Diskuze k článku

V ten den, kdy umřela pravda

Příspěvků 39

19.8.2008 4:01

Dalsi zcela jednostranny clanek

Bruce the Spruce 74.?.?.?

Kdyby to Dan Kucera myslel s hledanim pravdy opravdu vazne, nasel by mezi temi desitkami odkazu i misto na odkaz ke clanku senatora Stetiny a rekl by ctenarum, ze Stetina v te Gruzii narozdil od neho byl.
A take by treba napsal neco stale jeste obsazenem uzemi Gruzie vcetne Gori, statisicich gruzinskych uprchliku a faktu, ze si Rusko ty sve obcany v Jizni Osetii vyrobilo. Vyrobilo tim, ze vystavilo tisicum Ostincu ruske pasy a ted ty po zuby ozbrojene chudaky musi chranit.
A nevybral by z nazoru presidenta Klause jen to, co se mu hodi do kramu.
Teprve potom by si ctenar mohl utvorit svuj vlastni nazor. Ale to nejde. Ctenar je prece blbec a vsechno se mu musi podat sterilni, dopredu predzvykane a cernobile.

168345

19.8.2008 7:34

RE: Dalsi zcela jednostranny clanek

kubrt 89.?.?.?

Reakce na 168345

Kdyby to kdokoliv s hledáním pravdy myslel vážně, nad kecy komunistobijce Štětiny by si jen odplivl. Ten člověk pod záštitou SSM v mládí procestoval valnou část CCCP, dost často oblasti do kterých se cizinec nedostane ani náhodou, pěl ódy na krásy Sovětského Svazu a teď trpí syndromem potlačené paměti podobně jako další svazák Mejstřík. Jeho pohled je úplně stejně profilovaný jako např. CNN - ostatně byl tady "jeho" článek, který se velmi nápadně shoduje s prohlášením Gruzínského ministerstva.
Nemám vojenské vzdělání, takže nemohu hodnotit jesli Rusi stáhli vojska a jestli ne tak proč. Jak ovšem můžete dle vaší logiky tvrdit že se ještě nestáhli když tam nejste? Možná tvrdí pravdu a jejich vojska vyplňují bezpečnostní vakuum proti bojůvkám obou stran. A ty chudáky s ruskými pasy chrání jako mírové sbory...máte dojem, že po dělostřeleckém a raketovém útoku na Cchivali by vojska zůstala seďát na pérdéli, pokud by tam ti s ruskejma pasama nebyli? Ale no tak...právě proto tu Zvědavec je aby čtenář blbec nebyl. Článek p. Kučery opravdu zdůrazňuje informace, které se jinde moc nenosí. Pokud se vám nelíbí, zkuste třeba Lidovky. Tam vás určitě nezklame starý, dobrý, senilnějící Aston.

168357

19.8.2008 8:32

RE: Dalsi zcela jednostranny clanek

Bruce the Spruce 74.?.?.?

Reakce na 168357

O svych cestach po SSSR jako geolog, vodak a horolezec pise Stetina ve svem blogu.
http://www.jaromirstetina.cz/zivotopis
A ti vojaci z Gori a dalsich mist se podle zprav reporteru jeste nestahli, i kdyz uz davno meli.

168369

19.8.2008 12:31

RE: Dalsi zcela jednostranny clanek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 168369

Těžko by se tam dostal bez správného rodokmenu nebo stranické příslušnosti, nicht wahr?
Jestli se vojáci nestáhli, je to sice blbý ale důvod proč tam vlítli byl jen jeden a nějakej důvod pro to aby zůstali jim jejich velení určitě najde - třeba konsolidovat stav, chránit místní obyvatelstvo a pořádek. Možná to budou dokonce i nějakej čas dělat, o bezpečnostních silách Gruzie se šeptá že jsou na tom nějak nedobře. Ostatně nají docela dobrý vzor v jiné armádě, té 100% demokratické. Jak jen se ta zem kde zůstali taky o pár dní dýl jen jmenuje...Iraq?

168396

19.8.2008 12:35

RE: Dalsi zcela jednostranny clanek

kubrt 88.?.?.?

Reakce na 168369

Těžko by se tam dostal bez správného rodokmenu nebo stranické příslušnosti, neníliž pravda? Navíc už po mně nechtějte číst blogy Štětiny, Mejstříka, Langra,Julínka,Cibulky...a podobných, jsem starší člověk a mám chatrné nervy, mohl bych se nad jejich rozumy potrhat smíchy.
Jestli se vojáci nestáhli, je to sice blbý ale důvod proč tam vlítli byl jen jeden a nějakej důvod pro to aby zůstali jim jejich velení určitě najde - třeba konsolidovat stav, chránit místní obyvatelstvo a pořádek. Možná to budou dokonce i nějakej čas dělat, o bezpečnostních silách Gruzie se šeptá že jsou na tom nějak nedobře. Ostatně mají docela dobrý vzor v jiné armádě, té 100% demokratické. Jak jen se ta zem kde zůstali taky o pár dní dýl jmenuje...Iraq?

168397

19.8.2008 9:32

RE: Dalsi zcela jednostranny clanek

Wilonix 212.?.?.?

Reakce na 168345

Ano pane Bruci. Štětina vyrazil do Gruzie a potřásl si rukou se Sakašvilim - aby pak přeložil oficiální propagandu z Gruzínského vládního webu a umístil k ní svuj podpis. Tomu se říká vyrazit za informacemi.

