Diskuze k článku

Okolnosti zrodu ČSR - část III.

Příspěvků 11

11.11.2008 1:30

Tazko je nieco napisat a neublizit

Gibi z Wisonova 195.?.?.?

ved mnohe spisy su doteraz utajnene. Ako Slovak tu mam vytahovat
historiu zostrelenia Stefanikovho Caproni 33? Dejiny uz isli o kus dalej a ako vravi Hegel, ktori mal len kusok ku geniovi: reakcia vytvara protireakciu. Preto prva Slovenska republika, bola za akceptovania tejto podmienky, nutnostou. Ciny v pritomnosti vyvolavaju necakane ciny v buducnosti. Este "pikosku", Stefanik aspiroval na krala Slovenska a dodatok,
jeho snubenica Guliana Belzoni bola spriaznena so Savojskou dynastiou. A teraz sa skrab historik po zatylku, ked nemas relevantne dokumenty a materialy [velký smích] Ale historia isla nakoniec
svojou cestou, preco ju odsudzovat. Je to vyssi system ako politik [chechtot]

175482

11.11.2008 16:29

RE: Tazko je nieco napisat a neublizit

čěf 82.?.?.?

Reakce na 175482

Pan Krystlík, když píše: S československými vojáky, kteří se zúčastnili sestřelení jeho letadla... má jasno. Avšak Byl M. R. Štefánik sestřelen?

175530

11.11.2008 2:42

Lokean

Lokean 62.?.?.?

Tak me napada, ze komuniste to mozna nechteli zverenit prave kvuli tomu nakradenemu zlatu z carskeho pokladu. Pokud to chapu spravne, tak tohle zlato se stalo zakladnim kapitalem legiobanky a po prevratu majetkem statni banky ceskoslovenske.

V dobe kdy jsme byli defacto sovetskym satelitem tak asi nebylo rozumne otvirat diskuse, ze kterych by vyplynulo, ze podstatna cast naseho zlateho pokladu vlastne patri rusum... jeste bychom jim ho museli jako gesto dobre vule vracet [smích]

175484

11.11.2008 17:26

RE: Lokean

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 175484

Nemyslím že podobné články snižují národní hrdost, pouze nám občanům sdělují že
1. český politik nemá žádný problém lhát když se mu to hodí.
2. český politik nemá žádný problém zinscenovat justiční zločin když se mu to hodí.
3. český politik nemá žádný problém přisvojit si cizí peníze, cizí zásluhy atd, českému politikovi prostě nic cizího není cizí.
4. český politik nepovažuje daňový úřad dost důvěryhodný aby mu svěřoval své peníze.
5. český politik neváhá použít armádu nebo policii proti komukoli když se to hodí.
6. český politik nemá problém zradit spojence když se mu tohodí.
7. českému politikovi na počtu mrtvých nezáleží.
8. český politik nemá problém nechat se oslavovat popřípadě prohlásit za svatého.

Je to pro české občany šokující? Proč? Politici jinde nejsou jiní. A nebyli. Přečtětě si něco o politice Anglie, Francie a jiných přestane Vám vadit Masaryk a Beneš. Ano nebyli dobrý,spíš nebyli svatí ale po nich přišlí horší. Masaryk ani Beneš neorganizovali politické procesy s hrdelními tresty. Politické odpůrce a rivaly přestal popravovat až Novotný, ale toto asi nikdo nepochválí i když je za co. Byl jediný český státník,který snížil platy ústavním činitelům i sobě.
Podle mého odhadu carské zlato legie (Masaryk) rozdělily tak šikovně že si nikdo nemohl stěžovat a dodnes si nestěžuje. Každý měl kus másla na hlavě. Bílí, rudí, spojenci tajní i veřejní. Rusko přece nedávno prohlásilo že legie vše vrátily. Konec konců Masaryk pak loboval pro uznání Leninova Ruska. Bylo to zadarmo? Byli při uznání rudého Ruska světoví politici neúplatní? jakou roli zde hrál Masaryk a carské zlato? Otázek je celá řada.
Masaryk i Beneš byli mimořádně schopní politici i se svými chybami. PS: Mít dnes aspoň takové [chechtot] [chechtot] [chechtot]

175538

11.11.2008 18:47

RE: Lokean

Lokean 62.?.?.?

