Diskuze k článku

Island v centru ekonomické bouře

Příspěvků 23

8.10.2008 5:04

O co jde,o co kráčí?

Nataša 61.?.?.?

Co, je v pozadí těchto finančních manévru?Kdo padne a kdo na tom nemožně vydělá spousty peněz?
Je to hra,kde nejdříve se uskuteční,tři finanční a industrialní celky, první evropské státy,druhe bude uskupení amerických států,třetí bude spojení asijských států,až se vše ustanový a zorganisuje,vše potom se sjednotí pod vlajkou Spojených Národu,co by jedna světová vláda a vznikne jedna měna , možná "světový dolar",jedno náboženství,jedny odbory,jedno zdravotnictví a tak dále,kdo nebude mít pod kůží náležité označkování,tak bude "vyloučen ze společnosti!"Proto se čtenáři podívej,na níže uvedené linky ,shlédnout novou měnu AMERO.

persons without gold, silver or foreign bank accounts denominated in foreign currencies, will be left instantly, totally, destitute; unless they accept the merging of the US with Canada and Mexico into something called the North American Union (NAU) and take the new AMERO currency for pennies on the dollar.

In one fell swoop, descendants of the money changers that Jesus Christ threw out of the temple, 2000 years ago, will have effectively stolen absolutely everything from us by causing our "money" to be no longer "money." We're talking the single biggest robbery/looting in the history of the world!

http://1.bp.blogspot.com/_uIpart1IM-0/SOgX-F0Sh0I/AAAAAAAAADY/fTX4Sb4pSeo/s1600-h/AmeroBack.jpg
[zmaten]
http://1.bp.blogspot.com/_uIpart1IM-0/SOgX51rX-EI/AAAAAAAAADQ/W7CCx_l2dEw/s320/AmeroFront.jpg

Jen,čas ukáže,kam svět míří a kdo jsou Ti, jež svět vedou,každopadně ,né naše vlády.Malé národy zcela zmizí z mapi světa,multikulturní společnost, je společností lidí bez domova a bez citu k zemi,kde se momentálně nacházejí.Účel multikultůrní společnosti je zcela zničit pocit náležitosti k zemi,vlastenectví.Kosmopolitická společnost je mnohem lepší ovladatelná, induviduální myšlení se musí vzdát bezmyšlenkovité mase, založené na materialismu,jehož moc ,pro tyto lidi stejně nebude.Zmizí tradice,historie a nastolí se jen duševní prázdnota , v tomto okamžiku se teprve lidé dozvědí,kdo je vlastně opravdovým vládcem světa.

172586

10.10.2008 15:35

RE: O co jde,o co kráčí?

Zebia bohac (zavináč) chello (tečka) sk 195.?.?.?

Reakce na 172586

ak by to nebolo myslene ako vlada zla a my ako otroci bolo by to celkom pekne. vlastenectvo a podobne "city" pocitujem sice tiez ale nie vzdy som na to (neviem vlastne preco) hrdy. celkovo mi vsetko co medzi ludmi robi rozdiel vadi. aaale to je jedno.
nechajme ich spravit to co chcu, potom ich zvrhneme, a budeme si vladnut sami [chechtot]

...uz niekto prisiel na to ako by sme mohli dosiahnut to aby sme vsetci boli slobodni a hlavne "stastni"???

...kto bude bojovat proti tomu co sa deje ked nema ani predstavu ako by to bolo lepsie?

...a kto vlastne povedal ze mame byt stastni a slobodni? asi mame byt otroci ked sa nebranime.... je to ako nejaka choroba mat f p.... [pláč]

172749

8.10.2008 7:02

Americký útok na Evropu

Marek 89.?.?.?

Máš pravděpodobně pravdu. V minulých letech se veškeré hospodářství a národní bohatství rozprodalo nadnárodním (USA) korporacím. Státní poklad - zlato už je taky fuč. Nejsme ničím krytí. Vlády států, jak už zaznělo, byly korumpovány, aby jim to umožnily. Mám dojem, že jsme totálně v pr....

