Diskuze k článku

Zemský ráj v nedohlednu

Příspěvků 65

19.12.2008 3:08

Tisíckrát ano

LaFox 85.?.?.?

Pod tento článek se mohu jenom podepsat [smích]

178494

19.12.2008 5:53

Jsou BL nezávislé a nebo to jenom předstírají?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

O Evropské unii bylo zde na Zvědavci již napsáno bezpočet článků a ještě více příspěvků od čtenářů. Nemá tedy význam se opakovat a zdůrazňovat, že pod rouškou ekonomické spolupráce se postupně a plíživě "sjednocená" Evropa stane (má se stát - v červenci 2009) dalším monstrem k ovládnutí lidí a jednotlivých národů a dalším stupínkem k vytvoření jedné světové vlády. Jediná země členských států, které ústava povoluje k rozhodování občanů referendum je Irsko a NE je jednoznačně NE. Není tedy o čem nadále diskutovat. Proč najednou takový nátlak? Proč opakovat referundum, dokud neprojde? A co jiné státy, kde referendum nebylo umožněno? Komu tolik záleží na tom, aby se Evropská unie vytvořila? Nebudu tady jmenovat jednotlivé členy mezinárodního bankovního kartelu, kteří si myslí, že jedině oni mohou rozhodovat o lidském společenství na planetě a proto jedině ONI jsou oprávněni k založení jedné světové vlády. Pro účel této diskuze postačí, když napíši jméno alespoň jednoho jediného člověka, který usiluje o totéž. Lépe řečeno...nahání těm dříve zmíněným vodu na mlýn. Ten pán se jmenuje Jan Čulík.

Zmýlit se je lidské...ale mýlit se tolikrát? A navíc, když se jedná o žurnalistu - rádoby - "nezávislé" webové stránky? Žurnalista, který rozprostírá nabídku různých názorů a sám má názory - mírně řečeno - rozporuplné? Nejde jenom o extrémismus pana Čulíka týkající se Evropské unie a nebo napadání diplomatického jednání prezidenta Klause, ale pan Čulík se mýlí a uráží i pana Kotrbu za jeho názory. Například tady (poslední odkaz v článku):

Nesmyslné jsou i paranoidní úvahy o "vlivových" organizacích maďarského finančníka Gyorgye Sorose. Kotrba nechápe, že západní společnosti jsou pluralitní. Neumí jazyky a zná jen Rusko. V západních zemích vládne princip tzv. "clear blue water". Jednotlivé insituce či mocenská centra nejsou mafiánsky provázány jako ve východní Evropě. Při posledních amerických prezidentských volbách investoval Soros velké finanční částky ve snaze zabránit znovuzvolení George Bushe prezidentem. Potud Kotrbova paranoidní představa, že všechno americké je navzájem spojeno a od ďábla pochází. Mohl by si uvědomit, že Soros ani není původem Američan, ale Maďar. Toto je ovšem také součástí této zvláštní české xenofobie.

Tak se podívejme, co píší o G.Sorosovi třeba TADY. Že by tohle pan Čulík nevěděl? Mýlí se tedy často, ale možná i záměrně? Naskýtá se nám tedy nezbytná otázka: "Pro koho pan Čulík pracuje?"

178504

19.12.2008 6:32

RE: Jsou BL nezávislé a nebo to jenom předstírají?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 178504

Neodpustim si aforismus Jiriho Zacka. [velký smích]
Blbost je absolutní polyglot - mluví všemi jazyky světa.

Pan Kotrba mozna umi jenom rusky, i kdyz bych odhadl, ze pasivne musi podle odkazu ve svych clancich zvladat i anglictinu. Krom toho, ze je nesmirne pracovity se neboji reflektovat skutecnost a napsat podle nejlepsiho vedomi i pozitivni komentar k osobe VK, ktereho jinak dvakrat v oblibe zrovna on nema. Naivitu zapadnich intelektualu, nema cenu rozebirat.

Ja si lecos z realneho socialismu pamatuju, z toho duvodu mam k moci velmi kriticky pristup. Zakladni zasada rimskeho prava stara nejaka 2 000 let hovori za vsechno. Stat dovoleno pouze to, co je zakonem vyslovne receno! Uz stari Rimane vedeli moc, dobre odkud hrozi smrtelne nebezpeci republice a ukazalo se, ze meli naprostou pravdu. Kdo se holt nechce poucit, ten si to zopakne.

178508

19.12.2008 18:50

RE: Jsou BL nezávislé a nebo to jenom předstírají?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 178504

Tak tak, Mirdo. Xenofobie je Čulíkovo oblíbené slovo. Stejně jako nacionalismus.

A když už Čulík určuje národnost Soroše, tak proč rovnou nenapíše, že je to žid?

Hraní se slovíčky mu jde dobře. Přesně podle Protokolů...

178568

19.12.2008 19:34

RE: Jsou BL nezávislé a nebo to jenom předstírají?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 178568

>Hraní se slovíčky mu jde dobře. Přesně podle Protokolů...
---------
Nikoliv podle tvaru nosu, ale podle skutků poznáte je(!)
Tohle platí i pro pisálky typu "vydavatele BL". Ne nadarmo se říká, že: "Pero je mocnější než meč", proto tedy opatrně...To, co vychází z pera Jana Čulíka se nemusí vždy shodovat se zájmy národa a ku prospěchu většinové společnosti. Už dříve jsem měl k několika článkům na BL výhrady, ale říkal jsem si: "Budiž...máme tady holt svobodu projevu a lidi si to už sami přeberou". Ano, přeberou...ale jenom tehdy, vědí-li odkud vítr věje.

178574

19.12.2008 6:28

Čulík nereaguje

Upak 217.?.?.?

Britské listy, potažmo pan Čulík opravdu nereaguje na zaslané články nebo cokoli jiného. Já jsem poslal do BL článek i básničku a nikdy žádná reakce nepřišla. Ani odmítnutí, ani poděkování, nic. Tomu se říká tupounská "demokratická" ignorance.

178507

19.12.2008 12:03

RE: Čulík nereaguje

Striga 85.?.?.?

Reakce na 178507

Je otázka, nakolik "tupounské" byly vaše příspěvky. Já jsem tam psala asi dvakrát a pokaždé mi to zveřejnili, i když zkráceně a upraveně, takže něco vyznělo jinak, než jsem chtěla.

178532

19.12.2008 7:21

Stručně a jasně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Velmi dobře napsáno Martino.

178509

19.12.2008 9:34

Úvaha o nesmrtelnosti chrousta :)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Na rozdíl od pana Stwory si myslím, že globální krize přichází. Kulminují problémy v ekonomice. Pádem informačních bariér dochází ke konfrontaci mezi etniky, náboženstvím či politickými alternativami na celosvětové úrovni. Nárůst spotřeby energie, přelidnění a nerovnoměrné přerozdělení zdrojů, stagnace vědeckotechnického vývoje vlivem lobistických ekonomických zájmů jistých skupin .. to vše probíhá stále více na globální úrovni právě vlivem jisté formy násilné integrace do nadnárodních struktur. KRIZE. Je krize skutečně tím co bychom měli vnímat NEGATIVNĚ ? .. Pokud přijmeme "konspirační" myšlenku, že vše se neděje přirozeně a krize je ŘÍZENA ZA ÚCELEM podpory NWO, kdy bezpečnost lidstva a planety (ekofaktor) může být zajištěna pouze skrze omezení práv a svobod občanů nového systému pak je v případě KRIZE zcela jistě čeho se obávat. Zejména pokud bude globální systém řídit hrstka vyvolených. Normální člověk se obává zotročení. Problém je zda skutečně nejsme paranoidní. Zda se neobáváme chimér. Opravdu je zde účel ? Opravdu je krize řízená za nějakým účelem nebo jde o přirozený proces ? Pokud jde o přirozený proces tak najednou pojem KRIZE může získat naprosto jiný nádech. Může být spojen s nadějí. Očištění - to je asi nejpříznačnější slovo. Je sice otázkou jak bude očištění probíhat a kdo vše "ods..e" jako první ale výsledek může být pro planetu a lidstvo pozitivní. Vývoj kvalitativně jiným směrem vždy probíhal po nakumulování problémů a následné krizi (válce). Jsme paranoidní či ne ? Soustřeďme se na fakta. Doba Nietzeho revolucí přišla. Bůh je mrtev. Přežijí jen nejsilnější (nejmocnější) a odpad bude smeten. Nejsilnější nutně neznamená nejschopnější a odpad nutně neznamená intelektuální či společenskou lůzu tj. neschopné. Nejsilnějším může být klidně nejschopnější zloděj a nejslabším ten co ztratí přístup k příležitostem. Na nás je abychom si uvědomili kde se nacházíme a kde se v budoucnu chceme nacházet. Nestaneme-li se silnějšími nepřežijeme.

178517

19.12.2008 11:01

RE: Úvaha o nesmrtelnosti chrousta :)

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 178517

Ono to je hodne otazka informovanosti v komplexni forme. To, ze spekulace muzou vytlacit cenu ropy nahoru chapu, ale ve snu by me nenapadlo, ze to mohou byt stovky procent. V lete stala ropa 150$ za barel dneska a to prosim v zime 40$. Dobre informovana elita samozrejme spoustu trendu s predstihem vidi, co se na nas riti a samozrejme do toho vklada sve motivy, aby si kryla vlastni zajmy. Snazi se protlacit nejakou alternativu, ktera ji nejvice sedi.

