Diskuze k článku

Zajímavé pasáže Lisabonské smlouvy

Příspěvků 47

5.9.2008 4:42

To je naprosto silene.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Ani federalni vlada USA nema tak rozsahle pravomoci!!! Jestli se lide jako treba Stepan Kotrba obavaji fasizace Evropy a to opravnene, tak s prijetim Lisabonske smlouvy budou legalizovany podminky pro diktat cele Evrope, a odpor ktery bude predevsim ve starych zemich EU, bude vitanou zaminku pro utazeni otezi a likvidaci silnych obcanskych spolecnosti, ktera existuji predevsim v zapadnich zemich. Zbozne prani jednotne silne Evropy neni uskutecnitelne byrokratickou centralni moci shora. Naopak tady je nejvetsi riziko valky, ktere se intelektualove tlacici ve sve naivite ideologickou karu Bruselu, tolik obavaji a Lisabonskou smlouvou si slibuji garance evropskeho miru. Kazda totalita je nachylna uzivat represe a kazda silna obcanska spolecnost je pouziti represi vzdalena.

169883

5.9.2008 15:36

Kotrba je zastáncem Lisabonské smlouvy

Jan X. 78.?.?.?

Reakce na 169883

A byl to právě on, který už na počátku ledna odmítl můj návrh udělat z Lisabonské smlouvy téma Blistů, mnohem později, když mu to Bobošíková převzaté od Železného naservírovala, se pozastavoval nad nekompatibilitou s Benešovými dekrety, ale pak opět napsal, že je pro - líbí se mu totiž ony socialistické nEUsmysly.

Ne že by v tom byl nějaký moc rozdíl, ono se to zas až tak zásadně neliší, ale není mi úplně jasné, proč pan Podolák čte "euroústavu" - proč nečte přímo Lisabonskou smlouvu. Nekonsolidované znění LS lze nalézt zde, neoficiálně zakonsolidované do stávajících smluv o EU a ES lze nalézt zde

Ano - není to oficiální - protože za jeho správnost podle disclaimeru odmítá nést EU zodpovědnost - přestože ho po velkém zdráhání sama vydala - a nejprve ho na nátlak některých členských zemí (doufám, že si každý domyslí kterých) odmítala vydat vůbec - a polovina členských zemí, která dosud smlouvu ratifikovala tak učinila bez tohoto textu a tedy bez reálné možnosti veřejné i politické diskuse o této smlouvě - která je v nekonsolidovaném znění a v termínech, které byly nastoleny, vpodstatě nečitelná i pro zkušené právníky.

Některé země jako Maďarsko a Slovinsko smlouvu dokonce ratifikovaly bez toho, aby autentický text té smlouvy podle samotného ustanovení čl. 7 Lisabonské smlouvy a potažmo mezinárodního práva byť i jen existoval (tyto ratifikace jsou z hlediska práva zřejmě neplatné) - v Maďarsku navíc existovala petice se statisíci podpisy za referendum, kterou tamní parlament ignoroval a stalo se to pak předmětem ústavní žaloby a později žaloby k Evropskému Soudnímu Dvoru - nelze ovšem při jeho pověstné právní zvůli očekávat, že by spor rozhodl ve prospěch maďarských voličů.

Osobně jsem se zkoumáním Lisabonské smlouvy zaobíral, bohužel bez sebemenšího ocenění své práce, půl roku na objednávku jistých senátorů.

Mohu odpovědně říci, že se jedná o obrovský podvod na voličích. Politické reprezentace si doslova dělají - ne co chtějí, ale co jim nařídí Brusel.

169942

5.9.2008 16:06

Kotrba je zastáncem Lisabonské smlouvy II

Jan X. 78.?.?.?

Reakce na 169883

Česká republika a Irsko jsou světlé výjimky. U nás zejména díky senátorským klubům ODS a KDU-ČSL, které (i díky mému skromnému a grátis lobování v Senátu) povětšině hlasovaly alespoň pro přezkum Lisabonské smlouvy Ústavním soudem. A především díky výrazně odmítavému stanovisku prezidenta, který smlouvu nemusí a ani nechce podepsat - a tím pádem by nevstoupila alespoň právně v platnost.

Bez souhlasu voličů v Irsku a bez schválení v Česku nemůže LS vstoupit v platnost - ale to v EU zatím evidentně moc vážně neberou - protože podle zpráv už dávno a nezákonně začala její implementace - což se projevuje zejména už započatým vytvářením nákladného a rozsáhlého diplomatického aparátu EU, tajné služby, úřadu evropského prezidenta, Evropské obranné agentury, nebo rušením stávajících smluv o tzv. "třetím pilíři" - policejní a justiční spolupráce - a převádění této agendy z mezivládní spolupráce přímo na Brusel - a tím doslova vytvoření kontinentálního policejního superstátu. Je to v podstatě ilegální státní převrat, nebo - jak říká Barroso - vytváření "neimperiálního impéria" (neinspiroval ho náš "nepolitický politik"? [zmaten]).

Lisabonská smlouva by zásadně posílila moc velkých zemí EU na úkor zemí menších - a to ve flagrantním rozporu s takovými základními principy mezinárodního práva - jako je zásada svrchované rovnosti z Charty OSN, či řádu mezinárodních smluv ( jejichž uzavírání by napříště EU měla v rozporu smezinárodním právem ve výlučné pravomoci a tím pádem by LS byla prakticky poslední mezinárodní smlouvou, kterou by členské země uzavřely bez nutnosti prát se Bruselu) - prakticky by odstranila i ten zbytek suverenity, který jednotlivé státy ještě mají. Nastolila by rovněž prakticky režim obecné nadřazenosti komunitárního práva nad státním, převedením zásadních výkladových pravomocí komunitárního práva na Evropský soudní dvůr - a s takovými lahůdkami jako proponované "evropské trestní právo" - počítající se "zločiny proti EU", či dokončila nastolení hegemonie Evropské centrální banky nad emisní politikou - i přímo s proponovaným zavedením trestněprávní kategorie "zločinů" proti této politice.

