Diskuze k článku

Těžký život státního úředníka

Příspěvků 65

13.11.2008 3:04

Vynikajici sonda.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Doufam, ze jste v tezke anonymite. Jinak jste mrtvy zena ( muz ). "Zrada" tohodle formatu se mezi parazity neodpousti. [smích] [mrknutí jedním okem]

175673

13.11.2008 16:56

RE: Vynikajici sonda.

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 175673

Samozřejmě, že autora by za takový článek na hodinu vyhodili ze zaměstnání, kdyby se profláklo, odkud je. Ovšem je to standardní situace a nikdo jistě nebude po autorovi pátrat. Prostě je to tak a všeobecně se o tom ví. Ani za komunistů to nebylo jiné, snad jen těch peněz na rozhazování a na rauty nebylo tolik. Aspoň na nižších úřadech. Samozřejmě se veškeré dotace vždy musely a musí vyčerpat (jinak v příštím roce bude peněz míň) a tak já na bráchu, brácha na mě. Zakázku zadám tomu, kdo zadá zakázku mě. Pochopitelně, že hodnota odvedené práce se v žádném případě nemůže srovnávat s cenou zakázky. Náročnou práci za málo peněz dostane jen nějaký nešťastný hlupák, kterému nic jiného, než pracovat, nezbývá.
Je přece všeobecně známé pravidlo, že čím vyšší mzda, tím méně práce musí člověk vynakládat. Za deset tisíc měsíčně se člověk může sedřít. Za sto tisíc má co dělat, aby se neukousal nudou. Samozřejmě, že občas se nějaký problém vynoří a je třeba ho řešit - efektivně, elegantně a velmi rychle, tedy i bez ohledu na pracovní dobu. To jsou ale jen mimořádné nárazovky mezi nicneděláním.

Že státní zakázky jsou drahé? Musí být. Z jejich ceny je třeba platit slušnou provizi pracovníkům zadavatele.

Úvahy o tom, jak by měl autor s uvedeným šlendriánem bojovat, jsou jen hloupým bekotem nic nechápajících ovcí. Každý, kdo by to chtěl řešit, nutně pohoří a sám z kola vypadne na dlažbu. Jen čistě populisticky se počátkem 90. let někteří politici kasali, jak úřednický aparát o něco málo sníží. Žádnému se to nikdy nepodařilo. Není to v zájmu systému. Naopak systém potřebuje lidi, kteří si budou vážit toho, že za skoro nic dostávají slušně zaplaceno a tedy budou úřad či podnikové oddělení hájit za jakoukoliv cenu. Jen takový systém je zárukou, že ti nahoře (na jakékoliv úrovni) budou vždy spolu držet basu proti otročícímu plebsu dole. Známý to postoj cyklisty - nahoru se hrbí a dolu šlape.

Nedávno na podobné téma byly články v Lidovkách a v Britských listech, jak zahraniční dělníci u nás musí bez odmluv dřít na hladovou mzdu prakticky v postavení bezprávných otroků.
Není prostě jiné cesty, jak získat vděčné biřice a pohůnky nynějších nevolníků, než hrozba, že nebude-li člověk poslouchat a plnit příkazy nadřízeného, leštit kliky a lísat se do přízně, propadne se do otročícího davu. Ne každý je schopen a ochoten či má podmínky samostatně podnikat a nést tak rizika s tím spojená.
Ovšem ani mezi podnikatelskou sférou to není zásadně jiné i tam malý soukromník si musí dělat-kupovat a udržovat známosti mezi většími podnikateli (odběrateli i dodavateli), aby se na trhu prosadil. Samozřejmě jsou i profese, kde člověk se bez známostí a uplácení obejde a vcelku dobře uživí, ale na druhou stranu rozhodně nezbohatne.

Že jen takto je to správné, nás...Automaticky kráceno

175733

13.11.2008 16:58

RE: Vynikajici sonda.

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 175733

Pokračování

Že jen takto je to správné, nás učí Bible i Tora již 2 tisíce let. Takže změnu z této strany rozhodně nelze čekat, jak každý jistě pochopí.

175735

13.11.2008 17:10

RE: Vynikajici sonda.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 175735

Je vidět, že jste Nový Zákon nečetl, protože nás nic takového neučí, naopak. Říká nám jasně, abychom neprodávali nesmrtelnou duši za smrtelný blahobyt. Takže autor samozřejmě může proti systému bojovat, ovšem nejdříve musí dozrát k poznání, že bojovat proti systému mohu jen tím, že z něj vystoupím, a ne tím, že se s ním budu prát jeho zbraněmi... Kdybychom systém pasivně nepodporovali svou účastí v něm, zhroutí se vlastní vahou, to je snad jasné. A nejde to jinak, než začít od sebe. A vyžaduje to určité oběti, za vše se musí platit.

175738

13.11.2008 20:58

RE: Vynikajici sonda.

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 175738

Bible i NZ vás věřící učí, že za poslušnost budete odměněni a za neposlušnost potrestáni.
Nás bezvěrce naopak učí, že světští i církevní páni jsou stejná pakáž.

Jinak samozřejmě máte pravdu. Když lidé nebudou systém svojí účastí v něm podporovat, tak se systém zhroutí. Je vidět, že to máte dobře promyšlené. Doporučuji spojit se s autorem a navštívit jeho rodinu za účelem přesvědčení autorových dětí (předpokládám, že nějaké má), že je morální a správné, aby jejich otec odešel z dobře placeného zaměstnání na podporu v nezaměstnanosti, následně na sociální dávky. Až pak budou někde pod mostem chcípat hlady, tak se budou moci chlubit svým kamarádům, jejichž rodiče dobře placená místa z mrzkých důvodů neopustili, že jejich tatínek je spravedlivý a čestný disident.

Nepochybuji, že při vašem nadšení a pevné víře se vám podaří ty děti přesvědčit. Natrénovat nanečisto si to můžete na vlastních dětech, pokud nějaké máte. Předpokládám však že patrně ne, protože jinak byste takovou hovadinu z huby nevypustil.

Víte, skutečným bojovníkem proti režimu může být pouze člověk bez závazků. Jinak je to nezodpovědný hazardér se životy lidí na něm závislých. A úřad, to je reprezentant státní moci, tedy stát.

175752

13.11.2008 22:41

RE: Vynikajici sonda.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 175752

Pane Karle, vaše vehemence vám brání dobře pochopit to, co čtete. Začíná to tím Novým zákonem. Prosím citujte mi z něj pasáže, které dokládají vaše tvrzení. Zejména nějaké novozákonní zmínky o pakáživosti (křesťanských) církevních pánů by mě moc zajímaly. I když v tomto punktu bych se s vámi ani nepřel. NZ ale neřeší vztah mezi církevními pány a poddanými, ale výhradně vztah mezi mojí (vaší) duší a Bohem, který je založen na lásce a na dobrovolném přijetí Krista. Což je posun od Starého zákona, kde je základem tohoto vztahu bázeň a tedy i ta poslušnost. A to říkám, aniž bych byl příslušníkem jakékoliv církve.

Dále jsem napsal, že pan autor k tomu, co považuji za jediné řešení, musí dozrát. Pochopitelně i já jsem po dobu dospívání mých dětí se systémem kolaboroval. Teď už jsou děti dospělé a tedy zodpovědné samy za sebe, takže se mohu postupně vymaňovat z jeho spárů. Nemínil jsem ani autora, ani jeho děti k něčemu nutit. Jen jsem nastínil to, co je podle mne jediným funkčním řešením a východiskem z jeho dilematu, s vědomím, že je to ovšem samozřejmě dlouhodobý proces, a ne každý je ochoten jím projít. Pokud ale odmítáte i samu myšlenku na něj, jsou všechny ostatní diskuze jen utrácením času a energie, o čemž se každý sám nakonec přesvědčí na vlastní kůži.

