Diskuze k článku

Babylon se z války už nikdy nevzpamatuje

Příspěvků 12

21.11.2008 6:22

No a co

Karel Marx Karel (tečka) Marx (zavináč) yahoo (tečka) com 83.?.?.?

No a co jste čekali, článek popisuje historii vzniku USA. Genocida neucta ke kulturnim hodnotam, rasismus a rasová segregace.
Hanba těm kdo podporují zločinou agresi. Doufám že není daleko doba kdy všichni budou potrestáni. Včetně našich politiku.

176444

21.11.2008 7:00

Neúprosná zákonitost

Hm 87.?.?.?

Stát, který nemá víc něž třistaletou historii nemůže být kulturně na vyšší úrovni něž starověcí nomádi, jenž při stěhování národů napadli Evropu. Technická převaha v tomto ohledu nerozhoduje. Bude trvat ještě několik století, než se k nám v tomto ohledu alespoň přiblíží. Záleží však na tom, zda vůbec v té době budou ještě existovat, (tak jako se to stalo mnohokrát v historii). Historie měří velkými kroky.

176445

21.11.2008 7:06

Je to opravdu hrozne

ada 66.?.?.?

Pro barbary jest to normal ,hlavne ze se dockali hamburgera french pardon freedom fries a srali pres voj . Pozabijeli statisice nevinnych zmrzacili dalsi statisice udelali z lidi mrzaky a debil Bush sam nad sebou place -jako ten Dr Uher .( kdyz jsem videl jeho zkroucenou tlamu v placi jak servoval country ,sel jsem se vyblejt) Snad nad jeho hrobem budou zpivat ty kurvy jako Rice a spol. Jestli tento masakr na celem svete temto hyenam projde potom si lidstvo opravdu nic jineho nezaslouzi nezli to co prichazi . Verejne popravy jako Sadama (jejich sluzebnika)nema v dejinach obdoby od hnojske Velke Francouzske . Mnoho vas jiste videlo ony filmy z poprav kde dokonce trhali hlavy od tela protoze spatne spocitali zavazi na nohy . Vzdyt vychazi z vysokych skol se znalosti 1 tridy prumyslove skoly ,takze 3+3 je jako zazrak kdyz to spocita . (zkuste se zeptat kolik pint je v galonu ) Jak je mozne ze takova holota terorisuje cely svet a nekolik prisluhovacu typu Vondra Svoboda a spol .jim vtom beztrestne vypomaha ?To to lidstvo je opravdu tak tupe ? Asi ano . [cool] [cool]

Ale jak se hrdinove odmenovali musim napsat. Na senatnim vyslechu kde se vysetrovali zlodejny vetsiho rozsahu resili" a kolik je na te fotografii milionu ? Dva prosim , osobne jsem byl kdyz se to privezlo v pytlich z plasticu. A jak se to rozdeluje ? No to se plati v cash nejsou banky . A to si ty lidi chodi s kuframa ? Ruzne . A to se to vazi a nebo pocita ? To se pocitaji ty balicky ". proste kdo to nevidi neuveri .148 000 ztracenych samopalu a kulometu urcenych pro novou irackou armadu hadrniku. A kdepak ze je Wolfovitz ( to je ten co prosadil valku v Iraku a po odchodu z legislativy dalal bosse V MMF ,po problemu prideleni platu 200 000 $ sve kurve bez dani za nic byl vyhozen pres protesty Bushes ? Wolfovitz je v Praze peceny vareny mozna spravuji ukradene kacky s panem Richem ktery ranuje realestate v okoli Prahy a v Praze( zlodej ktery zil v Davosu a ac dostal od Clintona milost nikdy se v Americe neukazal (dluzi za dane z oleje biliony $) Dobrou ,radeji jdu spat A kde je pan Perle ,v r 1978 vysetrovany za spionaz pro Israel (zid ) pozdeji zastupce min. obrany? To jsou veci co ?

176446

21.11.2008 9:15

Nejde o barbarství

Rejpal 195.?.?.?

... jde o promyšlený záměr. Z vojenského hlediska je nesmysl stavět tábor uprostřed archeologického naleziště. Jde o symbolický čin, jímž je naplňován tzv. "Biblický" rozměr této války, protože z tohoto hlediska není hlavním městem Bagdád ale právě Babylon, který je tímto způsobem definitivně pokořen. Viděno touto logikou jsou tak naplněna proroctví o zničení Babylonu (nikoliv Bagdádu) a celá akce tak dostává rozměr historického zápasu Dobra a Zla.

