Diskuze k článku

Genocida formou GM semen

Příspěvků 65

12.11.2008 2:11

Svet podle Monsanto

Aja 74.?.?.?

Vnucuju se s tim, kde se da i neda.
Racte se podivat

175586

16.11.2008 6:17

RE: Svet podle Monsanto

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 175586

>Vnucuju se s tim, kde se da i neda.
----
Takové vnucování by měla dělat česká televize, případně TV Nova, ať lidi vidí, jaké svinstvo se chystá do Evropy (pokud to tam ještě není?). Silně doporučuji ke shlédnutí Koubkovi a jemu podobným fanatikům na Monsanto. Osobně si myslím, že to není jenom honba za zisky (čti: mamon a chamtivost), ale plánované ovládnutí (monopoly) veškerého potravinářského průmyslu na planetě k následnému zločineckému vyhubení populace. Lépe řečeno - abych nevystrašil - snížení na max.500 milionů človíčků. Někteří z nás tedy mají ještě šanci(!)
Díky za odkaz, paní Ajo.

175886

16.11.2008 7:51

RE: Svet podle Monsanto

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 175886

Ano, je s velkým podivem, že veškerý mainstream mlčí k Monsantu jako hrob.To je od Vás moc dobrý postřeh pane Mirdo.

Ale jinak se domnívám, že 500 milionů lidí je málo, že vyhubí jenom tak polovinu. Široký proud řeky totiž vyrobí víc elektřiny než malý potůček. A široká základna daňových poplatníků vyrobí všemi směry více statků ( i široká základna vědců vyrobí více vynálezů), než pouhých 500 milionů lidí.

175891

16.11.2008 15:28

RE: Svet podle Monsanto

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 175891

Jenom škoda, že ta videa, na které tady dala paní Aja odkaz, jsou v angličtině. Jinak je to dosti šokující podívaná. Shlédnul jsem to všechno i ty související videa a to, co tvrdím já - o zákeřných úmyslech Monsanta - tak tahle zmínka tam padla několikrát. Vlády Ameriky, Kanady, Argentiny a teď už, jak popisuje článek, tak i Indie, nabídly Monsantu své občany jako pokusné králíky ve smyslu: "Ať si ty prasárny na lidech vyzkouší legálně(!)" Je tam zajímavé pojednání o farmářích v Mexiku, kteří se snaží bránit GM modifikované kukuřici, ale (a to bohužel), dostala se jim tam na políčka "záhadně" GM semena. Co je na tom zajímavé je skutečnost, že ta geneticky upravená kukuřice převládne v dohledné době celou přírodní úrodu a nemají jinou možnost, než začít nakupovat GM semena od Monsanta. A tohle je právě ten jejich záměr. Ovládnout potravinový trh na planetě.

Potěšující informace v těch videích je, že Evropa se zatím ještě statečně brání. I vláda ČR rozhodla, že GM výrobky musí být na obale označeny. U nás, na Americkem kontinentě, se na tohle kašle a lidé ani neví, co nakupují. Proto ani nemohou rozhodovat volbou své peněženky, co se bude pěstovat a tohle je také záměr Monsanta. Neupozorňovat na GM výrobky, ponechat lidi v nevědomosti a v tichosti ovládnout trh.

>A široká základna daňových poplatníků vyrobí všemi směry více statků, než pouhých 500 milionů lidí.
------
S tímhle souhlasím. Jenomže...ve společnosti, kde se už peníze jako odměna za práci nepoužívají, můžeme zcela vypustit název "daňový poplatník". Bude se pracovat za kus "Žvance" a jako bonus - za dobře a rychle odvedenou práci - budou nové boty a pracovní oděv. Sobota už nebude den volna a kdo příjde makat v neděli, jakožto jediný den volna, dostane za práci navíc nové rukavice. To jsou vyhlídky....že ano?

Jinak si osobně myslím, že naše planeta je skutečně přelidněna, což by se dalo řešit kontrolou porodnosti. Ani ne tak z důvodů nedostatku potravin (což je reklama Monsanta - nasytit všechny lidi na planetě), ale pro nedostatek pitné vody. A jak už lze pozorovat všude kolem - i nedostatek pracovních příležitostí, ale tohle už bylo téma diskuze v jiném článku.

175925

16.11.2008 11:39

RE: Svet podle Monsanto

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 175886

Honba za ziskem? ano, lidé chtějí zbohatnout a mít se lépe.
Plánované ovládnutí - pouze výplod chorobné mysli.

Hovoříte tady o škodlivosti GMO. Pokud si dobře pamatuji v této diskusi jste slíbil omluvu, pokud se budete mýlit v oboru, o němž vy namáte páru a co je de facto můj obor. Věřte mi, biotechnologie též spadají pod moje zaměření, takže žádám onu omluvu.[mrknutí jedním okem]

175903

16.11.2008 16:11

RE: Svet podle Monsanto

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 175903

Jiří, na tohle snad ani nejde reagovat. To jste myslel jako protiargument vážně?:

>Honba za ziskem? ano, lidé chtějí zbohatnout a mít se lépe.
----
Ano, samozřejmě, ale na úkor jiných a násilně proti zákonům přírody. Neříká se tomuhle jedním slovem "PARAZIT"?

>Plánované ovládnutí - pouze výplod chorobné mysli.
----
Viděl jste ta videa v odkaze od paní Aji? A nebo si přečtěte příspěvek tady v diskuzi od č.85. Stále nic? Stále budete tvrdit to svoje, jelikož právě vy, vy jste "odborník" na GM? Já to chápu...vybral jste si "zajímavý" obor, proto se budete za každou cenu zastávat zločiných metod Monsanta, neboť to je vaše živobytí(!)

>Hovoříte tady o škodlivosti GMO. Pokud si dobře pamatuji, tak jste v této diskusi slíbil omluvu, pokud se budete mýlit v oboru, o němž vy namáte páru a co je de facto můj obor. Věřte mi, biotechnologie též spadají pod moje zaměření, takže žádám onu omluvu.
-----
Blízká budoucnost bude náš arbitr. Přiznávám, nejsem odborník na biotechnologie, ale používám selský rozum. Mám oči otevřené. Sleduji, co se kolem nás děje a proč. Komu to vyhovuje. Kdo má z toho prospěch? Proč se GM produkty protlačují na trh a na pole tak zákeřně a v tichosti, pod lživou záminkou nás všechny nasytit? Proč farmáři GM semena odmítají a nebo ti napálení proti tomu bojují? Viz článek(!) Ženeme se do záhuby, ale vy to nevidíte a nebo vidět nechcete, neboť je to vaše zaměstnání. Omluva tedy zatím není na místě. Doposud jsme ve stádiu pokusných králíků a nikdo neví, ani samotní "vědci" a "výzkumníci" Monsanta, jak to dopadne? [mrknutí jedním okem]

175930

16.11.2008 17:07

RE: Svet podle Monsanto

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 175930

>Ano, samozřejmě, ale na úkor jiných a násilně proti
>zákonům přírody. Neříká se tomuhle jedním slovem
>"PARAZIT"?

Budu teď rýpal. Co je a co není proti zákonům přírody? Parazitismus to rozhodně není, naopak je to jeda z nejdokonalejších životních forem, která se může v přírodě vyskytnout. Ovšem celá příroda je jednání na úkor jiných, z oné soutěživosti a šlapání na hlavu jsme vzešli i my (kreacionisti prominou). Masožravci přežívají díky zabíjení ostatních, býložravci díky spásání rostlin, rostliny díky tomu, že seberou více světla, vody a minerálních látek pro sebe. Jak vidíte, onen pokus mít se dobře na úkor ostatních je zcela přírodní, naopak člověk se vymyká tím, že občas dělá i něco jiného (nepočítejme alturismus).

Nějaké odkazy jsem viděl, ovšem s těmi podtexty na zredukování populace nesouhlasím. Zkuste to vzít takhle - vize politika se týká časového období nejpozději do skončení volebního období, vedoucích firem nejpozději do skončení investičního plánu. Proč tedy nějak redukovat své zisky snižováním populace.
Objevilo se tady už hodně lží ohledně monsanta, třeba článek o nařízeních v Iráku, najděte si onu diskusi, konkrétně mé příspěvky. Stejně tak se zdají zvláštní se mi zdají ceny GM semen, které jsou podle tohoto článku 1000x dražší. Co vám říká "zdravý selský rozum na toto: výnos je 2x vyšší, ale cena je 100x vyšší. Na takový nákup by nepřistoupila ani polointeligentní cvičená opice a pokud ano, je otázka přínosu tohoto stvoření. Vlastně jsem právě teď našel, že je to další lež.
Co se týče "zločinných" metod Monsanta. Tato firma má evidentně velmi dobrý marketing, ale je pouze na zákazníkovi, zda na tento marketing přistoupí.
Jinak můj život není nijak závislý na výplatách fy Monsanto, pouze se snažím poukazovat na zbytečné démonizování této firmy. Což údajné plány na ovládnutí světa nepochybně jsou. Neúroda měla také mnohem prostší příčiny.
Zkuste se na události dívat z hlediska aktuálního prospěchu, vysvětlí vám to mnohem více věcí než hledání dlouhodobých souvislostí. Člověk jedná, stejně jako příroda, pouze z hlediska akutního užitku. Mohu vám dát hned několik příkladů, pokud si to budete přát, jak z přírody, tak z lidského chování.

175936

16.11.2008 19:28

RE: Svet podle Monsanto

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 175936

>Co není proti zákonům přírody? Parazitismus to rozhodně není, naopak je to jeda z nejdokonalejších životních forem, která se může v přírodě vyskytnout.
----
To máte sice pravdu, ale ve volné přírodě je to v jisté míře užitečná symbióza. Teď jde o to, kam až ten "parazitismus" zajde? Pokud to povede ke zušlechtění druhu, v tom případě je parazit užitečný. Ale mnohdy to vede až přímo k likvidaci odrůdy, která společně s parazitem zahynou. Tohle můžeme v tyto dny pozorovat dokonce i v lidské společnosti. Nebudu více rozebírat. Ale právě proto, že většina z nás jsou myslící tvorové, my, jako lidská společnost, nemusíme a také nepotřebujeme parazity mezi námi "pěstovat". Spíše naopak. Z důvodu vlastního přežití se musíme parazitů co nejdříve zbavit. Nebudu více rozebírat. Snad si rozumíme?

>...naopak člověk se vymyká tím, že občas dělá i něco jiného...
-----
Ano, přemýšli a plánuje dopředu. Pro svou budoucnost a budoucnost svých potomků.

>Nějaké odkazy jsem viděl, ovšem s těmi podtexty na zredukování populace nesouhlasím. Zkuste to vzít takhle - vize politika se týká časového období nejpozději do skončení volebního období, vedoucích firem nejpozději do skončení investičního plánu. Proč tedy nějak redukovat své zisky snižováním populace.
------
I v tomhle se shodneme. Ani já v tom žádnou logiku nevidím...ale můžeme od parazitů vůbec nějakou logiku očekávat? Tohle je právě ten případ, kdy parazit zdolá svého hostitele a oba svorně zahynou. Nicméně, nemusíme se ve všem shodovat.

>Objevilo se tady už hodně lží ohledně monsanta, třeba článek o nařízeních v Iráku, najděte si onu diskusi, konkrétně mé příspěvky.
-----
Souhlasím. Některé informace mohou být mylné, až zavádějící. Člověk si musí umět udělat svůj vlastní úsudek. Proto máme tu "svobodu" slova(!). Nebudu více rozvádět.