175765

14.11.2008 13:26

RE: Vynikajici sonda.

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 175765

Vážený pane, mám za to, že pokračování v této diskuzi dalece překračuje rámec článku, ke kterému by diskuze měla být směrována. V diskuzi však můžeme pokračovat na fóru Zvědavce
http://forum.zvedavec.org/. Vzhledem k tomu, že zde máte cca 750 duskuzních příspěvků, tak vás lze považovat za stabilního návštěvníka a pro všechny by bylo přínosné, kdybyste vystupoval pod nějakou přezdívkou a ne jako náhodný anonym. Pokud se k tomu odhodláte, měl bych na vás nějaké další dotazy.
Jinak velmi stručně k vašemu příspěvku :
S tím, co jste napsal ke SZ naprosto souhlasím. NZ nabádá důvěřivé ovce k pokoře a poslušnosti vůči vrchnosti církevní a světské a slibuje jim za to posmrtný ráj. "Co je císařovovo císaři, co je božího bohu." Tedy neřeší pouze vztah mezi duší a bohem.
Dále jsem v minulém příspěvku napsal, že proti režimu za jeho změnu se může stavět jen člověk bez závazků. Nechápu jak jste z toho vyvodil, že bych odmítal myšlenku na změnu režimu. Z mých příspěvku myslím lze naprosto zřetelně usoudit, že osobně bez naléhavých závazků k vlastním dětem již jsem. Proto si dovoluji psát to, co si skutečně myslím a nijak mě nerozhází kritika a nadávky zaslepených pravičáků či levičáků, nacionalistů či multikulturistů.

175802

14.11.2008 17:31

"Co je císařovovo císaři, co je božího bohu."

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 175802

je známý citát, který v kontextu NZ znamená zhruba to, co je smyslem i vašich příspěvků - kolaborujte se světskou mocí v nejnutnější míře (dejte císaři, co je císařovo), vše ostatní patří Bohu (tedy NE církvi, ale přímo Bohu). Jinak by se to také dalo vyjádřit jako: "vaše smrtelné, hmotné tělo patří hmotě, reprezentované světskou mocí, vaše nesmrtelná duše patří Bohu - duchu". A "patřit duchu" neznamená "nedobrovolně ducha poslouchat", ale dobrovolně, z hlubokého poznání se na něm podílet. Ale i k tomuto neprvoplánovému pochopení musí člověk dozrát. [smích]

175819

13.11.2008 3:30

Vsude je to stejne

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 66.?.?.?

po prijezdu do zeme snu jsem se seznamil s nekolika udrzbari . Taktez neuvedu kdo a kde ,ale v r 1980 mne jeden z nich sdelil ze se nekdy stydi i sam pred sebou,chodit do prace a delal ze dela za 20 $ ( to byl opravdu slusny plat) na hodinu s rocnim narustem 7%.Dnesni situace v autoprumyslu ktery je bankropt? podekujte mafii-odbory a nesmirne platy na vedoucich pozicich.dalsi ,ze 125 bil $ si rozdelili jnom v AIG 108 bil na platy a odmeny za 2008 . Staci ? To je celosvetovy problem stejne je to i v Eropske zumpe. Ale zase narazime na to ,kdo to takhle zkurvil ? Kdo ? Za 2 roky se zacne znovu masirovat a brainvashovat na nove volby a lidi cumi protoze neumi a jsou radi ze sesmoli na mesicni platby . Takze dobrou [cool]

175674

13.11.2008 4:40

Hezké

rockmother 88.?.?.?

a odvážné, byť anonymní.
Jedna má známá mi po měsíci, kdy přešla do nové pozice na generálním ředitelství, řekla, že doposud neví, co má vlastně dělat. Kolegové se s ní o tu minimální porci práce, kterou snad sami mají, nechtějí dělit. Nadřízení jí sdělili, ať sbírá zkušenosti. Dělá to stejně jako pisatel příspěvku - předstírá důležitost, odesílá hory vycucaných tabulek, svačí, obědvá, pauzičkuje s těmi správnými lidmi, účastní se akcí grátis. To všechno za chabých cca 37 tis./měs. brutto.
Dokud to takhle půjde, jsme mrtvým národem mrtvých mužů a žen. Těch pár lidí, kteří ještě doopravdy pracují, nás neuživí. Ale kdo si dobrovolně podřízne pod sebou větev?

175675

13.11.2008 5:48

Pro autora.

inn-ocean 80.?.?.?

Je zajimave cist vas clanek. Mate mnoho zkusenosti a nejspis i rozhled a dokazete porovnat jak se zije v ruznych pracovnich sektorech.
Veci v clanku popsane jsou vseobecne tuseny, mozna ne v takovem meritku.
Ja vam nerozumim. Snazite se zde "lidu" ukazat jak to funguje uvnitr a jaky je system. Clanek budi dojem, ze vy a my koukame na ten system. Ale vy jste aktivni casti toho parazitujiciho systemu.
Mozna vas to uz i dokonce stve, ze takto zijete. Mozna, ze ne. To vite jen vy sam. Co me v souvislosti s vasim clankem zajima je PROC?
Proc to zde zdelujete, kdyz nepisete o konkretnich vecech a konkretnich lidech?
Proc se sam dostavate do pozice, kdy musite znacnou cast sveho zivota tajit a sebepopirat se? Proc jste urednikem, ktery ma tiche souhlasy na zlodejnach a mozna je i sam delate? Jste schopny clovek a uzivil by jste se jiste jinak misto aby jste byl parazitem prisatym na spolecnosti.
Jaky je cil vaseho zdeleni? Pochlubit se, informovat a nebo mate v planu prestat byt srabem a zacnete se sebou neco delat?

175676

13.11.2008 7:51

RE: Pro autora.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 175676

Tady jde spíš o to, že práce prostě pro lidi NENÍ K MÁNÍ. Proto existuje umělá zaměstnanost, aby ty lidi neseděli doma na podpoře, ale aby alespoň formálně byli nějak něčím zaměstnaní.Tento článek je důkazem toho,jak nám mainstream lže, když tvrdí, že by se měla zvednout porodnost kvůli tomu, aby se rodilo víc budoucích pracovníků. Žádní noví pracovníci se rodit nemusí, protože PRÁCE NENÍ!!!Moje dcera si teď hledá práci a zaboha nemůže nic vhodného najít. A to vystudovala bakaláře. A to nám sem chtějí ještě dovézt otroky z Afriky, aby tu bylo veseleji.

175682

13.11.2008 8:12

Od autora

Autor 195.?.?.?

Reakce na 175682

Je to tak, jak píše paní Jarmila.
I já už poměrně dlouho zoufale hledám práci.

Tím v podstatě odpovídám panu inn-ocean na otázku Proč?

Proč jsem do té instituce šel?
Protože jsem po předchozích pracovních zkušenostech opravdu netušil, že systém je až tak moc prohnilý, nejen u hlavy, ale až ke kořenům.

Můžu vás ujistit, že na žádných zlodějnách se nepodílím. Dokonce ani zdaleka nevyužívám ani to, co bych mohl. Prostě přežívám.

A proč jsem ten článek psal?
Jistá forma ventilace. Snaha donutit lidi přemýšlet a poodkrýt to svinstvo, ve kterém žijem.

175687

13.11.2008 10:19

RE: Od autora

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 175687

Docela jsem se pobavil. Je to vcelku přesné.