168377

19.8.2008 10:14

RE: Dalsi zcela jednostranny clanek

jk-jiny 147.?.?.?

Reakce na 168345

Ano, byl tam...ale jen aby lstive dodal vahu prekladu stanoviska Gruzie. Cili lez + podvod... ale divte se, kdyz je senator z Bursika...

168382

19.8.2008 11:12

RE: Dalsi zcela jednostranny clanek

Koumeles 83.?.?.?

Reakce na 168345

To by bylo moc slozite, a taky by to nepasovalo, k clankum: Za vse muze USA, satan lidstva..... tak proste autor napsal dalsi jednostranej blaf, kde nezminil jednu pravdu, aby pozmenil druhou, pridal trochu co kdyby, nejakej odkaz pro zvyseni duveryhodnosti, a clanek je na svete....A hlavne nezapomene zminit, ze on jediny ma tu opravdvou cistou pravdu

168385

19.8.2008 12:25

RE: Dalsi zcela jednostranny clanek

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 168385

A vy pane Koumeless tu nezapoměňte zmínit, že USA jsou prvotřídním vzorem demokracie a ty statisíce mrtvých Iráčanů si za to může samo... Stejně jako mnoho dalších zemí, které byly vybombardovány a následně rozparcelovány nadnárodními společnostmi. [chechtot]

168394

19.8.2008 11:47

RE: Dalsi zcela jednostranny clanek

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 168345

" Stetina v te Gruzii narozdil od neho byl."

No jistěže ano. Velký kamarád se Saakašvilim. To se pak přebírají gruzínská oficiální vyjádření a vydávají za vlastní, "nestranná".

Vložený obrázek
(snímek z 15.7.2006)

Špatnou vizitku má i Saakašvili, dle bývalé gruzínské ministryně zahraničí, opoziční političky Salomé Zurabišviliové
která se vyjádřila v prosinci 2007 takto:

"Tak špatné podmínky v údajně demokratické zemi, jako jsou nyní v Gruzii, jsem nezažila nikde za dobu svého třicetiletého působení ve francouzské diplomacii. Současná vláda (pozn. M.B.: tj. Saakašviliho) se snaží za použití všech součástí státní správy totálně ovládat a manipulovat nejen volby, ale celou společnost. A jelikož nemá podporu obyvatel, kupuje si ji vyplácením různých mimořádných dávek a podpor, které zruinují naše hospodářství."

(zdroj)

168390

19.8.2008 6:23

Vlajka

Jan X. 78.?.?.?

Jelikož mi bylo na jednom fóru takřka úporně vytýkán jeden stěžejní závěr týkající se vlajek z mého včerejšího článku, dovolím si tedy malou exkurzi do historie.

Gruzie, podle mnoha zdrojů dostala své jméno po sv. Jiří.

Vlajka sv. Jiří je tato:

Vložený obrázek
(zdroj:ZDE)

Avšak nová Gruzínská republika má tuto vlajku:

Vložený obrázek
(zdroj:ZDE)

Na Wikipedii nám říkají toto: "Oficiální vlajka Gruzie je "vlajka pěti křížů", znovuzavedená 14. ledna 2004 po přestávce téměř 500 let. Předtím to byla vlajka Gruzijského království"

Ale neviděl jsem to už někde?

Není náhodou identická s vlajkou Templářů?
Vložený obrázek
(zdroj:ZDE[/url)

Někdo nám [url="http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?t=97082"]ZDE
říká:"Templářská vlajka v současnosti užívaná jako vlajka "nové" Gruzie je vtip."[/quote] a [quote]"Nemyslím, že by Saakašvili věděl kdo to byli Templáři takže tu vlajku nejspíš ukradl od Anglie"[/quote]

Ale je to opravdu vtip? Opravdu Gruzie "ukradla vlajku" Anglii?

Kdosi ve stejné diskusi dodal tuto citaci z Wikipedie:
[i]"Valjka pěti křížů" byla užívána nejméně od 13. stol. Centráním prvkem je kříž sv. Jiří (stále užívaný jako národní vlajka Anglie), který je patronem Gruzie. Podle gruzínského učence Giorgi Gabeskiria, byly ony čtyři další kříže přidány během vlády Jiřího V. (také známého jako "Skvostný"[mrknutí jedním okem], který vyhnal Mongoly. Mezi časy byl přijat nový design jako varianta Jeruzalémského kříže, symbolu křižáků ve svaté zemi, kteří rovněž užívali centrální kříž se čtyřmi menšími křížky ve čtyřech kvadrantech. Říká se, že tyto kříže reprezentují pět ran Kristových.


Zdá se, že přesně tuto citaci lze najít na překvapivě mnoha stránkách na internetu. Takže 500 let, nebo 800 let? Nějak se to plete. Bylo ale přijetí této vlajky Jiřím V. přidáním oněch 4 maltézských křížků k vlajce sv. Jiřího úplná náhoda, jak se nám snaží vsugerovat onen gruzínský učenec resp. Wikipedia?

168353

19.8.2008 12:41

RE: Vlajka

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 168353

Gruzie

Hlavní náboženství:
Pravoslavní - 75% obyvatelstva (65% gruzínská pravoslavná církev, 10% ruská pravoslavná církev),
Islám - 11% (zejména v Adžárii),
arménská apoštolská církev (8%),
dále židovská církev a další. (zdroj)
cca 2 % patří ke katolické církvi (zdroj)

zde se rovněž píše:

"Gruzínská vláda by měla co možná nejrychleji schválit zákon o náboženství. [...] " (Apoštolský nuncius v Gruzii a Arménii arcibiskup Claudio Gugerotti) "takový zákon je důležitý, aby náboženská společenství v zemi mohla být právně uznána a registrována."

