Diskuze k článku

Kdo řídí naše životy

Příspěvků 152

17.7.2008 9:54

Těžko to jednoduše komentovat,

Spytihněv 83.?.?.?

nevím totiž, zda pan Wolin nepominul jádro problémů.
Dnešní stav je přirozený následek toho, na co bylo dávno zaděláno. Vracet to v čase nazpět asi nejspíš nepůjde.

Pokud by měl fungovat opak toho co se mu nelíbí, musel by se vzdát idejí známých přibližně jako kapitalismus.
No a to tu na něj číhá již úspěšně zasetá forma socialismu (s židokřesťanskou patrioticky americkou tváří), která více méně již koexistuje.
Nějaký lepší vývoj v USA byl zaražen vždy hned v zárodku, kdy zavedení skutečně plnohodnotné nezávislé měny (tedy i režimu) bylo vždy znemožněno nějakým konfliktem nebo „opatřením“. Uměle vytvořený celek jehož obyvatelstvo bylo shrnuto a nazváno „americký národ“ připomíná savjétskyj sajúz naruby. Obyvatelstvo pak bylo po léta udržováno ve sladké halyvůdské nevědomosti a iluzi jakési demokracie toho správného střihu, kdy bylo postupně upláceno lacinou produkcí na úkor dovážené otrocké nádenické síly a stále více závislé produkce jiných zemí. Ať oslavovaný nebo trpěný režim tak vždy vesele mohl sloužit svým skutečným pánům...
No a že se to už nevede? Nic nejde neustále a jinde teče do bot také.

Obávám se, že opravit „starou dobrou Ameriku“ asi nepůjde. Musela by se totiž úplně rozebrat a postavit jinak. Stojí totiž na velice podivných základech zabírání, vyhlazování a poroby, a to se jednou musí vrátit. Zákonitě musí nastat rozvrat. A jak to proběhne a co z toho vzejde...

165559

17.7.2008 10:45

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 165559

Máte pravdu, že tyto důsledky jsou už v samotných základech kapitalismu. Přesto je článek kvalitní analysou, s novou, leč odpovídající terminologií, Bondy by z něj měl radost! [mrknutí jedním okem] [smích]

165560

17.7.2008 14:15

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 165560

Mentalita američanů vytvořená dějinami se jen tak lehce nezmění. K tomu je potřeba, aby pořádně narazili na tvrdé. Nynější etapa současné hospodářské a energetické krize je v tomto směru zatím jen rekreační procházkou.

165571

17.7.2008 16:26

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 165571

>Nynější etapa současné hospodářské a energetické krize je v tomto směru zatím jen rekreační procházkou.
Tak tak.
Hrozba rychlého vnitřního rozpadu je více než značná. Celek je velice nesourodý a konfliktní. A čím bude do korýtka hlouběji, tím víc to bude zřejmé. Aby se taková to populace obrátila k nějakému smysluplnému tvořivému úsilí považuji za současného stavu téměř za nemožné.

Větší část populace upadá do cyklické bídy (v další generaci úpadek ještě vzrůstá), další část do cyklického zadlužení (v další generaci dluhy narůstají).
Výsledkem je nezadržitelný úpadek ve všech sférách. Těžko si představit jak armáda nádeníků v nejpodivuhodnějších službách včetně korporativního úřednictva (honosícího se celou škálou manažerských titulů) se přeonačí na smysluplnou činnost. Jen malá část populace byla vychována k něčemu jinému. A v mentalitě se všeobecně zahnízdila představa, že všeho lze dosáhnout nátlakem, vše lze získat silou. To se vždy nějak vrátí nazpět k vyžrání.
A na hranici „sociálního smíru“ je držena nesourodá pasívní nevyzpytatelná barevná masa od černochů počínaje a hispáncema konče.

Myslím, že to na mírové rozuzlení moc nevypadá...

165576

17.7.2008 19:20

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 165576

Hrozba rychlého vnitřního rozpadu je více než značná.
Nezda se vam, ze rozpad muze byt rizen elitou?

165584

17.7.2008 22:25

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 165584

Je zajímavé, kterak se myšlenky jakoby vracejí v cyklech. Už kdysi dávno tady byla řeč vlastně o tom samém. Tehdy jsem tady vyzradil na sebe, jaké mám zdroje informací... totiž, proroky ! Vlastně nikoliv proroky, ale Proroky.

Nostradamus popisuje vývoj USA a dokonce to - u něj nečekaně a naprosto neobvykle otevřeně - datuje ! Před těmi asi 4 roky jsem to tady docela od kdekoho "schytal" - to jsem zde propagoval myšlenky, že se americká společnost zhroutí, doslova imploduje, do strašného zmatku. Nostradamus jasně uvádí počátek konce USA - rok 1973, kdy bude opuštěno zlato a nalezen jiný, černý zdroj bohatství... [velký smích]

Jako jasný ukazatel konce pak uvádí bez uvedení přesného data symptomy "hroutících se finančních trhů". nebudu zde po desáté opuisovat ta proroctví. Jsou alespoň pro mě naprosto průzračně jasná. A přesto tomu nikdo moc jaksi nechtěl rozumět, natož tomu uvěřit.

Nicméně - tento rok je patrně "ten správný". Jako se v českých luzích a hájích tradovalo, že "... jednoho krásného dne bolševici půjdou do pr... !" a lidi tedy vždy, když bylo pěkně, vzhlíželi k nebi se špatně utajovanou nadějí, že "...dnes by mohl být opravdu krásný den !" Tak pro definitivu "zase jednoho padlého Imperia" jsou jiné symptomy.

1)Finanční krize a doba "...něco málo po roce 2000".
2)V tom roce letní olympiáda (hry hekatombé) - tedy buď to bude teď, nebo v roce 2012. No a já jsem přesvědčen, že nám USA tak dlouho do roku 2012 nevydrží, takže teď...
3)Útok na druhou zemi v zálivu ! V tom proroctví Nostradamus dost na první šup nepochopitelně a záhadně předestírá nepochopitelné věci - třeba, že USA napadnou v zálivu postupně dvě země. V první válce USA zvítězí, ale nevyhrají. V té druhé válce pak má být zničen Israel a USA budou poraženy - což jsem tedy sám dost zvědavý, jak se toto vlastně podaří, hm... Nevypadá to totiž moc uvěřitelně.
4)Načež se USA hospodářsky zhroutí a vypukne tam zdrcující občanská válka.

Víceméně identicky jsem to tady napsal zhruba před 4 roky ... uvažoval jsem totiž, že rok 2004 jako rok her hekatombé vyhovuje tehdy obzvláště dobře, zejména tím, že to bylo v Řecku ... Ovšem teď je pravděpodobnost znatelně vyšší !

Jinak, že USA již fičí ke dnu, to ukazuje i tento článek:
http://www.blisty.cz/2008/7/17/art41677.html
Podívejte se ale - je to vlastně překlad tady toho:
http://www.guardian.co.uk/society/2008/jul/17/inte...
a všimněte si, jak byly Blisty nepoctivé ! Poslední myšlenky jsou evidentně překroucené.

Příznaky jsou již tak husté, že asi již nečiní problém si uvědomit, že "skutečně nežijeme normální obvyklý svět..."

Čili pane vodnik007, možná to je řízené, ale konec bude neřízený ... [velký smích]

165595

18.7.2008 7:36

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 165595

>Před těmi asi 4 roky jsem to tady docela od kdekoho "schytal"...
------
To jsem byl já, Mirda. Pamatujete si jěště na mne, Petře?
Vzpomínám si zcela jasně, že jste nám sliboval, že nám to utrpení skončí roku 2007. Živí budou závidět mrtvým! A nic! Stále si tady vesele ťukáme do klávesnice jako by se nechumelilo.
Nevyčítám vám, pane Petře. Vždyť vy jste jenom Nostradámovým poslíčkem a chodíte si takhle po zeměkouli a bez ověření hlásáte vnuknuté myšlenky slavného proroka z přelomu 16-tého století. Nicméně to však znamená, že pan Nostradámus se seknul v letopočtech. A ten útok na Irán?
Ano, je o tom zmínka ve verších slavného proroka. Je, nebo není?

Centurion 21, Quatrain 418. Osm lodí v zálivu...s ptáky ohniváky (letadlové lodě-snad?) se protáhne přes úžinu. Nebe se otevře, voda vystříkne až k oblakům a jedna z lodí zmizí v hlubinách oceánu. Tehdy nastane ten pravý humus.

Tady bych chtěl upozornit, že tohle proroctví bylo mnohými interpretováno nesprávně. Perský záliv totiž není oceán a humus není úžina Homuz. Tak nevím? Nakonec...i mistr tesař se někdy utne! ..... [velký smích]

165616

18.7.2008 12:34

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 165616

No jo, ono totiž Nostradamus se dost dobře pojistil - on totiž musel, šlo mu o život ! Napsal to tedy tak, že sice:

a)víme, co se stane,
ale
b)nevíme přesně, kdy se to stane !

Jenže - pouze malí proroci řeknou nějaké přesnější datum. Já jsem ještě menší, než malý prorok. A tak je to na mě, ten naprosto nevděčný úkol, abych říkal ty nejpřesnější data. Mě totiž snad již neupálí - věci totiž jsou již v chodu a tak by to ani nemělo moc smysl.

Indicie a symptomy jsou alespoň pro mě naprosto jasné ! A Nostradamus a jiní tzv. "Velcí proroci", tak oni přece nemohli nic říci na plnou hubu ! To by je chytli již tehdy, před třebas 500 léty, upálili by je a bylo by vymalováno. [velký smích]

Neměli bychom nic, nic bychom nevěděli. Takhle víme sice taky "skoro prd", ale i z toho mála se úsilovnou prací dá něco složit dohromady a určit kontury vývoje. Takhle přece pracují i rozvědky, odposlechové a dešifrovací služby celého světa. Na těch 3% rozluštěných slov a "vybásněném 97% zbytku" přece byly založeny rozhodnutí, která vyhrávaly války. Viz příhoda z druhé světové války - tam dešifranti na Havaji z několika indicií a z určitých symptomů sestavili předpověď, co udělá Jamamoto - že napadne Midway ! A Američané tu bitvu o Midway vyhráli - to možná rozhodlo výsledek války více, než bitva u Stalingradu.

Pane Mirdo - situace prostě zraje jako víno. A skutečnosti se postupně vyjevují i méně bystrým pozorovatelům. Mi stačí, že Nostradamus současnou dobu charakterizoval naprosto přesně. Jako dataci použil příznaky, které nemohla inkvizice před 500 léty ani omylem odhalit a tak to vyluštit, co to vlastně Nostradamus napsal. My - respektíve hrdopyšně ukážu na "já" - ale to již můžeme luštit.

Skutečně Nostradamu tuto dobu datoval rámcově dobře a situace je již zralá. Nevěřím již na odklad o další 4 roky ! Za ty 4 roky ale bude již po všem ... mimochodem se jedná o hóóódně vzpomínaný rok 2012 ... [velký smích]

165635

18.7.2008 23:45

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 165616

neseknul se Nostradamus, ale vykladači, verše jsou právě proto napsány tak, aby nepovolaná osoba nemohla způsobit víc škody než užitku, proto je dešifrovat předem může jen osoba povolaná (obdarovaná, podobně jako byl obdarován Nostradamus), ovšem ta z výše uvedeného důvodu dopředu nic nezveřejňuje

co se týče nastávajících OH, tak velká sedmička blízko milénia zakroužila, takže by to "něco" mohlo být "nadějné"

165673

19.7.2008 8:08

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 165673

>...neseknul se Nostradamus, ale vykladači...
-------
Pánové Gejdoš a anonymní 88. Co když to je všechno ale úplně jinak? Už jste četli tu "mytologicko-zázračnou" úvahu, která dáva do souvislosti vraždy Abrahama Lincolna a J.F.Kennedyho? Porovnává datumy, jména, názvy atd. Např. letopočet vraždy obou prezidentů 1863,1963...sekretářka Lincolna se jmenovale Kennedy a J.F.Kennedy cestoval ve voze Lincoln. Je tam asi deset takových "neuvěřitelných" náhod, až si člověk pomyslí: Ale kuš, to zavání nadpřirozenými silami. Že by si snad pán Bůh vyřizoval účty? Na to vám dám snadnou odpověď. Ano, někdo si tady na planetě na pána Boha hraje a je to obrovský vyznavatel a obdivovatel samotného satanáše - pan "baron" Rothschild.

Já už jsem se tady o tom párkrát zmiňoval, ale vy jste se upnuli na falešného proroka a mně - Mirdovi - tady nikdo nevěří. [chechtot]
Vysvětlím později. Dynastie rodiny Rothschildů si tady na planetě hrají na pána Boha již od poloviny 18-tého století. Ten první parazit-psychopat se narodil (myslím r.1743) a podvodem vydělal obrovské jmění, že mu i královská rodina v Británii začala zobat z ruky. Tento pán si usmyslil, že jednou - až se to podaří - potomek klanu Rothschildů se stane pánem zeměkoule. Na samotné špici pyramidy! (to je to oko nad pyramidou na obrázku jednodolarovky vytištěné Federální rezervní bankou, která je
rovněž v Rothschidově vlastnictví. Mimochodem....na té samé bankovce je latinský nápis - nový světový řád)

Jak ale ovládnout společnost na planetě?
První pokus byla francouzská revoluce. Komunismus, fašismus a globalizace jsou vědecky vypracovaná studia na "zakázku" onoho klanu. Co se kolem nás na planetě děje za posledních dvěstě let, je všechno plánováno a organizováno stejnými lidmi. Nic se neděje náhodou! Doposud se jim však jednu světovou vládu nepodařilo nastolit. Velká Říjnová "Revoluce" v Rusku - vedoucí k nastolení komunismu - byla plánována a financována Fed.rezervní bankou. Hitlerův otec Alois byl levoboček Rothschilda a toto by nám objasnilo Hitlerův rychlý vzestup do politické arény (jenom teoreticky - 1/4 jeho krve je tedy židovská). Hitler a jeho nacistická strana byla rovněž financována ze stejných zdrojů. Těmito finančními transakcemi se zabýval Prescot Bush (děda G.W.Bushe), který také zajišťoval dodávky zbraní fašistickému Německu. Začíná vám to zapadat dohromady? Pokud ne, tak ještě něco přidám. Obě světové války byly financovány - na dluh a úroky - stejnými lidmi. Bank of Frankfurt, Bank of England, Bank of France a Federální rezervní bankou. Všechny uvedené banky jsou soukromé banky vedené agenty Rothschilda.

První světová válka měla zaručit odlákání carské armády k úspěšnému provedení ruské revoluce (a nastolení NWO) a samozřejmě také rozparcelovat Evropu k jejímu snadnějšímu ovládnutí. Rozložit Rakousko-Uherskou monarchii ve smyslu - "...Automaticky kráceno

165680

19.7.2008 7:23

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 165680

- pokračování -

První světová válka měla zaručit odlákání carské armády k úspěšnému provedení ruské revoluce (a nastolení NWO) a samozřejmě také rozparcelovat Evropu k jejímu snadnějšímu ovládnutí. Rozložit Rakousko-Uherskou monarchii ve smyslu - "rozděl a panuj". Druhá světová válka měla stejný cíl. Fašismus měl ovládnout svět...zničit původní experiment - komunismus a nastolit jednu světovou vládu. Proč asi měli vojáci Wehrmachtu na bajonetech a na přeskách opasků nápis: "Gott mit uns"? (Bůh s námi) Nepřipadá vám to trochu jako Rothschildův sarkasmus? To je on, kdo si tady na planetě hraje na pána Boha a vojáci Wehrmachtu byli jeho "boží bojovníci" (další důvod byl - odlehčit jejich svědomí, ať se to řeže hlava nehlava a navíc s božím požehnáním).

A máme tady tu dnešní globalizaci - další Rothschildem vypracovaná studie k ovládnutí světa, což se právě odehrává před našima očima. Všechno plánováno - nic se neděje náhodou. A jak teď do toho zapadá náš velký mistr Marcel Nostradamus? (pokud si pamatuji?: 1503-1566) Další Rothschildův sarkastický žertík nejen pro jeho vlastní zábavu, ale jaksi připravit mravenečky (čti lidstvo) na planetě ve smyslu: "Co se dá dělat...je to náš dávno předpovězený osud...musíme se s tím už smířit...žádné šprajcování nepomůže...sám mistr Nostradámus to předpověděl". Ano, vážení. Rothschild skoupil veškeré dostupné výtisky veršů pana Nostrodama, nechal je upravit (přizpůsobit) a předhodil upravené davům. Je to podvrh! A pochybuji, že se někomu dostal do rukou ten původní originál. To byste se musel někdo z vás nechat najmout jako pokojská v sídle pana "barona" Rothschilda a trochu mu tam prohrábnout tu jeho knihovnu. Nechtěl jsem vám pánové kazit iluze, ale situace je natolik vážná, než abychom se zabývaly veršíky a poezií falešných proroků. A to přitom nejsem popíračem velkého mistra Nostradama.

Pokud vám tohle připadá jako spiklenecká teorie, tak se spolu shodneme. I já to tak vidím. Je to Rothschildovo spiknutí k nastolení jedné světové vlády. A teď už jenom tento můj příspěvek nějak napasovat k tématu článku, ať nejsme OT.

Profesor Sheldon S. Wolin nám popisuje průběh a následky velkého plánu - Project for the New American Century vedoucí k nastolení jedné světové vlády. Pochybuji, že pan profesor nezná skutečnou historii a její souvislisti na události dnešních dnů. Jeho analýza (Democracy Incorporated) je sice podrobné a rozsáhlé dílo a dokonce i řešení problémů kapitalistické společnosti dává naprostou logiku, ale za současného stavu je stejně neuskutučnitelné. Proč neodstranit příčiny?...a tady už pan profesor ztrácí odvahu. Následky se už postupně a přirozeně samy upraví. Nazval bych to úmyslné mlžení a typická ukázka amerického školství - mlžit, mlžit a mlžit.

