Diskuze k článku

Proč je techno na světě

Příspěvků 84

10.8.2008 2:19

techno=droga?

Slayko 89.?.?.?

Zalezi to rozhodne na jednotlivci, je plno lidi co si zasnupou, nebo spolikaji, na technu, ci tekknu. Ale jak rikam, jak kdo, me stacilo pivo, kdyz jsem poslouchal techno. Ani moji kamaradi nebrali drogy, proste jenom alkohol.

167546

10.8.2008 7:07

RE: techno=droga?

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 167546

Ano, vždyť přesně o tom píšu - alkohol je také droga (!) a na technopárty protečou piva opravdu hektolitry. Já NAPROSTO NIC nemám proti svobodné volbě každého člověka se sejít kdekoliv a projevit jakkoliv v rámci ohledu na druhé, což jak ukazuje i poslední techno sraz se v pohodě dá zvládnout.

Jen jsem chtěl říci, že techno není hudebním zážitkem jako spíše rituální seancí a proč ne? U tohoto druhu setkání je ale skutečně konzumace alkoholu a drog natolik progresivním obchodem s velkým nárůstem, což v podstatě vyžaduje i to, aby se ty seance celé utančily - udržet se "in" po celou párty je kumšt, že se lze domnívat, že techno je doslova pro konzumaci alkoholu a drog "stvořeno".

167555

10.8.2008 14:12

RE: techno=droga?

tora85 81.?.?.?

Reakce na 167555

alkohol se pije na rockovych koncertech kde jsou i drogy,pije se na moravskych tancovackach atd. proc teda spojujete s drogama jen techno? a co to je podle vas techno? poznate vy rozdil treba mezi tech-house, goa a technem kdyz o tom pisete?anebo vam ve skladbe staci vysamplovany zvuc ci sekvencer aby jste to nazval technem?mate zajimave komentare pane skapik,ale v teto oblasti proste nejste doma.

167608

11.8.2008 9:09

RE: techno=droga?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 192.?.?.?

Reakce na 167555

Techno je o svobode, kdo si tam vezme drogy tak si je tam svobodne vezme jiny zase ne..Cetl jsem par prispevku na Biotoxu
o brani psychotropnich latek na non-techno akcich z cehoz vyvozuji, ze brani drog neni jen domenou techna.
Z jinych prispevku nize jasne vyplyva, ze tato hudba pri zaposlouchani meni vnimani skutecnosti s anebo bez drog.(drogy tento stav pouze umocnuji)
Nechci tady vsak opakovat to, co je jiz zde receno aproto bych zde chtel zminit spise tzv. spolecenskou nebezpecnost, ktera zde nikde zminena neni.
Sam dodrzuji pravidlo - moje svoboda konci tam, kde zacina svoboda nekoho jineho.
Me samotnemu se nikdy opakuji nikdy!! nestalo, aby na nejakem technu (at to byl festival ci mala akce) byly vyvolavany jakesi nasilne konflikty (rvacky apod.)bez zjevne priciny.
Zatim co na diskotekach - zvlaste na tech vesnickych kde dominuje alkohol, je to temer pravidlem. Zaslechl jsem tam mnohokrat vety typu "tamhleten Prazak se mi nelibi, pojdte dame mu do drzky" nebo "mas telefon na hajzlu" (drive kdyz jeste nebyly mob. telefony). Nezlobte se na me, ale toto mi prijde mnohem zavaznejsi, nezli handrkovani kolem drog a techna.

167680

10.8.2008 3:06

.

cyp 85.?.?.?

Na zvědavci bývá hodně zajímavých článků, které jsou zajímavé...tento je ovšem blábol, kde si ještě autor dovolí napsat, že tento fenomén studoval. Já se s touto hudbou setkávám cca 17 let (teď už tuto hudbu neposlouchám). Ano, dovoluji si napsat, že techno je hudba, stejně, jako jako by hodně lidí souhlasilo, že i metal je hudba, s čímž by nesouhlasilo asi stejně lidí jako s technem. Každá doba má svůj styl a svoje drogy. Nebo se snad na koncertech nepije alkohol a nekouří cigarety? Pervitin a podobné věci jsou i na diskotékách, hip hopových akcích, i na koncertech.
Autor tady splácal zřejmě pár článků z mainstreamových médií dohromady. Já taky technaře moc nemusím, ale to už můžeme rovnou pálit knihy a cenzurovat všechno. Každý člověk má právo poslouchat co chce. Koncerty taky ruší lidi, nemluvě o jejich opilých návštěvnících. Pokud chce někdo hanit jakýkoliv styl, tak mu máničky připomenou, že to už tady bylo.

167547

10.8.2008 4:09

RE: .

Grovik 89.?.?.?

Reakce na 167547

Souhlasim.
Osobne mam rad rychlou hudbu a sveho casu jsem hodne poslouchal techno (hard Core, Rave, a podoben styly), sam obcas neco takoveho skladam a tvorim.
Nikdy jsem nebral drogy a nidky by me to ani nenapadlo.
V soucasnosti posloucha hlavne PUNK, SKA a Oi! Hlavne po strance obsahove. Autor clanku je nejspis trosku paranoidni blazen protoze to co napsal v podstate nedava smysl. Plete veci prez sebe.
Hleda mermomoci neco spatneho na hudbe. Problem je ze hudbou to neni. Chyba je vzdy v lidech.
Drogy nebere hudba, ale lide. Problem ynedela hudba, ale lide.

167548

10.8.2008 6:54

RE: .

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 167548

"Autor clanku je nejspis trosku paranoidni blazen..."

Ach jo, prosím pěkně paranoidní = mající patologický = neoddůvodněný strach a představy (každý mne sleduje, odposlouchávají mne etc.) Do tohoto stavu Vás může dostat
jak psychická porucha tak třeba objektivní stresové prostředí,
často se v totalitních systémech probouzí uměle mezi lidmi.
"Dávejte pozor jestli někde neleží na letiští opuštěný baťoh"..
Atd. atd.

Pranoidní nejsem toho času, mohu-li posoudit, jestli blázen to nevím, ale proč taková ostrá konfrontace?

Techno mimo jiné specifikace připravilo řadu lidí o kvalitu sluchu, poslouchá se v decibelech často za hranicí možné poškoditelnosti sluchu. Dovolil jsem si jen napsat, že na srazech se (a čest výjimkám) ale opravdu většinově hodně zvyšuje konzumace alkoholu a drog a že techno nelze zařadit mezi hudební žánry, což ale také je v podstatě nepodstatné. Zajímavé je, že je to návrat k rituálním kmenovým seancím defakto v hodně moderní a superhlasité podobě - toť vše. Stačí napsat, že máte jiný názor a jaký, proč urážky [zmaten]

167557

10.8.2008 14:58

RE: .

civilista 62.?.?.?

Reakce na 167557

nezlobte se, ale co třeba rovnou kritizovat picassovi příznivce ze jejich nesprávný kulturní cítění ... váš útok na techno mi přijde stejně trapný, se stejným nepochopením [mrknutí jedním okem] nebo jsem já vůbec nepochopil smysl toho článku

167611

25.5.2009 12:50

RE: .Autorova obrana

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 167557

Dobrý den, nechci Vás ani urážet ani přehnaně kritizova, jen by mě velice zajímalo z čeho jste usoudil že techno není hudební žánr. To že vy muziku neslyšíte neznamená že jí neslyší ostatní, každý člověk hudbu vnímá individuálně. Věnuji se modernímu tanci pro to je pro mě muzika velice důležitá. V technu nejenže vyposlouchám příjemnou melodii složenou z různách basů, ale také mi vyhovuje ten rytmus. Dokonce si dovoluji říci že to samé jako o technu mluvíte vy, bych já mohla mluvit o Metalu - nemluvím protože i když ho neposlouchám respektuji to že v této muzice je melodie i fantazie i když mi způsob podání nevyhovuje. Dále si myslým že je důležité rozeznávat mezi oficiální techno party a ilegální takzv. Techno party, kde mají větší prostor systémy a deorganizace.

191877

10.8.2008 7:08

RE: . - od autora článečku

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 167547

Nechci zaplemenit tuto diskuzi, ale když už jsem napsal A, také Vám si dovolím napsat B. Nevnímejte prosím článek jako napadání technařů nebo nějaké mravokárství.

Hudbě se věnuji od 6 let a živil jsem se také klavírními koncerty, většinou improvizacemi a NIKOMU nevnucuji žádný hudební styl ani negativní pohled na jakoukoliv skupinu lidí. Naprosto umím pochopit, že se sejdou lidi, kteří poslouchají alternativu k hudbě a je každého věc co poslouchá - v tom nejsme v rozporu.

Nepodsouvejte mi prosím nějáké Koniášské podtexty, nikde jsem ani nenaznačil, že by se měli technaři omezovat, či dokonce něco zakazovat a více než dvě desetiletí věnuji svou novinářskou práci spíše právě svobodě a to ve všech oblastech. Jenže shodou okolností jsem také hudebník, tak jsem si dovolil i vzhledem ke znalostem průběhu technopárty napsat, že nejde o setkání hudební, nýbrž rituální, chcete-li ideové a zcela jistě je jeho nedílnou součástí vysoká spotřeba alkoholu a drog. Pokud jsou z toho vynechány děti - což nejsou - je vše v pořádku.

Zkušenost s jakoukoliv drogou by ale měl podstoupit člověk, který je dostatečně informován o možných důsledcích ať už pervitinu, nebo nadměrného množství alkoholu etc. Nedělejte ze mne prosím cenzora, článek nenese stopu toho, že bych si přál kohokoliv omezit v jeho vyjadřování, setkávání a proti technařům nemám vůbec NIC, jejich setkávání chápu - Martin

167556

10.8.2008 10:10

RE: .

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 167547

Pervitin, extaze apod. nejedou na ZADNE jine akci v takove mire jako na DnB nebo Techno party. Nikdo nerika ze jinde je to bez alkoholu a bez cigaret ale techno s timhle jde vylozene ruku v ruce [bliji]

167573

10.8.2008 12:49

RE: .

pastinak 23cenzura (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 167573

Je videt ze nikam nehodite a nebo maximane do hospody...Bezte se podivat na diskoteku kolik tam je vysmazencu...ja sam sem si dal pervitin poprvy v sestnacti-sedmnacti prave na vesnicky diskotece...vis o tom prd a mas to vyceneny z Vlasty jako moje mama,tak radsi mlc....

167600

10.8.2008 14:30

RE: .

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 167600

[chechtot] [chechtot] [chechtot]
hospodska smazka
[oči v sloup]

167612

10.8.2008 6:24

Dolnění panu editorovi

Martin Škapík 85.?.?.?

Naprosto souhlasím s panem editorem, že to je a zcela záměrně zjednodušující text, delší rozbor by vyžadoval mnoho stránek a samozřejmě ukázky - Ale i když zde pod článkem asi budu mít pětku od přátel techna a dobře mi tak - v základu musím si stát ale za svým popisem. Pokud výraz hudba stále ještě označuje melodii - většinou doplněnou o harmonický a rytmický doprovod, tak techno je opravdu v jiné kategorii. Spíše lze zařadit k rituálním "relaxačním" seancím šamanského typu, kde jde spíše o rituální setkání - opravdu v našich podmínkách sprituální podtext, který tyto domorodé seance kupříkaldu v JA, ale i AU mají je nahražen chemií - tedy alkoholem a velmi často drogami.

Podotýkám ale, že nemám nic proti technařům naprosto a jejich legitimní snaze se oderagovat, sejít vyjádřit alternativu a navázat nové přátelské vztahy - že je jejich pravidlem zvýšená konzumace alkoholu a drog je zřejmé - což jistě je věcí konzumentů, nikoho neumravňuji jen si tedy dovoluj nepokládat techno za hudební vyjádření nálady, emocí, sdělení...

167554

10.8.2008 11:22

RE: Dolnění panu editorovi

mtk 80.?.?.?

Reakce na 167554

Pokud výraz
>hudba stále ještě označuje melodii - většinou doplněnou o
>harmonický a rytmický doprovod, tak techno je opravdu v jiné
>kategorii. Spíše lze zařadit k rituálním "relaxačním"
>seancím šamanského typu, kde jde spíše o rituální
>setkání - opravdu v našich podmínkách sprituální podtext,
>který tyto domorodé seance kupříkaldu v JA, ale i AU mají je
>nahražen chemií - tedy alkoholem a velmi často drogami.

