Diskuze k článku

Ozdravný proces započal - ale čím skončí?

Příspěvků 37

1.10.2008 4:47

Bude hur

Bartolomej Cecetka 67.?.?.?

" V. Stwora: Ještě musí být hůř, než bude lépe. Je možné, že celosvětová deprese skutečně přijde. Ale ať už se stane cokoliv (s výjimkou války), vidím konečně světlo na konci tunelu. A to je naděje."

Jo Vladimire, jestli se toho svetla na konci tunelu dockate, tak ztrati praci nejen vase manzelka, ale i vasi prispevatele a vy skoncite na ulici.
Byt vami, radeji zustanu v tom tunelu.

172035

1.10.2008 12:24

RE: Bude hur

Kevin 78.?.?.?

Reakce na 172035

Nikdy se neteste ze svetylka na konci tunelu. Casto jsou to totiz jen reflektory protijedouciho vlaku...

172062

1.10.2008 16:43

RE: Bude hur

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 172035

už se to začíná lámat!!! lidi začínají vybírat peníze z bank a to je začátek konce.

172075

1.10.2008 16:47

RE: Bude hur

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 172035

každý rozumný, tj skoro všichni lidi začnou vybírat peníze, banky krachnou, ale co s penězma, kam s ními?? Dát je do akcií v podmínkach CR, tak vám je vyvlastní za hubicku s posvěcením znaleckých ústavů v Česku, se souhlasem vlády a zákonodárců, a s potvrzením poctivého a spravedlivého procesu českými soudy

172076

1.10.2008 8:02

bezbřehý optimismus

solfernus 86.?.?.?

napadá mě ještě jedna varianta stále přicházející v úvahu...

ještě stále může kongres rozpustit rezervní banku jako nelegální a dluh neuznat, či využít předkupního práva (jak psal kolega Guru), FED koupit a udělat tak v podstatě totéž...

je to krok, který stál už řadu představitelů US křesla i životy..., ale v současné situaci se (při podpoře širokým spektrem poslanců i občanů) nemusí jevit jako neproveditelný...

172039

1.10.2008 8:59

RE: bezbřehý optimismus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172039

rozpustit nelze... snad jedině koupit, privatizovat. a jaký převratně lepší důsledek pro občany USA by mělo v nynější situaci zestátnění FEDu? tak jako tak věci budou dál řídit titíž "odborníci", lidé ze stejné "stáje"... směrem, který je PRO NĚ prospěšný. a občané to zaplatí a odtrpí jako vždy.
státní FED by byl jen malou nevýznamnou změnou -prostě by se soukromý podnik v problémech dostal pod křídla státu (teoreticky občanů), a ten stát by zaplatil nynější škody, i ty co ještě přijdou. což je skoro to stejné, jako s FEDem soukromým [smích]
mnohem pravděpodobnější, než nějaká záchrana churavého dolaru, je jeho záměrná devastace a pak nahrazení jinou měnou - Amero... pod kontrolou "jiných" (ale stále stejných) lidí. je to po všech stránkách výhodnější: zvětšení a posílení státu (větší impérium, přes celou severní Ameriku, v součtu silnější ekonomika s více kontrolovanými zdroji i jednoznačnějším právem ve vztahu k Arktidě, zbavení se zátěže dluhů/závazků plynoucích z dolaru). a prostě by zde stanul důstojnější soupeř do závěrečné "bitvy o všechno".
je dobré vědět, kdy a co dělit, drolit, a kdy spojovat.

172047

1.10.2008 13:59

RE: bezbřehý optimismus

dub 78.?.?.?

Reakce na 172047

rozpustit lze velmi snadno, protože je to neústavní instituce od samého počátku, a tudíž nelegitimní.
a protože vše, co je denominované v dolaru je závazkem soukromého fedu, potažmo jeho vlastníků z řad west india company, mohlo by to posloužit jako vhodný nástroj, na kterém by se zmrdi oběsili na svém vlastním špagátě a zcela legálně v rámci sanace jejich závazků by skončili o žebrácké holi...
stejně tak je to s USA, které jsou opět soukromou korporací.

172070

1.10.2008 18:03

RE: bezbřehý optimismus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172070

eee? [smích] to jsem nějak nepochopil - USA soukromou korporací? oběsit na vlastním špagátě?
Je mi známo, že vznik FEDu byl prakticky kriminálním činem (vražda, úplatky, pozdní těsně-předvánoční hlasování), ale přesto vzniknul procesem hlasování a podpisem prezidenta. Může být, že je tato centrální banka hodně nestandardní, založená vadně, ale určitě nejde jen tak "rozpustit" centrální banku státu. Ostatně musela by k tomu být vůle tamních zákonodárců.
Kromě toho by ani rozpuštění FEDu ničemu v dané chvíli nepomohlo. Spíše naopak - nynější silné turbulence na světových burzách by byly vedle toho tornáda učiněným vánkem. Amíky by to položilo (jejich dolar), a nám v Evropě i ostatnímu světu by to nepomohlo. Právě naopak. Takže proč si to vlastně přejete? Jen kvůli slepé nenávisti ke "zmrdům", ať to stojí co to stojí?

