Diskuze k článku

Cenzurou k lepšímu světu

Příspěvků 120

16.9.2008 4:03

To chce klidecek.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Na stavbe jsem potkal za 10 let remeslniku zenskejch, ze jedna ruka mi bohate na pocitani staci. A to znam osobne uz vice zenskejch, co maji papiry na rizeni kamionu. [smích] [mrknutí jedním okem] Ono neni ani se sexismem, ani s feminisme v realu tak, horke. Jinak by jsem zili ve velmi smutnem svete. To neznamena, ze podobne blaboly bychom meli legislativne tlacit kupredu, i kdyz ty mene nebezpecne a hloupe vymysly radikalnich feministek bychom meli podporovat, az to jednou preroste unosnou miru, tak zenske si feministky srovnaji do late sami a bude klid. [velký smích] [velký smích] [mrknutí jedním okem]

170696

16.9.2008 7:10

RE: To chce klidecek.

Tom 24.?.?.?

Reakce na 170696

>Na stavbe jsem potkal za 10 let remeslniku zenskejch, ze jedna ruka mi bohate na pocitani staci.

Počínáte si dobře. [mrknutí jedním okem] Jo, za 10 let potkanejch řemeslnejch ženskejch - chlap si rychle vzpomene, kde nechal tesař díru.

>A to znam osobne uz vice zenskejch, co maji papiry na rizeni kamionu.

Až narazíte na ženskou, která má papíry na řízení manžela, ono vás to srandování přejde ...

>Ono neni ani se sexismem, ani s feminisme v realu tak, horke.

Tak tak, začíná to sakra stydnout ...

170700

16.9.2008 8:22

RE: To chce klidecek.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 170700

>...Stále vice zenskejch, co maji papiry na rizeni
>kamionu...
-----------
Nejenže mají ty papíry, ale bravurně řežou zatáčky za volantem
kamiónů, až člověka skutečně:

>to srandování přejde...
-----------
Přišlo mi e-mailem včetně fotografií...
Doposud bylo zvykem vídávat na palubě letadel ženy a to v roli letušek. Pilot letadla bylo výhradně mužské povolání. Časy se mění...Postupně přibývali v roli letušek i muži (název nexistuje). V Japonsku zašli až tak daleko, že japonské aerolinky mají výhradně ženský tým. Ano, v pilotní kabině Boeing 767 i v pilotní kabině jsou pouze ženy. Nastal však poblém s hledáním názvu, který by nahradil původní název "Cockpit" (kohoutí díra), jelikož to vyjádřuje pouze mužské obsazení pilotní kabiny. Děvčata dala hlavy dohromady a přišla se zcela příslovečným názvem - slepičárna. [chechtot]

Vysvětlení: V prvopočátcích letectví, kdy byl pilot jako jediná osoba sedící ve vrchní části trupu letadla - mnohdy bez ochranné kopule - pouhým pohledem na solo-pilota v malém letadýlku s vlající šálou, potápěčskými brýlemi a koženou kuklou, vytvářel tento pohled dojem letícího kohouta - odtud ten název pro pilotní (tehdy jediné) křeslo - "Cockpit".

170704

16.9.2008 12:03

RE: To chce klidecek.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 170704

Název pro mužskou obdobu letušky pochopitelně existuje. Je to steward.

170726

16.9.2008 14:40

RE: To chce klidecek.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 170726

>Název pro mužskou obdobu letušky pochopitelně existuje. Je to
>steward.
----
To vím...ale v češtině? [velký smích]

170742

16.9.2008 14:50

RE: To chce klidecek.

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 170742

Že by letušák?[smích] Ne, ale v poslední době je hodně českých výrazů převzato z cizích jazyků, takže i v češtině je to - steward.

170746

17.9.2008 4:47

RE: To chce klidecek.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 170746

Ne je to letusak Jarmila a rika vetsinou booooze boooze a picha si injekce aby je mel vetsi

170799

16.9.2008 15:00

RE: To chce klidecek.

Aja 74.?.?.?

Reakce na 170704

Pohadka o umastenem, neschopnem automechanikovi a slicne, schopne Martine .

Nemam absolutne nic proti holkam- automechanikum (-ckam), jen snad, ze je to individuelni vyber...tohle pusobi, jak nabor do armady.

EU se snazi.
Boze, to jsou kraviny. [zmaten]

170748

17.9.2008 0:46

RE: To chce klidecek.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 170700

Ze by zkroceni zleho muze? [velký smích] [velký smích] Na to se papiry pokud vim nedelaji. K tomu je potreba mimoradny prirozeny talent, primo genialni intuice a more trpelivosti a klidu. Stoji vysledek vubec za takovou namahu?Brontosoauri prej taky vymreli. [mrknutí jedním okem]

170797

16.9.2008 7:41

RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 170696

>...Ono to neni ani se sexismem, ani s feminisme v realu tak, horke. Jinak by jsme zili ve velmi smutnem svete...
----------------------
René, ale tohle je jenom ten začátek. Na universitách ve Spojených státech se zavádějí v oboru psycholigie nové - prozatím dobrovolného výběru - předměty jako: "Gender Studies" (vzdělání o pohlavních rozdílech. Velice by mne zajímalo jak takové vzdělání probíhá? Snad si neukazují navzájem ve třídě pohlavní orgány? [chechtot] [chechtot] [chechtot] ), dále vzdělání pouze pro ženy: "Woman Studies" a v neposlední řadě zbrusu nový předmět "Feminismus". Máme se tedy na co těšit, až se ze školy začnou hrnout promované feministky - doktorky psychologie. Tohle bude obrovským překvapením pro mladá manželství hledající rady odborníka psychloga. Cílem feministického hnutí je rozbourat bariéry rozdílů mezi jednotlivými pohlavími. Nazývají to hrdě rovnoprávnost. Ano, všichni jsme si rovni. Jenomže tahle rovnoprávnost je v přímém rozporu se zákony přírody. Příroda (pro někoho Bůh) nás vytvořila úmyslně jako dva protiklady, kteří se navzájem doplňují. Jsou to jako dvě strany jedné mince, kdy každá strana je jiná, ale přitom společně vytvářejí jednu společnou hodnotu. Stejně tak manželský pár v rodině. Jak zpíval Jan Werich: "Ten dělá to a ten zas tohle a všichni (oba) dohromady uděláme moc". Tomuhle se říká dělba práce. Každému se toho naloží tolik, kolik je dle svých schopností (ochoten)vykonat. Stejně tak v rodině. Naopak, zásady feminismu tyto rozdíly mezi mužem a ženou ruší (postupně potlačují) pod rouškou rovnoprávnosti a je až s podivem, kolik žen na tohle s hrdostí naletělo. Ano! Máme tady konečně rovnoprávnost!!! Všichni stejně a navzájem se vystřídat. Jeden týden ty a druhý týden já. Kojení batolete musíme z tohoto cyklu vynechat, jelikož to bohužel zatím nedokážeš. A jak to nazveme?...no, samozřejmě - dělba práce!

K poznámce editora o "Home and Garden" show. Bývával jsem fanatikem uvedeného pořadu. Některé "přednášky" s praktickou ukázkou provedení a použití materiálů jsem si dokonce i nahrával při sledování na videokazety. Pořady skutečně měly - alespoň tady pro mne - vzdělávací hodnotu. Ale to bylo tehdy...tak asi před deseti lety. Mnohé pořady přebraly funkci reklamy na výrobky. Tohle už začal dělat i Bob Villa - The Old House a ostatní následovali. Moje nadšení postupně upadlo. Připadá mi to, že se pořady vyrábějí více méně na prodávání reklamního času. Zásadně nemohu vystát homosexuální pár návrhářů - Steve and Chris už pro jejich trapné oteplené vystupování. Debbie Travis a Martha Stewart považuji za slepičí představení. Poslední časem jsem přehodil vyhýbku svých zájmů převážně na samostudium historie a sledování světového politického dění. [smích]

170701

16.9.2008 15:01

RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 170701

No a teď by mne pane Mirdo zajímalo, zda je novinář Martin Komárek feministka. On totiž dnes napsal v MFD tak ostrý článek proti manželství, až se mi z toho oči protáčely. Nazýval lidi hlupáky a tak podobně, když ještě dnes vstupují do krajně nemoderního manželství. Fakticky souhlasím s expremiérem Zemanem, který opět před několika dny novinářům připomenul co jsou zač- novinářský hnůj.

Ale co jsem chtěla říct- nejen nějaké, kdovíkým placené feministky rozkládají rodinu a tak podobně. Na tomto rozkladu se stejnou měrou podílejí i kdovíkým placení muži.

170749

17.9.2008 11:45

RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 170749

Majitel firmy, který sám nemá ty potřebné schopnosti, aby zajistil, že jeho firma bude úspěšnou a prosperující entitou produkující zisky, ten si najme ty nejlepší odborníky, které si může dovolit zaplatit. ONI (nemusím rozvádět?) dělají to samé. Ta kriminální mafie, která si hraje na pány planety si už nakradla od společnosti tolik peněz, že si zaplatí ty nejlepší z nejlepších. Vojenské stratégy na organizováni a plánování válek, technické specialisty na radarové technologie k ovládání lidského myšlení, průmyslové magnáty na vývoj těch nejúčinnějších zbraní a v neposlední řadě i ty nejlepší psychology k vypracování metod, jak připravit ty nejvhodnější podmínky ke snadnému přechodu na nový světový řád.

Zdravá, silná, soběstačná a dobře fungující společnost se nikdy dobrovolně nevzdá svých svobod, zásad, vymožeností a suverenního postavení. Silný, vzdělaný a soběstačný národ je obrovskou překážkou při zpracování na oddané a poslučné ovečky. Především se musí zlomit národnostní cítění, zničit kulturní tradice, vytvořit závislost na potravinovém zásobování zvenčí, zavést centrálně kontrolovanou měnu a nikoliv poslední, ale hlavní překážka je pevný manželský svazek - neboli rodinné zázemí k vytvoření podmínek pro výchovu ratolestí na zásadách zdravého fukčního celku. Rodinné tradice prosazující zásady vzájemné pomoci, lásky jeden ke druhému, rozlišovat dobro a zlo, vytvořit respekt ke druhým lidem a respekt k majetku ostatních. Jak lze pozorovat, tak komunismus a fašismus v tomto rozmnělnění společnosti - jak plánováno - neuspěl (řekl bych, že spíše naopak - nastalo utvrzení národnostního cítění a vzájemná semknutost) a obě formy těchto zřízení stále ještě existují na různých částech zeměkoule. Jedním z dalších způsobů zničení společnosti je zničení jejiho základního stavebního článku - a to rodiny. Když si člověk podrobně prostuduje principy feminismu a jenom trochu se nad tím zamyslí, tak musí rozpoznat, že je to skutečně účinná a zaručená metoda zničení základního stavebního kamene společnosti. Rodina je na úpadku(!), což však není přirozený vývoj společnosti, ale plánovaná strategie vedoucí ke snadnému nastolení jedné světové vlády.

Paní Jarmilo. Komárka neznám, ale dovedu si představit bandu grázlů, kteří za prachy udělají to, co se od nich očekává a také jinou bandu pitomců, od kterých se sice nic neočekává, ale svezou se na vlně "popularního" hnutí, které je momentálně "in", aniž by tušili, že si tímto podřezávají větev, na které sedí. [mrknutí jedním okem]

170826

17.9.2008 11:52

RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 170826

Mirdo, myslím že jste vystihl podstatu věci. Jestli je ten viditelný rozklad mravních hodnot a rodinné morálky zapříčiněn "mocnými" v pozadí nebo jestli je vše jen důsledek vlivu nekontrolovaného trhu můžeme spekulovat, faktem je že vše se děje. Rodina se skutečně rozpadá. Zůstává otázka co dělat aby se to ZASTAVILO.

170829

18.9.2008 12:32

RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 170829

>...jestli je vše jen důsledek vlivu nekontrolovaného trhu můžeme spekulovat...
--------
Ve svém volném čase se věnuji studiu psychologie a vývoji lidské společnosti, včetně sociálních věd. Ujišťuji všechny - není to VUML, to už naštěstí skončilo. Další můj oblíbený předmět zájmů je historie. Kombinace všech uvedených oblastí mi dala docela přesný a zaručený obraz toho, co se kolem nás děje a nejen to - což považuji za mnohem důležitější - proč se tak děje? Tyhle vědomosti mi dávají i určitý náhled do budoucnosti i když přiznávám, byla by to pouze spekulace. Nesmíme však zapomenout známé rčení: "Historie se opakuje a kdo svou historii nezná, je odkázán si ji zopakovat". Na téma "femimnismu" jsem si už připravil článek pro Zvědavce, ale je to strašně dlouhé a budu to muset malinko sestřihnout. Vím tedy o čem píši a stojím si za každou větou v měm předchozím říspěvku, což nakonec i dokazuje následující:

>faktem je že vše se děje. Rodina se skutečně rozpadá.
>Zůstává otázka co dělat aby se to ZASTAVILO.
------------
Na tohle bohužel nemám přímou odpověď. Řešení, které se mi zdá nejpřijatelnější:
a) začít s důslednou výchovou ratolestí u sebe v rodině. Podotýkám, že základní kurz dětské psychologie je podmínkou. Zásadně ignorovat a odmítat feminismus - ten prosazuje pravý opak.
b) vykopnout vládu (pro výstrahu ostatním doporučuji přísné tresty), přinutit lidi k zavedení přímé demokracie a udržet to! Národ, který nebojuje o své svobody si žádné svobody nezaslouží a tohle myslím smrtelně vážně.
c) dostat média do svých rukou a pokračovat v osvětě, důraz na školství (zdarma a pro všechny), začít učit pravdivou historii, udržet si vlastní měnu a soběstačnost v potravinové výrobě. Absolutně odmítnout cokoli s nápisem: "Monsanto". Vymyslet pořádný průser a nechat se vykopnout z EU! Zavést staré narodnostní tradice i kdyby to mělo znamenat: "pouze stejnokroj do základní školy". Vytvořit spravedlivé zákony pro celou společnost bez rozdílu majetkové nadřazenosti...trestat úplatky, zavést zákon a pořádek do celé společnosti a vytvořit spravedlivé odměňování. I v kaitalistické společnosti volného trhu lze toho zákony dosáhnout.
d) až začne společnost prosperovat a zbaví se dluhů, zrušit daně z příjmů. Daň z prodeje musí být pro produktivní vládu dostačující. Oposiční strana přebírá důslednou a poctivou kontrolu nad stranou vládnoucí (pamatujme - úplatky jsou trestné). Jelikož vláda jsou zaměstnanci lidu, lid (komise) určuje jejich plat a to do důsledků (včetně požitků z funkce) a také to bude podmíněno na úspěších jednotlivých členů vlády. Samovolné přidávání na platě, soukromé použití vládniho letadla a podobně, se trestá jako krádež veřejných prostředků a znamená to okamžitou ztrátu zaměstnání (odnětí svobody) a doživotní politic...Automaticky kráceno

170934

18.9.2008 12:34

RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 170934

- pokračování -

Samovolné přidávání na platě, soukromé použití vládniho letadla a podobně, se trestá jako krádež veřejných prostředků a znamená to okamžitou ztrátu zaměstnání (odnětí svobody) a doživotní politické vyřazení.

Možná, že jsem něco vynechal, ale podrobnosti se vystříbří postupně. Teď jde o to, kde začít?

170935

18.9.2008 15:22

RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 170935

Naprosto souhlasím se vším, co jste napsal. A souhlasím i s tím předešlým Vaším příspěvkem, co jste napsal o manželství. Akorát bych poopravila jedinou věc. Nevím jak v Kanadě, ale tady v Česku prakticky nikdo žádnou pořádnou feministku neviděl. Ale o to víc se tyto neexistující feministky používají jako strašáci na všechno. Jenže! On ten rozklad rodiny organizuje úplně někdo jiný. Organizují ho ti, kdo mají moc nad poslanci, takže poslanci odsouhlasují čím dál šílenější zákony, které jsou zcela jasně namířené proti rodině. A pak je zde ještě mainstream, jehož vlastníkem jsou světoví óbrboháči a mezinárodní bankéři a tento mainstream píše přesně tak, jak si to tito óbrboháči přejí. To znamená, že taková Mladá fronta (kde jak žába na prameni sedí prodejný Komárek) píše tím způsobem, že 90 procent článků je namířeno proti pevným vztahům a manželství a jen asi tak 10 procent článků manželství a pevné vztahy chválí. A to je velmi zlé.

Ta situace s feministkami mi připomíná scénu, kde toreador dráždí býka rudým hadrem. Býk se vrhá na ten hadr, ale nevšimne si, že za všechny ty rány, co jsou mu uštědřeny může ten toreador. Feministky jsou ten rudý hadr a toreador to jsou zákonodárci (ale ve skutečnosti jen taky loutky v rukou mocných) a mainstream (ale rovněž jen loutka v rukou mocných). Takže vlastně ten toreador jsou ve skutečnosti světoví vládci, kteří úmyslně řídí většinovou společnost do atomizace a všeobecného morálního rozkladu.

Oni totiž ti světoví óbrboháči tu většinovou společnost vnímají jen tak nějak jako takové žížaly, které si žijí a jsou pro ně užitečné, neboť svou činností zkypřují JEJICH majetek, jejich zemi, pracují a udržují vše v pořádku. Ale když se jim to hodí, tak ty užitečné žížaly kdykoliv zkompostují (války), nebo oberou o majetek, prostě cokoliv, tito bezcharakterní psychopati se fakticky cítí jako vládci planety.

