Diskuze k článku

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

Příspěvků 128

23.8.2008 2:38

Lidé v ČR..

rickey karel_slovak (zavináč) seznam (tečka) cz 24.?.?.?

..mají takovou vládu jakou si zaslouží. Už několik let se divím, jakto, že se volí pořád ti stejní. ODS,ČSSD,KDU...pořád dokola a přitom je to stejná špína. Nechápu. Jakoby lidé u voleb neměli navýběr? Bohužel se zdá, že většina lidí v ČR je proste bezduché stádo v zajetí televizní obrazovky...je mi to líto. Myslím, že už je pozdě doufat ve zlepšení. [pláč]

168741

23.8.2008 7:25

RE: Lidé v ČR..

85.?.?.?

Reakce na 168741

"Má takovou vládu jako jsi zaslouží národ" - Tohle úsloví v ČR zproagoval pan Kocáb, který to řekl v nějákém rozhovoru "statečně" do tv. Nemohu s nim souhlasit, ani s přispěvatelem Rickey.

Kdo si zalsoužil Hitlera, nebo obecně boleševiky, či teď ne"konzervativce" silně připomínající 50-léta?

To je součást strategie lidi dostat do "bezmocné" pozice. Ideál jsou dvě "soupeřící" strany, které hrají stejné divadlo v trochu jiné režii a u nás je jich zatim více... To znechucení dělají média, záměrně a hlavně to, že lidi získávají podle mne dosti oprávněné přesvědčení, že ať zvolí kohokoliv - vláda půjde proti lidem ve prospěch korporací, válek a koryt.....

Vezměme Zelené - Bursík je přivedl do vlády dokonce s klíčovým slovem - jsou pobočkou ODS a to nejvěrnější a všechno modré je najednou zelené... Ty zákony jsou stavěné tak, aby v podstatě se k moci rozumnost zatím nemohla dostat a i Ty jdou různě ještě obejít. No a pokud lidi nemají informace - ANI možnost výběru - vláda se může chovat až takto otevřeně odpudivě vůči jejich potřebám. Jak se pan ministr sociálních věcí popudil, když mu někdo prohlasoval, že by rodiče těžce zdr. postižených dětí měli brát příspěvky - Oni bojují proti zájmům lidí a je jim jedno i kdyby je lidi nezvolili oni už jsou i s rodinami "za vodou"...

Vláda není podle zásluhy národa - ale podle různých intrik, hlavně mediálních presentací a je čím dál tím více vidět, jak ty volby jsou fraškou - stejnou jako za bolševika - Nakonec i tyto volby vyhrála "levice" - proč vládne "pravice" - Tenhle model těžko kdo změní, ale lidi za to nemůžou, Ti to jen odsírají většinou... Nejsou státo, ale nemají informace - naopak denodenně lži z médií - plus černou kroniku až perverzní záběry - to samé v novinách - je to věc systému - ne lidí.

168745

23.8.2008 15:55

RE: Lidé v ČR..

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 168745

Velmi zajimava uvaha, ja z ni trochu neco zvyraznim. Je skutecne v lidske prirozenosti celou skalu svych nazoru, ktere se odrazi i v politice rozdelit mezi dve velke strany?* Nevystihovalo by presneji i lidskou individualni ruznurodost a charakter spolecnosti a to i v politice mnohem vetsi pestrost v oblasti politickych stran?

168777

28.8.2008 14:32

RE: Lidé v ČR..

upset 195.?.?.?

Reakce na 168745

No a systém je věc lidí. Kdyby se nechovali jako stádo, ale mysleli vlastní hlavou, tak bude systém jiný. Konzum je našim náboženstvím a bůh je ten, kdo nám konzum dopřává. Valné většině tupého davu to vyhovuje a proto nevědí. Kdyby chtěli vědět, tak se dozví, ale to chce jen zlomek populace, no a ti si opravdu tu vládu nezaslouží.

169310

29.8.2008 2:02

RE: Lidé v ČR..

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 169310

Tvrde, ale presne receno. [cool]

169378

23.8.2008 7:43

RE: Lidé v ČR..

Tom_ 195.?.?.?

Reakce na 168741

>Nechápu. Jakoby lidé u voleb neměli navýběr?
U voleb NENI na vyber - na tom se porad nic nezmenilo, muzete si vybrat ze stovky identickych jogurtu jedne znacky a chuti.
Mate snad na volebnim listku moznost "NE", pri ktere zustanou prazdna kresla a nebudou se rozdelovat mezi viteze?

> Myslím, že už je pozdě doufat ve zlepšení.
Bozska stvoreni, zarici Jsoucno, Osmy Rozmer,... nebo take znami jako politici, jsou nam porad rovni v jednom - jen tu na to neni "kulturni podhoubi".

168746

23.8.2008 8:15

Nemáte pravdu

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 168741

Už jsem to tu sice opakovala asi stokrát, ale pro Vás to řeknu ještě jednou: Ne, lidé nemají vládu, kterou si zaslouží. To z toho důvodu, že volby jsou fraška, která nic neřeší. I kdybyste nakrásně volil nějakou malou stranu, tak i ty jsou celé prošpikované agentama, kteří si tam ty poměry pečlivě hlídají. Takže i z té malé, neznámé strany by vzešli výhradně předem vybrané figurky, které poslouchají loutkaře ze zákulisí, kdežto lid je jim naprosto a totálně ukradený. Pro lid vymýšlejí pouze zákony, jak ho co nejvíc spoutat, ožebračit a zotročit.

Támhle dětem seberou i to mléko, ale podvodníkovi a agentovi Šťávovi klidně zaplatí 9 miliard. Od ledna příštího roku budou platit zákony, že Vám mohou policajti bez povolení kdykoliv vtrhnout do bytu. Novodobým morem v Česku se stali exekutoři, což jsou praví a nefalšovaní zlegalizovaní lupiči. Díky poslancům, kteří takové zákony odsouhlasili, dnes proběhne o občanovi soud, aniž by o tom měl sebemenší tušení a domů mu přijde už jen akorát zpráva, že má zaplatit do tří dnů 10 tisíc korun, jinak mu do bytu vtrhnou exekutoři a zabaví mu majetek. A podle nových zákonů, opět odsouhlasenými nelidskými poslanci může občan dostat padesátitisícovou pokutu prakticky za nic- což už je pro většinu občanů vysloveně existenčně likvidační částka.

Tímto tedy říkám: poslanci styďte se! Jste chátra nad chátru. Jste neskutečná svoloč. Nemorální lidi až na půdu. A je úplně jedno, z které jste strany. Třeba takový Svoboda se nestydí soudit se s charitou o dům, který mu vůbec nepatří.

168748

23.8.2008 10:49

RE: Nemáte pravdu

ládin bez binu 89.?.?.?

Reakce na 168748

Jak s Váma většinou souhlasím v názorech na vztahy mezi mužem a ženou, tak v názoru na toto se rozcházíme. Věřím totiž v to, že člověk je strůjcem svého štěstí. Klidně mmě považujte za idealistu, ale já jsem spíše realista. Vždy májí lidé takovou vládu jakou si zaslouží. Naprostá většina lidí své činy dělá proto, aby zabezpečila sebe, svou rodinu, případně klan. Proto aby mohl vládní činitel okrádat ostatní v zájmu svém, rodiny, klanu, musel nejprve v poměrně konkurenčním prostředí se chtít prosadit. Totéž např.podnikatel, totéž i ti co tahají za nitky. Je potřeba se smířit s tím, že člověk pokud je pracovitý, dosahuje ve všem na co sáhne většího výsledku než líný. Je potřeba se smířit s tím, že takový člověk pokud svoji pracovitost umí předat i další generaci, ta to promění v ještě větší kuličku hnoje. A je potřeba se smířit s tím, že to funguje v naprosto všech oblastech lidské činnosti. Tedy od výrobce bot, přes nadnárodní firmy, až po tahače za nitky. Je to lidská přirozenost. Problém je v tom, že lidé chtějí po politicích, aby se chovali jinak, než se chovají oni sami. Pokud od nikoho nebudete čekat nic víc a nic méně, než že bude válet kuličku hnoje jen a pouze v zájmu své rodiny a..... ušetříte si zklamání. Moji teorii o kuličce a to že si ji válí naprosto každý, potvrzuje i zástup ukecaných plácalů. Vzpomeňte si jaké krásné a plamenné keci, zde měli někteří přispěvovatelé ohledně žaloby na ministra za radar. Skoro jsem měl pocit, že každý na zvědavci to udělá. Neudělal...co kdyby mu sebrali kuličku.

168759

23.8.2008 17:54

RE: Nemáte pravdu

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 168759

To je hezké, věřít, že člověk je strůjcem svého štěstí. Začíná to zřejmě tím, že hlasuje o tom, že se má narodit. Potom kde. Například v Ghaně. U správných rodičů, se stříbrnou lžičkou v ústech. Tak to pokračuje, až mu z parapetu bytu ve 4.patře, domu okolo kterého kráčí, spadne na hlavu kořenáč (to se z té Ghany dostal do Čech na vědeckou poradu o vlivu polární záře na poluci ledních medvědů).

168790

23.8.2008 11:04

RE: Nemáte pravdu

Roth 212.?.?.?

Reakce na 168748

Souhlasím s Vámi prakticky ve všem, ale viděl bych ještě jednu naději a tou je Humanistická strana. http://www.humanistickastrana.cz Nevěřím, že by se z téhle strany stala taková vládní špína, jaká je u moci dnes. Pokud by se jejich kampaň podala opravdu chytře a zapojilo se do jejich propagace hodně lidí, kterým nechybí entusiasmus a vůle s dnešní hodně špatnou situací něco udělat, věřím tomu že by se nejen dostali do parlamentu ale mohli by tam mít taky značné zastoupení.

168761

23.8.2008 16:59

RE: Nemáte pravdu

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 168761

Nedělejte si žádné iluze, humanistická strana je rovněž na prd- jako každá strana. V zemi je 93 procent nestraníků, kteří jsou násilím nuceni volit někoho ze 3 procent dobře hlídaných lidí ve stranách. Je ta totalita moc dobře vymyšlena a jak se zdá, ještě hodně lidí stále věří na stranickou partokracii. Ale ta stranická partokracie vypadá tak, že na přední volitelná místa jsou dosazeni ti největší zmrdi. Pokud výkvětem stran je Paroubek, Topolánek nebo Čuněk, tak se lidem divím, že si o stranách dělají stále iluze.

168785

24.8.2008 13:57

RE: Nemáte pravdu

pastinak 23cenzura (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 168785

Zajimave je ze vy neverite v nic, krome zvedavce....[smích]Ja si naopak myslim ze v tech malych stranach jsou slusni lide a hajzlici vlezli do tech velkejch parlamentnich...Preci nebudou sazet na neznamou stranu,kdyz muzou vztoupit do VLADNI strany a tam ziskat kontakty...Navic jestli maj jenom trosku neco v hlave,tak vedi ze se s malou stranu stejne neprosadi a kdyby jo,stalo by je to moc penez za reklamu atd..Ja taky verim ze lide maj vladu jakou si zaslouzi a pokud se neangazuji tak je to JEJICH chyba...Cekat na to az si nekdo urve moc pro sebe a doufat,ze to bude PAN SPRAVEDLIVY je dost naivni...Dokud se VSICHNI lidi nebudou aktivne zapojovat jako treba ve Svycarsku,tak se to nebude nikdy zlepsovat...Takze sance jsou dle meho dve...Bud lidi budou volit hodne ruznych stran aby v parlamentu sedelo treba deset politickych stran ale to by taky nemuselo fungovat a nebo aby kazdej vstopil do svy oblibeny politicky strany a ovlivnoval ji zevnitr...
Jenomze to by se taky musela zmenit moralka a zlodeji jako Krejcir nebo Prochazka by nesmeli bejt za hrdiny,ktery to DOKAZALI a prevezli ostatni[pláč](....

168838

24.8.2008 17:52

RE: Nemáte pravdu

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 168838

Ale kdeže, já věřím hodně věcem. Třeba na lásku, rodinné vztahy, či přátelství.[smích] A momentálně věřím i na Zvědavce. Ovšem na stranický systém již ani trošku nevěřím- ani na velké, ani malé strany. V malých stranách skutečně zpočátku bývají slušní lidé. Ale zpočátku jsou taky mimo zájem tajných služeb, nikoho nezajímají, dokud nezačnou trošku zlobit. V okamžiku, kdy naberou jen trošilinku na síle, okamžitě si tam nasadí vládnoucí moc své agenty, kteří to tam začnou hlídat. V okamžiku, kdy by hrozilo, že by se ta malá strana dostala do parlamentu, tak už je tak infiltrovaná fízlama, že už je v ten moment na tom stejně, jako všechny parlamentní strany. To se stalo třeba i ve straně zelených. Než se Bursík dostal do parlamentu, tak tam fízlové udělali ve straně klasickou čistku, to znamená, že čestné lidi vyloučili a odstřihli je od stranické pokladny a pak teprve se dostali do parlamentu.( A vzpomeňte si na komedii s Jacquesovou, jakým nečistým způsobem se zviditelnila)

My jsme v současné pseudodemokracii v úplně stejné pozici jako jsme byli za komunistů. To znamená, že je úplně jedno, zda jsme v minulosti volili povinně komunisty, nebo zda teď máme na výběr komunisty v několika velmi dobře prokádrovaných stranách. Mluvíte o Švýcarsku. Jenže zrovna tam existuje ta přímá demokracie, o které zde pořád mluvím. Volit hodně stran Vám nepomůže v žádném případě, protože do parlamentu se VŽDY dostanou jen velmi prověřené figurky. Těch 200 lidí je snadno zkorumpovatelných, kdežto celý národ zkorumpovat nelze. Proto je přímá demokracie tak hodně a moc nežádoucí. Ta Vaše vize, že by všichni mohli vstoupit do stran je velmi naivní a taky k ničemu. Protože jsme zde měli milion osmset tisíc komunistů, ale stejně zde vládla jen úzká skupinka lidí napojená na vládnoucí komunisty v Moskvě. Dopadlo by to stejně jako v dnešních stranách- mají sice několik tisíc členů, ale stejně je moc delegována opět jen na velmi úzkou skupinku lidí.

Nemám tušení, kolik lidí považuje Krejčíře nebo Procházku za hrdiny. Kromě toho, u toho Procházky si myslím, že už je dávno po smrti.

168851

24.8.2008 21:37

RE: Nemáte pravdu

himlhergot 89.?.?.?

Reakce na 168851

Jarmilo, je tady jedna strana, která sice ještě nemá statut politické strany jako takový, zato však zájem tajných služen vskutku překvapivý. A členská základna se přesto poměrně slušně rozrůstá. http://www.narodni-stramna.cz.
Dříve, než stranu zatratíte jako nácky ((což je dobrým zvykem) a já Vás v žádném případě předem nepodceňuji), přečtěte stanovy strany a program, je to velmi zajímavé čtení, lahodící mé mysli a pokud to dobře dopadne, rozhodně budu volit je.

168859

25.8.2008 8:05

RE: Nemáte pravdu

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 168859

Nedělejte si iluze pane himlhergot.[smích]Ta strana je již taky velmi pečlivě hlídaná- asi jako kdysi byla Sládkova strana. S tou Sládkovou stranou to bylo zajímavé. Někdo dal hned po revoluci Sládkovi velký balík peněz, takže si mohl po celé Praze vyvěsit plakáty se svou oduševnělou tváří.[smích] Od samého počátku měl patrně sloužit jako pištec, který odvede krysy žádaným směrem. Soustředil ve své straně všechny ty nespokojence a horké hlavy, aby se mohli vybouřit a neškodili někde jinde. Když splnil daný úkol, stranické peníze si zabavil pro svou potřebu a stranu rozpustil a vypustil.

Takhle se dělá politika již nejméně sto let- vše je dopředu promyšlené, nic není ponecháno náhodě. To už Lenin měl ve zvyku soustředit svou opozici pěkně do jednoho chumlu- a pak jim dal hezky za uši.

168899

25.8.2008 10:41

RE: Nemáte pravdu

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 168899

Jo, tohle bývá obvyklá metoda našich vládců, potěšila jste mě tímto úhlem vnímání.
Ale zkuste si představit, že i tato mnohokrát obehraná taktika se časem "unaví", přestane plnit svou funkci - a opravdu se dají dohromady lidi, hledající rozumné řešení.
Jiná otázka je, jak si jejich vedoucího či mluvčího "ochočí" stávající garnitura.

Hezky je to podáno ve filmu Temný rytíř, pokud jste ochotna ten film vidět i jinak než v prvoplánové, příšerné, pro ovečky určené podobě. Postavit "zlo" do role geniálního zlého šaška pak umožní chápavému člověku vidět i jeho bezbrannost, neschopnost vidět svět jinak než svými pokřivenými brýlemi. Bez osobní projekce budoucnosti, jen touhou testovat "výdrž lidstva". (ale ten rambajs z repráků je hrůza)
Pak se můžete dopustit i myšlenky, že je na lidech, kdy si vyberou posilování toho, co považují za zlé tím, že to stále v sobě i ven melou dokola - nebo se učit ve zlu hledat kořínek - počátek dobra. Tedy směru, odkud zlo kdysi i dnes stále teče.
Ano, teče z našeho šmahového odsuzování všeho, čemu nerozumíme.

Ale můžete i tuhle cestu minout, je mnoho jiných.