"Mimoto má katolická církev problém dostat zpět majetek, který jí byl zestátněn za komunistické diktatury."


Templáři byli (jsou) katolickým řádem. Že by snaha Saakašviliho o ustanovení novodobé templářské konstituční monarchie?

"Moje babička byla také Bagrationi. Říkám to pro lidi, kteří chtějí znovunastolit monarchii. Bylo by to ještě lepší, protože bychom odstranili nutnost voleb a mohli bychom vše rozhodovat na základě rodinných tradicí."

(M. Saakašvili při návštěvě Finska r. 2007)

(zdroj, ve kterém se také píše, že gruzínský parlament o možnosti znovunastolení monarchie debatoval)

Jak to ale souvisí s templáři, když je v zemi drtivá většina pravoslavných?

"„Potřebujeme vlajku, která ztělesňuje naše vítězství. Toto je symbol, pod nímž gruzínský národ vybojoval své první vítězství, které s radostí sledoval celý svět a nazval jej Růžovou revolucí.” Tato slova pronesl Zurab Žvania, někdejší Ševardnadzeho fámulus a předseda parlamentu.

„S tímhle nemohu souhlasit. 4. ledna jsem volil prezidenta, ne císaře,” řekl ke změně státní vlajky David Koguašvili z opoziční strany Nová práva a dodal: „Nenechme se zmást – je to stranická vlajka.”

zdroj

Otázka je zda v růžové revoluci zapracoval Vatikán?

Zrovnoprávnit katolíky a pravoslavné, dosadit do vlády provatikánské politiky, kteří se hlásí k templářskému odkazu, a mít možnost přes Gruzii ovládat klíčový ropovod (do Izraele, do Evropy?), pominu-li restituce?
(spekuluji i o snaze vytvořit nárazníkové pásmo buď proti muslimům- Turecko, Írán, Sýrie, nebo i pravoslavným- Rusko, Arménie)

Tím ale také udělat čáru přes rozpočet Rusům usilujících o tvorbu světových cen, a vliv v oblasti, kteří velice rychle zareagovali a situaci zvrátili? Otázek je mnoho, dobře, že jste to s tou vlajkou nakousl.

168398

19.8.2008 6:46

Je to tak!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

To jsou perfektní postřehy, děkuji za článek! Průšvih je asi z velké míry v tom, že díky mediálním klamům žije většina lidí, která je nucena z nich čerpat v úplnem informačním vakuu.

Je to zajímavé na příkladu 11 09 - mnoho lidí snad až intuitivně, když jim dáte k dispozici "jiné" informace, řádně podložené vůbec nepřipouští diskusi o tom, že by nejen 11 09 ale dnes také události v Jižní Osetiji mohly proběhnout jinak, než jak hlásá propaganda a to je ten průšvih.

Otázkou je, jestli lidi nechtějí slyšet pravdu? Můj názor je, že spíše podvědomě fakt se bojí, že jim spadne "celý svět", proto ji nechtějí slyšet. Tedy média vytvořila nejen falešný obraz dění, naprosto perversní, ale také jakýsi duální svět v myslích mnoha z nás. Vzhledem k tomu, že pracují v systému, stálým, denním tlakem, je to napojeno na systém "vzdělávací", jsme v průšvihu a za ten mohou vlastníci médií, často více než zblblí nebo prostě nekompetentní redaktoři, kteří navíc i kdyby chtěli zveřejnit skutečnosti, tak přijdou o místo, můžou skončit na ulici a kdo jim bude platit hypotéky??? Fronta na redaktory je opravdu dlouhá a dnes není potřeba ani přemýšlet, ani umět psát ani nic - jen cpát do lidí předepsané recepty na pokřivené vnímání světa.

Šílený efekt tyto mediální lži mají v tom, že jak jsou jimi mnozí prosyceni, tak i kdyby média zčista jasna přestala lhat, prohodili se redaktoři prostituti - tak mnoho lidí bude už bránit mediální "pravdu" tedy lži, které za roky vzali za své. Systém je dokonalý, Bohužel zcela perversní - jak to dopadne - těžko říci. Média jsou natolik zdegenerovaná a zfanatizovaná, že i kdyby tady už byla rozběhlá nukleární válka, tak budou ukazovat pěkné obrázky ze střižny a hlásat, že je vše v pořádku a masy ať jdou v klidu do práce. Že ty ohlušující rány a šmouhy v dáli na obloze jsou jen optickým klamem. Jsme v p....i, s tím rozdílem, že tady na Zvědavci si to asi přemnoho z nás, často bolestně, nutně bolestně uvědomuje - hnout s tím asi moc nejde.

168355

19.8.2008 7:49

Vlajka (dokončení)

Jan X. 78.?.?.?