Kdysi jsem se „propracoval“ až na racionalizačně-organizační odbor gigantického úřadu. Tedy přímo do „mozku“ exemplární instituce. Tam jsem pochopil „systém“ ve své strnulosti, samoúčelnosti a …čiré škodlivosti. Neschopnost živených struktur dělat cokoliv užitečného je nutí pak škodit a „napravovat“. Past je pak dokonalá. Jedni vymýšlí „práci“ pro druhé, potíže se jaksi „samovolně“ vynořují, aby pak na věky věkův byly „řešeny“. Celé to pak žije svým podivným životem…

Když jsem se pak po létech ocitl na druhé straně zeměkoule v jednom obřím ofisu asijské firmy podnikající v US automobilovém byznysu, stačilo se pak projít mezi stovkami stolů. A ejhle! Je to univerzální, tam nebo tady, jest to jedno. Samoúčelnost jednotlivých „pracovišť“ se spoustou foteček, rámečků a vyleštěných pracovních desek, vše dovedně rozděleno do sekcí, středisek, oddělení a center, sálala ze všeho, kam jen oko dohlédlo. Ano, komunismus s kapitalistickou tváří. Byrokracie v mažerském šatě. A vždy všude nakonec najdete i ten malý umolousaný oddělený prostor, kde se krčí dělníci s opotřebovanými nástroji, prostor pro ty „nepříbuzné, neznámé příbuzných, neproškolené a neúspěšné“ nemajíce nárok na nic kromě kápa a notné denní porce otročiny. Ti nakonec jaksi „ospravedlňují“ a tak i popohání systém.

Zevšeobecnění je však namístě. Stejně jako pohled na to co dělám a hlavně proč to dělám, a zdali to obstojí před svědomím, mám-li nějaké. Nakonec i to je důvod, proč si tím svět musí projít. Pochopit a snad i jednou napravit.

175696

13.11.2008 10:45

RE: Od autora

Robocrep 88.?.?.?

Reakce na 175687

Tak moment, po tom co jste prošel že nemůžete najít práci? Já chápu že jste utekl ze stresujícího prostředí (zdraví máme jenom jedno). Ale najít něco smysluplnějšího pro člověka z vedoucí pozice přeci nemůže být problém.

>
>A proč jsem ten článek psal?
>Jistá forma ventilace. Snaha donutit lidi přemýšlet a
>poodkrýt to svinstvo, ve kterém žijem.

Kdybyste chtěl něco opravdu poodkrýt, tak napíšete konkrétní názvy, jména...
to svinstvo ve kterém žijeme už všichni znají, ale vy na něj něco máte. Tak do toho, chlape! Proderte se (třeba i skrz konečníky) až nahoru a vyházejte tu neschopnou bandu.

175698

13.11.2008 11:40

RE: Od autora

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Reakce na 175687

dobrá, pane Autore, nastínil jste problém, řekl "a". Teď je vhodné taky říct "b" - co s tím.
Jinak je to opravdu jen další nasírací článek.

175710

13.11.2008 17:01

Vase duvody.

inn-ocean 80.?.?.?

Reakce na 175687

Dobra, ted jste mi zdelil vase duvody. To pro mne nejsou adekvatni duvody.
Mam svou zkusenost. V roce 2002 ve Strakonicich jsem se setkal s urednikem, ktery take asi nejspis nemohl najit jinou praci. Tenhle urednik mi poslal neopravnenou pokutu 700.000 k zaplaceni SLOZENKOU. Byl jsem maly zivnostnik s jednim zamestnancem. Ten urednik podle meho nikdy nevidelal a nedrzel v ruce svuj milion. Musel jsem si najmout advokata a nakonec jsem jim nezaplatil.

Chci tim rici, ze takovy urednik umi akorat ve vetsine pripadu likvidovat to co jini jiz vytvorili a nebo na tom parazitovat. Podle meho moralni dno spolecnosti. [bliji]

175737

13.11.2008 9:58

RE: Pro autora.

Alzbeta 147.?.?.?

Reakce na 175682

To je strašná lež. Hledáme zaměstnance a naopak je nemožné někoho najít. Absolventi vysokých škol umějí s bídou psát a pracovat se jim nechce. Absolventi středních škol psát neumějí a pracovat se jim taky nechce. O co jsou línější a hloupější, o to jsou drzejší a přeceňují vlastní schopnosti. Najít schopného a pracovitého zaměstnance je naprosto nemožné. Proto se sem vozí cizinci. Každý asiat odvede stokrát více práce než Čech. Každý Rus ji udělá stejně dobře, jako bakalář jihočeské univerzity.
Každý, kdo dnes shání řemeslníka mi musí dát zapravdu. Češi nechtějí pracovat, za normální mzdu už vůbec ne, taxe tlačí na takové fleky, kde by mohli jen kecat a pumpovat evropské fondy.

175693

13.11.2008 16:24

RE: Pro autora.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 175693

Já si napak myslím, že lžete Vy Alžběto. A to tak, jako když Mladá fronta tiskne. Češi jsou velmi nadaní a umí všemi směry improvizovat, jsou to koumáci a umí i velmi dobře pracovat, když to má nějaký smysl a výsledek. Strašně kecáte, když tvrdíte, že jsou mladí Češi líní a hloupí. Oni by se strašně rádi realizovali, ale ta jejich realizace v práci by měla mít nějaký smysl. Ne že nastoupí do práce za pár směšných halířů, budou tam pracovat od nevidím do nevidím a ještě tím způsobem, že jasně budou vidět, že ta jejich práce je s prominutím k hovnu. Já bych ty Vietnamce až zas tolik nevychvalovala, taky berou práci všem českým obyčejným lidem. Tuhle jsem viděla na ulici muže, jak vzteky přímo šílel, když si Vietnamci otevřeli již třetí zeleninu ve stejné ulici. Strašně sprostě na jejich adresu nadával, takže si myslím, že i ta tolerance k Vietnamcům jednoho dne ze strany Čechů skončí. O Rusech a Ukáčkách ani nemluvím. Ti tu pracují jako bezprávní otroci.

Řemeslníci, to je o něčem jiném. Řemeslníky dusí stát a to tak že velmi. Poslanci velmi pečují o to, aby si drobní podnikatelé příliš nevydělali, to by si pak příliš třeba vyskakovali, že. A tak řemeslníci, nebo-li drobní živnostníci odvádějí takovou práci, za jakou mají zaplaceno.

Evropské fondy pumpují jiní borci, než drobní podnikatelé. Pumpují je ti, co v tom umějí chodit. A hádejte, která sorta lidí to je.

175730

13.11.2008 18:53

RE: Pro autora.

Alzbeta 147.?.?.?

Reakce na 175730

asi žijeme v jiné zemi. Mám tři děti a kontakt s jejich vrstevníky - studenty. Nejsou líní napsat padesát SMS za hodinu, jsou líní plnit své "nezajímavé" povinnosti, pracovat a pod. Já potřebuji, aby zaměstnanec pracoval a ne diskutoval o tom, zda je práce potřebná nebo k hovnu, jak píšete, aby nakonec došel k názoru, že vlastně každá práce je k hovnu.
Že jsou Češi nadaní je stejný archaický blud jako "co Čech, to muzikant". Dnešní mladý Čech není schopen žádné improvizace, pokud se ovšem nejedná o improvizaci v tom jak kde co snadno ukrást a jak kde koho přečůrat. Češi jsou jednou Slované - a jako takoví páchnou jen o málo méně než Ukrajinci.
A teď se na mne vrhněte, ale skutečnost tím stejně nezměníte.

175745

13.11.2008 20:28

RE: Pro autora.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 175745

Prozradíte v jakém oboru děláte? [oči v sloup]

175750

13.11.2008 21:19

RE: Pro autora.

Silender 78.?.?.?

