Diskuze k článku

Svoboda až příště

Příspěvků 97

18.6.2008 7:02

To je tedy čtení

Dan Kučera 85.?.?.?

Škoda, že se do takového projevu nemohou nacpat všechna ta zvěrstva, páchaná ve jménu "svobody" tzv. americkou demokracií po celém světě. Neustále se ukazuje na poukazované zločiny páchané Ruskem, Čínou, Iránem a já nevím kým ještě, ale ve světle takovýchto projevů si člověk musí klást otázku, je to všechno pravda ? Co je dnes v médiích vůbec pravda. Jakou máme možnost si ověřit, jestli informace médií z dění na druhém konci světa jsou pravdivé. Čečensko, Afghánistán, Irák, Irán, Tibet, Čína, Kosovo atd. atd. ???

A co u nás ? US radar, Lisabonská smlouva, Sudetští Němci, tzv. reforma zdravotnictví, čtvrt biliónu korun církvím (Vatikánu), kauza Nomura, kauza Čunek, desítky dalších kauz a mraky otazníků, které nemizí. Z voličů diváci a z diváků ovce ?

163432

18.6.2008 9:35

RE: To je tedy čtení

Finda 89.?.?.?

Reakce na 163432

Máte naprostou pravdu! Pojďme do ulic, klidně půjdu v první řadě. Už toho je DOST! [naštvaný]

163444

18.6.2008 11:09

RE: To je tedy čtení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 163444

Jo to chceme všichni, problém je, že se nás tam nakonec sleze 20 kousků. Jak to udělat aby se např. na demonstraci proti radaru sešlo 70 % občanů ČR ?

163451

18.6.2008 11:47

RE: To je tedy čtení

Finda 89.?.?.?

Reakce na 163451

Nad tím jsem taky přemýšlela... Snad jen, oslovit všechny majitele webů jako je Zvědavec, Matrix, Osud, Nenásilí, Peaceland... a demonstraci jim navrhnout a aby o ní na svých webech informovali. Demonstrace v jeden den, na jednom místě. Už jsem to zkoušela s jedním webem, ale byly mi sděleny právě tyto obavy - že nás přijde málo. To ale není moc konstruktivní přístup.

Jestli všichni ti čtenáři a přispěvatelé nemluví jen do větru a nechtějí si zde jen zanadávat na systém, tak přijdou. A nebude nás dvacet, ale tisíce.

Možná trochu zjednodušené, ale přesto logické, ne?

163462

18.6.2008 12:02

RE: To je tedy čtení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 163462

Vypadá to jako začovaný kruh. Už bych tam i šel, ale nakonec se na to vykašlu protože nechci být za kašpara. Jistě bych byl, pokud se nás sejde 20 a z toho 5 bude mávat rudým praporem po mé extrémní levici a 5 z nich bude po mé extrémní pravici heilovat. Možná to chce víc letáků a slov v médiích jako má kampaň odborářů, možná to chce spojence v médiích, určitě by bylo třeba vystrnadit z vlastních řad extrémisty, kteří působí kontraproduktivně, možná to chce jasně formulovaný program .. kdo ví .. zatím jsou všechny protesty proti zlořádu spíš směšné než účinné

163466

18.6.2008 14:03

RE: To je tedy čtení

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Reakce na 163466

>Možná to chce víc letáků a slov
>v médiích jako má kampaň odborářů, možná to chce
>spojence v médiích,...

Navrhuju symbolicky obsadit cesky rozhlas... [mrknutí jedním okem]

163480

18.6.2008 14:32

RE: To je tedy čtení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 163480

To už tu bylo, dokonce i ČT. CHce to něco viditelného ve stylu demonstrativního úpálení Jana Palacha. Ve jménu humanity si dovoluji vyzvat český národ k hromadnému opalování na václavském náměstí .. nejlépe bez plavek .. Má to své výhody: 1. Nebude bombrů a třešniček, které by média mohla zneužít k diskreditaci protestu 2.Bude to mediálně zajímavé nejen pro média v ČR 3.Ukážeme světu, že máme všichni stejně holou prd.l [mrknutí jedním okem]

163482

19.6.2008 12:28

lepit burcující plakáty

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 163466

Já jsem například chodil v noci lepit po městě plakáty na demonstraci NE ZÁKLADNÁM. Jednak je to dobrodružství (dávat pozor na hlídky policie), pak taky vynalézavá činnost (kam to vylepit, aby to shlédlo hodně lidí a přitom to nikdo nestrhl) a mám z toho dobrý pocit, že nejsem jen ovce, co sedí doma a nadává na internetu.Do druhého dne jich byla polovina ztržená, ale to mě jen utvrdilo v boji proti těmto zlým kolaborantům, se ztrátami se musí počítat.
Na demonstraci jsem taky byl a nijak jsem se neztrapnil (na rozdíl od zdejších internetových hrdinů, co jsou podělaní až za ušima, když mají jít věc podpořit veřejně)

163525

20.6.2008 12:02

RE: lepit burcující plakáty

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 163525

No ono je takové zveřejňování příspěvků na netu .. na místech která jsou hojně navštěvována taky vlastě takovým takovým vylepováním plakátů [smích] Ale s tou veřejnou podporou asi máte pravdu. Plakáty jsou plakáty a ty se mezi reklamami na Ariel a Výhodnou půjčku lehce ztratí. Oproti tomu masa lidí před úřadem vlády je masa lidí a pokud někdo mediálně nezkreslí důvod proč se k demonstraci sešli může být takový demonstrativní protest mnohem efektivnější. Efektivní může být protest pouze pokud: 1. Je definován jasný cil protestu, 2. Organizačně je odstraněn balast (např. na demonstraci proti radaru plakáty s třešněmi a černé praporky u bombristů), 3.Je zajištěna skutečně masová účast a za 4. to nejproblémovější : Je zabráněno mediálnímu zkreslení protestu .. možná to bude chtít pozvat si vlastní novináře .. Obecně vzato byl zatím každý veřejný protest např. proti radaru fraškou . Jediné co začíná mít účinek je akce hladovkářů. Jinak řečeno zvědavcům chybí organizace a směr

163580

18.6.2008 14:54

RE: To je tedy čtení

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 163444

ještě jsme příliš ohební, musí nás to skutečně bolet abychom vylezli z ulit [pláč]

163490

18.6.2008 8:12

Vynikající článek - studie, děkuji

Martin Škapík 85.?.?.?

To je bravurní článek, škoda, že se tam nevešlo více argumentů. Člověk si jen připomene dnešek "u nás doma", kde jedou tři "konkurenční" stanice dnes už nejen stejné "zprávy", ale dokonce mají už i stejné věty, včera se tedy moderátoři podivovali nad tím, že Soud rozplétá tragedii týraných dětí...

Kdyby novináři nesloužili překotně momentálně vládnoucí ideologii, dnes tedy skutečně mnohem více firemním ideologiím, ale reflektovali PRAVDU, politici by si nemohli dovolit ani promile z toho, co vůči nám, které "spravují" - tedy vůči jejich "lidským zdrojům", co si vůči nám za lži a manipulace dovolí...

Protože ale chtě nechtě, lidé prostě cítí, že to je jedna velká lež, brzy už novináři = propagandisté ideologií firem a vládnoucích "elit" nebudou stačit. Ovšem nevadí od toho je tu zákon a pojistka proti "prozření" je mnoho násobná - Stané právo, vyvolání umělých "ohrožení" a nástup totalitních zákonů ve prospěch firem už otevřený. Ten pád bude velmi strmý

163438

18.6.2008 10:05

John Pilger

8-P 88.?.?.?

díky za článek - John je můj novinářský ideál, a všem kdo máte čas doporučuji shlédnout jeho televizní dokumenty na video.google.com. Hne vám to žlučí možná ještě víc, než zakázané "Uloupené Kosovo".

163443

18.6.2008 18:45

RE: John Pilger

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 163443

http://video.google.com/videoplay?docid=2813754003794505399

Ano, John Pilger umí, ale dnes je v módě až trestuhodná povrchnost a diletantsví. Obdivuji toho člověka již delší čas.
Uvedený dokument o Palestině se ani nedá zapomenout, jak je výmluvný.

163500

18.6.2008 10:47

Co s tím ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Lidé se snad opravdu probouzí z demokratického opojení iluze ve které pravda a láska vítězí nad lží a nenávistí. Možná je český občan o krok vpřed, jak bylo řečeno i v článku, protože má proti bullshits jistou rezistenci. Vždyť máme s propagandou desetiletí zkušeností z minulého režimu. Už vidíme paralelu mezi tím co se děje ve světě a našimi životy. Zjišťujeme, jak pracují média, která nás masírují propagandou jakoby psanou přes kopírák, stačí si přečíst lidovky a pak mladou frontu. Dostávají se k nám ty samé informace a všímáme si , že jisté informace se do médií vůbec nedostanou. Vidíme, jak jsme ovlivňování procentuálním dělením argumentů a protiargumentů, všímáme si jak i tzv. „nezávislé“ průzkumy pomáhají ovlivnit naše názory ve stylu psychologického modelu „Co si myslí většina je správné“. Novinářská autocenzura je už tak zjevná, že se někteří novináři pomalu odvažují obrátit se proti vnitřnímu existenčnímu strachu a rebelují. Co ale zmůžou v informačním chaosu, když chaos v názorech a konspiracích je cílem těch v pozadí. Takový novináři paradoxně chaos jen podporují a tím těm v pozadí nahrávají. Proto je nikdo z novin nevyhodí. Ignorace společnosti, stupidita davu získaná z únavy a ztráty orientace hraje prim. Jsme ve stavu, kdy ti mocní v pozadí mohou využít pro své cíle vše, včetně názorů opozice. Dokonalá kontrola davu.

163447

18.6.2008 14:53

RE: Co s tím ? Asi nic, dělají co můžou

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 163447

Vždy se těším, jak usednu večer do křesla a nasaju něco nových zpráv. Tu někoho zabijí, onde okradou, jinde zase hoří. Někoho odsoudí, jiný uniká. Američtí vědci zase něco vynalezli, sondy vzlétly, jiné spadly. Po té je zachráněno nalezené zvířátko, jiné zase utraceno, nějaké utkání vyhráno a nějaké prohráno.
Pokud mám náladu na lidovější verzi téhož, stačí jen přepnout a je borec nakonec…
Potěšen, že moji oblíbení redaktoři jakožto každovečerní návštěvníci mého pokoje jsou stále na svých židlích a svět se tudíž točí, vzpomenu si na denní tisk, zpravodajské servery a rozhlas. Porovnáním se ujistím že vše souhlasí, a svět je tedy malý. Není úžasné, že je v něm tolik miliard lidu a všichni prožívají totéž?

Tady musím poděkovat Ruprtovi a jeho chlebodárci za jednotný systém informování, mám rád, když se v tom nezmatkuje. Je jasné kdo jsou hodní a kdo zlí. (Tedy spíš je jasné, že ti zlí jsou již úplně všade). Mám v tom jasno jako prostý obyvatel, stejně jasno musí mít i ouřada. Pokud někdo neví co a jak bude, stačí najít prognózy. Někdo na něco pozapomněl? Nevadí, máme archív.