165681

19.7.2008 22:09

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 165681

Pane Mirdo, to je mi líto, že máte až tak paranoidní smýšlení s tím mistrem Rothschildem ! Jistěže by bylo dokonce možné, že by nechal zfalšovat Nostradama. Dokonce i všechny další "Velké Proroky" - to by totiž musel udělat taky ! Musel by nechat zfalšovat ale i Bibli ... [chechtot] nemůžu se nezasmát.

Není dáno žádnému hlupákovi, aby správně pochopil všechna ta "Velká Proroctví" ! Velká proroctví nelze falšovat, protože mají charakter hologramu a ten se nedá jen tak poškodit, to si pane Mirdo pamatujte ! A kousek vedle vyšiluje jistý pan vodnik007 - cituji: Nostradamus psal takove blaboly, ze kdyz obcas vystrizlivel, se musel divit co sam napsal.

Doporučil bych tomu pánovi, aby on sám tolik nechlastal. Hnus - znalosti nula a takhle přemýšlet !

165707

20.7.2008 4:18

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 165707

>Pane Mirdo, to je mi líto, že máte až tak paranoidní
>smýšlení s tím mistrem Rothschildem !
------
Petře, já bych to v žádném případě nenazval paranoia, ale vědomosti. Možná jsem vás teď opět rozesmál, ale tohle mi dává větší smysl než různé interpretace veršů pana Nostradama. Mimochodem...ta informace o dvojím vydání Nostradama se dostala ven od jedné Rothschildové služebné. Pan "baron" musel znenadání odejít a na stole v knihovně pokojská objevila dvě stejné knihy a poznámkový blok. Bylo to Nostradamovo proroctví. Na první pohled stejné knihy, ale obsah se lišil. Stejné kapitoly, ale jiné verše. Možná právě k tomu se vyjádřoval vodnik007 - opakuji citaci: Nostradamus psal takove blaboly, ze kdyz obcas vystrizlivel, se musel divit co sam napsal. Asi by se divil, kdyby četl tu vylepšenou verzi.

>...Dokonce i všechny další "Velké Proroky" - to by totiž musel >udělat taky ! Musel by nechat zfalšovat ale i Bibli ... >nemůžu se nezasmát.
-------
O to další se postarala církev. Sám jste jistě slyšel o rukopisech Královehradeckém a Zelenohorském? T.G.Masaryk podrobným studiem zjistil, že oba jsou podvrhy. Jistěže byla i Bible několikrát přepsána (nepíši zfalšována). Nový zákon už ale rozhodně neopisuje Starý zákon. Stejně tak Tora a Talmud se vůbec neztotožňují. Vatikán vytvářel změny podle libosti a pro vlastní výhody. Vymýšlel si proroky a události. Vymýšlel nová náboženství a to proto, aby se dalo s lidmi snadno manipulovat. Prorok Mohamed islámského náboženství sice kdysi žil, ale nebyl to žádný prorok, jenom si ho Vatikán vytvořil.
Stejně tak Islám. Zacharias Sytchin napsal svou knihu "Planeta X-Nibiru" až na základě instrukcí Vatikánu (to je ten rok 2012 - tak uvidíme?). Ohledně proroctví Edgar Casey-ho jsem se nikde zatím nedočetl, ale nijak usilovně po tom nepátrám.

>Není dáno žádnému hlupákovi, aby správně pochopil
>všechna ta "Velká Proroctví" ! Velká proroctví nelze
>falšovat, protože mají charakter hologramu a ten se nedá jen
>tak poškodit, to si pane Mirdo pamatujte !
-------------
Nechci urážet sečtělého člověka, ale připadá mi to poněkud na hranici schizofrenie. Hologram? Holografie? Přenos informací pomocí frekvenční modulace? Projekce obrazů přímo do dutiny lebeční? Všechno je možné. Lidský mozek má neskonalé schopnosti, ale zatím toho nedokážeme využít. Snad jedině působením halucinogenních drog v kombinaci s alkoholem? Viděl jste film "Rainman"? (Dustin Hofman v hlavní roli). Natočen na základě skutečné události, kdy dotyčný muž byl postižen zkratovým deficitem mozku a vyvinul tímto neuvěřitelnou fotografickou paměť. Tomu však už psychiatři říkají schizofrenie. Chcete mi snad naznačit, že máte stejné schopnosti, pane Petře?

Zajímám se o náboženství a dokonce jsem se v průběhu svého života do několika z nich vplížil osobně. Nehledal jsem cestu, ...Automaticky kráceno

165711

20.7.2008 5:13

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 165711

- pokračování -

Zajímám se o náboženství a dokonce jsem se v průběhu svého života do několika z nich vplížil osobně. Nehledal jsem cestu, ale poznání a myšlenkové pochody "těch oddaně zúčastněných". Jsem stále ateista, ale s otevřenou mysli, respektem a pochopením ke druhým. Takže to tímto uzavřeme a zase někdy naslyšenou. Snad roku 2013 - pokud se toho všichni ve zdraví dožijeme?

165712

20.7.2008 17:35

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 165712

Pan Gejdos ma pravdu ze vsech civilizacnich okruhu vsecky velke vize smeruji do jednoho casoveho obdobi, plus minus kdyby 20 let. Lze ovlivnit neketere casti, ale je to jakoby jste chtel rucnikem zakryt slona. Rostchildove nebyli a nikdy nebudou pany casu, aby dokazal zatajit tuto velkou zpravu, ktera nam je urcena, at uz odesilatel je kdokoliv.

165745

20.7.2008 20:55

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 165745

Navíc - aby šlo tu zprávu zfalšovat, musel by falšovatel být na obdobné či dokonce vyšší úrovni, jako autor té původní zprávy. Pokud by pan baron Rothschild na té úrovni skutečně byl, potom by vše bylo samozřejmě možné. To ale je již jiný případ !

Nebylo by se o čem bavit - byla by totiž potom právě ta "Rothschildova zpráva" onou zprávou, kterou tady aktuálně luštíme a která se jednoznačně naplňuje. Je to tedy "prašť jako uhoď", není-liž pravda. Pro ilustraci - je přece v konečném důsledku lhostejno, jestli požijeme ovoce, které jest jablkem a my jej nazýváme jablkem, nebo požijeme ovoce, které jest jablkem a my jej nazýváme hruškou.

Nakonec totiž stejně nevíme, zda to naši předkové nezvorali a hrušky nenazvali mylně jablky a jablka hruškama...[velký smích]

Tady je třeba upozornit na jedno - totiž, že tato problematika má jinou váhu pro člověka, který ví a zase jinou pro člověka, který nic neví. Člověk, který nic nevi, neví ani, že neví. Plyne z toho mnohé.

165763

21.7.2008 12:51

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 165763

>Navíc - aby šlo tu zprávu zfalšovat, musel by falšovatel být na obdobné či dokonce vyšší úrovni, jako autor té původní zprávy. Pokud by pan baron Rothschild na té úrovni skutečně byl, potom by vše bylo samozřejmě možné. To ale je již jiný případ !
Zkuste se na to podívat ještě jinak.
Plán na ovládnutí světa je prastarý. Souvisí se vznikem prvních říší a velkých náboženství. Zdá se, že je od té doby velice pečlivě studován a využíván.
Historii, kterou obvykle známe, vždy někdo upravil ke konzumaci. Má to svůj velký smysl. To co bylo, opravňuje k tomu, co má být. Tak se tvoří právo, státy a říše. Tak se dělá moc. Je to o velice promyšleném plánování. A čím déle, tím lépe. Není důležité co se stalo, ale co si myslíme, že se stalo. Ten kdo je ve vleku událostí a zná jen co bylo včera a zajímá ho jen dnešek, je bez šancí takto budované moci vzdorovat.

Když se rodina Bauerovic vzmohla ke svému parazitickému impériu, potřebovala se dát dohromady s jimi podobnými. A tento povedený kroužek začal být posedlý tím, jak se buduje moc. A jsme už krůček k tomu, u koho se asi tak mohli učit, a odkud čerpat. Každé impérium se stává v tomto momentě inspirací. Včetně toho posledního římskokatolického. A archiv Vatikánu je jistě velice hlubokou studnicí (kdo se tak asi stará o nedostupnost písemností z celého světa…).
Od pradávna si mocní nechávali prorokovat budoucí svět. Plánovali to tak pro své potomky, zajišťovali jim tak budoucí moc. Otázkou ovšem zůstává, jestli se pak sami nestávali nástrojem oněch neviditelných plánovačů, kteří se tak stávají vlastně neviditelnou hybnou silou dějin.
Myslet si, že se nám mohou dostávat do ruky pravdivé informace jak o světě minulém, tak i budoucím sice můžeme, ale je stále na nás, jak s poznatky naložíme. Nesmíme si nechat vzít vlastní sílu spolupodílet se na svém osudu.

165806

21.7.2008 5:07

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 165745

>Pan Gejdos ma pravdu ze vsech civilizacnich okruhu vsecky velke
>vize smeruji do jednoho casoveho obdobi, plus minus kdyby 20 let.
-----
René, které velké vize máš na mysli? Biblickou apokalypsu, nebo jinak armagedon? Jinými slovy - konec lidské civilizace. Možná by bylo zajímavé zjistit přesné datum, který bible uvádí. Je to dva tisíce let po narození Ježíše Krista? Možná bychom se měli i zeptat: Kdo to byl Ježíš Kristus? Byla to skutečná osoba a nebo mytologický vzor k motlitbám a naděje ke spasení. Ježíš údajně musel zemřít pro naše hříchy. A já se zase zeptám: Koho hříchy?
Nebylo to náhodou všechno vymyšlené k ovládání lidí? Sám ses tady zmiňoval o videu Zeitgest. Není to snad dostatečně přesvědčivé, že svět je o něčem jiným a nikdo není hlídán nebo opatrován nějakou nadpřirozenou silou a každý si musí pomoci sám.

Já vím...ty jsi věřící a tohle téma se může zdát pro věřící lidi příliš ožehavé. Tohle je naopak moje náboženství. Já totiž věřím svým očím a logické představě o životě. Ještě k té bibli.
Kdo ji napsal?...kdy ji napsal?...kdo ji revidoval?...kdo ji editoval?...Co bude snad jediná tutovka je nakladetlství a rok vydání. Mně osobně tohle nestačí, abych tomu dával příliš velkou váhu. Mimoto - Vatikán je lóže svobodných zednářů a jedou v tom "velkém plánu" společně s ilumináty (satanisty) a to je právě ten klan rodin Rothschildů, Rockefellerů, Wartburgů, Schiffů a dalších a to po mnoho generací. Stačí jenom hledat a číst. Kdo hledá - najde. Pokud existují jiné zdroje předpovědi konce naší civilizace (např. Nostradamus, Sibyla a jiní) s přesností plus mínus 20 let, to nevím. Co však vím, že takových předpovědí bylo ve druhé polovině dvacátého století již poměrně hodně a doposud si tady stále ještě ťukáme do klávesnice. Další zdroj pravděpodobně inspirovaný biblí, který předpovídá konec civilizace ve formě nám známé, je: Project for the New American Century - Nový světový řád, neboli také - jedna světová vláda a tím civilizace končí. Změní se na otrokářský řád. Již se o to snaží celé minulé století, počínaje Ruskou revolucí (1917), ale doposud se jim to nepovedlo. Takže musíme jenom doufat, že jsou to břídilové a neuspějí.

>...Lze ovlivnit neketere casti, ale je to jakoby jste chtel rucnikem zakryt slona. Rostchildove nebyli a nikdy nebudou pany casu...
------
Jednak jsem si myslel, že si spolu tykáme, tak buď je to vzájemné a nebo se přizpůsobím. René, dynastie Rothschildů je tady od prvního psycho-parazita (1743-1812), do dnešního dne. Po celé generace se řídí příkazem/nařízením/návodem toho prvního - Meyer Amschel Rothschild, rozený Bauer (Německý žid), jak udržet majetek v rodině a pozici ve společnosti i za cenu sňatků v rodině, což se i uskutečňovalo. Nejmladší je David René de-Rothschild (nar.1979), který obhospodařuje anglickou vě...Automaticky kráceno

165786

21.7.2008 5:23

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 165786

- pokračování -

Nejmladší je David René de-Rothschild (nar.1979), který obhospodařuje anglickou větev bankovnictví. Takže bychom i mohli říct - ano, jako rodinný klan jsou pánem času už přes dvěstě roků a úspěšně pokračují v odkazu pradědy v nastolení jedné světové vlády, ať už to Nostradamus předpověděl, či nikoliv. [velký smích]

165787

21.7.2008 6:13

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 165787

Rgveda je povazovana za nejstarsi knihu sveta, je minimalne stara 3000 let. Kdo by ji mohl zmanipulovat? Kdo mohl zmanipulovat treba stare Maye nebo legendy Hopi? Kdo roztavil pisek v Mohadzodaru? A kdo je schopen protahnout na elipsy drahu treba Jupitera? Rotschild nebo nejaky jiny clovek? Videl jsem Zetgeist minimalne desetkrat, pokud logicky vyvratil existenci Krista, tak bych to potreboval vylozit po lopate.

Moje chapani Boha je vsak mimo jedno konkretni nabozenske vyznani, takze ani neexistence velkeho proroka Krista, pro nekoho posledniho tedy spasitele na tom nemuze nic zmenit. Ale rad si poslechnu dukazy vylucujici jeho existenci. Vim o kumranskych svitcich, o selekci evangelii o fatimskem proroctvi, o nikajskem koncilu, o prvnim schizmatu v krestanske cirkvi, o falzifikaci v nekteryc pramenech, i o absenci Krista u velkych rimskych historiku tohoto obdobi.... Ale dukazy o neexistenci mezitim nejak nejsem schopen videt.

To jenom mocni vyuzili zakladu velke vize a zdeformovali jak se jim hodilo do kramu. Muze byt, ze to udela pozdeji Rotschild s Nostradamovym proroctvim. Vize ja vsak mnohem vice nez nejaky armagedon. A pojem pan casu? Nemam chut se opakovat. Napsal jsem to konkretneji v diskusi na foru o Nostradamovi. Jenom si na zaver rypnu. Musel by se skutecny pan casu bat treba stari? [mrknutí jedním okem]

165790

21.7.2008 6:41

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 165790

René...já nic nevylučuji. Jenom tady píši to, co jsem četl (a to z několika různých zdrojů), co mi vytváří logiku a čemu já osobně věřím. Navíc to tady předkládám jako úvahu. Myslím, že jsem začal tuto větev těmito slovy: A není to náhodou trošíčku jinak? Knihu "Rgveda" neznám - nemohu posoudit. Manipulování s fakty a tím pádem i s lidmi se děje od nepaměti, co je člověk člověkem a pokaždé ve prospěch toho manipulátora. Čemu tedy věřit? Že ano? Ty volby papeže - černý a bílý kouř z komína je jenom divadélko pro veřejnost a věřící. Papež je přitom již předem vybrán. Stejně tak i prezidenti mnoha zemí. Volby jsou jenom zástěrka předstírané demokracie. A co se týká Ježíše Krista? Osobní názor jsem měl již předem vytvořený, ale Zeitgeist mi to jenom potvrdil. Kdybych v té době žil a podal si s ním ruku, potom teprve mohu říct - ano byl to skutečný člověk z masa a kostí. Takhle nevím, ale věřím tomu, co jsem již napsal. Na Nostradáma - budu si muset na fórum odskočit a poučit se. K tomu rýpnutí. Nemohlo by to být trochu hlouběji? Nepochopil jsem to. Bát se stáří? Pán času? Myslíš tím pána boha? Kdo se bojí stáří jsou otroci majetku. Lidé, kteří nahromadili bezpracně majetek, mají se jako prase v žitě a jsou zajištění na několik generací. Těm se asi zatraceně nechce opustit zemské statky - můj názor bez životních zkušeností. [velký smích]

165792

21.7.2008 16:02

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 165790

Sakra, ja si na tom nazvu staroindickeho mesta zlomim snad i klavesnici.Mohenžo-daro. To je dulezite pro zajemce na vyhledavani odkazu, takze se omlouvam. [zahanbení]

165811

21.7.2008 18:37

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 165811

Zajímalo by mne jaké proroctví z Rigvédy máte na mysli? Doba trvání epochy bohyně Kálí? Jinak souhlasím, že ta "synchronicita" těch proroctví něco naznačuje. Pokud se dnes lidstvo sjednocuje, vzniká vlastně nová kvalita, jakoby "něco navíc", a to nepochybně někdo v éteru mohl v minulosti uvidět. A popisovat to jako zlom, "konec (starého) světa"...popisovat ve fyzických obrazech (válka...) duchovní změnu, proces, která ale brána do důsledku je fyzická, protože (tvrdím já)éter jsou vlastně síly vědomí získané z fyzična ("proměnění" ), jen díky našemu fyzickému světu mohu ten éter prožít konkrétně tedy "fyzicky" (=v pravém významu toho slova vlastně, "mystik je největší materialista" ). A ten náš fyzický svět bude celý takto proměněn postupně. Je jen zrcadlem toho skutečného "fyzična", které je jako "éter" podkladem pod všemi věcmi a drží je pohromadě a námětem vesmíru je jeho zvědomnění, "vyslovení", tedy "zjevení".(A to by byl přesný opak gnostiky, která odhlíží od fyzického světa, dějin...tedy času, a chce se vracet kamsi zpátky...nakonec do nevědění.)

165820

22.7.2008 3:03

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 165820

Kali-yuga? Zelezny vek? Ale jak ho pocitat? Ktera datace je spravna? Moje znalosti jsou celkem na povrchu, pouze jsem trochu premyslel a overoval neco co mi bylo receno z Velikovskeho. Ale i ten letmy dotek, staci k tomu, ze vsechna snaha o vyuziti, manipaluci ci deferomaci je marna. Ten kdo si zahrava s "Missionaria Protectiva" nechape jake sily dava do pohybu. Neco, co lze iniciovat, ale zije to vzdycky svym zivotem bez moznosti kontroly, obvzlast pokud neni tvurcem teto "Missionaria Protectiva", ale i samotni tvurci jsou mimo hru. Koneckoncu i Kwizatz Haderach v Dune byl pouhym statistou, i kdyz vidoucim potencialni moznosti, avsak jiste ne vsechny.