Reakce na 175745

Víte říkáte to dost tvrdě a jistou porci pravdy určitě máte i já znám spoustu mladých čechů, kteří jsou k ničemu a i kdyby měli čistit žumpy tak by to bylo přínosnější než focení svých vnad o zrcadlo a dávání to na libimseti, ALE. Nejde to všechno paušalizovat. Co se třeba týče české improvizace a chytrosti jsme tím opravdu pověstní ve světě, umíme samostatně přemýšlet ať už jde o sběr jablek na Novém Zélandu kde mají čechy rádi pro jejich zručnost a schopnost oproti ostatním národnostem nasbírat haldy jablek na víc až po internetové obchodování komodit v USA. Mám jednoho skoro známého, který dělá brokera ve spojených státech a ten vidí českou náturu z první ruky, češi nejsou v obchodování na burzách moc úspěšní, vlastně patří na samotný chvost celého soutěžního pole. Je tomu tak proto, protože češi neustále chytračí jak na to, vymýšlejí zaručené způsoby jak na burze uspět jeden náročnější než druhý. Obchodování na úrovni normálního člověka a ne jestřába z Wallstreetu je však o maximální jednoduchosti a disciplíně a to nám(národu pod Řípem) právě strašně chybí.

Dle mého názoru poslední desetiletí probíhá cílená degradace školství. Školy chrlí poddané bez špetky inteligence, kreativity a schopnosti zorganizovat cokoliv od svého času až po definování si osobních cílů. Jinými slovy školy dnes produkují bezduché stáda s vymytými mozky. @Jarmilo odpusťte já vím, že vaše dcera mezi ně nepatří, to je ale proto, že máte rozum, který podědili geneticky a tím, že jste se dětem věnovala, čímž jste je zachránila od brainwashingu.

Třeba já pracuji pro střední firmu podnikající v telekomunikacích a nevěřila byste jak náročné je najít skladníky, kteří umí napočítat do pěti a to prosím sídlíme v regionu kde je velká nezaměstnanost takže by se dveře neměli trhnout od počtu zájemců. Nikdy jsem nemasturboval nad tím, že někomu napíšu výpověď, ale potom co člověk vidí za nemehla, netáhla a idioty, jsem v tom celkem získal praxi.

Neházím všechny do jednoho pytle, znám mladé lidi, kteří se práce nebojí, nebo umí vydělat peníze hlavou. Na ně však připadá 95% naprostých trosek, které nejsou schopné si snad ani utřít sami na WC zadnici.

175754

14.11.2008 16:15

podnikatel má takové zaměstnance jaké si zaplatí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 192.?.?.?

Reakce na 175754

Elegantně jste se vyhnul tématu mezd. Znám dost podnikatelů věčně skuhrajících na úroveň českých pracovníků kteří požadují odbornou středoškolskou činnost a zkušenosti které jim české školství není schopno poskytnout (např. různé drahé počítačové programy)a pracovní nasazení překračující možnosti osmihodinové směny. Přitom nabízejí mzdu, za jakou pracuje nekvalifikovaná pokladní v supermarketu, ze které člověk horko těžko zaplatí jídlo a tržní nájem v garsonce. Na to aby z této almužny uživil partnerku a dítě, případně si vzaj skromnou hypotéku na 2+1 ve 40let starém paneláku na okraji města, nemůže ani pomyslet. A potom se tito takzvaní podnikatelé diví, že se jim hlásí samí neschopní a nekvalifikovaní nemakačenkové. Holt, z bolševika kapitalistu neuděláš ani za 20 let.

175813

13.11.2008 22:19

RE: Pro autora.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 175745

A všechny vaše tři děti páchnou? Mimochodem, znám pár Ukrajinců, a většina z nich vůbec nesmrdí.

175763

14.11.2008 7:31

RE: Pro autora.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 175745

Skutečně máme my dvě zcela odlišný názor na věc. Můj názor je především ten, že tak jako v jiných sférách života, tak i ohledně práce platí rčení: Ryba smrdí vždycky od hlavy. Za všechny svinstva co v této společnosti existují totiž mohou posranci a jejich vytvořené zákony. To oni nastavují veškeré parametry našich životů. Vzpomněla jsem si na Špidlu, jak prosadil zákon, že drobní živnostníci mají na konci roku odvést daň 8,5 tisíce i v případě, že nevydělají prokazatelně ani korunu. Zlikvidoval tenkrát 100 tisíc drobných živnostníků, kteří si různými drobnými přivýdělky přilepšovali. On, tento člověk, který sám dnes vydělává 500 tisíc měsíčně, nedopřál drobným živnostníkům ani drobný přivýdělek. A tak je to naprosto se vším, na cokoliv se podíváte. Velkým zahraničním firmám dají na každé vytvořené pracovní místo dotace, že se o tom našim drobným podnikatelům ani nesní. A pak ty samé firmy odvedou své zisky kdesi na Kajmanské ostrovy a Český stát z toho nemá ani korunu. Prostě kdyby našim vlastním podnikatelům poslanci poskytli totéž co zahraničním firmám, tak by naše země vzkvétala. Místo toho drobné podnikatele dusí a ždímají, a neustále na všech frontách buzerují, kde se dá. Moje sestra přesto všechno zaměstnává tři lidi a platí za ně krvavé odvody, furt jen platí, platí a platí. Snáší státu zlatá vejce, ale posranci si toho neváží a vymýšlí další a další zákony, aby ještě víc lidem podnikání znesnadnili. Vzpomeňte jak nesmyslně zaváděli do trafik registrační pokladny. Atakdále a takdále, je toho strašně moc, co by se dalo zkritizovat. Jak říkám, chyba je nahoře, nikoliv v šikovném českém lidu.

Ty páchnoucí Slovany jste si mohla odpustit, ne? Vy nejste Slovanka?

175778

14.11.2008 8:21

RE: Pro autora.

Alzbeta 147.?.?.?

Reakce na 175778

Ryba smrdí od hlavy, a tahle ryba smrdí řádně, o tom nikdo nepochybuje.
Ale o "přivýdělcích" drobných živnostníků které jim zlý Špidla nepřál vím své. Mohlo by se tomu říkat černá ekonomika, miliardy korun neodvedených na daních, peníze za práci z ručky do ručky a zmasírované účetnictví tak, aby na konci roku nula od nuly pošla. Nejen, že je správné, že museli odvést minimální (a opravdu směšnou) daň, ještě jim měli přidat býkovcem přes záda!
A propos - velké zahraniční firmy, podnikající u nás - ty u nás snad neplatí daně? Ty platí daně na Kajmanských ostrovech? To by se na to tedy mělo posvítit!
K té poslední otázce - ano, jsem. Ale jezdím MHD [smích] tak to cítím každý den dvakrát.
A mám přátele v cizině a vím, co se o nás venku říká (a je to to, že páchneme, ne že máme zlaté ručičky). Nesnáším falešný patriotismus.

175780

14.11.2008 15:39

RE: Pro autora.

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 175780

Prosím Vás, paní Alžběto, černá ekonomika se odehrává úplně někde jinde, než když někdo chce prodat pár jablek ze zahrádky a musí mít k tomu ze zákona živnostenský list , aby dostál všem těm byrokratickým předpisům, co si na něho posranci vymýšlejí. Těch 100 tisíc drobných živnostníčků, které Špidla takto odrovnal bylo přesně tohohle rázu. A také se to pokud vím, zase potom zpátky zrušilo, takže je vidět, že je Špidla vůl jak kůl- hlavně že si soudruh sám nahrabe, ale druhému nedopřeje ani těch pár korun přivýdělku. Takže býkovcem přes záda měl dostat Špidla, že zdusil všechno na co sáhl. To je přesně ten typ lidí, že kam šlápne, tam 10 let tráva neroste.

Platí u nás pravidlo, že čím větší nadnárodní firma, tím menší užitek z ní.

Mě lidi nesmrdí, naopak nesnáším ty naparfémované panáky, kteří svou agresivní vůni obtěžují můj citlivý nos.

175809

14.11.2008 9:01

RE: Pro autora.