Templáři byli založeni kolem r. 1118 jako sekta Augustiniánů a oficiálně byli uznáni r. 1129 na koncilu v Troyes - krátce po a v souvislosti s první křížovou výpravou. Oficiální jméno řádu bylo "Chudí rytíři Krista a Šalomounova chrámu" Byli privilegováni jako nikdo jiný - měli plnou světskou imunitu a odpovědní byli pouze papeži. Proklamovaná chudoba byl patrně dobrý trik - zřejmě jim totiž bylo dovoleno vytvářet kredit a dokonce půjčovat papírové peníze na úrok - tzv. zlaté poukázky. S největší pravděpodobností byli jednou z vůbec nejvlivnějších finančních a zpravodajských entit v Evropě své doby.
Po opakovaných neúspěších pozdějších křížových výprav a zničení Jeruzalémského království muslimskými armádami byli rozvráceni francouzským králem Filipem Sličným. Říká se, že jim dlužil jmění. V pátek 13. října 1307 to začalo. 5000 tisíc jich bylo pozatýkáno a několik z nich dokonce upáleno, obviněni z rouhačství (např. sodomie nebo uctívání Bafometa). Tato doba se kryje s nástupem papežského schizmatu. Řád byl na naléhání krále rozpuštěn Avignonským papežem v r. 1312. V r. 1314 byl upálen i velmistr řádu. V zápětí však byl řád papežem překvapivě pardonován. Drtivá většina vězněných byla propuštěna, majetek prý oficiálně předán Johanitům. Rytíři se rozprchli do jižní Francie a dále po Evropě. Od té doby nikdo moc neví, kam se poděli. Záznamy jsou rozporuplné a tak kusé, až se zdá, že jde o legendy vzniklé z tabu.
Avšak dodneška se vyprávějí četné zkazky po celé Evropě o jejich nesmírných ukrytých pokladech a temném vlivu na pozadí moci (připisuje se jim kde co - od vzniku Maltézských rytířů až po zednářství a křesťanský sionismus). Každopádně je to jedna z nejtajemnějsích kapitol dějin křesťanství.
Že se jedná o stále přitažlivé téma, pro to svědčí i fakt, že dokonce i současný papež, před tím, než byl zvolen, prováděl oficiální inkvizici v obnoveném vyšetřování Templářů - téměř 700 let po jejich rozpuštění.

A my jsme vedeni k tomu věřit, že gruzínská vlajka je pouhá shoda náhod?!
Ano, ano, ano, dost těch odporných konspiračních teorií!

168359

20.8.2008 11:07

RE: Templářské zlato údajně pochází od Indiánů.

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 168359

V USA ( myslím, že v Arizoně ) byl v jeskyni objevený vytesaný obraz rytíře na koni. Stáří bylo údajně určeno na 13. století. Templáři měli hrad na ostrově Saint Kilda ( taková prdel světa u Skotska ). Odsud údajně vyráželi na tajné obchodní výpravy do Ameriky ( evropské zbraně byly kvalitnější, Indiáni měli spoustu zlata..... ).
Taky je zajímavé, že Kolumbus pro svoji plavbu zvolil ideální trasu z hlediska mořských proudů.

168454

21.8.2008 14:40

RE: Templářské zlato údajně pochází od Indiánů.

hc 194.?.?.?

Reakce na 168454

Templáři v Arizoně ? Neblbni.

168573

21.8.2008 16:28

RE: Templářské zlato údajně pochází od Indiánů.

Bendzo o_benes (zavináč) yahoo (tečka) com 15.?.?.?

Reakce na 168454

Kolumbus moc dobre vedel kde jede(viz. mapy Pipiho Reise) [cool]

168602

19.8.2008 8:01

Dám si ...

sxgo 78.?.?.?

Tú robotu a dám linky v SK:
Tv INA videoarchív:
http://www.tvina.sk/index.php?zobraz=videoarchiv
Večšina posledných informácií sa týka situácie:
http://www.prop.sk/
Vojnové zpravodajstvo
http://www.youtube.com/watch?v=B9vl6jJJCIE
Južné Osetsko
http://www.youtube.com/watch?v=qhuDkNjRTvo
Info Rusko:
http://www.i-ru.cz/#
Hlas Ruska
http://www.ruvr.ru/index.php?lng=slo

168361

19.8.2008 8:06

...ano, jednostranné

Pavel T. 193.?.?.?

Souhlas s prvním komentářem, bohužel opět nejde o opravdu vyvážený pokus o zhodnocení situace. Upřímně řečeno, něco takového jsem na netu snad ještě nečetl.
Na rozdíl od autora z jaksi historických důvodů mám větší sympatie ke Gruzínců než k Rusům. Na rozdíl od autora jsem na Kavkaze byl, i když tedy ne v Gruzii, ale v Ázerbajdžánu. O tom, že si Rusové dodnes myslí, že tady jim to patří, snad není sporu. Některé národy, ty dříve méně rozvinuté (například Azeři) je mají vcelku rády, jiní ne. Ti jiní jsou tím automaticky Ti zlí... A mohu autora ubezpečit, že Rusové jsou v tomto ohledu naprosto přesvědčeni o své pravdě a o svém právu si zde dělat, co chtějí, s tím jsem se zde několikrát setkal...
Zcela objektivní informace asi nebudeme mít nikdy. Na druhé straně, copak autorovi není podivné, že by si jen tak zničehonic Gruzínci troufli na Rusy? Nebyly tam nějaké provokace? A co to velkorysé udělování občanství Osetincům? Nemluvě už o neskutečné výkonnosti Ruské armády - v pátek začátek konfliktu a o den dva později je rozhodnuto, tanky projíždějí bůhvíkolik kilometrů od ruských hranic...kdy tedy vyrazily? [smích]
V tomto směru mne velmi fascinuje ruská starost o menšiny na území cizích států. V kontextu s Čečenskem je opravdu psychologicky zajímavá...[smích]
Samozřejmě, že jde o velmocenský konflikt o jediný ropovod na kaspickou naftu. Rusko ho chce kontrolovat, ostatním se to nelíbí. Nemá smysl se ptát, kde je pravda. Jediné, co má smysl, je otázka, co pro nás, ČR, bude výhodnější. A to je rozhodně ropovod mimo ruské ruce...