>...Právě teď jsem našel, že je to další lež.
------
Článek jsem si přečetl a souhlasím, že v počtech (přepočítávání) nastala chyba. Ale proč to nazývat okamžitě lež? Nikdo není neomylný a chybička v překladu se může vloudit. Nakonec i tohle známe z jiných pramenů. Nebudu dále rozvádět.

>Co se týče "zločinných" metod Monsanta. Tato firma má evidentně velmi dobrý marketing, ale je pouze na zákazníkovi, zda na tento marketing přistoupí.
------
Na tohle bych mohl odpovědět příslovím: "Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají". Až Monsantu vznikne absolutní monopol na potravinářské produkty - o což jim každopádně jde - můžeme očekávat závratné ceny osiva. A až tehdy dojde k selektivnímu výběru lidské populace. Ta se bude dělit na:

a) Ti, co na jídlo nemají a půjdou nedobrovolně od "válu".
b) Ti, co mají kontrolu nad finančními prostředky národů a myslí si (považují za nezbytn...Automaticky kráceno

175947

16.11.2008 19:31

RE: Svet podle Monsanto

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 175947

- dokončení -

a) Ti, co na jídlo nemají a půjdou nedobrovolně od "válu".
b) Ti, co mají kontrolu nad finančními prostředky národů a myslí si (považují za nezbytně nutné), že se musí drasticky zredukovat lidská populace pro jejich vlastní přežití.
c) Ti, kteří jsou schopni pracovat a nebo válčit a kteří zůstanou k potřebě a k dispozici parazitům uvedeným v bodě (b).

>Jinak můj život není nijak závislý na výplatách fy Monsanto...
-----
Nechci urážet, ale více sebevzdělávání v tomto oboru neuškodí.
I odborník se může někdy seknout. A tohle platí i na následující sdělení:

>Zkuste se na události dívat z hlediska aktuálního prospěchu, vysvětlí vám to mnohem více věcí než hledání dlouhodobých souvislostí.
------
Vzájemně(!). Neočekávám zpětnou reakci. Těšilo mne a sejdeme se zase jindy a v jiné diskuzi.

175949

16.11.2008 22:37

RE: Svet podle Monsanto

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 175947

Však ona o svým způsobem symbióza je - biotechnolog vydělá a farmář má větší zisky, tedy vydělá taky. Ovšem i v přírodě je ona symbióza taková podivná - třeba známé hlízkovité bakterie na kořenech luštěnin. Jak je známo, dodávají dusík (lépe řečeno čpavek). Ovšem co se už zas tak neví, ona symbióza začíná jako parazitismus, kdy jsou kořeny rostlin napadnuty onou bakterií. Jako reakci k tomu rostlina vytváří hlízky a až po několika dnech získává dusík z uhynulých těl bakterií.
Člověk plánuje dopředu, snaží se své potomstvo zajistit, proto se snaží zbohatnout na úkor jiných. Je to velice prvoplánovité jednání, ale tak to prostě na světě chodí.
Víte, jednou se zmýlit, v případě upozornění tuto chybu uznat a opravit ji, je zcela v pořádku. Ovšem pokud někdo napíše takovou kravinu, nechce se mi věřit, že se nad tím nezamyslel, beru to už jako lež a účelovou dezinformaci. To samé pak platí o otrockém překladu, kde se nad tím překladatel ani trochu nezamyslí. Omyl a účelová dezinformace je něco zcela jiného.
Zcela nezávisle a s klidným srdcem vám mohu nemohu říct, že GMO jsou neškodné, protože nejde dokázat neškodnost. Ovšem to, že se zatím neprokázala škodlivost stojí za povšimnutí.

175978

17.11.2008 11:11

RE: Svet podle Monsanto

mtk 80.?.?.?

Reakce na 175978

Ten článek osobně považuju za velmi špatný a nedeůvěryhodný. Nesmysly ohledně těch čísel, několikrát se barvitě a srdceryvně omílá jak zemědělec vypil láhev jedu na postřiky. Voda na mlýn p. Koubkovi. Tyto články spíš než informovat, mají za úkol mlžit a znehodnotit diskuzi a především kritiku GM plodin. Článek je nepovedený, škoda.

>biotechnolog vydělá a farmář má větší zisky, tedy vydělá taky.

V prvé řadě záleží na tom, kdo vlastní "akcie" tohoto "biotechnologa".

>Zcela nezávisle a s klidným srdcem vám mohu nemohu říct, že GMO >jsou neškodné, protože nejde dokázat neškodnost. Ovšem to, že >se zatím neprokázala škodlivost stojí za povšimnutí.

Není třeba prokazovat škodlivost v základě pochybné myšlenky - totiž GM experimenty v rukou soukromých nadnárodních podniků, které evidentně nemají žádný zájem na blahobytu lidí, nýbrž výhradně na zisku, což přiznají, eventuelně jako nástroj manipulace (což nepřiznají), a to je prvotní důvod nedůvěry, statistikám o škodlivosti či neškodlivosti můžete věřit, anebo nemusíte. Pane Koubku, Vy to neustále překrucujete. Možná že není problém v samotných GM plodinách (zde ovšem chybí upřímné a úplné informace, event. dostatečně dlouhé testování), problém je v lidech, co je nám podstrkují. Chápete?????
Západní demokraté Vám také budou tvrdit, že škodlivost demokracie není prokázaná - jenže záleží na informacích. Dá se předpokládat, že korporace v zájmu zisku utají podstatné informace ať už o vlivu mob.tel., GM plodin, antibiotik v těle chovaných zvířat, skutečné složení tabáku?? Ano, dá se to očekávat. Že budou své spotřebitele obelhávat? Jistě. A je spousta důvodů proč. Nu, a o tom se bavíme zde na Zvědavci. Bavíte se také?

176015

17.11.2008 13:17

RE: Svet podle Monsanto

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 176015

Ale motivace toho, kdo vlastní akcie jsou taky přece jasné - mít každý rok co nejvyšší dividendy, tedy peníze bez práce.
Jak dlouhé testování je dostatečné? Je to 5 let? 10 let? 100 let?
Korporace možná budou chtít utajovat studie, ale v dnešní informační době to prostě nejde - podívejte se třeba na uniklé odposlechy, taková skandální informace má pro bulvár velkou cenu. Je fakt, že to chce mít určitou důvěru v systém.
Bohužel na Zvědavci se nenachází pouze lidé schopní slušně diskutovat, už mnohokrát jsem byl označen za agenta, byly na mě vedeny osobní výpady...

176022

17.11.2008 22:16

RE: Svet podle Monsanto

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 93.?.?.?

Reakce na 176022

Testování není nikdy dostatečné Jiří. [smích]

176049

17.11.2008 23:12

RE: Svet podle Monsanto

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 176049

I tak se to dá brát. A tak by pro lidi jako vy mělo být jasné označování potravin, ať si můžete vybrat. [smích]

176056

17.11.2008 23:23

RE: Svet podle Monsanto

mtk 80.?.?.?

Reakce na 176022

>Ale motivace toho, kdo vlastní akcie jsou taky přece jasné -
>mít každý rok co nejvyšší dividendy, tedy peníze bez
>práce.

k čemu jsou dobré peníze bez práce????? Zcela úpřimná otázka.

>Jak dlouhé testování je dostatečné? Je to 5 let? 10 let? 100
>let?

Krmte biotechnology a jejich akcionáře GM plodinami 30 let Pokud budou poctivě žrát ty svoje výtvory a přežijou to, tak jsem ochotný je odměnit.

>Korporace možná budou chtít utajovat studie, ale v dnešní
>informační době to prostě nejde -

Ano, průser 911 se na ně valí každou dírou, i těmi klíčovými, i z prdele.

> Je fakt, že to chce mít určitou důvěru v
>systém.

Což zde nehledejte, systému důvěřují zmanipulovaní, ti s mozkem vymytým, no a potom ti druzí - nazvěte je jak chcete. A proto důvěru zde nemáte ani VY.

>Bohužel na Zvědavci se nenachází pouze lidé schopní
>slušně diskutovat, už mnohokrát jsem byl označen za agenta,
>byly na mě vedeny osobní výpady...

Zkuste nalézt jiný diskuzní web, kde Vás přivítají a kde si rádi vyslechnou Vaše názory. Zkoušel jste nezvedavce? Někdy se tam stavím (ač nerad), a opravdu by mě zajímalo, jak by jste se popasoval s místní elitou. Ostatně soudím, že pocházíte odtamtuď, ale důkazu nemám pražádného, krom vlastní intuice: jistá šablonovitost v myšlení, jistý pokaždé stejný vnitřní vzorec ve Vašich názorech. Nehledě na to, že Vaše rekace jsou vždy polemické (nic proti tomu), ale vy nejste hlídač logiky a informační pravdivosti, jste hlídač postojů (černá vs.bílá). Tak se mi jevíte ....

176058

17.11.2008 23:49

RE: Svet podle Monsanto

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 176058

>Zkuste nalézt jiný diskuzní web...

Příspěvky pana Jiřího Koubka obsahují (alespoň pro mne) mnoho zajímavých informací. Pro srovnání si zkuste přečíst své příspěvky pane/paní Mtk. A pokuste se v nich nalézt něco víc, než jen neustálé hořekování, co všechno se Vám na tomto ošklivém světě nelíbí a co Vy nechcete. Nic, co?

Proto se rozhodně stavím za setrvání pana Koubka. Snad prominete, ale Vaše příspěvky by mi zde nikterak nechyběly.

176060

18.11.2008 1:37

RE: Svet podle Monsanto

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 176060

To byl jenom návrh/doporučení od mtk Koubkovi. To se ozval ten pravý ! ! ! ! ! Jak ses Vojto dostal zase k počítači? Máma není doma? Nech si ty tvoje vpády překvapení na jiný web. Zkus si Nezvědavce, tam se vydovádíš. Tady se vede diskuze odborníků na úrovni a nikdo tady není zvědav na tvoje hořekování a pocity vášně. Z..de! (to je jedno slovo, které se nesmí vyslovit).

176071

18.11.2008 9:56

RE: Svet podle Monsanto

mtk 80.?.?.?

Reakce na 176060

>co všechno se Vám na tomto ošklivém světě nelíbí a co Vy
>nechcete. Nic, co?

Smysl tohoto webu je, bohužel, poukazovat na ututlávané ošklivosti tohoto světa, má to i v názvu. Je mi líto, že jste patrně jediný, kdo si toho nevšiml.

>Proto se rozhodně stavím za setrvání pana Koubka. Snad
>prominete, ale Vaše příspěvky by mi zde nikterak nechyběly.

Ani mě ne, rád bych si jen četl zajímavosti od Mirdy, Reného, Méďy, Jarmily, googla, hestroye, Jansmithe a spouty dalších (omlouvám se, koho jsem vynechal),kdybych se přitom nemusel brodit bahnem vojtů, semtexů, van guldů, pressburgrů, sataiů, debilů a jiných soudruhů - jak by je jen .... ehm ... lejna v trávě?, tož tak ...

176099

16.11.2008 19:58

RE: Svet podle Monsanto

Datel 216.?.?.?

Reakce na 175936

Je pouze na zakaznikovi ? A co pripad Monsanto vs Schmeiser ? A vam mozna chutna mliko ktere obsahuje synteticky hormon mi ne. Muzete mi vysvetlit proc se tento hormon dava do krmiva pridava ?