172081

1.10.2008 21:19

RE: bezbřehý optimismus

dub 78.?.?.?

Reakce na 172081

z toho si nic nedělejte, takových je, kteří nechápou[smích]
ale vzdělávat a informovat se musíte sám, to za vás nikdo udělat nemůže.
a ekonomické důsledky, pro koho, jak a proč, no tak to by bylo na dlouho, a stejně bych u vás vzhledem k zajetým kolejím myšlení dělal sysifovskou práci.

takže se nechte překvapit, objevíte v brzké době velkou spoustu neuvěřitelných věcí[smích]

172087

1.10.2008 23:47

RE: bezbřehý optimismus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172087

rád si na vyplnění vašeho proroctví počkám [smích] neuvěřitelné věci já hrozně rád... je to takové vzrušující [chechtot]
jinak myslím, že víme oba asi to stejné, ovšem jen jeden z nás navrhuje zkratkovitá, reálně neproveditelná řešení. což o to... výkřiky do tmy nic nestojí.

172094

3.10.2008 13:21

RE: bezbřehý optimismus

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 172094

.nene, dub má lepší jméno. A jméno určuje úkol.
Ale je to docela běh na dlouhou trať. Ty (osmdesátpětko) máš sice "noty", ale bez vercajku (součtové informace v číslici 4, ((8+5=13=4). Díky za ně, vercajk tvoříme všichni, každým svým příspěvkem, mířícím ke zlepšení situace.

..obávám se, že můj komunikační jazyk zatím asi není obecně snesitelný, natož uznávaný. Ale situace se pomalu čistí, k překlopení v horních úrovních poznání už proběhlo, postupně se nám v hlavách ty programy asi začnou opravovat. Jde o propojení sedmé a osmé dimenze našeho prostoru (Mléčné dráhy). Mohlo by mít efekt v tom, že chaos na Zemi se obejde bez větších, globálních otřesů. Ale co je pro koho obsah slova "větší" - to určuje jeho hladinu pohledu na jevy okolo nás.
Každým zveřejněním možného scénáře posilujeme jeho prosazení. A vždy záleží na směru, od které skupiny nebo člověka takový scénář vzejde. Skupinu, která do mě cpe tyhle řeči, tu si obvykle představujeme jako prázdný prostor, který je ale plný našich dříve uskutečněných myšlenek (těch, které projdou naším vědomím a prchnou do "nikam"[mrknutí jedním okem].
Ono to NIC začalo dávat odpovědi. Ale v jazyce, který se teprve budeme učit. (jen ti, co česky ještě neumějí).

172233

3.10.2008 15:11

RE: bezbřehý optimismus

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 172233

[chechtot] [chechtot] [chechtot] Jestli se dostaneme na tvoji úroveň, pak si nejsem zcela jistý, že to bude nějaký pokrok... [chechtot] [chechtot] [chechtot]

172239

3.10.2008 12:47

RE: bezbřehý optimismus

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 172070

...a hele, kolega?
ten West India korp/o/rejžn - to je móóóc hezky řečeno.

....ona ta desítková soustava, filtrovaná prostorem má i svá východiska, že?

172227

1.10.2008 8:08

příliš komplikované?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

>Nevím, jestli americká vláda schválně krizi posiluje. Skoro bych pochyboval.
>Zdá se mi to příliš komplikovaný plán na jednoduché mozky ve Washingtonu.

---jenže tyto plány nedělají pánové ve Washingtonu, nýbrž nejspíše v londýnské City, anebo někde úplně jinde, ve skrytu a v předstihu. a jednoduchost bych těm skutečným plánovačům skutečně nepřisuzoval [smích] spíše genialitu ve zločinném uvažování a odvahu až drzost.
ve Washingtonu jsou jen jejich administrativní síly, plnící zadání. -můj názor.
co je složité k pochopení (příliš komplikované na to, aby se to jednoduchým mozkům zdálo pravděpodobné, možné), to je ideální plán. schopní zločinci dokážou vždy věci zašmodrchat tak, že je sotva dokážou prohlédnout profesionální vyšetřovatelé. normálního člověka by řešení nenapadlo nikdy. je to totiž součástí plánu - maskování...

172041

1.10.2008 10:20

RE: příliš komplikované?

sxgo 78.?.?.?

Reakce na 172041

S postupem času, jak se zlepšuje informovanost a vzdělání, elementy nízké třídy společenské zaměstnanecké struktury se stanou poučenějšími a závidí dobré věci, které vlastní členové horní třídy. Ti také začínají dostihovat znalosti energetických systémů vyšší vrstvy a získávají schopnost stoupat v třídní struktuře.