168914

25.8.2008 10:14

RE: Nemáte pravdu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 168851

Máte pravdu Jarmilo. nemá smysl jednat v parlamentu pro druhé pokud je tu touha po moci. Ta je totiž v parlamentu, vládě rozšířená nejíce. Je v protikladu k zájmu o blaho druhých lidí. Opět tu platítí že v takovém místě není možné Milovat svého bližního a dávat přednost jeho zájmům před svými. a pokud svého bližního nemilujeme, milujeme jen sebe a prosazujeme své zájmy na úkor druhých. Nejhorší fáze je kdy už má člověk všeho tolik že už ho přestane uspokojovat tvořit peníze. Pak začne tvořit diktaturu, ovládání a utrpení. To není to co učil Kristus. To je opak.

tady je jedna možná charakteristika politiky:
Politika se tváří jako nástroj prosazování potřeb poddaných. Je však cestou osobní realizace jedinců která v dlouhodobém horizontu vždy končí diktaturou.

168910

26.8.2008 9:07

RE: Nemáte pravdu

Kája Neslepý 85.?.?.?

Reakce na 168910

Peníze mají fungovat jako měřítko vydané energie,
možnost tvořit peníze produkuje na dnešní Zemi posedlost mocí -
jednu z nejmocnějších slastí - vidět,jak ostatní nevidí a lezou
do smyčky mé vůle.
Nejdřív byla ztráta bohatství - obrovského bohatství - pobývání
v blízkosti
Pravdy a Boha.

Až pak,po obrovském pádu,přišla myšlenka pokusit se nahradit ztrátu bohatství majetkem a mocí.
Ty osoby jsou velmi vážně ne mocné,ale protože lid je stejný ve své zárodečné podobě(jako oni v rozvinuté) -ještě nemá zkušenosti s majetky a mocí - neví,že mu štěstí nepřinesou -trvalé štěstí,které by stálo za řeč. Proto tak snadno přehlíží marnost svého snažení.
Považujíce tito ne mocní lid za poslušné idioty(včetně politikářů),sami jimi jsou,neb nedokáží dohlédnout kam až je ta jejich uctívaná sama o sobě méněcenná inteligence dovede.
Zhlediska věčnosti sehrávají velmi důležitou roli. Tím,že nutí každého projevit se na materiální úrovni. Ukázat,kam patří.
Je-li hoden kroku nahoru,nebo jen přešlapování na místě,nebo
chrochtá-li blahem v současné "demokracii".

169021

8.9.2008 5:30

RE: Nemáte pravdu

nate 75.?.?.?

Reakce na 168785

To Jarmila 88
Naprosty souhlas. Jsou uz jen dve moznosti, zrusit stat Izrael a nebo tento svet zrusit uplne a zacit znovu, od nuly, jina moznost neni. Mozna se mylim, ale jinak to nevidim.
nate

170089

24.8.2008 10:30

RE: Nemáte pravdu

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 168761

Další nepoučitelný, co věří na Blanické rytíře. [chechtot] Kolikrát musíte padnout na hubu? Nestačíl Vám Pravý blok, Unie svobody?

168827

23.8.2008 12:45

Co dodat, Jarmilo

nitram 213.?.?.?

Reakce na 168748

Máte stoprocentní pravdu. Režim, který vznikl pozvolna od r. 89 je dle mého názoru vláda finančně-fašistické oligarchie, užívající hypertotalitní a demokratickým normám na míle vzdálené praktiky vůči nemajetným lidem.

Hanba jim, a zmar jim.

Poněkud nepochopitelný mi připadá postoj českých spoluobčanů, kteří po vzoru pštrosa, s hlavou v písku, se tváří, že se jich to netýká.

168766

23.8.2008 13:49

RE: Co dodat, Jarmilo

mgns 88.?.?.?

Reakce na 168766

Máte stoprocentní pravdu. Režim, který vznikl pozvolna od r. 89 je dle mého názoru vláda finančně-fašistické oligarchie, užívající pasivitu a nezájem naprosté většiny občanů o jakékoli politicko veřejné dění.
Hanba jim, a zmar jim.

Poněkud nepochopitelný mi připadá postoj českých spoluobčanů, kteří po vzoru pštrosa, s hlavou v písku, se tváří, že se jich to netýká.

168771

23.8.2008 16:54

RE: Co dodat, Jarmilo

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 168766

Ano, já si rovněž myslím, že nám vládne finančně-fašistická oligarchie. Za komunistů zde byla totalita, ale byly zajištěny sociální jistoty. Ale teď nastupuje rychlostí blesku totalita, BEZ SOCIÁLNÍCH JISTOT.

168784

26.8.2008 18:11

RE: Nemáte pravdu

Rimpy 148.?.?.?

Reakce na 168748

Nebud naivní Jarmilo, ty miliardy nedostane podvodník Štáva - on je jen filtr přes kterého si ty prachy rozdělí všichi ti zúčastnění zmetci.. jinak máš ve všem pravdu

169088

23.8.2008 8:53

RE: Lidé v ČR..

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 168741

Tzv. Pluralitní demokracie zabezpečuje "svobodné volby" jen na oko. Koho volíme ? Ty kteří mají podporu volební kampaně a to není vůbec levná záležitost. Ten kdo je schopen zaplatit volební REKLAMU je viditelný a tzn. je volen. Ostatní lístky malých stran letí do koše. Je to podobné jako by Vám nabídli 10 kg ARIELu za 500 Kč a vedle něj několik alternativ neznámých pracích prášků za stejnou cenu. Dokonce i kdyby byly o polovinu levnější a stejně kvalitní, už jen fakt že je něco dražší vyvolává pocit, že je to kvalitnější. Takže volíme dokola ODS, ČSSD a podobnou svoloč, protože v pozadí těchto stran stojí peníze. A peníze jsou moc. Kdo ty strany platí ? Že by členové ze stranických známek ? Komu pak musí strany po volbách splácet účty ? Jak je to tedy s naší demokracií ? Jsou svobodné volby skutečně svobodné ? Asi ano .. volíme podle sebe .. Svobodná volba. Prostitutka je přeci prostitutkou ze svobodné vůle .. jsme zadlužení na celý život a totálně závislí na systému .. také ze svobodné vůle. Geniální otrokářský systém je ten ve kterém se otroky stáváme zcela dobrovolně na základě našich VELKÝCH tužeb a slabé vůle. Celá tzv. západní demokracie dovedně využívá lidských slabostí aby si člověka podmanila a zotročila jej. Takový člověk pak produkuje bez keců a hrstce mocných zvyšuje zisk a moc. Lze s tím něco dělat ? Lze něco změnit když sami vlastně nechceme ? Usnuli jsme v konzumu a nechceme se vzbudit. Jako trubci v úle .. Možná to tak má být [oči v sloup]

168749

24.8.2008 11:20

RE: Lidé v ČR..

mtk 80.?.?.?

Reakce na 168749

Asi na tom emerickém právu na ozbrojování něco bude. Z takového emerického "stáda" ozbrojeného pistolkami a kulovnicemi musí jít větší strach. Z českého "stáda" s cinkajícími klíčemi v ruce asi moc velký strach nejde. Uvažuji o pořízení takové "věci" a až přijde exekutor .... no ... ehm ... raději zpátky do pantoflí ... [cool]

168830

24.8.2008 16:30

RE: Lidé v ČR..

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 168830

Oblibena je i brokovnice, tu ma kazdy spravny policajt i v aute. Velmi vyhodne pri boji na kratsi vzdalenost a kdyz dojdou naboje nebo nestacite, tak rychle nabijet lze ji pozuit i jako kyje. [mrknutí jedním okem]

168847

23.8.2008 7:57

srovnání

mic 90.?.?.?

Nevím proč by se mělo mléko dotovat. I bez dotace je pořád o mnoho levnější, než kola v automatu. Půllitr koly v automatu obvykle stojí dvacku. Stejné balení mléka jsem neviděl, ale stejná cena bohatě postačí na dvojnásobné množství mléka. Tedy pokud by bylo v těch automatech mléko, bude pořád o polovinu levnější, než sladké sračky. A základní směr osvěty bych viděl v rodině. Pokud rodiče nezajímá, co potomek konzumuje, proč by to mělo zajímat obchodníky? Stát by měl působit jinak, než zvyšovat zisk NĚKTERÝM mlékárnám. Jistě, to by stát musel fungovat... Jenže kdyby se děti naučily ODMÍTAT lákavé předražené flaštičky, tak by, až vyrostou, mohly odmítat i jiné lákavé a předražené cetky. A to si stát nemůže dovolit...

168747

23.8.2008 16:19

RE: srovnání

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 168747

Kdyz vam reknu, ze v USA se ve verejnych skolach taky dotuje a to dokonce disproporcne, co vy na to?[překvapení] Podle socialnich pomeru se plati od symbolickeho 1$ az po plnou cenu ( tusim okolo 100$) za jidlo a napoje ve skole. Nevim sice proc v USA dotuji, ale oni tomu tady rikaji solidarita, jsou tady zavedeny skolni uniformy, aby deti nemeli psychicky pocit nadrazenosti ci menecenosti dany nalestenym mobilem ci znackovymi hadrami. Proc jsou lidi solidarni? U me osobne je to litost nad utrpenim, snahu nekomu pomoci...? Kazdu ma jiste pro svou solidaritu jine duvody. Pro velke firmy nebo stat to bude dobre jmeno, spoluodpovednost ci socilani stabilita v danem regionu, jinaj receno uvazovani o vyvoji v dlouhodobem casovem horizontu.

Lidovy charakter USA je v tomto podivuhodny. Bracha jednoho meho pritele byl po navratu do Cech povazovan za "zviratko" diky svemu stylu oblekani a to o proti mne, ktery si kupuje, co potrebuje by byl lvem salonu. Jenom pro predstavu skoro po cely rok pouzivam dvoje botasky, jedny do prace a druhe na sport i zbytek ostatnich "chodicich" aktivit. Koupil jsem si kvalitni jedny Nike druhe Adidas na sleve za dvacku jeden par, tak tri roky zpatky a vydrzeli i takovou kazdodenni zatez.[cool]

Za kvalitni boty jsem ochoten dat klidne i stovku ci vice. Za tuhle cenu mam dvoje kozene polobotky. Jedny k obleku a druhe "marteny" universalnejsiho pouziti,ale mam je povetsinou schovane ve skrini, nejsou proste pro nohu, tak pohodlne a nohy maji v suchu, teple a komfortu, aby nam nejaky patek vydrzeli. To tady vi i zenske, ktere v praci pouzivaji vysoky podpatek, ale do prace a z prace chodi v pohodlnych botaskach. Vypada to sice jakj pest na oko k jejich obleceni, ale pro nohy je to [cool] [smích] !! Jeden by rekl, ze to je az muzsky projev prisne racionality v zenskem mysleni. Nohy na jehle sice skutecne vypadaji velmi sexy, ale musi to byt zrejme za nejakou tu hodinu muka.

168780

23.8.2008 17:50

RE: srovnání

mic 90.?.?.?

Reakce na 168780

Tak trochu reagujee ne něco jiného...
Nepsal jsem, že jsem proti dotacím, pokud je to účelné. Nepsal jsem nic proti solidaritě. Psal jsem, že je blbost dotovat něco, co je přirozeně levnější, než konkurence a tím mléko oproti kole prostě je. Lidi nenaučím pít mléko tak, že jim ho budu chvíli dávat zadarmo, nýbrž tím, že je přesvědčím o jeho kvalitě a zároveň o zhoubnosti přeslazených sraček. Asi tak

168789

24.8.2008 4:22

RE: srovnání

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 168789

Ta solidarita v USA vcetne mlika v americkych verejnych skolach je dotovana americkou vladou ( ted nevim jsetli je to federalni projekt nebo to dela Illinois). Takze v tomto konkeretnim pripade stejne jako v Cesku lze polozit rovnitko mezi dotaci i solidaritu.

Nekdy jsou to dve odlisny veci a nekdy mohou splynout v jedno. Rekl bych, ze brozura o zdravotnim dopadu na zdravi jednim jogurtem denne, nepresvedci decko tak presvedcive jako ten jeden jogurt denne nejlip s necim sladkym plnym vitaminu jako skutecne jahody, broskve, merune, boruvky...

A v obou pripadech to funguje pro ziskani zdravych stravovacich navyku u deti. I moje generace v case detstvi mela rada kofolu, chito, hranolky, bramburky... a nase maminy nas nutily pit mliko, jist syry, zeleninu a ovoce... Nejde tedy o to neco davat zadarmo, ale umoznit detem jist ohledne nakladu bez ohledu na socialni prislusnost neco, co jim nebude skodit a umozni zdravi vyvoj a vytvori dobre stravovaci navyky do budoucna. Kdyz se na to podivam ciste ekonomicky bez moralniho pohledu, tak dlouhodobe to usetri hromadu penez ve zdravotnim rozpoctu.

Urcite jsou ruzne ekonomicke naklady na maslo a treba vytecny maragarin, ktery tak skvele chutna a maze se lehce na chleba, jak pamatuju z reklamy. Akorat se nikdo nechlubi, ze kdyz tou skvelou srackou stejneho chemickeho slozeni krmili ve velkochovech kruty, tak se zvysila mezi tema krutama neekonomicky umrtnost. Margarin se obarvi dodaji se nejake vitaminy, karcinogenni konzervaty, hezky obal a reklama. Bon apetit.

Kdyz uz jsem u tech sracek, jim samozrejme jako siroky okruh znamych maslo. Kravske mliko obsahuje 5% tuku, ja abych se vyhnul chemii v mire mozne, tak kupuju smetanu s obsahem 9% tuku a tu si naredim vodou a mam mliko s obsahem tuku jak mi chutna nebo leju do kafe neredenou.. Samozrejme, ze moderni potravinarstvi se bez potravinarske chemie obejit nemuze. [mrknutí jedním okem]

168809

23.8.2008 9:57

Svoloč,

Korutan 81.?.?.?

přesné označení naší politické garnitury. A k tomu svoloč na věčné časy! Volební systém neumožňuje zásadní a smysluplnou změnu! Patová situace neexistuje pokud existují přeběhlíci nebo opoziční smlouvy. Co na tom, že to nemá s demokracií nic společného, když vláda má mandát pouze od cca 20% občanů s volebním právem a ještě ne na řadu rozhodnutí, která schvaluje i v rozporu s ústavou. Tedy páchající trestný čin! A to si říkají zákonodárci. Asi "sami sobě dárci" by bylo přiléhavější!

168752

23.8.2008 10:12

Má dcera chce dotaci na iPhone !

Reach_ 88.?.?.?

Zrušení příspěvku na mléko je zcela v pořádku.
Už jenom proto, že jsou tím z našich daní subvencovány mlékárny, které místo mléka dodávají jakýsi odstředěný, pasterizovaný produkt.
Ne každý "mléko" chce nebo dokonce ze zdarvotního hlediska může?
Proč má dotovat ty ostatní. Sociální potřebnost...nedejte se vysmát.
Kdo nemá dnes na "mléko", je pravděpodobně houmles a měl by se řešit nějak tak komplexněji..

168754

24.8.2008 11:35

RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !

mtk 80.?.?.?

Reakce na 168754

>Zrušení příspěvku na mléko je zcela v pořádku.
>Už jenom proto, že jsou tím z našich daní subvencovány
>mlékárny, které místo mléka dodávají jakýsi
>odstředěný, pasterizovaný produkt.

Ok. Tuhle stránku věci jste vysvětlil. Ještě vysvětlete tu druhou - "DOTACE GRUZII" pro obnovení zničené vojenské techniky (jak nesměle předpokládám).

168832

24.8.2008 11:49

RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !

Reach_ 88.?.?.?

Reakce na 168832

To není dotace, to je humanitární pomoc pro malý národ napadený agresivním druhem tzv. "Rusáky". Plně ji podporuji, rád přidám ze svého.
S Rusáky máme svou vlastní zkušenost.
Hezky je to popsáno zde:
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2008082001
Doufám, že teď je moje vysvětlení kompletní. Děkuji

168833

24.8.2008 17:04

RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 168833

Rezim, ktery zvysi svoje zbrojni naklady behem vlady sveho maleho duceho ( necele 4 roky) tricetkrat z 30 na 900 milionu babek nejakych 10% HDP je jiste humanisticky a mirumilovny. Nas vudce Saaksvili je rozeny lidumil. Do opozice nedovolil strilet na demonstracich ostryma, slo to rozehnat i humanisticky dokonce bez bomb. Nevim teda , co by na absenci bomb rekne nas velky domaci humanista Havel. Mozna pan knize Swarzenberg humanistu Saaksviliho zertovne pratelsky pokara pri podavni gruzinskeho konaku.

Zajimave by bylo slyset, co pratelskeho by rekla za uspechy na mezinarodni scene i poli valecnem ministryne zahranici USA Rice, ktere hodne svou karieru jako specialista na region byvalehio SSSR, svazala do znacne miry s Gruzii. To mi hlava nebere.
Ale za to si dokazu plasticky zive a barvite predstavit, co by rekl asi tak hezheho sef Pentagonu Robert Gates, po te co Rusove byla na stribrnem podnose v Gruzii dodana neporusenou bojova technika, ktery souvis se spickovou technologii tykajici se komunikace pres vojenske satelity. Predstavuji si naladu hlavounu Pentagonu ohledne tohodle velkeho uspechu, nejak takhle. Dokonce je pan ministr i trochu podobny Saasvilimu, akorat nezvyka kravatu.
http://www.youtube.com/watch?v=rpxglscOsHg&fea...

168849

24.8.2008 17:21

RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !

Reach_ 88.?.?.?