172589

8.10.2008 8:28

Dlužníci

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Vždycky, když slyším, že každá země má zahraničná dluh, tak přemýšlím, kde je tedy vlastně v plusu? O tomto supervěřiteli se nějak moc nemluví, vždy se zmíní jen zadlužení.
Jedna bankéřská rodina pustila v Británii před nějakou tou dobou falešnou zprávu, že Napoleon zvítězil. Burza se propadla, rodina nakoupila a pak teprve se Britové dozvěděli pravdu o Napoleonově porážce. To už ovšem jejich cenné papíry vlastnil za zlomek ceny někdo jiný. Opakuje se tady stejný scénář?

172590

8.10.2008 10:02

RE: Dlužníci

Montaznik 194.?.?.?

Reakce na 172590

Také si myslím, že je současná krize vyvolána z velké části uměle.
A potopit finančně Island, kde je na obyvatele cca 50 000 USD,jako ukazatel HDP, je opravdu velké umění!
To musel udělat někdo opravdu v té věci znalý.
Oni chlapci, co se o nich nesmí hovořit, své věci rozumí,už po staletí a ještě mají velmi schopné žáky!

172594

8.10.2008 14:30

RE: Dlužníci

Grovik 212.?.?.?

Reakce na 172594

Tady pozor.
HDP je ukazatel na draka. Tech 50000USD muze byt stejne dobre statni dluh, jako vydelek!

Figl je v tom a to se tyka i Islandu. Ze je to mala ekonomika (malo lidi). Takovy trh se snadno muze pozvednout. Pomoci ruznych spekulativnich akci.
Jenze diky stejne malemu poctu muze dojit k tomu ze to vsechno pujde do kredence stejne rychle.

172615

8.10.2008 11:05

RE: Dlužníci

janlaj 62.?.?.?

Reakce na 172590

Byl to nějaký bankéř pan Mayer Amschel Rothschild. Povědomé příjmení je to i dnes...

172601

8.10.2008 11:45

RE: Dlužníci

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 172590

To je skutečně zajímavá otázka, kterou jsem si před časem také kladl. Všechny státy, velké i malé, jsou více či méně zadlužené. Některé dříve rozvojové státy své dluhy z části nebo i zcela zaplatily, jiným byly odpuštěny a mnohé další dluhy trvají. To jsou dluhy zpravidla vůči MMF. Diskutovali jsme tady na toto téma, přišly i ekonomické články (100 + 5 % navíc aj.) a výsledek byl konstatování, že banky vyrábějí peníze z dluhů. Tedy všechny banky, nejen emisní, z toho, co si jiní od bank vypůjčí. Čím víc dlužníků a větší dluh vůči bance, tím je banka bohatší. Jasná, srozumitelná teorie, která ovšem vede k důsledku, že banky nakonec vlastní víc majetku, než kolik ho na světě existuje.

Současná bankovní krize touto teorií, resp. mým chápáním této teorie výroby peněz, poněkud otřásla. Pokud by byla skutečně pravdivá, tak současný nedostatek likvidity bank by byl jednoduše řešitelný tím, že předlužené banky si navzájem poskytnou půjčky a tím jsou ztráty smazány a jsou vytvořeny další peníze k dalšímu půjčování jiným zájemcům. Jenže v praxi to dnes jak vidíme nefunguje, krachují ty největší banky a krachem je ohrožen dokonce i samotný FED.

Samozřejmě banka může v důsledku nedostatku likvidity zkrachovat i v situaci, kdy její skutečná aktiva přesahují pasiva. Prostě když aktiva nelze okamžitě zpeněžit. Pak ale je přece zbytečné cpát do banky stovky miliard dolarů ze státního rozpočtu jako dotace, když stát může jako pomoc bance na řádný úvěr třeba od FEDu od krachující banky odkoupit část jejích momentálně nezpeněžitelných aktiv. To se však nikde ve světě dnes neděje. Nechápu proč.