170958

19.9.2008 9:23

RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 170934

No to už by skoro bylo na volební program [smích] Pokud by se to podalo poněkud diplomatičtěji (tzn. aby to bylo méně napadnutelné ze strany těch co rádi lepí nálepky extrémismu). V něčem bychom se shodli, v něčem ne ale určitě by se to dalo dopilovat. Na jednu stranu mám pocit, že společnost na nějakou takovou stranu už dlouho čeká ale na stranu druhou myslím, že na ni není stále ještě připravena. Ke každé změně, kterou provedou skuteční lidé ze skutečné potřeby (nemám na mysli mediální komedii ve stylu sametu) je potřeba aby lidé tzv. "Padali na držku" .. a to sám uznáte se neděje. Lidé si naopak myslí (čti věří propagandě), že vlastně žijí v blahobytu, mají svá práva a svobody a hlavně šanci do budoucna.

171047

5.10.2008 8:23

RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 171047

>No to už by skoro bylo na volební program.
---
Zapomněl jse na jednu nejdůležitější věc a to je zdravotnictví. Měl bych jisté řešení, ale jsme již v archivu a nikdo to tady číst nebude a v současné době by to stejně vyznělo jako utopie.

>...Na jednu stranu mám pocit, že společnost na nějakou takovou stranu už dlouho čeká ale na stranu druhou myslím, že na ni není stále ještě připravena. Ke každé změně, kterou provedou skuteční lidé ze skutečné potřeby (nemám na mysli mediální komedii ve stylu sametu) je potřeba aby lidé tzv. "Padali na držku" a to sám uznáte se neděje. Lidé si naopak myslí (čti věří propagandě), že vlastně žijí v blahobytu, mají svá práva a svobody a hlavně šanci do budoucna.
------
Zdání klame. S vámi, jean laroux, o tom diskutovat nemusím. Vím, že Vy máte přehled o těch zákulisních tazích. Lidé jsou ochotni za peníze prodat svoje svědomí, zapomenout na morální zábrany, zapomenout na národní uvědomění a tradice, zkrátka - zaprodat vlastní národ. Máte pravdu, že lidi budou muset padat na držku, aby se dosáhlo změny k lepšímu. Mám silné obavy, že ten pád bude skutečně dosti bolestivý. Kdo nebude souhlasit s nastolením jedné světové vlády, bude považovám za teroristu a jako s takovým s ním bude naloženo.

172351

17.9.2008 13:25

RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....

Striga 85.?.?.?

Reakce na 170826

Tvrdíte, že rozbití rodiny je plánovaný proces, vedoucí k nastolení světovlády. Auau, kam na takové názory chodíte?

Nefunkční rodina produkuje tolik problémů, že není zájmem nikoho, aby fungovala špatně nebo vůbec. I soudruzi zjistili, že společná výchova od malého dítěte není to pravé.

Nefunkční rodina plodí kriminálníky, nevzdělance, nezaměstnané, alkoholiky, feťáky, lidi neschopné založit dobře fungující rodinu. To fakt nikdo nepotřebuje. Na tom světovládu, produkující bohatství, nikdo nepostaví.

Původně fungoval rod jako širší kolektiv pro získávání potravy, ochranu jedince, pro reprodukci. Časem se začaly rody drobit na rodiny, nad nimi bylo místo rodového zřízení velení ze strany státu. Ten přebíral postupně i role úzké rodiny - zabezpečit slabé jedince mateřskou, nemocenskou, důchodem, dětským domovem, starobincem, nemocnicí. A také omezoval - už se nešlo bránit sám se zbraní v ruce, na to máme policii a soudy apod.

V současné době máme tolik možností, jak zachránit osamělého ohroženého jedince pečující společností, že rodina nemá zájem plnit svou základní funkci. Nic ji k tomu nenutí. Než by se lidé postarali o staré rodiče, raději volí domov důchodců a dovolenou u moře. Než další dítě, to raději další auto. Než udržet rodinu s protivným chlapem, abychom měli na chleba - to můžu zůstat sama, uživím se. Než se oženit, založit rodinu a makat - to raději do třiceti na sociálce, maminka uvaří, stát přispěje. Co takhle před sto lety, kdo by živil zdravého nepracujícího třicetiletého pořízka? Utáhla by osmdesátiletá babička vlastní domácnost, majíc dvě děti v tomtéž městě o pár ulic dál?

Manželství je možná v současné době někým pojímáno jako zázemí pro výchovu a zplození dětí, ale mimo naši dobu konzumu mělo především ten účel, aby vznikla nová domácnost, nová výrobní jednotka, nové společenství, které bylo schopno postarat se o své členy. A o tom, že manželé především zakládají novou domácnost, o tom je v současné době manželství. Určitě ne o tom, že si někdo chce s milovaným partnerem dalších padesát let mailovat, jednou týdně se pomilovat někde v hotelu a dál být každý zvlášť.

Ty děti tam nevidím jako nutnou věc, nevidí ji ani zákon. Jinak bychom my bezdětní a staří byli vyloučeni z možnosti oženit se nebo vdát.

Proč by měl někdo zájem bourat společenství,kde se pár lidí postará o sebe navzájem? Vždyť je to podstatně levnější, než když se má postarat někdo jiný. A on by se musel postarat, pokud by to nedovolil těm blízkým.

Zkuste si přečíst něco od Možného, Kellera, Neumanna a napište mi, kde jste našel, že někdo má v současné době zájem bourat a rušit rodinu.

170839

17.9.2008 16:44

RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 85.?.?.?

Reakce na 170839

Vážená Strigo, napsala jste to bez vší ironie výborně. Jenže ti skalní vyznavači plánované světovlády budou nejspíš argumentovat tím, že rozbíjení fungující rodiny se realizuje právě pro vznik problémů, vedoucích až k zničení těch podřadných národů. Když má někdo utkvělou představu, ani železná logika jej nepřesvědčí o její nesmyslnosti. To už pak je záležitost psychiatrů.

170849

18.9.2008 20:51

RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 170849

Když má někdo utkvělou představu, ani železná logika jej nepřesvědčí o její nesmyslnosti. To už pak je záležitost psychiatrů.
------------
Máte vynikající postřeh pane Kramáři, ale jste úplně mimo! V právnické terminologii existuje jistá formulace: "Neznalost zákonů neomlouvá". Jak lze pozorovat z vaších příspěvků, tak se hrdě řídíte zásadou: "Když to není vidět, tak to neexistuje". Odmítat názory jiných, jelikož nezapadají do mé - nevědomostmi podložené - iluze života? Připadá mi, že jste takhle v podstatě šťastný člověk a všemi možnými způsoby si to chcete udržet.

Človíčku...zkuste se příště řídit při hodnocení názorů jiných tou Vaší: "Výchovou úspěšně vnucenou galantností" a nepropadejte návalům emocí, jak jste tady bezděčně vykřiknul: "To už pak je záležitost psychiatrů"! Může to potom vzbudit dojem, že se při psaní vaších příspěvků díváte na sebe do zrcadla.

Rád bych vám osobně objasnil moji motivaci, proč se zde veřejně projevuji. To, co zde na Zvědavci píši je zcela dobrovlná činnost s úmyslem poradit, povzbudit, upozornit, varovat a některým i pootevřít oči, abych jim pomohl dostat se ze života iluzí. Tito lidé, se svým zpátečnickým názorem, se mohou dobrovolně a poslušně postavit na opačnou stranu provazu a táhnout proti zájmům většinové veřejnosti. V žádném případě nemám v úmyslu klamat a ze zásady nelžu. Podotýkám, že nemám žádné finanční i jiné výhody za to, co píši a proto nemám ani důvod psát cokoliv jiného, než to, o čem jsem sám přesvěčen, že je to ta pravdivá realita dnešního světa. Uznávám, že se mohu mýlit. I několikrát potvrzený zdroj informací může být zavádějící. Ale proto jsme tady na Zvědavci, abychom si to prodiskutovali a shodli se na jednotném a nebo i opačném názoru. Považuji za ztrátu času diskutovat s různými "Kramáři", kteří si pokaždé dupnou nožkou, když daný předmět diskuze je mimo jejich rámec chápání. Kapíšto?

170994

18.9.2008 23:55

RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 85.?.?.?

Reakce na 170994

Vážený pane Mirdo,

závěrem svého velmi rozhořčeného a neomaleně osobního příspěvku uvádíte, že považujete za ztrátu času diskutovat s různými "Kramáři", kteří si pokaždé dupnou nožkou, když daný předmět diskuze je mimo jejich rámec chápání. Má výchovou úspěšně vnucená galantnost mi velí, abych i v tomto případě respektoval toto Vaše jistě uvážlivé přání a trpělivě vyčkal okamžiku, kdy změníte názor.

S úctou stále Váš Jiří Kramář

171012

5.10.2008 8:03

RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 171012

>...Má výchovou úspěšně vnucená galantnost mi velí, abych i v tomto případě respektoval toto Vaše jistě uvážlivé přání a trpělivě vyčkal okamžiku, kdy změníte názor.
-----
Ti zvídaví se ptají ostatních a snaží se společně odhalovat různá světová zákulisní tajemství a ti ostatní, vědomostmi nezatíženi jedinci, bláhově sedí spokojeně v koutku a s úsměvem olizují to jejich jediné: Klašterní tajemství.

172349

18.9.2008 15:34

RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 170839

Očekával jsem sáhodlouhou reakci, ale částečně jste si i odpověděla v souhrnu sama. Tak postupně.

>Tvrdíte, že rozbití rodiny je plánovaný proces, vedoucí k
>nastolení světovlády. Auau, kam na takové názory chodíte?
-----
Snad to moc nebolelo? Je to kombinace učení, životních zkušeností a soustavného čtení. Pozorování světového dění, pozorování postupných změn kolem sebe, porovnávání historických událostí k současnému vývoji a na základě toho vytváření svého názoru.

>Nefunkční rodina produkuje tolik problémů, že není zájmem
>nikoho, aby fungovala špatně nebo vůbec. I soudruzi zjistili,
>že společná výchova od malého dítěte není to pravé.
-----
Soudruzi ano, ale opět...neznalost skutečné historie nám nedává celý obraz - proč byl zaveden komunismus? Nemyslím ten započatý výstřelem z Aurory, ale ten, kdy Stalin konečně otevřel oči, uvědomil si pravidla hry, sám, ač židovského původu, udělal ve vládních orgánech čistku a stejného se dožadoval po Gottwaldovi. Principy komunismu už byly jednou zavedeny, ale komunistický režim byl o něčem jiném. Proti očekáváni se postavil proti svým tvůrcům. Nebudu zacházet do detailů, všiml jsem si, že na "pohádky" už (ještě?) nevěříte. Máte-li zájem, ozvu se s bližšími podrobnostmi až na vaši případnou reakci.

>Nefunkční rodina plodí kriminálníky, nevzdělance,
>nezaměstnané, alkoholiky, feťáky, lidi neschopné založit
>dobře fungující rodinu. To fakt nikdo nepotřebuje. Na tom
>světovládu, produkující bohatství, nikdo nepostaví.
------
Já vás plně chápu a naprosto s vámi souhlasím, ale povídejte tohle psychopatickým parazitům toužících po světovládě. Mají to sice dobře promyšleno, ale jak je vidět, doposud se jim nedaří. Ale nepodceňovat...chybami se člověk učí a my, jelikož se nám skutečná historie zatajuje, máme tedy "prd" k nakouknutí.
Následující části přeskočím. To už jsou jen následky a snad z pouhé neznalosti a nebo z lenosti (neberte to osobně) se nesnažíme zkoumat jejich příčiny. Tam jste si odpověděla sama, že záleži na samotných jednotlivcích.

>Manželství je možná v současné době někým pojímáno
>jako zázemí pro výchovu a zplození dětí, ale mimo naši
>dobu konzumu mělo především ten účel, aby vznikla nová
>domácnost, nová výrobní jednotka, nové společenství,...
------
Atd.,atd.,atd...Tady jste mi nic konkrétního nesdělila. Ale stejně to proberme.
Ve zdravě fungující společnosti, kde se dává důraz na vzdělání, udržují se základní rodinné trdice, rovněž národnostní a kulturní tradice, správná výchova jedince je důležitá na pokračování funkčního cyklu společnosti:
a) Výchova a studium, b) pracovní zařazení (placení daní) a
c) zasloužený odpočinek. Následující generace to z daní utáhne. Tohle zahrnuje i tělesně a duševně postižené. Národní tradice pokra...Automaticky kráceno

170964

18.9.2008 15:44

RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 170964

- pokračování -

a) výchova a studium,
b) pracovní zařazení (placení daní) a
c) zasloužený odpočinek. Následující generace to z daní utáhne. Tohle zahrnuje i tělesně a duševně postižené. Národní tradice pokračují dál z generace na generaci. Naopak...ve společnosti, kde se dlabe na zdělání, vláda vychovává poslušné a pracovité ovce - platiče daní bez dotěrných dotazů a požadavků a v neposlední řadě také voliče vládních činitelů. Ale i tohle by se dalo nazvat: "Pokračování cyklu společnosti".

>Ty děti tam nevidím jako nutnou věc, nevidí ji ani zákon.
>Jinak bychom my bezdětní a staří byli vyloučeni z možnosti
>oženit se nebo vdát.
---
Tohle už je individuelní názor. Nikdo heterosexuální manželství nezakazuje v závislosti na počtu dětí, případně manželství bezdětné. Každý, ať si tu svoji životní pouť zorganizuje podle svých představ, přání, schopností a možností. Osobně nemám vyhraněný názor a pokud ostatní respektují pocity a práva moje, potom to je vzájemné a i tak jsem velmi tolerantní. Mohu i prohlásit: "Co se děje za mými zády mne nezajímá, pokud tím však netrpí osoba třetí". Např.je mi šumafuk když si lidé se stejnou sexuální orientací podepíší na upevnění svého vztahu partnerskou smlouvu. Dle mého názoru se však manželský svazek týká tradičně páru: muž a žena. Pokud se však společnost většinově rozhodne a místo partnerské smlouvy se to nazve manželstvím, i tohle příjmu a nebudu brblat. Co mi však vadí, když se umožní homosexuálům a nebo lesbičkám adoptování dětí. Tohle mi už vadí a mám k tomu důvod. V tomto případě bych se i ozval se svým nesouhlasem. Zase jenom z důvodů zájmu těch dětí s přihlédnutím na jejich zdravý a přirozený vývoj. Na toto téma respektuji názory ostatních, přesto však nemíním dále diskutovat. Svůj názor jsem si již vytvořil.

>Proč by měl někdo zájem bourat společenství,kde se pár
>lidí postará o sebe navzájem?
--------
Ta vzájemná starost jednou padne, ale jak jsem se zmínil už dříve, odpovím na případnou reakci.

>Zkuste si přečíst...
--------
Tolik mám toho rozečteného, že nevím, kde jsem přestal. Vytižuje mne hodně zaměstnání a nebýt v této době na nemocenské, ani bych tu nediskutoval.

>Napište mi, kde jste našel, že někdo má v současné době
>zájem bourat a rušit rodinu.
--------
Pokud znáte anglicky, zásobím vás mnoha odkazy a pokud je to s anglinou slabota, čtěte pozorně Zvědavce. I tady se to dá vyčíst.

170967

20.9.2008 16:54

RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....

Striga 85.?.?.?

Reakce na 170967

Žádná společnost nemůže v současné době dlouhodobě opomíjet vzdělání. Tolik kopáčů a uklízeček zase nepotřebujeme, abychom si mohli dovolit nevzdělávat lidi napříč celou společností.

Uplatnění na trhu práce je dnes především otázkou vzdělání, tupí a neznalí jedinci prosperitu nepřinesou. I v Číně potřebují i na obsluhu strojů lidi, kteří to umí, a ani velké stavby lopatou už dnes nikdo budovat nebude.

Nebo že by cílem těch "parazitů, dychtících po světovládě" - oj, jak vášnivé označení - byl třeba stát složený z většinových cigánů - málo pracujících, hodně ze zvláštních škol, hodně lidí v důchodu a na sociálce? Kdo by na ně dělal? Na čem by ti paraziti parazitovali?

Na druhé straně - kdo dovolí, aby na něm ti paraziti parazitovali? Pokud jsou to až takoví psychopati, jak naznačujete, to opravdu sebou nechá tolik normálních lidí orat a vláčet, aby těm psychopatům tu světovládu umožnili?

Jdu do sebe a začínám uvažovat, čím přispívám k vybrání několika desítek psychopatů, kteří pomohou vybrat několik vyšších psychopatů, ti si volí vůdce a vůdci jednotlivých celků jsou buď psychopati sami nebo dovolí dalším, ekonomicky dobře situovaným psychopatům, aby si tu světovládu realizovali. Myslím parlament, vládu, předsedu vlády, prezidenty.

Dobře nám tak, deseti milionům nečinných, že dovolíme, aby si na nás ti psychopati tu světovládu zkoušeli.

Na druhé straně musím uznat, že ti psychopati jsou celkem schopní, když je poslouchá několik miliard.

171117

5.10.2008 7:39

RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 171117

Byl jsem načas zaneprázdněn, tak jsem si odpovědi odložil na volnější dny.