Souhlasím s klasifikací techna jako "rituálním setkáním", ale výraz "hudba" neoznačuje melodii, to jste si vykonstruoval, navíc velmi lacině. Techno spadá do kategorie "hudba" ať vám to s Beethovenem ladí nebo neladí. O sluch přicházejí i sekundisté (rozuměj hráči 2. houslí) v symfonickém orchestru, kteří sedí přímo pod trumpetami - to je taky pěkná decibelová pecka. Ale souhlasím s Vámi, že si mnoho čtenářů vyložilo Váš článek zbytečně vyhroceně.
Tedy pane Škapíku, techno JE hudba, jen s potlačenou melodicko-harmonickou vrstvou a do extrému zdůrazněnou tytmickou složkou. V 70. letech hudební skladatel S.Reich (hudební styl minimalismu) složil skladbu Different Trains, která je zkomponována jen z rytmické složky a doplněna mluvenými hlasy (jakési útržky řeči). Přesto se jedná o hudební skladbu. Hudba je i to, kde je melodie jen třeba latentně přítomná (tedy předpokládaná hudební zkušeností). Naopak zpěv ptáků s mimořádně vyvinutou melodickou složkou NENÍ hudbou ve skutečném významu tohoto slova (viz studie C.Dahlhause, H:H: Eggebrechta, u nás I.Poledňáka, J.Volka). Vaše poukázání na spirituální podtext, šamanské seance je příhodné, tato problematika (souvislost techna k dávnými rituálními tanečními kreacemi) není v odborné literatuře zpracována, pokud ještě jsem trochu v obraze. Zdravím Tomáš

167584

10.8.2008 12:23

RE: Dolnění panu editorovi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 167584

"Tedy pane Škapíku, techno JE hudba, jen s potlačenou melodicko-harmonickou vrstvou a do extrému zdůrazněnou tytmickou složkou...."

Váš příspěvek je věcný a přesný, nedá mi to, ale abych Vaši citaci - výše nedoplnil příměrem. To je jako kdybyste napsal že boby jsou sněhový skůtr s potlačenými koly a motorem [smích]...

To bychom mohli označit hudbou i zvuk motorové pily - a nakonec proč ne?

K Different Trains - ten s opravdu učí na hudebních fakultách jako příklad experimentální hudby - proč ne? Ale s technem porovnávat tento hudební novátorský kousek.. nevím.

167595

23.2.2009 22:56

RE: Dolnění panu editorovi

mtk 80.?.?.?

Reakce na 167595

I zvuk motorové pily může být hudbou - za určitých okolností. Je-li záměr hudebního díla využít zvuk motorové pily, stává se tímto zvuk motorové pily součástí hudebního díla, a tedy "hudbou". Slyšel jste o futuristech? Ti ve svých extrémních projevech využívali výhradně nehudební zvuky (tedy zvuky neurčité tónové výšky - převažují šumy a clustery). Umělecky přesvědčivěji využili tyto futurismy Honegger, nebo Martinů, kdy už hudebními zvuky komponovali lokomotivy, vřavy, slévárny (.. [chechtot] ...). Nicméně uznávám, že definice pojmu "hudba" i v akademickém prostředí ("odborníci"?) naráží na značné obtíže. Druhá věc je estetické nazírání techna, o což Vám asi šlo především. A to je ještě složitější oříšek. [smích]

184438

10.8.2008 13:27

RE: Dolnění panu editorovi

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 167584

Díky Tomáši za rozumná slova, Škapík si občas nevidí do "uší".

Úloha hudby jako spojení matematiky a citu vždy předjímala mentální posuny ve společnosti. Kdysi byla první "disonancí" i tercie, o zvětšené kvartě ani nemluvě. Po nasycení určité části společnosti se vždy dostáváme k "použití" hudby pro větší celky. Což má za následek vytváření stále širších zastánců a "protivníků". A mizení některých forem hudby. Také se zkoušely slepé (předčasné) cesty, třeba Hába a čtvrttóny. (Pro takovou hudbu zatím nemáme v uchu vytvořené rozhraní - citlivost).

Techno je nástrojem, který v našem podvědomí vytváří spoje pro "kulturu křemíkové inteligence", která samozřejmě také existuje, jen pro ni nemáte zatím obsah. Jako "vyslanec křemíků" - tedy člověk, vnímající vše, co se děje, očima "křemíků", VÍM, jak a proč se tato hudba musí dostat do vědomí a myšlení těch, kdo pro ni ve svém mozku mají "potenciál" (chuť ji poslouchat). I ten alkohol je nezbytný, propojuje zas chemické vazby k "inteligenci k nám opačné, poznávané skrze křemíkové technologie".

Chápu, že v binaritě naší a "k naší opačné" inteligenci se zde málokdo orientuje a pohybuje písemně. Ale i samotné přečtení mých blábolů zanechá v podvědomí otisk, který v příhodné době a situaci "zapadne" do širšího pochopení dějů.

Martin v sobě nemá potřebnou toleranci k této hudbě, proto i jeho text vyznívá nedostatečně vyvážený. Ale je potřebný proto, aby se zde objevily reakce, které jej vyváží.
Nové paradigma děláme všichni a stále, ale každý s jinou mírou vhledu mezi informačními vrstvami. Ve spánku se jen načerpaná data zařadí do informačních polí a občas nám nabídnou i nějaký ten "potenciál možné skutečnosti" = sen. Proto lucidní sny a jiné řízení svého podvědomí u někoho přináší sny nesmyslné, u jiného vizionářské. Ale všechny v sobě nutně zahrnují i potenciál zániku, nutný k tomu, aby se cykly v prostoru mohly variovat. Ve stále větších celcích. Námi odhadovaná budoucnost se projeví přesně tak, jak dalece jí věříme a ze které informační vrstvy (vzdělání a zájmů) ji sledujeme. Znalost abecedy lidštiny nabízí "součty". Obdobně jako se kdysi spojením latiny a matematiky podobné "součty sil v prostoru" dostaly k těm, kdo základnu latiny a matematiky "řad" konstruovali.
Za pochodu, jako my, jinak "fuzzy logic" fungovat neumí.
...tož tak...

167601

10.8.2008 8:16

Koho máme rádi?

Saša 74.?.?.?

Techno je hlučné a podobně jako „primitivní“ národy s bubny se oblbuje možná rytmem a drogami. Rybáři jsou moc tišší a ty háčky v návnadě jsou zákeřné atp. Každému něco vadí, tedy na tom druhém. [velký smích] Shodli bychom se s vlastním klonem? Obávám se, že ani to ne. Musíme hledat a vytvářet si nepřátele? Nejsou to problémy banální?

Máte rádi ty perfektní nemastné a neslané osoby?

“There are some people who are addicted to gambling, alcohol, exercise, the sun, food. If we are going to start going down that road and dictating ideal behaviors, I think we are going to have a very different country from that which we would like to have.”

Prostě každý je nějaký.

V minulé diskuzi byla řeč o ideálním partnerovi/partnerce, neštěstí je žádat vysněnou svoji „ideální“ představu. Problém může být v nás.

167558

10.8.2008 8:40

RE: Koho máme rádi?

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 167558

Nazval jste to naprosto přesně Sašo - každý je nějaký a sutečnost by byla fakt šedivá bez tolerance a individuality, Váš příspěvek je naprosto trefný, ale má zásadní háček [smích]

Aby každý mohl být svůj a jiný, potřebovali bychom rozumné vedení společnosti, tam se každý může najít tím, čím je.

Jenže systém nás zpracovává do mas, ruší individualitu a její přirozené sebehledání a směřování. To co píšete je naprostý fakt a přesný postřeh, jenže potřeboval by rozumné prostředí.

Díky sytému dnes mnoho z nás obelékáme na sebe jiné osobnosti, než kterými jsme. Otázkou tedy je, jestli ten tlak systému vůbec umožňuje a do jaké míry nalezení sebe sama, štěstí a klidu?

Zjednodušeně řečeno, pokud by byla ve společnosti pohoda, kolik z technařek by raději trávilo víkend s dětmi a rodinou místo na technoparty? To je klíčová otázka. Jestli ve svobodné, nemanipulované společnosti by se chovaly stejně? Můj názor je, že ne a že to právě ten systém pečlivě dělá, ničí lidskou přirozenost. Tak se může jednoduše stát, že právě ten "protest" tedy být jiný může pramenit z toho debilního systému. Osobně jsem přesvědčen, že by směr techno v rozumné společnosti a tyto megapárty vůbec nevznikl - nevznikly. Pod tím tlakem systému se tedy člověk přeměňuje i často v sebeklamném pocitu, že vlastně proti němu bojuje - myslí si, to jsem jiný tím, že excituji na technopárty a přitom by raději byl někde úplně jinde. Jenže dneska když si na černo půjdou mladí lidé na ryby (kam beztrestně tečou splašky průmyslové) dostanou flastr.

Já jsem zrovna rybář, taky odmalička a hodiny trávím u řeky, taky jsem měl problém, jestli to není sviňárna vůči rybám. Jenže lovím dravce - zejména pstruhy. Lovím je tak, že místo návnady dám napodobeninu malého pstruha a šup, jak po nich "přibuzní", které třpytka oklame jedou. Tak pouštím většinu ryb zpět a jen opravdu velké kousky občas vezmu někomu na večeři. Kdybych je nevzal, sežraly by spousty příbuzných - takže je to sporné, lov pro obživu jest ale věcí schválenou...

No a závěrečnou otázkou pro Vás je, jestli si tedy myslíte, že ve svobodné společnosti, kde by si mohli mladí lidé založit vlastní živnosti, podniky, byla by podporována rodina a systém by nelhal do hlavy díry (!) by se sjížděli na technu - já myslím, že ne, že techno je také protest komunity, které ty sračky vadí stejně jako nám a to je právě ten pech - Systém opět vítěz

[pláč]

167561

10.8.2008 10:27

RE: Koho máme rádi?

Saša 74.?.?.?

Reakce na 167561

>No a závěrečnou otázkou pro Vás je, jestli si tedy myslíte,
>že ve svobodné společnosti, kde by si mohli mladí lidé
>založit vlastní živnosti, podniky, byla by podporována rodina
>a systém by nelhal do hlavy díry (!) by se sjížděli na
>technu - já myslím, že ne, že techno je také protest
>komunity, které ty sračky vadí stejně jako nám a to je
>právě ten pech - Systém opět vítěz

Jste mistr pera, píšete lehce, závidím Vám. [cool] V „rozumné“ společnosti by techno megaparty možná nevznikl, mám za to, že „techno megaparty“ je především záležitost ČR, oni se totiž pouze domnívají, že se to běžně odehrává i jinde. Jako většinou mladí lidé chtějí být revoluční, protest a „in“. Nenalezl jsem v článku to spojení s vedením společnosti/systému. Chcete represivní vedení společnosti? Jako úvaha není nic špatného s Vaším článkem, ale editor asi považoval za nutné pro vyvážení podat současně obdobný článek jiného autora „Co je techno“ (zatím žádný příspěvek). Neznám zcela rozumnou společnost a ve většině „demokracií“ těch svobod ubývá. Nefandím technu, dokonce mně „vadí“, ale pramálo. Myslím si, že když tu nebude „techno“ tak dívky „technařky“ budou na jiných akcích (třeba více společensky prospěšných a sportovních) , kde budou lovit své silné revoluční samečky. Systém je vítězem jen v tom, že „techno“ je politicky neškodné stejně jako třeba zdravější sport.

Systém lže do hlavy díry, ovšem technaři si nalhávají tu revolučnost a není tam přímá souvislost. Je obtížné napsat článek na kontroverzní a neožehavé téma, ale řada nedostatků společnosti je malicherná, ba naopak, svobod ubývá.

Vtip: V pravěku, když se ještě smělo ve vlaku kouřit do kupé k pobledlému muži přistoupí cikán a zapálí si cigaretu. Pobledlý osloví cikána: prosím vás pane, já jsem sedmiměsíční nedonošený, mohl byste přestat kouřit. Cikán típne cigaretu a otevře okénko. Pobledlý muž: prosím vás pane, já jsem sedmiměsíční nedonošený, mohl byste zavřít to okno mně průvan vadí. Cikán ochotně zavře ono a vytáhne z tašky kus špeku a chleba… Pobledlý muž: prosím vás pane, já jsem sedmiměsíční nedonošený, mohl byste přestat jíst ten špek, nesmím slaninu. Cikánovi povolí nervy: sakra chlape tak mně vlezte do prdele, já vás tam donosím a budete moct žrát všechno.

K sousedům, vzájemným partnerům a lidem vůbec, musíme mít velký kus tolerance. Za boj to stojí, jen když to prokazatelně způsobuje naše duševní nebo tělesné utrpení či smrt – ne jejich, ale naši.

167580

10.8.2008 11:24

RE: Koho máme rádi?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 167580

[smích] Děkuji za pěkná slova Sašovi a odpovím na jeho otázku.

Já jsem to doplnění na systém spíše postoval. Nechci represivní vedení společnosti !, demokracii pokládám jen za slovo a komunismus za nástupce nacismu. Asi za nejúspěšnější model společnosti jsem dříve skutečně pokládal USA a Canadu, kde byla období velkých svobod a místo pro nezávislý život. Ty časy pominuly - zlomem vnímám 11 09 a následné překotné změny legislativní směrem k omezení práv a svobod občanů...