165845

21.7.2008 5:58

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 165787

Ale jo, tykame si Mirdo. Zvyk je zelezna kosile. [smích]

165791

19.7.2008 18:09

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 165616

"pan Nostradámus se seknul v letopočtech. A ten útok na Irán?
Ano, je o tom zmínka ve verších slavného proroka. Je, nebo není?

Centurion 21, Quatrain 418. Osm lodí v zálivu...s ptáky ohniváky"

Nostradamus psal takove blaboly, ze kdyz obcas vystrizlivel, se musel divit co sam napsal. V tehdejsi dobe nikdo nemohl pochopit takove zvasty a dnes je k tomu mnoho prikresleno aby to jaksi souhlasilo. Takovym zpusobem muzeme vestit i z telefonniho seznamu. Vzdyt daleko jasnejsi Bibli lusti mnoho vzdelancu a stale nejsou schopni najit jednu cestu k "pravde".
Z Nostradama je dnes velky byznys, ktery bere lidem cas rozume myslet.

Ja se na ten rok 2012 docela tesim. [cool]

165701

20.7.2008 21:07

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 165701

"Ja se na ten rok 2012 docela tesim."

no, ve světle tamilských proroctví(staré až 5000 let), z nichž některé sesbíral Thomas Ritter v knize Proroctví o Evropě:

"Vlivné kruhy v USA i Evropě věřily po celá desetiletí, že svět je hrou, při níž rozhoduje chamtivost a vlastní prospěch. Dojdou však k trpkému poznání svého omylu a stanou se obětí kruté hry iluze hmotného světa, májina závoje. Pozemský svět není nekonečný a stejně tak není bez hranic ani lidské štěstí, ani neomezený ekonomický růst. Systém narazí na limitující hranici.

V roce 2012

-zkolabuje finanční systém USA. Stát již nebude schopen dostát svým závazkům vůči osobám, které zaměstnává. To povede k řetězové reakci a chaosu v celé společnosti. Řada obchodů, továren a bank zkrachuje, stále víc lidí bude bez práce, a tím i bez obživy. Ve velkoměstech bude docházet k nepokojům a rabování, ozbrojené bandy budou řádit také na venkově. Lidé budou umírat. Vláda se pokusí dostat situaci pod kontrolu nasazením loajálního zbytku armády, což se jí ovšem podaří jenom zčásti. Hospodářská situace tak povede k poměrům, které budou připomínat občanskou válku. Tato situace potrvá až do poloviny roku 2017. Pak zasáhnou vojenské jednotky spřátelené země na severu
(pozn.: Kanada)a nastolí opět pořádek. Nepokoje budou největší od dob občanské války v 19. století, jenže tentokrát proti sobě nebudou bojovat sever a jih, nýbrž východ a západ USA.

-V evropských metropolích dojde k bouřím, jejichž terčem se stanou převážně cizinci
(pozn.: asi hlavně muslimové, ale i afričtí a asijští přistěhovalci), kteří se zde v minulosti usadili. Zvlášť krvavé boje propuknou v Paříži a Římě, ale také v Madridu, Londýně a Praze.

Nepokoje v Německu a Evropě potrvají do podzimu roku 2016. Pak budou ukončeny zásahem ruských a čínských vojsk, o který požádají evropští vládci."
(T. Ritter: Proroctví o Evropě, str. 145-146)

Afghánistán:

"Zpočátku se bude zdát, že tažení USA je úspěšné, dlouhodobě však jejich plány ztroskotají. V době od roku 2008 do roku 2012 se USA z Afghánistánu postupně stáhnou a budou si muset přiznat neúspěch."

(T. Ritter: Proroctví o Evropě, str. 135)

Vatikán:

"Nový hlavní představitel této církve bude pocházet z Německa a jeho jméno bude "Požehnaný". Zůstane v nejvyšším úřadě po dobu asi osmi let." (T. Ritter: Proroctví o Evropě, str. 139)

Joseph Alois Ratzinger - Benedictus XVI. (tj. požehnaný)

začátek pontifikátu 19. dubna 2005, konec tedy cca r. 2013

"V Římě ( pozn.: r. 2012) vezmou lidé útokem i sídlo hlavy katolické církve. Papeži se zprvu podaří uprchnout, později ale padne do rukou povstalců, kteří na něj nastraží léčku."

(T. Ritter: Proroctví o Evropě, str.146)

těšte se pane [velký smích] [mrknutí jedním okem]

165769

20.7.2008 21:33

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 165769

apropo- umí tu někdo dobře německy?

měl bych něco málo o Íránu z téhož zdroje, ovšem nepřeložené

[smích]

165771

18.7.2008 15:20

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 165595

>
>Čili pane vodnik007, možná to je řízené, ale konec bude
>neřízený ... [velký smích]
Možná vhodnější než mluvit o řízených procesech by bylo hovořit o vytváření podmínek.

A to jistě zvláště američtí burziáni vytvářením podmínek - modelováním společenského prostředí cenou ropy a potravin - dělají. Sám bušihlav hovořil o tom, že současná cena ropy je uměle navozená, není důvodná. Před rokem a půl stál barel kolem 60 USD, dnes je cena na 140 USD. Tak moc se zatím ani americká ekonomika, ani dolar, nepropadly. Na krizi hypoték a na finanční krizi prodělávají (kromě obyčejných lidí) banky, olejáří však mají ohromné zisky. Jak ty ztráty, tak ty zisky, platí lidé - především američané. Jak na cenách zboží, tak daněmi (sanování bank). Životní úroveň američanů se tedy propadá a bude stále víc. Trend je zcela zřejmý. USA jsou odsouzeny k zániku vnitřním rozvratem. Americká vláda s tím mnoho dělat nemůže, může pouze ovlivnit, jak umírající kobyla bude kolem sebe kopat a tedy koho a v jakém rozsahu vezme do hrobu sebou, případně ještě rychlost sešupu.
Vláda je však jen pouze nástroj finančních kruhů. Možná Pehe nebo nebo náš černý kníže by mohli poskytnout bližší informace, jak je sešup organizačně zajištěný. Účastnili se přece posledního jednání světových mocných. Tak snad špicovali uši a něco o tom vědí. Kníže je zatím stále ve vládě a tak by mohl naší vládu nasměrovat k nějakým opatřením, aby náš dopad nebyl zbytečně moc tvrdý. Tedy pokud členové vlády najdou nějakou chvilku mezi zabezpečování svých prebend a hmotných statků i na věci veřejného zájmu pro obyčejné lidi.

Jistě má kníže i promyšlená opatření, jak v letošní zimě zajistí, aby lidé nemrzli v případě, že parlamentem projde dohoda o americkém radaru. Po omezení dodávek ruského plynu nás sice zdravice amerického prezidenta zahřeje u srdce, ale nohy a ruce nám nezahřeje.

165648

18.7.2008 16:15

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

stanko74 195.?.?.?

Reakce na 165648

>Sám bušihlav hovořil o tom, že současná cena ropy je uměle navozená, není důvodná. Před rokem a půl stál barel kolem 60 USD, dnes je cena na 140 USD. Tak moc se zatím ani americká ekonomika, ani dolar, nepropadly.
Práve ste trafil klinec po hlavičke, dolár je krytý ropou, cena ropy bezdôvodne stúpa, dolár súčasne strmo klesá...
...kde by bol v skutočnosti dolár a americká ekonomika ak by boli ceny ropy reálne?
Keď si toto človek dá dokopy, tak mu dojde, že kobyla už kope... [mrknutí jedním okem]

165651

19.7.2008 4:33

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

karel4u 201.?.?.?

Reakce na 165651

Cena ropy je hnana nahoru hlavne diky takzvanym futures. Je to proto, ze neni kam dat penize nez do ropy, protoze jine akcie nefunguji.
prestehoval jsem se do mexika a je me tu dobre. Je to neuveritelne sledovat ten rozdil v kulture, a ty zenske. Je to jako pohadka.

165678

19.7.2008 8:58

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 165678

>Cena ropy je hnana nahoru hlavne diky takzvanym futures. Je to
>proto, ze neni kam dat penize nez do ropy, protoze jine akcie
>nefunguji.
-----------
Ano, takhle se nám to různě zdůvodňuje, ale není až tak docela pravda. Ten kdo určuje ceny ropy, tomu na akcionářích nezáleží a hodnota produktu není závislá na prodaných akciích. Jistě...investice (kupování akcií) relativně zvyšují hodnotu korporace (assets), ale to ještě neznamená, že současně zvyšují hodnotu výrobku. Jsou to jenom peníze navíc k investičním účelům a nebo také k tunelování (příklad Enron).

Jediná bezpečná a zaručená investice v této době je zlato, stříbro, platina a diamanty, pokud tedy jsou peníze na ulití?

> prestehoval jsem se do mexika a je me tu dobre. Je to
>neuveritelne sledovat ten rozdil v kulture, a ty zenske. Je to
>jako pohadka.
--------------
Karle, tato pohádka nemusí skončit se šťastným koncem. Daleko jsi neuniknul. Roku 2010 se plánuje založení Severoamerické unie. Mexiko, Spojené státy a Kanada - jedna velká země - jeden veliký bordel. Tím pádem jsi sice pryč od domova, ale stále ještě doma. Jsem rád, že jsi se ozval. Měl jsem obavy. Jak jistě víš, v San Diegu a v Tichuaně a vůbec v pohraničních oblastech s Mexikem zuří pouliční boje drogových kartelů. Začíná přituhovat.
[mrknutí jedním okem]

165685

19.7.2008 12:01

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

stanko74 213.?.?.?

Reakce na 165678

>Cena ropy je hnana nahoru hlavne diky takzvanym futures.
...tie futures by si zaslúžili najväčší metál, aký vo Washingtone nájdu. V súčasnosti pre udržanie hodnoty dolára neurobil nikto viac.

165693

19.7.2008 16:00

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 165693

>V súčasnosti pre udržanie hodnoty dolára neurobil nikto viac.
-----------
Možná, že by se našel i někdo jiný?

Vložený obrázek

165697

19.7.2008 17:26

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 165648

Čili pane vodnik007, možná to je řízené...
Možná vhodnější než mluvit o řízených procesech by bylo hovořit o vytváření podmínek.

Samozrejme ze nikdo nesedi za volantem. Vytvareni podminek zezadu, v anglictine se tomu rika "hindmost", ma sve vyhody. Osoby mene, ci uplne nezname mohou v zakulisi pusobit dele nez 4-8 let, ktere ma k dispozici kasparek sedici na trune.
Napriklad financni genius Alan Greenspan pusobil temer 20 let a nezalezelo, jestli na trune sedel republikansky, ci demokraticky prezident. Jeho celkova "think-tank" kariera od 1948 dodnes neni jediny priklad.

165700

17.7.2008 13:47

Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

panchimp 213.?.?.?

Komunismus, kapitalismus, feudalismus, demokracie, diktatura a další systémy jsou odsouzené k neúspěchu jednoduše proto, že každý pracuje s pořád stejným lidstvem, ve kterém vždy budou nějací chamtivci, blbci nebo zlosynové, kteří dovedou potopit jakkoli šlechtnou myšlenku. Ať už byl základ jakýkoli, vše skončí stejně: u silné menšiny a slavé většiny.

165570

17.7.2008 14:58

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 165570

Jakýsi pan Oliver Curry, profesor na London School of Economics dokonce předvídá, že právě začíná dělení lidského druhu na dvě větve. Jeho teorie o oddělování druhů se opírá o dřívější rozdělení šimpanzů a lidí.

V prvé větvi zůstane stávající většina "prostých lidí". Tito lidé začnou připomínat domestikovaná zvířata, která nejsou schopná bez cizí pomoci přežít. Druhou větev bude tvořit malé množství tvořivých, geneticky kvalitních, inteligentních a relativně zdravých lidí.

K oddělení obou druhů údajně vedou rozdíly v životní úrovni a také pečlivý výběr sexuálních partnerů mezi příslušníky druhého druhu.

Pěkná teorie, neníliž pravda?

165574

17.7.2008 15:49

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

stanko74 195.?.?.?

Reakce na 165574

>Jakýsi pan Oliver Curry, profesor na London School of Economics
[chechtot] ...pán ekonóm fušujúci do antropológie je iste odborník. Nebude on niečo ako prognostik? Závidím tomu pánovi, musí to byť paráda, živiť sa koko*inami. [velký smích]

165575

17.7.2008 17:00

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

google 84.?.?.?

Reakce na 165575

>Závidím tomu pánovi, musí to byť paráda, živiť sa koko*inami.

o co väcsie potesenie pre autora, vediet, ze sa nasli kokoti, ktori tie jeho kokotiny
nielen citaju, ale este aj rozsiruju dalej po svete... [oči v sloup]

165580

18.7.2008 1:58

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 165580

stanko, samozrejme mam na mysli Vojtu-Holofojtosa.
len aby nedoslo k omylu. [mrknutí jedním okem]

165608

18.7.2008 7:50

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 165580

>...je vediet, ze sa nasli kokoti, ktori tie jeho kokotiny
>nielen citaju, ale este aj rozsiruju dalej po svete...
-----
Pane kolego, ve většině případech si cením vašich důvtipných i humorných reakcí, ale v tomto případě vám musím oponovat.
Vojta má pravdu. On totiž neví, jak nám tady v diskuzi sdělit tu jeho postupnou přeměnu, tak použil "kokotiny" o domácích zvířátkách popsané někým jiným. Tak tedy ještě jednou:
Vojtovi už pomalu začíná narůstat ovčí vlna. [velký smích]

165617

17.7.2008 16:13

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 165574

[velký smích] [chechtot]
>K oddělení obou druhů údajně vedou rozdíly v životní úrovni a také pečlivý výběr sexuálních partnerů mezi příslušníky druhého druhu.
Také jsem si všiml, že ti na předměstí se nějak mění, prodlužují se jim lýtkové kosti a zkracují palce. Zcela nový druh...
Budu si ještě jednou muset pečlivě prohlédnout svou partnerku, zdali se u ní neprojevují nějaké příznaky pokleslého druhu, mládě by pak mohlo inklinovat třeba k bídě a poflakování na předměstí...

165578

17.7.2008 19:44

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 165574

Něco trochu jako Konec civilizace od Huxleyho?

165588

17.7.2008 22:50

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 165588

Podobnost zde vskutku je, pane Yamato. Jde sice jen o teorii. Přesto bych se nad ní zamyslel.

Údajně upadá všeobecná vzdělanost lidí. Přibývá lidí funkčně negramotných. Lidé ztrácejí zájem o společné záležitosti a ignorují trápení druhých. Stále častěji hledají příležitost užít si HNED TEĎ lákadel života a kašlou na budoucnost. Nedbají o své zdraví (otylost). Vzrůstá povrchnost a neodpovědnost. Tedy to vše v rozvinutých zemích a v průměru. Nejsou to zřetelné příznaky úpadku určité skupiny lidí?

I zdejší diskuze ukazují rostoucí neschopnost mnohých porozumnět stále složitějším souvislostem fungování světa. Vždyť jak snadné je označit třeba tento problém za koko.inu. Nebo jej ironizovat.

V případě rozvětvení živočišného druhu nejde o žádný krátkodobý proces. Jako vždy v evoluci bude zapotřebí stovek či tisíců generací, aby došlo k definitivnímu odštěpení. Ovšem historický precedens zde je. Šimpanz a člověk měli bezpochyby společného předka.

165597

17.7.2008 23:57

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

mtk 80.?.?.?

Reakce na 165597

>
>Údajně upadá všeobecná vzdělanost lidí. Přibývá lidí
>funkčně negramotných. Lidé ztrácejí zájem o společné
>záležitosti a ignorují trápení druhých. Stále častěji
>hledají příležitost užít si HNED TEĎ lákadel života a
>kašlou na budoucnost. Nedbají o své zdraví (otylost).
>Vzrůstá povrchnost a neodpovědnost. Tedy to vše v
>rozvinutých zemích a v průměru. Nejsou to zřetelné
>příznaky úpadku určité skupiny lidí?
>I zdejší diskuze ukazují rostoucí neschopnost mnohých
>porozumnět stále složitějším souvislostem fungování
>světa. Vždyť jak snadné je označit třeba tento problém za
>koko.inu. Nebo jej ironizovat.
>

Jak vystřižené z Protokolů. Teď ještě pojmenovat ty "určité skupiny lidí" [smích] [mrknutí jedním okem]

165599

18.7.2008 2:01

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 165597

>Ovšem historický precedens zde je. Šimpanz a člověk měli
>bezpochyby společného předka.

pan Holovojtos, chcete snad tvrdit, ze vy mate s clovekom spolocneho predka? [chechtot]
skutocne tazko uverit. [oči v sloup]

165609

18.7.2008 16:10

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

stanko74 195.?.?.?

Reakce na 165597

>Vždyť jak snadné je označit třeba tento problém za koko.inu. Nebo jej ironizovat.
Nie som síce dogmatický Darwinista, ale predstava, že 4 milióny rokov(?) vývoja ľudského druhu z opice(?) degraduje niekoľko desaťročí dekadentného spôsobu života štatisticky nevýznamnej skupiny ľudstva, vyslovená vzdelaným profesorom pôsobiacim na ekonomickej škole, mi pripadá komická. V žiadnom prípade som svoj predošlý príspevok nemyslel osobne.
Nakoniec, predstavu o ďalšom vývoji človeka, napr. bielej rasy, si asi dokáže urobiť každý sám. Naši predkovia boli pred pár storočiami drobci, naši potomkovia nás prerastajú a priemerný vek sa stále zvyšuje. Celý proces závisí od životných podmienok a dostatočného prísunu živín. Pochybujem, že by za to mohla úroveň vzdelania alebo charakterové vlastnosti.
Inak súhlasím s názorom, že súčasný trend predstavuje úpadok v spoločenskom zmysle, ale dôležité je zamerať sa na príčiny ak nám má ísť o zmenu trendu.
>Ovšem historický precedens zde je. Šimpanz a člověk měli bezpochyby společného předka...
... a šimpanz je jeho degenerovaný potomok? Prirodzený výber (evolúcia) pôsobí v záujme prežitia jedinca (druhu) v rámci životných podmienok. Zmeňme podmienky - zmeníme vývoj.

