Diskuze k článku

Bush přelstěn v iráckých píscích

Příspěvků 21

22.7.2008 19:34

V Basre nebyli zabiti lide, kteri meli byt zabiti?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Zajimava uvaha vojenskeho analytika. Velice spravna v guerilove valce je velmi hloupe koncetrovat staticky sve sily na jednom miste proti technoligicky skvele vyzbrojenemu a vycvicenemu protivnikovi. Lepe je byt stinem a spolehat na casovy faktor demoralizace i nezadbatelnych ekonomickych a politickych nakladu. Vypada to, ze okupacni sila nema skutecne spolehlive spojence v Iraku. Nejvice loajalni Kurdy predhodila Turkum. Bez duveryhodnosti a integrity se spojenci hledaji velmi obtizne.

165891

23.7.2008 5:15

Ho, ho

Mustafa 216.?.?.?

Ho, ho, to bylo na Zvedavci blbejch reci, ze je iracka vlada loutkova, policie loutkova, armada loutkova.
A pak se ukaze, ze Americani svrhli hnusnyho diktatora a dovolili lidem, aby si zvolili koho chcou. Ted bude v Iraku demokracie jako je treba ve Francii nebo v Kanade. Ale nic jineho prece Amerika ani nechtela. Jen nakopat fanatikum prdel a posoupnout demokracii vpred. A to se navzdory nejruznejsim levicackym a muslimskym lemplum podarilo.
At zije Amerika.

165911

23.7.2008 7:39

RE: Ho, ho

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 165911

I loutkova vlada v zemi, ktere se postavila vojenske supervelmoci ma pud sebezachovy. Obvzlast kdyz supervelmoc zaziva z okupace Iraku i ve dne desivou nocni muru. Ale jak rika senator McCaine je mozne se z Iraku stahnout do roku 2010, protoze jsem zvitezili a muzeme bezpecnou zemi predat Iracanum. A pak, ze cerna nemuze byt bila. [velký smích] [velký smích]

165913

23.7.2008 8:17

RE: Ho, ho

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 165913

Chystal jsem se Mustafovi podobně odpovědět a jak tak pokračuji ve čtení, udělal jsi to za mne. Válka v Iráku se nepředpokládaně protáhla na dobu (zatím) pěti let. Časově už překročila trvání druhé světové války. Armáda je vyčerpaná, dluh narostl do závratných výšek a vítězství v nedohlednu. Často se dnes v médiích objevuje otázka: "Co znamená vítězství"? Odpověď zní: "Sbalit kufry a vypadnout". Už i křivák a zrádce Ameriky John McCain tohle jako "vítězství" připouští. Musí si konečně uvědomit, že americký styl demokracie se neujal a už i irácká loutková vláda ztrácí trpělivost.

165915

23.7.2008 8:18

RE: Ho, ho

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 165911

>A pak se ukaze, ze Americani svrhli hnusnyho diktatora...
-------
Hele, Mustafoviči! Jenom pro upřesnění. Saddam Hussain byl zavražděn jenom proto, aby nepromluvil.
G.Herbert Walker Bush (starší) podporoval a zneužil Saddama k irácko-iránské válce, k napadení Kuwaitu a k tomu ho také vybavili zbraněmi hromadného ničení. Bush starší své zločiny nedokončil, proto v tom pokračuje válečný zločinec Bush mladší. Saddam Hussain osobně navrhoval - v zájmu odvrácení války - odchod do exilu. Patřičné kroky byly již podniknuty. Odchod mu však nebyl umožněn. Potřebovali se ho demonstračně zbavit. Už si nepamatuji, kolik soudců při procesu zemřelo záhadnou smrtí, ale Saddam začal vypovídat a pustil si pusu na špacír. Tohle se nesmělo dostat na věřejnost...proto ten spěch s tou popravou.

165917

23.7.2008 13:42

RE: Ho, ho

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 165917

popravu však podle důvěryhodných zdrojů provedl sám Hojatoleslam Muqtada al-Sadr, vlivný šíitský duchovní. A měl k tomu pádný důvod:


Jeho tchán, Nejvyšší irácký ajatolláh Sayyid Muḥammad Bāqir al-Ṣadr, který hájil ve svých prohlášeních íránského ajatolláha Chomejního během Irácko-íránské války, byl popraven Saddámovým režimem v roce 1980.

Bratranec tohoto ajatolláha,Muqtadův otec, Nejvyšší ajatolláh Mohammed Sadiq al-Sadr, byl zavražděn v roce 1999, spolu se svými dvěma syny.