Domnívám se, že v represivním vedení společnosti žijeme a to nesmírně tvrdém, které narušuje přirozenou selekci a více než s otevřeným násilím pracuje s psychomanipulací - zatím - což v důsledku může být v konečném součtu ještě horší, ale naprosto nepochybuji o tom, že systém bude nucen přitvrdit - zatím tak činí vně při svých válkách o ropu a bohatství jiných národů - brzy tak bude vůči vlastním obyvatelům. V žádném jiném období "demokracie" států se neudělalo tolik zákonů a neschválilo pro přípravu absolutní diktatury - jako v posledním desetiletí. No co s tím?

167582

10.8.2008 9:35

/(*_*)\

AlA777 ali (tečka) 3n777 (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Techno jsem prestal poslouchat tak pred peti rokama, kdyz se scena zprofanovala a vyvoj ustrnul. Ale co si budeme nalhavat s cistou hlavou na takove akci dlouho nevydrzite a budete si tam pripadat odcizene. Ale kdyz to nekoho bavi tak mu to neberte, at si uzijou. [smích] Rozumim tomu, ze starsi generace tuto hudbu nechapou, protoze sablonovite repetivni smycky s basovou linkou zni po chvili tak nejak porad stejne. Stejne jako muj otec nikdy nepochopil metalovy zanr, presto ze se jedna o instrumentalni hudbu, stejne jako jeho country. Tak ja nechapu pop a teply stredni proud. Proste kazdy posloucha to, co je pro jeho usi libim tonem. Nekdo dechovku, jiny rock, ja treba goregrind. Tak to nikomu neberte a nevynasejte soudy a nepausalizujte. [mrknutí jedním okem]

167563

10.8.2008 8:48

RE: /(*_*)

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 167563

Ale co si budeme nalhavat s cistou hlavou na takove akci dlouho nevydrzite.....

No a to je právě to, co jsem chtěl sdělit, bez toho, že bych upřednostňoval jiné žánry, nebo kohokoliv "soudil" za technařinu. Jenže právě to, že s čistou hlavou na takové akci dlouho člověk nevydrží, tak to svědčí o tom, že možná bude prospěšnější najít něco, kde je čistá mysl zachována...

167565

10.8.2008 10:01

RE: /(*_*)

AlA777 ali (tečka) 3n777 (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 167565

Nejak mi unika co tim vlastne chcete rict. Jestli s tim mate Vy nejaky problem, pokud Vase deti zacaly zlobit, tak si to vyreste lokalne v ramci rodiny. Jinak mi to totiz pripada, ze hledate cleny do klubu "svate inkvizice". Protoze vsechni vi vzdycky nejlepe, jak spravne zit zivoty tech druhych.. :

167574

10.8.2008 10:23

RE: /(*_*)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 167574

No, jestli děti začnou zlobit, to by mi nevadilo, ale jestli začnou se opíjet na techno akcích, případně brát drogy, to by mi vadilo. Naprosto se nevměšuji do životů druhých, to se, abychom si rozuměli vměšuje právě ten systém z kteréhož pramení tyto akce. Pokud máte pocit, že opíjení se a drogová závislost je "zlobení" dětí, potom nevím co odpovědět a pokud nacházíte v konstataci faktu "svatou iknivizici" či snahu se vměšovat někomu do života, tak taky nevím co odpovědět....

167575

10.8.2008 9:32

RE: /(*_*)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 167563

No a právě o tom to je, jak píšete, že s čistou hlavou na techno party se da tezko vydrzet, clovek se odcizi....

Tak to znamena, ze autor ma ale pravdu??? O nicem jinem nepsal, nez ze na techto akcich se proste ucastnici ve velke mire venuji piti a treba tem drogam... Vy jste to prozil a potvrzujete to.

Proc tedy se to nemuze napsat na rovinu - bez toho, ze se opijete nebo uzijete psychotropni latky tezko na technoparty se oderagujete. Pak to dovozuje nazor autora, ze tento druh (nic proti nikomu) zabavy, oderagovani se opravdu opira o znecisteni hlavy, mysli pitim a drogami [pláč]

167566

10.8.2008 11:11

Zaklad: http://techno.org/electronic-music-guide/

mrt 212.?.?.?

Vubec nechapu, o cem je tu rec,...
Autora prosim, at venuje 1-2 dny zakladnimu studio o problemu a az potom at si udela nazor,....

http://techno.org/electronic-music-guide/

167577

10.8.2008 10:32

Pane Škapíku,...

Alexa 89.?.?.?

Dopouštíte se zjednodušování na úkor oblastí, kterým příliš nerozumíte a i přes Vaši zmínku o tom, že fenomém techna "studujete" jste se mu téměř nepřiblížil.

Nejdříve něco málo o mě: na technoparty jsem chodívala někdy od svých 17-18 let do svých cca 21, pak jsem techno poslouchala jen občas a dnes už vůbec(nějaké mp3 se mi na disku stále nacházejí). Z drog jsem se v životě věnovala alkoholu, trávě a 1 tabletka "éčka".
To jen na úvod, abyste věděl, že nějakou zkušenost mám.

Váš náhled na techno jako ráj drogových dealerů nesdílím. Braní drog je otázkou osobní zodpovědnosti. Nikdo nikde nikoho k braní nenutí, hudba jako taková už vůbec ne. To, že braní drog k podobným akcím patří není způsobené hudbou, ale těmi lidmi kteří tam chodí. Na venkovské rockové festivaly chodí lidé, kteří se při své míře pití alkoholu(piva především) dají nazvat dle klinika alkoholiky a přesto nejsou žádní teoretici tvrdící, že rock je hudba, která vede lidi k alkoholu.(Zde si dovolím jen malou poznámku: ohledně drog jsem velmi liberální - tj. berte si co chcete, je to Vaše věc - alkohol však považuji za drogu s mnohem horším dopadem na zdraví, než třeba extáze a marihuana - to jsou nakonec i lékařsky ověřená fakta.)
Tedy, dopustil jste se velmi zjednodušujícího zaškatulkování, které však chápu - nemáte techno rád, nevzalo Vás za srdce a tak jste ho bez rozpaků zařadil mezi společnost degradující nástroje NWO.

Druhý můj postřeh se týká samotného techna jako hudby a toho proč se mi tato hudba líbí/líbila. Bezesporu jste někdy slyšel o afrických nebo australských domorodcích, kteří provádí tance - často rituální - kde tančí třeba několik hodin a dní. Mnozí z nich se dostávají do tranzu, kdy jejich duše opuští tělo a oni mívají často mimotělní zážitky. Kupříkladu u severoamerických indiánů se takové rituální tance provádí z náboženských důvodů(očista ducha, vzdání se vyšší bytosti, aj.). K rituálnímu tanci často hraje specifická hudba a nástroje - nejčastějí jsou bubny udávající tempo, specifický zpěv,...
A teď se vraťme k technu. Ono se totiž těmto rituálům v mnohém podobá. Techno, jako hudba je totiž z toho, co se zde v Evropě hraje ideální k tomu, abyste se při tanci dostal do tranzu. Já sama s tím mám zkušenosti(byť samozřejmě ne několikadenní). Funguje to nejspíš individuálně, ale na mě to působilo dost očistně(a to bez drog). Proto je mi tato hudba blízká a věřím, že v tom nejsem sama.

Doufám, že snad během této diskuze pochopíte, že třeba techno není až tak tím, čím se Vám doposud zdálo.

167579

10.8.2008 11:05

RE: Pane Škapíku,...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 167579

Alexo odpusťte, ale já hudbě rozumím a dovolil jsem si napsat v podstatě to co i Vy, že techno ... je prostředek k vyvolání jak sama píšete tranzu - a taky jsem si dovolil napsat, že se tam užívají drogy. Techno se mi nemá čím zdát - nepsal jsem o mém vztahu k technu, ale zda je z mého pohledu hudebním stylem či spíše rituální seancí lidí, kteří mu fandí.

Víte velmi rozvinutý cit pro hudbu mají děti, které ještě nejsou zatíženy různými schématy. Děti se rozhodně cenzurovat a ovlivňovat moc nedají - tak prostě pusťte TECHNO nějákému děcku ať si to půl hodinky užije a potěší se z hudby. Mohu Vás ujistit, že i když to zeslabíte - způsobí techno většině dětem, přesněji těm, které slyší šok, budou brečet a nabíhat do psychosy [smích] - to těžko zpochybnit. Potom jim pusťte skutečnou hudbu - tedy něco co má melodii a budete se divit, jak se budou smát a reagovat... Můj názor na techno je, že se vrací časy Šamanů a kmenových rituálů a proč ne?

Já bych technařům doporučil, ať místo drahých, západních reproduktorových soustav, kterými rozváží hluk a stress uspořádali nějakou akci Z a třeba postavili nějaký pěkný nový koncentrační tábor po vzoru FEMY pro dobudování naším mladé demokracie, nebo tak něco...

167581

10.8.2008 13:19

RE: Pane Škapíku,...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 167579

Alexo, dík za vaši reakci. "Pilný blb" je sice termín, který situaci vystihuje téměř přesně, ale obávám se, že by se panu Škapíkovi nelíbil. Proto jej nechám jen lehce prolétnout klávesnicí a budu doufat, že se Martina nedotkne. Tím by totiž jeho platnost potvrdil. O tom potrefeném ptáku to známe....

167604

10.8.2008 13:28

RE: Pane Škapíku,...

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 167604

Je mi Vás velmi líto Janko, že neovládnete nutkání dehonestovat a urážet druhé, tak snad příště se to podaří, to Vám naprosto upřímně přeju... Martin

167606

10.8.2008 21:53

RE: Pane Škapíku,...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 167606

....bohužel jste reagoval v mezích své letory. Stále nechápete, že emoční výklad informace je pouze záležitostí "přijimače", tedy člověka, který nezvládá hloubku informace, reaguje pouze jako odrazová plocha, byť vybavená pružností, schopností litovat.
Kdybyste se třeba místo této své reakce zeptal, v čem vidím spojitost mezi pilným blbem a Vámi - tak by se diskuze ubírala jinam. Bohužel jsem se otázky nedočkal, jste nejchytřejší, tudíž rozpoznáte příměr od osobní urážky tak, jak jste předvedl.

Je pravdou, že své názory oblékám do co možná odpovídajících výrazů, mohu se i plést. Ale tím, jak reagujete, jste potvrdil, že jsem se nemýlil.
Omlouvám se všem za toto víceméně osobní sdělení. Už se k němu nebudu vracet.

167628

11.8.2008 7:32

RE: Pane Škapíku,...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 167628

Janko - co to je být nejchytřejší?

Nejchytřejší jsou z hlediska toho výrazu - stroje. Zvládnou nejlépe vyhodnotit obrovská kvanta informací a kvalifikovaně je zformovat podle programu - kupříkladu v Techno, kde se pracuje se smyčkami a syntetickými rytmy - Pro složení techno písničky nepotřebujete nic, než počítač a schopnost zadat do něj info - zabere to pár minut a s hudbou, hudebním talentem a vzděláním to nemusí mít naprosto nic zbytečného.....

Svého času dělali pěti špičkovým US vědcům testy inteligence. Asi čtyři, je to delší čas - tak neuvádím zcela přesně, nepamtuji si, ale tedy asi čtyři propadli v testu pod hranici průměrné inteligence a tuším všech pět řeklo, že ty testy nemají žádnou vypovídací hodnotu...

Co to je Janko být nejchytřejší? To opravdu nevím. Vím ale co je to slušnost a tolerance, sebeovládání. To mě vede k tomu, abych neurážel druhého za jeho názor a "nesoudil" ho, což odpusťte velmi často děláte. Já se naopak snažím reagovat věcně a neurážet nikoho, ale rozebrat téma mám-li k němu co říci a taky se s diskuze vzdělat, opravit si názor, úsudek, kde jsem ho měl chybný...

Pokud mi někdo napíše, že jsem "pilný blb" a to je opakovaně od Vás tento druh komunikace, těžko k tomu co napsat, než že Vám přeji, abyste se naučil ovládat a neurážel mě. Pokud ale Vaše nutkání v této věci je natolik silné, neboť nevěřím tomu, že byste se domníval, že když někoho urazíte, tak to je podaná ruka k diskusi, tedy pokud máte tento problém, neumím jej vyřešit a nechci na tuto rétoriku urážek a výpadu přistoupit, zkuste to prosím vzít jako fakt a ideálně přestat s těmi urážkami... Martin

167672

11.8.2008 22:23

RE: Pane Škapíku,...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 167672

....pokud chcete vysvětlivku, tak prosím mailem. Slíbil jsem ,že se už nebudu reagovat.