To znamená hrozbu pro panství elity.

Jestliže se podaří vzestup nižších tříd odložit na dostatečně dlouho, elita může dosáhnout energetické převahy, jinak dělnictvo nezůstane v postavení základního zdroje energie.

Dokud taková energetická převaha není absolutně nastolena, musí být brána v úvahu ochota lidí pracovat a nechat jiné zařizovat jejich záležitosti, jinak může dojít k chybě, způsobené tím, že se lidé budou plést do konečného přesunu zdrojů energie, kontrolovaných elitou.
http://www.volny.cz/l_kopecky/conspiracy/tichezbr...

172055

1.10.2008 10:45

RE: příliš komplikované?

Outofjacket 124.?.?.?

Reakce na 172041

Pan "85" to vystihnul velmi dobre, ackoli mnohym to muze zavanet extremni konspiracni teorii. Adolf Hitler rekl (volne cituji), ze obycejny clovek si dokaze predstavit obycejnou/malou lotrovinu - ale na obrovske darebactvi mu proste nestaci predstavivost. Je to velmi vystizne, nbeot prave o to tady jde: zlocin bez hranic. Mate-li temer neomezene mnozstvi penez za ktere si muzete koupit statniky, spickove vedce i techniku, a jestli tohle podlozite naprosto extremnim egoismem a touhou po moci (treba i ve spojeni se Satanem/Luciferem), dokazete takovy obludny zlocin spachat docela snadno. Samozrejme, ze politicke a financni machinace se vytvareji v City of London ... uz po nekolik staleti. A ty loutky ve Washingtonu? Ty visi na provazku a z nej se neutrhnou ikdyby nevim jak chtely! Jen se zkuste zeptat pana Rothschilda!

Outofjacket [chechtot]

172057

3.10.2008 14:11

RE: příliš komplikované?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 172057

...a tyhle vrstvy lidí, kteří mají tělo, ty pokračují dál do říší, pro které máme názvy jako satan, lucifer nebo archandělé a víly...

A odladění programu pro tuhle skupinu entit, kterou můžeme nazvat po vědecku galaxií, Mléčnou dráhou - anebo po duchovňácku bohem - to se děje právě v téhle době, od dobového rozhraní 1991 - 2002 až ....?

..měl by být dost dobře proorganizovaný, ten pozitivní Matrix. Stačím ty přeměny jen tak tak registrovat. A rýsuje se, že by každý mohl dostat přesně to, co si zaslouží nebo zasouloží. (někdy ten jeden kroužek ve slově nadělá pěknej bordel v duši, co?)

A "češi" si kdysi, v neolitu, řekli, že ten kroužek přestěhují nad U.
Ů je novou podobou archetypu trojky (trojice bóží i trojice rozměrů v prostoru), obě jsou odvislé od našeho Ano nebo Ne.
A když otočíme N o čtvrt doleva, začínáme znova, od Z. Tam je začátek z té druhé strany, od konce chaosu.
Před námi si totéž řekli Němci, ale jejich šéf vycházel ze svastiky, programu pro nastavení rovnováhy sil na Zemi a v prostoru. A trval na výlučnosti rasy, což vedlo ke konci jeho i tohoto programu, ostatně řízeného pomocí "úpravy nauky o křestu", ne tedy jeho původní verzí. Tu hledáme dnes všichni, každý, jak umí. Za čas i dobovou výlučnost češtiny nahradí další jazyk, lépe splňující nároky prostoru na naše hlávky...

A začíná se dařit. A to se zatím neozývají ti z první ligy....

172234

3.10.2008 12:49

RE: příliš komplikované?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 172041

...bať, bať....

172228

1.10.2008 11:27

i s Mexikem?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Spojení s Kanadou bych chápal, ale vysvětlete mi tady někdo, jak by se dal Američanům vysvětlit společný stát s Mexikem.

172059

1.10.2008 18:37

RE: i s Mexikem?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172059

Ropa a levná exotická rekreace. Možná i levná pracovní síla (s možností řízení, na rozdíl od nynějšího stavu neřízeného přívalu). Plus lepší vojenský přístup k potenciálně "problémovým" státům jižní Ameriky. A taky tři působí líp než dva... jako kolektivní věc, dohoda. když jeden spolkne druhého, vypadá to jako anexe [smích]

172084

3.10.2008 12:54

RE: i s Mexikem?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 172059

...žijou tam šamani, to se hodí vždycky...
mají ve své profesi potřebný "šám", což je upgrade šému (startovního tlačítka pro našeho (?!) Golema).

A že jsou "mani" (ve smyslu zpěněžitelnosti informací i ve smyslu mužské identity), to každému docvakne. Někdy. Počet vlastních životů v tom nehraje roli.