175954

16.11.2008 20:07

RE: Svet podle Monsanto

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 175936

Kdyz jsem vam x-krat naznacil vecicky, ktere v prirode bud probihaji za vyjimecnych okolnosti. Tak jste to ignoroval. Treba kataklizma vytvori prostor pro masove a velmi rychle prirodni genticke experimenty. Ve fungujicich ekosystemech nekonaji, protoze proti tomu pusobi organismy, ktere ekosystem obyvaji. A to zarucuje, ze se skutecne selektivne prosadi pouze male mnozstvi zmen, ktere nenarusuji negativne slozite vazby v ramci ekosystemu! Tyhle prirodni modifikace nejsou schopny pro pomalou rychlost a tvrdou selekci zpusobit vazne problemy ekosystemu, protoze negativni modifikace proste system jako celek potlaci. Co staci udelat s ekosytemy i relativne mala zmena ukazuje pripad kralika v Australii.

Tim, ze jsou treba do rostlin vlozeny zivocisne geny, coz je v prirode nemozne a uplatnovana primitivni strategie zabij u rostlin a to v masovem meritku ( prilis vysoka rychlost genetickych zmen )si koledujeme dlouhodobe o pruser smrdici destrukci casti prirodnich ekosytemu!! Tragicke a nevratne dusledky budou nejtvrdsi pro lidstvo. Priroda se s tim uz nejak srovna, kdyz se dokazala srovanat s globalnimi katastrofami.

Duvody jsou proste. Ekosytemy jsou natolik slozite, ze nelze odhadnout predevsim dlouhodobe dusledky genetickych experimentu a jejich aplikaci v masovem meritku. To je ten duvod vaseho bobrika mlceni a slepota k vaznym rizikum, ktere z toho plynou. Pokud jste vubec schopen a ochoten se podivat na vec z tohoto uhlu pohledu. Mosanto a jine koncerny zajima predevsim zisk a nekoho jineho moc a kontrola pres potraviny. Velmi kratkozraky a nebezpecny zpusob mysleni. Jakoby nestacilo, ze zelenou revoluci jsme dokazali spotrebovat obrovske mnozstvi spodni vody, vycerpat pudu a zredukovat podil organismu zijicich v pude na nejakych 30 % za poslednich 50 let.

Zadny organismus v prirode neni schopen na rozdil od cloveka vyuzivat zakonzervovane energeticke zdroje. Pouze my lidi jsme pro kryti energeticke bilance zelene revoluce pouzili ropu a zemni plyn. Tim jsme obesli regulacni mechanismy v prirode, ktere podporuji procesy s vysokou energetickou efektivitou. Samozrejme pouze docasne, dokud mam k dispozici zakonzervovanou energii. Jakmile nebude, tak se velmi rychle ukaze jak je nase zelena revoluce efektivni a zivotaschopna.

Navic ty GM produkty bude treba vytvaret furt dokola. Bude to stejne jako s DDT nebo antibiotiky, tzv. skudci se proste prizpusobi. A mam pocit, ze na nase GM novinky budou reagovat ekosystemy velmi cile, cim masovejsi zavadeni GM plodin tim rychlejsi zpetna reakce "skudcu". Neni zcela vylouceno, ze system si svou stabilitu uhlida sam.

Otazka je, zda je na to rozumne vsadit hole zivobyti lidi, protoze produkce potravin a vubec fungujici ekosystem nic mensiho neni! Takovy jako jste vy, jsou ochotni toto udelat, o tom nepochybuju. Ale ja a jini pozadujeme, aby si lidi meli moznost vybrat, znali i rizika a negativni dopady. Co vadi nekomu na oznaceni poptravin jako GM produktu? Momentalne si jeste lidi mohou vybrat, to je to co vadi, ze ano?

175957

16.11.2008 20:29

RE: Svet podle Monsanto

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 175957

René, pěkně jsi to objasnil. My už tady na Americkém kontinentě na výběr moc nemáme. Stále obtížněji se shánějí pomeranče a hrozny se semínky (s peckami). To, co je na trhu, už vůbec nechutná. Aby to vydrželo převoz z Mexika do Kanady, tak se to trhá nedozrálé. Banány dozrávají až doma na okně v kuchyni, stejně tak pomeranče. Hrozny jsou tvrdé a nakyslé a když se nezkonzumují do dvou dnů, tak to všechno shnije. Už mně pomalu nic nechutná [pláč] [pláč] [pláč] ...jenom domácí guláš a plzeňské pivo. [velký smích]

Připadá mi to, že se Koubek na ta videa vůbec nedíval. Tam to je velice dobře popsáno. Jenom slepý a hluchý by mohl tvrdit, že je Monsanto náš spasitel a chce nás zachránit.

175961

17.11.2008 0:00

RE: Svet podle Monsanto

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 175957

Ale vždyť vy vůbec nevíte, co je přirozené a jaké změny jsou v přírodě normální. To nikdo není schopen říct. Ovšem odpovězte mi na jednu věc - co je na poli tak přirozeného, že je to třeba tak chránit?
DDT je neúčinné prostě proto, že je zakázáno ho používat, jinak v době nejvyšší slávy udělal tento pesticid z malárie takřka zanedbatelnou nemoc (četl jsem, že v Indii se snížil počet úmrtí na nějakých 5000/rok). Antibiotika jako taková nefungují tak efektivně právě proto, že existuje přenos genů mezi různými bakteriálními druhy (ten, jehož se tak obáváte), něco jako vyvinutí nového genu nebylo asi zatím zaznamenáno, vždy je to jen rozšíření už stávajících genů. A to, že to v rostlinách neprobíhá tak snadno svědčí o tom, že obavy ze vzniku "superplevelů" nejsou zcela na místě. Evoluce organismu s pohlavním rozmnožováním probíhá zcela jinak než u bakterií.
Kde je hranice přirozenosti? Co je podle vás ještě normální? Vše má svá pro i proti. Ovládnutí ohně nám přineslo jednu z největších výhod oproti zvířatům, ovšem oheň má na svědomí už stamiliony životů, možná i víc. Nebo moderní příklad. Kdyby probíhalo schvalování aspirinu za dnešních podmínek, vůbec by neměl šanci takový lék být schválen, dost možná by se ani nedostal do klinických studií.
Je to otázka rizik a zisků (nejen rizika a negativní dopady). A za tzv. "organickými produkty" stojí dost silný lobbing. Pokud si chce zákazník vybrat , měl by mít možnost, určitě by GMO produkty měly být viditelně označeny. (zdalipak by pak takoví lidé radši sáhli po prasečím inzulinu než po rekombinantním lidským). Neznám nikoho ze svého oboru, kdo by tvrdil, že GMO jsou škodlivé. Nestojí toto za zamyšlení (že nemám osamocený názor).

175984

17.11.2008 2:00

RE: Svet podle Monsanto

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 175984

Jste schopni vy v oboru z dlouhodobeho hlediska vyloucit velmi negativni dopady na ekosystemy? Pokud ano, tak by me velice zajimalo jakym zpusobem jste k tomuto poznani dosli? Druha vec veskere jevy, kterou probihaji v prirode jsou prirozene a po dlouhe obdobi odzkousene. Pokud probihaji v prirode geneticke prenosy mezi rostlinami a zivocichy, tak uvedte konkretni priklady, kdyz jste z oboru neni to pro vas jiste problem.

Dale do jake miry je v prirode popularni proti skudcum ze strany rostlin strategie zabij? Pokud vim tak ve starych ekosystemech jsou vitezne jine strategie polozene na symbioze, parazitismu, poloparizitismu... a strategii zabij uzivaji prevazne predatori. Dokonce i clovek-lovec presel od strategie zabij k jinym uspesnejsim.

Takove blbosti jako ohen si pro priste usetrte. Kdyz se mrknu na rozlohu dekanske plosiny a zkusim si predstavit delku trvani a rozsah pozaru zpusobene sopecnou cinosti pri techto procesech, tak se nase civilizace a se vsemi emisemi CO2 za prumyslovou erou i se vsemi pozary od znalosti ohne, muze tak akorat stydlive krcit v koute pri zdi. To, ze se lobuje na vsechny strany je taky uzasna novina, pouze vyrobci GM-produktu nelobuji, ze ano? [překvapení] [velký smích] Tady rikaji, ze to trvalo "jenom" 30 000 let. Co se asi delo behem horotvornych procesu? Pokud by bouchl "pouze" supervulkan v Yellow Stone, tak by nas presel humor a to globalne.

Rec je o genetickych procesech, ktere v prirode bud neprobihaji nebo probihaji za diametralne odlisnych podminek a to velmi pomalu a v mensim meritku. Navic selekce je zarucena pomoci silne zpetne vazby, kterou pusobi na geneticke zmeny zpetne ekosystem. Geneticke experimenty provadene lidmi, proste tyto autoregulacni mechanismy obchazeji, takze nelze pominout riziko velmi vaznych negativnich dusledku. Mnozstvi, rozsah a rychlost zmen provadenych v laboratorich naprosto presahuje podobne procesy v prirode. A to je o cem celou dobu mluvim. Bud se k tomu vyjadrete nebo nechte byt. Negativni dusledky DDT jsou prosim jake, ze v zapadnim svete je zakaz pouzivani?[překvapení][oči v sloup]

http://india.ine.sk/2008/06/02/dekanska-plosina/

175988

17.11.2008 10:15

RE: Svet podle Monsanto

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 175988

Už jsem vám to jednou psal - nikdo není schopen studií potvrdit neškodnost určité věci, je to nemožné z hlediska principů, v závěru je možné pouze říci, že se nepodařilo potvrdit škodlivost.
Lidé jako vy se nejvíce zaměřují na přenosy mezi rostlinami a živočichy, chápu, máte s tím určitý problém (a abych odpověděl na vaši otázku, zatím nevíme, zda k takovému přenosu došlo), ovšem to představuje pouze minoritní část GM. Teď pro změnu zkuste odpovědět vy mě - Máte něco proti tomu, aby byly běžné obilniny fortifikovány vitamíny a tím se zvýšily jejich nutriční vlastnosti? Máte něco proti výrobě moderních léků pomocí GMO? Pokud ano, budete ochoten si píchat pouze prasečí inzulín či si ho nepíchat vůbec?
Velice podceňujete rostliny, ty mají vyvinuty mnohé mechanismy vůči škůdcům a to jak mikroskopickým, tak obřím (býložravci). Nebo si myslíte, že rostlina žije jen pro to, aby mohla být sežrána? Pochopitelně se tomu brání. A ty obrané mechanismy jsou různé povahy - ať od mechanických - trny atd., tak po chemické - antimikrobiální látky, alkaloidy...I symbiotické bakterie ve střevě člověka při oslabení imunity klidně svého hostitele napadnou a způsobí průjem. Jsou to výrazně složitější vztahy než si můžete představit po absolvování středoškolské biologie a přečtením několika populárních článků na internetu.
Blbost jako oheň? Já jsem ukazoval, že každý vynález má světlé i stinné stránky, copak jste to nepochopil? Mě vůbec nešlo o množství CO2 v atmosféře.
Problém je ten, že nevíme, jakou rychlostí probíhají změny genomu v přírodě, ale podle současných teorií se odštěpení nového druhu od stávajícího děje relativně velmi rychle (během několika generací). O jakési zpětné vazbě ani nemůže být řeč, buď takový druh přežije, nebo nepřežije - u GMO buď přežije ve volné přírodě, čehož se děsí všichni environmentalisti, nebo nepřežije. Chcete abychom tyto organismy volně vysadili a pokud přežijí, je to znakem, že jsou v pořádku?
K zákazu DDT došlo poté, co se jeho rezidua našly v systémech, kde nebyl používán (tuším, že to byl tuk tučňáků.

Toto byly velice obecné odpovědi, možná by vás zajímaly i moje názory čistě k tématu:
Nemyslím si, že by se na rostliny měl vztahovat patent, pokud ano, výrazně bych snížil jeho platnost. Stejně tak si nemyslím, že by věda měla být takovým obchodním artiklem, ovšem to už záleží na samotném chování vědců - já ji dělám, abych pomáhal, ne abych na tom rýžoval.

