Diskuze k článku

Čas na zlatý rubl?

Příspěvků 42

29.9.2008 8:06

Podložení měny mocí

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Nejsem žádný ekonom ale pamatuji se na hodiny ekonomie během mých studií. Dle pana profesora byly peníze kdysi podloženy zlatem. Situace dnes je však jiná. Peníze jsou podloženy údajně zbožím, informacemi (know how, technologie) službami a surovinami. Peníze v bance jsou pak v podstatě stvrzenky na to co bylo vloženo + x-násobek vloženého použitelný na investice a úvěry realizované bankou. Tzn. Podložené peníze + nepodložené papírky. Řekl bych, že v podobě altlantického kapitalismu pod jehož vlivem je i naše malá republika je většina peněz v mezinárodním oběhu podložena především vojenskou silou a následnou demonstrací moci. V momentě kdy USA přestane s válečným tažením a pokusí se o změnu podvodného bankovního systému se její systém zhroutí úplně (a to včetně států zapojených v tomto systému). Izrael, který je na pomoci lobistů v americké vládě naprosto závislý by se rozpadl uplně - byl by převálcován. Tato situace by pro Izrael byla nejspíše opravdu novým holokaustem. To si jmenované státy (západní systém) nemohou pochopitelně dovolit a proto musí pokračovat v politice agrese a mezinárodní zlodějny. Musí umlčovat lidi, kteří si podobného chování všimnou a pod iluzí svobody se odváží na něj upozorňovat. Bohužel nás lidstvo nejspíš nečekají žádné světlé zítřky ale katastrofa masového rozsahu přirovnatelná k biblické apokalypse [oči v sloup]

171925

29.9.2008 9:25

RE: Podložení měny mocí

Jirka R. 194.?.?.?

Reakce na 171925

S tím Izraelem si nejsem tak jistý, ale myslím si na základě níže uvedených příkladů, že na tom nebudou až tak zle, jak se rádi prezentují. (Upozorňuji, že následující text není možné podložit důkazy, zdroje se kterých jsem čerpal, nelze objektivně ověřit, protože to logicky není literatura faktu a tudíž se jedná o tzv. konspirační teorii) !!!

Údajně někdy v posledním roce, těsně před koncem II.WW, kdy už Německo vědělo, že bude poraženo, údajně proběhla schůzka M.Bormanna s nejmenovaným zástupcem Země Davidovy, kde mu bylo nabídnuto za každého zachráněného obyvatele Země Davidovy internovaného v koncentračních táborech jeho váha ve zlatě. Na důkaz byl Bormann zavezen na neznámé místo, kde na vlastní oči spatřil bedny se zlatými cihlami, a o jednu si požádal jako důkaz pro Vůdce a byla mu vydána. Sám Vůdce však v té době již nebyl přístupen žádné diskusi, byl zcela pohlcen vývojem na Ruské a Evropské frontě, takže z celé smlouvy sešlo.

Dalším "důkazem", že tato země disponuje velkým množstvím zlata mimo světový oběh je historka, kdy Izrael v extrémně krátké době před vypuknutím 6. denní války od Francie nakoupila "cash" (platba ve zlatě) zbrojní technologie (stíhačky MIRAGE)a později i za pomocí Francie byl do Izraele dodán kompletní civilní jaderný program(ze kterého si Izrael odvodil svůj nukleární potenciál, kterým disponuje),který je Francouzského původu.
Po 70. letech začal Izrael využívat "služeb" svého dvorního protektora a tím jsou USA - o metodě,jak zřejmě své závazky vůči USA platili - viz. níže...

171933

29.9.2008 10:24

RE: Podložení měny mocí

Vladimír Bílý vladimirbily (zavináč) post (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 171933

obdobně izrael použil své abnormální krytí zlatem v době vzniku státu izrael....před rokem 1947. Je známo, že obchod z diamanty kontroluje jedna židovská rodina, tak proč by nemohly mít neviditelnou kontrolu nad jinou komoditou.....napadá mě přirovnání z filatelií viz film....obsluhoval jsem anglického krále..
Tato kontrola komodit, umožnuje přirozeně regulovat cenu tím, že se na trh pouští jen toliko suroviny,aby nestrácela hodnotu ač se jí v tom roce vytěžilo jakékoli množství. Pak se stává, že nějaká velmoc např. SSSR po roce 1990 platí turecku obilí zlatem a rázem je po kontrole..

171940

30.9.2008 0:08

RE: Podložení měny mocí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 171940

Tak abnormální krytí, říkáte?A jestlipak je vám známo, že velká část tohoto zlata pocházela z Československa?A že nebyla nikdy vrácena.To je jasné z toho, jak čsl. komunisté v roce 1953 museli provést měnovou reformu.Tak se totiž chová správce státní pokladny, když mu hrozí bankrot.

171982

29.9.2008 19:35

RE: Podložení měny mocí

0neR 83.?.?.?

Reakce na 171933

Něco takového jsem četl v knize "NEJvětší záhady světa - Čas bohů"...Frank. P. Jones

Uvedu ukázku, pokud je zájem, poskytnu celý přepis těch několika stránek. Teď už ukázka:

"...Pověřenec SS Kurt Becher, který za účelem záchrany maďarských židů přijel do Budapešti, přesto Schellenbergovi telegrafoval, že zlato je ihned k dispozici, a vzápětí poslal i vzorek - jeden půlkilový ingot. Schellenberg ho dal přezkoumat v Říšské bance a vzápětí odtamtud obdržel certifikát, stvrzující, že jde nepochybně o ryzí zlato v takové čistotš, jaká nemá na světě obdoby.

A co řekl po své misi Kurt Becher?
>>Židé mi oněch 250 tun ryzího zlata ukázali v jakémsi sklepě, kam mě zavezli se zavázanýma očima. Sám jsem si směl vybrat jeden ingot, abychom se mohli přesvědčit, že za svoje dcery a syny nepodstrčí židovská obec žádný šunt...<<

Tento ingot, ono zmaterializované svědectví esesáka Bechera, je dnes spolu s dalšími kuriozitami uloženo ve sklepení Deutsche Bank. Becher však ještě ve svém hlášení uvedl:

>>Židé se velice bavili mým úžasem nad takovým pokladem, jenž snad lze spatřit jen v trezorech velmocí anebo v bájné pokladnici tureckého sultána. Řekli mi, že zlato bylo "slito" za pomocí starého Abrahamova receptu, který zachraňoval židovské životy už za panování římského císaře Tita...<<

171962

29.9.2008 21:50

RE: Podložení měny mocí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 171962

Výraz "půlkilový zlatý ingot" napovídá, že autor tohoto textu si jej nejspíše vymyslel. Představoval si přitom lesklý ingot zvíci pořádné cihly. Půl kila ryzího zlata je ovšem destička o rozměrech 4 x 4 cm, silná něco maličko přes jeden a půl centimetru. Dospělý člověk ji snadno skryje v dlani. Ingot [chechtot]

171971

30.9.2008 12:14

RE: Podložení měny mocí

0neR 83.?.?.?