S Nietschem bych v tomto smyslu moc neopereval ve tricatych letech z jeho nadcloveka vysli mimo jine nacisti a jak to nakonec dopadlo? Jestli si naposledy zavalcime, tak problem nebude spocitat porazene, ale par viteznych jedincu toho Nietscheho nadcloveka. Mimochodem je to s nim jako s yetim, taky ho jetse nikdo nevidel. A o Boha bych nemel starost, to ze zapadni spolecnost je v hlubokem upadku a hnije a starne zevnitr jeste neznamena, ze to postihlo cele lidstvo. Prezijeme pouze pokud bude lidmi, pokud dame prednost zvireckosti v nas, dopadneme spatne. Lidi mohou pokracovat v civilizaci, zvirata obdarena intelektem jsou slepou vetvi vyvoje.

178527

19.12.2008 11:48

RE: Úvaha o nesmrtelnosti chrousta :)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 178527

Nietsche byl jen takovým zosobněním jistého ranního filosofického pohledu na dnešní dění ve světě. Rozhodně jeho pohledy chápu jako překonané. Přesto je tento typ vnímání u jistých skupin stále patrný a dokonce bych řekl, že zažívá jistý kvalitativní remake a popularizaci. Co znamená překonat zvířeckost v nás ? Jít proti základním pudům. Ty v sobě nemáme jen tak pro nic za nic. Zajišťovaly (zajišťují) naše přežití. Tzn. Mají svůj účel. Nebo opravdu myslíte, že jsou jisté pudy již nepotřebné a v dnešní společnosti dokonce škodlivé ? No možná. Možná máte pravdu. Co pak s tim ? Odstranit je ? Přetvořit člověka ? Jak ? Komunističtí socio-konstruktéři svůj pokus o přetvoření podstaty člověka již předvedli a vedlo to víme kam. Projektovat změny člověka zvnějšku bez dobrovolné-nevnucené iniciativy každého jedince neklaplo. Jak tedy na to ? Vnitřním dobrovolným přístupem jednotlivce ke svému egu ? Změníme se sami a dobrovolně čímž se změní i společnost ? Dobrovolně se máme přetvořit a zabít zvířeckost v nás ? Jistě uznáte, že to nebude vůbec lehké. Možná to je zcela nemožné. Pořád jen slyšíme z různých stran, že je třeba začít u sebe. Fajn. Ale kde začít ? Proč začít ? Jak přinutit ostatní aby přestali býti sobečtí a začali také ? Vždyť ke změně dojde jen pokud se změní dostatečné kvantum lidí kolem. Donutíme to kvantum aby se začali přetvářet sami a dobrovolně ? Aj aj aj .. tu to skřípe u slova "donutíme" co ?? .. Tak jim tedy vytvoříme podmínky aby k nutnosti sebepřetváření dospěli tak nějak sami a přirozeně či nenásilně ? Vzdělání je ta cesta ? Hm .. No jo ale jaké vzdělání ? Jaké podmínky pro přetváření se, máme vytvořit ? Máme něco vůbec plánovitě vytvářet nebo čekat až se to "nějak" samo vytvoří? Pasivita je cesta ? Hmm .. třeba .. ale třeba je našim údělem hrát svou roli na tomto jevišti a to co nejlépe. Domů můžeme jít až to divadlo skončí ne ?. Na co jinak bychom na to jeviště lezli ? Nebo nás tam někdo dostrkal ? [smích] Hmm tak tedy změňme scénář a staňme se vlastními režiséry svého Vlastního! představení. Nebude mít ta hra koncept říkáte ? Hmm asi ne .. zbyde z ní paskvil ale bude naše !! Co s diváky, tj. těmi ostatními systémotvůrci ? Inspirujeme je a začnou také hrát svá vlastní představení ? Jak to pojmout ? Jako výchovu ? Vzdělávání ? Nalejvárna nebo tlak na samostatné uvažování ? Nebude vnitřní odpor (byť dobrovolný) takovou autocenzurou vedoucí nás k dobrovolné ztrátě pocitu vlastní vnitřní svobody ? To je ale panečku bordel. Anarchie! Někdo musí systém řídit. Když ne ONI tak tedy MY ! Vyženeme cizí kmen z našeho loviště za jakoukoliv cenu. Zvířeckost v nás - Jo pane .. ten souboj s naší vlastní zvířeckostí vůbec nebude žádná (_)_) .. [mrknutí jedním okem] a je otázka jestli má vůbec smysl. Nebude třeba lepší se s naší zvířeckostí zžít? :...Automaticky kráceno

178530

19.12.2008 18:37

RE: Úvaha o nesmrtelnosti chrousta :)

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 178530

Ne znamena to, ze biologicka podstata je sice podstatmnou casti nas, ale lidi z nas nedelaji ani svaly, ani zuby nebo drapy. Kazdy musi zacit u sebe, ja jsem kuprikladu velice mizerny konzumistanec. Dvoje rifle 5 let, dokud se mi nerozpadnou, kabat strary deset let, boty... Co si dopravam nadstandartn je konzumace masa pouzivam auto, i kdyz tankuju nadrz, tak jednou za mesic nebo za dva, takze to zas ta neprehanim. V blizke budoucnosti prijde nevyhnutelne dusledky konzumniho zpusobu zivota a tam budou lidi muset masove volit mezi lidstvim a tim druhym.

Pokud se serveme o tencici zdroje, tak jsem zvolili to druhe. Individualita je pouze jedna strana mince, tou druhou stranou mince je, ze clovek je skupinovy tvor. Valka versus kooperace. Egoisticke zajmy a zajmy celku. Civilizace a chaos, k tomu budou smerovat ty nase individulani volby. Jakekoliv zvoleni extremu bude fatalni chybou, at uz se upneme ke kolektivismu v ramci nejake totality nebo egu, ktere se ztrati v anarchii. Lidstvi je o tom vyhybat se extremum, tak aby byla nejaka stabilita a nejaka budoucnost. Neni k tomu potreba nejaka vysoka filosofie lide to instiktivne chapou, staci se podivat jak si "pouhou" izolaci prerosteleho ega dokazi poradit deti, ktere to nikdo neucil ve skolni tride.

Prestoze neni demokracie dokonala a mozna bude v budoucnu posilena zpetna vazba na zastupitelskou politickou elitu, tak je zdaleka nejlepsi prostredi, ktere potlacuje autoregulacne extremni jednani. Ale ani demokracii nelze nikomu vnutit jako jediny zpusab, jak udrzovat spolecnost na urovni nejake stability. Navic nelze ani universalne predepisovat, ktere principy z demokarcie budou pouzity v ruznych mistnich podminkach. Muzeme tvrdit, ze nejaky rezim je nedemokraticky, nemusime ho mit radi, muzeme se od nej izolovat, ale meli by jsme se vystrihat nejakeho nasilneho vmesovani. Silou nikdo lidi nezmenil, pouze je docasne k necemu prinutil.

178564

19.12.2008 21:53

RE: Úvaha o nesmrtelnosti chrousta :)

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 178564

Někde jsem četl, že konzum čili honba za materiálnem je jen výrazem vnitřního neklidu ducha. Snažíme se dosáhnout spokojenosti skrze získávání hmotných statků a neustále zjišťujeme, že ten běh nemá cíl. Toužíme po něčem, získáme to a toužíme po něčem jiném, zase to získáme a opět nejsme naplnění a spokojení .. dál a dál. Můžeme mít auto a vilu ale otazníky v nás zůstávají. Prostitutka např. touží po zajištění. Představuje si ten dům a auto co získá. věčírky, drahé šaty ... nevím co vše si ženy představují. Vydělá si a má to. Jezdí v bouráku a bydlí v drahém bytě a ... Je spokojená ? Ne její duše je rozpolcená. Majetek ji nečiní šťastným. Sedí v koženém křesle a ví, za jakou to bylo všechno cenu. Už to nejde vzít zpět. Zničil ji její vlastní sen. Kolik z nás ničí naše sny ? ... Poznal jsem lidi, kteří nic neměli a nic ani neměli šanci získat. V té zemi nefungovaly banky a půjčky. Přesto. Ti lidé byli tak nějak .. volnější ? Snad i spokojenější. Ženeme se za něčím a nemůžeme s tím přestat. Dělá nás to závislými. Ano máte pravdu. Osvobodit nás nikdo nemůže .. to můžeme jen my sami. To je to první s čím u sebe musíme začít. Osvobodit se od našich falešných snů. Třeba nás zrovna krize zastaví na honbě za "mamonem". Možná, že člověk potřebuje nějakou pořádnou krizi aby se mohl změnit. možná lidstvo potřebuje krizi aby přešlo na jinou úroveň. V každém případě nestačí jen soustředění se na sebe. Současně je dobrá každá snaha o změnu tohoto systému, který nás na cestu za konzumem láká. Současný systém je na lákadlech a využívání naší zvířeckosti postaven. Měnit sebe a měnit systém. Oboje. Otázka je jak na to. To platí v obou případech. Nejtěžší bude asi ta válka s námi samotnými.

