Diskuze k článku

Okolnosti zrodu ČSR - část II.

Příspěvků 10

8.11.2008 11:30

Masařík je pravé jméno TGM

Přemýšlivý 193.?.?.?

Češi si neradi nechají vzít kus krásné historie s "tatíčkem". Mně je kus této historie o TGM znám jinak i manipolovaní s medii i dosazení z USA za prezidenta atd. Když prezident Klaus 28. 10. 2008 mluvil o legionářích jako hrdinech, tak mne napadlo, že určitě ví o těch mrtvolách a loupení, jen to nechce ve sváteční den přiznat, znehodnotit ten svátek a tak nějak tihle prezidenti drží při sobě a manipulují s národem. TGM se přeci se jmenoval původně Masařík, po svém otci-vychovaslteli kočím, matka služebná, ale mocný pravý táta ho dal vychovat do USA a tam změnil jméno. Jestli o tomto něco více víte, napiště!

175331

9.11.2008 14:06

RE: Masařík je pravé jméno TGM

l.leimas 90.?.?.?

Reakce na 175331

Malá zasedačka staré hodonínské radnice - obrazy starostů za posledních cxca 200 let klan Redlichů tam má několik míst. Doporučuji srovnat rysy jejich a rysy rodiny Masaryků. PS právě u Redlichů paní Masaryková sloužila

175393

9.11.2008 1:24

Konec Rakouska - vznik CSR

novy zacatek 99.?.?.?

Davam pisateli sve uznani. Konecne se nedotknutelne stava dotknutelnym. Ac se mnoho z toho co je predlozeno muze zdat popravu kontroversnim, je to presto velmi poucne a poklada zakladatele nasi republiky do 'ponekud' jineho svetla. Odvazni manipulatori v lepsim pripade, nestoudni dobrodruzi v tom horsim... nechci byt ale soudcem. Soudcem je historie. Soudcem jsou vysledky.

Toto neni zadnym 'sebemrskacstvim' a zatraceni toho co jsme vytvorili. Je to jen odvazny pohled na ty co nas coby narod dostali do vleku moci, ktera dnes usiluje o neblahy konec pro cele lidstvo - otroctvi v NWO.

Kdyz jsem kdysi prochazel Vidni a narazil na pamatnik vzniku Republiky Rakouska (10.listopadu 1918), musel jsem si se smesi marnosti a nevole k nasim 'tatickum' priznat co se 'prosvihlo'. Co mohlo byt a nestalo se. Od te doby jsem stale vice (hodne pod dojmem udalosti poslednich desetileti) presvedcen, ze dej historie se odebiral pro nas spatnymi kroky. Nemuselo dojit k nemecke okupaci, nemuselo dojit ke komunistickemu puci, nemusela byt ruska okupace a kdovi, nemusel byt ani ten Zradar. Mohli jsme byt ve Stredoevropske Federaci vzorem a vudcem Evropy. "Kdyby nebylo Rakouska, museli bychom si ho vytvorit". Moudra slova pane Palacky.

175366

10.11.2008 13:41

RE: Konec Rakouska - vznik CSR

hc 194.?.?.?

Reakce na 175366

Sotva mě někdo přesvědčí, že Rakousko-Uhersko nejen mohlo, ale dokonce mělo zůstat zachováno. Ta slátanina už byla u konce s dechem a světová válka byla jen poslední rána. Docela zajímavý popis konce Rakouska je v románu Josepha Rotha Pochod Radeckého.

175449

11.11.2008 1:18

RE: Konec Rakouska - vznik CSR

novy zacatek 99.?.?.?

Reakce na 175449

Tak to nebylo mineno, tedy z me strany. Za historika Palackeho mluvit nemohu. Minil jsem to, ze Rakouska a Ceska republika (Slovaci s nami meli pramalo co spolecneho historicky a kulturne a nedavny vyvoj to jen dokazal) mohly byt rovnocennymi partnery v nove Stredoevropske federaci na novych, republikanskych zakladech. Samozrejme, ze by bylo v tom pripade dostatek incentiv pro pripojeni se i druhych tzv. 'zotrocenych narodu'. Mohl to byt veskrze uspesny projekt, nebyt pristipkaru jako Masarik. A anglicti a francouzsti papalasi by byli utreli nos.

175481

10.11.2008 21:53

RE: Konec Rakouska - vznik CSR

Leimas 90.?.?.?