Reakce na 171971

...Já to nepsal [mrknutí jedním okem]

172001

29.9.2008 9:36

RE: Podložení měny mocí - dokončení

Jirka R. 194.?.?.?

Reakce na 171925

Stát Izrael je dle mého soukromého názoru naprosto ekonomicky nezávislý (vlastní technologii průmyslové výroby zlata) a jeho podpora ze strany USA je pouze velmi důmyslný systém dodatečných příjmů, stejně jako "holocaustovné" ze strany Německa. Problém Izraelských zásob zlata je ve faktu, že cenu zlata určuje právě jeho vzácnost na trhu, a pokud by došlo k "nasycení" a nedejBože "přesycení" trhu, pak ekonomika planety totálně zhavaruje. Právě to, že se po "ropných šocích" v 70. letech ekonomika planety převedla na kreditní systém virtuálních peněz umožňuje Izraeli dodávat do systému další zlato, jehož množství v oběhu již nelze zcela kontrolovat. Takže je to taková "ekonomická jaderná bomba" - Izrael díky nekryté US ekonomice určuje stoupající cenu zlata na světové komoditní burze a tím ovládá dění na burzách - je to již zmiňovaná Izraelská "finta" zisku z obou stran - vydělávají jak na poklesu ceny zlata (pomocí tisknutí dolarů), tak i v případě krize dolaru na strmě stoupající ceně zlata, kterou jsou schopni uspokojit jeho produkcí dle potřeb trhu. Zatímco dolar si mohou dovolit padnout k zemi na libovolně nízkou úroveň, která zaručí totální poškození ekonomik Ruské Federace, Číny a dalších "oponentů" Země Davidovy, v okamžiku, kdy vlády začnou v panice vykupovat zlato dojde k plíživé "renesanci" náhradní měny - AMERO a pomocí zlata se USA ocitnou opět na vrcholu potravního řetězce měn. Společně s jejich protektory v USA, trh ze zlatem podléhá mnoha tisícileté důsledné kontrole Země Davidovy, a tady k žádným experimentům (nadprodukci zlata v rozměrech, které by tuto strategii prozradily) nedocházelo, a zřejmě ani docházet nebude (až do Final Countdown - Armageddonu).

Jedna krásná hláška z filmu Ďáblův Advokát praví, že: Ďáblovým největším trikem bylo přesvěčit lidi, že neexistuje." a totéž se dá říci o metodě "cover up" výroby zlata.

Dokud je průmyslová výroba zlata kryta důslednou romantickou legendou o kameni mudrců, a rosenkruciány, templáři a Kabalou,
zůstává toto tajemství potomků Davidových důkladně skryto ve stínu 8. ramenného svícnu "oficiálních vědeckých znalostí a vědomostí".

Výroba zlata představuje spolu se ziskem z lichvy (systém úročení půjček, které používá celý nearabský svět) a vytvořením spywaru ICQ (vytvořen Mossadem 15.11.1996 firmou Mirabilis Ltd. v Tel Avivu) tři příspěvky Země Davidovy "k rozmachu" světové populace. Každý národ má své "tajemství" a "know-how", které si žárlivě střeží a když někomu řeknete o průmyslové výrobě zlata, legendy se postarají o to, aby jste se sám zdiskreditoval jako naivní romantický utopistický snílek, nebo dokonce blázen.

171935

29.9.2008 9:45

RE: Podložení měny mocí - dokončení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 171935

>> vlastní technologii průmyslové výroby zlata
tak toto by som si nechal objasnit. - nech sa zasmejeme.

171936

29.9.2008 9:59

RE: Podložení měny mocí - dokončení

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 171935

Pokud je to jak říkáte tak bude příští vládce planety možná opravdu sedět na trůně ve třetím chrámu. ... No nevím. Přeci jen je Izrael malá země a Izraelců je pár. Nedovedu si nějak představit, že by Izrael podpořil krachující systém USA (+Evropy co se ním veze)aby tak nejsilnější vojenskou velmoc udržel na své straně. Až američan nebude mít na svůj hamburger tak požene Izraelské lobisty svinským krokem. Zaplatí mu Izraelec ten hamburger ? Co myslíte ? A co se týče podpory Izraele ze strany Číny, Ruska nebo Indie .. tam bych si také nebyl tak jist. Možná, že Izraeli bude nakonec jejich zlato k ničemu. Pokud jej tedy skutečně mají tolik

171938

29.9.2008 12:51

RE: Podložení měny mocí - dokončení

sxgo 84.?.?.?

Reakce na 171938

Teroristi vo výrobe zlata:
http://www.youtube.com/watch?v=bn-Xum4yXTI

171946

29.9.2008 11:44

RE: Podložení měny mocí - dokončení

wilonix 213.?.?.?

Reakce na 171935

Průmyslová výroba zlata??? - to jako že štěpěj atomy olova nebo co?

171944

7.12.2009 23:50

RE: Podložení měny mocí - dokončení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 171935

OT:
Ďáblovým největším trikem bylo přesvěčit lidi, že neexistuje

tato "hláška" ve filmu Ďáblův Advokát nezazněla, mohli jsme jí však zaslechnout v jiném skvělém filmu - Obvyklí podezřelí [mrknutí jedním okem]

206479

29.9.2008 10:00

podla mna je to nemozne

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

- Jednak Rusi nemaju dost zlata aby kryli rubel v dnesnej hodnote. Keby to urobili - pripravili by svojich ludi o majetok.
- keby aj zaviedli nejaku menu, ktoru by kryt mohli. Tak sa tato mena nestane svetovou menou. Rusko so svojim kreditom nema ziadnu doveru vo financnom svete. Museli by to zlato ulozit niekde vo Svajciarsku - a to neurobia.

171939

29.9.2008 20:18

Ilja Sajdl 93.?.?.?

Představme si dva. Jeden má peníze, balíky peněz a druhý pouze chleba. Má jej také hodně. Který z nich na tom bude lépe až dostanou hlad? Rusko má ten chleba a hlad začíná.