Brusel se LS z jasně supermocenských důvodů snaží protlačit za každou cenu, a proto je třeba tomu za každou cenu zabránit - nejnadějnější instituce, kde by se tak mohlo stát v Česku, je Senát (a jako poslední šance prezident), proto, pokud jste tedy proti - jako podle průzkumů většina lidí v Evropě - neváhejte a "bombardujte" senátory, jako se o to skromně pokouším já.

169948

6.9.2008 1:50

RE: Kotrba je zastáncem Lisabonské smlouvy II

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 169948

Doprdele ma pro me cenu vubec jezdit domu, jestli me supnou do lagru tady nebo doma, vzdyt je to jedno. Obcanska valka jako predskokan te posledni valky smrdi vsude stejne, jako i radosti totality. A na Bl se boji vyholenych hlav nebo Buchana a tleskaji legalizaci centralniho koprportatniho fasismu. Koneckoncu Hitler taky dosadil v Nemecku fasismus legalni cestou. Rezat nas budou dokonce v ramci zakona, stejne jako je to mozne docasne ,a na vecne casy na zaklade Patriot Act. V USA zatim nikdo nema odvahu kvaknout verejne neco o tom, ze svinstvo jako Patrioty Act bude mit vesti platnost ne Ustava Spojenych statu, maji se od evropskych pseudodemokratu, co ucit. [bliji] [naštvaný]
http://www.blisty.cz/2008/9/5/art42586.html

169987

5.9.2008 7:22

Chomout,tak jak bylo naplanovano, pokracovani na etapy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

http://video.google.com/videoplay?docid=1397211403198113214 [bliji]

169886

5.9.2008 8:15

Zlo versus dobro

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Je naprosto zřejmé, že veškeré dobro se rozhodlo aktivně vystoupit proti veškerému zlu.

169888

5.9.2008 9:04

To je hnus, velebnosti!

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Čímpak to čím, že to naši "lídři" nevidí? Že by příslib teplého místečka a doživotního zajištění?
To jsem zvědavý, kdy nám také příhodně upraví historii, aby nemohlo docházet ke svárům mezi členy Unie. Např. druhou světovou začali Japonci a Hitler byl Kubánec...

169895

5.9.2008 10:06

Boháči chtějí zabít 98 % lidstva

RSDr. 195.?.?.?

Elitáři z Bilderberg Group ovládají svět
Režisér Jones: Boháči chtějí zabít 98 % lidstva
http://halonoviny.cz/index.php?id=66094

169908

5.9.2008 10:39

Ústava a právo přijímané orgány Unie při výkonu jí svěřených pravomocí mají přednost před právem členských států.

8-P 88.?.?.?

myslím, že bychom ze smlouvy měli vybrat pár největších perel, potom jít mezi lidi, a všem koho potkáme to několikrát zopakovat. Ztráta české státní suverenity je silné kafe pro mnoho lidí, ale většina z nich se o tom nedozví, protože čumí jen na bednu, kde vládne hukot a šum. [cool]

169909

9.9.2008 18:14

RE: Ústava a právo přijímané orgány Unie při výkonu jí svěřených pravomocí mají přednost před právem členských států.

tana 88.?.?.?

Reakce na 169909

Po svých zážitcích s naší justicí se unijní nemohu dočkat.
Neúplatní soudci jako ve starých zemích unie, to je můj sen.

170216

5.9.2008 11:14

vysvetlite to nekdo?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Rozhodnutí FED o nepublikaci ukazatele M3
Diskusi na téma síly dolaru jako platidla používaného k ropným obchodům rozvířilo rozhodnutí amerického Federálního reservního systému (FED), že od 23. března 2006 přestane zveřejňovat údaje o množství dolaru v oběhu (ukazatel M3). Tím může umožnit např. zvýšení objemu oběživa, což je jeden z kroků předpovídaný v případě, že dolar začne oslabovat a americká vláda bude potřebovat vykrýt pokles v hodnotě rozpočtových prostředků. Tento krok se dává do souvislosti s oznámením Íránu o otevření nové ropné burzy v průběhu roku 2006, kde se bude obchodovat i v jiných měnách než pouze v dolaru. Někteří komentátoři toto označují jako výrazný podnět k realizaci kroků USA proti Íránu, přestože většina médií se spíše věnuje problematice íránského jaderného programu.

169913

5.9.2008 11:50

Co naznačuje lisabonské smlouva ?

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Pokud uvažujeme reálně o bezpečnosti země musíme připustit, že naše malá zemička (i jiné evropské zemičky nejen bývalého východního bloku) nejsou se svou maličkou armádou schopny se bránit supervelmocem ani jiným útokům států využívajících metody gerilového stylu boje popř. státům, jejíchž technologie umožňuje provedení účinného útoku masového rozsahu. Vydávají se tak všanc různým potenciálním ohrožením a musí hledat spojence. Někteří by ho nejradějí hledali za velkou louží, další by rádi na východ a ostatní mentorují zda-li by nebylo lepší zůstat neutrální. Z tohoto pohledu se jeví lisabonská smlouva jako řešení. Nestat se poskoky supervelmocí a zajistit si suverenitu v rámci evropského uskupení států - EU, které by se vlastně stalo také takovou supervelmocí.

Poslední varianta však má několik slabin.