178581

19.12.2008 22:35

RE: Úvaha o nesmrtelnosti chrousta :)

Datel 216.?.?.?

Reakce na 178581

Jene . prostituka vydelava na drogy - velke procento.Ale znam i ty (nebo jednu) co jsou stastne ktera to dela pro decko. A pak nekolik nymfomanek . Verte kdo sedi v kersle je bodel dama . Tu se to nazyva call agency.

178584

20.12.2008 8:54

RE: Úvaha o nesmrtelnosti chrousta :)

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 178584

Znám pár co tvrdí, že to dělají pro děcko. Jsou to pochopitelně jen kecy pro oblbnutí sebe sama. Ale pokud jim to pomůže se svou duší vyrovnat... No v podstatě s Vámi jinak souhlasím

178601

20.12.2008 10:09

RE: Jak se změnit?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 178530

Tísíce otázek, žádná odpověď a žádný návrh na řešení...

>...Pořád jen slyšíme z různých stran, že je třeba začít u sebe. Fajn. Ale kde začít ? Proč začít ? Jak přinutit ostatní aby přestali býti sobečtí a začali také ? Vždyť ke změně dojde jen pokud se změní dostatečné kvantum lidí kolem.
-----------
Za posledních dvacet let se svět kolem nás změnil natolik, že kdyby se trosečník navrátil domů z pustého ostrova, kde neměl televizi, internet a ani Mladou frontu Dnes, tak to doma vůbec nepozná. Co nás asi přivedlo k té "nadstandartní" životní úrovni, kdy regály v obchodě jsou plné zboží, ale člověk, buď na to nemá a nebo stejně neví, co si vybrat? Mezilidské vztahy ochladly a raději překročíme na zemi ležícího bezdomovce, než abychom mu podali ruku a přispěli několika korunami na jeho mizerné živobytí. Televizní stanice se předhánějí, která jako první přinese divákovi důkaz, že si Paris Hilton včera opět zapomněla obléci kalhotky. Sex na reklamě, sex v parku, sex v autobuse i v metru, sex v zaparkovaném automobilu, sex za každým rohem...sex všude.

Ale to je v pořádku. Máme tady přeci demokracii. Svobodu slova a svobodu projevu. Co by to byla za demokracie a svoboda, kdyby člověk musel v sobě potlačovat i ten nejzákladnější sexuální instinkt, neboli rozmnožovací pud? Hned první léto po sametovém podvodu mohly naše ženy vychutnat plnými doušky pocity této svobody. Pokud si dáma přála na veřejném koupališti obnažit svoji výbavu, vrchní část plavek zůstal doma a tak i pánové mohli rovněž tímto projevem svobody vychutnávat "západní styl
demokracie". Tolik očekávaný zápaďácký styl života, kterému nám komunistický režim tak dlouho bránil. Taková pastva pro oči...
a tolik zmařených roků(!)

Napsal jste:
>Komunističtí socio-konstruktéři svůj pokus o přetvoření podstaty člověka již předvedli a vedlo to víme kam.
------------------------------------------
Mohu-li porovnat - "Co bylo a co se děje nyní"?, tak to klidně mohu shrnout do jedné jediné věty: "Co se děje nyní - to nebylo...a to, co bylo, to se děje i nyní". Jinými slovy - nesouhlasíme s tím, kam jsme se nyní dostali, ale to kdysi nebylo a přitom rozkladem komunismu bolševismus nezanikl. Připomínám - nic se neděje náhodou a nikam jsme nepokročili...bolševismus je nám v patách. Nechci to nadále rozepisovat a popisovat důvody železné opony. Článek je o Čulíkovi a tohle je reakce na váš příspěvek...

Jak z toho ven? Co takhle začít sami u sebe? Tohle jsme už někde slyšeli, že jo? Já vím...společnost je už napůl v rozkladu a ryba zapáchá od hlavy již pěkně dlouho. Proč třeba nevyzkoušet metodu přímé demokracie? Domáhat se změny, psát dopisy a udání na vládu, pokud si ta banda zločinců ještě zaslouží ten hrdý název - "Vláda"? Otravovat a otravovat, dokud je čas. Organizovat demonstrace, dokud nespadne klec(!) *...Automaticky kráceno

178603

20.12.2008 10:12

RE: Jak se změnit?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 178603

- dokončení -

Organizovat demonstrace, dokud nespadne klec(!) Lidé, kteří si svá práva neprosadí, žádné si nezaslouží. Vláda to sama od sebe nabízet nikomu nebude. Myslím si, že ještě není pozdě.

Rodina a s tím spojena především výchova ratolestí je základním stavebním prvekem společnosti. Klást největší důraz na výchovu dětí a obětovat tomu veškerý potřebný čas i kdyby to mělo znamenat snížení životní úrovně. Tímto začneme sami u sebe a nemusím snad ani připomínat, jak je tohle nesmírně důležité. Zabavit děcka sportem a zúčastnit se jejich zábavy. Vybírat téma
filmů a dívat se s dětmi společně na pohádky i na vzdělávací pořady. Tohle je ta nejlepší investice vašeho života, nikoliv však se zaručeným návratem. Máte však přehled o tom, co se do toho malého mozečku ukládá. Je to vaše ratolest i vaše povinost. Tohle nepíšu přímo na vás, ale všeobecně. Možná ani nemáte děti...já také ne.

Mezilidské vztahy. Nebýt lhostejný ke svému okolí a pomáhat jiným. Být upřímný, dobrosrdečný a přívětivý ke druhým lidem. Nejenže se to vrátí, ale rozjede se to jako lavina mezi další lidi a tu už nikdo nezastaví.

Uvedu příklad. Na kraji silnice stojí stařenka a bojí se přejít křižovatku. Co teď? Zastavit za přechodem a nabídnout stařence pomoc. Upřímně se na ni usmát. Babička vám musí vidět na očích, že jste jí přišel pomoct a ne, že jí chcete ukradnout kabelku. Jinak vám bábina vběhne pod kola projíždéjících automobilů a máte ji na svědomí. Těch vašich pět minut způsobilo velikou změnu
v jejím životě, na kterou již nikdy nezapomene. Babička získala opět důvěru k cizím lidem, způsobil jste jí radost a zvedl jste její sebevědomí. Babička bude mít o čem vyprávět svým soukmenovcům. Tím to však nekončí. Při návštěvě vnoučat babička všem rozdá s úsměvem bonbóny a už nebude tou starou otravnou a mizernou bábou, ale bude zase jejich babička. A tak to může
pokračovat do nekonečna. Nápadů je spousta...chce to jenom mít otevřené oči a srdce. Začněme tedy nejprve sami u sebe. Já už to dělám.

178604

20.12.2008 17:10

RE: Jak se změnit?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 178604

[smích] [cool] [smích]

178628

20.12.2008 17:52

RE: Úvaha o nesmrtelnosti chrousta :)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 178530

Když už je řeč o tom Nietzschem, tak v odkazu ho mají bezmála za otce postmoderny.
"Čím je opice člověku? Posměchem nebo bolestným studem. / Urazili jste cestu od červa k člověku, a leccos ve vás je posud červ. Kdysi jste byli opice, a i nyní je člověk opice – více než kterákoli opice. / … Hleďte, hlásám vám nadčlověka. / Nadčlověk je smysl země. Vaše vůle nechť dí: Nadčlověk budiž smysl země!" (IV, 14)

178631

19.12.2008 9:53

Mafie a EU

eda521 eda (zavináč) napismi (tečka) cz 194.?.?.?

Jsou chvíle kdy opravdu miluji ženskou logiku. Ta schopnost pojmenovat věci pravými jmény, slovy, kterým rozumí každý - to je často jen nedostižný sen mnohých notorických psavců. Autorce gratuluji, tohle můžete tisknout jako manifest dnešních obyčejných lidí, kteří chtějí prostě žít.
Kromě absolutního souhlasu jen jednu poznámku.
Před časem jsem zkusil hrát na netu hru Travian. Dá se říct, že jde o model mocenského boje prostřednictvím ekonomiky, zbrojení a válek. Každý hráč je subjektem tohoto modelu, ať si toho je vědom či nikoliv. I když vztah k reálnému světu jistě není přesný, pravidla mocenského boje bez skrupulí to ilustruje dost dobře. Například:
Velké moci může odolávat jen velká moc, proto je budování moci povinné i pro pouhé přežití.
Spolky mají společná pravidla, které musí ctít všichni zúčastnění - můžeš být s námi a ctít naše pravidla, nebo na druhé straně barikády s jinými pravidly. Tvé místo na mapě může říkat, že nemáš moc na výběr. Spolek má vnitřní mocenskou strukturu, svoboda členů má hranice (typicky různé) podle pravidel (vč. nepsaných).
Špatná pravidla spolku by vedla k jeho zániku, proto spolek žije jejich neustálými změnami.
Spolupráce ve spolku je velká síla založená na důvěře. Důvěra není samozřejmostí, je třeba ji pěstovat sdílením informací a konkrétními činy. Zrada důvěry není z jiného světa a může se zrádci krátkodobě vyplatit.
Správné informace a jejich utajení před protimocí jsou klíčové pro úspěch jakékoliv strategie při konfliktu s protimocí.
... atd.
Náš svět není z hlediska boje o moc až tak jiný, má navíc jasné limity života (prostředí), nekonečnou pestrost cest vývoje, dějinné zkušenosti a oficiální humanismus (v reálu spíše opak).
Mnohem zásadnější je v reálu role informací a na nich postavené důvěry, což si ta reálná moc dobře uvědomuje. Příklad s inkubátory v Iráku dokazuje posun nástrojů moci k šílenství. A 11.září 2001 zůstane už navždy pomníkem mocenského šílenství blížícího se nekonečnu. Proto tomu slušný člověk ani po víc jak 7 letech stále nemůže uvěřit.
Náš svět ztrácí smysl, protože moc umí na zakázku vyrobit, rozšířit a instalovat do našich mozků informace zakládající důvěru k jejím (jinak naprosto nesmyslným) činům. Proto se musíme ptát po pravdivosti mediálních informací a musí existovat možnost sdílet každou osobní zkušenost. Svobodný internet je posledním cílem útoku moci. Monopol na informace by znamenal definitivní vítězství moci.
Mafie i EU jsou spolky s pravidly. Jetliže tam musíme patřit (mapu nezměníme), bojujme o ta pravidla dokud to jde.
Ještě jednou díky autorce za její text.

