Diskuze k článku

Ano, Írán bude napaden

Příspěvků 69

15.7.2008 6:50

Pane Stworo vy jste opravdový psychopat

Reach_ 88.?.?.?

[chechtot]

165418

15.7.2008 18:05

RE: Pane Stworo vy jste opravdový psychopat

vladuna 86.?.?.?

Reakce na 165418

Tato moznost neni vyloucena. Pokud tak ovsem pane Reachi usuzujete na zaklade tohoto clanku, muzete byt, prosim, trochu konkretni?

165460

16.7.2008 9:00

RE: Pane Stworo vy jste opravdový psychopat

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 165418

Pane Reachi, když jsem před mnoha lety začínal s psaním na internetu, po opuštění 3 míst šéfredaktora "klasických" novin z důvodu jejich změny na manipulační, propagační tiskoviny a trend se zcela naplnil... prožíval jsem velmi citlivě přesně takto arogantní výpady, které mají základní společný znaky.

NERAGUJÍ - NEPOLEMIZUJÍ S OBSAHEM ČLÁNKU - ALE ZA TO HRUBĚ URÁŽÍ, ČASTO PSYCHIATRIZUJÍ - TEDY DIANGNOSTIKUJÍ PISATELE

Dříve mne velmi trápilo to, co člověk musí spolykat za urážky, často celé dny, protože lidé píšící ve snaze objektivně jsou připusťme citlivější - proto také více přizpůsobeni pro právě skutečnou novinařinu - vše něco stojí.

Dnes mne velmi trápí jak úspěšná je hydra (rozuměj politický systém), když vydoluje z lidí právě takové zvratky, jaký jste na pana Stworu promiňte vypustil Vy, splňujíce velými písmenky mnou napsaný základní znak "zažehnutí" nenávistné urážky na místě pro věcnou, třeba i tvrdou diskusi....

Zkuste si přečíst v této věci také, kdo je to psychopat. Zkuste si zjistit pár informací o tom, jak jistý americký psychiatr (nahrazují cíleně kněze - program zavedli Z. a A. Freudovi)znásilňoval ženy v rámci regresivní terapie - tedy pod sedativy souložil pacienkty - nedostal trest, přestože se jim podařilo prokázat, seskupit se a zažalovat jej, tuším kolem deseti obětí. Podnes se učí podle jeho učebnic.

Zkuste se zamyslet nad tím, proč válku v bývalé Jugoslávii ta hrozná zvěrstva vedli tři soudní znalci v oblasti psychiatrie - psychologie - Miloševič a spol. Zkuste shlédnout pokus o kvalitě psychiatrické péče ve filmu Happines Machinnes - je na You Tube...

Zkuste prosím pochopit, že pana Stworu může trápit stav věcí veřejných, pročež studuje, překládá a ve výsledku vzdělává v oblasti, která potřebuje velmi silnou osobnost, aby člověk tíhu negativních informací unesl a nestal se skeptik, zůstal realistou. Zvědavec, jakkoliv jsem tedy člověk židovský národ milující a zde občas naleznu dle mého mylné (židé mají velké problémy od současné moci vůbec praktikovat víru - kupříkladu v Izraaeli - ta moc je mimo lidi) hodnocení činů určitého národa, tedy Zvědavec je jedním z asi 6 ostrůvků, kde se lze dočíst, nastudovat mnoho skutečností, važme si toho lidi.

Článek stručně, ale se znalostí svobodných informací velmi přesně naznačuje názor - možný vývoj situace, obávám se, že obava z tohoto, či obdobného vývoje není Sci-Fi ani nesprávný předpoklad, ale velmi korektní zamyšlení

165497

18.7.2008 16:49

RE: Pane Stworo vy jste opravdový psychopat

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 165418

Soudruhu Rýči, vy jste zase obyčejný sionista, co patří na Lehoweb a ne sem... Neotravujete zde prosím svou smrdutou přítomností, siobolševiků dokola opakujících svoji debilní propagandu mám plný zuby už z dob komunismu! [bliji]

165652

15.7.2008 7:12

navrat?

ladaaa 195.?.?.?

jeste stale, Vladimire, se vam chce v Kanade zustavat?
tady v cechach sice radar, ale krajani, narod...
ladA

165421

15.7.2008 7:37

Vyráža to dych

otakar 83.?.?.?

a hlava sa mi krúti nad tou šialenosťou!
Ale po nadýchnutí sa a znovu prečítaní, zvážení a použiti poznatkov ponorológie ....
Je to žiaľ reálne.
"oni" totiž ináč rozmýšľajú ako "my".
Veď predsa "oni" majú degenerovaný sociálny mozog a možno ho vôbec nemajú.

165422

15.7.2008 8:24

Deprese

Khan Khan (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Tohle je opravdu depresevní scénář.Nemyslím si,že by pan "nejmenovaný" dokázal až takhle přemýšlet.Nejlepší by bylo,kdyby Rusko uzavřelo s Iránem spojenectví už teď,pak si na Irán netroufne ani Izrael ani "klacek" Amerika.

165423

15.7.2008 10:02

Preco voz USA este par rokov musi ist ako tak dalej

Student 195.?.?.?

Mate pravdu az na jeden fakt. USA su naozaj najvecsim klackom na svete a preto sa tito vyvoleni bankari boja vlastne iba jedinej veci. A to, ze im tento klacek vypadne z ruk. A to sa v pripade krizy a chudoby v USA moze stat (tak ako sa stalo v Nemecku pred 2.sv.). A v USA je stale 150 mil. bielych americanov, z ktorych je velka cast ozbrojena. OK, len mala cast z nich by bola schopna a ochotna bojovat, ale aj tak by vytvorili najvecsiu armadu na svete. Co ak by sa postavili proti rezimu? Aj postoj mnohych vojakov oficialnej armady by bol otazny.ň
Nie velky Chazar este musi niekolko rokov pockat, kym pribudne este niekolko desiatok mil. farebnych v USA a niekolko desiatok tisic farebnych v uradoch a armade. Az potom bude realizovany plan o ktorom hovorite.

165426

15.7.2008 11:21

RE: Preco voz USA este par rokov musi ist ako tak dalej

sxgo 78.?.?.?

Reakce na 165426

http://www.youtube.com/watch?v=xC5eURVsflU
Skonanie vekov so zbraňami v rukách aj makro - mikro kosme.

165434

15.7.2008 9:45

nesouhlas

pm 88.?.?.?

Článek je sice rozumný, ale vychází z příliš citově zabarvených předpokladů:

Bush, Olmert a další hrstka ztratila soudnost, ale vládci loutek NE? Proč?

Amerika ještě není zralá do šrotu, každá skutečná velmoc v dějinách umírala staletí, a po tu dobu kolem sebe kopala jako kobyla. Těžku ji jednoduše "zabít".

Článek dále staví skupinu "nejmenovaných" bankéřů vysoko nad schopnosti vlastní existence a vlastní obranyschopnosti USA.

I když s p. Stworou obvykle souhlasím, z tohoto článku je vidět, že se ve svém "nasrání" stává obětí svého vlastního pesimismu. Ale bohužel není realista, tím je v tomhle případě Avnery. Doufám.

165428

15.7.2008 10:51

RE: nesouhlas

mig 78.?.?.?

Reakce na 165428

SSSR byl velmoc, a přece se rozpadl - ze dne na den - bez boje. Byl přitom velmocí, která měla armádu síly USA. Proč se ani trochu nebránil?

Konec SSSR byl naplánován a řízen zvnějšku. Ale stejně tak může být naplánován konec USA (či "restrukturalizace", o níž píše pan Stwora). Zdá se, že i konce velmocí se urychlují. Díky zrychlené době to nemusí trvat stovky let, ale pouhé dny.

Velmoc v podobě národních států je jen jeden způsob velmoci - ten přežilý. Současná velmoc je skrytá, nadnárodní, tím těžko uchopitelná, a tudíž mnohem mocnější než všechny klasické velmoci dohromady. Je to velmoc peněz.

Kdo ovládá toky peněz, řídí státy. Ty těžko mohou bojovat proti někomu v pozadí, i kdyby vlastnily sebevětší armády. Mohou s nimi bojovat leda proti jiným státům a rozložit se navzájem.

Souhlasím s panem Stworou, že pro tyto lidi v pozadí jsou státy, potažmo jejich obyvatelé, jen šachovými figurkami v jejich hře. Nelze v tom hledat žádná rozumná východiska, tedy rozumná z pohledu klasických států.

165433

15.7.2008 10:53

RE: nesouhlas

pm 88.?.?.?

Reakce na 165433

SSSR je speciální případ. Komunismus se tam zajídal komoušům samotným a kapitalismus lákal. SSSR sice zanikl, ale ne ta velmoc, Rusko pokračuje dál, i když trochu jinak a zatím slabší.

165436

16.7.2008 10:23

RE: nesouhlas

osd 85.?.?.?