172229

1.10.2008 12:31

Pojedete to až do konce..

Mškap 85.?.?.?

Můj názor je, že celková světová politicá situace je až na jednu výjimku neřešitelná. USA, mnohé velké státy Asie, obecně Euroatlantická civilizace vytvořila během staletí degenerace hrozivý systém, kde odhadem pracuje a je místně i znalostmi a schopnostmi schopna vůbec řešit "přežití" bez návodu a pomoci tak desetina "populace". Přemnoho lidí žije v oborvských městských aglomeracích, které neumožňují nic jiného, než prohlubování ekonomické, sociální i zdravotní závislosti na deviovaném politickém systému. Peníze už jsou dávno defakto přídělovými lístky, které se rozdělují často v přímé úměře - čím méně člověk pracuje, často na nesmyslných úřednických ale i "výrobních" místech, tím větší honoráře - odstupné za "sociální smír". Současná bankovní krize v USA defakto není bankovní ani politická - jen se připravuje plán jak papírově pozměnit účetnictví, ale systém se nehne ani o milimetr. Politici odvedou svou práci a dovedou lidi k dramatické krizi, potom dají od svých zákonů i toho, kam zemi dovedli ruce pryč a špičky politiky, pokud už tak nečiní budou rozptýlené mimo území "jejich" správy, aby se jim vyhnuly sociální nepokoje i poškození země jejich správou. Jde to velmi rychle, v řádech desetiletí bude kolaps - pád bude zřejmě rychlý, ale ještě je jak kamuflovat a ještě pořád při "přerozdělování", vydírání a zákonném omezování lidí těch pár procent pracujících a technologie uživí ten zdegenerovaný - ne vlastní vinou - a závislý zbytek, věřící v politiku a civilizaci....

Paradoxně největší, domnívám se, naději na renesanci mají civilizace, které jsou technicky zdatné a ještě nemají tak šílenou infrastrukuturu velkých městkých aglomerací - defakto ghét - zejména Rusko. Pokud by Putin a spol se rozhodli a mezinárodní závazky jim to zdá se umožňují stát se novým modelem způsobu života, tak Rusko má energie i zemědělskou soběstačnost, také utrpením velmi zušlechtěné lidi. Tam by mohla přijít změna, ale zřejmě systém rychle spolkne i tuto stále velmoc.

Světlo na konci tunelu vidím, ale z Božích, nikoliv lidských zdrojů, z těch jsme si upletli právě ten zdrcující tunel.

172063

1.10.2008 13:01

Dotaz

herbage herbage (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Pane Stwora, vážně věříte, že by se Kanada dobrovolně připojila k USA, že by její občané dobrovolně přijali tak obrovské dluhy, že by zadarmo odevzdali své národní bohatsví? Samozřejmě, že to jde i bez referenda, ale protesty by byly tak obrovské, že by to vláda neustála. Takže jedině kdyby se vytvořily nějaké příhodné podmínky, jako strhnout kanadskou ekonomiku též či nějaký teroristický útok a spojit se v rámci společné obrany. Zdá se mi to tak blbé, až by to mohlo fungovat, přesto tomu příliš nevěřím. Zajímal by mě proto váš názor, protože vy v Kanadě žijete, tak povězte, co by na to obyčejní Kanaďané řekli.

172066

1.10.2008 14:21

RE: Dotaz

Misu 89.?.?.?

Reakce na 172066

Arthur Hailey, V nejvyšších sférách (In High Places), 1962...
Přesně toto tam řeší, sice s přihlédnutím k tehdejší politické situaci a probíhající studené válce, ale přesto, doporučuji ses touto knihou seznámit.

172071

1.10.2008 14:51

RE: Dotaz

Agent 212.?.?.?

Reakce na 172071

"Cussler Clive - Smlouva století" řeší také téma spojení USA a Kanady, ale trochu jiným způsobem.

172073

1.10.2008 14:51

RE: Dotaz

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Reakce na 172066

>Pane Stwora, vážně věříte, že by se Kanada dobrovolně
>připojila k USA, že by její občané dobrovolně přijali tak
>obrovské dluhy, že by zadarmo odevzdali své národní
>bohatsví? Samozřejmě, že to jde i bez referenda, ale protesty
>by byly tak obrovské, že by to vláda neustála. Takže jedině
>kdyby se vytvořily nějaké příhodné podmínky, jako strhnout
>kanadskou ekonomiku též či nějaký teroristický útok a
>spojit se v rámci společné obrany. Zdá se mi to tak blbé,
>až by to mohlo fungovat, přesto tomu příliš nevěřím.
>Zajímal by mě proto váš názor, protože vy v Kanadě
>žijete, tak povězte, co by na to obyčejní Kanaďané řekli.
Ja v tom vidim jeste jeden problem - kralovskou rodinu. Myslim si, ze Kanada ji financne podporuje. Jake vazby by byly na tu rodinu po spojeni s USA a Mexikem? Existuje v Kanade (u tech, kteri by eventualne o tom meli rozhodnout) tak velka oddanost kralovske rodine, ze by i ve zlomovych okamzicich obstala, anebo by mohla krachnout? A pokud by krachla a tim by se Kanada zbavila jiste nemale financni priteze, co by na to kralovska rodina, potazmo Velka Britanie? Zrovna pred nekolika dny probleskla ve Zvedavci zprava, ze "kralovna nema penize". Pred nejakym casem doslo k (nejakemu) podpisu mezi USA, Kanadou a Mexikem o unii. Jakou ma ten podpis vahu, co vsechno se za nim skryva? Je uz definitivni a neni zapotrebi dalsiho jednani a funkcnejsiho zavazani?
Izak

