přiznám se, že je mi sympatické Vaše neustálé hledání. I já se snažím stále hledat. Jen ve směru se lišíme. Vy trvale hledíte do vyšších sfér. Já přízemník bych zase strašlivě rád objevil onu molekulu, která (snad) vznikla po téměř nekonečném počtu pokusů v horkém praoceánu.

Představuji si jí jako jednu polovinu zipu. Měla jen jedinou schopnost. Pomocí chemických vazeb "vybírat" ze svého okolí vhodné atomy, ionty či molekuly a poskládat ve svých "zoubcích" onu druhou, zrcadlovou polovinu zipu. Pak se (třeba následkem nějakého energetického impulzu, jako je příboj, blesk, zvýšení teploty, UV, ...) zavřený zip rozdělil na dvě stejné poloviny. A každá polovina pomocí chemických vazeb znovu "vybírala" ...

V nějakém podobném procesu spatřuji to, čemu Vy s oblibou říkáte "samořiditelnost". Jde jen o maličkost. Zopakovat tento "zázrak" v dnešní laboratoři.[smích]

180573

11.1.2009 22:01

RE: Inkvizicni svine

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 180573

Vojto, neklesejte na mysli, to, co chcete dělat v laboratoři, to už dávno funguje v přírodě = v prostoru.
Já jsem také docela dobře zakotvený na zemi, membrána, kterou mezi sebou máme, je ve směru, to píšete správně.

Možná přijdete na to, že vedle chemických vazeb jsou tu i vazby elektrické a že elektřina vzniká v lidském těle. A "ve vzduchu" se díky bezdrátovým technologiím obě musí nějak porovnat.
Dokonce bych se vsadil, že už to latentně víte, ale neumíte si to zdůvodnit.

A za nějakou dobu patrně poznáte, že "konina", jak můj pohled na fyziku pojmenoval jeden bystrý přispěvatel, funguje bez chyb. Spojuje technologie vědomí (vytvořené v předchozí, Atlantské civilizaci) s technologiemi, které uznáváte jako jediné možné, které pramení ze znalosti povahy hmoty a kombinací jejích fragmentů (opět díky myšlení, vzniku "elektřiny" v mozku).
Nemíním vás přesvědčit ihned, každý máme svou dobu zrání. Ale dejme si takový drobný úkol:

V záznamech zábavných pořadů ČT 1 mladík (Robert Fox)jakoby vyjme skrze sklo zavřeného auta dálniční známku.
Oba víme, že takový příběh se dá natočit, sestříhat a podat tak, aby vypadal věrohodně. Mám pak jen dvě otázky, první se týká vysvětlení zahraných či skutečných emočních projevů těch dvou kluků, co scénku sledují (stačí mi váš osobní názor).
Druhá otázka se týká fyziky, je pro vás představitelné, aby člověk jen svým vědomím (spoluprací s prostorem) dovedl:
A) rozpustit membrány mezi atomy skla svou vůlí? (oba víme, že zkoumáním atomu se zjistilo, že je tam vlastně samé prázdno, obalené POVRCHEM/MEMBRÁNOU, který/kterou jsme nějak pojmenovali a všichni ji ve svém vědomí nepřetržitě uchováváme. (až na toho Roberta, on nám/Vám kazí fyziku).
B) dovedl pomocí mžikové hypnozy těm dvěma klukům do hlavy "naprogramovat" vidění příběhu, který si předem připravil a před nimi předvedl? (střih na detail rukou mohl pocházet z jiného času na obdobném voze), aby reagovali takhle spontánně? (vynikající herecké výkony, že?)

...jak se budete tvářit, až se stanete účastníkem podobné produkce?

Moje úloha v nové fyzice je prostá: kdo neumí = učí. Umím tyhle jevy zařadit pomocí řady podobností do dnešní situace, nic víc.

180598

12.1.2009 0:52

RE: Inkvizicni svine

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 180598

Přiznám se Vám, Janko, že jste pro mě nepochopitelný fenomén. Dospělý člověk s Vaším talentem, intelektem, slovní zásobou, schopností logicky uvažovat, ... A Vás zjevně nezajímají zázraky poznání, předkládané nám denně moderní vědou. Vás fascinují eskamotérské pouťové triky. Jedno, zda jde o ohýbání lžic či o vyjímání dálniční známky "skrze sklo" uzamčeného vozu.

Zkusme spolu logicky zauvažovat. Pokud by někdo SKUTEČNĚ měl schopnost zrušit meziatomové síly, užíval by ji k pouličním exhibicím? Proč by ten člověk přerovnával atomy čelního skla auta? Jen proto, aby uvedl v úžas pár přihlížejících? Nebylo by lepší, kdyby seděl v klidu domova a přerovnával atomy grafitu do krystalické mřížky diamantu? Démant velikosti dálniční známky, to by bylo něco, ne? Nebo alespoň tvaroval bezcenné střepy křišťálu do tvaru žádaných ověsů křišťálových lustrů?

Je to úplně totéž, jako ohýbání příborů. Všechny strojírenské fabriky dodnes používají k tvarování kovů tepelné nebo mechanické obrábění. Kdyby šlo kov tvarovat jen tak rukou, nač by továrny kupovaly obráběcí stroje za stamiliony? Stačilo by nakoupit know-how od ohýbačů lžic a obráběči kovů by hnětli klikové hřídele holýma rukama. Jenže žádné takové "know-how" neexistuje. Vždy jde pouze o chytré klamání nedokonalých lidských smyslů. Je mi líto. [smích]

180616

12.1.2009 8:54

RE: Inkvizicni svine

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 180616

Vojto, jakmile si začneme definovat, co je to "zázrak", dostaneme se dál.
Vy ještě žijete v době, kdy nevíte, že nahodilost je pouze označením míry naší nevědomosti o strukturách, které nás obklopují. Každá větší "náhoda" je velice dlouho a velmi pečlivě připravovaná. Ty největší "projekce náhody" (přesněji "projekce možností"[mrknutí jedním okem] nazýváme civilizacemi, ty menší pak známe jako "dějinné zvraty". Ty ještě menší pak i vy znáte jako puče nebo války. Všechny jsou připravené, ale mnohé nepřestavitelně dlouho předem.

V tomto roce se prolíná skrytý (katolickou církví utajený) program pro náš letopočet - s programem pro tuto sluneční soustavu. Změnu leto/počítání si vynutil objev a následná aplikace (a nakonec i rozluštění) skrytého propojení mezi latinou a matematikou. Jestli už teď nevíte, která bije, tak pámbu s váma, asi nemáte šanci obsáhnout dosah projektu většího, který byl základnou pro koncepci této sluneční soustavy.

Možná vám docvakne, že člověk musí nejdříve umět svůj cíl formovat v myšlenkách, a pak teprve hledá v hmotném okolí něco, co mu pomůže jeho cíl realizovat. Od ulovení zvířete pomocí hozeného kamene k vytvoření virtuální krajiny a života pomocí křemíkových technologií.

Dostal jsem se skrze "rozdvojení osobnosti" (pro vás schizofrenii) svým vědomím do oblastí v kosmu, kde se tyto reálie tvoří. Naše povídka o Bohu, opakovaná v mnoha civilizacích (viz Zeitgeist a další filmy), zkrátka musela dojít také ke svému cíli, k jinému popisu existujících vazeb v prostoru. Mě se to povedlo - a čekám, až nás bude víc.
Podobně jako duševní choroba (schizofrenie) musela najít ten hlavní lék sama v sobě v duši, ve vnitřku člověka, který odmítal bát bláznem. Nejsem první, kdo svůj veřejný i vnitřní život má v pořádku. (film "Čistá duše" asi znáte, ne?)

Ale k odpovědi:
Vstup jiného systému do stávajícícho je průchodný pouze přes to, čemu říkáme vnořené hladiny - nebo přesah skutečnosti. (v číselné stupnici je jím devítka, je obrácenou šestkou "uhlíku" - naší základny). Zkrátka když nějaký blb neví, že něco nejde - a udělá to.
Ten chlapec Fox nám má nastartovat nepatrnou schízu každému hloubavému člověku, má nás donutit přemýšlet, jak se dá :
a) takový trik vyrobit pomocí dostupných technologií
b) existuje-li nějaký způsob, jak okolí a kamerám vsugerovat, že to, co vidí, je skutečnost
c) může-li existovat úplně jiná cesta - univerzální "společný jmenovatel", který rozpustí membrány mezi hmotou a myšlením.

Tuto osnovu jste neprovedl, takže vás řadím ke kecálkům, kostlivcům, zoufale se držícím stávajícího pohledu na fyziku.
Možná, že pochopíte lidské osobní nebo kolektivní vědomí jako onu sílu, onen "společný jmenovatel všeho, co existuje". Netřeba tomu říkat bůh, stačí umět vrstvy mezi hmotou a vědomím pojmenova...Automaticky kráceno

180635

12.1.2009 8:55

RE: Inkvizicni svine

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 180635

Netřeba tomu říkat bůh, stačí umět vrstvy mezi hmotou a vědomím pojmenovat a popsat tak, aby nebylo pochyb o jejich vzájemné vazbě. A zařadit sebe i celou naší "pozici v projektu člověk" do odpovídající informační vrstvy.
Leccos si můžete přečíst na mých stránkách (www.karao.estranky.cz ), ale je možné, že vás čtení rozčílí nebo bude nudit. Obojí je znakem nepřipravenosti vašeho organizmu, a neberte to prosím jako urážku, každý zrajeme jinak a každý máme omezenou "životnost", schopnost zařazovat nové skutečnosti do svého portfolia znalostí. Já ty blázince vydejchával přes patnáct let.

180636

12.1.2009 9:31

RE: Inkvizicni svine

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180573

Vojto, zkuste nám vysvětlit, jak je to s tou gravitací. On to zatím nikdo nebyl schopen pořádně vysvětlit, víte? Takže vždy musí přijít na pomoc nějaká částice, kterou sice nikdy nikdo neviděl, ale bez ní by to nešlo.

180641

11.1.2009 12:39

RE: Inkvizicni svine

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 180516

O starých mistrech jsem nic nepsal...
Vaše zklamání=Vaše neznalost, resp. neinformovanost, zkuste sehnat a prolistovat např. "Malý mystický slovník naučný", suchopárné, leč výstižné a hlavně naprosto aktuálním, novým, českým jazykem popisovaná hesla z "abstraktního éterična" jsou mj. pro zralé velmi konkrétní, nikolvěk pouze abstraktní...

Díky za košťata - nejedná se o "návrat ke starému", anobrž o "nový kabát" toho, co BYLO PLATNÉ, JE PLATNÉ A BUDE PLATNÉ. A to je velký rozdíl oproti tomu, jak danému tématu (poznání zákonitostí života) doposud nepřesně rozumíte...

Mnoho zdaru v pochopení "nového kabátu" [velký smích]

180566

9.1.2009 16:28

RE: Inkvizicni svine

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180371

jsem@vzduch.cz Díky!

180379

12.1.2009 16:05

RE: Inkvizicni svine

Filip S 147.?.?.?

Reakce na 180178

Nechci zklamat. Já sám svůj národ (národ český miluju, stejně jako naši zemi atd atd). To ale neznamená, proč bych si nás měl nějak idealizovat- nejsme ničím významější než ostatní. že u nás bylo ohromné naleziště zlata? To z nás přece nedělá supervyjímečný národ. Pokud by to měla být pravda - tak to jedině v hodně dávném starověku (či pravěku)... Náš národ se nepřátelé nesnaží zlikvidovat o nic víc než ostatní národy.

180675

8.1.2009 12:34

RE: Inkvizicni svine

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 180162

Můj ty smutku! [velký smích] tak oni nám zatajili (už 6 století tají! [velký smích]) nějakou oblast neexistujících reinkarnací? no potěš! a tohle sem píše s neochvějnou jistotou vědátor věřící ve svou soukromou vírou čísel, zvuků a sfér. poněkud ulítlé na to, aby to někdo mohl brát vážně. nesmyslné blekotání o tom, že díky církvi jsme dospěli ke konzumismu je už docela převrácenost, nehorázná zlomyslná pokroucenost a lež. rovněž tak demokracii církev nikdy neprosazovala a ve svých strukturách v celé historii neužívá, ale vy bez jakéhokoliv podkladu tvrdíte, že i k ní přispěla. Tak já už nevím, jestli jsou ti zdejší diskutéři příčetní nebo ne!
K češtině - údajné esenci latiny, se snad už vůbec nemá smysl vyjadřovat... [velký smích] Duševně zdraví čtenáři si jistě svůj soud utvoří.

180176

8.1.2009 15:43

RE: Inkvizicni svine

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180176

Přesně jak jsem říkal. Bigotní katolíci si na svého Hitlerjugend papeže sáhnout nedají.

Máte pravdu, že duševně zdraví čtenáři již dávno pochopili, že církev je obyčejné s.r.o.

Už jsme to spolu řešili, pane anonyme, přesně jsem čekal, kdy se objevíte a začnete vyprávět, že bez církve by se lidé k sobě nikdy nechovali slušně. Ty pohani museli být zvěř, to vám povím.

Ještě nám tady vyprávějte tu pohádku o neposkvrněném početí a bude hotovo!

Zeptám se vás přímo. Cítil jste někdy dotek Boha? Jaký je to pocit?

180205

8.1.2009 16:14

RE: Inkvizicni svine

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 180205

pane anonyme alias hestroy, vy jste podle mě neskonalý ubožáček se zmatkem v křivácky-nenávistné hlavě a s vysokou hladinou adrenalinu v krvi [smích] tohle jsme spolu totiž nikdy neřešili, tak aspoň nelžete.

když tak útočíte na jednu německou mládežnickou organizaci, mohl byste laskavě sdělit, zda jste byl či nebyl v komunistické mládeži, totiž v jiskře, pionýru anebo zda jste byl svazák? moje zkušenost je taková, že na naší škole (v naší třídě) bylo 99% ve všech těch organizacích. já jsem byl jeden ze dvou, kteří nevstoupili, a nakonec jsem zůstal jen jeden (toho druhého ukecali, a podlehl, aby se prý dostal na školu). tam jsem se však já (díky Bohu) dostal na první pokus i bez odvolání, ačkoliv jsem měl těžce pokaňkaný "kádrový profil" svůj i naší antikomunistické rodiny.

nežvaňte mi tu o nějaké zvěři a pohanech. napište jasně, které myšlenky a prohlašované zásady či ideje církve jsou špatné, škodlivé pro věřící lidi (ostatně je to jejich život a jejich rozhodnutí, ne?). pokud žádné, tak zavřete zobák. a jestli vy se k téže víře hlásit nechcete, klidně se distancujte až do smrti a hrejte si na extra-individualistu "dotknutého" bohem [chechtot] jste mi s tím už k smíchu, vy mystiku-amatére, jak se neustále chlubíte tím vaším nedokazatelným dojmem o vyvolenosti či výlučnosti.

tímto tuhle marnou debatu uzavírám, protože dobře vím, že vám nejde o pravdu ani o diskusi, nýbrž (jako vždy) pouze o exhibování s vaší jedinou "zázračnou" pravdou, kterou se (jak zde výše vidno) snažíte všemožně podepřít, klidně i okultními nesmysly, jen aby se vám ten váš chatrný domeček z karet nesesypal na hlavu.

180217

8.1.2009 17:24

RE: Inkvizicni svine

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 180217

A co jste svým příspěvkem dokázal vy? Máte pocit, že vám jde o diskusi? Nebo tu prostě stejně sveřepě, jako já, omýláte svoji pravdu?

Kdybyste nebyl anonymní, tak bych věděl, s kým komunikuji. Ale chápu, že takhle se vám vaše fanatická nenávist dává snadněji najevo.

Jinak je váš příspěvek hodný bigotního katolíka, to se hned pozná. Já vím, že s fanatiky vašeho ražení se mluvit nedá. Byli to právě lidi vašeho ražení, kdo vyvraždil milióny Kristovým jménem. Je vidět, že absolutně netušíte, kdo je Bůh. Kdybyste to věděl, tak byste tu tak zaslepeně nehájil katolickou církvi. Jak jsem řekl, Kristus by asi koukal, jaké s.r.o. si jeho jménem udělali.

Katolická církev udělala ze sexu hřích. Tím pádem udělala hříšníky ze všech svých oveček. To je její hlavní prostředek k ovládání lidí. Kapišto?

S pozdravem

Jindřich Sládek
Pardubice

P.S. Dokážete se také podepsat, vy křivácký nenávistný katolíku? Ale máte pravdu s takovými lidmi, jako jste vy, se diskutovat nedá. To poznal již Mistr Jan Hus...

180225

8.1.2009 21:40

RE: Inkvizicni svine

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 180225

Jindro, jsou lidi, kteří jsou uzpůsobeni brzdit vývoj, je to tak dobře. Skrze naše emoce se v našem podvědomí propojuje mnoho informačních toků. Jde o to, reagovat jen, když "toho blba už nemůžu vystát".
A co možná se snažit najít aspoň kousíček dobrého v těch jeho větách. Taky mi občas ta "vstřícnost" nefunguje. je to děs, co máme mnozí "v balíčku".

Děkuji ti k odvaze zveřejnit své jméno, mě si také každý může najít podle domény.

180259

8.1.2009 21:45

RE: Inkvizicni svine

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180259

Já bych velice rád našel něco dobrého. Ale pan 2xs mě pouze hodnotí, analyzuje, kárá. Ale máš pravdu, Honzo, že bych se neměl nechávat strhávat do takto nesmyslných bojů. Koneckonců, nebylo málo lidí, kteří kritiku církve zaplatili životem.

180262

8.1.2009 17:29

RE: Inkvizicni svine

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180217

A co jste svým příspěvkem dokázal vy? Máte pocit, že vám jde o diskusi? Nebo tu prostě stejně sveřepě, jako já, omýláte svoji pravdu?

Kdybyste nebyl anonymní, tak bych věděl, s kým komunikuji. Ale chápu, že takhle se vám vaše fanatická nenávist dává snadněji najevo.

Jinak je váš příspěvek hodný bigotního katolíka, to se hned pozná. Já vím, že s fanatiky vašeho ražení se mluvit nedá. Byli to právě lidi vašeho ražení, kdo vyvraždil milióny Kristovým jménem. Je vidět, že absolutně netušíte, kdo je Bůh.

Katolická církev udělala ze sexu hřích. Tím pádem udělal hříšníky ze všech svých oveček. To je její hlavní prostředek k ovládání lidí.

S pozdravem

Jindřich Sládek
Pardubice

P.S. Dokážete se také podepsat? Ale máte pravdu s takovými lidmi, jako jste vy se diskutovat nedá. O tom by mohl vyprávět Mistr Jan Hus.

180226

8.1.2009 17:52

RE: Inkvizicni svine

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180217

A kdo že lže? Když se podíváte sem, tak jste mluvil s kým?