1. Vojenská (obranná)síla celé EU se ani zdaleka nevyrovná síle žádné ze současných supervelmocí a nemůže tak v žádném případě konkurovat síle supervelmocí. O státech východního bloku nemusíme hovořit. Všichni víme, že redukce armád po "revolucích" v 90 tých letech byla účelovým zneschopněním vojenské síly těchto zemí. Německo je permanentně pod kontrolou USA již od konce 2 SV. Anglie je v podstatě součástí americké politiky a Francie je momentálně pod kontrolou proamerických sil. O Francouzském přiklonění se k trendu reprezentovaného projektem PNAC svědčí aktivity nového francouzského prezidenta.
2. EU je mocensky ovládána stejným ekonomicko politickým aparátem jakým je ovládána supervelmoc USA, čímž se stává prodlouženou rukou téže politiky. V pozadí evropských i amerických bank, koncernů, médií atp. stojí titíž lidé.
3. Budoucí postoje EU jsou dle lisabonské smlouvy "lajnovány" ze strany OSN což je organizace, ve které má největší (rozhodující) moc USA. Alternativní síly v OSN jako např. Rusko se daří postupně eliminovat. V tomto kontextu můžeme uvažovat o účelové kauze "GRUZIE", která bere důvěru v Rusko jako "světotvorného" partnera. Není možno si nepovšimnout ani snah o přímé vyloučení Ruska z OSN. OSN se postupně stává SVĚTOVOU organizací jen PRO VYVOLENÉ.
4. I když je EU na první pohled protiváhou vůči ostatním velmocem, ve skutečnosti tomu tak není. Vojensky jsou státy EU členy NATO což je neodděliteľně váže k USA jak nejsilnější (technologicky nejvyspělejší) vojenské síle. EU nečinně přihlíží k bilaterálním dohodám svých členů v nichž se tito členové samostatně zavazují přímo USA. Bilaterální klíny vrážené do EU tak vlastně nejsou žádnými klíny ale naznačují co má být další strategií po přijetí lisabonské smlouvy - INTEGRACE DO EVROPSKO-AMERICKO-??-ké UNIE. Integrovat a integrovat = NWO [oči v sloup]

169918

5.9.2008 12:01

Trocha PESIMISMU na závěr

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Jak tedy zůstat opravdu nezávislí ?

1.Státy evropy by museli zpřetrhat ekonomicko politické vazby na USA a jejich neokonzervativní zaměření. Vyvázat se z programu PNAC. To je nemožné. Muselo by dojít buď k vyvlastnění majetku Biedelbergů atp. nebo znemožnění jejich vlivu. JAK ? Ve struktuře států by muselo dojít a dalším REVOLUČNÍM změnám, které si vlastně dnes nikdo neumí ani představit. Má to být přímá demokroacie ? Profesionální politická elita ? CO vlastně by mělo být alternativouk dnešnímustavu na který tak všichni nadáváme ? Zeptejte sebe i dalších reformistů jak dál. Nemáme žádný koncept a ve finále začne spousta z nás sympatizovat s modely, které tu již byly. Komunismus, Nacionalismus atp.

2. I kdyby se nějaká ta revoluce zdařila. Nastalo by dlouhé období chaosu a bídy, které nastane vždy když se buduje něco nového. Ustáli by to lidé nebo by chtěli zpět do lůna současného "blahobytu" ?

3. I kdyby se nakonec podařilo dostat přes tyto překážky. Tzv. očištěné státy by museli založit uskupení nezávislých zemí a pro ochranu nezávislosti by museli vytvořit obranný pakt. Kde by na to vzali ? Kdo by je vyzbrojil ? Vyvlastnění majitelé koncernů ? Počítám, že mnohem dříve než by se podařilo vybudovat sebemenší obranu by nás někdo převálcoval a připojil násilně.

Myslím že to stačí. Je vidět že NEEXISTUJE žádná možnost pro změnu. Ať se nám to líbí nebo ne, nejspíš budeme i se svou kritikou vtaženi do víru dění a vynoříme se někde v NWO. Pokud se vůbec vynoříme .. Je otázkou jestli pak bude možné kriticky ovlivňovat vládce NWO, když jejich moc bude univerzalizovaná. Bude v NWO hlas lidu ještě vůbec slyšitelný, nebo se hlas lidu zredukuje v opakované fráze NEWSPEAKU ? Mám takový pocit že již teď platí Borgovské .. YOU WILL BE ASSIMILATED - RESISTANE IS FUTILE

169920

5.9.2008 14:07

RE: Trocha PESIMISMU na závěr

cyp 195.?.?.?

Reakce na 169920

Jenom bych vám chtěl upřesnit jednu věc a to, že komunismus tady NIKDY nebyl a ani nikde jinde ve světě...pouze pokus o předstupeň socialismus, který ovlivňován ekonomickými "sankcemi" ze strany kapitalistů zkrachoval za podpory vlastizrádců jako je Václav Havel a spol, kteří byli a jsou financováni ze stejných zdrojů, jako tzv. barevné revoluce....síla peněz opět zvítězila nad lidskostí...společnost se vrátila o několik století zpět.
Ať chcete nebo ne, komunismus je pořád zatím nejdokonalejší model společnosti (pozor, nezaměňovat s režimy, které propaganda nazývá komunistickými). Je to jediný systém, který vám za vaši práci dá více, než jenom minimální plat. Sociální jistoty v socialistickém ˇ4eskoslovensku byly nezpochybnitelné, lidé dostávali byty od zaměstnavatele, zdravotnictví a školství bylo zdarma, stát dotoval výrobu všeho a tím mohly být všechny tyto věci za pár korun. Kdyby byl komunismus po celém světě, tak by země obchodovaly mezi sebou, čímž by vznikla konkurence, což v minulosti chybělo, přesto jsme měli jedny z nejpřísnějších potravinářských norem na světě a vyráběli jsme JÍDLO, což se o uměle vyrobených sloučeninách zabalených v nebezpečných plastových obalech říci nedá. Třeba Kuba by byla velice bohatý stát, kdyby nebylo embarga uvaleného USA na tuto zemi a mohl bych pokračovat dál. Za to, že komunismus nemohl být aplikován, nemůže tato ideologie, ale ti, kteří řídí tento svět, protože se snažili ekonomicky omezovat země, které se přikláněli k tomuto modelu. Jistě víte, že v padesátých letech minulého století byly v USA masové demonstrace na podporu komunismu a američané chtěli přestoupit na tento systém, demonstrace byly krvavě potlačeny, střílelo se ostrými přímo do lidí. Od té doby se nenašel nikdo, kdo by v této zemi chtěl nastolit komunismus, neboť státní aparát této země má neomezené možnosti perzekuce svých vlastních obyvatel, včetně klasického vymývání mozků televizí. To co si dovolí americká administrativa ke svému obyvatelstvu si nedovolili komunisti ani ve svých nejstrašnějších snech. Kdo nevystupoval proti režimu, měl klid. Dneska vystupovat proti režimu můžete, ale není vám to nic platné. Navíc během pár let budou jezdit i z naší země rekreanti do Guantanáma za kritiku režimu. Ať jsou nebo byli komunisti jacíkoliv (kdo byl opravdu komunista poznáte podle toho, že je dnes v KSČM, ti co si na komunisty jenom hráli a byli tam jenom kvůli svému prospěchu jsou teď v ODS, KDU-ČSL, a ostatních "demokratických" stranách).
Taky jsem tady občas četl názor, že komunismus je předstupeň NWO a tomuto názoru musím oponovat, protože komunisti byli vždy proti elitářským skupinám typu Illuminate, Bilderberg Group,různé zednářské lóže, atd. Tyto skupiny u nás byly zakořeněny v dobách před socialismem, do roku 1989 "pracovaly" v ilegalitě a po roce 1989 se rozrostly do velkých rozm