165650

18.7.2008 0:58

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 165574

[překvapení] [překvapení] [velký smích] [velký smích] Ja bych mel v tom pripade na preziti uplne jineho favorita nez vy. Mam pocit, ze ti vasi kvalitni, krasni, inteligentni a zdravy mozna radi sexujou, ale nejak jim vazne reprodukce. Navic by me zajimalo, jak jsou na tom s zivotaschopnosti v mizernych zivotnich podminkach. Garantuju vam, ze postrilet jednim strelcem 25 lidi z ulice ve skolni tride je nemozne a pripadny utocnik by si nemusel delat starost se soudnim procesem nebo resit otazku sebevrazdy.

Muj favorit je "budouci simpanz" ruzove budoucnosti, ktery sezere mistniho psa, krysu, housenku ci jiny fujtajxl, vsecko si je to schopnu chytnout, zapije to spinavou vodou s kaluze plne toxinu a bakterii a o sve geny se podeli s pritazlivym materialem jakekoliv lidske vetve, geneticky neni vybiravy a to je vzdy vyhoda pro mix i tu evoluci, ze ano? Urcite malo dementu, a jinych defektu. Priroda je mistr a zkuseny praktik a genetika at se libi nebo ne pouze zacatecnik a dodavam chybujici. Nektere chyby mohou byt fatalni.To, ze "simpanz" dokaze ziskat pouze dve zrna z jednoho oproti deseti nemusi byt, zas takovy handicap, jak nas uci i nase historie.

Kvalitu nahradi, kvantitou reprodukce i pres vysokou umrtnost je to velmi uspesna strategie, obvzlast kdyz se k tomuto zvyku hodne deti postupne zacne pridavat i ta kvalita. Kdyby nahodou skutecni "humanisti" chteli "simapanze" vyhladit, tak mnoho stesti. Kdyz se podivam do Afganistanu, tak si muzu urvat drzku smichy. Hlavni je, ze ale vyhravame, i kdyz neni prilis jiste, ze vyhrajeme. Ja osobne se citim mnohem vice tim vasim simpanzem. [velký smích] [velký smích] [velký smích]

165605

18.7.2008 8:04

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 165574

>V prvé větvi zůstane stávající většina "prostých lidí".

Ten Váš profesor to má v hlavě nějaké zmatené. Co je to většina prostých lidí? Kdo se do toho všechno zahrnuje? Je to dělení na boháče a chudé, nebo je to dělení na inteligentní a neinteligentní? Asi se přeřekl v terminologii. Nejde o prosté lidi, ale o řadové občany. Podle Gaussovy křivky se lidstvo dělí na malou menšinu superboháčů (ti dělají statisticky největší bordel na planetě), nejširší střed tvoří normálně movití lidé, a pak je menšina chudáků. Co se týče inteligence, pak křivka je podobná. Jenže bohatství a inteligenci nejde dávat dohromady. Ti co jsou superbohatí nebývají příliš inteligentní, protože kdyby byli, chovali by se jinak. Především by věděli, že si nahromaděný majetek do pekla sebou nevezmou. Nejvíc inteligentních lidí pochází z řad řadových občanů, ti jsou však proti neinteligentním superboháčům bezmocní, protože dodnes neexistuje internetová přímá demokracie, která by tyto planetární vyžírky, co žijí na úkor "všech prostých lidí" smetla. [bliji]

165618

18.7.2008 9:41

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 165618

Pletete si inteligenci s morálkou [oči v sloup]

165626

18.7.2008 11:48

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 165626

Nepletu. Nejinteligentnější lidi světa jsou VŽDY zároveň i ti nejmorálnější. Vysoká inteligence a vysoká morálka jsou dvě nerozlučné sestry.

165631

18.7.2008 11:09

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 165631

To si děláte srandu, že jo? Protože tohle je - bohužel - nesmysl. Nebo začneme se seznamy vysoce inteligentních šmejdů? Bylo by to ovšem velmi dlouhé!

165632

18.7.2008 12:42

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 165632

Vůbec si nedělám srandu. Vysoce inteligentní šmejdi ve skutečnosti nejsou moc inteligentní. Oni nejsou skutečně chytří, oni jsou jen vychytralí- a to je rozdíl. Skutečně vysoce inteligentní člověk si VŽDY uvědomí, že je tady jen na chvíli a jeho posláním je šířit dobro. Teď si můžeme ale říct, co se tím dobrem myslí. Tím dobrem se myslí to, že svým spolutrpícím občanům neškodí, ale snaží se být svou existencí všemi směry lidem prospěšný a užitečný.

Skutečně inteligentního člověka od vychytralého chytrolína rozeznáte tak, že má inteligentní, oduševnělý obličej. Kdežto ten vychytralý je od pohledu odpudivý- asi jako Bush, Sarkozy,Olbrahtová, Havel, Schwarzernberg, Topolánek, Paroubek a tisíce dalších vychytrálků.

Když tady nejmenuji z vysoké politiky žádný vzor oduševnělého, inteligentního člověka, tak je to proto, že do vysoké politiky není v řízené demokracii (nebo taky formální demokracii)žádný takový zásadně připuštěn.Ale v normálním životě se vyskytuje takových lidí hodně. Třeba včera mě velmi potěšil architekt David Vávra v pořadu Šumná města. To je velice milý a inteligentní člověk.

165634

18.7.2008 13:25

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 165634

Já souhlasím, většina si pouze plete inteligenci z vychytralostí. Možná že ti tzv. chytráci jsou bohatí neb by bez hromad peněz nepřežili. Sami si kapající vodovod nespraví ani mrkev nevypěstují. Možná že přirozená selekce funguje jinak než si myslíme, ti vychytralí co nemají dost peněz prostě vymírají? [chechtot]

165637

18.7.2008 13:35

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 165637

Je to samozřejmě otázka definice. A osobně se mi velmi nelíbí trend zaměňovat inteligenci se slušností, morálkou, etikou atd. Inteligence je obecně chápána a používána právě jen jako výše IQ, a nezahrnuje další složky lidské osobnosti (emoční, sociální a duchovní), které dohromady teprve tvoří skutečně hodnotného člověka. Inteligence může být i umělá, a bohužel tuším za snahou o glorifikaci a adoraci pouhé rozumové inteligence záměr vyloučit tyto ostatní složky ze hry...

165643

18.7.2008 13:17

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 165634

Co je to za berličky vychytralost, vychytralý chytrolín...to je něco jako člověkyně? Definujte to a pak se máme o čem bavit.

Rozlišovat podle výrazu obličeje...ech, radši nic.

Co se DOBRA týče...není žádné jedno universální dobro, to jen fanatici si myslí, že jejich dobro je dobrem pro všechny...výsledky jsou pak většinou dost děsivé.

165638

18.7.2008 13:13

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 165638

>Definujte to a pak se máme o čem bavit.
[smích] To je zajímavé, vy jste se někde pokusil definovat inteligenci?

165639

18.7.2008 13:19

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

google 84.?.?.?

Reakce na 165638

>Co je to za berličky vychytralost, vychytralý chytrolín...to je něco jako člověkyně?

to nie su barlicky, to je pokus o definovanie pojmov, s cielom zlepsenia komunikacie.

>Rozlišovat podle výrazu obličeje...ech, radši nic.

poznate stare indianske prislovie, ze po 40-ke si clovek moze za svoj vyzor sam?
preco by sme sa mali sami dobrovolne pripravit o dolezite informacie (vyraz/vyzor), ktore nase vnutro
dokaze velmi desifrovat, len preto, ze to je politicky nekorektne, posudzovat cloveka podla tvare?
som presvedceny, ze naopak z tvare sa da mnohokrat vycitat ovela viac, nez z toho, co dotycny rozprava.
prizrite sa dobre tym kreaturam zo zoznamu, ktory vam Jarmila dodala.

>Co se DOBRA týče...není žádné jedno universální dobro,

ja osobne si ale myslim, ze kazda a jedna situacia ma len JEDNO DOBRE riesenie.

viete, nic v zlom, ale tak diskutovat ako vy, to sa nedohodneme ani na tom, ze existuje klinec.
co to je klinec? a neni to spendlik?
moze mat klinec tak vela chromu v zeleze?
nie je to v takom pripade chromak?
nema mat spravny klinec hlavicku na druhej strane?
kto toto nazval klincom? mal on vobec nejaky diplom?
a vobec, co to je "je"?

165641

18.7.2008 17:02

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 165641

Jo, toho jsem si u sebe všiml, že někdy tak nějak...lavíruju?...že chci onjektivitu za každou cenu, až nakonec nedojdu k ničemu. Možná to chce čas [smích]

165655

19.7.2008 8:46

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 165641

Je pravda, že ta metoda odhadnutí duše člověka podle tváře není stoprocentní. Neplatí to vždycky, protože někteří lidé klamou tělem. Třeba takový Topolánek na první pohled působí docela sympaticky. Ale když pak přidá ke své vizáži své arogantní chování, když ho člověk párkrát uvidí na vlastní oči v TV, jak jedná, jaká má gesta, jakým způsobem lidem odpovídá, tak se příznivý zevnějšek u něj smaže a člověk vidí holou skutečnost- že je to prostě zmrd non plus ultra.

165686

19.7.2008 13:16

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

google 84.?.?.?

Reakce na 165638

>Co se DOBRA týče...není žádné jedno universální dobro, to
>jen fanatici si myslí, že jejich dobro je dobrem pro
>všechny...výsledky jsou pak většinou dost děsivé.

p.Yamato, k tomu dobru a zlu som vam este chcel nieco napisat, pretoze sa to zda byt v kazdej polemike
velmi dolezitou zalezitostou, ale na druhej strane logickej debate, dost slabe ako argument.

my ludia sme predovsetkym velmi emocionalne bytosti. nase mozgove synapsy su ustrojene tak,
ze udalosti okoliteho sveta zaciname zaznamenavat az vtedy, ked nas zaujmu aj emocionalne.
a emocionalne zaujat, znamena jednoducho, ze je to pre nas zle alebo dobre.
dopokial nejaky fakt nema pre nas emocionalny vyznam, tak pre nas mozog prakticky neexistuje.
jednoducho odmieta nazhavit synapsy.
spomente si 5oo ooo irackych deti versus sused spadol z okna.
to prve pre prakticky nas neexistuje o susedovi budeme diskutovat este tyzden. pritom je to nelogicke. no nie?
zivot, pohyb je mozny len medzi dvoma protivnymi polmi.
vsetko, co my odoberame ako zivot, je neustaly pohyb medzi "zle a dobre".
preto je stastny clovek, ktory vie, co je pre neho skutocne dobre a co zle.

neberte to ako utok na seba, vidite ze si davam namahu a som dokonca stastny, ze ma znova,
po dlhsom case, nieco porusilo tak, ze som sa nad prispevkom musel zamysliet.
ale keby bolo podla vas, tak by som toto vobec nemohol napisat,
lebo by sme este stale polemizovali o tom, ze dobro neexistuje. [mrknutí jedním okem]

165696

19.7.2008 16:17

Dobro a zlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 165696

...zivot, pohyb je mozny len medzi dvoma protivnymi polmi.
vsetko, co my odoberame ako zivot, je neustaly pohyb medzi "zle a dobre"...

Velmi zajímavé a podle mne odpovídající vysvětlení vztahu dobra a zla. Rozumím tomu dobře, že tady připouštíte jejich subjektivitu a relativitu? Jak s tímto pohledem koresponduje vaše vyjádření, že každá situace má jen jedno dobré řešení? Neštimuje mi to ani v tom případě, pokud byste tím myslel, že každá situace má jen jedno dobré řešení pro danou osobu v daném čase. A to dobro, které existuje, tedy definujete jak? Budu upřímně vděčný za váš názor.

165698

20.7.2008 12:41

RE: Dobro a zlo

google 84.?.?.?

Reakce na 165698

>Rozumím tomu dobře, že tady připouštíte jejich subjektivitu a relativitu?

napisal som predsa: preto je stastny clovek, ktory vie, co je pre neho skutocne dobre a co zle.
ale vsimnite si, ze som tam napisal zaroven aj skutocne.
takze vyberte si, je to subjektivne alebo nie?

>Neštimuje mi to ani v tom případě, pokud byste tím myslel, že každá situace má jen
>jedno dobré řešení pro danou osobu v daném čase. A to dobro, které existuje, tedy
>definujete jak? Budu upřímně vděčný za váš názor.

dobre je metafora.
kazdy si vzdy za neho dosadi co chce. moznosti je vela, jedna je spravna.
pan Yamato tento vybor nechcel urobit, odmietol. tym padom padla cela komunikacia,
tym padom zanikol pohyb a pohyb je zivot.
ale pozor, len jedno urcite dosadenie dava, jednemu urcitemu tvrdeniu, ten jediny spravny zmysel.
dalo by sa povedat, ze len jedno riesenie je dobre.
umenie vediet dosadit ten spravny vyznam, rozlisuje neumelcov od umelcov. [mrknutí jedním okem]

sorry, velmi nerad diskutujem s niekym, kto nema nick.

165733

20.7.2008 18:19

RE: Dobro a zlo

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 165733

Co jsem odmítl? Několik posledních příspěvků jsem asi plně nepochopil. Nicméně nevadí, jsem ještě dost mladý, můžu dále hledat, přemýšlet...

165746

20.7.2008 19:08

RE: Dobro a zlo

google 84.?.?.?

Reakce na 165746

>Co jsem odmítl?

dosadit si do pismenok d o b r e nejaky vyznam.

165750

20.7.2008 20:10

RE: Dobro a zlo

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 165750

Ale ne, já samozřejmě mám svůj pojem o dobru. Já si jen nemyslím, že existuje nějaké universální všeobsahující dobro. Alespoň zatím jsem na nic takového nenarazil...

165758

20.7.2008 19:33

RE: Dobro a zlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 165758

Universální všeobsahující dobro existuje - tedy pokud se dohodneme na tom, že tomu budeme říkat dobro. Protože je to všeobsahující, obsahuje to vše - i Vás, i mně, i zlo...

165760

20.7.2008 20:09

RE: Dobro a zlo

google 84.?.?.?

Reakce na 165758

>Já si jen nemyslím, že existuje nějaké universální všeobsahující
>dobro. Alespoň zatím jsem na nic takového nenarazil...

universální všeobsahující dobro je len nic neznamenajuce mätenie rozumu jazykom

a uz vobec nie je nevyhnutnym predpokladom k tomu, aby sa smeli pouzivat slovne spojenia:
dobry cin, dobry politik, zly cin, zla politika, atd....
eto vsjo

165761

21.7.2008 9:55

RE: Dobro a zlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 165761

Universální všeobsahující dobro chápu velmi zjednodušeně jako nekonečnou kouli beztvaré plastelíny, latentně obsahující VŠE. Byla a je tu "před námi", čili to, jak jí pojmenováváme či definujeme, na ni nemá pražádný vliv. Naopak, vše ostatní svým pojmenováváním, svou definicí, svým logem, svou FORMulací "tvoříme", FORMujeme. Jako bychom tím pojmenováním vzali kousek z té beztvaré tvárné hmoty a dali mu tvar. Takhle stvořil Bůh nás, a takhle i my tvoříme každý svůj svět.

165801

21.7.2008 16:07

RE: Dobro a zlo

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 165801

S tim rozdilem, ze mi jako projekcvi tvorime vesmir v ramci sveho subjektivniho chapani uvnitr sve hlavy. Co je projekci "mysleni" vesmirneho absolutna? Vesmir(y)?

165810

21.7.2008 17:08

RE: Dobro a zlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 165810

Ten vesmír, který si tvoří subjekt jako projekci uvnitř své hlavy, je vesmír subjektivní, tedy nic objektivního. Vzhledem k tomu, že i my jsme částí vesmírného absolutna, existuje jistě nějaký vztah mezi naším subjektivním vesmírem, a "objektivním/i vesmír/y" tvořenými absolutnem. Protože ale část nikdy nemůže pochopit, vyjádřit celek (snad pouze nesdělitelně cítit), nelze k tomuto vztahu z pozice subjektu nic říci.

165814

21.7.2008 20:00

RE: Dobro a zlo

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 165814

Zkuste někdy vzít ten metodický solipsismus a skepticismus opravdu vážně, prožít jej, promyslet. Např. Proč já subjekt-vesmír vlastně se snažím v diskuzi někoho přesvědčovat, když jsem to já sám? Také se zamyslet nad gramatikou a rekurzí: "Všechno je relativní" je relativní?, "nic není pravda" je pravda? "všechno je psychologie" je pravda nebo relativní psychologie?...to jsou ty výroky o celku, které ale myslím vyvrací to, co chcete dokázat. "Projekce uvnitř hlavy je subjektivní, ne objektivní"...ta věta je subjektivní nebo ne?
Jestliže ten vztah existuje (mezi mnou a vesmírem), tak určitě jej mohu nějak nahlédnout, asi jako dvourozměrná plošková bytost by objela zeměkouli a najednou přijela z druhé strany. A myslím, že výsledkem nebude jen "nesdělitelný paradox". Celku "bytí" vždy už nějak rozumím.

165823

21.7.2008 21:02

RE: Dobro a zlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 165823

Zamyslel jsem se, pane Pietroo. A už několikrát jsem vám zkusil vysvštlit, že se u mne nejedná o metodologie a teorie, ale o zkušenost sui generis.

Nesnažím se v diskusi někoho přesvědčovat, ale hraju si (stvořený vesmír je svatá Hra Mája a já její součástí). Baví mě to, rád si o tom povídám, rád si čtu i cizí pohledy na povahu vesmíru a doufám, že si někdo rád přečte= ten můj.

V duálním světě pravdivý výrok pochopitelně sám sebe vylučuje, obsahuje oba zdánlivě si odporující póly celé skutečnosti. Ani naše myšlení ani řeč není uzpůsobena na to, vyslovit pravdu "najednou", proto je pravda zároveň to i ono - vámi citovaná věta je i není subjektivní i objektivní zároveň. Ano, můžete vztah mezi vámi a vesmírem nahlédnout vždy jen jako dvourozměrná plošková bytost, která vidí celek v daný moment vždy jen z jednoho bodu - tedy subjektivně. Podle mne, dokud jste v čase, nemůžete "najednou" získat přehled o "celkové situaci", to vaše "objetí zeměkoule" vyžaduje čas, který znemožňuje celkový náhled (při vyhodnocování toho, co postupně vidíte v čase, jste už zase subjektivní). Jak zde v diskuzi demonstrujete, rozumíte celku "bytí" jinak, než mu rozumí další diskutující, kteří jsou též přesvědčeni, že mu rozumí. Takže jste buď jediný v diskuzi, který pochopil bytí správně [mrknutí jedním okem], nebo je pohled každého z nás subjektivní.