180228

8.1.2009 18:19

RE: Inkvizicni svine

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 180228

kdo? no přece vy lžete! a jako většina hloupých lidí se i sám usvědčíte. na uvedeném odkazu jsem pouze já 2x reagoval na vás, tedy jsme spolu vůbec nediskutovali! navíc byste se měl naučit česky; pak byste třeba pochopil význam slov "tohle jsme spolu totiž nikdy neřešili" - jde v prvé řadě o slovo "tohle", nikoliv "kdo s kým".
jinak doporučuji i doučování češtiny - viz třeba to vaše "omÝlání" [smích] a skloňování slova církev. když už ji nenávidíte, měl byste to slovo, které si často berete do huby, znát. nebo snad nenávidíte i křesťany v ní? a proč si říkáte křesťan? vy svatý sólový zmatkaři, vyvolený ke kritice všech a k nápravě pomýlených miliard lidí ve stovkách generací [velký smích]
nemá to cenu, uvítal bych ukončení vašich smyšlenek a napadání. bavit se s vámi nemá cenu. jediné co svedete je to, že podloženou kritiku vůči vám tupě obrátíte na protistranu. a ještě máte pocit převahy... to je opravdu neuvěřitelné. skutečně platí, že prázdný sud nejvíc duní. někdy i dvakrát... s ozvěnou [chechtot]

180231

8.1.2009 21:03

RE: Inkvizicni svine

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180231

Tak tak, komu dojdou argumenty, přejde ke kritice češtiny. Vy máte ve svém příspěvku nejméně 20 pravopisných chyb. Takže kdo je na tom lépe?

Co to melete o pocitu převahy? To vy jste tady označil všechny, kdo nevěří tak jako vy, každé slovo svému faráři, za hlupáky. Ale vidím, že jsem podcenil vaši inteligenci, když nejste ani schopen postřehnout, kdo ve zdejší diskusi použil nejvíce urážek.

Už jsem jednou vysvětloval, že mám právo na svůj názor. To, že se tento názor neslučuje s vaší fanatickou zaslepeností a bigotností, je váš problém. To, že ho řešíte překrucováním a urážením, je také váš problém. To, že mi připisujete vlastnosti, které jsou vlastní vám, je také váš problém. Vidíte, máte těch problémů docela dost.

To, že se ani neumíte podepsat, jsem očekával. Hrdina, který ze své anonymity uráží ostatní. To je katolík jak vyšitý. Je mi vás upřímně líto. S takovými ubožáky se opravdu nemá cenu bavit. Ke stylu vaší mluvy jsem přešel proto, že se tak asi bavíte doma a jste na to zvyklý.

Zatím jste mě očastoval těmito výrazy: zvrhlé prase, pitomec, blboučkej chlapeček, osel, neskonalý ubožáček se zmatkem v křivácky-nenávistné hlavě

Také tato věta prokazuje vaši vysokou úrověň: až v tom po tomto budeš mít jasno, možná upustíš od tvých ubohých útoků na Církev, protože zjistíš, že tam je to % mizivé, nezajímavé. ale tobě se zdá, že o církvi zrovna něco víš, žejo, bIboučkej chlapečku? a tak děláš jen to, co snadno zvládneš -štěkáš a pliveš. a myslíš si přitom, jak jsi na výši.

Inu, každý se prezentuje po svém. Ne každý katolík je slušný člověk.

180253

11.1.2009 22:51

RE: Inkvizicni svine

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 180253

Národ se prodal za 30 korun jako Jidáš říká kardinál Miloslav Vlk. Proč? Protože už 17 let nechce dát katolické církvi katedrálu svatého Víta, nechce dát katolické církvi lesy, pole, budovy a desítky a stovky miliard korun odhadnutých církevních restitucí. Hradu jde hlavně o mamon.

Že hradu jde o mamon a církvi o duši člověka dobře dokladuje skutečnost, že jakmile na krátký čas dostala Svatovícký chrám do držení katolická círvev, ihned začala vybírat za vstup do katedrály stokorunové vstupné. Mamonářský hrad neumí ani pořádně podnikat a proto nevybíral nic. Hloupý český stát již 60 let platí fráterníkům mzdy a na své náklady opravuje a udržuje většinu církevního majetku.

"Írán nebo některé další země také mají také rakety. Myslím si, že obranný systém - odhadnout dráhu té rakety a případně ji zlikvidovat - to je právo každého státu. Právo bránit se." říká kardinál Vlk dne 9.1.2009. [zmaten] Kardinál Vlk je prostě správný neoconský vlčák.

Než takovou chamtivou, prolhanou a proradnou církev, tak jistě raději žádnou.

180604

12.1.2009 3:27

RE: Inkvizicni svine

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 180604

Vatikansky neoficialni ministr zahranici si dovolil rict neco uplne jineho verejne dost na plna usta a byl jednim z prvnich, kdo se vubec odvazili kritizovat verejne sionistysionistu. [mrknutí jedním okem]
http://www.novinky.cz/clanek/158319-gaza-je-jeden-velky-koncentrak-rekl-papezuv-ministr.html

180624

8.1.2009 18:06

RE: Inkvizicni svine

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180217

A děkuji vám za tento hezký vzkaz na youtube: pitomec se ukázal... věřím, že při tvém zmatku v palici jsi těm věcem naprosto uvěřil [smích])

Neznáte ještě nejaká hezká slova, kterými byste mě počastoval? [chechtot] Myslel jsem, že jste starší. Ve vašich 28 letech bych nečekal tak zkostnatělé myšlení.

No nic, nebudu se snižovat na vaši úroveň. Třeba to jednou pochopíte...

180229

8.1.2009 19:46

RE: Inkvizicni svine

Nasredin 85.?.?.?

Reakce na 180217

Že Vám to ti komunisti ale nandali. Takovou rafinovanost bych od nich ani nečekal. Žádné vězení, či koncetrák nebo podřadné zaměstnání se šikanou. S Vaším těžce pokaňkaným kádrovým profilem a navíc z antikomunistické rodiny, Vás pronásledovali a když už Vás hnali, tak rovnou až na VŠ. Krutý osud. Bravo! To běžte vykládat svíčkovým bábám, farářovi raději ne, ten je vzdělaný, nebo politickým vězňům. Radši ale ne, ranila by je, z Vašeho vyprávění o hrdinském odporu proti komunistickému režimu, všechny pepka.

180238

8.1.2009 23:53

RE: Inkvizicni svine

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 180238

jenže já jsem to nepsal vám, abyste se při své neznalosti poměrů a faktů imbecilně poškleboval, ale hestroyovi, který mi prozatím nebyl schopen odpovědět, jestli u té komunistické mládeže organizovaný byl, nebo si snad netroufal odporovat. -to jsem mu napsal proto, aby si uvědomil, jaké procento dětí bylo (někdy i bez toho, že by po tom toužily) organizováno v ne právě cti-hodné mládežnické organizaci jakéhosi režimu. zatímco německé mládeži totéž zazlívá.

180296

9.1.2009 2:11

RE: Inkvizicni svine

Nasredin 85.?.?.?

Reakce na 180296

Vždyť vy se ani neumíte představit. Při mých takřka 60 letech toho o dřívějších poměrech vím docela dost. To byste se divil. Dále Vás chci upozornit, že diskuse na Zvědavci je diskusí otevřenou, kde může každý reagovat na každého a také to diskutující dělají. Bohužel, Vaše úporné trvání na odpovědi, od Hestroye, se blíží výslechu. A Když už jste mne počastoval imbecilem, musím Vám zopakovat, že jste mně pobavil, jak jste položil režim tím, že jste nevstoupil do Jisker. Tím jste mně úplně dostal.

Pokud si chcete s kýmkoliv soukromě dopisovat, nezaplevelujte diskusní fórum. Prostě to udělejte tak, aby Vaše soukromé chatování nerušilo ostatní. Můžete použít Jabber, ICQ, MSN nebo P2P.

180311

9.1.2009 12:31

RE: Inkvizicni svine

mtk 80.?.?.?

Reakce na 180296

>mi prozatím nebyl schopen odpovědět, jestli u té
>komunistické mládeže organizovaný byl, nebo si snad netroufal
>odporovat. -to jsem mu napsal proto, aby si uvědomil, jaké
>procento dětí bylo (někdy i bez toho, že by po tom toužily)
>organizováno v ne právě cti-hodné mládežnické organizaci
>jakéhosi režimu.zatímco německé mládeži totéž zazlívá.

Byl jsem organizován jak v jiskřičkách, tak v pionýru. Do těchto organizací jsem byl nahnán školou (bylo to skoro-povinné), moje nechuť a revolta spočívala výhradně v tom, že mě to tam nebavilo, nikoliv proto, že bych byl schopen si uvědomit a pochopit dosah a smysl těchto organizací. Navíc, v době která se mě týká, se na ideologii mládeže dost sralo, veškerá aktivita spočívala ve stopovacích hrách a jiných blbinách venku v přírodě (vesnice). Z teoretického vymývání mozků si nepamatuju vůbec nic (že by to s tím brainwashingem přehnali? [smích]))) Vy jste (jak píšete výše) opravdu vnímal Pionýra jako Zlo v těchto ideologických souvislostech ve svých mladých letech?

180349

8.1.2009 19:02

RE: Inkvizicni svine

Kadencecrazy 154.?.?.?

Reakce na 180205

Takovej Wojtyla kterej spolupracoval se CIA kterou ovladaj sionisti byl taky pekna svine ktery by papez z hitlejugend nesahal ani po kolena .....

180235

9.1.2009 13:02

RE: Inkvizicni svine

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 180176

1. spočti si ta století pořádně, není to tak těžké, od šestého do dvacátého prvního, jako vizitka tvé kvalifikace to docela stačí.
2. nejsem vědátor, kdes na to přišel?
3. Ulítlej byl Kopernik taky - ve své době. Později lítali jiní.
4. Každý máme jiné podklady pro svá tvrzení.
5 Že nevíš, zda jsou diskutéři příčetní, to je zřejmé, nemáš na to a sám to i konstatuješ.
6. Duševní zdraví se projevuje optimizmem, vstřícným přístupem k okolí. Snad ti někdo pomůže.

180352

12.1.2009 16:01

RE: Inkvizicni svine

Filip S 147.?.?.?

Reakce na 180162

"Zkuste se církevních panáčků zeptat, proč nám zatajili (už od 6 století) celou oblast reinkarnací, nebo technik, jak se dostat do jiných frekvencí mozku (viz budhizmus) a mnoho dalších poznatků" - A na tohle jste přišel jak? to zní stejně jako zaručeně "pravdivá" zpráva od sovětského deníku Pravda, že sovětští technici sestrojili letadlovou loď z betonu. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

S tou hierarchií v církvi a zneužíváním je to částečně pravda. To ale pořád není důvod, proč katolickou církev a křesťanství zakázat - jinak to nejde. Musíte si uvědomit, že církev má a vždycky měla za úkol evangelizovat. A evangelizace už ve své podstatě je mocenská záležitost - obracením na víru získává církev větší moc. Jak už jsem napsal 100x - církev tu není jen tak pro nic za nic, je tu proto, aby nezaniklo její učení. Když byste církev nadobro zrušil, tak by její učení za desetiletí až staletí zaniklo. A to učení? Vy snad něco máte proti lásce a toleranci? Křesťanství toto nabízí všem, Islám a judaismus jen těm svým.

180674

8.1.2009 14:21

RE: Inkvizicni svine

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 180139

Krásně jsem se zasmál pane !! [chechtot] [chechtot] [chechtot]
Tak pravdou je,že židobolšán církvi majetky zabavil..souhlas..a budeme si povídat o tom,jak se k těmto majetkům tato církev dostala ??? Popovídáme si o Popravě českých pánů a kam přišly jejich majetky ??? Popovídáme si o tom,kam šly majetky těch,kteří měli jiné vyznání než křesťanské?? Popovídáme si o tom,kde církev fakticky vzala ty majetky ???? Být církví a nebo myčem oken jako pan Vlk ....tak mlčím jako ryba a rychle souhlasím s převodem všech těch majetků na obce a města ..krom jejich kostelů a far. [cool]

180190

8.1.2009 15:51

RE: Inkvizicni svine

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180190

Jsem rád, že to tu někdo správně pojmenoval...

180210

8.1.2009 14:33

RE: Inkvizicni svine

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 180139

Drahý Filipe nic ve zlém, ale proč si myslíte, že křesťanská víra je ta správná, i církev je správná, jenom lidé často něco pokazí a nenaplní. Proč to samé neplatí o Islámu? Je správný, je ten pravý, jenom lidé jsou nedokonalí a holt občas něco pokazí, překroutí? Kde berete tu jistotu, že totéž neplatí o komunismu. Správná myšlenka, dobrý ideál, ale nedokonalí lidé, kteří něco pokazily, špatně pochopily... Proč to neplatí o atheismu, fašismu, budhismu, šintoismu, asatrů, judaismu, taoismu, hinduismu, alo o křesťanství to platí? Proč si to myslíte? Proč si myslíte že křesťanské hodnoty jsou jediné správné a morální?

180193

8.1.2009 15:44

RE: Inkvizicni svine

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180193

Bingo!

180206

8.1.2009 20:36

RE: Inkvizicni svine

KILLROY 78.?.?.?

Reakce na 180193

Tiez nic v zlom, vyborne otazky. Skusme rozmenit na drobne:

1) Krestanska viera je ta spravna - tazko Vam odpovedat. Krestanska cize zo slova Kristus. Ze isty Jezis priblizne v tom obdobi 0 - 33 v Palestine chodil a ucil uvadzaju aj ine zdroje ako nabozenske. Hovoril nieco tak prevratne o chapani Boha, cloveka, a zivota ze mi netreba 3 doktoraty aby som sa zamyslel a vylucil moznost ze som sa tu nevysvetlitelnou nahodou vyskytol na zemi alebo ze som len hrackou bohov, snom obludy.

2) Islam - ano, tvrdia to o sebe tiez, ale odvolavaju sa iba na vieru. Krestania sa odvolavaju racio. Kto neuveri v Krista, nie je zatrateny. My krestania sa totiz riadime PRIRODZENYM ZAKONOM. Kazdy vie ako sa ma spravat, ze nema robit zle veci, je to v nas vtlacene od narodenia. Ale Kristus je pre nas tym, ktory nas s Bohom zmieruje. Its called G.R.A.C.E [mrknutí jedním okem]

3) ktore krestanske hodnoty sa vam zdaju nespravne a nemoralne?
POPROSIM PAR PRIKLADOV. [cool]

180249

8.1.2009 21:09

RE: Inkvizicni svine

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180249

Pane Killroyi, nezaměňujte prosím větu "Proč si myslíte že křesťanské hodnoty jsou jediné správné a morální?" za větu" Křesťanské hodnoty jsou nesprávné a nemorální."

Nemyslím si, že je to to samé...

180255

8.1.2009 21:54

RE: Inkvizicni svine

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 180249

křesťanské hodnoty jsou samozřejmě v pořádku, v nepořádku jsou ti, kdo jimi ovládají ty, kteří nemají dost času prostudovat principy "dělení buněk".
každá organizace se vytvoří z ušlechtilých cílů - a v každé se za čas vytvoří vnitřní velení, které se za cíle zvolí opak původních cílů.
Znáte to z každé s.r.o., založí ji tři kamarádi, pak se dva spojí proti třetílmu - a nakonec jeden z nich udělá nějakou fointu, aby mu spadla firma do klína.

Církev je firma. Víra je něco jiného. Čemu pořádně uvěříš, to se ti začne pomalu naplňovat. A s tím také skončíš.
Vesmír funguje docela jednoduše, potíž je v tom, že nevidíme(te) přes hranice svých dřívějších životů. Což se mnohým vymstí. Ta doba, ať chceme nebo nechceme - přichází.

A je možné, že dost lidí tuhle vnitřní válku o své přesvědčení nevyhrají. Snažím se sice s mnoha dalšími svět "duchů" převést do srozumitelnějšího jazyka počítačů - ale zarputilost osobního přesvědčení je mnohdy silnější. Není to můj problém. Jen nabízím.
Informace jako "jednotka prostoru" se sice za nějaký čas stane běžnou jednotkou, ale v současnosti jsem spíš za blázna. To je běžná situace těch, kdo se dostali za další "barieru myšlení".
Nevím, kolik jich je ještě přede mnou, ale před mnohými z vás je jich "hafo".

180265

8.1.2009 22:38

RE: Inkvizicni svine

KILLROY 78.?.?.?

Reakce na 180265

Janko, tolerujem vasu vieru/snahu o duchovno nech to cokolvek znamena. Do tychto sfer nefusujem. Ale preco tu tolko citatelov vid vzorka - pan Hestroy tak zurivo a vysmesne pise o tom co verime my, krestania (eg. ja, katolik).

Ten Vas hlod ze Cirkev (cize = spolocenstvo veriacich) je firma... wtf? Zalozil ju Ten, kto celu nasu duchovnu revoluciu nastartoval - Kristus v roku 30/33, cize jej vznik si vyslovne zelal a prorokoval ze nebude premozena do skoncenia sveta. Nikto Vas nenuti v to verit. Na tych poslednych 2000 rokov proroctvo celkom vychadza. Presne ako je v zalmoch stareho zakona[mrknutí jedním okem] "kamen ktory stavitelia zavrhli, stal sa kamenom zakladnym".

napr. vysledky cinnosti Katolickej cirkvi sa zastavaju vsetkych ludi, bez ohladu na rasu, vieru,... - ucta k praci a proti vykoristovaniu (Rerum Novarum), ludskej dostojnosti (centesimus annus), a plno dalsich ktore nastudovane nemam.

tak wtf? aka s.r.o.? tomu kostolu elektrinu napr. elektrinu nikto neda, PRETO tam davame peniaze do zvoncekov. Vy si myslite ze to farar rozhadzuje na bitches, ci co? [oči v sloup]

180276

9.1.2009 9:57

RE: Inkvizicni svine

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 180276

Killroyi, nemám sílu ani chuť vám vyložit, co z původního učení o křestu (vstupu do jiných informačních hladin) udělali otcové katolické církve. Za čas to poznáte sám.
Vývoj cca pár milionů let zpět má zmapovaný nejen věda svými nástroji, ale také svět duchovní, kde jakékoliv náboženství je spíš přítěží, berličkou, než ukazatelem směru.

Z vašeho příspěvku je zřejmé, že si nerozumíme v tom, co je to firma. Firma je efektem nějakého projektu, nějaké myšlenky. Obvykle se snaží vyplnit nějakou mezeru v nabídce. A církevní "instituce/firmy" nabízejí víru v hodnoty, které ale sami její ředitelé/vysoký klér nedodržují.
Takže moje srovnání zas tak moc nekulhá. Jen vám vštěpované (ostatně velmi kvalitní) hodnoty zamlžily snahu si zjišťovat a kontrolovat, jaké cíle opravdu církev sleduje.

180328

9.1.2009 11:21

RE: Inkvizicni svine

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180276

Pane Killroyi, můžete mi prosím uvést nějaký link na důkaz, že Kristus založil katolickou církev v čele s papežem a centrem ve Vatikánu?

A nejvíc by měl zajímal váš názor na toto.