169930

5.9.2008 16:16

RE: Trocha PESIMISMU na závěr

Vanguard 62.?.?.?

Reakce na 169930

Co to je za bolševické lži? Nebudu se vyjadřovat k nesmyslným teoriím o ekonomickém fungování komunismu, ale o masových demonstracích v USA k "přestoupení na komunismus", které byly potlačeny střelbou do lidí slyším opravdu poprvé...nějaké zdroje, mimo vlastní fantazie?

169950

5.9.2008 21:15

RE: Trocha PESIMISMU na závěr

cyp 85.?.?.?

Reakce na 169950

bylo to v roce 1970 ve Kentu...oficiální informace jsou, že studenti demonstrovali proti vyslání vojáků do Kambodže, já mám doma v encyklopedii, že to byla demonstrace za vytvoření komunismu v USA...tohle bylo vyústění akcí, které se děly v Chicagu několik let předtím, ale to už se mi nechce hledat

169966

5.9.2008 21:36

RE: Trocha PESIMISMU na závěr

Aja 74.?.?.?

Reakce na 169966

>bylo to v roce 1970 ve Kentu...oficiální informace jsou, že
>studenti demonstrovali proti vyslání vojáků do Kambodže, já
>mám doma v encyklopedii, že to byla demonstrace za vytvoření
>komunismu v USA...tohle bylo vyústění akcí, které se děly v
>Chicagu několik let předtím, ale to už se mi nechce hledat


To mate na mysli tohle ?
Ale puvodne pisete o 50.tych letech.

169967

5.9.2008 22:04

RE: Trocha PESIMISMU na závěr

semtex seemtx (zavináč) hotmail (tečka) com 192.?.?.?

Reakce na 169967

>To mate na mysli
> tohle
>?

>Ale puvodne pisete o 50.tych letech.

Jak doslo k zabiti studentu na universite v Kentu bylo uplne obracene nez je prezentovano komunistickym zdrojem v cestine. Na History Channel byl vysilan mnohokrat filmovy dokument jak se to vlastne stalo. Ozrali a radikalni studenti vypalili ROTC sekci na universite. Studenti rabovali krome university i ve meste a chystali se k dalsimu rabovani a vypalovani kdyz byla povolana National Guard. Byli to studenti kdo na National Guard zautocili. Vsechno je nafilmovano ve zminenem dokumentu. Vojaci National Guard zacali strilet kdyz jim prakticky slo o zivot. Vlastne se jednalo o divou zver a zadne studenty. Dostali co si zaslouzili.

169969

6.9.2008 0:04

RE: Trocha PESIMISMU na závěr

Aja 74.?.?.?

Reakce na 169969

O zlych studentech, co dostali, co zaslouzili .
Jsme OT.

169975

5.9.2008 16:30

RE: Trocha PESIMISMU na závěr

Aja 74.?.?.?

Reakce na 169930

Jistě víte, že v padesátých letech minulého století byly v USA masové demonstrace na podporu komunismu a američané chtěli přestoupit na tento systém, demonstrace byly krvavě potlačeny, střílelo se ostrými přímo do lidí.

Ja nevim, take by me zajimal nejaky zdroj.

169951

5.9.2008 23:51

RE: Trocha PESIMISMU na závěr

hledající a nalézající hledam (tečka) a (tečka) nalezam (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 169930

... nejsem v žádné církvi, ale idea komunismu na Zemi je nerealizovatelná už z
1.pricipu = lidé NIKDY zde na Zemi nebudou stejní
2. je to materialistická nauka

169974

6.9.2008 1:12

RE: Trocha PESIMISMU na závěr

jjj 200.?.?.?

Reakce na 169974

>... nejsem v žádné církvi, ale idea komunismu na Zemi je
>nerealizovatelná už z

> 1.pricipu = lidé NIKDY zde na Zemi nebudou stejní
>2. je to materialistická nauka

1/lidé nepotřebují být pro komunismus a v komunismu stejní
2/proč by mělo vadit , že je to materialistická nauka.
3/existuje take křestanský komunismus

169981

6.9.2008 8:38

RE: Trocha PESIMISMU na závěr

hledající a nalézající hledam (tečka) a (tečka) nalezam (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 169981

ad/ ... komunismus a jeho nejvyšší ideály je tady na Zami provždy nepoužitelný, protože není možno nikdy dosáhnout stejné zralosti lidí ... tato stavba, kterou by chtěl vystavět, vyžaduje základy dokonale rovnou podložku, to zde ale nikdy nebude, proto by stála nakřivo.