Jedna česká redaktorka z hlavního zpravodajství prohlásila o svém úspěšnějším kolegovi z druhého kanálu, že až bude v BBC aspoň přidržovat mikrofon, tak pak může říci, že to fakt někam dotáh´, a pak teprve bude pro ní dost dobrej…
No tak… Myslím že jsou všichni skvělí profesionálové. A pokud budou hezky sekat latinu (teda yngliš), zůstanou možná na židličce, až se to jednou všechno přejmenuje třeba na BBC, nebo nějaké jiné stejně světově skvělé a tradiční BC.
(A hlavně bych prosil více počasí, v Americe mají celý kanál. U mě mají počasáři tradičně největší důvěru, hned po zahraničních zpravodajcích. Sporťáci a místní korespondenti taky dobrý…)

PS.: Moc se nasměju, jak si vždycky na konec říkají něco srandovního a pak řeknou co bude potom… A vždycky se popletou… To mám pak opravdu dobrý pocit, že to všechno byla jen taková legrace…

163487

18.6.2008 10:18

Co s tím ? 2

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Co s tím? Mám pocit, že ti z nás, kteří už pochopili jak a kam jsou manipulováni, prochází opakovaně stejnými fázemi uvažování až nakonec skončí zpět na začátku kruhu.
Fáze 1: Pochopení .. Logickou kombinací informací, kterých se dopídíme zjišťujeme, že oficiální pravda má své trhliny, začínáme vidět lži, které jsou namířené proti nám
Fáze 2: Okamžitá impulzivní reakce: .. „Nasereme se“. Jednak na systém, který nás klame, pak na ty ku..y v pozadí a nakonec na ty hloupé ovce kolem nás co si to nechají líbit. Máme chuť s tím „něco“ udělat
Fáze 3: Co něco ? .. V téhle fázi pokud se kolečko fází opakuje již po několikáté slabší povahy rezignují, vypnou racionální části mozku a aktivují mentální obranu .. hladají relaxaci zábavou .. mrknou na svůj oblíbený seriál, který jim ukáže, že vše je vlastně OK, otevřou si pivko a zajdou do hospody pokecat o fotbale nebo se proklikají na pár stránek s lechtivým obsahem. Prostě s chutí hupsnou do předem připravených pastí systému.
Fáze 4: Fáze naivního snění .. Ve fantazii se stáváme rebely a revolucionáři, přehráváme skoro reálné scénáře hrdinských činů jako je vylepování plakátů, odvážná slova na veřejnosti, demonstrace atd. atd., nakonec se v mysli asociujeme s velkými revolucionáři a hrdinně umíráme na pranýři abychom se nakonec dostali do dějin jako ..
Fáze 5: Probouzení .. řekneme si „Zpátky na zem hochu .. co takhle někde začít ?“ a začneme uvažovat jak z tou rebelií tedy začít. Postupně procházíme nápad po nápadu a zjišťujeme, že na tohle či támhleto nemáme jaksi možnosti a vrátíme se malinko na zem, vždyť stačí udělat aspoň něco . ..
Fáze 6: Fáze plánování a nástup obav .. řekneme si „No tohle bych mohl“ .. začneme plánovat, organizovat stávku za svobodu slova např. … a najednou .. napadnou nás důsledky .. co když budu organizovat demonstraci ? Jak mluvit ? Poukážu na imperialisty ? Označí mne za komunistu. Poukážu na sionisty ? Skončím jako antisemita. Budu v argumentaci opatrný ? Stejně mne média nakonec hodí do jednoho pytle s extrémisty v davu, které tam nejspíš nastrčili oni sami.
Fáze 7: Existenční strach: Pokud mne označí za extrémistu mohl bych přijít o práci a tím o plat, kterým splácím „výhodné půjčky“ získané od dobrotivého konsorcia bankéřů. Manželka to nepochopí, protože mé názory ji přijdou hloupé, jaksi nezapadají do schématu myšlení hrdinů z růžové zahrady. Stanu se sockou, vletí na mě exekutoři. Přijdu o všechno a stejně nic nezměním.
Fáze 8: Přenesení odpovědnosti: Nakonec alespoň něco můžu udělat a přitom zůstat v pohodě. Napíšu pár nesouvislých vět na net .. někam do diskuze nebo na zvědavce a doufám, že inspiruji pár těch rebelů co se nebojí a ti udělají s tou s zlou společností něco za mě.

163448

18.6.2008 11:08

Co s tím? 3

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Nejsme tak trochu zbabělci všichni ? Je něco co by šlo dělat ? A co dělat aby to bylo efektivní ? Možná stačí když každý z nás udělá alespoň něco .. něco málo, otevře oči pár lidem, přátelům, pár kolegům v práci. Nenuceně jim předhodí pár alternativních informací a nechá je přemýšlet. Nemusí být každý z nás velkým vůdcem revoluce.

163449

18.6.2008 11:33

RE: Co s tím? 3

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 163449

Myslím, že se mýlíte, lidé jsou doslova poškozeni stálou manipulací. Pokud dříve se někdo zamyslel na týden, tak dnes už třeba i převratnou myšlenku, nebo-li alternativní pravdu prostě NEPŘIJME, ta deklasace nemá krátkodobé, ale dlouhodobé účinky, manipulace, práce s našim podvědomím a pamětí. Tedy tak jednoduché to není. Pokud pouštíte roky do lidí lži, napíšu-li zjednodušeně i kdybyste celý den pouštěl lidem pravdu a omlouval se, už jsou v zajetí těch lží. Změnit by se musel celý systém a ten mají v ruce TI, co to nechtějí: TO JE PROBLÉM...

Práce s lidským podvědomím, jak to dělal otec manipulace Freud a jeho dcera Anna i další lidé, kteří zneužívají společných vlastností lidské psychiky a říkají, že jí léčí a budují - ta mašina nejde zastavit rychle a občasným zjevením pravdy příteli, ta mašina je moc a moc inteligentní, je to stroj na vymývání mozků, ten nejde vypnout občasnou pravdivou informací, ale jen systémem - s tím jen tak někdo nemůže přijít. Martin

163453

18.6.2008 11:10

RE: Co s tím? 3

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 163453

Ale já s Vámi naprosto souhlasím. V prvním příspěvku zmiňuji fakt, že lidé jsou unaveni záplavou různých informací. Neumí si vybrat co je konspirace a co pravda a to je ve finále vede k pasivitě. Koukolík píše o tomto syndromu jako o stupiditě, tzn. neschopnosti přijímat zřejmou realitu, já doplňuji, že tato stupidita je ve společnosti pěstována zcela záměrně. Příčinou naší kolektivní stupidity je nejistota a únava nás všech. Co uděláme až se unavíme ještě víc ? Někdo do nás bude neustále hustit, že šíříme konspirační teorie a bludy až o sobě skutečně začneme pochybovat. Myslím, že spousta z nás se zachrání tak, že přijme nějakou ideologickou konstrukci (víru), která mu vše zjednodušší. Tenhle psychologický proces provázel po staletí nástup každé říše. Třeba jsme organizovaným informačním chaosem připravováni právě teď na další mentální a existenční spásu. Jakobychom už čekali na někoho kdo nás z chaosu vyvede a ten někdo se už připravoval za oponou na slavnostní nástup [oči v sloup]

163459

18.6.2008 12:16

RE: Co s tím? 3

sxgo 78.?.?.?

Reakce na 163459

>Tenhle psychologický proces provázel po
>staletí nástup každé říše. Třeba jsme organizovaným
>informačním chaosem připravováni právě teď na další
>mentální a existenční spásu. Jakobychom už čekali na
>někoho kdo nás z chaosu vyvede a ten někdo se už připravoval
>za oponou na slavnostní nástup.
To sa stalo aj pri nástupe Mesiáša-Ježiša, takže /tzv. jeho nástup už bol pripravený za oponou/ skôr všetko ľudské v nás čaká na JEHO príchod a zatiaľ chodia len oni...

163470

18.6.2008 13:37

RE: Co s tím? 3

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 163470

S nástupem vědeckotechnického pokroku vysvstalo před myslí člověka spousta stěžejních otázek, které byly v rozporu nebo přinejmenším zpochybňovaly ideové pilíře nábožensví (darwinismus,genetika,astrofyzika atd. atd.). Tím skončil věk teokracií založených na mesiášském podrobení kolektivního vědomí (Křesťanství, Islám, Judaismus) a nastal čas pro ideologické mesiášství které do vědeckotechnické éry bude zapadat. Už nejsme na počátku. Měli jsme svého Hitlera, Stalina a teď je na nás jestli přijmeme jejich nástupce ..

163477

18.6.2008 11:51

RE: Co s tím? 3

Finda 89.?.?.?

Reakce na 163449

Vystihl jste to dokonale... Ale já si přece jen myslím, že je potřeba, aby nás bylo více vidět a slyšet. Takže jsem pro demonstrace, vylepování plakátů, přednášky fundovaných osobností, vlastní aktivitu v okruhu svých blízkých a známých, šíření informací na Internetu a individuální vzpouzení se diktatuře a systému.
Nejsem žádné "velké zvíře", takže můj vliv je nepatrný, ale i tak už jsem něco málo dokázala. Třeba to, že jsem si jakožto čerstvá absolventka VŠ vybrala práci za "mrzký" peníz (mohla bych mít plat i trojnásobný!), ale radši budu pomáhat tzv. "obyčejným" lidem, než abych se drala na manažerské pozice a podporovala tuhle mašinérii, kde je nám vtloukáno do hlav, že "něco v životě dokázat" znamená mít prachy a život ve vatě, nikoliv žít skromně, ale za to přispět k tomu, aby se někomu, kdo se bez pomoci druhých neobejde, dařilo lépe.
Do popředí se dostávají ti, co umí zatlačit na správném místě, ti kdo vědí, po kterých zádech a schůdcích se nejlépe leze nahoru. A k tomu já se otáčím zády, nehodlám se toho účastnit.
Určitě se najdou lidé, kteří vědí líp, co dělat, ale já zatím dělám to, co je aspoň v mých silách.
Chodíme do práce, vyčerpaní z práce, nemáme čas na děti, rodiny se rozpadají. Ten, kdo myslí na druhé lidi, tak je blbec, protože "ať se každý o sebe postará sám". Ten, kdo neprahne po majetku a výhodách je taky blbec, protože "ostatní si nahrabou a já bych neměl?" Makáme pro nadnárodní korporace a neuvědomujeme si, že ten plat, co dostáváme, je jen proto, abysme nepomřeli hlady a zbylo nám i na nějaké to povyražení. V podstatě si nás živí. Živí si své otroky.
Já do práce taky chodit musím, o tom žádná. Ale budu hledat každou skulinku, jak systém neživit. Není to lehké, jsme s ním bohužel už natolik svázáni, že zatím jediná alternativa je, stát se bezdomovcem
[pláč]

163457

18.6.2008 12:13

RE: Co s tím? 3

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 163457

Třeba se Vám zdá, že děláte málo ale pokud už si jenom uvědomíte, že Vás někdo obelhává, pokud hledáte pravdu a snažíte se "systém neživit" už to je hodně. Nejhorší jsou nevědomé ovce, které žijí v iluzi dokonalého světa. Pokračujte v tom co děláte. Pokud se tak začnou chovat i lidé ve vašem okolí, které ovlivníte můžete spustit řetězovou reakci. Připomíná mi to trochu jeden příběh o holčičce, která sbírala po pláži mušle a házela je zpátky do moře. Někdo se jí zeptal proč to dělá. "Nemůžeš přeci zachránit všechny ty mušle je jich příliš mnoho". Holčička odpověděla "Asi nemůžu ale tahle, kterou teď hodím do vody bude šťastná, že žije" ..

163468

18.6.2008 14:11

RE: Co s tím? 3

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 163457

Problém je, že jsme udržováni na hranici zábavné snesitelnosti. Netrpíme hlady a můžeme se "bavit". Nikdo neumírá hladem, nikoho za jeho názory nevěší. Jen pomocí argumentů nelze lidi vytrhnout z pasivity, ani když se vším co jim tu řeknete budou souhlasit. Že mohou dopadnouti na ústa v budoucnosti a to velmi tvrdě Vám neuvěří

163486

19.6.2008 12:47

RE: Co s tím? 3

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Reakce na 163457

[aplaus]Takový postoj obdivuji![/aplaus]

163529

19.6.2008 21:37

RE: Co s tím? 3

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 163457

Findo, dík za tvůj příspěvek, docela bych s tebou kamarádil. Jsem sice "v řetízku", ale trhám ho tím, že svůj byznis nestavím na tajemství. ono je vynálezem těch, co dneska kočírují tuhle mašinku. A zveřejněním tajemství o příběhu "zlatníka" (princip zisku, nepodloženého prací)do obecného povědomí se jim ta mašinka také rozpadne.