180340

12.1.2009 17:39

RE: Inkvizicni svine

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180276

Pane Killroyi, skvěle žonglujete se slovy, jsem si všiml. Jediné, do čeho se navážím, je církev. Pokud vy věříte v církev, pak jste to napsal správně. Pokud věříte slovu Kristovu, pak buď záměrně lžete, nebo nevíte, co říkáte. Už jsem ti několikrát opakoval, že dle mého názoru, kdyby dnes Kristus žil a viděl současnost a historii církve, asi by se vrátil zpátky do hrobu!!!

180690

13.1.2009 11:50

RE: Inkvizicni svine

KILLROY 193.?.?.?

Reakce na 180690

verit v cirkev: „Ja ti hovorím, ty si Peter a na tej skale si postavím cirkev a pekelné brány ju nepremôžu“ (Mat 16,18). Meno Peter znamená kameň, skala.

Technicky teda cirkev tu je a posobi s Jeho opravnenim. Ale myslim ze vy idete skor k historickej ulohe organizacie ako takej, ze? Cirkev urobila z dnesneho pohladu mozno vela zleho, ale este viac dobreho. Ked sa nepozerame na historiu optikou tej doby (napr. - odtatie ruky za spionaz je humanny trest, adekvatny trest je smrt), tak sa dostaneme k velmi chybnym zaverom. with all due respect, zda sa mi ze to prave robia prispievatelia ked pride na tuto temu.

a dnesna cirkev? tu na zvedavcovi fici celkom osvietenstvo, takze sa netreba pytat kto produkuje filmy ktore ukazu knaza ako zjavne zakernu alebo min. kontroverznu osobu, sukajucu mlade dievcatka. Rabina v takejto ulohe neuvidime, a Imama tiez. Mna by celkom zaujimalo co na DNESNEJ cirkvi chapete ako negativnu vec? cirkev nerobi rozdiely, bojuje proti chujom za vsetkych ludi (z tychto koncin napr. SK - Vatikan, Zmluva o vyhrade svedomia).

180783

13.1.2009 13:23

RE: Inkvizicni svine

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180783

Nechme to tedy být.

Doporučuji knihu J. Vacka - Pravé mystické křesťanství.

Cituji jen jednu část, každá věta v této knize je hluboká pravda.

Dogmatik škodí sám sobě i celé společnosti. Svou nesnášenlivostí a neúctou k ostatním náboženstsvím se vzdaluje duchu náboženství, zaměňuje ducha za literu. Zbavme se této nemoci lidského ducha a poslouchejme pokorně hlasu Božímu, který k nám neustále odevšad promlouvá. Ne víra v dogmata, ale činy rozhodují.

Opět. Neplést církev a náboženství.

Ještě k té úloze církve, jak tu o ní mluvil pan Filip, který tvrdil, že bez církve by náboženství zaniklo. Opět cituji: Kdyby náboženství neměla pravdu, jak by se mohla udržet tak dlouho ve své existenci, když některá z nich, např. hinduismus nevytvořil ani zevní církve, pevnou organizaci na svoji obranu a udržování, a přece jeho pravdy jsou hlásány bez ustání již 5000 let?

Velmi tuto knihu doporučuji. Stejně tak Anthony de Mello - Cesta k lásce.

180789

14.1.2009 12:04

RE: Inkvizicni svine

smoke 194.?.?.?

Reakce na 180783

"A já ti říkám, že ty jsi Petr a na té skále postavím svou církev a brány pekla ji nepřemohou."

Tuto větu ovšem není možno vykládat tak, že Kristus na papežský stolec delegoval jakoukoli moc (světské povahy)!

Srov.:

Ta služebná u brány však Petrovi řekla: "Nejsi snad i ty z učedníků toho člověka?" On řekl: "Nejsem." (J 18-17)
Ale Šimon Petr stál a ohříval se. Řekli mu tedy: "Nejsi snad i ty z jeho učedníků? On ho však zapřel a řekl: "Nejsem." (J 18-25)
Jeden ze služebníků nejvyššího kněze, příbuzný toho, kterému Petr usekl ucho, řekl: "Copak jsem tě s ním neviděl v té zahradě?" (J 18-26)
Petr ho tedy znovu zapřel. A vtom zakokrhal kohout. (J 18-27)
Ježíš odpověděl: "Mé království není z tohoto světa. Kdyby mé království bylo z tohoto světa, moji služebníci by bojovali, abych nebyl vydán Židům. Teď ale mé království není odsud." (J 18-36)
Pilát mu tedy řekl: "Takže jsi král?" Ježíš odpověděl: "Ty říkáš, že jsem král. Já jsem se proto narodil a proto jsem přišel na svět, abych vydal svědectví pravdě. Každý, kdo je z pravdy, slyší můj hlas." (J 18-37)


Takže církev se má věnovat pouze duchovním záležitostem a vydávat svědectví o pravdě a nikoli vládnout svojí "neomylnou" dogmatikou vynutitelnou světskou mocí!
Právě takovéto zneužití Kristova učení mnohdy proti lidem dobré vůle, podtržené navíc preláty, kteří podle tohoto učení nikdy nežili, dle mého skromného názoru vytvořilo jakýsi "karmický dluh", který je dnes splácen úpadkem významu církve a Kristova učení a má za následek rozšíření židovské morálky a tím i moci!

180925

8.1.2009 22:01

RE: Inkvizicni svine

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 180249

Milý Killroy, to že si myslíte, že Kristus byl historická osobnost, přece ještě neznamená že jeho učení, či poselství je Pravda a Katolická církev a její učení je správné. Jinak muslimové jsou si také jisti v tom, že Mohamed byl historickou osobností. Tudíž pro ně je stejný argument jako pro Vás. Lenin, Hitler, Budha, byli také historické osobnosti..
Asi jsem natvrdlej, ale v čem bylo jeho učení převratné? A pokud je pro někoho přitažlivé a oslovuje jej, není to důkaz univerzální platnosti a pravdivosti toho učení.
Vy jste přesvědčený že nekřesťané se neřídí také rozumem? Chcete tvrdit že pohanské a starověké kultury racio nepoužívali? Drahý, trochu se zamyslete. Člověk, tedy homo sapiens je dle dostupných zjištění na tváři Zemmě desítky tisíc let, tedy dávno před objevením písma a dávno před narozením Ježíše. Kdyby nevyužíval plně svůj potenciál a také racio, už by zde nikdo z nás nebyl. Ani křesťané. Proč máte být smířeni s Vaším Bohem? Co zlého jste mu Vy křesťané udělali? Jak jste mu ublížily?
Přečtěte si ještě jednou můj dotaz ohledňe kř.hodnot?! Jestli máte na mysli hodnoty typu milosrdenství, odpuštění, trpělivost, odvahu, úctu ke stáří, k rodičům, lásku k dětem... to nejsou křesťanské hodnoty. To jsou hodnoty většiny kultur a nejsou vázány na křesťanství.
Nelíbí se mi křesťanská netolerance, nadřazenost a pýcha vůči jiným náboženstvím, nenáboženstvím a kulturám. Nelíbí se mi jeho vnucování a evangelizace jak byla prováděna v historii a nelíbí se mi jek je prováděna dnes. Nelíbí se mi že násilná evangelizace Evropy a Jižní Ameriky navždy zničila, kultury a památky, které třeba mohly být ohromným přínosem pro náš současný život a poznání.

180268

9.1.2009 23:24

RE: Inkvizicni svine

ELCID 90.?.?.?

Reakce na 180139

Kde jsi přišel na to, že komunisti po revoluci církvi cokoliv ikradli? Obstarej si fakta, než začneš takovouhle nehoráznost tvrdit. Církvi nic nepatřilo, všechno měla odjakživa ve správě
a komunisti potvrdili, jen status quo. Nějakým záhadným způsobem, se kolem roku 1950, nevím z hlavy přesně, dostala přes katastrální úřady, na listy vlastnictví. Toho teď využívá a domáhá se majetků, které jí nepatřily. Kardinál Vlk, tohle všechno dobře ví, ale jako správný Jidáš, se tváří, že se nic nesprávného neděje.

180423

8.1.2009 18:28

RE: Inkvizicni svine

Kadencecrazy 154.?.?.?

Reakce na 180134

Jsem vycetl na internetu , ze slovo Peklo vzniklo ze slova Jehenna - smetiste - skladka atd ..kde se palili odpadky a postupem casu cirkev tomu slovu jehenna dala jiny meaning ke svemu prospechu . To teda znamena , ze zadny peklo ani Satan neexistuje a kdyz by Vam verici kterymu inkvizicni prasata i prez to ze maji velice pohnutou historii vymejvaj mozek klidne reknete , ze Satan je nejlepsim pritelem cirkve ktery ji udrzoval pro Bozi hovadka po cela ta leta v chodu . [chechtot]

180232

8.1.2009 20:48

kadence - slow down

KILLROY 78.?.?.?

Reakce na 180232

Kadence, trosku uberte v tej palbe lebo niekedy je ten prispevok fakt crazy.

Peklo nevzniklo zo slova Gehenna/Jehenna. Na peklo izraeliti verili aj predtym (druha kniha Henochova=apokryf hovori, ze je to "miesto kde nic nebolo dokoncene", priklonil by som sa k vysvetleniu "sustavny chaos" ).
Tymto slovom sa nazyvalo smetisko za Jeruzalemom pred 2000 rokmi. Bolo to preto, lebo to bolo hnusne miesto, ktore sustavne smrdelo a cmudilo, lebo odpadky palili. V tej dobe to bolo najhorsie miesto ake si ludia vedeli predstavit. Vy ste asi vdaka hollywoodu dalej ako oni v predstavivosti[chechtot]

S vysvetlenim Satana - tiez uberte kadenciu. Aj ked myslene ako joke, dost infantilne.

180251

8.1.2009 21:11

RE: kadence - slow down

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180251

Obávám se, že to s tím Satanem má dnes paralelu mezi vládou USA a Al-Kájdou...

180256

8.1.2009 22:59

RE: kadence - slow down

Kadencecrazy 209.?.?.?

Reakce na 180256

Tohle tema taky jednou poradne rozjedu !

180280

8.1.2009 22:47

RE: kadence - slow down

Kadencecrazy 209.?.?.?

Reakce na 180251

Jehenna - smetiste , skladka odpadku atd .... ze slova jehenna si cirkev pro blbce aby je mohla dojit zobrazila Peklo a taky jsem to tak napsal . A s tim Satanem kterej je nejlepsim pritelem jakyho kdy cirkev mela to neni joke , to je fakt !

180278

13.1.2009 0:24

RE: Inkvizicni svine

dodo 88.?.?.?

Reakce na 180134

Hestroy: "A Bible že je doslova pravda a že jí napsal snad sám Bůh." No ona je doslova pravda a opravdu ji musel nějak lidem vnutit sám Stvořitel. Na to by lidi sami nikdy nepřišli. Průser je v tom chápání původního obsahu, při výkladu k překladům. V tom pak už aby se prase vyznalo. Nezachovalejší z toho biblického obsahu je Desatero a samo o sobě by mělo pro vytvoření slušné společnosti stačit. Tedy kdyby byl kdosi schopný a mocný to pohlídat. A v tom je ta potíž. Toho je schopen jen ten Stvořitel, protože lidi jsou kvůli jakési imaginární svobodě bible nebible schopni se i vyvraždit.

180744

8.1.2009 7:34

Pane Tomane,

Anna Marie 58.?.?.?

vsichni to vime, jenze odpovedi neni sirit dalsi nenavist. Co to dela, vidime na jasnem prikladu v tuhle chvili.

Paradox cele situace je ten, ze zmineny Buh, ke kteremu se vsichni modli; kardinal Vlk (ktery dela dojem, ze jeho jedinou starosti je majetek), Arabove z Palestiny, Gazy i odevsad odjinud i bezhlave utocici Izrael (ktery vrazdi male deti) se modli a klaneji tomu samemu Bohu, pro ktereho maji kazdy jine jmeno.

Arabove jako potomci Abrahamova syna Izmaele, prvorozeneho, ale nemanzelskeho, jejich nevlastni bratri: Zide, jako potomci Abrahama, narod zaslibeny (teda vazne, nevim, komu ho Buh zaslibil, leda jako bic Bozi na lidstvo) a krestane, verici v bozstvi Jezise, ktery se narodil jako cistokrevny Zid.

Ergo: Allah, Jahve = Adonai i nas krestansky Buh je jedna postava.
To je ostuda, co?
Mate recht, ze je lepsi byt ateistou, jednomu se z toho zdviha kufr. Licemernost, se kterou se vydava 20 zabitych Izraelcu za 10 let utoku z Gazy; kontra, v tuhle chvili, 688 zabitych Palestincu, polovina civilistu, 130 z toho deti, za "spravedlivou" odplatu utocnikum....a tohle neni ani zdaleka jedina silenecka reakce z Izraele, obeti jejich agresi jsou do tisicu, za tech zminenych poslednich 10, 20, 30 let trvani tohohle mirumilovneho statu.

Mozna je treba si uvedomit, ze vetsina lidi na planete, at uz vyznava jakekoliv nabozenstvi s timhle absolutne nesouhlasi a kdyby mohla, tak tomu nejak zabrani... ale jak?

Sama na sebe postvavam kdejakou vyzvednou sebranku, protoze se snazim psat na vsechny strany a vyzyvat k rozumu a zastaveni vrazdeni... nakonec to odnesu, jako uz to odnasim. Pokazde, kdyz nekam napisu, stane se muj pocitac cilem utoku "spameru".

Co muzeme delat jineho, nebo dalsiho, nez rikat, co si myslime?
Mate nejaky napad?

180132

8.1.2009 9:53

RE: Pane Tomane,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 180132

Správne Anna Mária. Ostáva nám len otvorene a priamo vystupovať proti takémuto falošnému "uctievaniu" Boha. Ak vraždíme v mene Boha je to absolútna zvrátenosť a svedčí to len o službe tomu najnižšiemu a najhoršiemu v nás.
Je to strašné čo sa dnes všetko deje v mene Boha. Do akých strašných činov Boha zaťahujeme. Treba veci pomenovať pravými menami. To čo robí Izrael je obyčajný fašizmus rovný terorizmu

180143

8.1.2009 11:35

RE: Pane Tomane,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 180132

Co dělat? Šířit kolem sebe lásku. Člověk má nenávidět hřích, ale milovat hříšníky, protože oni, jak říkal Ježíš Kristus, opravdu nevědí, co činí. Hlavně se nesmíme stát fanoušky některého ze znepřátelených táborů, abychom nedodávali energii nenávisti kolektivním egregorům. Nenechme se strhnout euforií, kterou nabízejí! Síly zla můžou energii získávat jenom od lidí. Pokud budeme šířit lásku, přiblížíme náš temný svět o kousek blíže k Bohu, a to není málo. Paní Anno Marie, je vidět, že máte přehled. Pište dále, abyste oslovila co nejvíce slušných lidí. Spam vymažte a je to. Chodí mi ho taky spousta. [smích]

180157

8.1.2009 11:48

RE: Pane Tomane,

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180132

Velmi dobré.. Jinak bych jen tak pro zajímavost připomněl, že v současné době jsou diskuse na Novinkách doslova obleženy židy, kteří vykřikují jak je Izrael nejlepší, jediný demokratický, že je potřeba Palestince pozabíjet. Kvůli tomu už na Novinky ani nechodím. Je to hnůj.

Mezi nejaktivnější placené "diskutéry" tam patří fords, xr01, čech.obecný, howdoyoudo a další. Tito jsou tam od rána do večera a pořád dokola opakují, že muslimy je potřeba pozabíjet.

Jsou tito lidé židy? Co já vím, tak Mojžíš za židy uzavřel SMLOUVU s Bohem, která obsahuje např. Nezabiješ, Nevydáš křivého svědectví, Nepokradeš.

Pokud židé tyto body smlouvy porušují, Bůh má právo od smlouvy odstoupit. Nevím, jestli si to uvědomují. Ale asi ano, neboť jak je jejich oblíbeným zvykem, rádi dohody s Bohem obcházejí jakýmkoliv způsobem. Např. zmiňované body smlouvy se nevztahují na gojim, neboť za bližního je považován pouze žid, goj je na úrovni zvířete a je tedy v pořádku, když žid gojovi lže, okrade ho a nakonec zabije.

Tuhle jsem někde četl, že když Mojžíš sešel s čerstvou smlouvou z hory, nechal pozabíjet 3000 lidí. Není to trochu šílené?

180160

8.1.2009 13:30

RE: Pane Tomane,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 180160

Oni se opačných názorů tak bojí, že Světová unie židovských studentů (WUJS) vydala příručku, jak rozbíjet diskuze na netu. [mrknutí jedním okem]

http://zionofascism.wordpress.com/2008/12/10/israe...

180183

8.1.2009 19:20

RE: Pane Tomane,

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 158.?.?.?

Reakce na 180183

rozbíjet diskuze na netu?
to je moje běžná kratochvíle na idnes
stačí hodně psát NIKDY nediskutovat kromě pár lidí se kterýma to jde
být co největší demagog
a hlavně umět ty druhé nasrat [smích]
...samozřejmě se nenasrat sám

180236

8.1.2009 12:06

RE: Pane Tomane,

kirkmen 85.?.?.?

Reakce na 180132

Velmi se mýlíte, židé jelikož odmítli mesiaše a oni ho poznali, že to mesiáš je, jenže chtěli krvavého násilníka a tak ho odmítli, nevyznávají stejného Boha jako křesťané a muslimové už vůbec ne. To je všeobecně rozšířený omyl a je to dnes velmi oblíbené plácání jablek a hrušek dohromady.
Tedy, pro příklad, pokud věřím že pan A má dvě ruce a dvě nohy tak někdo kdo věří, že má ruku jen jednu a jednu nohu nevěří ve stejného pana A, a dokonce i přes nechtěný omyl se nejdná o stejného pána A.
Tak je to i s Jediným Bohem a bohem židů a bohem muslimů. Jedná se jen o komunistickou propagandu jak diskreditovat víru. Nicméně a není to poprvé, když tu tak čtu příspěvky, se jim to daří a komunistickému myšlení a dějepisu tu roste velmi krásná a bujná pšenka. Oni přeci ti sionisti a komunisti jsou zlý a lžou, jen v případě katolické církve mají pravdu [chechtot]
Společnost se rozpadá, protože odmítá víru, církev (prosím a pravděpodobný zednář kard.Vlk není jejím jediným představitelem) a všude, kde v minulosti nebyla přijata je zaostalost, především ta duchovní.
Zamyslel se např.někdo nad tím proč pohané před křesťanstvím měli ohromné armády (bitva u Zamy 80.000 mrtvých) a ejhle přišel temný středověk a velikosti armád se scvrkly na 1000 až 10.000 a s opuštěním opět rostou. Kdo zavedl římské právo, které je základem právních systémů. Nebo, že žena dříve neměla právo protestovat proti tomu, když ji muž opustil a nebo měl milenku a až s příchodem církve se její postavení zlepšilo a mimochodem ta kravina s tím kriminalizováním, největší světec hned po Bohu je Panna Maria a to je žena.
Zkuste zagooglovat a najít si její poselství z La Salety, co se tam mluví o dnešním Římu a neposuzujte jen povrchně.
Papež Lev XIII ostře odsudil zednářství a každý kdo se stane zednářem propadá automatické exkomunikaci, bohužel dnes je jich v církvi dost a škodí jako tajní agenti.

