Diskuze k článku

Nesnesitelná ubohost BBC

Příspěvků 13

14.7.2008 5:38

BBC ? ? ?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Možná tady teď budu vypadat jako semtex, ale napíši to.
Nemám já náhodou na televizi jinou BBC? Jak už pan Král napsal, člověk se musí naučit číst mezi řádky, ale BBC mi připadá zatím jako nejobjektivnější zdroj informací. Mám na mysli mainstream.
Ano, začali zveřejnovat události v Zimbabwe až teprve v posledním tažení Mugabeho, ale nikdo jiný se o tom doposud nezmiňuje, než BBC. Samozřejmě také záleží na samotném reportérovi. Další férový zdroj je pořad Lou Dobbs na CNN. Nikdo jiný z reportérů nemusí předem upozorňovat diváky tímto oznámením: "Tohle je pouze můj osobní názor a nemá nic společného s vedením této stanice". Zaleží holt na tom, jaký pořad si člověk vybere. Dávám přednost večerním přímým přenosům z místa události. Mnoho "citlivých" informací takhle pronikne k divákovi. Tímto způsobem jsem se dověděl zajímavosti v době 9/11, hurikán Katrina v New Orleans, atd.

Odvádět pozornost a zabavit diváka média rozhodně dokáží. Až se vtíravou důsledností nikdy neopomenout přihodit podrobnosti o celebritách. Komu se co narodilo, za kolik si koupili barák a to už přitom další tři vlastní. Zcela určitě tyto informace se nám nepřestanou chrlit i kdyby naší planetu zasáhl meteorit a San Francisko - město neřesti - se zatopilo Pacifikem. Stále se ještě dozvíme, že si Paris Hilton zase zapomněla obléknout kalhotky...začíná to skutečně unavovat.

165355

14.7.2008 9:12

RE: BBC ? ? ?

jp 62.?.?.?

Reakce na 165355

Ano,
zdá se, že opravdu máte naladěnou jinou BBC než pan Král - a já.
Sedím už čtvrtý týden na hotelu, kde kromě arabských stanic je k dispozici právě jen BBC a CNN. Dříve jsem to nesledoval a podobně jako mnoho ostatních považoval zkratku bbc za synonymum serióznosti.

Po prvním večeru, stráveném v její společnosti, jsem však nechtěl věřit, že je taková úroveň zpravodajského pořadu vůbec možná. Právě příklad Zimbabwe, zmíněný Vámi oběma, je krásnou ilustrací. Zprávy odtamtud zaujímaly v ony dny ne 50%, ale snad 70% vysílacího času, a třeba podle způsobu komentování reakcí jednotlivých afrických lídrů byly zjevně tendenční.

Doporučuji každému odzkoušet na vlastní oči a uši. Budete překvapeni, protože se Vám pravděpodobně začne stýskat i po vysílání ČT1.

165367

14.7.2008 8:00

Mirdo dovolte opačný názor.....

Martin Škapík 85.?.?.?

Mě článek nadchl, protože je jeden z prvních co jsem četl, který "si dovoluje" zacílit na demagogii takzvaných "vzorových" žurnalitiskcýh stanic.....

BBC je vzor slyšíme často, Česká televize má podle BBC svůj kodex vysílací a chlubí se tím...

Článek vnímám jako vynikající jak po obsahové stránce, tak hlavně proto, že upozorňuje a to ještě velmi jemně, ale nově, "že podle ovoce poznáme strom." Nebo-li podle výsledku činění. Pokud by BBC byla jen náznakem objektivní stanice, nemohlo by se nejen v Británii - vzhledem k jejímu přesahu dít, to co se děje. Myslím, že už nám média vnitřně posunula jakési měřítko "kvality". Oficiální lži všeho druhu a propaganda systému by nemohla existovat bez toho, kdyby i BBC nebyla zcela poslušný pes této moci. Dokážeme si vůbec ještě představit, kdyby BBC pouštěla pravdivé informace? Prostě je nepouští (911, Irák, etc. etc.) ! Pokud by jakákoliv vlivná stanice, nota bene Evropsky nejproslulejší měla pravdivé zpravodajství, objektivní, Evroa by nefungovala tak, jak funguje - zmanipulování lid hlasující pro úchylné experimenty všeho druhu od válečných po korporátní "převýchovu" - ne BBC je jen dobrá značka, protože to kdosi říká - stav informovanosti občanů, kteří jí sledují je ten výsledek a to je stejná úroveň, téměř absolutní zmanipulovanosti a neznalosti faktů jako u nás NovoPrimoČT, je můj názor [pláč]

Máme jen posunuté vnímání, možná chceme věřit tomu, že BBC je jiná, než ostatní meanstreamové klamače - není jen, nevím proč, je opředena kultem "vzorového" zpravodajství a naší tolerancí k ní.