171965

29.9.2008 23:22

Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

Guru 78.?.?.?

Za účelem osvěty zdarma a speciálně pouze pro čtenáře Zvedavce si zopakujeme třičtvrtě roku starou lekci:

Technicky již není možné vrátit se ke zlatému standardu.
Množství veškerého zlata vytěženého na celé planetě Zemi od počátku věků je totiž pouze zlomkem množství např. U.S. dollarů v oběhu. Museli byste násilím nebo nějakým podvodem (např. á la Paulson zachraňuje svět akcí Cash for Trash) získat veškeré existující zlato např. i od stamiliónů Indických rodin (které jej tradičně používají jako rezervu/rodinný poklad), abyste mohli zavést pouze částečný zlatý standard v jedné zemi.

Poučení: množství peněz v ekonomice (v oběhu) se musí zvyšovat v souladu s růstem HDP dané země (plus mínus změny v rychlosti oběhu) a plus něco málo navíc.
HDP zemí jako Čína, Indie atd. roste tempem 8 až 10% ročně.
HDP jiných zemí roste tempem 3-5 % ročně.

Historická vytěžená suma zlata plus nová těžba zlata nedokáže držet krok s růstem HDP v moderní době.

Pokud množství peněz nedrží krok s růstem HDP nastává deflace a děsivá krize.

Např. Velká hospodářská krize 1929-1933 nevznikla jako následek krachu na burze (jak se musí povinně na školách tlačit do hlav Goyimským dětičkám), nýbrž z toho důvodu, že chytří pánové z privátní organizace FED naaranžovali snížení M3 (peněžní zásoby) o mínus 32%. Hádejte o kolik následně kleslo HDP?

Výborně, tuto opakovanou lekci jste dobře zvládli, U.S. HDP doopravdy následně kleslo taktéž o mínus 32%.

Závěr: Postesky a tlachy o návratu zlatého standardu dřistají polovzdělanci, kteří nezvládají poměřit 3 čísla:

- růst HDP
- růst M3 (FED v přípravě na současný tunel a zničení dollaru přestal zveřejňovat údaje o M3)
- suma veškerého vytěženého zlata od starověku + nová těžba

Lekci bych si dovolil ukončit posteskem:

Ale pivo, to bývavalo před 25 lety chutnější. Nebylo pasterizované a nedávali tam místo Českého chmele asijský levný šunt a nemělo pachuť grafitu z uhlíkových filtrů.

171976

29.9.2008 23:54

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

noname 89.?.?.?

Reakce na 171976

well OK:
"""
Poučení: množství peněz v ekonomice (v oběhu) se musí zvyšovat v souladu s růstem HDP dané země (plus mínus změny v rychlosti oběhu) a plus něco málo navíc.
"""

Proc tam je to "plus neco malo navic" ?

171979

30.9.2008 0:08

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

Guru 78.?.?.?

Reakce na 171979

Proč něco málo navíc?

Funguje to tak empiricky a vcelku dobře, dokud ovšem nevygenerujete peněz + 120 miliónů procent navíc jako v Zimbabwe nebo Německo po I.světové (schválně mrkněte na tehdejší sestavu ministrů).

Přiklad:

Stavíte fabriku, která bude vyrábět ruční mlýnky na maso.

Na stavbu fabriky si vezmete půjčku 250 mega. Stavba se staví, zedníci berou mzdu a jdou si koupit proviant a kuřivo.

Fabrika však ještě nestojí a neprodukuje nové mlýnky na maso.

Silně zjednodušeně řečeno: M3 se zvýšil o kredit na fabriku,
ale růst HDP zatím trochu pokulhává, protože fabrika ještě neprodukuje ony nové mlýnky na maso.

Zedníci však jdou mezitím utratit mzdu za kuřivo a proviant a tímto počínáním po milimetrech podkládají pod kotlem inflaci.

171981

30.9.2008 1:30

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 171976

Hmm a co se tou uzasnou ekonomikou stane, kdyz HDP neporoste, Nebudeme generovat zadne fiat money? A co kdyz roste pomalu, drzime se striktne cisel? Co udela jenom jedno procentu "opatrnosti" navic treba za 30 let? FED momentalne nemusi znicit bankovni konkurenci jak se stalo za Velkeho krachu, naopak ma naprosto dominantni neotresitelne postaveni, kdyz vsechno bude fungovat bez nejake tvrde krize, takze co je cilem? I tak bylo treba po Velkem krachu ekonomiku plne rozbehnout pomoci velke valky. S velkymi valkami je vsak konec, maximalne mame jeden posledni pokus.

Behem Velkeho krachu se ukazalo, ze pravdu mel Keynes, ktery chapal ze principielnim problem je rozdelovani bohatstvi a obrovska nerovnovaha mezi malymi spotrebiteli, kteri si proste nemohli dovolit hromadu veci koupit. Rozevreni nuzek pri distribuci zdroju znamena cim dal zuzujici se elitu, ktera si sice muze dovolit vse, ale v malem mnozstvi a ty, co si nemohou dovolit skoro nic, byt je jich drtiva vetsina. A je po vyrobe.

Problemem teto krize neni nedostatek penez, FED tiskl nove bankovky a vytvarel kredity z niceho jako o zivot, aby co nejdale posunul soucasnou krizi. Bylo to asi jako kdyz se vypuknuti kocoviny branite vypitim dalsi a dalsi lahve Z toho duvodu deregulace bezpecnostich mechanismu zavedenych F.D. Roosveltem po Velkem krachu a utajeni indexu M3.

Problem je dlohodoba nerovnovaha, zhruba 20 let, kdy byla vyvezena vyroba z USA s vyjimkou zbrojni a doslo tak k vytvoreni dlouhodobeho deficitu obchodni bilance, ale predevsim restruktualizaci americke ekonomiky s vysokym podileme sluzeb, ale hlavne distribuce toho HDP s negativnim dopadem na stredni a nizsi prijmove tridy. Aby se zabranilo realne ztrate kupni sily, prislo s masivni podporou zadluzenosti. Ani dluhy vsak nejde sekat do nekonecna. Jak rekl Stan nestaci privets kone k vode, musi mit i zizen.

Neni HDP jako HDP. Vytvareni kreditu muzete srovnat s rustem HDP pouze za predpokladu, ze ma vysoky podil ekonomiky stojici na tvorbe realnych statku, o ktere je zajem at uz doma nebo v zahranici treba takova Cina, Nemecko, Japonsko... Jinak musite tuhle nerovnovahu pumpovat nekam, kde ty realne statky budou kryt to vase HDP stojici na sluzbach, za predpokladu ze po tech vasich zelenych papircich bude poptavka.