A ještě jedna poznámka k úvaze některých, pokud potkám na zvědavci jednoho pitomce, jsou všichni na zvědavci pitomci ?? Tak nesuďte dle pár blbounů, kteří si hrají na katolíky, katolickou církev.

180164

8.1.2009 17:35

RE: Pane Tomane,

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180164

Jen bych se rád zeptal... Na kterém koncilu katolická církvev přiznala ženě duši?

180227

9.1.2009 5:40

RE: Pane Tomane,

kirkmen dmastik (zavináč) tiscali (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 180227

Takže opět další komunisticko zednářsky vzdělaný. Už na jednom z prvních koncilů tuším v Niceji, kde bylo dogmaticky ustaveno, že Panna Maria je Matka Boží a asi netvrdili, že nemá duši že?
Dost často jsem si tu také všiml, že mnoho lidí opakuje heretická tvrzení, která církev se snažila vyvrátit. Ovšem dnes se jí tato tvrzení připisují.
Další bláboly o uznání sexu jako něco hříšného, opět zdroj heretici a dnes připisováno církvi. Kristus učil, že strom se pozná po ovoci a tak se zamyslete nad skutečnými katolickými rodinami v historii i dnes proč mají tolik dětí, když sex je hřích ??? Lidi používejte trochu rozum a nevěřte každé propagandě.
Také tu zase někdo napsal tu lež o PiuXII, už se dnes ví, že to byla dezinformace od sovietů [velký smích] A víte kdo ji šíří, právě židé a sionosté a vy jim v tom pomáháte, nemohou totiž odpustit PiuXII, že se kvůli jeho pomoci židům obrátil na katolictví hlavní rabín ve Vatikánu a není nic horšího pro žida, než křest a teď ke všemu ještě rabín a ve Vatikánu.
Najděte také kdy skutečný ne odpadlý nebo heretický biskup, kněz žehnal zbraně. To je jen pomluva, vždy docházelo k žehnání lidí a dostávali tkzv. hromadnou absoluci. Že je to v nějakých filmech jinak [velký smích]
Nebýt katolické církve, tak žijeme jako poddaní nějakého pána. Což dokazují části světa, kde se nestalo státním náboženstvím katolictví.
Společnost se rozpadá a bude rozpadat dokud bude Bůh a církev odmítána a pozor to co dnes bohužel předvádí poslední papežové od PavlaVI přes JPII až po B16, tak to není jednání katolických papežů, tito se přes svoji platnost ve volbě snaží naplnit revoluci (1789) v církvi, která vyvrcholila II vatikánským sněmem. Zavádí se demokracie do církve a kompromisi se světem a další jiné kroky.

180317

9.1.2009 13:04

RE: Pane Tomane,

mtk 80.?.?.?

Reakce na 180317

Jestli připustíme, že židé falšovali a překrucovali historii obecně, musíme připustit, že falšovali i historii o katolické církvi. Je třeba se vážně zamyslet nad otázkou, co je a co není pravda o katolické církvi z toho, co se nám tvrdilo a tvrdí. Teprve na základě skutečné historie (pardon za tu absolutizaci) je třeba se rozhodnout, zda židé potírají katolickou církev jako "Zdroj Pravdy" nebo jako svého "konkurenta NWO". Na úvod otázka pro více informované: dá se konstatovat, že učení katolické církve je transparentní (učení, nikoliv reálná politika), narozdíl od učení undergroundových talmudistů? Je na zváženou, zda v této diskuzi neodhodit ostré meče. Nepřítel, zdá se, je stejný. Anebo se mi to jen zdá?

180354

9.1.2009 14:30

RE: Pane Tomane,

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 180354

Ono křesťanství (tedy to co je tak obecně nazýváno, původně se jedná asi o zcela něco jiného) se nedá od židovství tak docela oddělit. Je to daleko více srostlé než se zdá, jakož i podstata organizovaných náboženství, či ochočené víry.

Pravda? Mají ji ti, kteří nelžou. Dokonce i když opakuju něčí lži v dobré víře, tak mám vlastně taky pravdu. Tak je vlastně stvořená celá historie - nekonečné opakování legend. Nakonec je pravda to, co je tak přijato. Přečte-li si dnešní noviny někdo za sto let, bude vědět pravdu o dnešku? Těžko, i přestože o tom může být přesvědčen (má to přece z první ruky).

Navíc lhát se do o všem, i o hmotných artefaktech, které mám přímo v ruce…
A ti, co píší dějiny, je píší za nějakým účelem – v podstatě pro to, aby něco nalhali. Historie je manipulace ve prospěch moci. A ti bezmocní ji obvykle nepíší.

Dějiny psal donedávna Řím (ať ten nesvatý nebo ten svatý). Co mu stálo v cestě tak rozvrátil a ovládnul, později podvrátil a ovládnul. Dnes se mu však děje to samé. A ze všech stran - i z vlastních. Ti co se krčili v jeho stínu se dnes derou na výsluní a také rozvrací a podvrací. To je prostě boj o moc. Kdo nevládne je ovládán. Pro hromadné ovládání vědomí je náboženství stvořeno. Je to moc. A tak mívají náboženství všelijaké odnože – od těch starých verzí až po ty nejmladší varianty.

Nakonec nám nezbývá než se s tím smířit, přijmout vše (lži i pravdy) jako součást své minulosti. V tváří tvář věčnosti je to vlastně jen marné rozhrabávání hrobečků a hledání něčeho, co nikdy nebylo. Ve skutečnosti je všechno právě teď a nyní. A s tím by jsme měli přijímat i svou minulost. Vše podstatné a důležité se děje právě teď. Máme-li společné dílo, tak se spolupracuje, není-li, tak se soupeří. Křesťan nebo žid, mohamedán nebo neznaboh, je to úplně jedno. Viníci však nejsou. Jsou jen poražení a vítězové v různých hrách, ke kterým se přidáme nebo nepřidáme. A pak, neměli bychom hrát hry, ve kterých jsou jiní lepší, raději si začněme tvořit pravidla vlastní hry.

180366

9.1.2009 15:14

RE: Pane Tomane,

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 180354

Mno ,za sebe můžu říct ,že jsem svým založením téměř pacifista, po meči v jakékoliv jeho formě sahající pouze a jen v té nejnutnější sebeobraně. [smích]

K tomu o čem píšete. Mám takový jeden malý tip.Zkuste najít někde na netu či v knihovně talmudistický pamflet "Máasse Talui(Činy oběšence)". Přemýšlivému čtenáři to hodně napoví.

Panu Hestroi ,který zde několikrát zmínil Jana Husa si dovolím doporučit opravdu objektivní a vyvážený článek:
http://cz.altermedia.info/z-domova/jan-hus-kniz-a-vlastenec_3442.html#more-3442
Je pravdou ,že i já mám proti tomu ,co se tam píše několik zásadních výhrad ,nicméně ,jako námět k přemýšlení je tento článek k nezaplacení.

180373

9.1.2009 15:53

RE: Pane Tomane,

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180373

Pane Takyjeden. Zaptám se vás na jednu věc. Psal ten článek katolík? Zřejmě ano, že? Pak je ten článek zcela jistě objektivní a vyvážený.

Cituji: Vlivem jeho působení se tehdejší společnost vyprofilovala asi takto: na jedné straně vlastenci, kteří šli za Husem, na druhé straně věrní katolíci, kteří šli proti Husovi. Je vžitým omylem, že proti Husovi byli jen Němci. Ne, to není pravda. Bylo mnoho českých vlastenců, kteří prohlédli Husovu manipulaci a odvrátili se od něho ve chvíli, kdy česká práva byla vybojována. Být dobrým Čechem totiž v žádném případě neznamená být husitou nebo chovat v opovržení katolickou církev.

Víc nemám, co bych k tomu dodal.

180376

9.1.2009 17:52

RE: Pane Tomane,

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 180376

Samozřejmě.Jak jinak.
Možná je autor katolík,možná není.Nevím. Přesto přes všechny mé výhrady se mi zdá PODSTATNĚ objektivnější než to,čím zde operují vašim prostřednictvím vaši talmudističtí učitelé!
[bliji] Bolševiky v čele s Nejedlým a agentem STB Vávrou nevyjímaje.
Co více k tomu dodat?
(Hmmm,možná jenom nechápete co to ta objektivita vlastně je.Vávrovy filmy to určitě nebudou)

180387

9.1.2009 18:31

RE: Pane Tomane,

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180387

Takže s tou větou souhlasíte. Kdo opovrhuje katolickou církví, není dobrým Čechem. Inu, co dodat...

A už prosím přestaňte osočovat nekatolíky z talmudismu. Je to trapné...

Ale chápu vás. Naprostá většina lidí zde v diskusi vyjádřila podobný názor jako já, takže jste je nazval židobolševiky. Zajímavé... Tak proč sem vlastně chodíte? Vždyť jen další dva lidé v diskusi (2xs, kirkmen) sdílí váš názor!

Takže abychom si to konečně ujasnili. Snad jsem konečně pochopil PRAVDU...

1. Jediná autorizovaná církev, která zprostředkovává vztah mezi člověkem a Bohem je katolická.
2. Protestani jsou svedeni židem Wiklefem, potažmo Janem Husem, nebezpečným heretikem, který po právu skončil na hranici.
3. Každý, kdo pochybuje o katolické církvi je židobolševik, dokonce i kdyby věřil v Krista.
4. Jediné objektivní názory pocházejí z pera katolíků.
5. Kdo nesouhlasí s katolickou církví, není vlastenec.
6. Katolická církev neudělala ze sexu hřích, protože katolické rodiny mají nejvíce dětí. To samozřejmě nesouvisí s tím, že katolická církev zakazuje antikoncepci.
7. Katolická církev jako celek, ve své historii nespáchala žádné zločiny, jedná se pouze o židobolševickou propagandu.
8. Katolická církev v čele s papežem (někdy i více papeži) byla založena osobně Kristem, který zvolil prvního papeže.
9. Katolická cíkev se nebrání šíření historických informací a ráda zveřejňuje své archivy. Je tvrdě proti jakékoliv cenzuře a proti falšování historie.
10. Komenský nic nenapsal, byl to nenávistný dědek, který chtěl nechat Čechy zničit Maďary a Švédy.

Pochopil jsem to správně? Nevynechal jsem něco?

Teď už jen napište, že jsem ubožák a bude vymalováno. Škoda, že se nevyjádříte k příspěvkům pana Nasredina.

180390

9.1.2009 18:54

RE: Pane Tomane,

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 180390

A jéje!
To jsi mi to zase nandal !
No máš pravdu.Hlavně zachovej klid. Doporučuji obklady na hlavu,nerozčilovat se a zase bude dobře.
A až se jednou,někdy, tak stane ,můžeme pokračovat v "diskuzi".Ju?

180393

9.1.2009 19:49

RE: Pane Tomane,

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180393

Nandal? Jen jsem se snažil si udělat pořádek ve vašich názorech!

Víte, pane Takyjeden, řeknu vám jednu věc. V životě by mě nenapadlo, že všechno co znám, je výplodem židobolševické propagandy. Je to pro mě naprosto překvapivé a znepokojující zjištění.

Na druhou stranu to začínám chápat, i když je to naprosto neuvěřitelné. Z vašich příspěvků jsem se dozvěděl, že protestantská církev je založena židy!!! Neuvěřitelné!!!

Dále... Cokoliv, co je tu v diskusi napsáno, zejména příspěvky pana Nasredina a dalších, jsou opět židobolševická propaganda! Tyto informace byly šířeny talmudistickými spiklenci, různými ing. Chromíky a dalšími.

Katolická církev od začátku razila tezi, že Země obíhá okolo Slunce a G. Bruno byl ve skutečnosti upálen za to, že udával katolíky, které pak protestanti po tisících popravovali.

NIKDO nebyl upálen za vědecké objevy, které se rozcházely se stanoviskem katolické církve. Pokud si to někdo myslí, měl by vědět, že jakékoliv informace tohoto druhu jsou židovská propaganda.

Naopak katolická církev vždy podporovala vědce a pokud někdo tvrdí opak, má vymytý mozek židobolševickou propagandou.

Žádná inkvizice nebyla, naopak katolická církve tyto lidi chránila před židovským spiknutím.

Víte, že jsem (jako postižený člověk, jak jste se o mně jednou hezky vyjádřil), o těchto věcech neměl ani šajnu? Jsem naprosto zhrozen, že naprostá většina lidí, co se zde scházejí, zde opakují talmudistické bludy. Víte, měl jsem jakési podezření na židovské spiknutí, ale rozsah tohoto spiknutí jsem si dosud neuvědomoval, asi stejně jako většina přítomných. Vám nevadí, že chodíte mezi talmudisty a jejich užitečné idioty?

Ale teď, když konečně procitám, rád bych od vás získal nějaká vodítka, kterých bych se mohl chytit. Prosím, dejte mi mi pro začátek nejaký link, kde je historie popsaná pravdivě, ne změněná židovskými spiklenci... To prosím myslím naprosto vážně!

A hned zítra půjdu vypálit modlitebnu Jednoty bratrské, neboť se jedná o Satanovy pohůnky. Jak jsem mohl být tak slepý? [zmaten]

180397

9.1.2009 20:23

http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180397

Tak jsem začal hledat... Hned na začátku jsem se dočetl toto:

Staletá podvratná práce zednářů, světla se štítících termitů v lidské podobě, přinesla viditelné výsledky v tragédii II. vatikánského koncilu, skutečného temna v Církvi. Jistý italský kněz jeho činnost a výsledky komentoval výstižně takto: „Co bylo na koncilu dobré, nebylo nové, a co bylo nové, nebylo dobré.“ Výsledkem tohoto koncilu bylo, že se Církev stala pokoncilní sektou, která nemá s katolicismem nic společného. Stalo se tak Božím dopuštěním za naše nepravosti. Panna Maria v La Salletě roku 1840 ohlásila: „Řím ztratí víru a stane se sídlem Antikrista. … Církev upadne do temnoty, svět do chaosu.“

Takže současná církev je pod vlivem židozednářů... To znamená, že je církev dobrá, nebo špatná?

Bdít, to také znamená účastnit se mše svaté, přijímat svátosti a poslouchat kázání všude tam, kde mši ještě celebrují bezvýhradně pravověrní biskupové a kněží, kde podávají svátosti a kde hlásají katolickou víru! Není ostatně nijak těžké zjistit, kde se tak děje: Pravidelně je to v místech, kam církevní i mimocírkevní sdělovací média chrlí nejvíce jedu a žluči. Bdít znamená také číst a studovat dobré katolické knihy, které se snaží čtenáře opravdu informovat. A konečně bdít, to také znamená vzchopit se a být připraven na Antikristův příchod, na čas pronásledování, na mučednictví!

A skutečně také Jan Pavel II. plní svou úlohu dokonale... Nejenže se vedle heretické dogmatiky staví rovněž za katolickou morálku, ve své jemně rozehrané dvojroli dokáže ještě mnohem víc: Dnes v projevu ke členům misijního řádu vyzve k horlivému šíření nedotčené katolické víry, zítra před nějakým liberálním posluchačstvem vylíčí překonání náboženských rozdílů ve světě jako nejnaléhavější požadavek světového míru a jednoty lidstva. Na jednu a tutéž otázku tedy odpovídá současně ‚ano‘ i ‚ne‘. Je v tom samozřejmě promyšlená metoda, jak dostat do vzájemného sporu své pravověrné kritiky s pravověrnými důvěřivci, protože těm druhým dává znamenitou příležitost, poukazovat prvním na nějaký papežův výrok, který předmětnou věc přece vykládá zcela správně a katolicky. Ale řeč zde není jenom o této proradně dvojí hře, nýbrž o ještě daleko rozsáhlejší dvojí strategii.

Zajímavé. Takže vy, jako katolík, neuznáváte současné papeže! Rozumím tomu správně? Dle toho, co tu píší (tedy pokud to není talmudistická propaganda), to chápu tak, že církev je v současnosti špatná... Už se v tom ztrácím...

Teď jsem začal číst Diktaturu humanity. Uvidíme, co z toho vyleze...

Tak to vypadá, že můj oblíbený server je také dceřinná společnost...Automaticky kráceno

180400

10.1.2009 11:48

RE: http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/

mtk 80.?.?.?

Reakce na 180400

2 díly Diktatury od Rothkranze do mě spadly jak po másle, třetí díl je trochu oříšek. Pak se, Jindro, podělte s dojmy.... [smích]

180470

9.1.2009 20:29

pokračování

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180397

...Satanovy synagogy...

Jdu studovat dál... Třeba Jiřího Vacka... To je taky talmudista?

180401

9.1.2009 20:58

Pokračování aneb něco o koncilech

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180397

Samozřejmě nevím, zda tento zdroj je talmudistická propaganda. Nicméně vyjímám některé zajímavosti z historie církve.

Třetí ekumenický koncil, efezský (v roce 431), probíhal v období zostřeného boje křesťanských církví o prvenství. Koncil odsoudil nestoriánství a uznal Pannu Marii za bohorodičku. V roce 449 byl svolán do Efezu nový koncil, na kterém alexandrijský patriarcha přinutil církev uznat monofyzitismus ("násilnický koncil"[mrknutí jedním okem].

Čtvrtý ekumenický koncil, chalcedonský (roku 451), odsoudil monofyzitismus alexandrijské teologické školy a antiochejské nestoriánství, uznal prvenství cařihradského patriarchy v křesťanství. Potvrdil tezi o Ježíši Kristovi jako skutečném bohu a skutečném člověku, o bohu otci jedné podstaty představující dvě přirozenosti, ale pouze jednu hypostázu (substanci). Monofyzitismus odmítl uznat tuto tezi a jako reakci na tento fakt vytvořil samostatnou církev.

Sedmý ekumenický koncil, II. nicejský (roku 787), odsoudil obrazoborectví a potvrdil rozhodnutí o uctívání obrazů a kříže.

V letech 869–870 proběhl IV. cařihradský koncil, na kterém se projevily ostré rozpory mezi západní a východní křesťanskou církví. Jeho rozhodnutí namířená proti církevní politice cařihradského patriarchy zrušil V. cařihradský koncil (v letech 879–880).

Katolicismus a pravoslaví hodnotí IV. cařihradský koncil různě: katolicismus jej uznává jako 8. ekumenický koncil, pravoslaví jej neuznává. Po rozdělení církví v 11. století svolávala ekumenické koncily prakticky již jen katolická církev.

Šestnáctý ekumenický koncil, kostnický, který začal roku 1414, přijal dekrety o reformě církve, podle kterých se koncil staly stálou institucí kontrolující činnost papežské moci, a uzákonil postup a termíny svolávání ekumenických koncilů. Koncil odsoudil jako kacíře J. Husa a Jeronýma Pražského.

