Diskuze k článku

Times: Ukrajina musí vrátit Krym Rusku

Příspěvků 14

17.9.2008 5:16

Gruzinska tajna sluzba ztratila.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Nahravky, ktere byli vlastne duvodem plosneho ostrelovani Cchinvali, ale po mesici se je podarilo najit. Bridilum, kteri ztrati a mesic hledaji dulezitou informaci mame slepe verit? [velký smích] [velký smích] To je skoro stejne dobre jako fotky, ktere Gruzinci zasilali diplomatum a zapadnim novinam. Copak zadny americky satelit nema snimky presunu ruskych tanku a tezke techniky i s casovymi udaji do Jizni Osetie? [překvapení] Klidne muzou rozmisteni raketometu a tezkych kanonu Gruzincu vyretusovat nebo pokryt pouze region, kde meli byt v Jizni Osetii ty ruske tanky.

Saakasvili se setkal narychlo s ministryni USA pred utokem na Jizni Osetii. Existuje aspon v USA prepis z tohoto rozhovoru. Silne pochybuju, ze by ministryne zahranici USA nepouzila a nemela potvrzenou i z americkych zdroju informaci o presunu ruske tezke techniky jeste pred ostrelovanim spiciho mesta. O cem vlastne madam Rice jednala narychlo se Saakasvilim tesne pred ostrelovanim Cchinvali? Jestlize mu rozmlouvala utok na Jizni Osetii, zcela jiste neni problem prepis z tohoto rozhovoru zverejnit. Pokud samozrejme stoji USA o normalizaci vztahu s Moskvou.

Ministr zahranici Lavrov to vyjadril jasne Zapad si bude muset vybrat mezi Saaksvilim nebo partnertsvim s Ruskem. A prezident Medvedev se vyjadril jeste primocareji. Studenou valku nechceme, ale nebojime se ji. Ve stejnem duchu se jasne vyjadril i premier Putin. Izolovat Rusko? Ani samotne USA si nemohou dovolit ignorovat potrebu nekterych surovin dovazenych z Ruska treba titanu pro letecky prumysl. O EU nema v tomto smeru smysl mluvit. Rusko vzdy obchodni partnery, kteri budou mit zajem obchodovat a investovat najde, protoze ma schopnost nabidnout tezko nahraditelene suroviny strategickeho charakteru casto jako producent cislo jedna ve svete.

Opakovani kubanske krize se vsemi moznymi riziky? Radar a antiarkety? Kreml uz asymetricky reaguje na americkem "dvorku" zajmu tedy v Karibiku. Sfery zajmu jsou pry anchronismus 19.teho stoleti, jak tvrdi zapadni intelektualove nebo diplomati. Prekvapive, ze si tohoto anchronismu povsimli pouze u Ruska a zapomeli zamest pred vlastnim prahem. Pravdou je, ze svet se od 19.stoleti zmenil. Kreml je v mezinarodni politice a diplomacii vidtelne pripraven na zmeny reagovat v diplomaticke rovine daleko lepe nez Zapad. Casto premyslim, odkud vyhrabou republikani primo genialniho ministra zahranici, pokud dvojice diletantu na zahranicni politiku McCaine-Palin vyhraje volby. Silne pochybuju, ze metoda co nejde silou jde vetsi silou, kterou ma tato dvojka v oblibe, budu efektivne realne fungovat.
http://www.blisty.cz/2008/9/17/art42793.html
http://www.letectvi.cz/letectvi/Article64836.html
http://www.blisty.cz/art/42777.html

170800

17.9.2008 8:42

RE: Gruzinska tajna sluzba ztratila.

Koumeles 83.?.?.?

Reakce na 170800

Ty, ale zase musis priznat, ze o tehle valce si uz hodne dlouho stebetali vrabci na strese, v Moskve to bylo verejnym tajemstvim. Provkace byly na obou stranach....ja jsem tam zaznamenal problem uz minulej rok. Takze to otazka kdo zacal, je zbytecna...prelety letadel, provokativni cviceni, diplomaticka valka, uzavreni hranic...