Reakce na 168849

René Váš "sarkastický" humor mi něco připomíná normalizační Dikobraz nebo Rudé právo.
Jinak se mohu pouze hádat, co jste mi chtěl říci...
Že není potřeba pomáhat Gruzii, protože to za nás dělá spojenec - USA ?
Podívejte, pomoci proti rusákoví není nikdy dost. Agresivní brouk je nebezpečím pro celou naši civilazici, staňte se občanem!
Chcete vědět víc? Zkoukněte Hvězdnou pěchotu. [smích]

168850

25.8.2008 1:14

RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 168850

Nepiste jako komik a ja budu taky psat mozna v serioznim stylu, jinak ten styl vam to pripomina spravne, potrefena husa se obvykle ozve. Tak se to pokusim jeste extra pro vas drahy Reachi ujasnit. Rezim, ktera ma zbrojni rozpocet 10% HDP a vzrostl za nekolik malo let 30 krat od predchozi vlady, jehoz vudce se dostal pochybnym zpusobem k moci, tvrde potlacuje opozici a rozpouta vlaku, nestiti se pritom plosneho utoku na civilisty. Tak takovy rezim se aspon ve svobodnem svete nepodporuje!! Jiste velmoce z ruznych duvodu podporuji i rezniky, ale my jako mala zeme by jsme to delat nemeli!

CR by se mela snazit opirat o mezinarodni pravo a diplomacii za vsech okolnosti a ne pouze kdyz se to hodi do kramu hlavnimu spojenci, protoze to je v zivotnim zajmu Ceska na mezinarodnim poli. Z konfronatce pro male zeme nic dobreho nekouka, Gruzii je toho zivym prikladem. Obcanku zatim a delam vse pro to, aby obcanska spolecnost existovala, takze kdybych nahodou potreboval radu vim koho se zeptat. Reach neni na seznamu poradcu. Hlavne mi nerikejte, ze si z logickeho hlediska odporuju. To nebyl konflikt Gruzie-Rusko, to byl konflikt Rusko-USA v zastoupeni a Gruzie se dostala mezi ty mlynsle kameny a podle toho i dopadla.

168876

25.8.2008 1:37

RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !

Reach_ 88.?.?.?

Reakce na 168876

Rezim, ktera ma zbrojni rozpocet 10% HDP a vzrostl za
>nekolik malo let 30 krat od predchozi vlady, jehoz vudce se
>dostal pochybnym zpusobem k moci, tvrde potlacuje opozici a
>rozpouta vlaku, nestiti se pritom plosneho utoku na civilisty.

Tak to říkáte vy, členového vašeho gangu Zvědavec a rusáci

Druhá strana zase říká: provokace, ostřelování, sestřelení bezpilotního letadla, rozdávání pasů, mafiánský stát a lídr mafián největší.
Nemám důvod být na Vaší straně, když už nic jiného


To nebyl konflikt
>Gruzie-Rusko, to byl konflikt Rusko-USA v zastoupeni a Gruzie se
>dostala mezi ty mlynsle kameny a podle toho i dopadla.

No pokud je to takto, tak samozřejmě stojím na straně našeho spojence USA. Jinak souhlasím, že to Sakašvili řečeno s D-F "moc nevychytal"

168879

25.8.2008 6:25

RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 168879

Kde stojite vy je vas problem, ja kdyz se podivam kolem sebe tak semtam vidim deti a to strana, na ktere pevne stojim. Ja i moji vrstevnici jim totiz dluzime stastne detstvi, ktere nam darovali predchozi generace. Muj jediny cil, je aby ta krivka ktera spojitost s lidskou populaci a ropnym zlomem byla, co nejmene strma. Posledni valka znamena samozrejme propad k nule. To, ze si uzitecni idioti neuvedumuji, ze servat se o tencici se zdroje znamene nevyhnutelne globalni konflikt neni muj problem.

Pokud jde o chronologicky sled udalosti, tak to je i na zapadnich mediich. Vetsina se chronologii vyhyba a sazi na propagandu hrubeho zrna. At uz manipulace s fotografiemi Reuters, stazeni vysledku anket CNN ci personalni neprime utoky na presidenta Klause, zpackane reportaze na Fox News.... Mimochodem si sednete drahy Reachi na zidli, aby jste nahodou neupadl. Americky ambasador v Moskve zrejme chysta pudu pro diplomaticky obrat. Cituji:

"Skutečnost, že jsme intenzivně přesvědčovali gruzínskou stranu, aby tento krok nepodnikla, svědčí jasně o tom, že jsme nechtěli, aby k tomu došlo. Už léta jsme spolu s Ruskem zapojeni do nejrůznějších mezinárodních mechanismů pro řešení vleklých konfliktů na gruzínském území. Nechtěli jsme přechod k násilí a použití síly. Tento postoj daly USA jasně najevo. Vidíme, že ruská vojska reagovala na napadení mírotvůrců Ruské federace v Jižní Osetii zcela oprávněně. Ale nyní tyto jednotky přešly na gruzínské území a územní celistvost Gruzie je ohrožena." Je to prevzato z BL. Takze americky velvyslanec je taky zrejme cestnym clenem gangu na Zvedavci?
[velký smích] [velký smích]

Podle americke techniky, kterou ziskali Rusove muzete tak akorat v nestranost USA v Gruzii verit vy se svymi prateli z tohoto webzinu http://www.nezvedavec.org/. To ze se jedna o velmi choulostivo zalezitost dosvedcuje zadost americke strany o navraceni. V diplomaticke reci to znamena a verejne vypadat za uplneho vola, totalni blamaz. Z toho plyne, ze je naprosto nemyslitelne zpristupnit Gruzincum TOP komunikacni technologii, o kterou musim potupne pozadat, ze ji chci zpatky a tvrdit my nic, my muzikant.

Precedent Kosova se vraci jako bumereng. V Evrope slovo precedent nema takovou vahu, ale v Britanii nebo USA, kde soudni system stoji na precedentnim vykladu prava a lidi to maji zazite, jasne chapou ze bez propagandy je pozice v Gruzii neudrzitelna, ale to je divadlo pouze pro verejnost. Samozrejme v diplomatickych a vojenskych kruzich vedi, ze byla totalne podelana hra o vysoke sazky, ze prisel cas platit a bude to drahe. Saakasvili je na odchodu a Rusko jako partner s respektem je zpatky ve hre. Kdyz to velmi presne chape Izrael, ze to posral, tak se divim, ze to necvaklo v hlave i vasi parte. Mam tuseni svrbi me palec u nohy, ze predstava Iskanderu v Syrii ci jinde se odrazi i v planech na mirovy radar v Brdech.

168892

24.8.2008 23:56

RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 168833

Hezky si se rozepsal Reachi a až si utřeš slinu ze rtu, přečti si příspěvek z diskuze k tomu protiruskému článku Dfens a zkus se nezávisle na propagandě zamyslet.

TEXT:

Milý Dfensi, ani se mi nechce věřit, že tenhle článek je z Vašeho pera. Něco tak špatného jsem na tomhle webu dlouho neviděl. Nechce se mi příliš diskutovat, tak vyberu jen nejhlavnější pasáže, které mi opravdu nesedly:

1) "Rusák měl, ...", "Rusák není..."

Je to Váš web, tak si pište co chcete. Doufám, že se v brzké době dočkám výrazů "němčour", "negr" nebo "žiďák". Kvalitě článků to skutečně napomůže a taky si udělám obrázek o autorově výchově.

2) Ve svém článku neustále zaměňujete Rusko a komunistický režim. K tomu se dostatečně vyjádřil p. Ladislav Jakl, viz zde: http://www.jaromirstetina.cz/media/srpen-2008/nazorovy-stret-ke-konfliktu-v-gruzii.
Pokud se za každou cenu potřebujete zařadit po bok pí Drtinové, moderátorky s normalizačními manýry, příp. pokud sy tykáte s kamarádem Šamila Basajeva, p. Štětinou, prosím, je to Vaše věc.
Ale laskavě neignorujte fakta: Rusko a ruský lid utrpělo komunismem neskonale více, než jakkoliv jiná země světa (snad s výjimkou Kambodži a ČLR). A každého Rusa musí bolet, když je jim jejich národní tragédie připomínána tímhle neomaleným způsobem. Obzvlášť, když bolševismus nebyl ruský vynález.

3) "Známý ukazatel...", "Rusko je jedna z nejagresívnějších zemí..". Vážený pane, byly na Vaší ZŠ hodiny dějepravy? Moc bych na to nesázel... Nebo snad jste získal nějaká nová fakta ohledně Schlieffenova plánu či mandžuské agrese?

Ach tak, už Vám rozumím. Ale mýlíte se, protože zase zaměňujete Rusko a bolševismus. I když, možná, že se mýlím já..
Třeba bolševismus je ruský vynález. Vždyť soudruzi Bronštejn, Apflbaum, Cederbaum, Wallach, Radek, Unšlicht, Jehuda, Rozenfeld a Joffe byli všichni Rusové jak poleno.. akorát Uljanov byl poloviční Žid.

3) Váš neoantikomunismus, milý Dfensi, je ubohý a směšný. Bojujete vyhranou válku. Nebo ještě lépe - poháníte mrtvého koně. Tímto svým článkem (a možná již předchozím: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2008061501) jste se definitivně přidal na stranu našeho největšího současného nepřítele, tisíckrát prolhanějšího a nebezpečnějšího, než jsou všechny ostatní pokusy o omezení lidské svobody a skutečně masivní řízení našich životů. Ten nepřítel se jmenuje neokonzervatismus, se skutečným burkeánským konzervatismem má společné tolik co rajský kečup s rajskou zahradou, je zákeřný ve svém zdánlivém boji proti diktaturám (ovšem - dávno mrtvým) a má naprosto dezorientující charakter.
TO BE CONTINUED

168864

24.8.2008 23:58

RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 168833

DOKONČENÍ

Jestli se chete přidat k "t-shirtovým antikomunistům", jak bývají nškdy tyhle hordy (svazácky zapálené!) mládeže nazývané, jestli skáčete na špek naším místním exponentům neokonzervatismu, prosím. P. prezident Václav Klaus to zmiňoval monohokrát, naposledy snad v novoročním projevu - jsou jiná nebezpečí a hrozí jiné války, ale válčit v těch vyhraných a vysmívat se zažehnaným nebezpečím, je tak lákavé a (zdánlivě) hrdinské.
Přitom ubohost stejného dávno vyhraného boje, který vede Antifa a podobné spolky na obranu před děsivou hrozbou fašismu, tu jste odhalil. Proč se Vám potom nedaří rozklíčovat postmoderní antikomunismus, pro to nemám vysvětlení. Snad jen.. ale to se mi nezdá... jestli Vy náhodou nejste na jedné lodi s pány Bushem a McCainem, nebo aspoň s Vondrou a Topolánkem, ať zůstaneme na rodné hroudě.

V pořádku. Je to Váš názor. klidně si započněte válku s Ruskem. Klidně si vtrhněte do země, která se sotva začala vzpamatovávat z nejkrutější tragédie ve svých dějinách. Jen se ale podívejte, v čích šlépějích půjdete, kdo vydupal cestu pro vaše kanady.

A především - se mnou nepočitejte. Tahle válka není moje. A při první příležitosti přeběhnu k Rusům.

KONEC TEXTU

jansmith[smích]

168865

25.8.2008 1:53

RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !

Reach_ 88.?.?.?

Reakce na 168865

kuzněcove,
neváhejte a přeběhněte už teď!
[chechtot]

168881

25.8.2008 7:20

RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 168881

Pán asi nepochopil. Přečtěte si to ještě 2x.

168895

25.8.2008 10:18

RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 168881

Reachi, už ti to vedle doporučil Vratislav.

Neplácej tady bonmoty a než se vybičuješ k rozumné odpovědi, tak si mé 2 příspěvky s reakcí na antiruskou propagandu Dfense ještě aspoň 3x opakovaně POZORNĚ pročti.

Neodpovídej hned, prosím.

Nejdříve se nezávisle zamysli nad tím, co je v těch příspěvcích obsaženo, následně zahoď dogmata a neocon propagandu a potom s čistou myslí reaguj. Prozatím ti to nějak nešlo.


Je mi jasné, že pokud patříš k lokajům systému, tak jsou má doporučení zbytečná. Lidé jako ty nereagují na obsah a historické pravdy, ale buď vědomě nebo s vypraným mozkem pouze papouškují propagandu jiných.

Pokud k lokajům systému nepatříš, tak máš naději. Pokud ano, tak si sem piš klidně své (jak by řekl Ostravak Ostravski) DŘISTY dále. Aspoň je na co reagovat a případní noví čtenáři diskuze si mohou vybrat k jakému přístupu se vnitřně názorově přikloní.
jansmith[smích]

168911

25.8.2008 11:47

RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 168881

Reachi,nechcete si místo takové odpovědi raději - poskočit? [smích]

168928

23.8.2008 10:22

Čemu se divíte?

von Bumerang 85.?.?.?

Kdyby volby mohli něco změnit, tak už jsou dávno zakázané coby komunistická - kapitalistická (nehodící si škrtněte) zrůdnost!

168757

23.8.2008 10:50

RE: Čemu se divíte?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 168757

divím se třeba tomu, že ty i Jarmila nevíte, že gramatika nám doporučuje udržet shodu podmětu s přísudkem, tedy zde oba ypsilony. (volby mohly...).
Možná vám to přijde malicherné, ale právě díky této lajdáckosti v používání jazyka jsme tam, kde jsme. Spoléháme na to, že "to někdo zařídí" ("vono seto nepos..."[mrknutí jedním okem].
Ale je doba, kdy si doslova každý bude muset utřídit své priority a potřeby. Brblat na netu je ventil, ale za vhodnější považuju sbírat kontakty na lidi, kterým se dá věřit. Až se tahle šaškárna rozsype, bude dobré mít kamarády "do deště". Lidi, co se uživí i rukama, ne jen brečením nebo kupčením s informacemi.

Právě proto, že okruh evropských jazyků, který modelovala v počátku latina a později další etnika, která do jazyka dovedla vložit vhodnější řídící mechanizmy (ty vyústily do jazyka počítačů z angličtiny, už jsem to tu psal vícekrát) - ten okruh z "druhé strany" dokončila naše mateřština.
Disponujeme myšlenkovým potenciálem pro reorganizaci poměrů na planetě (i ve vzdálenějším prostoru), ale doba teprve zraje. Chaos se musí dostat až k hranici osobnosti každého z nás, pak je teprve možné budovat novou základnu pro spolupráci. S tím ale souvisí sebehodnocení, otázka své prospěšnosti pro lidi, kterým věřím. A tady nás čeká nejedno nemilé překvapení, že?
Proto sběr informací a kontaktů je zatím dostupnou potravou. Směnitelnou nakonec i za žrádlo a bydlení.

168760

23.8.2008 15:14

RE: Čemu se divíte?

von Bumerang 85.?.?.?

Reakce na 168760

Pouze keci pro keci. Vyrůstá nám v tobě nový státotvorný doprdelista, další kecal na budoucí politické scéně. S tebou a tvými "kamarády do deště" to vyhrajem.

P.S. V ramci autenticity to po sobě nečtu, takže se ani neomlouvám za připadný chyby, které by uráželi tvůj jemnocit.

168773

24.8.2008 12:16

RE: Čemu se divíte?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 168773

...díky za tvou vizitku, bumerangu fon Bumerang...
...je ti líp, když jsi mě tak "utřel"?

Politická scéna, kde se dějiny tvoří, ta je tady, na netu, sledovaném roboty i různými lidmi. Kam se zařadíš ty?

168835

23.8.2008 17:11

RE: Čemu se divíte?

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 168760

Jsem si vědoma, že jsem udělala v zápalu psaní hrubku, no a co? Se kvůli tomu mám posrat? (promiňte pane Škapíku). To přece není kvůli tomu, že bych neznala pravopis. Čeština je v tomhle značně ujetá, že naprosto bezdůvodně střídá tvrdé y s měkkým i. Jestli se hodně naštvu, tak začnu český pravopis ignorovat a začnu psát trvale a pořád, bez ohledu na pravidla, v příčestí minulém všude měkké i jako Slováci.

168786

24.8.2008 23:04

RE: Čemu se divíte?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 168786

Milá kačenko, svým příspěvkem vždy upozorníte, kde máte své hranice. Samozřejmě můžete pravidla ignorovat. Jako třeba autobus, který se na vás řítí. Nebráním vám, jen jsem chtěl pomoci. Zapomněl jsem, že jste chlap v ženské kůži, že o upozornění nestojíte, máte přeci svůj kvalitnější rozum než ti, co pravidla pravopisu vymýšleli.

168863

25.8.2008 0:41

RE: Čemu se divíte?

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 168863

Janko, nezlob se, ale nebereš to s tím pravopisem nějak moc osobně????[smích] Dokonce jsi do toho zamíchal i termín "chlap v ženské kůži". [smích] No, docela legrační, ale málo tolerantní a už vůbec ne přístup "pravého chlapa" nad věcí.


Už tady v jiné diskuzi těžce pro dodržování pravopisu lobovala "striga", zřejmě učitelský syndrom.

Občas se tento flamewire v diskuzích objeví. Neříkám, že nemáš v zásadě pravdu, ale co takhle se raději zaměřit na obsah sdělení místo bazírování na formě?
jansmith[smích]

168869

25.8.2008 0:59

RE: Čemu se divíte?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 168869

Možná časem i ty Jene zjistíš, že obsah a forma jsou nerozlučně propojené útvary, dost mě bolí, když tolik lidí gramatiku podceňuje. Náš jazyk je kapitál, o kterém většina lidí vůbec netuší, co představuje a umožňuje.

Jarmilku znám osobně, volím slova s vědomím, že se mi mohou vrátit i z oblasti, kde je rozumný člověk nehledá.