168362

19.8.2008 12:17

RE: ...ano, jednostranné

Dan Kučera 213.?.?.?

Reakce na 168362

S Vašim názorem jste mimo téma tohoto článku, přečtěte si jej pořádně. Článek hlavně upozorňuje na masivní manipulaci s fakty ve prospěch Gruzie a nemá za cíl analyzovat velikost ruské touhy po obsazení zemí bývalého Sovětského bloku. Co opravdu vedlo Gruzii k zahájení války s J. Osetií je zcela jistě hrou tajných služeb a mezinárodní politiky. Nemáme tak šanci zjistit, kdo opravdu a kolikrát koho provokoval. Gruzinský prezident po vítězství ve velmi diskutabilních volbách oznámil, že J. Osetii i Abcházii vrátí pod správu Gruzie a skončilo tak křehké příměří, které v oblasti od poslední války v 90-tých letech panovalo. Taktéž nedokážete dnes s jistotou říci, kdo první začal v oblasti zbrojit. Dodávali zbraně USA, Izrael, země NATO a na druhou stranu jistě i Rusko. Pro mne je důležité nejen kdo lhal během tohoto konfliktu, ale kdo lže dlouhodobě. Těmi lháři jsou zejména představitelé NATO a vládní administrativa USA ať už jde o válku na Balkáně nebo v Iráku, ale i o tragické události 11/9. Odmítáte-li takový názor, je to Vaše věc, ale jestliže jedna strana informuje jednostranně, je od ní (Vás) pokrytecké, nutit druhou stranu k vyčerpávajícím objektivním analýzám. Proč totéž nevyžadujete po denících iDnes, LN a HN ? Informace v článku nejsou smyšlené a jsou podložené dalšími zdroji. Jaké důkazy o Rusku jako hlavním a jediném viníkovi máte Vy ? To stejné platí i pro první příspěvek této diskuze.

168393

20.8.2008 1:53

RE: ...ano, jednostranné

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 168393

A co kdyz je to mlha, ktera ma odvratit pozornost a hlavni uder ma jit jinde? Prestoze se nepodarilo Rusko vojensky vazat, je mozne ze extremne ladena skupina mocenske elity bude pokracovat? Brzy ztrati primy politicky vliv v USA, podle vseho jsou v opozici tajne sluzby a i cast generality Pentagonu. Byli vsak odvolani velitele letectva i admiral Falon jako nejvysi velitel v v Iraku a Afganistanu a nahrazeni loajalnimi lidmi.

168431

19.8.2008 8:10

PRAVDA, LEŽ nebo spíše DOVEDNĚ KOMBINOVANÁ PRAVDOLEŽ

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Jak MY čtenáři (diváci) vnímáme zpravodajství ? Různě. Vždy však na základě momentální schopnosti kritického vnímání reality. Subjektivní uchopení reality je vždy kombinací přejaté víry (množiny vír), jejich logických empirických nadstaveb a subjektivní touhy. „Přání otcem myšlenky“. Některým z nás je vlastní „dětská“ slepá důvěra v prezentované informace. Není zde přímo vidět ten kdo by měl zájem informace prezentovat lživě = nikdo takový není = zpráva je PRAVDA. Pokud některá informace chybí a nejsme až tak 100 % důvěřiví klademe si otázky. Vidíme nesrovnalosti ale nakonec média obhájíme tvrzením, že jsou komerční a jejich cílem je SENZACE. Noviny prodává slogan .. „Mediálně zajímavé“ .. tzn. to co noviny prodává .. je podráždění čtenáře v psychosomatické rovině . JEN TA REKLAMA, KTERÁ UPOUTÁ, PRODÁVÁ A JE NAPROSTO NEPODSTATNÉ JAK JE STUPIDNÍ. Zbytek informací je nudných a jen by zabírali místo pro další článek např. „Nahá Vlastička na dovolené - máme foto“. Po tomto samo-zdůvodnění si obsahu „LÁKAVĚ“ zabaleného mediálního VÝROBKU neuvedení jistých podstatných informací žurnalistům promíjíme a informaci přijímáme jako PRAVDIVOU. Zpráva je jen komerční PRODUKT .. ale to přeci k dnešku patří, kdo by v tom hledal ….. ?! Tento postoj by se dal nazvat „Extrémní důvěrou“.
Najde se však i jiný typ nás čtenářů, kteří zpravodajství vnímají odlišně . V neuvádění jistých klíčových informací vidíme ZÁMĚR. Žijeme v přesvědčení, že v pozadí médií je skryt tajemný aparát manipulátorů majících za cíl uvádět jen část informací nebo přímo dezinformovat. Tito manipulátoři mají v našich představách vlastnit uvedená média. Sedí někde v nějaké žurnalistické centrále (tisková kancelář) a společně se členy zpravodajských služeb pečou zprávy, které jsou pak okopírovány do propojené mediální sítě naší „západní civilizace“. Jejich cíl ? Získat „občanskou podporu“ pro akce těch, které reprezentují ti na zpravodajských židlích ve výše zmíněném tiskovém centru. Jejich maskování ? Ignorace a zpochybnění. Kritika objektivity zpravodajství je většinou umlčována odkazováním na snahu médií přežít na mediálním trhu. Přežijí jen ti, kteří upoutají - přinesou nejvíce senzací. Objektivní tisk (obsahující alternativní pohledy a detailní informace) je prý v tržním prostředí NEPRODEJNÝ.
Na základě opakované zkušennosti s manipulací prezentovaných informací pak my na „druhém břehu“ vnímáme každou zprávu jako potenciální lež či spíše PRAVDOLEŽ. tzn. množinu pravdivých, nepravdivých a NEUVEDENÝCH informací zkomponovaných tak, aby cíleně zapůsobili na příjemce informace v psychosomatické rovině. Od této chvíle balancujeme na hraně subjektivních pochybností o tom zda-li jsme stále ještě „zdravě nedůvěřiví“ či již naprosto ...Automaticky kráceno