170808

17.9.2008 17:22

RE: Gruzinska tajna sluzba ztratila.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 170808

Víte, pane Koumeless, ono něco je provokace a něco jiného bombardování spícího města. Ale chápu, že je to nad vaše chápání. Shalom! [bliji]

170856

17.9.2008 6:53

Koumelesi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Vysvetli nam rozdil mezi Guantanamem a Sevastopolem?

170804

17.9.2008 9:48

RE: Koumelesi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 170804

Guantanámo je základna USA,kterou kubánská vláda pronajala Američanům za dolary.
Sevastopol je přístav,který diktátor Stalin spolu s Krymem svévolně odtrhl od Ruska a "daroval" ho Chruščovově Ukrajině.
Fakt,že se tak stalo za vlády bolševiků na tom nic nemění.

170814

17.9.2008 22:22

RE: Koumelesi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 170814

Já jsem myslel, že Krym k Ukrajině připojil (nesmyslně a v podstatě bezdůvodně, jako dar) právě ukrajinec Chruščov za své éry...

A fakt, že se to stalo za bolševiků mění opravdu hodně - jiné věci, provedené za komoušů se později napravily (opětovné osamostatnění Stalinem přičleněných okolních zemí včetně Ukrajiny), ale tato věc se kupodivu nevrátila do původního stavu.
Tvrdit, že toto jediné má zůstat jak je (jak udělali soudruzi), by znamenalo ukázat se jako zaujatý. A poškozovat bezpečnostní zájmy Ruska? Proč? Kvůli napadení a krádeži jejich nerostného bohatství? Provokovat je? Proč? Snad v zájmu USA světovládné, Rusko obkličující, politiky? Jaderná válka není žádoucí.
Není dost na tom, že amíci jsou rozlezlí (se svou armádou) ve 130 zemích světa svými stovkami základen? Ne dosti na tom, že už teď v podstatě takto obkličují Rusko? -Estonsko, Uzbekistan, Kyrgyzstan, Tadžikistan, cpou se do Gruzie, uvažovalo se o Azerbajdžanu, o členství v NATO se uchází i Ukrajina... Proč jako? Při rozpouštění Varšavské smlouvy a svazku SSSR slíbili Gorbačovovi, že tyto země nezačlení do Rusku nepřátelskému paktu NATO - v ČR, Slovensku, maďarsku, Rumunsku atd. to nesplnili! A teď se tlačí k Rusku ještě těsněji!
Myslím, že by se měli vrátit do hranic svého státu a do svých výsostných vod, a neopruzovat na opačné straně zeměkoule. Už vůbec ne v Evropě, například v srbském Kosovu. Ostatně jde o obranné síly země, ne útočné. Jejich zájmovou zónu a distanční prostor (střední Ameriku) jim Rusové dosud nenarušovali. Myslím, že by ve vlastním zájmu měli amíci opustit evropský prostor, minimálně východoevropský, a Asii. Jinak jim Rusko bude muset dokázat, že umí být stejně vlezlé jako USáci. A ve Venezuele, Bolívii, na Kubě, a možná i v Argentině a jinde v té oblasti by tomu možná byli dokonce mnozí nakloněni. Ale míru a pokojnému stavu tohle "štengrování" opravdu neprospěje. Začaly USA. Měly by se stáhnout zpět. A jelikož to jen tak neudělají, buď je k tomu donutí Rusko nebo nedobrá ekonomická situace. Nebo obojí, popřípadě i destabilizace zevnitř... i američtí občané už mají své vlády plné zuby, a jejich vláda na ně má už léta připravené koncentrační/pracovní tábory, pro umístění zatčených odpůrců při případných nepokojích (tábory FEMA).

170881

18.9.2008 13:57

RE: Koumelesi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 170881

To jste mne špatně pochopil.Já jsem pro navrácení Krymu Rusku.Ale ptal jste se na rozdíl.A zde je jádro pudla.Ukrajinští Židé chtějí zřejmě vystrnadit ze základny v Sevastopolu Rusy a pronajmout ji Američanům za dolary.Tyto pochopitelně potečou do jejich kapes,podobně jako je tomu u nás a stát ani národ z toho nebudou mít nic.