>Žádná společnost nemůže v současné době dlouhodobě opomíjet vzdělání. Tolik kopáčů a uklízeček zase nepotřebujeme, abychom si mohli dovolit nevzdělávat lidi napříč celou společností.
----
Zacházíte do krajností, pani Striga. Jistěže společnost nepotřebuje tolik uklízeček, ale dnešní společnost (ovládaná někým jiným) zase nepřipustí příliš vzdělaný národ. Hloupé stádo se nebude ptát nepříjemné a dotěrné otázky a natož ještě povzbuzovat ostatní ke svrhnutí vlády. Historie nám dává příklady, kdy každý moudrý panovník dával důraz na vzdělání svého národu, což dávalo zase podnět ke vzrůstu inteligence a tím pádem rychlého pokroku společnosti. Jako příklad bych uved Petr Veliký (ruský car), Karel IV. (římský císař a král koruny české, G.W.Bush mezi dětičkami v základní škole na Floridě dne 11. září 2001. Tušíte asi, proč ho tam v ten inkriminovaný den posadili? On to jistě sám ani neví! Já vám odpovím. Plánovaná a očekávaná událost, kdy světová média a potažno celý svět uvidí "pana prezidenta", jaký má zájem o vzdělávání národu a dokonce sedí ve škole s dětmi. Často se nechával při svých veřejných proslovech slyšet s hláškou: "Ani jedno dítě nezůstane pozadu". Skutek utek a nebudu se rozepisovat o podrobnostech.

>Uplatnění na trhu práce je dnes především otázkou vzdělání, tupí a neznalí jedinci prosperitu nepřinesou. I v Číně potřebují i na obsluhu strojů lidi, kteří to umí, a ani velké stavby lopatou už dnes nikdo budovat nebude.
-----
Bavíme se o všeobecné vzdělanosti národu. Všímejte si, na jakou úroveň se postupně dostává školství v ČR. Začíná se prosazovat globalizace, což povede k úzkému výběru odborných pracovníků. Pokud bude v ČR například nadbytek uklízeček a nedostatek inženýrů, tak se inženýři přivezou z Indie. Jak jednoduché a především levné. Ještě levnější bude, že se zakázky zadají přímo firmě v Indii. Ale tohle asi ještě v ČR neznáte. To příjde později. Další váš odstavec přeskočím. Na provokace nemíním odpovídat.

>...Pokud jsou to až takoví psychopati, jak naznačujete, to opravdu sebou nechá tolik normálních lidí orat a vláčet, aby těm psychopatům tu světovládu umožnili?
----
Tichá voda břehy mele. Média (v jejich rokou) jim to umožňují a pokud jste si toho doposud nestačila všimnout, tak to dělají úspěšně a skutečně se jim daří. Bez urážky.

>Jdu do sebe a začínám uvažovat, čím přispívám k vybrání několika desítek psychopatů, kteří pomohou vybrat několik vyšších psychopatů...
----
Demokracie neexistuje a vůle lidu nerozhoduje. Nebuďtě bláhová. Pokud si myslíte, že V.Klaus byl znovuzvolen prezidentem a J.Švejnar skončil jako druhý, tak žijete v iluzích. Ty minulé volby v ČR byly pouze na seznámení veře...Automaticky kráceno

172346

5.10.2008 7:42

RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 172346

- pokračování -

Ty minulé volby v ČR byly pouze na seznámení veřejností s novou politickou figurkou. Příště to už dostane Švejnar. BTW, možná ani nevíte, jak se Havel dostal na Hrad? Proč asi byl Jiří Pehe Havlův politický poradce a Jan Švejnar Havlův poradce přes ekonomiku? Oba zmínění nejsou bývalí emigranti, ale nastrčení agenti těch - říkejme jim po našemu - psychopatů. Pehe studoval v New Yorku školu CFR (Council on Foreign Relations) a Švejnar byl zaměstnancem Světové banky. Nebudu více rozebírat. Chce to mít oči otevřené. To platí i na závěrečné odstavce vašeho příspěvku.

>Dobře nám tak, deseti milionům nečinných, že dovolíme, aby
>si na nás ti psychopati tu světovládu zkoušeli.
----
Chce to studovat a ne zaslepeně přihlížet, vtipkovat a radovat se.

172347

16.9.2008 6:34

Docela chapu,

Aja 74.?.?.?

ze pani Eva-Britt Swensson si nepreje, aby spodni pradlo Wonderbra nenabizela Eva Herzigova. [smích] [smích]

170697

16.9.2008 13:57

RE: Docela chapu,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 170697

No, kdyby reklamu na zenske spodni pradlo delal osklivy chlap s pupkem, tak by to jiste idelalo diru do sveta. [velký smích] [velký smích] Nevim jestli to teda neni sexismus proti chlapum, mozna jsem zasel prilis daleko a skoncim v base. [mrknutí jedním okem]

170738

16.9.2008 6:40

trybunka femynyssmu

Tom 24.?.?.?

>Eva-Britt Svensson uvedla, že si je vědoma toho, že reklamní průmysl se snaží dohlížet na nezávadnost vlastních reklam ...

Otázkou ovšem je, nakolik si je Eva-Britt Svensson vědoma snaživé nedohlížitelnosti závadné reklamy vlastní ...[mrknutí jedním okem]

Vložený obrázek

Ono se sice říká, že jedna fotka vydá za tisíce slov, ale nikde už se neuvádí, že fotka může i zabít! Pánové, nevím jak vy, ale při pohledu na tento vizuální terorismus - já se začínám bát!

Ještě klika, že se této tribunky feminismu nedožil Julius Caesar. Po dobyvačném tahu na tuto ženu by mu nezbývalo, než v poselství Senátu uvést: "Přišel, viděl a upadnul mi."

170698

16.9.2008 13:33

RE: trybunka femynyssmu

Aja 74.?.?.?

Reakce na 170698

Tome, nebudte precitlivelej, predstavte si ji v reklame na plavky.
Nejsou vsechny feministky ve vekove kategorii 45 let a vice?

170735

16.9.2008 19:43

RE: trybunka femynyssmu

Tom 24.?.?.?

Reakce na 170735

>Tome, nebudte precitlivelej, predstavte si ji v reklame na
>plavky.

Díky za tip. Už jsem se uklidnil ...

Vložený obrázek

>Nejsou vsechny feministky ve vekove kategorii 45 let a vice?

Hmmm, dosud jsem si, já bláhovec myslel, že pouze pomsta zhrzené milenky je pomstou nejstrašnější ...

170768

16.9.2008 6:45

krajcir

Peter Micko 85.?.?.?

Len mala poznamka k poznamke editora [smích]
Muzi boli vzdy najlepsi krajciri (aj moj dedo bol). Bolo to vzdy velmi vazene povolanie. To iste plati aj o kucharoch a uciteloch. No v detstve (80 roky) som sa stretaval len s kucharkami, ucitelkami (okrem telocvikara) a krajcirkami... Kto tu buduje stereotypy viac ako komunisti ci prezlecene komunistky za feministky [smích]
Ale vazne. Je to pravda. Coraz viac su zobrazovane zeny v profesiach, ktore v podstate nerobia (automechanicky, stolarky ci stavbarky) a vyzera to fakt smiesne a umelo.

170699

16.9.2008 12:08

RE: krajcir

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 170699

Je země, kde takové funkce vykonávají, třeba v bývalém SSSR, nyní Rusku, ovšem tam je to způsobeno několika faktory:
1. Po II. světové válce tam chlapů moc nezbylo
2. Ti kteří zbyli byli v armádě, u policie a podobně
3. Proč by měli dělat, když je to lepší sedě u lahve s vodkou.
Je na to klasický vtip: Volha, z mlhy se vynoří člun, Ivan sedí na přídi, manželka usilovně vesluje. Sergej na něj zavolá: "Kam jedeš?" "Nevidíš, ženu vezu do porodnice." Takhle si to ale asi feministky nepředstavují. [smích]

170728

16.9.2008 7:53

Doplňující návrh

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Rozhodně by se mělo zavést další opatření, které posílí morálku národa - pokud manžel ukáže svojí ženě pindika jindy než ve středu večer, půjde bručet za harrasment. Je snad jasné, že ženy nejsou žádné sexuální objekty a muži musí začít ovládat svoje zvířecí pudy.
[chechtot]

170702

16.9.2008 9:48

RE: Doplňující návrh

Cosmic 194.?.?.?

Reakce na 170702

Ovládat své pudy? Na to nemaj [smích] Z mužů se stali frustrovaní zbabělci a bohužel přišla doba, kdy začnou pociťovat, kdo je to žena. Je mi líto, že musim pálit do vlastních řad, ale mé zkušenosti jsou jednoznačné. Kam se poděly zkoušky dospělosti? Pak musíme počítat, že tady budou místo bojovníků jen zákeřní vrazi ať už skuteční, či potencionální, ochotní se nechat naverbovat kdejakym ksindlem. Pokud si nějakej duševní mrzák myslí, že agrese je síla, neví o síle naprosto nic. A to, že v čele feministek stojej nějaký megery, to už je prostě daň za lidskou hloupost, ale na podstatě věci to nic nemění.

170714

16.9.2008 8:02

zensky pleme zkroti..

ladaaaa 195.?.?.?

..jedine valka! a hlavne se s nima VUBEC NEBAVIT!!!
ladA

170703

16.9.2008 15:20

RE: zensky pleme zkroti..

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 170703

Vy jste na hlavu, viďte? Jděte se léčit.

170751

16.9.2008 17:01

RE: zensky pleme zkroti..

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 170751

Ale no tak, paní Jarmilo, možná to byla jen připomínka k ženské válce, tak jak jí známe z Pověstí českých (jestli se dobře pamatuji)... [smích]

170756

16.9.2008 17:28

RE: zensky pleme zkroti..

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 170756

Žádná ženská válka neexistuje, existují jen placení manipulátoři davů a placená novinářská propaganda, která se snaží zničit naše normální vidění světa. ONI totiž vědí, že atomizovaným lidem se mnohem lépe vládne než těm žijícím v pevných svazcích a zakotvených ve velkých rodinných klanech.

Co se týče reklamy, tak jsem si vzpomněla, že se mi tedy hrubě nelíbila reklama, kde muž svou manželku vypustil jako nafukovací pannu, aby měl od ní pokoj. Ne že bych tu reklamu zakázala, ale hned jsem si řekla: Tak chlapci a máte po ptákách. Fernet stock svému muži již hodně dlouho nekoupím.

170758

16.9.2008 22:00

RE: zensky pleme zkroti..

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 85.?.?.?

Reakce na 170758

Tak jako obvykle s Vámi téměř stoprocentně souhlasím. Propagovat chlast tak primitivním a veřejným způsobem se mi z duše hnusí. Ovšem co se trestání Vašeho muže týká, za decentně podstrčenou lahvičku alespoň Klášterního tajemství bych se rád přimluvil.

170786

18.9.2008 13:04

RE: zensky pleme zkroti..

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 170786

Ovšem co se trestání Vašeho muže týká, za decentně podstrčenou lahvičku alespoň Klášterního tajemství bych se rád přimluvil.
------
Zdá se, že pan Kramář jako obvykle nepochopil? To, co napsala paní Jarmila, vůbec neznamená potrestání svého muže, ale odmítnutí výrobku propagovaného hnusnou reklamou. Kapíšto?

170946

18.9.2008 15:03

RE: zensky pleme zkroti..

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 85.?.?.?

Reakce na 170946

Kapím ledacos - ovšem jako obvykle vždy po svém a své záměry realizuji pokud možno ohleduplně - zejména na veřejnosti vůči cizí manželce. Pokud by totiž manžel paní Jarmily skutečně velmi rád Fernet a bylo mu kvůli hnusné televizní reklamě nabídnuto ono Klášterní tajemství, nejspíš by tu decentně nabízenou lahvičku pochopil sice správně, ale své manželce by s šarmem jemu určitě vlastním doporučil to, co si já ve své výchovou úspěšně vnucené galantnosti nemůžu dovolit ani soukromě k manželce vlastní. Sebekriticky však přiznávám, že podle sebe soudím tebe a většina lidí mne proto často nechápe správně.

170955

18.9.2008 15:33

RE: zensky pleme zkroti..

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 170955

Ne, je to trošku jinak pane Jiří.[smích] Samozřejmě, že svého muže tímto nijak netrestám, protože je mu to celkem jedno, co mu přinesu. Fernet stock citrus jsem kupovala z toho důvodu,že tam jsou údajně nějaké ty léčivé bylinky- a ty se přece vždycky hodí, aby byl člověk zdravý. [smích] Muž je velký mlsoun, občas ho nazývám pralinkou, protože má rád koláče a všechno sladké. Tím fernetem si poléval třeba meloun nebo nanukový dort. No a teď mu k těmto účelům kupuji rum a je to ještě lepší než ten fernet. Bylinky jsem oželela.

170963

18.9.2008 18:49

RE: zensky pleme zkroti..

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 85.?.?.?

Reakce na 170963

"Bylinky jsem oželela."

Touto poslední větou jste se dobrala skrytého jádra mého úvodního uvažování a dáváte mi, vážená paní Jarmilo, konečně za pravdu. A jste ještě lepší, než jsem předpokládal. Tak trochu mi totiž najednou připomínáte velikého Járu da Cimrmana, neboť po jeho vzoru, jakožto novátorská pedagožka, za blbost svých nezvedených žáků trestáte sama sebe. Až tam Vás zavedla ta Vaše jinak velice chválihodná citovost.

170984

18.9.2008 21:32

RE: zensky pleme zkroti..

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 170984

Teď Vás nějak nechápu pane Jiří. Proč bych jako měla trestat sama sebe? Že jsem přestala kupovat fernet stock? Mně na tom pití vůbec nezáleží a mému muži jakbysmet. To že jsem je přestala kupovat je moje jediná obrana proti jejich útoku. Prostě nebudu vydávat své peníze za něco, co mě svou reklamou bytostně sere. Ono jako není třeba s ženskou diskutovat, ono stačí když se prostě vypustí? A co takhle ji rovnou zabít? To je taky takové zrušení.

Třeba když Saudek celou Prahu ošperkoval svými nahými prdelemi, tak jsem proti tomu nemohla dělat vůbec nic, i když mi to taky moc vadilo. Ale zde mohu dělat alespoň to, že si prostě ten výrobek nekoupím. Je to moje jediná obrana proti zhovadilosti.

171000

18.9.2008 23:28

RE: zensky pleme zkroti..

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 85.?.?.?

Reakce na 171000

Paní Jarmilo, že mne nějak nechápete opravdu chápu. Možná jsem primitiv, jak mi často jiní naznačují, ale pokud něco oželím, chápu to tak, že mi na tom něčem oželeném záleželo a měl jsem to rád - jako například Jakamarus. A jsem už takový hamoun, že se toho něčeho nehodlám vzdát jenom proto, že jiný a jinak utvářený primitiv tomu mému oblíbenému něčemu dělá opravdu zhovadilou reklamu. Obzvlášť když vím, že dobrý a již zvěčnělý znalec našich (ale i jiných) poměrů rád a velmi pravdivě říkával: "To je blbé! To se bude líbit!" Zrovna tak chápu, že statisticky snadno doložitelně bývám i se svým vkusem ve výrazné menšině a proto mne ani nenapadlo, že by tou reklamou chtěli útočit zrovna na mne. Proto těm zadavatelům zhovadilé a slušné lidí pobuřující reklamy budu svým bojkotem jejich výrobku leda tak směšný, což by nebyla žádná tragédie, neboť důvodů ke smíchu (ten je skutečně léčivý) nám všem neustále ubývá, zatímco konta těch nechutných grázlů s chutným pitím utěšeně rostou. A porostou i kdyby je všichni diskutéři ze Zvědavce bojkotovali kolektivně. Ale zlobte se na mne jak chcete - i tak mám i ten Fernet pořád docela rád.

171010

19.9.2008 7:19

RE: zensky pleme zkroti..

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 171010

Já se na Vás vůbec, ale ani trošku nezlobím pane Jiří.[smích] U toho fernet stocku to nebyla jen ta reklama s tou vypuštěnou gumovou pannou. Oni ještě rozvěsili po celé Praze reklamu propagující lesbismus. Bylo to něco na ten způsob, že si to ženské mají spolu dělat samy, zatímco muži si spolu mohou popíjet fernet stock.

Mně někdy připadá, že některé reklamy jsou víceúčelové a že ani nemají za úkol propagovat nějaký výrobek. Že těm zadavatelům vůbec ani nezáleží na výsledku, zda se výrobek prodá či neprodá. Ale že ty reklamy mají za úkol vymývat lidem mozky žádaným směrem- prostě že je to rafinovaná propaganda, která má jiné cíle než jen prodat nějaký fernet stock. Jsem si říkala, když tak tu cestu každé dva metry lemovaly bilboardy s dvěma líbajícími se ženskými, že se snad ti výrobci fernetu dočista zbláznili. A taky mě napadlo, kde vzali tolik peněz na tak obrovské množství bilboardů, vždyť se jim ten fernet za tak drahou reklamu nemůže ani vyplatit?

171035

19.9.2008 8:16

RE: zensky pleme zkroti..

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 85.?.?.?