176006

17.11.2008 23:41

RE: Svet podle Monsanto

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 176006

No konecne jsme dospeli k jadru veci. Nevime toho o genetice prilis mnoho. Bodejt, je to velmi mlady obor. Nejsme schopni racionalne odhadnout rizika predevsim v dlouhobem meritku, ale jsme ochotni v masovem meritku zacit produkovat geneticky upravene potraviny i s vedomim tezko odhadnutelnych rizik. [překvapení][překvapení]Ze strany korporaci je dokonce tlak, aby byli vytlaceny prirodni produkty, a to ma i dusledky pro mocenskou kontrolu, pokud je potlacena schopnost dalsiho rozmnozovani a farmari jsou vydani na milost a nemilost nekomu, kdo jim proda za "trzni cenu". Jaka bude trzni cena takove sadby pokud vyzraznou prevahu nabudou GM-produkty? Tohle je rec o nebiologickych rizicich. Leky a jine nepotravinove aplikace mne osobne nevadi, i kdyz dojde k pruseru, tak lze okamzite prestat s jejich pouzivanim.

Zemedelska velkovyroba je vsak o necem jinem, protoze nemuzeme prestat rok nebo dva roky jist! To je taky duvod proc Svedsko jiste za nemale penize vybudovalo ci buduje databanku zemedelskych prirodnich odrud plodin. Nikdy jsem nerekl, ze jste nekdo kdo na tom chce ryzovat. Ale korporace je subjekt, ktery zajima generovani zisku a neverim v dobre umysli lidi, kteri by si nejradeji patentovali periodickou tabulku prvku. Takova uz je lidska prirozenost, ze na vrchol se dostavaji jedinci s ostrymi lokty a ne ti s dobrymi umysly. Nikdy jsem netvrdil, ze existuji jevy, objevy ... z pohledu cloveka pouze pozitivni anebo pouze negativni. To je zakaldni duvod proc odmitam videt pres ruzove bryle i GM-produkty.

A jak vidite stredoskolska biologie a neco z interenetu mi bohate staci k tomu, abych videl rizika, ktera velmi neochotne jste nakonec nucen priznat i vy expert, protoze vam schazi racionalni a logicke argumenty, jak to vyvratit. Snad tahle debata konecne k necemu bude a pomuze i vedcum jako vy k zamysleni nad dusledky v sirsich souvislotech a delsim casovem horizontu. I pokrok ma svou odvracenou tvar a cenu, kterou je za nej nutno platit. Taky to neni ciste pozitivum.

176059

18.11.2008 0:02

RE: Svet podle Monsanto

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 176006

Nejsme schopni potvrdit nebo vyvratit, co zpusobuje vymirani vcelstev. Jestli je to sum mikrovlneho zareni, GM-produkty, choroba, parazit nebo jiny faktor. Ale pokud se nam podari zjistit, ze jsou to GM-potraviny a budeme na nich existencne zavisli, tak jsem prosim pekne v haji zelenem a tohle poznani nam bude, tak akorat na dve veci. Omezit intenzitu mikrovlneho zareni se skripenim zubu je pro nasi civilizaci myslitelne, ale zastavit zemedelskou vyrobu je nemozne. To me osobne drazdi na masovem genetickem experimentovani.

I realativne maly destruktivni zasah do ekosystemu, muze vyvolat obrovske negativni dusledky. A vy jako experti nejste schopni odhadnout takove dopady na ekosystem. V obecne rovine se jedna o problem slozitosti genetickeho kodu umocnenou slozitosti ekosystemu videnou v geneticke rovine, proto je problem vedet neco o dynamice genetickych procesu v prirode. Nase schopnost odhadnout rizka dopadu masove zavadenych GM-plodin se blizi nule, ale potencionalni dusledky ohrozuji existenci samotne lidske civilizace!!

176062

17.11.2008 3:34

RE: Svet podle Monsanto

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 175984

Jiří, nechtěl jsem už reagovat, ale tohle mi nedá:

>Neznám nikoho ze svého oboru, kdo by tvrdil, že GMO jsou škodlivé. Nestojí toto za zamyšlení (že nemám osamocený názor).
--------
Asi jste nic neslyšel o vymývání mozků? V této "internetové" informační revoluci na to však už není žádná omluva. Dovolím si to nazvat tupé a flegmatické ignorování skutečnosti. Netvrdím, že pracovníci Monsanta bojují každý den se svým svědomím, když jdou do práce a nebo z práce. Oni ten výzkum docela možná i dělají s nadšením a pro dobro věci a nejen pro pravidelnou výplatu? Člověk se dá motivovat (neboli také vymývat mozek) pasivně, aktivně a podvědomě. To poslední je viditelná reklama např. na chodbách, v laboratořích a v kancelářích firmy Monsanto. Když budete každý den chodit kolem nástěnných plakátů hlásajících: "Naším úsilím nasytíme celý svět"..."Už nikdy nikdo na světě nepůjde do postele s prázdným žaludkem"..."Co příroda nedokázala za miliony let, my dokážeme za dva roky!"..."Jak budeš dnes pracovat, tak budeš zítra žít" (tohle jsme už někde slyšeli). A tohle všechno se podvědomě uloží do mozečku, aniž by si to člověk uvědomil. Pasivní motivace je pravidelná a slušná výplata a aktivní motivace - schůze, semináře a školení, kde lidi slyší v podstatě to samé. Tito lidé to budou skutečně dělat z přesvědčení a nikdy vám neřeknou, že jim to je jedno a po nás potopa.

A pokud máte i vy stejný názor (podle vás ne-osamocený), jako vaši kolegové, tak - jak jsem už napsal v příspěvku výše - doplňte si vědomosti. Máte internet, tak hupla na to, pane Koubek! Nic vám nebrání. Tady na Zvědavci ten "osamocený" názor totiž máte. Ale jak je vidět, vám je to stejně jedno, jelikož Zvědavce, jako informační zdroj neuznáváte. Z vašich příspěvků mohu vyčíst, že sem chodíte znechuceně a možná snad i z donucení?

Ostatní vám už napsal velice podrobně dole v příspěvku René, proto se nebudu opakovat.

175992

17.11.2008 10:34

RE: Svet podle Monsanto

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 175992

Víte Mirdo, my máme diametrálně odlišný pohled na samou podstatu věci - vy vidíte za vším snahu ovládnout svět, nějaký pečlivě promyšlený plán. Já za tím vidím prostou snahu vydělat co nejvíce peněz.a Nemyslím si, že jsme schopni se přesvědčit o opaku.
Na Zvědavci mám osamocený názor, ovšem nějak zvlášť mi to nevadí a určitě to nevadí ani vám, nechtěl byste se jen tak s René Bartoškem poplácat po zádech, jaký máte správný názor na danou věc, ne? Pohled z drhé strany není na škodu (ačkoliv už jsem byl nazýván sionistickým placeným agentam, hlásnou troubou propagandy...).
Ne Zvědavce jako informační zdroj neuznávám. Copak mohu uznávat něco, kde vcelku bez problému v článcích nalézám chyby? Něco, kde samotný vydavatel píše pouze na základě ničím nepodložených spekulací? (dělá to jen tak, či tomu opravdu věří - v druhém případě je možná i ústavní léčba)
Znechuceně a z donucení sem nechodím, je to spíše zábava.

176010

17.11.2008 7:17

Neznám nikoho ze svého oboru, kdo by tvrdil, že GMO jsou škodlivé...

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 175984

...môžem Vám zodpovedne povedať, že ani ja.
Ak tú škodlivosť spoznáme, bude už neskoro.
Jedno Však viem. Aj napriek SERIÓZNYM vedeckým štúdiám o neškodnosti vysokých prenosových frekvencií pri používaní mobilných telefónov je rozdiel medzi ním a mikrovlnnou rúrou na varenie jedla len vo výkone a nie frekvencii.
Čo som tých chcel povedať. Mikrovlnnú techniku (rozšírenie do všeobecného používania) tu máme cca. 20 rokov. Do DNES nie je jasné či a ako poškodzuje naše najjemnejšie synaptické prepojenia v mozgu.
Ako to môžete tvrdiť o ešte horšej pliage, kde sa manipuluje so živou hmotou na úrovni DNA? a negatívne dopady nie sme schpný ani odhadnúť?
To nie je evolúcia to je hranie sa na boha.
Kde budete Vy aj tý Vaši z oboru, keď za 50-siat rokov budú mať naši potomkovia napr.4 nohy vďaka genetickej manipulácii.

Aha, potom to bude evolúcia

176000

17.11.2008 10:19

RE: Neznám nikoho ze svého oboru, kdo by tvrdil, že GMO jsou škodlivé...

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 176000

ano a cca 20 let se nic neprokázalo.
Dejte mi příklad, jak mohu dokázat, že "něco nic nedělá"?
Nebojte se o naše potomky, jsem si jist, že 4 nohy mít díky GMO nebudou - všechny potraviny obsahují geny, nejen ty s GMO.

176009

17.11.2008 12:34

RE: Neznám nikoho ze svého oboru, kdo by tvrdil, že GMO jsou škodlivé...

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 176009

Skúste si zvýšiť výkon svojho mobilu z 2w na 3w a telefonujte veselo ďalej.
Po čase zistíte o čom hovorím.
Tie 2W výkonu je teoretická, opakujem TEORETICKÁ hranica, pri ktorej sa TEORETICKY nič nemôže pokaziť.
Prakticky je to vo hviezdach a čas ukáže degeneratívne zmeny.
Aj pekne čerstvo rozmrazené mäsko v mikrovlnke na najnižší výkon má pekný uvarený pásik po obvode, ináč je celé surové.
Áno ten pásik je možno IBA 3% z celého objemu.
Genetický rozdiel medzi opicou a človekom je niekde na hranici 2-3%.

>>všechny potraviny obsahují geny, nejen ty s GMO<<
Ďakujem za poučenie, doštudujem si to. Vážne. [velký smích]
Opravte ma, GMO neznamená GENETICKY MODIFIKOVANÉ ???
Nie je gén vtáčej chrípky modifikovaný tak, aby rušil účinky ľudských bielkovín??
Ako je možné, že ešte pred polstoročím existovala tkz. druhová bariéra, ktorá zaručovala medzidruhovému prenosu vírusov a dnes už nie je?
To je len začiatok tej Vašej neškodnosti GMO.
Na záver ma napadá už azda len titulok jedného talianskeho filmu, ktorý s GMO nesúvisí
............................Zbohom a Amen
.......howgh

176020

17.11.2008 22:59

RE: Neznám nikoho ze svého oboru, kdo by tvrdil, že GMO jsou škodlivé...