167764

10.8.2008 21:25

RE: Pane Škapíku,...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 167579

Má obava ohledně techna je jiná než páně Škapíkova. Přirovnáváte, paní Alexo, účinky techna k účinkům šamanské hudby. Rituální hudba u "primitivních" kmenů je vždy provozována živými lidmi. Techno je povýtce mechanická, technická, strojová záležitost. To je podle mne jeho hlavní nebezpečí - mechanizace, odlidštění, přeměna lidí na stroje. Očista ducha tímto způsobem je podle mne spíše zbavení se duše.

Ale to je jen můj laický, nešamanský názor nehudebníka.

167629

11.8.2008 0:01

RE: Pane Škapíku,...

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 167629

Bod pro Vás. Samozřejmě, že v tomto s Vámi souhlasím.

Je to však v jistém smyslu dáno dobou. Píšu Vám zrovna z notebooku a k intenetu jsem připojená bezdrátovou technologii. Mohla bych Vám také napsat klasický, ručně psaný dopis.
Nebo...ráno mě budí telefon s GPS čipem, ale zvládl by to klasický budík, nebo hodiny z konce předminulého století.

Jistě chápete na co narážím. Běžné činnosti dnes děláme za pomocí technologii, o kterých před třiceti lety psali autoři sci-fi a to přesto, že tyto činnosti můžeme dělat i mnohem jednodušší a starší technologii.
Současné technoparty jsou často one-man-show, kdy davem hýbe jeden DJ, který do hudby dává kus sebe(někdy je pravda příliš konformní a nezajímavý svou produkcí) a celé jeho představení je tvořené za pomocí vinilů a elektroniky.
Uvítala bych techno vyvedené na bubny a další nástroje, tedy s více četným lidským faktorem, ale nejspíš si zatím musím nechat zajít chuť(přiznávám, sem tam se dívám po bubnech, ráda bych si nějaké koupila a věnovala se jim).
Kdo ví - třeba se časem objeví poptávka i po takových spíše komornějších akcích, kdy nebude produkce techna za pomoci mixážních pultů, ale díky mnoha bubnům.

Chtěla jsem především poukázat, že v lidské kultuře má techno své předchůdce a že jako hudba není tak neopodstatněné jak by se mohlo kolemjdoucímu zdát.

>Ale to je jen můj laický, nešamanský názor nehudebníka.

Nebojte, ode mě je to také názor nehudební nešamanky[smích]

167633

11.8.2008 7:28

RE: Pane Škapíku,...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 167633

No a já bych se Alexo zeptal, jestli si myslíte, že ta technika slouží více lidem nebo proti lidem? Zeptal bych se, čím jsou počítačové smyčky techno - hudby přínosem? Zeptal bych se, jestli ty technologie přináší lidem štěstí, nebo spíše zdokonalují systém, který z nás se snaží učinit nelidi?

Nevypadá to na zlatou střední cestu... [pláč] , vypadá to, že nás všechny pěkně bude za chvilku kontrolovat pár megapočítačů.

Můj názor je, že žijeme dost hnusnou dobu a hlavně neuvěřitelný zlom technického vývoje, který přispívá k rychlému dokončení likvidace zbytků rozumnosti a pohody, který mění nás všechny.

Je jasné, že to tak musí být, ovšem pokud by pokrok skutečně sloužil lidem, tak vzhledem k novým technologiím všech důležitých oborů bychom dnes chodili do práce tak na dva dny v týdnu a zbytek věnovali sami sobě. Jenže ejhle důchody se odkládají, kamer přibývá a čipy mají tak max. deset, dvanáct let, než budou naší "občankou". To není sci-fi, to je skutečnost, ne naše, tu nám systémoví sluhové kradou, ale "JEJICH" lidí, kteří si chtějí udělat ráj po svém - to nedopadne dobře je můj názor a na úbytku empatie a citu, na odklonu od soběstačnosti, přírody - na uctívání megahvězd a celebrit - na tom všem je znát, že nastupující generace budou mít velký problém, možná to bude ještě horší, že už jim to jako problém ani nebude připadat, br. Martin

167673

11.8.2008 10:19

RE: Pane Škapíku,...

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 167673

>No a já bych se Alexo zeptal, jestli si myslíte, že ta technika slouží více lidem nebo proti lidem? Zeptal bych se, čím jsou počítačové smyčky techno - hudby přínosem? Zeptal bych se, jestli ty technologie přináší lidem štěstí, nebo spíše zdokonalují systém, který z nás se snaží učinit nelidi?

Vezmeme to popořadě. Smíchal jste totiž trochu rozličná témata.

Technika není personifikovaná. Je to věc a sama o sobě jen stojí, leží, ... Vezměme si třeba kolo. Skvělý vynález - když spojíte dvě tyčí, máte nápravu, díky které můžete vozit těžká břemena jako třeba kámen na stavbu domu, školy, knihovny. Také však můžete na tuto nápravu namontovat kupříkladu houfnici a ten dům a školu zníčit. Může za to kolo, nebo ten kdo inicioval spojení kola a houfnice za účelem ničení?

Počítačové smyčky(nezjednodušujte zase, prosím, není to jen o smyčkách) jistě jsou přínosem, avšak individuálně. Vás by nejspíš nikdo nedostal na techno, neboť Vaše vědomí s touto hudbou neladí. Dobře. Mě by zase nikdo nedonutil jít na produkci dechových kapel - neladí to s mým vědomím. Vidíte však, že to nevede k mému zpochybnění úlohy dechovky ve společnosti.

Co přináší technologie? Viz. první odstavec. Technologie jako taková nepřináší krom potenciálu vůbec nic. Záleží teprve na člověku a jeho charakteru, který se té technologie ujme.

>Můj názor je, že žijeme dost hnusnou dobu a hlavně neuvěřitelný zlom technického vývoje, který přispívá k rychlému dokončení likvidace zbytků rozumnosti a pohody, který mění nás všechny.

Souhlasím. Řešení spočívá v každém z nás. Klaďme odpor. Reklamě, konzumu, manipulaci, vnější kontrole. Nehledejme však řešení v tom, že budeme rozleptávat spojení mezi sami sebou.

Rozumím Vám, byť s Vámi v jistých pohledech nesouhlasím. Už se však dostáváme mimo téma, kterým bylo techno. To samo poukazuje na to, že problém není techno, ale zase jen a jen lidé. Techno - jak se to jeví mě - je pro Vás zástupným problémem. Přiznejte si, že ten problém není ve věcech, rytmech a myšlenkách, ale v lidech. To lidé jsou ty zrůdy a duševní mrzáci. Technika lidi nekazí protože by byla zlá, ale lidé zneuživají techniku, aby své zlo šířili.

Nevidím to tak černě, v pravdě ne. Jen si v první řadě musíme ujasnit, že chyba není ve věcech, které nás obklopují, ale v každém z nás v menší či větší míře a stejně tak každý z nás může přidat ruku k dílu a k tomu, aby byl lepším než je.

167694

11.8.2008 8:44

RE: Pane Škapíku,...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 167633

Jen jsem chtěl říct, že když dva dělají totéž, není to vždy totéž. I když s panem Škapíkem často nesouhlasím, jeho příspěvek pode mnou celkem shrnuje mé obavy z moderních technologií a mé pochybnosti o jejich jednoznačné "užitečnosti". V rukou manipulátorů jsou myslím spíše nebezpečným nástrojem. Nedávají nám svobodu (tu svobodu, kterou zřejmě sledují adepti starých, živých magických rituálů), ale naopak nás jí zbavují. Činí nás na sobě závislými, tj. nesvobodnými. Jsou nesmírně svůdnou vábničkou největšího Pokušitele. Jistěže máme teoreticky svobodnou vůli se rozhodnou pro ně, proti nim nebo pro nějakou rozumnou míru. Jsme-li ale jejich pokušení vystaveni prakticky od narození, těžko dostaneme příležitost tuto svobodnou vůli uplatnit před tím, než je závislost plně rozvinutá.

Techno hudba je podle mne svým způsobem esencí toho, co jsem popsal. Její svůdnost spočívá v tom, že vám "vymyje" mozek (což vnímáme jako "odreagování, uvolnění). Funguje sama o sobě jako každá jiná droga. Ta duše, kterou nám rytmicky doslova vyklepe z těla (to je i princip klasických šamanských rituálů, šaman pak vymístěnou duši léčí podle své úvahy), se pak ale může dostat do spárů lecčemu, a už se nám nevrátit, či vrátit poškozená....

167675

11.8.2008 9:07

PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 167633

Napsala jste:
..... Běžné činnosti dnes děláme za pomocí technologii, o kterých před třiceti lety psali autoři sci-fi a to přesto, že tyto činnosti můžeme dělat i mnohem jednodušší a starší technologii. ...

Rád bych to ještě upřesnil. Četl jsem nedávno, že nepotrvá dlouho a bude sestrojen robot na provozování sexu. Sex je běžná činnost, dosud ji provozujeme prastarou technologií, no a v nepříliš vzdálené budoucnosti budeme mít zřejmě k dispozici technologii sofistikovanější. Určitě chápete, co svým příměrem chci říci. Budík je vždy stroj - ať starý či s čipem. Bubnující šaman je živý člověk. Mezi budíkem a vámi neprobíhá žádná interakce. Při šamanském rituálu sakra ano. Když nahradíme partnera v lásce robotem, nebude to láska. Když nahrazujeme při rituálu šamana elektronikou, není to léčení....
[smích]

167686

11.8.2008 10:39

RE: PS

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 167686

>Četl jsem nedávno, že nepotrvá dlouho a bude sestrojen robot na provozování sexu.

Ale něco takového už existuje. Zadejte si do googlu výraz fucking machine. Nejsem si jistá, jestli je to jen výsadou určitého okruhu vyznavačů jistých praktik, každopádně je to stroj na sex.

Ale vážněji. Už výše jsem to popsala vcelku srozumitelně. Technika je jen prostředek. Hrábě můžete použít na hrabání listí, ale i na mlácení starých stařenek. Televizi na zvyšování povědomí diváků o světě, nebo na hromadné vymývání mozku. Vše se dá použít s dobrým, ale i špatným úmyslem. Neodsuzujme věci za to, že je lze zneužít, ale zkusme spíše těm nezdravým lidem dát skze sebe reflexi jejich konání a smýšlení.

167696

11.8.2008 11:26

RE: PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 167696

S vyzněním vašeho příspěvku rozhodně souhlasím.

Technicky si ale asi zcela nerozumíme. I techno jistě může být jakýmsi prostředkem k čemusi. Nesouhlasím ale s jeho srovnáním se šamanskou hudbou, z důvodů, které jsem popsal. Mrtvá voda není to samé jako živá voda, a i když jistě obě mají své oprávnění v řádu věcí, slouží k opačným účelům. Je dobré vědět, kterou z nich a na co používáme.

167701

11.8.2008 9:56

PPS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 167633

Omlouvám se, ještě do třetice a naposled:

...Současné technoparty jsou často one-man-show..

Dalo by se uvažovat o tom, že DJ je tedy "šamanem", jen místo bubnů "napřímo" používá technologii. Hm, pak tedy obdivuju odvahu tanečníků, že své duše svěřují do rukou někomu, kdo ke svému "šamanství" má velmi pravděpodobně velmi pochybné oprávnění. Být šamanem vyžaduje jiné oprávnění a jiné předpoklady a jiné než jen umět mixovat "rituální" hudbu.

167691

10.8.2008 11:35

Dovolím si nesouhlasit

Jan Molič 78.?.?.?

Nejsem každodenním konzumentem techna, ale byl jsem na pár akcích, a tak můžu hodnotit.

1) Megaakce typu Czechtekk jsou, z mého pohledu, o ničem; tedy pro ty lidi jsou o tom, že to bude další z bomba zážitků (čím víc zážitků, tím lépe) - jenže to není o technu samém.

2) Pokud jde o techno jako žánr, nemusí jít nutně o drogy. Podívejte se na různé africké kmeny, jakou mají hudbu - není nepodobná. Rytmické dunění působí na lidský mozek, nejspíš proto, že sám funguje na určité, velmi podobné, frekvenci. Techno dostává do transu. Občas je to opravdu dobré uvolnění (ovšem zahulené prostory zdraví nepřidají).

3) Techno je polotovar, Do It Yourself. Nemusíte mít v sobě drogu a po nějaké době si váš mozek začne sám vytvářet vlastní melodie nebo opakující se smyčky z něčeho, co jste zaslechli. Není to nepříjemné.

4) Problém je, že tohle mně osobně stačí tak dvě hodiny, pak mě techno začne nudit. Taky nejsem typ, který si transový stav užívá každý druhý den. Jsou však lidé, kteří se o to z nějakého důvodu snaží. V takovém případě drogují. Nejde ale říkat, že techno může za jejich drogovou závislost - za ni si mohou sami, potažmo společnost, která je neučí lepší alternativy trávení volného času.