172072

1.10.2008 18:36

RE: Dotaz

Saša 74.?.?.?

Reakce na 172072

Na WorldNetDaily již v prosinci 2006 správně předpokládali pád dolaru a zavedení nové měny Amero. (Článek v angličtině.)

172083

1.10.2008 17:52

nemozte to mat oboma cestami

pressburger z wilsonova 160.?.?.?

"Zdá se mi to příliš komplikovaný plán na jednoduché mozky ve Washingtonu." Suhlasim, US vlada a aj ine organizacie, vratane CIA su v podstate babraci, reagujuci na situaciu bez moznosti aktivne to ovplyvnit, lebo nevedia predvidat. Zoberme si priklad CCCP a odhadu o ich stave, GDP, ap. Vedle jak ta jedle.
Co je ale zaujimave, su konspiracne teorie - staci len spomenut 9/11. Tak su to babraci (ako pise editor a s tym 100% suhlasim), alebo geniovia, tahajuci motuziky? Nemozeme mat oba scenare sucasne.

PS. Dufam, ze tu niekto napise, ako 9/11 was outsourced a bola to akcia mimo vladu... [chechtot]

172079

2.10.2008 2:48

RE: nemozte to mat oboma cestami

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 172079

A napadlo vás, že to môže byť ešte inak?
Napríklad tak, že dve skupiny pri koryte bojujú proti sebe a navzájom sa podrážajú až sa vyčerpajú a stratia akcieschopnosť a víťazom sa napokon stane tretia skupina, s ktorou sa pôvodne vôbec nepočítalo?
Niečo podobné sa odohrávalo aj u nás v 1989 - súboj "reformného" krídla okolo (povedzme) Adamca a konzervatívneho krídla okolo Jakeša vo vtedajšej KSČ skončil stratou akcieschopnosti a následnou politickou prehrou celej strany a rozpadom ňou riadeného mocenského systému.

172101

2.10.2008 4:47

RE: nemozte to mat oboma cestami

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 172101

Jo, to me napada kdykoliv premyslim o tom multipolarnim svete. Dokonce si myslim, ze je velmi hloupe byt prvni nebo druhy.
http://www.blisty.cz/2008/10/2/art42995.html
To je o tom tretim v poradi a jsou tam i jine fleky za trojkou.

Prejit na amero bude hodne riskantni hra. Navic to posle ke vsem certum veritele v zahranici, takze to povede k izolaci te nove severoamericke unie, to bude v Mexiku a Kanade jiste velmi popularni. Prinutit k tomu bude paradoxne nejobtiznejsi Americany, aspon jak je znam, kteri by z toho meli nejvetsi profit. Izolace a nutnost zlomit odpor obyvatelstva povede k totalizaci spolecnosti. Zmeny spojene s vysim stupnem masove informovanosti lidi diky informacnim technologiim, jde na chvili a to lokalne zakonzervovat, ale nepujdou zastavit.

Rusko hlasi propad akcioveho trhu o 50%, v teto krizi ma predpoklady restruktualizovat ekonomiku na vysoky podil realneho vykonu a vhodne to skombinovat s finacnim a spekulativnim kapitalem. Momentalne se bez techto trhu neda obejit, protoze funguji jako financi pumpa odsavajici realny zisk. Problem je ten, ze tato pumpa ma predimenzovany vykon extremne prevysijici realnou ekonomiku. Vliv bankovni oligarchie na smerovani toku kapitalu, vsak bude slabnout tim rychleji, cim bude tento kapital rozredeny vice imaginarnimi zisky odtrzenymi od realneho vykonu. Ruske obyvatelstvo po zkusenostech z katastrofy devadesatych let bude mit rozhodne vetsi socialni stabilitu a vytrvalost preckat krizi nez zapadni spolecnost.