Třetím, jediným přeživším, je právě Muqtad al-Sadr, který se dočkal pomsty. Je žákem ajatolláha Kazima al-Haeri, který byl žákem jeho tchána. viz.

Možná se časem stane i nejvyšším ajatolláhem Iráku.

Každopádně americká invaze do Íráku docílila přesného opaku toho, s jakým záměrem byla naplánována: byl zničen sekulární režim a ke slovu se dostali vlivní duchovní. A Írán přišel jak o svého rivala, tak získal možnost ovlivňovat iráckou politiku, tak jeho ropa se prodává lépe a dráž.

Jsem zvědav, zda to už Američanům došlo.

Jak správně napsal Š.Kotrba na Blistech: "Vítězem americké okupace Iráku je íránský agent Čalabí."

On vtáhl USA do zničující války a posílil Írán.

Izrael může prskat (a prská), slabý oblastní rival oslabil, silný posílil.

Vložený obrázek

165937

24.7.2008 7:03

RE: Ho, ho

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 165937

>...popravu však podle důvěryhodných zdrojů provedl sám Hojatoleslam Muqtada al-Sadr...
--------
Tohle jsem nevěděl, ale těch, kteří by s nadšením nasadili Saddamovi oprátku, muselo být strašná spousta. Už i tady na Zvědavci se tehdá ozývaly hlasy některých z tábora soukmenovců a vykřikovali: "Dobře mu tak".
Barack Obama se byl zavděčit v Izraeli u zdi nářků a v muzeu Yad Vashem a začal se otáček jako korouhvička na báni. Ve své prez. kampani nasliboval voličům, že jenom co se usadí na trůně, začne stahovat americkou armádu (to, co většina Američanů chtějí slyšet). Na druhou stranu sionistům v Izraeli zase nasliboval, že zajistí vojenskou ochranu ropného potrubí z Mossulu do Haify, jinak by to Iráčané odpojili. Tohle by nám mohlo vysvětlit, kdo mu financoval prez.kampaň. Vypadá to, že zase tak brzy z Iráku nevypadnou a také by mohli Obamu nakonec nařknout i z antisemitismu.

165980

24.7.2008 10:47

RE: Ho, ho

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 165980

Mirdo, prohlášení před volbami a realita po volbách může být diametrálně odlišná. Sami to známe z našeho českého prostředí.

To samé může Obama předvést vůči židům, zejména americkým, jejichž hlasy a vliv potřebuje. Dělá to každý kandidát na prezidenta USA, protože zkrátka bez nich to nejde, mají významné postavení.

Co potom splní a nesplní, kdoví...

165992

25.7.2008 4:05

RE: Ho, ho

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 165992

>Mirdo, prohlášení před volbami a realita po volbách může
>být diametrálně odlišná.
-----
Jsem si vědom, Méďo. Je to až zoufale trapné, co se v politice děje. Jak si nebezpečný a zákeřný vir dokáže připravit a posléze i zdolat organismus. Tohle tady už bylo ve dvacátých létech v Německu a to nehovořím o židech, jinak by to zavánělo antisemitismem. Historie se opakuje a nyní si vybrali další ekonomicky silný a prosperující stát (minulé číslo - bejvávalo).

>Dělá to každý kandidát na prezidenta USA, protože zkrátka bez >nich to nejde, mají významné postavení.
----
Nejen kandidáti, ale i kongres. Právě teď jsem zaslechl zprávu, že kongres už ani nehlasuje o nových ustanoveních/nařízeních. Jednoduše se to napíše a podepíše - žádné diskuze. Zločinci to jsou! Zájmy Američanů je nezajímají. V podstatě jim jde o kariéru a v některých případech i o život, což jsme už tady také měli v nedávné historii. Obama dělá, co musí, jinak ho agenti Mossadu sejmou.

166068

25.7.2008 12:04

RE: Ho, ho

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 166068

"Právě teď jsem zaslechl zprávu, že kongres už ani nehlasuje o nových ustanoveních/nařízeních. Jednoduše se to napíše a podepíše - žádné diskuze. Zločinci to jsou! Zájmy Američanů je nezajímají. "

co naděláš, jejich Věž se hroutí do propasti. Už to nejde zadržet, a oni se o to zuby nehty snaží.