Devatenáctý ekumenický koncil, tridentský (v období 1545–1563), se sešel v období rozmachu reformace na nátlak císaře Karla V. Věnoval se reformě katolické církve, přijal řadu závěrů a dogmat (o dědičném hříchu, očistci, o prioritě papežské moci před autoritou koncilu), které vedly k upevnění pozic katolicismu. V rozhodnutích koncilu byly dány do klatby hlavní teze protestantismu a bylo sestaveno tzv. tridentské vyznání víry (text církevní přísahy).

Dvacátý prvý ekumenický koncil, II. vatikánský (v letech 1962–1964), se konal v duchu aggiornamenta. Přijal rozhodnutí o reformě liturgie, o ekumenismu, misionářství, o zvýšení úlohy biskupství, o reformě papežské kurie a o úlohách církve v současném světě.

180405

9.1.2009 21:11

A jedeme z kopce

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180397

Teď už přecházíme k samotnému učení Satanovy synagogy (protestantské církve)

Charta Oecumenica: Za co trpěli a umírali protestanti od počátku reformace?
Vložený obrázek

ŘÍMSKOKATOLICKÁ CÍRKEV OPUSTILA EVANGELIUM; TRIDENTSKÝ KONCIL V ČEŠTINĚ

Cituji:

Tridentský koncil; Kánon 9:
Jestliže kdokoliv říká, že hříšník je ospravedlněn pouhou vírou v tom smyslu, že nic dalšího není požadováno ke spolupráci, aby se získala ospravedlňující milost a že není žádným způsobem třeba, aby byl nakloněn aktivitou své vůle; AŤ JE PROKLET.

Slova Bible:
Ř 3,20
Vždyť ze skutků zákona 'nebude před ním nikdo ospravedlněn', neboť ze zákona pochází poznání hříchu.
Ř 3,24
jsou ospravedlňováni zadarmo jeho milostí vykoupením v Kristu Ježíši.
Ř 3,28
Jsme totiž přesvědčeni, že se člověk stává spravedlivým vírou bez skutků zákona.
Ř 4,3
Co říká Písmo? 'Uvěřil Abraham Bohu, a bylo mu to počítáno za spravedlnost.'
Ř 5,1
Když jsme tedy ospravedlněni z víry, máme pokoj s Bohem skrze našeho Pána Ježíše Krista,
Ef 2,8
Milostí tedy jste spaseni skrze víru.
Tt 3,5
On nás zachránil ne pro spravedlivé skutky, které my jsme konali, nýbrž ze svého slitování; zachránil nás obmytím, jímž jsme se znovu zrodili k novému životu skrze Ducha svatého.

Tridentský koncil; Kánon 12:
Jestliže kdokoliv říká, že ospravedlňující víra je pouhou důvěrou v Boží milost odpouštějící hříchy pro Kristovu zásluhu, nebo že jsme ospravedlněni pouze vírou. AŤ JE PROKLET.

Slova Bible:
J 1,12
Těm pak kteří ho přijali a věří v jeho jméno, dal moc stát se Božími dětmi.
J 3,36
Kdo věří v Syna, má život věčný. Kdo Syna odmítá, neuzří život, ale hněv Boží na něm zůstává.
1 J 5,13
Toto píšu vám, kteří věříte ve jméno Syna Božího, abyste věděli, že máte věčný život.
Ř 3,28
Jsme totiž přesvědčeni, že se člověk stává spravedlivým vírou bez skutků zákona.
Ř 4,3
Co říká Písmo? 'Uvěřil Abraham Bohu, a bylo mu to počítáno za spravedlnost.'
Žd 7,25-27
Proto přináší dokonalé spasení těm, kdo skrze něho přistupují k Bohu; je stále živ a přimlouvá se za ně. To je ten velekněz, jakého jsme potřebovali: svatý, nevinný, neposkvrněný, oddělený od hříšníků a vyvýšený nad nebesa, který nemusí jako dřívější velekněží denně přinášet oběti napřed za vlastní hříchy a pak teprve za hříchy lidu. Ježíš to učinil jednou provždy, když obětoval sebe sama.

180406

9.1.2009 21:19

Jedeme z kopce

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180397

Tridentský koncil; Kánon 14:
Jestliže kdokoliv říká, že člověk je opravdu zproštěn hříchů a ospravedlněn, protože pevně věří, že jich je zproštěn a je ospravedlněn nebo, že nikdo není opravdu zproštěn hříchů a ospravedlněn nežli ten, který věří, že je ospravedlněn; a že ospravedlnění je provedeno pouhou důvěrou; AŤ JE PROKLET.

Slova Bible:
Sk 16,31a
Oni mu řekli: "Věř v Pána Ježíše Krista a budeš spasen"
Ř 4,3
Co říká Písmo? 'Uvěřil Abraham Bohu, a bylo mu to počítáno za spravedlnost.'
Ř 5,1
Když jsme tedy ospravedlněni z víry, máme pokoj s Bohem skrze našeho Pána Ježíše Krista

Tridentský koncil; Kánon 33:
Jestliže kdokoliv hovoří v tom smyslu, že katolické učení o ospravedlnění přijaté tímto svatým koncilem v tomto výnosu, sláva Boží, nebo zásluhy Pána Ježíše Krista jsou jakýmkoliv způsobem zlehčovány a nikoliv tak, že pravda naší víry a sláva Boží a Ježíše Krista jsou slavně ukázány; AŤ JE PROKLET.

Zde Tridentský koncil proklíná všechny, kteří s ním vyjadřují nesouhlas. Zajímavé je ovšem použití slova pro prokletí "anathema"(v latinském textu). Stejným slovem totiž Boží Slovo (v řečtině) proklíná hlasatele falešného evangelia, takového, jaké hlásá Tridentský koncil!

Slova Bible:
Ga 1,6-9
Divím se, že se od toho, který vás povolal milostí Kristovou, tak rychle odvracíte k jinému evangeliu. Jiné evangelium ovšem není; jsou jen někteří lidé, kteří vás zneklidňují a chtějí evangelium Kristovo obrátit v pravý opak.Ale i kdybychom my nebo sám anděl z nebe přišel hlásat jiné evangelium než to, které jsme vám zvěstovali, budiž proklet! Jak jsem právě řekl, a znovu to opakuji: Jestliže vám někdo hlásá jiné evangelium než to, které jste přijali, budiž proklet!

To ovšem znamená, že zde neexistuje žádná střední cesta! Každý si musí vybrat, zda bude věřit falešnému evangeliu, které oficiálně učí Římskokatolická církev, nebo zda bude věřit pravému Evangeliu Bible, které zaslibuje záchranu od věčného zavržení!

Na tomto místě se hodí připomenout, že křesťanské/reformované učení v žádném případě neodtrhává spasitelnou víru od skutků. Existují totiž římští katolíci, kteří se snaží vytrhnout z kontextu Bible několik veršů z Jakubova listu a postavit je jakoby proti celé Bibli. Takto manipulovat s Božím Slovem nelze. Jakubova epištola samozřejmě nepopírá ospravedlnění z pouhého rozhodnutí Boží milosti. Naopak nás učí, že spasitelná víra se projevuje dříve či později skutky a ve skutcích dochází dokonalosti.

Jk 2,18:
Někdo však řekne: "Jeden má víru a druhý má skutky." Tomu odpovím: Ukaž mi tu svou víru bez skutků a já ti ukážu svou víru na skutcích.

Tolik tedy z učení Satanovy synagogy (protestantské církve), který byla dle přítomných katolíků založena židozednáři.

180407

10.1.2009 10:30

RE: Jedeme z kopce

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 180407

Jsou věci o kterých se moc nemluví. Patří k tomu i toto:
Biskupem v Ženevě byl 1602 zvolen svatý František Saleský. V té době byla Ženeva protestantská. Vydal knihu, ve které uveřejnil Lutherův popis, jak u něj došlo k osvícení. Na základě uveřejněných informací se lidé v Ženevě vrátili k papežství:
svatý F.Saleský píše:
"Přivedlo k tomu Luthera nebeské vnuknutí nějakého anděla nebo dokonce samotného boha, aby proklínal mši s takovou nenávistí? Spíše to byl ďábel, výtečný a opravdový učitel takové Lutherovy zatrpklosti. Kdo tomu uvěří? Opravdu nikdo by tomu neuvěřil, kdyby to neřekl sám Luther. I v našem právu je zakotveno, že musí být prozkoumán původ a počátek každé věci. V knize "O pokoutní mši a kněžourském svěcení" ujišťuje Luther nikoliv mimochodem ale obšírně, že se mu o půlnoci zjevil Satan a uvedl mu 5 důvodů vyšperkovaných různými obrazy, proč zcela zatracuje mši. Ani námitka, kterou si Luther sám učinil, že ďábel je lhář, kterému se nesmí věřit, ho nepřesvědčila o tom, že se nemá dát strhnout ďáblovými argumenty, jejichž sílu a elán v disputacích tak velkolepě vyzvedával. Obrátil se ke katolíkům a řekl: "Kdybyste museli snést ďáblovy důkazy, přestali byste zpívat obehranou písničku církve." Pokouší se nejrůznějšími způsoby dokázat, že ďábel někdy učí také pravdě a lže tak, že lež překrývá pravdou... Kdo to kdy slyšel? Kdo to může vyslechnout bez hrůzy? A přesto je tolik lidí, kteří se chlubí tak strašnými, protikladnými výroky, které pocházejí z pekla. Ať se tedy Luther se svými příznivci chlubí jak chce, že přijal svou nauku proti mši od Satana, vypálíme všem znamení, které pochází od Luthera: "Máte za otce ďábla" (Jan 8,44)."
[překvapení] (Byl Luther opravdový frajer nebo naprostý debil a nemocný člověk?)

180463

10.1.2009 19:21

RE: Jedeme z kopce

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 180407

No,myslím,že vše podstatné k tématu zde bylo již napsáno pány Kirkmenem,Filipem i dalšími .To,že někteří zde mají potíže s pochopením psaného textu,není můj problém.A to už nemluvím o chápání pojmů jako je objektivita ,kontext ,etc.
Protože zároveň odmítám reagovat na ty spousty překroucených ,nikdy nevyslovených,přesto do mých úst vložených ,nebo naprosto nepravdivých slov a vět, osobních urážek i invektiv ,a také zároveň nemám žádného úmyslu oplácet stejnou mincí považuji za rozumější náš "monolog " - s přáním jen toho nejlepšího ukončit!
Hezký večer přeji! [smích]

180496

9.1.2009 15:02

RE: Pane Tomane,

Nasredin 85.?.?.?

Reakce na 180317

Ruská revoluce osvobodila od nadvlády Vatikánu římské katolíky, většinou polského původu, kteří žili na území bývalé carské říše.
Porážka byla totální. Ale římskokatolická církev “patiens quia aeterna”, se chystala naplňovat s novým úsilím svou politiku “Drang nach Osten” neboli tažení na Východ, které výborně vyhovovalo světovládným německým ambicím. Z tohoto důvodu povstali diktátoři a vznikla druhá světová válka a s ní spojené hrůzy. Dvěma příklady, obzvlášť ukrutnými, může být “vyčištění” Warthelandu v Polsku a “povinná katolicizace Chorvatska.
Žádný význam nemělo to, že v koncentračních táborech zemřelo 25 milionů lidí, 32 milionů vojáků bylo zabito na bitevních polích a 29 milionů bylo zraněno nebo zmrzačeno. To jsou čísla podle oficiální statistiky OSN (La Croix, 7. září 1951), která ukazují na velikost tohoto krveprolití! Tentokrát se římská kurie domnívala, že svých cílů dosáhla. V Basler Nachrichten můžeme číst:
“S činností Německa v Rusku vyvstává otázka evangelizace této země. Vatikán o ni projevuje nejvyšší zájem.” (Basler Nachrichten, 27. března 1942) Další citace je z knihy věnované oslavě Pia XII.:
“Vatikán a Berlín podepsali smlouvu umožňující katolickým misionářům z ruské koleje (Collequim Russicum), aby šli na okupovaná území a přivedli baltické přímořské státy pod berlínskou papežskou správu (nunciaturu).” (Válečná poselství světu, od Pia XII.; Vyd. Spes, Paříž, 1945, str. 34)

“Katolizace” Ruska měla být započata pod ochranou Wehrmachtu a SS, stejným způsobem, jakým ji prováděl Pavelič se svými pomocníky v Chorvatsku, ale v mnohem větším měřítku. Byl by to skutečně triumf Říma! Jaké však přišlo zklamání, když bylo u Moskvy hitlerovské tažení zastaveno a u Stalingradu byl von Paulus s jeho armádou obklíčen! Bylo to v době vánoc 1942 a musíme si znovu pročíst poselství svatého otce - spíše však energické provolání k armádě - adresované “křesťanským národům”:
“Teď není čas na naříkání, ale na činy. Nechť se nadšení z tohoto křížového tažení drží křesťanství a bude slyšet »Bůh to chce!« Nechť jsme připraveni sloužit a obětovat se, tak jako křižáci dávných dob... Nabádáme vás a zapřísaháme vás, abyste si uvědomili tíži současné situace... Jako dobrovolníci, kteří se účastní tohoto svatého křížového tažení moderní doby vyzvedněte korouhev vysoko, vyhlašte válku temnosti světa, který je oddělen od Boha.”

Je nutné si uvědomit, že v době poselství, nebylo zřejmé, že se miska vah, v následujícím roce, převáží na stranu SSSR. Všude jinde nacisti, zatím, ještě vítězili. II. fronta byla, v té době, iluzí.

Pius XII. (před pontifikátem působil v Bavorsku jako apoštolský nuncius) uzavřel Říšský konkordát, v r. 1939, s nacistickým německem. K holocaustu a válce mlčel.

180370

9.1.2009 19:14

RE: Pane Tomane,

Nasredin 85.?.?.?

Reakce na 180370

pokračování
Tohoto dne “narození Páně” jsme byli daleko od “pokoje Kristova”!
Tento bojovný projev nebyl výrazem “přísné neutrality”, jakou se Vatikán vychloubá při sledování mezinárodních záležitostí. Tento projev byl ještě o to nevhodnější, že Rusko bylo spojencem Anglie, Ameriky a svobodné Francie. Při čtení důrazných tvrzení administrátorů Pia XII., kteří nám namlouvají, že Hitlerova válka nebyla skutečným “křížovým tažením”, zatímco poselství svatého otce tento výraz jasně používá, se musíme pousmát.
“Dobrovolníci,” které papež povolal do armády, byli zálohy a lidé naverbovaní v Paříži kardinálem Baudrillartem.
“Hitlerova válka byla vznešeným počinem na obranu evropské kultury,” prohlásil kardinál 30. července 1941.
Avšak všímáme si, že Vatikán už nemá zájem na obraně této kultury, když se snaží rozpoutat vzpouru afrických národů proti Francii. Pius XII. řekl: “Katolická církev se neztotožňuje se západní kulturou.” (Le Monde, 13. dubna 1956; Kongres afrických katolických studentů; Viz také Francois Mejan: Le Vatican contre la France d´Outre-Mer; Fischerbacher)
Ze strany těch, kteří obviňují satana, že je “otcem všech lží,” dochází k nekonečným podvodům a hrubým rozporům.
Porážka, která v Rusku potkala hitlerovská vojska, “tyto vznešené obránce evropské kultury,” se týkala také jezuitských obracečů na katolickou víru. Člověk se jenom diví, co asi před takovou pohromou dělala svatá Tereza! Pius XI. ji prohlásil za “svatou patronku nešťastného Ruska” a kanovník Coube ji představuje, jak stojí “usmívá se, ale tak hrozivě, jako je hrozivě vyzbrojená k boji proti bolševickému obru.” (Kanovník Coube: Sainte Therese de l´Enfant Jesus et les crises du temps present; Flammarion, Paříž, 1936, str. 6; IMPRIMATUR 11. ledna 1936
Cožpak by svatá z Lisieux - kterou církev využívala pro všechny možné úkoly - podlehla tomuto novému, gigantickému úkolu, který na ni vložil svatý otec? Nebylo by to překvapením.
Ale místo této malé svaté tu byla stále ještě Matka nebes, která na sebe už v roce 1917 vzala za určitých podmínek úkol přivést nazpět do katolického stáda rozkolnické Rusko. Přečtěme si, co o tom říká La Croix:
“Budeme připomínat našim čtenářům, že samotná Panna z Fatimy přislíbila obrácení Rusů na víru, pokud budou všichni křesťané upřímně a radostně prožívat všechna přikázání evangelického zákona.” (La Croix, 11. června 1947)
Chceme zde poukázat, že podle jezuitských otců, kteří jsou velkými odborníky v záležitostech zázraků, doporučila nebeská Zprostředkovatelka za zvlášť účinné denní používání růžence.
Tento Mariin slib byl navíc zpečetěn “tancem slunce,” zázrakem, ke kterému došlo znovu v roce 1951 ve vatikánských zahradách jen jako ujištění pro jeho svatost Pia XII.

180395

9.1.2009 21:30

RE: Pane Tomane,

Kadencecrazy 154.?.?.?

Reakce na 180395

Uz se pekne prosim prestante hadat , kdo , co , s cim a s kym ....... Kazdy tady vi , ze mate historii v malicku , ale pro laiky to je makacka na bednu ! Je tu jeden zajimavy fakt na ktery jste zapomeli , ze v pozadi vsech tech inflaci a bidy - uvadim priklad - plny nuse bezcennych marek na jeden bochnik chleba v Nemecku a kdyz se opozdil o hodinu musel met na stejnej bochnik dve -nebo- nedostatek jidla v Rusku protoze zidovske panstvo melo velkou spotrebu atd ..... (list is again to long) presne tak to bylo nez se Adolf Hitler chopil moci a kdyz si zjistite detaily tak zjistite , ze za jiste problemy mezi narody a dalsim svinstvem po dosti dlouhou dobu stali , pradedkove , dedkove a fotrove dnesnich chazaru !

180410

10.1.2009 12:43

RE: Pane Tomane,

mtk 80.?.?.?

Reakce na 180395

"Rusko bylo spojencem svobodné Francie." Tato věta mi nějak nevoní. Ani to "spojenectví", ani ten výraz "svobodná Francie". Svobodný = demokratický, liberální? To má pachuť Velkého francouzského marasmu. Pak se mi nezdá pasáž, kde jsou proti sobě stavěny výroky Pia XII: Západní kultura a Evropská kultura. Skutečně se jedná o synonyma? Nedá se na ně pohlížet i jako na antonyma za jistých okolností? Pak by dávala slova Pia XII svou logiku. Ale je to jen domněnka....

180475

10.1.2009 13:28

RE: Pane Tomane,

Nasredin 85.?.?.?

Reakce na 180475

Slovem Spojenci se také často označují následující konkrétní koalice: Dohoda proti Ústředním mocnostem v První světové válce. Jako Trojdohoda nebo Dohoda (řidčeji, hlavně ve starší literatuře Ententa z franc.) je označováno spojenectví Francie, Ruska a Velké Británie, namířené především proti expanzivním tendencím centrálních mocnosti. Oba tábory byly nepřáteli v 1. světové válce. Základ Trojdohody byl vytvořen 8. dubna 1904 smlouvou mezi Anglií a Francií nazývanou „srdečná dohoda“, ve které tyto státy mj. vyřešily své spory o kolonie, což byl předpoklad vzájemného spojenectví. 31. srpna 1907 byla podobná smlouva uzavřena rovněž mezi Ruskem a Anglií, čímž byl spojenecký blok v podstatě dotvořen. (Spojenecká smlouva mezi Francií a Ruskem existovala už od 17. srpna 1891.)