2/ ... ať vadí nebo nevadí, dejte všechny věci na Zemi a okolo ní ve vesmíru, co se kdy udály, dějí a ještě budou dít, ano, všechny považujte třeba jako součásti hry puzzle, dejte je do pytle , a vytahujte jeden za druhým a zkoušejte , jak k sobě pasují a hledejte vzájemné souvislosti a dávejte si otázky. Tvrzení: bez vědění o tom, že nejsme jen toto tělo, že tedy hmota není konečné stadium existence, že existují ještě vyšší vibrace a frekvence, ano, bez tohoto povědomí není možné tyto dílky hry puzzle skládat do smysluplných odpovědí. Nevzdělancem se musí zvát ten, kdo by chtěl tvrdit, že jsme pouze toto tělo ...

3/ ... DNEŠNÍ křesťanství je samostatná kapitola, a kdyby se šlo důsledně po stopách pilířů = některých křesťanských názorů, byly bychom velice překvapeni, že některé věci jsou mnohem horší ve svých důsledcích než komunismus a nacismus dohromady. Pokud bychom mluvili o skutečném nepokřiveném křesťanství, tak spojení kř. komunismus je stejně vadný jako "tělesná láska" , tělo je tělo a cit(láska) je cit, který tělo nepotřebuje. ...

170000

6.9.2008 11:01

RE: Trocha PESIMISMU na závěr

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 170000

..hledající strejdo, hledáš špatně. Sám asi víš (??), že vesmír i život v něm je ten "pytel puzzle". Stačí si pak uvědomit, v čem jsou kostičky puzzle stejné - a v jakých vrstvách obrazů, natož významu obrazů, mohou být po složení. Každá jedinná.
V každém jediném obraze. V množině výkladů toho obrazu. Puntík.

Komunizmus bude přirozeným následkem nadvýroby. Už dnes se nepotřebné zboží přidává k nákupu. Samozřejmě v omáčce "dárku zdarma". Stačí si trochu domyslet to, co existuje v každé snaze prodat. Nejen křesťanstvím máme trochu pootočené náhledy na realitu.
Až se naučíš svět si rozdělit na to, co je stejné pro všechny a na to, čím se lišíme - a vytváříme tak různé hierarchie v každé informační vrstvě (oboru, firmě, sportu...), pak tobě i ostatním bude líp.

170003

6.9.2008 14:30

RE: Trocha PESIMISMU na závěr

hledající a nalézající hledam (tečka) a (tečka) nalezam (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 170003

... přírodní či vesmírné zákonistosti jsou stejné pro všechny. Lišíme se v tom, jak použijeme a nasměrujeme svou svobodnou vůli a jaká díla viditelná nebo neviditelná vytváříme. Křesťanství ve své původní podobě a hlavně v osobě jejího původce bylo v pořádku. Jeho obsah však byl z velké části vyssán a pokřiven až k dnešní z velké části mrtvé dogmatické formě ...

170011

7.9.2008 11:42

RE: Trocha PESIMISMU na závěr

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 170011

souhlasím a dík. Začíná se to čistit.

170053

6.9.2008 14:50

RE: Trocha PESIMISMU na závěr

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 200.?.?.?

Reakce na 170003

ano janko

170015

6.9.2008 14:48

RE: Trocha PESIMISMU na závěr

jjj 200.?.?.?

Reakce na 170000

o žádnou potřebnou zralost nejde. stejně jako o ni nešlo v případě otrokářství, feudalismu , kapitalismu , politicky liberálních systému apod. ty vžechny byly považovány za nezměnitelné, ze stejných důvodů.
je hezké , že každého , kdo je jiného názoru nazvete nevzdělancem , zpravidla takto nemluví vzdělanci.
jsou ovšem ještě jiné alternativy, které uvádíte. na ty jste nemohl přijít.
to posledni je zíáežitost čistě pro psychologa. z racionálního hlediska naprostý nesmysl

170014

6.9.2008 16:00

RE: Trocha PESIMISMU na závěr

hledající a nalézající hledam (tečka) a (tečka) nalezam (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 170014

... psalo se o ideálně komunistických myšlenkách a že jsou nerealizovatelné ... zkuste to pochopit ... stavíte stavbu a stavíte a ona má nějaké základy, jenže ty základy jsou příliš chatrné na to, aby tuto stavbu unesly a posléze se hroutí celá stavba nebo tu stavbu nejde v daných podmínkách vůbec postavit(pouze v "laboratoři"[mrknutí jedním okem]... Tvrzení: vše co se neopírá o přírodní, vesmírné zákonitosti fungující miliony let se po čase zhroutí samo v sobě, ať už je to, co je to ... není na škodu daný myšlenkový směr byť i jen teoreticky dotáhnout až tam na ono poslední místo, kam jeho hlasatelé ukazují(často sice ukazují, ale skutečný cíl je jinde), to znamená, jako bychom už byli těsně před nebo už při naplnění těch posledních ideálů a cílů daného směru. Je potřeba každý sám za sebe vyvíjet tuto námahu, a dávat si otázky a hledat a nalézat, když něco nepasuje , klidně narovnat své nesprávné stanovisko a to zcela bezohledně a bez milosti, vždyť přece s těmito názory musíme žít a dokonce pokračovat dál po smrti. Potom každý jednotlivec není součástí líné masy, ale myslící a cítící osobnost a to zcela samostatně, bez možnosti její manipulace jinými. To je krásný cíl, že? ... ad nevzdělanec, nebylo to myšleno na toho, kdo má jiný názor, ale na to, že FAKT, že nejsme pouze toto tělo se prolíná všemi kulturami a je nutné to považovat za součást vzdělání. Je docela úsměvné, jak někteří nemocní "soudruzi", navštěvovali léčitele, aby jim pomohli ...

170016

6.9.2008 1:17

RE: Trocha OPTIMISMU na závěr

jjjj 200.?.?.?