Snad jediné vysvětlení je, že všichni jsou si vědomi, že aktiva bank vytvořená na základě dluhu, jsou pouhá imaginární čísla, prostě vyčíslenou hodnotu ve skutečnosti nemají. A že nemají musí být každému člověku se selským rozumem zřejmé. Nelze věřit údaji, že banka vlastní víc majetku, než ve světě skutečně existuje.

Takový problém však je řešitelný devalvací měny. V normálním světě na normálně fungujícím trhu by dnes USD neměl stát 15 Kč, ale třeba 3,50 Kč (- jen tak jako příklad), což by mezinárodní problém s nadhodnoceným dolarem vyřešilo. Dolar však momentálně opět stoupá.

Výsledným dojmem pro mě jako laika je, že mezinárodní bankéři svými tanečky na téma bankovní krize přepumpovávají peníze z kapes daňových poplatníků do vlastních kapes. Tedy jakási loupež tisíciletí. Jednorázová prémie k tomu, že veškerý zadlužený majetek světa patří jen a jen jim.

Předpokládám, že se najde odborník, který nám problematiku vysvětlí odborněji.

172603

8.10.2008 11:49

RE: Dlužníci

google 84.?.?.?

Reakce na 172603

>Předpokládám, že se najde odborník, který nám problematiku vysvětlí odborněji.

takto staci. [mrknutí jedním okem]

172605

8.10.2008 12:37

Michail Chodorkovskij

mhc 195.?.?.?

Reakce na 172603

Michail Chodorkovskij
http://www.financnici.cz/michail-chodorkovskij

Valerij Paňuškin: Michail Chodorkovskij - Vězeň ticha
http://www.kosmas.cz/knihy/135392/michail-chodorko...

centrum advokátů M. B. Ch.
http://www.khodorkovsky.ru

172607

8.10.2008 15:51

RE: Michail Chodorkovskij

google 84.?.?.?

Reakce na 172607

staci si zadat meno toho komsomolca a aktivneho komunistu v CCCP Chodorkovskeho do vyhladavaca a najdete tam napr. v cestine toto:

"Následné protesty západních médií a představitelů, obviňujících Rusko z návratu ke komunistickým praktikám a hrubé silové politice, pohodlně ignorovaly fakt, že Chodorkovskij nebyl žádné neviňátko. Chodorkovskij jednostranně přerušil kontrakt s British Petroleum. BP byl partnerem Jukosu a investoval 300 milionů dolarů do vrtů na velmi slibném sibiřském ropném poli Pribskoje.
Jakmile BP dokončila vrty, vystrnadil ji Chodorkovskij gangsterskými metodami, které by byly ve většině rozvinutých zemích nezákonné."

"Ještě předtím, roku 1998, kdy IMF poskytl Rusku miliardy, aby zabránil kolapsu rublu, převedla Chodorkovského banka Menatep neuvěřitelných 4,8 mld. dolarů z fondů IMF do rukou několika vybraných partnerů, mezi nimiž bylo i několik amerických bank. Protestní vřískání z Washingtonu po Chodorkovského zatčení tedy bylo falešné, ne-li přímo pokrytecké. Viděno očima Kremlu, byl Washington přistižen s tlustými prsty v cizí kapse."

"Chodorkovskij si vytvořil velmi působivé vazby k anglo-americkým mocenským strukturám. Podle vzoru nadace Open Society svého blízkého přítele George Sorose založil filantropickou nadaci Open Russia Foundation. Ve výboru ORF byli i Henry Kissinger a jeho přítel Jacob Lord Rotschild, potomek londýnské bankovní rodiny a své místo tam měl také bývalý americký velvyslanec v Moskvě Arthur Hartman."