To je odhalí v celé nádheře, dřív nebo později se začnou rvát mezi sebou, vzájemně se podrážet a obětovávat, jen aby za každou cenou zachovali nezachovatelné. To pak bude divadlo.

I u nás to pomalu začalo, Schwarzenberg auditoval Čunka a odkopal přitom Kalouska. Takových situací bude přibývat.

Obama je figurka, stejně jako Bush. Ale až padnou USA, Mossad už si neškrtne, nebude mít držet koho pod krkem.

Každá tětiva praskne, když se luk přepíná.

166093

26.7.2008 5:39

RE: Ho, ho

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 166093

>To je odhalí v celé nádheře, dřív nebo později se začnou rvát >mezi sebou, vzájemně se podrážet a obětovávat, jen aby za >každou cenou zachovali nezachovatelné. To pak bude divadlo.
--------
Méďo, už to začíná. Šéfka kongresu, Nancy Pelosi, jako vosková figurína s věčně do široka nastaveným úsměvem, dnes na tiskovce oznámila, že kongres už má stovky stížností a soudních žalob
na pana prezidenta. Je načase Bushe odvolat. Člověk se až musí usmát. Teď s tím koza příjde, když se Bush už chystá do důchodu. Nastane výměna loutek a divadlo pokračuje dál...stejný děj, stejní diváci, ale jiné obsazení a balerína Nancy Pelosi si už připravuje nový scénář, jenom aby se udržela na jevišti. Kongres je v pořádku, to dělá Bush a přitom houževnatě pěstuje řitní alpinismus při každém setkání se Šimonem Perezem, Ehudem Barakem, Ehudem Olmertem, Tzipi Livni a dalšími představiteli sionistické vlády Izraele a nikdy nezapomene na přátelské obejmutí, polibek a ten její věčný široký úsměv.

>I u nás to pomalu začalo...
---------
Je toho tolik na sledování, že člověk absolutně nestíhá a jsem rád, že si takhle navzájem předáváme informace. [mrknutí jedním okem]
Internet na věčné časy...zpátky ani krok! - naše heslo zvědavců.

166122

27.7.2008 19:39

RE: Ho, ho

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 166122

"Je toho tolik na sledování, že člověk absolutně nestíhá a jsem rád, že si takhle navzájem předáváme informace"

Já rovněž, Mirdo. Mám ohledně toho zajímavý poznatek: nejvíce se dozvím nikoliv z článku ale z široké (věcné) diskuse. Protože článek prezentuje názor jednoho člověka, kdežto diskuse několika lidí a je to pak znát. Často mě nezaujme článek jako takový, jako právě diskuse pod ním. Diskuse bez jakýchkoliv tabu (mimo jistých pravidel, která umožňují věcný a k cíli jdoucí dialog-ale to je forma, nikoliv obsah diskuse) by se dle mého názoru měla stát pilířem každé skutečně svobodné společnosti.

To že někdo neumí třeba nějaké téma psychicky ustát je otázka jiná, a není to problém tématu, ale výhradně jeho psychiky. Svůj k svému.

Internet je výhodný pro svobodný oběh libovolných informací.

Chybí ovšem nástroj, jak selektovat ty cenné od balastu. Asi si člověk musí něčím projít, a pak selektovat díky zkušenostem. Na druhou stranu jdou jisté principy, kterak poznat nebo tušit kvalitní informaci jednoduše definovat.

A to hlavní Mirdo: Být neustále Zvědav.

[mrknutí jedním okem] [velký smích] [mrknutí jedním okem]

166191

23.7.2008 15:51

RE: Ho, ho

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 165911

No jak to tady pročítám ,řekl bych ,že ti "fanatičtí lemplové" mají pronajaty obě strany "barikády"!

165946

23.7.2008 18:47

RE: Ho, ho

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 165911

"Ted bude v Iraku demokracie jako je treba ve Francii nebo v Kanade."

Jiste jste minil, ze uroven ve Francii a Canade klesne na irackou. [oči v sloup]
Lide tam, mate se na co tesit! [bliji]
Driv nez bude francouzka uroven v Iraku, opravdu zamrzne peklo. [překvapení]

165957

24.7.2008 6:15

RE: Ho, ho

Mustafa 216.?.?.?