176449

21.11.2008 14:20

RE: Nejde o barbarství

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Reakce na 176449

>... jde o promyšlený záměr. Z vojenského hlediska je nesmysl
>stavět tábor uprostřed archeologického naleziště. Jde o
>symbolický čin, jímž je naplňován tzv. "Biblický" rozměr
>této války, protože z tohoto hlediska není hlavním městem
>Bagdád ale právě Babylon, který je tímto způsobem
>definitivně pokořen. Viděno touto logikou jsou tak naplněna
>proroctví o zničení Babylonu (nikoliv Bagdádu) a celá akce
>tak dostává rozměr historického zápasu Dobra a Zla.
Souhlas.

176467

21.11.2008 9:40

Stargate

YTO 193.?.?.?

V tomto spojeni se hodne hovori o tom, ze byla v Babylonu nalezena "Stargate" umeleho puvodu. A najednou mame uplne skvely duvod proc tam vybudovat vojenskou zakladnu o 2000 lidech. Krome ropy, oziveni ekonomiky a ja nevim ceho vseho to byl i jeden z duvodu invaze do Iraku.

176451

21.11.2008 11:12

RE: Stargate

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 176451

Také bych to viděl podobně. Ropa byla jistě důležitá, ale hlavní záměr byl jiný. Přeci jen, je to kolébka známé civilizace, že?

176456

22.11.2008 13:03

RE: Stargate

lesa 75.?.?.?

Reakce na 176451

jezkovi oci co to hulis ?!!!! Take bych si dal.

176521

21.11.2008 11:45

Babylon je jen jeden, ale hloupost je vseobecna

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Já se nechci zastávat vojáků a už vůbec ne vojáků USA. To že rozbili tábor právě v Babylonu byl přirozeně záměr. Jenže vlastní památky devastovali i Iráčané. Jednak zločinci i vandalové jsou všude na světě (ano, okupační armáda odpovídá za pořádek), jednak tam bylo dost lidí zoufale bez prostředků a obživy, tak kradli. A někdo to od nich asi kupoval, a dobře věděl co dělá.

Co se jen u nás po roce 1989 rozkradlo památek z kostelů etc. a nepotřebovali jsme k tomu ani okupaci. A co památek se u nás zničilo, a někdy i striktně pod úředním dozorem a podle zákona. Za každé doby, od Rakouska po dnes. Zrovínka právě teď máme vládu, která si nemyslí, že Praha nutně musí zůstat na seznamu UNESCO. A pražský magistrát tento názor tuším sdílí. Takže budeme mít dálnici u Hradčan, a mrakodrapy na Pankráci. To se už v podstatě mohl postavit i ten Kaplického flusanec.

Nakonec, i když se mi to nelíbí, uvažuju o smyslu ochrany těch památek. Něco zničit umí každý blbec, Bém stejně jako US army. Ale má smysl žít ve skanzenu? Kdysi dávno bylo město, v něm se žilo, vyrábělo, obchodovalo, kradlo atd. jak to tehdy uměli a měli zvykem. Třeba si chtěli postavit nové hradby a opravit vodovod, možná byl starosta v base za defraudaci peněz na rozšíření tržiště. Možná tehdy neznali ochranu památek a proti plánům na rozšíření hlavní cesty, stržení staré městské brány a stavbě nové nikdo nic nenamítal. Pak přišli nájezdníci, z města zůstali ruiny, zbytky obyvatelstva z nich zachránili co našli, mohli a bylo použitelné. Několik století sloužilo pro okolí jako zásobárna stavebního materiálu. Pak přišli archeologové a začali to chránit a vyhlásili ruiny za kulturní poklad (souhlasím). Pak přišla US army a dokonala dílo původních nájezdníků, jenom vraždit už musela v okolí, protože v ruinách nikdo nežil. Z historického hlediska mi to připadá jako přirozené pokračování dějin. Každá památka chátrá a jednou zanikne. Možná, jestli tady za pár set let budou lidi, budou znát jméno Babylonu a kde byl a jméno Chamurapiho. Možná nebudou vědět, jak se jmenoval národ, který zničil zbytky jeho ruin. Protože ničit umí každý blbec.

176462

22.11.2008 1:13

RE: Babylon je jen jeden, ale hloupost je vseobecna

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 176462

Barbari sú vždy a všade rovnaký.
A je jedno, či sedia na neosedlanom koni alebo v kabíne supermoderného lietadla - dokážu len vraždiť a plieniť, kradnúť, rabovať a ničiť. Ich koniec je tiež vždy ten istý - zostanú po nich len mrtvoly a temné spomienky, keď zmiznú v prepadlišti dejín.