165824

21.7.2008 21:57

RE: Dobro a zlo

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 165824

A to je právě myslím ta zásadní chyba, že si myslíte, že to co píši já je "teorie" a ne "zkušenost". Že je to nějaké teoretizování. Nezužujte si zbytečně ideologicky svět. Být otevřený i k možnosti "pravdy". To je to, o co mi jde. Možná se mýlím, ale myslím, že jste si zúžil zásadně pole zkušenosti. Každou zkušenost zase musíte reflektovat (tomu neutečete tím, že to nazvete "teorie" a tedy znaménko "minus" ), nakonec je v jistém smyslu zkušenost mimo jiné jakoby prožitek toho rozumu samotného. Smyslem věty bylo to, že bytí vždy už nějak (nevědomě) rozumím, a to může být za určitých okolností jakoby zvědomněno. To že naše představy jsou různé, každý se nachází v jiném bodě, neznamená, že bytí nelze "poznat". Ve skutečnosti to předpokládáme, vždyť se tady o něm bavíme. Každý dialog to předpokládá, vždy už tady je a ono se v dialogu vyjeví, jak to ve skutečnosti je. To byl námět té ploškové bytosti, která v určitém okamžiku "doteku" jakoby transcenduje čas. Říká se myslím tisíc překážek neznamenají jedinou pochybnost.

165829

22.7.2008 13:34

RE: Dobro a zlo

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 165824

"Takže jste buď jediný v diskuzi, který pochopil bytí správně , nebo je pohled každého z nás subjektivní."

nabídnu Vám jiný pohled

jedná se o principy postmoderní magie (jak je formuloval jeden z nejznámějších žáků Emila Páleše, Jozef Karika)

uvádím první dva

1. Neexistuje skrytá "podstata" věcí (jejich podstatou je jejich účel)ani člověka, kterou by bylo možné odkrýt. Jediným bytím je jevení se.

2. Člověk nemá stálé, statické Já, ani predestinovanou pravou vůli. Není v něm žádná "lidská přirozenost", nic věčného ani neměnného. Je souhrnem proměnlivých vztahů k sobě samému a svému okolí. ... Člověk není nic víc, než to, co ze sebe udělá.

(Karika, Jozef. Zóny stínu. Praha: Vodnář, 2004. str. 386-387)


co Vy na to? [mrknutí jedním okem]

165870

22.7.2008 17:22

RE: Dobro a zlo

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 165824

A co kdyz se muzeme dobrat maximalni "hmotne" ruznorodosti vesmiru a dokonce pokud muzeme zajit i dal do jine kvality, ktera presahuje n-rozmery vesmiru a tvori podklad nebo prapuvodni zdroj jeho existence ? Samozrejme pro logos pomoci senzoru ( smyslu) adaptovanych na triorozmerny prostor, davajici podnety nasemu mysleni i pres schoponost abstrakce, existuji neprekrocitelne prekazky.

O jinych zpusobech nejsem ani subjektivne schopen nic konkretniho rict, dokonce nejsem schopen posoudit, jinak nez iracionalne a subjektivne hodnotit pokusy jinych lidi, zda byli uspesne ci neuspesne na ceste jak se dobrat individualni podstaty byti. Jsem schopen hodnotit pouze svuj osobni prozitek, taky pouze subjektivne i neracionalni cestou. Jak spravne rikate jazyk i nase racinalni mysleni nejsou prilis vhodne na sprostredkovani ani na osobni vstrebani takove zkusenosti. Zkusenosti, ktera zakonite musi vychazet z jine kvalitativni podstaty byti. Dvourozmerna bytost tezko muze v plne siry porozumet i uzivat trojrozmerneho prostoru.

Muze se n-rozmerna bytost emancipovat skrze svou transcedentni podstatu presahujici omezeni n-rozmerneho prostoru a jeho atributu jako cas, princip kauzality... a zustat n-rozmernou bytosti? Pokud samozrejme neco jako absolutno existuje? Ja osobne pevne verim na zaklade omezeni sveho individualniho rozumu a hranic, ktere jsou pro nej z principielnich duvodu neprekrocitelne, ze vesmirne absolutno existuje.

I s tim, ze nemam zkusenost osobniho "dotyku" mimo racionalni uroven vnimani s prapodsatou, v kterou verim. Nejsem prakticky schopen logicky popsat ci ohodnotit kvality nebo vlastnosti absolutna. Uz vubec ne hodnotit nejake procesy ci dokonce dojit k dusledkum ci nejakym zaverum. Pouze mohu terotizovat, spekulovat nebo si nachazet pomocne berlicky analogii stravitelne pro svuj rozum.

165883

21.7.2008 22:04

RE: Dobro a zlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 165823

"A to je právě myslím ta zásadní chyba, že si myslíte, že to co píši já je "teorie" a ne "zkušenost". Že je to nějaké teoretizování. Nezužujte si zbytečně ideologicky svět. Být otevřený i k možnosti "pravdy". To je to, o co mi jde. Možná se mýlím, ale myslím, že jste si zúžil zásadně pole zkušenosti. Každou zkušenost zase musíte reflektovat (tomu neutečete tím, že to nazvete "teorie" a tedy znaménko "minus" ), nakonec je v jistém smyslu zkušenost mimo jiné jakoby prožitek toho rozumu samotného. Smyslem věty bylo to, že bytí vždy už nějak (nevědomě) rozumím, a to může být za určitých okolností jakoby zvědomněno. To že naše představy jsou různé, každý se nachází v jiném bodě, neznamená, že bytí nelze "poznat". Ve skutečnosti to předpokládáme, vždyť se tady o něm bavíme. Každý dialog to předpokládá, vždy už tady je a ono se v dialogu vyjeví, jak to ve skutečnosti je. To byl námět té ploškové bytosti, která v určitém okamžiku "doteku" jakoby transcenduje čas. Říká se myslím tisíc překážek neznamenají jedinou pochybnost."

Pane pietroo, už delší dobu pozoruji, že i když máme vlastně na to bytí velmi podobný pohled, zásadně mluvíme tak nějak mimoběžně a důsledně si špatně rozumíme. Nepředhazuji vám teoretizování, naopak jsem tuto předhůzku cítil od vás a odrážel jsem ji. Nikdy jsem nikde netvrdil, že bytí nelze poznat, pouze tvrdím, že ta cesta poznání vede nevyhnutelně přes poznání subjektivní, které se až ve svém součtu stane (sebe)poznáním objektivním (objektivní vědomí skrze nás - stvořené subjekty - poznává a uvědomuje si samo sebe). A za tím účelem se tu my, jednotlivé subjekty, o objektivním poznání bavíme, každý k němu přispíváme svým subjektivním dílem. Dokud ale jako subjekt nesplyneme s objektem, do té doby své hranice překročit nemůžeme, to je prostě jeden ze zákonů Hry. Pokud se vám někdy povede transcendovat čas, a zachytit v naší jeskyňce stín celé skutečnosti - zkuste to někomu sdělit. Až dosud se to nikomu nepovedlo, a to je dobře - jen ať se každý snaží hezky sám a na vlastní kůži...

165833

21.7.2008 5:00

RE: Dobro a zlo

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 165758

>...nemyslím, že existuje nějaké universální všeobsahující
>dobro. Alespoň zatím jsem na nic takového nenarazil...
-------
Omlouvám se za vnější vměšování. Nečiň jinému to, co nechceš aby bylo činěno tobě. Tohle by se dalo aplikovat na všechno.
Přej, bude ti přáno. Respektuj druhé, budeš respektován. Atd.
Bohužel, ne vždy pracují přírodní zákony akce-reakce.

165788

21.7.2008 10:54

RE: Dobro a zlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 165788

... Nečiň jinému to, co nechceš aby bylo činěno tobě. Tohle by se dalo aplikovat na všechno. ...

Bohužel, tato krásná teorie nekalkuluje s tím, že někteří "nestandardní" lidé mají velmi prapodivná chtění i sami vůči sobě. Sadismus a masochismus jdou vždy ruku v ruce, takže spousta sadomasochistů zcela v rámci vše uvedeného hesla činí jiným velmi ošklivé věci...

165802

22.7.2008 6:37

RE: Dobro a zlo

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 165802

>...Sadismus a masochismus jdou vždy ruku v ruce, takže spousta >sadomasochistů zcela v rámci vše uvedeného hesla činí jiným >velmi ošklivé věci...
----------------------
Člověk se učí celý život a všechno slouží k rozšíření jeho obzorů. Nikdy neříkej NIKDY. Vše se musí vyzkoušet a může se stát, že právě v S/M sám najdeš zalíbení.

165850

21.7.2008 11:03

RE: Dobro a zlo

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 165788

Mirdo já souhlasím, je v tom vlastně řečeno mnohé, a ještě bych snad dodal, že boží mlýny melou…
>...nemyslím, že existuje nějaké universální všeobsahující
>dobro
nerad používám nějaké citáty, ale tenhle je docela trefný: „ Všechny zásady, které nepřispívají k tvorbě věci, jsou Bohu protivné.“
To řekl jeden chlapík, co ho kdysi upálili. To je o tom „univerzálním dobru“. Pokud se to tedy dá dále rozebírat, je tam vlastně řečeno, že podstata dobra je v bytí samotném. Síla umožňující bytí je dobro (tedy láska, harmonie atd.).
Hned se tedy nabízí co je proti tomu, může to být asi leccos, třeba obecně nedobro, nepřispívá tedy ničemu, až po zlo, jehož cílem znesnadňovat bytí jako takové.

165803

21.7.2008 17:25

RE: Dobro a zlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 165803

Bohu nemůže být nic protivné. Nic nemůže stát "proti" Bohu, protože Bůh je všude, na všech místech, dokola. Proti sobě mohou být jen protipóly, věci v duálním světě, jen stvořené "polovičatosti". Bůh je nestvořený, celý. Já vím, Starý Zákon mluví jinak, ale Elohim není totéž, co Bůh.

165813

21.7.2008 17:37

RE: Dobro a zlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 165813

PS
A jestli někdo namítne, že proti Bohu stojí Ďábel, tak to si myslí jen Ďábel, ne Bůh....

165815

21.7.2008 18:41

RE: Dobro a zlo

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 165815

Rika se, ze: "Největší trik, který kdy ďábel předvedl bylo, přesvědčit lidi že neexistuje"

165819

21.7.2008 20:29

RE: Dobro a zlo

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 165813

Podle rabínské interpretace bůh nastavil situaci v ráji tak, aby Adam zhřešil. Podle rabínské interpretace Elohím obsahuje dokonce i ženský prvek. Další jména boha byly postupně "EL", "Šadaj"(do doby než se zjeví v hořícím keři, pak jej užívá vlastně výhradně kniha Job, což je zajímavé ), "JHVH"...u Ježíše "Abba", Mohamed "Allah" (zase to "L"!).
Numerologicky má Šadaj hodnotu 170, JHVH má 26. Oba tedy dohromady dávají číslo "8". Což je myslím zajímavé. Nikde jsem to neviděl zatím publikované, ani u Weinreba. Tak ať se z Eretzu něco přiučí. Ať to není taková nuda číst zvědavce. [vyplazený jazyk]

165825

21.7.2008 20:43

RE: Dobro a zlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 165825

Nejsem znalec, ale je obecně známo, že Elohim je množné číslo, čili bohové. To samo vyvrací jejich chápání jako universálního Boha.

165828

21.7.2008 21:11

RE: Dobro a zlo

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 165828

Anebo právě naopak: bůh jako čistý vztah. Bůh "trojice" je něco podobného. Podle do značné míry násilné teologické interpretace je Elohim vlastně ta "trojice". Jakoby vyjádření toho, že bůh je čistý vztah (láska). Jak jinak tu skutečnost znázornit? To, že rabíni tam dávají i ženský princip je myslím velmi zajímavé.

165831

21.7.2008 22:36

RE: Dobro a zlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 165831

Interpretací SZ i NZ je tolik, jako jejich interpretů (jak jinak, zase jsme u té nepřekročitelné subjektivity chápání a poznávání), ale nakonec to jediné důležité je to, jak Boha poznávám já sám. To, jak jej poznávají ostatní, mi může být směrovkou, ukazatelem. Na cestu Jeho poznávání se ale musím vydat po svých.

165834

22.7.2008 12:35

RE: Dobro a zlo

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 165828

zajdu ještě dále: bohyňové. Neboť se jedná o božstva obojího pohlaví.

165869

22.7.2008 6:46

RE: Dobro a zlo

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 165813

>Bohu nemůže být nic protivné.
---------
Tak to prrrrrr, devadesátko! Jen počkej, až jednou budeš lomcovat se zamčenou - na devět zámků - svatou bránou a prosit sv. Petra ať tě tam vpustí a on ti řekne:
"Devadesátko, devadesátko! Takové lidi jako jsi ty tady nepotřebujeme".
"Ty máš strašně rád definice, ale jenom ty svoje". [chechtot] [chechtot] [velký smích]

165849

22.7.2008 8:49

RE: Dobro a zlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 165849

Ale kdepak, pane Mirdo, to se pletete. Nejen že nemám rád pouze svoje definice, ale, jestli jste si všiml, když mě tak bedlivě pozorujete, nemám rád ani věcné argumenty a neosobní přístup. Vy také ne, že?

165856

24.7.2008 10:49

RE: Dobro a zlo

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 165856

Zkoušíte být osobní? Několikrát jste přeci zdůraznil, že Vám jde v prvé řadě o názor, ne o to, kdo ho prezentuje…
Nemáte rád věcné argumenty? Pokud jsem si mohl všimnout, stále Vám jde o hledání objektivního stavu věcí – tedy věcnost.

Rád si tedy hrajete, což je zajímavé, jako štěně, neboť to není doopravdy, jenom jako… U štěněte je to smysluplné, není stále připraveno na skutečného soupeře.

Vy tvrdíte, že Bůh je vše dokola. Tedy beru Vás za slovo, vše dokola je to co je. Je to ve stavu bytí. Je to utvořeno. Věci tedy vznikají – jsou utvářeny vše prostupující silou – Bohem.
Tedy pak, pokud věci zanikají, rozpadají se, mizí do nebytí, pak tato síla jim zřejmě schází. A ještě dále – může zde být síla, která samotné tvorbě brání – je protivná. Myšleno s Giordanem Brunem – Bohu protivná.
Je to o chápání Boha a božské síly.

Také se mi zdá, že máte pocit, že svět je toliko duální.
Lze to tak vidět, ale nedávalo by to mnoho smyslu. Svět je vlastně tvořen trojicemi. Tolik oblíbené protiklady přeci zanikají ve své jednotě. Teprve celek dává dualitě smysl. Pokud máte póly, smysl dají jen v souvislosti s celkem. Pravá a levá mají smysl jen pokud jde o směr. Tedy pokud jde o protiklady, tak jen ve vztahu k celku, tedy jejich smyslu.

165993

20.7.2008 18:32

RE: Dobro a zlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 165733

Jo, zvolit si "to jediné dobré řešení" v určité situaci, ale hlavně si to pak zodpovědět a zaplatit ze svého, je jistě to, proč jsme tady. Problém nastává, když toto rozhodnutí považuji za jediné dobré řešení pro každého, kdo pak případně platí za mne.

...sorry, velmi nerad diskutujem s niekym, kto nema nick....

Vaše dobré rozhodnutí [smích]

165751

20.7.2008 18:56

RE: Dobro a zlo

google 84.?.?.?

Reakce na 165751

>Problém nastává, když toto rozhodnutí považuji za jediné dobré řešení pro každého,
>kdo pak případně platí za mne.

problem nastava, ked to dovolite.
inym a hlavne sebe.

165752

20.7.2008 19:35

RE: Dobro a zlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 165752

No ale na druhou stranu, bez problémů tahle realita nefunguje - problémy (konflikty) je jen jiné jméno pro ten pohyb mezi póly, který jste výše popsal...

165753

20.7.2008 19:27

RE: Dobro a zlo

google 84.?.?.?

Reakce na 165753

>No ale na druhou stranu, bez problémů tahle realita nefunguje -
>problémy (konflikty) je jen jiné jméno pro ten pohyb mezi
>póly, který jste výše popsal...

ano, ale zalezi, na ktorej urovni a ako ku problemu pristupite.
ja vravim, ze ziaden problem neexistuje, ale napriek tomu beriem problemy
vaznejsie, ako ludia, ktori su presvedceni, ze ich tie problemy mozu zabit
a preto sa radsej nerozhodnu nijak, len aby ziadne nepovstali.

ta moja metoda sa nazyva kontrolovane sialenstvo.
nie je to moj vynalez, ale funguje to.

165757

20.7.2008 20:01

RE: Dobro a zlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 165757

Funguje to, dokud funguje ta kontrola [mrknutí jedním okem]

Nojo, ne každej na to má, tak ať vám to vyjde [smích]

165759

20.7.2008 21:33

RE: Dobro a zlo

Aja 74.?.?.?

Reakce na 165759

..ale vzdyt je to jen o tom, ze jsme plnoleti, ockovani a tudiz schopni nest zodpovednost za vlastni rozhodnuti, bez ohledu na to, zda je dobre nebo spatne (zle).

165765

20.7.2008 21:53

RE: Dobro a zlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 165765

Moje argumentace (a myslím, že nakonec i páně googlova) směřovala spíše k tomu, že každé rozhodnutí, za které neseme vědomě zodpovědnost, je dobré.

Co se týče Vašeho příspěvku, nejsem až tak optimistický. Menšina plnoletých očkovaných není objektivně schopna nést zodpovědnost za vlastní rozhodnutí, a většina není subjektivně ochotna.

165768

20.7.2008 22:01

RE: Dobro a zlo

Aja 74.?.?.?