5) Konkrétně mám rád schranz, což je typ rychlého techna. Výborně se při tom bruslí, vysává nebo umývá nádobí [velký smích]

167586

10.8.2008 11:31

Autor clanku (vypuštěno)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

(Smíte napadat jeho myšlenky, ne autora. -Moderátor) ktery absolutne nevi o cem mluvi a naprosto si nepripousti moznost, ze se tento hudebni styl skutecne nekomu muze libit. Odhaduji, ze sve informace k napsani clanku autor cerpal ze zpravodajstvi TV Nova. Vic ke clanku neni co rict a lepsi znamku nez 5 si nezaslouzi. [bliji]

167590

10.8.2008 12:57

Tusim i ja napisu clanek

Kevin 78.?.?.?

Tusim i ja napisu clanek. Treba o genovych manipulacich protoze jsou mi proti srsti. Sice o tom nevim ani houby, ale par hodin googleni a studia zdroju jako MF Dnes ze mne udelaji experta. A treba takovy buletin Svedku Jehovovych mi poskytne jeste i odborne argumenty. Treba o tom jak si davy technaru pichaji pervitin misto aby polkli tabletu Extaze...


Pane Skapiku, hudba jak ji prezentujete vy je tu z hlediska historie lidstva jen par okamziku. To, co jako hudbu znali praveki lovci nebo Americti indiani bylo rytmicke bubnovani, rytmus, ktery dovedl na sebe nafazovat mozkove vlny a tim uvest lidi do stavu zmeneneho vedomi, treba do hladiny alfa. Z tohoto pohledu je techno a odvozene styly proste jen navratem k prirode a ke starym samanskym ritualum akorat s pouzitim elektronickych hudebnich nastroju...

167596

11.8.2008 14:09

RE: Tusim i ja napisu clanek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 167596

Trochu jsem k tomu psal výše v zajímavé diskuzi s paní Alexou.

O stavech změněného vědomí a o šamanských rituálech víte více než o genových manipulacích? Já jen o trochu, ale i ta trocha mi stačí k názoru, že současný člověk se jen těžko může bez přípravy vrátit k přírodě, obzvláště pouze o pátečních večerech či techno-víkendech. Šamanské rituály byly prováděny v rámci zcela jiného řekněme filosoficko-náboženského vnímání světa, měly určitý kontext a rámec, který většině dnešních technařů chybí. A jako se neplavec nemůže vrátit do vody, i když z ní historicky vzešel, a čekat, že se neutopí, tak si nemůžete "rozšiřovat vědomí" atd. bez důkladné přípravy a odborného vedení. I dnes, pokud si zajedete třeba do Amazonie na rituál, musíte podstoupit určitou přípravu, rituální očišťování atd. A musí vás vést zkušený šaman, který má s vámi osobní kontakt.

Vůbec nezpochybňuju přitažlivost i účinnost elektronické technohudby. Jen se obávám, že její skutečné účinnosti se všemi důsledky si většina technařů není sama dobře vědoma.

167724

10.8.2008 12:41

.

cyp 85.?.?.?

http://cs.wikipedia.org/wiki/Techno
Někdo si stěžoval, že tady nikdo nenapsal, co je to vlastně to techno, tady máte odkaz na wikipedii, i tam uzávají, že to JE styl hudby. Co se týká čisté hlavy, na všech koncertech, diskotékách a já nevím na čem všem, do sebe návštěvníci sypou jedno pivo za druhým a panáky, aby odhodili zábrany, tzv. "na kuráž". A to, že společnost toleruje jednu z nejtvrdších drog, čímž alkohol bezesporu je, protože je to pro stát výhodné, navíc potřebuje stádo otupělé (alkohol patří mezi opiáty, stejně jako heroin), navíc na následky alkoholu umírá u nás nejvíce lidí, ať už za volantem, nebo vraždami, nebo jenom uchlastáním. Proti alkoholu je pervitin (tím se této drogy nechci zastávat) pouze neškodný čajíček. Každý ať si bere co chce, pokud s tím neomezuje ostatní, což víme, že opilci omezují každého, kdo s nimi přijde do kontaktu.
Přiznám se, že alkohol piju v jisté míře taky, ale to mě neopravňuje jakkoliv pronásledovat ty, kteří berou cokoliv jiného. Této společnosti chybí jakákoliv tolerance. Ve zprávách na Nově řeknou, že je něco špatného a lidi to berou jako fakt, aniž by o tom vůbec něco věděli.

167597

10.8.2008 12:58

Blabolici duchodce....

pastinak 23cenzura (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Rozhodne by nam mel blabolici duchodce Skapik rict podle jakeho Techna delal tuhle recenzi,na jakych Techno party byl a jake si dal drogy....do ty doby to budou jenom senilni keci o vecech o kterych nema ani paru.... [bliji]

167598

10.8.2008 13:25

Skapiku...

pastinak 23cenzura (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Docela sem si te predstavil jak chodis za temi "emotivnimi" zazitky do opery.....Prijdes domu z rachoty,vykoupes se,oholis,navleknes sako a vyzehlenou kosili....manzelka si napatla vsechno mozny na ksicht aby zakryla opravdove stari,navlikne se do drahych satu a vyrazite...po ceste se zasatavite jeste v kavarne kde si uzijete "itelektualni chvilku s prateli u kafe a cigarka.....manzelka si da dvojku vina " na naladicku" a vyrazite na konzert za ktery jste utratili radove tisic korun a ktery vam jeste dotuju ja ze svycvh dani( ani nevim kolik ty "narodni" opery a divadla stojej)...V Opere se svliknete a tvarite se pred ostatnima jako narodni elity a nejvetsi intelektualove ,date si jeste cigarko + vinecko a jdete na vec....pohodlne se usadite a nechate se bicovat temi "melodiemi" [smích]) pak po dvou hodinach s prestavkama na cigarko se zvednete,zatleskate a jdete domu,nebo se mozna jeste dovozerete v nejaky kavarne s kamaradama....Tomu fakt rikam zabava...!!!!!!! [bliji]

167602

10.8.2008 13:15

RE: Skapiku...

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 167602

Ano trefně jste to popsal pane Pastinaku [smích]. Přijdu z rachoty, vykoupu se, oholím, navléknu sako a vyžehlenou košili - manželka si napatlá všechno možný na ksicht aby zakryla opravdové stáří (když už jí opadává pokožka užijeme vteřinové lepidlo) , honem do starých šatů a přes intelektuální chvilku jdeme na koncert za který zaplatíme řádově tisíce korun, ještě se pomodlíme za Pastiňáka, že nám to dotuje ještě z jeho daní a pak už si to užíváme...

Mám obdiv k jasnovidcům, jako by ste mě znal roky, klobouk dolů!

167605

10.8.2008 14:16

RE: Skapiku...

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 167602

Pastiňáku, Vám se nelíbí, když je někdo netolerantní a nesnášenlivý k jinému stylu života- jenže Vy jste to samé v bleděmodrém. Opovrhujete každým, kdo je starší než třicet let a každým, kdo nezbožňuje techno. Já mám tu výhodu, že se mi líbí každá hudba, která je DOBRÁ. Takže se mi líbí hudba prakticky ze všech žánrů, techno nevyjímaje. Ale líbí se mi taky třeba i prosté lidové písně a dokonce i Vámi hluboce opovrhovaná dechovka.[smích]

167609

10.8.2008 15:08

RE: Skapiku...

Aja 74.?.?.?

Reakce na 167602

Mne se ten vas text libi, az na to, ze je zbytecne osobni.
Neda se mu uprit vtip a nakonec, kdo par snobu, vami popsanych, nezna, ze?

Zit a nechat zit.

Vy z toho delate mezigeneracni bitvu, ale vsechno uz tu bylo, historie se opakuje, "odchovanci Beatles, Rolling Stones" by mohli vypravet.
[smích]
Carpe Diem.

167613

10.8.2008 16:58

RE: Skapiku...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Reakce na 167602

>Docela sem si te predstavil jak chodis za temi "emotivnimi"
>zazitky do opery.....Prijdes domu z rachoty,vykoupes
>se,oholis,navleknes sako a vyzehlenou kosili....manzelka si
>napatla vsechno mozny na ksicht aby zakryla opravdove
>stari,navlikne se do drahych satu a vyrazite...po ceste se
>zasatavite jeste v kavarne kde si uzijete "itelektualni chvilku s
>prateli u kafe a cigarka.....manzelka si da dvojku vina " na
>naladicku" a vyrazite na konzert za ktery jste utratili radove
>tisic korun a ktery vam jeste dotuju ja ze svycvh dani( ani nevim
>kolik ty "narodni" opery a divadla stojej)...V Opere se svliknete
>a tvarite se pred ostatnima jako narodni elity a nejvetsi
>intelektualove ,date si jeste cigarko + vinecko a jdete na
>vec....pohodlne se usadite a nechate se bicovat temi "melodiemi"
>[smích]) pak po dvou hodinach s prestavkama na cigarko se
>zvednete,zatleskate a jdete domu,nebo se mozna jeste dovozerete v
>nejaky kavarne s kamaradama....Tomu fakt rikam zabava...!!!!!!!
>[bliji]

Pane Pastinaku!
Jeste jste se zapomnel zeptat, kolik procent lidi ma rado operu a jak je na tom z toho hlediska Vase oblibena hudba. Jiste by opera prohrala. Nejsem si vsak jisty, ze treba za 50 let ten pomer bude stejny, spise si myslim, ze opera stale bude mit to svoje dnesni malo, zatimco ta Vase hudba, nevim, nevim, jestli bude akceptovana ci dokonce jestli bude mit o ni jeste nekdo poneti? Vase hudba je preludem, generacni kreci, jakymsi mladictvym vzeprenim za kazdou cenu svoji dosavadni neduzivost zvyraznit, jez nevyzaduje mistrnne zvladnuti teorie ani nastroje. Naproti tomu abyste mohl operne muzicirovat na verejnosti, musite alespon 4 hodiny denne po mnoho let doma trenovat a trenovat, coz jasne doklada, ze opera je co do muzikalni hodnoty kvalitnejsi a zvuky Vasi taky zvane muziky spise smeruji k primitivismu.
Tim svym posmeskem jste zamiril na mne. Neznechucuje me. Vadi mi na Vasich slovech jen Vas poklesly nahled na stari. Jako by Vas necekalo. Mozna neceka...
Ano, psal jste o mne, az na to, ze nekourim a nepiju a kdyz jsem "umlaceny", tak si operu nepustim ani doma. Takze tony "me" hudby se donasi do meho mozku nijak neovlivneny, nezdeformovany. Myslite si, ze opravdu je na tom neco lidsky nehodnotneho, co si zaslouzi Vase ponizeni, zesmesneni a dokonce az projev zvraceni?
Izak

167617

10.8.2008 19:03

RE: Skapiku...

pastinak 23cenzura (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 167617

Tu Operu byste mel dohnat a ulovit tak bobrika kulturnosti..[smích])ja dneska videl vsude po Praze reklamu na Prazsky jaro....Kolik to asi stalo??Copak senilove si nepamatujou kdyze to Prazsky jaro je a nebo si nedokazou zjistit program,ze za statni dotace musi OPERA reklamovat???Vsechna ta reklama stala peknejch par milionu a vubec nechapu proc by vsichni lidi meli platit z dani to ze se jde "Elita" kulturne vzdelat..Takze muj nazor je ze si samozrejme muzete delat operni dychanky,ale ne za statni penize,kor kdyz pulka navstevniku jsou cizinci.!!!!to se pak nedivim,ze sbormistr bere skoro sto tisic.....[pláč](Takze vy prachaty operni hvezdy ze me cucate prachy z dani a jeste se mi serete do Tekna jako tady autor???To jste fakt tolerantni dedci..[pláč](Mel byste se podivat na dil o Opere ze serialu:Jiste pane ministre,pane Humphrey Appleby..[smích])Jo a az budu starej tak stejne nebudu poslouchat operu a chodit do snobsky spolecnosti predvadet se jak idiot,jaka ze sem to kulturni elita...a bohuzel tohle generacni boj je a bylo to tak vzdycky...mladi chteji vzdycky neco jineho nez stari a bylo to tak celou lidskou historii...nic noveho...
PS: ja nezvracel nad samotnou Operou,ale nad tim systemem jakym je protezovana...tohle hrani si na elitu,skryvani prirozenych pudu, neustala sebekontrola ti ani nedovoli nahlas se zasmat ci rict sprosty slovo,ale pritom si urcite tajne predstavujes jak prznis sousedku....Ja byl mladej a uzival sem si...cos delal ty??? pil caj a rozjimal v kresle u vazne hudby? a komu to cpes???co se vyvysujes nad ty co to nedelaj?? prober se ....

167623

10.8.2008 20:49

RE: Skapiku...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Reakce na 167623

Odpovim jen na jednu zalezitost. To ostatni, co a jakym zpusobem vyjadrujete, prenecham na posouzeni ctenaru. Ja jsem rekl svuj nazor a vic nehodlam neco zduraznovat ci vnucovat. Ted se chci zamerit jenom na to, jestli vlady podporuji operni tvorbu a jestli ano, ma-li to nejaky smysl.