Z tehle sracek nas rozhodne nedostanou lidi jako Paulson jejihz ekonomicke pojeti nas do teto krize dostalo. Po te, co Kongres prekvapive odmitl jeho navrh i prestoze, doslo k vyznamnym ustupkum by mel podat rezignaci na funkci ministra financi. Je nutne provest nejaka opatreni a to rychle, ale s lidma kteri budou primarne hledet na ekonomicke zajmy lidi a ne nenazranych bank rizenych lidmi bohatnoucich na riskatnich operacich a bez odpovednosti za nasledny krach. Tuhle krizi by meli dostat sanci vyresit ekonomove, kteri upozornovali na to, ze k ni dojde.

Zlaty standart nebo nejaky jeho ekvivalent bude docasne nutny na obnonoveni duvery, protoze jde i o krizi duveryhodnosti. A jestli to ustoji FED nebo zanikne. Bankerum FED mozna prichazi nejvetsi byznys jejich zivota, kdy vyhrou bude ten spok...Automaticky kráceno

171984

30.9.2008 1:31

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 171984

Zlaty standart nebo nejaky jeho ekvivalent bude docasne nutny na obnonoveni duvery, protoze jde i o krizi duveryhodnosti. A jestli to ustoji FED nebo zanikne. Bankerum FED mozna prichazi nejvetsi byznys jejich zivota, kdy vyhrou bude ten spokojeny zivot v bezpeci sice s osekanou moci, ale v prepychu. Staci se podivat na ruske oligrachy, pravda pokud je jeden zlobivej kluk dopadne jako Chodorovskij, i kdyz dopadnou lze mnohem hur. Jenom otazecka na zaver, pro vas to je jiste trivialita, ale ja jsem clovicek z lidu. Generovani kreditu komercnich bank na desetinasobek toho, co vypujcili to je taky zapocitabo do toho HDP?

171985

30.9.2008 13:25

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

Guru 78.?.?.?

Reakce na 171985

Pane Bartosek, je to velmi prosté:
Na celé planetě Zemi NENÍ dostatek zlata k tomu, aby se alespoň v U.S. zavedl zlatý standard.

Ledaže-by někdo zdražil zlato asi tak 16 - 25 ti násobně přes noc.
To by poté zlata byl dostatek. Avšak opět by to nefungovalo.
Zlata (tj. peněz) by přibývalo tempem 1% ročně,
ale všichni chtějí, aby HDP rostlo tempem 5, 6% neli více ročně.

Proto již vznikají spiklenecké teorie o tom, že nejvíce chtějí prosadit zlatý standard staří známí obchodníci se zlatem z Londýna.

Gold-Mafia/Gold-Cabal - bohužel Gold-Mafia jsou opět "ti_které_nesmíme_jmenovat".

Já bych tuto spikleneckou hypotézu bral s rezervou,
pravdou zůstává, že by zlato muselo zdražit 16 až 20ti násobně,
aby ho bylo dostatek pro všeobecné zavedení zlatého standardu.

A jen tak mimochodem: Víte vůbec o tom, že tak oslavovaný starý "zlatý standard" byl zlatým standardem s plným krytím pouze v první minutě ?

Poté se opět stal zlatým standardem "s částečným krytím".

Tj. po Anglii a světě kolovaly bankovky s příslibem vyplacení zlata, avšak v trezorech bank jej byl pouhý zlomek vůči všem vydaným bankovkám.

Takže šlo opět o standardní legalizovaný bankovní "podvod".
Tzn. 60 až 90% všech bankovek v oběhu během takzvaných "zlatých standardů" byly opět papírky nekryté zlatem vaše fiat money.

Spokojen ?

172005

30.9.2008 17:33

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

Jirka z Čech 62.?.?.?

Reakce na 172005

Prosím o přibližný odhad, kolik činí světové zásoby vytěženého Au, eventuálně jak jsou rozmístěny. Jirka

172013

30.9.2008 21:14

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

Guru 78.?.?.?

Reakce na 172013

Na konci r. 2006 se odhadovalo celkové množství vytěženého zlata na celé planetě Zemi od počátku věků na 156.000 tun, tj. zhruba 5.016.077.170 trojských uncí. V okamžiku, kdy píšu příspěvek je kurs 869 USD za trojskou unci, tj. hodnota veškerého zlata vytěženého od počátku věků do dnes je zhruba:
4.358.971.061.093 USD, tj. zhruba pouze 1/4 USD v oběhu, nemluvíme o 200 dalších zemích a jejich měnách.

Roční celosvětová těžba byla v r. 2005: 3.859 tun
tj. oproti vytěžené sumě pouze +2,5 %

Zdražit 20ti násobně zlato by pomohlo pouze Londýnské Gold-Mafii, která má na skladě stovky tun zlata. Nic by nevyřešilo.

V dobrých učebnicích se uvádí pěkný důkaz:

Když conquistadoři dobývali Mexiko, Peru atd. posílali celé galeony s uloupeným zlatem do Španělska.

Množství zlata tj. "peněz" rostlo vysokými procenty.
Španělská "ekonomika" s oslíky a ručními rumpály nedokázala držet růstem HDP krok s přílivem nového zlata a nastala silná inflace.

To samé s objevem gigantických ložisek stříbra u Potosí.

Je krajně komické, aby inflace, deflace a růst HDP byl ovlivňován tím, zdali se podaří nebo nepodaří objevit nová ložiska zlata a vykutat jej.

Smiřte se s tím, že znovuzavedení zlatého standardu NIC NEŘEŠÍ.

Již samotný zlatý standard byla jenom pověra. Ve skutečnosti se jednalo o zlatý standard s částečnými rezervami - přeloženo: legalizovaný podvod - mýtus.

172023

30.9.2008 21:01

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172005

Toto já považuju za nesmyslnou úvahu... krytí měny zlatem a řeči o nutnosti 16-ti násobného zdražení zlata a o nereálnosti kvůli požadovanému ročnímu růstu 5-6%.