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 176020

Když ležíte na peci, nebo se opíráte o topení, zahřívá vás to mnohem více než mobilní telefon[mrknutí jedním okem]

GMO sice znamená geneticky modifikované (organismy), ale myslí se tím výhradně manipulace člověkem.
S chřipkou je to komplikovanější. Budu psát z hlavy (nechce se mi googlovat, takže případné chyby omluvte). V současnosti jsou známy tři hlavní skupiny (kmeny) chřipkového viru (Influenzaviru) - A, B a C. Některé působí jen na člověka jiné na zvířata, některé jsou mnohem všeobecnější. Každá skupina se dále dělí do podskupin, podle specifických povrchových bílkovin na kapsidě viru - tzv. neuraminidasa (N) a hemaglutin (H). Různé typy těchto bílkovin se mohou libovolně kombinovat, v současnosti známe už přes desítku různých typů hemaglutinu a kolem desítky typů neuraminidasy u skupiny A. To nám dává slušnou řádku různých virů, nehledě na různé mutace, které vznikají snadno díky absenci opravných mechanismů při replikaci DNA. Z toho je dána i systematika virů chřipky H5N1 (hemaglutin typ 5, neuraminidasa typ 1). Např. Španělská chřipka, která zabila více lidí něž obě světové války dohromady byl pokud vím typ H1N1.
Co asi není moc dobře prozkoumáno je vliv jednotlivých typů na způsob přenosu, můžná v tom budou zakomponovány další proteiny či samotné vlastnosti těch proteinů určují, zda bude daný typ schopen přenášet se i lidskými kapénkami (tedy typ přenosu člověk-člověk). Z čeho panovaly asi největší obavy bylo, že by osoba nakažená "lidským" typem chřipky přišla do kontaktu s virem ptačí chřipky, nějak by v buňce došlo k fůzi těchto virů a vznikl by tak virus schopný přenosu z člověka na člověka ovšem s novými antigenními determinantami na povrchu. To, že determinanty typu H5N1 jsou smrtící ukázaly případy, že 50% nakažených umřelo. Proto vznikla panika ohledně viru H5N1, navíc měla firmě Roche vypršet platnost patentu na Oseltamivir (=Tamiflu), takže tato panika rozhodně přišla vhod.
Na adaptaci chřipkových virů není zas tak nic zvláštního. Dříve jsme neměli tyto věco možnost sledovat, proto jsme o takových změnách nevěděli.

176055

18.11.2008 1:26

RE: Neznám nikoho ze svého oboru, kdo by tvrdil, že GMO jsou škodlivé...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 176055

Nejen kritika, ale i uznání je na místě. Takže klobouk dolů, Jiří. Pálí vám to. Ale tak by to mělo u odborníků na mikrobiologii být. Měli by přeci jenom o těch virech něco vědět.
Jsme sice v diskuzi o GM, což v podstatě je obor mikrobiologie (pokud se nemýlím?), ale nechci moc zabíhat do příbuzného tématu. Jenom snad tohle:

>To, že determinanty typu H5N1 jsou smrtící ukázaly případy, že 50% nakažených umřelo. Proto vznikla panika ohledně viru H5N1, navíc měla firmě Roche vypršet platnost patentu na Oseltamivir (=Tamiflu), takže tato panika rozhodně přišla vhod.
-----
Kolik to bylo těch 50 procent? Kolik lidí bylo celkově nakaženo? Třináct? Pokud tedy zemřelo osm lidí, nebyla to kombinace s jiným onemocněním? Stačí snížená schopnost imunity a i po obyčejné chřipce pacient jede na pathologické oddělení.

Jiří, ruku na srdce...Že je ta ptačí chřipka hoax? I ta vakcína "Tamiflu"? Kolik lidí se nechalo nachytat a sháněli vakcínu "Tamiflu" a přitom k ničemu? Snad asi víte, že Donald Rumsfeld je spolumajitelem firmy Roche? To by nám mohlo i napovědět, proč ta panika s ptačí chřipkou a se zdánlivým nedostatkem Tamiflu, která se tehdy prodávala za desetinásobek normální ceny (četl jsem, že až 300 doláčů za krabičku). A nejen to(!) Kolik ubohých slepic se z tohoto důvodu zbytečně vyvraždilo, jenom proto, aby si "NĚKDO" namastil kapsu? Klidně si to nazvěte spikleneckou teorií, ale takovou mi to dává logiku. Stačí krátká odpověď. Díky.

176068

18.11.2008 8:47

RE: Neznám nikoho ze svého oboru, kdo by tvrdil, že GMO jsou škodlivé...

Jiří Koubek 88.?.?.?

Reakce na 176068

Nakaženo bylo něco kolem dvou stovek lidí, takže ona polovina mrtvých je skutečně alarmující. O jiných onemocněních nevím, nemohu potvrdit ani vyloučit.
Ptačí chřipka jako taková nebezpečná je ovšem nemyslím si, že její schopnost udeřit byla v sezoně 2006/2007 vyšší než třeba v sezoně 2008/2009. Proto se i mně zdá taková panika podezřelá. A není na to třeba nějak zvlášť velká koordinace - stačí aby firma podpořila pár vědců zkoumající virus, jeho schopnost přenosu na člověka a aby to pak ti vědci uveřejnili v nějakém prestižním časopise. Tamiflu jako takový je velmi dobrý lék - vysoce selektivní právě proti chřipkovým virům, ovšem proč ho prodávat za levno, když ho můžu prodat za draho (a jediné, co k tomu musím udělat, je dát navíc pár desítek tisíc dolarů na grantech).

176086

18.11.2008 2:09

RE: Neznám nikoho ze svého oboru, kdo by tvrdil, že GMO jsou škodlivé...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 176055

>Když ležíte na peci, nebo se opíráte o topení, zahřívá vás to mnohem více než mobilní telefon [mrknutí jedním okem]
Jste si vědom toho, že jde o velmi hrubé zjednodušení tohoto způsobu přenášení energie.
Navíc reagujete tímto způsobem na výslovné upozornění na nerovnoměrný způsob přenosu energie viz příspěvek 176020:
>rozmrazené mäsko v mikrovlnke na najnižší výkon má pekný uvarený pásik po obvode, ináč je celé surové.
Znamená to buď, že věci nerozumíte v jemnějším členění, a utíkáte k této populární formě vysvětlení ohřevu mikrovlnami, nebo víte kam podrobnější pitvání problému povede, a záměrně zatahujete závěs aby podstata zůstala i nadále bezpečně uschovaná.
Většina pozorných uživatelů mikrovlnek zná jev nerovnoměrného ohřevu pokrmů v nich. Kam takové zjednodušení vede, popíšu na příkladě, kdy jsem se podobného zjednodušení dopustil sám. Měl jsem porci polévky uložené v lednici v plastové nádobě, která byla označena -20ºC, +120ºC PP a protože jsem usoudil že tato má dostatečné rezervy, i kdyby došlo k varu, tak jsem polévku ohřál běžným způsobem v této nádobě. Vše proběhlo jak má, až při následném mytí jsem zjistil že nádoba nepůjde umýt, protože je v oblasti původní hladiny polévky silně poškozená po celém obvodě mechanicky (natavená) a navíc od koření neumytelně obarvená.
Závěr: Nejspíš došlo k překročení nejen hranice 100ºC, ale i těch mezních 120ºC. Pochopitelně ne celoobjemově ale lokálně. Hladina byla místem s nejvyššími teplotami z důvodu možnosti hromadění teplejších (lehčích) vrstev polévky v horní části vlivem možnosti proudění. V pokrmech které možnost proudění vylučují, zejména vyšší hustotou, dochází k nerovnoměrnému ohřevu i např takovému, kdy spodní vrstvy jsou horké a povrch studený. Jev je pozorovatelný krátce po expozici mikrovlnami, následně se teploty vyrovnávají vedením a sáláním, v tekutinách i prouděním materiálu samotného v důsledku různých hustot v závislosti na teplotě.
Pozorované můžeme zobecnit v tom smyslu, že mikrovlny mohou částečně procházet materiálem a tento ohřívají lokálně na různé teploty podle fyzikálně-chemických vlastností materiálu v uvažovaném místě. Takže teplo od mikrovln mobilu nepřichází povrchem těla a tělová hmota až dodatečně vyrovnává - průměruje teplotu po odeznění expozice.
Myslím, že takto podaný obraz přenosu energie zdaleka neodpovídá ani ležení na peci, ani opírání o topení.
Většina lidí s vznikem vyšších teplot si spojuje destrukci hmoty jako např. pečení masa. Ovšem zde je na místě připomenout možnost vzniku i jiných chemických reakcí, které potřebují k zreagování přídavnou energii. Možná stačí vyexcitovat jen pár molekul ke sloučení a vznikne modifikovaná buňka skoro podobná těm kolem, ale značně životaschopněší ... Takto velmi hrubě by to [b]neb...Automaticky kráceno

176075

18.11.2008 3:59

RE: Neznám nikoho ze svého oboru, kdo by tvrdil, že GMO jsou škodlivé...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 176075

Takto velmi hrubě by to nebezpečno mohlo fungovat.
Pane Koubek, nezjednodušovat, a když je to někdy nezbytné, pak provést poctivý rozbor toho, co všechno může toto zjednodušení zamaskovat, jinak jste vědec na ..v.. [mrknutí jedním okem]

176081

18.11.2008 0:11

RE: Svet podle Monsanto

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 175984

Jeste jedna mala poznamka k tomu, co je v prirode normalni a prirozene. Ukazte mi jediny priklad organismu, ktery prirozene funguje s geneticky potlacenou reprodukci. Tezko by jste hledel vetsi popreni prirozenosti v biologickem systemu nez je zamezeni rozmnozovani.

176063

16.11.2008 18:20

RE: Svet podle Monsanto

Aja 74.?.?.?

Reakce na 175886

V cestine se mi nezadarilo najit info ani o autorce Marie-Monique Robin (dokument je natocen ve francouzsko-kanadske kooprodukci), ani o filmu samem, jedina zminka o nem je na Wiki dole, pod clankem o Monsanto.

Myslim, ze za zminku stoji i jeji dalsi filmy..Zlodeji oci (o trafiku lidskych organu) a dokument Eskadrony smrti (dokument o valce v Alziru).

175944

16.11.2008 19:44

RE: Svet podle Monsanto

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 175944

>V cestine se mi nezadarilo najit info...
-----
škoda. Tohle by měla být všeobecně známá (životně důležitá) informace pro všechny lidi na planetě. Jak se člově může potom bránit, když netuší, co se kolem děje a co se chystá?

>Myslim, ze za zminku stoji i jeji dalsi filmy..Zlodeji oci (o trafiku lidskych organu) a dokument Eskadrony smrti (dokument o valce v Alziru).
----
Pohledám a shlédnu/přečtu. Díky Ajo za upozornění. Pro ostatní čtenáře. Vloudila se chybička v překladu. Trafika lidských orgánů není trafika, kde se dají pořídit lidské orgány, nýbrž obchodování/provoz/překupnictví. [mrknutí jedním okem]
Vděčný Mirda. [pláč] [smích]

175951

16.11.2008 20:46

RE: Svet podle Monsanto

Aja 74.?.?.?

Reakce na 175951

>Pohledám a shlédnu/přečtu. Díky Ajo za upozornění. Pro
>ostatní čtenáře. Vloudila se chybička v překladu. Trafika
>lidských orgánů není trafika, kde se dají pořídit lidské
>orgány, nýbrž obchodování/provoz/překupnictví. [mrknutí jedním okem]

>Vděčný Mirda. [pláč] [smích]

Omluva. [zahanbení] [zahanbení]

175965

17.11.2008 3:41

RE: Svet podle Monsanto

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 175965

>Omluva. [zahanbení] [zahanbení]
----
Vždyť se nic nestalo(!) Jenom jsem chtěl předejít některé rejpaly, kteří pro jednu malou chybičku zdiskreditují celý příspěvek a jsou i schopni "nakopnout" jeho autora.

175993

12.11.2008 9:52

Nechápu, co se děje?

hestroy 77.?.?.?

Vždyť podle pana Koubka jsou GM rostliny tím jediným skutečným pokrokem. Nechápu, proč se ti farmáři sebevraždí, když pan Koubek říkal, že GM potraviny jsou tou pravou a jedinou cestou. Myslím, že by pan Koubek měl odjet do Indie a místním imbecilům, kteří si myslí, že GM potraviny jsou pěkná čuňačina od plic vysvětlit, že on si kupuje jedině GM potraviny a z teplíčka svého domova podporuje tuhle nechutnou prasárnu, neboť je to demokratické a pokrokové. [oči v sloup]

175611

12.11.2008 17:19

RE: Nechápu, co se děje?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 147.?.?.?