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 175745

>Mám tři děti a kontakt s jejich vrstevníky - studenty.
snas Vám nesmrdí
>Nejsou líní napsat padesát SMS za hodinu,
no tak vidíte, docela slušný výkon
>jsou líní plnit své "nezajímavé" povinnosti, pracovat a pod.
asi je nemají za své, tedy na ně kašlou, nehledě, že „pracovat“ může znamenat pro každého něco jiného
>Já potřebuji, aby zaměstnanec pracoval a ne diskutoval o tom, zda je práce potřebná nebo k hovnu,
to bude ono, to stojí za zamyšlení, Vy potřebujete a oni Vám na to serou, což je fajn pro ně, Vy se budete muset poohlédnout ve třetích zemích, kde se na nic neptají, nepřemýšlí a poslušně plní přání a rozkazy…
>Češi jsou jednou Slované - a jako takoví páchnou jen o málo méně než Ukrajinci.
Když už jsme u toho, pach je dobrý, umožňuje Vám vybrat si podle gusta. Pokud to přebijete pičifukem, oblbnete partnera, což se Vám v budoucnu vrátí jako nemilé překvapení. Sprejujete-li své potomky, zle se Vám odvděčí, nebudou poslouchat, budou vzodrovití a osobní styk nahradí stykem přes SMS, kde je pak stejně jedno jak kdo smrdí…
>A teď se na mne vrhněte, ale skutečnost tím stejně nezměníte.
Skutečnost je přesně taková, jakou si jí malujeme. [mrknutí jedním okem]

175781

13.11.2008 16:59

RE: Pro autora.

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 175693

To není lež - to je bohužel tvrdá realita. Vy mluvíte třeba o řemeslnících. Ale proč by se proboha někdo dával na řemeslo - projděte si jednou statistiky o tom kolik dětí se přihlásilo na jakou školu - školy na kterých se vyučuje řemeslo pomalu zanikají protože o ně není zájem ani ze strany dětí (proč bych dítě nutil na kovařinu když může bejt v klidu za 30 bruto na úřadě) ani ze strany státu. Jak už jste napsala (ovšem zaměnila jste příčinu a následek) neni problém aby tyto práce dělali ukrajinci a to za podstatně menší platy. Dokud bude náš stát podporovat otrokářské způsoby našich rádobypodnikatelů (Ukrajinec dělá celej den za málo peněz narozdíl od čecha kterej musí taky občas domu k rodině) tak se situace nezmění. A mezitim se tu bude vršit skupinka vysokoškoláků s ekonomickym vzdělánim kteří sice budou těžce sebevědomí a drzí ale samy nedokážou vyměnit ani žárovku. Fyzicky náročná práce je třeba prostě ocenit jinak ji nikdo dělat nebude (s vyjimkou ukrajinců)

175736

13.11.2008 17:16

RE: Pro autora.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 175736

Naprostý souhlas!

175740

13.11.2008 19:47

RE: Pro autora.

Robocrep 88.?.?.?

Reakce na 175693

Vy fňukáte že lidi neumějí psát, a sama napíšete "taxe" místo tak se.

Tipuju že jste jedna z těch "rozumím lidem" personalistů, kteří vybírají uchazeče podle toho jaký mají outfit, vymazlený curiculum vitae, a jak moc na první feeling působí in.

A potom koukáte takhle [překvapení] co že jste to nabrali za mamlase.

175748

13.11.2008 14:29

RE: Pro autora.

panelák Obama 78.?.?.?

Reakce na 175682

Kovodělný podnik hl.m. Prahy byl v 60let prototyp výše zminované činnosti, nečinnosti.Spadal pod Národní výbor, což je dnes bohulibý magistrát.Sídlil v Kaprové ulici a zdejší uředníci měli většinou ryze česká jména, jako Nováček, Hospudka, atd,ačkoliv stačilo juknout na ksicht a určitě to nebyli gojjim naches.

175721

13.11.2008 16:17

RE: Pro autora.

inn-ocean 80.?.?.?

Reakce na 175682

Takze ten system a zpusoby autora obhajujete_ Takze rikate,ze kdyz miNEDAJI praci budu se podilet na zlodejnach?
Zamysleli jste se proc prace pro nektere neni? Nebo proc si ji nekteri nevytvori?
Nebo si predstavte, ze stejny clanek napise Topolanek - chudak, je tam, protoze pro nej nic jineho neni. Nebo Bush. Take to budete obhajovat?
Je mi vas lito.

175728

13.11.2008 17:34

RE: Pro autora.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 175682

Myslím si, že autorovi tento systém vyhovuje. Kdyby tam chtěl pracovat, tak by pracoval.

175742

13.11.2008 6:44

.

cyp 195.?.?.?

jeden známý pracoval taky ve státní správě...když jsem se ho asi po roce jeho "pracování" zeptal, co vlastně dělá, zamyslel se a říká: "já ti vlastně ani nevím", když jsem se ho zeptal, co by teda vlastně měl dělat, odpověděl mi: "to vlastně taky nevím, ale asi něco s ekologií"...no a podle jeho popisu to fungovalo naprosto přesně podle tohoto článku...neříkám, že se předřu, ale já nedělám ve státní správě [smích]

175678

13.11.2008 7:55

banda drahých darmošlapů

john bombardon 82.?.?.?

Všecko to zapadá.panáci nahoře jsou placeni za zruinování(zadlužení) nejen jedinců , ale i celých států, takže vytvořili systém který prožere budoucnost a my se staneme loutky v rukou věřitelů.Hezký den, jdu makat na ten bordel. [bliji]

175683

13.11.2008 8:03

Something about me

Scootrik 212.?.?.?

Zaciatkom oktobra som sa zamestnal na jednom z uradov v Bratislave. Aj ked momentalne je situacia taka, ze na pracu toho moc vela nemam (a teda plati, ze najskor cely den presedim za netom), nie je celkom pravda o nicnerobeni na tomto urade a na danom useku, kde pracujem. Netvrdim, ze take urady v ramci statnej spravy nie su, ale na odbore tohto uradu sa maka... a teda riadne, a pritom moj cisty plat bude po skonceni pripravnej statnej sluzby rovnaky ako v stalej statnej sluzbe (ak dovtedy nezdrhnem), a to cca 13 a pol. papierov. Sice je to moje prve zamestnanie, ale vzhladom na to, ze mam skoncenu vysoku, bude mi ten plat stacit tak z "ruky do huby", nie je tu prakticky ziadna moznost karierneho postupu, a kedze zivot v hlavnom meste je celkom narocny (na papiere), tak v pripade, ze by som tu ostal (co nepredpokladam) dostanem sa k vlastnemu byvaniu alebo k auta tak... NIKDY. Statna sprava potrebuje reformu, a nielen ta slovenska, znizit pocet zamestnancov, zrusit niektore odbory, oddelenia alebo cele urady... A ak by sa nezmenilo mnozstvo financii plynucich na platy st. zamestnancov, boli by i platy "normalnejsie" a zaujem o pracu v statnej sluzbe.

175684

13.11.2008 8:08

Zevšeobecňování

jansmith1984 85.?.?.?

Tento článek je klasickým příkladem zevšeobecňování. Ve st. správě jsem nedělal, ale znám lidí, kteří tam pracují a vím velmi dobře, že tam jsou úředníci, kteří mají tzv. leho a stejně tak jsou úředníci, kteří se nezastaví a žijí v permanentním stresu z návalu práce. Pracují tam lidé málo ochotní a málo zodpovědní stejně jako lidé, kteří se snaží dělat svoji práci co nejlépe a že by je systém přeplácel pochybuji.


Asi je to různé od rezortů a od oddělení a tudíž házet všechny do jednoho pytle je přinejmenším neobjektivní. Možná by se autor mohl zaměřit na poměry v megafirmách (byť soukromých), kde to bývá v bleděmodrém podobné.