USA, které k vítězství Trojdohody ve válce velmi přispěly, kladly důraz na to, že stojí mimo jakýkoliv blok.

Spojenci ve druhé světové válce byla koalice mocností válčících během druhé světové války proti mocnostem Osy (Osa Berlín-Řím-Tokio). Jinak byly nazývány Spojené národy, kam SSSR vstoupil v r. 1934 a Německo vystoupilo (tuším v r. 1936?), podle mezinárodní organizace založené po I. světové válce. Po II. světové válce byla spojenci - vítěznými mocnostmi - založena OSN.

180481

8.1.2009 20:35

RE: Pane Tomane,

Lahinch lahinch (zavináč) email (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 180164

vidim to stejne [mrknutí jedním okem]

180248

8.1.2009 8:00

chacha

Gösta z Mosta 158.?.?.?

[chechtot]

180133

8.1.2009 13:36

Samozřejmě, že pravdu mají ateisté.

Nasredin 85.?.?.?

Všechny církve jsou ovládající bratrstva. Africké nebo amazonské primitivní kmeny žádnou církev nepotřebují a žijí. Každý kmen se klaní jinému, hliněnému bůžkovi a jediný vykladač víry je šaman, který však zastává řadu dalších, pro život důležitějších funkcí. Jako příklad za všechny by mohl posloužit pontifikát papeže Pia XII., který posvětil Mussolinimu zbraně. V závěru prohrané války katolická církev pomáhala prchat předním nacistickým válečným zločincům z Evropy, zejména esesákům, kteří pro tyto účely vytvořili organizaci ODESSA (Oděsa). Katolická církev měnila identitu, vydávala „pravé“ vatikánské pasy a spolufinancovala náklady na úkryt a útěky masových vrahů.
Já se bez církví úplně obejdu.

180184

8.1.2009 15:56

RE: Samozřejmě, že pravdu mají ateisté.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180184

Ale pane Nasredine, měl byste si přečíst, jak nám to tady pan anonym pěkně vysvětlil. Prý si to pleteme se Švejkem. Inu, Vatikán je potřeba bránit až do skonání světa. Je to totiž jediná záruka toho, že se lidé k sobě budou chovat slušně. Takový Jan Hus by o tom mohl vyprávět...

180211

8.1.2009 18:34

RE: Samozřejmě, že pravdu mají ateisté.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 180211

Vatikán padne r. 2013, papeže zabijí vahhábovští sunnité z Bosny. Ani italská armáda a vatikánská švýcarská garda (ve výzbroji mimo ceremoniální historické zbraně také SIG SG 550 a SIG P220) jim v tom nezabrání.

Jsem Zvědav, kdo pak převezme vatikánské s.r.o.čko. Možná nějaký muslim nebo žid [chechtot] [chechtot] [chechtot]

MedaBeda

180233

8.1.2009 21:06

vizia Rima o 50 rokov

KILLROY 78.?.?.?

Reakce na 180233

a mozno to dopadne ako v ROKU 1469 HIDZRY

180254

8.1.2009 21:40

RE: vizia Rima o 50 rokov

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180254

Zajímavé... Jak se asi cítili Indiáni, když jim ve jménu Krista sebrali zemi? Možná nějak podobně. Jen tu atomovku neměli...

180261

8.1.2009 22:17

pokus o budicek

KILLROY 78.?.?.?

Reakce na 180261

aaach, Hestroy! kolko mate rokov? Winetou a Tanec s vlkmi su viac romanticke ako edukacne. S indianmi bol sustavny problem, hlavne v Severnej Amerike.

Vysoko odporucana literatura:
Miroslav Stingl - Valky rudeho muze. Veeelmi zaujimave ako to v Severnej Amerike vyzeralo v tych idealizovanych kmenoch.

William Hickling Prescott - Dejiny dobyti Mexika. Cortezove opisy bojov a taktik vyjednavania s indianmi. UZASNE. Aztekovia ako utlacatelia vsetkych kmenov s ktorymi prisli do kontaktu. Nieco ako chazarska risa noveho sveta [bliji]

Hestroji, vy by ste asi s TYMI BOHOVSKYMI LUDOMILMI vyjednavali a hlavne ich tolerovali rozumami nejakej Dzamily o rovnosti a obohacovani, nie? Rise na juhu boli vyspele, to ano. Ale ze opustili nabozenstvo lebo boli porazeni, je len dobre. Tak ktory pristup je ludskejsi? moj "bigotacky" ci Vas?

180272

8.1.2009 23:25

RE: pokus o budicek

Nasredin 85.?.?.?

Reakce na 180272

S indianmi bol sustavny problem, hlavne v Severnej Amerike.

Mohl byste rozvést, o jaké problémy šlo? Nešlo náhodou o problémy s přivandrovalci, kteří jim chtěli ukrást domov a zemi? Byli problémoví, ti divoši, když je lifrovali do koncentračních táborů, eufemisticky povýšených na "rezervace"? Vy byste vypadl z domova jen tak na požádání? A navždy? Zamyslete se trochu.

180286

9.1.2009 1:12

RE: pokus o budicek

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 180272

"Nieco ako chazarska risa noveho sveta"

a čím se tato liší od španělských, francouzských, anglických a jiných dobyvatelů Amerik? V podstatě jen v náboženství, judaismus zaměníme za křesťanství, ale činy srovnatelné.
Podobný problém má i radikální verse islámu. Padni komu padni. [oči v sloup]

180305

9.1.2009 14:22

RE: pokus o budicek

KILLROY 193.?.?.?

Reakce na 180305

no, tak podla toho co som o chazarskej risi cital (hlavne na linkoch od citatelov Zvedavca), tak rozdiel je v tom, ze chazari vymahali sice 10% dan, no svojvolne zabijali ne-chazarov. Cize dan na chod statu davas, ale ze prezijes ti nikto nezarucuje. Aztekovia sa spravali tak isto (zdroj - Dejiny dobyti Mexika).

Spanieli, Francuzi, Briti ponukali ochranu ked prijmu zvrchovanost ich krala v europe. Samozrejme, pred chovanim hovad v radoch europanov ich to neubranilo vzdy. No zakon platil. Ludia si mohli byt isty stabilitou, napr. aj tym ze ked bude sucho, nevyrvu nahodnym dedincanom srdcia. Nechcem tvrdit ze tieto vztahy medzi indianmi a europanmi boli vzdy hladke. Ale bol to ugrade oproti aztekom.

180362

9.1.2009 21:33

RE: pokus o budicek

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180362

Ano, Indiáni si mohli být tak jistí stabilitou, že jich moc nezbylo. Což byl určitě pokrok. Sice jim nikdo nevyrval srdce z těla (nevím sice, kdo na to přišel a jestli to někdo viděl), ale místo toho je prostě zastřelili. Inu, pokrok se nedá zastavit. Přeci jen s nimi byly pořád problémy. Co na tom, že to byla jejich země... Dělali problémy? Dělali. Stejně jako dnes Palestinci.

180411

10.1.2009 21:53

RE: pokus o budicek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 180362

Kilroji, kilroji! Přečtěte si prosím něco o kulturách mezoameriky a jizni ameriky...prosim. Mozná se budete divit jakým zpusobem vyhlašovaly a vedly války. Mozná se potom trochu i zastydite. Jinak Portugalci, Spanele, proste a sproste s křižem v ruce a misionáři v zádech dobývali cizí ůzemí a národy a říše. Vnucovali jim svoje vidění světa a svoje hodnoty a svůj jazyk a svoje zvyky. Drancovali jejich bohatství a odvádeli lidi do otroctví a vraždili je po desetitisících. To chcete omlouvat?
Jinak srdce se prý nevyřezávala náhodným dedinčanom, ale válečným zajatcům po přesně stanoveném způsobu vedení války. Ať je to ale jakkoliv, to jako ospravedlňuje vše co Španělé, Portugalci a dalsí dělali? Ale no tak...to snad nemůžete myslet vážně?! Já taky přece nerozkopnu dveře k sousedům, nezastřelím psa, hlavu rodiny, neznásilním jeho manželku, nevyženu děti na ulici a nepřivlastním si jejich auto, byt, chatu, konto, šperky, jenom pro to, že jsou moc hluční, mluví jiným jazykem než já, jsou bohatší a navíc praktikují woo-do. Nebo že by to byl docela dobrej důvod...?

180509

10.1.2009 19:56

RE: pokus o budicek

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 180272

A to jako když se někdo naveze na vaše území a bude vám ho brát, tak se budete chovat bezproblémově, hlavně abyste ho snad nenasral? Když se zabírá někomu území kde odjakživa žil, tak bejvaj problémy skoro vždy a není se čemu divit.

180500

8.1.2009 22:58

RE: Samozřejmě, že pravdu mají ateisté.

Nasredin 85.?.?.?

Reakce na 180211

Máte pravdu. Většinový (negativní) postoj k církvi katolické je jen důsledkem násilné rekatolizace a neúspešné převýchovy rebelantských, husitských Čechů, potom, co matička katolická církev zabila nebo vyhnala drtivou většinu české inteligence do ciziny a okradla ji o veškeré majetky. To byl nakonec hlavní motiv rekatolizace. A tak ta chátra česká vyrůstala bez vlastní inteligence, jako roští v lese. Přežila, natruc katolické církvi, i jazyk udržela. Potají, v noci, posraná strachy před katolickými koniáši a inkvizicí (prej) "svatou" (to je teda fór), četla Bibli Kralickou. Nic na tomto národním traumatu nezměnil ani pozdější světský zásah Josefa II. Sémě nedůvěry bylo zaseto. Potomci těch, kteří "němčili", teď píšou do Zvědavce spirituální hovadiny, zlobíce se, že se ostatní nechtějí jejich dogmatům a katolickému vidění světa podvolit.

A proto, heslo dne zní: "Ateisté celého světa, spojte se!"

Nebude více náboženských válek, nebude teokratických státních zřízení, přibude ohromné množství levné pracovní síly (flanďáci umí leda kecat), svět zbohatne a bude moci uvolnit, dnes vázané biliony USD ve Vatikánu, na sociální, humanitární a veřejné účely, podstatně ubude nenávisti a strachu mezi lidmi a mnohé další výhody. Zkrátka přijdou, kromě církevní mašinerie, jen svíčkové baby, coby udavačky, pardon, coby objekt zpovědi svaté.
Bůh neutrpí.

180279

8.1.2009 14:10

no

Lahinch lahinch (zavináč) email (tečka) cz 89.?.?.?

tak maloktera arcidieceze ma tak spatneho primase jako Prazska.
Sam BenediktXVI valku v Gaze nekolikrat odsoudil a prakticky denne apeluje na ukonceni nasili, podobny postoj mel JPII v pripade Iraku a Jugoslavie. Na rozdil od kardinala Vlka. Jeho nekrestanske nazory jsou bohuzel pravidlem, a to i v otazkach verouky. Svaty stolec o mnoho vic udelat nemuze, prece jen svycarska garda uz neni co byvala [mrknutí jedním okem]
Cili cirkev jako celek samozrejme neomylna neni a urcite ne v otazkach politickych, je tvorena obrovskym poctem lidi a rada z nich (bohuzel i na vysokych postech)jsou chybujici ci spatni. Na druhou stranu nele delat z Vatikanu valecneho stvace, spise naopak. A je treba videt i mnoho charitativni pomoci (lidske, materialni, pedagogicke, socialni...) v potrebnych oblastech po celem svete.

180189

8.1.2009 14:52

RE: no

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 180189

Má to malý háček. Skuste trochu pošťourat web a najít si informace o válce v bývalé Jugoslávii. Mějte odvahu a přečtěte si "Miloševičovu obhajobu v Hagu". Budťe trpělivý a budete odměněn nečekanými souvislostmi. Možná Vás potom nepřekvapí tvrzení bývalého vysokého Jugoslávského důstojníka o tom že Vatikán financoval a podporoval desetitisíci Euro občanskou válku v Jugoslávii. Možná se nebudete divit slovům bývalých Jugoslávců, že za průserem v jejich domovině stojí Německo, Rakousko,Vatikán. Válečné štvaní nemusí být jenom z pultíku s mikrofonem.

180196

8.1.2009 15:09

RE: no

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 180196

Tak to vím o ještě výživnější četbě... a dokonce byla i v našich denících!!!...Kdy maďarští celníci zadrželi vlak,který byl odeslán z Německa do Chorvatska a byl naložen vojenským materiálem a to prosím někdy kolem roku 1993-1994??? !!! [mrknutí jedním okem]

180200

8.1.2009 16:11

podivam se na to

Lahinch lahinch (zavináč) email (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 180196

a nevylucuji to. Stanoviska platne encykliky Humanum Genus jsou bohuzel (vedome, ci nevedome) porusovana.. a to zejmena na postech s politikou souvisejicich. To jsou paradoxy pokoncilni Cirkve. Kazdopadne podivam se na to, o com mluvite, klidne mi poslete na mail link...

180216

8.1.2009 16:20

RE: no

sxg 78.?.?.?

Reakce na 180196

Ja s Vami súhlasím a celé toto povídáni nečakane osvetľuje Generál Filatov:
Štvrtý Izrael na ceste?
http://afinabul.blog.cz/0810/stvrty-izrael-na-cest...
http://afinabul.blog.cz/0810/hlas-generala-filatov...

180218

8.1.2009 16:07

RE: no

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180189

Také je potřeba ocvenit jejich snahu o zpřístupnění jejich archívů veřejnosti... [chechtot]

180214

8.1.2009 14:28

Ako funguje katolícka cirkev

sxgo 78.?.?.?

/som Kresťan, tak sa s katolíkmi úúúúplne nebratám/
http://www.youtube.com/watch?v=-HvQ8gmF_b4

180192

8.1.2009 15:58

RE: Ako funguje katolícka cirkev

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180192

[chechtot] [chechtot] Tak to si myslím, že je dost výstižné.

180213

8.1.2009 16:10

Tak nějak mám dnes pocit,

Takyjeden 77.?.?.?

jako bych místo na Zvědavci se ocitnul někde na nějaké významné židobolševické akci! [velký smích] [velký smích] [velký smích]
Co jinak k těm všem, někdy až fantaskním a fanatickým nesmyslům?

Gratis asseritur,gratis negatur. [smích]

180215

8.1.2009 16:44

MFD

Jarmila 83.?.?.?

Právě jsem do MFD odeslala text tohoto znění:
Izraelci jsou nacističtí zločinci, kteří se nezastaví před ničím. To co se právě děje je strašný holokaust nevinných lidí. Žádám, abyste psali objektivně, jinak se stavíte na stranu sadistických zrůd!!!

http://www.elfarra.org/gallery/gaza.htm

S pozdravem Jarmila Kubátová

180220

8.1.2009 16:47

RE: MFD

sxg 78.?.?.?

Reakce na 180220

Sú to isto humanisti:
/článok v okne/
http://www.inzine.sk/article_reactions.asp?art=193...

180221

8.1.2009 19:01

Slované-Slave(slejf)

pensista 212.?.?.?

Vážení!
Reaguji na diskutující o Slovanech, bylo to někde uprostřed diskuse.Zájemcům vřele doporučuji dvě knížky: Utajené dějiny Čech (autoři: Česal, Dvořák a Mátl) a O Slovanech úplně jinak (Antonín Horák). Nedávno proběhla mezinárodní konference, kde vystoupil, tuším že, italský archeolog a hovořil o nálezech na Krétě a v Egyptě. A cože se tam nalezlo? Slovanské písmo!!!!! To dává do jiných souvislostí snahu zlikvidovat Slovany, jako takové!

180234

8.1.2009 21:55

RE: Slované-Slave(slejf)

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180234

Díky za tip [smích]

180266

8.1.2009 22:26

RE: Slované-Slave(slejf)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 180234

No to mně podrž. Pokud by se todle potvrdilo, tak začneme přepisovat dějepis. Pokud máte nějaké bližší informace ohledně konference a písma Slovanů, prosím dejte link či napište víc. Dík předem.

180273

9.1.2009 1:50

RE: Slované-Slave(slejf)

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 180273

Co se týče slovanského (runového) písma, psal jsem obšírný příspěvek, ale prohlížeč se kousnul, takže si jen ve zkratce projeďte tyto odkazy:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Valerij_%C4%8Cudinov

http://chudinov.ru/

http://forum.asatru.cz/viewtopic.php?f=15&p=17856

http://www.geocities.com/cisloone/Cyrilika_je_starsia.pdf

slovo čert je pak odvozeno právě od těchto run/črt/rysek -slovanský čaro-děj/črtař/čort

180308

9.1.2009 8:59

RE: Slované-Slave(slejf)

petrovich 83.?.?.?

Reakce na 180273

Stoji za precitanie:
http://www.korenine.si
o pisme aj tu najdete:
http://www.korenine.si/zborniki.htm#2008

http://sloveneti.tripod.com/veg/e/Ven/slovieni_rusia_e.html
http://sloveneti.tripod.com/veg/e/Init/union_e.html
http://www.carantha.net/kingdom_noricum.htm
http://www.carantha.net/the_least_known_nations_living_in_europe_.htm

http://www.velesova-sloboda.org/antrop/raciology.html

http://www.chudinov.ru/

expert na stare slovanske pismo Cudinov:
http://www.trinitas.ru/rus/doc/avtr/00/0005-00.htm

180325

9.1.2009 9:58

RE: Slované-Slave(slejf)

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 180273

Slované je pozdější pojmenování pro kmeny a národy obývající převážné území Evropy. Dříve měli různá pojmenování, ale podle stupně rozvoje jazyka a jeho rozšíření patří právě slovanská část k patrně nejstaršímu jádru indoevropanů (bílé rasy). Třeba Kelty je tak možno vlastně považovat za předslovanské etnikum, stejně tak Venédy nebo Skythy, nebo třeba italické kmeny.
Historky o příchodu Slovanů z neznáma jsou opravdu asi něčí propagandou, která si tak vlastně buduje moc a historické právo ovládat Evropu (z podstaty jejího státoprávního uspořádání). Snaží se tak zakrýt fakt, že mnoho germánských kmenů kolonizovalo vnitřní Evropu později a právě s pomocí římské moci uplatněnou vůči odnepaměti usedlým zemědělcům (ještě tehdy nenazývaných Slovany).
Právě usedlý zemědělský způsob života je učinil snadnou kořistí všelijakých nájezdníků, kteří si z obchodu s otroky tak udělali živnost. Na tomto vznikla právě třeba i říše Chazarů, vesele prodávající původní slovanské zemědělce za otoroky po celém světě. Jenže všeho dočasu…

180329

9.1.2009 11:25

RE: Slované-Slave(slejf)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 180329

Tak to je Masakr. To co rikate vypada velice pravdepodobne. Musim prostudovat vsechny odkazy jez jste poslal Vy i Meda Beda.
Jeste jednou dik za linky a pekny den. Pavel

180342

8.1.2009 23:53

Tezko rict kam to tematicky patri.