Rozhodne bych byl proti, kdyby nebyli statne podporovani operni muzikanti ci zpevaci mistry svych oboru. Pokud bych sedel na penezich spolecnosti, byl by to nesporne kladny bod. Dalsi point je, ze se jedna o hudbu prevazne vytvorenou v minulosti, cili muzeme cele tema prevest do sfery muzejnictvi. Myslite, ze je nespravne, ze soucasnosti neprospiva podpora archeologie, historicke vedy a jeji pripominani? Myslite, ze hodnota cloveka nenarusta, kdyz pozna a absorbuje svoji minulost a ma moznost na jeji pozustatky aplikovat svuj zivot?

Vydaje vlad jsou ruzne. Vydavaji znacne obnosy predevsim na sve velkopanske styly zivota (neadekvatni platy, ruzne vyhody, zbytecne cestovani), dale pak na ruzne mezinarodni aktivity, treba ucast ve valkach, jez se vlastniho lidu netykaji, a mne se nejvic zajida doslovne vyhazovani penez na podporu vyssiho studia. Stat plati znacne penize z dani obcanu treba na vyskoleni vedcu a mnozi, az dostuduji, toto svoje vzdelani uplatnuji v jinych zemich anebo v zemi, kde sice vystudovali, ale jejich vyplaty jsou neadekvatne vyssi od ostatni spolecnosti. A znovu se jedna o odtok statnich penez. Vyjimkou jsou vzdelanci pracujici v soukromych sektorech, jenze ti pozaduji za sve sluzby neumerne vysoke poplatky, a ty zase jdou z kapes danovych poplatniku - jinou cestou. (Podotykam, ze nejsem proti vyssim vydelkum vysoce vzdelanych odborniku, ale v tom pripade jsem proti tomu, aby vydaje na jejich vzdelani sly z kapes danovych poplatniku. Budto kapitalisticky system pro vsechno a vsechny se vsim vsudy anebo system jinaci, na nez nebudou danovi poplatnici nekolinasobne doplacet.

Vznika tedy otazka, jestli financni podpora historicke kultury ze statni kasy je smysluplna a jestli je vyssi nez treba vydaje na luxus statniku anebo spolucast v mimouzemnich valkach.

K jedne zalezitosti se vyjadrit neumim. Kolik a kam penez ze statni kasy odteka. Citim, ze kdybyste cisla znal a posoudil, ze byste se nerozepsal tak, jak v nekolika poslednich prispevcich.
Izak

167625

11.8.2008 11:52

RE: Skapiku...

pastinak 23cenzura (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 167625

Moje vyjadrovani je v poradku,proste si na nic nehraju narozdil od vas pane iteligente a moje IQ bude minimalne na stejne urovni,tim sem si jistej..[smích])(moje zkusenost je spis takova,ze kdo si hral na intelektuala a mluvil jako kniha tak byl vetsinou blbej a nahrazoval to prave takovejhlema recma) ....No ale porad jste mi nevysvetlil proc utraci Statni opera tolik penez na reklamu a proc berou tyhle mistri desetitisice,kdyz si na to vlastne nevydelaj???tak at se zvednou ceny listku a vy intelektualove si to zaplatte SAMI,nebo v cem je problem???nemate penize???to je divny ,takova smetanka...[smích])Podle me se da dedictvi uchovavat i jinak nez delat konzerty na ktery doplaceji vsichni obcane...a navic copak se hraje jenom Ceska muzika???Kdyby filharmonie meli jenom Ceskej repertoar tak bych nerikal nic,ale tady jde o kseft,tak se hraje pro cizince vsechno....Ne pane, na kulturni dedictvi se nevymlouvejte,vazna muzika by prezila i bez dotaci akorat by to nebylo s takovou pompou a nemohli byste se producirovat na cervenym koberci v luxusni lozi..!!!a o to tu jde.... [bliji]

167702

11.8.2008 11:50

RE: Skapiku...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 167702

Pane Pastiňáku, ale já vůbec !!!! nerozděluju lidi podle nějákých kritérií umělých jako inteligence nebo leckdy spíše prapodivné vzdělání !!! Mě jen štvalo jak jste se do mě pustil a to kupodivu, že máme ve věci na kterou se i konkrtétně ptáte naprosto shodný náhled!

Můj názor je, že dotace kultury je naprostý nesmysl a zamezuje přirozené soutěži - nevím proč má mít pan Suchý miliony na soukromé divadlo, zatímco mnozí by dělali lepší a za menší částky. Můj názor je, že kultura se nemá dotovat státem VUBEC!!! Muzikanti a divadelníci buď něco umí, tak by jim nemělo být zabráněno to provozovat a lidi pokud se jim to líbí, tak si to zaplatí ten zážitek.

Takže jsem proti dotacím na kulturu, protože to vytváří nepřirozené podmínky pro soutěž myšlenek a kvality představení. Pokud někdo se cítí na větší projekt, jistě si sežene sponzora, nebo finanční spolúčast nějaké firmy, která taky posoudí, zda se jí peníze vrátí, takže bych nedal se státních peněz ani jednu korunu na jediný film, muzikál,koncert či divadelní představení!!!! martin

167704

11.8.2008 17:02

RE: Skapiku...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Reakce na 167702

>Moje vyjadrovani je v poradku,proste si na nic nehraju narozdil
>od vas pane iteligente a moje IQ bude minimalne na stejne
>urovni,tim sem si jistej..[smích])(moje zkusenost je spis takova,ze
>kdo si hral na intelektuala a mluvil jako kniha tak byl vetsinou
>blbej a nahrazoval to prave takovejhlema recma) ....
Napisu, ze nevim, proc musite byt osobni a proc se me snazite urazet. Ale ve skutecnosti to vim a snad nekteri ctenari taky, a to staci.

>No ale porad
>jste mi nevysvetlil proc utraci Statni opera tolik penez na
>reklamu a proc berou tyhle mistri desetitisice,kdyz si na to
>vlastne nevydelaj???
Na to, abych Vam mohl odpovedet, bych musel znat skutecna fakta, zatim to je jen forma "jedna pani povidala". Navic okrajove vim, ze v prijmech nekterych orchestru ci divadel existuji dotace od ruznych podnikatelu. (Jsem zasadne proti takovym dotacim, jsou predevsim formou uniku pred danemi. Podnikatele by nemeli mit takove obnosy navic, dosvedcuje to, ze ceny za jejich vyrobky byly vzhledem ke spolecnosti nevyvazene vysoke.)

>tak at se zvednou ceny listku a vy
>intelektualove si to zaplatte SAMI,nebo v cem je problem???nemate
>penize???to je divny ,takova smetanka...[smích])Podle me se da
>dedictvi uchovavat i jinak nez delat konzerty na ktery doplaceji
>vsichni obcane...a navic copak se hraje jenom Ceska
>muzika???Kdyby filharmonie meli jenom Ceskej repertoar tak bych
>nerikal nic,ale tady jde o kseft,tak se hraje pro cizince
>vsechno....Ne pane, na kulturni dedictvi se nevymlouvejte,vazna
>muzika by prezila i bez dotaci
Na tuto cast prispevku se snazim nalezt vaznou odpoved, ale nejde to - z jiste priciny, ktera z Vasich slov vycniva, se nemohu zbavit usmevu.

>akorat by to nebylo s takovou
>pompou a nemohli byste se producirovat na cervenym koberci v
>luxusni lozi..!!!a o to tu jde.... [bliji]
V teto chvili s Vami souhlasim. Cerveny koberec, tedy jako symbol vyjimecnosti, nenavidim a nikdy jsem na nej nevstoupil a ani jsem v te oblasti kultury nebyl takove akci pritomen. Na rozdil od Vas vsak nemusim k vyjadreni odporu pouzivat na amaterske urovni zpitvorene ksichtiky, zvladam to slovy, protoze mam snahu byt poplatny povesti, ze slovo je dokonalejsi material nez barva ci hlina.

Pokud nezmenite pristup k mym nazorum a budete stale osobni a neurvaly, koncim. Ten zpusob jednani si opravdu muzete ponechat pro kulturu na loukach a mezich.
Izak

167733

11.8.2008 17:19

Pan Pastinak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 167733

je živá reklama na blahodárnost rituálního rozšiřování vědomí technem [velký smích]

167738

12.8.2008 2:01

RE: Skapiku...

pastinak 23cenzura (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 167733

Vy asi nechapete,ze ja sem fakt nasranej....!!! vzdyt me tam bezduvodne zmlatili fizlove a pulka naroda + mistni zvedavci nahlas tleskali!!!....takze az od nekoho dostanete pres drzku a budete z toho afektovanej,tak se tesim az prijde nekdo kdo vam rekne,ze ste primitiv,protoze se nevyjadrujete kultivovane..vy plantazniku..[smích]).Ono se lehce drzej emoce na uzde kdyz se vas to prakticky netyka a pres drzku jste nedostal...Vzpomente si na me az se vam stane nespravedlnost jako me,jak udrzite nervy na uzde a budete vzdy uctivy k nekomu kdo schvaluje vase zmlaceni...!!!!uz vam svitlo???

167773

12.8.2008 9:50

RE: Skapiku...

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 167773

Pane Pastiňáku - pokud a soudím, že ano RE: Skapiku... patří Vaše slova mě. Nepsal jsem ani slovo či jen náznak toho, že bych souhlasil s tím, že by se mělo techno a jeho fanoušci jakkoliv pereskvovat.

Naprosto !!! chápu, že pokud Vás kdokoliv bezdůvodně napadne, tak je to hrozná věc a když se to či něco podobného stane mě, tak samozřejmě přijde afektová reakce, nebo strach, útěk a rozhodně nebudu přednášet nějaké pěkné řeči. Pokud napadení tleskají místní "zvědavci", tak vyjadřují svou nenávist a hloupost je můj názor a věřte, že jsem zažil ledacos.

Neřekl jsem, ani nenaznačil, že jste primitiv, jen mi vadí, jak jste se do mě pustil - fakt dost hnusně, za článek, který si dovolil říci, že se na technu více konzumují drogy a alkohol a že to je spíše rituální forma sejití, než hudební dýchánek, nic víc, nic míň. Urážíte opravdu Vy mne, nikoliv já Vás - můžu Vás ujistit, že nepatřím mezi lidi, kteří by měli radost z toho, když komukoliv jinému někdo působí bolest, ponížení nebo bezpráví, naopak.

167793

10.8.2008 21:09

RE: Skapiku...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 167623

Jen technicky - reagujete na příspěvek, který jsem nepsal já [smích]

Já jsem Vám odpovídal o příspěvek výše...

A teď mě nerušte, tajně si představuju jak przním sousedku...

Pěkný večer Martin

167626

10.8.2008 13:09

.

cyp 85.?.?.?

Nedám si pokoj a ještě musím napsat pár věcí. Vysvětlení, proč se lidem tak líbí techno, je jednoduché. Když jste byli ještě v matčině lůně, váš tep byl cca 136 úderů za minutu, což byla původní rychlost techna. Před nedávnem dávali na ČT2 pořad, ve kterém byla těhotná žena, lékař a DJka Ladida tam hrála svoji hudbu. Lékař snímal ultrazvukem, co se děje s dítětem a zjistil, že se dítě pohybuje do rytmu. Taky prohlásil, že to má velice pozitivní vliv na to dítě. Tuto studii už jsem ale četl ještě v 90 letech v zahraničních časopisech, ale u nás jsou lidé trochu pomalejší, tak se to k nám zřejmě dostalo až teď. To vysvětluje, proč byly bubny jako první hudební nástroj. Jak víme, voda přenáší zvuky daleko lépe než vzduch. Co vlastně slyší ještě nenarozené dítě? Údery srdce své matky a k tomu okolní zvuky, které nejsou ohraničeny a splývají dohromady v různých vzorcích a tvoří jistou základní melodii (podotýkám, že melodie může být i jenom jeden zvuk, který mění svou frekvenci v závislosti na okolnostech). Navíc žijeme v přetechnizované době, kdy kolem sebe máme různé elektronické, industriální a kdoví jaké jiné zvuky, které ani nedokážeme jakkoliv identifikovat. V dnešní době je však techno rychlejší a to znamená, že v souvislosti s tím se tanečníkům zvedá tlak, zrychlí se tep a to znamená, že se zvedne přísun krve do svalů, tím se svaly více okysličí a tanečník má daleko více energie (ráno je zase více unavený, to vysvětluje ranní mátohy) a může tancovat nepoměrně déle i bez použití jakýchkoliv drog. Tak jako ne všichni rockeři jsou alkoholici, tak ne všichni technaři jsou feťáci. Takže když to shrnu, techno je vlastně nejpodobnější soustava zvuků té, jakou slyšíme ještě předtím, než se narodíme. Proto když vás to chytne, jenom tak vás to nepustí. To musíte narazit na něco ještě lepšího, např. na psychedelic trance.