168363

19.8.2008 8:12

PRAVDA, LEŽ nebo spíše DOVEDNĚ KOMBINOVANÁ PRAVDOLEŽ 2

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

.. Od této chvíle balancujeme na hraně subjektivních pochybností o tom zda-li jsme stále ještě „zdravě nedůvěřiví“ či již naprosto „paranoidní“ příjemci či samo-tvůrci konspiračních hypotéz. Tento postoj by se v každém případě dal nazvat „Extrémní nedůvěrou“.

168364

19.8.2008 8:25

ABSENCE ALTERNATIVNÍHO ZPRAVODAJSTVÍ

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Už od mládí se učíme frázi, že nic není jen černé nebo jen bílé. Vždy existuje něco mezi. Něco mezi extrémy. A to něco mezi bývá většinou určitým ideálním kompromisem - zlatým středem. Ke všemu existuje alternativa a pokud jsme líní nebo máme strach seznamovat se s alternativami stáváme se LEHCE MANIPULOVATELNÝMI. Je čím dál víc viditelné, že současný tisk přestává být objektivní. Zobrazuje informace které se hodí "do krámu" jen jedné straně a nezveřejňuje či přímo zamlčuje ALTERNATIVNÍ informace. Nedává prostor k tomu aby si čtenář udělal vlastní úsudek ale předkládá úsudek již hotový. "Nemusíte vědět jaký má názor druhá strana .. musí Vám stačit, že MY TI SPRÁVNÍ Vám říkáme, že ta druhá strana je špatná". Něco mi to připomíná .. takhle nějak se v 89-tém předhazovala k podpisu ANTICHARTA. Já drzoun jsem si tehdy dovolil požadovat k prostudování text charty, tzn. toho proti čemu se mám vyslovit. Neobjektivní žurnalistika nás vede svým obsahem k nové totalitě. Vracíme se zpátky a lidé si neuvědomují, že JEN NEUSTÁLÁ A VIDITELNÁ KRITIKA SYSTÉMU, OBSAHUJÍCÍ CO NEJPESTŘEJŠÍ PALETU ALTERNATIV, MŮŽE SYSTÉM UDRŽET V ROVNOVÁZE A BLÍZKO RELATIVNĚ OPTIMÁLNÍHO STAVU, KTERÝ SE SNAŽÍME CHÁPAT JAKO OBECNOU SVOBODU.

168368

19.8.2008 8:45

Skvelí článok

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 91.?.?.?

Skvelý článok a píše viacmenej pravdu, škoda že nepripraveným a nervovo jedincom vrie krv a obchádza ho pocit [bliji]

168372

19.8.2008 9:21

úvaha

Vladimír Bílý vladimirbily (zavináč) post (tečka) cz 89.?.?.?

mám-li na straně jedné informace, které si jako puzzle musím složit(a stále doplnovat), abychom uviděli nějaký obraz a na druhé straně data, která mi jako prefabrikát vnutí masmédia jako hotovou věc, dávám přednost vlastnímu rozumu, skušenostem a úsudku a raději si puzzle poskládám sám.
A budu vždy pochybovat v rámci hledání pravdy o všech datech, která jsou mi předkládána na zlatých podnosech.
Pokud nechci býti brojlerem propagandy, krmen přesně určenými dávkami masmediální mašinérie, je nutné si tento způsob zpracovávání dat zachovat.
Nejde o jednoduchou formu, ovšem pouze tato jediná vede k cíly.
To jest k co možná k nejobjektivněšímu nazírání na skutečnost.
Tento článek správně poukazuje (včetně odkazů na zdroje) odlišnost oficiální západní propagandy a konfrontuje ho z daty, která ji jasně usvědčuje ze snahy o lež.

168375

19.8.2008 10:18

Bohužel

Sam Ting Wong 213.?.?.?

většina lidí sleduje jen TV "zpravodajství" a tudíž nasaje naservírovaný obrázek o stavu světa. Za pár dní to bude zase jiná událost. Člověk, který sleduje jen zmanipulované tzv. zpravodajství je beznadějně ztracený v účelových konstrukcích a polopravdách a nakonec s radostí přijme NWO jako svoji záchranu před zlými teroristy, Rusy, ufony a kdoví, koho si ještě propagandisti vymyslí...
Najít v tomhle všem pravdu je nadlidský úkol. Skoro jako zachovat si zdravý rozum a úsudek.

168383

19.8.2008 14:13

RE: Bohužel

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 76.?.?.?