..a v neděli jdu do Prahy hladovět.

163557

19.6.2008 5:00

RE: Co s tím? 3

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 163449

Ja to zkousim, pripadam si jako Sisifos. Nejvice me dostavaji do emotivni roviny pratele, kterych si vysoko cenim, ze dokazou cist mezi radky a nezavisle myslet. Oni zase rikaji, ze je dostavam do depresi a zrejmou zkouknou neco na uvolneni, treba nejaky film, aby se z toho dostali. Nekdy mi chytri a vzdelani lide, kteri dokazou myslet, ale odmitaji prijmout apriori nektere dusledky a zavery mysleni rikaji, ze jsem depresak, ale casem prijdou zkusenosti a bude to prej lepsi.

Ano do svych "depresivnich stavu" jsem se dostal tak 5 let zpatky v case. Do te doby jsem vypil nejake to pivo ( byl jsem opilec ), zkouknul bendu, precetl idnes a citil jsem jak svet funguje sporadane s perspektivou nekonecneho udrzitelneho rustu a najednou bac. Tak 2-3 mesice jsem byl v kulturnim soku. Nastesti muj tehdejsi bos byl taky konspirativec, takze mi toleroval, ze jsem malo spal tisknul jako sileny stovky stran z netu a do prace jsem chodil v 11 abych tam byl do 8-mi vecera. "Kyvadlo" se zhouplo a videl jsem najednou konspiraci vsude, pak se to dostalo do realu. Ted bych rekl, ze konecne vidim "kod matrixu", neznamena to sice, ze ho umim perfektne cist, ale vidim aspon za prvni "oponu". Ty hezke casy pred modrou tabletkou jsou nenavratne pryc.

163515

18.6.2008 11:14

Lidi si vytvářejí rezistenci proti bullshitům.

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Jak sílí propaganda, tak sílí i rezistence lidí vůči propagandě. Kdyby jste se dneska podívali na 10 let starý zprávy na tv h@vn@, tak vám budou připadat směšný a průhledný. Propaganda musí neustále přitvrzovat. Vysílání tv h@vn@ je čím dál rafinovanější psychologická operace, která se naplno projeví teprve tehdy, když člověk sleduje 2-3 pořady na tv h@vn@ po sobě. Zrovna včera hned po krvavých zprávách okořeněných pohřbem Jakuba Šimánka přišel katastrofický film, ve kterém se v USA rozpadala zemská kůra a hned potom další krvák. Naštěstí jsem si uvědomil, že je zrovna fotbálek. Fotbálek stál za hovno, protože hráli žabožrouti se simulantama, tak jsem to vypnul.

163455

18.6.2008 13:27

RE: Lidi si vytvářejí rezistenci proti bullshitům.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 163455

Zrovna včera mi bylo na zvracení, když večer dávali reklamu na AHA .. upoutávkou č. 1 je pohřeb malého dítěte. Představte si, že Vám nějaký úchyl zavraždí dítě a vy se pak musíte koukat opakovaně na reklamní šoty, které tuto tragédii využívají pro zvýšení zisku. [bliji]

163479

18.6.2008 18:57

RE: Lidi si vytvářejí rezistenci proti bullshitům.

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 163479

Až na to, že tentokrát to nebyl úchyl, ale CIA. Už jsem to tady několikrát vysvětloval. Zvlášť mě nasral ten věnec od pokakánka. Ten šmejd v tom totiž klidně může mít prsty. [naštvaný]

163501

18.6.2008 12:08

...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Jediní komunisti si poradili s kapitalisty začátkem minulého století a potom s fašisty. Je to jediná alternativa, pokud nechceme být očipované pracovní stroje pro vojenskoprůmyslovou "elitu".

163460

18.6.2008 12:21

RE: ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 163460

Komunismus byl testovací polygon pro novou celosvětovou říši, pokud vše půjde dál jako doposud bude to ve světě vypadat jako v Číně, s tím rozdílem že vůdcem nebude strana ale pár elitních jedinců v čele bankovních kartelů

163463

19.6.2008 21:45

RE: ...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 163463

85ko, těší mě, že tu někdo další také ví, že éra socializmu byl testovací prográmek na NWO. Já to znám jak "Ranný socialismus", pobral jsem to od jednoho kluka na nějakém turistickém pochodu českými luhy a háji.

Dokonce to začíná vypadat, že lidi s rozumem nevymřeli. A že se těm druhým ta kulišárna nepodaří.

163558

18.6.2008 12:39

RE: ...

Dan Kučera 90.?.?.?

Reakce na 163460

Nechci Vás zklamat, ale ikdyž to tak nevypadá, komunisti jsou dnes součástí systému. Komunisti nejsou řešení. Když sledujete dění kolem EU a různých euro-norem, zákonů a požadavků z Bruselu, tak je vidět, že EU směřuje pod taktovkou Rotschildova impéria právě k nějaké verzi komunismu. Řešením je spíše velký podíl přímé demokracie na vládnutí, přímá kontrola politiků a jejich odvolatelnost, opravdu průhledné státní zakázky, výrazné snížení byrokracie, přesun rozhodování a pravomocí od vlády co nejblíže k občanovi do obcí a krajů, atd. atd.

163465

18.6.2008 13:26

RE: ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 163465

Nemyslel jsem ten "starý" komunismus, neboli kariérismus...bylo tím myšleno komunismus jako takový...bez vládnoucích elit...hlavní slovo by měli pracující lidé..to je pravá myšlenka komunismu..nemůžeme se ohlížet na to, co způsobili ti tzv. komunisti v této zemi...myslím tím lidi, kteří doopravdy věří ve společnost, ve které nebudou třídní rozdíly. Je jasné, že i kdyby lidi chtěli, tak to nevyjde teď ani během dalších 10 let. Bude to trvat hodně let, ale když se nezačne hned, tak už zítra může být pozdě. Dobrá, pokud vám vadí slovo komunismus, nazývejme to tedy jinak, přestože je komunismus jediný systém, ve kterém se i normální člověk může cítit právoplatným členem společnosti. Nebudeme vůbec brát v úvahu, co bylo v minulém století. To, že si určité skupiny daly název komunisti a chovali se jako prasata, ještě neznamená, že je špatný komunismus. To špatné je jenom v lidech. Hodně lidí chodí do kostela, přestože náboženství zabilo milióny lidí po celém světě. Přesto je hodně lidí, kteří věří, že to má smysl. Navíc levicově smýšlejících lidí je pořád víc a víc, třeba Spojené státy jihoamerické, které se chtějí vydat cestou socialismu, což je jediná alternativa v zemích, které se neustále snaží zotročit a rozeštvat USA, tak jak se jim to povedlo u nás.

163472

19.6.2008 17:01

RE: ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 200.?.?.?

Reakce na 163472

>Nemyslel jsem ten "starý" komunismus, neboli kariérismus...bylo
>tím myšleno komunismus jako takový...bez vládnoucích
>elit...hlavní slovo by měli pracující lidé..to je pravá
>myšlenka komunismu..nemůžeme se ohlížet na to, co způsobili
>ti tzv. komunisti v této zemi...myslím tím lidi, kteří
>doopravdy věří ve společnost, ve které nebudou třídní
>rozdíly. Je jasné, že i kdyby lidi chtěli, tak to nevyjde
>teď ani během dalších 10 let. Bude to trvat hodně let, ale
>když se nezačne hned, tak už zítra může být pozdě.
>Dobrá, pokud vám vadí slovo komunismus, nazývejme to tedy
>jinak, přestože je komunismus jediný systém, ve kterém se i
>normální člověk může cítit právoplatným členem
>společnosti. Nebudeme vůbec brát v úvahu, co bylo v minulém
>století. To, že si určité skupiny daly název komunisti a
>chovali se jako prasata, ještě neznamená, že je špatný
>komunismus. To špatné je jenom v lidech. Hodně lidí chodí do
>kostela, přestože náboženství zabilo milióny lidí po
>celém světě. Přesto je hodně lidí, kteří věří, že to
>má smysl. Navíc levicově smýšlejících lidí je pořád
>víc a víc, třeba Spojené státy jihoamerické, které se
>chtějí vydat cestou socialismu, což je jediná alternativa v
>zemích, které se neustále snaží zotročit a rozeštvat USA,
>tak jak se jim to povedlo u nás.


....23.května v Brasília, hlavním městě Brazilie proběhlo setkání zástupců 12 jihoamerických zemí - Argentiny, Bolívie, Brazílie, Chile, Kolumbie, Ekvádoru, Guayany,Paraguaye, Peru, Surinamu, Uruguaye a Venezuely. Hlavním předmětem jednání byla integrace zemí Latinské Ameriky. Byla projednána "Tradado Constitutivo da União de Naçoes Sul-Americanas", UNASUR španělsky - UNASUL portugalsky,neboli South American Union of Nations Constitutive Treaty. Výsledkem je Ústava UNASUL, kterou se vyhlašuje vytvoření Unie Jihoamerických národů, jak říká 1.článek této Ùstavy.Zatím
nebzla vytvořena Rada obrany, vzhledem k problémům s Kolumbii, a nedávnému konfliktu , který měla .Jeden z členských států, Brazilie je současně členem paktu BRIC, Brazilie, Rusko,Indie ,Cína. Toto propojení, myslím něco znamená a zmůže. [chechtot] [velký smích]

163543

22.6.2008 6:30

RE: ...

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 163543

>Toto propojení, myslím něco znamená a zmůže. [chechtot] [velký smích]
-----
Velice zajímavá a důležitá informace. Nevím, co znamená ten smích na konci vašeho příspěvku, ale jsme svědci vytváření životně důležité opozice americko-izraelské hegemonii. Důkaz o funkčnosti zákonů akce-reakce v praxi.

163688

19.6.2008 17:40

RE: ...

jj 200.?.?.?

Reakce na 163472

....Přesto je hodně lidí, kteří věří, že to má smysl. Navíc levicově smýšlejících lidí je pořád víc a víc, třeba Spojené státy jihoamerické, které se chtějí vydat cestou socialismu, což je jediná alternativa v zemích, které se neustále snaží zotročit a rozeštvat USA, tak jak se jim to povedlo u nás.....
http://www.blisty.cz/art/40342.html

163548

18.6.2008 13:23

RE: ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 163465

Naprosto přesně, mluvíte mi z duše. Nebourat systém, protože to by uvrhlo svět do ještě většího chaosu. Je potřeba, dokud existují ještě nějaké páky, dostat tu tzv. elitu na světlo a následně pod kontrolu lidí. Pokud se to nepodaří, je s demokracií a svobodou konec. To na co by se měli lidé zaměřit jako první je právě příčina současného stavů. Proč vláda ignoruje lid, např. v kauze základny ? Protože lid nemá páky jak prosadit svou vůli. Jediná šance je přímá demokracie, tedy přesně to o čem mluvíte

163474

19.6.2008 14:08

RE: ...

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Reakce na 163474

Demokracie už skončila...

163530

19.6.2008 14:08

RE: ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 163530

a existovala někdy vůbec mimo Řecko?

MedaBeda

163533

19.6.2008 15:11

RE: ...