Reakce na 171035

Moc jste mne potěšila, vážená paní Jarmilo, že na věc jdete tím správným způsobem - přes peníze, které údajně hýbou světem. Jenže tím světem hýbou ti, co ty peníze mají a kteří se pro tuhle vášeň skutečně, a zatím zcela beztrestně, dopouštějí masového vymývání mozků - ovšem nikoliv masem. V tomhle bodě souhlasím i se svým momentálně velice vzrušeným a však jen domnělým ideovým odpůrcem. Jako malý chlapec jsem s rodiči bydlel po válce v Mikulově, v domě a současně v palírně nejspíš zplynovaného židovského vinopalníka, a proto vím, kolik ten člověk už před válkou investoval do reklamy. I nám s bratrem ta jeho skutečně masívní reklama byla ohromně užitečná, neboť když jsme to všechno za skutečně nekřesťanský peníz odvezli do sběrny naproti synagogy (ta najednou stála na Husově ulici), koupili jsme mamince k MDŽ velice drahý "pomněnkový" servis, který stál půl maminčina měsíčního platu a po kterém ona zatím beznadějně toužila. Ostatně již Henry Ford, toho světově proslaveného jména první, říkával, že pokud by měl pět posledních dolarů, čtyři z nich by investoval právě do reklamy. Ze špatné ekonomické rozvahy bych ty světovládce nikdy nepodezíral. V konečném součtu se jim to obvykle velmi dlouho vyplácí - i když na ně občas také trhne. Ovšem náhle mne zamrzelo, že žiji tak daleko od Prahy a spousta skutečné legrace se ke mně ani nedonese. Proto Vám děkuji.

171040

19.9.2008 12:07

RE: zensky pleme zkroti..

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 171040

Jen bych dodal pane Kramáři, že existuje reklama a reklama.


V tomto našem "vyspělém" západním pokryteckém systému, kde se bílá pokud se to hodí prezentuje jako černá a naopak a peníze přece nesmrdí (a když tak jenom trošku[smích]) je reklama opravdu VELMI důležitá a věděl to už pan Ford i vámi uváděný nejspíše zplynovaný židovský vinopalník.

Dejme tomu, že se jedná o tzv. normální reklamu, která upozorňuje na nějaký výrobek/službu, který je potřebný a celku užitečný, potom to je z jistého pohledu v pořádku.


Co ale v případě, že se jedná o druh reklamy, na který upozorňuje striga a pí. Jarmila. Tedy o reklamu neetickou, brnkající na hrubé emoce, pudy a skryté závislosti občana/občanky, reklama která pro peníze do těch správných kapes nebo JINÉ CÍLE a velmi často PODPRAHOVĚ manipuluje podvědomím nevědomého občanstva?

Také je to tzv. košér? Vždyť máme svobodu v podníkání a tržní hospodářství bez přívlastku, ne?


Znovu se tedy vracím k úvodu svého příspěvku. Není reklama jako reklama a o to (mimo jiné) tady GO.
jansmith[smích]

171061

19.9.2008 18:00

RE: zensky pleme zkroti..

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 85.?.?.?

Reakce na 171061

Vážený Jenesmithe, i když to tak nevypadá, ve spoustě věcí stran reklamy a řízené manipulace s vědomím lidstva souhlasím nejen s Vámi a paní Jarmilou, ale - dle mého jistě nedokonalého úsudku - i se silně vzrušivým Mirdou. Ovšem nemiluji příliš kategorických a jednoduchých soudů o jediné a proto univerzální příčině zla v tom našem úspěšně prohnívajícím světě. V takové vizi světa postrádám totiž místo pro zlo sice vědomé - ale neprvoplánové. Chybí mi v takovém univerzálním pohledu na svět místo pro individuální zlo sekundární - jakoby z nouze. Například spousta těch zdánlivých JINÝCH cílů zcela nepochybně pochází z vědomého a jistě zlovolného zneužívání vědeckých poznatků o člověku reklamními "kreativci", kteří se snaží potencionálního zákazníka zaujmout jakkoliv. Pro přemíru reklamy v nouzi nejvyšší je jim i jakákoliv lidská špatnost dobrá, ale se snahou ovládnout svět taková reklama souvisí opravdu velice volně.
Poněvadž podstatnou část svého života jsem se zabýval věcmi lidským okem neviditelnými a pracně jsem se musel přesvědčovat o existencí jevů opravdu náhodných a pomíjivých - trvajících mnohdy jen pár stomilióntin sekundy - snaha po co největší přesnosti i v uvažování se mi stala potřebnou. Na otázku co s neetickou reklamou, která nám opravdu škodí, se mi odpovídá docela snadno. Dříve než bude pozdě, musíme změnit neetické podmínky ve společnosti, neboť je to právě ona, která takovou reklamu vyžaduje nebo jen připouští. Uznávám, že je to odpověď "na prd", ale jaký život, takové otázky a odpovědi.

171080

19.9.2008 23:36

RE: zensky pleme zkroti..

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 171080

Hezká odpověď pane Kramáři a zase jen dodám, že si osobně také nemyslím, že všechny nekalosti našeho světa nebo všechny neetické reklamy slouží k ovládnutí světa apriori.

Hodně pravdy bude na vašem příkladu reklamních "kreativců". To vše patří k věci.


Já ale spatřuji podstatu problému někde jinde. Vše o čem se bavíme jsou jen průvodní jevy Systému, který tak jak je nastaven a historicky spravován někomu/některým velice vyhovuje, protože zneužívá negativní vlastnosti průměrné lidské povahy. Místo aby byly poměry ve společnosti nastaveny směrem k etice, morálce a humanitě, Systém (např. určitá reklama) v lidech posiluje přesně opačné hodnoty. Cílem je ovládat masy a při tom kumulovat pro ego a život v luxusu vyvolených finanční prostředky. Systém, který k tomu používá neetické, nečestné a nesportovní prostředky správně zaslouží označení pokrytecký. Někdo říká, že konečným cílem je NWO, RFID čipy pod kůží apod.

Když pozorujeme politický a technický vývoj posledních let, nemáte pocit, že to přesně tímto směrem postupuje? Jestli ano, tak asi na tom něco bude nebo ne?


Píšete, že dříve než bude pozdě, musíme změnit neetické podmínky ve společnosti, neboť je to právě ona, která takovou reklamu vyžaduje nebo jen připouští.

Kdo je ale ta společnost? Jsou to všichni její jedinci nebo jen určitá její skupina, která správně brainwashed na takovou reklamu reaguje a asi ji i vyžaduje. Co ti ostatní, ti neexistují?

Proč lidé, kteří mají nástroje tyto věci usměrňovat naslouchájí ve věci reklamy jen té "určité" skupině povolných a tu druhou, která takovou reklamu nemusí ignorují??? Nejsme opět v kruhu u peněz do těch správných kapes?


Jak ale změnit podmínky ve společnosti pokud nezměníte od základu systém založený na pokrytectví a neodstavíte od opratí lidi před i za oponou, kteří jej historicky řídí a kteří jsou tím pádem za jeho chod (proti nebo pro dobro VŠECH zúčastněných) ODPOVĚDNÍ. Lokajové a kolaboranti, kteří takový systém zavlažují by jako plevel bez vláhy bez svých pánů brzy uschli.


Podle mne změny nejde dosáhnou jinak než výchovou od spodu, aby si stále větší počet lidí začal uvědomovat jak a proč je s nimi manipulováno a postupně tato síla vědomých začala měnit systém tzv. k lepšímu.

I webziny a diskuze jako je tato plní účel osvěty a nositele informací, které by ti rovnější raději udrželi pod pokličkou. A je jen otázkou jestli to stačí nebo jestli zbývá dost času, aby to tímto tempem přineslo žádané ovoce dříve, než bude pozdě. Necenzurovaný internet je protiváhou pokryteckým snahám mocných před, za oponou i jejich lokajům a je možná i nadějí lidstva do budoucnosti (viz kontroverzní RFID ve všem a v každém nebo mírové zradary budované ve jménu pravdy, lásky a demokracie - s výhledem na SkyNet).
jansmith[smích]

171095

20.9.2008 22:14

RE: zensky pleme zkroti..

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 85.?.?.?

Reakce na 171095

Jenesmithe, myslím si, že mohu odpověď zahájit větou tuším z Knihy džunglí: Jsme jedné krve - ty i já! To ovšem neznamená, že se nemůžeme lišit v některých názorech.
Od devíti let se na popud mé babičky zabývám historií a došel jsem k přesvědčení, že je chybné a beznadějné měnit svět násilím - zejména násilím prosazovanými revolucemi. Ty totiž vyrábějí nové svaté nespravedlivě ukřižované a umožňují internacionále mocných neustále manipulovat s vědomím neuvědomělých - a těch je stále určitě jen "náhodou" většina. Po každé revoluci - a často se jim není možné vyhnout - se za nějaký čas objeví období napravování "revolučních křivd a bezpráví". Je to jako nějaký cyklicky pracující vícetaktní motor, jehož každý cyklus má ten zážeh a následný výbuch (Spartakiádu) ve stále větším rozsahu, což je způsobeno jak zdokonalováním techniky, tak život likvidujících technologií a také vědeckým zkoumáním člověka samotného. On se totiž mocnými dá koupit téměř každý - je to jen otázka ceny a způsobu.
Takže jedinou možnou cestou ven z toho zhovadilého a neustále se opakujícího cyklu je podle mého názoru poctivá výchova odborně zdatných a humanitně uvědomělých dětí - a to nejen vlastních - což se nejsnáze uskutečňuje osobní příkladem.
Přestože společenské změny se neustále zrychlují, celý proces je velice dlouhodobý (přesahoval donedávna délku jednoho lidského života) a proto nejen my, ale především naše děti jsou naše naděje.
Jistotu, že se změna k lepšímu podaří, přitom nemáme a nevíme ani, zda již není pozdě. To ovšem neznamená, že bychom se neměli snažit. Vždyť nic jiného jedinci s hrdým označením druhu homo sapiens sapiens stejně nezbývá.

171133

16.9.2008 22:24

RE: zensky pleme zkroti..

Mic 83.?.?.?

Reakce na 170758

Ano Jarmilo?! - to se ani nedivim. Nelibila se nejenom vam, ale i celemu feministickemu siku v CR. A dokonce na ni poradali hon. Mohla jste se pridat a nehrat tady radoby prijatelnou hru "neviditelne ruky trhu".

Moje segra mi ohledne toho rekla - pokud ma kramy tak se mu ani nedivim. Trochu zenske sebereflexe a nadhledu by neskodilo ze? A pokud ma Vas muz fernet rad, tak mu nezavidim -jeho zena kvuli takoveto usmevne kravine hraje truci truc a nic nekoupi - jak smesne a smutne zaroven.

170789

17.9.2008 8:39

RE: zensky pleme zkroti..

Striga 85.?.?.?

Reakce na 170789

Jarmilo bacha,
je třeba být korektní vždy a všude. Musíte do sebe nechat rýpatjak osobně, tak obecně, radostně kupovat zboží, které ukazuje ženy jako protivné a odstranitelné ježibaby, nepříjemné osobní pocity necítit, potlačit,jiní vědí lépe, co máte cítit a prožívat.

Nepřipomíná Vám to Orwella? Ne,to jsou naši hoši diskutéři na Zvědavci. Vaše jednání je směšné, smutné, truci truc, kravina, oni chtějí nadhled a Vaši sebereflexi.

Takže pro příště - nekritizovat, neangažovat se, chválit, být netečně nad věcí, s úsměvem hráče pokru se vysmívat těm, které něco rozčílí.....

170807

17.9.2008 12:06

RE: zensky pleme zkroti..

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 85.?.?.?

Reakce na 170807

Vážená Strigo, jak přesný a výstižný je Váš postřeh a jak moc se současně mýlíte! Skutečně se řada diskutérů na Zvědavci nachází ve Vámi tak krásně a věcně charakterizované myšlenkové úrovni. A i Vy určitě, snad stejně dobře jako paní Jarmila, víte, proč je tomu tak. Proč jsou ti brutto muži ve srovnání s netto ženami už tak podvědomě a nesmyslně brutální. Pro lepší srozumitelnost v závorce uvádím jednu součást vysvětlení: (brutto/netto = s pytlem/bez pytle). Ovšem já nevím, proč v zápalu boje všechny diskutéry rodu mužského házíte do jednoho pytle. Tímto jednopytláctvím se vždy cítím být hrubě diskriminován. Jakoby mi někdo neustále podsouval, že při svých názorech musím být vlastně netto! Jelikož jste současně svými formulacemi i velice sugestivní, odcházím se raději zkontrolovat.

170831

20.9.2008 17:10

RE: zensky pleme zkroti..

Striga 85.?.?.?

Reakce na 170831

Hihi, to jste mě dostal, s tou nejistotou a sebepřekontrolováním. Moje jednopytlovost - tedy všichni do jednoho pytle -pramení z toho, že se do doby napsání příspěvku ozývali jen ti z jednoho pytle. Teď tedy Vy - z jiného. Díky za to.

171121

20.9.2008 22:40

RE: zensky pleme zkroti..

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 85.?.?.?

Reakce na 171121

Není zač! Ovšem mám-li být spravedlivý, ten dík patří mé ženě, kterou byste měla znát buď ze sletů nebo z toho Vašeho pytle.
Než ji zbavila řeči mozková mrtvice, čtyři a třicet let jsme spolu vedli vědecké disputace, při nichž jsem si zpočátku v závěru debaty ztěžoval: "Nechápu, proč se tak dlouho otravuju s ženskou, která je tak líná, že vůbec nepoužívá logiku! Připadám si jako blbec!"
S velice vlídným úsměvem mi radívala: "Kdybys tak zbytečně často nepoužíval to tvoje nesmyslné jako - ani by sis nepřipadal!"
A tak jsem záhy pochopil, že jsem pouhý mužský, který se ještě dlouho bude muset učit.

171136

17.9.2008 12:19

RE: zensky pleme zkroti..

Mic 213.?.?.?

Reakce na 170807

Ahh dalsi angazovana soudruzka, tentokrate s pohadkou o citech a Orwellovi. Na rozdil od vas by ze me Orwell radost nemel protoze svoje chovani ohledne reklam neberu tak citove a angazovane, ale fernet kupuji proto, ze mi chutna. A nejake sceny typu vyfukovaci pana a napr chudak kluk z Girls talk me nechavaji chladne.
Uz si predstavuji scenu v korektni domacnosti: On: Milacku koupis mi prosim ten Fernet (kdyz uz jdes do te samosky)Ona: Nekoupim protoze jejich reklama urazi zeny a mam z ni spatnej pocit. Ha Ha......a btw nektere zeny muzou byt protivné ježibaby kterych by jste se rad zbavil (stejne tak jako muzi)a je mi sumafuk jestli jsou a nebo nejsou v reklame....

170833

16.9.2008 8:27

Ono jim to bohužel funguje.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Abychom se přes všecky ty peripetie dobrali ke kýžené katarzi je třeba mít stále na zřeteli kdo a proč tu agendu za takový prachy tlačí dopředu. Tady by stačilo kouknout kteří pánové jsou největšími donátory těch feministických spolků. Provázanost kroků, vedoucích v poslední době k rozbití tradiční rodiny je do očí bijící. Všecky ty harašmenty, domácí násilí, týrání dětí,feminismus atd. jsou kroky směřující k rozbití rodiny a depopulaci. Je to forma biologického válečnictví a skupina osob která to provádí je snámi prakticky ve válečném stavu. Jejich cílem je demoralizovat společnost a ořezat naše stavy. Tak to vidí John.

170706

16.9.2008 15:26

RE: Ono jim to bohužel funguje.

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 170706

Souhlas. Já to vidím taky tak. A ještě bych přidala registrované partnerství, které naší drazí a zlatí poslanci možná zanedlouho odsouhlasí na stejnou úroveň jako manželství. A ještě bych připomněla, že mužů-poslanců je mnohonásobně víc než poslankyň a přesto takovéto paskvily odsouhlasují jako na běžícím pásu. Takže znovu opakuji- podplacené feministky jsou hadra proti podplaceným mužům, kteří jdou sami proti sobě. Tohle je třeba si uvědomit.

170752

16.9.2008 18:57

RE: Ono jim to bohužel funguje.

Saša 74.?.?.?

Reakce na 170752

>A ještě bych připomněla, že mužů-poslanců
>je mnohonásobně víc než poslankyň a přesto takovéto
>paskvily odsouhlasují jako na běžícím pásu. Takže znovu
>opakuji- podplacené feministky jsou hadra proti podplaceným
>mužům, kteří jdou sami proti sobě. Tohle je třeba si
>uvědomit.

Muži poslanci jsou stejně prodejní jako ženy, když je poptávka tak ještě větší šlapáci (odvozeno od šlapka) a ono je to ke všemu ještě „galantní“ k těm úzkoprofilovým poslankyním, ženám a teploušům. Chráníme přece ta něžná pohlaví [chechtot]

170765

16.9.2008 9:09

neuvěřitelný...

Filla 86.?.?.?