Naopak treba USA maji idealni moznost provest pripravu na blizici se oilpeak a pomoci verejnych rozpoctu obnovit industrialni zakladnu a provest radikalni reformu zkorumpovaneho bankovniho systemu. Jinak receno prejit od ekonomiky s vysokym podilem sluzeb na HDP take na ekonomiku s vysokym ralnym vykonem. Krizi nelze zabranit, pouze lze do jiste miry ovlivnit jeji prubeh a dopady na ruzme socialni vrstvy. Pokud probehnou v bankovnim sektoru pouze kosmeticke zmeny povede to k dlouhe vlekle krizi, protoze bankovni sektor ve stavu jakem je bude velkou brzdou oziveni realne ekonomiky USA. Pravdepodobne pokus zavest amero... se vsemi z toho plynoucimi dusledky.

Reformu bankovniho sektoru muze udelat trh, ktery byl dloho deformovan na vysokem levlu ekonomiky, ale tyto deformace uz nejde dale zadrzet nebo lze zkusit jit "se silou narovanani techto deformaci" a pokusit se usmernit nektere dopady podporou ze strany vlady. Je nutne mit na pameti, ze trzni sily budou cistit spatne investice v dlouhodobem horizontu a budou mit tendenci prejit z velke disproporce mezi realnou ekonomikou a spekulativni kapitalem do noveho stavu dynamicke rovnovahy.

Realna ekonomika obecne ma tu vyhodu, ze nevyzaduje v takove mire umelou tvorbu poptavky a vyrobu s prominutim nepotrebnych *icovin. V realu existuje a to globalne momentalne hromada velmi palcivych problemu k reseni a na vsechny nam momentalne chybi zdroje, ktere proste nejsou k dispozici. Zeme jako Cina, Indie, Brazilie a jine vyspele staty tzv. tretiho sveta jsou potencialne pro prichazejici krizi v nejlepsi poz...Automaticky kráceno

172105

2.10.2008 4:48

RE: nemozte to mat oboma cestami

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 172105

ealna ekonomika obecne ma tu vyhodu, ze nevyzaduje v takove mire umelou tvorbu poptavky a vyrobu s prominutim nepotrebnych *icovin. V realu existuje a to globalne momentalne hromada velmi palcivych problemu k reseni a na vsechny nam momentalne chybi zdroje, ktere proste nejsou k dispozici. Zeme jako Cina, Indie, Brazilie a jine vyspele staty tzv. tretiho sveta jsou potencialne pro prichazejici krizi v nejlepsi pozici. Naopak pro chude zeme budou dopady straslive. Na strane Zapadu je z minulosti zajimavy potecnial, ale nejprve bude muset dojit k volbe. Bud snaha zakonzervovat status quo anebo hluboka transformace.

Specificka je pozice Ruska, ktere ma potecial byt krizovatkou civilizcnich okruhu, za predpokladu ze centralni moc, dokaze zefektivnit byrokracii pomoci funckcnich autokontrolnich mechanismu. Nejlepe je nechat byrokraty castecne volit a hezky menit misto pusobiste i v ramci treba velkeho uradu , aby se nevytvorili prilis silne mistni vazby a tim prostor pro korupci. Navic to byrokratum prospeje ve flexibilite pri jejich profesi a zvysi to dlouhodobe vykonost. Pripadne neco jineho vhodneho pro mistni podminky.

172106

1.10.2008 22:23

jak využít krizi pro svobodné lidi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 87.?.?.?

Kecy, kecy, kecy, vážené vážení. Těžko přijdeme na to, jestli je to krize řízená, nebo samovolná. Na jednu stranu si říkám, že finanční otrokáři (pejzatí i nepejzatí) jsou tak rafinovaní, že by se nenechali tak snadno přípravit o moc, kterou celosvětově mají. Na druhou stranu se tu objevily nečekané "problémy" s Putinem, Chavezem, Íránem, Čínou a Indií (vynechal jsem nějaké?) které soudruzi z Wallstreetu nemají pod kontrolou a vážně mohou narušit jejich světovládné plány. Tak babo raď.

Konstruktivnější bude se soustředit na to, jak využít současnou krizi ve prospěch nás, svobodomyslných lidí. Pohyb dává vždy šanci ke změně. Ta setrvalá konsolidace poměrů na planetě v posledních 15 letech mě už deptala. I kdyby krize byla řízená, tak se nedá ohlídat na 100%, otrokáři podstupují značné riziko, že se to zvrtne "nežádoucím" směrem.(taky si mysleli, jak mají Rusko pod palcem) A je na nás, aby se to tím něžádoucím směrěm zvrtlo.

172090

2.10.2008 1:23

RE: jak využít krizi pro svobodné lidi

dodo 88.?.?.?