Reakce na 169930

...RE: Trocha PESIMISMU na závěr
cyp 195.?.?.?
Reakce na 169920

Jenom bych vám chtěl upřesnit jednu věc a to, že komunismus tady NIKDY nebyl a ani nikde jinde ve světě...pouze pokus o předstupeň socialismus, který ovlivňován ekonomickými "sankcemi" ze strany kapitalistů zkrachoval za podpory vlastizrádců jako je Václav Havel a spol, kteří byli a jsou financováni ze stejných zdrojů, jako tzv. barevné revoluce....síla peněz opět zvítězila nad lidskostí...společnost se vrátila o několik století zpět.
Ať chcete nebo ne, komunismus je pořád zatím nejdokonalejší model společnosti (pozor, nezaměňovat s režimy, které propaganda nazývá komunistickými).....Přesně tak

169982

9.10.2008 9:14

RE: Trocha OPTIMISMU na závěr

0neR 85.?.?.?

Reakce na 169982

Když tady ani nikde ve světe komunismus nebyl, jak potom můžete napsat, že jde o nejdokonalejší model... [oči v sloup]

172660

6.9.2008 2:03

RE: Trocha PESIMISMU na závěr

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 169920

Ovlivnovat vladce NWO? [překvapení] V ramci ceho jednoho neviditelneho lagru, kterym se Evropa stane pokud jeji obyvatelstvo prijme diktat Lisabonske smlouvy? To mi prijde stejne dobre jakoby vezen v Gulagu chtel ovlivnovat sefa lagru. Pokud chceme mit vubec nejake posledni zbytky privilegii svobodnych lidi, ktere na zanechali ty generace pred nami, pak nemuzeme jenom tak necine cumet, jak nam mizi pred ocima. Je rec o privilegiich, za ktere bylo zaplaceno krvi. Jestli si je ted nechama mlcky vzit, tak pokud je budeme chtit zpatky, tak budeme platit zase krvi. V USA je nemyslitelne neco takoveho jako lisabonska smlouva navrhnout, tohle by Americane, kterym se tady kdekdo vysmiva jako hamburkozroutum nidky neprijali, aspon ne bez odporu. Pravo nosit zbran si taky nenechali vzit. Do hajzlu, zas mi tady chybi ten jeden smajlik.

169988

5.9.2008 12:07

Nemá cenu bojovat proti globalizaci

cernakus 78.?.?.?

Protože to je prohraný boj. Lidé prostě chtějí využívat pokrok a pokrok vede ke globalizaci. Co je důležité, který blok si vyberete. Jsou tři:

1) Kryptofašistická USA
2) Socialistická EU
3) "Komunisticko"-Imperiální Čína

Pak jsou svobodné velmoci - Indie, Rusko, Brazílie.
Povězte, v kterém bloku byste žili nejraději? Já tedy osobně ve Federalizované EU. A pokud by EU začínala v Libanonu a končila ve Vladivostoku, byl bych ještě raději.

Evropa je historicky kulturně nejvyspělejší blok na světě. Jsme stejné rasy a věřte, že mírně fašizující tón, který by odsud vykopal silou islám, by nebyl vůbec od věci. Ovšem zbavit se části obyvatelstva, které si tak hloupě a bez vize nechali nasomrovat Exkoloniální mocnosti nelze v rámci národních států. Když se tato separace začne, nesmí už být možné pro jednotlivé státy Evropy z bloku vystoupit dobrovolně a bez trestu. Páč bouři, kterou taková separace vyvolá by dnešní EU neustála. Socialistický blok hnaný Evropským nacionalizmeme by se s tímto problémeme vypořádal hladce.

Navíc po federalizaci EU získá zuby. Bude moci sankciovat až embargovat ostatní bloky a ostatní státy. Taková federální EU by byla vojensky mocnější než zbylý svět dohromady. Díky smíchání fanatických ekonázorů staré unie s geniálním přístupem vědců nové unie s megalomanstvím a zdroji národů (zatím) ne-unie(Rusko) by došlo k ekologicko-technickému boomu. //očekával bych masivní investice do množivých reaktorů na sibiři, do supravodivých materiálů, vytvoření celoevropské maglev magistrály, budování PRO na bázi Energia-Polyus (vyhledejte v google, ať pochopíte co je řádná PRO), budování vysokoefektivní energetické sítě, obsazení Měsíce, Marsu...//

A to vše by se navíc díky faktu, že EU narozdíl od USA přímo neovládají finanční skupiny rychlokvašek a "nadlidí"(vyvolený národ) by se mohlo podařit udržet určitou míru svobody a možná i demokracie.

Dokonce se domnívám, že silná EU s Ruskem by kupříkladu zastavila hon na čarodějnice. Podařilo by se zastavit politickou korektnost - mor šířící se z USA (kde však víceméně není nebezpečný, protože je tam vysoká míra svobody názorů v trestním slova smyslu) přes VB, ve které mutuje v smrtící formu a vede k absurndostem jako je např. TO na Zvědavce!

To vše dokáže jen silná EU, pod silným centrálním vůdcem (prezidentem) se silnými pravomocmi. Tak jako Putin dokázal už rozložené Rusko vrátit zpět a udělal z něj stát, kde se žije ze dne na den lépe a lépe (a nejen po finanční stránce). Přitom z vašeho pohledu zcela potlačil občanskou společnost. Ovšem omezením určitých absurdních svobod vrátil Rusku ústavnost, suverenitu, bezpečí a ekonomický růst. Vrátil Rusku budoucnost. Ovšem předtím, musel přitvrdit. A to samé EU.

PS: Děkuji za tpělivost, pokud jste dočetli až sem.

169921

6.9.2008 0:44

RE: má cenu bojovat proti globalizaci

vyberte si jižní ameriku 200.?.?.?

Reakce na 169921

http://www.pcn-ncp.com/youthcamp2001.htm

http://www.vivamalta.org/forum/archive/index.php/t-151.html

http://www.geocities.com/integral_tradition/vladi.html

http://home.alphalink.com.au/~radnat/thiriart/index.html

169978

6.9.2008 16:42

RE: http://www.answers.com/topic/bric-5

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 200.?.?.?