Mimoto ve mě je asi víc "ženského prvku" než toho "chlapa". To jsi mohl zjistit z mých dřívějších skrytě jedovatých reakcí na různé přispěvatele.

168874

25.8.2008 1:19

RE: Čemu se divíte?

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 168874

Asi máš pravdu janko. Mám pocit, že my dva máme dost společného, protože i já občas asertivně zareju do některého přispívajícího a ženský element v sobě také pozoruji. [smích]


Můj pohled je ale maličko jiný. Pro mne není prioritní striktní dodržování pravopisu, notabene v diskuzi, kde člověk reaguje často rychle a zaměřuje svou pozornost na obsah. Proto jsem shovívavý vůči nějakým těm překlepům nebo pravopisným chybám.

Pro mne je ale důležité slovo a jeho pravý význam, protože slovo produkuje energii a je důležité o jakou energii se jedná. Energie a význam slova tudíž stojí nad přesným pravopisem. Tedy aspoň na podobných webzinech jako je tento.

Souhlasím, že by se měl každý snažit i ve spěchu psát správně, ale když to nevyjde, tak proč se nad tím pozastavovat. Jsou důležitější věci, viz. výše.
jansmith[smích]

168877

25.8.2008 1:33

RE: Čemu se divíte?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 168877

...spěch toliko pro dobytek dobrý jest....,

asi znáš, že? Kdo není ochoten si po sobě své "dítko" přečíst a opravit - tomu dobře tak, když dostane přes prsty. je to jako s nezralým ovocem, utrženým kvůli dopravě předčasně. Znáš ten rozdíl v chuti? Je chuť energie?

je, ....a jaká!

168878

25.8.2008 8:11

RE: Čemu se divíte?

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 168878

Ty Vaše pindy mi momentálně pane Janko nestojí ani za odpověď.

168900

25.8.2008 8:38

RE: Čemu se divíte?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 168900

A tohle je co, když ne uvřískaná odpověď?? [chechtot] [chechtot] Jak z pavlače na pavlač, madam "všeznaloucí demokracie" [mrknutí jedním okem]

168901

25.8.2008 10:22

RE: Čemu se divíte?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 168900

Jarmilko, zkuste si někdy prohlédnout číslíčko reakce, která se vás týká. Tahle to nebyla. Přesto děkuji, že jste odpověděla, aniž byste vlastně chtěla....., že?
Neberu vám váš způsob vyjadřování, nechám si tedy i svůj. V případě, že nám to editor včas nezatrhne.
Snažím se reagovat na vaše názory, ale ty vycházejí i z povahových a genetických rysů, proto jsem se je odvážil pojmenovat.

168913

25.8.2008 9:59

RE: Čemu se divíte?

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 168878

Ale ano, janko, jak sem psal dříve, máš v zásadě pravdu, ale je opravdu důležité investovat energii do méně důležitých věcí (jakou je i kontrola dodržování pravopisu v diskuzi), když tím takovými příspěvky mimo téma diskuzi rozmělňuji a odvádím pozornost od podstaty sdělení?

Notabene, když se navážím do někoho, kdo historicky (viz. archív) produkuje velmi zajímavé a hodnotné myšlenky/názory a je jasné, že ví o čem píše.


Pokud bych reagoval na člověka, který je podstatou svého příspěvku totálně tzv. mimo mísu nebo manipuluje a snaží se škodit a navíc se vyjadřuje (i pravopisem) na úrovni prvních tříd ZŠ, tak chápu, že je reakce na obsah opodstatněná a možná i s upozorněním na pravopis. Nevím.

Ale přetahovat se o pravopis za každou cenu? Použil si rčení o spěchu, který toliko pro dobytek dobrý jest.

Já použiji také parafrázi na jeden:
Je chybou nevidět přes stromy les.

No, už bych toho tady ale nechal a vrátil se k diskuzi k článkům.
jansmith[smích]

168906

8.9.2008 5:46

RE: Čemu se divíte?

nate 75.?.?.?

Reakce na 168878

(Příspěvek mimo mísu zrušen. Prosím vyhněte se hádce a urážkám. Máte pravdu, čeština s diskuzí přímo nesouvisí, a proto v ní nepokračujte. – Moderátor)

170091

23.8.2008 10:34

Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

Mlada generace-Me2d 89.?.?.?

jenze ja ziju asi v jinem state, ve state, kde muzu vycestovat kam chci, muzu si koupit co chci, studovat co chci...jo muzu studovat i kde chci....jo jo jen zavist. Nastesti uz tahle generace nemuze do niceho kecat, vy uz jste toho udelali u nas dost...ted uz mate jen ty sny z minulsot, kdy to mate pekne malovane, jasne ja to chapu, clovek byl mladej, hezkej, vsechno slo od ruky, sice to drhlo, ale slo to, rodina deti, prace, a jistoty, sice smradek, ale teplicko...Verimn tomu, ze si budu za 30let taky malovat sve mladi a budu rikat, ze ted vse horsi, horsi a horsiiii...

168758

23.8.2008 16:01

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

Reach_ 88.?.?.?

Reakce na 168758

hele já nejsem zrovna "mladá generace" a vůbec si nestěžuju! Tak negeneralizuj [oči v sloup]

168778

23.8.2008 16:12

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 168758

Jo jo , jsou to vypatlané žvásty ! Všichni ti idealisti , utopisti , komunisti , kapitalisti a další "isti" jsou neinformovaní nerealisti [velký smích] ........... Chtělo by to aby se všichni honem probudili ! Copak to lze vytvořít ráj na zemi ? Neee , nejde ! To by zde přece museli žít samí andělé ...... Zde jsme na ZEMI a ta má být , a je , přechodným obydlím pro člověka . Ten "RÁJ" je v jiné sféře ale tam se může každá zralá bytost ( tzn. pořádně "vyzvracená" [bliji] z tohoto světa a následně odvrácená [cool] od tohoto světa ) lehoučce dostat .

A tak zatím "zvracejte" , žvaňte a různě "dovádějte" [oči v sloup] ....

168779

24.8.2008 20:57

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 168779

Víte milý anonyme lidé se z tohoto pohledu dělí na dva typy. Pesimisty, kteří věří v to, že svět nemůže být ideální a považují za marnost snažit se něco změnit. Hlavně se nějak v tom "zlém" světě zorientovat a urvat si kousek svého štěstí. Pak jsou tací, kteří možná cítí marnost tak jako vy ale alespoň se snaží hledat způsob jak něco změnit .. i třeba jen pomocí keců .. ona totiž každá změna vždy začíná myšlenkou převedenou do keců. Ráj tu nebude nikdy a svět je kupou hnoje .. Přesto .. já raděj budu patřit mezi ty, kteří se ho snaží občas vykydat než mezi ty co si v něm spokojeně hoví

168856

25.8.2008 3:34

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 168856

Určitě nejsem pesimista ale vím , že pro běžného člověka je téměř nemožné aby ZMĚNIL sama sebe natož aby ZMĚNIL něco ve světě............ Zkuste si přečíst poslední příspěvek k tomuto článku , je tuším od Hada . Pak Vám dojdou souvislosti.

Pokud tvrdíte , že každá změna ( není změna jako změna ) začíná myšlenkou převedenou do keců - pak vězte , že je to Váš hluboký omyl .

Jestli tím kydáním máte namysli nadávání na poměry pak prosím ! Kydejte co je Vám libo . Pokud budete v kydání vytrvalý jistě se nějaká "změna" ( následek ) dostaví a Vy budete po zásluze "odměněn" .

168889

25.8.2008 10:21

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 168889

[smích] Změna vždy začíná od jednotlivců. Kdyby se všichni smířili s tím, že nemohou nic změnit jsme ještě na stromech. Pouvažujte nad tím a pak možná pochopíte vy trochu obecnější souvislosti. Lidé zatím jen nadávají protože se budí ze sna. Jinak řečeno začínají vidět to co již nejde skrýt. U nás se probouzí z polistopadového spánku a např. v USA zjišťují, že za ně samotné vlastně vládne někdo uplně jiný. Zjišťují pomalu o koho jde a o co mu (jim) jde. Přestávají slyšet na fráze o svobodě a amerických hodnotách, protože jsou čím dál víc konfrontováni s drsnou realitou. Zatím jen nadávají ale nadávají čím dál víc. Ještě neví co chtějí změnit ale blíží se doba kdy na to přijdou a pak skončí éra nadávek a nastane éra činů tak jako mnohokrát v historii. Myslím, že to bude dřív než se zdá protože světové dění nabírá na rychlosti. Pak dojde ke skutečným změnám a "po zásluze odměnění" budou ti co si ještě teď naivně myslí, že mají právo "po zásluze odměňovat" [mrknutí jedním okem]

168912

25.8.2008 18:50

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 168912

Změna vždy začíná od jednotlivců. Kdyby se všichni smířili s tím, že nemohou nic změnit jsme ještě na stromech. Pouvažujte nad tím a pak možná pochopíte vy trochu obecnější souvislosti.

Jeane ! Vy jste na mne příliš "těžká váha" v životní moudrosti .... Na těch stromech byly přece jakési opice nebo snad ne ! Myslíte , že ty opice měly natolik vyvinutý intelekt , aby si řekly ; " Tak , už toho máme dost žít furt na stromech . Teď slezeme dolů a budeme žít
civilizovaně !" [velký smích] [oči v sloup]

Změny ve společnosti , ve světě nejde dosáhnout jen tak !( Přečtěte si ten Hadův příspěvek ! ) Na to by byla potřeba ohromná spousta energie ( zrušit , vymazat všechny ty gravitační vazby či vztahy , jinak řečeno všechnu tu karmu ). Navíc by to musela být energie která má opačnou ( lepší ) kvalitu , pokud by tedy někdo chtěl změnit svět k lepšímu ..... Máte k dispozici takovou energii Jeane? [velký smích] Mělo by takovou energii k dispozici 1 000 000 "Jeanů" ? Mělo by takovou energii k dispozici 6 000 000 000 Jeanů ? [velký smích] Určitě neeeeee ! Nemělo !

Přestaňte snít Jeane ! Svět jen tak nezměníte .[velký smích] Ani Vy , ani jiní Jeanové [cool] .... Zkuste , ale se změnou začít u sebe . Vždyť přece píšete , že změna začíná vždy od jednotlivců . Tam , u sebe , máte "větší" šanci na změnu ....... Pochybuji , ale , že Vy sám byste se chtěl změnit k lepšímu . Pokud ano , dejte vědět , dám Vám kvalitní informace .

Už jsem tu kdesi jednou napsal , že jediný skutečný smysl má práce na sobě . Jedině na sobě !

Pro "nedozrálé" , "nedospělé" , naivní , nevědomé , - zbývá jedině "kydat hnůj" a čekat na dlouhodobý ( celé věky věkoucí trvající ) vývoj , který jim pak , snad , přinese podobné "ovoce" jako těm opicím , které dlouho žily stromě a jednoho dne sestoupili !

168959

25.8.2008 20:57

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 168959

Tady bych pisatele 213.?.?.? v odpovědi jeanovi doplnil.

Nestačí jen pracovat jedině na sobě.

Probuzení a Práce na sobě je prvním a celoživotním krokem, ale pokud jedinec tuto svou jistě chválihodnou činnost postupně nerozšíří i na Pomoc ostatním, tak zase jen krmí své vlastní EGO a v jistém smyslu žije v zajetí vlastního sobectví.

Pomáhat ostatním stačí v maličkostech a na úrovni, které jsem schopen, a to třeba na podobných webzinech jako je tento při odstraňování klapek před očima spoluobčanů nebo verbálně při osobních kontaktech s rodinnými příslušníky, kamarády nebo spolupracovníky.

Vědět a mlčet znamená kolaborovat se systémem.
jansmith[smích]

168970

25.8.2008 23:00

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 168970

bať, bať, napsals to i místo mě. A možná líp.
"Kecama" se třeba aspoň donutíme (svým svědomím) k tomu, že se pohádáme se skorokamarádem, který nemá čas si situaci prozkoumat do větší hloubky - a tvrdí to, co mu bedna servíruje.
Obávám se, že cesta ze srabu vede jen přes podobné, velmi osobní konflikty.

tady k nim sbíráme argumenty, uchováváme dobré rozbory, odkazy apod. Které můžeme nevěřícím Tomášům pak ukázat. Dík za podobné weby a lidi, co mohou víceméně anonymně pustit rozbory toho, co ve svém okolí nemohou.

168975

25.8.2008 23:39

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 168975

Přesně janko. Perfektně jsi vystihl a doplnil podstatu mé úvahy.
Díky.

jansmith[smích]

168981

25.8.2008 23:21

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 168970

Dovolil bych si také malý doplněk.

K tomu, k čemu zde pánové "213" a Jan Smith vyzývají doporučuji, vykonat navíc něco hóóóódně, hóóóódně velikého a móóóc a móóóc čistého. Tak rychle do ZOO umýt slona [chechtot]

Pardon. Omlouvám se oběma pánům, to byl pokus o žert. Předpokládám, že pánové své výzvy myslí vážně a mají pro ně i smysluplné zdůvodnění. Rád bych si zde přečetl nějaké konkrétní historické příklady. Příklady lidí, kteří byli zpočátku "prostými, nevědomými a nevzdělanými" lidmi. Pak na sobě Pracovali. Poté se Probudili (obrazně) a začali Pomáhat ostatním. Kteří to byli lidé, čím pozitivně zasáhli do dějin lidstva či jak jinak byli lidem užiteční?

Pokud ovšem nelze nalézt tisíce nebo alespoň stovky příkladů toho, kterak "Práce na sobě, Probuzení a Pomoc" jsou k něčemu dobré, prosím o jiné racionální zdůvodnění oněch výzev.

Děkuji.

168977

26.8.2008 0:58

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 168977

Ahoj Vojto, díky za pozdrav, taky tě zdravím. [smích]

Chceš tedy nějaký konkrétní příklad člověka který byl zpočátku "prostým, nevědomým a nevzdělaným" člověkem, pak na sobě Pracoval, Poté se Probudil a začal Pomáhat ostatním?

Abys neřekl, že jsem troškař, dám ti hned dvě UPOZORŇUJI nikoli mýtické, ale historické osobnosti, které tvá kritéria splňují na 99,999999%.

1. MILARÄPA - púvodním jménem Džecün Kambum nebo Thöpaga.
2. apoštol Pavel - původním jménem Pavel z Tarsu

Abych ti ulehčil domácí úkol, tak ti přidávám podrobnosti k nastudování a očekávám tvůj jistě velmi podrobný a podnětný rozbor, který jsi ve svém pisatelském rozmachu svým příspěvkem započal.[smích]

Aby bylo jasno, nejen známé historické osobnosti patří do seznamu, ale i stovky, tisíce, desetitisíce a třeba statisíce bezejmenných také. Doufám, ale že jejich jména po mně požadovat nebudeš, nevím jestli si udělaly na Wiki odkazy.[smích]

http://cs.wikipedia.org/wiki/Milaräpa
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_z_Tarsu

jansmith[smích]

PS. A pokud jde o výzvy, které paroduješ, uniká ti jedna důležitá okolnost. Ostatně zde v diskuzi to v tvém případě není nic nového, a to nyní ta, že o žádné výzvy fakticky nejde.

Jde pouze o snahu pootevřít oči lidem, kteří spí svůj korporátní sen o objektivních médiích a upřímných úmyslech mocenských špiček (ovčáků) nejen z historického pohledu, ale o to bolestivěji pro současníky i na začátku 3. tisíciletí.

Pomoci otevřít oči i lidem, kteří pozitivní snahy těch vědomějších o spravedlivější svět (nejen pro ty rovnější) buď parodují nebo je přímo vidět nechtějí a tím lokajsky těm před i za oponou pomáhají nerušeně pokračovat až do konečného vítězství.[smích]

Nevím, snad mezi ně také nepatříš, ale některé tvé reakce a příspěvky pocitu k tvé příslušnosti do této skupiny docela nahrávají.

168983

26.8.2008 22:13

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 168983

Hezké. Jen doplňuji:

Je dost těžké posoudit, co je pro lidstvo užitečné a co mu škodí. Prospěl lidstvu vynálezce štěpení atomu nebo mu uškodil? Prospívá lidstvu vědec, pracující na genetických manipulacích, na umělé inteligenci, nebo mu škodí?

Primum non nocere. Především neškodit. Není třeba být "užitečný" za každou cenu - i za cenu potencionálního zničení civilizace. Ten, kdo pracuje na sobě, bez nároku na "práci pro dobro lidstva" - která byla v dějinách již tolikrát krvavě zneužita - je užitečný už - a právě - tím, že neškodí.

169117

27.8.2008 0:38

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 168983

Promiňte Jene Smithi, ale to je podobná odpověď, jakou jsem od Vás dostal již několikrát. Nyní tvrdíte : "Já VĚŘÍM, že Práce na sobě, Probuzení a Pomoc ... mohou spasit lidský rod, a PROTO to MUSÍ být pravda".

To je ovšem dost málo, ne? Pánové Milaräpa a Pavel z Tarsu mají pro dnešní dobu asi stejný význam, jaký má cep pro soudobého farmáře. To je zoufale slaboučký argument.

Hřbitovy jsou příteli Jene plné alchymistů, kteří věřili podobně jako Vy. Věřili, že opakováním téhož postupu (obvykle destilace) lze povznést ducha alchymistova do vyšších sfér. A pak už Procitnuvší alchymistův duch snadno dokáže transmutovat olovo ve zlato či připravit elixír života. Podařilo se to někomu? Ani omylem. Většina těchto lidí skončila svůj život (díky své víře) předčasně, na otravu parami těžkých kovů.