178519

19.12.2008 10:03

Uwe Ladwig

panelak obama 217.?.?.?

Zil za soudruhu v Cesku,kde se ozenil s katolickou se zahadnym jmenem Culikova. Posléze zili oddelene,jen pragmaticke vyjezdy do NSR za manzelem coz za bolsanu bylo terno. Pani Karla Ladwigova -Culikova zije stridave v C.Budejovicich a Praze. je ji 73let.

178520

19.12.2008 10:31

Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks

hestroy 77.?.?.?

Zde jen otisknu můj mail, která jsem nestrannému šéfredaktorovi Čulíkovi poslal.

Dobrý den, pane Čulíku.

konečně se dostávám k tomu, abych vám vyjádřil svůj obdiv. Ano. Obdiv. Teprve teď mně konečně došlo, jak jste myslel to, že jste si jistý, že čtenáři BL vědí, že BL nemají žádné stanovisko (polemika okolo Jocha).

Pochopil jsem to plně, až po zveřejnění vaší reakce na můj "článek", který jste výstižně a zcela nestranně nadepsal Evropská unie škodí České republice.

Již toto mi značně osvětlilo, jak to s nestranností BL je. Stačí nějaký příspěvek správně pojmenovat a půl práce je hotovo. Vy jste někdy studoval spin doktořinu?

To je v kostce pozoruhodně xenofobní a nacionalistický názor Jindřicha Sládka: "Cizáci" jako Jan Čulík nám do toho, co se děje v ČR, nemají co kecat, protože to jsou cizáci.

Výborná věta. Jen jste si pravděpodobně neuvědomil, že to není názor Jindřich Sládka, ale váš. Ale chápu. Musíte zůstat za každou cenu nestranný. Jako správný šéfredaktor "novin", které nemají žádné stanovisko. No, někteří by mohli namítnou, že názor šéfredaktora v podstatě vyjadřuje stanovisko listu, ale...

Velice bych ocenil, kdybyste mi sdělil, jak jste přišel na to, že jako CIZÁK nemáte co mluvit do dění v ČR. Přišel jste na to na základě následujícího výroku?

Argument typu "například Cohn-Benditova otázka o tom, jak se může prezident na státní návštěvě setkávat s kontroverzní postavou, která závisí na pochybných zdrojích financí, je v otevřené demokratické společnosti naprosto legitimní", je sice pravdivý, nicméně je stejně výstižný jako otázka: "jak si dovoluje Čulík mluvit do českých záležitostí, když žije v Anglii?"

Přečtete si to ještě jednou. A znova. A znova. Už jste to pochopil? Já negativně hodnotím váš argument a přirovnávám ho k jinému argumentu, který je stejně nesmyslný. Ale vy to asi víte, že? Jen tak lehce manipulujete s fakty... Jak se na správného nestranného šéfredaktora patří.

Není to zdaleka poprvé, co mi pan Sládek vysvětluje, že "kdo tu nežije, tak ničemu nerozumí a nemá do čeho kecat".

Zajímavé. Že o tom nevím? Tato lež vznikla jistě jen náhodou. Nebo snad máte nějaký můj mail na potvrzení vašeho tvrzení?

Některé reakce pana Sládka jsou opravdu emocionální nesmysly. Samozřejmě, že se jako hlavní představitel státu nemůže prezident stýkat s každým mafiánem, jak se mu zachce.

Mluvíte snad o Berlusconim?

178521

19.12.2008 10:32

Pokračování: Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 178521

Pan Sládek běduje, že svou "hegemonistickou" politikou Evropská unie ničí české hospodářství. To ovšem není vinou Evropské unie, ale vinou nečinnosti a neschopnosti českých politiků, kteří se nedokáží spojit s politiky z jiných středněvelkých a malých zemí, aby společně obhájili své zájmy. Evropská unie není žádný Sovětský svaz, ale fórum řady evropských zemí - co si ty mezi sebou dohodnou, to se stane zákonem. Česká republika mohla efektivně vystupovat na obranu svého průmyslu.

Zemědělství je také průmysl? To jsou mi novinky... A ta rozhodovací schopnost ČR? Nenechte se vysmát. Nepamatujete si, jaké ústupky muselo Německo udělat Francii kvůli jejich zemědělství? Myslíte, že by to pro nás udělali také? Haha. Bez Francie by EU nebyla. Bez ČR ano.

Znovu opakuji, že základním důvodem pro vznik Evropské unie je zabránit válkám mezi evropskými státy. Pokud by EU neexistovala a válka v Evropě by byla reálnou hrozbou, právě středněvelké a malé země, jako je Česká republika, hrůzy války odnesou nejvíc.

Důkazem budiž WWII, kterou ČR téměř nepřežila, že?

Ještě jsem chvíli přemýšlel, zda jste na ty cizáky přišel až po přečtení této věty:

Závěrem bych jen podotkl, že pro pana Čulíka je naprosto nepodstatné to, kdo bude rozhodovat o osudu naší země. On v ní totiž nežije.

Schválně jsem se zeptal několika lidí, zda z této věty pochopili, že když tu nežijete, nemáte do událostí tady co kecat... Co myslíte, že mi odpověděli? Jsem si jistý, že podobný názor si na vás udělala většina lidí, kteří si váš i můj příspěvek přečetli.

Pane Čulíku. Víte o tom, že jste nejen pokrytec, ale i schopný manipulátor a spin doktor? Přeji mnoho zdaru v další nestranné činnosti [smích]

S přátelským pozdravem

Jindřich Sládek

178522

20.12.2008 11:55

RE: Pokračování: Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks

Nasredin 85.?.?.?

Reakce na 178522

Vážený pane, pod nickem "hestroy". BL čtu pravidelně a vybírám si, neboť mám volbu. Nejsem však tak kritický k činnosti redakce jako Vy. A už vůbec ne do té míry, abych difamujícími formulacemi na adresu Jana Čulíka, ztrhal celé BL.

A na závěr odpověď na Vaši otázku: "Zemědělství je také průmysl? To jsou mi novinky...".

Z preambule stanov Svazu průmyslu a dopravy České republiky: "Význam slova průmysl v názvu Svazu je použit ve svém nejširším významu, tj. zahrnující výzkum, výrobu všeho druhu včetně těžebního průmyslu, energetiky, stavebnictví, obchodu a služeb.", t.j. i zemědělství. Nashle.

178608

20.12.2008 23:45

RE: Pokračování: Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 178608

Zemědělství opravdu není průmysl, bylo tu už pár tisíc let před ním. I do té košaté účelové definice jste si ho musel dopsat sám.
Britské listy jsem rád četl v době gruzínské války, kdy téměř všechna oficiální média začala naprosto fascinujícím způsobem lhát (vzhledem k tomu, že v prvním okamžicích hlásila pravdivě vývoj bojových akcí). Proti "proruskému" tónu BL také Čulík poprskával, asi to bylo spíš Kotrbovo dílo. Jinak jsou až přiliš multi-kulti a na "levačku".

178645

21.12.2008 0:58

RE: Pokračování: Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks

Saša 74.?.?.?

Reakce na 178645

V posledních nejméně padesáti letech, zemědělství (a živočišná výroba) se převážně provozuje průmyslovým způsobem. Potrava se vám dostává do obchodu téměř bez dotyku lidské ruky. Pro vysokou hustotu obyvatel to tolik nevidíte v Evropě, na zemědělskou farmu není téměř místo, ale jinde je to milionový byznys, kde obrovské stroje obdělávají půdu/sklízí úrodu od obzoru k obzoru a postupují od jihu na sever. Živočišná výroba drůbeže a prasat jsou fabriky se statisíci kusy „živých výrobků“ a několika nádeníky, kteří to obsluhují. Je zcela zbytečné a OFF TOPIC se dohadovat co je zemědělství – myšlenka je snad od počátku jasná?!