1) zlato by mohlo na ceně růst klidně o těch +5% ročně, nebo i víc, takže požadovaný růst bohatství podloženého zlatem by byl v takovém případě reálný. Nejde přece o množství zlata! Mnohem podstatnější je vývoj ceny existujícího množství. Kurs by závisel na četnosti požadovaných transakcí směny bankvek za zlato. Na množství ročně vytěženého zlata to téměř nezávisí -mnohem více je už zlata vytěženého (takže jen malá odchylka). Problém je v možnosti skoupení zlata někým (asi nejbohatšími), takže by se v oběhu prakticky nevyskytovalo (jako je tomu prý už teď - cena rostla i klesala, ale obchodovalo se pouze papírově, virtuálně -narazit na cihlu bylo vzácné, a i obchodníci se zlatem mají prý s nákupem reálného zlata obrovské problémy... většinou se prý zlato dá koupit "po známosti" v exotické cizině jako Indonésie, Barma a podobné zapomenuté státy. V Evropě, třeba ve Francii, prý jsou bankovní trezory zlata-prosté. Šly hlášky, že ho skupují v USA... že by v souvislosti s připravovaným ustanovením měny Amero?).
Protože by bylo zlato nedostatkové, stoupala by strmě jeho cena (v případě pokračujícího zájmu o ně... možná i díky záměrným manipulacím, vyprovokovanému zájmu), tedy by rostla i cena skoupených zásob zlata v něčím trezoru. Čímž by bohatí bohatli. chudý človíček by si ovšem zlato asi nekupoval, protože se nedá jíst. Možná by si na ně v životě ani nesáhnul. Takže chudých by se teoreticky ani prakticky směnitelnost za zlato stejně netýkala. A chudých je přes 90% obyvatel Země.
Jaký je tedy smysl podkládání bankovek zlatem? Kdo chce, ten ho má (kdo na to má), kdo nechce, stačí mu směnitelnost za praktičtější věci.

2) není nutno obchodovat pouze se zlatem -lidé by si právě mohli bankovky směňovat i za jiné cenné věci (pro ně cenné). Takže občané za domy, potraviny, oblečení, techniku... a firmy za železo, měď, hliník, cement... a určitou ceninou je i produktivní pracovník.
Nebo-li to, co stálo na socialistických korunách "Bankovky jsou kryté zlatem a ostatními aktivami Státní banky Československé" byla úplná pravda. Bankovky jsou kryty (opravdu, nepodvodně) i schopností lidí v daném státu pracovat, vytvářet nové hodnoty.
Samozřejmě ty hodnoty se vytvářejí z něčeho, a na úkor něčeho jiného (třeba přírody, třeba i na úkor chudých a hladových v rozvojových státech) - ale toto zdá se nikomu nevadí. prostě jedeme dál, a "co oči nevidí..." anebo "po nás potopa". Člověk je jako virus nebo baktérie -vyžere si pod sebou živné prostředí, a pak zákonitě strádá až jednou vyhyne. Prý to u kolonie baktérií jde strašně rychle (ten konec).

Nynější krize je o tom, že jistá měna je vnucována světu jako p...Automaticky kráceno

172020

30.9.2008 21:03

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172005

>pokrač.:
Nynější krize je o tom, že jistá měna je vnucována světu jako pevná (ale není), jako petrodolar (přičemž ropu lze klidně kupovat i za jiné věci/měny), a vnucována je světu proto, že čím víc papírků zůstane ve formě rezerv v trezorech mnoha států (jakoby zarámovaných obrázků, nepoužito), tím více zboží si američané jakoby půjčili - dosud "zadarmo" nakoupili cenné věci od jiných zemí za potištěný papír. Ten papír se jim bude začas vracet, a někdo za něj může chtít nějaké zboží nebo skutečně cenné služby/věci. A pak budou muset, na oplátku za dávnou "neoficiální, vychcanou půjčku", amíci "zadarmo" pracovat a dodávat zboží.
Je zde dvojí řešení:
A) tisknout těch zelených papírků více než se vrací, a tak prozatím udržovat rovnováhu a bohatnout dál na cizí úkor, popřípadě znehodnotit svou měnu, a vracet (po čase, později) už jen ekvivalent znehodnoceného dolaru (méně, než předtím prakticky zadarmo získali z jiných států). -Je to vlastně bezúročná půjčka, dokonce s kladným výsledkem, s mínusovým úrokem!!!

anebo (nakonec)
B) zrušit nadrzo měnu USD, a prohlásit, že dolarové dluhopisy nehodlají proplácet (nebo v nějakém milostivě určeném symbolickém kursu) a dolarovými bankovkami, že si mohou majitelé klidně zatápět (na WC vhodné nejsou).
Jedině takto se dá vyřešit jejich systém založený na půjčkách USA vůči světu, stejně tak jako na půjčkách američanů vůči svým bankám (svým Pánům). Banky totiž dokážou profitovat na "cenných" papírech zvaných "příslib splátky dluhu/hypotéky" - za normálního stavu se jim vrací více než dostali, splacené půjčené peníze nezničí, ale slouží jim k ještě rychlejšímu množení peněz -opět už první splátku půjčí, a opět, a opět... a zisk tak násobí. rozdíl jde samozřejmě do zisku banky/Pána (a také mezitím na vrub inflace). US bankéři tedy zabíjejí dvě mouchy jednou ranou - čím více půjček, tím více zisků, čím více splátek z práce lidí, tím více nových půjček a tím také více emitovaných dolarů, jichž oni průběžně využívají k posílení své moci, pozic (ke zvyšování odstupu od davu na téměř nezvratné "nekonečno"[mrknutí jedním okem]. Inflace samozřejmě nikomu neprospívá, ale oni (jsoucí u zdroje i u kormidla) to dokážou eliminovat ziskem ve vyšším tempu než ti prosťáčci, co si od nich půjčují. A až se pánové (jejichž jméno nesmíme vyslovit) usnesou, že dolar je mrtev, protože "vytěžen co to šlo", tak skončí jedno dějství, a začne druhé. Zpočátku ctnostně zlatem podložené Amero, chviličku nadějné, respektované, a časem opět jen částečné krytí a nakonec skoro vůbec (opět nekontrolovatelně emitované "připisovači nul" na elektronických účtech budoucnosti). A tak pořád dokola. Kdo to odnese? Vždycky to odnesli prostí lidé, a kapsy si mastili (a peníze i moc koncentrovali) bankéři a spřátelení prům...Automaticky kráceno

172021

30.9.2008 21:04

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172005

>konec:
Kdo to odnese? Vždycky to odnesli prostí lidé, a kapsy si mastili (a peníze i moc koncentrovali) bankéři a spřátelení průmyslníci a politici. Nikdy tomu nebude jinak. Početný dav vždy nese na zádech pár cizopasníků, i když ví, že mu škodí. A ti hloupí, kteří to neví, ty to aspoň netrápí [smích]
Jde o to co s tím -někoho napadne revoluce (nesmysl, opět by se vyprofilovali stejní nebo jiní Pánové a otroci, a opět starý scénář), nebo je tu druhá možnost -přizpůsobit se jejich pravidlům hry a hrát hru na honěnou, na rychlé získávání stále více inflačních penízků a udržet si tak jakous takous svobodu a standard. Poslední (utopická) možnost je zrušit peníze a měnit kýtu prasete za pytel brambor nebo za půl pytle mouky... jako v prvobytně pospolné společnosti. Více možností neexistuje. A pokud někoho i napadnou, musí si uvědomit, že nápad by museli přijmout ti druzí. Především ti hlavní hráči u moci -ti nejbohatší. A těm by to muselo něco nového přinést... zřejmě ještě větší zisky nebo výhody oproti ostatním. A to pak asi nebude dobrý nápad pro obyčejné lidi nebo pro větší spravedlnost na světě.