Reakce na 165911

Zkratka a dobre muzete to okecavat jak chcete, pravdu nezmenite.
Staci se podivat na jakekoliv statistiky nasili v Iraku za posledni rok. Amerika,Irak a demokracie vitezi, fanatici dostavaji drsnym zusobem na prdel.
Lidi se nenechaji od nejakych hajzlu jako byl Saddam nebo jako jsou fanatici z Alkajdy utiskovat naveky.
Pravda zvitezi !!! (ale da to fusku jak rikal Jan Masaryk)

165979

25.7.2008 7:08

RE: Ho, ho

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 166065

René...Mustafa číst umí, ale jenom něco. Ten článek na BL sice vystihuje situaci, ale neuvádí pravé důvody, proč ta "vlna" (surge) byla úspěšná. Podívejme se na to z jiného zorného úhlu.
Proč v Iráku bojuje americká armáda? Kdo je tam potřebuje? Můžeme klidně pominout i ropu jako důvod, neboť to je až druhořadá záležitost. 9/11 byla operace pod falešnou vlajkou, zatáhnout Ameriku do války proti globálnímu terorismu, tzn. věčná válka a bez viditelného nepřítele. Za nepřítele byl označen "Islám" a země Středního východu za účelem získat vojenskou posici (vybudovat vojenské základny) v zemích, přilehlých k Rusku (ale zase pro zájmy někoho jiného). Proto také byli Rusové vyprovokováni v roce 1979 k válce v Afganistánu. Vláda Talibánu byla zpočátku loutková vláda Ameriky, ale zaměřili se více na principy islámského náboženství a otočili o 180 stupňů. Stali se "znepřátelenou" zemí - darebáckým státem. Stejně tak Irán. Šáh Reza Pahlavi (nevím jak se to správně píše) byl americká loutka a nynější režim vytvořil z Iránu opět nezbedný stát. To samé se děje v Pakistánu. Pervez Musharraf se také začal točit zády k Americe a brzy můžeme očekávat v Pakistánu americký vojenský zásah (zatím na to nemají sílu a počty).

Napadnout Irán je příliš velké sousto. Použili k tomu Saddama Hussaina v irácko-iránské válce, ale neúspěšně. Další vypracovaná strategie byla - obsadit Afganistán a Irák (sousední země) a potom teprve napadnout Irán. Je vidět, že i tohle není snadné sousto a Izrael už pomalu ztrácí trpělivost, proto se rozhodli na Irán zaútočit sami. Abych to uvedl do pravého obrazu, musím se zmínit o dávné historii, kdy rozpínající se Ruské impérium zničilo chazarskou říši a chazaři se nyní snaží zničit Rusko a to pomocí americké vojenské síly. Málem se jim to podařilo ekonomicky, kdy Boris Jelcin byla jejich nastrčená loutka. Putin a Medvěděv tohle už nepřipustí, proto ten boční obchvat.

Abych zodpověděl položené otázky v úvodu mého příspěvku, vraťme se zpátky k situaci v Iráku. Teď už víme, proč a v čím zájmu tam Američané bojují. Místní nepokoje nebyly náboženské šarvátky, mezi Sunni a Shiíty - neboli občanská válka - jak to bylo v médiích označeno. Někdo to tam neustále potřeboval rozdmíchávat. Válka nesmí přece hned tak skončit. Ty bombové útoky na tržištích byly až příliš sofistikované a byly zaměřeny na obě náboženské skupiny současně. Iráčtí farmáři a trhovci nejsou schopni odpálit bombu a zabít přitom ženy a děti i kdyby převážná většina z nich patřila do té druhé skupiny. Stejně tak i ty útoky na konvoje americké armády. Jejich přísně utajovaný pohyb vojska byl znám pouze izraelským vojenským poradcům a přesto byly napadeni a mnozí povražděni a to zase důsledným a sofistikovaným způsobem. Viz Juba sniper.

Arogantní chování americký...Automaticky kráceno

166070

25.7.2008 7:01

RE: Ho, ho

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 166070

- dokončení -

Arogantní chování amerických vojáků, kdy docházelo ke znásilňování iráckých děvčat a k následnému vyvraždění celé rodiny pro utajení tohoto zločinu a rovněž tak arogantní chování soukromé americké armády "Black Water", kdy vojáci stříleli do civilistů jenom tak ze sportu, jako do cvičného terče, samozřejmě muselo popudit místní partyzány, kteří proti okupantům bojovali. Tohle najednou ustalo a nebo se snížilo na minimum. Black Water je v současné době ve vyšetřování pro válečné zločiny a mám dojem, že už v Iráku nepůsobí. Byla to armáda vytvořena z kriminálníků různých národností, ale velmi dobře placena. Tohle by nám mohlo vysvětlit, proč ta vlna (surge) byla úspěšná a já bych to nazval zákon akce-reakce.
Jenom doufám, že si tohle přečte i Mustafa a trochu se nad tím zamyslí?