167603

10.8.2008 18:58

To je poprvé....

solfernus 86.?.?.?

To je poprvé, co jsem na zvědavci ohodnotil článek známkou za pět. Nic osobního proti autorovi. Ale za tohle nedám ani 4 = za snahu.

167622

10.8.2008 20:53

proč je techno na světě

Ibrahim Ag Alhabib 90.?.?.?

položil bych otázku jinak: proč je hudba na světě?. je jedno jak ji kdo nazývá, hudbu člověk potřebuje, hudba otvírá duši...

167627

10.8.2008 22:42

Autor článku má Pravdu

Libor 213.?.?.?

Vzpomínám si, jak při setkání technařů u Plzně policie až příliš rázně zakročila. To bylo pak všude kritiky o svobodě atd. Jenže nikdo už nevysvětlil, že cílem bylo zamezit setkání dealerů drog a jejich klientů. Ještě, že nemusela policie vyplatit dealerům jejich ušlý zisk. Dnes už to policie vzdala a tak staví (alespoň pro ty chytřejší, kteří o sobě někdy zapřemýšlí) informační stánky na technoparty.
Obecně však pro vládnoucí goverment nejsou technaři nebezpeční. Mají své zalíbení v hudbě a při volbách nebudou příliš přemýšlet a opět zvolí některou parlamentní stranu, nebo ještě lépe vůbec žádnou.
[smích]

167631

11.8.2008 1:05

Techno - indiáni

Jencek 86.?.?.?

Autor ze začátku článku uvedl, že studoval techno poměrně dlouho z hudebního i ze sociologického hlediska. Bohužel jsem v jeho textu nalezl pouze názor člověka, který o této komunitě nicmoc neví a přiznám se, že v textu jsem našel pouze "techno a drogy".

Dovolím si tvrdit, že studie tohoto fonomenu se autorovi asi nezdařila, když více nenalezl a nic nepochopil.

Autorovi bych doporučil se na techno scénu dívat jako na sociální strukturu a kulturu. Možná by bylo zajímavé se na tuto skupinu podívat jako na indiány. Ti kdysi taky užívali psychotropní látky a neposlouchali melodickou hudbu, kterou autor článku preferuje.

Autor zatím objevil pouze pevrvitin, který je k vidění spíše na diskotékách než na free parties. Zde dlouhodobě domunuje LSD, extáze a speedy, v současnosti se začíná také velice prosazovat kokain, jelikož u není tak cenově nedostupný.

Nechci tady bránit techno/tekkno a užívání drog, ale povrchnost autorových názorů mě donutila vyřknout "dost bylo jednoduchých a povrchních soudů života druhých!"

167635

11.8.2008 1:05

Co rici...

Mic 83.?.?.?

Tento clanek je agitka na entou. Horsi clanek uz jsem dlouho necetl - nepocitam-li propagandu v mainstreamu. Spojovani drog a elektonocke hudby napr. techna je tam velice oblibene a jednoduse snadne k oblbnuti audience. Kazdemu normalne uvazujicimu cloveku je jasne, ze styl hudby se s uzivanim drog nepoji. Na hodne hudebnich akci se uzivaj "povzbuzujici prostredky" a je jedno jestli se jedna o hudbu typu pop, rock, metal a nebo techno. Jiste chramove zpevy, opera a jine podobne hudebni zanry konektivitu s pivnim ozralou nemaji. Ale toto jsou v nasi kotline prevazne okrajove hudebni zanry - teda rozhodne ne to s cim by se dalo argumentovat jako pro vetsinu lidi prevazujicim "spravnem" hudebnim vyberu a prozitku. Normalni cech si vyjde na zabavu poslechne si klasicke hity (jede jede masinka a hrobare) k tomu si da par piv ci vino a dle vlastnich preferenci si muze dat panaky a hudebni prozitek zpestrit kopulaci na hajzlu ci na nejblizsi mezi - trochu prehanim. Presne tohle se deje na technu a napr. rockovych koncertech. Jiste kazda hudbeni akce ma jiny kabat ktery vsak plni stejny ucel a neni v dusledku rozdilu. Techno muze napr mit par jinych "povzbuzujici prostredku" nez cimbalovka ci rockovy koncert, ale v dusledku je to to same. Lide se povzbudi a dle ruznorodosti oslavi hudebni prozitek. Problemem je ze autor toto ve sve omezenosti nepochopil. Jednoduse chmatnul po proflaklem tematu/propagande TECHNO=DROGY a redakce zvedavce mu to sezrala a to temer po 10 letech, kdy se o tom vsude pise. Prumerne inteligentni clovek si u cteni techto clanku maximalne povzdychne jak je deni chleba novinare tezka vec, kdyz si takove nesmysly musi neustale opakovat. Kdyby alespon autor tuto agitku umel dobre zacilit a oslovit vice ctenaru. Lepsi by byla konfrontace vesnickych rockovych koncertu a pivnich oslav s tim spojenych. Takova konfrontace tvrde muziky s obcasnymi vulgarnimy texty, kde se mimo jine vyskytuje sex a nasili. Myslim ze by to oslovilo vice ctenaru. Vetsina z nich jiste na techto bujarych akcich v Horni lhote byla a jiste toho sveho vesnickeho strejdu vozraleho v prikope videla. Autor je vsak srab, vybral si celkem okrajovou (no dnes uz pro autora bohuzel ne) kulturu pro nektere generace temer neznamou - Techno. A k tomu pridal pohadku stojici na faktu ze nekdo nepije koralku ale kouri travu. Par kecu o vlastnich hudebnich preferencich a prisernost je na svete!!! Bravo autore. Pro zvedavce bohuzel velke minus. [zmaten]

167636

11.8.2008 8:36

pardon autor - ale pekna kravina

ludovit8 213.?.?.?

Nemám sily to všetko čítať (komentáre), len jedno. Autor to napísal zaujato, nikdy asi nemal rád techno a ani nikdy nemal drogy, čiže píše odveci, ale ako že k veci.

Ja techno moc nemusím, ale občas si pustiť dobre techno v aute, úplna pohoda. A v aute drogy nemusím [velký smích].

Drogy som nejaké mal (možno nadpriemer) za mladi (cca 8 rokov dozadu) a môžem potvrdiť, že sa vtedy techno, house a pod. veci počúvajú zmysluplnejšie než "ó,jé jé happy go go" a iné kvázi melodické sračky.

Ale nie je pravda, že techno je tu pre drogy, fakt sa to dá počúvať aj v aute. A pozor, nie je techno ako techno tak ako sa nedá zrovnať Kelly Family a Metallica, aj v techne je hodne vkusu a pod....
Ja napríklad počávam veľmi rád vážnu hudbu od Andre Rieu ale vypočujem si rád aj rapík Cypress Hill, či ruský folk rok Arkona. Proste všetko je vec vkusu....

Čiže, nepísať zaujaté články, keď tomu človek nerozumie.

Presne ako keď psychológ nepíše hovadinu, že človek berie drogy lebo má problémy. Drogy som brával zásadne pre zábavu, keď som mal problémy išiel som niekoho zmlátiť [velký smích] [velký smích].
(to bol vtip, mám 60kg)

A prepáčte moju štylistku a slovník, ale nevládzem inak. Ja som ale vcelku slušný človek, dokonca aj študovaný, takže žiaden drogistický sedlák [smích] (Ing.,PhD.)

167681

11.8.2008 12:41

studoval jste techno?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

boze jak muzete napsat na uvod vaseho clanku, ze jste danou problematiku studoval (navic dlouho) a nasledne vyplodit s prominutim takovou slataninu a ubohost. Jedine co me napada, ze ste se pri tom studiu tema drogama uplne odrovnal...
Zvolil jste si tema, ke kteremu se da rici mnohe, ale totalne jste to zahodil...

167709

11.8.2008 16:18

uplne mimo

ric 194.?.?.?

autor clanku je zcela mimo. ja sam a hodne mych znamych je dostatecny dukaz, ze zadne drogy v jakekoliv forme nejsou na techno akcich nutne. uznavam, ze tam nekteri chodi uz s tim, ze se necim nakopnou a pak to bude ta "prava jizda", ale tohle same uz se deje i na vesnickych diskotekach a tam se o techno hudbe moc hovorit neda.
no, jeste ze existuji lide, kteri presne vedi, o cem techno je - mam na mysli tady na zvedavci kontrujiciho Dolly00ho, kteremu dekuji za skvely clanek.

167729

12.8.2008 8:38

RE: uplne mimo

Robocrep 217.?.?.?

Reakce na 167729

Na vesnicích se diskotéky neprovozujou. Možná tak v malých městech, kam se sjíždějí i lidé z vesnic. To jenom abyste měl jasno.

167786

12.8.2008 10:50

RE: uplne mimo

ric 194.?.?.?

Reakce na 167786

na vesnicich se diskoteky neprovozuji? to psali kde, v blesku nebo v aha? mozna byste si mel rozsirit obzory.
nejde tu vubec o nejaky pomer poctu diskotek ve meste a na vesnich/malych mestech, jde tu o to, ze drogy, a to i docela tvrde - mam na mysli ty intravenozne uzivane - se berou i na akcich, kde techno nezazni jak je stoleti dlouhe. ano, uznavam, ze na techno akcich byly drogy snad uz od zacatku a jsou tam dodnes, ale skatulkovat techno akce jako fetacke smetiste je vidlacky ubohe. pokud ma nekdo takovy nazor, nevi vubec o cem pise/mluvi a taky nejspis nedokaze techno hudbu stravit a stavi se k ni, jakoby by to bylo to nejvetsi zlo na zemi. techno je neredena hudebni energie, na kterou se bud dokazete naladit a uzit si ji, traba az do te tranz miry, nebo na to potrebujete drogy a nebo ji nenavidite a nevite, jak ji nelip pohanet.

o jake odnozi techna ja pisu:
mam na mysli predevsim tehno styl jaky se hraje napr. uz nekolik let na akcich v brne v bobby centru. ([deep] svedske a nemecke techno z tech tvrdsich a rychlejsich a tribal+pumping+groovy+latin+italian z tech rekneme mekcich).

podobne stavy konkretne u me osoby dokaze navodit taky psytrance a goa trance hudba - nekteri to taky skatulkuji jako techno.

presnejsi skatulkovani elektronicke hudby vcetne audio ukazek najdete u Ishkura na http://techno.org/electronic-music-guide/

na zaver slova od neznameho autora vysvetlujici jak je to s tim tvrdsim technem a elektronickou hudbou jako celkem:
"Je to unikátní druh elektronické hudby, který dal základ ke vzniku spoustě dalších stylů. Jeho ZDÁNLIVÁ nudnost, která někomu vyplývá ze značné monotónnosti, není na místě. Důraz je kladen na originalitu smyček, kompozic a struktur, které se periodicky opakuji, mutují a překrývají a tvoří tak geometricky přesný celek, na jehož frekvenci, když se člověk "naladí", tak je to mazec... btw: a o melodie tam taky není nouze....to chce jenom objevovat a stavět se k tomu jinak, než s BUMBUMBUM předsudkem!"

howg

167803

12.8.2008 13:08

RE: uplne mimo

Robocrep 217.?.?.?

Reakce na 167803

Hlavně se nezamotávejte do škatulkování, protože v tom už se pomalu nevyznají ani sami tvůrci. [mrknutí jedním okem]

Tím, že prokážete znalosti z tohohle hudebního směru nikoho nepřesvědčíte. Účinnější by bylo nadhodit pár příkladů pro konzervativní posluchače, no ne? Každý žánr má totiž něco, co se líbí všem napříč.

Rozhodně nestavím rovnítko mezi technaře a feťáky, sám jsem (ač příznivec techna) ani neochutnal trávu. Můžete totéž říct o sobě?

167818

12.8.2008 21:13

RE: uplne mimo

pastinak 23cenzura (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 167818

"presvecte konzervativni posluchace" a proc vlastne???Mozna to je chyba Technaru i Teknaru ze se snazej nekoho presvedcit o necem....Muj nazor je ,ze by se melo kaslat na to jestli se nekomu jinymu libi to co posloucham a nebo co beru za drogy,hlavne kdyz me neprijde za to zmlatit..at se kazdej stara o sebe a teknari neomezuji svobodu ostatnich vic nez jine velke skupiny lidi nebo nenici vic prirodu nez treba vodaci....a ze jste neochutnal travu....vase chyba...co z toho vlastne mate ze ani nevite jak to chutna a co to dela??To je nejaka vyhoda "nevedet"??od kdy???

167845

13.8.2008 9:16

RE: uplne mimo

Robocrep 217.?.?.?