172022

30.9.2008 22:15

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

Max311 213.?.?.?

Reakce na 172005

Nebolo by jedno koľko zlata je v obehu? Pokiaľ by bol na svete 1kg zlata ceny by sa predsa odvíjali od tohoto kg? Ak by teda nastaval odliv zlata zo štátu cena zlata by stupala ak by nastával príliv tak by to bolo opačne. Nedívate sa na to iba očami súčasného ekonomického systému? Nezdá sa mi, že by ľudia neboli schopní vymyslieť lepší systém, ale značne by to obmedzilo vlády pri rozhadzovaní a hrátkach na vojakov. Pre nich je najlepší systém tlačenia fiat money a infláciu hádzať ľuďom čoby ďalšiu formu zdanenia.

172024

30.9.2008 22:35

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

djb 194.?.?.?

Reakce na 172024

laickym pohledem - neni to blbost? zakladem penez musi byt neco s prirozenou hodnotu, co ma cenu - coz je zlato( i kdyz nevim proc ma cenu, tak odjakziva ma ). Ta prirozena hodnota pak garantuje hodnotu zastupneho platidla - penez.

To co popisujete Vy, je umele ovlivneni ceny zlata, aby dorovnala cenu penez. No jo, ale kdyz to zlato tu cenu samo o sobe nema, tak jsme tam kde jsme byli. Jenom nezdrazujeme papir tisickrat, ale nejaky kov dvacetkrat a pritom to za tu cenu nikdo nechce.

Rozumite? Resp. rozumim? [chechtot]

172025

30.9.2008 23:06

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

Max311 213.?.?.?

Reakce na 172025

No neviem, či by ľudia nechceli. Všeobecne je im zákonmi zabránené obchodovať so zlatom resp. používať ho ako výmenný prostriedok. Podľa mojho názoru by určite existovala nemalá skupina ľudí, ktorí by si radšej kúpili zlato, ako investíciu do nejakých dochodkovych fondov, v ktorých ich nakoniec o ich peniaze odrbú. Zlato má doveru. Ono zlato može nahradiť hociktorý kov alebo aj iná komodita, ale z hľadiska objemu vyhovuje zlato viac ako železo.
Je pravda že zlato sa dá ťažiť a tak zvyšovať jeho zásoba, ale zas to nie je také jednoduché, ako nastrihať papier a potlačiť ho symbolmi lóžových parťákov.

172026

1.10.2008 9:28

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172026

podle mě je podkládání měny zlatem hloupost... asi tak podobný, jako podkládat peníze plastickými hmotami nebo cementem. jde jen o dohodu... čím. rozdíl je jen v objemu, rozšířenosti/vzácnosti a v každoročním příbytku množství. je to ale omezený přístup, protože lidé si cení více věcí/zboží/surovin, než jen jedné komodity (zlata).
pro normálního člověka zlato OBJEKTIVNĚ nemá zásadní cenu. mnohem důležitější pro něj je mouka, maso, kůže, oděvy, domy... prostě produkty práce složené ze zcela jiných prvků než Aurum. a proto je správné, že se peníze podložily ekonomickým výkonem (přísně kontrolovaným, sledovaným). a to si navzájem různé "konkurenční bloky" bedlivě kontrolují... denně, každou minutu se mění poměr mezi dolarem a eurem, na základě fundamentů, ukazatelů ekonomického zdraví dané ekonomiky vůči těm druhým ekonomikám. problém by nastal ztrátou konkurence mezi těmi "bloky" -třeba ustavením jednoho světového superstátu s jednou vládou a měnou (NWO). zde už by nebyla kontrola ničeho, nikým.
jak lze dnes kontrolovat cenu zlata? zavřeného v bůhvíjakém množství v bůhvíjakých trezorech...? téměř nijak. zlato lze diskrétně prodat, tajně vyvézt ze země. cenu zlata lze také manipulovat virtuálními obchody a uměle vyprovokovanými událostmi. ale ekonomika v dané zemi vždy zůstává, stejně jako tamní lidé a jejich potenciál tvořit nové hodnoty.

172050

7.10.2008 14:37

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

Kubik1 80.?.?.?

Reakce na 172026

Zlato se da kupovat a prodavat, alespon v Nemecku, a dokonce je osvobozeny od DPH...

172543

30.9.2008 14:02

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

Guru 78.?.?.?

Reakce na 171985

otázka pana Bartoska:

- Generování kreditu komerčními bankami na desetinásobek toho,
co si samy vypůjčily, je také započítano do HDP ?

Odpověď:
Již znáte velké tajemství: V systémech s centrálním bankovnictvím je běžné, když banky vygenerují 10ti násobně více úvěrů, než kolik samy přijaly hotovosti.

Vytváření úvěru (kreditu) se nezapočítává do HDP.
To, že banka někomu půjčila 1 mld. USD nezvyšuje HDP.

Avšak samotná činnost banky - tj. že poskytuje služby, práce banky se započítává do HDP, asi jako práce automechanika v servisu.

Činnost bank (obvykle) přispívá k tvorbě HDP.

U.S. Kongres má předkupní právo koupit celý FED za tuším 450 milionů USD. To platí ještě od r. 1913.

Tzn. pokud jste např. J.F. Kennedy nebo kterýkoliv z dalších 5 U.S. prezidentů, kteří chtěli zrušit/zničit Centrální banku v U.S. ovládanou "těmi_které_nesmíme_jmenovat" nemusíte nutně FED zrušit. Stačí uplatnit předkupní právo a odstranit rasovou dikriminaci mezi zaměstnanci/chéfy.
Nyní jsou totiž jaksi ehm výrazně neproporcionálně alokováni.