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 163474

>Je potřeba, dokud existují ještě nějaké páky, dostat tu tzv. elitu na světlo a následně pod kontrolu lidí.
Ta elita bude elitou jen potud, pokud jí neelita bude za elitu považovat. Neelita ji živí, respektuje a všemožně si ji pěstuje. Prostě se v ní vzhlíží jako v obraze svých uctívaných hodnot. Proto to funguje.
>Pokud se to nepodaří, je s demokracií a svobodou konec.
Demokracie je stejně podivný termín jako komunismus a podobně. To, že někdo tvrdí, že je, může znamenat i pravý opak.
Vy víte co je svoboda? Každý je schopen to vyslovit, ale málokdo určit.
>To na co by se měli lidé zaměřit jako první je právě příčina současného stavů.
Příčina je prastará (viz třeba příspěvek Ferdy tady dole). Ba mnohem starší. Narodili jsme se již do stavu, který se vyvinul za celou éru. Jsme odmalička cepováni (stejně jako generace před námi) abychom v tom pokračovali. V podstatě dnes jsme jako ryby, co se snaží vylézt z vody na břeh.
>Proč vláda ignoruje lid, např. v kauze základny ? Protože lid nemá páky jak prosadit svou vůli. Jediná šance je přímá demokracie, tedy přesně to o čem mluvíte
Protože nic jiného dělat nemůže. Naopak je překvapena, že se to lidem nelíbí. Vláda má přeci vládnout a lidi mají makat a poslouchat, tak co se to děje? Nevědí, co by jiného měli dělat. Nakonec musí udělat to, na co jako úředník vyšší moci byl ještě vyšší mocí ustaven. Tedy poslechnout moc těch, co mají peníze, ty peníze, co všichni tak moc potřebují (to je dnešní systém).
Přímá demokracie beze změny celého prostředí nezmění vůbec nic. (Při věčném lavírování nám nikdo ani nepoloží potřebné otázky, natož aby se jimi řídil. Věci poplynou pod povrchem tak jako tak.). Navíc pokud je potřeba (což by v případě přímé dem. bylo), by nastoupila velice účiná masáž mozků, podpořená mnoha operacemi v terénu s patřičným psychologickým dopadem. A to dlouhodobě.
(Tyto kauzy můžete sledovat každý den, a pokud se zmíníte o manipulaci, budete označen za paranoika, a to i ve zdejších diskuzích více méně za rámcem diskuzí běžných).

163535

18.6.2008 16:45

RE: ...

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 163465

Naprostý souhlas!!! [oči v sloup]

163493

18.6.2008 17:53

RE: ...

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 163465

"komunisti jsou dnes součástí systému"
Komunismus nikdy vlastne neexistoval. Byla to prolhana diktatura. Ti co prezili prevrat, dnes delaji byznys a zadny komunismus neplanuji. Cina a Vietnam take poradny komunismus nevedou. O severni Koreji a Kube neni treba se zabyvat.
Snad jediny komunismus ktery funguje, jsou izraelske kibutze.
Dnesni svet se toci kolem byznysu a na utopii nikdo nemysli.

163498

18.6.2008 14:51

RE: ...

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 163460

a co zkusit vytvořit nějakou místní verzi konfucionismu? úcta k rodičům, předkům, nadřízeným a vládcům, včetně práce pro blaho státu, nikoliv pro vlastní sobecké cíle...
to by Češi zřejmě nerozdýchali
[velký smích] [chechtot] [velký smích]

163489

19.6.2008 4:29

RE: ...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 163460

Byl to pouze pokus masoveho socialniho inzenyrstvi, ti u moci jsou vzdy netrpelivi a zkousi soubezne experimenty, ktere by mohly urychlit konec demokracie. Fasismus taky experiment, valky katalyzatory destrukce demokracie, stejne jako strach nejlepe z neceho proti cemu nejde silou vyhrat jako treba terorismus. To znamena nekonecny pocet omezevani nasich prav a svobod pro nase "dobro", s tim ze to je docasne jenom, co s tim terorismem skuncujeme a pri kazdem novem utazeni sroubu, uz nam ke konecnemu vitezstvi chybi maly krucek.

163516

18.6.2008 12:18

...

cyp 195.?.?.?

Odjakživa se člověk snaží vytvořit společnost. Společnost je od slova společný, což si asi kapitalista neuvědomuje, vzhledem k tomu, že se nám snaží nalhat, jak si člověk musí poradit sám a jak se nám snaží vyzdvihovat individualitu člověka. To jsme na těch stromech mohli zůstat a každý by měl svoji větev a o ostatní se nestaral. Kapitalismem jsme se vrátili do předminulého století. Komunismus je jediný systém, který bere jako společnost všechny lidi a ne jenom bohatou elitu. Taky je to jediný systém, který dokáže bojovat se stávajícím systémem bez ohledu na to, jestli je člověk doktor, nebo zedník. Pokud si necháme zavést tzv. nový světový pořádek (NWO), už asi nebude cesta zpátky alespoň 100 let. Chcete snad vychovávat své děti k tomu, aby otročili pro "elitu"?

163469

18.6.2008 13:38

RE: ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 163469

Pokud se oprostíme od elektrošoků způsobených již vyslovením slova Komunismus .. tzv. somatických markerů, stále zůstává otázka .. Co to ten Komunismus vlastně je? Určitě ne Socialismus protože ten byl tzv. cestou ke komunismu a ta cesta byla velmi brzy pod taktovkou elitářů stejně jako připravovaný NWO. Komunismus je krásná Idea ale je reálný ? Jak bude fungovat ? Jako Anarchie kdy každý bude moci vše a bez vlády ? Nebo jako totalita kdy jediná vševědoucí elita nadlidí bude dokonale řídit vše ? Nechápu jak se dnes někdo může reálně opírat o Sci-fi resp. Fiction ideu zvanou komunismus. Jak dáte člověku vše dle jeho potřeb ? Chcete rovnost ? Té docílíte jedině tak, že odstraníte soutěživost. A když se Vám to povede ? Lidi si řeknou .. na co se budu snažit o nějakou invenci, když za to budu mít to stejné co támhleten lenoch ? Ne, žádná cesta ke komunismu více ! Řešme problém po problému a snažme si zachovat naše svobody .. možná pak výsledný systém bude hodně podobný tomu Vašemu vysněnému ideálu

163475

18.6.2008 13:28

RE: ...

mtk 80.?.?.?

Reakce na 163469

Pane, Vy jste úžasné "sousto" pro ideology na Nezvedavci, Vy jste si v článku našel "Komunismus - nová šance" (že by 3. vrstva mezi řádky?). No potěž "Pán Bůh".

163478

18.6.2008 14:36

RE: ...

. 195.?.?.?

Reakce na 163478

Na Nezvědavci jsem nikdy v životě nebyl. Nazývejte si to jak chcete, momentálně se to nazývá komunismus, můžeme to nazývat i humanismus. Zkrátka jde o to, aby se k sobě lidi začali chovat jako lidi a aby se pokusili vytvořit společnost, ne se ostatním odcizovat. K čemu máme pokrok, když největšími úspěchy pokroku jsou zbraně, které během chvilky dokáží srovnat město se zemí? Myslím, že by se lidi měli snažit spíše o to, aby mohli spolu žít, bez toho, aby jsme se báli vylézt ven z domu, aby nemuseli lidi platit celý život na důchod, kterého se buď nedožijí, nebo o který je připraví "reformy" takových "elit", jako je Julínek, Topolánek a spol.

163485

18.6.2008 14:24

RE: ...

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 163478

No ale řekněte, nebyl by opravdický komunismus fajn?

(Tedy ví někdo, co se tím vlastně opravdu myslí?)

163488

18.6.2008 21:01

RE: ...

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 163488

to je velice případná otázka: byl někdy někde komunismus prosazen? vždyť to, co bývá za komunismus označováno, většinou byla směs diktatury a socialismu kde nemohlo být o rovnosti ani řeč, natož o naplňování vizí samého komunismu, odvozeného od Pařížské komuny,dočasné revoluční vlády Francie během Velké francouzské revoluce, která de-facto přinesla první republiku, tedy vládu lidu v Evropě, na troskách monarchie.

Takže skutečným komunistům by dnešní lidé měli být vděčni za to, že přinesli republiku.

Excesy různých diktátorských socialismů jsou však jinou stránkou věci, která by se rozhodně neměla zanedbávat, ale ani spojovat s "komunismem".

163503

18.6.2008 21:33

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 163503

Tato otázka má pane Méďo Béďo stejný smysl, jako otázka "zná někdo zemi, kde létají pečení holubi do ...?" Co myslíte. Proč jsou obě otázky stejně přitroublé?

Protože létání pečených holubů je v příkrém rozporu s několika přírodními zákony. A základní principy komunismu rovněž. Co z toho plyne? Pečení holubi nikdy nebudou létat a ideologie komunismu nemá ani tu nejmenší šanci na "prosazení". Opakovaná historická zkušenost lidstva je toho dokonalým dokladem.

Je mi líto všech, kteří se snaží napravit náš "zkažený svět" a přitom nemají potuchy o principech, na jejich základě funguje. A přitom by stačilo tak málo. Namísto plácání nesmyslů v internetových diskusích trochu studovat.

163505

18.6.2008 22:27

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 163505

obávám se pane Vojto, že jste cíle komunismu zaměnil s jakýmisi pečenými holuby.

Takže namísto plácání nesmyslů v internetových diskusích o Vaší údajné znalosti principů na kterých funguje svět bych se věnoval třeba tomu studování. Nezaškodilo by Vám to. [chechtot]

163508

18.6.2008 23:31

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 163508

Silná slova a žádné činy, pane Méďo Béďo. Formulujte tedy ty skvostné základní principy komunistické ideologie. Pak je podrobíme analýze z pohledu příslušných přírodních zákonů a uvidíme, kdo plácá nesmysly.

163509

19.6.2008 1:18

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 163509

už v zárodku této diskuse si nastavujete pravidla ušitá vaší optikou vidění světa, a to, že člověk má podléhat příslušným přírodním zákonům.
Táži se proč? Neodlišuje se snad od přírody svojí inteligencí a humanitou a měl by tedy usilovat o sebeprecizaci, nikoliv se jen spokojit s rolí pouhého chytrého zvířete?

163511

19.6.2008 12:03

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 163511

Přesně tak. To, že není pravděpodobné, že by se jakýkoliv ideál prosadil ve své ideální podobě masově, ještě neznamená,že se o dosažní ideálu nemá snažit jedinec sám za sebe. Nikdy nebude existovat civilizace, kde bude každý každého milovat a každý bude na každého slušný, ale jenom rození sobci a sociopaté z toho vyvozují, že je tedy správně vykašlat se na lásku, soucit i slušnost apriori a jednotlivě. A i když pravděpodobně ani jednotlivě nedosáhneme ideálu, přeci jsme na světě proto, abychom se o to snažili. Nakonec, dělají to i ti "všehoschopní" - pouze je jejich soukromým" ideálem" něco, co je v rozporu se zájmy celku. A to se dříve nebo později rozhodně projeví.

163526

19.6.2008 12:46

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

mtk 80.?.?.?

Reakce na 163526

Osolsobě: "Všichni myslí "dobro", a zákonitě myslí "dobro". I Hitler myslel "dobro" - minimálně pro sebe." Proto asi nějak nejsme schopni se domluvit na míru.

163528

19.6.2008 14:29

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 163528

"zlo" je nadbytkem "dobra". Nadbytek dobra nastává ve chvíli, kdy se to svoje snažíme ve vidině "záchraně" světa či lidí, vnucovat ostatním.

Ovšem společný dialog, ústící v konsensus, tímto vnucováním není,protože skutečný dialog je založen na tom, že člověk z něj vyjde změněn, v závislosti na argumentech, které akceptuje.