Reakce na 165436

Speciální případ? V SSSR jsem v době rozpadu nebyl, ale byl jsem v ČSSR. A pamatuji si na to moc dobře. Končil jsem tehdy ZŠ (8. třída), chodil jsem na jazykovou školu v Praze. Od září 1989 (!!) jsme měli na anglickou konverzaci jistou americkou lektorku Mary, která otevřeně říkala "I work for U.S. government" a od začátku školního roku (září 1989) nás připravovala na změnu režimu, ke které dojde do konce roku. Pravda, vyšetřovala nás VB kvůli tomu, že nám např. na videu poštěla Star Wars (tehdy byly dva nebo tři díly), ale jinak vše bez problému. Vyšetřování rychle skončilo, zřejmě měla nějakou dobrou ochrannou ruku.
Nevěřím tomu, že politické změny ve východní Evropě byly jen "zevnitř". V kontextu ostatních změn i velmi rychlého spojení Němecek to dává smysl, ne?

165502

16.7.2008 15:41

RE: nesouhlas

pm 88.?.?.?

Reakce na 165502

jo dává, chtělo by to informace, to je to, co nám chybí, máme jen samé spekulace. Asi bysme se nestačili divit, co všechno se děje někde v zákulisí, to teda jo [bliji]

165512

16.7.2008 16:35

RE: nesouhlas

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 165502

Východní blok byl vlastně ovládnut vojensko-ideologicky a za pomoci tajných služeb.
Systematicky tak byl veden k vyčerpání a úpadku, aby byl následně zdevastovaný a unavený kompletně finančně podroben, včetně jeho veškerého potenciálu (jestli má někdo pocit, že proběhl a probíhá výprodej, tak asi oprávněně, stejně jako jinde v bývalém bloku).

Rozpad musel být veden pro tyto účely řízeně tak, aby bývalý blok zůstal roztříštěný politicky i ideologicky. Jakákoliv vzájemná nevraživost je podporována proto, aby se „západní styl“ stával jediným přijatelným východiskem. Bývalý „nutný“ boj za ("sterilně odpudivý" ) „komunismus“ tak snadno nahrazuje přitažlivější ("velmi sexy" ) reálný „kapitalistický“ konzum. Unavené obyvatelstvo je tak velice snadno korumpováno konzumem pro budoucí světový pořádek.
(Do jaké míry se to povedlo, ať každý posoudí…)

165520

21.5.2009 18:47

RE: nesouhlas

Cercek cercek (zavináč) post (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 165502

Odpuste že vstupuju do debaty ale poznal sem čověka jednoho zprofesoru a ten mi povídal že kdysi pracoval pro tajnou bezpečnost za Komoušu a nezlobte se za nasledující text :
Viděl sem v továrně v komunistickém německu připravené bankovky pro samostatný český stát

pokud jste viděli attendoom jedina civilizace je možná pouze bez bankovního system ač si to neumím představit

ale logiku to má opravdu se zvyšuje počet bankovek v oběhu a opravdu každa vyprodukovaná bankovka se dáva do oběhu za státní dluhopis čili každá bankovka už je zatížena urokem ze statních dluhopisu

a opravdu hodnota peněz dnes a kdysi je propastná

nechte si teorie toto je realita [smích]

191669

15.7.2008 12:55

RE: nesouhlas

z.a.p 99.?.?.?

Reakce na 165433

Mam pochopeni pro Vas pohled. Myslim, ze ten termin 'restrukturalizace" je vystizny. Vetsi severoamericka aliance je jak se zda nevyhnutelna (hlavne z duvodu zacinajiciho americkeho ekonomickeho krachu) a vse je pripraveno k jeji uvedeni na oficialni scenu. Bylo-li neco nejvetsi prekazkou mezinarodni financni moci (MFM), pak to byly prave ty 'nacionalisticke' Spojene staty. Proto byly pouzity ve vsech (prozatim dvou) svetovych valkach, az ke konecnemu vycerpani. Ale pozor, pristi stredisko viditelne vojenske moci nemusi byt zrovna v severni Americe, ktera muze byt 'rozmelnena'. Pave tak muze MFM osedlat Cinu protoze ta prijala vicemene dobrovolne jeji pravidla. Jako doklad teto totalni koruptability bych uvedl jen ten samotny fakt, ze dovedavna existujici 'narodni armady' ve vetsine zemi byly briskne nahrazeny profesinalnimi. A vetsine obcanu to dokonce v jejich zaslepenosti vyhovuje - o narodni staty tudiz neni zajem. Neni UN nejlepsim dukazem?

165441

15.7.2008 10:00

Můžou se mýlit?

Spytihněv 83.?.?.?

Je to asi pohled, který více odráží to, čeho je dnešní politik schopen, hnán motorem chtivosti, pěkně pobízen těmi za oponou.
Je ale možné, že by se vývoj ubíral jinak, než by si přál ten za oponou?

Tedy zcela hypoteticky.
Izrael a USA rozpoutají válku a neřešenou krizi v Orientu.
V době nástupu krize v obalsti P. zálivu zasáhne jistá surovinově nezávislá mocnost schopna ovládnout celou oblast na moři a velkou část z moře v této době. Tiše podpoří vyčerpaný Írán, ten jí zde zajistí trvalý vliv.
To bude prakticky znamenat světovou kontrolu obchodu s ropou.
Svět v hospodářské krizi = Čína bez odbytu, tedy krize a závislost na dodávkách suroviny.
Nárůst vlivu Indie.
Propad západní Evropy.
Možné stabilizování Jižní Ameriky.
Afrika stále na okraji.
Pořád mi tu vychází jen jeden možný vítěz, schopný ovládnout až polovinu světa. Může vytvořit vlastní měnový systém, krytý jak bohatstvím, tak silou.
Tento možný vítěz je více než poučen, aby opakoval chyby minulé. Bude chtít stát v pozadí a tiše pracovat pro svou věc.

(To jen tedy zcela hypoteticky, co mě v této souvislosti napadá…)

165430

15.7.2008 13:44

RE: Můžou se mýlit?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 165430

Ou, nenech se mýlit, Rusko už dávno žádnou velmocí není..... Rádi by byli, ale nejsou. A Rusové pomalu ale jistě vymírají, takže Rusko bude slabší a slabší........

165443

15.7.2008 16:46

RE: Můžou se mýlit?

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 165443

>Rusko už dávno žádnou velmocí není.....
Poprvé od dob cara cítí svojí šanci.
>A Rusové pomalu ale jistě vymírají, takže Rusko bude slabší a slabší........
Je to dáno snad počtem obyvatel?
Naopak, velké počty lidí bude brzy problém uživit. (Obzvláště v případě světové krize).

Nepředpokládám, že by se ještě dnes chtěli nechat tahat někým za nos...

165452

15.7.2008 20:14

RE: Můžou se mýlit?

pm 88.?.?.?

Reakce na 165452

"Poprvé od dob cara cítí svojí šanci."
no toto?! co je tohle za chujovinu? [mrknutí jedním okem] a co socialistická revoluce? co velká vlastenecká válka? co celá éra SSSR? nic?

"Naopak, velké počty lidí bude brzy problém uživit."
chceš tvrdit, že matička Rus, ten drobeček, nedokáže uživit víc jak 150 milionů? že bude lepší, když pomřou, aby byli silnější?

S tou poslední větou ale souhlasim, i když ji máš postavenou na podivných argumentech.

165465

16.7.2008 9:04

RE: Můžou se mýlit?

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 165465

Ale kde že, jen odpověď, na to, že by počet obyvatel byl pro postavení velmoci rozhodující ukazatel.
Vymírání jistě dobré není. Taktéž ale přelidněnost je problém, určitě ne výhoda.
Socialistická revoluce – puč několika agentů, následné vyvražďování a vyhladovění populace určitě někdo mohl brát jako šanci, ten kdo se tedy cítil být sovětem (určitě ne Rusem).
Velká vlastenecká válka – opět decimace populace (co to je za šanci?) , propaganda je však věc jiná, podlehnout jí může také již zbídačený Rus. Těžko to ovšem považovat za ruskou šanci.
Diskutabilní jsou i padesátá léta, i když tyto a následné generace ten vývoj jistě ke vztahu k tomu předešlému musely považovat za ohromné zlepšení – ale opět věc sovětská.
Jestli se ti to zdá být chujovina nevím, podstatné je, jak by to mohl chápat Rus.
Ruské jako národní si ale nepleť se sovětským.

165498

15.7.2008 17:14

RE: Můžou se mýlit?

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 165443

Rusko ještě může překvapit ( jako už mockrát v historii ):
http://en.rian.ru/russia/20080201/98190871.html
Hůř je na tom EU, ta vymírá z pohodlnosti.

165455

15.7.2008 12:05

Možný to sice je ale...

Antiseptik 69.?.?.?