170952

17.9.2008 14:33

Bohuzial Krym

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

neodtrhol J.V.Stalin ale Nikita Chruscov. Darmo, Krym od Tatarov dobili Rusi za "Jekateriny Vtoroj". No prosto Nikita nemal rad stryka Joa, kedze musel s fajkou v hube tancovat pred cervenym carom a liezt po styroch a stekat ako pes. Ten Krym mohol byt aj jeho taka mala pomsticka. A ze by v Sevastopole mali kotvit namorne sily SSA a NATO? Ale ano, na dne zalivu po jadrovych uderoch taktickych rakiet. Zelam si, aby pri tom bol aj nick "Koumeles" a ini ... no radsej nebudem menovat. Oni su velmi citlivi na odhalenia identity, ci svojho svetonazoru [chechtot]

170844

17.9.2008 21:36

RE: Bohuzial Krym

Cerw 82.?.?.?

Reakce na 170844

[velký smích] jen maly detail po jadernem uderu (i na takticke urovni) neni co by kotvilo [vyplazený jazyk]

170875

18.9.2008 8:00

Dakujem Crew

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

ale ja som to kotvenie myslel obrazne aby som urobil radost "koumelesovi". On tak tuzi aby na Kryme uz boli "nasi" [chechtot]

170897

18.9.2008 8:44

.

cyp 195.?.?.?

USA mělz dost času, aby světu dokázaly, jestli mají právo na existenci. Podle událostí posledních let svou šanci promarnily a proto by se měl tento spolek brainwashových zombií potácejících se od televize k lednici a zpátky rozpustit a země předat zpět původním majitelům, kteří přestože měli označení "divoši", byli a jsou civilizovanější, než momentální směska potomků náboženských fanatiků, kriminálníků, dobrodruhů a jiných živlů, nežádoucích ve slušné společnosti. Dále by obyvatelé "Izraele" měli být vyvezeni nejlépe na Sibiř, když tak chtějí Ruské přírodní zdroje a Palestina by měla být navrácena zpět Palestincům. Pokud by někdo chtěl napsat, že nemám pravdu a že jsem cyp, nechť mi prosím napíše, v čem nemám pravdu a ať omezí slova, která se nevyskytují ve slovníku spisovné češtiny.

170901

18.9.2008 9:31

RE: .

orin 78.?.?.?

Reakce na 170901

Cypovi> Najlepsi a najvystiznejsi komentar aky som tu dnes cital. Klobuk dole.

170909

18.9.2008 12:26

RE: .

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 170901

Nesouhlasím! Proč by měli být Izraelci umístěni právě do ruské Sibiře??!! To si Rusové nezaslouží, a ani by nesouhlasili. Já navrhuji spíše Aljašku (původně ruskou, nyní však americkou) -je to "v koutě světa", vedoucí amíci je tak strašně milují, tak pro ně jistě něco obětují (a do vínku jim dají třeba tamní ropu a zlato). ale hlavně už žádné dotace, nekonečné odškodňování chudáčků za holokaust, žádná zákonem určená privilegia a omezování myšlení ostatních, žádná pozitivní diskriminace ani vyzbrojování. Pěkně ať makají, konec švindlů s penězi... vypráskat je tam všechny, i z USA a odjinud (např. z vedení EU). Území je to dostatečně velké, řekl bych až nadbytečně, a vzhledem k tamní krásné přírodě a nerostnému bohatství je to až neúměrně velká šlechetnost k těm, kteří světu ve své většině škodili po tisíciletí.
Indiáni jsou už dnes pasé... bohužel. Vybiti až na počty úplně nevýznamné, a ty zbytky zdecimovány morálně i tělesně (jídlem a chlastem), zkaženy americkým antikulturním morem... Taková populace už není tím, čím byli hrdí, a přírodě, rozumu i citu naslouchající jejich předkové. Proto návrat už není možný, a nemá cenu o tomto uvažovat. Ostatně co s těmi dálnicemi a průmyslovými monstry, doly atd., bez bizonů a mustangů? Kam se zdegenerovaným americkým multikulti a multirasovým obyvatelstvem?
USA jsou neštěstím samy sobě i jiným. A věc vyřeší jedině bída. Velká bída... aby už neměli na zbrojení a napadání jiných ani pomyšlení. Aby jim došlo, že nejsou nikomu nadřazeni, předurčeni k policejní šikaně všech ostatních národů a zemí na světě. Prostě vypráskat je odevšad k nim domů, tam je uzavřít i s jejich problémy a jadernými zbraněmi a doufat, že se nenajde zoufalý šílenec, který by chtěl rozpoutat jadernou válku a zničit tak celý svět.