Reakce na 172090

Ta poslední věta je nadějná, leč ta naděje se v ní rozplývá v neurčitosti CO, KDE, KDY, KDO a JAK udělat, aby se to zvrtlo žádoucím směrem. Je jediný společný jmenovatel, na němž se jsou schopni lidé všech náboženství, ba i ti zatím ve Stvořitele nevěřící, proti stále otrlejším Satanistům spojit. Je to biblické Desatero, které byvše od kohokoliv vyžadováno ostatními, pod trestem označení a vyobcování, je sto být lidstvu nástrojem k rozumem řízenému soužití. Ta hrstka Satanistů ve skutečnosti nemá žádnou moc přimět lidstvo sloužit jim pod jimi uvaleným jhem, pokud se toto lidstvo zaštítí zákony z Desatera, kterými se i ti Satanisté musí konec konců řídit, aby se vzájemně nevyhubili a tedy si je ani oni nedovolí popírat veřejně. Lidstvo má v podstatě jen dvě možnosti k přežití. Buď se samo vzchopí k přeměně z tvora ovládaného pudy na bytost projevující se rozumem, nebo bude nečinně čekat na příchod v Bibli přislíbené vyšší moci, která po něm bude vyžadovat nesmlouvavě totéž. Varianta nečinného očekávání s nedočkáním se, je s přežitím neslučitelná.

172097

2.10.2008 12:58

RE: jak využít krizi pro svobodné lidi

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 172090

>...Těžko přijdeme na to, jestli je to krize řízená, nebo samovolná.
----------
Mluvčí Federální rezervní banky Benjamin Bernanke veřejně přiznal, že krize roku 1929 byla naplánována Federální bankou. Proč by tahle krize, která se nám právě odvíjí před očima, byla něco jiného? Nemusím snad připomínat, že nic se neděje náhodou!
Všechno je dlouhodobě a pečlivě naplánováno. Uvedená krize v roce 1929 se o rok později rozšířila na krizi celosvětovou a podobné následky lze očekávat i s touto krizi dnešní. BTW...B. Bernanke, který bývá v médiích označován za šéfa FED-u je ve skutečnosti jenom jejich mluvčím. Dalo by se i říci, loutkou skutečného šéfa, kterým stále zůstává držitel rozhodujícího počtu podílů (akcií) a to je "baron" Rothschild.

Nahlédněme trochu do historie založení Federální rezervní banky. V roce 1907 byl proveden experiment, jak snadné je položit banku na lopatky. Budoucí plánovači založení FED-u vyhlásili veřejně fámu, že jedna z tehdejších největších bank v New Yourku bude zavírat dveře a vklady (úspory) v uvedené bance propadnou. Následek byl přesně podle očekávání. Lidé vytvořili nekonečné fronty k vyzvednutí svých úspor a banka zkrachvala, jelikož neměla dostatečné množství peněz na vydání. Tenhle "úspěch" byl později použit ke zdůvodnění založení Federální rezervní banky. Plán by ušitý v roce 1910, při soukromém a přísně tajném setkání deseti osob v soukromém klubu Davida Rockefellera na ostrově Jekyl ve státě Georgia.

Na podzim roku 1913 vyšel v New Yourk Times článek Paula Warburga pod názvem: "Nedostatky našeho finančního systému a řešení k jejich nápravě". V uvedeném článku bylo poukázáno na krach banky v roce 1907 a současně byla vyslovena záruka, že založením Federální rezervní banky se podobné situaci snadno předejde a jakékoliv další finanční krize budou hudbou minulostí. Na projednání a následném odhlasování založení FED-u byl vybrán den 22. prosince 1913, kdy většina kongresmanů byla již na vánoční dovolené. Vydíráním tehdejšího prezidenta Woodrow Wilsona, úplatkama některých senátorů a se souhlasem několika zbývajících se odhlasovalo protiústavně založení Federální rezervní banky.

Nejenže se založením FED-u finančím problémům trhu nezabránilo - jak bylo původně zaručeno - ale problémy byly následně, úmyslně a plánovaně vyvolávány. Stejná metoda vytvoření zdánlivé krize byla použita u banky Bear Stearns. Po zaplacení dluhů federální vládou, jako zázrakem přispěchala na pomoc banka J.P.Morgan Chase, která je součástí FED-u a banku Bear Stearns převzala do vlastního majetku. Naprosto stejná situace vznikla nedávno s bankou Washington Mutual, která našla nového majitele rovněž u banky J.P.Morgan. Je vidět, že kriminální mafie bankovního kartelu si neustále upevňuje své pozice a zloději s kravatou - stojící mimo ...Automaticky kráceno

172142

2.10.2008 13:00

RE: jak využít krizi pro svobodné lidi

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 172142

- pokračování -

Jak je vidět, tak kriminální mafie bankovního kartelu si neustále upevňuje své pozice a zloději s kravatou - stojící mimo zákony - si vesele mnou ruce.

S vaší poslední větou mohu jedině souhlasit a doufat, že se to "zvrtnutí" povede tím správným směrem.

172143

2.10.2008 4:22

KDYŽ JE ŽIDOVSKÝ SVÁTEK, TAK JSOU BANKY ZAVŘENÉ

Nataša 59.?.?.?