166071

26.7.2008 5:21

RE: Ho, ho

Mustafa 199.?.?.?

Reakce na 166071

Mirdo mate prilis bujnou fantazii. Pro vase smyslenky a paranoidni kombinace neexistuje jediny dukaz.
Surge vitezi nejen diky brilantni strategii generala Petrause jak tvrdi Bushova administrativa, ale take kvuli odporu ktery vyvolalo vrazdeni Alkajdy a Saddamovych hochu mezi obyvateli Iraku. Prehnali to a ted plati.`A tezit z toho bude svoboda a demokracie.

166121

26.7.2008 13:12

RE: Ho, ho

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 166121

Vážený Mustafo. Mohu Vás ujistit, že paranoií netrpím. Nazvěme to sdílením informací. Pokud to na Vás takhle působí, s tím se už budete muset vypořádat sám. Zůstaňte si u vašeho mainstreamu, ale buďte opatrný. Už jste někdy slyšel výraz:
"Vlk v beránčím rouše"? [velký smích]

166136

20.8.2008 10:56

blackwater

kusaj 62.?.?.?

to mustafa[překvapení]sobne znam cloveka, ktery pracoval pro blackwater a se smichem mi popisoval, jak jen tak strileli po lidech.blackwater jsou vesmes vsechno profici z us army,navy, ale blackwater jim dal moc volnou ruku a udelal pro ne z valky jen velkej, dobre placenej mejdan. Stejne tak mi povidal, jak us army v afganu velice casto poouzivala napalm, coz taky neni koser.
osobne se domnivam, ze dnesni situace v iraku v souvislosti s nedisciplinovanosti vojaku je zpusobena tim, ze recruiti maji nulovou uroven. do iraku posilaji mlady kluky, kteri prosli par mesici vycviku a psychicky to nezkousavaji. specialove uz jim dosli a proto pri vyberu recruitu sahaji hodne na dno sudu a to se odrazi ve kvalite

168453

Příspěvků: 21

22.07. 19:34 Rene Bartosek  V Basre nebyli zabiti lide, kteri meli byt zabiti?
23.07. 05:15 Mustafa  Ho, ho
23.07. 07:39 Rene Bartosek  RE: Ho, ho
23.07. 08:17 Mirda  RE: Ho, ho
23.07. 08:18 Mirda  RE: Ho, ho
23.07. 13:42 MedaBeda  RE: Ho, ho
24.07. 07:03 Mirda  RE: Ho, ho
24.07. 10:47 MedaBeda  RE: Ho, ho
25.07. 04:05 Mirda  RE: Ho, ho
25.07. 12:04 MedaBeda  RE: Ho, ho
26.07. 05:39 Mirda  RE: Ho, ho
27.07. 19:39 MedaBeda  RE: Ho, ho
23.07. 15:51 Takyjeden  RE: Ho, ho
23.07. 18:47 vodnik007  RE: Ho, ho
24.07. 06:15 Mustafa  RE: Ho, ho
25.07. 01:12 Rene Bartosek  RE: Ho, ho
25.07. 07:08 Mirda  RE: Ho, ho
25.07. 07:01 Mirda  RE: Ho, ho
26.07. 05:21 Mustafa  RE: Ho, ho
26.07. 13:12 Mirda  RE: Ho, ho
20.08. 10:56 kusaj  blackwater

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

78

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 105 čtenářů částkou 27 150 korun, což je 78 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mluvčí ministerstva zahraničí Price: USA nebudou Rusku ustupovat v otázce bezpečnostních záruk25.01.22 07:41 USA 0

Jak Britové dodávají na Ukrajinu zbraně24.01.22 19:23 Británie 4

Venezuela schválila rozmístění ruských raket na svém území!24.01.22 17:18 Venezuela 1

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 5

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 3

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 2

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 10

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Měnové kurzy

USD
21,72 Kč
Euro
24,57 Kč
Libra
29,27 Kč
Kanadský dolar
17,17 Kč
Australský dolar
15,49 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,10 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,38 Kč
100 maď. forintů
6,80 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
27,57 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 015,59 Kč
1 unce stříbra
517,18 Kč
Bitcoin
782 026,16 Kč

Poslední aktualizace: 25.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 372