MedaBeda

163532

20.6.2008 8:20

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 163532

"Zlo je nadbytkem dobra" platí ve více smyslech. Když Nero zapaloval Řím, jistě "nechtěl dobro". Jen už byl tak přesycen vším tím "dobrem", které měl, že lidově řečeno nevěděl roupama co dělat. A jistě neměl žádnou víru, která by ho naplňovala zevnitř. Tak, jako dnešní "vědečtí ateisté" se proto spoléhal jen na ty podněty, které získáváme "zvenku", a na kterých jsme regulérně závislí. Jako každá jiná závislost se ale i tato projevuje tak, že musíme intenzitu vnějších podnětů stále zvyšovat, abychom se doslova smrtelně nenudili. Proto se v dobách materiálního blahobytu tak rozmáhají různé úchylky a extrémní praktiky, i sexuální - duševně prázdní lidé se nudí. A u těch, co si "to mohou dovolit", to může skončit i podpálením Říma a nebo celé planety. Mezi tím množstvím lidí se dříve nebo později vyskytne takový (inteligentní) úchyl, který bude mít chuť a moc to udělat. Psychologické zákony jsou také zákony přírodními, a platí nevyhnutelně.

163570

20.6.2008 12:51

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

mtk 80.?.?.?

Reakce na 163570

Připuštění výjimky z pravidla jako např: "Když Nero zapaloval Řím, jistě nechtěl dobro" - je pro mě přijatelnější modus uvažování (narozdíl od jednoznačné polarizace "dobra" a "zla"[mrknutí jedním okem] k pochopení odpůrců, názorových kontroverzí. Je to vpravdě jen akademická myšlenková operace, která však (dle mého soudu) umožňuje nepodlehnout jakékoliv ideologii a manipulaci. Proto Osolsobě zmínil jen "dobro" (a "zlo" latentně myslel jako rub téhož). Děkuji za podnětnou a věcnou diskuzi všech zůčastněných.

163588

19.6.2008 15:56

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 163528

Nemyslím, že máte pravdu. Někteří myslí zlo a vědí, že myslí zlo. Prostě je černá baví víc než bílá. Věc je o to složitější, že zlo a dobro jsou skutečně velmi relativní, a to, co je pro jednoho reálně "zlo", je pro druhého reálně "dobro". Základem toho, abychom se domluvili na míru, nejsou - jak si většina tzv. "racionálních" lidí myslí, "racionální", "logické" argumenty, ale opravdová a hluboká touha se na tom míru domluvit. Ta většině lidí chybí, resp. končí tam, kde začínají jejich subjektivní sobecké zájmy. Proto se na míru ani na jiném ideálu nikdy nedomluvíme. Ale, jak píši výše, to není důvod, abychom se o to přestali snažit - rozhodující v konečném součtu je totiž to, co každý z nás uděláme sám ze sebe. Z toho se jednou budeme zodpovídat.

163540

19.6.2008 19:19

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 163540

Souhlas, jen bych se přimlouval, abychom zbytečně nezužovali význam slova "rozumový (rozumný)". Protože jednání vůle, má-li být pravdivé, přece musí být "rozumné". Ale je jasné, že tzv.sokratovský intelektualismus je do jisté míry naivní představa, že totiž vzdělání automaticky přinese tu "touhu"... Jak víme Pol Pot měl doktorát na Sorbonně. To je důvod, proč protestantismus plave na vodě.
V určitém smyslu je napřed vůle (láska) a pak teprve reflexe, tedy rozum...ale pak následně poznám, že ta "rozumnost" byla předpokladem už předem a byla tady přítomna už předem, když jsem to ještě vůbec nevěděl...(Ten závěr je pak svého druhu "poslední soud". Skutečná sebereflexe.)

163552

19.6.2008 20:22

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

mtk 80.?.?.?

Reakce na 163540

Zkuste si udělat analýzu: vemte si kterýkoliv čin G.W. Bushe - na každém najdete, že pro někoho to znamenalo "dobro", bez ohledu na to, že mnoha dalším už nikoliv. Pan Osolsobě to řekl správně, jen už nepotřeboval rozebírat, jaké všechny významy v sobě "dobro" může zahrnovat. Taky doufám, že se nepřestaneme snažit. [smích]

163554

19.6.2008 21:18

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 163554

Pan Osolsobě podle mne pominul ty, co jsou vědomě (sebe)destruktivní. Ledaže byste "dobro" definoval i jako "uspokojení z destrukce" takového typu. Bohužel, není to jen akademická hra se slovíčky, protože právě (sebe)destruktivní tendence u těch, co mají moc a prostředky, nás nejvíce ohrožují.

163555

20.6.2008 16:00

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 163555

Ano a zde přicházejí na pořad věci k hlubšímu pochopení proč tomu tak je i přednášky primáře Fakultní Thomayerovy nemocnice neuropatologa MUDr. Fr. Koukolíka o propagandě a technikách manipulování masami a zejména ta o DEPRIVANTECH.

Všem doporučuji ke studiu. Knihy se dají koupit nebo přednášky stahnout na netu, linky už tady padly.
jansmith.

163601

21.6.2008 9:28

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 163601

V přírodě dodnes na zvířata působí přírodní výběr- buďto se přizpůsobí prostředí, nebo vyhynou. Člověk se však díky rozumu a své svobodné vůli z přírody vydělil, takže jeho chování je až z 80 procent řízeno- já bych to nazvala jako: lidský umělý kulturní výběr. Do tohoto umělého kulturního výběru spadá i teorie her a tyto kulturní vlivy jsou: učení, neboli memy, neboli vtištěné chování v raném věku (25%). Morálka, neboli volná pravidla chování (25 %). A konečně zákony, neboli pevně a závazně stanovená pravidla chování (25%).

Umělý kulturní výběr má úplně jiné zákonitosti než přírodní výběr a to je na tom to zrádné. Přírodní výběr je jasný jak facka: funguje tam právo jungle, to znamená právo fyzicky silnějšího. Fyzicky silní a zdraví jedinci vítězili nad slabými a nemocnými- přesně tak, jak to příroda potřebovala. Ale umělý kulturní výběr funguje tak, že křiváci (deprivanti) již nejméně 5 tisíc let evolučně vítězí nad slušnými lidmi. To proto, že mají evoluční výhodu v tom, že používají oproti slušnými lidem křivé metody. Zatímco slušný člověk bojuje zásadně s protivníkem v čestném souboji, tak křivák alias deprivant si počká na temnou noc a zapíchne slušného zezadu dýkou. Z toho důvodu dnes úzká skupina duševně defektních lidí totalitně ovládá většinovou společnost.

Zlo a křiváci mohou definitivně zvítězit nad slušnými lidmi, pokud nadále ve světě bude neomezeně a totalitně vládnout s pomocí svých peněz menšina multiboháčů a mezinárodních bankéřů. Za veškeré zlo a světové války mohou totiž odjaživa tito mocní óbrboháči, nikoliv bezbranné většinové obyvatelstvo, které bylo vždy do těch válek uměle nahnáno jak ovce na porážku.

Zákeřný predátor by nemohl žít na úkor mnoha dobráků, kdyby existovala přímá elektronická demokracie, kde by si většinová společnost o nejdůležitějších věcech rozhodovala sama, bez zkorumpovaných dosazených loutek (taky deprivanti), které se vyšvihnou k zákonodárství v podstatě díky podvodu, zvaném volby.

163625

21.6.2008 15:21

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Reakce na 163601

Doplňuji odkaz na Koukolíkovu jedinečnou přednášku ze stránky
http://www.hvezdarna.cz/index.php3?s=11&subs=1

František Koukolík, Vzpoura deprivantů
15. 5. 2007, 75 minut
video 720x576 (avi, DivX, 135 MB)
video 352x288 (avi, DivX, 94 MB)
video pro mobil 176x140 (3gp, 65 MB)
pouze audio (mp3, 27 MB)

163643

22.6.2008 13:25

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

jansmith1984 85.?.?.?

Reakce na 163643

Díky muchomůrko za zopakování odkazů. To je přesně ono co by si lidé, kteří nechtějí být jak z politického, tak náboženského pohledu OVČANY místo myšlení zahlcujících manipulací měli primárně nastudovat.

Všechno začné pak dávat úplně jiný smysl. Smysl, který by tak rádi různí mocenští, političtí, finanční atd. manipulátoři a jejich lokajové udrželi za oponou. Jedině tak mohou opakovaně, celá staletí, masírovat vnímání běžné veřejnosti k obrazu svému a žít si životy králu a tzv elit. Navíc dokáží trpícím lidem vsugerovat názor, že si za své slzavé údolí zde na Zemi mohou vlastně sami, protože se málo snaží nebo nedostatečně na skvělé budoucnosti pro všechny spolupracují.[smích][smích]

Slyšeli jste o tom, že si jeden saudský šejk nechal vyrobit limuzínu celou ze stříbra??? (samozřejmě tam kde to je konstrukčně nezbytné byly použity klasické materiály, to jen, aby mě někdo nechytal za slovo). Každopádně, nejedná se o vrchol nenažranosti a exibice ega ve světě, kde 2/3 lidí žijí na hranici bídy a vše nasvědčuje tomu, že místo, aby se věci narovnávalý, tak bude hůře???

Jedná se o informace jasné jako facka, ale až tehdy, když se nevědomý člověk nad nimi nezávislé zamyslí a vloží si tato vědecká fakta o propagandě, manipulaci a deprivantech v souvislostech do svých vlastních životních zkušeností.

163711

20.6.2008 10:03

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 163540

>Věc je o to složitější, že zlo a dobro jsou skutečně velmi relativní,
Jistě si vzpomenete, že tyto otázky čas od času vyplynou na povrch, neboť jsou pod povrchem každé otázky.
Stejně jako relativní (poměrné) X absolutní (nezměrné). Hodně jsem váhal jestli do toho sahat, ale nedá mi to.

Je to vlastně mnohokrát zodpovězeno, ale zároveń zamlženo. Nelze říci, že něco je „velmi relativní“, neboť věci jsou vždy relativní.
Jenže aby mohlo být to relativní či vztažené (poměrné), musíte mít i to absolutní (nezpochybnitelné) měřítko. Jinak nejste schopen vlastně věci vůbec určit. Tedy ani dobro a zlo. A na tom právě staví mnohé ideologie své destruktivní zájmy.

Tedy dobro je směr (úsilí) směřující k rovnováze a souladu (harmonii). Je to tvořivá síla.
Toto je prapůvodním obsahem předkřesťanství, tedy skutečného křesťanství, kdy „křest“ znamená tvořit (vzdělávat, zušlechťovat, přeneseně také světlo). Je to stále obsaženo v praslovanštině, a tedy má to zcela jiný obsah než křest římský.
Zlo je pak cesta rozpadu a nesouladu (destruktivní síly). Nemůže bez dobra vůbec být. Stále na něm parazituje. Není to tedy antagonismus. Dobro může snadno být beze zla, neboť staví, zatímco zlo jako ničivá síla končí v úplném rozpadu (chaosu), kdy není ničím.

>a to, co je pro jednoho reálně "zlo", je pro druhého reálně "dobro".
Tedy takto to může znít pouze při nepochopení co je dobro a co zlo. Obojí stále zůstává tím, čím to ve skutečnosti je. Pokud by platilo Vaše tvrzení, pak jde pouze o nevyjasněný vztah.

163573

20.6.2008 10:49

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 163573

Problém je, že dobro se bez zla nemůže projevit. Indičtí bohové jsou znázorňováni jak narušují harmonii a tím tvoří. Je to jako s tou symetrií. Čistá symetrie, "rovnoměrnost", harmonie by se vůbec nemohla projevit, vesmír by vůbec nemohl vzniknout, ani bych o sobě vůbec nevěděl, vše by bylo jen jako nerozlišené moře, které o sobě vlastně ani jakoby neví. Takže tvorba a vývoj je ve skutečnosti taková "dialektika". Zákon vždy je šipka na něco mimo něj, vždy má v sobě sebezrušení. Jak to že je mnohost zákonů, proč se vůbec ta původní harmonická rovnoměrnost projevuje? Proč je vůbec něco a ne spíše harmonické nic?