Já si nejsem jist zda jsou tak jsou až tak hloupí. O proti Hitlerovu napadení Polska, kdy měl naprostou převahu a i přes vyhlášení války Německu Britanií obsadil Polsko v mžiku a ještě mu zbylo dost sil pokračovat, i bankéři sedící v Londýně a kující pikle musí vidět zcela nejednoznačnou situaci. Amerika to nemusí zvládnout, nezvádla vlastně ani Irák a to nebylo proti Iránu nic. Neví se jak se zachová Čína pro kterou je Irán důležitým zdrojem surovin, Rusko které vidí zcela jistě o co komu jde. Světová podpora Ameriky visí na vlásku, dokonce i u nich doma. Pokud dojde k všeobecné řežbě, není jisté kdo nakonec bude ovládat koho, nitky vedoucí do Londýna do nejmenované banky jsou občas docela vidět a to bych se být bankéřen bál, že mě nakonec pověsí na kandelábr a tím vyřeší veškeré světové finanční starosti. Bude takovou řežbu nutno na konci na někoho svézt a o tom nerozhodujou lidi z nitkama ale lidi z kvérama v ruce. V momentě kdy válčí nakonec Amerika z Ruskem a Čínou v době kdy je barel za 300 nebo víc dolarů, nelze zapomenout že je pravděpodobně většina oleje v arábii a iránu dočasně zničená a mimo provoz, že rusové za něj platit nebudou, mají vlastní zcela levně a mohou ho buď dodávat svým spojencům a nebo ho výhodně i prodávat svým nepřátelům, klidně obojí dohromady. Nakonec pokud mají v hlavě tak za rubl, a místo Amera bude nová měna najednou rubl a nitky nepovedou nikam. On když je hlad a za Amero je hovno a za rubl olej, tak se může stát cokoliv. Myslím, ač nepochybuju o podlosti jistých bankéřů, že je to pro ně příliš riskantní krok potencielně vedoucí sice buď k světové nadvládě, kterou ale už mají, a nebo pravděpodobněji do pekel a tam asi moc nechtějí. Víc než konspirace bankéřů (ne že by nebyla) bych se bál že jistí vládci upadajícího impéria takovou blbost udělají, neb jim nic jiného k udržení světovlády nezbývá, byť mají mrňavou naději na úspěch. Světovládu nebo smrt, to přece není heslo bankéřů, ti raději v klidu počítají mince.

165437

15.7.2008 12:17

RE: Možný to sice je ale...

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 165437

Nicméně, pokud dřepím v Londýně a pumpuju do světa peníze na úrok, musím počítat také s tím, že mi to jednoho dne někdo může přestat zobat… (A to i bez toho, aniž by to vytruboval do světa).
Ten někdo, musí být na tolik silný v kramflecích, aby přežil všechny krize v izolaci a ještě stačil budit hrůzu.
Ten někdo, musí také umět živit víru ve sebe a své schopnosti.

Pakliže se to stane, jako chlapík za oponou budu bít na poplach, stavět radary, zabírat zbylé zdroje, vymývat mozky na potkání, mávat klackem ještě více (byť pěkně olámaným). A strašit a podvracet a strašit... (Protože dneska ten někdo, zítra kdekdo)

(Také mi z toho vychází ten rubl)

165440

15.7.2008 12:15

řekl bych

panchimp 213.?.?.?

Myslím že na blízkém východě, kde je islám, časem odjde k revoluci případně k občanské válce, bez ohledu na to, kdo tam zaútočí nebo jestli zaútočí. Důvodem bude prostě rozvoj islámu, vznik moderních Muslimů a vyhranění konzervativních Muslimů. Ohledně Číny, co by se stalo, kdyby USA padly? Nepřišla by Čína o spoustu peněz které jim dluží a následně i o peníze od dalších zemí? Obrátili by se lidé proti vládě nebo by se obnovil tvrdý komunismus?
Jak se to krásně vyjednává s KLDR, nejkomunističtější zemí, když tam není žádná surovina. Irán se zachrání jen když vyčerpá ropu a na místě ji spálí.

165438

15.7.2008 13:01

Můj názor

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Finanční elita vládnoucí v USA potřebuje zachovat současný stav - aby se lidi rochnili v ropném blahobytu a nestarali se o to, co dělají "ti nahoře".
V Severní Americe ale levná ropa dochází. Američani už vrtají na okraji šelfu Mexického zálivu, kde je moře hluboké 2 kilometry. Pokud chce finanční elita udržet svého golema v blažené nevědomosti, musí ho nakrmit dostatečným množstvím levné ropy. Jediná možnost je zcela ovládnout blízký východ - zaútočit na Írán. Pravděpodobně bude obětován Izrael, který se na dlouhá léta změní v rozbitou válečnou zónu a jen odstrašující jaderná síla zabrání jeho totálnímu zničení.
Pozemní útok nepřipadá v úvahu, protože Írán disponuje velkým arzenálem raket středního doletu s inteligentní submunicí ( protitanková, protiletištní apod. ) - proto se ani nenavyšuje stav pozemní armády v Iráku. Američani budou chtít zlomit Írán dlouhou vyčerpávající válkou, při které na Írán dopadnou desetitisíce střel Tomahawk. Tato válka může trvat déle než 5 let - dost času, aby Írán v podzemí vyvinul mezikontentální raketu s jadernou hlavicí.
Klíčovou roli v této hře tak hraje plánovaná protiraketová základna v ČR, která má zabránit odvetnému úderu Íránu na USA. Česká republika by byla obětována ještě horším způsobem než Izrael, protože nedisponuje vlastní odstrašující silou. Proti íránskému odvetnému chemickému útoku na Prahu by nebyla obrana. Chemická hlavice se začíná dělit už ve výšce 30 km a ve výšce 100 km ( asi 30 vteřin po startu ) už je rozdělená asi na 100 000 malých projektilů - ve vesmíru není odpor vzduchu, který by malé projektily brzdil. Proti takovému útoku by Patriot nebo THAAD nezmohl nic ( jako kulovnice proti hejnu komárů ). Technologie výroby VX je dobře známá a na vyvraždění Prahy stačí tuna téhle sračky. Po Praze by následovala Plzeň, Brno, Ostrava atd.
Rusové dobře chápou, o co v této hře jde a jak by probíhala. Nechcou, aby se Amíci na blízkém východě moc roztahovali. Současné ví, že apatický český národ nezvedne prdel, dokud mu ve vytopených panelákových bytech poteče teplá voda a bude si moci dovolit buřtguláš ze separátního salámu z Tesca. Na nějaký chemický útok za 5 let průměrný Čech z vysoka sere. V případě schválení základny v ČR Rusáci zavřou kohoutky, aby tak Čechy donutili Pokakánkovu vládu svrhnout a celou tuhle hru rozbourat. Myslím si ale, že parlament radar neschválí. Vlastík Tlustý cítí šanci podrazit Pokakánka a stát se premiérem.

165439

15.7.2008 22:43

RE: Můj názor

djb 194.?.?.?

Reakce na 165439

Klíčovou roli v této hře tak hraje plánovaná protiraketová základna v ČR, která má zabránit odvetnému úderu Íránu na USA.

?? Stale nechapu proc vsichni montuji zakladnu v CR do utoku na Iran, pricemz ten se predpoklada do konce volebniho obdobi v USA.

Tj. k utoku, pokud je v planu, by udajne melo dojit cele roky pred postavenim radaru a raket.

Mimochodem, ani si dost dobre nedovedu predstavit, ze by bylo mozne jeste cela leta udrzovat propagandu o atmovce v Iranu, ktery by jen poklidne vyrabel elektrinu, mel za sebou dalsi desitky kontrol. Navic by se ta leta urcite soubezne pilne pripravoval k obrane, tj. mnohem vice modernizovana Iranska armada, USA by se dal zadluzovaly a podpora valky by klesla az buhvi kam a mnoho dalsich duvodu, proc to tezkou muze trvat leta.

Osobne myslim, ze v USA jsou takovi magori, ze tohle cele je skutecne priprava k utoku na Rusko. K cemu by jinak vydavali tolik penez na zbrojeni, zeme typu Iran/Irak by USA bez potizi obsadily s technologiemi starymi deset let, ovsem s lepsim strategickym planovanim.

Tyto lokalni valky mimo jine pro USA slouzi jako velmi dobra zaminka, proc neustale zbrojit a vydavat vice penez na vyvoj novych zbranovych systemu.
Jsou prece "ve valce s terorizmem" tak zbroji.
Kdyby nebyly ve valce s terorizmem, ale zbrojily timto tempem, tak by to bylo sakra divne, na co se vlastne pripravuji.
Viz Nemecko pred II sv. valkou

165473

15.7.2008 22:36

RE: Můj názor

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 165473

Samozrejme, ze ani zbrojarska loby neni tak tupa, aby se pokusila zvratit strategickou rovnovahu. Na to jsou moc technicky na vysi, aby uverili v neco takoveho. A navic jsou si vedomi, ze okamzitym dusledkem jenom viry v neco takoveho je globalni nuklearni konflikt, ktery mohou zacit obe strany.

Ti co strategickou prevahu neziskaji ze strachu, a ti co ji ziskaji bud, aby tuto vyhodu vyuzili anebo ze strachu, ze zautoci jako prvni vystraseny protivnik. Po technicke strance je zisk rozhodujici strategicke prevahy malo pravdepodobny, problem je ze druha strana nema dostatek potrebnych informaci a muze zareagovat zkratove a iracionalne na zaklade emoci na realne neexistujici hrozbu.

Loby jde o dalsi zbrojeni a zisk. Nejakym ideologicky zamerenym uzitecnym a treba vyznamnym panakum, vnuknou ideu vojenske prevahy a bude se vesele zbrojit, dokud system ekonomicky nezkolabuje. Smerovat to samozrejme bude do kosmu. K zbliti progres v kosmickem vyzkumu nastane mozna z duvodu zavodu ve zbrojeni, prestoze mnohem vetsiho pokroku by slo dosahnout na zaklade siroce pojate mezinarodni spoluprace.