Kam až tohle kádrování povede? Do čeho všeho budou všelijaké spolky a tlupy strkat za chvíli rypák? Místo toho, aby se celkem jednoduše děti odmala vychovávaly k úctě a respektu ke druhým lidem bez rozdílu náboženství, pohlaví atp., budou na ně v dospělosti útočit ze všech stran zákazy, příkazy, pravidla, cenzura, a hlavně - korektnost. Přece je mi milejší člověk, který třeba "nemá rád" lesbičky, ale nikdy by žádné neublížil, ani je nenapadal slovně apod. Dnes má každá skupina pocit, že celý svět je povinnen se před ní klanět.
Jsem ženská, ale snad nic mi není protivnější než fanatický feminismus. Přece mě tak Pán Bůh stvořil - menší, drobnější, jemnější, tak co se budu cpát do slévárny, jen abych těm chlapům ukázala jaká jsem borka? K smíchu.

170710

16.9.2008 22:53

RE: neuvěřitelný...

Cerw 82.?.?.?

Reakce na 170710

potlesk naprosty souhlas

a presne o ty prikazy a zakazy jde zatim jsme jen ve fazi kdy zkouseji co jim projde ... (proslo jim toho uz hodne)

to ze si tu rekneme ze se nam to nelibi je ale jen provni krok a pred nami dlouha cesta k nejake zmene

170793

16.9.2008 9:23

Doplnění k doplnění editora

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Už jste si také všiml, že většina hlavních superhrdinek nese jméno Sarah nebo Rachel ? [velký smích]

170711

16.9.2008 22:57

RE: Doplnění k doplnění editora

Cerw 82.?.?.?

Reakce na 170711

ze by stejna nahoda jako obsazeni svetovych politickych, financnich a kulturne-medialnich kruhu ...?

kdy uz tem gojum konecne dotece ktera bije?

170794

16.9.2008 9:35

Názor jedné škaredé slepice

Striga 85.?.?.?

Nazdar chlapci, dovolím si trochu zakvokat ze svého ženského hlediska. Jako ženu mě uráží každá reklama, kde je žena použita jako krásný, sexuální chutě vzbuzující, spoře oděný kus masa.

Vyhnout se tomu nelze. Bilbord na koupelny - žena v kalhotkách. Kupodivu ne třeba zpocený, koupelechtivý svalovec nebo čachtající se dítě. Fotky nových aut - téměř pubertální dívka se ve spodním prádle - pardon plavkách - tulí ke kapotě. Pokračovat se dá donekonečna. Teď třeba běží v televizi reklama na T-mobile, dívky v plavkách tancují kolem rozpačitého oblečeného muže u bazénu.

Reklamu, která vzbuzuje sexuální chutě, pochopím leda u prostředků na erekci. Já bych teda víc uvítala reklamu na úžasný, vzrušující lubrikační gel....

Pánové,zkuste si představit místo každé polonahé dívky v reklamě něco jiného - dvacetiletého kulturistu. Nebo Seana Coneryho, ten je sexy skoro pro každou ženskou. Jak by vám bylo, kdybyste si několikrát denně museli připomenout, že vám svaly slábnou, figura se hroutí, pleť povoluje, erekce neposlouchá, občanka je nechutně staromódní a všude ti krásní mladí kluci....

Pak byste možná taky chtěli cenzuru, změnu, ohledy, nebo jen lidskou slušnost.

Taky jsem byla před pár lety kus krásného, mladého, štíhlého, žádoucího masa. Uráželo mě, že se ke mně jako k takovému kusu masa lidé chovají.

Dnes je mi přes čtyřicet, tělo úměrné věku a lidé mě naštěstí chtějí pro to, co dělám, ne pro to, jak vypadám. Ale v principu mě uráží, že žena je v reklamě v drtivé většině prezentována jako sexuální objekt.

A vy, chlapci, jako ti blbí, kterým stačí ukázat pěknou nezralou slečnu a koupíte všechno. To vám nevadí?

Cenzura shora moc nevyřeší. Ale když tak čtu vaše machistické názory, říkám si, jestli ty feministky nemají ve spoustě věcí pravdu.....

170712

16.9.2008 11:51

RE: Názor jedné škaredé slepice

voyta 85.?.?.?

Reakce na 170712

"Vyhnout se tomu nelze." Ale jde ja nic takového nevnímám, asi proto že to nevyhledávám. O ženách si dělám názor z realného života a ne z reklamy.
"A vy, chlapci, jako ti blbí, kterým stačí ukázat pěknou nezralou slečnu a koupíte všechno." proboha s kým se to stýkáte [překvapení]

170724

16.9.2008 20:57

RE: Názor jedné škaredé slepice

Striga 85.?.?.?

Reakce na 170724

Já takové hochy nevyhledávám, ale tvůrci a plátci reklamy si asi myslí, že to tak je. Proč by tam jinak ty slečny dali? Že by si mysleli, že tlustá Máňa z Horní Dolní Lhoty uvidí sexy kočku a koupí zboží, které ta holka propaguje?

Jestli se Vy dokážete vyhnout té hromadě reklam, tak to asi sedíte doma bez kontaktu s vnějším světem. Já si pouštím televizi a nebaví mě nutkavě přepínat na jiný kanál, když jdou reklamy, coby pozorný řidič vidím bilbordy podél silnic, nemám selektivní vidění v časopisech..... Já se těm reklamám v běžném životě vyhnout neumím.

170773

16.9.2008 21:56

RE: Názor jedné škaredé slepice

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 158.?.?.?

Reakce na 170773

ale ale co to čtu[smích]
kvůli tomu, že vy se reklamám vyhnout neumíte byste chtěla zavádět cenzuru?[smích]

170785

17.9.2008 8:51

RE: Názor jedné škaredé slepice

Striga 85.?.?.?

Reakce na 170785

Máte poněkud jednodušší uvažování. Nevyjádřila jsem názor, že chci zavádět cenzuru, ani to, že ji chci zavádět, protože se té reklamě neumím vyhnout. Tak sebestředná nejsem.

Zkuste si znova přečíst, co jsem napsala, možná pochopíte. Jestli ne, další vyjádření vám stejně nepomůže pochopit.

170810

16.9.2008 22:40

RE: Názor jedné škaredé slepice

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 170773

Všechno se dá naučit strigo, i to ignorování zblblé reklamy. Stačí být vědomý a nenechat sebou ani podprahově manipulovat.

Příkladem je nářek zadavatelů reklamy na internetu, kde po počátečním bůmu (než lidi pochopili o co go a zvykli si), nyní návštěvníci internetu klikací banery apod. dle průzkumů podvědomě ignorují.


Pro mě osobně jsou reklamy v TV atd. důvodem tyto přednostně IGNOROVAT. Nedovedeš si představit jaká to je slats od těch "židáků" nic nekoupit??? [smích]

Upozorňuji, že vyráz "židáci" jsem si vypůjčil z historie, kde platil pro lidi, kteří pro osobní zisk manipulovali jinými nebo je zneužívali (lichva apod.). Osobně si myslím, že by se tato nálepka neměla týkat židovského národa jako celku, ale určité skupiny lidí s dolárky místo očí obecně, a to bez ohledu na národnost, rasu, stranickou knížku nebo krevní skupinu.
jansmith[smích]


PS: Jeden dotaz strigo a neber ho prosím osobně. Ten nadpis: Názor jedné škaredé slepice si použila proč? Náhodně nebo měl něco vyjadřovat?

170792

17.9.2008 8:47

RE: Názor jedné škaredé slepice

Striga 85.?.?.?

Reakce na 170792

Nebyla to náhoda, ale úmysl. Aby si vševědoucí chlapci nemuseli šoupat prstíky na klávesnici. Určitě by vyjádřili názor, že jsem asi nehezká a primitivní, když evidentně nesnáším krásné, mladé a úspěšné holky. Tak jsem se za škaredou slepici označila sama, abych jim ušetřila práci.

Na zablácený cíl už není taková radost házet bláto, na čistý cíl je to pro některé jedince slast. Tak jsem jim tu radost sebrala. Míru ironie ať si každý doplní sám...

170809

17.9.2008 11:06

RE: Názor jedné škaredé slepice

jansmith1984 141.?.?.?

Reakce na 170809

Myslel sem si, že to bylo schválně a chápu proč.

Docela s tebou strigo souhlasím i v tom jak hodnotíš vliv kontroverzní reklamy na určité kategorie lidí a jak tvůrci pro to, aby pro zisk z prodeje, tedy peníze do té SPRÁVNÉ kapsy (nebo jiný cíl) zaujali ty nevědomé zneužívají tzv. lidskou přirozenost, tudíž některé instinkty, které náleží evolučně nižším živočišným druhům.

Žijeme v systému, který je v područí oběživa, které přeci nesmrdí[smích] a tomu je podřízeno (zejména v soudobém kořistnickém kapitalismu, který funguje na dluh a pokrytecky) takřka všechno.


Co bych rád ale zdůraznil. Tyto vnější podněty a nejen ony můžeme brát TAKÉ jako zkoušku vlastních schopností chápat souvislosti našeho světa v celku a trénovat na nich svou odolnost vůči vnější manipulaci, ale i vlastním nedostatkům.

Jak jinak bychom zjistili, že podléháme sebelítosti, sebedůležitosti a dalším negatovním emocím, pokud by neexistovaly podněty, které je v nás (pokud je ve své povaze ještě máme) vyvolávají?


Toto je jedním z možných přístupů jak postupně získat rezistenci nejen proti manipulativní a neetické reklamě, ale i jak dále pracovat na sobě, což je nakonec již zde několikrát zmíněná "cesta osobního růstu".

Tedy možný závěr: Pokud mne reklama potká, tak ji buď registruji nebo také ne. Neprchám ale před ní, protože to je znakem závislosti, ale plně si uvědomuji co je zač a kdo a za jakým účelem ji vytvořil. Dále mám soucit s těmi, kteří nejsou tak v obraze jako já a sami nevědomě podléhají jejím nástrahám a pokud to má smysl, pokusím se jim naznačit o co jde.

No a protože mne se reklama nijak emočně nedotýká (jsem na ní indiferentní) necitím žádne negativní ani pozitivní pocity, nemám ani důvod se k vůli ní jakkoli vzrušovat nebo rozčilovat a výsledkem takového postoje je vnitřní nezávislost a nadhled...
jansmith[smích]

170820

18.9.2008 7:09

RE: Názor jedné škaredé slepice

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 170809

Myslim si naopak, ze budete velmi atraktivni zena. Jedine atraktivni zena se muze obavat zmeny. Vite reknu vam kousek jednoho pribehu. Prave dnes zemrel jeden uzasny clovek v mem zivote.[pláč][pláč] Byla to velmi atraktivni zena s duchem ktery by ji mohli mnozi zavidet. Nevim jak ostatni, ale ja jsem ji nikdy nevidel jako kus masa, byla jako moje sestra, kterou jsem nikdy nemel. Nikdy jsem se nesnizil k nejakemu flirtu. Proc reaguju tady. Proc vubec reaguju?Prosla nekolikrat chemoterapii[pláč][pláč], tezka nemoc v ni jeste vice zvyraznila charakterove vlastnosti, ktere mela uz predtim. A naprosto zatlacila starosti o nejakou atraktivitu. Presto utrpeni do ni vlozilo krasu, ktera prosvitala zevnitr. Krasa v gestech, hlase, myslenkach, zarila z oci. Slovy nedokazu pospat, co prave ted citim.[pláč][pláč]

Reklame ma kus masa se da bez problemu vyhnout, vim o cem mluvim. Neni to pouze pokus degradace zen, ale nas muzu na kus slintajiciho dobytka. Zadny chlap, ktery je zamilovany se nediva na zenu, kterou miluje jako kus masa, zadny!! Ani na sve skutecne pratele se muzi vetsinou nedivaji sexistickymi brylemi. Vy zenske to navic velmi dobre poznate a nepripustite se do skutecneho okruhu duvernych pratel nekoho takoveho, pokud o to neni oboustrany zajem.

Jenom jedna poznamka k te Zidovce v jinem prispevku. Vite nekteri lide v mem zivote, kterych si vazim meli ze stejnych pocitu vuci mne nutkani sdelit mi, ze jsou Zide. Byl to velmi zahanbujici okamzik, ale muzu vas obezpecit, ze pro obe strany!! Jedna motlitba, ktera je dobra pro takove jako jsem ja. Lide, ktere ja miluji budou vedet, o jakych osobnich vinach ted mluvim.

Muj milostivy Pane,
mrhal jsem casem sveho zivota
delanim mnoha nepotrebnych veci.
Tohle vsak neni jedna z nich.
V tuto chvili pokorne prosim -
zit nekolik chvil sveho zivota spravne.

Za vsechno v nasich zivotech
co jsme meli myslet, ale nemysleli.
za vsechno co jsme meli rict, ale nerekli.
za vsechno co jsme meli udelat, ale neudelali.
Modlim se milostivy Pane
a prosim za prominuti a odpusteni nasi viny. [pláč] [pláč]

170896

20.9.2008 17:36

RE: Názor jedné škaredé slepice

Striga 85.?.?.?

Reakce na 170896

Máte pravdu, zamilovaný se nedívá na ženu jako na kus pěkného masa. Ale ti, kteří zamilovaní nejsou, ti jsou schopni a ochotni brát ženu jako pouhý erotický objekt, kus pěkného masa, které je obalem pro pohlavní orgány.

Jsem ráda, že už nejsem dvacetileté kuřátko s pěkným ksichtíkem, plochým bříškem a krásnýma dvojkama, ale svým čtyřem křížkům úměrně zchátralá, ale taky úměrně zkušená a světa znalá ženská. Už nejsem jen objekt ženského pohlaví, ale upotřebitelný člověk s mozkem.

Svět je úžasný i bez sexy jedinců, krémů na pleť /teď na něj běží reklama na Nově/, džín pod pupek, trik nad pupek a skvělé rtěnky.

Vaši bolest ze smrti blízké osoby chápu, sestře se zabil v srpnu syn a já, sama bezdětná, se s tím velice těžce vyrovnávám.


Nějak už se tady pozapomnělo, o čem článek vlastně byl.

"které by ukončily zobrazování žen jako sexuální objekty a posilování genderových stereotypů" - a vo vo vo tom to bylo. Mi to vadí taky. Ne komu to přineslo zisk, co si za to ten parchant koupí, kupodivu nikoho nenapadne, že z akcií bohatnou i akcionáři, ze zisku se může rozšířit podnik nebo uživit a udržet zaměstnanci v době neúspěchu, za všechen zisk majitelů nejsou jen jachty, kaviár a vily.

Co takový Baťa - tolik zaměstnanců, tolik zboží, milion zákazníků denně - že se nemluví o tom, kolik měl domů, aut, lodí....

Kladu si otázku, jak bohatý a úspěšný je ten, koho rozčilují zisky zadavatelů reklamy, světovláda světovládců a zákeřné likvidování rodiny.....

Pud agrese je vyvinut u každého, aby byl organismus připraven bránit sebe a své bližní. Pokud není objekt agrese, je pořízen - nějaký se najde, buď se agrese obrátí pro jedinci samému - např. sebevražda pro drobnost, nebo se "jde" po něčem dalším. Je stále proti čemu a za co bojovat....

Třeba proti židovské lobby, novému světovému pořádku, psychopatickým světovládcům nebo proti ďáblovi. Není nad kontext doby....

171122

16.9.2008 11:54

RE: Názor jedné škaredé slepice

Saša 74.?.?.?

Reakce na 170712

Nebuďte pesimistka!

No, muži jsou stimulováni vizuálně. Pro ženy by televize musela mít ruce, ale oni na to také přijdou paní Striga. [chechtot]
Po pravdě však i ženy positivně reagují na obrázek ženy v kalhotkách nebo bez nich, podprahově vidí mladou a půvabnou samu sebe nebo si mylně představí, že v prádélku či šatičkách zeštíhlí jak podvyživená modelka. Co takhle flirt a pochvalu, to také nemáte ráda? Trochu optimismu a nezáviďte starým chlípníkům, ti si ani v mysli nepřipustí něco o neposlušné erekci. [chechtot] Sean Conery nám nic neříká, ale pro mě za mě ať klidně prodává, dámské prádlo. [chechtot] Kupodivu některé ženy chtějí být žádoucí, dokonce i po padesátce. Do jisté míry se to některým i daří a pak některé reality života bychom si neměli ani připouštět pro uchování mentálního zdraví.

Jinak nic proti Vašemu pohledu, nemyslím to zle. Kdysi jsem chtěl mít v ložnici zrcadlo na stropě (a nikdy neměl), dnes bych všechna zrcadla doma zakázal, abych se sám do nich nemusel dívat! [oči v sloup]

170725

17.9.2008 22:07

RE: Názor jedné škaredé slepice

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 170725

>Po pravdě však i ženy positivně reagují na obrázek ženy v kalhotkách nebo bez nich, podprahově vidí mladou a půvabnou samu sebe nebo si mylně představí, že v prádélku či šatičkách zeštíhlí jak podvyživená modelka. Co takhle flirt a pochvalu, to také nemáte ráda?

Muž je člověk davu, zástup žen je vždy poněkud komický.
Žena velmi ztrácí, existuje-li hromadně.


To je citát Karla Čapka. Já k němu jen dodám to, že většina žen(myslím si to, já to tak mám) si tuhle skutečnost uvědomuje a snad i proto většina žen takové reklamy nemá ráda. Je to prostě konkurence.

>Kdysi jsem chtěl mít v ložnici zrcadlo na stropě (a nikdy neměl), dnes bych všechna zrcadla doma zakázal, abych se sám do nich nemusel dívat!

[smích] Teké jsem chtěla. Dnes už po tom netoužím, je to špatně, nebo jen zdravý vývoj?