Reakce na 165768

..moje chyba, melo to byt podminovaci. [zahanbení]

165773

20.7.2008 22:46

RE: Dobro a zlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 165773

Měla jste alespoň mrknout [mrknutí jedním okem] [smích]

165776

20.7.2008 23:59

RE: Dobro a zlo

Aja 74.?.?.?

Reakce na 165776

>Měla jste alespoň mrknout [mrknutí jedním okem] [smích]

.....dodatecne. [mrknutí jedním okem] [mrknutí jedním okem] [mrknutí jedním okem]

165779

20.7.2008 20:56

RE: Dobro a zlo

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 165757

Kontrolované šílenství nebo také Ovládaná pošetilost, je to tak google?
jansmith[smích]

165764

20.7.2008 22:17

RE: Dobro a zlo

google 84.?.?.?

Reakce na 165764

ja som sa k tomu nikdy cestine nedostal, ale je jasne, ze vravime o tom istom.
Ovládaná pošetilost znie omnoho elegantnejsie, vystiznejsie a ma to zrejme
blizsie k originalu.
ja som si az dodnes neuvedomil, ze ako som si to nevedomky (nekontrolovane) prelozil do slovenciny.
zrejme to ma nieco spolocne s mojou vrodenou sialenou povahou. [velký smích]

165772

21.7.2008 0:04

RE: Dobro a zlo

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 165772

Je to tak, oba mluvíme o tom samém a mě těší, že je tady někdo, kdo ví co Kontrolované šílenství, Ovládaná pošetilost nebo také Kontrolované bláznovství znamená.

Všechny výrazy znamenají jedno a rozdíl vznikl jen proto, že každý překladatel do češtiny (bylo více verzí) měl jiný pocit a použil maličko odlišné výrazivo.

Stejné to je s výrazem little smoke čili "kouřík" nebo jinak řečeno "malý kouř" (mimochodem jak to překládáte do slovenštiny?).

Pro profi překladatele jsou totiž tyto knihy docela oříšek. Nestačí jen přeložit, ale důležité je vžít se do kontextu, a to je o umění a zkušenosti toho kdo překládá a hlavně o tom, jestli to co překládá pochopil čili učení praktikoval nebo jenom mechanicky překlopil. Četl jsem komentáře některých překladatelů u českých mutací, proč a jak se pro který výraz rozhodovali a je to docela zajímavá sonda.

Jestli si to četl v originálu, pak klobouk dolů. Číst tyhle věci v originálu už ukazuje na dost dobré jazykové schopnosti.
jansmith[smích]

165778

21.7.2008 3:25

RE: Dobro a zlo

google 84.?.?.?

Reakce na 165778

cital som to po nemecky, po polsky (Odrebna rzeczywistosc) a Tensegrity plus nejake interwievs s Castanedom, po anglicky.
mam ich doma v kazdom jazyku, v ktorom som ich po svete nasiel, takmer kompletne vydanie, len po slovensky mam asi len jednu knihu.
ale uplne vsetky mam len v nemcine.
po polsky je kourik dymek a v nemcine je kontrollierte Torheit comu najviac vyhovuje zrejme Ovládaná pošetilost.
v mojej rodine sa rozpravame troma jazykmi, takze ja casto sam neviem, ktore slovo kam patri.

mimochodom som objavil teraz v Polsku vyborne knihy Rusa Dimitrija Wereszczagina DIER.
je tam velka pribuznost ku Castanedovi, len je to viac slovanske/europske a je to uzasne.

165784

21.7.2008 10:06

RE: Dobro a zlo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 165784

Včera jsem postnul níže uvedený příspěvek, ale ocitl se někde jinde, než měl. V podstatě jsem jím chtěl říci, že u podobných metod je podle mne značně vysoká pravděpodobnost inflace ega (místo jeho rozpuštění), což spousta začínajících amatérských bojovníků vůbec nebere v úvahu. Je myslím v samotné povaze věci se nejprve seznámit s riziky a zakalkulovat je, tak považuju za užitečné na to upozornit. Pokročilých se to samozřejmě netýká.

Hmm, pánové.....

"...bojovník předstírá také své chyby a slabosti..."

Tady bych viděl kruciální problém. Jak bojovník rozezná ty chyby, které skutečně má, od těch, které jen předstírá? Předpokládám, že žádný bojovník není zcela bez chyb, a jednou z jeho chyb by teoreticky mohlo být i to, že si to o sobě myslí..

165800

21.7.2008 21:02

RE: Dobro a zlo

google 84.?.?.?

Reakce na 165784

sorry DEIR

165826

18.7.2008 13:25

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 165632

Tady mi to nedá, abych se nepřidal k Yamatovi a slightly vám neoponoval paní Jarmilo.[smích]


Znovu musím v této souvislosti upozornit na jednu důležitou věc, a to je moc slova a přesné terminologie. Hodně nedorozumění mezi lidmi vzniká i proto, že dva lidé si pod jedním výrazem představují každý něco jiného a proto je tak důležité vyjadřovat se co nejpřesněji.

Podle mne nedorozumění při chápání slova inteligentní spočívá v tom, že inteligentní lidé (jinak řečeno CHYTŘÍ v dobrém nebo naopak VYČůRANÍ v opačném smyslu) jsou zastoupeni jak mezi těmi movitými (extrémně bohatými), tak mezi těmi chudými nebo tzv. obyčejnými.

Vy paní Jarmilo ale nepřesně předpokládáte, že inteligentní lidé nepravostí schopni nejsou, protože musejí být přece zároveň morálně a eticky na výši (viz. námitka Yamaty), stejně jako že musejí mít silně vyvinutou empatii.

Omyl. Velice inteligentní lidé vůbec nemusejí být morálně na výši a dokonce i empatii mohou mít extrémně potlačenu, a to se týká bez rozdílu jak těch bohatých, tak chudých.

Nestačí být totiž pouze inteligentní a chytrý, kteréžto vlastnosti skýtají nepoctivým lidem u koryt pouze výhodu v jejich nekalých a sobeckých rejdech (těmi rovnějšími maskovanými hesly o pravdě a lásce nebo podporovanými selfish prohlášeními o jejich genetických predispozicích), ale aby jejich konání bylo pro dobro VŠECH zúčastněných, měli by mít i další nezbytné předpoklady.

A které předpoklady to jsou napovídá následující věta.

Inteligentní nerovná se morálně na výši stejně jako chytrý nerovná se MOUDRÝ. Opravdu Moudrý člověk totiž vždy myslí a koná nesobecky, neodděleně od celku a ostatních bytostí a v nezbytné harmonii se vším a se všemi.
jansmith[smích]

165642

18.7.2008 16:23

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 165642

Dobrá, pokusím se definovat inteligenci tak, abych odpověděla panu Yamato i Vám zároveň. Člověk, který má vysokou inteligenci a současně má lásku ke všem živým tvorům (lidem i zvířatům) je MOUDRÝ. Ale člověk, který je sice inteligentní, ale má lásku především k majetku je pouze VYCHYTRALÝ. To proto, že skutečná inteligence přece nikdy nemůže, a to ani náhodou, dávat přednost mrtvým, neživým věcem před unikátními živými tvory. Taky tento druh lidí má lásku zpravidla jen sám k sobě (čili sobectví), a proto tolik baží po moci. Jsou to zkrátka defekti a deprivanti, kteří si svůj defekt podvědomě uvědomují, proto z důvodu své zakomplexovanosti tolik baží po majetku a moci. Nezakomplexovaný, inteligentní člověk nemá vůbec žádnou potřebu s jinými lidmi manipulovat a utiskovat je. Proč by to proboha dělal?

Jistě, universální dobro neexistuje. Ale stačí, když je člověk tak oblíben, že za ním všichni chodí a vyhledávají ho. To je vizitka dobra. Tak se to kdysi dělo i v prehistorických tlupách. Člověk, který byl v tlupě oblíbený, tak byl obklopen svými obdivovateli, kteří ho vyhledávali a rádi pobývali v jeho přítomnosti. Kdežto nějaký agresivní týpek, který se tloukl do hrudi jako gorila a rozdával kolem sebe zbytečně rány- tak toho se radši všichni stranili a byl v kolektivu krajně neoblíbený.

165653

18.7.2008 17:12

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 165653

Děkuji, takto podané (tj. moudrost vs. vychytralost jako různé odstíny (či jak to říci) inteligence) již lze zcela akceptovat.

165656

18.7.2008 17:40

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 165656

Myslím, že všichni, jak pí. Jarmila, tak Yamato, mluvíme a chápeme tuto pojmovou záležitost stejně a pouze používáme mírně odlišnou terminologii. V žádném případě ale nejsme ve sporu o tom zásadním.

Jen bych dodal, že podle mne je inteligence (a klidně s IQ/EQ 250) v hodnotovém měřítku níže než moudrost. Moudrý člověk, který dle duchovních nauk VÍ, je vždy inteligentní, což naopak platit nemusí a velice často, (viz. nejmenované osobnosti světové vládnoucí oligarchie) s historicky tragickými důsledky na lidskou společnost, ani neplatí.

Pokud by tomu tak bylo, život na této planetě by po všech těch těžce nabytých zkušenostech vypadal pro VŠECHNY zúčastněné, a ne jen pro ty rovnější, mnohem snesitelněji.

Bohužel nestačí jen ukazovat prstem a říkat aby byli moudří jen ti "nahoře", a to proto, že ti nahoře odrážejí stav moudrosti těch "dole" a změnu k lepšímu nelze dosáhnout bez toho, že každý jedinec nezačne sám u sebe. Nebo minimálně nadkritické množství.[smích]

A pro ty, kteří cestu jak změnit sám sebe zatím nevidí podotýkám, že jen zde na Zvědavci padlo návodů "jak na to" od různých pisatelů již několik.


Takže přátelé - Lets make Love not War.[smích][smích]
jansmith[smích]

165661

18.7.2008 21:47

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 165661

Příteli Jene Smithi. Nezaměňujete poněkud moudrost a pokoru? Proč se ptám. Už nějakou dobu se snažím zjistit, v čem tkví opravdová lidská Moudrost. Názory lidí na ni se velmi liší. Většina mnou dotázaných není schopna pojmenovat nikoho, kdo by si zasloužil označení Moudrý člověk. Znáte osobně nějakého Moudrého člověka Vy? Troufl byste si jej jmenovat?

165667

19.7.2008 0:23

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 165667

Možná tkví opravdová lidská Moudrost právě v tom, pokorně si přiznat, že ji žádný jednotlivý člověk nesežral všechnu? Moudrost je cíl, ke kterému směřujeme. Moudrý člověk je ideál. To, že Vy neznáte vtělený ideál neznamená, že o něj něj já přestanu usilovat.

165674

19.7.2008 0:05

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 165667

Taky tě zdravím Vojto a rád ti odpovím. Než tak ale učiním, dovol malé odbočení.

Je pravda, že názory lidí na Moudrost, stejně jako na Dobro a Zlo se v zásadě velmi liší, a to asi stejně jako se názory lidí liší na všechno ostatní čeho jsou schopni uchopit svou myslí nebo vnímat svými lidskými smysly.[smích] Je to hlavně proto, že pochopit Pravdu nebo Moudrost mohou zase jenom lidé moudří, kteří tzv. VÍ a těch jak naznačuješ na naší planetě velké množství zatím opravdu nebude. I když je na druhou stranu evidentní, že lidí, kteří tímto směrem vědomě postupují, byť to vzhledem k dění kolem nás moc nevypadá, rozhodně narůstá... A důkazem jsou i některé moudré příspěvky pisatelů tady na Zvědavci, ale i jinde.

Více si všimneme, že se věci hýbou k lepšímu pro VŠECHNY zúčastněné až počet těch moudrých nebo moudrosti nadosah překročí nadkritické množství a jejich příklad a hlavně skutky pohne směrem na cestu k moudrosti čili k VĚDĚNÍ nejen zatím vyčkávající a zmatené jednotlivce, ale celek jako takový. Otázkou je, jestli už není příliš pozdě, ale buďme optimisté.[smích]

To, že jak píšeš "většina" není schopna pojmenovat nikoho Moudrého ještě neznamená, že nikdo takový nikdy nebyl a není. Běžní, tzv. nevědomí lidé jsou zpravidla schopni pojmenovat správně máloco a ještě spíše z kategorií smyslům nadosah. Proč by tedy měli být schopni pojmenovat toto nebo toho, kdo moudrý je?

A co se týka záměny Moudrosti a Pokory? Tak tyto dvě kategorie myslím zaměnit nelze stejně jako nelze zaměnit Moudrost a Inteligenci. Moudý člověk je plný nejen pokory, ale i soucitu, pochopení a trpělivosti s ostatními, opačně to ale platit nemusí.

A které moudré lidi znám já osobně? Jsou to všechny osobnosti v historii, které nesobecky a bez ohledu na riziko odplaty od nevědomých vysvětlovali trpělivě ostatním rozdíl mezi Dobrem a Zlem a kteří jim vysvětlovali rozdíl mezi Moudrostí tedy Věděním a nezvládnutým egem co by negativním pricipem nevědomé lidské mysli. Osobnosti, které svým učením a konáním nikdy a nikomu neubližovali a v zájmu celku (nikoli pouze svém) mysleli, mluvili a konali Pravdu. Ještě chceš jména nebo je to jasné???
jansmith[smích]

165675

19.7.2008 8:17

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 165675

Moudří lidé jsou značně nenápadní, protože se nikam nederou. Takovým moudrým člověkem je třeba náš vědec Holý, který vynalezl velmi účinný lék proti rakovině. Zrovna se u nás zkouší na dobrovolnících.

Ještě chci poznamenat, jak se rozezná moudrý člověk od vychytralého. Moudrý člověk se celý život pídí po vědění, kdežto ten vychytralý vždy vzývá MAMON. A všimněte si, že VŠICHNI naši politici vzývají MAMON, vědění je nezajímá.

165684

20.7.2008 5:35

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 165675

Jsem rád, že tady v diskuzích na Zvědavci vyskytuješ právě ty, Jendo. Je to hřejivý pocit, pohybovat se mezi moudrými lidmi, ač je to pouze virtuálně. Člověk se takhle mnohému přiučí.
Jenom doufám, že to zapůsobí stejně tak i na Vojtu a setřepe se sebe tu ovčí vlnu a začne konečně už přemýšlet. [mrknutí jedním okem]

165714

20.7.2008 12:34

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

janmitsh1984 85.?.?.?

Reakce na 165714

Příznám se mirdo, že mne dialog a názory ostatních tady na Zvědavci, ale i jinde (a je jedno jestli patří do tábora pro nebo proti) osobně také posouvají kupředu. Člověk roste nejvíce v interakci s jinými (moudrými i těmi méně moudrými) a navíc se od určitého stádia naučí nepodléhat sebelítosti a sebedůležitosti.

Pochopí, že smyslem cesty osobního růstu je potlačit nebo raději úplně odstranit nadvládu vlastního ega a zastavit vnitřní dialog viz. Mitote (The mitote can be compared to a huge marketplace where thousands of people are talking at the same time, and nobody understands each other.)... Nelze poukazovat na omyly, chyby a špatné činy jiných bez toho, že by nezačal se změnou k lepšímu nejprve každý sám u sebe!!!


Existuje jedna afirmace (pozitivní výrok), který by mohl pomoci změnit život na této Planetě k lepšímu, pokud by si jej každé ráno po probuzení a každý večer těsně před usnutím UPŘÍMNĚ a bez jakýchkoli podmínek, sám pro sebe, zopakoval každý člověk. Ty za oponou nevyjímaje.[smích]

Já - Jméno Příjmení - se budu neustále snažit o účast na tvořivých a konstruktivních aktivitách vedoucích k vytvoření lepších podmínek pro život, abych po sobě zanechal lepší Svět pro ty, kteří příjdou po mně. Budu brát zřetel na celé lidstvo podle věku na otce či matky, bratry i sestry, syny nebo dcery. Jsem dokonalá lidská bytost, mám větší pochopení, soucit a trpělivost s ostatními. A tak to je.

jansmith[smích]

165732

21.7.2008 6:07

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 165732

>...budu se neustále snažit o účast na tvořivých a >konstruktivních aktivitách vedoucích k vytvoření lepších >podmínek pro život, abych po sobě zanechal lepší Svět pro ty, >kteří příjdou po mně.
----------------------
S tím se dá jedině souhlasit a snad i právě proto jsme se tady většina z nás sešli na tomto fóru. Stejný cíl, stejné zájmy, stejné snahy. Člověk je společenský tvor a jeden druhého potřebujeme k přežití a ke vzájemnému vývoji. Jinak to jde do háje a můžeme to zabalit. [mrknutí jedním okem]

165789

20.7.2008 7:24

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

custor custor (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 165653

Nad inteligencí lidí jsem přemýšlel dlouho. Myslím si, že hodnota IQ je pouze měřítkem, kolik bodů testovaná osoba dosáhne v IQ testu. Změří schopnost dedukce a pod. Vysoké IQ nezaručí člověku, že bude oblíbený, ani že ve svém životě něčeho dosáhne, ať už se jedná o cokoliv. Moudrost nechápu jako přívlastek inteligence (jako něco, co nutně s inteligencí souvisí), spíš jako schopnost poučit se z opakovaných chyb, že jiná cesta spíše povede k cíli (jako ta laboratorní myška v bludišti). Poučil jsem se, že ale moudrost není spojená nutně s věkem. Jistě znáte starší lidi, kteří se stále ničemu nepřiučili, ale i lidi mladé, od kterých byste nečekali jak se kolikrát zachovají a jak vyzrálé mají názory.
V mém životě byly 2 ženy. První, podle testu IQ v TV nova (a to jsem jí trochu pomáhal, protože z toho byla nešťastná) má IQ kolem 90. Celý život žije spořádaným životem a do dnes s relativně nízkým zdrojem příjmů žije závidění hodný život. Druhá si zakládala na své inteligenci. Podle mnoha testů, které si dělala se mnou, má IQ 135. Dnes žije v bytě s odpojeným plynem a elektřinou. Nájem dluží rok a veškerou snahu o pomoc dokáže svou inteligencí zvrátit na svůj krkolomný pád.
Ona moudrost podle mě vůbec nespočívá na inteligenci. Spočívá na schopnosti jedince vnímat čas. Jedinec, žijící jen současností, kterému je jedno, co bylo včera, se nepoučí z chyb. Kterému je jedno, co bude zítra, nepomůže vysoké IQ zaplatit nájem a žít v souladu s ostatními. Přemýšlet, co bylo včera a co může být zítra...tomu já říkám MOUDROST.