163576

20.6.2008 13:15

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 163576

>Problém je, že dobro se bez zla nemůže projevit.
Dobro se projevuje tak, že věci vznikají a jsou. Zlo lze spíše chápat jako sílu záměrně škodící dobru, tedy jednoznačně závislou na síle dobra.
Dobro se nemůže projevit bez vůle být, tedy bez síly jako takové. Musí to být zákonitě síla zla?
>Indičtí bohové jsou znázorňováni jak narušují harmonii a tím tvoří.
Je to myšleno skutečně takto? Pokud to má mít smysl, tak jedině jako cyklický koncept, tedy tvoření složitějších celků z jednodušších, ale je to stále táž cesta, tedy cesta zušlechtění tedy opět harmonizace…(ale jen můj odhad)
>Proč je vůbec něco a ne spíše harmonické nic?
To je myslím právě cíl cesty dobro – tedy být něco. To je tedy v rozporu s nebýt, což není nic, tedy je to neharmonické (chaotické). Nemusí to být nezbytně zlo.
Pojetí zla má v sobě záměr – počkat si na dobro a tomu škodit. Myslím, že trvalé zlo je neudržitelné, rozruší síly dobra a vše dospěje k zániku (nebytí) tedy k ničemu.

163591

20.6.2008 10:53

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 163573

Máme kupodivu velmi podobné názory jen bych si dovolil malinko oponovat. Tvrdíte, že dobro může bez zla snadno existovat a že zlo končí samo o sobě destrukcí. Já bych to tak jednoznačně neviděl. Tzv. "dobro" může stavět jedině tak, že selektuje to ideální a odhazuje odpad. Můžeme si to vizualizovat tak, že pokud stavíme např. dům stejně zbyde spousa obalů, nespotřebovaného cementu, odseknutých kousků cihel a dalšího marastu co končí v odpadu. Z pohledu onoho marastu se na "něm" dopouštíme zla při tvorbě našeho "dobra". Co když jsme pro někoho jen "marastem" při tvorbě nějakého jeho univerzálnějšího dobra? Možná, že my (resp. naše představy "dobrého" systému) jsme tím dobrem pro "většinu lidu" a ti v menšině jsou zlem pro nás a zmiňovanou většinu. Jde jen o úhel pohledu a o to na jaké straně se nacházíme. Budu-li Rothshieldem nesjpíš budu vidět spásu existence lidského druhu v drastické selekci lidstva na bázi eugeniky a to bude pro mě dobrem do kterého mi nějaká lůza (odpad) nemá co mluvit. Ale zpátky k původnímu tématu. Osobně jsem přesvědčen, že dobro ani zlo nemohou bez sebe existovat. Exituje-li něco co se skrývá pod pojmy nebe či bůh musí zákonitě existovat protipól v podobě pekla či ďábla. Vesmír a všechny jeho zákony jsou neustálou tvorbou (stavěním) a zároveň rozpadem. V širším kontextu se může i Váš v potu práce vystavěný barák (dobro) změnit v objekt určený k demolici protože jste např. stavěl bez stavebního povolení [mrknutí jedním okem] .. Je to jako Ve stopařově průvodci po Galaxii .. Jednou nás kvůli stavbě galaktické dálnice mohou Vogoni ve zlomku sekundy vaporizovat a ani si neškrtnem ... Co je nějaká malá planetka proti dobru celé galaxie ?! [smích]

163577

20.6.2008 12:51

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 163577

>Tzv. "dobro" může stavět jedině tak, že selektuje to ideální a odhazuje odpad
Čas ukáže, jak jsme se chovali, zdali dobře, či zle. Jde asi o to, jestli se pro příště poučíme, tedy budeme schopni své úsilí lépe harmonizovat. Což je stále koncepce zvaná „dobro“.
Asi to je také o tom, co vše chceme do našeho světa a pojetí existence zahrnout.
Pokud celý vesmír, pak se jedná o nekonečné dobro. [mrknutí jedním okem]

163585

20.6.2008 11:49

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 163573

Už jsme to (i spolu) probírali mnohokrát. Když mluvím o relativním dobru a zlu, mluvím o těchto pojmech z úhlu pohledu stvořeného světa. Relativita platí pro vše, co se děje tady, ve Stvoření, a přes to vlak nejede. Vy ovšem do diskuze o stvořeném, materiálním světě mícháte ideální, nemateriální principy, platné "mimo Stvoření". Ani pak podle mne nemáte pravdu. Mimo stvoření je jen Dobro (jak jinak ??). Dobro s velkým D je právě spojením stvořeného "dobra" a "zla" - jejich harmonií. K harmonii a souladu přeci potřebujeme oba póly, jak tvořivou, tak destruktivní sílu, jak nádech, tak výdech..I destrukce v rozumné míře má své místo v řádu věcí. Zlo je pouze ona nerovnováha, nesoulad, nemíra - a jak píši, takto to lze vnímat pouze ve Stvoření, které je z definice duální, paradoxní. Tao je naopak z definice "celé", harmonické, souladné. Ovšem, právě proto Tao z našeho úhlu pohledu "neexistuje", není, nelze být vnímáno. Zlo (nedostatek harmonie, nerovnována) je tedy nutná podmínka pro materiální existenci, takovou, kterou lze vnímat smysly.

Nevyjasněné to máte - pardon - Vy, a to v tom smyslu, že mícháte úhly pohledu a roviny Bytí.

163578

20.6.2008 12:58

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 163578

>Když mluvím o relativním dobru a zlu, mluvím o těchto pojmech z úhlu pohledu stvořeného světa.
Já také, proto vím, že se jedná o síly, tedy nemateriálno (nehmatatelno)
>Vy ovšem do diskuze o stvořeném, materiálním světě mícháte ideální, nemateriální principy, platné "mimo Stvoření". Ani pak podle mne nemáte pravdu. Mimo stvoření je jen Dobro (jak jinak ??).
Ano, vlastně jinými slovy říkáte totéž, (tedy nemáme pravdu oba?)
>Dobro s velkým D je právě spojením stvořeného "dobra" a "zla" - jejich harmonií.
Ano, zde zlo přestavá být zlem, v tom je ta síla dobra.
>K harmonii a souladu přeci potřebujeme oba póly, jak tvořivou, tak destruktivní sílu,
Ano, jde o harmonizaci destruktivní síly, tedy tvoření. Tedy odstranění destruktivní síly silou dobra (to je právě to, že dobro vítězí nad zlem, aby věci dávaly vůbec smysl)
>I destrukce v rozumné míře má své místo v řádu věcí.
Destrukce je ničení řádu, tedy místo má vně řádu věcí. Směřuje k zániku.
>Zlo je pouze ona nerovnováha, nesoulad, nemíra - a jak píši, takto to lze vnímat pouze ve Stvoření
Toto je nebytí. Pokud chápeme, že síla zla směřuje k nebytí, pak by se to i takto dalo říci.
>Zlo (nedostatek harmonie, nerovnována) je tedy nutná podmínka pro materiální existenci, takovou, kterou lze vnímat smysly.
To je naopak podmínka nebytí. Sílu směřující k nebytí pak můžeme chápat jako zlo.
Tedy zde v mezním pojetí věcí můžete mít pravdu v tom, že bez nebytí by nebylo bytí, ale to je mimo náš praktický svět, který je založen na bytí, tedy síle dobra.
>Nevyjasněné to máte - pardon - Vy, a to v tom smyslu, že mícháte úhly pohledu a roviny Bytí.
Vyjasňování by mělo být smyslem diskuzí…

163583

20.6.2008 16:04

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 163583

Bojím se, že právě formulace "vítězství dobra nad zlem" může být příčinou mnohého zla. Dobro nemá nad zlem zvítězit, ale má se s ním tak říkajíc spojit, má je transformovat samo v sebe. Destruktivní sílu nemůžete "odstranit", protože destruktivní síla je pouze opačným pólem konstruktivní síly, a jedno bez druhého NEMUŽE existovat - z definice - jako den x noc, muž x žena atd.

Sílu zla nejlépe vyjádřil Goethe:

Mefisto: Té síly díl jsem já, jež chtíc vždy páchat zlo, vždy dobro vykoná...

A stále mi asi nerozumíte - právě náš praktický svět je bytostně, existenčně závislý na "zlu" - protože jeho podstatou jsou na sobě závislé, jeden bez druhého neexistující protiklady. Dobro (zde, ve Stvoření)i automaticky generuje zlo, každý jev a čin "se rodí" zároveň se svým zrcadlovým opakem. Jakmile by jeden pól zmizel, okamžitě by tu nebyl ani ten druhý. Síla zla směřuje k nebytí, a tím automaticky generuje opačný pohyb - sílu, která směřuje k bytí. Jeden pohyb nemůže být bez druhého. Z toho ale rozhodně neplyne, že má člověk vědomě páchat zlo. Počítá se totiž upřímný dobrý úmysl, člověk má konat dobro v souladu se svým nejlepším vědomím a svědomím, a stále rozšiřovat své vědomosti a zkušenosti v tom směru, co to vlastně dobro je - tj. snažit se o to, aby jeho jak konstruktivní, tak destruktivní tendence byly v souladu s vyšším řádem.

PS - je asi třeba přestat vnímat to slovo "destrukce" výhradně negativně - co si například myslíte, že vás drží při životě? Pochopitelně destrukce, kterou provádějí vaše zuby a váš zažívací trakt. Na tomto příkladu je dobře vidět, že "správná" destrukce slouží životu, čili že existuje cosi jako konstruktivní destrukce (spojení protikladů).

163602

23.6.2008 9:57

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 163602

>A stále mi asi nerozumíte - právě náš praktický svět je bytostně, existenčně závislý na "zlu" - protože jeho podstatou jsou na sobě závislé, jeden bez druhého neexistující protiklady. Dobro (zde, ve Stvoření)i automaticky generuje zlo, každý jev a čin "se rodí" zároveň se svým zrcadlovým opakem. Jakmile by jeden pól zmizel, okamžitě by tu nebyl ani ten druhý.
Stále si hrajete s protiklady. To samozřejmě jde, je možné vše rozkládat na protiklady, nebo stavět různé jevy do vzájemných rozporů.
To, že stavíte zlo proti dobru, Vás odsuzuje k nekonečnému boji se zlem, pokud chcete být na straně dobra a naopak. Jestliže chcete něco vymezit proti něčemu, stále to budete potřebovat, stanete se na tom závislý. Nebudu-li zlo stavět do protikladu k dobru, můžu se stát na zlu nezávislý. Přestanu ho jednoduše zvát do svého bytí. Myslím, že se snažíte o totéž, tedy původně zlé věci, se snažíte chápat jako dobré, (to je harmonizace zla), postupně pak přestanout být zlé ve prospěch (k dobru) nově vyladěného celku.
>Mefisto: Té síly díl jsem já, jež chtíc vždy páchat zlo, vždy dobro vykoná...
Tento výrok nepotvrzuje ani nevyvrací nic, co jsme v diskuzi vyslovili. Zlo zde obhajuje pouze svůj nárok na výskyt. Navíc staví věci do naprostého opaku, tedy „dobro“ bere jako nutné zlo. Tedy chápe samo sebe jako pána situace. Ale nejsem si jist, že to bylo myšleno jako všeobecně přijatelný světonázor.
> existuje cosi jako konstruktivní destrukce (spojení protikladů).
Ovšem co znamená spojení protikladů? To je jedna z věcí co se snažím podat, vnímání věcí z jejich celků, tedy v jejich vývoji, pohybu a cyklech. Co je tedy motivem vývoje celku. Sám se sebou mnohdy nesouhlasím, rozebírám své myšlení, rozložím svou myšlenkovou stavbu, ale ne proto, že nehodlám již myslet, ale proto, abych využil předchozího celku k vyladění celku dokonalejšího.
PS.: Pokud bychom si vystačili s původními protiklady, život by se zastavil ve své nejprimitivnější podobě. To, že máme dar tvořit, poukazuje na další smysl našeho bytí, který nemusí být nutně nyní zřejmý.