165364

14.7.2008 9:53

RE: Mirdo dovolte opačný názor.....

jp 62.?.?.?

Reakce na 165364

"Dokážeme si vůbec ještě představit, kdyby BBC pouštěla pravdivé informace? Prostě je nepouští (911, Irák, etc. etc."

Ač jsem úrovní BBC po pár týdnech sledování znechucen, v tomto konkrétním bodě s Vámi musím nesouhlasit. Zhruba před týdnem vysílala BBC (jak je zvykem opakovaně po celý den) pořad o pádu World Trade Center No.7, který uváděl pravdivé skutečnosti. V televizi jsem takové informace slyšel úplně poprvé a říkal si, že teď už se konečně snad něco začne dít a ten Silberstein nebo jak se vlastník jmenuje už asi touhle dobou sedí v báni. Nojo, jsem naivka...

165370

16.7.2008 4:48

RE: Mirdo dovolte opačný názor.....

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 165364

>Mirdo dovolte opačný názor....
------
Není opačný, pane Škapík. Plně s vámi souhlasím. Chtěl jsem jenom naznačit, že BBC se mi jeví z celého mainstreamu jako nejobjektivnější, v porovnání k ostatním. Já na bednu koukám jedině při večeři a to přepínám v době reklam mezi CNN, BBC a někdy zabrousím na naši kanadskou CBC. I historické dokumentární snímky sleduji kritickým okem, zdali to odpovídá pravdivým skutečnostem a pořady technického zaměření nejsou propagandou ovlivnitelné. Za hlavní zdroj informací považuji jedině internet a nezávislá média. Nakonec mne jistě znáte z mých příspěvků a víte, že nejsem taková makovice vymydlená, abych propadal propagandě a nebo jí zde na Zvědavci dokonce prosazoval. Mám více než všeobecný přehled o světovém dění. Člověk si totiž časem dokáže vytvořit negační filtr vnímání a na propagandu přestává reagovat. Informace se začínají zobrazovat v jiném zorném poli a pro mne samotného začíná být až neuvěřitelné, že tomu ještě někdo vůbec může uvěřit. Doufám, že tohle stačilo, abych si tady napravil reputaci?

165491

16.7.2008 7:19

RE: Mirdo dovolte opačný názor.....

Saša 74.?.?.?

Reakce na 165491

>Člověk si totiž musí vytvořit negační filtr vnímání a na

>až neuvěřitelné, že tomu ještě někdo vůbec může uvěřit.

Je nutné si vybírat mezi vyloženou lží, polopravdou a skutečností. Dnes všechny agentury pod záminkou vyváženého zpravodajství nám do zpráv mísí lži a polopravdy a samotné podání je často z tendenčního pohledu. BBC často samotnou byť zkreslenou zprávu alespoň přinese. Co je neskutečné je to podání Korespondent BBC Alastair Leithead první viděl výsledek zabití 52 osob v Afgánské vesnici, když to však čtete nějak chybí hrůza z vraždy americké armády půl sta žen a dětí. Je to příliš věcné a dodatek (pro tu „vyváženost“) o nehodě je urážka obětí a čtenáře.

165494

17.7.2008 4:33

RE: Mirdo dovolte opačný názor.....

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 165494

>BBC často samotnou byť zkreslenou zprávu alespoň přinese.
-------
Pane Sašo...uvedl jste zajímavou informaci k analýze pravdivosti uvedené zprávy. Upozorňuji, že porovnáváme mainsream média.
Osobně si myslím, že tato zpráva nic nezamlžuje a více-méně poukazuje na zvěrstva, která se dějí na civilních obyvatelích.
BBC je jednou z mála a možná jediná, která tuto zprávu uvedla (porovnáváme mainstream). Je naprosto pochopitelné, že média nebudou zabíhat do podrobností a detailů, když dojde k zabití vojáků americké armády. I počty zabitých a zmrzačených jsou zfalšovány a to z jednoduchého důvodu - neodradit případné nové zájemce o toto krvavé zaměstnání.