176498

22.11.2008 2:31

RE: Babylon je jen jeden, ale hloupost je vseobecna

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 176462

Neuchováme-li si historii a její památky, odsoudíme se k jejímu věčnému opakování.

176504

23.11.2008 3:08

PRAVÍ BÝTI ŽIDÉ,ALE , NEJSOU.....

KOZOROH 61.?.?.?

Ti, co kradli,ničili,zabavovali,ti dobře věděli, proč to dělají.
Když, už bylo jasné, že Iraq je na kolenou,tak jednotka israelců měla jeden hlavní úkol s osobností Saddam Hussejna a to, zmocnit se velmi stareho Talmud, jež měl president ve své knihovně, tento Babylonský Talmud pocházel z dob, kdy každé město bylo kolem řek Eufratu a Tigris královstvím, jako bylo mi město Ur.
Druhou věcí tohoto oddilu, bylo dostat všechno, co se týkalo Babylonských židů, nebot ti byli zcela odlišní od dnešních samozvaných židů a svět si nesmí uvědomit, jakou falešnou, rasovou politiku, hrají tak zvaní židé z Israelu.
Sošky,obrázky a jiné, co přímo bilo do očí a svým svědectvím by zneschopnilo Israel muselo zmizet a nebo být zničeno. Staří Babylonané se spíše podobali Assiřanům, židé z této oblasti spíše hovořili staroiráčtinou.
Když, došlo k invasi z Evropy, tak zvaných židů do Palestiny, tak místní Sephardičtí židé,( PŘIŠLÍ ZPĚT ZE ŠPANĚLSKA A PORTUGALSKA), tak, těmto "židům " nerozuměli,neřídili se Talmudem, nerozuměli řečí jidiš, žili v souladu s Arabským obyvatelstvem a mnoho z nich se později a i dodnes učí hebrejsky. Palestinci a Arabové vůbec mají blíže Sephardičtí židům, nežli, tak zvaní židé Aškenazi z Evropy a v historii Haify můžem nalést materiáli, jak němečtí osadníci, původci Templářů , jež zde byli od dob tureckého otomanství, tak, ti tito Sephardické židy zaměstnavali na svých farmach, zejména ovocných sadech po staletí, budovali městečka a lokalní průmysl , tak ,jak se zminují mnohé dochovalé dokumenty a svědectví.
Zásahem barona Rothshilda se situace v této oblasti změnila k nepoznání, což je jiná kapitola, hlavní je to,proč tolik památek z bagdádského musea a odjinut muselo zmizet z očí veřejnosti. Odstranit důležité svědectví a upevnit jejich falešné "židovství" jež je původem chazárského, mongolsko=turecké hordy, které byli na jihu Ruska a nikdy neměli nic společného s Palestinou, velkou částí původních Chazarů je dnešní Madarsko. V podstatě jde o to světově upevnit Chazárstvo, co by, jakoby biblický židé, bez ohledu, že Bible sama říká, Vím o skutcich tvých............zjevení S Jana2=9 a Ev.S.jANA=8=44

176558

Příspěvků: 12

21.11. 06:22 Karel Marx  No a co
21.11. 07:00 Hm  Neúprosná zákonitost
21.11. 07:06 ada  Je to opravdu hrozne
21.11. 09:15 Rejpal  Nejde o barbarství
21.11. 14:20  RE: Nejde o barbarství
21.11. 09:40 YTO  Stargate
21.11. 11:12 hestroy  RE: Stargate
22.11. 13:03 lesa  RE: Stargate
21.11. 11:45  Babylon je jen jeden, ale hloupost je vseobecna
22.11. 01:13 Kyklop  RE: Babylon je jen jeden, ale hloupost je vseobecna
22.11. 02:31 Antiseptik  RE: Babylon je jen jeden, ale hloupost je vseobecna
23.11. 03:08 KOZOROH  PRAVÍ BÝTI ŽIDÉ,ALE , NEJSOU.....

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

55

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 19 409 korun, což je 55 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 3

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 2

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 6

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
26,08 Kč
Libra
29,47 Kč
Kanadský dolar
17,00 Kč
Australský dolar
16,66 Kč
Švýcarský frank
24,22 Kč
100 japonských jenů
20,74 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
29,05 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 031,68 Kč
1 unce stříbra
553,24 Kč
Bitcoin
668 425,07 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 756