A co se stalo s oněmi 5 U.S. prezidenty + J.F.K. ?

Je to prosté: Na všechny byl spáchán atentát.

Studujte historii. Tu nezfalšovanou. Pochopíte současnost.

A bojujte proti RASISMU !

172006

30.9.2008 19:05

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

google 84.?.?.?

Reakce na 172006

>Studujte historii. Tu nezfalšovanou. Pochopíte současnost.

>A bojujte proti RASISMU !

aj za detske prava!
preco tu nikto nemysli na prava deti? [mrknutí jedním okem]

172016

1.10.2008 0:10

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 172006

Neni naprosto nutne vazat smenny ekvivalent na zlato, ale je naprosto nutne vazat nejaky budouci smenny ekvivalent na neco co je vseobecne pozadovano. Klidne to muze byt smesice drahych kovu stribra je docela dost, nejakych papirku treba na dobu omezenou, ktere pokud ztrati duveru budou na zaklade nejakeho mechanismu vykopnuty z kose rekneme "ekvivalentu smeny", plus treba nejake komodity. V nejakem pomeru, ktery bude pripadat realny a uveritelny tem co tvori finacni strukturu. Pokud se tak nestane, tak skoncime u barteroveho obchodu, coz na individualni urovni bude ponekud problematicke, pokud mam byt slusny ve vyjadrovani.

Jakmile nekomu dovolite tisknout virtualni penize, nikdo nebude dodrzovat pravidla, elektronicka forma je jeste brutalnejsi. Vzdyt dneska banky vygenerovali 30-ti nasovbek "zisku", coz neni nic jineho nez jedna velka bublina. Jak jsem cetl na wm magazinu cihala zustane cihlou a chleba chlebem. A ja dodavam, ze hovno hovnem a tim hezkym papirkem, kterym jsou nektera megahovna obalena si muzeme vsichni tak akorat...

To predkupni pravo je zajimava vecicka o ktere jsem nic nevedel. Ted uz zbyva najit nekoho, kdo by mel dovahu to uplatnit. Cas uzral a zralejsi uz nebude, beztak skutecna cena FED neni momentalne o nic vetsi nez nekolik nakladaku s hajzlpapirem. Pokud nekdo chce obnovit duveru skutecnych investoru, tak s kosmetickymi zmenami rozhodne nevystaci a jak je videt masivni injekce centralnich bank maji na skutecne investory nulovy vliv.

To ze se postavi radikalne nova ekonomicka struktura financi je zrejme, pokud chteji na ni mit vlady vliv, maji sanci se na ni podilet prave ted. Pokud si cela struktura sedne na prdel, pak ton budou udvat ti, co dokazou delat ty cihli, chleba a jine vecicky. Ja jsem zasadne proti rasove nenavisti a myslence vyvolenosti, ktera ji zpusobuje. Existenci ras totiz uznavam, zatim mi zrak i to mezi usima slouzi, takze nemuzu jinak. Pokud by nekdo chtel vedet, ktera ze to rasa nebo narod je nejnej, tak bych ho musel poslat do delfske vestirny, protoze ja to nevim. [smích] [mrknutí jedním okem]

172029

30.9.2008 13:12

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

Guru 78.?.?.?

Reakce na 171984

Reaguji na otázky p. Bartoska:
- Co když HDP neporoste ? Nebudeme generovat oběživo ?
Odpověď: Nikoliv. Je třeba zajistit generování M2, M3 v míře o něco málo vyšší. Ne o 120 milionů procent jako v Zimbabwe.
Zajímavý návrh prosazoval Milton Friedman: "Ať je krize nebo bonanza, zvyšujte M3 tempem +5% ročně. Bonanzu to nude mírně tlumit a krizi to pomůže."
Já mu dobře rozumím. Plus mínus s drobnými korekcemi např v případě potopy, zemětřesení nebo vojenského napadení země atp. se ztotožňuji s tímto názorem.
Když jste Čína rostete 10% ročně (technologicky doháníte svět), tj. prostě si koupíte moderní soustruh a produktivita ve firmě se přes noc zvýší o 400%, tak je zřejmé, že +5% M3 ročně je málo.

- Během velké hospodářské krize měl pravdu Keynes?
Mrazivou pravdu mělo především dílo nazvané "Protokoly siónských mudrců" z konce 19. století. Upozornění: Podle historiků je možné, že se jednalo o podvrh.
Přesto bez tohoto "dílka" nelze pochopit dějiny 20. století.
V Protokolech se zcela jasně popisuje: "a nesmírnou inflací a poté zase drtivou deflací vyvoláme Velké světové hospodářské krize". Tzn. ať už je autorem nějaký padělatel nebo geniální satanista, je zcela zřejmé, že úroveň vědeckého poznání na konci 19. století byla postačující k tomu, aby bylo jasné, že záměrnou deflací lze vyvolat Velkou hospodářskou/světovou krizi.
Dřisty apologetů FEDu, že tehdejší úroveň znalostí nestačila na to, pochopit, že pokles M3 o mínus 32% zavinil pokles HDP o stejných mínus 32% - jsou pouhými dřisty a falšováním historie.
Pravdu za Velké krize měly Protokoly a ďábelští vykonavatelé plánu popsaného v nich. A ve FEDu tehdy seděli samí Eskymáci nebo Mongolové nebo "Ti_které_nesmíme_jmenovat"?

- Souhlasím s p. Bartoskem, ze problém dnes není v nedostatku peněz. Na Counterpunch nebo Roubini RGE Monitor je důkaz, že kecy o "není likvidita" jsou jenom kecy (nápověda: gigantická likvidita směrem do Treasuries)

U.S. sají z celého světa 2/3 až 3/4 volných zdrojů úspor.
Tyto úspory U.S. banky, hedge fondy, venture fondy, developeři atd. používají ke zhodnocení v investicích s (obvykle) vyšší mírou výnosnosti. Vše funguje dobře dokud tyto rizikové investice vynášejí. Tak U.S. přežívala cca posledních 25 let.
Jakmile klesnou někde v Baziliškistánu akcie nebo tržní hodnota papndeklových "vilek" v U.S. - je průser.
Zahraniční banky, investoři chtějí své úroky. Ale není kde vzít.
Bylo to primitivní ohlupování miliónů střadatelů z celého světa.
"Buďte hloupí a spořte za 2,5% p.a., my si půjčíme vaše prachy od vaší spořitelny a na investicích v Indii/Číně/Rusku vyděláme 100-300%.
I vy můžete vydělat 100 až 300%, ale my pojedeme propagandu, že to je jako těžké až nemožné a lepší je, když dáte prachy nám, my vám dáme 2,5% - možná"
Vše takto fungovalo od 9/2001 event. 10/200...Automaticky kráceno

172003

30.9.2008 13:13

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

Guru 78.?.?.?