Reakce na 175538

Nejsem si jist proc reaguete na muj prispevek, ja sem nepsal nic o snizeni narodni hrdosti, nybrz o snizeni kapitalu ceskoslovenske statni banky [smích].

Ale kdyz uz jsi to zacal, tak si myslim, ze tyto clanky narodni hrdost snizuji a to dost podstatne. Podkopavaji viru v temer svate symboly. (a muzem se jen dohadovat jestli je to dobre). To co pisi v techto clancich je velmi odlisne od hodin dejepisu ktere sem absolvoval v demokratickem skolstvi, ale kdyz se nad tim clovek zamysli, zni to pravdepodobneji nez povidani o tatickovi Masarykovi a zlatych casech prvni republiky. Uz proto tomu lide z principu nebudou chtit verit, berou jim totiz jejich sen.

Cim vice se dozvidam o historii, tim mene ji verim. Pozoruji dnesni dobu a snazim se predstavit jak se o ni asi jednou bude ucit ve skole... treba o Iraku: Bud se nasi potomci budou ucit o tom ze hrdina americka vojska svrhla diktatora a nezistne vratila irackemu lidu svobodu, nebo, ze americti imperialiste zakerne obsadili suverenni stat, vyhnali a pobili petinu jeho obyvatel a zmocnili se jeho nerostneho bohatstvi... a vsechno to zalezi na tom kdo vyhraje.

Pokud si uvedomime, ze je to takle jednoduche v dobe internetu, jak snadne to asi bylo v dobe, kdy nejvetsim mediem byl rozhlas nebo jeste predtim tistene noviny? Kdyby Rakousko Uhersko valku vyhralo nebo aspon uplychtilo, Masaryk by byl souzen za vlastizradu a nejspis by se houpal na sibenici.

Kdyby byli rimane uspesni v potlacovani krestanu, tak misto misto nejvetsiho nabozenskeho hnuti v historii tu mame davno zaniklou zidovskou sektu na kterou si mozna vzpomenou religioniste pri odbornych debatach, ale jinak nikoho nezajima.

Kdysi sem vazne veril, ze Ti spravni nakonec vzdy vyhraji. dneska chapu, ze ti kteri vyhraji si to dodatecne zaridi tak, aby vypadali jako ti spravni.

175544

11.11.2008 21:30

RE: Lokean

Leimas 90.?.?.?

Reakce na 175544

Angličané jsou hrdí na svou minulost a politiky berou takové jací byli, stejně tak Američani nebo Rusové, Když se jim nelíbí co politici dělají jdou a demonstrují, (zejména Američané) je to logické a správné, stejně se s tím nedá nic jiného dělat. Proč máme my své politiky vidět jako svaté?
A když se ukáže že svatí nebyli a nejsou mám ztratit národní hrdost? Ne ani náhodou.
A víra ve svaté symboly, myslíš jako víra v politiky? Myslíš ve smyslu příkladných čistých a dokonalých? No promiň, ale to snad nemyslíš vážně. Víš s mým anglickým kamarádem jsem kdysi poslouchal projev jejich premiéra, krásný projev, dojemný, až jsem pohnutím téměř zaslzel. A kamarád mi povídá, neber si to tak když politik pěkně mluví obvykle lže.
Žít v nevědomosti se ti může těžce nevyplatit, protože v mezinárodní společnosti tě v diskuzi na podobné téma brzo někdo zesměšní a pak tu národní hrdost opravdu rychle ztratíš. A budeš mít pocit křivdy typu „ jak mi to mohl Masaryk udělat, a já mu tak věřil,“ „o jak se stydím že jsem Čech“
Myslím že je lepší vědět o historii víc a znát chyby které se staly, než věřit že byla ideální a opakovat ty staré chyby pořád dokola. A neidealizovat si politiky, politika přece nevolím proto, že je dokonaly, ale proto že od něj něco čekám, nebo naopak jiného politika chci k něčemu dotlačit. Ani nemusím poslouchat co říká, stejně čím líbivěji mluví, tím víc obvykle lže.