Lidé se dělí na chovné a tažné, ale to není proto, že by z toho měli bůhví jak velkou osobní radost.
jansmith[smích]

175685

13.11.2008 11:35

RE: Zevšeobecňování

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 175685

Heh, Jane, ale to tam přeci Autor napsal také, nebo ne? [oči v sloup]

175709

13.11.2008 13:56

RE: Zevšeobecňování

Mic 213.?.?.?

Reakce na 175685

Vas prispevek je zbytecny. Autor to tez poznamenal. Jiste omleta faze ze zevseobecnovani se nema delat......v tomto pripade je vsak vice nez vypovidajici. Ja ji muzu potvrdit z x zdroju v rodine.
Musim k tomu poznamenat, ze diky za to. I kyz me se to take prici. Nejenom moje mati, tesne pred duchodem, ma alespon sanci delat na miste ktere ji nesedre, je dustojne jejiho veku a neklade pozadavky na excel a velmi dobrou znalost svetoveho jazyka. Kdyby ji propustili, muze jit jen jako delnice do alberta nebo jako data entry do nejakeho "dynamickeho" podniku.
Nekdy si rikam jak dopadnu ve stari ja? Doufam ze vse preziju ve zdravi.

175718

13.11.2008 10:01

Nerobte si iluzie

YYY 85.?.?.?

V ziadnom systeme to nikdy nebolo inak.Paraziti su sucastou nasho zivota.Ide len o to aka je doba a ko sa im dari.Snad si nemyslite ze ludia okolo politikov a najvyssi uradnici su intelektualny a pracovity vykvet spolocnosti.Na tychto postoch su ziadane ine schopnosti a vlastnosti.Podobne clanky len "vytacaju"tych dole.Sem tam padne nejaky uradnik a system ide dalej.Genialne a podstane veci vznikaju ako nahodny vedlajsi produkt inej cinnosti.Potom sa zapisu do dejin a na vsetko ostatne sa zabudne.Obraz spolocnosti, ktory sa prezentuje navonok,vytvaraju media,skola atd. a je podstatne odlisny od reality.Tato miera schizofrenie,je este tolerovana spolocnostou,takze pokial ste zasli az sem,ste zdravy jedinec...

175694

13.11.2008 10:09

Neplaťte daně

joe 193.?.?.?

Říkám to pořád, stát má příliš mnoho peněz, že je může vyhazovat za nesmysly. Proto hledejte a využívejte všechny LEGÁLNÍ možnosti, jak snížit svoje daně!

175695

14.11.2008 18:16

RE: Neplaťte daně

mtk 80.?.?.?

Reakce na 175695

Třeba si zřiďte životní pojištění a důchodové připojištění (spousta "vyvolených" hladovců a užitečných blbců Vám nabídne smlouvu), a můžete si od základu daně odečíst spoustu tisíc. O své vklady sice záhy přijdete, když celý podvod krachne, ale dobrý pocit Vám jistě zůstane, že jste si "legálně" snížil daně. Kromě tohoto pocitu Vám však už nezůstane vůbec nic do huby [velký smích]

175822

13.11.2008 10:56

něco podobného jsme viděl zvenčí

BlueSpirit 77.?.?.?

na jedné instituci, která se jmenovala snad nějak jako "ústav pro podporu národního zdraví" nebo tak něco. My tam před asi 12 lety jezdili dělat servis počítačů a já konkrétně k tomu ještě pro ně dělal software na zakázku.
Všude tam bylo vidět jak ty lidi nemají do čeho píchnout, vymýšleli si výzkumy a projekty (no asi ne všechny byly úplně na nic), všichni měli na první pohled veget a nejlepší bylo, když jsem zjistil kolik nám jako firmě platí. Jeden program pro jakési statistiky jsem zvládl udělat doslova za dva dny a dvě noci, byla to poměrně jednoduchá aplikace. Nevím, možná nejsem správný obchodník, možná se nevyznám v tvorbě cen, ale za ten program si firma vyfakturovala 150 tisíc (ze kterých jsem já jako autor samozřejmě neviděl nic, ale to je jiná věc). Nechápal jsem nic. Podobně si zřejmě ze státních institucí dělá dojnou krávu kde kdo.
Podobnou zkušenost s přetíženými úředníky jsem (opět jako zaměstnanec externí firmy) měl na ministerstvu průmyslu. Obrovské kanceláře, kde velmi často vůbec nikdo neseděl, byl kdo ví kde a když jsem přišel do jejich kantýny, nad cenami obědů pro úředníky jsem si pomyslel, že mám snad halucinace - ceny jak za komunismu.

175699

13.11.2008 13:18

RE: něco podobného jsme viděl zvenčí

školení na MPO 195.?.?.?

Reakce na 175699

S MPO mám podobnou zkušenost. Byl jsem tam jednou v rámci nějakého školení. Nádherná secesní zasedací místnost s výhledem na Vltavu. A kantýna byla taky fajn. [smích]
Ale zkuste po nějakém úředníkovi z MPO něco chtít. Když se na stý pokus náhodou dovoláte, začnou si vás přepojovat, dokud neztratíte trpělivost...

175714

13.11.2008 10:56

To chce klid.

hc 194.?.?.?

Přečtěte si klasiku: Zákony profesora Parkinsona

175700

13.11.2008 11:20

No to je na hlavu...

Jezinka 85.?.?.?

Po revoluci jsem nastoupila na Okresní správu sociálního zabezpečení, na odd. tzv. malých závodů - podnikatelé s počtem zaměstnanců do 25. Na "hlavu" jsme měli mít cca 600 zaměstnanců, normál byl okolo 1100. Hmotná zodpovědnost za každou neoprávněně vyplacenou korunu. Pokud jsme si chtěli kávu vypít teplou, chodili jsme do práce půl hodiny před začátkem pracovní doby.
Kávu uvařenou po obědě jsme běžně dopíjeli ve čtyři.Před dveřmi nekončící fronty, do toho jeden telefon za druhým. Před fackami nás chránila přepážka, před nadávkami nic. Stěžovat si na podmínky nemělo cenu - "když se vám to nelíbí, tak si to napište. Za dveřmi je fronta zájemců o váš post". Nejvíce stresující bylo vidět chování velké části "tzv.podnikatelů" k zaměstnancům vydaným jim na pospas a nekončící novely novel k špatným zákonům, ve kterých se už prase nevyznalo.
Ulevilo se mi, když jsem byla zvolena starostkou malé obce. To jsem ovšem nevěděla, do čeho lezu. Rozpočet stěží pokrývající výplatu a nekonečné papírování v honbě za dotacemi, na které obce většinou stejně nedosáhnou, protože nemají na nutné pokrytí části nákladů ze svých peněz. Kdo nezažil, nepochopí. Vydržela jsem to několik volebních období než jsem došla k závěru, že důležitější je pro mě vlastní zdraví a teď si konečně užívám i když malého, ale velice, velice zaslouženého důchodu. [velký smích]

175705

13.11.2008 23:43

RE: No to je na hlavu...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 175705

To delate jak nekdo trefne napsal tu spatne placenou hromadu driny. Clanek je o te druhe strane mince. O tom jak z ciziho krev netece a o flecich kde se dostavaji lide v drtive vetsine bez ohledu na nejake vyberove rizeni, ale na zaklade konexi. A protoze znamych a zajemcu na dobry flek, kde se jeden nepredre, ale vydela ranec penez i diky oblakove metode je prehrsel, tak nam roste byrokracie. Jiste to nebyli ty stovky zajemcu, kteri prej usilovali o vase misto.

A ty nadavky a respekt k uradum, treba v USA resi tvrdym lpenim na pravu. Ujistuju vas, ze tady si na uredniky ve styku s verejnosti nikdo nedovoli ani zvednout hlas. A na druhou stranu ti urednici odvadeji skutecne vykon. [smích] Pravda dovolat se do Springfieldu a vyridit neco po telefonu je pro bezneho smrtelnika nemyslitelne. I tady budou ty fleky s konexema. [mrknutí jedním okem]

175767

13.11.2008 13:25

Pravda pravdoucí

SVSCR 194.?.?.?