170878

18.9.2008 8:39

RE: Názor jedné škaredé slepice

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 170878

Stejně bychom neměli zapomínat na tu menšinu žen, které jsou rády když jim ta ostatní většina závidí [velký smích] Kdyby kterákoliv z té většiny měla kouzelný prsten a mohla se stát tou mladou, krásnou konkurencí (tj. menšinou) točila by kolem prstíku bez mrknutí očka .. [cool]

170900

18.9.2008 9:32

RE: Názor jedné škaredé slepice

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 170900

>Kdyby kterákoliv z té většiny měla kouzelný prsten a mohla se stát tou mladou, krásnou konkurencí (tj. menšinou) točila by kolem prstíku bez mrknutí očka .. [cool]

A pánové ne? [oči v sloup]

Každá žena chce být žádaná, přitažlivá. Žádná nesní o tom, jak bude celý den někde v koutě, kde si ji nikdo nevšimne. To už ale není ani tak otázkou pohlaví, jako spíš toho, že člověk z podstaty nechce být sám. A ženám tělesná atraktivita jen pomáhá tomu nebýt sama.
A ta menšina žen, která je ráda, když jim většina závidí? Mě to příjde v jistém smyslu lidské a skoro až přirozené. Problém, že některé osobnosti nedokáží vydržet jen u toho "je ráda" a začnou chtít víc.

170910

18.9.2008 10:18

RE: Názor jedné škaredé slepice

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 170910

Začnou chtít víc a najednou prodávají i víc než jen svou krásu. Jenže pokud už toho prodávájí příliš stávají se prodejnými a jako prodejné už jsou přijímány. .. Tohle vše by se pochopitelně týkalo i mužů kdyby po nich existovala taková poptávka [smích]

170917

16.9.2008 12:06

RE: Názor jedné škaredé slepice

google 84.?.?.?

Reakce na 170712

>Jako ženu mě uráží každá reklama, kde je žena
>použita jako krásný, sexuální chutě vzbuzující, spoře
>oděný kus masa.

kym to nie ste vy, preco vas to ma urazat?
ked sa na druhej strane zovseobecnuje: "vsetky zeny su sliepky, mrchy, atd....."
tak vy prva kricite: nezovseobecnovat!

kazda, ktora tam svoju prdel vystrci, to robi na vlastnu zodpovednost a na vlastne triko.
ona tam urcite nevystrkuje prdel za vas.

>Pánové,zkuste si představit místo každé polonahé dívky v
>reklamě něco jiného - dvacetiletého kulturistu. Nebo Seana
>Coneryho........

v zivote by ma nenapadlo, aby ma sfrustrovala fotka Seana Cneryho, hocako velka by aj bola.
ked to niekoho frustruje, jedna sa o jeho vlastnu slabost a ta sa obvykle neriesi
v parlamente, ani zakladanim vyborov pre zrovnopravnovanie,
ale v cinkarni, u psychologa alebo v prirode. kazdemu jak je libo.

>Pak byste možná taky chtěli cenzuru,

nikdy

>změnu,

vzdy

>ohledy, nebo jen lidskou slušnost.

definujte mi ludsku slusnost.
ciste hypoteticky.
ked vam niekto povie, ze ste "sprosta krava" a ak to nahodou je pravda,
tak sice nie je slusny, ale vam to poskytne sancu sa z toho nejak dostat.

iny bude "slusny" a povie vam, ze ste "nadherna osobnost" a vy ukolisana
slusnymi klamstvami, umriete ako sprosta krava.
co bude vasa volba?

>Taky jsem byla před pár lety kus krásného, mladého,
>štíhlého, žádoucího masa. Uráželo mě, že se ke mně
>jako k takovému kusu masa lidé chovají.

ako sa k vam ludia chovaju, zalezi vylucne od vas.
na druhej strane, ked niekto nevie rozlisit kus bifteku od cloveka,
tak vtedy ma snad problem ten clovek a nie vy.
alebo ste tak slaba osobnost, ze samu seba definujete na zaklade toho,
co si mysli jedinec, ktory vas povazuje za kus mäsa?

>Dnes je mi přes čtyřicet, tělo úměrné věku a lidé mě
>naštěstí chtějí pro to, co dělám, ne pro to, jak vypadám.

rozumiem to tak, ze vas niektori ludia chcu, napriek tomu, ze ste skareda ako noc, ale ucitelka?
o kto to su ti ludia, ktori vas chcu a naco vas chcu?
do gulasa, do postele.....?? [zmaten]

>Ale v principu mě uráží, že žena je v reklamě v drtivé
>většině prezentována jako sexuální objekt.

moznoze, vas naopak uraza prave to, ze vas uz ako sexualny objekt nikto vazne neberie.
ja s tym nemam ziaden problem, ked ma niekto berie ako sexualny objekt. naopak. [velký smích]

>A vy, chlapci, jako ti blbí, kterým stačí ukázat pěknou
>nezralou slečnu a koupíte všechno. To vám nevadí?

a) nekupime
b) nieco ako "vy chlapci" neexistuje.

>Cenzura shora moc nevyřeší. Ale když tak čtu vaše
>machistické názory, říkám si, jestli ty feministky nemají
>ve spoustě věcí pravdu..... : [velký smích]

sice ja len tusim, co by to asi malo byt, tie {machistické názory)?
ale podla toho mojho tusenia, väcsi macho ako vy, sa na tomto fore nenachadza.

lovu zdar!

170727

16.9.2008 12:27

RE: Názor jedné škaredé slepice

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 170727

Hehe, myslím, že jste to vytihl, pán Google! [mrknutí jedním okem]

170732

16.9.2008 12:44

RE: Názor jedné škaredé slepice

Aja 74.?.?.?

Reakce na 170727

Potapeni se mi jevi, jako velmi inspirujici traveni volneho casu. [smích]

170733

16.9.2008 21:24

RE: Názor

google 84.?.?.?

Reakce na 170733

Aja, zrejme nie vsetci to vidia tak ako vy,
ale mne nikdy na nazore pappenheimovcov nejak zvlast nezalezalo. [mrknutí jedním okem]

170776

16.9.2008 15:56

RE: Názor jedné škaredé slepice

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Reakce na 170727

Pane editore, neurazi prispevek cislo 170727 jineho diskutujiciho, v tomto pripade zenu? Jak je mozne, ze neco tak netaktniho muzete akceptovat? Je to jenom proto, ze se jedna o zenu? Zkuste si projit i predchazejici prispevky pod znackou "google". Vetsina je podobneho razeni. Jak je mozne, ze tomu cloveku ten jeho zpusob diskuze prochazi?
Izak

(V souvislosti s článkem 170727 chápu jako netaktní názor. Stejným viděním Vaši stížnost jako pokus o kavalírské rozpoutání „flamewar“/hádky. -Moderátor. )

170753

16.9.2008 21:35

RE: Názor jedné škaredé slepice

Striga 85.?.?.?

Reakce na 170727

Obávám se, že s Vámi diskuse není možná. Z mých názorů uděláte bláboly individuálně deformovaného pomatence, své názory prezentujete jako všeobecně platná moudra. Hrušky a jablka spojit nelze.
Tak alespoň zkuste pouvažovat o tom, co jste si tak případně našel - o čem asi jsou ty machistické názory......

170781

17.9.2008 10:16

RE: Názor jedné škaredé slepice

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 170781

>Obávám se, že s Vámi diskuse není možná.
-------
Pan google Vám tady poskytl zcela zdarma internetovou psychologickou konzultaci. Čtením vaších názorů zjišťuji, že je více než chválihodné (ne-li nutné), že se pan google rozhodl vám poskytnout profesionální pomoc. Víte paní Striga, my jsme tady na Zvědavci jedna veliká - třebaže virtuální - rodina a my si tady takhle navzájem pomáháme. A vaše reakce? :

>Z mých názorů uděláte bláboly individuálně deformovaného >pomatence...
-------------
Takhle to vidíte vy osobně, ale je docela možné, že takhle vás tady vidí více diskutujících. Tohle je naprosto přirozená reakce pacienta po počáteční šokové terapii a doufám, že po uklidnění se tady v diskuzi opět objevíte s otevřenou náručí a se slovy díků a uznání. Pan google si to rozhodně zaslouží.

Teď se do vás pustím pro změnu já. Proberme si vaše jiná prohlášení:

>Mě rozčiluje a uráží to všeobecné, zavedené a bohužel zcela >běžné použití ženy v reklamě - mladá, nezralá dívka, polonahá, >dychtivá - ta je téměř jediným obrazem ženy. Ve mně to >vyvolává pocit, že jsem stará, nepotřebná, ošklivá, nezajímavá, >zbytečná.
-----------
Nejste náhodou učitelka? (mladá, nezralá, polonahá, dychtivá, máte básnické vlohy - [chechtot] [chechtot] [chechtot] ) Ale k věci. Nedivte se, paní Striga, že když sem napíšete tenhle duševní výlev, tak mnozí ze zdejších čtenářů to mohou považovat jako "Názor jedné škaredé slepice". Kde jsem jenom tenhle moudrý citát viděl? [velký smích]
Ano...tohle je váš pocit, ale napadlo vás někdy, proč se krásné ženy (dívky) nechávají rády zobrazit na stránkách časopisu "Playboy"? Proč si nechávají dobrovolně fotografovat své obnažené mléčné žlázy a poševní otvor, přestože musí vědět, že se taková dvoustránka objeví na stěnách v ložnicích mladých mužů a na toaletách ubytoven? A vězte, že tučná finanční odměna není jejich jediná motivace.

>Chápu, že pravidla reklamy jsou taková, že tento způsob asi >ejlépe prodává a trh je náš pán, že,ale mě jako ženu to uráží.
---------
S tím se už budete muset smířit. Především si musíte vypěstovat zdravé sebevědomí a zaručuji vám, že se na reklamu začnete dívat mnohdy opovržlivým pohledem. Já osobně se v žádném případě nenechám nadchnout polonahou slečnou, plazící se např.po kapotě vozu "Ferrari". Taková reklama u mne vyvolá spíše opačný efekt a už ze zásady si vůz "Ferrari" nikdy nekoupím.

>Taky jsem byla před pár lety kus krásného, mladého, štíhlého, >žádoucího masa. Uráželo mě, že se ke mně jako k takovému kusu >masa lidé chovají.
---
Když si přečtu něco tak zoufalého, tak si myslím, že by
pan google měl ve svých konzulatacích nadále pokračovat. [pláč]

170817

16.9.2008 12:20

RE: Názor jedné škaredé slepice

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 170712

Taky jsem byla před pár lety kus krásného, mladého, štíhlého, žádoucího masa. Uráželo mě, že se ke mně jako k takovému kusu masa lidé chovají.

No víte Strigo nejsou všechna děvčata jako vy. Na jednu stranu jim možná vadí, že je muži berou jako kus masa ale na stranu druhou toho hojně využívají a tím masem se stávají dobrovolně. Prostě když je poptávka tak jsou velmi ochotné stát se nabídkou. Jistě znáte z bulváru spousty příběhů mladých krásných děvčat provdaných za staré ale úspěšné podnikatele. Jistě znáte ten trend kdy prostituce (v různých podobách) je čím dál více chápána jako "normální" práce. Kdo je tím vinen ? Muži jako konzumenti ? Absence morálky v rodinné výchově ? Společnost a její tržní liberalismus, který do skupiny zboží přijal i lidskou bytost ? Já myslím, že viny jsou i ženy samotné, které z hlouposti nebo vypočítavosti tuto roli příjmají. Možná jste výjimka .. ale kolik Vás takových je ? Může Vás urážet, že žena je vnímána jako kus masa určeného ke zkonzumování. Může Vám vadit, že muži u takových žen ignorují jejich osobnost .. ale jak se chovat k někomu kdo se sám jako zboží prezentuje ?? Ostatně existuje i druhý "mužský úhel pohledu". Jak se má cítit ten bohatý, obtloustlý, starý podnikatel, když ví, že ho ta mladá kráska oblažuje svou přítomností jen kvůli jeho majetku ? Myslím, že se cítí podobně jako žena, která ví, že je objektem zájmu jen kvůli své postavě a krásné tvářičce. U jedněch není vidět osobnost (duše) skrze vrstvu makeupu "krásy" a u druhých skrze vrstvu makeupu "majetku". Vždy tu je možnost volby .. Mladé dívky mohou odolat touze po zajištění a ignorovat fakt, že mají omezený čas na to své zbraně využít. Bohatí muži si mohou uvědomit, že ona modelka je chce jen kvůli penězům a pak prostě mohou říci NE ! a poohlédnout se po nějaké úměrné vrstevnici s podobnými majetkovými poměry. No odpovězte si sama .. Udělají to ? Cílem reklamy je upoutat pozornost. Kdybyste byla blbým chlapem tak Vám ani klapky na očích nepomohou a budete se po krásných ženách otáčet. Hormony jsou hormony. Budete se otáčet i po těch na plakátech. Budete-li modelkou ráda se necháte na takový plakát vyfotit .. jednak si tak vyděláte slušné peníze abyste pak za čas měla zajištění pro sebe a své děti a jednak budete pyšná na to, že jste ideálem krásy po kterém ženy koukají se závistí a muži s žádostí. Budete-li výrobcem jistě si na propagaci pleťového krému vyberete pohlednou modelku, která naznačí ženám "Takhle budeš vypadat když si to párkrát naneseš na pleť". Třeba jsou blbé zrovna ty ženy co tomu uvěří .. No a jestli lidé obecně na základě reklamy koupí "všechno" ?? Určitě nekoupí něco čeho si před tím nevšimli že ? [mrknutí jedním okem]

170730

16.9.2008 21:24

RE: Názor jedné škaredé slepice

Striga 85.?.?.?

Reakce na 170730

Píšete o ženách, které si samy zvolí prezentaci sebe sama jako erotického objektu. O tomi nejde, to je jejich volba.

Mě rozčiluje a uráží to všeobecné, zavedené a bohužel zcela běžné použití ženy v reklamě - mladá, nezralá dívka, polonahá, dychtivá - ta je téměř jediným obrazem ženy. Ve mně to vyvolává pocit, že jsem stará, nepotřebná, ošklivá, nezajímavá, zbytečná.

Chápu, že pravidla reklamy jsou taková, že tento způsob asi nejlépe prodává a trh je náš pán, že,ale mě jako ženu to uráží.

A nebudu si namlouvat,že to nevidím, necítím, nevnímám. Neumím a nechci si zakázat určité pocity a postoje. Ani proto, že je to in, moderní, na úrovni, dobře vypadající a podobně.

170777

16.9.2008 21:55

RE: Názor jedné škaredé slepice

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 170777

Vykašlete se na všechno paní Strigo, i na tu pitomou reklamu. Mě taky často štve a uráží. Jenže ženská musí být vždy chytrá a v každé situaci si musí umět poradit. Takže rada: žijte si podle svého a ignorujte vše co Vás štve. A vůbec nejlepší ve Vašem věku je, zaměřit se na mnohem mladší muže. Takový třicátník po Vás lačně skočí a bude nesmírně vděčný, že se s Vámi může bavit.[smích]

170784

16.9.2008 22:14

a tak zacal komunismus

djb 194.?.?.?

Reakce na 170777

"Ve mně to vyvolává pocit, že jsem stará, nepotřebná, ošklivá, nezajímavá, zbytečná."

Toto jiz zduraznujete podruhe. Preskocme patrani po duvodech Vasi, ponekud predcasne, krize stredniho veku a rekneme si nahlas, ze jediny problem, ktery mate, je prachobycejna, nizka a presto lidska zavist.
A to je sakra nebezpecne. Na teto vlastnosti byl zalozen napr. komunismus, ktery odstranoval rozdily mezi tridami, a propagandisticky uspel. Mnoho lidi zlobil a zuril pohled na bohate spoluobcany, coz jim pripominalo vlastni chudobu.

A tato primitivni komunisticka propaganda jede zvesela dal.

Na pouhe zavisti stoji veskere skutecne duvody po snaze odstranujici jakekoliv rozdily.

Homosexualove zavidi heterosexualum moznost se zenit. (nuze, registrujme)

Zeny zavidi - udajne - lepsi platy. (zavedme kvoty)

Vy zavidite zenam lepsi postavu. (zakazme fotky holek v novinach)

Hloupy student zavidi lepsim. (zakazme ve tridach zverejnovani vysledku testu a zkouseni "pred tabuli"[mrknutí jedním okem]

A takto by se dalo pokracovat donekonecna.

Mila damo, Vy si, ve vsi ucte, vubec neuvedomujete, ze prave jste se dala strhnout komunistickou propagandou, tzv. na-entou.

Kde jsou casy jedine zavisti - te tridni.

Presne Vas a podobne lidi dnesni system potrebuje jako sul. Zavistive(sic!, nepejorativne) uzitecne idioty, kteri nechapou, ze nas dostavaji do noveho komunismu.

Chapete?
Ideologie - tataz, postavena na zavisti.
V komunismu vse vlastni stat - coz bere nemajetnym obcanum veskerou moc a predava ji statu.
V kapitalismu (tedy v nasem pojeti) - veskere vlastnictvi je v rukach Centralni Banky. - coz vytvari mnohem silnejsi centrum moci a obcan je opet obran o veskere prava.