Ale děláš pokroky když už víš že dějiny píšou vítězové. Ale to není důvod zatrpknout pravda se dá odhadnout dopočítat, zeptat se pamětníků atak podobně. Nikdy se nedá zatajit a překroutit úplně všecko.

175566

11.11.2008 4:31

Ono je to jedno

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

kto co komu ukradol. Nakoniec je to aj hlavnym kredom kapitalizmu. Karlik Marx cosi brblal o vykoristovani, a ako vnuk
rabina a Chazara nieco o tom vedel. To podstatne. Preto je vyhlaseny "antisemita", co je iste rozkosne. Ale chudoba boli vacsinu ludi a napravy nikde. Takze "carsky poklad" je presne v intenciach kapitalizmu. Ked ukradnes vec za 100 korun pojdes do basy, ked ukradnes miliony ba miliardy, je to nakoniec pre stat prospesna cinnost. Obycajny kapitalizmus, ako obycajny fasizmus. Preco by sa cs.legie mali spravat inak? Ale svet sa zasa vracia k Marxovi a Engelsovi, lebo volny trh sklamal. Je to novum iba pre hlupakov, lebo tento termin zmaru vzdy poletoval ako "duch svaty". Dalo sa nan zvalit cokolvek. Ale teraz je to inac. Kapitalisticki tzv.analytici velmi turuju mozgy, aby tuto skutocnost, priam zrodenie noveho kapitalistickeho Krista, mohli zvestovat veriacim . Tych hlupakov bude vzdy dost.

[chechtot]

175485

11.11.2008 10:44

Dvoji metr

petrxh 82.?.?.?

Kdyz Svedi vyrabovali pul Prahy, tak to byla valecna korist. Kdyz Cesi sebrali za valky v Rusku zlato, tak je to kradez...

175509

11.11.2008 16:00

RE: Dvoji metr

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 175509

Ne, to není dvojí metr. To jsou dvě různé věci. Švédské obléhání je posunuto dál v historii a je už poněkud těžké určit, jak to bylo. Navíc Švédové nejsou velebeni jako tatíčkové a zachránci či zakladatelé našeho národa.

A mimochodem, pohybuji, že Švédové vykradli tolik, kolik byla hodnota carského zlata.

175523

13.11.2008 2:33

Svědkové již mezi námi nežijí,ted jde jen o to jak s jejich dědictvím nakládáme.

Kozoroh 59.?.?.?

Před rokem1970, jsem slyšel vyprávění bývalého legionáře, jež byl v průskumném oddíle a prodělal celou sibiřskou anabázi. On, mi hrdě zdělil, jak legionáři převzali carský poklad z rukou Kolčaka a nakonec jej předali, co by poklad ruského lidu, tou dobou, jediné legitimní vládě , vládě bolševiků. Z Mosvy se dostavili dva úředníci banky, kteří dle soupisu vše zkontrolovali a převážili a naprosto nic nechybělo, natož následovalo prohlášení těchto bankovních úředniků, že děkují a že nevěří, že tak čestný nepřítel vůbec existuje, v rámci naprostého pořádku v předání carského pokladu, kde nic nechybělo.
Je jasné, že jesliže by něco nesouhlasilo ve vstahu předání carského pokladu do rukou,tehdejší jediné vládě, tak by komunisti v Československu stropili nebývalou kampan proti legionářům. Naopak, bolševická historie, komunistů v Československu končila Rakouskem - Uherskem a pokračovala, až od odporu proti nacistům, mezi tím neexistovalo nic, naprosto žádná zmínka o první republice a zejména o legionářích, národ nesměl nic o nich vědět, komunistická propaganda nemohla najít jediný důvod očernit legionáře.To samé bylo v Rusku, tam komunisti nemohli takovou zprávu připustit na veřejnost a tak "carská vajíčka" a jiné, se oběvilo na všemožných aukcích světa z rukou bývalých revolucionářů, kteří, když si nakradli, tak se odvalili zpět odkud původně přišli.
Takový Hammer, židovský kapitalista Ameriky, přítel Lenina, jinak , jménem, Skrull si odvezl z Moskvy mnohé, pro vysvětlení, Hammer, značí kladivo i to židovské jméno předělal na komunistické, revoluční. Jak mohl jeden z nejbhatších židů Ameriky, kapitalista, milionář, bydlet v Kremlu vedle ložnice Lenina a kdykoliv bez povolení přiletět do Moskvy, už nechám na čtenářích. Ten byl jeden z mnoha, který koukal, co se dá odvést z Ruska do USA, ruské ikony,obrazy,vajíčka a jiné, z majetku zavražděného cara s rodinou.