"Chodorkovskij byl zatčen pouhé čtyři týdny před rozhodujícími volbami do ruské Dumy, kde se mu za použití jeho nezměrného bohatství podařilo koupit hlasy zajišťující většinu. Kontrola Dumy byla prvním Chodorkovského krokem v plánu kandidovat v nastávajícím roce v prezidentských volbách proti Putinovi. Vítězství v Dumě by umožňovalo pozměnit ve svůj prospěch volební zákon, a také pozměnit Dumě předložený kontroverzní „Zákon o podzemních zdrojích“. Tento zákon by zabránil Jukosu a ostatním soukromým společnostem získat kontrolu nad nerostnými zdroji, a bránil i stavbám soukromých produktovodů nezávislých na ropovodech a plynovodech patřících ruském státu."


v nemcine o nom mozete precitat toto:

"Chodorkovskij jedenfalls ist Berater bei der Carlyle Investment Firma gewesen."

Chodorkovski bol poradcom Carlyle Investment.
co je obzvlast zaujimave, hlavne ked si pripomenieme, ze sa tu jedna
o byvaleho komunistu a sefa Komsomolu Sovietskom zväze. [zmaten]


takze mhc, nechajte si tie vase sentimentalne, propagandisticke, sionisticke zvasty pre priatelov pokrocilej demencie.
tam su vam schopni zozrat aj hovno, hlavne ked bude zabalene v sionistickom zlatku. shalom bratku!

172619

8.10.2008 15:44

RE: Dlužníci

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 172603

Současný svět je prostřednictvím financí stále držen v krizi, kterou je možné kdykoliv spekulativně přiostřit.
Vlastně je to prosté. Peníze se do oběhu nedostávají jen jako dluh, ale úročením i jako nesplatitelný dluh. To způsobuje trvalý nedostatek oběživa, tedy peněz jako takových, což je vidět vlastně všude již na tom, že je vše zadluženo. Pomoci si lze všelijak, a to i tím, že dluhy již vyrábí kde kdo vydáváním všech možných i nemožných forem dlužních úpisů, které zase kolují světem jako bezcenné haldy papírů (nebo čísel) ve víře, že to má nějakou cenu. Takový systém je stále na hraně krachu.

A kdo je nejvíce byt? Ten kdo skutečně něco produkuje a ve snaze směnit je nucen živit celý tento parazitický systém. (Tfuj).

Je to ale jen jeden ze článků řetězu. Aby to mohlo fungovat, musí být ukuto piklů více.

172618

8.10.2008 11:01

Rusi a Island

mt-svk 91.?.?.?

Čítala som, źe Rusko ide do Islandu napumpovať 5 miliárd EURO. Takže, ak sa nič nezmení, nastáva práve opačná situácia, Rusi dotujú Európu aby nekrachla. A pritom Rusi by nemali mať tak veľké problémy, keďže v každej z ich bánk vlastní štát väčšinový balík akcií. Okrem toho, tá kríza, ktorá je v Rusku, môže byť spôsobená aj tým, že zahraniční investori si vyberajú svoje finančné investície, aby zachránili svoj "krk".

172600

9.10.2008 2:01

RE: Rusi a Island

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 172600

Finacni trh je globalni a nikdo, kdo chce obchodovat na mezinarodni urovni a to musi vsichni se od neho nemuze jenom tak odpojit. Logicky musi nest i problemy. Neco jineho jsou domaci trhy, tam si muze ovlivnovat a treba v Rusku se znacnym vlivem pravidla vlada.

Pokud realni investori stahuji investice z Ruska v realne ekonomice, tak se brzo budou mlatit do palice. Koneckoncu i bankovni oligrachie zjisti, ze byla chyba zbavit se kvalitnich aktiv. Nepodari se ji totiz ziskat v Rusku realne bohatstvi i kvalitnich spolecnosti za babku jako mozna jinde ve svete. Rusove radeji stahnou strategicky majetek z burzy nez by ho za zlomkovou krizovou cenu nechali nejakemu zralokovi cekajicimu na korist. Odliv kapitalu oligrachie z Ruska nebude k nicemu, protoze se najde dostatek skutecnych investoru se zajmem investovat v Rusku do realne ekonomiky.