Čemu nás učí taková zkušenost? Víra je k ničemu. Podstatné je vědění. A co to tedy znamená? Zkuste konfrontovat svou víru v "otevírání očí druhým lidem" s reálnou historickou zkušeností. Dokážete nalézt jediný příklad významné dějinné události, kdy podněcovatelé Vašeho typu tak dlouho otevírali oči lhostejným lidem, až se onen netečný dav pozdvihl a uspořádal si svět spravedlivěji? NIC takového v historii nenajdete. A přesto pevně věříte, že Vy to dokážete? [smích]

169141

27.8.2008 10:57

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 169141

Není to málo Vojto. Mimo to jsi chtěl příklady a dostal si je přesně dle svých kritérií...

Nepřekvapuje mne, že ti nestačí, protože pokud bys byl na úrovni odpovědi chápat, neměl bys už potřebu klást otázky.


Ale pro pořádek. Milaräpa a Pavel z Tarsu jsou příklady lidí, na které jsi se ptal, tj. lidí, kteří nejdříve hodně chybovali, páchali zlo jiným (přečti si jejich životopisy co to byli za kvítka), ale pak pochopili svůj omyl a úplně otočili přístup jak k sobě, tak zejména k druhým.

Pracovali na sobě a pro druhé a jak správně poznamenal R. Bartošek níže, nakonec vyklouzli ze své karmy. A to je to poselství, které se ti zde snažím sdělit. Každý člověk má svůj tzv. osud ve svých rukou a vždy jej může změnou svého myšlení a jednáním otočit ve svůj prospěch. A nejen ve svůj prospěch, ale i ve prospěch celku, protože tím jak myslíme a jednáme ovliňujeme i myšlení ostatních lidí na této Planetě. Moudří říkají, že neexistuje jen karma jednotlivce, ale i karma celých národů a celé lidské civilizace. [smích]

Posláním těchto dvou osobností a všech co byli před nimi i po nich je ukázat cestu ostatním, cestu která je stejně reálná jako ta z asfaltu. S materialistickým způsobem vnímání průměrného člověka se neslučuje, protože tím, že mu nabourává jeho naučený koncensuz vnímání reality, není schopen ji beze změn sebe sama a tím, že bude na sobě duchovně pracovat, pochopit.


Tvůj způsob vnímání reality a myšlení se odráží ve výrazových prostředcích, které používáš. To, že slučuješ věci, které se sebou tak úplně nesouvisí je jedna věc. Odmítáš ale něco, o čem víš velice málo a to ještě zprostředkovaně. Víru odmítáš jako něco co je k ničemu a říkáš, že podstatou je vědění. Co je vědění a jak se dosahuje už ale neříkáš. Z tvých slov vychází, že vědění je to, co vyzkoumá moderní věda, co se dá změřit, zvážit nebo uchopit našimi lidskými smysly.

TO BE CONTINUED:

169182

27.8.2008 11:00

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 169141

DOKONČENÍ:

Z takového pojmového omylu, který živen lidským egem, penězi a materialistickým způsobem života stále vyšší spotřeby vedoucí tuto civilizaci do záhuby, začínají nevědomé lidí vyvádět nejen poslední zjištění vědců na poli kvantové fyziky (kde to vypadá, že všechno je jinak, než jsme si doposud "moderně" myslili), ale třeba v případě víry i na příkladě přiznání alopatické (moderní) medicíny, že 90% nemocí je tzv. psychosomatického původu a ke spontánní remisi dochází i jen díky víře v uzdravení.


I na tvůj poslední dotaz existuje "tisíc" odpovědí. Jedna je v příkladu Mahátma Gándhího, který svou filozofií a svým příkladem strhl netečný a zastrašený dav spoluobčanů a politikou nenásilí nakonec dosáhl samostatnosti Indie nad koloniální mocností V. Británií. Nemáš pocit, že si Indové díky tomu uspořádali svůj svět ve své zemi spravedlivějším? Ano, následně to vedlo k umlčení Gándhího, rozdělení Indie, ale to jsme již zase u ega, které udělá vždy vše proto, aby zneužilo i tu sebelepší nebo sebehumánnější myšlenku.


Jednu věc je ale třeba zdůraznit. Je velký rozdíl mezi slepou vírou, kdy lidé věří něčemu co jim podsouvá nějaká autorita (příkladem jsou světová náboženství a jak pracují se svými ovečkami) a vírou založenou na osobní zkušenosti.

A tady je to VĚDĚNÍ, které zmiňuješ, ale vidíš jej někde úplně jinde, pravděpodobně v matérii. To všeobjímající Vědění ale nelze dosáhnout pouhým racionálním rozumem, ale pro přiblížení se k němu je třeba zahájit to, o čem jsem se již zmiňoval, tedy nastoupit cestu osobního růstu, kdy pro začátek stačí neubližovat sobě ani jiným, vytěsnit negativní způsoby myšlení a vědomě oslabovat svou sebedůležitost a sebelítost, které jsou jako průvodní jevy ega původcem toho, co se nám v životě na této Planetě nelíbí.


No a tvůj poslední bonmot, jestli věřím, že bych mohl dokázat to co oni podněcovatelé? Už to je pojmový omyl, protože já se nesnažím nic dokazovat. Pouze s nejlepším svědomím a vědomím diskutuji na internetovém fóru, konfrontuji své názory s názory jiných a co je také plusem, zažívám při tom zábavné chvilky. [smích]
jansmith[smích]

169183

27.8.2008 16:39

Love's Labour Lost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 169183

Pane Jene, jak sám podrobně dokládáte, každý chápeme realitu na různých úrovních, které spolu nejsou kompatibilní (lépe řečeno - z vyšší třídy je možno pochopit úroveň nižší, ale ne naopak - přesně jako ve škole). Snaží-li se někdo čistě materialisticky a egoisticky založený pochopit tzv. idealistickou koncepci reality, nestačí mu k tomu sebevyšší IQ. Racionální IQ totiž není ta vlna, na které můžete "duchovno" přijímat - k tomu je potřeba ještě spolupráce ducha. Z materialistova hlediska končí svět "před zrcadlem" - a jen děti, a ti, kdo znovu, prací na sobě, ducha získají, mohou cestovat "za zradlo" (byť by to byli i vynikající vědci - matematici, jako teba Lewis Carrol). [smích]

169222

27.8.2008 17:01

Oprava

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 169222

...cestovat "za zrcadlo" ... samozřejmě [zahanbení]

169225

27.8.2008 18:15

RE: Oprava

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 169225

Je to tak 90.?.?.?.-, Alices Adventure in Wonderland je klasika. Pro někoho pohádka, pro jiného jiné vnímání reality. Hezky si to doplnil. Díky.
jansmith[smích]

169235

26.8.2008 20:30

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 168977

Vojto, ono tvé racio je trochu jiné než racio, kterým funguje tahle planeta. Možná někdy přijdeš na to, že informace v prostoru si samy najdou to (nebo toho), kam nasměrují výsledek předchozího poznání a konání. Vždy to byl jeden člověk, který posunul myšlení lidí do nové oblasti. Jména jako Ježíš, Kopernik, Newton nebo Einstein ti možná cosi napoví.

Jiným tematem je reakce společnosti na jejich poznatky, tam je třeba hledat příčinu nedobrého vývoje.
Možná že si časem zjistíš, jak to bylo s původním učením o "křestu" - a co z něj "pustila" církev mezi lidi. Ani asi nevíš, že i dnes má stále ty nejkvalitnější informace - a skrze finančníky řídí osud této planety.
Vlastně řídila, už neřídí, jen se snaží urvat alespo%n něco z možností, které jí nabídl princip křestu už před cca 2000 lety těmi, kdo projekt jazyků latiny a matematiky koncipovali (kněží v Egyptě).
Církev nepočítala se symetrií letopočtů 1991 a 2002, její projekt měl dosáhnout svého cíle o přelomu letopočtu. Jiného cíle, než toho, který se dnes s rozpadem jejich programu vytváří. Zcela samořiditelně, na principu fuzzy logic, pomocí myšlenek mnoha milionů lidí, kteří ještě nezapomněli myslet tvořivě.
Jistě se tě nedotkne, když si dovolím poznamenat, že z tvých vět zní rytmus myšlenkových kolejí, který se pomalu zastavuje až zmizí. Blázni, snažící se propojit svět vědy se světem duchovním začínají mít výsledky. Ale filtr, skrze je to vidět, ten si člověk musí v sobě vytvořit. Neopírat se jen o staré a (zatím většinově) fungující pravdy.

Ale nebudu tě unavovat detaily, máš své vzdělání, na které jsi patřičně pyšný. já jsem obyčejný nýmand, do kterého spadlo pochopení hádanky naší existence. Ale doba, kdy to bude zajímavé povídání i pro tebe, ta ještě nepřišla.

169110

26.8.2008 23:20

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 169110

Já bych jen janka pro Vojtu doplnil, že informace, které potřebujeme na své cestě osobního růstu jsou kolem nás neustále nebo přijdou v pravý čas.

Jsou k dispozici, ale nevnucují se. Toltékové těmto podnětům říkají Znamení, která ale běžný sebestředný člověk, který se svým konzumním způsobem myšlení vzdálil přírodě i sám sobě, již není schopen vnímat. Vše posuzuje racionální myslí a neuvědomuje si, že způsob vnímání reality a jak má myslet mu byl vnucen, byl k němu vychován se všemy chybami a omyly i zlými úmysly, které se nabalily.

Aby byl člověk schopen některé souvislosti pochopit, musí být na ně připraven a pokud ještě není, měl by na sobě pracovat. Někdo na sobě pracuje spontánně, jiný začne až po nějaké životní ráně, která ho tzv. rozpohybuje. To je jen impulz, ale jestli se člověk rozhodne jednat nebo zůstane nadále i ze strachu nebo lenosti v pohodlném omylu je už jen na něm samotném.

Navíc informace přicházejí tzv. ve vrstvách a aby mohla být pochopena ta vyšší, nejdříve musí být pochopena ta nižší.

Co je ale nejdůležitější. Aby byl člověk schopen složitější souvislosti chápat, musí duchovně splňovat určité předpoklady. Nic není v tomto světě zadarmo, i když se těm nevědomým může zdát, že to tak být může.

Chamtivý, závistivý, egoistický jedinec plný negativních emocí nemá šanci chápat, i kdyby před ním tzv. Pravda defilovala v kruhu od rána do večera. Jen ti, kteří jdou po své cestě osobního růstu a tzv. se duchovně očišťují mají naději. Otázka je kolik času, kterým neuvěřitelně ve svém pocitu nesmrtelnosti průměrný člověk plýtvá, každému z nás do konce angažmá ještě zbývá.
jansmith[smích]

169125

27.8.2008 8:32

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 169125

...naprostý souhlas, jen bych vyměnil slovní klišé o duchovním růstu za výrok o tom, že jde o čištění toho, čemu říkáme svědomí. Stačí, když před nebo po každé akci, kterou děláme - přezkoumáme, jestli je to opravdu takhle nejlepší, nebo jestli jsme něco odflákli. A protože nikdo nemáme tolik síly, abychom občas něco neošidili (pomoc mámě, úklid zahrady, vyřídit další papíry...), tak je uvnitř sebe přijmout fakt, že je možné, že se mi to "odflákntí" projeví zrovna tam, kde se mi bude nejmíň hodit. Na druhé straně - ono se nic zas tak uspěchat nedá (neposere), nejsme svatí, cesta je dlouhá. A můžu vás ulidnit, tytéž vztahy jako tady panují i v oblastech nehmotných inteligencí. Jen tam užíváme názvy jako andělé nebo démoni.....
Tyhle "světy" vytváří to, co známe jako počasí nebo magnetizmus. Spojování slovníků je práce pro nás, kdo se v informačních vrstvách už trochu orientujeme.

Po osobním vytvoření svých "vrstev informací", které spolu souvisí, si později budeme umět odvodit, ve které vrstvě se nám náš nedostatek asi vrátí.
Zrovna tak ale funguje pozitivní "odměna", kdy uděláme něco pro nás zbytečného, co pomůže někomu dalšímu. Právě sledování svých "odměn a trestů" pomáhá v sobě vytvářet oblasti, které se vzájemně doplňují či "vykrátí". je to trochu jiná "školka", než ta, ládovaná zpravodajstvím.

Příklad: usmyslel jsem si, že ptáci tím, jak přelétnou před mým jedoucím autem - mi sdělují, jestli jedu ještě slušně - nebo jako prase. Tím, jak moc riskují blízkost ke sklu či kolům mého auta. Je to pro mnohé pitomost, vnímáme situaci jen z pozice své inteligence, nejsme vedeni k tomu, že "řeč ptáků" nemá písmenka, ale VŽDY SE COKOLIV DÁ VYJÁDŘIT POHYBEM.

Lidé jako Fr. Bardon toto umění znali a není od věci si jeho úvahy o magii přečíst. A při čtení se zbavit naočkovaného názoru, co že ta magie vlastně je... (pouhá hlubší znalost té větičky, kterou máte velkými písmeny. Není třeba se magii učit, stačí si pochopenou část obsahu uložit do paměti. A uvědomit si, že paměť nesídlí v hlavě, ale je "kouskem prostoru, kam jsme stále připojeni".
Nebo se Jene mýlím?

169159

27.8.2008 13:37

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 169159

Tady si janko maličko úsudek podle mne uspěchal, protože když se vrátíš k mému příspěvku, tak uvidíš, že jsem nepsal o "duchovním růstu", ale o cestě "osobního růstu".

Ono je to ale vlastně jedno, protože obě slovní spojení vyjadřují v podstatě totéž a tedy dovol dotaz: v čem je pro tebe výraz duchovní/osobní růst slovní kliše.

Můžeš to nějak upřesnit nebo rozebrat?

Vdyť jsou to "jen" slova a podstatné je, co si pod nimi představujeme, klidně i čištění toho, čemu říkáme svědomí. Pokud chápeš výraz klišé za "zautomatizovaný nebo otřelý slovní obrat" (viz. slovník cizích slov), tak potom bys musel chápat za klišé i výraz boží zákony nebo vyšší inteligence, a to si asi nemyslíš.


Navíc výraz "čištění svědomí" mi trochy evokuje Perwol a další úžasné čistící prostředky [smích] [smích], i když víme o čem je řeč, ale to jen na okraj.

jansmith[smích]

PS:
Jinak je tvůj příspěvek jako i předešlé velmi podnětný viz. Znamení-ptáci a díky (i za Vojtu49) za něj.

169200

27.8.2008 16:35

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 169200

"jen" slovy jsme schopni získat komplexy informací, které nás posunují dál. A tyto komplexy jsou vázány právě asociacemi - a to hluboko, až do samotných "vlastností prostoru s inteligencí".
Proto považuji za klišé i "boží zákony", vůbec vše, co se týká instalace boha.
Vesmír JE SAMOŘIDITELNÝ, a důkazy si postupně budeme vysvětlovat. To, že každou metu, která je pro nás neznámá, nazveme bohem (kdysi to byl i obyčejný oheň), to muselo jednou také skončit.
A jak se pohybové síly a klidová data formují a vážou, to zkrátka je třeba vysvětlit, o tom je ten "bůh". O samotném vzniku prostoru a času a dalších, hustších struktur, později vybavených "povrchem/membránou", oddělující vnitřní struktury od vnějších. Ale obě stále spojené. Jen se ta membrána psotupným překlápěním "pohybu a klidu" rozrostla, dnes ji známe jako prostor mezi planetami a galaxiemi.
Pochopit šířeji mnoho pojmů, o tom je moje práce tady i jinde. Stupnice "živosti", která vede od "pohybu myšlení kohokoliv z nás" k formování vnitřního vesmíru - a jeho ladění s vesmírem okolo nás - to je cesta, která za čas smaže veškeré náboženství a víru, pochopení vztahů v prostoru lze celkem snadno demonstrovat na jazyku počítačů, ony jsou zrcadlem mnoha milionů let vývoje prvku, známého jako křemík (sílící um). Jistě si všímáš zvláštní shody českého a latinského názvu toho prvku.
Ale tohle nelze vykládat po klávesnici. Na podzim asi udělám setkání pro lidi, kteří budou mít zájem se na vztahy v prostoru podívat jinýma očima. Málokdo to asi vydejchá bez rozčilení, nikdo si dobrovolně nenechá bourat své představy o tom, jak funguje svět s "flákajícím se bohem" (vzhledem k tomu, jak jej vykreslila církev.

169221

27.8.2008 16:59

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 169221

Janko, že máte pocit, že získáváte informace pouze slovy, to neznamená, že to tak má každý. Ani vy samozřejmě nezískáváte důležité informace pouze slovy (zrak, chuť, hmat - to vše nám poskytuje důležité informace, a i třeba vizuální či hudební nonverbální umělecké dílo může být médiem, které vás posune dál).

Proto nelze stupnici živosti demonstrovat na jazyku počítačů. Živost je především nonverbální a citová. Často tu operujete svou diagnozou. Myslím, že pro schizofrenii je typický váš "necitový", čistě racionální a spíše mechanizující přístup ke skutečnosti. Nic proti tomu a nic ve zlém, ale opravdu nejsou všichni tak ustrojeni, jako vy, a opravdu i jiné přístupy jsou "živé" a "správné" .

169223

27.8.2008 17:26

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 169223

...možná jste přehlédl slovo "komplexní", to vysvětluje vaši reakci. Zak blbej nejsem, abych nevěděl, že JEDNOUDUCHÉ INFORMACE získáváme pomocí smyslů, kde tím prvním komplexním je rozum.