Tento pseudo-kapitalismus je ovsem mnohem zakernejsi, banka nevlastni primo majetek lidi, vlastni jejich penize a ty lezi zdanlive ve vlastnictvi lidi - tezko si toho pak nekdo vsimne.

A proc to? Protoze zavidime.

Mila pani. Vezte, ze nic jako "sexuální chutě vzbuzující kus masa" neexistuje. Ledaby jeden byl uchylny reznik.
Vezte tez, ze pokud prekrocite svuj stin uvidite ve vsech casopisech tez krasne mlade muze, kulturisty, elegany i rostacke punkery. Ti Vas nepali, proto o nich nevite?

Vy, at uz vypadate lepe nebo hure, popravde neverim moc zenam pri hodnoceni sama sebe, byste se mela predevsim zamerit na to, jak dosahnout toho po cem prave Vy touzite s Vasimi moznostmi a ne jak okoli srazit na Vasi uroven. To prvni Vas zlepsi a posune dal. To druhe Vas ustrne na miste a mozna i srazi niz.

A navic je to nebezpecne. Lide jsou totiz ruzni. Byli a budou a kazdy system, ktery je nuti k zahozeni individualit nakonec skonci krachem.

Potrebny je stimul a vyvoj a ne ustrnuti, zakonzervovani a zesediveni vseho na jednu uroven!

Tak prestante byt lina a zavistiva, prestante s horekovanim a srazenim okoli dolu a namisto toho zacnete cinit se sebou a mirte vzhuru. Pohyb je relativni jen ve fyzice!

Krasnou druhou polovinu zivota preji!

170787

17.9.2008 9:07

RE: a tak zacal komunismus

Striga 85.?.?.?

Reakce na 170787

Ach bože, zas jeden, co možná umí číst, ale nechápe čtené. Já jsem nepsala, že JSEM taková nebo maková, ale že PO SHLÉDNUTÍ URČITÉ REKLAMY SE TAK CÍTÍM. A to je sakra rozdíl.
Vy jste postřehl, že někomu něco závidím? Proboha komu a co? A proč bych to dělala?

Vaše logické veletoče, že jsem oběť komunistické propagandy, mě upřímně pobavily. Nejste náhodou Vy produkt současného pokřiveného vidění hodnot? A co takhle kdybych k tomu všemu byla ještě Židovka?

Můj obrat "kus masa" jste poněkud nepochopil. No, ne každému dojde nadsázka a obrazné vyjádření. Tělo je kus masa, ať je to mrtvé maso u řezníka nebo nebo živé, vrtící se tělo prostitutky v posteli, modelky na molu, vychrtlé dívčiny v reklamě.

Ty všechny nejsou zaměstnány pro obsah a výkon své hlavy nebo vycvičenou motoriku ruky, ty všechny jsou žádány pro své tělo. Velký, kompletní, příslušně líbivý kus masa. Oblečený, svlečený, nalíčený, načesaný, sexy - sexuální touhu vzbuzující kus masa.

Nasekané maso použijeme k jídlu, živé, teplé a kompletní tělo, tedy sexy tělo, použijeme k -? Asi na těžce intelektuální hovory.....

170812

17.9.2008 9:49

RE: a tak zacal komunismus

djb 194.?.?.?

Reakce na 170812

Ach Bože, zase jedna co neumí číst ani po sobě[mrknutí jedním okem] Natozpak po druhych.

Taky jsem byla před pár lety kus krásného, mladého, štíhlého, žádoucího masa.

Byla, tzn. ze jiz nejste. Nikoliv mezi radky, primy vyznam minuleho casu. Presne takova makova tedy jste.

Obet komunisticke propagandy? Na to jste prisla jakym logicky veletocem. Ja Vam pouze sparoval dnesni pseudo-kapitalismus vs komunismus, Vy jste samozrejme obeti te kapitalisticke propagandy a basnik chtel jen rici, ze je velmi podobna komunisticke a ze to taky tak dopadne. Nezijete preci v Cine?

A co takhle se zgusta vykaslat na -ismy a proste si priznat, ze potlacovani rozdilu mezi lidmi a zakryvani, lepsich, krasnejsich a schopnejsich je kontraproduktivi a nesmyslne.

Psat nekomu, ze nepochopil Vas obrat "kus masa", je ponekud smesne. Za prve to neni Vas obrat, pokud jste si nevsimla, tak tohle v hube zobracelo jiz milion lidi destiky let pred Vami.

Takze jsem si skoro dovolil predpokladat, ze nam obema, tedy i Vam, bude jasne, ze zakladni vyznam chapeme dobre a naopak ciste MUJ obrat Vas privede k zamysleni.
Napr. nad tim, ze at se Vam to libi nebo ne a at uz trvate na tom, ze svet je cely takovy jako Vase osobni, neblahe, zkusenosti, tak drtiva vetsina chlapu by rada zenskou nejen "opichala", ale taky by si s ni radi, napr. povidali.

No, ale Vy se zrejme chcete jen bavit, nadavat na svet a nepremyslet. Vase volba, co mi po tom.

To ze z Vas mluvi zavist a pridam jeste zapsklost a zahorklost je objektivni fakt, ktery jste sama nenapsala, patrne nikdy nenapisete a uz vubec nepriznate. To je lidske.

A jestli se citite byt Zidovka, to me skutecne naprosto nepali a netusim co to ma spolecneho s nasim tematem. Na takovy logicky veletoc uz je patrne zapotrebi zenu. Strigu.

howgh

170815

17.9.2008 11:32

RE: a tak zacal komunismus

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 170815

Mě to připadá, že si jen se Strigou nechcete rozumět. Ženská už tím, že stráví ráno v koupelně hodinu (i víc) šlechtěním v podstatě naplňuje jen svou genovou dispozici. Chce se líbit (NE SOBĚ jak tvrdí) ale chlapům (z 96 ti %). Nabízí se, prezentuje se, láká. Snaží se získat živitele. Ví totiž (a má to zakodováno v genech), že až bude pečovat o děti nebude mít příležitost se uživit. Hladá tedy živitele. V pravěku vzhlížela k nejlepšímu lovci z kmene .. nyní hledá podnikatele. Máme jí vyčítat, že je na peníze ? To by bylo směšné. Muž naopak hledá tu krásnou, která na první pohled vizuálně předává informaci "Já jsem ta která ti porodí potomstvo úměrné tvým schopnostem, já jsem ta zdravá, která ti během nocí po únavném lovu poskytne důstojnou relaxaci". Tyhle genetické kódy v ženách i mužích obchodníci jen používají a je to přirozené. V tom se shodnu s Vámi. Na druhou stranu .. pokud už je něco příliš !! dojde k spoečensky nepřijatelnému extrému. Pokud je k propagaci použita jen estetika a krása fajn, pokud je k propagaci použita ta nejniternější intimita jde do tuhého. Odpovězte si sám .. Pro rodinu si vyberete a) normální běžnou ženu, b) soft modelku c) pornoherečku která pro prachy udělá cokoliv včetně toho co by mělo patřit jen Vám ???. Nevím jak vy ale většina mužů (podle svých schopností) volí mezi a) nebo b). Céčko prezentované dnes hojně v mnoha podobách pro rodinu není. Bodejť by bylo .. "Miláčku zavolej děti a pustíme si nový film co jsem natočila s Robertem" [velký smích] Ať se nám to líbí nebo ne - rodina je základ společnosti ! Morálka a mravnost rodinu stmeluje a dává ji smysl a řád. Takže jak praví klasikové .. Všeho s mírou .. To správné je někde uprostřed .. zlatá střední cesta ... Kalendář s lehkou erotikou potěší a bude-li tou modelkou moje ovečka super. Budu rád když mi ji budou závidět a rád se o její krásu podělím. Pokud mi ale ovečka domů přinese DVD se svým péčkem letí z baráku ku.wa jedna [mrknutí jedním okem]

170822

18.9.2008 22:34

RE: a tak zacal komunismus

djb 194.?.?.?

Reakce na 170822

Ja Vam nevim. Dnes jsem se dival velmi peclive v centru Prahy po plakatech, telefonich budkach ap.
- reklama na UKLIDOVOU sluzbu 1188+- dva ztresteni MUZI
- reklama na Fernet - na fotce Fernet
- reklama na nejake letenky - na fotce Letadlo
- reklama na Radio Beat - napis Beat
- reklama na koncert houslistky Vanessu Mae - na fotce V.M., asi tam mely byt jen ty housle?
atd. atd.
Zkratka, nevidel jsem ANI JEDNU zenskou(az na VM) a to jsem je hledal.

Ted listuji letakem na supermarket - salamy, kybliky, nic - a vida, tu je zena, muz a dite, rodina.
Dale reklamni letak na vinoteku - vsude same vino, ani zivacka.

Nechtejte po me aby se dival na TV, ale co pamatuji, tak vzdy se v reklamach nalezli muzi i zeny.

A tady, konecne, bulvar! vsude sama zenska.

Vite, ono je to asi tim co ctete. A tmi co tam hledate. A tak tim, jak velky vriskot se ozve, kdyz je v reklame zena v nejake sexy pozici a jak neni nic slyset(samozrejme!) kdyz je v reklame chlap at uz je za blbce, frajera, sexy idol, protoze my okolo toho nenadelame tolik povyku.

A pokud nekdo civi cely den do Spy, Cosmogirl, Cosmopol. ap. tak at se nedivi,-)

Pro rodinu si vyberu zenu se kterou si budu skvele rozumet, jestli bude modelka nebo bezna je mi dohromady jedno. A vite co, v pripade extremniho souzneni bych toleroval i byvalou! pornoherecku. Ona ji kvuli tomu noha neupadne.

Slovy klasika: "Kdyz je zena hezka, je to od ni hezke, ale kdyz na to prijde, tak nam, muzum, je to uplne jedno" [chechtot]

171005

17.9.2008 11:07

RE: Názor jedné škaredé slepice

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 170777

Jasně .. budete se divit ale přesně totéž vadí i mě byť z jiného důvodu. Taková nekontrolovaná prezentace ženy jako prodejného "fláku" masa, jejímž motorem je zisk nakonec způsobuje vytváření určitého všeobecně akceptovaného modelu. Mladá děvčátka, která se rozhodují o své budoucnosti si pak jednoduše řeknou " No co dělá to tahle célebrita .. dělala to tahle hérečka tak co bych i já (když na to mám) nevydělala nějakou tu korunku ?! Chybí mravní BLOKY. Jak to pokračuje ? Dívenka to zkusí .. propracuje se na pozici ku.wy a pak zjistí, že je něco špatně. Halt společnost ji nebere. Halt chlapi chtějí jen její tělo. No jo děvče ale co čekáš ?? .. udělala jsi ze sebe prodejnou tak tě chlapi berou jako prodejnou. Pokud budou chtít ženskou s osobností pro vytvoření rodiny budou hledat jinde .. mezi ženami, kam se ty už bohužel nikdy nevrátíš. Tak se nám z děvčat stává ... Jaký to vše má dopad na rodinu ? Na partnerství ? Na společnost ? Každý si odpoví sám. Nakonec dojdeme k poznání, že volný trh by asi v těchto případech neměl být tak volný. Měla by být zakázána propagace ženy (člověka) jako prodejného objektu. Měla by být zakázána veřejná reklama v této oblasti. Nejde jen o prostituci a pornografii .. ale např. i takové reality show nebo hry na pravdu jsou v podstatě prodejem intimity za všemocné peníze. No a tady právě narazíte .. Narazíte na teze o svobodě projevu, svobodě volby .. atd. atd. Pokud většinu veřejnosti nepřesvědčíte tak zůstanete se svou averzí vůči realitě tam kde jste. .. Nevím možná to chce víc chlapů, kterým se milovaná dceruška zvrhla, možná to chce víc hlupáků, kteří udělají tu kravinu, že se zamilují do ku.wy. Ti ostatní budou zastávat stanovisko které si PŘEJÍ zastávat. Chtějí listovat v pornočasopisech a občas zajít do bordelu .. tak si to prostě nějak vnitřně musí zdůvodnit. [oči v sloup]

170821

20.9.2008 17:48

RE: Názor jedné škaredé slepice

Striga 85.?.?.?

Reakce na 170821

Dcera mé kamarádky, znám ji od peřinky, chodila pár měsíců na live chat se svým přítelem. Matka se tváří stále jako morální ženská s normálním děckem.

Dcera si prý pocvičila angličtinu - ptala jsem se, jestli se naučila výrazy šukej mě zleva, udělej mi to zezadu, prý se tam dalo potkat řada známých.....

Ptala jsem se matky, jestli si posune morální normy jen proto, že to udělají druzí. Jak jí bude, až ten, kdo si ten chat platí prý snad ze zahraničí, pozve holku na týdenní dovolenou a ona se třeba nevrátí.

Jaké to bude, až se děvenka stane vytouženou veterinářkou, třeba se dopracuje slušného postavení a někdo na ni vytáhne dobře schované záběry a bude ji vydírat.

Po dvou letech je holka vysokoškolačkou, souloží už snad jen doma s novým přítelem beze svědků, a vše je v nejlepším pořádku.

Jen pro mě ne. Inu Striga, co chcete od takové ježibaby, že....

171124

16.9.2008 14:17

RE: Názor jedné škaredé slepice

Robocrep 217.?.?.?

Reakce na 170712

Pokud se jim někdy podaří zrušit ten nejpevnější gender stereotyp, že muž nakopaný do koulí je k smíchu, a místo toho se budou v komediích a groteskách kopat ženy do rodidel, tak před feministickým hnutím smeknu. [chechtot]

170739

17.9.2008 6:24

RE: Názor jedné škaredé slepice

Saša 74.?.?.?

Reakce na 170739

>stereotyp, že muž nakopaný do koulí je k smíchu,

Dobrý postřeh! Snad v každém americkém filmu je muž kopán do rozkroku a zbožnou společnost to neuráží. Mně při pohledu málem vyhrknou slzy [mrknutí jedním okem] a žena se směje, nejsou to jen veselohry, kde na tom zrovna nic veselého nevidím. [oči v sloup]
Pánové on vás ten zlomyslný smích přejde [velký smích] a dámy buďte rády, že nemůžete zážitek prožít. Bez legrace, opakovaný špatný vtip není žádným vtipem. [cool]

170803

16.9.2008 9:50

eurosouloz...

emax 85.?.?.?

Problem vidim v tom, ze kdyz nekdo v urednicke funkci vydelava hrisne moc penez, tak se mu z toho jednoho dne podlomi kolena a jeho svedomi mu rekne, ze si to musi i nejak odouradovat... Tudiz zacne vymyslet, jak prispet, zmenit, vylepsit... Za kazdou cenu!! Jak byt kreativnejsi, jiny nez ostatni...

Pratele, nemam zadne iluze o kvalite vyvolenych uredniku, jsou to ti, co jsou uklizeni z toho, ci onoho duvodu do pryc... Bud za vlezdoprdelstvi, nebo zejmena pro blbost, nevrazivost, neschopnost... Pak se nedivme, ze vedle prdeni od nudy do kresla spidluji na eu-normach o opalovani, ze lidstvo obohati o normy minimalni velikosti jablek, zakriveni okurek, o eurosouloz...

[bliji]

Jsem pro zarazeni zpatecky v ceste do EU a o drasticke oklesteni urednickeho megaparatu.

170715

16.9.2008 10:50

Prosazení "důležitého" zákona si ještě zaplatíme

Saša 74.?.?.?

Když vidím politiky stále se chlubící s novými zákony tak by se ze mne málem stal anarchista. Zcela chápu, že anarchie je nesmysl! Zákony by měly především neskýtat imunitu politikům a cizím vojskům. Je snad samozřejmé, že před opravdovými zločiny se musíme bránit. Nejsou to jen zájmové skupiny (jako feministky), kdo nás nutí k větší poslušnosti a vnucuje nám nějakou šablonu. Někdy vnucují netoleranci a dokonce nenávist. Politici často přichází s návrhy malicherných až nesmyslných zákonů, domněnka je, že je k tomu vede sobecká touha po vlastním zviditelnění. Není však pádnějším důvodem touha po ovládnutí davu? Prosazení nějakého jejich nemorálního zájmu? Většinou za peníze poplatníků musí najmout „mluvčí“ a reklamní agentury k „přesvědčování“. Je to morální a demokratické?

Sice přímo nesouvisí, ale právě čtu:

Velká Británie investuje dalších £1.7 milionů do jednoho z center lhářů, tentokrát v Afganistanu. Šéf tohoto centra právě najal 15 nových propagandistů pro toto zbrusu nové média centrum propagandy. Britain pays for surge of spin doctors in Kabul to counter Taliban propaganda

170718

16.9.2008 11:08

pro paní Strigu

john bombardon 82.?.?.?

Paní , je mi líto že Vás naštvaly ty naše macho příspěvky a děkuji za ten Váš , takový milý a příjemně žensky submisivní.

170721

16.9.2008 21:51

RE: pro paní Strigu

Striga 85.?.?.?

Reakce na 170721

Musím se smát té Vaší ironii. Zase se jedna slepice ozvala a dovolila si nebýt dostatečně podřízená, že? Už někdy v pětadvaceti jsem slyšela,že jsem moc ukecaná, moc emancipovaná, že bych potřebovala zkrotit. Ten pán, co mi to říkal, byl o generaci starší a krotit mě chtěl v posteli.