Reakce na 169978

> http://www.answers.com/topic/bric-5

http://www.pcn-ncp.com/youthcamp2001.htm
>
> http://www.vivamalta.org/forum/archive/index.php/t-151.html
>
> http://www.geocities.com/integral_tradition/vladi.html
>
>http://home.alphalink.com.au/~radnat/thiriart/index.html

170018

6.9.2008 1:05

RE: Nemá cenu bojovat proti globalizaci

vyberte si jižní ameriku 200.?.?.?

Reakce na 169921

Pak jsou svobodné velmoci - Indie, Rusko, Brazílie.

Povězte, v kterém bloku byste žili nejraději?

Brazilie + Rusko + indie + Cina = BRIC
================================================================
rusko + eu = evropa od gibraltaru po čínskou zed
evropa od gibraltaru po čínskou zed + čína + indie + jihoamericka unie = ????? [chechtot]

169979

6.9.2008 2:13

RE: Nemá cenu bojovat proti globalizaci

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 169921

Jestli USA maji byt kryptofasismem, tak co bude asi Evropa po lisabonske smlouve? O necem jako aplikaci lisabonske smlouvy si jakakoliv extremni frakce muze nechat zdat v USA, tak akorat sny. Federalni vlada USA nema tak rozsahle pravomoce a jednotlive staty unie by nikdy neco v takovem rozsahu neposkytly. Takze co ma byt lisabonska smlouva? Cesta k otevrenemu centralizovanemu fasismu? Toatlitni prvky prosazovane v USA musi byt skryvane a pouze jako docasna opatreni, aby nebyly smeteny ze stolu. Velmocenske sny o centralizovane moci Evropy dikatatem shora jsou utopie, ktera se zmeni v nocni muru. Evropske narody totiz stale existuji a zatim je nikdo silou nedokazal proti jejich vuli za 2 000 let historie spoutat. Problemem je, ze nekdo v tehle frasce musi hrat hegemonni roli a hegemon muze byt pouze jeden.

169989

8.9.2008 14:32

RE: Nemá cenu bojovat proti globalizaci

Jan Z Rokycan 62.?.?.?

Reakce na 169989

Proti globalizaci a vlastne de facto proti spolecnosti jde bojovat jedinym zpusobem a to je, stat se postupne uplne nezavslym na teto spolecnosti. Tzn. zacatkem muze byt treba smenovani prace za praci (pokud to jde, jsou obory podnikani kde to nejde), posleze vyrobku za vyrobek, je to jen zacatek. Ale timto smennym obchodem se vyhneme jak danim, tak ruznym financim machinacim ze stran statu, potazmo bank. Lide na vesnicich podle me k tomu stejne sklouzavaji, odhaduju ze do 10 let si vetsina lidi bude opet pestovat zeleninu a ovoce ve svych zahradach, bude se min cestovat a vice setrit energiemi, ponevadz rekneme si to na rovinu, co se dnes deje s cenami energii jiz presahlo hranice meho chapani. At si vsechen petrolej soudruzi narvou do spic, odmitam s nimi hrat tu jejich hru.

170128

8.9.2008 16:56

RE: Nemá cenu bojovat proti globalizaci

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 170128

podepisuji!!! [mrknutí jedním okem]

170137

9.9.2008 3:15

RE: Nemá cenu bojovat proti globalizaci

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 170128

A co az prijdou vyberci pro zmenu z EU a budou mluvit vyborne cesky v Cesku, nemecky v Nemecku....a reknou, ze ma vesnican povinost odvadet cast produkce pro zmenu superstatu? Hlad je svina, bolsevik i nacista se taky s nikym za valky i v dobach miru nemazlili, kduz slo do tuheho. Kolik lidi ziji ve mestech nerozezna lopatu od ryce?

170171

9.10.2008 9:20

RE: Nemá cenu bojovat proti globalizaci

0neR 85.?.?.?

Reakce na 169921

"...že EU narozdíl od USA přímo neovládají finanční skupiny rychlokvašek a "nadlidí"..."

Nebuďte naivní [mrknutí jedním okem]

172661

5.9.2008 14:13

Trochu odbočím

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Hraji online hru Divoké kmeny. Náš kmen je druhý největší mezi asi 300 dalšími. Jelikož jsme silní diktujeme jiným podmínky a vůbec nás nezajímá, co si myslí slabší kmeny. Buď jsou s námi nebo je převálcujeme.
A to je jen hra! Co teprve, když jde o skutečnou moc a vliv! Proč to lidi nevidí?

169931

5.9.2008 14:53

RE: Trochu odbočím

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 169931

Myslim, ze to lide vidi jen tomu nechteji uverit.. Pokud by uverili vi ze by stejne nic nezmenili. Lide proste veri tomu co je dela spokojenejsimi. Mentalni obrana pro zachovani psychicke rovnovahy

169936

5.9.2008 23:08

RE: Trochu odbočím

Cerw 82.?.?.?

Reakce na 169936

ten vas fatalismus je primo odporny tim ze budete sedet na zadcich a smutnit ze jsou vsichni mocnejsi nez vy nic nevyresite - i kdyby nic jineho tem hajzlum to nesmi projit bez boje bez odporu

to si nechate flusat na vlastni historii a koreny? od nekoho kdo vam o svem puvodu uz 300 let lze?

federalizovana EU bude delat presne to a jen to co ji bude prikazano shora (siono USA) -> neni to zadna cesta jak se vyhnout masove likvidaci obyvatelstva - jediny mozny zpusob je branit se proti vlastni anihilaci a to neni neco co by vam mohl nekdo vycitat

chodte do prirody hodne stanujte spete pod sirakem to je fuk ale hlavne delejte neco co vas pripravi na to se postavit vladcum NWO - pokud to udelate zaslouzite si zit pokud ne budou to oni a nikdo jiny kdo za vas rozhodne jak skoncite (a pekne to nebude)

jak muzete ocekavat soucit od "lidi" kteri finacovali vsechny strany azde valky ve 20. stoleti ??!!