Pro ty, kteří by chtěly oponovat, že počty zabitých nelze zfalšovat - rád bych připomenul - že v americké armádě slouží obrovské množství mexických i jiných ilegálů, výměnou za zelenou kartu. Nemají nikoho, kdo by je očekával, takže po nich ani pes neštěkne. Tudíž nastává ticho po pěšině a neobjeví se ani v krvavých statistikách. Vraťme se však k rozboru pravdivosti informací.
Vložený obrázek
"Už nám dochází trpělivost s tolika chybami americké armády", odpověděl Hamir Karzai, když se vesničané dožadovali vyšetření "omylu" bombardování. Tady vidím mlžení Hamíra Karzaie. Předstírá, že je na straně vesničanů, přitom mu na tom ale vůbec nezáleží. On je jedním z těch, kteří násilím vtrhli do země (výstavba ropovodu, plus kultivace a sklizeň máku). Nebo se mýlím?

165551

14.7.2008 9:22

BBC destruována

Peol 194.?.?.?

Bohužel musim souhlasit s článkem, přestávám pochybovat, že by BBC nemělo směrované informace, které pouští do eteru. Některé otázky, a to značně logické, se prostě nepokládají. Do některých problémů BBC prostě neštourá. Obzvláště pokud by mohly znamenat, že západ má ruce od krve.
Pokud se zabývají válkou v Iráku, nejvíce se zajímají o posttraumatickými stavy Amerických vojáků, čísla typu 300 tisíc nasilně zavražděných Iráckých dětí se nedozvíme.
Alespoň víme co bude BBC vysílat až US radar v Čechách smete plutoniová bomba - Počet celkových mrtvých US vojáků je X.
Ale je to obecný trend, který můžeme sledovat skoro v každé Evropské zemi - názory lidí jsou přehlíženy, jasným úkazem je způsob schvalování Lisabonské smlouvy.

165366

14.7.2008 10:16

Na CT ta sama a jeste vetsi propaganda

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Kdyz sem v patek rano pustil "Dobre rano" akorat na zpravy, neveril sem svym usim a s otevrenymi usty jen ziral. Za pul hodiny si to pak nahral na mobil, protoze to bylo neco neskutecneho. Presne to co popisuje pan Kral. Pravi se tam mimojine nasledujici:

"Prvni smlouvu podepsala v utery americka ministrine zahranici K. Riceova. Budovani radaru v Cesku ale budi rozpacite reakce ze strany Ruska a Iranu. Iranske revolucni gardy vyzkousely sve rakety ve stredu i ve ctvrtek. S demonstraci sily zacala zeme kratce po stvrzeni smlouvy mezi Ceskem a Spojenymi staty a po velkem cviceni americke armady v oblasti. ..." [překvapení]

Snim ci bdim? Takze Iran podle CT asi nema strach, ze ho rozbombarduji USA, ale ze se postavi kdesi v Evrope radar a nebude moct vystrelit neexistujici mezikontinentalni strelu na velkeho satana, podivejte, uz dostreli na Balkan? ZA TOHLE JA MAM PLATIT? Kdo takove zpravy vyrabi?
[bliji]

165372

14.7.2008 13:40

RE: Nesnesitelná ubohost BBC

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Reakce na 165377

Vylepsena verze(bez titulku): http://www.youtube.com/watch?v=_FIh_ipMERs

165385

15.7.2008 11:01

Kde jsou ty časy,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

kdy byla nezaujatost BBC podtržena titulem "doktor" při zmínění jména generálního tajemníka a také prezidenta Husáka. Biľakův gramofon (rušička) se spustil leda za vyjímečného stavu v Polsku, když byla zmiňována Solidarita...
Po převratu jsem poněkud zbystřil, když si komentátor (Moravec ?) neodpustil ke zprávě, že výzkumy potvrdily genetickou podmíněnost xenofobie již od pravěku, "vtipný" komentář "Nechápu, proč se takové výzkumy vůbec dělají, snad aby potvrdily, že je dnes xenofobie stejně zastaralá jako kamenné sekerky".
Dnes již pochopitelně kluše zcela v mainstreamu a záměry NWO se podvracet neodváží (i když o té WTC7 se zmínila dokonce s předstihem, jak je známo).
Rovněž o machometánství a kolonizaci Británie barevnými se nezmiňuje jinak než kladně, agitační vychvalování multi-kulti proniklo i do zfilmovaných anglických detektivek.
V případě islámu je zajímavé, že on se do svých hranic pouze "rozšířil", kdežto křížové výpravy o více jak 400 let později jsou prezentovány jako vrchol zla (zřejmě to souvisí s pocitem Židů, že byly tak nějak namířeny i proti nim - i když se v několika případech obětí nábožensky rozohněných kiřžáků opravdu stali).

165435

16.7.2008 17:05

Anglie - sídlo "mužů za oponou".

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Rozšířený názor, že v Izraeli je centrum světovlády, je blbost. Izrael je základna v regionu bohatém na ropu, nic jinýho.