Bohužel se musím také přiznat, že mezi Vás tzv. referenty také patřím. Zbaběle přiznávám, že nemám sílu odejít na dobrodružnější cestu z pracáku do soukromého sektoru.
[zahanbení]

175715

13.11.2008 21:39

RE: Pravda pravdoucí

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 93.?.?.?

Reakce na 175715

Budete muset a jistě nejste sám.May the Force be with You. [smích]

175756

13.11.2008 13:45

Tak je to přece pravda

Filla 86.?.?.?

Když jsem letos na jaře končila školu a rozhlížela se, co dál, říkal mi můj přítel, že ve státní správě (ale pozor, zdaleka nejen tam! I ve velikých soukromých firmách jsou hordy manažerů, co se doslova nudí) se dostávají peníze za nic - a jestli bych to nechtěla zkusit. No nechtěla, protože papírování je asi tak to poslední, co by mě bavilo. Přesvědčoval mě, že se toho nemusím bát, že mi zbyde spousta volného času na to, abych se mohla věnovat tomu, co mě baví.
Nevěřila jsem tomu.
Prostě jsem nevěřila, že by tohle mohlo projít - válet si zadek a brát za to peníze. Bylo to pro mě nemyslitelné!

No a vida...

No, práci mám skvělou a ne v kanclu, takže jsem ráda. Ale po přečtení tohohle článku jsem si vzpomněla na všechny ty lidi, co dřou ve velkých výrobních halách jako mezci (třeba automobilka, výroba elektroniky apod.) a mají za to pár kaček.
Kdyby se po tomhle nasr... a vzali úřady ztečí, mají mou plnou podporu.

175716

13.11.2008 19:35

Z článku a příspěvků jsem poněkud v rozpacích.

qwe 88.?.?.?

Plat 37 000,-Kč brutto? Úřady jsou rozpočtovky a platy jsou tabulkové, kromě osobních platů např. pro starostu obce. Podle jaké tabulky je těch 37tis.? Nebo je tak vysoké osobní hodnocení? Tak to ale rozhodně v Praze není. Já pracuji ve státní správě asi 15 let, mám VŠ vzdělání (ČVUT), je mi 55let, pracuji už cca 25 let v oboru IT, a mám i s osobním hodnocením(nenároková složka) 33tis. hrubého. Premie 0,-Kč(nenároková složka) už 3 roky. Příspěvek na obědy, příspěvek 500,-na ŽP. Toť vše.

175746

13.11.2008 22:00

RE: Z článku a příspěvků jsem poněkud v rozpacích.

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 175746

Ale no tak! Přece byste nevěřil, že to skutečně napsal státní zaměstnanec? Jde o fabulaci, zase takovou pohádku, která je v souladu s názorem většiny lidí.

175759

13.11.2008 22:03

RE: Z článku a příspěvků jsem poněkud v rozpacích.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 175759

[zmaten] Je vidět, že jste zkušený člověk. [chechtot]

175761

14.11.2008 7:03

RE: Z článku a příspěvků jsem poněkud v rozpacích.

qwe 88.?.?.?

Reakce na 175759

Nevěřil, ale právě proto myslím, je potřeba informovat. Nemá cenu v ničem si lhát do kapsy. Na úřadech protéká hodně peněz, ale ty toky chodí jinudy, to by spíš měl někdo popsat.

175776

14.11.2008 9:23

RE: Z článku a příspěvků jsem poněkud v rozpacích.

Kengoroo 15.?.?.?

Reakce na 175746

Pracoval som v statnej sprave asi 2,5 roka, bolo to moje prve zamestnanie kde som si odpracovaval prax (Cloveka bez praxe nechceli nikde zamestnat - nevedel totiz nic robit). Ak by Vas zaujimalo ako moze mat niekto v statnej sprave vyssi plat robi sa to takto:

Zalozite nejaku statnu organizaciu. Povedzme "Organizacia na ochranu statneho uradnika". V projekte odhadnete ze na naplnenie agendy organizacie je potrebnych 20 ludi(Riaditel byva plateny zvlast z ministerstva). Tu prichadza ale trik. Zamestnate iba 10 ludi ale poberate z ministerstva platy pre 20 ludi s odovodnenim ze sa jedna o specializovanu pracu a potrebujete zaplatit "odbornikov". Takto je mozne dosiahnut vyrazne vyssie platy ako je priemer v statnej sprave pre veducich pracovnikov. Vymyslenu agendu hravo naplnia aj 4-5 zamestnanci, ktpori svojou fiktivnou pracov uzivia zo 5 "veduchich pracovnikov".

175782

14.11.2008 12:49

RE: Z článku a příspěvků jsem poněkud v rozpacích.

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 175782

Zajisté máte pravdu v tom, že mzdový fond státních organizací vytváření ministerstva v závislosti na počet pracovníků. Jenže ...jednak v tom figuruje přepočtený průměr počtu (skutečných) zaměstnanců (na měsíc i rok) a ještě nějaké maličkosti. Nic proti názoru, že se státní zaměstnanci nepřetrhnou a požívají vlídnějšího zacházení, například i při pracovní neschopnosti, což by bylo v podnikatelské sféře nemyslitelné. Horší je, že existují politické zásahy do jejich činnosti, které musí trpět s ohledem na svoji podřízenost (např. odebrání kontrolního spisu finanční zprávě s odůvodněním, že to vyřídí MF, nebo závaznými pokyny ministerstev v jednotlivých kauzách). Svatí nejsou ani úředníci, ani podnikatelé. Tady jde, jako v řadě jiných případů, o pohádku O Červené karkulce, kde se "dětem" a způsobem vhodným pro jejich chápání osvětluje, že Karkulka je mladá a proto romantická (nikoli pitomá protože miluje červenou barvu, tehdy taková symbolika nebyla), vlk je zlý a krvelačný, babička bezbranná pro svoje stáří a myslivec hodný zastánce spravedlnosti a pořádku. A je to! Teď si za ty pohádkové postavy dosaďte kohokoli jiného, podle vlastního gusta. Například, že vlk je zlý komunista nebo imperialista. Rozumíte mi? Mnohdy jednáme podjatě, jako malé děti. A toho se dá využít.

175801

15.11.2008 0:14

RE: Z článku a příspěvků jsem poněkud v rozpacích.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 175801

[cool] [smích]

175843

29.1.2009 8:00

RE: Z článku a příspěvků jsem poněkud v rozpacích.

Ginka 80.?.?.?

Reakce na 175746

Jsem 17 let zaměstnaná na odboru soc.věcí,vyplácím dávky hmotné nouze.Každodenní stresy díky nadávkám těch,kteří léta nedělají a nechají se živit "státem",se dlouho snášet nedají.Nelze se proti tomu ohradit,je to naše práce a musíme se chovat dle kodexu st.úředníka.Ve svých 50 letech musím navíc studovat VŠ,asi abych byla ještě ve větším stresu a brzy to se mnou praštilo.Můj plat je 22.450 hrubého včetně osobního ohodnocení.Věřím,že někde na úřadech se zaměstnanci nudí a na studium mají tudíž čas.Já po více jak 30 letech práce,bez toho,abych kdy byla evidována na Úřadě práce,mám na vybranou - buď vystudovat nebo odejít.I to řeší úředník,který se snaží pracovat tak,aby "klienti" mohli doma v teple čekat na výplatu soc.dávek.

182393

13.11.2008 19:53

Lidé do škol - 2. učitel

bovec 85.?.?.?

Před 10 lety jsem potřeboval nový občanský průkaz, kvůli krádeži starého. Jedna úřednice (tehdy na policii) to za okýnkem řešila a další dvě se sběhly asistovat, když se konečně něco dělo.
Autor dělá dobře, že to popsal. Vyřešit to nemůže. Nutno spíš shora.
Přebyteční lidé by měli dělat v učebně pomocníka učitele. Jeden učitel v ZŠ nebo SŠ je dnes málo. Žáci jsou živí, ...