165721

21.7.2008 16:13

Inteligence

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 165721

Líbí se mi, že jste použil slovo moudrost, jehož význam je zřejmý více než inteligence. Inteligence se zase jeví jako nějaký prázdný pojem, jakýsi statistický údaj odvozený z účelového testu poměřováním. Někdo tu zkouší sortovat lidi podle čísel - proč asi. Nejsem si úplně jist proč to vzniklo, ale mám pocit, že to sloužilo k roztřídění rekrutů pro potřeby armády.

Ano, moudrost je vyjádřením toho, jaký člověk je z pohledu rozumu, citu a vyznávaných hodnot. Je jasné, že nelze sestavit „koeficient moudrosti“, neboť teprve čas a souvislosti mohou vyjevit skutečnou moudrost.

165808

21.7.2008 18:30

RE: Inteligence

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 165808

Clovek se musi smat, kdyz se podiva cemu se rika inteligence na Nezvedavci.
Moudrost je vzacnejsi a honosnejsi kvalita, kterou kazdy "inteligent" nema.

165816

20.7.2008 22:32

Don Juan

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 165642

Hmm, pánové.....

"...bojovník předstírá také své chyby a slabosti..."

Tady bych viděl kruciální problém. Jak bojovník rozezná ty chyby, které skutečně má, od těch, které jen předstírá? Předpokládám, že žádný bojovník není zcela bez chyb, a jednou z jeho chyb by teoreticky mohlo být i to, že si to o sobě myslí.. [mrknutí jedním okem]

165775

21.7.2008 0:02

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 165632

Musim s vami souhlasit.
Mnoho zla vykonali prave inteligentni lide.
Poznamka pro verici. Satan je popsan v Bibli jako inteligentni bozi syn.

165780

18.7.2008 16:53

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 165631

Kdepak moralka a IQ nejsou spojene nadoby. Hitler, Napoleon, Stalin meli nepochybne vysoke IQ.

165658

18.7.2008 20:10

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 165658

A rovněž byli ve svém kolektivu velmi oblíbeni [velký smích]

Paní Jarmilo, trochu se do toho zamotáváte [mrknutí jedním okem]

165666

19.7.2008 8:21

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 165658

Cože? Tyhle dosazené loutky mocných že byly inteligentní? To nemyslíte vážně René. Hitlera nazvali historici geniem průměrnosti. To proto, že v ničem nevynikal, pochopitelně ani v inteligenci ne. Ještě bych k těmto diktátorům přihodila Mao ce Tunga. Ten se taky někomu moc hodil do krámu a inteligenčně taky nebyl žádný borec. Ani průměrně uvažující člověk by nedal vybíjet vrabce v domnění, že tím zvýší nadměrně úrodu.

Všichni tito čtyři diktátoři byli vytypovaní pro své specifické povahové vlastnosti, aby někomu posloužili jako užiteční idioti. Byli pečlivě chráněni před případnými atentáty, protože ve své nebetyčné hlouposti skutečně netušili, že jsou pouze loutkami v něčích rukou. V rukou těch, co horlivě zbrojili a nesmírně na válkách vydělávali.

Jaké vlastnosti spojují všechny tyto čtyři diktárory? Nikoliv velká inteligence, to ani náhodou, ale VELKÁ ZAKOMPLEXOVANOST. Všichni čtyři byli malého vzrůstu a kromě jisté necitelné tvrdosti a krutosti v ničem nevynikali. Hitler byl možná přihřátý, prostě měl v sexu nějaké podivné trable. Napoleon ho měl mimořádně malýho a měl nechlupatou, boubelatou hladkou postavu jako žena, čili rovněž podivný, velmi zakomlexovaný týpek. O Stalinovi ani nemluvím, ten měl kvůli svým tělesným vadám (srostlé prsty a jiné tělesné vady) taky velké komplexy. Mao-ce tung byl prý hodně na ženské, ale jak říkám, inteligenčně na tom moc dobře nebyl a svými tělesnými vadami se moc nechlubil, tam se mi nepodařilo získat nějaké drby.[smích]

165682

19.7.2008 8:31

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 165682

>To nemyslíte vážně René.
----
René do toho musel vrazit notnou dávku ironie. Máte pravdu, paní Jarmilo. Všichni ti uvedení byli jenom nastolené loutky - užiteční idioti. V pravém slova smyslu. Nechci už reagovat na váš příspěvek shora, ale naprosto souhlasím, že charakter člověka se zrcadlí v jeho obličeji. Také se říká, že oko je oknem do duše člověka. Stačí se jen podívat na ty domácí užitečné (neužitečné) idioty. Topolánek, Schwarzenberg, Vondra a největší idiot, který se kdy v zemích českých mohl ve dvacátém století narodit - Havel. Tomu ta jeho zákeřná povaha přímo čiší z očí....tu nezapře ani úsměvem. [mrknutí jedním okem]

165687

19.7.2008 20:02

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 165687

Nebyla to ironie, samozrejme to nemuzu dolozit, ale domnivam se, ze vsichni tri se pohybovali v posledni nejvyssi skupine kvokaciho kvocientu, zhruba 0,5% populace. Pokud vytvarite loutku pro high level politiky a potrebujete silnou osobnost jste nuceni pouzit material s nejkvalitnejsim kvokacim kvocientem. Jinak by to byla slaba figura vuci tem ostatnim. Stalinem si nejsem uplne jisty, protoze nahradil triumvirat Kamenev, Zinovev a Trockij. A to zrejme nebylo v planu loutkaru. Moralka je mimo inteligenci, davam jiny naprosto jasny priklad Heydrich.
http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=34...

Problematicky je maly vzorek, ale silne pochybuju, ze IQ techto deti nebude diferncovane do vice skupin. Jinak receno pokud se moralne chovame bez ohledu na IQ, tak neexistuje primy vztah. Jiste existuje nejaka mezni inteligence nutna pro moralni rozhodnuti.
http://www.osel.cz/index.php?clanek=3760

Vypada to, ze slechtile na cloveci farme maji problem. Nietzseho nadclovek nebo nova forma cloveka, ktera ma na zaklade svych kvalit s absenci zrejme moralky prevalcovat zbytek bude mit problemy. Kvokaci kvocient neni zrejme zalezitosti genetiky, jak jsem se domnivali. Dokonce dochazi k projevum geneticke ruznorodosti, misto toho, aby nam mixem vznikl nadclovek.
http://www.osel.cz/index.php?clanek=3185

A v tomhle ranem veku probiha intezivni vyvoj mozku a tim do znacne miry sily a formuje se individualni intelektualni potencial. Navic ty deti byli take v ruznych hladinach podle kvokaciho kvocientu. Nase moralka bude mit mnohem blize k strategii kooperace, ktera nam umoznila lepe prezit, nez-li k individualnim vyhodam intelektu.
http://www.osel.cz/index.php?clanek=3109

165704

19.7.2008 20:24

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 165704

Tak jak jsem domnivali drive. Inteligence z 80% dedicna oproti teto studii, kde to je okolo 40%.

165705

19.7.2008 22:07

Dedičnosť

hape 85.?.?.?

Reakce na 165705

Pán Rene - pozor, tam sa neuvádzajú rasové parametre.
migrácia, miešanie, problémové skupiny a.p.
génius nemal podľa histórie nikdy geniálne deti, ale debil splodil vždy len debila.

165708

20.7.2008 0:06

RE: Dedičnosť

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 165708

Pro přežití civilizace i planety je mnohem prospěšnější dobrosrdečný debil než vysoce inteligentní hajzl. Dokonce i zlý debil je daleko méně nebezpečný, než chytrý psychopat.To by mělo být jasné i člověku se zcela průměrným IQ.

165709

20.7.2008 1:34

RE: Dedičnosť

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 165708

Slechteni lidi neni je pouze pro velkoslechtitele, kde by si ve verejnem vyzkumu nekdo mohl dovolit uvest jiste typy parametru. Co vsechno je disfunkce od normy? Genialita i mentalni retardace. Zatim se lecos zadrhava, protoze oproti maticce prirode jsme pouze bridolove spolehajici vice na stesti metodou pokus omyl. Pestovat nadcloveka bude problematicke, coz je nase obrovska haluz, ani jeden nevi jak velka! [mrknutí jedním okem] A spolehat v genetice nastesti a nase zacatecnicke pokusy uplatnovat ve velkem do ekosystemu planety? STESTI je to, co budeme velmi potrebovat. Kdyz vezmu, to co mame na vyber, tak bez genetickych pokusu se neobejdeme, jestli mame umrit skoro na jisto hlady nebo vytvorit pravdepodobne nejaky geneticky pruser. Mno, protentokrat velmi nerad nejistotu zajimavych casu.

165710

20.7.2008 8:56

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 165704

Pokud to nebyla ironie pane René, tak se tedy velmi mýlíte. Pro loutkaře v zákulisí je vždy výhodnější, když je loutka pro high level poněkud ducha mdlého. Taky ta loutka musí mít vždy určité žádané vlastnosti. Nejžádanějšími vlastnostmi je jistá bezcharakternost a poslušnost vůči mocnějším. Jak už jsem psala, také je výhodné, když má vybraný kašpárek větší vztah k majetku, k věcem(mamonu), než když má vztah k živým bytostem. Znovu vyjmenuji pár vedených loutek: Bush, Topolánek, Paroubek, Havel, Parkanová. A Vy si myslíte, že tito lidé jsou nadprůměrně inteligentní? Nebo že jsou silné osobnosti? Jedno ani druhé není pro nastrčené kašpárky potřeba. Naopak, tento druh lidí se vyznačuje mimořádnou poslušností vůči vůdcům ze zákulisí. Jsem si vzpomněla na režisérku Třeštíkovou, která vydržela být ministryní kultury tři dny. Jakmile zjistila, že jejím úkolem není svobodně rozhodovat o věcech, ale že má poslouchat příkazy ze zákulisí, okamžitě šla od toho.

Nemáte pravdu, morálka s inteligencí velmi souvisí. Ať si vezmete koho chcete z minulosti, či současnosti, rysem těch lidí, co nám vládli a vládnou je to, že nejsou příliš inteligentní a hlavně- že jsou nemorální. Právě proto k tomu vládnutí byli vybráni. Třeba TGM, ten byl inteligentní i morální. Jenže toho nechali vládnout proto, jelikož splňoval jejich cíle a záměry. Jeho syn již jejich cíle a záměry nesplňoval, a tak ho prostě oddělali.

Co se týče Osla, nevěřte všemu co píšou. Oni již mnohokrát napsali takové kraviny, že nad tím kolikrát zůstával rozum stát. Osel taky patří k webům, který příliš vyzdvihuje geny a opomíjí to nejdůležitější co působí na člověka: kulturní vliv. Tento kulturní vliv se skládá ze tří složek: učení (memy), dobová morálka a dobové zákony. Geny (vrozené predispozice) určují člověka jen asi z 20%, vše ostatní, 80%, je kulturní vliv (memy,morálka,zákony).

Ano, inteligence a různé schopnosti jsou dědičné. Ale když je nerozvíjíte kulturou, tak zakrní. Jak říkávají ti co něco umí: 10 procent vrozeného talentu, 90 procent dřiny. Mohu to potvrdit i podle sebe: mám talent k malování, ale ten talent jsem nerozvíjela, a tak z toho nic není.

Už jsem to tu kdysi psala, napíšu to znovu. Představte si tři jednovaječná trojčata. Mají vrozenou nadprůměrně vysokou inteligenci. Jedno trojče vyroste zavřené celý život ve sklepě, druhé bude žít ve špíně s asociálními bezdomovci a třetí bude vychováno dvěma milujícími rodiči. Výsledek? To první trojče se za celý život nikdy nenaučí ani mluvit, zůstane takřka na zvířecí úrovni. Druhé trojče bude asociál a nemakačenko, protloukající se světem. Třetí trojče bude vysokoškolák a později úspěšný vědec.

165723

20.7.2008 8:56

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 165723

Zapomněla jsem se napsat: třetí bude vychováváno dvěma milujícími rodiči- vysokoškoláky.

165724

17.7.2008 19:42

úvaha

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

"Preventivní válka proti Iráku, zahájená před více než pěti lety, byla chybou kolosálních rozměrů – tuto skutečnost si stále řada Američanů neuvědomuje."

kdopak je do ní zatáhl? asi nějaký "dobrý přítel" a šlo mu jistě o "demokracii" a "západní hodnoty" [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk]

165589

17.7.2008 19:33

Američani se rochní v ropném blahobytu

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

a nestarají se o to, co dělají ti nahoře. Pokud chtějí ti nahoře zůstat mocní, musí Američanům zachovat dostatečný přísun levné ropy. 11. září byl navíc rozehrán vabank a "ti nahoře" už nemůžou couvnout.
V Severní Americe už je jenom drahá ropa. Američani už vrtají na okraji šelfu Mexického zálivu, kde je moře hluboké 2 kilometry, a uvažuje se o získávání ropy z asfaltových písků a krystalických břidlic. Rostoucí ceny benzínu se v USA projevují už dnes a časem by "těm nahoře" mohlo být pěkně horko.
Americká finanční elita se rozhodla zcela ovládnout blízkovýchodní ropu, aby v USA nerostla nasranost - jediná možnost je útok na Írán. Základna v ČR má zabránit odvetnému úderu na USA ( válka by trvala několik let a vyrobit za tu dobu pár exemplářů mezikontinentálních raket s jadernými hlavicemi je v silách Íránu ). Na obranu samotné ČR Američani serou. Pokakánkova vláda nevyjednala ani dodání raket THAAD a Patriot ( které by stejně chemickému útoku na Prahu nezabránily, protože chemická hlavice se může rozdělit mimo jejich dosah a obranný systém zahltit ). Obranu ČR mají zajišťovat 40 let staré systémy KUB ( k smíchu ).

165590

17.7.2008 22:01

Trefné!

Finda 89.?.?.?

Článek je jak "ušitý" na české poměry posledních let. Včera jsem si po dlouhé době pustila na Netu zprávy ČT (Události) (mimochodem je to skvělý pocit, moci zde říct, že nemáme a nechceme TV, aniž by jsem se dozvěděla "no jo, to je dneska "in" nemít bednu co...?) a spadla mi doslova čelist!
Dovolím si stručný výcuc:
Předražené dálnice nejsou předražené
Pan Čunek je opět čistý jako "slovo bóží" a Topolánek nevidí důvod se v tom dále rýpat
Ředitel věznice co zmršil nákup "rušiček" se vrací zpět do funkce, neb nebyl shledán důvod k trestnímu stíhání
Setkání předsedy Úřadu na ochranu hospodářské soutěže s Babišem je naprosto OK
Soud osvobodil Krejčířovou
Česká ambasáda v Kosovu
a perlička... Majitel pole má smůlu - přes jeho OSETÉ pole vede pěšina a ejhle, už je z toho veřejná komunikace

Tak jestli z tohohle nemá být lidem s prominutím na blití, tak z čeho už??? [naštvaný]

165596

18.7.2008 7:52

RE: Trefné!

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 165596

No to je přece ta řízená demokracie. A až zde budeme mít i Julínkovu řízenou zdravotnickou péči, tak se můžeme těšit na poměry tak hezky barvitě vykreslené ve filmu Sicko.

165620

18.7.2008 13:44

RE: Trefné!

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 165620

Tak tak, SiCKO je chuťovka ze života a jako by M. Moore tušil, co se budou za pár let od natočení tohoto úsměvného a zároveň pláč vzbuzujícího dokumentu u nás v ČR pokoušet lokajové soukromých korporací a obdivovatelé US snu [smích] (pro peníze, které přece nesmrdí, že pane Klausi?!?!) prosadit.

165644

18.7.2008 17:04

RE: Trefné!

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 165644

Velká chuťovka ze života je i ta 49 letá žena, pocházející z Jamajky, která čekala na zdravotnickou péči 24 hodin v čekárně. Matka šesti dětí se v USA, zemi to svobody, zdravotnické péče nedočkala. Svalila se na zem, ještě zaklepala nohama v posledním tažení, a pak se tam bez povšimnutí válela ještě hodinu a půl, než ji personál odklidil. Tak tohle je opravdu ta neskvělejší vizitka Ameriky. Chuťovka ze života.

165654

18.7.2008 18:31

RE: Trefné!

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 165654

Ano, ta paní, která umřela v čekárně za asistence spousy lékařského personálu a securiťáků je jasná vizitka modelu řízené péče made USA - peníze přece nesmrdí, že a pojišťovna nebo nemocnice přece nebude tratit, že.

U nás, ve Francii nebo Británii, kde je zdrav. péče zatím na solidárním principu nebo na parodované Kubě je něco takového zatím systémově nemyslitelné už jen z prostého lidského hlediska. I když je fakt, že nikdy neříkej nikdy.

V US už peníze a sobectví korporací již dávno převážily nad obyčejnou lidskou sounáležitostí. Však SiCKO prezentuje podobných šokujících příkladů několik. Třeba ta paní, které pojistka přestala stačit na léčebné výlohy (nebo pojistku snad ani neměla?) a kterou nemocnice taxíkem "humánně" odvezla před nejlepší útulek ve městě a dezorientovanou a pod medikamenty v nemocničním županu nechala na ulici. Nebýt záznamu blízké kamery, tak by se nic takového neudálo. Je vidět, že kamery na správných místech mohou lidem i pomáhat a nejen šmírovat ala BB.

Nebo kutil, který si na cirkule amputoval dva prsty na ruce a pak dostal na výběr, který z nich mu na základě výše jeho pojistky přišijí. Taky dobré. No a záchranáři kteří šli dobrovolně a s nadšením pomáhat bojovat proti terorismu na ground 0 a kterým potom co vážně onemocněli a neměli odpovídající pojistku vláda odmítla péči uhradit, to taky o něčem vypovídá. Mrkněte jak z toho pak byli přešlí a zklamaní a jak jim pak asi lecos o praporu hvězd a pluhůůů docvaklo.