165476

15.7.2008 23:04

RE: Můj názor

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 165473

>Stale nechapu proc vsichni montuji zakladnu v CR do utoku na Iran, pricemz ten se predpoklada do konce volebniho obdobi v USA.

Nejednalo by se o rychlý útok, ale o bombardování trvající několik let. Írán přesunul klíčové technologie do podzemí. Vývoj mezikontinentální rakety s jadernou hlavicí by mohl probíhat v podzemí bez ohledu na bombardování, ale trval by nejméně 5 let. Za 5 let se počítá s dokončením radaru v ČR, zapadá to do sebe.

>Iran/Irak by USA bez potizi obsadily s technologiemi starymi deset let

Nesouhlasím. Pozemní ofenzíva proti moderně vyzbrojenému nepříteli je dnes prakticky nemožná - Hizballáh úspěšně vzdoroval stokrát silnějšímu Izraeli. Hlavní roli v defenzívě hrají inteligentní protitankové zbraně, které téměř eliminovaly tankovou hrozbu. A bez tanků se pozemní útok dělat nedá.

165480

15.7.2008 23:21

RE: Můj názor

fany 213.?.?.?

Reakce na 165439

Tak to je cira fantazia. Ziadne desattisice rakiet Tomahawk. Ziadna krajna vo vojne nemoze vyvijat v podzemi medzikontinentalnu strelu, jedine v obdobii mieru. Okrem toho su porebne na vyvoj vyvojove kapacity, peniaze a strojarsky priemysel, ktore by boli v pripade vojny znicene. Iran zatial predviedol pri poslednych testoch presne to, co mal uz v roku 1998. Ziadna chemicka hlavca sa nedeli na 100 000 projektilov, najvacsi pocet testovanych MIRV bol zatial 14. Ucinnost chemickej hlavice je mala. Pozrite si straty v I.sv, vojne, aj ked uznavam, ze odvtedy doba pokrocila. 1. tona nestaci, fuka vietor a slnko rozklada chmicke latky, vsetko zavisi aj na teplote vzduchu a inych faktoroch. Preto je to len puhe fantazirovanie. Realistickejsia je varianta uderu na jadrovu (technologia) a ropnu infrastrukturu (zdroj kapitalu). Proste Osirak II. Pochybujem, ze USA si zelaju ropu za 200 a viac. Lenze Izrael je maly stat a takych 10 hlavic by na neho mohlo stacit. Preto budu jednat ci uz sami alebo ich lobby do toho zatiahne aj USA. Na ovladnutie ropnych poli nema USA ani dostatok vojakov a najme kapital, ved je to skor cista financna strata, uz Irak je pre nich nestravitelne susto. Ja osobne predpokladam, ze budu setrit a nasadia casom nove technologie. Radar je proti Rusku a aj jeho vykon (ten skutocny) je dost velky na to aby znicil v hlaviciach elektroniku. Antirakety nie su potrebne. Mate smolu, alebo ci stastie, ze budete prvym cielom a v pripade odvety to budete mat rychlo za sebou?

165479

16.7.2008 0:11

RE: Můj názor

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 165479

>Ziadna krajna vo vojne nemoze vyvijat v podzemi medzikontinentalnu strelu

Může. Zvládnout výpočty dnes není problém ( v 50. letech počítač zabíral několik místností a měl výkon jako kapesní kalkulačka ). Kompozitní válec naplněný střelným prachem také není problém vyrobit. K tomu gyroskopy, naváděcí radar a je skoro hotovo.

>Ziadna chemicka hlavca sa nedeli na 100 000 projektilov, najvacsi pocet testovanych MIRV bol zatial 14.

Jaderná hlavice musí držet pohromadě, protože existuje něco jako kritické množství štěpného materiálu ( asi 15 kg plutonia ). Chemickou hlavici takový problém netrápí. Když vyleze nad atmosféru, tak se může dělit jak chce. Není tam odpor vzduchu, takže dostřel to výrazně neovlivní.

>Pozrite si straty v I.sv, vojne,

VX je mnohem horší svinstvo než chlor nebo fosgen. Smrtelná dávka je velká jako špendlíková hlavička ( několik miligramů ). Praha leží v údolí ( moc tam nefouká ) a VX je na světle stálý. V silách Íránu je vystřelit do Prahy až 50 tun. Můžou na to vyčlenit většinu Šahábů-3. Izrael mají podchycený Hizballáhem.

165486

16.7.2008 22:46

RE: Můj názor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 165486

Vypocty su jedna vec a prax druha. Bez testov to nejde. kompozitny valec je v skutocnosti spickova ocel alebo spalovacia komora vzniknuta navinutim sklenneho vlakna a pohonna hmota nie je obycajny strelny prach. Gyroskopy v patricnej kvalite sa nedaju porovnavat napriklad s takymi co zabezpecuju stalilizaciu tankovej hlavne pocas jazdy. Nie je gyroskop ako gyroskop.

Pochybujem ze technologiu MIRV mozu v dohladnom case zvladnut. Ani v Indii a Cine ju este nemaju. Dokonca ani Izarel nema takuto technologiu. Vstup navratoveho telesa do atmosfery nie je len tak, bez ablativneho alebo kapacitneho chladenia to nejde. Tych Vasich 100 000 hlavic zhori pri navrate.

Vsetko co sa tyka VX je teoria. Teoreticky staci aj to male mnozstvo, pokial ho dostanete cele a za optimalnych podmienok, ktore nie su. Preto ich primarne zaujima jadrova technologia.

Odkial viete, ze mozu poslat az 50 ton na Prahu? Ked nemaju cim.
Maju snad par kusov striel, ktore stale presuvaju, aby o ne neprisli. A s tym dostrelia len na Izrael. Ze by ich mali v Libanone co i len jeden kus je nemozne, nanajvys niekolko taktickych. To nie su veci, ktore sa daju len tak schovat a presuvat.

Myslite si, ze CR je taka dolezita pre Iran? Pochybujem. Vsetko co maju nasadia na Izrael a blizke zakladne USA.

Ak nieco spadne na Prahu, tak to bude len z Ruska. Napriklad v sile 0.55MT. Oproti tomu je uplne hypotetickych a nerealnych 50 ton VX nicim.

Cely konflikt medzi Izraelom a Iranom moze mat rozne scenare. Vedlajsi efekt je abnormalna cena ropy, pripadne jadrovy spad najviac prave v Pakistane, Indii, Cine a nieco aj u nas. Poskodenie ozonovej vrstvy. V pripade ze to prerastie v konflikt USA a Rusko, mozno Cina moze nastat situacia, ktora znici celu nasu civilizaciu a zvysok sveta vrhne o storocia naspat. Staci maly omyl v situacii, ked o vsetkom rozhodnu minuty.

165539

18.7.2008 1:46

RE: Můj názor

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 165539

Malý chemický projektil by v atmosféře neshořel, protože by se dostatečně zbrzdil. Helma z raketoplánu Columbia taky neshořela.

Raketa Šaháb-3 už se vyrábí nějakých 5 let. Budou mít několik set kusů ( většinou schovaných v zemi ). Pokud místo hlavice použijí další raketový stupeň a menší hlavici, dolet se může výrazně prodloužit ( za cenu menší hlavice ). Pak by cca. 200 Šahábů-3 mohlo dopravit 50 tun VX do Prahy. Íránu jsme zatím ukradený, ale pokud u nás vyroste americká obranně-útočná základna, Íránce pořádně nasereme.

Írán shromáždil v jižním Libanonu silný arzenál raket středního doletu. Údajně může vybombardovat Tel-Aviv podobně jako Drážďany. Jak to tam dostal, je otázka. Za 30 let mohli Íránci vykopat tunel pod severním Irákem.

165606

18.7.2008 8:34

RE: Můj názor

Robocrep 217.?.?.?

Reakce na 165606

Ach jo, prde prde... Íránci nemají o nic větší důvod útočit na Prahu než na kterékoliv jiné evropské město, radar neradar.

Připomínáte mi člověka se kterým jsem se -ještě před útokem na Irák- hádal po netu. Ten se tenkrát chytil Bushových keců o ZHN a pořád fundovaně popisoval všemožný druhy chemických zbraní, a co tam asi tak mají, a co by kdyby to použili a kdyby tohle tak kolik lidí zařve a bla bla bla...
A co se z toho vyplnilo? Královský prd. [oči v sloup]

165621

18.7.2008 10:14

RE: Můj názor

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 165621

Írán zatím VX ani rakety dlouhého doletu nemá, ale v případě napadení to může vyrobit. Nepodceňujte improvizaci. A Írán by nebyl poražen za měsíc jako Irák.

165624

18.7.2008 14:22

RE: Můj názor

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 165624

Tvoje spekulace KRÁLOVSKÝ PRDe na téma Iránu, nervověparalytických látek a útoku na Prahu/Evropu jsou zajímavé, ale opomíjejí mám pocit jednu zásadní věc.

Komu by takový útok prospěl a jaký by k němu mohl mít motivaci??? Iránu, i kdyby k tomu měl prostředky?