Rusko se rozhodne nestahne z mezinarodniho obchodu a aby mohlo byt v mezinarodnim obchodu, tak musi mit dobrou obchodni povest. Rusove by byli hloupi, kdyby nedbali o svou mezinarodni obchodni prestiz. Rusko nevladnou hlupaci, ale zatracene chytri lide. [mrknutí jedním okem]

172650

8.10.2008 18:16

Inflace

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Korunu všemu nasadila slovenská vláda, která jednostranně rozhodla, že garantuje veškeré bankovní vklady. Toto naprosto sobecké rozhodnutí znamená, že Slováci se rozhodli řešit své problémy na úkor ostatních.

Co udělá bohatý střádal, a zejména podnikatel či burzovní hráč? Přesune své peníze na slovenské území. Slovenské banky dostanou kapitálovou injekci, peníze na zlepšení svých bilancí. A ostatní? Pravý opak. Únik kapitálu. „Slovenské“ garance tedy nakonec budou muset zavést i všichni ostatní, včetně naší ČNB. Celá Evropa vstupuje do éry morálního hazardu – banky mohou hospodařit různě, vláda je pak z problému stejně vytáhne. A všichni si budeme ručit za své peníze (přes vládu) sami. Inflací.

172627

8.10.2008 20:24

RE: Inflace...neplivej na Slovaky

Tvrdas 89.?.?.?

Reakce na 172627

maji na to pravo a je to rozumne, sbiraji bonusy, mala inflace , zada jim kryje Euro, proc by na krizi neco dalsiho neurvali.
Nemusi všechno vyžrat chazari.....Žij si na Kaluskove ostruvku blaze......

172631

8.10.2008 22:31

RE: Inflace

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 88.?.?.?

Reakce na 172627

Neblbni a nekecaj hluposti.Slovaci nic JEDNOSTRANE neurobili.Zvysovanie ochrany vkladov je teraz v kurce takmer v celej EU.Takmer vsetky vacsie staty EU pristupili k tomuto kroku a pohybuju sa v roznych sumach.Najviac sa rozhodlo rucit Spanielsko a to az do vysky 100 000 euro.Kam sa na to hrabu slovaci "len" s 50 000 eurami?

172636

9.10.2008 22:32

RE: Inflace

rataj 85.?.?.?

Reakce na 172636

Nějak tomu nerozumím.Kde chtějí vlády, které přebírají záruku na ochranu vkladů vzít na to prostředky? Jedná se přece o ohromné částky, řádově ve stovkách miliard. Přitom třeba u nás je známo, že vláda nemá téměř žádné rezervy v rozpočtu již tak zatíženém státním dluhem, který v důsledku úroků vlastně pořád roste. Občané jsou už tak stále víc deptáni státním debtem, o jehož vznik se většinou vůbec nepřičinili. Státy si na to budou asi muset zase půjčit (OD KOHO?) a tak nás patrně čeká Total Debt a po něm Finally Payoff Statement (KÝM?).

172695

10.10.2008 21:40

RE: Inflace

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 88.?.?.?

Reakce na 172695

Jak ze tomu nerozumies? kde by mali na to vziat? Predsa nikde.Tu nejde o to seriozne rucit za nejaky vklad,ale realne uchlacholit ludi aby nevyberali z bank to co tam maju.Logicky,ak mi stat ruci za vsetko co tam mam vlozene ( teraz uz sa prestala europa hrat s cislami a rucenie vkladov sa rozsirilo na bez obmedzenie) nemusim sa bat krachu nejakej blbej banky,lebo stat mi to zaplati a teda nemusim bezat vyberat peniaze aby som o ne neprisiel.Druha vec je to ze si uz nikto neuvedomi ze stat je vlastne kazdy jeden obcan a teda,ze ak k niecomu takemu dojde,zaplatime si to sami.Alebo sa dufa ze sa to bude riesit nejako potom,alebo na tie pripadne dlhy vlady vydaju statne dlhopisy co budu splacat este aj nasi pra pra vnuci.To vsetko nieje podstatne.Podstatne pre tuto chvilu je aby ludia nevyberali z bank peniaze.Teda aspon z pohladu jednotlivych vlad.Lebo ak by sa nieco take zacalo realizovat v nejakej krajine co i len v jednej banke,raketovo by sme sa ocitli v situaciach ake neraz prezivali v krajinach Latinskej Ameriky

172775

11.10.2008 21:05

RE: Inflace

rataj 85.?.?.?