Zkuste navštívit stát Israel a oslavit křestanský svatek, aby banky byly zavřené,tak ,jak v "křestanské" Americe.Nakonec, z historie máme řadu příkladů ,co banka dokáže ,když jde o dollary a skáza číhá za rohem.
Reliable word that Bank of America branch managers just received a message via the U.S. Federal Reserve Wire system from the US Federal Reserve instructing them to "perhaps be ready for a one-week universal shut-down of the banking system", including access to checking accounts, savings accounts, credit cards and ATM's.
Co, je trilion dolarů?
Když, dáte jednodolarovky pěkně za sebou do řady na zem,tak uděláte řetěz ze Země na Měsíc a zpět 200 krát.Tentýž trilion udělá pomalu ze Země dosáhne Slunce.Jestliže od dob narození Ježiše ztratíme milion dollarů denně, tak v tomto měsíci,ale roku 2737 utratíme jeden trilion dollarů,Amerika ,udajně zasekla sekyru na vic jak 85 trilionů dollarů.
Ovšem na války je dollarů dost,Vietnamská stála 596,200,000,000.00,dollarů,Korejská válka405,200,000,000.00,dolarů, první sětová válka stála Ameriku, 328,292,421,030 billionů dolarů,není se proto divit,že rabbín řekl,že válka ,to je ta nejlepší "sklizen"
Takže 100 trilionů dollarů v 1000 dollarovích bankovkách je 1,000,000,000,000, což je řada dlouhá 141,000 kilometrů a váží milion tun.
Doufám ,že si dobře přepičítáte těch pár šestáků , co máte v kapse.

172104

3.10.2008 9:49

no a potom je tady jeste jedna moznost

8-P 88.?.?.?

totiz ze bude v Americe revoluce, a to znamena obcanskou valku. V takovem pripade by se musela vratit imperialni armada "zpatky do Rima". Nasledoval by spojeny arabsky utok na Israel + desitky malych valek ktere zakonite propuknou potom co policajt odejde pryc. A pak budem mit vsichni bud hlad, anebo strach o zivot, protoze ve svete bez hlidacich psu se blbe pestuje psenice. A jedinej kdo nam pak "pomuze" budou bud fasisti, nebo komunisti, anebo nejaka uplne jina verbez

172210

Příspěvků: 37

01.10. 04:47 Bartolomej Cecetka  Bude hur
01.10. 12:24 Kevin  RE: Bude hur
01.10. 16:43  RE: Bude hur
01.10. 16:47  RE: Bude hur
01.10. 08:02 solfernus  bezbřehý optimismus
01.10. 08:59  RE: bezbřehý optimismus
01.10. 13:59 dub  RE: bezbřehý optimismus
01.10. 18:03  RE: bezbřehý optimismus
01.10. 21:19 dub  RE: bezbřehý optimismus
01.10. 23:47  RE: bezbřehý optimismus
03.10. 13:21 janko  RE: bezbřehý optimismus
03.10. 15:11 hestroy  RE: bezbřehý optimismus
03.10. 12:47 janko  RE: bezbřehý optimismus
01.10. 08:08  příliš komplikované?
01.10. 10:20 sxgo  RE: příliš komplikované?
01.10. 10:45 Outofjacket  RE: příliš komplikované?
03.10. 14:11 janko  RE: příliš komplikované?
03.10. 12:49 janko  RE: příliš komplikované?
01.10. 11:27  i s Mexikem?
01.10. 18:37  RE: i s Mexikem?
03.10. 12:54 janko  RE: i s Mexikem?
01.10. 12:31 Mškap  Pojedete to až do konce..
01.10. 13:01 herbage  Dotaz
01.10. 14:21 Misu  RE: Dotaz
01.10. 14:51 Agent  RE: Dotaz
01.10. 14:51  RE: Dotaz
01.10. 18:36 Saša  RE: Dotaz
01.10. 17:52 pressburger z wilsonova  nemozte to mat oboma cestami
02.10. 02:48  RE: nemozte to mat oboma cestami
02.10. 04:47 Rene Bartosek  RE: nemozte to mat oboma cestami
02.10. 04:48 Rene Bartosek  RE: nemozte to mat oboma cestami
01.10. 22:23  jak využít krizi pro svobodné lidi
02.10. 01:23 dodo  RE: jak využít krizi pro svobodné lidi
02.10. 12:58 Mirda  RE: jak využít krizi pro svobodné lidi
02.10. 13:00 Mirda  RE: jak využít krizi pro svobodné lidi
02.10. 04:22 Nataša  KDYŽ JE ŽIDOVSKÝ SVÁTEK, TAK JSOU BANKY ZAVŘENÉ
03.10. 09:49 8-P  no a potom je tady jeste jedna moznost

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 1

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 530