170933

18.9.2008 9:27

Naopak

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

cyp je to spravne, co pises. Ktosi v diskusii napisal, ze sme asi taka internetova rodina. Ze by? Ak ano hlasujem oboma rukami.
Je dobre poznat nazory ludi, ktori su nam blizki a je to aj nadej
ze ludskost a spravodlivost len tak lahko nezomrie/neskape. Pardon za patetickost, to mi uz vytykala byvala priatelka, ale kam by sme sa dostali bez emocii a chlapskeho suzvuku. Feministky prepacia [smích]

170908

Příspěvků: 14

17.09. 05:16 Rene Bartosek  Gruzinska tajna sluzba ztratila.
17.09. 08:42 Koumeles  RE: Gruzinska tajna sluzba ztratila.
17.09. 17:22 hestroy  RE: Gruzinska tajna sluzba ztratila.
17.09. 06:53  Koumelesi
17.09. 09:48  RE: Koumelesi
17.09. 22:22  RE: Koumelesi
18.09. 13:57  RE: Koumelesi
17.09. 14:33 Gibi z Wilsonova  Bohuzial Krym
17.09. 21:36 Cerw  RE: Bohuzial Krym
18.09. 08:00 Gibi z Wilsonova  Dakujem Crew
18.09. 08:44 cyp  .
18.09. 09:31 orin  RE: .
18.09. 12:26  RE: .
18.09. 09:27 Gibi z Wilsonova  Naopak

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Připomeňme si chřipku před 25 lety na kterou zemřelo 12000 lidí30.09.20 21:35 Česká republika 0

Prymula zakázal zpívat. Dobrá zpráva: dýchat zatím ještě můžeme30.09.20 10:58 Česká republika 6

Rouška neposkytuje žádnou ochranu proti virům a tedy ani COVID-1929.09.20 07:27 Neurčeno 13

Přidusit, povolit. Přidusit, povolit. Prymula si to užívá28.09.20 19:12 Česká republika 4

Cross Club bude mít otevřeno i po 22. hodině25.09.20 14:25 Česká republika 8

Prymula: Chci méně prostoru v médiích pro kritiky svých opatření25.09.20 11:09 Česká republika 3

Média stupňují hysterii strachu, opět šíří poplašné zprávy24.09.20 22:34 Česká republika 2

Dezorientováni Němci chtějí více afrických kobylek. Demonstrují s nápisy "My máme místo"22.09.20 18:59 Německo 9

Obchodní centrum Mercury, České Budějovice: Rouškové gestapo v akci21.09.20 16:29 Česká republika 3

Janek Ledecký: Zůstaňte negativní a buďte pozitivní!21.09.20 00:15 Česká republika 0

Rasistická černoška v letadle: Jsem královna Kalifornie20.09.20 23:33 Neurčeno 3

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 6

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 15

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 8

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 1

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid12.09.20 12:22 Švédsko 7

Měnové kurzy

USD
23,08 Kč
Euro
27,06 Kč
Libra
29,82 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
25,12 Kč
100 japonských jenů
21,86 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,97 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,75 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 757,68 Kč
1 unce stříbra
549,25 Kč
Bitcoin
248 649,11 Kč

Poslední aktualizace: 30.9.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 006