Těžko. Strašit totiž "bushovsky" v této věci Iránem je úsměvné. Ostatně je to stejný scénář jako v případě Iráku a jeho ZHN a je spodivem, že se najdou analytici, kteří tuto manipulaci s veřejným míněním znovu rozšiřují.

Těžko si představit, že by Irán/hrdý perský národ byl národem bláznů a sebevrahů, který by kvůli zradaru (notabene i iráncům je jasné, že se jej bushovci snaží pomocí LOKAJŮ v české vládě naistalovat nikoli proti nim, ale proti Rusku) útočil na Evropu.
jansmith[smích]

165646

18.7.2008 17:08

RE: Můj názor

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 165646

Nemám na mysli nevyprovokovanou agresi, ale odvetný úder ( to je velký rozdíl ). Írán pochopitelně nepoužije ZHN jako první. Ale pokud USA začnou masakrovat íránské civilisty, Írán se pokusí o odvetný úder proti USA. Když se mu to nepovede, zaútočí na amerického lokaje - ČR.

165660

18.7.2008 20:10

RE: Můj názor

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 165660

No, něco mi říká, že ani v případě napadení Iránu spojenými státy nebo přesněji usraelem by Irán k takovému odvetnému úderu proti Evropě nepřikročil, ale mohu se mýlit.

Hlavně proto, že pokud by k jeho napadení vůbec došlo měl by Irán úplně jiné starosti než trefovat se za trest do nějakého zradaru v Brdech (notabene, když jim je jasné, že tam stojí proto, aby šmíroval Rusy) nebo nasadit VX proti čechům obecně.

Navíc než bude zradar díky nejmenovaným okolořitn-m akrobatům v české vládě a sněmovnách případně nainstalován uteče ještě mnoho vody a situace se může vyvinout úplně jinak. Stačí sledovat jak US začínají couvat a vyjednávají otevření svého zastupitelství v Teheránu. Asi pochopily, že zapojit se do napadení Iránu (byť pod vlajkou usraele) je přece jenom z různých důvodů už příliš silná káva a rizika převažují nad benefitem.

Zatím jediný stát, který historicky použil ZHN byly za pravdu a lásku bojující demokratické USA (viz. WW2) nebo humánní Agent Orange a napalm (viz. Vietnam). Tak nevím, kdo už prokázal, že je něčeho takového vůči civilům schopen, ale zdá se mi, že Irán to nebyl.

Navíc Irán v novodobé historii (200 let?) žádného svého souseda nenapadl a naposledy se bránil Iráku, kterého podporovaly právě USA a jeho úderná pěst cia. Jó a pamatujete jak cia svrhla za pomocí junty a taťky pinocheta v chile v boji za pravdu, lásku a demokracii demokraticky zvolenou vládu prezidenta Aliendeho a co se tam tehdy děly za zvěrstva?

Tak tak, to jsou věci.[smích]
jansmith.

165665

18.7.2008 21:46

RE: Taky je možný, že žádný radar nebude.

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 165665

Jestli se u nás začne stavět radar, Rusko nám zavře plyn. Zásoby v ČR stačí asi na 100 dní. Pokud v zimě přestane jít plyn a miliony lidí budou mrznout, do týdne bude občanská válka a Pokakánek bude mít po radaru.

165669

19.7.2008 0:27

RE: Taky je možný, že žádný radar nebude.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 165669

Ale kde. Myslím si, že to skončí pri drkotaní zubami a nadávaní na skurvených rusov, ktorý nedodržiavajú zmluvy.

165677

19.7.2008 10:46

RE: Taky je možný, že žádný radar nebude.

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 165677

Neskončí. Na vesnici to lidi ještě nějak překlepou, ale ve městech jsou lidi strašně zranitelní. Pokud pár dní nepůjde plyn, trubky v panelácích zamrznou a zůstanou zamrzlý až do jara. Potom bude v bytech nějakých 0°C, nepoteče voda a nebude splachovat hajzl. Jestli k tomu fakt dojde, tak Pokakánek bude viset na kandelábru.

165690

18.7.2008 10:43

RE: Můj názor

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 165606

Pokud byste měl pravdu s počty Šahábů 3 (jistě píšete o versi B (ER-Extended Range) a nikoli o A s reálným dosahem jen kolem 1300 km) etc., tak bych byl jasně PRO ZÁKLADNU. Jenže to co píšete jsou takové nesmysly, že i ty plastový flašky na D-FENSovi jsou proti tomu perfektním popisem reality.

Vždyď vy ani nevíte co je raketa středního dosahu! [oči v sloup]

165630

15.7.2008 14:18

..

Petr z Fulneka 88.?.?.?

Je to sice šílené,ale v poslední době o tom slyším čím dál častěji.Myslím že pan Stwora má v tomhle bohužel pravdu,stačí si jen něco přečíst a nebýt hluchý a slepý.Ještě že jsem si nedávno koupil statek kde komunisti postavily bunkr C.O.,takže to možná přežiju. [oči v sloup]

165444

15.7.2008 14:33

v podstate uz je tomu niekolko rokov,

Erik 85.?.?.?

co na zvedavcovi nonstop vychadzaju clanky a nasledne diskusie, ktore dookolo riesia ci vojna s Iranom bude "do konca roka alebo az buduci". Niekedy uz mam naozaj pocit ci to nie je nejaka diagnoza.
Od zaciatku bolo jasne ze ziaden utok proti Iranu sa neuskutocni. Usa obsadili Irak za ucelom kontroly ropnych poli a tento ciel bol splneny, nasledujucich niekolko desiatok rokov maju Usa ropnu otazku vyriesenu, pripadnym konfliktom s Iranom by nic neziskali, naopak, mohli byt stratit aj to co maju! Spojene staty dnes ani v najmensom nemaju moznost obsadit taku velku krajinu akou Iran nepochybne je, vsetky sily maju viazane na Afganistan a Irak. Samozrejme ze to nahlas nemozu povedat, preto tie silne reci, ale to je iba "proforma".

165447

15.7.2008 16:06

RE: v podstate uz je tomu niekolko rokov,

Robocrep 217.?.?.?

Reakce na 165447

Souhlasím s vámi, že USA v současnosti nemají na to Írán obsadit.
Důležité je si uvědomit, že o tom vůbec neuvažují. Když už útok, tak určitě ne pozemní. Vždyť měli i strach jít do Jugoslávie, a o co ta byla slabší než Írán!

165451

15.7.2008 20:33

RE: v podstate uz je tomu niekolko rokov,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 165447

To je pouze takticke vitezstvi. A vaznou otazkou je zda USA jsou schopny dlouhodobe vojensky kontrolovat Irak? Ani iracka vlada nemuze zajit do velmi otevrene kolaborace, ktera je pozadovana zapadni olejarskou loby. A silne pochybuju, ze by USA byla dlouhodobe schopny celit povstani v Iraku. Ajatolah Sistani se vyjadruje k politice verejne zridka, ale jeho slova maji velkou vahu.
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/blizky-vychod...

Cenou za obsazeni Iraku bylo zniceni vzajemneho vyvazovani Irak-Iran. Puvodnim planem bylo vojenske zniceni Iranu i Syrie, nez se ukazalo, ze kontrola Iraku je katastrofou, ve ktere uvizla veskera volna kapacita "zive sily" USA, to ze ta jsou tisice zoldaku placenych vladou mimo jednotky armady, mluvi za sve.. Vojaci jsou pod obrovskym psychickym tlakem a moralka jednotek jde neustale dolu. O mezinarodni prestizi a duveryhodnosti USA nema momentalne ani smysl prilis mluvit. Jinak receno toto takticke vitezstvi se brzo muze zmenit v porazku. O nejake strategicke iniciative nemuze byt reci. Neni absolutne v zajmu USA, zautocit na Iran.

Pokud jde o uvahy casti skutecne mocenske elity, tak nejvetsim problemem je pro ne technologicka uroven, ktera jednoznacne dokaze poslat lidstvo ke vsem certum a tentokrat nebude rovnych a rovnejsich. Lze vyvolat valku jako treba byla ta posledni svetova, ale sily ktere se uvedou do pohybu, jsou mimo jakoukoliv kontrolu, dokud se sami nevycerpaji.

Svet ma momentalne zasobu potravin na 50 dni, to je nejmene za nejakych 50 let ,co se tento ukazatel sleduje. A hlad by byl hlavni silou chaosu, ktery by byl rozpoputan, protoze ropa je neodlucitelne svazana s produkci potravin. Mnohem pevneji nez nejakymi papirky s napisem dolar nebo euro. Slo by tedy o samou existenci lidi, kteri by nemeli co ztratit vyzbrojenych nesmirne destruktivni technologii s dlouhodobym devastacnim ucinkem na biosferu. A to neni v zajmu nikoho, kdo si zachoval pouze zbytky zdraveho rozumu. Moc nad timto svetem je sdilena minimalne desitkami lidi a vsichni se najednou zblaznit nemohou, i kdyz dostatecny impulz muze dat pouze jeden vysoce postaveny silenec. Riziko vzdy existuje.

165466

15.7.2008 22:42

RE: v podstate uz je tomu niekolko rokov,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 165466

Pane Rene, zdravím !

V článku to pan Stwora napsal jasně. Lehce se s tímto jeho názorem dokážu ztotožnit. A nejsou to pouze USA v rozkladu. Je to celá naše "euro-atlantická civilizace", která již kope v posledním tažení.