Rene Bartosek 76.?.?.?

V CR se sice na petice prilis nehraje, ale CR neni EU.
http://na-severu.blogspot.com/2009/01/petice-na-uk...

180297

9.1.2009 0:04

Až budete vy sami provozovat tenhle plátek zadarmo,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

uvěřím vám.

180300

9.1.2009 4:59

mafiani

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

po chramovych zdech stekaji jim tuny zlata,krize a kalichy jejich trpyti se leskem gigantickych drahokamu a jen zebraji o dotace a k tomu vsemu nedokazi vericim podat ani nezfalsovanou biblickou pravdu

180316

9.1.2009 5:42

Jaká byla politika katolíků před začatkem druhé světové valky a jaká je dnes.

kozoroh 59.?.?.?

1936 January 4 Ambassador Bergen in Rome writes to German foreign minister von Neurath that the Pope is protesting the violations of the Concordat by the Hitler government, and has several times threatened to bring his complaints into the open. It has taken the moderation of Secretary of State Pacelli to prevent a rupture of relations. (Lewy)
----------
1936 February 29 Cardinal Hlond declares in a public letter that "It is true that the Jews are committing frauds, practicing usury, and dealing in white slavery. It is true that in schools, the influence of Jewish youth upon Catholic youth is generally evil, from a religious and ethical point of view. But let us be just. Not all Jews are like that. One does well to prefer his own kind in commercial dealings and to avoid Jewish stores and Jewish stalls in the markets, but it is not permissable to demolish Jewish businesses, break windows, torpedo their houses..." (Lewy)
--------------
1936 June A Swiss Catholic reportedly asks children to pray for the death of Hitler. The German press quickly accuses all Catholics of being in sympathy with sedition. (Lewy)
===============
V roce 1936 , v listopadu i polští jesuiti se vyjadřili k židovskému problému,prohlášením, že musí být odděleni křestané od židovských dětí,aby nabyli nakaženy nizkou židovskou morálkou, prostě Vatikan měl odjakživa svou vlastní politiku a neřídil ničím, ani biblí,jak mohli zdůvodnit,že se modlili za smrt Hitlera, na druhou stranu řekli, co si myslí o židech.
Jaká je jejich politika dnes,když papež navštěvuje synagogy a omlouvá se židům za minule "přečiny" katolické církve, máme si to vyložit tak,že se Vatikán poddal židovskému vlivu ve světě via "Americká , zahraniční politika", jež je ted agresivitou ve všech vedených válkách. Válka roku 2009 už je odhadnuta na 136 billionů dolarů, takže ,mír nebude, rozpočet je už udělán, zbívá dostat jen požehnání,od koho asi?
Historie se opakuje,tak,co můžem očekávat od cirkve,jako celku, ačkoliv je to Babylon,katolická,protestanská,babtisti,evangelíci,adventisti,ortodoxní,jehovistická,Hari Krišna a tak dále
Christian, Jewish, Hindu, Shintoist, Jain, Baha'i, Sikh, Muslim, Buddhista stejně je celý svět jeden velký blázinec a všude teče krev.Prakticky,v minulosti a i v dnešku, nikdy církev nedokázala nastolit mír,spíše naopak, vzpomenme jen křižáckých válek, všem jim jde o jedno společné,peníze a majetek.

180318

9.1.2009 10:29

Kto vraždí v mene viery ??

Redneck 91.?.?.?

Náboženstvo ako také je dogma. Náboženstvá ako také sú na to aby ľudí rozdeľovali a nie spájali. Kto to nevidí je asi slepý. Boli vždy a sú na to aby vládnuce strany mali svoje ovečky pod kontrolou. Je na čase si uvedomiť ,že by mali ľudia hľadať boha v sebe. Ako sa píše v jednom starom príbehu. Bohovia stvorili zem zvieratá a prírodu. Na koniec chceli dať na zem niečo k obrazu svojmu. Dali mu meno človek. Vedeli ,že človek sa bude snažiť boha nájsť. Tak sa zamýšľali kam sa mu skryjú aby ich nenašiel. Vedeli ,že keď sa skryjú pod zem ta ich tam nájde. Aj pod vodou by ich časom našiel. Tak isto aj na najvyššej hore. Tak sa skovali do človeka lebo vedeli ,že aký dokáže byť človek múdry , silný a bystrý. Taký je aj hlúpy a slepý keď má pravdu rovno pod nosom vo svojom srdci.

180331

9.1.2009 11:06

RE: Kto vraždí v mene viery ??

Thor 92.?.?.?

Reakce na 180331

Podpisujem sa pod Tvoj príspevok, vystihol si to úplne presne. Boh sa skrýva v človeku, pravdu nájdeme len v sebe.Ľudia sú ako chodiace knihy, ak má človek dostatočne otvorenú myseľ, skrze iného uvidí odpovede na svoje otázky, ktoré mu pomôžu pri hľadaní.Ešte doplním,že náboženstvo by si zachovalo tú čistú filozofickú podstatu, ak by nebolo sprofánované inštitúciami.

180337

9.1.2009 11:58

RE: Kto vraždí v mene viery ??

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180337

Koneckonců Komenský, tento génius českého národa, o tom mluví také ve svém díle Labyrint světa a ráj srdce.

Připomeňme jen, že tento kazatel Jednoty bratrské byl pronásledován právě katolickou církví, před kterou se musel uchýlit až do Holandska.

Co katolické církvi vadilo na tak ojedinělém a skvělém člověku, by nám mohl vysvětlit třeba pan Takyjeden nebo někdo další z přítomných anonymů, kteří tak zaníceně obhajují katolickou církev.

Další ze skvělých Čechů - Mistr Jan Hus byl katolickou církví, také jistě z bohumilých důvodů pro jistotu upálen.

Vybití českých pánů završilo zdecimování českého národa. Od té doby jsme poníženi a nedaří se nám najít naše původní místo v Evropě.

180347

9.1.2009 13:10

RE: Kto vraždí v mene viery ??

kirkmen dmastik (zavináč) tiscali (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 180347

Opět nevzdělanost.
Minimálně by stálo za to přečíst i odpůrce zmiňovaných údajných historických fakt.
Takže Komenský musel odejít neboť podkopával stát a když byl vyhoštěn tak nejdříve poštvával na čechy maďary, když mu to nevyšlo tak zkusil švédy a to se mu povedlo (ikdyž na tom nemá určitě zásluhu sám). Několik historiků dnes udává, že jeho pedagogické spisy jsou plagiáty, takže asi tolik k tomu ojedinělému člověku.
Mistr Jan Hus, měl zvláštní povolení od pražského arcibiskupa kázat o špatnosti mezi klérem, toto mu vyčítáno nebylo a ani za to nebyl odsouzen. Odsouzen byl za to, že začal hlásat bludy a hereze. V Kostnici dokonce lhal a zamlčel, když byly jako důkaz doneseny jeho zápisy, neboť obžaloba byla mnohem menšího rozsahu.Bohužel se chytil na Wiklefovi bludy a vlastně se svou myšlenkou žádnou nepřišel. Dále bych chtěl upozornit, že pobíral jeden z největších kněžských platů v českých zemích a také se ví, že byl tak tlustý, že ho neuvezl žádný kůň, sám si na to stěžoval, že nemůže na žádnou pouť mariánskou. Nakonec po odsouzení byl předán světské moci (ať si tu říkáte co chcete, tak církev neměla světskou moc), biskupové radili aby Zikmund porušil tehdy platný říšský zákoník (který ustanovili světští vladaři ne církev)a nedal ho upálit, neboť z něj udělá falešného mučedníka, bohužel Zikmund neposlechl (ví se také, že určitá část biskupů se ho odmítla zastat). Případ Jana Husa je politování hodný, ale není tak jak se o něm učí.
Vybití českých pánů, proběhlo podle tehdejších platných zákonů, neboť oni páni slibíli věrnost a stali se vlastizrádci. Hnusnou lží je, že by jejich majetek připadl církvi, ten dostali šlechtici věrní císaři. Dále je známo, že na zachování českého jazyka májí velkou zásluhu jezuité (ano ti koniášovci), např. nebylo jen Thámovo divadlo, ale bylo i jezuitské o kterém se nemluví a hrálo se v něm výlučně česky. Přečtěte si historika Pekaře. Zimní král Falcký ani nebyl čech, takže asi tak. Dále pravidlo koho panství toho náboženství zavedli až protestanté z jednoty bratrské, bohužel se k tomuto modelu pak přiklonili i někteří katoličtí páni. Je docela výmluvné přečíst si vlastní tehdejší kroniky od husitů, jen zabíjení a loupení. Kromě opevněného Tábora na lup nepostavili nic a jen bořili, díky husitům máme tak málo gotických kostelů a zachovaných hradů (další zničily švédové).
Upozorňuji, že zlatá bula sicilská nebyla právně nikdy zrušena a dle ní se stává naším vladařem, koho zvolí šlechta a tehdy sáhla po habsburcích.
Nakonec nejsem anonym, mám přezdívku a uvádím i svůj mejl.

180355

9.1.2009 22:58

RE: Kto vraždí v mene viery ??

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 180355

Kirkmene, někdy je těžké oddělit skutečnost od toho, kdo a proč ji nějak popisuje. A přichází doba, kdy si asi leckteré děje minulé budeme my nebo naši potomci prohlížet v televizi.
Zákon akce a reakce (jak nahoře . tak dole) zkrátka díky technologiím vědomí (v Atlantidě) a technologím, budovaným znalostmi o hmotě (dnešní civilizace) ten návrat/zrcadlení bude asi vypadat trochu jinak, tak, aby ani "zrníčko pravdy" nepřišlo nazmar. A televize je vlastně takové "dynamické zrcadlo", schopné modelovat možné a zaznamenat uskutečněné. Nejen mafiáni si u adeptů dělají záznamy jejich "zasvěcení" (= první vraždy na objednávku). Našim mocným stačí jen dva typy papírků, jedny jsou volně směnitelné, jiné se někdy platí draze, třeba nám nějaké ukážou. Zatím se ukazují jen ty malé, ale až budou všichni u bedny, protože nebude pro ně práce - tak situace donutí ukázat i ty opravdu drahé papírky - nebo filmy?
- anebo se hoši uklidní a spláchnou to mezi sebou - a o sběr jejich peněz se postarají nějaké užitečné projekty.

Míra samořiditelnosti v prostoru, který obýváme, nejen mně, ale i mnohým jiným nabídla vhled do "možností člověka v prostoru svého vědomí". Tak se snažíme podle svých sil upozorňovat na omezení, která si do cesty k poznání souvislostí mnozí stavíme svým myšlením a trváním na pravdách, které se nám zrovna "hodí do krámu".
Jedna z mých inkarnací zřejmě byla i v postavě Koniáše, i já jako on bourám stávající příběh fyziky a úlohy člověka v ní.
Do tzv. volného prostoru se zapisuje energie veškerých kdy uskutečněných pohybů, málokdo si to dovede představit. A to od samotného počátku, kdy z NIC vzniklo VŠE. Je to opačný příběh k Velkému třesku, pravdivější, opřený o lidskou schopnost učit se z chyb. Koniáš se postupem doby a vývojem řeči stal Koňasem, za chyby v minulosti také zaplatí. Komunisti si poprvé také mohli "splést" své ego se svým úkolem, nevím. Ale i oni jsou schopni se učit. Nepoučitelnost je neschopnost rozumu srovnat se se změnou podmínek k žití. Pevnost zastaralých názorů zajištuje průchodnost "novinek" v mezích, které příroda a živly unesou.

Zhmotňování a další fígle se asi budeme učit - každý, jak dovede. Rozlišit trik od skutečnosti bude stále těžší.
A trénovat můžeme na mediích, kdy nám leckdy jako současnost mohou být předány záběry z minulosti, ne z dneška či včerejška.

Každá náhoda se dá připravit, když je k tomu dost času. Musíme jí ale vytvořit mantinely z naší i z její strany. Např. u přání vyhrát jackpot musíme přesně vědět, jak s penězi naložíme.
A to samé udělali tvůrci latiny a matematiky. Princip skrytého součtu nemohl být dešifrován "slepcem" dříve, než doba dozrála.
(slepec není jen od "slepý", ale také od "slepit", jen se to trochu ztratilo ze slovníku....[smích] )

Pokud se podaří, aby strejci se z...Automaticky kráceno

180419

10.1.2009 6:12

RE: Kto vraždí v mene viery ??

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 180347

presne,dekuji ,napsal jste to docela presne,absolutne nechapu jak si vatikanska mafie zotrocila miliony ovecek po celem svete,lidi se ovsem chovaji jak ovce a nedokazi si vytvorit nezavislou myslenku,kdy by se vyrazneji odlisovali od sveho okoli

k ceste k bohu nepotrebuji papezence a jine cernoprdelniky ,staci jen umet cist a myslet

180446

10.1.2009 22:09

RE: Kto vraždí v mene viery ??

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 180446

V jedné věci s Vámi nesouhlasím. Myslím si že cestu k Bohu nebo možná obráceně cestě Boha k člověku není zapotřebí znalosti písma (abecedy). Bohové nejsou závislý na naší znalosti písma. Ani na velikosti našeho IQ. Jsou to větší frajeři než tušíme.

180511

10.1.2009 22:42

RE: Kto vraždí v mene viery ??

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 180511

Jsou-li Bohové frajeři, pane/paní "89", je některý z nich menší a jiný zase větší? A který je ten největší? A nezávidí ti menší těm větším jejich velikost?

A co když je to jinak. Co když jsou všichni ti Baalové, Amonové, Quetzalcoatlové, ... frajery jen v myslích lidí, kteří potřebují k životu berličku víry? [smích]

180513

11.1.2009 8:36

RE: Kto vraždí v mene viery ??

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 180513

Frajeri jsou protoze nemusi cekat desetitisicetisice let az lidstvo prijde na to ze se da psat a jeste cekat na to kdo se to nauci. Pak k nim promluvit a tvrdit ze pravdive zjeveni je jen to co je v textech. Jak je to s jejich velikosti a zavisti nevim. Ale vzhledem k tomu jak nesnasenlivej a zarlivej byl JAHVE ve starem Zakone, jiste je to dobra otazka a lecos se z toho da vytusit. Ale pozor, zase jsou to spisy, spisy a spisy...
Ano souhlasim s Vami. Co kdyz je to jinak, vsichni ti Baalove, Amonove, jenom tam chyby Kristove, Jahvove, Alahove. Ano mozna to jsou frajeri v nasich myslich, protoze potrebujeme berlicku viry. V tom plne souhlasim. To je tajemstvi. Ale to uz je vec vlastni zkusenosti, nikoliv verouky.

180550

9.1.2009 11:43

RE: Kto vraždí v mene viery ??

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 180331

Redneku, je to skoro dobře, dodám jen, že srdce je spíš distribuční jednotka pro rozesílání informací do obou "mozkových soustav" člověka. Jednu máme v dutině tělní, druhou v dutině hlavy. A spolupráci obou měl zajistit právě projekt "křestu".

Ale protože existovaly síly, které si chtěly "smetanu" ponechat jen pro sebe, musel projekt, daný latinou + matematikou "skrytého součtu" počkat.
Věda svým zkoumáním hmoty šla jinou cestou než ti, kdo koncipovali projekt, známý jako křesťanství. I oni věděli, proč blázny nazývali "blahoslavení duchem". Rozdvojení osobnosti (schizofrenie) je dlouhodobým "projektem okolního prostoru", jak nastartovat obě vícečetné soustavy, kterými člověk zpracovává informace hmotné (potravu) a ty nehmotné (myšlení, vjemy...)
A nějakou dobu trvalo, něž se podařilo někomu s touto diagnozou se opět zařadit mezi ty "normální", je nás už asi víc.
Jak fungují obě "mozkové" soustavy, to popisuji v některé ze svých úvah.

180345

9.1.2009 20:12

RE: Kto vraždí v mene viery ??

Kadencecrazy 154.?.?.?

Reakce na 180345

V dnesni pokrocile vede by me zajimala diagnoza psychyatru co se tyce mozkovych pochodu treba zida Freuda ktery se v tehdejsich dobach mezi zidama za schizofrenii nepovazovali i kdyz v nich popisoval vsechny ty incestni slasti ve svy rodine a pri tom zkoumani hmoty nezapomel v jeho rozdvojenym okolnim prostoru ani domaci zviratka .......... Mam to jeho uceni ktery povazuju za vymejvani mozku pred sebou cerny na bilym a mam strach aby me z tech uvah o kterych pisete neprasla kotrba .

180399

9.1.2009 20:55

RE: Kto vraždí v mene viery ??

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 180399

...nerad bych někomu způsobil prasklinu lebky, spokojím se s trhlinou ve "skálopevném přesvědčení", které si každý během života pěstujeme.
Úklid mozkovny je na stole, tohle je rozcvička. A asi se tomu úklidu nevyhneme nikdo. Jen čuchám, odkud vítr vane.

180404

10.1.2009 9:34

RE: Kto vraždí v mene viery ??

Kadencecrazy 154.?.?.?

Reakce na 180404

Ja mam tvrdou kedlubnu tak ze bez obav a doufam ze jsem se Vas moc nedotknul kdyz jsem si dovolil pouzit slovicka z Vasich comments . Je jen aby jste nemusel cuchat jak pohlizim na brainwash massmedii s kteryho se skoro vzdycky vyklube nejake svinstvo . A kdyz uz jsme u toho uklidu ktery popisujete , chtel bych se dozit ty rozcvicky a videt ty mozkovnice sionistu a tech co jim lezou do riti na stole , samozrejme ze pitevnim .

180460

10.1.2009 8:19

RE: Kto vraždí v mene viery ??

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 180399

V časopise Bollingenská věž (2, 1990), který vydávali příznivci psychologa Junga se také zamýšleli nad obviněním jeho osoby se spolupráce s nacismem. Jak známo Jung přijal 1933 předsednictví v "Německé lékařské společnosti pro psychoterapii." Přijal tuto funkci v Německu zcela dobrovolně, byl totiž švýcarským občanem.
Jung ani v poválečných vydáních svého díla nevypustil mimo jiné tuto zvláštní větu:
"Tak je naprosto neodpustitelným omylem, jestliže považujeme výsledky židovské psychologie za všeobecně platné. Přece nikdy nikoho také nenapadne, aby považoval indickou nebo čínskou psychologii pro nás za závaznou. Laciná výtka antisemitismu, která je mi pro tuto kritiku udělována, je právě tak neinteligentní, jako by mě obviňovali z protičínských předsudků."
Freudovská psychologie se pokud mám přesné informace v Evropě nepoužívá, jen v USA (=Židé). Když vzpomenu jen filozofy, kteří se inspirovali freudismem: Adorno, Marcuse, Fromm...všechno Židé.
Pojetí nevědomí jako divadla, které neustále nějak klame, podvádí, no nevím. Typické možná je, že Freud nemá pojem něhy. (Něžnou Židovku najít je myslím taky problém.) Chtělo by to delší rozbor. Řekl bych jen tak: normální člověk myslím když má problém se třeba napije, má ženskou, jde se proběhnout...a je v pohodě. Žid ne. Je zablokovaný. Prostě zůstane to v něm. Co jim poradit? (Možná snad jen aby jako ten rabín z Šulchan Aruchu nebo kde použili na své cestě opravdu všechny záchody a neobtěžovali svou zablokovaností, zapařeností a zaraženými... lidstvo.)