Reakce na 175611

Však ony za to nemohou GM organismy. Je určitě problém, když se neurodí, ale to je problém i v případě, kdy není pole osázeno těmito rostlinami. Žádné osivo vám nezaručí vhodné klimatické podmínky. Je chybou indické vlády, že nezajistila rolníky právě pro tyto případy. A důkazem funkčnosti systému GMO je právě Indie, kde se právě díky tomu zvedl kalorický příjem na osobu nehledě na stále se zvyšující tamější populaci.
Dovolím si citaci z diskuse pod původním článkem:
It is sad that someone who has visited rural India for just four days can claim to understand all the complexities of the problems of our farmers and attribute their plight to modern biotechnology. Mr. Malone, being an idiologist presents a completely inaccurate view on the situation. Had spent a few more days to understand the massive social benefits that have accrued to farmers in India due to the introduction of GM cotton seeds, would he realize that income of Indian cotton farmers has increased dramatically over the last 5 years, the education level of GM cotton farmer families has risen faster, their health and nutrition has improved vis - a - vis non GM farmers and the country has doubled cotton production to 30 million bales of cotton making it self sufficient and an exporter from an importer five years ago. This has a single leading reason why the 5 million odd people working in textiles still have jobs today.

- Shirish, India, 3/11/2008 15:16

175635

16.11.2008 13:05

RE: Nechápu, co se děje?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 175635

ano... "DNES" má snad práci 5 milionů lidí, kteří ji před GM neměli. "DNES" má snad zlomek lidí více potravin (někdo si je pro svou chudobu nekoupí nikdy v dostatečném množství, ani GM, ani nemodifikované). Ale ZÍTRA se všichni octnou v ďábelské pasti -kdy monopolní dodavatelé GM osiva (chráněni patenty a zákonem) zvednou ceny nebo přitvrdí podmínky... dodají jen někomu -a pak, v uměle změněných poměrech buď umřete, nebo budete kupovat i za stále utaženějších podmínek. Člověk totiž bez jídla vydrží nanejvýš 2 měsíce, a pak umírá... takže si nemůže dovolit jednu sezónu nezasadit.
O vlivu na zdraví člověka nemluvě (neprověřeno) a o vlivu na okolní rostlinstvo a živočichy také nemluvě (pouze popíráno).
Genetické manipulace jsou zahrávání si s ohněm. Ať už jde o manipulace na lidských embryích nebo buňkách (amorální, odlidštěná produkce kvalitní armády dokonalých biorobotů), tak i pokud se týče plodin či chovných živočichů. Vše je zneužitelné. A zde je třeba obezřetnosti 1000x více, a ne jen naivně smýšlet pokrokářsky a morální problémy a vážné pochyby válcovat falešnými "dobrými úmysly" a spasitelskými kecy o záchraně pro hladové světa... že prý jde o dobro lidstva [smích] Ještě nikdy nešlo nějakému byznysmenovi o dobro lidí nebo o nasycení světa! NE! Právě naopak - kdyby byli všichni sytí, nepotřebovali by pak toho obchodníka a spasitele, ne? [velký smích] Ze zkušenosti vám říkám, že jde o vějičku směřující k zotročení dobudoucna. Něco jako "dáme vám dárek zdarma, ale zavážeme si vás smlouvou, díky níž to pak zaplatíte 10x. Nebo exekuce/smrt".

175911

12.11.2008 11:05

Pííp

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

No a teraz by som mal 100 chutí vedúcich a vedcov Monsanato a spol. poslať do Indie farmárčiť-nemyslím že by to prežili. [oči v sloup]

175619

12.11.2008 14:38

RE: Pííp

kubci 78.?.?.?

Reakce na 175619

tak tak. zhliadnite film The world according to Monsanto.
krasne vysvetlene o co im ide.

175627

12.11.2008 13:54

firma monsanto...

drUgstore 90.?.?.?

.. byla (údajně) jedním z hlavních sponzorů obamovy kampaně.

175625

12.11.2008 21:38

Genetické modifikácie sú nesprávnou cestou

Slav 62.?.?.?

Genetické modifikácie sú nesprávnou cestou
vlastnosti slachteneho semena v kazdej dalsej sejbe z predchadzajucej urody slabnu / stracaju sa az uplne zaniknu.
Prirodne sily formujuce rastliny vsetky pokrivenia vratia naspet do rovnovahy. S cim to suvisi ?


-------------------------------

Zrno zvící slepičího vejce
Lev Nikolajevič Tolstoj

Jednou našly děti v úvoze něco jako slepičí vejce, co mělo rýhu uprostřed a podobalo se zrnu. Pocestný spatřil věc u dětí, koupil ji za pětník, dovezl ji do města a prodal ji králi jako vzácnost.

Král pozval mudrce a kázal jim, aby vyzkoušeli, co to je, zdali vejce či zrno? Mudrci přemýšleli, přemýšleli, ale nedovedli odpověděti.

Věc ležela na okně; tu vletěla slepice na okno a počala do ní klovati - proklovala dírku; všichni uviděli, že je to zrno. Přišli mudrci a řekli králi: „Věc ta je žitné zrno.“

Král se podivil; kázal mudrcům, aby vyzkoumali, kde a kdy se takové zrno urodilo. Mudrci přemýšleli, přemýšleli, hledali v knihách - ničeho nenašli.

Přišli ke králi a praví: „Nemůžeme dáti odpovědi. V našich knihách není ničeho o tom napsáno. Otážeme se sedláků, neslyšel-li někdo z nich od starců, kdy a kdo takové zrno seli.“

Král poručil, aby mu přivedli starého sedláka.

Vyhledali stařičkého dědečka a přivedli ho ke králi. Přišel stařeček zelený, bezzubý, namáhavě vešel o dvou berlách.

Král ukázal mu zrno; ale stařec již nevidí, sotva polovinu rozeznal, polovinu rukama ohmatal. Král se ho vyptával: „Nevíš, dědečku, kde se takové zrno urodilo? Nesil jsi sám na svém poli takového obilí? Nebo nekupoval jsi za svého života někde takového zrna?“

Stařík byl hluchý, stěží zaslechl, stěží porozuměl. Odpověděl:

„Ne,“ praví, „na svém poli jsem takového obilí nesíval, nežal; ani jsem ho nekupoval. Když jsme obilí kupovali, vždycky bylo zrní takové drobné. Ale bylo by dobře,“ praví, „zeptati se mého tatíka; snad slýchal, kde se takové obilí rodilo.“

Král poslal pro starcova otce; kázal ho přivésti k sobě.

Našli i starcova otce; přivedli ho ke králi. Přišel stařeček o jedné berle. Král mu ukázal zrno. Stařec ještě vidí. Dobře si je prohlédl.

Král se ho tázal:

„Nevíš, dědečku, kde se takové zrno rodilo? Nesíval jsi sám na svém poli takového zrní? Nebo nekupoval jsi za svého života takového zrní?“

Ačkoli stařeček na jedno ucho nedoslýchal, přece rozuměl králi lépe než syn.

„Ne,“ praví, „na svém poli jsem takového obilí nesíval ani nežal. A nekupoval jsem ho, protože za mých časů ještě vůbec peněz mezi lidmi nebylo. Všichni se živili svým obilím, a bylo-li třeba, jeden s druhým jsme se dělili. Nevím, kde se rodilo takové obilí.
...pokračovanie ...
zdroj: http://ao-institut.cz/vybrali-jsme-pro-vas/01-zrno...

175649

12.11.2008 22:08

geneticky upravené organismy

JPG 89.?.?.?

http://media.bloguje.cz/472961-geneticky-upravene-...

175651

12.11.2008 23:19

Dotaz

herbage herbage (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

V článku se píše, že GM semena jsou o 1000% dražší než normální, což je 11x více než semena běžná. Přitom nahoře se píše, že 100g GM semen stojí jako 100kg normálních semen, což je 1000x více. Prosím nepleťte si procenta a násobení. Pokud ti sedláci kupují ať už 1000x či 11x dražší semena, tak je to jejich chyba, jestli podléhají meidální kampani. Pokud by mělo Monsanto monopol a vydíralo je, to je jiná. Jsem ostře proti různým trustům a kartelovým dohodám, ale to by měl řešit stát pomocí tvrdých regulačních opatřeních. Samozřejmě že jsou politici úplatní, ale to už je jiný problém.
PS: Prosím, upravte si ta čísílka, sráží to dojem z celého článku.

175656

13.11.2008 2:37

RE: Dotaz

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 175656

Abych pravdu řekl, jsem z toho zmatený. Původní věta zní: The price difference is staggering: £10 for 100 grams of GM seed, compared with less than £10 for 1,000 times more traditional seeds.

Podle mě 1000krát více než 100g je 100kg. Tak jsem to také přeložil.

Druhá věta, která zmiňuje cenu GM, zní takto: They insisted that GM seeds were only 50 per cent more expensive - and then later admitted the difference was 1,000 per cent.

175671

13.11.2008 11:08

RE: Dotaz

herbage herbage (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 175671

No dle selského rozumu bych řekl, že ta první věta je blbost. být vámi tak se podívám i po jiných zdrojích. Čistě logicky, jako středně chudý člověk se budete rozhodovat, jestli si koupíte ojetou 120ku za 10 000 nebo zbrusunového Rolls-Royce za 10 melounů(1000x dražší) a vyberete si Rollse a pak se udávíte vyjetým olejem, že nemáte na splátky, tak vás bude asi málokdo litovat, byť byl použila firma Rolls-Royce sebemazanější reklamní kampaň. Stejně tak volba mezi ojetou Fábié za 100 000 nebo zánovním Mrcedesem třídy C za 1 100 000(11x dražší) mi přijde jako velký nepoměr ceny a užitku. On selský rozum je odvozen od sedlákova rozumu a takový sedlák si vždy dokázal spočítat užitek v poměru s cenou. Třeba kdyby platila ta první věta, tak jestli osel prve normálním osivem pole za 100 000(dejmetomu), tak si musel na nové osetí GM osivem půjčit 100 000 000, což mi příjde také jako totální hloupost, navíc ty úroky, takhle by se rozumný člověk nikdy nezadluřil a ani největší lichváč by takový balík prachů nesehnal a nepůjčil. Když vezmeme v úvahu, že GM semena by měli 2x větší výnos(nemusí být pravda, ale mohli jim to tvrdit), tak by sedláci byli ochotní zaplatit dvojnásobek, pokud připočtem i slibované nepoužívání postřiků, tak dejmetomu 3x více, to máme navíc 200%, ale všechny další vyšší ceny mi přijdou nereálné, protože poměr výnos cena by byl horší než s běžným osivem a ten sedlák si to dokáže spočíst. Navíc kdyby byl první rok s osivem nespokojen, proč by si ho kupoval další rok opětovně? A taky tam byl ten černý trh s falšeným GM osivem, takže mohli dostat do rukou nějaké šmejdy. Přijde mi to celé nějaké divné. Proti GM plodinám v zásadě nic nemám, jen je potřeba vyzkoušet je, zda-li nenaruší eko-systém a navíc nesmí mít zabudovaný sebevražedný gen, to je svinstvo největší. Nikdo by němel mít patent ne přírodu, ani Monsanto ne a mělo by prodávat plně reprodukceschopné osivou, které by nepotřebovalo pesticidy, to ybch hodnotil naopak jako přínos.

175704

13.11.2008 6:20

Dopad téhle hry bude v Evropě, v rámci naprosté kontroli potravin pro svět.

Kozoroh 59.?.?.?