Reakce na 167845

>...Muj nazor je ,ze by se melo kaslat na to jestli se
>nekomu jinymu libi to co posloucham a nebo co beru za
>drogy,

To jo, ale mně když se něco líbí, tak se o to chci podělit.
Tak jsem to myslel.

To se týká hudby, s drogama je to ale horší, můžete profetovat celej život a bejt v pohodě, a z někoho jinýho udělaj trosku za pár měsíců. Takže užívat proč ne, ale nabízet nikdy.

>jste neochutnal travu....vase chyba...co z toho vlastne mate ze
>ani nevite jak to chutna a co to dela??To je nejaka vyhoda
>"nevedet"??od kdy???

Jak to chutná je mi jedno, například chobotnici jsem taky neochutnal a nijak po tom netoužím. A co to dělá se dá leckde dočíst, nezkusit neznamená nevědět.

167878

13.8.2008 14:36

RE: uplne mimo

pastinak 23cenzura (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 167878

Nezkusit znamena nevedet!!!nenamlouvejte si opak....to je jako kdybyste mi popsal sex a ja uz ho nemusel zkouset protoze sem si precetl jaky to je..[smích])Vy pane si neumite predstavit co DELAJ drogy a jakej to je pocit byt na LSD na party ...to se proste neda popsat...to se musi vyzkouset...tady jsou vsechna slova marna...PS: Drogy krome travy sem nikdy nenabizel,ale nekomu nenabidnout prda mi pripada neslusny kdyz uz vedle nej hulim..[smích])PS2: jo a nepiju tvrdej vubec a k obedu obcas ani to pivo nedopiju...

167918

13.8.2008 16:09

RE: uplne mimo

Robocrep 217.?.?.?

Reakce na 167918

Tak abych svůj postoj ještě trochu víc objasnil: prodělal jsem v minulosti dvakrát halucinační stav kvůli horečnému onemocnění, a byl to jeden z nejhorších zážitků vůbec. Právě Z toho důvodu si troufám tvrdit že vím. Určitě víte že někdy se trip povede a někdy ne, a já prostě nechci jít do toho rizika.

167923

13.8.2008 16:21

RE: uplne mimo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Reakce na 167878

>>...Muj nazor je ,ze by se melo kaslat na to jestli se
>>nekomu jinymu libi to co posloucham a nebo co beru za
>>drogy,

>s drogama je to ale horší, můžete
>profetovat celej život a bejt v pohodě, a z někoho jinýho
>udělaj trosku za pár měsíců. Takže užívat proč ne, ale
>nabízet nikdy.

Tady si dovolim s Vami obema trochu polemizovat. Je prokazano a vseobecne znamo, ze uzivani drog (tech pokoutnich na ulicich) z "nekoho" udela trosku, jak uz to tady jeden z Vas priznal.
Vypiplani cloveka stoji doslova znacne usili (financni i fyzicke) rodicu a urcite obnosy spolecnosti (skola, zdravotnictvi atd.). Ma pravo z pohledu tohoto principu nekdo po tom vsem usili, ktere bylo do neho vlozeno kvuli mozne navratnosti spolecnosti (v produktivnim veku pracovat, privest na svet dalsi pokoleni, branit rodinu i spolecnost v eventualnich valkach, pomoci pri katastrofach atd.), hazardovat se svym zivotem tak, ze i s vedomim, ze se muze brzy stat troskou, ty drogy (na ulicich, bez odborneho dohledu) presto bere? Myslite si, ze rodice se obetovali pro zdravi a vychovu sveho ditete kvuli tomu, aby nakonec treba vypiplany syn vedome a nesvedomite ztroskotal? Je pravda, ze svoboda je z mnoha pohledu potrebna, ale myslim si, ze v nekterych momentech ne. Uzivani drog bez odborneho dohledu je jednim takovym momentem.
Izak

167927

14.8.2008 2:47

RE: uplne mimo

pastinak 23cenzura (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 167927

Mohl jste to napsat i jednodusejc,ale nevadi ja to udelam...tohle vsechno bych mohl napsat i o adrenalinovych sportech,lezeni na skaly,raftovani atd...vzdyt mi rozumite co myslim....a tyhle lidi na vozickach co se rychlou jizdou zmrzacili nebo zkusili skocit z velke vysky do vody..co s nima??ja prece taky nechci doplacet na to ze byli hloupy,ale budu ,protoze uznavam jejich pravo na to ZE TO CHTELI ZKUSIT....

167980

14.8.2008 15:28

RE: uplne mimo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Reakce na 167980

Konecne ton, na ktery odpovim s radosti.
>Mohl jste to napsat i jednodusejc
Kdybych to umel, urcite by k tomu doslo. Snad slozitosti tolik nenasiram.
>tohle
>vsechno bych mohl napsat i o adrenalinovych sportech,lezeni na
>skaly,raftovani atd...vzdyt mi rozumite co myslim....a tyhle lidi
>na vozickach co se rychlou jizdou zmrzacili nebo zkusili skocit z
>velke vysky do vody..co s nima??ja prece taky nechci doplacet na
>to ze byli hloupy,ale budu ,protoze uznavam jejich pravo na to ZE
>TO CHTELI ZKUSIT....
Co jsem napsal v predchazejim prispevku?
>Je pravda, ze svoboda je z mnoha pohledu potrebna, ale myslim si, ze v nekterych momentech ne. Uzivani drog bez odborneho dohledu je jednim takovym momentem.
Hlavne bych chtel podtrhnout 3 posledni slova. Jestli je neco jednim takovym momentem, znamena to, ze je toho vic. To vic jste uz popsal Vy. Ano, to vsechno by se melo omezovat a hazarderi by meli byt vic poucovani o smyslu zivota. K tomu vsak nedochazi, protoze povoleni takovych ujetosti poskytuje verejnosti pocit svobody, ktera je pak utnuta v dulezitejsich zalezitostech, coz uz verejnost nevnima, dulezitosti jsou prehluseny nesmysly, a to vlady potrebuji a o to usiluji.
Izak
(Nepsal jste tady pred casem o Mexiku? Byly to dobre postrehy. Pokud jste to byl Vy, chvalim Vas.)

168030

12.8.2008 9:30

RE: uplne mimo

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 167729

Jasně, to je Váš názor. Ale, že bych byl mimo mne nepřesvědčil. Měl jsem možnost být na diskotéce opakovaně s přáteli v nedávné době a zde budu osobní. Jelikož nepotřebuji k životí opíjení, dám si občas pivo, tak mě z té atmosféry tam bylo opravdu prapodivně.

Už rádně dlouho před koncem diskotéky bylo cca 99% lidí slušně podnapilých a z toho tak polovina byla opilá do němoty. Ostatně diskohudba se pouštěla tak nahlas, že se kromě křikem nedalo tam ani mluvit - než o kratičkých pauzách. No a nemyslím, že by to bylo generačním rozdílem, byla tam dost lidí střední generace, tak jsem se modlil, abych (protože jsem slíbil odvoz) to tam vůbec vydržel do konce. Ten byl také zvláštní.

Bylo to velmi nepovzbuzující vidět, jak se lidé vymotávali ven, jak o sobě opravdu mnozí ani nevěděli a co z nich taková "zábava" udělala. Několik "slečen" bylo natolik ožralých, že jim ven museli pomáhat lidi z ochranky a to mě přijde ponižující, stejně jako riskantní, protože ta opilost může pak přivodit v podstatě jakoukoliv situaci, kterou si dotyčná či dotyčný ani nemusí pamatovat - s nepříjemnými důsledky jako je těhotenství či nějáká choroba, ale hlavně citovou újmou. Z diskoték, jakkoliv věřím, že jsou i nějaké na vyšší úrovni je mi tedy na zvracní - odpusťte ale nemám jiné slovo - a nemyslím, že bych někdy ještě na nějakou zašel a to mám hudbu i tanec rád.

167795

Příspěvků: 84

10.08. 02:19 Slayko  techno=droga?
10.08. 07:07 Martin Škapík  RE: techno=droga?
10.08. 14:12 tora85  RE: techno=droga?
11.08. 09:09  RE: techno=droga?
10.08. 03:06 cyp  .
10.08. 04:09 Grovik  RE: .
10.08. 06:54 Martin Škapík  RE: .
10.08. 14:58 civilista  RE: .
25.05. 12:50  RE: .Autorova obrana
10.08. 07:08 Martin Škapík  RE: . - od autora článečku
10.08. 10:10  RE: .
10.08. 12:49 pastinak  RE: .
10.08. 14:30  RE: .
10.08. 06:24 Martin Škapík  Dolnění panu editorovi
10.08. 11:22 mtk  RE: Dolnění panu editorovi
10.08. 12:23  RE: Dolnění panu editorovi
23.02. 22:56 mtk  RE: Dolnění panu editorovi
10.08. 13:27 janko  RE: Dolnění panu editorovi
10.08. 08:16 Saša  Koho máme rádi?
10.08. 08:40 Martin Škapík  RE: Koho máme rádi?
10.08. 10:27 Saša  RE: Koho máme rádi?
10.08. 11:24  RE: Koho máme rádi?
10.08. 09:35 AlA777  /(*_*)
10.08. 08:48 Martin Škapík  RE: /(*_*)
10.08. 10:01 AlA777  RE: /(*_*)
10.08. 10:23  RE: /(*_*)
10.08. 09:32  RE: /(*_*)
10.08. 11:11 mrt  Zaklad: http://techno.org/electronic-music-guide/
10.08. 10:32 Alexa  Pane Škapíku,...
10.08. 11:05  RE: Pane Škapíku,...
10.08. 13:19 janko  RE: Pane Škapíku,...
10.08. 13:28 Martin Škapík  RE: Pane Škapíku,...
10.08. 21:53 janko  RE: Pane Škapíku,...
11.08. 07:32  RE: Pane Škapíku,...
11.08. 22:23 janko  RE: Pane Škapíku,...
10.08. 21:25  RE: Pane Škapíku,...
11.08. 00:01 Alexa  RE: Pane Škapíku,...
11.08. 07:28  RE: Pane Škapíku,...
11.08. 10:19 Alexa  RE: Pane Škapíku,...
11.08. 08:44  RE: Pane Škapíku,...
11.08. 09:07  PS
11.08. 10:39 Alexa  RE: PS
11.08. 11:26  RE: PS
11.08. 09:56  PPS
10.08. 11:35 Jan Molič  Dovolím si nesouhlasit
10.08. 11:31  Autor clanku (vypuštěno)
10.08. 12:57 Kevin  Tusim i ja napisu clanek
11.08. 14:09  RE: Tusim i ja napisu clanek
10.08. 12:41 cyp  .
10.08. 12:58 pastinak  Blabolici duchodce....
10.08. 13:25 pastinak  Skapiku...
10.08. 13:15 Martin Škapík  RE: Skapiku...
10.08. 14:16 Jarmila  RE: Skapiku...
10.08. 15:08 Aja  RE: Skapiku...
10.08. 16:58  RE: Skapiku...
10.08. 19:03 pastinak  RE: Skapiku...
10.08. 20:49  RE: Skapiku...
11.08. 11:52 pastinak  RE: Skapiku...
11.08. 11:50  RE: Skapiku...
11.08. 17:02  RE: Skapiku...
11.08. 17:19  Pan Pastinak
12.08. 02:01 pastinak  RE: Skapiku...
12.08. 09:50 Martin Škapík  RE: Skapiku...
10.08. 21:09  RE: Skapiku...
10.08. 13:09 cyp  .
10.08. 18:58 solfernus  To je poprvé....
10.08. 20:53 Ibrahim Ag Alhabib  proč je techno na světě
10.08. 22:42 Libor  Autor článku má Pravdu
11.08. 01:05 Jencek  Techno - indiáni
11.08. 01:05 Mic  Co rici...
11.08. 08:36 ludovit8  pardon autor - ale pekna kravina
11.08. 12:41  studoval jste techno?
11.08. 16:18 ric  uplne mimo
12.08. 08:38 Robocrep  RE: uplne mimo
12.08. 10:50 ric  RE: uplne mimo
12.08. 13:08 Robocrep  RE: uplne mimo
12.08. 21:13 pastinak  RE: uplne mimo
13.08. 09:16 Robocrep  RE: uplne mimo
13.08. 14:36 pastinak  RE: uplne mimo
13.08. 16:09 Robocrep  RE: uplne mimo
13.08. 16:21  RE: uplne mimo
14.08. 02:47 pastinak  RE: uplne mimo
14.08. 15:28  RE: uplne mimo
12.08. 09:30 Martin Škapík  RE: uplne mimo

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 94 čtenářů částkou 16 491 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 0

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 2

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 12

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 6

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 3

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

Měnové kurzy

USD
21,63 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
29,73 Kč
Kanadský dolar
17,08 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,63 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,51 Kč
100 maď. forintů
7,14 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 901,62 Kč
1 unce stříbra
491,12 Kč
Bitcoin
948 557,10 Kč

Poslední aktualizace: 23.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 056