A to, že jsou jiné přístupy k vysvětlení "živosti" také možné, to je samozřejmě pravda.
Tvrdím, že pomocí jazyka počítačů lze otázku živosti vysvětlit nejsnáze. A že vy to neumíte, to neznamená, že to nejde.

169227

27.8.2008 17:42

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 169227

No, nevím, ale mně například Devátá (Beethoven) nebo Myslitel (Rodin) přijdou poměrně dost komplexní [mrknutí jedním okem]

169230

28.8.2008 14:09

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 169230

fraktální povaha skutečnosti je příčinou toho, že existují vzájemně vnořené úrovně. Takže komplexnost symfonice je stále ještě podmonžinou komplexu hudby a ta podmnožinou komplexu zvuku. A tato množina končí množinou hustot, polarizovaných do protikladu hmotného a nehmotného prostoru. TRVALE PROPOJENÉHO ENERGIÍ VNÍMÁNÍ A MYŠLENÍ. (Samozřejmě také slovo "myšlení" je nutné oprostit od zavedeného významu, vrstvy myšlení odděluje míra samořiditelnosti každého celku, vybaveného nějakou rozhodovací mocí).
Nebo máte lepší zdůvodnění hladin/úrovní komplexnosti, které začínají jednotlivostí, zvanou "pohyb". A ten, vzato "z prostředka", tedy od člověka - začíná pohybem myšlení.
A dál už můžete pokračovat sám, zdůvodnit, jak rostla a formovala se struktura hustot přes rozhraní vzájemných kontaktů v podobě membrán, později povrchu větší celků.

169301

28.8.2008 15:10

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 169301

Můžu, ale nemusím, že. Rád to přenechám Vám, jste ve svém oboru mistr. Nepřesvědčil jste mě ale ani náhodou, že informace získáváme jen prostřednictvím slov, a že lze živost vyjádřit jazykem počítačů. Naopak, podle mého názoru znamená snaha převést živost do jazyka počítačů právě a jenom mrtvost.

169315

27.8.2008 17:49

PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 169227

Pro jistou ještě jednou:

Vy: ..."jen" slovy jsme schopni získat komplexy informací, které nás posunují dál...

Já: Ne, komplexy informací, které nás posunují dál, můžeme získávat rozhodně i jinak než "jen" slovy". A nejen nonverbálními uměleckými díly. Třeba tzv. láska na první pohled může být krásným příkladem nonverbálního, zcela neracionálního (na mozku primárně nezávislého) komplexu informací, který s vámi razantně zasmýká a posune [chechtot]

169231

27.8.2008 19:03

RE: PS

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 169231

Máš pravdu janko, že informace získáváme slovy, proto se také čas od času snažím nabádat lidi, aby se nad slovy, které používají a jejich významem zamysleli (proto bylo "jen" v uvozovkách), protože slova mají energii a dokáží se buď pozitivně nebo negativně zhmotňovat, ale pravdu podle mne má i 90.?.?.?.


Nejen slovy je možno vyměňovat informace a proto také nejvyšší duchovní nauky hovoří o práci na dosažení meditačního stavu tzv. "za myšlenkami", Toltékové ústy Juana Matuse tomu říkají "zastavení vnitřního dialogu" apod. Málokdo z těch, kteří praktikují různé druhy jógy nebo se pokoušejí o různé meditační techniky vůbec ví, že něco takového existuje a že to je vlastně smyslem meditace jako takové.

Moderní věda popisuje tento proces jako VĚDOMÉ zpomalování mozkových frekvencí z hladiny Bety (běžná činnost) do Alfy (u běžného člověka spánek) až po Thetu a Deltu. Kdo se o tyto věci zajímá ví o čem mluvím a kdo ne, jistě si informace a jednotlivé frekvence vyhledá.

Podstatné je, že pokud člověk dokáže cvičením a za dodržení nutných předpokladů zastavit vnitřní dialog a přitom neusnout, otevírají se mu jiné možnosti komunikace s Absolutnem, Vyšší inteligencí nebo Bohem (je jedno jak to nazveme) a to vše bez myšlenek tedy slov nebo představ.


Je to jako v dřívější diskuzi s Vojtou o víře. Tyto věci nelze pouze teoreticky nastudovat, ale je třeba je různými technikami praktikovat a učinit si pokud možno vlastní zkušenost. Tedy nejdříve Víra, že to je možné a potom ověření, že to tak je tj. dosažení Vědění.

Není jedne cesty k vrcholu, ale je jich více a každý si musí najít tu, která mu i karmicky nejlépe vyhovuje.

A pokud se týká Lásky, jak píše 90.?.?.?.- té BEZ PODMÍNEK, tedy bezpodmínečné - k sobě, ke všem a ke všemu - tak ta je stavem dokonalosti, harmonie a rovnováhy, na základě které podle těch moudrých funguje i náš Vesmír a Absolutno jako takové a kterému ego nechce ve své sebedůležitosti a touze ovládat porozumět...
jansmith[smích]

169237

27.8.2008 20:42

RE: PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 169237

Bezpodmínečná Láska je samozřejmě Ideál Ideálů, ale já psal o obyčejné, lidské "lásce na první pohled", nohama zcela na zemi. Představte si, že náhle uvidíte "ženu svých snů". Nemusíte si vůbec nic říci, ale mezi vámi probíhá beze slov naprosto komplexní výměna informací, která se týká nejen materiálních smyslů, ale i toho pověstného "šestého" smyslu. NĚCO mezi vámi působí nejen na tzv. racionální rovině, ale daleko silněji na rovině podvědomí a na rovině "duše". Mozek je v tomto procesu druhořadý. A toto je forma "živosti", kterou do počítače prostě nenacpete.

169243

28.8.2008 15:08

RE: PS

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 169243

Jene i "90"ko, vím, že je asi i pro vás obtížné polknout, že někdo svou životní i inkarnační zkušeností může obsáhnout ty hladiny vědomí, podvědomí a "nadvědomí" tak, aby byl schopen je nekompromisně, ale i nenásilně (násilí je pocit příjemce, neví jde-li o dar či jed)prezentovat zde i jinde.

Popsat "puzzle živosti" nelze na pár stránkách. Máte jistě svůj díl pravdy, dostupný svou zkušeností a čtením. To, co vím já, to vyžaduje trochu jinak vnímat zavedené obsahy slov. A i když nové definice jsme schopni pobrat s novými slovy, málokdo umí třeba vnímat hudbu jako "informací v pohybu" - a náhlou lásku jako vstup do "zazipované informace, určené pro určité časové období". Ten technizující slovník ne nutný pro osobní pochopení stavu "nemyšlení" v meditaci.
Zklidnění myšlení je ve skutečnosti zmenšování "dráhy pohybu našich myšlenek". A víme, že zmenšuje-li se u kmitočtu dráha, roste frekvence mezi jejími vrcholy amplitud (míček, dopadající se stále rychlejšími "zvuky" na zem, kde ty nejrychlejší - s nejkratší dráhou - se překlopí do klidu, míček leží, našel membránu mezi sebou a zemí).
Z toho plyne, že jde ve skutečnosti o cílené zvyšování "vibrací" - a to do hladiny, ve které jsou uložená data o pohybech = to, co vnímáme jako prázdný prostor. Proto v meditaci může naše podvědomí řídit směr a obsah toho, co "tak krásně=absolutně do sebe zapadá".

Druhý víkend v říjnu zvu ty (kohokoliv z vás), kdo mají svou představu o fungování člověka ve vesmíru k nám, do Vlašimi. A diskutovat se může buď o mých napsaných větách - anebo o vašich názorech (budou-li napsané, tím lépe). S tím, že za argument se bere to, co funguje - a ne to, co někdo někdy napsal.
Jde o hledání PŘÍMÝCH, ALE VELMI VZDÁLENÝCH podobností, které vedou k mým tvrzením, že něco funguje tak a tak, i když většina, vázaná asociačními řadami cca 2000 let - vnímá totéž z jiné strany. Je to dáno utajením významů jednotlivých písmen-Ti, kdo pojmenovali latinsky veškeré přírodniny, ti tyto významy znali. A chtěli si výsledek projektu na 2000 let ponechat pro sebe. Dnes agonii jejich projektu můžeme sledovat okolo sebe.
Ale nebudu stále opakovat význam pojmenovávání.

169314

26.8.2008 8:07

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 168959

Anonyme omlouvám se ale Hadův příspěvek nějak nenacházím. V tom, že je třeba začít především u sebe se shodnem, už jsem tu na toto téma také něco psal. Na druhou stranu je naprosto normální, že pokud jednotlivec dosáhne na své cestě jistého bodu poznání a objeví možná i novou cestu snaží se ovlivnit ostatní. Nejde jen o utopie zvané komunismus či nacismus, kterých se tak děsíte a to Vás vede k Vašemu poznání "Raděj už žádné podobné experimenty". Jedinec (jedinci) se prostě dostanou do určitého stavu vědomí a snaží se přivést ostatní do podobného stavu nebo se je prostě snaží zmanipulovat a využít pro své cíle. Cílem je něco změnit. Že to jde je jasné .. není vůbec potřeba několik Jeanů a dalších. Jen se podívejte jak hrstka mocných ovládá celé lidstvo. Ano .. je to skrze moc a peníze .. ale vzniká tu protiváha .. poznání a odpor vůči nesvobodě. Jak jsem psal lidé se probouzí .. pár jednotlivců inspiruje ostatní .. Znáte princip laviny ? Právě SLOVA dokážou rozpoutat takovou lavinu jakou si teď možná neumíme ani představit. Neříkám, že to vždy je lavina s těmi pozitivními důsledky ale tak to prostě funguje .. AKCE a REAKCE. Současnou AKCÍ je čím dál totalitnější vláda kapitálu podporovaná mocným vojenským arzenálem USA, usilující o ovládnutí světa. REAKCÍ je vše tady, na jiných webech typu blisty apod. AKCE a REAKCE .. už chápete co chci říct ? Takhle to prostě funguje odnepaměti .. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme se přít ale to je asi tak všechno co se s tím dá dělat

169008

26.8.2008 15:26

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 169008

Tady je ten příspěvek od Hada

OBECNÁ NEZNALOST "ZRANÍ" PŘÍČIN....

Všechny děje, okolnosti, události, které již probíhají v hmotné sféře a které aktuálně prožíváme jsou naprogramovány a naplánovány v nehmotné oblasti. Této sféře dění se říká všelijak - mě je nejbližší "říše příčin".

Do této říše příčiny přispívají (A TEDY NÁLEŽITĚ PROGRAMUJÍ A PLÁNUJÍ) všichni tvorové té které sféry, ve které bytují.
My lidé přispíváme tedy svými myšlenkami, pocity, náladami, přáními, záměry a to NEUSTÁLE jen tím, že prostě žijeme a tím vytváříme něco jako "předobraz" podmínek života, který po čase uzrání se projeví v hmotném a tedy přímo prožívaném a vnímaném světě.
Dobré přirovnání je stavba domu - také nejdříve přání, pak mysl, projektování - prostě příprava, pak práce, výstavba a pak "plody" tedy bydlení ve vysněném ("uzrálém" ) domě...
Politici a vůbec MY VŠICHNI jsme jen "plody" této říše příčin, resp. konáme dle toho, co jsme si "naprojektovali, naprogramovali".
A všichni výše společensky postavení na všech úrovních slupli, "vyssáli" uzrálé příčiny a také byli dostrkáni svým "osudem" na tato postavení, aby se staly nástroji uzrálého dění...
PROTO MÁ KAŽDÝ NÁROD TAKOVOU VLÁDU, JAKOU SI ZASLOUŽÍ!!!

A čas? Všichni se můžeme setkat s událostmi a děním, jehož příčiny byly zasety i před mnoha tisíci lety... JEN TA PAMĚŤ
Pak tedy skuhrání a nadávání na politiky, vedoucí v práci, manžele, manželky, chazary, blba Bushe, izraelce, komunisty (dosaďte si každy dle svého zaměření) příliš neřeší.
Možná si tím momentálně trochu člověk uleví.

Takové nespokojené hudrání a nadávání by bylo dobré přetavit nejdříve v otázky (ty jsou v jistém smyslu již odpovědí) a pátrání po PŘÍČINÁCH DĚNÍ a pak když se ujasní poznání ve smyslu shora napsaného
Ostatně v pozadí jakéhokoliv typu (směru) nadávání a kritizování VĚTŠINOU více, či méně zastřeně tkví řev sobeckého EGA: "TO VŠECHNO ONI, ONI, ONI-mě se to špatné konání netýká! JÁ, JÁ, JÁ přeci vím a dělám vše nejlépe..." - do konání je třeba zahrnout ovšem i MYŠLENÍ, PŘÁNÍ, NÁLADY, PROSTĚ VEŠKEROU PSYCHICKOU ČINNOST.
Samozřejmě pro pořádek - když se někdo snaží POJMENOVAT již uzrálé děje pravým jménem, nemusí se jednat o nicneřešící skuhrání. Může to být správný začátek správné snahy po nalezení řešení neutěšeného stavu života, v jakém se většinou nacházíme.

Měnit neutěšený stav života a světa ÚČINNĚ a bez znásilňování ostatních tvorů (SVOBODA NADE VŠE a ŽÍT A NECHAT ŽÍT) lze tedy "beztrestně" pouze správnou snahou (úsilím) v oné říši příčin.
Malé odbočení na závěr - i toto úsilí v říši příčin se stane pro každého v budoucnosti naprosto přemáhající silou, která donutí tento "vklad...Automaticky kráceno

169070

26.8.2008 16:51

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 169070

Plný souhlas s článkem pana Hada.

"PROTO MÁ KAŽDÝ NÁROD TAKOVOU VLÁDU, JAKOU SI ZASLOUŽÍ!!!"

Rusko Putina, my Topolánka. Máme co dohánět. [překvapení]

169074

26.8.2008 19:09

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 169070

Na tohle téma už tu debata také probíhala. Hadova filosofie se odvíjí od reinkarnačních teorií. Plán v nehmotném světě se v tom hmotném projevuje jako karma. Ať děláme co chceme složitý systém karmických souvislostí je dán. Fajn .. Podle této filosofie je Vaše pasivita přirozenou reakcí na neměnnost světa z pohledu jedince. Já si naopak myslím, že jakákoliv činnost jedince .. tedy ta AKTIVNÍ skrze kterou se snaží změnit své okolí může být (dokonce musí být) dána také karmicky tj. je naplánována v nehmotném světě. Nemůžeme TU NEMLET PANTEM .. máme to NAPLÁNOVÁNO [smích] Nebo se snad všichni ti, kteří se snaží změnit hmotnou realitu kolem sebe dopouští vzpoury vůči své KARMĚ [smích] ?? Ne naopak myslím si, že v určitou dobu mnoho lidí nezávisle na sobě přichází k určitému poznání a skrze něj pak ovlivňuje další lidi. KARMICKÝ plán změn ve světě se tak spouští na různých místech současně. Nedostal jste někdy nápad např. na ovládání počítače myšlenkou ? Nebo co takhle nabíjení baterií vzduchem .. apod. apod. Nenapadlo Vás někdy, že např. v USA dojde ke krizi ? Nezjistil jste pak, že Vše se skutečně děje .. že tytéž myšlenky nezávisle na Vás napadají i jiné ? Dokonce můžete mít někdy směšný pocit, že jste jakýmsi iniciátorem světových změn skrze nějaké nehmotné společné, všeprostupující nadvědomí či co .. [smích] Celá tahle debata zabíhá hodně do oblasti parapsychologie ale proč ne ... JEDNO VÍM JISTĚ .. Nikdo není dokonalý .. ANI ONI, ani MY. V každém případě každý jde za tím SVÝM. Být já finančním spekulantem tak nejspíš vydělávám milióny i za cenu obětovaných lidských životů. Válka by pro mě byla zdrojem příjmů. Možná .. kdo ví. ALE já jím nejsem ! Jsem teď a tady a pokud někdo zatahuje naši zemi do cizí války jejímž cílem je zisk dotýká se mě to. Nechci aby můj syn byl obětí takovéto války. Jsem tady a proto budu v ofenzivě. Vybírejte vy kde jste .. třeba je vaší karmou pasivita a obětování se

169103

26.8.2008 19:44

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 169103

" Plán v nehmotném světě se v tom hmotném projevuje jako karma"

karma je následek, nikoliv plán. Mimo ni je člověk ve vlivu dalších sil. Některé karmu i anulují, ale není to jen tak.

169106

27.8.2008 4:04

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 169106

Presne pouze my sami svymi volbami vytvarime karmu, ci muzeme z karmicke spiraly vyklouznout, pokud na to dusevne skutecne mame.

169147

26.8.2008 21:46

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 169103

>Ať děláme co chceme složitý systém karmických souvislostí je dán. >Fajn ..
Tohle je jedno z nejčastějších nepochopení toho, čemu se dnes módně a často říká "karma".
Zjednodušeně se dá říci, že máme mnohé již prostě dáno a nezměníme toho mnoho v rámci možností dané "osudem".
A jsou naopak situace (jakési křižovatky), kdy rozhodnutí a následný čin určí chod života jedince, národa i planety takřka nevratným způsobem. To u jedince zná takřka každý, kdo se již zajímá o to, co se životem.
Také nejčastější reakce z nepochopení a neznalosti je obviňování z pasivity a obětování se. Mj. obětování se je dobrá metoda na odřezávání ega - kdo to dokáže? A pasivita při pochopení oněch zákonitostí nepřipadá do úvahy - neznalému se tak samozřejmě může jevit jako pasivita, pokud někdo "sám sebe proměňuje v jas" (nebo se snaží o "Bdělost, toť vše" ), ale to si musí zodpovědět každý sám.
Ostatně kvůli zodpovězení otázek sám sobě a klábosení se zde každý angažuje...
>Hadova filosofie se odvíjí od reinkarnačních teorií.
Teorie je to pro Vás a další, kdo se neponořili do sebe tak, aby před vnitřním zrakem nedefilovaly momenty z minulých existencí, které dotyčný klidně může považovat za "své", jelikož jeho část nynějšího vědomí sebe sama byla i tam a tehdy. Pak to není žádná planá teorie, ale velmi poučná zkušenost. A dál? Nic.
Pak se normálně žije dál jen trochu poučeněji, pokud to člověk ustojí.