Tady již nejde o to, kdo z faktických či nastrčených pro veřejnost vůdců má jaký rozum a co by se tím riskovalo. Musíte si uvědomit, že zde stojí proti sobě dva světy. Jeden svět - to je náš "západní svět", tedy oblast jak jsem již napsal euro-atlantické civilizace. Ten lze krátce charakterizovat jako upadající zahnívající imperialní společnost rozežraných bezcharakterních lidí, žijícíh si na "vysoké noze" a neschopných dlouhodobě bránit svůj blahobyt. Neboť zde již nikdo není ochoten opásat se zbraněmi a jít hájit nějaké morální zásady. My totiž již žádné takové morální zásady nemáme. A tak máme již jen žoldnéřské armády - profíky chladné a vypočítavé - v zásadě profesionálně "zbabělé", kteří se určitě s granátem v ruce nevrhnou pod tank s výkřikem "Za stranu, za lidi !" Poznámka - zlé jazyky tvrdí, že ten výkřik nezněl "Za stranu, za lidi", nýbrž prý to bylo "Zasrané náledí !" [velký smích]

Proti tomuto světu stojí jiný svět - svět nesmírně skromných, nesmírně pracovitých a přitom zároveň nesmírně chudých miliard Číňanů, Indů, Vietnamců, Thajců, Indonésanů, Filipínců a vůbec takových. Tito se vesměs nehlásí ke zprofanovanému a v zásadě totálně prolhanému křesťanství. Odtud se rekrutují potenciálně mnoha-setmilionové armády bojovníků - assasinů ! Božích bojovníků !!

Je to nesmírná síla, která navzdory raketám s přesností "přímo do nosu", laserovým bombám, kosmickým zbraním a já nevím jakým ještě zbraním, dokáže jakoukoliv válku v nejhorším případě uhrát na remízu ! Ten podceňovaný "východní svět" již vyhrál - Vy to necítíte ?

Pane Rene a vůbec všichni, co se zajímáte skutečně doopravdy - ta válka již byla dávno vybojována a prohraná ! My, Západ, jsme ji již dávno prohráli ! Copak to necítíte ? Copak jste o tom ještě nic nečetli ? V Bibli, v Koránu, v Proroctvích Nostradama, Sibyly, v nespočetných proroctvích třebas i tady ze střední Evropy ?

Je mi to líto, ale - Ježíš to v Evangeliích řekl dost jasně, když se jej ptali "...kdy to všechno bude, kdy to přijde?" Pan Stwora má naprostou pravdu. Ten útok bude posledním pokusem situaci zvrátit. Jak čas plyne, tak nám tady na Západě hrozí, že prostě vyhnijeme a zmizíme z povrchu této planety jako obtížný geneticky přežitý odpad. V tom to je - my jsme jako obří dinosauři, kteří ničíme svět a nový svět, svět skromnějších, úspornějších, pracovitějších a poctivějších lidí se dere na světlo Boží.

Alternatívy nejsou - nanejvýše remíza. Každy bude bojovat o život a o duši sám za sebe, přesně tak, jak praví Velcí Proroci. Jako by se stalo !

165478

16.7.2008 0:11

RE: v podstate uz je tomu niekolko rokov,

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 165478

Stale jeste muzeme jit ke svym korenum. Jenomze to muze udelat pouze kazdy sam za sebe, v tom stari proroci velmi dobre vedeli o cem mluvi. Jeste stale muzeme kooperovat a nase spoluprace bude temi z Vychodu vitana jako velka pomoc! Velice spravne rikate, ze my sami sobe jsme nejvetsim nepritelem. Pokud zpet neobnovime vitalitu sve kultury vymreme, uz ted zacina nase kultura starnout a bude za nejakych 20-30 let probihajiciho trendu asimiliovana kulturami zivotaschopnejsimi.

165485

15.7.2008 15:50

Formální demokracie versus otevřená totalita

Jarmila 88.?.?.?

Včera jsme se dívali v TV na zajímavý dokument o vládnutí Habsburků. Při té příležitosti jsem si uvědomila, že celá historická éra byla o tom, že se mezi sebou mydlily bohaté rodiny o území a o moc. Většinová společnost jim sloužila jen k placení daní a k najmutí mizerně placených žoldnéřů do těch válek. Většinoví poddaní zkrátka byli naprosto bezprávní, mocní superboháči si s nimi dělali co chtěli a trvá to dodnes. Prostě největšími škůdci této planety jsou příliš bohaté rodiny, které si předávají moc dědičně z generace na generaci. Zde je takový krásný a velmi čtivý popis nejbohatších rodin, těch největších škůdců světa:
http://chromik.wz.cz/49dynastie.html
Ale co chci hlavně napsat. Že prostě každý jev má své klady a zápory, není to tak, že by některý jev měl jen samé klady a jiný zase jen samé zápory. My jsme generace, která zažila komunistickou totalitu i údajnou kapitalistickou demokracii. Je možné, že se mezinárodní bankéři rozhodnou vymlátit půlku lidstva. Když se ale rozhodnou pak zavést otevřenou totalitu, tak si tedy moc nepomohou. Už si ji totiž vyzkoušeli v praxi coby socialismus a zjistili, že otevřená totalita je krajně nerentabilní. Musí mít příliš mnoho hlídačů a biřiců a lid je líný, nechce pracovat, veselí se a kašle na všechno. Lid ví, kdo je jeho nepřítel a zařídí se podle toho. Žije sice v bídě, ale vesele a kašle na vrchnost. Čili lepší je pro sociální inženýry, když instalují zdánlivou demokracii, tak jak funguje dnes. Všichni pracují jak vzteklí a všichni se pachtí do úmoru, aby splatili všechny půjčky (a superboháči je kdykoliv ještě ojebou. Tak jako Mittal si k nám přijede, ukrade 6 miliard a zase si odjede). Za to mají poddaní zaručeno, že mohou svobodně a otevřeně nadávat na poměry a nikdo je za to nezavře. Zkrátka a dobře co chci říct: že vládci světa taky nemají moc na vybranou: když vyberou otevřenou totalitu, tak si nepolepší, spíš všestranně pohorší. To by museli vymlátit CELÉ lidstvo a místo lidí nasadit poslušné roboty. Jenže co z toho? To by je asi taky nebavilo poroučet robotům.

165448

15.7.2008 15:48

nevim

Slayko 89.?.?.?

At to zni selene jak chce,nebudu troubit,ze je to nesmysl,nesmyslu uz tady na ty planete bylo celkem dost. Uvidime co prijde a co neprijde.

165450

15.7.2008 16:56

Iný uhol pohľadu...

stanko74 195.?.?.?

predpokladajme, že USA sú stále suverénna krajina a „nemenovaní" bankári svoj vplyv a svoje ciele sú nútení ešte stále presadzovať nepriamo cez svojich gašparkov vo vláde a kongrese. Zatiaľ sme neboli svedkami puču ani nastolenia priamej diktatúry v USA, ale sme svedkami ovládnutia „demokratických" prostriedkov k získaniu moci. Môžeme teda usudzovať, že tento model je pre „nemenovaných" bankárov výhodný a bude funkčný aj v budúcnosti, aby bolo zachované zdanie demokratickej spoločnosti. Má to jediný háčik: takýto spôsob vládnutia je podmienený súhlasom občanov/voličov, ktorí de facto kroky svojej vlády legitimizujú. Len kvôli tomu sme svedkami lží a mediálnej manipulácie ľudí, lebo bez ich podpory sú akékoľvek kroky vlády neuskutočniteľné. Preto je nutné aby represívne zákony a agresívna zahraničná politika vyzerali ako obrana záujmov občanov USA.
A ona to skutočne obrana záujmov občanov USA je. Ešte ani jeden americký politik (dokonca ani Bush) si nedovolil prijať rozhodnutie, ktoré by zvýhodňovalo cudzie záujmy pred americkými (veď každý Američan vie, že čo je dobré pre napr. pre Izrael je dobré aj pre Ameriku).
Takže vychádzajme z toho, že všetky kroky vlády USA, ktoré podnikla v posledných rokoch sú viac-menej v záujme zachovania spokojnosti voličov. Tu vyvstáva otázka: Ako tomu, preboha, môže prospieť pád dolára, vyššie ceny, vojnové dobrodružstvá...? Odpoveď je možno jednoduchšia ako sa zdá.
Čo ak „nemenovaná“ elita zistila, že $vätá dojná krava je tesne pred zdochnutím? Už raz sa ju v 70. rokoch podarilo resuscitovať a udržiavať nažive vytvorením petrodolára, ale choroba sa neliečila. Skôr naopak, táto krava nakazila celé stádo teliat. Všetkým „nemenovaným“ je jasné, že bez kravy nemajú teľatá šancu, prežijú maximálne tie najsilnejšie a preto treba kravu udržať pri živote čo najdlhšie, za akúkoľvek cenu. Čo ak vláda USA, čelí najhoršiemu nepriateľovi v histórii, takému strašnému, že sa nesmie nahlas ani vysloviť jeho meno: BANKROT. Potom by všetky doterajšie kroky dávali zmysel:
Ako udržať cenu Dolára, ktorý je krytý len objemom svetového obchodu a hlavne s ropou, na ktorú má monopol? Objem obchodovaného tovaru sa len tak nafúknuť nedá, ale čo takto nafúknuť jeho cenu, aby tie bilióny dolárov mali nejakú hodnotu? Čo takto nafúknuť cenu ropy, ktorá sa premietne do cien ostatných produktov? Ale ako zvýšiť cenu ropy vo svete, keď ponuka presahuje dopyt?
Tu už ekonomika nestačí. V prvom rade nesmie nikto pri obchodovaní používať inú menu (spomeňte si na Saddáma, ktorý tesne pred príchodom demokracie do jeho hospodársky izolovanej a čerstvo rozbombardovanej krajiny, vyhlásil úmysel predávať ropu za Euro) a musí si byť vedomý najprísnejšieho trestu. Ďalej, dopyt musí byť regulovaný, napríklad odberateľskými limitmi (je známe, kto je najväčší svetový odberateľ) a ponuka „musí byť obmedzená

165453

15.7.2008 17:16

RE: Iný uhol pohľadu...

stanko74 195.?.?.?