178649

21.12.2008 19:45

RE: Pokračování: Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 178649

I když se zemědělství na planetě místy provozuje průmyslovým způsobem, což, jak trefně popisujete, pro samé lidi v Evropě není vidět - a že jich u nás ještě přibude, neb jsme se čerstvě stali přistěhovaleckou zemí - nelze ho jen tak prohlásit průmyslem a užít to ke znevážení spoludiskutujícího, a ještě navíc, jak rovněž správně poznamenáváte, off topic.

178680

23.12.2008 14:10

RE: Pokračování: Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 178608

Víte Nasredine, je vidět, že jste si nepřečetl ty články, že? Nechápu, o co vám jde. Jestli si myslíte, že chování Čulíka je korektní, pak máte jistě pravdu. Ale onehdy jste se také podivoval nad tím, že nějaký článek označí za paranoiu. Teď Čulík napsal, že musíme bojovat v Afghánistánu, aby tam nestříkali kyselinu do obličejů odkrytých žen. Toto píše šéfredaktor. Souhlasíte s ním?

178763

19.12.2008 13:18

RE: Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks

Outofjacket 124.?.?.?

Reakce na 178521

Pane Hestroy,

co Vam budu povidat - s BL a objektivitou pana Culika mam sve zkusenosti. Kdyz byla valka v Jugoslavii, pan Culik razil tvrde filosofii z niz jiste meli jestrabi z NATO radost. Jeho uvahy me vyprovokovaly do te miry, ze jsem tenkrat napsal do BL tohle ( k nelibosti pana Culika):

Vazeny pane Culiku,

Je to poprve, co jsem se rozhodl prispet do Britskych Listu. Vyprovokoval me k tomu Vas preklad serialu Channel Four o valce v Kosovu. Je smutne, ze se situace na Balkane (a v podstate v celem svete, Cecnu nevyjimaje) prezentuje tak zoufale jednostranne, bez jakehokoli pokusu o hlubsi a nezavislou analyzu problemu.

Ale dejme si ruku na srdce: muzeme verit tomu, cim nas media denne zavaluji? Nemeli bychom si radeji polozit otazku kdo za nimi stoji a jake jsou jejich skutecne cile?

Nenapadlo Vas nekdy, ze jedinym opravdovym cilem dnesni svetove Elity je ten halasne vytrubovany New World Order, svetovy rad s jednou vladou, jednou armadou a jednou polici pro vsechny? Ze to znamena pro vsechny staty (a hlavne ty slabsi, pochopitelne) vzdat se sve narodni suverenity je nasnade.

Triky, ktere k tomu Elita pouziva uz nejmene 100 let, jsou jasne a daji se shrnout pod jeden hlavni termin: globalizace.

Pujdeme-li v nasem pruzkumu trosku hloubeji, zjistime, ze strategie pro dosazeni globalizace je zalozena na teorii Machiavelliho a je propracovana Elitou do nejrafinovanejsich detailu. Vytvorte problem (nenavist mezi staty/narody, hospodarska deprese, ale muzete si dosadit podle chuti), pockejte si na reakci (ozbrojene srazky, revoluce, terorismus, atd.) a pak prijdte s nevinnou tvari jako spasitel a navrhnete reseni problemu (OSN, NATO, armada sjednocene Evropy, povyseni principu humanity nad stanovy Charty OSN, atd.) Pro uspech tohoto bohulibeho pocinani je ovsem zivotne dulezite, aby nikdo z postizenych neprisel na to, ze ti, kdoz zpusobili horu lidskeho utrpeni, jsou presne titez lide, kteri ted prinaseji "spaseni".

Zkuste se pane Culiku v nekterych Vasich komentarich oprostit od citovych navalu (mozna jako u vetsiny normalnich lidi zpusobenych neustale opakovanymi TV zabery placicich matek a trpicich deti ze svetovych bojist) a ukazte, jak ma vypadat neuplatny a nezaujaty investigative journalism.

Na zaver chci dodat, ze Vase Listy delaji velkou a uzitecnou praci uz tim, ze oteviraji sve forum pro vsechny nazory, at bile, cerne, nebo rude. A doufam, ze pro censuru nebude ve Vasich Listech nikdy misto. Jinak by se musel pan Voltaire v hrobe obracet...

S pozdravem,

Outofjacket [bliji]

178537

19.12.2008 18:56

RE: Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 178537

Inu, je to rozený demokrat. Už je civilizovaný, žije 30 let v Anglii. Bůh nás ochraňuj před podobnou civilizovaností!

178570

20.12.2008 1:07

RE: Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks

yyy 200.?.?.?

Reakce na 178537

jste to vy? zijete v australii? dlouho jsem vas necetl. zdravi yyy

178589

20.12.2008 5:13

RE: Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks

Outofjacket 124.?.?.?

Reakce na 178589

Ano pane "yyy200", jsem stale v Australii...a jestlipak vite, ze uz nejmene 20 let existuje plan, podle ktereho bude v Australii budouci hlavni stan svetove Elity? Bylo by to povidani na dlouhe vecery, nicmene spocitali si peclive, ze narod 20 milionu slozeny z cca 120 narodnosti a navic dokonale odzbrojeny diky masakru v Pt Arthuru (rikam tomu "australsky 9/11"[mrknutí jedním okem] nema sanci na odpor. Chtel jsem si pred 2 roky koupit prak (ano, takovy, jaky jsem mel jako maly kluk na vesnici) - a rekli mi, ze je to "potencialni teroristicka zbran" a tudiz praky neprodavaji! A na vzduchovku zde musite mit zbrojni pas!! Odzbrojit Americany bude doufam podstatne tezsi...
Chodim sem na Zvedavce jen zridka, nemam jaksi cas, ten posledni vylet mi ale nedal, abych si na pana Culika (a jeho "politicky korektni" kydy) nevzpomnel...

Zdravi

Outofjacket

178596

20.12.2008 10:31

RE: Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 178596

>...a jestlipak vite, ze uz nejmene 20 let existuje plan, podle ktereho bude v Australii budouci hlavni stan svetove Elity?
----
četl jsem o tom, ale myslím si, že v této době tehdejší technologie patří dinosaurům. Budou muset hodně předělávat.

>...navic dokonale odzbrojeny diky masakru v Pt Arthuru (rikam tomu "australsky 9/11"[mrknutí jedním okem] nema sanci na odpor.
----
Vidím z vašeho příspěvku, příteli, že zajistě víte, že Port Arthur incident byl hoax. Sehraný právě k odzbrojení společnosti.

Jsou to dacani, ale také břídilové. Nepovede se jim to(!)...Je nás mnogo. Hodně štěstí v životě a spokojenost a zdraví celé rodině na Vánoce.
Mirda [mrknutí jedním okem]

178606

20.12.2008 13:26

Pane Mirdo, obdivuji Vas optimismus!

Outofjacket 124.?.?.?

Reakce na 178606

Ne, to neni mineno ironicky - ujistuji Vas, ze to myslim zcela uprimne! Po vice nez dvou desetiletich u protinozcu jsem prisel o idealy - a take o optimismus.
Zde v anglicke kolonii s nezmenenou mentalitou neplati "nas mnogo" - leda ze byste mel na mysli "mnogo negramotu, pasivnich a neinformovanych az k placi!" Znam zde 2-3 ceske emigranty s nimiz se mohu takto bavit - s "domacimi" bych si to nedovolil..."neda se tady verit ani vlastnimu stinu" (jak mi rekl nedavno jeden inzenyr-emigrant z Indie).
Dival jsem se vcera na film KATYN (muj stryc byl presne tak popraven ve sklepeni vezeni Ostaskov/Mednoje v roce 1940). Bylo mu 22 let... Docela si umim podobny konec predstavit ve svem pripade - uvidite, ze to neni plane straseni (bohuzel)!
Jinak ovsem i Vam preji hezke, klidne a mirove vanoce - a stale takovy optimismus v roce 2009!

Srdecne zdravim

Outofjacket [smích]

178615

19.12.2008 11:04

Velmi přínosný článek

Filip S 147.?.?.?

Paní, moc dobrý a přínosný článek.

O Britských listech: Četl jsem si je v době války Rusko x Gruzie. Zdál ose mi, že BL byly objektivní. Když jsem si ale přečetl ty Čulíkovy žblebty a ódy na EU, měl jsem chuť zvracet. Co to je proBoha za demagogii, co předvádí? On z celého souboru vytáhne jeden jediný nepatrný střípek (to studium ve VB), a na něj pěje ódu. Inteligentní člověk ne-demagog se podívá na daný problém s nadhledem, podívá se na všechny aspekty problému.

Ztráta suverenity by nebyla tak hrozná, kdyby se VYPLATILA. Což pochopitelně neplatí, protože nežijeme v utopii. Čulík by si proto měl uvědomit, že EU po LS bude velmi výhodná pro všelijaké eu-byrokraty, lobbisty, nadnárodní koncerny, které budou mít svůj lobbing snadnější (čím centralizovanější EU bude, tím líp pro ně.). a samozřejmě pro ideology, kteří EU ovládli: Jedná se o všelijaké zhoubné liberály, neomarxisty, multikulturalisty, feminist(k)y, anti-homofoby a jiné rozbíječe rodiny, zelené mag*ry aj. tito ideologové to budou mít pro prosazování svých idejí po centralizaci EU (=LS) mnohem mnohem snazší.