169115

27.8.2008 14:30

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

xeon stodola (zavináč) volny (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 169103

Jeane ! S tou vzpourou proti karmě - to jste náhodou trefil. Proto nebuďte vzpurný , jinak si pohoršíte.

V duchovních systémech se problém špatné karmy řeší tak , že se člověk smíří s tím co je ( nereptá , nebouří se proti osudu , neďélá revoluci ) ale zakládá lepší karmu ( někteří dokonce ruší veškerou karmu ) pro lepší příští život. ......Tento způsob platný pro jednotlivce je jistě platný i pro společnost !

Oheň se prostě nechá dohořet a už se na něj nic nepřihazuje. Až dohoří - nastane klid !

169206

28.8.2008 11:32

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 169206

No nehci býti vzpurný ale přesto si Vám dovolím oponovat [smích] V duchovních systémech (pokud takové systémy existují) jistě není pojem "dobrý" či "špatný" hodnocen dle hodnotového žebříčku existence ve hmotném světě. Já věřím tomu, že v nehmotném světě je "duši" naprosto fuk jestli její nositel ve světě hmotném někoho zabil či byl někým zabit. Pro nehmotný svět jde jen o zkušennost .. a býti vrahem může být součástí karmy stejně jako druhý příklad. Pojem "lepší příští život" ztrácí v nehmotném světě smysl. Z pohledu nabytí zkušennosti je jakákoliv nová zkušennost (konfrontace s předchozí zkušenností) "pozitivním" krokem protože vzniká nová empirická nadstavba jejíž cestou se "duše" zdokonaluje (plyne prostorem) .. vektor tohoto pohybu je pak zmiňovanou KARMOU. Pokud je součástí mé karmy (příčiny i důsledku) být vzpurným JSEM vzpurným .. Někteří z nás jsou v karmickém pohybu a jsou aktivní (vzpurní) .. někteří jsou pasivnější a čekají kam je "osud" donese .. je to jako když se plavec unaví a nechá se CHVÍLI unášet proudem .. Každý z nás bude dělat to co je mu určeno (co si sám určil) .. PROTI KARMĚ SE PROSTĚ NEJDE VZEPŘÍT .. můžete vylézt z tekoucí řeky na břeh ale stejně Vás "něco" zase hodí zpátky.

169281

28.8.2008 16:35

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

xeon stodola (zavináč) volny (tečka) cz 160.?.?.?

Reakce na 169281

Určitě máte svou pravdu. S tím hodnocením na dobrý a špatný,hodný a zlý je to vskutku "dvojsečné". Vzpomínám si na Meyrinkovu knihu "Golem". Tam se hlavní postava ocitá ve vězení s vrahem z vilnosti. Nejdříve cítí k vrahovi odpor , ale když zjisti , že vrah je námésíčný tak mu ve spánku dává zvídavé otázky na něž dostává odpovědi. V "posvátné hrůze" pak zjišťuje , že vrah je ve skutečnosti duchovně vysoce vyvinutá bytost , převyšujicí jeho samého, která vraždila jen proto , aby naplnila určité poslání. Vrah pak se stoickým klidem přijímá smrt , protože ví , že pak bude svobodný.

Jestli je duši něco fuk - může být , ale i tak se v duši objevuji napěti tu příznivé tu nepříznivé podle toho jakých skutků se člověk dopouštěl ! A pak hlavně , tu duši někdo pozoruje a vnímá její změny . A tomu někomu to po nějaké době fuk už neni co se v duši děje a proto se pak snaží aby v ní byla co největší harmonie . Ten někdo se pak začne pídit po příčinách změn a začne zjišťovat , tohle přináší dobré stavy a tamto špatné stavy . Tak si vybere to co chce prožívat a podle toho žije ! Některým i ta duše překáží a tak ji raději "spálí" aby měli klid.

Pokračování.....

169328

28.8.2008 17:51

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

xeon stodola (zavináč) volny (tečka) cz 160.?.?.?

Reakce na 169281

Píšete , že pojem "lepší příšti život" ztrácí v nehmotném světě smysl ! - Četl jsem knihu "Tibetská kniha mrtvých" ( Canopus ) Jsou tam precizně popsány stavy kterými procházi vědomí při smrti ! Tam se jasně ukazuje , jak obrovský význam mají karmické zásluhy či nezásluhy pro další vtělení ! Pokud máte zásluhy udržíte se v nehmotném světě ( různé druhy nebes ). Pokud zásluhy nemáte vypráskaji Vás v lepším případě zpátky na "zem"- v horším případé do nižších sfér !

Zkušenosti jsou dobré , až jich je hodné pak se zjisti , že je to furt dokolečka a to omrzí .

Vzpurný můžete být k vůli příčině z dávné minulosti . Pokud vzpurnost budete pěstovat a podporovat , tento sklon ve Vás zmohutni a jistě se pak jako součast Vaší duše přenese do Vašeho dalšího bytí kde Vám může napáchat nepříjemnosti a ty Vám pak ještě více zkomplikují karmu a tak pořád dokola až se člověk ocitne na karmické cestě do pekel !

Těch sklonů je hodně a člověk o nich ani nevi ! Proto je musí nejdříve objevit . Jak ? Pozorovánim těla ! To je ve všech kvalitních systémech stejné. Pozorováním těla se člověku rozšíří vědomí a pak se taky uschopní k tomu aby pozoroval zmény i ve své duši . Když je pozoruje , zjišťuje - ty jsou dobré a tamty ne . Tyhle chci a tam ty ne . Tyhle vznikaji takhle -takhle se udržuji -takhle zanikají . Tamty vznikají takhle atd.atd.....Člověk pak už ví co má dělat aby jeho cesta vedla vzhůru . To je v kostce metoda na překonáni , zlepšení či vymazání KARMY .

Knihy Gustava Meyrinka a Květoslava Minaříka jsou nejhodnotnější . Ty poslední jsou zadarmo ke stažení na stránkách "Canopus"

169341

26.8.2008 2:42

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 168912

Existuje Buddhovo proroctví ; - " Mravní úpadek se bude prohlubovat až tak , že následkem toho se lidé budou dožívat maximálně 14 let. Nepoznají chuťi medu , másla . Když potká člověk člověka vrhne se na něj s výkřikem ejhle - zvíře s úmyslem jej zabít . Kvůli bezpečnosti budou lidé opět žít na stromech ." ( volně parafrázováno )

Pak je tady staré učení z orientu , kde se píše něco o cyklech věků , o 4 jugách . Podle tohoto učení žijeme v černém věku , tzv. kalijuze . Tento věk trvá přibližně 432 000 let a začal ze 17. na 18. února 3.102 let před Kristem .( Tedy máme odžito 5.120 let a zbývá zhruba 427 000 let [oči v sloup] ) V černém věku se úpadek stupňuje !!!

Ale i v tomto černém věku občas svítá lidem naděje . Je to už tak zařízeno ve vesmíru , že v určitých cyklech se na zemi objevuje Avatár s učením o vzestupu člověka - např. Buddha ,Osiris, Ježíš .

168991

26.8.2008 15:22

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 168991

Jen upřesnění, ne 14 ale 10 let. Je to promluva Buddhy číslo 26 z nejstarší kanonické sbírky, kde je pak mimo jiné řeč i o Maitrejovi. www.zentrumfuerbuddhismus.ch/texte/buddhistischer_kanon.html
[smích]

169069

26.8.2008 16:28

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 169069

Dík za upřesnění . Já si to už nepamatuji tak se omlouvám za nepřesnost.

Jinak si mne pietroo znovu překvapil . Poprvé s tím jak jsi odmítl TU nabídku a teď zas znalostmi , které bych u tebe nehádal. ..... Velmi dobře

169073

23.8.2008 17:18

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 168758

Jste spadl(spadla) z višně ne? Se podívejte, kdo vládne světu. Samí staří dědci pod šedesát let. [chechtot] To oni rozhodují o Vašem životě, nikoliv mladí a perspektivní třicátníci. Ti se potýkají s hypotékou a zda vydrží v zaměstnání alespoň ještě rok. Chce to trošku víc přemýšlet o světě.

168787

24.8.2008 9:59

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

Koumeles 82.?.?.?

Reakce na 168787

O svem zivote rozhoduju sam...

168823

25.8.2008 0:55

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 168823

Je potěšitelné Koumelesi, že o svém životě rozhoduješ sám, ale podle mne to platí jen za určitých okolností a jen do jisté míry.

Rozhodně je to ale lepší přístup než být nevědomou ovcí, která nejdříve nevědomě "tleská" ovčákoví a pak šokovaná bečí ve frontě na nůž...
jansmith[smích]

168872

23.8.2008 12:44

Seattle 1999

sxg 78.?.?.?

Ste pripravený na občiansku neposlušnosť??
http://video.google.com/videoplay?docid=-20072061...
http://www.streetparty.sk/subtitles/

168765

23.8.2008 13:23

FinalFantasy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Je to smutne ale velmi pravdivy clanok, politici si s nami robia co chcu, sme pre nich len cisla a novodoby otroci. Zial Bohu, svojou ignoranciou, pohodlnostou, chamtivostou sme sa nechali zredukovat na debilne stado konzumentov a otrokov. Nezaujem o informacie z ineho sudka vidim aj vo svojom okoli na kamaratoch, rodine, kolegoch v praci a podobne. Radsej budu pozerat 1000 dielne mexicke seriali alebo 25x denne to iste ,,zarucene objektivne spravodajstvo" nez by trochu pohli rozumom a zadkom. Odporucam pozriet velmi pekne a nazorne spracovany kratky film na http://www.storyofstuff.com/ nie je to sice prave o mlieku a skolach ale myslim, ze celkovo zapada do kontextu clankov na zvedavci.

168768

23.8.2008 13:47

zaplat pambu ze se mleko uz nedotuje

rratamahata 78.?.?.?

Ackoli nesouhlasim s politickym smerem, ktery dotacni politiku ukoncil, z tohoto rozhodnuti jsem nadsen - mlecna lobby alespon u nas nedostala zelenou. Nase deti skonzumuji o trochu mene mleka a budou tedy mit pevnejsi kosti i zdravi.
Bohuzel vsak vlada nezrusila dotacni politiku z vyse uvedenych duvodu, ale zrejme jen proto, ze mlecna lobby dostatecne netacila na pilu, ci do kapes kpodpisuopravnenych.

168770

23.8.2008 16:29

RE: zaplat pambu ze se mleko uz nedotuje

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 168770

Skvele.[překvapení] Krome toho mene mlika si hlavne vytvori skvele stravovaci navyky a az nam konecne odstrani ty hrozne dotace ze zdravotnictvi a prejdeme na prirozeny model, tak radost budou mit i zdravotni lobysti. Holt ani dorasovanej pajsl ci castejsi zlomeniny, nikdo zadarmo dohromady davat nebude. K osteoporeze se dopracuji pouze mimoradne stastni jedinci na stara kolena, kteri preziji tvrdy prirozeny vyber.Jenom na okraj boj proti spatnym stravovacim navykum (junk food) je jeden z duvodu podpory stravovani deti ve verejnych skolach ze strany statu v USA. Pravda mozna si svoji polivku ohreje i mlikarska loby. [oči v sloup]

168781

23.8.2008 21:19

RE: zaplat pambu ze se mleko uz nedotuje

rratamahata 78.?.?.?

Reakce na 168781

To ano stravovaci navyky deti v nasich skolach jsou opravdu otresne. Sve dite se varuji poslat do skolni jidelny, zatim je zdrave jak ripa. Bohuzel vsak praxe u nas je dostat od statu dotaci na obed skolaka > uvarit slichtu plnou soli Ecek - vetsinou UHO - coz je samo o sobe zahul pro organismus. Tento pristup je perfekti priprava pro lekarske a farmaceuticke lobby, dobre tedy ze alespon ubyde dalsi maximalne nezdravy faktor - mlecne svacinky. System dotace zdravotnickych lobby neprimo skrze mlecnou lobby je pro stat velmi nakladna zalezitost, nepocitaje nesmyslnou dotaci mleka jako produktu a zemedelstvi vubec.
Zdesil jsem se pri zjisteni, kdy naklady na jedno dite v materske skole jsou vyssi nez prumerny plat jeho matky. Matka, kterou vychova v MS nenahradi, vsak tyto ani nizsi penize od statu nikdy nedostane... [pláč]
At pocitam jak pocitam, podporu v teto zemi od statu nedostavaji ani rodiny, svobodne matky, sirotci a potrebni, ale ani mali podnikatele, ale spolecnosti typu CEZ, RWE, Skalnska, Strabag, Kapsch apod.
Nevite nekdo jak se takovehle zrizeni nazyva?

168798

24.8.2008 5:04

RE: zaplat pambu ze se mleko uz nedotuje

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 168798

To beru jako argument, ale mlika a jogurtu se netyka. Tam system dotaci nejde "podojit" jako v kouzlech, z kterych se vytvari UHO, taky ho pamatuju. Jogurty i mliko jsou dofama dadavany jednotlive bez nejakych dilcich uprav, kde si lze prijit taky na svuj byznys. I kdyz kde si ze statniho rozpoctu propojenim na soukromi byznys nelze prijit na vejvar. Otazka je ale taky co dostava spolecnost zpatky a co si pijavice z rozpoctu dokaze diky "racionalnim" duvodum urvat.

Klasicky extrem je vojensko-prumyslovy komplex prisaty na verejne rozpocet. Motorem dalsiho zbrojeni jsou stale lepsi vojenske hracky u nepratel, tvrdi se to dokolola furt navzajem. Takovy jogurt proste jogurtovatejsi nebude. A rekneme neni problem pouzit internet a uzavirat pravidelne kazdy rok na zaklade vyberoveho rizeni smlouvy o dodavkach mlecnych vyrobku do skol. Jde o 43 milionu rocne, jak jsem zjistil. Kolik to potencionalne usetri na zdravi populace v budoucnu. Ja bych rekl, ze to bude vice nec 10 KC zdravotnich nakladu na hlavu a rok. Co myslite, kdyz se podivate kolik chteji za zdravotni poplatky?

168810

24.8.2008 10:57

RE: zaplat pambu ze se mleko uz nedotuje

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 168770

Plne shlasim. Mlieko je pre vacsinu nezdrave konzumovat (vynimka krv.skupina B - vie travit laktozu a nereaguje antigenom na tento produkt a teda nesposobuje im aglitunacie) lebo sposobuje prekyslenie, zahlienovanie, oslabenie imunity -> caste infekcie... Pasterizovane mlieko je aj mrtve rovnako ako ovocne stavy, ktore tiez sposobuju prekyslenie (organizmus to musi neutralizovat bud vapnikom, priberanim tuku,...). Ked uz, tak nech si daju kvalitny neochucovany biely jogurt.
Pri solidarite voci Gruzinsku ide iba o standartne a ciste prelievanie penazi do vlastneho vacku. Cim je suma vyssia, tym viacej ludom je treba uliat, aby nevznikal sum. Projekty v statnej sprave nevznikaju preto lebo ich ludia potrebuju, ale postupuje sa tak, ze sa hlada akykolvek projekt cez ktory sa bude dat (cez nejaku firmu) preliat co najviacej penazi z dani.To je aj dovod, preco sa dane znizovat nebudu. Kazdy okolo projektu ma provizie....
Tak to bolo, je a zial aj bude. Nazval by som to ako: primitivnou a chamtivou symbiozou.
Viacej sa mi paci strategia v rusku. Tam vieme, ze maju vela miliardarov. Je lepsie vychovat vlastnu vrchnost, ktora bude svojeho sefa posluchat(podporovat,volit) inak pride o svoje milodary ako sa nechat rozkradnut expertmi zlodejov,vypalnikov,vrahov z aliancie US/GB/IL.

168829

23.8.2008 14:32

hrajeme si na pravidla a deska přeskočí

panelák obama 78.?.?.?

Pamětníci jistě vzpomenou na dobu, kdy při luštění výplatní pásky pod lupou ne ně jukala zbrusu nová kolonka FOND SOLIDARITY -20KČS.Kdo měl tu trpělivost a tahal rozumy, PROČ,KOMU,jestli národně osvobozeneckému boji lidu Kilimandžára,či komu vlastně atd, jeho kádrový profil se zamatlal natolik, že při hledání místa zavadil leda o rychlopalné koště.Dnes zápasí s koštětem vysoce kvalifikovaná ing z Ukrajiny a fond solidarity se změnil v perfidní ČLOVĚK V TÍSNI,běžící titulky na ČT 24 s konty NA POMOC ZBĚDOVANÉ GRUZII.A pohunci zbohatlíku ve sněmovně si odklepnou HUMANITÁRNÍ POMOC,bez mrknutí oka.Vše dozraje,jen to chce čas, kdy se bude NELÍTOSTNĚ učtovat.A zcela karmicky OKO ZA OKO. [bliji]

168772

23.8.2008 15:16

Jina doba.

inocean 85.?.?.?