Rozumět tomu, co se děje v Indii, si musíme klást otazku, které banky získají pozemky, půdu od dlužníků, kdo jsou majitelé těchto bank a komu nakonec takto získaná půda bude náležet a k čemu bude použita do budoucna, odpověd není lehká.

Saving the Earth with Ebola . Dr. Eric R. Pianka and an unidentified woman from the University of Texas at Arlington following a recent speech before the Texas Academy of Science in which Pianka endorsed airborne Ebola as an efficient means for eliminating 90 percent of the world's population. Pianka received an enthusiastic and prolonged standing ovation. Later he received more applause from a banquet hall filled with more than 400 people when the president of the Texas Academy of Science

Aby, si jeden udělal představu, o co celosvětově jde, musí shlédnout několik důležitých bodů o co mocným tohoto světa jde. První ukazka je zde na této lince s pohledem na prohlášení, jež je vytesané do kamene pro novou nastupující generaci, se starostí o osud této země.

Pro ty, jež to shlédnou je první věta vodítkem ,o co jim jde: Udržet lidskou společnost pod hranici populace 500.000.000, v souladu s přírodou.
A, zde si dejte otazku, jak to provedou.
Na amerických universitách už běží program "na záchranu planety", na jedné z nich učí profesor Pinkas, který bez ostychu říká, že se svět musí v rámci ochrany přírody zbavit nadbytku lidí a audience, mladých studentů mu tleská nadšením,nikoho z nich ani nenapadne, co, když to bude on, který bude muset jít, bude odstraněn, jako nadbytečný. I Spojené Národy v této věci jsou zapleteni, proto nenajdete jedinou válku v Africe,kterou by tato neužitečná organisace od svého ustanovení zastavila, vyvraždování pokracuje dál. Proč asi?
Je odlidnování planety prováděno etnickým chaosem a valkou, kontrolou počasí, a tím i uměle vyvolaným hladem, tak, jak v minulosti na Ukrajině,kdy hladem pomřelo přes 7 milionů lidí a vypukl zde kanibalismus a krádeže dětí za účelem potravy?
Evropské státy v odlidnění přijali způsob, jak nemít děti a ty jež se mají narodit ,likvidovat je přerušením těhotenství, což je tichý a plně schválený holocaust evropských národů ve jménu osobního materialismu=Marx měl pravdu, že se křestanstvo zničí samo.
Yet the majority of his student reviews were favorable, with one even saying, “ I worship Dr. Pianka.”
http://www.sas.org/tcs/weeklyIssues_2006/2006-04-0...
"Good terrorists would be taking [Ebola Roaston and Ebola Zaire] so that they had microbes they could let loose on the Earth that would kill 90 percent of people."

175677

14.11.2008 2:30

RE: Dopad téhle hry bude v Evropě, v rámci naprosté kontroli potravin pro svět.

Kozoroh 59.?.?.?

Reakce na 175677

Co, může být pravou příčinou ničení farmářů?
Především globalisace zemědělství a s tím související akce na monopolní postavení rádobyvladců světa s kontrolou populace přes potraviny. Druhou věcí je to, že hlad je zbran proti lidem, mnohem účinější nežli válka samotná, s hladem vypuknou epidemie, tak, jak na sklonku první světové války, kdy "španělská chřipka" zahubila víc lidí, než válka samotná, celosvětově umřelo na 60 milionů lidí.
V souvislosti se situací v Indii, můžem dát do souvislosti článek, nazvaný, Rothschild Move To Bankrupt Europian Farmes.
Větší objasnění je v následujících řádkách"Rothschildova manželka, Evelin de Rothschildová vkládá stovky milionů dolarů do obchodu s ovocem a zeleninou v Indii a tím se chce stát naprostou královnou, tímto bude plně kontrolovat a "živit" jeden bilion Indů. V jejím zeleninovém a ovocném království - monopolu, budou Indové pracovat za dva dolary denně, takže celá Indie bude na ni naprosto závislá, bude mít takto neomezený vliv, než celá indická vláda.
Dejte mi kontrolu peněz a mne nezajímá, kdo je ve vládě, tak to Rothschildové dělají po staletí,že ano?
Takto, ovládnutá země, umožní Evelin de Rothschildové dát na trh ovoce a zeleninu z Indie na Evropsky trh a neokolonisace a kontrola Evropy bude pokračovat na evropském kontinentě, pak budou krachovat farmáři v Evropě a Rothshildovi banky za babku zkoupí jejich pozemky, cesta k jedné celosvětové produkci a vládě bude plně otevřena.
"We have had 250 years or soof family involvement in the finance business,"says Baron Rothschild."We provide advice on both sides of the balance sheet,and we doit globally". Rozuměj, čtenáři, jednu světovou vládu, jejich nadvládu.
Plány jsou velkolepé, Spojené Národy sami přiznávají, že v roce 2025, pokud Afrika nedostane "pomoc", tak 67 milionů Afričanů zemře na AIDS, který byl vynalezen v laboratořích USA, který nemohl vzniknout volně v přírodě, ale, jen v uměle vytvořených podmínkách.
I tenhle holocaust afrického lidu je velkým obchodem pro monopoly " na život a smrt", nevěříte?
Když, budou chtít, zachránit 16 milionů Afričanů od smrti, a dalších 43 milionů od infekce HIV, tak, to bude stát na 200 bilionů dolarů. To je dobrý obchod těchto laboratoří, vynalést něco, co lidi zabíjí a na druhou stranu brát dolary z prostředků UN,státu, lidí na jejich záchranu, nebo jen, oddálení smrti. Denně v rámci teto moderní zbraně umíra v Africe na 6.500 lidí, přidejme k tomu, hlad a válku.
http;//www.guardian.co.uk/world/2005/mar/04/aids/
V době roku 2005 měla Afrika na 11 milionů dětí bez rodičů.
V letech, padesátých=šedesátých, se UN, už zabývalo otazkou, kdo znova zalidní Afriku, až všichni Afričané vymřou, nezapomenme, že kdysi Británie, nabízela Ugandu židům na vytvoření Isrelu, už v roce 1903.
In Quest for Jewish Homeland Herzl Once Cons...Automaticky kráceno

175772

16.11.2008 17:44

RE: Dopad téhle hry bude v Evropě, v rámci naprosté kontroli potravin pro svět.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 175772

Velice výstižné a informativní. Jenom drobné doplnění.

>Rothschildova manželka, Evelin de Rothschildová vkládá stovky milionů dolarů do obchodu s ovocem a zeleninou v Indii...
-----
Lynn Forester de Rothschild, třetí manželka Evelyn de Rothschilda...Seznámili se na zasedání skupiny Bilderberg a v roce 2000 měli svatbu v synagoze. Dal je dohromady Henry Kissinger. Zajímavá kombinace? Rothschild se ve svých 67 letech musel naprosto zbláznit, když si vzal za ženu 44- letou "šiksu", pro kterou se rozvedl a vypráskal z baráku plnokrevnou "vyvolenou". To mu ostatní v rodině asi neodpustí? [chechtot] [chechtot] [chechtot]
Více tady.

>...pokud Afrika nedostane "pomoc", tak 67 milionů Afričanů zemře na AIDS, který byl vynalezen v laboratořích USA, který nemohl vzniknout volně v přírodě, ale, jen v uměle vytvořených podmínkách.
----
Alex Jones About AIDS/HIV part 1 a další souvisejíucí videoZDE. Stále ještě existují dohady, zda-li HIV/AIDS virus náhodou nevznikl nešťastnou náhodou při odebíraní ledvin ze šimpanzů pro výrobu vakcíny proti obrně? Jsou to však jenom dohady.
Vaccination: The Hidden Truth. Další nebezpečí a zákeřný podvod na společnosti je The Fluoride Deception, kdy se souhlasem dentistů se "kydá" do pitné vody jed fluoride, pod záminkou zabránění kažení zubů. Přitom to je jed a odpadní látka při výrobě hliníků a fosfátů. Ale takhle se to alespoň prodá vodárnám a veřejnost to zaplatí, místo toho, aby se toho musela fabrika zbavovat na vlastní náklady.
Více tady.

>In Quest for Jewish Homeland Herzl Once Cons...Automaticky kráceno
-----
Dočkáme se dokončení? Předem děkuji.

175941

17.11.2008 4:13

RE: Dopad téhle hry bude v Evropě, v rámci naprosté kontroli potravin pro svět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 175941

"Koncentrační tábory a plynové komory nejsou jedinými cestami, jak vyhladit židovský národ...smíšené sňatky mohou dosáhnout téhož zlého konce. Nikdy předtím nebyla budoucnost našeho národa tak ohrožena. Můžeme udělat něco proto, abychom zastavili tento "tichý holocaust"?...Připojte se k nám v této bitvě na život a na smrt." (National Jewish Outreach Programe r.1995)

Smíšená manželství bez konverze nežidovského partnera k judaismu jsou daleko častější jako druhá nebo třetí manželství. Scénař je takový, že židé začnou svoji reprodukční kariéru sňatkem s jiným židem, a později si vezmou nekonvertovaného nežida. (Petr Bakalář).

"Čistokrevné vyvolence" již splodil, takže má splněno.

175995

17.11.2008 5:32

RE: Dopad téhle hry bude v Evropě, v rámci naprosté kontroli potravin pro svět.

Kozoroh 59.?.?.?

Reakce na 175772

Bojuje se na neviditelné frontě,všechna média se snaží propagovat genetický,inženýrské zpracování zemědělských plodin,tak, jak máme odborníky na díru v ozonu, oteplování planety a zvyšování hladiny moře, to, vše souvisí v tomto boji.V Americe vymírají včely a podezření je na geneticky ošetřované plodiny,kde včelypři opylování se takto nakazí a hynou. to, má za následek,že celá úroda závislá na opylení včelami,klesne celkově o jednu třetinu, celosvětově může vypuknout naprostý nedostatek potravy, zeleniny a ovoce.To, bude mít za nasledek prudkého zvýšení cen,všeho v našich supermarketech. Záhadně umírají včely v Číně,jen v provincii Shixing 81 včelařů ztratilo na 2000 úlů, někde ,už si pomáhají s opylováním pomocí štětečků, aby vůbec měli úrodu. Australie , poslala do USA svá včelstva,aby zamezili katastrofě. Některé včely vůbec nenajdou cestu domů, vítr zanese GM pyl z květů desítky kilometrů a zde normální plodiny začnou být opět genetické a katastrofa se šíří, na všechen hmyz, jež má co dělat s opylováním, postiženi jsou i motýly, jejiž úbytek se zaznamenal rovněž.
V Rusku zjistili, že narozené krysy umírají,tak,jak Německýmu fatmáři krávy,když přešel plně na krmení krav genetickým krmivem, ale, tohle tisk moc nerozšiřuje, dopad, bude i na lidech, používajíci takové výrobky, canola olej, kukuřice a jiné jsou ve zkutečnosti nebezpečné, zejména pro novorozence.V rámci nedostatku jídla mezinárodní a nadnárodní společnosti vyvolají katastrofu lidstva, včely jsou prvním varováním.

175997

18.11.2008 1:56

RE: Dopad téhle hry bude v Evropě, v rámci naprosté kontroli potravin pro svět.

Kozoroh 61.?.?.?