Nevýhodná je LS a ztráta suverenity pochopitelně pro těch "spodních 99%", pro normální občany.

Argumentace Čulíka mi připadá jako argumentace nějakých jednoduchých lidí o přijetí eura. Když tvrdí, že musíme přijmout euro, protože je to jednodušší pro cesty do zahraničí, mám chuť je střílet.

178528

19.12.2008 17:12

RE: Velmi přínosný článek

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 178528

>Ztráta suverenity by nebyla tak hrozná, kdyby se VYPLATILA.
-------
Krátce po založení Federální rezervní banky (1913), její architekt Paul Warburg prohlásil: "Nový světový řád tady bude, ať se nám to líbí a nebo ne. Otázkou pouze zůstává, bude-li zaveden se souhlasem a nebo násilím".
Pozn.: Paul Warburg byl pokrevní příbuzný Rothschilda.

Mafiánské způsoby ovládání společnosti se dějí mafiánskými způsoby. Kdo se postaví proti, je zničen (viz.Lincoln, Garfield, Kennedy). Nesmíme opomenout ani ruského cara Nicolase Romanova II., který se postavil proti plánům Rothschilda k ovládnutí finančního trhu Ruska a skončilo to bolševickou revolucí a vyvražděním carské rodiny. Mafie se příliš nerozpakuje.

Historie nám napovídá, že když to nejde podobrém, tak to půjde pozlém. Možná právě proto lze pozorovat tolik "dobrovolné" spolupráce? Vzdali to snadno a bez boje. Dobrovolně si nasadili chomout Nového světového řádu a navíc ještě podávají vozkovi úslužně do rukou otěže. Za "ONI" si dosaďte vlády "demokratických" zemí a nebo i Čulíka.

>Nevýhodná je LS a ztráta suverenity pochopitelně pro těch
>"spodních 99%", pro normální občany.
----------
Těch spodních 99 procent je většina populace. Nastal čas jednat(!).

178557

19.12.2008 19:39

RE: Velmi přínosný článek

Čech 83.?.?.?

Reakce na 178528

Pane filip, vtip je v tom, že do EU, ke kterému je možno mít moc výhrad, Česká republika vstoupila dobrovolně, pan president Klaus, který na ni dnes nenechá nit suchou, to svým podpisem stvrdil. Čulík má pravdu v tom, že nějakou solidní alternativu dneska republika nemá. Pokud je někdo jiného názoru, ať se tedy snaží z EU vystoupit (se všemi důsledky), bylo by to určitě čestnější řešení než si neustále stěžovat.

178575

19.12.2008 11:40

Už ticho a přemýšlejte!

Unknown citizen 212.?.?.?

Kdo vytrvá, zvítězí, kdo nespěchá, nehřeší, kdo myslí, toho odprásknout, kdo plní, toho odmávnout. Už chápete? Myslete, ale pozor, aby jste něco nevymysleli, lepší je nemyslet, aspoň přežijete ve zdraví. To jest zákon přírody a nemyslete si, že neplatí i pro lidi. Myslet si můžete, co chcete...[smích]

178529

19.12.2008 14:02

Tentočlánek na BL sice vyšel

skud 194.?.?.?

ale to nic nemění na nehorázné a demagogické argumentaci vydavatele BL http://www.blisty.cz/2008/12/16/art44256.html. Někde jsem se dočetl na BL, ale to ted nemohu najít, že irské hnutí za referendum financovala CIA, až takhle daleko došli v argumentaci ve prospěch lisabonu

178542

19.12.2008 15:17

autorce děkuji

Es 193.?.?.?

pěkně napsáno!
Jen k tomu Klausovi a kradení majetku, už mě to napadlo před časem:
Myslíte, že kdyby tu byl někdo jiný dopadlo by to v ČR v 90tých letech jinak? Možná Dubček z toho měli ale strach, jak jinak vysvětlit velice podivnou "nehodu", kterou nikdo nevyšetřil, řidič odmítl vypovídat, vrak byl velice brzy zničen... to přece neni konspirace to jsou fakta.

Dopadlo to s průmyslem a bankami jinak na Slovensku, Polsku, Madarsku atd.?? Nemám tolik informací, ale asi to dopadlo v bleděmodrém všude stejně. Byl u toho Klaus? Způsob asi byl trochu jiný, v tom dostali volnou ruku, ale jde o výsledek, a ten je? Nebo to tam dopadlo jinak?
Možná docela dobré téma na nějaký shrnující článek o vývoji v 90letech v těchto zemích...
Klaus je samozřejmě jejich jen se trošku cuká [smích]

M.Dolejší - analyza.wz.cz:
komunistický model byl opuštěn (pro malou výtěžnost) a nahrazen spotřební společností ovládanou s menšími riziky

178545

19.12.2008 16:31

RE: autorce děkuji

hc 194.?.?.?

Reakce na 178545

Co by kdyby... Faktem je, že s pojmy jako "stoprocentní privatizace" přišli Klaus a jeho parta, nebo že "předklausovská" privatizace Škody Mladá Boleslav ještě proběhla bez skandálů a podezření z korupce apd. Pan Klaus toho má každopádně na svědomí dost.

178554

20.12.2008 14:10

RE: autorce děkuji

mtk 80.?.?.?

Reakce na 178554

A zejména jeho ortodoxní manželka je perla poctivosti - pardon, má sama máslo na hlavě. Ten, který kryje ultrazloděje národního majetku, za odměnu dostal čestnou funkci prezidenta. Svět naruby? Klaus v tom jede s nimi, prvnímu dojmu neradno věřit.

docela malí zlodějíčci

178618

19.12.2008 16:34

NEVÍM PROČ JSOU NA ZVĚDAVCI ODKAZY NA BRITSKÉ LISTY

svoboda jirisvoboda (zavináč) bigstring (tečka) com 74.?.?.?

Britské listy jsou sionistická žumpa podobná jako MF Dnes, to že Britské listy občas uveřejní nějaký článek kritický k režimu je jen taktika, aby získaly čtenáře, neboť sionisté ví, že lež zabalená v pravdě je nebezpečnější než čistá lež. Vydávání zdánlivě opozičních novin a časopisů je jejich stará taktika, popsaná už v protokolech sionských mudrců. Modernější verze jsou podobné servery. Nelze pochybovat že pan Čulík a podobně i soudruh Krejčí, vydavatel stránek publica.cz pracují pro sionisty. Proto nechápu proč pan Stvora dává na zvědavec odkazy z Britských listů zvlášť když na internetu existuje řada lepších objektivních zpravodajských serverů, především

http://nezavisle.info

nebo

http://planetaopic.wordpress.com/

ty jsou desetkrát lepší než britské listy

178555

19.12.2008 18:38

RE: NEVÍM PROČ JSOU NA ZVĚDAVCI ODKAZY NA BRITSKÉ LISTY

Nasredin 85.?.?.?

Reakce na 178555

Vážený pane, odskočil jsem si nachvíli na Vámi uvedené stránky a konstatuji, že jsou "desetkrát lepší než britské listy", ale jen pro xenofoby a nácky. Toť vše.

178565

19.12.2008 18:52

RE: NEVÍM PROČ JSOU NA ZVĚDAVCI ODKAZY NA BRITSKÉ LISTY

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 178565

Vy děláte pro Čulíka? Ten také používá rád tyhle slova... [chechtot]

178569

19.12.2008 18:47

RE: NEVÍM PROČ JSOU NA ZVĚDAVCI ODKAZY NA BRITSKÉ LISTY

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 178555

Také jsem pro to, aby se BL vyhodily ze Zvědavce. Ale na druhou stranu, co když je pan Stwora v podobné pozici jako Čulík? Co když táhnou za jeden provaz? To je otázka.

Takže pokud tu BL zůstanou, je jasné, že jde o podobný projekt jako BL. Nebo ne? [oči v sloup]

178567

19.12.2008 20:22

RE: NEVÍM PROČ JSOU NA ZVĚDAVCI ODKAZY NA BRITSKÉ LISTY

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 178567

>...Co když táhnou za jeden provaz? To je otázka.
----------
Když už i Zvědavec vzbuzuje pochybnosti, tak nám nezbývá nic jiného, Jindřichu, než si vytvořit svůj vlastní názor. [velký smích]
Jedna věc je, přeložené články jiných autorů na Zvědavci a druhá - a to neméně důležitá - je diskuze(!) Tuhle možnost na BL nemáš. Že by i Zvědavec podlehl sionistickému hnutí? Kde jsem to jenom četl? Když už nahlížíš pod víka kanalizace, nenech se ovlivnit svůdným zápachem. Zdání může klamat(!)

178578

19.12.2008 20:43

RE: NEVÍM PROČ JSOU NA ZVĚDAVCI ODKAZY NA BRITSKÉ LISTY

Aja 74.?.?.?

Reakce na 178578

Vlastni nazor vytvorit v kazdem pripade...pokud prerostou konspiracni teorie pres hlavu, pak bych doporucila vytvorit i vlastni webove stranky. [smích]

178579

20.12.2008 3:56

RE: NEVÍM PROČ JSOU NA ZVĚDAVCI ODKAZY NA BRITSKÉ LISTY

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 178579

>Vlastni nazor vytvorit v kazdem pripade...
------
Tak, tak. Tak jsem to i myslel...proto ten smajlík - [velký smích]

178594

19.12.2008 17:12

Článek je dobře napsán, gratuluji ke stručnosti a výstižnosti

Nasredin 85.?.?.?