Nelze srovnavat co bylo pred 89 a co je po. V soucasne dobe jsou vlady a politika nastrojem nadnarodnich zajmu a korporaci. Bussiness predevsim. Vlady jsou zde pro to aby ochranovaly kapital a vytvarely pro nej podminky. O lidi uz bohuzel vubec nejde.

Od toho se taktez odviji stav politickych stran a v zasade uz je jedno, jestli se voli pravice ci levice. Jakekoliv politicke strany ve vetsine pripadu obhajuji korporatni zajmy a tim padem je pro volice obtizne si vybrat koho volit. Diky tomu se stavaji volby velice nakladne a politici se v podstate stavaji zbytecnymi, protoze v demokracii by meli zastupovat zajmy lidu.

Takze se nam v podstate vysmivaji nadnarodni firmy, vlady jsou loutky.

168774

23.8.2008 15:45

OSIR 2 příběh

panelák obama 78.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=fcHfn9TJAF4&eur... 2 příběh hovoří jasně o příčině a následku ČINU.

168776

23.8.2008 19:08

Gruzie a Kosovo

Jan M. jm8 (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Jo, 150 milionů pro Gruzii mně taky vadí. Ale mnohem víc mně vadí podpora EU muslimským teroristům, mafiánům, podvodníkům a obchodníkům s tělesnými orgány z Kosova. Před pár týdny EU slavnostně slíbila, že Kosovu dodá půl miliardy eur. (!). Viz ZDE.. Ostatní státy věnují 0,7 mld, takže Kosovo o 2,1 mil.obyvatel dostane 1,2 mld eur. Gruzie má okolo 4,5 mil.obyvatel. Aspoň,že Gruzinci jsou křesťani.

168792

23.8.2008 21:29

RE: Gruzie a Kosovo

inocean 85.?.?.?

Reakce na 168792

Vsak ono to do Gruzie take dojde. USA vlada slibyla 1mld. USD. Taky danovych poplatniku a taky lidi, kterym se nelibi zahranicni politika USA. [bliji]

168800

23.8.2008 20:26

Odkud to vse pocina ?

Krmic gojimskeho kolchozu 66.?.?.?

Proc se nam vlada smeje do ksichtu? Velmi jednoducha odpoved: tito zaplaceni prostituti slouzi agende Noveho Svetoveho Radu (NWO). Lide jsou zmateni agendou, neb bila vlastne znamena cerna, pravda je lzi, lez je pravdou. Pri teto prilezitosti, coby Krmic z gojimskeho kolchozu, bych rad pripojil nasledujici vyjasneni americkych vyrazu (neb America je svalova sila NWO) do ceske lidove mluvy :
Democracy
Vnucena poddanost svetoveho proletariatu k programu Noveho Svetoveho Radu.
Human rights
Nadnarodni elitářskou vrchnosti poskytnuta uleva svetove chátre.
Freedom
Přijatelne chovani svetove lůzy v souladu se smernicemi Noveho Svetoveho Radu.
US Justice system
Statni aparatus povereny v pravnich zalezitostech zodpovednosti za dosazeni potrebnych vysledku, v procesu dovedne vyuzivajici principu selektivni a na zakazku prizpusobene spravedlivosti.
US Department of Defense
Statni organ, ktery za ucelem plneni osnov Noveho Svetoveho Radu je poveren pachanim agrese a terorismu na jinych zahranicnich narodech.
American Emancipated Woman
Individuum chovajici se jako muz, a casto i svym vnejskem ho pripominajici, ale majici samici pohlavni organy.
Liberal
Jedinec, ktery s nadsenim obetave daruje mrznoucimu chudakovi kabat nekoho jineho.
US President
Zaplaceny poskok zionisticke loby.
Antisemitismus
Reakce na protikřesťanskou aktivitu.
Holokaust
Svetovemu proletariatu vnucena ideologie Noveho Usporadani sveta.
Gay people
Slozka dezorientovane (tez zname coby rozdilne orientovane) populace zabyvajici se revolucnim prumyslovym trendem: srouby spojuji srouby, matice maticemi.

168796

24.8.2008 9:45

Občanská společnost

zami 84.?.?.?

Politiky nevyměníte, protože sami jen sedíte v hospodě a plivete na vše na netu. Kolik z nás je v nějákém spolku?? Mám kamaráda v německu. Jeho matka je u zahrádkářů, otec v automotoklubu a v několika dalších spolcích. Ty spolky mají strukturu jako pol. strany a stávají se z nich vlastně lobistická sdružení. Např. řidiči tak mohou daleko více tlačit na zákonodárce. Jedním s výsledků je třeba to, že v Německu u staveb musí po skončení prac. doby každý den zneplatnit(přelepit, přenést) značku o snížení rychlosti v úseku pod pokutou x euro pro odpovědnou firmu, či osobu. U nás tam jsou třicítky i v dny, kdy se tam třeba týden nepracuje.

168821

24.8.2008 11:51

OBECNÁ NEZNALOST "ZRANÍ" PŘÍČIN....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Všechny děje, okolnosti, události, které již probíhají v hmotné sféře a které aktuálně prožíváme jsou naprogramovány a naplánovány v nehmotné oblasti. Této sféře dění se říká všelijak - mě je nejbližší "říše příčin".

Do této říše příčiny přispívají (A TEDY NÁLEŽITĚ PROGRAMUJÍ A PLÁNUJÍ) všichni tvorové té které sféry, ve které bytují.
My lidé přispíváme tedy svými myšlenkami, pocity, náladami, přáními, záměry a to NEUSTÁLE jen tím, že prostě žijeme a tím vytváříme něco jako "předobraz" podmínek života, který po čase uzrání se projeví v hmotném a tedy přímo prožívaném a vnímaném světě.
Dobré přirovnání je stavba domu - také nejdříve přání, pak mysl, projektování - prostě příprava, pak práce, výstavba a pak "plody" tedy bydlení ve vysněném ("uzrálém" ) domě...
Politici a vůbec MY VŠICHNI jsme jen "plody" této říše příčin, resp. konáme dle toho, co jsme si "naprojektovali, naprogramovali".
A všichni výše společensky postavení na všech úrovních slupli, "vyssáli" uzrálé příčiny a také byli dostrkáni svým "osudem" na tato postavení, aby se staly nástroji uzrálého dění...
PROTO MÁ KAŽDÝ NÁROD TAKOVOU VLÁDU, JAKOU SI ZASLOUŽÍ!!!

A čas? Všichni se můžeme setkat s událostmi a děním, jehož příčiny byly zasety i před mnoha tisíci lety... JEN TA PAMĚŤ [velký smích] [velký smích]
Pak tedy skuhrání a nadávání na politiky, vedoucí v práci, manžele, manželky, chazary, blba Bushe, izraelce, komunisty (dosaďte si každy dle svého zaměření) příliš neřeší.
Možná si tím momentálně trochu člověk uleví.

Takové nespokojené hudrání a nadávání by bylo dobré přetavit nejdříve v otázky (ty jsou v jistém smyslu již odpovědí) a pátrání po PŘÍČINÁCH DĚNÍ a pak když se ujasní poznání ve smyslu shora napsaného
Ostatně v pozadí jakéhokoliv typu (směru) nadávání a kritizování VĚTŠINOU více, či méně zastřeně tkví řev sobeckého EGA: "TO VŠECHNO ONI, ONI, ONI-mě se to špatné konání netýká! JÁ, JÁ, JÁ přeci vím a dělám vše nejlépe..." - do konání je třeba zahrnout ovšem i MYŠLENÍ, PŘÁNÍ, NÁLADY, PROSTĚ VEŠKEROU PSYCHICKOU ČINNOST.
Samozřejmě pro pořádek - když se někdo snaží POJMENOVAT již uzrálé děje pravým jménem, nemusí se jednat o nicneřešící skuhrání. Může to být správný začátek správné snahy po nalezení řešení neutěšeného stavu života, v jakém se většinou nacházíme.

Měnit neutěšený stav života a světa ÚČINNĚ a bez znásilňování ostatních tvorů (SVOBODA NADE VŠE a ŽÍT A NECHAT ŽÍT) lze tedy "beztrestně" pouze správnou snahou (úsilím) v oné říši příčin.
Malé odbočení na závěr - i toto úsilí v říši příčin se stane pro každého v budoucnosti naprosto přemáhající silou, která donutí tento "vklad" odžít... kde je tedy SVOBODA??
[mrknutí jedním okem] [mrknutí jedním okem]

168834

25.8.2008 9:37

výsměch do ksichtu nám všem! Kašlou na nás.

henrypes 81.?.?.?

DEFENESTRACE...17.LISTOPAD...PRAHA...PŘIJDTĚ VŠICHNI [velký smích]

168904

26.8.2008 18:53

Realita v ČR

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 148.?.?.?

To v čem žijeme není o komunismu, ale o neskutečně zkurvené české mentalitě. Jinak ke Sládkovi: začátkem 90.let, ve stejné době kdy všechny ostatní partaje a spolky vyjma komančů tiskly nejvýš cyklostylované letáky se naráz masivně začly všude objevovat barevné plakáty s držkou komunistického cenzora Sládka
v nejvyšší kvalitě. Kde na to vzal prachy, kdo to vše financoval a organizoval? Na některé otázky najdeš odpověď v Cibulkově knize "Odpověd vládnoucímu kom. dobytku.." Nejde to vysvětlit jinak, než že to byla komunisty přes estébáky zaplacená a řízená kampaň, která měla už v zárodku zdiskreditovat konzervativní pravici (zabránit jejímu vzniku). Jak to, že jsou furt dokola propíraní pouze "agenti", ale samotné estébáky nikdo neřeší? Veselý kurevník Vašek H. je dokonce prohlásil za "odborníky ve svém oboru jako je on ve svém" (ostatně nastrčení Havla do nejvyšší funkce a následné zpropagování jako "nejvyšší morální autority" má obdobu snad jen ve starém Římě), vyhlásil amnestii, která vyvolala v ulicích teror jen proto, aby lidé volali po "jakémklov pořádku" byť bolševickém (přesně totéž bylo inscenováno v Rusku, a ještě předtím v SSSR po pádu Stalinova kultu).. Byť u nás spontánně vznikly při estábácko-esenbáckých uřadovnách občanské vyšetřovací komise (a znám odtud velmi kvalitní lidi, kteří se angažovali, mj řadu osobností druhého a třetího odboje, prvorepublikové četníky..), estébáci donutili Sachra vydat rozkaz k jejich likvidaci.. Tohle a vše ostatní mělo jediný cíl: zachovat v zemi mocenské status quo (aby si podrželi faktické otěže výkonné moci ti samí - a přesně to se také stalo). Dnes můžou překabátění komouši -přes svou policii, justici- zlikvidovat prakticky kohokoliv "na telefon"..

169098

Příspěvků: 128

23.08. 02:38 rickey  Lidé v ČR..
23.08. 07:25  RE: Lidé v ČR..
23.08. 15:55 Rene Bartosek  RE: Lidé v ČR..
28.08. 14:32 upset  RE: Lidé v ČR..
29.08. 02:02 Rene Bartosek  RE: Lidé v ČR..
23.08. 07:43 Tom_  RE: Lidé v ČR..
23.08. 08:15 Jarmila  Nemáte pravdu
23.08. 10:49 ládin bez binu  RE: Nemáte pravdu
23.08. 17:54 Kropáč  RE: Nemáte pravdu
23.08. 11:04 Roth  RE: Nemáte pravdu
23.08. 16:59 Jarmila  RE: Nemáte pravdu
24.08. 13:57 pastinak  RE: Nemáte pravdu
24.08. 17:52 Jarmila  RE: Nemáte pravdu
24.08. 21:37 himlhergot  RE: Nemáte pravdu
25.08. 08:05 Jarmila  RE: Nemáte pravdu
25.08. 10:41 janko  RE: Nemáte pravdu
25.08. 10:14  RE: Nemáte pravdu
26.08. 09:07 Kája Neslepý  RE: Nemáte pravdu
08.09. 05:30 nate  RE: Nemáte pravdu
24.08. 10:30 Vratislav  RE: Nemáte pravdu
23.08. 12:45 nitram  Co dodat, Jarmilo
23.08. 13:49 mgns  RE: Co dodat, Jarmilo
23.08. 16:54 Jarmila  RE: Co dodat, Jarmilo
26.08. 18:11 Rimpy  RE: Nemáte pravdu
23.08. 08:53 jean.laroux  RE: Lidé v ČR..
24.08. 11:20 mtk  RE: Lidé v ČR..
24.08. 16:30 Rene Bartosek  RE: Lidé v ČR..
23.08. 07:57 mic  srovnání
23.08. 16:19 Rene Bartosek  RE: srovnání
23.08. 17:50 mic  RE: srovnání
24.08. 04:22 Rene Bartosek  RE: srovnání
23.08. 09:57 Korutan  Svoloč,
23.08. 10:12 Reach_  Má dcera chce dotaci na iPhone !
24.08. 11:35 mtk  RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !
24.08. 11:49 Reach_  RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !
24.08. 17:04 Rene Bartosek  RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !
24.08. 17:21 Reach_  RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !
25.08. 01:14 Rene Bartosek  RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !
25.08. 01:37 Reach_  RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !
25.08. 06:25 Rene Bartosek  RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !
24.08. 23:56 jansmith1984  RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !
24.08. 23:58 jansmith1984  RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !
25.08. 01:53 Reach_  RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !
25.08. 07:20 Vratislav  RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !
25.08. 10:18 jansmith1984  RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !
25.08. 11:47 Takyjeden  RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !
23.08. 10:22 von Bumerang  Čemu se divíte?
23.08. 10:50 janko  RE: Čemu se divíte?
23.08. 15:14 von Bumerang  RE: Čemu se divíte?
24.08. 12:16 janko  RE: Čemu se divíte?
23.08. 17:11 Jarmila  RE: Čemu se divíte?
24.08. 23:04 janko  RE: Čemu se divíte?
25.08. 00:41 jansmith1984  RE: Čemu se divíte?
25.08. 00:59 janko  RE: Čemu se divíte?
25.08. 01:19 jansmith1984  RE: Čemu se divíte?
25.08. 01:33 janko  RE: Čemu se divíte?
25.08. 08:11 Jarmila  RE: Čemu se divíte?
25.08. 08:38  RE: Čemu se divíte?
25.08. 10:22 janko  RE: Čemu se divíte?
25.08. 09:59 jansmith1984  RE: Čemu se divíte?
08.09. 05:46 nate  RE: Čemu se divíte?
23.08. 10:34 Mlada generace-Me2d  Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
23.08. 16:01 Reach_  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
23.08. 16:12  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
24.08. 20:57 jean.laroux  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
25.08. 03:34  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
25.08. 10:21 jean.laroux  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
25.08. 18:50  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
25.08. 20:57 jansmith1984  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
25.08. 23:00 janko  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
25.08. 23:39 jansmith1984  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
25.08. 23:21 Vojta49  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
26.08. 00:58 jansmith1984  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
26.08. 22:13  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
27.08. 00:38 Vojta49  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
27.08. 10:57 jansmith1984  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
27.08. 11:00 jansmith1984  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
27.08. 16:39  Love's Labour Lost
27.08. 17:01  Oprava
27.08. 18:15 jansmith1984  RE: Oprava
26.08. 20:30 janko  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
26.08. 23:20 jansmith1984  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
27.08. 08:32 janko  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
27.08. 13:37 jansmith1984  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
27.08. 16:35 janko  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
27.08. 16:59  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
27.08. 17:26 janko  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
27.08. 17:42  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
28.08. 14:09 janko  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
28.08. 15:10  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
27.08. 17:49  PS
27.08. 19:03 jansmith1984  RE: PS
27.08. 20:42  RE: PS
28.08. 15:08 janko  RE: PS
26.08. 08:07 jean.laroux  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
26.08. 15:26  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
26.08. 16:51 MedaBeda  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
26.08. 19:09 jean.laroux  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
26.08. 19:44 MedaBeda  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
27.08. 04:04 Rene Bartosek  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
26.08. 21:46  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
27.08. 14:30 xeon  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
28.08. 11:32 jean.laroux  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
28.08. 16:35 xeon  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
28.08. 17:51 xeon  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
26.08. 02:42  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
26.08. 15:22 pietroo  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
26.08. 16:28  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
23.08. 17:18 Jarmila  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
24.08. 09:59 Koumeles  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
25.08. 00:55 jansmith1984  RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty
23.08. 12:44 sxg  Seattle 1999
23.08. 13:23  FinalFantasy
23.08. 13:47 rratamahata  zaplat pambu ze se mleko uz nedotuje
23.08. 16:29 Rene Bartosek  RE: zaplat pambu ze se mleko uz nedotuje
23.08. 21:19 rratamahata  RE: zaplat pambu ze se mleko uz nedotuje
24.08. 05:04 Rene Bartosek  RE: zaplat pambu ze se mleko uz nedotuje
24.08. 10:57  RE: zaplat pambu ze se mleko uz nedotuje
23.08. 14:32 panelák obama  hrajeme si na pravidla a deska přeskočí
23.08. 15:16 inocean  Jina doba.
23.08. 15:45 panelák obama  OSIR 2 příběh
23.08. 19:08 Jan M.  Gruzie a Kosovo
23.08. 21:29 inocean  RE: Gruzie a Kosovo
23.08. 20:26 Krmic gojimskeho kolchozu  Odkud to vse pocina ?
24.08. 09:45 zami  Občanská společnost
24.08. 11:51  OBECNÁ NEZNALOST "ZRANÍ" PŘÍČIN....
25.08. 09:37 henrypes  výsměch do ksichtu nám všem! Kašlou na nás.
26.08. 18:53  Realita v ČR

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 2

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 0

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 1

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 1

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 353