Reakce na 175366

Opravdu tento článek není žádným sebemrskačstvím, informace v něm uvedené mají vysokou vypovídací hodnotu řadě rovin.
1. český politik nemá žádný problém lhát když se mu to hodí.
2. český politik nemá žádný problém zinscenovat justiční zločin když se mu to hodí.
3. český politik nemá žádný problém přisvojit si cizí peníze, cizí zásluhy atd, českému politikovi prostě nic cizího není cizí.
4. český politik nepovažuje daňový úřad dost důvěryhodný aby mu svěřoval své peníze.
5. český politik neváhá použít armádu nebo policii proti komukoli když se to hodí.
6. český politik nemá problém zradit spojence když se mu tohodí.
7. českému politikovi na počtu mrtvých nezáleží.
8. český politik nemá problém nechat se oslavovat popřípadě prohlásit za svatého.

Je to pro české občany šokující? Proč? Politici jinde nejsou jiní. A nebyli. Podle mého odhadu carské zlato legie rozdělily tak šikovně že si nikdo nemohl stěžovat a dodnes si nestěžuje. Každý měl kus másla na hlavě. Bílí, rudí, spojenci tajní i veřejní. Rusko přece nedávno prohlásilo že legie vše vrátily. Konec konců Masaryk pak loboval pro uznání Leninova Ruska. Bylo to zadarmo? Byli při uznání rudého Ruska světoví politici neúplatní? Otázek je celá řada.

Dobrá je i otázka jestli vrcholní politici temnou část historie znají nebo ne když udělují vyznamenání či pronáší projevy. Možná by se dalo ptát kolik významných osob je členů zednářských spolků.

Zednáři byli a jsou mistři, dvojího jazyka, v běžné literatuře se dá dohledat, že používají zvláštní řeč symbolů, které rozumí jen zasvěcení.
Představme si že informace z článku byly součástí zasvěcení adepta.
A teď se zamysleme se: Vezměme předpoklady: stát se silnou zednářskou lóží, která chce dosáhnout svého cíle v soudním procesu. Soudce je zednář a před vynesením rozsudku uslyší projev význačného politika (zednáře pochopitelně výše postaveného) který se vyjádří že očekává spravedlivý proces v duchu Masarykova dědictví odvahy spravedlnosti a bla bla bla.
A teď si položme otázku jak pochopí význam projevu člověk nezasvěcený, odchovaný tradicí? Mýlím se když řeknu, že bude v projevu vidět víru vysokého politika v nestrannost soudu a výzvu k vedení spravedlivého procesu?
A co soudce? Pochopí to stejně? Nebo to pro něj bude příkaz vynést tvrdý účelový posudek za jakoukoli cenu? Ve vyšším zájmu?

175470

9.11.2008 3:44

Historie , je náš kuchař a tak musíme jíst, co nám uvaří.

Kozoroh 61.?.?.?

Československo a její obyvatelé, žili velmi dlouho pod poklopem cenzůry, jako" Olomoucké syrečky", ted, však nastal čas dohánět, to, co jsme nezavinily vlastní vinou a toto, je první vlaštovka na sebevzdělání a náhledu lidí na historii, tak říkajíc " z druhého břehu". Začít,především, od sebe samotných, dřív, než nahlédnem kriticky na historii jiných zemí a nebo, celkově, na světovou historii, máme v tomto směru hodně, co dohánět. Tímto, se stane ZVĚDAVEC, néjen zdrojem informací, ale i našim učitelem, pokud máme osobní zájem se samy zdokonalovat a tím porozumět něčemu, čemuž jsme nikdy nemohli přijít na kloub, tak lidově, říkajíc.
Jedno, je, naprosto jisté, že se musíme naučit kriticky hodnotit historii z neutrální základny, bez emocí nacionalismu, kritický náhled,ano, ale za ním musíme vidět lidi, chybující a nebo, tou dobou neschopni, jiného řešení a zase na druhou stranu, lidi, mající možnost vyběru, kteří, ale, té možnosti nikdy nevyužili. Zkrátka a dobře, musíme se duševně odnárodnit, při čtení těchto historických záznamů a to je z té věci, to nejdůležitější, být i ke své historii nestranný.
Pan Stwora zvolil tento způsob komunikace, společně s možností porozumět svému vlastnímu já, jít, tak,říkajíc na ůkořen věci",né každému v tomto přetechnisovaném světě je dána tato jedinečná možnost.Tato šance je i šancí pro příští generace, kterým můžem předat to, co se samy naučíme touto cestou, nebot, kdo zná svou minulost, může tvořit svou budoucnost a od té jsme měli být násilně odtrženi komunistickým režimem.
Ale, nic není bez risika, člověk znalý a dobře informovaný, je zároven i člověkem s rozhledem a tím do jisté míry, člověkem svobodným a tím i nebezpečným svým politikům, nebot je imunní propagandě všemožných lhářů a politických darmošlapů, stane se, sám v dnešní době vyhnancem, ze všeobecného stáda.Bohužel,někdy musíme spolknout hořké zrnko pravdy,ale to už patří k věci poznání.
Tak, je na nás ,čím vlastně chceme být, dveře poznání se otevřely, jak skála na Velký Pátek v době Velikonoc.Každopádně je to krok vpřed.