Snad jen nesouhlasím s formulací: " Já budu mít raději za prezidenta egomaniaka Klause, který umožnil vytunelovat stát, ale aspoň ho nepovažuji za válečného zločince."

1) Kdyby totiž Klaus za něco stál, tak by se pouze neomezoval na nesouhlasná stanoviska k zmíněným válkám, ale jako vyjádření nesouhlasu a na protest by složil funkci. To by bylo čestné, účinné a hodné velké osobnosti, státníka.

2) Tunelování za jeho exekutivního "dozoru" se sice, bohužel, stalo neomluvitenou skutečností, ale jak již někdo zmínil, ČR nebyla v tomto ohledu žádnou výjimkou. To asi proto, že Západní Evropa, šlechta a domorodí keťasové čekali tak dlouho na odkrytí a otevření kapitálu v zemích bývalého tzv. "Socialistického tábora". A že jich (hlavně majetku v nich) nebylo málo.

178556

19.12.2008 19:08

nechtěná mystifikace

Kopecka 90.?.?.?

omlouvám se čtenářům a panu Stworovi , že jsem je nechtěně mystifikovala. BL můj článek publikovaly v úterý a já jsem to přehlédla. V úterý ráno jsem četla BL a svůj článek jsem neviděla,tak buď to tam přidali později nebo prostě stárnu a slepnu.

Martina

178571

20.12.2008 0:47

RE: nechtěná mystifikace

google 85.?.?.?

Reakce na 178571

nevadi. clanok je vyborne napisany a nezaskodilo ho uverejnit aj tu.
BL je dobry projekt aj napriek tomu, ze Culik to ma trochu pokrutene
v hlave. teda nie trochu, ale dost. a bolo dobre to tiez spomenut.
najväcsi pokrutenec na BL je mimo konkurenciu aj tak Boris Cvek.
trochu mi pripomina nasho Vojta. nie vyzorom

Vložený obrázek

ale stylom.

BL vsak nie su len Culik a Cvek.

178587

20.12.2008 1:02

RE: nechtěná mystifikace

Datel 216.?.?.?

Reakce na 178587

Culik je to spravne etnikum .Vzdyt vime kdo te vse v - vlastni - tam i tam.

178588

20.12.2008 1:38

RE: nechtěná mystifikace

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 200.?.?.?

Reakce na 178588

Skládá se jen z jedné otázky, ale ta otázka je velmi, velmi důležitá.!!!!! Neodpovídejte proto zbrkle a bez uvážení! Promyslete si to dobře!
Odpovídejte upřímně a dozvíte se něco o své morálce.
Představte si následně popsanou situaci a učiňte rozhodnutí. Nezapomeňte, že odpověď by měla být spontánní a upřímná. Nacházíte se přímo v centru gigantické povodně vyvolané orkánem... Jste fotoreportérem v samém centru této strašlivé katastrofy a pokoušíte se zachytit obrazem co nejvíce z této hrůzy. Situace je téměř beznadějná - všude okolo vás mizí pod hladinou domy, lidé zoufale bojují s běsnícím živlem. Síla přírody v celé její ukrutnosti bere vše, co jí stojí v cestě.

Náhle vidíte muže řídícího terénní automobil - bezradně a marně se ho snaží dostat pod kontrolu. Ale ten muž vám připadá nějak povědomý...
Poznáváte ho: je to Jiří Paroubek! A také vidíte, že ho rozběsněná masa vody každou chvíli pohltí - navždy...

Máte dvě možnosti: zachránit ho, a nebo udělat nejlepší fotografii vašeho života! Zachránit mu život... Nebo udělat fotku, za kterou určitě dostanete Pulitzerovu cenu! Fotografii zobrazující smrt jedné z nejvýznamnějších osobností České republiky...


A nyní již ona otázka:
.[zmaten]
.[zmaten]
MATNÝ NEBO LESKLÝ PAPÍR???
[chechtot] [překvapení] [pláč] [zmaten] [překvapení]
[Úsměv] [Překvapení] [Cool] [Chechtot] [Pláč] [Velký smích] [Naštvaný] [Vyplazený jazyk] [zmaten] [Zahanbení] [Oči v sloup]

178593

20.12.2008 6:59

RE: nechtěná mystifikace

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 178571

Mne se clanek taky libi, a jsem rad, ze tohle z osobniho hlediska velmi kontraverzni cteni pan Jan Culik zverejnil i na BL. Abych se priznal, tak jsem to taky neregistroval. Navic redaktor BL volal po nazorech lidi, kteri vytahli i paty z " cesekeho rybnika" [velký smích] Vas nazor z petileteho pobytu v Britanii je jiste necekany a zajimavy. Neni nad to mit veci z prvni ruky a ze skutecneho zivota podane kvalitni formou. [smích]

178599

20.12.2008 14:41

doplnění

martina 90.?.?.?

Reakce na 178599

já nevím, kdo má zásluhu na tom , že můj příspěvek v BL vyšel , protože já jsem ho tentokrát poslala panu Kotrbovi. Poslala jsem mu tento email:

"Dobry den, rada bych uverejnila v BL uvahu, kterou posilam v priloze. Panu Culikovi to uz ani neposilam, protoze on moje drivejsi prispevky nebo preklady, ackoliv nebyly sproste ani rasisticke , nezverejnil. Kdyz jsem tak cetla na internetu clanky , u kterych bylo napsane -BL clanek odmitly- , tak mely spolecne to , ze byly negativni k EU nebo k multikulti. Pan Culik ma pravo si na svych strankach zverejnovat , co chce, ale pokud si obsah prizpusobuje k ideologickemu obrazu srdce sveho, tak by nas nemel uvadet v omyl, ze tomu tak neni."

178620

20.12.2008 17:37

RE: doplnění

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 178620

Uniklo my par zajimavych clanku ma BL, na ktere jsem narazil pozdeji na netu, kdyz jsem neco hledal, protoze ty nove do aktualniho cisla nejsou razeny chronologicky. Tedka si to prohlizim pravidlene, az dolu, kde to konci pravidelnou rubrikou Hospodareni BL. Semtama se zrejme stane, ze neketere prirustky prejdou uz do starsiho archivniho vydani.

Ja nemyslim, ze by nas editor BL uvadel v omyl. Nikde prece nevyvesil ceduli, ze zverejni vsechno, a kazdy clovek bude mit nejaky nazor na vec, a minimalne podvedome delat nejakou selekci. To jsou ty ty informace, ktere se nama nelibi a ani nejsem schopni racionalni najit duvody proc. Horsi je pokud selekce je racionalni, a vubec nejhorsi je, pokud nekdo aktivne vyhledava informace selektivniho typu a chrchli jednu za druhou, to uz se jedna pouze o tupou propagandu. Rekl bych, ze je zretelny rozdil mezi BL a jinymi velkymi medii na netu typu "nejlepsi portal roku". [velký smích] [velký smích]

Tohle se treba panu Culikovi povedlo napsat dobre. Bezprostredni postrehy z nejake zeme jsou vzdycky velmi zajimave a lecos vypovydaji.
20.12.2008
POVRCHNÍ DOJMY Z BÝVALÉHO RUSKÉHO HLAVNÍHO MĚSTA:
V ďáblově lůně: Sankt Peterburg 2008
Jan Čulík

A tady je zverejneny dalsi velmi zajimavy clanek pana Schnuura velmi kriticky k LS. A nutno rict, ze kritika postavena na velkem rozhledu a logickych argumentech. Jan Culik sice nezverejni zdaleka vsechno, ale nazor z druhe strany spektra ma na BL prostor. Ono vsechno ani zverejnit neni mozne. Silne pochybuju, ze by treba pan Stwora zverejnoval vsechno, co mu lidi poslou. Kdyby jste mela vy svuj webzin zverejnila by jste vsechno, co vam bude zaslano? Jsem rad, ze se objevil vas clanek tady. To je kouzlo internetu, pokud nekdo napise neco, co ma svou kvalitu. Prostor, kde se to objevi, aby si to lidi mohli precist se uz najde. A to je dobre, protoze to vytvari tlak, aby informace nemohli byt ignorovany na zaklade ideologickem, osobnich antipatii, mocenskou objednavku....

http://www.blisty.cz/2008/12/19/art44325.html

To se ani tak netyka BL jako privatnich svobodnych medii, ktere na netu vypadaji jako dinosauri. Jsou velci, maji o sobe vysoke mineni a dokazi vyprodukovat umerne velikosti obrovske mnozstvi informacnich sracek. Skutecnym novinarum, kteri jsou casto nuceni "svejkovat" tohle rypnuti samozrejme neplati. Ted byla rec o intelktualnich prostitutkach, kteri maji treba ty hypoteky, karieru... postavena hodne vysoko v zebricku hodnot a nekde hluboko naspodu se pak krci profesionalni cest, sebeucta....

178629

19.12.2008 19:23

Rád bych se zastal nikoli Čulíka, ale BL

qwe 88.?.?.?