175749

14.11.2008 1:30

si muj hrdina!

lesanek 75.?.?.?

Hezky napsana reportaz o okradani obycejnych lidi .Druhy dil by mohl byt nejaky navod jak tu verbez vyhladit .Sam jsem union plumber, ale ty prachy si tu v Chicagu mosime odedrit, unia neunia. Ale UAW(Odbory co delaju ve fabrikach na auta) to je ta prava pakaz. [bliji] Nehazal bych vsecky odbory do stejneho pytla. [smích]

175771

14.11.2008 11:47

TOP CLANOK!

ovca 195.?.?.?

Všetci vieme, ako to na úradoch chodí [mrknutí jedním okem]
Ale ani vo sne by ma nenapadlo, že je to až tak úbohé a hrozné [mrknutí jedním okem]

175797

15.11.2008 7:49

to mi pripomina zakazku za 30 milionu

oLDis 88.?.?.?

pro stredocesky kraj, jejiz vysledkem bylo nekolik formularu a tri polozky v menu na webu stredoceskeho kraje [velký smích], pracuju ve stejnem oboru a takhle bych chtel vydelavat, bez predchozich znalosti problematiky konkretni zakazky mohu rict ze prace je to na zhruba 20h za dejme tomu hrubych 600 kc/hod, dejme tomu ze je zde nejaka problematika zaznamu do databaze a vedeni agendy, takze to muze byt az 60-80h, pak zalezi jak dobre je udelan web no nejz se toto implementuje, a dostavame se na maximalne 120h prace pro jednoho cloveka, coz je zhruba nejake tri tydny, ale muzou to byt i dva tydny prace, za 30mega, mno neberte to.

175851

15.11.2008 10:18

ak si niekto mysli ze clanok je prehnany,

Erik123 85.?.?.?

tak to by sa cudoval. Vsetko co je v nom opisane sa bezne deje, sam som zazil cca 7 rokov dozadu, ked sa v rozpoctovej organizacii nakupili dve pocitace stanice SGI v cene skoro 500tis SKK. Nasledne sa zistilo, ze vlastne podnik nema co by na nich robil, pretoze tuto speficku platformu vzhladom k naplni prace nemali ako vyuzit. Takze sa tie spickove stroje polozili na stoli u ITckarov a ich jedinou funkciou bolo dotvarat vizualnu kulisu- nikdy sa na nich nepracovalo, az sa po par rokoch odpisali ako nepouzitelne.

175858

16.11.2008 14:06

CO je na tych faktoch nove?

Igor 89.?.?.?

Ak autor skutocne cestuje po EU-zahranici, tak musel spozorovat, ze v inych EU-statoch je to UPLNE TO ISTE.

Tak co chcel ten autor vlastne povedat?

Podla mna je to uplne zbytocny clanok.

175918

Příspěvků: 65

13.11. 03:04 Rene Bartosek  Vynikajici sonda.
13.11. 16:56 Karel z Čech  RE: Vynikajici sonda.
13.11. 16:58 Karel z Čech  RE: Vynikajici sonda.
13.11. 17:10  RE: Vynikajici sonda.
13.11. 20:58 Karel z Čech  RE: Vynikajici sonda.
13.11. 22:41  RE: Vynikajici sonda.
14.11. 13:26 Karel z Čech  RE: Vynikajici sonda.
14.11. 17:31  "Co je císařovovo císaři, co je božího bohu."
13.11. 03:30  Vsude je to stejne
13.11. 04:40 rockmother  Hezké
13.11. 05:48 inn-ocean  Pro autora.
13.11. 07:51 Jarmila  RE: Pro autora.
13.11. 08:12 Autor  Od autora
13.11. 10:19 Spytihněv  RE: Od autora
13.11. 10:45 Robocrep  RE: Od autora
13.11. 11:40  RE: Od autora
13.11. 17:01 inn-ocean  Vase duvody.
13.11. 09:58 Alzbeta  RE: Pro autora.
13.11. 16:24 Jarmila  RE: Pro autora.
13.11. 18:53 Alzbeta  RE: Pro autora.
13.11. 20:28 hestroy  RE: Pro autora.
13.11. 21:19 Silender  RE: Pro autora.
14.11. 16:15  podnikatel má takové zaměstnance jaké si zaplatí
13.11. 22:19  RE: Pro autora.
14.11. 07:31 Jarmila  RE: Pro autora.
14.11. 08:21 Alzbeta  RE: Pro autora.
14.11. 15:39 Jarmila  RE: Pro autora.
14.11. 09:01 Spytihněv  RE: Pro autora.
13.11. 16:59 wilonix  RE: Pro autora.
13.11. 17:16 hestroy  RE: Pro autora.
13.11. 19:47 Robocrep  RE: Pro autora.
13.11. 14:29 panelák Obama  RE: Pro autora.
13.11. 16:17 inn-ocean  RE: Pro autora.
13.11. 17:34  RE: Pro autora.
13.11. 06:44 cyp  .
13.11. 07:55 john bombardon  banda drahých darmošlapů
13.11. 08:03 Scootrik  Something about me
13.11. 08:08 jansmith1984  Zevšeobecňování
13.11. 11:35 hestroy  RE: Zevšeobecňování
13.11. 13:56 Mic  RE: Zevšeobecňování
13.11. 10:01 YYY  Nerobte si iluzie
13.11. 10:09 joe  Neplaťte daně
14.11. 18:16 mtk  RE: Neplaťte daně
13.11. 10:56 BlueSpirit  něco podobného jsme viděl zvenčí
13.11. 13:18 školení na MPO  RE: něco podobného jsme viděl zvenčí
13.11. 10:56 hc  To chce klid.
13.11. 11:20 Jezinka  No to je na hlavu...
13.11. 23:43 Rene Bartosek  RE: No to je na hlavu...
13.11. 13:25 SVSCR  Pravda pravdoucí
13.11. 21:39 micha  RE: Pravda pravdoucí
13.11. 13:45 Filla  Tak je to přece pravda
13.11. 19:35 qwe  Z článku a příspěvků jsem poněkud v rozpacích.
13.11. 22:00 Kropáč  RE: Z článku a příspěvků jsem poněkud v rozpacích.
13.11. 22:03 hestroy  RE: Z článku a příspěvků jsem poněkud v rozpacích.
14.11. 07:03 qwe  RE: Z článku a příspěvků jsem poněkud v rozpacích.
14.11. 09:23 Kengoroo  RE: Z článku a příspěvků jsem poněkud v rozpacích.
14.11. 12:49 Kropáč  RE: Z článku a příspěvků jsem poněkud v rozpacích.
15.11. 00:14 Rene Bartosek  RE: Z článku a příspěvků jsem poněkud v rozpacích.
29.01. 08:00 Ginka  RE: Z článku a příspěvků jsem poněkud v rozpacích.
13.11. 19:53 bovec  Lidé do škol - 2. učitel
14.11. 01:30 lesanek  si muj hrdina!
14.11. 11:47 ovca  TOP CLANOK!
15.11. 07:49 oLDis  to mi pripomina zakazku za 30 milionu
15.11. 10:18 Erik123  ak si niekto mysli ze clanok je prehnany,
16.11. 14:06 Igor  CO je na tych faktoch nove?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

44

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 87 čtenářů částkou 15 402 korun, což je 44 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 3

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 4

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,88 Kč
Euro
25,53 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,79 Kč
Australský dolar
16,49 Kč
Švýcarský frank
23,82 Kč
100 japonských jenů
19,16 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,89 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 093,43 Kč
1 unce stříbra
534,30 Kč
Bitcoin
1 423 327,31 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 581