Reakce na 175997

Světem táhne další plán, jež může způsobyt hlad mnoha milionů lidí a to je převedení farmařiny=zemědělství na bio=produkt, na výrobu lihu ze zemědělských plodin a tím potravinový márket přijde značně o velké množství potravy.Zemědělcům, již takhle krachujícím, se nabídne za mnohem větší finanční obrat přejít s pěstováním kukuřice a cukrové křtiny na mnohem výhodnější výrobu lihu ,co by pohonnou látku do našich aut.
Pan Michael Chossudovský napsal knihu"The Globalisation of Poverty"což mnohé objasnuje.Hanger Notes=WhzAre People Hungry? napovídá rovněž v jakém je stavu naše planeta a naše hospodářství v rukách několika rodin, jež vlastně vlastní 75% veškerého přírodního bohatství, udajně je to 300 rodin, zbytek světa s billiony lidí vlastní ten zbytek,těch 25%.
Nesmíme opomenout hlášení UN oddělení pro "boj" proti drogám,kde nám říkají, že Afganistán tento rok měl velmi úspěšnou úrodu opia,které zaplnuje světový trh 95 procenty,takže ,každému dobře myslejícímu člověku dojde,proč takový zájem o tuto zemi. Prakticky ,celý ten humbug o demokracii, je vlastně opiová válka.
Zde, máme příklad, že afgánští zemědělci ošetřují půdu pro makovice=mák, ačkoliv, tato půda by měla živit lidi potravinama,než vyrábět smrtíci narkotika,jež přivedou miliony lidí na závislost drog a později k smrti.
Record opium hárvest in Afganistan threatens new heroin crisis in Britain.
Jak, politici "řeší" světovou krisi a nedostatek potravin, si můžeme přečíst v článku"Over caviar and urchin,G8 leaders mull food crisis.jinými slovy,zatímco politici si dělají vílety a žranice v exklusívních hotelích, za naše peníze,tak,když přijde čas si nacpat břicho,tak se servíruje šampanské,kaviár a jiné,to se to potom diskutuje o tom hladu s plným břichem, že ano? Svého času ministerská předsedkyně Indie, hladové země plné žebráků,se nastěhovala do hotelu i se svým stočleným týmem,s vlastními kuchaři a jiné.V těchto dnech probíhá v New Yorku konference na zmírnění celosvětové krise, myslíte si, že tito představitelé opravdu mají snahu řešit věci,když ,tak zvané krachující banky, více jak 110,žádají finanční výpomoc z kapes danových poplatníků a pokud dolary dostanou,tak běží party v nejluxuxnějším hotelu ve Finexu,jenom víc jak, 750 000 ÚTRATA, a ozvou se ,že chtějí od vlády přidat a dostanou dalších 40 000 milionů.The biggest bank heist ever= soukromá banka dostala 5 billionů dolarů, a tak si přečtěte článek"Billions for the Bankers Debts for the People= velmi poučné a dostanete konečný obrázek,co nás čeká a co nás nemine,každopadně miliony lidí musí zemřít pro blaho několika jedinců.

176074

13.11.2008 13:11

Tak mne napadlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

že ta finta s tím "sebevražedným genem", který blokuje možnost semena znovu použít k osetí a nutí pořád dokola nakupovat předražené osivo, je možná používaná i v ECU moderních automobilů. Stačí drobná úprava SW a vůz prostě po určité době (po záruční době) přestane fungovat, je simulovaná porucha apod. Takže majitel je nucen se vozu zbavit a koupit nový, samozřejmě podobně "upravený"..

175713

15.11.2008 15:14

RE: Tak mne napadlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 175713

A ani nemusíte spekulovat o ECU - stačí se pobavit v servisu o nových palivových systémech "komonrejl" [smích]. Selským rozumem nepochopíte proč nahradily spolehlivé a kvalitní vstřiky TDI (r.v. 1999 a méně) u Volkswagenu tímto neuvěřitelně poruchovým systémem - už tím vlastně ani nepopírají, že cílem je vyrábět zmetky v rámci obchodní politiky - ani v bazaru takové vozy nebudou mít totiž cenu.

175864

15.11.2008 17:15

RE: Tak mne napadlo

Robocrep 88.?.?.?

Reakce na 175864

Říká se tomu oficiálně "řízené zastarávání" a podle mě je to nejenom sviňárna vůči zákazníkům, ale dost zbytečná zátěž z hlediska ekologie (zelení co? zelení nic...)

Kdyby šlo o udržení technického pokroku, mohli by výrobci využívat něco jako modulární systém.

175868

17.11.2008 11:23

RE: Tak mne napadlo

mtk 80.?.?.?

Reakce na 175868

Ve Volkswagenu zřejmě museli reagovat na situaci, kdy vyráběli vysoce kvalitní a spolehlivé vozy, u nichž bezporuchový režim jejich motorů smrděl na cestách i po 20,30,40 letech. To se pak těžko masově prodávají nové vozy. Hromadění kapitálu je z principu defektní idea.

176018

13.11.2008 15:46

Údaje v článku

Sam Ting Wong 213.?.?.?

neumožňují udělat si jasnou představu, jak to vlastně v Indii ohledně GM osiva vypadá.
Na druhou stranu, kapitalismus vždy usiluje o zisk a není žádným tajemstvím, že účel čas od času světí prostředky.

175725

16.11.2008 19:54

Článek zavádí

A.S. Pergill 89.?.?.?

"Sebevražedný gen" není výmyslem firmy Monsato, ale je do GM rostlin zabudováván na nátlak zelených.
Problém vidím někde jinde než autor: v patentovatelnosti rostlin. Jsou to právě patenty (a legislativa kolem nich), které stojí za praktikami firem, jako je Monsato. Autoři "patentovaných genů" pochopitelně ječí, že bez patentů zhynou hlady, ale vedle nich pořád ještě fungují klasické šlechtitelské stanice, jejichž výsledky patentem chráněny nejsou a přesto se mezi jejich majiteli a personálem žádný hladomor nekoná. Právě patentovatelnost GMO je faktorem, umožňujícím prasečiny, jaké popisuje autor.
GMO jsou prostě nástroj, jako třeba nůž. A jako tomu noži je absolutně jedno, jestli ho drží v ruce kuchař nebo Jack Rozparovač, tak těm GMO je naprosto jedno, jsou-li vysazovány k užitku nebo ke zhoubě.
A, mimochodem, 100g semen bavlníku postačí na hodně velké pole.

175953

Příspěvků: 65

12.11. 02:11 Aja  Svet podle Monsanto
16.11. 06:17 Mirda  RE: Svet podle Monsanto
16.11. 07:51 Jarmila  RE: Svet podle Monsanto
16.11. 15:28 Mirda  RE: Svet podle Monsanto
16.11. 11:39 Jiří Koubek  RE: Svet podle Monsanto
16.11. 16:11 Mirda  RE: Svet podle Monsanto
16.11. 17:07 Jiří Koubek  RE: Svet podle Monsanto
16.11. 19:28 Mirda  RE: Svet podle Monsanto
16.11. 19:31 Mirda  RE: Svet podle Monsanto
16.11. 22:37 Jiří Koubek  RE: Svet podle Monsanto
17.11. 11:11 mtk  RE: Svet podle Monsanto
17.11. 13:17 Jiří Koubek  RE: Svet podle Monsanto
17.11. 22:16 micha  RE: Svet podle Monsanto
17.11. 23:12 Jiří Koubek  RE: Svet podle Monsanto
17.11. 23:23 mtk  RE: Svet podle Monsanto
17.11. 23:49 Vojta49  RE: Svet podle Monsanto
18.11. 01:37 Mirda  RE: Svet podle Monsanto
18.11. 09:56 mtk  RE: Svet podle Monsanto
16.11. 19:58 Datel  RE: Svet podle Monsanto
16.11. 20:07 Rene Bartosek  RE: Svet podle Monsanto
16.11. 20:29 Mirda  RE: Svet podle Monsanto
17.11. 00:00 Jiří Koubek  RE: Svet podle Monsanto
17.11. 02:00 Rene Bartosek  RE: Svet podle Monsanto
17.11. 10:15 Jiří Koubek  RE: Svet podle Monsanto
17.11. 23:41 Rene Bartosek  RE: Svet podle Monsanto
18.11. 00:02 Rene Bartosek  RE: Svet podle Monsanto
17.11. 03:34 Mirda  RE: Svet podle Monsanto
17.11. 10:34 Jiří Koubek  RE: Svet podle Monsanto
17.11. 07:17 Oli63  Neznám nikoho ze svého oboru, kdo by tvrdil, že GMO jsou škodlivé...
17.11. 10:19 Jiří Koubek  RE: Neznám nikoho ze svého oboru, kdo by tvrdil, že GMO jsou škodlivé...
17.11. 12:34 Oli63  RE: Neznám nikoho ze svého oboru, kdo by tvrdil, že GMO jsou škodlivé...
17.11. 22:59 Jiří Koubek  RE: Neznám nikoho ze svého oboru, kdo by tvrdil, že GMO jsou škodlivé...
18.11. 01:26 Mirda  RE: Neznám nikoho ze svého oboru, kdo by tvrdil, že GMO jsou škodlivé...
18.11. 08:47 Jiří Koubek  RE: Neznám nikoho ze svého oboru, kdo by tvrdil, že GMO jsou škodlivé...
18.11. 02:09  RE: Neznám nikoho ze svého oboru, kdo by tvrdil, že GMO jsou škodlivé...
18.11. 03:59  RE: Neznám nikoho ze svého oboru, kdo by tvrdil, že GMO jsou škodlivé...
18.11. 00:11 Rene Bartosek  RE: Svet podle Monsanto
16.11. 18:20 Aja  RE: Svet podle Monsanto
16.11. 19:44 Mirda  RE: Svet podle Monsanto
16.11. 20:46 Aja  RE: Svet podle Monsanto
17.11. 03:41 Mirda  RE: Svet podle Monsanto
12.11. 08:15 sxg  GMO
12.11. 09:52 hestroy  Nechápu, co se děje?
12.11. 17:19  RE: Nechápu, co se děje?
16.11. 13:05  RE: Nechápu, co se děje?
12.11. 11:05 Oracle  Pííp
12.11. 14:38 kubci  RE: Pííp
12.11. 13:54 drUgstore  firma monsanto...
12.11. 21:38 Slav  Genetické modifikácie sú nesprávnou cestou
12.11. 22:08 JPG  geneticky upravené organismy
12.11. 23:19 herbage  Dotaz
13.11. 02:37 Vladimír Stwora  RE: Dotaz
13.11. 11:08 herbage  RE: Dotaz
13.11. 06:20 Kozoroh  Dopad téhle hry bude v Evropě, v rámci naprosté kontroli potravin pro svět.
14.11. 02:30 Kozoroh  RE: Dopad téhle hry bude v Evropě, v rámci naprosté kontroli potravin pro svět.
16.11. 17:44 Mirda  RE: Dopad téhle hry bude v Evropě, v rámci naprosté kontroli potravin pro svět.
17.11. 04:13  RE: Dopad téhle hry bude v Evropě, v rámci naprosté kontroli potravin pro svět.
17.11. 05:32 Kozoroh  RE: Dopad téhle hry bude v Evropě, v rámci naprosté kontroli potravin pro svět.
18.11. 01:56 Kozoroh  RE: Dopad téhle hry bude v Evropě, v rámci naprosté kontroli potravin pro svět.
13.11. 13:11  Tak mne napadlo
15.11. 15:14  RE: Tak mne napadlo
15.11. 17:15 Robocrep  RE: Tak mne napadlo
17.11. 11:23 mtk  RE: Tak mne napadlo
13.11. 15:46 Sam Ting Wong  Údaje v článku
16.11. 19:54 A.S. Pergill  Článek zavádí

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 0

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 2

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 6

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 6

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,52 Kč
Euro
24,41 Kč
Libra
29,17 Kč
Kanadský dolar
17,10 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,60 Kč
100 japonských jenů
18,92 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 471,82 Kč
1 unce stříbra
522,53 Kč
Bitcoin
782 117,75 Kč

Poslední aktualizace: 22.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 992