Mám za to, že i když s názory p.Čulíka spíše nesouhlasím(přesněji řečeno, častěji nesouhlasím, než souhlasím), dělá svými BL nesmírně užitečnou věc. Je tam možno se setkat s různými autory a tedy různými názory, i převzatými články v širokém spektru. Přečtu-li si 2, nebo 3 příspěvky od nějakého autora, vím již, s kým mám tu čest a dále ho sledovat nemusím

178573

20.12.2008 7:02

RE: Rád bych se zastal nikoli Čulíka, ale BL

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 178573

[cool]

178600

20.12.2008 10:43

bohuzel

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 78.?.?.?

ano, cesky clovek musi a stale jeste bude muset prostituovat, pri lepsi verzi libat anus, vyspelejsim demokraciim¨do te doby nez budou na stejne urovni.

178607

24.12.2008 2:08

Vzhůru ke světlým zítřkům.

kozoroh 61.?.?.?

Napsal Joseph G.Toman,Ph.D
Original Sectret Files Publication
Preliminary Version 0.1
www.New2020.com – TomanJoseph@gmail.com

Pokud se Vám to podaří nalést a okopírovat a nebo vytisknout.Obsah je jak v češtině ,tak v angličtině.

OBSAH knihy

Co nedokonalá demokracie způsobila. 4

Vysvětlení grafů. 5

Úvod. 5

Likvidace českého národa. 7

ČR obětovaná v budoucím konfliktu. 8

Přeměna ČR v republiku banánovou. 9

Fakta. 9

Teorie stínu, Göbels, komunisté. 11

Epidemie smrtelných nemocí 12

Zdravotnictví 13

Likvidace kvalitního sociálního řádu. 14

Mexiko vzorem budoucí demokracie. 14

Tajné služby. 15

Policejní stát 16

Politika. 17

Mlčící Média. 17

Neférová justice. 18

Konspirace. 18

Ekonomika. 19

Mohli jsme se již mít mnohem lépe. 21

Ekonomický pohled, příklad K. Varů. 21

Ekonomický pohled, ČR.. 22

Česká republika, obě globalizace. 26

Pochybné výdaje a restituce. 27

Americký radar a 3. světová válka. 28

Ztráty kvůli Američanům v ČR.. 30

Vyproštění se z neokoloniálních pout 32

Politické změny. 33

Jací by měli být čeští leadeři 33

Lekce na zlepšení životní úrovně v ČR.. 34

Referendum.. 35

Kriminalita. 37

Digitální televize – proč ne HDTV?. 37

Filmová, televizní, hudební tvorba. 38

Sudetoněmecký Landsmanshaft 40

Dejme vše do perspektivy. 40

10 bodů jak vytvořit lepší svět 41

Shrnutí: konečná bitva. 42

Co musíme udělat 42

Co jiného nás může čekat?. 43

Tajné organizace, náboženství, atd. 44

Některé nutné kroky. 44

Návrat do reality

178815

26.12.2008 21:19

RE: Vzhůru ke světlým zítřkům.

Kadence crazy 154.?.?.?

Reakce na 178815

Mate recht a tohle bude realita ! ............ zemsky raj to na pohled [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] a to je ta krasna zeme [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] zeme ceska domov muj [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] ..............

178928

28.12.2008 4:20

RE: Vzhůru ke světlým zítřkům.

Pasant-x 79.?.?.?

Reakce na 178928

Vy jste to někde našel? Uvedený link nabízí jen hosting...

178999

28.12.2008 4:37

RE: Vzhůru ke světlým zítřkům.

Pasant-x 79.?.?.?

Reakce na 178815

Zmizelo to naprosto dokonale.

http://web.archive.org/web/*/http://www.New2020.com [pláč]

179000

25.12.2008 16:40

Bohužial ...

CMB 62.?.?.?

maximálne pravdivé a výstižné.
Úprimnú sústrasť Euroobčania.

178867

Příspěvků: 65

19.12. 03:08 LaFox  Tisíckrát ano
19.12. 05:53 Mirda  Jsou BL nezávislé a nebo to jenom předstírají?
19.12. 06:32 Rene Bartosek  RE: Jsou BL nezávislé a nebo to jenom předstírají?
19.12. 18:50 hestroy  RE: Jsou BL nezávislé a nebo to jenom předstírají?
19.12. 19:34 Mirda  RE: Jsou BL nezávislé a nebo to jenom předstírají?
19.12. 06:28 Upak  Čulík nereaguje
19.12. 12:03 Striga  RE: Čulík nereaguje
19.12. 07:21  Stručně a jasně
19.12. 09:34  Úvaha o nesmrtelnosti chrousta :)
19.12. 11:01 Rene Bartosek  RE: Úvaha o nesmrtelnosti chrousta :)
19.12. 11:48  RE: Úvaha o nesmrtelnosti chrousta :)
19.12. 18:37 Rene Bartosek  RE: Úvaha o nesmrtelnosti chrousta :)
19.12. 21:53 jean.laroux  RE: Úvaha o nesmrtelnosti chrousta :)
19.12. 22:35 Datel  RE: Úvaha o nesmrtelnosti chrousta :)
20.12. 08:54 jean.laroux  RE: Úvaha o nesmrtelnosti chrousta :)
20.12. 10:09 Mirda  RE: Jak se změnit?
20.12. 10:12 Mirda  RE: Jak se změnit?
20.12. 17:10 Rene Bartosek  RE: Jak se změnit?
20.12. 17:52  RE: Úvaha o nesmrtelnosti chrousta :)
19.12. 09:53 eda521  Mafie a EU
19.12. 10:03 panelak obama  Uwe Ladwig
19.12. 10:31 hestroy  Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks
19.12. 10:32 hestroy  Pokračování: Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks
20.12. 11:55 Nasredin  RE: Pokračování: Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks
20.12. 23:45  RE: Pokračování: Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks
21.12. 00:58 Saša  RE: Pokračování: Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks
21.12. 19:45  RE: Pokračování: Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks
23.12. 14:10 hestroy  RE: Pokračování: Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks
19.12. 13:18 Outofjacket  RE: Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks
19.12. 18:56 hestroy  RE: Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks
20.12. 01:07 yyy  RE: Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks
20.12. 05:13 Outofjacket  RE: Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks
20.12. 10:31 Mirda  RE: Inu, také přispěji svou troškou do mlýna, BL sucks
20.12. 13:26 Outofjacket  Pane Mirdo, obdivuji Vas optimismus!
19.12. 11:04 Filip S  Velmi přínosný článek
19.12. 17:12 Mirda  RE: Velmi přínosný článek
19.12. 19:39 Čech  RE: Velmi přínosný článek
19.12. 11:40 Unknown citizen  Už ticho a přemýšlejte!
19.12. 14:02 skud  Tentočlánek na BL sice vyšel
19.12. 15:17 Es  autorce děkuji
19.12. 16:31 hc  RE: autorce děkuji
20.12. 14:10 mtk  RE: autorce děkuji
19.12. 16:34 svoboda  NEVÍM PROČ JSOU NA ZVĚDAVCI ODKAZY NA BRITSKÉ LISTY
19.12. 18:38 Nasredin  RE: NEVÍM PROČ JSOU NA ZVĚDAVCI ODKAZY NA BRITSKÉ LISTY
19.12. 18:52 hestroy  RE: NEVÍM PROČ JSOU NA ZVĚDAVCI ODKAZY NA BRITSKÉ LISTY
19.12. 18:47 hestroy  RE: NEVÍM PROČ JSOU NA ZVĚDAVCI ODKAZY NA BRITSKÉ LISTY
19.12. 20:22 Mirda  RE: NEVÍM PROČ JSOU NA ZVĚDAVCI ODKAZY NA BRITSKÉ LISTY
19.12. 20:43 Aja  RE: NEVÍM PROČ JSOU NA ZVĚDAVCI ODKAZY NA BRITSKÉ LISTY
20.12. 03:56 Mirda  RE: NEVÍM PROČ JSOU NA ZVĚDAVCI ODKAZY NA BRITSKÉ LISTY
19.12. 17:12 Nasredin  Článek je dobře napsán, gratuluji ke stručnosti a výstižnosti
19.12. 19:08 Kopecka  nechtěná mystifikace
20.12. 00:47 google  RE: nechtěná mystifikace
20.12. 01:02 Datel  RE: nechtěná mystifikace
20.12. 01:38  RE: nechtěná mystifikace
20.12. 06:59 Rene Bartosek  RE: nechtěná mystifikace
20.12. 14:41 martina  doplnění
20.12. 17:37 Rene Bartosek  RE: doplnění
19.12. 19:23 qwe  Rád bych se zastal nikoli Čulíka, ale BL
20.12. 07:02 Rene Bartosek  RE: Rád bych se zastal nikoli Čulíka, ale BL
20.12. 10:43 stefan  bohuzel
24.12. 02:08 kozoroh  Vzhůru ke světlým zítřkům.
26.12. 21:19 Kadence crazy  RE: Vzhůru ke světlým zítřkům.
28.12. 04:20 Pasant-x  RE: Vzhůru ke světlým zítřkům.
28.12. 04:37 Pasant-x  RE: Vzhůru ke světlým zítřkům.
25.12. 16:40 CMB  Bohužial ...

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 1

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 211