Reakce na 168383

proc se zadny cesky tisk se nezminuje o tom,
jak prave on Saakashvili vola po NWO a
jak Saakasvilli hovori o tom, ze on bojuje za NWO?

v anglicem tisku pisou, ze kdyz prilela slecna Rice do Tbilisi,
tak ona sama dorucila ruskou smlouvu nadiktovanou Rusy o primeri,
podepsanou Sarkozym Saakashvilimu,
jejich rozhovor za zavrenyma dverma trval 5 hodin!
nakonec to teda Saashvili podepsal
novinari kteri cekali 90 minut na opozdeny rozhovor
maji zaznam velice rozhorceneho a rozlobeneho Saakashiliho

taky se nevi proc 17 ruskych obrnenych vozidel tanku a
asi ruskych 200 vojaku se rozjelo smerem do Tbilisi,
prave kdyz tam byla slecna Rice,
nakonec se kolona zastavila 29 kilometru od mesta Tbilisi,
kde se k nim pridali 2 helikoptery,
pak se ruska vojenska kolona stahla zpatky do Osetie

podle te podepsane smlouvy Saakashvili podepsal,
ze Rusove budou mit svoje mirove jednotky v Jizni Oseetii a v Abythii

168403

19.8.2008 11:50

mediální manipulace

hohor hohor (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

S autorem článku lze v mnohém souhlasit, ale jestliže si jako důkaz mediál. manipulace bere rozhovor z Fox News, tak je to přitažené za vlasy. On by totiž paradoxně sloužil jako důkaz objektivity této televizní stanice. Přece si redaktoři Fox News, kteří pozvali RUSKOU ženu z Jižní Osetie, nemohli myslet, že tam bude kritizovat Rusy a chválit gruzínského prezidenta! Tak hloupí snad nejsou, i když si jinak nedělám žádné iluze. A i to se skákáním do řeči, aby to nebylo slyšet, nebylo tak hrozné. Názor té ženy byl slyšet jasně.

168391

20.8.2008 1:59

RE: mediální manipulace

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 168391

A co asi tak mohli v zivem vysilani delat? Neco hrubeho? [velký smích] [velký smích] Uklidili to jako horky brambor, jak to nejrychleji slo, ale i tak selsky uvazujici clovek chape presne vo co kraci.

168432

19.8.2008 12:54

Chvála zpravodajství

Občan 85.?.?.?

Český občan je velmi citlivý na demagogická zpravodajství. Nezlobte se , ale Dan Kučera je jedním z jednostranných demagogů.
Stejně jako ti nesoudně proameričtí jinde. A děkuji za svobodu slova, kterou sem rozhodně nepřivezli Rusové na svých pancéřích.
A děkuji Bohu, že už tady Rusové na pancířích nejsou!

168399

20.8.2008 2:21

RE: Chvála zpravodajství

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 168399

Kdo to je cesky obcan, ja, Parkanavo nas ministr zahranici s problematickou cestinou nebo vy? Verejnost zmasirovana masivni propagndou, to je souhrn tech ceskych obcanu citlivych k propagande?

Vypada to, ze pravicovy president republiky Vaclav Klaus udelal svym lpenim na jistych zasadach a vnitrni kontinuitou ve svych nazorech, caru pres rozpocet propagandistum. Ted je nemyslitelne prirovnat Gruzii Cesloslovensku z roku 68. Jestlize jsou uradajuci premier i president cleny jedne strany, pak diky vnitrni integrite presidenta republiky Vaclava Klause a jeho jednoznacnemu odsouzeni Gruzie jako agresora ma propagandisticka masinerie havlovce Swarzenberga po ptakach!!

Nepochybne bude yvinut tlak i na Vaclava Klause, aby verejne zmenil stanovisko. Pobledla byla i napadne Anke Merkelova, kdyz nabizela vstup Gruzie do NATO. Ti co maji ruzne paky na postvychodni politiky by meli chapat, ze Merkelova nemuze byt kanclerkou prilis dlouho proti zakladnim ekonomickym zajmum Nemecka.

Rusove tady nejsou, protoze se doprovolne stahli a verili, ze diky tomu budou moct spolupracovat a kooperovat se Zapadem, a to jim bylo slibeno na Malte ma konci 80-tych let A Gorbacov pozdeji rekl, ze sliby nebyli splneny a nektere garance bezpecnosti Rusku byly hrube poruseny. Verili na spolupraci jako rovny s rovnym, ne jak si predstavovala treba svodomyslna Albright jak slouhove nutni k obsluze ropnych vrtnych vezi.

Ted uz Rusove pochopili, ze ti co je vidi jako narod budoucich otroku povazuji velkorysost za slabost a rozumi a uznavaji pouze jedine. Ti kdo v prilis spolehaji na silu, nakonec na nic jineho nez silu neslysi, a tak Rusko odpovedelo v jazyce, kteremu jedine jista cast mocenske zapadni elity hrajici momentalne prvni housle rozumi, kdyz "haji sve zajmy" a to v jazyce sily.

168434

19.8.2008 14:23

Ve svatém tažení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

západu proti Rusku zcela zanikla včerejší bezvýznamná zprávička -odstoupení pákistanského prezidenta Muššarafa. Není to náhodou ten Pákistán co má atomovky a nesnáší se s Indií? Tak to vypadá, že západ bude mít zanedlouho problém. No a znova se bude klepat na ruské dveře, tentokrát ne výhružně, ale s prosbou o pomoc a solidaritu.