163768

23.6.2008 21:45

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 163768

Pane Spytihněvě, já proti sobě zlo a dobro nestavím - to je čistě vaše projekce. Já jen konstatuji, že svět se skládá z protikladů - a není to žádná "má hra", nýbrž běžná realita: den x noc, muž x žena, negativní x pozitivní, zlo x dobro atd. To, že protiklady vidím a konstatuji, neznamená ovšem, že je proti sobě stavím. Naopak, to vy mluvíte o "vítězství dobra nad zlem", "odstranění destrukce" atd. Vítězství je nutným důsledkem konfrontace, boje. Mám pocit, že opravdu někdy sám se sebou nesouhlasíte [mrknutí jedním okem]

163799

24.6.2008 9:00

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 163799

>Mám pocit, že opravdu někdy sám se sebou nesouhlasíte
[smích] No to máte pravdu, a to často, důvody jsem popsal, ale můj cíl to není. Jinak jsem rád, že jsme snad pochopili. A to i v tom, že máme právě tu moc, tu realitu si vytvářet. [mrknutí jedním okem]

163820

20.6.2008 11:33

PS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 163573

Nutnost "zla" ve stvořeném světě si uvědomuje i lidová moudrost - viz třeba pohádka o Smrťákovi. Kdyby nebylo Smrti (destrukce), tento svět by přestal existovat... Ale zase, Smrt (destrukce) je "dobrá" pouze relativně, záleží na okolnostech....

163579

20.6.2008 10:35

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 163540

Dobro, Zlo. Pojmy, které jsme naučeni vnímat psychosomaticky jako něco co bychom měli přímat(v případě dobra) a čemu se bránit (v případě zla). Opět jsme jako v případě jiných slov v zajetí nedefinovatelné abstraktivity pojmů, které se v mysli usazují jako psychosomatické signalizátory. Lidově řečeno při vyslovení příslušného pojmu psychicky i biochemicky tělo reaguje podle toho jak jsme naprogramováni a tím nutí člověka automaticky bez hlubší úvahy inklinovat buď k přijetí nebo naopak odmítnutí toho co je pojmem deklarováno. Tak působí pojmy jako dobro, zlo, nebe, peklo, demokracie, svoboda, nacismus, antisemitismus a spousta jiných. Pokud se alespoň na chvíli oprostíme od veškerého subjektivního tzv. "negativního" či "pozitivního" zaujetí vůči protichůdným pojmům můžeme nahlížet např. na dobro a zlo jako na magnet. Dva rozdílné póly, kdy ani jeden nemůže bez druhého existovat. Co se na jedné straně jeví jako zlo je na straně druhé chápáno jako dobro a naopak. Nemá cenu moralizovat, že to naše dobro je lepším nebo tím pravým dobrem a to druhé je zlem. Jediné co má smysl je jít za tím svým. Jsou-li naše pravdy či naše zájmy ohroženy je to co je ohrožuje našim zlem a musíme se tomu postavit. Budeme-li situaci ignorovat naše existence končí.

163575

19.6.2008 16:56

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 163511

O tom, že vesmír, pozemská příroda a s ní i člověk podléhají přírodním zákonům, není pane Méďo Béďo pochybností. Na tom my dva nic nezměníme.

Chápu, že vždy budou existovat lidé, usilující o sestrojení perpetua mobile. Ten sen je ve své podstatě okouzlující. Já mám tu smůlu, že jsem z podobného snění už vyrostl. A proto znovu pravím. Zákon zachování hmoty a energie nedovoluje sestrojit perpetum. Zákon základní motivace živých organismů, zákon přírodního výběru, zákon vzácnosti zdrojů a mnoho dalších nedovoluje prosazení ideologie komunismu v praxi. Je mi líto.

A ještě varování. V dějinách už lidé učinili mnoho pokusů, obejít či přelstít přírodní zákony. Bez výjimky vždy to skončilo katastrofou. Takže račte. Rozevřete křídla své víry a skočte.

163546

19.6.2008 19:09

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 163546

Perpetuum mobile jsem nestavěl, ale co takový vesmír vcelku: není to perpetuum mobile? (Pominu částici obíhající kolem jádra atomu, tam údajně není tření. I to, že vesmír nikdy nezmrzne na absolutní nulu.)
Jde všechny ty zákony zachování dokázat nebo je to jen náš předpoklad, naše mřížka do které zasazujeme všechny jevy, aby měly náš symetrický řád? Odpověď je jasná:
Vědecky vlastně všechny ty zákony symetrie a zachování dokázat nejde.
Odkud jim vlastně rozumím, jak to, že jsem schopen je definovat? Odkud se berou? Tuto otázku si vlastně kladl i Kant a vyřešil to těmi mřížkami, které aplikujeme na realitu, ale nejsou přímo realitou. Takový je vlastně dnešní pohled vědy. Jenže pak vzniká další otázka. Odkud jsem schopen nahlédnout ten rozdíl mezi mřížkou a realitou? Odkud to Kant ví? To by znamenalo, že to s tou pouhou mřížkou nebude zcela v pořádku. A jestliže jsem schopen cosi takového nahlédnout, pak myslím z toho plyne, že jsem schopen registrovat jakési "bytí"...nebo jak to nazveme.
(Věda neustále zasazuje jevy do pojmové mřížky typu: "rovnoměrné rozložení hmoty"- a pak se vždycky diví, že např. galaxie vykazují uspořádanost a není jen "rovnoměrná hmota", "rovnoměrný pohyb"...ale ty nikde v realitě neexistují. Proto si vlastně kladl Kant otázku: kde se to bere, ta mřížka, do které zasazujeme všechny jevy?)

163551

22.6.2008 6:48

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 163511

Méďo, pěkně jste to Vojtovi nandal. [chechtot] [chechtot] [velký smích] Blahopřeji.
Na tu vaši otázku, zdali byl komunismus už někde prosazen, bylo na Zvědavci několik diskuzí. Ano, byl prosazen a úspěšně funguje v několika společenských útvarech.
a) David Benjamin Gurion, nadšený komunistický sionista - první ministerský předseda Izraele a válečný zločinec, založil v Izraeli kibutze.
b) Jehovovi svědci - ústředí v New Yorku (společnost Strážné věže).
c) Huttoritské kolonie - založené někdy v polovině 17-tého století na území dnešní Moravy. Doposud prospívají a udržely se v Kanadě.
d) Almish kolonie. Podobné sekupení a zřízení, jako v předchozím bodě (podrobnosti neznám).
e) náboženská sekta polygamistů (článek nedávno vyšel na Zvědavci).
f) funkční základní jednotka ve společnosti - rodina (společnými silami ku prospěchu jednotného celku).

Ve všech příkladech se uplatňuje princip odměňování v komunistické společnosti: "Každý podle svých schopností, každému podle jeho zásluh". V mnoha uvedených příkladech se uplatňuje i: "podle jeho potřeb". Mohl bych rozvést podrobněji, ale snad až v případných reakcích.

P.S. Připadá mi to, že Vojta má tady v diskuzích určité poslání. Jinak vítám jeho upřímnost, že uvádí svůj IQ kvocient společně se svým jménem - Vojta49.

163687

22.6.2008 23:56

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Kája Neslepý 85.?.?.?

Reakce na 163687

Poloha slučovacího bodu nemá s prostou inteligencí mnoho společného,jsou i jedinci s inteligencí mimozemšťanů,jejichž názory jsou dětinské,člověk si říká,jak je něco takového vůbec možné.
Je dobré si uvědomit,že o tom,co jedinec vnímá,vidí,rozhodují jeho zkušenosti. Duše časem sílí - zvětšuje se,mysl je něco jiného.Jednou jsme bystří,jindy naopak.Je DQ a je IQ.
Skupina učitelů z Lyricusu používá výraz intuitivní inteligence. Ta rozhoduje o tom,co kdo vidí. Když jí někdo nedisponuje,nebo jen velmi málo,má tendenci věřit jen tomu,co vidí,slyší a je schopný promýšlet.Intuitivní inteligence se může začít rozvíjet,když začne jedinec myslet srdcem. To není jen příměr,ale je to očím neviditelné centrum v každém z nás.
A je na každém z nás,jestli tomu pro začátek alespoň uvěříme.
Pan Vojta má za úkol předvádět jak myslí lidé s pouze prostou inteligencí. Myslet si,že je hloupý,je mimo.

163753

19.6.2008 15:15

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

stanko74 195.?.?.?

Reakce na 163509

Skúsme sa na to pozrieť z opačnej strany. Nájdime prírodný model podobný ľudskej komunite a definujme akej ideológii sa blíži.
Navrhujem mravenisko (pan Sekora promine...). Aby prosperovalo, musí každý mravec plniť svoju úlohu (kráľovná, robotníci, vojaci), individality neprežijú (okrem Ferda). Všetky činnosti sú podriadené zabezpečeniu zdrojov a ochrany celej komunity a prerozdelenie získaných zdrojov je rovnomerné. Hrozby predstavujú len zásahy vyšších síl (mravčiar, požiare...) alebo vydrancovanie dostupných zdrojov, čo sa môže stať pri narušení prirodzenej rovnováhy v mikroregióne. Na fungovanie nepotrebujú peniaze, obchod, dovolenky, zábavu, nezamestnanosť a dôchodok (všetci umierajú v produktívnom veku). Nemusia tak živiť darmožráčov navyše a majetok je spoločný. Nie sú humanisti, nemali by z toho žiadny úžitok.
Viem, že som to pritiahol za vlasy, ale napriek tomu, že majú kráľovnú mne sa to na monarchiu nepodobá.

163537

19.6.2008 15:50

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 163537

>ale napriek tomu, že majú kráľovnú mne sa to na monarchiu nepodobá.
rodový princip (matka rodu = královna), což byla prapůvodní forma toho, co bylo později přetvořeno v monarchii.
Rodina - rod – národ – rasa, a jsme na horké půdě (proč asi?).
Na principu soudržnosti rodu je vytvořena rovnováha společenství, tedy komuna, která je díky tvořivé spolupráci a přirozené dělbě schopna přežít a prosperovat.
(Myslím, že je na takovém společenství parazitování problematické, proto je záhodno ho vnitřně rozrušit, oslabit a postupně ho donutit až k pláči)

163538

19.6.2008 16:54

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 163537

Příroda na rozdíl od těch, co se na "její zákony" tak účelově a demagogicky odvolávají", dokazuje po celou dobu své existence, že uzurpuje-li si nějaká "schopnější" - tj. agresivnější a sobečtější část organismu "vedoucí úlohu", a z této pozice i většinu zdrojů, nedopadne to dobře pro organismus a nakonec ani pro tu jeho část. Rakovinné bujení je toho nejnázornějším příkladem.

163541

20.6.2008 15:54

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 200.?.?.?