Reakce na 165453

Ďalej, dopyt musí byť regulovaný, napríklad odberateľskými limitmi (je známe, kto je najväčší svetový odberateľ) a ponuka „musí byť obmedzená“, na čo dokonale slúži strašiak Peak Oil (napriek novoobjaveným poliam v Brazílii, či Arktíde). A na záver musia tieto trendy oficiálne potvrdiť odborníci medzi jasnovidcami - burzoví makléri. Verejná mienka potom môže konšpirovať koľko chce, hlavne nikto, nikde nesmie povedať slovo: bankrot.
Pán Stwora, ja som presvedčený, že NWO je rovnaká utópia ako komunistický blahobyt, všetky základné znaky majú rovnaké. A nemyslím, že by niekto, kto má moc pevne v rukách, riskoval mocenské zmeny cestou spoločenskej destabilizácie, pretože bez masovej podpory ľudí nemá žiadna diktatúra šancu na úspech (viď nacistické Nemecko). Iste, tá podpora by sa dala vybudovať na troskách ekonomiky (opäť, viď nacistické Nemecko), ale znamenalo by to koniec pre súčasných, osvedčených gašparkov a dosadenie úplne nových. Tiež nesmieme zabúdať, že cieľom nemá byť vybudovanie lokálneho režimu v USA, ale globálneho systému, čo bez ekonomického ovládnutia zvyšku sveta jednoducho nie je možné.
To, dnes čo vidíme nie je cesta k NWO (tá by bola sofistikovanejšia a príjemnejšia), ale zúfalá záchrana impéria, ktoré sa rozhoduje, či si útokom na Irán zatlčie posledný klinec do svojej rakvy a všetkých stiahne so sebou alebo stratí tvár, prizná chyby, a dopadne ako CCCP. Ja tipujem, že zvolia infláciu a stiahnu chvost aby prežili, rozhoduje predsa business a všetko je lepšie ako krach. Za to sa im zo sveta dostane na oplátku štedrej pomoci a nebude to nikoho ani tak bolieť.

165454

15.7.2008 17:25

Myslím, že pan Stwora ...

Nasredin 85.?.?.?

... uhodil hřebíček na hlavičku a jeho analýza přesně popisuje to k čemu zřejmě dojde a čehož jsme svědky že se připravuje - jenom bych dodal, že likvidace Ameriky bude znamenat i velký mocenský úpadek Číny (její devizové zásoby dolaru budou dobré akorát k utření miliardy čínských zadků na velmi dlouhou dobu a hospodářské problémy budou znamenat i její rozložení vnitřní - Čína je ve podstatě mnohdy nesourodý slepenec stovek až tisíců různých národů), i dalších regionálních velmocí jako je Indie a Japonsko. Jediným státem, který by mohl v této připravované pohromě obstát je Rusko. To, že se uvažuje o likvidaci dolaru (a tím pádem i USA) napovídají i prosakující informace o náplni posledního jednání Bildebergského klubu, kde duchovní otec měny "euro" nositel nobelovy ceny Robert Mundell dostal za úkol vytvořit novou světovou měnu pod názvem "Intor" (viz tento link: http://www.super.cz/moc-a-penize/21329-ze-vite-kdo...). A protože mám klasické vzdělání, okamžitě po přečtení tohot článku jsem si vzpomněl na jednu pasáž z nejvydavanější knihy světa, která se těchto přicházejících událostí týká: a je to MAT 24,6-8 .....

165457

15.7.2008 19:03

Sázka

Vanguard 62.?.?.?

Už jsem to nabízel, a nabízím to znovu: sázím půl litru domácí slivovice proti půl litru piva, že volby v listopadu 2008 proběhnou v USA bez problémů, podle plánu.

165462

15.7.2008 19:16

neverte strowe

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Až koncom roku 2010,začiatkom 2011,maju byt 4 atentaty v 1 tyždni,potom bude 3.svet. vojna,nie nejaky Iran,nič sa nestane,videl by to nostradamus a inak by predpovedal.

165463

15.7.2008 23:02

Nevěřím

G3 85.?.?.?

Podobné katastrofické scénáře, jak to se světem brzy špatně skončí, se na Zvědavci objevují už skoro od jeho vzniku a zatím se nikdy nevyplnily.

165475

15.7.2008 22:49

RE: Nevěřím

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 165475

Takze to je kolik deset let?
http://zlomropy.blogspot.com/
Zajimave je na tomto blogu sledovat archivni odhady, jeden by rekl, ze ti pesimisti jsou vlastne vuci realu optimisti. A taky je zajimave, ze cim dal se stavaji "obrysy slona", ktereho je zakazano videt zretelnejsi. Tim casteji jsou nuceny kapnout bozskou i oficialni instituce. Tady strasi s "koncem sveta" pouze tri roky. Na zmeny globalniho klima mam sice ponekud jiny nazor, ale musim souhlasit s autorem, ze veci jsou v pohybu a je uplne fuk, zda hnacim mechanismem je clovek nebo priroda. Dokonce je nepodstatne, zda dojde k otepleni ci zaledneni.

165477

15.7.2008 22:53

RE: Nevěřím

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 165475

Já neříkám, že to se světem špatně skončí. Svět bude ok. Akorát nás čeká malá očistná kůra. Něco jako klystýr. [mrknutí jedním okem]

165481

16.7.2008 12:16

RE: Nevěřím

ladaaa 195.?.?.?

Reakce na 165481

Pane Stworo,
dle smajliku si v klystyrech patrne libujete [smích]
V Cechach je taky umime, co Vy na to ?
ladA

165509

16.7.2008 15:32

Ropa

VMCV 217.?.?.?

USA dovazi ropu z Kanady, Venezuely, Mexika a Saudske Arabie.

165514

16.7.2008 21:03

RE: Ropa

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 165514

Hormuzska uzina je ropa ze SA. Dale Mexiko a Venezuela.
http://zlomropy.blogspot.com/2006_07_01_archive.ht...
http://zlomropy.blogspot.com/2008/06/m-smr-klesajc...

Nemluve, o tom, ze iranskou ropu odebira Cina a Japonsko nejvetsi veritele USA, kteri budou ropu potrebovat a maji cim platit. I kdyby se nerozhodli potopit dolar a ekonomiku USA, tak neexistuje zadna rezerva, ktera by pokryla spotrebu Japonska a Ciny. Jinak receno nekolik zpusobu na okamzity kolaps svetove ekonomiky. S ledovym klidem a obrovskym profitem by z toho vyslo pravdepodobne Rusko. Jenomze s rizikem valky, Rusko vsak nema potrebu riskovat, muze pockat, cas ho netlaci k zadnym radikalnim a riskantnim krokum. Jediny zdroj schopny navysit produkci ropy v realnem case je Irak. Co myslite, co se bude dit v Iraku, pokud bude napaden Iran?

165534

17.7.2008 0:31

RE: Ropa

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 165514

A my dovazime ropu. Rusko 69%, 16,5% Azerbajdzan, 4,4% Kazachstan. Nase rafinerie jsou tedy dlouhodobe orientovane na ruskou kyselou ropu ( vyssi obsah siry) a jeji zpracovani. Pravdou je, ze ropovod IKL je schopen zvysit prepravu, ktera ohledne ciselneho vyjadreni potreb CR dostacuje. Roku 2006 spotreba asi 8 000 000 tun, IKL momentalne bezi na tretinu kapacity asi 3 000 000 tun rocne a muze jit i pres 10 000 000 tun. Otazka je zda jsou celkove kapacity ceskych rafinerii orientovane ze 70% na ruskou kyselou ropu schopny zpracovat dodavky z ropovodu ILK? Jedna se o zhruba 100 000 barelu ruske ropy denne ( cela produkce ), pri cislech z roku 2006.

Rusove sice mluvi o moznych vojenskych opatrenich do budoucna, ale v odpovedeli logicky v ekonomicke rovine. Koneckoncu radar jeste nestoji ani neni ratifikovany parlamentem a volna ruka trhu jim veli jit za nejlepsi nabidkou. Jak rekli je treba si vazit dlouhodobeho dobreho obchodniho partnera, tedy Turecka. Vypadek ruske ropy je okolo 50 000 barelu denne na zaklade reguli EU jsme povini mit minimalne zasoby na 90 dni, takze se vlastne nic moc nedeje.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ropa
http://www.petroleum.cz/svet-ropy.aspx
http://www.novinky.cz/clanek/145162-vypadek-dodave...