168404

19.8.2008 18:13

RE: Ve svatém tažení

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 168404

ano ve hře je separatistický Kašmír [pláč] [pláč] [pláč]

168412

20.8.2008 2:22

RE: Ve svatém tažení

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 168412

Ve hre je mnohem vice. Byti ci nebyti civilizace, nekdo by rad zkusil hru vabank. [pláč] [pláč] [naštvaný]

168435

20.8.2008 11:34

RE: Ve svatém tažení

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 168435

bohužel musím souhlasit [naštvaný]

168455

21.8.2008 7:56

RE: Ve svatém tažení

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 168455

Raketovy kriznik Moskva s doprovodem z Cernomorske flotily smer Syrie, letadlova lod Kuznecov s doprovodem smer Syrie. Asad povazuje rozmisteni raket Iskander v Syrii za zajimavy napad. Bodejt by ne, nemusel by se uz obavat nejakeho dalsiho preventivniho utoku Izraele. Takze uz jsou vsichni, kdo jsou na Zapade pro reseni, ktere nevylucuji dopredu zadnou alternativu ( vcetne preventivniho nuklearniho utoku ) konecne happy? [překvapení] Pocet moznych alternativ se jim necekane rozrostl, zcela jiste jsou z toho nadseni hlavne v Izraeli.
http://www.novinky.cz/clanek/147694-syrie-je-pripr...

168532

20.8.2008 14:18

Gibi z Wilsonowa

Gibi 78.?.?.?

Chazari opat v akcii az sa im z jarmule pari. Mozu sa postavit aj na hlavu, ich chazarska "pravda" bude len loz. Ako vzdy, ved oni maju v krvi Gojom zasadne klamat a klamat. Uz su ozaj smiesni
a ich kecy su davno prehliadnute. Tak nech si jarmulkari dalej natahuju tricko, su celkom v svojej hluposti zabavni. A co je hlavne, presviedcaju Gojov o tom, ze sa im nikdy v nicom neda verit. Klamat Goja, to je ich najvyssi zakon a orgiasticka slast [chechtot]

168478

21.8.2008 8:22

RE: Gibi z Wilsonowa

Jan X. 78.?.?.?

Reakce na 168478

BTW: takový zajímavý citát:
"The Rothschilds claim that they are Jewish, when in fact they are Khazars. They are from a country called Khazaria, which ccupied the land locked between the Black Sea and the Caspian Sea which is now predominantly occupied by Georgia."

168533

Příspěvků: 39

19.08. 04:01 Bruce the Spruce  Dalsi zcela jednostranny clanek
19.08. 07:34 kubrt  RE: Dalsi zcela jednostranny clanek
19.08. 08:32 Bruce the Spruce  RE: Dalsi zcela jednostranny clanek
19.08. 12:31  RE: Dalsi zcela jednostranny clanek
19.08. 12:35 kubrt  RE: Dalsi zcela jednostranny clanek
19.08. 09:32 Wilonix  RE: Dalsi zcela jednostranny clanek
19.08. 10:14 jk-jiny  RE: Dalsi zcela jednostranny clanek
19.08. 11:12 Koumeles  RE: Dalsi zcela jednostranny clanek
19.08. 12:25 hestroy  RE: Dalsi zcela jednostranny clanek
19.08. 11:47 MedaBeda  RE: Dalsi zcela jednostranny clanek
19.08. 06:23 Jan X.  Vlajka
19.08. 12:41 MedaBeda  RE: Vlajka
19.08. 06:46  Je to tak!
19.08. 07:49 Jan X.  Vlajka (dokončení)
20.08. 11:07 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Templářské zlato údajně pochází od Indiánů.
21.08. 14:40 hc  RE: Templářské zlato údajně pochází od Indiánů.
21.08. 16:28 Bendzo  RE: Templářské zlato údajně pochází od Indiánů.
19.08. 08:01 sxgo  Dám si ...
19.08. 08:06 Pavel T.  ...ano, jednostranné
19.08. 12:17 Dan Kučera  RE: ...ano, jednostranné
20.08. 01:53 Rene Bartosek  RE: ...ano, jednostranné
19.08. 08:10 jean.laroux  PRAVDA, LEŽ nebo spíše DOVEDNĚ KOMBINOVANÁ PRAVDOLEŽ
19.08. 08:12 jean.laroux  PRAVDA, LEŽ nebo spíše DOVEDNĚ KOMBINOVANÁ PRAVDOLEŽ 2
19.08. 08:25 jean.laroux  ABSENCE ALTERNATIVNÍHO ZPRAVODAJSTVÍ
19.08. 08:45 Oracle  Skvelí článok
19.08. 09:21 Vladimír Bílý  úvaha
19.08. 10:18 Sam Ting Wong  Bohužel
19.08. 14:13  RE: Bohužel
19.08. 11:50 hohor  mediální manipulace
20.08. 01:59 Rene Bartosek  RE: mediální manipulace
19.08. 12:54 Občan  Chvála zpravodajství
20.08. 02:21 Rene Bartosek  RE: Chvála zpravodajství
19.08. 14:23  Ve svatém tažení
19.08. 18:13 MedaBeda  RE: Ve svatém tažení
20.08. 02:22 Rene Bartosek  RE: Ve svatém tažení
20.08. 11:34 MedaBeda  RE: Ve svatém tažení
21.08. 07:56 Rene Bartosek  RE: Ve svatém tažení
20.08. 14:18 Gibi  Gibi z Wilsonowa
21.08. 08:22 Jan X.  RE: Gibi z Wilsonowa

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 4

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 082 188,30 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 070