169971

6.9.2008 1:21

RE: Trochu neodbočím

jjjjjj 200.?.?.?

Reakce na 169971

http://www.pcn-ncp.com/youthcamp2001.htm

http://www.vivamalta.org/forum/archive/index.php/t-151.html

http://www.geocities.com/integral_tradition/vladi.html

http://home.alphalink.com.au/~radnat/thiriart/index.html


Pak jsou svobodné velmoci - Indie, Rusko, Brazílie.

Povězte, v kterém bloku byste žili nejraději?

Brazilie + Rusko + indie + Cina = BRIC
================================================================
rusko + eu = evropa od gibraltaru po čínskou zed
evropa od gibraltaru po čínskou zed + čína + indie +jihoamericka unie = ????? [ [chechtot] [velký smích]

169983

7.9.2008 21:16

RE: Trochu odbočím

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 169971

No vyborne [smích] Ten Vas odpor vuci NWO je jeste bezzubejsi nez muj fatalismus. Cekate na NWO a pripravujete se na boj chozenim do prirody a stanovanim. Myslite ze to je ten spravny boj ? To jim to vazne nandate. Nic lepsiho a konkretnejsiho by nebylo ? [mrknutí jedním okem]

170074

8.9.2008 17:55

RE: Trochu odbočím

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 169936

Ano , mentální obrana - to jste napsal dobře ! ...... V "odborných" kruzích se tomu říká "útočiště" . Útočiště ve svém nitru , tam můžeme mít to co chceme . Klid , mír , štěstí atp..... Ne každý ale ví jak na to ! Dobrým návodem můžou být třeba knihy G.Meyrinka ...... Začíná se pozorováním těla ....

170141

Příspěvků: 47

05.09. 04:42 Rene Bartosek  To je naprosto silene.
05.09. 15:36 Jan X.  Kotrba je zastáncem Lisabonské smlouvy
05.09. 16:06 Jan X.  Kotrba je zastáncem Lisabonské smlouvy II
06.09. 01:50 Rene Bartosek  RE: Kotrba je zastáncem Lisabonské smlouvy II
05.09. 07:22  Chomout,tak jak bylo naplanovano, pokracovani na etapy
05.09. 08:15  Zlo versus dobro
05.09. 09:04 Sam Ting Wong  To je hnus, velebnosti!
05.09. 10:06 RSDr.  Boháči chtějí zabít 98 % lidstva
05.09. 10:39 8-P  Ústava a právo přijímané orgány Unie při výkonu jí svěřených pravomocí mají přednost před právem členských států.
09.09. 18:14 tana  RE: Ústava a právo přijímané orgány Unie při výkonu jí svěřených pravomocí mají přednost před právem členských států.
05.09. 11:14  vysvetlite to nekdo?
05.09. 11:50 jean.laroux  Co naznačuje lisabonské smlouva ?
05.09. 12:01 jean.laroux  Trocha PESIMISMU na závěr
05.09. 14:07 cyp  RE: Trocha PESIMISMU na závěr
05.09. 16:16 Vanguard  RE: Trocha PESIMISMU na závěr
05.09. 21:15 cyp  RE: Trocha PESIMISMU na závěr
05.09. 21:36 Aja  RE: Trocha PESIMISMU na závěr
05.09. 22:04 semtex  RE: Trocha PESIMISMU na závěr
06.09. 00:04 Aja  RE: Trocha PESIMISMU na závěr
05.09. 16:30 Aja  RE: Trocha PESIMISMU na závěr
05.09. 23:51 hledající a nalézající  RE: Trocha PESIMISMU na závěr
06.09. 01:12 jjj  RE: Trocha PESIMISMU na závěr
06.09. 08:38 hledající a nalézající  RE: Trocha PESIMISMU na závěr
06.09. 11:01 janko  RE: Trocha PESIMISMU na závěr
06.09. 14:30 hledající a nalézající  RE: Trocha PESIMISMU na závěr
07.09. 11:42 janko  RE: Trocha PESIMISMU na závěr
06.09. 14:50  RE: Trocha PESIMISMU na závěr
06.09. 14:48 jjj  RE: Trocha PESIMISMU na závěr
06.09. 16:00 hledající a nalézající  RE: Trocha PESIMISMU na závěr
06.09. 01:17 jjjj  RE: Trocha OPTIMISMU na závěr
09.10. 09:14 0neR  RE: Trocha OPTIMISMU na závěr
06.09. 02:03 Rene Bartosek  RE: Trocha PESIMISMU na závěr
05.09. 12:07 cernakus  Nemá cenu bojovat proti globalizaci
06.09. 00:44 vyberte si jižní ameriku  RE: má cenu bojovat proti globalizaci
06.09. 16:42  RE: http://www.answers.com/topic/bric-5
06.09. 01:05 vyberte si jižní ameriku  RE: Nemá cenu bojovat proti globalizaci
06.09. 02:13 Rene Bartosek  RE: Nemá cenu bojovat proti globalizaci
08.09. 14:32 Jan Z Rokycan  RE: Nemá cenu bojovat proti globalizaci
08.09. 16:56 MedaBeda  RE: Nemá cenu bojovat proti globalizaci
09.09. 03:15 Rene Bartosek  RE: Nemá cenu bojovat proti globalizaci
09.10. 09:20 0neR  RE: Nemá cenu bojovat proti globalizaci
05.09. 14:13 Sam Ting Wong  Trochu odbočím
05.09. 14:53 jean.laroux  RE: Trochu odbočím
05.09. 23:08 Cerw  RE: Trochu odbočím
06.09. 01:21 jjjjjj  RE: Trochu neodbočím
07.09. 21:16 jean.laroux  RE: Trochu odbočím
08.09. 17:55  RE: Trochu odbočím

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 74 čtenářů částkou 16 946 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 1

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,29 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,50 Kč
100 japonských jenů
18,82 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 004,55 Kč
1 unce stříbra
503,75 Kč
Bitcoin
899 231,48 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 945