165540

17.7.2008 13:06

Když dva dělají totéž, není to totéž

the warg 213.?.?.?

Bylo pro mě velmi poučné přečíst si nejdřív článek pana Avneryho a poté ten od pana Stwory. Ne proto, že by mi odteď bylo jasnější, jak to s tím Iránem tedy bude, to zůstává nadále otevřená otázka. Zajímavé bylo srovnání obou článků.
Oba autoři se dají charakterizovat jako pacifisté a odpůrci současného amerického a izraelského establishmentu. Tím však podobnost končí. Zatímco u Avneryho jde o zamyšlení a čistě rozumovou argumentaci, ve Stworově článku nalezneme pouze fantasmagorie, paranoiu a omílání starých konspiračních teorií, spolu s nezbytnou špetkou antisemitismu.

Ještě poznámka k překladu Avneryho článku: Překladatel asi na základce v zeměpise spal nebo chodil za školu. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč v českém znění článku uvádí zkomoleniny anglických názvů zemí, místo českých (Qatar, Kuwajt x Katar, Kuvajt)

165568

17.7.2008 23:23

RE: Když dva dělají totéž, není to totéž

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 165568

Za prve editor jasne rekl, ze jde o spekulaci a pokus o empatii k extremu. A za druhe chcete rict, ze mocenska elita nejsou lide? V lidske spolecnosti existuje kompletni skala politickych nazoru od jednoho extremu jako neocons k extremisticke levici. Proc by to melo byt u mocenske elity jinak. Jsou skupiny nahore, ktere chteji bombardovat Iran pouze na zaklade emoci, tak daleko jako pan Stwora v clanku, tedy k mysleni a nejake analyze se ani neobtezuji zajit. Pak by totiz po fiasku v Iraku bylo obtizne v sebereflexi obhajit toto prani vuci dusledkum reality.

165598

18.7.2008 14:27

RE: Můj názor

jansmith1984 85.?.?.?

Tvoje spekulace KRÁLOVSKÝ PRDe na téma Iránu, nervověparalitických látek a útoku na Prahu/Evropu jsou zajímavé, ale opomíjejí jednu zásadní věc.

Komu by takový útok prospěl a jaký by k němu mohl mít motivaci??? Iránu, i kdyby k tomu měl prostředky?

Těžko. Strašit totiž "bushovsky" v této věci Iránem je úsměvné. Ostatně je to stejný scénář jako v případě Iráku a jeho ZHN a je spodivem, že se stále najdou analytici, kteří tuto manipulaci s veřejným míněním znovu rozšiřují.

Irán/hrdý perský národ není národem bláznů a sebevrahů, který by kvůli zradaru (notabene i iráncům je jasné, že se jej bushovci snaží pomocí lokajů v české vládě naistalovat nikoli proti nim, ale proti Rusku) útočil na Evropu.
jansmith[smích]

165645

19.7.2008 11:57

Vynikající článek světové úrovně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 128.?.?.?

Vynikající článek. Stručný, drtivě výstižný. Ten by mohl klidně vyjít na renomovaném zahraničním webu. Vážně, stálo by za to přeložit jej do angličtiny a nabídnout k publikaci na podobně zaměřeném, angličtinou psaném webu. Tolik zásadních informací v tak zhuštěné, srozumitelné a čtivé podobě se jen tak nevidí (články na zahraničních konspiro-webech jsou většinou hodně dlouhé a nepřehledné).Ideální čtivo pro pologramotné obyvatele USA, kterým dělá problémy orientace a pochopeni rozsáhlejšího textu. (díky 50leté tradici TV-debilizérů v každé domácnosti a filmové tvorbě z Hebrewoodu)

165694

20.7.2008 18:52

Čo je tým klackem?

Igor 85.?.?.?

Tým klackem sú peniaze. Peniaze znamenajú moc, lebo sa nimi dajú korumpovať diktátori a kúpiť každá vláda, ako napr. tá česká za 800.000.000 korún českých.

Tu pôjde v prvom rade o záchranu, alebo transformáciu dnešného systému dolár za ropu, resp. dolár v medzinárodnom obchode na iné závislosti od vládnucej triedy. Napr. potravinové, či energetické-viď myšlienka R.W: Busarda o licencovaní výroby elektriny atomárnou fúziou, viac podrobností v should google go nuclear?

To podanie je velmi zjednodušené, najprv musia urobiť spomenutú transformáciu moci na iné peniaze. Som zvedavý, čo si vymyslia.

165748

Příspěvků: 69

15.07. 06:50 Reach_  Pane Stworo vy jste opravdový psychopat
15.07. 18:05 vladuna  RE: Pane Stworo vy jste opravdový psychopat
16.07. 09:00 Martin Škapík  RE: Pane Stworo vy jste opravdový psychopat
18.07. 16:49 hestroy  RE: Pane Stworo vy jste opravdový psychopat
15.07. 07:12 ladaaa  navrat?
15.07. 07:37 otakar  Vyráža to dych
15.07. 08:24 Khan  Deprese
15.07. 10:02 Student  Preco voz USA este par rokov musi ist ako tak dalej
15.07. 11:21 sxgo  RE: Preco voz USA este par rokov musi ist ako tak dalej
15.07. 09:45 pm  nesouhlas
15.07. 10:51 mig  RE: nesouhlas
15.07. 10:53 pm  RE: nesouhlas
16.07. 10:23 osd  RE: nesouhlas
16.07. 15:41 pm  RE: nesouhlas
16.07. 16:35 Spytihněv  RE: nesouhlas
21.05. 18:47 Cercek  RE: nesouhlas
15.07. 12:55 z.a.p  RE: nesouhlas
15.07. 10:00 Spytihněv  Můžou se mýlit?
15.07. 13:44  RE: Můžou se mýlit?
15.07. 16:46 Spytihněv  RE: Můžou se mýlit?
15.07. 20:14 pm  RE: Můžou se mýlit?
16.07. 09:04 Spytihněv  RE: Můžou se mýlit?
15.07. 17:14 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Můžou se mýlit?
15.07. 12:05 Antiseptik  Možný to sice je ale...
15.07. 12:17 Spytihněv  RE: Možný to sice je ale...
15.07. 12:15 panchimp  řekl bych
15.07. 13:01 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  Můj názor
15.07. 22:43 djb  RE: Můj názor
15.07. 22:36 Rene Bartosek  RE: Můj názor
15.07. 23:04 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Můj názor
15.07. 23:21 fany  RE: Můj názor
16.07. 00:11 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Můj názor
16.07. 22:46  RE: Můj názor
18.07. 01:46 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Můj názor
18.07. 08:34 Robocrep  RE: Můj názor
18.07. 10:14 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Můj názor
18.07. 14:22 jansmith1984  RE: Můj názor
18.07. 17:08 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Můj názor
18.07. 20:10 jansmith1984  RE: Můj názor
18.07. 21:46 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Taky je možný, že žádný radar nebude.
19.07. 00:27  RE: Taky je možný, že žádný radar nebude.
19.07. 10:46 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Taky je možný, že žádný radar nebude.
18.07. 10:43 Miroslav Yamato  RE: Můj názor
15.07. 14:18 Petr z Fulneka  ..
15.07. 14:33 Erik  v podstate uz je tomu niekolko rokov,
15.07. 16:06 Robocrep  RE: v podstate uz je tomu niekolko rokov,
15.07. 20:33 Rene Bartosek  RE: v podstate uz je tomu niekolko rokov,
15.07. 22:42 Petr Gejdoš  RE: v podstate uz je tomu niekolko rokov,
16.07. 00:11 Rene Bartosek  RE: v podstate uz je tomu niekolko rokov,
15.07. 15:50 Jarmila  Formální demokracie versus otevřená totalita
15.07. 15:48 Slayko  nevim
15.07. 16:56 stanko74  Iný uhol pohľadu...
15.07. 17:16 stanko74  RE: Iný uhol pohľadu...
15.07. 17:25 Nasredin  Myslím, že pan Stwora ...
15.07. 19:03 Vanguard  Sázka
15.07. 19:16  neverte strowe
15.07. 20:48 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  Moje video
15.07. 23:02 G3  Nevěřím
15.07. 22:49 Rene Bartosek  RE: Nevěřím
15.07. 22:53 Vladimír Stwora  RE: Nevěřím
16.07. 12:16 ladaaa  RE: Nevěřím
16.07. 15:32 VMCV  Ropa
16.07. 21:03 Rene Bartosek  RE: Ropa
17.07. 00:31 Rene Bartosek  RE: Ropa
17.07. 13:06 the warg  Když dva dělají totéž, není to totéž
17.07. 23:23 Rene Bartosek  RE: Když dva dělají totéž, není to totéž
18.07. 14:27 jansmith1984  RE: Můj názor
19.07. 11:57  Vynikající článek světové úrovně
20.07. 18:52 Igor  Čo je tým klackem?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 1

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 5

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,77 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 098 547,41 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 500