Reakce na 172775

Už pomalu svým oráčským rozoumkem začínám chápat. Před chvílí jsem si přečet na BL z 10.10.:
"Mezinárodní měnový fond připravil nouzové plány na pomoc vládám, postiženým finanční krizí. Varoval, že žádná země se nevyhne záporným dopadům z úvěrové krize.
Ředitel MMF Dominique Strauss-Kahn konstatoval, že Fond dá k dispozici "stamiliardy dolarů" bohatým zemím Západu i rozvojovým zemím, a to v rámci zrychlených procedur. "Jsme připraveni reagovat na každou žádost ze zemí, které čelí problémům."
Takže tu máme jeden bod jasnej: Půjčovat si naše vlády můžou z "jistě důvěryhodných rukou" MMF, i když někteří rejpalové tvrdí, "že podmínky, které Fond uvaluje na půjčování peněz, jsou stále ještě příliš přísné".
Tož jeden problém máme z krku, máme si kde vypůjčit, takže si můžem ještě vyhodit z kopýtka.
Nemoh by mně ještě někdo znalej vysvětlit,vodkud má ten MMF tolik prachů?

172810

12.10.2008 9:09

RE: Inflace

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 172810

Ty prachy vzniknou ve chvili, kdy si o ne nekdo rekne a je poskytnuta pujcka. Do te doby proste neexistuji. De facto lze vytvorit neomezeny pocet kreditu, hacek je v tom ze se tim rozreduje jejich skutecne kryti. A jejich skutecne kryti nemuze zajistit ani zlato, ale popuze realny ekonomicky vykon!!

Zlato ma pouze tu vyhodu, ze se neda tolik fixlovat pri vytvareni virtualnich kreditu. Kdyz USA po valce tvrdili, ze pro mezinarodni obchod je dolar kryty zlatem, tak proste de Gaulle zacal pozadovat za dolary cihly zlata. A ukazalo se, ze bylo vytvoreno vice dolaru, takze se proste musel zavrit krama vymyslet neco jineho treba petrodolary. Vicemene slovni spojeni ve filmiku penize jako dluh vyjadruje naprosto podtstatu modernich penez.

172832

12.10.2008 13:04

RE: Inflace

canario447 canario447 (zavináč) centrum (tečka) sk 88.?.?.?

Reakce na 172832

Tak nejako. V suvyslosti so spominanym filmom som si spomenul na zurivu antikampan v Globavision ( opozicna Venezuelska TV ) ktora sa strhla po tom co vo Venezuele Chavez zaviedol pre chudobne oblasti vymenne "peniaze" ( bony,poukazky alebo ako to nazvat)Proste slo tam presne o to co popisuje spominany fil peniaze ako dlh,ze jedine peniaze ktore maju nejaku hodnotu su peniaze ako vymenny obchod to znamena potvrdenie nejakej protihodnoty. Vo Venezuele pre chudobne oblasti zaviedli slepacie,kravske a podobne peniaze. To znamena ze mam peniaz v hodnote 5 sliepok a mozem si ho vymenit povedzme za peniaz v hodnote jednej kravy....( obrazne prirovnanie) Na vyssie menovanej tv sa strhla tak ostra kritika ze sa tym zaoberali dva cele tyzdne takmer po cele dni. Najviac sa mi pacila hlaska ze ked sa chce Chavez hrat s peniazmi tak nech sa hra Monopoly a nie so statnou pokladnou a ze peniaze musia byt niecim kryte a nie len potlacene farbne obrazky. Ako priklad krytych penazi tam uvadzali prave US dolar. No musel som sa fakt smiat.Pritom prave pri spomienke na Monopoly by slavny ekonomovia prisli na pozoruhodny jav.Ak by ekonomika statu fungovala ako v tejto hre,nebolo by kriz.V Monopoloch mame totiz na zaciatku pevne stanovene mnozstvo penazi a nieje mozne ic dotlacit v pripade potreby ako to praktizuju ekonomiky v realnom zivote.A este na jeden priklad si spominam. Ked sa rozdelilo CSFR ( CSSR) a vzniklo Slovensko,viedli sa v tej dobe diskusie aku budemem mat narodnu menu a aku bude mat hodnotu. Padol nasledujuci navrh. Kaslime na menovy fond,na systemy co pozname zpoza hranic a zoberme Slovensko ako take a spocitajme ho.Spocitajme kazdy m2 zeme,kazdy strom,kazdu tehlu na SK a z vyslednej sumy vytvorime narodnu menu aj hodnotu penazi.( aka to vzacna zhoda so spominanym filmom) Nuz ,skoda ze tiez sa strhla voci tomuto planu neskutocne ostra kritika ako ze je to nezmysel a podobne a nakoniec sa prijal zapadny model a naviazanie SK meny na medzinarodny menovy kos. Skoda toho,mohli sme byt uz niekde uplne inde