USA jsou úderná pěst "mužů za oponou". Na armádu dávají víc, než všechny ostatní státy dohromady. Jako sídlo "mužů za oponou" se ale nehodí. V USA má každý zbraň a občas tam někomu rupne v hlavě.

Pro funkci sídla "mužů za oponou" se nejlépe hodí Anglie už díky své izolované ostrovní poloze. Z Anglie se navíc stává tvrdý policejní stát. V Anglii jsou rozmístěny 4 miliony kamer a tajná služba tam ví o každým prdu. V Anglii bylo mladistvým zakázáno nosit nůž a zákaz bude časem rozšířen i na dospělé. 4. července se "muži za oponou" pokusili zavraždit vlasteneckého šéfa britské tajné služby Alexe Allana s cílem ovládnout britskou tajnou službu.
Gordon Jackson alias George Cowley se musí obracet v hrobě. [naštvaný]

165524

Příspěvků: 13

14.07. 05:38 Mirda  BBC ? ? ?
14.07. 09:12 jp  RE: BBC ? ? ?
14.07. 08:00 Martin Škapík  Mirdo dovolte opačný názor.....
14.07. 09:53 jp  RE: Mirdo dovolte opačný názor.....
16.07. 04:48 Mirda  RE: Mirdo dovolte opačný názor.....
16.07. 07:19 Saša  RE: Mirdo dovolte opačný názor.....
17.07. 04:33 Mirda  RE: Mirdo dovolte opačný názor.....
14.07. 09:22 Peol  BBC destruována
14.07. 10:16 Pavel -Čert- Němec  Na CT ta sama a jeste vetsi propaganda
14.07. 12:54 sxg  Nesnesitelná ubohost BBC
14.07. 13:40 Pavel -Čert- Němec  RE: Nesnesitelná ubohost BBC
15.07. 11:01  Kde jsou ty časy,
16.07. 17:05 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  Anglie - sídlo "mužů za oponou".

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc srpen přispělo 46 čtenářů částkou 6 904 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Maskot banksterů nabádá ke „správnému“ konání13.08.20 11:45 Evropská unie 0

Testování roušek - Jejich nošení vede k toxickým hladinám CO212.08.20 09:40 USA 3

Podívejte se, kam mizí restituce církvím z rozpočtu celého národa11.08.20 06:02 Česká republika 0

Ideopolicie vyšetřuje rasistický článek o požáru bohumínského paneláku10.08.20 09:20 Česká republika 4

Proč má stát platit odškodné přeživším požáru v Bohumíně?09.08.20 20:55 Česká republika 2

Požár v Bohumíně založili cikáni - média cudně mlčí09.08.20 10:16 Česká republika 7

Petice za ukotvení manželství jako svazku muže a ženy08.08.20 11:04 Česká republika 0

Africké kobylky na cestě do Evropy zahazují do moře doklady08.08.20 10:31 Neurčeno 0

Už ne ženy, ale "osoby s děložním čípkem"07.08.20 16:23 Británie 1

Média se skřípěním zubů přiznávají, že švédská cesta funguje05.08.20 21:56 Švédsko 9

Matteo Salvini hovoří o tom, jak ho chtějí zavřít na 15 let za to, že jako ministr vnitra bojoval proti nelegální migraci05.08.20 10:08 Itálie 1

Praha dá Prague Pride velké peníze, přitom bude kvůli koroně online04.08.20 11:37 Česká republika 2

České feminacistky napadly autora Čtyřlístku04.08.20 11:31 Česká republika 1

Německá SPD vyloučila kritika migrace Sarrazina03.08.20 22:23 Německo 1

Po antisemitismu máme anticikanismus...02.08.20 16:24 Česká republika 4

Migranti do Čech! padlo na půdě německého parlamentu01.08.20 10:33 Česká republika 1

Google umožní černochům označit své firmy jako "black owned"01.08.20 10:08 USA 3

Simpsonovi, rok 201031.07.20 23:35 Neurčeno 1

Černoch ve vlaku do Prahy obvinil personal z rasismu, protože dostal chleba31.07.20 20:32 Česká republika 5

Kdo nemiluje LGBT, nedostane peníze29.07.20 21:39 Evropská unie 1

Měnové kurzy

USD
22,14 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
28,90 Kč
Kanadský dolar
16,74 Kč
Australský dolar
15,81 Kč
Švýcarský frank
24,32 Kč
100 japonských jenů
20,70 Kč
Čínský juan
3,19 Kč
Polský zloty
5,94 Kč
100 maď. forintů
7,57 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,23 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 150,88 Kč
1 unce stříbra
600,79 Kč
Bitcoin
260 105,51 Kč

Poslední aktualizace: 14.8.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 365