Není nad vlastní zkušenost a tu bych přál všem julínkovcům a cikrtovcům, i když objektivně vzato, náš systém zdrav. péče má k dokonalosti taky daleko a tuningovou koncepci vytvořenou MOUDRÝMI odborníky by jistě také snesl.
jansmith[smích]

165663

18.7.2008 21:17

RE: U nás by to bylo ještě horší.

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 165663

Životní úroveň průměrného Čecha je na úrovni negra v New Orleans. A jako zdravotní péči má negr v New Orleans?

165668

19.7.2008 7:53

RE: Trefné!

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 165663

Jo, nejvíc se mi v tom filmu líbilo, jak se ti záchranáři na Kubě cítili jako v ráji, jaká tam byla skvělá péče proti poměrům v Americe.[smích] To snad ten Moore až poněkud přehnal, ne? [mrknutí jedním okem] Ale jinak je ten film velmi sugestivní a emocionálně vypjatý, to se musí nechat.

165683

19.7.2008 9:55

RE: Trefné!

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 165683

Taky to tak cítím paní Jarmilo, i když je fakt, že Moore v SiCKO a asi i v jiných svých kontroverzních dokumentech oplací manipulátorům, které odhaluje očím nevědomé veřejnosti, samozřejmě také propagandou.

Jeho propaganda je ale nezáludná a nemá za cíl nikomu uškodit, kromě samozřejmě ironie a nasazení másla na hlavu těm, kteří si to ve své chamtivosti a mocenské sebestřednosti zaslouží.

Proto je také establishmentu za svou tvůrčí neúnavnost, přímost a pozitivní propagandu trnem v oku a ideologickými nálepkami lokajů, kteří slouží za prebendy systému, by si mohl vytapetovat celý bejvák.[smích]

Co se týče těch záchranářů v nemocnici na Kubě, tak sem neměl pocit, že by pláč jedné z nich, když děkovala doktorům, že se na ni nevykašlali jako v její rodné zemi praporu hvězd a pluhůůůů [smích], byl hraný. Nedivím se jim, že se tam možná mohli cítit jako v ráji, když např. nutné léky na pouhé udržení zdrav. stavu, které je v rodné americe stojí majlant koupili v tamní lékárně relativně za babku a že si tam nemuseli připadat, když hledali zdravotní péči (po tom co pro svou zemi udělali) jako onuce.

Jinak myslím, že tady nejde o jednotlivosti, ale o princip, který ukazuje kam až může dojít snaha o vytváření zisku a chamtivost snoubená s pokrytectvím, která takový systém v rozporu s elementárními lidskými pricipy fabrikuje až k tragické dokonalosti.
jansmith.

165689

20.7.2008 4:45

Vrele diky cenzure Zvedavce za vymazani

Latinec 71.?.?.?

Predevcirem jsem pripojil na tuto linku kratky komentar, ze sef americke Home Security (ve skutecnosti, ve sve nature, v opresi a tyranii jinych nepatricich do "klubu", v charakteru stejne coby predtim Cheka, KGB, Gestapo, Stb), Michael Chertoff (geneticky a virou v nadrazenost spojen s kriminalniky stejneho razeni z byvaleho SSSR jako treba Yagoda, Kaganovic, krvavy trpajzlik Jezov, Beria, Primakov, dnes Mossad ci Shin Beth), aby podnitil antievropskou naladu tech co si rikaji "Americane" (i.e., predevsim tech kdysi svou rasou evropskeho puvodu, kteri ale posleze byli vycviceni svymi loutkari svuj evropsky puvod, a Evropu, k smrti nenavidet, a tak si proste jen rikaji "bili", neb nic jineho jim jiz nezbyva), ty same vyzval k ostrazitosti pred "Evropskymi teroristy snazici se napadnout USA".
Muj komentar byl nejdrive Zvedavcem uverejnen, ale vzapeti vymazan.... Zajimave. Komu vlastne ve skutecnosti slouzi Zvedavec? Politicke nekorektnosti, jak Zvedavec ve svem zahlavi slibuje, ci (jako v tomto pripade, ale i v rade predeslych pripadech kdy me slusne prispeky byly rovnez cenzurou Zvedavce zamitnuty ci vymazany, ) politicke korektnosti tech, co dnes rozhoduji co je korektni, a co neni?
Osobne, prosim Boha, at ti co si rikaji Americane, ci jejich nadseni prisluhovaci (at si nachazi kdekoliv, vcetne Ceska kde jich je dnes mnoho), ci ti co tvrdi ze jsou zide ale jimi ve skutecnosti nejsou, lzou (viz Zjeveni Sv. Jana, 2[cool], 3:9), do perly Latinska Ameriky, jez mi kdysi poskytla asyl, neprichazi. Ani na navstevu. Coz se, k memu smutku, a smutku mnoha jinych, nedeje ..
Pura vida

165713

20.7.2008 6:05

RE: Vrele diky cenzure Zvedavce za vymazani

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 165713

Už několikrát jsem vás upozorňoval, že vaše ostře protižidovské výlevy tady trpět nebudu. Jste židobijec - hrdina, který rád využívá tento prostor ke svým otravným výpadům okořeněným citáty z Bible, přičemž ovšem sám zůstává takticky schován za bukem (za přezdívkou). Až se naučíte podepisovat se pod ně skutečným jménem, abyste eventuálně za ně nesl i následky, budu o tom uvažovat. Jinak jste anonym a já nemám žádnou povinnost tady anonymům poskytovat prostor.

165716

20.7.2008 6:31

RE: Vrele diky cenzure Zvedavce za vymazani

Latinec 71.?.?.?

Reakce na 165716

>Už několikrát jsem vás upozorňoval, že vaše ostře
>protižidovské výlevy tady trpět nebudu. Jste židobijec -
>hrdina, který rád využívá tento prostor ke svým otravným
>výpadům okořeněným citáty z Bible, přičemž ovšem sám
>zůstává takticky schován za bukem (za přezdívkou). Až se
>naučíte podepisovat se pod ně skutečným jménem, abyste
>eventuálně za ně nesl i následky, budu o tom uvažovat. Jinak
>jste anonym a já nemám žádnou povinnost tady anonymům
>poskytovat prostor.

Pane editore, dekuji za reakci. Vskutku, projevil jste se velmi dobre: neb Vam doopravdy nejde o obsah, je-li to pravda ci ne, Vam vice zalezi, v pripade "citlivosti", o identitu prispivatele. Kdo to je jen muze byt, co takto smysli? Ci si je toho vedom? A ta hrozna Bible, - fuj, to je hnus !! Jak se jen clovek jmenuje? Jake ma Social Security cislo?
A tak mily p. Stworo, tak si pekne v klidu publikujte vypady gojobijcu jako Arkan, Semtex, Jira, a co ja vim jak se vsichni toho typu jmenuji, ja si je nepamatuju, a nechci pamatovat, ale je jich na Vasem schmoozu prehrsle jejichz anti-goj vypady bez ostychani publikujete. Ale vsak tento schmooz, jak jsem Vam rekl mnohokrate predtim je Vas, neni muj, Vy jste placen, ja ne, a kazdy musi nejak zit, pravda? Mimochodem, identitu tech par vyse zminenych, a jinych podobnych antigoju jejichz vysplechy bez problemu publikujete, predpokladam ze znate, a tudiz ti nejsou pro Vas zadnymi anonymy kterym by jste poskytoval prostor.
Pura vida

165718

21.7.2008 7:32

RE: Vrele diky cenzure Zvedavce za vymazani

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 165716

"ovšem sám zůstává takticky schován za bukem (za přezdívkou). Až se naučíte podepisovat se pod ně skutečným jménem, abyste eventuálně za ně nesl i následky"

Vzdyt se sem podepisuje velice malo lidi. Vetsina ma pouze prezdivku, mnozi je neustale meni a stejne tak se meni IP adresa. I v internetovych napovedach je nam receno si udelat prezdivky a pouzivat specialni e-mail pouze na dulezite a legalni zalezitosti.
FBI si kazdeho z nas muze najit. Jinak nevim co myslite s podpisem.

165795

22.7.2008 7:29

RE: Vrele diky cenzure Zvedavce za vymazani

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 165795

>...Jinak nevim co myslite s podpisem.
-----
Vodníku...jsme pod drobnohledem Eretz-níků - "božích bojovníků".
A právě tito bojovníci bojují proti svobodě slova, neboť svoboda slova může poukázat někdy na skutečnou pravdu, která zase může u někoho vyvolat pocity nenávisti. A na ty jejich pocity nenávisti si dokázali dokonce prosadit zákon proti nenávisti. Oni totiž svobodu slova jako nenávist považují. Zní to až neuvěřitelně, ale tak to je. Když něco prohlásím, co se někomu nemusí líbit a použiji platnou e-mailovou adresu, tak za to beru osobní zodpovědnost. Jinak to jsou výkřiky za bukem a zodpovědnost přebírá vydavatel. Ostatní ti napíši osobní poštou - ať si Šimon Klein trhne nohou.

165853

21.7.2008 3:58

Kdo ridi nase zivoty?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Zajimava otazka. Zajimave je, pokud jsou vsude na nejakem uzemi kontrolni stanoviste, jak se realizuje pohyb treba unesenych osob nebo treba lidskych organu. To neni neco, co lze bez uhony prevezt v igelitce. Jak vidno nasemu cestnemu muzi a slechtici v Cerninskem palaci jsem krivdil ohledne jeho urovne. A knize Swarzenberg ma pravdu, ze diplomat musi zatnout zuby a stykat se s ruznou spinou a s usmevem servirovat burgundske a chlebicky. V diplomacii se to spinou nejenom posledni dobu hemzi, a ted neni rec o spinavych fuseklich. Tady si clovek muze poslechnout prepis "udajneho rozhovoru" ( jak jinak ) prasat, kdo by si pomyslel, ze svine krome chrochtani, dokazou vyluzovat i jine zvuky a dokonce mluvit. I kdyz obsah je srovnatelny.
http://www.prop.sk/solana.html
http://www.prop.sk/zahranicni.html

165785

21.7.2008 12:00

Nová totalita

Lubos 193.?.?.?

Nová totalita

]http://www.cs-magazin.com/2008-08/view.php?articl...

165804

Příspěvků: 152

17.07. 09:54 Spytihněv  Těžko to jednoduše komentovat,
17.07. 10:45 Vodník  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
17.07. 14:15 Karel z Čech  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
17.07. 16:26 Spytihněv  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
17.07. 19:20 vodnik007  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
17.07. 22:25 Petr Gejdoš  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
18.07. 07:36 Mirda  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
18.07. 12:34 Petr Gejdoš  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
18.07. 23:45  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
19.07. 08:08 Mirda  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
19.07. 07:23 Mirda  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
19.07. 22:09 Petr Gejdoš  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
20.07. 04:18 Mirda  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
20.07. 05:13 Mirda  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
20.07. 17:35 Rene Bartosek  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
20.07. 20:55 Petr Gejdoš  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
21.07. 12:51 Spytihněv  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
21.07. 05:07 Mirda  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
21.07. 05:23 Mirda  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
21.07. 06:13 Rene Bartosek  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
21.07. 06:41 Mirda  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
21.07. 16:02 Rene Bartosek  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
21.07. 18:37 pietroo  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
22.07. 03:03 Rene Bartosek  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
21.07. 05:58 Rene Bartosek  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
19.07. 18:09 vodnik007  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
20.07. 21:07 MedaBeda  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
20.07. 21:33 MedaBeda  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
18.07. 15:20 Karel z Čech  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
18.07. 16:15 stanko74  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
19.07. 04:33 karel4u  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
19.07. 08:58 Mirda  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
19.07. 12:01 stanko74  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
19.07. 16:00 Mirda  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
19.07. 17:26 vodnik007  RE: Těžko to jednoduše komentovat,
17.07. 13:47 panchimp  Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
17.07. 14:58 Vojta49  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
17.07. 15:49 stanko74  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
17.07. 17:00 google  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
18.07. 01:58  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
18.07. 07:50 Mirda  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
17.07. 16:13 Spytihněv  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
17.07. 19:44 Miroslav Yamato  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
17.07. 22:50 Vojta49  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
17.07. 23:57 mtk  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
18.07. 02:01  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
18.07. 16:10 stanko74  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
18.07. 00:58 Rene Bartosek  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
18.07. 08:04 Jarmila  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
18.07. 09:41 Miroslav Yamato  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
18.07. 11:48 Jarmila  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
18.07. 11:09 Miroslav Yamato  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
18.07. 12:42 Jarmila  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
18.07. 13:25 Antiseptik  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
18.07. 13:35  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
18.07. 13:17 Miroslav Yamato  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
18.07. 13:13 Spytihněv  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
18.07. 13:19 google  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
18.07. 17:02 Miroslav Yamato  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
19.07. 08:46 Jarmila  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
19.07. 13:16 google  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
19.07. 16:17  Dobro a zlo
20.07. 12:41 google  RE: Dobro a zlo
20.07. 18:19 Miroslav Yamato  RE: Dobro a zlo
20.07. 19:08 google  RE: Dobro a zlo
20.07. 20:10 Miroslav Yamato  RE: Dobro a zlo
20.07. 19:33  RE: Dobro a zlo
20.07. 20:09 google  RE: Dobro a zlo
21.07. 09:55  RE: Dobro a zlo
21.07. 16:07 Rene Bartosek  RE: Dobro a zlo
21.07. 17:08  RE: Dobro a zlo
21.07. 20:00 pietroo  RE: Dobro a zlo
21.07. 21:02  RE: Dobro a zlo
21.07. 21:57 pietroo  RE: Dobro a zlo
22.07. 13:34 MedaBeda  RE: Dobro a zlo
22.07. 17:22 Rene Bartosek  RE: Dobro a zlo
21.07. 22:04  RE: Dobro a zlo
21.07. 05:00 Mirda  RE: Dobro a zlo
21.07. 10:54  RE: Dobro a zlo
22.07. 06:37 Mirda  RE: Dobro a zlo
21.07. 11:03 Spytihněv  RE: Dobro a zlo
21.07. 17:25  RE: Dobro a zlo
21.07. 17:37  RE: Dobro a zlo
21.07. 18:41 vodnik007  RE: Dobro a zlo
21.07. 20:29 pietroo  RE: Dobro a zlo
21.07. 20:43  RE: Dobro a zlo
21.07. 21:11 pietroo  RE: Dobro a zlo
21.07. 22:36  RE: Dobro a zlo
22.07. 12:35 MedaBeda  RE: Dobro a zlo
22.07. 06:46 Mirda  RE: Dobro a zlo
22.07. 08:49  RE: Dobro a zlo
24.07. 10:49 Spytihněv  RE: Dobro a zlo
20.07. 18:32  RE: Dobro a zlo
20.07. 18:56 google  RE: Dobro a zlo
20.07. 19:35  RE: Dobro a zlo
20.07. 19:27 google  RE: Dobro a zlo
20.07. 20:01  RE: Dobro a zlo
20.07. 21:33 Aja  RE: Dobro a zlo
20.07. 21:53  RE: Dobro a zlo
20.07. 22:01 Aja  RE: Dobro a zlo
20.07. 22:46  RE: Dobro a zlo
20.07. 23:59 Aja  RE: Dobro a zlo
20.07. 20:56 jansmith1984  RE: Dobro a zlo
20.07. 22:17 google  RE: Dobro a zlo
21.07. 00:04 jansmith1984  RE: Dobro a zlo
21.07. 03:25 google  RE: Dobro a zlo
21.07. 10:06  RE: Dobro a zlo
21.07. 21:02 google  RE: Dobro a zlo
18.07. 13:25 jansmith1984  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
18.07. 16:23 Jarmila  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
18.07. 17:12 Miroslav Yamato  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
18.07. 17:40 jansmith1984  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
18.07. 21:47 Vojta49  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
19.07. 00:23  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
19.07. 00:05 jansmith1984  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
19.07. 08:17 Jarmila  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
20.07. 05:35 Mirda  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
20.07. 12:34 janmitsh1984  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
21.07. 06:07 Mirda  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
20.07. 07:24 custor  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
21.07. 16:13 Spytihněv  Inteligence
21.07. 18:30 vodnik007  RE: Inteligence
20.07. 22:32  Don Juan
21.07. 00:02 vodnik007  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
18.07. 16:53 Rene Bartosek  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
18.07. 20:10  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
19.07. 08:21 Jarmila  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
19.07. 08:31 Mirda  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
19.07. 20:02 Rene Bartosek  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
19.07. 20:24 Rene Bartosek  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
19.07. 22:07 hape  Dedičnosť
20.07. 00:06  RE: Dedičnosť
20.07. 01:34 Rene Bartosek  RE: Dedičnosť
20.07. 08:56 Jarmila  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
20.07. 08:56 Jarmila  RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další
17.07. 19:42 MedaBeda  úvaha
17.07. 19:33 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  Američani se rochní v ropném blahobytu
17.07. 22:01 Finda  Trefné!
18.07. 07:52 Jarmila  RE: Trefné!
18.07. 13:44 jansmith1984  RE: Trefné!
18.07. 17:04 Jarmila  RE: Trefné!
18.07. 18:31 jansmith1984  RE: Trefné!
18.07. 21:17 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: U nás by to bylo ještě horší.
19.07. 07:53 Jarmila  RE: Trefné!
19.07. 09:55 jansmith1984  RE: Trefné!
20.07. 04:45 Latinec  Vrele diky cenzure Zvedavce za vymazani
20.07. 06:05 Vladimír Stwora  RE: Vrele diky cenzure Zvedavce za vymazani
20.07. 06:31 Latinec  RE: Vrele diky cenzure Zvedavce za vymazani
21.07. 07:32 vodnik007  RE: Vrele diky cenzure Zvedavce za vymazani
22.07. 07:29 Mirda  RE: Vrele diky cenzure Zvedavce za vymazani
21.07. 03:58 Rene Bartosek  Kdo ridi nase zivoty?
21.07. 12:00 Lubos  Nová totalita

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 1

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 348