180457

9.1.2009 21:42

Petr cenzorovi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Já a Vy víme, co jste nepustil do diskuse. Pro mne jste tím skončili, vy pozéři a pokrytci.

180413

10.1.2009 12:27

Malý důkaz o tom, jak církev katolická podporovala vědu a výzkum a pomáhala lidstu

Nasredin 85.?.?.?

Jan Jesenius se narodil v roce 1566 ve Vratislavi. Studoval lékařství ve Wittenbergu a v Padově. Zaměřil se anatomii a chirurgii. Publikoval celou řadu chirurgických prací a byl osobním lékařem císařů Rudolfa II. a Matyáše. Později se stal rektorem a kancléřem University Karlovy v Praze. Jan Jesenius jako první uskutečnil veřejnou pitvu a přispěl tak významně k rozvoji anatomie. Ve spise 'Pro anatome sua actio et ad pectandum indicatio' objasnil význam pitev z hlediska anatomických znalostí proti oponentům církve.

Karlova universita však nesla důsledky pobělohorské porážky. Vítězný Ferdinand II. sloučil v roce 1622 Universitu s klemantinskou kolejí a byla předána jezuitům.

Univerzita, která se postavila proti panovníkovi, byla tvrdě a nemilosrdně potrestána. Její rektor Jan Jesenius byl surově zavražděn 21. června 1621 na popravčím lešení na Staroměstském náměstí při popravě 27 českých pánů. Před popravou mu byl katem vyříznut jazyk a jeho tělo bylo vystaveno na náměstí.

180473

10.1.2009 19:29

Revoluční žid

smoke 89.?.?.?

http://www.katolikrevue.cz/civitas/revolucni_zid_e_michael_jones.htm

180497

12.1.2009 4:39

Autor clanku -Vraždit ve jménu Božím - je zaujaty blazen

Martin Zajdlik 24.?.?.?

Autor je asi jeden z mnoha silne pomatenych ateistu, se silnymi komplexy.
Zaprve - co ma spolecneho usili zidovskeho naroda o zbudovani zidovskeho statu a s jeho upevnovanim s virou v Boha, proboha??? A ktera moc se kdy na svete nesnazila silou moci prosadit a urvat si uzemi, za coz vdecime i my, vcetne tady ukrivdeneho autora chudacka nasim predkum, kteri tady semlely pred par set lety kelty a jine kmeny.

Zadruhe - konflikt je oboustranny a spise bych typoval na ony krovaky, ze oni nemajice co ztratit, neustale posilaji rakety na neci dvur, na nevinne lidi. Kdyz mi to bude delat muj soused, tedy ne ze by se prel o pozemek, ale rovnou na me bude strilet, jamozrejme, ze kazdy zdravy clovek se bude branit nejdriv pravne a kdyz selze vse, tak se jej bude snazit zastavit jakymi koli prostredky driv, nez mi soused vyvrazdi rodinu.

Autor by si mel udelat poradek v hlave nejdriv s jeho vztahem k bohu ci Bohu a pak teprve mluvit o narode urciteho vyznani, aby z nej tolik nesmrdela zaujatost proti nekomu, ne na zaklade nekoho, ale na zaklade jeho neporadku v jeho hlave.

180626

12.1.2009 15:50

RE: Autor clanku -Vraždit ve jménu Božím - je zaujaty blazen

smoke 194.?.?.?

Reakce na 180626

Tento příspěvek je pouhá snůška nenávistných talmudistických nesmyslů. Vzhledem k tomu že Izraelci nejsou bibličtí židé, nýbrž protikřesťanští talmudističtí Chazaři z jižního Ruska a se Svatou zemí nemají historicky ani geneticky nic společného (viz níže), přesto to byli oni, kdo zahájil teror proti domorodým muslimům , stejně tak jako v zednářských revolucích a válkách organizují teror proti křesťanům v Evropě a Americe.

Znám tvé skutky, i soužení a chudobu (ale jsi bohatý), i rouhání těch, kteří si říkají Židé, a nejsou, ale jsou shromáždění Satanovo.(Zj 2-10)
Nic se neboj toho, co máš vytrpět. Hle, ďábel uvrhne některé z vás do vězení, abyste byli vyzkoušeni, a budete mít soužení po deset dní. Buď věrný až do smrti a dám ti korunu života. (Zj 2-11)
A andělu církve ve Filadelfii piš: Toto říká ten Svatý a Pravý, který má klíč Davidův, který otvírá, a nikdo nezavře a zavírá, a nikdo neotevře:
Znám tvé skutky. Hle, postavil jsem před tebou otevřené dveře a nikdo je nemůže zavřít. Neboť máš sice malou moc, ale zachoval jsi mé slovo a nezapřel jsi mé jméno. (Zj 3-8)
Hle, dávám ti ze shromáždění Satanova ty, kteří si říkají Židé, a nejsou, ale lžou. Hle, způsobím, že přijdou a pokloní se u tvých nohou a poznají, že jsem si tě zamiloval. (Zj 3-9)

180673

12.1.2009 17:53

RE: Autor clanku -Vraždit ve jménu Božím - je zaujaty blazen

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 180673

Doufejme, že mu to dojde...

180692

Příspěvků: 206

08.01. 04:50 Aja  Kazda armada
08.01. 12:07  RE: Kazda armada
08.01. 17:00 Jarmila  RE: Kazda armada
08.01. 19:58 Sam Ting Wong  RE: Kazda armada
09.01. 14:30 honzaaa  RE: Kazda armada
12.01. 23:05 dodo  RE: Kazda armada
08.01. 13:45  RE: Kazda armada
08.01. 14:10  RE: Kazda armada
08.01. 23:45  RE: Kazda armada
13.01. 00:01 dodo  RE: Kazda armada
13.01. 00:16 aristokrat  RE: Kazda armada
08.01. 05:13 vulgar von hulwaath  nekdo by tam mel vlitnout...
08.01. 06:05 Bubu-Aus  Cirkev
08.01. 13:01  RE: Cirkev
08.01. 15:47 hestroy  RE: Cirkev
08.01. 22:39 Bubu-Aus  RE: Cirkev
08.01. 06:44 Kadencecrazy  Inkvizicni svine
08.01. 08:30 hestroy  RE: Inkvizicni svine
08.01. 08:53 Takyjeden  RE: Inkvizicni svine
08.01. 11:16  Zmanipulovaná statistika o počtu ateistů
08.01. 12:57 IVAn  RE: Zmanipulovaná statistika o počtu ateistů
08.01. 08:59 Filip S  RE: Inkvizicni svine
08.01. 09:33 Takyjeden  RE: Inkvizicni svine
08.01. 09:58 mtk  RE: Inkvizicni svine
08.01. 12:08 klub  RE: Inkvizicni svine
08.01. 23:52 Filip S  RE: Inkvizicni svine
09.01. 08:39 Spytihněv  RE: Inkvizicni svine
09.01. 10:40 Takyjeden  RE: Inkvizicni svine
09.01. 12:09 Spytihněv  RE: Inkvizicni svine
08.01. 10:26 voyta  RE: Inkvizicni svine
08.01. 12:16  RE: Inkvizicni svine
08.01. 15:37 hestroy  RE: Inkvizicni svine
09.01. 00:08 Filip S  RE: Inkvizicni svine
09.01. 08:48 Spytihněv  RE: Inkvizicni svine
08.01. 11:04 Sam Ting Wong  RE: Inkvizicni svine
08.01. 11:20 Spytihněv  RE: Inkvizicni svine
08.01. 23:48 Filip S  RE: Inkvizicni svine
09.01. 08:30 Spytihněv  RE: Inkvizicni svine
08.01. 12:03 janko  RE: Inkvizicni svine
08.01. 12:11 hestroy  RE: Inkvizicni svine
08.01. 12:26 janko  RE: Inkvizicni svine
08.01. 12:36 hestroy  RE: Inkvizicni svine
08.01. 13:15 Nasredin  RE: Inkvizicni svine
08.01. 22:31 janko  RE: Inkvizicni svine
08.01. 23:02 Nasredin  RE: Inkvizicni svine
09.01. 09:40 janko  RE: Inkvizicni svine
08.01. 14:09  RE: Inkvizicni svine
08.01. 15:51 hestroy  RE: Inkvizicni svine
12.01. 16:10 Filip S  RE: Inkvizicni svine
12.01. 17:08 hestroy  RE: Inkvizicni svine
12.01. 17:29 hestroy  RE: Inkvizicni svine
13.01. 05:24 kirkmen  RE: Inkvizicni svine
09.01. 09:01 Spytihněv  RE: Inkvizicni svine
08.01. 18:15  V něčině na to stačí dokonce jedno slovo
08.01. 21:40  RE: Inkvizicni svine
09.01. 11:26 hestroy  RE: Inkvizicni svine
09.01. 15:10  RE: Inkvizicni svine
09.01. 15:56 Vojta49  RE: Inkvizicni svine
09.01. 16:32 hestroy  RE: Inkvizicni svine
09.01. 17:40 Had.  RE: Inkvizicni svine
10.01. 23:24 Vojta49  RE: Inkvizicni svine
11.01. 11:39 janko  RE: Inkvizicni svine
11.01. 14:54 pietroo  RE: Inkvizicni svine
11.01. 16:37 janko  RE: Inkvizicni svine
11.01. 16:55 MedaBeda  RE: Inkvizicni svine
11.01. 22:19 pietroo  RE: Inkvizicni svine
11.01. 21:23 janko  RE: Inkvizicni svine
11.01. 14:59 Vojta49  RE: Inkvizicni svine
11.01. 22:01 janko  RE: Inkvizicni svine
12.01. 00:52 Vojta49  RE: Inkvizicni svine
12.01. 08:54 janko  RE: Inkvizicni svine
12.01. 08:55 janko  RE: Inkvizicni svine
12.01. 09:31 hestroy  RE: Inkvizicni svine
11.01. 12:39  RE: Inkvizicni svine
09.01. 16:28 hestroy  RE: Inkvizicni svine
12.01. 16:05 Filip S  RE: Inkvizicni svine
08.01. 12:34  RE: Inkvizicni svine
08.01. 15:43 hestroy  RE: Inkvizicni svine
08.01. 16:14  RE: Inkvizicni svine
08.01. 17:24  RE: Inkvizicni svine
08.01. 21:40 janko  RE: Inkvizicni svine
08.01. 21:45 hestroy  RE: Inkvizicni svine
08.01. 17:29 hestroy  RE: Inkvizicni svine
08.01. 17:52 hestroy  RE: Inkvizicni svine
08.01. 18:19  RE: Inkvizicni svine
08.01. 21:03 hestroy  RE: Inkvizicni svine
11.01. 22:51 Karel z Čech  RE: Inkvizicni svine
12.01. 03:27 Rene Bartosek  RE: Inkvizicni svine
08.01. 18:06 hestroy  RE: Inkvizicni svine
08.01. 19:46 Nasredin  RE: Inkvizicni svine
08.01. 23:53  RE: Inkvizicni svine
09.01. 02:11 Nasredin  RE: Inkvizicni svine
09.01. 12:31 mtk  RE: Inkvizicni svine
08.01. 19:02 Kadencecrazy  RE: Inkvizicni svine
09.01. 13:02 janko  RE: Inkvizicni svine
12.01. 16:01 Filip S  RE: Inkvizicni svine
08.01. 14:21  RE: Inkvizicni svine
08.01. 15:51 hestroy  RE: Inkvizicni svine
08.01. 14:33  RE: Inkvizicni svine
08.01. 15:44 hestroy  RE: Inkvizicni svine
08.01. 20:36 KILLROY  RE: Inkvizicni svine
08.01. 21:09 hestroy  RE: Inkvizicni svine
08.01. 21:54 janko  RE: Inkvizicni svine
08.01. 22:38 KILLROY  RE: Inkvizicni svine
09.01. 09:57 janko  RE: Inkvizicni svine
09.01. 11:21 hestroy  RE: Inkvizicni svine
12.01. 17:39 hestroy  RE: Inkvizicni svine
13.01. 11:50 KILLROY  RE: Inkvizicni svine
13.01. 13:23 hestroy  RE: Inkvizicni svine
14.01. 12:04 smoke  RE: Inkvizicni svine
08.01. 22:01  RE: Inkvizicni svine
09.01. 23:24 ELCID  RE: Inkvizicni svine
08.01. 18:28 Kadencecrazy  RE: Inkvizicni svine
08.01. 20:48 KILLROY  kadence - slow down
08.01. 21:11 hestroy  RE: kadence - slow down
08.01. 22:59 Kadencecrazy  RE: kadence - slow down
08.01. 22:47 Kadencecrazy  RE: kadence - slow down
13.01. 00:24 dodo  RE: Inkvizicni svine
08.01. 07:34 Anna Marie  Pane Tomane,
08.01. 09:53  RE: Pane Tomane,
08.01. 11:35  RE: Pane Tomane,
08.01. 11:48 hestroy  RE: Pane Tomane,
08.01. 13:30  RE: Pane Tomane,
08.01. 19:20 aristokrat  RE: Pane Tomane,
08.01. 12:06 kirkmen  RE: Pane Tomane,
08.01. 17:35 hestroy  RE: Pane Tomane,
09.01. 05:40 kirkmen  RE: Pane Tomane,
09.01. 13:04 mtk  RE: Pane Tomane,
09.01. 14:30 Spytihněv  RE: Pane Tomane,
09.01. 15:14 Takyjeden  RE: Pane Tomane,
09.01. 15:53 hestroy  RE: Pane Tomane,
09.01. 17:52 Takyjeden  RE: Pane Tomane,
09.01. 18:31 hestroy  RE: Pane Tomane,
09.01. 18:54 Takyjeden  RE: Pane Tomane,
09.01. 19:49 hestroy  RE: Pane Tomane,
09.01. 20:23 hestroy  http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/
10.01. 11:48 mtk  RE: http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/
09.01. 20:29 hestroy  pokračování
09.01. 20:58 hestroy  Pokračování aneb něco o koncilech
09.01. 21:11 hestroy  A jedeme z kopce
09.01. 21:19 hestroy  Jedeme z kopce
10.01. 10:30 pietroo  RE: Jedeme z kopce
10.01. 19:21 Takyjeden  RE: Jedeme z kopce
09.01. 15:02 Nasredin  RE: Pane Tomane,
09.01. 19:14 Nasredin  RE: Pane Tomane,
09.01. 21:30 Kadencecrazy  RE: Pane Tomane,
10.01. 12:43 mtk  RE: Pane Tomane,
10.01. 13:28 Nasredin  RE: Pane Tomane,
08.01. 20:35 Lahinch  RE: Pane Tomane,
08.01. 08:00 Gösta z Mosta  chacha
08.01. 13:36 Nasredin  Samozřejmě, že pravdu mají ateisté.
08.01. 15:56 hestroy  RE: Samozřejmě, že pravdu mají ateisté.
08.01. 18:34  RE: Samozřejmě, že pravdu mají ateisté.
08.01. 21:06 KILLROY  vizia Rima o 50 rokov
08.01. 21:40 hestroy  RE: vizia Rima o 50 rokov
08.01. 22:17 KILLROY  pokus o budicek
08.01. 23:25 Nasredin  RE: pokus o budicek
09.01. 01:12 MedaBeda  RE: pokus o budicek
09.01. 14:22 KILLROY  RE: pokus o budicek
09.01. 21:33 hestroy  RE: pokus o budicek
10.01. 21:53  RE: pokus o budicek
10.01. 19:56 Antiseptik  RE: pokus o budicek
08.01. 22:58 Nasredin  RE: Samozřejmě, že pravdu mají ateisté.
08.01. 14:10 Lahinch  no
08.01. 14:52  RE: no
08.01. 15:09  RE: no
08.01. 16:11 Lahinch  podivam se na to
08.01. 16:20 sxg  RE: no
08.01. 16:07 hestroy  RE: no
08.01. 14:28 sxgo  Ako funguje katolícka cirkev
08.01. 15:58 hestroy  RE: Ako funguje katolícka cirkev
08.01. 16:10 Takyjeden  Tak nějak mám dnes pocit,
08.01. 16:44 Jarmila  MFD
08.01. 16:47 sxg  RE: MFD
08.01. 19:01 pensista  Slované-Slave(slejf)
08.01. 21:55 hestroy  RE: Slované-Slave(slejf)
08.01. 22:26  RE: Slované-Slave(slejf)
09.01. 01:50 MedaBeda  RE: Slované-Slave(slejf)
09.01. 08:59 petrovich  RE: Slované-Slave(slejf)
09.01. 09:58 Spytihněv  RE: Slované-Slave(slejf)
09.01. 11:25  RE: Slované-Slave(slejf)
08.01. 20:37 Pavel -Čert- Němec  Mozna by panu Vlkovi meli poslat nasledujici odkazy
08.01. 23:53 Rene Bartosek  Tezko rict kam to tematicky patri.
09.01. 00:04  Až budete vy sami provozovat tenhle plátek zadarmo,
09.01. 04:59  mafiani
09.01. 05:42 kozoroh  Jaká byla politika katolíků před začatkem druhé světové valky a jaká je dnes.
09.01. 10:29 Redneck  Kto vraždí v mene viery ??
09.01. 11:06 Thor  RE: Kto vraždí v mene viery ??
09.01. 11:58 hestroy  RE: Kto vraždí v mene viery ??
09.01. 13:10 kirkmen  RE: Kto vraždí v mene viery ??
09.01. 22:58 janko  RE: Kto vraždí v mene viery ??
10.01. 06:12  RE: Kto vraždí v mene viery ??
10.01. 22:09  RE: Kto vraždí v mene viery ??
10.01. 22:42 Vojta49  RE: Kto vraždí v mene viery ??
11.01. 08:36  RE: Kto vraždí v mene viery ??
09.01. 11:43 janko  RE: Kto vraždí v mene viery ??
09.01. 20:12 Kadencecrazy  RE: Kto vraždí v mene viery ??
09.01. 20:55 janko  RE: Kto vraždí v mene viery ??
10.01. 09:34 Kadencecrazy  RE: Kto vraždí v mene viery ??
10.01. 08:19 pietroo  RE: Kto vraždí v mene viery ??
09.01. 21:42  Petr cenzorovi
10.01. 12:27 Nasredin  Malý důkaz o tom, jak církev katolická podporovala vědu a výzkum a pomáhala lidstu
10.01. 19:29 smoke  Revoluční žid
12.01. 04:39 Martin Zajdlik  Autor clanku -Vraždit ve jménu Božím - je zaujaty blazen
12.01. 15:50 smoke  RE: Autor clanku -Vraždit ve jménu Božím - je zaujaty blazen
12.01. 17:53 hestroy  RE: Autor clanku -Vraždit ve jménu Božím - je zaujaty blazen

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 2

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 1

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 885