Reakce na 163509

> Formulujte
>tedy ty skvostné základní principy komunistické ideologie.
>Pak je podrobíme analýze z pohledu příslušných
>přírodních zákonů a uvidíme, kdo plácá nesmysly.

ktere prirodni zakony se mohou na to vztahovat zustalo i po dlouhe diskuzi zahadou

163605

19.6.2008 9:58

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 163505

>Protože létání pečených holubů je v příkrém rozporu s několika přírodními zákony.
Předem upečený holub se dá mrsknout přímo do otevřených úst, což se dá formulovat několika zákony z mechaniky (pouze přibližně). Efekt může být několikerý – od rozbitých úst až po sytý žaludek.
>Co z toho plyne? Pečení holubi nikdy nebudou létat a ideologie komunismu nemá ani tu nejmenší šanci na "prosazení".
Pečený holub se jako termín u klasiků této ideologie nevyskytuje, tedy nevím jak tento postulát použít. Ani současný velikán Fidel, myslím, nic takového neformuloval.
Jinak beztřídní společenství funguje v kolektivu dětí, které se sami za příslušníka nějaké třídy nepovažují. Stejně jako já. Sám pendluji z třídy do třídy a svádím tak svůj boj sám proti sobě na cestě ke komunismu.
>Je mi líto všech, kteří se snaží napravit náš "zkažený svět" a přitom nemají potuchy o principech, na jejich základě funguje. A přitom by stačilo tak málo. Namísto plácání nesmyslů v internetových diskusích trochu studovat.
Jakožto majitel počítače, jsem zařazen do třídy vlastníků. Mohu tak zneužívat tento kapitál, stejně jako svůj myšlenkový potenciál (který mě řadí do třídy pracující inteligence), k podvratné činnosti zde na Zvědavci. Stává se tak ze mě bojující příslušník třídy proletářů.
Jelikož nepobírám nic ze sociálních vymožeností naší kapitalistické třídní společnosti, visím těsně nad nižší třídou. Jako majitel několika výrobních prostředků (počítač, kladivo, propiska atd.) jsem se stal hrdým příslušníkem střední třídy (teda ne o své vůli, asi ty přírodní zákony…) a mohu se tak rozhodnout ke kolaboraci se státně-korporativním aparátem, získat tak vysoké ambice, vysoké cíle, vysoké příjmy, vysoké IQ, tedy vysoké všechno a stát se tak vhodným aspirantem na zařazení do té třídy nejvyšší - tedy háj sosájety - jak bývá vzorově označována.

Nevím, možná máme ještě třídu vyšší střední a třídu nižší střední, ale budu muset pečlivěji prostudovat ty přírodní zákony, abych se správně zařadil… [mrknutí jedním okem]

163520

19.6.2008 17:01

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

jj 200.?.?.?

Reakce na 163520

na jednoduším stupni existoval a existuje!!
na rozvinutém stupni dosud nemohl existovat, ale co bz to mohlo objektivně vylučovat [chechtot]

163545

19.6.2008 16:34

RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?

jj 200.?.?.?

Reakce na 163505

>Tato otázka má pane Méďo Béďo stejný smysl, jako otázka
>"zná někdo zemi, kde létají pečení holubi do ...?" Co
>myslíte. Proč jsou obě otázky stejně přitroublé?

>
>Protože létání pečených holubů je v příkrém rozporu s
>několika přírodními zákony. A základní principy komunismu
>rovněž. Co z toho plyne? Pečení holubi nikdy nebudou létat a
>ideologie komunismu nemá ani tu nejmenší šanci na
>"prosazení". Opakovaná historická zkušenost lidstva je toho
>dokonalým dokladem.

>Je mi líto všech, kteří se snaží napravit náš "zkažený
>svět" a přitom nemají potuchy o principech, na jejich

>základě funguje. A přitom by stačilo tak málo. Namísto
>plácání nesmyslů v internetových diskusích trochu studovat.

no, vy jste tomu studiu asi moc nedal.
...A základní principy komunismu rovněž...

[překvapení]
...které základní principy komunismu, a které přírodní , či jiné zákony vám tanou na mysli? [zmaten]
opakovaná historická zkušenost, o které se zminujete , prostě není.
A přitom by vám stačilo tak málo. Namísto
plácání nesmyslů v internetových diskusích trochu studovat.

163547

18.6.2008 13:39

RE: ...

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 163469

Tedy pane/paní Cype, vůbec nerozumím tomu, co zde ještě hledáte. Vždyť na cestě ke komunismu jsou už dlouho společnosti na Kubě a v KLDR! Neodkladně tam emigrujte. Určitě se vám velmi uleví.

A mohu-li poprosit, vezměte s sebou co nejvíce takových, kteří smýšlejí jako Vy. [velký smích]

163481

18.6.2008 21:07

RE: ...

mtk 80.?.?.?

Reakce na 163481

Tvrdit, že Kuba je na cestě ke komunismu, protože to tvrdí Castro, je jako tvrdit, že USA buduje celosvětový mír, protože to tvrdí Walker Texas Bush.

163504

19.6.2008 16:09

RE: ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 200.?.?.?

Reakce na 163469

prectete si panove clanek josefa vita -konec socialniho statu.
lavka.info [pláč] [překvapení]

163539

18.6.2008 22:19

Ó jak z peněz toliko blbost prameniti bude

FERDA ferr (zavináč) volny (tečka) cz 217.?.?.?

Všem, co se domnívají, že nastávající situace vypadají nově, z dnešního pohledu, doporučuji k prohlédnutí najíti sobě dokonale pasující citace z doby krále Přemysla Otakara od 1254 do 1274
vydané v roce 1947 --to ještě blbci neovládali všechno)

kdež na straně 44 řečeno je toto :
Ó mamone, králi všeho zlého, příteli lsti a podvodu, ty podvracíš spravedlivé soudy, ty jsi oheň žhoucí, troud vzpoury , ty ponoukáš k bludu, stavěje ho v místo bludu a zkázy duše"

Srv.Cod.Justinianus I,4,3 § 4 (Corpus iur.civ., rec. P.Kruger II, 8 1915)
Srv. Kosmas III 16

to na důkaz toho, že to je opravdu obsaženo v uvedené knize i s odkazy

takže ? Dnešní doba se po více, než 700 letech vlastně neliší skoro v ničem

i založil jsem si stránku na Skype --"Samurajské ctnosti dnes"
a po roce konstatuji, že navzdory skoro 11 milionům lidí na Skype neozval se mi nikdo

Ferr@volny.cz

163506

Příspěvků: 97

18.06. 07:02 Dan Kučera  To je tedy čtení
18.06. 09:35 Finda  RE: To je tedy čtení
18.06. 11:09  RE: To je tedy čtení
18.06. 11:47 Finda  RE: To je tedy čtení
18.06. 12:02  RE: To je tedy čtení
18.06. 14:03 Pavel -Čert- Němec  RE: To je tedy čtení
18.06. 14:32  RE: To je tedy čtení
19.06. 12:28  lepit burcující plakáty
20.06. 12:02  RE: lepit burcující plakáty
18.06. 14:54 MedaBeda  RE: To je tedy čtení
18.06. 08:12 Martin Škapík  Vynikající článek - studie, děkuji
18.06. 10:05 8-P  John Pilger
18.06. 18:45  RE: John Pilger
18.06. 10:47  Co s tím ?
18.06. 14:53 Spytihněv  RE: Co s tím ? Asi nic, dělají co můžou
18.06. 10:18  Co s tím ? 2
18.06. 11:08  Co s tím? 3
18.06. 11:33 Martin Škapík  RE: Co s tím? 3
18.06. 11:10  RE: Co s tím? 3
18.06. 12:16 sxgo  RE: Co s tím? 3
18.06. 13:37  RE: Co s tím? 3
18.06. 11:51 Finda  RE: Co s tím? 3
18.06. 12:13  RE: Co s tím? 3
18.06. 14:11  RE: Co s tím? 3
19.06. 12:47 Sam Ting Wong  RE: Co s tím? 3
19.06. 21:37 janko  RE: Co s tím? 3
19.06. 05:00 Rene Bartosek  RE: Co s tím? 3
18.06. 11:14 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  Lidi si vytvářejí rezistenci proti bullshitům.
18.06. 13:27  RE: Lidi si vytvářejí rezistenci proti bullshitům.
18.06. 18:57 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Lidi si vytvářejí rezistenci proti bullshitům.
18.06. 12:08  ...
18.06. 12:21  RE: ...
19.06. 21:45 janko  RE: ...
18.06. 12:39 Dan Kučera  RE: ...
18.06. 13:26  RE: ...
19.06. 17:01  RE: ...
22.06. 06:30 Mirda  RE: ...
19.06. 17:40 jj  RE: ...
18.06. 13:23  RE: ...
19.06. 14:08 Sam Ting Wong  RE: ...
19.06. 14:08  RE: ...
19.06. 15:11 Spytihněv  RE: ...
18.06. 16:45 hestroy  RE: ...
18.06. 17:53 vodnik007  RE: ...
18.06. 14:51 MedaBeda  RE: ...
19.06. 04:29 Rene Bartosek  RE: ...
18.06. 12:18 cyp  ...
18.06. 13:38  RE: ...
18.06. 13:28 mtk  RE: ...
18.06. 14:36 .  RE: ...
18.06. 14:24 Spytihněv  RE: ...
18.06. 21:01 MedaBeda  RE: ...
18.06. 21:33 Vojta49  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
18.06. 22:27 MedaBeda  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
18.06. 23:31 Vojta49  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
19.06. 01:18 MedaBeda  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
19.06. 12:03  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
19.06. 12:46 mtk  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
19.06. 14:29  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
20.06. 08:20  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
20.06. 12:51 mtk  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
19.06. 15:56  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
19.06. 19:19 pietroo  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
19.06. 20:22 mtk  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
19.06. 21:18  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
20.06. 16:00 jansmith1984  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
21.06. 09:28 Jarmila  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
21.06. 15:21 Muchomůrka červená  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
22.06. 13:25 jansmith1984  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
20.06. 10:03 Spytihněv  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
20.06. 10:49 pietroo  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
20.06. 13:15 Spytihněv  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
20.06. 10:53  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
20.06. 12:51 Spytihněv  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
20.06. 11:49  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
20.06. 12:58 Spytihněv  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
20.06. 16:04  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
23.06. 09:57 Spytihněv  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
23.06. 21:45  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
24.06. 09:00 Spytihněv  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
20.06. 11:33  PS
20.06. 10:35  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
19.06. 16:56 Vojta49  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
19.06. 19:09 pietroo  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
22.06. 06:48 Mirda  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
22.06. 23:56 Kája Neslepý  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
19.06. 15:15 stanko74  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
19.06. 15:50 Spytihněv  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
19.06. 16:54  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
20.06. 15:54  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
19.06. 09:58 Spytihněv  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
19.06. 17:01 jj  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
19.06. 16:34 jj  RE: ... byl někdy někde komunismus prosazen?
18.06. 13:39 Vojta49  RE: ...
18.06. 21:07 mtk  RE: ...
19.06. 16:09  RE: ...
18.06. 22:19 FERDA  Ó jak z peněz toliko blbost prameniti bude

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

78

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 105 čtenářů částkou 27 150 korun, což je 78 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mluvčí ministerstva zahraničí Price: USA nebudou Rusku ustupovat v otázce bezpečnostních záruk25.01.22 07:41 USA 0

Jak Britové dodávají na Ukrajinu zbraně24.01.22 19:23 Británie 4

Venezuela schválila rozmístění ruských raket na svém území!24.01.22 17:18 Venezuela 1

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 5

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 3

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 2

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 10

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Měnové kurzy

USD
21,72 Kč
Euro
24,57 Kč
Libra
29,27 Kč
Kanadský dolar
17,17 Kč
Australský dolar
15,49 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,10 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,38 Kč
100 maď. forintů
6,80 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
27,57 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 015,59 Kč
1 unce stříbra
517,18 Kč
Bitcoin
782 026,16 Kč

Poslední aktualizace: 25.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 550