Reakce na 171984

II. díl:
Vše takto fungovalo od 9/2001 event. 10/2002 event 3/2003 až do 7/2007. Gringos vydělávali 12, 20, 40, 300 % a střadatelům ze světa posílali 2,5%.
Poté se vše obrátilo. Kdo zaplatí střadatelům ze světa jejich 2,5% plus nominál ?
Plán je na světě: U.S. vláda zaplatí 700 mld za znehodnocené papíry, futures na počasí, sázky na to kdo nesplatí dluh CDS, atp. a my to opět roztočíme. A pokud tentokráte vyděláme, pošleme spořitelům oněch 2,5%.

172004

30.9.2008 16:34

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

mtk 80.?.?.?

Reakce na 172004

Díky Guru za analýzu. Pište dál. Zdravím.

172012

29.9.2008 23:33

Rubl možná jako další světová rezervní měna

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Rusové se už v květnu rozhodli učinit ze svého rublu další rezervní měnu. Nový prezident Medvedev tehdy prohlásil, že nastávající krize dává Rusku unikátní šanci stát se jedním z nejvýznamnějších světových hráčů v oblasti financí. Někdy o prázdninách začala vláda V. Putina připravovat zákony, které mají umožnit rublu stát se rezervní měnou. Začít schvalovat by se měly koncem roku. Pro začátek Rusové plánují, že rubl bude jenom regionální rezervní měnou - v euroasijském regionu. Například s Běloruskem už začali neoficiálně diskutovat o tom, že by vzájemný obchod (včetně ropy a zemního plynu) mohl v příštím roce začít probíhat v rublech a ne v dolarech.

171977

30.9.2008 0:00

Fiat money mohou velmi snadno

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

nahradit zlatý standard, ale je k tomu jediná podmínka, která by nezpůsobila zaplavení ekonomiky bezcennými papíry, totiž ta, že tyto peníze slouží k prosté směně zboží za zboží a nesmějí být majetkem žádného bankéře, který tak měnu znehodnocuje.Znalci vědí, který stát nadekretováním měny toto zavedl, a proto ho Židovští bankéři(mimochodem, dnes jim zamítli pomoc 700Giga)zničili.

171980

30.9.2008 14:18

Hnidopich

mmm mmmmmm 194.?.?.?

>Ale jako hlavní vývozce nafty a plynu

Rusko nevyvaza ziadnu naftu. Mozno autor mal na mysli ropu, potom by si zasluzil po prstoch prekladatel.

>Pokud množství peněz nedrží krok s růstem HDP nastává deflace a děsivá krize.

Spravna formulacia: nastala by kriza (bezna) a potom ako vzdy rovnovaha. Nic hrozne.

>Na celé planetě Zemi NENÍ dostatek zlata k tomu, aby se alespoň v U.S. zavedl zlatý standard.
Ledaže-by někdo zdražil zlato asi tak 16 - 25 ti násobně přes noc.

A to je nejaky problem? Standardne sa to nazyva zrealnenie cien. T.j. zlata je dost, dost nie je odvahy celit realite.

172008

30.9.2008 23:54

Řešení zformulováno - PRD vpře!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

... a pak že kurňa není jasné ak to robiť..
http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/51591/Posledni-san... [velký smích] [velký smích]

172028

1.10.2008 10:01

Zlato nic neresi

Koumeles 83.?.?.?

Stat akorat prijde o kontrolu nad svou menou....bude vazana na zlato, nerost, ktery uz dnes jde umele vyrobit a s kterym se cile obchoduje na burze, sice jde nahoru, ale nic neroste do nebe....

172053

Příspěvků: 42

29.09. 08:06 jean.laroux  Podložení měny mocí
29.09. 09:25 Jirka R.  RE: Podložení měny mocí
29.09. 10:24 Vladimír Bílý  RE: Podložení měny mocí
30.09. 00:08  RE: Podložení měny mocí
29.09. 19:35 0neR  RE: Podložení měny mocí
29.09. 21:50  RE: Podložení měny mocí
30.09. 12:14 0neR  RE: Podložení měny mocí
29.09. 09:36 Jirka R.  RE: Podložení měny mocí - dokončení
29.09. 09:45  RE: Podložení měny mocí - dokončení
29.09. 09:59 jean.laroux  RE: Podložení měny mocí - dokončení
29.09. 12:51 sxgo  RE: Podložení měny mocí - dokončení
29.09. 11:44 wilonix  RE: Podložení měny mocí - dokončení
07.12. 23:50  RE: Podložení měny mocí - dokončení
29.09. 10:00  podla mna je to nemozne
29.09. 20:18 Ilja Sajdl  
29.09. 23:22 Guru  Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu
29.09. 23:54 noname  RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu
30.09. 00:08 Guru  RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu
30.09. 01:30 Rene Bartosek  RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu
30.09. 01:31 Rene Bartosek  RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu
30.09. 13:25 Guru  RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu
30.09. 17:33 Jirka z Čech  RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu
30.09. 21:14 Guru  RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu
30.09. 21:01  RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu
30.09. 21:03  RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu
30.09. 21:04  RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu
30.09. 22:15 Max311  RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu
30.09. 22:35 djb  RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu
30.09. 23:06 Max311  RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu
01.10. 09:28  RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu
07.10. 14:37 Kubik1  RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu
30.09. 14:02 Guru  RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu
30.09. 19:05 google  RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu
01.10. 00:10 Rene Bartosek  RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu
30.09. 13:12 Guru  RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu
30.09. 13:13 Guru  RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu
30.09. 16:34 mtk  RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu
29.09. 23:33  Rubl možná jako další světová rezervní měna
30.09. 00:00  Fiat money mohou velmi snadno
30.09. 14:18 mmm mmmmmm  Hnidopich
30.09. 23:54  Řešení zformulováno - PRD vpře!!
01.10. 10:01 Koumeles  Zlato nic neresi

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 0

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 2

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 6

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 6

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,52 Kč
Euro
24,41 Kč
Libra
29,17 Kč
Kanadský dolar
17,10 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,60 Kč
100 japonských jenů
18,92 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 471,82 Kč
1 unce stříbra
522,53 Kč
Bitcoin
782 117,75 Kč

Poslední aktualizace: 22.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 529