172850

8.10.2008 22:54

Myslim ze "google" to povedal

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

jasne a za vsetkych rozmyslajucich. Financna oligarchia, ktora tu vladne "bratru" 200 rokov, je zlozena z velkej casti z naroda vyvoleneho. Tie tanceky so socializmom boli iba experiment. Mam taky dojem, ze "Komunisticky manifest" od Karlika M. a Bedu F. bol napisany na zakazku pre "Spolocnost spravodlivych" v GB v roku 1844. A ze jeden zo zadavatelov bol clen rodiny Rothschildovcov. Ono je tam este rodina Sassonov a ine rodiny.
Dokonca si myslim, ze maju medzi sebou aj lavicove, cierne ovce, ale ked dojde na lamanie chleba, rodina je prednejsia. Cudne. Svetu vlastne vladne financna oligarchia zlozena z rodinnych klanov. Takze to je ta obcianska, demokraticka spolocnost[velký smích]: Uz

som to pochopil [chechtot]

172638

Příspěvků: 23

08.10. 05:04 Nataša  O co jde,o co kráčí?
10.10. 15:35 Zebia  RE: O co jde,o co kráčí?
08.10. 07:02 Marek  Americký útok na Evropu
08.10. 08:28 Sam Ting Wong  Dlužníci
08.10. 10:02 Montaznik  RE: Dlužníci
08.10. 14:30 Grovik  RE: Dlužníci
08.10. 11:05 janlaj  RE: Dlužníci
08.10. 11:45 Karel z Čech  RE: Dlužníci
08.10. 11:49 google  RE: Dlužníci
08.10. 12:37 mhc  Michail Chodorkovskij
08.10. 15:51 google  RE: Michail Chodorkovskij
08.10. 15:44 Spytihněv  RE: Dlužníci
08.10. 11:01 mt-svk  Rusi a Island
09.10. 02:01 Rene Bartosek  RE: Rusi a Island
08.10. 18:16  Inflace
08.10. 20:24 Tvrdas  RE: Inflace...neplivej na Slovaky
08.10. 22:31 canario447  RE: Inflace
09.10. 22:32 rataj  RE: Inflace
10.10. 21:40 canario447  RE: Inflace
11.10. 21:05 rataj  RE: Inflace
12.10. 09:09 Rene Bartosek  RE: Inflace
12.10. 13:04 canario447  RE: Inflace
08.10. 22:54 Gibi z Wilsonova  Myslim ze "google" to povedal

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 0

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,38 Kč
Euro
24,27 Kč
Libra
29,13 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,35 Kč
100 japonských jenů
18,68 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,11 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 340,50 Kč
1 unce stříbra
516,64 Kč
Bitcoin
896 751,89 Kč

Poslední aktualizace: 20.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 733