Vezmeme-li v úvahu 538 nejvýše postavených osob v porevolučním Rusku, jsou to 1 Čech, 1 Maďar, 2 Gruzíni, 3 Poláci, 3 Finové, 10 Arménů, 11 Němců, 31 Rusů, 34 Lotyšů a 442 Židů

175668

15.11.2008 8:37

Chudak Stefanik

Teddy 85.?.?.?

V kazdom pripade mal ist Stefanik vlakom. Mozno bol potrestany za to, ze odmietol vstupit na "nenavidenu" rakusku zem, co by sa mu iste pri ceste vlakom mohlo pritrafit. Ci bol zostreleny alebo nie, to patri minulosti.
Neodskriepitelnou pravdou vsak je, ze to boli prave cs. legionari, ktori pomohli Slovensku, a oslobodili ho od madarkej historie. Takisto to boli tisice ceskych policajtov, ucitelov, inzinierov, umelcov, ktori vyrazne napomohli znovuvskriesit narodny zivot na Slovensku.
Tym vsetkym patri vdaka.

175853

Příspěvků: 11

11.11. 01:30 Gibi z Wisonova  Tazko je nieco napisat a neublizit
11.11. 16:29 čěf  RE: Tazko je nieco napisat a neublizit
11.11. 02:42 Lokean  Lokean
11.11. 17:26  RE: Lokean
11.11. 18:47 Lokean  RE: Lokean
11.11. 21:30 Leimas  RE: Lokean
11.11. 04:31 Gibi z Wilsonova  Ono je to jedno
11.11. 10:44 petrxh  Dvoji metr
11.11. 16:00 Vladimír Stwora  RE: Dvoji metr
13.11. 02:33 Kozoroh  Svědkové již mezi námi nežijí,ted jde jen o to jak s jejich dědictvím nakládáme.
15.11. 08:37 Teddy  Chudak Stefanik

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

39

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 81 čtenářů částkou 13 773 korun, což je 39 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 2

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 2

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Počty zemřelých loni a dnes09.10.20 15:21 Česká republika 6

Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"09.10.20 00:10 Česká republika 2

Byla pandemie plánována?08.10.20 21:48 Neurčeno 8

Hoří, hoří a ne a ne spadnout08.10.20 21:23 Jižní Korea 11

Vláda tvrdě zpřísňuje opatření. Na 14 dní se zavřou ZOO, bazény, posilovny, kulturní i sportovní akce08.10.20 16:43 Česká republika 7

Zákon o šmírování internetu vojáky prošel dál08.10.20 15:37 Česká republika 0

Už je to tady: Očkovaní na covid nebudou muset nosit roušky08.10.20 13:19 Česká republika 6

FB smazal Trumpovi 2x příspěvek, ve kterém píše, že chřipka je horší než covid07.10.20 10:35 USA 2

Zločin proti lidskosti06.10.20 21:22 Německo 0

Prymulovi jen tak přistál na účtu milión korun06.10.20 09:50 Česká republika 3

Petice proti náhubkům, testům na covid19 a dalším opatřením04.10.20 17:58 Česká republika 11

Měnové kurzy

USD
23,00 Kč
Euro
27,19 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,53 Kč
Australský dolar
16,23 Kč
Švýcarský frank
25,35 Kč
100 japonských jenů
21,79 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,70 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 946,95 Kč
1 unce stříbra
546,29 Kč
Bitcoin
274 000,63 Kč

Poslední aktualizace: 20.10.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 145