175370

10.11.2008 2:59

RE: Historie , je náš kuchař a tak musíme jíst, co nám uvaří.

Kozoroh 59.?.?.?

Reakce na 175370

Mnoho našich krajanů v exilu se zabývalo naší českou historií, jeden z nás, pan Stanislav Bertonˇse celé roky zabýval osobnostmi T.G.Masaryka a Dr. Beneše a tím i vznikem naší Československé republiky,část jeho práce je uveřejněna v australských,krajanských "NOVINY"=novinách. Kdo má zájem o jeho výsledky studie tímto směrem , tak se s ním může spojit,dal Novinám svoji plnou adresu. Toto by bylo vhodné doplnění našich znalostí.
Pan S.Berton,27/15 Heathfield Road,Coolum Beach, QLD $%&#,Australia, Tel.07 5446 2120 MOB.0417 787 596
V posledním čísle NOVINY Volume 3 Issue 19 píše o období před druhou světovou válkou, což může naše mnohé čtenáře zajímat také.Pan Bertonˇbyl za svou historickou práci vyznamenán, takže se jedná opravdu o dobré informace týkající se naší narodní historie.
Já, sám osobně jsem poznal několik našich bývalých legionářů a dobře si pamatuji z jejich výprávění,jaka byla jejich situace v Rusku, jeden z nich byl jejich generál Číla,legionář z Francie ,roty NAZDAR a mnoho jiných,čas od času navštěvovali paní Hanu Benešovou,tehdy, již skorem slepou paní, ale, dobré paměti, žila na Loretánském naměstí na Hradčanech.Dodnes, mám ve svém držení několik diapositívů s jejich uniformami a vyznamenáními,získané na mnoha bojištích, staly se historickou památkou, ale o tom a více,až někdy příště.
http://web.mac.com/czechlegion/iWeb/CzLegi/CeskaVe...
http://web.mac.com/czechlegion/iWeb/CzLegi/CeskaVe...

175421

10.11.2008 11:13

kdyby?

kjhgc 195.?.?.?

generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš (33):

"Nemučte mne jako historika nejrůznějšími kdyby. My nezkoumáme, co se mohlo stát, nýbrž jen to, co se skutečně stalo."

(Jan Gazdík: První republika, to jsou i slzy a krev. Mf Dnes, 25. X. 2008, Sobotní rozhovor, str. 12)

175444

16.8.2011 9:56

О золоте

aidm 78.?.?.?

Сейчас есть много литературы, в которй убедительно показано, что в Казани золото захватили русские - каппелевцы. Каппель лично руководил его перевозкой в Самару. Чехи к золоту не прикасались


(Nezaručený překlad: Nyní máme k dispozici velké množství literatury, která jasně ukazuje, že zlato v Kazani, vzali Rusové - Kappelevtsy. Kappel osobně řídil jeho přepravu do Samary. Češi se zlata nedotkli
-Moderátor)

251117

Příspěvků: 10

08.11. 11:30 Přemýšlivý  Masařík je pravé jméno TGM
09.11. 14:06 l.leimas  RE: Masařík je pravé jméno TGM
09.11. 01:24 novy zacatek  Konec Rakouska - vznik CSR
10.11. 13:41 hc  RE: Konec Rakouska - vznik CSR
11.11. 01:18 novy zacatek  RE: Konec Rakouska - vznik CSR
10.11. 21:53 Leimas  RE: Konec Rakouska - vznik CSR
09.11. 03:44 Kozoroh  Historie , je náš kuchař a tak musíme jíst, co nám uvaří.
10.11. 02:59 Kozoroh  RE: Historie , je náš kuchař a tak musíme jíst, co nám uvaří.
10.11. 11:13 kjhgc  kdyby?
16.08. 09:56 aidm  О золоте

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 6

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 11

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 16

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 1

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 1

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 7

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 7

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 7

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
24,88 Kč
Euro
27,41 Kč
Libra
30,80 Kč
Kanadský dolar
17,63 Kč
Australský dolar
15,23 Kč
Švýcarský frank
25,87 Kč
100 japonských jenů
23,08 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
6,01 Kč
100 maď. forintů
7,59 Kč
Ukrajinská hřivna
0,90 Kč
100 rublů
31,69 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 426,91 Kč
1 unce stříbra
349,85 Kč
Bitcoin
158 840,33 Kč

Poslední aktualizace: 1.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 102