Koukám na film Lepší pozdě než později, sleduju scénu, kde se říká, že aktivní ženy muže děsí. No, nejsou dostatečně submisivní a dominantní pán světa se poněkud lekne.... Chudák jeden se slabýma nervama....

Ten film je nádherná ukázka, jak jsou mladé ženy pro starší pány výhodné. Mladé, blbé, neohrozí jejich ego, vypadají o něco líp než jejich matky.... A king po viagře úpí na áru......

170783

16.9.2008 12:12

reklamy

pm 88.?.?.?

chápu důsledky, že začíná to reklamou a kde to asi skončí a tak podobně.. ale co se mě týče, reklamy ať si klidně cenzurujou, ať je zrušej úplně, zakážou a za snahu je obnovit ať provinilce bez milosti posílají do lochů nebo rovnou střílejí [bliji]

170729

16.9.2008 13:46

ad "muž u šicího stroje..."

Jan Svatek 194.?.?.?

Mně nevadí pohled na "muže u šicího stroje", neb u nás doma skutečně u toho stroje sedím sám (když je něco třeba vyspravit), protože mě to jednak baví a žena to raději jakožto práci se strojem ráda přenechá na mně. To je dle mého klidně docela možné. Co mi vadí, je ale to, že ve jménu "rovnosti pohlaví" je dle různých hnutí třeba zavádět jiné "nerovnosti pohlaví". Neboli - žena může teoreticky vše, běda však, chce-li se domoci stejných práv, jako má ona, muž. Při pohledu na naší politickou scénu na centrální či krajské úrovni je skutečně vidět výrazně větší zastoupení mužů, zatímco na místní úrovni zejména v menších obcích se zastoupení muzů a žen v zastupitelstvech vyrovnává (údajně proto, že na místní úrovni jde více o skutečnou práci než o budování politické kariéry - s tím lze asi souhlasit). V určitých ohledech to mají ženy skutečně těžší (budování kariéry vs výchova dětí = jeden ze skutečných stereotypů, podle něhož spočívá výchova dětí v malém věku spíše na bedrech ženy než muže - otázkou je, zda je to důsledek "mužské zvůle" nebo důsledek jistého rozumného společenského vývoje). V každém případě souhlasím s tím, že je třeba, aby ženám i mužům byly dostupné co nejvyrovnanější počáteční a okrajové podmínky pro uplatnění se, nicméně je nesprávné tuto "rovnost" vnucovat každému jednotlivci (ženě či muži). To už je omezování osobní svobody.

170736

16.9.2008 13:47

Mnel bych lepsi napad

Kadlik 80.?.?.?

Mam lepsi napad co takle zakazat reklamu ja takovou vubec stejnak je to jen snuska nesmyslu a lzi kterym se nas snazej nechutnyma a mozna i nelegalnima psychologickejma utokama vymejt mozek a donutit nas jak o zavot nakupovat tuny shitu ktery vubec nepotrebujeme ba naopak v nekterych pripadech dokonce tuny shitu kterej dokonce odhozuje zdravi nase a naseho okoli.

Reklama je prinejmensi nebezpecna a mela by se zakazat.

170737

16.9.2008 16:59

RE: Mnel bych lepsi napad

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 170737

Stoprocentní souhlas!!! [smích]

170754

16.9.2008 19:11

RE: Mnel bych lepsi napad

Saša 74.?.?.?

Reakce na 170737

Zločinnou reklamou jsou (za naše peníze placení!) političtí propagandisté a „mluvčí“.

Naši tak zvaní „zástupci“ z našich daní zaplatí astronomické částky na prosazení nepopulárních hovadin. Dobré zboží se chválí samo. Převýchova v polepšovně, kterou si sami ještě zaplatíme.

170766

16.9.2008 17:00

Taky mám nápad

Alfik 90.?.?.?

Já bych doporučoval zakázat ženám rodit děti a naopak to přikázal mužům. A bylo by v jediné generaci po feminismu i jiných -ismech.
Víte, problém feminismu mi připadá stejný jako problém kreacionismu. Vysvětlím: Farmář jde do kostela, a tam si nechá vymejvat mozek teorií kreacionismu. Pak jde domů, a tam vezme dobře dojící krávu a masitého býka, a zkříží je. Nejedná tak jak mu to farář říkal, to by vzal vyzáblého býka a špatně dojící krávu, a modlil se aby z toho byly vynikající telata.
Jenže on VÍ že to nefunguje. Ale farář si na tom honí triko.
Analogicky - politici si honí triko na feminismu, političky taky, ale když pak svlíknou šaty - heleďme co pod nimi mají! No jo, ale... neměli by mít totéž???
A bylo by to pak k čemu???
Jasně, v podnikání a taky v politice je mnohem více mužů než žen. A pokud tam nějaké jsou, tak jsou buď mladé a bezdětné nebo naopak staré ale taky svým způsobem bezdětné. Ono to asi má stejný důvod jako to proč je víc slévačů než slévaček.
Feministky to ve skutečnosti vědí. Jen si honí triko na tom jediném na co stačí. Kdyby paní Sommerová někdy napsala něco co by stálo aspoň za kritiku, nemusela by blít takové blbosti do éteru. Asi se to týká i té severské dámy, myslím.

170755

16.9.2008 18:20

RE: Taky mám nápad

lamila 85.?.?.?

Reakce na 170755

Problémy -ismů nám ukazují jak se máme dobře. Připadá mi to, jako zástupné problémy, aby tady bylo co dělat - jak zaměstnáte mozky inteligentních lidi v relativně rozvinuté civilizaci? Jsem žena a jsem ženou ráda. Neuráží mě promítání reklam a názory jiných žen a mužů- to je jejich věc. Alespon potud, pokud se mi nepřijdou svlékat do obýváku a nebudou mě chtít odvléct na nějakou manifestaci. Ocením když mi muž třeba otevře dveře, pomůže s taškou nebo složitě vysvětluje naprosto jednoduchou věc. Není tak těžké se usmát, poděkovat nebo i zaflirtovat- zpátky dostávám ochotu- ochotu nechat mi životní prostor, který chci a potřebuji, abych mohla být sama sebou-tj, ženou. Páni, asi tomu nerozumím - co ty feministky vlastně chtějí?

170761

16.9.2008 18:41

Feminacismus?

panchimp 77.?.?.?

170762

17.9.2008 8:34

RE: Feminacismus?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 170762

To jste toho člověče moc neřekl(!) [velký smích]

170806

16.9.2008 21:21

:-D xD :-)

fiero 89.?.?.?

Reaguji na doplneni editora. Si z nas delate legraci ne? Jestli ne, tak se musim nahlas smat. [chechtot] [bliji]

170775

16.9.2008 23:39

Pánské mozky jsou "lepší propojeny"

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Men's brains are 'better connected'

http://www.telegraph.co.uk/earth/main.jhtml?xml=/earth/2008/09/09/scibrains108.xml

170796

17.9.2008 9:38

Magoreni

p 84.?.?.?

Tato snaha o vymiceni stereotypu a protlaceni pseudorovnosti se jim stejne vymsti. Na druhe strane je tu islam se svoji radikalnosti a holky za chvili dostanou satek a nebo burku a to jim jiste splni vsechny jejich sny, tedy vyjma toho o moci. Protoze moci nebudou skoro nic. Ale jejich telo bude patrit vyhradne jim a pripadne tak od 9 let jeste jejich manzelovi [chechtot] . Proste dokud blobost pokvete je lepsi nechodit do sadu.

170813

17.9.2008 11:39

Pro paní Striga

john bombardon 82.?.?.?

Paní, rád bych s vámi podiskutoval, ale musím makat jak Čert na alimenty a standart dvou Vám podobných zbloudilých duší, které tím pádem mají spoustu času nám to nandat na netu. S dokonalou úctou Váš oddaný John.

170823

20.9.2008 17:55

RE: Pro paní Striga

Striga 85.?.?.?

Reakce na 170823

Předpokládám, že ty dvě zbloudilé duše, které jsou mi podobné, nejsou děti, protože jinak by mi asi nebyly podobné, že.... A kde by děti bloudily a proč....

Pokud jste si pořídil dvě manželky, práce neschopné, pracujte, když jste na sebe dobrovolně svatbou vzal závazek, že je budete živit v případě jejich potřeby, zákonem upravené.

Pokud musíte makat jako čert, protože normální prácí nejste schopen vydělat, je mi Vás upřímně líto. Na druhé straně ani moc ne, protože zákon upravující výživné bývalého partnera považuji za úměrný a spravedlivý.

Srdečně zdraví Striga - samoživitelka

171126

17.9.2008 14:10

Neda mi, obdivujem pana "googla"

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

akosi vzdy trafi klinec po hlavicke. Ale dost pochlebovania, kazdy robi chyby lebo je to ludske. Nadludia ich nerobia [vyplazený jazyk] Poniektore podrazdene damy evidentne nevedie reagovat vecne. Ja chapem, ze je aj zenska "jesitnost" - samolubost. Dokonca sa mi to na zenach paci, lebo nepriznanim tejto vlastnosti sa znizuju, ach Boze k tym jednoduchym muzom [chechtot] Naozaj si damy myslite, ze bez nas by vam bolo lepsie? Ak ano, smelo do toho! To bude
krasny, dokonaly svet [chechtot]

170841

Příspěvků: 120

16.09. 04:03 Rene Bartosek  To chce klidecek.
16.09. 07:10 Tom  RE: To chce klidecek.
16.09. 08:22 Mirda  RE: To chce klidecek.
16.09. 12:03  RE: To chce klidecek.
16.09. 14:40 Mirda  RE: To chce klidecek.
16.09. 14:50 Jarmila  RE: To chce klidecek.
17.09. 04:47  RE: To chce klidecek.
16.09. 15:00 Aja  RE: To chce klidecek.
17.09. 00:46 Rene Bartosek  RE: To chce klidecek.
16.09. 07:41 Mirda  RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....
16.09. 15:01 Jarmila  RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....
17.09. 11:45 Mirda  RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....
17.09. 11:52 jean.laroux  RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....
18.09. 12:32 Mirda  RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....
18.09. 12:34 Mirda  RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....
18.09. 15:22 Jarmila  RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....
19.09. 09:23 jean.laroux  RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....
05.10. 08:23 Mirda  RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....
17.09. 13:25 Striga  RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....
17.09. 16:44 Jiří Kramář  RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....
18.09. 20:51 Mirda  RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....
18.09. 23:55 Jiří Kramář  RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....
05.10. 08:03 Mirda  RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....
18.09. 15:34 Mirda  RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....
18.09. 15:44 Mirda  RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....
20.09. 16:54 Striga  RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....
05.10. 07:39 Mirda  RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....
05.10. 07:42 Mirda  RE: To chce klidecek, ale moc bych se neutěšoval....
16.09. 06:34 Aja  Docela chapu,
16.09. 13:57 Rene Bartosek  RE: Docela chapu,
16.09. 06:40 Tom  trybunka femynyssmu
16.09. 13:33 Aja  RE: trybunka femynyssmu
16.09. 19:43 Tom  RE: trybunka femynyssmu
16.09. 06:45 Peter Micko  krajcir
16.09. 12:08  RE: krajcir
16.09. 07:53 Sam Ting Wong  Doplňující návrh
16.09. 09:48 Cosmic  RE: Doplňující návrh
16.09. 08:02 ladaaaa  zensky pleme zkroti..
16.09. 15:20 Jarmila  RE: zensky pleme zkroti..
16.09. 17:01 hestroy  RE: zensky pleme zkroti..
16.09. 17:28 Jarmila  RE: zensky pleme zkroti..
16.09. 22:00 Jiří Kramář  RE: zensky pleme zkroti..
18.09. 13:04 Mirda  RE: zensky pleme zkroti..
18.09. 15:03 Jiří Kramář  RE: zensky pleme zkroti..
18.09. 15:33 Jarmila  RE: zensky pleme zkroti..
18.09. 18:49 Jiří Kramář  RE: zensky pleme zkroti..
18.09. 21:32 Jarmila  RE: zensky pleme zkroti..
18.09. 23:28 Jiří Kramář  RE: zensky pleme zkroti..
19.09. 07:19 Jarmila  RE: zensky pleme zkroti..
19.09. 08:16 Jiří Kramář  RE: zensky pleme zkroti..
19.09. 12:07 jansmith1984  RE: zensky pleme zkroti..
19.09. 18:00 Jiří Kramář  RE: zensky pleme zkroti..
19.09. 23:36 jansmith1984  RE: zensky pleme zkroti..
20.09. 22:14 Jiří Kramář  RE: zensky pleme zkroti..
16.09. 22:24 Mic  RE: zensky pleme zkroti..
17.09. 08:39 Striga  RE: zensky pleme zkroti..
17.09. 12:06 Jiří Kramář  RE: zensky pleme zkroti..
20.09. 17:10 Striga  RE: zensky pleme zkroti..
20.09. 22:40 Jiří Kramář  RE: zensky pleme zkroti..
17.09. 12:19 Mic  RE: zensky pleme zkroti..
16.09. 08:27  Ono jim to bohužel funguje.
16.09. 15:26 Jarmila  RE: Ono jim to bohužel funguje.
16.09. 18:57 Saša  RE: Ono jim to bohužel funguje.
16.09. 09:09 Filla  neuvěřitelný...
16.09. 22:53 Cerw  RE: neuvěřitelný...
16.09. 09:23 jean.laroux  Doplnění k doplnění editora
16.09. 22:57 Cerw  RE: Doplnění k doplnění editora
16.09. 09:35 Striga  Názor jedné škaredé slepice
16.09. 11:51 voyta  RE: Názor jedné škaredé slepice
16.09. 20:57 Striga  RE: Názor jedné škaredé slepice
16.09. 21:56 aristokrat  RE: Názor jedné škaredé slepice
17.09. 08:51 Striga  RE: Názor jedné škaredé slepice
16.09. 22:40 jansmith1984  RE: Názor jedné škaredé slepice
17.09. 08:47 Striga  RE: Názor jedné škaredé slepice
17.09. 11:06 jansmith1984  RE: Názor jedné škaredé slepice
18.09. 07:09 Rene Bartosek  RE: Názor jedné škaredé slepice
20.09. 17:36 Striga  RE: Názor jedné škaredé slepice
16.09. 11:54 Saša  RE: Názor jedné škaredé slepice
17.09. 22:07 Alexa  RE: Názor jedné škaredé slepice
18.09. 08:39 jean.laroux  RE: Názor jedné škaredé slepice
18.09. 09:32 Alexa  RE: Názor jedné škaredé slepice
18.09. 10:18 jean.laroux  RE: Názor jedné škaredé slepice
16.09. 12:06 google  RE: Názor jedné škaredé slepice
16.09. 12:27 hestroy  RE: Názor jedné škaredé slepice
16.09. 12:44 Aja  RE: Názor jedné škaredé slepice
16.09. 21:24 google  RE: Názor
16.09. 15:56  RE: Názor jedné škaredé slepice
16.09. 21:35 Striga  RE: Názor jedné škaredé slepice
17.09. 10:16 Mirda  RE: Názor jedné škaredé slepice
16.09. 12:20 jean.laroux  RE: Názor jedné škaredé slepice
16.09. 21:24 Striga  RE: Názor jedné škaredé slepice
16.09. 21:55 Jarmila  RE: Názor jedné škaredé slepice
16.09. 22:14 djb  a tak zacal komunismus
17.09. 09:07 Striga  RE: a tak zacal komunismus
17.09. 09:49 djb  RE: a tak zacal komunismus
17.09. 11:32 jean.laroux  RE: a tak zacal komunismus
18.09. 22:34 djb  RE: a tak zacal komunismus
17.09. 11:07 jean.laroux  RE: Názor jedné škaredé slepice
20.09. 17:48 Striga  RE: Názor jedné škaredé slepice
16.09. 14:17 Robocrep  RE: Názor jedné škaredé slepice
17.09. 06:24 Saša  RE: Názor jedné škaredé slepice
16.09. 09:50 emax  eurosouloz...
16.09. 10:50 Saša  Prosazení "důležitého" zákona si ještě zaplatíme
16.09. 11:08 john bombardon  pro paní Strigu
16.09. 21:51 Striga  RE: pro paní Strigu
16.09. 12:12 pm  reklamy
16.09. 13:46 Jan Svatek  ad "muž u šicího stroje..."
16.09. 13:47 Kadlik  Mnel bych lepsi napad
16.09. 16:59 hestroy  RE: Mnel bych lepsi napad
16.09. 19:11 Saša  RE: Mnel bych lepsi napad
16.09. 17:00 Alfik  Taky mám nápad
16.09. 18:20 lamila  RE: Taky mám nápad
16.09. 18:41 panchimp  Feminacismus?
17.09. 08:34 Mirda  RE: Feminacismus?
16.09. 21:21 fiero  :-D xD :-)
16.09. 23:39  Pánské mozky jsou "lepší propojeny"
17.09. 09:38 p  Magoreni
17.09. 11:39 john bombardon  Pro paní Striga
20.09. 17:55 Striga  RE: Pro paní Striga
17.09. 14:10 Gibi z Wilsonova  Neda mi, obdivujem pana "googla"

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 0

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,38 Kč
Euro
24,27 Kč
Libra
29,13 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,35 Kč
100 japonských jenů
18,68 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,11 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 340,50 Kč
1 unce stříbra
516,64 Kč
Bitcoin
896 751,89 Kč

Poslední aktualizace: 20.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 038